WordPress.com - plugins - jetpack-mu-wpcom - en to sv_SE translation catalogue (888 entries)

en:  The default media width for the <strong>%1$s</strong> theme is %2$d pixel. |  The default media width for the <strong>%1$s</strong> theme is %2$d pixels.
sv_SE[0]:  Standardbredden för media för temat <strong>%1$s</strong> är %2$d pixel.
sv_SE[1]:  Standardbredden för media för temat <strong>%1$s</strong> är %2$d pixlar.

en:  and
sv_SE:  och

en:  once
sv_SE:  en gång

en: %1$d Food Menu Item | %1$d Food Menu Items
sv_SE[0]: %1$d Matmenyobjekt
sv_SE[1]: %1$d Matmenyobjekt

en: %s is not a valid command.
sv_SE: %s är inte ett giltigt kommando.

en: %s wants to access your site’s data. Log in to authorize that access.
sv_SE: %s vill komma åt data på din webbplats. Logga in för att auktorisera den åtkomsten.

en: &mdash; Select &mdash;
sv_SE: &mdash; Välj &mdash;

en: (Address never made public)
sv_SE: (Adress blir aldrig offentlig)

en: (modified %s ago)
sv_SE: (ändrad för %s sedan)

en: <a href='%s' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>Learn more</a> about the connection owner and what will break if you do not have one.
sv_SE: <a href='%s' target='_blank' rel='noopener noreferrer'>Läs mer</a> om anslutningens ägare och vad som kan gå fel om du inte har en.

en: <span>A bright idea,</span> <span>coming soon</span>
sv_SE: <span>En lysande idé</span> <span>kommer snart</span>

en: <span>Author:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>
sv_SE: <span>Författare:</span> <a href="%1$s">%2$s</a>

en: <strong>Error</strong>: Invalid site ID.
sv_SE: <strong>Fel</strong>: Ogiltigt webbplats-ID.

en: <strong>Error</strong>: The custom message is too long. Please keep it under 500 characters.
sv_SE: <strong>Fel</strong>: Det anpassade meddelandet är för långt. Håll det under 500 tecken.

en: <strong>Error</strong>: The user invitation email could not be sent, the user account was not created.
sv_SE: <strong>Fel</strong>: E-postmeddelandet med användarinbjudan kunde inte skickas, användarkontot skapades inte.

en: A WordPress.com account is required to access this site. Click the button below to sign in or create a free WordPress.com account.
sv_SE: Ett WordPress.com-konto krävs för åtkomst till denna webbplats. Klicka på knappen här nedan för att logga in eller skapa ett gratis WordPress.com-konto.

en: A few catchy words to motivate your readers to comment
sv_SE: Några fängslande ord för att motivera dina läsare att kommentera

en: A non-empty nonce must be supplied.
sv_SE: En icke-tom engångskod måste tillhandahållas.

en: Access a variety of free and paid plugins that can enhance your site's functionality and features.
sv_SE: Få åtkomst till en mängd gratis och betalda tillägg som kan förbättra din webbplats funktionalitet och funktioner.

en: Account ID <a href="%s" target="_blank">(instructions)</a>:
sv_SE: Konto-ID <a href="%s" target="_blank">(instruktioner)</a>:

en: Account Settings
sv_SE: Kontoinställningar

en: Account not found. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
sv_SE: Kontot hittades inte. Om du redan har ett konto, se till att du har anslutit det till WordPress.com.

en: Activate
sv_SE: Aktivera

en: Activated
sv_SE: Aktiverad

en: Activating
sv_SE: Aktiverar

en: Activity Log
sv_SE: Aktivitetslogg

en: Add Many Items
sv_SE: Lägg till många poster

en: Add Menu Item
sv_SE: Lägg till menyval

en: Add New
sv_SE: Lägg till

en: Add New Menu Item Label
sv_SE: Lägg till ny menypostetikett

en: Add New Menu Section
sv_SE: Lägg till nytt menyavsnitt

en: Add New Plugin
sv_SE: Lägg till nytt tillägg

en: Add New Project
sv_SE: Lägg till nytt projekt

en: Add New Project Tag
sv_SE: Lägg till ny projektetikett

en: Add New Project Type
sv_SE: Lägg till ny projekttyp

en: Add New Site
sv_SE: Lägg till ny webbplats

en: Add New Template Part
sv_SE: Lägg till ny malldel

en: Add New Template Part Type
sv_SE: Lägg till ny malldelstyp

en: Add New Testimonial
sv_SE: Lägg till ett omdöme

en: Add New User
sv_SE: Lägg till ny användare

en: Add One Item
sv_SE: Lägg till ny post

en: Add These New Menu Items
sv_SE: Lägg till de här menyposterna

en: Add a domain
sv_SE: Lägg till en domän

en: Add a new page
sv_SE: Lägg till en ny sida

en: Add a post title
sv_SE: Lägg till en inläggsrubrik

en: Add links
sv_SE: Lägg till länkar

en: Add or remove Labels
sv_SE: Lägg till eller ta bort etiketter

en: Add or remove tags
sv_SE: Lägg till eller ta bort etiketter

en: Add subscribers
sv_SE: Lägg till prenumeranter

en: Add the Subscribe Block to your site
sv_SE: Lägg till blocket ”Prenumerera” på din webbplats

en: Add to section:
sv_SE: Lägg till avsnitt:

en: Add your About page
sv_SE: Lägg till din sida för ”Om”

en: Add your products
sv_SE: Lägg till dina produkter

en: Add-Ons
sv_SE: Utökningar

en: Add-ons
sv_SE: Utökningar

en: Additional CSS
sv_SE: Extra CSS

en: Adjust your Comments form with a clever greeting and color-scheme.
sv_SE: Anpassa dina kommentarsformulär med en smart hälsning och ett färgschema.

en: Admin Interface Style
sv_SE: Administratörsgränssnittets stil

en: Admin interface style changed.
sv_SE: Administratörsgränssnittets stil ändrat.

en: Advertising
sv_SE: Reklam

en: All Menu Item Labels
sv_SE: Alla menyvalsetiketter

en: All Menu Sections
sv_SE: Alla menyavsnitt

en: All Project Tags
sv_SE: Alla projektetiketter

en: All Project Types
sv_SE: Alla projekttyper

en: All Projects
sv_SE: Alla projekt

en: All Sites
sv_SE: Alla webbplatser

en: All Template Part Types
sv_SE: Alla malldelstyper

en: All Template Parts
sv_SE: Alla malldelar

en: All Testimonials
sv_SE: Alla omdömen

en: All Users
sv_SE: Alla användare

en: Allow Blocks
sv_SE: Tillåt block

en: Also display tagged posts outside the Featured Content area.
sv_SE: Visa också märkta inlägg utanför det utvalda innehållsområdet.

en: An administrator for this blog must set up the Jetpack connection.
sv_SE: En administratör för den här bloggen måste skapa anslutningen till Jetpack.

en: An error has occurred when inviting the user to the site.
sv_SE: Ett fel har uppstått när användaren bjöds in till webbplatsen.

en: An error has occurred when revoking the invite for the user.
sv_SE: Ett fel har uppstått vid återkallelse av inbjudan för användaren.

en: An error has occurred when revoking the user invite.
sv_SE: Ett fel har uppstått vid återkallelse användarinbjudan.

en: An unknown error occurred.
sv_SE: Ett okänt fel har inträffat.

en: Any autoupdates are explicitly disabled by a site administrator.
sv_SE: Alla automatiska uppdateringar har uttryckligen inaktiverats av en webbplatsadministratör.

en: Appearance
sv_SE: Utseende

en: Aquatic
sv_SE: Hav

en: As always, feel free to <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">contact our support team</a> if you have any questions.
sv_SE: Som alltid så är du välkommen att <a href="%s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">ta kontakt med vårt supportteam</a> om du har några frågor.

en: Attempted to send a new invitation to a user using an invite that doesn&#8217;t exist.
sv_SE: Försökte skicka en ny inbjudan till en användare med en inbjudan som inte finns.

en: Author Bio
sv_SE: Författarens bio

en: Automatically use first image in post
sv_SE: Använd den första bilden i inlägget automatiskt

en: Available Tools
sv_SE: Tillgängliga verktyg

en: Back to template part types
sv_SE: Tillbaka till malldelstyper

en: Before we continue, please log in to your Jetpack site.
sv_SE: Innan vi fortsätter, logga in på din Jetpack-webbplats.

en: Blank
sv_SE: Tom

en: Blaze &#8220;%s&#8221; to Tumblr and WordPress.com audiences.
sv_SE: Marknadsför "%s" för Tumlr- och WordPress.com-publik.

en: Blog Display
sv_SE: Bloggvisning

en: Blog is already registered
sv_SE: Blogg är redan registrerad

en: Build a website. Sell something. Blog. And so much more.
sv_SE: Bygg en webbplats. Sälj något. Blogg. Och så mycket mer.

en: Build your audience with tags
sv_SE: Bygg upp din publik med etiketter

en: Cancel
sv_SE: Avbryt

en: Cancel reply
sv_SE: Avbryt svar

en: Cannot deal with cookie redirects, as headers are already sent.
sv_SE: Kan inte hantera omdirigering av cookies eftersom rubriken redan har skickats.

en: Cannot parse URL %s
sv_SE: Kan inte tolka URL %s

en: Cart
sv_SE: Varukorg

en: Changes you make in the editor won’t be applied to your site until you activate the theme.
sv_SE: Ändringar du gör i redigeraren kommer inte att tillämpas på din webbplats förrän du aktiverar temat.

en: Choose a domain
sv_SE: Välj en domän

en: Choose a plan
sv_SE: Välj ett paket

en: Choose a theme
sv_SE: Välj ett tema

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages, or opt for the theme's default combination of excerpt and full post.
sv_SE: Välj mellan ett helt inlägg eller ett utdrag för bloggen och arkivsidorna, eller välj temats standardkombination av utdrag och hela inlägg.

en: Choose between a full post or an excerpt for the blog and archive pages.
sv_SE: Välj mellan ett helt inlägg eller ett utdrag för bloggen och arkivsidorna.

en: Choose from the most used Labels
sv_SE: Välj mellan de mest använda etiketterna

en: Choose from the most used tags
sv_SE: Välj från de mest använda etiketterna

en: Choose someone to look after your site when you pass away.
sv_SE: Välj någon som kan ta hand om din webbplats när du går bort.

