WordPress.com - en to lo_LA translation catalogue (2596 entries)

en: "%1$s" by %2$s.
lo_LA: "%1$s" ​ໂດຍ %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
lo_LA: "%1$s" ຈາກ %2$s ໂດຍ %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
lo_LA: "%1$s" ຈາກ %2$s.

en: % Comments
lo_LA: % ຄວາມເຫັນ

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
lo_LA: %1$s %2$s %3$sຫມວດຫມູ່ Feed

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
lo_LA: %1$s %2$s %3$s ຄວາມເຫັນ Feed

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
lo_LA: %1$s %2$s %3$s ປ້າຍກຳກັບ Feed

en: %1$s %2$s Comments Feed
lo_LA: %1$s %2$s ຄວາມເຫັນ Feed

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
lo_LA: %1$s %2$s ຜົນຄົ້ນຫາສຳລັບ &#8220;%3$s&#8221; Feed

en: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s:%5$s
lo_LA: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s : %5$s

en: %1$s (#%2$s)
lo_LA: %1$s (%2$s)

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
lo_LA: %1$s (​ຕັ້ງ​ແຕ່ %2$s; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
lo_LA: %1$s (ຕັ້ງ​ແຕ່ %2$s; ບໍ່​ມີ​ຕົວ​ເລືອກ​ໃຫ້​ໃຊ້)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
lo_LA: %1$s (ຕັ້ງ​ແຕ່ %2$s; ໃຊ້ %3$s ​ແທນ)

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
lo_LA[0]: %1$s ​ຄວາມ​ເຫັນ<span class="screen-reader-text"> ​ເທິງ %2$s</span>

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
lo_LA: %1$s MB (%2$s%%) ຂະ​ໜາດ​ທີ່​ໃຊ້​ໄປ

en: %1$s at %2$s
lo_LA: %1$s ເວລາ %2$s

en: %1$s by %2$s.
lo_LA: %1$s ໂດຍ %2$s.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
lo_LA: %1$s ຖືກ​ເຊົ່າ​ໃຊ້​ງານ. ​ໃຊ້ %2$s ແທນ.

en: %1$s is not of type %2$s.
lo_LA: %1$s ບໍ່ແມ່ນປະເພດຂອງ %2$s.

en: %1$s is not one of %2$s.
lo_LA: %1$s ບໍ່ແມ່ນໜຶ່ງ​ໃນສ່ວນຂອງ %2$s.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
lo_LA: %1$s ແມ່ນພູມໃຈສະເໜີໂດຍ %2$s

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (exclusive)
lo_LA: %1$s ຕ້ອງຢູ່ລະຫວ່າງ %2$d (exclusive) ແລະ %3$d (exclusive)

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (inclusive)
lo_LA: %1$s ຕ້ອງຢູ່ລະຫວ່າງ %2$d (exclusive) ແລະ %3$d (inclusive)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (exclusive)
lo_LA: %1$s ຕ້ອງຢູ່ລະຫວ່າງ %2$d (inclusive) ແລະ %3$d (exclusive)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (inclusive)
lo_LA: %1$s ຕ້ອງຢູ່ລະຫວ່າງ %2$d (inclusive) ແລະ %3$d (inclusive)

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
lo_LA[0]: %1$s ຕອບ​ກັບ​ໄປ​ທີ %2$s

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
lo_LA: %1$s. ​ລາຍ​ການ​ເມ​ນູ %2$d ຂອງ %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
lo_LA: %1$s. ​ເລກ​ທີ່​ລາຍ​ການ​ຍ່ອຍ %2$d ພາຍ​ໃຕ້ %3$s.

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
lo_LA[0]: %d Plugin ອັບເດດ

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
lo_LA[0]: %d Theme ອັບເດດ

en: %d WordPress Update
lo_LA: %d ເວີດເພສຖືກອັບເດດ

en: %d selected
lo_LA: %d ເລືອກ

en: %s (Invalid)
lo_LA: %s (​ໃຊ້​ງານບໍ່​ໄດ້)

en: %s (Pending)
lo_LA: %s (ກຳລັງພິຈາລະນາ)

en: %s <span class="says">says:</span>
lo_LA: %s <span class="says">ເວົ້າວ່າ:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
lo_LA[0]: %s <span class="screen-reader-text">ຄວາມ​ເຫັນ</span>

en: %s Comment | %s Comments
lo_LA[0]: %s ​ຄວາມ​ເຫັນ

en: %s MB Space Allowed
lo_LA: %s MB ​ຂະ​ໜາດ​ທີ່​ອະ​ນຸ​ຍາດ

en: %s Page | %s Pages
lo_LA[0]: %s ​ໜ້າ

en: %s Post | %s Posts
lo_LA[0]: %s ເລື່ອງ

en: %s ago
lo_LA: %s ຜ່ານມາ

en: %s approved | %s approved
lo_LA[0]: %s ຍອມຮັບ

en: %s approved comment | %s approved comments
lo_LA[0]: %s ຄວາມ​ເຫັນ​ທີ່​ອະ​ນຸ​ມັດ

en: %s column | %s columns
lo_LA[0]: %s ​ຄໍ​ລັມ

en: %s comment | %s comments
lo_LA[0]: %s ​ຄວາມ​ເຫັນ

en: %s comment approved. | %s comments approved.
lo_LA[0]: %s ຍອມຮັບ

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
lo_LA[0]: %s ຄວາມເຫັນຖືກໝາຍເປັນສະແປມ

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
lo_LA[0]: %s ຄວາມເຫັນຍ້າຍໄປຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ

en: %s comment permanently deleted. | %s comments permanently deleted.
lo_LA[0]: %s ​ຄວາມ​ເຫັນ​ຖືກ​ລຶບ​ຖາ​ວອນ

en: %s comment restored from the Trash. | %s comments restored from the Trash.
lo_LA[0]: %s ​ຄວາມ​ເຫັນ​ຖືກ​ກູ້​ຄືນ​ຈາກ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ

en: %s comment restored from the spam. | %s comments restored from the spam.
lo_LA[0]: %s ​ຄວາມ​ເຫັນ​ຖືກກອບ​ກູ້​ຈາກ​ສະ​ແປມ

en: %s day | %s days
lo_LA[0]: %s ມື້

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
lo_LA: %s ເກີນ​ຄ່າ​ສູງ​ສຸດ​ຂອງ​ຂະ​ໜາດ​ການ​ອັບ​ໂຫຼດ​ສຳ​ລັບ​ໂຕ​ອັບ​ໂຫຼດຫຼາຍ​ຟາຍ​ເມື່ອ​ທ່ານ​ໃຊ້​ຕົວ​ທ່ອງ​ເວັບ​ຂອງ​ທ່ານ.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
lo_LA: %s ຟາຍເກີນຂະໜາດອັບໂຫຼດສຳລັບເວັບນີ້.

en: %s from now
lo_LA: %s ຈາກນີ້

en: %s has been logged out.
lo_LA: %s ​ໄດ້​ອອກ​ຈາກ​ລະ​ບົບ​ແລ້ວ.

en: %s has been updated.
lo_LA: ອັບ​ເດດ %s ແລ້ວ.

en: %s hour | %s hours
lo_LA[0]: %s ຊົ່ວໂມງ

en: %s is a protected WP option and may not be modified
lo_LA: %s ເປັນຕົວເລືອກເວີດເພສທີ່ຖືກປ້ອງກັນ ແລະ ອາດຈະແກ້ໄຂບໍ່ໄດ້

en: %s is currently editing
lo_LA: %s ກຳ​ລັງ​ແກ້​ໄຂ​ໃນ​ຕອນນີ້

en: %s is not a valid IP address.
lo_LA: %s ເປັນທີ່ຢູ່ IP ທີ່ບໍ່ຖືກຕ້ອງ

en: %s is required to strip image meta.
lo_LA: ຕ້ອງ​ລະ​ບຸ %s ຈຶ່ງ​ສາ​ມາດ​ລຶບ meta ຂອງ​ຮູບ​ໄດ້.

en: %s item | %s items
lo_LA[0]: %s ລາຍ​ການ

en: %s link deleted. | %s links deleted.
lo_LA[0]: %s ລິ້ງຖືກລຶບແລ້ວ

en: %s media file attached. | %s media files attached.
lo_LA[0]: ແນບ %s ໄຟ​ລ໌​​ສື່​ແລ້ວ.

en: %s media file detached. | %s media files detached.
lo_LA[0]: %s ໄຟ​ລ໌​ສື່ບໍ່​ຖືກ​ແນບ.

en: %s media file moved to the Trash. | %s media files moved to the Trash.
lo_LA[0]: %s ​ໄຟ​ລ໌​ສື່​ຖືກ​ຍ້າຍ​ໄປ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ.

en: %s media file permanently deleted. | %s media files permanently deleted.
lo_LA[0]: %s ໄຟ​ລ໌​​ສື່​ຖືກ​ລຶບ​ຖາ​ວອນ​ແລ້ວ.

en: %s media file restored from the Trash. | %s media files restored from the Trash.
lo_LA[0]: %s ​ໄຟ​ລ໌​ສື່​ຖືກ​ກູ້​ຄືນ​ຈາກ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ.

en: %s min | %s mins
lo_LA[0]: %s ນາທີ

en: %s month | %s months
lo_LA[0]: %s ເດືອນ

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
lo_LA[0]: ຍ້າຍ %s ໜ້າ​ໄປ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ​ແລ້ວ.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
lo_LA[0]: %s ໜ້າບໍ່​ຖືກ​ອັບ​ເດດ, ​ມີ​ບາງ​ຄົນ​ກຳ​ລັງ​ແກ້​ໄຂ​ມັນ​ຢູ່.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
lo_LA[0]: %s ຖືກ​ລຶບ​ຢ່າງ​ຖາ​ວອນ​ແລ້ວ.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
lo_LA[0]: ກູ້​ຄືນ %s ໜ້າ​ຈາກ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ​ແລ້ວ.

en: %s page updated. | %s pages updated.
lo_LA[0]: ອັບ​ເດດ %s ໜ້າ.

en: %s pending comment | %s pending comments
lo_LA[0]: %s ​ຄວາມ​ເຫັນ​ທີ່​ລໍ​ຖ້າ​ການກວດ​ສອບ

en: %s post by this author | %s posts by this author
lo_LA[0]: %s ​ເລື່ອງ​ໂດຍ​ຜູ້​ຂຽນ​ນີ້

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
lo_LA[0]: ຍ້າຍ %s ​ເລື່ອງ​ໄປ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
lo_LA[0]: %s ເລື່ອງບໍ່​ຖືກ​ອັບ​ເດດ, ​ມີ​ບາງ​ຄົນ​ກຳ​ລັງ​ແກ້​ໄຂ​ມັນ​ຢູ່.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
lo_LA[0]: %s ຖືກ​ລຶບ​ຖາ​ວອນ​ແລ້ວ.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
lo_LA[0]: ກູ້​ຄືນ %s ເລື່ອງ​ຈາກ​ຖັງ​ຂີ້​​ເຫຍື້ອ.

en: %s post updated. | %s posts updated.
lo_LA[0]: ເລື່ອງ %s ຖືກ​ອັບ​ເດດ.

en: %s site | %s sites
lo_LA[0]: %s ເວັບໄຊ

en: %s updated successfully.
lo_LA: %s ອັບເດດສຳເລັດແລ້ວ

en: %s user | %s users
lo_LA[0]: %s ຜູ້ໃຊ້

en: %s user deleted. | %s users deleted.
lo_LA[0]: ​ລຶບ %s ​ຜູ້​ໃຊ້​ແລ້ວ.

en: %s week | %s weeks
lo_LA[0]: %s ອາທິດ

en: %s year | %s years
lo_LA[0]: %s ປີ

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
lo_LA: &#8220;%s&#8221; ອັບໂຫຼດບໍ່ສຳເລັດ.

en: &#8592; Cancel audio playlist
lo_LA: &#8592; ​ຍົກ​ເລີກ​ລາຍ​ການຫຼິ້ນ​ຟາຍ​ສຽງ

en: &#8592; Cancel gallery
lo_LA: &#8592; ຍົກເລີກຄັງ​ຮູບ

en: &#8592; Cancel video playlist
lo_LA: &#8592; ​ຍົກ​ເລີກ​ລາຍ​ການຫຼິ້ນ​ຟາຍ​ວີ​ດີ​ໂອ

en: &laquo; Back
lo_LA: &laquo; ກັບຄືນ

en: &laquo; Older Comments
lo_LA: &laquo; ຄວາມເຫັນເກົ່າກວ່າ

en: &laquo; Previous
lo_LA: &laquo;ກັບຄືນ

en: &laquo; Previous Page
lo_LA: &laquo; ໜ້າກ່ອນໜ້ານີ້

en: &larr; Previous
lo_LA: &larr; ກັບຄືນ

en: &lt; Prev
lo_LA: &lt; ກັບຄືນ

en: &mdash; No Change &mdash;
lo_LA: &mdash; ບໍ່​ມີ​ການ​ປ່ຽນ​ແປງ &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
lo_LA: &mdash; ບໍ່​ມີ​ບົດ​ບາດ​ສຳ​ລັບ​ເວັບ​ໄຊ​ນີ້ &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
lo_LA: &mdash; ເລືອກ &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
lo_LA: &ndash;ຫຼື&ndash;

en: (Edit)
lo_LA: (ແກ້ໄຂ)

en: (Leave at 0 for no rating.)
lo_LA: (ເລືອກ​ທີ 0 ເພື່ອ​ຈະ​ບໍ່​ຈັດ​ອັນ​ດັບ.)

en: (Unattached)
lo_LA: (ບໍ່​ແນບ)

en: (Untitled)
lo_LA: (ບໍ່ມີຊື່)

en: (more&hellip;)
lo_LA: (ເພີ່ມເຕີມ&hellip;)

en: (no parent)
lo_LA: (ບໍ່​ມີ​ກຸ່ມຫຼັກ)

en: (no title)
lo_LA: (ບໍ່ມີຫົວຂໍ້)

en: + Add New Category
lo_LA: + ເພີ່ມໝວດໝູ່ໃໝ່

en: 1 Comment
lo_LA: 1 ຄວາມເຫັນ

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
lo_LA: 1 ​ຄວາມ​ເຫັນ<span class="screen-reader-text"> ​ເທິງ %s</span>

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
lo_LA[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> ໄດ້ປ້ອງກັນເວັບໄຊທ່ານຈາກ %2$s ຄວາມເຫັນສແປມຮຽບຮ້ອຍແລ້ວ.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
lo_LA: <a href="%s">ລິ້ງ</a> / ​ລິ້ງ​ເພີ່ມ​ໃໝ່

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
lo_LA: <a href="%s">ລິ້ງ</a> / ​ແກ້​ໄຂ​ລິ້ງ

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
lo_LA: <code>_blank</code> &mdash; ​ໜ້າ​ຕ່າງ ຫຼື ແຖບ​ໃໝ່.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
lo_LA: <code>_none</code> &mdash; ໜ້າ​ຕ່າງ ຫຼື ແຖບ​ເກົ່າ.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
lo_LA: <code>_top</code> &mdash; ​ໜ້າ​ຕ່າງ​ ຫຼື ແຖບ​ປັດ​ຈຸ​ບັນ ໂດຍບໍ່ມີ frame.

en: <span>Active:</span> %s
lo_LA: <span>​ໃຊ້​ງານ:</span> %s

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
lo_LA[0]: <strong class="count">%1$s ຄວາມເຫັນສແປມ</strong> ຖືກບລອກໂດຍ <strong>Akismet</strong>

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
lo_LA: <strong><em>ຈົດ​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ</em></strong> ​ໃຫ້​ຖືກ​ຕ້ອງ! ລະ​ຫັດ​ຜ່ານນີ້​ຖືກ <em>​ສຸ່ມ</em> ​ເພື່ອ​ໃຊ້​ສຳ​ລັບ​ທ່ານ​ເທົ່າ​ນັ້ນ.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
lo_LA: <strong>​ຜິ​ດ​ພາດ</strong>: Cookies ​ຖືກ​ປິດ​ກັ້ນ​ເນື່ອງ​ຈາກ​ຜົ​ນ​ຮັບ​ທີ່ບໍ່​ຄາດ​ຄິດ. ​ສຳ​ລັບ​ຄວາມ​ຊ່ວຍ​ເຫຼືອ, ເຂົ້າ​ໄປ​ທີ່ <a href="%1$s">​ຄູ່​ມື​ເລື່ອງນີ້</a> ຫຼື ພະ​ຍາ​ຍາມ​ລອງ​ໃຊ້ <a href="%2$s">​ຟໍ​ຣັມ​ສະ​ໜັບ​ສະ​ໜູນ</a>.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
lo_LA: <strong>​ຜິດ​ພາດ</strong>: Cookies ​ຖືກ​ປິດກັ້ນ ຫຼື ບ​ຣາວ​ເຊີ(browser)ຂອງ​ທ່ານບໍ່​ສະ​ໜັບ​ສະ​ໜູນ. ​ທ່ານ​ຕ້ອງ <a href="%s">​ເປີດ​ໃຊ້​ງານ cookies</a> ​ເພື່ອ​ໃຊ້​ງານ​ເວີດ​ເພ​ສ.

en: <strong>Error:</strong> Passwords may not contain the character "\".
lo_LA: <strong>ຜິດພາດ</strong>: ລະຫັດຜ່ານຄວນຈະບໍ່ມີຕົວອັກສອນ "\".

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username.
lo_LA: <strong>ຜິດພາດ</strong>: ກະລຸນນາພິມຊື່ຜູ້ໃຊ້

en: <strong>Error:</strong> Please enter a valid email address.
lo_LA: <strong>ຜິດພາດ</strong>: ກະລຸນນາພິມອີເມວໃຫ້ຖືກຕ້ອງ

en: <strong>Error:</strong> Please type your email address.
lo_LA: <strong>ຜິດພາດ</strong>: ກະລຸນາພິມອີເມວຂອງທ່ານ.

en: <strong>Error:</strong> Sorry, that username is not allowed.
lo_LA: <strong>ຜິດພາດ</strong>: ຂໍອະໄພ, ຊື່ຜູ້ໃຊ້ນັ້ນ​ບໍ່​ໄດ້​ຮັບ​ອະ​ນຸ​ຍາດ.

en: <strong>Error:</strong> The comment could not be saved. Please try again later.
lo_LA: <strong>ຜິດ​ພາດ</strong>: ​ຄວາມ​ເຫັນ​ບໍ່​ສາ​ມາດ​ບັນ​ທຶກ​ໄດ້. ກະ​ລຸນາ​ລອງ​ໃໝ່​ພາຍຫຼັງ.

en: <strong>Error:</strong> The email address is not correct.
lo_LA: <strong>ຜິດພາດ</strong>: ອີເມວບໍ່ຖືກຕ້ອງ.

en: <strong>Error:</strong> The email field is empty.
lo_LA: <strong>​ຜິດ​ພາດ</strong>: ​ຊ່ອງ​ອີ​ເມວ​ຫວ່າງ​ເປົ່າ.

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
lo_LA: <strong>ຜິດພາດ</strong>: ບ່ອນພິມລະຫັດຜ່ານຍັງຫວ່າງຢູ່

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the email address %s is incorrect.
lo_LA: <strong>​ຜິດ​ພາດ</strong>: ​ລະ​ຫັດ​ທີ່​ທ່ານ​ໃສ່​ສຳ​ລັບ​ທີ່​ຢູ່​ອີ​ເມວ %s ບໍ່​ຖືກ​ຕ້ອງ.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the username %s is incorrect.
lo_LA: <strong>ຜິດ​ພາດ</strong>: ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ​ທີ່​ທ່ານກອບ​ສຳ​ລັບ​ຜູ້​ໃຊ້ %s ​ແມ່ນບໍ່​ຖືກ​ຕ້ອງ.

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
lo_LA: <strong>ຜິດພາດ</strong>: ບ່ອນພິມຊື່ຜູ້ໃຊ້ຍັງຫວ່າງຢູ່

en: <strong>Error:</strong> This username is already registered. Please choose another one.
lo_LA: <strong>ຜິດພາດ</strong>: ຊື່ຜູ້ໃຊ້ນີ້ຖືກລົງທະບຽນແລ້ວ. ກະລຸນນາໃຊ້ຊື່ອື່ນ.

en: <strong>Error:</strong> This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
lo_LA: <strong>​ຜິດ​ພາດ</strong>: ​ຊື່​ຜູ້​ໃຊ້​ນີ້​ໃຊ້​ບໍ່ໄດ້​ເພາະ​ວ່າ​ມັນ​ໃຊ້​ອັກ​ສອນ​ທີ່​ຜິດ​ລະ​ບຽບ. ກະ​ລຸ​ນາ​ໃຊ້​ຊື່​ຜູ້​ໃຊ້​ທີ່​ຖືກ​ຕ້ອງ.

en: <strong>Error:</strong> Your URL is too long.
lo_LA: <strong>ຜິດພາດ</strong>: url ຂອງທ່ານມີຄວາມຍາວເກີນໄປ.

en: <strong>Error:</strong> Your account has been marked as a spammer.
lo_LA: <strong>ERROR</strong>: ບັນຊີຂອງທ່ານຖືກຫມາຍເປັນສແປມ.

en: <strong>Error:</strong> Your comment is too long.
lo_LA: <strong>ຜິດພາດ</strong>: ຄຳເຫັນຂອງທ່ານມີຄວາມຍາວເກີນໄປ.

en: <strong>Error:</strong> Your email address is too long.
lo_LA: <strong>ຜິດພາດ</strong>: ທີ່ຢູ່ອີເມວຂອງທ່ານຍາວເກີນໄປ.

en: <strong>Error:</strong> Your name is too long.
lo_LA: <strong>ຜິດພາດ</strong>: ຊື່ຂອງທ່ານມີ​ຄວາມຍາວເກີນໄປ.

en: <strong>Publish</strong> &mdash; You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). The Password protected option allows you to set an arbitrary password for each post. The Private option hides the post from everyone except editors and administrators. Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
lo_LA: <strong>​ເຜີຍ​ແຜ່</strong> &mdash; ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ຕັ້ງ​ເງື່ອນ​ໄຂ​ຂອງ​ການ​ເຜີຍ​ແຜ່​ເລື່ອງ​ຂອງ​ທ່ານ​ໃນ​ກ່ອງ​ເຜີຍ​ແຜ່. ສຳ​ລັບ​ ສະ​ຖາ​ນະ, ການ​ເບິ່ງ​ເຫັນ ແລະ ການເຜີຍ​ແຜ່(ທັນ​ທີ), ກົດ​ທີ່​ລິ້ງ​ແກ້​ໄຂ​ເພື່ອ​ເພີ່ມ​ຄວາມ​ສາ​ມາດ. ການ​ເບິ່ງ​ເຫັນ​ຈະ​ລວມ​ຕົວ​ເລືອກ​ການ​ໃສ່​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ​ປ້ອງ​ກັນ ຫຼື ເຮັດ​ໃຫ້​ເລື່ອງ​ຂອງ​ທ່ານ​ຢູ່​ເທິງ​ສຸດ​ຂອງບ​ລອກ​ຕະຫຼອດ​ເວ​ລາ(ປັກ​ມຸດ). ຕົວ​ເລືອກ​ການ​ໃສ່​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ​ປ້ອງ​ກັນ​ອະ​ນຸ​ຍາດ​ໃຫ້​ທ່ານ​ຕັ້ງ​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ​ສະ​ເພາະ​ແຕ່​ລະ​ບົດ​ຄວາມ. ຕົວ​ເລື່ອ​ກຄວາມເປັນສ່ວນ​ຕົວຈະ​ເຊື່ອງ​ບົດຄວາມ​ຈາກ​ທຸກ​ຄົ​ນ​ຍົກ​ເວັ້ນ​ນັກ​ຂຽນ ແລະ ຜູ້​ຄຸມ​ເວັບ​ໄຊ. ການ​ເຜີຍ​ແຜ່(ທັນ​ທີ) ອະ​ນຸ​ຍາດ​ໃຫ້​ທ່ານ​ຕັ້ງ​ ວັນ ແລະ ເວ​ລາ ​ໃນ​ອະ​ນາ​ຄົດ ແລະ ອາ​ດີດ.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
lo_LA: <strong>​ສຸ່ມ:</strong> ສະ​ແດງ​ຮູບ​ທີ່​ແຕກ​ຕ່າງ​ກັນ​ໃນ​ແຕ່​ລະ​ໜ້າ.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
lo_LA: <strong>​ຄຳ​ເຕືອນ:</strong> ໜ້າ​ເຫຼົ່າ​ນີ້​ອາດ​ຈະ​ບໍ່​ຄື​ເກົ່າ!

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
lo_LA: A <a href="%s">ໜ້າ​ຄົງ​ທີ</a> (ເລືອກ​ດ້ານ​ລຸ່ມ)

en: A cloud of your most used tags.
lo_LA: ກຸ່ມເມກຂອງປ້າຍກຳກັບທີ່ຖືກໃຊ້ຫຼາຍ.

en: A comment is held for moderation
lo_LA: ຄວາມເຫັນຖ້າການພິຈາລະນາ

en: A list of your site&#8217;s Pages.
lo_LA: ລາຍການໜ້າຕ່າງໆຂອງເວັບທ່ານ

en: A list or dropdown of categories.
lo_LA: ລາຍການໝວດໝູ່

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
lo_LA: ຄັງເກັບບົດຄວາມແຕ່ລະເດືອນຂອງເວັບທ່ານ

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
lo_LA: ​ມີ​ຄວາມ​ເຫ​ັນ​ໃໝ່​ເທິງ​ເລື່ອງ "%s" ​ລໍ​ຖ້າ​ການ​ອະ​ນຸ​ມັດ​ຈາກ​ທ່ານ

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
lo_LA: ​ມີ pingback ​​ໃໝ່ເທິງ​ເລື່ອງ "%s" ​ລໍ​ຖ້າ​​ການອະ​ນ​ຸ​ມັດ​ຈາກທ່ານ

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
lo_LA: ມີ trackback ​ໃໝ່ເທິງ​ເລື່ອງ "%s" ​ລໍ​ຖ້າ​ການ​ອະ​ນຸ​ມັດ​​ຈາກທ່ານ

en: A search form for your site.
lo_LA: ກ່ອງຄົ້ນຫາສຳລັບເວັບທ່ານ

en: A static page
lo_LA: ຫນ້າຄົງທີ

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
lo_LA: ​ເງື່ອນ​ໄຂ​ກັບ​ຊື່​ມີ​ໃຫ້​ແລ້ວ​ໃນ​ລຳ​ດັບ​ນີ້.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
lo_LA: ເງື່ອນໄຂພ້ອມຊື່ທີ່ມີຢູ່ແລ້ວກັບລຳດັບແມ່ຂອງມັນ

en: A valid URL was not provided.
lo_LA: ຍັງບໍໄດ້ໃຫ້ URL ທີຖືກຕ້ອງ.

en: About
lo_LA: ​ກ່ຽວ​ກັບ

en: About Pages
lo_LA: ໜ້າກ່ຽວກັບ

en: About WordPress
lo_LA: ກ່ຽວກັບເວີດເພສ

en: About Yourself
lo_LA: ກ່ຽວກັບໂຕເຈົ້າ

en: About the user
lo_LA: ກ່ຽວກັບຜູ້ໃຊ້

en: Account Management
lo_LA: ​ການ​ຈັດ​ການ​ບັນ​ຊີ

en: Action
lo_LA: ບົດບາດ

en: Actions
lo_LA: ​ຄຳ​ສັ່ງ​ກະ​ທຳ

en: Activate
lo_LA: ໃຊ້ງານ

en: Activate &#8220;%s&#8221;
lo_LA: ​ໃຊ້​ງານ &#8220;%s&#8221;

en: Activate Plugin
lo_LA: ໃຊ້ງານປັກອິນ

en: Activate this plugin
lo_LA: ໃຊ້ງານປັກອິນນີ້

en: Activation Key Required
lo_LA: ຕ້ອງການ Activation Key

en: Active theme
lo_LA: ທິມ​ທີ່​ໃຊ້​ງານ​ຢູ່

en: Activity
lo_LA: ກິດ​ຈະ​ກຳ

en: Add
lo_LA: ເພີ່ມ

en: Add Comment
lo_LA: ເພີ່ມເນື້ອຫາ

en: Add Custom Field
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ຊ່ອງ​ປັບ​ແຕ່ງ

en: Add Existing User
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ຜູ້​ໃຊ້​ທີ​ມີ​ຢູ່​ແລ້ວ

en: Add Items
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ລາຍ​ການ

en: Add Link
lo_LA: ເພີ່ມລິ້ງ

en: Add Media
lo_LA: ເພີ່ມສື່

en: Add Menu Items
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ລາຍ​ການ​ເມ​ນູ

en: Add New Category
lo_LA: ເພີ່ມຫມວດຫມູ່ໃຫມ່

en: Add New Custom Field:
lo_LA: ເພີ່ມ​ຊ່ອງ​ປັບ​ແຕ່ງ​ໃໝ່

en: Add New Header Image
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ຮູບ​ພາບ​ສ່ວນ​ຫົວ​ໃໝ່

en: Add New Image
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ຮູບ​ພາບ​ໃໝ່

en: Add New Link
lo_LA: ເພີ່ມລິ້ງໃໝ່

en: Add New Link Category
lo_LA: ເພີ່ມຊື່ລິ້ງຫມວດຫມູ່ໃຫມ່

en: Add New Page
lo_LA: ເພີ່ມໜ້າໃຫມ່

en: Add New Post
lo_LA: ເພີ່ມເລື່ອງໃຫມ່

en: Add New Tag
lo_LA: ເພີ່ມປ້າຍກຳກັບ

en: Add New Theme
lo_LA: ເພີ່ມ​ທິມ​ໃໝ່

en: Add New User
lo_LA: ເພີ່ມຜູ້ໃຊ້ໃໝ່

en: Add Widget
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ວິດ​ເຈັດ​ທ

en: Add a Widget
lo_LA: ​ເພີ່ມ Widget

en: Add a menu
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ເມ​ນູ

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback
lo_LA: ເພີ່ມ​ແຫຼ່ງ​ທາງ​ເລືອກ​ສຳ​ລັບ​ການຫຼິ້ນ HTML5 ​ສູງ​ສຸດ:

en: Add audio source
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ແຫຼ່ງ​ທີ​ມາ​ຂອງ​ຟາຍ​ສຽງ

en: Add media
lo_LA: ເພີ່ມສື່

en: Add media files from your computer
lo_LA: ​ເພີ່ມຟາຍ​ສື່​ຈາກ​ຄອມ​ພິວ​ເຕີ​ຂອງ​ທ່ານ

en: Add menu items from the column on the left.
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ລາຍ​ການ​ເມ​ນູ​ຈາກ​ຄໍ​ລັມ​ທາງ​ດ້ານ​ຊ້າຍ.

en: Add new Comment
lo_LA: ເພີ່ມຄວາມເຫັນໃໝ່

en: Add new page
lo_LA: ເພີ່ມໜ້າໃຫມ່

en: Add new post
lo_LA: ເພີ່ມເລື່ອງໃຫມ່

en: Add or remove menu items
lo_LA: ເພີ່​ມ ຫຼື ລຶບ​ລາຍ​ການ​ເມ​ນູ

en: Add or remove tags
lo_LA: ເພີ່ມ ຫຼື ລຶບປ້າຍກຳກັບ

en: Add subtitles
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ຄຳ​ບັນ​ຍາຍ

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ຂໍ້​ຄວາມ​ເຫຼົ່າ​ນີ້​ໄປ​ທີ​ຟາຍ %1$s ​ໃນ %2$s, <strong>​ແທນ</strong> ​ກົດ​ເວີດ​ເພ​ສ​ອື່ນໆ:

en: Add to Audio Playlist
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ເຂົ້າ​ໄປ​ລາຍ​ການ​ຟາຍ​ສຽງ

en: Add to Dictionary
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ໄປ​ວັດ​ຈະ​ນາ​ນຸ​ກົມ

en: Add to Menu
lo_LA: ເພີ່ມໃສ່ເມນູ

en: Add to audio playlist
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ເຂົ້າ​ໄປ​ລາຍ​ການ​ຟາຍ​ສຽງ

en: Add to gallery
lo_LA: ເພີ່ມຄັງພາບ

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ໄປ​ເມ​ນູ: %1$s (%2$s)

en: Add to video Playlist
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ເຂົ້າ​ໃນ​ລາຍ​ການຫຼິ້ນ​ຟາຍ​ວິ​ດີ​ໂອ

en: Add to video playlist
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ເຂົ້າ​ໃນ​ລາຍ​ການຫຼິ້ນ​ຟາຍ​ວີ​ດີ​ໂອ

en: Add video source
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ແຫຼ່ງ​ທີ​ມາ​ຂອງ​ຟາຍ​ວີ​ດີ​ໂອ

en: Add, organize, and modify individual menu items
lo_LA: ​ເພີ່ມ, ຈັດ​ລຽງ ແລະ ແກ​້​ໄຂ​ແຕ່​ລະ​ລາຍ​ການ​ເມ​ນູ

en: Adding Categories
lo_LA: ເພີ່ມໝວດໝູ່

en: Adding Tags
lo_LA: ເພີ່ມປ້າຍກຳກັບ

en: Adding Themes
lo_LA: ເພີ່ມ Theme

en: Additional Capabilities
lo_LA: ຄວາມ​ສາ​ມາດ​ເພີ່ມ​ຕື່ມ

en: Additional items found: %d
lo_LA: ​ລາຍ​ການ​ເພີ່ມ​ຕື່ມ​ທີ່​ເຫັນ: %d

en: Additional settings
lo_LA: ​ການ​ຕັ້ງ​ຄ່າ​ເພີ່ມ​ຕື່ມ

en: Additional shortcuts,
lo_LA: ຄີ​ລັດ​ເພີ່ມ​ຕື່ມ,

en: Advanced
lo_LA: ຂັ້ນສູງ

en: Advanced Options
lo_LA: ​ຕົວ​ເລືອກ​ຂັ້ນ​ສູງ

en: Advanced caching plugin.
lo_LA: ລະ​ບົບ​ເກ​ັບ​ປັກ​ອິນ​ຂັ້ນ​ສູງ.

en: Advanced.
lo_LA: ຂັ້ນສູງ

en: Akismet Configuration
lo_LA: ການຕັ້ງຄ່າ Akismet

en: Akismet Stats
lo_LA: ສະຖິຕິຂອງ Akismet

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
lo_LA: Akismet ຈັບໄດ້ວ່າຄວາມເຫັນນີເປັນສແປມໃນຂະນະທີກວດສອບອັດຕະໂນມັດອີກຄັງ.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
lo_LA: Akismet ລຶບຄວາມເຫັນນີໃນຂະນະທີກວດສອບອັດຕະໂນມັດອີກຄັງ.

en: Akismet has detected a problem.
lo_LA: Akismet ກວດເຫັນບັນຫາ.

en: Album
lo_LA: ອັ​ລ​ບັມ(Album)

en: Align
lo_LA: ຈັດແຖວ

en: Align center
lo_LA: ຈັດ​ທາງ​ກາງ

en: Align left
lo_LA: ຈັດ​ທາງ​ຊ້າຍ

en: Align right
lo_LA: ຈັດ​ທາງ​ຂວາ

en: Alignment
lo_LA: ຈັດແຖວ

en: All
lo_LA: ​ທັງ​ໝົດ

en: All Categories
lo_LA: ຫມວດຫມູ່ທັງໝົດ

en: All Comments
lo_LA: ຄວາມເຫັນທັງໝົດ

en: All Link Categories
lo_LA: ລິ້ງຫມວດຫມູ່ທັງຫມົດ

en: All Pages
lo_LA: ໜ້າທັງຫມົດ

en: All Posts
lo_LA: ເລື່ອງທັງຫມົດ

en: All Settings
lo_LA: ຕັ້ງຄ່າທັງໝົດ

en: All Tabs:
lo_LA: ແຖບທັງໝົດ:

en: All Tags
lo_LA: ປ້າຍກຳກັບທັງຫມົດ

en: All Types
lo_LA: ປະເພດທັງໝົດ

en: All Users
lo_LA: ຜູ້ໃຊ້ທັງໝົດ

en: All categories
lo_LA: ​ໝວດ​ໝູ່​ທັງ​ໝົດ

en: All comment types
lo_LA: ປະ​ເພດ​ຄວາມ​ເຫັນ​ທັງ​ໝົດ

en: All content
lo_LA: ເນື້ອຫາທັງໝົດ

en: All dates
lo_LA: ​ວັນ​ທີ​ທັງ​ໝົດ

en: All image sizes
lo_LA: ຂະ​ໜາດ​ຮູບ​ພາບ​ທັງ​ໝົດ

en: All media items
lo_LA: ຟາຍສື່ທັງໝົດ

en: All sizes except thumbnail
lo_LA: ທຸກ​ຂະ​ໜາດ​ຍົກ​ເວັ້ນ thumbnail

en: All updates have been completed.
lo_LA: ການ​ອັບ​ເດດ​ທັງ​ໝົດ​ສ​ຳ​ເລັດ​ແລ້ວ.

en: Allow
lo_LA: ອານຸຍາດ

en: Allow Comments
lo_LA: ອານຸຍາດຄວາມເຫັນ

en: Allow new users to sign up
lo_LA: ອານຸຍາດໃຫ້ຄົນເຂົ້າມາສະຫມັກໃນເວັບ

en: Allow people to post comments on new articles
lo_LA: ​ອະນຸຍາດໃຫ້ຄົນທົ່ວໄປໃຫ້ຄວາມເຫັນໃນເລື່ອງໃຫມ່

en: Allowed Files
lo_LA: ຟາຍທີ່ໄດ້ຮັບອານຸຍາດ

en: Already Installed
lo_LA: ຕິດຕັງຮຽບຮ້ອຍແລ້ວ

en: Already pinged:
lo_LA: ping ສຳ​ເລັດ​ແລ້ວ:

en: Alt Text
lo_LA: ຂໍ້ຄວາມ Alt

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
lo_LA: Alt text ​ສຳ​ລັບ​ຮູບ​ພາບ, ຕົວ​ຢ່າງ &#8220;The Mona Lisa&#8221;

en: Alternative Text
lo_LA: ຕົວອັກສອນທາງເລືອກ

en: Alternative source
lo_LA: ແຫຼ່ງ​ທີ່​ມາ​ທາງ​ເລືອກ

en: Always use https when visiting the admin
lo_LA: ​ມັກ​ຈະ​ໃຊ້ https ​ເມື່ອ​ເຂົ້າ​ເບິ່ງ​ຜູ້​ຄວບ​ຄຸມ​ເວັບ

en: American English
lo_LA: ​ພາ​ສາ​ອັງ​ກິດ​ແບບ​ອາ​ເມ​ລິ​ກາ

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
lo_LA: ​ການ​ອັບ​ເດດ​ເວີດ​ເພ​ສ​ໂດຍ​ອັດ​ຕະ​ໂນ​ມັດ​ລົ້ມ​ເຫຼວ - <a href="%s">​ກະ​ລຸ​ນາ​ພະ​ຍາ​ຍາມ​ອັບ​ເດດ​ອີກ​ຄັ້ງ</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
lo_LA: ​ການ​ອັບ​ເດດ​ເວີດ​ເພ​ສ​ໂດຍ​ອັດ​ຕະ​ໂນ​ມັດ​ລົ້ມ​ເຫຼວ! ກະ​ລຸ​ນາ​ແຈ້ງ​ຕໍ່​ຜູ້​ຄວບ​ຄຸມ​ເວັບ.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
lo_LA: ມີຂໍ້ຜິດພາດເກີດຂຶ້ນ, ນີ້ໝາຍຄວາມວ່າ feed ໃຊ້ບໍ່ໄດ້. ກະລຸນນາລອງໃໝ່ອີກຄັ້ງ.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
lo_LA: ມີ​ການ​ຜິດ​ພາດ​ເກີດ​ຂຶ້​ນ. ກະ​ລຸນ​ນາ​ໂຫຼດ​ໜ້າໃໝ່ ແລະ ລອງ​ອີກ​ຄັ້ງ.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
lo_LA: ເກີດບັນຫາໃນຂະນະອັບໂຫຼດ. ກະລຸນນາລອງໃໝ່ເທື່ອໜ້າ.

en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
lo_LA: ​ມີ​ຄວາມ​ຜິດ​ພາດ​ເກີດ​ຂຶ້ນ​​​ລະ​ຫວ່າງ​ການອັບ​ເດດ %1$s: %2$s

en: Anonymous
lo_LA: ຄົນບໍ່ຮູ້ຈັກ

en: Anyone can register
lo_LA: ທຸກຄົນສາມາດສະໝັກໄດ້

en: Anyone posts a comment
lo_LA: ​ບາງ​ຄົນ​ໄດ້​ສະ​ແດງ​ຄວາມ​ເຫັນ

en: Appearance
lo_LA: ຮູບແບບເວັບໄຊ

en: Apply
lo_LA: ຕົກລົງ

en: Apply changes to:
lo_LA: ​ໃຊ້​ງານ​ການ​ປ່ຽນ​ແປງ​ໄປ​ທີ່:

en: Approve
lo_LA: ​ອະ​ນຸ​ມັດ

en: Approve and Reply
lo_LA: ຍອມຮັບ ແລະ ຕອບກັບ

en: Approve comment
lo_LA: ຍອມຮັບຄວາມເຫັນ

en: Approve it: %s
lo_LA: ຍອມຮັບມັນ: %s

en: Approve this comment
lo_LA: ຍອມຮັບຄວາມເຫັນນີ້

en: Approved
lo_LA: ຍອມຮັບ

en: April
lo_LA: ເດືອນເມສາ

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
lo_LA: ມ.ສ.

en: Archived
lo_LA: ​ຄັງ​ເກັບ

en: Archives
lo_LA: ​ຄັງ​ເກັບ

en: Are you sure it exists?
lo_LA: ​ທ່ານ​ແນ່​ໃຈ​ວ່າ​ສິ່ງນີ້​ມີ​ຈິງ?

en: Are you sure you have the correct username and password?
lo_LA: ທ່ານ​ແນ່​ໃຈ ຫຼືບໍ່ ວ່າ​ມີ​ຊື່​ຜູ້​ໃຊ້ ແລະ ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ​ທີ່​ຖືກ​ຕ້ອງ?

en: Are you sure you want to do this?
lo_LA: ທ່ານແນ່ໃຈວ່າຈະເຮັດສິ່ງນີ້?

en: Artist
lo_LA: ​ສິນ​ລະ​ປິນ

en: As a browser icon
lo_LA: ​ເປັນ​ຮູບໄອ​ຄອນ browser

en: As an app icon
lo_LA: ເປັນ​ຮູບ​ໄອ​ຄ​ອນ​ແອບ

en: Ascending
lo_LA: ນ້ອຍ​ໄປ​ຫາຫຼາຍ

en: Ascending.
lo_LA: ນ້ອຍ​ໄປ​ຫາຫຼາຍ

en: Aspect ratio:
lo_LA: ​ຂະ​ໜາດ​ສຳ​ພັນ​ຮູບ:

en: At a Glance
lo_LA: ​ໃນ​ພິບ​ຕາ

en: Attach
lo_LA: ​ແນບ

en: Attachment Details
lo_LA: ລາຍລະອຽດຟາຍແນບ

en: Attachment Display Settings
lo_LA: ການຕັ້ງຄ່າການສະແດງຟາຍແນບ

en: Attachment Page
lo_LA: ໜ້າຟາຍແນບ

en: Attachment Post URL
lo_LA: URL ສ່ວນ​ແນບ​ຂອງ​ເລື່ອງ

en: Attachment details
lo_LA: ລາຍລະອຽດຟາຍແນບ

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
lo_LA: ພະຍາຍາມຕັ້ງຄ່າຄວາມລະອຽດຮູບພາບນອກເໜືອຂອບເຂດ[1,100]

