WordPress.com - plugins - jetpack-mu-wpcom - en to ro translation catalogue (882 entries)

en:  The default media width for the <strong>%1$s</strong> theme is %2$d pixel. |  The default media width for the <strong>%1$s</strong> theme is %2$d pixels.
ro[0]: Lățimea implicită a elementelor media pentru tema <strong>%1$s</strong> este de %2$d pixel.
ro[1]: Lățimea implicită a elementelor media pentru tema <strong>%1$s</strong> este de %2$d pixeli.
ro[2]: Lățimea implicită a elementelor media pentru tema <strong>%1$s</strong> este de %2$d de pixeli.

en:  and
ro:  și

en:  once
ro: o singura dată

en: %1$d Food Menu Item | %1$d Food Menu Items
ro[0]: %1$d element de meniu alimente
ro[1]: %1$d elemente de meniu alimente
ro[2]: %1$d de elemente de meniu alimente

en: %s is not a valid command.
ro: %s nu este o comandă validă.

en: %s wants to access your site’s data. Log in to authorize that access.
ro: %s vrea să-ți acceseze datele site-ului. Autentifică-te pentru a autoriza accesul.

en: &mdash; Select &mdash;
ro: - selectează -

en: (Address never made public)
ro: (Adresa de email nu va fi publicată)

en: (modified %s ago)
ro: (modificată acum %s)

en: <a href='%s' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>Learn more</a> about the connection owner and what will break if you do not have one.
ro: <a href='%s' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>Află mai multe</a> despre proprietarul conexiunii și ce nu va funcționa dacă nu există unul.

en: <span>A bright idea,</span> <span>coming soon</span>
ro: <span>O idee promițătoare,</span> <span>în curând</span>

en: <span>Author:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>
ro: <span>Autor:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>

en: <strong>Error</strong>: Invalid site ID.
ro: <strong>Eroare</strong>: ID-ul site-ului nu este valid.

en: <strong>Error</strong>: The custom message is too long. Please keep it under 500 characters.
ro: <strong>Eroare</strong>: mesajul personalizat este prea lung. Nu trebuie să depășească 500 de caractere.

en: <strong>Error</strong>: The user invitation email could not be sent, the user account was not created.
ro: <strong>Eroare</strong>: emailul cu invitația pentru utilizator nu a putut fi trimis, contul de utilizator nu a fost creat.

en: A WordPress.com account is required to access this site. Click the button below to sign in or create a free WordPress.com account.
ro: Pentru a accesa acest sit este necesar un cont WordPress.com. Dă clic pe butonul de mai jos pentru autentificare sau creează un cont gratuit WordPress.com.

en: A few catchy words to motivate your readers to comment
ro: Câteva cuvinte bine alese pentru a motiva cititorii să comenteze

en: A non-empty nonce must be supplied.
ro: Trebuie furnizat un nunic care nu este gol.

en: Access a variety of free and paid plugins that can enhance your site's functionality and features.
ro: Ai acces la o varietate de module gratuite și plătite care îți pot îmbunătăți funcționalitatea și funcționalitățile site-ului.

en: Account ID <a href="%s" target="_blank">(instructions)</a>:
ro: ID cont <a href="%s" target="_blank">(instrucțiuni)</a>:

en: Account Settings
ro: Setări cont

en: Account not found. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
ro: Cont negăsit. Dacă ai deja un cont, asigură-te că te-ai conectat la WordPress.com.

en: Activate
ro: Activează

en: Activated
ro: Activat

en: Activating
ro: Activez

en: Activity Log
ro: Jurnal de activități

en: Add Many Items
ro: Adaugă multe elemente

en: Add Menu Item
ro: Adaugă un element de meniu

en: Add New
ro: Adaugă produs nou

en: Add New Menu Item Label
ro: Adaugă o etichetă pentru elementul nou de meniu

en: Add New Menu Section
ro: Adaugă secțiune de meniu nouă

en: Add New Plugin
ro: Adaugă modul nou

en: Add New Project
ro: Adaugă proiect nou

en: Add New Project Tag
ro: Adaugă etichetă de proiect nouă

en: Add New Project Type
ro: Adaugă tip de proiect nou

en: Add New Site
ro: Adaugă site nou

en: Add New Template Part
ro: Adaugă parte de șablon nouă

en: Add New Template Part Type
ro: Adaugă tip nou de parte de șablon

en: Add New Testimonial
ro: Adaugă testimonial nou

en: Add New User
ro: Adaugă utilizator nou

en: Add One Item
ro: Adaugă un element

en: Add These New Menu Items
ro: Adaugă aceste elemente noi de meniu

en: Add a domain
ro: Adaugă un domeniu

en: Add a new page
ro: Adaugă o pagină nouă

en: Add a post title
ro: Adaugă un titlu articolului

en: Add links
ro: Adaugă legături

en: Add or remove Labels
ro: Adaugă sau înlătură etichete

en: Add or remove tags
ro: Adaugă sau șterge etichete

en: Add subscribers
ro: Adaugă abonați

en: Add the Subscribe Block to your site
ro: Adaugă blocul Abonare pe site-ul tău

en: Add to section:
ro: Adaugă la secțiune:

en: Add your About page
ro: Adaugă pagina ta Despre

en: Add your products
ro: Adaugă produsele tale

en: Add-Ons
ro: Suplimente

en: Add-ons
ro: Suplimente

en: Additional CSS
ro: CSS suplimentar

en: Adjust your Comments form with a clever greeting and color-scheme.
ro: Adaptează-ți formularul de comentarii cu un mesaj de întâmpinare ingenios și o schemă de culori.

en: Admin Interface Style
ro: Stil interfață de administrare

en: Admin interface style changed.
ro: Am schimbat stilul interfeței de administrare.

en: Advertising
ro: Publicitate

en: All Menu Item Labels
ro: Toate etichetele elementelor de meniu

en: All Menu Sections
ro: Toate secțiunile de meniu

en: All Project Tags
ro: Toate etichetele de proiecte

en: All Project Types
ro: Toate tipurile de proiect

en: All Projects
ro: Toate proiectele

en: All Sites
ro: Toate site-urile

en: All Template Part Types
ro: Toate tipurile de parte de șablon

en: All Template Parts
ro: Toate părțile de șablon

en: All Testimonials
ro: Toate testimonialele

en: All Users
ro: Toți utilizatorii

en: Allow Blocks
ro: Permite blocuri

en: Also display tagged posts outside the Featured Content area.
ro: De asemenea, afișează articole etichetate în afara zonei cu conținut reprezentativ.

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
ro: Un administrator al blogului trebuie să inițializeze conexiunea cu Jetpack.

en: An error has occurred when inviting the user to the site.
ro: A apărut o eroare în timpul invitării utilizatorului pe site.

en: An error has occurred when revoking the invite for the user.
ro: A apărut o eroare în timpul revocării invitației pentru utilizator.

en: An error has occurred when revoking the user invite.
ro: A apărut o eroare în timpul revocării invitației utilizatorului.

en: An unknown error occurred.
ro: A apărut o eroare necunoscută.

en: Any autoupdates are explicitly disabled by a site administrator.
ro: Toate actualizările automate sunt dezactivate în mod explicit de un administrator al site-ului.

en: Appearance
ro: Aspect

en: Aquatic
ro: Acvatic

en: As always, feel free to <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">contact our support team</a> if you have any questions.
ro: Ca de obicei, dacă ai vreo întrebare, nu ezita să <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">contactezi echipa noastră de suport</a>.

en: Attempted to send a new invitation to a user using an invite that doesn&#8217;t exist.
ro: Ai încercat să trimiți o invitație nouă unui utilizator folosind o invitație care nu există.

en: Author Bio
ro: Biografie autor

en: Automatically use first image in post
ro: Folosește automat prima imagine din articol

en: Available Tools
ro: Unelte disponibile

en: Back to template part types
ro: Înapoi la tipuri de parte de șablon

en: Backup
ro: Copii de siguranță

en: Before we continue, please log in to your Jetpack site.
ro: Înainte de a continua, te rog autentifică-te în site-ul tău Jetpack.

en: Blank
ro: Gol

en: Blaze &#8220;%s&#8221; to Tumblr and WordPress.com audiences.
ro: Fă cunoscut articolul &#8222;%s&#8221; pe Tumblr și WordPress.com.

en: Blog Display
ro: Afișare blog

en: Blog is already registered
ro: Blogul este deja înregistrat

en: Build a website. Sell something. Blog. And so much more.
ro: Construiești un site web. Vinzi ceva. Blog. Și multe altele.

en: Build your audience with tags
ro: Clădește-ți audiența cu etichete

en: Cancel
ro: Anulează

en: Cancel reply
ro: Anulează răspunsul

en: Cannot deal with cookie redirects, as headers are already sent.
ro: Nu mă pot descurca cu redirectarea prin cookie, câtă vreme antetele au fost fost deja trimise.

en: Cannot parse URL %s
ro: Nu pot interpreta URL-ul %s

en: Cart
ro: Coș

en: Changes you make in the editor won’t be applied to your site until you activate the theme.
ro: Modificările pe care le faci în editor nu vor fi aplicate pe site până când nu activezi tema.

en: Choose a domain
ro: Alege un domeniu

en: Choose a plan
ro: Alege un plan

en: Choose a theme
ro: Alege o temă

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages, or opt for the theme's default combination of excerpt and full post.
ro: Alege între un articol complet sau un rezumat pentru blog și pagini de arhivă sau optează pentru combinația implicită a temei cu rezumat și articol complet.

