WordPress.com - en to my translation catalogue (2044 entries)

en:  and
my: နောက်ပြီး

en: % Comments
my: % မှတ်ချက်များ

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
my: %1$s %2$s %3$s မျိုးကွဲ ပေးပို့ချက်

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
my: %1$s %2$s %3$s မှတ်ချက်များ ပေးပို့ချက်

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
my: %1$s %2$s %3$s စာအမှတ် ပေးပို့ချက်

en: %1$s %2$s Comments Feed
my: %1$s %2$s မှတ်ချက်များ ပေးပို့ချက်

en: %1$s %2$s Feed
my: %1$s %2$s ပေးပို့ချက်

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
my: %3$s ပေးပို့ချက် မှ %1$s %2$s

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
my: &#8220;%3$s&#8221; ပေးပို့ချက် အတွက် %1$s %2$s ရှာဖွေရေး ရလဒ်များ

en: %1$s %2$s by %3$s
my: %3$s အားဖြင့် %1$s %2$s

en: %1$s %2$sspam comments%3$s %4$sblocked by%5$s<br />%6$sAkismet%7$s
my: %1$s %2$sစပမ်း မှတ်ချက်များ%3$s %4$sပိတ်ဆို့သူ%5$s<br />%6$sAkismet%7$s

en: %1$s [Autosave]
my: %1$s [အလိုအလျှောက်သိမ်းဆည်းခြင်း]

en: %1$s [Current Revision]
my: %1$s [လက်ရှိ ဆန်းစစ်ချက်]

en: %1$s at %2$s
my: %2$s မှာ %1$s

en: %1$s comments recovered.
my: %1$s မှတ်ချက်များကို ဖေါ်ထုတ်ခဲ့ပြီ။

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
my: %2$s နဲ့ အခြား ရနိုင်ချက်တွေ မပါ ကတည်းက %1$s ကို <strong>ငြင်းပယ်ခံ</strong>ရတဲ့ argument တခုနဲ့ ခေါ်ထားတယ်။

en: %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
my: %2$s! %3$s မူအဆင့် ကတည်းက %1$s ကို <strong>ငြင်းပယ်ခံ</strong>ရတဲ့ argument တခုနဲ့ ခေါ်ထားတယ်

en: %s ago
my: %s တုန်းက

en: %s comment approved | %s comments approved
my[0]: %s မှတ်ချက် အတည်ပြုလိုက်ပြီ

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
my[0]: %s မှတ်ချက်ကို စပမ်းအဖြင့် မှတ်ထားလိုက်ပြီ

en: %s comment permanently deleted | %s comments permanently deleted
my[0]: %s မှတ်ချက် အမြဲတမ်း ပယ်ဖျက်လိုက်ပြီ

en: %s comment restored from the spam | %s comments restored from the spam
my[0]: %s မှတ်ချက်ကို စပမ်းအဖြင့် မှတ်ထားလိုက်ပြီ

en: %s day | %s days
my[0]: %s ရက်များ

en: %s from now
my: ယခုမှ %s

en: %s hour | %s hours
my[0]: %s နာရီများ

en: %s is a protected WP option and may not be modified
my: %s ဟာ ကာကွယ်ထားတဲ့ WP ရွေးစရာ တခုဖြစ်ပြီး ပြုပြင်လို့ မရနိုင်ဘူး

en: %s item not updated, somebody is editing it. | %s items not updated, somebody is editing them.
my[0]: %s စာမျက်နှာ မွမ်းမံမထားဘူး၊ တစုံတယောက်က ၄င်းကို တည်းဖြတ်နေတယ်။

en: %s link deleted. | %s links deleted
my[0]: %s အချိတ်အဆက် ပယ်ဖျက်လိုက်ပြီ။

en: %s min | %s mins
my[0]: %s မိနစ်များ

en: %s or higher
my: %s (သို့) ထိုထက် ပိုမြင့်​သော

en: %s pending
my: %s ကို ဆိုင်းငံ့ထားတယ်

en: %s post updated. | %s posts updated.
my[0]: %s တင်ပို့ချက် မွမ်းမံခဲ့ပြီ။

en: %s queries
my: %s မေးမြန်းချက်များ

en: %s seconds
my: %s စက္ကန့်များ

en: %s time | %s times
my[0]: %s အချိန်များ

en: %s topic | %s topics
my[0]: %s အကြောင်းအချက်

en: %s user deleted | %s users deleted
my[0]: %s သုံးစွဲသူ ပယ်ဖျက်လိုက်ပြီ

en: &laquo; Back
my: &laquo; နောက်သို့

en: &laquo; Older Comments
my: &laquo; ပိုဟောင်းတဲ့ မှတ်ချက်များ

en: &laquo; Previous
my: &laquo; အရင်တခု

en: &laquo; Previous Page
my: &laquo; အရင် စာမျက်နှာ

en: &larr; Back to %s
my: &larr; %s ကို ပြန်သွားပါ

en: &larr; Back to Authors and Users
my: &larr; ရေးသားသူများနဲ့ သုံးစွဲသူများထံ ပြန်သွားပါ

en: &lt; Prev
my: &lt; အရင်တခု

en: &ndash;OR&ndash;
my: &ndash;(သို့)&ndash;

en: (Edit)
my: (တည်းဖြတ်ပါ)

en: (Leave at 0 for no rating.)
my: (အဆင့်သတ်မှတ်ဖို့ မရှိရင် ၀ ကို ချန်ထားပါ။)

en: (Quick Links)
my: (အမြန် အချိတ်အဆက်များ)

en: (Unattached)
my: (ပူးတွဲမထားဘူး)

en: (based on %s rating) | (based on %s ratings)
my[0]: (အဆင့်သတ်မှတ်ချက် %s ပေါ် အခြေပြုထားတယ်)

en: (help)
my: (အကူအညီ)

en: (more...)
my: (ပိုမို...)

en: (no title)
my: (ခေါင်းစဉ်မပါ)

en: (required)
my: (လိုအပ်ချက်)

en: (twice, required)
my: (ဒုတိယ အကြိမ်၊ လိုအပ်တယ်)

en: + Add New Category
my: + မျိုးကွဲသစ်ကို ထည့်သွင်းပါ

en: , and
my: , နောက်ပြီး

en: -- Not set --
my: -- ချမှတ်မထားဘူး --

en: .htaccess (for rewrite rules )
my: .htaccess (စည်းကမ်းချက်များ ပြန်ရေးသားရန်)

en: 1 Comment
my: မှတ်ချက် တခု

en: 1 star
my: ကြယ် ၁ ပွင့်

en: 100%
my: ၁၀၀%

en: 110%
my: ၁၁၀%

en: 120%
my: ၁၂၀%

en: 130%
my: ၁၃၀%

en: 2 stars
my: ကြယ် ၂ ပွင့်

en: 3 stars
my: ကြယ် ၃ ပွင့်

en: 4 stars
my: ကြယ် ၄ ပွင့်

en: 404 Template
my: ၄၀၄ ပုံစံခွတ်

en: 5 stars
my: ကြယ် ၅ ပွင့်

en: 60%
my: ၆၀%

en: 70%
my: ၇၀%

en: 80%
my: ၈၀%

en: 90%
my: ၉၀%

en: <a href="%1$s">%2$s at %3$s</a>
my: <a href="%1$s">%3$s နေရာမှ %2$s</a>

en: <a href="%1$s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog,
my: <a href="%1$s">Akismet</a> က သင့်​ဘလော့ဂ်ထံ စပမ်း မရောက်ဖို့ ပိတ်ဆို့ပေးတယ်။

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already, | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already,
my[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> က သင့်ရဲ့ ကွန်ရက်ကို %2$s စပမ်း မှတ်ချက်ကို ကာကွယ်ထားပြီး၊

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
my: <a href="%1$s">Akismet</a> က သင့်ရဲ့ ကွန်ရက်ကို <a href="%2$s">%3$s စပမ်း မှတ်ချက်များ</a>မှ ကာကွယ်ပေးတယ်။

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
my: <a href="%s">အချိတ်အဆက်များ</a> / အချိတ်အဆက်သစ်ကို ထည့်သွင်းပါ

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
my: <a href="%s">အချိတ်အဆက်များ</a> / အချိတ်အဆက်ကို တည်းဖြတ်ပါ

en: <a href="http://codex.wordpress.org/" target="_blank">Documentation</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/" target="_blank">အသုံးပြုရန် လမ်းညွှန်</a>

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">Documentation on date formatting</a>. Click &#8220;Save Changes&#8221; to update sample output.
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Formatting_Date_and_Time">နေ့စွဲ သတ်မှတ်ပုံ အသုံးပြု လမ်းညွှန်</a>. နမူနာ မြင်ကွင်းကို မွမ်းမံဖို့ &#8220;ပြင်ဆင်ချက်များကို သိမ်းဆည်းရန်&#8221;ကို နှိုပ်ပါ။ ၏

en: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts">More information</a>
my: <a href="http://codex.wordpress.org/Keyboard_Shortcuts">ပိုမို အချက်အလက်</a>

en: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">Support Forums</a>
my: <a href="http://wordpress.org/support/" target="_blank">စကားဝိုင်းများ ပံ့ပိုးမှု</a>

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
my: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> အချိန်ဟာ <code>%s</code> ဖြစ်တယ်

en: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> feed for comments on this post.
my: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr> ဒီတင်ပို့ချက်ပေါ်မှ မှတ်ချက်များ အတွက်။

en: <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>
my: <abbr title="Universal Resource Locator">ကွန်ရက် တည်နေရာ</abbr>

en: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">says:</span>
my: <cite class="fn">%s</cite> <span class="says">ပြောတယ် -</span>

en: <em>Rich editing</em>, also called WYSIWYG for What You See Is What You Get, means your text is formatted as you type. The rich editor creates HTML code behind the scenes while you concentrate on writing. Font styles, links and images all appear approximately as they will on the internet.
my: <em>Rich တည်းဖြတ်ခြင်း</em>၊ ကို သင်မြင်တွေ့ချက်ဟာ သင်ရရှိတဲ့ အချက်ဖြစ်တယ် ဆိုလိုရင်း ဖြစ်တဲ့ WYSIWYG လို့လည်း ခေါ်ဆိုပြီး အဓိပ္ပါယ်ကတော့ သင့်ရဲ့ စာသားဟာ သင် ရေးထည့်သလို ပုံစံချထားတယ်။ သင်ဟာ အရေးအသားမှာ အာရုံပြုနေစဉ် နောက်ကွယ်မှာ rich တည်းဖြတ်သူက HTML ကိုဒ်ကို ဖန်တီးနေတယ်။ စာလုံး စတိုင်များ၊ အချိတ်အဆက်များနဲ့ ရုပ်ပုံများ အားလုံးဟာ အင်တာနက်မှာ ပေါ်မဲ့ ပုံစံအတိုင်း ရှိကြလိမ့်မယ်။

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
my: <strong><em>အဲဒီ စကားဝှက်ကို </em></strong> သေသေချာချာ မှတ်ထားပါ။ ဒါဟာ သင့်အတွက်သာ ထုတ်လုပ်ထားတဲ့ <em>ကျပန်း</em> စကားဝှက် ဖြစ်တယ်။

en: <strong>Author:</strong> %s
my: <strong>ရေးသားသူ -</strong> %s

en: <strong>Author:</strong> Searches for themes created by the Author, or which the Author contributed to.
my: <strong>ရေးသားသူ - </strong> ရေးသားသူ ဖန်တီးခဲ့တဲ့ အခင်းအကျင်းများ (သို့) ရေးသားသူ ပံ့ပိုးချက်ကို ရှာဖွေပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href='http://www.google.com/cookies.html'>enable cookies</a> to use WordPress.
my: <strong>အမှား</strong> - ကွတ်ကီးများကို ပိတ်ဆို့ထားတယ် (သို့) သင့်ရဲ့ ကွန်ရက်ကြည့် ယန္တရားက လက်မခံဘူး။  WordPress ကို သုံးစွဲဖို့ <a href='http://www.google.com/cookies.html'>ကွတ်ကီးများကို ဖွင့်ထား</a>ရမယ်။

en: <strong>ERROR</strong>: Couldn&#8217;t register you... please contact the <a href="mailto:%s">webmaster</a> !
my: <strong>အမှား</strong> - သင့်ကို မှတ်ပုံတင်လို့ မရဘူး... <a href="mailto:%s">ကွန်ရက်ဖန်းတီးသူ</a>ကို ဆက်သွယ်ပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: Enter a username or e-mail address.
my: <strong>အမှား</strong> - သုံးစွဲသူအမည် တခု (သို့) အီးမေးလ် လိပ်စာ ရေးထည့်ပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: Incorrect password. <a href="%s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
my: <strong>အမှား</strong> - မမှန်တဲ့ စကားဝှက်။ <a href="%s" title="Password Lost and Found">သင့်ရဲ့ စကားဝှက် ပျောက်နေသလား</a>။

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
my: <strong>အမှား</strong> - အမှန်တဲ့ သုံးစွဲသူအမည် (သို့) အီးမေးလ်။

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or incorrect password.
my: <strong>အမှား</strong>- မမှန်တဲ့ သုံးစွဲသူအမည် (သို့) မမှန်တဲ့ စကားဝှက်။

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username. <a href="%s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
my: <strong>အမှား</strong> - မမှန်တဲ့ သုံးစွဲသူအမည်။ <a href="%s" title="Password Lost and Found">သင့်ရဲ့ စကားဝှက် ပျောက်နေသလား</a>။

en: <strong>ERROR</strong>: Passwords may not contain the character "\".
my: <strong>အမှား</strong>- စကားဝှက်များမှာ "\" ပါလို့ မရဘူး။

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter a username.
my: <strong>အမှား</strong> - သုံးစွဲသူအမည် တခု ရေးထည့်ပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter an e-mail address.
my: <strong>အမှား</strong>- အီးမေးလ် လိပ်စာ တခုကို ရေးထည့်ပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter the same password in the two password fields.
my: <strong>အမှား</strong>- တူညီတဲ့ စကားဝှက်ကို စကားဝှက် နေရာများ နှစ်ခုမှာ ရေးထည့်ပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password twice.
my: <strong>အမှား</strong>- သင့်ရဲ့ စကားဝှက်ကို နှစ်ကြိမ် ရေးထည့်ပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: Please enter your password.
my: <strong>အမှား</strong>- သင့်ရဲ့ စကားဝှက်ကို ရေးထည့်ပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: Please type your e-mail address.
my: <strong>အမှား</strong> - သင့်ရဲ့ အီးမေးလ် လိပ်စာကို ရေးထည့်ပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: The e-mail address isn&#8217;t correct.
my: <strong>အမှား</strong>- ဒီ သုံးစွဲသူအမည်ကို မှတ်ပုံတင်ထားပြီ။ တခြားတခုကို ရွေးပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: The email address isn&#8217;t correct.
my: <strong>အမှား</strong> - အီးမေးလ် လိပ်စာ မမှန်ဘူး။

en: <strong>ERROR</strong>: The password field is empty.
my: <strong>အမှား</strong> - စကားဝှက် နေရာ ဗလာဖြစ်နေတယ်။

en: <strong>ERROR</strong>: The username field is empty.
my: <strong>အမှား</strong> - သုံးစွဲသူအမည် နေရာ ဗလာဖြစ်နေတယ်။

en: <strong>ERROR</strong>: There is no user registered with that email address.
my: <strong>အမှား</strong> - ဒီအီးမေးလ် လိပ်စာနဲ့ မှတ်ပုံတင်ထားတဲ့ သုံးစွဲသူ မရှိဘူး။

en: <strong>ERROR</strong>: This email is already registered, please choose another one.
my: <strong>အမှား</strong>- ဒီ အီးမေးလ်ကို မှတ်ပုံတင်ထားပြီ။ တခြားတခုကို ရွေးပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered, please choose another one.
my: <strong>အမှား</strong> - ဒီသုံးစွဲသူအမည်ဟာ မှတ်ပုံတင်ထားပြီ။ အခြားတခုကို ရွေးပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: This username is already registered. Please choose another one.
my: <strong>အမှား</strong>- ဒီ သုံးစွဲသူအမည်ကို မှတ်ပုံတင်ထားပြီ။ တခြားတခုကို ရွေးပါ။

en: <strong>ERROR</strong>: You entered your new password only once.
my: <strong>အမှား</strong> - သင့်ရဲ့ စကားဝှက် အသစ်ကို တကြိမ် သင် ရေးထည့်လိုက်ပြီ။

en: <strong>Error:</strong> There was an error connecting to the server, Please verify the settings are correct.
my: <strong>အမှား -</strong> ဆာဗာကို ချိတ်ဆက်ရာမှာ အမှားတခု ရှိတယ်၊ တပ်ဆင်ချက်များ မှန်ကန်ကြောင်း စစ်ဆေးပါ။

en: <strong>Error:</strong> This theme is currently not available. Please try again later.
my: <strong>အမှား -</strong> ဒီအခင်းအကျင်းဟာ လောလောဆယ် မရနိုင်ဘူး။ နောက်တခါ ထပ်ကြိုးစားပါ။

en: <strong>Note:</strong><br />Deleting a category does not delete the links in that category. Instead, links that were only assigned to the deleted category are set to the category <strong>%s</strong>.
my: <strong>မှတ်ချက် -</strong><br />မျိုးကွဲတခုကို ပယ်ဖျက်ခြင်းက အဲဒီ မျိုးကွဲထဲက အချိတ်အဆက်များကကို ပယ်ဖျက်တာ မဟုတ်ဘူး။ ပယ်ဖျက်ခဲ့တဲ့ မျိုးကွဲထဲမှာ သတ်မှတ်ခဲ့တဲ့ အချိတ်အဆက်များကိုပဲ <strong>%s</strong> မျိုးကွဲထဲမှာ ချမှတ်ထားတယ်။

en: <strong>Posted title:</strong> %s
my: <strong>တင်ပို့လိုက်တဲ့ ခေါင်းစဉ် -</strong> %s

en: <strong>RSS Error</strong>: %s
my: <strong>RSS အမှား</strong>- %s

en: <strong>Tag:</strong> Searches for themes tagged as such.
my: <strong>စာအမှတ် - </strong> ပူးတွဲချက်လို အခင်းအကျင်းများကို ရှာဖွေပါ။

en: <strong>Term:</strong> Searches theme names and descriptions for the specified term.
my: <strong>စကားရပ် - </strong> သတ်မှတ်ထားတဲ့ စကားရပ်အ​တွက် အဓိက အမည်များနဲ့ ဖေါ်ပြချက်များကို ရှာဖွေပါ။

en: <strong>Warning:</strong> Making changes to active plugins is not recommended.  If your changes cause a fatal error, the plugin will be automatically deactivated.
my: <strong>သတိပေးချက် - </strong> သက်၀င်တဲ့ ယန္တရားငယ်များကို ပြင်ဆင်ချက်တွေ ပြုလုပ်တာကို မထောက်ခံဘူး။ သင့်ရဲ့ ပြင်ဆင်ချက်များက ဆိုးရွားတဲ့ အမှားတခု ဖြစ်စေရင်၊ ယန္တရားငယ်ဟာ အလိုအလျှောက် ပိတ်သွားလိမ့်မယ်။

en: <strong>Warning:</strong> This theme has <strong>not been tested</strong> with your current version of WordPress.
my: <strong>သတိပေးချက် -</strong> ဒီအခင်းအကျင်းကို သင့်ရဲ့ လက်ရှိ WordPress မူအဆင့်နဲ့ <strong> မစမ်းသပ်ထားဘူး </strong>။

en: <strong>Warning:</strong> This theme has not been marked as <strong>compatible</strong> with your version of WordPress.
my: <strong>သတိပေးချက် -</strong> ဒီအခင်းအကျင်းကို သင့်ရဲ့ WordPress မူအဆင့်နဲ့ <strong> လိုက်ဖက်မှု ရှိကြောင်း</strong> မသတ်မှတ်ထားဘူး။

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
my: <strong>သတိပေးချက် -</strong> ဒီစာမျက်နှာများဟာ မတူညီရဘူး။

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
my: <a href="%s">တည်ငြိမ်တဲ့ စာမျက်နှာ</a> တခု (အောက်က ရွေးပါ)

en: A DNS problem or firewall is preventing all access from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
my: DNS ပြဿနာ တခု (သို့) မီးခံတံတိုင်းက သင့်ရဲ့ ကွန်ရက် ဆာဗာမှ Akismet.com ဆီ ၀င်ရောက်မှု အားလုံးကို တားမြစ်နေတယ်။ <strong>ဒါကို မပြင်ဆင်ခင်အထိ Akismet ကောင်းကောင်း အလုပ်မလုပ်နိုင်ဘူး</strong>။ သင့်ရဲ့ ကွန်ရက် အခြေစိုက် စခန်း (သို့) မီးခံတံတိုင်း စီမံခန့်ခွဲသူထံ ဆက်သွယ်ပြီး သူတို့ကို<a href="%s" target="_blank">Akismet နဲ့ မီးခံတံတိုင်းများ အကြောင်း အချက်အလက်</a>ကို ပေးပါ။

en: A comment is held for moderation
my: မှတ်ချက်တခုကို စိစစ်ချက် ဆိုင်းထားတယ်။

en: A list or dropdown of categories
my: စာရင်းတခု (သို့) မျိုးကွဲများ ဆွဲကျ စာရင်းတွဲ

en: A name is required for this term
my: ဒီစကားရပ်အတွက် အမည်တခု လိုအပ်တယ်

en: A network problem or firewall is blocking all connections from your web server to Akismet.com.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
my: ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှု ပြဿနာ (သို့) မီးခံတံတိုင်းတခုက သင့်ရဲ့ ကွန်ရက် ဆာဗာမှာ Akismet.com ထံ ချိတ်ဆက်မှုများ အားလုံးကို ပိတ်ဆို့နေတယ်။ <strong>ဒါကို မပြင်ဆင်ခင် အထိ Akismet ကောင်းကောင်း အလုပ် မလုပ်နိုင်ဘူး</strong>။ သင့်ရဲ့ ကွန်ရက် အခြေစိုက် စခန်း (သို့) မီးခံတံတိုင်း စီမံခန့်ခွဲသူထံ ဆက်သွယ်ပြီး သူတို့ကို<a href="%s" target="_blank">Akismet နဲ့ မီးခံတံတိုင်းများ အကြောင်း အချက်အလက်</a>ကို ပေးပါ။

en: A network problem or firewall is blocking some connections from your web server to Akismet.com.  Akismet is working but this may cause problems during times of network congestion.  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet and firewalls</a>.
my: ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှု ပြဿနာ တခု (သို့) မီးခံတံတိုင်းက သင့် ကွန်ရက် ဆာဗာမှ Akismet.com ဆီချိတ်ဆက်မှုများ တချို့ကို ပိတ်ဆို့နေတယ်။ Akismet ဟာ ​လည်ပတ်နေတယ် ဒါပေမဲ့ ဒီအရာက ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှု ပိတ်ဆို့တဲ့ အချိန်များ အတွင်း ပြဿနာများကို ဖြစ်စေနိုင်တယ်။ သင့်ရဲ့ ကွန်ရက် အခြေစိုက် စခန်း (သို့) မီးခံ တံတိုင်း စီမံခန့်ခွဲသူကို ဆက်သွယ်ပြီး သူတို့ကို <a href="%s" target="_blank">Akismet နဲ့ မီးခံတံတိုင်းများ အကြောင်း အချက်အလက်</a>ကို ပေးပါ။

en: A password will be e-mailed to you.
my: စကားဝှက် တခုကို အီးမေးလ်နဲ့ ပေးပို့လိမ့်မယ်။

