WordPress.com - en to ku_TR translation catalogue (4361 entries)

en: "%1$s" by %2$s.
ku_TR: "%1$s" Ji aliyê %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
ku_TR: "%1$s" ji %2$s by %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
ku_TR: jibo %2$s %1$s

en: #%d (no title)
ku_TR: #%d (sernivîs tine)

en: %1$s %2$s %3$s %4$s Feed
ku_TR: %1$s %2$s %3$s %4$s Qewraş

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
ku_TR: %1$s %2$s %3$s Şanderêza Beşan

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
ku_TR: %1$s %2$s %3$s Şanderêza Şiroveyan

en: %1$s %2$s %3$s Feed
ku_TR: %1$s %2$s %3$s Şanderêz

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
ku_TR: %1$s %2$s %3$s Şanderêza Etîketan

en: %1$s %2$s Comments Feed
ku_TR: %1$s %2$s Şanderêza Şiroveyan

en: %1$s %2$s Feed
ku_TR: %1$s %2$s şanderêz

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
ku_TR: %1$s %2$s şandeyên ji aliyê %3$s şanderêz

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
ku_TR: %1$s %2$s Encamên lê gerînê bo &#8220;%3$s&#8221; şanderêz

en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
ku_TR: %1$s %2$s, berîya %3$s - (%4$s)

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
ku_TR: %1$s (ji %2$s; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
ku_TR: %1$s (ji %2$s; çi alternatîvek li ber dest nîne)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
ku_TR: %1$s (ji %2$s; li şûna wê %3$s bi kar bînin)

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
ku_TR[0]: Bo <span class="screen-reader-text">%2$s</span> %1$s şîrove
ku_TR[1]: Bo <span class="screen-reader-text">%2$s</span> %1$s şîrove

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
ku_TR:  Cîhê Bikar Tê %1$s MB (%2$s%%)

en: %1$s and %2$s
ku_TR: %1$s û %2$s

en: %1$s at %2$s
ku_TR: %1$s, %2$s

en: %1$s by %2$s pixels
ku_TR: %1$s ji alîyê %2$s pîksel

en: %1$s by %2$s.
ku_TR: ji bo %2$s %1$s

en: %1$s could not be created: %2$s
ku_TR: %1$s nayê avakirin: %2$s

en: %1$s does not match the expected format. Reason: %2$s
ku_TR: %1$s bi dirûvekî hêvîkirî re li hev nake. Sedem :%2$s

en: %1$s is deprecated. The callback from %2$s is used instead.
ku_TR: %1$s êdî bi kar nayê. Li şûna wê %2$s bi kar tê.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
ku_TR: %1$s demborî bûye. Li şûna wê %2$s bi kar bînin.

en: %1$s is not a valid %2$l.
ku_TR: %1$s ne derbasdar e %2$l.

en: %1$s is not a valid %2$s. Reason: %3$s
ku_TR: %1$s ne %2$s derbasdar e. Sedem: %3$s

en: %1$s is not of type %2$s.
ku_TR: %1$s ji cureya %2$s nîne.

en: %1$s is not one of %2$s.
ku_TR: %1$s ne %2$s ye.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
ku_TR: %1$s bi şanazî hêz ji %2$s wergirtiye

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (exclusive)
ku_TR: %1$s divê di navbera %2$d(derve) û %3$d (derve) de be

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (inclusive)
ku_TR: %1$s divê di navbera %2$d(derve) û %3$d (navxwe) de be

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (exclusive)
ku_TR: %1$s divê di navbera %2$d(navxwe) û %3$d(derve) de be

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (inclusive)
ku_TR: %1$s divê di navbera %2$d (navxwe) û %3$d(navxwe) de be

en: %1$s must be greater than %2$d
ku_TR: %1$s divê mezintir be ji %2$d

en: %1$s must be greater than or equal to %2$d
ku_TR: %1$s divê mezintir yan bi qasî %2$d be

en: %1$s must be less than %2$d
ku_TR: %1$s divê kêmtirî %2$d be

en: %1$s must be less than or equal to %2$d
ku_TR: %1$s divê kêmtir an beraberî %2$d be

en: %1$s needs to be a %2$s object.
ku_TR: %1$s divê hêmaneke %2$s be.

en: %1$s on %2$s
ku_TR: %1$s Ji bo %2$s

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
ku_TR[0]: Ji ser %2$s dengan %1$s rêje
ku_TR[1]: Ji ser %2$s dengan %1$s rêje

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
ku_TR[0]: Ji bo %2$s, %1$s bersiv
ku_TR[1]: Ji bo %2$s, %1$s bersiv

en: %1$s, and %2$s
ku_TR: %1$s, û %2$s

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
ku_TR: %1$s. Hêmana menûyê %2$d ji %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
ku_TR: %1$s. Jimareya jêrhêmana %2$d li jêra %3$s.

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
ku_TR[0]: %d Hildemkirina Pêvekê
ku_TR[1]: %d Hildemkirina Pêvekan

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
ku_TR[0]: %d Hildemkirina Rûkarê
ku_TR[1]: %d Hildemkirina Rûkaran

en: %d WordPress Update
ku_TR: %d Hildemkirina WordPressê

en: %d block | %d blocks
ku_TR[0]: %d blok
ku_TR[1]: %d blok

en: %d block added. | %d blocks added.
ku_TR[0]: %d blok tevlî bû
ku_TR[1]: %d blok tevlî bûn

en: %d item | %d items
ku_TR[0]: %d hêman
ku_TR[1]: %d hêman

en: %d pixels
ku_TR: %d pîksel

en: %d selected
ku_TR: %d hat hilbijartin

en: %d themes found
ku_TR: %d rûkar hatin dîtin

en: %s (Draft)
ku_TR: %s (Reşnivîs)

en: %s (Invalid)
ku_TR: %s (bêkar/nederbasdar)

en: %s (Pending)
ku_TR: %s (li bendê)

en: %s <span class="says">says:</span>
ku_TR: %s <span class="says">got:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
ku_TR[0]: %s <span class="screen-reader-text">Şirove</span>
ku_TR[1]: %s <span class="screen-reader-text">Şirove</span>

en: %s Comment | %s Comments
ku_TR[0]: %s Şirove
ku_TR[1]: %s Şirove

en: %s Comment in moderation | %s Comments in moderation
ku_TR[0]: %s Şirova Pîvandî
ku_TR[1]: %s Şirova Pîvandî

en: %s MB Space Allowed
ku_TR: Destûra Sêlikê %s MB e

en: %s Page | %s Pages
ku_TR[0]: %s Pel
ku_TR[1]: %s Pel

en: %s Post | %s Posts
ku_TR[0]: %s Şande
ku_TR[1]: %s Şande

en: %s Sites
ku_TR: %s Malper

en: %s [Autosave]
ku_TR: %s [Ototomar]

en: %s [Current Revision]
ku_TR: %s [Guhertoya Derbasdar]

en: %s ago
ku_TR: %s berê

en: %s approved comment | %s approved comments
ku_TR[0]: %s şiroveya pejirandî
ku_TR[1]: %s şiroveyên pejirandî

en: %s column | %s columns
ku_TR[0]: %s Situn
ku_TR[1]: %s Situn

en: %s comment | %s comments
ku_TR[0]: %s Şirove
ku_TR[1]: %s Şirove

en: %s comment approved. | %s comments approved.
ku_TR[0]: %s şirove hate pejirandin
ku_TR[1]: %s şirove hatin pejirandin

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
ku_TR[0]: %s şirove, bêkêr hate destnîşandan.
ku_TR[1]: %s şirove, bêkêr hatin destnîşandan.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
ku_TR[0]: %s şirove ji bo jêbirdanke hate veguhestin.
ku_TR[1]: %s şirove ji bo jêbirdanke hate veguhestin.

en: %s comment permanently deleted. | %s comments permanently deleted.
ku_TR[0]: %s şirove hat jêbirin
ku_TR[1]: %s şirove hatin jêbirin

en: %s comment restored from the Trash. | %s comments restored from the Trash.
ku_TR[0]: %s şirove ji jêbirdankê şûnve hate girtin
ku_TR[1]: %s şirove ji jêbirdankê şûnve hate girtin

en: %s comment restored from the spam. | %s comments restored from the spam.
ku_TR[0]: %s şirove ji rêza bêkêrîyê hate derxistin.
ku_TR[1]: %s şirove ji rêza bêkêrîyê hatin derxistin.

en: %s critical issue | %s critical issues
ku_TR[0]: %s Çewtiya kirîtîk
ku_TR[1]: %s Çewtiyên kirîtîk

en: %s day | %s days
ku_TR[0]: %s roj
ku_TR[1]: %s roj

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
ku_TR: Mezinahiya %s ji sînorê diyarkirî ji bo lêbarkirina dosyan di libarkerê çend-dosyayî de mezintir e.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
ku_TR: %s ebata herî zêde ya bo vê malperê hatiye dîyar kirin derbas dike.

en: %s failed while writing image to stream.
ku_TR: %s dema nivîsandina wêneyê ji bo weşanê têk çû.

en: %s from now
ku_TR: ji niha pê ve %s

en: %s has been updated.
ku_TR: %s hildemandî.

en: %s has taken over and is currently customizing.
ku_TR: %s'ê li xwe girtiye û niha taybet dike.

en: %s hour | %s hours
ku_TR[0]: %s Demjimêr
ku_TR[1]: %s Demjimêr

en: %s is a protected WP option and may not be modified
ku_TR: %s vebijêrkeke WPyê ya parastî ye û nikare were guherandin

en: %s is already customizing this changeset. Do you want to take over?
ku_TR: %s jixwe vê koma guhertinan taybet dike. Gelo tu dixwazî li xwe bigirî?

en: %s is already customizing this changeset. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
ku_TR: %s jixwe vê koma guhertinê taybet dike. Jkx li bendê bisekine, heya ku ew taybetkirina kuta bibe. Guhertinên te yên dawîn bi otomatîkî tomar bûn.

en: %s is already customizing this site. Do you want to take over?
ku_TR: %s jixwe vê malperê taybet dike. Gelo tu dixwazî li xwe bigirî?

en: %s is already customizing this site. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
ku_TR: %s jixwe vê malperê taybet dike. Jkx li benda kutabûna taybetandinê bimînin. Guherînên we yên dawî bi awayekî otomatîk qeyd bûne.

en: %s is forbidden
ku_TR: %s qedexeye

en: %s is not a valid IP address.
ku_TR: %s IP adrêseke derbasdar nîne.

en: %s is not a valid UUID.
ku_TR: %s ne UUIDyeke derbasdar e.

en: %s is required to strip image meta.
ku_TR: %s tên xwestin jibo şeritkirina meta yê wêne .

en: %s item | %s items
ku_TR[0]: %s Hêman
ku_TR[1]: %s Hêman

en: %s link deleted. | %s links deleted.
ku_TR[0]: %s girêdan hate jêbirin.
ku_TR[1]: %s girêdan hate jêbirin.

en: %s media file attached. | %s media files attached.
ku_TR[0]: %s dosyaya medyayê tevlî bû.
ku_TR[1]: %s dosyayên medyayê tevlî bûn.

en: %s media file detached. | %s media files detached.
ku_TR[0]: %s pêvendîya dosyaya medyayê hat qutkirin.
ku_TR[1]: %s pêvendîyên dosyayên medyayê hatin qutkirin.

en: %s media file moved to the Trash. | %s media files moved to the Trash.
ku_TR[0]: %s pelgeya medyayê şand jêbirdankê.
ku_TR[1]: %s pelgeyên medyayê şandin jêbirdankê.

en: %s media file permanently deleted. | %s media files permanently deleted.
ku_TR[0]: %s pelgeya medyayê bo bêvegerê hat jêbirin.
ku_TR[1]: %s pelgeyên medyayê bo bêvegerê hatin jêbirin.

en: %s media file restored from the Trash. | %s media files restored from the Trash.
ku_TR[0]: %s pelgeya medyayê ji jêbirdankê hate xilaskirin.
ku_TR[1]: %s pelgeyên medyayê ji jêbirdankê hatin xilaskirin.

en: %s min | %s mins
ku_TR[0]: %s deqîqe
ku_TR[1]: %s deqîqe

en: %s minute | %s minutes
ku_TR[0]: %s xurek
ku_TR[1]: %s xurek

en: %s month | %s months
ku_TR[0]: %s Meh
ku_TR[1]: %s Meh

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
ku_TR[0]: %s rûpel ji bo jêbirdanke hate veguhestin.
ku_TR[1]: %s şirove ji bo jêbirdanke hate veguhestin.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
ku_TR[0]: %s pel nehat hildemkirin, kesekî din serrast dike.
ku_TR[1]: %s pel nehatin hildemkirin, kesekî din serrast dike.

en: %s page updated. | %s pages updated.
ku_TR[0]: %s rûpel hate hildemkirin.
ku_TR[1]: %s rûpel hatin hildemkirin.

en: %s pending comment | %s pending comments
ku_TR[0]: %s şiroveya hatî
ku_TR[1]: %s şiroveyên hatî

en: %s plugin successfully updated.
ku_TR: %s pêvek bi serkeftî hildem bû.

en: %s plugins successfully updated.
ku_TR: %s pêvek bi serkeftî hildem bûn.

en: %s post by this author | %s posts by this author
ku_TR[0]: %s şande ji aliyê vî nivîskarî
ku_TR[1]: %s şande ji aliyê vî nivîskarî

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
ku_TR[0]: %s gotar ji bo jêbirdanke hate veguhestin.
ku_TR[1]: %s şirove ji bo jêbirdanke hate veguhestin.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
ku_TR[0]: %s şande nehat hildemkirin, kesekî din serrast dike.
ku_TR[1]: %s şande nehatin hildemkirin, kesekî din serrast dike.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
ku_TR[0]: %s şirove bi temamî jê hatin birîn
ku_TR[1]: %s şirove bi temamî jê hatin birîn

en: %s post updated. | %s posts updated.
ku_TR[0]: %s nivîs hate hildemkirin.
ku_TR[1]: %s nivîs hatin hildemkirin.

en: %s rating
ku_TR: %s puan

en: %s recommended improvement | %s recommended improvements
ku_TR[0]: %s Peşketina pêşniyazkirî
ku_TR[1]: %s Pêşketinên pêşniyazkirî

en: %s second | %s seconds
ku_TR[0]: %s çirk
ku_TR[1]: %s çirk

en: %s site | %s sites
ku_TR[0]: %s malper
ku_TR[1]: %s malper

en: %s theme successfully updated.
ku_TR: %s rûkar bi serkeftî hildem bû.

en: %s themes
ku_TR: %s rûkar

en: %s themes successfully updated.
ku_TR: %s rûkar bi serkeftî hildem bûn.

en: %s update available | %s updates available
ku_TR[0]: %s  hildemandin heye
ku_TR[1]: %s  hildemandin hene

en: %s updated successfully.
ku_TR: %s bi serkeftî hildem bû.

en: %s user | %s users
ku_TR[0]: %s bikarhêner
ku_TR[1]: %s bikarhêner

en: %s user deleted. | %s users deleted.
ku_TR[0]: %s bikarhêner jê çû.
ku_TR[1]: %s bikarhêner jê çûn.

en: %s week | %s weeks
ku_TR[0]: %s heftî
ku_TR[1]: %s heftî

en: %s year | %s years
ku_TR[0]: %s sal
ku_TR[1]: %s sal

en: %sX-Large
ku_TR: %sX-Mezin

en: %sX-Small
ku_TR: %sX-Biçûk

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
ku_TR: &#8220;#;%s&#8221;#; hilbarkirin biserneket.

en: &#8220;%s&#8221; is locked
ku_TR: &#8220;%s&#8221; kilîdkiriye

en: &#8592; Cancel video playlist
ku_TR: &#8592; Vîdeojenînê betal bike

en: &#8592; Go to library
ku_TR: &larr; Here pirtûkxaneyê

en: &laquo; Back
ku_TR: & laquo; Paş

en: &laquo; Older Comments
ku_TR: &laquo; Şiroveyên Kevintir

en: &laquo; Previous
ku_TR: &laquo; Paşve

en: &laquo; Previous Page
ku_TR: &laquo; Pelê Berê

en: &larr; Go to Categories
ku_TR: &larr; Here beşan

en: &larr; Go to Link Categories
ku_TR: &larr; Here Girêdana Beşan

en: &larr; Go to Tags
ku_TR: &larr; Here Etîketan

en: &larr; Go to Users
ku_TR: &larr; Here Bikarhêneran

en: &larr; Go to editor
ku_TR: &larr; Here Serrastker

en: &lt; Prev
ku_TR: &lt; Paşve

en: &mdash; No Change &mdash;
ku_TR: &mdash; Guhartin nîne &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
ku_TR: &mdash; Hilbijêre &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
ku_TR: &ndash;an jî&ndash;

en: (Does not support 64bit values)
ku_TR: (Piştgiriya nirxên 64bit nake)

en: (Edit)
ku_TR: (Sererastke)

en: (Latest version: %s)
ku_TR: Guhertoya herî dawîn: %s)

en: (Leave at 0 for no rating.)
ku_TR: (Dema hûn nirxandinê nekin 0 bihêlin.)

en: (Private post)
ku_TR: Şandeya Taybet

en: (Supports 64bit values)
ku_TR: (Piştgiriya nirxên 64bitê dikî)

en: (Unattached)
ku_TR: (Pêvek Tunneye)

en: (Untitled)
ku_TR: (Bêsernav)

en: (more&hellip;)
ku_TR: (Behtir&helliip;)

en: (no author)
ku_TR: Nivîskar nîne

en: (no parent)
ku_TR: (Ser/Kalik nîne)

en: (no title)
ku_TR: (sernav nîne)

en: (not found)
ku_TR: (ne hate dîtin)

en: (opens in a new tab)
ku_TR: (di hilpekîneke nû de divebe)

en: (required)
ku_TR: (hewce ye)

en: + Add New Category
ku_TR: + Beşek nû sazbike

en: + Create New Menu
ku_TR: + Menûyekî Nû Tevlîke

en: - %1$s version %2$s
ku_TR: - %1$s guherto %2$s

en: - Select -
ku_TR: - Bibijêre -

en: ...or something like this:
ku_TR: ...an tiştekî vê yekê:

en: .htaccess rules
ku_TR: Rêzikên .htaccess

en: 1 Comment
ku_TR: 1 Şirove

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
ku_TR: Jibo <span class="screen-reader-text">%s</span> 1 şîrove

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
ku_TR: 1 pel nehate hildemkirin, kesekî din serrast dike.

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
ku_TR: 1 şande nehate hildemkirin, kesekî din serrast dike.

en: <a href="%1$s" %2$s>Learn how to describe the purpose of the image%3$s</a>. Leave empty if the image is purely decorative.
ku_TR: <a href="%1$s" %2$s>Armanca wêneyî rave bikin %3$s</a>.Eger wêne temamî dekoratîf be vala bêhêlin.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">preview</a> your Privacy Policy page content.
ku_TR: Naveroka pelê şertên veşartinê<a href="%1$s">serrastke</a> an jî<a href="%2$s">pêşbibîne</a>.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">view</a> your Privacy Policy page content.
ku_TR: Naveroka pelê şert û Mercan <a href="%1$s">Serrastke</a> an jî <a href="%2$s">bibîne</a>.

en: <a href="%1$s">Please update WordPress</a>, and then <a href="%2$s">learn more about updating PHP</a>.
ku_TR: <a href="%1$s">Ji kerema xwe WordPressê bihildemîne</a>, û pişt re <a href="%2$s">di derbarê hildemandina PHPyê de bêhtir fêr bibe</a>.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! Please notify the site administrator.
ku_TR: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> amadeye! Ji kerema xwe agahiyê bidin rêvebirê malpera xwe.

en: <a href="%s">Learn more about updating PHP</a>.
ku_TR: <a href="%s">Di derbarê hildemandina PHPê de bêhtir bizane</a>.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
ku_TR: <a href="%s">Girêdan</a> / Girêdaneke nû bigre ser

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
ku_TR: <a href="%s">Girêdan</a> / Girêdanê rastke

en: <a href="%s">Please update WordPress</a>.
ku_TR: <a href="%s">Ji kerema xwe WordPressê bihildemîne</a>.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
ku_TR: <strong>Rastke</strong> dê we bibe şaşeya ku vê nivîsê rast dike. Hun dikarin sernivîsê bitirkînin û biçin vê nivîsê jî.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
ku_TR: <strong>Çewtî:</strong> Ji ber sedemeke ne diyar xurek hatin asteng kirin. Bo alîkariye ji kerema xwe <a href="%1$s"> Li vê pelgenameyê</a> binêrin an <a href="%2$s"> herin serdana forumên piştgiriyê </a>.

en: <strong>Error:</strong> Invalid username, email address or incorrect password.
ku_TR: <strong>ÇEWTÎ</strong>: Navê bikarhêner, navnîşana e-maila te anjî peyvborîna te çewt e.

en: <strong>Error:</strong> Passwords may not contain the character "\".
ku_TR: <strong>ÇEWTÎ</strong>: Nihênî "\" divê ev karakter nebe.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username or email address.
ku_TR: <strong>Şaşî</strong>: Endamnavekî an navnîşaneke epeyamê binivîsin.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username.
ku_TR: <strong>XETER</strong>: Ji kerema xwe re navê bikarhênêrêkê binvîse.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a valid email address.
ku_TR: <strong>Çewtî:</strong> Jkx navnîşaneke epeyamê ya derbasdar binivîsin.

en: <strong>Error:</strong> Please enter an email address.
ku_TR: <strong>Çewtî</strong>: Ji kerema xwe epeyamekê binivîsin.

en: <strong>Error:</strong> Please type your email address.
ku_TR: <strong>Şaşî</strong>: Ji kerma xwe navnîşana epeyama xwe binivîse.

en: <strong>Error:</strong> Sorry, that username is not allowed.
ku_TR: <strong>ŞAŞÎ</strong>: Bibore, bo vî bikarhênerî destur nehatîye dayîn.

en: <strong>Error:</strong> The comment could not be saved. Please try again later.
ku_TR: <strong>Çewtî</strong>: Şirove nikare qeyd bibe. Jkx paşê biceribîne

en: <strong>Error:</strong> The email address is already used.
ku_TR: <strong>Çewtî</strong>: Ev navnîşana epeyamê hatiye bi kar anîn.

en: <strong>Error:</strong> The email address is not correct.
ku_TR: <strong>Şaşî</strong>: Navnîşana epeyamê çewt e.

en: <strong>Error:</strong> The email could not be sent. Your site may not be correctly configured to send emails. <a href="%s">Get support for resetting your password</a>.
ku_TR: <strong>Çewtî:</strong> Epeyam nayê şandin. Dibe ku malpera we ji bo şandina epeyamê bi awayekî dirust nehatiya sazkirin. <a href="%s">Piştgiriyê bistînin ji bo jinûve sazkirina peyvborînê</a>.

en: <strong>Error:</strong> The email field is empty.
ku_TR: <strong>ERROR</strong>: Forma emaîlê vala ye.

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
ku_TR: <strong>Şaşî</strong>: Qada peyvborînê vala ye.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the email address %s is incorrect.
ku_TR: <strong>ERROR</strong>: peyvadîzkî yê te jibo adres a emaîl ê %s  dayî ne rast e.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the username %s is incorrect.
ku_TR: <strong>Çewtî</strong>: Pêyvborîna te ya ku ji bo endamnaviya %s hatiye nivîsîn dirust nîne.

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
ku_TR: <strong>Şaşî</strong>: Qada endamnavê vala ye.

en: <strong>Error:</strong> There is no account with that username or email address.
ku_TR: <strong>Çewtî:</strong> Ajimêrekî bi wî navê bikarîneriyê yan navnîşana epeyamê nîne.

en: <strong>Error:</strong> This email is already registered. Please choose another one.
ku_TR: <strong>Şaşî</strong>: Ev e-peyam ji xwe tomarkiriye. Ji kerema xwe yeke din biceribînin.

en: <strong>Error:</strong> This username is already registered. Please choose another one.
ku_TR: <strong>Çewtî:</strong> Ev navê bikarîneriyê jixwe qeydbûyî ye. Ji kerema xwe yekî din bibijêre.

en: <strong>Error:</strong> This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
ku_TR: <strong>Çewtî:</strong> Ev navê bikarîneriyê dirust nîne, bi tîpên nederbasdar pêk hatiye. Jkx navekî bikarîneriyê yê derbasdar binivîsin.

en: <strong>Error:</strong> Your URL is too long.
ku_TR: <strong>Çewtî</strong>: URL'ya we gelekî dirêj e.

en: <strong>Error:</strong> Your account has been marked as a spammer.
ku_TR: <strong>Şaşî</strong>: Ajmera we wek nexwestî hatiye nîşandan.

en: <strong>Error:</strong> Your comment is too long.
ku_TR: <strong>Çewtî</strong>: Şiroveya we gelekî dirêj e.

en: <strong>Error:</strong> Your email address is too long.
ku_TR: <strong>Çewtî</strong>: Navnîşanê epeyama we gelekî dirêj e.

en: <strong>Error:</strong> Your name is too long.
ku_TR: <strong>Çewtî</strong>: Navê we gelekî dirêj e.

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
ku_TR: <strong>Nav</strong> &mdash; Navê di malpera we da çawa bê xwuya kirin e.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
ku_TR: <strong>Lez rastke</strong> dihêle bêyî ku hun ji şaşeyê derkevin li ser heman şaşeyê hun zanyariyên bingehîn bigûherin.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
ku_TR: <strong>Hişyarî:</strong> divê ev rûpel ne wekî yek bin!

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
ku_TR: <a href="%s">Rûpelê bêliv</a> (aşağıda seçin)

en: A WordPress Commenter
ku_TR: Şirovekarekî WordPressê

en: A calendar of your site’s posts.
ku_TR: Rojmêra weşanên malpera we.

en: A city in the same timezone as you.
ku_TR: Bajarek di navçedema we de.

en: A cloud of your most used tags.
ku_TR: Ewrek ji etîketên ku we herî zêde bi kar înane.

en: A comment is held for moderation
ku_TR: Şîroveyek li benda erêkirinê ye

en: A date format for all date strings.
ku_TR: Teşedîrokek ji bo hemû sazkariyên dîrokê.

en: A day number of the week that the week should start on.
ku_TR: Jimareya roja ku hefte ji wê rojê dest pê dike.

en: A human-readable description of the post type.
ku_TR: Jibo cûreyê nivîsê jibo mirovan daxûyanîyek.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
ku_TR: Rêza pelên li ser malpela&#8217;s we.

en: A list or dropdown of categories.
ku_TR: Lîst an daketokek ji kategotiyan.

en: A media item.
ku_TR: Hêmaneke medyayê.

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
ku_TR: Arşîva Şandeyên li ser malpera&#8217;s we ya mehanê.

en: A name is required for this term.
ku_TR: Navlêkirina vê têgehë pêwîst e.

en: A named status for the post.
ku_TR: Rewşa navlêkirinê ji bo şandeyê.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
ku_TR: Di nivîsa "%s" Şiroveyek li hêviya erêkirina weye

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
ku_TR: Bo nivîsa "%s"  pingbackek li benda pejirandina we ye.

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
ku_TR: Veşopandineke nû di nivîsê de"%s" li benda pesenda we ye

en: A new version of WordPress is available.
ku_TR: Guhertoyeke nû ya WordPressê li berdest e.

en: A password protected post can not be set to sticky.
ku_TR: Nivîsa ku bi pêborînê hatiye parastin nikare weke zeliqok saz bibe.

en: A post can not be sticky and have a password.
ku_TR: Nivîsek nikare him zeliqok be him jî xwedan pêborîn be.

en: A previous automatic background update could not occur.
ku_TR: Hildema paşrûyê ya otomatîk a ku li paş pêk nehat.

en: A recovery link was already sent %1$s ago. Please wait another %2$s before requesting a new email.
ku_TR: Lînkeke xilaskirinê jixwe ji %1$s re hatiye şandin. Ji kerema xwe %2$s li hêviyê be, berî xwestina epeyamekî nû.

en: A scheduled event has failed
ku_TR: Çalakiyeke demsazkirî biserneket

en: A search form for your site.
ku_TR: Bo malpera te formeke lêgerînê.

en: A static page
ku_TR: Rûpeleke sabit

en: A sticky post can not be password protected.
ku_TR: Nivîseke zeliqok nikare bi pêborînê bê parastin.

en: A structure tag is required when using custom permalinks. <a href="%s">Learn more</a>
ku_TR: Di dema bikaraîna girêdanên bêhema ên taybet de, bikaranîna etîketeke pêkhatî pêwîst e. <a href="%s"> zêdetir bizane</a>

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
ku_TR: Hêmaneke bi nav û kurtenaveke mîna wê jixwe di vê polandinê de heye

en: A term with the name provided already exists with this parent.
ku_TR: Termekê ji bo navê diyarkirî jixwe heye di koka wê de.

en: A time format for all time strings.
ku_TR: Formateke demê ji bo hemû nivîsên deman.

en: A valid URL was not provided.
ku_TR: URL'eke derbasdar peyda nebû.

en: A valid email address is required.
ku_TR: Navnîşaneke e_name'yî ya derbasdar pêwîst e.

en: A variable mismatch has been detected.
ku_TR: Nelihevkirina guhêrbarekê hate dîtin.

en: About
ku_TR: Dermafê De

en: About WordPress
ku_TR: Derbarê WordPressê de

en: About Yourself
ku_TR: Di derbarê we de

en: About the user
ku_TR: Derbarê bikarhênerde

en: Action
ku_TR: Aksîyon

en: Action has been confirmed.
ku_TR: çalakî tesdîq bû.

en: Actions
ku_TR: Çalakî

en: Activate
ku_TR: Çalak

en: Activate &amp; Publish
ku_TR: Biçalekîne &amp; Biweşîne

en: Activate Plugin
ku_TR: Pluginê sazke

en: Activation Key Required
ku_TR: Şîfra Çalakkirinê Pêwîst e

en: Activation Key:
ku_TR: Kilîda Çalakkirinê:

en: Active Child Theme
ku_TR: Rûkara Jêr ya Çalak

en: Active Plugins
ku_TR: Pêvekên çalak

en: Active Theme
ku_TR: Rûkara Çalak

en: Active editor
ku_TR: Serrastkerê çalak

en: Active theme
ku_TR: Rûkara Çalak

en: Active theme: %1$s (version %2$s)
ku_TR: Rûkara Derbasdar: %1$s (Guherto %2$s)

en: Activity
ku_TR: Çalakî

en: Add
ku_TR: Tevlîke

en: Add Comment
ku_TR: Şirove tevlî bike

en: Add Custom Field
ku_TR: Qadeke taybet Serve Zêdeke

en: Add Existing User
ku_TR: Kesên tomarkirî lêzêde bike

en: Add Items
ku_TR: Hêmanekê Tevlîke

en: Add Link
ku_TR: Girêdanê tevlîke

en: Add Media
ku_TR: Medyayê Tevlîke

en: Add Menu Items
ku_TR: Hemaneke Menuyê Tevlîke

en: Add New Application Password
ku_TR: Peyvborîna Nû ya Sepanê Tevlîbike

en: Add New Category
ku_TR: Kategoriyeka Nû

en: Add New Changeset
ku_TR: Koma guherînê ya nû tevlîke

en: Add New Custom Field:
ku_TR: Qadeke taybet a nû Serve Zêdeke

en: Add New Header Image
ku_TR: Wêneya sernava nû tevlîke

en: Add New Image
ku_TR: Wêneyê nû tevlî bike

en: Add New Link
ku_TR: Girêdaneke Nû Serve Zêdeke

en: Add New Link Category
ku_TR: Beşeke Nû ya Girêdênê Tevlîke

en: Add New Page
ku_TR: Pelekî Nû Tevlîke

en: Add New Post
ku_TR: Şandeyek Nû Tevlîke

en: Add New Site
ku_TR: Malpera Nû Tevlê Bike

en: Add New Tag
ku_TR: Etîketa nû tevlî bike

en: Add New Theme
ku_TR: Rûkareke Nû Tevlîke

en: Add New User
ku_TR: Bikarhênerêkî Nû Serve Zêdeke

en: Add Site
ku_TR: Malperê Tevîbike

en: Add Widget
ku_TR: Tevlîkirina Alavokê

en: Add a Widget
ku_TR: Alavokekê Tevlîke

en: Add a navigation menu to your sidebar.
ku_TR: Menûyeke lêgerînê tevlî kêlekbendê bike.

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback
ku_TR: Çavkaniyên alternatîv ji bo baştirîn rewşa weşanê tevlîke HTML6

en: Add audio source
ku_TR: Çavkaniya deng tevlîke

en: Add block
ku_TR: Biloke tevlîke

en: Add media
ku_TR: Medyayê Tevlîke

en: Add media files from your computer
ku_TR: Ji komputera xwe pelgeya medyayê serve zêdeke

en: Add menu items
ku_TR: Hemanên menûyê li serê zêdeke

en: Add new Comment
ku_TR: Şiroveya Nû Serve Zêdeke

en: Add new category
ku_TR: Beşa nû tevlîke

en: Add new page
ku_TR: Pelekî Nû Tevlîke

en: Add new post
ku_TR: Şandeyek Nû Tevlîke

[ctx: Add new subset (greek, cyrillic, devanagari, vietnamese)]
en: no-subset
ku_TR: arabic

en: Add new tag
ku_TR: Etîketeke Nû

en: Add or remove menu items
ku_TR: Hêmana menûyê tevlîke yan rake

en: Add or remove tags
ku_TR: Etîketan lê zêde bike an jê rake

en: Add subtitles
ku_TR: Tevlîkirina binnivîsê

en: Add tags
ku_TR: Etîketan tevlî bike

en: Add the following to your %1$s file in %2$s <strong>above</strong> the line reading %3$s:
ku_TR: Vanên jêr li <strong>raserî</strong> hevoka %3$s ku di pelgeya %1$s ya di cihê %2$s de zêde bike:

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
ku_TR: Rêzikên din yên WordPressê tevlî pelgeya xwe %1$s ya ku di %2$s de <strong>bi guherandin</strong> bike:

en: Add title
ku_TR: Serik Tevlîke

en: Add to Audio Playlist
ku_TR: Tevlîkirina Rêzejenîna Dengan

en: Add to Dictionary
ku_TR: Tevlî ferhengê bike

en: Add to Menu
ku_TR: Menuyekê Tevlîke

en: Add to Widget
ku_TR: Tevlî widgetê bike

en: Add to audio playlist
ku_TR: Tevlîkirina rêzejenîna dengan

en: Add to gallery
ku_TR: Tevlî galeriyê bike

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
ku_TR: Li menûyê zêde bike: %1$s (%2$s)

en: Add to video Playlist
ku_TR: Tevlî rêzejenîna vîdeoyan bike

en: Add to video playlist
ku_TR: Tevlîkirina rêzejenîna vîdeoyan

en: Add to: %s
ku_TR: Serve zêdeke: %s

en: Add video source
ku_TR: Çavkaniya vîdeoyê tevlîke

en: Add widget: %s
ku_TR: Alavok tevlî bike: %s

en: Add your own CSS code here to customize the appearance and layout of your site.
ku_TR: Ji bo ku plan û xuyanga malpera xwe taybet bibe koda xwe ya CSS li vir zêde bikin.

en: Added
ku_TR: Tevlîkirî

en: Added:
ku_TR: Tevlî:

en: Adding Categories
ku_TR: Tevlîkirina beşan

en: Adding Tags
ku_TR: Tevlîkirina pêvekan

en: Additional CSS
ku_TR: CSS zêde

en: Additional Capabilities
ku_TR: Taybetiyên Dîtir

en: Additional images added to this gallery: %s
ku_TR: Wêneyên li wênedankê ve hatîn kirin:%s

en: Additional information
ku_TR: Zêdetir agahî

en: Additional items found: %d
ku_TR: Hêmanên din yê peydabûyî: %d

en: Additional settings
ku_TR: Behtir Sazkarî

en: Additional shortcuts,
ku_TR: Kurterêyên zêdekirî,

en: Adelaide
ku_TR: Adeleyd

en: Admin Color Scheme
ku_TR: Nexşa reng ya rêvebiriyê

en: Administration Email Address
ku_TR: Navnîşana Epeyama Rêvebiriyê

en: Administration email verification
ku_TR: Epeyama xwe ya rêvebirinê piştrast bikin

en: Advanced
ku_TR: Pêşketî

en: Advanced Options
ku_TR: Vebijêrkên Pêşketî

en: Advanced.
ku_TR: Pêşketî

en: Afghanistan
ku_TR: Efxanistan

en: Africa
ku_TR: Efrîka

en: Afrikaans
ku_TR: Efrîkayî

en: Albania
ku_TR: Arnavutluk

en: Albanian
ku_TR: Albanî

en: Algeria
ku_TR: Cezayîr

en: Align
ku_TR: Beralîkirin

en: Align center
ku_TR: Beralîkirina Navendê

en: Align left
ku_TR: Beralîkirina Çepê.

en: Align right
ku_TR: Beralîkirina Rastê.

en: Alignment
ku_TR: Beralîkirin

[ctx: Alignment option]
en: None
ku_TR: Nîne

en: All
ku_TR: Hemû

en: All Categories
ku_TR: Hemû Beş

en: All Changesets
ku_TR: Hemû komên guherînan

en: All Comments
ku_TR: Hemû Şirove

en: All Link Categories
ku_TR: Hemû kategoriyên girêdanan

en: All Pages
ku_TR: Hemû rûpel

en: All Posts
ku_TR: Hemû şandî

en: All Settings
ku_TR: Hemû Sazkarî

en: All Sites
ku_TR: Hemû Malper

en: All Tabs:
ku_TR: Hemû Hilpekîn:

en: All Tags
ku_TR: Hemû etîket

en: All Types
ku_TR: Hemî Rigêz

en: All Users
ku_TR: Hemû bikarhêner

en: All automatic updates are disabled.
ku_TR: Hemû hildemandinên otomatîk neçalak in.

en: All capabilities assigned to the user.
ku_TR: Hemû pêkariyên ku li bikarhêner hatine barkirin.

en: All capabilities used by the post type.
ku_TR: Ji alîyê cûreyê nivîsê hemu jêhatînî.

en: All capabilities used by the taxonomy.
ku_TR: Hemû pêkariyên ku ji aliyê polandinê ve bi kar hatine.

en: All comment types
ku_TR: Hemû cureyên şiroveyan

en: All content
ku_TR: Hemû naverok

en: All dates
ku_TR: Hemû tarîx

en: All done!
ku_TR: Hemû amade ye!

en: All features, supported by the post type.
ku_TR: Hemû taybetmendî ji aliyê cureya nivîsê ve piştgirî dibe.

en: All formats
ku_TR: Hemû dirûv

en: All image sizes
ku_TR: Hemû meziniyên wêne

en: All media items
ku_TR: Hemû hemanên medyayê

en: All of your WordPress files are writable.
ku_TR: Hemû pelgeyên te yên WordPressê dikarin bêne nivîsîn.

en: All updates have been completed.
ku_TR: Hemû hildemkirin temam bûn.

en: Allow
ku_TR: Destûr bide

en: Allow Comments
ku_TR: Destûra Şîroveyan

en: Allow Pings
ku_TR: Destûra pînga bide

en: Allow comments
ku_TR: Destûrê bide şîroveyan

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles.
ku_TR: Li ser gotarên nû destûr bide danezanên girêdanê yên ji blogên din (vegerpîng û paşşopandin).

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new posts.
ku_TR: Li ser gotarên nû destûr bide danezanên girêdanê yên ji blogên din (vegerpîng û paşşopandin).

en: Allow new users to sign up
ku_TR: Destûrê bide bikarhênerên nû tomar bibin

en: Allow people to post comments on new articles
ku_TR: Desturê bide mirovan bo ser gotarên nû şîroveyan bikin

en: Allow people to submit comments on new posts.
ku_TR: Îzinê bide ta ku mirov ji bo nivîsên nû şiroveyan binivîsin.

en: Allowed Files
ku_TR: Dosyeyên xwedî destûr

en: Already Installed
ku_TR: Ji xwe sazkirî ye

en: Already pinged:
ku_TR: Hatiye Pîngkirin

en: Alt Text
ku_TR: Nivîsa alternatîf

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
ku_TR: Jibo wêne nivîsek şûndor, mînak: &#8220;Ehmedê Xanê&#8221; anjî &#8220;Mihemed Şêxo&#8220;

en: Alternative Text
ku_TR: Nivîsa Alternatîf

en: Alternative source
ku_TR: Çavkaniya alternatîv

en: Alternative text to display when attachment is not displayed.
ku_TR: Nivîsa alternatîv yê ji bo nîşandanê, gava servehî nayê nîşandan.

en: America
ku_TR: Emerîka

en: American Samoa
ku_TR: Samoaya Emrîkayê

en: Amman
ku_TR: Emman

en: An alphanumeric identifier for the post type.
ku_TR: Jibo cûreyê peyamê rêya hejmarek alfabetîk bingehê REST

en: An alphanumeric identifier for the status.
ku_TR: Jibo rewşê nasnameya hejmarek alfabetîk.

en: An alphanumeric identifier for the taxonomy.
ku_TR: Jibo taksonomî hejmarek alfabetîk bide nasîn

en: An alphanumeric identifier for the term unique to its type.
ku_TR: Naskerê alfahejmarî ji bo têgeha yekta li gor cureyê wê.

en: An alphanumeric identifier for the user.
ku_TR: Naskara alfahejmar bo bikarhêner.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
ku_TR: Çewtiyek rû da, ku tê wê wateyê xurek kar nake. Jkx paşê dîsa hewl bidin.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
ku_TR: Çewtiyek rû da. Jkx rûpelê ji nû ve bar bikin û dubare bicerbînin.

en: An error occurred adding you to this site. Go to the <a href="%s">homepage</a>.
ku_TR: Di tevlîkirina we ya vê malperê de çewtiyek derket. Herin<a href="%s">Pelê Destpêkê </a>.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
ku_TR: Çewtiyek di dema lêbarkirina dosyê de rû da. Jkx paşê dîsa hewl bidin.

en: An error occurred.
ku_TR: Şaşiyekê rû da.

en: An error of type %1$s was caused in line %2$s of the file %3$s. Error message: %4$s
ku_TR: Çewtiyeke bi cureyê %1$s rû da di rêza %2$s ya dosyeya %3$s de. Peyama çewtiyê: %4$s

en: An incomplete personal data request for this email address already exists.
ku_TR: Daxwazek daneya kesane ya netemam ji bo vê navnîşana epeyame jixwe heye.

en: An unknown error occurred.
ku_TR: Çewtiyeke nenaskirî rû da.

en: Analytics
ku_TR: Analîz

en: Andorra
ku_TR: Andora

en: Anonymous
ku_TR: Gelerî

en: Antarctica
ku_TR: Antarktîka

en: Antigua and Barbuda
ku_TR: Antigua ve Barbuda

en: Antique
ku_TR: Antîk

en: Any extra capabilities assigned to the user.
ku_TR: Her pêkariyeke zêdek ku li bikarhêner hatine tayînkirin.

en: Anyone can register
ku_TR: Herkes dikare bibe endam

en: Anyone posts a comment
ku_TR: Her dema ko şîrove hate kirin

en: Apia
ku_TR: Apya

en: Appearance
ku_TR: Pêşdîtin

en: Apply
ku_TR: Bisepîne

en: Apply changes to:
ku_TR: Guhertina pêkbîne:

en: Approve
ku_TR: Pejirandin

en: Approve and Reply
ku_TR: Pejirandin û bersivandin

en: Approve comment
ku_TR: Şiroveyê  Pejirandin

en: Approve it: %s
ku_TR: Bipejirîne: %s

en: Approve this comment
ku_TR: Vê şirovê erê bike

en: Approved
ku_TR: Pejirandî

en: April
ku_TR: Nîsan

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
ku_TR: Nîsan

en: Arabic
ku_TR: Erebî

en: Arbitrary HTML code.
ku_TR: Koda HTML ya dilxwaz

en: Arbitrary text.
ku_TR: Nivîsa girêdayî daxwazê.

en: Archive <span class="count">(%s)</span> | Archives <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Arşîv<span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Arşîv<span class="count">(%s)</span>

en: Archive Title
ku_TR: Sernavê Arşîvê

en: Archived
ku_TR: Arşîvkirî

en: Archived <span class="count">(%s)</span> | Archived <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Arşîvkirî <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Arşîvkirî <span class="count">(%s)</span>

en: Archives
ku_TR: Arşîv

en: Arctic
ku_TR: Arktîk

en: Are you sure it exists?
ku_TR: Tu baş dizanî heye?

en: Are you sure the database server is not under particularly heavy load?
ku_TR: Gelo tu emîn î ku danegeha we li jêr çi barekî zêde de nîne?

en: Are you sure the database server is running?
ku_TR: Tu bawerî ku serverê danabingehê dixebite?

en: Are you sure you have the correct username and password?
ku_TR: Gelo tu emîn î ku navê bikarîneriyê û pêborîna we dirust in?

en: Are you sure you have typed the correct hostname?
ku_TR: Tu bawerî ku te navê rast yê hostê nivîsîye?

en: Are you sure you want to delete this theme?
ku_TR: Gelo tu emîn î ku dixwazî vê rûkarê jê bibî?

en: Are you sure you want to discard your unpublished changes?
ku_TR: Gelo tu emîn î ku dixwazî guherînên xwe yên neweşandî betal bikî?

en: Are you sure you want to do this?
ku_TR: Tu dixwazî vê bikî?

en: Argentina
ku_TR: Arjantîn

en: Armenia
ku_TR: Ermenîstan

en: Artist
ku_TR: Hunermend

en: As a browser icon
ku_TR: Wek nîşaneka gerokekê

en: As an app icon
ku_TR: Wekî îkona sepanê

en: Ascending
ku_TR: Zêdedibe

en: Ascending.
ku_TR: Berjor

en: Ashkhabad
ku_TR: Aşqabad

en: Asia
ku_TR: Asya

en: Astrakhan
ku_TR: Astragan

en: At a Glance
ku_TR: Li ber çavan

en: Athens
ku_TR: Atîna

en: Atlantic
ku_TR: Atlantîk

en: Attach
ku_TR: Pêveke

en: Attach to existing content
ku_TR: Bi naveroka heyî ve bizeliqîne..

en: Attaching Files
ku_TR: Belgedank tevlîkirin

en: Attachment Attributes
ku_TR: Taybetmendiyên pêvekê

en: Attachment Details
ku_TR: Hurgulîyên Tevlîkirinan

en: Attachment Display Settings
ku_TR: Nîşandana mîhengên Pêvekan

en: Attachment Page
ku_TR: Pelê Servehiyê

en: Attachment Preview
ku_TR: Pêşdîtina pêvek

en: Attachment details
ku_TR: Hurgulîyên Tevlîkirinan

en: Attachment post ID
ku_TR: IDya peveka şandeyê

en: Attachment type.
ku_TR: Cûrêya ataşmanê.