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages.
ro: Alege între un articol complet sau un rezumat pentru blog și pagini de arhivă.

en: Choose from the most used Labels
ro: Alege din etichetele folosite frecvent

en: Choose from the most used tags
ro: Alege din etichetele folosite frecvent

en: Choose someone to look after your site when you pass away.
ro: Alege pe cineva care să aibă grijă de site-ul tău dacă vei deceda.

en: Claim your free one-year domain
ro: Beneficiezi de un domeniu gratuit în primul an

en: Classic Blue
ro: Albastru clasic

en: Classic Bright
ro: Luminos clasic

en: Classic Dark
ro: Întunecat clasic

en: Classic style
ro: Stil clasic

en: Classic view
ro: Vizualizare clasică

en: Click here to open the Block Editor and change your fonts.
ro: Dă clic aici ca să deschizi Editorul de blocuri și să schimbi fonturile.

en: Collect sales tax
ro: Colectezi impozitele pe vânzări

en: Color Scheme
ro: Schemă de culori

en: Column mappings
ro: Mapări de coloane

en: Coming Soon
ro: În curând

en: Comma seperated list of additional fields that should be included in status.
ro: Lista cu câmpurile suplimentare, separate cu virgulă, care ar trebui incluse în stare.

en: Comment
ro: Comentează

en: Comment IDs to include in Full Sync
ro: ID-uri comentarii de inclus în Sincronizare completă

en: Comment sent successfully
ro: Am trimis cu succes comentariul

en: Comments
ro: Comentarii

en: Common
ro: Comun

en: Complete your profile
ro: Completează-ți profilul

en: Congrats! Premium blocks are now available to use.
ro: Felicitări! Acum blocurile premium sunt disponibile pentru utilizare.

en: Connect
ro: Conectează

en: Connect a Stripe account to collect payments
ro: Conectează un cont Stripe pentru a colecta plăți

en: Connect to WordPress.com
ro: Conectare la WordPress.com

en: Connect your domain
ro: Conectează-ți domeniul

en: Connect your social media accounts
ro: Conectează-ți conturile din media socială

en: Connected
ro: Conectat

en: Connecting a WordPress.com account unlocks Jetpack’s full suite of features including secure logins.
ro: Conectarea unui cont WordPress.com deblochează întreaga suită de funcționalități Jetpack, inclusiv autentificările securizate.

en: Content Options
ro: Opțiuni conținut

en: Context for the Full Sync
ro: Context pentru sincronizarea completă

en: Continue and launch
ro: Continuă și lansează

en: Continue editing
ro: Continuă editarea

en: Continue reading
ro: Continuă lectura

en: Continue reading %s
ro: Citește în continuare %s

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
ro: Continuă lectura<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Continue to write your first post
ro: Continuă să scrii primul tău articol

en: Could not confirm migration.
ro: Nu am putut să confirm migrarea.

en: Could not confirm new owner.
ro: Nu am putut să confirm noul proprietar.

en: Could not confirm safe mode.
ro: Nu am putut să confirm modul în siguranță.

en: Could not delete sync error option.
ro: Nu am putut să șterg opțiunea pentru eroare la sincronizare.

en: Create paid Newsletter
ro: Creează un buletin de știri cu plată

en: Current
ro: Curent

en: Custom CSS
ro: CSS personalizat

en: Custom CSS is now managed in the Customizer.
ro: Acum, CSS-ul personalizat este administrat în Personalizator.

en: Custom Message
ro: Mesaj personalizat

en: Custom field deleted.
ro: Am șters câmpul personalizat.

en: Custom field updated.
ro: Am actualizat câmpul personalizat.

en: Customer Name
ro: Nume client

en: Customer Testimonials
ro: Testimoniale client

en: Customize
ro: Personalizare

en: Customize Testimonials Archive
ro: Personalizează arhivă testimoniale

en: Customize content with AI
ro: Personalizezi conținutul cu ajutorul AI

en: Customize your domain
ro: Personalizează-ți domeniul

en: Customize your store
ro: Personalizează-ți magazinul

en: Daily
ro: Zilnic

en: Daily Writing Prompt
ro: Îndemn zilnic ca să scrii

en: Daily at %s.
ro: Zilnic la %s.

en: Dark
ro: Întunecat

en: Data Modules that should be included in Full Sync
ro: Extensii de date care ar trebui incluse în Sincronizare completă

en: Default
ro: Implicit

en: Default category changed successfully.
ro: Am schimbat cu succes categoria implicită.

[ctx: Default page title]
en: About
ro: Despre

en: Default style
ro: Stil implicit

en: Default view
ro: Vizualizare implicită

en: Description
ro: Descriere

en: Discover a curated selection of free and premium plugins designed to enhance your site's functionality and features.
ro: Descoperi o selecție bine organizată de module gratuite și premium proiectate ca să-ți îmbunătățească funcționalitatea site-ului.

en: Discover more from %s
ro: Descoperă mai multe la %s

en: Discussion
ro: Discuții

en: Dismiss
ro: Respinge

en: Dismiss this notice
ro: Respinge această notificare

en: Display Mailerlite subscriber popup
ro: Afișează popup-ul pentru abonare Mailerlite

en: Display author
ro: Afișează autorul

en: Display categories
ro: Afișează categorii

en: Display comment link
ro: Afișează legătură comentariu

en: Display date
ro: Afișează data

en: Display on blog and archives
ro: Afișează pe blog și în arhive

en: Display on pages
ro: Afișează pe pagini

en: Display on single posts
ro: Afișează în articole singulare

en: Display on single projects
ro: Afișează pentru proiecte singulare

en: Display tags
ro: Afișează etichete

en: Dive deep into the world of WordPress.com themes. Discover the responsive and stunning designs waiting to bring your site to life.
ro: Pătrunzi în lumea temelor WordPress.com. Descoperi designuri responsive și minunate care așteaptă să-ți aducă site-ul la viață.

en: Do not display tag in post details and tag clouds.
ro: Nu afișează etichete în detaliile articolului și în norii de etichete.

en: Do we want the checksum or object ids.
ro: Vrem suma de verificare sau ID-urile obiectelor.

en: Domain
ro: Domeniu

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is a subdomain of WordPress.com.
ro: Domeniul „%1$s” a eșuat la verificarea is_usable_domain deoarece este un subdomeniu al WordPress.com.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is empty.
ro: Domeniul „%1$s” a eșuat la verificarea is_usable_domain deoarece este gol.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is in the forbidden array.
ro: Domeniul „%1$s” a eșuat la verificarea is_usable_domain deoarece este în tabloul interzis.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it uses an invalid top level domain.
ro: Domeniul „%1$s” a eșuat la verificarea is_usable_domain deoarece folosește un domeniu de nivel superior invalid.

en: Domains
ro: Domenii

en: Don't use the theme's original CSS.
ro: Nu folosi CSS-ul original al temei.

en: Draft
ro: Ciornă

en: Drive traffic to your site
ro: Aduci trafic pe site-ul tău

en: Earn money with your newsletter
ro: Câștigi bani cu buletinul tău de știri

en: Easily feature all posts with the <a href="%1$s">"featured" tag</a> or a tag of your choice. Your theme supports up to %2$s posts in its featured content area.
ro: Evidențiază cu ușurință toate articolele cu <a href="%1$s">eticheta "reprezentativă"</a> sau cu o etichetă la alegere. Tema ta suportă până la %2$s articole în zona sa de conținut reprezentativ.

en: Edit
ro: Editează

en: Edit Menu Item
ro: Editează elementul de meniu

en: Edit Menu Item Label
ro: Editează eticheta pentru elementul de meniu

en: Edit Menu Section
ro: Editează secțiunea meniu

en: Edit Project
ro: Editează proiectul

en: Edit Project Tag
ro: Editează eticheta de proiect

en: Edit Project Type
ro: Editează tipul de proiect

en: Edit Template Part
ro: Editează partea de șablon

en: Edit Template Part Type
ro: Editează tipul de parte de șablon

en: Edit Testimonial
ro: Editează testimonial

en: Edit a page
ro: Editează o pagină

en: Edit site design
ro: Editează designul site-ului

en: Email (address never made public)
ro: Email (adresa nu va fi publicată niciodată)

en: Email me new comments
ro: Trimite-mi emailuri la comentarii noi

en: Email me new posts
ro: Trimite-mi emailuri la articole noi

en: Emails
ro: Emailuri

en: Enable Locked Mode
ro: Activează Mod blocat

en: Enable Portfolio Projects for this site.
ro: Activează proiecte de portofoliu pentru acest sit.

en: Enable Testimonials for this site.
ro: Activează testimoniale pentru acest site.

en: Enable blocks in comments
ro: Activează blocurile în comentarii

en: Enable post sharing
ro: Activează partajarea articolelor

en: Enable subscribers modal
ro: Activează fereastra modală pentru abonați

en: End ID for the histogram
ro: ID de încheiere pentru histogramă

en: Enhanced Ownership
ro: Drept de proprietate îmbunătățit

en: Enter media URL
ro: Introdu URL-ul elementului Media

en: Enter the customer's name here
ro: Introdu aici numele clientului

en: Enter the menu item's name here
ro: Introdu aici numele elementului de meniu

en: Enter your email address
ro: Introdu adresa ta de email

en: Error Details: %s
ro: Detalii eroare: %s

en: Error Details: Jetpack ID begins with a numeral. Do not publicly post this error message! %s
ro: Detalii eroare: ID-ul Jetpack începe cu o cifră. Nu publica acest mesaj de eroare pentru public! %s

en: Error Details: Jetpack ID is empty. Do not publicly post this error message! %s
ro: Detalii eroare: ID-ul Jetpack este gol. Nu publica acest mesaj de eroare pentru public! %s

en: Error Details: Jetpack ID is not a scalar. Do not publicly post this error message! %s
ro: Detalii eroare: ID-ul Jetpack nu este o mărime scalară. Nu publica acest mesaj de eroare pentru public! %s

en: Error during unschedule of the event.
ro: Eroare în timpul anulării programării evenimentului.

en: Error: your Facebook login has expired.
ro: Eroare: autentificarea Facebook a expirat.