en: A server or network problem is preventing Akismet from working correctly.  <a href="%1$s">Click here for more information</a> about how to fix the problem.
my: ဆာဗာ (သို့) ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှု ပြဿနာတခုက Akismet အလုပ်​ မှန်မှန် မလုပ်ဖို့ တားဆီးနေတယ်။ ပြဿနာ ဖြေရှင်းနည်း အတွက် <a href="%1$s">ပိုမို အ​ချက်အလက်ကို ဒီမှာ နှိုပ်ပါ</a>။

en: A valid email address is required
my: မမှန်တဲ့ အီးမေးလ် လိပ်စာ လိုအပ်တယ်။

en: AM
my: မနက်

en: Abbreviation
my: အတိုချုံး

en: About
my: အကြောင်းအရာ

en: About TinyMCE
my: TinyMCE အကြောင်း

en: About Yourself
my: သင့်​အကြောင်း

en: About the software
my: ဆော့ဗ်ဝဲ အကြောင်း

en: About the user
my: သုံးစွဲသူ အကြောင်း

en: Acronym
my: အတိုကောက်

en: Action
my: လုပ်ဆောင်မှု

en: Actions
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Actions:
my: လုပ်ဆောင်ချက်များ -

en: Activate
my: ဖွင့်ပါ

en: Activate &#8220;%s&#8221;
my: &#8220;%s&#8221; ဖွင့်ပါ

en: Activate Plugin
my: ယန္တရားငယ်ကို ဖွင့်ပါ

en: Activate this plugin
my: ဒီယန္တရားငယ်ကို ဖွင့်ပါ

en: Active <span class="count">(%s)</span> | Active <span class="count">(%s)</span>
my[0]: သက်၀င်နေတဲ့ <span class="count">(%s)</span>

en: Add
my: ထည့်သွင်းပါ

en: Add Audio
my: အသံကို ထည့်သွင်းပါ

en: Add Category
my: မျိုးကွဲကို ထည့်သွင်းပါ

en: Add Custom Field
my: စိတ်ကြိုက်ဖန်တီးချက် နေရာကို ထည့်သွင်းပါ -

en: Add Link
my: အချိတ်အဆက် ထည့်သွင်းပါ

en: Add Link Category
my: အချိတ်အဆက် မျိုးကွဲကို ထည့်သွင်းပါ

en: Add Media
my: မီဒီယာကို ထည့်သွင်းပါ

en: Add New Category
my: မျိုးကွဲသစ်ကို ထည့်သွင်းပါ

en: Add New Link
my: အချိတ်အဆက်သစ်ကို ထည့်သွင်းပါ

en: Add New User
my: သုံးစွဲသူ အသစ်ကို မွမ်းမံပါ

en: Add User
my: သုံးစွဲသူ ထည့်သွင်းပါ

en: Add Video
my: ဗွီဒီယိုကို ထည့်သွင်းပါ

en: Add an Image
my: ရုပ်ပုံတခုကို ထည့်သွင်းပါ

en: Add from URL
my: ကွန်ရက် တည်နေရာမှ ထည့်သွင်းပါ

en: Add media file from URL
my: ကွန်ရက် တည်နေရာမှာ မီဒီယာဖိုင်ကို ထည့်သွင်းပါ

en: Add media files from your computer
my: သင့်ရဲ့ ကွန်ပျူတာထဲမှာ မီဒီယာများကို ထည့်သွင်းပါ

en: Add new tag
my: စာအမှတ်သစ်ကို ထည့်သွင်းပါ

en: Add or remove tags
my: စာအမှတ်များကို ထည့်သွင်း (သို့) ဖယ်ရှားပါ

en: Additional Capabilities
my: နောက်ထပ် လုပ်နိုင်စွမ်းများ

en: Address
my: လိပ်စာ

en: Admin Color Scheme
my: စီမံခန့်ခွဲသူ အရောင် စီမံချက်

en: Advanced
my: အဆင့်မြင့်သော

en: Advanced Image Settings
my: အဆင့်မြင့် ရုပ်ပုံ အပြင်အဆင်များ

en: Advanced Link Settings
my: အဆင့်မြင့် အချိတ်အဆက် အပြင်အဆင်များ

en: Advanced Rich Editing
my: အဆင့်မြင့် Rich တည်းဖြတ်ခြင်း

en: Advanced Settings
my: အဆင့်မြင့် အပြင်အဆင်များ

en: Advanced use of the Rich Editor
my: Rich တည်းဖြတ်ကိရိယာ အဆင့်မြင့် သုံးစွဲမှု

en: After a file has been uploaded, you can add titles and descriptions.
my: ဖိုင်တခုကို တင်ပို့ပြီးတဲ့အခါ၊ ခေါင်းစဉ်များနဲ့ ဖေါ်ပြချက်များကို သင် ထည့်သွင်းနိုင်တယ်။

en: Akismet Configuration
my: Akismet ပြုပြင်ဖန်တီးခြင်း

en: Akismet Spam
my: Akismet စပမ်း

en: Akismet Spam (%s)
my: Akismet စပမ်း (%s)

en: Akismet Stats
my: Akismet စာရင်းဇယားများ

en: Akismet has caught <strong>%1$s spam</strong> for you since you first installed it.
my: Akismet က <strong>%1$s စပမ်း</strong> ကို ၄င်းကို သင် ပထမ တပ်ဆင်ခဲ့တဲ့ အချိန်ကတည်းက ဖမ်းထားခဲ့တယ်။

en: Akismet has detected a problem.
my: Akismet က ပြဿနာတရပ်ကို တွေ့ရှိတယ်။

en: Akismet is almost ready.
my: Akismet ဟာ အသင့်ဖြစ်ခါနီးပြီ။

en: Akismet is working correctly.  All servers are accessible.
my: Akismet ဟာ မှန်မှန်ကန်ကန် အလုပ်လုပ်နေတယ်။ ဆာဗာများ အားလုံး မ၀င်ရောက်နိုင်ဘူး။

en: Akismet server
my: Akismet ဆာဗာ

en: Align
my: တန်းညှိ

en: Align Center
my: အ​လယ် တန်းညှိပါ

en: Align Left
my: ဘယ်ဖက် တန်းညှိပါ

en: Align Right
my: ညာဖက် တန်းညှိပါ

en: Alignment
my: စာလုံးတန်းညှိခြင်း

en: All Akismet servers are available.
my: Akismet ဆာဗာများ အားလုံး ရနိုင်တယ်။

en: All Authors
my: ရေးသားသူများ အားလုံး

en: All Categories
my: မျိုးကွဲများ အားလုံး

en: All Links
my: အချိတ်အဆက်များ အားလုံး

en: All Settings
my: အပြင်အဆင်များ အားလုံး

en: All Tabs:
my: စာအမှတ်များ အားလုံး -

en: All Types
my: အမျိုးအစားများ အားလုံး

en: All image sizes
my: ရုပ်ပုံ အရွယ်အစားများ အားလုံး

en: All sizes except thumbnail
my: လက်သည်းပုံ မပါပဲ အရွယ်အစား အားလုံး

en: All spam deleted.
my: စပမ်း အားလုံး ပယ်ဖျက်ခဲ့ပြီ။

en: Allow
my: ခွင့်ပြုပါ

en: Allow <a href="%s" target="_blank">trackbacks and pingbacks</a> on this page.
my: <a href="%s" target="_blank">တန်ပြန်ခြေရာခံချက်များနဲ့ တန်ပြန်တန်ပြန်ချက်များ</a> ကို ဒီစာမျက်နှာမှာ ခွင့်ပြုပါ။

en: Allow Comments
my: မှတ်ချက်များကို ခွင့်ပြုပါ

en: Allow Pings
my: တန်ပြန်ချက်များကို ခွင့်ပြုပါ

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks.)
my: အခြား ဘလော့ဂ်များမှ အချိတ်အဆက် အသေပေးချက်များကို ခွင့်ပြုပါ (ပြန်လည်တန်ပြန်ချက်များနဲ့ ခြေရာကောက်ချက်များ)

en: Allow new users to sign up
my: သုံးစွဲသူ လူသစ်များကို မှတ်ပုံတင်ဖို့ ခွင့်ပြုပါ။

en: Allow people to post comments on new articles
my: ဆောင်းပါးသစ်များပေါ် မှတ်ချက်များ ပေးဖို့ လူတွေကို ခွင့်ပြုပါ

en: Already pinged:
my: တုံ့ပြန်ထားပြီ -

en: Also on freshmeat
my: freshmeat ပေါ်မှာလည်း ရှိတယ်

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
my: ရုပ်ပုံအတွက် အခြား စာသား၊ ဥပမာ - &#8220; မိုနာလီဆာ&#8221;

en: Alternate Text
my: အခြား စာသား

en: An Unexpected HTTP Error occured during the API request.</p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">Try again</a>
my: API တောင်းဆိုချက် အတွင်း မမျှော်လင့်တဲ့ HTTP အမှား ဖြစ်ပေါ်နေတယ်။ </p> <p><a href="?" onclick="document.location.reload(); return false;">ထပ်ကြိုးစားပါ</a>

en: An administrator must always approve the comment
my: စီမံခန့်ခွဲသူ တဦးက မှတ်ချက်ကို အမြဲ အတည်ပြုရမယ်

en: An error has occured. Please reload the page and try again.
my: အမှား တခု ဖြစ်ပေါ်နေတယ်။ စာမျက်နှာကကို ပြန်ဖွင့်ပြီး ထပ်ကြိုးစားပါ။

en: An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
my: အမှားတခု ဖြစ်ပွား​ခဲ့တယ်၊ ပေးပို့ချက် နှေးကွေးတာ ဖြစ်နိုင်တယ်။ နောက်တခါ ထပ်ကြိုးစားပါ။

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
my: တင်ပို့ချက်ထဲမှာ အမှားတခု ဖြစ်ပွားနေတယ်။ အခြားကို ကြိုးစားပါ။

en: An unidentified error has occurred.
my: ခွဲခြားမရတဲ့ အမှားတခု ဖြစ်ပွားခဲ့တယ်။

en: An unknown error occured
my: အမည်မသိတဲ့ အမှားတခု ဖြစ်ပွားနေတယ်

en: Anchor name
my: ကျောက်ဆူး အမည်

en: Anonymous
my: အမည်မသိ

en: Any HTML entered directly into the rich editor will show up as text when the post is viewed. What you see is what you get. When you want to include HTML elements that cannot be generated with the toolbar buttons, you must enter it by hand in the HTML editor. Examples are tables and &lt;code&gt;. To do this, click the HTML tab and edit the code, then switch back to Visual mode. If the code is valid and understood by the editor, you should see it rendered immediately.
my: rich တည်းဖြတ်ကိရိယာထဲကို တိုက်ရိုက် ရေးထည့်တဲ့ HTML တိုင်းက တင်ပို့ချက်ကို ရှုမြင်တဲ့အခါ စာသားအဖြစ် ပြလာလိမ့်မယ်။ သင်မြင်ရတဲ့ အရာက သင်ရရှိတဲ့ အရာ ဖြစ်တယ်။ ခလုတ်တန်းမှ ခလုတ်များနဲ့ မထုတ်လုပ်နိုင်တဲ့ HTML အစိတ်အပိုင်းများကို သင် ထည့်သွင်းလိုရင်၊ HTML တည်းဖြတ် ကိရိယာထဲမှာ လက်နဲ့ ၄င်းကို သင် ရေးထည့်ရမယ်။ ဥပမာများဟာ ဇယားများနဲ့ &lt;code&gt;။ ဒါကို လုပ်ဖို့၊ HTML စာအမှတ်ကို နှိုပ်ပြီး ကုဒ်ကို တည်းဖြတ်ပါ၊ ထို့နောက် မြင်ကွင်းစနစ်ဆီ ပြန်ကူးပြောင်းသွားပါ။

en: Anyone can register
my: လူတိုင်း မှတ်ပုံတင်နိုင်တယ်

en: Anyone posts a comment
my: တစုံတယေက်က မှတ်ချက်တခု ​ရေးထားတယ်

en: Appearance
my: ပုံပန်းသဏ္ဍာန်

en: Application Attachment Template
my: လုပ်ငန်းသုံးကိရိယာ ပူးတွဲ ပုံစံခွက်

en: Apply
my: အသုံးချပါ

en: Apply changes to:
my: ပြင်ဆင်ချက်များ အသုံးချမဲ့ နေရာ -

en: Approve
my: အတည်ပြုပါ

en: Approve Comment
my: မှတ်ချက် အတည်ပြုပါ

en: Approve it: %s
my: ၄င်းကို အတည်ပြုပါ - %s

en: Approve this comment
my: ဒီမှတ်ချက်ကို အတည်ပြုပါ

en: Approved | Approved
my[0]: အတည်ပြုလိုက်ပြီ

en: Apr_April_abbreviation
my: ဧ

en: April
my: ဧပြီ

en: Arbitrary text or HTML
my: တဖက်သတ် စာသား (သို့) HTML

en: Archives
my: မော်ကွန်းများ

en: Are you lost?
my: သင် ပျောက်နေသလား။

en: Are you sure you want to clear all contents?
my: အကြောင်းအရာများ အားလုံးကို ရှင်းလင်းဖို့ သင် တကယ်လိုလား သလား။

en: Are you sure you want to do this?
my: ဒီလို လုပ်ဖို့ သင် သေချာသလား။

en: Are you sure you wish to delete these files?
my: ဒီဖိုင်များကို ပယ်ဖျက်ဖို့ သင်တကယ် ဆန္ဒရှိသလား။

en: Arrow: move by 10px
my: မြှား - 10px အတိုင်း ရွှေ့တယ်

en: Ascending
my: အတက်

en: Aspect ratio:
my: ပုံပန်း အချိုး -

en: Attach
my: ပူးတွဲပါ

en: Attach to a post
my: တင်ပို့ချက် တခုစီ ပူးတွဲပါ

en: Attachment Page
my: ပူးတွဲ စာမျက်နှာ

en: Attachment Template
my: ပူးတွဲချက် ပုံစံခွက်

en: Attempt to automatically embed all plain text URLs
my: ရိုးရှင်းတဲ့စာသား တည်နေရာများအားလုံး အလိုအလျှောက် ထည့်မြုပ်ရန် ကြိုးပမ်းချက်

en: Attribute all posts and links to:
my: တင်ပို့ချက်များနဲ့ အချိတ်အဆက်များကို ထည့်တွက်မဲ့ နေရာ -

en: Attributes
my: အရည်အသွေးများ

en: Audio
my: အသံ

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
my[0]: အသံ <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Attachment Template
my: အသံ ပူးတွဲချက် ပုံစံခွက်

en: Audio File URL
my: အသံဖိုင် တည်နေရာ

en: Aug_August_abbreviation
my: သြ

en: August
my: သြဂုတ်

en: Authentication Keys
my: အတည်ပြုမှု သော့ချက်များ

en: Authentication failed
my: အတည်ပြုချက် မအောင်မြင်ဘူး

en: Author
my: ရေးသားသူ

en: Author : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
my: ရေးသားသူ - %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Author is %s
my: သုံးစွဲသူဟာ %s

en: Author:
my: ရေးသားသူ -

en: Auto goto URL
my: အလိုအလျှောက် ကွန်ရက်တည်နေရာဆီ သွားပါ

en: Auto play
my: အလိုအလျှောက် ဖွင့်စက်

en: Auto start
my: အလိုအလျှောက် ဖွင့်စက်

en: AutoHREF
my: အလိုအလျှောက် ကိုးကားချက်

en: Automatically close comments on articles older than %s days
my: %s ရက်ထက် ​ကြီးတဲ့ ဆောင်းပါးများပေါ် မှတ်ချက်များကို အလိုအလျှောက် ပိတ်ပါ

en: Automatically discard spam comments on posts older than a month.
my: တလထက် ကြီးတဲ့ တင်ပို့ချက်များ အပေါ် စပမ်း မှတ်ချက်များကို အလိုအလျှောက် စွန့်ပစ်ပါ။

en: Autosave disabled: %s is currently editing this page.
my: အလိုအလျှောက် သိမ်းဆည်းမှု ပိတ်ထားတယ် - %s က ဒီစာမျက်နှာကို လောလောဆယ် တည်းဖြတ်နေတယ်။

en: Autosave disabled: %s is currently editing this post.
my: အလိုအလျှောက် သိမ်းဆည်းမှု ပိတ်ထားတယ် - %s က ဒီတင်ပို့ချက်ကို လောလောဆယ် တည်းဖြတ်နေတယ်။

en: Available Themes
my: ရနိုင်တဲ့ အခင်းအကျင်းများ

en: Available Widgets
my: ရနိုင်တဲ့ widget များ

en: Avatar Display
my: Avatar ပြနေတယ်

en: Average Rating
my: ပျမ်းမျှ အဆင့်သတ်မှတ်ချက်

en: Background
my: နောက်ခံ

en: Bad login/pass combination.
my: မကောင်းတဲ့ ပေါင်းစည်းခြင်း ၀င်ရောက်မှု/ဖြတ်သန်းမှု။

en: Balance
my: နှစ်ဖက်ညီမျှမှု

en: Base
my: အခြေ

en: Base URL
my: အရင်းခံ ကွန်ရက်တည်နေရာ

en: Baseline
my: ပြင်ညီလိုင်း

en: Basics
my: အခြေခံများ

en: Basics of Rich Editing
my: Rich တည်းဖြတ်ခြင်း အခြေခံများ

en: Before a comment appears
my: မှတ်ချက်တခု မပေါ်ခင်

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
my: သင့်ရဲ့ တင်သွင်းထားတဲ့ ဖိုင်ကို သင် မတင်ပို့ခင်၊ အောက်ပါ အမှားကို သင် ဖြေရှင်းဖို့ လိုအပ်လိမ့်မယ် -

en: Biographical Info
my: ကိုယ်ရေးရာဇ၀င် အချက်အလက်

en: Black
my: အနက်ရောင်

en: Blank
my: ဗလာ

en: Blockquote
my: အုပ်စုခွဲ

en: Blog pages show at most
my: ဘလော့ဂ် စာမျက်နှာများ အတော် ဖေါ်ပြထားတယ်

en: Blogger
my: ဘလော့ဂါ

en: Blue
my: အပြာ

en: Bold
my: စာလုံးမည်း

en: Bookmarks
my: မှတ်သားချက်များ

en: Border
my: အနားသတ်

en: Bottom
my: အောက်ခြေ

en: Bottom left
my: ဘယ်ဖက် အောက်ခြေ

en: Bottom right
my: ညာဖက် အောက်ခြေ

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
my: တမျက်နှာချင်း %1$s ထိပ်တန်း အဆင့် မှတ်ချက်များနဲ့ မှတ်ချက်များကို စာမျက်နှာ အလိုက် ခွဲထားပြီး စံထားချက် အားဖြင့် %2$s စာမျက်နှာ ပြသပေးတယ်

en: Broken Themes
my: ပျက်ဆီးသွားတဲ့ အခင်းအကျင်းများ

en: Brown
my: အညှိရောင်

en: Browse
my: လှော်လှန်ပါ

en: Browsing <strong>%s</strong> (active)
my: <strong>%s</strong> ကို လှော်လှန်နေတယ် (သက်၀င်နေတယ်)

en: Browsing <strong>%s</strong> (inactive)
my: <strong>%s</strong> ကို လှော်လှန်နေတယ် (ငြိမ်နေတယ်)

en: Buffer
my: ကြားခံ

en: Bulk Actions
my: အစုအပြုံ လှုပ်ရှားမှုများ

en: Bulk Edit
my: အစုလိုက် တည်းဖြတ်ပါ

en: By %s
my: %s အားဖြင့်

en: By default WordPress uses web <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s which have question marks and lots of numbers in them, however WordPress offers you the ability to create a custom URL structure for your permalinks and archives. This can improve the aesthetics, usability, and forward-compatibility of your links. A <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">number of tags are available</a>, and here are some examples to get you started.
my: စံထားချက် အားဖြင့် WordPress က မေးခွန်းများနဲ့ ၄င်းတို့ အထဲမှာ ကိန်းဂဏန်း အများအပြား ရှိတဲ့ ကွန်ရက် <abbr title="Universal Resource Locator">တည်နေရာ</abbr>များကို သုံးစွဲတယ်၊ ဒါပေမဲ့ WordPress က သင့်ရဲ့ အမြဲတမ်း အချိတ်အဆက်များနဲ့ မော်ကွန်းများ အတွက် စိတ်ကြိုက် ဖန်တီးထားတဲ့ ကွန်ရက် တည်နေရာ ဖွဲ့စည်းပုံ တခုကို ဖန်တီးနိုင်တဲ့ စွမ်းရည် ပံ့ပိုးပေးတယ်။ ဒီအရာက အလှတရား၊ အသုံးပြုနိုင်ခြင်းနဲ့၊ သင့်ရဲ့ အချိတ်အဆက်များရဲ့ ရှေ့ဆက် လိုက်ဖက်မှုကို တိုးမြှင့်ပေးနိုင်တယ်။  <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Permalinks">စာအမှတ် အများအပြား ရနိုင်တယ်</a>ပြီး၊ ဒီမှာ သင့်ကို အစပြုစေဖို့ တချို့ ဥပမာများ ရှိတယ်။

en: By: %s
my: ပြုလပ်သူ - %s

en: CSS Class
my: CSS အမျိုးအစား

en: Cache
my: ယာယီသိမ်းဆည်းခန်း

en: Calendar
my: ပြက္ခဒိန်

en: Can&#8217;t delete the <strong>%s</strong> category: this is the default one
my: <strong>%s</strong> ကို ပယ်ဖျက်လို့ မရနိုင်ဘူး - ဒါဟာ စံထားချက် တခု ဖြစ်တယ်။

en: Cancel
my: ရပ်ဆိုင်းပါ

en: Cancel Upload
my: တင်ပို့ချက်ကို ရပ်ဆိုင်းပါ

en: Cancel all changes
my: ပြင်ဆင်ချက်များ အားလုံးကို ရပ်ဆိုင်းပါ

en: Cannot create a revision of a revision
my: ဆန်းစစ်ချက် တခုရဲ့ ဆန်းစစ်ချက် တခုကို မဖန်တီးနိုင်ဘူး

en: Cannot create a user with an empty login name.
my: သုံးစွဲသူတဦးကို ဗလာ ၀င်ရောက်ရေး အမည်းတခုနဲ့ မဖန်တီးနိုင်ဘူး။

en: Cannot load %s.
my: %s ကို ဖွင့်လို့ မရနိုင်ဘူး။

en: Cannot load image metadata.
my: ရုပ်ပုံ မက်တာ ဒေတာကို မဖွင့်နိုင်ဘူး။

en: Cannot save image metadata.
my: ရုပ်ပုံ မက်တာ ဒေတာကို မသိမ်းဆည်းနိုင်ဘူး။

en: Caption
my: စာတန်း

en: Captioning id
my: ခေါင်းစီး id

en: Categories
my: မျိုးကွဲများ

en: Categories and Tags Converter
my: မျိုးကွဲများနဲ့ စာအမှတ်များ အသွင်ပြောင်း ကိရိယာ