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
ku_TR: We hewl da kalîteya wêneyê derveyî çarçoveya [1,100] diyar bikin.

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
ku_TR: Hewl didî ku kurtekodekî bêyî paşlêgerekî derbasdar tevlî bikî: %s

en: Attributes
ku_TR: Taybetmendî

en: Atyrau
ku_TR: Atîro

en: Auckland
ku_TR: Ayokland

en: Audio
ku_TR: Deng

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Deng <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Deng <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Format:
ku_TR: Awayê nivîsê:

en: Audio Player
ku_TR: Dengjen

en: Audio Widget
ku_TR: Widgeta dengî

en: Audio Widget (%d) | Audio Widget (%d)
ku_TR[0]: Alavoka Deng (%d)
ku_TR[1]: Alavoka Deng (%d)

en: Audio details
ku_TR: Hûrgiliyên deng

en: Audio title
ku_TR: Serikê Deng

en: Audio title&hellip;
ku_TR: Serikê Deng&hellip;

en: August
ku_TR: Tebax

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
ku_TR: Tebax

en: Australia
ku_TR: Awistralya

en: Austria
ku_TR: Awusturya

en: Author
ku_TR: Nivîskar

en: Author URL of the user.
ku_TR: URL'ya bikarhêner yê Nivîskarî

en: Author website
ku_TR: Malpera nivîskar

en: Author:
ku_TR: Nivîskar:

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
ku_TR: Nivîskar: %1$s (Navnîşana IPyê: %2$s, %3$s)

en: Authorizing&hellip;
ku_TR: Rayedarkirin&hellip;

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
ku_TR: Nivîskar dikarê nivîsên xwe biweşîne, birêve bibe û pelgeyên medyayê hilbarbikin.

en: Authors:
ku_TR: Nivîskar:

en: Auto
ku_TR: Jixweber

en: Auto Draft
ku_TR: Pêşnûmeya xweber

en: Auto add pages
ku_TR: Pelan otomatîk serveke

en: Auto-updates
ku_TR: Hildemînên Jixweber

en: Auto-updates Disabled <span class="count">(%s)</span> | Auto-updates Disabled <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Hildemîna jixweber ya neçalak <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Hildemînên jixweber yên neçalak <span class="count">(%s)</span>

en: Auto-updates Enabled <span class="count">(%s)</span> | Auto-updates Enabled <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Hildemîna jixweber ya neçalak <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Hildemînên jixweber yên neçalak <span class="count">(%s)</span>

en: Auto-updates disabled
ku_TR: Hildemînên jixweber neçalak in

en: Auto-updates enabled
ku_TR: Hildemînên jixweber çalak in

en: Automatically add new top-level pages to this menu
ku_TR: Rûpelên ast bilind bi awayekî otomatîk tevlî vê menûyê bike

en: Automatically add paragraphs
ku_TR: Jixwe re paragrafa tevlîbike

en: Automatically close comments on posts older than %s days
ku_TR: Nivîsên ji %s rojan  kevintir ji şiroveyan re bigre

en: Autoplay
ku_TR: Bixweber bilîzîne

en: Autosave by %s
ku_TR: Bixwe tomar %s

en: Available Actions
ku_TR: Karên ku dikarin bêne pêkanîn

en: Available Tools
ku_TR: Alavên di rewşa bikaranînêde

en: Available Widgets
ku_TR: Widgetên Amade

en: Avatar
ku_TR: Keswêne

en: Avatar Display
ku_TR: Xuyaniya Avatar

en: Avatar URLs for the user.
ku_TR: jibo bikarhêner URL'yên Wêneyan

en: Avatars
ku_TR: Avatar

en: Average Rating
ku_TR: Nirxa Texmînî

en: Azad Kashmir
ku_TR: Kaşmîra Azad

en: Azerbaijan
ku_TR: Azerbacan

en: Back
ku_TR: Veger.

en: Background
ku_TR: Paşrû

en: Background Color
ku_TR: Rengê paşrûyê

en: Background Image
ku_TR: Wêneyê Paşrûyê

[ctx: Background Preset]
en: Preset
ku_TR: Şablon

[ctx: Background Repeat]
en: Repeat
ku_TR: Dîscar

[ctx: Background Scroll]
en: Scroll
ku_TR: Şiqitandin

en: Background color
ku_TR: Rengê Paşrûyê

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
ku_TR: Paşrû hildem bû.  Bo çawa tê xwuyakirin bibînê <a href="%s">here serdana malpera xwe.</a>.

en: Background updates are working
ku_TR: Hildemên paşrûyê dixebitin

en: Baghdad
ku_TR: Bexda

en: Bagmati
ku_TR: Bagmatî

en: Bahia Banderas
ku_TR: Bahaya Banderas

en: Bahrain
ku_TR: Behreyn

en: Baja California
ku_TR: Baja Californya

en: Balochistan
ku_TR: Belucistan

en: Bangkok
ku_TR: Bankok

en: Bangladesh
ku_TR: Bengladeş

en: Barnaul
ku_TR: Barnaol

en: Because you are using %1$s, the sites in your WordPress network must use sub-directories. Consider using %2$s if you wish to use sub-domains.
ku_TR: Ji ber ku tu %1$s bi kar tîne divê malperên tora te ya WordPressê bin-pelrêçê bi kar bîne. Heke tu bixwaze bin-navperê bi kar bîne ewçax bikaranîna %2$s li ber çava bigire.

en: Before a comment appears
ku_TR: Beriya ku şîroveyek xuya bike

en: Beirut
ku_TR: Beyrût

en: Belarusian
ku_TR: Belarusî

en: Belgium
ku_TR: Belçîqa

en: Belgrade
ku_TR: Belgrad

en: Berlin
ku_TR: Berlîn

en: Bermuda
ku_TR: Bermûda

en: Beulah
ku_TR: Bûla

en: Bheri
ku_TR: Bherî

en: Biographical Info
ku_TR: Zanyariyên jînenîgarî

en: Bishkek
ku_TR: Bîşkek

en: Bitrate Mode
ku_TR: Moda bitrateyê

en: Black
ku_TR: Reş

en: Blank
ku_TR: Vala

en: Blavatar
ku_TR: Keswêne

en: Block
ku_TR: Blok

en: Block "%1$s" does not contain a style named "%2$s".
ku_TR: Bloka "%1$s" şêwaza bi navê "%2$s" nahewîne.

en: Block Patterns
ku_TR: Desena Blokê

en: Block category.
ku_TR: Beşa bilokê.

en: Block name must be a string.
ku_TR: Navê blokê divê nivîs be.

[ctx: Block pattern category]
en: Buttons
ku_TR: Bişkok

[ctx: Block pattern category]
en: Columns
ku_TR: Situn

[ctx: Block pattern category]
en: Featured
ku_TR: Pêşderketî

[ctx: Block pattern category]
en: Gallery
ku_TR: Pêşengeh

[ctx: Block pattern category]
en: Headers
ku_TR: Sermalper

[ctx: Block pattern category]
en: Text
ku_TR: Nivîs

[ctx: Block pattern title]
en: Grid
ku_TR: Izgara

[ctx: Block pattern title]
en: Image at left
ku_TR: Wêneyê li çepê

[ctx: Block pattern title]
en: Large title
ku_TR: Sernavê mezin

[ctx: Block pattern title]
en: Offset
ku_TR: Şamitîn

[ctx: Block pattern title]
en: Small image and title
ku_TR: Sernav û wêneyê piçûk

[ctx: Block pattern title]
en: Social links with a shared background color
ku_TR: Girêdanên civakî yên bi rengê paşruyê ve

[ctx: Block pattern title]
en: Standard
ku_TR: Jirêzê

en: Block style name must be a string.
ku_TR: Navên cureyên blokan divê nivîs bin.

en: Block supports.
ku_TR: Alîkariya bilokê.

en: Block type "%s" is already registered.
ku_TR: Cureya blokê "%s" niha qeyd bûye.

en: Block type "%s" is not registered.
ku_TR: Curya blokê "%s" qeyd nebûye.

en: Block type names must be strings.
ku_TR: Navên cureyên blokan divê nivîs bin.

en: Block type names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-block-type
ku_TR: Navên cureya blokê divê pêşgireke navxaneyê bihewînin. Nimûne: pêveka-min/cureya-bloka-min-a-taybet

en: Block type names must not contain uppercase characters.
ku_TR: Navên cureyên blokan divê tîpên wan yên girdek nebin.

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align bottom
ku_TR: Paldayîna pişkokê

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align middle
ku_TR: Paldayîna Navendê

[ctx: Block vertical alignment setting]
en: Align top
ku_TR: Paldayîna Jor

[ctx: Block vertical alignment setting label]
en: Change vertical alignment
ku_TR: Paldayîna stunî biguherîne

en: Blockquote
ku_TR: alıntı alıntı

en: Blocks
ku_TR: Blok

en: Blog
ku_TR: Bilog

en: Blog pages show at most.
ku_TR: Bêtirîn jimareya nivîsan di her rûpela blogê de

en: Blue
ku_TR: Şîn

en: Bold
ku_TR: Qalind

en: Bookmarks
ku_TR: Cihnîşan

en: Books
ku_TR: Pirtûk

en: Border
ku_TR: Kevî

en: Border color
ku_TR: Rengê çarçoveyê

en: Bosnia and Herzegovina
ku_TR: Bosna Hersek

en: Both registration and last updated dates must be provided.
ku_TR: Him dîroka qeydê him jî dîroka hildemandina dawîn divê bê temînkirin.

en: Both registration and last updated dates must be valid dates.
ku_TR: Him dîroka qeydê him jî dîroka hildemandina dawîn divê dîrokên derbasdar bin.

en: Bottom
ku_TR: Jêr

en: Bottom Left
ku_TR: Binê Çepê

en: Bottom Right
ku_TR: Binê Rastê

en: Bougainville
ku_TR: Bogênvîl

en: Bouvet Island
ku_TR: Giravên Bouvet

en: Brazil
ku_TR: Birezîlya

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
ku_TR: Ji bo demeke kurt wê malper neberdest be ji ber çavdêriya plankirî. Di nav deqeyekî de cardin biceribîne.

en: British Indian Ocean Territory
ku_TR: Okyanusa Hîndê herêma Îngîlîzan

en: Broken Hill
ku_TR: Broken Hîl

en: Brown
ku_TR: Qehweyî

en: Browse styles
ku_TR: Li şêwazan bigere

en: Brunei
ku_TR: Bruney

en: Brussels
ku_TR: Bruksêl

en: Bucharest
ku_TR: Bukrêş

en: Budapest
ku_TR: Bûdapêşt

en: Bulgaria
ku_TR: Bulxarîstan

en: Bulgarian
ku_TR: Bulxarî

en: Bulk Actions
ku_TR: Karên tevde

en: Bulk Edit
ku_TR: Serastkirina Bitevahî

en: Bulk actions
ku_TR: Karên tevde

en: Bulk edit
ku_TR: Serastkirina Bitevahî

en: Bulk select
ku_TR: Bijartina tevahî

en: Bulleted list
ku_TR: Lîsteya nîşankirî

en: Burundi
ku_TR: Burundî

en: Busingen
ku_TR: Basîngen

en: Button
ku_TR: Bişkok

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
ku_TR: Pêşve

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
ku_TR: Pêş

en: Button text
ku_TR: Bişkoka nivîsê

en: Buttons
ku_TR: Bişkok

en: By %s
ku_TR: Çêker %s

en: By %s.
ku_TR: Ji aliyê %s ve.

en: By: %s
ku_TR: Ji aliyê: %s

en: CSS Classes
ku_TR: Polên CSS'ê

en: CSS code
ku_TR: Koda CSSê

en: Calcutta
ku_TR: Kalkuta

en: Calendar
ku_TR: Salname

en: Cambodia
ku_TR: Kamboçya

en: Cameroon
ku_TR: Kamerun

en: Can anyone register on this site?
ku_TR: Her kes dikare li ser vê malperê tomar bibe?

en: Can communicate with WordPress.org
ku_TR: Dikarî bi WordPress.orgê re têkilî deyne

en: Canada
ku_TR: Kanada

en: Canary
ku_TR: Kanarya

en: Canberra
ku_TR: Kanbera

en: Cancel
ku_TR: Betalke

en: Cancel Edit
ku_TR: Serrastkirinê Betalke

en: Cancel and go back
ku_TR: Betal bike û paşve vegere

en: Cancel edit
ku_TR: Serrastkirinê Betalke

en: Cancel reply
ku_TR: Bersivê betalke

en: Cannot create a comment with that type.
ku_TR: Nikarê şîrovekî bi wî awayî çêbikê.

en: Cannot create a revision of a revision
ku_TR: Guhertoya guhertoyê nayê çêkirin

en: Cannot create a user with an empty login name.
ku_TR: Bi navê vala  yê têketinê bikarhêner nayê çêkirin.

en: Cannot create existing comment.
ku_TR: Şiroveya heyî pêk nayê.

en: Cannot create existing post.
ku_TR: Nikarin nivîseke heyî pêk bînin.

en: Cannot create existing user.
ku_TR: Nikarî bikarînereke heyî pêk bînî.

en: Cannot load %s.
ku_TR: %s nayê barkirin.

en: Cannot load image metadata.
ku_TR: Agahnasên wêneyê nehatin barkirin.

en: Cannot resize the image. Both width and height are not set.
ku_TR: Nikare wêneyê verehendîne. Ne firehî ne jî bilindahî hatiye mîhengkirin.

en: Cannot save image metadata.
ku_TR: Agahnasên wêneyê nehatin tomarkirin.

en: Cannot set parent term, taxonomy is not hierarchical.
ku_TR: Mîhengîya biwêjê nayê rastkirin, taksonomî ne hîyerarşîke.

en: Cannot view post type.
ku_TR: Ez cûreyê nameyê nabînim.

en: Cannot view status.
ku_TR: Rewş nayê xuyakirin.

en: Caption
ku_TR: Binnivîs

en: Caption for the attachment, as it exists in the database.
ku_TR: Sernavê ji bo servehiyê, wekî ku di danegehê de mewcûd e.

en: Caption&hellip;
ku_TR: Sernav&hellip;

en: Captions
ku_TR: Sernavkirin

en: Captions/Subtitles
ku_TR: Sernav/Binnivîs

en: Casablanca
ku_TR: Kazablanka

en: Catalan
ku_TR: Katalanî

en: Categories
ku_TR: Beş

en: Categories and Tags Converter
ku_TR: Guherandina Beş û Etîketan

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
ku_TR: Li gorî xwestinê win dikarin bikaranîna beşa <a href="%s">vegihestina ji kategoryê ber bi etîketê ve</a> bo veguhestinê bikarbînin.

en: Categories deleted.
ku_TR: Beş hate jêbirin.

en: Categories list
ku_TR: Lîsteya kategoriyan

en: Categories list navigation
ku_TR: Lîsteya lêgerîna kategoriyan

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
ku_TR: Beş ne weke etîketa ne. Win dikarin serhevre binhevre rêz bikin. Dibê kû bi navê "Beşa Yekem" û du binbeşên bi navên "Binbeşa yekem û Binbeşa duyem" çêbikin. Bi dilê we ye.

en: Categories:
ku_TR: Beş:

en: Category
ku_TR: Beş

en: Category ID
ku_TR: IDya Kategorîyê

en: Category added.
ku_TR: Kategorî lê zêdebû.

en: Category deleted.
ku_TR: Kategorî hat jêbirin.

en: Category link
ku_TR: Girêdana kategorîyê

en: Category name
ku_TR: Navê kategoriyê

en: Category not added.
ku_TR: Kategorî lê zêdenebû.

en: Category not updated.
ku_TR: Beş Hildem nebû

en: Category slug
ku_TR: Kurtenavê kategorîyê

en: Category updated.
ku_TR: Beş Hildem bû

en: Caution:
ku_TR: Hişyarî:

en: Cayman Islands
ku_TR: Giravên Caymanê

en: Cell padding
ku_TR: Valahiya hucreyê

en: Cell spacing
ku_TR: Navbeyna hucreyê

en: Cell type
ku_TR: Cureya Şaneyê.

en: Center
ku_TR: Navîn

en: Central African Republic
ku_TR: Komara Efrîkaya Navîn

en: Chad
ku_TR: Çad

en: Chagos
ku_TR: Çagos

en: Change
ku_TR: Biguhere

en: Change audio
ku_TR: Deng Biguherîne

en: Change file
ku_TR: Pelgeyê Biguherîne

en: Change image
ku_TR: Wêne Biguherîne

en: Change logo
ku_TR: Logoyê biguherîne

en: Change role to&hellip;
ku_TR: Peywirê Biguherîne&hellip;

en: Change theme
ku_TR: Rûkarê biguherîne

en: Change video
ku_TR: Vîdeoyê Biguherîne

en: Changed roles.
ku_TR: Peywira Bikarhêner hate Guherandin.

en: Changes have already been trashed.
ku_TR: Jixwe guherîn niha çûne jêbirdankê.

en: Changes saved.
ku_TR: Guhartin hatin tomarkirin.

en: Changes trashed successfully.
ku_TR: Guherînên hanê bi awayekî serketî çûne jêbirdankê.

en: Changeset is being edited by other user.
ku_TR: Koma guherînan ji aliyê bikarînerekî din tê sererastkirin.

en: Changing to %s
ku_TR: Werdiçerxê vêya: %s

en: Chapters
ku_TR: Beş

en: Chatham
ku_TR: Çatham

en: Check Spelling
ku_TR: Rasatnivîsê Kontrolke

en: Check for updates manually
ku_TR: Hildemandinan bi desta kontrol bikî

en: Check your email for your new password.
ku_TR: Bo peyvborîna nû epeyama xwe kontrol bike.

en: Chicago
ku_TR: Çîkago

en: Child theme of %s
ku_TR: Binrûkara Rûkara %s

en: Chile
ku_TR: Şîlî

en: China
ku_TR: Çîn

en: Chinese
ku_TR: Çînî

en: Chinese (Simplified)
ku_TR: Çînî(Hesankirî)

en: Chinese (Traditional)
ku_TR: Çînî(Keleporî)

en: Chisinau
ku_TR: Kîşnaw

en: Chita
ku_TR: Çîta

en: Choose
ku_TR: Hilbijêre

en: Choose Image
ku_TR: Wêne Hilbijêre

en: Choose a Custom Header
ku_TR: Sernavekî taybet hilbijêre

en: Choose a file from your computer:
ku_TR: Ji komputera xwe pelgeyekê hilbijêre:

en: Choose an image from your computer:
ku_TR: Ji komputera xwe wêneyekî hilbijêre:

en: Choose audio
ku_TR: Deng Hilbijêre

en: Choose file
ku_TR: Pelgeyê Hilbijêre

en: Choose from the most used tags
ku_TR: Etîketên ku herî zêde bi kar tên, bi kar bîne

en: Choose image
ku_TR: Wêne Hilbijêre

en: Choose logo
ku_TR: Logoyê hilbijêre

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
ku_TR: Qismekî wêneyê ku hûn dixwazin bo jora malperê bikarbînin hilbijêrin.

en: Choose the target frame for your link.
ku_TR: Bo girêdana xwe çerçoveya armancê hilbijêrin.

en: Choose video
ku_TR: Vîdeoyê Hilbijêre

en: Choose what to export
ku_TR: Hemanên ku hûnê ji malperê derxin hilbijêrin

en: Christmas
ku_TR: Krîstmas

en: Christmas Island
ku_TR: Giravên Christmasê

en: Chungking
ku_TR: Çungking

en: Chuuk
ku_TR: Çûk

en: Cincinnati
ku_TR: Amed

en: City
ku_TR: Bajar

en: City:
ku_TR: Bajar:

en: Classic
ku_TR: Klasîk

en: Classic Block Keyboard Shortcuts
ku_TR: Kurterêyên Klavyeyê yên Pergala Bloka Klasîk

en: Clear
ku_TR: Pakijke

en: Clear Results
ku_TR: Encaman paqij bike

en: Clear formatting
ku_TR: Formetê paqij bike

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image that matches the size of your video &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
ku_TR: Ji bo hilxistina wêneyekî nû ji kombersa xwe, bitikîne ser bişkoka &#8220;#;Wêneyekî nû lê zêde bike&#8221;#;. Rûkara te bi wêneyekî ku mezinahiya wê li vîdeoya te were re îdeal dixebite, rasterast piştî barbûnê &#8212;#; tu&#8217;#; yê karibî wêneyê qut bikî û adapteyî formata îdeal bikî.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header height of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
ku_TR: Ji bo hilxistina wêneyekî nû ji kombersa xwe, bitikîne ser bişkoka &#8220;#;Wêneyekî nû lê zêde bike&#8221;#;. Rûkara te bi wêneyekî ku bilindahiya wê ya beşa jorîn %s pîksel be re îdeal dixebite &#8212;#; tu&#8217;#; yê karibî wêneyê qut bikî û adapteyî formata îdeal bikî.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header size of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
ku_TR: Ji bo hilxistina wêneyekî nû ji kombersa xwe, bitikîne ser bişkoka &#8220;#;Wêneyekî nû lê zêde bike&#8221;#;. Rûkara te bi wêneyekî ku bilindahiya wê ya beşa jorîn %s pîksel be re îdeal dixebite &#8212;#; tu&#8217;#; yê karibî wêneyê qut bikî û adapteyî formata îdeal bikî.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header width of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
ku_TR: Ji bo hilxistina wêneyekî nû ji kombersa xwe, bitikîne ser bişkoka &#8220;#;Wêneyekî nû lê zêde bike&#8221;#;. Rûkara te bi wêneyekî ku bilindahiya wê ya beşa jorîn %s pîksel be re îdeal dixebite &#8212;#; tu&#8217;#; yê karibî wêneyê qut bikî û adapteyî formata îdeal bikî.

en: Click &#8220;Next&#8221; to start adding links to your new menu.
ku_TR: Ji bo ku tevlîkirina girêdanan li menûya xwe dest pê bikin pêl &#8220;#;Next&#8221;#; bikin.

en: Click here to cancel reply.
ku_TR: Bo betalkirina bersivê bitikîne

en: Click the Save Menu button to save your changes.
ku_TR: Ji bo guhertinên xwe tomar bikî pêlî bişkoka Munuyê Tomar Bikî bike.

en: Click the image to edit or update
ku_TR: Wêne klîkbike ji bo Vekirine ango Rrojaneyîkirina

en: Click to edit the site title.
ku_TR: Ji bo sererastkirina sernavê malperê bitikînin.

en: Click to edit this element.
ku_TR: Ji bo sererastkirina vê hêmanê bitikînin.

en: Click to edit this menu.
ku_TR: Ji bo sererastkirina vê menûyê bitikînin.

en: Click to edit this widget.
ku_TR: Ji bo sererastkirina vê alavokê bitikînin.

en: Close
ku_TR: Girtin

en: Close all open tags
ku_TR: Hemû etîketên vekirî bigire

en: Close blockquote tag
ku_TR: Nîşanka jêgirê bigire

en: Close bold tag
ku_TR: Etîketa qalind bigire

en: Close bulleted list tag
ku_TR: Nîşana rêzenîşanê bigire

en: Close code tag
ku_TR: Nîşanka kodê bigire

en: Close deleted text tag
ku_TR: Nîşanga nivîsa jêbirî bigire

en: Close dialog
ku_TR: Pencereyê bigire

en: Close inserted text tag
ku_TR: Nîşanga nivîsa têketiyê bigire

en: Close italic tag
ku_TR: Nîşanka xwarê bigire

en: Close list item tag
ku_TR: Etîketa Hêmanên rêzê bigire

en: Close media attachment panel
ku_TR: Paceya medyayên pevebûyî bigire

en: Close numbered list tag
ku_TR: Nîşana rêzejimarê bigire

en: Close reorder mode
ku_TR: Modela rêzandina nû girêde

en: Close sharing dialog
ku_TR: Paceya parvekirinê girêde

en: Close uploader
ku_TR: Hilbarkerê Bigire

en: Cmd + letter:
ku_TR: Cmd + herf:

en: Cocos
ku_TR: KoKos

en: Cocos (Keeling) Islands
ku_TR: Giravên Cocosê (Keeling)

en: Code
ku_TR: Kod.

en: Code is Poetry
ku_TR: Kod helbest e.

en: Collapse menu
ku_TR: Rêzemijarê teng bike

en: Colombia
ku_TR: Kolombîya

en: Colombo
ku_TR: Kolombo

en: Color
ku_TR: Reng

en: Color Settings
ku_TR: Mihengên Reng

en: Color: %s
ku_TR: Reng: %s

en: Colors
ku_TR: Reng

en: Column
ku_TR: Histûn

en: Column group
ku_TR: Koma Situnên Tabloyê

en: Columns
ku_TR: Situn

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
ku_TR: derbar,e,ne,wek,li,dibe,bi,qet,ji bo,ji,çawa,li,jî,ev,ser,an,yanê,çimkî,ew,ji ber ku,ku,dijî,bû,çi,çî,kengê,gava,kîderê,kê,kî,tev,gel,www

en: Comment
ku_TR: Şirove

en: Comment %d contains personal data but could not be anonymized.
ku_TR: Şiroveya %d xwedan daneyên kesî ne lê nikare nenaskirî be

en: Comment %d does not exist
ku_TR: Şirov bike %d nîne

en: Comment Author
ku_TR: Nivîskarê Şiroveyê

en: Comment Author Email
ku_TR: Epeyama Nivîskarê Şiroveyê

en: Comment Author IP
ku_TR: IPya Nivîskarê Şiroveyê

en: Comment Author URL
ku_TR: URLya Nivîskarê Şiroveyê

en: Comment Author User Agent
ku_TR: Temsîlkarê Bikarhênerê Nivîskarê Şiroveyê

en: Comment Content
ku_TR: Naveroka Şiroveyê

en: Comment Date
ku_TR: Dîroka Şiroveyê

en: Comment Moderation
ku_TR: Çavdêriya Şiroveyê

en: Comment Submission Failure
ku_TR: Şaşiya Şandina Şiroveyê

en: Comment URL
ku_TR: URLya Şiroveyê

en: Comment author must have a previously approved comment
ku_TR: Nivîskarê şîroveyê pêwist e berê hatibe carek hatibe erêkirin

en: Comment author name and email are required.
ku_TR: Nivîserê şiroveyê divê nav û navnîşanê e_name'ya xwe binivîse.

en: Comment by %s marked as spam.
ku_TR: Şiroveya ku ji aliyê %s hatî kirin bêkêr hatiye destnîşankirin.

en: Comment by %s moved to the Trash.
ku_TR: Şiroveya ji aliyê %s ve hatî kirin ji bo jêbirdankê hate veguhestin.

en: Comment by %s moved to the trash.
ku_TR: Şiroveya ji aliyê %s ve hatî kirin ji bo jêbirdankê hate veguhestin.

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
ku_TR: Qada şiroveyê maksîmûm dirêjiya îzindayî derbas kiriye.

en: Comment is required.
ku_TR: Şirove pêwîst e.

en: Comment moderation
ku_TR: Çavdêriya Şiroveyê

en: Comment on %1$s by %2$s
ku_TR: Şîroveya %1$s ji aliyê %2$s

en: Comment: %s
ku_TR: Şîrove: %s

en: Comments
ku_TR: Şirove

en: Comments %s
ku_TR: Şirove %s

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
ku_TR: Ji bo &#8220;%2$s&#8221; şîrove (%1$s)

en: Comments (%s)
ku_TR: Şirove (%s)

en: Comments Feed
ku_TR: Şandereza Şiroveyan

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
ku_TR: Bo <span class="screen-reader-text">%s</span> şîrove girtîye

en: Comments are closed.
ku_TR: Qada şîroveyê hatiye girtin.

en: Comments feed
ku_TR: Şandereza şiroveyan

en: Comments for %1$s searching on %2$s
ku_TR: Ji bo şiroveyên %1$s , li ser %2$s tê lêgerîn

en: Comments for %s
ku_TR: Şiroveyên bo %s

en: Comments list
ku_TR: Rêza Şiroveyan

en: Comments navigation
ku_TR: Rêgerîna Şiroveyan

en: Comments on %s
ku_TR: Şîroveyên li ser %s

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
ku_TR: Şîrove yên jibo &#8220;%s&#8221;

en: Comments on: %s
ku_TR: Şiroveyên li ser: %s

en: Communicating with the WordPress servers is used to check for new versions, and to both install and update WordPress core, themes or plugins.
ku_TR: Têkîlîya bi servera WordPressê re bo kontrola guhertoyên nû, bo dendika WordPressê û bo sazkirin û hildemandina rûkar û pêvekan tê bikar anîn.

en: Communication with WordPress.org
ku_TR: Bi WordPress.orgê re têkilî deyne

en: Community Events Location
ku_TR: Deverên Çalakiyan yên Civatê

en: Comoro
ku_TR: Komoro

en: Compare any two revisions
ku_TR: Du guhertoyan bidin berhev.

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Kutabûyî <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Kutabûyî <span class="count">(%s)</span>

en: Configure
ku_TR: Pêk bîne

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
ku_TR: Ev sererastgî girêdayî xwesteka weye, vala jî bê dibe.

en: Confirm
ku_TR: Bipejirîne

en: Confirm Deletion
ku_TR: Jêbirinê erê Bike

en: Confirm new password
ku_TR: Peyvborîna nû bipejirîne

en: Confirm the "%s" action
ku_TR: Çalakiya "%s" bipejirênin

en: Confirm use of weak password
ku_TR: Bikaranîna peyvborîna lewaz bipejirîne

en: Confirm your administration email
ku_TR: Epeyama xwe ya rêvebirinê bipejirênin

en: Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Confirmed <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Pêjirandin <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Pejirandin <span class="count">(%s)</span>

en: Congo (Brazzaville)
ku_TR: Kongo (Brazzaville)

en: Congo (Kinshasa)
ku_TR: Kongo (Kinshasa)

en: Constrain proportions
ku_TR: Oranan bi sînor bike

en: Contact
ku_TR: Têkilî

en: Contact Info
ku_TR: Zanyariyên peywendiyê

en: Contact forms
ku_TR: Forma têkîlîyê

en: Contact us
ku_TR: Têkilî deynin

en: Content
ku_TR: Naverok

en: Content hash did not match expected.
ku_TR: Perçeya naverokê ligel tişta hêvîkirî adapte nîne.

en: Content to export
ku_TR: Naverokê Derxe

en: Content, title, and excerpt are empty.
ku_TR: Naverok, serik û kurte vala ye.

en: Content:
ku_TR: Naverok:

en: Continue
ku_TR: Dewam

en: Continue reading %s
ku_TR: Dewamê bide xwendinê %s

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
ku_TR: Kesên naverokê peyde dikin dikarin nivîsan binivîsin û nivîsên xwe birêve bibin lê nikarin nivîsan biweşînin û pelgeyên medyayê hilbar bikin.

en: Convert emoticons like :-) and :-P to graphics on display.
ku_TR: Hestnîşanên wek :-) û :-P wextê nîşandanê bike grafîk.

en: Convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
ku_TR: Kategoriyên heyî biguherîne li etîketan an jî kategoriyên etîketan, keyfî.

en: Cook Islands
ku_TR: Giravên Cooksê

en: Cookie expired.
ku_TR: DEmê kakilê tejîbî.

en: Cookies
ku_TR: Xurek

en: Copenhagen
ku_TR: Kopenhag

en: Copied
ku_TR: Kepîbûyî

en: Copied %d block to clipboard. | Copied %d blocks to clipboard.
ku_TR[0]: %d bilok kopî rûnûsgehê bû.
ku_TR[1]: %d bilok kopî rûnûsgehê bûn.

en: Copied!
ku_TR: Hat kopîkirin!

en: Copy
ku_TR: Jiber bigre

en: Copy URL
ku_TR: URLyê Kopyake

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
ku_TR: Bo di malpera xwe ya WordPressê de bihedimênin vê URLyê kopya bike û bizeliqêne

en: Copy and paste this code into your site to embed
ku_TR: Bo di malpera xwe de bihedimênê kode kopya bike û bizeliqêne

en: Copy site info to clipboard
ku_TR: Agahiyên malperê li rûnûsgehê kopî bike

en: Copy table row
ku_TR: Rêza tabloyê kopîke

en: Cordoba
ku_TR: Kordoba

en: Costa Rica
ku_TR: Kosta Rîka

en: Could not access filesystem
ku_TR: Pergala pelan nayê gihiştin.

en: Could not access filesystem.
ku_TR: Pergala pelan nayê gihiştin.

en: Could not calculate resized image dimensions
ku_TR: Nikare rehendên wêneya verehendî hesab bike

en: Could not copy file.
ku_TR: Pelge Nayên Kopyakirin.

en: Could not copy files.
ku_TR: Pelge Nayên Kopî kirin.

en: Could not create directory.
ku_TR: Pelrêç nehate afirandin.

en: Could not create user
ku_TR: Bikarhêner nehate afirandin

en: Could not delete site from the database.
ku_TR: Sîte ji danegehê nikare were jêbirin.

en: Could not find the specified string.
ku_TR: Nivîsa diyarkirî peyda nebû.

en: Could not fully remove the plugins %s.
ku_TR: Pêvek bi temamî nayên rakirin: %s

en: Could not insert attachment into the database.
ku_TR: Servehî tevlî danegehê nebû.

en: Could not insert term relationship into the database.
ku_TR: Peywendiya hêmanan tevlî danegehê nabe.

en: Could not open file handle.
ku_TR: Pelge nehate vekirin.

en: Could not reach WordPress.org
ku_TR: Gihîştîna WordPress.orgê ne pêkan e

en: Could not read image size.
ku_TR: Mezinahiya wêneyê nehate xwendin.

en: Could not remove the old plugin.
ku_TR: Pêveka kevn nehat rakirin.

en: Could not remove the old theme.
ku_TR: Rûkara kevn nehat rakirin.

en: Could not remove the old translation.
ku_TR: Wergera kevn nehat rakirin.

en: Could not resume the plugin.
ku_TR: Pêvek nehate domandin.

en: Could not resume the theme.
ku_TR: Rûkar nehate domandin.

en: Could not retrieve site data.
ku_TR: Nikare daneyên malparê werbigire.

en: Could not split shared term.
ku_TR: Têgeha parvekirî nayê perçe kirin.

en: Could not update attachment in the database.
ku_TR: Servehîyê di danegehê de nikare bihildemîne.

en: Could not update comment in the database.
ku_TR: Şirove di danegehê de nehate hildem kirin.

en: Could not update comment status.
ku_TR: Rewşa şîreveyê nayê rojanekirin.

en: Could not update site in the database.
ku_TR: Malperê di danegehê de nikare bihildemîne.

en: Could not update the email last sent time.
ku_TR: Nikare hildemîne wextê şandina dawîn ya epeyamê.

en: Could not write file %1$s (%2$s).
ku_TR: Dosya nayê nivîsîn %1$s(%2$s).

en: Could not write file %s
ku_TR: Ev pel nayê nivîsand %s

en: Country
ku_TR: Welat

en: Create
ku_TR: Biefirêne

en: Create Menu
ku_TR: Menûye biafirîne

en: Create New Menu
ku_TR: Menuyekî Nû Servezêdeke

en: Create Site
ku_TR: Malperê Avake

en: Create a Configuration File
ku_TR: Pelgeyeke Pevsaziyê Çêbike

en: Create a New Site
ku_TR: Malpera nû ava bike

en: Create a New User
ku_TR: Bikarhênerê nû ava bike

en: Create a brand new user and add them to this site.
ku_TR: Bikarhênerekî nû çêbikin û tevlî vê malperê bike.

en: Create a menu for this location
ku_TR: Ji bo vê şûnê menûyekê pêk bîne

en: Create a new gallery
ku_TR: Pêşangeheke nû pêk bîne

en: Create a new playlist
ku_TR: Efirandina rêzejenîna nû

en: Create a new video playlist
ku_TR: Lîsteyeke lêdanê ya nû çêke

en: Create audio playlist
ku_TR: Efirandina rêzejenîna dengan

en: Create video playlist
ku_TR: Rêzejenîna vîdeo biefirêne

en: Create your first menu below.
ku_TR: Li jêrê menuyê xwe yê pêşî biefirêne.

en: Created
ku_TR: Afirandî

en: Creating
ku_TR: Diefirê

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
ku_TR: Ji bo şîrovê werê kirin hewcedarî bi nav û navnîşaneke epeyamê yên derbasdar heye.

en: Creating comment failed.
ku_TR: Pêkanîna şiroveyê bi ser neket.

en: Credits
ku_TR: Kêdkar

en: Creston
ku_TR: Kreston

en: Croatia
ku_TR: Xirwatistan

en: Croatian
ku_TR: Hirvatî

en: Crop
ku_TR: Qusandin

en: Crop Image
ku_TR: Wêneyê Qutke

en: Crop Selection
ku_TR: Bijartinê Bibire

en: Crop and Publish
ku_TR: Biqûsîne û Biweşîne

en: Crop image
ku_TR: Wêneyê Qutke

en: Crop thumbnail to exact dimensions
ku_TR: Wêneya biçûk bi qebareyên deqîq bibirre

en: Crop your image
ku_TR: Wêneyê xwe biqusîne

en: Cropping&hellip;
ku_TR: Qusandin&hellip;

en: Crunching&hellip;
ku_TR: dixebitê&hellip;

en: Ctrl + Alt + letter:
ku_TR: Ctrl + Alt + bêje:

en: Ctrl + letter:
ku_TR: Ctrl + herf:

en: Cuba
ku_TR: Kuba

en: Curacao
ku_TR: Kurasao

en: Current
ku_TR: Derbasadar

en: Current Revision by %s
ku_TR: Guhertoya niha ji aliyê %s

en: Current Theme
ku_TR: Rûkara Derbasdar

en: Current administration email: %s
ku_TR: Epeyama heyî ya rêvebirinê: %s

en: Current header
ku_TR: Sernavê mevcûd

en: Current page of the collection.
ku_TR: Rûpela niha ya koleksiyonê.

en: Current plugin: %1$s (version %2$s)
ku_TR: Pêveka Derbasdar: %1$s (Guherto %2$s)

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
ku_TR[0]: Vê kêliyê %s şirove li hêviya erêkirinêye. Ji kerema xwe biçe serdana Paceya çavdêriyê:
ku_TR[1]: Vê kêliyê %s şirove li hêviya erêkirinêne. Ji kerema xwe biçe serdana Paceya çavdêriyê:

en: Currie
ku_TR: Kurî

en: Custom
ku_TR: Taybet

en: Custom Background
ku_TR: Paşrûya Taybet

en: Custom CSS
ku_TR: CSS'ya Taybet

en: Custom Colors
ku_TR: Rengên Taybet

en: Custom Fields
ku_TR: Qadên Taybet

en: Custom HTML
ku_TR: HTML'a Taybet

en: Custom HTML Widget
ku_TR: Alavoka Taybet ya HTMLê

en: Custom Header
ku_TR: Taybetiyên Sermalperê

en: Custom Link
ku_TR: Gerêdana Taybet

en: Custom Links
ku_TR: Girêdanên taybet

en: Custom PHP error message.
ku_TR: Peyama taybet ya çewtiya PHPê.

[ctx: Custom Preset]
en: Custom
ku_TR: Taybet

en: Custom Size
ku_TR: Mezinahiya taybet

en: Custom Structure
ku_TR: Hebûna taybet

en: Custom URL
ku_TR: Navnîşana Taybet

en: Custom background if defined by the theme.
ku_TR: Sernavê taybet, eger ji aliyê rûkarê ve hatibe nasîn.

en: Custom color
ku_TR: Rengê taybet

en: Custom color palette if defined by the theme.
ku_TR: Ger ji aliyê rûkarê ve hatibe nasandin rengên taybet.

en: Custom field deleted.
ku_TR: Qada taybet hate jêbirin.

en: Custom field updated.
ku_TR: Qada taybet hate hildemkirin.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="%s">use in your theme</a>.
ku_TR: Qadên taybet dihêlê ku hûn qadên nû li ser şandeyên xwe zêde bikin. <a href="%s">Dikarin di nav rûkara xwe dê bikarbînin.</a>.

en: Custom font sizes if defined by the theme.
ku_TR: Ger ji aliyê rûkarê ve hatibe nasandin mezinahiya şewazê nivîsên taybet.

en: Custom gradient presets if defined by the theme.
ku_TR: Ger ji aliyê rûkarê ve hatibe nasandin giradyanên taybet.

en: Custom header if defined by the theme.
ku_TR: Sernavê taybet, eger ji aliyê rûkarê ve hatibe nasîn.

en: Custom logo if defined by the theme.
ku_TR: Sernavê taybet, eger ji aliyê rûkarê ve hatibe nasîn.

en: Custom rules have been added to your %s file.
ku_TR: Li pelgeya te ya %s rêzikên taybet hatin zêdekirin.

en: Custom:
ku_TR: Taybet:

en: Customization Draft
ku_TR: Taybetkirina Reşnivîsê

en: Customize
ku_TR: Tabetkarî

en: Customize &#8220;%s&#8221;
ku_TR: Taybetbike &#8220;%s&#8221;

en: Customize Your Site
ku_TR: Malpera xwe bikin ya taybet

en: Customize theme: %s
ku_TR: Taybetkirina Rûkarê: %s

en: Customize: %s
ku_TR: Taybet bike: %s

en: Customizer
ku_TR: Taybetkar

en: Customizing
ku_TR: Taybet bike

en: Customizing &#9656; %s
ku_TR: Taybet bike &#9656;#; %s

en: Cut
ku_TR: Jêke

en: Cut table row
ku_TR: Rêza tabloyê jêke

en: Cyprus
ku_TR: Qibris

en: Czech
ku_TR: Çekî

en: Czech Republic
ku_TR: Komara Çekan

en: Dacca
ku_TR: Daka

en: Damascus
ku_TR: Dîmeşq (Şam)

en: Danish
ku_TR: Danî

en: Dar es Salaam
ku_TR: Dar us Selem

en: Dark
ku_TR: Tarî

en: Darwin
ku_TR: Darwîn

en: Dashboard
ku_TR: Paceya Destpêkê

en: Data erasure has failed.
ku_TR: Jêbirina daneyan bi serneket.

en: Database
ku_TR: Danegeh

en: Database Error
ku_TR: Çewtiya danegehê

en: Database Server version
ku_TR: Guhertoya Pêşkeşkera Danebingehê

en: Database collation
ku_TR: Danebingehan bide berhev

en: Database prefix.
ku_TR: Pêşgira danegehê

en: Database size
ku_TR: Mezinahiya danegehê

en: Database.
ku_TR: Danegeh

en: Date
ku_TR: Dîrok

en: Date Format
ku_TR: Şiklê Demê

en: Date range
ku_TR: Navbera dîrokê

en: Date range:
ku_TR: Dema navberê:

en: Date/Time
ku_TR: Dîrok/Dem

en: Date/time
ku_TR: Tarîx/dem

en: Day
ku_TR: Roj

en: Day and name
ku_TR: Roj û nav

en: Deactivate
ku_TR: Neçalak bike

en: Debugging enabled
ku_TR: Debug hate çalakkirin

en: December
ku_TR: Qanûn

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
ku_TR: Berfanbar

en: Decrease indent
ku_TR: Çalikê kêm bike

en: Default
ku_TR: Jixweber

en: Default Avatar
ku_TR: Avatara Bixweber

en: Default Data
ku_TR: Daneyên Jixweber

en: Default Link Category
ku_TR: Kategoriya bixweber a girêdanan

en: Default Mail Category
ku_TR: Kategoriya bixweber a e-peyaman

en: Default Post Category
ku_TR: Beşa nivîsê ya pêş tê dîtin

en: Default Post Format
ku_TR: Şeweyê nivîsê yê pêş tê dîtin

[ctx: Default Preset]
en: Default
ku_TR: Jixweber

en: Default Style
ku_TR: Şêwaza jixweber

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
ku_TR: Nehatîye Kategorîkirin

en: Default comment status
ku_TR: Rewşa şîroveya jixweber

en: Default post category.
ku_TR: Liqa koz a destçûnî

en: Default post format
ku_TR: Şeweyê nivîsê yê pêş tê dîtin

en: Default post format.
ku_TR: Teşeya jixweber ya nivîsê.