en: Every %d minutes
ro: La fiecare %d minute

en: Every Jetpack site needs at least one connected admin for the features to work properly. Please connect to your WordPress.com account via the button below. Once you connect, you may refresh this page to see an option to change the connection owner.
ro: Pentru ca funcționalitățile să lucreze cum trebuie, fiecare site Jetpack are nevoie de cel puțin un administrator conectat. Te rog conectează-te la contul tău WordPress.com cu ajutorul butonului de mai jos. După ce te-ai conectat, poți reîmprospăta această pagină pentru a vedea o opțiune cu ajutorul căreia să schimbi proprietarul conexiunii.

en: Every minute
ro: În fiecare minut

en: Explore marketplace plugins
ro: Explorează modulele din piața de desfacere

en: Explore plugins
ro: Explorează modulele

en: Explore themes
ro: Explorează temele

en: External User
ro: Utilizator extern

en: Failed to disconnect the site as it appears already disconnected.
ro: Deconectarea site-ului e eșuat, el pare deja deconectat.

en: Failed to fetch user token from WordPress.com.
ro: Aducerea tokenului utilizatorului din  WordPress.com a eșuat.

en: Featured
ro: Reprezentativ

en: Featured Content
ro: Conținut reprezentativ

en: Featured Images
ro: Imagini reprezentative

en: Feedback
ro: Impresii

en: Feel free to keep editing your homepage, or continue and launch your site.
ro: Poți să editezi sau să continui cu prima ta pagină și să-ți lansezi site-ul.

en: File modifications are explicitly disabled by a site administrator.
ro: Modificările fișierelor sunt dezactivate în mod explicit de un administrator al site-ului.

en: Filter Testimonials list
ro: Filtrează listă de testimoniale

en: Filter menu items list
ro: Filtrează lista cu elemente de meniu

en: Filter projects list
ro: Filtrează lista de proiecte

en: Filter template parts list
ro: Filtrează lista cu părți de șablon

en: Find the perfect theme for your site
ro: Găsești tema perfectă pentru site-ul tău

en: Finish Sensei setup
ro: Finalizează inițializarea Sensei

en: Finish store setup
ro: Finalizează inițializarea magazinului

en: Flex your site's features with plugins
ro: Flexibilizezi funcționalitățile site-ului cu module

en: Fonts
ro: Fonturi

en: Food Menus
ro: Meniuri de mâncăruri

en: Footer
ro: Subsol

en: For example, spicy, favorite, etc. <br /> Separate Labels with commas
ro: De exemplu: picant, preferate etc. <br /> Separă etichetele cu virgule

en: Fridays at %s.
ro: Vineri la %s.

en: Full post
ro: Articol complet

en: General
ro: Generale

en: Get paid with WooPayments
ro: Cu WooPayments, primești plăți

en: Get started
ro: Începe

en: Get your first 10 subscribers
ro: Ai primii 10 abonați

en: GitHub Deployments
ro: Implementări GitHub

en: Give your site a name
ro: Dă-i site-ului un nume

en: Go to slide %d
ro: Mergi la diapozitivul %d

en: Greeting Text
ro: Text de întâmpinare

en: Grow your business
ro: Dezvoltă-ți afacerea

en: Header
ro: Antet

en: Help
ro: Ajutor

en: Home
ro: Prima pagină

en: Homepage changed successfully.
ro: Am schimbat cu succes prima pagină.

en: Hosting
ro: Găzduire

en: Hosting Features
ro: Funcționalități pentru găzduire

en: Hourly views
ro: Vizualizări pe oră

en: IP address `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is in the private network.
ro: Adresa IP „%1$s” a eșuat la verificarea is_usable_domain deoarece este într-o rețea privată.

en: If text fields should be converted to latin1 in checksum calculation.
ro: Dacă câmpurile text ar trebui să fie convertite în latin-1 la calculul sumei de verificare.

en: If true, include the feedback rating value for each message in the response.
ro: Dacă este adevărat, include valoarea evaluării impresiilor în răspuns pentru fiecare mesaj.

en: If you are on a shared computer, remember to also <a href="%1$s">log out of WordPress.com</a>.
ro: Dacă folosești un computer partajat, nu uita să te <a href="%1$s">dezautentifici din WordPress.com</a>.

en: Import
ro: Importă

en: Import existing subscribers
ro: Importă abonații existenți

en: Important notice about your Jetpack connection:
ro: Observație importantă despre conexiunea Jetpack:

en: Indicates from what plugin the request is coming from
ro: Indică modulul de la care vine cererea

en: Indicates where the registration action was triggered for tracking/segmentation purposes
ro: Indică unde a fost declanșată acțiunea de înregistrare în scopul de urmărire/fragmentare

en: Install a custom plugin
ro: Instalează un modul personalizat

en: Install the mobile app
ro: Instalează aplicația pentru mobil

en: Instantly
ro: Imediat

en: Integrations
ro: Integrări

en: Interested in getting blog post updates? Simply click the button below to stay in the loop!
ro: Vrei să primești actualizări pentru articolele de pe blog? Simplu, dă clic pe butonul de mai jos ca să fii la curent!

en: Invalid Parameter
ro: Parametrul nu este valid

en: Invalid Registration State
ro: Stare înregistrare invalidă

en: Invalid blog token
ro: Tokenul pentru blog nu este valid

en: Invalid parent type.
ro: Tipul de părinte nu este valid.

en: Invalid token for user %d
ro: Tokenul pentru utilizatorul %d nu este valid

en: Invalid user id is provided
ro: Ai furnizat un ID utilizator care nu este valid

en: Invalid user identifier.
ro: Identificatorul pentru utilizator nu este valid.

en: Invalid user token is provided
ro: Ai furnizat un token invalid pentru utilizator

en: Invite user
ro: Invită utilizatorul

en: Invite user to WordPress.com
ro: Invită utilizatorul la WordPress.com

en: Is connection owner
ro: Este proprietarul conexiunii

en: It cannot be changed.
ro: Nu poate fi schimbat.

en: Items on your restaurant's menu
ro: Elemente pe meniul tău de restaurant

en: Jetpack Force 2FA requires Jetpack’s SSO feature.
ro: Jetpack Force 2FA are nevoie de funcționalitatea Autentificare securizată de la Jetpack.

en: Jetpack Plugin Version
ro: Versiunea modulului Jetpack

en: Jetpack Safe Mode
ro: Mod în siguranță Jetpack

en: Jetpack donations is disabled in favour of Newspack donations.
ro: Donațiile Jetpack sunt dezactivate în favoarea donațiilor Newspack.

en: Jetpack experienced an issue trying to save options (cannot_save_secrets). We suggest that you contact your hosting provider, and ask them for help checking that the options table is writable on your site.
ro: Jetpack a întâmpinat o problemă la încercarea de salvare a opțiunilor (cannot_save_secrets). Îți sugerăm să contactezi serviciul tău de găzduire și să ceri ajutor pentru a verifica dacă tabelul cu opțiuni poate fi scris pe site-ul tău.

en: Jetpack is already connected.
ro: Jetpack este deja conectat.

en: Jetpack is disconnected & site is private. Reconnect Jetpack to manage site visibility settings.
ro: Jetpack este deconectat și site-ul este privat. Reconectează Jetpack pentru a administra setările pentru vizibilitate site.

en: Justify
ro: Justificat

en: Keep editing
ro: Continuă editarea

en: Labels
ro: Etichete

en: Labels: <small>spicy, favorite, etc. <em>Separate Labels with commas</em></small>
ro: Etichete: <small>picant, preferate etc. <em>Separă etichetele cu virgule</em></small>

en: Last heartbeat sent at: %s
ro: Ultimul puls a fost trimis pe: %s

en: Launch site
ro: Lansează site-ul

en: Launch your blog
ro: Lansează-ți blogul

en: Launch your site
ro: Lansează-ți site-ul

en: Launch your store
ro: Lansează-ți magazinul

en: Learn More
ro: Învață mai multe

en: Learn more about Featured Images
ro: Află mai multe despre imagini reprezentative

en: Learn more about changing fonts using Global Styles.
ro: Învață mai multe despre schimbarea fonturilor folosind Stiluri globale.

en: Leave a Reply
ro: Lasă un răspuns

en: Leave a comment
ro: Lasă un comentariu

en: Leave a comment. (log in optional)
ro: Lasă un comentariu (autentificarea este opțională)

en: Leave a reply to %s
ro: Răspunde-i lui %s

en: Leave a reply. (log in optional)
ro: Lasă un răspuns (autentificarea este opțională).

en: Legacy Contact
ro: Contact pentru moștenire

en: Let visitors use a WordPress.com or Facebook account to comment
ro: Permite vizitatorilor să-și folosească conturile WordPress.com sau Facebook pentru a comenta

en: Light
ro: Luminos

en: Like
ro: Plăcut

en: Liked by you
ro: Apreciat de tine

en: Load more posts
ro: Încarcă mai multe articole

en: Loading
ro: încarc...

en: Loading your comment...
ro: Încarc comentariul tău...

en: Locked Mode
ro: Mod blocat

en: Log in
ro: Autentifică-te

en: Log in as <span>%s</span>
ro: Autentificare ca <span>%s</span>

en: Log in as a different WordPress.com user
ro: Autentificare ca un alt utilizator WordPress.com

en: Log in or provide your name and email to leave a comment.
ro: Pentru a lăsa un comentariu, autentifică-te sau furnizează numele și adresa de email.

en: Log in or provide your name and email to leave a reply.
ro: Pentru a lăsa un răspuns, autentifică-te sau furnizează numele și adresa de email.

en: Log in to leave a comment.
ro: Autentifică-te pentru a lăsa un comentariu.

en: Log in to leave a reply.
ro: Autentifică-te ca să scrii un răspuns.