en: Claim your free one-year domain
sv_SE: Gör anspråk på en gratis domän i ett år

en: Classic Blue
sv_SE: Klassiskt blå

en: Classic Bright
sv_SE: Klassiskt ljus

en: Classic Dark
sv_SE: Klassisk mörk

en: Classic style
sv_SE: Klassisk stil

en: Classic view
sv_SE: Klassisk vy

en: Click here to open the Block Editor and change your fonts.
sv_SE: Klicka här för att öppna blockredigeraren och ändra dina typsnitt.

en: Collect sales tax
sv_SE: Samla in försäljningsmoms

en: Color Scheme
sv_SE: Färgschema

en: Column mappings
sv_SE: Kolumnmappningar

en: Coming Soon
sv_SE: Kommer snart

en: Comma seperated list of additional fields that should be included in status.
sv_SE: Kommaseparerad lista med ytterligare fält som ska inkluderas i statusen.

en: Comment
sv_SE: Kommentera

en: Comment IDs to include in Full Sync
sv_SE: Kommentars-ID:n att inkludera i fullständig synkronisering

en: Comment sent successfully
sv_SE: Kommentar skickad

en: Comments
sv_SE: Kommentarer

en: Common
sv_SE: Vanlig

en: Complete your profile
sv_SE: Färdigställ din profil

en: Congrats! Premium blocks are now available to use.
sv_SE: Grattis! Premiumblock är nu tillgängliga att använda.

en: Connect
sv_SE: Anslut

en: Connect a Stripe account to collect payments
sv_SE: Anslut ett Stripe-konto för att samla in betalningar

en: Connect to WordPress.com
sv_SE: Anslut till WordPress.com

en: Connect your domain
sv_SE: Anslut din domän

en: Connect your social media accounts
sv_SE: Anslut dina konton för sociala medier

en: Connected
sv_SE: Ansluten

en: Connecting a WordPress.com account unlocks Jetpack’s full suite of features including secure logins.
sv_SE: Att ansluta ett WordPress.com-konto låser upp Jetpacks fulla uppsättning av funktioner inklusive säkra inloggningar.

en: Content Options
sv_SE: Innehållsalternativ

en: Context for the Full Sync
sv_SE: Kontext för full synkronisering

en: Continue and launch
sv_SE: Fortsätt och lansera

en: Continue editing
sv_SE: Fortsätt redigera

en: Continue reading
sv_SE: Fortsätt läsa

en: Continue reading %s
sv_SE: Fortsätt läsa %s

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
sv_SE: Fortsätt läsa <span class="screen-reader-text"> ”%s”</span>

en: Continue to write your first post
sv_SE: Fortsätt att skriva ditt första inlägg

en: Contrast
sv_SE: Kontrast

en: Could not confirm migration.
sv_SE: Kunde inte bekräfta migrering.

en: Could not confirm new owner.
sv_SE: Kunde inte bekräfta ny ägare.

en: Could not confirm safe mode.
sv_SE: Kunde inte bekräfta säkert läge.

en: Could not delete sync error option.
sv_SE: Kunde inte ta bort sync error-alternativ.

en: Create paid Newsletter
sv_SE: Skapa betalt nyhetsbrev

en: Current
sv_SE: Nuvarande

en: Custom CSS
sv_SE: Anpassad CSS

en: Custom CSS is now managed in the Customizer.
sv_SE: Anpassad CSS hanteras nu i anpassaren.

en: Custom Message
sv_SE: Anpassat meddelande

en: Custom field deleted.
sv_SE: Anpassat fält borttaget.

en: Custom field updated.
sv_SE: Anpassat fält uppdaterat.

en: Customer Name
sv_SE: Kundnamn

en: Customer Testimonials
sv_SE: Omdömen från kunder

en: Customize
sv_SE: Anpassa

en: Customize Testimonials Archive
sv_SE: Anpassa omdömesarkivet

en: Customize content with AI
sv_SE: Anpassa innehåll med AI

en: Customize your domain
sv_SE: Anpassa din domän

en: Customize your store
sv_SE: Anpassa din butik

en: Daily
sv_SE: En gång om dagen

en: Daily Writing Prompt
sv_SE: Dagligt skrivförslag

en: Daily at %s.
sv_SE: Varje dag kl. %s.

en: Dark
sv_SE: Mörk

en: Data Modules that should be included in Full Sync
sv_SE: Datamoduler som ska inkluderas i fullständig synkronisering

en: Default
sv_SE: Standard

en: Default category changed successfully.
sv_SE: Standardkategori ändrades.

[ctx: Default page title]
en: About
sv_SE: Om

[ctx: Default page title]
en: Contact
sv_SE: Kontakt

en: Default style
sv_SE: Standardstil

en: Default view
sv_SE: Standardvy

en: Description
sv_SE: Beskrivning

en: Discover a curated selection of free and premium plugins designed to enhance your site's functionality and features.
sv_SE: Upptäck ett kurerat urval av gratis- och premiumtillägg designade för att förbättra din webbplats funktionalitet och funktioner.

en: Discover more from %s
sv_SE: Upptäck mer från %s

en: Discussion
sv_SE: Diskussion

en: Dismiss
sv_SE: Avfärda

en: Dismiss this notice
sv_SE: Avfärda denna notis

en: Display Mailerlite subscriber popup
sv_SE: Visa popup-fönster för Mailerlite-prenumerant

en: Display author
sv_SE: Visa författare

en: Display categories
sv_SE: Visningskategorier

en: Display comment link
sv_SE: Visa kommentarslänk

en: Display date
sv_SE: Visa datum

en: Display on blog and archives
sv_SE: Visa på blogg och i arkiv

en: Display on pages
sv_SE: Visa på sidor

en: Display on single posts
sv_SE: Visa på enskilda inlägg

en: Display on single projects
sv_SE: Visa på enskilda projekt

en: Display tags
sv_SE: Visa etiketter

en: Dive deep into the world of WordPress.com themes. Discover the responsive and stunning designs waiting to bring your site to life.
sv_SE: Djupdyk i WordPress.coms temavärld. Upptäck de responsiva och fantastiska designförslagen som väntar på att ge din webbplats liv.

en: Do not display tag in post details and tag clouds.
sv_SE: Visa inte etikett i inläggsdetaljer och etikettmoln.

en: Do we want the checksum or object ids.
sv_SE: Vill vi ha kontrollsumman eller objekt-ID:n?

en: Domain
sv_SE: Domän

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is a subdomain of WordPress.com.
sv_SE: Domänen "%1$s" klarade inte kontrollen is_usable_domain eftersom den är en underdomän till WordPress.com.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is empty.
sv_SE: Domänen "%1$s" klarade inte kontrollen is_usable_domain eftersom den är tom.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is in the forbidden array.
sv_SE: Domänen "%1$s" klarade inte kontrollen is_usable_domain eftersom den befinner sig i en förbjuden array.

en: Domain `%1$s` just failed is_usable_domain check as it uses an invalid top level domain.
sv_SE: Domänen "%1$s" klarade inte kontrollen is_usable_domain eftersom den befinner sig i en ogiltig toppdomän.

en: Domains
sv_SE: Domäner

en: Don't use the theme's original CSS.
sv_SE: Använd inte temats original-CSS.

en: Draft
sv_SE: Utkast

en: Drive traffic to your site
sv_SE: Driv trafik till din webbplats

en: Earn money with your newsletter
sv_SE: Tjäna pengar med ditt nyhetsbrev

en: Easily feature all posts with the <a href="%1$s">"featured" tag</a> or a tag of your choice. Your theme supports up to %2$s posts in its featured content area.
sv_SE: Framhäv enkelt alla inlägg med <a href="%1$s">"featured"-etiketten</a> eller en etikett du väljer. Ditt tema stöder upp till %2$s inlägg i sin layout för utvalt innehåll.

en: Edit
sv_SE: Redigera

en: Edit Menu Item
sv_SE: Redigera menyobjekt

en: Edit Menu Item Label
sv_SE: Redigera menyvalsetiketter

en: Edit Menu Section
sv_SE: Redigera menyavsnitt

en: Edit Project
sv_SE: Redigera projekt

en: Edit Project Tag
sv_SE: Redigera projektetikett

en: Edit Project Type
sv_SE: Redigera projekttyp

en: Edit Template Part
sv_SE: Redigera malldel

en: Edit Template Part Type
sv_SE: Redigera malldelstyp

en: Edit Testimonial
sv_SE: Redigera omdömen

en: Edit a page
sv_SE: Redigera en sida

en: Edit site design
sv_SE: Redigera webbplatsdesign

en: Email
sv_SE: E-post

en: Email (address never made public)
sv_SE: E-post (adress blir aldrig offentlig)

en: Email me new comments
sv_SE: E-posta mig nya kommentarer

en: Email me new posts
sv_SE: E-posta mig nya inlägg

en: Emails
sv_SE: E-post

en: Enable Locked Mode
sv_SE: Aktivera låst läge

en: Enable Portfolio Projects for this site.
sv_SE: Aktivera portfolioprojekt för den här webbplatsen.

en: Enable Testimonials for this site.
sv_SE: Aktivera omdömen för den här webbplatsen.

en: Enable blocks in comments
sv_SE: Aktivera block i kommentarer

en: Enable post sharing
sv_SE: Aktivera delning av inlägg

en: Enable subscribers modal
sv_SE: Aktivera prenumerantmodal

en: End ID for the histogram
sv_SE: Slut-ID för histogrammet

en: Enhanced Ownership
sv_SE: Förbättrad äganderätt

en: Enter media URL
sv_SE: Ange media-URL

en: Enter the customer's name here
sv_SE: Skriv in kundens namn här

en: Enter the menu item's name here
sv_SE: Skriv in menypostens namn här

en: Enter your email address
sv_SE: Ange din e-postadress

en: Error Details: %s
sv_SE: Feldetaljer: %s

en: Error Details: Jetpack ID begins with a numeral. Do not publicly post this error message! %s
sv_SE: Feldetaljer: Jetpack-ID:t börjar med en siffra. Publicera inte det här felmeddelandet! %s

en: Error Details: Jetpack ID is empty. Do not publicly post this error message! %s
sv_SE: Feldetaljer: Jetpack-ID:t är tomt. Publicera inte det här felmeddelandet! %s

en: Error Details: Jetpack ID is not a scalar. Do not publicly post this error message! %s
sv_SE: Feldetaljer: Jetpack-ID:t är inte en skalär. Publicera inte det här felmeddelandet! %s

en: Error during unschedule of the event.
sv_SE: Det gick inte att ta bort schemaläggningen av händelsen.