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
ku_TR: silav-cîhan

en: Default shortcuts,
ku_TR: Kurterêyên jixweber,

en: Default template
ku_TR: Kirasê Jixweber

en: Delete
ku_TR: Jêbirin

en: Delete &#8220;%s&#8221;
ku_TR: &#8220;%s&#8221; jê bibe

en: Delete Menu
ku_TR: Menûyê jê bibe

en: Delete Permanently
ku_TR: Bêveger jê bibe

en: Delete Site
ku_TR: Malperê jêbibe

en: Delete Users
ku_TR: bikarhêner Jê bibe

en: Delete all content.
ku_TR: Hemû naverokê jêbibe.

en: Delete column
ku_TR: Sitûnê jê bibe

en: Delete it: %s
ku_TR: Jêbibe: %s

en: Delete permanently
ku_TR: Bêveger jêbibe

en: Delete row
ku_TR: Rêzê jê bibe

en: Delete table
ku_TR: Tabloyê jêbibe

en: Deleted
ku_TR: Hate jêbirin

en: Deleted <span class="count">(%s)</span> | Deleted <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Hatiyê jêbirin <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Hatine jêbirin <span class="count">(%s)</span>

en: Deleted text (strikethrough)
ku_TR: Nivîsa kêbirî (serxêzkirî)

en: Deleted:
ku_TR: Hat jêbirin:

en: Deleting a category does not delete the posts in that category. Instead, posts that were only assigned to the deleted category are set to the default category %s. The default category cannot be deleted.
ku_TR: Jêbirina beşekê naveroka wê beşê jênabê. Ji bedela wê naveroka beşa jêbirî tevlî beşa jixweber a %s dibe. Beşa jixweber nayê jêbirin.

en: Denmark
ku_TR: Danîmarka

en: Descending
ku_TR: Kêmbûn

en: Descending.
ku_TR: Berjêr

en: Description
ku_TR: Rave

en: Description for the attachment, as it exists in the database.
ku_TR: Danasîna servehiyê wekî ku di danegehê de heye.

en: Description of the user.
ku_TR: Daxûyanîya bikarhêner.

en: Deselect
ku_TR: Bijartinê rake

en: Design
ku_TR: Sewirandin

en: Desktop
ku_TR: Sermase

en: Destination folder already exists.
ku_TR: Peldanka armanc ji xwe heye.

en: Detach
ku_TR: Veqetîne

en: Details
ku_TR: Hûrgilî

en: Details about the media file, specific to its type.
ku_TR: Detayên derbarê dosyeya medyayê de, xisûsen li gor cureyê wê.

en: Details for theme: %s
ku_TR: Hûrgiliyên rûkarê: %s

en: Dhaulagiri
ku_TR: Dhaulagîrî

en: Did you just paste HTML?
ku_TR: Te tenê HTML zeliqand?

en: Dimensions
ku_TR: Hemî Dîmen

en: Dimensions:
ku_TR: Hemî Dîmen:

en: Directories and Sizes
ku_TR: Mezinahî û Pelrêç

en: Disable
ku_TR: Neçalak bike

en: Disable %s
ku_TR: %s Neçalak bike

en: Disable Auto-updates
ku_TR: Neçalakandina hildemînên jixweber

en: Disable auto-updates
ku_TR: Neçalakandina hildemînên jixweber

en: Disable the visual editor when writing
ku_TR: Dema dinivîsî edîtora nivîsa xuyayî bikar neyêne

en: Disabled
ku_TR: Neçalak

en: Discard changes
ku_TR: Guhertinan betal bike

en: Discussion
ku_TR: Hevdîtin

en: Discussion Settings
ku_TR: Sazkarîya gotûbêjê

en: Dismiss
ku_TR: Veşêre

en: Dismiss errors
ku_TR: Şaşiyan veşêre

en: Dismiss the welcome panel
ku_TR: Ji paceya bixêrhatinê veqete

en: Dismiss this notice.
ku_TR: Vê nîşeyê red bike.

en: Display Options
ku_TR: Rêçikên pêşandanê

en: Display Settings
ku_TR: Sazkariya Xuyaniyê

en: Display Site Title and Tagline
ku_TR: Sernava malperê û rêza etîketê nîşan bide

en: Display as dropdown
ku_TR: Wek daketokê nîşan bike

en: Display author
ku_TR: Nivîskarê ekranê

en: Display date
ku_TR: Demê bibîne

en: Display item author if available?
ku_TR: Ku hebê nivîksarê hemanê bide xuyakirin?

en: Display item content?
ku_TR: Naveroka hemanê bide xwuyakirin

en: Display item date?
ku_TR: Dema hemanê bide xwuyakirin

en: Display name for the user.
ku_TR: Navê bikarhêner yê xuya dikê.

en: Display name publicly as
ku_TR: Navê ku ji aliyê herkesekî ve bête dîtin

en: Display post date?
ku_TR: Dîroka şandeyê werê xwuyakirin?

en: Displaying %1$s&#8211;%2$s of %3$s
ku_TR: %1$s&#8211;%2$s (%3$s) nayê dîtin

en: Displaying %d themes
ku_TR: Nîşandana %d rûkaran

en: Displays a video from the media library or from YouTube, Vimeo, or another provider.
ku_TR: vîdoyekê ji pirtûkxaneya medyayan, Youtube, Vimeo, yan dabînkerên din nîşan bide.

en: Displays an audio player.
ku_TR: Dengjenînek tê dîtin.

en: Displays an image gallery.
ku_TR: Nîşandana pêşangeheke wêneyan.

en: Displays an image.
ku_TR: Wêneyekî bibîne.

en: Distraction-free writing mode
ku_TR: Moda balşaşkirinê ya nivîsê

en: Do not allow
ku_TR: Destûr nede

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the front-end theme, use the %2$s hook.
ku_TR: Di qada rêvebiriyê de qeyda nivîsteka %1$s betal neke. Ji bo hedefkirina rûkara pêşçav, çengela %2$s bi kar bîne.

en: Do not pass %1$s tags to %2$s.
ku_TR: Etîketên %1$s neşînin%2$s.

en: Do you really want to <a href="%s">log out</a>?
ku_TR: Gelo bi rastî dixwazî <a href="%s"> derkevî</a>?

en: Document <span class="count">(%s)</span> | Documents <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Pelge <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Pelge <span class="count">(%s)</span>

en: Document Preview
ku_TR: Pêşdîtina Pelgeyê

en: Document properties
ku_TR: Taybetmendiyên Pelgeyê

en: Documentation
ku_TR: Dokumantasyon

en: Documents
ku_TR: Pelgename

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
ku_TR: Bo bikarhênerê %1$s destûra danegeha %2$s heye?

en: Dominica
ku_TR: Domînîka

en: Dominican Republic
ku_TR: Komara Domînîk

en: Done
ku_TR: Qedîya

en: Down one
ku_TR: Gavek bi jêr de

en: Download Export File
ku_TR: Pelgeya Exportê Dabarke

en: Download File
ku_TR: Dabarkirina Pelgeyê

en: Download failed.
ku_TR: Daxistin Têk Çû.

en: Download file
ku_TR: Dabarkirina Pelgeyê

en: Downloading update from %s&#8230;
ku_TR: Hildemandin tê dabarkirin, ji %s&#8230;

en: Downloading your new theme&hellip;
ku_TR: Rûkara nû dadixîne&hellip;

en: Draft
ku_TR: Pêşnuma

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Reşnivîs <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Reşnivîs <span class="count">(%s)</span>

en: Draft Saved
ku_TR: Reşnivîsê Tomarke

en: Draft saved at %s.
ku_TR: Nivîs hate tomarkirin %s.

en: Draft saved.
ku_TR: Reşnivîs tomar bû.

en: Drag and drop to reorder media files.
ku_TR: Bo pelgeyên medyayê jinûve rêz bike bikişîne û berde.

en: Drag and drop to reorder tracks.
ku_TR: Bikşînin û berdin ji bo ku rêza rêzedengan biguhere.

en: Drag and drop to reorder videos.
ku_TR: Bikşînin û berdin ji bo ku rêza vîdoyan biguhere.

en: Drop files to upload
ku_TR: Jibo lêbarkirinê, dosyayan bikşînin û berdin

en: Drop-ins
ku_TR: Dosyayên bi pêvek

en: Dubai
ku_TR: Dubaî

en: Dublin
ku_TR: Dûblîn

en: Duplicate
ku_TR: Pir bike

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
ku_TR: Şiroveya dubarebûyî doziya; we&#8217;#; berî niha jî tişteke wiha gotibû!

en: Dushanbe
ku_TR: Duşanbe

en: Dutch
ku_TR: Hollandî

en: E-Commerce
ku_TR: E-Danûstandin

en: ERROR: please type a comment.
ku_TR: XELETÎ: Tikaye şiroveyekê binivîsin.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
ku_TR: XELET: hûn nikarin bersiva vê şîrovê bidin.

en: Easter
ku_TR: Eyster

en: Ecuador
ku_TR: Ekvator

en: Edit
ku_TR: Serrastke

en: Edit %s
ku_TR: %s sererast bike

en: Edit &#8220;%s&#8221;
ku_TR: &#8220;%s&#8221; Serrastke

en: Edit Category
ku_TR: Beşê Serrastke

en: Edit Changeset
ku_TR: Sererastkirina komên guherînan

en: Edit Comment
ku_TR: Şirovê Rastke

en: Edit Image
ku_TR: Wêne serrastke

en: Edit Link
ku_TR: Girêdanê Serrastke

en: Edit Link Category
ku_TR: Girêdana Beşê Serrastke

en: Edit Media
ku_TR: Medyayê Serrastke

en: Edit Menu
ku_TR: Menuyê Serrastke

en: Edit Menus
ku_TR: Menuyan Serrastke

en: Edit Original
ku_TR: Orijînalê sererast bike

en: Edit Page
ku_TR: Pel Serrastke

en: Edit Post
ku_TR: Şandeyê Serrastke

en: Edit Profile
ku_TR: Zanyariyên Xwe Serrastke

en: Edit Site
ku_TR: Malperê Serrastke

en: Edit Tag
ku_TR: Etîketê serrastke

en: Edit This
ku_TR: Vê Serrastke

en: Edit User
ku_TR: Bikarhêner Sererastke

en: Edit User %s
ku_TR: Serrastkirina Bikarhêner %s

en: Edit audio playlist
ku_TR: Rêzejenîna dengan serrastke

en: Edit comment
ku_TR: Şîroveyê sererastke

en: Edit gallery
ku_TR: Pêşangehê Serrastke

en: Edit image
ku_TR: Wêne Serrastke

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
ku_TR: Hêmana menûyê sererast bike: %1$s (%2$s)

en: Edit more details
ku_TR: Hûrgiliyên zêdetir sererast bike

en: Edit next media item
ku_TR: Hêmana medyayî ya pêşve sererast bike

en: Edit previous media item
ku_TR: Hêmana medyayî ya paşve sererast bike

en: Edit selected menu
ku_TR: Menûya hilbijartî sererast bike

en: Edit site
ku_TR: Malperê Serrastke

en: Edit styles
ku_TR: Şêwazan serrast bike

en: Edit user
ku_TR: Serrastkirina Bikarhêner

en: Edit video playlist
ku_TR: Rêzejenîna vîdeoyan serrastke

en: Edit visibility
ku_TR: Xwuyakirinê Serrastke

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>. Do not forget to save your changes!
ku_TR: Menuya jêrîn serrast bike an jî <a href="%s">menuyeke nû biafirîne</a>. Ji bîr neke, guhertinan tomar bike!

en: Edit: %s
ku_TR: %s sererast bike

en: Editor
ku_TR: Edîtor

en: Editor menu (when enabled)
ku_TR: Menûya serrastker(Pîştî ku çalak bû)

en: Editor toolbar
ku_TR: Serrastkera kêlekbendê

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
ku_TR: Edîtor dikarê nivîsan biweşîne, birêve bibe û dikarê nivîsê kesên din jî birêve bibe û hwd.

en: Education
ku_TR: Perwerde

en: Egypt
ku_TR: Misir

en: Either there are no posts, or something went wrong.
ku_TR: Çi nivîsek nîne yan jî pirsgirêk derketiye.

en: Elements path
ku_TR: Rêya hêmanê

en: Email
ku_TR: Epeyam

en: Email address for the comment author.
ku_TR: Navnîşana epeyamê ji bo şiroveya nivîskar.

en: Email could not be sent.
ku_TR: Ename nayê şandin.

en: Email me whenever
ku_TR: di van rewşan de ji min re epeyamê bişîne

en: Email or Username
ku_TR: Ename an jî navê bikarhêner

en: Email sent.
ku_TR: Ename bişîne.

en: Email:
ku_TR: Epeyam

en: Email: %s
ku_TR: Epeyam: %s

en: Embed
ku_TR: Hedimandî

en: Embed Media Player
ku_TR: Medyajenekê Bihedimîne

en: Embed or Link
ku_TR: Hedimandin an Girêdan

en: Embedded content from other websites
ku_TR: Ji malpereke din naverok embed bû

en: Embeds
ku_TR: Hedimandî

en: Emoticons
ku_TR: Hestnîşan

en: Empty Spam
ku_TR: Yên nayên xwestin valake

en: Empty Term.
ku_TR: Têgeh vala ye.

en: Empty Trash
ku_TR: Jêbirdankê valake

en: Empty archive.
ku_TR: Arşîva vala.

en: Empty filename
ku_TR: Navê dosya vale

en: Empty title.
ku_TR: Sernavê vala.

en: Enable
ku_TR: Biçalakîne

en: Enable %s
ku_TR: %s Biçalakîne

en: Enable Auto-updates
ku_TR: Çalakandina hildemînên jixweber

en: Enable auto-updates
ku_TR: Çalakandina hildemînên jixweber

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
ku_TR: Ji bo çavdêriya şiroveyan kurteriyên klaviyê çalak bike.

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
ku_TR: Ji bo şiroveyên li gorî astê bi qasî asta %s destur bide

en: Enabled
ku_TR: Çalak

en: Encoding
ku_TR: Kodkirin

en: End date:
ku_TR: Tarîxa dawîn:

en: English
ku_TR: Îngîlîzî

en: Ensure result set excludes posts assigned to specific authors.
ku_TR: Jê piştrast be ku koma encaman nivîsên ku ji nivîskarekî spesîfîk re hatine tayînkirin xaric girtiye.

en: Enter a description of the image
ku_TR: Bo wêne raweyekê binivîsin.

en: Enter desktop preview mode
ku_TR: Derbasî pêşdîtina modeya sermaseyê bibe

en: Enter mobile preview mode
ku_TR: Derbasî pêşdîtina modeya mobile'ê bibe

en: Enter new
ku_TR: Yeke Nû

en: Enter tablet preview mode
ku_TR: Derbasî pêşdîtina modeya tablet'ê bibe

en: Enter the RSS feed URL here:
ku_TR: URLya şanderêza RSSê li vir binivîsin:

en: Enter the URL
ku_TR: URL têkevinê

en: Enter the URL of the image
ku_TR: URLya wêne tekevinê

en: Enter the destination URL
ku_TR: Nanîşanê cihê mebestê diyar bikin

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
ku_TR: Jibo dawetkirina kesekî tomarkirî li ser vê şaşeyê E-Mail a wî  parve bike. Ji wî/ê kesê/î re ewê E-Mailek werê şandin, da ku dawetnameyê pesend bike.

en: Enter your new password below.
ku_TR: Peyvborîna xwe ya nû li jêrê binivîse.

en: Enter your password to view comments.
ku_TR: Bo dîtîna şîrovayan derbaspeyva xwe têkevinê.

en: Entries feed
ku_TR: Şanderêza Şandîyan

en: Entries from any RSS or Atom feed.
ku_TR: têketinên ji her xureka RSS an Atom.

en: Environment type
ku_TR: Cureya medyayê

en: Equatorial Guinea
ku_TR: Gîneya Ekvatorê

en: Erase Personal Data
ku_TR: Daneyên kesîn jê bibe

en: Erase personal data list
ku_TR: Lîsteya daneyên kesane hilweşîne

en: Erase personal data list navigation
ku_TR: Rêgerîna lîsteya daneyên kesane hilweşîne

en: Erasing data...
ku_TR: Dane tê jêbirin...

en: Erasure completed.
ku_TR: Jêbirin temam bû.

en: Eritrea
ku_TR: Erître

en: Error
ku_TR: Çewtî

en: Error Details
ku_TR: Detayên şaşîyê

en: Error creating new user.
ku_TR: Wextê bikarhêner werê afirandin pirsgirêk çêbû.

en: Error in moving to Trash.
ku_TR: Di veguhestina jêbirdankê de xeletî derket

en: Error in restoring from Trash.
ku_TR: Şunvegirtina tiştên jêbirdankê de xeletî derket.

en: Error not caused by a plugin or theme.
ku_TR: Çewtî ne ji ber pêvek an rûkarekê bû.

en: Error occurred on a non-protected endpoint.
ku_TR: Serekeyek ko nayê parastin çewtîyek çêbû.

en: Error reconnecting to the database
ku_TR: Di girêdanî ya databasê da dîsa şaşî derket

en: Error saving media file.
ku_TR: Di tomarkirina pelgeya medyayê de şaşî çêbû!

en: Error while saving the new email address. Please try again.
ku_TR: Dema tomarkirina epeyama nû de şaşiyek çê bû. Ji kerema xwe carek din biceribîne.

en: Error while saving.
ku_TR: Di tomarkirinê de xeletî.

en: Error:
ku_TR: Çewtî:

en: Estonia
ku_TR: Estonîya

en: Estonian
ku_TR: Estonî

en: Ethiopia
ku_TR: Etîyopya

en: Eucla
ku_TR: Eykula

en: Europe
ku_TR: Ewropa

en: Everything is running smoothly here.
ku_TR: Li vir her tişt biserkeftî dimeşe.

en: Example: <code>https://wordpress.org/</code> &#8212; do not forget the <code>https://</code>
ku_TR: Mînak: <code>https://wordpress.org/</code> &#8212;  divê hûn nivîsîna <code>https://</code>ê jîbîr nekin.

en: Example: Nifty blogging software
ku_TR: Mînak: Bernameya nivîsandina Nifty

en: Excerpt
ku_TR: Jeder

en: Exclude:
ku_TR: Jê Biveqetêne

en: Exit Recovery Mode
ku_TR: Ji moda serfirazkirinê derkeve

en: Exit recovery mode link expired.
ku_TR: Wextê girêdanka derketina ji moda xelaskirinê boriya.

en: Expiration
ku_TR: Dawî

en: Export
ku_TR: Derxe

en: Export &#8220;%s&#8221; as JSON
ku_TR: Derxistin &#8220;%s&#8221; wek JSON

en: Export Personal Data
ku_TR: Derxistina Daneyên Kesayetî

en: Export as JSON
ku_TR: Wek JSON derxistin.

en: Export personal data list
ku_TR: Lîsteya daneyên kesane derxîne

en: Export personal data list navigation
ku_TR: Rêgerîna lîsteya daneyên kesane derxîne

en: Extension
ku_TR: Pêvek

en: F j, Y
ku_TR: j F, Y

en: F, Y
ku_TR: F Y

en: FAILED: %s
ku_TR: SERNEKET: %s

en: Faeroe
ku_TR: Feyro

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Bi serneket <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Bi serneketin <span class="count">(%s)</span>

en: Failed to delete the page.
ku_TR: Jêbirina pel biserneket.

en: Failed to exit recovery mode. Please try again later.
ku_TR: Bi ser neket ku ji moda xelaskirinê derkeve. Xêra xwe paşê cardin biceribîne.

en: Failed to store the error.
ku_TR: Depokirina çewtiyê bi ser neket.

en: Failed to write file to disk.
ku_TR: di nivîsandina li dîskê de çewtî.

en: Failed to write request to temporary file.
ku_TR: Daxwaz di dosyaya demborî de nehat nivîsîn

en: Fakaofo
ku_TR: Fakawfo

en: Falkland Islands
ku_TR: Giravên Falklandê

en: Faroe
ku_TR: Faro

en: Faroe Islands
ku_TR: Giravên Faroeyê

en: Featured Image Header
ku_TR: Sernivîsên wêneyên derdikevin pêş

en: Featured Images
ku_TR: Wêneyên derdikevin pêş

en: Featured image
ku_TR: Wêneyê Bijartî

en: Features
ku_TR: Taybetmendî

en: Features supported by this theme.
ku_TR: Taybetmendiyên ku ji aliyê vê rûkarê ve piştevanî dibin.

en: February
ku_TR: Sibat

[ctx: February abbreviation]
en: Feb
ku_TR: Sibat

en: Feed for all posts filed under %s
ku_TR: Bo hemû şandeyên di beşa %s de rêzeweşanê bike

en: Feedback
ku_TR: Paşragihandin

en: Fiji
ku_TR: Fîjî

en: File
ku_TR: Dosye

en: File %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
ku_TR: Pelgeya %1$s <strong>betalkirî ye</strong> ji versiyona %2$s ve  û alternatîvek jî tine ye.

en: File &#8220;%s&#8221; does not exist?
ku_TR: Dosyaya &#8220;%s&#8221; tune ye?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
ku_TR: Dosyaya &#8220;%s&#8221; ne wêneyek e.

en: File URL
ku_TR: URLya Pelgeyê

en: File URL.
ku_TR: URLya Pelgeyê

en: File URL:
ku_TR: URLya Pelgeyê:

en: File canceled.
ku_TR: Dosiya betal bû.

en: File edited successfully.
ku_TR: Pel bi serkeftin hat sererastkirin.

en: File is not an image.
ku_TR: Pelge ne wêneye.

en: File name:
ku_TR: NAvê Pelgeyê

en: File size:
ku_TR: Mezinahiya Pelgeyê

en: File type:
ku_TR: Cureya Pelgeyê:

en: File upload settings
ku_TR: Sazkariyên hilbarkirina pelgeyan

en: File uploads
ku_TR: Hildemkirina Pelgeyan

en: Files can be uploaded
ku_TR: Pelgeyan dikarê hilbar bike

en: Filesystem Permissions
ku_TR: Destûrên pergala pelgeyê

en: Filesystem error.
ku_TR: Şaşiya pergala pelgeyan.

en: Filipino
ku_TR: Filîpînî

en: Fill Screen
ku_TR: Dîmendêrê Dagire

en: Fill in the Menu Name and click the Create Menu button to create your first menu.
ku_TR: Ji bo menuya yekem biafirînî Navê Munuyê dagire û pêlî bişkoka Menu Biafirîne bike.

en: Filter
ku_TR: Parzûn

en: Filter %s returned items with reserved names.
ku_TR: %s hêmanên zivirî bi navên muhafezekirî parzûn bike.

en: Filter &#187;
ku_TR: Filtre &#187;

en: Filter by comment type
ku_TR: Li gorî cureyên şirovêyan barzûnke

en: Filter by date
ku_TR: Li gorî tarîxê fîltre bike

en: Filter by post format
ku_TR: li gorî dirûva şandiyê biparzûnîne

en: Filter by type
ku_TR: Li gorî cureyê fîltre bike

en: Filter erase personal data list
ku_TR: Hilweşandina lîsteya daneyên kesane biparzûnîne

en: Filter export personal data list
ku_TR: Derxistina lîsteya daneyên kesane biparzûnîne

en: Filter media
ku_TR: Parzûna Medyayê

en: Filter pages list
ku_TR: Lîsteya rûpelan fîlter bike

en: Filter posts list
ku_TR: Lîsteya rûpelan fîlter bike

en: Filter themes
ku_TR: Rûkaran fître bike

en: Filter themes (%s)
ku_TR: Fîltera rûkaran (%s)

en: Filters
ku_TR: Parzûn

en: Find and replace
ku_TR: Peyda bike û biguherîne

en: Finish
ku_TR: Biqedîne

en: Finland
ku_TR: Fînlandîya

en: Finnish
ku_TR: Fînî

en: First Name
ku_TR: Nav

en: First name for the user.
ku_TR: Navê bikarhêner

en: First page
ku_TR: Pelê pêşî

en: Fit to Screen
ku_TR: Ekranê tijî bike

en: Fixed Layout
ku_TR: Raxistina sabit

en: Fluid Layout
ku_TR: Raxistina herikbar

en: Focus shortcuts:
ku_TR: Kurterêyên Balkişandinê

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
ku_TR: Ji:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
ku_TR: ji

en: Font Family
ku_TR: Malbata Font

en: Font Size
ku_TR: Mezinîya Nivîsê

en: Font Sizes
ku_TR: Mezinahiya fontê

en: Footer Widgets
ku_TR: Alavoka Binmalperê

en: For more information:
ku_TR: Ji bo pirtir zanyarî:

en: Force erasure has failed.
ku_TR: Jêbirina bi zorê bi serneket.

en: Formatting
ku_TR: Formatkirin

en: Fort Nelson
ku_TR: Fort Nîlson

en: Found %s
ku_TR: %s hate dîtin

en: Four Columns
ku_TR: Çar Rêz

en: France
ku_TR: Firansa

en: Freedoms
ku_TR: Azadî

en: French
ku_TR: Fransî

en: French Guiana
ku_TR: Guyanaya Firansî

en: French Polynesia
ku_TR: Polenezyaya Firansî

en: French Southern Territories
ku_TR: Harêmên Firansayê yên Başur

en: Fri
ku_TR: În

en: Friday
ku_TR: În

[ctx: Friday initial]
en: F
ku_TR: Î

en: From %1$s on %2$s %3$s
ku_TR: Bo %2$s %3$s ji aliyê %1$s

en: From Computer
ku_TR: Ji Komputerê

en: From URL
ku_TR: Ji URL

en: Full Size
ku_TR: Mezinîya Tevahî

en: Full URL path to files
ku_TR: Ji bo belgeyan rêka dirêjekan

en: Full post
ku_TR: Hemû şande

en: Full text
ku_TR: Hemû nivîs

en: Fullscreen
ku_TR: Ekrana tijî

en: Function %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
ku_TR: Fonksîyona %1$s <strong>bi şaşî</strong> hate gazîkirin. %2$s %3$s

en: Function %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
ku_TR: %1$s bi guhêrekî dihate gazîkirin ku ew <strong>betalkirî ye</strong> ji versiyona %2$s pê ve, lê ti alternatîveke berdest tine.

en: Function %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
ku_TR: %1$s bi guhêrekî dihate gazîkirin ku ew <strong>hatiye rakirin</strong> ji versiyona %2$s û pê ve! %3$s

en: G &#8212; Suitable for all audiences
ku_TR: G &#8212; bo hemû şopîneran baş e.

en: GD version
ku_TR: Guhertoya GD

en: GUID for the revision, as it exists in the database.
ku_TR: GUIDa Ji bo revîzyonê, wekî ku di danegehê de heye.

en: Galician
ku_TR: Galîçyayî

en: Gallery
ku_TR: Pêşengeh

en: Gallery (%s)
ku_TR: Galerî (%s)

en: Gallery Settings
ku_TR: Mîhengên Galeriyê

en: Gallery columns:
ku_TR: Stûnên Galeriyê:

en: Gambia
ku_TR: Gambîya

en: Gandaki
ku_TR: Gandakî

en: Gaza
ku_TR: Xeze

en: General
ku_TR: Giştî

en: General Settings
ku_TR: Sazkarîya giştî

en: Generating preview…
ku_TR: Pêşdîtin pêk dihê...

[ctx: Generic label for block inserter button]
en: Add block
ku_TR: Blokê tevlî bike

en: Genre
ku_TR: Cure

en: Genre: %s.
ku_TR: Cure: %s.

en: Georgia
ku_TR: Gurcîstan

en: German
ku_TR: Elmanî

en: Germany
ku_TR: Elmanya

en: Get New Password
ku_TR: Peyvborîna Nû Bixwaze

en: Get Shortlink
ku_TR: Dirêjeka kin

en: Get Started
ku_TR: Destpêk

en: Get Version %s
ku_TR: Guhertoya %s Bîne

en: Get help resolving this issue.
ku_TR: Alîkariyê ji bo çareserkirina vê pirsgirêkê bistîne.

en: Get started
ku_TR: Hadê destpêke

en: Ghana
ku_TR: Gana

en: Ghostscript version
ku_TR: Guhertoya Ghostscript

en: Give the feed a title (optional):
ku_TR: Sernavekî şadnerêzê binivîsin(xwestinî):

en: Global Settings
ku_TR: Sazkarîya Giştî

en: Go Back
ku_TR: Here Paş

en: Go back
ku_TR: Paşve veger

en: Go to Dashboard
ku_TR: Biçe Destpêkê

en: Go to Importers
ku_TR: Here Têxistinan

en: Go to Plugin Installer
ku_TR: Here Sazandina Pevekan

en: Go to Theme Installer
ku_TR: Here Sazandina Rûkaran

en: Go to the Plugins screen
ku_TR: Here ekrana Pêvekan

en: Go to the Themes screen
ku_TR: Here ekrana Rûkaran

en: Go to theme sources
ku_TR: Here çavkanîyên rûkaran

en: Go to top
ku_TR: Here banî

en: Good
ku_TR: Baş

en: Got it
ku_TR: Têgihîştim

en: Gravatar Logo
ku_TR: Logoya Gravatar

en: Gray
ku_TR: Gewr

en: Great job!
ku_TR: Karekî baş!

en: Greece
ku_TR: Yunanistan

en: Greek
ku_TR: Yunanî

en: Green
ku_TR: Kesk

en: Greenland
ku_TR: Gronland

en: Greenwich
ku_TR: Grinwîç

en: Grid view
ku_TR: Dîtina Derabeyî

en: Group
ku_TR: Kom

en: Guadalcanal
ku_TR: Gwadalkanal

en: Guam
ku_TR: Gwam

en: Guinea
ku_TR: Gîne

en: HTML Embed
ku_TR: Hedimandina HTMLyê

en: HTML caption for the attachment, transformed for display.
ku_TR: Sernavê HTMLê ji bo servehiyê, ji bo nîşandanê hatiye guherandin.

en: HTML description for the attachment, transformed for display.
ku_TR: Îzaha HTMLê ya bo servehîyê xwuyabikê hatiye guhertin.

en: HTML description of the term.
ku_TR: Şiroveya HTMLa têgehê

[ctx: HTML elements]
en: Inline
ku_TR: Navrêz

[ctx: HTML tag]
en: Address
ku_TR: Navnîşan,

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
ku_TR: Teşedar

en: HTML title for the term.
ku_TR: Jibo serdema HTML mijar.

en: HTTP Requests
ku_TR: Daxwazên HTTPê

en: HTTP redirect status code must be a redirection code, 3xx.
ku_TR: Koda rewla beralîkirina HTTPyê divê kodekî beralîkirinê yê mîna 3xx-ê be.

en: HTTPS request failed.
ku_TR: Daxwaza HTTPSê têk çû.

en: HTTPS status
ku_TR: Rewşên HTTPSê

en: Haiti
ku_TR: Haîtî

en: Haitian Creole
ku_TR: Haîtî Kreyolu

en: Halifax
ku_TR: Halîfaks

en: Have a default theme available
ku_TR: Bila rûkareke jixweber li berdest be

en: Header
ku_TR: Jormalper

en: Header Image
ku_TR: Wêneyê sermalperê

en: Header Media
ku_TR: Medyaya Sermalperê

en: Header Text
ku_TR: Nivîsa Serekê

en: Header Text Color
ku_TR: Rengê nivîsa sernavê

en: Header Video
ku_TR: Vîdyoya Sermalperê

en: Header cell
ku_TR: Şaneya sernavê

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
ku_TR: Sermalper hate hildemkirin. Bo çawa tê xwuyakirin bibînê <a href="%s">here serdana malpera xwe.</a>.

en: Heading 1
ku_TR: Serik 1

en: Heading 2
ku_TR: Serik 2

en: Heading 3
ku_TR: Serik 3

en: Heading 4
ku_TR: Serik 4

en: Heading 5
ku_TR: Serik 5

en: Heading 6
ku_TR: Serik 6

en: Headings
ku_TR: Sernav

en: Heard Island and McDonald Islands
ku_TR: Grava Heardê û Giravên McDonald

en: Hebrew
ku_TR: Îbranî

en: Height
ku_TR: Bilindayî

en: Height in pixels
ku_TR: Bilindbûna pîkselan

en: Hello world!
ku_TR: Silav cîhan!

en: Hello,
ku_TR: Silav,

en: Help
ku_TR: Arîkarî

en: Helsinki
ku_TR: Helsinkî

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email address on ###SITENAME### was changed to ###NEW_EMAIL###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ku_TR: Merheba ###USERNAME###,
    
    Ev danezan dipejirîne ku epeyama te ya li ser ###SITENAME### wek ###NEW_EMAIL### hatiye guherandin.
    
    Ger te epeyama xwe neguherandibe, ji kerema xwe bi Rêvebirê Malperê re têkiliyê deyne ji ser
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Ev epeyam ji ###EMAIL### re hate şandin.
    
    Bi silavên germ,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ku_TR: Merheba ###USERNAME###,
    
    Ev danezan tesdîq dike ku pêborîna te ya li ser ###SITENAME### hatiye guherandin.
    
    Ger te pêborîna xwe neguherandibe, ji kerema xwe bi Admînê Malperê re têkiliyê deyne ji ser
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Ev epeyam ji ###EMAIL### re hate şandin
    
    Bi silavên germ,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my website. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)
ku_TR: Silav! Ez bi roj qasidekî bi duçerxe me, bi şev jî lîstikvanekî kelecanî û ev jî malpera min e. Ez li Mêrdînê dijim, kûçikekî mîn î gewre bi navê qolo heye û ez ji koladasê pir hez dikim. (û ji şilbûna bin baranê.)

en: Hi,
    
    This notice confirms that the admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ku_TR: Merheba,
    
    Ev danezan dipejirîne ku adrêsa epeyamê ya admînê hatiye guherandin li ser ###SITENAME###.
    
    Navnîşana nû ya admînê ###NEW_EMAIL### ye.
    
    Ev peyam hate şandin ji ###OLD_EMAIL### re
    
    Bi silavên germ,
    Ji ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    This notice confirms that the network admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new network admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ku_TR: Silav,
    
    Ev agahiya piştrast dike ku navnîşanê epeyama rêveberê torê di ###SITENAME### de guherî. 
    
    Navnîşana nû ya epeyama rêveberê torê ###NEW_EMAIL### ye.
    
     ev epeyam bo ###OLD_EMAIL### hatiye şandin 
    
     tevî rêz, 
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from <a href="%s">Gravatar</a>.
ku_TR: Silav, ev şirove ye.
    Bo rêvebirina şiroveyan (jêbirin an serrastkirin) ji kerema xwe herin paceya rêvebirina şiroveyan.
    Wêneyên şirovekaran ji malpera <a href="%s">Gravatar</a> in.

en: Hide
ku_TR: Veşêre

en: Hide header image
ku_TR: Wêneya sernavê veşêre

en: Hide image
ku_TR: Wêneyê veşêre

en: Hide password
ku_TR: Şîfreyê Veşêre

en: Hindi
ku_TR: Hîndî

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
ku_TR: Têbînî: pêborîn divê bi destê kêm xwedan heft karakteran be. Ji bo ku bihêztir be, tîpên girdek û hûrdek, hejimar û nîşanên wek ! " $ % ^&amp;) bi kar bînin.

en: Holiday
ku_TR: Bêhnvedan

en: Home
ku_TR: Destpêk

en: Home URL
ku_TR: Navnîşana rûpela sereke

en: Homepage
ku_TR: Serrûpel

en: Homepage Settings
ku_TR: Sazkariyên Serrûpelê

en: Homepage and posts page must be different.
ku_TR: Makerûpel û rûpelên nivîsan divê ciyawaz bin.

en: Horizontal
ku_TR: Asoyî

en: Horizontal line
ku_TR: Xêza asoyî

en: Horizontal space
ku_TR: Valahiya Asoyî

en: Hour
ku_TR: Demjimêr

en: Hours
ku_TR: Demjimêr

en: How many items would you like to display?
ku_TR: Hun dixwazin çend hêman bên xwuyakirin?

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ku_TR: Merheba ###USERNAME###,
    
    Te vê taliyê daxwaz kiriye ku adrêsa te ya epeyamê ya hesabê te were guherandin.
    
    Ger ev rast be, ji kerema xwe ji bo guherandinê bitikîne ser vê lînkê:
    ###ADMIN_URL###
    
    Tu dikarî bi ewleyî vê peyamê piştguh bikî û jê bibî,
    ger nexwazî vê kiryarê pêk bînî.
    
    Ev epeyam ji ###EMAIL###
    re hate şandin.
    Bi silavên germ,\n###SITENAME###\n###SITEURL###

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
ku_TR: Silav USERNAME,
    
    Hesabê we yê nû hate çêkirin.
    
    Win dikarin bi agahiyên jêrê têkevin malperê:
    Endamnav: USERNAME
    Endamşîfre: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Sipas!
    
    --Koma SITE_NAME

en: Howdy,
    
    A request has been made to perform the following action on your account:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    To confirm this, please click on the following link:
    ###CONFIRM_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ku_TR: Merheba,
    
    Daxwazekê hate kirin ji bo li ser hesaba xwe kiryara li jêr pêk bînî:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    Ji bo pejirandina vê, ji kerema xwe bitikîne ser lînka jêrîn:
    ###CONFIRM_URL###
    
    Tu dikarî bi ewleyî vê peyamê piştguh bikî û jê bibî,ger nexwazî
    vê kiryarê pêk bînî.
    
    Bi silavên germ,
    Ji ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    A user data privacy request has been confirmed on ###SITENAME###:
    
    User: ###USER_EMAIL###
    Request: ###DESCRIPTION###
    
    You can view and manage these data privacy requests here:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ku_TR: Merheba,
    
    Daxwazeke bikarînerê ya nihêniya daneyan hate qebûlkirin li ser ###SITENAME###:
    
    Bikarîner: ###USER_EMAIL###
    Daxwaz: ###DESCRIPTION###
    
    Ji vir dikarî wan daxwazên nihêniya daneyan bibînî û bi rê ve bibî:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Bi silavên germ,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    For more information, you can also read our privacy policy: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ku_TR: Merheba,
    
    Daxwaza te ya jêbirina daneyên te yên şexsî li ser ###SITENAME### hate temamkirin.
    
    Ger derbarê vê meseleyê de pirs an endîşeyên te yên din çêbin, ji kerema xwe bi rêvebirê malperê re têkiliyê deyne.
    
    Ji bo agahiyên zêdetir, herwiha dikarî Polîtîkaya me ya Nihêniyê Bixwînî: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Bi silavên germ,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ku_TR: Merheba,
    
    Daxwaza te ya jêbirina daneyên te yên şexsî li ser ###SITENAME### temam bû.
    
    Ger pirs an endîşeyên te yên din hebin, ji kerema xwe bi admînê malperê re têkiliyê deyne.
    
    Bi silavên germ,
    ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy, %s
ku_TR: Silav,%s

en: Huge
ku_TR: Pirmezin

en: Human-readable labels for the post type for various contexts.
ku_TR: Hinek girêdayîyên peyam dîrûvên tên xwendin

en: Hungarian
ku_TR: Macarî

en: Hungary
ku_TR: Macarîstan

en: I really need an ID for this to work.
ku_TR: Bi rastî ji bo vî karî pêwîstiya min bi ID'yekê heye.

en: ID #%1$s: %2$s
ku_TR: No #%1$s: %2$s

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
ku_TR: No #%1$s: %2$s <strong>Endamê heyî dê neyê jêbirin</strong>

en: ID of the post context.
ku_TR: IDya naveroka şandeyê.

en: IO error.
ku_TR: Çewtî IO.

en: IP address for the comment author.
ku_TR: Navnîşana IP'yê ji bo şiroveya nivîskar.

en: Iceland
ku_TR: Îzlanda

en: Icelandic
ku_TR: Îzlandî

en: Icon
ku_TR: Nîşanek

en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
ku_TR: Id divê bi tîpekê dest pê bibe û paşê jî dikarî bi tîp, jimare, xêza biçûk, xal, duxal yan binxêzan berdewamiyê lê bidî.

en: If %1$s is disabled, ask your administrator to enable that module, or look at the <a href="%2$s">Apache documentation</a> or <a href="%3$s">elsewhere</a> for help setting it up.
ku_TR: Heke %1$s neçalak be, ji rêveberê/a xwe daxwaxa çalakkirina wê modulê bike an jî li <a href="%2$s">Pelgeya Apache</a> binere, an jî ji <a href="%3$s">deverên din</a> alîkariyê bistîne.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
ku_TR: Ku hûn bixwazin WordPress dikarê gelek servîsan bi nivîsên we yên nû agahdar bike.

en: If this was a mistake, ignore this email and nothing will happen.
ku_TR: Heke ev xelet bê, vê e-nameyê paşguh bikin û tiştek nabe.

en: If you add a video, the image will be used as a fallback while the video loads.
ku_TR: Eger vîdoyekê tevlî bikî, dê heta ku vîdyo lê bar bibe li şûna wê wêne bê nîşandan.

en: If you are looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
ku_TR: Ger ji Microsoft Wordê naverokeke xemilandî dizeliqênê wê demê vê taybetmendiyê bigirin. Serrastker nivîsên ji Word&#8217;ê tên otomatîk paqij dike.

en: If you are unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
ku_TR: Heger tu baş nizanî, va terîma tê çi mane, divê tu bi host-ê xwe va kontak bikî. Heger tu hîng alîkarî  dixwazî, tu dikanî biçûyî forma yê <a href="%s">WordPress</a> ê.

en: If you change this, an email will be sent at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
ku_TR: Heke tu vêya biguherîne em ê ji bo pejirandinê ji te re epeyamekê bişînin. <strong>Heta ku navnîşana nû neyê pejirandin çalak nabe.</strong>

en: If you do not know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
ku_TR: Ger tu nizanibî ku ka danegehekê çawa tê dasazkirin, divê tu <strong>bi hewangerê xwe re têkiliyê deynî</strong>. Ger ti tişt rast neçe dibe ku ji <a href="%s">Forumên Piştgiriyê yên WordPressê</a> karibî alîkariyekê peyda bikî.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
ku_TR: Eger malpera we baş xuya nake, jkx xwedanê torê re peywendî bigirin.

en: If your theme has multiple menus, giving them clear names will help you manage them.
ku_TR: Eger rûkara we xwedan çend menûyan e, lêkirina navên eşkere li wan di rêvebirinê de alîkariya we dike.

en: If your theme has widget areas, you can also add menus there. Visit the <a href="%s">Widgets panel</a> and add a &#8220;Navigation Menu widget&#8221; to display a menu in a sidebar or footer.
ku_TR: Herwisa eger rûkara we xwedan qada alavokê be, hûn dikarin menûyan tevlîkin. Panela alavokan <a href="%s"> bibîne </a> û alavokeke lêgerîna menûyan &#8220;#; tevlîk &#8221;#; ji bo nîşandana menûyekê di kêlekbend an binmalperê de.

en: Image
ku_TR: Wêne

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Wêne <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Wêne <span class="count">(%s)</span>

en: Image Address
ku_TR: Navnîşana Wêneyê

en: Image CSS Class
ku_TR: Pola CSSê ya Wêne

en: Image Caption
ku_TR: Jêrnivîsa Wêne

en: Image Crop Help
ku_TR: Alîkarî Jibo Wêne Qusandin

en: Image Editor Save Failed
ku_TR: Tomara rastkirina wêne biserneket

en: Image File
ku_TR: Belgeyên wêne

en: Image Position
ku_TR: Cîgeha wêneyê

en: Image Processing Error
ku_TR: Şaşşiya Proseya Wêne

en: Image Size
ku_TR: Mezinahiya wêneyê

en: Image Title Attribute
ku_TR: Taybetmendiya Serikê Wêne

en: Image URL
ku_TR: URLya Wêne

en: Image Widget
ku_TR: Widgeta wêneyê

en: Image Widget (%d) | Image Widget (%d)
ku_TR[0]: Alavoka Wêne (%d)
ku_TR[1]: Alavoka Wêne (%d)

en: Image crop area preview. Requires mouse interaction.
ku_TR: Qada pêşdîtina qisandina wêneyê. Berteka mişkê pêwîst e.

en: Image crop failed.
ku_TR: Qirpandina wêneyê biserneket.

en: Image default align
ku_TR: Aliyê jixweber ya wêne

en: Image default link type
ku_TR: Cureya girêdana jixweber ya wêneyê

en: Image default size
ku_TR: Ebata jixweber ya wêne

en: Image description
ku_TR: Raveya Wêne

en: Image details
ku_TR: Hûrgiliyên wêneyê

en: Image flip failed.
ku_TR: Vegerandina wêneyê biserneket.

en: Image resize failed.
ku_TR: Jinûve boyutkirina wêneyê biserneket.

en: Image restored successfully.
ku_TR: Wêne bi serkeftî hat wek berê kirin.

en: Image rotate failed.
ku_TR: Zîvirandina wêne biserneket.

en: Image saved
ku_TR: Wêneyê pêşek tomar bû

en: Image size in pixels
ku_TR: Mezinahiya wêneyê bi pîksêl

en: Image sizes
ku_TR: Mezinahiyên Wêneyê

en: ImageMagick version number
ku_TR: Hejmara guhertoya ImageMagickê

en: ImageMagick version string
ku_TR: Bendên guhertoy ImageMagickê

en: Images
ku_TR: Wêne

en: Imagick Resource Limits
ku_TR: Sînorên çavkaniya Imagickê

en: Imagick version
ku_TR: Guhertoya Imagicksê

en: Import
ku_TR: Derhanîn

en: Important:
ku_TR: Giring:

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
ku_TR: Di %1$s, ji metoda %2$s li şûna fonksiyona %3$s bi kar bînin. %4$s bibîne.

en: In a few words, explain what this site is about.
ku_TR: Bi Kurtayî di derbarê malperê de binivîsin.

en: In reply to %s.
ku_TR: Bo şiroveya %s wek bersiv.

en: In reply to: %s
ku_TR: Bersiva bo: %s

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
ku_TR: Bi tîra tîkandinê ger hûn herin ser situna <strong>şiroveyekê</strong> ev bijarte derdikevin:  bipijîrîne, bibersivîne(û bipejirîne), zû serrastke, serrastke, wek nexwest nîşan bike, an jî bişîne jêbirdankê.

en: In this case, WordPress caught an error with one of your plugins, %s.
ku_TR: Di vê rewşê de,çewtîyek li pêveya WordPress'a we de hat girtin, %s.

en: In this case, WordPress caught an error with your theme, %s.
ku_TR: Di vê rewşê de,çewtîyek li temaya WordPress'a we de hat girtin, %s.

en: Inactive Plugins
ku_TR: Pêvekên neçalak

en: Incorrect post password.
ku_TR: Pêborîna nivîsê çewt e.

en: Incorrect username or password.
ku_TR: Navê bikarhêner an jî pêborîn çewt e.

en: Increase indent
ku_TR: Çalikê zêde bike

en: India
ku_TR: Hîndistan

en: Indian
ku_TR: Hîndistan

[ctx: Indicates this palette comes from the theme.]
en: Theme
ku_TR: Rûkar

en: Indonesia
ku_TR: Endonezîya

en: Indonesian
ku_TR: Endonezî

en: Inexistent terms.
ku_TR: têgehên neheyî

en: Info
ku_TR: Agahî

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
ku_TR: Alavbenda navxweyî ( dema ku wêne, girêdan an pêşdîtinek hatiye hilbijartin)

en: Insert Page Break tag
ku_TR: Etîketa dawîya  pel tevlîke

en: Insert Read More tag
ku_TR: Nîşanka Bêtir Bixwînin Tevlîke

en: Insert audio playlist
ku_TR: Têxisitna rêzejenîna dengan

en: Insert column after
ku_TR: Pîştî situnê tevlîke

en: Insert column before
ku_TR: Beriya situnê tevlîke

en: Insert date/time
ku_TR: Dîrok/dem Tevlîke

en: Insert from URL
ku_TR: Ji URL'yê tevlî bike

en: Insert gallery
ku_TR: Galeri Têxe

en: Insert image
ku_TR: Wêne Tevlîke

en: Insert into Post
ku_TR: Tevlî şandeyê bike

en: Insert into page
ku_TR: Tevlî vê rûpelê bike

en: Insert into post
ku_TR: Tevlî vê nivîsê bike

en: Insert link
ku_TR: Girêdanê tevlîke

en: Insert media from another website
ku_TR: Ji malpereke dîtir berhema medya barbikin

en: Insert row after
ku_TR: Pîştî rêzê tevlîke

en: Insert row before
ku_TR: Beriya rêzê tevlîke

en: Insert table
ku_TR: Tevlîkirina tabloyê

en: Insert video
ku_TR: Vîdoyê tevlîke

en: Insert video playlist
ku_TR: Têxisitna rêzejenîna vîdeoyan

en: Insert/edit code sample
ku_TR: Tevlîkirin/sererastkirina nimûne kodê

en: Insert/edit image
ku_TR: Wêne tevlîke/serrastke

en: Insert/edit link
ku_TR: Girêdan tevlîke/serrastke

en: Insert/edit media
ku_TR: Tevlîkirin/sererastkirina medyayê

en: Inserted text
ku_TR: Nivîsa tevlîkirî

en: Inserting Media
ku_TR: Tevlîkirina Berhem

en: Install
ku_TR: Ava bike

en: Install &amp; Preview
ku_TR: Damezrandin &amp; pêşdîtin

en: Install Now
ku_TR: Niha Sazke

en: Install and preview theme: %s
ku_TR: Damezrandin û pêşdîtina rûkarê: %s

en: Install the latest version of WordPress
ku_TR: Guhertoya WordPressê ya herî nû saz bike

en: Installation failed.
ku_TR: Sazkirin binkeftiye.

