WordPress.com - plugins - jetpack-mu-wpcom - en to sq_AL translation catalogue (558 entries)

en:  once
sq_AL:  një herë

en:  per
sq_AL:  në

en: %1$d Food Menu Item | %1$d Food Menu Items
sq_AL[0]: %1$d Element Menuje Kulinare
sq_AL[1]: %1$d Elemente Menuje Kulinare

en: %s is not a valid command.
sq_AL: %s s’është urdhër i vlefshëm.

en: %s wants to access your site’s data. Log in to authorize that access.
sq_AL: %s dëshiron të hyjë në të dhënat e sajtit tuaj. Që të autorizoni atë hyrje, bëni hyrjen në llogarinë tuaj.

en: &mdash; Select &mdash;
sq_AL: &mdash; Përzgjidhni &mdash;

en: <a href='%s' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>Learn more</a> about the connection owner and what will break if you do not have one.
sq_AL: <a href='%s' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>Mësoni më tepër</a> rreth të zotit të lidhjes dhe se çfarë s’do të funksionojë, nëse s’keni një të tillë.

en: <span>Author:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>
sq_AL: <span>Autor:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>

en: A WordPress.com account is required to access this site. Click the button below to sign in or create a free WordPress.com account.
sq_AL: Që të hyni në këtë sajt, lypset një llogari WordPress.com. Klikoni mbi butonin më poshtë që të bëni hyrjen ose krijoni një llogari falas WordPress.com.

en: A non-empty nonce must be supplied.
sq_AL: Duhet dhënë një <em>nonce</em> jo i zbrazët.

en: Access a variety of free and paid plugins that can enhance your site's functionality and features.
sq_AL: Shihni dhe përdorni një larmi shtojcash falas dhe me pagesë që mund të thellojnë funksionet dhe veçoritë e sajtit tuaj.

en: Account ID <a href="%s" target="_blank">(instructions)</a>:
sq_AL: ID llogarie <a href="%s" target="_blank">(udhëzime)</a>:

en: Account Settings
sq_AL: Rregullime Llogarie

en: Account not found. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
sq_AL: S’u gjet llogari. Nëse keni tashmë një llogari, sigurohuni se jeni lidhur me WordPress.com.

en: Activate
sq_AL: Aktivizoje

en: Activated
sq_AL: E aktivizuar

en: Activating
sq_AL: Po aktivizohet

en: Add Many Items
sq_AL: Shtoni Shumë Zëra

en: Add Menu Item
sq_AL: Shtoni Zë Menuje

en: Add New
sq_AL: Shtoni të Ri

en: Add New Menu Item Label
sq_AL: Shtoni Etiketë të Re Zëri Menuje

en: Add New Menu Section
sq_AL: Shtoni Ndarje të Re Menuje

en: Add New Project
sq_AL: Shtoni Projekt të Ri

en: Add New Project Tag
sq_AL: Shtoni Etiketë të Re Projekti

en: Add New Project Type
sq_AL: Shtoni Lloj të Ri Projekti

en: Add New Site
sq_AL: Shtoni Sajt të Ri

en: Add New Template Part Type
sq_AL: Shtoni Lloj të Ri Pjese Gjedhesh

en: Add New Testimonial
sq_AL: Shtoni Përshtypje të Re

en: Add New User
sq_AL: Shtoni Përdorues të Ri

en: Add One Item
sq_AL: Shtoni Një Zë

en: Add These New Menu Items
sq_AL: Shtoji Këta Zëra të Rinj Menuje

en: Add or remove Labels
sq_AL: Shtoni ose hiqni Etiketa

en: Add or remove tags
sq_AL: Shtoni, ose hiqni etiketa

en: Add to section:
sq_AL: Shtoje te ndarja:

en: Add your products
sq_AL: Shtoni produkte tuajt

en: Add-Ons
sq_AL: Shtesa

en: Additional CSS
sq_AL: CSS Shtesë

en: Admin Interface Style
sq_AL: Stil Ndërfaqeje Përgjegjësi

en: Admin interface style changed.
sq_AL: Stili i ndërfaqes së përgjegjësit ndryshoi.

en: Advertising
sq_AL: Reklama

en: Akismet Anti-spam
sq_AL: Anti-spam Akismet

en: All Menu Item Labels
sq_AL: Krejt Etiketat Zëri Menush

en: All Menu Sections
sq_AL: Krejt Ndarjet e Menusë

en: All Project Tags
sq_AL: Krejt Etiketat e Projektit

en: All Project Types
sq_AL: Krejt Llojet e Projekteve

en: All Projects
sq_AL: Krejt Projektet

en: All Template Part Types
sq_AL: Krejt Llojet e Pjesëve të Gjedheve

en: All Testimonials
sq_AL: Krejt Përshtypjet

en: All Users
sq_AL: Krejt Përdoruesit

en: Allow Blocks
sq_AL: Lejoni Blloqe

en: Also display tagged posts outside the Featured Content area.
sq_AL: Shfaq po ashtu postime të etiketuara, jashtë zonës së Lëndës së Zgjedhur.

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
sq_AL: Duhet që një përgjegjësi te ky blog të rregullojë lidhjen e Jetpack-ut.

en: An unknown error occurred.
sq_AL: Ndodhi një gabim i panjohur.

en: Any autoupdates are explicitly disabled by a site administrator.
sq_AL: Çfarëdo përditësimesh janë çaktivizuar enkas nga një përgjegjës sajti.

en: Appearance
sq_AL: Dukje

en: Aquatic
sq_AL: Ujore

en: As always, feel free to <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">contact our support team</a> if you have any questions.
sq_AL: Si gjithmonë, mos ngurroni të <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">lidheni me ekipin tonë të asistencës</a>, nëse keni çfarëdo lloj pyetjesh.

en: Author Bio
sq_AL: Jetëshkrim i Autorit

en: Automatically use first image in post
sq_AL: Përdor vetvetiu figurën e parë në postim

en: Available Tools
sq_AL: Mjete të Mundshme

en: Back to template part types
sq_AL: Mbrapsht te lloje pjesësh gjedhesh

en: Backup
sq_AL: Kopjeruajtje

en: Blaze &#8220;%s&#8221; to Tumblr and WordPress.com audiences.
sq_AL: Promovojeni “%s” me Blaze te publiku i Tumblr-it dhe WordPress.com-it.

en: Blog Display
sq_AL: Shfaqje Blogu

en: Blog is already registered
sq_AL: Blogu është tashmë i regjistruar

en: Build your audience with tags
sq_AL: Krijoni publikun tuaj, përmes etiketash

en: Cannot deal with cookie redirects, as headers are already sent.
sq_AL: Nuk ia del dot me ridrejtim cookie-sh, ngaqë kryet janë dërguar tashmë.

en: Cannot parse URL %s
sq_AL: S’përtypet dot URL-ja %s

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages, or opt for the theme's default combination of excerpt and full post.
sq_AL: Zgjidhni mes një postimi të plotë ose një copëze për faqe blogu dhe arkivash, ose zgjidhni ndërthurjen parazgjedhje të temës për copëza dhe postime të plotë.