en: Log in with WordPress.com
ro: Autentifică-te cu WordPress.com

en: Log in with username and password
ro: Autentificare cu nume utilizator și parolă

en: Log out
ro: Dezautentificare

en: Logged in via %s
ro: Autentificat prin %s

en: Logging In...
ro: Autentificare...

en: Logging in with WordPress.com is disabled for sites that are in safe mode.
ro: Autentificarea cu WordPress.com este dezactivată pentru site-urile care sunt în mod în siguranță.

en: Logging in with WordPress.com is disabled for sites that are in staging mode.
ro: Autentificarea cu WordPress.com este dezactivată pentru site-urile care sunt în modul în pregătire.

en: Logging in with WordPress.com is not currently available because this site is experiencing connection problems.
ro: Autentificarea cu WordPress.com nu este acum disponibilă deoarece acest sit se confruntă cu probleme de conectare.

en: M j, Y @ G:i
ro: j M Y @ G:i

en: Mailerlite subscriber popup
ro: Popup pentru abonare Mailerlite

en: Make an incredible logo in minutes
ro: Creezi un logo incredibil în câteva minute

en: Manage Domain
ro: Administrează domeniul

en: Manage Email
ro: Administrează emailurile

en: Manage Purchases
ro: Administrează cumpărăturile

en: Manage on WP.com ↗
ro: Administrează pe WP.com ↗

en: Manage site visibility, gift subscriptions, ownership, and other site tools on WordPress.com ↗
ro: Administrezi vizibilitate site, abonamentele cadou, proprietatea și alte instrumente pe site-ul WordPress.com ↗

en: Manage with Live Preview
ro: Administrează din Previzualizare live

en: Manage your paid Newsletter plan
ro: Administrează planul Buletin de știri cu plată

en: Manage your privacy settings
ro: Administrează setările pentru confidențialitate

en: Manage your subscribers
ro: Administrează-ți abonații

en: Marketplace
ro: Piață de desfacere

en: Match by Email
ro: Asemănare după email

en: Media Width
ro: Lățime media

en: Menu
ro: Meniu

en: Menu Item
ro: Element de meniu

en: Menu Item Label
ro: Etichetă element de meniu

en: Menu Item Labels
ro: Etichete pentru elemente de meniu

en: Menu Items
ro: Elemente de meniu

en: Menu Items re-ordered.
ro: Am reordonat elementele de meniu.

en: Menu Section
ro: Secțiune meniu

en: Menu Sections
ro: Secțiuni meniu

en: Menu item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
ro: Am actualizat ciorna elementului de meniu. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează elementul</a>

en: Menu item label list navigation
ro: Navigare în lista cu etichete pentru elemente de meniu

en: Menu item labels list
ro: Listă cu etichete pentru elemente de meniu

en: Menu item list navigation
ro: Navigare în lista cu elemente de meniu

en: Menu item published. <a href="%s">View item</a>
ro: Am publicat elementul de meniu. <a href="%s">Vezi elementul</a>

en: Menu item restored to revision from %s
ro: Am restaurat elementul de meniu la revizia din %s

en: Menu item saved.
ro: Am salvat elementul de meniu.

en: Menu item scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview item</a>
ro: Am programat elementul de meniu pentru: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizează elementul</a>

en: Menu item submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
ro: Am trimis elementul de meniu. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează elementul</a>

en: Menu item updated.
ro: Am actualizat elementul de meniu.

en: Menu item updated. <a href="%s">View item</a>
ro: Am actualizat elementul de meniu. <a href="%s">Vezi elementul</a>

en: Menu items list
ro: Listă cu elemente de meniu

en: Menu section list
ro: Lista secțiuni de meniu

en: Menu section list navigation
ro: Navigare în lista cu secțiuni de meniu

en: Migrate content
ro: Migrează conținutul

en: Migrating the site
ro: Migrez site-ul

en: Mondays at %s.
ro: Luni la %s.

en: Monetize
ro: Câștigi bani

en: Move menu section down
ro: Mută secțiunea de meniu în jos

en: Move menu section up
ro: Mută secțiunea de meniu în sus

en: Multi network install are not supported.
ro: Instalările rețea multi-sit nu sunt suportate.

en: My %s WordPress.com Account
ro: Contul meu %s WordPress.com

en: My Home
ro: Prima mea pagină

en: My Mailboxes
ro: Cutiile mele poștale

en: My Profile
ro: Profilul meu

en: Name
ro: Nume

en: Name of Sync module
ro: Numele extensiei de sincronizare

en: Name of Sync module.
ro: Numele extensiei de sincronizare.

en: Name of Sync queue.
ro: Numele cozii de sincronizare.

en: Name your blog
ro: Dă-i blogului un nume

en: Never miss a beat!
ro: Ești mereu la curent!

en: New Menu Item
ro: Element nou de meniu

en: New Menu Item Label Name
ro: Nume etichetă pentru element nou de meniu

en: New Menu Sections Name
ro: Nume secțiune de meniu nouă

en: New Project
ro: Proiect nou

en: New Project Tag Name
ro: Nume etichetă de proiect nouă

en: New Project Type Name
ro: Nume tip nou de proiect

en: New Row
ro: Rând nou

en: New Sync health status
ro: Stare nouă pentru sănătate sincronizare

en: New Template Part
ro: Parte de șablon nouă

en: New Template Part Type
ro: Tip nou de parte de șablon

en: New Testimonial
ro: Testimonial nou

en: New free service: Show Canada Post shipping rates on your store!
ro: Serviciu gratuit nou: îți arată tarifele de livrare Canada Post în magazin!

en: New free service: Show USPS shipping rates on your store! Added bonus: print shipping labels without leaving WooCommerce.
ro: Serviciu gratuit nou: îți arată tarifele de livrare USPS în magazin! Bonus: tipărești etichete de livrare fără să părăsești WooCommerce.

en: New owner
ro: Proprietar nou

en: New owner is not admin
ro: Noul proprietar nu este administrator

en: New owner is not connected
ro: Noul proprietar nu este conectat

en: New owner is same as existing owner
ro: Noul proprietar este identic cu proprietarul existent

en: New user token
ro: Token utilizator nou

en: Newsletter
ro: Buletin de știri

en: Next Slide
ro: Diapozitivul următor

en: Next steps for your site
ro: Pașii următori pentru site-ul tău

en: Nightfall
ro: Amurg

en: No Labels
ro: Fără etichete

en: No Labels found
ro: Nu am găsit nicio etichetă

en: No Menu Items found
ro: Nu am găsit niciun element de meniu

en: No Menu Items found in Trash
ro: Nu am găsit niciun element de meniu la gunoi

en: No Projects found
ro: Nu am găsit niciun proiect

en: No Projects found in Trash
ro: Nu am găsit niciun proiect la gunoi

en: No Testimonials found
ro: Nu am găsit niciun testimonial

en: No Testimonials found in Trash
ro: Nu am găsit niciun testimonial la gunoi

en: No blog token found
ro: Nu am găsit niciun token pentru blog

en: No primary user defined
ro: Nu ai definit niciun utilizator principal

en: No tags found.
ro: Nu am găsit nicio etichetă.

en: No template part types found.
ro: Nu am găsit niciun tip de parte de șablon.

en: No template parts found in Trash.
ro: Nu am găsit nicio parte de șablon la gunoi.

en: No template parts found.
ro: Nu am găsit nicio parte de șablon.

en: No templates available. Skipped showing modal window with template selection.
ro: Nu este disponibil niciun șablon. Am sărit peste afișarea ferestrei modale cu selectarea șablonului.

en: No token for user %d
ro: Niciun token pentru utilizatorul %d

en: No user tokens found
ro: Nu am găsit niciun token de utilizator

en: No valid event name or type.
ro: Nu este valid niciun nume sau tip de eveniment.

en: None
ro: Niciunul

en: Notify me of new posts
ro: Notifică-mă când sunt publicate articole noi

en: Number of histogram buckets.
ro: Numărul de ramificații ale histogramei.

en: Object Type
ro: Tip de obiect

en: Objects Identifiers
ro: Identificatori de obiecte

en: On Mobile
ro: Pe mobil

en: Optional
ro: Opțional

en: Or
ro: Sau

en: Or manage your WP.com account email ↗
ro: Sau administrează emailul contului tău WP.com ↗

en: Or manage your WP.com account password ↗
ro: Sau administrează parola contului tău WP.com ↗

en: Order
ro: Comandă

en: Our WordPress.com redesign for a better experience.
ro: Am reproiectat WordPress.com pentru o experiență mai bună.

en: Overview
ro: Prezentare generală

en: PHP's XML extension is not available. Jetpack requires the XML extension to communicate with WordPress.com. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
ro: Extensia XML pentru PHP nu este disponibilă. Pentru a comunica cu WordPress.com, Jetpack are nevoie de extensia XML. Te rog contactează serviciul tău de găzduire pentru a activa extensia XML pentru PHP.

en: Parent Menu Section
ro: Secțiune meniu părinte

en: Parent Menu Section:
ro: Secțiune meniu părinte:

en: Parent Project Type
ro: Tip de proiect părinte

en: Parent Project Type:
ro: Tip de proiect părinte:

en: Parent Template Part Type
ro: Tip de parte de șablon părinte

en: Parent Template Part Type:
ro: Tip de parte de șablon părinte:

en: Password must be at least %d characters.
ro: Parola trebuie să aibă cel puțin %d caractere.

en: Passwords may not contain the character "\".
ro: Parolele nu trebuie să conțină caracterul „/”.

en: Pause Slideshow
ro: Întrerupe prezentarea

en: Pending invite
ro: Invitație în așteptare

en: Performance
ro: Performanță

en: Personalize newsletter
ro: Personalizează buletinul de știri

en: Personalize your site
ro: Personalizează-ți site-ul

en: Plans
ro: Planuri

en: Play Slideshow
ro: Rulează prezentarea

en: Please connect your user account to WordPress.com
ro: Te rog conectează-ți contul de utilizator la WordPress.com

en: Please define an SVG icon filename.
ro: Te rog definește un nume de fișier pentru icon SVG.