en: Installed Plugins
ku_TR: Pêvekên Sazkirî

en: Installed themes
ku_TR: Rûkarên sazkirî

en: Internal search handler error.
ku_TR: Çewtiya kardarê lêgerîna navxweyî.

en: International
ku_TR: Navneteweyî

en: Introduction
ku_TR: Danasîn

en: Invalid
ku_TR: Nederbasdar

en: Invalid Content-Disposition supplied. Content-Disposition needs to be formatted as `attachment; filename="image.png"` or similar.
ku_TR: Content-Disposition-a nederbasdar hate peydakirin. Divê Content-Disposition wek `attachment; filename="image.png"` an mîna wê were formatkirin.

en: Invalid JSON body passed.
ku_TR: Bedeneya JSON nederbasdar bû.

en: Invalid JSONP callback function.
ku_TR: Karê JSONP callback seqeta.

en: Invalid URL.
ku_TR: URL'ya nederbasdar.

en: Invalid action name.
ku_TR: Navê Nederbasdar yê Sepînê

en: Invalid activation key.
ku_TR: Şîfra çalakkirinê nederbasdar e.

en: Invalid attachment ID.
ku_TR: IDya servehiyê nederbasdar e.

en: Invalid author ID.
ku_TR: Nasnameya nivîskar nederbasdar e.

en: Invalid block.
ku_TR: Bloka nederbasdar.

en: Invalid changeset UUID
ku_TR: Koma guhertinan yê UUIDê ya nederbasdar

en: Invalid comment ID.
ku_TR: Nasnameya(ID) şîroveya nederbasdar.

en: Invalid comment author ID.
ku_TR: ID'ya nivîserê şiroveyê nederbasdar e.

en: Invalid comment content.
ku_TR: Nav şîrov seqeta.

en: Invalid comment status.
ku_TR: Rewşa şirovê nederbasdar e.

en: Invalid cookie format.
ku_TR: Formata kakila betal.

en: Invalid cookie.
ku_TR: Kakila betal.

en: Invalid data provided.
ku_TR: Daneya nederbasdar hat dîtin.

en: Invalid data. No selected item.
ku_TR: Daneya nederbasdar. Hêmana bijartî tunneye.

en: Invalid data. The item does not exist.
ku_TR: Daneya nederbasdar. Hêman tunneye.

en: Invalid data. Unknown state.
ku_TR: Daneya nederbasdar. Rewşa nayê zanîn.

en: Invalid data. Unknown type.
ku_TR: Daneya nederbasadar. Cûreya nayê zanîn.

en: Invalid date.
ku_TR: Dîrok seqeta.

en: Invalid email address.
ku_TR: Navnîşana emailê seqeta,

en: Invalid featured media ID.
ku_TR: IDya ne derbasadar ya medyaya pêşderketî.

en: Invalid hex color.
ku_TR: Rengê hexê nederbasdar e.

en: Invalid item ID.
ku_TR: Nasnava hemanê nederbasdar e.

en: Invalid key.
ku_TR: Şîfreya Nederbasdar.

en: Invalid menu ID.
ku_TR: ID'ya menûyê ne derbasdar e.

en: Invalid object type.
ku_TR: Cureya heyî nederbasdar e.

en: Invalid page template.
ku_TR: Şablona rûpelê seqeta.

en: Invalid parameter(s): %s
ku_TR: Pîvan(ên) nederbasdar: %s

en: Invalid parameter.
ku_TR: Parameter nelê.

en: Invalid personal data request.
ku_TR: Daxwaza daneya kesane ya nederbasdar.

en: Invalid plugin page.
ku_TR: Pelê nederbasdar yê pêvekê.

en: Invalid plugin path.
ku_TR: Pelrêça çewt a pluginê.

en: Invalid post ID.
ku_TR: Nasnameya nivîsê nederbasdar e

en: Invalid post format.
ku_TR: Formata nivîsê derbasdar nîne.

en: Invalid post parent ID.
ku_TR: IDya nederbasdar ya serşandeyê.

en: Invalid post type.
ku_TR: Cureya şandeyê nederbsadar e.

en: Invalid post.
ku_TR: Şandiya nederbasdar.

en: Invalid recovery key format.
ku_TR: Çewtîya rizgarkirina kilîdê.

en: Invalid recovery key.
ku_TR: Kilîda rizgarkirinê çewte.

en: Invalid request status.
ku_TR: Rewşa xwestinê nederbasdar e.

en: Invalid request type.
ku_TR: Şiklê xwesteka nederbasdar.

en: Invalid revision ID.
ku_TR: ID'ya guhertoyê nederbasdar e.

en: Invalid role.
ku_TR: Rolê nederbasdar.

en: Invalid shortcode name: %1$s. Do not use spaces or reserved characters: %2$s
ku_TR: Navê kurtekodê ne derbasdar e: %1$s. Karaktera mesafe yan karektera qedexekirî bi kar neyînin: %2$s

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
ku_TR: Navê kurtekodê nederbasdar e: naveke vala hatiye dayîn.

en: Invalid slug.
ku_TR: Slugek seqeta.

en: Invalid status.
ku_TR: Rewşek betal.

en: Invalid taxonomy.
ku_TR: Polandina nederbasdar.

en: Invalid taxonomy: %s.
ku_TR: Curandina nederbasdar: %s

en: Invalid term ID.
ku_TR: ID'ya nederbasdar.

en: Invalid type parameter.
ku_TR: Cureya pîvanê nederbasdar e.

en: Invalid user ID for reassignment.
ku_TR: IDya bikarhêner ya nederbasdar bo guhertina peywirê.

en: Invalid user ID.
ku_TR: IDya çewt a bikarhêner

en: Invalid user parameter(s).
ku_TR: Pîvan(ên) bikarîneriyê yên nederbasdar.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
ku_TR: Rêjeya %1$s ji %2$s re derbasdar nîne. Nirxê pêşbînîkirî divê di navbera %3$s û %4$s de be.

en: Invalid value for background attachment.
ku_TR: Rêjeya nederbasdar bo pêveka paşxanê.

en: Invalid value for background position X.
ku_TR: Rêjeya nederbasdar bo pozisiyona X ya paşxanê

en: Invalid value for background position Y.
ku_TR: Rêjeya nederbasdar bo pozisiyona Y ya paşxanê

en: Invalid value for background repeat.
ku_TR: Rêjeya nederbasdar bo dubarekirina paşxanê.

en: Invalid value for background size.
ku_TR: Rêjeya nederbasdar bo qebareya paşxanê.

en: Invalid value.
ku_TR: Nirxê nederbasdar.

en: Iran
ku_TR: Îran

en: Ireland
ku_TR: Îrlanda

en: Irish
ku_TR: Îrlandî

en: Is SUHOSIN installed?
ku_TR: Ma SUHOSIN sazkirî ye?

en: Is the Imagick library available?
ku_TR: Ma pirtûkxaneya Imagick li berdest e?

en: Is there no link to us?
ku_TR: Gelo çi peywendiyek ligel me peyda nebû?

en: Is this a multisite?
ku_TR: Ev malpereke - piranî ye?

en: Is this site using HTTPS?
ku_TR: Ev malper HTTPSê bikar tînî?

en: Isle of Man
ku_TR: Girava Manê

en: Israel
ku_TR: Israîl

en: Istanbul
ku_TR: Stenbol

en: It does not look like your site has any menus yet. Want to build one? Click the button to start.
ku_TR: Wisa dixuye ku menûyeke malpera we nîne, gelo hûn dixwazin menûyekê ava bîkin? Bo destpêkê pêl bişkokê bike.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
ku_TR: Vê derê tiştek peyda nebû. Belkê hûn bikarin wê bi awayekî rasterast di %s de peyda bikin?

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
ku_TR: Xuyaye ku modula %s Apache nehatiye sazkirin.

en: It seems your network is running with Nginx web server. <a href="%s">Learn more about further configuration</a>.
ku_TR: Wek ku tora wê bi pêşkeşkerê webê Nginx di xebitê. <a href="%s"> Bo pevsaziyên din behtir tiştan hîn bibe</a>.

en: It was not possible to check your scheduled events
ku_TR: Ne pêkan e ku tu çalakiyên xwe yên demsazkirî kontrol bikî.

en: Italian
ku_TR: Îtalî

en: Italic
ku_TR: Xwehr

en: Italy
ku_TR: Îtalya

en: Item added.
ku_TR: Hêman hat tevlîkirin

en: Item deleted.
ku_TR: Tişt hate jêbirin.

en: Item not added.
ku_TR: Tişt nehate tevlîkirin.

en: Item not updated.
ku_TR: Hêman  nehate nûkirin

en: Item updated.
ku_TR: Hêman hate hildemkirin.

en: Items deleted.
ku_TR: Tişt hate jêbirin.

en: Items list
ku_TR: Rêza hêmanan

en: Ivory Coast
ku_TR: Peravên Dinanê Filan

en: JSONP support is disabled on this site.
ku_TR: Piştgiriya JSONP di vê malperê de neçalak e.

en: Jamaica
ku_TR: Jamaika

en: January
ku_TR: Rêbendan

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
ku_TR: Rêbendan

en: Japan
ku_TR: Japonya

en: Japanese
ku_TR: Japonî

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
ku_TR: Ji bo bikaraînîna vê taybetmendiyê divê JavaScript çalak be.

en: Jersey
ku_TR: Corsêy

en: Jerusalem
ku_TR: Orşelîm

en: Jordan
ku_TR: Urdun

en: July
ku_TR: Tîrmeh

[ctx: July abbreviation]
en: Jul
ku_TR: Tirmeh

en: June
ku_TR: Hezîran

[ctx: June abbreviation]
en: Jun
ku_TR: Hezîran

en: Just another %s site
ku_TR: Malpereke dîtir bi rêka %s

en: Just another WordPress site
ku_TR: Malpereke din a WordPressê

en: Justify
ku_TR: Beralîkirina Herdu aliyan

en: Kabul
ku_TR: Kabûl

en: Kaliningrad
ku_TR: Kalinîngrad

en: Kamchatka
ku_TR: Kamçatka

en: Karachi
ku_TR: Karaçî

en: Kashgar
ku_TR: Kaşgar

en: Kathmandu
ku_TR: Katmandû

en: Katsina
ku_TR: Katsîna

en: Kazakhstan
ku_TR: Kazakîstan

en: Keep this link private
ku_TR: Vê Girêdanê Bike Taybet

en: Keep widget settings and move it to the inactive widgets
ku_TR: Sazkariyên alavokê biparêze û bo alavokên neçalak veguhêze

en: Kerguelen
ku_TR: Kergulen

en: Key
ku_TR: Kilîd

en: Keyboard Shortcuts
ku_TR: Kurteriyên Klavyeyê

en: Keywords
ku_TR: Peyvkilîd

en: Khandyga
ku_TR: Xandîga

en: Kiev
ku_TR: Kîev

en: Kind
ku_TR: Cûre

en: Kiribati
ku_TR: Kîrîîbatî

en: Kirov
ku_TR: Kîrov

en: Knox
ku_TR: Knoks

en: Korean
ku_TR: Kereyî

en: Kralendijk
ku_TR: Kralendîk

en: Kuching
ku_TR: Kuçîng

en: Kuwait
ku_TR: Kuweyt

en: Kwajalein
ku_TR: Kwajelîn

en: Kyrgyzstan
ku_TR: Kirgizistan

en: Label
ku_TR: Etîket

en: Language
ku_TR: Ziman

en: Large
ku_TR: Mezin

en: Large size
ku_TR: Awayê mezin

en: Large size image height
ku_TR: Bilindahiya wêneya mezin-qebare

en: Large size image width
ku_TR: Firehiya wêneya mezin qebare

en: Last IP
ku_TR: IP ya dawî

en: Last Login
ku_TR: Têketina Dawîn

en: Last Modified
ku_TR: Guhertina dawî

en: Last Name
ku_TR: Paşnav

en: Last Post
ku_TR: Şanda Dawî

en: Last Updated
ku_TR: Hildemandina Dawî

en: Last Used
ku_TR: Dawîbikarhatî

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
ku_TR: Herî dawî ji aliyê %1$s ve, di %2$s de, di demhijmêr %3$s de hate rastkirin.

en: Last edited on %1$s at %2$s
ku_TR: Herî dawî di dîroka %1$s de, di seata %2$s de hate serrast kirin

en: Last name for the user.
ku_TR: Paşnavê bikarhêner.

en: Last page
ku_TR: Pelê dawî

en: Last updated
ku_TR: Hildemîna dawî

en: Last updated: %s
ku_TR: Hildemkirina Dawî: %s

en: Last week
ku_TR: Hefta borî

en: Latest
ku_TR: Herî dawî

en: Latest Posts
ku_TR: Şandên dawî

en: Latitude
ku_TR: Hêlîpan

en: Latvia
ku_TR: Letonya

en: Latvian
ku_TR: Letonî

en: Learn more about CSS
ku_TR: Di bara CSS de zêdetir bizane

en: Learn more about updating PHP
ku_TR: Derbarê hildemkirina PHP de behtir tirştan hîn bibe

en: Learn more about why you should use HTTPS
ku_TR: Di derbarê çima divê tu HTTPSyê bi kar bînî de zêdetir tiştan hîn bibe

en: Learn more.
ku_TR: Bêhtir bixwîne.

en: Leave a Comment
ku_TR: Şiroveyekê Bikin

en: Leave a Reply
ku_TR: Bersivekê Binivîsêne

en: Leave a Reply to %s
ku_TR: Bersivekê bike bo %s

en: Lebanon
ku_TR: Lubnan

en: Left
ku_TR: Çep

en: Length:
ku_TR: Dirêj:

en: Lesotho
ku_TR: Lesoto

en: Letter
ku_TR: Herf

en: Level
ku_TR: Raye

en: Liberia
ku_TR: Lîberya

en: Library
ku_TR: Berhevker

en: Libya
ku_TR: Lîbya

en: Liechtenstein
ku_TR: Lînteşdayn

en: Light
ku_TR: Ronîkirî

en: Lima
ku_TR: Lîma

en: Limit response to comments published after a given ISO8601 compliant date.
ku_TR: Weşanên şîrovan yên berîya wextek ISO8601 astengîyê bînin.

en: Limit response to comments published before a given ISO8601 compliant date.
ku_TR: weşanên berîya wextek ISO8601 astengîyê bînin.

en: Limit response to posts published after a given ISO8601 compliant date.
ku_TR: Cewabê bi şandiyên ku piştî wexteke ahengdarê ISO8601yê ya diyar hatiye çapkirin re sînordar bike.

en: Limit response to posts published before a given ISO8601 compliant date.
ku_TR: Cewabê bi şandiyên ku berî wexteke ahengdarê ISO8601yê ya diyar hatiye çapkirin re sînordar bike.

en: Limit result set based on relationship between multiple taxonomies.
ku_TR: Koma encaman girêdayî li ser têkiliya di navbera ji yekî zêdetir polandinan de sînordar bike.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
ku_TR: Koma emcaman bi hêmanên ne xwediyê IDyeke rehî ya diyar in sînordar bike.

en: Limit result set to attachments of a particular MIME type.
ku_TR: Koma emcaman bi servehiyeke bi cureyê MIME ya spesîfîk sînordar bike.

en: Limit result set to attachments of a particular media type.
ku_TR: Koma emcaman bi servehiya bi cureyê medyayeke spesîfîk sînordar bike.

en: Limit result set to items that are sticky.
ku_TR: Encamê li wan hêmanên zeliqok sînordar bike.

en: Limit result set to items with particular parent IDs.
ku_TR: Koma emcaman bi hêmanên xwediyê IDyeke rehî ya diyar in sînordar bike.

en: Limit result set to posts assigned one or more statuses.
ku_TR: Koma encaman bi şandiyên bi yek an zêdetir rewşan hatine tayînkirin sînordar bike.

en: Limit result set to posts assigned to specific authors.
ku_TR: Koma encaman bi şandiyên ji bo nivîskarên spesîfîk hatine tayînkirin sînordar bike.

en: Limit result set to posts with a specific menu_order value.
ku_TR: Koma encaman bi şandiyên xwediyê nirxeke menu_order ya spesîfîk bin sînordar bike.

en: Limit result set to posts with one or more specific slugs.
ku_TR: Koma encaman bi şandiyên bi yek an zêdetir kurtenavên spesîfîk sînordar bike.

en: Limit result set to specific IDs.
ku_TR: Encamê li ID'yên taybet sînordar bike.

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent.
ku_TR: Koma emcaman bi têgeheke ji bo serşandiyeke spesîfîk hatiye tayînkirin sînordar bike.

en: Limit result set to terms assigned to a specific post.
ku_TR: Koma emcaman bi têgeheke ji bo şandiyeke spesîfîk hatiye tayînkirin sînordar bike.

en: Limit result set to terms with one or more specific slugs.
ku_TR: Koma emcamên têgehan bi yek an zêdetir kurtenavên spesîfîk sînordar bike.

en: Limit result set to users matching at least one specific role provided. Accepts csv list or single role.
ku_TR: Koma emcaman bi bikarînerên ku herî kêm li roleke pêşkêşkirî ya spesîfîk tên sînordar bike. Lîsteya cvs-yê an roleke bi tenê qebûl dike.

en: Limit result set to users who are considered authors.
ku_TR: Encamê li wan bikarîneran ku wekî nivîser hatine pejirandin sînordar bike.

en: Limit result set to users with one or more specific slugs.
ku_TR: Koma emcamên bikarîneran bi yek an zêdetir kurtenavên spesîfîk sînordar bike.

en: Limit results to items of an object type.
ku_TR: Emcanê bi hêmana cureyê objeyekê sînordar bike.

en: Limit results to items of one or more object subtypes.
ku_TR: Encamê bi hêmana yek an zêdetir bincureyê objeyan sînordar bike.

en: Limit results to those matching a string.
ku_TR: Encaman bi yên ku li nivîseke tên sînordar bike.

en: Link
ku_TR: Girêdan

en: Link CSS Class
ku_TR: Girêdana Pola CSSê

en: Link Categories
ku_TR: Beşên Girêdanan

en: Link Category
ku_TR: Kategoriya girêdanê

en: Link ID
ku_TR: IDya girêdanê

en: Link Image To:
ku_TR: Girêdana Wêneyê:

en: Link Rel
ku_TR: Ji bo girêdanê rel

en: Link Relationship (XFN)
ku_TR: Girêdanên Nêz (XFN)

en: Link Text
ku_TR: Nivîsa Girêdanê

en: Link To
ku_TR: Tê Girêdan.

en: Link URL
ku_TR: Girêdana URL

en: Link added.
ku_TR: Girêdan hate tevlîkirin.

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
ku_TR: Cihnîşan

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
ku_TR: Cihnîşan

en: Link inserted.
ku_TR: Girêdan lêzêdebû.

en: Link not found.
ku_TR: Girêdan ne hat dîtin.

en: Link options
ku_TR: Vebijarkên girêdan

en: Link rating
ku_TR: Pileya girêdanê

en: Link selected.
ku_TR: Girêdan hilbijart.

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
ku_TR: Nivîsa li bin girêdanê, mînak. &#8220;Ehmedê Xanê (PDF)&#8221;

en: Link thumbnails to:
ku_TR: Wêneyê piçûk yê girêdanê:

en: Link title
ku_TR: Sernavê girêdanê

en: Link to Attachment Page
ku_TR: Girêdana pela pêvekê

en: Link to Media File
ku_TR: Girêdana Pelgeya Medyayê

en: Link to image
ku_TR: Bi wêne ve girêbide

en: Link to:
ku_TR: Giredan:

en: Links
ku_TR: Girêdan

en: Links for %s
ku_TR: Ji bo %s girêdan

en: Links list
ku_TR: Rêza girêdanan

[ctx: Links widget]
en: Random
ku_TR: Tevlîhev

en: Lisbon
ku_TR: Lîzbon

en: List
ku_TR: Lîste

en: List item
ku_TR: Hêmana lîsteyê

en: List of the missing image sizes of the attachment.
ku_TR: Lîsteya mezinahiyên wêneyî yên ji pêvekê kêm in.

en: List view
ku_TR: Dîtina lîsteyî

en: Lithuania
ku_TR: Lîtvnaya

en: Lithuanian
ku_TR: Lîtvanî

en: Live Broadcast
ku_TR: Weşana Zindî

en: Live Preview
ku_TR: Pêşdîtina Zindî

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
ku_TR: Pêşdîtina Zindî &#8220;%s&#8221;

en: Live Preview: %s
ku_TR: Pêşdîtina zindî: %s

en: Live preview theme: %s
ku_TR: Pêşdîtina zindî ya rûkaran: %s

en: Loading more results... please wait.
ku_TR: Encamên zêdetir lê nar dibim... Jkx li bendê bin.

en: Locale for the user.
ku_TR: Jibo bikarhêner mîhengên haremî.

en: Log In
ku_TR: Têketin

en: Log Out
ku_TR: Jê derkeve

en: Log in
ku_TR: Têkeviye

en: Log in to Reply
ku_TR: Têkevîn û Bersivdayîn

en: Log in to leave a Comment
ku_TR: Bo şirovekirinê têkevin pergalê

en: Log out
ku_TR: Derkeve

en: Login Address (URL)
ku_TR: Navnîşana Têketinê(URL)

en: Login Name
ku_TR: Navê Têketinê

en: Login name for the user.
ku_TR: Navê bikarhêner yê tekêtinê.

en: Longitude
ku_TR: Qincok

en: Looking for a theme? You can search or browse the WordPress.org theme directory, install and preview themes, then activate them right here.
ku_TR: Gelo tu li rûkarekî digerî? Tu dikarî di pelrêça rûkaran a WordPress.org-ê de lê bigerî an çav bi wan bixî û rûkaran saz bikî an pêşdîtina wan bibînî, û piştre wan rasterast ji vir çalak bikî.

en: Looks like something&#8217;s gone wrong. Wait a couple seconds, and then try again.
ku_TR: Wisa dixuye ku &#8217;#; çewtiyek rû daye. jkx kêmekî li bendê bimînin û dîsa hewl bidin.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an appropriate file instead.
ku_TR: Wisa dixuye ku ev cure dosye dirust nîne. Ji kerema xwe li şûna wê li dosyake guncav girêdin.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an audio file instead.
ku_TR: Wisa dixuye ku ev cure dosya derbasdar nîne. Ji kerema xwe bi dosyeke deng ve girêde.

en: Loop
ku_TR: Zîvir

en: Loopback request
ku_TR: Daxwaza paş-zîvirê

en: Los Angeles
ku_TR: Los Encilis

en: Lost Password
ku_TR: Peyvborîna Winda

en: Lost your password?
ku_TR: Te peyvborîna xwe jibîr kir?

en: Lower Princes
ku_TR: Lower Prinses

en: Luxembourg
ku_TR: Luksembûrg

en: M j, Y g:i a
ku_TR: jê Mê, Y H:i

en: Macao
ku_TR: Mako

en: Macau
ku_TR: Makao

en: Macedonian
ku_TR: Mekedonî

en: Macquarie
ku_TR: Mekwarî

en: Madagascar
ku_TR: Madagaskar

en: Madeira
ku_TR: Madeyra

en: Madrid
ku_TR: Madrîd

en: Mail Server
ku_TR: Pêşkêşkera Mail

en: Main
ku_TR: Sereke

en: Main Page (no parent)
ku_TR: Ser rûpel (bê erk)

en: Main menu
ku_TR: Mekamenu

en: Maintenance
ku_TR: Lênêrîn

en: Make this post sticky
ku_TR: Vê nivîsê peyitandî bihêle

en: Malacca (Melaka)
ku_TR: Malakka (Melaka)

en: Malawi
ku_TR: Malawî

en: Malay
ku_TR: Malayayî

en: Malaysia
ku_TR: Malezya

en: Maldives
ku_TR: Maldîv

en: Mali
ku_TR: Malî

en: Maltese
ku_TR: Maltî

en: Manage Archives
ku_TR: Rêvebiriya Arşîvan

en: Manage Audio
ku_TR: Rêvebirina Dengan

en: Manage Comments
ku_TR: Rêveberiya Şiroveyan

en: Manage Documents
ku_TR: Rêvebirina Pelgeyan

en: Manage Images
ku_TR: Rêvebirina Wêneyan

en: Manage Spreadsheets
ku_TR: Rêveberiya cedwelan

en: Manage Uploads
ku_TR: Rêvebiriya Hilbarkirinan

en: Manage Video
ku_TR: Rêvebirina Vîdyoyan

en: Manage inactive plugins
ku_TR: Pêvekên neçalak bi rê ve bibe

en: Manage your plugins
ku_TR: Pêvekên xwe bi rê ve bibe

en: Manage your themes
ku_TR: Rûkarên xwe bi rê ce bibe

en: Managing Pages
ku_TR: Birêvebirina rûpelan

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
ku_TR: Rêvebirina pelan dijbêhê rêvebirina şandeyan û rûpelsaziya wan jî dijbihê hev.

en: Manual Offsets
ku_TR: Ofsetên bidestî

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
ku_TR: Gelek mirov kurterêyên klaviyê bikar tînin û dikarin bi vî rengî şiroveyan zûtir bibînin. Bi dirêka kêlekê ve hun dikarin zêdetir zanyarî bidest bixin.

en: March
ku_TR: Adar

[ctx: March abbreviation]
en: Mar
ku_TR: Adar

en: Mariehamn
ku_TR: Marîham

en: Mark this comment as spam
ku_TR: Vê şirovê wekî ya ku nayê xwestin destnîşan bike.

en: Markup is not allowed in CSS.
ku_TR: Îzin bi teşedana CSS nayê dayîn.

en: Marquesas
ku_TR: Markîsas

en: Marshall Islands
ku_TR: Giravên Marshallê

en: Match case
ku_TR: Tîpên hurdek an girdek li hev bîne

en: Mature
ku_TR: Pêgihiştî

en: Mature <span class="count">(%s)</span> | Mature <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Pêgihîştî <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Pêgihîştî <span class="count">(%s)</span>

en: Mauritania
ku_TR: Morîtanya

en: Max Height
ku_TR: bilindahiya Herî Zêde

en: Max Width
ku_TR: Mezinahiya Herî Zêde

en: Max effective file size
ku_TR: Mezinahiya pelgeyê ya herî bi bandor

en: Max input time
ku_TR: Dema ketinê ya herî zêde

en: Max number of files allowed
ku_TR: Jimara herî zêde ya pelgeyên desturdayî

en: Max size of an uploaded file
ku_TR: Mezinahiya herî zêde ya pelgeya ku wê bê hilbarkirin

en: Max size of post data allowed
ku_TR: Mezinahiya herî zêde ya destura daneyên tên şandnin

en: Maximum Rating
ku_TR: Stêra Zêdetirin

en: Maximum number of items to be returned in result set.
ku_TR: Hejmara maksîmum yê hêmanan ji bo di koma encaman de bên zivirandin.

en: Maximum size: %s
ku_TR: Mezinahiya Herî Zêde: %s

en: Maximum upload file size: %s.
ku_TR: Sînorê herî zêde yê hilbarkirina mezinahiya pelgeyê: %s

en: May
ku_TR: Gulan

[ctx: May abbreviation]
en: May
ku_TR: Gulan

en: Mayotte
ku_TR: Mayot

en: Media
ku_TR: Medya

en: Media File
ku_TR: Pelgeya Medyayê

en: Media Library
ku_TR: Pirtûkxaneya Medya

en: Media Settings
ku_TR: Mihengên Medyayê

en: Media Widget
ku_TR: Widgeta medyayê

en: Media Widget (%d) | Media Widget (%d)
ku_TR[0]: Alavoka Medyayê (%d)
ku_TR[1]: Alavoka Medyayê (%d)

en: Media file attached.
ku_TR: Pelgeya medyayê serve zêde bû.

en: Media file detached.
ku_TR: Têkîlîya pelgeya medyayê hat qutkirin.

en: Media file updated.
ku_TR: Dosyaya medyayê hildem bû.

en: Media list
ku_TR: Rêza Medyayê

en: Media title
ku_TR: Serikê Medyayê

en: Media title&hellip;
ku_TR: Sernava medyayê&hellip;

en: Medium
ku_TR: Navîn

en: Medium size
ku_TR: Mezinahiya Navincî

en: Medium size image height
ku_TR: Bilindahiya wêneya navîn qebare

en: Medium size image width
ku_TR: Firehiya wêneya navîn qebare

en: Medium-Large size image height
ku_TR: Nîv-Mezin çewanî wêne bilind

en: Medium-Large size image width
ku_TR: Nîv-Mezin çewanî wêne ferehî

en: Meetups
ku_TR: Hevdîtin

en: Melbourne
ku_TR: Melborn

en: Membership
ku_TR: Endamtî

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
ku_TR: bîrgeh sînor derbas kiriye. Jkx dosyeke biçûktir biceribînin.

en: Menu Item
ku_TR: Hêmanên Menuyê

en: Menu Location
ku_TR: Cîgeha menûyê

en: Menu Locations
ku_TR: Cîgehên menûyê

en: Menu Name
ku_TR: Navê Menûyê

en: Menu Options
ku_TR: Vebijarkên menûyê

en: Menu Settings
ku_TR: Sazkarîya Berhemê media

en: Menu created
ku_TR: Menû hat afirandin

en: Menu deleted
ku_TR: Menû hat jêbirin

en: Menu item added
ku_TR: Hêmana menûyê hat tevlîkirin

en: Menu item deleted
ku_TR: Hêmana menûyê hat jêbirin

en: Menu item is now a sub-item
ku_TR: Hêmana menûyê êdî jêr-hêmaneke

en: Menu item moved down
ku_TR: Vebijêrka menûyê berjêr çû

en: Menu item moved out of submenu
ku_TR: Hêmana menûyê ji jêr-hêmanê derket

en: Menu item moved up
ku_TR: Hêmana menûyê berjor çû

en: Menu locations updated.
ku_TR: Cihê Menûyê Hildem bû

en: Menu order
ku_TR: Rêzkirina menuya

en: Menus
ku_TR: Menu

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget.
ku_TR: Menu li lokasyonên ku ji aliyê rûkara te ve hatibe diyarkirin an di <a href="%s">qadên alavokan</a> de bi tevlîkirina alavoka &#8220;#;Menuya Têgerînê&#8221;#; dikarin bên nîşandan.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
ku_TR: Menu di rûkarê de li deverên we diyar kirine tên xwuyakirin.

en: Merge table cells
ku_TR: Şaneyên tabloyê peveke

en: Meridian
ku_TR: Meridyen

en: Meta
ku_TR: Diyarkar

en: Meta fields.
ku_TR: Qadên metayê.

en: Metadata
ku_TR: Meta-dane

en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
ku_TR: Metoda '%s' bi cêh nebûye. Divê di jêrpolê de bê nivîsîn.

en: Mexico
ku_TR: Meksîka

en: Mexico City
ku_TR: Meksîko Stîy

en: Micronesia
ku_TR: Mîkronezya

en: Middle
ku_TR: Navîn

en: Midnight
ku_TR: Nîvê şevê

en: Midway
ku_TR: Mîdwey

en: Minsk
ku_TR: Mînsk

en: Minute
ku_TR: Deqîqe

en: Minutes
ku_TR: Xulek

en: Missing Attachment
ku_TR: Pêveya Kêm

en: Missing a temporary folder.
ku_TR: Peldankeke nemayînde wenda ye.

en: Missing email address.
ku_TR: Navnîşana epeyamê kêm e.

en: Missing exporter index.
ku_TR: Pelgeya winda ya derxistinê.

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
ku_TR: (bênav)

en: Missing page index.
ku_TR: Pelê winda yê naverokê.

en: Missing parameter(s): %s
ku_TR: Pîvan(ên) windabûyî: %s

en: Missing request ID.
ku_TR: Daxwaza nasnamê kême.

en: Mission complete. Message %s deleted.
ku_TR: Wezîfe hate şûne. Mesaj %s hate avatin.

en: Moderate Comment
ku_TR: Çavdêriya şirovê

en: Moderating Comments
ku_TR: Rêvebirina şiroveyan

en: Mon
ku_TR: Dşm

en: Monaco
ku_TR: Monako

en: Monday
ku_TR: Duşem

[ctx: Monday initial]
en: M
ku_TR: D

en: Mongolia
ku_TR: Moxolîstan

en: Montenegro
ku_TR: Karadax

en: Month
ku_TR: Meh

en: Month and name
ku_TR: Meh û Nav

en: More
ku_TR: Bêhtir

en: More Details
ku_TR: Behtir Hûrgulî

en: More information about %s
ku_TR: Di derbarê %s de pirtir zanyarî

en: Morocco
ku_TR: Fas

en: Moscow
ku_TR: Mosko

en: Moulvibazar
ku_TR: Moulvîbazar

en: Movable Type and TypePad
ku_TR: Movable Type ve TypePad

en: Move
ku_TR: Barkirin

en: Move %s box down
ku_TR: Kotika %s bibe jêr

en: Move %s box up
ku_TR: Kotika %s bibe jor

en: Move down
ku_TR: Daxîne jêrê

en: Move down one
ku_TR: Pileyekê berjêr veguhêze

en: Move one level down
ku_TR: Radeyekê berjêr bihere

en: Move one level up
ku_TR: Radeyekê berjor bihere

en: Move out from under %s
ku_TR: Derxistina ji jêr %s

en: Move this comment to the Trash
ku_TR: Vê şiroveyê barbike jêbirdankê

en: Move to Trash
ku_TR: Bavêje Sergoyê

en: Move to another area&hellip;
ku_TR: Li qadeke din veguhêze&hellip;

en: Move to the top
ku_TR: Biguhezîne herî jorê

en: Move to trash
ku_TR: Barke jêbirdankê

en: Move under %s
ku_TR: Biguhezîne jêra %s'ê

en: Move up
ku_TR: Biguhezîne jorê

en: Move up one
ku_TR: Pileyekê berjor veguhêze

[ctx: Move widget]
en: Move
ku_TR: Barbike

en: Moved %d block to clipboard. | Moved %d blocks to clipboard.
ku_TR[0]: %d bilok barî rûnûsgehê bû.
ku_TR[1]: %d bilok barî rûnûsgehê bûn.

en: Mozambique
ku_TR: Mozambîk

en: Multisite support is not enabled.
ku_TR: Xwestina Pirmalpelî neçalak e.

en: Munshiganj
ku_TR: Munshîganj

en: Muscat
ku_TR: Muskat

en: Must Use Plugins
ku_TR: Pêvekên bikaranîna wan pêwîst

en: Mute
ku_TR: Bêdeng

en: My Network
ku_TR: Tora Min

en: My Site | My Sites
ku_TR[0]: Malpera min

en: My Sites
ku_TR: Malperên Min

en: MySQL utf8mb4 support
ku_TR: Piştgiriya MySQL utf8mb4

en: Myanmar
ku_TR: Mîyanmar

en: Nairobi
ku_TR: Naîrobî

en: Name
ku_TR: Nav

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
ku_TR: Nivîs

[ctx: Name for the Visual editor tab]
en: Visual
ku_TR: Dîtbarî

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
ku_TR: Nav

en: Name:
ku_TR: Nav:

en: Namespace must not start or end with a slash.
ku_TR: Fezanav nikarê bi nîşana "/" dest pê bike û biqedê.

en: Namibia
ku_TR: Namîbya

en: Nav menu locations must be strings.
ku_TR: Hêmanên lêgerîna menûyê divê nivîs bin.

en: Navigation
ku_TR: Rêgerîn

en: Navigation Label
ku_TR: Rêgerîna etîketan

en: Navigation Menu
ku_TR: Rêgerîna Menuyê

en: Navigation Menu Item
ku_TR: Hêmana lêgerîna menûyê

en: Navigation Menu Items
ku_TR: Hêmanên lêgerîna menûyê

en: Navigation Menus
ku_TR: Menûyên lêgerînê

en: Netherlands
ku_TR: Hollanda

en: Network Admin
ku_TR: Rêvebirê torê

en: Network Admin Email
ku_TR: Epeyama Rêvebirê/a Torê

en: Network Admin: %s
ku_TR: Rêvebirê Torê: %s

en: Network Enable %s
ku_TR: %s di Torê de Biçalakîne

en: Network Settings
ku_TR: Sazkariyên Torê

en: Network configuration authentication keys
ku_TR: Bişkojkên rastandina pevsaziya torê

en: Network configuration rules for %s
ku_TR: Rêbazên pevsaziya torê ji bo %s

en: Network count
ku_TR: Hejmara torê

en: Never
ku_TR: Qet

en: New %1$s Site: %2$s
ku_TR: Malpera %2$s Nû %1$s

en: New %1$s User: %2$s
ku_TR: Endamê %1$s Nû: %2$s

en: New Caledonia
ku_TR: Keledonyaya Nû

en: New Category Name
ku_TR: Navê kategoriyê yê nû

en: New Changeset
ku_TR: Koma guherînê ya nû

en: New Custom HTML Widget
ku_TR: Alavoka Taybet ya HTMLê ya Nû

en: New Link Category Name
ku_TR: Navê kategoriya girêdanê yê nû

en: New Menu
ku_TR: Menuya Nû

en: New Page
ku_TR: Pêlê Nû

en: New Password
ku_TR: Nihêniya nû

en: New Post
ku_TR: Şandeya Nû

en: New Site Registration: %s
ku_TR: Tomara Malpera nû: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP address: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
ku_TR: Malpera nû: %1$s
    URL: %2$s
     IP'ya dûr: %3$s
    
     vê agahdariyê çalak bike: %4$s

en: New Tag Name
ku_TR: Navê etîketê yê nû

en: New User Default Role
ku_TR: Mafê bixweber a bikarhênerê nû

en: New User Registration: %s
ku_TR: Tomara Endamê nû: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP address: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
ku_TR: Karberê nû: %1$s
     IP'ya dûr: %2$s
    
     vê agahdariyê neçalak bike: %3$s

en: New WordPress Site
ku_TR: Malpera nû

en: New York
ku_TR: Nîwyork

en: New Zealand
ku_TR: Zelanda Nû

en: New category name
ku_TR: Navê Beşa nû

en: New comment on your post "%s"
ku_TR: Bo şandeya we ya "%s"  şiroveyeke nû heye

en: New dimensions:
ku_TR: Dîmendayîna Nû:

en: New document
ku_TR: Pelgeya Nû

en: New page title
ku_TR: Sernavê rûpela nû

en: New page title&hellip;
ku_TR: Sernavê nû yê rûpelê&hellip;

en: New password
ku_TR: Peyvborîna Nû

en: New pingback on your post "%s"
ku_TR: "%s" di şandeya we de vegerpîngeke nû heye.

en: New site created by %1$s
    
    Address: %2$s
    Name: %3$s
ku_TR: Malpera nû ji aliye %1$s hat afirandin
    
    Navnîşan: %2$s
    Nav: %3$s

[ctx: New site notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
ku_TR: [%1$s] Çalak %2$s

en: New theme activated.
ku_TR: Rûkara nû çalak bû.

en: New trackback on your post "%s"
ku_TR: veşopandineke nû di nivîsa we de %s

en: New user created.
ku_TR: bikarhênerê Nû Çêbû.

[ctx: New user notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
ku_TR: [%1$s] Çalak %2$s

en: New user registration on your site %s:
ku_TR: Ji bo malpera we %s tomara endamê nû:

en: New version available.
ku_TR: Versîyona nû heye.

en: New version available. %s
ku_TR: Guhatoya nû amade ye. %s

en: New window
ku_TR: Peceyek Nû

en: Newer Comments &raquo;
ku_TR: Şiroveyên Nûtir &raquo;

en: Newer comments
ku_TR: Şîroveyên nûtir

en: Newer posts
ku_TR: Şandiyên nûtir

en: News
ku_TR: Nûçe

en: Next
ku_TR: Pêşve

en: Next &gt;
ku_TR: Pêşve &gt;

en: Next &raquo;
ku_TR: Pêşve &raquo;

en: Next Page
ku_TR: Pelê Pêşve

en: Next Page &raquo;
ku_TR: Pelê Pîştre &raquo;

en: Next Post
ku_TR: Şandeya Pêşve

en: Next Steps
ku_TR: Gavên Pey re

en: Next page
ku_TR: Pelê Pêşve

en: Next steps
ku_TR: Gavên Pey re

en: Next theme
ku_TR: Rûkara li pêş

en: Nicaragua
ku_TR: Nîkaraguya

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
ku_TR: Bernav divê ji 50 karakteran zêdetir be.

en: Nickname
ku_TR: Navê bikarhêner

en: Nicosia
ku_TR: Nikosya

en: Niger
ku_TR: Nîjer

en: Nigeria
ku_TR: Nîjerya

en: Niue
ku_TR: Naywê

en: No
ku_TR: Na

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
ku_TR: Ji bo kêlekbenda "%2$s" rêzeya guhêran ya %1$s nehatiye diyarkirin. Wek standard dibe "%3$s". Ji bo bêdengkirina vê hişyariyê tu dikarî %1$s wek "%3$s" mîheng bikî û naveroka kêlekbendê ya mewcûd biparêzî.

en: No Comments
ku_TR: Bêşirove

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
ku_TR: Bo <span class="screen-reader-text">%s</span> şîrove tine

en: No Content-Disposition supplied.
ku_TR: Content-Disposition nehate bidestxistin.

en: No PHP sessions detected
ku_TR: Daneşîna PHPê nehate tespît kirin

en: No Title
ku_TR: Sernav tune

en: No activity yet!
ku_TR: Niha çalakî tine ne

en: No alignment
ku_TR: Spartin tune

en: No archives to show.
ku_TR: Çi arşîvek ji bo nîşandanê nîne.

en: No audio selected
ku_TR: Deng nehatiye hilbijartin

en: No categories
ku_TR: Beş nîne

en: No categories found.
ku_TR: Beş nehatin dîtin.

en: No changes saved yet, so there is nothing to trash.
ku_TR: Hêj çi guherînek tomar nebûye, yanê tiştek ji bo jêbirdankê nîne.

en: No changeset found to take over
ku_TR: Ji bo ku li xwe bigirî, ti komeke guhertinê peyda nebû

en: No changesets found in Trash.
ku_TR: Çi guherînek di jêbirdankê de nehate dîtin.

en: No changesets found.
ku_TR: Çi komeke guherînê peyda nebû

en: No color
ku_TR: Renk tunne

en: No comments found.
ku_TR: Şirove nehate dîtin.

en: No comments to show.
ku_TR: Tu şiroveyên bibîn nîn e.

en: No comments yet.
ku_TR: Şirove nehate dîtin.

en: No cookie present.
ku_TR: Kakil nîne.

en: No data supplied.
ku_TR: Dane nehate bidestxistin.

en: No description
ku_TR: Bênasîn

en: No editor could be selected.
ku_TR: Çi sererastkerek nehat hilbijartin.

en: No file selected
ku_TR: Pelge nehatiye Hilbijartin

en: No file was uploaded.
ku_TR: Tu pel nehat barkirin.

en: No image selected
ku_TR: Wêne nehate hilbijartin

en: No image set
ku_TR: Wêne nehat sazkirin

en: No images selected
ku_TR: Wêne nehate hilbijartin

en: No importers are available.
ku_TR: Daxilker tunneye

en: No items
ku_TR: Hêman tune

en: No items found.
ku_TR: Tu hêman nehate dîtin.

en: No items.
ku_TR: Hêman nîn in.

en: No links found.
ku_TR: Tu girêdan nehatine dîtin.

en: No logo selected
ku_TR: Logo nehatiye hilbijartin

en: No media items found.
ku_TR: Hemanên medyayê nehatin dîtin.

en: No media items found. Try a different search.
ku_TR: Çi hêmaneke medyayî peyda nebû. Lêgerîneke din dest pê bikin.

en: No media selected
ku_TR: Medya nehatiye hilbijartin

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
ku_TR: Hêj çi menûyek nehatiye afirandin.<a href="%s"> menûyekê biafirînin</a>

en: No pages found in Trash.
ku_TR: Çi rûpelek di jêbirdankê de nehat dîtin.

en: No pages found.
ku_TR: Tu rûpel nehat dîtin.

en: No pending comments
ku_TR: Şiroveyên hatî tune ne.

en: No permalink structure set
ku_TR: Avahiya girêdana mayînde saz nebû

en: No posts found in Trash.
ku_TR: Çi şandiyem di jêbirdankê de nehat dîtin.

en: No posts found.
ku_TR: Şand nehat dîtin.

en: No results
ku_TR: Encam tune.

en: No results found
ku_TR: Tu encam nehate dîtin.

en: No results found.
ku_TR: Tu encam nehate dîtin.

en: No results.
ku_TR: Encam tune.

en: No role
ku_TR: Bêrol

en: No scheduled events exist on this site.
ku_TR: Li ser vê malperê ti çalakiyên demsazkirî tune ye.

en: No search term specified. Showing recent items.
ku_TR: Pîvanek ji bo lêgerînê diyar nebûye. Nîşandana hêmana dawî.

en: No sites found.
ku_TR: Malper nehatin dîtin.

en: No tags
ku_TR: Etîket tune

en: No tags found.
ku_TR: Etîket nehat dîtin.

en: No thanks, do not remind me again
ku_TR: Na sipas, carekî dîtir vêya neyêne bîra min.

en: No theme is defined for this template.
ku_TR: Bi vî kirasî ve tu rûkar nehatiye girêdan

en: No themes are currently available.
ku_TR: Niha temayeke werê bikaranîn tunneye.

en: No themes found.
ku_TR: Rûkar nehatin dîtin.

en: No themes found. Try a different search, or %s.
ku_TR: Çi rûkarek peyda nebû. Lêgerîneke din dest pê bikin, yan%s.

en: No themes found. Try a different search.
ku_TR: Çi rûkarek peyda nebû. Lêgerîneke din dest pê bikin.

en: No version or author information is available.
ku_TR: Agahiya nivîskar an jî ya guhertoyê ne li berdest e.

en: No video selected
ku_TR: Vîdeo nehatiye hilbijartin

en: No widgets found.
ku_TR: Çi alavokek nehat dîtin.

en: Non-existent changeset UUID.
ku_TR: Koma guhertinan yê UUD ya ne-mewcûd.

en: Nonbreaking space
ku_TR: Valahiya bêyî veqetandek

en: None
ku_TR: Nîn e

en: Norfolk Island
ku_TR: Girava Norfolkê

en: Normal
ku_TR: Asayî

en: North
ku_TR: Bakûr

en: North America
ku_TR: Emerîkaya Bakur

en: North Dakota
ku_TR: Dakota Bakûr

en: North Korea
ku_TR: Korêya Bakur

en: North Macedonia
ku_TR: Makedonyaya Bakur

en: Northern Mariana Islands
ku_TR: Girvên Marîanaya Bakur

en: Norway
ku_TR: Norveç

en: Norwegian
ku_TR: Norvecî

en: Not Sticky
ku_TR: Nepeyitandî

en: Not available
ku_TR: Ne li berdest e

en: Not enough data to create this user.
ku_TR: Ji bo sazkirina vî bikarînerî daneyên têr nîne.