en: Error: your Facebook login has expired.
sv_SE: Fel: Din Facebook-inloggning har löpt ut.

en: Every %d minutes
sv_SE: Var %d:e minut

en: Every Jetpack site needs at least one connected admin for the features to work properly. Please connect to your WordPress.com account via the button below. Once you connect, you may refresh this page to see an option to change the connection owner.
sv_SE: Varje Jetpack-webbplats behöver minst en ansluten administratör för att funktionerna ska fungera korrekt. Anslut till ditt WordPress.com-konto via knappen nedan. När du anslutit kan du uppdatera den här sidan för att se ett alternativ att ändra anslutningens ägare.

en: Every minute
sv_SE: Varje minut

en: Explore marketplace plugins
sv_SE: Utforska marknadsplatstillägg

en: Explore plugins
sv_SE: Utforska tillägg

en: Explore themes
sv_SE: Utforska teman

en: Export
sv_SE: Exportera

en: External User
sv_SE: Extern användare

en: Failed to disconnect the site as it appears already disconnected.
sv_SE: Det gick inte att koppla från webbplatsen, eftersom den redan verkar vara frånkopplad.

en: Failed to fetch user token from WordPress.com.
sv_SE: Kunde inte hämta användartoken från WordPress.com.

en: Featured
sv_SE: Utvald

en: Featured Content
sv_SE: Utvalt innehåll

en: Featured Images
sv_SE: Utvalda bilder

en: Feel free to keep editing your homepage, or continue and launch your site.
sv_SE: Fortsätt gärna redigera din startsida eller fortsätt och lansera din webbplats.

en: File modifications are explicitly disabled by a site administrator.
sv_SE: Filförändringar har uttryckligen inaktiverats av en webbplatsadministratör.

en: Filter Testimonials list
sv_SE: Filtrera omdömeslista

en: Filter menu items list
sv_SE: Filtrera menypostlista

en: Filter projects list
sv_SE: Filtrera projektlista

en: Filter template parts list
sv_SE: Filtrera listan med malldelar

en: Find the perfect theme for your site
sv_SE: Hitta det perfekta temat för din webbplats

en: Finish Sensei setup
sv_SE: Slutför Sensei-installationen

en: Finish store setup
sv_SE: Slutför butiksinställningen

en: Flex your site's features with plugins
sv_SE: Gör funktionerna på din webbplats flexibla med tillägg

en: Fonts
sv_SE: Typsnitt

en: Food Menus
sv_SE: Matmenyer

en: Footer
sv_SE: Sidfot

en: For example, spicy, favorite, etc. <br /> Separate Labels with commas
sv_SE: Exempelvis kryddig, favorit, osv. <br /> Skilj etiketterna med kommatecken

en: Fridays at %s.
sv_SE: Fredagar kl. %s.

en: Full post
sv_SE: Hela inlägget

en: General
sv_SE: Allmänt

en: Get paid with WooPayments
sv_SE: Få betalt med WooPayments

en: Get started
sv_SE: Kom igång

en: Get your first 10 subscribers
sv_SE: Skaffa dina första 10 prenumeranter

en: GitHub Deployments
sv_SE: GitHub-distributioner

en: Give your site a name
sv_SE: Ge din webbplats ett namn

en: Go to slide %d
sv_SE: Gå till bild %d

en: Greeting Text
sv_SE: Hällsningstext

en: Grow your business
sv_SE: Få ditt företag att växa

en: Header
sv_SE: Sidhuvud

en: Help
sv_SE: Hjälp

en: Home
sv_SE: Hem

en: Homepage changed successfully.
sv_SE: Startsida ändrad.

en: Hosting
sv_SE: Webbhotell

en: Hosting Features
sv_SE: Webbhotell-funktioner

en: Hourly views
sv_SE: Visningar per timme

en: IP address `%1$s` just failed is_usable_domain check as it is in the private network.
sv_SE: IP-adressen `%1$s` klarade inte is_usable_domain-kontrollen eftersom den finns i det privata nätverket.

en: If text fields should be converted to latin1 in checksum calculation.
sv_SE: Om textfälten ska konverteras till latin1 vid beräkning av kontrollsumma.

en: If true, include the feedback rating value for each message in the response.
sv_SE: Om det stämmer inkluderar du feedbackens betygsvärde för varje meddelande i svaret.

en: If you are on a shared computer, remember to also <a href="%1$s">log out of WordPress.com</a>.
sv_SE: Om du använder en delad dator, kom ihåg att även <a href="%1$s">logga ut från WordPress.com</a>.

en: Import
sv_SE: Importera

en: Import existing subscribers
sv_SE: Importera befintliga prenumeranter

en: Important notice about your Jetpack connection:
sv_SE: Viktigt meddelande om din Jetpack-anslutning:

en: Indicates from what plugin the request is coming from
sv_SE: Indikerar från vilket tillägg förfrågan kommer ifrån

en: Indicates where the registration action was triggered for tracking/segmentation purposes
sv_SE: Anger var registreringsåtgärden utlöstes för spårnings-/segmenteringsändamål

en: Install a custom plugin
sv_SE: Installera ett anpassat tillägg

en: Install the mobile app
sv_SE: Installera mobilappen

en: Instantly
sv_SE: Omedelbart

en: Integrations
sv_SE: Integrationer

en: Interested in getting blog post updates? Simply click the button below to stay in the loop!
sv_SE: Intresserad av att få uppdateringar av blogginlägg? Klicka bara på knappen nedan för att hålla dig uppdaterad!

en: Invalid Parameter
sv_SE: Ogiltig parameter

en: Invalid Registration State
sv_SE: Ogiltigt registreringstillstånd

en: Invalid blog token
sv_SE: Ogiltig bloggtoken

en: Invalid parent type.
sv_SE: Ogiltig överordnad typ.

en: Invalid token for user %d
sv_SE: Ogiltig token för användare %d

en: Invalid user id is provided
sv_SE: Ogiltigt användar-ID är angivet

en: Invalid user identifier.
sv_SE: Ogiltigt användar-ID.

en: Invalid user token is provided
sv_SE: Ogiltig användartoken är angiven

en: Invite user
sv_SE: Bjud in användare

en: Invite user to WordPress.com
sv_SE: Bjud in användare till WordPress.com

en: Is connection owner
sv_SE: Är anslutningens ägare

en: It cannot be changed.
sv_SE: Det kan inte ändras.

en: Items on your restaurant's menu
sv_SE: Objekt på restaurangens meny

en: Jetpack Force 2FA requires Jetpack’s SSO feature.
sv_SE: Jetpack Force 2FA kräver Jetpacks SSO-funktion.

en: Jetpack Plugin Version
sv_SE: Jetpack-tilläggets version

en: Jetpack Safe Mode
sv_SE: Säkert läge för Jetpack

en: Jetpack donations is disabled in favour of Newspack donations.
sv_SE: Jetpack-donationer är inaktiverade till förmån för Newspack-donationer.

en: Jetpack experienced an issue trying to save options (cannot_save_secrets). We suggest that you contact your hosting provider, and ask them for help checking that the options table is writable on your site.
sv_SE: Jetpack stötte på ett problem när alternativen skulle sparas (cannot_save_secrets). Vi föreslår att du kontaktar din värdleverantör och ber dem om hjälp för att kontrollera att alternativtabellen är skrivbar på din webbplats.

en: Jetpack is already connected.
sv_SE: Jetpack är redan anslutet.

en: Jetpack is disconnected & site is private. Reconnect Jetpack to manage site visibility settings.
sv_SE: Jetpack är frånkopplat och webbplatsen är privat. Anslut Jetpack igen för att hantera inställningar för webbplatsens synlighet.

en: Justify
sv_SE: Justera

en: Keep editing
sv_SE: Fortsätt redigera

en: Labels
sv_SE: Etiketter

en: Labels: <small>spicy, favorite, etc. <em>Separate Labels with commas</em></small>
sv_SE: Etiketter: <small>kryddigt, favorit, osv. <em>Skilj etiketterna med kommatecken</em></small>

en: Last heartbeat sent at: %s
sv_SE: Det senaste hjärtslaget skickades vid: %s

en: Launch site
sv_SE: Lansera webbplats

en: Launch your blog
sv_SE: Lansera din blogg

en: Launch your site
sv_SE: Lansera din webbplats

en: Launch your store
sv_SE: Lansera din butik

en: Learn More
sv_SE: Lär dig mer

en: Learn more about Featured Images
sv_SE: Lär dig mer om utvalda bilder

en: Learn more about changing fonts using Global Styles.
sv_SE: Lär dig mer om att ändra typsnitt med hjälp av globala stilar.

en: Leave a Reply
sv_SE: Lämna ett svar

en: Leave a comment
sv_SE: Lämna en kommentar

en: Leave a comment. (log in optional)
sv_SE: Lämna en kommentar. (inloggning valfritt)

en: Leave a reply to %s
sv_SE: Lämna ett svar till %s

en: Leave a reply. (log in optional)
sv_SE: Lämna ett svar. (inloggning valfritt)

en: Legacy Contact
sv_SE: Kontakt för arv

en: Let visitors use a WordPress.com or Facebook account to comment
sv_SE: Låt besökare använda ett WordPress.com- eller Facebook-konto för att kommentera

en: Light
sv_SE: Ljus

en: Like
sv_SE: Gilla

en: Like this comment
sv_SE: Gilla denna kommentar

en: Liked by you
sv_SE: Du gillar detta

en: Load more posts
sv_SE: Ladda fler inlägg

en: Loading
sv_SE: Laddar in

en: Loading your comment...
sv_SE: Laddar in din kommentar …

en: Locked Mode
sv_SE: Låst läge

en: Log in
sv_SE: Logga in

en: Log in as <span>%s</span>
sv_SE: Logga in som <span>%s</span>

en: Log in as a different WordPress.com user
sv_SE: Logga in som annan WordPress.com-användare

en: Log in or provide your name and email to leave a comment.
sv_SE: Logga in eller ange ditt namn och e-post för att lämna en kommentar.

en: Log in or provide your name and email to leave a reply.
sv_SE: Logga in eller ange ditt namn och e-post för att lämna ett svar.

en: Log in to leave a comment.
sv_SE: Logga in för att lämna en kommentar.