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
my: မျိုးကွဲများကို ရွေးနှုတ်ပြီး <a href="%s">မျိုးကွဲမှ စာအမှတ်သို့ အသွင်ပြောင်း ကိရိယာ</a>ကို သုံးစွဲပြီး စာအမှတ်များ အဖြစ် အသွင်ပြောင်းလို့ ရတယ်။

en: Categories deleted.
my: မျိုးကွဲများ ပယ်ဖျက်ပါ။

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
my: မျိုးကွဲများမှာ၊ စာအမှတ်များနဲ့ မတူပဲ၊ အစဉ်လိုက် တခု ရှိတယ်။ သင့်မှာ Jazz မျိုးကွဲ တခု ရှိနိုင်ပြီး၊ ၄င်းရဲ့ အောက်မှာ Bebop နဲ့ Big Band အတွက် မျိုးကွဲငယ်များ ရှိကြတယ်။ လုံး၀ ရွေးချယ်လို့ ရတယ်။

en: Category | Categories
my[0]: မျိုးကွဲများ

en: Category Template
my: မျိုးကွဲ ပုံစံခွက်

en: Category added.
my: မျိုးကွဲကို ထည့်သွင်းထားပြီ။

en: Category base
my: မျိုးကွဲ အရင်းခံ

en: Category deleted.
my: မျိုးကွဲကို ပယ်ဖျက်ထားပြီ။

en: Category not added.
my: မျိုးကွဲကို ထည့်သွင်းမထားဘူး။

en: Category not updated.
my: မျိုးကွဲ မွမ်းမံမထားဘူး။

en: Category updated.
my: မျိုးကွဲကို မွမ်းမံထားပြီ။

en: Caught Spam
my: စပမ်းကို ဖမ်းဆီးပါ

en: Caution:
my: သတိပြုရန် -

en: Cell
my: အကန့်

en: Center
my: အလယ်

en: Change
my: ပြောင်းလဲပါ

en: Change Permalinks
my: အမြဲတမ်း အချိတ်အဆက်များကို ပြောင်းပါ

en: Change Theme
my: အခင်းအကျင်းကို ပြောင်းလဲပါ

en: Change role to&hellip;
my: အခန်းကဏ္ဍ ပြောင်းလဲရမဲ့ နေရာ&hellip;

en: Changed roles.
my: ပြောင်းလဲခဲ့တဲ့ အခန်းကဏ္ဍများ

en: Changes saved.
my: ပြင်ဆင်ချက်များ သိမ်းဆည်းလိုက်ပြီ။

en: Changing to %s
my: %s အဖြစ် အသွင်ပြောင်းနေတယ်

en: Cheatin&#8217; uh?
my: လှည့်စားနေတာလား။

en: Check Spelling
my: စာလုံးပေါင်း စစ်ပါ

en: Check for Spam
my: စပမ်းကို စစ်ဆေးပါ

en: Check network status &raquo;
my: ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှု အနေအထား &raquo;

en: Check your e-mail for the confirmation link.
my: အတည်ပြုချက် အချိတ်အဆက်အတွက် သင့်ရဲ့ အီးမေးလ်ကို စစ်ဆေးပါ။

en: Check your e-mail for your new password.
my: သင့်ရဲ့ စကားဝှက်သစ်အတွက် သင့်ရဲ့ အီးမေးလ်ကို စစ်ဆေးပါ။

en: Choke speed
my: ထိန်းထားတဲ့ အရှိန်

en: Choose a city in the same timezone as you.
my: တူညီတဲ့ အချိန်ဇုန်ထဲက မြို့တမြု့ကို ရွေးပါ။

en: Choose a file from your computer:
my: သင့်ကွန်ပျူတာမှ ဖိုင်တခုကို ရွေးပါ -

en: Choose an image from your computer:
my: သင့်ကွန်ပျုတာမှ ရုပ်ပုံတခုကို ရွေးချယ်ပါ -

en: Choose files to upload
my: ဖိုင်များကို တင်ပို့ဖို့ ရွေးပါ

en: Choose from the most used tags in Post Tags
my: တင်ပို့တဲ့ စာအမှတ်ထဲက အသုံးအများဆုံး စာအမှတ်များကို ရွေးချယ်ပါ

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
my: သင့်ရဲ့ ခေါင်းစဉ်အဖြစ် သင် သုံးစွဲလိုတဲ့ ရုပ်ပုံ အပိုင်းကို ရွေးချယ်ပါ။

en: Choose the target frame for your link.
my: သင့်အချတ်အဆက်အတွက် ပစ်မှတ်ထားတဲ့ ဘောင်ကို ရွေးချယ်ပါ။

en: Citation
my: ရွတ်ဆိုမှု

en: Class
my: အမျိုးအစား

en: Cleanup messy code
my: ရှုပ်ပွတဲ့ ကုဒ်ကို ရှင်းလင်းပါ

en: Clear List
my: စာရင်းကို ရှင်းလင်းပါ

en: Click here to cancel reply.
my: အကြောင်းပြန်မှု ရပ်ဆိုင်းဖို့ ဒီမှာ နှိုပ်ပါ။

en: Click to edit this part of the permalink
my: ဒီအပိုင်းမှ အမြဲတမ်း အချိတ်အဆက်ကို တည်းဖြတ်ဖို့ နှိုပ်ပါ

en: Click to insert.
my: ထည့်သွင်းဖို့ နှိုပ်ပါ။

en: Click to toggle
my: ထိန်းကျောင်းဖို့ နှိုပ်ပါ

en: Click to view entire list of files which will be deleted
my: ပယ်ဖျက်မဲ့ ဖိုင်များ စာရင်းတခုလုံးကို ရှုမြင်ဖို့ နှိုပ်ပါ

en: Close
my: ပိတ်ပါ

en: Close Window
my: ၀င်ဒိုး ပိတ်ပါ

en: Close all open tags
my: စာအမှတ်များ အားလုံးကို ပိတ်ပါ

en: Close this window.
my: ဒီ၀င်းဒိုးကို ပိတ်ပါ။

en: Code
my: ကုဒ်

en: Code sample
my: ကုဒ် နမူနာ

en: Color picker
my: အရောင် ရွေးကိရိယာ

en: Color:
my: အရောင် -

en: Colors
my: အရောင်များ

en: Column
my: ကော်လံ

en: Columns
my: ကော်လံများ

en: Command failed
my: အမိန့်ပေးချက် ပျက်သွားတယ်

en: Comment | Comments
my[0]: မှတ်ချက်များ

en: Comment %d does not exist
my: မှတ်ချက် %d မရှိဘူး။

en: Comment Blacklist
my: နာမည်ပျက်စာရင်းကို မှတ်ချက်ပေးပါ

en: Comment Moderation
my: မှတ်ချက် စိစစ်ချက်

en: Comment author must fill out name and e-mail
my: မှတ်ချက် ရေးသားသူက အမည်နဲ့ အီးမေးလ်ကို ဖြည့်စွတ်ရမယ်

en: Comment author must have a previously approved comment
my: မှတ်ချက် ရေးသားသူက အရင် အတည်ပြုထားတဲ့ မှတ်ချက် တခု ရှိရမယ်

en: Comment author name and email are required
my: မှတ်ချက် ရေးသားသူ အမည်နဲ့ အီးမေးလ် လိုအပ်တယ်

en: Comment by %s marked as spam.
my: %s ရဲ့ မှတ်ချက်ကို စပမ်းအဖြစ် သတ်မှတ်ထားတယ်။

en: Comment by %s moved to the trash.
my: %s ရဲ့ အကြံပြုချက်ကို အမှိုက်ပုံးထဲ ရွှေ့လိုက်တယ်။

en: Comment on %1$s by %2$s
my: %1$s အပေါ် %2$s မှ ပေးတဲ့ မှတ်ချက်

en: Comment on %s
my: မှတ်ချက်ပေးတဲ့ အရာ %s

en: Comment:
my: မှတ်ချက် -

en: Comments
my: မှတ်ချက်များ

en: Comments %s
my: မှတ်ချက်များ %s

en: Comments Feed
my: မှတ်ချက်များ ပေးပို့ချက်

en: Comments Off
my: မှတ်ချက် ပိတ်ထားတယ်

en: Comments Template
my: မှတ်ချက်များ ပုံစံခွက်

en: Comments for %1$s searching on %2$s
my: %2$s အပေါ် %1$s ရှာဖွေခြင်း အတွက် မှတ်ချက်များ

en: Comments for %s
my: မှတ်ချက်များ ပေးတဲ့ အကြေင်းအရာ - %s

en: Comments for %s searching on %s
my: %s အပေါ် %s ရှာဖွေခြင်း အတွက် မှတ်ချက်များ

en: Comments on %s
my: မှတ်ချက်များ ရှိတဲ့နေရာ %s

en: Comments on: %s
my: မှတ်ချက်များ ပေးတဲ့ အကြေင်းအရာ - %s

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
my: မှတ်ချက်များဟာ စာမျက်နှာတိုင်းရဲ့ ထိပ်က  %s မှတ်ချက်များနဲ့ ပြသထားရမယ်

en: Comments you de-spam will be submitted to Akismet as mistakes so it can learn and get better.
my: သင် ဒီ-စပမ်း တဲ့ မှတ်ချက်များကို Akismet ထံ အမှားများ အဖြစ် တင်သွင်းမှာ ဖြစ်တယ် ဒါကြောင့် ၄င်းက ပိုမို သင်ယူ လေ့လာနိုင်တယ်။

en: Common settings
my: သာမန် အပြင်အဆင်များ

en: Compare Revisions
my: ဆန်းစစ်ချက်များကို နှိုင်းယှဉ်ပါ

en: Compare Revisions of &#8220;%1$s&#8221;
my: &#8220;%1$s&#8221;ရဲ့ မူအဆင့်များ နှိုင်းယှဉ်ပါ

en: Compatible up to:
my: လိုက်ဖက်တဲ့ အတိုင်းအတာ -

en: Configure
my: ပြုပြင်ဖန်တီးပါ

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
my: ဒါကို ပြုပြင်ဖန်တီးခြင်းဟာ ရွေး​လို့ရတယ်။ စံထားချက် အားဖြင့်၊ ၄င်းဟာ ဗလာ ဖြစ်ရမယ်။

en: Confirm Deletion
my: ပယ်ဖျက်ချက် အတည်ပြုပါ

en: Connection Information
my: ချိတ်ဆက်မှု အချက်အလက်

en: Connection Type
my: ချိတ်ဆက်မှု အမျိုးအစား

en: Console
my: ထိန်းချုပ်ခလုတ်ခုံ

en: Constrain proportions
my: ဖျစ်ညှစ် အချိုးအစားများ

en: Contact Info
my: ဆက်သွယ်ရန် အချက်အလက်

en: Content
my: အကြောင်းအရာ

en: Content, title, and excerpt are empty.
my: အကြောင်းအရာ၊ ခေါင်းစဉ်နဲ့၊ ကောက်နှုတ်ချက်ဟာ ဗလာ ဖြစ်နေတယ်။

en: Continue
my: ဆက်လုပ်ပါ

en: Controller
my: ထိန်းချုပ်သူ

en: Controls
my: အထိန်းများ

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
my: <code>:-)</code>လို ခံစားချက်များနဲ့ ပြသရာမှာ  <code>:-P</code> ရုပ်ကားများ အဖြစ် အသွင်ပြောင်းပါ

en: Copy
my: မိတ္တူကူးယူပါ

en: Copy table row
my: ဇယား အတန်းကို ကူးယူပါ

en: Copy/Cut/Paste is not available in Mozilla and Firefox.
my: မိတ္တူးကူးယူခြင်း/ဖြတ်ယူခြင်/ပွားယူခြင်းကို မော်ဇီလာနဲ့ မီးလျှံမြေခွေးထဲမှာ မရနိုင်ဘူး။

en: Copyright &copy; 2003-2007, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, All rights reserved.
my: မူပိုင်ခွင့် &copy; 2003-2007, <a href="http://www.moxiecode.com" target="_blank">Moxiecode Systems AB</a>, ရပိုင်ခွင့် အားလုံး ထိန်းသိမ်းထားတယ်။

en: Could not access filesystem.
my: ဖိုင်စနစ်ကို မဝင်ရောက်နိုင်ဘူး။

en: Could not copy files.
my: ဖိုင်များကို မကူးယူနိုင်ဘူး။

en: Could not create directory.
my: ဖိုင်တွဲကို မဖန်တီးနိုင်ဘူး။

en: Could not insert link into the database
my: ဒေတာဘေ့စ်ထဲမှာ အချိတ်အဆက်ကို ထည့်သွင်းလို့ မရနိုင်ဘူး

en: Could not insert post into the database
my: တင်ပို့ချက်ကို ဒေတာဘေ့စ်ထဲ မထည့်သွင်းနိုင်ဘူး။

en: Could not insert term into the database
my: စကားရပ်ကို ဒေတာဘေ့စ်ထဲမှာ မထည့်သွင်းနိုင်ဘူး

en: Could not read image size
my: ရုပ်ပုံ အရွယ်ကို မဖတ်နိုင်ဘူး

en: Could not remove the old plugin.
my: ယန္တရားငယ် အဟောင်းကို မဖယ်ရှားနိုင်ဘူး။

en: Could not remove the old theme.
my: အခင်းအကျင်းဟောင်းကို ဖယ်ရှားလို့ မရနိုင်ဘူး။

en: Could not set that as the thumbnail image. Try a different attachment.
my: အဲဒါကို လက်သည်းပုံအဖြစ် မသတ်မှတ်နိုင်ဘူး။ အခြားပူးတွဲချက်တခုကို စမ်းကြည့်ပါ။

en: Could not update comment status
my: မှတ်ချက် အနေအထားကို မွမ်းမံလို့ မရနိုင်ဘူး

en: Could not update link in the database
my: ဒေတာဘေ့စ်ထဲမှာ အချိတ်အဆက်ကို မွမ်းမံလို့ မရနိုင်ဘူး

en: Could not update post in the database
my: တင်ပို့ချက်ကို ဒေတာဘေ့စ်ထဲမှာ မမွမ်းမံနိုင်ဘူး။

en: Could not write file %1$s (%2$s)
my: ဖိုင်ကို မရေးသားနိုင်ဘူး %1$s (%2$s)

en: Could not write file %s
my: %s ဖိုင်ကို မရေးနိုင်ဘူး

en: Crop
my: လှီးဖြတ်ပါ

en: Crop Aspect Ratio
my: လှီးဖြတ်မှု ပုံပန်း အချိုး

en: Crop Selection
my: ရွေးချယ်မှုကို လှီးဖြတ်ပါ

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
my: လက်သည်းပုံကို တိကျတဲ့ အရွယ်အစားများအတိုင်း ဖြတ်တောက်ပါ (သာမန်အားဖြင့် လက်သည်းပုံများဟာ အချိုးညီတယ်)

en: Crunching&hellip;
my: ထည့်သွင်း စီစဉ်နေတယ်&hellip;

en: Ctrl + Shift + arrow: resize by 1px
my: Ctrl + Shift + မြှား - 1px အတိုင်း အရွယ်ညှိတယ်

en: Ctrl + arrow: resize by 10px
my: Ctrl + မြှား - 10px အတိုင်း ရွှေ့တယ်

en: Current Link
my: လက်ရှိ အချိက်အဆက်

en: Current Theme
my: လက်ရှိ အခင်းအကျင်း

en: Current marker
my: လက်ရှိ ရေးမှတ်သူ

en: Current position
my: လက်ရှိ တည်နေရာ

en: Current theme preview
my: လက်ရှိ အခင်းအကျင်း အစမ်းမြင်ကွင်း

en: Current thumbnail
my: လက်ရှိ လက်သည်းပုံ

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
my[0]: လောလောဆယ် %s များက သင့်ရဲ့ အတည်ပြုချက်ကို စောင့်ဆိုင်းနေတယ်။ ဆန်းစစ်ချက် ဘောင်ဆီ လည်ပတ်ပါ -

en: Currently not supported by your browser, use keyboard shortcuts instead.
my: လောလေဆယ် သင့်ရဲ့ ကွန်ရက်ကြည့်ယန္တရားက လက်ခံ မထားဘူး၊ ၄င်းအစား ကီးဘုတ် ဖြတ်လမ်းများကို သုံးစွဲပါ။

en: Custom Colors
my: စိတ်ကြိုက် ဖန်တီးထားတဲ့ အရောင်များ

en: Custom Fields
my: စိတ်ကြိုက်ဖန်တီးတဲ့ နေရာများ

en: Custom Header
my: ခေါင်းစဉ်ကို စိတ်ကြိုက်ဖန်တီးပါ

en: Custom Structure
my: စိတ်ကြိုက် ဖန်တီးတဲ့ ဖွဲ့စည်းမှု

en: Custom field deleted.
my: စိတ်ကြိုက် ဖန်တီးတဲ့ နေရာ ပယ်ဖျက်လိုက်ပြီ။

en: Custom field updated.
my: စိတ်ကြိုက် ဖန်တီးတဲ့ နေရာ မွမ်းမံလိုက်ပြီ။

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">use in your theme</a>.
my: စိတ်ကြိုက် ဖန်တီးထားတဲ့ နေရာများကို တင်ပို့ချက် တခုမှာ <a href="http://codex.wordpress.org/Using_Custom_Fields" target="_blank">သင်ရဲ့ အခင်းအကျင်းထဲမှာ သုံးစွဲရန်</a>အပို metadata ထည့်သွင်းဖို့ ထည့်သွင်းနိုင်တယ်။

en: Custom:
my: စိတ်ကြိုက် ဖန်တီးချက် -

en: Cut
my: ဖြတ်ယူပါ

en: Cut table row
my: ဇယား အတန်းကို ဖြတ်ယူပါ

en: Dark
my: အမှောင်

en: Database Upgrade Required
my: ဒေတာဘေ့စ်ကို အဆင့်မြှင့်ဖို့ လိုအပ်တယ်

en: Date
my: နေ့စွဲ

en: Date Format
my: နေ့စွဲ ပုံစံ

en: Date/Time
my: နေ့စွဲ/အချိန်

en: Day and name
my: နေ့ရက်နဲ့ အမည်

en: De-spam marked comments &raquo;
my: ဒီ-စပမ်း က မှတ်ချက်များကို မှတ်ထားတယ် &raquo;

en: Deactivate
my: ပိတ်လိုက်ပါ

en: Deactivate this plugin
my: ယန္တရားငယ်ကို ပိတ်လိုက်ပါ

en: Deactivating the plugin&#8230;
my: ယန္တရားငယ်&#8230; ရပ်တန့်နေတယ်။

en: Dec_December_abbreviation
my: ဒီ

en: December
my: ဒီဇင်ဘာ

en: Default
my: စံထားချက်

en: Default Avatar
my: Avatar စံထားချက်

en: Default Link Category
my: စံထားချက် အချိတ်အဆက် မျိုးကွဲ

en: Default Mail Category
my: စံထားချက် ပေးစာ မျိုးကွဲ

en: Default Post Category
my: စံထားချက် တင်ပို့မှု မျိုးကွဲ

en: Default Template
my: စံထားချက် ပုံစံခွက်

en: Default article settings
my: စံထားချက် ဆောင်းပါး အပြင်အဆင်များ

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
my: မျိုးမခွဲထားသော

en: Default frame
my: စံထားချက် ဘောင်

en: Default is <code>wp-content/uploads</code>
my: စံထားချက်က <code>wp-content/uploads</code> ဖြစ်တယ်

[ctx: Default page slug]
en: about
my: အကြောင်းအရာ

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
my: အသင်လူသားကို နှုတ်ဆက်ပါတယ်။

en: Default volume
my: စံထားချက် ထုထည်

en: Definition description
my: အနက်ပြန်မှု ဖေါ်ပြချက်

en: Definition term
my: အနက်ပြန်ချက် စကားရပ်

en: Delete
my: ပယ်ဖျက်ပါ

en: Delete Gallery
my: ပြခန်းကို ပယ်ဖျက်ပါ

en: Delete Image
my: ရုပ်ပုံကို ပယ်ဖျက်ပါ

en: Delete Permanently
my: အမြဲတမ်း ပယ်ဖျက်ပါ

en: Delete Users
my: သုံးစွဲသူများ ပယ်ဖျက်ပါ

en: Delete all
my: အားလုံးကို ပယ်ဖျက်ပါ

en: Delete all posts and links.
my: တင်ပို့ချက်များနဲ့ အချိတ်အဆက်များ အားလုံးကို ပယ်ဖျက်ပါ။

en: Delete it: %s
my: ၄င်းကို ပယ်ဖျက်ပါ - %s

en: Delete row
my: အတန်းကို ပယ်ဖျက်ပါ

en: Delete table
my: ဇယားကို ပယ်ဖျက်ပါ

en: Delete this plugin
my: ဒီယန္တရားငယ်ကို ပယ်ဖျက်ပါ

en: Deletion
my: ပယ်ဖျက်ခြင်း

en: Descending
my: အဆင်း

en: Description
my: ​ဖေါ်ပြချက်

en: Description (optional)
my: ဖေါ်ပြချက် (ရွေးချယ်နိုင်တယ်)

en: Destination folder already exists.
my: ဦးတည်တဲ့ ဖိုင်တွဲ ရှိနေပြီ။

en: Details
my: အသေးစိတ်များ

en: Dictionary lookup
my: အဘိဓါန် ရှာဖွေမှု

en: Dimensions
my: အတိုင်းအတာများ

en: Dimensions:
my: အတိုင်းအတာများ

en: Direction left to right
my: ဘယ်မှ ညာ ဦးတည်ချက်

en: Direction right to left
my: ညာမှ ဘယ် ဦးတည်ချက်

en: Disable accessibility mode
my: ၀င်ရောက်နိုင်မှု စနှစ်ကို ပိတ်ပါ

en: Disable the visual editor when writing
my: ရေးသားတဲ့အခါ ပုံဖေါ် တည်းဖြတ်သူကို ပိတ်ပါ

en: Disabling Maintenance mode&#8230;
my: ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းရေး စနစ်&#8230; ပိတ်နေတယ်။

en: Discard any changes and restore the original image.
my: ပြင်ဆင်မှုများကို လျစ်လျှုရှုပြီး မူလ ရုပ်ပုံကို ပြန်ထားပါ။

en: Discussion
my: ဆွေးနွေးချက်

en: Discussion Settings
my: ဆွေးနွေးချက် အပြင်အဆင်များ

en: Dismiss
my: ဖယ်ထုတ်ပါ

en: Display as a drop down
my: ဆွဲကျ စာရင်းတွဲ တခုလို ပြပါ

en: Display item author if available?
my: အချက်အလက် ရေးသားသူ ရှိရင် ပြပေးမလား။

en: Display item content?
my: အချက်အလက် အကြောင်းအရာကို ပြပါ

en: Display item date?
my: အချက်အလက် နေ့စွဲကို ပြမလား။

en: Display name publicly as
my: အမည်ကို လူသိရှင်ကြား ပြသမဲ့ပုံစံ

en: Do not allow
my: ခွင့်မပြုနဲ့

en: Do you really want to <a href='%s'>log out</a>?
my: <a href='%s'>ထွက်ခွါဖို့</a> သင် တကယ် လိုချင်သလား။

en: Do you want to use the WYSIWYG mode for this textarea?
my: ဒီ စာရေးရန်အကွက် အတွက် WYSIWYG စနစ်ကို သင် သုံးစွဲလိုသလား။

en: Document properties
my: စာရွက်စာတမ်း ဂုဏ်အင်္ဂါရပ်များ

en: Documentation:
my: အသုံးပြုနည်း လမ်းညွှန် -

en: Don&#8217;t show Avatars
my: Avatar ကို မပြနဲ့

en: Done
my: ပြီးပြီ

en: Download Export File
my: တင်ပို့ဖိုင်ကို ဆွဲချပါ

en: Download failed.
my: ဆွဲချမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Downloaded:
my: ဆွဲချထားချက် -

en: Downloading install package from <span class="code">%s</span>&#8230;
my: <span class="code">%s</span>&#8230;မှ တပ်ဆင်တဲ့ ထုတ်ကုန်ကို ဆွဲချနေတယ်။

en: Downloading update from <span class="code">%s</span>&#8230;
my: <span class="code">%s</span>&#8230;မှ မွမ်းမံချက်ကို ဆွဲချနေတယ်။

en: Draft
my: အကြမ်း

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
my[0]: အကြမ်း <span class="count">(%s)</span>

en: Drafts
my: အကြမ်းများ

en: Drag widgets from here to a sidebar on the right to activate them. Drag widgets back here to deactivate them and delete their settings.
my: widget များကို သက်၀င်စေဖို့ ဒီနေရာမှ ညာဖက်က ဘေးတန်းတခုဆီ ၄င်းတို့ကို ဒရွတ်ဆွဲပါ။ widget များကို ပိတ်ဖို့ ဒီနေရာကို ဒရွတ်ဆွဲပြီး ၄င်းတို့ရဲ့ အပြင်အဆင်များကို ပယ်ဖျက်ပါ။