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
lo_LA: ​ກຳ​ລັງ​ພະ​ຍາ​ຍາມ​ທີ​ຈະ​ວິ​ເຄາະ​ໂຄດ​ຫຍໍ້​ໂດຍບໍ່​ມີ callback ທີ່​ໃຊ້​ງານ​ໄດ້: %s

en: Attributes
lo_LA: ​ຄຸນ​ສົມ​ບັດ

en: Audio
lo_LA: ສຽງ

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ສຽງ <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Codec:
lo_LA: Codec ໄຟ​ລ໌​​ສຽງ:

en: Audio Format:
lo_LA: ຮູບ​ແບບ​ໄຟ​ລ໌​​ສຽງ:

en: Audio Player
lo_LA: ​ໂຕຫຼີ້ນສຽງ

en: Audio details
lo_LA: ລາຍ​ລະ​ອ​ຽດ​ຟາຍ​ສຽງ

en: August
lo_LA: ເດືອນສິງຫາ

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
lo_LA: ສ.ຫ.

en: Author
lo_LA: ຜູ້ຂຽນ

en: Author:
lo_LA: ຜູ້ຂຽນ:

en: Author: %s
lo_LA: ຜູ້​ຂຽນ: %s

en: Authors:
lo_LA: ຜູ້ຂຽນ:

en: Auto Draft
lo_LA: ຮ່າງບົດອັດຕະໂນມັດ

en: Automatically add new top-level pages to this menu
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ລະ​ດັບ​ໜ້າ​ສູງ​ສຸດ​ໃໝ່​ອັດ​ຕະ​ໂນ​ມັດ​ມາ​ທີ່​ເມ​ນູນີ້

en: Automatically add paragraphs
lo_LA: ເພີ່ມວັກອັດຕະໂນມັດ

en: Autoplay
lo_LA: ຫຼິ້ນ​ອັດ​ຕະ​ໂນ​ມັດ

en: Autosave by %s
lo_LA: ​ບັນ​ທຶກ​ອັດ​ຕະ​ໂນ​ມັດ​ໂດຍ %s

en: Available Tools
lo_LA: ອຸປະກອນທີ່ໃຊ້ງານໄດ້

en: Available Widgets
lo_LA: ວິດ​ເຈັດ​ທີ່​ໃຊ້​ໄດ້

en: Avatars
lo_LA: ຮູບປະ​ຈຳ​ຕົວ

en: Average Rating
lo_LA: ​ຄ່າ​ຈັດ​ອັນ​ດັບ​ໂດຍ​ສະ​ເລ່ຍ

en: Awaiting spam check
lo_LA: ລໍຖ້າການກວດສອບສແປມ

en: Back
lo_LA: ​ກັບ

en: Back to post options
lo_LA: ​ກັບ​ໄປ​ຫາ​ຕົວ​ເລືອກ​ເລື່ອງ

en: Background
lo_LA: ພື້ນຫຼັງ

en: Background Color
lo_LA: ສີພື້ນຫລັງ

en: Background Image
lo_LA: ຮູບພາບພື້ນຫລັງ

en: Background color
lo_LA: ​ສີ​ພື້ນຫຼັງ

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
lo_LA: ​ອັບ​ເດດ​ພື້ນຫຼັງ​ແລ້ວ. <a href="%s">​ເຂົ້າ​ເບິ່ງ​ເວັບ​ໄຊ​ຂອງ​ທ່ານ</a> ​ເພື່ອ​ເບິ່ງ​ໜ້າ​ຕາ​ເວັບ.

en: Before a comment appears
lo_LA: ກ່ອນຄວາມເຫັນຈະສະແດງ

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
lo_LA: ​ກ່ອນ​ທ່ານ​ຈະ​ອັບ​ໂຫຼດ​ຟາຍ​ນຳ​ເຂົ້າ​ຂອງ​ທ່ານ, ທ່ານ​ຕ້ອງ​​ແກ້​ໄຂ​ຄວາມ​ຜິດ​ພາດ​ຕໍ່​ໄປ​ນີ້:

en: Biographical Info
lo_LA: ຂໍ້ມູນປະຫວັດຜູ້ໃຊ້

en: Bitrate
lo_LA: ບິ​ດ​ເຣດ(Bitrate)

en: Bitrate Mode
lo_LA: ​ໂໝດບິດ​ເຣດ(Bitrate)

en: Bitrate:
lo_LA: ​ບິດ​ເຣດ(Bitrate):

en: Black
lo_LA: ສີດຳ

en: Blank
lo_LA: ຫວ່າງເປົ່າ

en: Blavatar
lo_LA: ຮູບຂອງຜູ້ຂຽນ

en: Blog Archives
lo_LA: ຄັງເກັບຂອງບ໋ອກ

en: Blog pages show at most
lo_LA: ​ໃນ​ໜື່ງ​ໜ້າ​ບ໋ອກ​ຈະ​ສະ​ແດງ

en: Blue
lo_LA: ສີຟ້າ

en: Bold
lo_LA: ໂຕເຂັ້ມ

en: Border
lo_LA: ຂອບ

en: Border color
lo_LA: ​ສີ​ຂອບ

en: Bottom
lo_LA: ທາງລຸ່ມ

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
lo_LA: ​ແຍກ​ຄວາມ​ເຫັນ​ເປັນ​ໜ້າ​ໂດຍ %1$s ຄວາມ​ເຫັນ​ຕໍ່​ໜ້າ ແລະ  %2$s ໜ້າ​ຖືກ​ສະ​ແດງ​ໂດຍ​ຄ່າ​ມາດ​ຕະ​ຖານ

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
lo_LA: ໃຊ້​ງານບໍ່​ໄດ້ຊົ່ວຄາວ​ຈາກ​ການ​ດູ​ແລ​ຮັກ​ສາ​ຕາມ​ຕາ​ຕະ​ລາງ​ເວ​ລ​າ. ກະ​ລຸ​ນາ​ກວດ​ເບິ່ງອີກ​ຄັ້ງ​ໃນ​ສອງ​ສາມ​ນາ​ທີ​ຂ້າງ​ໜ້າ.

en: Brown
lo_LA: ​ສີ​ຕັບ​ໝູ

en: Bulk Actions
lo_LA: ຄຳສັ່ງຈຳນວນຫຼາຍ

en: Bulk Edit
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ​ຈຳ​ນວນຫຼາຍ

en: Bulk actions
lo_LA: ຄຳສັ່ງຈຳນວນຫຼາຍ

en: Bulk edit
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ​ຈຳ​ນວນຫຼາຍ

en: Bulk select
lo_LA: ເລືອກ​ຈຳ​ນວນຫຼາຍ

en: Bulleted list
lo_LA: ​ລາຍ​ຊື່​ແບບ​ຫົວ​ຂໍ້

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
lo_LA: ​ຖັດ​ໄປ

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
lo_LA: ກ່ອນ​ໜ້າ

en: By %s
lo_LA: ໂດຍ %s

en: By %s.
lo_LA: ໂດຍ %s.

en: By: %s
lo_LA: ໂດຍ: %s

en: CSS Classes
lo_LA: CSS Class

en: CSS Classes (optional)
lo_LA: CSS Classes (​ທາງ​ເລືອກ)

en: Calendar
lo_LA: ປະຕິທິນ

en: Cancel
lo_LA: ຍົກເລີກ

en: Cancel Edit
lo_LA: ​ຍົກ​ເລີກ​ການ​ແກ້​ໄຂ

en: Cancel edit
lo_LA: ​ຍົກ​ເລີກ​ການ​ແກ້​ໄຂ

en: Cancel password change
lo_LA: ​ຍົກ​ເລີກ​ການ​ປ່ຽນ​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ

en: Cancel reply
lo_LA: ຍົກເລີກການຕອບກັບ

en: Cannot create a revision of a revision
lo_LA: ບໍ່ສາມາດສ້າງຮຸ່ນຂອງການປັບປຸງໄດ້

en: Cannot create a user with an empty login name.
lo_LA: ບໍ່ສາມາດສ້າງຜູ້ໃຊ້ໄດ້ຫາກຊື່ເຂົ້າສູ່ລະບົບບໍ່ມີ.

en: Cannot load %s.
lo_LA: ບໍ່ສາມາດໂຫຼດ %s.

en: Cannot load image metadata.
lo_LA: ບໍ່​ສາ​ມາດ​ໂຫຼດ metadata ຂອງ​ຮູບ.

en: Cannot save image metadata.
lo_LA: ບໍ່​ສາ​ມາດ​ບັນ​ທຶກ metadata ຂອງ​ຮູບ​ພາບ.

en: Capabilities
lo_LA: ​ຄວາມ​ສາ​ມາດ

en: Caption
lo_LA: ຫົວຂໍ້

en: Captions/Subtitles
lo_LA: ຄຳບັນ​ລະ​ຍາຍ/ຄຳແປ

en: Categories
lo_LA: ຫມວດຫມູ່

en: Categories and Tags Converter
lo_LA: ຕົວ​ປ່ຽ​ນໝວດ​ໝູ່ ແລະ ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ.

en: Categories deleted.
lo_LA: ລຶບ​ໝວດ​ໝູ່​ແລ້ວ.

en: Categories list
lo_LA: ​ລາຍ​ຊື່​ໝວດ​ໝູ່

en: Categories list navigation
lo_LA: ​ໝວດ​ໝູ່​ລາຍ​ຊື່​ນຳ​ທາງ

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
lo_LA: ​ໝວດ​ໝູ່ ບໍ່​ຄື​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ ສາ​ມາດ​ມີ​ອັນ​ດັບ​ຂັ້ນ​ໄດ້. ທ່ານ​ອາດ​ຈະ​ມີ​ໝວດ​ໝູ່ Jazz ແລະ ພາຍ​ໃຕ້​ໝວດ​ໝູ່ Jazz ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ມີ​ໝວດ​ໝູ່​ຍ່ອຍ​ສຳ​ລັບ Bebop ແລະ Big Band ໄດ້. ສາ​ມາດ​ເລືອກ​ໄດ້​ທັງ​ໝົດ.

en: Categories:
lo_LA: ໝວດໝູ່:

en: Categories:
lo_LA: ໝວດໝູ່:

en: Category added.
lo_LA: ເພີ່ມ​ໝວດ​ໝູ່​ແລ້ວ.

en: Category deleted.
lo_LA: ລຶບ​ໝວດ​ໝູ່​ແລ້ວ.

en: Category not added.
lo_LA: ໝວດ​ໝູ່​ຍັງ​ບໍ່​ຖືກ​ເພີ່ມ.

en: Category not updated.
lo_LA: ໝວດ​ໝູ່​ຍັງ​ບໍ່​ຖືກ​ອັບ​ເດດ.

en: Category updated.
lo_LA: ອັບ​ເດດ​ໝວດ​ໝູ່​ແລ້ວ.

en: Caution:
lo_LA: ຂໍ້​ຄວນ​ລະ​ວັງ:

en: Cell padding
lo_LA: ​ການ​ຂະ​ຫຍາຍ​ຊ່ອງ

en: Cell spacing
lo_LA: ​ຫວ່າງ​ຊ່ອງ

en: Cell type
lo_LA: ​ປະ​ເພດ​ຊ່ອງ

en: Center
lo_LA: ທາງກາງ

en: Change
lo_LA: ປ່ຽນ

en: Change file
lo_LA: ​ປ່ຽນ​ຟາຍ

en: Change image
lo_LA: ປ່ຽນຮູບພາບ

en: Change role to&hellip;
lo_LA: ປ່ຽນບົດບາດເປັນ&hellip;

en: Changed roles.
lo_LA: ປ່ຽນ​ບົດ​ບາດ​ແລ້ວ.

en: Changes saved.
lo_LA: ບັນທຶກການປ່ຽນແປງຮຽບຮ້ອຍແລ້ວ

en: Changing to %s
lo_LA: ​ປ່ຽນ​ເປັນ %s

en: Cheatin&#8217; uh?
lo_LA: ທ່ານກຳລັງຕົວະຢູ່ແມ່ນບໍ່?

en: Check Spelling
lo_LA: ກວດເບິ່ງຄຳຜິດ

en: Check for Spam
lo_LA: ກວດເບິ່ງສແປມ

en: Check your email for the confirmation link.
lo_LA: ກວດເບິ່ງອີເມວຂອງທ່ານສຳ​ລັບລິ້ງຢືນຢັນ

en: Check your email for your new password.
lo_LA: ກວດເບິ່ງອີເມວ​​ຂອງ​ທ່ານສຳ​ລັບລະຫັດຜ່ານໃຫມ່

en: Choose Image
lo_LA: ເລືອກ​ຮູບ​ພາບ

en: Choose a Background Image
lo_LA: ​ເລືອກ​ຮູບ​ພາບ​ພື້ນຫຼັງ

en: Choose a Custom Header
lo_LA: ເລືອກ​ສ່ວນ​ຫົວ​ປັບ​ແຕ່ງ

en: Choose a city in the same timezone as you.
lo_LA: ເລືອກເມືອງທີ່ກົງກັບເຂດບົວໂມງຂອງທ່ານ

en: Choose a file from your computer:
lo_LA: ເລືອກຟາຍຈາກຄອມພິວເຕີຂອງທ່ານ:

en: Choose an image from your computer:
lo_LA: ເລືອກຮູບພາບຈາກຄອມພິວເຕີຂອງທ່ານ:

en: Choose from the most used tags
lo_LA: ເລືອກຈາກປ້າຍກຳກັບທີ່ໃຊ້ຫຼາຍທີສຸດ

en: Choose logo
lo_LA: ເລືອກ​ຮູບໂລໂກ້

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
lo_LA: ​ເລືອກ​ສ່ວນ​ຂອງ​ຮູບ​ພາບ​ທີ່​ທ່ານ​ຕ້ອງ​ການ​ເພື່ອ​ໃຊ້​ເປັນ​ຮູບ​ພາບ​ສ່ວນ​ຫົວ​ຂອງ​ເວັບ​ທ່ານ.

en: Choose the target frame for your link.
lo_LA: ​ເລືອກ​ຂອບ​ເຂດ​ເປົ້າ​ໝາຍ​ສຳ​ລັບ​ລິ້ງ​ຂອງ​ທ່ານ

en: Choose what to export
lo_LA: ​ເລືອກວ່າ​ຈະ​ນຳ​ຫຍັງ​ອອກ

en: Clear
lo_LA: ລ້າງຄ່າ

en: Clear Inactive Widgets
lo_LA: ລ້າງວິດ​ເຈັດ​ທີ່ບໍ່​ໃຊ້​ງານ

en: Clear Results
lo_LA: ລ້າງຄ່າ​ຜົນ​ຮັບ

en: Clear formatting
lo_LA: ​ລ້​າງ​ຮູບ​ແບບ

en: Cleared by Akismet
lo_LA: ຖືກລຶບໂດຍ Akismet

en: Click here to cancel reply.
lo_LA: ກົດບ່ອນນີ້ເພື່ອຍົກເລີກການຕອບກັບ

en: Close
lo_LA: ປິດ

en: Close all open tags
lo_LA: ປິດປ້າຍກຳກັບທີ່ເປີດຂຶ້ນມາທັງຫມົດ

en: Close blockquote tag
lo_LA: ​ປິດ​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ blockquote

en: Close bold tag
lo_LA: ​ປິດ​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ​ຕົວ​ໜາ

en: Close bulleted list tag
lo_LA: ​ປິດ​ການ​ໃສ່​ລາຍ​ການ​ຫົວ​ຂໍ້​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ

en: Close code tag
lo_LA: ​ປິດ​ໂຄດ​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ

en: Close deleted text tag
lo_LA: ປິດ​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ​ລຶບ​ຂໍ້​ຄວາມ​ແລ້ວ

en: Close details dialog
lo_LA: ປິດ​ລາຍ​ລະ​ອຽດ​ການ​ໂຕ້​ຕອບ

en: Close inserted text tag
lo_LA: ​ປິດ​ການ​ໃສ່​ຂໍ້​ຄວາມ​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ

en: Close italic tag
lo_LA: ​ປິດ​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ​ຕົວ​ອຽງ

en: Close list item tag
lo_LA: ​ປິດ​ຊື່​ລາຍ​ການ​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ

en: Close numbered list tag
lo_LA: ​ປິດ​ການ​ໃສ່​ຫົວ​ຂໍ້​ຕົວ​ເລກ​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ

en: Close reorder mode
lo_LA: ​ປິດ​ໂໝດ​ການ​ລຽງ​ເມ​ນູ

en: Close sharing dialog
lo_LA: ​ປິດ​ການ​ແບ່ງ​ປັນ​ການ​ໂຕ້​ຕອບ

en: Close the Customizer and go back to the previous page
lo_LA: ປິດຕົວປັບແຕ່ງ ແລະ ກັບໄປໜ້າກ່ອນໜ້ານີ້

en: Close uploader
lo_LA: ​ປິດ​ໂຕ​ອັບ​ໂຫຼດ

en: Cmd + letter:
lo_LA: Cmd + ​ຕົວ​ອັກ​ສອນ:

en: Collapse Main menu
lo_LA: ຫຍໍ້ເມນູຫຼັກ

en: Collapse menu
lo_LA: ຫຍໍ້​ເມ​ນູ

en: Color
lo_LA: ​ສີ

en: Colors
lo_LA: ສີ

en: Column
lo_LA: ຖັນ

en: Column group
lo_LA: ກຸ່ມ​ຖັນ

en: Columns
lo_LA: ຖັນ

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
lo_LA: ກ່ຽວກັບ,ໜຶ່ງ,ເປັນ,ທີ່,ໂດຍ,com,ສຳລັບ,ຈາກ,ແນວໃດ,ໃນ,ຄື,ມັນ,ຂອງ,ເທິງ,ຫລື,ນັ້ນ,ນີ້,ຫາ,ຢູ່, ແມ່ນຫຍັງ,ເມື່ອໃດ,ບ່ອນໃດ,ໃຜ,ຈະ,ດ້ວຍ,www

en: Comment
lo_LA: ຄວາມເຫັນ

en: Comment %d does not exist
lo_LA: ຄວາມເຫັນ %d ຍັງບໍ່ມີເທື່ອ

en: Comment History
lo_LA: ປະຫັວດຄວາມເຫັນ

en: Comment Moderation
lo_LA: ຈັດການຄວາມເຫັນ

en: Comment author must have a previously approved comment
lo_LA: ​ຜູ້​ສະ​ແດງ​ຄວາມ​ເຫັນ​ຕ້ອງ​ມີ​ຄວາມ​ເຫັນ​ເກົ່າ​ທີ່​ໄດ້​ຮັບ​ການ​ອະ​ນຸ​ມັດ​ແລ້ວ

en: Comment by %s marked as spam.
lo_LA: ຄວາມເຫັນຂອງ %s ຖືກໝາຍເປັນສະແປມ

en: Comment by %s moved to the trash.
lo_LA: ຄວາມເຫັນຂອງ %s ຍ້າຍໄປຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
lo_LA: ຊ່ອງສະແດງຄຳເຫັນມີຂໍ້ຄວາມເກີນຈຳນວນທີ່ກຳນົດ​.

en: Comment is required.
lo_LA: ຕື່ມຄຳຄິດເຫັນກ່ອນ

en: Comment moderation
lo_LA: ຈັດການຄວາມເຫັນ

en: Comment must be manually approved
lo_LA: ຄວາມ​ເຫັນ​ຕ້ອງ​ຖືກຍອມ​ຮັບ​ດ້ວຍ​ມື.

en: Comment on %1$s by %2$s
lo_LA: ຄວາມເຫັນຢູ່ %1$s ໂດຍ %2$s

en: Comment status
lo_LA: ​ສະ​ຖາ​ນະ​ຄວາມ​ເຫັນ

en: Comment status was changed to %s
lo_LA: ສະຖານະຄວາມເຫັນຖືກປ່ຽນເປັນ %s

en: Comment: %s
lo_LA: ​ຄວາມ​ເຫັນ: %s

en: Comments
lo_LA: ຄວາມເຫັນ

en: Comments %s
lo_LA: ຄວາມເຫັນ %s

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
lo_LA: ຄວາມ​ເຫັນ (%1$s) ​ເທິງ &#8220;%2$s&#8221;

en: Comments (%s)
lo_LA: ​ຄວາມ​ເຫັນ (%s)

en: Comments Feed
lo_LA: ຄວາມເຫັນ Feed

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
lo_LA: ​ປິດ​ຄວາມ​ເຫັນ<span class="screen-reader-text"> ເທິງ %s</span>

en: Comments are closed.
lo_LA: ປິດການໃຫ້ຄວາມເຫັນ

en: Comments for %1$s searching on %2$s
lo_LA: ຄວາມເຫັນສຳລັບ %1$s ກຳລັງຄົ້ນຫາຢູ່ %2$s

en: Comments for %s
lo_LA: ຄວາມເຫັນສຳລັບ %s

en: Comments list
lo_LA: ​ລາຍ​ຊື່​ຄວາມ​ເຫັນ

en: Comments list navigation
lo_LA: ​ລາຍ​ຊື່​ນຳ​ທາງ​ຄວາມ​ເຫັນ

en: Comments navigation
lo_LA: ຄວາມ​ເຫັນ​ນຳ​ທາງ

en: Comments on %s
lo_LA: ຄວາມເຫັນຕໍ່ %s

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
lo_LA: ຄວາມເຫັນຢູ່ &#8220;%s&#8221;

en: Comments on: %s
lo_LA: ຄວາມເຫັນຢູ່: %s

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
lo_LA: ຄວາມ​ເຫັນ​ຄວນ​ສະ​ແດງ​ກັບ %s ​ຄວາມ​ເຫັນ​ທີ​ດ້ານ​ເທິງ​ສຸດ​ຂອງ​ແຕ່​ລະ​ໜ້າ

en: Compare Revisions of &#8220;%s&#8221;
lo_LA: ປຽບ​ທຽບ​ລຸ້ນ​ຂອງ &#8220;%s&#8221;

en: Configure
lo_LA: ດັດແກ້

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
lo_LA: ​ການ​ຕັ້ງ​ຄ່ານີ້​ເປັນ​ທາງ​ເລືອກ. ໂດຍ​ປົກ​ກະ​ຕິ​ແລ້ວ​ມັນ​ຄວນ​ຈະ​ຫວ່າງ​ເປ​ົ່າ.

en: Confirm Deletion
lo_LA: ຢືນ​ຢັນ​ການ​ລຶບ

en: Confirm Password
lo_LA: ​ຢືນ​ຢັນ​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ

en: Confirm Removal
lo_LA: ຢືນ​ຢັນ​ການ​ລຶບ

en: Confirm new password
lo_LA: ຢືນຢັນລະຫັດຜ່ານ

en: Confirm use of weak password
lo_LA: ຢືນຢັນເພື່ອໃຊ້ລະຫັດຜ່ານທີ່​ເດົາ​ງ່າຍ.

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
lo_LA: ​ສູນ​ເສຍ​ການ​ເຊື່ອມ​ຕໍ່ ຫຼື ເຊີບ​ເວີ​ເຮັດ​ວຽກ​ໜັກ​ໃນ​ຕອນນີ້. ກະ​ລຸ​ນາ​ລອງ​ໃໝ່​ພາຍຫຼັງ.

en: Constrain proportions
lo_LA: ອັດຕາສ່ວນບັງຄັບ

en: Contact
lo_LA: ຕິດຕໍ່

en: Contact Info
lo_LA: ຂໍ້ມູນຕິດຕໍ່

en: Content
lo_LA: ເນື້ອຫາ

en: Content to export
lo_LA: ບົດ​ຄວາມ​ທີ່​ຈະ​ສົ່ງ​ອ​ອກ

en: Content, title, and excerpt are empty.
lo_LA: ເນື້ອຫາ, ຫົວຂໍ້, ແລະ ຄຳທີ່ຕັດອອກມາບໍ່ມີ.

en: Content:
lo_LA: ​ເນື້ອ​ຫາ:

en: Continue
lo_LA: ຕໍ່​ໄປ

en: Continue reading %s
lo_LA: ​ອ່ານ​ເພີ່ມ​ຕື່ມ %s

en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
lo_LA: ​ອ່ານ​ຕໍ່ %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
lo_LA: ການ​ປ່ຽນ​ແປງ​ສັນ​ຍາ​ລັກ​ອາ​ລົມ​ເຊັ່ນ <code>:-)</code> ​ແລະ <code>:-P</code> ເປັນ​ຮູບ​ພາບ​ສະ​ແດງ​ອາ​ລົມ

en: Copy
lo_LA: ກ໋ອບປີ້

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
lo_LA: ​ຄັດ​ລອກ ແລະ ວາງ URL ນີ້​ລົງ​ໃນ​ເວັບ​ເວີດ​ເພ​ສ​ຂອງ​ທ່ານ​ເພື່ອຫຼິ້ນ

en: Copy and paste this code into your site to embed
lo_LA: ​ຄັດ​ລອກ ແລະ ວາງ​ໂຄດນີ້​ໃນ​ເວັບ​ຂອງ​ທ່ານ​ເພື່ອ​ຫຼິ້ນ

en: Copy table row
lo_LA: ສຳເນົາແຖວໃນຕາຕະລາງ

en: Could not access filesystem
lo_LA: ບໍ່​ສາ​ມາດ​ເຂົ້າ​ເຖິງ​ຟາຍ​ລະ​ບົບ.

en: Could not access filesystem.
lo_LA: ບໍ່​ສາ​ມາດ​ເຂົ້າ​ເຖິງ​ຟາຍ​ລະ​ບົບ.

en: Could not calculate resized image dimensions
lo_LA: ບໍ່ສາມາດຄຳນວນການປ່ຽນຂະໜາດຮູບໄດ້

en: Could not copy file.
lo_LA: ບໍ່​ສາ​ມາດ​ຄັດ​ລອກ​ຟາຍ.

en: Could not copy files.
lo_LA: ບໍ່ສາມາດຄັດ​ລອກຟາຍ

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
lo_LA: ​ບໍ່​ສາ​ມາດ​ຄັດ​ລອກ​ໄຟ​ລ໌​​ໄດ້. ທ່ານ​ອາດ​ຈະ​ມີ​ພື້ນ​ທີບໍ່​ພຽງ​ພໍ.

en: Could not create directory.
lo_LA: ບໍ່​ສາ​ມາດ​ສ້າງ directory.

en: Could not create user
lo_LA: ບໍ່ສາມາດສ້າງຜູ້ໃຊ້ງານ

en: Could not delete meta value from database.
lo_LA: ບໍ່ສາມາດລຶບຄ່າຂອງ meta ​ຈາກຖານຂໍ້ມູນໄດ້

en: Could not find the specified string.
lo_LA: ​ບໍ່​ສາ​ມາດ​ຄົ້ນ​ຫາ​ຄຳ​ທີ່​ລະ​ບຸ.

en: Could not fully remove the plugins %s.
lo_LA: ບໍ່​ສາ​ມາດ​ລຶບ​ປັກ​ອິນ %s ອອກ​ຢ່າງ​ສົມ​ບູນ.

en: Could not fully remove the theme %s.
lo_LA: ບໍ່​ສາ​ມາດ​ລຶບ​ທິມ %s ອອກ​ຢ່າງ​ສົມ​ບູນ.

en: Could not insert term relationship into the database.
lo_LA: ບໍ່ສາມາດເພີ່ມເງື່ອນໄຂຄວາມກ່ຽວຂ້ອງລົງໃນຖານຂໍ້ມູນ

en: Could not log out user sessions. Please try again.
lo_LA: ​ບໍ່​ສາ​ມາດ​ອອກ​ຈາກ​ລະ​ບົບ​ຂອງ​ບັນ​ຊີ​ຜູ່​ໃຊ້. ກະ​ລຸ​ນາ​ລອງ​ໃໝ່​ອີກ​ຄັ້ງ.

en: Could not read image size.
lo_LA: ບໍ່ສາມາດອ່ານຂະໜາດຮູບພາບໄດ້.

en: Could not remove the old plugin.
lo_LA: ​ບໍ່​ສາ​ມາດ​ລຶບ​ປັກ​ອິນ​ເກົ່າ.

en: Could not remove the old theme.
lo_LA: ​ບໍ່​ສາ​ມາດ​ລຶບ​ທິມ​ລຸ້ນ​ເກົ່າ.

en: Could not split shared term.
lo_LA: ບໍ່​ສາ​ມາດ​ແຍກ​ເງື່ອນ​ໄຂ​ຮ່ວມ

en: Could not update comment status.
lo_LA: ບໍ່ສາມາດອັບເດດສະຖານະຄວາມເຫັນ

en: Could not write file %s
lo_LA: ບໍ່ສາມາດຂຽນຟາຍ %s

en: Create Menu
lo_LA: ສ້າງເມນູ

en: Create Site
lo_LA: ສ້າງເວັບ

en: Create a Configuration File
lo_LA: ສ້າງຟາຍ Configuration

en: Create a New Site
lo_LA: ສ້າງເວັບ

en: Create a New User
lo_LA: ສ້າງຜູ້ໃຊ້ໃໝ່

en: Create a new gallery
lo_LA: ສ້າງຄັງພາບໃໝ່

en: Create a new playlist
lo_LA: ສ້າງ​ລາຍ​ການຫຼິ້ນ​ໃໝ່

en: Create a new video playlist
lo_LA: ​ສ້າງ​ລາຍ​ການ​ວີ​ດີ​ໂອ​ໃໝ່

en: Create audio playlist
lo_LA: ສ້າງ​ລາຍ​ການຫຼິ້ນ​​ຟາຍ​ສຽງ

en: Create gallery
lo_LA: ສ້າງຄັງພາບ

en: Create video playlist
lo_LA: ສ້າງ​ລາຍ​ການຫຼິ້ນ​ຟາຍ​ວີ​ດີ​ໂອ

en: Create, edit, and delete menus
lo_LA: ​ສ້າງ, ແກ້​ໄຂ ແລະ ລຶບ​ເມ​ນູ

en: Crop
lo_LA: ຕັດ

en: Crop Aspect Ratio
lo_LA: ​ຕັດ​ຂະ​ໜາດ​ສຳ​ພັນ

en: Crop Header Image
lo_LA: ​ຕັດ​ຮູບ​ສ່ວນ​ຫົວ

en: Crop Image
lo_LA: ​ຫຍໍ້​ຮູບ​ພາບ

en: Crop Selection
lo_LA: ​ຕັດ​ສ່ວນ​ທີ່​ເລືອກ

en: Crop and Publish
lo_LA: ຂອບ ແລະ ເຜີຍແຜ່

en: Crop image
lo_LA: ​ຫຍໍ້​ຮູບ​ພາບ

en: Crop thumbnail to exact dimensions
lo_LA: ຕັດຮູບຂະໜາດນ້ອຍສຳລັບອັດຕາ​ສ່ວນທີ່ແນ່ນອນ

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
lo_LA: ຕັດ​ສ່ວນ​ເພື່ອ​ເລືອກ​ຂະ​ໜາດ thumbnail ທີ່​ຄົງ​ທີ (ຕາມ​ປົກ​ກະ​ຕິ thumbnail ຈະ​ເປັນ​ຕາມ​ອັດ​ຕາ​ສ່ວນ)

en: Crop your image
lo_LA: ​ຫຍໍ້​ຮູບ​ພາບ​ຂອງ​ທ່ານ

en: Cropping&hellip;
lo_LA: ຕັດ​ຮູບ&hellip;

en: Ctrl + Alt + letter:
lo_LA: Ctrl + Alt + ຕົວ​ອັກ​ສອນ:

en: Ctrl + letter:
lo_LA: Ctrl + ຕົວ​ອັກ​ສອນ:

en: Current Page
lo_LA: ໜ້າປັດຈຸບັນ

en: Current Theme
lo_LA: ​ທິມ​ປັດ​ຈຸ​ບັນ

en: Current header
lo_LA: ​ສ່ວນ​ຫົວ​ປັດ​ຈຸ​ບັນ

en: Current page
lo_LA: ໜ້າປັດຈຸບັນ

en: Current thumbnail
lo_LA: thumbnail ປັດ​ຈຸ​ບັນ

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
lo_LA[0]: ໃນຕອນນີ້ %s ຄວາມເຫັນກຳລັງຖ້າພິຈາລະນາ. ກະລຸນນາເຂົ້າໄປລະບົບການຈັດການ:

en: Custom
lo_LA: ກຳນົດເອງ

en: Custom Background
lo_LA: ແກ້ໄຂພື້ນຫຼັງ

en: Custom Colors
lo_LA: ​ປັບ​ແຕ່ງ​ສີ

en: Custom Header
lo_LA: ດັດແກ້ສ່ວນຫົວ

en: Custom Link
lo_LA: ​ລິ້ງ​ປັບ​ແຕ່ງ

en: Custom Links
lo_LA: ​ປັບ​ແຕ່ງ​ລິ້ງ

en: Custom Menu
lo_LA: ປັບແຕ່ງເມນູ

en: Custom Size
lo_LA: ຂະ​ໜາດ​ປັບ​ແຕ່ງ

en: Custom Structure
lo_LA: ​ໂຄງ​ສ້າງ​ປັບ​ແຕ່ງ

en: Custom URL
lo_LA: ປັບແຕ່ງ URL

en: Custom color
lo_LA: ​ສີ​ປັບ​ແຕ່ງ

en: Custom date format:
lo_LA: ​ຮູບ​ແບບ​ວັນ​ປັບ​ແຕ່ງ:

en: Custom field deleted.
lo_LA: Custom field ຖືກ​ລຶບ.

en: Custom field updated.
lo_LA: Custom field ຖືກ​ອັບ​ເດດ.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="%s">use in your theme</a>.
lo_LA: ຊ່ອງ​ປັບ​ແຕ່ງ​ສາ​ມາດ​ໃຊ້​ເພື່ອ​ເພີ່ມ metadata ​ໄປ​ຫາ​ເລື່ອງ​ທີ່​ທ່ານ​ສາ​ມາດ <a href="%s">​ໃຊ້​ໃນ​ທິມ​ຂ​ອງ​ທ່ານ</a>.

en: Custom maintenance message.
lo_LA: ຂໍ້​ຄວາມ​ປັບ​ແຕ່ງ​ການ​ເບິ່ງ​ແຍງ​ຮັກ​ສາ.

en: Custom site deleted message.
lo_LA: ຂໍ້​ຄວາມ​ຖືກ​ລຶບ​ເວັບ​ໄຊ​ປັບ​ແຕ່ງ.

en: Custom site inactive message.
lo_LA: ຂໍ້​ຄວາມບໍ່​ໃຊ້​ງານ​ການ​ປັບ​ແຕ່ງ​ເວັບ.

en: Custom site suspended message.
lo_LA: ​ຂໍ້​ຄວາມ​ຍົກ​ເລີກ​ເວັບ​ໄຊ​ປັບ​ແຕ່ງ.

en: Custom time format:
lo_LA: ຮູບ​ແບບ​ເວ​ລາ​ປັບ​ແຕ່ງ:

en: Custom:
lo_LA: ປັບ​ແຕ່ງ:

en: Customize
lo_LA: ແກ້ໄຂ

en: Customize &#8220;%s&#8221;
lo_LA: ​ປັບ​ແຕ່ງ &#8220;%s&#8221;

en: Customize Your Site
lo_LA: ປັບ​ແຕ່ງ​ເວັບ​ຂອງ​ທ່ານ

en: Customize: %s
lo_LA: ​ປັບ​ແຕ່ງ: %s

en: Customizer
lo_LA: ​ຕົວ​ປັບ​ແຕ່ງ

en: Customizing
lo_LA: ​ການ​ປັບ​ແຕ່ງ

en: Customizing &#9656; %s
lo_LA: ​ປັບ​ແຕ່ງ &#9656; %s

en: Customizing This Display
lo_LA: ປັບ​ແຕ່ງ​ໜ້ານີ້

en: Cut
lo_LA: ຕັດຄຳ

en: Cut table row
lo_LA: ຕັດແຖວໃນຕາຕະລາງ

en: Dark
lo_LA: ​ສີ​ດຳ

en: Dashboard
lo_LA: ໜ້າຄວບຄຸມ

en: Database Error
lo_LA: ຜິດພາດທາງດ້ານຖານຂໍ້ມູນ database

en: Date
lo_LA: ວັນທີ

en: Date Format
lo_LA: ຮູບແບບວັນທີ

en: Date and time
lo_LA: ​ວັນ ແລະ ເວ​ລາ

en: Date/Time
lo_LA: ວັນທີ/ເວລາ

en: Day
lo_LA: ​ວັນ

en: Day and name
lo_LA: ວັນ​ທີ ແລະ ຊື່

en: Daylight saving time begins on: %s.
lo_LA: Daylight saving time ເລີ່ມເມື່ອ: %s.

en: Deactivate
lo_LA: ຢຸດໃຊ້ງານ

en: December
lo_LA: ເດືອນທັນວາ

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
lo_LA: ທ.ວ.

en: Decrease indent
lo_LA: ຫຼຸດ​ຫຍໍ້​ໜ້າ

en: Default
lo_LA: ມາດຕະຖານ

en: Default Images
lo_LA: ຮູບພາບທີ່ໃຫ້ມາ

en: Default Link Category
lo_LA: ​ໝວດ​ໝູ່​ລິ້ງຫຼັກ

en: Default Mail Category
lo_LA: ​ໝວດ​ໝູ່​ເມວຫຼັກ

en: Default Post Category
lo_LA: ​ໝວດ​ໝູ່​ເລື່ອງຫຼັກ

en: Default Post Format
lo_LA: ຮູບ​ແບບ​ເລື່ອງ​ມາດ​ຕະ​ຖານ

en: Default article settings
lo_LA: ​ການ​ຕັ້ງ​ຄ່າ​ເລີ່ມ​ຕົ້ນ​ຂອງ​ບົດ​ຄວາມ

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
lo_LA: ບໍ່ມີໝວດໝູ່

en: Default is %s
lo_LA: ​ຄ່າ​ເລີ່ມ​ຕົ້ນ​ແມ່ນ %s

en: Default post format
lo_LA: ຮູບ​ແບບ​ເລື່ອງ​ມາດ​ຕະ​ຖານ

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
lo_LA: ​ສະ​ບາຍ​ດີ​ຊາວ​ໂລກ

en: Default shortcuts,
lo_LA: ​ຄີ​ລັດ​ຄ່າ​ເລີ່ມ​ຕົ້ນ,

en: Delete
lo_LA: ລຶບ

en: Delete Menu
lo_LA: ລຶບເມນູ

en: Delete My Site Permanently
lo_LA: ​ລຶບ​ເວັບ​ໄຊ​ຂອງ​ຂ້ອຍ​ຢ່າງ​ຖາ​ວອນ

en: Delete Permanently
lo_LA: ລຶບຖາວອນ

en: Delete Site
lo_LA: ລຶບເວັບໄຊ

en: Delete Users
lo_LA: ລຶບຜູ້ໃຊ້

en: Delete all content.
lo_LA: ​ລຶບ​ເນື້ອ​ຫາ​ທັງ​ໝົດ.

en: Delete column
lo_LA: ​ລຶບ​ຖັນ

en: Delete it: %s
lo_LA: ລຶບຖິ້ມ: %s

en: Delete row
lo_LA: ລຶບແຖວ

en: Delete table
lo_LA: ລຶບຕາຕະລາງ

en: Delete this item permanently
lo_LA: ​ລຶບ​ສິ່ງນີ້​ຖາ​ວອນ

en: Deleted
lo_LA: ​ລຶບ

en: Deleted text (strikethrough)
lo_LA: ​ລຶບ​ຂໍ້​ຄວາມ​ແລ້ວ(ຂີດ​ຂ້າ)

en: Deleted:
lo_LA: ລຶບ:

en: Deleting Links
lo_LA: ກຳລັງລຶບລິ້ງ

en: Denied: %s
lo_LA: ​ປະ​ຕິ​ເສດ: %s

en: Descending
lo_LA: ຫຼາຍ​ໄປ​ຫາ​ນ້ອຍ

en: Descending.
lo_LA: ຫຼາຍ​ໄປ​ຫາ​ນ້ອຍ

en: Description
lo_LA: ລາຍລະອຽດ

en: Deselect
lo_LA: ບໍ່ເລືອກ

en: Destination folder already exists.
lo_LA: ​ໂຟນ​ເດີ​ມີ​ຢູ່​ແລ້ວ.

en: Details
lo_LA: ລາຍລະອຽດ

en: Developer
lo_LA: ຜູ້ພັດທະນາ

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
lo_LA: ​ທ່ານ​ເຮັດ​ໂທ​ລະ​ສັບ​ມື​ຖື​ຂອງ​ທ່ານ​ເສຍ ຫຼື ບໍ່​ໄດ້​ອອກ​ຈາກ​ລະ​ບົບ​ບັນ​ຊີ​ຂອງ​ທ່ານ​ໃນ​ຄອມ​ພິວ​ເຕີ​ສາ​ທາ​ລະ​ນະ ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ອອກ​ຈາກ​ລະ​ບົບ​ບ່ອນ​ອື່ນ​ທັງ​ໝົດ​ໄດ້ ແລະ ຍັງ​ເຂົ້າ​ສູ່​ລະ​ບົບ​ໃນ​ບ່ອນນີ້.

en: Dimensions
lo_LA: ຂະໜາດ

en: Dimensions:
lo_LA: ມິ​ຕິ​ຂອງ​ຟາຍ:

en: Disable
lo_LA: ​ປິດ​ການ​ໃຊ້​ງານ

en: Disable accessibility mode
lo_LA: ເຊົາ​ໃຊ້​ໂໝດ accessibility

en: Disable the visual editor when writing
lo_LA: ປິດແກ້ໄຂການເບິ່ງເຫັນເວລາຂຽນ

en: Discard any changes and restore the original image.
lo_LA: ບໍ່​ສົນ​ໃຈ​ການ​ປ່ຽນ​ແປງ​ຮູບ ແລະ ກູ້​ຮູບ​ເດີມ.

en: Discussion
lo_LA: ສົນທະນາ

en: Discussion Settings
lo_LA: ຕັ້ງຄ່າສົນທະນາ

en: Dismiss
lo_LA: ລະເລີຍ

en: Dismiss errors
lo_LA: ບໍ່ສົນໃຈຄວາມຜິດພາດ

en: Dismiss the welcome panel
lo_LA: ​ຍົກ​ເລີກ​ໜ້າ​ຍິນ​ດີ​ຕ້ອນ​ຮັບ

en: Dismiss this notice.
lo_LA: ​ຍົກ​ເລີກ​ຄຳ​ເຕືອນນີ້.

en: Display Options
lo_LA: ສະແດງແບບຕົວເລືອກ

en: Display Settings
lo_LA: ຕັ້ງ​ຄ່າ​ການ​ສະ​ແດງ​ຜົນ

en: Display as dropdown
lo_LA: ສະແດງແບບ dropdown

en: Display item author if available?
lo_LA: ສະແດງງຜູ້ຂຽນເລື່ອງຖ້າມີ?

en: Display item content?
lo_LA: ສະແດງເນື້ອຫາ?

en: Display item date?
lo_LA: ສະແດງວັນທີ?

en: Display location
lo_LA: ສະແດງຕຳແຫນ່ງ

en: Display name publicly as
lo_LA: ສະແດງຊື່ໃຫ້ຄົນທົ່ວໄປເຫັນເປັນ

en: Display post date?
lo_LA: ສະແດງວັນທີຂອງເລື່ອງ?