en: Please define default parameters in the form of an array.
ro: Te rog definește parametrii impliciți sub forma unui tablou.

en: Please reload the page to see your stats...
ro: Te rog să reîncarci pagina ca să vezi statisticile...

en: Plugins
ro: Module

en: Popular Labels
ro: Etichete populare

en: Popular Project Tags
ro: Etichete de proiect populare

en: Portfolio
ro: Portofoliu

en: Portfolio Archive Content
ro: Conținut arhivă portofolii

en: Portfolio Archive Featured Image
ro: Imagine reprezentativă pentru arhivă portofolii

en: Portfolio Archive Title
ro: Titlu arhivă portofolii

en: Portfolio Projects
ro: Proiecte de portofoliu

en: Portfolio pages display at most %1$s projects
ro: Paginile portofoliu afișează cel mult %1$s proiecte

en: Post Details
ro: Detalii articol

en: Post IDs to include in Full Sync
ro: ID-uri articole de inclus în Sincronizare completă

en: Post excerpt
ro: Rezumat articol

en: Posts page changed successfully.
ro: Am schimbat cu succes pagina articole.

en: Powder Snow
ro: Pulbere de zăpadă

en: Pre-designed by top talent. Just add your touch.
ro: Pre-proiectat cu talent. Adaugi numai accentul tău.

en: Prefix to add before the stats identifiers.
ro: Prefix de adăugat înainte de identificatorii pentru statistică.

en: Preprocessor
ro: Preprocesor

en: Prevents new post and page from being created as well as existing posts and pages from being edited, and closes comments site wide.
ro: Împiedică crearea de articole și pagini noi, precum și editarea articolelor și paginilor existente și închide comentariile pe întregul site.

en: Preview premium styles
ro: Previzualizează stilurile premium

en: Preview your product on your site before launching and sharing with others.
ro: Previzualizează-ți produsul pe site înainte de a-l lansa și de a-l partaja cu alții.

en: Previous Slide
ro: Diapozitivul anterior

en: Price
ro: Preț

en: Private
ro: Privat

en: Profile
ro: Profil

en: Project
ro: Proiect

en: Project Tag
ro: Etichetă proiect

en: Project Tags
ro: Etichete proiect

en: Project Type
ro: Tip de proiect

en: Project Types
ro: Tipuri de proiect

en: Project item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
ro: Am actualizat ciorna elementului de proiect. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează proiectul</a>

en: Project list navigation
ro: Navigare în lista cu proiecte

en: Project published. <a href="%s">View project</a>
ro: Am publicat proiectul. <a href="%s">Vezi proiectul</a>

en: Project restored to revision from %s
ro: Am restaurat proiectul la revizia din %s

en: Project saved.
ro: Am salvat proiectul.

en: Project scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview project</a>
ro: Am programat proiectul pentru: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizează proiectul</a>

en: Project submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
ro: Am trimis proiectul. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează proiectul</a>

en: Project tag list
ro: Listă etichete de proiect

en: Project tag list navigation
ro: Navigare în lista cu etichete pentru proiecte

en: Project type list
ro: Listă tipuri de proiecte

en: Project type list navigation
ro: Navigare în lista cu tipuri de proiect

en: Project updated.
ro: Am actualizat proiectul.

en: Project updated. <a href="%s">View item</a>
ro: Am actualizat proiectul. <a href="%s">Vezi elementul</a>

en: Projects
ro: Proiecte

en: Projects list
ro: Listă proiecte

en: Promote with Blaze
ro: Promovează cu Blaze

en: Provision SSL certificate
ro: Furnizează certificatul SSL

en: Published by %s
ro: Publicat de %s

en: Purchase the %s plan to<br> activate CSS customization
ro: Cumpără planul %s pentru<br> a activa personalizarea CSS

en: Purchases
ro: Cumpărături

en: Read more
ro: Citește mai mult

en: Read the blogs and topics you follow
ro: Citește blogurile și subiectele pe care le urmărești

en: Reader
ro: Cititor

en: Reading
ro: Afișare

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
ro: Ești gata să publici primul tău articol? <a href="%1$s">Începe de aici</a>.

en: Receive web and mobile notifications for posts on this site.
ro: Primești notificări pe web și pe mobil când apar articole noi pe acest site.

en: Redirect
ro: Redirecționează

en: Remove premium styles
ro: Înlătură stilurile premium

en: Reply
ro: Răspunde

en: Requesting user_id %1$d does not match token user_id %2$d
ro: Cererea user_id %1$d nu se potrivește cu tokenul user_id %2$d

en: Require Two-Step Authentication
ro: Necesită autentificare în-doi-pași

en: Resend invite
ro: Retrimite invitația

en: Review the migrated plugins
ro: Revizuiește modulele migrate

en: Review the site's content
ro: Revizuiește conținutul site-ului

en: Revoke invite
ro: Revocă invitația

en: Saturdays at %s.
ro: Sâmbătă la %s.

en: Save New Order
ro: Salvează noua ordine

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
ro: Salvează-mi numele, emailul și site-ul web în acest navigator pentru data viitoare când o să comentez.

en: Scan
ro: Scanează

en: Scheduled
ro: Programat

en: Scheduled Updates
ro: Actualizări programate

en: Script "%s" depends on wp-i18n but does not specify "textdomain"
ro: Scriptul „%s” depinde de wp-i18n dar nu specifică „textdomain”

en: Search
ro: Caută

en: Search Menu Item Labels
ro: Caută etichete pentru elemente de meniu

en: Search Menu Items
ro: Caută elemente de meniu

en: Search Menu Sections
ro: Caută secțiuni de meniu

en: Search Project Tags
ro: Caută etichete de proiect

en: Search Project Types
ro: Caută tipuri de proiect

en: Search Projects
ro: Caută proiecte

en: Search Template Part Types
ro: Caută tipuri de parte de șablon

en: Search Template Parts
ro: Caută părți de șablon

en: Search Testimonials
ro: Caută testimonialele

en: Secret mismatch
ro: Secretul nu se potrivește

en: Secure Sign On
ro: Autentificare securizată

en: Security
ro: Securitate

en: Select a design
ro: Selectează un design

en: Select a theme&hellip;
ro: Selectează o temă...

en: Select another theme to view its custom CSS.
ro: Selectează o altă temă pentru a-i vedea CSS-ul personalizat.

en: Send invite
ro: Trimite invitaţie

en: Separate tags with commas
ro: Separă etichetele cu virgule

en: Server Settings
ro: Setări server

en: Set &#8220;%s&#8221; as the default category
ro: Setează &#8222;%s&#8221; ca fiind categoria implicită

en: Set &#8220;%s&#8221; as the page that displays your latest posts
ro: Setează &#8222;%s&#8221; ca pagina care afișează ultimele articole

en: Set &#8220;%s&#8221; as your site's homepage
ro: Setează &#8222;%s&#8221; ca prima pagină a site-ului tău

en: Set a different media width for full size images.
ro: Setează o altă lățime a elementelor media pentru imaginile în dimensiune completă.

en: Set as default
ro: Setează ca implicit

en: Set as homepage
ro: Setează ca prima pagină

en: Set as posts page
ro: Setează ca pagină articole

en: Set new connection owner
ro: Setează un proprietar de conexiune nou

en: Set to false will trigger the site to disconnect.
ro: Dacă setezi la „false” se va declanșa deconectarea site-ului.

en: Set up an offer for your supporters
ro: Configurează o ofertă pentru susținătorii tăi

en: Set up payment method
ro: Configurează metoda de plată

en: Set up ssh
ro: Configurează SSH

en: Set up your site
ro: Inițializează-ți site-ul

en: Set up your video site
ro: Inițializează-ți site-ul Video

en: Settings
ro: Setări

en: Share your site
ro: Partajează-ți site-ul

en: Shared Salt to use when generating checksum
ro: Salt partajat de folosit când este generată suma de verificare

en: Should only range edges be returned
ro: Trebuie să fie returnate numai marginile intervalului

en: Show falling snow on my site
ro: Arată pe site-ul meu zăpadă care cade

en: Show falling snow on my site until January 4<sup>th</sup>.
ro: Arată fulgi de zăpadă pe site-ul meu până pe <sup>4</sup> ianuarie.

en: Site Logo
ro: Logo site

en: Site Monitoring
ro: Monitorizare site

en: Site Settings
ro: Setări site

en: Site Setup
ro: Inițializare site

en: Site is not connected
ro: Site-ul nu este conectat

en: Site migration
ro: Migrare site

en: Site setup
ro: Inițializare site

en: Sites
ro: Site-uri

en: Size of batches
ro: Dimensiunea pachetelor

en: Slug of the admin color scheme.
ro: Descriptorul schemei de culori din administrare.

en: Snow
ro: Zăpadă

en: Social Links Menu
ro: Meniu legături sociale

en: Social Menu
ro: Meniu social

en: Someone may be trying to trick you into giving them access to your site. Or it could be you just encountered a bug :).  Either way, please close this window.
ro: Probabil cineva încearcă să te păcălească cerându-ți acces la site. Ori s-ar putea să te confrunți cu o eroare. :) Oricum, te rog închide această fereastră.

en: Something got a little mixed up and an unexpected WordPress.com user logged in.
ro: Ceva s-a amestecat puțin și a fost autentificat un utilizator WordPress.com neașteptat.

en: Something went wrong when attempting to like that comment. Please try again.
ro: Ceva nu a mers bine la încercarea de a aprecia acel comentariu. Te rog să reîncerci.

en: Something went wrong when attempting to unlike that comment. Please try again.
ro: Ceva nu a mers bine la încercarea de a anula aprecierea la acel comentariu. Te rog să reîncerci.

