WordPress.com - en to ms translation catalogue (6296 entries)

en:  and
ms:  dan

en: "%1$s" by %2$s.
ms: "%1$s" oleh %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
ms: "%1$s" daripada %2$s oleh %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
ms: "%1$s" daripada %2$s.

en: "%1$s" in %2$s %3$s is not a hex or rgb string.
ms: "%1$s" dalam %2$s %3$s bukanlah rentetan hex atau rgb.

en: "%1$s" is not a supported wp_template_part area value and has been added as "%2$s".
ms: "%1$s" adalah nilai ruang wp_template_part yang tidak disokong dan telah ditambah sebagai "%2$s".

en: "%1$s" script should not be enqueued together with the new widgets editor (%2$s or %3$s).
ms: Skrip "%1$s" sepatutnya tidak digilirkan bersama dengan penyunting widget baharu (%2$s atau %3$s).

en: "%1$s" style should not be enqueued together with the new widgets editor (%2$s or %3$s).
ms: Gaya "%1$s" tidak sepatutnya digilirkan bersama dengan penyunting widget baharu (%2$s atau %3$s).

en: "%s" is already registered.
ms: "%s" sudah didaftarkan

en: #%d (no title)
ms: #%d (tiada tajuk)

en: #%s is an invalid image ID.
ms: #%s adalah ID gambar yang tidak sah.

en: $store must be an instance of WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store
ms: $store haruslah sejenis tika (contoh) daripada WP_Style_Engine_CSS_Rules_Store

en: % Comments
ms: % Komen

en: % Responses
ms: % Respons

en: %1$s %2$s
ms: %1$s: %2$s

en: %1$s %2$s %3$s %4$s Feed
ms: Suapan %1$s %2$s %3$s %4$s

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
ms: %1$s %2$s Suapan Kategori %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
ms: %1$s %2$s Suapan Komentar %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Feed
ms: %1$s %2$s %3$s Suapan

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
ms: %1$s %2$s Suapan Label %3$s

en: %1$s %2$s Comments Feed
ms: %1$s %2$s Suapan Komentar

en: %1$s %2$s Feed
ms: %1$s %2$s Suapan

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
ms: %1$s %2$s Suapan Kiriman oleh %3$s

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
ms: %1$s %2$s Suapan Keputuan Carian &#8220;%3$s&#8221;

en: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s:%5$s
ms: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s : %5$s

en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
ms: %1$s %2$s, %3$s dahulu (%4$s)

en: %1$s (#%2$s)
ms: %1$s (%2$s)

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
ms: %1$s (sejak %2$s; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
ms: %1$s (sejak %2$s; tiada terdapat alternatif)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
ms: %1$s (sejak %2$s; sebaliknya gunakan %3$s)

en: %1$s (update to version %2$s is available)
ms: %1$s (kemaskini kepada versi %2$s kini sudah tersedia)

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
ms[0]: %1$s Ulasan<span class="screen-reader-text"> pada %2$s</span>

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
ms: %1$s MB (%2$s%%) Ruang Digunakan

en: %1$s and %2$s
ms: %1$s dan %2$s

en: %1$s by %2$s pixels
ms: %1$s dengan %2$s pixel

en: %1$s by %2$s.
ms: %1$s oleh %2$s.

en: %1$s could not be created: %2$s
ms: %1$s tidak dapat diwujudkan: %2$s

en: %1$s could not be installed (%2$s). <a href="%3$s">Please install it manually by clicking here.</a>
ms: %1$s tidak boleh dipasang (%2$s). <a href="%3$s">Sila klik di sini untuk pasang secara manual.</a>

en: %1$s does not match pattern %2$s.
ms: %1$s tidak sepadan dengan corak %2$s.

en: %1$s does not match the expected format. Reason: %2$s
ms: %1$s tidak sepadan dengan format yang dijangkakan. Alasan: %2$s

en: %1$s is a required property of %2$s.
ms: %1$s adalah sifat yang diperlukan bagi %2$s.

en: %1$s is deprecated. The callback from %2$s is used instead.
ms: %1$s telah digugurkan. Sebaliknya, panggil balik dari %2$s digunakan.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
ms: %1$s telah tidak digalakkan. Sebaliknya gunakan %2$s.

en: %1$s is not a valid %2$l.
ms: %1$s bukanlah %2$l yang sah.

en: %1$s is not of type %2$s
ms: %1$s bukannya jenis %2$s

en: %1$s is not of type %2$s.
ms: %1$s bukanlah jenis %2$s.

en: %1$s is not one of %2$l.
ms: %1$s bukanlah salah satu daripada %2$l.

en: %1$s is not one of %2$s.
ms: %1$s bukanlah salah satu daripada %2$s.

en: %1$s is not valid. Please enter one of the following: %2$s
ms: %1$s tidak sah. Sila masukkan salah satu yang berikut: %2$s

en: %1$s is proudly powered by %2$s
ms: %1$s dengan bangganya dikuasakan oleh %2$s

en: %1$s is set to %2$s. You won't be able to upload files on your site.
ms: %1$s ditetapkan kepada %2$s. Anda tidak akan dapat memuat naik fail dalam laman anda.

en: %1$s matches %2$l, but should match only one.
ms: %1$s sepadan dengan %2$l, tetapi sepatutnya hanya sepadan dengan satu.

en: %1$s must be at least %2$s character long. | %1$s must be at least %2$s characters long.
ms[0]: %1$s mestilah sekurang-kurangnya %2$s aksara panjang.

en: %1$s must be at most %2$s character long. | %1$s must be at most %2$s characters long.
ms[0]: %1$s mestilah paling banyak %2$s aksara panjang.

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (exclusive)
ms: %1$s mestilah antara %2$d (eksklusif) dan %3$d (eksklusif)

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (inclusive)
ms: %1$s mestilah antara %2$d (eksklusif) dan %3$d (inklusif)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (exclusive)
ms: %1$s mestilah antara %2$d (inklusif) dan %3$d (eksklusif)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (inclusive)
ms: %1$s mestilah antara %2$d (inklusif) and %3$d (inklusif)

en: %1$s must be greater than %2$d
ms: %1$s mestilah lebih besar daripada %2$d

en: %1$s must be greater than or equal to %2$d
ms: %1$s mestilah lebih besar atau bersamaan dengan %2$d

en: %1$s must be less than %2$d
ms: %1$s mestilah kurang daripada %2$d

en: %1$s must be less than or equal to %2$d
ms: %1$s mestilah kurang atau bersamaan dengan %2$d

en: %1$s must contain at least %2$s item. | %1$s must contain at least %2$s items.
ms[0]: %1$s mestilah mengandungi sekurang-kurangnya %2$s butiran.

en: %1$s must contain at least %2$s property. | %1$s must contain at least %2$s properties.
ms[0]: %1$s mestilah mengandungi sekurang-kurangnya %2$s butiran.

en: %1$s must contain at most %2$s item. | %1$s must contain at most %2$s items.
ms[0]: %1$s mestilah mengandungi paling banyak %2$s butiran.

en: %1$s must contain at most %2$s property. | %1$s must contain at most %2$s properties.
ms[0]: %1$s mestilah mengandungi paling banyak %2$s butiran.

en: %1$s needs to be a %2$s object.
ms: %1$s perlu menjadi objek %2$s.

en: %1$s on %2$s
ms: %1$s bagi %2$s

en: %1$s or %2$s
ms: %1$s atau %2$s

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
ms[0]: %1$s kadaran berdasarkan %2$s jumlah kadaran

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
ms[0]: %1$s respons kepada %2$s

en: %1$s top seller this month (sold %2$d)
ms: %1$s terlaris bulan ini (%2$d terjual)

en: %1$s was installed but could not be activated. <a href="%2$s">Please activate it manually by clicking here.</a>
ms: %1$s telah dipasang, tetapi tidak boleh diaktifkan. <a href="%2$s">Klik di sini untuk aktifkan secara manual.</a>

en: %1$s, and %2$s
ms: %1$s dan %2$s.

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
ms: %1$s. Item menu %2$d daripada %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
ms: %1$s. Nombor sub-item %2$d dibawah %3$s.

en: %1$s: You are commenting using your %2$s account.
ms: %1$s: Anda sedang menulis komen melalui akaun %2$s anda.

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
ms[0]: %d Kemas Kini Pemalam

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
ms[0]: %d Kemaskini Tema

en: %d WordPress Update
ms: %d Kemaskini WordPress

en: %d minute | %d minutes
ms[0]: %d minit

en: %d pixels
ms: %d piksel

en: %d post | %d posts
ms[0]: %d kiriman

en: %d post published | %d posts published
ms[0]: %d kiriman telah diterbitkan

en: %d product | %d products
ms[0]: %d produk

en: %d result found, use up and down arrow keys to navigate. | %d results found, use up and down arrow keys to navigate.
ms[0]: %d keputusan dijumpai, gunakan kekunci anak panah atas dan bawah untuk navigasi.

en: %d selected
ms: %d dipilih

en: %d stars
ms: %d bintang

en: %d themes found
ms: %d tema ditemui

en: %qty% variations
ms: %qty% variasi

en: %s (Draft)
ms: %s (Draf)

en: %s (I'm just getting started)
ms: %s (Saya baru bermula)

en: %s (Invalid)
ms: %s (Tidak Sah)

en: %s (Pending)
ms: %s (Belum Selesai)

en: %s (Required)
ms: %s (Diperlukan)

en: %s <span class="says">says:</span>
ms: %s <span class="says">berkata:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
ms[0]: %s <span class="screen-reader-text">Ulasan</span>

en: %s Active Installations
ms: %s Pemasangan Aktif

en: %s Comment | %s Comments
ms[0]: %s Komen

en: %s MB Space Allowed
ms: %s MB Ruang Dibenarkan

en: %s Page | %s Pages
ms[0]: %s Laman

en: %s Post | %s Posts
ms[0]: %s Kiriman

en: %s Sites
ms: %s Laman

en: %s [Autosave]
ms: %s [Simpanan automatik]

en: %s [Current Revision]
ms: %s [Semakan Semasa]

en: %s actions
ms: %s tindakan

en: %s ago
ms: %s yang lalu

en: %s and %d other region | %s and %d other regions
ms[0]: %s dan %d kawasan lain

en: %s approved | %s approved
ms[0]: %s diluluskan

en: %s approved comment | %s approved comments
ms[0]: %s ulasan diluluskan

en: %s average net daily sales
ms: %s purata jualan harian bersih

en: %s average net monthly sales
ms: %s purata jualan bulanan bersih

en: %s column | %s columns
ms[0]: %s lajur

en: %s comment | %s comments
ms[0]: %s komen

en: %s comment approved. | %s comments approved.
ms[0]: %s komen diluluskan

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
ms[0]: %s komen telah ditandakan sebagai spam.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
ms[0]: %s komen dibuang ke Sampah.

en: %s comment permanently deleted. | %s comments permanently deleted.
ms[0]: %s komen telah dipadam kekal.

en: %s comment restored from the Trash. | %s comments restored from the Trash.
ms[0]: %s komen telah dipulihkan dari Sampah

en: %s comment restored from the spam. | %s comments restored from the spam.
ms[0]: %s komen telah dibuang tanda spam.

en: %s coupons used in total
ms: %s kupon digunakan secara keseluruhan

en: %s critical issue | %s critical issues
ms[0]: %s isu kritikal

en: %s customer review | %s customer reviews
ms[0]: %s ulasan pelanggan

en: %s day | %s days
ms[0]: %s hari

en: %s discounts in total
ms: %s diskaun secara keseluruhan

en: %s download remaining | %s downloads remaining
ms[0]: %s muat turun yang tinggal

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
ms: %s melebihi saiz muat naik maksima untuk pemuat naik multifail apabila digunakan dalam pelayar anda.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
ms: %s melebihi saiz muat naik maksimum untuk laman ini.

en: %s failed to embed.
ms: %s gagal dibenamkan.

en: %s failed. Contact your hosting provider.
ms: %s gagal. Sila hubungi penyedia hosting anda.

en: %s fee
ms: upah %s

en: %s from now
ms: %s dari sekarang

en: %s gross sales in this period
ms: %s jualan kasar dalam tempoh ini

en: %s has been logged out.
ms: %s telah dilog keluar.

en: %s has been updated.
ms: %s telah dikemas kini.

en: %s has taken over and is currently customizing.
ms: %s telah mengambil alih dan sedang menyesuai.

en: %s has taken over and is currently editing.
ms: %s telah mengambil alih dan sedang menyunting.

en: %s hour | %s hours
ms[0]: %s jam

en: %s in stock
ms: %s dalam stok

en: %s is a protected WP option and may not be modified
ms: %s ialah pilihan WP yang dilindungi dan tidak boleh diubah

en: %s is a required field | %s are required fields
ms[0]: %s adalah medan yang perlu diisi

en: %s is a required field.
ms: %s adalah medan yang perlu diisi.

en: %s is already customizing this changeset. Do you want to take over?
ms: %s sedang menyuai langgan set penukaran ini. Anda ingin ambil alih?

en: %s is already customizing this changeset. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
ms: %s sedang melakukan suai langgan terhadap set penukaran ini. Sila tunggu sehingga ianya selesai untuk cuba suai langgan. Perubahan terbaharu anda telah disimpan secara automatik.

en: %s is already customizing this site. Do you want to take over?
ms: %s sedang menyesuai laman ini. Anda ingin ambil alih?

en: %s is already customizing this site. Please wait until they are done to try customizing. Your latest changes have been autosaved.
ms: %s sedang menyesuai laman ini. Sila tunggu sehingga beliau selesai untuk mencuba penyesuaian laman ini. Perubahan terkini anda telah disimpan secara automatik.

en: %s is currently editing
ms: %s sedang menyunting

en: %s is currently editing this post.
ms: %s sedang menyunting kiriman ini.

en: %s is currently editing this post. Do you want to take over?
ms: %s sedang menyunting kiriman ini. Anda ingin ambil alih?

en: %s is forbidden
ms: %s adalah dilarang

en: %s is not a valid IP address.
ms: %s bukanlah alamat IP yang sah.

en: %s is not a valid email address.
ms: %s adalah alamat emel yang tidak sah.

en: %s is not a valid postcode / ZIP.
ms: Poskod / ZIP %s adalah tidak sah.

en: %s is required
ms: %s diperlukan

en: %s is required to strip image meta.
ms: %s diperlukan untuk melucutkan meta imej.

en: %s item | %s items
ms[0]: %s butiran

en: %s item with no issues detected | %s items with no issues detected
ms[0]: %s butiran tanpa isu dikesan

en: %s items
ms: %s barang

en: %s items purchased
ms: %s barang dibeli

en: %s link deleted. | %s links deleted.
ms[0]: %s pautan telah dipadam.

en: %s media file attached. | %s media files attached.
ms[0]: %s fail media dilampirkan.

en: %s media file detached. | %s media files detached.
ms[0]: %s fail media dilampirkan.

en: %s media file moved to the Trash. | %s media files moved to the Trash.
ms[0]: %s fail media files dipindahkan ke sampah.

en: %s media file permanently deleted. | %s media files permanently deleted.
ms[0]: %s fail media files dihapuskan secara kekal.

en: %s media file restored from the Trash. | %s media files restored from the Trash.
ms[0]: %s fail media dipulihkan dari sampah.

en: %s min | %s mins
ms[0]: %s minit

en: %s minute | %s minutes
ms[0]: %s minit

en: %s month | %s months
ms[0]: %s bulan

en: %s net sales in this period
ms: %s jualan bersih dalam tempoh ini

en: %s notes
ms: %s nota

en: %s orders placed
ms: %s pesanan dibuat

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
ms[0]: %s laman telah dipindahkan ke Sampah.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
ms[0]: %s laman tidak dikemaskinikan, dalam penyuntingan.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
ms[0]: %s laman dipadam secara kekal.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
ms[0]: %s laman dipulihkan dari Sampah.

en: %s page updated. | %s pages updated.
ms[0]: %s laman telah dikemaskinikan.

en: %s pending comment | %s pending comments
ms[0]: %s ulasan belum selesai

en: %s plugin successfully updated.
ms: %s pemalam berjaya dikemas kini.

en: %s plugins successfully updated.
ms: %s pemalam berjaya dikemas kini.

en: %s post by this author | %s posts by this author
ms[0]: %s kiriman oleh pengarang ini

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
ms[0]: %s kiriman dipindahkan ke Sampah.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
ms[0]: %s kiriman tidak dikemaskinikan, dalam penyuntingan.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
ms[0]: %s kiriman dipadam secara tetap.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
ms[0]: %s kiriman dipulihkan daripada Sampah.

en: %s post updated. | %s posts updated.
ms[0]: %s kiriman telah dikemaskinikan.

en: %s product | %s products
ms[0]: %s produk

en: %s product updated. | %s products updated.
ms[0]: %s produk dikemaskinikan.

en: %s quantity
ms: %s: Kuantiti

en: %s rating
ms: %s kadaran

en: %s recommended improvement | %s recommended improvements
ms[0]: %s penambahbaikan disyorkan

en: %s requires a valid email address
ms: %s memerlukan alamat email yang sah

en: %s second | %s seconds
ms[0]: %s saat

en: %s site | %s sites
ms[0]: %s tapak

en: %s submenu
ms: submenu %s

en: %s theme successfully updated.
ms: %s tema berjaya dikemas kini.

en: %s themes
ms: %s tema

en: %s themes successfully updated.
ms: %s tema berjaya dikemas kini.

en: %s update failed.
ms: %s kemas kini gagal.

en: %s updated successfully.
ms: %s berjaya dikemas kini.

en: %s updates failed.
ms: %s kemaskini gagal.

en: %s user | %s users
ms[0]: %s pengguna

en: %s user deleted. | %s users deleted.
ms[0]: %s pengguna dihapuskan.

en: %s week | %s weeks
ms[0]: %s minggu

en: %s year | %s years
ms[0]: %s tahun

en: %sX-Large
ms: %sX-Besar

en: %sX-Small
ms: %sX-Kecil

en: &#8220;%s&#8221; (Edit)
ms: &#8220;%s&#8221; (Sunting)

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
ms: &#8220;%s&#8221; telah gagal untuk dimuat naik.

en: &#8220;%s&#8221; is locked
ms: &#8220;%s&#8221; dikunci

en: &#8592; Cancel audio playlist
ms: &#8592; Batal Senarai Main Audio

en: &#8592; Cancel gallery
ms: &#8592; Batal Galeri

en: &#8592; Cancel video playlist
ms: &#8592; Batal Senarai Main Video

en: &laquo; Back
ms: &laquo; Undur

en: &laquo; Older Comments
ms: &laquo; Komen Sebelumnya

en: &laquo; Older Entries
ms: &laquo; Entri-entri Sebelumnya

en: &laquo; Previous
ms: &laquo; Sebelumnya

en: &laquo; Previous Entries
ms: &laquo; Entri-entri Sebelumnya

en: &laquo; Previous Page
ms: &laquo; Laman Sebelumnya

en: &laquo; Return to Stats
ms: &laquo; Kembali ke Statistik

en: &larr; Back to "%s" attributes
ms: &larr; Kembali ke atribut  "%s"

en: &larr; Back to %s
ms: &larr; Kembali ke %s

en: &larr; Back to previous step
ms: &larr; Kembali kepada langkah sebelumnya

en: &larr; Go to Categories
ms: &larr; Pergi ke Kategori

en: &larr; Previous
ms: &larr; Sebelum

en: &lt; Prev
ms: &lt; Sebelumnya

en: &mdash; No Change &mdash;
ms: &mdash; Tiada Perubahan &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
ms: &mdash; Tiada peranan untuk laman ini &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
ms: &mdash; Pilih &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
ms: &ndash;ATAU&ndash;

en: (%s comment) | (%s comments)
ms[0]: (%s komen)

en: (%s ratings)
ms: (%s penarafan)

en: (Address never made public)
ms: (Alamat emel tidak ditayangkan umum)

en: (Does not support 64bit values)
ms: (Tidak menyokong nilai 64bit)

en: (Edit)
ms: (Sunting)

en: (Latest version: %s)
ms: (Versi terkini: %s)

en: (Leave at 0 for no rating.)
ms: (0 untuk tiada penilaian.)

en: (Private post)
ms: (Kiriman peribadi)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
ms: (Pendaftaran telah dilumpuhkan. Hanya ahli laman ini boleh komen.)

en: (Supports 64bit values)
ms: (Menyokong nilai 64bit)

en: (Unattached)
ms: (Tidak dilampirkan)

en: (Untitled)
ms: (Tidak bertajuk)

en: (Your site is performing updates over FTP due to file ownership. Talk to your hosting company.)
ms: (Laman anda menjalankan kemas kini di atas FTP disebabkan pemilikan fail. Bincang dengan syarikat hos anda.)

en: (at most 15)
ms: (maksimum: 15)

en: (ex. VAT)
ms: (cth. VAT)

en: (ex. tax)
ms: (cth. cukai)

en: (incl. VAT)
ms: (termasuk VAT)

en: (incl. tax)
ms: (termasuk cukai)

en: (more&hellip;)
ms: (selanjutnya&hellip;)

en: (no author)
ms: (tiada pengarang)

en: (no parent)
ms: (tiada induk)

en: (no title)
ms: (tiada tajuk)

en: (not found)
ms: (tidak dijumpai)

en: (opens in a new tab)
ms: (dibuka dalam tab baharu)

en: (required)
ms: (wajib)

en: * This category is also a tag. Converting it will add that tag to all posts that are currently in the category.
ms: * Kategori ini juga merupakan label. Sekiranya anda menukarkannya menjadi label, label itu akan ditambahkan pada semua kiriman yang terdapat dalam kategori tersebut.

en: * This category is also a tag. The converter has added that tag to all posts currently in the category. If you want to remove it, please confirm that all tags were added successfully, then delete it from the <a href="%s">Manage Categories</a> page.
ms: * Kategori ini juga merupakan sebuah tag. Tag itu telah ditambahkan pada semua kiriman yang terdapat dalam kategori tersebut. Jika anda mahu membuangnya, sila pastikan bahawa semua tag telah ditambahkan dengan betul, kemudian padamkannya melalui halaman <a href="%s">Pengurusan Kategori</a>.

en: * This tag is also a category. The converter has added all posts from it to the category. If you want to remove it, please confirm that all posts were added successfully, then delete it from the <a href="%s">Manage Tags</a> page.
ms: * Tag ini juga merupakan kategori. Semua kiriman dengan tag tersebut telah dimasukkan ke dalam kategori itu. Jika anda mahu membuangnya, sila pastikan bahawa semua kiriman telah ditambahkan dengan betul, kemudian padamkannya melalui halaman <a href="%s">Pengurusan Label</a>.

en: * This tag is also a category. When converted, all posts associated with the tag will also be in the category.
ms: * Label ini juga merupakan kategori. Sekiranya anda menukarkannya menjadi kategori, semua kiriman yang mempunyai label tersebut akan dimasukkan ke dalam kategori itu.

en: + Add New Category
ms: + Tambah Kategori Baru

en: + Create New Menu
ms: + Cipta Menu Baru

en: - %1$s version %2$s
ms: - %1$s versi %2$s

en: - Select -
ms: - Pilih -

en: ...or something like this:
ms: ...atau sesuatu seperti ini:

en: .htaccess rules
ms: peraturan .htaccess

en: 1 Comment
ms: 1 Komen

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
ms: 1 Ulasan<span class="screen-reader-text"> pada %s</span>

en: 1 comment
ms: 1 komen

en: 1 hour
ms: 1 jam

en: 1 item | %s items
ms[0]: %s butir

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
ms: 1 halaman tidak dikemas kini, seseorang sedang menyuntingnya.

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
ms: 1 kiriman tidak dikemas kini, seseorang sedang menyuntingnya.

[ctx: 1: User Name, 2: Service Name (Facebook, Twitter, ...)]
en: %1$s on %2$s
ms: %1$s di %2$s

en: 24/7 Support
ms: Bantuan 24/7

en: 3 days
ms: 3 hari

en: 404: Not Found
ms: 404 Tidak Jumpa

en: 7 days
ms: 7 hari

en: <a href="%1$s" %2$s>Learn how to describe the purpose of the image%3$s</a>. Leave empty if the image is purely decorative.
ms: <a href="%1$s" %2$s>Belajar cara untuk menukilkan tujuan imej %3$s</a>. Tinggalkan kosong jika imej hanyalah untuk hiasan.

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
ms: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Kemas kini %2$s</a> atau belajar bagaimana untuk <a href="%3$s" class="browse-happy-link">melayari dengan selamat</a>

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
ms[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> telah melindungi laman anda daripada %2$s komen spam.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">preview</a> your Privacy Policy page content.
ms: <a href="%1$s">Sunting</a> atau <a href="%2$s">pratonton</a> kandungan halaman Dasar Privasi anda.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">view</a> your Privacy Policy page content.
ms: <a href="%1$s">Sunting</a> atau <a href="%2$s">lihat</a> kandungan halaman Dasar Privasi anda.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Please update now</a>.
ms: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> kini didapati! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Sila kemas kini sekarang</a>.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! Please notify the site administrator.
ms: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> kini didapati! Sila beritahu pentadbir laman.

en: <a href="%s" target="_blank">DailyMotion instructions</a> %s
ms: <a href="%s" target="_blank">Arahan DailyMotion</a> %s

en: <a href="%s" target="_blank">YouTube instructions</a> %s
ms: <a href="%s" target="_blank">Arahan YouTube</a> %s

en: <a href="%s">Learn more about updating PHP</a>.
ms: <a href="%s">Belajar dengan lanjut berkenaan mengemas kini PHP</a>.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
ms: <a href="%s">Pautan</a> / Tambah Pautan Baru

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
ms: <a href="%s">Pautan</a> / Ubah Pautan

en: <a href="%s">Please update WordPress</a>.
ms: <a href="%s">Sila kemas kini WordPress</a>.

en: <a href="%s">Update your about page</a> so your readers can learn a bit about you.
ms: <a href="%s">Kemaskini halaman mengenai anda</a> supaya pembaca boleh mengenali serba-sedikit tentang anda.

en: <a href="%s">You can change your profile picture on Gravatar</a>.
ms: <a href="%s">Anda boleh menukar gambar profail anda di Gravatar</a>.

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-menus-screen/">Documentation on Menus</a>
ms: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-menus-screen/">Dokumen berkenaan Menu</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/comments-screen/">Documentation on Comments</a>
ms: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/comments-screen/">Dokumen berkenaan Ulasan</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/dashboard-screen/">Documentation on Dashboard</a>
ms: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/dashboard-screen/">Dokumen berkenaan Papan Pemuka</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/edit-media/">Documentation on Edit Media</a>
ms: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/edit-media/">Dokumen berkenaan Penyuntingan Media</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-add-new-screen/">Documentation on Uploading Media Files</a>
ms: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-add-new-screen/">Dokumen berkenaan Memuat Naik Fail Media</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-library-screen/">Documentation on Media Library</a>
ms: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-library-screen/">Dokumen berkenaan Pustaka Media</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/network-admin-sites-screen/">Documentation on Site Management</a>
ms: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/network-admin-sites-screen/">Dokumen berkenaan Pengurusan Laman</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-add-new-screen/">Documentation on Adding New Pages</a>
ms: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-add-new-screen/">Dokumen berkenaan Menambah Halaman Baharu</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentation on Editing Pages</a>
ms: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Dokumen berkenaan Menyunting Halaman</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentation on Managing Pages</a>
ms: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Dokumen mengenai Pengurusan Halaman</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-categories-screen/">Documentation on Categories</a>
ms: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-categories-screen/">Dokumen berkenaan Kategori</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-screen/">Documentation on Managing Posts</a>
ms: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-screen/">Dokumen berkenaan Pengurusan Kiriman</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-tags-screen/">Documentation on Tags</a>
ms: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-tags-screen/">Dokumen berkenaan Tag</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/roles-and-capabilities/">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
ms: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/roles-and-capabilities/">Keterangan berkaitan Peranan dan Kemampuan</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-discussion-screen/">Documentation on Discussion Settings</a>
ms: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-discussion-screen/">Dokumen berkenaan Tetapan Perbincangan</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-general-screen/">Documentation on General Settings</a>
ms: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-general-screen/">Dokumen berkenaan Tetapan Umum</a>

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
ms: Waktu <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> ialah <code>%s</code>

en: <b>%</b> Replies
ms: <b>%</b> Komen

en: <b>1</b> Reply
ms: <b>1</b> Komen

en: <br />Adding tags <i>%s</i>...
ms: <br />menambah label <i>%s</i>...

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
ms: <code>_blank</code> &mdash; tetingkap atau tab baru.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
ms: <code>_none</code> &mdash; tetingkap atau tab sama.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
ms: <code>_top</code> &mdash; tetingkap atau tab semasa, tanpa bingkai.

en: <p>You do not have permission to access this page.</p>
ms: <p>Anda tiadak hak untuk mengakses halaman ini.</p>

en: <span class="meta-nav">Next Post</span> %title
ms: <span class="meta-nav">Kiriman Selepas</span>%title

en: <span class="meta-nav">Previous Post</span> %title
ms: <span class="meta-nav">Kiriman Sebelumnya</span>%title

en: <span>Active:</span> %s
ms: <span>Aktif:</span> %s

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
ms[0]: <strong class="count">%1$s spam</strong> disekat oleh <strong>Akismet</strong>

en: <strong>%s</strong> &mdash; This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
ms: <strong>%s</strong> &mdash; Ini membolehkan anda mengaitkan suatu imej dengan kiriman anda tanpa menyisipnya. Ini biasanya berguna hanya jika tema anda menggunakan imej sebagai imej kecil pada laman utama, pengepala tersuai, dan lain-lain.

en: <strong>%s</strong> (WordPress.com user) already has stats access.
ms: <strong>%s</strong> (pengguna WordPress.com) telah pun memiliki capaian statistik.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
ms: <strong><em>Sila catatkan kata laluan tersebut</em></strong> dengan cermat! Kata laluan ini dijanakan secara <em>rawak</em> khas untuk anda.

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
ms: <strong>Aktiviti</strong> &mdash; Menunjukkan kiriman terjadual yang akan datang, kiriman terkini yang diterbitkan, dan ulasan terkini pada kiriman anda serta membenarkan anda mengendalinya.

en: <strong>At a Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
ms: <strong>Sepintas Lalu</strong> - Menunjukkan ringkasan kandungan laman anda dan mengenal pasti tema dan versi WordPress yang anda gunakan.

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
ms: <strong>Kawalan Kotak</strong> - Klik pada palang tajuk pada kotak untuk mengembangkan atau meruntuhkannya. Sesetengah kotak yang ditambah oleh pemalam mungkin mempunyai kandungan yang boleh ditetapkan, dan akan menunjukkan pautan &#8220;Konfigurasi&#8221; dalam palang tajuk jika anda menggerakkan tetikus anda atas palang tersebut.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
ms: <strong>Mengklik pada anak panah di sebelah kanan mana-mana butiran menu</strong> dalam penyunting akan mendedahkan suatu tetapan lalai. Tetapan tambahan seperti sasaran pautan, hubungan pautan, dan keterangan pautan dapat dibolehkan dan dinyahbolehkan melalui tab Pilihan Skrin.

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you are reconnected.
ms: <strong>Hubungan hilang.</strong> Menyimpan telah dinyahbolehkan sehingga anda dihubungkan semula.

en: <strong>Delete</strong> brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using bulk actions.
ms: <strong>Padam</strong> membawa anda ke skrin Hapus Pengguna untuk pengesahan, dimana anda boleh membuang pengguna secara kekal dari laman anda dan menghapuskan kandungan mereka. Anda juga boleh menghapuskan berbilang pengguna sekaligus dengan menggunakan Tindakan Pukal.

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
ms: <strong>Huraian</strong> &mdash; Huraian adalah tidak ditonjolkan secara lalai; walaupun begitu, sebahagian tema mungkin memaparnya..

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
ms: <strong>Perbincangan</strong> &mdash; Anda boleh menghidupkan atau mematikan ulasan, dan jika terdapat ulasan pada kiriman, anda boleh melihatnya di sini dan mengendalikannya.

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
ms: <strong>Tarik dan Lepas</strong> &mdash; Untuk menyusun semula kota-kotak berkenaan, tarik dan lepad dengan emngklik pada palang tajuk di kotak yang dipilih dan melepaskannya apabila anda melihat segiempat kelabu bergaris titik kelihatan dalam lokasi di mana anda ingin letakkan kotak berkenaan.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
ms: <strong>Tarik dan lepas</strong> fail anda ke dalam kawasan di bawah. Fail berbilang adalah dibenarkan.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
ms: <strong>RALAT</strong>: Nama pengguna atau e-mel tidak sah.

en: <strong>ERROR</strong>: That email address is already used by someone else.
ms: <strong>RALAT</strong>: Alamat e-mel itu telah pun digunakan oleh orang lain.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
ms: <strong>Sunting</strong> membawa anda ke skrin profail pengguna berkenaan yang boleh disunting. Anda boleh juga mencapai skrin berkenaan dengan mengklik pada nama pengguna.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
ms: <strong>Sunting</strong> membawa anda ke skrin menyunting bagi kiriman berkenaan. Anda juga boleh sampai ke skrin tersebut dengan mengklik pada tajuk kiriman.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
ms: <strong>RALAT</strong>: Cookies telah dihalang disebabkan output yang diluar jangkaan.  Untuk bantuan, sila rujuk <a href="%1$s">dokumenan ini</a>, atau cuba <a href="%2$s">forum sokongan</a>.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
ms: <strong>RALAT</strong>: Cookies telah dihalang atau tidak disokong oleh pelayar anda. Anda mesti <a href="%s">membolehkan cookies</a> untuk menggunakan WordPress.

en: <strong>Error:</strong> Invalid username, email address or incorrect password.
ms: <strong>RALAT</strong>: Nama pengguna, alamat emel atau kata laluan tidak sah.

en: <strong>Error:</strong> Passwords may not contain the character "\".
ms: <strong>RALAT</strong>: Kata laluan tidak boleh mengandungi aksara  "\".

en: <strong>Error:</strong> Please enter a nickname.
ms: <strong>RALAT</strong>: Sila masukkan nama pendek.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a password.
ms: <strong>RALAT</strong>: Sila masukkan kata laluan.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username.
ms: <strong>RALAT</strong>: Sila masukkan nama pengguna.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a valid email address.
ms: <strong>RALAT</strong>: sila masukkan alamat e-mel yang sah.

en: <strong>Error:</strong> Please enter an email address.
ms: <strong>RALAT</strong>: Sila masukkan alamat emel.

en: <strong>Error:</strong> Please type your email address.
ms: <strong>RALAT</strong>: Sila masukkan alamat emel anda.

en: <strong>Error:</strong> Sorry, that username is not allowed.
ms: <strong>RALAT</strong>: Maaf, nama pengguna berkenaan tidak dibenarkan.

en: <strong>Error:</strong> The comment could not be saved. Please try again later.
ms: <strong>RALAT</strong>: Ulasan tidak dapat disimpan. Sila cuba sebentar lagi.

en: <strong>Error:</strong> The email address is already used.
ms: <strong>RALAT</strong>: Alamat emel berkenaan telah digunakan.

en: <strong>Error:</strong> The email address is not correct.
ms: <strong>RALAT</strong>: Alamat e-mel tidak betul.

en: <strong>Error:</strong> The email could not be sent. Your site may not be correctly configured to send emails. <a href="%s">Get support for resetting your password</a>.
ms: <strong>Ralat:</strong> Emel tidak dapat dihantar. Laman web anda mungkin tidak dikonfigurasi untuk menghantar emel dengan betul. <a href="%s">Dapatkan bantuan untuk mengubah kata laluan anda</a>.

en: <strong>Error:</strong> The email field is empty.
ms: <strong>RALAT</strong>: Ruang emel kosong.

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
ms: <strong>RALAT</strong>: Ruangan kata laluan adalah kosong.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the email address %s is incorrect.
ms: <strong>RALAT</strong>: Kata laluan yang salah dimasukkan untuk alamat emel anda %s.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the username %s is incorrect.
ms: <strong>RALAT</strong>: Kata laluan yang anda masukkan bagi nama pengguna %s adalah tidak betul.

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
ms: <strong>RALAT</strong>: Ruangan nama pengguna adalah kosong.

en: <strong>Error:</strong> This username is already registered. Please choose another one.
ms: <strong>RALAT</strong>: Nama pengguna ini sudah didaftar. Sila pilih yang lain.

en: <strong>Error:</strong> This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
ms: <strong>RALAT</strong>: Nama pengguna ini tidak sah kerana menggunakan aksara tidak sah. Sila masukkan nama pengguna yang sah.

en: <strong>Error:</strong> Your URL is too long.
ms: <strong>RALAT</strong>: url anda terlalu panjang

en: <strong>Error:</strong> Your comment is too long.
ms: <strong>RALAT</strong>: ulasan anda terlalu panjang.

en: <strong>Error:</strong> Your email address is too long.
ms: <strong>RALAT</strong>: alamat emel anda terlalu panjang

en: <strong>Error:</strong> Your name is too long.
ms: <strong>RALAT</strong>: nama anda terlalu panjang.

en: <strong>Info</strong> &mdash; The site URL is rarely edited as this can cause the site to not work properly. The Registered date and Last Updated date are displayed. Network admins can mark a site as archived, spam, deleted and mature, to remove from public listings or disable.
ms: <strong>Makluman</strong> &mdash; URL laman jarang disunting kerana ini boleh mengakibatkan laman tersebut tidak berfungsi dengan baik. Tarikh-tarikh Pendaftaran dan Terakhir Dikemas Kini adalah dipaparkan. Pentadbir rangkaian boleh menanda sesuatu laman sebagai arkib, spam, dihapuskan dan dewasa, untuk membuangnya daripada senarai awam atau dilumpuhkan.

en: <strong>NOTE:</strong> If the import process is interrupted for <em>any</em> reason, come back to this page and it will continue from where it stopped automatically.
ms: <strong>CATATAN:</strong> Jika proses import ini mengalami gangguan, anda boleh kembali ke laman ini dan ia akan menyambung semula tugasnya secara automatik.

en: <strong>NOTE:</strong> You appear to have JavaScript disabled, so you will need to manually click through each step of this importer. If you enable JavaScript, it will step through automatically.
ms: <strong>CATATAN:</strong> Anda telah melumpuhkan JavaScript, oleh itu anda perlu mengklik melalui setiap langkah dalam pengimport ini secara manual. Jika anda membolehkan JavaScript, ia akan melangkah secara automatik.

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
ms: <strong>Nama</strong> - Nama yang akan dipapar pada laman anda.

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
ms: <strong>Atur</strong> &mdash; Halaman biasanya diatur mengikut abjad, tetapi anda boleh memilih aturan sendiri dengan memasukan nombor (1 bagi pertama, dan lain-lain) dalam medan ini.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
ms: <strong>Induk</strong> &mdash; Kategori, tidak seperti tag, boleh mempunyai hierarki. Anda mungkin mempunyai kategori Jazz, dan dibawahnya terdapat kategori anak bagi Bebop dan Big Band. Ianya pilihan anda. Untuk mencipta sub-kategori, pilih kategori yang lain dari pilihan juntai bawah Induk.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
ms: <strong>Induk</strong> - Anda boleh mengatur halaman anda dalam hierarki. Contohnya, anda boleh mempunyai halaman &#8220;Mengenai&#8221;  yang mempunyai halaman-halaman &#8220;Kisah Hidup&#8221; dan &#8220;Kucing Saya&#8221; di bawahnya. Tiada had tahap halaman yang boleh disarangkan.

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
ms: <strong>Penyunting Kiriman</strong> &mdash; Masukan teks bagi kiriman anda. Terdapat dua mod penyuntingan: Visual dan Teks. Pilih mod dengan mengklik pada tab yang berpatutan.

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
ms: <strong>Pratonton</strong> akan menunjukkan anda bagaimana kiriman draf anda akan kelihat apabila diterbitkan. Lihat akan membawa anda ke laman secara langsung untuk melihat kiriman anda. Mana-mana pautan yang disediakan bergantung kepada status kiriman anda.

en: <strong>Publish</strong> &mdash; You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). The Password protected option allows you to set an arbitrary password for each post. The Private option hides the post from everyone except editors and administrators. Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
ms: <strong>Terbit</strong> &mdash; Anda boleh menetapkan terma penerbitan kiriman anda dalam kotak Terbit. Bagi Status, Keterlihatan, and Terbit (Serta Merta), klik pada pautan Sunting untuk mendedahkan lebih pilihan. Keterlihatan termasuklah pilihan bagi melindungi kiriman dengan kata laluan atau memastikan ianya sentiasa terletak di bahagian teratas blog anda (melekat). Pilihan perlindungan kata laluan membenarkan anda menetapkan kata laluan rambang bagi setiap kiriman. Pilihan Peribadi menyembunyikan kiriman dari semua kecuali penyunting dan pentadbir. Terbit (Serta Merta) membenarkan anda menetapkan tarikh dan masa akan datang atau lalu, supaya anda boleh menjadualkan kiriman untuk diterbitkan dalam masa akan datang atau mengundurkan kiriman.

en: <strong>Quick Draft</strong> &mdash; Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 3 most recent draft posts you've started.
ms: <strong>Draf Pantas</strong> &mdash; Membenarkan anda mencipta kiriman baharu dan menyimpannya sebagai draf. Juga memaparkan pautan kepada 3 draf kiriman terkini yang anda mulakan.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
ms: <strong>Sunting Pantas</strong> menyediakan capaian dalam baris ke kiriman anda, membenarkan anda mengemas kini perincian kiriman anda tanpa meninggalkan skrin ini.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
ms: <strong>Rawak:</strong> Tunjukkan imej yang berlainan pada setiap halaman.

en: <strong>Remove</strong> allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using bulk actions.
ms: <strong>Buang</strong> membolehkan anda membuang seseorang pengguna daripada laman anda. Ia tidak menghapus kandungannya. Anda juga boleh membuang berbilang pengguna sekaligus dengan menggunakan Tindakan Pukal.

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
ms: <strong>Pilihan Skrin</strong> &mdash; Gunakan tab Pilihan Skrin untuk memilih Papan Pemuka mana yang perlu ditunjukkan.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
ms: <strong>Hantar Jejak Balik</strong> &mdash; Jejak balik adalah cara untuk memberitahu sistem blog warisan yang anda telah memaut kepadanya. Masukkan URL yang anda ingin hantarkan jejak balik. Jika anda memaut ke laman WordPress yang lain, laman tersebut akan diberitahu secara automatik menggunakan ping balik, dan medan ini adalah tidak diperlukan.

en: <strong>Settings</strong> &mdash; This page shows a list of all settings associated with this site. Some are created by WordPress and others are created by plugins you activate. Note that some fields are grayed out and say Serialized Data. You cannot modify these values due to the way the setting is stored in the database.
ms: <strong>Tetapan</strong> &mdash; Halaman ini menunjukkan senarai semua tetapan berkaitan dengan laman ini. Sesetengah adalah dicipta oleh WordPress dan lainnya dicipta oleh pemalam yang anda aktifkan. Sila ambil perhatian bahawa sesetengah medan adalah dimendungkan dan dicatat sebagai Data Bersiri. Anda tidak boleh mengubah nilai-nilai tersebut disebabkan cara tetapan distor dalam pangkalan data.

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
ms: <strong>Slug</strong> &mdash; &#8220;slug&#8221; adalah versi mersa-URL sesuatu nama. Ia biasanya huruf kecil kesemuanya dan hanya mengandungi huruf, nombor, dan sempang.

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
ms: <strong>Templat</strong> - Sesetengah tema mempunyai templat tersuai yang anda boleh gunakan untuk halaman tertentu yang mungkin mempunyai ciri-ciri tambahan atau bentangan tersuai. Jika demikian, ia akan kelihatan dalam menu jatuh bawah ini.

en: <strong>Themes</strong> &mdash; This area shows themes that are not already enabled across the network. Enabling a theme in this menu makes it accessible to this site. It does not activate the theme, but allows it to show in the site&#8217;s Appearance menu. To enable a theme for the entire network, see the <a href="%s">Network Themes</a> screen.
ms: <strong>Tema</strong> &mdash; Kawasan ini menunjukkan tema yang belum dibolehkan pada rangkaian. Tema yang dibolehkan dalam menu ini menjadikannya boleh dicapai pada laman ini. Ianya tidak mengaktifkan tema, tetapi membenarkannya ditunjukkan dalam menu Penampilan laman. Untuk membolehkan tema bagi seluruh rangkaian, lihat skrin <a href="%s">Tema Rangkaian</a>.

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
ms: <strong>Tajuk</strong> &mdash; Masukkan tajuk untuk kiriman anda. Selepas anda memasukkan tajuk, pautan kekal akan kelihatan di bawah, dan anda boleh menyuntingnya.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the Trash, from which you can permanently delete it.
ms: <strong>Sampah</strong> membuang kiriman anda daripada senarai ini dan meletakkanya dalam sampah, dimana anda boleh menghapuskannya secara kekal.

en: <strong>Users</strong> &mdash; This displays the users associated with this site. You can also change their role, reset their password, or remove them from the site. Removing the user from the site does not remove the user from the network.
ms: <strong>Pengguna</strong> &mdash; Ini memaparkan pengguna berkaitan laman ini. Anda juga boleh menukar peranan mereka, set semula kata laluan, atau membuang pengguna dari laman ini. Membuang pengguna dari laman tidak akan membuang pengguna daripada rangkaian.

en: <strong>WARNING:</strong> This can take a really long time if you have a lot of entries in your LiveJournal, or a lot of comments. Ideally, you should only start this process if you can leave your computer alone while it finishes the import.
ms: <strong>AMARAN:</strong> Proses ini boleh mengambil masa yang lama jika anda mempunyai banyak entri atau komen dalam blog LiveJournal anda. Seeloknya, mulakan proses ini jika anda boleh membiarkan komputer ini bersendiri untuk menamatkan proses import.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
ms: <strong>Amaran:</strong> laman-laman ini tidak boleh serupa!

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
ms: <strong>Selamat Datang</strong> &mdash; Menunjukkan pautan bagi beberapa tugas yang paling biasa dibuat semasa memasang laman baharu.

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
ms: Sebuah <a href="%s">laman statik</a> (pilih di bawah)

en: A WordPress Commenter
ms: Pengulas WordPress

en: A calendar of your site’s posts.
ms: Kalendar kirman di laman web anda.

en: A city in the same timezone as you.
ms: Bandar dalam zon masa yang sama dengan anda.

en: A cloud of your most used product tags.
ms: Awan tag produk anda yang sering digunakan.

en: A cloud of your most used tags.
ms: Awan bagi tag anda yang paling kerap digunakan.

en: A comment is held for moderation
ms: Sesebuah komen ditahan untuk penapisan

en: A date format for all date strings.
ms: Format tarikh untuk semua rentetan tarikh.

en: A day number of the week that the week should start on.
ms: Nombor hari suatu minggu bagi minggu dimana ia perlu bermula.

en: A human-readable description of the post type.
ms: Keterangan boleh dibaca manusia bagi jenis kiriman.

en: A human-readable description of the taxonomy.
ms: Keterangan boleh dibaca manusia bagi taksonomi.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
ms: Senarai halaman untuk laman web anda.

en: A list of your store's products.
ms: Senarai produk kedai anda.

en: A list of your store's top-rated products.
ms: Senarai produk dengan penilaian tertinggi bagi kedai anda.

en: A list or dropdown of categories.
ms: Senarai jatuh turun untuk kategori.

en: A media item.
ms: Butiran media.

en: A minimum order amount
ms: Jumlah tempahan minima

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
ms: Arkib kiriman bulanan untuk laman sesawang anda.

en: A name is required for this term.
ms: Nama diperlukan bagi istilah ini.

en: A named status for the object.
ms: Status bernama bagi objek.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
ms: Ulasan baharu pada kiriman "%s" sedang menunggu kelulusan anda

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
ms: Ping balik bahara pada kiriman "%s" sedang menunggu kelulusan anda

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
ms: Jejak balik baharu pada kiriman "%s" sedang menunggu kelulusan anda

en: A note has been added to your order
ms: Satu nota telah ditambah ke pesanan anda

en: A password protected post can not be set to sticky.
ms: Kiriman yang dilindungi kata laluan tidak boleh ditetapkan sebagai melekit.

en: A password reset email has been sent to the email address on file for your account, but may take several minutes to show up in your inbox. Please wait at least 10 minutes before attempting another reset.
ms: Emel penetapan semula kata laluan telah dikirim ke alamat emel yang ada pada akaun anda, ia mungkin akan mengambil sedikit masa untuk muncul. Sila tunggu sekurangnya 10 minit sebelum cuba melakukan penetapan semula seterusnya

en: A password to protect access to the content and excerpt.
ms: Kata laluan untuk melindungi capaian kepada kandungan dan petikan.

en: A post can not be sticky and have a password.
ms: Kiriman tidak boleh melekit dan mempunyai kata laluan.

en: A recovery link was already sent %1$s ago. Please wait another %2$s before requesting a new email.
ms: Pautan pemulihan telah dihantar %1$s yang lalu. Sila tunggu %2$s sebelum membuat permohonan baharu.

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
ms: Palang merah di sebelah kiri bermaksud ulasan sedang menunggu untuk dikendalikan.

en: A search form for your site.
ms: Borang carian untuk laman sesawang anda.

en: A search form for your store.
ms: Borang carian untuk kedai anda.

en: A static page
ms: Halaman statik

en: A sticky post can not be password protected.
ms: Kiriman melekit tidak boleh dilindungi kata laluan.

en: A structure tag is required when using custom permalinks. <a href="%s">Learn more</a>
ms: Tag struktur diperlukan apabila menggunakan pautan kekal tersuai. <a href="%s">Ketahui selanjutnya</a>

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
ms: Istilah dengan nama yang diberikan telah wujud dalam taksonomi ini.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
ms: Istilah dengan nama diberikan telah wujud dengan induk ini.

en: A time format for all time strings.
ms: Format masa bagi semua rentetan masa

en: A valid URL was not provided.
ms: URL yang sah tidak disediakan.

en: A valid email address is required
ms: Sebuah alamat e-mel yang sah diperlukan

en: A valid email address is required.
ms: Alamat e-mel yang sah diperlukan.

en: A valid email address must be given.
ms: Alamat emel yang sah mesti diberikan.

en: A while ago
ms: Sebentar tadi

en: API key
ms: Kekunci API

en: Abort
ms: henti

en: About
ms: Perihal

en: About Pages
ms: Halaman Tentang

en: About Us
ms: Mengenai Kami

en: About WooCommerce
ms: Mengenai WooCommerce

en: About WordPress
ms: Tentang WordPress

en: About Yourself
ms: Perihal Diri Anda

en: About me
ms: Mengenai Saya

en: About the math
ms: Tentang pengiraannya

en: About the user
ms: Perihal pengguna

en: Accept
ms: Setuju

en: Accessibility Ready
ms: Kebolehcapaian Tersedia

en: Account Details
ms: Perincian Akaun

en: Account Management
ms: Pengurusan Akaun

en: Account could not be accessed.  Are your email address and password correct?
ms: Akaun tidak boleh dimasuki. Adakah alamat emel dan katakunci betul?

en: Account could not be created.
ms: Akaun tidak boleh didaftarkan.

en: Account details
ms: Perincian Akaun

en: Account details changed successfully.
ms: Butiran akaun berjaya ditukar.

en: Account details:
ms: Perincian Akaun

en: Account name
ms: Nama Akaun

en: Account number
ms: Nombor Akaun

en: Account username
ms: Kata nama akaun

en: Action
ms: Tindakan

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
ms: Tindakan gagal dilakukan. Sila muat semula halaman dan cuba semula.

en: Action has been confirmed.
ms: Tindakan telah disahkan.

en: Action:
ms: Tindakan:

en: Actions
ms: Tindakan

en: Activate
ms: Aktifkan

en: Activate &#8220;%s&#8221;
ms: Aktifkan &#8220;%s&#8221;

en: Activate &amp; Publish
ms: Aktifkan &amp; Terbit

en: Activate &raquo;
ms: Aktifkan &raquo;

en: Activate Plugin
ms: Aktifkan Pemalam

en: Activate Plugin &amp; Go to Press This
ms: Aktifkan Pemalam &amp; Kembali ke Press This

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
ms: Aktifkan Pemalam &amp; Jalankan Pengimport

en: Activate Press This
ms: Aktifkan Press This

en: Activate Site
ms: Aktifkan Laman

en: Activate this plugin
ms: Aktifkan pemalam ini

en: Activate:
ms: Aktifkan

en: Activated
ms: Diaktifkan?

en: Activation Key Required
ms: Kunci Pengaktifan Diperlukan

en: Activation Key:
ms: Kunci Pengaktifan:

en: Active
ms: Aktif

en: Active Child Theme
ms: Tema Anak Aktif

en: Active Product Filters
ms: Tapisan Produk yang aktif

en: Active Theme
ms: Tema Aktif

[ctx: Active plugin installations]
en: %s+ Million | %s+ Million
ms[0]: %s+ Juta

[ctx: Active plugin installations]
en: Less Than 10
ms: Kurang Dari 10

en: Active theme
ms: Tema aktif

en: Active theme: %1$s (version %2$s)
ms: Tema Aktif: %1$s (versi %2$s)

en: Activity
ms: Aktiviti

en: Add
ms: Tambah

en: Add %s
ms: Tambah %s

en: Add Audio
ms: Tambah Audio

en: Add Comment
ms: Tambah Ulasan

en: Add Custom Field
ms: Tambah Medan Tempahan

en: Add Data Erasure Request
ms: Tambah Permintaan Pemadaman Data

en: Add Data Export Request
ms: Tambah Pemintaan Eksport Data

en: Add Existing User
ms: Tambah Pengguna Sedia Ada

en: Add File
ms: Tambah Fail

en: Add Items
ms: Tambah Butiran

en: Add Link
ms: Tambah Pautan

en: Add Media
ms: Tambah Media

en: Add Menu Items
ms: Tambah Butiran Menu

en: Add New
ms: Tambah

en: Add New Category
ms: Tambah Kategori Baru

en: Add New Changeset
ms: Tambah Changeset Baharu

en: Add New Custom Field:
ms: Tambah Ruangan Tempahan Baru:

en: Add New Header Image
ms: Tambah imej pengepala baharu

en: Add New Image
ms: Tambah imej baharu

en: Add New Link
ms: Tambah Pautan Baru

en: Add New Link Category
ms: Tambah Kategori Pautan Baharu

en: Add New Page
ms: Tambah Laman Baru

en: Add New Post
ms: Tambah Kiriman Baru

en: Add New Site
ms: Tambah Laman Baharu

en: Add New Tag
ms: Tambah Tag Baharu

en: Add New Theme
ms: Tambah Tema Baharu

en: Add New Topic
ms: Tambah Topik Baru

en: Add New User
ms: Tambah Pengguna Baru

en: Add Site
ms: Tambah Laman Web

en: Add Trusted Site
ms: Tambah Laman Web Dipercayai

en: Add Video
ms: Tambah Video

en: Add Widget
ms: Tambah Widget

en: Add a Domain
ms: Tambah Domain

en: Add a Widget
ms: Tambah Widget

en: Add a menu
ms: Tambah Menu

en: Add a navigation menu to your sidebar.
ms: Tambah menu navigasi ke palang sisi anda.

en: Add a new service
ms: Tambah servis baru

en: Add a review
ms: Tambah ulasan

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback
ms: Tambah sumber alternatif untuk main-semula HTML5 yang maksimum:

en: Add an Image
ms: Tambah Imej

en: Add attribute
ms: Tambah atribut

en: Add audio source
ms: Tambah Sumber Audio

en: Add coupon
ms: Tambah Kupon

en: Add fee
ms: Tambah fi

en: Add images to product gallery
ms: Tambah imej ke galeri produk

en: Add key
ms: Tambah Kekunci

en: Add media
ms: Tambah Media

en: Add media files from your computer
ms: Ambil fail media dari komputer anda

en: Add menu items from the column on the left.
ms: Tambah item menu dari lajur di sebelah kiri.

en: Add new
ms: Tambah

en: Add new %s
ms: Tambah %s Baharu

en: Add new Comment
ms: Tambah Komen baharu

en: Add new attribute
ms: Tambah atribut baharu

en: Add new coupon
ms: Tambah kupon baharu

en: Add new order
ms: Tambah tempahan baharu

en: Add new page
ms: Tambah Laman Baru

en: Add new post
ms: Tambah Kiriman Baharu

en: Add new product
ms: Tambah Produk Baharu

en: Add new shipping class
ms: Tambah Pengelasan Penghantaran Baharu

[ctx: Add new subset (greek, cyrillic, devanagari, vietnamese)]
en: no-subset
ms: latin

en: Add new tag
ms: Tambah label baru

en: Add note
ms: Tambah nota

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
ms: Tambah satu atau lebih butiran sekaligus dengan <strong>memilih kotak pilih bersebelahan setiap butiran dan mengklik Tambah ke Menu</strong>

en: Add or remove menu items
ms: Tambah atau buang butiran menu

en: Add or remove tags
ms: Tambah atau buang label

en: Add order
ms: Tambah tempahan

en: Add payment method
ms: Tambah kaedah pembayaran

en: Add product gallery images
ms: Tambah imej galeri produk

en: Add product(s)
ms: Tambah produk

en: Add products
ms: Tambah produk

en: Add subtitles
ms: Tambah Sarikata

en: Add tax
ms: Tambah cukai

en: Add tax rates
ms: Tambah kadar cukai

en: Add the following to your %1$s file in %2$s <strong>above</strong> the line reading %3$s:
ms: Tambah perkara berikut ke fail %1$s anda dalam %2$s <strong>di atas</strong> baris yang berbunyi %3$s:

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
ms: Tambah perkara berikut ke fail %1$s anda dalam %2$s, <strong>menggantikan</strong> lain-lain peraturan WordPress:

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation
ms: Tambah pengguna tanpa menghantar e-mel yang memerlukan pengesahannya.

en: Add to Audio Playlist
ms: Tambah ke Senarai Main Audio

en: Add to Dictionary
ms: Tambah ke Kamus

en: Add to Menu
ms: Tambah ke Menu

en: Add to Widget
ms: Tambah ke Widget

en: Add to audio playlist
ms: Tambah ke senarai main audio

en: Add to cart
ms: Tambah ke troli

en: Add to gallery
ms: Tambah ke galeri

en: Add to menu
ms: Tambah di menu

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
ms: Tambah ke menu: %1$s (%2$s)

en: Add to video Playlist
ms: Tambah ke Senarai Main Video

en: Add to video playlist
ms: Tambah ke senarai main video

en: Add video source
ms: Tambah Sumber Video

en: Add webhook
ms: Tambah webhook

en: Add your own CSS code here to customize the appearance and layout of your site.
ms: Tambah kod CSS anda sendiri di sini untuk menyesuaikan penampilan dan susun atur laman anda.

en: Add, organize, and modify individual menu items
ms: Tambah, susun, dan ubah item menu satu persatu

en: Added:
ms: Tambahan:

en: Adding Categories
ms: Menambah Kategori

en: Adding Tags
ms: Menambah Tag

en: Adding Themes
ms: Menambah Tema

en: Additional CSS
ms: CSS Tambahan

en: Additional Capabilities
ms: Kebolehan Tambahan

en: Additional information
ms: Maklumat tambahan

en: Additional items found: %d
ms: Butiran tambahan dijumpai: %d

en: Additional settings
ms: Tetapan tambahan

en: Additional shortcuts,
ms: Pintasan tambahan,

en: Additional tax classes
ms: Kelas Cukai Tambahan

en: Address | Addresses
ms[0]: Alamat

en: Address 1
ms: Alamat 1

en: Address 2
ms: Alamat 2

en: Address changed successfully.
ms: Alamat berjaya ditukar.

en: Admin
ms: Pentadbir

en: Admin Color Scheme
ms: Set Warna Tadbir

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
ms: Kategori

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
ms: Kupon

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
ms: Pesanan

[ctx: Admin menu name]
en: Products
ms: Produk

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping classes
ms: Pengelasan Penghantaran

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
ms: Tag

en: Administration Email Address
ms: Alamat Emel Pentadbiran

en: Administration email verification
ms: Pengesahan emel pentadbiran

en: Administrator
ms: Pentadbir

en: Administrators have access to all the administration features.
ms: Pentadbir mempunyai akses kepada semua ciri-ciri pentadbiran.

en: Advanced
ms: Maju

en: Advanced Options
ms: Opsyen Lanjutan

en: Advanced Settings
ms: Tetapan Maju

en: Advanced caching plugin.
ms: Pemalam pengagregatan lanjutan.

en: Advanced.
ms: Maju

en: Africa
ms: Afrika

en: Afrikaans
ms: Afrikaan

en: After publishing your changes, new image sizes may not be shown until you <a href="%s" target="_blank">Regenerate Thumbnails</a>.
ms: Selepas perubahan disiarkan, saiz gambar yang baru mungkin tidak dapat dipaparkan sehingga anda <a href="%s" target="_blank">Membina Semula "Thumbnails"</a>

en: Akismet Configuration
ms: Konfigurasi Akismet

en: Akismet Stats
ms: Statistik Akismet

en: Akismet Widget
ms: Wijet Akismet

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
ms: Akismet menangkap komen ini sebagai spam semasa cuba semula automatik.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
ms: Akismet membersihkan komen ini semasa cuba semula automatik.

en: Akismet has detected a problem.
ms: Akismet telah mengesan masalah.

en: Akismet stats
ms: Statistik Akismet

en: Albanian
ms: Albania

en: Align
ms: Jajar

en: Align Center
ms: Jajar Pusat

en: Align Left
ms: Jajar Kiri

en: Align Right
ms: Jajar Sebelah Kanan

en: Align center
ms: Jajar pusat

en: Align left
ms: Jajar sebelah kiri

en: Align right
ms: Jajar sebelah kanan

en: Alignment
ms: Penjajaran

[ctx: Alignment option]
en: None
ms: Tiada

en: All
ms: Semua

en: All %s
ms: Semua %s

en: All Categories
ms: Semua Kategori

en: All Changesets
ms: Semua Changeset

en: All Comics
ms: Semua Komik

en: All Comments
ms: Semua Komen

en: All Link Categories
ms: Semua Kategori Pautan

en: All Links
ms: Semua Pautan

en: All Pages
ms: Semua Halaman

en: All Posts
ms: Semua kiriman

en: All Settings
ms: Semua Tetapan

en: All Sites
ms: Semua Laman

en: All Tabs:
ms: Semua Tab:

en: All Tags
ms: Semua Tag

en: All Time
ms: Setiap masa

en: All Types
ms: Semua Jenis

en: All Users
ms: Semua Pengguna

en: All capabilities assigned to the user.
ms: Semua keupayaan ditetapkan kepada pengguna.

en: All capabilities used by the post type.
ms: Semua kemampuan digunakan oleh jenis kiriman.

en: All capabilities used by the taxonomy.
ms: Semua kemampuan digunakan oleh taksonomi.

en: All categories
ms: Semua kategori

en: All comment types
ms: Semua jenis komen

en: All content
ms: Semua kandungan

en: All coupons
ms: Semua kupon

en: All dates
ms: Semua tarikh

en: All done!
ms: Semuanya selesai!

en: All done.
ms: Semua sudah selesai.

en: All done. <a href="%s">Have fun!</a>
ms: Semua sudah selesai. <a href="%s">Selamat bergembira!</a>

en: All features, supported by the post type.
ms: Semua ciri-ciri, disokong oleh jenis kiriman.

en: All image sizes
ms: Semua saiz imej

en: All languages
ms: Semua bahasa

en: All media items
ms: Semua butiran media

en: All posts were added to the category with the same name.
ms: Semua kiriman telah dimasukkan ke dalam kategori dengan nama yang sama.

en: All posts were imported with the current user as author. Use this form to move each Blogger user&#8217;s posts to a different WordPress user. You may <a href="users.php">add users</a> and then return to this page and complete the user mapping. This form may be used as many times as you like until you activate the &#8220;Restart&#8221; function below.
ms: Semua kiriman telah diimport dengan pengguna semasa sebagai pengarang. Gunakan borang ini untuk memindahkan setiap kiriman pengguna Blogger kepada pengguna WordPress yang berlainan. Anda boleh <a href="users.php">menambah pengguna</a> dan kemudian kembali kepada laman ini dan menyiapkan pemetaan pengguna ini. Anda boleh menggunakan borang ini sebanyak mana yang anda mahu, sehinggalah anda mengaktifkan fungsi &#8220;Mula Semula&#8221; di bawah.

en: All products
ms: Semua Produk

en: All shipping classes
ms: Semua Pengelasan Penghantaran

en: All sizes except thumbnail
ms: Semua saiz kecuali imej kecil

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
ms: Kesemua fail yang anda muat naik adalah disenaraikan dalam Perpustakaan Media, dengan muat naik terkini disenaraikan dahulu.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
ms: Semua fail yang anda muat naik disenaraikan dalam Perpustakaan Media, dengan muatnaik terkini disenaraikan dahulu. Anda boleh menggunakan tab Pilihan Skrin untuk menyesuai langgan paparan skrin ini.

en: All updates have been completed.
ms: Semua kemas kini telah selesai.

en: Allow
ms: Benarkan

en: Allow Comments
ms: Benarkan Komentar

en: Allow Pings
ms: Benarkan Ping

en: Allow comments
ms: Benarkan ulasan

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles.
ms: Benarkan pemberitahuan pautan daripada blog lain (ping balik dan jejak balik) pada artikel baharu.

en: Allow new users to sign up
ms: Benarkan pengguna baru mendaftar

en: Allow people to post comments on new articles
ms: Benarkan orang lain mengirim komen bagi rencana baru

en: Allow people to submit comments on new posts.
ms: Benarkan pelawat menghantar ulasan pada kiriman baharu.

en: Allow search engines to index this site
ms: Benarkan enjin carian mengindeks laman ini.

en: Allowed Files
ms: Fail Dibenarkan

en: Allowed file types: <strong>%s</strong>.
ms: Jenis fail dibenarkan: <strong>%s</strong>.

en: Allows use of HTML5 markup for search forms, comment forms, comment lists, gallery, and caption.
ms: Membenarkan penggunaan penanda HTML5 untuk borang carian, borang ulasan, senarai ulasan, galeri, dan sari kata.

en: Already Installed
ms: Sudah Dipasang

en: Already pinged:
ms: Sudah diping:

en: Alt Text
ms: Teks Alt

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
ms: Alternatif dalam bentuk teks, contohnya &#8220;Mona Lisa&#8221;

en: Alternative Text
ms: Teks Alternatif

en: Alternative source
ms: Sumber alternatif

en: Alternative text to display when attachment is not displayed.
ms: Teks alternatif untuk dipaparkan apabila lampiran tidak dipaparkan.

en: Always
ms: Sentiasa

en: Always use https when visiting the admin
ms: Sentiasa gunakan HTTPS semasa melawat laman pentadbiran

en: America
ms: Amerika

en: American English
ms: Inggeris Amerika

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
ms: Satu akaun telah didaftar dengan kata nama itu. Tolong pilih yang lain.

en: An additional, optional address line for your business location.
ms: Baris alamat tambahan untuk lokasi perniagaan anda

en: An alphanumeric identifier for the post type.
ms: Pengecam abjad angka bagi jenis kiriman.

en: An alphanumeric identifier for the status.
ms: Pengecam abjad angka bagi status.

en: An alphanumeric identifier for the taxonomy.
ms: Pengecam abjad angka bagi taksonomi.

en: An alphanumeric identifier for the term unique to its type.
ms: Pengecam abjad angka bagi istilah yang unik kepada jenisnya.

en: An alphanumeric identifier for the user.
ms: Pengecam abjad angka bagi pengguna.

en: An anonymized string created from your email address (also called a hash) may be provided to the Gravatar service to see if you are using it. The Gravatar service privacy policy is available here: https://automattic.com/privacy/. After approval of your comment, your profile picture is visible to the public in the context of your comment.
ms: Rentetan dianonimkan yang diwujudkan daripada alamat emel anda (juga dipanggil sebagai hash) mungkin akan diberikan kepada perkhidmatan Gravatar untuk melihat sama ada anda menggunakannya. Dasar privasi perkhidmatan Gravatar terdapat di sini: https://automattic.com/privacy/. Selepas kelulusan ulasan anda, gambar profail anda kelihatan kepada awam dalam konteks ulasan anda.