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
lo_LA: ສະແດງຈຳນວນຂອງສແປມຄວາມເຫັນທີ່ Akismet ພົບ

en: Displayed on attachment pages.
lo_LA: ​ສະ​ແດງ​ໃນ​ໜ້າ​ແນບ​ໄຟ​ລ໌​​ແລ້ວ.

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
lo_LA: ​ກຳ​ລັງ​ສະ​ແດງ %s&#8211;%s of %s

en: Distraction-free writing mode
lo_LA: ໂໝດ​ການ​ຂຽນ​ແບບບໍ່​ມີ​ສິ່ງ​ລົບ​ກວນ.

en: Do not allow
lo_LA: ບໍ່ອານຸຍາດ

en: Document properties
lo_LA: ລາຍລະອຽດເອກກະສານ

en: Documentation
lo_LA: ເອກກະສານ

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
lo_LA: ຜູ້​ໃຊ້ %1$s ​ມີ​ສິດ​ໃຊ້​ຖານ​ຂໍ້​ມູນ %2$s ຫຼືບໍ່?

en: Domain
lo_LA: ໂດເມນ

en: Done
lo_LA: ສຳເລັດ

en: Down one
lo_LA: ​ລົງ​ໜຶ່ງ

en: Download Export File
lo_LA: ດາວ​ໂຫຼດ​ຟາຍ​ນຳ​ເຂົ້າ

en: Download File
lo_LA: ດາວໂຫຼດຟາຍ

en: Download failed.
lo_LA: ຜິດພາດໃນການດາວໂຫຼດ

en: Download file
lo_LA: ດາວໂຫຼດຟາຍ

en: Draft
lo_LA: ຮ່າງບົດ

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ຮ່າງບົດ <span class="count">(%s)</span>

en: Draft saved at %s.
lo_LA: ຮ່າງບົດຖືກບັນທຶກຢູ່ %s.

en: Drafts
lo_LA: ຮ່າງ​ບົດ

en: Drag and drop to reorder media files.
lo_LA: ​ລາກ ແລະ ວາງ​ເພື່ອ​ຈັດ​ລຽງ​ຟາຍ​ຊື່.

en: Drag and drop to reorder tracks.
lo_LA: ​ລາກ ແລະ ວາງ​ເພື່ອ​ຈັດ​ລຽງ​ຟາຍ​ສ​ຽງ.

en: Drag and drop to reorder videos.
lo_LA: ​ລາກ ແລະ ວາງ​ເພື່ອ​ຈັດ​ລຽງ​ຟາຍ​ວີ​ດີ​ໂອ.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
lo_LA: ລາກວິດ​ເຈັດ​ມາ​ບ່ອນນີ້​ເພື່ອ​ລຶບ​ພວກ​ມັນ​ອອກ​ຈາກ​ດ້ານ​ຂ້າງ ແຕ່​ຍັງ​ເກັບ​ຄ່າ​ການ​ຕັ້ງ​ຄ່າ​ພວກ​ມັນ​ໄວ້.

en: Drop files to upload
lo_LA: ລາກຟາຍມາວາງເພື່ອອັບໂຫຼດ

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
lo_LA: ພົບວ່າມີຄວາມເຫັນທີ່ຊໍ້າກັນ ເບີ່ງຄືວ່າທ່ານໄດ້ສົ່ງຄວາມເຫັນນີ້ເຂົ້າມາແລ້ວ

en: E-mail:
lo_LA: ອີເມວ:

en: ERROR: please type a comment.
lo_LA: ຜິດພາດ: ກະລຸນນາພິມຄວາມເຫັນ

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
lo_LA: ຜິດ​ພາດ: ທ່ານ​ກຳ​ລັງ​ຕອບ​ກັບ​ຄວາມ​ເຫັນ​ທີ່​ຢູ່​ໃນ​ບົດ​ຄວາມ​ຮ່າງ.

en: Edit
lo_LA: ແກ້​ໄຂ

en: Edit %s
lo_LA: ແກ້​ໄຂ %s

en: Edit &#8220;%s&#8221;
lo_LA: ແກ້ໄຂ &#8220;%s&#8221;

en: Edit Category
lo_LA: ແກ້ໄຂຫມວດຫມູ່

en: Edit Comment
lo_LA: ແກ້ໄຂຄວາມເຫັນ

en: Edit Image
lo_LA: ແກ້ໄຂຮູບພາບ

en: Edit Link
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ​ລິ້ງ

en: Edit Link Category
lo_LA: ແກ້ໄຂລິ້ງຫມວດຫມູ່

en: Edit Media
lo_LA: ແກ້ໄຂສື່

en: Edit Menu
lo_LA: ແກ້ໄຂເມນູ

en: Edit Menu Item
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ​ເມ​ນູ​ຕ່າງ​ໆ

en: Edit Menus
lo_LA: ແກ້​ໄຂ​ເມ​ນູ

en: Edit Original
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ​​ຟາຍຕົ້ນ​ສະ​ບັບ

en: Edit Page
lo_LA: ແກ້ໄຂໜ້າ

en: Edit Post
lo_LA: ແກ້ໄຂເລື່ອງ

en: Edit Site
lo_LA: ແກ້ໄຂເວັບ

en: Edit Tag
lo_LA: ແກ້ໄຂປ້າຍກຳກັບ

en: Edit This
lo_LA: ແກ້ໄຂໂຕນີ້

en: Edit User
lo_LA: ແກ້ໄຂຜູ້ໃຊ້

en: Edit audio playlist
lo_LA: ແກ້​ໄຂ​ລາຍ​ການ​ຫຼິ້ນຟາຍ​ສຽງ

en: Edit comment
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ​ຄວາມ​ເຫັນ

en: Edit date and time
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂວັນ ແລະ ເວ​ລາ

en: Edit gallery
lo_LA: ແກ້ໄຂຄັງຮູບ

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ​ລາຍ​ການ​ເມ​ນູ: %1$s (%2$s)

en: Edit more details
lo_LA: ​ແກ້​ລາຍ​ລະ​ອຽດ​ເພີ່ມ​ຕື່ມ

en: Edit next media item
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ​ຟາຍ​ສື່​ຕໍ່​ໄປ

en: Edit permalink
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ​ລິ້ງ​ຖາ​ວອນ

en: Edit previous media item
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ​ຟາຍ​ສື່​ກ່ອນ​ໜ້ານີ້

en: Edit selected menu
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ​ເມ​ນູ​ທີ່​ເລືອກ

en: Edit status
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ​ສະ​ຖາ​ນະ

en: Edit this item
lo_LA: ແກ້​ໄຂ​ສິ່ງນີ້

en: Edit video playlist
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ​ລາຍ​ການຫຼິ້ນ​ຟາຍ​ວີ​ດີ​ໂອ

en: Edit visibility
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ​ການ​ເບິ່ງ​ເຫັນ

en: Edit: %s
lo_LA: ແກ້​ໄຂ %s

en: Editing Menus
lo_LA: ​ກຳ​ລັງ​ແກ້​ໄຂ​ເມ​ນູ

en: Editor menu (when enabled)
lo_LA: ຕົວ​ແກ້​ໄຂ​ເມ​ນູ(ເມື່ອ​ເປີດ​ໃຊ້​ງານ)

en: Editor toolbar
lo_LA: ແກ້​ໄຂ​ແຖບ​ເຄື່ອງ​ມື

en: Either there are no posts, or something went wrong.
lo_LA: ຖ້າບໍ່ມີເລື່ອງຢູ່ ຫຼື ມີບາງຢ່າງຜິດປົກກະຕິ

en: Email
lo_LA: ອີເມວ

en: Email (%s)
lo_LA: ອີເມວ (%s):

en: Email:
lo_LA: ອີເມວ

en: Email: %s
lo_LA: ອີເມວ: %s

en: Embed Media Player
lo_LA: ຝັງ​ໂຄດ​ຕົວຫຼິ້ນຟາຍ​ສື່

en: Empty Spam
lo_LA: ​ລຶບ​ສະ​ແປມ​ທັງ​ໝົດ

en: Empty Term.
lo_LA: ເງື່ອນໄຂຫວ່າງເປົ່າ

en: Empty Trash
lo_LA: ​ລຶບ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ​ທັງ​ໝົດ

en: Empty archive.
lo_LA: ​ຄັງ​ເກັບ​ບໍ່​ມ​ີ​ຫຍັງ.

en: Empty filename
lo_LA: ບໍ່ມີຊື່ຟາຍ

en: Empty title.
lo_LA: ​ບໍ່​ມີ​ຫົວ​ຂໍ້

en: Enable
lo_LA: ​ໃຊ້​ງານ

en: Enable accessibility mode
lo_LA: ເປີດ​ໃຊ້​ໂໝດ accessibility

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
lo_LA: ເປີດ​ໃຊ້​ງານ​ໂຕ​ແກ້​ໄຂ​ແບບ​ຄວາມ​ສູງ​ເຕັມ ແລະ ຄຳ​ສັ່ງ​ແບບບໍ່​ມີ​ສິ່ງ​ລົບ​ກວນ.

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
lo_LA: ເປີດປຸ່ມລັດຄີບ໋ອດສຳລັບການຈັດການຄວາມເຫັນ

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
lo_LA: ເປີດ​ໃຊ້ threaded (nested) ຄວາມ​ເຫັນ %s ​ໃນລະ​ດັ​ບ​ເລິກ

en: Encoding
lo_LA: ການ​ແປງ​ໂຄດ(Encoding)

en: Encoding for pages and feeds
lo_LA: ​ເຂົ້າ​ລະ​ຫັດ​ສຳ​ລັບ​ໜ້າ ແລະ feeds

en: End Date
lo_LA: ຢຸດວັນທີ

en: End date:
lo_LA: ວັນ​ທີ່​ສິ້ນ​ສຸດ:

en: English
lo_LA: ​ພາ​ສາ​ອັງ​ກິດ

en: Enter a URL to scan
lo_LA: ​ໃສ່ URL ​ເພື່ອ​ສະ​ແກນ

en: Enter a description of the image
lo_LA: ພິມຄຳອະທິບາຍຂອງຮູບພາບ

en: Enter a link URL or click above for presets.
lo_LA: ​ໃສ່​ລິ້ງ URL ຫຼື ກົດ​ດ້ານ​ເທິງ​ສຳ​ລັບ​ການ​ຕັ້ງ​ລ່ວງ​ໜ້າ.

en: Enter new
lo_LA: ເພີ່ມໃໝ່

en: Enter the RSS feed URL here:
lo_LA: ພິມ URL RSS feed  ບ່ອນນີ້:

en: Enter the URL
lo_LA: ພິມ URL

en: Enter the URL of the image
lo_LA: ພິມ URL ຂອງຮູບພາບນີ້

en: Enter the destination URL
lo_LA: ພິມຄຳອະທິບາຍກ່ຽວກັບ URL

en: Enter title here
lo_LA: ​ໃສ່​ຫົວ​ຂໍ້​​ທີ່ນີ້

en: Enter your new password below.
lo_LA: ພິມລະຫັດຜ່ານໃຫມ່ບ່ອນນີ້

en: Enter your password to view comments.
lo_LA: ພິມລະຫັດຜ່ານເພື່ອເບິ່ງການໃຫ້ຄວາມເຫັນ

en: Entries from any RSS or Atom feed.
lo_LA: ນຳເຂົ້າມາຈາກ RSS ຫຼື Atom feed.

en: Error in displaying the widget settings form.
lo_LA: ຜິດ​ພາດ​ໃນ​ການ​ສະ​ແດງ​ຟອມ​ວິດ​ເຈັດ.

en: Error in moving to Trash.
lo_LA: ຜິດພາດໃນການຍ້າຍໄປຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ

en: Error in restoring from Trash.
lo_LA: ຜິດພາດໃນນການກູ້ຄືນຈາກຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ

en: Error reconnecting to the database
lo_LA: ​ມີ​ຄວາມ​ຜິດ​ພາດ​ໃນ​ການ​ເຊື່ອມ​ຕໍ່​ອີກ​ຄັ້ງ​ໄປ​ຫາ​ຖານ​ຂໍ້​ມູນ.

en: Error saving media file.
lo_LA: ​ຜິດ​ພາດ​ໃນ​ຂະ​ນະ​ບັນ​ທຶກ​​ໄຟ​ລ໌​ສື່.

en: Error while adding the category. Please try again later.
lo_LA: ​ຜິດ​ພາດ​ໃນ​ຂະ​ນະ​ເພີ່ມ​ໝວດ​ໝູ່. ກະ​ລຸ​ນາ​ລອງ​ອີກ​ຄັ້ງ.

en: Error while saving the new email address. Please try again.
lo_LA: ຜິດ​ພາດ​ໃນ​ຂະ​ນະ​ບັນ​ທຶກ​ທີ່​ຢູ່​ອີ​ເມວ​ໃໝ່. ກະ​ລຸ​ນາ​ລອງ​ໃໝ່​ອີກ​ຄັ້ງ.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
lo_LA: ມີ​ຄວາມ​ຜິດ​ພາດ​ເກີດ​ຂຶ້ນ​ໃນ​ຂ​ະ​ນະ​ບັນ​ທຶກ​ຂະ​ໜາດ​ຮູບ​ພາບ. ກະ​ລ​ຸ​ນາ​ໂຫຼດ​ໜ້າ​ໃໝ່ ແລະ ລອງ​ອີກ​ຄັ້ງ.

en: Error while saving.
lo_LA: ​ຜິດ​ພາດ​ຂະ​ນະ​ບັນ​ທຶກ.

en: Error: [%1$s] %2$s
lo_LA: ຜິດ​ພາດ: [%1$s] %2$s

en: Example: <code>https://wordpress.org/</code> &#8212; do not forget the <code>https://</code>
lo_LA: ​ຕົວ​ຢ່າງ: <code>http://wordpress.org/</code> ​ຢ່າ​ລືມ​ຂຶ້ນ​ຕົ້ນ​ດ້ວຍ <code>http://</code>

en: Example: Nifty blogging software
lo_LA: ​ຕົວ​ຢ່າງ: Nifty blogging software

en: Excerpt
lo_LA: ຄຳທີ່ຕັດອອກມາ

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="%s">Learn more about manual excerpts</a>.
lo_LA: ອະລຳພະບົດແມ່ນຄຳສະຫຼຸບຫຍໍ້ທີ່ຄັດສັນມາສະເພາະຈາກເນື້ອຫາຂອງທ່ານ ເພື່ອທີ່ທ່ານຈະນຳໃຊ້ກັບທິມຂອງທ່ານ. <a href="%s">ສຶກສາເພີ່ມເຕີມກ່ຽວກັບອະລຳພະບົດແບບກຳນົດເອງ</a>.

en: Exclude:
lo_LA: ບໍ່ລວມ:

en: Executed before Multisite is loaded.
lo_LA: ​ເຮັດ​ວຽກ​ກ່ອນຫຼາຍ​ເວັບ​ໄຊ​ຈະ​ເລີ່ມ​ເຮັດ​ວຽກ.

en: Export
lo_LA: ນຳອອກ

en: External object cache.
lo_LA: Cache ຂອງວັດ​ຖຸ​ພາຍນອກ.

en: FAILED: %s
lo_LA: ບໍ່​ສຳ​ເລັດ: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
lo_LA: ບໍ່​ສຳ​ເລັດ: ບໍ່​ສຳ​ເລັດ​ໃນ​ການ​ອັບ​ເດດ​ເວີດ​ເພ​ສ​ໄປ​ຍັງ %s

en: Failed to delete the page.
lo_LA: ຜິດພາດໃນການລຶບໜ້ານີ້

en: Failed to write file to disk.
lo_LA: ​ກາ​ນ​ບັນ​ທຶກ​ຟາຍ​ລົ້ມ​ເຫຼວ

en: Failed to write request to temporary file.
lo_LA: ຜິດພາດໃນການຂຽນຄຳຮ້ອງຂໍໄປຍັງຟາຍຊົ່ວຄາວ

en: Featured Image
lo_LA: ​ຮູບ​ພາບ​ພິ​ເສດ

en: Features
lo_LA: ​ລັກ​ສະ​ນະ​ພິ​ເສດ

en: February
lo_LA: ເດືອນກຸມພາ

[ctx: February abbreviation]
en: Feb
lo_LA: ກ.ພ.

en: Feed for all posts filed under %s
lo_LA: Feed ສຳລັບເລື່ອງທັງຫມົດພາຍໃຕ້ %s

en: Feedback
lo_LA: ຜົນຕອບຮັບ

en: File &#8220;%s&#8221; does not exist?
lo_LA: ຟາຍ &#8220;%s&#8221; &#8217; ຍັງບໍ່ມີ?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
lo_LA: ຟາຍ &#8220;%s&#8221; ບໍ່ແມ່ນຮູບພາບ.

en: File URL
lo_LA: URL ຂອງ​ໄຟ​ລ໌

en: File URL.
lo_LA: URL ຂອງ​ໄຟ​ລ໌

en: File URL:
lo_LA: URL ​ໄຟ​ລ໌:

en: File canceled.
lo_LA: ຟາຍຖືກຍົກເລີກ

en: File edited successfully.
lo_LA: ຟາຍຖືກແກ້ໄຂເປັນທີ່ຮຽບຮ້ອຍແລ້ວ

en: File is empty. Please upload something more substantial.
lo_LA: ໄຟ​ລ໌​​ຫວ່າງ​ເປົ່າ. ກະ​ລຸ​ນາ​ແນ່​ໃຈ​ວ່າ​ອັບ​ໂຫຼດ​ໄຟ​ລ໌​​ຖືກ​ຕ້ອງ.

en: File is not an image.
lo_LA: ຟາຍບໍ່ແມ່ນຮູບພາບ.

en: File name:
lo_LA: ​ຊື່​ຟາຍ:

en: File size:
lo_LA: ຂະ​ໜາດ​ຟາຍ:

en: File type:
lo_LA: ປະ​ເພດຟາຍ​:

en: Filesystem error.
lo_LA: ​ຟາຍ​ລະ​ບົບ​ຜິດ​ພາດ.

en: Filter
lo_LA: ຕົວກອງ

en: Filter &#187;
lo_LA: ​ຕົ​ວກອງ &#187;

en: Filter by category
lo_LA: ​ກັ່ນ​ຕອງ​​ໂດຍໝວດ​ໝູ່

en: Filter by comment type
lo_LA: ກັ່ນ​ຕອງ​ໂດຍ​ປະ​ເພດ​ຄວາມ​ເຫັນ

en: Filter by date
lo_LA: ກອງ​ໂດຍ​​ໃຊ້ວັນ​ທີ

en: Filter by type
lo_LA: ​ກອງ​ໂດຍ​​ປະ​ເພດ

en: Filter comments list
lo_LA: ກອງ​ລາຍ​ຊື່​ຄວາມ​ເຫັນ

en: Filter items list
lo_LA: ກອງ​ຊື່​ລາຍ​ການ

en: Filter media items list
lo_LA: ກອງ​ລາຍ​ຊື່​ລາຍ​ການ​ຟາຍ​ສື່

en: Filter pages list
lo_LA: ​ກອງ​ລາຍ​ການ​ໜ້າ

en: Filter posts list
lo_LA: ​ກອງ​ລາຍ​ຊື່​ເລື່ອງ

en: Filter users list
lo_LA: ກອງ​ລາຍ​ຊື່​ຜູ້​ໃຊ້

en: Find Posts or Pages
lo_LA: ຄົ້ນຫາເລື່ອງ ຫຼື ໜ້າ

en: Find and replace
lo_LA: ​ຄົ້ນ​ຫາ ແລະ ແທນ​ບ່ອນ

en: First Name
lo_LA: ຊື່

en: First page
lo_LA: ​ໜ້າ​ທຳ​ອິດ

en: Fixed Layout
lo_LA: ຮູບ​ແບບ​ຕາຍ​ໂຕ

en: Flagged as spam by %s
lo_LA: ຖືກທ້ວງເປັນສແປມໂດຍ %s

en: Flagged as spam by Akismet
lo_LA: ຖືກບັນທຶກວ່າເປັນສແປມໂດຍ Akismet

en: Fluid Layout
lo_LA: ​ຮູບ​ແບບ​ຍືດ​ຍຸ່ນ

en: Focus shortcuts:
lo_LA: ທາງ​ລັດ​ຈຸດ​ສົນ​ໃຈ(focus):

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
lo_LA: ຈາກ:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
lo_LA: ​ເຖິງ:

en: Font Family
lo_LA: ​ຕະ​ກູນ​ຕົວ​ອັກ​ສອນ

en: Font Sizes
lo_LA: ຂະ​ໜາດ​ຕົວ​ອັກ​ສອນ

en: For more information:
lo_LA: ລາຍລະອຽດເພີ່ມເຕີມ

en: Formatting
lo_LA: ຈັດ​ການ​ຮູບ​ແບບ

en: Found %s
lo_LA: ​ພົບ​ເຫັນ %s

en: Four Columns
lo_LA: ​ສີ່​ຖັນ

en: Fri
lo_LA: ສຸກ

en: Friday
lo_LA: ວັນສຸກ

[ctx: Friday initial]
en: F
lo_LA: ​ສ

en: From %1$s %2$s
lo_LA: ​ຈາກ %1$s %2$s

en: From Computer
lo_LA: ຈາກຄອມພິວເຕີ

en: From URL
lo_LA: ຈາກ URL

en: From this screen you can:
lo_LA: ຈາກ​ໜ້າ​ຈໍ​ນີ້​ທ່ານ​ສາ​ມາດ:

en: Front Page
lo_LA: ​ໜ້າ​ທຳ​ອິດ

en: Front page
lo_LA: ໜ້າເລີ່ມຕົ້ນ

en: Full Size
lo_LA: ຂະຫນາດເຕັມ

en: Full URL path to files
lo_LA: path ເຕັມ URL ທີ່​ຈະ​ເຂົ້າ​ເຖ​ິງ​ຟາຍ

en: Full text
lo_LA: ຂໍ້​ຄວາມ​ທັງ​ໝົດ

en: Fullscreen
lo_LA: ເຕັມຈໍ

en: G &#8212; Suitable for all audiences
lo_LA: G &#8212; ​ສຳ​ລັບ​ຜູ້​ເຂົ້າ​ເບິ່ງ​ທຸກ​ເພດ​ທຸກ​ໄວ

en: Gallery
lo_LA: ​ຄັງ​ພາບ

en: Gallery (%s)
lo_LA: ​ຄັງ​ພາບ (%s)

en: Gallery Settings
lo_LA: ການຕັ້ງຄ່າຄັງຮູບ

en: Gallery columns:
lo_LA: ​ຄໍ​ລຳ​ຄັງ​ພາບ:

en: General
lo_LA: ທົ່ວໄປ

en: General Settings
lo_LA: ຕັ້ງຄ່າທົ່ວໄປ

en: Generate Password
lo_LA: ​ສ້າງ​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ

en: Generate password
lo_LA: ​ສ້າງ​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ

en: Genre
lo_LA: ປະ​ເພດ

en: Genre: %s.
lo_LA: ​ປະ​ເພດ: %s.

en: Get New Password
lo_LA: ເອົາລະຫັດຜ່ານໃຫມ່

en: Get Shortlink
lo_LA: ເອົາລິ້ງສັ້ນ

en: Get Started
lo_LA: ​ເລີ່ມ​ໃຊ້​ງານ

en: Get Version %s
lo_LA: ​ຮັບ​ລຸ້ນ %s

en: Give the feed a title (optional):
lo_LA: ຕັ້ງຫົວຂໍ້ໃຫ້ກັບ feed (ຕົວເລືອກ):

en: Go back
lo_LA: ກັບຄືນ

en: Go to Dashboard
lo_LA: ໄປ​ໜ້າຫຼັກ

en: Go to WordPress Updates page
lo_LA: ໄປໜ້າອັບເດດເວີດເພສ

en: Go to the first page
lo_LA: ກັບໄປໜ້າທຳອິດ

en: Go to the last page
lo_LA: ໄປໜ້າສຸດທ້າຍ

en: Go to the next page
lo_LA: ໄປໜ້າຕໍ່ໄປ

en: Go to the previous page
lo_LA: ໄປໜ້າກ່ອນໜ້ານີ້

en: Gray
lo_LA: ສີເທົາ

en: Green
lo_LA: ສີຂຽວ

en: Grid view
lo_LA: ​ເບິ່ງ​ແບບ​ຕາ​ຕະ​ລາງ

[ctx: HTML elements]
en: Inline
lo_LA: ​ຄຳ​ສັ່ງ Inline

[ctx: HTML tag]
en: Address
lo_LA: ທີ່​ຢູ່

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
lo_LA: ​ຮູບ​ແບບ​ກ່ອນ

en: Header
lo_LA: ສ່ວນຫົວ

en: Header Image
lo_LA: ຮູບພາບສ່ວນຫົວ

en: Header Text
lo_LA: ​ຕົວ​ອັກ​ສອນ​ສ່ວນ​ຫົວ

en: Header Text Color
lo_LA: ສີຕົວອັກສອນສ່ວນຫົວ

en: Header cell
lo_LA: ຊ່ອງ​ສ່ວນ​ຫົວ

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
lo_LA: ​ອັບ​ເດດ​ສ່ວນ​ຫົວ. <a href="%s">ເຂົ້າ​ເບິ່ງ​ເວັບ​ໄຊ​ຂອງ​ທ່ານ</a> ​ເພື່ອ​ເບິ່ງ​ໜ້າ​ຕາ​ເວັບ.

en: Heading 1
lo_LA: ສ່ວນຫົວທີ 1

en: Heading 2
lo_LA: ສ່ວນຫົວທີ 2

en: Heading 3
lo_LA: ສ່ວນຫົວທີ 3

en: Heading 4
lo_LA: ສ່ວນຫົວທີ 4

en: Heading 5
lo_LA: ສ່ວນຫົວທີ 5

en: Heading 6
lo_LA: ສ່ວນຫົວທີ 6

en: Height
lo_LA: ລວງຍາວ

en: Hello world!
lo_LA: ສະ​ບາຍ​ດີ​ຊາວ​ໂລກ!

en: Help
lo_LA: ຊ່ວຍເຫຼືອ

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
lo_LA: ສະ​ບາຍ​ດີ ###USERNAME###,
    
    ​ການ​ເຕືອນນີ້​ຢືນ​ຢັນ​ວ່າ​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ​ຂອງ​ທ່ານ​ຖືກ​ປ່ຽນ​ເທິງ ###SITENAME###.
    
    ​ຖ້າ​ທ່ານບໍ່​ໄດ້​ປ່ຽນ​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ​ຂອງ​ທ່ານ, ກະ​ລຸ​ນາ​ຕິດ​ຕໍ່​ຜູ້​ຄວບ​ຄຸມ​ເວັບ​ທີ່
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    ​ອີ​ເມວ​ໄດ້​ຖືກ​ສົ່ງ​ໄປ​ທີ ###EMAIL###
    
    ​ດ້ວຍ​ຄວາມ​ເຄົາ​ລົບ,
    ​ທີມ​ງານ​ເວັບ ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
lo_LA: ສະ​ບາຍ​ດີ,
    
    ທ່ານ​ໄດ້​ຮັບ​ຄຳ​ເຊີນ​ໃຫ້​ເຂົ້າ​ຮ່ວມ '%1$s' at
    %2$s ​ດ້ວຍ​ບົດ​ບາດ​ຂອງ %3$s.
    
    ກະ​ລຸ​ນາ​ກົດ​ທີ​ລິ້ງ​ເພື່ອ​ຕອບ​ຮັບ​ຄຳ​ເຊີນ:
    %4$s

en: Hide
lo_LA: ເຊື່ອງ

en: Hide Details
lo_LA: ເຊື່ອງລາຍລະອຽດ

en: Hide header image
lo_LA: ​ເຊື່ອງ​ຮູບ​ພາບ​ສ່ວນ​ຫົວ

en: Hide image
lo_LA: ​ເຊື່ອງ​ຮູບ​ພາບ

en: Hide password
lo_LA: ​ເຊື່ອງ​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ

en: Hide post options
lo_LA: ​ເຊື່ອງຕົວ​ເລືອກ​ເລື່ອງ

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
lo_LA: ​ເບາະ​ແສ: ​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ​ຄວນ​ຈະ​ມີ​ຕົວ​ອັກ​ສອນ​ຢ່າງ​ໜ້ອຍ​ສິບ​ສອງ​ຕົວ​ອັກ​ສອນ. ເພື່ອ​ໃຫ້​ມັນ​ປອດ​ໄພ​ຂຶ້ນ, ໃຊ້​ຕົວ​ອັກ​ສອນ​ນ້ອຍ ແລະ ໃຫຍ່, ຕົວ​ເລກ ແລະ ສັນ​ຍາ​ລັກ​ເຊັ່ນ ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: History
lo_LA: ປະຫວັດ

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
lo_LA: ​ເກັບ​ຄວາມ​ເຫັນ​ໄວ້​ໃນ​ຄິວ​ຈັດ​ການ ຖ້າ​ຄວາມ​ເຫັນ​ນັ້ນ​ມີ​ລິ້ງ %s ​ລິ້ງ ຫຼື ຫຼາຍ​ກ່​ວາ (ໂດຍ​ປົກ​ກະຕິ​ຄວາມ​ເຫັນ​ທີ​ມີ​ລິ້ງຫຼາຍ​ຈະ​ຖືກ​ເບິ່ງວ່າ​ເປັນ​ຄວາມ​ເຫັນ​ສະ​ແປມ)

en: Holiday
lo_LA: ​ວັນ​ຢຸດ

en: Home
lo_LA: ໜ້າຫຼັກ

en: Homepage
lo_LA: ໜ້າຫຼັກ

en: Horizontal line
lo_LA: ເສັ້ນ​ແນວນອນ

en: Horizontal space
lo_LA: ຍະຫວ່າງຕາມແນວນອນ

en: Hour
lo_LA: ​ຊົ່ວ​ໂມງ

en: Hours
lo_LA: ໂມງ

en: How many items would you like to display?
lo_LA: ຈຳນວນເທົ່າໃດທີ່ທ່ານຕ້ອງການໃຫ້ສະແດງ?

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
lo_LA: ​ສະ​ບາຍ​ດີ USERNAME,
    
    ​ບັນ​ຊີ​ໃໝ່​ຂອງ​ທ່ານ​ຖືກ​ຕັ້ງ​ແລ້ວ.
    
    ​ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ເຂົ້າ​ສູ່​ລະ​ບົບ​ດ້ວຍ​ຂໍ້​ມູນ​ຕໍ່​ໄປ​ນີ້:
    ​ຊື່​ຜູ້​ໃຊ້: USERNAME
    ​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    ​ຂອບ​ໃຈ!
    
    --​ທີມ​ງານ @ SITE_NAME

en: I really need an ID for this to work.
lo_LA: ທ່ານຕ້ອງມີໄອດີເພື່ອ​ເຮັດ​ສິ່ງ​ນີ້.

en: ID #%1$s: %2$s <strong>Sorry, you are not allowed to remove this user.</strong>
lo_LA: ໄອ​ດີ #%1$s: %2$s <strong>​ຂໍ​ອະ​ໄພ, ທ່​ານບໍ່​ໄດ້​ຮັບ​ອະ​ນຸ​ຍາດ​ລຶບ​ຜູ່​ໃຊ້​​ງານນີ້.</strong>

en: IO error.
lo_LA: IO ຜິດພາດ

en: If %1$s is disabled, ask your administrator to enable that module, or look at the <a href="%2$s">Apache documentation</a> or <a href="%3$s">elsewhere</a> for help setting it up.
lo_LA: ຖ້າ %1$s ຖືກ​ປິດ​ການ​ໃຊ້​ງານ ໃຫ້​ຖາມ​ຜູ້​ຄວບ​ຄຸມ​ຂອງ​ທ່ານ​ໃຫ້​ເປີດ​ໂມ​ດູນນັ້ນ ຫຼື ເບິ່ງ​ທີ່ <a href="%2$s">ຄູ່​ມື Apache</a> ຫຼື <a href="%3$s">​ບ່ອນ​ອື່ນໆ</a> ​ສຳ​ລັບ​ຄວາມ​ຊ່ວຍ​ເຫຼືອ​ໃນ​ການ​ຕັ້ງ​ຄ່ານັ້ນ.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
lo_LA: ​ຖ້າ​ໂຕ​ນຳ​ເຂົ້າ​ທີ່​ທ່ານ​ຕ້ອງ​ການບໍ່​ຢູ່​ໃນ​ລາຍ​ຊື່, <a href="%s">ຄົ້ນ​ຫາ​ໃນໂຕ​ຈັດ​ເກັບ​ປັກ​ອິນ</a> ​ເພື່ອ​ເບິ່ງວ່າ​ມີ​ໂຕ​ນຳ​ເຂົ້າ​ທີ່​ໃຊ້​ໄດ້.

en: If you are unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
lo_LA: ຖ້າ​ທ່ານບໍ່​ແນ່​ໃຈ​ວ່າ​ເງື່ອນ​ໄຂ​ເຫຼົ່າ​ນີ້​ໝາຍ​ເຖິງ​ຫຍັງ ທ່ານ​ອາດ​ຈະ​ຕິດ​ຕໍ່​ໂຮດ​ຂອງ​ທ່ານ. ຖ້າ​ທ່ານ​ຍັງ​ຕ້ອງ​ການ​ຊ່ວຍ​ເຫຼືອ​ອີກ ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ເຂົ້າ​ເບິ່ງ <a href="%s">​ຟໍ​ຣັມ​ສະ​ໜັບ​ສະ​ໜູນ​ເວີດ​ເພ​ສ</a> ໄດ້​ຕະຫຼອດ.

en: If you do not know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
lo_LA: ຖ້າ​ທ່ານບໍ່​ຮູ້​ວິ​ທີ​ຕັ້ງ​ຄ່າ​ຖານ​ຂໍ້​ມູນ ທ່ານ​ຄວນ<strong>​ຕິດ​ຕໍ່​ໂຮດ​ຂອງ​ທ່ານ</strong>. ​ຖ້າ​ມີ​ບາງ​ຢ່າງ​ບໍ່​ສຳ​ເລັດ ທ່ານ​ອາດ​ຈະ​ລອງ​ຄົ້ນ​ຫາ​ຄວາມ​ຊ່ວຍ​ເຫຼືອ​ທີ່ <a href="%s">​ຟໍ​ຣັມ​ສະ​ໜັບ​ສະ​ໜູນ​ເວີດ​ເພ​ສ</a>.

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
lo_LA: ຖ້າ​ທ່ານ​ມີ​ເລື່ອງ ຫຼື ຄວາມ​ເຫັນໃນ​ລະ​ບົບ​ອື່ນ, ເວີດ​ເພ​ສ​ສາ​ມາດ​ນຳ​ເຂົ້າ​ສິ່ງ​ເຫຼົ່າ​ນີ້​ມາ​ຍັງ​ເວັບ​ນີ້. ເພື່ອ​ການ​ນຳ​ເຂົ້າ, ກະ​ລຸ​ນາ​ເລືອກ​ລະ​ບົບ​ທີ​ຕ້ອງ​ການ​ນຳ​ເຂົ້າ​ຈາກ​ລາຍ​ຊື່​ຂ້າງ​ລຸ່ມນີ້:

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
lo_LA: ​ຖ້າ​ທ່ານ​ມາ​ເຖິງ​ໜ້ານີ້​ໂດຍ​ເຫດ​ບັງ​ເອີນ ແລະ ຕັ້ງ​ໃຈ​ທີ່​ຈະ​ເຂົ້າ​ເບິ່ງ​ໜຶ່ງ​ໃນ​ເວັບ​ໄຊ​ຂອງ​ທ່ານ, ນີ້​ຄື​ທາງ​ລັດ​ບາງ​ຢ່າງ​ທີ່​ຈະ​ຊ່ວຍ​ທ່ານ​ຄົ້ນ​ຫາ​ວິ​ທີ​ຂອງ​ທ່ານ​ເອງ.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
lo_LA: ຖ້າ​ເວັບ​ຂອງ​ທ່ານບໍ່​ສະ​ແດງ, ກະ​ລຸ​ນາ​ຕິດ​ຕໍ່​ເຈົ້າ​ຂອງ​ເຄື່ອ​ຂ່າຍນີ້.

en: Image
lo_LA: ຮູບພາບ

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ຮູບ <span class="count">(%s)</span>

en: Image Address
lo_LA: ທີ່ຢູ່ຮູບພາບ

en: Image CSS Class
lo_LA: ຮູບ​ພາບ CSS Class

en: Image Caption
lo_LA: ​ຄຳ​ອະ​ທິ​ບາຍ​ພາບ

en: Image Editor Save Failed
lo_LA: ບັນທຶກການແກ້ໄຂຮູບພາບບໍ່ສຳເລັດ

en: Image File
lo_LA: ຟາຍຮູບພາບ

en: Image Processing Error
lo_LA: ​ການ​ຈັດ​ການ​ຮູບ​ພາບ​ຜິດ​ພາດ

en: Image Title Attribute
lo_LA: ​ຫົວ​ຂໍ້​ຄຸນ​ສົມ​ບັດ​ຮູບ​ພາບ

en: Image URL
lo_LA: URL ຮູບພາບ

en: Image Upload Error
lo_LA: ​ການ​ອັບ​ໂຫຼດ​ຮູບ​ຜິດ​ພາດ

en: Image could not be processed.
lo_LA: ​ຮູບ​ພາບບໍ່​ສາ​ມາດ​ໃຊ້​ງານ​ໄດ້.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
lo_LA: ຮູບ​ພາບບໍ່​ສາ​ມາດ​ດຳ​ເນີນ​ການ​ໄດ້. ກະ​ລຸ​ນາ​ກັບ​ໄປ ແລະ ລອງ​ອີກ​ຄັ້ງ.

en: Image crop failed.
lo_LA: ຕັດຮູບບໍ່ໄດ້.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
lo_LA: ບໍ່​ມີ​ຂໍ້​ມູນ​ຮູບ​ພາບ. ກະ​ລຸ​ນາ​ອັບ​ໂຫຼດ​ຮູບ​ພາບ​ໃໝ່.

en: Image default align
lo_LA: ການຈັດຮູບແບບຮູບພາບມາດຕະຖານ

en: Image default link type
lo_LA: ປະເພດລິ້ງມາດຕະຖານ

en: Image default size
lo_LA: ຂະໜາດຮູບພາບມາດຕະຖານ

en: Image description
lo_LA: ອະທິບາຍຮູບພາບ

en: Image details
lo_LA: ລາ​ຍ​ລະ​ອຽ​ດ​ຮູບ​ພາບ

en: Image flip failed.
lo_LA: ພິກຮູບກັບບໍ່ໄດ້.

en: Image metadata is inconsistent.
lo_LA: metadata ຮູບ​ພາບບໍ່​ສອດ​ຄ່ອງ​ກັນ.

en: Image resize failed.
lo_LA: ຫຍໍ້ຮູບບໍ່ໄດ້.

en: Image restored successfully.
lo_LA: ຮູບ​ພາບ​ຖືກ​ກູ້​ຄືນ​ແລ້ວ.

en: Image rotate failed.
lo_LA: ປີ້ນຮູບບໍ່ໄດ້.

en: Image saved
lo_LA: ຮູບພາບຖືກບັນທຶກ

en: Image sizes
lo_LA: ຂະໜາດຮູບພາບ

en: Images
lo_LA: ຮູບ

en: Import
lo_LA: ນຳເຂົ້າ

en: Important:
lo_LA: ສຳ​ຄັນ:

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
lo_LA: ໃນ %1$s, ໃຫ້​ໃຊ້​ວິ​ທີ %2$s, ບໍ່​ໃຊ້​ຄຳ​ສັ່ງ %3$s. ​ເຂົ້າ​ເບິ່ງ %4$s.

en: In a few words, explain what this site is about.
lo_LA: ພິມຄຳສັ້ນໆເພື່ອອະທິບາຍວ່າເວັບໄຊນີ້ເວົ້າກ່ຽວກັບຫຍັງ

en: In reply to %s.
lo_LA: ​ຕອບ​ກັບ​ໄປ​ທີ່ %s.

en: In reply to: %s
lo_LA: ​ເພື່ອ​ຕອບ​ກັບ​ໄປ​ທີ່: %s

en: In response to: %s
lo_LA: ເພື່ອ​ຕອບ​ກັບ​ໄປ​ທີ່: %s

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
lo_LA: ​ໃນ​ຄໍ​ລັມ <strong>​ຄວາມ​ເຫັນ</strong>, ​ລາກ​ເມົ້າ​ໄປ​ເທິງ​ຄວາມ​ເຫັນ ຈະ​ມີ​ຕົວ​ເລືອກ​ໃຫ້​ທ່ານ ອະ​ນຸ​ມັດ, ຕອບ​ກັບ(ແລະ ອະ​ນຸ​ມັດ), ແກ້​ໄຂ​ໄວ, ແກ້​ໄຂ, ບັນ​ທຶກ​ເປັນ​ສະ​ແປມ ຫຼື ສົ່ງ​ຄວາມ​ເຫັນ​ໄປ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ.

en: In the <strong>Submitted on</strong> column, the date and time the comment was left on your site appears. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
lo_LA: ໃນ​ຄໍ​ລັມ <strong>​ສົ່ງ​ເທິງ</strong>, ຈະ​ສະ​ແດງວັນ​ທີ ແລະ ເວ​ລາ​ທີ່​ຂຽນ​ຄວາມ​ເຫັນ. ກົດ​ທີ​ລິ້ງ ວັນ/ເວ​ລາ ຈະ​ພາ​ທ່ານ​ໄປ​ຫາ​ຄວາມ​ເຫັນ​ເທິງ​ເວັບ​ແທ້​ຂອງ​ທ່ານ.

en: Inactive Widgets
lo_LA: Widgets ບໍ່ໄດ້ໃຊ້ງານ

en: Incorrect username or password.
lo_LA: ລະຫັດ ແລະ ຊື່ຜູ້ໃຊ້ບໍ່ຖືກຕ້ອງ

en: Increase indent
lo_LA: ເພີ່ມ​ຫຍໍ້​ໜ້າ

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
lo_LA: ແຖບ​ເຄື່ອງ​ມື​ພາຍ​ໃນ(ເມື່ອ​ເລືອກ​ຮູບ, ລິ້ງ ຫຼື ການ​ເບິ່ງ​ກ່ອນ)

en: Insert
lo_LA: ເພີ່ມ

en: Insert Page Break tag
lo_LA: ເພີ່ມ Page Break tag

en: Insert Read More tag
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ​ອ່ານ​ເພີ່ມ

en: Insert audio playlist
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ລາຍ​ການ​ຟາຍ​ສຽງ

en: Insert column after
lo_LA: ເພີ່ມຖັນຫຼັງຈາກ

en: Insert column before
lo_LA: ເພີ່ມຖັນກ່ອນ

en: Insert date/time
lo_LA: ​ໃສ່ ວັນ/ເວ​ລາ

en: Insert from URL
lo_LA: ເພີ່ມຟາຍຈາກ URL

en: Insert gallery
lo_LA: ເພີ່ມຄັງພາບ

en: Insert image
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ຮູບ​ພາບ

en: Insert into Post
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ເຂົ້າ​ໃນ​ບົດ​ຄວາມ

en: Insert into page
lo_LA: ເພີ່ມເຂົ້າໄປໃນໜ້າ

en: Insert into post
lo_LA: ເພີ່ມຟາຍລົງໃນເລື່ອງ

en: Insert link
lo_LA: ເພີ່ມລິ້ງ

en: Insert media from another website
lo_LA: ​ໃສ່​ໄຟ​ລ໌​ສື່​ຈາກ​ເວັບໄຊ​ອື່ນ

en: Insert row after
lo_LA: ເພີ່ມແຖວຫຼັງຈາກ

en: Insert row before
lo_LA: ເພີ່ມແຖວກ່ອນ

en: Insert table
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ຕາ​ຕະ​ລາງ

en: Insert video
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ວີ​ດີ​ໂອ

en: Insert video playlist
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ລາຍ​ການຫຼິ້ນ​ຟາຍ​ວີ​ດີ​ໂອ

en: Insert/edit image
lo_LA: ເພີ່ມ/ແກ້ໄຂ ຮູບພາບ

en: Insert/edit link
lo_LA: ເພີ່ມ/ແກ້ໄຂ ລິ້ງ

en: Inserted text
lo_LA: ​ໃສ່​ຂໍ້​ຄວາມ​ແລ້ວ

en: Inserting Media
lo_LA: ​ໃສ່ໄຟ​ລ໌​​ສື່

en: Install
lo_LA: ຕິດຕັ້ງ

en: Install %s now
lo_LA: ຕິດຕັ້ງດຽວນີ້ %s

en: Install Now
lo_LA: ຕິດຕັ້ງ​ດຽວນີ້

en: Install Parent Theme
lo_LA: ​ຕິດ​ຕັ້ງ​ທິມຫຼັກ

en: Install Press This
lo_LA: ຕິດ​ຕັ້ງ Press This

en: Install Themes
lo_LA: ຕິດຕັ້ງ Theme

en: Installed Plugins
lo_LA: ປັກອິນທີ່ຕິດຕັ້ງແລ້ວ

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
lo_LA: ຕົວ​ແປ​ຖືກ​ສົ່ງ​ມາບໍ່​ພຽງ​ພໍ​ສຳ​ລັບ​ວິ​ທີ XML-RPC.

en: Invalid
lo_LA: ບໍ່ຖືກຕ້ອງ

en: Invalid activation key.
lo_LA: Activation key ບໍ່ຖືກຕ້ອງ.

en: Invalid attachment ID.
lo_LA: ID ຟາຍແນບບໍ່ຖືກ.

en: Invalid author ID.
lo_LA: ID ຜູ້ຂຍນບໍ່ຖືກຕ້ອງ.

en: Invalid comment ID.
lo_LA: ຄວາມເຫັນໄອດີບໍ່ຖືກ.

en: Invalid comment status.
lo_LA: ສະຖານະຄວາມເຫັນບໍ່ຖືກ.

en: Invalid file type
lo_LA: ປະເພດຟາຍບໍ່ຖືກຕ້ອງ

en: Invalid form submission.
lo_LA: ​ແບບ​ຟອມ submission ໃຊ້​ບໍ່​ໄດ້.

en: Invalid image URL.
lo_LA: URL ຮູບ​ພາບບໍ່​ຖືກ​ຕ້ອງ

en: Invalid key.
lo_LA: Key ໃຊ້ງານບໍໄດ້

en: Invalid menu ID.
lo_LA: ​ໄອ​ດີ​ເມ​ນູບໍ່​ຖືກ​ຕ​ອ້ງ.

en: Invalid parameter(s): %s
lo_LA: parameter(s) ບໍ່​ຖືກ​ຕ້ອງ: %s

en: Invalid plugin page.
lo_LA: ໜ້າປັກອິນໃຊ້ງານບໍ່ໄດ້

en: Invalid plugin path.
lo_LA: path ຂອງ​ປັກ​ອິນ​ໃຊ້​ງານບໍ່​ໄດ້.

en: Invalid post ID.
lo_LA: ໄອດີເລື່ອງບໍ່ຖືກ.

en: Invalid post type.
lo_LA: ປະ​ເພດ​ເລື່ອງບໍ່​ຖືກ​ຕ້ອງ.

en: Invalid post.
lo_LA: ເລື່ອງບໍ່ຖືກ

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
lo_LA: ​ຊື່​ໂຄດ​ສັ້ນ(shortcode)ບໍ່​ຖືກ​ຕ້ອງ: ທ່ານບໍ່​ໄດ້​ໃສ່​ຊື່.

en: Invalid taxonomy: %s.
lo_LA: ລຳ​ດັບ​ຂັ້ນ​ໃຊ້​ງານບໍ່​ໄດ້: %s.

en: Invalid translation type.
lo_LA: ຊະ​ນິດກ​ານ​ແປບໍ່​ຖືກ​ຕ້ອງ.

en: Invalid user ID.
lo_LA: ໄອດີຜູ້ໃຊ້ຜູ້ຖືກຕ້ອງ.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
lo_LA: ​ຄ່າບໍ່​ຖືກ​ຕ້ອງ %1$s ສຳ​ລັບ %2$s. ​ຄ່າ​ທີ່​ຖືກ​ຕ້ອງ​ຄວນ​ຈະ​ຢູ່​ລະ​ຫວ່າງ %3$s ​ແລະ %4$s.