en: Not enough space to upload. %s KB needed.
ku_TR: Ji bo lêbarkirinê valahî têrê nake. %sKB pêwîst e.

en: Not set
ku_TR: Nesazkirî

en: Not writable
ku_TR: Nikarî bê nivisînin

en: Note:
ku_TR: Nîşe:

en: Notes
ku_TR: Nîşe

en: Notice:
ku_TR: Dazanîn:

en: Notifications
ku_TR: Danezan

en: Noumea
ku_TR: Numya

en: November
ku_TR: Sermawêz

[ctx: November abbreviation]
en: Nov
ku_TR: Sermawez

en: Novokuznetsk
ku_TR: Nowakaznask

en: Now
ku_TR: Niha

en: Number of Themes found: %d
ku_TR: Jimara Rûkarên Hatine Dîtin: %d

en: Number of comments to show:
ku_TR: Hejmara şiroveyên ku tên xuyakirin:

en: Number of items found: %d
ku_TR: Jimareya vebijêrkên peydabûyî: %d

en: Number of items per page:
ku_TR: Serê pelekî jimara hemanan:

en: Number of links to show:
ku_TR: Hejmara girêdanên ku tên pêşkeşkirin:

en: Number of media items found: %d
ku_TR: Hejimara hêmanên medyayî yên peydabûyî: %d

en: Number of posts to show:
ku_TR: Hejmara nivîsên ku tên pêşkeşkirin:

en: Number of published posts for the term.
ku_TR: Jimareya nivîsên weşandî ji bo vê têgehê.

en: Number of widgets found: %d
ku_TR: Jimara alavokên hatin dîtin: %d

[ctx: Number/count of items]
en: Count
ku_TR: Tevahî

en: Numbered list
ku_TR: Lîsteya hejmarkirî

en: Numeric
ku_TR: Hejmarî

en: OK
ku_TR: Baş e

en: Object subtype.
ku_TR: Jêrcureya objeyê.

en: Object type.
ku_TR: Cureyêa objeyê.

en: Oceania
ku_TR: Okyanusya

en: October
ku_TR: Cotmeh

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
ku_TR: Cotmeh

en: Off
ku_TR: Girtî

en: Older comments
ku_TR: Şîroveyên kevintir

en: Older posts
ku_TR: Şandiyên kevintir

en: Oman
ku_TR: Umman

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
ku_TR: Di hin pergalan de li pêşîya navê danegehê endamnav wek pêşgir tê bikaranîn eger wilo be dibê ku <code>username_%1$s</code> bûbe. Gelo pirsgirên ev e?

en: Once Daily
ku_TR: Rojê Carekê

en: Once Hourly
ku_TR: Seatekê de Carekê

en: Once Weekly
ku_TR: Heftanê Carek

en: One Column
ku_TR: Rêz'ek

en: One column
ku_TR: Sitûnek

en: One of the plugins is invalid.
ku_TR: Yek ji pluginan ne derbasdar e.

en: One or more plugins failed to load properly.
ku_TR: Yek an jî bêhtir pêvek bi awayekî xweşik nehatin barkirin.

en: One or more recommended modules are missing
ku_TR: Yek an jî zêdetir modulên pêşniyarkirî kêm in

en: One or more required modules are missing
ku_TR: Yek an jî zêdetir modulên pêwîst kêm in

en: One or more themes failed to load properly.
ku_TR: Yek an jî bêhtir rûkar bi awayekî xweşik nehatin barkirin.

en: One response to %s
ku_TR: Bersivek bo %s

en: Only %1$s or %2$s files may be used for header video. Please convert your video file and try again, or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
ku_TR: Tenê dosiyên %1$s û %2$s dikarin weke sernaveke vîdoyî bi kar bên. Jkx vîdoya xwr biguherin û dîsa hewl bidin, an, vîdoya xwe di Youtube de bar bikin û bi vebijêrka jêr bi kar bînin.

en: Only UUID V4 is supported at this time.
ku_TR: Ji bo vêga tenê UUID V4 piştgirîkirî ye.

en: Oops! That embed cannot be found.
ku_TR: Wey! Ev hedimandî nayê dîtinê.

en: Oops: %s
ku_TR: Ahoo: %s

en: Open link in a new tab
ku_TR: Girêdanê di hilpekîneke nû de veke

en: Open sharing dialog
ku_TR: Paceya parvekirinê veke

en: Optional
ku_TR: Girêdayî xwestekê

en: Options
ku_TR: Vebijêrk

en: Or link to existing content
ku_TR: An jî girêdanekê bidin naveroka heyî

en: Or, enter a YouTube URL:
ku_TR: Yan, navnîşaneke YouTube'ê binivîsin:

en: Orange
ku_TR: Pirteqalî

en: Order
ku_TR: Rêzkirin

en: Order by
ku_TR: Rêz bike

en: Order images by:
ku_TR: Wêneyan rêz bike:

en: Order:
ku_TR: Rêzkirin:

[ctx: Original Size]
en: Original
ku_TR: Resen

en: Original image:
ku_TR: Wêneyê resen

en: Original: %s
ku_TR: Orijînal: %s

en: Other WordPress News
ku_TR: Nûçeyên dîtir yên Rewanbêj

en: Other comment settings
ku_TR: Sazkarîya şiroveyên din

en: Other user roles have been changed.
ku_TR: Mafên bikarhênerên din hatin guhertin.

en: Other users have been deleted.
ku_TR: Mafên bikarhênerên din hatin jêbirin.

en: Out from under %s
ku_TR: Derketina ji jêr %s

en: Outdated SQL server
ku_TR: Rajekara SQL kevn e

en: Overview
ku_TR: Dîtina giştî

en: PDF embed
ku_TR: Hedimandinê PDF

en: PHP Default Timezone
ku_TR: Qada deme ya jixweber a PHPyê

en: PHP Extensions
ku_TR: Pêvekên PHPê

en: PHP Sessions
ku_TR: Danîşîna PHPê

en: PHP Update Recommended
ku_TR: Hildemandina PHPye tê pêşniyaz kirin

en: PHP Version
ku_TR: Guhertoya PHPê

en: PHP default timezone is invalid
ku_TR: Qada demê ya jixweber a PHPyê nederbasdar e.

en: PHP default timezone is valid
ku_TR: Qada demê ya jixweber a PHPyê derbasdar e

en: PHP memory limit
ku_TR: Sînorê bîrgeha PHPê

en: PHP post max size
ku_TR: Mezinbûna max ya şandiya PHPê

en: PHP post max size.
ku_TR: Mezinbûna max ya şandiya PHPê

en: PHP time limit
ku_TR: Sînorê demê yê PHPê

en: PHP version
ku_TR: Guhertoya PHPê

en: PHP version %s
ku_TR: Guhertoya PHPyê %s

en: PHP version.
ku_TR: Guhertoya PHPê

en: PHP's XML extension is not available. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
ku_TR: Niçika XMLê ya PHPê ne berdest e. Ji kerema xwe bi pêşkêşkerê hewandera xwe re têkiliyê deyne ji bo çalakkirina niçika XMLê.

en: Pacific
ku_TR: Pasifîk

en: Padding
ku_TR: Valahiya hundurî

en: Page
ku_TR: Rûpel

en: Page %1$d of %2$d
ku_TR: Pel %1$d ji %2$d

en: Page %s
ku_TR: Rûpel %s

en: Page Archives
ku_TR: Arşîvên rûpelê

en: Page Attributes
ku_TR: Taybetiyên rûpelê

en: Page ID
ku_TR: Nasnameya(ID) Rûpel

en: Page IDs, separated by commas.
ku_TR: IDyên rûpelan bi behnokê hatine veqetandin.

en: Page break
ku_TR: Dawiya pel

en: Page draft updated.
ku_TR: Reşnivîsa pelê hildemandî ye.

en: Page not found
ku_TR: Pel nehate dîtin!

en: Page order
ku_TR: Rêzepel

en: Page published privately.
ku_TR: Pel wek taybet hat weşandin.

en: Page published.
ku_TR: Pel hate weşandin.

en: Page restored to revision from %s.
ku_TR: Pel ji guhertoya %s paşve hat anîn.

en: Page reverted to draft.
ku_TR: Pel veguherî reşnivîsê.

en: Page saved.
ku_TR: Rûpel hate tomarkirin.

en: Page scheduled.
ku_TR: Pel hat demsazkirin.

en: Page submitted.
ku_TR: Pelê şandî.

en: Page title
ku_TR: Sernava Pel

en: Page updated.
ku_TR: Pel hildem bû.

en: Pages
ku_TR: Pel

en: Pages list
ku_TR: Lîsteya rûpelan

en: Pages list navigation
ku_TR: Lêgerîna lîsteya rûpelan

en: Pages:
ku_TR: Pel:

en: Pagination
ku_TR: Peljimar

en: Pakistan
ku_TR: Pakîstan

en: Palau
ku_TR: Palo

en: Palestinian Territory
ku_TR: Filistîn

en: Papua New Guinea
ku_TR: Papua Guineaya Nû

en: Paragraph
ku_TR: Paragraf

en: Paramaribo
ku_TR: Paramarîbo

en: Parent
ku_TR: Jor

en: Parent Category
ku_TR: Make-kategorî

en: Parent Category:
ku_TR: Kategoriya dayîk:

en: Parent Page:
ku_TR: Make-rûpel:

en: Parent Theme
ku_TR: Serrûkar

en: Parent term does not exist.
ku_TR: Têgeha dayîk nîne.

en: Parent theme
ku_TR: Rûkara sereke

en: Paris
ku_TR: Parîs

en: Partial render must echo the content or return the content string (or array), but not both.
ku_TR: Mêtoda xebitandina wêneyan a qismî divê naverokê bizivirîne an nivîsên naverokê (an rêzenivîsê) vegerîne, lê di bi yekcarî ne herdukan jî.

en: Passed
ku_TR: Derbas bû

en: Passed tests
ku_TR: Testên serkeftî

en: Password
ku_TR: Peyvborîn

en: Password Reset
ku_TR: Peyvborînê Vesazke

en: Password changed for user: %s
ku_TR: Peyvborîna guherî ya bo bikarhenerê: %s

en: Password for the user (never included).
ku_TR: Pêborîna ji bo bikarhênerê (qet nehatiye tevlîkirin).

en: Password protected
ku_TR: Bi nihênî parestî

en: Password reset is not allowed for this user
ku_TR: Îzina vî bikarînerî ji bo nûsazkirina pêborînê nîne

en: Password:
ku_TR: Derbaspeyv:

en: Passwords cannot be empty.
ku_TR: Derbaspeyv vala nabe.

en: Passwords cannot contain the "%s" character.
ku_TR: Pêyvborîn karakterên "%s" nahewîne.

en: Paste
ku_TR: Pêveke

en: Paste URL or type to search
ku_TR: URLyê bizeliqêne an di lêgerînê de lê bigere

en: Paste as text
ku_TR: Wek nivîsê bizeliqêne

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
ku_TR: Zeliqandin niha di  forma nivîsa sade de ye. Heta win vê mîhengê bigirin nivîsên ku winê bizeliqênin wê wek nivîsa sade bên zeliqandin.

en: Paste table row after
ku_TR: Pîştî rêza tabloyê pêveke

en: Paste table row before
ku_TR: Berîya Rêza Tabloyê Pêveke

en: Paste your embed code below:
ku_TR: Koda xwe ya hedimandinê(embed) bi jêrê ve bizeliqêne:

en: Pause
ku_TR: Bisekine

en: Pending
ku_TR: Li benda erêkirinê

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Rawestayî <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Rawestayî <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
ku_TR: Rawestandî

en: Performance
ku_TR: Performans

en: Period
ku_TR: Periyod

en: Permalink
ku_TR: Giredana Mayende

en: Permalink Settings
ku_TR: Sazkarîya girêdanên bikarhêneran

en: Permalink structure
ku_TR: Avahiya girêdana mayînde

en: Permalink:
ku_TR: Giredana Mayende:

en: Permalink: %s
ku_TR: Girêdana Meyînde: %s

en: Permalinks
ku_TR: Girêdanên herdem

en: Permanently delete comment
ku_TR: Şiroveyê mayînde jêbibe

en: Persian
ku_TR: Farisî

en: Personal Options
ku_TR: Hilbijartinên kesane

en: Philippines
ku_TR: Filîpîn

en: Photoblogging
ku_TR: Fotoblog

en: Pingback
ku_TR: Vegerpîng

en: Pingback excerpt:
ku_TR: Kurteya Vegerpîngê:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
ku_TR: Vegerpînga ji %1$s bi %2$s tomar bû. Gotûbêja di torê de dewam bidinê! :-)

en: Pingback:
ku_TR: Vegerpîng:

en: Pings
ku_TR: Ping

en: Pink
ku_TR: Pembe

en: Pitcairn
ku_TR: Pitkêrn

en: Play
ku_TR: Jenîn

en: Playlist Settings
ku_TR: Sazkariyên Rêzejenînê

en: Please activate the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
ku_TR: Ji bo tu vê kodika metayê bikar bînî ji kerema xwe <a href="%s">Pêveka Serrastkera Klasîk</a> biçalakîne.

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
ku_TR: Ji kerema xwe hilbijêre bê gelo tu dixwazî malperên di nav tora te ya WordPressê de ewê bin-navperan an jî bin-pelrêçan bi kar bînin.

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
ku_TR: Ji kerema xwe gavên pevsazkirinê temam bikî. Ji bo afirandina toreke nû divê tu tabloyên danebingeha torê vala bike an jî rake.

en: Please contact your host for assistance with investigating this issue further.
ku_TR: Ji kerema xwe jibo ko em vê mijarê baştir lêkolîn bikin ji hostfiroşê xwe re bikevin têkilîyê.

en: Please enter a site name.
ku_TR: Ji kerema xwe navê malperê binivîsin.

en: Please enter a site title.
ku_TR: Ji kerema xwe sernavê malperê binivîsin.

en: Please enter a username.
ku_TR: Jikerama xwe endamnavê xwe têkevinê.

en: Please enter a valid YouTube URL.
ku_TR: Jkx navnîşaneke YouTube'ê ya derbasdar binivîsin

en: Please enter a valid email address.
ku_TR: Ji kerema xwe navnîşaneke derbasdar a e-nameyê binivîsin.

en: Please enter your username or email address. You will receive an email message with instructions on how to reset your password.
ku_TR: Jkx navê bikarîneriya xwe an jî navnîşanê emaîlê binivîsin. Hûn ê emaîleke tevî rênimayên birêxistina dubare ya pêborîna xwe werbigirin.

en: Please include a %s template in your theme.
ku_TR: JKX qalibeke %s li rûkara xwe zêde bikin.

en: Please install the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
ku_TR: Ji bo tu vê kodika metayê bikar bînî ji kerema xwe <a href="%s">Pêveka Serrastkera Klasîk</a> saz bikî.

en: Please log in again.
ku_TR: Ji kerema xwe dîse têkeviyê.

en: Please make sure the Apache %s module is installed as it will be used at the end of this installation.
ku_TR: Ji kerema xwe ji sazkirina modula %s Apache piştrast be ev, dê piştî sazkirinê were bi kar anîn.

en: Please open the <a href="%s">classic editor</a> to use this meta box.
ku_TR: Ji bo tu vê kodika metayê bikar bînî ji kerema xwe <a href="%s">classic editor</a> veke.

en: Please provide a custom field value.
ku_TR: Ji kerema xwe nirxeke qada taybet têkevinê.

en: Please save your changes in order to share the preview.
ku_TR: Jkx ji bo parvekirina pêşdîtinê, guherînên xwe tomar bikin.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
ku_TR: Ji bo agahî  yê zêde, ji kerema xwe here pelikî WP: <a href="%s">Debugging in WordPress</a>.

en: Please select a file
ku_TR: Tikaye belgeyekê hilbijêrin

en: Please select an option.
ku_TR: Ji kerema xwe jêgirekê jêbigirin.

en: Please try again.
ku_TR: Ji kerema xwe dîsa biceribîn.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
ku_TR: Jkx ji bo lêbarkirina vê dosyê ji %1$s lêbarkera gerokê %2$s bi kar bînin.

en: Please update WordPress now
ku_TR: Ji kerema xwe wordpressê niha hildemke

en: Please use %s to add new schema properties.
ku_TR: Bo taybetmendiyên nû yên şemayê  ji kerema xwe %s bikarbîne.

en: Please verify that the <strong>administration email</strong> for this website is still correct.
ku_TR: Ji kerema xwe kontrol bike gelo ev <strong>epeyama rêvebirinê</strong> bo vê malperê derbasdar e.

en: Plugin
ku_TR: Pêvek

en: Plugin Data
ku_TR: Daneyên Pêvekê

en: Plugin Versions
ku_TR: Guhertoyên Pêvekê

en: Plugin and theme auto-updates
ku_TR: Hıldemînên jixweber yên rûkar û pêvekan

en: Plugin file does not exist.
ku_TR: Dosyaya pêvekê tuneye.

en: Plugin name
ku_TR: Navê Pêvekê

en: Plugin updated successfully.
ku_TR: Pêvek serkeftî hate hildemkirin.

en: Plugins
ku_TR: Pêvek

en: Plugins %s
ku_TR: Pêvek %s

en: Plugins directory location
ku_TR: Cîgeha pelrêça pêvekan

en: Plugins directory size
ku_TR: Mezinahiya pelrêça pêvekan

en: Podgorica
ku_TR: Podgorîka

en: Pohnpei
ku_TR: Panpey

en: Poland
ku_TR: Polonya

en: Policies
ku_TR: Polîtîka

en: Polish
ku_TR: Lehî

en: Popular Plugin
ku_TR: Pêvekên berçav

en: Popular Tags
ku_TR: Etîketên Navdar

en: Popular tags
ku_TR: Etîketên Populer

en: Port Moresby
ku_TR: Port Moresbo

en: Portfolio
ku_TR: Pelgir

en: Portugal
ku_TR: Portekîz

en: Portuguese
ku_TR: Portekîzî

en: Position
ku_TR: Rewş

en: Post
ku_TR: Şande

en: Post Archives
ku_TR: Arşîvên şandiyê

en: Post Attributes
ku_TR: Taybetiyên şandiyê

en: Post Comment
ku_TR: Şîroveya Şandeyê

en: Post Formats
ku_TR: Şêweyên nivîsê

en: Post ID.
ku_TR: ID ya Postê

en: Post Thumbnail
ku_TR: Wêneyê biçûk ê şandiyê

en: Post Type
ku_TR: Cureyê Şandeyê

en: Post Type Archive
ku_TR: Arşîva cureya nivîsê

en: Post Via Email
ku_TR: Bi epeyamê bîşîne

en: Post draft updated.
ku_TR: Reşnivîsa şandeyê hildemandî ye.

[ctx: Post format]
en: Aside
ku_TR: Kevî

[ctx: Post format]
en: Audio
ku_TR: Deng

[ctx: Post format]
en: Chat
ku_TR: Gotubêj

[ctx: Post format]
en: Gallery
ku_TR: Galerî

[ctx: Post format]
en: Image
ku_TR: Wêne

[ctx: Post format]
en: Link
ku_TR: Girêdan

[ctx: Post format]
en: Quote
ku_TR: Jibergirtin

[ctx: Post format]
en: Standard
ku_TR: Sitandart

[ctx: Post format]
en: Status
ku_TR: Rewş

en: Post formats supported.
ku_TR: Teşeyên nivîsê piştgirî dibin.

en: Post name
ku_TR: Navê Şandeyê

en: Post navigation
ku_TR: Rêgerîna şandiyê

en: Post published privately.
ku_TR: Şande wek taybet hat weşandin.

en: Post published.
ku_TR: Şande hate weşandin.

en: Post restored to revision from %s.
ku_TR: Şande ji guhertoya %s paşve hat anîn.

en: Post reverted to draft.
ku_TR: Şande veguherî reşnivîsê.

en: Post saved.
ku_TR: Şande hate tomar kirin.

en: Post scheduled for: %s.
ku_TR: Şandeya Plankirî: %s.

en: Post scheduled.
ku_TR: Şande hat demsazkirin.

en: Post submitted.
ku_TR: Şandeya şandî.

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
ku_TR: Navê Cureya şandeyê divê herî kêm ji 1, herî zêde jî ji 20 karakteran pêk werê.

en: Post updated.
ku_TR: Şande hildem bû.

en: Posted title:
ku_TR: Serikê Şandeyê:

en: Poster Image
ku_TR: Wêneyê posterê

en: Posts
ku_TR: Şande

en: Posts Page
ku_TR: Pela Şandeyan

en: Posts by %s
ku_TR: Nivîsên ji aliyê %s hatine weşandin

en: Posts list
ku_TR: Lîsteya şandiyan

en: Posts list navigation
ku_TR: Lêgerîna lîsteya nivîsan

en: Posts navigation
ku_TR: Rêgerîna Şandeyan

en: Posts page
ku_TR: Rûpela şandiyan

en: Posts page: %s
ku_TR: Pelê Şandeyan: %s

en: Posts published on %s
ku_TR: Nivîsên di dema %s de weşadî

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
ku_TR: Ji aliyê WordPressê ve tê pêde birîn, teknolojîya davîn ya platforma şexsî û weşanê.

en: Prague
ku_TR: Prag

en: Preferences
ku_TR: Hevyaz

en: Preload
ku_TR: Pêşbarkirin

en: Press return or enter to open this panel
ku_TR: Bi kilîda Enter yan Return dikarin vê paceyê vekin

en: Press return or enter to open this section
ku_TR: Ji bo vekirina vê beşê kilîda Enter pêl bike

en: Preview
ku_TR: Pêşdîtin

en: Preview %s
ku_TR: Pêşdîtin %s

en: Preview &#8220;%s&#8221;
ku_TR: Pêşdîtin "%s"

en: Preview Changes
ku_TR: Pêşdîtina Guhertinan

en: Preview Link
ku_TR: Pêşdîtina Girêdanê

en: Preview as a browser icon
ku_TR: Pêşdîtina wek îcona gerokê

en: Preview as an app icon
ku_TR: Pêşdîtina wek îcona sepanê

en: Preview link for the post.
ku_TR: Girêdana pêşdîtinê ji bo nivîsê

en: Preview post
ku_TR: Pêşdîtina şandeyê

en: Preview:
ku_TR: Pêşdîtin:

en: Previewing and Customizing
ku_TR: Pêşdîtin û taybetkirin

en: Previewing theme
ku_TR: Pêşdîtina rûkaran

en: Previous
ku_TR: Paşve

en: Previous Page
ku_TR: Pelê Paşve

en: Previous Post
ku_TR: Şandeya Paşve

en: Previous and next months
ku_TR: Mehên Paşve û Pêşve

en: Previous page
ku_TR: Pelê berê

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
ku_TR: Kopyayên dîmenê yên beriya niha hatine serrastkirin jê nayên birin

en: Primary Site
ku_TR: Malpera Sereke

en: Primary site
ku_TR: Malpera Sereke

en: Print
ku_TR: Çap

en: Privacy
ku_TR: Nihênî

en: Privacy Policy
ku_TR: Şertên Veşartinê

en: Privacy Policy Guide
ku_TR: Rêbera Politikaya Nihêniyê

en: Privacy Policy page setting updated successfully. Remember to <a href="%s">update your menus</a>!
ku_TR: Pelê şert û mercên veşartinê bi serkeftî hildem bû. <a href="%s">Hildemkirina menuyên xwe jibîr nekin!</a>

en: Privacy Policy page updated successfully.
ku_TR: Pelê şertên veşartinê serkeftî hildem bû.

en: Privacy Settings
ku_TR: Sazkarîya Berhemê media

[ctx: Privacy Settings]
en: Policy Guide
ku_TR: Rêbera Rêvebirinê

[ctx: Privacy Settings]
en: Settings
ku_TR: Sazkarî

en: Private
ku_TR: Taybet

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Taybet <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Taybet <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
ku_TR: Taybet: %s

en: Privately Published
ku_TR: Weşandina Taybetkirî

en: Proceed
ku_TR: Pêşde

en: Profile
ku_TR: Zanyarî

en: Profile Picture
ku_TR: Wêneyê Profêlê

en: Profile updated.
ku_TR: Zanyarî hatin hildemkirin.

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
ku_TR: Şîroveyên Parastî: Ji kerema xwe bo şîroveyan bibînin şîfreyê têkevinê.

en: Protected: %s
ku_TR: Parastî: %s

en: Public
ku_TR: Gelerî

en: Public <span class="count">(%s)</span> | Public <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Gelemperî <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Gelemperî <span class="count">(%s)</span>

en: Public, Sticky
ku_TR: Gelerî, Zeliqandî

en: Publish
ku_TR: Weşandin

en: Publish <b>immediately</b>
ku_TR: <b>Aniha</b> biweşîne

en: Publish Settings
ku_TR: Sazkariya Weşandinê

en: Publish on: %s
ku_TR: Dema weşanê: %s

en: Published
ku_TR: Weşand

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Weşandî <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Weşandî <span class="count">(%s)</span>

en: Published on: %s
ku_TR: Dema weşanê: %s

en: Publishing…
ku_TR: Weşandin

en: Punta Arenas
ku_TR: Punta Erenas

en: Purple
ku_TR: Xemrî

en: Qatar
ku_TR: Qeter

en: Queensland
ku_TR: Kwînzland

en: Query parameter not permitted: %s
ku_TR: Îzin bi pîvana pirsê nayê dayîn: %s

en: Quick Draft
ku_TR: Pêşnûmeya lezgîn

en: Quick Edit
ku_TR: Zu rastbike

en: Quick&nbsp;Edit
ku_TR: Zu&nbsp;rast bike

en: Quote
ku_TR: Jibergirtin

en: REST API availability
ku_TR: Li berdestbûna REST API

en: REST API routes must be registered on the %s action.
ku_TR: Rêyên REST API  divê li çalakiyên %sê bên qeydkirin.

en: REST base route for the post type.
ku_TR: Jibo cûreyê peyamê rêya bingehê REST

en: REST base route for the taxonomy.
ku_TR: Rêya bingehîn ya REST ji bo polandinê.

en: REST search handlers must extend the %s class.
ku_TR: Kardarên lêgerîna REST divê pola %s berfireh bikin.

en: RSS Address
ku_TR: Navnîşana RSS

en: RSS Error:
ku_TR: Şaşî ya RSS:

en: Random
ku_TR: Rasthatî

en: Random Order
ku_TR: Rêza tevlîhev

en: Randomize suggested headers
ku_TR: Sernavên pêşniyarkirî ketober nîşan dide

en: Randomize uploaded headers
ku_TR: Sernavên lêbarkirî ketober nîşan dide

en: Randomizing suggested headers
ku_TR: Sernavên pêşniyarkirî ketober dike

en: Randomizing uploaded headers
ku_TR: Sernavên lêbarkirî ketober dike

en: Rapti
ku_TR: Raptî

en: Rating
ku_TR: Raxwestin

en: Read more
ku_TR: Zêdetir bixwîne

en: Read more...
ku_TR: Behtir Bixwîne...

en: Reading
ku_TR: Xwendin

en: Reading Settings
ku_TR: Sazkarîya xwendinê

en: Reassign the deleted user's posts and links to this user ID.
ku_TR: Şandî û lînkên bikarhênerê jêbirî tayînê IDya vî bikarhênerî bike.

en: Recent Comments
ku_TR: Şiroveyên Dawî

en: Recent Posts
ku_TR: Şandeyên Dawî

en: Recently Published
ku_TR: Herî dawî weşandî

en: Recently updated
ku_TR: Hildemandinên nêzîk

en: Recovery Mode &#8212; %s
ku_TR: Moda rizgarkirinê &#8212; %s

en: Recovery Mode not initialized.
ku_TR: Moda rizgarkirinê nehate destpêkirin.

en: Recovery key expired.
ku_TR: Demê kilîda rizgarkirinê qeda.

en: Red
ku_TR: Sor

en: Redo
ku_TR: Gavek Pêşve

en: Register
ku_TR: Bibe Endam

en: Registration confirmation will be emailed to you.
ku_TR: Pesenda navnivîsînê dê wekî E_name'yekê ji we re bê şandin.

en: Registration date for the user.
ku_TR: Dema tomarbûnê bo bikarhêner.

en: Relationship
ku_TR: Têkilî

en: Remember Me
ku_TR: Min Bibîr Bîne

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
ku_TR: Ku karê we qediya jibîr nekin pêl pişkoka hildemkirinê bikin.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
ku_TR: Ji bîr nekin! ku carekê malpera we hate jêbirin vegera wê tuneye.

en: Remind me later
ku_TR: Piştre bîne bîra min

en: Remove
ku_TR: Rake

en: Remove Background Image
ku_TR: Wêneyê rûyêmalperê jêbibe.

en: Remove Header Image
ku_TR: Wêneyê serik jêbibe.

en: Remove Image
ku_TR: Wêne Rake

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
ku_TR: Hêmana menûyê jê bibe: %1$s (%2$s)

en: Remove Users from Site
ku_TR: Endaman ji malperê rake.

en: Remove audio source
ku_TR: Çavkaniya deng rake

en: Remove image
ku_TR: Wêne jê rake

en: Remove item
ku_TR: Hêmanê rake

en: Remove link
ku_TR: Girêdanê rake

en: Remove poster image
ku_TR: Wêneyê afîşê jêrake

en: Remove video source
ku_TR: Çavkaniya vîdeoyê rake

en: Removed
ku_TR: Hat rakirin

en: Removed %s.
ku_TR: %s hate rakirin.

en: Removing %1$s manually will cause PHP warnings. Use the %2$s filter instead.
ku_TR: Bi destan rakirina %1$s wê bibe sedema hişyariyên PHPê. Li şûna wê parzûna %2$s bi kar bîne.

en: Removing and Reusing
ku_TR: Dîscihguherîn û dîsbikaranîn

en: Removing the old version of the translation&#8230;
ku_TR: Guhertoya kevn ya wergerê tê rakirin&#8230;

en: Reorder
ku_TR: Dîsa rêz bike

en: Reorder menu items
ku_TR: Hêmanên menûyê ji nû ve rêz bike

en: Reorder mode closed
ku_TR: Moda Dîsrêzê Girtiye

en: Reorder mode enabled
ku_TR: Rewşa rêzandinê çalak bû

en: Reorder widgets
ku_TR: Widgetan dîsa rêz bike

en: Repeat Background Image
ku_TR: Wêneya paşxanê dubare bike

[ctx: Repeat Image]
en: Repeat
ku_TR: Dubare bike

en: Repeat New Password
ku_TR: Nihêniya nû

en: Repeat Password
ku_TR: Dubare nihêniya nû

en: Replace
ku_TR: Biguherîne

en: Replace audio
ku_TR: Deng dîscihke

en: Replace image
ku_TR: Vecihkirina wêne

en: Replace video
ku_TR: Vîdeoyê Dîscihke

en: Reply
ku_TR: Bersiv

en: Reply to %s
ku_TR: Bersiva %s

en: Reply to Comment
ku_TR: Bersiva vê şîrovê bide

en: Reply to this comment
ku_TR: Bersiva vê şirovê bide

en: Requested
ku_TR: Xwestin

en: Requester
ku_TR: Serîlêder

en: Required PHP version
ku_TR: Versîona PHP ya hewce

en: Required WordPress version
ku_TR: Guhertoya WordPressê ya pêwîst

en: Required and recommended modules are installed
ku_TR: Modulên pêwîst û pêşniyarkirî saz bikî

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
ku_TR: Deverên pêwist hatine destnîşankirin. Yên mayî girêdayî hilbijartina we ye. Zanyariyên beşa we, tenê eger şêwazê beşa we bi awayekî guncaw pêk hatibê dê bête nîşandan.

en: Required fields are marked %s
ku_TR: Qadên pêwist bi %s hatine nîşandan.

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
ku_TR: Pêwist e ku werê piştrastkirin, piştgiriya jêbirîna guhertoyan nîne.

en: Required to be true, as terms do not support trashing.
ku_TR: Pêwist e ku werê piştrastkirin, piştgiriya jêbirîna têgehan nîne.

en: Required to be true, as users do not support trashing.
ku_TR: Pêwist e ku werê piştrastkirin, piştgiriya jêbirîna têgehan nîne.

en: Requirements Not Met
ku_TR: Hewcedarî Nehatin Bidestxistin

en: Reset
ku_TR: Vesaz

en: Reset Password
ku_TR: Peyvborînê Vesazke

en: Responsive Layout
ku_TR: Plana hesas

en: Restore
ku_TR: Restore Bike

en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Trash
ku_TR: Ji jêbirdankê &#8220;%s&#8221; vegerêne

en: Restore This Revision
ku_TR: Vegerêne Vê Guhertoyê

en: Restore from Trash
ku_TR: Ji Jêbirdankê Vegerîne

en: Restore image
ku_TR: Wêne vegerêne halê berê

en: Restore last draft
ku_TR: Reşnivîsa dawî vegerîne

en: Restore the backup
ku_TR: Ji paşkeftê vegerîne

en: Restore this comment from the spam
ku_TR: Vê şiroveyê ji nav nexwestiyan derxe.

en: Resume
ku_TR: Bidomîne

en: Retry
ku_TR: Dîsa biceribîne

en: Reunion
ku_TR: Reynon

en: Reverse order
ku_TR: Rêzkirinê berevajî bike

en: Reverting unpublished changes&hellip;
ku_TR: Vegerandina guherînên neweşandî&hellip;

en: Reviews
ku_TR: Nirxandin

en: Revision
ku_TR: Guherto

en: Revision by %s
ku_TR: Yê guhertî %s

en: Revisions
ku_TR: Guherto

en: Revisions: %s
ku_TR: Guhertin %s

en: Revoke
ku_TR: Betal bike

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help.
ku_TR: Qada serrastkera Nivîsa Dewlemend. Bo alîkariyê pêl "Alt+Shift+H" bikin

en: Rich Text Area. Press Control-Option-H for help.
ku_TR: Qada nivîsa dewlemend. Bo wergirtina alîkariyê pêl control-option-H'ê bike

en: Riga
ku_TR: Rîga

en: Right
ku_TR: Rast

en: Right Now
ku_TR: Vê kêliyê

en: Rivers
ku_TR: Rîvers

en: Riyadh
ku_TR: Riyad

en: Robots
ku_TR: Robot

en: Role
ku_TR: Rol

en: Roles assigned to the user.
ku_TR: Erkên dayîn bikarhêner.

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
ku_TR: Şaşiya Paşve Vegerînê: [%1$s] %2$s

en: Romania
ku_TR: Romanya

en: Romanian
ku_TR: Romanî

en: Rome
ku_TR: Roma

en: Rotate
ku_TR: Bizîvirêne

en: Route must be specified.
ku_TR: Rê belîkirin mecbûr e.

en: Routes must be namespaced with plugin or theme name and version.
ku_TR: Rota divê bi pêvekekî an nav û versiyona rûkarekê werin kategorîkirin.

en: Row
ku_TR: Rêz

en: Row group
ku_TR: Koma Rêzên Tabloyê

en: Row type
ku_TR: Cureya rêzê

en: Rows
ku_TR: Rêza Tabloyê

en: Run %s
ku_TR: Bixebitîne %s

en: Russia
ku_TR: Rusya

en: Russian
ku_TR: Rusî

en: Rwanda
ku_TR: Ruanda

en: Rîșcani
ku_TR: Rîșcanî

en: SQL server is up to date
ku_TR: Rajekara SQL hildem e

en: SSL verification failed.
ku_TR: Rastandina SSLê têk çû.

en: Saigon
ku_TR: Saygon

en: Saint Barth&eacute;lemy
ku_TR: Saînt Barthelemy

en: Saint Kitts and Nevis
ku_TR: Saînt Kîtts û Nevîs

en: Saint Lucia
ku_TR: Santa Luçya

en: Saint Martin (Dutch part)
ku_TR: Santa Martin (Alîyê Holandî)

en: Saint Martin (French part)
ku_TR: Santa Martîn (Alîyê Fransî)

en: Saint Pierre and Miquelon
ku_TR: Saînt Pîerre û Mîquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
ku_TR: Saint Vincent û Grenadin

en: Saipan
ku_TR: Saîpan

en: Sakhalin
ku_TR: Saxalin

en: Samarkand
ku_TR: Semerqand

en: Sample Page
ku_TR: Rûpelê mînak

en: San Marino
ku_TR: San Marîno

en: Santa Isabel
ku_TR: Santa Izabel

en: Sat
ku_TR: Şmî

en: Saturday
ku_TR: Şemî

[ctx: Saturday initial]
en: S
ku_TR: Y

en: Saudi Arabia
ku_TR: Erebîstana Siudî

en: Save
ku_TR: Tomar bike

en: Save &amp; Publish
ku_TR: Tomar &amp; Weşan

en: Save Changes
ku_TR: Guherînan tomarke

en: Save Draft
ku_TR: Reşnivîsê Tomarke

en: Save Menu
ku_TR: Rêzemijarê tomar bike

en: Save all changes
ku_TR: Hemû guhertinan tomar bikin

en: Save and preview changes before publishing them.
ku_TR: Berî weşandina guherînan wan qeyd bike û pêşdîtinê bibîne.

en: Save as Pending
ku_TR: Wek rawestiyayî tomar bike

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
ku_TR: Navnîşana epeyamê, navnîşana malperê û navê min bo şiroveyek din veşêre mêjiyê vê gerokê.

en: Saved
ku_TR: Tomarbûyî

en: Saved.
ku_TR: Tomar bû.

en: Saving
ku_TR: Tomar dibe

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
ku_TR: Tomarkirin pasîfe: %s niha vê pelê serast dike.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
ku_TR: Tomarkrin neçalak e: %s niha vê nivîsê serrast dike.

en: Saving...
ku_TR: Tomar dike...

en: Scale
ku_TR: Pîvan

en: Scale Image Help
ku_TR: Bo Pîveka Wêne Alîkarî

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
ku_TR: %1$s Di beşa hilbijartinên %2$s dîmenan de li gorî meziniya dawî dîmenan rast bike (%3$d &times; %4$d).

en: Schedule
ku_TR: Palankirî

en: Schedule for: %s
ku_TR: Demeyarkirî: %s

en: Scheduled
ku_TR: Plankirî

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Bo demek pêş eyarkirî <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Bo demek pêş eyarkirî <span class="count">(%s)</span>

en: Scheduled events
ku_TR: Çalakiyên demsazkirî

en: Scheduled events are running
ku_TR: Çalakiyên demsazkirî dixebitîn

en: Scheduled for: %s
ku_TR: Demeyarkirî: %s

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
ku_TR: Mewzûyê ku li binê daxwaz hatiye kirin; qadên ku wê di cewabê de hebin derdixe holê.

en: Scrape key check failed. Please try again.
ku_TR: Kontrola mifta scrape têk çû. Ji kerema xwe cardin biceribîne.

en: Screen Content
ku_TR: Naveroka Şaşeyê

en: Screen Options
ku_TR: Hilbijêrkên Ekranê

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
ku_TR: Nivîstek û stîl divê berî çengelên %1$s, %2$s an %3$s neyên qeydkirin an li dorê werin zêdekirin.

en: Scroll with Page
ku_TR: Bi pel re bişemitîne

en: Search
ku_TR: Lêgerîn

en: Search Categories
ku_TR: Beşên Lêgerînê

en: Search Changesets
ku_TR: Di komên guherînê de lêbigere

en: Search Comments
ku_TR: Di nav şiroveyan de bigere

en: Search Link Categories
ku_TR: Li kategoriyên girêdanan bigere

en: Search Links
ku_TR: Lêgerîna girêdanan

en: Search Media
ku_TR: Lêgerîna Medya

en: Search Media:
ku_TR: Lêgerîna Medya

en: Search Menu Items
ku_TR: Di vebijêrkên menûyê de bigere

en: Search Pages
ku_TR: Li Pelan Bigere

en: Search Posts
ku_TR: Li Şandeyan Bigere

en: Search Requests
ku_TR: Lêgerîna Xwestinan

en: Search Results
ku_TR: Encamên Lêgerînê

en: Search Results %1$s %2$s
ku_TR: Encamên Lêgerînê %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
ku_TR: Ji bo &#8220;%s&#8221; encamên lêgerînê

en: Search Sites
ku_TR: Di malperan de bigere

en: Search Tags
ku_TR: Lêgerîna Etîketan

en: Search Terms
ku_TR: Biwêjên lêgerînê

en: Search Users
ku_TR: Li bikarhêner bigere

en: Search Widgets
ku_TR: Widgetên lêgerînê

en: Search WordPress.org themes
ku_TR: Li ser rûkarên WordPress.orgê bigere

en: Search engine visibility
ku_TR: Xwuyakirina motorê lêgerînê

en: Search engines discouraged
ku_TR: Motorên lgêrînê hatin astengkirin.

en: Search media
ku_TR: Lêgerîna medyayê

en: Search media items...
ku_TR: Di hêmanên medyayî de lê bigere...

en: Search menu items&hellip;
ku_TR: Di vebijêrkên menûyê de bigere &hellip;

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
ku_TR: Ji bo ku hêmanekê hilbijêrin lêgerînê bikin yan jî kilîdên jêr û jor bi kar bînin.

en: Search plugins
ku_TR: Di nav pêvekan de bigere

en: Search results
ku_TR: Encamên lêgerînê

en: Search results for "%s"
ku_TR: Encamên Lêgerînê ji bo "%s"

en: Search results for %s
ku_TR: Encamên Lêgerînê ji bo %s

en: Search results for: "%s"
ku_TR: Encamên Lêgerînê ji bo %s

en: Search themes&hellip;
ku_TR: Lêgerîna Rûkaran&hellip;

[ctx: Search widget]
en: Search
ku_TR: Lêgerîn.

en: Search widgets&hellip;
ku_TR: Lêgerîna alavokan&hellip;

en: Seasonal
ku_TR: Demsalî

en: Secondary menu
ku_TR: Menuya duyem

en: Secure communication
ku_TR: Têkiliya parastî

en: Security
ku_TR: Ewlehî

en: Security check failed.
ku_TR: Kontrola ewlehiyê serneket.

en: Security error.
ku_TR: Çewtiya ewlehiyê.

en: Security.
ku_TR: Ewlehî

en: See how changes would look live on your website, and share the preview with people who can't access the Customizer.
ku_TR: Bi awayekî zindî bibîne ku guherîn dê çawa di malpera we de pêk werin, û pêşdîtinê ligel wan kesên ku beşa kesane berdestê wan nîne parve bike.

en: Select
ku_TR: Bijartin

en: Select %s
ku_TR: Hilbijêre %s

en: Select All
ku_TR: Hemûyan Hilbijêre

en: Select Category
ku_TR: Beşê hilbijêre

en: Select Day
ku_TR: Rojê Hilbijre

en: Select Files
ku_TR: Pelgeyan Hilbijêre

en: Select Image
ku_TR: Wêne hilbijêre

en: Select Link Category:
ku_TR: Beşa Girêdanê Hilbijêre:

en: Select Menu:
ku_TR: Menu Hilbijêre:

en: Select Month
ku_TR: Mehê Hilbijêre

en: Select Post
ku_TR: Şandê Hilbijêre

en: Select Site Icon
ku_TR: Sembola malpera jêgir

en: Select Week
ku_TR: Heftê Hilbijêre

en: Select Year
ku_TR: Salê Hilbijêre

en: Select a city
ku_TR: Bajarekê jêbigire

en: Select a user
ku_TR: Bikarhênrekî Hilbijre

en: Select all
ku_TR: Hemûyan Hilbijêre

en: Select an area to move this widget into:
ku_TR: Ji bo veguhêstina vê alavokê qadekê hilbijêrin:

en: Select and crop
ku_TR: Hilbijêre û Qutke

en: Select audio
ku_TR: Deng Hilbijêre

en: Select comment
ku_TR: Şirovê hilbijêre

en: Select file
ku_TR: Dosyeyê hilbijêre

en: Select image
ku_TR: Wêne hilbijêre

en: Select logo
ku_TR: Logoyê hilbijêre

en: Select poster image
ku_TR: Dîmenê posterê hilbijêre

en: Select video
ku_TR: Vîdyoyê hilbijêre

en: Selected media actions
ku_TR: Çalakiyên medyayê bibijêre.

en: Selection:
ku_TR: Bijartin:

en: Send Trackbacks
ku_TR: Şopandinan bişîne

en: Send trackbacks to:
ku_TR: Ji paşve şopandina birêke:

en: Seoul
ku_TR: Seûl

en: Separate multiple URLs with spaces
ku_TR: Navnîşanên ji yekê pirtir be bi bêhnokê veqetîne

en: Separate tags with commas
ku_TR: Nîşaneyan bi behnokê ji hev veqetînin.

en: September
ku_TR: Îlon

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
ku_TR: Îlon

en: Serbia
ku_TR: Sirbistan

en: Serbian
ku_TR: Sirbî

en: Server
ku_TR: Pêşkeşker

en: Server address
ku_TR: Navnîşana Pêşkeşkerê

en: Server architecture
ku_TR: Mîmariya pêşkeşkerê

en: Server settings
ku_TR: Sazkariyên pêşkeşkerê

en: Server version
ku_TR: Guhertoya pêşkeşkerê

en: Session Tokens
ku_TR: Biyangên Danişînê

en: Session expired
ku_TR: Dêma têketinê qediya

en: Sessions
ku_TR: Rûniştin

en: Set as background
ku_TR: Wek paşplan bihesibîn

en: Set as header
ku_TR: Wek beşa jor bihesibîn

en: Set image
ku_TR: Wêneyê saz bike

en: Seti
ku_TR: Setî

en: Setting does not exist or is unrecognized.
ku_TR: Sazkarî çinînin yan jî nenaskirî ne.

en: Setting up your live preview. This may take a bit.
ku_TR: Birêxistina pêdîtina zindî dibe ku hindekî dereng bikşîne.

en: Settings
ku_TR: Sazkarî

en: Settings saved and theme activated.
ku_TR: Sazkarin hate tormarkirin û rûkar çalak bû.

en: Settings saved.
ku_TR: Sazkarî tomar bû

en: Settings.
ku_TR: Sazkarî

en: Severely outdated SQL server
ku_TR: Rajekara SQL pir kevn e

en: Seychelles
ku_TR: Seyşeller

en: Shanghai
ku_TR: Şangay

en: Share Preview Link
ku_TR: Girêdana pêşdîtinê parve bike

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
ku_TR: Ji bo zanyariyên we kurtejiyana xwe binivîsin. Ji bo ku xwendevan we binasin. Kurtejiyana we dê ji aliyê herkesekî ve bête dîtin.

en: Sharing options
ku_TR: Vebijarkan parvakirin

en: Shift + Alt + letter:
ku_TR: Shift + Alt + bêje:

en: Shift-click to edit this element.
ku_TR: Ji bo sererastkirina vê hêmanê Shift-Click bikin.