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
ms: Pengkemaskinian automatik WordPress gagal - <a href="%s">Sila cuba sekali lagi</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
ms: Pengkemaskinian automatik WordPress gagal! Sila beritahu pentadbir tapak web ini.

en: An average is the sum of views divided by the number of days.
ms: Purata adalah jumlah yang melihat dan dibahagikan dengan hari.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
ms: Ralat berlaku; mungkin suapan mati. Sila cuba lagi kemudian.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
ms: Ralat telah berlaku. Sila muat semula laman dan cuba lagi.

en: An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
ms: Terdapat ralat. Suapan ini mungkin tidak dapat dihubungi. Sila cuba lagi.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
ms: Terdapat ralat ketika memuat naik. Sila cuba lagi.

en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
ms: Terdapat ralat apabila mengemas kini %1$s: %2$s

en: An error occurred.
ms: Berlaku ralat.

en: An error occurred. Please try again.
ms: Ralat berlaku. Sila cuba lagi.

en: An exporter has improperly used the registration filter.
ms: Pengeksport telah menggunakan penapis pendaftaran dengan tidak betul.

en: An incomplete personal data request for this email address already exists.
ms: Telah wujud satu permohonan data peribadi  yang tidak lengkap untuk emel ini.

en: An unknown error occurred
ms: Berlaku ralat yang tidak diketahui.

en: An unknown error occurred.
ms: Berlaku ralat yang tidak diketahui.

en: Analytics
ms: Analitik

en: Anonymous
ms: Tanpa Nama

en: Another update is currently in progress.
ms: Kemas kini lain sedang dalam proses.

en: Answer
ms: Jawapan

en: Answers
ms: Jawapan

en: Antarctica
ms: Antartika

en: Any extra capabilities assigned to the user.
ms: Apa-apa keupayaan tambahan yang ditetapkan kepada pengguna.

en: Anyone can register
ms: Sesiapa sahaja boleh mendaftar

en: Anyone posts a comment
ms: Seseorang mengirim komen

en: Apartment, suite, unit, etc.
ms: Pangsapuri, suite, unit dsb.

en: Appearance
ms: Reka Bentuk

en: Apply
ms: Buat

en: Apply Changes
ms: Pakai Perubahan

en: Apply changes to:
ms: Kenakan perubahan pada:

en: Apply coupon
ms: Guna Kupon

en: Apply minimum order rule before coupon discount
ms: Guna peraturan pesanan minimum sebelum kupon diskaun

en: Approve
ms: Lulus

en: Approve and Reply
ms: Lulus dan Balas

en: Approve comment
ms: Lulus

en: Approve it: %s
ms: Lulus: %s

en: Approve this comment
ms: Luluskan komen ini

en: Approved
ms: Diluluskan

en: Arabic
ms: Arab

en: Arbitrary HTML code.
ms: Kod HTML sembarangan.

en: Arbitrary text.
ms: Teks sembarangan.

en: Archive
ms: Arkib

en: Archive <span class="count">(%s)</span> | Archives <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Arkib <span class="count">(%s)</span>

en: Archive for %s
ms: Arkib untuk %s

en: Archive for the %s Tag
ms: Arkib untuk Tag %s

en: Archived
ms: Diarkibkan

en: Archived <span class="count">(%s)</span> | Archived <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Arkib <span class="count">(%s)</span>

en: Archives
ms: Arkib

en: Arctic
ms: Artik

en: Are you lost?
ms: Adakah anda sesat?

en: Are you sure it exists?
ms: Anda pasti ianya wujud?

en: Are you sure you have the correct username and password?
ms: Anda pasti anda menggunakan nama pengguna dan kata laluan yang betul?

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
ms: Adakah anda mahu padam semua variasi? Ini tidak boleh dibatalkan.

en: Are you sure you want to delete this attribute?
ms: Adakah anda pasti mahu menghampuskan sifat ini?

en: Are you sure you want to delete this template file?
ms: Anda pasti untuk menghapuskan fail templat ini?

en: Are you sure you want to delete this theme?
ms: Anda pasti anda ingin hapuskan tema ini?

en: Are you sure you want to discard your unpublished changes?
ms: Anda pasti anda ingin buang perubahan anda yang tidak diterbitkan?

en: Are you sure you want to do this?
ms: Betul anda mahu berbuat sedemikian?

en: Are you sure you want to remove this variation?
ms: Adakah anda pasti untuk mengeluarkan variasi ini?

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
ms: Adakah anda pasti mahu batalkan akses ke muat turun ini?

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
ms: Adakah anda pasti untuk menghapus bayaran balik ini? Tindakan ini tidak boleh dibatalkan.

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
ms: Adakah anda pasti untuk menghapus ruang cukai ini? Tindakan ini tidak boleh dibatalkan.

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
ms: Adakah anda pasti ingin membuat bayaran balik ini? Tindakan ini tidak boleh dibatalkan.

en: Are you sure?
ms: Anda pasti?

en: Articles on this site may include embedded content (e.g. videos, images, articles, etc.). Embedded content from other websites behaves in the exact same way as if the visitor has visited the other website.
ms: Artikel di laman ini mungkin termasuk kandungan terbenam (cth. video, imej, artikel, dll.) Kandungan terbenam daripada laman-laman lain berkelakuan dengan cara yang sama seakan seperti pelawat telah melawat laman yang lain.

en: Artist
ms: Artis

en: As a browser icon
ms: Sebagai ikon pelayar

en: As a reminder, here are your order details:
ms: Sebagai peringatan, berikut adalah perincian pesanan anda:

en: As a website owner, you may need to follow national or international privacy laws. For example, you may need to create and display a privacy policy.
ms: Sebagai pemilik laman web, anda mungkin perlu mengikut perundangan privasi kebangsaan atau antarabangsa. Sebagai contoh, anda mungkin perlu mencipta dan memaparkan Dasar Privasi.

en: As an app icon
ms: Sebagai ikon aplikasi

en: Ascending
ms: Menaik

en: Ascending.
ms: Menaik

en: Aspect ratio:
ms: Nisbah:

en: Assign Authors
ms: Lantik Pengarang

en: Assign a parent term to create a hierarchy. The term Jazz, for example, would be the parent of Bebop and Big Band.
ms: Tugaskan istilah induk untuk mencipta hierarki. Istilah Jazz, contohnya, akan menjadi induk Bebop dan Big Band.

en: Assigned Menu
ms: Menu Yang Ditugaskan

en: At a Glance
ms: Selayang Pandang

en: Attach
ms: Lampir

en: Attach &#8220;%s&#8221; to existing content
ms: Lampir &#8220;%s&#8221; ke kandungan yang telah wujud

en: Attach to existing content
ms: Lampir ke kandungan yang telah wujud

en: Attaching Files
ms: Lampirkan Fail

en: Attachment Attributes
ms: Sifat Lampiran

en: Attachment Details
ms: Keterangan Lampiran

en: Attachment Display Settings
ms: Tetapan Paparan Lampiran

en: Attachment Page
ms: Laman Lampiran

en: Attachment Post URL
ms: URL Lampiran Kiriman

en: Attachment Preview
ms: Pratonton lampiran.

en: Attachment details
ms: Keterangan Lampiran

en: Attachment post ID
ms: ID kiriman lampiran

en: Attachment type.
ms: Jenis lampiran.

en: Attachments
ms: Lampiran

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
ms: Cuba untuk memberitahu sebarang blog yang dipautkan daripada artikel

en: Attempt to notify any blogs linked to from the post
ms: Cuba untuk memberitahu sebarang blog yang dipautkan daripada kiriman

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
ms: Percubaan untuk menetapkan kualiti imej diluar jajaran [1,100].

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
ms: Mencuba untuk menghuraikan kod ringkas tanpa panggil balik yang sah: %s

en: Attend an upcoming event near %s.
ms: Hadir acara akan datang berdekatan %s.

en: Attribute
ms: Atribut

en: Attribute all content to:
ms: Bahagikan hak semua kandungan ke:

en: Attributes
ms: Atribut

en: Audio Codec:
ms: Codec Audio:

en: Audio File URL
ms: URL Fail Audio

en: Audio Format:
ms: Format Audio:

en: Audio Player
ms: Pemain Audio

en: Audio Widget
ms: Widget Audio

en: Audio Widget (%d) | Audio Widget (%d)
ms[0]: Widget Audio (%d)

en: Audio details
ms: Butiran Audio

en: Audio title
ms: Tajuk audio

en: Audio title&hellip;
ms: Tajuk audio&hellip;

en: Audio, Video, or Other File
ms: Audio, Video, atau Fail Lain

en: August
ms: Ogos

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
ms: Ogo

en: Australian dollar
ms: Dolar Australia

en: Author
ms: Pengarang

en: Author Archive
ms: Arkib Pengarang

en: Author URL
ms: URL Pengarang

en: Author URL of the user.
ms: URL pengarang pengguna.

en: Author mapping
ms: Pemetaan pengarang

en: Author:
ms: Pengarang:

en: Author: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
ms: Pengarang: %1$s (Alamat IP: %2$s, %3$s)

en: Author: %s
ms: Pengarang: %s

en: Authorization failed
ms: Pengesahan kebenaran gagal

en: Authorize
ms: Beri Kebenaran

en: Authorizing&hellip;
ms: Memberi kebenaran&hellip;

en: Authors
ms: Penulis

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
ms: Pengarang boleh menerbit dan mengurus kiriman mereka sendiri, dan boleh memuat naik fail.

en: Authors:
ms: Pengarang:

en: Auto Draft
ms: Draf Auto

en: Auto add pages
ms: Tambah halaman secara automatik

en: Auto-create a new account (recommended).
ms: Autocipta akaun baru (Disyorkan)

en: Automatically add new top-level pages to this menu
ms: Tambah halaman-halaman teratas baharu secara automatik ke menu ini

en: Automatically add paragraphs
ms: Tambah perenggan secara automatik

en: Autoplay
ms: Automain

en: Autosave by %s
ms: Simpanan automatik oleh %s

en: Available Actions
ms: Tindakan Tersedia

en: Available Tools
ms: Alat Tersedia

en: Available Widgets
ms: Wijet yang Disediakan

en: Avatar Display
ms: Paparan Avatar

en: Avatar Size (px):
ms: Saiz Avatar (piksel):

en: Avatar URL with image size of %d pixels.
ms: URL avatar dengan saiz imej %d piksel.

en: Avatar URLs for the user.
ms: URL avatar bagi pengguna.

en: Avatar background color:
ms: Warna latar belakang avatar:

en: Avatars
ms: Avatar

en: Average
ms: Purata

en: Average Rating
ms: Penilaian Purata

en: Awaiting spam check
ms: Menunggu semakan spam

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
ms: PENGUJIAN BETA?
    =============
    
    Emel penyahpepijatan ini dihantar apabila anda menggunakan versi pembangunan WordPress.
    
    Jika anda fikirkan kegagalan ini mungkin disebabkan pepijat dalam WordPress, bolehkah anda melaporkannya?
     * Buka jalur dalam forum sokongan: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Atau, jika anda selesa menulis laporan pepijat: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Terima Kasih! -- Pasukan WordPress

en: Back
ms: Kembali

en: Back to %s
ms: Kembali ke %s

en: Back to post options
ms: Kembali ke pilihan kiriman

en: Back to top
ms: Kembali ke puncak

en: Background
ms: Latar belakang

en: Background Color
ms: Warna latar belakang

en: Background Image
ms: Imej Latar Belakang

[ctx: Background Preset]
en: Preset
ms: Pratetapan

[ctx: Background Repeat]
en: Repeat
ms: Ulang

[ctx: Background Scroll]
en: Scroll
ms: Tatal

en: Background color
ms: Warna latar belakang

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
ms: Latar belakang dikemas kini. <a href="%s">Lawati laman anda</a> dan lihat bagaimana ia kelihatan.

en: Bad login/pass combination.
ms: Gabungan log masuk/kata laluan salah

en: Bank name
ms: Nama Bank

en: Banner
ms: Sepanduk

en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
ms: Jadi yang pertama mengulas &ldquo;%s&rdquo;

en: Because you are using %1$s, the sites in your WordPress network must use sub-directories. Consider using %2$s if you wish to use sub-domains.
ms: Oleh kerana anda menggunakan %1$s, laman-laman dalam rangkaian WordPress and mesti menggunakan sub-direktori. Sila pertimbangkan penggunaan %2$s jika anda ingin menggunakan sub-domain.

en: Before a comment appears
ms: Sebelum sebarang komen muncul

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
ms: Anda perlu membaiki ralat berikut sebelum anda boleh memuat naik fail import anda:

en: Belarusian
ms: Belarus

en: Billing Address 2
ms: Alamat Penghantaran Bil

en: Billing address
ms: Alamat Bil

en: Billing email
ms: Emel Penghantaran Bil

en: Biographical Info
ms: Maklumat Biografi

en: Bitrate
ms: Kadar bit

en: Bitrate Mode
ms: Kaedah Kadar Bit

en: Bitrate:
ms: Kadar bit:

en: Black
ms: Hitam

en: Blank
ms: Kosong

en: Block
ms: Blok

en: Block "%1$s" does not contain a style named "%2$s".
ms: Blok "%1$s" tidak mengandungi gaya bernama "%2$s.".

en: Block name is required.
ms: Nama blok diperlukan

en: Block name must be a string.
ms: Nama Blok mestilah dari rentetan huruf.

[ctx: Block pattern category]
en: Buttons
ms: Butang

[ctx: Block pattern category]
en: Columns
ms: Lajur

[ctx: Block pattern category]
en: Gallery
ms: Galeri

en: Block style name must be a string.
ms: Nama gaya blok mestilah dari rentetan huruf

en: Block type names must contain a namespace prefix. Example: my-plugin/my-custom-block-type
ms: Nama jenis blok mestilah mengandungi awalan ruang nama. Contoh: pemalam-saya/jenis-blok-tersuai-saya

en: Block type names must not contain uppercase characters.
ms: Nama jenis blok mestilah tidak mengandungi huruf besar.

[ctx: Block vertical alignment setting label]
en: Change vertical alignment
ms: Ubah jajaran menegak

en: Blocked
ms: Disekat

en: Blockquote
ms: Blok petikan

en: Blog Archives
ms: Arkib Blog

en: Blog Name
ms: Nama Blog

en: Blog Stats
ms: Statistik Blog

en: Blog Title
ms: Tajuk Blog

en: Blog URL
ms: URL Blog

en: Blog URL:
ms: URL Blog:

en: Blog at WordPress.com
ms: Blog di WordPress.com

en: Blog pages show at most
ms: Laman blog memaparkan sebanyak

en: Blog pages show at most.
ms: Halaman blog yang paling banyak ditunjukkan.

en: Blog suspended.
ms: Blog Digantung.

en: Blogger Blogs
ms: Blog Blogger

en: Blogger username
ms: Nama pengguna Blogger

en: Blogroll
ms: Senarai Blog

en: Blogs
ms: Blog

en: Blue
ms: Biru

en: Bold
ms: Tebal

en: Bookmarklet
ms: Aplet Penanda Buku

en: Bookmarks
ms: Penanda-penanda buku

en: Border
ms: Jidar

en: Border color
ms: Warna sempadan

en: Bottom
ms: Bawah

en: Bottom Left
ms: Kiri bawah

en: Bottom Right
ms: Kanan bawah

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
ms: Bawa setiap komen ke-%1$s ke dalam muka baru dan papar muka %2$s dahulu

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
ms: Tidak tersedia buat sementara waktu untuk penyenggaraan berjadual. Semak kembali dalam seminit.

en: British English
ms: Inggeris British

en: Brown
ms: Perang

en: Browse
ms: Semak Imbas

en: Browse revisions
ms: Layar Semakan

en: Bulgarian
ms: Bulgaria

en: Bulk Actions
ms: Tindakan Pukal

en: Bulk Edit
ms: Suntingan Pukal

en: Bulk actions
ms: Tindakan Pukal

en: Bulk edit
ms: Suntingan Pukal

en: Bulk select
ms: Pilih Secara Pukal

en: Bulleted list
ms: Senarai bulet

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
ms: Seterusnya

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
ms: Sebelumnya

[ctx: Button label to reveal tool panel options]
en: %s options
ms: %s pilihan

en: Button style
ms: Stail butang

en: Button text
ms: Teks butang

en: Buttons
ms: butang

en: Buy now
ms: Beli Sekarang

en: By %s
ms: Oleh %s

en: By %s.
ms: Oleh %s.

en: By default WordPress does not collect any analytics data. However, many web hosting accounts collect some anonymous analytics data. You may also have installed a WordPress plugin that provides analytics services. In that case, add information from that plugin here.
ms: Secara lalai WordPress tidak mengumpul sebarang data analitik. Bagaimana pun, banyak akaun pelayan web mengumpul beberapa data analitik secara tanpa nama. Anda juga mungkin telah memasang pemalam WordPress yang menyediakan perkhidmatan analitik. Dalam kes berkenaan, tambah maklumat dari pemalam berkenaan di sini.

en: By default WordPress does not collect any personal data about visitors, and only collects the data shown on the User Profile screen from registered users. However some of your plugins may collect personal data. You should add the relevant information below.
ms: Secara lalai WordPress tidak mengumpul sebarang data berkenaan pelawat, dan hanye mengumpul data yang ditunjukkan di skrin Profail Pengguna daripada pengguna berdaftar. Bagaimana pun beberapa pemalam anda mungkin mengumpul data peribadi. Anda perlu menambah maklumat yang berkenaan di bawah.

en: By default WordPress does not share any personal data with anyone.
ms: Secara lalai WordPress tidak berkongsi apa-apa data peribadi dengan sesiapa.

en: By default, WordPress does not include a contact form. If you use a contact form plugin, use this subsection to note what personal data is captured when someone submits a contact form, and how long you keep it. For example, you may note that you keep contact form submissions for a certain period for customer service purposes, but you do not use the information submitted through them for marketing purposes.
ms: Secara lalai, WordPress tidak menyertakan borang perhubungan. Jika anda menggunakan pemalam borang perhubungan, gunakan sub-bahagian in untuk menyatakan apa data peribadi yang ditangkan apabila seseorang menghantar borang perhubungan, dan berapa lama anda menyimpannya. Sebagai contoh, anda mungkin menyatakan bahawa anda menyimpan penghantaran borang perhubungan selama tempoh tertentu bagi tujuan khidmat pelanggan, tetapi anda tidak menggunakan maklumat yang dihantar melaluinya bagi tujuan pemasaran.

en: By default, new users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain a password reset link. Uncheck the box if you do not want to send the new user a welcome email.
ms: Secara lalai, pengguna baharu akan menerima email memberitahu bahawa mereka telah ditambah sebagai pengguna bagi laman anda. Emel ini juga akan mengandungi pautan set semula kata laluan. Buang tanda kotak jika anda tidak mahu menghantar emel alu-aluan kepada pengguna baharu.

en: By: %s
ms: Oleh: %s

en: CFP franc
ms: Franc CFP

en: CSS Classes
ms: Kelas CSS

en: CSS Classes (optional)
ms: Kelas CSS (pilihan)

en: CSS Revisions
ms: Semakan CSS

en: CSS code
ms: Kod CSS

en: Cache
ms: Simpanan

en: Calculate shipping
ms: Semak Kos Penghantaran

en: Calendar
ms: Kalendar

en: Cambridge Bay
ms: Teluk Cambridge

en: Camera
ms: Kamera

en: Can not find blog.
ms: Gagal mencari blog.

en: Canadian dollar
ms: Dolar Kanada

en: Cancel
ms: Batal

en: Cancel &amp; start a new import
ms: Batal &amp; mulakan import baru

en: Cancel Edit
ms: Batal Edit

en: Cancel and Refund
ms: Batal dan Bayar Balik

en: Cancel edit
ms: Batal Edit

en: Cancel password change
ms: Batalkan perubahan Kata Laluan

en: Cancel reply
ms: Batal balasan

en: Cancel schedule
ms: Batal penjadualan

en: Canceled
ms: Terbatal

en: Cancelled order
ms: Pesanan dibatalkan

en: Cannot create a comment with that type.
ms: Tidak boleh mewujudkan ulasan dengan jenis itu.

en: Cannot create a revision of a revision
ms: Tidak boleh mencipta semakan bagi semakan

en: Cannot create a user with an empty login name.
ms: Tidak boleh mencipta pengguna dengan nama log masuk kosong.

en: Cannot create existing comment.
ms: Tidak boleh mencipta ulasan yang wujud.

en: Cannot create existing post.
ms: Tidak boleh mencipta kiriman yang wujud.

en: Cannot create existing user.
ms: Tidak boleh mencipta pengguna sedia ada.

en: Cannot create order: %s
ms: Tidak dapat membuat pesanan: %s

en: Cannot load %s.
ms: %s tidak dapat dimuat.

en: Cannot load image metadata.
ms: Metadata imej tidak dapat dimuat.

en: Cannot resize the image. Both width and height are not set.
ms: Tidak boleh mengubah saiz imej. Lebar dan tinggi belum ditetapkan.

en: Cannot save image metadata.
ms: Metadata imej tidak dapat disimpan.

en: Cannot set parent term, taxonomy is not hierarchical.
ms: Tidak boleh menetapkan istilah induk, taksonomi tidak berhierarki.

en: Cannot view post type.
ms: Tidak boleh melihat jenis kiriman.

en: Cannot view status.
ms: Tidak boleh melihat status.

en: Capabilities
ms: Kemampuan

en: Caption
ms: Sari Kata

en: Caption for the attachment, as it exists in the database.
ms: Sari kata bagi lampiran, seperti yang wujud dalam pangkalan data.

en: Caption&hellip;
ms: Sari kata&hellip;

en: Captions/Subtitles
ms: Kapsyen/Sarikata

en: Card code
ms: Kod kad

en: Card number
ms: Nombor kad

en: Cart
ms: Troli

en: Cart totals
ms: Jumlah

en: Cart updated.
ms: Kart dikemas kini.

en: Cash on delivery
ms: Tunai atas penghantaran

en: Catalog
ms: Katalog

en: Categories
ms: Kategori

en: Categories and Tags Converter
ms: Penukar Kategori dan Label

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
ms: Anda boleh memilih kategori untuk ditukarkan menjadi label dengan menggunakan <a href="%s">penukar kategori kepada label</a>.

en: Categories deleted.
ms: Kategori telah dipadam.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
ms: Kategori mempunyai hierarki, bermakna anda boleh membuat sub-kategori bersarang. Tag tidak mempunyai hierarki dan tidak boleh disarangkan. Kadangkala seseorang mula menggunakan salah satu daripadanya pada kiriman, kemudian menyedari bahawa yang satu lagi adalah lebih berkesan bagi kandungannya.

en: Categories list
ms: Senarai kategori

en: Categories list navigation
ms: Navigasi senarai kategori

en: Categories to Tags
ms: Kategori kepada Label

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
ms: Kategori, berbeza dengan label, boleh berbentuk hierarki.

en: Categories:
ms: Kategori:

en: Categories:
ms: Kategori:

en: Category
ms: Kategori

en: Category %s doesn&#8217;t exist!
ms: Kategori %s tidak wujud!

en: Category Cloud
ms: Gugusan Kategori

en: Category added.
ms: Kategori telah ditambah.

en: Category deleted.
ms: Kategori telah dipadam.

en: Category name.
ms: Nama Kategori

en: Category not added.
ms: Kategori tidak ditambah.

en: Category not updated.
ms: Kategori tidak dikemaskinikan.

en: Category updated.
ms: Kategori telah dikemaskinikan.

en: Category: | Categories:
ms[0]: Kategori:

en: Caution:
ms: Amaran:

en: Cell padding
ms: Penebal sel

en: Cell spacing
ms: Ruangan sel

en: Cell type
ms: Jenis sel

en: Center
ms: Pusat

en: Change
ms: Tukar

en: Change Email Address
ms: Tukar Alamat Emel

en: Change Theme
ms: Tukar Tema

en: Change address
ms: Tukar alamat

en: Change audio
ms: Tukar audio

en: Change file
ms: Ubah Fail

en: Change image
ms: Ubah Imej

en: Change logo
ms: Tukar logo

en: Change order status to completed
ms: Tukar status tempahan kepada selesai

en: Change order status to processing
ms: Tukar status tempahan kepada sedang diproses

en: Change role to&hellip;
ms: Tukar peranan&hellip;

en: Change status to completed
ms: Tukar status kepada telah selesai

en: Change status to on-hold
ms: Tukar status kepada ditahan

en: Change status to processing
ms: Tukar status kepada sedang diproses

en: Change theme
ms: Tukar tema

en: Change video
ms: Tukar Video

en: Change your Privacy Policy page
ms: Tukar halaman Dasar Privasi anda

en: Changed roles.
ms: Peranan ditukar.

en: Changes have already been trashed.
ms: Perubahan telahpun disampahkan.

en: Changes saved.
ms: Perubahan disimpan.

en: Changes trashed successfully.
ms: Perubahan berjaya disampahkan.

en: Changeset is being edited by other user.
ms: Set penukaran sedang disunting oleh pengguna lain.

en: Changing to %s
ms: Menukar kepada %s

en: Chapters
ms: Bab

en: Chart stats by
ms: Carta statistik oleh

en: Cheatin&#8217; uh?
ms: Main tipu, ya?

en: Check All
ms: Tanda Semua

en: Check Spelling
ms: Semak Ejaan

en: Check for Spam
ms: Periksa Spam

[ctx: Check payment method]
en: Awaiting check payment
ms: Menunggu bayaran cek

en: Check your email
ms: Semak email anda

en: Check your email for the confirmation link.
ms: Semak emel anda untuk pautan pengesahan.

en: Check your email for your new password.
ms: Semak emel anda untuk kata laluan baharu.

en: Checkout
ms: Pembayaran

en: Checkout is not available whilst your cart is empty.
ms: Checkout tidak boleh dilakukan tanpa tempahan

en: Checkout page
ms: Halaman pembayaran

en: Child theme of %s
ms: Tema anak bagi %s

en: Chilean peso
ms: Peso Chile

en: Chinese
ms: Cina

en: Chinese (Simplified)
ms: Cina (Mudah)

en: Chinese (Traditional)
ms: Cina (Tradisional)

en: Chinese yuan
ms: Yuan China

en: Choose
ms: Pilih

en: Choose Image
ms: Pilih Imej

en: Choose Images
ms: Pilih Imej

en: Choose a Background Image
ms: Pilih Imej Latar Belakang

en: Choose a Custom Header
ms: Pilih Pengepala Tersuai

en: Choose a WordPress WXR file to upload, then click Upload file and import.
ms: Pilih sebarang fail WXR WordPress untuk dimuat naik, kemudian klik Muat naik fail dan import.

en: Choose a city in the same timezone as you.
ms: Pilih bandar yang mempunyai zon waktu yang sama dengan tempat anda.

en: Choose a file from your computer:
ms: Pilih fail daripada komputer anda:

en: Choose a theme
ms: Pilih tema

en: Choose an image
ms: Pilih imej

en: Choose an image from your computer:
ms: Pilih imej daripada komputer anda:

en: Choose audio
ms: Pilih audio

en: Choose coupons&hellip;
ms: Pilih kupon&hellip;

en: Choose file
ms: Pilih fail

en: Choose from the most used tags
ms: Pilih daripada tag yang paling digunakan

en: Choose image
ms: Pilih imej

en: Choose logo
ms: Pilih logo

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
ms: Pilih bahagian daripada imej yang anda ingin jadikan sebagai pengatas.

en: Choose the shipping method you wish to add. Only shipping methods which support zones are listed.
ms: Pilih kaedah penghantaran yang anda ingin tambahkan. Hanya kaedah penghantaran yang menyokong fungsi zon disenaraikan

en: Choose the target frame for your link.
ms: Pilih bingkai sasaran bagi pautan anda.

en: Choose video
ms: Pilih Video

en: Choose what to export
ms: Pilih apa yang ingin dieksport

en: Choose which format of email to send.
ms: Pilih format emel yang mana satu untuk menghantar.

en: Christmas
ms: Krismas

en: City
ms: Bandar

en: City:
ms: Bandar:

en: Classic Editor
ms: Penyunting Klasik

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Clear Inactive Widgets
ms: Kosongkan Pemalam Tidak Aktif

en: Clear Results
ms: Padam Keputusan

en: Clear customer sessions
ms: Bersihkan sessi pelanggan

en: Clear formatting
ms: Kosongkan pemformatan

en: Cleared by Akismet
ms: Dibersihkan oleh Akismet

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image that matches the size of your video &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
ms: Klik &#8220;Tambah imej baharu&#8221; untuk memuat naik fail imej daripada komputer anda. Tema anda berfungsi secara terbaik dengan imej yang sepadan dengan saiz video anda &#8212; anda akan dapat memangkas imej anda setelah anda memuat naiknya untuk muatan yang sempurna.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header height of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
ms: Klik &#8220;Tambah imej baharu&#8221; untuk memuat naik fail imej daripada komputer anda. Tema anda berfungsi secara terbaik menggunakan imej dengan tinggi pengepala %s piksel &#8212; anda akan dapat memangkas imej anda setelah anda memuat naiknya untuk muatan yang sempurna.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header size of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
ms: Klik &#8220;Tambah imej baharu&#8221; untuk memuat naik fail imej daripada komputer anda. Tema anda berfungsi secara terbaik menggunakan imej dengan saiz pengepala %s piksel &#8212; anda akan dapat memangkas imej anda setelah anda memuat naiknya untuk muatan yang sempurna.

en: Click &#8220;Add New Image&#8221; to upload an image file from your computer. Your theme works best with an image with a header width of %s pixels &#8212; you&#8217;ll be able to crop your image once you upload it for a perfect fit.
ms: Klik &#8220;Tambah imej baharu&#8221; untuk memuat naik fail imej daripada komputer anda. Tema anda berfungsi secara terbaik menggunakan imej dengan lebar pengepala %s piksel &#8212; anda akan dapat memangkas imej anda setelah anda memuat naiknya untuk muatan yang sempurna.

en: Click &#8220;Next&#8221; to start adding links to your new menu.
ms: Klik &#8220;Seterusnya&#8221; untuk mula menambah pautan ke menu baharu anda.

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
ms: Klik Simpan Menu untuk menjadikan butir menu belum selesai umum.

en: Click here to cancel reply.
ms: Klik di sini untuk batal.

en: Click here to enter your code
ms: Klik disini untuk mengisi kod anda

en: Click here to login
ms: Klik sini untuk log masuk.

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
ms: Klik pada tema untuk melihat nama, versi, pengarang, huraian, tag, dan pautan Hapus bagi tema berkenaan

en: Click the image to edit or update
ms: Klik imej untuk menyunting atau mengemas kini

en: Click to Press This!
ms: Klik untuk berkongsi melalui Press This!

en: Click to edit the site title.
ms: Klik untuk menyunting tajuk halaman ini.

en: Click to edit this element.
ms: Klik untuk menyunting elemen ini.

en: Click to edit this menu.
ms: Klik untuk menyunting menu ini.

en: Click to edit this widget.
ms: Klik untuk menyunting widget ini.

en: Click to share on LinkedIn
ms: Klik untuk berkongsi melalui LinkedIn

en: Click to share on Pinterest
ms: Klik untuk berkongsi melalui Pinterest

en: Click to share on Pocket
ms: Klik untuk berkongsi melalui Pocket

en: Click to share on Reddit
ms: Klik untuk berkongsi melalui Reddit

en: Click to share on Tumblr
ms: Klik untuk berkongsi melalui Tumblr

en: Click to share on Twitter
ms: Klik untuk berkongsi melalui Twitter

en: Click to toggle
ms: Klik untuk anjak

en: Click to view slideshow.
ms: Klik untuk melihat persembahan slaid.

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
ms: Mengklik pada <strong>Pilih Fail</strong> membuka jendela navigasi yang menunjukkan dail dalam sistem operasi anda. Memilih <strong>Buka</strong> selepas mengklik pada fail yang anda inginkan akan mengaktifkan palang kemajuan pada skrin pemuat naik.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
ms: Mengklik pada butiran akan memaparkan dialong Perincian Lampiran, yang membenarkan anda membuat pratoton media dan membuat suntingan pantas. Sebarang perubahan yang anda lakukan kepada perincian lampiran akan disimpan secara automatik.

en: Clicks
ms: Klik

en: Clicks for %1$s days ending %2$s
ms: Klik-klik untuk %1$s hari yang berakhir %2$s

en: Close
ms: Tutup

en: Close Window
ms: Tutup Tetingkap

en: Close all open tags
ms: Tutup semua tag

en: Close blockquote tag
ms: Tutup tag petikan blok

en: Close bold tag
ms: Tutup tag tebal

en: Close bulleted list tag
ms: Tutup tag senarai bulet

en: Close code tag
ms: Tutup tag code

en: Close deleted text tag
ms: Tutup tag teks yang dihapuskan

en: Close details dialog
ms: Tutup dialog perincian

en: Close dialog
ms: Tutup tetingkap

en: Close inserted text tag
ms: Tutup tag teks yang disisip

en: Close italic tag
ms: Tutup tag italik

en: Close list item tag
ms: Tutup tag senarai butir

en: Close media attachment panel
ms: Tutup panel lampiran media

en: Close menu
ms: Tutup menu

en: Close numbered list tag
ms: Tutup tag senarai bernombor

en: Close reorder mode
ms: Tutup mod atur semula

en: Close sharing dialog
ms: Tutup dialog kongsian

en: Close the Customizer and go back to the previous page
ms: Tutup Penyesuai dan kembali ke halaman sebelumnya

en: Close uploader
ms: Tutup pemuat naik

en: Closed
ms: Ditutup

en: Cmd + letter:
ms: Cmd + huruf:

en: Code
ms: Kod

en: Code is Poetry
ms: Kod adalah puisi

en: Collapse Main menu
ms: Runtuhkan Menu utama

en: Collapse menu
ms: Runtuhkan menu

en: Colombian peso
ms: Peso Colombia

en: Color
ms: Warna

en: Color Scheme
ms: Skema warna

en: Color scheme
ms: Skema warna

en: Colors
ms: Warna

en: Column
ms: Lajur

en: Column group
ms: Kumpulan lajur

en: Comic
ms: Komik

en: Comics
ms: Komik

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
ms: kira-kira,adalah,seperti di,akan,oleh,com,untuk,dari,bagaimana,dalam,ini,itu,dari,pada,atau,bahawa,itu,ini,adalah,apa,bila, di mana,siapa,akan,dengan,www

en: Comment
ms: Komen

en: Comment %d contains personal data but could not be anonymized.
ms: Ulasan %d mengandungi data peribadi tetapi tidak dapat dianonimkan.

en: Comment %d does not exist
ms: Komen %d tidak wujud

en: Comment Author
ms: Pengarang Ulasan

en: Comment Author Email
ms: Emel Pengarang Ulasan

en: Comment Author IP
ms: IP Pengarang Ulasan

en: Comment Author URL
ms: URL Pengarang Ulasan

en: Comment Author User Agent
ms: Agen Pengguna Pengarang Ulasan

en: Comment Content
ms: Kandungan Ulasan

en: Comment Date
ms: Tarikh Ulasan

en: Comment History
ms: Sejarah Komen

en: Comment Moderation
ms: Penapisan Komen

en: Comment Submission Failure
ms: Kegagalan Penghantaran Ulasan

en: Comment URL
ms: URL Ulasan

en: Comment author must fill out name and e-mail
ms: Penulis komen mestilah mengisi nama dan e-mel

en: Comment author must fill out name and email
ms: Pengarang ulasan perlu mengisi nama dan emel

en: Comment author must have a previously approved comment
ms: Penulis komen mestilah telah mempunyai komen yang sudah diluluskan

en: Comment author name and email are required
ms: Nama dan e-mel pengarang diperlukan

en: Comment author name and email are required.
ms: Nama dan emel pengarang ulasan diperlukan.

en: Comment by %s marked as spam.
ms: Komen oleh %s telah ditanda spam.

en: Comment by %s moved to the Trash.
ms: Ulasan oleh %s dialihkan ke Sampah.

en: Comment by %s moved to the trash.
ms: Komen oleh %s telah dibuang.

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
ms: Medan ulasan melebihi panjang maksimum yang dibenarkan.

en: Comment is required.
ms: Ulasan diperlukan.

en: Comment moderation
ms: Penapisan Komen

en: Comment must be manually approved
ms: Ulasan mesti diluluskan secara manual

en: Comment navigation
ms: Navigasi komen

[ctx: Comment number declension: on or off]
en: off
ms: padam

en: Comment on %1$s by %2$s
ms: Komen bagi %1$s oleh %2$s

en: Comment status
ms: Status komen

en: Comment status was changed to %s
ms: Status komen diubah kepada %s

en: Comment:
ms: Komen:

en: Comment: %s
ms: Ulasan: %s

en: Comments
ms: Komen-komen

en: Comments %s
ms: Komentar %s

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
ms: Ulasan (%1$s) pada &#8220;%2$s&#8221;

en: Comments (%s)
ms: Ulasan (%s)

en: Comments Feed
ms: Suapan Komentar

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
ms: Ulasan Dimatikan<span class="screen-reader-text"> pada %s</span>

en: Comments are closed.
ms: Komentar ditutup.

en: Comments feed
ms: Suapan komen

en: Comments for %1$s searching on %2$s
ms: Komen bagi %1$s carian bagi %2$s

en: Comments for %s
ms: Komen bagi %s

en: Comments list
ms: Senarai ulasan

en: Comments list navigation
ms: Navigasi senarai ulasan

en: Comments navigation
ms: Navigasi ulasan

en: Comments off
ms: Komentar ditutup

en: Comments on %s
ms: Ulasan pada %s

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
ms: Komen pada &#8220;%s&#8221;

en: Comments on: %s
ms: Komen bagi: %s

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
ms: Paparkan komen-komen yang %s dahulu

en: Community Events Location
ms: Lokasi Acara Komuniti

en: Company name
ms: Nama Syarikat

en: Company name.
ms: Nama syarikat

en: Compare Revisions of &#8220;%s&#8221;
ms: Bandingkan Semakan bagi &#8220;%s&#8221;

en: Compare any two revisions
ms: Banding mana-mana dua semakan

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
ms: Bandingkan dua semakan berlainan dengan <strong>memilih kotak &#8220;Banding mana-mana dua semakan&#8221;</strong> di sebelah tepi.

en: Complete
ms: Selesai

en: Completed
ms: Telah Selesai

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Selesai <span class="count">(%s)</span>

en: Completed order
ms: Pesanan yang telah lengkap

en: Configure
ms: Konfigurasi

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
ms: Penetapan ini adalah tidak wajib. Secara lalai, ianya dibiarkan kosong.

en: Confirm
ms: Pasti

en: Confirm Deletion
ms: Sahkan Penghapusan

en: Confirm Email Address
ms: Sahkan Alamat Email

en: Confirm Password
ms: Sahkan Kata Laluan

en: Confirm Removal
ms: Sahkan penyingkiran

en: Confirm new password
ms: Sahkan kata laluan baharu

en: Confirm the "%s" action
ms: Sahkan tindakan "%s"

en: Confirm use of weak password
ms: Sahkan penggunaan kata laluan lemah

en: Confirm your administration email
ms: Sahkan emel pentadbiran anda

en: Confirmation
ms: Pengesahan

en: Confirmation request initiated successfully.
ms: Permintaan pengesahan berjaya dimulakan.

en: Confirmation request sent again successfully.
ms: Permintaan pengesahan berjaya dihantar semula.

en: Congratulations!
ms: Tahniah!

en: Connect to LiveJournal and Import
ms: Sambung ke LiveJournal dan Import

en: Connect with %s
ms: Hubungkan dengan %s

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
ms: Sambungan hilang atau pelayan sibuk. Cuba sebentar lagi.

en: Constrain proportions
ms: Perkadaran tetap

en: Contact
ms: orang hubungan

en: Contact Info
ms: Maklumat Hubungan

en: Contact forms
ms: Borang perhubungan

en: Contact our Happiness Engineers
ms: Hubungi Happiness Engineer kami

en: Contact our happiness engineers
ms: Hubungi Happiness Engineer kami

en: Content
ms: Kandungan

en: Content hash did not match expected.
ms: Hash kandungan tidak sepadan yang dijangka.

en: Content to export
ms: Kandungan untuk dieksport

en: Content, title, and excerpt are empty.
ms: Kandungan, tajuk, dan petikan adalah kosong.

en: Content:
ms: Kandungan:

en: Contextual Help Tab
ms: Tab Bantuan Mengikut Konteks

en: Continue
ms: Teruskan

en: Continue Reading &raquo;
ms: Teruskan pembacaan &raquo;

en: Continue previous import
ms: Sambung semula import

en: Continue reading
ms: Terus membaca

en: Continue reading %s
ms: Teruskan membaca %s

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
ms: Teruskan membaca <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
ms: Teruskan membaca<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Continue with Jetpack
ms: Teruskan dengan Jetpack

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
ms: Penyumbang boleh menulis dan mengurus kiriman mereka tetapi tidak boleh menerbit kiriman atau memuat naik fail media.

en: Convert Categories to Tags
ms: Tukarkan Kategori Menjadi Label

en: Convert Category to Tag. | Convert Categories (%d) to Tags.
ms[0]: Tukarkan Kategori (%d) Menjadi Label.

en: Convert Tag to Category. | Convert Tags (%d) to Categories.
ms[0]: Tukarkan Label (%d) Menjadi Kategori.

en: Convert Tags to Categories
ms: Tukarkan Label Menjadi Kategori

en: Convert emoticons like :-) and :-P to graphics on display.
ms: Tukar emotikon seperti :-) dan :-P kepada grafik pada paparan.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
ms: Tukarkan emotikon seperti <code>:-)</code> dan <code>:-P</code> kepada grafik ketika dipaparkan

en: Convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
ms: Pilih kategori untuk ditukarkan menjadi label atau label untuk ditukarkan menjadi kategori.

en: Converted successfully.
ms: Penukaran berjaya.

en: Converting category <strong>%s</strong> ...
ms: Menukarkan kategori <strong>%s</strong> ...

en: Converting tag <strong>%s</strong> ...
ms: Menukarkan label <strong>%s</strong> ...

en: Cookies
ms: Cookie

en: Copied
ms: Disalin

en: Copy
ms: Salin

en: Copy &#8220;Press This&#8221; bookmarklet code
ms: Salin kod aplet penanda buku &#8220;Terbit Ini&#8221;

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
ms: Salin dan tampal URL ini ke dalam laman WordPress anda untuk membenamnya

en: Copy and paste this code into your site to embed
ms: Salin dan tampal kod ini ke dalam laman anda untuk membenamnya

en: Copy file to theme
ms: Salin fail ke tema

en: Copy suggested policy text from %s.
ms: Salin teks dasar yang dicadang dari %s.

en: Copy table row
ms: Salin baris jadual

en: Copy to a new draft
ms: Salin ke draf baru

en: Copyright
ms: Hakcipta

en: Coral Harbour
ms: Pelabuhan Coral

en: Cost
ms: Kos

en: Could not access filesystem
ms: Tidak dapat mengakses sistem fail.

en: Could not access filesystem.
ms: Tidak dapat mengakses sistem fail.

en: Could not calculate resized image dimensions
ms: Tidak dapat mengira dimensi imej yang disaizkan semula.

en: Could not connect to %s
ms: Tidak dapat menyambung kepada %s

en: Could not connect to https://www.google.com
ms: Tidak dapat menyambung kepada https://www.google.com

en: Could not copy file.
ms: Tidak dapat menyalin fail.

en: Could not copy files.
ms: Fail tidak dapat disalin.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
ms: Tidak dapat menyalin fail. Anda mungkin tidak mempunyai ruang cakera yang mencukupi.

en: Could not create directory.
ms: Direktori tidak dapat dicipta.

en: Could not create image
ms: Gagal mewujudkan imej

en: Could not create user
ms: Tidak boleh membuat pengguna yang baru

en: Could not delete meta value from database.
ms: Tidak dapat menghapuskan nilai meta daripada pangkalan data.

en: Could not find the specified string.
ms: Rentetan yang ditentukan tidak dapat dicari.

en: Could not fully remove the plugin %s.
ms: Tidak dapat membuang pemalam %s sepenuhnya.

en: Could not fully remove the plugins %s.
ms: Tidak dapat membuang pemalam %s sepenuhnya.

en: Could not fully remove the theme %s.
ms: Tidak dapat membuang tema %s sepenuhnya.

en: Could not get a cookie from LiveJournal. Please try again soon.
ms: Kuki daripada LiveJournal gagal didapatkan. Sila cuba lagi sebentar lagi.

en: Could not insert term relationship into the database.
ms: Tidak dapat memasukkan hubungan istilah ke dalam pangkalan data

en: Could not log out user sessions. Please try again.
ms: Tidak dapat melog keluar sesi pengguna. Cuba sekali lagi.

en: Could not open file handle.
ms: Tidak dapat membuka pemegang fail.

en: Could not read image size.
ms: Tidak dapat membaca saiz imej.

en: Could not remove the old plugin.
ms: Pemalam lama tidak dapat dibuang.

en: Could not remove the old theme.
ms: Tema lama tidak dapat dibuang.

en: Could not split shared term.
ms: Tidak dapat memisahkan istilah berkongsi.

en: Could not update comment status.
ms: Status komen tidak dapat dikemaskinikan

en: Could not update the email last sent time.
ms: Tidak dapat kemaskini waktu terakhir penghantaran emel.

en: Could not update the meta value of %s in database.
ms: Nilai meta %s di dalam pangkalan data tidak dapat dikemaskini.

en: Could not write file %1$s (%2$s).
ms: Tidak dapat menulis fail %1$s (%2$s)

en: Could not write file %s
ms: Tidak dapat menulis fail %s

en: Could not write to template file.
ms: Tidak dapat menulis ke fail templat.

en: Couldn&#8217;t get post ID
ms: ID kiriman gagal didapatkan

en: Couldn&#8217;t get post ID (creating post failed!)
ms: ID kiriman gagal didapatkan (kiriman gagal dicipta!)

en: Country
ms: Negara

en: Country / State
ms: Negara / Negeri

en: Country ISO 3166 code.
ms: Kod ISO 3166 Negara

en: County
ms: Daerah

en: Coupon
ms: Kupon

en: Coupon amount
ms: Amaun Kupon

en: Coupon code
ms: Kod kupon

en: Coupon code already applied!
ms: Kod kupon telah digunakan!

en: Coupon code applied successfully.
ms: Kod kupon digunakan dengan jayanya.

en: Coupon code.
ms: Kod kupon

en: Coupon data
ms: Data kupon

en: Coupon does not exist!
ms: Kupon tidak wujud!

en: Coupon draft updated.
ms: Draf kupon dikemaskinikan.

en: Coupon expiry date
ms: Tarikh luput kupon

en: Coupon is not valid.
ms: Kupon tidak sah.

en: Coupon saved.
ms: Kupon disimpankan.

en: Coupon submitted.
ms: Kupon dihantarkan.

en: Coupon type
ms: Jenis Kupon

en: Coupon updated.
ms: Kupon dikemaskinikan.

en: Coupon usage limit has been reached.
ms: Had penggunaan kupon telah dicapai.

en: Coupon:
ms: Kupon:

en: Coupons
ms: Kupon

en: Coupons by date
ms: Kupon mengikut tarikh

en: Coupons discounts
ms: kupon diskaun

en: Coupons list
ms: Senarai kupon

en: Coupons navigation
ms: Navigasi kupon

en: Create Menu
ms: Cipta Menu

en: Create New Menu
ms: Cipta Menu Baharu

en: Create Site
ms: Cipta Laman

en: Create a Configuration File
ms: Cipta Fail Konfigurasi

en: Create a New Site
ms: Cipta Laman Baharu

en: Create a New User
ms: Cipta Pengguna Baharu

en: Create a brand new user and add them to this site.
ms: Cipta pengguna baharu dan tambahkan ke laman ini.

en: Create a menu for this location
ms: Cipta menu untuk lokasi ini

en: Create a new gallery
ms: Wujudkan galeri baharu

en: Create a new playlist
ms: Wujudkan senarai main baharu

en: Create a new video playlist
ms: Wujudkan senarai main video baharu

en: Create account password
ms: Cipta kata laluan akaun

en: Create an account?
ms: Cipta akaun?

en: Create audio playlist
ms: Wujudkan Senarai Main Audio

en: Create default WooCommerce pages
ms: Bina halaman lalai WooCommerce

en: Create gallery
ms: Wujudkan Galeri

en: Create pages
ms: Bina halaman

en: Create user %1$s or map to existing
ms: Ciptakan pengguna %1$s atau petakan kepada yang sudah wujud

en: Create video playlist
ms: Wujudkan Senarai Main Video

en: Create your first coupon
ms: Buat kupon pertama anda

en: Create, edit, and delete menus
ms: Cipta, sunting, dan hapus menu

en: Created
ms: dicipta

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box.
ms: Mewujudkan Halaman hampir serupa dengan mewujudkan Kiriman, dan skrin boleh disuai langgan dalam cara yang sama menggunakan tarik dan lepas, tab Pilihan Skrin, dan mengembangkan/meruntuhkan kotak mengikut pilihan anda. Skrin ini juga mempunya ruang menulis bebas gangguan, yang boleh didapati dalam kedua-dua mod Visual dan Teks melalui bebutang Skrin Penuh. Penyunting Halaman berfungsi hampir sama dengan penyunting Kiriman, tetapi terdapat ciri-ciri Halaman khusus dalam kotak Sifat Halaman.

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
ms: Mewujudkan ulasan memerlukan nilai nama dan emel pengarang yang sah.

en: Creating comment failed.
ms: Mewujudkan ulasan telah gagal.

en: Credit card
ms: Kad Kredit

en: Credits
ms: Kredit

en: Croatian
ms: Croatia

en: Crop
ms: Potong

en: Crop Aspect Ratio
ms: Nisbah Potong

en: Crop Header Image
ms: Potong Imej Pengepala

en: Crop Image
ms: Potong Gambar

en: Crop Selection
ms: Potong Pilihan

en: Crop and Publish
ms: Potong dan Terbit

en: Crop image
ms: Potong Gambar

en: Crop thumbnail to exact dimensions
ms: Potong imej kecil kepada dimensi yang tepat

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
ms: Potong imej ringkas mengikut ukuran tepat (biasanya, saiz imej ringkas adalah mengikut nisbah)

en: Crop uploaded image
ms: Potong imej yang dimuat naik

en: Crop your image
ms: Pangkas imej anda

en: Cropping&hellip;
ms: Tangkasan&hellip;

en: Crunching&hellip;
ms: Sila tunggu&hellip;

en: Ctrl + Alt + letter:
ms: Ctrl + Alt + huruf:

en: Ctrl + letter:
ms: Ctrl + huruf:

en: Cura&ccedil;ao
ms: Cura&Ccedil;ao

en: Currency position.
ms: Kedudukan matawang.

en: Currency.
ms: Matawang.

en: Current Background Image
ms: Imej Latar Belakan Semasa

en: Current Gravatar
ms: Gravatar Terkini

en: Current Header Image
ms: Imej Pengepala Semasa

en: Current Page
ms: Halaman semasa

en: Current Revision by %s
ms: Semakan Semasa oleh %s

en: Current Theme
ms: Tema Semasa

en: Current administration email: %s
ms: Emel pentadbiran semasa: %s

en: Current header
ms: Pengepala semasa

en: Current page
ms: Halaman semasa

en: Current page of the collection.
ms: Halaman semasa koleksi.

en: Current password (leave blank to leave unchanged)
ms: Kata laluan Semasa (tinggalkan kosong jika tidak berubah)

en: Current plugin: %1$s (version %2$s)
ms: Plugin terkini: %1$s (versi %2$s)

en: Current thumbnail
ms: Imej kecil semasa

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
ms[0]: Pada masa ini %s buah komen belum ditapis. Sila buka senarai tapis:

en: Custom
ms: Tempahan

en: Custom Background
ms: Latar belakang Tersuai

en: Custom CSS
ms: CSS Tersuai

en: Custom Colors
ms: Warna Tempahan

en: Custom Fields
ms: Medan Tempahan

en: Custom HTML
ms: HTML Tersuai

en: Custom HTML Widget
ms: Widget HTML Tersuai

en: Custom Header
ms: Pengatas Tempahan

en: Custom Link
ms: Pautan Tersuai

en: Custom Links
ms: Pautan Tersuai

en: Custom Logo
ms: Logo Tersuai

en: Custom Menu
ms: Menu Kustom

[ctx: Custom Preset]
en: Custom
ms: Suai Langgan

en: Custom Size
ms: Saiz Tersuai

en: Custom Structure
ms: Struktur Tempahan

en: Custom URL
ms: URL Tersuai

en: Custom background if defined by the theme.
ms: Latar belakang tersuai jika ditentukan oleh tema.

en: Custom color
ms: Warna tersuai

en: Custom color palette if defined by the theme.
ms: Palet warna tersuai jika ditentukan oleh tema.

en: Custom date format:
ms: Format tarikh tersuai:

en: Custom field deleted.
ms: Medan tempahan telah dipadam.

en: Custom field updated.
ms: Medan tempahan telah dikemaskinikan.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="%s">use in your theme</a>.
ms: Medan tersuai boleh digunakan untuk menambah metadata tambahan kepada kiriman yang anda boleh <a href="%s">gunakan dalam tema anda</a>.

en: Custom font sizes if defined by the theme.
ms: Saiz fon tersuai jika ditentukan oleh tema.

en: Custom gradient presets if defined by the theme.
ms: Pratetapan kecerunan tersuai jika ditentukan oleh tema.

en: Custom header if defined by the theme.
ms: Pengepala tersuai jika ditentukan oleh tema

en: Custom installation script.
ms: Skrip pemasangan tersuai.

en: Custom logo if defined by the theme.
ms: Logo tersuai jika ditentukan oleh tema.

en: Custom maintenance message.
ms: Mesej penyenggaraan tersuai

en: Custom ordering
ms: Pesanan peribadi

en: Custom site deleted message.
ms: Mesej pemadaman laman tersuai.

en: Custom site inactive message.
ms: Mesej tidak aktif laman tersuai.

en: Custom site suspended message.
ms: Mesej penggantungan laman tersuai.

en: Custom time format:
ms: Format masa tersuai:

en: Custom:
ms: Tempah:

en: Customer
ms: Pelanggan

en: Customer "new account" emails are sent to the customer when a customer signs up via checkout or account pages.
ms: Emel "akaun baru" pelanggan dihantar kepada pelanggan apabila pelanggan mendaftar melalui semak atau halaman akaun.

en: Customer ID.
ms: ID Pelanggan.

en: Customer Testimonials
ms: Testimoni Pelanggan

en: Customer details
ms: Butiran pelanggan

en: Customer invoice / Order details
ms: Invois pelanggan / Maklumat pesanan

en: Customer list
ms: Senarai pelanggan

en: Customer note
ms: Nota pelanggan

en: Customer notes about the order
ms: Nota pelanggan tentang tempahan

en: Customer orders
ms: Pesanan pelanggan

en: Customer:
ms: Pelanggan:

en: Customers
ms: Pelanggan

en: Customization Draft
ms: Draf Penyesuaian

en: Customize
ms: Ubah suai

en: Customize &#8220;%s&#8221;
ms: Suai langgan &#8220;%s&#8221;

en: Customize New Changes
ms: Suai Langgan Perubahan Baharu

en: Customize Your Site
ms: Suai Langgan Laman Anda

en: Customize theme: %s
ms: Suai langgan tema: %s

en: Customize: %s
ms: Suai Langgan: %s

en: Customizer
ms: Penyesuai

en: Customizing
ms: Penyesuaian

en: Customizing &#9656; %s
ms: Suai langgan &#9656; %s

en: Customizing This Display
ms: Menyesuaikan Paparan Ini

en: Cut
ms: Potong

en: Cut table row
ms: Potong baris jadual

en: Dadra and Nagar Haveli
ms: Dadra dan Nagar Haveli

en: Daily Views
ms: Dilihat Secara Harian

en: Danish
ms: Denmark

en: Dark
ms: Gelap

en: Dashboard
ms: Papan Pemuka

en: Database Data Size
ms: Saiz Data Pengkalan Data

en: Database Error
ms: Ralat Pangkalan Data

en: Database Index Size
ms: Saiz indeks pengkalan data

en: Database upgrade routine has been scheduled to run in the background.
ms: Rutin naik taraf pangkalan data telah dijadualkan untuk berjalan di sebalik tabir.

en: Date
ms: Tarikh

en: Date Format
ms: Format Tarikh

en: Date and time
ms: Tarikh dan masa

en: Date and time format
ms: Format Tarikh dan Masa:

en: Date range:
ms: Julat tarikh:

en: Date/Time
ms: Tarikh/Waktu

en: Date/time
ms: Tarikh/masa

en: Day
ms: hari

en: Day and name
ms: Hari dan nama

en: Daylight saving time begins on: %s.
ms: Waktu jimat-siang bermula pada: %s.

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
ms: Waktu jimat siang bermula pada: <code>%s</code>.

en: Days
ms: Hari

en: Deactivate
ms: Nyahaktifkan

en: Deactivate this plugin
ms: Nyahaktifkan pemalam ini

en: Debug log
ms: Log Debug

en: December
ms: Disember

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
ms: Dis

en: Decrease indent
ms: Turunkan inden

en: Default
ms: Sediaan Asal

en: Default Avatar
ms: Avatar Tersedia

en: Default Images
ms: Imej Lalai

en: Default Link Category
ms: Kategori Pautan Tersedia

en: Default Mail Category
ms: Kategori Mel Lalai

en: Default Post Category
ms: Kategori Kiriman Tersedia

en: Default Post Format
ms: Format Lalai Kiriman

[ctx: Default Preset]
en: Default
ms: Lalai

en: Default Style
ms: Gaya Lalai

en: Default article settings
ms: Tetapan artikel tersedia

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
ms: Pelbagai

en: Default is %s
ms: Lalai adalah %s

[ctx: Default label for new HTML form field in contact form builder]
en: New Field
ms: Ruangan Baru

[ctx: Default label for the first option to be included in a user-created dropdown in contact form builder]
en: First option
ms: Pilihan pertama

[ctx: Default link category slug]
en: Blogroll
ms: Senarai Blog

en: Default method
ms: Kaedah tersedia

[ctx: Default page slug]
en: about
ms: perihal

en: Default post category.
ms: Kategori ralat kiriman.

en: Default post format
ms: Format Lalai Kiriman

en: Default post format.
ms: Format kiriman lalai.

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
ms: helo-dunia

en: Default shortcuts,
ms: Pintasan lalai,

en: Define if the variation is visible on the product's page.
ms: Maklum jika variasi akan dilihat dalam halaman produk

en: Delete
ms: Padam

en: Delete "%s" permanently
ms: Padam "%s" secara kekal

en: Delete &#8220;%s&#8221;
ms: Hapus &#8220;%s&#8221;

en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
ms: Hapus &#8220;%s&#8221; secara kekal

en: Delete Menu
ms: Padam Menu

en: Delete My Site Permanently
ms: Hapuskan Laman Saya Secara Kekal

en: Delete Permanently
ms: Padam Kekal

en: Delete Site
ms: Hapuskan Laman

en: Delete Users
ms: Padam Pengguna

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
ms: Hapuskan butiran item dengan <strong>mengembangkannya dan mengklik pautan Buang</strong>

en: Delete all content.
ms: Padamkan semua kandungan.

en: Delete column
ms: Padam lajur

en: Delete image
ms: Padam Imej

en: Delete it: %s
ms: Padam: %s

en: Delete note
ms: Padam nota

en: Delete permanently
ms: Padam secara kekal

en: Delete row
ms: Padam baris

en: Delete table
ms: Padam jadual

en: Delete tax rates
ms: Padam kadar cukai

en: Delete template file
ms: Hapuskan fail templat

en: Delete this comment permanently
ms: Hapus ulasan ini secara kekal

en: Delete this item permanently
ms: Padam butir ini secara kekal

en: Deleted
ms: Dihapuskan

en: Deleted %s
ms: %s dihapuskan

en: Deleted <span class="count">(%s)</span> | Deleted <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Dihapuskan <span class="count">(%s)</span>

en: Deleted text (strikethrough)
ms: Teks yang dihapuskan (garis batal)

en: Deleted:
ms: DIhapus:

en: Deleting Links
ms: Memadam Pautan

en: Delivery fee
ms: Caj Penghantaran

en: Denied: %s
ms: Dinafikan: %s

en: Descending
ms: Menurun

en: Descending.
ms: Menurun

en: Description
ms: Keterangan

en: Description (optional)
ms: Keterangan (pilihan)

en: Description of the user.
ms: Keterangan pengguna.

en: Deselect
ms: Nyahpilih

en: Design
ms: Reka Bentuk

en: Destination folder already exists.
ms: Direktori sasaran telah pun wujud.

en: Detach
ms: Pisah

en: Detach from &#8220;%s&#8221;
ms: Pisah daripada &#8220;%s&#8221;

en: Details
ms: Butiran

en: Details about the media file, specific to its type.
ms: Perincian tentang fail media, khusus kepada jenisnya.

en: Details for theme: %s
ms: Perincian bagi tema: %s

en: Developer
ms: Pembangun

en: Did not receive array from %1$s eraser (index %2$d).
ms: Tidak ada menerima tatasusunan dari pemadam %1$s (indeks %2$d).

en: Did you just paste HTML?
ms: Anda telah tampal HTML?

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by pressing the &#8220;<a class="add-widget" href="#">Add a Widget</a>&#8221; button and searching for &#8220;HTML&#8221;. Check it out to add some custom code to your site!
ms: Tahukah anda bahawa kini terdapat widget &#8220;HTML Tersuai&#8221;? Anda boleh mencarinya dengan menekan butang &#8220;<a class="add-widget" href="#">Tambah Widget</a>&#8221; dan mencari &#8220;HTML&#8221;. Anda boleh mencubanya untuk menambah kod tersuai ke laman anda!

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by scanning the list of available widgets on this screen. Check it out to add some custom code to your site!
ms: Tahukah anda bahawa kini terdapat widget &#8220;HTML Tersuai&#8221;? Anda boleh mencarinya dengan mengimbas senarai widget yang terdapat pada skrin ini. Periksalah untuk menambah kod tersuai ke laman anda!

en: Did you know?
ms: Tahukah anda?