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
lo_LA: ​ອີ​ເມວ​ເຊີນ​ຖືກ​ເຊີນ​ໄປ​ຫາ​ຜູ້​ໃຊ້​ໃໝ່. ລິ້ງ​ຢືນ​ຢັນ​ຕ້ອງ​ຖືກ​ກົດ​ກ່ອນ​ບັນ​ຊີ​ພວກ​ເຂົາ​ຈະ​ຖືກ​ສ້ງ​ຂຶ້ນ.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
lo_LA: ອີ​ເມວ​ເຊີນ​ໄປ​ໃຫ້​ຜູ່​ໃຊ້. ລິ້​ງ​ຢືນ​ຢັນ​ຕ້ອງ​ຖືກ​ກົດ​ກ່ອນ​ທີ່​ພວກ​ເຂົາ​ຈະ​ເປັນ​ສະ​ມາ​ຊິກ​ຂອງ​ເວັບ​ທ່ານ.

en: Is there no link to us?
lo_LA: ບໍ່ມີລິ້ງມາຫາພວກເຮົາເລີຍຫວ່າ?

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
lo_LA: ເບິ່ງ​ຄື​ວ່າບໍ່​ພົບ​ສິ່ງ​ໃດ​ບ່ອນນີ້. ບາງ​ເທື່ອ​ທ່ານ​ອາດ​ຈະ​ລອງ​ເຂົ້າ​ເບິ່ງ %s ​ໂດຍ​ກົງ ຫຼືບໍ່?

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
lo_LA: ເບິ່ງ​ຄື​ຍັງ​ບໍ່​ມີ​ການ​ຕິດ​ຕັ້ງ Apache %s module

en: It looks like you're using an insecure version of %s. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
lo_LA: ເບິ່ງຄືວ່າທ່ານກຳລັງນຳໃຊ້ %s ເວີຊັນທີ່ບໍ່ປອດໄພ. ການນຳໃຊ້ໂປຣແກຣມທ່ອງເວັບຮຸ່ນເກົ່າຈະເຮັດໃຫ້ຄອມພິວເຕີຂອງທ່ານບໍ່ປອດໄພ. ເພື່ອປະສົບການນຳໃຊ້ WordPress ທີ່ດີທີ່ສຸດ, ກະລຸນາອັບເດດໂປຣແກຣມທ່ອງເວັບຂອງທ່ານ.

en: It looks like you're using an old version of %s. For the best WordPress experience, please update your browser.
lo_LA: ເບິ່ງຄືວ່າທ່ານກຳລັງນຳໃຊ້ເວີຊັນເກົ່າຂອງ %s. ເພື່ອປະສົບການນຳໃຊ້ WordPress ທີ່ດີທີ່ສຸດ, ກະລຸນາອັບເດດໂປຣແກຣມທ່ອງເວັບຂອງທ່ານ.

en: Italic
lo_LA: ໂຕອຽງ

en: Item added.
lo_LA: ສ້າງ​ລາຍ​ການ​ແລ້ວ.

en: Item deleted.
lo_LA: ລຶບ​ລາຍ​ການ​ແລ້ວ.

en: Item not added.
lo_LA: ຍັງ​ບໍ່​ສ້າງ​ລາຍ​ການ.

en: Item not updated.
lo_LA: ລາຍການຍັງບໍ່ອັບເດດ.

en: Item selected.
lo_LA: ລາຍ​ການ​ຖືກ​ເລືອກ​ແລ້ວ.

en: Item updated.
lo_LA: ອັບ​ເດດ​ລາຍ​ການ​ແລ້ວ.

en: Items deleted.
lo_LA: ລຶບ​ລາຍ​ການ​ແລ້ວ.

en: Items list
lo_LA: ​ລາຍ​ຊື່​ລາຍ​ການ

en: Items list navigation
lo_LA: ​ລາຍ​ຊື່​ນຳ​ທາງ​ລາຍ​ການ

en: JSONP support is disabled on this site.
lo_LA: ການ​ສະ​ໜັບ​ສະ​ໜູນ JSONP ຖືກ​ປິດ​ການ​ໃຊ້​ງານ​ເທິງ​ເວັບ​ນີ້.

en: January
lo_LA: ເດືອນມັງກອນ

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
lo_LA: ມ.ກ.

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
lo_LA: ຕ້ອງເປີດໃຊ້ JavaScript ເພື່ອໃຊ້ງານຄວາມສາມາດນີ້

en: July
lo_LA: ເດືອນກໍລະກົດ

[ctx: July abbreviation]
en: Jul
lo_LA: ​ກ.ກ.

en: June
lo_LA: ເດືອນມີນາ

[ctx: June abbreviation]
en: Jun
lo_LA: ມ.ຖ.

en: Just another %s site
lo_LA: ພຽງ​ເວັບ %s ເວັບ​ໜຶ່ງ

en: Just another WordPress site
lo_LA: ພຽງ​ເວັບ​ເວີດ​ເພ​ສ​ເວັບ​ໜຶ່ງ

en: Justify
lo_LA: ເຕັມ​ແລວ

en: Keep this link private
lo_LA: ​ເກັບ​ລິ້ງນີ້​ເປັນ​ສ່ວນ​ຕົວ

en: Key
lo_LA: ​ຄີ (Key)

en: Keyboard Shortcuts
lo_LA: ປຸ່ມລັດ​ຄີ​ບ໋ອດ

en: Language
lo_LA: ພາສາ

en: Large
lo_LA: ຂະໜາດໃຫ່ຍ

en: Large size
lo_LA: ຂະໜາດໃຫຍ່

en: Large size image height
lo_LA: ຄວາມສູງຂອງຂະໜາດຮູບປານກາງ

en: Large size image width
lo_LA: ຄວາມກ້ວາງຂອງຮູບຂະໜາດໃຫຍ່

en: Last Modified
lo_LA: ແກ້ໄຂຄັ້ງສຸດທ້າຍ

en: Last Name
lo_LA: ນາມສະກຸນ

en: Last Post
lo_LA: ເລື່ອງສຸດທ້າຍ

en: Last Updated
lo_LA: ອັບ​ເດດ​ຄັ້ງ​ສຸດ​ທ້າຍ

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
lo_LA: ແກ້ໄຂຄັ້ງສຸດທ້າຍໂດຍ %1$s ເທິງ %2$s ທີ່ %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
lo_LA: ແກ້ໄຂຄັ້ງສຸດທ້າຍເທິງ %1$s ທີ່ %2$s

en: Last page
lo_LA: ​ໜ້າ​ສຸດ​ທ້າຍ

en: Last updated
lo_LA: ອັບເດດຄັ້ງສຸດທ້າຍ

en: Last updated: %s
lo_LA: ອັບເດດຄັ້ງສຸດທ້າຍ: %s

en: Latest
lo_LA: ລ່າສຸດ

en: Layout
lo_LA: ຮູບແບບ

en: Leave a Comment
lo_LA: ໃຫ້ຄວາມເຫັນ

en: Leave a Reply
lo_LA: ຕອບກັບ

en: Leave a Reply to %s
lo_LA: ຕອບກັບຫາ %s

en: Leave a comment
lo_LA: ໃຫ້ຄວາມເຫັນ

en: Left
lo_LA: ທາງຊ້າຍ

en: Left Sidebar
lo_LA: ​ແຖບ​ດ້ານ​ຂ້າງ​ຟາກ​ຊ້າຍ

en: Length:
lo_LA: ຄວາມຍາວ:

en: Letter
lo_LA: ຕົວອັກສອນ

en: Library
lo_LA: ​ຄັງ​ສື່

en: Light
lo_LA: ​ແຈ້ງ

en: Link
lo_LA: ລິ້ງ

en: Link CSS Class
lo_LA: ​ລິ້ງ CSS Class

en: Link CSS class
lo_LA: ​ລິ້ງ CSS Class

en: Link Categories
lo_LA: ລິ້ງຫມວດຫມູ່

en: Link Category
lo_LA: ລິ້ງຫມວດຫມູ່

en: Link ID
lo_LA: ລິ້ງ ID

en: Link Image To:
lo_LA: ລິ້ງຮູບພາບໄປ:

en: Link Rel
lo_LA: ລິ້ງ Rel

en: Link Relationship (XFN)
lo_LA: ​ຄວາມ​ສຳ​ພັນ​ລິ້ງ (XFN)

en: Link Target
lo_LA: ​ລິ້ງ​ເປົ້າ​ໝາຍ

en: Link Text
lo_LA: ​ລິ້ງ​ຂໍ້​ຄວາມ

en: Link To
lo_LA: ລິ້ງໄປຫາ

en: Link URL
lo_LA: ​ລິ້ງ URL

en: Link added.
lo_LA: ​ລິ້ງ​ຖືກ​ເພີ່ມ​ແລ້ວ.

en: Link inserted.
lo_LA: ໃສ່​ລິ້ງ​ແລ້ວ.

en: Link not found.
lo_LA: ບໍ່​ພົບ​ລິ້ງ.

en: Link options
lo_LA: ໂຕ​ເລືອກ​ລິ້ງ

en: Link rating
lo_LA: ລິ້ງເຣດຕິ້ງ

en: Link selected.
lo_LA: ​ເລືອກ​ລິ້ງ​ແລ້ວ.

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
lo_LA: ​ຕົວ​ອັກ​ສອນ​ລິ້ງ, ຕົວ​ຢ່າງ &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;

en: Link thumbnails to:
lo_LA: ​ລິ້ງ thumbnails ​ໄປ​ຍັງ:

en: Link title
lo_LA: ຫົວຂໍ້ລິ້ງ

en: Link to Attachment Page
lo_LA: ລິ້ງໄປຫາໜ້າແນບຟາຍ

en: Link to Media File
lo_LA: ​ລິ້ງ​ຫາ​ຟາຍ​ສື່

en: Link to image
lo_LA: ລິ້ງໄປຫາຮູບພາບ

en: Links
lo_LA: ລິ້ງ

en: Links for %s
lo_LA: ລິ້ງສຳລັບ %s

en: Links list
lo_LA: ​ຊື່​ລິ້ງ

[ctx: Links widget]
en: Random
lo_LA: ສຸ່ມ

en: List
lo_LA: ລາຍຊື່

en: List item
lo_LA: ​ຊື່​ລາຍ​ການ

en: List view
lo_LA: ​ເບິ່ງ​ແບບ​ລາຍ​ຊື່

en: Live Preview
lo_LA: ​ເບິ່ງ​ກ່ອນ​ແບບ​ສົດ

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
lo_LA: ​ເບິ່ງ​ກ່ອນ​ແບບ​ສົດ &#8220;%s&#8221;

en: Live Preview: %s
lo_LA: ​ເບິ່ງ​ກ່ອນ​ແບບ​ສົດ: %s

en: Loading more results... please wait.
lo_LA: ​ກຳ​ລັງ​ໂຫຼດ​ຜົນ​ຮັບ​ເພີ່ມ​ຕື່ມ...ກະ​ລຸ​ນາ​ລໍ​ຖ້າ

en: Loading&#8230;
lo_LA: ກຳລັງໂຫຼດ&#8230;

en: Loading&hellip;
lo_LA: ກຳ​ລັງ​ໂຫຼດ&hellip;

en: Loading...
lo_LA: ກຳລັງໂຫຼດ...

en: Location of the uploaded file.
lo_LA: ​ທີ່​ຢູ່​ຂອງ​ຟາຍ​ອັບ​ໂຫຼດ

en: Log %s out of all locations.
lo_LA: ໃຫ້​ບັນ​ຊີ %s ອອກ​ຈາກ​ລະ​ບົບ​ຈາກ​ທຸກ​ເຄື່ອງ.

en: Log In
lo_LA: ເຂົ້າສູລະບົບ

en: Log Out
lo_LA: ອອກຈາກລະບົບ

en: Log Out Everywhere
lo_LA: ອອກ​ຈາກ​ລະ​ບົບ​ທຸກໆ​ບ່ອນ

en: Log Out Everywhere Else
lo_LA: ​ອອກ​ຈາກ​ລະ​ບົບ​ທີ​ອື່ນ​ທັງ​ໝົດ

en: Log in
lo_LA: ເຂົ້າສູ່ລະບົບ

en: Log in to Reply
lo_LA: ເຂົ້າລະບົບເພື່ອຕອບກັບ

en: Log in to leave a Comment
lo_LA: ເຂົ້າລະບົບເພື່ອໃຫ້ຄວາມເຫັນ

en: Log out
lo_LA: ອອກຈາກລະບົບ

en: Login Address (URL)
lo_LA: ທີ່ຢູ່ໜ້າເຂົ້າສູ່ລະບົບ (URL)

en: Login Name
lo_LA: ຊື່ເຂົ້າລະບົບ

en: Logo
lo_LA: ໂລໂກ້

en: Looking for %1$s in %2$s
lo_LA: ຄົ້ນ​ຫາ​ສຳ​ລັບ %1$s ​ໃນ %2$s

en: Lost Password
lo_LA: ລະຫັດຜ່ານເສຍ

en: Lost your password?
lo_LA: ລືມລະຫັດຜ່ານ?

en: MB (Leave blank for network default)
lo_LA: MB (​ປ່ອຍ​ວາງ​ເພື່ອ​ໃຊ້​ຄ່າ​ເລີ່ມ​ຕົ້ນ​ຂອງ​ເຄື່ອ​ຂ່າຍ)

en: Main Page (no parent)
lo_LA: ໜ້າຫຼັກ (ບໍ່ມີໜ້າແມ່)

en: Main menu
lo_LA: ​ເມ​ນູຫຼັກ

en: Maintenance
lo_LA: ບຳລຸງຮັກສາ

en: Make this post sticky
lo_LA: ​ປັກ​ໝຸດ​ເລື່ອງນີ້

en: Manage Audio
lo_LA: ຈັດການສຽງ

en: Manage Comments
lo_LA: ຈັດການຄວາມເຫັນ

en: Manage Images
lo_LA: ຈັດການຮູບພາບ

en: Manage Locations
lo_LA: ຈັດ​ການ​ບ່ອນ​ຢູ່

en: Manage Uploads
lo_LA: ​ຈັດ​ການ​ການ​ອັບ​ໂຫຼດ

en: Manage Video
lo_LA: ຈັດການວີດີໂອ

en: Manage themes
lo_LA: ຈັດການ Theme

en: Managing Pages
lo_LA: ກຳລັງຈັດການໜ້າ

en: Manual Offsets
lo_LA: ເຮັດການທົດແທນເອງ

en: March
lo_LA: ເດືອນມີນາ

[ctx: March abbreviation]
en: Mar
lo_LA: ມ.ນ.

en: Mark this comment as spam
lo_LA: ໝາຍຄວາມເຫັນນີ້ເປັນສະແປມ

en: Match case
lo_LA: ​ຄຳ​ທີ່​ຄື​ກັນ

en: Mature
lo_LA: ​ເປັນ​ຜູ້​ໃຫຍ່

en: Max Height
lo_LA: ຄວາມສູງສຸດ

en: Max Width
lo_LA: ຄວາມກ້ວາງສຸດ

en: Maximum Rating
lo_LA: ​ການ​ຈັດ​ອັນ​ດັບ​ການ​ເຂົ້າ​ເບິ່ງ

en: Maximum upload file size: %s.
lo_LA: ຂະ​ໜາ​ດ​ຟາຍອັບ​ໂຫຼດ​ໃຫຍ່ສຸດ: %s.

en: May
lo_LA: ເດືອນພຶດສະພາ

[ctx: May abbreviation]
en: May
lo_LA: ພ.ພ.

en: Media
lo_LA: ໄຟ​ລ໌​​ສື່

en: Media File
lo_LA: ຟາຍສື່

en: Media Library
lo_LA: ຄັງສື່

en: Media Settings
lo_LA: ຕັ້ງ​ຄ່າ​​ໄຟ​ລ໌​ສື່

en: Media file attached.
lo_LA: ​ແນບ​ໄຟ​ລ໌​​ສື່​ແລ້ວ.

en: Media file detached.
lo_LA: ບໍ່​ແນບ​ໄຟ​ລ໌​ສື່​ແລ້ວ.

en: Media file updated.
lo_LA: ​ອັບ​ເດດ​ໄຟ​ລ໌​​ສື່​ແລ້ວ.

en: Media items list
lo_LA: ​ລາຍ​ຊື່​ລາຍ​ການ​ຟາຍ​ສື່

en: Media items list navigation
lo_LA: ​ລາຍ​ຊື່​ນຳ​ທາງ​ລາຍ​ການ​ຟາຍ​ສື່

en: Media library
lo_LA: ຄັງສື່

en: Medium
lo_LA: ທຳມະດາ

en: Medium size
lo_LA: ຂະໜາດປານ​ກາງ

en: Medium size image height
lo_LA: ຄວາມສູງຂອງຂະໜາດຮູບປານກາງ

en: Medium size image width
lo_LA: ຄວາມກ້ວາງຂອງຂະໜາດຮູບປານກາງ

en: Medium-Large size image height
lo_LA: ​ຂະ​ໜາດ​ຄວາມ​ສູງ​ຮູບ​ພາບ ກາງ-ໃຫຍ່

en: Medium-Large size image width
lo_LA: ​ຂະ​ໜາດ​​ຄວາມກ້​ວາງ​ຮູບ​ພາບ ກາງ-ໃຫຍ່

en: Membership
lo_LA: ສະ​ໝັກສະມາຊິກ

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
lo_LA: ເກີນຂະໜາດຄວາມຈຳ. ກະລຸນນາລອງຟາຍທີ່ມີຂະໜາດນ້ອຍກ່ວາ

en: Menu
lo_LA: ເມນູ

en: Menu Item
lo_LA: ​ຫົວ​ຂໍ້​ເມ​ນູ

en: Menu Locations
lo_LA: ​ທີ່​ຢູ່​ເມ​ນູ

en: Menu Name
lo_LA: ຊື່ເມນູ

en: Menu Options
lo_LA: ຕົວ​ເລືອກ​ເມ​ນູ

en: Menu Settings
lo_LA: ​ການ​ຕັ້ງ​ຄ່າ​ເມ​ນູ

en: Menu created
lo_LA: ​ສ້າງ​ເມ​ນູ​ແລ້ວ

en: Menu deleted
lo_LA: ​ລຶບ​ເມ​ນູ​ແລ້ວ

en: Menu item added
lo_LA: ເພີ່ມ​ລາຍ​ການ​ເມ​ນູ​ແລ້ວ

en: Menu item deleted
lo_LA: ​ລຶ​ບ​ລ​າຍ​ການ​ເມ​ນູ​ແລ້ວ

en: Menu item is now a sub-item
lo_LA: ​ລາຍ​ການ​ເມ​ນູ​ເປັນ​ລາຍ​ການ​ຍ່ອຍ​ແລ້ວ

en: Menu item moved down
lo_LA: ​ເລື່ອນ​ລາຍ​ການ​ເມ​ນູ​ລົງ

en: Menu item moved out of submenu
lo_LA: ​ເອົາ​ລາຍ​ການ​ເມ​ນູ​ອອກ​ຈາກ​ເມ​ນູ​ຍ່ອຍ

en: Menu item moved up
lo_LA: ​ເລື່ອນ​ລາຍ​ການ​ເມ​ນູ​ຂຶ້ນ

en: Menu locations updated.
lo_LA: ​ອັບ​ເດດ​ທີ່​ຢູ່​ອີ​ເມວ.

en: Menu order
lo_LA: ລຳ​ດັບ​ເມ​ນູ

en: Menu structure
lo_LA: ​ໂຄງ​ສ້າງ​ເມ​ນູ

en: Menus
lo_LA: ເມນູ

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
lo_LA: ​ເມ​ນູ​ສາ​ມາດ​ສ​ະ​ແດງ​ໃນ​ທີ່​ຢູ່​ທີ່​ກຳ​ນົດ​ໂດຍ​ທິມ​ຂອງ​ທ່ານ.

en: Merge table cells
lo_LA: ລວມຊ່ອງໃນຕາຕະລາງເຂົ້າກັນ

en: Meta fields.
lo_LA: ຊ່ອງ meta

en: Middle
lo_LA: ທາງກາງ

en: Minute
lo_LA: ​ນາ​ທີ

en: Missed schedule
lo_LA: ​ຕາ​ຕະ​ລາງ​ເວ​ລາ​ຜິດ​ພາດ

en: Missing Attachment
lo_LA: ບໍເຫັນຟາຍແນບ

en: Missing a temporary folder.
lo_LA: ຂາດ​ຫາຍ​ໂຟນ​ເດີ​ຊົ່ວ​ຄາວ.

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
lo_LA: (ຍັງ​ບໍ່​ມີ​ຊື່)

en: Missing parameter(s): %s
lo_LA: parameter(s) ຫາຍ​ໄປ: %s

en: Missing post ID.
lo_LA: ເລກ​ທີ​ເລື່ອງ​ຫາຍ​ໄປ.

en: Mission complete. Message %s deleted.
lo_LA: ພາ​ລະ​ກິດ​ສຳ​ເລັດ. ລຶບ​ຂໍ້​ຄວາມ %s ແລ້ວ.

en: Moderate Comment
lo_LA: ຈັດການຄວາມເຫັນ

en: Moderating Comments
lo_LA: ຈັດການຄວາມເຫັນ

en: Mon
lo_LA: ຈັນ

en: Monday
lo_LA: ວັນຈັນ

[ctx: Monday initial]
en: M
lo_LA: ​ຈ

en: Month
lo_LA: ເດືອນ

en: Month and name
lo_LA: ເດືອນ ແລະ ຊື່

en: More
lo_LA: ​ເພີ່​ມ

en: More Details
lo_LA: ​ລາຍ​ລະ​ອຽດ​ເພີ່ມ​ຕື່ມ

en: More actions
lo_LA: ​ການ​ກະ​ທຳ​ເພີ່ມ​ຕື່ມ

en: More details
lo_LA: ​ລາຍ​ລະ​ອຽດ​ເພີ່ມ​ຕື່ມ

en: More information about %s
lo_LA: ຂໍ້​ມູນ​ເພີ່ມ​ຕື່ມ​ກ່ຽວ​ກັບ %s

en: Most Recent
lo_LA: ໃຊ້ງານລ່າສຸດ

en: Move
lo_LA: ​ຍ້າຍ

en: Move down
lo_LA: ​ຍ້າຍ​ລົງ

en: Move down one
lo_LA: ​ຍ້າຍ​ລົງ​ໜຶ່ງ​ອັນ​ດັບ

en: Move one level down
lo_LA: ​ເລື່ອນ​ລົງ​ໜຶ່ງ​ລຳ​ດັບ

en: Move one level up
lo_LA: ​ເລື່ອນ​ຂຶ້ນ​ໜຶ່ງ​ລຳ​ດັບ

en: Move out from under %s
lo_LA: ຍ້າຍ​ອອກ​ຈາກ​ພາຍ​ໃຕ້ %s

en: Move this item to the Trash
lo_LA: ຍ້າຍ​ສິ່ງນີ້​ໄປ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ

en: Move to Trash
lo_LA: ຍ້າຍໄປຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ

en: Move to another area&hellip;
lo_LA: ​ຍ້າຍ​ໄປ​ພື້ນ​ທີ​ອື່ນ&hellip;

en: Move to the top
lo_LA: ​ຍ້າຍ​ໄປ​ໄວ້​ເທິງ​ສຸດ

en: Move under %s
lo_LA: ​ຍ້າຍ​ໄປ​ຢູ່​ພາຍ​ໃຕ້ %s

en: Move up
lo_LA: ​ຍ້າຍ​ຂຶ້ນ

en: Move up one
lo_LA: ​ຍ້າຍ​ຂຶ້ນ​ໜຶ່ງ​ອັນ​ດັບ

[ctx: Move widget]
en: Move
lo_LA: ​ຍ້າຍ

en: Multisite support is not enabled.
lo_LA: ການ​ສະ​ໜັບ​ສະ​ໜູນ​ແບບ​ຫຼາຍ​ເວັບ​ບໍ່​ໄປີດ​ໃຊ້​ງານ.

en: Mute
lo_LA: ມິດ

en: My Site | My Sites
lo_LA[0]: ເວັບຂອງຂ້ອຍ

en: My Sites
lo_LA: ເວັບຂອງຂ້ອຍ

en: Mystery Person
lo_LA: ບຸກ​ຄົນ​ນິ​ລະ​ນາມ

en: Name
lo_LA: ຊື່

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
lo_LA: ຕົວອັກສອນ

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
lo_LA: ​ຊື່

en: Name:
lo_LA: ຊື່:

en: Navigation Label
lo_LA: ​ປ້າຍ​ຊື່​ເມ​ນູ

en: Navigation Menu
lo_LA: ເມນູນຳທາງ

en: Navigation Menu Item
lo_LA: ລາຍການເມນູນຳທາງ

en: Navigation Menu Items
lo_LA: ລາຍການເມນູນຳທາງ

en: Navigation Menus
lo_LA: ເມນູນຳທາງ

en: Network Admin
lo_LA: ເນັດເວີກຜູ້ໃຊ້

en: Network Admin Email
lo_LA: ​ອີ​ເມວ​ຜູ້​ຄວບ​ຄຸມ​ເຄື່ອ​ຂ່າຍ

en: Network Admin: %s
lo_LA: ເນັກເວີກຜູ້ໃຊ້: %s

en: Network functions are disabled.
lo_LA: Network functions ໃຊ້ງານບໍ່ໄດ້.

en: Never
lo_LA: ບໍ່​ເຄີຍ

en: New %1$s Site: %2$s
lo_LA: %1$s ເວັບໃຫມ່: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
lo_LA: ຜູ້ໃຊ້ %1$s ໃຫມ່: %2$s

en: New Category Name
lo_LA: ຊື່ຫມວດຫມູ່ໃຫມ່

en: New Link Category Name
lo_LA: ຊື່ລິ້ງຫມວດຫມູ່ໃຫມ່

en: New Page
lo_LA: ໜ້າໃຫມ່

en: New Password
lo_LA: ລະຫັດຜ່ານໃໝ່

en: New Post
lo_LA: ເລື່ອງໃຫມ່

en: New Site Registration: %s
lo_LA: ການລົງທະບຽນເວັບໄຊໃຫມ່: %s

en: New Tag Name
lo_LA: ຊື່ປ້າຍກຳກັບ

en: New User Default Role
lo_LA: ບົດບາດຫຼັກຂອງຜູ້ໃຊ້

en: New User Registration: %s
lo_LA: ຜູ້ໃຊ້ລົງທະບຽນໃຫມ່: %s

en: New WordPress Site
lo_LA: ເວັບໄຊເວີດເພດໃໝ່

en: New category name
lo_LA: ຊື່ໝວດໝູ່ໃໝ່

en: New comment on your post "%s"
lo_LA: ມີ​ຄວາມ​ເຫັນ​ໃໝ່​ເທິງ​ເລື່ອງ "%s" ຂອງ​ທ່ານ

en: New document
lo_LA: ເອກກະສານໃຫມ່

en: New password
lo_LA: ລະຫັດຜ່ານໃຫມ່

en: New pingback on your post "%s"
lo_LA: ​ມີ pingback ​​ໃໝ່ເທິງ​ເລື່ອງ "%s" ຂອງ​ທ່ານ

en: New theme activated.
lo_LA: ​ເປີດ​ໃຊ້​ງານ​ທິມ​ໃໝ່​ແລ້ວ.

en: New trackback on your post "%s"
lo_LA: trackback ໃໝ່​ເທິງ​ເລື່ອງ "%s" ຂອງ​ທ່ານ

en: New user created.
lo_LA: ຜູ້ໃຊ້ໃໝ່ຖືກສ້າງ

en: New user registration on your site %s:
lo_LA: ມີຜູ້ໃຊ້ໃຫມ່ລົງທະບຽນໃນເວັບໄຊຂອງທ່ານ %s:

en: New version available.
lo_LA: ມີເວີຊັນໃໝ່.

en: New version available. <button class="button-link" type="button">Update now</button>
lo_LA: ມີເວີຊັນໃໝ່. <button class="button-link" type="button">ອັບເດດດຽວນີ້</button>

en: Newer Comments &raquo;
lo_LA: ຄວາມເຫັນທີ່ໃຫມ່ກວ່າ &raquo;

en: Newer comments
lo_LA: ​ຄວາມ​ເຫັນ​ໃໝ່​ກວ່າ

en: Newer posts
lo_LA: ​ເລື່ອງ​ທີ່​ໃໝ່​ກ່​ວາ

en: Next
lo_LA: ຕໍ່ໄປ

en: Next &gt;
lo_LA: ຕໍ່ໄປ &gt;

en: Next &raquo;
lo_LA: ຕໍ່ໄປ &raquo;

en: Next &rarr;
lo_LA: ຕໍ່ໄປ &rarr;

en: Next Page &raquo;
lo_LA: ໜ້າຕໍ່ໄປ &raquo;

en: Next Post
lo_LA: ເລື່ອງຕໍ່ໄປ

en: Next Steps
lo_LA: ຂັ້ນ​ຕອນ​ຕໍ່​ໄປ

en: Next page
lo_LA: ໜ້າຕໍ່ໄປ

en: Next steps
lo_LA: ຂັ້ນ​ຕອນ​ຕໍ່​ໄປ

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
lo_LA: ​ຊື່​ທີ່​ເໝາະ​ສົມ​ບໍ່​ຄວນ​ເກີນ 50 ຕົວ​ອັກ​ສອນ.

en: Nickname
lo_LA: ຊື່ຫຼິ້ນ

en: No
lo_LA: ບໍ່

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
lo_LA: ບໍ່​ມີ​ການ​ຕັ້ງ %1$s ໃນ​ຄ່າ​ກຸ່ມ​ຕົວ​ແປ (arguments array) ​ສຳ​ລັບ​ດ້ານ​ຂ້າງ "%2$s". ​ຄ່າ​ມາ​ດ​ຕະ​ຖານ​ທີ່ "%3$s". ​ຕັ້ງ​ຄ່າ %1$s ​ດ້ວຍ​ຕົນ​ເອງ​ໄປ​ຫາ "%3$s" ​ເພື່​ອ​ປິດ​ສຽງ​ຄຳ​ເຕືອນນີ້ ແລະ ຍັງ​ເກັບ​ເນື້ອ​ດ້ານ​ຂ້າງ​ທີ່​ມີ​ຢູ່.

en: No Comments
lo_LA: ບໍ່ມີຄວາມເຫັນ

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
lo_LA: ບໍ່​ມີ​ຄວາມ​ເຫັນ<span class="screen-reader-text"> ​ເທິງ %s</span>

en: No activity yet!
lo_LA: ຍັງ​ບໍ່​ມີ​ກິດ​ຈະ​ກຳ​ໃດ​ໆ

en: No alignment
lo_LA: ບໍ່​ມີ​ການ​ຈັດ​ຕຳ​ແໜ່ງ

en: No approved comments
lo_LA: ບໍ່​ມີ​ຄວາມ​ເຫັນ​ທີ​ອະ​ນຸ​ມັດ

en: No categories
lo_LA: ບໍ່ມີຫມວດຫມູ່

en: No categories found.
lo_LA: ​ບໍ່​ເຫັນ​ໝວດ​ໝູ່.

en: No color
lo_LA: ​ບໍ່​ມີ​ສີ

en: No comments
lo_LA: ບໍ່ມີຄວາມເຫັນ

en: No comments found.
lo_LA: ບໍ່ມີຄວາມເຫັນທີ່ຖືກພົບ.

en: No editor could be selected.
lo_LA: ບໍ່ມີໂຕແກ້ໄຂໃດທີ່ສາມາດໃຊ້ໄດ້.

en: No file selected
lo_LA: ບໍ່​ມີ​ຟາຍ​ທີ່​ຖືກ​ເ​ລືອກ

en: No file was uploaded.
lo_LA: ບໍ່​ມີ​ຟາຍ​ທີ່​ຖືກ​ອັບ​ໂຫຼດ.

en: No image selected
lo_LA: ບໍ່​ມີ​ຮູບ​ພາບ​ທີ່​ຖືກ​ເ​ລືອກ

en: No image set
lo_LA: ບໍ່​ມີ​ການ​ຕັ້ງ​ຮູບ​ພາບ

en: No importers are available.
lo_LA: ​ບໍ່​ມີ​ໂຕ importers ທີ​ໃຊ້​ງານ​ໄດ້.

en: No items
lo_LA: ບໍ່​ມີ​ລາຍ​ການ

en: No items found.
lo_LA: ບໍ່ເຫັນລາຍການ.

en: No items.
lo_LA: ບໍ່​ມີ​ຫຍັງ

en: No links found.
lo_LA: ບໍ່​ພົບ​ລິ້ງ.

en: No logo selected
lo_LA: ບໍ່ໄດ້ເລືອກ​ຮູບໂລໂກ້

en: No media files found.
lo_LA: ບໍ່​ເຫັນ​ຟາຍ​ສື່.