en: Log in to leave a reply.
sv_SE: Logga in för att lämna ett svar.

en: Log in with WordPress.com
sv_SE: Logga in med WordPress.com

en: Log in with username and password
sv_SE: Logga in med användarnamn och lösenord

en: Log out
sv_SE: Logga ut

en: Logged in via %s
sv_SE: Inloggad via %s

en: Logging In...
sv_SE: Loggar in …

en: Logging in with WordPress.com is disabled for sites that are in safe mode.
sv_SE: Inloggning med WordPress.com är inaktiverat för webbplatser som är i säkert läge.

en: Logging in with WordPress.com is disabled for sites that are in staging mode.
sv_SE: Inloggning med WordPress.com är inaktiverat för webbplatser som befinner sig i prototypläge.

en: Logging in with WordPress.com is not currently available because this site is experiencing connection problems.
sv_SE: Inloggning med WordPress.com är för närvarande inte tillgängligt eftersom denna webbplats har anslutningsproblem.

en: M j, Y @ G:i
sv_SE: j M, Y @ H:i

en: Mailerlite subscriber popup
sv_SE: Popup-fönster för Mailerlite-prenumerant

en: Make an incredible logo in minutes
sv_SE: Gör en otrolig logga på några minuter

en: Manage Domain
sv_SE: Hantera domän

en: Manage Email
sv_SE: Hantera e-post

en: Manage Purchases
sv_SE: Hantera köp

en: Manage on WP.com ↗
sv_SE: Hantera på WP.com ↗

en: Manage site visibility, gift subscriptions, ownership, and other site tools on WordPress.com ↗
sv_SE: Hantera webbplatsens synlighet, prenumerationer som gåva, äganderätt och andra webbplatsverktyg på WordPress.com ↗

en: Manage with Live Preview
sv_SE: Hantera med förhandsgranskning live

en: Manage your paid Newsletter plan
sv_SE: Hantera ditt betalda nyhetsbrevspaket

en: Manage your privacy settings
sv_SE: Hantera dina integritetsinställningar

en: Manage your subscribers
sv_SE: Hantera dina prenumeranter

en: Marketing
sv_SE: Marknadsföring

en: Marketplace
sv_SE: Marknadsplats

en: Match by Email
sv_SE: Matcha via e-post

en: Media Width
sv_SE: Mediabredd

en: Menu
sv_SE: Meny

en: Menu Item
sv_SE: Menypost

en: Menu Item Label
sv_SE: Menyvalsetikett

en: Menu Item Labels
sv_SE: Menyvalsetiketter

en: Menu Items
sv_SE: Menyposter

en: Menu Items re-ordered.
sv_SE: Menyposterna har sorterats om.

en: Menu Section
sv_SE: Menyavsnitt

en: Menu Sections
sv_SE: Menyavsnitt

en: Menu item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
sv_SE: Menyalternativsutkast uppdaterat. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska menyalternativ</a>

en: Menu item label list navigation
sv_SE: Menypostetikettlista, navigering

en: Menu item labels list
sv_SE: Menypostetikettlista

en: Menu item list navigation
sv_SE: Menypostlista, navigering

en: Menu item published. <a href="%s">View item</a>
sv_SE: Menypost publicerad. <a href="%s">Visa post</a>

en: Menu item restored to revision from %s
sv_SE: Menyalternativ har återställts till versionen från %s

en: Menu item saved.
sv_SE: Menypost sparad.

en: Menu item scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview item</a>
sv_SE: Menyalternativ schemalagts till: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Förhandsgranska menyalternativ</a>

en: Menu item submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview item</a>
sv_SE: Menyalternativ har skickats.. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska menyalternativ</a>

en: Menu item updated.
sv_SE: Menyposten uppdaterades

en: Menu item updated. <a href="%s">View item</a>
sv_SE: Menyalternativ uppdaterat. <a href="%s">Visa menyalternativ</a>

en: Menu items list
sv_SE: Menypostlista

en: Menu section list
sv_SE: Menysektionslista

en: Menu section list navigation
sv_SE: Menysektionslista, navigering

en: Migrate content
sv_SE: Migrera innehåll

en: Migrating the site
sv_SE: Migrerar webbplatsen

en: Mondays at %s.
sv_SE: Måndagar kl. %s.

en: Monetize
sv_SE: Tjäna pengar

en: Move menu section down
sv_SE: Flytta ner menyavsnitt

en: Move menu section up
sv_SE: Flytta upp menyavsnitt

en: Multi network install are not supported.
sv_SE: Multi-nätverksinstallationer stöds inte.

en: My %s WordPress.com Account
sv_SE: Mitt %s WordPress.com-konto

en: My Home
sv_SE: Mitt hem

en: My Mailboxes
sv_SE: Mina brevlådor

en: My Profile
sv_SE: Min profil

en: Name
sv_SE: Namn

en: Name of Sync module
sv_SE: Namn på synkroniseringsmodul

en: Name of Sync module.
sv_SE: Namn på synkroniseringsmodul.

en: Name of Sync queue.
sv_SE: Namn på synkroniseringskö.

en: Name your blog
sv_SE: Namnge din blogg

en: Never miss a beat!
sv_SE: Missa aldrig ett slag!

en: New Menu Item
sv_SE: Ny menypost

en: New Menu Item Label Name
sv_SE: Nytt namn på menypostetikett

en: New Menu Sections Name
sv_SE: Nytt namn på menyavsnitt

en: New Project
sv_SE: Nytt projekt

en: New Project Tag Name
sv_SE: Nytt projektetikettsnamn

en: New Project Type Name
sv_SE: Nytt projekttypsnamn

en: New Row
sv_SE: Ny rad

en: New Sync health status
sv_SE: Hälsostatus för ny synkronisering

en: New Template Part
sv_SE: Ny malldel

en: New Template Part Type
sv_SE: Ny malldelstyp

en: New Testimonial
sv_SE: Nytt omdöme

en: New free service: Show Canada Post shipping rates on your store!
sv_SE: Ny gratistjänst: Visa Canada Posts fraktkostnader i din butik!

en: New free service: Show USPS shipping rates on your store! Added bonus: print shipping labels without leaving WooCommerce.
sv_SE: Ny gratistjänst: Visa USPS fraktkostnader i din butik! Extra bonus: skriv ut leveransetiketter utan att lämna WooCommerce.

en: New owner
sv_SE: Ny ägare

en: New owner is not admin
sv_SE: Ny ägare är inte admin

en: New owner is not connected
sv_SE: Ny ägare är inte ansluten

en: New owner is same as existing owner
sv_SE: Ny ägare är samma som befintlig ägare

en: New user token
sv_SE: Ny användartoken

en: Newsletter
sv_SE: Nyhetsbrev

en: Next Slide
sv_SE: Nästa bild

en: Next steps for your site
sv_SE: Nästa steg för din webbplats

en: Nightfall
sv_SE: Skymning

en: No Labels
sv_SE: Inga etiketter

en: No Labels found
sv_SE: Inga etiketter hittades

en: No Menu Items found
sv_SE: Hittade inga menyobjekt

en: No Menu Items found in Trash
sv_SE: Inga menyposter funna i papperskorgen

en: No Projects found
sv_SE: Inga projekt hittades

en: No Projects found in Trash
sv_SE: Inga projekt hittades i papperskorgen

en: No Testimonials found
sv_SE: Inga omdömen hittades

en: No Testimonials found in Trash
sv_SE: Inga omdömen hittades i papperskorgen

en: No blog token found
sv_SE: Ingen bloggtoken hittades

en: No primary user defined
sv_SE: Ingen primär användare definierad

en: No tags found.
sv_SE: Inga etiketter hittades.

en: No template part types found.
sv_SE: Inga malldelstyper hittades.

en: No template parts found in Trash.
sv_SE: Inga malldelar hittades i papperskorgen.

en: No template parts found.
sv_SE: Inga malldelar hittades.

en: No templates available. Skipped showing modal window with template selection.
sv_SE: Inga mallar är tillgängliga. Därför visas inte modalfönstret för val av mall.

en: No token for user %d
sv_SE: Ingen token för användare %d

en: No user tokens found
sv_SE: Inga användartokens hittade

en: No valid event name or type.
sv_SE: Inget giltigt eventnamn eller -typ.

en: None
sv_SE: Ingen

en: Notify me of new posts
sv_SE: Avisera mig om nya inlägg

en: Number of histogram buckets.
sv_SE: Antal histogramhinkar.

en: Object Type
sv_SE: Objekttyp

en: Objects Identifiers
sv_SE: Objektidentifierare

en: On Mobile
sv_SE: På mobil

en: Optional
sv_SE: Valfritt

en: Or
sv_SE: Eller

en: Or manage your WP.com account email ↗
sv_SE: Eller hantera e-post för ditt WP.com-konto ↗

en: Or manage your WP.com account password ↗
sv_SE: Eller hantera ditt WP.com-kontolösenord ↗

en: Order
sv_SE: Beställning

en: Our WordPress.com redesign for a better experience.
sv_SE: Vår nya WordPress-design för en bättre upplevelse.

en: Overview
sv_SE: Översikt

en: PHP's XML extension is not available. Jetpack requires the XML extension to communicate with WordPress.com. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
sv_SE: PHP:s XML-tillägg är inte tillgängligt. Jetpack måste har XML-tillägget för att kommunicera med WordPress.com. Kontakta ditt webbhotell för att aktivera PHP:s XML-tillägg.

en: Parent Menu Section
sv_SE: Överordnat menyavsnitt

en: Parent Menu Section:
sv_SE: Överordnat menyavsnitt:

en: Parent Project Type
sv_SE: Överordnad projekttyp

en: Parent Project Type:
sv_SE: Överordnad projekttyp:

en: Parent Template Part Type
sv_SE: Överordnad malldelstyp

en: Parent Template Part Type:
sv_SE: Överordnad malldelstyp:

en: Password must be at least %d characters.
sv_SE: Lösenordet måste vara minst %d tecken långt.

en: Passwords may not contain the character "\".
sv_SE: Lösenord kan inte innehålla tecknet ”\”.