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
ms: Telefon anda hilang atau anda membiarkan akaun anda dilog masuk di komputer awam? Anda boleh melog keluar di lain-lain tempat, dan kekal melog masuk di sini.

en: Dimensions
ms: Ukuran

en: Dimensions unit
ms: Unit dimensi

en: Dimensions:
ms: Ukuran:

en: Direct link (best for mobile)
ms: Pautan langsung (terbaik untuk mudahalih)

en: Disable
ms: Nyahboleh

en: Disable %s
ms: Melumpuhkan %s

en: Disable accessibility mode
ms: Lumpuhkan mod kebolehcapaian

en: Disable syntax highlighting when editing code
ms: Lumpuhkan serlahan sintaks apabila menyunting kod

en: Disable the visual editor when writing
ms: Lumpuhkan penyunting visual

en: Discard any changes and restore the original image.
ms: Batalkan semua perubahan dan pulihkan imej asal.

en: Discard changes
ms: Buang perubahan

en: Discount amount
ms: Amaun diskaun

en: Discount type
ms: Jenis diskaun

en: Discount:
ms: Diskaun:

en: Discourage search engines from indexing this site
ms: Jangan galakkan enjin carian daripada mengindeks laman ini

en: Discussion
ms: Perbincangan

en: Discussion Settings
ms: Tetapan Perbincangan

en: Dismiss
ms: OK

en: Dismiss errors
ms: Ketepikan Ralat

en: Dismiss the browser warning panel
ms: Singkirkan panel amaran pelayar

en: Dismiss the welcome panel
ms: Singkirkan panel aluan

en: Dismiss this notice.
ms: Singkirkan notis ini.

en: Display Options
ms: Pilihan Paparan

en: Display Settings
ms: Seting Paparan

en: Display Site Title and Tagline
ms: Pamerkan Tajuk Laman dan Slogan

en: Display a list of a customer's recently viewed products.
ms: Paparkan senarai produk yang baru dilihat pelanggan.

en: Display a list of active product filters.
ms: Tunjuk senarai tapisan produk yang aktif

en: Display a list of attributes to filter products in your store.
ms: Paparkan senarai atribut untuk menapis produk di kedai anda.

en: Display a list of recent reviews from your store.
ms: Paparkan senarai ulasan terkini daripada kedai.

en: Display a list of star ratings to filter products in your store.
ms: Paparkan senarai bintang penilaian untuk menapis produk di dalam kedai anda.

en: Display a slider to filter products in your store by price.
ms: Paparkan pelungsur untuk menapis produk di kedai anda menurut harga.

en: Display all authors (including those who have not written any posts)
ms: Paparkan semua pengarang (termasuk mereka yang tidak pernah menulis sebarang kiriman)

en: Display as dropdown
ms: Papar sebagai menu jatuh bawah

en: Display as:
ms: Pamer sebagai:

en: Display author
ms: Paparkan Pengarang

en: Display date
ms: Paparkan tarikh

en: Display item author if available?
ms: Papar pengarang item jika ada?

en: Display item content?
ms: Papar kandungan item?

en: Display item date?
ms: Papar tarikh item?

en: Display length:
ms: Panjang paparan:

en: Display location
ms: Papar lokasi

en: Display name for the user.
ms: Nama paparan bagi pengguna.

en: Display name publicly as
ms: Paparkan di hadapan orang awam sebagai

en: Display post date?
ms: Paparkan tarikh kiriman?

en: Display the customer shopping cart.
ms: Paparkan troli pelanggan

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
ms: Paparkan jumlah komen spam yang ditangkap oleh Akismet

en: Display type
ms: Jenis paparan

en: Displayed on attachment pages.
ms: Ditunjukkan pada halaman lampiran.

en: Displaying %d themes
ms: Memaparkan %d tema

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
ms: %s&#8211;%s daripada %s dipaparkan

en: Displays a video from the media library or from YouTube, Vimeo, or another provider.
ms: Memaparkan video daripada pustaka media atau daripada YouTube, Vimeo, atau penyedia lain.

en: Displays an audio player.
ms: Memaparkan pemain audio

en: Displays an image gallery.
ms: Memaparkan galeri imej.

en: Displays an image.
ms: Memaparkan imej.

en: Distraction-free writing mode
ms: Mod tulisan tanpa gangguan

en: District
ms: Daerah

en: Do not allow
ms: Jangan benarkan

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the front-end theme, use the %2$s hook.
ms: Jangan nyahdaftar skrip %1$s di kawasan pentadbiran. Untuk menyasarkan tema bahagian hadapan, gunakan cangkuk %2$s.

en: Do not forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you are done!
ms: Jangan lupa mengklik &#8220;Simpan Perubahan&#8221; apabila anda selesai!

en: Do not forget to click on the Save Changes button when you are finished.
ms: Jangan lupa untuk mengklik pada butang Simpan Perubahan setelah anda selesai.

en: Do not pass %1$s tags to %2$s.
ms: Jangan lepasi tag %1$s ke %2$s.

en: Do you really want to <a href="%s">log out</a>?
ms: Betul anda mahu <a href='%s'>log keluar</a>?

en: Docs
ms: Dokumentasi

en: Document <span class="count">(%s)</span> | Documents <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Dokumen <span class="count">(%s)</span>

en: Document Preview
ms: Pratonton Dokumen

en: Document properties
ms: Sifat dokumen

en: Documentation
ms: Dokumentasi

en: Documents
ms: Dokumen

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
ms: Adakah pengguna %1$s mempunyai kebenaran untuk menggunakan pangkalan data %2$s?

en: Domains
ms: Domain

en: Dominica
ms: Dominican

en: Done
ms: Selesai

en: Down
ms: BAWAH

en: Down one
ms: Turun satu

en: Download
ms: Muat Turun

en: Download %d
ms: Muat turun %d

en: Download Export File
ms: Muat Turun Fail Eksport

en: Download File
ms: Muat Turun Fail

en: Download and import file attachments
ms: Muat turun dan import lampiran-lampiran fail

en: Download failed.
ms: Gagal memuat turun.

en: Download file
ms: Muat Turun Fail

en: Download my comments &raquo;
ms: Muat turun komen-komen saya &raquo;

en: Download personal data
ms: Muat Turun Data Peribadi

en: Download personal data again
ms: Muat Turun Semula Data Peribadi

en: Downloading data...
ms: Memuat Turun Data...

en: Downloading installation package from %s&#8230;
ms: Memuat turun pakej pemasangan daripada %s&#8230;

en: Downloading translation from %s&#8230;
ms: Memuat turun penterjemahan daripada %s&#8230;

en: Downloading update from %s&#8230;
ms: Memuat kemas kini daripada %s&#8230;

en: Downloading your new theme&hellip;
ms: Memuat turun tema baharu anda&hellip;

en: Draft
ms: Draf

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Draf <span class="count">(%s)</span>

en: Draft Saved
ms: Draf Disimpan

en: Draft created on %1$s at %2$s
ms: Draf dicipta di %1$s pada %2$s

en: Draft saved at %s.
ms: Draf disimpan di %s.

en: Drafts
ms: Draf

en: Drag and drop to reorder media files.
ms: Tarik dan lepas bagi mengatur semula fail media.

en: Drag and drop to reorder tracks.
ms: Tarik dan lepas untuk menyusun kembali runut.

en: Drag and drop to reorder videos.
ms: Tarik dan lepas untuk menyusun kembali video.

en: Drag the bookmarklet below to your bookmarks bar. Then, when you&#8217;re on a page you want to share, simply &#8220;press&#8221; it.
ms: Tarik aplet penanda buku di bawah ke palang penanda buku anda. Kemudian, apabila anda di halaman yang anda ingin kongsikan, cuma tekannya.

en: Drag the items into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
ms: Tarik setiap butir kedalam aturan yang anda inginkan. Klik pada anak panah di sebelah kanan butir berkenaan untuk mendedahkan pilihan tetapan tambahan.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
ms: Seret wijet ke sini untuk membuangnya daripada bar sisi tetapi menyimpan tetapannya.

en: Drop files to upload
ms: Lepaskan fail untuk dimuat naik

en: Duplicate
ms: Salinan

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
ms: Komen berganda telah dikesan; anda telah pun mengirim komen ini!

en: Dutch
ms: Belanda

en: E-Commerce
ms: E-Dagang

en: E-Mail
ms: E-mel

en: E-mail
ms: E-mel

en: E-mail me whenever
ms: Kirim e-mel kepada saya apabila

en: E-mail:
ms: E-mel:

en: ERROR: please type a comment.
ms: RALAT: sila taipkan komen.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
ms: RALAT: anda membalas komen pada kiriman draf.

en: Each navigation menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
ms: Setiap menu navigasi boleh mengandungi campuran pautan ke halaman, kategori, URL tersuai atau lain jenis kandungan. Pautan menu ditambah dengan memilih butiran daripada kotak yang dikembangkan dalam lajur sebelah kiri di bawah.

en: Edit
ms: Ubah

en: Edit %s
ms: Ubah %s

en: Edit &#8220;%s&#8221;
ms: Sunting &#8220;%s&#8221;

en: Edit CSS
ms: Sunting CSS

en: Edit Category
ms: Ubah Kategori

en: Edit Changeset
ms: Sunting Changeset

en: Edit Comment
ms: Sunting Komen

en: Edit DNS
ms: Sunting DNS

en: Edit Image
ms: Tukar Imej

en: Edit Link
ms: Sunting Pautan

en: Edit Link Category
ms: Ubah Kategori Pautan

en: Edit Media
ms: Ubah Media

en: Edit Menu
ms: Sunting Menu

en: Edit Menu Item
ms: Sunting Item Menu

en: Edit Menus
ms: Sunting Menu

en: Edit Original
ms: Sunting Asal

en: Edit Page
ms: Sunting Halaman

en: Edit Post
ms: Sunting Kiriman

en: Edit Profile
ms: Ubah Profil

en: Edit Site
ms: Sunting Laman

en: Edit Tag
ms: Ubah Label

en: Edit This
ms: Sunting

en: Edit User
ms: Sunting Pengguna

en: Edit User %s
ms: Sunting Pengguna %s

en: Edit Your Profile
ms: Kemaskini Profil Anda

en: Edit attribute
ms: Sunting atribut

en: Edit audio playlist
ms: Sunting Senarai Main Audio

en: Edit comment
ms: Sunting komen

en: Edit coupon
ms: Sunting kupon

en: Edit date and time
ms: Sunting tarikh dan masa

en: Edit gallery
ms: Ubah Galeri

en: Edit menu item
ms: Sunting butir menu

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
ms: Sunting butir menu: %1$s (%2$s)

en: Edit more details
ms: Sunting butiran lanjut

en: Edit next media item
ms: Sunting butir media seterusnya

en: Edit order
ms: Sunting tempahan

en: Edit page
ms: Sunting laman

en: Edit permalink
ms: Sunting pautan kekal

en: Edit previous media item
ms: Sunting butir media sebelumnya

en: Edit product
ms: Sunting Produk

en: Edit selected menu
ms: Sunting menu yang dipilih

en: Edit shipping class
ms: Ubah Pengelasan Penghantaran

en: Edit site
ms: Sunting laman

en: Edit status
ms: Sunting status

en: Edit tag
ms: Ubah label

en: Edit this comment
ms: Sunting ulasan ini

en: Edit this entry.
ms: Sunting entri ini.

en: Edit this item
ms: Sunting butir ini

en: Edit this page
ms: Sunting laman ini

en: Edit video playlist
ms: Edit Senarai Main Video

en: Edit visibility
ms: Sunting keterlihatan

en: Edit widget: %s
ms: Sunting widget: %s

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag the items into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
ms: Sunting menu lalai anda dengan menambah atau membuang butiran. Tarik setiap butir kedalam aturan yang anda inginkan. Klik Menu Cipta untuk menyimpan perubahan anda.

en: Edit your profile
ms: Kemaskini Profil Anda

en: Edit your site
ms: Sunting laman anda

en: Edit: %s
ms: Ubah %s

en: Editing Menus
ms: Menyunting Menu

en: Editor
ms: Penyunting

en: Editor Style
ms: Gaya Editor

en: Editor menu (when enabled)
ms: Menu penyunting (apabila dibolehkan)

en: Editor toolbar
ms: Bar alatan penyunting

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
ms: Editor boleh menerbit kiriman, mengurus kiriman begitu juga mengurus kiriman orang lain, dll.

en: Education
ms: Pendidikan

en: Either there are no posts, or something went wrong.
ms: Sama ada tiada kiriman, atau terdapat kerosakan.

en: Elements path
ms: Susuran elemen

en: Email
ms: E-mel

en: Email (%s)
ms: E-mel (%s):

en: Email (required)
ms: E-mel (wajib)

en: Email Address
ms: Alamat Emel

en: Email Address:
ms: Alamat emel:

en: Email address
ms: Alamat Emel

en: Email address required
ms: Alamat Emel diperlukan

en: Email address.
ms: Alamat e-mel:

en: Email could not be sent.
ms: Emel tidak dapat dihantar.

en: Email heading
ms: Kepala Emel

en: Email heading (paid)
ms: Kepala Emel (Berbayar)

en: Email me whenever
ms: Emel saya apabila

en: Email of the reviewer.
ms: Emel penyemak

en: Email or Username
ms: Emel atau Nama Pengguna

en: Email sent.
ms: Emel dihantar.

en: Email settings
ms: Tetapan Email

en: Email type
ms: Jenis emel

en: Email you used during checkout.
ms: Emel anda digunakan semasa pembayaran.

en: Email:
ms: E-mel:

en: Email: %s
ms: Emel: %s

en: Emails
ms: Emel

en: Embed
ms: Benam

en: Embed Media Player
ms: Benam Pemain Media

en: Embed or Link
ms: Benam atau Paut

en: Embedded content from other websites
ms: Kandungan terbenam dari laman web lain

en: Embeds
ms: Benaman

en: Emoticons
ms: Emotikon

en: Empty Spam
ms: Kosongkan Spam

en: Empty Term.
ms: Kata Kunci Kosong

en: Empty Trash
ms: Kosongkan Sampah

en: Empty archive.
ms: Arkib kosong.

en: Empty filename
ms: Nama fail kosong

en: Empty title.
ms: Tajuk kosong

en: Enable
ms: membolehkan

en: Enable %s
ms: Mengaktifkan %s

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
ms: Benarkan butang Tambah ke Troli AJAX pada halaman arkib

en: Enable Archives?
ms: Membenarkan Arkib?

en: Enable PayPal sandbox
ms: Hidupkan PayPal sandbox

en: Enable accessibility mode
ms: Bolehkan mod kebolehcapaian

en: Enable bank transfer
ms: Aktifkan Pemindahan Wang Melalui Bank

en: Enable check payments
ms: Aktifkan Pembayaran Menggunakan Cek

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
ms: Bolehkan editor ketinggian penuh dan fungsian bebas gangguan.

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
ms: Bolehkan kekunci pintas untuk penapisan komen.

en: Enable logging
ms: Hidupkan log

en: Enable reviews
ms: Aktifkan ulasan

en: Enable this email notification
ms: Hidupkan pemberitahuan e-mel ini

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
ms: Bolehkan komen bersarang sedalam %s aras

en: Enable/Disable
ms: Hidupkan/Matikan

en: Enabled
ms: Boleh

en: Enabled Services
ms: Servis-servis Aktif

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
ms: Membolehkan Mod Kebolehcapaian, melalui Pilihan Skrin, membenarkan anda menggunakan bebutang Tambah dan Sunting dan bukan tarik dan lepas.

en: Encoding
ms: Pengekodan

en: Encoding for pages and feeds
ms: Pengekodan bagi laman dan suapan

en: End Date
ms: Tarikh Akhir

en: End date of sale price, as GMT.
ms: Tarikh akhir harga istimewa, (GMT)

en: End date:
ms: Tarikh tamat:

en: English
ms: Inggeris

en: Ensure result set excludes comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
ms: Pastikan set keputusan tidak termasuk ulasan yang ditetapkan kepada ID pengguna yang khusus. Memerlukan kebenaran.

en: Ensure result set excludes posts assigned to specific authors.
ms: Pastikan set keputusan tidak termasuk kiriman yang ditetapkan kepada pengarang yang khusus.

en: Ensure result set excludes specific IDs.
ms: Pastikan set keputusan tidak termasuk ID yang khusus.

en: Ensure result set excludes specific parent IDs.
ms: Pastikan set keputusan tidak termasuk ID induk yang khusus.

en: Enter a URL to scan
ms: Masukkan URL untuk diimbas

en: Enter a description of the image
ms: Masukkan keterangan imej

en: Enter a different address
ms: Sila masukkan alamat yang berbeza

en: Enter a link URL or click above for presets.
ms: Masukkan URL pautan atau klik di atas untuk contoh.

en: Enter a name for the new attribute term:
ms: Isikan nama untuk terma baru Sifat

en: Enter a value
ms: Masukkan nilai

en: Enter a value (fixed or %)
ms: Isi nilai (tetap atau %)

en: Enter address:
ms: Masukkan alamat:

en: Enter desktop preview mode
ms: Masuk mod pratonton desktop

en: Enter mobile preview mode
ms: Masuk mod pratonton telefon bimbit

en: Enter new
ms: Buat baru

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
ms: Masukkan penerima (dipisahkan dengan koma) untuk e-mel ini. Lalai ke %s.

en: Enter tablet preview mode
ms: Masuk mod pratonton tablet

en: Enter the RSS feed URL here:
ms: Masukkan URL bagi suapan RSS ini di sini:

en: Enter the URL
ms: Masukkan URL

en: Enter the URL of the image
ms: Masukkan URL imej

en: Enter the destination URL
ms: Masukkan URL destinasi

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
ms: Masukkan alamat emel pengguna sedia ada di rangkaian ini untuk menjemput mereka ke laman ini. Orang tersebut akan menerima emel yang meminta mereka mengesahkan jemputan tersebut.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
ms: Masukkan alamat emel atau nama pengguna sedia ada di rangkaian ini untuk menjemput mereka ke laman ini. Mereka akan dihantar emel yang meminta mereka mengesahkan jemputan tersebut.

en: Enter the password you would like to use for all protected entries here:
ms: Masukkan kata laluan yang diingini untuk semua entri yang dilindungi:

en: Enter the same address here unless you <a href="%s">want your site home page to be different from your WordPress installation directory</a>.
ms: Masukkan alamat (URL) yang sama di sini melainkan anda <a href="%s">mahu laman utama anda berbeza dari direktori pemasangan WordPress anda</a>.

en: Enter title here
ms: Masukkan tajuk disini

en: Enter your LiveJournal username and password below so we can connect to your account:
ms: Sila masukkan nama pengguna dan kata laluan LiveJournal anda di bawah supaya kami boleh membuat sambungan ke akaun anda:

en: Enter your address to receive news by email.
ms: Sila isikan emel anda untuk menerima berita baru.

en: Enter your comment here...
ms: Masukkan komen anda disini...

en: Enter your email address
ms: Masukkan alamat email anda

en: Enter your new password below.
ms: Masukkan kata laluan baharu di bawah.

en: Enter your password to view comments.
ms: Masukkan kata laluan anda untuk melihat komen.

en: Entertainment
ms: Hiburan

en: Entries feed
ms: Suapan pemasukan

en: Entries from any RSS or Atom feed
ms: Entri daripada sebarang suapan RSS atau Atom

en: Entries from any RSS or Atom feed.
ms: Entri daripada sebarang suapan RSS atau Atom.

en: Erase Personal Data
ms: Padam Data Peribadi

en: Erase personal data
ms: Padam Data Peribadi

en: Eraser array at index %d does not include a friendly name.
ms: Tatasusunan pemadam pada indeks %d tidak termasuk nama mesra.

en: Eraser index cannot be less than one.
ms: Indeks pemadam tidak boleh kurang daripada satu.

en: Eraser index is out of range.
ms: Indeks pemadan adalah di luar julat.

en: Erasing data...
ms: Memadam Data...

en: Error
ms: Ralat

en: Error 404
ms: Ralat 404

en: Error Details
ms: Perincian Ralat

en: Error creating new user.
ms: Ralat mencipta pengguna baharu.

en: Error getting remote image %s.
ms: Ralat mendapatkan imej jauh %s.

en: Error in RSS %1$d
ms: Ralat dalam RSS %1$d

en: Error in displaying the widget settings form.
ms: Terdapat ralat ketika memaparkan borang tetapan wijet.

en: Error in moving to Trash.
ms: Ralat dalam mengalih ke Sampah.

en: Error in restoring from Trash.
ms: Ralat dalam memulih daripada Sampah.

en: Error not caused by a plugin or theme.
ms: Ralat tidak berpunca dari plugin atau tema

en: Error occurred on a non-protected endpoint.
ms: Ralat berlaku pada titik hujung yang tidak dilindungi

en: Error processing checkout. Please try again.
ms: Ralat memproses semak. Sila cuba lagi.

en: Error processing refund. Please try again.
ms: Ralat memproses bayaran balik. Sila cuba lagi.

en: Error reconnecting to the database
ms: Ralat menghubungi pangkalan data.

en: Error saving media file.
ms: Ralat menyimpan fail media.

en: Error while adding the category. Please try again later.
ms: Ralat semasa menambah kategori. Sila cuba sebentar lagi.

en: Error while saving the new email address. Please try again.
ms: Ralat semasa menyimpan alamat emel baharu. Sila cuba lagi.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
ms: Terdapat ralat ketika menyimpan imej tersebut. Sila muat semula laman ini dan cuba lagi.

en: Error while saving.
ms: Terdapat ralat ketika perubahan disimpan.

en: Error!
ms: Ralat!

en: Error: %s
ms: Ralat: %s

en: Error: %s.
ms: Ralat: %s

en: Error: An error has occurred;  Poll not created.
ms: Ralat/Kesilapan: Terdapat ralat/kesilapan; Undian tidak berlaku.

en: Error: An error has occurred;  Poll not updated.
ms: Salah: Ada kesilapan yang telah dilakukan; Undian tidak dapat dikemaskinikan.

en: Error: Delivery URL cannot be reached: %s
ms: Ralat: URL penghantaran tidak dapat dicapai: %s

en: Error: [%1$s] %2$s
ms: Ralat: [%1$s] %2$s

en: Error: could not find an RSS or ATOM feed at that URL.
ms: Ralat: tidak dapat mencari suapan RSS atau ATOM pada URL ini.

en: Error: please enter a valid email address.
ms: Ralat: sila masukkan alamat e-mel yang sah.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
ms: Ralat: sila isi ruangan-ruangan yang diwajibkan (nama, e-mel).

en: Estonian
ms: Estonia

en: Europe
ms: Eropah

en: European data protection law requires data about European residents which is transferred outside the European Union to be safeguarded to the same standards as if the data was in Europe. So in addition to listing where data goes, you should describe how you ensure that these standards are met either by yourself or by your third party providers, whether that is through an agreement such as Privacy Shield, model clauses in your contracts, or binding corporate rules.
ms: Perundangan perlindungan data Eropah mewajibkan data tentang pemastautin Eropah yang dipindahkan di luar Kesatuan Eropah untuk dilindungi pada piawaian yang sama seakan data data berada dalam Eropah. Dengan itu tambahan kepada menyenaraikan di mana data bergerak, anda harus menerangkan bagaiaman anda memastikan bahawa piawaian ini dipenuhi oleh anda sendiri atau oleh penyedia pihak ketiga, sama ada ianya melalui perjanjian seperti Privacy Shield, klausa model dalam kontrak anda, atau peraturan korporat yang terikat.

en: Every %d minutes
ms: Setiap %d Minit

en: Every minute
ms: Setiap minit

en: Everywhere
ms: Dimana sahaja

en: Example:
ms: Contoh:

en: Example: <code>https://wordpress.org/</code> &#8212; do not forget the <code>https://</code>
ms: Contoh: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; jangan lupa membubuh <code>http://</code>

en: Example: Nifty blogging software
ms: Contoh: Perisian blog yang bagus

[ctx: Example: The user is looking at a page, not a post.]
en: Page
ms: Halaman

en: Excerpt
ms: Petikan

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="%s">Learn more about manual excerpts</a>.
ms: Petikan adalah ringkasan buatan sendiri yang tidak wajib dan boleh digunakan dalam tema anda. <a href="%s">Ketahui selanjutnya berkenaan petikan manual</a>.

en: Exclude:
ms: Kecualikan:

en: Excluding selected countries
ms: Tidak termasuk negara-negara terpilih

en: Executed before Multisite is loaded.
ms: Dijalankan sebelum Laman berbilang dimuatkan.

en: Existing products that match by ID or SKU will be updated. Products that do not exist will be skipped.
ms: Produk sedia ada yang sepadan dengan ID atau SKU akan dikemas kini. Produk yang tidak wujud akan dilangkau.

en: Exit recovery mode link expired.
ms: Pautan mod baikpulih keluar telah tamat tempoh

en: Expected an array describing the eraser at index %d.
ms: Tatasusunan menerangkan pemadam diharap pada indeks %d.

en: Expected an array describing the exporter at index %s.
ms: Tatasusunan yang menerangkan pengeksport diharap pada indeks %s.

en: Expected data array in response array from exporter: %s.
ms: Tatasusunan data diharap dalam tatasusunan respons daripada pengeksport: %s.

en: Expected data in response array from exporter: %s.
ms: Data diharap dalam tatasusunan respons daripada pengeksport: %s.

en: Expected done (boolean) in response array from exporter: %s.
ms: Done (boolean) diharap dalam tatasusunan respons daripada pengeksport: %s.

en: Expected done flag in response array from %1$s eraser (index %2$d).
ms: Bendera done diharap dalam tatasusunan respons daripada pemadam %1$s (indeks %2$d).

en: Expected items_removed key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
ms: Kunci items_removed diharap dalam tatasusunan respons daripada pemadam %1$s (indeks %2$d).

en: Expected items_retained key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
ms: Kunci items_retained diharap dalam tatasusunan respons daripada pemadam %1$s (indeks %2$d).

en: Expected messages key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
ms: Kunci mesej diharap dalam tatasusunan respons daripada pemadam %1$s (indeks %2$d).

en: Expected messages key to reference an array in response array from %1$s eraser (index %2$d).
ms: Kunci mesej diharap untuk rujukan tatasusunan dalam tatasusunan response daripada pemadam %1$s (indeks %2$d).

en: Expected response as an array from exporter: %s.
ms: Respons diharap sebagai tatasusunan daripada pengeksport: %s.

en: Expiration
ms: Tarikh Luput

en: Expires
ms: Add a new translation

en: Expiry (MM/YY)
ms: Luput (MM/YY)

en: Expiry Date
ms: Tarikh Tapat

en: Expiry date
ms: Tarikh Tamat

en: Export
ms: Eksport

en: Export CSV
ms: Eksport CSV

en: Export Personal Data
ms: Eksport Data Peribadi

en: Exporter array at index %s does not include a friendly name.
ms: Tatasusunan pengeksport pada indeks %s tidak termasuk nama mesra.

en: Exporter callback is not a valid callback: %s.
ms: Panggil balik pengeksport bukanlah panggil balik yang sah: %s.

en: Exporter does not include a callback: %s.
ms: Pengeksport tidak menyertakan panggil balik: %s.

en: Exporter index cannot be negative.
ms: Indeks pengeksport tidak boleh negatif.

en: Exporter index is out of range.
ms: Indeks pengeksport adalah di luar julat.

en: Express yourself. Start a blog.
ms: Tonjolkan dirimu. Mulakan blog.

en: Extensions
ms: Sambungan

en: External object cache.
ms: Cache objek luaran.

en: F j, Y
ms: j F Y

en: F j, Y g:i a
ms: j F Y g:i a

en: F jS, Y
ms: j F Y

en: F, Y
ms: F Y

en: FAILED: %s
ms: GAGAL: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
ms: GAGAL: WordPress gagal mengemas kini ke %s

en: FAQ
ms: Soalan Lazim

en: Facebook Page URL
ms: URL Pautan Facebook

en: Facebook:
ms: Facebook

en: Failed
ms: Gagal

en: Failed to create post.
ms: Kiriman gagal dicipta.

en: Failed to delete the page.
ms: Gagal memadam halaman tersebut.

en: Failed to exit recovery mode. Please try again later.
ms: Gagal untuk keluar dari mod pemulihan. sila cuba semula.

en: Failed to retrieve comment bodies from LiveJournal. Please try again soon.
ms: Kandungan komen daripada LiveJournal gagal didapatkan. Sila cuba lagi sebentar lagi.

en: Failed to retrieve comment meta information from LiveJournal. Please try again soon.
ms: Maklumat meta komen daripada LiveJournal gagal didapatkan. Sila cuba lagi sebentar lagi.

en: Failed to subscribe
ms: Gagal untuk melanggan

en: Failed to write file to disk.
ms: Gagal menulis fail ke dalam cakera.

en: Failed to write request to temporary file.
ms: Gagal menulis permintaan ke fail sementara.

en: Favorites
ms: Kegemaran

en: Featured
ms: Terpilih

en: Featured Image
ms: Imej Pilihan

en: Featured Image Header
ms: Pengepala Imej Pilihan

en: Featured Images
ms: Imej Pilihan

en: Featured products
ms: Produk Pilihan

en: Features
ms: Ciri-Ciri

en: Features supported by this theme.
ms: Ciri-ciri yang disokong oleh tema ini.

en: February
ms: Februari

en: Fee
ms: Yuran

en: Fee has already been added.
ms: Yuran telah ditambahkan.

en: Feed for all posts filed under %s
ms: Suapan bagi semua kiriman yang difailkan di bawah %s

en: Feedback
ms: Maklum Balas

en: File
ms: Fail

en: File %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
ms: Fail %1$s telah <strong>digugurkan</strong> sejak versi %2$s tanpa alternatif lain tersedia.

en: File %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
ms: Fail %1$s telah <strong>digugurkan</strong> sejak versi %2$s! Sila gunakan %3$s.

en: File %d
ms: Fail %d

en: File &#8220;%s&#8221; does not exist?
ms: Fail &#8220;%s&#8221; tidak wujud?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
ms: Fail &#8220;%s&#8221; bukan sebuah imej.

en: File URL
ms: URL Fail

en: File URL.
ms: URL Fail

en: File URL:
ms: URL fail:

en: File canceled.
ms: Fail dibatalkan.

en: File edited successfully.
ms: Fail telah disunting.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
ms: Fail koson. Sila muatnaik sesuatu yang lebih nyata.

en: File is not an image.
ms: Fail ini bukan jenis imej.

en: File name:
ms: Nama fail:

en: File not found
ms: Fail Tidak Dijumpai

en: File size:
ms: Saiz fail:

en: File type does not meet security guidelines. Try another.
ms: Jenis fail tidak menepati garis panduan keselamatan. Cuba yang lain.

en: File type:
ms: Jenis fail:

en: File was not found.
ms: Fail tidak dijumpai.

en: Filed under
ms: Dikirim dalam

en: Filesystem error.
ms: Ralat sistem fail.

en: Filipino
ms: Filipina

en: Fill Screen
ms: Penuhkan Skrin

en: Fill in your details below or click an icon to log in:
ms: Masukkan butiran anda dibawah atau klik ikon untuk log masuk akaun:

en: Fill in your details below.
ms: Masukkan butiran anda dibawah.

en: Fill in your profile
ms: Masukkan butiran peribadi anda

en: Filter
ms: Papar

en: Filter %s returned items with reserved names.
ms: Tapis %s mengembalikan butiran dengan nama dirizab.

en: Filter &#187;
ms: Tapis &#187;

en: Filter Products by Attribute
ms: Tapis Product menurut Atribut

en: Filter Products by Price
ms: Tapis Produk menurut Harga

en: Filter Products by Rating
ms: Tapis Produk menurut Rating

en: Filter by category
ms: Tapis mengikut kategori

en: Filter by comment type
ms: Tapis mengikut jenis ulasan

en: Filter by coupon
ms: Tapis mengikut kupon

en: Filter by date
ms: Tapis mengikut tarikh

en: Filter by type
ms: Tapis mengikut jenis

en: Filter comments list
ms: Tapis senarai ulasan

en: Filter coupons
ms: Tapis kupon

en: Filter items list
ms: Tapis senarai butiran

en: Filter media
ms: Tapis media

en: Filter media items list
ms: Tapis senarai butiran media

en: Filter orders
ms: Tapis tempahan

en: Filter pages list
ms: Tapis senarai halaman

en: Filter posts list
ms: Tapis senarai kiriman

en: Filter products
ms: Tapis produk

en: Filter themes
ms: Tapis tema

en: Filter themes (%s)
ms: Tapis tema (%s)

en: Filter users list
ms: Tapis senarai pengguna

en: Filters
ms: Penapis

en: Final Step: Author Mapping
ms: Langkah Terakhir: Pemetaan Pengarang

en: Find Posts or Pages
ms: Cari Kiriman atau Laman

en: Find and replace
ms: Cari dan ganti

en: Finish
ms: Siap

en: Finish set up
ms: Selesai pemasangan.

en: Finish setup
ms: Selesai pemasangan.

en: Finnish
ms: Bahasa Finland

en: First Name
ms: Nama Pertama

en: First Post | %s Posts
ms[0]: Kiriman Pertama

en: First name
ms: Nama pertama

en: First name for the user.
ms: Nama pertama bagi pengguna.

en: First page
ms: Halaman Pertama

en: Fit to Screen
ms: Muat ke Skrin

en: Fixed Layout
ms: Bentangan Tetap

en: Fixed amount
ms: Amaun Tetap

en: Flagged as spam by %s
ms: Ditanda sebagai spam oleh %s

en: Flagged as spam by Akismet
ms: Ditanda sebagai spam oleh Akismet

en: Flickr Photos
ms: Foto Flickr

en: Flickr RSS URL:
ms: URL RSS Flickr:

en: Fluid Layout
ms: Bentangan Bendalir

en: Focus shortcuts:
ms: Pintasan fokus:

en: Follow
ms: Ikut

en: Follow me on Twitter
ms: Ikut saya di Twitter!

en: Follow this search via JSON
ms: Ikuti carian ini melalui JSON

en: Follow this search via RSS
ms: Ikuti carian ini melalui RSS

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
ms: Dari:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
ms: Ke:

en: Font Sizes
ms: Saiz Font

en: Food & Drink
ms: Makanan & Minuman

en: Footer
ms: Pembawah

en: Footer Widgets
ms: Widget Pengaki

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
ms: Bagi imej sahaja, anda boleh mengklik pada Sunting Imej di bawah imej kecil untuk mengembangkan keluar penyunting imej dalam baris dengan ikon untuk memangkas, memutar, atau menyelak imej selain mengundur atau membuat kembali. Kekotak di sebelah kanan memberikan anda pilihan lanjut untuk mengubah skala imej, memangkasnya, dan memangkas imej kecil dengan cara yang lain daripada anda memangkas imej asal. Anda boleh mengklik pada Bantuan dalam kekotak berkenaan untuk maklumat lanjut.

en: For more information:
ms: Untuk maklumat lanjut:

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%s">General Settings</a> section.
ms: Bagi hampir kesemua tema, teks pengepala adalah Tajur Laman dan Baris Slogan anda, seperti yang ditentukan dalam bahagian <a href="%s">Tetapan Umum</a>.

en: For security, click the link below to reset this importer.
ms: Untuk keselamatan, klik pautan di bawah untuk mengeset semula pengimport ini.

en: For users that register on our website (if any), we also store the personal information they provide in their user profile. All users can see, edit, or delete their personal information at any time (except they cannot change their username). Website administrators can also see and edit that information.
ms: Bagi pengguna yang mendaftar di laman kami (jika ada), kami juga menyimpan maklumat peribadi yang mereka sediakan dalam profail pengguna mereka. Semua pengguna boleh melihat, menyunting, atau menghapuskan data peribadi mereka pada bila-bila masa (kecuali mereka tidak boleh mengubah nama pengguna mereka). Pentadbir laman web juga boleh melihat dan menyunting maklumat berkenaan.

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
ms: Bagi pengguna yang tidak mempunyai avatar tersuai sendiri, anda boleh memaparkan logo umum atau yang dijanakan berdasarkan alamat emel mereka.

en: Force SSL (HTTPS) on the checkout pages (<a href="%s" target="_blank">an SSL Certificate is required</a>).
ms: Paksa SSL (HTTPS) pada halaman checkout (<a href="%s" target="_blank">Sijil SSL diperlukan</a>).

en: Force erase personal data
ms: Padam Paksa Data Peribadi

en: Formatting
ms: Pemformatan

en: Fort Nelson
ms: Kubu Nelson

en: Forums
ms: Forum

en: Found %1$d updates (%2$s)
ms: Jumpa %1$d kemas kini (%2$s)

en: Found %s
ms: %s dijumpai

en: Found a bug?
ms: Jumpa pepijat?

en: Founder of Automattic, example of what WordPress can do
ms: Pengasas Automattic, contoh apa yang WordPress boleh dilakukan

en: Four Columns
ms: Empat Lajur

en: Free
ms: Percuma

en: Free Shipping
ms: Penghantaran Percuma

en: Free shipping is a special method which can be triggered with coupons and minimum spends.
ms: Penghantaran Percuma adalah kaedah istimewa yang boleh diaktifkan dengan kupon dan perbelanjaan minima

en: Free!
ms: Percuma!

en: Freedoms
ms: Kebebasan

en: French
ms: Perancis

en: Fri
ms: Jum

en: Friday
ms: Jumaat

[ctx: Friday initial]
en: F
ms: J

en: From
ms: Dari

en: From %1$s %2$s
ms: Dari %1$s %2$s

en: From %1$s on %2$s %3$s
ms: Daripada %1$s pada %2$s %3$s

en: From Computer
ms: Dari Komputer

en: From URL
ms: Dari URL

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
ms: Daripada skrin ini anda dapat pratonton, banding, dan memulihkan semakan:

en: From this screen you can:
ms: Dari skirn ini anda boleh:

en: Front Page
ms: Muka Depan

en: Front page
ms: Halaman depan

en: Full Name: %s
ms: Nama penuh: %s

en: Full Size
ms: Saiz Penuh

en: Full URL path to files
ms: Laluan URL penuh ke fail

en: Full Width Template
ms: Templat Kelebaran Penuh

en: Full name
ms: Nama Penuh

en: Full name of country.
ms: Nama penuh negara.

en: Full post
ms: Kiriman penuh

en: Full text
ms: Teks penuh

en: Fullscreen
ms: Skrin penuh

en: Function %1$s is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! Use %3$s instead.
ms: Fungsi %1$s telah <strong>digugurkan</strong> sejak versi %2$s! Sila gunakan %3$s.

en: G &#8212; Suitable for all audiences
ms: G &#8212; Sesuai untuk semua lapisan masyarakat

en: Galician
ms: Galicia

en: Galleries
ms: Galeri

en: Gallery
ms: Galeri

en: Gallery (%s)
ms: Galeri (%s)

en: Gallery Settings
ms: Tetapan Galeri

en: Gallery columns:
ms: Lajur galeri:

en: General
ms: Am

en: General Settings
ms: Tetapan Am

en: Generate Password
ms: Janakan Kata Laluan

en: Generate password
ms: Janakan Kata Laluan

[ctx: Generic label for block inserter button]
en: Add block
ms: Tambah blok

en: German
ms: Jerman

en: Get New Password
ms: Dapatkan Kata Laluan Baru

en: Get Shortlink
ms: Dapatkan Shortlink

en: Get Started
ms: Mulakan

en: Get Version %s
ms: Dapatkan Versi %s

en: Get a Free Blog Here
ms: Dapatkan Blog Percuma Disini

en: Get ready to start selling
ms: Siap sedia untuk mula menjual

en: Get started
ms: Mulakan

en: Get started.
ms: Mulakan:

en: GitHub project
ms: Projek Github

en: Give the feed a title (optional):
ms: Berikan tajuk bagi suapan ini (pilihan):

en: Give your menu a name, then click Create Menu.
ms: Berikan menu anda nama, kemudian klik Cipta Menu.

en: Global Settings
ms: Tetapan Global

en: Go
ms: Teruskan

en: Go Back
ms: kembali

en: Go back
ms: Undur

en: Go to Dashboard
ms: Pergi ke Papan Pemuka

en: Go to Themes page
ms: Pergi ke halaman Tema

en: Go to WordPress Updates page
ms: Pergi ke halaman Kemas Kini WordPress

en: Go to shop
ms: Pergi ke kedai

en: Go to the first page
ms: Pergi ke halaman pertama

en: Go to the last page
ms: Pergi ke halaman selepas

en: Go to the next page
ms: Pergi ke halaman sebelum

en: Go to the previous page
ms: Pergi ke halaman sebelum

en: Good
ms: Baik

en: Good news!
ms: Berita baik!

en: Goose Bay
ms: Teluk Goose

en: Gravatar Logo
ms: Logo Gravatar

en: Gravatar Profile
ms: Profil Gravatar

en: Gray
ms: Kelabu

en: Greek
ms: Yunani

en: Green
ms: Hijau

en: Grid Layout
ms: Bentangan Grid

en: Grid view
ms: Paparan Grid

en: Group
ms: Kumpulan

en: Group type.
ms: Jenis kumpulan

en: Guest
ms: Tetamu

en: HTML Embed
ms: Benam HTML

en: HTML caption for the attachment, transformed for display.
ms: Sari kata HTML bagi lampiran, diubah untuk paparan.

en: HTML description of the term.
ms: Keterangan HTML istilah.

[ctx: HTML tag]
en: Address
ms: Alamat

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
ms: Sedia format

en: HTML template
ms: Templat HTML

en: HTML title for the object, transformed for display.
ms: Tajuk HTML bagi objek, diubah untuk paparan.

en: HTML title for the term.
ms: Tajuk HTML bagi istilah.

en: HTTP redirect status code must be a redirection code, 3xx.
ms: Kod status mengalih HTTP mestilah kod pengalihan, 3xx.

en: HTTPS request failed.
ms: Permintaan HTTPS gagal.

en: Haitian Creole
ms: Creole Haiti

en: Have a coupon?
ms: Ada kupon?

en: Have fun!
ms: Selamat bergembira!

en: Header
ms: Pengatas

en: Header Image
ms: Imej Pengepala

en: Header Media
ms: Media Pengepala

en: Header Text
ms: Teks Pengepala

en: Header Text Color
ms: Warna Teks Pengepala

en: Header Video
ms: Video Pengepala

en: Header cell
ms: Pengepala sel

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
ms: Pengepala dikemas kini. <a href="%s">Lawati laman anda</a> untuk melihat bagaimana ia kelihatan.

en: Heading 1
ms: Tajuk 1

en: Heading 2
ms: Tajuk 2

en: Heading 3
ms: Tajuk 3

en: Heading 4
ms: Tajuk 4

en: Heading 5
ms: Tajuk 5

en: Heading 6
ms: Tajuk 6

en: Hebrew
ms: Ibrani

en: Height
ms: Tinggi

en: Height:
ms: Tinggi:

en: Hello world!
ms: Helo dunia!

en: Hello,
ms: Apa khabar,

en: Help
ms: Bantuan

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
ms: Ini adalah gambaran asas peranan pengguna yang berlainan dan keizinan yang berkaitan dengan setiap satu:

en: Here you can selectively convert existing tags to categories. To get started, check the tags you wish to be converted, then click the Convert button.
ms: Anda boleh memilih label yang sedia ada untuk ditukarkan menjadi kategori. Untuk bermula, sila tanda label yang ingin ditukarkan, kemudian klik butang Tukar.

en: Hey there, looks like you just pasted HTML into the &#8220;Visual&#8221; tab of the Text widget. You may want to paste your code into the &#8220;Text&#8221; tab instead. Alternately, try out the new &#8220;Custom HTML&#8221; widget!
ms: Apa khabar, nampaknya anda telah menampal HTML ke dalam tab &#8220;Visual&#8221; pada widget Text. Sebaliknya anda mungkin ingin menampal kod anda ke dalam tab &#8220;Teks&#8221;. Secara alternatif, cubalah widget baharu &#8220;HTML Tersuai&#8221;!

en: Hey there. Here you can selectively convert existing categories to tags. To get started, check the categories you wish to be converted, then click the Convert button.
ms: Hey disana. Disini anda boleh memilih sebarang kategori yang sedia ada untuk ditukarkan kepada tag. Untuk memulakan, tanda kategori yang anda mahu tukar, kemudian klik butang Tukar.

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email address on ###SITENAME### was changed to ###NEW_EMAIL###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ms: Hi ###USERNAME###,
    
    Notis ini mengesahkan bahawa emel anda di ###SITENAME### telah diubah.
    
    Jika anda tidak membuat perubahan emel anda, sila hubungi Pentadbir Laman di
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Emel ini telah dihantar kepada ###EMAIL###
    
    Ikhlas,
    Semua di ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ms: Hi ###USERNAME###,
    
    Notis ini mengesahkan bahawa kata laluan anda telah diubah di ###SITENAME###.
    
    Jika anda tidak membuat penukaran kata laluan anda, sila hubungi Pentadbir Laman di
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Emel ini telah dihantar kepada ###EMAIL###
    
    Ikhlas,
    Semua di ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi %s,
ms: Hai %s,

en: Hi there! I'm a bike messenger by day, aspiring actor by night, and this is my website. I live in Los Angeles, have a great dog named Jack, and I like pi&#241;a coladas. (And gettin' caught in the rain.)
ms: Hai! Saya seorang penghantar surat di waktu siang, pelakon yang bercita-cita tinggi di malam hari, dan inilah laman web saya. Saya tinggal di Los Angeles, mempunyai seekor anjing bernama Jack, dan saya suka pi&#241;a coladas. (Dan kantoi bermain hujan.)

en: Hi,
    
    This notice confirms that the admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ms: Hi,
    
    Notis ini mengesahkan bahawa alamat emel pentadbir telah diubah di ###SITENAME###.
    
    Alamat emel pentadbir baharu adalah ###NEW_EMAIL###.
    
    Emel ini telah dihantar ke ###OLD_EMAIL###
    
    Ikhlas,
    Semua di ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    This notice confirms that the network admin email address was changed on ###SITENAME###.
    
    The new network admin email address is ###NEW_EMAIL###.
    
    This email has been sent to ###OLD_EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ms: Hi,
    
    Notis ini mengesahkan bahawa alamat emel pentadbir rangkaian telah diubah di ###SITENAME###.
    
    Alamat emel pentadbir rangkaian baharu adalah ###NEW_EMAIL###.
    
    Emel ini telah dihantar ke ###OLD_EMAIL###
    
    Ikhlas,
    Semua di ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
ms: Hi,
    
    Anda telah dijemput untuk menyertai '%1$s' di
    %2$s dengan peranan sebagai %3$s.
    
    Sila klik pautan yang berikut untuk mengesahkan jemputan:
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
ms: Hai,
    Anda telah dijemput untuk menyertai '%1$s' di
    %2$s dengan peranan %3$s.
    Abaikan e-mel ini jika anda tidak mahu menyertai laman ini.
    Jemputan ini akan tamat tempoh dalam beberapa hari.
    
    Sila klik pautan berikut untuk mengaktifkan akaun pengguna anda:
    %%s

en: Hidden
ms: Tersembunyi

en: Hide
ms: Sembunyi

en: Hide Details
ms: Sembunyi Butiran

en: Hide all results
ms: Sembunyikan semua keputusan

en: Hide empty categories
ms: Sembunyikan kategori kosong

en: Hide header image
ms: Sembunyi imej pengepala

en: Hide image
ms: Sorok imej

en: Hide password
ms: Sembunyikan kata laluan

en: Hide post options
ms: Sembunyi pilihan kiriman

en: Hide template
ms: Sembunyikan templat

en: Highlights
ms: Serlahkan

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
ms: Petunjuk: Kata laluan anda hendaklah tidak boleh kurang daripada tujuh aksara. Untuk menjadikannya kebal, gunakan gabungan huruf besar, huruf kecil, nombor dan simbol seperti ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
ms: Petunjuk: Kata laluan mestilah sekurang-kurangnya tujuh aksara panjang. Untuk menguatkannya, gunakan huruf besar dan kecil, nombor, dan simbol seperti ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: History
ms: Sejarah

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
ms: Tahankan komen yang mengandungi %s pautan atau lebih, untuk ditapis. (Selalunya, spam mengandungi bilangan pautan yang amat tinggi.)

en: Holiday
ms: Cuti

en: Home
ms: Utama

en: Homepage
ms: Hompej

en: Homepage Settings
ms: Tetapan Laman Hadapan

en: Homepage and posts page must be different.
ms: Laman hadapan dan halaman kiriman mesti berbeza.

en: Homepage: %s
ms: Laman Hadapan: %s

en: Horizontal
ms: Melintang

en: Horizontal line
ms: Garis melintang

en: Horizontal space
ms: Ruang mengufuk

en: Host
ms: Hos

en: Hour
ms: Jam

en: Hours
ms: Waktu

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
ms: Hover atau ketik untuk melihat bebutang Aktifkan dan Pratonton Secara Langsung

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
ms: Mengapung di atas baris pada senarai kiriman akan memaparkan pautan tindakan yang membenarkan anda mengurus kiriman anda. Anda boleh melakukan tindakan-tindakan berikut:

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
ms: Mengapung di atas baris dalam senarai pengguna akan memaparkan pautan tindakan yang membenarkan anda mengurus pengguna. Anda boleh melakukan tindakan-tindakan berikut:

en: How do I cancel my subscription?
ms: Bagaimana saya membatalkan langganan saya?

en: How long we retain your data
ms: Berapa lama kami menyimpan data anda

en: How many items would you like to display?
ms: Berapakah jumlah item yang anda mahu paparkan?

en: How many rows of products should be shown per page?
ms: Berapa banyak baris produk harus ditunjukkan setiap halaman?

en: How we protect your data
ms: Bagaimana kami melindungi data anda

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ms: Apa khabar ###USERNAME###,
    
    Baru-baru ini anda telah memohon untuk menukar alamat emel anda.
    
    Jika ini benar, sila klik pada pautan berikut untuk mengubahnya:
    ###ADMIN_URL###
    
    Anda boleh mengabaikan dan menghapuskan emel ini jika anda tindak mahu
    mengambil tindakan ini.
    
    Emel ini telah dihantar kepada ###EMAIL###
    
    Yang benar,
    Semua di ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
ms: Hi USERNAME,
    
    Akaun baharu anda telah dipasang.
    
    Anda boleh log masuk dengan maklumat berikut:
    
    Nama pengguna: USERNAME
    Kata laluan: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Terima kasih!
    
    --Pasukan @ SITE_NAME

en: Howdy! This importer allows you to connect directly to LiveJournal and download all your entries and comments
ms: Selamat datang! Pengimport ini membolehkan anda membuat sambungan terus ke LiveJournal dan memuat turun semua entri dan komen anda.

en: Howdy! This importer allows you to import posts and comments from your Blogger account into your WordPress blog.
ms: Selamat datang! Pengimport ini membolehkan anda mengimport kiriman dan komen daripada akaun Blogger anda ke dalam blog WordPress anda.

en: Howdy,
    
    A request has been made to perform the following action on your account:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    To confirm this, please click on the following link:
    ###CONFIRM_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ms: Apa khabar,
    
    Suatu permintaan telah dibuat untuk melaksanakan tindakan berikut pada akaun anda:
    
         ###DESCRIPTION###
    
    Untuk mengesahkannya, sila klik pada pautan berikut:
    ###CONFIRM_URL###
    
    Anda boleh mengendahkan dan menghapuskan emel ini jika anda tidak mahu mengambil tindakan ini.
    
    Emel ini telah dihantar ke ###EMAIL###.
    
    Ikhlas,
    Semua di ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    A user data privacy request has been confirmed on ###SITENAME###:
    
    User: ###USER_EMAIL###
    Request: ###DESCRIPTION###
    
    You can view and manage these data privacy requests here:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ms: Apa khabar,
    
    Suatu permintaan data privasi pengguna telah disahkan di ###SITENAME###:
    
    Pengguna: ###USER_EMAIL###
    Permintaan: ###DESCRIPTION###
    
    Anda boleh melihat dan mengurus permintaan data privasi ini di sini:
    
    ###MANAGE_URL###
    
    Ikhlas,
    Semua di ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Thank you for signing up with WordPress.com. To activate your newly created account, please click on the following link:
    
    %s
    
    --The WordPress.com Team
ms: Salam Sejahtera,
    
    Terima kasih kerana mendaftar dengan WordPress.com. Untuk mengaktifkan akaun baru anda, sila klik pautan berikut:
    
    %s
    
    --Pasukan WordPress.com

en: Howdy,
    
    Your request for an export of personal data has been completed. You may
    download your personal data by clicking on the link below. For privacy
    and security, we will automatically delete the file on ###EXPIRATION###,
    so please download it before then.
    
    ###LINK###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ms: Apa khabar,
    
    Permintaan anda bagi mengeksport data peribadi telah selesai. Anda boleh
    memuat turun data peribadi anda dengan mengklik pada pautan di bawah. Bagi tujuan privasi
    dan keselamatan, kami akan menghapuskan fail berkenaan secara automatik pada ###EXPIRATION###,
    jadi sila muat turunnya sebelum itu.
    
    ###LINK###
    
    Emel ini telah dihantar ke ###EMAIL###.
    
    Ikhlas,
    Semua di ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    For more information, you can also read our privacy policy: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ms: Apa khabar,
    
    Permintaan anda untuk memadam data peribadi anda di ###SITENAME### telah diselesaikan.
    
    Jika anda mempunyai soalan atau kerisauan lain, sila hubungi pentadbir laman.
    
    Untuk maklumat lanjut, anda juga boleh membaca polisi privasi kami: ###PRIVACY_POLICY_URL###
    
    Ikhlas,
    Semua di ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy,
    
    Your request to erase your personal data on ###SITENAME### has been completed.
    
    If you have any follow-up questions or concerns, please contact the site administrator.
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
ms: Apa khabar,
    
    Permintaan anda untuk memadam data peribadi anda di ###SITENAME### telah diselesaikan.
    
    Jika anda mempunyai soalan atau kerisauan lain, sila hubungi pentadbir laman.
    
    Ikhlas,
    Semua di ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy, %s
ms: Apa khabar, %s

en: However, it is your responsibility to use those resources correctly, to provide the information that your privacy policy requires, and to keep that information current and accurate.
ms: Walau bagaimana pun, adalah tanggungjawab anda untuk menggunakan sumber tersebut dengan betul, untuk menyediakan maklumat yang diperlukan oleh dasar privasi anda, dan untuk memastikan bahawa maklumat adalah terkini dan tepat.

en: Huge
ms: Besar

en: Human-readable labels for the post type for various contexts.
ms: Label boleh dibaca manusia bagi jenis kiriman untuk pelbagai konteks.

en: Human-readable labels for the taxonomy for various contexts.
ms: Label yang boleh dibaca manusia bagi taksonomi untuk pelbagai konteks.

en: Hungarian
ms: Hungary

en: I don't have any products yet.
ms: Saya masih tiada produk lagi.

en: I really need an ID for this to work.
ms: Saya benar-benar perlukan ID untuk melakukan kerja ini.

en: I'm sure I want to permanently delete my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
ms: Saya pasti saya mahu menghapuskan laman saya secara kekal, dan saya sedar bahawa saya tidak dapat mendapatkannya atau menggunakan %s lagi.

en: ID #%1$s: %2$s <strong>Sorry, you are not allowed to remove this user.</strong>
ms: ID #%1$s: %2$s <strong>Maaf, anda tidak dibenarkan membuang pengguna ini.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
ms: ID #%1$s: %2$s <strong>Pengguna semasa tidak akan dihapuskan.</strong>

en: ID is invalid.
ms: ID tidak sah

en: ID of the post context.
ms: ID bagi konteks kiriman.

en: IO error.
ms: Ralat I/O.

en: IP Address
ms: Alamat IP

en: Icelandic
ms: Iceland

en: Icon
ms: Ikon

en: Icon + text
ms: Ikon + teks

en: Icon only
ms: Ikon sahaja

en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
ms: Id mesti bermula dengan huruf, diikuti dengan hanya huruf, nombor, sengkang, noktah, noktah bertindih, atau garis bawah.

en: Identicon (Generated)
ms: Identicon (Janaan)

en: If %1$s is disabled, ask your administrator to enable that module, or look at the <a href="%2$s">Apache documentation</a> or <a href="%3$s">elsewhere</a> for help setting it up.
ms: Jika %1$s tidak diaktifkan, minta pentadbir anda untuk membolehkan modul tersebut, atau lihat pada <a href="%2$s">dokumentasi Apache</a> atau <a href="%3$s">lain-lain</a> bagi bantuan pemasangan.

en: If a media file has not been attached to any content, you will see that in the Uploaded To column, and can click on Attach to launch a small popup that will allow you to search for existing content and attach the file.
ms: Jika sesuatu fail media tidak dilampirkan pada mana-mana kiriman, anda akan melihatnya dalam lajur Lampirkan Ke, dan boleh mengklik pada Lampirkan Fail untuk melancarkan jendela timbul kecil yang akan membenarkan anda mencari kiriman yang sedia ada dan melampirkan fail berkenaan.

en: If a new user is created by WordPress, a password will be randomly generated. Manually change the user&#8217;s details if necessary.
ms: Jika seorang pengguna baru dicipta oleh WordPress, kata laluan beliau akan dihasilkan secara rawak. Sila tukar butiran pengguna tersebut secara manual setakat yang perlu.

en: If a program or website you use allows you to export your links or subscriptions as OPML you may import them here.
ms: Jika ada program atau tapak web yang membenarkan anda mengeksport pautan-pautan atau langganan-langganan anda sebagai OPML, anda boleh mengimportnya di sini.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
ms: Jika diinginkan, WordPress akan memberi amaran tentang pelbagai perkhidmatan bagi kiriman-kiriman baharu anda secara automatik.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
ms: jika pengimport yang anda perlukan tidak tersenarai, <a href="%s">cari dalam direktori pemalam</a> untuk melihat jika terdapat pengimport.

en: If the variation is visible.
ms: Jika variasinya kelihatan

en: If you add a video, the image will be used as a fallback while the video loads.
ms: Jika anda menambah video, imej ini akan digunakan sebagai sandaran sambil video dimuatkan.

en: If you already have a Privacy Policy page, please select it below. If not, please create one.
ms: Jika anda sudah mempunyai laman dasar privasi, sila memilihnya di bawah. Jika tidak, sila ciptakannya.

en: If you are a member of a regulated industry, or if you are subject to additional privacy laws, you may be required to disclose that information here.
ms: Jika anda adalah ahli sebuah industri yang dikawal selia, atau jika anda terikat dengan perundangan privasi tambahan, anda mungkin diwajibkan mendedahkan maklumat berkenaan di sini.

en: If you are not automatically redirected, use this link:
ms: Sekiranya tiada sebarang respon, sila gunakan pautan berikut:

en: If you are unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
ms: Jika anda tidak pasti maksud istilah tersebut, sebaiknya anda perlu menghubungi terus host anda. Jika anda masih memerlukan bantuan, anda bolehlah melawat <a href="%s">Forum Bantuan WordPress</a>.

en: If you can&#8217;t drag the bookmarklet to your bookmarks, copy the following code and create a new bookmark. Paste the code into the new bookmark&#8217;s URL field.
ms: Jika anda tidak dapat menarik aplet penanda buku ke penanda buku anda, salin kod berikut dan cipta penanda buku baharu. Tampal kod berkenaan ke dalam medan URL penanda buku baharu tersebut.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
ms: Jika anda memadam pautan, ia akan dibuang secara kekal, kerana Pautan tidak mempunyai fungsi Sampah lagi.

en: If you do not know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
ms: Jika anda tidak tahu bagaimana untuk menetapkan pangkalan data, anda patut  <strong>menghubungi hos anda</strong>. Jika yang lainnya gagal, anda boleh mencari bantuan di <a href="%s">Forum Bantuan WordPress</a>.

en: If you do not want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
ms: Jika anda langsung tidak mahu imej pengepala dipaparkan dalam laman anda, klik butang &#8220;Buang Imej Pengepala&#8221; di bawah bahagian Imej Pengepala di halaman ini. Jika anda ingin membolehkan imej pengepala nanti, anda hanya perlu memilih satu daripada pilihan imej yang lain dan klik &#8220;Simpan Perubahan&#8221;.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
ms: Jika anda tidak mahu menggunakan laman %s anda lagi, anda boleh menghapuskannya menggunakan borang di bawah. Apabila anda mengklik <strong>Hapuskan Laman Saya Secara Kekal</strong> anda akan menerima emel dengan pautan di dalamnya. Klik pautan tersebut untuk menghapuskan laman anda.

en: If you don&#8217;t enter a password, ALL ENTRIES from your LiveJournal will be imported as public posts in WordPress.
ms: Jika anda tidak memasukkan kata laluan, SEMUA ENTRI daripada LiveJournal anda akan diimport sebagai kiriman awam dalam WordPress.

en: If you edit or publish an article, an additional cookie will be saved in your browser. This cookie includes no personal data and simply indicates the post ID of the article you just edited. It expires after 1 day.
ms: Jika anda menyunting atau menerbitkan suatu artikel, kuki tambahan akan disimpan dalam pelayar anda. Kuki ini tidak termasuk data peribadi dan hanya menyatakan bahawa ID kiriman artikal yang anda baru sahaja sunting. Ianya luput selepas 1 hari.

en: If you have a coupon code, please apply it below.
ms: Jika anda mempunyai kod kupon, sila gunakan di bawah.

en: If you have an account on this site, or have left comments, you can request to receive an exported file of the personal data we hold about you, including any data you have provided to us. You can also request that we erase any personal data we hold about you. This does not include any data we are obliged to keep for administrative, legal, or security purposes.
ms: Jika anda mempunyai akaun di laman ini, atau telah meninggalkan ulasan, anda boleh meminta untuk menerima fail data peribadi yang dieksport dalam simpanan kami tentang anda, termasuklah apa-apa data yang anda telah berikan kepada kami. Anda juga boleh meminta kami memadam sebarang maklumat peribadi anda dalam simpanan kami. Ini tidak termasuk apa-apa data  yang wajib kami simpan bagi tujuan pentadbiran, dasar, atau keselamatan.

en: If you have any entries on LiveJournal which are marked as private, they will be password-protected when they are imported so that only people who know the password can see them.
ms: Jika anda mempunyai entri-entri yang ditanda persendirian dalam LiveJournal, entri-entri tersebut akan dilindungi dengan kata laluan setelah diimport supaya hanya orang yang mengetahui kata laluan itu boleh melihatnya.

en: If you have not yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
ms: Jika anda belum mencipta sebarang menu, <strong>klik pautan &#8217;cipta menu baharu&#8217;</strong> untuk bermula

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
ms: Jika anda mempunyai kiriman atau komen dalam sistem lain, WordPress boleh mengimportnya ke dalam laman ini. Untuk bermula, pilih sistem di bawah yang ingin diimport:

en: If you leave a comment on our site you may opt-in to saving your name, email address and website in cookies. These are for your convenience so that you do not have to fill in your details again when you leave another comment. These cookies will last for one year.
ms: Jika anda tinggalkan ulasan di laman kami anda boleh memilih masuk untuk menyimpan nama, alamat emel dan laman web anda dalam kuki. Ini adalah untuk kesenangan anda supaya anda tidak perlu mengisi maklumat anda lagi apabila anda meninggalkan lagi ulasan. Kuki ini akan bertahan selama setahun.

en: If you leave a comment, the comment and its metadata are retained indefinitely. This is so we can recognize and approve any follow-up comments automatically instead of holding them in a moderation queue.
ms: Jika anda tinggalkan ulasan, ulasan dan metadatanya disimpan tanpa tempoh batas. Ini adalah supaya kami boleh mengenali dan meluluskan apa-apa ulasan berikutan secara automatik dan tidak menahannya dalam giliran penyederhanaan.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
ms: Jika anda sampai ke skrin ini secara tidak sengaja dan bermaksud untuk melawat salah satu daripada laman anda sendiri, sini terdapat jalan pintas untuk membantu anda mencarinya.

en: If you speak English, <a href="http://translate.wordpress.com/">you can help us translate WordPress into your language.</a>
ms: Jika anda boleh berbahasa Inggeris, <a href="http://translate.wordpress.com/">anda boleh membantu kita menterjemahkan WordPress ke dalam bahasa anda.</a>

en: If you upload images to the website, you should avoid uploading images with embedded location data (EXIF GPS) included. Visitors to the website can download and extract any location data from images on the website.
ms: Jika anda memuat naik imej ke laman web, anda patut mengelakkan daripada memuat naik imej dengan data lokasi terbenam (EXIF GPS) yang disertakan. Pelawat ke laman web boleh memuat turun dan mendapatkan mana-mana lokasi data daripada imej-imej di laman web.

en: If you use your site for commercial purposes and you engage in more complex collection or processing of personal data, you should note the following information in your privacy policy in addition to the information we have already discussed.
ms: Jika anda menggunakan laman anda bagi tujuan komersial dan anda berurusan dalam pengumpulan atau pemprosesan data peribadi yang lebih rumit, yang harus nyatakan maklumat berkenaan dalam dasar privasi anda sebagai tambahan kepada maklumat yang telah kita bincangkan.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
ms: Jika anda mahu menukar kategori anda ke tag (atau sebaliknya), gunakan <a href="%s">Penukar Kategori dan Tag</a> yang terdapat daripada skrin Import.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
ms: Jika anda ingin membuang widget tetapi menyimpan tetapannya untuk kegunaan masa hadapan, hanya tarik dan lepas ia ke dalam ruang Widget Tidak aktif. Anda boleh menambahnya kembali dari situ pada bila-bila masa. Ini amat berguna apabila anda menukar tema yang mempunyai ruang widget yang sedikit atau berbeza.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
ms: Jika laman anda tidak terpapar, sila hubungi pemilik rangkaian ini.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
ms: Jika tema anda mempunyai lebih daripada satu imej pengepala lalai, atau anda telah memuat naik lebih daripada satu imej pengepala tersuai, anda boleh memilih supaya WordPress memaparkan imej berlainan secara rawak pada setiap halaman di laman anda. Klik butang radio &#8220;Rawak&#8221; bersebelahan bahagian Imej Dimuat Naik atau Imej Lalai untuk membolehkan ciri ini.

en: If your theme has multiple menus, giving them clear names will help you manage them.
ms: Jika tema anda mempunyai berbilang menu, berikan setiap daripadanya nama yang jelas untuk membantu anda menguruskannya.

en: If your theme has widget areas, you can also add menus there. Visit the <a href="%s">Widgets panel</a> and add a &#8220;Navigation Menu widget&#8221; to display a menu in a sidebar or footer.
ms: Jika tema anda mempunyai ruang widget, anda juga boleh menambah menu di sana. Lawat <a href="%s">panel Widget</a> dan tambah &#8220;widget Menu Navigasi&#8221; untuk memaparkan menu dalam palang sisi atau pengaki.

en: If your website provides a service which includes automated decision making - for example, allowing customers to apply for credit, or aggregating their data into an advertising profile - you must note that this is taking place, and include information about how that information is used, what decisions are made with that aggregated data, and what rights users have over decisions made without human intervention.
ms: Jika laman web anda menyediakan perkhidmatan dimana ia termasuk pilihan keputusan secara automatik - contohnya, membenarkan pelanggan untuk memohon kredit, atau mengumpul data mereka ke dalam profail pengiklanan - anda mesti nyatakan bahawa ianya sedang dilakukan, dan sertakan maklumat tentang bagaimana maklumat itu digunakan, apa keputusan yang dibuat dengan data yang dikumpul, dan apa hak-hak pengguna terhadap keputusan yang dibuat tanpa campur tangan manusia.

en: If your website receives data about users from third parties, including advertisers, this information must be included within the section of your privacy policy dealing with third party data.
ms: Jika laman web anda menerima data berkenaan pengguna daripada pihak ketiga, termasuklah pengiklan, maklumat ini mesti disertakan dalam bahagian dasar privasi anda yang berkaitan dengan data pihak ketiga.

en: Image
ms: Imej

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Imej <span class="count">(%s)</span>

en: Image Address
ms: Alamat Imej

en: Image Alignment:
ms: Aturan Imej:

en: Image CSS Class
ms: Kelas CSS Imej

en: Image Caption
ms: Sari Kata Imej

en: Image Color:
ms: Warna Imej:

en: Image Crop Help
ms: Bantuan Pangkas Imej

en: Image Editor Save Failed
ms: Penyimpanan Penyunting Imej Gagal

en: Image File
ms: Laman Fail

en: Image Link
ms: Pautan Imej

en: Image Position
ms: Kedudukan Imej

en: Image Processing Error
ms: Ralat Pemprosesan Imej

en: Image Settings:
ms: Tetapan Imej:

en: Image Size
ms: Saiz Imej

en: Image Size:
ms: Saiz Imej:

en: Image Title
ms: Tajuk Imej

en: Image Title Attribute
ms: Atribut Tajuk Imej

en: Image URL
ms: URL Imej

en: Image URL.
ms: URL Imej:

en: Image Upload Error
ms: Ralat Memuat Naik Imej

en: Image Widget
ms: Widget Imej

en: Image Widget (%d) | Image Widget (%d)
ms[0]: Widget Imej (%d)

en: Image could not be processed.
ms: Imej tidak dapat diproses.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
ms: Imej tidak dapat diproses. Sila kembali dan cuba lagi.

en: Image crop area preview. Requires mouse interaction.
ms: Pratonton ruang pangkas imej. Memerlukan interaksi tetikus.

en: Image crop failed.
ms: Pemangkasan imej gagal.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
ms: Tiada data imej. Sila muat naik imej tersebut sekali lagi.

en: Image default align
ms: Penjajaran lalai imej

en: Image default link type
ms: Jenis pautan lalai imej

en: Image default size
ms: Saiz lalai imej

en: Image description
ms: Keterangan imej

en: Image details
ms: Butiran Imej

en: Image flip failed.
ms: Pembalikan imej gagal.

en: Image metadata is inconsistent.
ms: Metadata imej bercanggah.

en: Image resize failed.
ms: Pengubahan saiz imej gagal.

en: Image restored successfully.
ms: Imej tersebut telah dipulihkan.

en: Image rotate failed.
ms: Pemutaran imej gagal.

en: Image saved
ms: Imej disimpan

en: Image size in pixels
ms: Saiz imej dalam pixel

en: Image size used for products in the catalog.
ms: Saiz gambar yang diguna untuk produk di dalam katalog

en: Image sizes
ms: Saiz imej

en: Image title:
ms: Tajuk imej:

en: Images
ms: Imej

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
ms: Imej tepat <strong>%1$d &times; %2$d piksel</strong> akan digunakan sebagaimana adanya.

en: Images should be at least %s tall.
ms: Imej haruslah sekurang-kurangnya %s tinggi.

en: Images should be at least %s wide.
ms: Imej haruslah sekurang-kurangnya %s lebar.

en: Images:
ms: Imej:

en: Import / Export
ms: Import / Eksport

en: Import <strong>posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags</strong> from a WordPress export file.
ms: Import <strong>kiriman, laman, komen, medan tempahan, kategori, dan label</strong> daripada fail eksport WordPress.

en: Import Attachments
ms: Import Lampiran

en: Import Blogroll
ms: Import Senarai Blog

en: Import Movable Type or TypePad
ms: Import Movable Type atau TypePad

en: Import OPML File
ms: Import Fail OPML

en: Import author:
ms: Import pengarang

en: Import links in OPML format.
ms: Import pautan dalam format OPML.

en: Import posts &amp; media from Tumblr using their API.
ms: Import kiriman &amp; media daripada Tumblr menggunakan APInya.

en: Import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
ms: Import kiriman dan ulasan daripada blog Movable Type atau TypePad.

en: Import posts from LiveJournal using their API.
ms: Import kiriman menggunakan API LiveJournal.

en: Import posts from an RSS feed.
ms: Import kiriman daripada suapan RSS.

en: Import posts, comments, and users from a Blogger blog.
ms: Import kiriman, komen, dan pengguna daripada blog Blogger.

en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
ms: Import kiriman, halaman, ulasan, medan tersuai, kategori, dan tag daripada fail eksport WordPress.

en: Import the next batch
ms: Import kelompok berikutnya

en: Import your blogroll from another system
ms: Import senarai blog anda daripada sistem lain

en: Important:
ms: Penting:

en: Imported comment batch %d of <strong>approximately</strong> %d
ms: Kelompok komen %d daripada <strong>anggaran</strong> %d telah diimport

en: Imported post <strong>%s</strong>...
ms: Kiriman <strong>%s</strong> telah diimport...

en: Imported post batch %d of <strong>approximately</strong> %d
ms: Kelompok kiriman %d daripada <strong>anggaran</strong> %d telah diimport.

en: Importing Posts
ms: Mengimport Kiriman

en: Importing attachment
ms: Mengimport lampiran

en: Importing post <em>%s</em>...
ms: Mengimport kiriman <em>%s</em>...

en: Importing post...
ms: Mengimport kiriman...

en: Importing...
ms: Mengimport...