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
lo_LA: ຍັງບໍ່ມີເມນູໃດທີ່ໄດ້ສ້າງໄວ້ແລ້ວ. <a href="%s">ສ້າງເມນູ</a>.

en: No pages found in Trash.
lo_LA: ບໍ່ເຫັນໜ້າໃນຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ

en: No pages found.
lo_LA: ໜ້າບໍ່ເຫັນ

en: No pending comments
lo_LA: ບໍ່​ມີ​ຄວາມ​ເຫັນ​ລໍ​ຖ້າ​ການກວດ​ສອບ

en: No plugins found.
lo_LA: ​ບໍ່​ພົບ​ປັກ​ອິນ.

en: No posts found in Trash.
lo_LA: ບໍ່ເຫັນເລື່ອງໃນຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ

en: No posts found.
lo_LA: ເລື່ອງບໍ່ເຫັນ

en: No results found
lo_LA: ການຄົ້ນຫາບໍ່ເຫັນ

en: No results found.
lo_LA: ການຄົ້ນຫາບໍ່ເຫັນ

en: No role
lo_LA: ບໍ່​ມີ​ບົດ​ບາດ

en: No route was found matching the URL and request method
lo_LA: ບໍ່​ເຫັນ route ທີ່​ກ່ຽວ​ຂ້ອງ​ກັບ URL ​ແລະ ວິ​ທີ​ການ request

en: No route was found matching the URL and request method.
lo_LA: ບໍ່​ເຫັນ route ທີ່​ກ່ຽວ​ຂ້ອງ​ກັບ URL ​ແລະ ວິ​ທີ​ການ request

en: No search term specified. Showing recent items.
lo_LA: ບໍ່ໄດ້ເຈາະໂຈງເງື່ອນໄຂ. ກຳລັງສະແດງຂໍ້ມູນລ່າສຸດ.

en: No sites found.
lo_LA: ບໍ່​ພົບ​ເວັບ.

en: No tags
lo_LA: ບໍ່ມີປ້າຍກຳກັບ

en: No tags found.
lo_LA: ຊອກຫາປ້າຍກຳກັບບໍ່ເຫັນ

en: No thanks, do not remind me again
lo_LA: ບໍ່​ເປັນ​ຫຍັງ, ບໍ່​ຕ້ອງ​ເຕືອນ​ຂ້ອຍ​ອີກ

en: No theme specified.
lo_LA: ບໍ່ໄດ້ລະບຸທິມ.

en: No themes found.
lo_LA: ບໍ່​ເຫັນ​ທິມ.

en: No themes found. Try a different search.
lo_LA: ບໍ່​ເຫັນ​ທິມ. ລອງ​ຄົ້ນ​ຫາ​ແບບ​ອື່ນ.

en: No valid plugins were found.
lo_LA: ບໍ່​ພົບ​ປັກ​ອິນ​ທີ​ໃຊ້​ງານ​ໄດ້.

en: Nonbreaking space
lo_LA: ບໍ່​ມີ​ຊ່ອງ​ຫວ່າງ

en: None
lo_LA: ບໍ່ມີ

en: Not Found
lo_LA: ບໍ່​ເຫັນ

en: Not Sticky
lo_LA: ບໍ່​ປັກ​ໝຸດ

en: Note:
lo_LA: ​ບັກ​ທຶກ:

en: Notes
lo_LA: ​ໝາຍ​ເຫດ

en: Nothing to save, the image has not changed.
lo_LA: ບໍ່​ມີ​ສິ່ງ​ໃດ​ໃຫ້​ບັນ​ທຶກ, ຮູບບໍ່​ມີ​ການ​ປ່ຽນ​ແປງ.

en: Notice:
lo_LA: ໝາຍ​ເຫດ:

en: November
lo_LA: ເດືອນພະຈິກ

[ctx: November abbreviation]
en: Nov
lo_LA: ​ພ.ຈ.

en: Number of comments to show:
lo_LA: ຈຳນວນທີ່ຈະໃຫ້ຄວາມເຫັນທີ່ສະແດງ:

en: Number of items found: %d
lo_LA: ​ຈຳ​ນວນ​ລາຍ​ການ​ທີ່​ເຫັນ: %d

en: Number of items per page:
lo_LA: ​ຈຳ​ນວນ​ລາຍ​ການ​ຕໍ່​ໜ້າ:

en: Number of links to show:
lo_LA: ຈຳນວນລິ້ງທີ່ສະແດງ:

en: Number of posts to show:
lo_LA: ຈຳນວນຂອງເລື່ອງທີ່ສະແດງ:

[ctx: Number/count of items]
en: Count
lo_LA: ​ນັບ

en: Numbered list
lo_LA: ​ລາຍ​ຊື່​ໂຕ​ເລກ

en: Numeric
lo_LA: ​ຕາມ​ຕົວ​ເລກ

en: OK
lo_LA: ຕົກລົງ

en: October
lo_LA: ເດືອນຕຸລາ

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
lo_LA: ຕ.ລ.

en: Older comments
lo_LA: ​ຄວາມ​ເຫັນ​​ເກົ່າ​ກ່​ວາ

en: Older posts
lo_LA: ​ເລື່ອງ​ທີ່​ເກົ່າ​ກ່​ວາ

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
lo_LA: ​ຢູ່​ບາງ​ລະ​ບົບ​ຊື່​ຖານ​ຂໍ້​ມູນ​ຂອງ​ທ່ານ​ຂຶ້ນ​ຕົ້ນ​ດ້ວຍ​ຊື່​ຜູ້​ໃຊ້​ຂອງ​ທ່ານ, ດັ່ງ​ນັ້ນ ຊື່​ຖານ​ຂໍ້​ມູນ​ຈະ​ເປັນ <code>ຊື່​ຜູ້​ໃຊ້_%1$s</code> ສິ່ງນີ້​ເປັນ​ບັນ​ຫາ​ຂອງ​ທ່ານ ຫຼືບໍ່?

en: Once Daily
lo_LA: ໜຶ່ງເທື່ອຕໍ່ມື້

en: Once Hourly
lo_LA: ທຸກໆຊົ່ວໂມງ

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, the user will be permanently removed.
lo_LA: ເມື່ອ​ທ່ານ​ກົດ &#8220;​ຢືນ​ຢັນ ​ການ​ລຶບ&#8221;, ​ຜູ້​ໃຊ້​ຈະ​ຖືກ​ລຶບ​ຖາ​ວອນ.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, these users will be permanently removed.
lo_LA: ​ເມື່ອ​ທ່ານ​ກົດ &#8220;​ຢືນ​ຢັນ ​ການ​ລຶບ&#8221;, ​ຜູ້​ໃຊ້​ເຫຼົ່າ​ນີ້​ຈະ​ຖືກ​ລຶບ​ຖາ​ວອນ.

en: One Column
lo_LA: ​ໜຶ່ງ​ຖັນ

en: One of the plugins is invalid.
lo_LA: ປັກ​ອິນ​ຕົວ​ໜຶ່ງ​ໃຊ້​ງານບໍ່​ໄດ້.

en: One of the selected users is not a member of this site.
lo_LA: ໜຶ່ງ​ໃນ​ຜູ້​ໃຊ້​ທີ່​ເລືອກບໍ່​ໄດ້​ເປັນ​ສະ​ມາ​ຊິກ​ຂອງ​ເວັບ​ນີ້.

en: One response to %s
lo_LA: ໜຶ່ງ​ຄວາມ​ເຫັນ​ຕອບ​ກັບ​ທີ່ %s

en: Oops! That embed cannot be found.
lo_LA: ​ຂໍ​ອະ​ໄພ! ບໍ່​ເຫັນການຫຼິ້ນ​ຟາຍນັ້ນ.

en: Open Press This
lo_LA: ​ເປີດ Press This

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
lo_LA: ​ເປີດ

en: Open link in a new tab
lo_LA: ​ເປີດ​ລິ້ງ​ໃນ​ແຖບ​ໃໝ່

en: Open sharing dialog
lo_LA: ​ເປີດ​ການ​ແບ່ງ​ປັນ​ການ​ໂຕ້​ຕອບ

en: Optional
lo_LA: ຕົວເລືອກ

en: Options saved.
lo_LA: ຕົວເລືອກຖືກບັນທຶກຮຽບຮ້ອຍ

en: Or choose an image from your media library:
lo_LA: ຫຼື ເລືອກ​ຮູບ​ພາບ​ຈາກ​ຄັງ​ໄຟ​ລ໌​​ສື່​ຂອງ​ທ່ານ:

en: Or link to existing content
lo_LA: ຫຼື ລິ້ງໄປຫາເນື້ອຫາທີ່ມີຢູ່ແລ້ວ

en: Or, enter a YouTube URL:
lo_LA: ຫຼື, ປ້ອນ URL YouTube:

en: Orange
lo_LA: ສີສົ້ມ

en: Order
lo_LA: ຈັດ​ອັນ​ດັບ

en: Order images by:
lo_LA: ​ລຽງ​ຮູບ​ພາບ​ໂດຍ:

en: Order:
lo_LA: ​ລຳ​ດັບ:

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
lo_LA: ຈັດ​ການ​ຟາຍ​ອັບ​ໂຫຼດ​ຂອງ​ຂ້ອຍ​ໃນ​ຮູບ​ແບບ​ໂຟນ​ເດີ ເດືອນ- ແລະ ປີ-

en: Original dimensions %s
lo_LA: ຂະ​ໜາດດັ້ງ​ເດີມ %s

en: Original: %s
lo_LA: ຕົ້ນ​ສະ​ບັບ: %s

en: Other WordPress News
lo_LA: ຂ່າວໃໝ່ໆໃນເວີດເພ​ສ

en: Other comment settings
lo_LA: ​ການ​ຕັ້ງ​ຄ່າ​ຄວາມ​ເຫັນ​ອື່ນໆ

en: Other user roles have been changed.
lo_LA: ບົດ​ບາດ​ຜູ້​ໃຊ້​ອື່ນ​ໄດ້​ຖືກ​ປ່ຽນ​ແປງ​ແລ້ວ.

en: Other users have been deleted.
lo_LA: ຜູ້ໃຊ້ຄົນອື່ນໄດ້ຖືກລຶບຮຽບຮ້ອຍແລ້ວ

en: Other users have been removed.
lo_LA: ​ຜູ້​ໃຊ້​ອື່ນ​ຖືກ​ລຶບ​ແລ້ວ.

en: Out from under %s
lo_LA: ​ອອກ​ຈາກ​ພາຍ​ໃຕ້ %s

en: Overview
lo_LA: ພາບລວມ

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
lo_LA: PG &#8212; ສຳ​ລັບ​ຜູ້​ເຂົ້າ​ເບິ່ງທີ່​ມີອາ​ຍຸ 13 ປີ​ຂຶ້ນ​ໄປ

en: Page
lo_LA: ໜ້າ

en: Page %s
lo_LA: ​ໜ້າ %s

en: Page Archives
lo_LA: ​ຄັງ​ເກັບ​ໜ້າ

en: Page Attributes
lo_LA: ​ຄຸນ​ສົມ​ບັດ​ຂອງ​ໜ້າ

en: Page ID
lo_LA: ID ຂອງໜ້າ

en: Page IDs, separated by commas.
lo_LA: Page IDs, ແຍກກັນດ້ວຍເຄື່ອງຫມາຍຈຸດ(,).

en: Page break
lo_LA: ແຍກ​ໜ້າ

en: Page draft updated.
lo_LA: ອັບ​ເດດ​ສະ​ບັບ​ຮ່າງ​ໜ້າ​ແລ້ວ.

en: Page not found
lo_LA: ໜ້າທ່ານເຂົ້າມາບໍ່ມີ

en: Page order
lo_LA: ອັນດັບໜ້າ

en: Page published.
lo_LA: ເຜີຍ​ແຜ່​ໜ້າ​ແລ້ວ.

en: Page saved.
lo_LA: ໜ້າຖືກບັນທຶກຮຽບຮ້ອຍແລ້ວ

en: Page scheduled for: %s.
lo_LA: ​ຕັ້ງ​ເວ​ລາ​ໜ້າ​ແລ້ວ​ສຳ​ລັບ: %s.

en: Page submitted.
lo_LA: ສົ່ງ​ໜ້າ​ແລ້ວ.

en: Page title
lo_LA: ຫົວຂໍ້ໜ້າ

en: Page updated.
lo_LA: ໜ້າຖືກອັບເດດຮຽບຮ້ອຍແລ້ວ

en: Pages
lo_LA: ໜ້າ

en: Pages list
lo_LA: ​ລາຍ​ຊື່​ໜ້າ

en: Pages list navigation
lo_LA: ​ລາຍ​ຊື່​ນຳ​ທາງ​ໜ້າ

en: Pages:
lo_LA: ​ໜ້າ:

en: Pagination
lo_LA: ​ການ​ໃຫ້​ເລກ​​ໜ້າ

en: Paragraph
lo_LA: ວັກ

en: Parent
lo_LA: ຫຼັກ

en: Parent Category
lo_LA: ຫມວດຫມູ່ຫລັກ

en: Parent Category:
lo_LA: ຫມວດຫມູ່ຫລັກ

en: Parent Page:
lo_LA: ໜ້າຫຼັກ

en: Parent term does not exist.
lo_LA: ເງືອນໄຂຫລັກຍັງບໍ່ມີ.

en: Password
lo_LA: ລະຫັດຜ່ານ

en: Password Reset
lo_LA: ລ້າງລະຫັດຜ່ານໃຫມ່

en: Password protected
lo_LA: ຖືກປ້ອງກັນດ້ວຍລະຫັດຜ່ານ

en: Password reset is not allowed for this user
lo_LA: ບໍ່ອານຸຍາດໃຫ້ລະຫັດຜ່ານໃຫມ່ສຳລັບຜູ້ໃຊ້ນີ້

en: Password:
lo_LA: ລະຫັດຜ່ານ:

en: Paste
lo_LA: ວາງ

en: Paste URL or type to search
lo_LA: ວາງ URL ຫຼື ພິມເພື່ອຊອກຫາ

en: Paste as text
lo_LA: ​ວາງ​ເປັນ​ຂໍ້​ຄວາມ

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
lo_LA: ​ການ​ວາງ​ໃນ​ຕອນນີ້​ຢູ່​ໃນ​ໂໝດ​ຂໍ້​ຄວາມ​ທຳ​ມະ​ດາ. ເນື້ອ​ຫາ​ທີ່​ທ່ານ​ວາງ​ຕໍ່​ຈາກນີ້​ຈະ​ແປງ​ເປັນ​ຂໍ້​ຄວາມ​ທຳ​ມະ​ດາ​ຈົນ​ກ່​ວາ​ທ່ານ​ຈະ​ປິດ​ຕົວ​ເລ​ືອກນີ້.

en: Paste table row after
lo_LA: ວາງແຖວໃນຕາຕະລາງຫຼັງຈາກ

en: Paste table row before
lo_LA: ວາງແຖວໃນຕາຕະລາງກ່ອນ

en: Paste your embed code below:
lo_LA: ວາງ embed code ​ຂອງ​ທ່ານ​ດ້ານ​ລຸ່ມ:

en: Pause
lo_LA: ຢຸດຊົ່ວຄາວ

en: Pending
lo_LA: ກຳລັງພິຈາລະນາ

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ກຳລັງຢູ່ໃນການພິຈາລະນາ <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
lo_LA: ກຳລັງພິຈາລະນາ

en: Permalink Settings
lo_LA: ​ຕັ້ງ​ຄ່າ​ລິ້ງ​ຖາ​ວອນ

en: Permalink to %s
lo_LA: ​ລິ້ງ​ຖາ​ວອນ​ໄປ %s

en: Permalink:
lo_LA: ​ລິ້ງ​ຖາ​ວອນ:

en: Permalink: %s
lo_LA: ລິ້ງຖາວອນ: %s

en: Permalinks
lo_LA: ລິ້ງຖາວອນ

en: Permanently delete comment
lo_LA: ​ລຶບ​ຄວາມ​ເຫັນ​ຖາ​ວອນ

en: Personal Options
lo_LA: ຕົວເລືອກສ່ວນຕົວ

en: Pingback excerpt:
lo_LA: Pingback ຄຳທີ່ຕັດອອກມາ:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
lo_LA: Pingback ຈາກ %1$s ເພື່ອ %2$s ລົງທະບຽນ. ໃຫ້ຜູ້ກ່ຽວຂ້ອງປຶກສາກັນ! :-)

en: Pink
lo_LA: ສີ​ບົວ

en: Play
lo_LA: ຫຼີ້ນ

en: Playlist Settings
lo_LA: ​ຕັ້ງ​ຄ່າ​ລາຍ​ການຫຼິ້​ນ

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
lo_LA: ກະ​ລຸ​ນາ​ປະ​ຕິ​ບັດ​ຂັ້ນ​ຕອນ​ການ​ປັບ​ແຕ່ງ​ໃຫ້​ຈົບ. ເພື່ອ​ສ້າງ​ເຄື່ອ​ຂ່າຍ​ໃໝ່ ທ່ານ​ຈະ​ຕ້ອງ​ລ້າງ​ຄ່າ ຫຼື ລຶບ​ຕາ​ຕະ​ລາງ​ຖານ​ຂໍ້​ມູນ​ເຄື່ອ​ຂ່າຍ.

en: Please enter a site name.
lo_LA: ກະລຸນນາພິມຊື່ເວັບ.

en: Please enter a site title.
lo_LA: ກະລຸນນາພິມຊື່ເວັບ.

en: Please enter a username.
lo_LA: ກະລຸນນາພິມຊື່ຜູ້ໃຊ້.

en: Please enter a valid YouTube URL.
lo_LA: ​ກະ​ລຸ​ນາ​ຕື່ມ URL ຂອງ Youtube ທີ່​ຖືກ​ຕ້ອງ.

en: Please enter a valid email address.
lo_LA: ກະລຸນນາພິມອີເມວໃຫ້ຖືກຕ້ອງ

en: Please enter a valid menu name.
lo_LA: ກະລຸນນາພິມຊື່ເມນູໃຫ້ຖືກຕ້ອງ

en: Please include a %s template in your theme.
lo_LA: ກະລຸນນາລວມ​ເອົາ %s ​ຮູບແບບ(template)ໃນທິມຂອງທ່ານ.

en: Please log in again.
lo_LA: ກະລຸນນາເຂົ້າລະບົບໃຫມ່ອີກຄັ້ງ

en: Please make sure the Apache %s module is installed as it will be used at the end of this installation.
lo_LA: ​ກະ​ລຸ​ນາ​ແນ່​ໃຈ​ວ່າ Apache ໂມ​ດູນ %s ຕິດ​ຕັ້ງ​ແລ້ວ​ເພາະ​ວ່າ​ລະ​ບົບ​ຕ້ອງ​ຕ້ອງ​ໃຊ້​ມັນ​ໃນ​ຕອນ​ຈົບ​ຂອງ​ການ​ຕິດ​ຕັ້ງ.

en: Please provide a custom field name.
lo_LA: ກະ​ລຸ​ນາ​ໃສ່​ຊື່ custom field.

en: Please provide a custom field value.
lo_LA: ​ກະ​ລຸ​ນາ​ໃສ່​ຄ່າ custom field.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
lo_LA: ກະລຸນາກົດເຂົ້າໄປ <a href="%s">Debugging in WordPress</a> ເພື່ອຂໍ້ມູນເພີ່ມເຕີມ

en: Please select a file
lo_LA: ກະລຸນາເລືອກຟາຍ

en: Please try again.
lo_LA: ກະລຸນນາລອງໃຫມ່ອີກຄັ້ງ

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
lo_LA: ກະລຸນນາພະຍາຍາມອັບໂຫຼດຟາຍນີ້ໂດຍໃຊ້ %1$sbrowser uploader%2$s.

en: Plugin
lo_LA: ​ປັກ​ອິນ

en: Plugin file does not exist.
lo_LA: ໄຟ​ລ໌​ປັລກ​ອິນ​ຍັງ​ບໍ່​ມີ.

en: Plugin updated successfully.
lo_LA: ປັກອິນອັບເດດເປັນທີ່ຮຽບຮ້ອຍແລ້ວ

en: Plugins
lo_LA: Plugin

en: Plugins %s
lo_LA: ປັກອິນ %s

en: Popular Plugin
lo_LA: ສ່ວນ​ເສີມ​ທີ່​ນິ​ຍົມ

en: Popular Tags
lo_LA: ປ້າຍກຳກັບຍອດນິຍົມ

en: Popular tags
lo_LA: ປ້າຍກຳກັບຍອດນິຍົມ

en: Position
lo_LA: ທີຕັ້ງ

en: Post Archives
lo_LA: ​ຄັງ​ເກັບ​ເລື່ອງ

en: Post Comment
lo_LA: ໃຫ້ຄວາມເຫັນ

en: Post Formats
lo_LA: ຮູບແບບເລື່ອງ

en: Post Thumbnail
lo_LA: Thumbnail ເລື່ອງ

en: Post Type
lo_LA: ​ປະ​ເພດ​ເລື່ອງ

en: Post Type Archive
lo_LA: ​ຄັງ​ເກັບ​ປະ​ເພດ​ເລື່ອງ

en: Post Via Email
lo_LA: ຂຽນເລື່ອງຜ່ານທາງອີເມວ

en: Post draft updated.
lo_LA: ​ອັບ​ເດດ​ສະ​ບັບ​ຮ່າງ​ເລື່ອງ​ແລ້ວ.

[ctx: Post format]
en: Aside
lo_LA: ເນື້ອເລື່ອງຫຍໍ້

[ctx: Post format]
en: Audio
lo_LA: ສຽງ

[ctx: Post format]
en: Chat
lo_LA: ແຊດ

[ctx: Post format]
en: Gallery
lo_LA: ຄັງຮູບ

[ctx: Post format]
en: Image
lo_LA: ຮູບພາບ

[ctx: Post format]
en: Link
lo_LA: ລິ້ງ

[ctx: Post format]
en: Quote
lo_LA: ຂໍ້ຄວາມ

[ctx: Post format]
en: Standard
lo_LA: ມາດຕະຖານ

[ctx: Post format]
en: Status
lo_LA: ສະຖານະ

[ctx: Post format]
en: Video
lo_LA: ວີດີໂອ

en: Post name
lo_LA: ຊື່ເລື່ອງ

en: Post navigation
lo_LA: ​ເລື່ອງ​ນຳ​ທາງ

en: Post published.
lo_LA: ເລື່ອງ​ທີ່​ເຜີຍ​ແຜ່.

en: Post restored successfully.
lo_LA: ​ກູ້​ຄືນ​ເລື່ອງ​ສຳ​ເລັດ​ແລ້ວ.

en: Post saved.
lo_LA: ເລື່ອງຖືກບັນທຶກຮຽບຮ້ອຍ.

en: Post scheduled for: %s.
lo_LA: ຕັ້ງ​ເວ​ລາ​ເລື່ອງ​ແລ້ວ​ສຳ​ລັບ: %s.

en: Post submitted.
lo_LA: ສົ່ງ​ເລື່ອງ​ແລ້ວ.

en: Post title
lo_LA: ​ຫົວ​ຂໍ້​ເລື່ອງ

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
lo_LA: ​ຊື່​ປະ​ເພດ​ເລື່ອງ​ຕ້ອງ​ມີ​ຄວາມ​ຍາວ​ລະ​ຫວ່າງ 1 ແລະ 20 ຕົ​ວ​ອັກ​ສອນ.

en: Post updated.
lo_LA: ເລື່ອງທີ່​ອັບ​ເດດ.

en: Posted title:
lo_LA: ​ຫົວ​ຂໍ້​ເລື່ອງ:

en: Poster
lo_LA: ຜູ້ຂຽນ

en: Poster Image
lo_LA: ​ຮູບ​ໂປ​ສ​ເຕີ

en: Posts
lo_LA: ເລື່ອງ

en: Posts Page
lo_LA: ໜ້າ​ເລື່ອງ

en: Posts by %s
lo_LA: ຂຽນໂດຍ %s

en: Posts list
lo_LA: ​ລາຍ​ຊື່​ເລື່ອງ

en: Posts list navigation
lo_LA: ​ລາຍ​ຊື່​ນຳ​ທາງ​ເລື່ອງ

en: Posts navigation
lo_LA: ​ເມ​ນູ​ນຳ​ທາງ​ເລື່ອງ

en: Posts page
lo_LA: ໜ້າບົດເລື່ອງ

en: Posts page: %s
lo_LA: ໜ້າເລື່ອງ: %s

en: Posts published on %s
lo_LA: ​ເຜີຍ​ແຜ່​ເລື່ອງ​ແລ້ວ​ເທິງ %s

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
lo_LA: ສ້າງ​ໂດຍ​ໃຊ້​ເວີດ​ເພ​ສ, ເຄື່ອງ​ມື​ໃນ​ການ​ເຜີຍ​ແຜ່​ເລື່ອງ​ຂອງ​ທ່ານ​ທີ​ເຕັມ​ໄປ​ດ້ວຍ​ສາດ ແລະ ສິນ.

en: Preload
lo_LA: ກ່ອນໂຫລດ

en: Press return or enter to open this panel
lo_LA: ກົດ​ກັບ​ຄືນ ຫຼື ກົດ​ຕົກ​ລົງເພື່ອ​ເປີດ​ໜ້າ​ຕ່າງນີ້

en: Press return or enter to open this section
lo_LA: ​ກົດ return ຫຼື enter ​ເພື່ອ​ເປີດ​ສ່ວນນີ້

en: Preview
lo_LA: ພີວິວ

en: Preview %s
lo_LA: ​ເບິ່ງ %s ກ່ອນ

en: Preview &#8220;%s&#8221;
lo_LA: ​ເບິ່ງ &#8220;%s&#8221;

en: Preview Changes
lo_LA: ເບິ່ງ​ການ​ປ່ຽນ​ແປງ

en: Preview as a browser icon
lo_LA: ​ເບິ່ງ​ກ່ອນ​ເປັນ​ຮູບ​ໄອ​ຄອນ browser

en: Preview as an app icon
lo_LA: ​ເບິ່ງ​ກ່ອນ​ເປັນ​ຮູບ​ໄອ​ຄອນ​ແອບ

en: Preview page
lo_LA: ​ເບິ່ງ​ກ່ອນ​ໜ້າ

en: Preview post
lo_LA: ​ເບິ່ງ​ກ່ອນ​ເລື່​ອງ

en: Previewing and Customizing
lo_LA: ​ເບິ່ງ​ກ່ອນ ແລະ ປັບ​ແຕ່ງ​ທິມ

en: Previewing theme
lo_LA: ​ກຳ​ລັງ​ເບິ່ງ​ກ່ອນ​ທິ​ມ

en: Previous
lo_LA: ​ກ່ອນ​ໜ້ານີ້

en: Previous Post
lo_LA: ເລື່ອງກ່ອນໜ້ານີ້

en: Previous page
lo_LA: ໜ້າກ່ອນໜ້ານີ້

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
lo_LA: ຮູບ​ທີ່​ແກ້​ໄຂ​ລ່າ​ສຸດ​ຈະ​ບໍ່​ຖືກ​ລຶບ.

en: Primary Menu
lo_LA: ​ເມ​ນູຫຼັກ

en: Primary Site
lo_LA: ​ເວັບຫຼັກ

en: Primary site
lo_LA: ​ເວັບຫຼັກ

en: Print
lo_LA: ພິມ

en: Privacy
lo_LA: ສ່ວນຕົວ

en: Privacy Settings
lo_LA: ຕັງຄ່າສ່ວນຕົວ

en: Private
lo_LA: ສ່ວນຕົວ

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ສ່ວນຕົວ <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
lo_LA: ສ່ວນຕົວ: %s

en: Privately Published
lo_LA: ເຜີຍແຜ່ແບບສ່ວນຕົວ

en: Proceed
lo_LA: ດຳ​ເນີນ​ການ

en: Profile
lo_LA: ຂໍ້ມູນສວ່ນໂຕ

en: Profile Picture
lo_LA: ​ຮູບ​ປະ​ຈຳ​ໂຕ

en: Profile updated.
lo_LA: ​ອັບ​ເດດ​ຂໍ້​ມູນ​ແລ້ວ.

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
lo_LA: ປ້ອງກັນຄວາມເຫັນ: ກະລຸນນາໃສ່ລະຫັດຜ່ານຂອງທ່ານເພ່ືອເຂົ້າເບິ່ງຄວາມເຫັນ

en: Protected: %s
lo_LA: ປ້ອງກັນ: %s

en: Public
lo_LA: ໃຜໆກະເຫັນໄດ້

en: Public, Sticky
lo_LA: ເຜີຍແຜ່, ປັກມຸດ

en: Publish
lo_LA: ເຜີຍແຜ່

en: Publish <b>immediately</b>
lo_LA: ເຜີຍ​ແພ່ <b>ທັນ​ທີ</b>

en: Publish Settings
lo_LA: ​ຕັ້ງ​ຄ່າ​ການ​ເຜີຍ​ແຜ່

en: Published
lo_LA: ຖືກເຜີຍແຜ່

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ເຜີຍແຜ່ <span class="count">(%s)</span>

en: Publishing Soon
lo_LA: ​ຈະ​ເຜີຍ​ແຜ່​ໃນ​ໄວໆ​ນີ້

en: Purple
lo_LA: ສີມ້ວງ

en: Quick Draft
lo_LA: ​ສະ​ບັບ​ຮ່າງ​ຢ່າງ​ໄວ

en: Quick Edit
lo_LA: ແກ້ໄຂຢ່າງໄວ

en: Quick&nbsp;Edit
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ​ຢ່າງ​ໄວ

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
lo_LA: R &#8212; ສຳ​ລັບ​ຜູ້​ເຂົ້າ​ເບິ່ງທີ່​ມີອາ​ຍຸ 17 ປີ​ຂຶ້ນ​ໄປ

en: RSS Address
lo_LA: ທີ່ຢູ່ RSS

en: Random
lo_LA: ​ສຸ່ມ​ເລືອກ

en: Random Order
lo_LA: ສຸ່ມການລ່ຽງລຳດັບ

en: Randomize suggested headers
lo_LA: ​ສຸ່ມ​ສ່ວນ​ຫົວ​ທີ່​ແນະ​ນຳ

en: Randomize uploaded headers
lo_LA: ​ສຸ່ມ​ສ່ວນ​ຫົວ​ທີ່​ອັບ​ໂຫຼດ

en: Randomizing suggested headers
lo_LA: ​ກຳ​ລັງ​ສຸ່ມ​ສ່ວນ​ຫົວ​ທີ່​ແນະ​ນຳ

en: Randomizing uploaded headers
lo_LA: ​ກຳ​ລັງ​ສຸ່ມ​ສ່ວນ​ຫົວ​ທີ່​ອັບ​ໂຫຼດ

en: Rating
lo_LA: ​ຈັດ​ອັນ​ດັບ

en: Read more...
lo_LA: ​ອ່ານ​ເພີ່ມຕື່ມ...

en: Reading
lo_LA: ການອ່ານ

en: Reading Settings
lo_LA: ຕັ້ງຄ່າການອ່ານ

en: Recent Comments
lo_LA: ຄວາມເຫັນໃຫມ່ລ່າສຸດ

en: Recent Posts
lo_LA: ເລື່ອງຫາກໍ່ເຜີຍແຜ່

en: Recently Published
lo_LA: ຖືກ​ເຜີຍ​ແຜ່​ລ່າ​ສຸດ

en: Red
lo_LA: ສີແດງ

en: Redo
lo_LA: ກັບຄືນ

en: Register
lo_LA: ລົງທະບຽນ

en: Registration complete. Please check your email.
lo_LA: ການລົງທະບຽນສຳເລັດແລ້ວ. ກະລຸນາກວດເບິ່ງ​ອີເມວຂອງທ່ານ.

en: Registration confirmation will be emailed to you.
lo_LA: ​ການ​ຍືນ​ຍັນ​ການ​ລົງ​ທະ​ບຽນ​ຈະ​ຖືກ​ສົ່ງ​ໄປ​ທີ່​ອີ​ເມວ​ຂອງ​ທ່ານ.

en: Relationship
lo_LA: ຄວາມ​ສຳ​ພັນ

en: Released: %d.
lo_LA: ​ອອກ​ມາ​ຕອນ: %d.

en: Remember Me
lo_LA: ຈື່ການໃຊ້ງານ

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
lo_LA: ​ກະ​ລຸ​ນາ​ຈື່​ໄວ້​ວ່າ, ​ເມື່ອ​ລຶບ​ເວັບ​ຂອງ​ທ່ານ​ແລ້ວ​ຈະ​ບໍ່​ສາ​ມາດ​ກູ້​ຄືນ​ໄດ້.

en: Remove
lo_LA: ລຶບ

en: Remove Background Image
lo_LA: ລຶບຮູບພາບພື້ນຫຼັງ

en: Remove Header Image
lo_LA: ລຶບຮູບພາບສ່ວນຫົວ

en: Remove Image
lo_LA: ​ລຶບ​ຮູບ​ພາບ

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
lo_LA: ​ລຶບ​ລາຍ​ການ​ເມ​ນູ: %1$s (%2$s)

en: Remove Users from Site
lo_LA: ​ລຶບຜູ້​ໃຊ້​ອອກ​ຈາກ​ເວັບ

en: Remove audio source
lo_LA: ລຶບ​ແຫຼ່ງ​ທີ​ມາ​ຟາຍ​ສຽງ

en: Remove image
lo_LA: ລຶບຮູບພາບ

en: Remove link
lo_LA: ລຶບລິ້ງ

en: Remove poster image
lo_LA: ​ລຶບ​ຮູບ​ໂປ​ສ​ເຕີ

en: Remove video source
lo_LA: ​ລຶບ​ແຫຼ່ງ​ທີ​ມາ​ຟາຍ​ວີ​ດີ​ໂອ

en: Reorder menu items
lo_LA: ​ລຽງ​ລາຍ​ການ​ເມ​ນູ​ໃໝ່

en: Reorder mode closed
lo_LA: ​ປິດ​ໂໝດ​ການ​ລຽງ​ໃໝ່​ແລ້ວ

en: Reorder mode enabled
lo_LA: ເປີດ​ໂໝດ​ການ​ລຽງ​ໃໝ່​ແລ້ວ

en: Reorder widgets
lo_LA: ລຽງ​ລຳ​ດັບ​ວິດ​ເຈັດ​ໃໝ່

en: Repeat
lo_LA: ​ເຮັດ​ຊ້ຳ

en: Repeat New Password
lo_LA: ​ໃສ່​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ​ໃໝ່​ອີກ​ຄັ້ງ

en: Repeat Password
lo_LA: ​ໃສ່​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ​ອີກ​ຄັ້ງ

en: Replace
lo_LA: ​ແທນ​ບ່ອນ

en: Replace audio
lo_LA: ​ແທນ​ບ່ອນ​ຟາຍ​ສຽງ

en: Replace video
lo_LA: ​ແທນ​ບ່ອນ​ຟາຍ​ວີ​ດີ​ໂອ

en: Reply
lo_LA: ຕອບກັບ

en: Reply to %s
lo_LA: ​ຕອບ​ກັບ​ໄປ​ທີ່ %s

en: Reply to Comment
lo_LA: ຕອບກັບຄວາມເຫັນ

en: Reply to this comment
lo_LA: ຕອບກັບຄວາມເຫັນນີ້

en: Required fields are marked %s
lo_LA: ບ່ອນທີ່ຕ້ອງການແມ່ນຖືກຫມາຍໄວ້ %s

en: Reset Image
lo_LA: ລ້າງຮູບພາບ

en: Reset Password
lo_LA: ລ້າງລະຫັດຜ່ານ

en: Responsive Layout
lo_LA: ​ຮູບ​ແບບ​ຕອບ​ສະ​ໜອງ​ຜູ້​ໃຊ້

en: Restore
lo_LA: ​ກູ້​ຄືນ

en: Restore Original Header Image
lo_LA: ກູ້​ຄືນ​ຮູບ​ສ່ວນ​ຫົວ

en: Restore Original Image
lo_LA: ​ກັບ​ສະ​ພາບ​ຮູບດັ້ງ​ເດີມ

en: Restore This Autosave
lo_LA: ​ກູ້​ຄືນ​ບັນ​ທຶກ​ອັດ​ຕະ​ໂນ​ມັດ

en: Restore image
lo_LA: ກູ້ຮູບພາບຄືນ

en: Restore last draft
lo_LA: ເອີ້ນ​ຄືນ​ຮ່າງ​ບົດ​ລ່າ​ສຸດ

en: Restore original image
lo_LA: ​ກັບ​ສະ​ພາບ​ຮູບດັ້ງ​ເດີມ

en: Restore this item from the Trash
lo_LA: ​ກູ້​ຄືນ​ສິ່ງນີ້​ຈາກ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ

en: Reverse order
lo_LA: ລຳດັບຍ້ອນກັບ

en: Right
lo_LA: ທາງຂວາ

en: Right Now
lo_LA: ດຽວນີ້

en: Right Sidebar
lo_LA: ແຖບ​ດ້ານ​ຂ້ອງ​ຟາກ​ຂວາ

en: Role
lo_LA: ບົດບາດ

en: Row
lo_LA: ແຖວ

en: Row group
lo_LA: ​ກຸ່ມ​ແຖວ

en: Row type
lo_LA: ປະ​ເພດ​ແຖວ

en: Rows
lo_LA: ແຖວ

en: SUCCESS: %s
lo_LA: ​ສຳ​ເລັດ: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
lo_LA: ສຳ​ເລັດ: ​​ອັບ​ເດດ​ເວີດ​ເພ​ສ​ໄປ​ຍັງ %s ສຳ​ເລັດ​ແລ້ວ

en: Sample Page
lo_LA: ໜ້າ​ຕົວ​ຢ່າງ

en: Sat
lo_LA: ເສົາ

en: Saturday
lo_LA: ວັນເສົາ

[ctx: Saturday initial]
en: S
lo_LA: ເສົາ

en: Save
lo_LA: ບັນທຶກ

en: Save &amp; Publish
lo_LA: ບັນທຶກ &amp; ເຜີຍແຜ່

en: Save Changes
lo_LA: ບັນທຶກການປ່ຽນແປງ

en: Save Draft
lo_LA: ບັກທຶກເລື່ອງຮ່າງ

en: Save Menu
lo_LA: ບັນທຶກເມນູ

en: Save Widget
lo_LA: ບັນທຶກ Widget

en: Save all changes
lo_LA: ບັນທຶກການປ່ຽນແປງທັງໝົດ

en: Save and preview changes before publishing them.
lo_LA: ​ບັນ​ທຶກ ແລະ ກວດ​ເບິ່ງ​ການ​ປ່ຽນ​ແປງ​ກ່ອນ​ເຜີຍ​ແຜ່​ພວກ​ມັນ.

en: Save as Pending
lo_LA: ບັກທຶກເປັນກຳລັງພິຈາລະນາ

en: Saved
lo_LA: ຖືກບັນທຶກ

en: Saved.
lo_LA: ຖືກບັນທຶກແລ້ວ

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
lo_LA: ບັນທຶກໜ້າບໍ່ໄດ້: %s ກຳລັງແກ້ໄຂໜ້ານີ້ຢູ່.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
lo_LA: ບັນທຶກເລື່ອງບໍ່ໄດ້: %s ກຳລັງແກ້ໄຂເລື່ອງນີ້ຢູ່.

en: Saving revision&hellip;
lo_LA: ​ກຳ​ລັງ​ບັນ​ທຶກ​ລຸ້ນ&hellip;

en: Saving&hellip;
lo_LA: ​ກຳ​ລັງ​ບັນ​ທຶກ&hellip;

en: Saving...
lo_LA: ກຳລັງບັນທຶກ...

en: Scale
lo_LA: ​ຂະ​ໜາດ

en: Scale Image
lo_LA: ຂະໜາດຮູບພາບ

en: Scan
lo_LA: ​ສະ​ແກນ

en: Scan site for content
lo_LA: ​ສະ​ແກນ​ເວັບ​ໄຊ​ສຳ​ລັບ​ບົດ​ຄວາມ

en: Schedule
lo_LA: ຕາຕະລາງ

en: Scheduled
lo_LA: ຕາຕະລາງ

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ຕາຕະລາງເວລາ <span class="count">(%s)</span>

en: Screen Content
lo_LA: ໜ້າຈໍເນື້ອຫາ

en: Screen Options
lo_LA: ຕົວເລືອກໜ້າ

en: Screen Options Tab
lo_LA: ​ແຖບ​ຕົວ​ເລືອກ​ໜ້າ​ຈໍ

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
lo_LA: Scripts ແລະ styles ບໍ່ຄວນຖືກລົງຖະບຽນເທືອ ຫລື enqueued ຈົນກວ່າ %1$s, %2$s, ຫລື %3$s hooks.

en: Search
lo_LA: ຄົ້ນຫາ

en: Search Categories
lo_LA: ຄົ້ນຫາຫມວດຫມູ່

en: Search Comments
lo_LA: ຄົ້ນຫາຄວາມເຫັນ

en: Search Installed Themes
lo_LA: ​ຄົ້ນ​ຫາ​ທິມ​ທີ່​ຖືກ​ຕິດ​ຕັ້ງ​ແລ້ວ

en: Search Link Categories
lo_LA: ຄົ້ນຫາລິ້ງຫມວດຫມູ່

en: Search Links
lo_LA: ຄົ້ນຫາລິ້ງ

en: Search Media
lo_LA: ຄົ້ນ​ຫາ​ຟາຍ​ສື່

en: Search Media:
lo_LA: ຄົ້ນ​ຫາ​ຟາຍ​ສື່

en: Search Menu Items
lo_LA: ​ຄົ້ນ​ຫາ​ລາຍ​ການ​ເມ​ນູ

en: Search Pages
lo_LA: ຄົ້ນຫາໜ້າ

en: Search Posts
lo_LA: ຄົ້ນຫາເລື່ອງ

en: Search Results
lo_LA: ຜົນການຄົ້ນຫາ

en: Search Results %1$s %2$s
lo_LA: ຜົນການຄົ້ນຫາ %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
lo_LA: ຜົນ​ການ​ຄົ້ນ​ຫາ​ສຳ​ລັບ &#8220;%s&#8221;

en: Search Sites
lo_LA: ຄົ້ນຫາເວັບໄຊ

en: Search Tags
lo_LA: ຄົ້ນຫາປ້າຍກຳກັບ

en: Search Users
lo_LA: ຄົ້ນຫາຜູ້ໃຊ້

en: Search Widgets
lo_LA: ຄົ້ນ​ຫາ Widgets

en: Search categories
lo_LA: ຄົ້ນ​ຫາ​ໝວດ​ໝູ່

en: Search categories by name
lo_LA: ​ຄົ້ນ​ຫາ​ໝວດ​ໝູ່​ໂດຍ​ຊື່

en: Search media
lo_LA: ຄົ້ນ​ຫາ​ຟາຍ​ສື່

en: Search menu items&hellip;
lo_LA: ​ຄົ້ນ​ຫາ​ລາຍ​ການ​ເມ​ນູ&hellip;

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
lo_LA: ​ໃຊ້​ເຄື່ອງ​ມື​ຄົ້ນ​ຫາ ຫຼື ໃຊ້​ລູກ​ສອນ​ຂຶ້ນ ແລະ ລົງ​ເພື່ອ​ເລືອກ.

en: Search plugins
lo_LA: ຄົ້ນຫາປັກອິນ

en: Search themes...
lo_LA: ​ຄົ້ນ​ຫາ​ທິມ...