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages.
sq_AL: Zgjidhni mes një postimi të plotë ose një copëze për faqe blogu dhe arkivash.

en: Choose from the most used Labels
sq_AL: Zgjidhni prej Etiketave më të përdorura

en: Choose from the most used tags
sq_AL: Zgjidhni prej etiketave më të përdorura

en: Classic Blue
sq_AL: Blu Klasike

en: Classic Bright
sq_AL: E ndritshme Klasike

en: Classic Dark
sq_AL: E errët Klasike

en: Classic style
sq_AL: Stil klasik

en: Classic view
sq_AL: Pamja klasike

en: Click here to open the Block Editor and change your fonts.
sq_AL: Klikon këtu që të hapet Përpunuesi Me Blloqe dhe të ndryshoni shkronjat tuaja.

en: Collect sales tax
sq_AL: Mblidhni taksa shitjesh

en: Comma seperated list of additional fields that should be included in status.
sq_AL: Listë fushash shtesë, ndarë me presje, që duhen përfshirë në gjendje.

en: Comment IDs to include in Full Sync
sq_AL: ID Komentesh për t’u përfshirë në Njëkohësim të Plotë

en: Comment sent successfully
sq_AL: Komenti u dërgua me sukses

en: Comments
sq_AL: Komente

en: Complete your profile
sq_AL: Plotësoni Profilin Tuaj

en: Connect
sq_AL: Lidhu

en: Connect to WordPress.com
sq_AL: Lidhuni te WordPress.com

en: Connected
sq_AL: I lidhur

en: Content Options
sq_AL: Mundësi Lënde

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
sq_AL: Vazhdoni leximin e<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>

en: Continue to write your first post
sq_AL: Vazhdoni te shkrimi i postimit tuaj të parë

en: Contrast
sq_AL: Kontrast

en: Could not confirm migration.
sq_AL: S’u ripohua dot migrimi.

en: Could not confirm new owner.
sq_AL: S’u ripohua dot pronari i ri.

en: Could not confirm safe mode.
sq_AL: S’u ripohua dot përdorimi i mënyrës së sigurt.

en: Could not delete sync error option.
sq_AL: S’u fshi dot mundësi gabim njëkohësimi.

en: Custom field deleted.
sq_AL: Fusha vetjake u fshi.

en: Custom field updated.
sq_AL: Fusha vetjake u përditësua.

en: Customer Name
sq_AL: Emër Klienti

en: Customer Testimonials
sq_AL: Përshtypje Klientësh

en: Customize
sq_AL: Përshtateni

en: Customize Testimonials Archive
sq_AL: Përshtatni Arkiv Përshtypjesh

en: Customize content with AI
sq_AL: Përshtatni lëndë me IA

en: Customize your store
sq_AL: Përshtatni shitoren tuaj

en: Daily Writing Prompt
sq_AL: Cytje e Përditshme Shkrimi

en: Data Modules that should be included in Full Sync
sq_AL: Module të Dhënash që duhen përfshirë në Njëkohësim të Plotë

en: Default
sq_AL: Parazgjedhje

en: Default style
sq_AL: Stil parazgjedhje

en: Default view
sq_AL: Pamje parazgjedhje

en: Description
sq_AL: Përshkrim

en: Discussion
sq_AL: Diskutim

en: Dismiss this notice
sq_AL: Shpërfille këtë shënim

en: Display Mailerlite subscriber popup
sq_AL: Shfaq flluskë pajtimtari Mailerlite

en: Display author
sq_AL: Shfaq autorin

en: Display categories
sq_AL: Shfaq kategori

en: Display comment link
sq_AL: Shfaq lidhje komentesh

en: Display date
sq_AL: Shfaq datë

en: Display on blog and archives
sq_AL: Shfaqe në blog dhe arkiva

en: Display on pages
sq_AL: Shfaqe në faqe

en: Display on single posts
sq_AL: Shfaqe në postime njëshe

en: Display on single projects
sq_AL: Shfaqe në projekte njëshe

en: Display tags
sq_AL: Shfaq etiketa

en: Dive deep into the world of WordPress.com themes. Discover the responsive and stunning designs waiting to bring your site to life.
sq_AL: Zhytuni me kokë te temat për WordPress.com. Zbuloni skema reaguese dhe mbresëlënëse që presin ta gjallërojnë sajtin tuaj.

en: Do not display tag in post details and tag clouds.
sq_AL: Mos shfaq etiketa në hollësi postimi dhe re etiketash.

en: Domain
sq_AL: Përkatësi

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is a subdomain of WordPress.com.
sq_AL: Përkatësia `%1$s` sapo s’kaloi dot kontrollin is_usable_domain, ngaqë është një nënpërkatësi e WordPress.com-it.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is empty.
sq_AL: Përkatësia `%1$s` sapo s’kaloi dot kontrollin is_usable_domain, ngaqë është e zbrazët.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is in the forbidden array.
sq_AL: Përkatësia `%1$s` sapo s’kaloi dot kontrollin is_usable_domain, ngaqë gjendet në një listë të ndaluarash.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it uses an invalid top level domain.
sq_AL: Përkatësia `%1$s` s’e kaloi dot kontrollin is_usable_domain, ngaqë përdor një përkatësi shkalle të epërme të pavlefshme.

en: Easily feature all posts with the <a href="%1$s">"featured" tag</a> or a tag of your choice. Your theme supports up to %2$s posts in its featured content area.
sq_AL: Nxirrni lehtësisht në pah krejt postimet me <a href="%1$s">etiketën "e zgjedhur"</a> ose përmes një etikete që keni qejf. Tema juaj mbulon deri më %2$s postime në zonën e vet për lëndën e zgjedhur.

en: Edit Menu Item
sq_AL: Përpunoni Zë Menuje

en: Edit Menu Item Label
sq_AL: Përpunoni Etiketë Zëri Menuje

en: Edit Menu Section
sq_AL: Përpunoni Ndarje Menuje

en: Edit Project
sq_AL: Përpunoni Projektin

en: Edit Project Tag
sq_AL: Përpunoni Etiketë Projekti

en: Edit Project Type
sq_AL: Përpunoni Lloj Projekti

en: Edit Template Part Type
sq_AL: Përpunoni Lloj Pjese Gjedhesh

en: Edit Testimonial
sq_AL: Përpunoni Përshtypje

en: Email (address never made public)
sq_AL: Email (adresa s’bëhet kurrë publike)

en: Enable Portfolio Projects for this site.
sq_AL: Aktivizo Projekte Portofol për këtë sajt.

en: Enable Testimonials for this site.
sq_AL: Aktivizoni Përshtypje për këtë sajt.

en: Enable blocks in comments
sq_AL: Aktivizo blloqe në komente

en: End ID for the histogram
sq_AL: ID Fundi për histogramin

en: Enter the customer's name here
sq_AL: Jepni këtu emër klienti

en: Enter the menu item's name here
sq_AL: Jepni këtu emrin e zërit të menusë

en: Error Details: %s
sq_AL: Hollësi Gabimi: %s

en: Error Details: Jetpack ID begins with a numeral. Do not publicly post this error message! %s
sq_AL: Hollësi Gabimi: ID-ja e Jetpack-ut fillon me një numër. Mos e postoni publikisht këtë gabim mesazhi! %s

en: Error Details: Jetpack ID is empty. Do not publicly post this error message! %s
sq_AL: Hollësi Gabimi: ID-ja e Jetpack-ut është e zbrazët. Mos e postoni publikisht këtë gabim mesazhi! %s

en: Error Details: Jetpack ID is not a scalar. Do not publicly post this error message! %s
sq_AL: Hollësi Gabimi: ID-ja e Jetpack-ut s’është numër. Mos e postoni publikisht këtë mesazh gabimi! %s

en: Every %d minutes
sq_AL: Çdo %d minuta

en: Every Jetpack site needs at least one connected admin for the features to work properly. Please connect to your WordPress.com account via the button below. Once you connect, you may refresh this page to see an option to change the connection owner.
sq_AL: Çdo sajt Jetpack lyp të paktën një përgjegjës të lidhur, që veçoritë të funksionojnë si duhet. Ju lutemi, lidheni llogarinë tuaj WordPress.com përmes butonin më poshtë. Pasi të bëni lidhjen, mund të rifreskoni këtë faqe që të shihni një mundësi për ndryshimin e të zotit të lidhjes.