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
ms: Dalam %1$s, gunakan kaedah %2$s, dan bujan fungsi %3$s. Lihat %4$s.

en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
ms: Dalam tahun 2104, tema lalai kami membolehkan anda mencipta laman sesawang majalah responsif dengan reka bentuk anggun dan moden. Ketengahkan kandungan hompej kegemaran anda dalam bentuk grid atau pelungsur. Gunakan tiga kawasan wijet untuk menyesuai laman sesawang anda, dan tukar bentangan kandungan anda dengan templet halaman lebar penuh dan halaman penyumbang untuk menonjolkan pengarang anda. Mencipta laman sesawang majalah dengan WordPress telah menjadi semakin mudah.

en: In a few words, explain what this site is about.
ms: Dalam beberapa perkataan, terangkan mengenai laman ini.

en: In addition to listing what personal data you collect, you need to note why you collect it. These explanations must note either the legal basis for your data collection and retention or the active consent the user has given.
ms: Sebagai tambahan kepada senarai data peribadi yang anda kumpul, anda perlu menyatakan mengapa anda mengumpulnya. Penerangan ini mestilah menerangkan sama ada dasar undang-undang untuk pengumpulan dan penyimpanan data anda atau kebenaran aktif yand diberikan pengguna.

en: In case you haven&#8217;t done it already, you can import the posts from your other blogs:
ms: Anda boleh mengimport kiriman daripada blog-blog anda yang lain:

en: In reply to %s.
ms: Sebagai membalas %s.

en: In reply to: %s
ms: Sebagai membalas: %s

en: In response to
ms: Sebagai membalas

en: In response to: %s
ms: Sebagai membalas: %s

en: In stock
ms: Ada Stok

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
ms: Dalam lajur <strong>Ulasan</strong>, mengapung pada mana-mana ulasan memberikan anda pilihan untuk meluluskan, membalas (dan meluluskan), menyunting pantas, menyunting, menanda spam, atau sampahkan ulasan berkenaan.

en: In the <strong>In response to</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If there are pending comments, a red notification circle with the number of pending comments is displayed. Clicking the notification circle will filter the comments screen to show only pending comments on that post.
ms: Dalam lajur <strong>Sebagai Membalas</strong>, terdapat tiga elemen. Teks adalah nama kiriman yang mengilhamkan ulasan, dan pautan ke penyunting kiriman bagi kemasukan tersebut. Pautan Lihat Kiriman membawa kepada kiriman berkenaan di laman langsung anda. Gelembung kecil yang mengandungi nombor menunjukkan bilangan ulasan yang diluluskan yang diterima oleh kiriman tersebut. Jika terdapat ulasan yang belum selesai, pemberitahuan bulat berwarna merah dengan bilangan ulasan yang belum selesai dipaparkan. Mengklik pada pemberitahuan bulat akan menapis skrin ulasan untuk menunjukkan hanya ulasan belum selesai pada kiriman berkenaan.

en: In the <strong>Submitted on</strong> column, the date and time the comment was left on your site appears. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
ms: Dalam lajur <strong>Dihantar Pada</strong>, tarikh dan masa ulasan dibuat pada laman anda kelihatan. Mengklik pada pautan tarikh/masa akan membawa anda ke ulasan tersebut pada laman langsung anda.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
ms: Dalam bahagian Teks Pengepala halaman ini, anda boleh memilih samada memaparkan teks ini atau menyembunyikannya. Anda juga boleh memiih warna teks dengan mengklik butang Pilih Warna dan samada menaip nilai heks HTML yang sahih, contohnya &#8220;#ff0000&#8221; bagi merah, atau memilih warna menggunakan pemetik warna.

en: In the editing area, the Tab key enters a tab character.
ms: Dalam ruang suntingan, kunci Tab memasukkan aksara tab.

en: In this case, WordPress caught an error with one of your plugins, %s.
ms: Wordpress mendapati ada ralat di salah satu plugin anda, %s.

en: In this case, WordPress caught an error with your theme, %s.
ms: Wordpress mendapati ada ralat di tema %s anda.

en: In this section you should explain how long you retain personal data collected or processed by the website. While it is your responsibility to come up with the schedule of how long you keep each dataset for and why you keep it, that information does need to be listed here. For example, you may want to say that you keep contact form entries for six months, analytics records for a year, and customer purchase records for ten years.
ms: Dalam bahagian ini anda harus terangkan berapa lama anda menyimpan data peribadi yang dikumpul atau diproses oleh laman web. Sungguhpun adalah tanggungjawab anda untuk menyediakan jadual tentang berapa laman anda menyimpan setiap set data dan mengapa anda menyimpannya, maklumat tersebut masih perlu disenaraikan di sini. Contohnya, anda mungkin ingin menyatakan bahawa anda menyimpan kemasukan borang perhubungan selama enam bulan, rekod analitik selama setahun, dan rekod pembelian pelanggan selama sepuluh tahun.

en: In this section you should explain what measures you have taken to protect your users&#8217; data. This could include technical measures such as encryption; security measures such as two factor authentication; and measures such as staff training in data protection. If you have carried out a Privacy Impact Assessment, you can mention it here too.
ms: Dalam bahagian ini anda harus menerangkan apa langkah yang telah anda ambil untuk melindungi data pengguna anda. Ini mungkin termasuk langkah-langkah teknikal seperti penyulitan; langkah-langkah keselamatan seperti pengesahan dua faktor; dan langkah-langkah seperti latihan staf dalam perlindungan data. Jika anda telah melaksanakan Penilaian Impak Privasi, anda boleh menyatakannya juga di sini.

en: In this section you should explain what procedures you have in place to deal with data breaches, either potential or real, such as internal reporting systems, contact mechanisms, or bug bounties.
ms: Dalam bahagian ini anda harus menerangkan prosedur yang anda ada untuk menangani perlanggaran data, sama ada berpotensi atau nyata, seperti sistem pelaporan dalaman, mekanisme perhubungan, atau hadiah memburu pepijat.

en: In this section you should explain what rights your users have over their data and how they can invoke those rights.
ms: Dalam bahagian ini anda harus menerangkan apa hak-hak para pengguna anda terhadap data mereka dan bagaimana meerka dapat menggunakan hak-hak tersebut.

en: In this section you should list all transfers of your site data outside the European Union and describe the means by which that data is safeguarded to European data protection standards. This could include your web hosting, cloud storage, or other third party services.
ms: Dalam bahagian ini anda harus menyenaraikan semua pemindahan data laman anda di luar Kesatuan Eropah dan menerangkan cara-cara bagaimana data dilindungi mengikut piawaian perlindungan data Eropah. Ini bolehleh termasuk pelayan web anda, storan awan, atau lain-lain perkhidmatan pihak ketiga.

en: In this section you should name and list all third party providers with whom you share site data, including partners, cloud-based services, payment processors, and third party service providers, and note what data you share with them and why. Link to their own privacy policies if possible.
ms: Dalam bahagian ini anda harus namakan dan senaraikan semua penyedia pihak ketiga dimana anda berkongsi data laman, termasuklah rakan kongsi, perkhidmatan berdasarkan awan, pemproses bayaran, dan penyedia perkhidmatan pihak ketiga, dan mengambil perhantian tentang data yang anda kongsi dengan mereka dan mengapa. Pautkan ke polosi privasi mereka sendiri jika boleh.

en: In this section you should note what personal data you collect from users and site visitors. This may include personal data, such as name, email address, personal account preferences; transactional data, such as purchase information; and technical data, such as information about cookies.
ms: Dalam bahagian ini anda harus menyatakan apa jenis data peribadi yang anda kumpul daripada pengguna dan pelawat laman. Ini mungkin termasuk data peribadi, seperti nama, alamat emel, ilihan akan peribadi; data transaksi, seperti maklumat pembelian; dan data teknikal, seperti maklumat tentang kuki.

en: In this section you should note your site URL, as well as the name of the company, organization, or individual behind it, and some accurate contact information.
ms: Dalam bahagian ini anda harus menyatakan URL laman anda, dan juga nama syarikat, organisasi, atau individu disebaliknya, dan beberapa maklumat perhubungan yang tepat.

en: In this section you should provide a contact method for privacy-specific concerns. If you are required to have a Data Protection Officer, list their name and full contact details here as well.
ms: Dalam bahagian ini anda harus menyediakan kaedah perhubungan bagi kebimbangan khusus berkenaan privasi. Jika anda diperlukan untuk mempunyai Pegawai Perlindungan Data, senaraikan nama mereka dan juga butiran perhubungan di sini.

en: In this subsection you should list the cookies your website uses, including those set by your plugins, social media, and analytics. We have provided the cookies which WordPress installs by default.
ms: Dalam sub-bahagian ini anda harus menyenaraikan kuki yang laman anda gunakan, termasuklah yang ditetapkan oleh pemalam, media sosial, dan analitik anda. Kami telah menyediakan kuki yang dipasang oleh WordPress secara lalai.

en: In this subsection you should note what analytics package you use, how users can opt out of analytics tracking, and a link to your analytics provider&#8217;s privacy policy, if any.
ms: Dalam sub-bahagian ini anda harus menyatakan apa pakej analitik yang anda gunakan, bagaimana para pengguna boleh memilih keluar daripada jejakan analitik, dan pautan ke dasar privasi penyedia analitik anda, jika ada.

en: In this subsection you should note what information is captured through comments. We have noted the data which WordPress collects by default.
ms: Dalam sub-bahagian ini anda harus menyatakan apa maklumat yang ditangkap melalui ulasan. Kami telah menyatakan data yang dikumpul oleh WordPress secara lalai.

en: In this subsection you should note what information may be disclosed by users who can upload media files. All uploaded files are usually publicly accessible.
ms: Dalam sub-bahagian ini anda harus menyatakan apa maklumat yang mungkin didedahkan oleh para pengguna yang boleh memuat naik fail media. Semua fail yang dimuat naik biasanya boleh dicapai secara awam.

en: Inactive
ms: Tidak Aktif

en: Inactive Sidebar (not used)
ms: Bar Sisi Tidak Aktif (tidak digunakan)

en: Inactive Widgets
ms: Wijet Tak Aktif

en: Inbox
ms: Peti masuk

en: Incompatible Archive.
ms: Arkib Tidak Serasi.

en: Incorrect post password.
ms: Kata laluan kiriman tidak betul.

en: Incorrect username or password.
ms: Nama pengguna atau kata laluan salah.

en: Increase indent
ms: Tingkatkan inden

en: Indian rupee
ms: Rupee India

[ctx: Indicates this palette comes from the theme.]
en: Custom
ms: Tersuai

en: Indonesian
ms: Indonesia

en: Indonesian rupiah
ms: Rupiah Indonesia

en: Industry regulatory disclosure requirements
ms: Keperluan pendedahan kawal selia industri

en: Inexistent terms.
ms: Istilah tidak wujud.

en: Info
ms: Maklumat

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
ms: Palang dalam baris (apabila imej, pautan atau pratonton dipilih)

en: Insert
ms: Masukkan

en: Insert Image
ms: Sisip Imej

en: Insert More Tag
ms: Sisip Pautan "Lagi"

en: Insert Page Break tag
ms: Sisip Tag Hentian Laman

en: Insert Read More tag
ms: Masukkan tag Baca Seterusnya

en: Insert an image from another web site
ms: Sisip imej dari laman web lain

en: Insert audio playlist
ms: Masukkan senarai main audio

en: Insert column after
ms: Sisip lajur selepas

en: Insert column before
ms: Sisip lajur sebelum

en: Insert date/time
ms: Masukkan tarikh/masa

en: Insert from URL
ms: Masukkan dari URL

en: Insert gallery
ms: Sisip galeri

en: Insert image
ms: Masukkan imej

en: Insert into Post
ms: Sisip ke dalam Kiriman

en: Insert into page
ms: Masukkan ke dalam laman

en: Insert into post
ms: Masukkan ke dalam kiriman

en: Insert into product
ms: Sisip ke produk

en: Insert link
ms: Sisip pautan

en: Insert media from another website
ms: Sisipkan media daripada laman web lain

en: Insert row after
ms: Sisip baris selepas

en: Insert row before
ms: Sisip baris sebelum

en: Insert table
ms: Masukkan jadual

en: Insert video
ms: Sisip Video

en: Insert video playlist
ms: Masukkan senarai main video

en: Insert/edit code sample
ms: Masukkan/sunting contoh kod

en: Insert/edit image
ms: Sisip/ubah imej

en: Insert/edit link
ms: Sisip/ubah pautan

en: Insert/edit media
ms: Masukkan/sunting media

en: Inserted %1$d links into category %2$s. All done! Go <a href="%3$s">manage those links</a>.
ms: Selesai memasukkan %1$d pautan ke dalam kategori %2$s. Semua siap! Sila <a href="%3$s">uruskan pautan-pautan tersebut</a>.

en: Inserted <strong>%s</strong>
ms: <strong>%s</strong> dimasukkan

en: Inserted text
ms: Teks yang disisip

en: Inserting Media
ms: Memasukkan Media

en: Install
ms: Pasang

en: Install %s now
ms: Pasang %s sekarang

en: Install &amp; Preview
ms: Pasang &amp; Pratonton

en: Install Now
ms: Pasang Sekarang

en: Install Parent Theme
ms: Pasang Tema Induk

en: Install Press This
ms: Pasang Tekan Ini

en: Install Themes
ms: Pasang Tema

en: Install and preview theme: %s
ms: Pasang dan pratonton tema: %s

en: Install plugins
ms: Pasang pemalam

en: Installation Required
ms: Pemasangan Diperlukan

en: Installed
ms: Telah Dipasang

en: Installed Plugins
ms: Pemalam Yang Dipasang

en: Installed themes
ms: Tema yang dipasang

en: Installed version not tested with active version of WooCommerce %s
ms: Versi terpasang tidak diuji dengan versi aktif WooCommerce %s

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
ms: Argumen tidak memadai dilalukan kepada kendalian XML-RPC.

en: Integration "%s" is not registered.
ms: Integrasi "%s" tidak didaftarkan

en: Integration registry requires an identifier.
ms: Pendaftaran integrasi memerlukan pengecam

en: Interests
ms: Minat

en: Interface language
ms: Bahasa antara muka

en: Internal search handler error.
ms: Ralat pengendali carian dalaman.

en: Introduction
ms: Pengenalan

en: Invalid
ms: Tidak Sah

en: Invalid %s
ms: Tidak sah %s

en: Invalid %s ID
ms: ID %s tidak sah

en: Invalid API response code (%d).
ms: Kod balasan API tidak sah (%d)

en: Invalid Account
ms: Akaun tidak Sah

en: Invalid Content-Disposition supplied. Content-Disposition needs to be formatted as `attachment; filename="image.png"` or similar.
ms: Content-Disposition tidak sah diberikan. Content-Disposition perlu diformatkan sebagai `attachment; filename="image.png"` atau serupa.

en: Invalid Data provided.
ms: Data tidak sah dibekalkan.

en: Invalid JSON body passed.
ms: Badan JSON yang dilalui tidak sah.

en: Invalid JSONP callback function.
ms: Fungsi panggil balik JSONP tidak sah.

en: Invalid URL %s.
ms: URL %s tidak sah.

en: Invalid URL.
ms: URL tidak sah.

en: Invalid action name.
ms: Nama tindakan tidak sah.

en: Invalid activation key.
ms: Kunci pengaktifan tidak sah

en: Invalid admin note
ms: Nota pentadbir tidak sah

en: Invalid attachment ID.
ms: ID lampiran tidak sah.

en: Invalid author ID.
ms: ID pengarang tidak sah.

en: Invalid block.
ms: Blok tidak sah.

en: Invalid changeset UUID
ms: UUID changeset tidak sah

en: Invalid comment ID.
ms: ID komen tidak sah.

en: Invalid comment author ID.
ms: ID pengarang ulasan tidak sah.

en: Invalid comment content.
ms: Kandungan ulasan tidak sah.

en: Invalid comment status.
ms: Status komen tidak sah.

en: Invalid coupon ID
ms: Kupon ID tidak sah

en: Invalid coupon code
ms: Kod kupon tidak sah

en: Invalid customer
ms: Pelanggan tidak sah

en: Invalid customer email
ms: Email pelanggan tidak sah

en: Invalid data provided.
ms: Data tidak sah diberikan.

en: Invalid date.
ms: Tarikh tidak sah.

en: Invalid discount amount
ms: Amaun diskaun tidak sah

en: Invalid email address
ms: Alamat e-mel tidak sah

en: Invalid email address in request.
ms: Alamat emel tidak sah dalam permintaan.

en: Invalid email address.
ms: Alamat emel tidak sah.

en: Invalid featured media ID.
ms: ID media terencana tidak sah.

en: Invalid file
ms: Fail tidak sah

en: Invalid file type
ms: Jenis fail tidak sah

en: Invalid form submission.
ms: Penyerahan borang tidak sah.

en: Invalid image URL.
ms: ULR imej tidak sah

en: Invalid item ID.
ms: ID butir tidak sah.

en: Invalid key.
ms: Kunci tidak sah

en: Invalid menu ID.
ms: ID menu tidak sah.

en: Invalid object type.
ms: Jenis objek tidak sah

en: Invalid page template.
ms: Templat halaman tidak sah.

en: Invalid parameter(s): %s
ms: Paremeter tidak sah: %s

en: Invalid parameter.
ms: Parameter tidak sah.

en: Invalid payment gateway.
ms: Saluran pembayaran tidak sah

en: Invalid payment method.
ms: Kaedah pembayaran tidak sah

en: Invalid permission ID.
ms: ID kebenaran tidak sah.

en: Invalid personal data request.
ms: Permohonan data peribadi tidak sah.

en: Invalid plugin page.
ms: Laman pemalam tidak sah

en: Invalid plugin path.
ms: Laluan pemalam tidak sah.

en: Invalid post ID.
ms: ID kiriman tidak sah.

en: Invalid post format.
ms: Format kiriman tidak sah.

en: Invalid post parent ID.
ms: ID induk kiriman tidak sah.

en: Invalid post type.
ms: Jenis kiriman tidak sah.

en: Invalid post.
ms: Kiriman tidak sah.

en: Invalid product SKU
ms: SKU produk tidak sah

en: Invalid recovery key format.
ms: Format kekunci pemulihan tidak sah.

en: Invalid recovery key.
ms: Kekunci pemulihan tidak sah.

en: Invalid request ID when sending personal data export email.
ms: ID permintaan tidak sah apabila apabila menghantar emel eksport data peribadi.

en: Invalid request ID.
ms: ID permintaan tidak sah.

en: Invalid request status.
ms: Status permohonan tidak sah.

en: Invalid request type.
ms: Jenis permintaan tidak sah.

en: Invalid revision ID.
ms: ID semakan tidak sah.

en: Invalid role
ms: Peranan tidak Sah

en: Invalid role.
ms: Peranan tidak sah.

en: Invalid shortcode name: %1$s. Do not use spaces or reserved characters: %2$s
ms: Nama kod ringkas tidak sah: %1$s. Jangan gunakan ruang atau aksara rizab: %2$s

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
ms: Nama kod ringkas tidak sah: Nama kosong diberikan.

en: Invalid slug.
ms: Slug tidak sah.

en: Invalid status.
ms: Status tidak sah.

en: Invalid taxonomy.
ms: Taksonomi tidak sah.

en: Invalid taxonomy: %s.
ms: Taksonomi tidak sah: %s.

en: Invalid term ID.
ms: ID istilah tidak sah.

en: Invalid translation type.
ms: Jenis terjemahan tidak sah.

en: Invalid user ID for reassignment.
ms: ID pengguna bagi penetapan semula tidak sah.

en: Invalid user ID.
ms: ID pengguna tidak sah.

en: Invalid user parameter(s).
ms: Parameter pengguna tidak sah.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
ms: NIlai %1$s tidak sahih bagi%2$s. Nilai yang dijangka perlulah diantara %3$s dan %4$s.

en: Invalid value for background attachment.
ms: Nilai tidak sah bagi lampiran latar belakang.

en: Invalid value for background position X.
ms: Nilai tidak sah bagi latar belakang kedudukan X.

en: Invalid value for background position Y.
ms: Nilai tidak sah bagi latar belakang kedudukan Y.

en: Invalid value for background repeat.
ms: Nilai tidak sah bagi ulangan latar belakang.

en: Invalid value for background size.
ms: Nilai tidak sah bagi saiz latar belakang.

en: Invalid value.
ms: Nilai tidak sah.

en: Invalid webhook ID.
ms: ID webhook tidak sah

en: Invalid webhook.
ms: webhook tidak sah

en: Inventory
ms: Inventori

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
ms: E-mel jemputan telah dihantar kepada pengguna baharu. Pautan pengesahan perlu diklik sebelum akaunnya dicipta.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
ms: E-mel jemputan telah dihantar kepada pengguna. Pautan pengesahan perlu diklik supaya pengguna dapat ditambah ke laman anda.

en: Invite Sent!
ms: Jemputan telah Dihantar.

en: Invites
ms: Jemputan

en: Invoice for order #{order_number}
ms: Invois untuk pesanan #{order_number}

en: Irish
ms: Ireland

en: Is there no link to us?
ms: Tiada pautan ke laman web kami?

en: It appears one or more database tables were missing. Attempting to re-create the missing table(s).
ms: Beberapa jadual pangkalan data tidak dijumpai. Percubaan untuk membina semula jadual pangkalan data tersebut sedang dilakukan.

en: It does not look like your site has any menus yet. Want to build one? Click the button to start.
ms: Nampak seperti laman anda belum mempunyai menu. Ingin membinanya? Klik butang untuk bermula.

en: It is up to search engines to honor this request.
ms: Ianya bergantung kepada enjin carian untuk menghormati permintaan ini.

en: It is your responsibility to write a comprehensive privacy policy, to make sure it reflects all national and international legal requirements on privacy, and to keep your policy current and accurate.
ms: Adalah tanggungjawab anda untuk menulis dasar privasi yang menyeluruh, untuk memastikan ia mencerminkan semua keperluan perundangan kebangsaan dan antarabangsa terhadap privasi, dan untuk memastikan dasar anda terkini dan tepat.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
ms: Nampaknya tiada dijumpai di lokasi ini. Mungkin anda boleh cuba membuat carian?

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
ms: Nampaknya tiada yang dijumpai di lokasi ini. Cuba lawati %s secara terus.

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
ms: Nampaknya seperti module %s tidak dipasang.

en: It looks like you attempted to import your LiveJournal posts previously and got interrupted.
ms: Nampaknya anda telah mencuba untuk mengimport kiriman LiveJournal anda sebelum ini tetapi mengalami gangguan.

en: It looks like you're using an old version of %s. For the best WordPress experience, please update your browser.
ms: Nampaknya seperti anda menggunakan versi %s yang lama. Untuk pengalaman WordPress yang terbaik, sila kemas kini pelayar anda.

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
ms: Nampaknya kami tidak dapat mencari apa yang anda inginkan. Mungkin membuat carian dapat membantu.

en: It seems your network is running with Nginx web server. <a href="%s">Learn more about further configuration</a>.
ms: Nampaknya rangkaian anda dijalankan menggunakan pelayan web Nginx web server. <a href="%s">Pelajari dengan lanjut berkenaan tetapan seterusnya</a>.

en: Italian
ms: Itali

en: Italic
ms: Condong

en: Item
ms: Produk

en: Item added.
ms: Butir ditambah.

en: Item deleted.
ms: Butir dipadam.

en: Item not added.
ms: Butiran tidak ditambah.

en: Item not updated.
ms: Butiran tidak dikemaskini.

en: Item updated.
ms: Butiran dikemaskini.

en: Items deleted.
ms: Butir dipadam

en: Items list
ms: Senarai butiran

en: Items list navigation
ms: Navigasi senarai butiran

en: Items to show:
ms: Item untuk dipaparkan:

en: JSONP support is disabled on this site.
ms: Sokongan JSONP tidak dibolehkan di laman ini.

en: January
ms: Januari

en: Japanese
ms: Jepun

en: Japanese yen
ms: Yen Jepun

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
ms: JavaScript mesti dibolehkan untuk menggunakan ciri ini.

en: Join
ms: Sertai

en: July
ms: Julai

en: June
ms: Jun

en: Just another %s site
ms: Satu lagi blog %s

en: Just another WordPress site
ms: Satu lagi blog WordPress

en: Just another WordPress.com weblog
ms: Satu lagi blog dari Wordpress.com

en: Just now
ms: baru tadi

en: Justify
ms: Laras

en: Justify Text
ms: Laras Teks

en: Keep in mind that if you convert a category with child categories, the children become top-level orphans.
ms: Sekiranya anda menukarkan mana-mana kategori yang mempunyai subkategori, subkategori tersebut akan dipisahkan darpada kategori induknya dan menjadi kategori biasa.

en: Keep this link private
ms: Simpan sebagai pautan persendirian

en: Keep widget settings and move it to the inactive widgets
ms: Kekalkan tetapan widget dan beralih kepada widget yang tidak aktif

en: Kenyan shilling
ms: Shilling Kenya

en: Key
ms: Kunci

en: Keyboard Shortcuts
ms: Kekunci Pintas

en: Keyboard users: When you are working in the visual editor, you can use %s to access the toolbar.
ms: Pengguna papan kunci: Apabila anda bekerja dalam penyunting visual, anda boleh menggunakan  <kbd>Alt + F10</kbd> untuk mencapai bar alat.

en: Keywords
ms: Kata kunci

en: Khuzestan (خوزستان)
ms: Khuzestan  (خوزستان)

en: Kind
ms: Jenis

en: Korean
ms: Korea

[ctx: Label for HTML form "Name" field in contact form builder]
en: Name
ms: Nama

[ctx: Label for HTML form "URL/Website" field in contact form builder]
en: Website
ms: Laman Web

[ctx: Label to drag HTML form fields around to change their order in contact form builder]
en: move
ms: alihkan

en: Labels
ms: Label

en: Language
ms: Bahasa

en: Language this blog is primarily written in.
ms: Bahasa utama blog ini ditulis.

en: Language:
ms: Bahasa:

en: Languages
ms: Bahasa

en: Large
ms: Besar

en: Large size
ms: Saiz besar

en: Large size image height
ms: Ketinggian imej saiz besar

en: Large size image width
ms: Kelebaran imej saiz besar

en: Last 3 months
ms: 3 bulan terakhir

en: Last 7 days
ms: 7 hari terakhir

en: Last Login
ms: Log Masuk Terakhir

en: Last Modified
ms: Suntingan Terakhir

en: Last Name
ms: Nama Akhir

en: Last Post
ms: Kiriman Terakhir

en: Last Updated
ms: Kemas Kini Terakhir

en: Last access
ms: Akses terakhir

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
ms: Suntingan terakhir oleh %1$s pada %2$s at %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
ms: Suntingan terakhir pada %1$s dalam %2$s

en: Last month
ms: Bulan lepas

en: Last name
ms: Nama keluarga

en: Last name for the user.
ms: Nama keluarga bagi pengguna.

en: Last order
ms: Pesanan terakhir

en: Last page
ms: Halaman akhir

en: Last updated
ms: Kali terakhir dikemas kini

en: Last updated: %s
ms: Kemas kini terakhir: %s

en: Last warning, are you sure?
ms: Amaran terakhir, adakah anda pasti?

en: Last week
ms: Minggu lepas

en: Latest
ms: Terkini

en: Latest Posts
ms: Kiriman Terbaru

en: Latest activity
ms: Aktiviti Terkini

en: Latitude
ms: Latitud

en: Latvian
ms: Latvia

en: Layout
ms: Bentangan

en: Learn more about CSS
ms: Pelajari lebih lanjut berkenaan CSS

en: Leave Blog
ms: Tinggalkan Blog

en: Leave a Comment
ms: Tinggalkan Komen

en: Leave a Reply
ms: Tinggalkan Jawapan

en: Leave a Reply to %s
ms: Tinggalkan Jawapan kepada %s

en: Leave a comment
ms: Tinggalkan komen

en: Leave a reply
ms: Tinggalkan Jawapan

en: Leave a reply to %s
ms: Tinggalkan Jawapan kepada %s

en: Leave blog
ms: Tinggalkan blog

en: Left
ms: Kiri

en: Left Sidebar
ms: Bar Kiri

en: Length
ms: Panjang

en: Length:
ms: Tempoh:

en: Lets you charge a fixed rate for shipping.
ms: Membolehkan anda mengenakan caj harga tetap untuk penghantaran.

en: Letter
ms: Huruf

en: Library
ms: Koleksi

en: Light
ms: Cerah

en: Likely direct inclusion of %1$s in order to use %2$s. This is very wrong. Hook the %2$s call into the %3$s action instead.
ms: Kemungkinan kemasukan terus %1$s bagi menggunakan %2$s. Ini amat salah. Sebaliknya pautkan panggilan %2$s ke dalam aksi %3$s.

en: Likely direct inclusion of wp-admin/includes/template.php in order to use add_meta_box(). This is very wrong. Hook the add_meta_box() call into the add_meta_boxes action instead.
ms: Kemungkinan kemasukan terus wp-admin/includes/template.php untuk menggunakan add_meta_box(). Ini kesilapan besar. Sebaliknay, pautkan panggilan add_meta_box() ke dalam tindakan add_meta_boxes.

en: Limit response to comments published after a given ISO8601 compliant date.
ms: Hadkan respons kepada ulasan yang diterbitkan selepas tarikh patuh ISO8601 yang diberi.

en: Limit response to comments published before a given ISO8601 compliant date.
ms: Hadkan respons kepada ulasan yang diterbitkan sebelum tarikh patuh ISO8601 yang diberi.

en: Limit response to posts published after a given ISO8601 compliant date.
ms: Hadkan respons ke kiriman yang diterbitkan selepas tarikh patuh ISO8601 yang diberi.

en: Limit response to posts published before a given ISO8601 compliant date.
ms: Hadkan respons ke kiriman yang diterbitkan sebelum tarikh patuh ISO8601 yang diberi.

en: Limit result set based on relationship between multiple taxonomies.
ms: Hadkan set keputusan berdasarkan hubungan antara pelbagai taksonomi

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
ms: Hadkan set keputusan untuk semua butiran kecuali yang mempunyai ID induk yang tertentu.

en: Limit result set to attachments of a particular MIME type.
ms: Hadkan set keputusan untuk lampiran bagi jenis MIME tertentu.

en: Limit result set to attachments of a particular media type.
ms: Hadkan set keputusan untuk lampiran bagi jenis media tertentu.

en: Limit result set to comments assigned a specific status. Requires authorization.
ms: Hadkan set keputusan untuk ulasan yang ditetapkan kepada status yang khusus. Memerlukan kebenaran.

en: Limit result set to comments assigned a specific type. Requires authorization.
ms: Hadkan set keputusan untuk ulasan yang ditetapkan kepada jenis yang khusus. Memerlukan kebenaran.

en: Limit result set to comments assigned to specific post IDs.
ms: Hadkan set keputusan untuk ulasan yang ditugaskan kepada ID kiriman yang khusus.

en: Limit result set to comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
ms: Hadkan set keputusan untuk ulasan yang ditetapkan kepada ID pengguna yang khusus. Memerlukan kebenaran.

en: Limit result set to comments of specific parent IDs.
ms: Hadkan set keputusan untuk ulasan bagi ID induk yang khusus.

en: Limit result set to items that are sticky.
ms: Hadkan set keputusan untuk butiran yang melekit.

en: Limit result set to items with particular parent IDs.
ms: Hadkan set keputusan kepada butiran dengan suatu ID induk yang tertentu.

en: Limit result set to posts assigned one or more statuses.
ms: Hadkan set keputusan untuk kiriman yang ditetapkan kepada satu atau lebih status.

en: Limit result set to posts assigned to specific authors.
ms: Hadkan set keputusan untuk kiriman yang ditetapkan kepada pengarang yang khusus.

en: Limit result set to posts with a specific menu_order value.
ms: Hadkan set keputusan bagi kiriman dengan nilai menu_order yang khusus.

en: Limit result set to posts with one or more specific slugs.
ms: Hadkan set keputusan untuk kiriman dengan satu atau lebih slug yang khusus.

en: Limit result set to products assigned a specific category ID.
ms: Hadkan set keputusan kepada produk yang ditugaskan kepada kategori spesifik.

en: Limit result set to products assigned a specific shipping class ID.
ms: Hadkan set keputusan kepada produk yang ditugaskan kepada kelas penghantaran tertentu

en: Limit result set to products assigned a specific status.
ms: Hadkan set keputusan kepada produk yang ditugaskan kepada status spesifik.

en: Limit result set to products assigned a specific tag ID.
ms: Hadkan set keputusan kepada produk yang ditugaskan kepada tag yang spesifik.

en: Limit result set to products assigned a specific type.
ms: Hadkan set keputusan kepada produk yang ditugaskan kepada jenis spesifik.

en: Limit result set to products with a specific SKU.
ms: Hadkan set keputusan kepada produk dengan SKU yang spesifik

en: Limit result set to products with a specific attribute term ID (required an assigned attribute).
ms: Hadkan set keputusan kepada produk dengan terma atribut spesifik (memerlukan atribut yg diserahkan tugas)

en: Limit result set to products with a specific attribute.
ms: Hadkan set keputusan kepada produk dengan atribut spesifik.

en: Limit result set to specific IDs.
ms: Hadkan set keputusan untuk ID yang khusus.

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent.
ms: Hadkan set keputusan untuk istilah yang ditugaskan kepada induk yang khusus.

en: Limit result set to terms assigned to a specific post.
ms: Hadkan set keputusan untuk istilah yang ditugaskan kepada kiriman yang khusus.

en: Limit result set to terms with one or more specific slugs.
ms: Hadkan set keputusan untuk istilah dengan satu atau lebih slug yang khusus.

en: Limit result set to that from a specific author email. Requires authorization.
ms: Hadkan set keputusan kepada suatu daripada emel pengarang yang khusus. Memerlukan kebenaran.

en: Limit result set to users matching at least one specific role provided. Accepts csv list or single role.
ms: Hadkan set keputusan untuk pengguna yang sepadan dengan sekurang-kurangnya satu peranan yang diberikan. Menerima senarai CSV atau peranan tunggal.

en: Limit result set to users who are considered authors.
ms: Hadkan set keputusan kepada pengguna yang dianggap sebagai pengarang.

en: Limit result set to users with one or more specific slugs.
ms: Hadkan set keputusan untuk pengguna denga satu atau lebih slug yang khusus.

en: Limit results to taxonomies associated with a specific post type.
ms: Hadkan set keputusan bagi taksonomi yang berkaitan dengan jenis kiriman yang khusus.

en: Limit results to those matching a string.
ms: Hadkan keputusan kepada yang sepadan dengan suatu rentetan.

en: Link
ms: Pautan

en: Link CSS Class
ms: Kelas CSS Link

en: Link Categories
ms: Kategori Pautan

en: Link Category
ms: Kategori Pautan

en: Link ID
ms: ID Pautan

en: Link Image To:
ms: Pautan ke:

en: Link Rel
ms: Hubungan Pautan

en: Link Relationship (XFN)
ms: Hubungan Pautan (XFN)

en: Link Target
ms: Sasaran Pautan

en: Link Text
ms: Teks Pautan

en: Link To
ms: Pautkan Ke

en: Link To:
ms: Pautkan Pada:

en: Link URL
ms: URL Pautan

en: Link added.
ms: Pautan ditambah.

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
ms: Sauh

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
ms: Sauh

en: Link inserted.
ms: Pautan disisip.

en: Link not found.
ms: Pautan tidak ditemui.

en: Link options
ms: Pilihan pautan

en: Link previous orders
ms: Pautkan pesanan sebelumnya

en: Link rating
ms: Kadaran pautan

en: Link selected.
ms: Pautan dipilih.

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
ms: Teks pautan, contohnya &#8220;Wang Tebusan (PDF)&#8221;

en: Link thumbnails to:
ms: Pautan ke:

en: Link title
ms: Tajuk pautan

en: Link to Attachment Page
ms: Pautkan ke Halaman Lampiran

en: Link to Media File
ms: Pautkan ke Fail Media

[ctx: Link to edit an HTML form field in contact form builder]
en: edit
ms: ubah

en: Link to image
ms: Pautan ke imej

en: Link to:
ms: Pautkan Pada:

en: Links
ms: Pautan

en: Links for %s
ms: Pautan untuk %s

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
ms: Pautan dalam Bar Alatan di atas skrin menyambungkan papan pemuka anda dengan bahagian hadapan laman anda, dan menyediakan capaian ke profail anda dan maklumat WordPress yang dapat membantu.

en: Links list
ms: Senarai pautan

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
ms: Pautan boleh dipisahkan ke dalam Kategori Pautan; ini adalah berlainan daripada kategori yang digunakan dalam kiriman anda.

[ctx: Links widget]
en: Random
ms: Rawak

en: List
ms: Senarai

en: List item
ms: Senarai butir

en: List of sales reports.
ms: Senarai laporan jualan.

en: List of the missing image sizes of the attachment.
ms: Senarai saiz gambar hilang pada lampiran.

en: List of top sellers products.
ms: Senarai penjual produk terbaik.

en: List view
ms: Pandangan Senarai

en: Lithuanian
ms: Lithuania

en: Live Broadcast
ms: Siaran Langsung

en: Live Preview
ms: Pratonton Secara Langsung

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
ms: Pratonton Secara Langsung &#8220;%s&#8221;

en: Live Preview: %s
ms: Pratonton Secara Langsung: %s

en: Live preview theme: %s
ms: Pratonton tema secara langsung: %s

en: LiveJournal Password
ms: Kata Laluan LiveJournal

en: LiveJournal Username
ms: Nama Pengguna LiveJournal

en: LiveJournal is not responding to authentication requests. Please wait a while and then try again.
ms: LiveJournal tidak membalas permintaan pengesahan. Sila tunggu sebentar dan cuba lagi.

en: Loading
ms: Memuatkan...

en: Loading more results... please wait.
ms: Lebih banyak keputusan dimuatkan... sila tunggu.

en: Loading&#8230;
ms: Memuat&#8230;

en: Loading&hellip;
ms: Memuatkan&hellip;

en: Loading...
ms: Memuat...

en: Loading…
ms: Memuatkan...

en: Local Pickup
ms: Pengambilan setempat

en: Local delivery
ms: Penghantaran setempat

en: Local pickup
ms: Pengambilan setempat

en: Local time is %s.
ms: Masa tempatan adalah %s.

en: Local time is <code>%1$s</code>
ms: Waktu tempatan ialah <code>%1$s</code>

en: Locale for the user.
ms: Tempat bagi pengguna.

en: Location
ms: Lokasi

en: Location of the uploaded file.
ms: Kedudukan fail yang telah dimuat naik.

en: Log %s out of all locations.
ms: Log keluar %s dari semua lokasi.

en: Log In
ms: Log Masuk

en: Log Out
ms: Log Keluar

en: Log Out Everywhere
ms: Log Keluar Dari Semua Tempat

en: Log Out Everywhere Else
ms: Log Keluar Dari Semua Tempat Lain

en: Log in
ms: Log masuk

en: Log in to Download Files
ms: Log masuk untuk Muat turun Fail

en: Log in to Reply
ms: Log Masuk untuk Membalas

en: Log in to leave a Comment
ms: Sila log masuk sebelum meninggalkan komen

en: Log out
ms: Log keluar

en: Log out of this account
ms: Log keluar daripada akaun ini

en: Logged In
ms: Berdaftar Masuk

en: Logged Out
ms: Didaftarkan Keluar

en: Logged in as %s
ms: Anda telah log masuk sebagai %s.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
ms: Anda telah log masuk sebagai <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Logging in to LiveJournal failed. Check your username and password and try again.
ms: Cubaan log masuk dalam LiveJournal gagal. Sila semak nama pengguna dan kata laluan anda dan cuba lagi.

en: Login
ms: Log Masuk

en: Login &raquo;
ms: Daftar Masuk &raquo;

en: Login Address (URL)
ms: Alamat Log Masuk (URL)

en: Login Name
ms: Nama Log masuk

en: Login failed
ms: Log masuk Gagal

en: Login name for the user.
ms: Nama log masuk bagi pengguna.

en: Logout
ms: Log Keluar

en: Logout &raquo;
ms: Log keluar &raquo;

en: Longitude
ms: Longitud

en: Looking for %1$s in %2$s
ms: Mencari %1$s dalam %2$s

en: Looking for a theme? You can search or browse the WordPress.org theme directory, install and preview themes, then activate them right here.
ms: Mencari tema? Anda boleh mencari atau melayari direktori tema WordPress.org, memasang dan pratonton tema, dan seterusnya mengaktifkannya di sini.

en: Looks like something&#8217;s gone wrong. Wait a couple seconds, and then try again.
ms: Nampaknya seperti sesuatu yang tidak kena. Tunggu beberapa saat, dan cuba lagi.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an appropriate file instead.
ms: Nampaknya seperti ini bukanlah jenis fail yang betul. Sebaliknya sila pautkan ke fail yang sesuai.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an audio file instead.
ms: Nampaknya seperti ini bukanlah jenis fail yang betul. Sebaliknya sila pautkan ke fail audio.

en: Loop
ms: Gelungan

en: Lost Password
ms: Lupa Kata Laluan

en: Lost password
ms: Hilang kata laluan

en: Lost your password?
ms: Lupa kata laluan anda?

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
ms: Kehilangan kata laluan? Sila masukkan nama pengguna atau alamat emel. Anda bakal menerima pautan untuk menghasilkan kata laluan baru melalui emel.

en: Low in stock
ms: Stok kurang

en: LxWxH in decimal form
ms: PxLxT dalam bentuk perpuluhan

en: M j, Y @ G:i
ms: j M Y, G:i

en: MB (Leave blank for network default)
ms: MB (Biarkan kosong untuk lalai rangkaian)

en: Macedonian
ms: Macedonia

en: Mail (will not be published)
ms: E-mel (tidak akan ditunjukkan)

en: Mail Server
ms: Pelayan Mel

en: Main
ms: Utama

en: Main Page (no parent)
ms: Laman Utama (tiada induk)

en: Main image width
ms: Lebar imej utama

en: Main menu
ms: Menu utama

en: Maintenance
ms: Penyenggaraan

en: Make a duplicate from this product
ms: Buat salinan dari produk ini

en: Make default
ms: Jadikan Lalai

en: Make sure all words are spelled correctly.
ms: Pastikan semua perkataan dieja dengan betul.

en: Make this post sticky
ms: Lekatkan kiriman ini

en: Malacca (Melaka)
ms: Melaka

en: Malay
ms: Melayu

en: Malaysian ringgit
ms: Ringgit Malaysia

en: Maltese
ms: Malta

en: Manage
ms: Urus

en: Manage Archives
ms: Urus arkib

en: Manage Audio
ms: Urus Audio

en: Manage Comments
ms: Urus Ulasan

en: Manage Documents
ms: Mengurus dokumen

en: Manage Images
ms: Urus Imej

en: Manage Locations
ms: Urus Lokasi

en: Manage Spreadsheets
ms: Mengurus helaian

en: Manage Uploads
ms: Urus Muat Naik

en: Manage Video
ms: Urus Video

en: Manage themes
ms: Urus Tema

en: Manage with Live Preview
ms: Urus dengan Pratoton Secara Langsung

en: Manage your WordPress.com subscriptions:
ms: Uruskan Langganan WordPress.com Anda:

en: Manage your domains
ms: Urus Domain-Domain Anda

en: Manage your subscriptions
ms: Urusan Langganan Anda:

en: Managing Pages
ms: Mengurus Halaman

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
ms: Mengurus halaman sangat serupa dengan mengurus kiriman, dan skrin boleh disuai langgan dalam cara yang sama.

en: Manual Offsets
ms: Lain-lain

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
ms: Ramai mengambil kesempatan ke atas pintas papan kunci untuk mengendali ulasan dengan lebih cepat. Gunakan pautan di tepi untuk mengetahui lebih lanjut.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
ms: Banyak tema menunjukkan pemalam lalai palang sisi sehingga anda menyunting palang sisi anda, tetapi ianya tidak dipaparkan secara automatik dalam alat pengurusan palang sisi anda. Selepas anda membuat perubahan pemalam yang pertama, anda boleh menambah kembali pemalam lalai dengan menambahnya daripada ruang Pemalam Yang Tersedia.

en: Map to existing
ms: Petakan kepada yang sedia ada

en: Maputo Province
ms: Wilayah Maputo

en: March
ms: Mac

[ctx: March abbreviation]
en: Mar
ms: Mac

en: Mark as Not Spam
ms: Tanda sebagai Bukan Spam

en: Mark as Spam
ms: Lapor sebagai Spam

en: Mark as spam
ms: Tanda sebagai spam

en: Mark this comment as spam
ms: Lapor komen ini sebagai spam

en: Marketplace
ms: Medan Pasar

en: Markup is not allowed in CSS.
ms: Penanda tidak dibenarkan dalam CSS.

en: Match case
ms: Padankan huruf

en: Mature
ms: Matang

en: Mature <span class="count">(%s)</span> | Mature <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Matang <span class="count">(%s)</span>

en: Max Height
ms: Had Tinggi

en: Max Width
ms: Had Lebar

en: Max price
ms: Harga max

en: MaxMind GeoIP database.
ms: Pangkalan data MaxMind GeoIP.

en: Maximum Rating
ms: Had Penapisan

en: Maximum depth
ms: Kedalaman maksimum

en: Maximum font percentage:
ms: Peratusan maksimum fon:

en: Maximum number of items to be returned in result set.
ms: Bilangan butiran maksimum untuk dikembalikan dalam set keputusan.

en: Maximum number of posts to show (no more than 10):
ms: Bilangan post maksimum untuk dipaparkan (tidak melebihi 10):

en: Maximum size: %s
ms: Saiz maksimum: %s

en: Maximum spend
ms: Belanja maksimum

en: Maximum upload file size: %s.
ms: Saiz fail muat naik maksima: %s.

en: May
ms: Mei

[ctx: May abbreviation]
en: May
ms: Mei

en: Media File
ms: Fail Media

en: Media Library
ms: Koleksi Media

en: Media Settings
ms: Tetapan Media

en: Media Widget
ms: Widget Media

en: Media Widget (%d) | Media Widget (%d)
ms[0]: Widget Media (%d)

en: Media file attached.
ms: Fail media dilampirkan.

en: Media file detached.
ms: Fail media ditanggalkan.

en: Media file moved to the Trash.
ms: Media telah dialih ke sampah.

en: Media file permanently deleted.
ms: Media telah dipadam secara kekal.

en: Media file restored from the Trash.
ms: Media telah dipulihkan daripada sampah.

en: Media file updated.
ms: Fail media dikemas kini.

en: Media items list
ms: Senarai butiran media

en: Media items list navigation
ms: Navigasi senarai butiran media

en: Media library
ms: Koleksi Media

en: Media list
ms: Senarai media

en: Media title
ms: Tajuk media

en: Media title&hellip;
ms: Tajuk Media&hellip;

en: Medium
ms: Sederhana

en: Medium size
ms: Saiz sederhana

en: Medium size image height
ms: Ketinggian imej saiz sederhana

en: Medium size image width
ms: Kelebaran imej saiz sederhana

en: Medium-Large size image height
ms: Tinggi saiz imej sederhana besar

en: Medium-Large size image width
ms: Lebar saiz imej sederhana besar

en: Meetups
ms: Perjumpaan

en: Member
ms: Ahli

en: Membership
ms: Keahlian

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
ms: Memori melebihi. Sila cuba fail lain yang lebih kecil.

en: Menu Item
ms: Butir Menu

en: Menu Location
ms: Lokasi Menu

en: Menu Locations
ms: Lokasi Menu

en: Menu Management
ms: Pengurusan Menu

en: Menu Name
ms: Nama Menu

en: Menu Options
ms: Pilihan Menu

en: Menu Settings
ms: Tetapan Menu

en: Menu created
ms: Menu dicipta

en: Menu deleted
ms: Menu dihapuskan

en: Menu item added
ms: Butir menu ditambah

en: Menu item deleted
ms: Butir menu dihapuskan

en: Menu item is now a sub-item
ms: Butir menu kini menjadi sub-butir.

en: Menu item moved down
ms: Butir menu dipindah ke bawah

en: Menu item moved out of submenu
ms: Butir menu dipindah keluar daripada submenu

en: Menu item moved up
ms: Butir menu dipindah ke atas

en: Menu locations updated.
ms: Lokasi menu dikemas kini.

en: Menu order
ms: Tertib menu

en: Menu structure
ms: Struktur Menu

en: Menus
ms: Menu

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget.
ms: Menu boleh dipaparkan di lokasi yang ditentukan oleh tema anda atau dalam <a href="%s">kawasan widget</a> dengan menambah widget &#8220;Menu Navigasi&#8221;.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the navigation menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the documentation link to the side.
ms: Menu boleh dipaparkan dalam lokasi yang ditetapkan oleh tema anda, termasuklah di palang sisi dengan menambah widget &#8220;Menu Navigasi&#8221; di skrin <a href="%1$s">Widget</a>. Jika tema anda tidak menyokong ciri menu navigasi (tema lalai, %2$s dan %3$s, menyokongnya), anda boleh mempelajari bagaimana untuk menambah sokongan ini dengan mengikuti pautan Dokumenan di tepi.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
ms: Menu boleh dipaparkan di lkasi yang ditentukan oleh tema anda.

en: Merge table cells
ms: Gabung sel jadual

en: Message
ms: Pesanan

en: Messages
ms: Mesej

en: Meta fields.
ms: Medan meta.

en: Metadata
ms: Data meta

en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
ms: Kaedah '%s' tidak dilaksanakan. Mesti dilangkau dalam sub-kelas.

en: Method availability
ms: Kaedah yang ada

en: Method title
ms: Tajuk Kaedah

en: Mexican peso
ms: Peso Mexico

en: Mexico City
ms: Bandar Mexico

en: Microformats
ms: Mikroformat

en: Middle
ms: Tengah

en: Midnight
ms: Tengah malam

en: Min price
ms: Harga min

en: Minimum font percentage:
ms: Peratusan minimum fon:

en: Minimum spend
ms: Belanja minimum

en: Minute
ms: Minit

en: Miscellaneous
ms: Pelbagai

en: Missed schedule
ms: Tertinggal jadual

en: Missing Attachment
ms: Lampiran Tak Wujud

en: Missing Widgets
ms: Widget Yang Hilang

en: Missing a temporary folder.
ms: Direktori sementara tidak wujud.

en: Missing email address.
ms: Alamat emel hilang.

en: Missing eraser index.
ms: Indeks pemadam hilang.

en: Missing exporter index.
ms: Indeks pengimport hilang.

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
ms: (tidak bernama)

en: Missing page index.
ms: Indeks halaman hilang.

en: Missing parameter(s): %s
ms: Parameter tidak dijumpai: %s

en: Missing post ID.
ms: ID kiriman hilang.

en: Missing request ID.
ms: ID permintaan hilang.

en: Mission complete. Message %s deleted.
ms: Misi selesai. Mesej %s dihapuskan.

en: Moderate Comment
ms: Tapis Komen

en: Moderating Comments
ms: Menyederhanakan Ulasan

en: Moderator
ms: Pengendali

[ctx: Module Tag]
en: Appearance
ms: Penampilan

[ctx: Module Tag]
en: Photos and Videos
ms: Imej dan Video

[ctx: Module Tag]
en: Social
ms: Sosial

[ctx: Module Tag]
en: Writing
ms: Penulisan

en: Mon
ms: Isn

en: Monday
ms: Isnin

[ctx: Monday initial]
en: M
ms: I

en: Money spent
ms: Wang dibelanjakan

en: MonsterID (Generated)
ms: MonsterID (Janaan)

en: Month
ms: bulan

en: Month and name
ms: Bulan dan nama

en: Monthly Views
ms: Dilihat Secara Bulanan

en: Monthly archives
ms: Arkib bulanan

en: Months
ms: Berbulan

en: Months and Years
ms: Bulan dan Tahun

en: Months and years
ms: Bulan dan Tahun

en: More
ms: Lagi

en: More Details
ms: Perincian Lanjut

en: More Languages
ms: Bahasa Lain

en: More actions
ms: Tindakan lanjut

en: More details
ms: Maklumat Lanjut

en: More from this author
ms: Lagi dari pengarang ini

en: More information
ms: Informasi lanjut

en: More information about %s
ms: Lagi maklumat tentang %s

en: More than %s
ms: Lebih daripada %s

en: Most Active (%s)
ms: Paling Aktif (%s)

en: Most Popular
ms: Paling Popular

en: Most Recent
ms: Terbaharu

en: Most discount
ms: Diskaun terbanyak

en: Most popular
ms: Paling Popular

en: Movable Type and TypePad
ms: Movable Type dan TypePad

en: Move
ms: Pindah

en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
ms: Pindah &#8220;%s&#8221; ke Sampah

en: Move down
ms: Gerak ke bawah

en: Move down one
ms: Pindah satu aras ke bawah

en: Move one level down
ms: Gerakkan satu paras ke bawah

en: Move one level up
ms: Gerakkan satu paras ke atas

en: Move out from under %s
ms: Pindah keluar dari bawah %s

en: Move this comment to the Trash
ms: Alih ulasan ini ke Sampah

en: Move this item to the Trash
ms: Alih butir ini ke Sampah

en: Move to Trash
ms: Pindah ke Sampah

en: Move to another area&hellip;
ms: Pindahkan ke kawasan lain&hellip;

en: Move to the top
ms: Pindah ke atas

en: Move under %s
ms: Pindah di bawah %s

en: Move up
ms: Gerak ke atas

en: Move up one
ms: Pindah satu aras ke atas

[ctx: Move widget]
en: Move
ms: Alih

en: Multipart
ms: Berbilang bahagian

en: Multisite support is not enabled.
ms: Sokongan laman berbilang tidak dibolehkan.

en: Municipality / District
ms: Perbandaran / Daerah

en: Music
ms: Muzik

en: Mute
ms: Senyap

en: My Blogs
ms: Blog-blog saya

en: My Gravatar
ms: Gravatar Saya

en: My Profile
ms: Profil Saya

en: My Public Profile
ms: Profil Umum Saya

en: My Site | My Sites
ms[0]: Laman Saya

en: My Sites
ms: Laman Saya

en: My Subscriptions
ms: Langgananku

en: My Tweets
ms: Tweets Saya

en: My account
ms: Akaun Saya

en: My account page
ms: Halaman akaun saya

en: MySQL version.
ms: Versi MySQL.

en: Mystery Person
ms: Orang Misteri

en: N/A
ms: TIADA

en: Name
ms: Nama

en: Name (Last, First)
ms: Nama

en: Name (required)
ms: Nama (wajib)

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
ms: Teks

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
ms: Nama bagi attribute (ditunjukkan di front-end).

en: Name for the resource.
ms: Nama sumber

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
ms: Nama

en: Name of other platform used to sell (not listed).
ms: Nama platform lain yang digunakan untuk menjual (tiada dalam senarai).

en: Name of the reviewer.
ms: Nama penyemak

en: Name on Card
ms: Nama pada Kad

en: Name:
ms: Nama:

en: Nav menu locations must be strings.
ms: Menu lokasi Nav mestilah dari rentetan huruf

en: Navigation
ms: Navigasi

en: Navigation Label
ms: Label Navigasi

en: Navigation Menu
ms: Menu Pengemudian

en: Navigation Menu Item
ms: Butir Menu Pengemudian

en: Navigation Menu Items
ms: Butir Menu Pengemudian

en: Navigation Menus
ms: Menu Pengemudian

en: Need help putting together your new Privacy Policy page? <a href="%1$s" %2$s>Check out our privacy policy guide%3$s</a> for recommendations on what content to include, along with policies suggested by your plugins and theme.
ms: Perlu bantuan menyusun halaman Dasar Privasi baharu anda? <a href="%1$s" %2$s>Sila lihat panduan kami%3$s</a> bagi pengesyoran berkenaan kandungan yang patut disertakan, bersama dengan dasar yang dicadangkan oleh tema dan pemalam anda.

en: Need help? Use the Help tab above the screen title.
ms: Perlu bantuan? Gunakan tab Bantuan di atas tajuk skrin.

en: Need more help?
ms: Perlukan bantuan?

en: Nepalese rupee
ms: Rupee Nepal

en: Network Admin
ms: Pentadbiran Rangkaian

en: Network Admin Email
ms: Emel Pentadbir Rangkaian

en: Network Admin: %s
ms: Pentadbiran Rangkaian: %s

en: Network Enable %s
ms: Mengaktifkan Rangkaian %s

en: Network Settings
ms: Tetapan Rangkaian

en: Network configuration authentication keys
ms: Kunci pengesahan konfigurasi rangkaian

en: Network configuration rules for %s
ms: Peraturan konfigurasi rangkaian untuk %s

en: Network functions are disabled.
ms: Fungsi-fungsi rangkaian telah dilumpuhkan.

en: Never
ms: Tidak pernah

en: New %1$s Site: %2$s
ms: Laman %1$s Baharu: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
ms: %1$s Pengguna %2$s Baru:

en: New %s
ms: Baru %s

en: New Category Name
ms: Nama Kategori Baharu

en: New Changeset
ms: Changeset Baharu

en: New Custom HTML Widget
ms: Widget HTML Tersuai Baharu

en: New E-mail: %s
ms: E-mel baru: %s

en: New Link Category Name
ms: Nama Kategori Pautan Baharu

en: New Media
ms: Media Baru

en: New Menu
ms: Menu Baharu

en: New Page
ms: Laman Baru

en: New Password
ms: Kata Laluan Baru

en: New Post
ms: Kiriman Baru

en: New Row
ms: Baris Baru

en: New Site Registration: %s
ms: Pendaftaran Laman Baharu: %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP address: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
ms: Laman Baharu: %1$s
    URL: %2$s
    Alamat IP Luaran: %3$s
    
    Lumpuhkan pemberitahuan ini: %4$s

en: New Tag Name
ms: Nama Tag Baharu

en: New User Default Role
ms: Peranan Lalai Pengguna Baharu

en: New User Registration: %s
ms: Pendaftaran Pengguna Baru: %s

en: New User: %1$s
    Remote IP address: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
ms: Pengguna Baharu: %1$s
    Alamat IP Luaran: %2$s
    
    Lumpuhkan pemberitahuan ini: %3$s

en: New WordPress Site
ms: Laman WordPress Baharu

en: New Zealand dollar
ms: Dolar New Zealand

en: New account
ms: Akaun baru

en: New category name
ms: Nama kategori baru

en: New comment on your post "%s"
ms: Ulasan baharu pada kiriman anda "%s"

en: New coupon
ms: Kupon baharu

en: New dimensions:
ms: Dimensi baharu:

en: New document
ms: Dokumen baru

en: New order
ms: Pesanan baru

en: New page title
ms: Tajuk halaman baharu

en: New page title&hellip;
ms: Tajuk halaman baharu&hellip;

en: New password
ms: Kata laluan baru

en: New password (leave blank to leave unchanged)
ms: Kata laluan Baharu (hanya isi jika ingin diubah)

en: New payment methods can only be added during checkout. Please contact us if you require assistance.
ms: Kaedah pembayaran baru hanya boleh ditambah ketika checkout. Sila hubungi kami jika anda perlukan bantuan.

en: New pingback on your post "%s"
ms: Ping balik baharu pada kiriman anda "%s"

en: New product
ms: Produk baharu

en: New shipping class Name
ms: Nama Pengelasan Penghantaran Baharu

[ctx: New site notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
ms: [%1$s] Aktifkan %2$s

en: New theme activated.
ms: Aktifkan tema baharu.

en: New to WordPress.com?
ms: Masih baru kepada WordPress.com?

en: New trackback on your post "%s"
ms: Jejak balik baharu pada kiriman anda "%s"

en: New user created.
ms: Pengguna baru dicipta.

en: New user email address.
ms: Alamat Emel Pengguna baharu

[ctx: New user notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
ms: [%1$s] Aktifkan %2$s

en: New user password.
ms: Kata laluan pengguna baharu

en: New user registration on your site %s:
ms: Pendaftaran pengguna baharu pada laman anda %s:

en: New user username.
ms: Nama baharu pengguna

en: New users are automatically assigned a password, which they can change after logging in. You can view or edit the assigned password by clicking the Show Password button. The username cannot be changed once the user has been added.
ms: Pengguna baharu diberikan kata laluan secara automatik, dimana ianya boleh ditukar selepas log masuk. Anda boleh melihat atau menyunting kata laluan yang diberikan dengan mengklik pada butang Tunjuk Kata Laluan. Nama pengguna tidak boleh ditukar setelah pengguna ditambah.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you do not want the user to receive a welcome email.
ms: Pengguna baharu akan menerima emel yang memberitahu mereka bahawa mereka telah ditambah sebagai pengguna bagi aman anda. Emel ini juga akan mengandungi kata laluan mereka. Buang tanda dalam kotak jika anda tidak mahu pengguna menerima emel jemputan.

en: New version available.
ms: Versi baharu tersedia.

en: New version available. %s
ms: Versi baharu tersedia. %s

en: New version available. <button class="button-link" type="button">Update now</button>
ms: Versi baharu didapati. <button class="button-link" type="button">Kemas kini sekarang</button>

en: New window
ms: Jendela baharu

en: Newer Comments &raquo;
ms: Komen-Komen Berikutnya &raquo;

en: Newer Entries &raquo;
ms: Entri-entri Berikutnya &raquo;

en: Newer comments
ms: Ulasan terkini

en: Newer posts
ms: Kiriman baharu

en: Newest Scheduled Date
ms: Tarikh jadual terkini

en: News
ms: Berita

en: Next
ms: Berikutnya

en: Next &gt;
ms: Berikutnya &gt;

en: Next &raquo;
ms: Berikutnya &raquo;

en: Next &rarr;
ms: Berikutnya &rarr;

en: Next Entries &raquo;
ms: Entri-entri Berikutnya &raquo;

en: Next Month
ms: Bulan seterusnya

en: Next Page
ms: Halaman Seterusnya

en: Next Page &raquo;
ms: Laman Berikutnya &raquo;

en: Next Post
ms: Kiriman Berikutnya

en: Next Steps
ms: Langkah-Langkah Seterusnya

en: Next page
ms: Laman berikutnya

en: Next step
ms: Langkah seterusnya

en: Next steps
ms: Langkah-Langkah Seterusnya

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
ms: Slug nama haruslah tidak lebih daripada 50 aksara.

en: Nickname
ms: Nama samaran

en: Nigerian naira
ms: Naira Nigeria

en: No
ms: Tidak

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
ms: No %1$s telah ditetapkan dalam tatasusunan argumen bagi palang sisi "%2$s". Ditetapkan kepada "%3$s" secara lalai. Tetapkan %1$s secara manual kepada "%3$s" untuk melenyapkan notis ini dan mengekalkan kandungan palang sisi sedia ada.

en: No &quot;%s&quot; found
ms: Tiada &quot;%s&quot; ditemui

en: No Advertisements
ms: Tiada Iklan

en: No Avatars
ms: Tiada Avatar

en: No Comments
ms: Tiada Komen

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
ms: Tiada Ulasan<span class="screen-reader-text"> pada %s</span>

en: No Content-Disposition supplied.
ms: Tiada Content-Disposition dibekalkan.

en: No Labels
ms: Tiada Label

en: No Responses
ms: Tiada Respons

en: No Title
ms: Tiada Tajuk

en: No activity yet!
ms: Belum ada aktiviti!

en: No alignment
ms: Tiada jajaran

en: No approved comments
ms: Tiada ulasan yang diluluskan

en: No attributes currently exist.
ms: Tiada sifat wujud.

en: No audio selected
ms: Tiada audio dipilih

en: No blogs found
ms: Tiada blog

en: No blogs... yet.
ms: Tiada blog... lagi.

en: No categories
ms: Tiada kategori

en: No categories found.
ms: Tiada kategori dijumpai.

en: No changes saved yet, so there is nothing to trash.
ms: Belum ada perubahan disimpan, jadi tiada untuk disampah.

en: No changeset found to take over
ms: Tiada set penukaran dijumpai untuk diambil alih

en: No changesets found in Trash.
ms: Tiada changeset dijumpai dalam Sampah.

en: No changesets found.
ms: Tiada changeset dijumpai.

en: No color
ms: Tiada warna

en: No comments
ms: Tiada Komen

en: No comments awaiting moderation.
ms: Tiada ulasan yang perlu dikendalikan.

en: No comments found.
ms: Tiada komen dijumpai.

en: No comments to show.
ms: Tiada ulasan untuk dipaparkan.

en: No comments yet.
ms: Tiada komen.

en: No coupons found
ms: Tiada kupon ditemui

en: No coupons found in trash
ms: Tiada kupon ditemui di dalam sampah

en: No customer selected
ms: Tiada pelanggan dipilih

en: No customers found.
ms: Tiada pelanggan dijumpai.

en: No data supplied.
ms: Tiada data dibekalkan.

en: No description
ms: Tiada keterangan

en: No downloads available yet.
ms: Belum ada muat turun

en: No editor could be selected.
ms: Tiada penyunting dapat dipilih.

en: No file defined
ms: Tiada fail ditakrifkan

en: No file selected
ms: Tiada fail dipilih

en: No file was uploaded.
ms: Tiada fail dimuat naik.

en: No image selected
ms: Tiada imej dipilih

en: No image set
ms: Tiada imej yang ditetapkan

en: No images selected
ms: Tiada imej dipilih

en: No importers are available.
ms: Tiada pengimport.

en: No items
ms: Tiada butir

en: No items found.
ms: Tiada butiran dijumpai.

en: No items.
ms: Tiada butir.

en: No links found.
ms: Tiada pautan dijumpai.

en: No logo selected
ms: Tiada logo dipilih

en: No low in stock products found.
ms: Tiada produk kekurangan stok dijumpai.

en: No maximum
ms: Tiada maksimum

en: No media files found.
ms: Tiada fail media dijumpai.

en: No media items found. Try a different search.
ms: Tiada butiran media dijumpai. Cuba carian lain.

en: No media selected
ms: Tiada media dipilih

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
ms: Tiada lagi menu dicipta. <a href="%s">Ciptalah beberapa</a>.

en: No minimum
ms: Tiada minimum

en: No order has been made yet.
ms: Belum ada sebarang tempahan

en: No orders found
ms: Tiada tempahan ditemui

en: No orders found in trash
ms: Tiada tempahan ditemui di dalam sampah

en: No out of stock products found.
ms: Tiada produk kehabisan stok dijumpai.

en: No pages found in Trash.
ms: Tiada halaman dijumpai dalam Sampah.

en: No pages found.
ms: Tiada laman.

en: No pending comments
ms: Tiada ulasan yang belum selesai

en: No plugin specified.
ms: Tiada pemalam dinyatakan.

en: No plugins found.
ms: Tiada plugin ditemui.

en: No post?
ms: Tiada kiriman?

en: No posts
ms: Tiada kiriman

en: No posts found
ms: Tiada kiriman

en: No posts found in Trash.
ms: Tiada kiriman dijumpai dalam Sampah.

en: No posts found.
ms: Tiada kiriman.

en: No posts found. Try a different search?
ms: Tiada kiriman dijumpai. Cuba cari yang lain?

en: No products found
ms: Tiada produk dijumpai

en: No products found in trash
ms: Tiada Produk ditemui di dalam sampah

en: No products found.
ms: Tiada produk dijumpai.

en: No products in the cart.
ms: Tiada produk di dalam troli.

en: No products were found matching your selection.
ms: Tiada produk yang tersuai dengan pilihan anda.

en: No restrictions
ms: Tiada sekatan

en: No results found
ms: Tiada keputusan dijumpai.

en: No results found.
ms: Tiada.

en: No role
ms: Tiada peranan

en: No route was found matching the URL and request method
ms: Tiada hala dijumpai yang sepadan dengan URL dan kaedah permintaan

en: No route was found matching the URL and request method.
ms: Tiada hala dijumpai yang sepadan dengan URL dan kaedah permintaan

en: No saved methods found.
ms: Tiada kaedah simpanan ditemui

en: No search engines have sent you traffic yet.
ms: Tiada enjin carian yang memberi antara trafik lagi.

en: No search term specified. Showing recent items.
ms: Tiada terma carian dinyatakan. Menunjukkan butiran terkini.

en: No shipping class
ms: Tiada kelas penghantaran

en: No shipping method has been selected. Please double check your address, or contact us if you need any help.
ms: Tiada kaedah pengiriman dipilih. Sila periksa alamat anda, atau hubungi kami jika anda perlukan sebarang bantuan.

en: No shipping methods offered to this zone.
ms: Tiada kaedah penghantaran ditawarkan untuk zon ini.

en: No sites found.
ms: Tiada laman dijumpai.

en: No tags
ms: Tiada Label

en: No tags found
ms: Tiada label!

en: No tags found.
ms: Tiada tags dijumpai.

en: No thanks, do not remind me again
ms: Tidak, terima kasih. Jangan ingatkan saya lagi

en: No theme specified.
ms: Tiada tema dinyatakan.

en: No themes are currently available.
ms: Tiada tema yang tersedia buat masa ini.

en: No themes found.
ms: Tiada tema dijumpai.

en: No themes found. Try a different search, or %s.
ms: Tiada tema dijumpai. Cuba carian lain, atau %s.

en: No themes found. Try a different search.
ms: Tiada tema dijumpai. Cuba carian yang lain.

en: No topic tags found.
ms: Tiada tag topik ditemui.

en: No updates required. Database version is %s
ms: Tiada kemas kini diperlukan. Versi pengakalan data adalah %s

en: No used coupons found
ms: Tiada kupon terguna dijumpai

en: No user found.
ms: Tiada pengguna dijumpai.

en: No users found
ms: Tiada Pengguna Dijumpai

en: No valid plugins were found.
ms: Tiada pemalam yang sah dijumpai.

en: No video selected
ms: Tiada video dipilih

en: No widgets found.
ms: Tiada widget dijumpai.

en: Non-existent changeset UUID.
ms: UUID changeset tidak wujud.

en: Nonbreaking space
ms: Ruang tanpa pisah

en: None
ms: Tiada

en: North
ms: Utara

en: North East
ms: Timur Laut

en: North Korean won
ms: Won Korea Utara

en: Norwegian
ms: Norway

en: Not Found
ms: Tak Dijumpai

en: Not Found.
ms: Tidak Dijumpai.

en: Not Spam
ms: Bukan Spam

en: Not Sticky
ms: Bukan Lekat

en: Not enough data to create this user.
ms: Tidak cukup data untuk mewujudkan pengguna ini.

en: Not enough space to upload. %s KB needed.
ms: Ruang tidak mencukupi untuk memuat naik, %s KB diperlukan.

en: Not found
ms: Tidak Dijumpai

en: Not that bad
ms: Tidak begitu teruk

en: Note
ms: Nota

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
ms: Perhatikan bahawa anda memangkas imej dengan mengklik padanya (ikon Pangkas sudah dipilih) dan menarik bingkai pangkas untuk memilih bahagian yang diinginkan. Lepas itu klik Simpan untuk mengekalkan pangkasan.

en: Note to customer
ms: Nota kepada pelanggan

en: Note:
ms: Nota:

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
ms: Perhatian: Pilihan ini tidak menyekat akses ke laman anda &mdash; ia bergantung kepada enjin carian untuk menghormati permohonan anda.

en: Note: WP CRON has been disabled on your install which may prevent this update from completing.
ms: Nota: WP CRON telah dilumpuhkan dalam sistem anda yang mungkin menyebabkan proses kemas kini ini gagal disempurnakan.

en: Notes
ms: Catatan

en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
ms: Nota mengenai tempahan anda, cth. nota khas untuk penghantaran.

en: Nothing Found
ms: Tiada dijumpai

en: Nothing found
ms: Tiada dijumpai

en: Nothing to save, the image has not changed.
ms: Imej tersebut tidak perlu disimpan kerana tidak berubah.

en: Notice
ms: Notis

en: Notice:
ms: Notis:

en: Notifications
ms: Notifikasi

en: Notify me of follow-up comments by email.
ms: Maklumkan komen-komen susulan melalui e-mail.

en: Notify me of new comments via email.
ms: Maklumkan komen balas melalui emel.

en: Notify me of new posts by email.
ms: Maklumkan kiriman susulan melalui e-mail.

en: Notify me of new posts via email.
ms: Maklumkan kiriman baru melalui email.