en: Pause Slideshow
sv_SE: Pausa bildspel

en: Pending invite
sv_SE: Väntande inbjudning

en: Performance
sv_SE: Prestanda

en: Personalize newsletter
sv_SE: Personifiera nyhetsbrev

en: Personalize your site
sv_SE: Personifiera din webbplats

en: Plans
sv_SE: Paket

en: Play Slideshow
sv_SE: Spela bildspel

en: Please connect your user account to WordPress.com
sv_SE: Anslut ditt användarkonto till WordPress.com

en: Please define an SVG icon filename.
sv_SE: Definiera ett filnamn för SVG-ikon.

en: Please define default parameters in the form of an array.
sv_SE: Definiera standardparametrar i form av en array.

en: Please reload the page to see your stats...
sv_SE: Ladda om sidan för att se din statistik …

en: Plugins
sv_SE: Tillägg

en: Popular Labels
sv_SE: Populära etiketter

en: Popular Project Tags
sv_SE: Populära projektetiketter

en: Portfolio
sv_SE: Portfölj

en: Portfolio Archive Content
sv_SE: Portföljarkivets innehåll

en: Portfolio Archive Featured Image
sv_SE: Portföljarkivets utvalda bild

en: Portfolio Archive Title
sv_SE: Portföljarkivets titel

en: Portfolio Projects
sv_SE: Portfolioprojekt

en: Portfolio pages display at most %1$s projects
sv_SE: Portfoliosidor visar som mest %1$s projekt

en: Post Details
sv_SE: Inläggsinformation

en: Post IDs to include in Full Sync
sv_SE: Inläggs-ID:n att inkludera i fullständig synkronisering

en: Post excerpt
sv_SE: Inläggsutdrag

en: Posts page changed successfully.
sv_SE: Inläggssida ändrad.

en: Powder Snow
sv_SE: Pudersnö

en: Pre-designed by top talent. Just add your touch.
sv_SE: Fördesignad av topptalanger. Lägg bara till din egna touch.

en: Prefix to add before the stats identifiers.
sv_SE: Prefix att lägga till före statistikidentifierare.

en: Preprocessor
sv_SE: Förbearbetning

en: Prevents new post and page from being created as well as existing posts and pages from being edited, and closes comments site wide.
sv_SE: Förhindrar att nya inlägg och sidor skapas såväl som befintliga inlägg och sidor från att redigeras, och stänger kommentarer på hela webbplatsen.

en: Preview premium styles
sv_SE: Förhandsgranska premiumstilar

en: Preview your product on your site before launching and sharing with others.
sv_SE: Förhandsgranska din produkt på din webbplats innan du lanserar och delar med andra.

en: Previous Slide
sv_SE: Föregående bild

en: Price
sv_SE: Pris

en: Private
sv_SE: Privat

en: Profile
sv_SE: Profil

en: Project
sv_SE: Projekt

en: Project Tag
sv_SE: Projektetikett

en: Project Tags
sv_SE: Projektetiketter

en: Project Type
sv_SE: Projekttyp

en: Project Types
sv_SE: Projekttyper

en: Project item draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
sv_SE: Utkast av projekt uppdaterat. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska projekt</a>

en: Project list navigation
sv_SE: Projektlista, navigering

en: Project published. <a href="%s">View project</a>
sv_SE: Projektet publicerades. <a href="%s">Visa projekt</a>

en: Project restored to revision from %s
sv_SE: Projekt återställt till versionen från %s

en: Project saved.
sv_SE: Projektet sparades.

en: Project scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview project</a>
sv_SE: Projektet tidsinställt för: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Förhandsgranska projekt</a>

en: Project submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview project</a>
sv_SE: Projekt skickat. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska projekt</a>

en: Project tag list
sv_SE: Projektetikettlista

en: Project tag list navigation
sv_SE: Projektetikettlista, navigering

en: Project type list
sv_SE: Projekttyplista

en: Project type list navigation
sv_SE: Projekttyplista, navigering

en: Project updated.
sv_SE: Projekt uppdaterat.

en: Project updated. <a href="%s">View item</a>
sv_SE: Projekt uppdaterat. <a href="%s">Visa tråd</a>

en: Projects
sv_SE: Projekt

en: Projects list
sv_SE: Projektlista

en: Promote with Blaze
sv_SE: Marknadsför med Blaze

en: Provision SSL certificate
sv_SE: Tillhandahållande av SSL-certifikat

en: Published by %s
sv_SE: Publicerad av %s

en: Purchase the %s plan to<br> activate CSS customization
sv_SE: Köp %s-paketet för att <br> att aktivera CSS-anpassning

en: Purchases
sv_SE: Köp

en: Read more
sv_SE: Läs mer

en: Read the blogs and topics you follow
sv_SE: Läs de bloggar och ämnen du följer

en: Reader
sv_SE: Läsare

en: Reading
sv_SE: Lektyr

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
sv_SE: Redo att publicera ditt första inlägg? <a href="%1$s">Kom igång här</a>.

en: Receive web and mobile notifications for posts on this site.
sv_SE: Ta emot aviseringar på webb och mobil för inlägg på denna webbplats.

en: Redirect
sv_SE: Omdirigera

en: Remove premium styles
sv_SE: Ta bort premiumstilar

en: Reply
sv_SE: Svara

en: Requesting user_id %1$d does not match token user_id %2$d
sv_SE: Den begärande användarens user_id %1$d matchar inte user_id %2$d för token

en: Require Two-Step Authentication
sv_SE: Kräv tvåstegsautentisering

en: Resend invite
sv_SE: Skicka inbjudan igen

en: Review the migrated plugins
sv_SE: Granska de migrerade tilläggen

en: Review the site's content
sv_SE: Granska webbplatsens innehåll

en: Revoke invite
sv_SE: Återkalla inbjudan

en: Saturdays at %s.
sv_SE: Lördagar kl. %s.

en: Save New Order
sv_SE: Spara ny ordning

en: Save my name, email, and website in this browser for the next time I comment.
sv_SE: Spara mitt namn, e-post och webbplats i denna webbläsare till nästa gång jag kommenterar.

en: Scan
sv_SE: Skanna

en: Scheduled
sv_SE: Schemalagt

en: Scheduled Updates
sv_SE: Schemalagda uppdateringar

en: Script "%s" depends on wp-i18n but does not specify "textdomain"
sv_SE: Skriptet "%s" är beroende av wp-i18n, men anger inte "textdomain"

en: Search
sv_SE: Sök

en: Search Menu Item Labels
sv_SE: Sök menyvalsetiketter

en: Search Menu Items
sv_SE: Sök menyval

en: Search Menu Sections
sv_SE: Sök menysektioner

en: Search Project Tags
sv_SE: Sök projektetiketter

en: Search Project Types
sv_SE: Sök projekttyper

en: Search Projects
sv_SE: Sök projekt

en: Search Template Part Types
sv_SE: Sök malldelstyper

en: Search Template Parts
sv_SE: Sök malldelar

en: Search Testimonials
sv_SE: Sök omdöme

en: Secret mismatch
sv_SE: Matchingsfel för hemlighet

en: Secure Sign On
sv_SE: Säker inloggning

en: Security
sv_SE: Säkerhet

en: Select a design
sv_SE: Välj en design

en: Select a theme&hellip;
sv_SE: Välj ett tema …

en: Select another theme to view its custom CSS.
sv_SE: Välj ett annat tema för att visa dess anpassade CSS.

en: Send invite
sv_SE: Skicka inbjudan

en: Separate tags with commas
sv_SE: Separera etiketter med kommatecken

en: Server Settings
sv_SE: Serverinställningar

en: Set &#8220;%s&#8221; as the default category
sv_SE: Ställ in ”%s” till standardkategorin

en: Set &#8220;%s&#8221; as the page that displays your latest posts
sv_SE: Ställ in ”%s” som sidan som visar dina senaste inlägg

en: Set &#8220;%s&#8221; as your site's homepage
sv_SE: Ställ in ”%s” som din webbplats startsida

en: Set a different media width for full size images.
sv_SE: Ställ in en annan mediabredd för bilder i full storlek.

en: Set as default
sv_SE: Ange som standard

en: Set as homepage
sv_SE: Ställ in som startsida

en: Set as posts page
sv_SE: Ställ in som inläggssida

en: Set new connection owner
sv_SE: Ange ny anslutningsägare

en: Set to false will trigger the site to disconnect.
sv_SE: Satt till falskt bör det få webbplatsen att frånkopplas.

en: Set up an offer for your supporters
sv_SE: Ställ in ett erbjudande för dina supportrar

en: Set up payment method
sv_SE: Ställ in betalningsmetod

en: Set up ssh
sv_SE: Ställ in SSH

en: Set up your site
sv_SE: Ställ in din webbplats

en: Set up your video site
sv_SE: Ställ in din videowebbplats

en: Settings
sv_SE: Inställningar

en: Share your site
sv_SE: Dela din webbplats

en: Shared Salt to use when generating checksum
sv_SE: Delad saltsträng att använda vid generering av kontrollsumma

en: Should only range edges be returned
sv_SE: Bör endast intervallgränser returneras?

en: Show falling snow on my site
sv_SE: Visa fallande snö på min webbplats

en: Show falling snow on my site until January 4<sup>th</sup>.
sv_SE: Visa fallande snö på min webbplats till den 4 januari.<sup></sup>

en: Site
sv_SE: Webbplats

en: Site Logo
sv_SE: Webbplatslogga

en: Site Monitoring
sv_SE: Webbplatsövervakning

en: Site Settings
sv_SE: Webbplatsinställningar

en: Site Setup
sv_SE: Webbplatsinställning

en: Site is not connected
sv_SE: Webbplats inte ansluten

en: Site migration
sv_SE: Webbplatsmigrering

en: Site setup
sv_SE: Webbplatsinställning

en: Sites
sv_SE: Webbplatser

en: Size of batches
sv_SE: Storlek på batchar

en: Slug of the admin color scheme.
sv_SE: Permalänk för färgschemat för adminpanelen.

en: Snow
sv_SE: Snö

en: Social Links Menu
sv_SE: Meny för sociala länkar

en: Social Menu
sv_SE: Social meny

en: Someone may be trying to trick you into giving them access to your site. Or it could be you just encountered a bug :).  Either way, please close this window.
sv_SE: Någon försöker kanske lura dig att ge dem tillgång till din webbplats. Eller så har du bara råkat ut för en bugg. :) Du kan hur som helst stänga det här fönstret.

en: Something got a little mixed up and an unexpected WordPress.com user logged in.
sv_SE: Något gick lite fel och en oväntad WordPress.com-användare loggade in.