en: Every minute
sq_AL: Çdo minutë

en: Export
sq_AL: Eksportoje

en: Failed to disconnect the site as it appears already disconnected.
sq_AL: S’u arrit të shkëputet sajti, ngaqë duket tashmë i shkëputur.

en: Failed to fetch user token from WordPress.com.
sq_AL: S’u arrit të sillej token përdoruesi që nga WordPress.com.

en: Featured Content
sq_AL: Lëndë e Zgjedhur

en: Featured Images
sq_AL: Figura të Zgjedhura

en: Feedback
sq_AL: Përshtypje

en: File modifications are explicitly disabled by a site administrator.
sq_AL: Ndryshimi i kartelave është çaktivizuar nga një përgjegjës sajti.

en: Filter Testimonials list
sq_AL: Filtroni Listë Përshtypjesh

en: Filter menu items list
sq_AL: Filtroni listë ndarjesh menuje

en: Filter projects list
sq_AL: Filtroni listë projektesh

en: Find the perfect theme for your site
sq_AL: Gjeni temën e përsosur për sajtin tuaj

en: Flex your site's features with plugins
sq_AL: Shpalosni veçoritë e sajtit tuaj, përmes shtojcash

en: Food Menus
sq_AL: Menu Ushqimesh

en: For example, spicy, favorite, etc. <br /> Separate Labels with commas
sq_AL: Për shembull, djegëse, të parapëlqyera, etj. <br /> Ndajini etiketa me presje

en: Full post
sq_AL: Postim i plotë

en: General
sq_AL: Të përgjithshme

en: Grow your business
sq_AL: Fuqizoni biznesin tuaj

en: Home
sq_AL: Kreu

en: Hourly views
sq_AL: Parje në orë

en: IP address `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is in the private network.
sq_AL: Për adresën IP `%1$s` sapo dështoi kontrolli is_usable_domain, ngaqë gjenden te rrjeti privat.

en: If text fields should be converted to latin1 in checksum calculation.
sq_AL: Nëse fushat e tekstit duhet të shndërrohen në kodim latin1 te përllogaritja e checksum-it.

en: If true, include the feedback rating value for each message in the response.
sq_AL: Në u vëntë si <em>true</em>, përshi te përgjigja vlerën e vlerësimit të përshtypjeve për çdo mesazh

en: If you are on a shared computer, remember to also <a href="%1$s">log out of WordPress.com</a>.
sq_AL: Nëse gjendeni në një kompjuter publik a që e përdorin shumë vetë, mos harroni gjithashtu <a href="%1$s">të bëni daljen nga llogaria WordPress.com</a>.

en: Import
sq_AL: Importoje

en: Important notice about your Jetpack connection:
sq_AL: Njoftim i rëndësishëm rreth lidhjes tuaj Jetpack:

en: Indicates from what plugin the request is coming from
sq_AL: Tregon se nga cila shtojcë po vjen kërkesa

en: Indicates where the registration action was triggered for tracking/segmentation purposes
sq_AL: Tregon se nga qe shkaktuar veprimi i regjistrimit, për qëllime ndjekjeje/segmentimi

en: Integrations
sq_AL: Integrime

en: Invalid Parameter
sq_AL: Parametër i Pavlefshëm

en: Invalid Registration State
sq_AL: Gjendje e Pavlefshme Regjistrimi

en: Invalid blog token
sq_AL: Token i pavlefshëm blogu

en: Invalid parent type.
sq_AL: Lloj i pavlefshëm mëme.

en: Invalid token for user %d
sq_AL: Token i pavlefshëm për përdoruesin %d

en: Invalid user id is provided
sq_AL: U dha ID e pavlefshme përdoruesi

en: Invalid user identifier.
sq_AL: Identifikues i pavlefshëm përdoruesi.

en: Invalid user token is provided
sq_AL: U dha token i pavlefshëm përdoruesi

en: Is connection owner
sq_AL: Është i zoti i lidhjes

en: Items on your restaurant's menu
sq_AL: Zëra në menunë e restorantit tuaj

en: Jetpack Plugin Version
sq_AL: Version Shtojce Jetpack

en: Jetpack Safe Mode
sq_AL: Mënyra e Sigurt e Jetpack-ut

en: Jetpack donations is disabled in favour of Newspack donations.
sq_AL: Dhurimet për Jetpack-un janë çaktivizuar, në favor të dhurimeve për Newspack.

en: Jetpack experienced an issue trying to save options (cannot_save_secrets). We suggest that you contact your hosting provider, and ask them for help checking that the options table is writable on your site.
sq_AL: Jetpack-u hasi një problem teksa provohej të ruheshin mundësitë (cannot_save_secrets). Sugjerojmë të lidheni me shërbimin tuaj të strehimit të sajtit dhe t’u kërkoni t’ju ndihmojnë të kontrolloni nëse tabela e mundësive është e shkrueshme në sajtin tuaj.

en: Jetpack is already connected.
sq_AL: Jetpack-u është i lidhur tashmë.

en: Labels
sq_AL: Etiketa

en: Labels: <small>spicy, favorite, etc. <em>Separate Labels with commas</em></small>
sq_AL: Etiketa: <small>djegëse, të parapëlqyera, etj. <em>Etiketat ndajini me presje</em></small>

en: Last heartbeat sent at: %s
sq_AL: Rrahja e fundit e zemrës dërguar më: %s

en: Launch your store
sq_AL: Bëni publike shitoren tuaj

en: Learn More
sq_AL: Mësoni Më Tepër

en: Learn more about Featured Images
sq_AL: Mësoni më tepër rreth Figurash të Zgjedhura

en: Learn more about changing fonts using Global Styles.
sq_AL: Mësoni më tepër rreth ndryshimit të shkronjave duke përdorur Stile Globale.

en: Leave a reply. (log in optional)
sq_AL: Lini një përgjigje. (hyrja është opsionale)

en: Let visitors use a WordPress.com or Facebook account to comment
sq_AL: Lejojuni vizitorëve të përdorin për komentim llogari WordPress.com, ose Facebook

en: Like
sq_AL: Pëlqejeni

en: Liked by you
sq_AL: Pëlqyer nga ju

en: Loading
sq_AL: po ngarkohet…

en: Loading your comment...
sq_AL: Po ngarkohet komenti juaj…

en: Log in as <span>%s</span>
sq_AL: Hyni si <span>%s</span>

en: Log in as a different WordPress.com user
sq_AL: Hyni si një tjetër përdorues i WordPress.com-it

en: Log in or provide your name and email to leave a comment.
sq_AL: Që të lini një koment, bëni hyrjen në llogari, ose jepni emrin tuaj.

en: Log in or provide your name and email to leave a reply.
sq_AL: Që të lini një përgjigje, bëni hyrjen në llogari, ose jepni emrin tuaj.

en: Log in to leave a reply.
sq_AL: Për t’u përgjigjur, bëni hyrjen.

en: Log in with WordPress.com
sq_AL: Hyni me WordPress.com-in

en: Log in with username and password
sq_AL: Hyni me emër përdoruesi dhe fjalëkalim

en: Logged in via %s
sq_AL: Futur si %s

en: Logging in with WordPress.com is disabled for sites that are in staging mode.
sq_AL: Hyrja me WordPress.com është e çaktivizuar për sajte që gjenden nën mënyrën prova.