[ctx: Noun]
en: User
ms: Pengguna

[ctx: Noun, as in: "The author of this post is..."]
en: Author
ms: Penulis

[ctx: Noun, as in: "This page is a date archive."]
en: Date
ms: Tarikh

en: Now select a category you want to put these links in.
ms: Sekarang sila pilih kategori bagi pautan-pautan ini.

en: Now we will download your comments so we can import them (this could take a <strong>long</strong> time if you have lots of comments)...
ms: Sekarang kami akan memuat turun komen-komen anda untuk diimport (proses ini boleh memakan masa yang <strong>lama</strong> bergantung pada jumlah komen yang ada)

en: Now!
ms: Sekarang!

en: Number of Posts to Display:
ms: Bilangan Post untuk Dipaparkan:

en: Number of Themes found: %d
ms: Bilangan Tema yang dijumpai: %d

en: Number of comments to show:
ms: Bilangan komen untuk ditunjukkan:

en: Number of items found: %d
ms: Bilangan butiran dijumpai: %d

en: Number of items per page:
ms: Bilangan butiran setiap halaman:

en: Number of items sold
ms: Jumlah barangan terjual

en: Number of links to show:
ms: Jumlah pautan untuk dipaparkan:

en: Number of media items found: %d
ms: Jumlah butiran media yang ditemui: %d

en: Number of posts to show:
ms: Bilangan kiriman untuk ditunjukkan:

en: Number of products to show
ms: Nombor produk untuk dipaparkan

en: Number of published posts for the term.
ms: Bilangan kiriman yang diterbitkan bagi istilah.

en: Number of widgets found: %d
ms: Bilangan widgets yang dijumpai: %d

[ctx: Number/count of items]
en: Count
ms: Kira

en: Numbered list
ms: Senarai bernombor

en: Numeric
ms: Angka

en: Object subtype.
ms: Subjenis objek.

en: Object type.
ms: Jenis objek.

en: October
ms: Oktober

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
ms: Okt

en: Off
ms: Padam

en: Official theme
ms: Tema rasmi

en: Offline Payments
ms: Bayaran Luar Talian

en: Offset the result set by a specific number of items.
ms: Imbangkan set keputusan dengan bilangan butiran yang khusus.

en: Older comments
ms: Ulasan terdahulu

en: Older posts
ms: Kiriman Terdahulu

en: Oldest Scheduled Date
ms: Tarikh Jadual Tertua

en: Omani rial
ms: Riyal Omani

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
ms: Pada sebahagian sistem, nama pangkalan data anda diprefikskan dengan nama pengguna anda, suapa ianya menjadi seperti <code>username_%1$s</code>. Mungkinkah ianya punca masalah?

en: Once Daily
ms: Sehari Sekali

en: Once Hourly
ms: Sejam Sekali

en: Once Weekly
ms: Seminggu Sekali

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
ms: Sebaik saja dijana, fail WXR anda boleh diimport oleh laman WordPress atau platform blog yang lain yang berupaya mengakses format ini.

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
ms: Sesudah anda membuat pilihan anda, anda boleh menyesuaikannya dengan memasukkan saiz dalam piksel. Saiz pilihan minimum adalah saiz imej kecil seperti yang ditetapkan dalam tetapan Media.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, the user will be permanently removed.
ms: Sebaik sahaja anda menekan &#8220;Sahkan Penghapusan&#8221;, pengguna akan dibuang secara kekal.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, these users will be permanently removed.
ms: Sebaik sahaja anda menekan &#8220;Sahkan Penghapusan&#8221;, para pengguna akan dibuang secara kekal.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
ms: Sesudah anda menyimpan fail yang dimuat turun, anda boleh menggunakan fungsi Import dalam pemasangan WordPress yang lain untuk mengimport kandungan dari laman ini.

en: One Column
ms: Satu Lajur

en: One Response
ms: Satu Respons

en: One column
ms: Satu Lajur

en: One comment
ms: Satu komen

en: One of the plugins is invalid.
ms: Salah satu daripada pemalam-pemalam ini adalah tidak sah.

en: One of the selected users is not a member of this site.
ms: Salah satu pengguna yang dipilih bukanlah ahli laman ini.

en: One response to %s
ms: Satu respons kepada %s

en: Only %1$s or %2$s files may be used for header video. Please convert your video file and try again, or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
ms: Hanya fail %1$s atau %2$s sahaja yang boleh digunakan bagi video pengepala. Sila tukar fail video anda dan cuba lagi, atau, muat naik video anda ke YouTube dan pautkannya dengan pilihan di bawah.

en: Only %s left in stock
ms: Hanya %s stok yang tinggal

en: Only UUID V4 is supported at this time.
ms: Hanya UUID V4 disokong pada masa ini.

en: Only jpeg and png can be used for blavatars.
ms: Hanya jpeg dan png boleh digunakan untuk blavatars.

en: Only these characters are allowed: "%s".
ms: Hanya aksara ini yang dibenarkan: "%s"

en: Oops! That embed cannot be found.
ms: Oops! Benaman tersebut tidak dijumpai.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
ms: Oops! Laman tersebut tidak dapat dijumpai.

en: Oops: %s
ms: Alamak: %s

en: Open
ms: Buka

en: Open Press This
ms: Buka Tekan Ini

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
ms: pasang

en: Open link in a new tab
ms: Buka pautan di tab baharu

en: Open sharing dialog
ms: Buka dialog kongsian

en: Optional
ms: Pilihan

en: Optional cost for local pickup.
ms: Kos pilihan bagi pengambilan lokal

en: Options
ms: Pilihan

en: Options saved.
ms: Pilihan disimpan.

en: Or choose an image from your media library:
ms: Atau pilih imej daripada pustaka media anda:

en: Or choose from your local disk:
ms: Atau pilih daripada komputer anda:

en: Or link to existing content
ms: Atau memaut ke kandungan sedia ada

en: Or, enter a YouTube URL:
ms: Atau, masukkan URL YouTube:

en: Oral
ms: Lisan

en: Orange
ms: Jingga

en: Order
ms: Tertib

en: Order #%1$s was placed on %2$s and is currently %3$s.
ms: Tempahan #%1$s telah ditempatkan di %2$s dan buat masa ini %3$s.

en: Order #%s
ms: Pesanan #%s

en: Order &ndash; %s
ms: Pesanan &ndash; %s

en: Order Date
ms: Tarikh Pesanan

en: Order ID is invalid
ms: ID pesanan tidak sah

en: Order Status
ms: Status Pesanan

en: Order Total
ms: Jumlah Tempahan

en: Order again
ms: Tempah Semula

en: Order by
ms: Susun mengikut

en: Order cancelled by customer.
ms: Pesanan dibatalkan oleh pelanggan.

en: Order details
ms: Butiran Tempahan

en: Order draft updated.
ms: Draf pesanan dikemaskinikan.

en: Order images by:
ms: Susun imej mengikut:

en: Order note content.
ms: Kandungan nota tempahan

en: Order note is required
ms: Nota pesanan diperlukan

en: Order notes
ms: Nota tempahan

en: Order on-hold
ms: Tempahan dalam status menunggu

en: Order received
ms: Tempahan diterima

en: Order saved.
ms: Pesanan disimpankan.

en: Order sort attribute ascending or descending.
ms: Atur sifat isih menaik atau menurun.

[ctx: Order status]
en: Cancelled
ms: Batal

[ctx: Order status]
en: Completed
ms: Lengkap

[ctx: Order status]
en: Failed
ms: Gagal

[ctx: Order status]
en: Processing
ms: Memproses

en: Order status changed from %1$s to %2$s.
ms: Status tempahan berubah dari %1$s ke %2$s.

en: Order submitted.
ms: Pesanan dihantarkan.

en: Order updated and sent.
ms: Pesanan dikemaskini dan dihantar.

en: Order updated.
ms: Pesanan dikemaskinikan.

en: Order:
ms: Tertib:

en: Orders
ms: Pesanan

en: Orders (page %d)
ms: Tempahan (halaman %d)

en: Orders list
ms: Senarai tempahan

en: Orders navigation
ms: Navigasi Tempahan

en: Organization
ms: Organisasi

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
ms: Aturkan fail-fail yang dimuat naik ke dalam direktori berdasarkan bulan dan tahun

en: Original
ms: Asal

[ctx: Original Size]
en: Original
ms: Asal

en: Original dimensions %s
ms: Ukuran asal %s

en: Original image:
ms: Imej asal:

en: Original: %s
ms: Asal: %s

en: Other
ms: Lain-lain

en: Other Answer
ms: Jawapan Lain

en: Other WordPress News
ms: Berita WordPress Lain

en: Other comment settings
ms: Tetapan komentar lain

en: Other languages:
ms: Lain-lain bahasa:

en: Other user roles have been changed.
ms: Peranan pengguna lain sudah ditukar.

en: Other users have been deleted.
ms: Pengguna-pengguna lain telah pun dipadamkan.

en: Other users have been removed.
ms: Pengguna-pengguna lain telah dibuang.

en: Our website address is: %s.
ms: Alamat laman web kami ialah: %s.

en: Out from under %s
ms: Luar dari bawah %s

en: Out of stock
ms: Kehabisan stok

en: Overall
ms: Keseluruhan

en: Overview
ms: Gambaran Keseluruhan

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
ms: PG &#8212; Untuk remaja yang berumur 13 tahun ke atas

en: PHP version %s
ms: PHP versi %s

en: PHP version.
ms: Versi PHP.

en: PHP's XML extension is not available. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
ms: Sambungan XML PHP tidak tersedia. Sila hubungi penyedia hos anda untuk membolehkan sambungan XML PHP.

en: Pacific
ms: Pasifik

en: Page
ms: Laman

en: Page %1$d of %2$d
ms: Halaman %1$d daripada %2$d

en: Page %d
ms: Halaman %d

en: Page %s
ms: Halaman %s

en: Page Archives
ms: Arkib Halaman

en: Page Attributes
ms: Atribut Halaman

en: Page ID
ms: ID laman

en: Page IDs, separated by commas.
ms: ID laman, dipisahkan dengan koma.

en: Page break
ms: Pemisah laman

en: Page draft updated.
ms: Draf halaman dikemas kini.

en: Page index cannot be less than one.
ms: Indeks halaman tidak boleh kurang daripada satu.

en: Page not found
ms: Laman tidak dijumpai

en: Page order
ms: Tertib laman

en: Page published.
ms: Halaman diterbitkan.

en: Page restored to revision from %s.
ms: Halaman telah dipulihkan kepada semakan daripada %s

en: Page reverted to draft.
ms: Halaman berbalik kepada draf.

en: Page saved.
ms: Halaman disimpan.

en: Page scheduled for: %s.
ms: Halaman dijadualkan untuk: %s

en: Page scheduled.
ms: Halaman dijadualkan.

[ctx: Page setting]
en: Cart
ms: Troli

[ctx: Page setting]
en: Checkout
ms: Pembayaran

[ctx: Page setting]
en: My account
ms: Akaun Saya

[ctx: Page setting]
en: Terms and conditions
ms: Terma dan Syarat

[ctx: Page slug]
en: cart
ms: troli

[ctx: Page slug]
en: checkout
ms: pembayaran

[ctx: Page slug]
en: my-account
ms: akaun-saya

[ctx: Page slug]
en: shop
ms: kedai

en: Page submitted.
ms: Halaman dihantar.

en: Page title
ms: Tajuk laman

[ctx: Page title]
en: Cart
ms: Troli

[ctx: Page title]
en: Checkout
ms: Pembayaran

[ctx: Page title]
en: My account
ms: Akaun saya

[ctx: Page title]
en: Shop
ms: Kedai

en: Page updated.
ms: Halaman dikemas kini.

en: Pages
ms: Laman

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
ms: Halaman adalah serupa dengan kiriman darimana ianya mempunyai tajuk, badan teks, dan meta data berkaitan, tetapi ianya berbeza dalam mana ianya bukan sebahagian daripada aliran blog, lebih kurang seperti kiriman kekal. Halaman tidak dikategorikan atau ditag, tetapi boleh mempunyai hierarki. Anda boleh sarangkan halaman di bawah halaman lain dengan membuat satu &#8220;Induk&#8221; bagi yang lain, dan mewujudkan sekumpulan halaman.

en: Pages list
ms: Senarai halaman

en: Pages list navigation
ms: Navigasi senarai halaman

en: Pages:
ms: Laman:

en: Pagination
ms: Penomboran Halaman

en: Pakistani rupee
ms: Rupee Pakistan

en: Papua New Guinean kina
ms: Kina Papua New Guinea

en: Paragraph
ms: Perenggan

en: Parent
ms: Induk

en: Parent %s
ms: Induk %s

en: Parent %s:
ms: Induk %s:

en: Parent Category
ms: Kategori Induk

en: Parent Category:
ms: Kategori Induk:

en: Parent Page:
ms: Induk Halaman:

en: Parent category
ms: Kategori induk

en: Parent category:
ms: Kategori induk

en: Parent coupon
ms: Kupon induk

en: Parent orders
ms: Tempahan Induk

en: Parent product
ms: Produk Induk

en: Parent shipping class
ms: Pengelasan Induk Penghantaran

en: Parent shipping class:
ms: Pengelasan Induk Penghantaran:

en: Parent term does not exist.
ms: Istilah induk tidak wujud.

en: Partial render must echo the content or return the content string (or array), but not both.
ms: Separa memprosesan perlu mengemakan isi kandungan atau memulangkan retetan kandungan (atau tatasusunan), tetapi bukan kedua-duanya.

en: Password
ms: Kata Laluan

en: Password Reset
ms: Set Semula Kata Laluan

en: Password change
ms: Tukar Kata laluan

en: Password changed for user: %s
ms: Kata laluan diubah untuk pengguna: %s

en: Password for the user (never included).
ms: Kata laluan bagi pengguna (tidak pernah disertakan).

en: Password protected
ms: Dilindungi kata laluan

en: Password required
ms: Kata laluan diperlukan

en: Password reset email has been sent.
ms: Emel penetapan semula kata laluan telah dihantar

en: Password reset is not allowed for this user
ms: Pengguna ini tidak dibenarkan mengeset semula kata laluan

en: Password:
ms: Kata Laluan:

en: Password: %s
ms: Kata Laluan: %s

en: Passwords cannot be empty.
ms: Kata laluan tidak boleh kosong.

en: Passwords do not match.
ms: Kata laluan tidak sepadan.

en: Paste
ms: Tampal

en: Paste URL or type to search
ms: Letakkan URL atau taip untuk carian

en: Paste as text
ms: Tampal sebagai teks

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
ms: Tampal kini dalam mod teks biasa. Kandungan akan ditampal sebagai teks biasa sehingga anda matikan pilihan ini.

en: Paste table row after
ms: Tampal baris jadual selepas

en: Paste table row before
ms: Tampal baris jadual sebelum

en: Paste your embed code below:
ms: Tampal kod terbenam anda di bawah:

en: Path
ms: Laluan

en: Pause
ms: Jeda

en: Pay
ms: Bayar

en: Pay for order
ms: Bayar untuk pesanan

en: Pay for this order
ms: Buat bayaran untuk pesanan ini

en: Pay with cash upon delivery.
ms: Bayar secara 'Tunai semasa Penghantaran'

en: PayPal Standard
ms: Piawaian PayPal

en: PayPal email
ms: Emel Paypal

en: PayPal email address
ms: Alamat emel PayPal

en: PayU for WooCommerce
ms: PayU untuk WooCommerce

en: Payfast
ms: PayFast

en: Payment cancelled.
ms: Pembayaran telah dibatalkan.

en: Payment for order %s refunded
ms: Bayaran untuk pesanan %s telah dipulangkan

en: Payment gateway
ms: Gerbang pembayaran

en: Payment method ID and title are required
ms: ID kaedah pembayaran dan tajuk diperlukan

en: Payment method deleted.
ms: Kaedah pembayaran telah dipadam

en: Payment method successfully added.
ms: Berjaya menambah kaedah pembayaran.

en: Payment method:
ms: Kaedah pembayaran:

en: Payment to be made upon delivery.
ms: Pembayaran akan dibuat sewaktu penghantaran

en: Payment via %s
ms: Pembayaran melalui %s

en: Penang (Pulau Pinang)
ms: Pulau Pinang

en: Pending
ms: Belum Ditapis

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Belum Selesai <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
ms: Belum Disemak

en: Pending payment <span class="count">(%s)</span> | Pending payment <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Pembayaran yang belum selesai <span class="count">(%s)</span>

en: Perfect
ms: Sempurna

en: Performance
ms: Prestasi

en: Permalink
ms: Pautan Kekal

en: Permalink Settings
ms: Tetapan Pautan Kekal

en: Permalink to %s
ms: Permalink ke %s

en: Permalink:
ms: Pautan kekal:

en: Permalink: %s
ms: Pautan kekal: %s

en: Permalinks
ms: Pautan Kekal

en: Permanent Link to %s
ms: Pautan Kekal kepada %s

en: Permanently delete comment
ms: Padam Kekal Komen

en: Permissions
ms: Kebenaran

en: Persian
ms: Parsi

en: Personal Data Export
ms: Eksport Data Peribadi

en: Personal Data Export for %s
ms: Eksport Data Peribadi bagi %s

en: Personal Options
ms: Pilihan Peribadi

en: Personal Settings
ms: Tetapan Peribadi

en: Personal data is not just created by a user&#8217;s interactions with your site. Personal data is also generated from technical processes such as contact forms, comments, cookies, analytics, and third party embeds.
ms: Data peribadi bukan sahaja dicipta oleh interaksi pengguna dengan laman anda. Data peribadi juga dijanakan daripada proses teknikal seperti borang perhubungan, ulasan, kuki, analitik, dan benaman pihak ketiga.

en: Personalize homepage
ms: Halaman utama yang diperibadikan

en: Personalize your store
ms: Peribadikan kedai anda

en: Personalize your store's homepage
ms: Memperibadikan halaman utama kedai anda

en: Phone
ms: Telepon

en: Photoblogging
ms: Fotoblog

en: Photography
ms: Fotografi

en: Pingback
ms: Ping balik

en: Pingback excerpt:
ms: Petikan ping balik

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
ms: Ping balik daripada %1$s kepada %2$s telah didaftarkan. Teruskan komunikasi ini! :-)

en: Pings
ms: Ping

en: Pink
ms: Merah Jambu

en: Place order
ms: Buat Tempahan

en: Plain text
ms: Teks biasa

en: Plain text template
ms: Templat teks biasa

en: Play
ms: Main

[ctx: Play as in playback or view a movie]
en: JavaScript required to play %s.
ms: JavaScript diperlukan untuk menonton %s.

en: Playlist Settings
ms: Tetapan Senarai Main

en: Please <a href='%s'>contact support</a>, and we'll get everything fixed.
ms: Sila <a href='%s'>hubungi bahagian bantuan</a>, dan kami akan memperbetulkan segalanya.

en: Please activate the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
ms: Sila aktifkan <a href="%s">pemalam Penyunting Klasik</a> untuk menggunakan kotak meta ini.

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
ms: Sila pilih satu produk untuk ditambah ke kart&hellip; anda

en: Please choose product options&hellip;
ms: Sila buat pilihan produk&hellip;

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
ms: Sila pilih kuantiti item yang anda ingin tambah ke kart&hellip; anda

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
ms: Sila pilih sama ada anda inginkan laman-laman di rangkaian WordPress anda menggunakan sub-domain atau sub-direktori.

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
ms: Sila lengkapkan langkah-langkah konfigurasi berkenaan. Untuk mewujudkan rangkaian baharu, anda perlu mengosongkan atau membuang jadual-jadual pangkalan data rangkaian.

en: Please contact your host for assistance with investigating this issue further.
ms: Sila hubungi hos anda bagi mendapatkan bantuan dalam membuat siasatan lanjut untuk masalah ini.

en: Please describe the problem.
ms: Sila jelaskan masalah anda.

en: Please edit your privacy policy content, making sure to delete the summaries, and adding any information from your theme and plugins. Once you publish your policy page, remember to add it to your navigation menu.
ms: Sila sunting kandungan dasar privasi anda, pastikan ringkasan dihapuskan, dan tambah maa-mana maklumat daripada tema dan pemalam anda. Setelah anda menerbitkan halaman dasar anda, ingat untuk menambahnya pada menu navigasi anda.

en: Please enter a coupon code.
ms: Sila masukkan kod kupon.

en: Please enter a domain name (e.g. example.com or blog.example.com)
ms: Sila masukkan nama ruang (cth: contoh.com atau blog.contoh.com)

en: Please enter a site name.
ms: Sila masukkan nama laman.

en: Please enter a site title.
ms: Sila masukkan tajuk laman.

en: Please enter a username
ms: Sila masukkan nama pengguna

en: Please enter a username.
ms: Sila masukkan nama pengguna.

en: Please enter a valid Eircode.
ms: Sila masukkan Eircode yang sah

en: Please enter a valid YouTube URL.
ms: Sila masukkan URL YouTube yang sah.

en: Please enter a valid account username.
ms: Tolong isikan kata nama akaun yang sah.

en: Please enter a valid email address
ms: Sila masukkan emel yang sah

en: Please enter a valid email address.
ms: Sila masukkan alamat emel yang sah.

en: Please enter a valid menu name.
ms: Sila masukkan nama menu yang sah.

en: Please enter an account password.
ms: Sila masukkan kata laluan akaun.

en: Please enter an address to continue.
ms: Sila masukkan alamat untuk teruskan.

en: Please enter in a value less than the regular price.
ms: Sila masukkan nilai yang lebih kecil dari harga biasa.

en: Please enter in country code with two capital letters.
ms: Sila masukkan kod negara menggunakan dua huruf besar.

en: Please enter your LiveJournal username <em>and</em> password so we can download your posts and comments.
ms: Sila masukkan nama pengguna <em>dan</em> kata laluan LiveJournal anda supaya kami boleh memuat turun kiriman-kiriman dan komen-komen anda.

en: Please enter your password.
ms: Sila masukkan kata laluan anda.

en: Please enter your username or email address. You will receive an email message with instructions on how to reset your password.
ms: Sila masukkan nama pengguna atau alamat emel anda. Anda akan menerima mesej emel dengan arahan tentang bagaimana untuk menetapkan semula kata laluan anda.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
ms: Tolong isikan butir anda diatas untuk melihat kaedah pembayaran sedia ada.

en: Please install the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
ms: Sila pasang <a href="%s">pemalam Penyunting Klasik</a> untuk menggunakan kotak meta ini.

en: Please log in again.
ms: Sila log masuk sekali lagi.

en: Please make sure the Apache %s module is installed as it will be used at the end of this installation.
ms: Pastikan modul %s Apache telah dipasang, disebabkan ianya akan digunakan pada akhir pemasangan ini.

en: Please open the <a href="%s">classic editor</a> to use this meta box.
ms: Sila buka <a href="%s">penyunting klasik</a> untuk menggunakan kotak meta ini.

en: Please provide a custom field name.
ms: Sila nyatakan nama ruangan tempahan.

en: Please provide a custom field value.
ms: Sila nyatakan nilai medan tempahan.

en: Please provide a valid email address.
ms: Sila lengkapkan alamat email yang sah.

en: Please provide an email address to comment.
ms: Sila bekalkan alamat email yang sah untuk komen.

en: Please provide an email address.
ms: Sila lengkapkan alamat email anda.

en: Please provide your name to comment.
ms: Sila lengkapkan nama untuk komen.

en: Please provide your name.
ms: Sila lengkapkan nama anda.

en: Please re-enter your password.
ms: Sila masukkan semula kata laluan anda.

en: Please save your changes in order to share the preview.
ms: Sila simpan perubahan anda untuk mengkongsi pratonton.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
ms: Sila lihat <a href="%s">Penyahpijatan dalam WordPress</a> untuk maklumat lanjut.

en: Please select a file
ms: Sila pilih fail

en: Please select a rating
ms: Sila pilih penilaian

en: Please select an option.
ms: Sila pilih yang berkenaan.

en: Please select some items.
ms: Sila pilih beberapa barangan

en: Please try again.
ms: Sila cuba lagi.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
ms: Sila cuba memuat naik fail ini menggunakan %1$spelayar pemuat naik%2$s.

en: Please update WordPress now
ms: Sila kemas kini WordPress sekarang

en: Please upload a valid WXR (WordPress eXtended RSS) export file.
ms: Sila muat naik fail eksport WXR (WordPress eXtended RSS) yang sah.

en: Please verify that the <strong>administration email</strong> for this website is still correct.
ms: Tolong sahkan bahawa <strong>emel pentadbiran</strong> untuk laman web ini masih betul.

en: Please verify your birthday.
ms: Sila sahkan tarikh lahir anda.

en: Please, provide an attribute name.
ms: Sila kemukakan nama atribut

en: Plugin
ms: Pemalam

en: Plugin activated
ms: Plugin diaktifkan.

en: Plugin activated.
ms: Plugin diaktifkan.

en: Plugin and theme auto-updates
ms: Kemas kini automatik pemalam dan tema

en: Plugin could not be deleted.
ms: Pemalam tidak dapat dihapuskan.

en: Plugin deactivated
ms: Plugin dimatikan.

en: Plugin deactivated.
ms: Plugin dimatikan.

en: Plugin file does not exist.
ms: Fail pemalam tidak wujud.

en: Plugin installation failed.
ms: Pemasangan pemalam gagal.

en: Plugin updated successfully.
ms: Pemalam berjaya dikemas kini.

en: Plugins
ms: Pemalam

en: Plugins %s
ms: Pemalam %s

en: Polish
ms: Poland

en: Poll closed.
ms: Undian telah ditutup.

en: Poll could not be updated
ms: Undian tidak dapat dikemaskini.

en: Poll not found
ms: Undian tidak dijumpai

en: Poll opened.
ms: Undian telah dibuka.

en: Polls in WordPress
ms: Undian di WordPress

en: Popular Labels
ms: Label Popular

en: Popular Plugin
ms: Pemalam Popular

en: Popular Tags
ms: Label Popular

en: Popular choices
ms: Pilihan popular

en: Popular tags
ms: Tag popular

en: Port Moresby
ms: Pelabuhan Moresby

en: Portuguese
ms: Portugis

en: Position
ms: Kedudukan

en: Post
ms: Kiriman

en: Post #%s
ms: Kiriman #%s

en: Post <em>%s</em> already exists.
ms: Kiriman <em>%s</em> telah pun wujud

en: Post <strong>%s</strong> already exists.
ms: Kiriman <strong>%s</strong> telah pun wujud.

en: Post Archives
ms: Arkib Kiriman

en: Post Attributes
ms: Sifat Kiriman

en: Post Comment
ms: Hantar Komen

en: Post Formats
ms: Format Kiriman

en: Post ID.
ms: ID Kiriman.

en: Post Thumbnail
ms: Imej Kecil Kiriman

en: Post Title
ms: Tajuk Kiriman

en: Post Type
ms: Jenis Kiriman

en: Post Type Archive
ms: Arkib Jenis Kiriman

en: Post Type Counts
ms: Bilangan Post Type

en: Post Via Email
ms: Kirim Melalui E-mel

en: Post a Comment
ms: Kirim Komen

en: Post already imported
ms: Kiriman sudah pun diimport

en: Post by Email was disabled
ms: Kiriman melalui Emel telah dilumpuhkan

en: Post content
ms: Hantar kandungan

en: Post draft updated.
ms: Draf kiriman dikemas kini.

[ctx: Post format]
en: Aside
ms: Sisipan

[ctx: Post format]
en: Chat
ms: Sembang

[ctx: Post format]
en: Gallery
ms: Galeri

[ctx: Post format]
en: Image
ms: Imej

[ctx: Post format]
en: Link
ms: Pautan

[ctx: Post format]
en: Quote
ms: Petikan

[ctx: Post format]
en: Standard
ms: Piawai

en: Post formats supported.
ms: Format kiriman yang disokong.

en: Post metadata has been downloaded, proceeding with posts...
ms: Metadata kiriman telah dimuat turun, meneruskan dengan kiriman...

en: Post name
ms: Nama kiriman

en: Post navigation
ms: Navigasi kiriman

en: Post published.
ms: Kiriman telah diterbitkan.

en: Post restored successfully.
ms: Kiriman berjaya dipulihkan.

en: Post restored to revision from %s.
ms: Kiriman dipulihkan ke semakan dari %s.

en: Post saved.
ms: Kiriman telah disimpan.

en: Post scheduled for: %s.
ms: Kiriman dijadualkan untuk: %s.

en: Post scheduled.
ms: Kiriman dijadualkan.

en: Post submitted.
ms: Kiriman dihantar.

en: Post title
ms: Tajuk kiriman

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
ms: Name jenis kiriman mestilah diantara 1 dan 20 aksara panjang.

en: Post updated.
ms: Kiriman telah dikemaskinikan.

en: Post via email
ms: Kiriman melalui e-mel

en: Postal Code
ms: Poskod

en: Postcode
ms: Poskod

en: Postcode / ZIP
ms: Poskod / Zip

en: Postcode / ZIP.
ms: Poskod / Zip

en: Posted
ms: Dikirim

en: Posted by %s
ms: Dikirim oleh %s

en: Posted in %s
ms: Dikirim dalam %s

en: Posted title:
ms: Tajuk yang dikirim:

en: Posted:
ms: Telah Dihantar Pada:

en: Poster
ms: Pengirim

en: Poster Image
ms: Imej Poster

en: Posts
ms: Kiriman

en: Posts & Comments
ms: Post & Komen-komen

en: Posts Page
ms: Halaman Kiriman

en: Posts by %s
ms: Kiriman-kiriman oleh %s

en: Posts list
ms: Senarai kiriman

en: Posts list navigation
ms: Navigasi senarai kiriman

en: Posts navigation
ms: Navigasi kiriman

en: Posts page
ms: Halaman kiriman

en: Posts page: %s
ms: Laman kiriman: %s

en: Posts published on %s
ms: Kiriman diterbitkan pada %s

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
ms: Dikuasakan oleh WordPress, platform penerbitan peribadi semantik terkini.

en: Preload
ms: Pramuat

en: Premium support
ms: Khidmat Sokongan Premium

en: Preparing author mapping form...
ms: Menyediakan borang pemetaan pengarang...

en: Press This
ms: Tekan Ini

en: Press This is a little tool that lets you grab bits of the web and create new posts with ease.
ms: Tekan Ini adalah alat kecil yang membolehkan anda mengambil butiran kecil Web dan mencipta kiriman baharu dengan senang.

en: Press This is not available. Please contact your site administrator.
ms: Press This tidak didapati. Sila hubungi pentadbir laman anda.

en: Press This is not installed. Please install Press This from <a href="%s">the main site</a>.
ms: Press This tidak dipasang. Sila pasang Press This daripada <a href="%s">laman utama</a>.

en: Press This!
ms: Tekan Ini!

en: Press return or enter to open this panel
ms: Tekan 'return' atau 'enter' pada papan kekunci untuk membuka panel ini

en: Press return or enter to open this section
ms: Tekan Return atau Enter untuk membuka bahagian ini

en: Preview
ms: Pralihat

en: Preview %s
ms: Pratonton %s

en: Preview &#8220;%s&#8221;
ms: Pralihat &#8220;%s&#8221;

en: Preview Changes
ms: Pralihat Perubahan

en: Preview Link
ms: Pautan Pratonton

en: Preview as a browser icon
ms: Pratonton sebagai ikon pelayar

en: Preview as an app icon
ms: Pratonton sebagai ikon aplikasi

en: Preview link for the post.
ms: Pautan pratonton bagi kiriman.

en: Preview page
ms: Pratonton halaman

en: Preview post
ms: Pratonton kiriman

en: Preview:
ms: Pratonton:

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
ms: Pralihat: sila simpan perubahan setelah anda berpuas hati

en: Previewing and Customizing
ms: Pratontonan dan Suai Langganan

en: Previewing theme
ms: Pratonton tema

en: Previous
ms: Sebelum

en: Previous Page
ms: Halaman sebelumnya

en: Previous Post
ms: Kiriman Sebelumnya

en: Previous and next months
ms: Bulan sebelum dan selepas

en: Previous page
ms: Laman sebelumnya

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
ms: Salinan imej yang disunting sebelum ini tidak boleh dipadam.

en: Price
ms: Harga

en: Price:
ms: Harga

en: Primary
ms: Primer

en: Primary Blog
ms: Blog Utama

en: Primary Menu
ms: Menu Primer

en: Primary Site
ms: Tapak Primer

en: Primary site
ms: Tapak Primer

en: Print
ms: Cetak

en: Privacy
ms: Privasi

en: Privacy Policy
ms: Dasar Privasi

en: Privacy Policy Guide
ms: Panduan Dasar Privasi

en: Privacy Policy page setting updated successfully. Remember to <a href="%s">update your menus</a>!
ms: Tetapan halaman Dasar Privasi berjaya dikemas kini. Peringatan untuk <a href="%s">mengemas kini menu anda</a>!

en: Privacy Policy page updated successfully.
ms: Halaman Dasar Privasi berjaya dikemas kini.

en: Privacy Settings
ms: Tetapan Privasi

en: Private
ms: Persendirian

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Persendirian <span class="count">(%s)</span>

en: Private key
ms: Kunci Persendirian:

en: Private post
ms: Kiriman persendirian

en: Private: %s
ms: Persendirian: %s

en: Privately Published
ms: Penerbitan Persendirian

en: Proceed
ms: Maju

en: Proceed to PayPal
ms: Teruskan ke Paypal

en: Proceed to checkout
ms: Terus ke pembayaran

en: Processing
ms: Sedang Diproses

en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Memproses <span class="count">(%s)</span>

en: Processing next batch.
ms: Memproses kelompok berikutnya.

en: Processing order
ms: Memproses pesanan

en: Processing&hellip;
ms: Sedang memproses&hellip;

en: Processing...
ms: Sedang diproses...

en: Product
ms: Produk

en: Product Categories
ms: Kategori Produk

en: Product IDs
ms: ID Produk

en: Product Images
ms: Imej produk

en: Product Search
ms: Carian Produk

en: Product Tag Cloud
ms: Awan Tag Produk

en: Product Type
ms: Jenis Produk

en: Product URL
ms: URL Produk

en: Product categories
ms: Kategori Produk

en: Product creation failed, could not find original product: %s
ms: Gagal mewujudkan produk, tidak menjumpai produk asal: %s

en: Product data
ms: Data produk

en: Product description
ms: Huraian produk

en: Product display, sorting, and reports may not be accurate until this finishes. It will take a few minutes and this notice will disappear when complete.
ms: Paparan, penyusunan produk dan laporan mungkin tidak tepat sehingga proses ini selesai. Proses ini akan mengambil masa beberapa minit dan notis ini akan hilang apabila ianya selesai.

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
ms: Draf produk dikemaskinikan. <a target="_blank" href="%s">Lihat produk</a>

en: Product gallery
ms: Galeri produk

en: Product image
ms: Imej Produk

en: Product low in stock
ms: Produk sedikit dalam stok

en: Product name
ms: Nama produk

en: Product out of stock
ms: Produk kehabisan stok

en: Product sale price.
ms: Harga jualan produk.

en: Product saved.
ms: Produk disimpan.

en: Product scheduled for: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Preview product</a>
ms: Produk dijadualkan pada: %1$s. <a target="_blank" href="%2$s">Lihat produk</a>

en: Product short description
ms: Huraian ringkas Produk

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
ms: Produk dihantar. <a target="_blank" href="%s">Lihat produk</a>

en: Product tags
ms: Tag produk

en: Product updated.
ms: Produk dikemasikinikan.

en: Products
ms: Produk

en: Products list
ms: Senarai produk

en: Products navigation
ms: Navigasi produk

en: Profile
ms: Profil

en: Profile &rarr;
ms: Profail &rarr;

en: Profile Picture
ms: Gambar Profail

en: Profile updated.
ms: Profil dikemas kini.

en: Promote
ms: Lantik

en: Protected Blog
ms: Blog Terkawal

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
ms: Komen Dilindungi: Sila masukkan kata laluan anda untuk melihat komen.

en: Protected Post Password
ms: Kata Laluan Kiriman

en: Protected: %s
ms: Dilindungi: %s

en: Province
ms: Wilayah

en: Public
ms: Awam

en: Public <span class="count">(%s)</span> | Public <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Umum <span class="count">(%s)</span>

en: Public, Sticky
ms: Awam, Lekat

en: Publicize
ms: Umumkan

en: Publish
ms: Terbit

en: Publish &raquo;
ms: Terbit &raquo;

en: Publish <b>immediately</b>
ms: Terbitkan <b>sekarang</b>

en: Publish Settings
ms: Tetapan Terbitan

en: Published
ms: Diterbitkan

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Diterbitkan <span class="count">(%s)</span>

en: Publishing
ms: Menerbit...

en: Publishing Soon
ms: Diterbitkan Tidak Lama Lagi

en: Purchase
ms: Pembelian

en: Purchase & install now
ms: Beli & pasang sekarang

en: Purchase note
ms: Nota pembelian

en: Purple
ms: Ungu

en: QRCode
ms: Kod QR

en: Qatari riyal
ms: Riyal Qatar

en: Qty
ms: Kuantiti

en: Quality
ms: Kualiti

en: Quantity
ms: Kuantiti

en: Query parameter not permitted: %s
ms: Parameter pertanyaan tidak dibenarkan: %s

en: Questions?
ms: Soalan-soalan

en: Quick Draft
ms: Draf Pantas

en: Quick Edit
ms: Ubah Segera

en: Quick edit &#8220;%s&#8221; inline
ms: Suntingan pantas &#8220;%s&#8221; dalam baris

en: Quick edit this comment inline
ms: Sunting pantas ulasan ini dalam baris

en: Quick&nbsp;Edit
ms: Ubah&nbsp;Segera

en: Quote
ms: Petikan

en: Quotes
ms: Petikan

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
ms: R &#8212; Untuk belia yang berumur 17 tahun ke atas

en: REST base route for the post type.
ms: Hala dasar REST bagi jenis kiriman.

en: REST base route for the taxonomy.
ms: Hala dasar REST bagi taksonomi.

en: REST search handlers must extend the %s class.
ms: Pengendali carian REST mesti meluaskan kelas %s.

en: RSS Address
ms: Alamat RSS

en: RSS Error:
ms: Ralat RSS:

en: RSS Feed
ms: Suapan RSS

en: RSS Links
ms: Pautan RSS

en: RSS feed
ms: Suapan RSS

en: RTL Language Support
ms: Sokongan Bahasa Kiri-Ke-Kanan (RTL)

en: Random
ms: Rawak

en: Random Order
ms: Susunan Rawak

en: Randomize suggested headers
ms: Rawakkan pengepala yang dicadangkan

en: Randomize uploaded headers
ms: Rawakkan pengepala yang dimuat naik

en: Randomizing suggested headers
ms: Rawakkan pengepala yand dicadangkan

en: Randomizing uploaded headers
ms: Rawakkan pengepala yang dimuat naik

en: Rate
ms: Penilaian

en: Rate %
ms: Kadar %

en: Rate code
ms: Kod kadar

en: Rate name
ms: Nama kadar

en: Rated %s out of 5
ms: Diberikan %s daripada 5

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
ms: Selain daripada menggunakan tetikus anda untuk mengklik pada bar alatan, anda boleh menggunakan kekunci-kekunci capaian ini. Windows dan Linux menggunakan Ctrl + huruf, manakala Macintosh menggunakan Command + huruf.

en: Rating
ms: Penilaian

en: Re-enter new password
ms: Masukkan kembali kata laluan baru

en: Read
ms: Baca

en: Read %s
ms: Baca %s

en: Read More...
ms: Baca Lagi...

en: Read more
ms: Baca lagi

en: Read more of this post
ms: Teruskan membaca kiriman ini

en: Read more&hellip;
ms: Teruskan membaca&hellip;

en: Read more...
ms: Baca selanjutnya...

en: Read the rest of this entry &raquo;
ms: Baca baki entri ini &raquo;

en: Read the rest of this page &raquo;
ms: Baca baki laman ini &raquo;

en: Read the rest of this page &rarr;
ms: Baca keseluruhan muka ini &rarr;

en: Read/Write
ms: Baca/Tulis

en: Reading
ms: Pembacaan

en: Reading Settings
ms: Tetapan Pembacaan

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ms: Sedia untuk menerbitkan kiriman pertama anda? <a href="%1$s">Mulakan di sini</a>.

en: Reason for refund (optional):
ms: Sebab pemulangan bayaran (tidak wajib)

en: Reasons you'll love Jetpack
ms: Alasan kenapa anda akan menyukai Jetpack

en: Reassign the deleted user's posts and links to this user ID.
ms: Tugaskan semula kiriman dan pautan pengguna yang dihapuskan ke ID pengguna ini.

en: Rebuild my comment threads &raquo;
ms: Nyahspam komen-komen yang ditanda &raquo;

en: Recalculate
ms: Kira Semula

en: Receiver email
ms: Emel Penerima

en: Recent
ms: Terbaru

en: Recent Comments
ms: Komen Terbaru

en: Recent Drafts
ms: Draf Terbaru

en: Recent Posts
ms: Kiriman Terbaru

en: Recent Product Reviews
ms: Ulasan Terkini Produk

en: Recent orders
ms: Tempahan Terbaru

en: Recent posts
ms: Kiriman Terbaru

en: Recently
ms: Baru-baru

en: Recently Published
ms: Baru Sahaja Diterbitkan

en: Recently updated
ms: Baru sahaja dikemas kini

en: Recipient(s)
ms: Penerima (-penerima)

en: Recovery Mode &#8212; %s
ms: Mod Pemulihan &#8212; %s

en: Recovery Mode not initialized.
ms: Mod pemuilihan tidak dimulakan

en: Recovery key expired.
ms: Kunci pemulihan telah tamat tempoh.

en: Red
ms: Merah

en: Redo
ms: Buat semula

en: Referrer
ms: Perujuk

en: Referrers
ms: Perujuk

en: Referrers for %1$s days ending %2$s
ms: Rujukan bagi %1$s hari sehingga %2$s

en: Refresh
ms: Segarkan Semula

en: Refund
ms: Pemulangan bayaran

en: Refund amount
ms: Jumlah pemulangan bayaran

en: Refunded
ms: Bayaran telah dipulangkan

en: Refunds
ms: Bayar Balik

en: Region
ms: Wilayah

en: Register
ms: Daftar

en: Register A WordPress.com Blog &raquo;
ms: Daftar sebuah blog WordPress.com &raquo;

en: Register Now
ms: Daftar Sekarang

en: Registration complete. Please check your email.
ms: Pendaftaran selesai. Sila semak emel anda.

en: Registration confirmation will be emailed to you.
ms: Pengesahan pendaftaran akan diemel kepada anda.

en: Registration date for the user.
ms: Tarikh pendaftaran bagi pengguna.

en: Related
ms: Berkaitan

en: Related Posts
ms: Post Berkaitan

en: Related Tags
ms: Tag-tag Yang Berkaitan

en: Related posts
ms: Post Berkaitan

en: Related products
ms: Produk Berkaitan

en: Relationship
ms: Hubungan

[ctx: Relative to root font size (rem)]
en: rems
ms: rem

en: Released: %d.
ms: Dikeluarkan: %d.

en: Relevance
ms: Relevan

en: Remember Me
ms: Ingat Saya

en: Remember me
ms: Ingat saya

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
ms: Peringatan supaya mengklik butang Tambah Pengguna di bawah skrin ini apabila anda telah selesai.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
ms: Jangan lupa untuk mengklik butang Kemas Kini Profil setelah anda selesai.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
ms: Ingat, sesudah dihapuskan laman anda tidak boleh dipulihkan.

en: Remind Me Later
ms: Ingatkan Saya Kemudian

en: Remind me later
ms: Ingatkan saya nanti

en: Remote file error: %s
ms: Ralat muat naik: %s

en: Remote file is incorrect size
ms: Saiz fail muat naik adalah salah

en: Remote file is too large, limit is %s
ms: Fail muat naik terlalu besar, had yang dibenarkan ialah %s

en: Remote file returned error response %1$d %2$s
ms: Fail jauh memulangkan ralat %1$d %2$s

en: Remote file returned error response %d
ms: Fail muat naik memulangkan ralat %d

en: Remote server did not respond
ms: Pelayan jauh tidak membalas

en: Remove
ms: Buang

en: Remove Background Image
ms: Buang Imej Latar Belakang

en: Remove Header Image
ms: Buang Imej Pengepala

en: Remove Image
ms: Buang Imej

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
ms: Buang Butir Menu: %1$s (%2$s)

en: Remove Users from Site
ms: Buang Pengguna daripada Laman

en: Remove audio source
ms: Buang sumber audio

en: Remove image
ms: Alih Keluar Imej

en: Remove link
ms: Buang pautan

en: Remove poster image
ms: Buang imej poster

en: Remove product image
ms: Keluarkan imej produk

en: Remove this attribute?
ms: Hapuskan atribut ini?

en: Remove this image
ms: Padam imej ini

en: Remove this service from your profile?
ms: Buang perkhidmatan ini dari profil anda?

en: Remove video source
ms: Buang sumber video

en: Removed %s.
ms: %s dibuang.

en: Removing %1$s manually will cause PHP warnings. Use the %2$s filter instead.
ms: Membuang %1$s secara manual akan menyebabkan amaran PHP. Sebaliknya, gunakan tapisan %2$s .

en: Removing and Reusing
ms: Membuang and Mengguna Semula

en: Renew
ms: Perbaharui

en: Renewal Problem
ms: Masalah Pembaharuan

en: Reorder
ms: Atur Semula

en: Reorder menu items
ms: Atur semula butiran menu

en: Reorder mode closed
ms: Mod atur semula ditutup

en: Reorder mode enabled
ms: Mod atur semula dibolehkan

en: Reorder widgets
ms: Atur semula widget

en: Repeat
ms: Ulang

en: Repeat Background Image
ms: Ulang Imej Latar Belakang

[ctx: Repeat Image]
en: Repeat
ms: Ulang

en: Repeat New Password
ms: Ulang Kata Laluan Baru

en: Repeat Password
ms: Ulang Kata Laluan

en: Replace
ms: Ganti

en: Replace audio
ms: Ganti Audio

en: Replace video
ms: Ganti Video

en: Reply
ms: Balas

en: Reply to %s
ms: Balas kepada %s

en: Reply to Comment
ms: Balas Komen

en: Reply to this comment
ms: Balas komen ini

en: Reply to thread &raquo;
ms: jawap kepada benang

en: Report Blog &raquo;
ms: Laporkan Blog &raquo;

en: Report a bug
ms: Lapor pepijat

en: Reports
ms: Laporan

en: Requested
ms: Dipohon

en: Requester
ms: Pemohon

en: Required
ms: Diperlukan

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
ms: Medan yang perlu telah ditandakan; selainnya adalah pilihan. Maklumat profil hanya akan dipaparkan jika tema anda menyokongnya.

en: Required fields are marked %s
ms: Medan diperlukan ditanda dengan %s

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
ms: Diwajibkan untuk menjadi benar, kerana semakan tidak menyokong ciri sampah.

en: Required to be true, as terms do not support trashing.
ms: Diwajibkan untuk menjadi benar, kerana istilah tidak menyokong ciri sampah.

en: Required to be true, as users do not support trashing.
ms: Diperlukan untuk menjadi benar, disebabkan pengguna tidak menyokong fungsi sampah.

en: Requirements Not Met
ms: Keperluan Tidak Dipenuhi

en: Resend email
ms: Hantar semula emel

en: Resend new order notification
ms: Hantar semula notifikasi pesanan baru

en: Reset
ms: Set semula

en: Reset Image
ms: Set Semula Imej

en: Reset Password
ms: Tetapkan Semula Kata Laluan

en: Reset password
ms: Menetapkan semula kata laluan

en: Response
ms: Respon

en: Responses
ms: Respon

en: Responsive Layout
ms: Bentangan Responsif

en: Restart
ms: Mula Semula

en: Restore
ms: Pulih

en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Trash
ms: Pulihkan &#8220;%s&#8221; dari Sampah

en: Restore Original Header Image
ms: Pulihkan Imej Pengepala Asal

en: Restore Original Image
ms: Pulihkan Imej Asal

en: Restore This Autosave
ms: Pulihkan Simpanan Automatik Ini

en: Restore This Revision
ms: Pulihkan Semakan Ini

en: Restore from Trash
ms: Pulihkan dari Sampah

en: Restore image
ms: Pulihkan imej

en: Restore last draft
ms: Pulihkan draf terakhir

en: Restore original image
ms: Pulihkan Imej Asal

en: Restore the backup
ms: Pulihkan sandaran.

en: Restore the backup.
ms: Pulihkan sandaran.

en: Restore this comment from the Trash
ms: Pulihkan ulasan ini dari Sampah

en: Restore this comment from the spam
ms: Pulihkan ulasan ini dari spam

en: Restore this item from the Trash
ms: Kembalikan semula butir ini daripada Sampah

en: Results
ms: Keputusan

en: Retro (Generated)
ms: Retro (Dijana)

en: Retry
ms: Cuba Semula

en: Return to %s
ms: Kembali ke %s

en: Return to cart
ms: Kembali ke Troli

en: Return to emails
ms: Kembali ke emel

en: Return to shop
ms: Kembali ke kedai

en: Revenue
ms: Pendapatan

en: Reverse order
ms: Terbalikkan susunan

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
ms: Berbalik ke <strong>Pemuat Naik Pelayar</strong> dengan mengklik pada pautan di bawah kota tarik dan lepas.

en: Reverting unpublished changes&hellip;
ms: Balikkan perubahan yang tidak diterbitkan&hellip;

en: Review content.
ms: Semak kandungan

en: Reviews
ms: Ulasan

en: Revision
ms: Semakan

en: Revision by %s
ms: Semakan oleh %s

en: Revisions
ms: Semakan

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
ms: Semakan adalah salinan simpanan kiriman atau halaman anda, yang dicipta secara berkala semasa anda mengemas kini kandungan anda. Teks merah di sebelah kiri menunjukkan kandungan yang telah dibuang. Teks hijau di sebelah kanan menunjukkan kandungan yang telah ditambah.

en: Revisions do not support trashing. Set '%s' to delete.
ms: Semakan tidak menyokong sampahan. Tetapkan '%s' untuk menghapus.

en: Revisions: %s
ms: Semakan: %s

en: Revoke
ms: Tarik semula.

en: Revoke API key
ms: Tarik semula Kekunci API

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help.
ms: Kawasan Kaya Teks. Tekan Alt-Shift-H untuk bantuan.

en: Rich Text Area. Press Control-Option-H for help.
ms: Kawasan Kaya Teks. Tekan Control-Option-H untuk bantuan.

en: Right
ms: Kanan

en: Right Now
ms: Sekarang

en: Right Sidebar
ms: Bar Kanan

en: Robots
ms: Robot

en: Role
ms: Peranan

en: Roles assigned to the user.
ms: Peranan yang ditugaskan kepada pengguna.

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
ms: Ralat Undur Balik: [%1$s] %2$s

en: Romanian
ms: Romania

en: Rome
ms: Rom

en: Rotation
ms: Putaran

en: Route must be specified.
ms: Lokasi fail mesti ditentukan.

en: Routes must be namespaced with plugin or theme name and version.
ms: Lokasi fail mesti dijarakkan dengan nama dan versi pemalam atau tema.

en: Row
ms: Baris

en: Row group
ms: Kumpulan baris

en: Row type
ms: Jenis baris

en: Rows
ms: Baris

en: Rows per page
ms: Bilangan baris setiap halaman

en: Run %s
ms: Jalankan %s

en: Run Importer
ms: Jalankan Pengimport

en: Russian
ms: Rusia

en: SSH
ms: SHH

en: SSL verification failed.
ms: Pengesahan SSL gagal.

en: SUCCESS: %s
ms: BERJAYA: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
ms: BERJAYA: WordPress berjaya dikemas kini ke %s

en: Sale end date
ms: Tarikh akhir promosi

en: Sale end date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
ms: Tarikh tamat jualan (format YYYY-MM-DD atau tinggalkan kosong)

en: Sale price
ms: Harga promosi

en: Sale start date
ms: Tarikh mula promosi

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
ms: Tarikh mula jualan (format YYYY-MM-DD atau biarkan kosong)

en: Sales
ms: Jualan

en: Sales by category
ms: Jualan mengikut kategori

en: Sales by date
ms: Jualan mengikut tarikh

en: Sales by product
ms: Jualan mengikut produk

en: Sales reports
ms: Laporan jualan

en: Same as parent
ms: Sama seperti induk

en: Sample Page
ms: Halaman Contoh

en: Sandbox
ms: Makmal

en: Sat
ms: Sab

en: Saturday
ms: Sabtu

en: Save
ms: Simpan

en: Save &amp; Publish
ms: Simpan &amp; Terbit

en: Save Changes
ms: Simpan

en: Save Draft
ms: Simpan Draf

en: Save Menu
ms: Simpan Menu

en: Save Password
ms: Simpan Kata Laluan

en: Save Settings
ms: Simpan Tetapan

en: Save Widget
ms: Simpan Wijet

en: Save address
ms: Simpan Alamat

en: Save all changes
ms: Simpan semua perubahan

en: Save and preview changes before publishing them.
ms: Simpan dan lihat pratonton penukaran sebelum menerbitkannya.

en: Save as Draft
ms: Simpan Sebagai Draf

en: Save as Pending
ms: Simpan Sebagai Belum Disemak

en: Save changes
ms: Simpan

en: Save changes before changing page?
ms: Simpan perubahan yang dilakukan sebelum menukar mukasurat?

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
ms: Simpan nama, emel, dan laman web saya dalam pelayar ini apabila saya mengulas pada masa hadapan.

en: Save settings
ms: Simpan Tetapan

en: Saved
ms: Disimpan

en: Saved.
ms: Disimpan.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
ms: Tidak boleh disimpan: %s sedang menyunting laman ini.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
ms: Tidak boleh disimpan: %s sedang menyunting kiriman ini.

en: Saving revision&hellip;
ms: Menyimpan semakan&hellip;

en: Saving&hellip;
ms: Menyimpan&hellip;

en: Saving...
ms: Menyimpan...

en: Saving…
ms: Menyimpan...

en: Scale
ms: Skala

en: Scale Image
ms: Besarkan/Kecilkan Imej

en: Scale Image Help
ms: Bantuan Skel Imej

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
ms: Imej diskalakan untuk sepadan dengan saiz besar yang dipilih dalam %1$spilihan imej%2$s (%3$d &times; %4$d).

en: Scan
ms: Imbas

en: Scan site for content
ms: Imbas laman untuk kandungan

en: Schedule
ms: Jadual

en: Schedule your customization changes to publish ("go live") at a future date.
ms: Jadualkan perubahan tersuai anda untuk menerbit ("secara langsung") pada tarikh akan datang.

en: Scheduled
ms: Dijadualkan

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Dijadualkan <span class="count">(%s)</span>

en: Scheduled maintenance ends in about %1$sh %2$sm (<a href="%3$s">more info</a>)
ms: Penyenggaraan berkala akan berhenti dalam masa %1$sh %2$sm (<a href="%3$s">maklumat lanjut</a>)

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
ms: Skop dimana permintaan dibuat; menentukan medan yang hadir dalam respons.

en: Screen Content
ms: Kandungan Skrin

en: Screen Options
ms: Pilihan Paparan

en: Screen Options Tab
ms: Tab Pilihan Skrin

en: Screen reader users: when in forms mode, you may need to press the Esc key twice.
ms: Pengguna pembaca skrin: apabila dalam mod borang, and mungkin perlu menekan kunci Esc dua kali.

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
ms: Skrip dan gaya tidak perlu didaftarkan atau digilirkan sehingga %1$s, %2$s atau %3$s dicangkuk.

en: Scroll
ms: Tatal

en: Scroll with Page
ms: Tatal dengan Halaman

en: Search
ms: Cari

en: Search %s
ms: Cari %s

en: Search Categories
ms: Cari Kategori

en: Search Changesets
ms: Cari Changeset

en: Search Comments
ms: Cari Komen

en: Search Engine Terms
ms: Terma Enjin Carian

en: Search Installed Themes
ms: Cari Tema yang Dipasang

en: Search Link Categories
ms: Cari Kategori Pautan

en: Search Links
ms: Cari Pautan

en: Search Media
ms: Cari Media

en: Search Media:
ms: Cari Media

en: Search Menu Items
ms: Cari Butiran Menu

en: Search Pages
ms: Cari Laman

en: Search Posts
ms: Cari Kiriman

en: Search Requests
ms: Permintaan Carian

en: Search Results
ms: Keputusan Carian

en: Search Results %1$s %2$s
ms: Keputusan Carian %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
ms: Keputusan carian untuk &#8220;%s&#8221;

en: Search Results for: %s
ms: Keputusan Carian untuk: %s

en: Search Sites
ms: Cari Laman

en: Search Tags
ms: Cari Label

en: Search Terms for %1$s days ending %2$s
ms: Carian istilah bagi %1$s hari berakhir %2$s

en: Search Users
ms: Cari Pengguna

en: Search Widgets
ms: Cari Wijet

en: Search WordPress.com Blogs
ms: Cari dalam Semua Blog WordPress.com

en: Search WordPress.org themes
ms: Cari tema WordPress.org

en: Search categories
ms: Cari kategori

en: Search categories by name
ms: Cari kategori berdasarkan nama

en: Search coupons
ms: Cari kupon

en: Search customers
ms: Carian pelanggan

en: Search engine visibility
ms: Keterlihatan Enjin Carian

en: Search engines discouraged
ms: Enjin Carian Tidak Digalakkan

en: Search for:
ms: Cari:

en: Search key
ms: Kekunci Carian

en: Search media
ms: Cari Media

en: Search media items...
ms: Cari butiran media...

en: Search menu items&hellip;
ms: Cari butiran menu&hellip;

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
ms: Cari atau gunakan kekunci anak panah atas dan bawah untuk memilih butir.

en: Search orders
ms: Cari  tempahan

en: Search plugins
ms: Cari Pemalam

en: Search products
ms: Cari Produk

en: Search results for "%s"
ms: Keputusan carian bagi "%s"

en: Search results for: %s
ms: Keputusan Carian untuk: %s

en: Search shipping classes
ms: Cari Pengelasan Penghantaran

en: Search themes&hellip;
ms: Cari tema&hellip;

en: Search themes...
ms: Cari tema...