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
my: widget များကို ဘေးတန်းမှ ဖယ်ရှားဖို့ ဒီနေရာကို ဒရွတ်ဆွဲပါ၊ ဒါပေမဲ့ ၄င်းတို့ရဲ့ အပြင်အဆင်များကို သိမ်းထားပါ။

en: Drag-and-drop the following link to your bookmarks bar or right click it and add it to your favorites for a posting shortcut.
my: သင့်ရဲ့ မှတ်သားချက်များ အတန်းမှာ အောက်ပါ အချိတ်အဆက်ကို ဒရွတ်ဆွဲပြီး ချထားပါ (သို့) တင်ပို့ချက် ဖြတ်လမ်း တခုအဖြစ် သင့်ရဲ့ စိတ်ကြိုက်များဆီ ၄င်း​အပေါ် ညာဖက်နှိုပ်ပြီး ထည့်သွင်းပါ။

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
my: ပုံတူပွား မှတ်ချက်ကို တွေ့ရှိတယ်၊ ၄င်းဟာ သင် ပြောထားခဲ့ ပုံစံလိုပဲ။

en: E-mail
my: အီးမေးလ်

en: E-mail (%s):
my: အီးမေးလ် (%s) -

en: E-mail : %s
my: အီးမေးလ် - %s

en: E-mail address
my: အီးမေးလ် လိပ်စာ

en: E-mail me whenever
my: အချိန်တိုင်း ကျွန်တော့်ကို အီးမေးလ် ပို့ပါ

en: E-mail:
my: အီးမေးလ် -

en: E-mail: %s
my: အီးမေးလ် - %s

en: Edit
my: တည်ဖြတ်ပါ

en: Edit &#8220;%s&#8221;
my: &#8220;%s&#8221; ကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Alternate Text
my: အခြား စာသားကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit CSS Style
my: CSS စတိုင် တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Category
my: မျိုးကွဲကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Comment
my: မှတ်ချက်ကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Gallery
my: ပြခန်းကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit HTML Source
my: HTML အရင်းအမြစ်ကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Image
my: ရုပ်ပုံကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Image Caption
my: ရုပ်ပုံ စာတန်းကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Image Title
my: ရုပ်ပုံ ခေါင်းစဉ်ကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Link
my: အချိတ်အဆက်ကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Link Category
my: အချိတ်အဆက် မျိုးကွဲကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Links
my: အချိတ်အဆက်များကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Media
my: မီဒီယာကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Plugins
my: ယန္တရားငယ်များကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Tag
my: စာအမှတ် တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit This
my: ဒါကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit User
my: သုံးစွဲသူကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Users
my: သုံးစွဲသူများကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit comment
my: မှတ်ချက်ကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit embedded media
my: ထည့်မြှပ်ထားတဲ့ မီဒီယာကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Editing <strong>%s</strong> (active)
my: <strong>%s</strong> ကို တည်းဖြတ်နေတယ် (သက်၀င်နေတယ်)

en: Editing <strong>%s</strong> (inactive)
my: <strong>%s</strong> ကို တည်းဖြတ်နေတယ် (ငြိမ်နေတယ်)

en: Editing Comment # %s
my: တည်းဖြတ်နေတဲ့ မှတ်ချက် # %s

en: Either the file is not writable, or something wrong happened. The file has not been updated.
my: ဖိုင်ဟာ ရေးသားလို့ မရနိုင်ဘူး၊ (သို့) အမှား တခုခု ဖြစ်ပျက်သွားတယ်။ ဖိုင်ကို မမွမ်းမံထားဘူး။

en: Either there are no posts, or something went wrong.
my: တင်ပို့ချက်များ မရှိဘူး၊ (သို့) တခုခု မှားသွားတယ်။

en: Email
my: အီးမေးလ်

en: Embed Code
my: ကုဒ် ထည့်မြှပ်ထားပါ

en: Embed a Video
my: ဗွီဒီယိုတခု ထည့်မြှပ်ပါ

en: Emotions
my: ခံစားချက်များ

en: Empty Spam
my: ပလာဖြစ်နေတဲ့ စပမ်း

en: Empty Term
my: စကားရပ် ဗလာဖြစ်နေတယ်

en: Empty Title filled from filename.
my: ဖိုင်အမည်မှ ခေါင်းစဉ် ဖြည့်စွတ်ချက်ကို ရှင်းလင်းပါ

en: Empty Trash
my: ပလာဖြစ်နေတဲ့ အမှိုက်ပုံး

en: Empty command string
my: အမိန့်ပေး စာတန်း ဗလာ

en: Empty filename
my: ဖိုင်အမည် နေရာလွတ်

en: Enable JavaScript
my: JavaScript ကို ဖွင့်ပါ

en: Enable accessibility mode
my: ၀င်ရောက်နိုင်မှု စနှစ်ကို ဖွင့်ပါ

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
my: မှတ်ချက် စိစစ်ချက် အတွက် ကီးဘုတ် ဖြတ်လမ်းများကို ဖွင့်ပါ။

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
my: %s အဆင့်ထိ ရှိတဲ့ အစီအရီလိုက် မှတ်ချက်များကို ဖွင့်ထားပါ

en: Enabled
my: ဖွင့်ထားတယ်

en: Enabling Maintenance mode&#8230;
my: ပြုပြင်ထိန်းသိမ်းရေး စနစ်&#8230; ဖွင့်နေတယ်။

en: Encoding for pages and feeds
my: စာမျက်နှာများနဲ့ ပေးပို့ချက်များ အတွက် စာဝှက် ရေးသားခြင်း

en: End time
my: ပြီးဆုံးချိန်

en: Enter a description of the image
my: ရုပ်ပုံရဲ့ ဖေါ်ပြချက် တခုကို ရေးထည့်ပါ

en: Enter a link URL or click above for presets.
my: အချိတ်အဆက် တည်နေရာတခုကို ရေးထည့်ပါ (သို့) ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်များ အတွက် အထက်ကို နှိုပ်ပါ။

en: Enter a word to look up:
my: ရှာဖို့ စာလုံး တလုံးကို ရေးထည့်ပါ -

en: Enter new
my: အသစ်ကို ရေးထည့်ပါ

en: Enter the RSS feed URL here:
my: RSS ပေးပို့ချက် တည်နေရာကို ဒီမှာ ရေးသွင်းပါ -

en: Enter the URL
my: ကွန်ရက် တည်နေရာကို ရေးထည့်ပါ

en: Enter the URL of the image
my: ရုပ်ပုံရဲ့ ကွန်ရက်တည်နေရာကို ရေးထည့်ပါ

en: Enter the location on the server where the keys are located. If a passphrase is needed, enter that in the password field above.
my: သော့ချက်များ ရှိတဲ့ ဆာဗာပေါ်မှာ တည်နေရာကို ရေးထည့်ပါ။ passphrase တခု လိုအပ်ခဲ့ရင် အထက်က စကားဝှက်နေရာမှာ ​၄င်းကို ရေးထည့်ပါ။

en: Enter your password to view comments.
my: မှတ်ချက်များကို ရှုမြင်ဖို့ သင့်ရဲ့ စကားဝှက်ကို ရေးသွင်းပါ။

en: Entries <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>
my: <abbr title="Really Simple Syndication">RSS</abbr>​ ရေးသွင်းချက်များ

en: Entries from any RSS or Atom feed
my: RSS (သို့) အက်တမ် ပေးပို့ချက် တခုခုမှ ရေးသွင်းချက်များ

en: Error
my: အမှား

en: Error in deleting...
my: ပယ်ဖျက်ရာမှ အမှား ...

en: Error in displaying the widget settings form.
my: widget အပြင်အဆင် ဖြည့်စွတ် ပုံစံကို ပြသနေစဉ် အမှား

en: Error in moving to trash...
my: အမှိုက်ပုံးထဲ ထည့်သွင်းရာမှ အမှားအယွင်း ...

en: Error in restoring from trash...
my: အမှိုက်ပုံးထဲမှ ပြန်ဆယ်မှု အမှားအယွင်း ...

en: Error ocurred while accessing post metadata for file location.
my: ဖိုင် တည်နေရာအတွက် တင်ပို့ချက် metadata ကို ရယူနေစဉ် အများ ဖြစ်ပွားခဲ့တယ်။

en: Error saving media attachment.
my: မီဒီယာ ပူးတွဲချက် သိမ်းဆည်းမှု အမှား

en: Error while saving the changes.
my: ပြင်ဆင်ချက်များ သိမ်းဆည်းနေစဉ် အမှား။

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
my: စကေးချထားတဲ့ ရုပ်ပုံကို သိမ်းဆည်းနေစဉ် အမှားအယွင်း စာမျက်နှာကို ပြန်ဖွင့်ပြီး ထပ်ကြိုးစားပါ။

en: Error while saving.
my: သိမ်းဆည်းနေစဉ် အမှား

en: Error: Invalid values entered, these are marked in red.
my: အမှား၊ မမှန်တဲ့ တန်ဖိုးများကို ထည့်သွင်းထားတယ်၊ ဒီအရာများကို အနီရောင်နဲ့ မှတ်ထားတယ်။

en: Error: please enter a valid email address.
my: အမှား၊ မှန်တဲ့ အီးမေးလ် လိပ်စာတခုကို ရေးထည့်ပါ။

en: Error: please fill the required fields (name, email).
my: အမှား၊ တောင်းဆိုခဲ့တဲ့ အကွက်များကို ဖြည့်စွတ်ပါ (အမည်၊ အီးမေးလ်)။

en: Error: please type a comment.
my: အမှား - မှတ်ချက်တခုကို ရိုက်ထည့်ပါ။

en: Error: you are replying to a comment on a draft post.
my: အမှား - သင်ဟာ မှတ်ချက်တခုကို တင်ဖို့ချက်ကြမ်းတခုမှာ အကြောင်းပြန်နေတယ်။

en: Example: <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; don&#8217;t forget the <code>http://</code>
my: ဥပမာ - <code>http://wordpress.org/</code> <code>http://</code> ကုဒ်ကို မမေ့နဲ့

en: Example: Nifty blogging software
my: ဥပမာ - ခေတ်ဆန်တဲ့ ဘလော့ဂ် တည်ဆောက်ရေး ဆော့ဗ်ဝဲ

en: Excerpt
my: ကောက်နှုတ်ချက်

en: Excerpt View
my: ရှုမြင်ချက်ကို ကောက်နှုတ်ပါ

en: Excerpt:
my: ကောက်နှုတ်ချက် -

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">Learn more about manual excerpts.</a>
my: ကောက်နှုတ်ချက်များဟာ ရွေးချယ်နိုင်တဲ့ သင့်ရဲ့ အခင်းအကျင်းထဲမှာ သုံးစွဲနိုင်တဲ့ သင့်အကြောင်းအရာရဲ့လက်ရွေး အကျဉ်းချုပ်များ<a href="http://codex.wordpress.org/Excerpt" target="_blank">ကောက်နှုတ်ချက်များ လက်စွဲ အကြောင်း ပိုမို လေ့လာပါLearn more about manual excerpts.</a>

en: Exclude:
my: ထုတ်ပယ်ပါ -

en: Export
my: တင်ပို့ပါ

en: F_Friday_initial
my: ကြာ

en: Failed to delete the page.
my: စာမျက်နှာကို ပယ်ဖျက်ဖို့ မအောင်မြင်ဘူး။

en: Failed to write file to disk.
my: ဖိုင်ကို ဓါတ်ပြားထဲ ရေးဖို့ မအောင်မြင်ဘူး။

en: Feature Filter
my: အင်္ဂါရပ် စစ်ထုတ်ကိရိယာ

en: Features
my: အင်္ဂါရပ်များ

en: Feb_February_abbreviation
my: ဖေ

en: February
my: ​ဖေဖော်ဝါရီ

en: Feed for all posts filed under %s
my: တင်ပို့ချက်များ အားလုံး ပေးပို့ဖို့ စာရင်းပြုတဲ့ နေရာ %s

en: File &#8220;%s&#8221; doesn&#8217;t exist?
my: ဖိုင် &#8220;%s&#8221; မရှိဘူးလား။

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
my: ဖိုင် &#8220;%s&#8221;ဟာ ရုပ်ပုံ တခု မဟုတ်ဘူး။

en: File URL
my: ဖိုင် တည်နေရာ

en: File edited successfully.
my: ဖိုင်ကို အောင်မြင်စွာ တည်းဖြတ်ခဲ့တယ်။

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini or by post_max_size being defined as smaller than upload_max_filesize in php.ini.
my: သင့် php.ini ထဲမှ ပိတ်ထားတဲ့ တင်ပို့ချက်များ (သို့) php.ini ထဲမှ upload_max_filesize in php.ini ထက် သေးငယ်အောင် သတ်မှတ်ထားတဲ့ post_max_size ကြောင့်လည်း ဒီအမှားအယွင်း ဖြစ်နိုင်တယ်။

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your php.ini.
my: ဖိုင်ဟာ ဗလာဖြစ်နေတယ်။ ပိုပြီး မည်မည်ရရ ရှိတဲ့ တစုံတခုကို တင်ပို့ပါ။ ဒီအမှားဟာ သင့် php.ini ထဲမှာ တင်ပို့ချက်များ ပိတ်ထားခြင်း ကြောင့်လည်း ဖြစ်နိုင်တယ်။

en: File name:
my: ဖိုင် အမည် -

en: File not readable.
my: ဖိုင်ကို မဖတ်နိုင်ဘူး။

en: File type does not meet security guidelines. Try another.
my: ဖိုင် အမျိုးအစားဟာ လုံခြုံရေး လမ်းညွှန်ချက်များနဲ့ မကိုက်ညီဘူး။ တခြားကို ကြိးစားပါ။

en: File type:
my: ဖိုင် အမျိုးအစား -

en: File upload stopped by extension.
my: ဖိုင် တင်ပို့ချက်ကို တိုးချဲ့ချက်က ရပ်တန့်စေတယ်။

en: File/URL
my: ဖိုင်/ကွန်ရက် တည်နေရာ

en: Files of this type are not editable.
my: ဒီဖိုင်များ အမျိုးအစားကို မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။

en: Filter
my: စစ်ထုတ်ကိရိယာ

en: Filter &#187;
my: စစ်ထုတ်ကိရိယာ &#187;

en: Find
my: ရှာဖွေပါ

en: Find Posts or Pages
my: တင်ပို့ချက်များ (သို့) စာမျက်နှာများကို ရှာပါ

en: Find Themes
my: အခင်အကျင်းများကို ရှာပါ

en: Find a theme based on specific features
my: သတ်မှတ်ထားတဲ့ အင်္ဂါရပ်များ အပေါ် အခြေခံပြီး အခင်းအကျင်း တခုကို ရှာဖွေပါ

en: Find/Replace
my: ရှာဖွေပါ/အစားထိုးပါ

en: First Name
my: ပထမ အမည်

en: First Post
my: ပထမ တင်ပို့ချက်

en: Fixed Width
my: သတ်မှတ်ထားတဲ့ အကျယ်

en: Flash options
my: Flash ရွေးချယ်စရာများ

en: Flash video options
my: Flash ဗွီဒီယို ရွေးချယ်စရာများ

en: Flashvars
my: Flashvar များ

en: Flexible Width
my: ပျော့ပြောင်းနိုင်တဲ့ အကျယ်

en: Flip horizontally
my: ပြင်ညီလိုက် လှန်ဖွင့်ပါ

en: Flip vertically
my: ဒေါင်လိုက် လှန်ဖွင့်ပါ

en: Font family
my: စာလုံး အုပ်စု

en: Font size
my: စာလုံး အရွယ်

en: Footer
my: ​အောက်ခြေ

en: For each article in a feed, show
my: ပေးပို့ချက် တခုထဲမှ ဆောင်းပါးတိုင်းအတွက်၊ ပြသတာ ကတော့

en: For more information about this software visit the <a href="http://tinymce.moxiecode.com" target="_blank">TinyMCE website</a>.
my: ဒီဆော့ဗ်ဝဲ အကြေင်း ပိုမို အချက်အလက်အတွက် <a href="http://tinymce.moxiecode.com" target="_blank">TinyMCE ကွန်ရက်စာမျက်နှာ</a> ကို လည်ပတ်ပါ။

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be deleted.
my: အခြား ထူးခြားပြီး အလွန် အနှောင့်အယှက်ဖြစ်တဲ့ ကိစ္စအတွက်၊ ဒီတင်ပို့ချက်ကို မပယ်ဖက်နိုင်ဘူး။

en: For some strange yet very annoying reason, this post could not be edited.
my: အခြား ထူးခြားပြီး အလွန် အနှောင့်အယှက်ဖြစ်တဲ့ ကိစ္စအတွက်၊ ဒီတင်ပို့ချက်ကို မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their e-mail address.
my: ၄င်းတို့ ကိုယ်တိုင် စိတ်ကြိုက် ဖန်တီးထားတဲ့ avatar တခု မရှိတဲ့ သုံးစွဲသူများအတွက်၊ ယေဘုယျ အမှတ်တံဆိပ်တခု (သို့) သူတို့ရဲ့ အီးမေးလ် လိပ်စာပေါ် မူတည်ပြီး ထုတ်လုပ်ချက် တခုကို သင်ပြသနိုင်တယ်။

en: Format
my: အမျိုးအစား

en: Formatting
my: ပုံစံချနေတယ်

en: Found %s
my: %s ကို​ တွေ့ရှိခဲ့တယ်

en: Four Columns
my: ကော်လံ လေးခု

en: Fri
my: သော

en: Friday
my: သောကြာနေ့

en: From %1$s on %2$s%3$s
my: %2$s%3$s ပေါ်မှာ %1$s

en: From Computer
my: ကွန်ပျူတာမှ

en: From URL
my: ကွန်ရက် တည်နေရာမှ

en: Front page displays
my: ရှေ့စာမျက်နှာ ဖေါ်ပြချက်များ

en: Front page: %s
my: ရှေ့စာမျက်နှာ - %s

en: Full
my: အပြည့်အစုံ

en: Full Screen
my: မျက်နှာပြင် အပြည့်

en: Full Size
my: နေရာအပြည့်

en: Full URL path to files
my: ဖိုင်များဆီ သွားတဲ့ တည်နေရာအပြည့်အစုံ

en: Full text
my: စာသား အပြည့်အစုံ

en: Fullscreen
my: မျက်နာပြင်အပြည့်

en: G &#8212; Suitable for all audiences
my: G &#8212; ပရိသတ်များ အားလုံးအတွက် သင့်တော်တယ်

en: GNU Library General Public Licence
my: GNU စုစည်းခန်း အထွေထွေ လူထု ခွင့်ပြုချက်

en: Gallery
my: ပြခန်း

en: Gallery (%s)
my: ပြခန်း (%s)

en: Gallery Settings
my: ပြခန်း အပြင်အဆင်များ

en: Gallery columns:
my: ပြခန်း ကော်လံများ -

en: General
my: အထွေထွေ

en: General Settings
my: အထွေထွေ အပြင်အဆင်များ

en: Get New Password
my: စကားဝှက် အသစ် ရယူပါ

en: Get permalink
my: Permalink ကို ရယူပါ

en: Give the feed a title (optional):
my: ပေးပို့ချက်ကို ခေါင်းစဉ်တခု ပေးပါ (ရွေးချယ်နိုင်တယ်) -

en: Go back
my: ပြန်ဆုတ်ပါ

en: Got Moxie?
my: Moxie ရထားပြီးလား။

en: Gravatar Logo
my: ဂရေဗာတာ အမှတ်တံဆိပ်

en: Gray
my: မီးခိုးရောင်

en: Green
my: အစိမ်းရောင်

en: H-Space
my: H-နေရာလပ်

en: HTML Source Editor
my: HTML အရင်းအမြစ် တည်းဖြတ်သူ

en: HTML in the Rich Editor
my: Rich တည်းဖြတ် ကိရိယာထဲမှ HTML

en: HTTP error.
my: HTTP အမှား။

en: Header
my: ခေါင်းစည်း

en: Heading 1
my: ခေါင်းစဉ် ၁

en: Heading 2
my: ခေါင်းစဉ် ၂

en: Heading 3
my: ခေါင်းစဉ် ၃

en: Heading 4
my: ခေါင်းစဉ် ၄

en: Heading 5
my: ခေါင်းစဉ် ၅

en: Heading 6
my: ခေါင်းစဉ် ၆

en: Height
my: အမြင့်

en: Hello world!
my: အသင်လူသားကို နှုတ်ဆက်ပါတယ်။

en: Help
my: အကူအညီ

en: Hi,
    
    You have been invited to join '%s' at
    %s as a %s.
    Please click the following link to confirm the invite:
    %s
my: နှုတ်ဆက်ပါတယ်၊
    
    သင့်ကို %s ထဲမှာ %s အဖြစ် ရှိဖို့ '%s' မှာ ပါ၀င်ရန် 
    ခေါ်ဖိတ်ထားတယ်။
    ခေါ်ဖိတ်ချက်ကို အတည်ပြုဖို့ အောက်ပါ အချိတ်အဆက်ကို နှိုပ်ပါ -
    %s

en: Hi, this is a comment.<br />To delete a comment, just log in and view the post&#039;s comments. There you will have the option to edit or delete them.
my: ဒါဟာ မှတ်ချက်တခု ဖြစ်တယ်။<br /> မှတ်ချက်တခုကို ပယ်ဖျက်ဖို့၊ ကွန်ရက်ထဲ ၀င်ရောက်ပြီး တင်ပို့ချက် မှတ်ချက်များကို ရှုမြင်ပါ။ အဲဒီနေရာမှာ ၄င်းတို့ကို တည်းဖြတ် (သို့) ပယ်ဖျက်ဖို့ ရွေးစရာ သင်ရရှိလိမ့်မယ်။

en: Hidden
my: ဖျောက်ထားချက်

en: Hidden GUI
my: ဖျောက်ထားတဲ့ GUI

en: Hide
my: ဖျောက်ထားပါ

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
my: အရိပ်အမြွတ်။ စကားဝှက်က အနည်းဆုံး အက္ခရာစာလုံး ခုနှစ်လုံး ရှည်ရမယ်။ ၄င်းကို ထပ်ရှည်စေဖို့၊ စာလုံးကြီးနဲ့ စာလုံးသေး အက္ခရာများ၊ နံပါတ်များနဲ့ ! " ? $ % ^ &amp; ) လို ​သ​င်္ကေတများကို သုံးစွဲပါ။

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
my: အကယ်၍ မှတ်ချက်တခုမှာ %s (သို့) ပိုများတဲ့ အချိတ်အဆက်များ ပါရှိရင် ၄င်းကို ထိန်းထားပါ။ (စပမ်း မှတ်ချက်ရဲ့ သာမန် လက္ခဏာတခုဟာ အလွန်များတဲ့ အချိတ်အဆက်များ ဖြစ်တယ်။)

en: Holiday
my: အားလပ်ရက်

en: Home
my: ပင်မ

en: Horizontal space
my: ပြင်ညီလိုက် နေရာလပ်

en: Horizontale rule
my: ပြင်ညီ စည်းမျဉ်း

en: Hosted By Sourceforge
my: Sourceforge မှ ထိန်းသိမ်းထားတယ်။

en: Hostname
my: အခြေစိုက်စခန်းအမည်

en: Hotkeys
my: Hotkey များ

en: How many items would you like to display?
my: အချက်အလက် ဘယ်နှခု သင် ပြစေချင်သလဲ။

en: Howdy, <a href="%1$s" title="Edit your profile">%2$s</a>
my: ဘယ်လိုလဲ <a href="%1$s" title="Edit your profile">%2$s</a>

en: I would like to block search engines, but allow normal visitors
my: ရှာဖွေရေး ယန္တရားများကို ပိတ်ဆို့ပြီး၊ ဒါပေမဲ့ သာမန် လည်ပတ်သူများကို ခွင့်ပြုဖို့ ကျွန်တော် အလိုရှိတယ်။

en: ID #%1s: %2s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
my: ID #%1s: %2s <strong>လက်ရှိ သုံးစွဲသူကို ပယ်ဖျက်မှာ မဟုတ်ဘူး။</strong>

en: IO error.
my: အ၀င်အထွက် အမှား။

en: IP:
my: IP -

en: Identicon (Generated)
my: အိုင်ဒင်းတီးကွန် (ထုတ်လုပ်ထားချက်)

en: If something goes wrong with a plugin and you can&#8217;t use WordPress, delete or rename that file in the <code>%s</code> directory and it will be automatically deactivated.
my: ယန္တရားငယ် တခုမှာ တခုခု ချွတ်ယွင်းလို့ WordPress ကို သင်မဖွင့်နိုင်ရင်၊ <code>%s</code> ဖိုင်တွဲထဲမှ ဖိုင်ကို ပယ်ဖျက် (သို့) နာမည်​ပြောင်းရင် ၄င်းဟာ အလိုအလျှောက် ပိတ်သွားလိမ့်မယ်။