en: Logging in with WordPress.com is not currently available because this site is experiencing connection problems.
sq_AL: Futja me WordPress.com është hëpërhë e pamundur, ngaqë ky sajt po ka probleme lidhjeje.

en: M j, Y @ G:i
sq_AL: j M, Y @ G:i

en: Mailerlite subscriber popup
sq_AL: Flluskë Pajtimtari Mailerlite

en: Manage Domain
sq_AL: Administroni Përkatësinë

en: Manage Email
sq_AL: Administroni Email

en: Manage Purchases
sq_AL: Administroni Blerje

en: Manage your privacy settings
sq_AL: Administroni rregullimet tuaja për privatësinë

en: Match by Email
sq_AL: Me përputhje sipas Email-esh

en: Menu Item
sq_AL: Zë Menuje

en: Menu Item Label
sq_AL: Etiketë Zëri Menush

en: Menu Item Labels
sq_AL: Etiketa Zëri Menush

en: Menu Items
sq_AL: Zëra Menuje

en: Menu Items re-ordered.
sq_AL: Zërat e menusë u rirenditën.

en: Menu Section
sq_AL: Ndarje Menuje

en: Menu Sections
sq_AL: Ndarje Menuje

en: Menu item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
sq_AL: Skica e zërit të menusë u përditësua. <a target="_blank" href="%s">Parashiheni zërin</a>

en: Menu item label list navigation
sq_AL: Lëvizje në listë etiketash elementi menuje

en: Menu item labels list
sq_AL: Listë etiketash elementi menuje

en: Menu item list navigation
sq_AL: Lëvizje në listë elementësh menuje

en: Menu item published. <a href="%s">View item</a>
sq_AL: Zëri i menusë u botua. <a href="%s">Shiheni zërin</a>

en: Menu item restored to revision from %s
sq_AL: Zëri i menusë u rikthye te versioni prej %s

en: Menu item saved.
sq_AL: Zëri i menusë u ruajt.

en: Menu item scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview item</a>
sq_AL: Zëri i menusë është planifikuar për: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Parashiheni zërin</a>

en: Menu item submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
sq_AL: Zëri i menusë u parashtrua. <a target="_blank" href="%s">Parashiheni zërin</a>

en: Menu item updated.
sq_AL: Zëri i menusë u përditësua.

en: Menu item updated. <a href="%s">View item</a>
sq_AL: Zëri i menusë u përditësua. <a href="%s">Shiheni zërin</a>

en: Menu items list
sq_AL: Listë elementësh menuje

en: Menu section list
sq_AL: Listë ndarjesh menuje

en: Menu section list navigation
sq_AL: Lëvizje në listë ndarjesh menuje

en: Migrating the site
sq_AL: Po migrohet sajti

en: Move menu section down
sq_AL: Zbrite poshtë pjesën e menusë

en: Move menu section up
sq_AL: Ngjite sipër pjesën e menusë

en: Multi network install are not supported.
sq_AL: Instalimet shumërrjetëshe nuk mbulohen.

en: My Mailboxes
sq_AL: Kutitë e Mia Postare

en: Name of Sync module
sq_AL: Emër moduli Sync

en: Name of Sync module.
sq_AL: Emër moduli Sync.

en: Name of Sync queue.
sq_AL: Emër radhe Njëkohësimi.

en: New Menu Item
sq_AL: Zë i Ri Menuje

en: New Menu Item Label Name
sq_AL: Emër Etikete të Re Zëri Menuje

en: New Menu Sections Name
sq_AL: Emër Ndarjeje të Re Menuje

en: New Project
sq_AL: Projekt i Ri

en: New Project Tag Name
sq_AL: Emër i Ri Etikete Projekti

en: New Project Type Name
sq_AL: Emër i Ri Lloji Projekti

en: New Row
sq_AL: Rresht i Ri

en: New Sync health status
sq_AL: Gjendje e re shëndeti Sync-u

en: New Template Part Type
sq_AL: Lloj i Ri Pjese Gjedhesh

en: New Testimonial
sq_AL: Përshtypje e Re

en: New free service: Show Canada Post shipping rates on your store!
sq_AL: Shërbim i ri falas: Shfaqni në dyqanin tuaj çmime dërgimi me Canada Post!

en: New free service: Show USPS shipping rates on your store! Added bonus: print shipping labels without leaving WooCommerce.
sq_AL: Shërbim i ri falas: Shfaqni në dyqanin tuaj çmime dërgimi USPS! Bonus shtesë: shtypni etiketa adresash dërgimi pa dalë nga WooCommerce.

en: New owner
sq_AL: I zoti i ri

en: New owner is not admin
sq_AL: I zoti i ri s’është një përgjegjës

en: New owner is not connected
sq_AL: I zoti i ri s’është i lidhur

en: New owner is same as existing owner
sq_AL: I zoti i ri është i njëjtë me pronarin e tanishëm

en: New user token
sq_AL: Token i ri përdoruesi

en: Nightfall
sq_AL: Ndajnatë

en: No Labels
sq_AL: Pa Etiketa

en: No Labels found
sq_AL: S’u gjetën Etiketa

en: No Menu Items found
sq_AL: S’u Gjetën Zëra Menuje

en: No Menu Items found in Trash
sq_AL: S’u Gjetën Zëra Menuje te Hedhurinat

en: No Projects found
sq_AL: S’u gjetën Projekte

en: No Projects found in Trash
sq_AL: S’u gjetën Projekte te Hedhurinat

en: No Testimonials found
sq_AL: S’u gjetën Përshtypje

en: No Testimonials found in Trash
sq_AL: S’u gjetën Përshtypje te Hedhurinat

en: No blog token found
sq_AL: S’u gjet token blogu

en: No primary user defined
sq_AL: S’ka të përkufizuar përdorues parësor

en: No tags found.
sq_AL: S’u gjetën etiketa.

en: No template part types found.
sq_AL: S’u gjetën lloje pjesësh gjedhesh.

en: No templates available. Skipped showing modal window with template selection.
sq_AL: S’ka gjedhe të gatshme. U anashkalua shfaqje dritareje modale me përzgjedhje gjedhesh.

en: No token for user %d
sq_AL: S’ka token për përdoruesin %d

en: No user tokens found
sq_AL: S’u gjetën token-ë përdoruesi

en: No valid event name or type.
sq_AL: Pa emër ose lloj të vlefshëm veprimtarie.

en: Object Type
sq_AL: Lloj Objekti

en: Objects Identifiers
sq_AL: Identifikues Objektesh

en: Or
sq_AL: Ose

en: Order
sq_AL: Rend

en: Our WordPress.com redesign for a better experience.
sq_AL: WordPress.com ynë i rikonceptuar për punim më të mirë.

en: PHP's XML extension is not available. Jetpack requires the XML extension to communicate with WordPress.com. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
sq_AL: Zgjerimi XML i PHP-së s’gjendet. Jetpack-u lyp zgjerimin XML që të komunikojë me WordPress.com. Ju lutemi, lidhuni me furnizuesin tuaj të strehimit të sajtit që të aktivizojë zgjerimin XML të PHP-së.