[ctx: Search widget]
en: Search
ms: Cari

en: Search widgets&hellip;
ms: Cari widget&hellip;

en: Search&hellip;
ms: Cari&hellip;

en: Search...
ms: Cari...

en: Seasonal
ms: Musim

en: Section
ms: Seksyen

en: Security check failed.
ms: Pemeriksaan keselamatan gagal.

en: Security error.
ms: Ralat keselamatan.

en: See how changes would look live on your website, and share the preview with people who can't access the Customizer.
ms: Lihat bagaimana perubahan akan kelihata secara langsung pada laman anda, dan kongsi pratonton dengan sesiapa yang tidak dapat mencapai Penyesuai.

en: Select
ms: Pilih

en: Select %s
ms: Pilih %s

en: Select All
ms: Pilih Semua

en: Select Category
ms: Pilih Kategori

en: Select Day
ms: Pilih Hari

en: Select Files
ms: Pilih Fail

en: Select Image
ms: Pilih Imej

en: Select Link Category:
ms: Pilih Kategori Pautan:

en: Select Menu:
ms: Pilih Menu:

en: Select Month
ms: Pilih Bulan

en: Select Post
ms: Pilih Kiriman

en: Select Site Icon
ms: Pilih ikon laman

en: Select Week
ms: Pilih Minggu

en: Select Year
ms: Pilih Tahun

en: Select a Menu
ms: Pilih Menu

en: Select a Privacy Policy page
ms: Pilih halaman Dasar Privasi

en: Select a category
ms: Pilih Kategori

en: Select a city
ms: Pilih bandar

en: Select a language below
ms: Pilih bahasa dibawah

en: Select a menu to edit:
ms: Pilih menu untuk disunting:

en: Select a user
ms: Pilih pengguna

en: Select all
ms: Pilih semua

en: Select an account to connect:
ms: Pilih akaun untuk dihubungkan:

en: Select an area to move this widget into:
ms: Pilih kawasan untuk menggerakkan widget ke dalamnya:

en: Select an option&hellip;
ms: Buat pilihan&hellip;

en: Select and crop
ms: Pilih dan Pangkas

en: Select audio
ms: Pilih audio

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
ms: Pilih kedua-dua bar sisi untuk widget ini dan kedudukan widget dalam bar sisi tersebut.

en: Select bulk action
ms: Pilih tindakan pukal

en: Select categories&hellip;
ms: Pilih kategori&hellip;

en: Select comment
ms: Pilih ulasan

en: Select file
ms: Pilih Fail

en: Select image
ms: Pilih imej

en: Select logo
ms: Pilih logo

en: Select none
ms: Tiada dipilih

en: Select poster image
ms: Pilih Imej Poster

en: Select terms
ms: Pilih terma

en: Select video
ms: Pilih Video

en: Selected
ms: Dipilih

en: Selected countries
ms: Negara-negara terpilih

en: Selected media actions
ms: Pilih tindakan untuk media.

en: Selected menus have been successfully deleted.
ms: Menu yang dipilih telah berjaya dihapuskan.

en: Selection:
ms: Pilihan:

en: Send
ms: Hantar

en: Send Request
ms: Hantar Permintaan

en: Send Trackbacks
ms: Kirim Jejak Balik

en: Send User Notification
ms: Hantar Pemberitahuan Pengguna

en: Send email
ms: Hantar Email

en: Send invite
ms: Hantar Jemputan

en: Send targeted campaigns, recover abandoned carts and much more with Mailchimp.
ms: Hantar kempen sasaran, dapatkan kembali pesanan yang ditinggalkan dan banyak lagi dengan Mailchimp.

en: Send the new user an email about their account
ms: Hantar emel kepada pengguna baharu mengenai akaun mereka.

en: Send trackbacks to:
ms: Kirim jejak balik kepada:

en: Sending email...
ms: Menghantar Emel...

en: Sent by a verified %s user.
ms: Dihantar oleh pengguna %s sah.

en: Sent by an unverified visitor to your site.
ms: Dihantar oleh seorang pengunjung yang tidak disahkan.

en: Separate multiple URLs with spaces
ms: Pisahkan URL dengan jarak

en: Separate tags with commas
ms: Pisahkan label dengan koma

en: Serbian
ms: Serbia

en: Serbian dinar
ms: Dinar Serbia

en: Server address
ms: Alamat Pelayan

en: Session Tokens
ms: Token Sesi

en: Session expired
ms: Sesi ditamatkan

en: Sessions
ms: Sesi

en: Set Authors
ms: Tetapkan Pengarang

en: Set as background
ms: Set sebagai latar belakang

en: Set as header
ms: Set sebagai pengepala

en: Set image
ms: Tetapkan imej

en: Set product image
ms: Tetapkan imej produk

en: Set status
ms: Tetapkan status

en: Set variation image
ms: Tetapkan imej variasi

en: Setting does not exist or is unrecognized.
ms: Tetapan tidak wujud atau tidak dikenali.

en: Setting up your live preview. This may take a bit.
ms: Menetapkan pratonton anda secara langsung. Ini mungkin mengambil masa.

en: Settings
ms: Tetapan

en: Settings saved
ms: Tetapan telah disimpan

en: Settings saved and theme activated.
ms: Tetapan disimpan dan tema diaktifkan.

en: Settings saved.
ms: Tetapan disimpan.

en: Settings.
ms: Tetapan

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
ms: Sebilangan kotak di skrin ini mengandungi tetapan tentang bagaimana kandungan anda akan diterbitkan, termasuklah:

en: Share Preview Link
ms: Kongsi Pautan Pratonton

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
ms: Kongsi sedikit maklumat biografi untuk mengisi profil anda. Ini akan ditunjukkan secara umum.

en: Share on Facebook
ms: Kongsikan melalui Facebook

en: Share on Tumblr
ms: Kongsikan di Tumblr

en: Share your blog posts with family, friends, or followers
ms: Kongsi kiriman blog anda dengan keluarga, kawan-kawan, atau pengikut

en: Sharing options
ms: Pilihan kongsian

en: Shift + Alt + letter:
ms: Shift + Alt + huruf:

en: Shift-click to edit this element.
ms: Shift-klik to menyunting elemen ini.

en: Shift-click to edit this widget.
ms: Klik sambil menekan kekunci Shift untuk mengedit widget ini.

en: Ship to a different address?
ms: Hantar ke alamat berbeza?

en: Shipment Tracking
ms: Jejak Penghantaran

en: Shipping | Shipping %d
ms[0]: Penghantaran

en: Shipping Address 2
ms: Alamat Penghantaran 2

en: Shipping Label
ms: Label Penghantaran

en: Shipping address
ms: Alamat penghantaran

en: Shipping class
ms: Kelas penghantaran

en: Shipping classes
ms: Kelas penghantaran

en: Shipping methods
ms: Kaedah penghantaran

en: Shipping name
ms: Nama penghantaran

en: Shipping only
ms: Penghantaran sahaja

en: Shipping tax amount
ms: Jumlah Cukai Penghantaran

en: Shipping:
ms: Penghantaran:

en: Shortlink
ms: Pautan pendek

en: Show
ms: Papar

en: Show Artist Name in Tracklist
ms: Tunjuk Nama Artis dalam Senarai Runut

en: Show Avatars
ms: Papar Avatar

en: Show Details
ms: Tunjuk Butiran

en: Show Images
ms: Tunjuk Imej

en: Show Link Description
ms: Papar Keterangan Pautan

en: Show Link Image
ms: Papar Imej Pautan

en: Show Link Name
ms: Papar Nama Pautan

en: Show Link Rating
ms: Papar Penilaian Pautan

en: Show Toolbar when viewing site
ms: Tunjuk Palang Alatan apabila melihat laman

en: Show Tracklist
ms: Tunjuk Senarai Runut

en: Show Video List
ms: Papar Senarai Video

en: Show advanced menu properties
ms: Tunjuk sifat menu lanjutan

en: Show all types
ms: Tunjukkan semua jenis

en: Show as dropdown
ms: Papar sebagai <em>dropdown</em>

en: Show comments
ms: Papar komentar

en: Show header text with your image.
ms: Paparkan teks pengepala bersama imej anda.

en: Show hierarchy
ms: Papar hierarki

en: Show invisible characters
ms: Tunjuk karakter halimunan

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Pages
ms: Laman

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Posts
ms: Kiriman

en: Show more comments
ms: Papar komen lagi

en: Show more details
ms: Tunjuk perincian lanjut

en: Show next theme
ms: Tunjuk tema seterusnya

en: Show on screen
ms: Papar di laman ini

en: Show password
ms: Tunjuk kata laluan

en: Show post counts
ms: Tunjukkan kiraan kiriman

en: Show post options
ms: Tunjuk pilihan kiriman

en: Show previous theme
ms: Tunjuk tema sebelumnya

en: Show tag counts
ms: Tunjuk kiraan tag

en: Show:
ms: Papar:

en: Showing details for theme: %s
ms: Menunjukkan perincian bagi tema: %s

[ctx: Shown between widget visibility conditions.]
en: or
ms: atau

en: Shows your most viewed posts and pages.
ms: Pamerkan post dan laman anda yang paling banyak dilihat.

en: Shuffle
ms: Kocok

en: Sidebar
ms: Bar Sisi

en: Sidebar %d
ms: Bar Sisi %d

en: Sign Up
ms: Daftar

en: Sign up
ms: Daftar

en: Signups
ms: Pendaftaran

en: Silver
ms: Perak

en: Singapore
ms: Singapura

en: Singapore dollar
ms: Dolar Singapura

en: Site
ms: Laman

en: Site %d
ms: Laman %d

en: Site Address
ms: Alamat Laman

en: Site Address (URL)
ms: Alamat Laman (URL)

en: Site Admin
ms: Admin Laman

en: Site Icon
ms: Ikon Laman

en: Site Identity
ms: Identiti Laman

en: Site Language
ms: Bahasa Laman

en: Site Name
ms: Nama Laman Web

en: Site Name: %s
ms: Nama Laman: %s

en: Site Preview
ms: Pratonton Laman

en: Site Tagline
ms: Slogan Laman

en: Site Title
ms: Tajuk Laman

en: Site URL
ms: URL Laman Web

en: Site URL.
ms: URL Laman.

en: Site Upload Space Quota
ms: Kuota Ruang Muat Naik Laman

en: Site address
ms: Alamat tapak web

en: Site address (URL)
ms: Alamat tapak (URL):

en: Site does not exist.
ms: Laman tidak wujud.

en: Site icon
ms: Ikon Laman

en: Site icon.
ms: Ikon laman.

en: Site name
ms: Nama tapak web:

en: Site name must be at least 4 characters.
ms: Nama laman mestilah sekurang-kurangnya 4 aksara.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
ms: Nama laman hanya boleh mengandungi huruf kecil (a-z) dan nombor.

en: Site tagline.
ms: Baris slogan laman.

en: Site title.
ms: Tajuk laman.

en: Site visibility
ms: Kebolehlihatan Laman

en: Site: %s
ms: Laman: %s

en: Sites
ms: Laman

en: Size
ms: Saiz

en: Size in megabytes
ms: Saiz dalam megabait

en: Skip
ms: Langkau

en: Skip Confirmation Email
ms: Langkau E-mel Pengesahan

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
ms: Langkau Memangkas, Terbitkan Imej Seperti Sedia Ada

en: Skip cropping
ms: Langkau Pangkasan

en: Skip navigation
ms: Langkau pelayaran

en: Skip this step
ms: Langkau langkah ini

en: Skip to content
ms: Lompat ke isi kandungan

en: Skip to main content
ms: Langkau ke kandungan utama

en: Skip to toolbar
ms: Langkau ke Bar Alatan

en: Skipping attachment <em>%s</em>
ms: Melangkau lampiran <em>%s</em>

en: Slovak
ms: Slovakia

en: Slovenian
ms: Slovenia

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
ms: Anda tidak perlu menyemak e-mel baru dengan terlalu kerap!

en: Slug
ms: Tajuk Pendek

en: Small
ms: Kecil

en: Social Links Menu
ms: Menu Pautan Sosial

en: Software Name
ms: Nama Perisian

en: Some HTML tags are not permitted, including:
ms: Sesetengah tag HTML tidak dibenarkan, termasuklah:

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you would like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
ms: Sesetengah tema datang sekali dengan imej pengepala tambahan. Jika anda lihat imej berbilang dipaparkan, pilih satu yang anda suka dan klik butang &#8220;Simpan Perubahan&#8221;.

en: Someone
ms: Seseorang

en: Someone has requested a new password for the following account on %s:
ms: Seseorang telah memohon kata laluan baru untuk akaun %s:

en: Someone has requested a password reset for the following account:
ms: Seseorang telah memohon kata laluan ditetapkan semula untuk akaun berikut:

en: Something went wrong.
ms: Sesuatu yang tidak betul terjadi.

en: Something went wrong. If the problem persists, send this info to support:
ms: Sesuatu yang tidak kena telah berlaku. Jika masalah ini berterusan, kirimkan maklumat ini kepada kami:

en: Sorry, "%s" is no longer in stock so this order cannot be paid for. We apologize for any inconvenience caused.
ms: Maaf, "%s" tiada lagi dalam stok maka pembayaran untuk tempahan ini tidak boleh dilakukan. Maat atas segala kesulitan.

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
ms: Maaf, tiada padanan untuk istilah carian anda. Sila cuba semula dengan kata kunci yang lain.

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
ms: Maaf, tapi anda mencari sesuatu yang tidak ada disini.

en: Sorry, comments are closed for this item.
ms: Maaf, komen ditutup bagi item ini.

en: Sorry, comments are not allowed for this item.
ms: Maaf, ulasan tidak dibenarkan untuk butir ini.

en: Sorry, deleting the term failed.
ms: Maaf, pemadaman istilah gagal.

en: Sorry, editing the term failed.
ms: Maaf, penyuntingan istilah gagal.

en: Sorry, marking a user as spam is only supported on Multisite.
ms: Maaf, menandakan pengguna sebagai spam hanya disokong pada Multisite.

en: Sorry, no posts matched your criteria.
ms: Maaf, tiada kiriman yang sepadan dengan kriteria anda.

en: Sorry, no such page.
ms: Maaf, laman tersebut tak wujud.

en: Sorry, no such post.
ms: Maaf, kiriman tersebut tak wujud.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
ms: Maaf, salah satu taksonomi yang diberikan tidak disokong oleh jenis kiriman.

en: Sorry, revisions are disabled.
ms: Maaf, semakan telah dilumpuhkan.

en: Sorry, site names must have letters too!
ms: Maaf, nama laman mesti mempunyai huruf juga!

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
ms: Maaf, terdapat masalah. Permohonan perbandingan tidak dapat dimuatkan.

en: Sorry, that email address is already used!
ms: Maaf, alamat emel ini telah digunakan!

en: Sorry, that email address is not allowed!
ms: Minta maaf, alamat e-mel tersebut tidak dibenarkan!

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
ms: Maaf, kunci tersebut tidak sah.

en: Sorry, that site already exists!
ms: Maaf, laman tersebut sudah wujud!

en: Sorry, that site is reserved!
ms: Maaf, laman tersebut telah ditempah!

en: Sorry, that username already exists!
ms: Maaf, tapi nama ahli itu sudah ada!

en: Sorry, that username is not allowed.
ms: Maaf, nama pengguna tersebut tidak dibenarkan.

en: Sorry, the category could not be created.
ms: Maaf, kategori tersebut tidak dapat dicipta.

en: Sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
ms: saya suka makan

en: Sorry, the order could not be found. Please contact us if you are having difficulty finding your order details.
ms: Maaf, tempahan tidak ditemui. Sila hubungi kami sekiranya anda menghadapi masalah mendapatkan butiran tempahan anda.

en: Sorry, the post could not be created.
ms: Maaf, kiriman tidak dapat dicipta.

en: Sorry, the user could not be updated.
ms: Maaf, pengguna tersebut tidak dapat dikemaskini.

en: Sorry, there has been an error
ms: Maaf, terdapat ralat.

en: Sorry, there has been an error.
ms: Maaf, terdapat sedikit ralat.

en: Sorry, this coupon is not applicable to selected products.
ms: Maaf, kupon ini bukan untuk produk yang di pilih.

en: Sorry, this coupon is not applicable to your cart contents.
ms: Maaf, kupon ini tidak diterima bagi kandungan troli anda.

en: Sorry, this coupon is not valid for sale items.
ms: Maaf, kupon ini tidak sah untuk barangan jualan.

en: Sorry, this download has expired
ms: Maaf, muat turun ini telah tamat

en: Sorry, this method is not supported.
ms: Maaf, kaedah ini tidak disokong.

en: Sorry, this order is invalid and cannot be paid for.
ms: Maaf, pesanan ini tidak sah dan tidak dapat dibayar.

en: Sorry, trackbacks are closed for this item.
ms: Maaf, jejak balik adalah ditutup bagi butir ini.

en: Sorry, uploads are disabled while we are working on the files servers. Have a cup of tea and then try again.
ms: Harap maaf, proses muat naik tidak dibenarkan pada masa ini memandangkan ada kerja baik pulih fail di server. Jemputlah pergi ngeteh (teh tarik) dan cuba lagi kemudian.

en: Sorry, usernames must have letters too!
ms: Maaf, penggunanama harus mengandungi angka juga!

en: Sorry, you are not allowed to access details about this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan capaian ke butiran laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to access details of this post.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan capaian ke perincian kiriman ini.

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mencapai halaman ini.

en: Sorry, you are not allowed to access user data on this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan untuk mencapai data pengguna di laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to activate this plugin.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengaktifkan pemalam ini.

en: Sorry, you are not allowed to add a category.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menambah kategori.

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan untuk menambah istilah pada salah satu daripada taksonomi yang diberikan.

en: Sorry, you are not allowed to add links to this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menambah pautan pada laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to add users to this network.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menambah pengguna ke rangkaian ini.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan untuk mengaitkan suatu istilah kepada salah satu taksonomi yang diberikan.

en: Sorry, you are not allowed to assign terms in this taxonomy.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menugas istilah dalam taksonomi.

en: Sorry, you are not allowed to assign the provided terms.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menugaskan istilah yand diberikan.

en: Sorry, you are not allowed to assign this term.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menugaskan istilah ini.

en: Sorry, you are not allowed to attach files to this post.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan melampirkan fail ke kiriman ini.

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengubah jenis ulasan.

en: Sorry, you are not allowed to change the page author as this user.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengubah pengarang halaman sebagai pengguna ini.

en: Sorry, you are not allowed to change the post author as this user.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengubah pengarang kiriman sebagai pengguna ini.

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mencipta ulasan pada kiriman ini.

en: Sorry, you are not allowed to create new users.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mencipta pengguna baharu.

en: Sorry, you are not allowed to create pages as this user.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mewujud halaman sebagai pengguna ini.

en: Sorry, you are not allowed to create pages on this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mencipta halaman pada laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mencipta kiriman yang dilindungi kata laluan dalam jenis kiriman ini.

en: Sorry, you are not allowed to create posts as this user.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mencipta kiriman sebagai pengguna ini.

en: Sorry, you are not allowed to create posts or drafts on this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mencipta kiriman atau draf pada laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mencipta kiriman peribadi dalam jenis kiriman ini.

en: Sorry, you are not allowed to create terms in this taxonomy.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mencipta istilah dalam taksonomi ini.

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mencipta ulasan ini tanpa kiriman.

en: Sorry, you are not allowed to create users.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mewujudkan pengguna.

en: Sorry, you are not allowed to customize headers.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyuai langgan pengepala.

en: Sorry, you are not allowed to customize this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyuai langgan laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to deactivate this plugin.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan melumpuhkan pemalam ini.

en: Sorry, you are not allowed to delete plugins for this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menghapus pemalam bagi laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to delete revisions of this post.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menghapus semakan kiriman ini.

en: Sorry, you are not allowed to delete that user.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menghapuskan pengguna tersebut.

en: Sorry, you are not allowed to delete these items.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menghapus butiran ini.

en: Sorry, you are not allowed to delete this category.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan memadam kategori.

en: Sorry, you are not allowed to delete this comment.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menghapus ulasan ini.

en: Sorry, you are not allowed to delete this item.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menghapus butir ini.

en: Sorry, you are not allowed to delete this page.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menghapus halaman ini.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menghapus kiriman ini.

en: Sorry, you are not allowed to delete this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menghapus laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to delete this term.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menghapuskan istilah ini.

en: Sorry, you are not allowed to delete this user.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menghapus pengguna ini.

en: Sorry, you are not allowed to delete users.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menghapuskan pengguna.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan berbuat demikian.

en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting '%s' bagi ulasan.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments on this post.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting ulasan pada kiriman ini.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting ulasan.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages as this user.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting halaman sebagai pengguna ini.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting halaman.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts as this user.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting kiriman sebagai pengguna ini.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting kiriman dalam jenis kiriman ini.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan untuk menyunting kiriman.

en: Sorry, you are not allowed to edit roles of this user.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting peranan pengguna ini.

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting istilah dalam taksonomi ini.

en: Sorry, you are not allowed to edit the %s custom field.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting medan tersua %s.

en: Sorry, you are not allowed to edit the links for this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting pautan bagi laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to edit theme options on this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting pilihan tema pada laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to edit this changeset.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting changeset ini.

en: Sorry, you are not allowed to edit this comment.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting ulasan ini.

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting butir ini.

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting halaman ini.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting kiriman ini.

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting istilah ini.

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting pengguna ini.

en: Sorry, you are not allowed to edit your profile.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyunting profil anda.

en: Sorry, you are not allowed to enable themes automatic updates.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengaktifkan kemas kini tema secara automatik.

en: Sorry, you are not allowed to export personal data on this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengeksport data peribadi di laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to export the content of this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengeksport kandungan laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by role.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menapis pengguna mengikut peranan.

en: Sorry, you are not allowed to give users that role.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan memberi pengguna peranan berkenaan.

en: Sorry, you are not allowed to install plugins on this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan memasang pemalam pada laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan memasang tema pada laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to list users.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menyenarai pengguna.

en: Sorry, you are not allowed to make posts sticky.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan membuat kiriman melekit.

en: Sorry, you are not allowed to make proxied oEmbed requests.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan membuat permintaan oEmbed diproksi.

en: Sorry, you are not allowed to manage network plugins.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengurus pemalam rangkaian.

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengurus pilihan bagi laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to manage plugins for this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengurus pemalam bagi laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to manage privacy options on this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengurus privasi di laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to manage terms in this taxonomy.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengurus istilah dalam taksonomi ini.

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
ms: Anda tidak dibenarkan mengendali atau menyunting ulasan ini.

en: Sorry, you are not allowed to modify unregistered settings for this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengubah tetapan yang tidak didaftarkan bagi laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to move this item to the Trash.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengalih butir ini ke Sampah.

en: Sorry, you are not allowed to order users by this parameter.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengatur pengguna mengikut parameter ini.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menghantar kiriman pada laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan pratonton draf.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan untuk menerbit halaman pada laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menerbitkan kiriman dalam jenis kiriman ini.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan untuk menerbit kiriman pada laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to publish this page.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menerbit halaman ini.

en: Sorry, you are not allowed to publish this post.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan menerbit kiriman ini.

en: Sorry, you are not allowed to query users by this parameter.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan untuk membuat pertanyaan pengguna dengan parameter ini.

en: Sorry, you are not allowed to read blocks as this user.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan untuk membaca blok sebagai pengguna ini.

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan membaca ulasan tanpa kiriman.

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan membaca kiriman bagi ulasan ini.

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan membaca ulasan ini.

en: Sorry, you are not allowed to remove users.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan membuang pengguna.

en: Sorry, you are not allowed to restore this item from the Trash.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan memulih butir ini daripada Sampah.

en: Sorry, you are not allowed to take over.
ms: Maaf anda tidak dibenarkan untuk mengambil alih

en: Sorry, you are not allowed to update options.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengemas kini piilhan.

en: Sorry, you are not allowed to update plugins for this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan mengemas kini pemalam bagi laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to update posts as this user.
ms: Anda tidak dibenarkan untuk mengemas kini kiriman sebagai pengguna ini.

en: Sorry, you are not allowed to upload files.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan memuat naik fail.

en: Sorry, you are not allowed to upload media on this site.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan memuat naik media pada laman ini.

en: Sorry, you are not allowed to upload media to this post.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan memuat naik media ke kiriman ini.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions of this post.
ms: Maaf, anda tidak dibenarkan melihat sumber ini dengan konteks sunting.

en: Sorry, you cannot preview new themes when you have changes scheduled or saved as a draft. Please publish your changes, or wait until they publish to preview new themes.
ms: Maaf, anda tidak boleh pratonton tema baharu semasa anda mempunyai perubahan yang dijadualkan atau disimpan sebagai draf. Sila terbitkan perubahan anda, atau tunggu sehingga ianya diterbitkan untuk pratonton tema baharu.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
ms: Maaf, anda tidak boleh melekitkan kiriman peribadi.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
ms: Maaf, anda telah mencapai had muat turun anda untuk fail ini

en: Sorry, you may not use that site name.
ms: Maaf, anda tidak boleh menggunakan nama laman tersebut.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
ms: Maaf, anda mesti berupaya untuk menyunting kiriman pada laman ini untuk melihat kategori.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
ms: Maaf, anda perlu berupaya untuk menyunting kiriman pada laman ini untuk melihat tag.

en: Sorry, you must be logged in to comment.
ms: Maaf, anda mesti log masuk untuk mengulas.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
ms: Maaf, anda hendaklah log masuk untuk mengirim komen.

en: Sorry, your session has expired.
ms: Maaf, sesi anda telah tamat

en: Sort Order:
ms: Tertib:

en: Sort by popularity
ms: Asingkan mengikut populariti

en: Sort by:
ms: Susun mengikut:

en: Sort code
ms: Susun kod

en: Sort collection by object attribute.
ms: Isih koleksi mengikut sifat objek.

en: Sort collection by term attribute.
ms: Isih koleksi mengikut sifat istilah.

[ctx: Sorting order]
en: Order
ms: Pesanan

en: Source
ms: Sumber

en: Source code
ms: Kod sumber

en: Source:
ms: Sumber

en: Source: %s
ms: Sumber: %s

en: South
ms: Selatan

en: South Georgia
ms: Georgia Selatan

en: South Korean won
ms: Won Korea Selatan

en: South Pole
ms: Kutub Selatan

en: South Sudanese pound
ms: Pound Sudan Selatan

en: Spam Blocked
ms: Spam Disekat

en: Spam it: %s
ms: Spam: %s

en: Spanish
ms: Sepanyol

en: Special character
ms: Aksara khas

en: Specific Countries
ms: Negara-negara tertentu

en: Specified file failed upload test.
ms: Fail yang dinyatakan telah gagal dalam ujian muat naik.

en: Specify an OPML URL:
ms: Nyatakan URL OPML:

en: Split table cell
ms: Pisahkan sel jadual

en: Spreadsheets
ms: Helaian

en: Square
ms: Segi empat sama

en: Standard Editor
ms: Penyunting Piawai

en: Standard time begins on: %s.
ms: Waktu piawai bermula pada: %s.

en: Star Color
ms: Warna Bintang

en: Start
ms: Mula

en: Start Date
ms: Tarikh Mula

en: Start a Blog
ms: Mulakan Blog

en: Start accepting payments on your store!
ms: Mula terima bayaran di kedai anda!

en: Start again
ms: Mula lagi

en: Start date:
ms: Tarikh mula:

en: State
ms: Negeri

en: State / County
ms: Negeri / Daerah

en: State / County or state code
ms: Negeri / Negara atau kod negeri

en: State code.
ms: Kod negeri.

en: State/County
ms: Negeri / Daerah

en: Statistics
ms: Statistik

en: Stats
ms: Statistik

en: Status is forbidden.
ms: Status adalah dilarang.

en: Step %d
ms: Langkah %d

en: Step 1:
ms: Langkah 1

en: Step 2:
ms: Langkah 2

en: Stick this post to the front page
ms: Lekat kiriman ini di laman depan

en: Sticky
ms: Lekat

en: Sticky Post
ms: Kiriman Lekat

en: Stock Status
ms: Status stok

en: Stock qty
ms: Kuantiti stok

en: Stock status
ms: Status stok

en: Stop Importing!
ms: Henti Mengimport!

en: Storage Space
ms: Ruang Simpanan

en: Store Address
ms: Alamat Kedai

en: Store connected successfully.
ms: Kedai berjaya disambungkan

en: Store uploads in this folder
ms: Simpan muat naik ke dalam folder ini

en: Strength indicator
ms: Penunjuk kekebalan

en: Strikethrough
ms: Potong

en: Style
ms: Stail

en: Style Name
ms: Nama Stail

en: Styles
ms: Gaya

en: Stylesheet is missing.
ms: Helaian gaya tidak wujud.

en: Stylesheet is not readable.
ms: Lembaran gaya tidak boleh dibaca.

en: Stylesheet saved.
ms: Stylesheet disimpan.

en: Sub-directory Installation
ms: Pemasangan Sub-direktori

en: Sub-domain Installation
ms: Pemasangan sub-domain

en: Subdirectories are not allowed. No slashes, please.
ms: Subdirektori tidak dibenarkan. Penggunaan palang tidak dibenarkan.

en: Subject
ms: Perkara

en: Submit
ms: Serah

en: Submit Comment
ms: Kirim Komen

en: Submit Reply
ms: Serah

en: Submit for Review
ms: Serah untuk Penyemakan

en: Submitted on
ms: Dihantar pada

en: Submitted on: %s
ms: Dihantar pada: %s

en: Subscribe
ms: Langgan

en: Subscribe now!
ms: Langgan Sekarang

en: Subscribe to %s
ms: Langgani %s

en: Subscribe to topic
ms: Langgani Topik

en: Subscribed
ms: Telah melanggan

en: Subscribed!
ms: Telah melanggan!

en: Subscriber
ms: Pelanggan

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
ms: Pelanggan boleh membaca ulasan/mengulas/menerima surat berita, dan lain lain tetapi tidak boleh mencipta kandungan laman biasa.

en: Subscript
ms: Subskrip

en: Subscription Help
ms: Bantuan Langganan

en: Subscriptions
ms: Langganan

en: Subscriptions.
ms: Langganan

en: Subtitles
ms: Tajuk kecil

en: Subtotal
ms: Jumlah Kecil

en: Subtotal:
ms: Sub-jumlah

en: Success
ms: Berjaya

en: Success!
ms: Berjaya!

en: Suggested embed #%d
ms: Cadangan benam #%d

en: Suggested height is %s.
ms: Tinggi yang disyorkan ialah %s.

en: Suggested image #%d
ms: Cadangan imej #%d

en: Suggested image dimensions: %1$s by %2$s pixels.
ms: Dimensi imej yang dicadangkan: %1$s kali %2$s piksel.

en: Suggested media
ms: Media yang disyorkan

en: Suggested text:
ms: Teks yang dicadangkan:

en: Suggested width is %s.
ms: Lebar yang disyorkan ialah %s.

en: Suggestions
ms: Cadangan

en: Summary
ms: Ringkasan

en: Sun
ms: Aha

en: Sunday
ms: Ahad

[ctx: Sunday initial]
en: S
ms: A

en: Superscript
ms: Superskrip

en: Support
ms: Sokongan

en: Support forum
ms: Forum bantuan

en: Surinamese dollar
ms: Dollar Surinam

en: Survey
ms: Bancian

en: Suspended
ms: Digantung

en: Swedish
ms: Sweden

en: Syndicate this content
ms: Bersindiket dengan kandungan ini

en: Syndication feeds show the most recent
ms: Suapan pensidiketan memaparkan sebanyak

en: Syntax Highlighting
ms: Penyerlahan Sintaks

en: Syrian pound
ms: Pound Syria

en: Table cell properties
ms: Sifat sel jadual

en: Table of Contents
ms: Isi Kandungan

en: Table properties
ms: Sifat jadual

en: Table row properties
ms: Sifat baris jadual

en: Tag
ms: Label

en: Tag #%s doesn&#8217;t exist!
ms: Label #%s tidak wujud!

en: Tag Cloud
ms: Gumpalan Label

en: Tag added to all posts in this category.
ms: Label telah ditambahkan pada semua kiriman dalam kategori ini.

en: Tag added.
ms: Label telah ditambah.

en: Tag deleted.
ms: Label telah dihapuskan.

en: Tag name
ms: Nama label

en: Tag not added.
ms: Label tidak ditambah.

en: Tag not found
ms: Tanda tidak ditemui

en: Tag not updated.
ms: Label tidak dikemaskinikan.

en: Tag updated.
ms: Label telah dikemaskinikan.

en: Tag: %s
ms: Label: %s

en: Tagged
ms: Di tag

en: Tagline
ms: Slogan

en: Tags
ms: Label

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
ms: Tag boleh dipilih dan ditukar ke kategori menggunakan<a href="%s">penukar tag ke kategori</a>.

en: Tags deleted.
ms: Label telah dihapuskan.

en: Tags list
ms: Senarai tag

en: Tags list navigation
ms: Navigasi senarai tag

en: Tags to Categories
ms: Label kepada Kategori

en: Tags:
ms: Label:

en: Tags:
ms: Tag:

en: Tags: %s
ms: Label: %s

en: Tajikistani somoni
ms: Somoni Tajikistan

en: Take over
ms: Ambil alih

en: Take payments in cash upon delivery.
ms: Terima bayaran secara tunai ketika membuat penghantaran.

en: Take payments via bank transfer.
ms: Terima bayaran melalui pindahan wang melalui bank.

en: Take payments with the provider that’s right for you - choose from 100+ payment gateways for WooCommerce.
ms: Terima bayaran dengan penyedia perkhidmatan yang sesuai dengan anda - pilih dari lebih 100 gerbang pembayaran untuk WooCommerce

en: Tan
ms: Sawo Matang

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
ms: Tap atau apung pada mana-mana tema kemudian klik butang Pratonton Secara Langsung untuk melihat pratonton secara langsung bagi tema dan ubah pilihan tema dalam paparan skrin penuh berasingan. Anda juga boleh mencari butang Pratonton Secara Langsung di bawah skrin perincian tema. Apa-apa tema yang dipasang boleh dipratonton dan disuai langgan dengan cara ini.

en: Target
ms: Sasaran

en: Tax
ms: Cukai

en: Tax class
ms: Kelas cukai

en: Tax class.
ms: Kelas cukai.

[ctx: Tax status]
en: None
ms: Tiada

en: Taxable
ms: Dikenakan cukai

en: Taxes
ms: Cukai

en: Taxes by code
ms: Cukai mengikut kod

en: Taxes by date
ms: Cukai mengikut tarikh

en: Taxonomies associated with post type.
ms: Taksonomi yang berkaitan dengan jenis kiriman.

en: Taxonomy
ms: Taksonomi.

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
ms: Nama taksonomi mestilah antara 1 dan 32 aksara panjang.

en: Taxonomy:
ms: Taksonomi:

en: Tehran
ms: Teheran

en: Tehran (تهران)
ms: Tehran  (تهران)

en: Tell City
ms: Bandar Tell

en: Template
ms: Templat

en: Template file copied to theme.
ms: File templat disalin ke tema.

en: Template file deleted from theme.
ms: File templat dihapuskan dari tema.

[ctx: Template name]
en: Front Page
ms: Halaman Depan

[ctx: Template name]
en: Index
ms: Indeks

en: Templates
ms: Templat

en: Term ID
ms: ID Terma

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
ms: ID istilah berkongsi di antara berbilang taksonomi

en: Term IDs.
ms: ID Terma.

en: Term does not exist.
ms: Istilah tidak wujud.

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
ms: Meta istilah tidak dapat ditambah ke istilah-istilah yang dikongsi antara taksonomi.

en: Terms
ms: Terma

en: Terms do not support trashing. Set '%s' to delete.
ms: Istilah tidak menyokong sampahan. Tetapkan '%s' untuk menghapus.

en: Terms of Service
ms: Terma-terma Servis

en: Tested up to WooCommerce version
ms: Diuji sehingga versi WooCommerce

en: Testimonials
ms: Testimoni

en: Text
ms: Teks

en: Text & Image Links
ms: Pautan Teks & Imej

en: Text Color
ms: Warna Teks

en: Text Link
ms: Teks Pautan

en: Text background color:
ms: Warna latar belakang teks:

en: Text color
ms: Warna Teks

en: Text only
ms: Teks sahaja

en: Text to display
ms: Teks untuk dipapar

en: Thai
ms: Siam

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
ms: Terima kasih kerana mencipta dengan <a href="%s">WordPress</a>.

en: Thank you for selling with WooCommerce.
ms: Terima kasih kerana menjual dengan WooCommerce.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
ms: Terima kasih kerana menggunakan %s, laman anda telah dihapuskan. Selamat jalan dan sehingga berjumpa lagi.

en: Thank you for your order
ms: Terima kasih di atas pembelian anda

en: Thank you for your purchase!
ms: Terima kasih atas pembelian anda!

en: Thank you!
ms: Terima kasih!

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
ms: Terima kasih. Sila periksa emel anda bagi pautan untuk mengesahkan tindakan anda. Laman anda tidak akan dihapuskan sehingga pautan ini diklik.

en: Thank you. Your order has been received.
ms: Terima kasih. Pesanan anda telah diterima.

en: Thanks :)
ms: Terima kasih :)

en: Thanks for confirming your erasure request.
ms: Terima kasih kerana mengesahkan permintaan pemadaman anda.

en: Thanks for confirming your export request.
ms: Terima kasih kerana mengesahkan permintaan eksport anda.

en: Thanks for reading.
ms: Terima kasih kerana membaca.

en: Thanks for shopping with us.
ms: Terima kasih kerana membeli-belah bersama kami.

en: Thanks!
ms: Terima Kasih!

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
ms: Alamat e-mail ini telah digunakan. Sila periksa INBOX anda untuk e-mail pengaktifan. Ia akan wujud untuk beberapa hari jika anda tidak melakukan apa-apa.

en: That name is not allowed.
ms: Nama tersebut tidak dibenarkan.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
ms: Laman tersebut sedang ditempah tapi mungkin boleh diperolehi dalam beberapa hari.

en: That user could not be added to this site.
ms: Pengguna tersebut tidak boleh ditambah ke laman ini.

en: That user does not exist.
ms: Pengguna tersebut tidak wujud.

en: That user is already a member of this site.
ms: Pengguna ini telah menjadi ahli laman ini.

en: That username is already activated.
ms: Nama pengguna ini telahpun diaktifkan.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
ms: Nama pengguna tersebut adalah dikhaskan kini tetapi kemungkinan boleh dituntut dalam masa beberapa hari.

en: That was hard work! Take a break.
ms: Letihnya bekerja! Rehat sebentar.

en: That&#8217;s all, stop editing! Happy publishing.
ms: Itu sahaja, berhenti menyunting! Selamat menerbit.

en: The "%1$s" taxonomy "%2$s" property (%3$s) conflicts with an existing property on the REST API Posts Controller. Specify a custom "rest_base" when registering the taxonomy to avoid this error.
ms: Taksonomi "%1$s" sifat "%2$s" (%3$s) bercanggah dengan sifat yang sudah wujud pada Pengawal Kiriman REST API. Nyatakan "rest_base" tersuai apabila mendaftarkan taksonomi untuk mengelakkan ralat ini.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
ms: Kumpulan pilihan "%s" telah dibuang. Gunakan kumpulan tetapan yang lain.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
ms: Tema "%s" bukan tema induk yang sah.

en: The %1$s parameter must be an array. To pass arbitrary data to scripts, use the %2$s function instead.
ms: Parameter %1$s mestilah array. Untuk menyebarkan data sewenang-wenangnya ke skrip, gunakan fungsi %2$s sebagai gantinya.

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
ms: Pengepala pemalam %1$s telah digugurkan. Sebaliknya gunakan %2$s.

en: The %1$s, %2$s, and %3$s values can be edited to set the video track language and kind.
ms: Nilai %1$s, %2$s, dan %3$s boleh diubah untuk menetapkan jenis dan bahasa trek video.

en: The %s class can only be run within WP CLI.
ms: Class %s hanya boleh dijalankan di dalam WP CLI

en: The %s importer is invalid or is not installed.
ms: Importer %s tidak sah atau tidak dipasang.

en: The %s property has an invalid stored value, and cannot be updated to null.
ms: Sifat %s mempunyai nilai tersimpan yang tidak sah, dan tidak boleh dikemas kini kepada null.

en: The %s stylesheet does not contain a valid theme header.
ms: Lembaran gaya %s tidak mengandungi pengepala tema yang sah.

en: The %s table is not installed. Please run the network database upgrade.
ms: Jadual %s tidak dipasang. Sila jalankan naik taraf pangkalan data rangkaian.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
ms: &#8220;Tajuk pendek&#8221; ialah nama yang mesra URL. Biasanya ia mengandungi huruf kecil, nombor, dan sempang sahaja.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
ms: Bahagian Widget Tersedia mengandungi semua widget yang anda boleh pilih. Setelah anda tarik widget ke dalam bar sisi, ia akan memaparkan anda tetapannya untuk ditatarajah. Sesudah anda gembira dengan tetapan widget, klik pada butan Simpan dan widget akan dipaparkan secara langsung pada laman anda. Jika anda mengklik Padam, ia akan membuang widget tersebut.

en: The ID for the associated post of the attachment.
ms: ID untuk kiriman berkaitan bagi lampiran.

en: The ID for the parent of the object.
ms: ID untuk induk bagi objek.

en: The ID for the parent of the post.
ms: ID untuk induk bagi objek.

en: The ID of the associated post object.
ms: ID bagi objek kiriman berkaitan.

en: The ID of the page that should be displayed on the front page
ms: ID halaman yang sepatutnya dipaparkan di muka depan

en: The ID of the page that should display the latest posts
ms: ID halaman yang sepatutnya memaparkan siaran terkini

en: The ID of the user object, if author was a user.
ms: ID bagi objek pengguna, jika pengarang adalah pengguna.

en: The Press This plugin is required.
ms: Pemalam Press This diperlukan.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
ms: Sijil SSL untuk hos tidak dapat disahkan.

en: The Site Icon is used as a browser and app icon for your site. Icons must be square, and at least %s pixels wide and tall.
ms: Ikon Laman digunakan sebagai ikon pelayar dan aplikasi bagi laman anda. Ikon mestilah berbentuk segi empat tepat dan sekurang-kurangnya bersaiz %s piksel lebar dan tinggi.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ms: Alamat Laman yang anda masukkan tidak kelihatan seperti URL yang sah. Sila masukkan URL yang sah.

en: The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Note that &lt;p&gt; and &lt;br&gt; tags are converted to line breaks when switching to the Text editor to make it less cluttered. When you type, a single line break can be used instead of typing &lt;br&gt;, and two line breaks instead of paragraph tags. The line breaks are converted back to tags automatically.
ms: Mod Teks membolehkan anda memasukkan HTML bersama teks kiriman anda. Sila maklum bahawa tag &lt;p&gt; dan &lt;br&gt; tags ditukar kepada hentian baris apabila bertukar ke penyunting Teks untuk menjadikannya kurang berselerak. Apabila anda menaip, satu hentian baris boleh digunakan tanpa perlu menaip &lt;br&gt;, dan dua hentian baris tanpa perlu tag perenggan. Hentian baris ditukar kembali kepada tag secara automatik.

en: The URL of the resource for which to fetch oEmbed data.
ms: URL sumber bagi mengambil data oEmbed.

en: The URL to the admin area
ms: URL ke kawasan pentadbir

en: The URL where the webhook was delivered.
ms: URL di mana webhook dihantar

en: The URL you entered seems to be an email address. Do you want to add the required mailto: prefix?
ms: URL yang anda masukkan seakan alamat emel, adakah anda ingin menambah awalan wajib mailto:?

en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:// prefix?
ms: URL yang anda masukkan seakan pautan luar, adakah anda ingin menambah awalan wajib http://?

en: The Walker class named %s does not exist.
ms: Kelas Walker yang bernama %s tidak wujud.

en: The WordPress Team
ms: Pasukan WordPress

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
ms: Alamat WordPress yang masukkan tidak tampak seperti URL yang sah. Sila masukkan URL yang sah.

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
ms: Pasukan WordPress bersedia membantu anda. Hantarkan emel ini kepada %s dan pasukan ini akan bekerja dengan anda untuk memastikan laman anda berfungsi.

en: The XYZ Doohickey Company was founded in 1971, and has been providing quality doohickeys to the public ever since. Located in Gotham City, XYZ employs over 2,000 people and does all kinds of awesome things for the Gotham community.
ms: Syarikat XYZ Doohickey telah ditubuhkan pada 1971, dan telah membekalkan doohickeys yang berkualiti semenjak itu. Terletak di Kota Gotham, XYZ mempunyai lebih 2,000 pekerja dan menghasilkan pelbagai perkara hebat untuk komuniti Gotham.

en: The amount of information you may be required to show will vary depending on your local or national business regulations. You may, for example, be required to display a physical address, a registered address, or your company registration number.
ms: Amaun maklumat yang anda mungkin perlu tunjukkan akan berbeza bergantung pada peraturan perniagaan setempat atau kebangsaan anda. Anda mungkin, sebagai contoh, diperlukan untuk memaparkan alamat fizikal, alamat berdaftar, atau nombor pendaftaran perniagaan anda.

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
ms: Nisbah aspek adalah hubungan di antara lebar dan tinggi. Anda boleh mengekalkan nisbah aspek tersebut dengan menekan kekunci Shift sambil mensaiz semula pilihan anda. Gunakan kotak input untuk menentukan nisbah aspek, contohnya 1:1 (persegi), 4: 3, 16: 9, dan lain-lain.

en: The attachment MIME type.
ms: Jenis MIME lampiran.

en: The attachment caption.
ms: Sari kata lampiran.

en: The attachment description.
ms: Keterangan lampiran.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
ms: Sandaran kiriman ini dalam pelayar anda adalah berbeza dengan versi di bawah.

en: The best place to ask a question related to WordPress.com.
ms: Tempat terbaik untuk bertanya berkaitan dengan WordPress.com.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you do not use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
ms: Kotak untuk nama pautan, alamat web, dan deskripsi mempunyai kedudukan tetap, manakala yang lain boleh disusun semula menggunakan tarik dan lepas. Anda juga boleh menyembunyikan kotak anda tidak digunakan dalam tab Pilihan Skrin, atau meminimumkan kotak dengan klik pada bar tajuk kotak.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
ms: Kotak-kotak pada skrin Papan Pemuka anda adalah:

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
ms: Perubahan yang anda lakukan akan hilang sekiranya anda keluar dari laman ini.

en: The city in which your business is located.
ms: Bandar di mana perniagaan anda berada.

en: The comment cannot be deleted.
ms: Ulasan tidak boleh dihapuskan.

en: The comment does not support trashing. Set '%s' to delete.
ms: Ulasan tidak menyokong sampahan. Tetapkan '%s' untuk menghapus.

en: The comment has already been trashed.
ms: Ulasan telahpun disampah.

en: The constant %1$s <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant %2$s in %3$s to enable a subdomain configuration. Use %4$s to check whether a subdomain configuration is enabled.
ms: Pemalar %1$s <strong>telah digugurkan</strong>. Gunakan pemalar boolean %2$s di dalam %3$s untuk mengaktifkan konfigurasi subdomain. Gunakan %4$s untuk memeriksa sama ada konfigurasi subdomain diaktifkan.

en: The constant %s cannot be defined when creating a network.
ms: Pemalar %s tidak dapat ditentukan apabila mencipta rangkaian.

en: The content for the comment.
ms: Kandungan untuk komen.

en: The country and state or province, if any, in which your business is located.
ms: Negara, negeri atau daerah, jika ada, di lokasi perniagaan anda.

en: The current user can assign terms in the %s taxonomy.
ms: Pengguna semasa boleh menugaskan istilah dalam taksonomi %s.

en: The current user can change the author on this post.
ms: Pengguna semasa boleh menukarkan pengarang pada kiriman ini.

en: The current user can create terms in the %s taxonomy.
ms: Pengguna semasa boleh mewujudkan istilah dalam taksonomi %s.

en: The current user can post unfiltered HTML markup and JavaScript.
ms: Pengguna semasa boleh mengirim penanda HTML dan JavaScript tidak bertapis.

en: The current user can publish this post.
ms: Pengguna semasa boleh menerbit kiriman ini.

en: The current user can sticky this post.
ms: Pengguna semasa boleh melekitkan kiriman ini.

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
ms: Peranan pengguna semasa mestilah mempunyai kemampuan untuk menyunting.

en: The currently selected Privacy Policy page does not exist. Please create or select a new page.
ms: Halaman dasar privasi semasa yang dipilih tidak wujud. Sila cipta atau pilih halaman baharu.

en: The currently selected Privacy Policy page is in the Trash. Please create or select a new Privacy Policy page or <a href="%s">restore the current page</a>.
ms: Halaman Dasar Privasi semasa yang dipilih kini dalam sampah. Sila cipta atau pilih halaman Dasar Privasi baharu atau <a href="%s">pulihkan halaman semasa</a>.

en: The customer cannot be deleted
ms: Pelanggan tidak dapat dihapus

en: The date you provided is invalid.
ms: Tarikh yang anda berikan tidak sah

en: The delivery duration, in seconds.
ms: Jangka masa penghantaran, dalam saat

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
ms: Sesetengah tema mungkin memaparkan keterangan ini.

en: The e-mail could not be sent.
ms: E-mel tersebut tidak dapat dihantar.

en: The edit field automatically highlights code syntax. You can disable this in your <a href="%1$s" %2$s>user profile%3$s</a> to work in plain text mode.
ms: Medan sunting ini menyerlah sintaks kod secara automatik. Anda boleh melumpuhkannya dalam <a href="%1$s" %2$s>profail pengguna%3$s</a> anda untuk dilaksanakan dalam mod teks biasa.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
ms: Alamat emel yang dimasukkan tidak tampak seperti alamat emel yang sah. Sila masukkan alamat emel yang sah.

en: The email address for the user.
ms: Alamat emel bagi pengguna.

en: The email could not be sent.
ms: Emel tidak dapat dihantar.

en: The email could not be sent. Possible reason: your host may have disabled the %s function.
ms: Emel tidak dapat dihantar. Antara punca: hos anda telah menyahaktif fungsi %s.

en: The email is correct
ms: Emel ini betul

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
ms: Medan-medan pada skrin ini menentukan beberapa perkara asas penyediaan laman anda.

en: The file does not exist, please try again.
ms: Fail tidak wujud, sila cuba lagi.

[ctx: The first plugin requires the second plugin.]
en: %1$s requires %2$s
ms: %1$s memerlukan %2$s

en: The first thing you need to do is tell Blogger to let WordPress access your account. You will be sent back here after providing authorization.
ms: Perkara pertama yang anda mesti lakukan ialah memberitahu Blogger supaya membenarkan WordPress mengakses akaun anda. Anda akan dihantar balik ke sini selepas anda memberikan kebenaran.

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
ms: Alamat berikut akan digunakan dalam halaman pembayaran secara langsung.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
ms: Pintasan pemformatan berikut akan diganti apabila menekan Enter. Tekan butang Escape atau Undo untuk kembali ke asal.

en: The following plugins failed to update:
ms: Pemalam berikut gagal dikemaskini:

en: The following plugins were successfully updated:
ms: Pemalam berikut berjaya dikemaskini:

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
ms: Jalan-jalan pintas berikut menggunakan kekunci-kekunci capaian yang berbeza: Alt + Shift + huruf.

en: The following themes are installed but incomplete.
ms: Tema yang berikut telah dipasang tetapi tidak lengkap.

en: The following themes failed to update:
ms: Tema berikut gagal dikemaskini:

en: The following themes were successfully updated:
ms: Tema berikut berjaya dikemaskini:

en: The following translations failed to update:
ms: Terjemahan berikut gagal dikemas kini:

en: The following translations were successfully updated:
ms: Terjemahan berikut berjaya dikemas kini:

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
ms: Nilai yang berikut tidak menerangkan tarikh yang sah: bulan %1$s, hari %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
ms: Nilai-nilai berikut tidak menghuraikan tarikh yang sah: tahun %1$s, bulan %2$s, hari %3$s.

en: The given object ID is not that of a menu item.
ms: ID objek yang diberikan bukannya butir menu.

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="%s">Switch to the list view</a>.
ms: Paparan grid bagi Pustaka Media memerlukan JavaScript. <a href="%s">Tukar ke paparan senarai</a>.

en: The handler for the route is invalid
ms: Pengelola bagi hala tersebut tidak sah

en: The handler for the route is invalid.
ms: Pengelola bagi hala tersebut tidak sah

en: The homepage is one of the most important entry points in your store. When done right it can lead to higher conversions and engagement. Don't forget to personalize the homepage that we created for your store during the onboarding.
ms: Antara pintu masuk ke kedai anda yang penting adalah Halaman Utama. Jika dibuat dengan betul, ia boleh membawa kepada penjualan dan penglibatan yang tinggi di kalangan pelawat. Jangan lupa untuk memberikan sentruhan peribadi terhadap halaman utama yang kami bina untuk kedai anda.

en: The image cannot be rotated because the embedded meta data cannot be updated.
ms: Imej tidak boleh diputar kerana data meta terbenam tidak dapat dikemas kini.

en: The internet address of your network will be %s.
ms: Alamat Internet untuk rangkaian anda akan ditetapkan sebagai %s.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
ms: Butir yang anda cuba pindahkan ke Sampah tidak lagi wujud.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
ms: Butir yang anda cuba pulihkan dari Sampah tidak lagi wujud.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
ms: Kunci yang anda masukkan tidak sah. Sila semak sekali lagi.

en: The language pack is missing either the %1$s or %2$s files.
ms: Pek bahasa tidak mempunyai salah satu fail %1$s atau %2$s.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
ms: Menu navigasi di sebelah kiri menyediakan pautan ke semua skrin pentadbiran WordPress, dengan butiran sub-menu dipaparkan semasa diapung. Anda boleh meminimakan menu ini kepada jalur ikon sempit dengan mengklik pada anak panah Runtuhkan Menu di bawah.

en: The link you followed has expired.
ms: Pautan yang anda ikuti telah tamat tempoh.

en: The login page will open in a new tab. After logging in you can close it and return to this page.
ms: Halaman log masuk akan dibuka dalam tetingkap baharu. Selepas melog masuk anda boleh menutupnya dan kembali ke halaman ini.

en: The maximum height of the embed frame in pixels.
ms: Tinggi maksimum bingkai benam dalam piksel.

en: The maximum width of the embed frame in pixels.
ms: Lebar maksimum bingkai benam dalam piksel.

en: The menu ID should not be empty.
ms: ID menu tidak boleh kosong.

en: The menu has been successfully deleted.
ms: Menu telah berjaya dipadam.

en: The menu is for editing information specific to individual sites, particularly if the admin area of a site is unavailable.
ms: Menu adalah untuk menyunting maklumat khusus kepada setiap laman, khasnya jika ruang pentadbiran suatu laman adalah tidak tersedia.

en: The menu item has been successfully deleted.
ms: Item menu telah berjaya dipadam.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
ms: Kotak pengurusan menu di atas skrin digunakan untuk mengawal mana satu menu yang dibuka dalam penyunting di bawah.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
ms: Nama menu %s bercanggah dengan nama menu yang lain. Sila cuba nama lain.

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
ms: Kumpulan pilihan pelbagai telah dibuang. Gunakan kumpulan tetapan lain.

en: The name is how it appears on your site.
ms: Nama tersebut adalah seperti yang anda ingin kelihatan di laman anda.

en: The new page will include help and suggestions for your privacy policy.
ms: Halaman baharu akan mengandungi bantuan dan cadangan bagi Dasar Privasi anda.

en: The newly created categories will still be associated with the same posts.
ms: Kategori-kategori baru tersebut akan dipadankan dengan kiriman-kiriman yang sama.

en: The next group of formatting shortcuts are applied as you type or when you insert them around plain text in the same paragraph. Press Escape or the Undo button to undo.
ms: Kumpulan pintasan format seterusnya akan digunakan semasa anda menaip atau apabila anda memasukkan mereka di sekitar teks biasa dalam perenggan yang sama. Tekan Lepas atau butang Kembali Ke Asal untuk batalkan perubahan.

en: The nickname for the user.
ms: Nama bagi pengguna.

en: The oEmbed format to use.
ms: Format oEmbed untuk digunakan.

en: The order ID.
ms: ID tempahan

en: The package contains no files.
ms: Pakej tidak mengandungi fail.

en: The page number requested is larger than the number of pages available.
ms: Nombor halaman yang diminta adalah lebih besar daripada bilangan halaman sedia ada.

en: The parent term ID.
ms: ID istilah induk.

en: The password for the parent post of the comment (if the post is password protected).
ms: Kata laluan bagi kiriman induk ulasan (jika kiriman dilindungi kata laluan).

en: The password for the post if it is password protected.
ms: Kata laluan bagi kiriman jika ianya dilindungi kata laluan.

en: The passwords you entered do not match. Please try again.
ms: Kata laluan yang anda masukkan tidak sama. Sila cuba lagi.

en: The pingback has already been registered.
ms: Ping balik tersebut telah pun didaftarkan.

en: The plugin contains no files.
ms: Pemalam tidak mengandungi sebarang fail.

en: The plugin could not be activated.
ms: Pemalam tersebut tidak dapat diaktifkan

en: The plugin does not have a valid header.
ms: Pemalam tersebut tidak mempunyai pengatas yang sah.

en: The plugin generated unexpected output.
ms: Pemalam tersebut telah menjana output yang tidak dijangka.

en: The post cannot be deleted.
ms: Kiriman tidak boleh dipadam.

en: The post does not support trashing. Set '%s' to delete.
ms: Kiriman tidak menyokong sampahan. Tetapkan '%s' untuk menghapus.

en: The post has already been deleted.
ms: Kiriman telahpun dihapuskan.

en: The post status %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post with that status.
ms: Status kiriman %1$s tidak didaftarkan, oleh itu pemeriksaan perbandingan keupayaan "%2$s" ke atas kiriman jenis demikan mungkin tidak boleh dipercayai.

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post of that type.
ms: Jenis kiriman %1$s tidak didaftarkan, oleh itu pemeriksaan perbandingan keupayaan "%2$s" ke atas kiriman jenis demikan mungkin tidak boleh dipercayai.

en: The post type may not be changed.
ms: Jenis kiriman tidak boleh diubah.

en: The postal code, if any, in which your business is located.
ms: Poskod, jika ada, lokasi perniagaan anda.

en: The previous set of changes has already been published. Please try saving your current set of changes again.
ms: Perubahan set sebelumnya telahpun diterbitkan. Sila cuba simpan set perubahan semasa anda sekali lagi.

en: The primary site you chose does not exist.
ms: Laman utama yang anda pilih tidak wujud.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
ms: Kumpulan pilihan persendirian telah dibuang. Gunakan kumpulan tetapan yang lain.

en: The query argument of %s must have a placeholder.
ms: Argumen kueri bagi %s mesti mempunyai pemegang tempat.

en: The requested theme does not exist.
ms: Tema yang dimohon tidak wujud.

en: The requested user does not exist.
ms: Pengguna yang diminta tidak wujud.

en: The role %s does not exist.
ms: Peranan %s tidak wujud.

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
ms: Carian bagi tema yang dipasang akan mencari istilah dalam nama, huraian, pengarang, atau tag.

en: The search results will be updated as you type.
ms: Hasil carian akan dikemas kini apabila anda menaip.

en: The site administrator has been notified and will fulfill your request as soon as possible.
ms: Pentadbir laman telah diberitahu dan akan memenuhi permintaan anda secepat mungkin.

en: The site administrator has been notified. You will receive a link to download your export via email when they fulfill your request.
ms: Pentadbir laman telah diberitahu. Anda akan menerima pautan untuk memuat turun eksport anda melalui emel apabila mereka memenuhi permintaan anda.

en: The site administrator has been notified. You will receive an email confirmation when they erase your data.
ms: Pentadbir laman telah diberitahu. Anda akan menerima emel pengesahan apabila mereka memadam data anda.

en: The site appears to be already initialized.
ms: Laman ini nampaknya sudah dimulakan.

en: The site is already active.
ms: Laman ini sudah aktif.

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
ms: Saiz yang disenaraikan di bawah menetapkan dimensi maksimum dalam piksel untuk digunakan apabila menambah sesuatu imej ke Pustaka Media.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term.
ms: Tajuk pendek &#8220;%s&#8221; telah pun digunakan dalam kata kunci lain

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
ms: URL punca dan URL sasaran tidak boleh menunjuk ke arah sumber yang sama.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
ms: URL punca tersebut tidak mempunyai pautan kepada URL sasaran, oleh itu ia tidak boleh digunakan sebagai punca.

en: The source URL does not exist.
ms: URL punca tidak wujud.

en: The specified namespace could not be found.
ms: Ruang nama yang ditentukan tidak dijumpai.

en: The specified target URL does not exist.
ms: URL sasaran tidak wujud.

en: The street address for your business location.
ms: Alamat jalan lokasi perniagaan anda.

en: The suggested privacy policy content should be added by using the %s (or later) action. Please see the inline documentation.
ms: Kandungan dasar privasi yang dicadangkan harus ditambah dengan menggunakan tindakan %s (atau terkini). Sila lihat dokumenan dalam baris.

en: The suggested privacy policy content should be added only in wp-admin by using the %s (or later) action.
ms: Kandungan dasar privasi yang dicadangkan harus hanya ditambah dalam wp-admin menggunakan tindakan %s (atau terkini).

en: The suggested privacy policy text has changed. Please <a href="%s">review the guide</a> and update your privacy policy.
ms: Teks dasar privasi yang dicadangkan telah bertukar. Sila <a href="%s">semak semula panduan</a> dan kemas kini dasar privasi anda.

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
ms: Awan tag tidak akan dipaparkan disebabkan tiada taksonomi yang menyokong widget awan tag.

en: The term cannot be deleted.
ms: Istilah tidak boleh dihapuskan.

en: The term name cannot be empty.
ms: Nama istilah tidak boleh kosong.

en: The terms assigned to the object in the %s taxonomy.
ms: Istilah ditetapkan kepada objek dalam taksonomi %s.

en: The theme defines itself as its parent theme. Please check the %s header.
ms: Tema menentukan dirinya sebagai tema induk. Sila periksa pengepala %s.

en: The theme is missing the %s stylesheet.
ms: Tema ini tidak mempunyai lembaran gaya %s.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
ms: Zon waktu yang anda masukkan tidak sah. Sila masukkan zon waktu yang sah.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
ms: Medan tajuk dan Ruang Menyunting Kiriman yang besar adalah tetap pada tempatnya, tetapi anda boleh menukar posisi kotak-kotak yang lain menggunakan tarik dan lepas. Anda juga boleh meminimumkan atau mengembangkannya dengan mengklik pada palang tajuk setiap kotak. Gunakan tab Pilihan Skrin untuk tidak menyembunyikan kotak-kotak selanjutnya (Petikan, Hantar Jejak Balik, Medan Tersuai, Perbincangan, Slug, Pengarang) atau untuk memilih bentangan 1- atau 2-lajur bagi skrin ini.

en: The title for the object.
ms: Tajuk bagi objek.

en: The title for the post type.
ms: Tajuk bagi jenis kiriman.

en: The title for the status.
ms: Tajuk bagi status.

en: The title for the taxonomy.
ms: Tajuk bagi taksonomi.

en: The update of %s failed.
ms: Kemas kini %s gagal.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
ms: Proses kemas kini bermula. Proses ini mungkin mengambil sedikit masa pada beberapa hos, jadi harap bersabar.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
ms: Fail yang dimuat naik bukanlah imej yang sah. Sila cuba lagi.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
ms: Fail yang dimuat naik tidak dimuat naik dengan sepenuhnya.

en: The user cannot be deleted.
ms: Pengguna tidak boleh dihapuskan.

en: The user is already active.
ms: Pengguna tersebut sudah aktif.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
ms: Pelayar web pada peranti anda tidak boleh digunakan untuk memuat naik fail. Sebaliknya anda mungkin boleh menggunakan <a href="%s">aplikasi asli untuk peranti anda</a>.

en: Theme
ms: Tema

en: Theme Details
ms: Perincian Tema

en: Theme Location
ms: Lokasi Tema

en: Theme Options
ms: Pilihan Tema

en: Theme deleted.
ms: Tema dipadam.

en: Theme installation failed.
ms: Pemasangan tema gagal.

en: Theme installed successfully.
ms: Tema berjaya dipasang.

en: Theme not activated because it was not found.
ms: Tema tidak diaktifkan kerana tidak dijumpai.

en: Theme not activated because of insufficient credits.
ms: Tema tidak diaktifkan kerana kredit tidak cukup.

en: Theme not found.
ms: Tema tidak dijumpai

[ctx: Theme starter content]
en: A homepage section
ms: Bahagian halaman utama

[ctx: Theme starter content]
en: About
ms: Mengenai Kami

[ctx: Theme starter content]
en: About This Site
ms: Mengenai Laman Ini

[ctx: Theme starter content]
en: Address
ms: Alamat

[ctx: Theme starter content]
en: Archives
ms: Arkib

[ctx: Theme starter content]
en: Calendar
ms: Kalendar

[ctx: Theme starter content]
en: Categories
ms: Kategori

[ctx: Theme starter content]
en: Contact
ms: Hubungi Kami

[ctx: Theme starter content]
en: Email
ms: Emel

[ctx: Theme starter content]
en: Find Us
ms: Cari Kami

[ctx: Theme starter content]
en: Home
ms: Halaman Utama

[ctx: Theme starter content]
en: Hours
ms: Jam

[ctx: Theme starter content]
en: News
ms: Berita

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Comments
ms: Ulasan Terkini

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Posts
ms: Kiriman Terkini

[ctx: Theme starter content]
en: Saturday &amp; Sunday: 11:00AM&ndash;3:00PM
ms: Sabtu &amp; Ahad: 11:00AM&ndash;3:00PM

[ctx: Theme starter content]
en: Search
ms: Cari

[ctx: Theme starter content]
en: This is a page with some basic contact information, such as an address and phone number. You might also try a plugin to add a contact form.
ms: Ini adalah halaman dengan maklumat perhubungan asas, seperti alaman dan nombor telefon. Anda mungkin juga mencuba pemalam untuk menambah borang perhubungan.