en: Something went wrong when attempting to like that comment. Please try again.
sv_SE: Något gick fel vid försöket att gilla den kommentaren. Försök igen.

en: Something went wrong when attempting to unlike that comment. Please try again.
sv_SE: Något gick fel vid försöket att ogilla den kommentaren. Försök igen.

en: Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.
sv_SE: Något gick fel. Ladda om sidan och/eller försök igen.

en: Something went wrong. Please try again.
sv_SE: Något gick fel. Försök igen.

en: Sorry, something is wrong with your Jetpack connection.
sv_SE: Något är fel med din Jetpack-anslutning.

en: Sorry, this comment could not be posted.
sv_SE: Tyvärr, denna kommentar kunde inte publiceras.

en: Sorry, you are not allowed to access this endpoint.
sv_SE: Du har inte behörighet att komma åt denna ändpunkt.

en: Sorry, you can not create a schedule with the same plugins as an existing schedule.
sv_SE: Du kan inte skapa ett schema med samma tillägg som ett befintligt schema.

en: Sorry, you can not create a schedule with the same time as an existing schedule.
sv_SE: Du kan inte skapa ett schema med samma tid som ett befintligt schema.

en: Sorry, you can not schedule theme updates at this time.
sv_SE: Du inte schemalägga temauppdateringar just nu.

en: Staging
sv_SE: Utveckling

en: Start Fresh
sv_SE: Börja om från början

en: Start ID for the histogram
sv_SE: Start-ID för histogrammet

en: Start a website
sv_SE: Starta en webbplats

en: Start building your audience
sv_SE: Börja bygga din målgrupp

en: Start customizing
sv_SE: Börja anpassa

en: Start writing
sv_SE: Börja skriva

en: Start writing or type '/' to insert a block
sv_SE: Börja skriva eller skriv ”/” för att infoga ett block

en: Stats
sv_SE: Statistik

en: Strip non-ascii characters?
sv_SE: Ta bort icke-ASCII-tecken?

en: Subscribe
sv_SE: Prenumerera

en: Subscribe now to keep reading and get access to the full archive.
sv_SE: Prenumerera nu för att fortsätta läsa och få åtkomst till hela arkivet.

en: Subscribers
sv_SE: Prenumeranter

en: Success!
sv_SE: Klart!

en: Suggestions
sv_SE: Förslag

en: Sundays at %s.
sv_SE: Söndagar kl. %s.

en: Sunset
sv_SE: Solnedgång

en: Switch
sv_SE: Byt

en: Sync has been aborted because the IXR client is missing.
sv_SE: Synkroniseringen har avbrutits eftersom IXR-klienten saknas.

en: Sync has been blocked from WordPress.com because it would cause an identity crisis
sv_SE: Synkronisering har blockerats från WordPress.com eftersom det skulle orsaka en identitetskris

en: Tag name
sv_SE: Etikettnamn

en: Tags:
sv_SE: Etiketter:

[ctx: Template]
en: Add New
sv_SE: Lägg till ny

en: Template part published privately.
sv_SE: Malldel publicerad privat.

en: Template part published.
sv_SE: Malldel publicerad.

en: Template part reverted to draft.
sv_SE: Malldel återställd till utkast.

en: Template part scheduled.
sv_SE: Malldel schemalagd.

en: Template part updated.
sv_SE: Malldel uppdaterad.

en: Template parts list
sv_SE: Lista med malldelar

en: Template parts list navigation
sv_SE: Navigering i lista med malldelar

en: Test plugin for the jetpack-mu-wpcom package
sv_SE: Testtillägg för jetpack-mu-wpcom-paketet

en: Testimonial
sv_SE: Omdöme

en: Testimonial Archive Content
sv_SE: Omdömesarkivets innehåll

en: Testimonial Archive Featured Image
sv_SE: Utvald bild för sida med omdömesarkiv

en: Testimonial Archive Title
sv_SE: Omdömesarkivets titel

en: Testimonial draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
sv_SE: Utkastet till omdöme uppdaterades. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska omdöme</a>

en: Testimonial list navigation
sv_SE: Omdömeslista, navigering

en: Testimonial pages display at most %1$s testimonials
sv_SE: Omdömessidor visar som mest %1$s omdömen

en: Testimonial published. <a href="%s">View testimonial</a>
sv_SE: Omdömet publicerades. <a href="%s">Granska omdöme</a>

en: Testimonial restored to revision from %s
sv_SE: Omdömet återställdes till versionen från %s

en: Testimonial saved.
sv_SE: Omdömet sparades.

en: Testimonial scheduled for: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Preview testimonial</a>
sv_SE: Omdömet har schemalagts till: <strong>%1$s</strong>. <a target="_blank" href="%2$s">Förhandsgranska omdöme</a>

en: Testimonial submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview testimonial</a>
sv_SE: Omdömet skickades in. <a target="_blank" href="%s">Förhandsgranska omdöme</a>

en: Testimonial updated.
sv_SE: Omdömet uppdaterades.

en: Testimonial updated. <a href="%s">View testimonial</a>
sv_SE: Omdömet uppdaterades. <a href="%s">Granska omdöme</a>

en: Testimonials
sv_SE: Omdömen

en: Testimonials list
sv_SE: Omdömeslista

en: Textdomain aliases should be registered before the %1$s hook. This notice was triggered by the %2$s domain.
sv_SE: Textdomänsalias bör registreras före %1$s-hooken. Denna notis utlöstes av domänen %2$s.

en: The Client ID/WP.com Blog ID of this site
sv_SE: Klientens ID/blogg-ID på WP.com för den här webbplatsen

en: The Toolbar is always visible on Atomic sites while connected to the Automattic proxy.
sv_SE: Verktygsfältet är alltid synligt på Atomic-webbplatser under anslutning till Automattic-proxyn.

en: The URL is not from the current site.
sv_SE: URL:en är inte från den nuvarande webbplatsen.

en: The URL scheme must match the current site.
sv_SE: URL-schemat måste matcha nuvarande webbplatsen.

en: The WP.com user ID of the connected user
sv_SE: Användar-ID:t för WP.com för den anslutna användaren

en: The WP.com user email of the connected user
sv_SE: Användarens e-postadress för WP.com för den anslutna användaren

en: The WP.com username of the connected user
sv_SE: Användarnamnet för WP.com för den anslutna användaren

en: The authorization process expired. Please go back and try again.
sv_SE: Auktoriseringsprocessen är föråldrad. Gå tillbaka och och försök igen.

en: The bot id to chat with.
sv_SE: Bot-ID som du ska chatta med.

en: The bot id to get the chat for.
sv_SE: Bot-ID för att hämta chatten.

en: The chat id for the existing chat.
sv_SE: Chatt-ID för den befintliga chatten.

en: The chat id to get the chat for.
sv_SE: Chatt-ID för att hämta chatten.

en: The classic WP-Admin WordPress interface.
sv_SE: Det klassiska WP-Admin WordPress-gränssnittet.

en: The content of your latest posts page is automatically generated and cannot be edited.
sv_SE: Innehållet på din senaste inläggssida genereras automatiskt och kan inte redigeras.

en: The context to continue the chat with.
sv_SE: Kontexten att fortsätta chatten med.

en: The endpoint is not available on connected sites.
sv_SE: Ändpunkten är inte tillgänglig på anslutna webbplatser.

en: The feedback rating value.
sv_SE: Betygsvärde för feedback.

en: The file permissions on this host prevent editing files.
sv_SE: Filbehörigheterna på detta webbhotell förhindrar redigeringen av filer.

en: The isActive argument should be set to false.
sv_SE: Argumentet isActive bör vara satt till falskt.

en: The message id for the existing message.
sv_SE: Meddelande-ID för det befintliga meddelandet.

en: The message to add to the chat
sv_SE: Meddelandet att lägga till i chatten

en: The number of items per page.
sv_SE: Antalet poster per sida.

en: The number of sites of the connected WP.com user
sv_SE: Antalet webbplatser som tillhör den anslutna WP.com-användaren

en: The number of the page to retrieve, limited to 100
sv_SE: Numret för sidan som ska hämtas, begränsat till 100

en: The path must be a string.
sv_SE: Sökvägen måste vara en sträng.

en: The path must be a valid URL.
sv_SE: Sökvägen måste vara en giltig URL.

en: The request is not signed correctly.
sv_SE: Begäran inte korrekt signerad.

en: The request method is missing.
sv_SE: Metoden för begäran saknas.

en: The required "%s" parameter is malformed.
sv_SE: Den obligatoriska parametern ”%s” är missbildad.

en: The required "%s" parameter is missing.
sv_SE: Den obligatoriska parametern ”%s” saknas.

en: The required "local_user" parameter is missing.
sv_SE: Den obligatoriska parametern ”local_user” saknas.

en: The required "nonce" parameter is missing.
sv_SE: Den obligatoriska parametern ”nonce” saknas.

en: The schedule could not be created.
sv_SE: Schemat kunde inte skapas.

en: The schedule could not be found.
sv_SE: Schemat kunde inte hittas.

en: The settings for Featured Content have <a href="%s">moved to Appearance &rarr; Customize</a>.
sv_SE: Inställningarna för utvalt innehåll har <a href="%s">flyttats till Utseende &rarr; Anpassa</a>.

en: The site is not the main network site
sv_SE: Webbplatsen är inte den huvudsakliga nätverkswebbplatsen

en: The specified plugins are managed and auto-updated by WordPress.com.
sv_SE: De specificerade tilläggen hanteras och uppdateras automatiskt av WordPress.com.

en: The specified plugins are not installed on the website. Please make sure the plugins are installed before attempting to schedule updates.
sv_SE: De specificerade tilläggen är inte installerade på webbplatsen. Se till att tilläggen är installerade innan du försöker schemalägga uppdateringar.

en: Theme Showcase
sv_SE: Tema-galleriet

en: Themes
sv_SE: Teman

en: There are currently no posts to display.
sv_SE: Det finns för närvarande inga inlägg att visa.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
sv_SE: Det finns inget utdrag eftersom detta är ett skyddat inlägg.

en: There is no previous invite for this user
sv_SE: Det finns ingen tidigare inbjudan för denna användare

en: There was an error creating a user for you. Please contact the administrator of your site.
sv_SE: Det gick inte att skapa en användare för dig. Kontakta din webbplats administratör.

en: There was an error logging you in via WordPress.com, please try again or try logging in with your username and password.
sv_SE: Det gick inte att logga dig in via WordPress.com, försök igen, eller försök att logga in med ditt användarnamn och lösenord.