en: Parent Menu Section
sq_AL: Ndarje Mëmë Menuje

en: Parent Menu Section:
sq_AL: Ndarje Mëmë Menuje:

en: Parent Project Type
sq_AL: Lloji Mëmë i Projektit

en: Parent Project Type:
sq_AL: Lloji Mëmë i Projektit:

en: Parent Template Part Type
sq_AL: Lloj Pjese Gjedheje Mëmë

en: Parent Template Part Type:
sq_AL: Lloj Pjese Gjedheje Mëmë:

en: Password must be at least %d characters.
sq_AL: Fjalëkalimi duhet të jetë e pakta %d shenja.

en: Passwords may not contain the character "\".
sq_AL: Fjalëkalimet s’mund të përmbajnë shenjën "\".

en: Performance
sq_AL: Funksionim

en: Please connect your user account to WordPress.com
sq_AL: Ju lutemi, lidheni llogarinë tuaj të përdoruesit me WordPress.com-in

en: Please define an SVG icon filename.
sq_AL: Ju lutemi, përcaktoni një emër kartele ikone SVG.

en: Please define default parameters in the form of an array.
sq_AL: Ju lutemi, përcaktojini parametrat parazgjedhje në formën e një matrice.

en: Please reload the page to see your stats...
sq_AL: Ju lutemi, që të shihni statistikat tuaja, ringarkoni faqen…

en: Popular Labels
sq_AL: Etiketa Popullore

en: Popular Project Tags
sq_AL: Etiketa Popullore Projekti

en: Portfolio
sq_AL: Portofol

en: Portfolio Archive Content
sq_AL: Lëndë Arkivi Portofolesh

en: Portfolio Archive Featured Image
sq_AL: Figurë e Zgjedhur Arkivi Portofolesh

en: Portfolio Archive Title
sq_AL: Titull Arkivi Portofolesh

en: Portfolio Projects
sq_AL: Projekte Portofoli

en: Portfolio pages display at most %1$s projects
sq_AL: Faqet Portfolio shfaqin e shumta %1$s projekte

en: Post Details
sq_AL: Hollësi Postimi

en: Post IDs to include in Full Sync
sq_AL: ID Postimesh për t’u përfshirë në Njëkohësim të Plotë

en: Post excerpt
sq_AL: Copëz postimi

en: Powder Snow
sq_AL: Dëborë

en: Preview premium styles
sq_AL: Bëni paraparje stilesh me pagesë

en: Price
sq_AL: Çmim

en: Private
sq_AL: Privat

en: Profile
sq_AL: Profil

en: Project
sq_AL: Projekt

en: Project Tag
sq_AL: Etiketë Projekti

en: Project Tags
sq_AL: Etiketa Projektesh

en: Project Type
sq_AL: Lloj Projekti

en: Project Types
sq_AL: Lloje Projekti

en: Project item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
sq_AL: Drafti i një objekti projekti u përditësua. <a target="_blank" href="%s">Parashiheni projektin</a>

en: Project list navigation
sq_AL: Lëvizje në listë projektesh

en: Project published. <a href="%s">View project</a>
sq_AL: Projekti u botua. <a href="%s">Shiheni projektin</a>

en: Project restored to revision from %s
sq_AL: Projekti u rikthye te rishikimi prej %s

en: Project saved.
sq_AL: Projekti u ruajt.

en: Project scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview project</a>
sq_AL: Projekt i planifikuar për: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Parashiheni projektin</a>

en: Project submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
sq_AL: Projekti u parashtrua. <a target="_blank" href="%s">Parashiheni projektin</a>

en: Project tag list
sq_AL: Listë etiketash projekti

en: Project tag list navigation
sq_AL: Lëvizje në listë etiketash projekti

en: Project type list
sq_AL: Listë llojesh projektesh

en: Project type list navigation
sq_AL: Lëvizje në listë llojesh projektesh

en: Project updated.
sq_AL: Projekti u përditësua.

en: Project updated. <a href="%s">View item</a>
sq_AL: Projekti u përditësua. <a href="%s">Shiheni objektin</a>

en: Projects
sq_AL: Projekte

en: Projects list
sq_AL: Listë projektesh

en: Promote with Blaze
sq_AL: Promovojeni me Blaze

en: Published by %s
sq_AL: Botuar nga %s

en: Reading
sq_AL: Leximi

en: Receive web and mobile notifications for posts on this site.
sq_AL: Merrni njoftime web dhe në celular për postime të reja në këtë sajt.

en: Redirect
sq_AL: Ridrejtim

en: Remove premium styles
sq_AL: Hiq stile me pagesë

en: Require Two-Step Authentication
sq_AL: Kërko Mirëfilltësim Me Dy Hapa

en: Revoke invite
sq_AL: Shfuqizoje Ftesën

en: Save New Order
sq_AL: Ruaje Renditjen e Re

en: Scheduled Updates
sq_AL: Përditësime të Planifikuara

en: Script "%s" depends on wp-i18n but does not specify "textdomain"
sq_AL: Programthi “%s” varet nga wp-i18n, por nuk specifikon “textdomain”

en: Search
sq_AL: Kërkim

en: Search Menu Item Labels
sq_AL: Kërkoni te Etiketa Zëri Menush

en: Search Menu Items
sq_AL: Kërkoni Elementë Menush

en: Search Menu Sections
sq_AL: Kërkoni Te Ndarjes Menush

en: Search Project Tags
sq_AL: Kërkoni te Etiketat e Projektit

en: Search Project Types
sq_AL: Kërkoni Te Lloje Projektesh

en: Search Projects
sq_AL: Kërkoni Te Projektet

en: Search Template Part Types
sq_AL: Kërkoni te Lloje Pjesësh Gjedhesh

en: Search Testimonials
sq_AL: Kërkoni Përshtypje

en: Secret mismatch
sq_AL: Mospërputhje të fshehtash

en: Secure Sign On
sq_AL: Hyrje e Sigurt

en: Security
sq_AL: Siguri

en: Send invite
sq_AL: Dërgo Ftesë

en: Separate tags with commas
sq_AL: Ndajini etiketat me presje

en: Server Settings
sq_AL: Rregullime Shërbyesi

en: Set as default
sq_AL: Caktojeni si parazgjedhje

en: Set as homepage
sq_AL: Vëre si faqen hyrëse

en: Set as posts page
sq_AL: Caktojeni si faqe postimesh

en: Set new connection owner
sq_AL: Caktoni të zot të ri lidhjeje

en: Set to false will trigger the site to disconnect.
sq_AL: Vënë si <em>false</em> do të shkaktojë shkëputjen e sajtit.

en: Settings
sq_AL: Rregullime

en: Site
sq_AL: Sajt

en: Site Logo
sq_AL: Stemë Sajti

en: Site Monitoring
sq_AL: Mbikëqyrje Sajti

en: Site is not connected
sq_AL: Sajti s’është i lidhur

en: Site migration
sq_AL: Migrim sajti

en: Sites
sq_AL: Sajte

en: Size of batches
sq_AL: Madhësi grupesh

en: Slug of the admin color scheme.
sq_AL: Identifikues skeme ngjyrash për përgjegjësin.

en: Snow
sq_AL: Dëborë

en: Social Links Menu
sq_AL: Menu Lidhjesh Shoqërore

en: Social Menu
sq_AL: Menu Shoqërorësh

en: Someone may be trying to trick you into giving them access to your site. Or it could be you just encountered a bug :).  Either way, please close this window.
sq_AL: Dikush mund të jetë duke provuar t’ju hedhë hi syve dhe t’ju bëjë t’i lejoni hyrje te sajti juaj.  Ose ndoshta sapo hasët një të metë :).  Cilado qoftë, ju lutemi, mbylleni këtë dritare.

en: Something got a little mixed up and an unexpected WordPress.com user logged in.
sq_AL: Diç është ngatërruar ca dhe ka bërë hyrjen një përdorues i panjohur WordPress.com.