en: Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.
ro: Ceva nu a mers bine. Te rog reîncarcă pagina și/sau încearcă din nou.

en: Something went wrong. Please try again.
ro: Ceva nu a mers bine. Te rog să încerci din nou.

en: Sorry, something is wrong with your Jetpack connection.
ro: Regret, ceva este greșit la conexiunea ta Jetpack.

en: Sorry, this comment could not be posted.
ro: Regret, acest comentariu nu a putut fi publicat.

en: Sorry, you are not allowed to access this endpoint.
ro: Regret, nu ai voie să accesezi acest punct-final.

en: Sorry, you can not create a schedule with the same plugins as an existing schedule.
ro: Regret, nu poți să creezi o programare cu aceleași module în timp ce ai o programare existentă.

en: Sorry, you can not create a schedule with the same time as an existing schedule.
ro: Regret, nu poți să creezi o programare la aceeași oră în timp ce ai o programare existentă.

en: Sorry, you can not schedule theme updates at this time.
ro: Regret, nu poți să programezi actualizări pentru teme în acest moment.

en: Staging
ro: În pregătire

en: Start Fresh
ro: Începe nou

en: Start ID for the histogram
ro: ID de începere pentru histogramă

en: Start a website
ro: Începe un site web

en: Start building your audience
ro: Începe să-ți construiești audiența la public

en: Start customizing
ro: Începe personalizarea

en: Start writing
ro: Începe să scrii

en: Start writing or type '/' to insert a block
ro: Începe să scrii sau tastează „/” pentru a insera un bloc

en: Stats
ro: Statistici

en: Strip non-ascii characters?
ro: Elimini caractere non-ascii?

en: Subscribe
ro: Abonează-te

en: Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.
ro: Abonează-te acum ca să citești în continuare și să ai acces la întreaga arhivă.

en: Subscribers
ro: Abonați

en: Success!
ro: Succes!

en: Suggestions
ro: Sugestii

en: Sundays at %s.
ro: Duminică la %s.

en: Sunset
ro: Apus de soare

en: Switch
ro: Comută

en: Sync has been aborted because the IXR client is missing.
ro: Sincronizarea a fost oprită deoarece lipsește clientul IXR.

en: Sync has been blocked from WordPress.com because it would cause an identity crisis
ro: Sincronizarea din WordPress.com a fost blocată deoarece ar putea provoca probleme la identitate

en: Tag name
ro: Nume etichetă

en: Tags:
ro: Etichete:

[ctx: Template]
en: Add New
ro: Adaugă șablon nou

en: Template part published privately.
ro: Am publicat partea de șablon ca privată.

en: Template part published.
ro: Am publicat partea de șablon.

en: Template part reverted to draft.
ro: Partea de șablon a revenit la ciornă.

en: Template part scheduled.
ro: Am programat partea de șablon.

en: Template part updated.
ro: Am actualizat partea de șablon.

en: Template parts list
ro: Listă cu părți de șablon

en: Template parts list navigation
ro: Navigare în lista cu părți de șablon

en: Test plugin for the jetpack-mu-wpcom package
ro: Testează modulul pentru pachetul jetpack-mu-wpcom

en: Testimonial Archive Content
ro: Conținut arhivă testimoniale

en: Testimonial Archive Featured Image
ro: Imagine reprezentativă arhivă testimoniale

en: Testimonial Archive Title
ro: Titlu arhivă testimoniale

en: Testimonial draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
ro: Am actualizat ciorna testimonialului. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează testimonialul</a>

en: Testimonial list navigation
ro: Navigare în lista cu testimoniale

en: Testimonial pages display at most %1$s testimonials
ro: Paginile testimoniale afișează cel mult %1$s testimoniale

en: Testimonial published. <a href="%s">View testimonial</a>
ro: Am publicat testimonialul. <a href="%s">Vezi testimonialul</a>

en: Testimonial restored to revision from %s
ro: Am restaurat testimonialul la revizia din %s

en: Testimonial saved.
ro: Am salvat testimonialul.

en: Testimonial scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview testimonial</a>
ro: Am programat testimonialul pentru: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Previzualizează testimonialul</a>

en: Testimonial submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
ro: Am trimis testimonialul. <a target="_blank" href="%s">Previzualizează testimonialul</a>

en: Testimonial updated.
ro: Am actualizat testimonialul.

en: Testimonial updated. <a href="%s">View testimonial</a>
ro: Am actualizat testimonialul. <a href="%s">Vezi testimonialul</a>

en: Testimonials
ro: Testimoniale

en: Testimonials list
ro: Listă testimoniale

en: Textdomain aliases should be registered before the %1$s hook. This notice was triggered by the %2$s domain.
ro: Un alias pentru domeniu-text trebuie înregistrat înainte de cârligul %1$s. Această notificare a fost declanșată de domeniul %2$s.

en: The Client ID/WP.com Blog ID of this site
ro: ID client/ID blog WP.com pentru acest site

en: The Toolbar is always visible on Atomic sites while connected to the Automattic proxy.
ro: Bara de unelte este mereu vizibilă pe site-urile Atomic când ești conectat la proxy-ul Automattic.

en: The URL is not from the current site.
ro: URL-ul nu este de pe site-ul curent.

en: The URL scheme must match the current site.
ro: Schema URL trebuie să se potrivească cu site-ul curent.

en: The WP.com user ID of the connected user
ro: ID-ul utilizatorului WordPress.com pentru utilizatorul conectat

en: The WP.com user email of the connected user
ro: Emailul utilizatorului WordPress.com pentru utilizatorul conectat

en: The WP.com username of the connected user
ro: Numele de utilizator WordPress.com pentru utilizatorul conectat

en: The authorization process expired. Please go back and try again.
ro: Procesul de autorizare a expirat. Te rog să mergi înapoi și să încerci din nou.

en: The bot id to chat with.
ro: ID-ul botului pentru conversație.

en: The bot id to get the chat for.
ro: ID-ul botului ca să participi la discuții.

en: The chat id for the existing chat.
ro: ID-ul discuției pentru conversația existentă.

en: The chat id to get the chat for.
ro: ID-ul discuției ca să participi la discuții.

en: The classic WP-Admin WordPress interface.
ro: Interfața clasică WP-Admin pentru administrarea WordPress.

en: The content of your latest posts page is automatically generated and cannot be edited.
ro: Conținutul paginii tale cu ultimele articole este generat automat și nu poate fi editat.

en: The context to continue the chat with.
ro: Contextul pentru a continua conversația.

en: The endpoint is not available on connected sites.
ro: Punctul-final nu este disponibil pentru site-urile conectate.

en: The feedback rating value.
ro: Valoarea evaluării impresiilor.

en: The file permissions on this host prevent editing files.
ro: Permisiunile pentru fișiere pe această gazdă împiedică editarea fișierelor.

en: The isActive argument should be set to false.
ro: Argumentul isActive trebuie setat la „false”.

en: The message id for the existing message.
ro: ID-ul mesajului pentru mesajul existent.

en: The message to add to the chat
ro: Mesajul de adăugat la discuție

en: The number of items per page.
ro: Numărul de elemente per pagină.

en: The number of sites of the connected WP.com user
ro: Numărul de site-uri ale utilizatorului WordPress.com conectat

en: The number of the page to retrieve, limited to 100
ro: Numărul paginii de recuperat, limitat la 100

en: The path must be a string.
ro: Calea trebuie să fie un șir de caractere.

en: The path must be a valid URL.
ro: Calea trebuie să fie un URL valid.

en: The request is not signed correctly.
ro: Cererea nu este semnată corect.

en: The request method is missing.
ro: Lipsește metoda de solicitare.

en: The required "%s" parameter is malformed.
ro: Parametrul „%s” cerut este deformat.

en: The required "%s" parameter is missing.
ro: Parametrul „%s” cerut lipsește.

en: The required "local_user" parameter is missing.
ro: Parametrul „local_user” cerut lipsește.

en: The required "nonce" parameter is missing.
ro: Parametrul „nunic” cerut lipsește.

en: The schedule could not be created.
ro: Programarea nu a putut fi creată.

en: The schedule could not be found.
ro: Programarea nu a putut fi găsită.

en: The settings for Featured Content have <a href="%s">moved to Appearance &rarr; Customize</a>.
ro: Setările pentru conținut reprezentativ au fost <a href="%s">mutate la Aspect &rarr; Personalizează</a>.

en: The site is not the main network site
ro: Site-ul nu este site-ul principal al rețelei

en: The specified plugins are managed and auto-updated by WordPress.com.
ro: Modulele specificate sunt administrate și actualizate automat de WordPress.com.

en: The specified plugins are not installed on the website. Please make sure the plugins are installed before attempting to schedule updates.
ro: Modulele specificate nu sunt instalate pe site. Înainte de a încerca să programezi actualizările, te rog să te asiguri că modulele sunt instalate.

en: Theme Showcase
ro: Prezentare temă

en: Themes
ro: Teme

en: There are currently no posts to display.
ro: Acum, nu există niciun articol de afișat.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
ro: Nu există niciun rezumat deoarece acesta este un articol protejat.

en: There is no previous invite for this user
ro: Nu există invitații anterioare pentru acest utilizator

en: There was an error creating a user for you. Please contact the administrator of your site.
ro: A fost o eroare la crearea unui utilizator pentru tine. Te rog contactează administratorul sitului.

en: There was an error logging you in via WordPress.com, please try again or try logging in with your username and password.
ro: A fost o eroare la autentificarea ta prin WordPress.com, te rog încearcă din nou sau încearcă să te autentifici cu numele de utilizator și parolă.

en: There was an issue validating this request.
ro: A fost o problemă la validarea acestei cereri.