en: Shift-click to edit this widget.
ku_TR: Ji bo sererastkirina vê alavokê, shift-tikandin.

en: Shortcode
ku_TR: Kurtekod

en: Shortlink
ku_TR: Girêdana kurt

en: Show
ku_TR: Nîşande

en: Show Artist Name in Tracklist
ku_TR: Navê hunermend di rêçlîstê de nîşan bide

en: Show Avatars
ku_TR: avataran Nîşande

en: Show Images
ku_TR: Wêneyan nîşan bide

en: Show Link Description
ku_TR: Danasîna girêdanê bide xwuyakirin

en: Show Link Image
ku_TR: Wêneyê Girêdanê Bibîne

en: Show Link Name
ku_TR: Navê Girêdanê Bibîne

en: Show Link Rating
ku_TR: Rêjeya girêdanê bide xwuyakirin

en: Show Tracklist
ku_TR: Rêçlîstê nîşan bide

en: Show Video List
ku_TR: Rêza Vîdeoyan Bibîne

en: Show comments
ku_TR: Şiroveyan pêşan bide

en: Show hierarchy
ku_TR: Hiyêrarşîyê Bibîne

en: Show invisible characters
ku_TR: Karakterên nehînî nîşan bide

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Media
ku_TR: Medya

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Pages
ku_TR: Pel

en: Show more comments
ku_TR: Behtir şiroveyan bibîne

en: Show more details
ku_TR: Behtir hûrgilîyan bibîne

en: Show next theme
ku_TR: Rûkarê pey re bibîne

en: Show password
ku_TR: Şîfreyê eşkere bike

en: Show post counts
ku_TR: Hejmara Şandeyan bibîne

en: Show tag counts
ku_TR: Hejmara etîketan nîşan bide

en: Show:
ku_TR: Bibîne:

en: Showing details for theme: %s
ku_TR: Hûrgiliyên rûkarê nîşan bide: %s

en: Sidebar
ku_TR: Kêlekbend

en: Sidebar %d
ku_TR: Kêlekbend %d

en: Sign up
ku_TR: Bibe endam

en: Silver
ku_TR: Zîvî

en: Singapore
ku_TR: Sîngapor

en: Site
ku_TR: Malper

en: Site %d
ku_TR: Malper %d

en: Site Address (URL)
ku_TR: Navnîşana Malperê(URL)

en: Site Admin
ku_TR: Rêvebirê Malperê

en: Site Health
ku_TR: Sexlemîya Malperê

[ctx: Site Health]
en: Info
ku_TR: Agahî

[ctx: Site Health]
en: Status
ku_TR: Rewş

en: Site Health - %s
ku_TR: Sexlamîya Malperê - %s

en: Site Health Info
ku_TR: Agahiya Tenduristiya Malperê

en: Site Health Status
ku_TR: Rewşa Tenduristiya Malperê

en: Site ID must not be empty.
ku_TR: ID'ya malperê divê vala nemîne.

en: Site Icon
ku_TR: Îkona malperê

en: Site Identity
ku_TR: Nasnameya malperê

en: Site Language
ku_TR: Zimanê malperê

en: Site Name: %s
ku_TR: Navê Malperê: %s

en: Site Preview
ku_TR: Pêşdîtina Malperê

en: Site Tagline
ku_TR: Slogana malperê

en: Site Title
ku_TR: Senavê Malperê

en: Site URL
ku_TR: Navnîşana Malperê

en: Site URL.
ku_TR: URL'ya malperê.

en: Site count
ku_TR: Hejmara malperê

en: Site does not exist.
ku_TR: Malper tune ye.

en: Site domain must not be empty.
ku_TR: Divê navpera sîteyê vala nemîne.

en: Site name must be at least %s character. | Site name must be at least %s characters.
ku_TR[0]: Navê malperê divê herî kêm ji %s karakterê werê çêkirin.
ku_TR[1]: Navê malperê divê herî kêm ji %s karakteran werê çêkirin.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
ku_TR: Navê malperê divê tenê tîpên hûrdek(a-z) û jimare bin.

en: Site network ID must be provided.
ku_TR: Divê tora IDyê ya sîteyê hatibe temînkirin.

en: Site path must not be empty.
ku_TR: Divê riya malperê vala nemîne.

en: Site tagline.
ku_TR: Tagxeta malperê

en: Site title.
ku_TR: Sernavê malperê.

en: Site visibility
ku_TR: Xwuyakirina Malperê

en: Site with the ID does not exist.
ku_TR: Malpereke bi vê IDyê nîn e.

en: Site: %s
ku_TR: Malper: %s

en: Sites
ku_TR: Malperên Tomarkirî

en: Sitka
ku_TR: Sîtka

en: Size
ku_TR: Mezinî

en: Skip
ku_TR: Biqewêze

en: Skip cropping
ku_TR: Qusandinê derbaske

en: Skip to toolbar
ku_TR: Derbasî amûrbendê bibe

en: Skopje
ku_TR: Skopê

en: Slovak
ku_TR: Silovakî

en: Slovakia
ku_TR: Slovakya

en: Slovenia
ku_TR: Slovenya

en: Slovenian
ku_TR: Silovenî

en: Slug
ku_TR: Kurtenav

en: Small
ku_TR: Biçûk

en: Social Icons
ku_TR: Nîşaneyên civakî

en: Sofia
ku_TR: Sofya

en: Software Name
ku_TR: Navê Nermalavê

en: Solomon Islands
ku_TR: Giravên Solomon

en: Somalia
ku_TR: Somalî

en: Some HTML tags are not permitted, including:
ku_TR: Hindek ji etîketên HTML hêlayî nîn in, yên wekî:

en: Some files are not writable by WordPress:
ku_TR: Hinek pelge nabe ji aliye WordPressê were nivîsîn:

en: Someone
ku_TR: Kesek

en: Someone has requested a password reset for the following account:
ku_TR: Kesekî daxwaza nûsazkirina pêborîna vê ajimêrê daye:

en: Something went wrong.
ku_TR: Tiştek şaş çû.

en: Sorry, comments are closed for this item.
ku_TR: Mixabin, bo vê hêmanê şirovekirin hatiye girtin.

en: Sorry, comments are not allowed for this item.
ku_TR: Mixabin, bo vê hêmanê şirovekirin hatiye girtin.

en: Sorry, deleting the term failed.
ku_TR: Mixabin, jêbirina têgehê bi ser neket.

en: Sorry, editing the term failed.
ku_TR: Biborin, sererastkirina têgehê bi ser neket.

en: Sorry, marking a user as spam is only supported on Multisite.
ku_TR: Mixabin, nîşankirina bikarîner weke nexwestî tenê di pirmalperê de piştgirî dibe.

en: Sorry, no such page.
ku_TR: Bibore, pelekî wilo nîne.

en: Sorry, no such post.
ku_TR: Bibore, şandeyek wilo nîne.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
ku_TR: Mixabin, yek ji polandinên diyarkirî ji aliyê vê cure nivîsê ve piştgirî nabe.

en: Sorry, revisions are disabled.
ku_TR: Mixabin, guherto ne çalak in.

en: Sorry, site names must have letters too!
ku_TR: Biborin, di navê malperê de divê tîp jî hebin!

en: Sorry, that email address is already used!
ku_TR: Bibûre, ev navnîşana e-peyaman jixwe li ser pergelê bikarhatîye!

en: Sorry, that email address is not allowed!
ku_TR: Biborim, ev navnîşanê E_name'yê pejirbar nîye!

en: Sorry, that site already exists!
ku_TR: Biborin, ev malpera jixwe heye!

en: Sorry, that site is reserved!
ku_TR: Biborin, ev malpera wekî taybet cihê bûye!

en: Sorry, that username already exists!
ku_TR: Biborin, ev nav jixwe hatiye girtin!

en: Sorry, that username is not allowed.
ku_TR: Mixabim, îzin bi vê navê bikarîneriyê nayê dayîn.

en: Sorry, the category could not be created.
ku_TR: Bibore, ewra beşê nehate afirandin.

en: Sorry, the comment could not be updated.
ku_TR: Mixabin, şirove nikare sererast be.

en: Sorry, the post could not be created.
ku_TR: Mixabim, nivîs saz nabe.

en: Sorry, the post could not be deleted.
ku_TR: Bibore, şande nehate jêbirin.

en: Sorry, the post could not be updated.
ku_TR: Bibore, ewra şandeyê nehate hildemandin.

en: Sorry, the term could not be created.
ku_TR: Mixabin, têgeha we saz nabe.

en: Sorry, the user could not be updated.
ku_TR: Mixabin, bikarîner hildemî nabe.

en: Sorry, this method is not supported.
ku_TR: Mixabin, ev metoda hanê piştevanî nabe.

en: Sorry, trackbacks are closed for this item.
ku_TR: Mixabin, veşopandin ji bo vê hêmanê hatiye girtin.

en: Sorry, usernames must have letters too!
ku_TR: Biborin, di navê bikarîneriyê de divê tîp jî hebin!

en: Sorry, you are not allowed to access details about this site.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo bidestxistina hûrgiliyên vê malperê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to access details of this post.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo bidestxistina hûrgiliyên vê nivîsê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to access site health information.
ku_TR: Bibore, ji bo bigihêje agahiyên tendustiya malperê destûra te nîn e.

en: Sorry, you are not allowed to access user data on this site.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo bidestxistina agahiyên bikarînerê vê malperê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to activate this plugin.
ku_TR: Bibore, destûra te ji bo çalak kirina vê pêvekê nîn e.

en: Sorry, you are not allowed to add a category.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo tevlîkirina kategoriyê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo tevlîkirina têgehekê li polandinên qedandî nîne.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo tevlîkirina têgehekê li polandinên qedandî nîne.

en: Sorry, you are not allowed to assign terms in this taxonomy.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo destnîşankirina têgehan di vê polandinê de nîne.

en: Sorry, you are not allowed to assign this term.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo destnîşankirina vê têgehê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
ku_TR: Bibore, tu nikarî awa ya şîrovê bigûherrê.

en: Sorry, you are not allowed to change the page author as this user.
ku_TR: Biborin bi wî ajmêrî destûra we ninê ku hûn nivîskarê pelekî biguherînin.

en: Sorry, you are not allowed to change the post author as this user.
ku_TR: Biborin bi wî ajmêrî destûra we ninê ku hûn nivîskarê şandeyekê biguherînin.

en: Sorry, you are not allowed to comment on this post.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo ku şiroveya xwe li vê şandiyê zêde bikin nîne.

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo ku şiroveya xwe li vê nivîsê zêde bikin nîne.

en: Sorry, you are not allowed to create new users.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo pêkanîna bikarînereke nû nîne.

en: Sorry, you are not allowed to create pages as this user.
ku_TR: Mixabin, hûn bi vê navê xwe yê bikarîneriyê nikarin rûpelekê saz bikin.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type.
ku_TR: Mixabin, hûn nikarin di vê cure nivîsê de, nivîsa pêborîndar saz bikin.

en: Sorry, you are not allowed to create posts as this user.
ku_TR: Mixabin, hûn nikarin bi vê navê xwe yê bikarîneriyê nivîsekê saz bikin.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo sazkirina ev cure nivîsa taybet nîne.

en: Sorry, you are not allowed to create terms in this taxonomy.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo ku di vê polandinê de têgehekê saz bikin nîne.

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo ku bêyî nivîs, şiroveyekê pêk bînin nîne.

en: Sorry, you are not allowed to customize this site.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo taybetkirina vê malperê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to delete revisions of this post.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo jêbirina guhertoya vê nivîsê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to delete that user.
ku_TR: Bibore! Rayeya jêbirina vî bikarhênerî bo te nehatiye dayîn.

en: Sorry, you are not allowed to delete this category.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo jêbirina vê kategoriyê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to delete this comment.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo jêbirina vê şiroveyê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to delete this item.
ku_TR: Bibore, destura te nîne tu vê hêmanê jêbibe.

en: Sorry, you are not allowed to delete this page.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo jêbirina vê rûpelê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo jêbirina vê postê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to delete this revision.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo jêbirina vê guhertoyê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to delete this term.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo jêbirina vê têgehê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to delete this user.
ku_TR: Bibûrin,  hûn nikarin Jêbirina vî bikarhênerî êrê bikin.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
ku_TR: Mixabin, destura we ji bo vê kirinê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo sererastkirina '%s'ê ji bo şiroveyan nîne.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments on this post.
ku_TR: Bibore, bo serastkirina şîroveyên vê şandeyê rayêya we tuneye.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo sererastkirina şiroveyan nîne.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo sererastkirina rûpelan nîne.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts as this user.
ku_TR: Bibore, bo serastkirina şandeyê wekî vî bikarhênerî destûra we nîne.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo sererastkirina van cureyên nivîsan nîne.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo sererastkirina nivîsan nîne.

en: Sorry, you are not allowed to edit roles of this user.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo sererastkirina rolên vî bikarînerî nîne.

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo sererastkirina hêmanên vê polandinê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to edit the %s custom field.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo sererastkirina qada taybet %s nîne.

en: Sorry, you are not allowed to edit theme options on this site.
ku_TR: Bibore, tu ne destûrdayî yî ji bo guherandina vebijêrkên rûkarê, li ser vê malperê.

en: Sorry, you are not allowed to edit this comment.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo jêbirina vê şiroveyê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo sererastkirina vê rûpelê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo sererastkirina vê nivîsê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo sererastkirina têgehê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo sererastkirina vî bikarînerî nîne.

en: Sorry, you are not allowed to edit your profile.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo sererastkirina profîlê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to enable themes automatic updates.
ku_TR: Bibore, ji bo destura hildemandinên otomatîk yên rûkaran destura te tune ye.

en: Sorry, you are not allowed to erase personal data on this site.
ku_TR: Bibore! Di vê malperê de destura te ya jêbirina daneyan tuneye.

en: Sorry, you are not allowed to export personal data on this site.
ku_TR: Biborin! Di vê malperê de destura derxistina agahiyên we yên taybet tuneye.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by role.
ku_TR: Bibore, tu nikarî bikarhêneran bi rîya rola ve parzûn bike.

en: Sorry, you are not allowed to give users that role.
ku_TR: Bibore, tu nikarî wê rolê bida bikarhêneran.

en: Sorry, you are not allowed to install plugins on this site.
ku_TR: Biborin, destura we ya sazkirina pêvekan di vê malperê de tuneye.

en: Sorry, you are not allowed to list users.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo lîstekirina bikarîneran nîne.

en: Sorry, you are not allowed to make posts sticky.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo derzîdeqkirina nivîsan nîne.

en: Sorry, you are not allowed to make proxied oEmbed requests.
ku_TR: Biborin, hûn nikarin daxwaza sazkirina razandinê bi proksiyê bikin.

en: Sorry, you are not allowed to manage post statuses.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo rêveberiya rewşa nivîsan nîne.

en: Sorry, you are not allowed to manage terms in this taxonomy.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo jêbirina têgehên vê polandinê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo pesendkirin yan sererastkirina vê şiroveyê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to modify plugins.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo sererastkirina pêvekan nîne.

en: Sorry, you are not allowed to order users by this parameter.
ku_TR: Bibore, tu nikarî bikarhêneran emir bikê bi vê parametreyê.

en: Sorry, you are not allowed to perform this action.
ku_TR: Bibore, ji bo pêkanîna vê çalakiyê destûra te nîn e.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo ku di vê malperê de nivîsekê binivîsin nîne.

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
ku_TR: Mixabin, îzin we ji bo dîtina reşnivîsan nîne.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo weşandina rûpelê di vê malperê de nîne.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo weşandina ev cure nivîsa hanê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo weşandina nivîsê di vê malperê de nîne.

en: Sorry, you are not allowed to publish this page.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo weşandina vê rûpelê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to publish this post.
ku_TR: Bibore, ji bo weşandinê vê şandeyê destûra te nîn e.

en: Sorry, you are not allowed to query users by this parameter.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo jêpirsîna bikarîneran bi vê pîvanê nîne

en: Sorry, you are not allowed to read blocks as this user.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo xwendina blokan bi saya vî bikarînerî nîne.

en: Sorry, you are not allowed to read blocks of this post.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo xwendina blokên vê nivîsê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
ku_TR: Mixabin, bêyî nivîsekê hûn nikarin şiroveyan bixwînin.

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo xwendina nivîsa vê şiroveyê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo xwendina vê şiroveyê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to take over.
ku_TR: Biborin, hûn nikarin li xwe bigirin.

en: Sorry, you are not allowed to update options.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo hildemkirina vebijêrkan nîne.

en: Sorry, you are not allowed to update posts as this user.
ku_TR: Biborin, bi wî ajmêrî destûra we ninê ku hûn şandeyan hildemkin.

en: Sorry, you are not allowed to upload files.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo lêbarkirina dosyan nîne.

en: Sorry, you are not allowed to upload media on this site.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo lêbarkirina medyayan di vê malperê de nîne.

en: Sorry, you are not allowed to upload media to this post.
ku_TR: Bibore, tu ne destûrgirtî yî ji bo hilxistina medyayê bi ser vê şandiyê.

en: Sorry, you are not allowed to view autosaves of this post.
ku_TR: Bibore, tu ne destûrdayî yî ji bo dîtina tomarkirinên jixweber yên vê şandiyê.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions of this post.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo dîtina guhetoyên vê nivîsê nîne.

en: Sorry, you are not allowed to view themes.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo dîtina rûkaran nîne.

en: Sorry, you are not allowed to view this item.
ku_TR: Biborin, hûn nikarin vê hêmanê bibînin.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
ku_TR: Mixabin, îzina we ji bo derzîdeqkirina nivîseke kesîn nîne.

en: Sorry, you have used your space allocation of %s. Please delete some files to upload more files.
ku_TR: Mixabin, we hemû valahiya terxankirî ya %s bi kar înaye. Jkx ji bo ku dosyên zêdetir lê bar bikin hindek dosyan jê bibin.

en: Sorry, you may not use that site name.
ku_TR: Biborin, hûn nikarin vê navê bo malperê bi kar bînin.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
ku_TR: Mixabin, ji bo ku kategoriyan bibînin divê îzina we ji bo sererastkirina nivîsan hebe.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
ku_TR: Mixabin, ji bo sererastkirina etîketan divê îzina we ji bo sererastkirina nivîsan hebe.

en: Sorry, you must be logged in to comment.
ku_TR: Mixabin, ji bo ku bikarin şiroveyê binivîsin divê têkevinê.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
ku_TR: Bibûrin, jibo hûn bersiva vê şîrovê bidin divê hûn bikevin hesabê endamtîya xwe.

en: Sort Order:
ku_TR: Rêz:

en: Sort by:
ku_TR: Gorê rêzke:

en: Sort collection by term attribute.
ku_TR: Koleksiyonê bi taybetiyên têgehê rêz bike.

en: Source
ku_TR: Çavkanî

en: Source code
ku_TR: Çavkaniya Kodî

en: Source:
ku_TR: Çavkanî

en: Source: %s
ku_TR: Çavkanî: %s

en: South
ku_TR: Başûr

en: South Africa
ku_TR: Efrîkaya Başur

en: South America
ku_TR: Emerîkaya Başur

en: South Georgia
ku_TR: Corciyaya Başûr

en: South Georgia/Sandwich Islands
ku_TR: Georgia Başûr / giravên Sandwich

en: South Korea
ku_TR: Korêya Başur

en: South Sudan
ku_TR: Sudan Başur

en: Spain
ku_TR: Îspanya

en: Spam
ku_TR: Nexwestî

en: Spam it: %s
ku_TR: Nexwestî: %s

en: Spanish
ku_TR: Sipanî

en: Special character
ku_TR: Karaktera taybet

en: Split table cell
ku_TR: Şaneya tabloyê cihê bike

en: Spreadsheet <span class="count">(%s)</span> | Spreadsheets <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Cedwel <span class="count">(%s)</span>

en: Spreadsheets
ku_TR: Tabloyên elektronîkî

en: Sri Lanka
ku_TR: Srî Lanka

en: Start writing or type / to choose a block
ku_TR: Ji bo bijartina blokekê dest bi nîvîsê bikin.

en: State of the comment.
ku_TR: Rewşa şiroveyê

en: Status
ku_TR: Rewş

en: Status is forbidden.
ku_TR: Rewş qedexe ye.

en: Status:
ku_TR: Rewş:

en: Stick this post to the front page
ku_TR: Vê nivîsê di ser rûpel de misoger bike

en: Sticky
ku_TR: Peyitandî

en: Sticky Post
ku_TR: Peyama pêdandî

en: Stockholm
ku_TR: Stokholm

en: Storage Space
ku_TR: Cîhê embarkirinê

en: Store uploads in this folder
ku_TR: Hilbarkirinên firoşgehê di vê klasorê de ne

en: Strength indicator
ku_TR: Pêşdîtanê hêz

en: Strikethrough
ku_TR: Xêzkirî

en: Style
ku_TR: Şêwaz

en: Styles
ku_TR: Şêwaz

en: Stylesheet is missing.
ku_TR: Pelgeyê sîtîlê winda ye.

en: Stylesheet is not readable.
ku_TR: Şêwename nayê xwendin.

en: Sub-directory Installation
ku_TR: Sazkirina bin-pelrêçê

en: Sub-domain Installation
ku_TR: Sazkirina bin-navperê

en: Subject
ku_TR: Mijar

en: Submit
ku_TR: Bişîne

en: Submit Reply
ku_TR: Bersiv bişîne

en: Submit for Review
ku_TR: Bişîne ji bo venihêrtinê

en: Subscript
ku_TR: Abonmanî

en: Subtitles
ku_TR: Binnivîs

en: Success!
ku_TR: Serkeftî!

en: Suggested image dimensions: %1$s by %2$s pixels.
ku_TR: Rehendên wêneya pêşniyarkirî: %1$s di %2$s pîksêl de.

en: Summary
ku_TR: Naverok

en: Sun
ku_TR: Ykş

en: Sunday
ku_TR: Yekşem

en: Superscript
ku_TR: Nîşanka Jor

en: Support
ku_TR: Piştgirî

en: Suriname
ku_TR: Surînam

en: Svalbard and Jan Mayen
ku_TR: Svalbard û Jan Mayen

en: Swahili
ku_TR: Siwahiliyî

en: Sweden
ku_TR: Siwêd

en: Swedish
ku_TR: Siwedî

en: Switzerland
ku_TR: Îsveçre

en: Sydney
ku_TR: Sîdney

en: Syria
ku_TR: Surî

en: Table cell properties
ku_TR: Taybetiyên şaneya tabloyê

en: Table of Contents
ku_TR: Tabloya naverokan

en: Table properties
ku_TR: Taybetiyên tabloyê

en: Table row properties
ku_TR: Taybetiyên rêza tabloyê

en: Tag
ku_TR: Nîşank

en: Tag Cloud
ku_TR: Ewrê nîşeyan

en: Tag added.
ku_TR: Etîket lê zêdebû.

en: Tag deleted.
ku_TR: Etîket hat jêbirin.

en: Tag not added.
ku_TR: Eîketê lê zêde nebû.

en: Tag not updated.
ku_TR: Etîket Hildem Nebû

en: Tag updated.
ku_TR: Etîket Hildem bû

en: Tag: %s
ku_TR: Etîket: %s

en: Tagalog
ku_TR: Tagalogî

en: Tagline
ku_TR: Rêzika Etîketê

en: Tags
ku_TR: Etîket

en: Tags deleted.
ku_TR: Etîket hatin jêbirin.

en: Tags list
ku_TR: Lîsteya etîketan

en: Tags list navigation
ku_TR: Lîsteya lêgerîna etîketan

en: Tags:
ku_TR: Etîket:

en: Tags:
ku_TR: Etîket:

en: Tahiti
ku_TR: Tahîtî

en: Taipei
ku_TR: Taypey

en: Taiwan
ku_TR: Tayvan

en: Tajikistan
ku_TR: Tacîkîstan

en: Take a look at the <strong>%1$d item</strong> on the <a href="%2$s">Site Health screen</a>. | Take a look at the <strong>%1$d items</strong> on the <a href="%2$s">Site Health screen</a>.
ku_TR[0]: <strong>%1$d hemana bi pirsgirêk heye.</strong> Divê herê serdana <a href="%2$s">Tenduristiya Malperê</a>.
ku_TR[1]: <strong>%1$d hemanên bi pirsgirêk hene.</strong> Divê herê serdana <a href="%2$s">Tenduristiya Malperê</a>.

en: Take over
ku_TR: Li xwe girtin

en: Talk to your web host about OpenSSL support for PHP.
ku_TR: Ji bo PHPê,di derbarê piştgiriya OpenSSLê de bi hewangerê xwe yê webê re biaxive.

en: Tallinn
ku_TR: Talîn

en: Tan
ku_TR: Qehweyî-vekirî

en: Tanzania
ku_TR: Tanzanya

en: Target
ku_TR: Amanc

en: Tashkent
ku_TR: Taşkent

en: Tasman
ku_TR: Tazmanya

en: Tasmania
ku_TR: Tazmanya

en: Taxonomies associated with post type.
ku_TR: Polandina girêdayî cureya nivîsê

en: Taxonomy
ku_TR: Taksonomî

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
ku_TR: Navê sinifandinan divê di navbera 1 û 32 karakteran de be.

en: Taxonomy:
ku_TR: Polandin:

en: Tbilisi
ku_TR: Tiflîs

en: Tel Aviv
ku_TR: Tel Avîv

en: Telenești
ku_TR: Teleneștî

en: Template
ku_TR: Dirb

en: Template Editing
ku_TR: Serrastkirina Kiras

en: Template is missing. Standalone themes need to have a %1$s or %2$s template file. <a href="%3$s">Child themes</a> need to have a %4$s header in the %5$s stylesheet.
ku_TR: Kiras kêm e. Pêdiviya rûkarên serbixwe bi dosyeyeke kirasê ya %1$s  an %2$s heye. Pêdiviya <a href="%3$s">rûkarên binî</a> di şablona stîlê ya %4$s de bi sernavekî kirasê %5$s heye.

[ctx: Template name]
en: Index
ku_TR: Têdehî

[ctx: Template name]
en: Taxonomy
ku_TR: Polandin

en: Templates
ku_TR: Dirb

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
ku_TR: Terma ID ji yekê zêdetir li navbera sinifan tê parvakirin.

en: Term does not exist.
ku_TR: Demdîyar nîne

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
ku_TR: Terîm-meta nên teva têgînan kirin, yên ku li naberê  taksonomîyên tên parvakirin.

en: Terms
ku_TR: Têgeh

en: Terms do not support trashing. Set '%s' to delete.
ku_TR: Têgeh piştgiriya jêbirinê nakin. Ji bo jêbirinê '%s' saz bikin.

en: Text
ku_TR: Nivîs

en: Text color
ku_TR: Rengê Nivîsê.

en: Text to display
ku_TR: Nivîsa ku bê nîşandan

en: Thai
ku_TR: Thaîyî

en: Thailand
ku_TR: Tayland

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
ku_TR: Sipas bo ku we malpera xwe bi <a href="%s">WordPress</a>ê avakiriye.

en: Thanks for confirming your erasure request.
ku_TR: Sipasiya we dikin ji bo tesdîqa daxwaza jêbirina we.

en: Thanks for confirming your export request.
ku_TR: Sipas ji bo erêkirina daxwaza derxistina we.

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
ku_TR: Ev emaîla pêştir bi ka hatiye. Ji bo çalakkirinê jkx peyamên emaîla xwe kontrol bikin. Eger tiştekî nekin jî dê di çend rojan de berdest be.

en: That name is not allowed.
ku_TR: Ev nav nayê bikaranîn

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
ku_TR: Ev malpera niha di rewşa veqetînê de ye lê di çend rojan de, dê berdest be.

en: That user does not exist.
ku_TR: Bikarhênerekî wilo nîne.

en: That username is already activated.
ku_TR: Ev nav jixwe çalak e.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
ku_TR: Ev navê bikarîneriyê niha di rewşeke ciyawaz de ye lê dîsa jî dibe ku di çend rojên bê de berdest be.

en: That&#8217;s all, stop editing! Happy publishing.
ku_TR: Hemû ev e&#8217;s , serrastkirinê rawestîne! Weşangeriya we bi xweşî be.

en: The "%1$s" value is smaller than "%2$s"
ku_TR: Nirxa "%1$s" ji nirxa "%2$s" biçûktir e

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
ku_TR: Koma vebijêrkên "%s" jê çû. Komeke sazkariyan yê din bi kar bînin.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
ku_TR: %s rûkareke dayîk ya derbasdar nîne.

en: The %1$s parameter must be an array. To pass arbitrary data to scripts, use the %2$s function instead.
ku_TR: Divê parametreya %1$s bibe rêzeyekê. Ji bo ku daneyên çawalêhato derbasî nivîstekan bikî, li şûna vê %2$s bi kar bîne.

en: The %1$s, %2$s, and %3$s values can be edited to set the video track language and kind.
ku_TR: Nirxên %1$s, %2$s û %3$s ji bo sazandina ziman û cureyê vîdeoyê dikare were guherandin.

en: The %s constant is no longer supported.
ku_TR: Piştgiriya sabita %s hew tê dayîn.

en: The %s filter is enabled.
ku_TR: Parzûna %s hate çalakkirin.

en: The %s setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See https://developer.wordpress.org/plugins/settings/settings-api/
ku_TR: Sazkariya %s ne tormarkiriye. Sazkariyên ne tomarkirî derî bikaranînê man. Li vir binêrin https://developer.wordpress.org/plugins/settings/settings-api/ adresine bakın

en: The %s table is not installed. Please run the network database upgrade.
ku_TR: Tableya %s yê nehatiye sazkirin. Ji kerema xwe re nûkirina databasê bixebitînin.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
ku_TR: &#8220;navekin&#8221; şêwazê navê nivîsê yê dirêjeyê URL ye. Divê di navde pîtên Kurdî an jî remzên curbecur nebin. Tenê remza - pît û hejmaran digre nava xwe

en: The ID for the associated post of the attachment.
ku_TR: IDya ji bo şandiya tekîldar a servehiyê.

en: The ID for the author of the post.
ku_TR: ID ya  nivîserê şandeyê.

en: The ID of the user object, if author was a user.
ku_TR: ID'ya objeya bikarîner, eger nivîser bikarînereke.

en: The IP address the application password was last used by.
ku_TR: Navnîşana IPyê pêyvborîna sepanê herî dawî ji hêla wê ve hat bikar anîn.

en: The Press This plugin is required.
ku_TR: Çapkirina vê pêvekê pêwîst e.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
ku_TR: Sertîfîkaya SSLê ya ji bo hewangerê nikare were piştrastkirin.

en: The Site Health check requires JavaScript.
ku_TR: Kontrola Tenduristiya Malperê JavaScriptê pêwîst dike.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ku_TR: Wisa dixuye ku navnîşanê malperê derbasdar nîne, jkx navnîşaneke derbasdar binivîsin

en: The URL of the resource for which to fetch oEmbed data.
ku_TR: Navnîşana çavkaniya daneya oHedimandinê bidestxistin.

en: The URL to the admin area
ku_TR: URLya bo qada rêvebirênê

en: The URL you entered seems to be an email address. Do you want to add the required mailto: prefix?
ku_TR: Ew URL'a ku we zêde kir, dişibe navnîşaneke internetî, gelo hûn dixwazin pêşpirtika mailto: lê zêde be?

en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:// prefix?
ku_TR: Ew URL'a ku we zêde kir, dişibe navnîşaneke internetî, gelo hûn dixwazin pêşvenda http:// lê zêde be?

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ku_TR: Wisa dixuye ku navnîşanê WordPress'ê derbasdar nîne, jkx navnîşaneke derbasdar binivîsin

en: The attached file cannot be found.
ku_TR: Pelgeya pêvekê nehate dîtin.

en: The attachment MIME type.
ku_TR: Peveya cûrêya MIME.

en: The attachment caption.
ku_TR: Pêveya mijarê.

en: The attachment description.
ku_TR: Pêveya salîx.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
ku_TR: Yêdeka vê nivîsê ya di geroka we de ligel guhartoya jêr ciyawaz e.

en: The called constructor method for %1$s class in %2$s is <strong>deprecated</strong> since version %3$s! Use %4$s instead.
ku_TR: Mêtoda avaker yê gazîkirinê yê ji bo %1$s ya di %2$s de <strong>hatiye rakirin</strong> ji versiyona %3$s û pê ve! Li şûna wê %4$s bi kar bîne.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
ku_TR: Eger hûn vê rûpelê girêdin, egera wê heye ew guherînên saz bûyî têk biçin.

en: The comment cannot be deleted.
ku_TR: Şirove nayê jêbirin.

en: The constant %1$s <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant %2$s in %3$s to enable a subdomain configuration. Use %4$s to check whether a subdomain configuration is enabled.
ku_TR: Neguhêr %1$s <strong>hatiye rakirin</strong>. Ji bp çalakkirina sazkariya binnavperekî di %3$s de neguhêra %2$s ya mantiqî bi kar bîne. Ji bo kontrolkirina aktîviya pevsaziya binnavperekî %4$s bi kar bîne.

en: The constant %s cannot be defined when creating a network.
ku_TR: Di afirandina torekê de nabe westara %s were diyarkirin.

en: The content for the post.
ku_TR: Naveroka şandeyê.

en: The current image has no alternative text. The file name is: %s
ku_TR: Ji bo wêneyê niha nivîsa alternatîf tune ye. Navê pelgehê: %s

en: The current user can assign terms in the %s taxonomy.
ku_TR: Bikarhênerê heyî dikarê di nava polandina %s de têgehan tayîn bike.

en: The current user can change the author on this post.
ku_TR: Bikarhênerê heyî dikarê nivîskarê vê nivîsê biguherîne.

en: The current user can create terms in the %s taxonomy.
ku_TR: Bikarhênerê heyî dikarê di nava polandina %s de têgehan biafirêne.

en: The current user can post unfiltered HTML markup and JavaScript.
ku_TR: Bikarhênerê vêga dikare nîşankera HTMLê ya bêparzûn û JavaScript-ê biweşîne.

en: The current user can publish this post.
ku_TR: Bikarhênerê heyî dikarê vê nivîsê biweşîne.

en: The current user can sticky this post.
ku_TR: Bikarhênerê heyî dikarê vê nivîsê bike nivîsa zeliqandî.

en: The date the revision was last modified, as GMT.
ku_TR: Dîroka guherto dawîn hatiye guhertin , li gorî GMT

en: The date the revision was last modified, in the site's timezone.
ku_TR: Dîroka guherto dawîn hatiye guhertin , li gorî navçedema malperê.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
ku_TR: Beşa dazanînê pir li pêş nîne, dîsan jî dibe ku hindek şêwazên malperê vê beşê bidin pêşandan.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
ku_TR: Wisa dixuye ku navnîşanê E_nameya nivîsî derbasdar nîne. Jkx navnîşaneke derbasdar binivîsin.

en: The email address for the user.
ku_TR: navnîşana epeyamê ji bo bikarîner

en: The email could not be sent. Possible reason: your host may have disabled the %s function.
ku_TR: E-peyam nehat şandin. Sedem: Dibe ku berpêşa we erka %s derveyê vedorê kiribe.

en: The email is correct
ku_TR: Ev epeyam rast e

en: The error code was %s.
ku_TR: Koda çewtiyê %s.

en: The excerpt for the post.
ku_TR: Jêgira ji bo şandeyê.

en: The file URL has been copied to your clipboard
ku_TR: URLya pelgeyê kopî rûnûsgeha we bû

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
ku_TR: Gava te pêlî Enter-ê dikir, kurterêyên formatkirinê yên li jêr hatin guherandin. Ji bo vegerandinê pêlî bişkoka Escape an Vegerîne (Undo) bike.

en: The following themes are installed but incomplete.
ku_TR: Ev rûkar hatine sazkirin lê ne bitemamî.

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
ku_TR: Ev nirxên hanê dîrokeke derbasdar îfade nakin: meh %1$s, roj %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
ku_TR: Ev nirxên hanê dîrokeke derbasdar îfade nakin: sal %1$s, meh %2$s, roj %3$s.

en: The format for the post.
ku_TR: Teşeya ji bo şandeyê

en: The given object ID is not that of a menu item.
ku_TR: IDya objeyê ya dayî ne ya hêmanekî menuyê ye.

en: The image cannot be rotated because the embedded meta data cannot be updated.
ku_TR: Wêne nikare were zivirandin ji ber ku daneya diyarkerê hedimandî nikare were nûkirin.

en: The internet address of your network will be %s.
ku_TR: Wê navnîşana tora te bibe %s.

en: The link you followed has expired.
ku_TR: Ew girêdana ku we dişopand êdî demborî bûye.

en: The login page will open in a new tab. After logging in you can close it and return to this page.
ku_TR: Rûpela têketinê wê di hilpekeke nû de vebe. Piştî tê ketî dikarî wê bigirî û vegerî vê rûpelê.

en: The loopback request to your site completed successfully.
ku_TR: Daxwaza malpera te ya paş-zîvirê bi awayekî serkeftî qediya.

en: The main WordPress directory
ku_TR: Pelrêça WordPressê ya sereke

en: The maximum height of the embed frame in pixels.
ku_TR: Wek pîksel, bilindahiya maksîmum yê çarçoveya hedimandî.

en: The maximum width of the embed frame in pixels.
ku_TR: Wek pîksel, firehiya maksîmum ya çarçoceya hedimandî.

en: The menu ID should not be empty.
ku_TR: ID'ya menûyê divê vala nemîne.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
ku_TR: Navê vê menûyê %s ligel navê menûyeke din li hev nakin. Jkx naveke din hilbijêrin

en: The must use plugins directory
ku_TR: Divê pelrêça pêvekan bikar bînî

en: The name is how it appears on your site.
ku_TR: Nav, wê di malpera we de çawa bê xwuya kirin.

en: The next group of formatting shortcuts are applied as you type or when you insert them around plain text in the same paragraph. Press Escape or the Undo button to undo.
ku_TR: Kurterêyên di koma formatkirinê yên pêş de gava tu dinivîsînî an gava wan di eynî paragrafê de tevlî dora metna sade dikî tên tetbîqkirin. Ji bo vegerandinê pêlî bişkoka Escape an Vegerîne (Undo) bike.

en: The nickname for the user.
ku_TR: Navê bikarhênerê wirdek

en: The oEmbed format to use.
ku_TR: Formata oEmbed-ê yê ji bo bikaranînê.

en: The offset number requested is larger than or equal to the number of available revisions.
ku_TR: Jimareya daxwazkirî beraber yan jî mestirî jimareya guhartoyên heyî ye.

en: The optional module, %s, is not installed, or has been disabled.
ku_TR: Modula li ser dixwazê ya %s nehatiye sazkirin an jî hatiye neçalakkirin.

en: The options shown below relate to your server setup. If changes are required, you may need your web host&#8217;s assistance.
ku_TR: Vebijêrkên ku li jêr têne xuyakirin bi sazkirina pêşkeşkerê re têkildar e. Heke guhertin pêwîst bin dibe ku alîkariya te bi hewangerê malperê re hebe.

en: The page number requested is larger than the number of pages available.
ku_TR: Jimareya rûpela daxwazkirî ji hejimara rûpelên berdest zêdetir e.

en: The parent term ID.
ku_TR: Nasnameya Malbatî ya serdem.

en: The password for the parent post of the comment (if the post is password protected).
ku_TR: Pêborîn ji bo nivîsa dayîk ji şiroveyê (eger nivîs bi pêborînê parastî be).

en: The pingback has already been registered.
ku_TR: Ev vegerpînga hanê jixwe hatiye şandin.

en: The plugins directory
ku_TR: Pelrêça pêvekan

en: The post cannot be deleted.
ku_TR: Şande nayê jêbirin.

en: The post does not support trashing. Set '%s' to delete.
ku_TR: Nivîsa piştgiriya jêbirinê nake. Ji bo jêbirinê '%s' saz bikin.

en: The post has already been deleted.
ku_TR: Ev nivîs jixwe hatiye jêbirîn.

en: The post status %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post with that status.
ku_TR: Rewşa nivîsa %1$s netomarkirî ye, ji ber vê em nikarin ji pişkînîna pêkariya %2$s li hember nivîseke ji wê rewşê ewlemend bin.

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post of that type.
ku_TR: Cureya nivîsa %1$s netomarkirî ye, jiber vê em nikarin ji pişkînîna pêkariya %2$s li hember nivîseke ji wê cureyê ewlemend bin.

en: The post type may not be changed.
ku_TR: Cureya nivîsê nabe ku biguhere.

en: The previous set of changes has already been published. Please try saving your current set of changes again.
ku_TR: Koma guhertinan yê berî vê jixwe weşandî ne. Ji kerema xwe cardin biceribîne ku koma guhertinên xwe yên berdest qeyd bikî.

en: The query argument of %s must have a placeholder.
ku_TR: Divê guhêra pirsê ya %s xwediyê cihgirekî be.

en: The rendered block.
ku_TR: Bloka pêşkêşkirî

en: The requested theme does not exist.
ku_TR: Dirba tê xwestin ne tune.

en: The requested user does not exist.
ku_TR: Bikarînerekî bi vî awayî nîne.

en: The required module, %s, is not installed, or has been disabled.
ku_TR: Modula pêwîst ya %s, nehatiye sazkirin an jî hatiye neçalakkirin.

en: The response is not a valid JSON response.
ku_TR: Bersiva ji bo JSON ne bersiveke derbasdar e.

en: The role %s does not exist.
ku_TR: Rola %s çinîne.

en: The search results will be updated as you type.
ku_TR: Encamên lêgerînê tevî ku hûn tayp dikin nû ve dibin.

en: The site administrator has been notified and will fulfill your request as soon as possible.
ku_TR: Rêveberiya malperê agahdar bûye û dê di demeke nêzîk de daxwaza we pêk were.

en: The site administrator has been notified. You will receive a link to download your export via email when they fulfill your request.
ku_TR: Rêveberê malperê agahdar bû. Di dema ku daxwaza we encam bûn, hûn ê girêdanekê ji bo wergirtina derketina xwe bi saya epeyamê werbigirin.

en: The site administrator has been notified. You will receive an email confirmation when they erase your data.
ku_TR: Rêveberiya malperê agahdar bûye. Hûnê ji pesenda jêbirina daneyên xwe bi saya E_nameyekê pê bihesin.

en: The site appears to be already initialized.
ku_TR: Wisa xuya dike ku malper jixwe nehatiye destpêkirin.

en: The site appears to be already uninitialized.
ku_TR: Wisa xuya dike ku malper jixwe nehatiye destpêkirin.

en: The site is already active.
ku_TR: Ev malpera jixwe çalak e.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term.
ku_TR: Kurtenav &#8220;#;%s&#8221;#; niha ji aliyê têgeheke din ve binkar hatiye.

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
ku_TR: Nabe ku navnîşanê jêderê û navnîşanê mebestê her du amaje li jêderekê bike.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
ku_TR: Navnîşanê jêderê amaje li navnîşanê mebestê nake û lewre nikare bi navê jêderê bi kar bê.

en: The source URL does not exist.
ku_TR: URL'a çavkanî berdest nîne.

en: The specified namespace could not be found.
ku_TR: Qada navên diyarkirî peyda nebû.

en: The specified target URL does not exist.
ku_TR: URL'a diyarkirî berdest nîne.

en: The term cannot be deleted.
ku_TR: Biwêj nayê jêbirin.

en: The term name cannot be empty.
ku_TR: Navê têgehê nabe ku vala be.

en: The terms assigned to the post in the %s taxonomy.
ku_TR: %s:  Navê polandinê

en: The theme defines itself as its parent theme. Please check the %s header.
ku_TR: Ev rûkar xwe wek serrûkar dihesibîne. Ji kerema xwe sermalpera %s kontrol bikin.

en: The themes directory
ku_TR: Pelrêça rûkaran

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
ku_TR: Navçedema ku we hilbijartiye derbasdar nîne. Jkx navçedemeke derbasdar hilbijêrin.

en: The title for the object.
ku_TR: Sernavê bo nesneyê.

en: The title for the post type.
ku_TR: Cûreyê mijara nivîsê.

en: The title for the status.
ku_TR: Mijara rewşê.

en: The title for the taxonomy.
ku_TR: Mijara Taksonomî.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ku_TR: Hildemkirin dest pê dike. Ev demajo hin caran dirêj dibe, ji kerema xwe sebir bikin.

en: The uploads directory
ku_TR: Pelrêça hilxistinan

en: The user cannot be deleted.
ku_TR: Bikarhêner nayê jebirin.

en: The user is already active.
ku_TR: Ev bikarînera jixwe çalak e.

en: The visibility settings for the taxonomy.
ku_TR: Sazkariyên ku ji bo polandinê têne dîtin

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
ku_TR: Geroka cîhaza we nikare ji bo lêbarkirina dosiyan bi kar were. Dikarin li şûna wê <a href="%s">nermalava taybet ya cîhaza xwe </a>bi kar bînin.

en: The wp-content directory
ku_TR: Pelrêça wp-naverok (content)ê

en: Theme
ku_TR: Rûkar

en: Theme Details
ku_TR: Hurguliyên Rûkar ê

en: Theme Options
ku_TR: Hilbijêrkên Temayê

en: Theme Versions
ku_TR: Guhertoyên Rûkarê

en: Theme directory location
ku_TR: Cîgeha pelrêça rûkarê

en: Theme features
ku_TR: Taybetmendiyên rûkarê

en: Theme installed successfully.
ku_TR: Rûkar serkeftî hate sazkirin.

en: Theme name
ku_TR: Navê rûkarê

en: Theme resumed.
ku_TR: Rûkar hate domandin.

[ctx: Theme starter content]
en: 123 Main Street
ku_TR: 123 Kolana Sereke

[ctx: Theme starter content]
en: A homepage section
ku_TR: Beşeke pelê destpêkê

[ctx: Theme starter content]
en: About
ku_TR: Derbar

[ctx: Theme starter content]
en: About This Site
ku_TR: Derbarê vê malperê de

[ctx: Theme starter content]
en: Address
ku_TR: Navnîşan

[ctx: Theme starter content]
en: Archives
ku_TR: Arşîv

[ctx: Theme starter content]
en: Calendar
ku_TR: Salname

[ctx: Theme starter content]
en: Categories
ku_TR: Beş

[ctx: Theme starter content]
en: Contact
ku_TR: Têkilî

[ctx: Theme starter content]
en: Email
ku_TR: E-peyam

[ctx: Theme starter content]
en: Find Us
ku_TR: Me Bibîne

[ctx: Theme starter content]
en: Home
ku_TR: Mal

[ctx: Theme starter content]
en: Hours
ku_TR: Demjimêr

[ctx: Theme starter content]
en: Meta
ku_TR: Diyarker

[ctx: Theme starter content]
en: Monday&ndash;Friday: 9:00AM&ndash;5:00PM
ku_TR: Duşem&ndash;În: 9:00BN&ndash;17:00PN

[ctx: Theme starter content]
en: News
ku_TR: Nûçe

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Comments
ku_TR: Şiroveyên Dawî

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Posts
ku_TR: Nivîsên Dawî

[ctx: Theme starter content]
en: Saturday &amp; Sunday: 11:00AM&ndash;3:00PM
ku_TR: Şemî &amp; Yekşem: 11:00&ndash;15:00

[ctx: Theme starter content]
en: Search
ku_TR: Lêgerîn

[ctx: Theme starter content]
en: This is a page with some basic contact information, such as an address and phone number. You might also try a plugin to add a contact form.
ku_TR: Ev rûpeleka têda hin agahiyên têkiliyê hene, weka navnîşanê û jimare telefonê. Tu dikarê jî plugînekî ji bo forma têkilîyê bi kar bînê.