[ctx: Theme starter content]
en: This is an example of a homepage section. Homepage sections can be any page other than the homepage itself, including the page that shows your latest blog posts.
ms: Ini adalah contoh bahagian halaman utama. Bahagian halaman utama boleh dijadikan apa-apa halaman selain halaman utama sendiri, termasuk halaman yang menunjukkan kiriman blog terkini anda.

[ctx: Theme starter content]
en: This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.
ms: Ini mungkin tempat yang baik untuk memperkenalkan diri anda dan laman anda atau menyertakan beberapa penghargaan.

[ctx: Theme starter content]
en: Welcome to your site! This is your homepage, which is what most visitors will see when they come to your site for the first time.
ms: Selamat datang ke laman anda! Ini adalah halaman utama anda, di mana hampir semua pelawat akan lihat apabila mereka datang ke laman anda buat kali pertama.

en: Theme.
ms: Tema.

en: Theme:
ms: Tema:

en: Themes
ms: Tema

en: There are no associated subtitles.
ms: Tiada sari kata yang berkaitan.

en: There are no events scheduled near %1$s at the moment. Would you like to <a href="%2$s">organize a WordPress event</a>?
ms: Tiada sebarang acara dijadualkan berdekatan %1$s pada masa ini. Anda ingin <a href="%2$s">anjurkan</a>?

en: There are no events scheduled near you at the moment. Would you like to <a href="%s">organize a WordPress event</a>?
ms: Tiada sebarang acara dijadualkan berdekatan anda pada masa ini. Anda ingin <a href="%s">anjurkan</a>?

en: There are no notes yet.
ms: Tiada nota lagi.

en: There are no options for this widget.
ms: Tiada pilihan untuk wijet ini.

en: There are no pages.
ms: Tidak terdapat halaman.

en: There are no product reviews yet.
ms: Tiada ulasan produk lagi.

en: There are no reviews yet.
ms: Masih belum terdapat ulasan.

en: There are no shipping options available. Please ensure that your address has been entered correctly, or contact us if you need any help.
ms: Tiada kaedah penghantaran tersedia. Pastikan bahawa alamat anda telah dimasukkan dengan betul, atau hubungi kami sekiranya anda memerlukan bantuan.

en: There are no valid users selected for deletion.
ms: Tiada pegguna sah yang dipilih untuk penghapusan

en: There are no valid users selected for removal.
ms: Tiada pengguna sah yang dipilih untuk dibuang.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
ms: Terdapat butir menu yang tidak sah. Sila semak atau memadamnya.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
ms: Terdapat penukaran yang belum disimpan yang akan hilang. 'OK' untuk meneruskan, 'Batal' untuk kembali ke Penyunting Imej.

en: There does not seem to be any new mail.
ms: Tiada e-mel baru.

en: There has been a critical error on this website, putting it in recovery mode. Please check the Themes and Plugins screens for more details. If you just installed or updated a theme or plugin, check the relevant page for that first.
ms: Terdapat ralat kritikal di laman web ini, lantas ia diletakkan dalam mod pemulihan. Sila semak skrin Tema dan Pemalam untuk maklumat lanjut. Jika anda baru memasang atau mengemas kini tema atau pemalam, semak halaman yang berkaitan terlebih dahulu.

en: There has been a critical error on this website.
ms: Ralat kritikal telah berlaku pada laman web ini.

en: There has been a critical error on this website. Please check your site admin email inbox for instructions.
ms: Terdapat ralat kritikal di laman web ini. Sila semak peti masuk e-mel admin laman web anda untuk arahan.

en: There has been an error cropping your image.
ms: Terdapat ralat untuk menangkas imej anda.

en: There is %d error which must be fixed before you can save. | There are %d errors which must be fixed before you can save.
ms[0]: Terdapat %d ralat yang mana mesti dibaiki sebelum anda boleh simpan.

en: There is a more recent autosave of your changes than the one you are previewing. <a href="%s">Restore the autosave</a>
ms: Terdapat simpanan automatik perubahan anda yang lebih terkini daripada yang sedang anda pratonton. <a href="%s">Pulihkan simpanan automatik</a>

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>.
ms: Versi baharu %1$s kini boleh didapati. <a href="%2$s" %3$s>Lihat butiran versi %4$s</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
ms: Versi baharu %1$s kini boleh didapati. <a href="%2$s" %3$s>Lihat butiran versi %4$s</a>. <em>Kemas kini automatik tidak tersedia untuk pemalam ini.</em>

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your version of PHP.
ms: Versi baharu %s telah tersedia, tetapi ia tidak sepadan dengan versi PHP anda.

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your version of WordPress.
ms: Versi baharu %s telah tersedia, tetapi ia tidak sepadan dengan versi WordPress anda.

en: There is a new version of %s available, but it does not work with your versions of WordPress and PHP.
ms: Versi baharu %s telah tersedia, tetapi ia tidak sepadan dengan versi WordPress dan PHP anda.

en: There is a pending change of the admin email to %s.
ms: Terdapat perubahan yang belum selesai pada emel pentadbir ke %s.

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
ms: Terdapat perubahan alamat e-mel belum selesai kepada <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Batal</a>

en: There is a pending change of your email to %s.
ms: Terdapat perubahan yang belum selesai pada emel anda ke %s.

en: There is a revision of this post that is more recent.
ms: Terdapat semakan pada kiriman ini yang lebih terkini.

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
ms: Terdapat simpanan automatik bagi kiriman ini yang lebih kini daripada versi di bawah. <a href="%s">Lihat simpanan automatik</a>

en: There is no excerpt because this is a protected post.
ms: Tiada petikan kerana kiriman ini dilindungi.

en: There seems to have been a problem with the information you entered. Please fix the field indicated and resubmit.
ms: Nampaknya maklumat yang anda masukkan ada masalah. Sila betulkan ruangan yang dinyatakan dan serahkan semula maklumat itu.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
ms: Terdapat masalah konfigurasi. Sila hubungi pentadbir pelayan anda.

en: There was a failure fetching this action
ms: Berlaku kegagalan ketika mendapatkan tindakan berikut

en: There was a problem opening a connection to Blogger. This is what went wrong:
ms: Terdapat masalah ketika membuka sambungan kepada Blogger. Yang berikut ialah apa yang tidak kena:

en: There was a problem opening a secure connection to Google. This is what went wrong:
ms: Terdapat masalah ketika membuka sambungan terlindung kepada Google. Yang berikut ialah apa yang tidak kena:

en: There was an authentication problem. Please reload and try again.
ms: Terdapat masalah pengesahan. Sila muatkan semula dan cuba lagi.

en: There was an error communicating with the WooCommerce Payments plugin.
ms: Ada ralat ketika berhubung dengan pemalam WooCommerce Payments.

en: There was an error deactivating your plugin
ms: Ada ralat dalam proses mematikan plugin anda

en: There was an error updating your plugin
ms: Ada ralat dalam proses mempebaharui plugin anda.

en: There was an error updating your theme
ms: Ada ralat dalam proses memperbaharui tema anda

en: There was an error with an item in your cart.
ms: Terdapat ralat dengan item di troli anda

en: These settings may be overridden for individual articles.
ms: Tetapan ini boleh diatasi bagi rencana-rencana individu.

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
ms: Kunci pengesahan unik ini juga tidak terdapat dalam fail %s anda.

en: These websites may collect data about you, use cookies, embed additional third-party tracking, and monitor your interaction with that embedded content, including tracking your interaction with the embedded content if you have an account and are logged in to that website.
ms: Laman-laman web ini mungkin mengumpul data tentang anda, menggunakan kuki, membenam jejakan tambahan pihak ketiga, dan memantau interaksi anda dengan kandungan terbenam berkenaan, termasuklah menjejak interaksi anda dengan kandungan terbenam berkenaan jika anda mempunyai akaun dan telah log masuk ke laman web berkenaan.

en: Things to do next
ms: Perkara yang perlu dilakukan seterusnya

en: This %s cannot be deleted
ms: %s ini tidak dapat dihapuskan

[ctx: This HTML form field is marked as required by the user in contact form builder]
en: (required)
ms: (diperlukan)

en: This action cannot be reversed. Are you sure you wish to erase personal data from the selected orders?
ms: Tindakan ini tidak boleh diundur kembali. Adakah anda pasti anda ingin hapuskan data peribadi dari pesanan yg dipilih?

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
ms: Alamat ini digunakan untuk kegunaan pentadbir, seperti pemberitahuan pengguna baharu.

en: This category already exists.
ms: Kategori ini sudah wujud.

en: This category cannot be added. Please change the name and try again.
ms: Kategori ini tidak boleh ditambah. Sila tukar nama dan cuba lagi.

en: This changeset cannot be further modified.
ms: Set penukaran ini tidak dapat diubah selanjutnya.

en: This comment is already approved.
ms: Komen ini telah diluluskan.

en: This comment is already in the Trash.
ms: Komen ini telah dialih ke dalam Sampah

en: This comment is already marked as spam.
ms: Komen ini telah ditanda sebagai spam.

en: This comment is currently approved.
ms: Komen ini diluluskan pada masa ini.

en: This comment is currently in the Trash.
ms: Komen ini di dalam Sampah pada masa ini.

en: This comment is currently marked as spam.
ms: Komen ini ditandakan sebagai spam pada masa ini.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
ms: Komen ini telah dibuang. Sila pulihkannya jika anda mahu menyuntingnya.

en: This connection is working correctly.
ms: Sambungan ini berfungsi dengan betul.

en: This content is password protected.
ms: Kandungan ini dilindungi kata laluan.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
ms: Kandungan ini dilindungi kata laluan. Untuk melihatnya sila masukkan kata laluan di bawah.

en: This content was deleted by the author.
ms: Kandungan ini telah dihapuskan oleh pengarang.

en: This coupon has expired.
ms: Kupon telah tamat tempoh.

en: This data is used to provide general enhancements to WordPress, which includes helping to protect your site by finding and automatically installing new updates. It is also used to calculate statistics, such as those shown on the <a href="%s">WordPress.org stats page</a>.
ms: Data ini digunakan untuk memberikan penambahan am pada WordPress, termasuklah membantu melindungi laman anda dengan mencari dan memasang kemas kini terbaharu secara automatik. Ianya juga digunakan untuk mengira statistik, seperti apa yang ditunjukkan pada <a href="%s">halaman statistik WordPress.org</a>.

en: This draft comes from your <a href="%s">unpublished customization changes</a>. You can edit, but there is no need to publish now. It will be published automatically with those changes.
ms: Draf ini datang daripada <a href="%s">perubahan penyesuaian anda yang belum diterbitkan</a>. Anda boleh menyunting, tetapi anda tidak perlu menerbitkannya sekarang. Ia akan diterbitkan secara automatik bersama perubahan tersebut.

en: This email address is already registered.
ms: Alamat email ini telah didaftarkan.

en: This email may be different from your personal email address.
ms: Emel ini mungkin berbeza dengan emel peribadi anda.

en: This feature requires Javascript but it seems to be disabled. Please enable Javascript and then reload this page. Don&#8217;t worry, you can turn it back off when you&#8217;re done.
ms: Ciri ini memerlukan JavaScript, tetapi JavaScript telah dilumpuhkan. Sila bolehkannya dan muat semula laman ini. Jangan bimbang, anda boleh lumpuhkannya semula setelah selesai.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
ms: Ciri ini memerlukan rangka sebaris. Anda mempunyai rangka (iframe) yang dimatikan atau pelayar laman sesawang anda tidak menyokongnya.

en: This field is required
ms: Ruangan ini wajib diisi

en: This file is empty. Please try another.
ms: Fail ini kosong. Sila cuba yang lain.

en: This file is not an image. Please try another.
ms: Fail ini bukan imej. Sila cuba yang lain.

en: This file is too big. Files must be less than %s KB in size.
ms: Fail terlalu besar. Saiz fail hendaklah lebih kecil dari %s KB.

en: This file no longer needs to be included.
ms: Fail ini tidak lagi perlu disertakan.

en: This form is not live-previewable.
ms: Borang ini tidak boleh ditonton secara langsung.

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
ms: Ini adalah sebuah kedai demo untuk tujuan pengujian &mdash; tiada pesanan yang akan diterima.

en: This is an example page. It's different from a blog post because it will stay in one place and will show up in your site navigation (in most themes). Most people start with an About page that introduces them to potential site visitors. It might say something like this:
ms: Ini adalah halaman contoh. Ianya berbeza dengan kiriman blog kerana ia akan kekal di satu tempat dan akan kelihatan di navigasi laman anda (dalam kebanyakan tema). Kebanyakan orang akan bermula dengan halaman Perihal yang memperkenalkan mereka kepada pengunjung yang berpotensi. Ianya mungkin berbunyi seperti ini:

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
ms: Ini lebih besar daripada saiz maksimum. Sila cuba yang lain.

en: This is not your download link.
ms: Ini bukan pautan muat turun anda.

en: This is the short link.
ms: Ini pautan pendek.

en: This is where store orders are stored.
ms: Di sini tempat tersimpannya pesanan kedai.

en: This is where your business is located. Tax rates and shipping rates will use this address.
ms: Ini adalah lokasi perniagaan anda. Kiraan cukai dan penghantaran akan dijumlahkan berdasarkan alamat ini.

en: This item has already been deleted.
ms: Butir ini telahpun dihapuskan.

en: This key is invalid or has already been used. Please reset your password again if needed.
ms: Kunci tidak sah atau telah digunakan. Sila ubah password sekali lagi jika perlu.

en: This link is not live-previewable.
ms: Pautan ini tidak boleh ditonton secara langsung.

en: This meta box, from the %s plugin, is not compatible with the block editor.
ms: Kotak meta ini, dari pemalam %s, tidak serasi dengan penyunting blok.

en: This month
ms: Bulan ini

en: This option will delete ALL of your tax rates, use with caution. This action cannot be reversed.
ms: Pilihan ini akan memadamkan SEMUA kadar cukai anda, gunakan dengan berhati-hati. Tindakan ini tidak boleh diterbalikkan.

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
ms: Panel ini digunakan bagi mengurus menu navigasi untuk kandungan yang telah anda terbitkan di laman anda. Anda boleh mencipta menu dan menambah butiran bagi kandungan sedia ada seperti halaman, kiriman, kategori, tag, format, atau pautan suai langgan.

en: This payment method was successfully set as your default.
ms: Kaedah pembayaran ini berjaya ditetapkan sebagai kaedah lalai untuk anda

en: This personal data request has expired.
ms: Permohonan data peribadi ini telah tamat tempoh.

en: This post is password protected.
ms: Pos ini memerlukan laluan kata.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
ms: Entri ini dikunci oleh password. Masukkan password untuk melihat apa apa komen.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
ms: Kiriman ini dilindungi oleh kata laluan. Sila masukkan kata laluan untuk melihat komentar.

en: This preview is unavailable in the editor.
ms: Pratonton tidak terdapat dalam penyunting.

en: This resulted in an error message: %s
ms: Ini menghasilkan mesej ralat: %s

en: This screen allows you to edit fields for metadata in a file within the media library.
ms: Skrin ini membolehkan anda menyunting medan bagi data meta dalam sesuatu fail di dalam pustaka media.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
ms: Paparan ini mengandungi tetapan-tetapan yang menentukan persembahan kandungan anda.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
ms: Skrin ini digunakan bagi menugaskan menu secara global ke lokasi-lokasi yang ditetapkan oleh tema anda.

en: This screen is used for managing your content revisions.
ms: Skrin ini digunakan bagi mengurus semakan kandungan anda.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
ms: Skrin ini digunakan bagi mengurus tema yang dipasang. Selain daripada tema-tema lalai yang disertakan dengan pemasangan WordPress anda, tema-tema direka bentuk dan dibangunkan oleh pihak-pihak ketiga.

en: This screen is used for managing your navigation menus.
ms: Skrin ini digunakan untuk mengurus menu navigasi anda.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
ms: Skrin ini digunakan untuk menyuai langgan bahagian pengepala tema anda.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
ms: Skrin in menyenaraikan semua pengguna sedia ada laman anda. Setiap pengguna mempunyai salah satu daripada lima peranan yang ditetapkan oleh pentadbir laman: Pentadbir Laman, Penyunting, Pengarang, Penyumbang, atau Pelanggan. Pengguna yang mempunyai peranan yang berlainan daripada Pentadbir akan melihat sedikit pilihan sahaja dalam papan pemuka navigasi apabila mereka log masuk, berdasarkan peranan mereka.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
ms: Skrin ini memberikan capaian kepada semua kiriman anda. Anda boleh menyuai langgan paparan skrin ini untuk menyesuaikannya dengan aliran kerja anda.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they will not all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
ms: Skrin ini memnyediakan banyak pilihan bagi pengawalan pengurusan dan paparan ulasan dan pautan ke kiriman/halaman anda. Amat banyak, sehinggakan kesemuanya tidak akan dapat dimuatkan di sini! :) Gunakan pautan dokkumenan untuk mendapatkan maklumat tentang fungsi setiap tetapan perbincangan.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the front end or the dashboard for that site.
ms: Skrin ini menunjukkan pengguna kesemua laman mereka dalam rangkaian ini, dan juga membenarkan pengguna tersebut untuk menetapkan laman utama. Mereka boeh menggunakan pautan di bawah setiap laman sama ada untuk melawat bahagian hadapan atau papan pemuka bagi laman berkenaan.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
ms: Palang sisi ini tidak lagi boleh didapati dan tidak ditunjukkan di mana-mana pada laman anda. Buang setiap pemalam di bawah untuk membuang palang sisi tidak aktif ini secara lengkap.

en: This site has been archived or suspended.
ms: Laman ini telah diarkib atau digantung.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
ms: Laman ini belum diaktifkan. Jika anda mengalami masalah mengaktifkan laman anda, sila hubungi %s.

en: This site is no longer available.
ms: Laman ini sudah tidak wujud.

en: This slideshow requires JavaScript.
ms: Persembahan slaid ini memerlukan JavaScript.

en: This taxonomy is not hierarchical.
ms: Taksonomi ini tidak berhierariki.

en: This template has been overridden by your theme and can be found in: %s.
ms: Templat ini telah diatasi oleh tema anda dan boleh didapatkan di: %s.

en: This text template will help you to create your website&#8217;s privacy policy.
ms: Templat teks ini akan membantu anda mencipta dasar privasi laman web anda.

en: This theme does not support video headers on this page. Navigate to the front page or another page that supports video headers.
ms: Tema ini tidak menyokong pengepala video pada halaman ini. Kemudi ke halaman hadapan atau halaman lain yang menyokong pengepala video.

en: This theme failed to load properly and was paused within the admin backend.
ms: Tema ini gagal dimuat dengan betul dan telah dijeda di bahagian belakang pentadbiran.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
ms: Zon waktu ini tidak mematuhi waktu jimat siang.

en: This timezone is currently in daylight saving time.
ms: Sekarang ini, zon waktu ini dalam waktu jimat siang.

en: This timezone is currently in standard time.
ms: Zon waktu ini mengikut waktu piawai.

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
ms: Kunci pengesahan unik ini juga tidak terdapat dalam fail %s anda.

en: This video file is too large to use as a header video. Try a shorter video or optimize the compression settings and re-upload a file that is less than 8MB. Or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
ms: Video ini terlalu besar untuk digunakan sebagai video pengepala. Cuba video yang lebih pendek atau optimumkan tetapan pemampatan dan muat naik semula fail yang kurang daripada 8MB. Atau, muat naik video anda ke YouTube dan pautkannya dengan pilihan di bawah.

en: This week
ms: Minggu ini

en: This widget may contain code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. How about trying that widget instead?
ms: Widget ini mungkin mengandungi kod yang mungkin berfungsi lebih baik dalam widget &#8220;HTML Tersuai&#8221;. Sebaliknya cuba widget tersebut?

en: This widget may have contained code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. If you have not yet, how about trying that widget instead?
ms: Widget ini mungkin mengandungi kod yang mungkin berfungsi dengan lebih baik dalam widget &#8220;HTML Tersuai&#8221;. Jika belum, adakah anda ingin mencuba widget tersebut sebaliknya?

en: This widget requires JavaScript.
ms: Wijet ini memerlukan JavaScript

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
ms: Keterangan akan dipaparkan apabila pengunjung menggerakkan penuding ke pautan ini di senarai blog anda, atau di bawah pautan ini jika anda mahu.

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
ms: Ini akan mengosongkan semua butiran daripada senarai pemalam tidak aktif. Anda tidak akan dapat memulihkan sebarang suai langgan.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus, and custom posts.
ms: Ini akan mengandungi semua kiriman, halaman, ulasan, medan tersuai, istilah, menu navigasi dan kiriman tersuai anda.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
ms: Ini akan membuang imej latar belakang. Anda tidak akan dapat mengembalikan sebarang penyesuaian.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
ms: Ini akan membuang imej pengatas. Sebarang pengubahsuaian akan hilang.

en: This will replace the current editor content with the last backup version. You can use undo and redo in the editor to get the old content back or to return to the restored version.
ms: Ini akan menggantikan kandungan penyunting semasa dengan versi sandaran terakhir. Anda boleh menggunakan Kembali Ke Asal dan Buat Semula dalam penyunting untuk mendapatkan kembali kandungan lama atau untuk kembali ke versi yang dipulihkan.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
ms: Ini akan memulihkan imej latar belakang asal. Anda tidak akan dapat memulihkan apa-apa suai langganan.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
ms: Ini akan memulihkan imej pengepala asal. Anda tidak akan dapat memulihkan apa-apa suai langganan.

en: Thousand separator.
ms: Pembahagi ribu.

en: Three Columns
ms: Tiga Lajur

en: Thu
ms: Kha

en: Thumbnail
ms: Imej kecil

en: Thumbnail Height
ms: Tinggi Imej Kecil

en: Thumbnail Settings
ms: Tetapan Imej Kecil

en: Thumbnail Settings Help
ms: Bantuan Tetapan Imej Kecil

en: Thumbnail Width
ms: Lebar Imej Kecil

en: Thumbnail size
ms: Saiz kecil

en: Thursday
ms: Khamis

[ctx: Thursday initial]
en: T
ms: K

en: Time
ms: Waktu

en: Time Format
ms: Format Waktu

en: Time Slider
ms: Pelungsur Masa

en: Time Zone
ms: Zon Waktu

en: Time to add some links! Click &#8220;%s&#8221; to start putting pages, categories, and custom links in your menu. Add as many things as you would like.
ms: Masa untuk menambah pautan! Klik &#8220;%s#8221; untuk mula meletakkan halaman, kategori, dan pautan tersuai dalam menu anda. Tambah seberapa banyak yang anda suka.

en: Timezone
ms: Zon Waktu

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
ms: Blok

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
ms: Format

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
ms: Pengepala

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
ms: Masukkan templet

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
ms: Templet

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
ms: Sunting

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
ms: Fail

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
ms: Masukkan

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
ms: Jadual

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
ms: Alatan

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
ms: Lihat

en: Title
ms: Tajuk

en: Title Attribute
ms: Atribut Tajuk

en: Title and Post Editor
ms: Tajuk dan Penyunting Kiriman

en: Title for the object, as it exists in the database.
ms: Tajuk bagi objek, seperti yang wujud dalam pangkalan data.

en: Title for the widget
ms: Tajuk untuk widget ini

en: Title:
ms: Tajuk:

en: Title:
ms: Tajuk:

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
ms: Untuk mengaktifkan pemalam, tarik ia ke palang sisi atau klik padanya. Untuk menyahaktifkan pemalam dan menghapuskan tetapannya, tarik ianya kembali.

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
ms: Untuk mengaktifkan pengguna anda, sila klik pada pautan berikut:
    
    %s
    
    Selepas anda mengaktifkan, anda akan menerima *e-mel lain* dengan log masuk anda.

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
ms: Untuk menambah pautan tersuai, <strong>kembangkan bahagian Pautan Tersuai, masukkan URL dan teks pautan, dan klik Tambah ke Menu</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
ms: Untuk menambah menu baharu dan bukan menugaskannya ke menu sedia ada, <strong>klik pautan &#8217;Guna menu baharu&#8217;</strong>. Menu baharu anda akan ditugaskan secara automatik ke lokasi tema berkenaan

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
ms: Untuk menambah pengguna baharu bagi laman anda, klik butan Tambah Baharu di bahagian atas skrin atau Tambah Baharu dalam bahagian menu Pengguna.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
ms: Untuk menambah pengguna baharu ke laman anda, isi borang di skrin ini dan klik butang Tambah Pengguna Baharu di bawah.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s dropdown</strong>. When you are finished, <strong>click Save Changes</strong>
ms: Untuk menugaskan menu kepada satu atau lebih lokasi tema, <strong>pilih menu daripada setiap juntai bawah lokasi.</strong> Apabila anda selesai, <strong>klik Simpan Penukaran</strong>

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
ms: Untuk memangkas imej, klik padanya dan tarik untuk membuat pilihan anda.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
ms: Untuk membuang butiran media, klik pada butang Pilih Secara Pukal di atas skrin. Pili mana-mana butiran yang anda ingin buang, selepas itu klik butang Buang Pilihan. Mengklik pada butang Batal Pilihan membawa anda kembali ke paparan media anda.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
ms: Untuk menyunting menu yang sedang ditugaskan ke lokasi tema, <strong>klik pautan bersebelahan &#8217;Sunting&#8217;</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the dropdown and click Select</strong>
ms: Untuk menyunting menu sedia ada, <strong>pilih menu daripada juntai bawah dan klik Pilih</strong>

en: To make it easier for you to edit and save the imported posts and drafts, you may want to change the name of the author of the posts. For example, you may want to import all the entries as <code>admin</code>s entries.
ms: Untuk memudahkan anda menyunting dan menyimpan kirima dan draf yang diimport, anda boleh menukar nama pengarang bagi kiriman-kiriman tersebut. Sebagai contoh, anda boleh mengimport semua entri sebagai entri <code>pentadbir</code>.

en: To move away from this area, press the Esc key followed by the Tab key.
ms: To mengalih keluar daripada kawasan ini, tekan kunci Esc diikuti dengan kunci Tab.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
ms: Untuk mengubah fokus kepada bebutang lain gunakan Tab atau kekunci anak panah. Untuk kembali fokus kepada penyunting tekan Escape atau gunakan salah satu bebutang.

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
ms: Untuk mengemudi antara semakan, <strong>tarik pemegang pelungsur ke kiri atau kanan</strong> atau <strong>gunakan bebutang Sebelum atau Seterusnya</strong>.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
ms: Untuk menyusun semula butiran menu, <strong>tarik dan lepas butiran dengan tetikus anda atau gunakan papan kunci anda</strong>. Tarik atau gerakkan butir menu ke kanan untuk menjadikannya suatu submenu

en: To reset your password, visit the following address:
ms: Lawati alamat berikut untuk mengeset semula kata laluan anda:

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
ms: Untuk memulihkan sesuatu semakan, <strong>klik Pulihkan Semakan Ini</strong>.

en: To set your password, visit the following address:
ms: Untuk menetapkan kata laluan anda, lawat alamat berikut:

en: To the top
ms: Ke atas

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
ms: Untuk menggunakan imej latar belakang, cuma muat naikkannya atau pilih imej yang telah dimuat naik ke Pustaka Media anda dengan mengklik pada butang &#8220;Pilih Imej&#8221;. Anda boleh memaparkan satu tika imej anda, atau jubinkannya untuk memenuhi skrin. Anda boleh kekalkan latar belakang anda di satu tempat, supaya kandungan anda bergerak di atasnya, atau anda boleh mentatalkannya bersama laman anda.

en: To use this importer, you must have a Google account and an upgraded (New, was Beta) blog hosted on blogspot.com or a custom domain (not FTP).
ms: Untuk menggunakan pengimport ini, anda hendaklah mempunyai sebuah akaun Google dan sebuah blog yang ditingkatkan (Baru, dahulunya Beta) yang dihoskan di blogspot.com atau domain tempahan (bukan FTP).

en: Today
ms: Hari Ini

en: Toggle Editor Text Direction
ms: Togol Arah Penyunting Teks

en: Toggle add category
ms: Togol tambah kategori

en: Toggle panel: %s
ms: Togol panel: %s

en: Toggle section: %s
ms: Togol bahagian: %s

en: Toggle section: Custom Links
ms: Togol bahagian: Pautan Suai Langgan

en: Tomorrow
ms: Esok

en: Too many redirects.
ms: Terlalu banyak lencongan.

en: Toolbar
ms: Bar alat

en: Toolbar Toggle
ms: Togol Bar Alat

en: Tools
ms: Alatan

en: Top
ms: Atas

en: Top Clicks
ms: Popular

en: Top Clicks are calculated from 48-72 hours of stats. They take a while to change.
ms: Klik-Klik Utama dikira daripada 48-72 jam perangkaan. Ia mengambil masa untuk berubah.

en: Top Left
ms: Kiri atas

en: Top Posts
ms: Tulisan Terbaik

en: Top Posts &amp; Pages
ms: Kiriman &amp; Laman Popular

en: Top Posts for %1$s days ending %2$s
ms: Penyertaan tertinggi untuk %1$s hari berakhir %2$s

en: Top Right
ms: Kanan atas

en: Top Searches
ms: Carian Popular

en: Topic
ms: Topik

en: Topic: %s
ms: Topik: %s

en: Topics
ms: Tajuk

en: Topics started
ms: Tajuk-tajuk bermula

en: Total
ms: Jumlah

en: Total Database Size
ms: Jumlah Saiz Pengkalan Data

en: Total available to refund
ms: Jumlah yang ada untuk pemulangan bayaran

en: Total charged for shipping.
ms: Jumlah caj untuk penghantaran

en: Total charged for taxes.
ms: Jumlah caj untuk cukai.

en: Total number of purchases.
ms: Jumlah pembelian.

en: Total of coupons used.
ms: Jumlah kupon digunakan.

en: Total of items purchased.
ms: Jumlah item yang telah dibeli.

en: Total of orders placed.
ms: Jumlah tempahan dibuat.

en: Total of refunded orders.
ms: Jumlah tempahan yang dipulangkan.

en: Total:
ms: Jumlah:

en: Totals
ms: Jumlah

en: Totals.
ms: Jumlah

en: Town / City
ms: Pekan / Bandar

en: Town / District
ms: Bandar / Daerah

en: Track %1$s of %2$s.
ms: Jejak %1$s daripada %2$s.

en: Trackback
ms: Jejak balik

en: Trackback excerpt:
ms: Petikan jejak balik

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites, they&#8217;ll be notified automatically using <a href="%s">pingbacks</a>, no other action necessary.
ms: Jejak balik adalah cara untuk memberitahu sistem blog legasi bahawa anda telah memaut kepada mereka. Jika anda memaut ke laman WordPress yang lain, mereka akan diberitahu secara automatik menggunakan <a href="%s">ping balik</a>, tiada tindakan lain diperlukan.

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
ms: Trek (sarikata, kapsyen, penerangan, bab, atau metadata)

en: Transfer blog
ms: Pindah blog

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
ms: Penterjemah

en: Translation Ready
ms: Sedia diterjemah

en: Translation Updates
ms: Terjemahan Yang Dikemaskini

en: Trash
ms: Buang

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Sampah <span class="count">(%s)</span>

en: Trash it: %s
ms: Buang: %s

en: Trouble signing in
ms: Tidak dapat melog masuk

en: Troubleshooting
ms: Penyelesaian Masalah

en: Try Again
ms: Cuba Lagi

en: Try again
ms: Cuba lagi

en: Try different keywords.
ms: Cuba kata kunci yang lain.

en: Try more general keywords.
ms: Cuba kata kunci yang lebih umum.

en: Try the new way to get paid
ms: Cuba cara baharu untuk menerima bayaran

en: Tue
ms: Sel

en: Tuesday
ms: Selasa

[ctx: Tuesday initial]
en: T
ms: S

en: Tumblr Blog
ms: Blog Tumblr

en: Tunisian dinar
ms: Dinar Tunisia

en: Turkish
ms: Turki

en: Turkmenistan manat
ms: Manat Turkmenistan

en: Turn comments on or off
ms: Hidupkan atau matikan komen

en: Twice Daily
ms: Dua Kali Sehari

en: Twitter Updates
ms: Kemaskini Twitter

en: Two Columns
ms: Dua Lajur

en: Two year subscription
ms: 2 tahun langganan

en: Type
ms: Jenis

en: Type attribution for the term.
ms: Pembahagian hak jenis bagi istilah.

en: Type your new password again.
ms: Sila masukkan kata laluan baru anda sekali lagi.

en: Types
ms: Jenis

en: Types associated with the taxonomy.
ms: Jenis berkaitan dengan taksonomi.

en: Types:
ms: Jenis

en: Typography
ms: Tipografi

en: URL of the term.
ms: URL istilah.

en: URL of the user.
ms: URL pengguna.

en: URL to the %s audio source file
ms: URL ke fail sumber audio %s

en: URL to the %s video source file
ms: URL ke fail sumber video %s

en: URL to the media file
ms: URL ke fail media

en: URL to the object.
ms: URL ke objek.

en: URL to the original attachment file.
ms: URL ke fail lampiran asal.

en: URLs to show:
ms: URL-URL untuk dipamerkan:

en: UTC means Coordinated Universal Time.
ms: UTC bermaksud Waktu Universal Selaras.

en: UTC%s
ms: UTC %s

en: Ugandan shilling
ms: Shilling Uganda

en: Uh oh &ndash; LiveJournal has disconnected us because we made too many requests to their servers too quickly.
ms: Alamak &ndash; LiveJournal telah memutuskan sambungan kami kerana kami telah membuat terlalu banyak permintaan kepada pelayan mereka dengan terlalu pantas.

en: Uh oh... There was a problem during the Jetpack and WooCommerce Shipping & Tax install. Please try again.
ms: Aduhai... Terdapat masalah ketika pemasangan Jetpack dan WooCommerce Shipping & Tax. Sila cuba sekali lagi.

en: Uh, oh. Something didn&#8217;t work. Please <a href="%s">try again</a>.
ms: Alamak, ada sesuatu yang tidak menjadi! Sila <a href="%s">cuba lagi</a>.

en: Ukrainian
ms: Ukrain

en: Un-spammed by %s
ms: Nyahspam oleh %s

en: Unable to add payment method to your account.
ms: Tidak berjaya menambah kaedah pembayaran untuk akaun anda.

en: Unable to add this request. A valid email address or username must be supplied.
ms: Tidak dapat menambah permintaan ini. Alamat emel atau nama pengguna yang sah mestilah dibekalkan.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
ms: Tidak dapat menghubungi sistem fail. Sila sahkan kelayakan anda.

en: Unable to create a Privacy Policy page.
ms: Tidak dapat mencipta halaman Dasar Privasi.

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
ms: Tidak dapat mencipta direktori %s. Adakah direktori induknya boleh ditulis oleh pelayan?

en: Unable to create new image.
ms: Imej baru tidak dapat dicipta.

en: Unable to initiate confirmation request.
ms: Tidak dapat memulakan permintaan pengesahan.

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
ms: Tidak dapat menentukan direktori Kandungan WordPress (wp-content).

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
ms: Tidak dapat menentukan direktori Pemalam WordPress.

en: Unable to locate WordPress Root directory.
ms: Direktori induk WordPress tidak dijumpai.

en: Unable to locate WordPress theme directory.
ms: Direktori tema WordPress tidak dijumpai.

en: Unable to open export file (archive) for writing.
ms: Tidak dapat membuka fail eksport (arkib) untuk ditulis.

en: Unable to preview media due to an unknown error.
ms: Tidak dapat pratonton media disebabkan ralat yang tidak diketahui.

en: Unable to retrieve the error message from MySQL
ms: Tidak dapat mendapatkan mesej ralat dari MySQL

en: Unable to save due to %s invalid setting. | Unable to save due to %s invalid settings.
ms[0]: Tidak dapat menyimpan disebabkan tetapan tidak sah %s.

en: Unable to save the image.
ms: Imej tersebut tidak dapat disimpan.

en: Unable to send personal data export confirmation email.
ms: Tidak dapat menghantar emel pengesahan eksport data peribadi.

en: Unable to send personal data export email.
ms: Tidak dapat menghantar emel eksport data peribadi.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
ms: Tidak dapat menghantar borang ini, sila segarkan semula dan cuba lagi.

en: Unable to trash changes.
ms: Tidak dapat menyampah perubahan.

en: Unapprove
ms: Singkir

en: Unapprove this comment
ms: Singkirkan komen ini

en: Unapproved
ms: Ditolak

en: Unarchive
ms: Nyah-arkib

en: Unauthorized to modify setting due to capability.
ms: Tidak dibenarkan mengubah suai tetapan disebabkan kemampuan.

en: Unblock
ms: Nyahsekat

en: Uncategorized
ms: Pelbagai

en: Unchanged:
ms: Tidak berubah

en: Uncheck All
ms: Buang Semua Tanda

en: Under %s
ms: Dibawah %s

en: Underline
ms: Bergaris

en: Undo
ms: Buat asal

en: Undo.
ms: Kembali ke asal.

en: Undo?
ms: Kembalikan ke asal?

en: Unexpected response from the server. The file may have been uploaded successfully. Check in the Media Library or reload the page.
ms: Balasan dari pelayan yang tidak dijangka. Fail mungkin telah berjaya dimuat naik. Sila periksa Pustaka Media atau sila muat semula laman berkenaan.

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
ms: Malangnya tempahan anda tidak boleh diproses kerana bank/penjual telah menolak transaksi anda. Sila cuba semula.

en: Unique identifier for the object.
ms: Pengecam unik bagi objek.

en: Unique identifier for the term.
ms: Pengecam unik bagi istilah.

en: Unique identifier for the user.
ms: Pengecam unik bagi pengguna.

en: Unique identifier for the variation.
ms: Pengenalan unik untuk variasi

en: Unknown
ms: Tidak diketahui

en: Unknown API error.
ms: Ralat API tidak diketahui.

en: Unknown Feed
ms: Suapan Tak Dikenali

en: Unknown action.
ms: Tindakan tidak dikenali.

en: Unknown email address. Check again or try your username.
ms: Alamat email tidak diketahui. Semak semula atau cuba nama pengguna anda

en: Unlimited
ms: Tiada had

en: Unmute
ms: Nyahbisu

en: Unpacking the package&#8230;
ms: Memunggah pakej&#8230;

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
ms: Pesanan tidak berbayar batal -  tempoh masa tamat.

en: Unpublished
ms: Belum Diterbitkan

en: Unrecognized background setting.
ms: Tetapan latar belakang tidak dikenali.

en: Unregistering a built-in post type is not allowed
ms: Menyahdaftar kiriman yang telah dibina dalam tidak dibenarkan

en: Unregistering a built-in taxonomy is not allowed.
ms: Menyahdaftar taksonomi yang sedia terbina tidak dibenarkan

en: Unsubscribe
ms: Batalkan Langganan

en: Untested with your version of WordPress
ms: Tidak diuji dengan versi WordPress anda

en: Untitled
ms: Tiada Tajuk

en: Untrash
ms: Buat Asal Sampah

en: Up
ms: Atas

en: Up one
ms: Naik satu

en: Update
ms: Kemas Kini

en: Update %s
ms: Kemaskini %s

en: Update %s now
ms: Kemas kini %s sekarang

en: Update Available
ms: Kemas Kini Tersedia

en: Update Category
ms: Kemas Kini Kategori

en: Update Comment
ms: Kemas Kini Komen

en: Update Complete
ms: Kemas Kini Selesai

en: Update Link
ms: Kemas Kini Pautan

en: Update Link Category
ms: Kemas Kini Kategori Pautan

en: Update Now
ms: Kemas Kini Sekarang

en: Update Plugins
ms: Kemas Kini Pemalam

en: Update Profile
ms: Kemas Kini Profil

en: Update Services
ms: Kemas Kini Perkhidmatan

en: Update Tag
ms: Kemas Kini Label

en: Update User
ms: Kemas Kini Pengguna

en: Update WordPress
ms: Kemas Kini WordPress

en: Update anyway, even though it might break your site?
ms: Teruskan kemas kini, walaupun ia akan merosakkan laman anda?

en: Update audio playlist
ms: Kemaskini senarai main audio

en: Update cart
ms: Kemaskini Troli

en: Update database
ms: Kemaskini pangkalan data

en: Update gallery
ms: Kemas kini galeri

en: Update gallery settings
ms: Kemas kini tetapan galeri

en: Update now
ms: Kemas kini sekarang

en: Update options
ms: Kemaskini opsyen

en: Update progress
ms: Kemajuan kemas kini

en: Update shipping class
ms: Kemaskini Pengelasan Penghantaran

en: Update to %s
ms: Kemas kini ke %s

en: Update video playlist
ms: Kemas kini senarai main video

en: Updated %s.
ms: %s dikemaskini.

en: Updated:
ms: I don't have time for this

en: Updates
ms: Kemaskini

en: Updates %s
ms: Kemas kini %s

en: Updating
ms: Mengemas kini

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
ms: Mengemas Kini Pemalam %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
ms: Mengemas Kini Tema %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating comment failed.
ms: Mengemas kini ulasan gagal.

en: Updating comment status failed.
ms: Mengemas kini status ulasan gagal.

en: Updating database
ms: Sedang kemas kini pengkalan data

en: Upgrade
ms: Peningkatan

en: Upgrade cancelled and refunded
ms: Peningkatan dibatalkan dan pembayaran dipulangkan.

en: Upgrades
ms: Peningkatan

en: Upload
ms: Muat Naik

en: Upload Image
ms: Muat Naik Imej

en: Upload Limit Exceeded
ms: Melebihi Had Muat Naik

en: Upload New Media
ms: Muat Naik Media Baru

en: Upload a theme
ms: Muat naik tema

en: Upload an image
ms: Muat naik imej

en: Upload date:
ms: Tarikh muat naik:

en: Upload failed.
ms: Muat naik gagal.

en: Upload file and import
ms: Muat naik fail dan import

en: Upload files
ms: Muat Naik Fail

en: Upload stopped.
ms: Muat naik dihentikan.

en: Upload theme
ms: Muat Naik Tema

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a height of %2$s pixels.
ms: Muat naik video anda dalam format %1$s dan kurangkan saiz fail untuk hasil terbaik. Tema anda mengesyorkan ketinggian sebanyak  %2$s piksel.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a width of %2$s pixels.
ms: Muat naik video anda dalam format %1$s dan kurangkan saiz fail untuk hasil terbaik. Tema anda mengesyorkan lebar sebanyak %2$s piksel.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends dimensions of %2$s pixels.
ms: Muat naik video anda dalam format %1$s dan kurangkan saiz failnya untuk hasil terbaik. Tema anda mengesyorkan dimensi sebanyak %2$s piksel.

en: Upload/Add image
ms: Muat naik/Tambah imej

en: Uploaded Images
ms: Imej Dimuat Naik

en: Uploaded on:
ms: Dimuat naik pada:

en: Uploaded on: %s
ms: Dimuat naik pada: %s

en: Uploaded to this page
ms: Dimuat naik ke laman ini

en: Uploaded to this post
ms: Dimuat naik ke kiriman ini

en: Uploaded to this product
ms: Dimuat naik ke produk ini

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
ms: atau

en: Uploading
ms: Memuat Naik

en: Uploading Files
ms: Memuat Naik Fail

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
ms: Memuat Naik Fail membenarkan anda memilih folder dan laluan bagi menyimpan fail-fail yang dimuat naik.

en: Uploads
ms: Fail Dimuat Naik

en: Upper East
ms: Tenggara

en: Upper West
ms: Barat Laut

en: Uruguayan peso
ms: Peso Uruguay

en: Usage / Limit
ms: Penggunaan / Had

en: Usage limits
ms: Had pengunaan

en: Usage of user levels is deprecated. Use capabilities instead.
ms: Penggunaan tahap pengguna telah digugurkan. Sebaliknya, gunakan kemampuan.

en: Usage restriction
ms: Sekatan penggunaan

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
ms: Sebaliknya gunakan %s jika anda tidak mahu nilai digemakan.

en: Use %s instead.
ms: Sebaliknya gunakan %s.

en: Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.
ms: Gunakan kekunci Anak Panah Kiri/Kanan untuk maju sesaat, anak panah Atas/Bawah untuk maju 10 saat.

en: Use This Page
ms: Guna Halaman Ini

en: Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
ms: Gunakan kekunci Anak Panah Atas/Bawah untuk meningkatkan atau menurunkan kelantangan.

en: Use as product image
ms: Guna sebagai imej produk

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
ms: Gunakan tanda koma dan bukannya %s untuk memisahkan istilah yang dikecualikan.

en: Use https
ms: Guna https

en: Use image
ms: Guna imej

en: Use the %s filter instead.
ms: Sebaliknya gunakan penapis %s.

en: Use the Custom HTML widget to add arbitrary HTML code to your widget areas.
ms: Gunakan widget HTML Tersuai untuk menambah kod HTML sembarangan ke ruang widget anda.

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
ms: Gunakan butang anak panah di atas dialog, atau kunci anak panah kiri dan kanan pada papan kekunci anda, untuk mengemudi di antara butiran media dengan pantas.

[ctx: Used as the default option in a dropdown list]
en: -- Select --
ms: -- Pilih --

en: Used for variations
ms: Digunakan untuk variasi

[ctx: Used in Press This to indicate where the content comes from.]
en: Source:
ms: Sumber:

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Hide
ms: Sembunyikan

[ctx: Used in the "%s if:" translation for the widget visibility dropdown]
en: Show
ms: Pamer

en: Used: %1$s%% of %2$s
ms: Digunakan: %1$s%% dari %2$s

en: User
ms: Pengguna

en: User %s added
ms: Pengguna %s ditambah

en: User Agent
ms: Ejen Pengguna

en: User Dashboard: %s
ms: Papan Pemuka Pengguna: %s

en: User Description
ms: Keterangan Pengguna

en: User Display Name
ms: Nama Paparan Pengguna

en: User Email
ms: Emel Pengguna

en: User First Name
ms: Nama Pertama Pengguna

en: User ID
ms: ID Pengguna

en: User Last Name
ms: Nama Keluarga Pengguna

en: User Login Name
ms: Nama Log Masuk Pengguna

en: User Name
ms: Nama Pengguna

en: User Nice Name
ms: Slug Nama Pengguna

en: User Nickname
ms: Nama Pendek Pengguna

en: User Registration Date
ms: Tarikh Pendaftaran Pengguna

en: User Request
ms: Permintaan Pengguna

en: User Requests
ms: Permintaan Pengguna

en: User Roles
ms: Peranan Pengguna

en: User URL
ms: URL Pengguna

en: User added.
ms: Pengguna ditambah.

en: User already exists. Password inherited.
ms: Pengguna sudah wujud. Kata laluan diwarisi.

en: User cannot be added to this site.
ms: Pengguna tidak boleh ditambah ke laman ini.

en: User deleted.
ms: Pengguna dihapuskan.

en: User deletion is not allowed from this screen.
ms: Pemadaman pengguna tidak dibenarkan daripada skrin ini.

en: User has been added to your site.
ms: Pengguna telah ditambah ke laman anda.

en: User has been created, but could not be added to this site.
ms: Pengguna telah dicipta, tetapi tidak dapat ditambah ke laman ini.

en: User has blocked requests through HTTP.
ms: Pengguna telah menyekat permintaan melalui HTTP.

en: User has no sites or content and will be deleted.
ms: Pengguna tiada laman atau kandungan dan akan dihapuskan.

en: User navigation
ms: Navigasi Pengguna

en: User not found.
ms: Pengguna tidak ditemui

en: User removed from this site.
ms: Pengguna dibuang dari laman ini.

[ctx: User role]
en: Administrator
ms: Pentadbir

[ctx: User role]
en: Author
ms: Pengarang

[ctx: User role]
en: Contributor
ms: Penyumbang

[ctx: User role]
en: Subscriber
ms: Pelanggan

en: User updated.
ms: Rekod pengguna telah dikemaskinikan.

en: User&#8217;s Session Tokens data.
ms: Data Token Sesi Pengguna.

en: User&#8217;s WooCommerce access to purchased downloads data.
ms: Akses ke data belian muat turun pengguna WooCommerce.

en: User&#8217;s WooCommerce customer data.
ms: Data pelanggan pengguna WooCommerce

en: User&#8217;s WooCommerce orders data.
ms: Data pesanan pengguna WooCommerce

en: User&#8217;s WooCommerce payment tokens data.
ms: Data token pembayaran pengguna WooCommerce

en: User&#8217;s WooCommerce purchased downloads data.
ms: Data belian muat turun pengguna WooCommerce

en: User&#8217;s comment data.
ms: Data komen pengguna.

en: User&#8217;s location data used for the Community Events in the WordPress Events and News dashboard widget.
ms: Data lokasi pengguna yang digunakan untuk Acara Komuniti dalam widget papan pemuka Acara dan Berita WordPress.

en: User&#8217;s media data.
ms: Data media pengguna.

en: User&#8217;s profile data.
ms: Data profail pengguna.

en: Username
ms: Nama Pengguna

en: Username is not editable.
ms: Nama pengguna tidak boleh disunting.

en: Username is required.
ms: Kata nama diperlukan.

en: Username isn't editable.
ms: Nama pengguna tidak boleh disunting.

en: Username may not be longer than 60 characters.
ms: Nama pengguna tidak boleh lebih daripada 60 aksara.

en: Username must be at least 4 characters.
ms: Nama pengguna mestilah sekurang-kurangnya 4 aksara.

en: Username or Email
ms: Kata Laluan Atau E-mail

en: Username or Email Address
ms: Nama Pengguna atau Alamat Emel

en: Username or email
ms: Kata nama atau emel

en: Username or email address
ms: Nama pengguna atau alamat emel

en: Username.
ms: Nama Pengguna

en: Username/Password incorrect for %s
ms: Nama pengguna/Kata laluan yang salah untuk %s

en: Username:
ms: Nama Pengguna:

en: Username: %s
ms: Nama Pengguna: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
ms: Nama pengguna hanya boleh mengandungi huruf kecil (a-z) dan nombor.

en: Usernames cannot be changed.
ms: Nama pengguna tidak boleh diubah.

en: Users
ms: Pengguna

en: Users do not support trashing. Set '%s' to delete.
ms: Pengguna tidak menyokong sampahan. Tetapkan '%s' untuk menghapuskan.

en: Users list
ms: Senarai pengguna

en: Users list navigation
ms: Navigasi senarai pengguna

en: Users must be registered and logged in to comment
ms: Para pengguna mesti mendaftar dan melog masuk untuk mengirim komen

en: Utilities
ms: Utiliti

en: Uzbekistani som
ms: Som Uzbekistan

en: Valid
ms: Sah

en: Value
ms: Nilai

en: Value(s)
ms: Nilai (Nilai-nilai)

en: Variation #%1$s of %2$s
ms: Variasi #%1$s daripada %2$s

en: Variation menu order (determines position in the list of variations)
ms: Susunan menu variasi (menentukan kedudukan di dalam senarai variasi)

en: Variations
ms: Variasi

en: Version
ms: Versi

en: Version %s
ms: Versi %s

en: Version:
ms: Versi:

en: Version: %s
ms: Versi: %s

en: Vertical
ms: Menegak

en: Vertical space
ms: Ruang menegak

en: Very poor
ms: Sangat Teruk

en: Video Details
ms: Butiran Video

en: Video Name
ms: Nama Video

en: Video Player
ms: Pemain Video

en: Video URL
ms: URL Video

en: Video Widget
ms: Widget Video

en: Video Widget (%d) | Video Widget (%d)
ms[0]: Widget Video (%d)

en: Video is paused.
ms: Video sedang dijeda.

en: Video is playing.
ms: Video sedang bermain.

en: Video on %s
ms: Video di %s

en: Video title
ms: Tajuk video

en: Video title&hellip;
ms: Tajuk video&hellip;

en: Videos
ms: Video

en: Vietnamese
ms: Vietnam

en: View
ms: Lihat

en: View %1$s version %2$s details
ms: Lihat butiran %1$s versi %2$s

en: View &#8220;%s&#8221;
ms: Lihat &#8220;%s&#8221;

en: View &#8220;%s&#8221; archive
ms: Lihat arkib &#8220;%s&#8221;

en: View All
ms: Lihat Semua

en: View Attachment Page
ms: Lihat Halaman Lampiran

en: View Category
ms: Lihat Kategori

en: View Changeset
ms: Lihat Changeset

en: View Comment
ms: Lihat Komen

en: View Page
ms: Lihat Laman

en: View Pages
ms: Lihat Halaman

en: View Post
ms: Lihat Kiriman

en: View Posts
ms: Lihat Kiriman

en: View Site
ms: Lihat Laman

en: View Tag
ms: Lihat Tag

en: View Trash
ms: Lihat Sampah

en: View User
ms: Lihat Pengguna

en: View WooCommerce API docs
ms: Lihat Dokumen API WooCommerce

en: View WooCommerce documentation
ms: Lihat Dokumentasi WooCommerce

en: View WooCommerce settings
ms: Lihat Tetapan WooCommerce

en: View all
ms: Lihat semua

en: View all drafts
ms: Lihat semua draf

en: View all posts by %s
ms: Lihat semua kiriman oleh %s

en: View all posts in %s
ms: Lihat semua kiriman di dalam %s

en: View attachment page
ms: Lihat laman lampiran

en: View comment history
ms: Lihat sejarah komen

en: View coupon
ms: Lihat kupon

en: View details
ms: Lihat Perincian

en: View mode
ms: Mod Lihat

en: View more comments
ms: Lihat lebih banyak ulasan

en: View order
ms: Lihat tempahan

en: View orders
ms: Lihat pesanan

en: View page
ms: Lihat laman

en: View post
ms: Lihat kiriman

en: View posts by %s
ms: Lihat kiriman oleh %s

en: View product
ms: Lihat Produk

en: View products
ms: Papar produk

en: View template
ms: Lihat templat

en: View this comment
ms: Lihat ulasan ini

en: View your site
ms: Lihat laman anda

en: View/Edit
ms: Lihat/Ubah

en: Views
ms: Dibaca

en: Views per month
ms: Dilihat Sebulan

en: Views per week
ms: Dilihat Seminggu

en: Virtual
ms: Maya

en: Visibility:
ms: Kemunculan:

en: Visible
ms: Nampak

en: Visible on the product page
ms: Dilihat di laman produk

en: Visit
ms: Lawat

en: Visit %s
ms: Lawat %s

en: Visit %s&#8217;s website
ms: Lawati laman web %s

en: Visit Dashboard
ms: Lawat Papan Pemuka

en: Visit Link
ms: Lawat Pautan

en: Visit Site
ms: Lihat Blog

en: Visit Store
ms: Lihat Kedai

en: Visit Theme Site
ms: Lawat Laman Tema

en: Visit WooCommerce.com to learn more about <a href="%1$s" target="_blank">getting started</a>.
ms: Layari WooCommerce.com untuk mengetahui lebih lanjut tentang <a href="%1$s" target="_blank">bermula</a>.

en: Visit plugin homepage
ms: Lawat hompej pemalam

en: Visit site
ms: Lawat laman

en: Visit theme site for %s
ms: Lawat laman tema untuk %s

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
ms: Ulasan pelawat mungkin akan diperiksa melalui perkhidmatan pengesanan spam secara automatik.

en: Visitors
ms: Pelawat-pelawat

en: Visual Editor
ms: Penyunting Visual

en: Visual aids
ms: Bantuan visual

en: Visual mode gives you an editor that is similar to a word processor. Click the Toolbar Toggle button to get a second row of controls.
ms: Mod visual memberikan anda penyunting yang serupa dengan pemproses kata. Klik butang Togol Palang Alat untuk mendapatkan baris kedua kawalan.

en: Volume Slider
ms: Pelungsur Kelantangan

en: Votes
ms: Undian

en: WC database version.
ms: Versi pangkalan data WC.

en: Waiting for confirmation
ms: Menunggu pengesahan

en: Warning | Warnings
ms[0]: Amaran

en: Warning! User %s cannot be deleted.
ms: Amaran! Pengguna %s tidak boleh dihapuskan.

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
ms: Amaran! Pengguna tidak boleh dihapuskan. Pengguna %s adalah pentadbir rangkaian.

en: Warning:
ms: Amaran:

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
ms: Amaran: pautan berkenaan telah dimasukkan tetapi mungkin mengandungi ralat. Sila uji.

en: Wavatar (Generated)
ms: Wavatar (Janaan)

en: We already have a ping from that URL for this post.
ms: Kami sudah mempunyai ping daripada URL tersebut bagi kiriman ini.

en: We are now re-building the threading of your comments (this can also take a while if you have lots of comments)...
ms: Kami sedang membina semula salasilah komen anda (proses ini juga boleh memakan masa bergantung pada jumlah komen anda)...

en: We have not recorded any views for this item yet.
ms: Kami belum merekodkan sebarang pandangan bagi item ini.

en: We have saved some information about your Blogger account in your WordPress database. Clearing this information will allow you to start over. Restarting will not affect any posts you have already imported. If you attempt to re-import a blog, duplicate posts and comments will be skipped.
ms: Kami telah menyimpan sedikit maklumat mengenai akaun Blogger anda dalam pangkalan data WordPress anda. Anda boleh mengosongkan maklumat ini untuk membuat semula. Kalau anda mula semula, mana-mana kiriman yang telah pun diimport tidak akan terjejas. Jika anda mencuba untuk mengimport sebuah blog sekali lagi, kiriman dan komen yang berganda akan diabaikan.

en: We hope to see you again soon.
ms: Harap jumpa anda lagi.

en: We take privacy and transparency very seriously. To learn more about what data we collect, and how we use it, please visit <a href="%s">our Privacy Policy</a>.
ms: Perihal privasi dan ketelusan adalah sangat penting bagi kami. Untuk mengtahui lebih lanjut tentang data yang kami kumpul, dan bagaimana ia digunakan, sila lawat <a href="%s">Dasar Polisi kami</a>.

en: We were able to log in but there were no blogs. Try a different account next time.
ms: Kami dapat log masuk tetapi tidak menjumpai sebarang blog. Sila cuba akaun yang lain.

en: We were not able to gain access to your account. Try starting over.
ms: Kami tidak dapat mengakses akaun anda. Sila cuba buat semula.

en: We&#8217;re all done here, but you can always <a href="%s">convert more</a>.
ms: Semuanya sudah siap, akan tetapi anda boleh <a href="%s">membuat penukaran seterusnya</a> pada bila-bila masa sahaja.

en: We&#8217;re downloading and importing your LiveJournal posts...
ms: Kami sedang memuat turun dan mengimport kiriman-kiriman LiveJournal anda...

en: We&#8217;ve saved where you were up to though, so if you come back to this importer in about 30 minutes, you should be able to continue from where you were.
ms: Anda boleh menyambung semula setelah kembali ke pengimport ini dalam tempoh 30 minit.

en: Web Address
ms: Alamat Web

en: Web address
ms: Alamat Web

en: Webhook delivery URL.
ms: URL penghantaran Webhook

en: Website
ms: Laman Web

en: Website: %1$s (IP address: %2$s, %3$s)
ms: Laman Web: %1$s (Alamat IP: %2$s, %3$s)

en: Wed
ms: Rab

en: Wednesday
ms: Rabu

[ctx: Wednesday initial]
en: W
ms: R

en: Week
ms: minggu

en: Week Starts On
ms: Awal Minggu

en: Weekly Views
ms: Dilihat Secara Mingguan

en: Weeks
ms: Minggu

en: Weight
ms: Berat

en: Weight in decimal form
ms: Berat dalam bentuk perpuluhan

en: Welcome
ms: Selamat datang

en: Welcome back!
ms: Selamat kembali

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
ms: Selamat Datang

en: Welcome to %s. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
ms: Selamat datang ke %s. Ini adalah kiriman pertama anda. Sunting atau hapuskannya, kemudian mulakan menulis!

en: Welcome to WordPress!
ms: Selamat Datang ke WordPress!

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
ms: Selamat datang ke WordPress. Ini ialah kiriman pertama anda. Sunting atau hapus kiriman ini, kemudian mulakan memblog!

en: Welcome to WordPress.com
ms: Selamat Datang ke WordPress.com

en: Welcome to {site_title}
ms: Selamat datang ke {site_title}

en: Welsh
ms: Wales

en: Were you looking for your <a href="%s">profile details</a>?
ms: Adakah anda mencari <a href="%s">butiran profil</a> anda?

en: West
ms: Barat

en: Western North
ms: Barat Daya

en: What automated decision making and/or profiling we do with user data
ms: Apa pembuatan cadangan secara automatik dan/atau pemprofilan yang kami lakukan dengan data pengguna

en: What data breach procedures we have in place
ms: Apa prosedur perlanggaran data yang kami tempatkan

en: What do I do now?
ms: Apa perlu saya buat sekarang?

en: What personal data we collect and why we collect it
ms: Apa data peribadi yang kami kumpul dan kenapa kami mengumpulnya

en: What rights you have over your data
ms: Apa hak anda terhadap data anda

en: What should be done with content owned by %s?
ms: Apa perlu dilakukan dengan kandungan milik %s?

en: What should be done with content owned by these users?
ms: Apa yang patut dilakukan dengan kandungan kepunyaan pengguna tersenarai?

en: What should be done with content owned by this user?
ms: Apa yang perlu dilakukan dengan kandungan yang dimiliki oleh pengguna ini?

en: What third parties we receive data from
ms: Apa data dari pihak ketiga yang kami terima

en: What to show on the front page
ms: Paparan yang ingin ditunjukkan di muka hadapan.

en: What&#8217;s New
ms: Apa yang Baharu

en: What&#8217;s on your mind?
ms: Apa dalam fikiran anda?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
ms: Apakah beza diantara kategori dan tag? Biasanya, tag adalah kata kunci ad hoc yang mengenalpasti maklumat penting dalam kiriman anda (nama, subjek, dan lain-lain) yang mungkin atau tidak berulang dalam kiriman lain, manakala kategori adalah bahagian yang ditentukan secara terdahulu. Jika anda fikirkan laman anda sebagai buku, kategori adalah seperti Jadual Isi Kandungan dan tag adalah seperti indeks istilah.

en: What's Hot
ms: Hangat

en: What's a Gravatar?
ms: Apa itu Gravatar?

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, email, or IP address, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP address per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
ms: Apabila sebarang ulasan mengandungi satu daripada perkataan berikut dalam kandungan, nama, URL, emel, atau alamat IP, ia akan dibawa ke <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">barisan penyederhanaan</a>. Masukkan satu perkataan atau alamat IP bagi setiap baris. Ia akan dipadankan dengan perkataan di dalam, oleh itu &#8220;press&#8221; akan dipadankan dengan &#8220;WordPress&#8221;.

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
ms: Apabila menambah kategori baharu di skrin ini, anda akan mengisi medan-medan berikut:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
ms: Apabila menambah tag baharu pada skrin ini, anda perlu mengisi medan-medan berikut:

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
ms: Apabila menukar tema, seringkali terdapat variasa dalam bilangan dan tetapan ruang pemalam/palang sisi dan kadangkala percanggahan ini menjadikan peralihan kurang lancar. Jika anda menukar tema dan kelihatan kehilangan pemalam, tatal ke bawah skrin ini ke ruang Pemalam Tidak Aktif, di mana semua pemalam anda dan tetapannya akan telah disimpan.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
ms: Semasa dalam mod atur semula, kawalan tambahan untuk mengatur semula butiran menu akan disediakan dalam senarai butiran di atas.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
ms: Apabila dalam mod atur semula, pengawal tambahan untuk mengatur semula widget akan disediakan dalam senarai widget di atas.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
ms: Apabila mempratonton pada monitor yang lebih kecil, anda boleh menggunakan ikon runtuh di bawah tetingkap sebelah kanan. Ini akan menyembunyikan tetingkap, dan memberikan anda lebih banyak ruang untuk membuat pratonton laman anda dalam tema baharu. Untuk membawa kembali tetingkap, klik pada ikon runtuh sekali lagi.

en: When registering an "array" meta type to show in the REST API, you must specify the schema for each array item in "show_in_rest.schema.items".
ms: Apabila mendaftar tetapan "array" untuk ditunjukkan dalam API REST, anda mesti menyatakan skema bagi setiap butir tatasusunan dalam "show_in_rest.schema.items".

en: When registering an "array" setting to show in the REST API, you must specify the schema for each array item in "show_in_rest.schema.items".
ms: Apabila mendaftar tetapan "array" untuk ditunjukkan dalam API REST, anda mesti menyatakan skema bagi setiap butir tatasusunan dalam "show_in_rest.schema.items".

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
ms: Apabila memulakan perenggan baharu menggunakan salah satu daripada pintasan memformat diikuti dengan ruang, pemformatan akan dikenakan secara automatik. Tekan Backspace atau Escape untuk kembali ke asal.