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
my: လူတဦးကို ချိတ်ဆက်တာ ဆိုရင်၊ အပေါ်က ဖြည့်စွတ်ပုံစံကို သုံးစွဲပြီး သူတို့နဲ့ သင့်ရဲ့ ချိတ်ဆက်မှုကို သင် သတ်မှတ်နိုင်တယ်။ ဒီအယူအဆကို ပိုမိုပြီး သင်ယူလိုရင် <a href="http://gmpg.org/xfn/">XFN</a> ကို လေ့လာပါ။

en: If the root directory of your site were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Create a new file, called <code>web.config</code> in the root directory of your site. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this code into the <code>web.config</code> file.
my: အကယ်၍ သင့်ရဲ့ ကွန်ရက်ရဲ့ ပင်ရင်း ဖိုင်တွဲဟာ <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">ရေးသားနိုင်တယ်</a> ဆိုရင်၊ ဒါကို ကျွန်ပ်တို့ အလိုအလျှောက်  ဆောင်ရွတ်နိုင်တယ်၊ ဒါပေမဲ့ ဒါဟာ ဒီလို ဖြစ်မလာတဲ့အတွက် ဒါဟာ သင့်ရဲ့ <code>web.config</code> ဖိုင်ထဲမှာ သင် ထားရှိရမဲ့ ကွန်ရက် တည်နေရာ ပြန်ရေးတဲ့ စည်းမျဉ်း ဖြစ်တယ်။ နေရာလပ်ကို နှိုပ်ပြီး အားလုံးကို ရွေးချယ်ဖို့ <kbd>CTRL + a</kbd> ကို ဖိထားပါ။ ​ပြီးရင် <code>web.config</code> ဖိုင်အတွင်းမှာ ဒီ ကုဒ်ကို ထည့်သွင်းပါ။

en: If you do not like the way the rich editor works, you may turn it off from Your Profile submenu, under Users in the admin menu.
my: rich တည်းဖြတ်ကိရိယာ လုပ်တဲ့ပုံကို သင် မနှစ်သက်ရင်၊ စီမံခန့်ခွဲသူ စာရင်းမှတ်ထဲမှ သုံးစွဲသူများ အောက်ရှိ၊ သင့်ရဲ့ ကိုယ်ရေးမှတ်တမ်း စာရင်းမှတ်ခွဲမှာ ၄င်းကို သင် ပိတ်ထားနိုင်တယ်။

en: If you have a theme in a .zip format, you may install it by uploading it here.
my: သင့်မှာ .zip အမျိုးအစား တခုနဲ့ အခင်းအကျင်း တခုရှိရင် ၄င်းကို ဒီမှာ တင်ပို့ခြင်းဖြင့် သင် တပ်ဆင်နိုင်တယ်။

en: If you need to upload an image or another media file from your computer, you can use the Media Library buttons above the editor. The media library will attempt to create a thumbnail-sized copy from each uploaded image. To insert your image into the post, first click on the thumbnail to reveal a menu of options. When you have selected the options you like, click "Send to Editor" and your image or file will appear in the post you are editing. If you are inserting a movie, there are additional options in the "Media" dialog that can be opened from the second toolbar row.
my: သင့်ရဲ့ ကွန်ပျူတာထဲမှ ရုပ်ပုံတပုံ (သို့) အခြား မီဒီယာ ဖိုင်ကို တင်ပို့ဖို့ သင်လိုအပ်ရင်၊ တည်းဖြတ်ကိရိယာ အထက်က မီဒီယာ စုစည်းခန်း ခလုတ်များကို သင် သုံးစွဲနိုင်တယ်။ မီဒီယာ စုစည်းခန်းက တင်ပို့ခဲ့တဲ့ ရုပ်ပုံတခုစီမှ လက်သည်းအရွယ် မိတ္တူးတခုကို ဖန်တီးဖို့ ကြိုးစားလိမ့်မယ်။ တင်ပို့ချက်ထဲမှာ သင့်ရဲ့ ရုပ်ပုံကို ထည့်သွင်းဖို့၊ ရွေးချယ်စရာများရဲ့ စာရင်းမှတ်တခုကို ​ပေါ်လာဖို့ လက်သည်းပုံကို အရင် နှိုပ်ပါ။ သင် နှစ်သက်တဲ့ ရွေးချယ်စရာများကို သင့် ရွေးထားပြီးရင်၊ "တည်းဖြတ်သူထံ ပေး​ပို့ပါ" ကို နှိုပ်ပြီး သင် တည်းဖြတ်နေတဲ့ တင်ပို့ချက်ထဲမှာ သင့်ရဲ့ ရုပ်ပုံ (သို့) ဖိုင် ပေါ်လာလိမ့်မယ်။ အကယ်၍ ရုပ်ရှင်တကားကို သင် ထည့်သွင်းနေရင်၊ ဒုတိယ ခလုတ်တန်းမှ ဖွင့်နိုင်တဲ့ "မီဒီယာ" အညွှန်းစာမျက်နှာထဲမှာ အပို ရွေးချယ်စရာများ ရှိနေတယ်။

en: If you temporarily make your <code>web.config</code> file writable for us to generate rewrite rules automatically, do not forget to revert the permissions after rule has been saved.
my: ပြန်ရေးသားမှု စည်းမျဉ်းများကို အလိုအလျှောက် ထုတ်လုပ်ဖို့ သင့်ရဲ့ <code>web.config</code> ဖိုင်ကို ကျွန်တော်တို့အတွက် ရေးသားနိုင်အောင် သင် ယာယီ ပြုလုပ်ထားရင်၊ စည်းမျဉ်းကို သိမ်းဆည်းပြီးတဲ့အခါ ခွင့်ပြုချက်များကို ပြန်ထားဖို့ မမေ့နဲ့။

en: If you temporarily make your site&#8217;s root directory writable for us to generate the <code>web.config</code> file automatically, do not forget to revert the permissions after the file has been created.
my: သင့်ကွန်ရက်ရဲ့ ပင်မ ဖိုင်တွဲကို ယာယီအားဖြင့် <code>web.config</code> ဖိုင်ကို ကျွန်ပ်တို့ အလိုအလျှောက် ရေးနိုင်အောင် သင်ဖန်တီးထားရင်၊ ဖန်တီးထားတဲ့ ဖိုင်နောက်မှာ ခွင့်ပြုချက်များကို ပြန်ထားဖို့ မမေ့ပါနဲ့။

en: If you want to use all capabilities of the uploader, like uploading multiple files at once, please upgrade to lighttpd 1.5.
my: တင်ပို့ကိရိယာရဲ့ လုပ်နိုင်စွမ်း အားလုံးကို သင် သုံးစွဲလိုရင်၊ ဖိုင်အများကို တကြိမ်ထဲ တင်ပို့သလို၊ lighttpd ၁.၅. ကို အဆင့်မြှင့်ပါ။

en: If you would like to change the password type a new one. Otherwise leave this blank.
my: စကားဝှက်ကို ပြောင်းလိုရင် အသစ်တခုကို ရေးထည့်ပါ။ ဒါမှမဟုတ် ဒီကွက်လပ်ကို ချန်ထားပါ။

en: If your <code>.htaccess</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so these are the mod_rewrite rules you should have in your <code>.htaccess</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all.
my: အကယ်၍ သင့်ရဲ့ <code>.htaccess</code> ဖိုင်ဟာ <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">ရေးသားနိုင်တယ်</a> ဆိုရင်၊ ဒါကို ကျွန်ပ်တို့ အလိုအလျှောက် မလုပ်နိုင်ဘူး၊ ဒါပေမဲ့ ဒီလို ဖြစ်မလာဘူး၊ ဒါကြောင့် ဒီအရာများဟာ သင့်ရဲ့ <code>.htaccess</code> ဖိုင်ထဲမှာ သင်ထားရှိရမဲ့ mod_rewrite စည်းမျဉ်းများ ဖြစ်ကြတယ်။ နေရာလပ်ကို နှိုပ်ပြီး အားလုံးကို ရွေးချယ်ဖို့ <kbd>CTRL + a</kbd> ကို ဖိထားပါ။

en: If your <code>web.config</code> file were <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">writable</a>, we could do this automatically, but it isn&#8217;t so this is the url rewrite rule you should have in your <code>web.config</code> file. Click in the field and press <kbd>CTRL + a</kbd> to select all. Then insert this rule inside of the <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> element in <code>web.config</code> file.
my: အကယ်၍ သင့်ရဲ့ <code>web.config</code> ဖိုင်ဟာ <a href="http://codex.wordpress.org/Changing_File_Permissions">ရေးသားနိုင်တယ်</a> ဆိုရင်၊ ဒါကို အလိုအလျှောက် ကျွန်ပ်တို့ လုပ်ဆောင်နိုင်တယ်၊ ဒါပေမဲ့ ဒါဟာ ဒီလို ဖြစ်မလာဘူး။ ဒါကြောင့် ဒါဟာ သင့်ရဲ့ <code>web.config</code> ဖိုင်ထဲမှာ သင် ထားရှိရမဲ့ ကွန်ရက် တည်နေရာ ပြန်ရေးထားတဲ့ စည်းမျဉ်း ဖြစ်တယ်။ နေရာလပ်ကို နှိုပ်ပြီး အားလုံးကို ရွေးချယ်ဖို့ <kbd>CTRL + a</kbd> ကို ဖိထားပါ။ ​ပြီးရင် <code>web.config</code> ဖိုင်ရဲ့ <code>/&lt;configuration&gt;/&lt;system.webServer&gt;/&lt;rewrite&gt;/&lt;rules&gt;</code> အစိတ်အပိုင်း အတွင်းမှာ ဒီ စည်းမျဉ်းကို ထည့်သွင်းပါ။

en: Ignore all
my: အားလုံးကို လျစ်လျူရှုပါ

en: Ignore word
my: စာလုံးကို လျစ်လျူရှုပါ

en: Image
my: ရုပ်ပုံ

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
my[0]: ရုပ်ပုံ <span class="count">(%s)</span>

en: Image Address
my: ရုပ်ပုံ လိပ်စာ

en: Image Attachment Template
my: ရုပ်ပုံ ပူးတွဲချက် ပုံစံခွက်

en: Image Caption
my: ရုပ်ပုံ စာတန်း

en: Image Crop
my: ရုပ်ပုံ လှီးဖြတ်မှု

en: Image File
my: ရုပ်ပုံဖိုင်

en: Image Processing Error
my: ရုပ်ပုံကို စီမံနေမှု အမှားအယွင်း

en: Image Title
my: ရုပ်ပုံ ခေါင်းစဉ်

en: Image URL
my: ရုပ်ပုံ တည်နေရာ

en: Image could not be processed.  Please go back and try again.
my: ရုပ်ပုံကို မစီမံနိုင်ဘူး။ နောက်ပြန်သွားပြီး ထပ်ကြိုးစားပါ။

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
my: ရုပ်ပုံ ဒေတာ မရှိဘူး။ ရုပ်ပုံကို ပြန်တင်ပါ။

en: Image description
my: ရုပ်ပုံ ဖေါ်ပြချက်

en: Image linked to file
my: ရုပ်ပုံက ဖိုင်ကို ချိတ်ဆက်ထားတယ်

en: Image linked to page
my: ရုပ်ပုံက ဖိုင်ကို ချိတ်ဆက်ထားတယ်

en: Image list
my: ရုပ်ပုံ စာရင်း

en: Image metadata is inconsistent.
my: ရုပ်ပုံ မက်တာ ဒေတာဟာ ကိုက်ညီမှု မရှိဘူး။

en: Image properties
my: ရုပ်ပုံ ဂုဏ်အင်္ဂါရပ်များ

en: Image restored successfully.
my: ဖိုင်ကို အောင်မြင်စွာ ပြန်ထားလိုက်ပြီ။

en: Image saved
my: သိမ်းဆည်းထားတဲ့ ရုပ်ပုံ

en: Image sizes
my: ရုပ်ပုံ အရွယ်အစားများ

en: Image status
my: ရုပ်ပုံ ​အနေအထား

en: Images
my: ရုပ်ပုံများ

en: Images and Attachments
my: ရုပ်ပုံများနဲ့ ပူးတွဲချက်များ

en: Import
my: တင်သွင်းပါ

en: Inactive <span class="count">(%s)</span> | Inactive <span class="count">(%s)</span>
my[0]: ပိတ်နေတဲ့ <span class="count">(%s)</span>

en: Inactive Widgets
my: ငြိမ်နေတဲ့ Widget များ

en: Incoming Links
my: ၀င်​လာနေတဲ့ အချိတ်အဆက်များ

en: Indent
my: အတွင်းစည်း

en: Insert
my: ထည့်သွင်းပါ

en: Insert / edit embedded media
my: ထည့်မြှပ်ထားတဲ့ မီဒီယာကို ထည့်သွင်းပါ / တည်းဖြတ်ပါ

en: Insert Image
my: ရုပ်ပုံ ထည့်သွင်းပါ

en: Insert More Tag
my: ပိုပြီး စာအမှတ် ထည့်သွင်းပါ

en: Insert Page Break tag
my: စာမျက်နှာ ခွဲ စာအမှတ်ကို ထည့်သွင်းပါ

en: Insert Page break
my: စာမျက်နှာခွဲကို ထည့်သွင်းပါ

en: Insert Video
my: ဗွီဒီယို ထည့်သွင်းထားပါ

en: Insert an Image
my: ရုပ်ပုံတခု ထည့်သွင်းပါ

en: Insert an image from another web site
my: အခြား ကွန်ရက်စာမျက်နှာမှ ရုပ်ပုံတခုကို ထည့်သွင်းပါ

en: Insert column after
my: နောက် ကော်လံကို ထည့်သွင်းပါ

en: Insert column before
my: အရင် ကော်လံကို ထည့်သွင်းပါ

en: Insert custom character
my: စိတ်ကြိုက်ဖန်တီးတဲ့ အက္ခရာ ထည့်သွင်းပါ

en: Insert date
my: နေ့စွဲကို ထည့်သွင်းပါ

en: Insert gallery
my: ပြခန်းကို ထည့်သွင်းပါ

en: Insert horizontal ruler
my: ပြင်ညီ ပေတံ ထည့်သွင်းပါ

en: Insert into Post
my: တင်ပို့ချက်ထဲ ထည့်သွင်းပါ

en: Insert link
my: အချိတ်အဆက် ထည့်သွင်းပါ

en: Insert new layer
my: အလွှာသစ် ထည့်သွင်းပါ

en: Insert non-breaking space character
my: မခွဲနိုင်တဲ့ ကွက်လပ် အက္ခရာ ထည့်သွင်းပါ

en: Insert predefined template content
my: ကြိုတင်သတ်မှတ်ထားတဲ့ ပုံစံခွက် အကြောင်းအရာကို ထည့်သွင်းပါ

en: Insert row after
my: နောက် အတန်းကို ထည့်သွင်းပါ

en: Insert row before
my: အရင် အတန်းကို ထည့်သွင်းပါ

en: Insert time
my: အချိန်ကို ထည့်သွင်းပါ

en: Insert/Edit Attributes
my: အ​ရည်အသွေးများ ထည့်သွင်းခြင်း/တည်းဖြတ်ခြင်း

en: Insert/edit anchor
my: ကျောက်ဆူးကို ထည့်သွင်းပါ/တည်းဖြတ်ပါ

en: Insert/edit image
my: ရုပ်ပုံ ထည့်သွင်းပါ/တည်းဖြတ်ပါ

en: Insert/edit link
my: အချိတ်အဆက် ထည့်သွင်းပါ/တည်းဖြတ်ပါ

en: Insertion
my: ထည့်သွင်းခြင်း

en: Inserts a new table
my: ဇယားသစ် တခု ထည့်သွင်းပါ

en: Install
my: တပ်ဆင်ပါ

en: Install &#8220;%s&#8221;
my: &#8220;%s&#8221;ကို တပ်ဆင်ပါ

en: Install Now
my: အခု တပ်ဆင်ပါ

en: Install Plugins
my: ယန္တရားငယ်များကို တပ်ဆင်ပါ

en: Install Themes
my: အခင်းအကျင်းများကို တပ်ဆင်ပါ

en: Install Update Now
my: မွမ်းမံချက်ကို အခု တပ်ဆင်ပါ

en: Install a theme in .zip format
my: အခင်းအကျင်း တခုကို .zip အမျိုးအစားနဲ့ တပ်ဆင်ပါ

en: Install package not available.
my: တပ်ဆင်တဲ့ ထုတ်ကုန် မရနိုင်ဘူး။

en: Installing the plugin&#8230;
my: ယန္တရားငယ်&#8230;ကို တပ်ဆင်နေတယ်။

en: Installing the theme&#8230;
my: အခင်းအကျင်း&#8230;ကို တင်ဆင်နေတယ်။

en: Invalid Data provided.
my: မမှန်တဲ့ အချက်အလက်ကြမ်းကို ပေးနေတယ်။

en: Invalid Taxonomy
my: မမှန်တဲ့ မျိုးခွဲပညာ

en: Invalid comment ID.
my: မမှန်တဲ့ မှတ်ချက် ID။

en: Invalid comment status.
my: မမှန်တဲ့ မှတ်ချက် အနေအထား။

en: Invalid file type
my: မမှန်တဲ့ ဖိုင်အမျိုးအစား

en: Invalid form submission.
my: မမှန်တဲ့ ဖြည့်စွတ်ပုံစံ တင်သွင်းချက်။

en: Invalid key
my: မမှန်တဲ့ သော့ချက်

en: Invalid object ID
my: မမှန်တဲ့ သတ္ထူ ID

en: Invalid plugin page
my: ယန္တရားငယ် စာမျက်နှာ မမှန်ဘူး

en: Invalid plugin path.
my: မမှန်တဲ့ ယန္တရား လမ်းကြောင်း။

en: Invalid post ID.
my: မမှန်တဲ့ တင်ပို့ချက် ID။

en: Invalid post type.
my: မမှန်တဲ့ တင်ပို့ချက် အမျိုးအစား။

en: Invalid taxonomy
my: မမှန်တဲ့ မျိုးခွဲပညာ

en: Invalid term ID
my: စကားရပ် ID အမှား

en: Invalid user ID.
my: မမှန်တဲ့ သုံးစွဲသူ ID

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
my: ဖိတ်ခေါ်​ချက် အီးမေးလ်ကကို သုံးစွဲသူအသစ်ထံ ပေးပို့လိုက်ပြီ။ သူတို့ရဲ့ အကောင့်ကို မဖန်တီးခင် အတည်ပြုချက် အချိတ်အဆက်ကို နှိုပ်ရမယ်။

en: Invoke URLs
my: ကွန်ရက် တည်နေရာများကို ကိုးကားပါ

en: Is there no link to us?
my: ကျွန်ပ်တို့ဆီ အချိတ်အဆက် မရှိဘူးလား။

en: Italic
my: စာလုံးစောင်း

en: Item permanently deleted. | %s items permanently deleted.
my[0]: %s မှတ်ချက် အမြဲတမ်း ပယ်ဖျက်လိုက်ပြီ

en: JS Callback
my: JS တန်ပြန်ခေါ်ဆိုမှု

en: Jabber / Google Talk
my: ဂျက်ဘာ  / ဂူဂဲ စကားပြော

en: Jan_January_abbreviation
my: ဇန်

en: January
my: ဇန်နဝါရီ

en: Jul_July_abbreviation
my: ဇူ

en: July
my: ဇူလိုင်

en: Jump to tool buttons - Alt+Q, Jump to editor - Alt-Z, Jump to element path - Alt-X
my: ခလုတ်တန်းများဆီ ခုန်သွားပါ - Alt+Q၊ တည်းဖြတ်သူဆီ ခုန်သွားပါ - Alt-Z၊ အစိတ်အပိုင်း လမ်းကြောင်းဆီ ခုန်သွားပါ - Alt-X

en: Jun_June_abbreviation
my: ဇွန်

en: June
my: ဇွန်

en: Just another %s site
my: အခြား %s ကွန်ရက် ပါပဲ

en: Justify Text
my: နှစ်ဖက် တန်းညှိပါ

en: Keep linebreaks
my: လိုင်းခွဲများကို သိမ်းထားပါ

en: Keep this link private
my: ဒီအချိတ်အဆက်ကို သီးသန့်ထားပါ

en: Key
my: သော့ချက်

en: Keyboard Shortcuts
my: ကီးဘုတ် ဖြတ်လမ်းများ

en: Kiosk mode
my: Kiosk စနစ်

en: Languages
my: ဘာသာစကားများ

en: Large
my: ​အကြီး

en: Large size
my: အရွယ်အကြီး

en: Last Modified
my: နောက်ဆုံး မွမ်းမံချက်

en: Last Name
my: နောက်ဆုံး အမည်

en: Last Post
my: နောက်ဆုံး တင်ပို့ချက်

en: Last Updated:
my: နောက်ဆုံး မွမ်းမံချက် -

en: Last checked %s ago.
my: %s အချိန်မျာ နောက်ဆုံး စစ်ဆေးခဲ့တယ်။

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
my: %1$s က %2$s နေ့ရက် %3$s အချိန်မှာ နောက်ဆုံး တည်းဖြတ်ခဲ့တယ်

en: Last edited on %1$s at %2$s
my: %1$s နေ့ရက် %2$s အချိန်မှာ နောက်ဆုံး တည်းဖြတ်ခဲ့တယ်

en: Last updated
my: နောက်ဆုံး မွမ်းမံတဲ့အချိန်

en: Last updated: %s
my: နောက်ဆုံး မွမ်းမံချိန် - %s

en: Latest
my: နောက်ဆုံးဖြစ်

en: Leave a Comment
my: မှတ်ချက် တခု ရေးထည့်ပါ

en: Leave a Reply
my: အကြောင်းပြန်ချက် တခု ရေးပါ

en: Leave a Reply to %s
my: အကြောင်းပြန်ချက် တခု ပေးပို့မဲ့ သူ %s

en: Leave a comment
my: မှတ်ချက် တခု ရေးပါ

en: Left
my: ဘယ်ဘက်

en: Left Sidebar
my: ဘယ်ဖက် ဘေးတန်း

en: Letter
my: ပေးစာ

en: Library
my: စုစည်းခန်း

en: License
my: ခွင့်ပြုချက်

en: Link Categories
my: မျိုးကွဲများကို ချိတ်ဆက်ပါ

en: Link Category name
my: မျိုးကွဲအမည်ကို ချိတ်ဆက်ပါ

en: Link Category slug
my: မျိုးကွဲ slug ကို ချိတ်ဆက်ပါ

en: Link Image To:
my: ရုပ်ပုံကို ချိတ်ဆက်မဲ့နေရာ -

en: Link Rel
my: Rel ကို ချိတ်ဆက်ပါ

en: Link Relationship (XFN)
my: ဆက်ဆံရေးကို ချိတ်ဆက်ပါ (XFN)

en: Link URL
my: အချိတ်အဆက် တည်နေရာ

en: Link added.
my: အချိတ်အဆက် ထည့်သွင်းခဲ့ပြီ။

en: Link list
my: အချိတ်အဆက် စာရင်း

en: Link not found.
my: အချိတ်အဆက် မ​တွေ့ရဘူး။

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
my: စာသားကို ချိတ်ဆက်ပါ၊ ဥပမာ - &#8220; ကျပန်း တောင်းဆိုချက်များ (PDF)&#8221;

en: Link text, e.g. &#8220;Still Alive by Jonathan Coulton&#8221;
my: စာသားကို ချိတ်ဆက်ပါ၊ ဥပမာ - &#8220; Jonathan Coulton&#8221; ကြောင့် တည်ရှိနေဆဲ

en: Link thumbnails to:
my: လက်သည်းပုံများ ချိတ်ဆက်မဲ့ နေရာ -

en: Link to Image
my: ရုပ်ပုံဆီ ချိတ်ဆက်ပါ

en: Link to file
my: ဖိုင်ကို ချိတ်ဆက်ပါ

en: Link to image
my: ရုပ်ပုကို ချိတ်ဆက်ပါ

en: Link to page
my: စာမျက်နှာကို ချိတ်ဆက်ပါ

en: Links
my: အချိတ်အဆက်များ

en: Links Template
my: အချိတ်အဆက်များ ပုံစံခွက်

en: List
my: စာရင်း

en: List View
my: ရှုမြင်ချက်ကို စာရင်းပြပါ

en: Loaded plugins
my: ထည့်သွင်းထားတဲ့ ယန္တရားငယ်များ

en: Loading&#8230;
my: &#8230;ဖွင့်နေတယ်

en: Loading...
my: ဖွင့်နေတယ်...