en: Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.
sq_AL: Diç shkoi ters. Ju lutemi, rifreskoni faqen dhe/ose riprovoni.

en: Something went wrong. Please try again.
sq_AL: Diç shkoi ters. Ju lutemi, riprovoni.

en: Sorry, something is wrong with your Jetpack connection.
sq_AL: Na ndjeni, diç shkoi ters me lidhjen tuaj Jetpack.

en: Sorry, this comment could not be posted.
sq_AL: Na ndjeni, ky koment s’mund të postohet.

en: Sorry, you are not allowed to access this endpoint.
sq_AL: Na ndjeni, s’keni leje të përdorni këtë pikëmbarim.

en: Staging
sq_AL: Provë

en: Start ID for the histogram
sq_AL: ID Fillimi për histogramin

en: Start writing or type '/' to insert a block
sq_AL: Filloni të shkruani, ose shtypni “/ ”, që të futni një bllok

en: Stats
sq_AL: Statistika

en: Strip non-ascii characters?
sq_AL: Të hiqen shenja non-ascii?

en: Success!
sq_AL: Sukses!

en: Suggestions
sq_AL: Këshillime

en: Sunset
sq_AL: Perëndim Dielli

en: Sync has been aborted because the IXR client is missing.
sq_AL: Njëkohësimi u ndërpre, ngaqë mungon klienti IXR.

en: Sync has been blocked from WordPress.com because it would cause an identity crisis
sq_AL: Njëkohësimi është bllokuar nga WordPress.com, ngaqë do të shkaktonte krizë identiteti

en: Tag name
sq_AL: Emër etikete

en: Tags:
sq_AL: Etiketa:

en: Template part published privately.
sq_AL: U botua pjesë gjedheje privatisht.

en: Template part published.
sq_AL: U botua pjesë gjedheje.

en: Template part reverted to draft.
sq_AL: Pjesë gjedheje u rikthye te skica.

en: Template part scheduled.
sq_AL: U vu në plan pjesë gjedheshe.

en: Testimonial
sq_AL: Përshtypje

en: Testimonial Archive Content
sq_AL: Lëndë Arkivi Përshtypjesh

en: Testimonial Archive Featured Image
sq_AL: Figurë e Zgjedhur Arkivi Përshtypjesh

en: Testimonial Archive Title
sq_AL: Titull Arkivi Përshtypjesh

en: Testimonial draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
sq_AL: Skica e përshtypjes u përditësua. <a target="_blank" href="%s">Parashiheni përshtypjen</a>

en: Testimonial list navigation
sq_AL: Lëvizje në listë përshtypjesh

en: Testimonial pages display at most %1$s testimonials
sq_AL: Faqet e përshtypjeve shfaqin maksimumi %1$s dëshmi

en: Testimonial published. <a href="%s">View testimonial</a>
sq_AL: Përshtypja u botua. <a href="%s">Shiheni përshtypjen</a>

en: Testimonial restored to revision from %s
sq_AL: Përshtypja u kthye te rishikimi prej %s

en: Testimonial saved.
sq_AL: Përshtypja u ruajt.

en: Testimonial scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview testimonial</a>
sq_AL: Përshtypje e planifikuar për: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Parashiheni përshtypjen</a>

en: Testimonial submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
sq_AL: Përshtypja u parashtrua. <a target="_blank" href="%s">Parashiheni përshtypjen</a>

en: Testimonial updated.
sq_AL: Përshtypja u përditësua.

en: Testimonial updated. <a href="%s">View testimonial</a>
sq_AL: Përshtypja u përditësua. <a href="%s">Shiheni përshtypjen</a>

en: Testimonials
sq_AL: Përshtypje

en: Testimonials list
sq_AL: Listë përshtypjesh

en: Textdomain aliases should be registered before the %1$s hook. This notice was triggered by the %2$s domain.
sq_AL: Aliaset <em>textdomain</em> duhen regjistruar para grremçit %1$s. Ky shënim u prodhua nga përkatësia %2$s.

en: The Client ID/WP.com Blog ID of this site
sq_AL: ID-ja si Klient/ID-ja e Blogut WP.com për këtë site

en: The Toolbar is always visible on Atomic sites while connected to the Automattic proxy.
sq_AL: Paneli është përherë i dukshëm në sajte Atomic, teksa është i lidhur me ndërmjetësin Automattic.

en: The WP.com user ID of the connected user
sq_AL: ID-ja WP.com e përdoruesit për përdoruesin e lidhur

en: The WP.com user email of the connected user
sq_AL: Email përdoruesi WP.com për përdoruesin e lidhur

en: The WP.com username of the connected user
sq_AL: Emër përdoruesi te WP.com për përdoruesin e lidhur

en: The authorization process expired. Please go back and try again.
sq_AL: Procesi i autorizimit skadoi.  Ju lutemi, kthehuni mbrapsht dhe riprovoni.

en: The bot id to chat with.
sq_AL: ID-ja e robotit me të cilin të bisedohet.

en: The bot id to get the chat for.
sq_AL: ID-ja e robotit për të cilin të merret fjalosja.

en: The chat id for the existing chat.
sq_AL: ID-ja e fjalosjes për fjalosjen ekzistuese.

en: The chat id to get the chat for.
sq_AL: ID-ja e fjalosjes për të cilën të merret fjalosja.

en: The classic WP-Admin WordPress interface.
sq_AL: Ndërfaqja klasike WordPress e WP-Admin-it.

en: The content of your latest posts page is automatically generated and cannot be edited.
sq_AL: Lënda e faqes së postimeve tuaja të fundit prodhohet automatikisht dhe s’mund të përpunohet.

en: The context to continue the chat with.
sq_AL: Konteksti me të cilin të vazhdohet fjalosja.

en: The endpoint is not available on connected sites.
sq_AL: Pikëmbarimi s’mund të kihet në sajte të lidhur.

en: The feedback rating value.
sq_AL: Vlera e vlerësimit të përshtypjeve

en: The file permissions on this host prevent editing files.
sq_AL: Lejet mbi kartela në këtë strehues e parandalojnë përpunimin e kartelave.

en: The isActive argument should be set to false.
sq_AL: Argumenti isActive duhet vënë si <em>false</em>.

en: The message id for the existing message.
sq_AL: ID e mesazhit për mesazhin ekzistues.

en: The message to add to the chat
sq_AL: Mesazhi për t’u shtuar te fjalosjeje

en: The number of items per page.
sq_AL: Numër objektesh për faqe.

en: The number of sites of the connected WP.com user
sq_AL: Numër sajtesh për përdoruesin e lidhur WP.com

en: The number of the page to retrieve, limited to 100
sq_AL: Numri i faqeve që duhen marrë, e kufizuar deri në 100

en: The request is not signed correctly.
sq_AL: Kërkesa s’është nënshkruar si duhet.

en: The request method is missing.
sq_AL: Mungon metoda e kërkesës.

en: The required "%s" parameter is malformed.
sq_AL: Parametri i domosdoshëm "%s" është i keqformuar.

en: The required "%s" parameter is missing.
sq_AL: Mungon parametri i domosdoshëm "%s".

en: The required "local_user" parameter is missing.
sq_AL: Mungon parametri i domosdoshëm “local_user”.

en: The required "nonce" parameter is missing.
sq_AL: Mungon parametri i domosdoshëm “nonce”.

en: The settings for Featured Content have <a href="%s">moved to Appearance &rarr; Customize</a>.
sq_AL: Rregullimet për Lëndë të Zgjedhur <a href="%s">janë kaluar te Dukje &rarr; Përshtatje</a>.