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search engines discouraged&#8221;, to remind you that you have directed search engines to not crawl your site.
ms: Apabila tetapan ini dikenakan, suatu peringatan ditunjukkan dalam kotak Imbasan pada Papan Pemuka yang menyatakan, &#8220;Enjin carian tidak digalakkan,&#8221;, untuk mengingatkan anda bahawa anda telah mengarahkan enjin carian untuk tidak merangkak laman anda.

en: When using a keyboard to navigate:
ms: Apabila menggunakan papan kekunci untuk mengemudi:

en: When visitors leave comments on the site we collect the data shown in the comments form, and also the visitor&#8217;s IP address and browser user agent string to help spam detection.
ms: Apabila pelawat meninggalkan ulasan di laman kami mengumpul data yang ditunjukkan dalam borang ulasan, dan juga alamat IP dan rentetan agen pengguna pelayar pelawat untuk menolong pengesanan spam.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
ms: Apabila anda mengklik butang di bawah, WordPress akan mencipta sebuah fail XML untuk disimpan ke dalam komputer anda.

en: When you log in, we will also set up several cookies to save your login information and your screen display choices. Login cookies last for two days, and screen options cookies last for a year. If you select &quot;Remember Me&quot;, your login will persist for two weeks. If you log out of your account, the login cookies will be removed.
ms: Apabila anda log masuk, kami juga akan memasang beberapa kuki untuk menyimpan maklumat login anda dan pilihah paparan skrin anda. Kuki log masuk tahan selama dua hari, dan kuki pilihan skrin tahan selama setahun. Jika anda pilih &quot;Ingat Saya&quot;, log masuk anda akan berterusan selama dua minggu. Jika anda log keluar dari akaun anda, kuki log masuk akan dibuang.

en: Whether a theme uses block-based templates.
ms: Sama ada sesuatu tema menggunakan templat berasaskan blok.

en: Whether or not the post type can be viewed.
ms: Sama ada jenis kiriman boleh dilihat atau tidak/

en: Whether or not the post type should have children.
ms: Sama ada jenis kiriman harus mempunyai anak.

en: Whether or not the taxonomy should have children.
ms: Sama ada taksonomi perlu mempunyai anak.

en: Whether or not the term cloud should be displayed.
ms: Sama ada istilah perlu dipaparkan.

en: Whether posts and comments RSS feed links are added to head.
ms: Sama ada pautan suapan RSS kiriman dan ulasan ditambah ke bahagian "head".

en: Whether posts of this status may have floating published dates.
ms: Sama ada kiriman dengan status ini mungkin mempunyai tarikh penerbitan terapung.

en: Whether posts of this status should be shown in the front end of the site.
ms: Sama ada kiriman dengan status ini perlu ditunjukkan dalam muka hadapan laman.

en: Whether posts with this status should be private.
ms: Sama ada kiriman dengan status ini perlu sulit.

en: Whether posts with this status should be protected.
ms: Sama ada kiriman dengan status ini perlu dilindungi.

en: Whether posts with this status should be publicly-queryable.
ms: Sama ada kiriman dengan status ini perlu dibolehkan pertanyaan secara awam.

en: Whether the content is protected with a password.
ms: Sama ada kandungan dilindungi dengan kata laluan.

en: Whether the excerpt is protected with a password.
ms: Sama ada petikan dilindungi dengan kata laluan.

en: Whether the taxonomy is publicly queryable.
ms: Sama ada taksonomi tersebut boleh dicari secara awam.

en: Whether the theme can manage the document title tag.
ms: Sama ada tema boleh mengurus tag tajuk dokumen.

en: Whether the theme disables custom colors.
ms: Sama ada tema melumpuhkan warna tersuai.

en: Whether the theme disables custom font sizes.
ms: Sama ada tema melumpuhkan penyesuaian saiz fon.

en: Whether the theme disables custom gradients.
ms: Sama ada tema melumpuhkan penyesuaian gradien.

en: Whether the theme enables Selective Refresh for Widgets being managed with the Customizer.
ms: Sama ada tema membolehkan Segar Semula Terpilih untuk Widget yang diuruskan dengan Penyuai Langgan.

en: Whether theme opts in to default WordPress block styles for viewing.
ms: Sama ada tema memilih masuk ke gaya blok WordPress lalai untuk dilihat.

en: Whether theme opts in to the dark editor style UI.
ms: Sama ada tema memilih masuk ke UI gaya sunting gelap.

en: Whether theme opts in to the editor styles CSS wrapper.
ms: Sama ada tema memilih masuk ke pelindung CSS gaya penyunting.

en: Whether theme opts in to wide alignment CSS class.
ms: Sama ada tema memilih masuk ke kelas CSS jajaran lebar.

en: Whether to bypass trash and force deletion.
ms: Sama ada memintas sampah dan memaksa penghapusan.

en: Whether to hide terms not assigned to any posts.
ms: Sama ada menyembunyi istilah yang tidak ditugaskan kepada mana-mana kiriman.

en: Whether to include posts in the edit listing for their post type.
ms: Sama ada memasukkan kiriman dalam senarai sunting bagi jenis kirimannya.

en: While previewing a new theme, you can continue to tailor things like widgets and menus, and explore theme-specific options.
ms: Semasa pratonton tema baharu, anda boleh terus menyesuaikan benda seperti widget dan menu, dan menjelajah pilihan tema yang khusus.

en: White
ms: Putih

en: Who we are
ms: Siapa kami

en: Who we share your data with
ms: Dengan siapa kami kongsikan data anda

en: Whoops!
ms: Opocot!

en: Why :
ms: Mengapa :

en: Why is this important?
ms: Mengapa ini penting?

en: Wide
ms: Lebar

en: Widget %s
ms: Wijet %s

[ctx: Widget Visibility: {Rule Major [Page]} is {Rule Minor [Search results]}]
en: is
ms: adalah

en: Widget moved down
ms: Widget berpindah ke bawah

en: Widget moved up
ms: Widget berpindah ke atas

en: Widget title:
ms: Tajuk Wijet:

en: Widgets
ms: Wijet

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
ms: Pemalam adalah bahagian kandungan yang tak bersandar yang boleh diletakkan ke dalam mana-mana ruang dipemalamkan yang disediakan oleh tema anda (biasanya dipanggil palang tepi). Untuk mengisi palang tepi/ruang pemalam anda dengan pemalam-pemalam individu, tarik dan lepaskan palang tajuk ke dalam ruang yang diinginkan. Secara lalai, hanya ruang pemalam pertama yang dikembangkan. Untuk mengisi ruang pemalam tambahan, klik pada palang tajuk masing-masing untuk mengembangkannya.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
ms: Widget adalah bahagian kandungan bebas yang boleh diletakkan ke dalam kawasan dibolehkan widget yang disediakan oleh tema anda (biasanya dipanggil bar sisi).

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
ms: Pemalam boleh digunakan berbilang kali. Anda boleh memberikan setiap pemalam suatu tajuk untuk dipaparkan di laman anda, tetapi ianya tidak diwajibkan.

en: Widgets need to be registered using %s, before they can be displayed.
ms: Widget perlu didaftarkan menggunakan %s, sebelum ianya boleh dipaparkan.

en: Width
ms: Lebar

en: Width:
ms: Lebar:

en: WooCommerce Recent Reviews
ms: Ulasan terkini WooCommerce

en: WooCommerce database update complete. Thank you for updating to the latest version!
ms: Kemas kini pengkalan data WooCommerce selesai. Terima kasih kerana mengemaskini ke versi terkini!

en: WooCommerce extensions
ms: Lanjutan WooCommerce

en: WooCommerce settings
ms: Tetapan WooCommerce

en: WooCommerce status
ms: Status WooCommerce

en: WooCommerce tax rates (CSV)
ms: Kadar cukai WooCommerce (CSV)

en: WooCommerce.com support
ms: Bantuan dari WooCommerce.com

[ctx: Word count type. Do not translate!]
en: words
ms: perkataan

en: Word count: %s
ms: Kiraan perkataan: %s

en: WordCamps
ms: WordCamp

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
ms: WordPress %1$s melaksanakan tema %2$s.

en: WordPress &rsaquo; Error
ms: WordPress &rsaquo; Ralat

en: WordPress &rsaquo; Success
ms: WordPress &rsaquo; Berjaya

en: WordPress Address (URL)
ms: Alamat WordPress (URL)

en: WordPress Blog
ms: Blog WordPress

en: WordPress Comments
ms: Ulasan WordPress

en: WordPress Embed
ms: Benaman WordPress

en: WordPress Events and News
ms: Acara dan Berita WordPress

en: WordPress Media
ms: Media WordPress

en: WordPress News
ms: Berita WordPress

en: WordPress Post by Email
ms: Pos WordPress melalui Emel

en: WordPress User
ms: Pengguna WordPress

en: WordPress database error:
ms: Ralat pangkalan data WordPress:

en: WordPress is not notifying any <a href="%1$s">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%2$s">visibility settings</a>.
ms: WordPress tidak memberitahu mana-mana <a href="%1$s">Perkhidmata Kemas Kini</a> kerana <a href="%2$s">tetapan keterlihatan</a> laman anda.

en: WordPress locale code.
ms: Kod tempat WordPress.

en: WordPress login
ms: Nama pengguna WordPress

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
ms: WordPress harus memperbetulkan XHTML yang disarang secara tidak sah secara automatik

en: WordPress site: %s
ms: Laman WordPress: %s

en: WordPress version %s
ms: WordPress versi %s

en: WordPress.com &raquo; Redirecting you to a new blog!
ms: WordPress.com &raquo; Membawa anda ke blog baru!

en: WordPress.com News
ms: Berita Wordpress.com

en: WordPress.com Search
ms: Carian dalam WordPress.com

en: WordPress.com forums
ms: Forum WordPress.com

en: WordPress.com on Twitter
ms: WordPress.com di Twitter

en: WordPress.org project
ms: Projek WordPress.org

en: WordPress.org themes
ms: Tema WordPress.org

[ctx: Wordpress.com is also available in lang]
en: %1$s is also available in %2$s
ms: %1$s juga terdapat dalam %2$s

en: Words
ms: Perkataan

en: Words: %s
ms: Perkataan: %s

en: Write
ms: Tulis

en: Write your first blog post
ms: Tulis kiriman blog pertama anda

en: Writing
ms: Penulisan

en: Writing Settings
ms: Tetapan Penulisan

en: X &#8212; Even more mature than above
ms: X &#8212; Untuk orang dewasa sahaja

en: XFN stands for <a href="https://gmpg.org/xfn/">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
ms: XFN bermaksud <a href="https://gmpg.org/xfn/">Rangkaian Rakan XHTML</a>, dimana ianya tidak wajib. WordPress membenarkan penjanaan sifat XFN untuk menunjukkan bagaimana anda berkait dengan pengarang/pemilik laman yang anda pautkan.

en: XML Error: %1$s at line %2$s
ms: Ralat XML: %1$s pada baris %2$s

en: XML-RPC Request Failed --
ms: Permintaan XML-RPC Gagal --

en: XML-RPC services are disabled on this site.
ms: Perkhidmatan XML-RPC dilumpuhkan pada laman ini.

en: Year
ms: Tahun

en: Yearly archives
ms: Arkib tahunan

en: Yellow
ms: Kuning

en: Yemeni rial
ms: Riyal Yemen

en: Yes
ms: Ya

en: Yes, take me to my profile page
ms: Ya, bawa saya ke halaman profil saya

en: Yesterday
ms: Semalam

en: You
ms: Anda

en: You are about to approve the following comment:
ms: Anda sudah hendak meluluskan komen yang berikut:

en: You are about to delete %s.
ms: Anda akan menghapuskan %s.

en: You are about to delete the following comment:
ms: Anda akan memadam komen berikut:

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ms: Anda akan memadam pautan '%s'
    'Batal' untuk berhenti, 'OK' untuk memadam.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ms: Anda akan memadam tema '%s'
     'Batal' untuk berhenti, 'OK' untuk memadam.

en: You are about to mark the following comment as spam:
ms: Anda sudah hendak menandakan komen yang berikut sebagai spam:

en: You are about to move the following comment to the Trash:
ms: Anda sudah hendak membuang komen yang berikut:

en: You are about to permanently delete these items from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ms: Anda akan menghapuskan butiran ini secara kekal daripada laman anda.
    Tindakan ini tidak boleh dikembalikan kepada asal.
     'Batal' untuk hentikan, 'OK' untuk hapuskan.

en: You are about to permanently delete this item from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ms: Anda akan menghapuskan butir ini secara kekal daripada laman anda.
    Tindakan ini tidak boleh dikembalikan kepada asal.
     'Batal' untuk hentikan, 'OK' untuk hapuskan.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
ms: Anda akan memasukkan item ini ke sampah.
      'Batal' untuk menghentikan, 'OK' untuk menghapus.

en: You are already subscribed
ms: Anda sudah melanggan

en: You are attempting to log out of %s
ms: Anda sedang log keluar dari %s.

en: You are browsing %s
ms: Anda sedang melayari %s

en: You are commenting using your %s account.
ms: Anda sedang menulis komen melalui akaun %s anda.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
ms: Anda sedang melayari arkib blog %1$s bagi %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
ms: Anda sedang melayari arkib blog %1$s bagi hari %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
ms: Anda sedang melayari arkib blog %1$s bagi tahun %2$s.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
ms: Anda sedang melayari arkib blog %s.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
ms: Anda sedang melihat arkib bagi kategori %s.

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
ms: Anda sedang menyunuting halaman yang menunjukkan kiriman terkini anda.

en: You are customizing %s
ms: Anda sedang menyesuai %s

en: You are not allowed to edit this poll.
ms: Anda tidak dibenarkan mengedit undian ini

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
ms: Anda tidak dibenarkan untuk mengalih butir ini keluar dari Sampah.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
ms: Anda tidak dibenarkan untuk mengalih butir ini ke Sampah.

en: You are not authorized to upload files to this site
ms: Anda tidak dibenarkan memuat naik fail ke tapak web ini.

en: You are not currently logged in.
ms: Anda kini tidak melog masuk.

en: You are now logged out everywhere else.
ms: Anda kini dilog keluar dari lain-lain tempat.

en: You are now logged out.
ms: Anda telah log keluar.

en: You are only logged in at this location.
ms: Anda hanya dilog masuk di lokasi ini.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
ms: Anda mengirim ulasan terlalu cepat. Perlahankan.

en: You are probably offline.
ms: Anda mungkin mempunyai masalah talian

en: You are using a browser that does not have Flash player enabled or installed. Please turn on your Flash player plugin or download the latest version from https://get.adobe.com/flashplayer/
ms: Anda menggunakan pelayar yang tidak membolehkan atau memasang pemain Flash. Sila hidupkan pemalam pemain Flash anda atau muat turun versi terkini dari https://get.adobe.com/flashplayer/

en: You are using an insecure browser!
ms: Anda menggunakan pelayar yang tidak selamat!

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
ms: Anda menggunakan pemuat naik fail yang dibina dalam pelayar. Pemuat naik WordPress mengandungi pilihan fail berbilang dan keupayaan tarik dan lepas. <a href="#">Bertukar ke pemuat naik fail berbilang</a>.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" %2$s>browser uploader</a> instead.
ms: Anda menggunakan pemuat naik fail berbilang. Anda mengalami masalah? Sebaliknya cuba <a href="%1$s" %2$s>pemuat naik pelayan</a>.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
ms: Anda cuba mencapai pepan pemuka "%1$s", tetapi anda tidak mempunyai keistimawaan di laman ini. Jika anda percaya anda patut dapat mencapai papan pemuka "%1$s", sila hubungi pentadbir rangkaian anda.

en: You attempted to edit an item that does not exist. Perhaps it was deleted?
ms: Anda cuba untuk menyunting butir yang tidak wujud. Mungkin ia telah dipadam?

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
ms: Anda boleh menambah pautan di sini untuk dipaparkan pada laman anda, pada kebiasaannya dengan menggunakan <a href="%s">Widget</a>. Secara lalai, pautan ke beberapa laman dalam komuniti WordPress dimasukkan sebagai contoh.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
ms: Anda boleh menambah atau menyunting pautan pada skrin ini dengan memasukkan maklumat dalam setiap kotak. Hanya alamat web dan nama (teks yang ingin anda paparkan pada laman anda sebagai pautan) yang diperlukan.

en: You can also <a href="%s">modify the interface language</a> in your profile.
ms: Anda juga boleh <a href="%s">menukar bahasa antara muka </a> melalui profil anda.

en: You can also <a href="%s">specify the language</a> this blog is written in.
ms: Anda juga boleh <a href="%s">menyatakan bahasa</a> yang digunakan dalam blog ini.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
ms: Anda juga boleh memilih warna latar belakang dengan mengklik butang Pilih Warna dan sama ada menaip nilai heks HTML yang sahih, contohnya &#8220;#ff0000&#8221; untuk merah, atau dengan memilih warna menggunakan pemetik warna.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
ms: Anda juga boleh mencipta kiriman dengan <a href="%s">aplet penanda buku Tekan Ini</a>.

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
ms: Anda juga boleh membatalkan butiran individu dan mencapai skrin suntingan lanjutan daripada dialog perincian.

en: You can also edit or move multiple posts to the Trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk actions menu and click Apply.
ms: Anda juga boleh menyunting atau memindahkan kiriman berbilang ke sampah sekaligus. Pilih kiriman-kiriman yang anda inginkan menggunakan kotak pilihan, kemudian pilih tindakan yang ingin diambil daripada menu Tindakan Pukal dan klik Kenakan.

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
ms: Anda juga boleh mengendali ulasan dari skrin ini menggunakan kotak Status, dimana anda juga boleh mengubah cap masa ulasan tersebut.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
ms: Anda juga boleh melaksanakan jenis tindakan yang sama, termasuklah menyempitkan senarai dengan menggunakan penapis, mengambil tindakan menggunakan pautan-pautan tindakan yang kelihatan apabila anda mengapung pada sesuatu baris, atau menggunakan menu Tindakan Pukal untuk menyunting data meta bagi halaman berbilang sekaligus.

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there is no relationship from one tag to another.
ms: Anda boleh menugaskan kata kunci kepada kiriman anda menggunakan <strong>tag</strong>. Tidak seperti kategori, tag tidak mempunyai hierarki, bermakna ianya tiada kaitan dari satu tag ke tag yang lain.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
ms: Anda boleh menugaskan lokasi tema kepada menu individu dengan <strong>memilih tetapan yanag diinginkan</strong> di bawah penyunting menu. Untuk menugaskan menu kepada kesemua lokasi tema sekaligus, <strong>lawat tab Urus Lokasi</strong> di sebelah atas skrin.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
ms: Anda boleh mengubah paparan skrin ini menggunakan tab Pilihan Skrin untuk menetapkan berapa banyak butiran dipaparkan setiap skrin dan untuk memapar/menyembunyi lajur dalam jadual.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
ms: Anda boleh menukar kata laluan anda, menghidupkan pintasan papan kekunci, menukar aturan warna skrin pentadbiran WordPress anda, dan mematikan editor WYSIWYG (Visual), antara daripadanya. Anda boleh menyembunyikan Bar Alat (dahulunya dikenali sebagai Bar Pentadbir) dari muka depan laman anda, walau bagaimanapun ianya tidak boleh dilumpuhkan pada skrin pentadbir.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
ms: Anda boleh memilih daripada imej pengepala lalai tema, atau menggunakan salah satu kepunyaan anda sendiri. Anda juga boleh menyuai langgan bagaimana Tajuk Laman anda dan Baris Tag dipaparkan.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
ms: Anda boleh memilih salah satu daripada pengepala yang dimuat naik sebelum ini oleh anda, atau paparkan sesuatu yang rawak.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
ms: Anda boleh memilih apa yang dipaparkan pada laman hadapan anda. Kiriman aturan kronologi songsang (blog klasik), atau halaman tetap/statik boleh digunakan. Untuk menetapkan laman hadapan statik, anda perlu wujudkan dua <a href="%s">Halaman</a> terlebih dahulu. Satu akan menjadi laman hadapan, dan yang satu lagi akan menjadi tempat dimana kiriman anda akan dipaparkan.

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two Pages. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
ms: Anda boleh pilih apa yang dipaparkan pada laman hadapan anda. Kiriman dalam susunan kronologi terbalik (blog klasik), atau halaman tetap/statik boleh dipaparkan. Untuk menetapkan laman hadapan statik, and perlu mencipta dua Halaman terlebih dahulu. Satu akan menjadi laman hadapan, dan yang satu lagi akan menjadi tempat dimana kiriman anda dipaparkan.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
ms: Anda boleh mencipta kumpulan pautan dengan menggunakan Kategori Pautan. Nama-nama Kategori Pautan mestilah unik dan Kategori Pautan adalah berasingan daripada kategori yang anda gunakan untuk kiriman.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
ms: Anda boleh menyesuaikan paparan skrin ini dalam beberapa cara:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
ms: Anda boleh menyuai langgan paparan skrin ini menggunakan tab Pilihan Skrin dan/atau penapis juntai bawah di atas jadual pautan.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
ms: Anda boleh menyuai langgan kandungan paparan skrin dalam beberapa cara:

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
ms: Anda boleh emnyuai langgan rupa laman anda tanpa menyentuh kod mana-mana tema anda dengan menggunakan latar belakang tersuai. Imej atau warna boleh dijadikan latar belakang anda.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
ms: Anda boleh menghapuskan Kategori Pautan dalam juntai bawah Tindakan Pukal, tetapi tindakan berkenaan tidak menghapuskan pautan dalam kategori berkenaan. Sebaliknya, ia dipindahkan ke Kategori Pautan lalai.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
ms: Anda boleh menyunting imej sambil memelihara imej kecil. Contohnya, anda mungkin ingin mempunyai imej kecil segiempat sama yang memaparkan hanya sebahagian daripada imej.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
ms: Anda boleh menyunting maklumat yang ditinggalkan dalam komen jika perlu. Ini selalunya berguna apabila jika terdapat kesilapan tipografi dibuat oleh pengomen.

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
ms: Anda dapat membolehkan mod menulis bebas gangguan menggunakan ikon di sebelah kanan. Ciri ini tidak terdapat pada para pelayar lama atau peranti dengan skrin yang kecil, dan memerlukan penyunting ketinggian penuh untuk dibolehkan dalam Pilihan Skrin.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
ms: Anda boleh mengeksport fail kandungan laman anda untuk membolehkan ianya diimport ke dalam pemasangan atau platform lain. Fail eksport akan menjadi format fail yang dipanggil WXR. Kiriman, halaman, ulasan, medan tersuai, dan tag boleh disertakan. Anda boleh memilih bagi fail WXR berkenaan untuk menyertakan hanya kiriman atau halaman tertentu dengan menetapkan tapisan juntai bawah untuk menghadkan eksport mengikut kategori, pengarang, julat tarikh mengikut bulan, atau status terbitan.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links above the posts list to only show posts with that status. The default view is to show all posts.
ms: Anda boleh menapis senarai kiriman berdasarkan status kiriman menggunakan pautan teks di atas senarai kiriman untuk hanya menunjukkan kiriman dengan status berkenaan. Paparan lalai adalah untuk menunjukkan semua kiriman.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links above the users list to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
ms: Anda boleh menapis senarai pengguna mengikut Peranan Pengguna menggunakan pautan teks di atas senarai pengguna untuk menunjukkan Semua, Pentadbir, Penyunting, Pengarang, Penyumbang, atau Pelanggan. Paparan lalai adalah untuk menunjukkan semua pengguna. Peranan Pengguna yang tidak digunakan tidak disenaraikan.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
ms: Anda boleh menyembunyikan/memaparkan lajur berdasarkan keperluan anda dan memutuskan bilangan kiriman untuk disenaraikan setiap skrin menggunakan tab Pilihan Skrin.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
ms: Anda boleh menyembunyikan/memaparkan lajur mengikut keperluan anda dan tetapkan bilangan pengguna untuk disenaraikan pada setiap skrin pada tab Pilihan Skrin.

en: You can insert media files by clicking the button above the post editor and following the directions. You can align or edit images using the inline formatting toolbar available in Visual mode.
ms: Anda boleh memasukkan fail media dengan mengklik butang di atas penyunting kiriman dan mengikut arahan. Anda boleh menjajar atau menyunting imej menggunakan bar alatan pemformatan dalam baris yang terdapat dalam mod Visual.

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
ms: Anda boleh melog keluar dari lain-lain peranti, seperti telefon anda atau komputer awam, dengan mengklik butang Log Keluar Dari Lain-Lain Tempat.

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the bulk actions.
ms: Anda boleh mengurus ulasan yang dibuat di laman anda serupa seperti cara anda mengurus kiriman dan kandungan lain. Skrin ini disuai langgan dalam cara yang sama dengan skrin pengurusan lain, dan anda boleh bertindak pada ulasan menggunakan pautan tindakan apung-atas atau Tindakan Pukal.

en: You can manually run queued updates here.
ms: Anda boleh jalankan kemas kini teratur di sini.

en: You can narrow the list by file type/status or by date using the dropdown menus above the media table.
ms: Ando boleh menyempitkan senarai mengikut jenis/status fail atau mengikut tarikh menggunakan menu juntai bawah di atas jadual media.

en: You can navigate to other pages on your site while using the Customizer to view and edit the widgets displayed on those pages.
ms: Anda boleh mengemudi ke halaman lain di laman anda sambil menggunakan Penyesuai untuk melihat dan menyunting widget yang dipaparkan pada halaman tersebut.

en: You can now manage and live-preview Custom Backgrounds in the <a href="%s">Customizer</a>.
ms: Anda kini boleh mengurus dan mempratonton secara langsung Latar Belakan Tersuai dalam <a href="%s">Penyesuai</a>.

en: You can now manage and live-preview Custom Header in the <a href="%s">Customizer</a>.
ms: Anda kini boleh mengurus dan mempratonton secara langsung Pengepala Tersuai dalam <a href="%s">Penyesuai</a>.

en: You can only have 1 %s in your cart.
ms: Anda hanya boleh memiliki 1 %s dalam kart anda.

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
ms: Anda boleh mengskalakan imej asal secara berkadar. Untuk keputusan terbaik, pengskalaan patut dibuat sebelum anda memangkas, menyelak, atau memutar. Imej hanya boleh dikecilkan, bukan dibesarkan.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
ms: Anda boleh memperhalus senarai untuk menunjukkan hanya kiriman dalam kategori atau bulan tertentu menggunakan menu juntai bawah di atas senarai kiriman. Klik butang Tapis selepas membuat pilihan anda. Anda juga boleh memperhalus senarai dengan mengklik pada pengarang kiriman, kategori atau tau dalam senarai kiriman.

en: You can see all comments on this post here:
ms: Anda boleh melihat semua ulasan pada kiriman ini di sini:

en: You can see all pingbacks on this post here:
ms: Anda boleh melihat semua ping balik pada kiriman ini di sini:

en: You can see all trackbacks on this post here:
ms: Anda boleh melihat semua jejak balik pada kiriman ini di sini:

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
ms: You can memilih imej untuk ditunjukkan di atas laman anda dengan memuat naik dari komputer anda atau memliih daripada pustaka media anda. Selepas memilih imej anda akan dapat memangkasnya.

en: You can select the language you wish to use while using the WordPress administration screen without affecting the language site visitors see.
ms: Anda boleh memilih bahasa yang anda ingin gunakan semasa menggunakan skrin pentadbiran WordPress tanpa mempengaruhi bahasa laman yang pelawat lihat.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
ms: Anda boleh menetapkan imej pengepala tersuai bagi laman anda. Cuma muat naik imej berkenaan dan memangkasnya, dan pengepala baharu akan dilancarkan secara langsung dan serta merta. Secara alternatif, anda boleh menggunakan imej yang telah dimuat naik ke Pustaka Media dengan mengklik pada butang &#8220;Pilih Imej&#8221;.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
ms: Anda boleh menetapkan saiz maksimum untuk imej yang disisipkan ke dalaman kandungan yang anda tulis; anda juga boleh sisipkan imej dalam Saiz Penuh.

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
ms: Anda masih boleh menggunakan laman anda tetapi mana-mana sub-domain yang anda buat mungkin tidak boleh diakses. Jika anda tahu DNS anda betul, abaikan mesej ini.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
ms: Anda boleh menghantar kandungan dalam beberapa cara; skrin ini memegang tetapan bagi kesemuanya. Bahagian atas mengawal penyunting di dalam papan pemuka, dan yang lainnya mengawal kaedah menerbit luaran. Untuk maklumat lanjut berkenaan mana-mana kaedah ini, gunakan pautan dokumenan.

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
ms: Anda boleh memuat naik dan memasukkan media (imej, audio, dokumen, dan lain-lain) dengan mengklik pada butang Tambah Media. Anda boleh memilih daripada imej dan fail yang telahpun dimuat naik ke Pustaka Media, atau memuat naik media baharu untuk ditambah ke kiriman atau halaman anda. Untuk mencipta galeri imej, pilih imej untuk ditambah dan klik butang &#8220;Cipta galeri baharu&#8221;.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
ms: Anda boleh memuat naik fail media di sini tanpa mencipta kiriman terlebih dahulu. Ini membolehkan anda memuat naik fail untuk digunakan dengan kiriman dan halaman kemudian dan/atau mendapatkan pautan web bagi fail tertentu yang anda boleh kongsikan. Terdapat tiga pilihan bagi memuat naik fail:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
ms: Anda boleh menggunakan kategori untuk menetapkan bahagian-bahagian laman anda dan mengumpulkan kiriman yang berkenaan. Kategori lalai adalah &#8220;Tidak Dikategorikan&#8221; sehingga anda menukarnya dalam <a href="%s">tetapan menulis</a>.anda.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
ms: Anda boleh menggunakan salah satu pengepala menarik ini atau memaparkan secara rawak pada setiap halaman.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
ms: Anda boleh menggunakan kawalan berikut untuk mengaturkan skrin Papan Pemuka anda supaya bersesuaian dengan aliran kerja anda. Ini serupa pada kebanyakan skrin pentadbiran yang lain juga.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
ms: Anda boleh melihat semua kiriman yang dibuat oleh pengguna dengan mengklik pada nombor di bawah lajur Kiriman.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
ms: Anda boleh melihat kiriman dalam senarai tajuk ringkas atau dengan petikan menggunakan tab Pilihan Skrin.

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
ms: Anda boleh melihat media anda dalam grid visual yang ringkas atau senarai dengan lajur. Tukar antara paparan menggunakan ikon di atas sebelah kiri media.

en: You cannot add the same tax rate twice!
ms: Anda tidak boleh menambah kadar cukai yang sama dua kali!

en: You cannot change this later.
ms: Anda tidak boleh mengubahnya kemudian.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
ms: Anda tidak boleh memadam pemalam yang sedang aktif pada laman utama.

en: You cannot delete the current user.
ms: Anda tidak boleh memadam pengguna semasa tersebut.

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
ms: Anda tidak boleh menyunting butir ini kerana ia berada dalam Sampah. Sila kembalikan semula dan cuba lagi.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
ms: Anda tidak boleh memiindahkan butir ini ke Sampah. %s sedang menyuntingnya.

en: You cannot use port numbers such as %s.
ms: Anda tidak boleh menggunakan port nombor seperti %s.

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
ms: Anda tidak boleh menggunakan alamat e-mel tersebut untuk mendaftar. Kami menghadapi masalah mereka menghalang sesetengah e-mel kami. Sila guna syarikat e-mel yang lain.

en: You deactivated this plugin on %s and may no longer need this policy.
ms: Anda melumpuhkan pemalam ini di %s dan mungkin tidak lagi memerlukan dasar ini.

en: You did not enter a category name.
ms: Anda tidak memasukkan nama kategori.

en: You do not have permission to access this page.
ms: Anda tidak mempunya kebenaran untuk mencapai halaman ini.

en: You do not have permission to create order notes
ms: Anda tidak dibenarkan untuk membuat nota pesanan

en: You do not have permission to edit this user.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan untuk menyunting pengguna ini.

en: You do not have permission to read this report
ms: Anda tiada kebenaran untuk membaca laporan ini

en: You do not have permission to revoke API Keys
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran untuk membatalkan kekunci API

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan yang cukup untuk mencapai laman ini.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran yang mencukupi untuk mengaktif pemalam untuk laman ini.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
ms: Anda tidak mempunyai kebenaran yang mencukupi untuk menyahaktif pemalam untuk laman ini.

en: You don’t have permission to do that.
ms: Anda tidak mempunyai keizinan untuk berbuat sedemikian.

en: You have %1$s and %2$s.
ms: Anda mempunyai %1$s dan %2$s.

en: You have attempted to queue too many files.
ms: Anda tidak boleh memuat naik terlalu banyak fail.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%1$s">homepage</a> or <a href="%2$s">log in</a> using your username and password.
ms: Anda telah ditambah ke laman ini. Sila lawati <a href="%1$s">laman utama</a> atau  <a href="%2$s">log masuk</a> menggunakan nama pengguna dan kata laluan anda.

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
ms: Anda telah memilih untuk menghapuskan para pengguna berikut dari semua rangkaian dan laman.

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
ms: Anda telah memlih untuk menghapuskan pengguna berkenaan dari semua rangkaian dan laman.

en: You have logged in successfully.
ms: Anda telah log masuk.

en: You have no categories to convert!
ms: Tiada kategori untuk ditukar!

en: You have no comments to import!
ms: Tiada komen untuk diimport!

en: You have no tags to convert!
ms: Tiada label untuk ditukar!

en: You have not set up this type of address yet.
ms: Anda belum menetapkan jenis alamat ini.

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
ms: Anda telah mencari arkib blog %1$s bagi <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. Jika anda tidak mendapat apa-apa dalam hasil carian, anda boleh mencuba pautan-pautan berikut.

en: You have specified these users for deletion:
ms: Anda telah menyatakan pengguna-pengguna ini untuk penghapusan:

en: You have specified these users for removal:
ms: These are general extras that you can enable for your entire blog

en: You have specified this user for deletion:
ms: Anda telah menyatakan pengguna ini untuk pemadaman:

en: You have specified this user for removal:
ms: Anda telah menyatakan pengguna ini untuk pembuangan:

en: You have successfully connected your WordPress.com blog with your %s account.
ms: Anda telah berjaya menghubungkan blog WordPress.com anda dengan akaun %s anda.

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
ms: Anda telah menggunakan kuota ruang anda. Sila hapuskan fail sebelum memuat naik.

en: You may also like&hellip;
ms: Ana mungkin menyukai&hellip;

en: You may only upload 1 file.
ms: Anda boleh memuat naik 1 buah fail sahaja.

en: You must be <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">logged in</a> to post a comment.
ms: Anda perlu <a href="#" class="jp-carousel-comment-login">berdaftar masuk</a> untuk meninggalkan komen.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
ms: Anda mesti <a href="%s">log masuk</a> terlebih dahulu untuk mengirim komen.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
ms: Anda mestilah seorang ahli di sekurang-kurangnya satu laman untuk menggunakan halaman ini.

en: You must be logged in to checkout.
ms: Anda mesti log masuk untuk pembayaran.

en: You must be logged in to download files.
ms: Anda mesti log masuk untuk memuat turun fail.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
ms: Anda perlu mengklik butang Simpan Perubahan pada bahagian bawah skrin untuk menguat kuasakan tetapan baharu.

en: You must provide a domain name.
ms: Anda perlu menyediakan nama domain.

en: You must provide a name for your network of sites.
ms: Anda perlu menyediakan nama untuk rangkaian laman anda.

en: You must provide a valid email address.
ms: Anda perlu menyediakan alamat emel yang sah.

en: You must supply a future date to schedule.
ms: Anda mesti bekalkan tarikh akan datang untuk dijadualkan.

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
ms: Anda perlukan JavaScript untuk memilih sebahagian daripada imej.

en: You need a higher level of permission.
ms: Anda memerlukan paras keizinan yang lebih tinggi.

en: You need to define a search term to order by relevance.
ms: Anda perlu mentakrifkan istilah carian untuk mengatur mengikut perkaitan.

en: You need to define an include parameter to order by include.
ms: Anda perlu menetapkan parameter "include" untuk mengatur mengikut "include".

en: You need to supply your OPML url. Press back on your browser and try again
ms: Anda perlu menyediakan URL OPML anda. Tekan undur pada pelayar anda dan cuba lagi

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
ms: Anda hanya mempunyai satu tema dipasang sekarang ini. Anda boleh memilih lebih daripada 1,000 tema percuma dalam Direktori Tema WordPress pada bila-bila masa: hanya klik pada tab <a href="%s">Pasang Tema</a> di atas.

en: You should also note any collection and retention of sensitive personal data, such as data concerning health.
ms: Anda juga harus mengambil perhatian pada mana-mana koleksi dan pengekalan data peribadi yang sensitif, seperti data berkenaan kesihatan.

en: You should back up your existing %1$s and %2$s files.
ms: Anda harus membuat salinan sandaran kepada fail-fail %1$s dan %2$s anda yang sedia ada.

en: You should back up your existing %s file.
ms: Anda sewajarnya membuat salinan sandaran fail %s anda yang sedia ada.

en: You should consider changing your site domain to %1$s before enabling the network feature. It will still be possible to visit your site using the %3$s prefix with an address like %2$s but any links will not have the %3$s prefix.
ms: Anda disyorkan supaya menukar domain laman anda kepada %1$s sebelum mengaktifkan ciri-ciri rangkaian. Anda masih boleh melawat laman anda menggunakan prefiks %3$s dengan alamat seperti %2$s tetapi apa-apa pautan tidak akan mempunyai prefiks %3$s.

en: You will not be able to install new themes from here yet since your install requires SFTP credentials. For now, please <a href="%s">add themes in the admin</a>.
ms: Anda belum dapat memasang tema baharu dari sini kerana pemasangan anda memerlukan kelayakan SFTP. Buat masa ini, sila <a href="%s">tambah tema dalam laman Pentadbir</a>.

en: You&#8217;ll create a menu, assign it a location, and add menu items like links to pages and categories. If your theme has multiple menu areas, you might need to create more than one.
ms: Anda akan mencipta menu, menugaskannya ke suatu lokasi, dan menambah butiran menu seperti pautan ke halaman dan kategori. Jika tema anda mempunyai berbilang kawasan menu, anda mungkin perlu mencipta lebih daripada satu.

en: Your Blogging Home
ms: Rumah Blog Anda

en: Your Email
ms: Emel anda

en: Your Email:
ms: Emel Anda:

en: Your Name
ms: Nama anda

en: Your Recent Drafts
ms: Draf Anda Baru-Baru Ini

en: Your Sites
ms: Laman Anda

en: Your Stuff
ms: Barang-Barang Anda

en: Your blogroll
ms: Senarai blog

en: Your browser cannot upload files
ms: Browser anda tidak boleh muat naik fail

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
ms: Pelayar anda tidak menyokong capaian terus ke papan klip. Sila gunakan jalan pintas papan kekunci atau menu sunting pelayar anda.

en: Your browser is out of date!
ms: Pelayar anda sudah usang!

en: Your changes have been saved.
ms: Perubahan yang anda lakukan telah disimpan.

en: Your chosen password.
ms: Kata laluan pilihan anda.

en: Your comment is awaiting moderation.
ms: Komen anda sedang ditapis.

en: Your comments have all been imported now, but we still need to rebuild your conversation threads.
ms: Semua komen anda telah diimport, akan tetapi kami perlu membina semula salasilah perbincangan anda.

en: Your current password is incorrect.
ms: Kata laluan anda tidak sah.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
ms: Alamat emel anda belum dikemas kini. Sila periksa kotak masuk anda di %s untuk emel pengesahan.

en: Your email address will not be published.
ms: Alamat e-mel anda tidak akan disiarkan.

en: Your email address.
ms: Alamat emel anda.

en: Your homepage displays
ms: Paparan laman hadapan anda

en: Your latest changes were saved as a revision.
ms: Perubahan terkini anda telah disimpan sebagai semakan.

en: Your latest posts
ms: Kiriman-kiriman terkini anda:

en: Your order
ms: Pesanan anda

en: Your order can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
ms: Pesanan anda tidak boleh dibatalkan lagi. Sila hubungi kami jika anda memerlukan bantuan.

en: Your order was cancelled.
ms: Pesanan anda telah dibatalkan.

en: Your password cannot be the same as your username. Please pick a different password.
ms: Kata laluan anda tidak boleh sama dengan nama pengguna anda. Sila pilih kata laluan yang lain.

en: Your password has been reset.
ms: Kata laluan anda telah diset semula.

en: Your password is too short. Please pick a password that has at least 6 characters.
ms: Kata laluan terlalu pendek. Sila pilih kata laluan yang mempunyai sekurang-kurangnya 6 aksara.

en: Your posts have all been imported, but wait &#8211; there&#8217;s more! Now we need to download &amp; import your comments.
ms: Semua kiriman anda telah diimport. Sekarang kami perlu memuat turun dan mengimport komen-komen anda pula.

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
ms: Profil anda mengandungi maklumat mengenai anda (&#8220;akaun&#8221; anda) juga beberapa pilihan peribadi yang berkaitan dengan penggunaan WordPress.

en: Your recent attempt to Post by Email was blocked as you sent your mail to the example email address. In order to get an email published on your blog please follow the instructions at: http://support.wordpress.com/post-by-email/
ms: Cubaan terkini anda untuk Kirim melalu Emel telah dihalang kerana anda menghantar mel kepada contoh alamat emel. Bagi mendapatkan sebarang terbitan emel didalam blog anda, sila ikuti arahan di: http://support.wordpress.com/post-by-email/

en: Your review is awaiting approval
ms: Ulasan anda sedang disahkan

en: Your scheduled changes just published
ms: Perubahan yang anda jadualkan telahpun diterbitkan

en: Your search did not match any blog posts. Whoa.
ms: Carian anda tidak membuahkan hasil.

en: Your session has expired. Please log in to continue where you left off.
ms: Sesi anda telah tamat. Sila untuk log masuk sambung aktiviti yang anda.

en: Your settings have been saved.
ms: Tetapan anda telah disimpankan.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
ms: Laman anda&#8217;s Kiriman paling terkini.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
ms: Ulasan paling terkini laman anda.

en: Your starting point for finding and sharing solutions with WordPress.com users around the world.
ms: Tempat utama untuk mencari dan berkongsi penyelesaian dengan pengguna WordPress.com dari seluruh dunia.

en: Your store's uploads directory is <a href="%1$s">browsable via the web</a>. We strongly recommend <a href="%2$s">configuring your web server to prevent directory indexing</a>.
ms: Direktori "/uploads" kedai anda <a href="%1$s"> boleh dilayari melalui web</a>. Kami  amat mengesyorkan <a href="%2$s"> anda mengkonfigurasi pelayan web anda untuk mengelakkan direktori ini diindeks</a>.

en: Your subscriptions
ms: Langganan anda

en: Your theme can display menus in %s location. | Your theme can display menus in %s locations.
ms[0]: Tema anda boleh memaparkan menu dalam %s lokasi.

en: Your theme can display menus in %s location. Select which menu you would like to use. | Your theme can display menus in %s locations. Select which menu appears in each location.
ms[0]: Tema anda boleh memaparkan menu dalam lokasi %s. Pilih menu mana yang muncul dalam setiap lokasi.

en: Your theme can display menus in one location.
ms: Tema anda boleh memaparkan menu dalam satu lokasi.

en: Your theme can display menus in one location. Select which menu you would like to use.
ms: Tema anda dapat memaparkan menu dalam satu lokasi. Pilih menu mana yang anda ingin gunakan.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
ms: Tema anda tidak menyokong menu secara asal, tetapi anda boleh menggunakannya di palang sisi dengan menambah widget &#8220;Menu Navigasi&#8221; di skrin <a href="%s">Widget</a>.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
ms: Tema anda tidak menyokong menu navigasi atau widget.

en: Your theme has %s other widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s other widget areas, but this particular page does not display them.
ms[0]: Tema anda mempunyai %s ruang widget lain, tetapi halaman ini tidak memaparnya.

en: Your theme has %s widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s widget areas, but this particular page does not display them.
ms[0]: Tema anda mempunyai %s ruang widget, tetapi halaman ini tidak memaparnya.

en: Your theme has 1 other widget area, but this particular page does not display it.
ms: Tema anda mempunyai 1 ruang widget yang lain, tetapi halaman ini tidak memaparnya.

en: Your theme has 1 widget area, but this particular page does not display it.
ms: Tema anda mempunyai 1 ruang widget, tetapi halaman ini tidak memaparnya.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
ms[0]: Tema anda menyokong %s menu. Pilih menu yang mana kelihatan dalam setiap lokasi.

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
ms: Tema anda menyokong satu menu. Pilih menu yang mana anda ingin gunakan.

en: Your timezone is set to %1$s (%2$s), currently %3$s (Coordinated Universal Time %4$s).
ms: Zon masa anda ditetapkan ke %1$s (%2$s), ketika ini %3$s (Waktu Universal Selaras (UTC) %4$s).

en: Your timezone is set to %1$s (Coordinated Universal Time %2$s).
ms: Zon masa anda ditetapkan ke %1$s (Waktu Universal Selaras (UTC) adalah %2$s).

en: Your translations are all up to date.
ms: Semua penterjemahan anda adalah terkini.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
ms: Nama pengguna anda tidak boleh diubah. Walau bagaimanapun, anda boleh menggunakan ruangan-ruangan lain untuk memasukkan nama sebenar atau nama samaran anda, dan memilih nama yang anda mahu untuk ditunjukkan dalam kiriman-kiriman anda.

en: ZIP
ms: Poskod

en: Zambian kwacha
ms: Kwacha Zambia

en: Zip Export not supported.
ms: Eksport Zip tidak disokong.

en: Zone
ms: Zon

en: [%1$s] Action Confirmed: %2$s
ms: [%1$s] Tindakan Disahkan: %2$s

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
ms: [%1$s] Komen: "%2$s"

en: [%1$s] Confirm Action: %2$s
ms: [%1$s] Sahkan Tindakan: %2$s

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
ms: [%1$s] Ping Balik: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
ms: [%1$s] Sila tapis: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
ms: [%1$s] Jejak Balik: "%2$s"

en: [%s] Admin Email Changed
ms: Notifikasi emel subjek pentadbir laman. %s Site title.

en: [%s] Email Change Request
ms: [%s] permintaan mengubah emel

en: [%s] Email Changed
ms: [%s] Emel Ditukar

en: [%s] Erasure Request Fulfilled
ms: [%s] Permintaan Pemadaman Dipenuhi

en: [%s] Joining Confirmation
ms: [%s] Pengesahan Jemputan

en: [%s] Login Details
ms: [%s] Butiran Log Masuk

en: [%s] Network Admin Email Change Request
ms: [%s] Permohonan Perubahan Emel Pentadbir Rangkaian

en: [%s] Network Admin Email Changed
ms: [%s] Emel Pentadbir Rangkaian Ditukar

en: [%s] New Admin Email Address
ms: [%s] Alamat Emel Baru Pentadbir

en: [%s] New Email Address
ms: [%s] Alamat Emel Baru

en: [%s] New Site Created
ms: [%s] Laman Baharu Diwujudkan

en: [%s] New User Registration
ms: [%s] Pendaftaran Pengguna Baru

en: [%s] Password Changed
ms: [%s] Kata Laluan Diubah

en: [%s] Password Reset
ms: [%s] Set Semula Kata Laluan

en: [%s] Personal Data Export
ms: [%s] Export Data Peribadi

en: [%s] Your Site is Experiencing a Technical Issue
ms: [%s] Laman Anda sedang Mengalami Isu Teknikal

en: [%s] Your username and password
ms: [%s] Nama pengguna dan kata laluan anda

en: [None]
ms: [Tiada]

en: [Order #%1$s] (%2$s)
ms: [Pesanan #%1$s] (%2$s)

en: [Pending]
ms: [Belum disemak]

en: [Untitled Post]
ms: [Kiriman Tanpa Tajuk]

en: [WordPress.com] Import failed
ms: [WordPress.com] Import gagal

en: [WordPress.com] Import successful
ms: [WordPress.com] Import berjaya

en: [block rendering halted for pattern "%s"]
ms: [persembahan blok terhenti bagi corak "%s"]

en: [block rendering halted]
ms: [persembahan blok terhenti]

en: [deleted]
ms: [dihapuskan]

en: acquaintance
ms: kenalan

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
ms: Pautan

[ctx: add new from admin bar]
en: Page
ms: Halaman

[ctx: add new from admin bar]
en: Post
ms: Kiriman

[ctx: add new from admin bar]
en: User
ms: Pengguna

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
ms: Baharu

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
ms: Biru

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
ms: Kopi

[ctx: admin color scheme]
en: Default
ms: Lalai

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
ms: Ektoplasma

[ctx: admin color scheme]
en: Light
ms: Cerah

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
ms: Gelap

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
ms: Lautan

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
ms: Matahari Terbit

[ctx: admin menu]
en: All Links
ms: Semua Pautan

en: all
ms: semua

en: and
ms: dan

en: another web address of mine
ms: satu lagi alamat web milik saya

en: at
ms: pada

[ctx: attachment filter]
en: Trash
ms: Sampah

[ctx: author archive title prefix]
en: Author:
ms: Penulis:

en: black
ms: Hitam

[ctx: block category]
en: Embeds
ms: Benaman

[ctx: block category]
en: Theme
ms: Tema

[ctx: block category]
en: Widgets
ms: Widget

[ctx: block style]
en: Default
ms: Lalai

[ctx: breadcrumb]
en: Home
ms: Laman Utama

[ctx: bulk action]
en: Add Site | Add Sites
ms[0]: Tambah Laman Web

en: by
ms: oleh

en: by
ms: oleh

en: by %s
ms: oleh %s

en: cURL version.
ms: Versi cURL.

[ctx: categories]
en: Most Used
ms: Paling Kerap Digunakan

[ctx: category archive title prefix]
en: Category:
ms: Kategori:

en: child
ms: anak

en: close tags
ms: tutup semua tag

en: cm
ms: sm

en: co-resident
ms: satu rumah

en: co-worker
ms: pekerja sejawat

en: colleague
ms: rakan sekerja

[ctx: color]
en: Default: %s
ms: Lalai: %s

[ctx: color scheme]
en: Light
ms: Cerah

[ctx: column name]
en: Comment
ms: Komen

[ctx: column name]
en: Date
ms: Tarikh

[ctx: column name]
en: File
ms: Fail

[ctx: column name]
en: In Response To
ms: Balasan Kepada

[ctx: column name]
en: Submitted on
ms: Dihantar Pada

[ctx: column name]
en: Title
ms: Tajuk

[ctx: column name]
en: Uploaded to
ms: Dimuat naik ke

[ctx: comment]
en: Mark as spam
ms: Tanda sebagai Spam

[ctx: comment]
en: Not Spam
ms: Bukan Spam

[ctx: comment]
en: Not spam
ms: Bukan Spam

[ctx: comment]
en: Permalink:
ms: Pautan kekal:

[ctx: comment status]
en: Approved
ms: Diluluskan

[ctx: comment status]
en: Pending
ms: Belum selesai

[ctx: comment status]
en: Trash
ms: Sampah

en: comments
ms: komen

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Semua <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Diluluskan <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Kepunyaan saya <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Belum selesai <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Sampah <span class="count">(%s)</span>

en: compose new post
ms: tulis entri baru

en: contact
ms: orang hubungan

en: crop ratio height
ms: Tinggi nisbah pangkah

en: crop ratio width
ms: Lebar nisbah pangkas

en: crush
ms: jatuh hati

en: custom
ms: tempahan

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
ms: Yang dimuat naik sebelumnya

[ctx: custom headers]
en: Suggested
ms: Dicadangkan

[ctx: customizer changeset action/button label]
en: Schedule
ms: Jadual

[ctx: customizer changeset status]
en: Scheduled
ms: Dijadualkan

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s %3$s
ms: %1$s pada %2$s %3$s

en: date
ms: temu janji

[ctx: date archive title prefix]
en: Day:
ms: Hari:

[ctx: date archive title prefix]
en: Year:
ms: Tahun:

[ctx: date/time]
en: On
ms: Pada

en: day | days
ms[0]: hari

en: days
ms: hari

[ctx: decline months names: on or off]
en: off
ms: padam

[ctx: default site language]
en: Site Default
ms: Lalai Laman

[ctx: default-slug]
en: product
ms: produk

[ctx: default-slug]
en: shop
ms: kedai

en: development
ms: Pembangunan

[ctx: directly add the only allowed block]
en: Add %s
ms: Tambah %s

en: done
ms: Selesai

en: edit
ms: sunting

[ctx: editor button]
en: Left to right
ms: Kiri ke kanan

[ctx: editor button]
en: Right to left
ms: Kanan ke kiri

[ctx: editor button]
en: Show blocks
ms: Tunjuk blok

en: education
ms: Pendidikan

[ctx: email address]
en: Report generated for
ms: Laporan dijanakan untuk

en: enabled
ms: Boleh

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
ms: Gagal memuatkan

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
ms: Memuatkan lebih banyak keputusan&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
ms: Tiada padanan ditemui

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
ms: Sila padam %qty% aksara

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
ms: Sila padam 1 aksara

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
ms: Sila masukkan %qty% atau lebih aksara

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
ms: Sila masukkan 1 atau lebih aksara

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
ms: Mencari&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
ms: Anda hanya boleh memilih %qty% item.

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
ms: Anda boleh memilih hanya 1 item.

en: enter a custom date format in the following field
ms: masukkan format tarikh tersuai dalam medan berikut

en: enter a custom time format in the following field
ms: masukkan format masa tersuai dalam medan berikut

en: example:
ms: Contoh:

en: example: <kbd>sub.domain.tld, domain.sld.tld</kbd>
ms: contoh: <kbd>sub.domain.tld, domain.sld.tld</kbd>

en: family
ms: kekeluargaan

[ctx: file type group]
en: Archives
ms: Arkib fail kumpulan

en: filter
ms: tapis

[ctx: find/replace]
en: Find
ms: Cari

[ctx: find/replace]
en: Next
ms: Seterusnya

[ctx: find/replace]
en: Prev
ms: Sebelum

[ctx: find/replace]
en: Replace
ms: Ganti

[ctx: find/replace]
en: Replace all
ms: Ganti semua

[ctx: find/replace]
en: Replace with
ms: Ganti dengan

[ctx: find/replace]
en: Whole words
ms: Perkataan penuh

en: first
ms: pertama

[ctx: font weight]
en: Black
ms: Hitam

[ctx: font weight]
en: Extra Bold
ms: Ekstra Tebal

[ctx: font weight]
en: Light
ms: Cerah

[ctx: font weight]
en: Semi Bold
ms: Separuh Tebal

en: friend
ms: rakan

en: friendship
ms: persahabatan

[ctx: genitive]
en: August
ms: Ogos

[ctx: genitive]
en: December
ms: Disember

[ctx: genitive]
en: February
ms: Februari

[ctx: genitive]
en: January
ms: Januari

[ctx: genitive]
en: July
ms: Julai

[ctx: genitive]
en: June
ms: Jun

[ctx: genitive]
en: March
ms: Mac

[ctx: genitive]
en: May
ms: Mei

[ctx: genitive]
en: October
ms: Oktober

en: geographical
ms: jarak

en: go to top
ms: ke atas

en: h
ms: j

en: hide
ms: Sembunyi

en: home
ms: Rumah

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
ms: Jajaran H

en: hour
ms: jam

en: hours
ms: jam

en: html_lang_attribute
ms: ms

en: https://wordpress.org/news/
ms: http://wordpress.org/news/

en: identity
ms: identiti

[ctx: in {category/tag name}]
en: In "%s"
ms: Dalam "%s"

en: inserter
ms: Penyisip

en: items
ms: butir

en: just now
ms: baru tadi

en: kin
ms: waris

en: l, F jS, Y
ms: l, j F Y

[ctx: label]
en: Search for:
ms: Cari:

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
ms: Seterusnya:

[ctx: label for button in the audio widget]
en: Add Audio
ms: Tambah Audio

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Audio
ms: Sunting Audio

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Audio
ms: Ganti Audio

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Add Images
ms: Tambah Imej

[ctx: label for button in the gallery widget; should not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Gallery
ms: Sunting Galeri

[ctx: label for button in the image widget]
en: Add Image
ms: Tambah Imej

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Image
ms: Sunting Imej

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Image
ms: Ganti Imej

[ctx: label for button in the media widget]
en: Add Media
ms: Tambah Media

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Media
ms: Sunting Media

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Media
ms: Ganti Media

[ctx: label for button in the video widget]
en: Add Video
ms: Tambah Video

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Video
ms: Sunting Video

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Video
ms: Ganti Video

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
ms: Suai Langgan...

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Hide Controls
ms: Sembunyi Kawalan

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Show Controls
ms: Tunjuk Kawalan

en: last
ms: terakhir

[ctx: link]
en: Add New
ms: Tambah Baru

[ctx: link name]
en: Name
ms: Nama

[ctx: links widget]
en: All Links
ms: Semua Pautan

[ctx: list style]
en: Circle
ms: Bulatan

[ctx: list style]
en: Default
ms: Lalai

[ctx: list style]
en: Disc
ms: Disk

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
ms: Huruf kecil Abjad

[ctx: list style]
en: Lower Greek
ms: Huruf kecil Yunani

[ctx: list style]
en: Lower Roman
ms: Huruf kecil Roman

[ctx: list style]
en: Square
ms: Segiempat sama

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
ms: Huruf besar Abjad

[ctx: list style]
en: Upper Roman
ms: Huruf besar Roman

[ctx: media]
en: Remove video track
ms: Buang runut video

[ctx: media item]
en: Edit
ms: Sunting

[ctx: media items]
en: Mine
ms: Milik Saya

[ctx: media modal menu actions]
en: Actions
ms: Perbuatan

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
ms: (Kini ditetapkan kepada: %s)

[ctx: menu]
en: Edit
ms: Sunting

[ctx: menu]
en: Use new menu
ms: Guna menu baharu

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
ms: (Semasa: %s)

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
ms: (Kini ditetapkan kepada: %s)

[ctx: menu locations]
en: (If you plan to use a menu <a href="%1$s" %2$s>widget%3$s</a>, skip this step.)
ms: (Jika anda bercadang menggunakan <a href="%1$s" %2$s>widget%3$s</a> menu, langkau langkah ini.)

[ctx: menu locations]
en: Here&#8217;s where this menu appears. If you would like to change that, pick another location.
ms: Menu ini muncul di sini. Jika anda ingin menukarnya, pilih lokasi yang lain.

[ctx: menu locations]
en: View All Locations
ms: Lihat Semua Lokasi

[ctx: menu locations]
en: View Location
ms: Lihat Lokasi

[ctx: menu locations]
en: Where do you want this menu to appear?
ms: Di manakah anda mahu menu ini muncul?

en: met
ms: pernah berjumpa

[ctx: meta name]
en: Name
ms: Nama

[ctx: min_price]
en: From:
ms: Daripada:

en: minute | minutes
ms[0]: minit

en: minutes
ms: minit

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
ms: (tiada label)

en: month
ms: bulan

en: moved to the Trash.
ms: dipindahkan ke sampah.

en: muse
ms: sumber inspirasi

[ctx: name]
en: Unknown
ms: Tidak diketahui

[ctx: nav menu home label]
en: Home
ms: Utama

en: neighbor
ms: jiran

en: new users
ms: pengguna baru

en: newer
ms: terakhir

[ctx: next set of posts]
en: Next
ms: Seterusnya

[ctx: no user roles]
en: None
ms: Tiada

en: none
ms: tiada

en: not a support question
ms: bukan soalan sokongan

en: not resolved
ms: tidak selesai

en: notifications
ms: Notifikasi

[ctx: noun]
en: Comment
ms: Komen

[ctx: noun]
en: Trash
ms: Sampah

[ctx: noun]
en: comment
ms: Komen

en: number_format_decimal_point
ms: .

en: number_format_thousands_sep
ms: ,

en: of
ms: daripada

en: older
ms: pertama

en: on
ms: di

en: one hour | %1$s hours
ms[0]: satu jam

en: one minute | %s minutes
ms[0]: Satu minit

en: options
ms: Pilihan

en: or
ms: atau

[ctx: page]
en: Add New
ms: Tambah

[ctx: page]
en: Featured image
ms: Imej Terencana

[ctx: page]
en: Remove featured image
ms: Buang imej terencana

[ctx: page]
en: Set featured image
ms: Tetapkan imej terencana

[ctx: page]
en: Use as featured image
ms: Guna sebahai imej terencana

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
ms: %1$s daripada %2$s

en: parent
ms: ibu/bapa

en: password
ms: Kata Laluan

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
ms: Tidak sepadan

[ctx: password strength]
en: Medium
ms: Sederhana

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
ms: Kekuatan kata laluan tidak diketahui

[ctx: password strength]
en: Strong
ms: Kuat

[ctx: password strength]
en: Very weak
ms: Sangat lemah

[ctx: password strength]
en: Weak
ms: Lemah

en: payment setup
ms: persediaan pembayaran

[ctx: person who did an action]
en: You
ms: Anda

[ctx: personal data group label]
en: About
ms: Mengenai

en: physical
ms: jasmani

[ctx: placeholder]
en: Buy product
ms: Beli produk

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
ms: Cari ...

[ctx: placeholder: dropdown menu to select widget visibility; hide if or show if]
en: %s if:
ms: %s jika:

[ctx: plugin]
en: %s was successfully deleted.
ms: %s telah berjaya dihapuskan.

[ctx: plugin]
en: Activate %s
ms: Aktifkan %s

[ctx: plugin]
en: Active
ms: Aktif

[ctx: plugin]
en: Install %s now
ms: Pasang %s sekarang

[ctx: plugin]
en: Update %s now
ms: Kemas kini %s sekarang

[ctx: post]
en: Add New
ms: Tambah

[ctx: post]
en: Featured image
ms: Imej Terencana

[ctx: post]
en: Remove featured image
ms: Buang imej terencana

[ctx: post]
en: Set featured image
ms: Tetapkan imej terencana

[ctx: post]
en: Use as featured image
ms: Guna sebagai imej terencana

[ctx: post action/button label]
en: Schedule
ms: Jadual

[ctx: post format archive title]
en: Asides
ms: Sisipan

[ctx: post format archive title]
en: Chats
ms: Perbualan

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
ms: Galeri

[ctx: post format archive title]
en: Images
ms: Imej

[ctx: post format archive title]
en: Links
ms: Pautan

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
ms: Petikan

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
ms: Status

[ctx: post format archive title]
en: Videos
ms: Video

[ctx: post password form]
en: Enter
ms: Masuk

[ctx: post state]
en: Pending
ms: Belum Ditapis

[ctx: post status]
en: Draft
ms: Draf

[ctx: post status]
en: Pending
ms: Belum Selesai

[ctx: post status]
en: Private
ms: Persendirian

[ctx: post status]
en: Published
ms: Diterbitkan

[ctx: post status]
en: Scheduled
ms: Dijadualkan

[ctx: post status]
en: Trash
ms: Sampah

[ctx: post type archive title prefix]
en: Archives:
ms: Arkib:

[ctx: post type general name]
en: Changesets
ms: Changeset

[ctx: post type general name]
en: Pages
ms: Halaman

[ctx: post type general name]
en: Posts
ms: Kiriman

[ctx: post type singular name]
en: Page
ms: Halaman

[ctx: post type singular name]
en: Post
ms: Kiriman

en: posts
ms: kiriman

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Semua <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Saya punya <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Melekat <span class="count">(%s)</span>

[ctx: previous set of posts]
en: Previous
ms: Sebelumnya

en: print
ms: Cetak

en: privacy policy
ms: dasar privasi

en: privacy-policy
ms: dasar-privasi

en: professional
ms: kerjaya

en: registration
ms: Pendaftaran

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
ms: Nyahaktif

en: reply
ms: balasan

[ctx: request status]
en: Completed
ms: Telah Selesai

[ctx: request status]
en: Confirmed
ms: Telah Disahkan

[ctx: request status]
en: Failed
ms: Gagal

[ctx: request status]
en: Pending
ms: Belum Selesai

en: required
ms: diperlukan

en: resolved
ms: selesai

[ctx: revisions]
en: Browse
ms: Semak Imbas

en: romantic
ms: percintaan

[ctx: sample permalink base]
en: archives
ms: arkib

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
ms: kiriman-contoh

en: sample-page
ms: halaman-contoh

en: save
ms: Simpan

en: scale height
ms: tinggi skala

en: search
ms: cari

en: second
ms: saat

en: seconds
ms: saat

en: selection height
ms: tinggi pilihan

en: selection width
ms: lebar pilihan

[ctx: settings screen]
en: General
ms: Umum

[ctx: short (~12 characters) label for hide controls button]
en: Hide Controls
ms: Sembunyi Kawalan

en: show
ms: Papar

en: sibling
ms: saudara

[ctx: site]
en: Mark as spam
ms: Tanda sebagai Spam

[ctx: site]
en: Not Spam
ms: Bukan Spam

[ctx: site]
en: Not spam
ms: Bukan Spam

[ctx: site]
en: Public
ms: Awam

[ctx: site]
en: Registered
ms: Berdaftar

[ctx: sites]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Semua <span class="count">(%s)</span>

[ctx: slug]
en: product
ms: produk

[ctx: slug]
en: product-category
ms: kategori-produk

[ctx: slug]
en: product-tag
ms: tag-produk

[ctx: slug]
en: uncategorized
ms: tiada kategori

[ctx: spellcheck]
en: Finish
ms: Tamat

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
ms: Abaikan

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
ms: Abaikan semua

en: spouse
ms: pasangan

en: sticky
ms: lekat

en: styles
ms: Gaya

en: sub item
ms: sub butir

[ctx: submit button]
en: Search
ms: Cari

en: sweetheart
ms: kekasih

[ctx: table body]
en: Body
ms: Badan

[ctx: table cell]
en: Cell
ms: Sel

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
ms: Tiada

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
ms: Skop

[ctx: table footer]
en: Footer
ms: Pengaki

[ctx: table header]
en: Header
ms: Pengepala

[ctx: tags]
en: Most Used
ms: Paling Kerap Digunakan

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
ms: Kategori

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
ms: Tag

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
ms: Kategori

[ctx: term name]
en: Name
ms: Nama

en: terms and conditions
ms: terma dan syarat

en: text direction
ms: arah teks

en: the author
ms: Penulis

en: the past day
ms: semalam

en: the past month
ms: bulan lepas

en: the past quarter
ms: tiga bulan lepas

en: the past week
ms: minggu lepas

en: the past year
ms: tahun lepas

[ctx: theme]
en: %s was successfully deleted.
ms: %s telah berjaya dihapuskan.

[ctx: theme]
en: Activate %s
ms: Aktifkan %s

[ctx: theme]
en: Active:
ms: Aktif:

[ctx: theme]
en: Change
ms: Tukar

[ctx: theme]
en: Delete %s
ms: Hapus %s

[ctx: theme]
en: Installed
ms: Dipasang

[ctx: theme]
en: Previewing:
ms: Pratonton:

[ctx: theme]
en: Update %s now
ms: Kemas kini %s sekarang

[ctx: theme author]
en: By %s
ms: Oleh %s

[ctx: theme name]
en: Name
ms: Nama

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Semua <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Dilumpuhkan <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Dibolehkan <span class="count">(%s)</span>

en: this video
ms: video ini

en: uncategorized
ms: Pelbagai

en: unknown
ms: tidak diketahui

[ctx: user]
en: Add New User
ms: Tambah Pengguna Baharu

[ctx: user]
en: Mark as spam
ms: Tanda sebagai Spam

[ctx: user]
en: Not spam
ms: Bukan Spam

[ctx: user]
en: Registered
ms: Berdaftar

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
ms[0]: Semua <span class="count">(%s)</span>

[ctx: verb]
en: Clear
ms: Bersihkan

[ctx: verb]
en: Group
ms: Kumpulan

[ctx: verb]
en: Trash
ms: Buang

[ctx: verb]
en: View
ms: Lihat

[ctx: verb; site]
en: Archive
ms: Arkib

en: verified owner
ms: pengesahan pengguna

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
ms: Jajaran V

[ctx: video or audio]
en: Length
ms: Panjang

[ctx: watch a video title]
en: Watch: %s
ms: Tonton: %s

en: website
ms: laman web

[ctx: website URL]
en: At URL
ms: Di URL

[ctx: website name]
en: For site
ms: Untuk laman

en: week
ms: minggu

en: white
ms: Putih

[ctx: widget]
en: Add
ms: Tambah

[ctx: widget]
en: Edit
ms: Sunting

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
ms: %1$s bagi %2$s

[ctx: word count: words or characters?]
en: words
ms: perkataan

en: year
ms: tahun

en: years
ms: Tahun