en: There was an issue validating this request.
sv_SE: Ett problem uppstod när denna begäran skulle bekräftas.

en: There was an unspecified error registering the site
sv_SE: Ett ospecificerat fel uppstod vid registrering av webbplatsen

en: This is a very common password. Choose something that will be harder for others to guess.
sv_SE: Detta är ett mycket vanligt lösenord. Välj något som är svårare för andra att gissa sig till.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by adding additional uppercase letters, lowercase letters, or numbers.
sv_SE: Det här lösenordet är för enkelt att gissa: du kan förbättra det genom att lägga till fler versaler, gemener, eller siffror.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by including special characters such as !#=?*&.
sv_SE: Det här lösenordet är för enkelt att gissa: du kan förbättra det genom att lägga till specialtecken, t.ex. !#=?*&.

en: This password is too easy to guess: you can improve it by mixing both letters and numbers.
sv_SE: Det här lösenordet är för enkelt att gissa: du kan förbättra det genom att använda både bokstäver och siffror.

en: This request method does not support body parameters.
sv_SE: Denna metod för begäran stöder inte parametrar för body.

en: This request method is not supported.
sv_SE: Denna metod för begäran stöds inte.

en: This user didn&#8217;t accept the invitation to join this site yet.
sv_SE: Användaren har inte accepterat inbjudan till den här webbplatsen än.

en: This user doesn&#8217;t have a Jetpack SSO connection to WordPress.com. Invite them to the site to increase security and improve their experience.
sv_SE: Denna användare har ingen Jetpack SSO-anslutning till WordPress.com. Bjud in dem till webbplatsen för att öka säkerheten och förbättra deras upplevelse.

en: This user has connected their WordPress.com account.
sv_SE: Denna användare har anslutit sitt WordPress.com-konto.

en: This user is a contractor, freelancer, consultant, or agency.
sv_SE: Den här användaren är en entreprenör, frilansare, konsult eller agentur.

en: This user will be invited to WordPress.com. You can include a personalized welcome message with the invitation.
sv_SE: Denna användare kommer att bjudas in till WordPress.com. Du kan inkludera ett personifierat välkomstmeddelande med inbjudan.

en: Thumbnail
sv_SE: Miniatyr

en: Thursdays at %s.
sv_SE: Torsdagar kl. %s.

en: To take ownership of the site, we ask that the person you designate contacts us at %s with a copy of the death certificate.
sv_SE: För att ta äganderätt till webbplatsen ber vi personen du utser att kontakta oss på %s med en kopia av dödsbeviset.

en: Token for user %d is malformed
sv_SE: Token för user %d är felformad

[ctx: Toolbar button to get help with custom CSS]
en: Help
sv_SE: Hjälp

[ctx: Toolbar button to see full CSS revision history]
en: See full history
sv_SE: Se fullständig historik

en: Tools
sv_SE: Verktyg

en: Tooltip
sv_SE: Inforuta

en: Tried to invite a user that doesn&#8217;t exist.
sv_SE: Försökte bjuda in en användare som inte finns.

en: Tried to invite a user that doesn&#8217;t have an email address.
sv_SE: Försökte bjuda in en användare som inte har en e-postadress.

en: Tried to revoke an invite for a user that doesn&#8217;t exist.
sv_SE: Försökte återkalla en inbjudan för en användare som inte finns.

en: Tried to revoke an invite that doesn&#8217;t exist.
sv_SE: Försökte återkalla en inbjudan som inte finns.

en: Try Fiverr Logo Maker
sv_SE: Prova Fiverr Logo Maker

en: Try customizing your theme styles to get your site looking just right.
sv_SE: Prova att anpassa dina temastilar för att få din webbplats att se ut som du vill.

en: Tuesdays at %s.
sv_SE: Tisdagar kl. %s.

en: Two-Step Authentication is required to access this site. Please visit your <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Security Settings</a> to configure <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Two-step Authentication</a> for your account.
sv_SE: Tvåstegs-autentisering krävs för åtkomst till denna webbplats. Gå till dina <a href="%1$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Säkerhetsinställningar</a> för att konfigurera <a href="%2$s" rel="noopener noreferrer" target="_blank">Tvåstegs-autentisering</a> för ditt konto.

en: Types:
sv_SE: Typer

en: URI of the admin page where the user should be redirected after connection flow
sv_SE: URI för adminsidan dit användaren ska omdirigeras efter anslutningsflödet

en: URL secret does not exist.
sv_SE: URL-hemlighet finns inte.

en: URL secret to compare to the ones stored in the database.
sv_SE: URL-hemlighet för jämförelse med de som lagrats i databasen.

en: UTC%s
sv_SE: UTC %s

en: Unable to fetch the requested data.
sv_SE: Kan inte hämta begärda data.

en: Unable to save new URL secret
sv_SE: Kan inte spara ny URL-hemlighet

en: Unable to unlink the connection owner.
sv_SE: Kan inte avlänka anslutningsägaren.

en: Uncategorized
sv_SE: Okategoriserat

en: Underline
sv_SE: Understreck

en: Unknown Plugin Update Failure
sv_SE: Okänt fel vid uppdatering av tillägg

en: Unlike this comment
sv_SE: Ogilla denna kommentar

en: Unlock more with premium and free plugins
sv_SE: Lås upp mer med premium- och gratistillägg

en: Unset &#8220;%s&#8221; as the page that displays your latest posts
sv_SE: Inaktivera “%s” som sida som visar dina senaste inlägg

en: Unset as posts page
sv_SE: Inaktivera som inläggssida

en: Update Menu Item Label
sv_SE: Uppdatera menypostetiketter

en: Update Menu Section
sv_SE: Uppdatera menyavsnitt

en: Update Project Tag
sv_SE: Uppdatera projektetikett

en: Update Project Type
sv_SE: Uppdatera projekttyp

en: Update Template Part Type
sv_SE: Uppdatera malldelstyp

en: Update your About page
sv_SE: Uppdatera din ”Om”-sida

en: Update your domain's DNS
sv_SE: Uppdatera din domäns DNS

en: Update your site's design
sv_SE: Uppdatera din webbplats design

en: Upgrade
sv_SE: Uppgradera

en: Upgrade now
sv_SE: Uppgradera nu

en: Upgrade plan
sv_SE: Uppgradera paket

en: Upgrade required
sv_SE: Uppgradering krävs

en: Upgrades
sv_SE: Uppgraderingar

en: Upload
sv_SE: Ladda upp

en: Upload from URL
sv_SE: Ladda upp från URL

en: Upload your first video
sv_SE: Ladda upp ditt första videoklipp

en: Uploading…
sv_SE: Laddar upp ...

en: Use WP-Admin to manage your site.
sv_SE: Använd WP-Admin för att hantera din webbplats.

en: Use WordPress.com’s guided importer to import posts and comments from Medium, Substack, Squarespace, Wix, and more.
sv_SE: Använd WordPress.coms guidade importverktyg för att importera inlägg och kommentarer från Medium, Substack, Squarespace, Wix med flera.

en: Use WordPress.com’s native dashboard to manage your site.
sv_SE: Använd WordPress.com inbyggda adminpanel för att hantera din webbplats.

en: Use the <kbd>TAB</kbd> key on your keyboard to move between colums and the <kbd>ENTER</kbd> or <kbd>RETURN</kbd> key to save each row and move on to the next.
sv_SE: Använd <kbd>TAB</kbd>-tangenten på tangentbordet för att hoppas mellan kolumner och <kbd>ENTER</kbd>- eller <kbd>RETUR</kbd>-knappen för att spara varje rad och hoppa till nästa.

en: Use these settings to display different types of content on your site.
sv_SE: Använd de här inställningarna för att visa olika typer av innehåll på din webbplats.

en: User IDs to include in Full Sync or "initial"
sv_SE: Användar-ID:n att inkludera i fullständig synkronisering eller "initial"

en: User invite revoked successfully.
sv_SE: Användarinbjudan återkallad.

en: User not found.
sv_SE: Användare hittades inte

en: User was invited successfully!
sv_SE: Användaren blev inbjuden!

en: User was re-invited successfully!
sv_SE: Användare blev inbjuden igen!

en: Users
sv_SE: Användare

en: Valid user is required
sv_SE: Giltig användare är obligatoriskt

en: Valid user is required.
sv_SE: Giltig användare är obligatoriskt.

en: Verification secrets are empty
sv_SE: Verfieringshemligheterna är tomma

en: Verification secrets are incomplete
sv_SE: Verfieringshemligheterna är ofullständiga

en: Verification secrets not found
sv_SE: Verifieringshemligheterna hittades inte

en: Verification took too long
sv_SE: Verfieringen tog för lång tid

en: Verify email address
sv_SE: Verifiera e-postadress

en: Verify the email address for your domains
sv_SE: Verifiera e-postadressen för dina domäner

en: View Menu Item
sv_SE: Visa menypost

en: View Menu Item Label
sv_SE: Visa menyvalsetiketter

en: View Menu Section
sv_SE: Visa menyavsnitt

en: View Project
sv_SE: Visa projekt

en: View Project Tag
sv_SE: Visa projektetikett

en: View Project Type
sv_SE: Visa projekttyp

en: View Template Part
sv_SE: Visa malldel

en: View Template Part Type
sv_SE: Visa malldelstyp

en: View Testimonial
sv_SE: Granska omdömme

en: View all posts
sv_SE: Visa alla inlägg

en: View all posts by %s
sv_SE: Visa alla inlägg av %s

[ctx: View options to switch between]
en: View
sv_SE: Visa

en: View site metrics
sv_SE: Visa webbplatsens mätvärden

en: View your product
sv_SE: Visa din produkt

en: WP Admin
sv_SE: WP-admin

en: Warning! You are about to delete the Jetpack connection owner (%s) for this site, which may cause some of your Jetpack features to stop working.
sv_SE: Varning! Du är på väg att ta bort Jetpack-anslutningens ägare (%s) för den här webbplatsen. Det kan göra att vissa av dina Jetpack-funktioner slutar fungera.

en: Was not able to unlink the user. Please try again.
sv_SE: Kunde inte ta bort länk till användaren. Var vänlig försök igen.

en: We couldn't find your account. If you already have an account, make sure you have connected to WordPress.com.
sv_SE: Vi kunde inte hitta ditt konto. Om du redan har ett konto, se till att du har anslutit det till WordPress.com.