en: The site is not the main network site
sq_AL: Sajti s’është sajti kryesor në rrjet

en: Themes
sq_AL: Tema

en: There is no excerpt because this is a protected post.
sq_AL: S’ka copëz, sepse ky është postim i mbrojtur.

en: There was an error creating a user for you. Please contact the administrator of your site.
sq_AL: Pati një gabim në krijimin e përdoruesit për ju. Ju lutemi, lidhuni me përgjegjësin e sajtit tuaj.

en: There was an error logging you in via WordPress.com, please try again or try logging in with your username and password.
sq_AL: Pati një gabim në futjen tuaj përmes WordPress.com-it, ju lutemi, riprovoni ose provoni të hyni me emrin tuaj të përdoruesit dhe fjalëkalimin tuaj.

en: There was an issue validating this request.
sq_AL: Pati një problem me vleftësimin e kësaj kërkese.

en: There was an unspecified error registering the site
sq_AL: Pati një gabim të panjohur në regjistrimin e sajtit

en: This is a very common password. Choose something that will be harder for others to guess.
sq_AL: Ky është një fjalëkalim shumë i rëndomtë. Zgjidhni diçka që do të jetë më i vështirë ta hamendësojnë të tjerët.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by adding additional uppercase letters, lowercase letters, or numbers.
sq_AL: Ky fjalëkalim është shumë i lehtë për t’u hamendësuar: mund ta përmirësoni duke shtuar shkronja të mëdha, shkronja të vogla, ose numra.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by including special characters such as !#=?*&.
sq_AL: Ky fjalëkalim është shumë i lehtë për t’u hamendësuar: mund ta përmirësoni duke përfshirë shenja speciale të tilla si !#=?*&.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by mixing both letters and numbers.
sq_AL: Fjalëkalimi juaj është shumë i lehtë për t’u hamendësuar: mund ta përmirësoni duke përzierë shkronja dhe shifra.

en: This request method does not support body parameters.
sq_AL: Kjo metodë kërkese nuk mbulon parametra lënde.

en: This request method is not supported.
sq_AL: Kjo metodë kërkese është e pambuluar.

en: Thumbnail
sq_AL: Miniaturë

en: Token for user %d is malformed
sq_AL: Token-i për përdoruesin %d është i keqformuar

en: Tools
sq_AL: Mjete

en: Two-Step Authentication is required to access this site. Please visit your <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Security Settings</a> to configure <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Two-step Authentication</a> for your account.
sq_AL: Për hyrje në këtë sajt lypset Mirëfilltësim Dyhapësh. Ju lutemi, vizitoni <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Rregullimet tuaja të Sigurisë</a> që të formësoni <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Mirëfilltësimin Dyhapësh</a> për llogarinë tuaj.

en: Types:
sq_AL: Lloje:

en: URI of the admin page where the user should be redirected after connection flow
sq_AL: URI e faqes së përgjegjësit te e cila duhet ridrejtuar përdoruesi pas hapave të lidhjes

en: URL secret does not exist.
sq_AL: E fshehta për URL-në s’ekziston.

en: URL secret to compare to the ones stored in the database.
sq_AL: E fshehtë URL-je për t’u krahasuar me ato të depozituara te baza e të dhënave.

en: UTC%s
sq_AL: UTC %s

en: Unable to save new URL secret
sq_AL: S’arrihet të ruhet e fshehtë e re URL-je

en: Uncategorized
sq_AL: Pa kategori

en: Unknown Plugin Update Failure
sq_AL: Dështim i Panjohur Përditësimi Shtojce

en: Update Menu Item Label
sq_AL: Përditësoni Etiketë Zëri Menuje

en: Update Menu Section
sq_AL: Përditësoni Ndarje Menuje

en: Update Project Tag
sq_AL: Përditësoje Etiketën e Projektit

en: Update Project Type
sq_AL: Përditësoni Lloj Projekti

en: Update Template Part Type
sq_AL: Përditësoni Lloj Pjese Gjedhesh

en: Upgrades
sq_AL: Përmirësime

en: Upload
sq_AL: Ngarkoje

en: Uploading…
sq_AL: Po ngarkohet…

en: Use WP-Admin to manage your site.
sq_AL: Përdorni WP-Admin që të administroni sajtin tuaj.

en: Use WordPress.com’s guided importer to import posts and comments from Medium, Substack, Squarespace, Wix, and more.
sq_AL: Që të importoni postime dhe komente nga Medium, Substack, Squarespace, Wix, etj, përdorni importuesin me udhërrëfyes të WordPress.com-it.

en: Use WordPress.com’s native dashboard to manage your site.
sq_AL: Përdorni pultin e vetë WordPress.com-it që të administroni sajtin tuaj.

en: Use the <kbd>TAB</kbd> key on your keyboard to move between colums and the <kbd>ENTER</kbd> or <kbd>RETURN</kbd> key to save each row and move on to the next.
sq_AL: Përdorni tastin <kbd>TAB</kbd> te tastiera juaj që të lëvizni nëpër shtylla dhe tastin <kbd>ENTER</kbd> ose <kbd>RETURN</kbd> që të ruani çdo rrjesht dhe kaloni te pasuesi.

en: Use these settings to display different types of content on your site.
sq_AL: Përdorini këto rregullime që të shfaqni në sajtin tuaj lloje të ndryshme lënde.

en: User IDs to include in Full Sync or "initial"
sq_AL: ID Komentesh për t’u përfshirë në Njëkohësim të Plotë, ose “fillestar”

en: User not found.
sq_AL: Përdorues që s’gjendet

en: Users
sq_AL: Përdorues

en: Valid user is required
sq_AL: Lypset përdorues i vlefshëm

en: Valid user is required.
sq_AL: Lypset përdorues i vlefshëm.

en: Verification secrets are empty
sq_AL: Të fshehtat e verifikimit janë të zbrazëta

en: Verification secrets are incomplete
sq_AL: Të fshehtat e verifikimit janë të paplota

en: Verification secrets not found
sq_AL: S’u gjetën të fshehta verifikimi

en: Verification took too long
sq_AL: Verifikimi zgjati shumë

en: View Menu Item
sq_AL: Shihni Zë Menuje

en: View Menu Item Label
sq_AL: Shihni Etiketë Zëri Menuje

en: View Menu Section
sq_AL: Shihni Ndarje Menuje

en: View Project
sq_AL: Shiheni Projektin

en: View Project Tag
sq_AL: Shiheni Etiketën e Projektit

en: View Project Type
sq_AL: Shihni Llojin e Projektit

en: View Template Part Type
sq_AL: Shihni Lloj Pjese Gjedhesh

en: View Testimonial
sq_AL: Shihni Përshtypje

en: View all posts by %s
sq_AL: Shihni krejt postimet nga %s

[ctx: View options to switch between]
en: View
sq_AL: Shiheni

en: WP Admin
sq_AL: Përgjegjës WP-je

en: Warning! You are about to delete the Jetpack connection owner (%s) for this site, which may cause some of your Jetpack features to stop working.
sq_AL: Kujdes! Ju ndan një hap nga fshirja e të zotit të lidhjes Jetpack (%s) për këtë sajt, çka mund të sjellë ndalimin e funksionimit për disa nga veçoritë e Jetpack-ut tuaj.

en: Was not able to unlink the user. Please try again.
sq_AL: S’qe në gjendje të hiqte lidhjen e përdoruesit.  Ju lutemi, riprovoni.