en: There was an unspecified error registering the site
ro: A apărut o eroare nespecificată la înregistrarea site-ului

en: This is a very common password. Choose something that will be harder for others to guess.
ro: Aceasta este o parolă foarte comună. Alege altceva care să fie mai greu de ghicit pentru alții.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by adding additional uppercase letters, lowercase letters, or numbers.
ro: Această parolă este prea ușor de ghicit: o poți îmbunătăți prin adăugarea suplimentară de majuscule, minuscule sau cifre.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by including special characters such as !#=?*&.
ro: Această parolă este prea ușor de ghicit: o poți îmbunătăți incluzând caractere speciale, cum ar fi !#=?*&.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by mixing both letters and numbers.
ro: Această parolă este prea ușor de ghicit: o poți îmbunătăți prin amestecarea atât a literelor cât și a cifrelor.

en: This request method does not support body parameters.
ro: Această metodă de solicitare nu acceptă parametrii în corp.

en: This request method is not supported.
ro: Această metodă de solicitare nu este acceptată.

en: This user didn&#8217;t accept the invitation to join this site yet.
ro: Acest utilizator nu a acceptat încă invitația de a se alătura la acest site.

en: This user doesn&#8217;t have a Jetpack SSO connection to WordPress.com. Invite them to the site to increase security and improve their experience.
ro: Acest utilizator nu are o conexiune printr-o Autentificare securizată Jetpack la WordPress.com. Invită-l pe site ca să-și mărească securitatea și să-și îmbunătățească experiența de utilizare.

en: This user has connected their WordPress.com account.
ro: Acest utilizator și-a conectat contul WordPress.com.

en: This user is a contractor, freelancer, consultant, or agency.
ro: Acest utilizator este un contractant, un liber-profesionist, un consultant sau o agenție.

en: This user will be invited to WordPress.com. You can include a personalized welcome message with the invitation.
ro: Acest utilizator va fi invitat la WordPress.com. Poți să incluzi în invitație un mesaj personalizat de bun venit.

en: Thumbnail
ro: Miniatură

en: Thursdays at %s.
ro: Joi la %s.

en: To take ownership of the site, we ask that the person you designate contacts us at %s with a copy of the death certificate.
ro: Pentru a deveni proprietarul site-ului, te rugăm să ne contactezi la adresa %s și să ne trimiți o copie a certificatului de deces.

en: Token for user %d is malformed
ro: Tokenul pentru utilizatorul %d este deformat

[ctx: Toolbar button to get help with custom CSS]
en: Help
ro: Ajutor

[ctx: Toolbar button to see full CSS revision history]
en: See full history
ro: Vezi întregul istoric

en: Tools
ro: Unelte

en: Tooltip
ro: Text explicativ

en: Tried to invite a user that doesn&#8217;t exist.
ro: Ai încercat să inviți un utilizator care nu există.

en: Tried to invite a user that doesn&#8217;t have an email address.
ro: Ai încercat să inviți un utilizator care nu are o adresă de email.

en: Tried to revoke an invite for a user that doesn&#8217;t exist.
ro: Ai încercat să revoci o invitație pentru un utilizator care nu există.

en: Tried to revoke an invite that doesn&#8217;t exist.
ro: Ai încercat să revoci o invitație care nu există.

en: Try Fiverr Logo Maker
ro: Încearcă Fiverr Logo Maker

en: Try customizing your theme styles to get your site looking just right.
ro: Încearcă să personalizezi stilurile temei pentru a-ți face site-ul să arate așa cum vrei.

en: Tuesdays at %s.
ro: Marți la %s.

en: Two-Step Authentication is required to access this site. Please visit your <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Security Settings</a> to configure <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Two-step Authentication</a> for your account.
ro: Pentru a accesa acest site este necesară autentificarea în-doi-pași. Te rog să mergi la <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Setări de securitate</a> pentru a configura <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">autentificarea în-doi-pași</a> pentru contul tău.

en: Types:
ro: Tipuri

en: URI of the admin page where the user should be redirected after connection flow
ro: URI-ul paginii de administrare unde utilizatorul ar trebui să fie redirecționat după fluxul de conexiune

en: URL secret does not exist.
ro: Secret URL nu există.

en: URL secret to compare to the ones stored in the database.
ro: Secret URL pentru compare cu cele stocate în baza de date.

en: UTC%s
ro: UTC %s

en: Unable to fetch the requested data.
ro: Nu pot să aduc datele cerute.

en: Unable to save new URL secret
ro: Nu pot să salvez noul secret URL

en: Unable to unlink the connection owner.
ro: Nu pot să deconectez proprietarul conexiunii.

en: Uncategorized
ro: Fără categorie

en: Underline
ro: Subliniat

en: Unknown Plugin Update Failure
ro: Eșec necunoscut la actualizarea modulului

en: Unlock more with premium and free plugins
ro: Deblochezi mai multe funcționalități cu module gratuite și premium

en: Unset &#8220;%s&#8221; as the page that displays your latest posts
ro: Anulează setarea &#8222;%s&#8221; ca pagina care afișează ultimele articole

en: Unset as posts page
ro: Anulează setarea ca pagină articole

en: Update Menu Item Label
ro: Actualizează eticheta pentru elementul de meniu

en: Update Menu Section
ro: Actualizează secțiunea de meniu

en: Update Project Tag
ro: Actualizează eticheta de proiect

en: Update Project Type
ro: Actualizează tipul de proiect

en: Update Template Part Type
ro: Actualizează tipul de parte de șablon

en: Update your About page
ro: Actualizează pagina Despre

en: Update your domain's DNS
ro: Actualizează înregistrările DNS pentru domeniul tău

en: Update your site's design
ro: Actualizează designul site-ului

en: Upgrade
ro: Actualizează

en: Upgrade now
ro: Actualizează acum

en: Upgrade plan
ro: Actualizează planul

en: Upgrade required
ro: Actualizarea este obligatorie

en: Upgrades
ro: Actualizări

en: Upload
ro: Încarcă

en: Upload from URL
ro: Încarcă din URL

en: Upload your first video
ro: Încarcă primul tău video

en: Uploading…
ro: Încarc...

en: Use WP-Admin to manage your site.
ro: Folosește WP-Admin ca să-ți administrezi site-ul.

en: Use WordPress.com’s guided importer to import posts and comments from Medium, Substack, Squarespace, Wix, and more.
ro: Folosește importatorul ghidat de la WordPress.com ca să imporți articole și comentarii de pe Medium, Substack, Squarespace, Wix și alte platforme.

en: Use WordPress.com’s native dashboard to manage your site.
ro: Folosește panoul de control nativ al WordPress.com ca să-ți administrezi site-ul.

en: Use the <kbd>TAB</kbd> key on your keyboard to move between colums and the <kbd>ENTER</kbd> or <kbd>RETURN</kbd> key to save each row and move on to the next.
ro: Folosește tasta <kbd>TAB</kbd> de pe tastatură pentru a muta între coloane și tasta <kbd>ENTER</kbd> sau <kbd>RETURN</kbd> pentru a salva fiecare rând și a trece la următorul.

en: Use these settings to display different types of content on your site.
ro: Folosește aceste setări pentru a afișa diferite tipuri de conținut pe site-ul tău.

en: User IDs to include in Full Sync or "initial"
ro: ID-uri utilizatori de inclus în Sincronizare completă sau „inițială”

en: User invite revoked successfully.
ro: Am revocat cu succes invitația pentru utilizator.

en: User not found.
ro: Utilizator negăsit

en: User was invited successfully!
ro: Utilizatorul a fost invitat cu succes!

en: User was re-invited successfully!
ro: Utilizatorul a fost reinvitat cu succes!

en: Users
ro: Utilizatori

en: Valid user is required
ro: Este obligatoriu un utilizator valid

en: Valid user is required.
ro: Este obligatoriu un utilizator valid.

en: Verification secrets are empty
ro: Secretele verificării sunt goale

en: Verification secrets are incomplete
ro: Secretele verificării sunt incomplete

en: Verification secrets not found
ro: Nu am găsit secretele verificării

en: Verification took too long
ro: Verificarea a durat prea mult

en: Verify email address
ro: Confirmă adresa de email

en: Verify the email address for your domains
ro: Confirmă-ți adresa de email pentru domeniile deținute

en: View Menu Item
ro: Vezi elementul de meniu

en: View Menu Item Label
ro: Vezi eticheta elementului de meniu

en: View Menu Section
ro: Vezi secțiunea de meniu

en: View Project
ro: Vizualizează proiectul

en: View Project Tag
ro: Vezi etichetă de proiect

en: View Project Type
ro: Vezi tipul de proiect

en: View Template Part
ro: Vezi partea de șablon

en: View Template Part Type
ro: Vezi tipul de parte de șablon

en: View Testimonial
ro: Vezi testimonial

en: View all posts
ro: Vezi toate articolele

en: View all posts by %s
ro: Vezi toate articolele lui %s

[ctx: View options to switch between]
en: View
ro: Vezi

en: View site metrics
ro: Vezi valorile metrice pentru site

en: View your product
ro: Vezi produsul

en: WP Admin
ro: Administrator WP

en: Warning! You are about to delete the Jetpack connection owner (%s) for this site, which may cause some of your Jetpack features to stop working.
ro: Avertizare! Ești pe cale să ștergi proprietarul conexiunii Jetpack (%s) pentru acest site, s-ar putea ca unele dintre funcționalitățile Jetpack să nu mai funcționeze.

en: Was not able to unlink the user. Please try again.
ro: Nu am putut anula legătura utilizatorului. Te rog încearcă din nou.

en: We couldn't find your account. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
ro: Nu ți-am putut găsi contul. Dacă ai deja un cont, asigură-te că te-ai conectat la WordPress.com.