[ctx: Theme starter content]
en: This is an example of a homepage section. Homepage sections can be any page other than the homepage itself, including the page that shows your latest blog posts.
ku_TR: Ev mînakek ji para serrûpelê ye. Parê serrûpelê dibin ku çê rûpel bê ne tenê serrûpel, ji wan ew rûpela ku şandîyê te ên blogê de xwîa kirin.

[ctx: Theme starter content]
en: This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.
ku_TR: Dibe ku ev dera ji bo danasîna we û malpera we baş be an di nav de hindek kredî hebin.

[ctx: Theme starter content]
en: Welcome to your site! This is your homepage, which is what most visitors will see when they come to your site for the first time.
ku_TR: Bi xêr hatî malpera xwe! Ev serrûpela te ye, piranîya zîyaretvanan wê bibînin dema ku ew cara yekem werin malpera te.

en: Theme without %s
ku_TR: Rûkara bêyî %s

en: Themes
ku_TR: Rûkar

en: Themes %s
ku_TR: Rûkar %s

en: Themes directory location
ku_TR: Cîgeha pelrêça rûkaran

en: Themes directory size
ku_TR: Mezinahiya pelrêça rûkaran

en: There are no associated subtitles.
ku_TR: Çi jêrnivîseke peywendîdar nîne.

en: There are no options for this widget.
ku_TR: Jibo vê wîdgetê jêgirtin nînin.

en: There does not seem to be any new mail.
ku_TR: Epeyama nû nayê dîtin.

en: There has been a critical error on this website, putting it in recovery mode. Please check the Themes and Plugins screens for more details. If you just installed or updated a theme or plugin, check the relevant page for that first.
ku_TR: Çewtiyeke girîng derket holê li ser vê malperê, bixe moda xilaskirinê. Ji kerema xwe ji bo zêdetir dêtayan qadên Rûkaran an Pêvekan kontrol bike. Ger te rûkar an pêvekek nûsaz an hildem kiribe, pêşî rûpela eleqedar kontrol bike.

en: There has been a critical error on this website.
ku_TR: Çewtiyeke giring di vê malperê de rû daye.

en: There has been a critical error on this website. Please check your site admin email inbox for instructions.
ku_TR: Çewtiyeke giring di vê malperê de rû daye. Ji kerema xwe ji bo wergirtina alîkariyan hatdanka rêveberê malperê kontrol bike.

en: There has been an error cropping your image.
ku_TR: Di qusandina wêneyê de çewtiyek rû da.

en: There is %d error which must be fixed before you can save. | There are %d errors which must be fixed before you can save.
ku_TR[0]: Çewtiya %d heye ku divê berî tomarkirinê sererast bibe.

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your version of PHP.
ku_TR: Ji bo %s guhertoyeke nû heye lê bi guhertoya PHPya te naxebite.

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your version of WordPress.
ku_TR: Ji bo %s guhertoyeke nû heye lê bi guhertoya WordPressa te naxebite.

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your versions of WordPress and PHP.
ku_TR: Ji bo %s guhertoyeke nû heye lê bi guhertoyên PHP û WordPressa te naxebite.

en: There is a revision of this post that is more recent.
ku_TR: Ji vê nivîsê re guhartoyeke nûtir heye.

en: There is no autosave revision for this post.
ku_TR: Ji bo vê nivîsê çi tomarkirineke otomatîk ji guhartoyê nîne.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
ku_TR: Li vir kurte nîne ji ber ku ev nivîs hatiye paratin.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
ku_TR: Çewtiyek di vesazînê de heye. Jkx ligel rêveberê rajekarê peywendî bigirin.

en: There was an authentication problem. Please reload and try again.
ku_TR: Pirsgirêkeke rastandinê rû da. Ji kerema xwe nû bike û cardin biceribîne.

en: These plugins are now up to date:
ku_TR: Ev pêvek êdî hildem in:

en: These plugins failed to update:
ku_TR: Ev pêvek nehatin hildemandin:

en: These themes are now up to date:
ku_TR: Ev rûkar êdî hildem in:

en: These themes failed to update:
ku_TR: Ev rûkar nehatin hildemandin:

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
ku_TR: Ev kilîdên rastandinê yên yektayî jî ji pelgeya te ya %s kêm in.

en: Thimbu
ku_TR: Tîmbo

en: Thimphu
ku_TR: Tîmpo

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
ku_TR: Ev navnîşan tenê bo armancên rêvebirinê wê bê bikarnîan, wek danezanînên bikarhênerên nû.

en: This address is used for admin purposes. If you change this, an email will be sent to your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
ku_TR: Ev navnîşan bo karên rêveberiyê tê bikaranîn. Heke tu vêya biguherîne em ê ji bo pejirandinê  ji te re epeyamekê bişînin. <strong>Heta ku navnîşana nû neyê pejirandin çalak nabe.</strong>

en: This comment is already approved.
ku_TR: Ev şirove ji xwe pejirandiye.

en: This comment is already in the Trash.
ku_TR: Ev şirove ji xwe di jêbirdankêdeye.

en: This comment is already marked as spam.
ku_TR: Ev şirove ji xwe wekî bêkêr hatiye destnîşankirin.

en: This comment is currently approved.
ku_TR: Ev şirove pejirandiye.

en: This comment is currently in the Trash.
ku_TR: Ev şirove vê kêliyê di jêbirdankêdeye.

en: This comment is currently marked as spam.
ku_TR: Ev şirove wekî bêkêr hatiye destnîşankirin..

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
ku_TR: Ev şirove di jêbirdankêdeye. Eger hûn bixwazin rast bikin pêşî ji jêbirdankê derxînin.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
ku_TR: Ev naveroka bi şîfreyekê parastî ye. Ji bo ku bibînin jkx şîfreya xwe li jêr binivîsin:

en: This content was deleted by the author.
ku_TR: Ev naverok ji aliyê nivîskar ve hat jêbirin.

en: This either means that the username and password information in your %1$s file is incorrect or that contact with the database server at %2$s could not be established. This could mean your host&#8217;s database server is down.
ku_TR: Tê vê maneyê ku an navê bikarîneriyê û pêborîna di dosyeya te ya %1$s de nerast e an em nikarin li %2$s bi rajekerê danegehê re têkiliyê deynin. Dibe ku rajekera danegeha hewangerê te têk çûbe.

en: This email may be different from your personal email address.
ku_TR: Ev epeyam dibê ku ji navnîşana epeyama we ya şaxsî cuda be.

en: This file is empty. Please try another.
ku_TR: Ev pelge valaye. Ji kerema xwe yekedin biceribînin.

en: This file is not an image. Please try another.
ku_TR: Ev dosya wêne nîne. Jkx yeke din biceribínin.

en: This file is only loaded for backward compatibility with SimplePie 1.2.x. Please consider switching to a recent SimplePie version.
ku_TR: Ev pelge tenê bi guhertoyên SimplePie 1.2.x.yê tê bar kirin. Ji kerema xwe guhertoya dawî ya SimplePie bikarbînin.

en: This file is too big. Files must be less than %s KB in size.
ku_TR: Ev dosya hanê gelekî mezin e. Dosye divê mezinahiya wan ji %s kB kêmtir be.

en: This file no longer needs to be included.
ku_TR: Êdî pêwîstî bi tevlîkirina vê dosyê nîne.

en: This form is not live-previewable.
ku_TR: Ev form ne zindî-pêşbînbar e.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
ku_TR: Qebareya vê dosya hanê sînor derbas kiriye. Jkx yeke din biceribînin.

en: This is the short link.
ku_TR: Ev kurtegirêdan e.

en: This link is not live-previewable.
ku_TR: Ev lînk ne zindî-pêşbînbar e.

en: This means that the contact with the database server at %s was lost. This could mean your host&#8217;s database server is down.
ku_TR: Ev tê vê wateyê ku me têkilî bi servera database ra ya li %s winda kir. Ev tê vê wateyê ku servera host&#8217;s database a te têkçûye.

en: This meta box is not compatible with the block editor.
ku_TR: Ev kodika metayê bi serrastkera bloke re lihev nayê.

en: This meta box, from the %s plugin, is not compatible with the block editor.
ku_TR: Ev kodika metayê ji ber pêveka %s bi serrastkera blokê re lihev nayê.

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
ku_TR: Ev paceya hanê ji bo rêveberiya menûyên lêgerîna wan naverokên ku niha di malpera we de hatine weşandin bi kar tê. Hûn dikarin menûyên nû yên xwedan rûpel, nivîs, kategorî, etîket, format yan girêdanên taybet saz bikin.

en: This personal data request has expired.
ku_TR: Daxwaza vê daneya kesane qediyaye.

en: This plugin is already installed.
ku_TR: Ev pêvek ji xwe sazkiriye.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ku_TR: Ev nivîs bi Peyvborînê hatiye parastin. Bo ku şiroveyan bibînin Peyvborîna  xwe têkevine.

en: This resource is provided by your web host, and is specific to your site. For more information, <a href="%s" target="_blank">see the official WordPress documentation</a>.
ku_TR: Ev çavkanî ji aliyê hewînera te ve hatiye dabînkirin û ji bo malpera te taybet e. Ji bo agahiyên berfirehtir, li <a href="%s" target="_blank">pelgenameya WordPressê ya fermî</a> binêre.

en: This site has been archived or suspended.
ku_TR: Ev malpera yan çûye arşîvê yan jî hilawîstî bûye.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
ku_TR: Va malper hîng ne çalak bûye. Heger te problem bi çalakkirinê malperê heye, ji kerema xwe bi me ra dikeve ragihane %s.

en: This site is no longer available.
ku_TR: Ev malpera êdî berdest nîne.

en: This taxonomy is not hierarchical.
ku_TR: Ev polandina hiyerarşî nîne.

en: This theme does not work with your version of PHP.
ku_TR: Ev rûkar bi guhertoya PHPya te re naxebite.

en: This theme does not work with your version of WordPress.
ku_TR: Ev rûkar bi guhertoya WordPressa te re naxebite.

en: This theme does not work with your versions of WordPress and PHP.
ku_TR: Ev rûkar bi guhertoyên te yên WordPress û PHPê re naxebite.

en: This theme failed to load properly and was paused within the admin backend.
ku_TR: Ev rûkar bi diristî nehat barkirin û ji paşxana rêvebiriyê ve hat rawestandin.

en: This theme is already installed.
ku_TR: Ev rûkar ji xwe sazkiriye.

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
ku_TR: Ev kilîda rastandina yektayî jî ji pelgeya te ya %s kêm e.

en: This video file is too large to use as a header video. Try a shorter video or optimize the compression settings and re-upload a file that is less than 8MB. Or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
ku_TR: Ev vîdoya hanê ji bo ku di sernavê de bi kar bê gelekî mezin e. Jkx vîdoyê kurt bikin an vîdoyeke ji 8 MBan kêmtir lê bar bikin. Herwisa hûn dikarin vîdoya xwe li Youtube bar bikin û bi vebijêrka jêr bi kar bînin.

en: This widget requires JavaScript.
ku_TR: Ev alavok hewcedarê JavaScriptê ye.

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
ku_TR: Dema hineka mişk anî ser girêdanê wê ev dazanîna nivîsîye xwûyabike.

en: Three Columns
ku_TR: Sê Rêz

en: Thu
ku_TR: Prş

en: Thumbnail
ku_TR: Wêneyê piçûk

en: Thumbnail Height
ku_TR: Bilindahiya wêneya biçûk

en: Thumbnail Settings
ku_TR: Rastkirina Wêneyê Piçûk

en: Thumbnail Settings Help
ku_TR: Alîkariya Sazkariya Wêneyê Biçûk

en: Thumbnail Width
ku_TR: Firehiya wêneyê biçûk

en: Thumbnail size
ku_TR: Awayê wêneyê piçûk

en: Thursday
ku_TR: Pêncşem

[ctx: Thursday initial]
en: T
ku_TR: P

en: Time
ku_TR: Dem

en: Time Format
ku_TR: Şiklê Dîrokê

en: Time Slider
ku_TR: Dema Şemitînê

en: Time Zone
ku_TR: Qada Dem

en: Time to add some links! Click &#8220;%s&#8221; to start putting pages, categories, and custom links in your menu. Add as many things as you would like.
ku_TR: Wextê tevlîkirina hin girêdana ye! Bitikîne &#8220;#;%s&#8221;#; ji bo menuye dest bi tevlîkirina rûpel, kategorî û girêdanên taybet bike. Çiqas tişt bixwazî tevlî bike.

en: Timezone
ku_TR: Qada Demê

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
ku_TR: Blok

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
ku_TR: Dirûv

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
ku_TR: Sernav

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
ku_TR: Kiras têxe navê

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
ku_TR: Kiras

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
ku_TR: Serrast Kirin

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
ku_TR: Pelge

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
ku_TR: Têxe navê

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
ku_TR: Tablo

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
ku_TR: Amur

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
ku_TR: Bibîne

en: Tirane
ku_TR: Tirana

en: Title
ku_TR: Serik

en: Title Attribute
ku_TR: Taybetiya sernavê

en: Title and Post Editor
ku_TR: Sererastkerê nivîs û sernivîsê

en: Title for the widget
ku_TR: Sernavê bo alavokê

en: Title:
ku_TR: Sernav:

en: To activate your site, please click the following link:
    
    %1$s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %2$s
ku_TR: Ji bo çalakkirina bloga xwe vê girêdana jêr bitikînin: 
    
    %1$s
    
     Piştî çalakkirinê, tu yê Epeyameke din bistîne ji bo têkeviyê. 
    
     Piştî te çalak kir, tu dikarê serdana malpera xwe bikî: 
    
    %2$s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
ku_TR: Ji bo çalak kirina endamtiyê, ji kerema xwe girêdana li jêrê bitikîne:
    
    %s
    
    Piştî ku hûn çalak bikin, hûn ê bi *e-nameyeke* din zanyarîyên têketina bikarhênerîya xwe bigirin.

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
ku_TR: Bo bikarhenerekî nû li ser malpera xwe zêdekê pêl pişkoka jor a "bikarhenerekî nû li serê zêdeke" bikin an jî ji menuya bikarheneran  pêl pişkoka "bikarhenerekî nû serve zêdeke" bikin.

en: To move away from this area, press the Esc key followed by the Tab key.
ku_TR: Ji bo ku ji vê qadê derbas bin, kilîda Esc tevî kilîda Tab pêl bikin.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
ku_TR: Ji bo fokûsê bibî ser bişkokên din Tab-ê an bişkokên tîrnîşanê bi kar bîne. Ji bo fokûsa vegerînî ser edîtorê pêlî Escape-ê an bike an yek ji bişkokan bi kar bîne.

en: To reset your password, visit the following address:
ku_TR: Bo nûsazkirina pêborîna xwe vê navnîşanê bibîne:

en: To set your password, visit the following address:
ku_TR: Bo sazkirina şîfreya xwe, vê navnîşanê bibînin:

en: Today
ku_TR: Îro

en: Toggle Editor Text Direction
ku_TR: Di edîtorê de berê nivîsînê biguherîne

en: Toggle extra menu items
ku_TR: Hêmanên menuya extra biguherîne

en: Toggle section: %s
ku_TR: Vê beşê biguherîne: %s

en: Toggle section: Custom Links
ku_TR: Beşê biguherîne: girêdanên taybet

en: Tomorrow
ku_TR: Sibe

en: Too many redirects.
ku_TR: Gelek berîdan hene.

en: Toolbar
ku_TR: Alavbend

en: Toolbar Toggle
ku_TR: Amûrbendê veşêre/nîşan bide

en: Tools
ku_TR: Amûr

en: Top
ku_TR: Jor

en: Top Left
ku_TR: Serê Çepê

en: Top Right
ku_TR: Serê Rastê

en: Total installation size
ku_TR: Tevahiya mezinbûna sazkirinê

en: Track %s.
ku_TR: Deng %s.

en: Trackback
ku_TR: Vegernêrîn

en: Trackback excerpt:
ku_TR: Kurteya Veşopandinê

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
ku_TR: Werger

en: Translation Updates
ku_TR: Wergeran Hildemîne

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Jêbirî <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Jêbirî <span class="count">(%s)</span>

en: Trash it: %s
ku_TR: Veguhezîne jêbirdankê: %s

en: Trinidad and Tobago
ku_TR: Trinidad û Tobago

en: Truk
ku_TR: Trûk

en: Try Again
ku_TR: Dîsa Biceribîne

en: Tue
ku_TR: Sşm

en: Tuesday
ku_TR: Sêşem

[ctx: Tuesday initial]
en: T
ku_TR: P

en: Tunis
ku_TR: Tûnis

en: Tunisia
ku_TR: Tunis

en: Turkey
ku_TR: Tirkî

en: Turkish
ku_TR: Tirkî

en: Turkmenistan
ku_TR: Tirkmenîstan

en: Turks and Caicos Islands
ku_TR: Giravên Turks ve Caicos

en: Turn comments on or off
ku_TR: Bo Şirovekirinê bigre an jî veke

en: Twice Daily
ku_TR: Rojê Ducaran

en: Two Columns
ku_TR: Du Rêz

en: Type
ku_TR: Cure

en: Type attribution for the term.
ku_TR: Cureya taybetmendiyê bo têgehê.

en: Type your new password again.
ku_TR: Nihêniya xwe dubare bikin.

en: Types associated with the taxonomy.
ku_TR: Cûreyên girêdayîyên Taksonomî.

en: Typography
ku_TR: Nivîszanî

en: URL of the term.
ku_TR: URL'ya biwêjê

en: URL of the user.
ku_TR: URL'ya bikarhêner.

en: URL to the %s audio source file
ku_TR: URLya çavkaniya pelgey deng ya %s

en: URL to the %s video source file
ku_TR: URLya çavkaniya pelgeya vîdeoyê ya %s

en: URL to the media file
ku_TR: URLya pelgeya medyayê

en: URL to the object.
ku_TR: URLya nesneyê.

en: URL to the original attachment file.
ku_TR: URL'ya pêveya dosîya orjînal.

en: URL: %s
ku_TR: Girêdan: %s

en: UTF8MB4 is supported
ku_TR: UTF8MB4 tê piştgirîkirin

en: Ucayali
ku_TR: Ucayalî

en: Ukraine
ku_TR: Ukrayna

en: Ukrainian
ku_TR: Ukranî

en: Unable to check if any new versions of WordPress are available.
ku_TR: Me nikaribû kontrol bikira, gelo hin guhertoyên nû yên WordPress hene yan na.

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
ku_TR: Pelrêça %s nikare were çêkirin. Ew pelrêça rehî yê nivîsbar e ji aliyê rajekarê ve?

en: Unable to determine if Ghostscript is installed
ku_TR: Sazbûn û nesazbûna Ghostscriptê diyar nabe

en: Unable to determine server architecture
ku_TR: Mîmariya pêşkeşkerê diyar nebû

en: Unable to preview media due to an unknown error.
ku_TR: Bi sedema çewtiyeke nenaskirî pêşdîtina medyayê pêk nayê.

en: Unable to retrieve the error message from MySQL
ku_TR: Peyama çewtiyê ji aliyê MySQL ve nayê wergirtin

en: Unable to save due to %s invalid setting. | Unable to save due to %s invalid settings.
ku_TR[0]: Ji ber sazkariyên nederbasdar %s tomar nabe.

en: Unable to save the image.
ku_TR: Wêneyê pêşekî tomar nebû

en: Unable to send personal data export confirmation email.
ku_TR: Nikare epeyama pejirandinê ya derxistina daneyên şexsî bişîne.

en: Unable to submit this form, please try again.
ku_TR: Ev form nayê şandin. Ji kerema xwe carek din biceribînin.

en: Unable to trash changes.
ku_TR: Guherîn naçine jêbirdankê.

en: Unapprove
ku_TR: Pejirandinê rake

en: Unapprove this comment
ku_TR: Erêkirina vê şirovê şûnve bigre

en: Unapproved
ku_TR: Nepejirandî

en: Unarchive
ku_TR: Ji arşîvê rake

en: Unauthorized to modify setting due to capability.
ku_TR: Ji ber asta pêkariyê, hûn nikarin sazkariyan sererast bikin.

en: Unavailable
ku_TR: Nediyar

en: Uncategorized
ku_TR: Bêbeş

en: Unchanged:
ku_TR: Neguherî:

en: Undefined
ku_TR: Nenaskirî

en: Under %s
ku_TR: Binê %s

en: Underline
ku_TR: Binî Xêzke

en: Undo
ku_TR: Gavek Paşve

en: Unexpected response from the server. The file may have been uploaded successfully. Check in the Media Library or reload the page.
ku_TR: Bersiveke pêşbînînekirî ji rajekarê hat. Dosya biserketî dikare lê bar bibe. Di pirtûkxaneya medyayê de kontrol bikin an jî rûpelê ji nû ve lê bar bikin.

en: Ungheni
ku_TR: Unghenî

en: Unique identifier for the object.
ku_TR: ID'ya yekta ji bo objeyê.

en: Unique identifier for the term.
ku_TR: Bo têgehê naskara bêhempa.

en: Unique identifier for the user.
ku_TR: Bo bikarhêner naskara bêhempa.

en: Unique registered name for the block.
ku_TR: Navê tomarkirî yê bêhempa ji bo blokê

en: United Arab Emirates
ku_TR: Yekîtîtya Emîrtîyên Ereban

en: United Kingdom (UK)
ku_TR: Kralîyeta Yekbûyî (UK)

en: United States (US)
ku_TR: Devletên Yekbûyî

en: United States (US) Minor Outlying Islands
ku_TR: Giravên biçûk yên derve yên Dewletên Yekîtîya yên Emerîkayê

en: Universal
ku_TR: Gerdûnî

en: Unknown Feed
ku_TR: Şanderêza Nenas

en: Unknown action.
ku_TR: Çalakiya nenas.

en: Unknown email address. Check again or try your username.
ku_TR: Navnîşana epeyamê nenas e. Dîsa kontrol bike an jî bi navê xwe yî bikarhênerî biceribîne.

en: Unknown error
ku_TR: Şaşîya nedîyar

en: Unmute
ku_TR: Bideng bike

en: Unpacking the package&#8230;
ku_TR: Vekirina paketê&#8230;

en: Unpublished
ku_TR: Neweşandî

en: Unrecognized background setting.
ku_TR: Sazkariyên nenas yên paşxanê.

en: Unregistering a built-in post type is not allowed
ku_TR: Îzin bi rakirina cure_nivîsa cihgirtî nayê dayîn

en: Unregistering a built-in taxonomy is not allowed.
ku_TR: Qeyît ne kirin di sinifê da nelê ye

en: Untested with your version of WordPress
ku_TR: Bi guhertoya WordPressa we nehatiye ceribandin

en: Untitled
ku_TR: Bêsernav

en: Up one
ku_TR: Gavek bi jor de

en: Update
ku_TR: Hildemkirin

en: Update Available
ku_TR: Hildemkirin Heye

en: Update Category
ku_TR: Beşê Hildemke

en: Update Comment
ku_TR: Şiroveyan Nûbike

en: Update Complete
ku_TR: Hildemkirin Temam Bû

en: Update Incompatible
ku_TR: Hildemîn li hev nayê

en: Update Link
ku_TR: Girêdanê biguhere

en: Update Link Category
ku_TR: Beşa Girêdanê Hildemke

en: Update Now
ku_TR: Niha Hildem Bike

en: Update PHP
ku_TR: PHPê Hildemîne

en: Update Plugins
ku_TR: Pevekan Hildemke

en: Update Profile
ku_TR: Zanyariyan nû bike

en: Update Services
ku_TR: Servîsan rojaneke

en: Update Tag
ku_TR: Etîketê hildemîne

en: Update User
ku_TR: Zanyariyên bikarhêner nû bike

en: Update WordPress
ku_TR: Hildemandina WordPressê

en: Update anyway, even though it might break your site?
ku_TR: Tevî egera têkçûna malpera we lê dîsa jî bila rojane bibe?

en: Update audio playlist
ku_TR: Hildemkirina rêzejenîna dengan

en: Update gallery
ku_TR: Galeriyê hildemîne

en: Update gallery settings
ku_TR: Sererastkirina wênedankê nû bike

en: Update now
ku_TR: Aniha hildemîne

en: Update to %s
ku_TR: Tomar bike: %s

en: Update video playlist
ku_TR: Hildemkirina rêzejenîna vîdeoyan

en: Update your plugins
ku_TR: Pêvekên xwe bihildemîne

en: Updated %s.
ku_TR: Hildemkirin %s.

en: Updates
ku_TR: Hildem

en: Updates %s
ku_TR: Hildemkirin %s

en: Updating
ku_TR: Hildemandin

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ku_TR: Pêvek tê hildemkirin %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
ku_TR: Rûkar hildem dibe %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating comment failed.
ku_TR: Hildemandina şiroveyê bi ser neket.

en: Updating comment status failed.
ku_TR: Hildemandina rewşa şiroveyê bi ser neket.

en: Updating the theme&#8230;
ku_TR: Rûkar tê hildemkirin&#8230;

en: Upload
ku_TR: Bar bike

en: Upload Limit Exceeded
ku_TR: Sînorê hilbarkirinê bihurî

en: Upload New Media
ku_TR: Medyaya nû hilbarke

en: Upload date:
ku_TR: Dîroka Hilbarkirinê:

en: Upload failed.
ku_TR: Hilbarkirin serneket.

en: Upload failed. Please reload and try again.
ku_TR: Hilbarkirin biserneket. Ji kerema xwe ji nû ve hilbarkin û dîse biceribênin.

en: Upload file and import
ku_TR: Pel bar bike û têxe

en: Upload files
ku_TR: Pelgeyan Hilbarke

en: Upload max filesize
ku_TR: Mezinbûna max ya ji bo hilxistina pelgeyê

en: Upload stopped.
ku_TR: Hilbarkirin betal bû.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a height of %2$s pixels.
ku_TR: Ji bo encama herî baş vîdoya xwe bi formata %1$s û rehenda herî kêm lê bar bike. Rûkara we bilindahiya %2$s pîksêl pêşniyar dike.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a width of %2$s pixels.
ku_TR: Ji bo encama herî baş vîdoya xwe bi formata %1$s û rehenda herî kêm lê bar bike. Rûkara we firehiya %2$s pîksêl pêşniyar dike.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends dimensions of %2$s pixels.
ku_TR: Ji bo encama herî baş vîdoya xwe bi formata %1$s û rehenda herî kêm lê bar bike. Rûkara we rehenda %2$s pîksêl pêşniyar dike.

en: Uploaded by:
ku_TR: Hilbarkar:

en: Uploaded on:
ku_TR: ji vir hilbar bû:

en: Uploaded to this page
ku_TR: Li vê rûpelê bar bûye

en: Uploaded to this post
ku_TR: Li vê nivîsê bar bûye

en: Uploaded to:
ku_TR: Hilbarî vir bû:

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
ku_TR: an

en: Uploading
ku_TR: Hilbar Dibe

en: Uploading Files
ku_TR: Belge têne hilbarkirin

en: Uploads
ku_TR: Hilbarkirî

en: Uploads directory location
ku_TR: Cîgeha pelrêça hilxistinan

en: Uploads directory size
ku_TR: Mezinbûna pelrêça hilxistinan

en: Urumqi
ku_TR: Urumqî

en: Usage of the title attribute on the login logo is not recommended for accessibility reasons. Use the link text instead.
ku_TR: Bikaranîna taybetmendiya sernavê yê li ser logoya têketinê nayê pêşniyarkirin ji ber sedemên gihînbariyê. Li şûna wê lînka nivîsê bi kar bîne.

en: Usage of user levels is deprecated. Use capabilities instead.
ku_TR: Bikaranîna dereceyên bikarîneran hatiye rakirin. Li şûna wê pêkariya bi kar bîne.

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
ku_TR: Heger hûn nexwazin ma pêla nirxa (qiymeta) ekranênin, %s bikaranîn.

en: Use %s instead.
ku_TR: Şûna %s bikaranîn.

en: Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.
ku_TR: Bi kilîdên çep û rastê bi qasî saniyekê û bi kilîdên jêr û jor bi qasî deh saniyan pêşve biçin.

en: Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
ku_TR: Bi pişkokên ber bi jêr û jor ve deng rakin an kêm bikin.

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
ku_TR: Ji bo termên xaricgirtî li şûna %s bêhnokan bi kar bîne.

en: Use https
ku_TR: https karbîne

en: Use the %s filter instead.
ku_TR: Li şûna wê fîltera %s bikar bîne.

en: Use the Custom HTML widget to add arbitrary HTML code to your widget areas.
ku_TR: Alavoka HTML ya taybet ji bo tevlîkirina koda HTML ya dilxwaz li qada alavokan bi kar bînin.

en: Used as:
ku_TR: Şêweyî bikaranîn:

en: Used: %1$s%% of %2$s
ku_TR: Bikarhatî: %1$s%% / %2$s

en: User
ku_TR: Bikarhêner

en: User Agent
ku_TR: Nasnameya Bikarhêner

en: User Dashboard: %s
ku_TR: Destgeha Bikarhêner: %s

en: User Description
ku_TR: Wesifkirina Bikarhêner

en: User Display Name
ku_TR: Navê Bikarhêner yê Xwuyadike

en: User Email
ku_TR: Epeyama Bikarhêner

en: User First Name
ku_TR: Navê Bikarhêner

en: User ID
ku_TR: IDya Bikarhêner

en: User Language
ku_TR: Zimanê Bikarhêner

en: User Last Name
ku_TR: Paşnavê Bikarhêner

en: User Login Name
ku_TR: Navê Bikarhêner yê Têketinê

en: User Nice Name
ku_TR: Kodnavê Bikarhêner

en: User Nickname
ku_TR: Kodnavê Bikarhêner

en: User Registration Date
ku_TR: Dema Tomarbûna Bikarhêner

en: User Request
ku_TR: Daxwaza Bikarhêner

en: User Requests
ku_TR: Daxwazên Bikarhêner

en: User Roles
ku_TR: Peywirên Endaman

en: User URL
ku_TR: URLya Bikarhêner

en: User cannot be added to this site.
ku_TR: Bikarîner nikare tevlî vê malperê be.

en: User count
ku_TR: Hejmara bikarhênera

en: User has blocked requests through HTTP.
ku_TR: Bikarhêner xwestekên ku ji ser HTTP tên asteng kiriye.

[ctx: User role]
en: Administrator
ku_TR: Rêvebir

[ctx: User role]
en: Author
ku_TR: Nivîskar

[ctx: User role]
en: Contributor
ku_TR: Beşdar

[ctx: User role]
en: Editor
ku_TR: Edîtor

[ctx: User role]
en: Subscriber
ku_TR: Abone

en: User updated.
ku_TR: Bikarhêner hate hildemkirin.

en: User&#8217;s Session Tokens data.
ku_TR: Daneya Biyangên (Tokens) Danişînê ya&#8217;bikarînerê.

en: User&#8217;s comment data.
ku_TR: Daneyên şiroveyên bikarhêner.

en: User&#8217;s location data used for the Community Events in the WordPress Events and News dashboard widget.
ku_TR: Daneya lokasyona bikarînerê ji bo Çalakiyên Civakê di Çalakiyên WordPressê de û alavoka destgehê ya Nûçeyan de hate bikaranîn.

en: User&#8217;s media data.
ku_TR: Daneyên mediya bikarîner&#8217;#;s.

en: User&#8217;s profile data.
ku_TR: Daneyên profîla&#8217;bikarîner.

en: Username
ku_TR: Bikarhêner

en: Username is not editable.
ku_TR: Navê bikarîneriyê neserrastbar e.

en: Username isn't editable.
ku_TR: Navê bikarîneriyê sererast nabe.

en: Username may not be longer than 60 characters.
ku_TR: navê bikarîneriyê nabe ku ji 60 karakteran zêdetir be.

en: Username must be at least 4 characters.
ku_TR: Endamnav divê herî kêm ji 4 karakteran werê çêkirin.

en: Username or Email Address
ku_TR: Endamnav an Navnîşana Epeyamê

en: Username.
ku_TR: Bikarhêner

en: Username/Password incorrect for %s
ku_TR: Bo %s endmanav/peyvborîn çewt e

en: Username:
ku_TR: Bikarhêner

en: Username: %s
ku_TR: Endamnav: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
ku_TR: Navê bikarîneriyê divê tenê tîpên hûrdek (a-z) û jimare bin.

en: Usernames cannot be changed.
ku_TR: Navên bikarhêneran nayên guhertin.

en: Users
ku_TR: Bikarhêner

en: Users do not support trashing. Set '%s' to delete.
ku_TR: Têgeh piştgiriya jêbirinê nakin. Ji bo jêbirinê '%s' saz bikin.

en: Users list
ku_TR: Rêza Bikarhêneran

en: Users must be registered and logged in to comment
ku_TR: Bikarhêner ji bo ku şirove bikin divê bibin endam an jî têkevin pergalê

en: Uzbekistan
ku_TR: Ozbekistan

en: Uzhgorod
ku_TR: Ozgurad

en: Value
ku_TR: Nirx

en: Vatican
ku_TR: Vatîkan

en: Version
ku_TR: Guherto

en: Version %1$s by %2$s
ku_TR: Guhertoya %1$s ji aliye %2$s ve

en: Version %s
ku_TR: Versîon %s

en: Version:
ku_TR: Versîon:

en: Version: %s
ku_TR: Versîon: %s

en: Vertical
ku_TR: Stunî

en: Vertical space
ku_TR: Valahiya Stunî

en: Victoria
ku_TR: Vîctorya

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Vîdyo <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Vîdyo <span class="count">(%s)</span>

en: Video Player
ku_TR: Vîdeojen.

en: Video Widget
ku_TR: Widgeta vîdyoyê

en: Video Widget (%d) | Video Widget (%d)
ku_TR[0]: Alavoka Vîdeoyê (%d)
ku_TR[1]: Alavoka Vîdeoyê (%d)

en: Video details
ku_TR: Hûrgiliyên vîdyoyê

en: Video is paused.
ku_TR: Video hatîya seknandin.

en: Video is playing.
ku_TR: Video dilîze.

en: Video title
ku_TR: Serikê Vîdeoyê

en: Video title&hellip;
ku_TR: Serikê Vîdeoyê&hellip;

en: Vienna
ku_TR: Viyena

en: Vientiane
ku_TR: Viyentayn

en: Vietnam
ku_TR: Vîetnam

en: Vietnamese
ku_TR: Vîyetnamî

en: View
ku_TR: Pêşan bide

en: View %1$s version %2$s details
ku_TR: Bibîne %2$s hurguliyên guhertoya %1$s e.

en: View &#8220;%s&#8221;
ku_TR: &#8220;%s&#8221; Bibîne

en: View All
ku_TR: Hemî Nîşanbide

en: View Attachment Page
ku_TR: Rûpela pêvek bibîne

en: View Category
ku_TR: Kategoriyê nîşan bide

en: View Changeset
ku_TR: Komên guherînan nîşan bide

en: View Page
ku_TR: Pel Bibîne

en: View Pages
ku_TR: Rûpelan bibîne

en: View Post
ku_TR: Şandeyê Bibîne

en: View Posts
ku_TR: Şandiyan bibîne

en: View Privacy Policy Guide.
ku_TR: Rêbernameya Polîtîkaya Nihêniyê Bibîne.

en: View Site
ku_TR: Malperê Bîbîne

en: View Tag
ku_TR: Etîketê bibîne

en: View Trash
ku_TR: Li jêbirdankê binêre

en: View User
ku_TR: Bikarhêner bibîne

en: View all
ku_TR: Hemûyan bibîne

en: View all drafts
ku_TR: Hemû reşnivîsan bibîne

en: View attachment page
ku_TR: Pelê servehîyê bibîne

en: View details
ku_TR: Hûrguliyan bibîne

en: View mode
ku_TR: Moda dîtine

en: View more comments
ku_TR: Zêde şîroveyan dîyarbike

en: View page
ku_TR: Pel bibîne

en: View post
ku_TR: Nivîsê Bibîne

en: View posts by %s
ku_TR: Şandeyên ji aliyê %s bibîne

en: View site
ku_TR: Malperê bibîne

en: View this comment
ku_TR: Vê şiroveyê bibîne

en: View your site
ku_TR: Malpera xwe pêşan bidin

en: Vilnius
ku_TR: Vîlnus

en: Virgin
ku_TR: Vîrjîn

en: Virgin Islands (British)
ku_TR: Giravên Vîrjîn (Brîtanya)

en: Virgin Islands (US)
ku_TR: Giravên Vîrjîn (Dewletên Yekbûyî yên Emerîkayê)

en: Visibility
ku_TR: Xwuyakirin

en: Visibility:
ku_TR: Xwuyakirin:

en: Visible
ku_TR: Tê dîtin

en: Visit
ku_TR: Serdan

en: Visit %s&#8217;s website
ku_TR: Biçe malpera %s&#8217;s

en: Visit Dashboard
ku_TR: Biçe Destpêkê

en: Visit Link
ku_TR: Hare girêdanê

en: Visit Site
ku_TR: Malperê bibîne

en: Visit Theme Site
ku_TR: Seredana Malpera Rûkarê Bike.

en: Visit site
ku_TR: Serdana Maleperê

en: Visit theme site for %s
ku_TR: Ji bo %s herin serdana malpera rûkarê

en: Visual Editor
ku_TR: Edîtora bi Xuyanî

en: Visual aids
ku_TR: Alîkariya dîmenî

en: Volume Slider
ku_TR: Kaşoka dengî

en: Wake
ku_TR: Wêk

en: Wallis and Futuna
ku_TR: Wallis ve Futuna

en: Warning:
ku_TR: Xetere:

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
ku_TR: Têbînî: girêdan tevlî bû lê dibe ku xwedan çewtî be. Jkx wê kontrol bikin.

en: Web Address
ku_TR: Navê malperê

en: Web address
ku_TR: Navê malperê

en: Web server
ku_TR: Pêşkeşkera webê

en: Website
ku_TR: Malpel

en: Website: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
ku_TR: Malper: %1$s (Navnîşana IP'yê: %2$s,%3$s)

en: Wed
ku_TR: Çrş

en: Wednesday
ku_TR: Çarşem

[ctx: Wednesday initial]
en: W
ku_TR: Ç

en: Week
ku_TR: Hefte

en: Week Starts On
ku_TR: Roja hefte destpê dike

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
ku_TR: Bi xêr hatî

en: Welcome to %s. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
ku_TR: Hûn bi xêr hatin %s. Ev şandeya we ya pêşî ye. Hûn dikarin vê nivîsê serrast bikin an jî jêbibin. Pişt re dest bi nivîsandinê bikin!

en: Welcome to WordPress!
ku_TR: Hûn bixêr hatin WordPress'ê!

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
ku_TR: Tu bi xêr hatiye WordPressê. Ev şandiya te ya yekem e. Vê şandiyê serrast bike an jî jê bibe. Piştre dest bi nivîsînê bike!

en: Welsh
ku_TR: Galleyî

en: West
ku_TR: Rojava

en: Western Sahara
ku_TR: Sahra Rojava

en: What do I do now?
ku_TR: Vêce ez ê çi bikim?

en: What is PHP and how does it affect my site?
ku_TR: PHP çi ye û bandoreke çawa li malpera min dike?

en: What&#8217;s New
ku_TR: Çi&#8217;s yê nû heye

en: What&#8217;s on your mind?
ku_TR: Di fikrê te de çi heye?

en: What’s next?
ku_TR: Ya li pêş çi ye?

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
ku_TR: Di beşeke nû serve zêdekirinê de divê hûn van qadan dagirin:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
ku_TR: Di etîketake nû serve zêdekirinê de divê hûn van qadan dagirin:

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
ku_TR: Di moda jinûve-rêzkirinê de, wê kontrolên zêdetir berdest bibin ji bo jinûve-rêzkirina hêmanên menuyê, di lîsteya li jêr yê hêmanan de.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
ku_TR: Di moda jinûve-rêzkirinê de, wê kontrolên zêdetir berdest bibin ji bo jinûve-rêzkirina alavokan, di lîsteya li jêr yê alavokan de.

en: When registering an "array" setting to show in the REST API, you must specify the schema for each array item in "show_in_rest.schema.items".
ku_TR: Wextê qeydbûna mîhengekî "array"ê di REST API-yê de, divê tu ji bo her hêmanekî array-ê di "show_in_rest.schema.items" de şemayê diyar bikî.