en: Local time is <code>%1$s</code>
my: ဒေသ စံတော်ချိန်ဟာ <code>%1$s</code> ဖြစ်တယ်

en: Location of the uploaded file.
my: တင်ပို့ခဲ့တဲ့ ဖိုင်ရဲ့ တည်နေရာ။

en: Log In
my: ၀င်ရောက်ပါ

en: Log Out
my: ထွက်ခွါပါ

en: Log in
my: ၀င်ရောက်ပါ

en: Log in to Reply
my: ​အကြောင်းပြန်ဖို့ ၀င်ရောက်ပါ

en: Log in to leave a Comment
my: မှတ်ချက် တခု ထားခဲ့ဖို့ ၀င်ရောက်ပါ

en: Log in/out, admin, feed and WordPress links
my: ၀င်ရောက်ရန်/ထွက်ခွါရန်၊ စီမံခန့်ခွဲသူ၊ ပေးပို့ချက်နဲ့ WordPres အချိက်အဆက်များ

en: Log out
my: ထွက်ခွါပါ

en: Log out &raquo;
my: ထွက်ခွါပါ &raquo;

en: Log out of this account
my: ဒီအကောင့်မှ ထွက်ခွါပါ

en: Login Name
my: ၀င်ရောက်ရန် အမည်

en: Lookup
my: မော့ကြည့်ပါ

en: Loop
my: ပတ်လမ်း

en: Lost Password
my: စကားဝှက် ပျောက်သွားတယ်

en: Lost your password?
my: သင့်ရဲ့ စကားဝှက် ပျောက်သလား။

en: M_Monday_initial
my: လာ

en: Mail (will not be published)
my: ပေးစာ (ထုတ်ပြန်မှာ မဟုတ်ဘူး)

en: Mail Server
my: ပေးပို့စာ ဆာဗာ

en: Main Index Template
my: ပင်မစာမျက်နှာ ပုံစံခွက်

en: Maintain aspect
my: ရှုထောင့်ကို ထိန်းသိမ်းပါ

en: Make this post sticky
my: ဒီတင်ပို့ချက်ကို စေးကပ်စေပါ

en: Malformed URL: %s
my: ပုံပျက်နေတဲ့ တည်နေရာ - %s

en: Manage Audio
my: အသံကို စီမံပါ

en: Manage Images
my: ရုပ်ပုံများကို စီမံပါ

en: Manage Plugins
my: ယန္တရားငယ်များကို စီမံပါ

en: Manage Themes
my: အခင်းအကျင်းများကို စီမံပါ

en: Manage Video
my: ဗွီဒီယိုကို စီမံပါ

en: Manual Offsets
my: လက်ဖြင် အော့ဖ်ဆက်များ

en: Mar_March_abbreviation
my: မတ်

en: March
my: မတ်

en: Mark this comment as spam
my: ဒီမှတ်ချက်ကို စပမ်းအဖြစ် မှတ်ထားပါ

en: Max Height
my: အများဆုံး အမြင့်

en: Max Width
my: အများဆုံး အကျယ်

en: Maximum Rating
my: အများဆုံး သတ်မှတ်ချက်

en: Maximum size: %s
my: အကြီးဆုံး အ​ရွယ် - %s

en: May
my: မေ

en: May_May_abbreviation
my: မေ

en: Media
my: မီဒီယာ

en: Media Library
my: မီဒီယာ စုစည်းခန်း

en: Media Settings
my: မီဒီယာ အပြင်အဆင်များ

en: Media attachment updated.
my: မီဒီယာ ပူးတွဲချက် မွမ်းမံထားပြီ။

en: Media moved to the trash.
my: မီဒီယာကို အမှိုက်ပုံးထဲ ထည့်လိုက်တယ်။

en: Media permanently deleted.
my: မီဒီယာကို အမြဲတမ်း ပယ်ဖျက်လိုက်ပြီ။

en: Media restored from the trash.
my: မီဒီယာကို အမှိုက်ပုံးမှ ပြန်ဆယ်လိုက်တယ်။

en: Medium
my: အလယ်အလတ်

en: Medium size
my: အလယ်အလတ် အရွယ်

en: Membership
my: အဖွဲ့၀င် ဖြစ်ခြင်း

en: Menu order
my: စာရင်း အစီအစဉ်

en: Merge table cells
my: ဇယား အကန့်များကို ပေါင်းပါ

en: Microformats
my: သေးငယ်တဲ့ပုံစံများ

en: Middle
my: အလယ်

en: Missed schedule
my: အမှား စီစဉ်ထားချက်

en: Missing Attachment
my: ပျောက်ဆုံးနေတဲ့ ပူးတွဲချက်

en: Missing a temporary folder.
my: ခေတ္တ ဖိုင်တွဲတခု ပျောက်နေတယ်။

en: Mission complete.  Message <strong>%s</strong> deleted.
my: စစ်​ဆင်ရေး ပြီးဆုံးပြီ။ သတင်းတို <strong>%s</strong> ကို ပယ်ဖျက်လိုက်ပြီ။

en: Mon
my: လာ

en: Monday
my: တနင်္လာနေ့

en: MonsterID (Generated)
my: မွန်စတာအိုင်ဒီ (ထုတ်လုပ်ထားချက်)

en: Month and name
my: လနဲ့ အမည်

en: More colors
my: ပိုမို ​အရောင်များ

en: More...
my: ပိုမို၍...

en: Most Popular
my: ရေပမ်းအစားဆုံး

en: Most Used
my: သုံးစွဲမှု အများဆုံး

en: Most of the modules on this screen can be moved. If you hover your mouse over the title bar of a module you&rsquo;ll notice the 4 arrow cursor appears to let you know it is movable. Click on it, hold down the mouse button and start dragging the module to a new location. As you drag the module, notice the dotted gray box that also moves. This box indicates where the module will be placed when you release the mouse button.
my: ဒီမျက်နှာပြင်ပေါ်မှ အစိတ်အပိုင်းများ အများစုကို ​ရွှေ့လျားနိုင်တယ်။ အစိတ်အပိုင်း တခုရဲ့ ခေါင်းစဉ်တန်းပေါ်မှာ သင့်ရဲ့ ကြွက်ခလုတ်ကို ဝဲသွားရင်​ ရွှေ့လျားနိုင်မှုကို ပြတဲ့ မျှား ၄ ထောင့် ခါဆာကို သင် သတိပြုလိမ့်မယ်။ ၄င်းအပေါ် နှိုပ်ပြီး၊ ကြွက်ခလုတ်ကို ထိန်းထားပြီး တည်နေရာ အသစ်ဆီ အစိတ်အပိုင်းကို တရွတ်ဆွဲသွားပါ။ အစိတ်အပိုင်းကို သင် တရွတ်ဆွဲတဲ့အခါ ရွေ့လျားတဲ့ မီးခိုးရောင် အစက် ကွက်လေးကို သတိပြုပါ။ ဒီအကွက်က ကြွက်ခလုတ်ကို သင်လွှတ်တဲ့ အခါ ရှိနေမဲ့ နေရာကို ညွှန်ပြပါ။

en: Movable Type and TypePad
my: ရွေ့လျားနိုင်တဲ့ Type နဲ့ TypePad

en: Move backward
my: နောက်သို့ ​ရွေ့လျားပါ

en: Move forward
my: ရှေ့သို့ ​ရွေ့လျားပါ

en: Move this comment to the trash
my: ဒီမှတ်ချက်ကို အမှိုက်ပုံးထဲ ထည့်လိုက်ပါ

en: Move to Trash
my: အမှိုက်ပုံးထဲ ထည့်ပါ

en: Mr WordPress
my: ဦး WordPress

en: Mute
my: အသံပိတ်ပါ

en: Mystery Man
my: ဆန်းကျယ်တဲ့ လူ

en: Name
my: အမည်

en: Name:
my: အမည် -

en: Named
my: အမည်ပေးချက်

en: Named colors
my: အမည်ပေးတဲ့ အရောင်များ

en: Network
my: ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှု

en: Network Status
my: ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှု အနေအထား

en: Network functions are disabled.
my: ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှုများကို ပိတ်ထားတယ်။

en: New Link
my: အချိတ်အဆက်သစ်

en: New Media
my: မီဒီယာသစ်

en: New Page
my: စာမျက်နှာသစ်

en: New Password
my: စကားဝှက် အသစ်

en: New Post
my: တင်ပို့ချက်သစ်

en: New User
my: သုံးစွဲသူအသစ်

en: New User Default Role
my: သုံးစွဲသူ လူသစ် စံထားချက် ကဏ္ဍ

en: New category name
my: မျိုးကွဲ အမည်သစ်

en: New document
my: စာရွတ်စာတမ်း အသစ်

en: New layer...
my: အလွှာသစ်...

en: New theme activated. <a href="%s">Visit site</a>
my: အခင်းအကျင်းသစ် ဖွင့်ထားတယ်။ <a href="%s">ကွန်ရက်ကို လည်ပတ်ပါ</a>

en: New user created.
my: သုံးစွဲသူ အသစ် ဖန်တီးထားပြီ။

en: Newer Comments &raquo;
my: ပိုသစ်လွင်တဲ့ မှတ်ချက်များ &raquo;

en: Newer: %s
my: ပိုသစ်လွင်တယ် - %s

en: Newest Plugins
my: အသစ်လွင်ဆုံး ယန္တရားငယ်များ

en: Next &gt;
my: နောက်တခု &gt;

en: Next &raquo;
my: နောက်တခု &raquo;

en: Next Page &raquo;
my: နောက် စာမျက်နှာ &raquo;

en: Next Post
my: နောက် တင်ပို့ချက်

en: Next page
my: နောက် စာမျက်နှာ

en: Next page...
my: နောက် စာမျက်နှာ...

en: Nickname
my: အမည်ပြောင် -

en: No
my: မလုပ်လိုဘူး

en: No Comments
my: မှတ်ချက်များ မရှိဘူ

en: No Sidebars Defined
my: ဘေးတန်းများ မသတ်မှတ်ထားဘူး

en: No Tags
my: စာအမှတ်များ မရှိဘူး

en: No Upgrade Required
my: အဆင့်မြှင့်ဖို့ မလိုအပ်ဘူး

en: No categories
my: မျိုးကွဲများ မရှိဘူး

en: No comments awaiting moderation&hellip; yet.
my: စိစစ်ချက်ကို စောင့်ဆိုင်းတဲ့ မှတ်ချက်များ မရှိသေးဘူး

en: No comments yet.
my: မှတ်ချက်များ မရှိသေးဘူး။

en: No connection to server
my: ဆာဗာ အချိတ်အဆက် မရှိဘူး

en: No correction
my: အမှားပြင်ဆင်မှု မရှိ

en: No file was uploaded.
my: ဘာဖိုင်မှ မတင်ပို့ထားဘူး။

en: No importers are available.
my: တင်သွင်းသူများ မရနိုင်ဘူး။

en: No java
my: java မရှိဘူး

en: No links found.
my: အချိတ်အဆက်များ မတွေ့ရဘူး။

en: No login ID submitted
my: ၀င်ရောက်တဲ့ ID တင်သွင်းမထားဘူး

en: No media attachments found.
my: မီဒီယာ ပူးတွဲချက်များ မတွေ့ရဘူး။

en: No misspellings found.
my: စာလုံးအမှားများ မတွေ့ဘူး။

en: No more comments found.
my: ပိုမို မှတ်ချက်များ မတွေ့ရဘူး။

en: No msg number submitted
my: msg နံပါတ် တင်သွင်း မထားခဲ့ဘူး

en: No password submitted
my: စကားဝှက် မတင်သွင်းထားဘူး

en: No posts found
my: တင်ပို့ချက်များ မတွေ့ခဲ့ဘူး

en: No problems
my: ပြဿနာများ မရှိဘူး

en: No results found.
my: ရလဒ်များ မတွေ့ရဘူး။

en: No server banner
my: ဆာဗာ နဖူးစည်း စာတမ်း မရှိဘူး

en: No server specified
my: သတ်မှတ်ခဲ့တဲ့ ဆာဗာ မရှိဘူး

en: No such file exists! Double check the name and try again.
my: အဲဒီဖိုင်မျိုး မရှိဘူး။ အမည်ကို ပြန်စစ်ဆေးပြီး ထပ်ကြိုးစားပါ။

en: No suggestions
my: အကြံပြုချက်များ မရှိဘူး

en: No tags found!
my: စာအမှတ်များ မတွေ့ရဘူး။

en: No, Return me to the plugin list
my: မဟုတ်ဘူး၊ ယန္တရားငယ် စာရင်းဆီ ပြန်ပို့ပါ

en: None
my: ဘာမျှမရှိ

en: Not Spam
my: စပမ်း မဟုတ်ဘူး

en: Not Sticky
my: မစေးကပ်ဘူး

en: Notes
my: မှတ်ချက်များ

en: Nothing to save, the image has not changed.
my: သိမ်းဆည်းဖို့ မရှိဘူး၊ ရုပ်ပုံကို ပြင်ဆင်မထားဘူး။

en: Nov_November_abbreviation
my: နို

en: November
my: နို၀င်ဘာ

en: Num loops
my: ကိန်းဂဏန်း ပတ်လမ်းများ

en: Number of Columns:
my: ကော်လံများ အရေအတွက် -

en: Number of comments to show:
my: ဖေါ်ပြပေးမဲ့ မှတ်ချက်များ အရေအတွက် -

en: Number of posts to show:
my: ဖေါ်ပြပေးမဲ့ တင်ပို့ချက်များ အရေအတွက် -

en: Numeric
my: ကိန်းဂဏန်း

en: OK
my: ကောင်းပြီ

en: Obstructed
my: ဟန့်ထားခံရတယ်

en: Oct_October_abbreviation
my: တို

en: October
my: အောက်တိုဘာ

en: Older: %s
my: ပိုကြီးတယ် - %s

en: Once Daily
my: နေ့တိုင်း တကြိမ်

en: Once Hourly
my: နာရီတိုင်း တကြိမ်

en: Once started, the selection can be adjusted by entering new values (in pixels). Note that these values are scaled to approximately match the original image dimensions. The minimum selection size equals the thumbnail size as set in the Media settings.
my: တကြိမ် စတင်တာနဲ့၊ ရွေးချယ်မှုကို တန်ဖိုးသစ်တွေ (ပစ်ဆယ်များနဲ့) ရေးသွင်းခြင်းဖြင့် ချိန်ညှိနိုင်တယ်။ ဒီတန်ဖိုးများဟာ မူရင်း ရုပ်ပုံ အတိုင်းအတာများနဲ့ ခန့်မှန်းချေ အားဖြင့် ကိုက်ညီဖို့ ​စကေးချထားတာကို သတိပြုပါ။ အနည်းဆုံး ရွေးချယ်မှု အရွယ်ဟာ မီဒီယာ အပြင်အဆင်များမှာ ချမှတ်တဲ့ အတိုင်း လက်သည်းပုံ အရွယ်နဲ့ ညီမျှတယ်။

en: One Column
my: ကော်လံ တခု

en: One of the plugins is invalid.
my: ယန္တရားငယ်များထဲမှ တခုဟာ မမှန်ဘူး။

en: One or more database tables is unavailable.  To allow WordPress to attempt to repair these tables, press the "Repair Database" button. Repairing can take awhile, so please be patient.
my: ဒေတာဘေ့စ် တခု (သို့) ၄င်းထက် ပိုတဲ့ ဇယားများ မရနိင်ဘူး။ WordPress က ဒီဇယားများကို ပြုပြင်ဖို့ကြိုးစားမှုကို ခွင့်ပြုဖို့၊ "ဒေတာဘေ့စ် ပြုပြင်ပါ"  ခလုတ်ကို ဖိနှိုပ်ပါ။ ပြုပြင်မှုဟာ အ​ချိန်ယူနိုင်တဲ့ အတွက်၊ စိတ်ရှည်​ရပါမယ်။

en: Oops, no comment with this ID.
my: ဒီ ID နဲ့ မှတ်ချက် မရှိဘူး။

en: Open link in a new window
my: ၀င်းဒိုးအသစ် တခုမှာ အချိတ်အဆက်ကို ဖွင့်ပါ

en: Open link in the same window
my: ၀င်းဒိုးတခုထဲမှာ အချိတ်အဆက်ကို ဖွင့်ပါ

en: Open this file in the Plugin Editor
my: ယန္တရားငယ် တည်းဖြတ်သူထဲမှာ ဒီဖိုင်ကို ဖွင့်ပါ

en: Optional
my: ရွေးချယ်နိုင်တယ်

en: Options saved.
my: ရွေးချယ်စရာများ သိမ်းဆည်းထားပြီ။

en: Orange
my: လိမ္မော်ရောင်

en: Order
my: အစဉ်လိုက်

en: Order images by:
my: ရုပ်ပုံများကို စီစဉ်ပုံ -

en: Order:
my: အစဉ်လိုက် -

en: Ordered list
my: အစဉ်လိုက် စာရင်း

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
my: ကျွန်ပ် တင်ပို့ချက်များကို လစဉ်- နဲ့ နှစ်စဉ်- အခြေခံတဲ့ ဖိုင်တွဲများ အဖြစ် ဖွဲ့စည်းပါ

en: Original Size
my: မူလ အရွယ်

en: Original dimensions %s
my: မူလ အရွယ်များ %s

en: Other WordPress News
my: အခြား WordPress သတင်း

en: Other comment settings
my: အခြား မှတ်ချက် အပြင်အဆင်များ

en: Other user roles have been changed.
my: အခြား သုံးစွဲသူ အခန်းကဏ္ဍများကို ပြောင်းလဲလိုက်ပြီ။

en: Other users have been deleted.
my: အခြား သုံးစွဲသူများကို ပယ်ဖျက်လိုက်ပြီ။

en: Outdent
my: အပြင်စည်း

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
my: PG &#8212; ဖြစ်နိုင်ချေ ထိုနှက်မှု၊ ၁၃ နဲ့အထက် ပရိသတ်များ အတွက်

en: PM
my: ညနေ

en: Page | Pages
my[0]: စာမျက်နှာများ

en: Page ID
my: စာမျက်နှာ ID

en: Page IDs, separated by commas.
my: စာမျက်နှာ ID များ၊ ပုဒ်ရပ်သင်္ကေတနဲ့ ခွဲခြားထားတယ်။

en: Page Template
my: စာမျက်နှာ ပုံစံခွတ်

en: Page disabled by the administrator
my: စီမံခန့်ခွဲသူမှ ပိတ်လိုက်တဲ့ စာမျက်နှာ

en: Page draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
my: စာမျက်နှာ အကြမ်း မွမ်းမံချက်။ <a target="_blank" href="%s">စာမျက်နှာ အစမ်းကြည့်ရှုပါ</a>

en: Page not found
my: စာမျက်နှာ မတွေ့ရဘူး

en: Page order
my: စာမျက်နှာ အစီအစဉ်

en: Page published. <a href="%s">View page</a>
my: စာမျက်နှာ ထုတ်ပြန်ခဲ့ပြီ။ <a href="%s">စာမျက်နှာ ရှုမြင်ပါ</a>

en: Page restored to revision from %s
my: %s မှ ပြန်ဆန်းစစ်ဖို့ စာမျက်နှာကို ပြန်ထားပါ

en: Page submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview page</a>
my: စာမျက်နှာ တင်သွင်းခဲ့ပြီ။ <a target="_blank" href="%s">စာမျက်နှာကို အစမ်းကြည့်ရှုပါ</a>

en: Page title
my: စာမျက်နှာ ခေါင်းစဉ်

en: Page updated.
my: မွမ်းမံထားပြီး စာမျက်နှာ။

en: Page updated. <a href="%s">View page</a>
my: စာမျက်နှာ မွမ်းမံခဲ့ပြီ။ <a href="%s">စာမျက်နှာ ရှုမြင်ပါ</a>

en: Pages
my: စာမျက်နှာများ

en: Pages:
my: စာမျက်နှာများ -

en: Palette
my: အရောင်စပ် ဆေးခွက်

en: Palette colors
my: အရောင်စပ် ဆေးခွက် အရောင်များ

en: Paragraph
my: စာပုဒ်

en: Parent
my: ပင်မ

en: Password
my: စကားဝှက်

en: Password Lost and Changed for user: %s
my: သုံးစွဲသူရဲ့ စကားဝှက် ပျောက်ဆုံးပြီး ​ပြောင်းလိုက်ပြီ - %s

en: Password Lost and Found
my: စကားဝှက် ပျောက်ဆုံးပြီး တွေ့ရှိမှု

en: Password Protected
my: စကားဝှက်ဖြင့် ကာကွယ်ထားတယ်

en: Password protected
my: စကားဝှက်နဲ့ ကာကွယ်ထားတယ်

en: Password reset is not allowed for this user
my: ဒီသုံးစွဲသူ အတွက် စကားဝှက် ပြန်ချိန်ဖို့ ခွင့်မပြုဘူး။

en: Password:
my: စကားဝှက် -

en: Password: %s
my: စကားဝှက် - %s

en: Paste
my: ပွားယူပါ

en: Paste as Plain Text
my: ရှင်းလင်းတဲ့ စာသားအဖြစ် ပွားယူပါ

en: Paste from Word
my: စာလုံးမှ ပွားယူပါ

en: Paste table row after
my: နောက် အတန်းကို ပွားယူပါ

en: Paste table row before
my: အရင် အတန်းကို ပွားယူပါ

en: Pasting content from another application, like Word or Excel, is best done with the Paste from Word button on the second row, or in HTML mode.
my: Word နဲ့ Excel လို အခြား လုပ်ငန်းသုံးကိရိယာမှ အကြောင်းအရာကို ပွားခြင်းဟာ ဒုတိယ အတန်းပေါ် (သို့) HTML စနစ်မှာ Word ခလုတ်မှ ပွားယူခြင်းဖြင့် အကောင်းဆုံး ဆောင်ရွတ်နိုင်တယ်။

en: Pasting in the Rich Editor
my: Rich တည်းဖြတ်ကိရိယာထဲ ပွားယူခြင်း

en: Path
my: လမ်းကြောင်း

en: Pending | Pending
my[0]: ဆိုင်းငံ့နေတယ်

en: Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span> | Pending <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>
my[0]: ဆိုင်းငံ့နေတယ် <span class="count">(<span class="pending-count">%s</span>)</span>

en: Pending Review
my: ပြန်လည်သုံးသပ်ချက် ဆိုင်းငံ့ထားတယ်

en: Permalink Settings
my: အမြဲတမ်း အချိတ်အဆက် အပြင်အဆင်များ

en: Permalink structure updated
my: အမြဲတမ်း အချိတ်အဆက် ဖွဲ့စည်းပုံကို မွမ်းမံပါ

en: Permalink structure updated.
my: အမြဲတမ်း အချိတ်အဆက် ဖွဲ့စည်းပုံကို မွမ်းမံထားပြီ။

en: Permalink structure updated. Remove write access on web.config file now!
my: အမြဲတမ်း အချိတ်အဆက် ဖွဲ့စည်းပုံကို မွမ်းမံပါ။ web.config ဖိုင်ပေါ် ၀င်ရောက် ရေးသားချက်ကို အခု ဖယ်ရှားပါ။

en: Permalink:
my: အမြဲတမ်း အချိတ်အဆက် -

en: Permalinks
my: အမြဲတမ်း အချိတ်အဆက်များ

en: Permanently Delete Comment
my: အမြဲတမ်း ပယ်ဖျက်လိုက်တဲ့ မှတ်ချက်

en: Personal Options
my: တကိုယ်ရေ ရွေးချယ်စရာများ

en: Photoblogging
my: ဓါတ်ပုံဘလော့ဂ်ဖန်တီးခြင်း

en: Picker
my: ရွေးချယ်ကိရိယာ

en: Pingback
my: ပြန်လည်တန်ပြန်ချက်

en: Pingback excerpt:
my: ပြန်လည်တန်ပြန်ခြင်း ကောက်နှုတ်ချက် -

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
my: %1$s မှ %2$s သို့ ပြန်လည်တန်ပြန်ချက်ကို မှတ်ပုံတင်ထားပြီ။ ကွန်ရက်ကို စကားဆက် ပြောစေပါ။ :-)

en: Pings
my: တန်ပြန်ချက်များ

en: Pink
my: ပန်းရောင်

en: Play count
my: ရေတွက်မှု စတင်ပါ

en: Play every frame
my: ဘောင်တိုင်းကို ဖွင့်ပါ

en: Please enter an API key. (<a href="%s" style="color:#fff">Get your key.</a>)
my: API သော့ချက် တခုကို ရေးသွင်းပါ။ (<a href="%s" style="color:#fff">သင့်ရဲ့ သော့ချက်ကို ရယူပါ</a>)။

en: Please enter your username or e-mail address. You will receive a new password via e-mail.
my: သင့်ရဲ့ သုံးစွဲသူအမည်နဲ့ အီးမေးလ် လိပ်စာကို ရေးထည့်ပါ။ စကားဝှက် အသစ်ကို အီးမေးလ် မှတဆင့် သင် ရရှိလိမ့်မယ်။

en: Please log in again.
my: ထပ်၀င်ပါ။

en: Please provide a custom field value.
my: စိတ်ကြိုက် နေရာ တန်ဖိုးတခု ပံ့ပိုးပါ။

en: Please select a file
my: ဖိုင်တခုကို ရွေးပါ

en: Please try again.
my: ထပ်ကြိုးစားပါ။

en: Please wait...
my: ခဏ​ စောင့်ပါ...