en: We highly recommend inviting users to join WordPress.com and log in securely using <a class="jetpack-sso-admin-create-user-invite-message-link-sso" rel="noopener noreferrer" target="_blank" href="https://jetpack.com/support/sso/">Secure Sign On</a> to ensure maximum security and efficiency.
sv_SE: Vi rekommenderar starkt att användare som bjuds in till WordPress.com loggar in med <a class="jetpack-sso-admin-create-user-invite-message-link-sso" rel="noopener noreferrer" target="_blank" href="https://jetpack.com/support/sso/">Säker inloggning</a> för att säkerställa maximal säkerhet och effektivitet.

en: We'll keep you in the loop!
sv_SE: Vi håller dig uppdaterad!

en: Website
sv_SE: Webbplats

en: Website (optional)
sv_SE: Webbplats (valfritt)

en: Wednesdays at %s.
sv_SE: Onsdagar kl. %s.

en: Weekly
sv_SE: En gång i veckan

en: Whether to mark this as a test chat (a11n-only).
sv_SE: Om detta ska markeras som en testchatt (endast a11n).

en: WordPress.com Features
sv_SE: WordPress.com-funktioner

en: WordPress.com Site Settings
sv_SE: WordPress.com webbplatsinställningar

en: WordPress.com account
sv_SE: WordPress.com-konto

en: WordPress.com invitation will be automatically revoked for user: <strong>%s</strong>. | WordPress.com invitations will be automatically revoked for users: <strong>%s</strong>.
sv_SE[0]: WordPress.com-inbjudan kommer att återkallas automatiskt för användare: <strong>%s</strong>.
sv_SE[1]: WordPress.com-inbjudningar kommer att återkallas automatiskt för användarna: <strong>%s</strong>.

en: WordPress.com users can change their profile’s basic details ( i.e., First Name, Last Name, Display Name, About ) in <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">WordPress.com Profile settings.</a>
sv_SE: WordPress.com-användare kan ändra de grundläggande uppgifterna för sina profiler (dvs. Förnamn, Efternamn, Visningsnamn, Om) i <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">WordPress.com-profilinställningarna.</a>

en: WordPress.com users can change their profile’s email & website address in <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">WordPress.com Account settings.</a>
sv_SE: WordPress.com-användare kan ändra e-post- och webbplatsadress för sina profiler i <a href="%1$s" target="_blank" rel="noopener noreferrer">WordPress.com-kontoinställningarna.</a>

en: Write 3 posts
sv_SE: Skriv 3 inlägg

en: Write a comment...
sv_SE: Skriv en kommentar …

en: Write a reply...
sv_SE: Skriv ett svar …

en: Write a welcome message
sv_SE: Skriv ett välkomstmeddelande

en: Write your first post
sv_SE: Skriv ditt första inlägg

en: Writing
sv_SE: Skriva

en: You already have an account on this site. Please <a href="%1$s">sign in</a> with your username and password and then connect to WordPress.com.
sv_SE: Du har redan ett konto på denna webbplats. Vänligen <a href="%1$s">logga in</a> med ditt användarnamn och lösenord och anslut därefter till WordPress.com.

en: You are not allowed to perform this action.
sv_SE: Du har inte behörighet att utföra denna åtgärd.

en: You aren’t authorized to do that.
sv_SE: Du har inte behörighet att göra det.

en: You can change your fonts using Global Styles, which can be found in the Block Editor.
sv_SE: Du kan ändra dina typsnitt med hjälp av globala stilar som finns i blockredigeraren.

en: You can choose to transfer connection ownership to one of these already-connected admins:
sv_SE: Du kan välja att överföra ägarskap för anslutningen till någon av dessa redan anslutna administratörer:

en: You can now save time spent logging in by connecting your WordPress.com account to %s.
sv_SE: Nu kan du spara tid vid inloggningen genom att ansluta ditt WordPress.com-konto till %s.

en: You cannot call this method until Jetpack Config is configured
sv_SE: Du kan inte anropa den här metoden förrän Jetpack Config har konfigurerats

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
sv_SE: Du har inte rätt användarrättigheter för att utföra denna åtgärd.

en: You do not have the correct user permissions to perform this action.
    			Please contact your site admin if you think this is a mistake.
sv_SE: Du har inte rätt användarbehörighet för att utföra denna åtgärd.
    			Kontakta din webbplatsadministratör om du tycker att det här är ett misstag.

en: You do not need to pass a $content parameter anymore.
sv_SE: Du behöver inte längre skicka en $content-parameter

en: You don&#8217;t have permission to invite users.
sv_SE: Du har inte behörighet att bjuda in användare.

en: You don&#8217;t have permission to revoke invites.
sv_SE: Du har inte behörighet att återkalla inbjudningar.

en: You must connect your Jetpack plugin to WordPress.com to use this feature.
sv_SE: Du måste ansluta ditt Jetpack till WordPress.com för att kunna använda denna funktion.

en: You must have Two-Step Authentication enabled on your WordPress.com account.
sv_SE: Du måste ha tvåstegsautentisering aktiverat på ditt WordPress.com-konto.

en: You need to enter your numeric account ID and UUID for the <a href="%1$s">Mailerlite Widget</a> to work correctly. <a href="%2$s" target="_blank">Full instructions</a>.
sv_SE: Du måste ange ditt numeriska konto-ID och UUID för att <a href="%1$s">Mailerlite-widgeten</a> ska fungera korrekt. <a href="%2$s" target="_blank">Fullständiga instruktioner</a>.

en: You need to register your Jetpack before connecting it.
sv_SE: Du måste registrera ditt Jetpack innan du ansluter det.

en: You've added your first product!
sv_SE: Du har lagt till din första produkt!

en: Your %s widget requires JavaScript to function properly.
sv_SE: Din %s-widget kräver JavaScript för att fungera korrekt.

en: Your Custom Content Types
sv_SE: Dina anpassade innehållstyper

en: Your Jetpack Blaze dashboard requires JavaScript to function properly.
sv_SE: Din adminpanel för Jetpack Blaze kräver JavaScript för att fungera korrekt.

en: Your Jetpack Stats dashboard requires JavaScript to function properly.
sv_SE: Din adminpanel för Jetpack Stats kräver JavaScript för att fungera korrekt.

en: Your Jetpack Stats widget requires JavaScript to function properly.
sv_SE: Din Jetpack Stats-widget kräver JavaScript för att fungera korrekt.

en: Your Portfolio Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
sv_SE: Ditt portfolioarkiv har ännu inga poster. Du kan börja skapa dem på din adminpanel.

en: Your Testimonial Archive currently has no entries. You can start creating them on your dashboard.
sv_SE: Ditt omdömesarkiv har ännu inga poster. Du kan börja skapa dem på din adminpanel.

en: Your connection with WordPress.com seems to be broken. If you're experiencing issues, please try reconnecting.
sv_SE: Din anslutning till WordPress.com verkar inte fungera. Om du har problem, prova att ansluta igen.

en: Your password is too weak: Looks like you are including easy to guess information about yourself. Try something a little more unique.
sv_SE: Ditt lösenord är för svagt: Det verkar som om du inkluderar information om dig själv som är lätt att gissa. Försök med något mer unikt.

en: Your site contains premium styles. Upgrade now to publish them and unlock tons of other features.
sv_SE: Din webbplats innehåller premiumstilar. Uppgradera nu för att publicera dem och låsa upp massor av andra funktioner.

en: Your site includes <a href="%1$s" target="_blank">premium styles</a> that are only visible to visitors after upgrading to the %2$s plan or higher.
sv_SE: Din webbplats inkluderar <a href="%1$s" target="_blank">premiumstilar</a> som endast är synliga för besökare efter uppgradering till %2$s-paketet eller högre.

en: Your site is incorrectly double-encoding redirects from http to https. This is preventing Jetpack from authenticating your connection. Please visit our <a href="%s">support page</a> for details about how to resolve this.
sv_SE: Din webbplats dubbelkodar omdirigeringar felaktigt från http till https. Detta hindrar Jetpack från att autentisera din anslutning. Besök vår <a href="%s">supportsida</a> för information om att lösa detta.

en: Your theme supports <strong>%s</strong>
sv_SE: Ditt tema stöder <strong>%s</strong>

en: Your theme supports Testimonials
sv_SE: Ditt tema stöder omdömen

en: Your user is not permitted to access this resource.
sv_SE: Din användare har inte tillåtelse att komma åt denna resurs.

en: You’re previewing %s
sv_SE: Du förhandsgranskar %s

en: You’ve added your first video!
sv_SE: Du har lagt till ditt första videoklipp!

[ctx: add new on admin bar]
en: Template Part
sv_SE: Malldel

[ctx: admin menu]
en: Template Part Types
sv_SE: Malldelstyper

[ctx: admin menu]
en: Template Parts
sv_SE: Malldelar

[ctx: block description]
en: Count down to your favorite next thing, and celebrate with fireworks when the time is right!
sv_SE: Räkna ner till din nästa favorithändelse och fira med fyrverkerier när tiden är inne!

[ctx: block description]
en: Create a timeline of events.
sv_SE: Skapa en tidslinje med händelser.

[ctx: block keyword]
en: countdown
sv_SE: nedräkning

[ctx: block keyword]
en: event
sv_SE: händelse

[ctx: block keyword]
en: events
sv_SE: händelser

[ctx: block keyword]
en: timeline
sv_SE: tidslinje

[ctx: block title]
en: Event Countdown
sv_SE: Händelsenedräkning

[ctx: block title]
en: Timeline
sv_SE: Tidslinje

en: collapsed
sv_SE: minimerad

[ctx: designating the post author (eg: by John Doe]
en: by
sv_SE: av

en: edit
sv_SE: Redigera

en: expanded
sv_SE: expanderad

[ctx: indicates movement (up or down)]
en: DOWN
sv_SE: NER

[ctx: indicates movement (up or down)]
en: UP
sv_SE: UPP

[ctx: post author]
en:  and
sv_SE:  och

[ctx: post author]
en: by
sv_SE: av

[ctx: post type general name]
en: Template Parts
sv_SE: Malldelar

[ctx: post type singular name]
en: Template Part
sv_SE: Malldel

[ctx: taxonomy general name]
en: Template Part Types
sv_SE: Malldelstyper

[ctx: taxonomy singular name]
en: Template Part Type
sv_SE: Malldelstyp