en: We couldn't find your account. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
sq_AL: S’e gjetëm dot llogarinë tuaj. Nëse keni tashmë një llogari, sigurohuni se jeni lidhur te WordPress.com.

en: We'll keep you in the loop!
sq_AL: Do t’ju mbajmë në dijeni!

en: Website (optional)
sq_AL: Sajt (opsional)

en: Whether to mark this as a test chat (a11n-only).
sq_AL: Nëse i duhet vënë shenjë apo jo si një fjalosje provë (a11n-only).

en: WordPress.com Features
sq_AL: Veçori WordPress.com-i

en: WordPress.com users can change their profile’s basic details ( i.e., First Name, Last Name, Display Name, About ) in <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">WordPress.com Profile settings.</a>
sq_AL: Përdoruesit WordPress.com mund të ndryshojnë hollësitë elementare të profilit të tyre ( d.m.th., Emër, Mbiemër, Emër Në Ekran, Rreth ) te <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">rregullimet e Llogarisë WordPress.com.</a>

en: WordPress.com users can change their profile’s email & website address in <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">WordPress.com Account settings.</a>
sq_AL: Përdoruesit WordPress.com mund të ndryshojnë email-in & adresën e sajtit të profilit të tyre te <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">rregullimet e Llogarisë WordPress.com.</a>

en: Write a reply...
sq_AL: Shkruani një përgjigje…

en: Writing
sq_AL: Të shkruarit

en: You already have an account on this site. Please <a href="%1$s">sign in</a> with your username and password and then connect to WordPress.com.
sq_AL: Keni tashmë një llogari në këtë sajt. Ju lutemi, <a href="%1$s">bëni hyrjen në të</a> me emrin tuaj si përdorues dhe fjalëkalimin dhe mandej lidhuni me WordPress.com-in.

en: You are not allowed to perform this action.
sq_AL: S’keni leje të kryeni këtë veprim.

en: You aren’t authorized to do that.
sq_AL: S’jeni i autorizuar për ta bërë këtë.

en: You can change your fonts using Global Styles, which can be found in the Block Editor.
sq_AL: Shkronjat tuaja mund t’i ndryshoni duke përdorur Stile Globale, që mund t’i gjeni te Përpunuesi Me Blloqe.

en: You can choose to transfer connection ownership to one of these already-connected admins:
sq_AL: Mund të zgjidhni të shpërngulni pronësi lidhjeje te një nga këta përgjegjës tashmë të lidhur:

en: You can now save time spent logging in by connecting your WordPress.com account to %s.
sq_AL: Tani mund ta kurseni kohën e harxhuar për hyrje, duke e lidhur llogarinë tuaj WordPress.com me %s.

en: You cannot call this method until Jetpack Config is configured
sq_AL: S’mund të thërrisni këtë metodë pa u formësuar Jetpack Config-u

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
sq_AL: S’keni lejet e sakta të përdoruesit për të kryer këtë veprim.

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
    			Please contact your site admin if you think this is a mistake.
sq_AL: S’keni lejet e sakta të përdoruesit për të kryer këtë veprim.
    			Ju lutemi, lidhuni me përgjegjësin e sajtit tuaj, nëse mendoni se bëhet fjalë për gabim.

en: You do not need to pass a $content parameter anymore.
sq_AL: S’ju duhet më të jepni një parametër $content.

en: You must connect your Jetpack plugin to WordPress.com to use this feature.
sq_AL: Që të përdoret kjo veçori duhet të lidhni shtojcën tuaj Jetpack te WordPress.com-i.

en: You must have Two-Step Authentication enabled on your WordPress.com account.
sq_AL: Duhet të keni të aktivizuar Mirëfilltësimin Dyfaktorësh te llogaria juaj në WordPress.com.

en: You need to enter your numeric account ID and UUID for the <a href="%1$s">Mailerlite Widget</a> to work correctly. <a href="%2$s" target="_blank">Full instructions</a>.
sq_AL: Që të funksionojë saktë, lypset të jepni ID-në tuaj numerike të llogarisë dhe UUID për <a href="%1$s">Widget-in Mailerlite</a>. <a href="%2$s" target="_blank">Udhëzime të plota</a>.

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
sq_AL: Lypset ta regjistroni Jetpack-un tuaj përpara se ta lidhni.

en: Your Custom Content Types
sq_AL: Llojet Tuaj Vetjakë të Lëndës

en: Your Jetpack Blaze dashboard requires JavaScript to function properly.
sq_AL: Që të funksionojë si duhet, pulti juaj Jetpack Blaze lyp JavaScript.

en: Your Jetpack Stats dashboard requires JavaScript to function properly.
sq_AL: Që të funksionojë si duhet, pulti juaj i Kërkimit me Jetpack lyp JavaScript.

en: Your Jetpack Stats widget requires JavaScript to function properly.
sq_AL: Që të funksionojë si duhet, Statistikat tuaja Jetpack lypin JavaScript.

en: Your Portfolio Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
sq_AL: Arkivi juaj Portfolio hëpërhë s’ka gjë. Mundeni të filloni të krijoni të tilla te pulti juaj.

en: Your Testimonial Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
sq_AL: Arkivi juaj i Përshtypjejeve hëpërhë s’ka gjë. Mund të filloni me krijimin e tyre te pulti juaj.

en: Your connection with WordPress.com seems to be broken. If you're experiencing issues, please try reconnecting.
sq_AL: Lidhja juaj me WordPress.com duket të jetë e dëmtuar. Nëse keni probleme, ju lutemi, provoni të rilidheni.

en: Your password is too weak: Looks like you are including easy to guess information about yourself. Try something a little more unique.
sq_AL: Fjalëkalimi juaj është shumë i dobët: Duket se në të po përfshini të dhëna rreth vetes që mund të hamendësohen lehtë. Provoni diçka më unike.

en: Your site includes <a href="%1$s" target="_blank">premium styles</a> that are only visible to visitors after upgrading to the %2$s plan or higher.
sq_AL: Sajti juaj përfshin <a href="%1$s" target="_blank">stile me pagesë</a> që janë të dukshëm për përdoruesit vetëm pas përmirësimit me planin %2$s ose më sipër.

en: Your site is incorrectly double-encoding redirects from http to https. This is preventing Jetpack from authenticating your connection. Please visit our <a href="%s">support page</a> for details about how to resolve this.
sq_AL: Sajti juaj po kodon gabimisht dyfish ridrejtime nga http në https. Kjo e pengon Jetpack-un të mirëfilltësojë lidhjen tuaj. Për hollësi se si të zgjidhet kjo, ju lutemi, vizitoni <a href="%s">faqen tonë të asistencës</a>.

en: Your theme supports <strong>%s</strong>
sq_AL: Tema juaj e mbulon <strong>%s</strong>

en: Your theme supports Testimonials
sq_AL: Tema juaj i mbulon Përshtypjet

[ctx: admin menu]
en: Template Parts
sq_AL: Pjesë Gjedhesh

en: edit
sq_AL: përpunojeni

[ctx: indicates movement (up or down)]
en: DOWN
sq_AL: POSHTË

[ctx: indicates movement (up or down)]
en: UP
sq_AL: SIPËR

en: per %s
sq_AL: për %s

[ctx: post author]
en:  and
sq_AL:  dhe

[ctx: post author]
en: by
sq_AL: nga

[ctx: taxonomy general name]
en: Template Part Types
sq_AL: Lloje Pjesësh Gjedhesh

[ctx: taxonomy singular name]
en: Template Part Type
sq_AL: Lloj Pjesësh Gjedhesh