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
ku_TR: Gava dest bi paragrafeke nû bikî piştî van kurterêyên formatkirinê yên li jêr karaktereke valahiyê tê, formatkirin bi otomatîkî tê tetbîqkirin. Ji bo vegerandinê pêlî Backspace an Escape bike.

en: When using a keyboard to navigate:
ku_TR: Dema ku textekilîdê ji bo lêgerînê bi kar tînin.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
ku_TR: Dema we pêl li bişkojka li jêr kir WordPress wê pela XML biafirîne ku hûn li komputera xwe tomar bikin.

en: Whether or not the post type can be viewed.
ku_TR: Ev ku dikarin ev cure nivîsê bibînin yan na.

en: Whether or not the post type should have children.
ku_TR: Jibo peyamê pêwîstîya xwedî zarokan heye an ne.

en: Whether posts of this status may have floating published dates.
ku_TR: Wextê weşandina şandiyên di vê rewşê de dibe ku guherbar bin.

en: Whether posts of this status should be shown in the front end of the site.
ku_TR: Ka rewşa şandiyan wê bibe ji yên li pêşçav bên nîşandan an na.

en: Whether posts with this status should be private.
ku_TR: Ka wê şandiya di vê rewşê de bibin taybet an na.

en: Whether posts with this status should be protected.
ku_TR: Ka wê şandiya di vê rewşê de bên parastin an na.

en: Whether posts with this status should be publicly-queryable.
ku_TR: Ka wê statuya şandiyan bibe gişt-pirsînbar an na.

en: Whether the theme disables custom colors.
ku_TR: Rûkar gelo wê rengên taybet çalak an neçalak bikê?

en: Whether the theme disables custom font sizes.
ku_TR: Rûkar gelo wê şewazên nivîsê yên taybet çalak an neçalak bikê?

en: Whether the theme disables custom gradients.
ku_TR: Rûkar gelo wê giradyanên taybet çalak an neçalak bikê?

en: Whether to hide terms not assigned to any posts.
ku_TR: Veşartin an neveşartina têgehên ji bo ti şandiyekî netayînkirî.

en: Whether to include posts in the edit listing for their post type.
ku_TR: Ka wê şandî di lîsteya guherandinê de ji bo cureyê şandiyê wan were daxilkirin an na.

en: Whether to make the taxonomy available for selection in navigation menus.
ku_TR: Bila polandin di menuyên têgerînê de bê bijartin an na?

en: Whether to show the taxonomy in the quick/bulk edit panel.
ku_TR: Bila polandin di paceya serastkirina zû/pêkveyî de xuya be an na.

en: While previewing a new theme, you can continue to tailor things like widgets and menus, and explore theme-specific options.
ku_TR: Di dema pêşdîtina rûkareke nû da, hûn dikarin alavok yan menûyên xwe kontrol bikin, û vebijêrkên taybet yên rûkarê vekolin.

en: While trying to test your site&#8217;s scheduled events, the following error was returned: %s
ku_TR: Dema ku çalakiyên demsazkirî yên malpera te dihat testkirin, çewtiya jêrîn vegeriya: %s

en: White
ku_TR: Sipî

en: Who we are
ku_TR: Em kî ne?

en: Why is this important?
ku_TR: Ev çima girîng e?

en: Wide
ku_TR: Fereh

en: Widget %s
ku_TR: Alavok %s

en: Widget moved down
ku_TR: Alavokê barbike jêr

en: Widget moved up
ku_TR: Alavokê barbike jor

en: Widgets
ku_TR: Alavbedn

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
ku_TR: Alavok hindek beşên cuda ji naverokê ne ku dikarî wan di cihên destnîşankirî yên rûkarê de bi cih bikî (bi pirranî di kêlekbendan de).

en: Widgets need to be registered using %s, before they can be displayed.
ku_TR: Alavok berî ku bêne nîşandan divê ji aliyê %s ve tomar bibin.

en: Width
ku_TR: Firehî

[ctx: Word count type. Do not translate!]
en: words
ku_TR: peyw

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
ku_TR: Bi rûkara %2$s WordPressa %1$s

en: WordPress &rsaquo; Error
ku_TR: WordPress &rsaquo; Şaşî

en: WordPress &rsaquo; Success
ku_TR: WordPress &rsaquo; Serkeftî

en: WordPress Address (URL)
ku_TR: Navnîşanê WordPress'ê (URL)

en: WordPress Comments
ku_TR: Şiroveyên WordPressê

en: WordPress Constants
ku_TR: Westarên WordPressê

en: WordPress Embed
ku_TR: Hedimandina WerdPressê

en: WordPress Media
ku_TR: Medyaya WordPressê

en: WordPress User
ku_TR: Bikarhênerê WordPressê

en: WordPress Version
ku_TR: Guhertoya WordPressê

en: WordPress database error:
ku_TR: Çewtiya danegeha WordPress'ê

en: WordPress development updates are blocked by the %s constant.
ku_TR: Hildemandinên pêşvebirinê yên WordPressê ji aliyê westara %s ve hatin astengkirin.

en: WordPress development updates are blocked by the %s filter.
ku_TR: Hildemandinên pêşvebirinê yên WordPressê ji aliyê parzûna %s ve hatin astengkirin.

en: WordPress directory location
ku_TR: Cîgeha pelrêça WordPressê

en: WordPress directory size
ku_TR: Mezinahiya pelrêçên WordPressê

en: WordPress is not notifying any <a href="%1$s">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%2$s">visibility settings</a>.
ku_TR: WordPress bo <a href="%1$s">xizmetên hildemkirinê</a> tu agahiyan nadê. ji ber &#8217;s <a href="%2$s">Sazkariya Xuyange</a> ya malpera we.

en: WordPress locale code.
ku_TR: Koda lokal ya WordPress'ê

en: WordPress requires %1$s version %2$s or higher. Contact your web hosting company to correct this.
ku_TR: WordPress guhertoya %1$s an jî bilindtirî %2$s pêwîst dike. Ji bo ku vê serrast bikî bi şîrketa hewangehê a webê re têkilî deyne.

en: WordPress security and maintenance releases are blocked by %s.
ku_TR: Weşanên ewlehî û lênerînê yên WordPressê ji aliyê %s ve hatin asteng kirin.

en: WordPress security and maintenance releases are blocked by the %s filter.
ku_TR: Weşanên ewlehî û lênerînê yên WordPressê ji hêla parzûna %s ve hatin asteng kirin.

en: WordPress site: %s
ku_TR: Malpera WordPressê: %s

en: WordPress update available (%s)
ku_TR: Hildema WordPressê li berdest e (%s)

en: WordPress version %s
ku_TR: Guhertoya WordPressê %s

en: WordPress.org is reachable
ku_TR: Gihîn ji bo WordPress.orgê pêkan e

en: WordPress.org themes
ku_TR: WordPress.org rûkar

en: Words
ku_TR: Peyv

en: Words: %s
ku_TR: Peyv: %s

en: Writable
ku_TR: Karî bê nivîsîn

en: Write title…
ku_TR: Mijarê binvîse...

en: Write your first blog post
ku_TR: Pexşana xwe ya yekem binivîsin

en: Writing
ku_TR: Nivîsandin

en: Writing Settings
ku_TR: Sazkarîya Nivîsê

en: XML Error: %1$s at line %2$s
ku_TR: Şaşîya XMLê: %1$s rêza %2$s

en: XML-RPC services are disabled on this site.
ku_TR: Xizmetên XML-RPC di vê malperê de neçalak bûne.

en: Y/m/d
ku_TR: r.m.S

en: Yancowinna
ku_TR: Yankowîna

en: Year
ku_TR: Sal

en: Yellow
ku_TR: Zer

en: Yerevan
ku_TR: Erîvan

en: Yes
ku_TR: Erê

en: Yes, take me to my profile page
ku_TR: Erê, Min bibe beşa zanyariyê min

en: Yiddish
ku_TR: Yiddî

en: You are about to approve the following comment:
ku_TR: Tu dike vê şiroveyê bipejirênê:

en: You are about to delete the following comment:
ku_TR: Tu dike vê şiroveyê jêbibe:

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ku_TR: Tu dixwazî girêdana '%s' jê bibî.
      'Betal' jibo rawestandinê, 'Temam' ji bo jêbirinê

en: You are about to mark the following comment as spam:
ku_TR: Hûn wê şiroveyê wek nexwestî nîşan dikin:

en: You are about to move the following comment to the Trash:
ku_TR: Tu dike vê şiroveyê barbike jêbirdankê:

en: You are about to permanently delete these items from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ku_TR: Hûn dixwazin vê hêmanê hemîşeyî ji malpera xwe jê bibin.
     ev kiryar êdî venagere.
     ji bo rawestanê 'betal:, ji bo jêbirinê 'OK'.

en: You are about to permanently delete this item from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ku_TR: Hûn dixwazin vê hêmanê hemîşeyî ji malpera xwe jê bibin.
     ev kiryar êdî venagere.
     ji bo rawestanê 'betal:, ji bo jêbirinê 'OK'.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ku_TR: Tu dikî van hêmanan jê bibî.
     Ji bo sekinandinê bitikîne 'Betal bike', an ji bo jêbirinê bitikîne 'OK'ê.

en: You are attempting to log out of %s
ku_TR: Hûn niha ji malperê derdikevin %s

en: You are browsing %s
ku_TR: A ku niha lê digerê: %s

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
ku_TR: Tu nika %1$s arşîvên bloxê dinêrî, ji bo %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
ku_TR: Tu niha %1$s arşîvên blokê dinêrê ji bo %2$s rojan.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
ku_TR: Tu nika %1$s arşîvên bloxê dinêrî, ji bo %2$s salan.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
ku_TR: Aniha hûn di arşîva %s de ne.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
ku_TR: Hûn niha di arşîva kategoriya %s de digerin.

en: You are currently running the latest version of WordPress available, keep it up!
ku_TR: Vêga tu guhertoya herî dawî a li berdest ya WordPressê bi kar tînî, wiha bidomîne!

en: You are customizing %s
ku_TR: Hûn malepra %s taybet dikin

en: You are not currently logged in.
ku_TR: Niha hûn derbas nebûne.

en: You are now logged out.
ku_TR: Hûn Niha Derketine.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
ku_TR: Hûn şiroveya xwe gelekî zû dişînin. Hinekî hêdîka.

en: You are probably offline.
ku_TR: Dibe ku hûn derxetbin.

en: You are updating a theme. Be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
ku_TR: Win rûkarê hildem dikin. Beriya vê ji xwe bawer bin ku we <a href="%s">pelge û danegeha xwe li deverekê tomar kirina</a>.

en: You are using a browser that does not have Flash player enabled or installed. Please turn on your Flash player plugin or download the latest version from https://get.adobe.com/flashplayer/
ku_TR: Tu gerokeke ku flaş lê nebarkirî an neçalakandî bi kar tîne. Ji kerema xwe pêveka flaşê biçalakênin an jî ji navnîşana malpera fermî https://get.adobe.com/flashplayer/ guhertoya dawîn dabar bikin û biçalekênin

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
ku_TR: Hûn dikarin nihêniya xwe biguherin. Pişkokên kurterêkan vekin, şêwazên rengan karin biguherin, edîtora pêşçav dikarin bigrin û hîna gelik tiştên dîtir hun dikarin bikin. Amêrên jor bi navê kevin amêrê rêvebiriyê di rûyê pêş de jî hun dikarin bigrin lê di şaşeya rêvebiriyê de nayête girtin.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two Pages. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
ku_TR: Tu dikarî bibijêrî ku di Serrûpela malpera te de çi were xuyan. Ew dikare bibe wek rêza eks ya kronolojîkî (mîna blogeke klasîk) an wek rûpeleke stabîl/statîk. Ji bo avakirina serrûpelekî statîk, divê tu pêşî du Rûpelan çêbikî. Yek ji wan wê bibe serrûpel, ûy ên jî wê bibe cihê ku şandiyên te werin nîşandan.

en: You can find more details and make changes on the Plugins screen.
ku_TR: Tu dikarî li ser ekrana Pêvekan hûrgiliyên bêhtir bibinî û guhertinan bikî.

en: You can find more details and make changes on the Themes screen.
ku_TR: Tu dikarî li ser ekrana Rûkaran hûrgiliyên bêhtir bibinî û guhertinan bike.

en: You can navigate to other pages on your site while using the Customizer to view and edit the widgets displayed on those pages.
ku_TR: Gava Taybetkerê bi kar tînî ji bo dîtin û guherandina alavokên ku li ser wan rûpelan tên nîşandan dikarî li herî rûpelên din û werî.

en: You can see all comments on this post here:
ku_TR: Dikarin hemû şiroveyên vê nivîsê li vir bibînin:

en: You can see all pingbacks on this post here:
ku_TR: Dikarin hemû vegerpîngên vê nivîsê li vir bibînin:

en: You can see all trackbacks on this post here:
ku_TR: Dikarin hemû veşopandinên vê nivîsê li vir bibînin:

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
ku_TR: Bi pel bişkoka pelgeyekî medyayê serve zêdeke win dikarin pelgeyeke medyayê(Wêne, Deng, Pelge, Vîdeo) hilbarbikin û li serê zêde bikin. Hûn dikarin pelge û wêneyên ku tevlî beşa pelgeyên medyayê bûne hilbijêrin, pelgeyên nû hilbarbikin û dikarin van teclî nivîs û pelan bikin. Bo galeriyeke wêneyan çêbikin, wêneyan hilbijêrin û pêl &#8220;Geleriyeke Nû Çêke&#8221; bike.

en: You cannot change this later.
ku_TR: Paşê tu nikare vê biguherînî.

en: You cannot reply to a comment on a draft post.
ku_TR: Hûn nikarin li reşnivîsekê şiroveyê bikin.

en: You cannot use port numbers such as %s.
ku_TR: Tu nikare hejmarên portê yên wekî %s bi kar bîne.

en: You cannot use that email address to signup. There are problems with them blocking some emails from WordPress. Please use another email provider.
ku_TR: Hûn nikarin bi vê navnîşana epeyamê  bibin endam. Birrek ji dabînkerên xizmetên epeyamê, enameyên ku em dişînin asteng dikin. Ji kerema xwe dabînkerek din ê  xizmetên epeyamê biceribîne.

en: You did not enter a category name.
ku_TR: Hûn navê kategorîyekê neketinê.

en: You have %1$s and %2$s.
ku_TR: %1$s û %2$s xwedîyê wêne.

en: You have attempted to queue too many files.
ku_TR: We hewl da gelek dosyan tevlî rêzê bikin.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%1$s">homepage</a> or <a href="%2$s">log in</a> using your username and password.
ku_TR: Tu tevlî vê malperê bûyî. Jkx serdana <a href="%1$s">makerûpelê</a> bike an bi navê xwe yê bikarîneriyê û pêborîna xwe <a href="%2$s">têkeve</a>.

en: You have logged in successfully.
ku_TR: Bi awayekî serkeftî têketine

en: You have plugins waiting to be updated
ku_TR: Pêvekên te yên li benda hildemandinê hene

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
ku_TR: Te di arşîvên blogê yên %1$s de li <strong>&#8216;#;%2$s&#8217;#;</strong> geriya. Ger te di van lêgerînan de ti tiştî peyda nekiribe, tu dikarî yek ji van lînkan biceribînî.

en: You have themes waiting to be updated
ku_TR: Rûkarên te yên li benda hildemandinê hene

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
ku_TR: We hemû qada terxankirî ji bo malpera xwe bi kar înaye. Jkx berî lêbarkirinê hindek dosyên berê jê bibe.

en: You may only upload 1 file.
ku_TR: Win dikarin tenê pelgeyekê hilbarbikin.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
ku_TR: Ji bo ku hun şirove bikin divê hun <a href="%s">têkevin pergalê</a>.

en: You must provide a valid email address.
ku_TR: Divê hûn epeyameke derbastar binivîsin.

en: You must supply a future date to schedule.
ku_TR: Ji bo plankirinê divê dîrokeke dema bê derbas bikin.

en: You need a higher level of permission.
ku_TR: Divê asta îzina we bilindtir be.

en: You should back up your existing %1$s and %2$s files.
ku_TR: Divê hûn pelên %1$s û %2$s yên heyî yedek bikin.

en: You should back up your existing %s file.
ku_TR: Divê hûn dosyaya xwe ya %s yedek bikin

en: You should consider changing your site domain to %1$s before enabling the network feature. It will still be possible to visit your site using the %3$s prefix with an address like %2$s but any links will not have the %3$s prefix.
ku_TR: Pêşniyaz dikin ku berî taybetiya torê biçalakîne navnîşana(url) malpera xwe weke %1$s biguherînin. Malpera we bi navnîşana %3$s xwedî pêşgire, win dikarin bi navnîşana %2$s herin serdana malpera xwe  lê girêdanên xwedî pêşgira %3$s naxebite.

en: You should remove inactive plugins
ku_TR: Divê tu pêvekên neçalak rake

en: You should remove inactive themes
ku_TR: Divê tu rûkarên neçalak rake

en: You would have received an email because of this.
ku_TR: Dibe ku te ji ber vê epeyamek wergirtibe.

en: You&#8217;ll create a menu, assign it a location, and add menu items like links to pages and categories. If your theme has multiple menu areas, you might need to create more than one.
ku_TR: Tu yê menuyekê çêkî, wê tayînê lokasyonekî bikî, û hêmanên menuyê tên wek lînkên rûpelan an kategoriyan tevlî bikî. Ger rûkara te xwediyê ji yekî zêdetir qadên menuyê be, dibe ku îhtiyaciya te bi çêkirina ji yekî zêdetir çêbe.

en: Your %s file contains only core WordPress features.
ku_TR: Pelgeya te ya %s tenê taybetmendiyên WordPressê yên dendikî dihewîne.

en: Your Email
ku_TR: Epeyama Te

en: Your MariaDB version supports utf8mb4.
ku_TR: Guhertoya te ya MariaDB piştgiriya utf8mb4 dike.

en: Your MySQL version supports utf8mb4.
ku_TR: Guhertoya te ya MySQL piştgiriya utf8mb4 dike.

en: Your Sites
ku_TR: Malpêren we

en: Your blogroll
ku_TR: Blogrolla Te

en: Your browser cannot upload files
ku_TR: Geroka we nikare dosyayan lê bar bike

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
ku_TR: Geroka we nikare bi awayekî rasterast rûnûsgehê bi dext bixîne. Jkx kurterêyên textekilîdê an vebijêrka sererastkirinê di geroka xwe de bi kar bînin.

en: Your browser is out of date!
ku_TR: Geroka we pir kevin bûye!

en: Your chosen password.
ku_TR: Şîfreya ku we bijartiye.

en: Your comment is awaiting moderation.
ku_TR: Şiroveya we li hêviya çavdêriyêye.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
ku_TR: Şiroveya te li benda pejirandinê ye. Ev pêşdîtinek e, dema şiroveya te bê pejirandin dê bê dîtin.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
ku_TR: Navnîşana epeyama te hêj nehatiye nûkirin. Ji kerema xwe hatdanka %s kontrol bike ji bo epeyama pejirandinê.

en: Your email address will not be published.
ku_TR: Epeyama we nayê weşandin.

en: Your email address.
ku_TR: Navnîşana epeyama te.

en: Your homepage displays
ku_TR: Nîşandana makerûpelê

en: Your latest posts
ku_TR: Nivîsên we yên dawîn

en: Your new password for %s is:
ku_TR: Peyvporîna we ya nû bo %s :

en: Your password has been reset.
ku_TR: Peyvborîna te hate vesaz kirin.

en: Your plugins are all up to date
ku_TR: Hemû pêvekên te hildem in

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
ku_TR: Beşa we di derbarê we de(Beşa we) û di derbarê bikaranîna Rewanbêj de zanyariya hilbijartinên kesane digrê nava xwe.

en: Your session has expired. Please log in to continue where you left off.
ku_TR: Wextê session a te xelas bû. Ji kerema xwe carek din  têkeve.

en: Your site can communicate securely with other services
ku_TR: Malpera te dikare bi xizmetên din re bi awayekî ewle têkilî deyne

en: Your site has %d active plugin, and it is up to date. | Your site has %d active plugins, and they are all up to date.
ku_TR[0]: Li ser malpera te %d pêveka çalak heye û ew jî hildem e.
ku_TR[1]: Li ser malpera te %d pêvekên çalak hene û ew jî hildem in.

en: Your site has %d inactive plugin. | Your site has %d inactive plugins.
ku_TR[0]: %d Pêveka neçalak li ser malpera te heye.
ku_TR[1]: %d Pêvekên neçalak li ser malpera te henin.

en: Your site has %d installed theme, and it is up to date. | Your site has %d installed themes, and they are all up to date.
ku_TR[0]: Li ser malpera te %d rûkara sazkirî heye û ew jî hildem e.
ku_TR[1]: Li ser malpera te %d rûkarên sazkirî hene û ew jî hildem in.

en: Your site has %d plugin waiting to be updated. | Your site has %d plugins waiting to be updated.
ku_TR[0]: Li ser malpera te %d pêvek li benda hildemandinê ye.
ku_TR[1]: Li ser malpera te %d pêvek li benda hildemandinê ne.

en: Your site has %d theme waiting to be updated. | Your site has %d themes waiting to be updated.
ku_TR[0]: Li ser malpera te %d rûkar li benda hildemandinê ye.
ku_TR[1]: Li ser malpera te %d rûkar li benda hildemandinê ne.

en: Your site has 1 active plugin, and it is up to date.
ku_TR: Pêvekek çalak li ser malapera te heye û ew hilmdem e.

en: Your site has 1 installed theme, and it is up to date.
ku_TR: Rûkarek sazkirî li ser malpera te heye û ew hildem e.

en: Your site has critical issues that should be addressed as soon as possible to improve its performance and security.
ku_TR: Bo performans û ewlehiya malpera xwe zêde bikin di demeke nêz de hin pirsgirêkên ku hûn divê çareser bikin hene.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which should be updated.
ku_TR: Malpera we guhertoyek kevn a PHP (%s) dimeşîne, ku divê were nû kirin.

en: Your site is set to display errors to site visitors
ku_TR: Malpera te ji bo çewtiyan bi mêvanên malperê re bide xuyakirin, hatiye sazkirin

en: Your site is unable to communicate securely with other services
ku_TR: Malpera te nikare bi xizmetên din re bi awayekî ewle têkilî deyne

en: Your site is unable to reach WordPress.org at %1$s, and returned the error: %2$s
ku_TR: Malpera te ji ser navnîşana %1$s negihîşt WordPress.orgê û çewtî vegerand: %2$s

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
ku_TR: Şandeyên herî dawî yên malpera&#8217;s we.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
ku_TR: Şiroveyên herî dawî yên malpera&#8217;s we.

en: Your theme can display menus in %s location. | Your theme can display menus in %s locations.
ku_TR[0]: Rûkara we dikare menûyan di %s şûnî de nîşan bide.

en: Your theme can display menus in %s location. Select which menu you would like to use. | Your theme can display menus in %s locations. Select which menu appears in each location.
ku_TR[0]: Rûkara we dikare menûyan di pozisiyona %s de nîşan bide. Kîjan menûya ku dixwazî bi kar bînî hilbijêre.

en: Your theme can display menus in one location.
ku_TR: Rûlara we dikare menûyan di şûnekê de nîşan bide.

en: Your theme can display menus in one location. Select which menu you would like to use.
ku_TR: Rûkara we menuyan dikarê tenê li derêkê bidê xwuyakirin. Ji kerema xwe menuya ku hûn dixwazin bikarbînin hilbijêrin.

en: Your theme has %s other widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s other widget areas, but this particular page does not display them.
ku_TR[0]: Rûkara we xwedî %s qad din a pêvekan e, lê di vî pelî de&#8217;t nayê xwuyakirin.
ku_TR[1]: Rûkara we xwedî %s qadên din ên pêvekan e, lê di vî pelî de&#8217;t nayê xwuyakirin.

en: Your theme has %s widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s widget areas, but this particular page does not display them.
ku_TR[0]: Rûkara we xwedî %s qada pêvekêye, lê di vî pelî de&#8217;t  nayê xwuyakirin.
ku_TR[1]: Rûkara we xwedî %s qadên pêvekan e lê di vî pelî de&#8217;t  nayên xwuyakirin.

en: Your theme has 1 other widget area, but this particular page does not display it.
ku_TR: Rûkara we xwedî qadak din a pêvekan e, lê di vî pelî de&#8217;t  nayê xwuyakirin.

en: Your theme has 1 widget area, but this particular page does not display it.
ku_TR: Rûkara we xwedî 1 qada pêvekan e, lê di vî pelî de&#8217;t nayê xwuyakirin.

en: Your themes are all up to date
ku_TR: Hemû rûkarên te hildem in

en: Your timezone is set to %1$s (%2$s), currently %3$s (Coordinated Universal Time %4$s).
ku_TR: Navçedema we li ser %1$s (%2$s) saz bûye, niha %3$s (dema hevaheng ya cîhanî %4$s).

en: Your timezone is set to %1$s (Coordinated Universal Time %2$s).
ku_TR: Navçedema we li ser %1$s saz bûye (dema hevaheng ya cîhanî %2$s).

en: Your translations are all up to date.
ku_TR: Hemû wergerên te hildem in.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
ku_TR: Navê we yê Endamtiyê nayê guhertin, lê hun dikarin malikên dîtir bikar bînin navê xwe yê rastî biguherin an jî navê xwe yê ku hun bikartînin bigrine nav û tiştê hun dixwazin di nivîsan de pêşan bidin.

en: Your version of WordPress (%s) is up to date
ku_TR: Guhertoya WordPressa (%s) we hildemandiye

en: Your website does not use HTTPS
ku_TR: Malpera te HTTPSyê bikar nayênê

en: Your website is using an active HTTPS connection
ku_TR: Malpera te girêdaneke HTTPSê ya çalak bi kar tîne.

en: Zambezi
ku_TR: Zambezî

en: Zambia
ku_TR: Zambîya

en: Zaporozhye
ku_TR: Zaporojî

en: Zimbabwe
ku_TR: Zîmbabve

en: Zulu
ku_TR: Zûlû

en: Zurich
ku_TR: Zûrîh

en: [%1$s] Action Confirmed: %2$s
ku_TR: [%1$s] çalakî tesdîq bû: %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
ku_TR: [%1$s] Şîrove: "%2$s"

en: [%1$s] Confirm Action: %2$s
ku_TR: [%1$s] Çalakiyê bipejirêne: %2$s

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
ku_TR: [%1$s] Vegerpîng: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
ku_TR: [%1$s] Ji kerema xwe kontrol bike: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
ku_TR: [%1$s] Veşopandin: "%2$s"

en: [%s] Admin Email Changed
ku_TR: [%s] E-peyama rêvebir hat guhartin

en: [%s] Background Update Failed
ku_TR: [%s] Hildema Paşrûyê bi Serneket

en: [%s] Background Update Finished
ku_TR: [%s]  Hildema Paşrûyê Qediya

en: [%s] Email Change Request
ku_TR: [%s] Daxwaza guhartina e-peyamê

en: [%s] Email Changed
ku_TR: [%s] E-peyam hat guhartin

en: [%s] Erasure Request Fulfilled
ku_TR: [%s] daxwaza jêbirinê pêk hat

en: [%s] Login Details
ku_TR: [%s] Hûrgiliyên Têketinê

en: [%s] Network Admin Email Change Request
ku_TR: [%s] Daxwaza guhartina E-peyama rêvebirê torê

en: [%s] Network Admin Email Changed
ku_TR: [%s] E-peyama rêvebirê torê hat guhartin

en: [%s] New Admin Email Address
ku_TR: [%s] navnîşana nû ya epeyamê Serve Zêdeke

en: [%s] New Site Created
ku_TR: [%s] Malpera Nû Hate Afirandin

en: [%s] New User Registration
ku_TR: [%s] Tomara Endamê Nû

en: [%s] Password Changed
ku_TR: [%s] Peyvborîn Guherî

en: [%s] Password Reset
ku_TR: [%s] Derbaspeyvê Vêsazke

en: [%s] Your Site is Experiencing a Technical Issue
ku_TR: [%s] Malpera we pirsgirêkek teknîkî dibînê

en: [Pending]
ku_TR: [Benda Erêkirinê]

en: [block rendering halted]
ku_TR: [avakirina blokê hate rawestandin]

en: [deleted]
ku_TR: [jêbirî]

en: acquaintance
ku_TR: nas

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
ku_TR: Girêdan

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
ku_TR: Medya

[ctx: add new from admin bar]
en: Page
ku_TR: Pel

[ctx: add new from admin bar]
en: Post
ku_TR: Şande

[ctx: add new from admin bar]
en: User
ku_TR: Bikarhêner

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
ku_TR: Nû

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
ku_TR: Şîn

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
ku_TR: Qehwe

[ctx: admin color scheme]
en: Default
ku_TR: Jixweber

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
ku_TR: Ektoplazma

[ctx: admin color scheme]
en: Light
ku_TR: Ronî

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
ku_TR: Nîvê şevê

[ctx: admin color scheme]
en: Modern
ku_TR: Nûjen

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
ku_TR: Okyanûs

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
ku_TR: Berbang

[ctx: admin menu]
en: All Links
ku_TR: Hemû girêdan

en: am
ku_TR: bn

en: another web address of mine
ku_TR: navnîşana interneta min ya din

[ctx: attachment filter]
en: Trash
ku_TR: Jêbirdank

[ctx: author archive title prefix]
en: Author:
ku_TR: Nivîskar:

[ctx: auto preload]
en: Auto
ku_TR: Jixweber

[ctx: block category]
en: Design
ku_TR: Sewirandin

[ctx: block category]
en: Embeds
ku_TR: Hedimandî

[ctx: block category]
en: Media
ku_TR: Medya

[ctx: block category]
en: Text
ku_TR: Nivîs

[ctx: block category]
en: Theme
ku_TR: Rûkar

[ctx: block category]
en: Widgets
ku_TR: Alavok

[ctx: block style]
en: Default
ku_TR: Jixweber

[ctx: block title]
en: Embed
ku_TR: binaxbike

[ctx: bulk action]
en: Add Site | Add Sites
ku_TR[0]: Malperê Tevîbike

[ctx: button label]
en: Convert to link
ku_TR: Veguherîne girêdanê

[ctx: button label]
en: Embed
ku_TR: binaxbike

[ctx: button label]
en: Try again
ku_TR: Dîsa Biceribîne

en: by
ku_TR: Ji alîyê

en: by %s
ku_TR: Çêker %s

en: cURL version
ku_TR: Guhertoya cURL

en: cURL version.
ku_TR: Guhertoya cURL

[ctx: categories]
en: Most Used
ku_TR: Herî Zêde Bikarhatî

[ctx: category archive title prefix]
en: Category:
ku_TR: Beş:

en: child
ku_TR: Zarok

en: close tags
ku_TR: Etîketan bigire

en: co-resident
ku_TR: ji heman cîh

en: co-worker
ku_TR: hevkar

en: colleague
ku_TR: hevkarbend

[ctx: color]
en: Default: %s
ku_TR: Jixweber: %s

[ctx: color scheme]
en: Dark
ku_TR: Tarî

[ctx: color scheme]
en: Light
ku_TR: Ronîkirî

[ctx: column name]
en: Comment
ku_TR: Şirove

[ctx: column name]
en: Date
ku_TR: Dîrok

[ctx: column name]
en: File
ku_TR: Pelge

[ctx: column name]
en: Title
ku_TR: Sernivîs

[ctx: column name]
en: Uploaded to
ku_TR: Ciyê hilbarkirinê

[ctx: comment]
en: Mark as spam
ku_TR: Ya nayê xwestin destnîşan bike

[ctx: comment]
en: Not Spam
ku_TR: Ne ya ku nayê xwestine

[ctx: comment]
en: Not spam
ku_TR: Ne ya ku nayê xwestine

[ctx: comment]
en: Permalink:
ku_TR: Giredana Mayende:

[ctx: comment status]
en: Approved
ku_TR: Pejirandî

[ctx: comment status]
en: Closed
ku_TR: Girtî

[ctx: comment status]
en: Open
ku_TR: Vekirî

[ctx: comment status]
en: Pending
ku_TR: Hilawîstî

[ctx: comment status]
en: Trash
ku_TR: Jêbirdank

en: comments
ku_TR: Şirove

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Hemû <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Hemû <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Çalak <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Çalak <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Rawestayî <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Rawestayî <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Nexwestî <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Nexwestî <span class="count">(%s)</span>

en: contact
ku_TR: têkilî

en: copied!
ku_TR: Hat kopîkirin!

en: crush
ku_TR: Dilgirtin

en: current
ku_TR: Derbasadar

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
ku_TR: Berî niha hatiya hilbarkirin

[ctx: custom headers]
en: Suggested
ku_TR: Pêşniyarkirî

[ctx: customizer changeset action/button label]
en: Schedule
ku_TR: Demsaz bike

[ctx: customizer changeset status]
en: Scheduled
ku_TR: Demsazkirî

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
ku_TR: jê Fê, Y

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s %3$s
ku_TR: %1$s li ser %2$s %3$s

en: date
ku_TR: dîrok

[ctx: date archive title prefix]
en: Day:
ku_TR: Roj:

[ctx: date archive title prefix]
en: Month:
ku_TR: Meh:

[ctx: date archive title prefix]
en: Year:
ku_TR: Sal:

[ctx: decline months names: on or off]
en: off
ku_TR: on

[ctx: default site language]
en: Site Default
ku_TR: Jixwebera malperê

[ctx: directly add the only allowed block]
en: Add %s
ku_TR: %s'ê tevlî bike

en: document
ku_TR: Pelge

en: domain
ku_TR: Navpel

en: download
ku_TR: Dabarke

en: ebook
ku_TR: e-pirtûk

[ctx: editor button]
en: Left to right
ku_TR: Ji çepê ber bi rastê ve

[ctx: editor button]
en: Right to left
ku_TR: Ji rastê ber bi çepê ve

[ctx: editor button]
en: Show blocks
ku_TR: Blokan nîşan bide

en: education
ku_TR: Perwerde

[ctx: email "From" field]
en: Site Admin
ku_TR: Rêvebirê Malperê

[ctx: email address]
en: Report generated for
ku_TR: Raporxwaz

en: family
ku_TR: malbat

[ctx: file type group]
en: Archives
ku_TR: Arşîv

[ctx: file type group]
en: Audio
ku_TR: Deng

[ctx: file type group]
en: Video
ku_TR: Vîdyo

[ctx: find/replace]
en: Find
ku_TR: Bibîne

[ctx: find/replace]
en: Next
ku_TR: Pêşve>

[ctx: find/replace]
en: Prev
ku_TR: < Paşve

[ctx: find/replace]
en: Replace
ku_TR: Biguherîne

[ctx: find/replace]
en: Replace all
ku_TR: Gişî biguherîne

[ctx: find/replace]
en: Replace with
ku_TR: Guherîna ligel

[ctx: find/replace]
en: Whole words
ku_TR: Hemû bêje

en: first
ku_TR: Yekem

en: folder
ku_TR: dosya

[ctx: font size name]
en: Huge
ku_TR: Pirmezin

[ctx: font size name]
en: Large
ku_TR: Mezin

[ctx: font size name]
en: Medium
ku_TR: Navîn

[ctx: font size name]
en: Normal
ku_TR: Asayî

[ctx: font size name]
en: Small
ku_TR: Biçûk

[ctx: font weight]
en: Black
ku_TR: Reş

[ctx: font weight]
en: Bold
ku_TR: Qalind

[ctx: font weight]
en: Light
ku_TR: Ronîkirî

[ctx: font weight]
en: Thin
ku_TR: Zirav

en: friend
ku_TR: heval

en: friendship
ku_TR: hevaletî

en: g:i:s a
ku_TR: H:i:s

[ctx: genitive]
en: April
ku_TR: Nîsan

[ctx: genitive]
en: August
ku_TR: Tebax

[ctx: genitive]
en: December
ku_TR: Qanûn

[ctx: genitive]
en: February
ku_TR: Sibat

[ctx: genitive]
en: January
ku_TR: Rêbendan

[ctx: genitive]
en: July
ku_TR: Tîrmeh

[ctx: genitive]
en: June
ku_TR: Hezîran.

[ctx: genitive]
en: March
ku_TR: Adar

[ctx: genitive]
en: May
ku_TR: Gulan

[ctx: genitive]
en: November
ku_TR: Sermawêz

[ctx: genitive]
en: October
ku_TR: Cotmeh

[ctx: genitive]
en: September
ku_TR: Îlon.

en: geographical
ku_TR: ernîgarî

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
ku_TR: Beralîkirina Rastûçepî

en: https://wordpress.org/about/requirements/
ku_TR: https://kmr.wordpress.org/about/requirements/

en: identity
ku_TR: nasname

en: inserter
ku_TR: Tevlîker

en: item %s
ku_TR: Hêman %s

en: items
ku_TR: karmend

en: kin
ku_TR: xizim

en: l, F jS, Y
ku_TR: l, j F Y

[ctx: label]
en: Search for:
ku_TR: Lêgerîn bo:

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
ku_TR: Pêşve:

[ctx: label for button in the audio widget]
en: Add Audio
ku_TR: Deng Tevlîke

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Audio
ku_TR: Dengî sererast bike

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Audio
ku_TR: Dengî biguherîne

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Add Images
ku_TR: Wêne serve zêdeke

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Gallery
ku_TR: Wênedankê serrastke

[ctx: label for button in the image widget]
en: Add Image
ku_TR: Wêne serve zêdeke

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Image
ku_TR: Wêne serrastke

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Image
ku_TR: Vecihkirina wêne

[ctx: label for button in the media widget]
en: Add Media
ku_TR: Medyayê Tevlîke

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Media
ku_TR: Medyayê Serrastke

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Media
ku_TR: Medyayê biguherîne

[ctx: label for button in the video widget]
en: Add Video
ku_TR: Vîdyo Tevlîke

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Video
ku_TR: Vîdeoyê serrastke

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Video
ku_TR: Vecihkirina vîdeoyê

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
ku_TR: Taybet...

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Hide Controls
ku_TR: Kontrolan veşêre

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Show Controls
ku_TR: Kontrolan nîşan bide

[ctx: label for next post link]
en: Next
ku_TR: Pêşve

en: last
ku_TR: dawî

[ctx: link]
en: Add New
ku_TR: Serve Zêdeke

[ctx: link name]
en: Name
ku_TR: Nav

[ctx: links widget]
en: All Links
ku_TR: Hemî girêdan

[ctx: list style]
en: Circle
ku_TR: Gilover

[ctx: list style]
en: Default
ku_TR: Jixweber

[ctx: list style]
en: Disc
ku_TR: Dîsk

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
ku_TR: Alfaya biçûk

[ctx: list style]
en: Lower Greek
ku_TR: Yewnaniya biçûk

[ctx: list style]
en: Lower Roman
ku_TR: Romana biçûk

[ctx: list style]
en: Square
ku_TR: Çargoşe

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
ku_TR: Alfaya mezin

[ctx: list style]
en: Upper Roman
ku_TR: Romana mezin

en: media
ku_TR: Medya

[ctx: media]
en: Remove video track
ku_TR: Parçeyê vîdeoyê rake

[ctx: media item]
en: Edit
ku_TR: Sererast bike

[ctx: media item]
en: Success
ku_TR: Serkeftî

[ctx: media items]
en: Mine
ku_TR: Ya min

[ctx: media modal menu actions]
en: Actions
ku_TR: Çalakî

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
ku_TR: (Sazkariya Derbasdar: %s)

[ctx: menu]
en: Edit
ku_TR: Serrastkirin

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
ku_TR: (Derbasdar: %s)

[ctx: menu locations]
en: (If you plan to use a menu <a href="%1$s" %2$s>widget%3$s</a>, skip this step.)
ku_TR: (Heger tu dixwazê alaveke <a href="%1$s" %2$s>alavokê%3$s</a> bikar bînê vê gavê derbasbike.)

[ctx: menu locations]
en: Here&#8217;s where this menu appears. If you would like to change that, pick another location.
ku_TR: Vaye&#8217; cihê ku wê menu lê were xuyan. Ger&#8217; bixwazî vê biguherînî, cihekî din hilbijêre.

[ctx: menu locations]
en: View All Locations
ku_TR: Dixwazî ku ev menu li ku were xuyan?

[ctx: menu locations]
en: View Location
ku_TR: Cîgehê nîşan bide

[ctx: menu locations]
en: Where do you want this menu to appear?
ku_TR: Dixwazî ku ev menu li ku were xuyan?

en: met
ku_TR: hevdîtin

[ctx: meta name]
en: Name
ku_TR: Nav

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
ku_TR: (etîket tune)

en: moved to the Trash.
ku_TR: Barî jêbirdankê bû.

en: movie
ku_TR: Dîmen

en: muse
ku_TR: Fikar

en: music
ku_TR: mûzîk

[ctx: name]
en: Unknown
ku_TR: Nenas

[ctx: nav menu home label]
en: Home
ku_TR: Destpêk

en: neighbor
ku_TR: cîran

en: newer
ku_TR: nûtir

[ctx: next set of posts]
en: Next
ku_TR: Pêşve

en: no title
ku_TR: bêsernav

[ctx: no user roles]
en: None
ku_TR: Nîne

en: none
ku_TR: nîne

[ctx: noun]
en: Comment
ku_TR: Şirove

[ctx: noun]
en: Trash
ku_TR: Jêbirdank

en: number_format_decimal_point
ku_TR: .

en: number_format_thousands_sep
ku_TR: ,

en: of
ku_TR: ,

en: older
ku_TR: kevintir

en: or <a href="%s">create a new menu</a>. Do not forget to save your changes!
ku_TR: an jî <a href="%s">menuyeke nû biafirîne</a>. Ji bîr nekî guhertinan tomar bikî!

[ctx: page]
en: Add New
ku_TR: Nû Tevlîke

[ctx: page]
en: Featured image
ku_TR: Wêneyê bijartî

[ctx: page]
en: Remove featured image
ku_TR: Wêneya pêşderketî jê bibe

[ctx: page]
en: Set featured image
ku_TR: Wekî wêneyeke bijarde qeyd bike

[ctx: page]
en: Use as featured image
ku_TR: Wekî wêneyeke pêşderketî bi kar bîne

[ctx: page label]
en: Front Page
ku_TR: Pelê Berpêş

[ctx: page label]
en: Posts Page
ku_TR: Rûpelê Şandeyan

[ctx: page label]
en: Privacy Policy Page
ku_TR: Rûpela Polîtîkaya Nihêniyê

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
ku_TR: %1$s / %2$s

en: parent
ku_TR: dê-bav

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
ku_TR: Li hev nayê

[ctx: password strength]
en: Medium
ku_TR: Navîn

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
ku_TR: Hêza peyvborînê nediyar e

[ctx: password strength]
en: Strong
ku_TR: Zor

[ctx: password strength]
en: Very weak
ku_TR: Pir lewaz

[ctx: password strength]
en: Weak
ku_TR: Lewaz

[ctx: personal data group label]
en: About
ku_TR: Derbar

en: photo
ku_TR: Wêne

en: physical
ku_TR: fîzîkî

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
ku_TR: Lê bigere &hellip;

[ctx: playlist item title]
en: &#8220;%s&#8221;
ku_TR: &#8220;#;%s&#8221;

[ctx: plugin]
en: Active
ku_TR: Çalak

[ctx: plugin]
en: Cannot Install
ku_TR: Nayê Sazkirin

[ctx: plugin]
en: Current
ku_TR: Derbasadar

[ctx: plugin]
en: Install %s
ku_TR: Sazkirin %s

[ctx: plugin]
en: Install %s now
ku_TR: %syê niha  sazbike

[ctx: plugin]
en: Replace current with uploaded
ku_TR: Ya heyî bi ya hate hilbarkirin re biguherîne

[ctx: plugin]
en: Uploaded
ku_TR: Hilbarkirî

en: pm
ku_TR: pn

en: poetry
ku_TR: helbest

en: post | posts
ku_TR[0]: Şande

[ctx: post]
en: Add New
ku_TR: Nû Li Serê Zêdeke

[ctx: post]
en: Featured image
ku_TR: Wêneyê bijartî

[ctx: post]
en: Remove featured image
ku_TR: Wêneya pêşderketî jê bibe

[ctx: post]
en: Set featured image
ku_TR: Wekî wêneyeke bijarde qeyd bike

[ctx: post]
en: Use as featured image
ku_TR: Wekî wêneyeke pêşderketî bi kar bîne

[ctx: post action/button label]
en: Schedule
ku_TR: Demsazkirî

[ctx: post format]
en: Formats
ku_TR: Teşe

[ctx: post format archive title]
en: Asides
ku_TR: Kêlekbend

[ctx: post format archive title]
en: Audio
ku_TR: Deng

[ctx: post format archive title]
en: Chats
ku_TR: Gotûbêj

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
ku_TR: Galerî

[ctx: post format archive title]
en: Images
ku_TR: Wêne

[ctx: post format archive title]
en: Links
ku_TR: Girêdan

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
ku_TR: Jêgirtin

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
ku_TR: Rewş

[ctx: post format archive title]
en: Videos
ku_TR: Vîdeo

[ctx: post password form]
en: Enter
ku_TR: Derbasbe

[ctx: post status]
en: Customization Draft
ku_TR: Taybetkirina Reşnivîsê

[ctx: post status]
en: Draft
ku_TR: Reşnivîs

[ctx: post status]
en: Password protected
ku_TR: Parastina bi peyvborînê

[ctx: post status]
en: Pending
ku_TR: Li bendê

[ctx: post status]
en: Private
ku_TR: Taybet

[ctx: post status]
en: Published
ku_TR: Hat weşandin

[ctx: post status]
en: Scheduled
ku_TR: Hat demsazkirin

[ctx: post status]
en: Sticky
ku_TR: Zelîqokî

[ctx: post status]
en: Trash
ku_TR: Çop

[ctx: post type archive title prefix]
en: Archives:
ku_TR: Arşîv:

[ctx: post type general name]
en: Changesets
ku_TR: Komên guhertinê

[ctx: post type general name]
en: Media
ku_TR: Medya

[ctx: post type general name]
en: Pages
ku_TR: Pel

[ctx: post type general name]
en: Posts
ku_TR: Şande

[ctx: post type singular name]
en: Changeset
ku_TR: Koma guherînê

[ctx: post type singular name]
en: Page
ku_TR: Pel

[ctx: post type singular name]
en: Post
ku_TR: Şande

en: posts
ku_TR: Peyam

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Hemû <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Hemû <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Ya Min <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Yên Min<span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Zeliqandî<span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Zeliqandî<span class="count">(%s)</span>

[ctx: previous set of posts]
en: Previous
ku_TR: Berî vê

en: professional
ku_TR: şehreza

en: rel:
ku_TR: pêvendî:

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
ku_TR: Neçalak bike

[ctx: request status]
en: Completed
ku_TR: Temambûyî

[ctx: request status]
en: Confirmed
ku_TR: Pejirandî

[ctx: request status]
en: Failed
ku_TR: Serneketî

[ctx: request status]
en: Pending
ku_TR: Hilawîstî

[ctx: requests]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Hemû <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Hemû <span class="count">(%s)</span>

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
ku_TR: j F Y @ H:i:s

[ctx: revisions]
en: Browse
ku_TR: Gerok

en: romantic
ku_TR: romantîk

[ctx: sample permalink base]
en: archives
ku_TR: berhevdank

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
ku_TR: sandeya-minak

en: sample-page
ku_TR: rupele-minak

en: scale height
ku_TR: Pîveka bilindîyê

en: search
ku_TR: Lêgerîn

[ctx: settings screen]
en: General
ku_TR: Giştî

[ctx: short (~12 characters) label for hide controls button]
en: Hide Controls
ku_TR: Kontrolan Veşêre

en: sibling
ku_TR: xwuşk-bira

[ctx: single horizontal line]
en: Row
ku_TR: Rêz

[ctx: site]
en: &larr; Go to %s
ku_TR: &larr; Here %s

[ctx: site]
en: Mark as spam
ku_TR: Wekî Nexwestî nîşan bike

[ctx: site]
en: Not Spam
ku_TR: Ne Nexwestî ye

[ctx: site]
en: Not spam
ku_TR: Ne Nexwestî ye

[ctx: site]
en: Public
ku_TR: Giştî

[ctx: site]
en: Registered
ku_TR: Tomarkirî

[ctx: site]
en: Spam
ku_TR: Nexwestî

[ctx: sites]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Hemû <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Hemû <span class="count">(%s)</span>

[ctx: sites]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Nexwestî <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Nexwestî <span class="count">(%s)</span>

en: social
ku_TR: Civakî

[ctx: spellcheck]
en: Finish
ku_TR: Biqedîne

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
ku_TR: Nebîne

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
ku_TR: Hemûyan Nebîne

en: spouse
ku_TR: heval

en: styles
ku_TR: Şêwaz

en: sub item
ku_TR: Binhêman

[ctx: submit button]
en: Search
ku_TR: Lêgerîn

en: sweetheart
ku_TR: şêrînamin

[ctx: table body]
en: Body
ku_TR: Naverok

[ctx: table cell]
en: Cell
ku_TR: Şane.

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
ku_TR: Tune

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
ku_TR: Berfirehî

[ctx: table footer]
en: Footer
ku_TR: Binmalper

[ctx: table header]
en: Header
ku_TR: Sermalper

[ctx: tag archive title prefix]
en: Tag:
ku_TR: Nîşank:

[ctx: tags]
en: Most Used
ku_TR: Herî Zêde Bikarhatî

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
ku_TR: Kategorî

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
ku_TR: Nîşank

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
ku_TR: Kategorî

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
ku_TR: Nîşank

[ctx: term name]
en: Name
ku_TR: Nav

en: text direction
ku_TR: berê nivîsê

[ctx: theme]
en: Activate &#8220;%s&#8221;
ku_TR: Çalak &#8220;%s&#8221;

[ctx: theme]
en: Active
ku_TR: Çalak

[ctx: theme]
en: Active:
ku_TR: Çalak:

[ctx: theme]
en: Change
ku_TR: Guhertin

[ctx: theme]
en: Customize %s
ku_TR: Taybetkarî %s

[ctx: theme]
en: Delete %s
ku_TR: Rûkara %s jê bibe

[ctx: theme]
en: Installed
ku_TR: Sazkirî.

[ctx: theme]
en: Live Preview %s
ku_TR: Pêşdîtina Zindî %s

[ctx: theme]
en: Previewing:
ku_TR: Pêşdîtin:

[ctx: theme]
en: Replace active with uploaded
ku_TR: Ya heyî bi ya hate hilbarkirî biguherîne

[ctx: theme]
en: Update %s now
ku_TR: %s hildemîne

[ctx: theme]
en: Uploaded
ku_TR: Hilbarkirî

[ctx: theme]
en: View Theme Details for %s
ku_TR: Ji bo %s hurguliyên rûkarê bibîne

[ctx: theme author]
en: By %s
ku_TR: Ji aliyê %s ve

[ctx: theme name]
en: Name
ku_TR: Nav

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Hemû <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Hemû <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Neçalak <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Neçalak <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Çalak <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Çalak <span class="count">(%s)</span>

en: uncategorized
ku_TR: Bêbeş

[ctx: user]
en: Mark as spam
ku_TR: Wekî Nexwestî nîşan bike

[ctx: user]
en: Not spam
ku_TR: Ne Nexwestî ye

[ctx: user]
en: Registered
ku_TR: Tomarkirî

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[0]: Hemû <span class="count">(%s)</span>
ku_TR[1]: Hemû <span class="count">(%s)</span>

en: utf8mb4 requires a MariaDB update
ku_TR: utf8mb4 hildemeke MariaDB pêwîsît dike

en: utf8mb4 requires a MySQL update
ku_TR: utf8mb4 hildemeke MySQL pêwîst dike.

en: utf8mb4 requires a newer client library
ku_TR: utf8mb4 pirtûkxaneyeke nûtirîn a rajegir pêwîst dike

[ctx: verb]
en: Clear
ku_TR: Paqij bike

[ctx: verb]
en: Group
ku_TR: Kom Kirin

[ctx: verb]
en: Spam
ku_TR: Ya nayê xwestin

[ctx: verb]
en: Trash
ku_TR: Jêbirdank

[ctx: verb; site]
en: Archive
ku_TR: Arşîvkirin

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
ku_TR: Beralîkirina Serûbinî

en: video
ku_TR: vîdeo

[ctx: video or audio]
en: Length
ku_TR: Dirêjî

[ctx: website URL]
en: At URL
ku_TR: Di URL de

[ctx: website name]
en: For site
ku_TR: Bo malperê

[ctx: widget]
en: Add
ku_TR: Tevlîke

[ctx: widget]
en: Edit
ku_TR: Rastke

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
ku_TR: %1$s Ji bo %2$s

[ctx: yearly archives date format]
en: Y
ku_TR: S

en: Åland Islands
ku_TR: Giravên Ålandê