[ctx: Search widget]
en: Search
lo_LA: ​ຄົ້ນ​ຫາ

en: Search widgets&hellip;
lo_LA: ຄົ້ນ​ຫາ widgets&hellip;

en: Seasonal
lo_LA: ​ຕາມ​ລະ​ດູ

en: Security error.
lo_LA: ຄວາມປອດໄພຜິດພາດ.

en: Select
lo_LA: ເລືອກ

en: Select %s
lo_LA: ​ເລືອກ %s

en: Select All
lo_LA: ເລືອກ​ທັງ​ໝົດ

en: Select Category
lo_LA: ເລືອກຫມວດຫມູ່

en: Select Day
lo_LA: ​ເລືອກວັນ

en: Select Files
lo_LA: ເລືອກຟາຍ

en: Select Image
lo_LA: ​ເລືອກ​ຮູບ​ພາບ

en: Select Link Category:
lo_LA: ເລືອກລິ້ງຫມວດຫມູ່:

en: Select Menu:
lo_LA: ເລືອກເມນູ:

en: Select Month
lo_LA: ເລືອກເດືອນ

en: Select Post
lo_LA: ​ເລືອກ​ເລື່ອງ

en: Select Week
lo_LA: ​ເລືອກ​ອາ​ທິດ

en: Select Year
lo_LA: ​ເລືອກ​ປີ

en: Select a Menu
lo_LA: ​ເລືອກ​ເມ​ນູ

en: Select a city
lo_LA: ເລືອກເມືອງ

en: Select a menu to edit:
lo_LA: ເລືອກ​ເມ​ນູ​ທີ​ຈະ​ແກ້​ໄຂ:

en: Select a user
lo_LA: ​ເລືອກ​ຜູ້​ໃຊ້

en: Select all
lo_LA: ເລືອກທັງຫມົດ

en: Select an area to move this widget into:
lo_LA: ​ເລືອກ​ພື້ນ​ທີ​ເພື່ອ​ຍ້າຍ widget ນີ້​ໄປ​ຍັງ:

en: Select and crop
lo_LA: ​ເລືອກ ແລະ ຕັດ

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
lo_LA: ​ເລືອກ​ສອງ​ຢ່າງ​ສຳ​ລັບ​ວິດ​ເຈັດ​ນີ້​ຄື​ດ້ານ​ຂ້າງ(ຊ້າຍ ຫຼື ຂວາ) ແລະ ຕຳ​ແໜ່ງ​ໃນ​ວິດ​ເຈັດ​ດ້ານ​ຂ້າງນັ້ນ.

en: Select bulk action
lo_LA: ​ເລືອກ​ການ​ກະ​ທຳ​ແບບ​ກຸ່ມ

en: Select comment
lo_LA: ​ເລືອກ​ຄວາມ​ເຫັນ

en: Select file
lo_LA: ເລືອກຟາຍ

en: Select poster image
lo_LA: ເລືອກ​ຮູບ​ໂປ​ສ​ເຕີ

en: Selected menus have been successfully deleted.
lo_LA: ​ລຶບ​ເມ​ນູ​ທີ່​ເລືອກ​ສຳ​ເລັດ​ແລ້ວ.

en: Selection:
lo_LA: ການ​ເລືອກ:

en: Send Trackbacks
lo_LA: ສົ່ງ Trackbacks

en: Send User Notification
lo_LA: ສົ່ງ​ຄຳ​ເຕືອນ​ຜູ້​ໃຊ້

en: Send the new user an email about their account
lo_LA: ​ສົ່ງ​ອີ​ເມວ​ໃຫ້​ຜູ້​ໃຊ້​ໃໝ່​ກ່ຽວ​ກັບ​ບັນ​ຊີ​ຂອງ​ພວກ​ເຂົາ

en: Send trackbacks to:
lo_LA: ສົ່ງ trackbacks ເຖິງ:

en: Separate multiple URLs with spaces
lo_LA: ​ແຍກ URL ຫຼາຍ​ໆ​ອັນ​ດ້ວຍ​ຊ່ອງ​ຫວ່າງ

en: September
lo_LA: ເດືອນກັນຍາ

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
lo_LA: ກ.ຍ.

en: Server address
lo_LA: ​ທີ່​ຢູ່​ເຊີບ​ເວີ

en: Session expired
lo_LA: ອາຍຸການນຳໃຊ້ໝົດ

en: Sessions
lo_LA: ຊ່ວງ​ເວ​ລາ(Sessions)

en: Set as background
lo_LA: ຕັ້ງເປັນພື້ນຫຼັງ

en: Set as header
lo_LA: ຕັ້ງເປັນ​ຮູບສ່ວນຫົວ

en: Set image
lo_LA: ເລືອກ​ຮູບນີ້

en: Settings
lo_LA: ຕັ້ງຄ່າ

en: Settings saved and theme activated.
lo_LA: ບັນ​ທຶ​ກ​ການ​ຕັ້ງ​ຄ່າ ແລະ ເປີດ​ໃຊ້​ງານ​ທິມ​ແລ້ວ.

en: Settings saved.
lo_LA: ບັນທຶກການຕັ້ງຄ່າ

en: Settings.
lo_LA: ຕັ້ງຄ່າ

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
lo_LA: ພິມປະຫວັດຫຍໍ້ກ່ຽວກັບໂຕທ່ານ. ສິ່ງນີ້ອາດຈະສະແດງໃຫ້ຄົນອື່ນເຫັນນຳ

en: Sharing options
lo_LA: ​ຕົວ​ເລືອກ​ການ​ແບ່ງ​ປັນ

en: Shift + Alt + letter:
lo_LA: Shift + Alt + ​ຕົວ​ອັກ​ສອນ:

en: Shift-click to edit this widget.
lo_LA: ກົດ Shift ເພື່ອ​ແກ້​ໄຂວິດ​ເຈັດ​ນີ້.

en: Shortlink
lo_LA: ລິ້ງສັ້ນ

en: Show
lo_LA: ສະແດງ

en: Show Artist Name in Tracklist
lo_LA: ​ສະ​ແດງ​ຊື່​ສິນ​ລະ​ປິນ​ໃນ​ລາຍ​ການ​ເພງ

en: Show Avatars
lo_LA: ​ສະ​ແດງ​ຮູບ​ປະ​ຈຳ​ຕົວ

en: Show Details
lo_LA: ສະແດງລາຍລະອຽດ

en: Show Images
lo_LA: ​ສະ​ແດງ​ຮູບ​ພາບ

en: Show Link Description
lo_LA: ສະແດງຄຳອະທິບາຍລິ້ງ

en: Show Link Image
lo_LA: ສະແດງລິ້ງຮູບພາບ

en: Show Link Name
lo_LA: ສະແດງຊື່ລິ້ງ

en: Show Link Rating
lo_LA: ສະແດງລິ້ງເຣດຕິງ

en: Show Toolbar when viewing site
lo_LA: ສະແດງແຖບເຄື່ອງມືເວລາເຂົ້າເບິ່ງເວັບໄຊ

en: Show Tracklist
lo_LA: ​ສະ​ແດງ​ລາຍ​ການ​ເພງ

en: Show Video List
lo_LA: ສະ​ແດງ​ລາຍ​ຊື່​ວີ​ດີ​ໂອ

en: Show comments
lo_LA: ສະແດງຄວາມເຫັນ

en: Show header text with your image.
lo_LA: ​ສະ​ແດງ​ຕົວ​ອັກ​ສອນ​ສ່ວນ​ຫົວ​ພ້ອມ​ດ້ວຍ​ຮູບ​ຂອງ​ທ່ານ.

en: Show hierarchy
lo_LA: ສະແດງຊັ້ນ

en: Show invisible characters
lo_LA: ​ສະ​ແດງ​ຕົວ​ອັກ​ສອນ​ທີ່​ເບິ່ງບໍ່​ເຫັນ

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Media
lo_LA: ໄຟ​ລ໌​​ສື່

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Pages
lo_LA: ໜ້າ

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Posts
lo_LA: ເລື່ອງ

en: Show more comments
lo_LA: ສະແດງຄວາມເຫັນຫຼາຍກວ່າໜີ້

en: Show more details
lo_LA: ສະ​ແດງ​ລາຍ​ລະ​ອຽດ​ເພີ່ມ​ຕື່ມ

en: Show next theme
lo_LA: ​ສະ​ແດງ​ທິມ​ຕໍ່​ໄປ

en: Show on screen
lo_LA: ສະ​ແດງ​ເທິງ​ໜ້າ​ຈໍ

en: Show password
lo_LA: ​ສະ​ແດງ​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ

en: Show post counts
lo_LA: ແສງແດງຈຳນວນເລື່ອງ

en: Show post options
lo_LA: ​ສະ​ແດງ​ຕົວ​ເລືອກ​ເລື່ອງ

en: Show previous theme
lo_LA: ສະ​ແດງ​ທິມ​ກ່ອນ​ໜ້ານີ້

en: Silver
lo_LA: ສີເງິນ

en: Site Address (URL)
lo_LA: ທີ່ຢູ່ເວັບໄຊ(URL)

en: Site Admin
lo_LA: ໜ້າຫຼັກຜູ້ຄວບຄຸມເວັບໄຊ

en: Site Icon
lo_LA: ​ຮູບ​ໄອ​ຄອນ​ເວັບ

en: Site Identity
lo_LA: ​ການ​ຍືນ​ຍັນ​ເວັບ​ໄຊ

en: Site Language
lo_LA: ພາສາຂອງເວັບໄຊ

en: Site Preview
lo_LA: ​ເບິ່ງ​ກ່ອນ​ເວັບ

en: Site Tagline
lo_LA: ສະໂລແກນເວັບໄຊ

en: Site Title
lo_LA: ຫົວຂໍ້ເວັບໄຊ

en: Site URL
lo_LA: URL ເວັບໄຊ

en: Site Upload Space Quota
lo_LA: ຂະ​ໜາດ​ພື້ນ​ທີ​ອັບ​ໂຫຼດ​ຂອງ​ເວັບ​ໄຊ

en: Site icon
lo_LA: ​ຮູບ​ໄອ​ຄອນ​ເວັບ

en: Site name must be at least 4 characters.
lo_LA: ຊື່ເວັບຕ້ອງມີຫລາຍກ່ວາ 4 ຕົວອັກສອນ

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
lo_LA: ຊື່​ເວັບ​ຕ້ອງ​ປະ​ກອບ​ດ້ວຍ​ຕົວ​ອັກ​ສອນ​ນ້ອຍ (a-z) ແລະ ຕົວ​ເລັກ​ເທົ່າ​ນັ້ນ.

en: Site visibility
lo_LA: ສາ​ມາດ​ເບິ່ງ​ເຫັນ​ເວັບ​ໄດ້

en: Site: %s
lo_LA: ເວັບ: %s

en: Sites
lo_LA: ເວັບ

en: Size
lo_LA: ຂະຫນາດ

en: Size in megabytes
lo_LA: ຂະ​ໜາດ​ແບບ megabyte

en: Skip Confirmation Email
lo_LA: ຂ້າມ​ການ​ຢືນ​ຢັນ​ອີ​ເມວ

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
lo_LA: ​ຂ້າມ​ຂັ້ນ​ຕອນ​ການ​ຕັດ​ຮູບ, ເຜີຍ​ແຜ່​ຮູບ​ພາບ​ຢ່າງ​ທີ​ມັນ​ເປັນ

en: Skip cropping
lo_LA: ຂ້າມ​ການ​ຕັດ

en: Skip to content
lo_LA: ​ຂ້າມ​ໄປ​ຫາ​ເນື້ອ​ຫາ

en: Skip to main content
lo_LA: ​ຂ້າມ​ໄປ​ຍັງ​ເນື້ອ​ຫາຫຼັກ

en: Skip to toolbar
lo_LA: ຂ້າມໄປຫາທູນບາລ

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
lo_LA: ໃຈເຢັນໆ, ບໍ່ຈຳເປັນຕ້ອງກວດເບິ່ງເມວໃໝ່ເລື້ອຍປານນີ້

en: Social Links Menu
lo_LA: ເມ​ນູ​ລິ້ງ​ສັງ​ຄົມ​ອອນ​ລາຍ

en: Software Name
lo_LA: ຊື່ໂປແກມ

en: Someone
lo_LA: ບາງຄົນ

en: Someone has requested a password reset for the following account:
lo_LA: ມີຄົນຂໍເຂົ້າມາໃຫ້ຕັ້ງລະຫັດຜ່ານໃຫມ່ສຳລັບບັນຊີລຸ່ມນີ້:

en: Sorry, comments are closed for this item.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ຄວາມເຫັນຖືກປິດສຳລັບເລື່ອງນີ້.

en: Sorry, deleting the term failed.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ລຶບເງື່ອນໄຂບໍ່ສຳເລັດ.

en: Sorry, editing the term failed.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ແກ້ໄຂເງື່ອນໄຂບໍ່ສຳເລັດ.

en: Sorry, no such page.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ບໍມີໜ້ານັນ.

en: Sorry, no such post.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ບໍ່ມີເລື່ອງນັ້ນ.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ຫນຶ່ງໃນ taxonomies ທີ່ໃຫ້ຖືກບໍ່ສະຫນັບສະຫນູນໂດຍປະເພດເລື່ອງ.

en: Sorry, revisions are disabled.
lo_LA: ຂໍ​ອະ​ໄພ, ລຸ້ນນີ້ຖືກ​ປິດການໃຊ້ງານ

en: Sorry, site names must have letters too!
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ຊື່ເວັບຕ້ອງມີຕົວອັກສອນເຊັ່ນກັນ!

en: Sorry, that email address is already used!
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ອີເມວນີ້ຖືກໃຊ້ແລ້ວ!

en: Sorry, that email address is not allowed!
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ອີເມວນີ້ບໍ່ໄດ້ຮັບອານຸຍາດ!

en: Sorry, that site already exists!
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ເວັບໄຊນັ້ນມີແລ້ວ!

en: Sorry, that site is reserved!
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ເວັບໄຊນັນຖືກສະຫງວນໄວ້!

en: Sorry, that username already exists!
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ຊື່ຜູ້ໃຊ້ນີ້ມີແລ້ວ!

en: Sorry, that username is not allowed.
lo_LA: ​ຂໍ​ອະ​ໄພ, ຊື່​ຜູ້​ໃຊ້​ນັ້ນ​ບໍ່​ອະ​ນຸ​ຍາດ.

en: Sorry, the user could not be updated.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ຜູ້ໃຊ້ບໍ່ສາມາດອັບເດດໄດ້.

en: Sorry, usernames must have letters too!
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ຊື່ຜູ້ໃຊ້ຕ້ອງມີຕົວອັກສອນນຳ!

en: Sorry, you are not allowed to add a category.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານຍັງບໍ່ໄດ້ຮັບອະນຸຍາດໃຫ້ເພີ່ມໝວດໝູ່ໄດ້.

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອານຸຍາດໃຫ້ເພີ່ມເງື່ອນໄຂສຳລັບຫນຶ່ງໃນ taxonomies ທີ່ໃຫ້.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອານຸຍາດໃຫ້ມອບຫມາຍເງື່ອນໄຂຫນຶ່ງໃນ taxonomies ທີ່ໃຫ້.

en: Sorry, you are not allowed to customize headers.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອະນຸຍາດໃຫ້ປັບແຕ່ງສ່ວນຫົວໄດ້.

en: Sorry, you are not allowed to delete this category.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອະນຸຍາດໃຫ້ລຶບ​ໝວດໝູ່ນີ້.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອະນຸຍາດໃຫ້ແກ້ໄຂເນື້ອ​ຫາໃນບົດຄວາມປະເພດນີ້.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອານຸຍາດແກ້ໄຂເລື່ອງນີ້.

en: Sorry, you are not allowed to edit theme options on this site.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອະນຸຍາດໃຫ້ແກ້ໄຂ​ຕົວ​ເລືອກ​ທິມໃນເວັບໄຊນີ້.

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
lo_LA: ຂໍ​ອະ​ໄພ, ທ່ານ​ບໍ່​ໄດ້​ຮັບ​ອະ​ນຸ​ຍາດ​ໃຫ້​ແກ້​ໄຂ​ໜ້າ​ນີ້.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອານຸຍາດໃຫ້ແກ້ໄຂເລື່ອງນີ້.

en: Sorry, you are not allowed to export the content of this site.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອະນຸຍາດໃຫ້ສົ່ງອອກເນື້ອຫາຂອງເວັບໄຊນີ້.

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອະນຸຍາດໃຫ້ຕິດຕັ້ງທິມໃນເວັບໄຊນີ້ໄດ້.

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອະນຸຍາດໃຫ້ຈັດການ ຫຼື ແກ້ໄຂຄຳ​ເຫັນນີ້.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
lo_LA: ຂໍອະໄພ ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອານຸຍາດໃຫ້ເຜີຍແຜ່ເລື່ອງໃນເວັບນີ້

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອານຸຍາດໃຫ້ເຜີຍແຜ່ໜ້າໃນເວັບນີ້.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type.
lo_LA: ຂໍອະໄພ,​ ທ່ານບໍ່ໄດ້​ຮັບອະນຸຍາດໃຫ້ເຜີຍແຜ່ບົດຄວາມປະເພດນີ້.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອານຸຍາດໃຫ້ເຜີຍແຜ່ເລື່ອງໃນເວັບນີ້.

en: Sorry, you are not allowed to publish this page.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອະນຸຍາດໃຫ້ເຜີຍແຜ່ໜ້ານີ້.

en: Sorry, you are not allowed to publish this post.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ໄດ້​ຮັບອະນຸຍາດໃຫ້ເຜີຍແຜ່ບົດຄວາມນີ້.

en: Sorry, you are not allowed to upload files.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານຍັງບໍ່ໄດ້ຮັບອະນຸຍາດ​ໃນ​ການອັບໂຫລດ​ຂໍ້​ມູນໄດ້.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານບໍ່ສາມາດປັກມຸດເລື່ອງສ່ວນຕົວ

en: Sorry, you may not use that site name.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານອາດຈະບໍ່ໃຊ້ຊື່ເວັບໄຊນັ້ນ.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານຕ້ອງມີສິດໃນການແກ້ໄຂເລື່ອງໃນເວັບໄຊນີເພື່ອເບິ່ງຫມວດຫມູ່.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
lo_LA: ຂໍອະໄພ, ທ່ານຕ້ອງມີສິດໃນການແກ້ໄຂເລື່ອງນີໃນເວັບໄຊນີເພື່ອເບີ່ງປ້າຍກຳກັບ.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
lo_LA: ຂໍອະໄພ ທ່ານຕ້ອງເຂົ້າສູ່ລະບົບເພື່ອໃຫ້ຄວາມເຫັນ

en: Sort Order:
lo_LA: ລຽງ​ລຳ​ດັບ:

en: Sort by:
lo_LA: ຂຽນໂດຍ:

en: Source
lo_LA: ທີ່ມາ

en: Source code
lo_LA: ລະ​ຫັດ​ຕົ້ນ​ສະ​ບັບ (Source code)

en: Source:
lo_LA: ທີ່ມາ

en: Spam Blocked
lo_LA: ສແປມຖືກບລອກ

en: Spam it: %s
lo_LA: ເປັນສແປມ: %s

en: Special character
lo_LA: ​ຕົວ​ອັກ​ສອນ​ພິ​ເສດ

en: Specified file failed upload test.
lo_LA: ລະ​ບຸ​ການ​ທົດ​ສອບ​ການ​ລົ້ມ​ເຫຼວ​ຂອງ​ຟາຍ​ອັບ​ໂຫຼດ.

en: Split table cell
lo_LA: ແຍກ​ຊ່ອງ​ຕາ​ຕະ​ລາງ

en: Square
lo_LA: ສີ່ຫຼ່ຽມ

en: Standard Editor
lo_LA: ​ຜູ່​ແກ້​ໄຂ​ມາດ​ຕະ​ຖານ

en: Start Date
lo_LA: ເລີ່ມວັນທີ

en: Status
lo_LA: ສະຖານະ

en: Status:
lo_LA: ສະຖານະ:

en: Stick this post to the front page
lo_LA: ປ່ຽນ​ໃຫ້​ເລື່ອງນີ້​ເປັນ​ໜ້າ​ທຳ​ອິດ

en: Sticky
lo_LA: ​ປັກ​ໝຸດ

en: Sticky Post
lo_LA: ​ເລື່ອງ​ທີ​ປັກ​ໝຸດ

en: Store uploads in this folder
lo_LA: ​ເກັບ​ຟາຍ​ອັບ​ໂຫຼດ​ໃນ​ໂຟນ​ເດີນີ້

en: Strength indicator
lo_LA: ຕົວຊີ້ບອກຄວາມປອດໄພຂອງລະຫັດຜ່ານ

en: Strikethrough
lo_LA: ຂີດຂ້າ

en: Style
lo_LA: ຮູບ​ແບບ(Style)

en: Styles
lo_LA: ຮູບແບບ

en: Stylesheet is missing.
lo_LA: Stylesheet ບໍ່ເຫັນ

en: Stylesheet is not readable.
lo_LA: ບໍ່ສາມາດອ່ານ Stylesheet ໄດ້.

en: Subject
lo_LA: ຊື່ເລື່ອງ

en: Submit
lo_LA: ຕົກລົງ

en: Submit Reply
lo_LA: ສົ່ງຄວາມເຫັນ

en: Submit for Review
lo_LA: ​ສົ່ງ​ຖ້າ​ກວດ​ສອບ

en: Submitted on
lo_LA: ​ສົ່ງ​ແລ້ວ​ເທິງ

en: Submitted on: %s
lo_LA: ​ສົ່ງ​ແລ້ວ​ເທິງ: %s

en: Subscript
lo_LA: ຂີດ​ກ້ອງ​ເສັ້ນ

en: Success!
lo_LA: ສຳເລັດ!

en: Suggested embed #%d
lo_LA: ​ການຫຼິ້ນ​ຟາຍ​ສື່​ທີ​ແນະ​ນຳ #%d

en: Suggested image #%d
lo_LA: ​ຮູບ​ພາບ​ທີ​ແນະ​ນຳ #%d

en: Suggested media
lo_LA: ​ຟາຍ​ສື່​ທີ່​ແນະ​ນຳ

en: Summary
lo_LA: ​ແບບ​ຫຍໍ້

en: Sun
lo_LA: ອາທິດ

en: Sunday
lo_LA: ວັນອາທິດ

[ctx: Sunday initial]
en: S
lo_LA: ​ອາ

en: Syndication feeds show the most recent
lo_LA: Syndication feeds ​ສະ​ແດງ​ລາຍ​ການ​ລ່າ​ສຸດ

en: Table cell properties
lo_LA: ຄຸນສົມບັດຂອງຊ່ອງໃນຕາຕະລາງ

en: Table properties
lo_LA: ຄຸນສົມບັດຕາຕະລາງ

en: Table row properties
lo_LA: ຄຸນສົມບັດຂອງແຖວໃນຕາຕະລາງ

en: Tag Cloud
lo_LA: Cloud ແທກ

en: Tag added.
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ​ແລ້ວ.

en: Tag deleted.
lo_LA: ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ​ຖືກ​ລຶບ​ແລ້ວ.

en: Tag not added.
lo_LA: ​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ​ບໍ່​ຖືກ​ເພີ່ມ.

en: Tag not updated.
lo_LA: ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ​ບໍ່​ຖືກ​ອັບ​ເດດ.

en: Tag updated.
lo_LA: ​ອັບ​ເດດ​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ​ແລ້ວ.

en: Tag: %s
lo_LA: ​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ: %s

en: Tagline
lo_LA: ສະໂລແກນ

en: Tags
lo_LA: ປ້າຍກຳກັບ

en: Tags deleted.
lo_LA: ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ​ຖືກ​ລຶບ​ແລ້ວ.

en: Tags list
lo_LA: ​ລາຍ​ຊື່​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ

en: Tags list navigation
lo_LA: ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ​ລາຍ​ຊື່​ນຳ​ທາງ

en: Tags:
lo_LA: ປ້າຍກຳກັບ

en: Tags:
lo_LA: ປ້າຍກຳກັບ

en: Take over
lo_LA: ແທນ​ທີ

en: Tan
lo_LA: ​ສີ​ແທນ

en: Target
lo_LA: ​ເປົ້າ​ໝາຍ

en: Taxonomy
lo_LA: ​ລຳ​ດັບ​ຂຶ້ນ

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
lo_LA: ​ຊື່​ລຳ​ດັບ​ຂັ້ນ​ຕ້ອງ​ມີ​ຕົວ​ອັກ​ສອນລະຫວ່າງ 1 ແລະ 32 ຕົວ​ອັກ​ສອນ.

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
lo_LA: ເລກ​ທີ​ເງື່ອນ​ໄຂ​ຖືກ​ແບ່ງ​ປັນ​ກັບຫຼາຍໆ​ລຳ​ດັບ​ຂັ້ນ

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
lo_LA: Term meta ບໍ່​ສາ​ມາດ​ເພີ່ມ​ໄປ​ຍັງ​ເງື່ອນ​ໄຂ​ທີ່​ຖືກ​ແບ່ງ​ປັນ​ກັບ​ລຳ​ດັບ​ຂັ້ນ.

en: Text
lo_LA: ຕົວອັກສອນ

en: Text Color
lo_LA: ສີ​ຕົວ​ອັກ​ສອນ

en: Text color
lo_LA: ​ສີ​ຕົວ​ອັກ​ສອນ

en: Text direction
lo_LA: ທິດທາງຕົວອັກສອນ

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
lo_LA: ​ຂອບ​ໃຈ​ສຳ​ລັບ​ການ​ສ້າງ​ດ້ວຍ <a href="%s">ເວີດ​ເພ​ສ</a>.

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
lo_LA: ຂອບ​ໃຈ. ກະ​ລຸ​ນາ​ກວດ​ເບິ່ງ​ອີ​ເມວ​ຂອງ​ທ່ານ​ສຳ​ລັບ​ລິ້ງ​ຢືນ​ຢັນ​ການ​ກະ​ທຳ​ຂອງ​ທ່ານ. ເວັບ​ໄຊ​ຂອງ​ທ່ານ​ຈະ​ບໍ່​ຖືກ​ລຶບ​ຈົນ​ກ່​ວາ​ລິ້ງນີ້​ຈະ​ຖືກ​ລຶບ.

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
lo_LA: ອີເມວນີ້ໄດ້ຖືກໃຊ້ແລ້ວ. ກະລຸນນາກວດເບິ່ງຄືນກ່ອງຂໍ້ຄວາມເຂົ້າສຳລັບການລົງທະບຽນ. ມັນຈະໃຊ້ງານໄດ້ພຽງ 2 ວັນຖ້າທ່ານບໍ່ເຮັດຫຍັງ.

en: That name is not allowed.
lo_LA: ຊື່ນັ້ນບໍ່ອານຸຍາດ.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
lo_LA: ຕອນນີເວັບໄຊດັງກວ່າຖືກສະຫງວນໄວ້ແຕ່ອາດຈະໃຊ້ງານໄດ້ໃນອີກສອງວັນ.

en: That user does not exist.
lo_LA: ຜູ້ໃຊ້ນັນຍັງບໍມີ

en: That user is already a member of this site.
lo_LA: ຊື່ຜູ້ໃຊ້ນີ້ໄດ້ເປັນສະມາຊິກຂອງເວັບໄຊນີ້ແລ້ວ

en: That username is already activated.
lo_LA: ຊື່ຜູ້ໃຊ້ນີ້ຖືກໃຊ້ແລ້ວ.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
lo_LA: ຊື່ຜູ້ໃຊ້ນີ້ໃນຕອນນີ້ຖືກຈອງແລ້ວແຕ່ອາດຈະໃຊ້ໄດ້ໃນອີກສອງວັນຕໍ່ມາ.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
lo_LA: "%s" theme ບໍ່ສາມາດໃຊ້ເປັນ theme ຫລັກໄດ້.

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
lo_LA: ສ່ວນ​ຫົວ​ປັກ​ອິນ %1$s ນັ້ນ​ຕົກ​ຍຸກ​ແລ້ວ. ໃຫ້​ໃຊ້ %2$s ​ແທນ.

en: The %s stylesheet does not contain a valid theme header.
lo_LA: ໄຟ​ລ໌​ %s stylesheet ​ບໍ່​ມີ​ສ່ວນ​ຫົວ​ທິມ​ທີ່​ໃຊ້​ງານ​ໄດ້.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
lo_LA: The &#8220;slug&#8221; ຄື​ການ​ຂຽນ​ຊື່​ເວັບ​ໃໝ່​ໃຫ້​ເປັນ URL-friendly. ປົກ​ກະ​ຕິ​ແລ້ວ​ຈະ​ເປັນ​ຕົວ​ອັກ​ສອນ​ນ້ອຍ ແລະ ມີ​ພຽງ​ຕົວ​ອັກ​ສອນ, ຕົວ​ເລກ ແລະ ຂີດ​ກາງ(hyphens).

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
lo_LA: ໃບຮັບຮອງ SSL ສຳລັບໂຮສທບໍ່ຖືກຕ້ອງ.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
lo_LA: ທີ່ຢູ່ເວັບໄຊທີ່ທ່ານພິມ URL ບໍຖືກຕ້ອງ. ການລຸນນາພິມ URL ທີຖືກຕ້ອງ.

en: The URL to the admin area
lo_LA: URL ໄປພື້ນທີ່ສ່ວນຄວບຄຸມ

en: The Walker class named %s does not exist.
lo_LA: Walker class ຊື່ %s ​ຍັງ​ບໍ່​ມີ.

en: The WordPress Team
lo_LA: ​ທີມ​ງານ​ເວີດ​ເພ​ສ

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
lo_LA: ທີ່ຢູ່ເວີດເພສທີທ່ານພິມບໍແມ່ນ URL ທີຖືກຕ້ອງ. ກະລຸນນາພິມ URL ທີຖືກຕ້ອງ.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
lo_LA: ການສຳຮອງບົດຄວາມນີ້ໃນໂປຣແກຣມທ່ອງເວັບຂອງທ່ານແມ່ນແຕກຕ່າງຈາກເວີຊັນດ້ານລຸ່ມ.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
lo_LA: ການປ່ຽນແປງທີ່ທ່ານເຮັດຂຶ້ນຈະເສຍໄປຖ້າທ່ານອອກຈາກໜ້ານີ້ໄປ.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
lo_LA: ບົດ​ບາດ​ຜູ້​ໃຊ້​ຕ້ອງ​ມີ​ຄວາມ​ສາ​ມາດ​ແກ້​ໄຂ​ຜູ້​ໃຊ້.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
lo_LA: ຄຳ​ຂະ​ຫຍາຍ​​ຄວາມອາດ​ຈະ​ບໍ່​ສະ​ແດງ​ຂຶ້ນ​ມາ​ທຸກ​ຄັ້ງ, ເຖິງ​ຢ່າງ​ໃດ​ກໍ​ຕາມ​ບາງ​ເທື່ອ​ທິມ​ອາດ​ຈະ​ເອົາ​ມັນ​ມາ​ສະ​ແດງ.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
lo_LA: ອີເມວທີ່ຖືກພິມບໍ່ສະແດງໃຫ້ເປັນອີເມວທີ່ຖືກຕ້ອງ. ກະລຸນນາພິມອີເມວທີ່ຖືກຕ້ອງ.

en: The email could not be sent.
lo_LA: ອີເມວບໍ່ສາມາດສົ່ງໄດ້.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
lo_LA: ​ຮູບ​ແບບ​ທາງ​ລັດ​ຕໍ່​ໄປ​ນີ້​ຈະ​ຖືກ​ແທນ​ທີ່​ເມື່ອ​ກົດ​ປຸ່ມ Enter. ກົດ Escape ຫຼື Undo ເພື່ອ​ຍ້ອນ​ກັບ.

en: The following plugins were successfully updated:
lo_LA: ​ອັບ​ເດດ​ປັກ​ອິນ​ເຫຼົ່າ​ນີ້​ສຳ​ເລັດ​ແລ້ວ:

en: The following themes are installed but incomplete.
lo_LA: ​ທິມ​ຕໍ່​ໄປ​ນີ້​ຖືກ​ຕິດ​ຕັ້ງ​ແຕ່​ຍັງ​ບໍ່​ສົມ​ບູນ.

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
lo_LA: ​ຄ່າ​ຕໍ່​ໄປ​ນີ້ບໍ່​ໃສ່​ວັນ​ທີ​ທີ່​ຖືກ​ຕ້ອງ: ​ເດືອນ %1$s, ​ວັນ %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
lo_LA: ​ຄ່າ​ຕໍ່​ໄປ​ນີ້ບໍ່​ລະ​ບຸ​ວັນ​ທີ​ທີ່​ຖືກ​ຕ້ອງ: ປີ %1$s, ​ເດືອນ %2$s, ​ວັນ %3$s.

en: The given object ID is not that of a menu item.
lo_LA: Object ID ທີໃຫ້ມາບໍແມ່ນລາຍການເມນູ.

en: The handler for the route is invalid
lo_LA: ການ​ຈັດ​ການ route ນີ້ບໍ່​ຖືກ​ຕ້ອງ

en: The handler for the route is invalid.
lo_LA: ການ​ຈັດ​ການ route ນີ້ບໍ່​ຖືກ​ຕ້ອງ

en: The internet address of your network will be %s.
lo_LA: ​ທີ່​ຢູ່​ອິນ​ເຕີ​ເນັດ​ຂອງ​ເຄື່ອ​ຂ່າຍ​ຂອງ​ທ່ານ​ຈ​ະ​ເປັນ %s.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
lo_LA: ລາຍ​ການ​ທີ່​ທ່ານ​ພະ​ຍາ​ຍາມ​ຍ້າຍ​ໄປ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອບໍ່​ມີ​ຢູ່​ແລ້ວ.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
lo_LA: ລາຍ​ການ​ທີ່​ທ່ານ​ພະ​ຍາ​ຍາມ​ກູ້​ຄືນ​ຈາກ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອບໍ່​ມີ​ຢູ່​ແລ້ວ.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
lo_LA: Key ທີ່ທ່ານໃສ່ບໍ່ຖືກຕ້ອງ. ກະລຸນນາກວດຄືນອີກຄັ້ງ

en: The language pack is missing either the %1$s or %2$s files.
lo_LA: ​ຊຸດ​ພາ​ສາບໍ່​ມີ​ໄຟ​ລ໌​ %1$s ຫຼື %2$s.

en: The login page will open in a new tab. After logging in you can close it and return to this page.
lo_LA: ໜ້າເຂົ້າສູ່ລະບົບຈະເປີດໃນໜ້າຕ່າງໃໝ່. ຫຼັງຈາກທ່ານເຂົ້າສູ່ລະບົບແລ້ວທ່ານສາມາດປີດມັນ ແລະ ກັບມາ ຫາໜ້ານີ້.

en: The menu ID should not be empty.
lo_LA: ເມນູ ID ບໍ່ຄວນວ່າງເປົ່າ.

en: The menu has been successfully deleted.
lo_LA: ເມນູຖືກລຶບຮຽບຮ້ອຍແລ້ວ

en: The menu item has been successfully deleted.
lo_LA: ​ລຶບ​ລາຍ​ກ່ານ​ເມ​ນູ​ສຳ​ເລັດ​ແລ້ວ.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
lo_LA: ຊື່​ເມ​ນູ %s ​ຂັດ​ແຍ້ງ​ກັບ​ຊື່​ເມ​ນູ​ອື່ນ. ກະ​ລຸ​ນາ​ລອງ​ໃຊ້​ຊື່​ອື່ນ.

en: The name is how it appears on your site.
lo_LA: ຊື່ທີ່ຈະໃຫ້ສະແດງແບບໃດໃນເວັບໄຊ​ຂອງ​ທ່ານ

en: The pingback has already been registered.
lo_LA: pingback ໄດ້ຖືກລົງທະບຽນແລ້ວ.

en: The plugin contains no files.
lo_LA: ​ປັລກ​ອິນບໍ່​ມີໄຟ​ລ໌​​ຢູ່.

en: The plugin does not have a valid header.
lo_LA: ​ປັກ​ອິນນີ້ບໍ່​ມີ​ສ່ວນ​ຫົວ​ທີ່​ໃຊ້​ງານ​ໄດ້.

en: The plugin generated unexpected output.
lo_LA: ​ປັກ​ອິນ​ໄດ້​ສ້າງ​ຜົນ​ລັບ​ທີ່ບໍ່​ໄດ້​ຄາດ​ຄິດ​ຂຶ້ນ.

en: The post cannot be deleted.
lo_LA: ເລື່ອງບໍ່ສາມາດລຶບໄດ້.

en: The post has already been deleted.
lo_LA: ບົດຄວາມຖືກລຶບແລ້ວ

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post of that type.
lo_LA: ​ປະ​ເພດ​ເລື່ອງ %1$s ​ຍັງ​ບໍ່​ໄດ້​ລົງ​ທະ​ບຽນ, ​ດັ່ງ​ນັ້ນ ມັນ​ຈະ​ບໍ່​ໜ້າ​ເຊື່ອ​ຖື​ເພື່ອກວດ​ສອບ​ຄວາມ​ສາ​ມາດ "%2$s" ​ກັບ​ເລື່ອງ​ຂອງ​ປະ​ເພດນັ້ນ.

en: The post type may not be changed.
lo_LA: ປະເພດເລື່ອງຍັງບໍ່ໄດ້ຖືກປ່ຽນ.

en: The query argument of %s must have a placeholder.
lo_LA: The query argument ຂອງ %s ຕ້ອງ​ມີ placeholder.

en: The requested theme does not exist.
lo_LA: theme ທີທ່ານຕ້ອງການຍັງບໍ່ມີເທື່ອ

en: The requested user does not exist.
lo_LA: ຜູ້ໃຊ້ທີ່ຕ້ອງການຍັງບໍ່ມີ.

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
lo_LA: ​ການ​ຄົ້ນ​ຫາ​ທິມ​ທີ່​ຕິດ​ຕັ້ງ​ແລ້ວ​ຈະ​ຄົ້ນ​ຫາ​ສຳ​ລັບ​ເງື່ອນ​ໄຂ​ໃນ​ ຊື່, ຄຳ​ອະ​ທິ​ບາຍ, ຜູ່​ຂຽນ ຫຼື ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ.

en: The search results will be updated as you type.
lo_LA: ​ຜົນ​ການ​ຄົ້ນ​ຫາ​ຈະ​ອັບ​ເດດ​ທັນ​ທີ​ທີ່​ທ່ານ​ພິມ.

en: The site is already active.
lo_LA: ເວັບນີ້ມີການໃຊ້ງານແລ້ວ.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term.
lo_LA: Slug &#8220;%s&#8221; ຖືກໃຊ້ແລ້ວໂດຍເງື່ອນໄຂອື່ນ

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
lo_LA: URL ຂອງທີ່ມາ ແລະ ເປົ້າໝາຍບໍ່ສາມາດເປັນ URL ດຽວກັນໄດ້

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
lo_LA: URL ບໍ່ມີສ່ວນທີ່ເປັນລິ້ງຫາ URL ເປົ້າໝາຍຈື່ງບໍ່ສາມາດໃຊ້ເປັນທີ່ມາໄດ້

en: The source URL does not exist.
lo_LA: URL ໂຕນີ້ບໍ່ມີ.

en: The specified namespace could not be found.
lo_LA: ບໍ່​ເຫັນ namespace ທີ່​ລະ​ບຸ.

en: The specified target URL does not exist.
lo_LA: URL ເປົ້າໝາຍທີ່ລະບຸບໍ່ມີຢູ່ແທ້

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
lo_LA: tag cloud ບໍ່​ສາ​ມາດ​ສະ​ແດງ​ໄດ້​ຕັ້ງ​ແຕ່ບໍ່​ມີ​ລຳ​ດັບ​ຂັ້ນ​ທີ່​ສະ​ໜັບ​ສະໜູນ​ວິດ​ເຈັດ tag cloud.

en: The term name cannot be empty.
lo_LA: ຊື່ເງືອນໄຂບໍ່ສາມາດປະຫວ່າງໄດ້.

en: The theme is missing the %s stylesheet.
lo_LA: ​ທິມບໍ່​ມີ​ໄຟ​ລ໌​ %s stylesheet.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
lo_LA: ເຂດເວລາທີ່ທ່ານໄດ້ເລືອກໃຊ້ບໍ່ໄດ້. ລະລຸນນາໃຊ້ເຂດເວລາທີ່ໃຊ້ໄດ້.

en: The update of %s failed.
lo_LA: ​ການ​ອັບ​ເດດ %s ​ລົ້ມ​ເຫຼວ.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
lo_LA: ໄຟ​ລ໌​​ທີ່​ອັບ​ໂຫຼດບໍ່​ແມ່ນ​ຮູບ​ພາບ​ທີ​ໃຊ້​ໄດ້. ກະ​ລຸ​ນາ​ລອງ​ໃໝ່​ອີກ​ຄັ້ງ.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
lo_LA: ຟາຍ​ອັບ​ໂຫຼດ​ຖືກ​ອັບ​ໂຫຼດ​ໄປ​ພຽງ​ບາງ​ສ່ວນ

en: The user is already active.
lo_LA: ຜູ້ໃຊ້ນີ້ຖືກໃຊ້ງານແລ້ວ.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
lo_LA: ຕົວ​ທ່ອງ​ເວັບຢູ່ອຸປະກອນຂອງທ່ານບໍ່ສາມາດໃຊ້ໃນການອັບໂຫຼດ​ຟາຍ​ໄດ້. ທ່ານອາດຈະໃຊ້ <a href="%s">ແອ໋ບ​ພື້ນ​ຖານ​ສຳ​ລັບ​ອຸ​ປະ​ກອນ​ຂ​ອງ​ທ່ານ</a>ແທນ

en: Theme
lo_LA: ທິມ

en: Theme Details
lo_LA: ລາຍ​ລະ​ອຽດ​ທິມ

en: Theme Location
lo_LA: ​ທີ່​ຢູ່​ທີມ

en: Theme Options
lo_LA: ຕົວເລືອກ Themes

en: Theme deleted.
lo_LA: Theme ຖືກລຶບແລ້ວ

en: Theme installed successfully.
lo_LA: ທິມຖືກຕິດຕັ້ງເປັນທີ່ຮຽບຮ້ອຍແລ້ວ

en: Theme without %s
lo_LA: ທິມທີ່ບໍ່ມີ %s

en: Themes
lo_LA: ​ທິມ

en: There are no associated subtitles.
lo_LA: ບໍ່​ມີ subtitle ທີ່​ເຮັດ​ວຽກ​ຮ່ວມ.

en: There are no options for this widget.
lo_LA: ບໍ່ມີຕົວເລືອກສຳລັບ widget ນີ້.

en: There are no valid users selected for deletion.
lo_LA: ​ບໍ່​ມີ​ຜູ້​ໃຊ້​ທີ​ໃຊ້​ງານ​ໄດ້​ຖືກ​ເລືອກ​ສຳ​ລັບ​ການ​ລຶບ.

en: There are no valid users selected for removal.
lo_LA: ບໍ່​ມີ​ຜູ້​ໃຊ້​ທີ​ໃຊ້​ງານ​ໄດ້​ຖືກ​ເລືອກ​ສຳ​ລັບ​ການ​ລຶບ.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
lo_LA: ​ສິ່ງ​ທີ່ບໍ່​ໄດ້​ບັນ​ທຶກ​ຈ​ະ​ສູນ​ຫາຍ. 'ຕົກ​ລົງ' ເພື່ອ​ເຮັດ​ຕໍ່, 'ຍົກ​ເລີກ' ເພື່ອ​ກັບ​ໄປ​ໂຕ​ແກ້​ໄຂ​ຮູບ​ພາບ.

en: There does not seem to be any new mail.
lo_LA: ເບິ່ງຄືວ່າບໍ່ມີເມວໃໝ່ເລີຍ

en: There has been an error cropping your image.
lo_LA: ມີ​ຂໍ້​ຜິດ​ພາດ​ຂະ​ນະ​ຕັດ​ຮູບ​ພາບ​ຂອງ​ທ່ານ.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" %6$s>update now</a>.
lo_LA: ມີ %1$s ເວີຊັນໃໝ່. <a href="%2$s" %3$s>ເບິ່ງລາຍລະອຽດເວີຊັນ %4$s</a> ຫຼື <a href="%5$s" %6$s>ອັບເດດດຽວນີ້</a>.

en: There is a pending change of the admin email to %s.
lo_LA: ​ມີ​ການ​ລໍ​ຖ້າ​ການ​ປ່ຽນ​ແປງ​ອີ​ເມວ​ຂອງ​ຜູ້​ຄວບ​ຄຸມ​ໄປ​ທີ່ %s.

en: There is a pending change of your email to %s.
lo_LA: ມີ​ການ​ລໍ​ຖ້າ​ການ​ປ່ຽນ​ແປງ​ອີ​ເມວ​ຂອງ​ທ່ານ​ໄປ​ທີ່ %s.

en: There is a revision of this post that is more recent.
lo_LA: ມີລຸ້ນຂອງເລື່ອງນີ້ທີໃໝ່ກ່​ວາ

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
lo_LA: ມີການບັນທຶກອັດຕະໂນມັດຂອງບົດຄວາມນີ້ທີ່ໃໝ່ກວ່າເວີຊັນຫຼ້າສຸດທີ່ຢູ່ດ້ານລຸ່ມ. <a href="%s">ເບິ່ງການບັນທຶກອັດຕະໂນມັດດັ່ງກ່າວ</a>

en: There is no excerpt because this is a protected post.
lo_LA: ບໍ່ມີຄຳທີ່ຕັດອອກມາເພາະວ່າເລື່ອງນີ້ໄດ້ຮັບການປ້ອງກັນ.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
lo_LA: ເກີດຂໍ້ຜິດພາດກັບການຕັ້ງຄ່າ. ກະລຸນນາຕິດຕໍ່ຜູ້ຈັດການເຊີບເວີ.

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
lo_LA: ​ຄີ​ຮັບ​ຮອງ(authentication key) ເຫຼົ່າ​ນີ້​ຫາຍ​ໄປ​ຈາກ​ຟາຍ %s ​ຂອງ​ທ່ານ.