en: Plugin
my: ယန္တရားငယ်

en: Plugin <strong>activated</strong>.
my: ယန္တရားငယ်ကို <strong>ဖွင့်ထားပြီ</strong>။

en: Plugin <strong>deactivated</strong>.
my: ယန္တရားငယ်ကို <strong>ပိတ်ထားပြီ</strong>။

en: Plugin Files
my: ယန္တရားငယ် ဖိုင်များ

en: Plugin Information:
my: ယန္တရားငယ် အချက်အလက် -

en: Plugin could not be activated because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
my: ယန္တရားငယ်ကို ၄င်းက <strong>ဆိုးရွားတဲ့ အမှား</strong> တခု​ အစပျိုးမှုကြောင့် မဖွင့်နိုင်ဘူး။

en: Plugin could not be deleted due to an error: %s
my: ယန္တရားငယ်ကို ဖေါ်ပြပါ အမှားတခုကြောင့် မပယ်ဖျက်နိုင်ဘူး - %s

en: Plugin file does not exist.
my: ယန္တရားငယ် ဖိုင် မရှိဘူး။

en: Plugin install failed.
my: ယန္တရားငယ် တပ်ဆင်မှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Plugin installed successfully.
my: ယန္တရားငယ်ကို အောင်မြင်စွာ တပ်ဆင်လိုက်ပြီ။

en: Plugin upgrade failed.
my: ယန္တရားငယ် အဆင့်မြှင့်မှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Plugin upgraded successfully.
my: ယန္တရားငယ်ကို အောင်မြင်စွာ အဆင့်မြှင့်လိုက်ပြီ။

en: Plugins
my: ယန္တရားငယ်များ

en: Plugins extend and expand the functionality of WordPress. Once a plugin is installed, you may activate it or deactivate it here.
my: ယန္တရားငယ်များက WordPress ရဲ့ လုပ်ဆောင်ချက်ကို တိုးချဲ့ပြီး ချဲ့ကားပေးတယ်။ ယန္တရားငယ် တခုကို တကြိမ် တပ်ဆင်ထားနဲ့၊ ၄င်းကို ဒီမှာ သင် ဖွင့်ပေးနိုင် (သို့) ၄င်းကို ပိတ်ပေးနိုင်တယ်။

en: Popular Tags
my: ရေပမ်းစားတဲ့ စာအမှတ်များ

en: Popup Comments
my: ပွင့်ထွက် စာမျက်နှာ မှတ်ချက်များ

en: Popup Comments Template
my: ပွင့်ထွက် စာမျက်နှာ မှတ်ချက်များ ပုံစံခွက်

en: Port
my: ထုတ်တိုင်

en: Position
my: တည်နေရာ

en: Possible reason: your host may have disabled the mail() function...
my: ဖြစ်နိုင်တဲ့ အကြောင်းပြချက် - သင့်ရဲ့ အခြေစိုက် စခန်းမှာ  mail() ဆောင်ရွတ်ချက်ကို ပိတ်ထားနိုင်တယ်...

en: Post | Posts
my[0]: တင်ပို့ချက်

en: Post Tags
my: စာအမှတ်များ တင်ပို့ပါ

en: Post URL
my: တင်ပို့ချက် တည်နေရာ

en: Post draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
my: တင်ပို့ချက် အကြမ်းကို မွမ်းမံထားပြီ။ <a target="_blank" href="%s">တင်ပို့ချက်ကို အစမ်းကြည့်ရှုပါ</a>

en: Post published.
my: ထုတ်ပြန်ထားတဲ့ တင်ပို့ချက်။

en: Post published. <a href="%s">View post</a>
my: <a href="%s">View post</a> တင်ပို့ချက်ကို ထုတ်ပြန်လိုက်ပြီ။

en: Post restored to revision from %s
my: %s မှ ပြန်ဆန်းစစ်ဖို့ တင်ပို့ချက်ကို ပြန်ထားတယ်

en: Post saved.
my: တင်ပို့ချက် သိမ်းဆည်းလိုက်ပြီ။

en: Post submitted. <a href="%s">Preview post</a> | <a href="%s">Edit post</a>
my: တင်ပို့ချက် ထုတ်ပြန်လိုက်ပြီ။ <a href="%s">တင်ပို့ချက် အစမ်း ရှုမြင်ပါ</a> | <a href="%s">တင်ပို့ချက် တည်းဖြတ်ပါ</a>

en: Post submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview post</a>
my: တင်ပို့ချက် တင်သွင်းလိုက်ပြီ။ <a target="_blank" href="%s">ကို အစမ်း ကြည့်ရှုပါ</a>

en: Post updated.
my: တင်ပို့ချက် မွမ်းမံလိုက်ပြီ။

en: Post updated. <a href="%s">View post</a>
my: <a href="%s">View post</a> တင်ပို့ချက် မွမ်းမံထားပြီ။

en: Post via e-mail
my: အီးမေးလ် မှတဆင့် တင်ပို့ပါ

en: Post:
my: တင်ပို့ချက် -

en: Posts
my: တင်ပို့ချက်များ

en: Posts by %s
my: တင်ပို့သူ %s

en: Posts page: %s
my: တင်ပို့ချက်များ စာမျက်နှာ - %s

en: Powered by WordPress
my: WordPress နဲ့ အားဖြည့်ထားတယ်။

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
my: တည်ဆောက်မှု အမြင့်ဆုံး ဝေါဟာရ တကိုယ်ရေ ထုတ်ပြန်ရေး ယန္တရားဖြစ်တဲ့ WordPress နဲ့ အားဖြည့်ထားတယ်။

en: Prefetch
my: ကြိုတင်ဆောင်ယူချက်

en: Preformatted
my: ကြိုတင်ပုံစံထုတ်ချက်

en: Premature end of list
my: အချိန်မတန် စာရင်း အဆုံးသတ်

en: Press This
my: ဒါကို နှိုပ်ပါ

en: Press This is a bookmarklet: a little app that runs in your browser and lets you grab bits of the web.
my: ဒါဟာ သင့်ရဲ့ ကွန်ရက်ကြည့် ယန္တရားထဲမှာ လည်ပတ်တဲ့ ကိရိယာငယ် တခု ဖြစ်ပြီး သင့်ကို ကွန်ရက်ရဲ့ အစအနများကို ဖမ်းဆုပ်စေတဲ့ မှတ်သားချက်ပုဒ်ခွဲ တခုကို ‘နှိုပ်ပါ‘။

en: Preview
my: အစမ်းမြင်ကွင်း

en: Preview &#8220;%s&#8221;
my: &#8220;%s&#8221; အစမ်းရှုမြင်ပါ

en: Preview Changes
my: အစမ်းမြင်ကွင်း ပြင်ဆင်ချက်များ

en: Preview not available. Please save as a draft first.
my: အစမ်းမြင်ကွင်း မရနိုင်ဘူး။ အကြမ်းတခု အဖြစ် ပထမဆုံး သိမ်းဆည်းပါ။

en: Preview of &#8220;%s&#8221;
my: &#8220;%s&#8221;ရဲ့ အစမ်းမြင်ကွင်း

en: Preview this Page
my: ဒီစာမျက်နှာကို အစမ်းကြည့်ရှုပါ

en: Preview this Post
my: ဒီတင်ပို့ချက်ကို အစမ်းကြည့်ရှုပါ

en: Previous Post
my: အရင် တင်ပို့ချက်

en: Previous page
my: အရင် စာမျက်နှာ

en: Print
my: ပုံနှိုပ်ပါ

en: Privacy
my: သီးခြား ရပ်တည်မှု

en: Privacy Settings
my: သီးခြား ရပ်တည်မှု အပြင်အဆင်များ

en: Private
my: သီးသန့်

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
my[0]: သီးသန့် <span class="count">(%s)</span>

en: Private Key:
my: သီးသန့် သော့ချက် -

en: Private: %s
my: %s

en: Privately Published
my: သီးသန့် ထုတ်ပြန်ခဲ့ပြီး

en: Proceed
my: ဆက်လုပ်ပါ

en: Profile
my: ကိုယ်ရေးမှတ်တမ်း

en: Progress
my: တိုးတက်မှု

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
my: ကာကွယ်ထားတဲ့ မှတ်ချက်များ - မှတ်ချက်များကို ရှုမြင်ဖို့ သင့်ရဲ့ စကားဝှက်ကို ရေးသွင်းပါ။

en: Protected: %s
my: %s

en: Public
my: လူထု

en: Public Key:
my: လူထု သော့ချက် -

en: Public, Sticky
my: လူထု၊ ကပ်စေးသော

en: Publish
my: ထုတ်ပြန်ပါ

en: Publish <b>immediately</b>
my: <b>ချက်ချင်း</b> ထုတ်ပြန်ပါ

en: Publish on:
my: ထုတ်ပြန်တဲ့ နေ့စွဲ -

en: Publish on: <b>%1$s</b>
my: ထုတ်ပြန်တဲ့ နေ့စွဲ - <b>%1$s</b>

en: Published
my: ထုတ်ပြန်ထားပြီး

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
my[0]: <span class="count">(%s)</span>ကို ထုတ်ပြန်လိုက်ပြီ

en: Published on:
my: ထုတ်ပြန်ခဲ့တဲ့ နေ့စွဲ -

en: Published on: <b>%1$s</b>
my: ထုတ်ပြန်ခဲ့တဲ့ နေ့စွဲ - <b>%1$s</b>

en: Purple
my: ​ခရမ်းရောင်

en: QT Src
my: QT အရင်းအမြစ်

en: Quality
my: အရည်အသွေး

en: Quick Edit
my: အမြန် တည်းဖြတ်ပါ

en: Quick&nbsp;Edit
my: အမြန်&nbsp;တည်းဖြတ်ပါ

en: Quicktime options
my: Quicktime ရွေးချယ်စရာများ

en: Quote
my: ကိုးကားချက်

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
my: PG &#8212; ​အ​ရွယ်ရောက်သူ ပရိသတ်များ ၁၇ အထက် အတွက် ရည်ရွယ်တယ်

en: RSS Address
my: RSS လိပ်စာ

en: RSS Error: %s
my: RSS အမှား - %s

en: Random
my: ကျပန်း

en: Rate
my: အဆင့်

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
my: ခလုတ်တန်းပေါ် နှိုပ်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြွက်ခလုတ်ကို လှမ်းယူတာထက်၊ ဒီ၀င်ရောက်မှု သော့ချက်များကို သုံးစွဲပါ။ ၀င်းဒိုးစ်နဲ့ လင်းနတ်က Ctrl + အက္ခရာကို သုံးစွဲတယ်။ Macintosh က Command + အက္ခရာကို သုံးစွဲတယ်။

en: Rating
my: အဆင့်သတ်မှတ်ချက်

en: Reactivating the plugin&#8230;
my: ယန္တရားငယ်&#8230;ကို ရပ်တန့်နေတယ်။

en: Reading
my: ဖတ်နေတယ်

en: Reading Settings
my: ဖတ်ရှုမှု အပြင်အဆင်များ

en: Real media player options
my: Real မီဒီယာ ဖွင့်စက် ရွေးချယ်စရာများ

en: Recent Comments
my: လတ်တလော မှတ်ချက်များ

en: Recent Drafts
my: လတ်တလော အကြမ်းများ

en: Recent Posts
my: ​လတ်တလော တင်ပို့ချက်များ

en: Recently Active <span class="count">(%s)</span> | Recently Active <span class="count">(%s)</span>
my[0]: လတ်တလော သက်၀င်နေတဲ့ <span class="count">(%s)</span>

en: Recently Updated
my: လတ်တလော မွမ်းမံထားပြီ

en: Recheck Queue for Spam
my: စာရင်းထဲမှာ စပမ်းကို ပြန်စစ်ပါ

en: Red
my: အနီရောင်

en: Redo
my: ပြန်ပြင်ပါ

en: Refresh
my: ပြန်နှိုးပါ

en: Register
my: မှတ်ပုံတင်ပါ

en: Register For This Site
my: ဒီကွန်ရက်အတွက် မှတ်ပုံတင်ပါ

en: Registration Form
my: မှတ်ပုံတင် ဖြည့်စွတ် ပုံစံ

en: Registration complete. Please check your e-mail.
my: မှတ်ပုံတင်ချက် ပြီးဆုံးပြီ။ သင့်ရဲ့ အီမေးလ်ကို စစ်ဆေးပါ။

en: Relationship
my: ဆက်နွှယ်မှု

en: Remember Me
my: ကျွန်ပ်ကို မှတ်ထားပါ

en: Remove
my: ဖယ်ရှားပါ

en: Remove From Bulk Edit
my: တည်းဖြတ်မှု အစုကနေ ဖယ်ရှားပါ

en: Remove column
my: ကော်လံကို ဖယ်ရှားပါ

en: Remove formatting
my: ပုံစံချထားမှု ဖယ်ရှားပါ

en: Remove link
my: အချိတ်အဆက် ဖယ်ရှားပါ

en: Removing the old version of the plugin&#8230;
my: ယန္တရားငယ်&#8230; မူအဆင့်ဟောင်းကို ဖယ်ရှားနေတယ်။

en: Removing the old version of the theme&#8230;
my: အခင်းအကျင်း&#8230; မူဟောင်းကို ဖယ်ရှားနေတယ်။

en: Repair and Optimize Database
my: ဒေတာဘေ့စ်ကို ပြုပြင်ပြီး မွမ်းမံပါ

en: Reply
my: အကြောင်းပြန်ပါ

en: Reply to Comment
my: မှတ်ချက်ကို ပြန်ကြားပါ

en: Reply to this comment
my: ဒီမှတ်ချက်ကို အကြောင်းပြန်ပါ

en: Requires WordPress Version:
my: WordPress မူအဆင့် လိုအပ်တယ် -

en: Reset
my: ပြန်ချိန်ပါ

en: Resize path invalid
my: မမှန်တဲ့ လမ်းကြောင်း ပြန်ညှိပါ

en: Restore
my: ပြန်အပ်ပါ

en: Restore Original Image
my: မူလ ရုပ်ပုံကို ပြန်ထားပါ

en: Restore image
my: ရုပ်ပုံကို ပြန်အပ်ထားပါ

en: Return to Plugins page
my: ယန္တရားငယ်များ စာမျက်နှာကို ပြန်သွားပါ

en: Return to Themes page
my: အခင်းအကျင်းများ စာမျက်နှာဆီ ပြန်သွားပါ

en: Revision for &#8220;%1$s&#8221; created on %2$s
my: &#8220;%1$s&#8221; အတွက် %2$s မှာ ဖန်တီးထားတဲ့ ပြန်ဆန်းစစ်မှု

en: Revisions
my: ဆန်းစစ်ချက်များ

en: Rich Editing Basics
my: Rich တည်းဖြတ်ခြင်း အခြေခံများ

en: Rich Editor Help
my: Rich တည်းဖြတ်ကိရိယာ အကူအညီ

en: Right
my: ညာဘက်

en: Right Now
my: အခု ချက်ခြင်း

[ctx: Right Now]
en: Approved | Approved
my[0]: အတည်ပြုလိုက်ပြီ

en: Right Sidebar
my: ညာဖက် ဘေးတန်း

en: Role
my: အခန်းကဏ္ဍ

en: Role:
my: အခန်းကဏ္ဍ -

en: Rotate clockwise
my: နာရီအတိုင်း လည်ပတ်ပါ

en: Rotate counter-clockwise
my: နာရီ ပြောင်းပြန် လည်ပတ်ပါ

en: Row
my: အတန်း

en: Run spell checking
my: စာလုံးပေါင်း စစ်ဆေးခြင်းကို ဖွင့်ပါ

en: SAlign
my: Sတန်းညှိ

en: SWLiveConnect
my: SWလက်ငင်းချိတ်ဆက်မှု

en: S_Saturday_initial
my: နေ

en: S_Sunday_initial
my: နွေ

en: Sat
my: စေ

en: Saturday
my: စနေနေ့

en: Save
my: သိမ်းဆည်းပါ

en: Save Changes
my: ပြင်ဆင်ချက်များကို သိမ်းဆည်းပါ

en: Save Draft
my: အကြမ်း သိမ်းဆည်းပါ

en: Save Widget
my: Widget ကို သိမ်းဆည်းပါ

en: Save all changes
my: အပြောင်းအလဲများ အားလုံးကို သိမ်းဆည်းပါ

en: Save as Draft
my: အကြမ်းအဖြစ် သိမ်းဆည်းပါ

en: Save as Pending
my: ဆိုင်းငံ့တဲ့အဖြစ်နဲ့ သိမ်းဆည်းပါ

en: Saved.
my: သိမ်းဆည်းထားပြီ။

en: Saving Draft&#8230;
my: အ​ကြမ်း&#8230; ကို သိမ်းဆည်းနေတယ်

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
my: သိမ်းဆည်းမှု ပိတ်ထားတယ် - %s က ဒီစာမျက်နှာကို လောလောဆယ် တည်းဖြတ်နေတယ်။

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
my: သိမ်းဆည်းမှု ပိတ်ထားတယ် - %s က ဒီတင်ပို့ချက်ကို လောလောဆယ် တည်းဖြတ်နေတယ်။

en: Saving...
my: သိမ်းဆည်းနေတယ်...