en: We highly recommend inviting users to join WordPress.com and log in securely using <a class="jetpack-sso-admin-create-user-invite-message-link-sso" rel="noopener noreferrer" target="_blank" href="https://jetpack.com/support/sso/">Secure Sign On</a> to ensure maximum security and efficiency.
ro: Pentru securitate și eficiența maxime, recomandăm insistent să inviți utilizatorii să se alăture pe WordPress.com și să se autentifice în siguranță folosind <a class="jetpack-sso-admin-create-user-invite-message-link-sso" rel="noopener noreferrer" target="_blank" href="https://jetpack.com/support/sso/">Autentificare securizată</a>.

en: We'll keep you in the loop!
ro: Te vom ține la curent!

en: Website
ro: Site web

en: Website (optional)
ro: Site web (opțional)

en: Wednesdays at %s.
ro: Miercuri la %s.

en: Weekly
ro: Săptămânal

en: Whether to mark this as a test chat (a11n-only).
ro: Dacă marchezi această discuție ca o conversație pentru testare (numai pentru a11n).

en: WordPress.com Features
ro: Funcționalități WordPress.com

en: WordPress.com Site Settings
ro: Setări site WordPress.com

en: WordPress.com account
ro: Cont WordPress.com

en: WordPress.com invitation will be automatically revoked for user: <strong>%s</strong>. | WordPress.com invitations will be automatically revoked for users: <strong>%s</strong>.
ro[0]: Invitația la WordPress.com va fi revocată automat pentru utilizatorul: <strong>%s</strong>.
ro[1]: Invitațiile la WordPress.com vor fi revocate automat pentru utilizatorii: <strong>%s</strong>.
ro[2]: Invitațiile la WordPress.com vor fi revocate automat pentru utilizatorii: <strong>%s</strong>.

en: WordPress.com users can change their profile’s basic details ( i.e., First Name, Last Name, Display Name, About ) in <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">WordPress.com Profile settings.</a>
ro: Utilizatorii WordPress.com își pot modifica detaliile de bază ale profilului (de exemplu, nume, prenume, numele afișat, secțiunea Despre) în <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">setările profilului WordPress.com</a>.

en: WordPress.com users can change their profile’s email & website address in <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">WordPress.com Account settings.</a>
ro: Utilizatorii WordPress.com își pot schimba adresa site-ului web și adresa de email din profilul lor în <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">setările contului WordPress.com.</a>

en: Write 3 posts
ro: Scrie 3 articole

en: Write a comment...
ro: Scrie un comentariu...

en: Write a reply...
ro: Scrie un răspuns...

en: Write a welcome message
ro: Scrie un mesaj de bun venit

en: Write your first post
ro: Scrie primul tău articol

en: Writing
ro: Scriere

en: You already have an account on this site. Please <a href="%1$s">sign in</a> with your username and password and then connect to WordPress.com.
ro: Ai deja un cont pe acest sit. Te rog <a href="%1$s">autentifică-te</a> cu numele de utilizator și parola și apoi conectează-te la WordPress.com.

en: You are not allowed to perform this action.
ro: Nu ai voie să execuți această acțiune.

en: You aren’t authorized to do that.
ro: Nu ești autorizat să faci asta.

en: You can change your fonts using Global Styles, which can be found in the Block Editor.
ro: Poți să schimbi fonturile folosind Stiluri globale, pe care le găsești în Editorul de blocuri.

en: You can choose to transfer connection ownership to one of these already-connected admins:
ro: Poți alege să transferi proprietatea conexiunii la unul din acești administratori deja conectați:

en: You can now save time spent logging in by connecting your WordPress.com account to %s.
ro: Acum poți economisi timpul pierdut pentru autentificare prin conectarea contului tău WordPress.com la %s.

en: You cannot call this method until Jetpack Config is configured
ro: Nu poți să apelezi această metodă până când Jetpack nu este configurat

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
ro: Nu ai permisiunile corecte pentru a efectua această acțiune.

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
    			Please contact your site admin if you think this is a mistake.
ro: Nu ai permisiunile de utilizator necesare pentru a efectua această acțiune.
    			Te rog contactează administratorul site-ului dacă crezi că aceasta este o greșeală.

en: You do not need to pass a $content parameter anymore.
ro: Nu mai trebuie să treci un parametru $content.

en: You don&#8217;t have permission to invite users.
ro: Nu ai permisiunea să inviți utilizatori.

en: You don&#8217;t have permission to revoke invites.
ro: Nu ai permisiunea să revoci invitațiile.

en: You must connect your Jetpack plugin to WordPress.com to use this feature.
ro: Trebuie să conectezi Jetpack la WordPress.com pentru a utiliza această funcționalitate.

en: You must have Two-Step Authentication enabled on your WordPress.com account.
ro: Autentificarea în-doi-pași trebuie să fie activată pentru contul tău WordPress.com.

en: You need to enter your numeric account ID and UUID for the <a href="%1$s">Mailerlite Widget</a> to work correctly. <a href="%2$s" target="_blank">Full instructions</a>.
ro: Trebuie să introduci ID-ul numeric al contului și UUID pentru ca <a href="%1$s">piesa Mailerlite</a> să lucreze corect. <a href="%2$s" target="_blank">Instrucțiuni complete</a>.

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
ro: Trebuie să te înregistrezi la Jetpack înainte de a-l conecta.

en: You've added your first product!
ro: Ai adăugat primul tău produs!

en: Your %s widget requires JavaScript to function properly.
ro: Pentru a funcționa corect, piesa %s necesită JavaScript.

en: Your Custom Content Types
ro: Tipurile tale de conținut personalizat

en: Your Jetpack Blaze dashboard requires JavaScript to function properly.
ro: Pentru a funcționa corect, panoul de control Jetpack Blaze necesită JavaScript.

en: Your Jetpack Stats dashboard requires JavaScript to function properly.
ro: Pentru a funcționa corect, panoul de control Statistici Jetpack necesită JavaScript.

en: Your Jetpack Stats widget requires JavaScript to function properly.
ro: Pentru a funcționa corect, piesa Statistici Jetpack necesită JavaScript.

en: Your Portfolio Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
ro: Arhiva portofoliu nu are acum nicio intrare. Poți începe să le creezi din panoul tău de control.

en: Your Testimonial Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
ro: Arhiva Testimoniale nu are acum nicio intrare. Poți începe crearea lor în panoul tău de control.

en: Your connection with WordPress.com seems to be broken. If you're experiencing issues, please try reconnecting.
ro: Conexiunea ta cu WordPress.com pare a fi întreruptă. Dacă întâmpini probleme, te rog încearcă reconectarea.

en: Your password is too weak: Looks like you are including easy to guess information about yourself. Try something a little more unique.
ro: Parola ta este prea slabă: se pare că ai inclus informații despre tine, ușor de ghicit. Încearcă ceva care să fie unic.

en: Your site contains premium styles. Upgrade now to publish them and unlock tons of other features.
ro: Site-ul tău are stiluri premium. Actualizează acum ca să le publici și să deblochezi și alte funcționalități.

en: Your site includes <a href="%1$s" target="_blank">premium styles</a> that are only visible to visitors after upgrading to the %2$s plan or higher.
ro: Site-ul tău include <a href="%1$s" target="_blank">stiluri premium</a> care vor fi vizibile vizitatorilor numai după ce actualizezi la planul %2$s sau la unul de nivel superior.

en: Your site is incorrectly double-encoding redirects from http to https. This is preventing Jetpack from authenticating your connection. Please visit our <a href="%s">support page</a> for details about how to resolve this.
ro: Site-ul tău redirecționează incorect, cu codare dublă, de la http la https. Acest lucru împiedică modulul Jetpack să se autentifice în conexiune. Pentru detalii despre cum să rezolvi asta, te rog să consulți <a href="%s">pagina noastră pentru suport</a>.

en: Your theme supports <strong>%s</strong>
ro: Tema ta suportă <strong>%s</strong>

en: Your theme supports Testimonials
ro: Tema ta suportă testimoniale

en: Your user is not permitted to access this resource.
ro: Utilizatorul tău nu are permisiunea de a accesa această resursă.

en: You’re previewing %s
ro: Previzualizezi %s

en: You’ve added your first video!
ro: Ai adăugat primul tău video!

[ctx: add new on admin bar]
en: Template Part
ro: Parte de șablon

[ctx: admin menu]
en: Template Part Types
ro: Tipuri de parte de șablon

[ctx: admin menu]
en: Template Parts
ro: Părți de șablon

[ctx: block description]
en: Count down to your favorite next thing, and celebrate with fireworks when the time is right!
ro: Adaugă o numărătoare inversă pentru următorul eveniment preferat și sărbătorești cu focuri de artificii când vine acel moment!

[ctx: block description]
en: Create a timeline of events.
ro: Creează o cronologie a evenimentelor.

[ctx: block keyword]
en: countdown
ro: numărătoare inversă

[ctx: block keyword]
en: event
ro: eveniment

[ctx: block keyword]
en: events
ro: evenimente

[ctx: block keyword]
en: timeline
ro: cronologie

[ctx: block title]
en: Event Countdown
ro: Numărătoare inversă eveniment

[ctx: block title]
en: Timeline
ro: Cronologie

en: collapsed
ro: restrâns

[ctx: designating the post author (eg: by John Doe]
en: by
ro: de

en: edit
ro: editează

en: expanded
ro: extins

[ctx: indicates movement (up or down)]
en: DOWN
ro: JOS

[ctx: indicates movement (up or down)]
en: UP
ro: SUS

[ctx: post author]
en:  and
ro:  și

[ctx: post author]
en: by
ro: de

[ctx: post type general name]
en: Template Parts
ro: Părți de șablon

[ctx: post type singular name]
en: Template Part
ro: Parte de șablon

[ctx: product name shown in menu]
en: Stats
ro: Statistici

[ctx: taxonomy general name]
en: Template Part Types
ro: Tipuri de parte de șablon

[ctx: taxonomy singular name]
en: Template Part Type
ro: Tip de parte de șablon