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
lo_LA: ທີ່​ຢູ່ນີ້​ສຳ​ລັບ​ໃຊ້​ສະ​ເພາະ​ຜູ້​ຄວບ​ຄຸມ ເຊັ່ນ​ການ​ແຈ້ງ​ເຕືອນ​ຜູ້​ໃຊ້​ໃໝ່.

en: This category already exists.
lo_LA: ​ໝວ​ດ​ໝູ່ນີ້​ມີ​ຢູ່​ແລ້ວ

en: This category cannot be added. Please change the name and try again.
lo_LA: ບໍ່​ສາ​ມາດ​ເພີ່ມ​ໝວດ​ໝູ່ນີ້. ກະ​ລຸ​ນາ​ປ່ຽນ​ຊື່ ແລະ ລອງ​ອີກ​ຄັ້ງ.

en: This comment is already approved.
lo_LA: ຄວາມເຫັນນີ້ຖືກຍອມຮັບເປັນທີຮຽບຮ້ອຍແລ້ວ

en: This comment is already in the Trash.
lo_LA: ຄວາມເຫັນນີ້ຖືກໄປໃນຖັງຂີ້ເຫຍື້ອແລ້ວ

en: This comment is already marked as spam.
lo_LA: ຄວາມເຫັນນີ້ຖືກຕັ້ງ​ເປັນສະແປມແລ້ວ

en: This comment is currently approved.
lo_LA: ຄວາມ​ເຫັນ​ນີ້​ຖືກ​ອະ​ນຸ​ມັດ.

en: This comment is currently in the Trash.
lo_LA: ​ຄວາມ​ເຫັນ​ນີ້​ຢູ່​ໃນ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ

en: This comment is currently marked as spam.
lo_LA: ຄວາມ​ເຫັນ​ນີ້​ຖືກ​ຕັ້ງ​ເປັນສະ​ແປມ.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
lo_LA: ຄວາມເຫັນນີ້ຢູ່ໃນຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ. ກະລຸນນາຍ້າຍມັນອອກຈາກຖັງຂີ້ເຫຍື້ອຖ້າທ່ານຕ້ອງການແກ້ໄຂມັນ.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
lo_LA: ບົດຄວາມນີ້ມີລະຫັດຜ່ານປ້ອງກັນຢູ່. ເພື່ອເບີ່ງບົດຄວາມ ກະລຸນາໃສ່ລະຫັດຜ່ານຂອງທ່ານດ້ານລຸ່ມນີ້:

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
lo_LA: ຄຳສັ່ງນີ້ຕ້ອງການໃຊ້ frame. ທ່ານໄດ້ເລືອກບໍ່ໄຊ້ iframe ຫລື broswer ຂອງທ່ານບໍ່ສະໜັບສະໜູນ

en: This file is empty. Please try another.
lo_LA: ຟາຍນີ້ບໍ່ເຫັນ ກະລຸນນາລອງຟາຍອື່ນ

en: This file is not an image. Please try another.
lo_LA: ຟາຍນີ້ບໍ່ແມ່ນຟາຍຮູບພາບ. ກະລຸນນາລອງຟາຍອື່ນ.

en: This file no longer needs to be included.
lo_LA: ຟາຍນີ້ບໍ່ຈຳເປັນຕ້ອງເພີ່ມເຂົ້າມາ.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
lo_LA: ຟາຍນີ້ໃຫຍ່ກ່ວາຂະໜາດທີ່ກຳນົດ. ກະລຸນນາລອງຟາຍໃຫມ່

en: This is the short link.
lo_LA: ນີ້ແມ່ນລິ້ງສັ້ນ

en: This item has already been deleted.
lo_LA: ລາຍ​ການນີ້​ໄດ້​ຖືກ​ລຶບ​ແລ້ວ.

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
lo_LA: ​ສ່ວນ​ຄວບ​ຄຸມນີ້​ໃຊ້​ສຳ​ລັບ​ຈັດ​ການ​ເມ​ນູ​ນຳ​ທາງ​ເພື່ອ​ຈັດ​ການ​ເນື້ອ​ຫາ​ທີ​ທ່ານ​ໄດ້​ເຜີຍ​ແຜ່​ເທິງ​ເວັບ​ໄຊ​ຂອງ​ທ່ານ. ທ່ານ​ສາມ​າດ​ສ້າງ​ເມ​ນູ ແລະ ເພີ່ມ​ລາຍ​ການ​ສຳ​ລັບ​ເນື້ອ​ຫາ​ທີ​ທ່ານ​ມີ​ຢູ່​ແລ້ວ​ເຊັ່ນ ໜ້າ, ເລື່ອງ, ໝວດ​ໝູ່, ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ ຫຼື ລິ້ງ​ປັບ​ແຕ່ງ.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
lo_LA: ເລື່ອງນີ້ມີລະຫັດຜ່ານປ້ອງກັນ. ພິມລະຫັດຜ່ານເພື່ອເບິ່ງຄວາມເຫັນ.

en: This preview is unavailable in the editor.
lo_LA: ​ການ​ເບິ່ງ​ກ່ອນນີ້​ຍັງ​ບໍ່​ພ້ອມ​ໃຊ້​ໃນ​ໂຕ​ແກ້​ໄຂ.

en: This resulted in an error message: %s
lo_LA: ນີ້​ຈະ​ສະ​ແດງ​ໃນ​ຂໍ້​ຄວາມ​ຜິດ​ພາດ: %s

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
lo_LA: ໜ້າ​ຕ່າງນີ້ບັນ​ຈຸ​ການ​ຕັ້ງ​ຄ່າ​ທີ່​ຈະ​ກະ​ທົບ​ການ​ສະ​ແດງ​ຜົນ​ຂອງ​ເນື້ອ​ຫາ​ຂອງ​ທ່ານ.

en: This site has been archived or suspended.
lo_LA: ເວັບໄຊນີຖືກເກັບເຂົາຄັງເກັບ ຫລື ຢຸດການນຳໃຊ້ຊົ່ວຄາວ.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
lo_LA: ​ເວັບ​ໄຊ​ນີ້​ຍັງ​ບໍ່​ເປີດ​ໃຊ້​ງານ. ຖ້າ​ທ່ານ​ມີ​ບັນ​ຫາ​ໃນ​ການ​ເປີດ​ໃຊ້​ງານ, ກະ​ລຸ​ນາ​ຕິດ​ຕໍ່ %s.

en: This site is no longer available.
lo_LA: ​ເວັບ​ໄຊ​ນີ້ບໍ່​ສາ​ມາດ​ນຳ​ໃຊ້​ໄດ້​ອີກ​ຕໍ່​ໄປ.

en: This taxonomy is not hierarchical.
lo_LA: taxonomy ນີ້ບໍ່ເປັນລຳດັບຂັ້ນ

en: This timezone does not observe daylight saving time.
lo_LA: ​ບົວ​ໂມງນີ້ບໍ່​ໄດ້​ປັບ​ຕາມ daylight saving time.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
lo_LA: ​ບົວ​ໂມງນີ້​ປັດ​ຈຸ​ບັນ​ຢູ່​ໃນ daylight saving time.

en: This timezone is currently in standard time.
lo_LA: ​ເຂດ​ເວ​ລານີ້​ປັດ​ຈະ​ບັນ​ຢູ່​ໃນ​ເວ​ລາ​ມາດ​ຕະ​ຖານ.

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
lo_LA: ​ຄີ​ຮັບ​ຮອງ(authentication key) ນີ້​ຫາຍ​ໄປ​ຈາກ​ຟາຍ %s ​ຂອງ​ທ່ານ.

en: This widget requires JavaScript.
lo_LA: widget ນີ້ຕ້ອງການ JavaScript

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
lo_LA: ​ລິ້ງນີ້​ຈະ​ສະ​ແດງ​ເມື່ອ​ຜູ້​ເຂົ້າ​ຊົມ​ເລື່ອນ​ເມົ້າ​ມາ​ເທິງ​ລິ້ງ​ເຫຼົ່າ​ນີ້​ໃນ blogroll ຫຼື ຕົວ​ເລືອກ​ກ້ອງ​ລິ້ງ.

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
lo_LA: ນີ້​ຈະ​ລ້າງ​ຄ່າ​ລາຍ​ການ​ທັງ​ໝົດ​ຈາກ​ລາ​ຍ​ຊື່​ວິດ​ເຈັດ​ທີ່ບໍ່​ໃຊ້​ງານ. ທ່ານ​ຈະ​ບໍ່​ສາ​ມາດ​ກູ້​ຄືນ​ການ​ຕັ້ງ​ຄ່າ​ໃດໆໄດ້.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
lo_LA: ນີ້​ຈະ​ລຶບ​ຮູບ​ພາບ​ພື້ນຫຼັງ. ທ່ານ​ຈະ​ບໍ່​ສາ​ມາດ​ເອົາ​ສ່ວນ​ທີ່​ທ່ານ​ປັບ​ແຕ່ງ​ແລ​້ວ​ກັບ​ມາ​ໄດ້.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
lo_LA: ນີ້​ຈະ​ລຶບ​ຮູບ​ສ່ວນ​ຫົວ. ທ່ານ​ຈະ​ບໍ່​ສາ​ມາດ​ເອົາ​ສ່ວນ​ທີ່​ທ່ານ​ປັບ​ແຕ່ງ​ແລ້ວ​ກັບ​ມາ​ໄດ້.

en: This will replace the current editor content with the last backup version. You can use undo and redo in the editor to get the old content back or to return to the restored version.
lo_LA: ການກະທຳນີ້ຈະທັບກັບຕົວແກ້ໄຂເນື້ອຫາປັດຈຸບັນດ້ວຍເວີຊັນທີ່ສຳຮອງຫຼ້າສຸດ. ທ່ານສາມາດໃຊ້ຍົກເລີກ ແລະ ເຮັດຊ້ຳໃນຕົວແກ້ໄຂເພື່ອດຶງເອົາເນື້ອຫາເກົ່າຄືນ ຫຼື ເພື່ອກັບໄປເວີຊັນທີ່ກູ້ຄືນໄດ້.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
lo_LA: ນີ້​ຈະ​ກູ້​ຄືນ​ຮູບ​ພາບ​ພື້ນຫຼັງ. ທ່ານ​ຈະ​ບໍ່​ສາ​ມາດ​ເອົາ​ສ່ວນ​ທີ່​ທ່ານ​ປັບ​ແຕ່ງ​ແລ​້ວ​ກັບ​ມາ​ໄດ້.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
lo_LA: ນີ້​ຈະ​ກູ້​ຄືນ​ຮູບ​ສ່ວນ​ຫົວ. ທ່ານ​ຈະ​ບໍ່​ສາ​ມາດ​ເອົາ​ສ່ວນ​ທີ​ທ່ານ​ປັບ​ແຕ່ງ​ແລ້ວ​ກັບ​ມາ​ໄດ້.

en: Three Columns
lo_LA: ​ສາມ​ຖັນ

en: Thu
lo_LA: ພະຫັດ

en: Thumbnail Height
lo_LA: ລວງສູງ Thumbnail

en: Thumbnail Settings
lo_LA: ຕັ້ງ​ຄ່າ thumbnail

en: Thumbnail Width
lo_LA: ລວງຍາວ Thumbnail

en: Thumbnail size
lo_LA: ຂະ​ໜາດ Thumbnail

en: Thursday
lo_LA: ວັນພະຫັດ

[ctx: Thursday initial]
en: T
lo_LA: ​ພ​ຫ

en: Time Format
lo_LA: ຮູບແບບເວລາ

en: Time Zone
lo_LA: ເຂດໂມງ(ບົວໂມງທີ)

en: Timezone
lo_LA: ເຂດໂມງ(ບົວໂມງທີ)

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
lo_LA: ປິດກັ້ນ

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
lo_LA: ຮູບ​ແບບ

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
lo_LA: ​ຫົວ​ຂໍ້

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
lo_LA: ເພີ່​ມ​ຮູບ​ແບບ(template)

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
lo_LA: ​ຮູບ​ແບບ(Templates)

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
lo_LA: ​ຟາຍ

[ctx: TinyMCE menu]
en: Format
lo_LA: ​ຮູບ​ແບບ

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
lo_LA: ​ເພີ່ມ

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
lo_LA: ​ຕາ​ຕະ​ລາງ

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
lo_LA: ​ເຄື່ອງ​ມື

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
lo_LA: ​ເບິ່ງ

en: Title
lo_LA: ຫົວຂໍ້

en: Title Attribute
lo_LA: ​ຄຸນ​ສົມ​ບັດ​ຫົວ​ຂໍ້

en: Title and Post Editor
lo_LA: ​ຕົວ​ແກ້​ໄຂ​ຫົວ​ຂໍ້ ແລະ ເລື່ອງ

en: Title:
lo_LA: ຫົວຂໍ້:

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
lo_LA: ເພື່ອເປີດໃຊ້ບັນຊີຂອງທ່ານ, ກະລຸນນາກົດລິ້ງນີ້:
    
    %s
    
    ຫຼັງຈາກທ່ານເປີດໃຊ້ແລ້ວ, ທ່ານຈະໄດ້ຮັບ *ເມວມາຕື່ມອີກ* ພ້ອມກັບຂໍ້ມູນລາຍລະອຽດບັນຊີຂອງທ່ານ.

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
lo_LA: ເພື່ອ​ຕັດ​ຮູບ, ກົດ​ທີ່​ຮູບ ແລະ ລາກ​ເພື່ອ​ສ້າງ​ການ​ເລືອກ​ຂອງ​ທ່ານ.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
lo_LA: ​ເພື່ອ​ຍ້າຍ​ໄປ​ຫາ​ປຸ່ມ​ອື່ນ​ໃຫ້​ໃຊ້​ປຸ່ມ Tab ຫຼື ເຄື່ອງ​ໝາຍ​ລູກ​ສອນ. ເພື່ອ​ກັບ​ໄປ​ຫາ​ຕົວ​ແກ້​ໄຂ​ໃຫ້​ກົດ​ປຸ່ມ Escape ຫຼື ໃຊ້​ປຸ່ມ​ໃດ​ປຸ່ມ​ໜຶ່ງ.

en: To reset your password, visit the following address:
lo_LA: ເພື່ອຕັ້ງລະຫັດຜ່ານໃຫມ່, ເຂົາໄປທີ່ຢູ່ນີ້:

en: To set your password, visit the following address:
lo_LA: ເພື່ອ​ຕັ້ງ​ຄ່າ​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ​ຂອງ​ທ່ານ, ເຂົ້າ​ເບິ່ງ​ທີ່​ຢູ່​ຕໍ່​ໄປ​ນີ້:

en: To the top
lo_LA: ​ໄປ​ເທິງ​ສຸດ

en: Today
lo_LA: ມື້ນີ້

en: Toggle Editor Text Direction
lo_LA: ຕົວແກ້ໄຂສະຫຼັບທິດທາງຕົວອັກສອນ

en: Toggle add category
lo_LA: ​ເປີດ/ປິດ ການ​ເພີ່ມໝວດ​ໝູ່

en: Toggle panel: %s
lo_LA: ​ໜ້າ​ຄວບ​ຄຸມ​ການ​ສະຫຼັບ: %s

en: Toggle section: %s
lo_LA: ສ່ວນ​ເຊື່ອມ: %s

en: Toggle section: Custom Links
lo_LA: ສ່ວນ​ເຊື່ອມ: ລິ້ງ​ປັບ​ແຕ່ງ

en: Tomorrow
lo_LA: ​ມື​ອື່ນ

en: Too many redirects.
lo_LA: redirect ຫລາຍໂພດ.

en: Toolbar
lo_LA: ທູນບາລ

en: Toolbar Toggle
lo_LA: ​ເປີດ/ປິດ​ ແຖບ​ເຄື່ອງ​ມື

en: Tools
lo_LA: ເຄື່ອງມື

en: Top
lo_LA: ທາງເທິງ

en: Track %1$s of %2$s.
lo_LA: ​ຕາມ​ຮອຍ %1$s ຂອງ %2$s.

en: Trackback excerpt:
lo_LA: Trackback ຄຳທີ່ຕັດອອກມາ:

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites, they&#8217;ll be notified automatically using <a href="%s">pingbacks</a>, no other action necessary.
lo_LA: Trackbacks ແມ່ນວິທີແຈ້ງເຕືອນລະບົບບລັອກເກົ່າທີ່ທ່ານໄດ້ເຊື່ອມຕໍ່ພວກມັນ. ຫາກທ່ານລິ້ງກັບເວັບໄຊ WordPress ອື່ນ, ພວກເຂົາຈະໄດ້ຮັບການແຈ້ງເຕືອນອັດຕະໂນມັດໂດຍໃຊ້ <a href="%s">pingbacks</a>, ບໍ່ຈຳເປັນຕ້ອງເຮັດຫຍັງເພີ່ມ.

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
lo_LA: ຟາຍ(subtitles, ຄຳ​ອະ​ທິ​ບາຍ, ຄຳ​ຂະ​ຫຍາຍ​ຄວາມ, ຕອນ ຫຼື metadata)

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
lo_LA: ນັກແປພາສາ

en: Translation Ready
lo_LA: ການແປພ້ອມແລ້ວ

en: Translation Updates
lo_LA: ​ອັບ​ເດດ​ການ​ແປ

en: Trash
lo_LA: ຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ <span class="count">(%s)</span>

en: Trash it: %s
lo_LA: ເຂົ້າຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ: %s

en: Try Again
lo_LA: ລອງໃໝ່

en: Try again
lo_LA: ກະລຸນນາລອງໃໝ່ອີກຄັ້ງ

en: Tue
lo_LA: ອັງຄານ

en: Tuesday
lo_LA: ວັນອັງຄານ

[ctx: Tuesday initial]
en: T
lo_LA: ອ

en: Turn comments on or off
lo_LA: ​ເປີດ ຫຼື ປິດ​ຄວາມ​ເຫັນ

en: Twice Daily
lo_LA: ສອງເທື່ອຕໍ່ມື້

en: Two Columns
lo_LA: ​ສອງ​ຖັນ

en: Type
lo_LA: ປະ​ເພດ

en: Type your new password again.
lo_LA: ພິມ​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ​ຂອງ​ທ່ານ​ອີກ​ຄັ້ງ.

en: Un-spammed by %s
lo_LA: ຖືກບໍ່ເປັນສແປມໂດຍ %s

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
lo_LA: ບໍ່​ສາ​ມາດ​ເຊື່ອມ​ຕໍ່​ໄປ​​ຫາລະ​ບົບ​ຟາຍ. ກະ​ລຸ​ນາ​ຢືນ​ຢັນ​ສິດ​ຂອງ​ທ່ານ.

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
lo_LA: ບໍ່ສາມາດສ້າງໄດເຣັກທໍຣີ %s. ໄດເຣັກທໍຣີຫລັກອະນຸຍາດໃຫ້ແກ້ໄຂໄດ້ ຫລື ບໍ່?

en: Unable to create new image.
lo_LA: ບໍ່​ສາ​ມາດ​ສ້າງ​ຮູບ​ໃໝ່.

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
lo_LA: ບໍ່​ສາ​ມາດ​ລະ​ບຸ directory ຂອງ​ເວີດ​ເພ​ສ​ປັກ​ອິນ.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
lo_LA: ບໍ່​ສາ​ມາດ​ລະ​ບຸ​ເວີດ​ເພ​ສ directory ທິ​ມໄດ້.

en: Unable to save the image.
lo_LA: ບໍ່ສາມາດບັນທຶກຮູບພາບ.

en: Unapprove
lo_LA: ບໍ່ອະ​ນຸ​ມັດ

en: Unapprove this comment
lo_LA: ບໍ່ຍອມຮັບຄວາມເຫັນນີ້

en: Unapproved
lo_LA: ບໍ່ຍອມຮັບ

en: Unarchive
lo_LA: ​ອອກ​ຈາກ​ຄັງ​ເກັບ

en: Uncategorized
lo_LA: ບໍ່ມີຫມວດຫມູ່

en: Under %s
lo_LA: ​ພາຍ​ໃຕ້ %s

en: Underline
lo_LA: ຂີດກ້ອງ

en: Undo
lo_LA: ກັບຄືນ

en: Undo.
lo_LA: ຍ້ອນ​ກັບ.

en: Unknown Feed
lo_LA: Feed ບໍ່ຮູ້ຈັກ

en: Unknown action.
lo_LA: ​ການ​ກະ​ທຳ​ທີ່​ລະ​ບຸບໍ່​ໄດ້.

en: Unmute
lo_LA: ບໍ່ປິດສຽງ

en: Unpacking the package&#8230;
lo_LA: ​ກຳ​ລັງ​ນຳ​ຟາຍ​ອອກ​ຈາກ​ແພັກ​ເກດ&#8230;

en: Unpublished
lo_LA: ບໍ່ຖືກເຜີຍແຜ່

en: Untested with your version of WordPress
lo_LA: ຍັງ​ບໍ່​ໄດ້​ທົດ​ສອບ​ກັບ​ເວີດ​ເພ​ສ​​ລຸ້ນທີ່​ທ່ານ​ໃຊ້

en: Untrash
lo_LA: ​ເອົາ​ອອກ​ຈາກ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ

en: Up one
lo_LA: ​ຂຶ້ນ​ໜຶ່ງ

en: Update
lo_LA: ອັບເດດ

en: Update %s now
lo_LA: ອັບເດດ %s ດຽວນີ້

en: Update Available
lo_LA: ​ອັບ​ເດດ​ທິມ​ທີ່​ມີ​ຢູ່

en: Update Category
lo_LA: ອັບເດດຫມວດຫມູ່

en: Update Comment
lo_LA: ອັບເດດຄວາມເຫັນ

en: Update Complete
lo_LA: ສຳເລັດການອັບເດດ

en: Update Link
lo_LA: ອັບເດດລິ້ງ

en: Update Link Category
lo_LA: ອັບເດດລິ້ງຫມວດຫມູ່

en: Update Now
lo_LA: ອັບເດດດຽວນີ້

en: Update Plugins
lo_LA: ອັບເດດປັກອິນ

en: Update Profile
lo_LA: ອັບເດດຂໍ້ມູນສວ່ນໂຕຂອງຂ້ອຍ

en: Update Services
lo_LA: ​ບໍ​ລິ​ການ​ອັບ​ເດດ

en: Update Tag
lo_LA: ອັບເດດປ້າຍກຳກັບ

en: Update User
lo_LA: ອັບເດດຜູ້ໃຊ້

en: Update WordPress
lo_LA: ​ອັບ​ເດດ​ເວີດ​ເພ​ສ

en: Update audio playlist
lo_LA: ​ອັບ​ເດດ​ລາຍ​ການ​ຟາຍ​ສຽງ

en: Update gallery
lo_LA: ອັບເດດຄັງພາບ

en: Update gallery settings
lo_LA: ອັບ​ເດດ​ການ​ຕັ້ງ​ຄ່າ​ຄັງ​ພາບ

en: Update to %s
lo_LA: ​ອັບ​ເດດ​ເປັນ %s

en: Update video playlist
lo_LA: ​ອັບ​ເດດ​ລາຍ​ການຫຼິ້ນ​ຟາຍ​ວີ​ດີ​ໂອ

en: Updates %s
lo_LA: ອັບເດດ %s

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
lo_LA: ​ກຳ​ລັງ​ອັບ​ເດດ​ປັກ​ອິນ %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
lo_LA: ກຳລັງອັບເດດທິມ %1$s (%2$d/%3$d)

en: Upload
lo_LA: ​ອັບ​ໂຫຼດ

en: Upload Limit Exceeded
lo_LA: ຂະໜາດຟາຍອັບໂຫຼດເກີນກຳນົດ

en: Upload New Media
lo_LA: ອັບເດດສື່ໃໝ່

en: Upload date:
lo_LA: ອັບໂຫຼດວັນທີ:

en: Upload failed.
lo_LA: ຜິດພາດໃນການອັບໂຫຼດ

en: Upload file and import
lo_LA: ອັບໂຫຼດ ແລະ ນຳເຂົ້າຟາຍ

en: Upload files
lo_LA: ອັບໂຫຼດຟາຍ

en: Upload stopped.
lo_LA: ການອັບໂຫຼດຖືກຢຸດ

en: Upload theme
lo_LA: ອັບໂຫຼດTheme

en: Uploaded Images
lo_LA: ອັບໂຫຼດຮູບພາບ

en: Uploaded on:
lo_LA: ອັບ​ໂຫຼດ​ລົງ​ວັນ​ທີ:

en: Uploaded to this page
lo_LA: ອັບໂຫຼດລົງໄປໃນໜ້ານີ້

en: Uploaded to this post
lo_LA: ອັບໂຫຼດໄປໃນເລື່ອງນີ້

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
lo_LA: ຫຼື

en: Uploading
lo_LA: ກຳລັງອັບໂຫຼດ

en: Uploading Files
lo_LA: ກຳລັງອັບໂຫຼດ​ໄຟ​ລ໌

en: Uploads
lo_LA: ອັບໂຫຼດ

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
lo_LA: ​ໃຊ້ %s ແທນ​ຖ້າ​ທ່ານບໍ່​ຕ້ອງ​ການ​ໃຫ້​ຄ່າ​ຊ້ຳ.

en: Use %s instead.
lo_LA: ​ໃຊ້ %s ແທນ.

en: Use https
lo_LA: ໃຊ້ https

en: Use the %s filter instead.
lo_LA: ​ໃຊ້​ຕົວ​ກອງ %s ແທນ.

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
lo_LA: ​ໃຊ້​ປຸ່ມ​ລູກ​ສອນ​ທີ່​ດ້ານ​ເທິງ​ຂອງ​ບົດ​ສົນ​ທະ​ນາ(dialog) ຫຼື ປຸ່ມ​ລູກ​ສອນ​ຊ້າຍ ຫຼື ຂວາ​ເທິງ​ຄີ​ບອດ​ຂອງ​ທ່ານ​ເພື່ອ​ເລື່ອນ​ລະ​ຫວ່າງ​ລາຍ​ການ​ຟາຍ​ສື່​ຕ່າງໆ​ຢ່າງ​ໄວ.

[ctx: Used in Press This to indicate where the content comes from.]
en: Source:
lo_LA: ​ທີ່​ມາ:

en: Used: %1$s%% of %2$s
lo_LA: ໃຊ້​ໄປ​ແລ້ວ: %1$s%% ​ຈາກ %2$s

en: User %s added
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ຜູ້​ໃຊ້ %s ແລ້ວ

en: User Dashboard: %s
lo_LA: ​ຜູ້​ໃຊ້​ໜ້າ​ຄວບ​ຄຸມ: %s

en: User Name
lo_LA: ຊື່ຜູ້ໃຊ້

en: User Roles
lo_LA: ບົດບາດຜູ້ໃຊ້

en: User added.
lo_LA: ຜູ້ໃຊ້ຖືກເພີ່ມຮຽບຮ້ອຍແລ້ວ

en: User already exists. Password inherited.
lo_LA: ຜູ້​ໃຊ້​ນີ້​ມີ​ຢູ່​ແລ້ວ. ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ​ໄດ້​ຖືກ​ສົ່ງ​ຕໍ່.

en: User deleted.
lo_LA: ​ລຶບ​ຜູ້​ໃຊ້​ແລ້ວ.

en: User deletion is not allowed from this screen.
lo_LA: ການ​ເລືອກ​ຜູ້​ໃຊ້​ບໍ່​ໄດ້​ຮັບ​ອະ​ນຸ​ຍາດ​ຈາກ​ໜ້າ​ຈໍ​ນີ້.

en: User has been added to your site.
lo_LA: ​ເພີ່ມ​ຜູ້​ໃຊ້​ໃນ​ເວັບ​ຂອງ​ທ່ານ​ແລ້ວ.

en: User has blocked requests through HTTP.
lo_LA: ຜູ້ໃຊ້ໄດ້ປິດການຮ້ອງຂໍຜ່ານທາງ HTTP.

en: User has no sites or content and will be deleted.
lo_LA: ​ຜູ້​ໃຊ້​ທີ່ບໍ່​ມີ​ເວັບ ຫຼື ບົດ​ຄວາມ​ຈະ​ຖືກ​ລຶບ.

en: User removed from this site.
lo_LA: ​ຜູ້​ໃຊ້​ຖືກ​ລຶບ​ອອກ​ຈາກ​ເວັບ​ໄຊ​ນີ້​ແລ້ວ.

[ctx: User role]
en: Administrator
lo_LA: ຜູ້ຄວບຄຸມເວັບ

[ctx: User role]
en: Author
lo_LA: ຜູ້ຂຽນ

[ctx: User role]
en: Contributor
lo_LA: ຜູ້ສະໜັບສະໜູນ

[ctx: User role]
en: Editor
lo_LA: ຜູ້ແກ້ໄຂ

[ctx: User role]
en: Subscriber
lo_LA: ຜູ້ຕິດຕາມ

en: User updated.
lo_LA: ຜູູ້ໃຊ້ຖືກອັບເດດແລ້ວ

en: Username
lo_LA: ຊື່ຜູ້ໃຊ້

en: Username may not be longer than 60 characters.
lo_LA: ຊື່​ຜູ້​ໃຊ້​ຕ້ອງບໍ່​ຍາວ​ກ່​ວາ 60 ຕົວ​ອັກ​ສອນ.

en: Username must be at least 4 characters.
lo_LA: ຊື່ຜູ້ໃຊ້ຕ້ອງມີຫລາຍກ່ວາ 4 ຕົວອັກສອນ.

en: Username.
lo_LA: ຊື່ຜູ້ໃຊ້

en: Username/Password incorrect for %s
lo_LA: ​ຊື່​ຜູ້​ໃຊ້/ລະ​ຫັດ​ຜ່ານບໍ່​ຖືກ​ຕ້ອງ​ກັບ %s

en: Username:
lo_LA: ຊື່ຜູ້ໃຊ້:

en: Username: %s
lo_LA: ຊື່ຜູ້ໃຊ້: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
lo_LA: ຊື່​ຜູ່​ໃຊ້​ຕ້ອງ​ປະ​ກອບ​ດ້ວຍ​ໂຕ​ອັກ​ສອນ​ນ້ອຍ (a-z) ແລະ ໂຕເລກ​ເທົ່າ​ນັ້ນ.

en: Usernames cannot be changed.
lo_LA: ຊື່ຜູ້ໃຊ້ບໍ່ສາມາດປ່ຽນແປງໄດ້

en: Users
lo_LA: ຜູ້ໃຊ້

en: Users list
lo_LA: ລາຍ​ຊື່​ຜູ້​ໃຊ້

en: Users list navigation
lo_LA: ​ລາຍ​ຊື່​ນຳ​ທາງ​ຜູ້​ໃຊ້

en: Users must be registered and logged in to comment
lo_LA: ຂໍອະໄພ ທ່ານຕ້ອງເຂົ້າສູ່ລະບົບເພື່ອໃຫ້ຄວາມເຫັນ

en: Value
lo_LA: ​ຄ່າ

en: Version
lo_LA: ເວີເຊິນ

en: Version %s
lo_LA: ເວີຊັນ %s

en: Version:
lo_LA: ເວີຊັນ:

en: Version: %s
lo_LA: ​ລຸ່ນ: %s

en: Vertical space
lo_LA: ຍະຫວ່າງຕາມແນວຕັ້ງ

en: Video
lo_LA: ວິດີໂອ

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ວີດີໂອ <span class="count">(%s)</span>

en: Video Details
lo_LA: ​ລາຍ​ລະ​ອຽດ​ວີ​ດີ​ໂອ

en: Video Player
lo_LA: ໂຕຫຼີ້ນວິດີໂອ

en: Videos
lo_LA: ​ວີ​ດີ​ໂອ

en: View
lo_LA: ເບິ່ງ

en: View %1$s version %2$s details
lo_LA: ເບິ່ງ​ລາຍ​ລະ​ອຽດ %1$s ​ຮຸ່ນ %2$s

en: View &#8220;%s&#8221;
lo_LA: ເບິ່ງ &#8220;%s&#8221;

en: View All
lo_LA: ເບິ່ງທັງໝົດ

en: View Attachment Page
lo_LA: ເບິ່ງໜ້າຟາຍແນບ

en: View Category
lo_LA: ເບິ່ງຫມວດຫມູ່

en: View Comment
lo_LA: ເບິ່ງຄວາມເຫັນ

en: View Page
lo_LA: ເບິ່ງໜ້າ

en: View Post
lo_LA: ເບິ່ງເລື່ອງ

en: View Site
lo_LA: ເບິ່ງ​ເວັບ​ໄຊ

en: View Tag
lo_LA: ເບິ່ງປ້າຍກຳກັບ

en: View Trash
lo_LA: ເບິ່ງຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ

en: View all
lo_LA: ເບິ່ງທັງໝົດ

en: View all drafts
lo_LA: ​ເບິ່ງ​ສະ​ບັບ​ຮ່າງ​ທັງ​ໝົດ

en: View all posts by %s
lo_LA: ​ເບິ່ງ​ເລື່ອງ​ທັງ​ໝົດ​ຂອງ %s

en: View attachment page
lo_LA: ​ເບິ່ງ​ໜ້າ​ຟາຍ​ຕິດ​ຂັດ

en: View comment history
lo_LA: ເບິ່ງປະຫວັດການໃຫ້ຄວາມເຫັນ

en: View details
lo_LA: ​ເບິ່ງ​ລາຍ​ລະ​ອ​ຽດ

en: View mode
lo_LA: ​ໂໝດ​ການ​ເບິ່ງ

en: View page
lo_LA: ເບິ່ງ​ໜ້າ

en: View post
lo_LA: ເບິ່ງເລື່ອງ

en: View your site
lo_LA: ເບິ່ງ​ເວັບ​ຂອງ​ທ່ານ

en: Visibility:
lo_LA: ​ເຫັນ​ໄດ້:

en: Visible
lo_LA: ເບິ່ງ​ເຫັນ​ໄດ້

en: Visit
lo_LA: ​ເຂົ້າ​ເບິ່ງ

en: Visit %s
lo_LA: ເຂົ້າເບິ່ງ %s

en: Visit %s&#8217;s website
lo_LA: ເຂົ້າເບິ່ງ %s&#8217;s ເວັບໄຊ

en: Visit Dashboard
lo_LA: ​ເຂົ້າ​ເບິ່ງ​ໜ້າ​ຄວບ​ຄຸມ

en: Visit Link
lo_LA: ເຂົ້າເບິ່ງລິ້ງ

en: Visit Site
lo_LA: ເຂົ້າເບິ່ງເວັບໄຊ

en: Visit Theme Site
lo_LA: ເຂົ້າ​ເບິ່ງ​ເວັບ​ໄຊ​ທິມ

en: Visual Editor
lo_LA: ແກ້ໄຂການເບິ່ງເຫັນ

en: Visual aids
lo_LA: ​ຄວາມ​ຊ່ວຍ​ເຫຼືອ​ສົມ​ຈິງ(Visual aids)

en: Warning! User %s cannot be deleted.
lo_LA: ຄຳ​ເຕືອນ! ບໍ່​ສາ​ມາດ​ລຶບ​ຜູ້​ໃຊ້ %s ​ໄດ້.

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
lo_LA: ​ຄຳ​ເຕືອນ! ບໍ່​ສາ​ມາດ​ລຶບ​ຜູ້​ໃຊ້​ໄດ້. ຜູ້​ໃຊ້ %s ​ເປັນ​ຜູ້​ຄວບ​ຄຸມ​ເຄື່ອ​ຂ່າຍ.

en: Warning:
lo_LA: ​ຄຳ​ເຕືອນ:

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
lo_LA: ຄຳເຕືອນ: ການເພີ່ມລິ້ງແມ່ນສຳເລັດແລ້ວ ແຕ່ອາດຈະເກີດຂໍ້ຜິດພາດ, ກະລຸນາທົດສອບດ້ວຍ.

en: We already have a ping from that URL for this post.
lo_LA: ພວກເຮົາໄດ້ຮັບຄ່າ ping ຈາກ URL ສຳລັບບົດຄວາມນີ້ແລ້ວ

en: Web Address
lo_LA: ​ທີ່​ຢູ່​ເວັບ

en: Web address
lo_LA: ​ທີ່​ຢູ່​ເວັບ

en: Website
lo_LA: ເວັບໄຊ

en: Wed
lo_LA: ພຸດ

en: Wednesday
lo_LA: ວັນພຸດ

[ctx: Wednesday initial]
en: W
lo_LA: ພ

en: Week Starts On
lo_LA: ວັນ​ທີ​ເລີ່ມ​ຂອງ​ອາ​ທິດ

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
lo_LA: ​ຍິນ​ດີ​ຕ້ອນ​ຮັບ

en: Welcome to WordPress!
lo_LA: ​ຍິນ​ດີ​ຕ້ອນ​ຮັບ​ສູ່​ເວີດ​ເພ​ສ!

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
lo_LA: ​ຍິນ​ດີ​ຕ້ອນ​ຮັບ​ສູ່​ເວີດ​ເພ​ສ. ນີ້​ເປັນ​ເລື່ອງ​ທຳ​ອິດ​ຂອງ​ທ່ານ. ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ແກ້​ໄຂ ຫຼື ລຶບ​ມັນ ແລ້ວ​ເລີ່ມ​ການ​ຂຽນ!

en: What do I do now?
lo_LA: ຂ້ອຍ​ຕ້ອງ​ເຮັດ​ຫຍັງ​ຕອນນີ້?

en: What should be done with content owned by %s?
lo_LA: ​ເຮົາ​ຄວນ​ເຮັດ​ແນວ​ໃດ​ກັບ​ບົດ​ຄວາມ​ທີ່​ຂຽນ​ໂດຍ by %s?

en: What&#8217;s on your mind?
lo_LA: ​ທ່ານ​ກຳ​ລັງ​ຄິດ​ຫຍັງ​ຢູ່?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
lo_LA: ແມ່ນ​ຫຍັງ​ຄື​ຄວາມ​ແຕກ​ຕ່າງ​ລະ​ຫວ່າງ​ໝວດ​ໝູ່ ແລະ ປ້​າຍ​ກຳ​ກັບ? ໂດຍ​ທົ່ວ​ໄປ​ແລ້ວ, ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ​ເປັນ​ຄຳ​ສະ​ເພາະ​ທີ​ໃຊ້​ລະ​ບຸ​ຂໍ້​ມູນ​ສຳ​ຄັນ​ໃນ​ເລື່ອງ​ຂອງ​ທ່ານ(ຊື່, ຫ​ົວ​ຂໍ້ ແລະ ອື່ນໆ) ເຊິ່ງ​ອາດ​ຈະ​ມີ ຫຼື ບໍ່​ມີ​ໃນ​ເລື່ອງ​ອື່ນ, ໃນ​ຂະ​ນະ​ທີ​ໝວດ​ໝູ່ເປັນ​ການ​ຈັດ​ກຸ່ມ. ຖ້າ​ທ່ານ​ຄິດ​ວ່າ​ເວັບ​ຂອງ​ທ່ານ​ຄື​ກັບ​ປຶ້​ມ, ໝວດ​ໝູ່​ກໍ​ປຽບ​ເໝືອນ​ກັບ​ສາ​ລະ​ບານ ແລະ ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ​ປຽບ​ເໝືອນ​ກັບ​ຄຳ​​ທີ​ໃຊ້​ອ້າງ​ອີງ.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
lo_LA: ​ເມື່ອ​ເພີ່ມ​ໝວດ​ໝູ່​ໃໝ່​ໃນ​ໜ້າ​ຈໍ​ນີ້, ທ່ານ​ຈະ​ຕ້ອງ​ຕື່ມ​ຂໍ້​ມູນ​ໃນ​ຊ່ອງ​ຕໍ່​ໄປ​ນີ້:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
lo_LA: ເມື່ອ​ທ່ານ​ເພີ່ມ​ປ້າຍ​ກຳ​ກັບໃໝ່​ໃນ​ໜ້າ​ຈໍ​ນີ້, ທ່ານ​ຈະ​ຕ້ອງ​ໃສ່​ຂໍ້​ມູນ​ໃນ​ຊ່ອງ​ຕໍ່​ໄປ​ນີ້:

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
lo_LA: ​ເມື່ອ​ຢູ່​ໃນ​ໂໝດ​ການ​ລຽງ​ໃໝ່, ການ​ຄວບ​ຄຸມ​ເພີ່ມ​ຕື່ມ​ເພື່ອ​ລຽງ​ລາຍ​ການ​ເມ​ນູ​ຈະ​ສະ​ແດງ​ຂຶ້ນ​ທີ່​ລາຍ​ການ​ຂ້າງ​ເທິງ.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
lo_LA: ​ເມື່ອ​ຢູ່​ໃນ​ໂໝດ​ລຽງ​ລຳ​ດັບ​ໃໝ່, ການ​ຄວບ​ຄຸມ​ເພີ່ມ​ຕື່ມ​ໄປ​ທີ່​ວິດ​ເຈັດ​ລຽງ​ລຳ​ດັບ​ໃໝ່​ຈະ​ໃຊ້​ງານ​ໄດ້​ໃນ​ລາຍ​ຊື່​ວິດ​ເຈັດ​ດ້ານ​ເທິງ.

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
lo_LA: ​ເມື່ອ​ເລີ່ມ​ຫຍໍ້​ໜ້າ​ໃໝ່​ດ້ວຍ​ໜຶ່ງ​ໃນ​ຮູບ​ແບບ​ທາງ​ລັດ​ເຫຼົ່າ​ນີ້​ຕາມ​ດ້ວຍ​ຊ່ອງ​ຫວ່າງ ຮູບ​ແບບ​ຈະ​ຖືກ​ໃຊ້​ອັດ​ຕະ​ໂນ​ມັດ​ກົດ Backspace ຫຼື Escape ເພື່ອ​ຍ້ອນ​ກັບ.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
lo_LA: ເມື່ອ​ທ່ານ​ກົດ​ປຸ່ມ​ຂ້າງ​ລຸ່ມ​ເວີດ​ເພ​ສ​ຈະ​ສ້າງ​ຟາຍ XML ​ໃຫ້​ທ່ານ​​ສຳ​ລັບບັນ​ທຶກ​ໄປ​ຍັງ​ຄອມ​ພິວ​ເຕີ​ຂອງ​ທ່ານ.

en: White
lo_LA: ​ສີ​ຂາວ

en: Widget moved down
lo_LA: ເລື່ອນ​ວິດ​ເຈັດ​ລົງ

en: Widget moved up
lo_LA: ​ເລື່ອນ​ວິດ​ເຈັດ​ຂຶ້ນ

en: Widgets
lo_LA: ວິດ​ເຈັດ

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
lo_LA: ​ວິດ​ເຈັດ​ເປັນ​ສ່ວນ​ອິດ​ສະຫຼະ​ຂອງ​ຂໍ້​ຄວາມ​ທີ່​ສາ​ມາດ​ວາງ​ລົງ​ໃນ​ພື້ນ​ທີ່​ວິດ​ເຈັດ​ທີ່​ຈັດ​ຫາ​ໂດຍ​ທິມ​ຂອງ​ທ່ານ(ປົກ​ກະ​ຕິ​ເອີ້ນ​ວ່າ​ດ້ານ​ຂ້າງ)

en: Width
lo_LA: ລວງກ້ວາງ

en: Word count: %s
lo_LA: ​ຈຳ​ນວນ​ຄຳ: %s

en: WordPress
lo_LA: ເວີດເພດ

en: WordPress &rsaquo; Error
lo_LA: ເວີດເພສ &rsaquo; ຜິດພາດ

en: WordPress &rsaquo; Success
lo_LA: ເວີດເພສ &rsaquo; ສຳເລັດ

en: WordPress Address (URL)
lo_LA: ທີ່ຢູ່ເວີດເພສ(URL)

en: WordPress Blog
lo_LA: ເວີດເພດບ໋ອກ

en: WordPress News
lo_LA: ​ຂ່າວ​ສານ​ເວີດ​ເພ​ສ

en: WordPress database error:
lo_LA: ຖານ​ຂໍ້​ມູນ​ເວີດ​ເພ​ສ​ຜິດ​ພາດ:

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
lo_LA: ເວີດ​ເພ​ສ​ຈະ​ແກ້​ໄຂ nested XHTML ອັດ​ຕະ​ໂນ​ມັດ

en: WordPress site: %s
lo_LA: ເວັບ​ໄຊ​ເວີດ​ເພ​ສ: %s

en: Words: %s
lo_LA: ​ຄຳ: %s

en: Write your first blog post
lo_LA: ​ຂຽນ​ເລື່ອງ​ທຳ​ອິດ​ຂອງ​ບ໋ອກ​ທ່ານ

en: Writing
lo_LA: ການຂຽນ

en: Writing Settings
lo_LA: ຕັ້ງຄ່າການຂຽນ

en: X &#8212; Even more mature than above
lo_LA: X &#8212; ສຳ​ລັບ​ຜູ້​ເຂົ້າ​ເບິ່ງ​ທີ່​ບັນ​ລຸ​ນິ​ຕິ​ພາ​ວະ​ແລ້ວ

en: XML Error: %1$s at line %2$s
lo_LA: XML error: %1$s ໃນແຖວທີ %2$s

en: XML-RPC services are disabled on this site.
lo_LA: ການບໍລິການ XML-RPC ຖືກປິດໃຊ້ງານໃນເວັບໄຂນີ້.

en: Year
lo_LA: ​ປີ

en: Yellow
lo_LA: ສີ​ເຫຼືອງ

en: Yes
lo_LA: ຕົກລົງ

en: Yes, take me to my profile page
lo_LA: ແມ່ນ​ແລ້ວ, ນຳ​ຂ້ອຍ​ໄປ​ຫາ​ຂໍ້​ມູນ​ຂອງ​ຂ້ອຍ

en: You are about to approve the following comment:
lo_LA: ທ່ານ​ກຳ​ລັງ​ອະ​ນຸ​ມັດ​ຄວາມ​ເຫັນ​ຕໍ່​ໄປ​ນີ້:

en: You are about to delete %s.
lo_LA: ທ່ານ​ກຳ​ລັງ​ລຶບ %s.

en: You are about to delete the following comment:
lo_LA: ທ່ານກຳລັງລຶບຄວາມເຫັນລຸ່ມນີ້:

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
lo_LA: ​ທ່ານ​ກຳ​ລັງ​ຈະ​ລຶບ​ລິ້ງ '%s'
      '​ຍົກ​ເລີກ' ເພື່ອ​ຍົກ​ເລີກ, '​ຕົກ​ລົງ' ເພື່ອ​ລຶບ.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
lo_LA: ​ທ່ານ​ກຳ​ລັງ​ລຶບ​ທິມນີ້ '%s'
      'ຍົກ​ເລີກ' ເພື່ອ​ຍົກ​ເລີກ, 'ຕົກ​ລົງ' ເພື່ອ​ລຶບ.

en: You are about to mark the following comment as spam:
lo_LA: ທ່ານກຳລັງໝາຍຄວາມເຫັນລຸ່ມນີ້ເປັນສະແປມ:

en: You are about to move the following comment to the Trash:
lo_LA: ທ່ານກຳລັງຍ້າຍຄວາມເຫັນລຸ່ມນີ້ໄປຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ:

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
lo_LA: ທ່ານ​ກຳ​ລັງ​ນຳ​ສິ່ງ​ເຫຼົ່​ານີ້​ເຂົ້າ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ.
      '​ຍົກ​ເລີກ' ​ເພື່ອ​ຢຸດ, '​ຕົກລົງ' ​ເພື່ອ​ລຶບ.

en: You are attempting to log out of %s
lo_LA: ທ່ານກຳລັງພະຍາຍາມອອກຈາກລະບົບຂອງ %s

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
lo_LA: ​ທ່ານ​ກຳ​ລັງ​ຄົ້ນ​ຫາ​ຄັງ​ເກັບ​ບ໋ອກ %1$s ​ຕອນນີ້ ສຳ​ລັບ %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
lo_LA: ​ທ່ານ​ກຳ​ລັງ​ຄົ້ນ​ຫາ​ຄັງ​ເກັບ​ບ໋ອກ %1$s ​ຕອນນີ້ ສຳ​ລັບ​ວັນ %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
lo_LA: ​ທ່ານ​ກຳ​ລັງ​ຄົ້ນ​ຫາ​ຄັງ​ເກັບ​ບ໋ອກ %1$s ​ຕອນນີ້ ສຳ​ລັບ​ປີ %2$s.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
lo_LA: ​ທ່ານ​ກຳ​ລັງ​ຄົ້ນ​ຫາ​ຄັງ​ເກັບ​ບ໋ອກ %s ​ໃນ​ຕອນນີ້.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
lo_LA: ທ່ານກຳລັງເບິ່ງຄັງເກັບສຳລັບຫມວດຫມູ່ %s

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
lo_LA: ​ທ່ານ​ກຳ​ລັງ​ແກ້​ໄຂ​ໜ້າ​ທີ່​ສະ​ແດງ​ເລື່ອງ​ລ່າ​ສຸດ​ຂອງ​ທ່ານ.

en: You are customizing %s
lo_LA: ​ທ່ານ​ກຳ​ລັງ​​ປັບ​ແຕ່ງ %s

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
lo_LA: ​ທ່ານບໍ່​ໄດ້​ຮັບ​ອະ​ນຸ​ຍາດ​ໃນ​ການ​ຍ້າຍ​ສິ່ງນີ້​ອອກ​ຈາກ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
lo_LA: ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອານຸຍາດໃຫ້ຍ້າຍເລື່ອງນີ້ໄປຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ

en: You are not currently logged in.
lo_LA: ທ່ານ​ຍັງ​ບໍ່​ໄດ້​ເຂົ້າ​ສູ່​ລະ​ບົບ

en: You are now logged out everywhere else.
lo_LA: ດຽວນີ້​ທ່ານ​ໄດ້​ອອກ​ຈາກ​ລະ​ບົບ​ທຸກໆ​ບ່ອນ​ແລ້ວ.

en: You are now logged out.
lo_LA: ທ່ານອອກຈາກລະບົບເປັນທີ່ຮຽບຮ້ອຍແລ້ວ

en: You are only logged in at this location.
lo_LA: ​ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ເຂົ້າ​ສູ່​ລະ​ບົບ​ໃນ​ທີ່​ຢູ່ນີ້​ເທົ່າ​ນັ້​ນ.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
lo_LA: ທ່ານກຳລັງໂພສຕ໌ຄວາມເຫັນໄວໂພດ. ຊ້າລົງແນ່.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
lo_LA: ທ່ານ​ພະ​ຍາ​ຍາມ​ເຂົ້າ​ເຖິງ​ໜ້າ​ຄວບ​ຄຸມ "%1$s", ແຕ່​ຕອນນີ້​ທ່ານບໍ່ມີ​ສິດ​ໃນ​ເວັບ​ໄຊ​ນີ້. ຖ້າ​ທ່ານ​ເຊື່ອ​ວ່າ​ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ເຂົ້າ​ເຖິງ​ໜ້າ​ຄວບ​ຄຸມ "%1$s" ນີ້​ໄດ້, ກະ​ລຸ​ນາ​ຕິດ​ຕໍ່​ຜູ້​ຄວບ​ຄຸມ​ເຄື່ອ​ຂ່າຍ​ຂອງ​ທ່ານ.

en: You attempted to edit an item that does not exist. Perhaps it was deleted?
lo_LA: ​ທ່ານ​ພະ​ຍາ​ຍາມ​ຈະ​ແກ້​ໄຂ​ສິ່ງ​ທີ່​ຍັງ​ບໍ່​ທັ​ນ​ມີ. ບາງ​ເທື່ອ​ມັນ​ອາດ​ຈະ​ຖືກ​ລຶບ​ໄປ​ແລ້ວ?

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
lo_LA: ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ປ່ຽນ​ການ​ສ​ະ​ແດງ​ຂອງ​ໜ້າ​ຈໍ​ນີ້​ໂດຍ​ໃຊ້​ແຖບ​ຕົວ​ເລືອກ​ໜ້າ​ຈໍ​ເພື່ອ​ຕັ້ງ​ຄ່າ​ກຳ​ນົດ​ຈຳ​ນວນ​ລາຍ​ການ​ທີ​ຈະ​ສະ​ແດງ​ໃນ​ໜຶ່ງ​ໜ້າ​ຈໍ ແລະ ເພື່ອ​ສະ​ແດງ/ເຊື່ອງ​ຄໍ​ລັມ​ໃນ​ຕາ​ຕະ​ລາງ.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
lo_LA: ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ປັບ​ແຕ່ງ​ການ​ສະ​ແດງ​ຜົນ​ໜ້າ​ຈໍ​ນີ້​ໃນ​ຮູບ​ແບບ​ຕໍ່​ໄປ​ນີ້:

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
lo_LA: ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ເປີດ​ໃຊ້​ງານ​ໂໝດ​ການ​ຂຽນ​ແບບບໍ່​ມີ​ສິ່ງ​ລົບ​ກວນ​ໄດ້​ໂດຍ​ການ​ກົດ​ປຸ່ມ​ທາງ​ດ້ານ​ຂວາ​ມື. ຄຸນ​ນະ​ສົມ​ບັດ​ນີ້​ຈະ​ບໍ່​ຮອງ​ຮັບ​ສຳ​ລັບ​ບ​ຣາວ​ເຊີລຸ່ນ​ເກົ່າ ຫຼື ອຸ​ປະ​ກອນ​ທີ່​ມີ​ໜ້າ​ຈໍ​ຂະ​ໜາດ​ນ້ອຍ ແລະ ຕ້ອງ​ການ​ການ​ແກ້​ໄຂແບບ​ສູງ​ເຕັມ​ຖືກ​ໃຊ້​ງານ​ໃນ​ຕົວ​ເລືອກ​ໜ້າ​ຈໍ.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links above the posts list to only show posts with that status. The default view is to show all posts.
lo_LA: ທ່ານສາມາດກັ່ນກອງລາຍຊື່ຂອງບົດຄວາມໂດຍສະຖານະຂອງບົດຄວາມໂດຍນຳໃຊ້ຂໍ້ຄວາມທີ່ລິ້ງຢູ່ດ້ານເທິງລາຍຊື່ບົດຄວາມ ເພື່ອສະແດງສະເພາະບົດຄວາມທີ່ມີສະຖານະນັ້ນ. ມຸມມອງເລີ່ມຕົ້ນແມ່ນຈະສະແດງບົດຄວາມທັງໝົດ.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
lo_LA: ທ່ານ​ສາ​ມາດ ​ເຊື່ອງ/ສະ​ແດງ ຄໍ​ລັມ​ຕາມ​ຄວາມ​ຕ້ອງ​ການ​ຂອງ​ທ່ານ ແລະ ກຳ​ນົດ​ໃຫ້​ໜ້າ​ຈໍ​ສະ​ແດງ​ເລື່ອງ​ຈັກ​ເລື່ອງ​ໃນ​ໜຶ່ງ​ໜ້າ​ຈໍ​ໂດຍ​ໃຊ້​ແຖບ​ຕົວ​ເລືອກ​ໜ້າ​ຈໍ.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
lo_LA: ​ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ ເຊື່ອງ/ສະ​ແດງ ຄໍ​ລັມ​ຂຶ້ນ​ກັບ​ຄວາມ​ຕ້ອງ​ການ​ຂອງ​ທ່ານ ແລະ ເລືອກວ່າ​ຜູ້​ໃຊ້​ຈັກ​ຄົນ​ທີ່​ຈະ​ສະ​ແດງ​ຕໍ່​ໜ້າ​ໂດຍ​ໃຊ້​ແຖບ​ຕົວ​ເລືອກ​ໜ້າ​ຈໍ.

en: You can narrow the list by file type/status or by date using the dropdown menus above the media table.
lo_LA: ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ເຮັດ​ໃຫ້​ລາຍ​ຊື່​ສັ້ນ​ລົງ​ໂດຍໃຊ້ ປະ​ເພດ/ສະ​ຖາ​ນະ ຫຼື ວັນ​ທີ ໂດຍ​ໃຊ້​ເມ​ນູ dropdown ເທິງ​ຕາ​ຕະ​ລາງ​ໄຟ​ລ໌​​ສື່.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
lo_LA: ​ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ຄັດ​ລາຍ​ຊື່​ໃຫ້​ສະ​ແດງ​ສະ​ເພາະ​ເລື່ອງ​ໃນ​ໝວດ​ໝູ່​ທີ​ລະ​ບຸ ຫຼື ເດືອນ​ທີ​ລະ​ບຸ​ໂດຍ​ໃຊ້​ເມ​ນູ dropdown ດ້ານ​ເທິງ​ລາຍ​ຊື່​ເລື່ອງ. ກົດ​ທີ​ປຸ່ມ​ຕົວ​ກອງຫຼັງ​ຈາກ​ທີ​ທ່ານ​ໄດ້​ເລືອກ​ແລ້ວ, ທ່ານ​ຍັງ​ສາ​ມາດ​ຄັດ​ລາຍ​ຊື່​ໂດຍ​ກົດ​ທີ​ຊື່​ຜູ້​ຂຽນ​ເລື່ອງ, ໝ​ວດ​ໝູ່ ຫຼື ປ້າຍ​ກຳ​ກັບ​ໃນ​ລາຍ​ຊື່​ເລື່ອງ.

en: You can see all comments on this post here:
lo_LA: ​ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ເບິ່ງ​ຄວາມ​ເຫັນ​ທັງ​ໝົດ​ເທິງ​ເລື່ອງນີ້​ບ່ອນນີ້:

en: You can see all pingbacks on this post here:
lo_LA: ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ເບິ່ງ pingbacks ທັງ​ໝົດ​ເທິງ​ເລື່ອງນີ້​ບ່ອນນີ້:

en: You can see all trackbacks on this post here:
lo_LA: ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ເບິ່ງ trackbacks ​ທັງ​ໝົດ​ເທິງ​ເລື່ອງນີ້​ບ່ອນນີ້:

en: You can select the language you wish to use while using the WordPress administration screen without affecting the language site visitors see.
lo_LA: ທ່ານສາມາດເລືອກພາສາທີ່ທ່ານຕ້ອງການໃຊ້ໃນໜ້າແອັດມິນ WordPress ໂດຍບໍ່ມີຜົນກະທົບຫຍັງກັບພາສາທີ່ຜູ່ເຂົ້າຊົມເວັບໄຊເຫັນ.

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
lo_LA: ​ທ່ານ​ຍັງ​ສາ​ມາດ​ໃຊ້​ເວັບ​ຂອງ​ທ່ານ ແຕ່ subdomain ທີ່​ທ່ານ​ສ້າງ​ອາດ​ຈະ​ເຂົ້າ​ບໍ່​ໄດ້. ຖ້າ​ທ່ານ​ຮູ້​ວ່າ DNS ຂອງ​ທ່ານ​ຖືກ​ຕ້ອງ ກໍ​ບໍ່​ຕ້ອງ​ສົນ​ໃຈ​ຂໍ້​ຄວາມນີ້.

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
lo_LA: ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ໃຊ້ໝວດ​ໝູ່​ເພື່ອ​ກຳ​ນົດ​ສ່ວນ​ຂອງ​ເວັບ​ທ່ານ ແລະ ກຸ່ມ​ທີ​ກ່ຽວ​ກັບ​ເລື່ອງ. ໝວດ​ໝູ່​ມາດ​ຕະ​ຖານ​ແມ່ນ &#8220; ບໍ່​ມີ​ໝວດ​ໝູ່ &#8221; ຈົນ​ກ່​ວາ​ທ່ານ​ຈະ​ປ່ຽນ​ມັນ​ໃນ <a href="%s">ການ​ຕັ້ງ​ຄ່າ​ການ​ຂຽນ</a> ຂອງ​ເວັບ​ທ​່ານ.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
lo_LA: ​ທ່ານ​ສາ​ມາດ​ເບິ່ງ​ເລື່ອງ​ໃນ​ລາຍ​ຊື່​ຫົວ​ຂໍ້​ແບບ​ງ່າຍໆ ຫຼື ມີ​ເລື່ອງ​ຫຍໍ້​ນຳ​ໂດຍ​ໃຊ້​ແຖບ​ໜ້າ​ຈໍ​ຕົວ​ເລືອກ.

en: You cannot change this later.
lo_LA: ​ທ່ານບໍ່​ສາ​ມາດ​ປ່ຽນ​ສິ່ງນີ້​ພາຍຫຼັງ​ໄດ້.

en: You cannot delete the current user.
lo_LA: ທ່ານບໍ່​ສາ​ມາດ​ລຶບ​ຜູ້​ໃຊ້​ນີ້.

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
lo_LA: ທ່ານບໍ່​ສາ​ມາດ​ແກ້​ໄຂ​ສິ່ງນີ້​ໄດ້​ເນື່ອງ​ຈາກວ່າ​ມັນ​ຢູ່​ໃນ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ. ກະ​ລຸ​ນາ​ຍ້າຍ​ອອກ​ຈາກ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ​ແລ້ວ​ລອງ​ໃໝ່.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
lo_LA: ທ່ານບໍ່​ສາ​ມາດ​ຍ້າຍ​ສິ່ງນີ້​ໄປ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ. %s ກຳ​ລັງ​ແກ້​ໄຂ​ໃນ​ຕອນນີ້.

en: You cannot use port numbers such as %s.
lo_LA: ທ່ານບໍ່​ສາ​ມາດ​ໃຊ້ port numbers ​ເຊັ່ນ %s.

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
lo_LA: ທ່ານບໍ່ສາມາດໃຊ້ອີເມວນີ້ໃນການລົງທະບຽນໄດ້. ພວກເຮົາມີບັນຫາກັບພວກເຂົາໃນການບລອກບາງເມວຂອງພວກເຮົາ. ກະລຸນນາໃຊ້ຜູ້ໃຫ້ບໍລິການອີເມວເຈົ້າອື່ນ.

en: You did not enter a category name.
lo_LA: ທ່ານຍັງບໍ່ໄດ້ພິມຊື່ໝວດໝູ່.

en: You do not have permission to edit this user.
lo_LA: ​ທ່ານບໍ່​ມີ​ສິດ​ແກ້​ໄຂ​ຜູ້​ໃຊ້​ນີ້.

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
lo_LA: ​ທ່ານບໍ່​ມີ​ສິດ​ເຂົ້າ​ມາ​ໜ້ານີ້.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
lo_LA: ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອານຸຍາດໃຫ້ໃຊ້ງານປັກອິນໃນເວັບນີ້

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
lo_LA: ທ່ານບໍ່ໄດ້ຮັບອານຸຍາດໃຫ້ຢຸດໃຊ້ງານປັກອິນໃນເວັບນີ້

en: You have %1$s and %2$s.
lo_LA: ທ່ານມີ %1$s ແລະ %2$s.

en: You have attempted to queue too many files.
lo_LA: ທ່ານໄດ້ພະຍາຍາມຈັດລຽງຟາຍຫຼາຍໂພດ.

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
lo_LA: ທ່ານ​ເລືອກ​ທີ​ຈະ​ລຶບ​ຜູ້​ໃຊ້​ຕໍ່​ໄປ​ນີ້​ຈາກ​ເຄື່ອ​ຂ່າຍ ແລະ ເວັບ​ໄຊ​ທັງ​ໝົດ.

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
lo_LA: ​ທ່ານ​ເລືອກ​ທີ​ຈະ​ລຶບ​ຜູ້​ໃຊ້​ຈາກ​ເຄື່ອ​ຂ່າຍ ແລະ ເວັບ​ໄຊ​ທັງ​ໝົດ.

en: You have logged in successfully.
lo_LA: ທ່ານໄດ້ເຂົ້າສູ່ລະບົບເປັນທີ່ຮຽບຮ້ອຍແລ້ວ

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
lo_LA: ທ່ານ​ກຳ​ລັງ​ເບິ່ງ​ຄັງ​ເກັບ​ບ໋ອກ %1$s ​ສຳ​ລັບ <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. ​ຖ້າ​ທ່ານບໍ່​ສາ​ມາດ​ຫາ​ສິ່ງ​ໃດ​ໃນ​ຜົນ​ຮັບ​ການ​ຄົ້ນ​ຫາ​ເຫຼົ່າ​ນີ້, ທ່ານ​ສາມ​າດ​ລອງ​ລິ້ງ​ໃດ​ລິ້ງ​ໜຶ່ງ​ເຫຼົ່າ​ນີ້.

en: You have specified these users for removal:
lo_LA: ​ທ່ານ​ໄດ້​ລະ​ບຸ​ຜູ້​ໃຊ້​ເຫຼົ່າ​ນີ້​ເພື່ອ​ລຶບ:

en: You have specified this user for removal:
lo_LA: ທ່ານ​ໄດ້​ລະ​ບຸ​ຜູ້​ໃຊ້​ນີ້​ສຳ​ລັບ​ການ​ລຶບ:

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
lo_LA: ທ່ານ​ໄດ້​ໃຊ້​ພື້ນ​ທີ​ຂອງ​ທ່ານ​ຈົນ​ເຕັມ​ແລ້ວ. ກະ​ລຸ​ນາ​ລຶບ​ຟາຍ​ກ່ອນ​ການ​ອັບ​ໂຫຼດ.

en: You may only upload 1 file.
lo_LA: ທ່ານອາດຈະອັບໂຫຼດໄດ້ພຽງຟາຍດຽວ.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
lo_LA: ທ່ານຕ້ອງ <a href="%s">ເຂົ້າ​ສູ່ລະບົບ</a> ເພື່ອໃຫ້ຄວາມເຫັນ

en: You must be a member of at least one site to use this page.
lo_LA: ​ທ່ານ​ຕ້ອງ​ເປັນ​ສະ​ມາ​ຊິກ​ຢ່າງ​ໜ້ອຍ​ໜຶ່ງ​ເວັບ​ໄຊ​ເພື່ອ​ໃຊ້​ໜ້ານີ້.

en: You must provide a domain name.
lo_LA: ​ທ່ານ​ຕ້ອງ​ໃສ່​ຊື່ domain.

en: You must provide a name for your network of sites.
lo_LA: ທ່ານ​ຕ້ອງ​ໃຫ້​ຊື່​ສຳ​ລັບ​ເວັບ​ເຄື່ອ​ຂ່າຍ​ຂອງ​ທ່ານ.

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
lo_LA: ​ທ່ານ​ຕ້ອງ​ໃຊ້ JavaScript ເພື່ອ​ເລືອກ​ສ່ວນ​ຂອງ​ຮູບ​ພາບ.

en: Your Sites
lo_LA: ເວັບ​ໄຊຂອງທ່ານ

en: Your blogroll
lo_LA: blogroll ຂອງທ່ານ

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
lo_LA: ບ​ຣາວ​ເຊີ(browser)ຂອງ​ທ່ານບໍ່​ສະ​ໜັບ​ສະ​ໜູນ​ການ​ເຮັດ​ວຽກ​ໂດຍ​ກົງ​ໄປ​ຫາ clipboard. ກະ​ລຸ​ນາ​ໃຊ້​ປຸ່ມ​ລັດ​ຄີ​ບອດ ຫຼື ເມ​ນູ​ແກ້​ໄຂ​ຂອງບ​ຣາວ​ເຊີ​ທ່ານ​ແທນ.

en: Your chosen password.
lo_LA: ​ທ່ານ​ໄດ້​ເລືອກ​ລະ​ຫັດ​ຜ່ານ.

en: Your comment is awaiting moderation.
lo_LA: ​ຄວາມ​ເຫັນ​ຂອງ​ທ່ານ​ລໍ​ຖ້າ​ການກວດ​ສອບ.

en: Your email address will not be published.
lo_LA: ເມວຂອງທ່ານຈະບໍ່ຖືກເຜີຍແຜ່ໃຫ້ໃຜຮູ້

en: Your email address.
lo_LA: ​ທີ່​ຢູ່​ອີ​ເມວ​ຂອງ​ທ່ານ.

en: Your latest posts
lo_LA: ເລື່ອງລ່າສຸດຂອງທ່ານ

en: Your password has been reset.
lo_LA: ລະຫັດຜ່ານຂອງທ່ານໄດ້ຖືກລ້າງແລ້ວ

en: Your session has expired. Please log in to continue where you left off.
lo_LA: ​ຊ່ວງ​ເວ​ລາ​ຂອງ​ທ່ານ​ໝົດ​ອາ​ຍຸ​ແລ້ວ. ກະ​ລຸ​ນາ​ເຂົ້າ​ສູ່​ລະ​ບົບ​ເພື່ອ​ສືຍ​ຕໍ່​ຈາກ​ບ່ອນ​ທີ່​ທ່າ​ນ​ອອກກ່ອນ​ໜ້ານີ້.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
lo_LA: ບົດຄວາມລ່າສຸດຂອງເວັບທ່ານ

en: Your site&#8217;s most recent comments.
lo_LA: ຄວາມເຫັນລ່າສຸດຂອງເວັບທ່ານ

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
lo_LA: ທິມ​ຂອງ​ທ່ານບໍ່​ຮອງ​ຮັບ​ການ​ໃຊ້​ງານ​ເມ​ນູ ຫຼື ວິດ​ເຈັດ.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
lo_LA[0]: ທິມ​ຂອງ​ທ່ານ​ສະ​ໜັບ​ສະ​ໜູນ %s ​ເມ​ນູ. ​ເລືອກ​ເມ​ນູ​ໃດ​ທີ​ຈະ​ສະ​ແດງ​ໃນ​ແຕ່​ລະ​ພື້ນ​ທີ່.

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
lo_LA: ​ທິມ​ຂອງ​ທ່ານ​ສ​ະ​ໜັບ​ສະ​ໜູນ​ໜຶ່ງ​ເມ​ນູ. ເລືອກວ່າ​ເມ​ນູ​ໃດ​ທີ່​ທ່ານ​ເລືອກ​ທີ​ຈະ​ໃຊ້.

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
lo_LA: [%1$s] ຄວາມເຫັນ: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
lo_LA: [%1$s] ກະລຸນນາຈັດການ: "%2$s"

en: [%s] Joining Confirmation
lo_LA: [%s] ​ການ​ຢືນ​ຢັນການ​ເຂົ້າ​ຮ່ວມ

en: [%s] New Admin Email Address
lo_LA: [%s] ​ທີ່​ຢູ່​ເມວ​ໃໝ່​ຜູ່​ຄວບ​ຄຸມ

en: [%s] New Email Address
lo_LA: [%s] ອີເມວໃໝ່

en: [%s] New User Registration
lo_LA: [%s] ມີຜູ້ໃຊ້ໃຫມ່ໄດ້ລົງທະບຽນ

en: [%s] Password Reset
lo_LA: [%s] ລ້າງລະຫັດຜ່ານ

en: [Pending]
lo_LA: [ກຳລັງພິຈາລະນາ]

en: acquaintance
lo_LA: ​ຄົນ​ຮູ້​ຈັກ

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
lo_LA: ​ລິ້ງ

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
lo_LA: ສື່

[ctx: add new from admin bar]
en: User
lo_LA: ຜູ້ໃຊ້

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
lo_LA: ໃຫມ່

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
lo_LA: ສີຟ້າ

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
lo_LA: ສີກາເຟ

[ctx: admin color scheme]
en: Default
lo_LA: ຄ່າເລີ່ມຕົ້ນ

[ctx: admin color scheme]
en: Light
lo_LA: ສະຫວ່າງ

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
lo_LA: ທ່ຽງຄືນ

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
lo_LA: ສີທະເລ

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
lo_LA: ​ຕາ​ເວັນ​ຂຶ້ນ

[ctx: admin menu]
en: All Links
lo_LA: ລິ້ງທັງໝົດ

en: another web address of mine
lo_LA: ​ທີ່​ຢູ່​ເວັບ​ອື່ນໆ​ຂອງ​ຂ້ອຍ

en: audio
lo_LA: ສຽງ

[ctx: auto preload]
en: Auto
lo_LA: ອັດ​ຕະ​ໂນ​ມັດ

en: by %s
lo_LA: ໂດຍ %s

en: child
lo_LA: ເດັກນ້ອຍ

en: close tags
lo_LA: ປິດປ້າຍກຳກັບ

en: co-resident
lo_LA: ​ໝູ່​ຮ່ວມ​ຫ້ອງ

en: co-worker
lo_LA: ​ໝູ່​ຮ່ວມ​ງານ

en: colleague
lo_LA: ​ໝູ່​ຮ່ວມ​ງານ

[ctx: color]
en: Default: %s
lo_LA: ​ຄ່າ​ເລີ່ມ​ຕົ້ນ: %s

[ctx: column name]
en: Comment
lo_LA: ຄວາມເຫັນ

[ctx: column name]
en: Date
lo_LA: ວັນທີ

[ctx: column name]
en: File
lo_LA: ໄຟ​ລ໌

[ctx: column name]
en: Submitted on
lo_LA: ​ສົ່ງ​ແລ້ວ​ເທິງ

[ctx: column name]
en: Title
lo_LA: ຫົວຂໍ້

[ctx: column name]
en: Uploaded to
lo_LA: ​ອັບ​ໂຫຼດ​ໄປ​ທີ່

[ctx: comment]
en: Mark as spam
lo_LA: ໝາຍເປັນສະແປມ

[ctx: comment]
en: Not Spam
lo_LA: ບໍ່ແມ່ນສະແປມ

[ctx: comment]
en: Not spam
lo_LA: ບໍ່ແມ່ນສະແປມ

[ctx: comment]
en: Permalink:
lo_LA: ​ລິ້ງ​ຖາ​ວອນ:

[ctx: comment status]
en: Spam
lo_LA: ສະ​ແປມ

[ctx: comment status]
en: Trash
lo_LA: ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ

en: comments
lo_LA: ຄວາມເຫັນ

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ​ທັງໝົດ <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ​ອະ​ນຸ​ມັດ​ແລ້ວ <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ລໍ​ຖ້າ​ກວດ​ສອບ <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Spam
lo_LA: ສແປມ

[ctx: comments]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ​ສະ​ແປມ <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ <span class="count">(%s)</span>

en: contact
lo_LA: ຕິດຕໍ່

en: crush
lo_LA: ຫຼົງ​ໄຫຼ

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
lo_LA: ອັບໂຫຼດ​ກ່ອນ​ໜ້ານີ້

[ctx: custom headers]
en: Suggested
lo_LA: ​ແນະ​ນຳ

en: date
lo_LA: ວັນທີ

[ctx: decline months names: on or off]
en: off
lo_LA: ​ປິດ

[ctx: default site language]
en: Site Default
lo_LA: ພາສາຫຼັກຂອງເວັບໄຊ

en: domain
lo_LA: ໂດເມນ

[ctx: editor button]
en: Left to right
lo_LA: ຊ້າຍ​ຫາ​ຂວາ

[ctx: editor button]
en: Right to left
lo_LA: ​ຂວາ​ໄປ​ຊ້າຍ

[ctx: editor button]
en: Show blocks
lo_LA: ​ສະ​ແດງ​ການ​​ປິດກັ້ນ

en: enter a custom time format in the following field
lo_LA: ໃສ່​ຮູບ​ແບບ​ເວ​ລາ​ປັບ​ແຕ່ງ​ໃນ​ຊ່ອງ​ຕໍ່​ໄປ​ນີ້

en: example:
lo_LA: ​ຕົວ​ຢ່າງ:

en: family
lo_LA: ຄອບຄົວ

[ctx: find/replace]
en: Find
lo_LA: ​ຄົ້ນ​ຫາ

[ctx: find/replace]
en: Next
lo_LA: ​ຕໍ່​ໄປ

[ctx: find/replace]
en: Prev
lo_LA: ​ກ່ອນ​ໜ້າ

[ctx: find/replace]
en: Replace
lo_LA: ແທນ​ບ່ອນ

[ctx: find/replace]
en: Replace all
lo_LA: ​ແທນ​ບ່ອນ​ທັງ​ໝົດ

[ctx: find/replace]
en: Replace with
lo_LA: ​ແທນ​ບ່ອນ​ດ້ວຍ

[ctx: find/replace]
en: Whole words
lo_LA: ​ຄຳ​ທັງ​ໝົດ

en: first
lo_LA: ທຳອິດ

en: friend
lo_LA: ໝູ່

en: friendship
lo_LA: ​ມິດ​ຕະ​ພາບ

[ctx: genitive]
en: April
lo_LA: ​ເດືອນ​ເມ​ສາ

[ctx: genitive]
en: August
lo_LA: ​ເດືອນ​ສິງ​ຫາ

[ctx: genitive]
en: December
lo_LA: ​ເດືອນ​ທັນ​ວາ

[ctx: genitive]
en: February
lo_LA: ​ເດືອນ​ກຸມ​ພາ

[ctx: genitive]
en: January
lo_LA: ​ເດືອນ​ມັງ​ກອນ

[ctx: genitive]
en: July
lo_LA: ​ເດືອນ​ກໍ​ລະ​ກົດ

[ctx: genitive]
en: June
lo_LA: ​ເດືອນ​ມິ​ຖຸ​ນາ

[ctx: genitive]
en: March
lo_LA: ​ເດືອນ​ມີ​ນາ

[ctx: genitive]
en: November
lo_LA: ​ເດືອນ​ພະ​ຈິກ

[ctx: genitive]
en: October
lo_LA: ​ເດືອນ​ຕຸ​ລາ

[ctx: genitive]
en: September
lo_LA: ​ເດືອນ​ກັນ​ຍາ

en: geographical
lo_LA: ​ທາງ​ພູມ​ສາດ

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
lo_LA: ​ຈັດ​ລຽງ​ລວງນອນ

en: html_lang_attribute
lo_LA: lo

en: identity
lo_LA: ​ລັກ​ສະ​ນະ​ສະ​ເພາະ

en: items
lo_LA: ​ລາຍ​ການ

en: kin
lo_LA: ​ຍາດ​ພີ່​ນ້ອງ

[ctx: label]
en: Search for:
lo_LA: ຄົ້ນຫາສຳລັບ:

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
lo_LA: ​ປັບ​ແຕ່ງ...

en: last
lo_LA: ​ລ່າ​ສຸດ

[ctx: link]
en: Add New
lo_LA: ເພີ່ມໃໝ່

[ctx: link name]
en: Name
lo_LA: ​ຊື່

[ctx: links widget]
en: All Links
lo_LA: ລິ້ງທັງຫມົດ

[ctx: list style]
en: Circle
lo_LA: ​ວົງ​ມົນ

[ctx: list style]
en: Default
lo_LA: ​ຄ່າ​ເລີ່ມ​ຕົ້ນ

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
lo_LA: ອາ​ລ​ຟາ(Alpha)ໂຕ​ນ້ອຍ

[ctx: list style]
en: Lower Greek
lo_LA: ກີ​ຣກ​(Greek)ໂຕ​ນ້ອຍ

[ctx: list style]
en: Lower Roman
lo_LA: ​ໂຣ​ມັນ(Roman)ໂຕ​ນ້ອຍ

[ctx: list style]
en: Square
lo_LA: ​ລຽງ​ແບບ​​ສີ່ຫຼ່ຽມ

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
lo_LA: ​ອາ​ລ​ຟາ(Alpha)ໂຕ​ໃຫຍ່

[ctx: list style]
en: Upper Roman
lo_LA: ​ໂຣ​ມັນ(Roman)ໂຕ​ໃຫຍ່

[ctx: media]
en: Remove video track
lo_LA: ​ລຶບ​ແທ​ຣກ(track)ຟາຍ​ວີ​ດີ​ໂອ

[ctx: media item]
en: Edit
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ

[ctx: menu]
en: Edit
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂ

[ctx: menu]
en: Use new menu
lo_LA: ໃຊ້​ເມ​ນູ​ໃໝ່

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
lo_LA: (​ຕອນນີ້​ຕັ້ງ​ຄ່າ​ໄປ​ທີ: %s)

en: met
lo_LA: ​ພົບ​ປະ

[ctx: meta name]
en: Name
lo_LA: ຊື່

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
lo_LA: (ບໍ່​ມີ​ປ້າຍ​ຊື່)

en: moved to the Trash.
lo_LA: ຍ້າຍໄປຖັງຂີ້ເຫຍື້ອ

en: muse
lo_LA: ​ຄິດ​ໄຕ​່ຕອງ

[ctx: nav menu home label]
en: Home
lo_LA: ໜ້າຫຼັກ

en: neighbor
lo_LA: ຄົນຂ້າງບ້ານ

en: newer
lo_LA: ໃໝ່​ກ່​ວາ

[ctx: no user roles]
en: None
lo_LA: ບໍ່​ມີ

en: none
lo_LA: ບໍ່ມີ

[ctx: noun]
en: Comment
lo_LA: ຄວາມເຫັນ

[ctx: noun]
en: Trash
lo_LA: ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ

en: number_format_decimal_point
lo_LA: .

en: number_format_thousands_sep
lo_LA: ,

en: of
lo_LA: ຂອງ

en: older
lo_LA: ເກົ່າກ່​ວາ

[ctx: page]
en: Add New
lo_LA: ເພີ່ມໜ້າໃຫມ່

en: parent
lo_LA: ພໍ່ແມ່

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
lo_LA: ບໍ່​ຄືກັນ

[ctx: password strength]
en: Medium
lo_LA: ປານກາງ

[ctx: password strength]
en: Strong
lo_LA: ​ປອດ​ໄພ​ສູງ

[ctx: password strength]
en: Very weak
lo_LA: ​ບໍ່​ປອດ​ໄພຫຼາຍ

[ctx: password strength]
en: Weak
lo_LA: ບໍ່​ປອດ​ໄພ​ປານ​ໃດ

en: physical
lo_LA: ທາງ​ກາ​ຍະ​ພາບ

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
lo_LA: ຄົ້ນ​ຫາ &hellip;

[ctx: post]
en: Add New
lo_LA: ເພີ່ມເລື່ອງໃຫມ່

[ctx: post format]
en: Format
lo_LA: ຮູບແບບ

[ctx: post format archive title]
en: Asides
lo_LA: ເລື່ອງ​ສັ້ນ

[ctx: post format archive title]
en: Audio
lo_LA: ​ຟາຍ​ສຽງ

[ctx: post format archive title]
en: Chats
lo_LA: ​ສົນ​ທະ​ນາ

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
lo_LA: ​ຄັງ​ຮູບ

[ctx: post format archive title]
en: Images
lo_LA: ​ຮູບ​ພາບ

[ctx: post format archive title]
en: Links
lo_LA: ​ລິ້ງ

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
lo_LA: ​ຄຳ​ຄົມ

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
lo_LA: ​ສະ​ຖາ​ນະ

[ctx: post format archive title]
en: Videos
lo_LA: ​ຟາຍ​ວີ​ດີ​ໂອ

[ctx: post state]
en: Pending
lo_LA: ກຳລັງພິຈາລະນາ

[ctx: post status]
en: Draft
lo_LA: ຮ່າງບົດ

[ctx: post status]
en: Pending
lo_LA: ກຳລັງພິຈາລະນາ

[ctx: post status]
en: Private
lo_LA: ສ່ວນຕົວ

[ctx: post status]
en: Published
lo_LA: ຖືກເຜີຍແຜ່

[ctx: post status]
en: Scheduled
lo_LA: ​ຕັ້ງ​ເວ​ລາ​ແລ​້ວ

[ctx: post type general name]
en: Media
lo_LA: ​ຟາຍ​ສື່

[ctx: post type general name]
en: Pages
lo_LA: ໜ້າ

[ctx: post type general name]
en: Posts
lo_LA: ເລື່ອງ

[ctx: post type singular name]
en: Page
lo_LA: ໜ້າ

[ctx: post type singular name]
en: Post
lo_LA: ເລື່ອງ

en: posts
lo_LA: ເລື່ອງ

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ທັງໝົດ <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ຂອງ​ເຂົ້າ <span class="count">(%s)</span>

en: professional
lo_LA: ​ທາງ​ອາ​ຊີບ

en: rel:
lo_LA: ອ້າງ​ອີງ:

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
lo_LA: ຢຸດໃຊ້ງານ

[ctx: sample permalink base]
en: archives
lo_LA: ຄັງເກັບ

en: sample-page
lo_LA: ​ໜ້າ​ຕົວ​ຢ່າງ

en: search
lo_LA: ຄົ້ນຫາ

[ctx: settings screen]
en: General
lo_LA: ທົ່ວໄປ

en: sibling
lo_LA: ພີ່ນ້ອງ

[ctx: site]
en: Mark as spam
lo_LA: ໝາຍເປັນສະແປມ

[ctx: site]
en: Not Spam
lo_LA: ບໍ່ແມ່ນສະແປມ

[ctx: site]
en: Not spam
lo_LA: ບໍ່ແມ່ນສະແປມ

[ctx: site]
en: Registered
lo_LA: ລົງທະບຽນແລ້ວ

[ctx: site]
en: Spam
lo_LA: ສະແປມ

[ctx: spellcheck]
en: Finish
lo_LA: ສຳ​ເລັດ

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
lo_LA: ​ບໍ່​ສົນ​ໃຈ

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
lo_LA: ບໍ່​ສົນ​ໃຈ​ທັງ​ໝົດ

en: spouse
lo_LA: ​ຄູ່​​ແຕ່ງ​ງານ

en: styles
lo_LA: ຮູບແບບ

[ctx: submit button]
en: Search
lo_LA: ຄົ້ນຫາ

en: sweetheart
lo_LA: ທີ່ຮັກ

[ctx: table body]
en: Body
lo_LA: ​ສ່ວນ​ກາງ

[ctx: table cell]
en: Cell
lo_LA: ​ຊ່ອງ​ຕາ​ຕະ​ລາງ

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
lo_LA: ບໍ່​ມີ

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
lo_LA: ​ຂອບ​ເຂດ

[ctx: table footer]
en: Footer
lo_LA: ​ສ່ວນ​​​ລຸ່ມ

[ctx: table header]
en: Header
lo_LA: ​ສ່ວນ​ຫົວ

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
lo_LA: ຫມວດຫມູ່

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
lo_LA: ປ້າຍກຳກັບ

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
lo_LA: ຫມວດຫມູ່

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
lo_LA: ປ້າຍກຳກັບ

[ctx: term name]
en: Name
lo_LA: ຊື່

en: text direction
lo_LA: ທິດທາງຕົວອັກສອນ

[ctx: theme]
en: Active:
lo_LA: ​ເປີດ​ໃຊ້​ງານ:

[ctx: theme]
en: Change
lo_LA: ປ່ຽນ

[ctx: theme name]
en: Name
lo_LA: ຊື່

en: uncategorized
lo_LA: ບໍ່ມີຫມວດຫມູ່

[ctx: user]
en: Add New User
lo_LA: ເພີ່ມຜູ້ໃຊ້ໃໝ່

[ctx: user]
en: Mark as spam
lo_LA: ໝາຍເປັນສະແປມ

[ctx: user]
en: Not spam
lo_LA: ຜູ້​ໃຊ້​ນີ້ບໍ່ແມ່ນສະແປມ

[ctx: user]
en: Registered
lo_LA: ລົງທະບຽນແລ້ວ

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
lo_LA[0]: ທັງ​ໝົດ <span class="count">(%s)</span>

[ctx: verb]
en: Clear
lo_LA: ລຶບ

[ctx: verb]
en: Spam
lo_LA: ສະແປມ

[ctx: verb]
en: Trash
lo_LA: ຍ້າຍ​ໄປ​ຖັງ​ຂີ້​ເຫຍື້ອ

[ctx: verb]
en: View
lo_LA: ເບິ່ງ

[ctx: verb; site]
en: Archive
lo_LA: ຄັງເກັບ

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
lo_LA: ​ຈັດ​ລຽງ​ລວງຕັ້ງ

[ctx: video or audio]
en: Length
lo_LA: ​ຄວາມ​ຍາວ

[ctx: widget]
en: Edit
lo_LA: ​ແກ້​ໄຂວິດ​ເຈັດ

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
lo_LA: %1$s ຢູ່ %2$s