en: Say It!
my: ပြောပါ

en: Scale
my: ​စကေး

en: Scale Image
my: ရုပ်ပုံကို စကေးချပါ

en: Scale mode
my: စကေး စနစ်

en: Scan for lost attachments
my: ပျောက်ဆုံးတဲ့ ပူးတွဲချက်များကို စကင်ဖတ်ပါ

en: Schedule
my: စီစဉ်ထားပါ

en: Schedule for:
my: စီစဉ်တဲ့ အရာ -

en: Schedule for: <b>%1$s</b>
my: <b>%1$s</b> အတွက် စီစဉ်ခဲ့တယ်

en: Scheduled
my: စီစဉ်ထားပြီ

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
my[0]: စီစဉ်ထားချက် <span class="count">(%s)</span>

en: Scheduled for: <b>%1$s</b>
my: <b>%1$s</b> အတွက် စီစဉ်ခဲ့တယ်

en: Screen Layout
my: မျက်နှာပြင် အပြင်အဆင်

en: Screen Options
my: မျက်နှာပြင် ရွေးစရာများ

en: Script callbacks
my: Script တန်ပြန်ခေါ်ဆိုမှုများ

en: Search
my: ရှာဖွေပါ

en: Search Categories
my: မျိုးကွဲ ရှာဖွေချက်များ

en: Search Comments
my: မှတ်ချက်များ ရှာဖွေပါ

en: Search Form
my: ရှာဖွေရေး ဖြည့်စွတ် ပုံစံ

en: Search Links
my: အချိတ်အဆက်များကို ရှာပါ

en: Search Media
my: မီဒီယာကို ​ရှာဖွေပါ

en: Search Plugins
my: ​ရှာဖွေရေး ယန္တရားငယ်များ

en: Search Posts
my: တင်ပို့ချက်များ ရှာဖွေပါ

en: Search Results
my: ရှာဖွေရေး ရလဒများ

en: Search Results %1$s %2$s
my: ရှာဖွေမှု ရလဒ်များ %1$s %2$s

en: Search Results <span class="count">(%s)</span> | Search Results <span class="count">(%s)</span>
my[0]: ရှာဖွေရေး ရလဒ်များ <span class="count">(%s)</span>

en: Search Spam &raquo;
my: စပမ်းကို ရှာဖွေပါ &raquo;

en: Search Tags
my: စာအမှတ်များကို ရှာဖွေပါ

en: Search Users
my: သုံးစွဲသူများ ရှာဖွေပါ

en: Search for themes by keyword, author, or tag.
my: အခင်းအကျင်းများကို သော့ချက် စာလုံး၊ ရေးသားသူ၊ (သို့) စာအမှတ်နဲ့ ရှာဖွေပါ။

en: Search for:
my: ရှာဖွေတဲ့ အရာ -

en: Search help
my: အကူအညီကို ရှာဖွေပါ

en: Search results for &#8220;%s&#8221;
my: &#8220;%s&#8221; အတွက် ရှာဖွေရေး ရလဒ်များ

en: Seasonal
my: ရာသီအလိုက်

en: Security error.
my: လုံခြုံရေး အများ။

en: Select
my: ရွေးပါ

en: Select All
my: အားလုံးကို ရွေးချယ်ပါ

en: Select Category
my: မျိုးကွဲ ရွေးချယ်ပါ

en: Select Files
my: ဖိုင်များကို ရွေးပါ

en: Select Link Category
my: အချိတ်အဆက် မျိုးကွဲကို ရွေးချယ်ပါ

en: Select Month
my: လ ကို ရွေးပါ

en: Select a city
my: မြို့တမြို့ ရွေးပါ

en: Select a color
my: အရောင် တခုကို ရွေးပါ

en: Select all
my: အားလုံးကို ရွေးချယ်ပါ

en: Select background color
my: နောက်ခံ အရောင် ရွေးချယ်ပါ

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
my: ဒီ Widget အတွက် ဘေးတန်း နှစ်ခုစလုံးနဲ့ ထို ဘေးတန်းထဲမှာ Widget တည်နေရာကို ရွေးချယ်ပါ။

en: Select custom character
my: စိတ်ကြိုက်ဖန်တီးတဲ့ အက္ခရာကို ရွေးပါ

en: Select plugin to edit:
my: တည်းဖြတ်ဖို့ ယန္တရားငယ်ကို ရွေးပါ -

en: Select text color
my: စာသား ​အရောက် ရွေးချယ်ပါ

en: Selected plugins <strong>activated</strong>.
my: ရွေးထားတဲ့ ယန္တရားငယ်များကို <strong>ဖွင့်ထားပြီ</strong>။

en: Selected plugins <strong>deactivated</strong>.
my: ရွေးချယ်ထားတဲ့ ယန္တရားငယ်ကို <strong>ပိတ်ထားပြီ</strong>။

en: Selection:
my: ရွေးချယ်ခြင်း -

en: Send Password?
my: စကားဝှက် ပေးပို့မလား။

en: Send Trackbacks
my: တန်ပြန်ခြေရာခံချက်များကို ပေးပို့ပါ

en: Send this password to the new user by email.
my: ဒီစကားဝှက်ကို သုံးစွဲသူ အသစ်ဆီ အီးမေးလ်နဲ့ ပေးပို့ပါ။

en: Send trackbacks to:
my: တန်ပြန်ခြေရာခံချက်များ ပေးပို့ရန် နေရာ -"

en: Sep_September_abbreviation
my: စက်

en: Separate multiple URLs with spaces
my: ကွက်လပ်များပါတဲ့ ကွန်ရက် တည်နေရာများကို ခွဲခြားပါ

en: Separate multiple categories with commas.
my: မျိုးကွဲအများကို ပုဒ်ရပ်များနဲ့ ခွဲခြားပါ

en: Separate tags with commas
my: ပုဒ်ရပ်များနဲ့ စာအမှတ်များကို ခွဲခြားပါ

en: September
my: စက်တင်ဘာ

en: Server Connectivity
my: ဆာဗာ ချိတ်ဆက်မှု

en: Settings
my: အပြင်အဆင်များ

en: Settings saved.
my: အပြင်အဆင်များကို သိမ်းဆည်းထားပြီ။

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
my: သင့်ရဲ့ ကိုယ်ရေးမှတ်တမ်းကို ဖြည့်စွတ်ဖို့ ကိုယ်ရေးရာဇ၀င် အနည်းငယ် တခုကို ​ဝေမျှပါ။ ဒါကို လူသိရှင်ကြား ဖေါ်ပြနိုင်တယ်။

en: Shift + arrow: move by 1px
my: Shift + မြှား - 1px အတိုင်း ရွှေ့တယ်

en: Shift + drag: lock aspect ratio
my: Shift + ဒရွတ်ဆွဲ - ပုံပန်း အချိုးကို ပိတ်ထားတယ်

en: Shockwave options
my: Shockwave ရွေးချယ်စရာများ

en: Show
my: ဖေါ်ပြပါ

en: Show Avatars
my: Avatar များကို ပြပါ

en: Show Link Description
my: အချိတ်အဆက် ဖေါ်ပြချက်ကို ပြပါ

en: Show Link Image
my: အချိတ်အဆက် ရုပ်ပုံကို ပြပါ

en: Show Link Name
my: အချိတ်အဆက် အမည်ကို ပြပါ

en: Show Link Rating
my: အချိတ်အဆက် အဆင့်သတ်မှတ်ချက်ကို ပြပါ

en: Show all comment types
my: မှတ်ချက် အမျိုးအစားများကို ဖေါ်ပြပါ

en: Show all dates
my: နေ့စွဲအားလုံး ဖေါ်ပြပါ

en: Show as dropdown
my: ဆွဲကျ စာရင်းတွဲလို ပြပါ

en: Show comments
my: မှတ်ချက်များကို ပြပါ

en: Show hierarchy
my: အဆင့်ဆင့် ဖေါ်ပြပါ

en: Show menu
my: စာရင်းမှတ်ကို ​ပြပါ

en: Show more comments
my: ပိုမို မှတ်ချက်များကို ပြသပါ

en: Show post counts
my: တင်ပို့ချက် ရေတွက်မှုများကို ပြပါ

en: Show scale modes
my: စကေး စနစ်များကို ပြပါ

en: Show/Hide Kitchen Sink
my: စဖိုဆောင် နိမ့်ဆင်းမှု ပြပါ/ဖျောက်ပါ

en: Shuffle
my: လွန်းပျံယာဉ်

en: Sidebar
my: ဘေးတန်း

en: Sidebar %d
my: ဘေးတန်း %d

en: Silver
my: ငွေရောင်

en: Since you&#8217;re a newcomer, you&#8217;ll have to wait for an admin to add the <code>edit_posts</code> capability to your user, in order to be authorized to post.<br />
    You can also <a href="mailto:%s?subject=Promotion?">e-mail the admin</a> to ask for a promotion.<br />
    When you&#8217;re promoted, just reload this page and you&#8217;ll be able to blog. :)
my: သင်ဟာ လူသစ် ဖြစ်တဲ့အတွက် စီမံခန့်ခွဲသူ တဦးက သင့်ရဲ့ သုံးစွဲသူကို တင်ပို့တဲ့ အခွင့်အာဏာ ရနိုင်ဖို့ <code>edit_posts</code> လုပ်နိုင်စွမ်းကို ထည့်သွင်းဖို့ သင်စောင့်ရလိမ့်မယ်။ <br />
    အဆင့်တိုးမြှင့်မှု တခု တောင်းဆိုဖို့ <a href="mailto:%s?subject=Promotion?">စီမံခန့်ခွဲသူကို အီးမေးလ် ပေးပို့</a>နိုင်တယ်။<br />
    သင့်ကို အဆင့်မြှင့်ပြီးတဲ့အခါ၊ ဒီစာမျက်နှာကိုပဲ ပြန်ဖွင့်လိုက်ရင် ဘလော့ဂ်ကို သင်ဖန်တီးနိုင်လိမ့်မယ်။ :)

en: Single Post
my: တခုတည်း တင်ပို့ချက်

en: Site Admin
my: ကွန်ရက် စီမံခန့်ခွဲသူ

en: Site administrators can add a user without sending the confirmation email.
my: ကွန်ရက် စီမံခန့်ခွဲသူများက အတည်ပြုချက် အီးမေးလ် မပို့​ပဲ သုံးစွဲသူ တဦးကို ပေါင်းထည့်နိုင်တယ်။

en: Size
my: အရွယ်အစား

en: Size of the post box
my: တင်ပို့ချက် အကွက်ရဲ့ အရွယ်

en: Skip Confirmation Email
my: အတည်ပြုချက် အီးမေးလ်ကို ကျော်သွားပါ

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
my: ဖြေးဖြေးလုပ်ပါ ​နွားကျောင်းသား၊ ပေးစားအသစ်များကို မကြခဏ စစ်ဆေးစရာ မလိုပါဘူး။

en: Smooth video
my: ချောမွေ့တဲ့ ​ဗွီဒီယို

en: Software Name
my: ဆော့ဗ်ဝဲ အမည်

en: Software Version
my: ဆော့ဗ်ဝဲ မူအဆင့်

en: Somebody
my: တစုံး​တယောက်

en: Someone
my: တစုံတယောက်

en: Someone has asked to reset the password for the following site and username.
my: တစုံတယောက် အောက်ပါ ကွန်ရက်နဲ့ သုံးစွဲသူအမည် အတွက် စကားဝှက်ကို ပြန်ချိန်ဖို့ တောင်းနေတယ်။

en: Sorry, but we have noticed that your popup-blocker has disabled a window that provides application functionality. You will need to disable popup blocking on this site in order to fully utilize this tool.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ လုပ်ငန်းသုံးယန္တရား လုပ်ဆောင်ချက်များကို ပံ့ပိုးပေးတဲ့ ၀င်းဒိုးတခုကို သင့်ရဲ့ ပွင့်ထွက်မှု-ပိတ်ပင်ကိရိယာက ပိတ်ထားခဲ့တာကကို ကျွန်ပ်တို့ သတိပြုမိတယ်။ ဒီကိရိယာကို ဒီကွန်ရက်ပေါ်မှာ အပြည့်အ၀ သုံးစွဲနိုင်ဖို့ ပွင့်ထွက်မှု ပိတ်ပင်ချက်ကို သင် ပိတ်ထားဖို့ လိုအပ်တယ်။

en: Sorry, can&#8217;t edit files with &#8220;..&#8221; in the name. If you are trying to edit a file in your WordPress home directory, you can just type the name of the file in.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ အမည်ထဲမှာ &#8220;..&#8221;ပါတဲ့ ဖိုင်များ မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။ သင့်ရဲ့ WordPress ပင်မ ဖိုင်တွဲထဲမှာ ဖိုင်တခုကို သင် တည်းဖြတ်ဖို့ ကြိုးစားရင်၊ ဖိုင်အမည်ကိုပဲ သင် ရိုက်ထည့်နိုင်တယ်။

en: Sorry, comments are closed for this item.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဒီအချက်အတွက် မှတ်ချက်များကို ပိတ်ထားတယ်။

en: Sorry, no posts matched your criteria.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ သင့်ရဲ့ စံညွှန်းနဲ့ ကိုက်ညီတဲ့ တင်ပို့ချက်များ မရှိဘူး။

en: Sorry, no such page.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ အဲဒီလို စာမျက်နှာ မရှိဘူး။

en: Sorry, no such post.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ အဲဒီလို တင်ပို့ချက် မရှိဘူး။

en: Sorry, that file cannot be edited.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဖိုင်ကို မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ​အဲဒီ သော့ချက်ဟာ မှန်တဲ့ ပုံမပေါ်ဘူး။

en: Sorry, the comment could not be edited. Something wrong happened.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ မှတ်ချက်ကို မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။ အမှား တခုခု ဖြစ်ပျက်နေတယ်။

en: Sorry, the comment form is closed at this time.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဒီချိန်မှာ မှတ်ချက် ဖြည့်စွတ်ပုံစံကို ပိတ်ထားတယ်။

en: Sorry, the new category failed.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ မျိုးကွဲ အသစ် ပျက်သွားတယ်။

en: Sorry, this user can not edit the template.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ပုံစံခွက်ကို ဒီသုံးစွဲသူက မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။

en: Sorry, this user cannot edit the template.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ပုံစံခွက်ကို ဒီသုံးစွဲသူက မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။

en: Sorry, you can not edit this post.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဒီတင်ပို့ချက်ကို သင် မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။

en: Sorry, you cannot add new pages.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ စာမျက်နှာများ အသစ်ကို သင် မထည့်သွင်းနိုင်ဘူး။

en: Sorry, you cannot edit comments.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ မှတ်ချက်များကို သင် မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။

en: Sorry, you cannot edit pages.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ စာမျက်နှာများကို သင် မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။

en: Sorry, you cannot edit this page.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဒီစာမျက်နှာကို သင် မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။

en: Sorry, you cannot edit this post.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဒီတင်ပို့ချက်ကို သင် မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။

en: Sorry, you do not have permission to upload files.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဖိုင်များကို တင်ပို့ဖို့ သင့်မှာ ခွင့်ပြုချက် မရှိဘူး။

en: Sorry, you do not have the right to access this post.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဒီတင်ပို့ချက်ကို ၀င်ရောက်ဖို့ သင့်မှာ အခွင့်မရှိဘူး။

en: Sorry, you do not have the right to add a category.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ မျိုးကွဲတခုကို ထည့်သွင်းဖို့ သင့်မှာ အခွင့် မရှိဘူး။

en: Sorry, you do not have the right to delete a category.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ မျိုးကွဲတခုကို ပယ်ဖျက်ဖို့ သင့်မှာ အခွင့် မရှိဘူး။

en: Sorry, you do not have the right to delete this page.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဒီစာမျက်နှာကို ပယ်ဖျက်ဖို့ သင့်မှာ အခွင့် မရှိဘူး။

en: Sorry, you do not have the right to delete this post.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဒီတင်ပို့ချက် ပယ်ဖျက်ဖို့ သင့်မှာ အခွင့်မရှိဘူး။

en: Sorry, you do not have the right to edit this page.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဒီစာမျက်နှာကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင့်မှာ အခွင့် မရှိဘူး။

en: Sorry, you do not have the right to edit this post.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဒီဘလော့ဂ်ကို ၀င်ရောက်ဖို့ သင့်မှာ အခွင့်မရှိဘူး။

en: Sorry, you do not have the right to edit/publish new posts.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဒီတင်ပို့ချက် အသစ်များကို တည်းဖြတ်/ထုတ်ပြန်ဖို့ သင့်မှာ အခွင့်မရှိဘူး။

en: Sorry, you do not have the right to publish this page.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဒီစာမျက်နှာကို ထုတ်ပြန်ဖို့ သင့်မှာ အခွင့် မရှိဘူး။

en: Sorry, you do not have the right to publish this post.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ ဒီတင်ပြချက်ကို ထုတ်ပြန်ဖို့ သင့်မှာ အခွင့် မရှိဘူး။

en: Sorry, you must be logged in to post a comment.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ မှတ်ချက် တခုကို တင်ပို့ဖို့ သင် ၀င်ရောက်ရမယ်။

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ် - မှတ်ချက်တခုကို အကြောင်းပြန်ဖို့ ကွန်ရက်တွင်း သင် ၀င်ရောက်ဖို့ လိုအပ်တယ်။

en: Sorry, your entry could not be edited. Something wrong happened.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ သင်ရေးထည့်ချက်ကို မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။ အမှား တခုခု ဖြစ်ပျက်သွားတယ်။

en: Sorry, your entry could not be posted. Something wrong happened.
my: ၀မ်းနည်းပါတယ်၊ သင့်ရဲ့ ရေးသွင်းချက်ကို တင်ပို့လို့ မဖြစ်နိုင်ဘူး။ အမှား တခုခု ဖြစ်နေတယ်။

en: Sort Order:
my: အစီအစဉ် မျိုးတူစုပါ -

en: Sort by:
my: မျိုးစုတဲ့ အစီအစဉ် -

en: Sound
my: အသံ

en: Source
my: အရင်းအမြစ်

en: Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span> | Spam <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>
my[0]: စပမ်း <span class="count">(<span class="spam-count">%s</span>)</span>

en: Spam Comment
my: စပမ်း မှတ်ချက်

en: Spam it: %s
my: ၄င်းကို စပမ်း သတ်မှတ်ပါ -%s

en: Specified file does not exist.
my: သတ်မှတ်ထားတဲ့ ဖိုင် မရှိဘူး။

en: Specified file failed upload test.
my: သတ်မှတ်ထားတဲ့ ဖိုင်က တင်ပို့မှု စမ်းသပ်ချက်ကို မအောင်မြင်ဘူး။

en: Spellchecker settings
my: စာလုံးပေါင်းစစ်ကိရိယာ အပြင်အဆင်များ

en: Split merged table cells
my: ပေါင်းထားတဲ့ ဇယား အကန့်များကို ခွဲပါ

en: Standard time begins  on: <code>%s</code>.
my: စံတော်ချိန်ဟာ<code>%s</code> မှာ စတင်တယ်။

en: Start image
my: ရုပ်ပုံ စတင်ပါ

en: Start time
my: စတင်ချိန်

en: Status
my: အနေအထား

en: Status:
my: အနေအထား

en: Stick this post to the front page
my: ဒီတင်ပို့ချက်ကို ရှေ့မျက်နှာမှာ ကပ်ထားပါ

en: Sticky
my: စေးကပ်တယ်

en: Sticky Post
my: စေးကပ်တဲ့ တင်ပို့ချက်

en: Store uploads in this folder
my: ဒီဖိုင်တွဲထဲမှာ တင်ပို့ချက်များ သိုထားပါ

en: Streamed rtsp resources should be added to the QT Src field under the advanced tab.
my: စီးဆင်းတဲ့ rtsp အရင်းအမြစ်များကို အဆင့်မြင့် စာအမှတ်အောက်မှ QT အရင်းအမြစ် နေရာမှာ ထည့်သွင်းသင့်တယ်။

en: Strength indicator
my: ညွှန်တံကို အားဖြည့်ပါ

en: Stretch H-Align
my: H-တန်းညှိချက် ဆန့်ထုတ်ပါ

en: Stretch V-Align
my: V-တန်းညှိချက် ဆန့်ထုတ်ပါ

en: Stretch style
my: စတိုင်

en: Stretch to fit
my: ကိုက်ညီဖို့ ဆန့်ထုတ်ပါ

en: Strikethrough
my: မျဉ်းဖြတ် စာလုံး

en: Strong
my: သန်စွမ်းတယ်

en: Stylesheet is missing.
my: Stylesheet ပျောက်ဆုံးနေတယ်။

en: Subject
my: ​အကြောင်းအရာ

en: Submit
my: တင်သွင်းပါ

en: Submit Comment
my: မှတ်ချက် တင်သွင်းပါ

en: Submit Reply
my: ပြန်ကြားချက်ကို တင်သွင်းပါ

en: Submit for Review
my: ပြန်သုံးသပ်ဖို့ တင်သွင်းပါ

en: Submitted on:
my: တင်သွင်းခဲ့တဲ့ နေ့စွဲ -

en: Submitted on: <b>%1$s</b>
my: တင်သွင်းခဲ့တဲ့ နေ့စွဲ - <b>%1$s</b>

en: Subscript
my: ​အပေါ် စာလုံးငယ်

en: Successfully installed the plugin <strong>%s %s</strong>.
my: ယန္တရားငယ် <strong>%s %s</strong>ကို အောင်မြင်စွာ တပ်ဆင်လိုက်ပြီ။

en: Successfully installed the theme <strong>%1$s %2$s</strong>.
my: အခင်းအကျင်း <strong>%1$s %2$s</strong>ကို အောင်မြင်စွာ တပ်ဆင်လိုက်ပြီ။

en: Suggestions
my: အကြံပြုချက်များ

en: Summary
my: အကျဉ်းချုပ်

en: Sun
my: နွေ

en: Sunday
my: တနင်္ဂနွေနေ့

en: Superscript
my: အောက် စာလုံးငယ်

en: Switch to HTML mode
my: HTML စနှစ်ကို ကူးပြောင်းပါ

en: Syndicate this content
my: ဒီအကြောင်းအရာကို စုစည်းပါ

en: Syndicate this site using RSS 2.0
my: RSS ၂.၀ ကို သုံးစွဲပြီး ဒီကွန်ရက်ကို စုစည်းပါ

en: Syndication feeds show the most recent
my: စုစည်းမှု ပေးပို့ချက်များက နောက်ဆုံးအချက်ကို ဖေါ်ပြတယ်

en: T_Thursday_initial
my: ကြာ

en: T_Tuesday_initial
my: ဂါ_အင်္ဂါနေ့_အစပိုင်း

en: Table cell properties
my: ဇယား အကန့် ဂုဏ်အင်္ဂါရပ်များ

en: Table properties
my: ဇယား ဂုဏ်အင်္ဂါရပ်များ

en: Table row properties
my: ဇယား အတန်း ဂုဏ်အင်္ဂါရပ်များ

en: Tag | Tags
my[0]: စာအမှတ်များ

en: Tag Cloud
my: စာအမှတ် အစု

en: Tag base
my: စာအမှတ် အရင်းခံ

en: Tagline
my: စာအမှတ်လိုင်း

en: Tags
my: စာအမှတ်များ

en: Tags used on this post:
my: ဒီတင်ပို့ချက်မှာ သုံးစွဲတဲ့ စာအမှတ် -

en: Tags:
my: စာအမှတ်များ -

en: Tags:
my: စာအမှတ်များ -

en: Tan
my: ကြေးနီရောင်

en: Target
my: ပစ်မှတ်

en: Target cache
my: ဦးတည်ထားတဲ့ ယာယီသိမ်းဆည်းခန်း

en: Template
my: ပုံစံခွက်

en: Template is missing.
my: ပုံစံခွက် ပျောက်ဆုံးနေတယ်။

en: Temporary permalink. Click to edit this part.
my: ယာယီ​အမြဲတမ်းအချိတ်အဆက်။ ဒီအပိုင်းကို တည်းဖြတ်ဖို့ နှိုပ်ပါ။

en: Term
my: စကားရပ်

en: Text
my: စာသား

en: Text bottom
my: စာသား အောက်ခြေ

en: Text top
my: စာသား ထိပ်

en: That person will be sent an email asking them to click a link confirming the invite. New users will then be sent an email with a randomly generated password and a login link.
my: ဖိတ်ခေါ်ချက်ကို အတည်ပြုတဲ့ အချိတ်အဆက်တခုကိုနှိုပ်ဖို့ အဲဒီ ပုဂ္ဂိုလ်ဆီ အီးမေးလ် စောင် ပေးပို့လိမ့်မယ်။ အဲဒီနောက် သုံးစွဲသူ လူသစ်များဆီ ကျပန်း ထုတ်လုပ်တဲ့ စကားဝှက်နဲ့ ၀င်ရောက်ရန် အချိတ်အဆက် တခုပါတဲ့ အီးမေးလ် တစောင်ကို ပေးပို့လိမ့်မယ်။

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
my: &#8220;slug&#8221; ဟာ အမည်ရဲ့ ကွန်ရက်တည်နေရာနှင့် လိုက်ဖက်တဲ့ မူအဆင့်ဖြစ်တယ်။ ၄င်းဟာ ခါတိုင်း အားလုံး စာလုံးငယ်များနဲ့ အက္ခရာများ၊ ဂဏန်းများနဲ့ တုံးတိုများ ပါ၀င်တယ်။

en: The GD image library is not installed.
my: GD ရုပ်ပုံ စုစည်းခန်းကို မတပ်ဆင်ဘူး။

en: The URL you entered seems to be an email address, do you want to add the required mailto: prefix?
my: သင် ရေးထည့်တဲ့ ကွန်ရက်တည်နေရာက အီးမေးလ် လိပ်စာတခုနဲ့ တူတယ်၊ လိုအပ်တဲ့ ရှေ့ဆက် mailto: ကို သင် ထည့်သွင်းလို သလား။

en: The URL you entered seems to external link, do you want to add the required http:// prefix?
my: သင် ရေးထည့်တဲ့ ကွန်ရက်တည်နေရာက ပြင်ပ အချိတ်အဆက်နဲ့ တူတယ်၊ လိုအပ်တဲ့ ရှေ့ဆက် http:// ကို သင် ထည့်သွင်းလို သလား။

en: The active theme is broken.  Reverting to the default theme.
my: အခင်းအကျင်း အရှင်ဟာ ပျက်သွားတယ်။ စံထားချက် အခင်းအကျင်းထဲ ပြန်​ရောက်နေတယ်

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
my: ဒီစာမျက်နှာမှ အခြားကို သင်ကူးသန်းသွားရင် သင်ပြုလုပ်တဲ့ အပြင်အဆင်တွေ ပျောက်သွားမယ်။

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
my: လက်ရှိ သုံးစွဲသူရဲ့ အခန်းကဏ္ဍမှာ သုံးစွဲသူ တည်ဖြတ်မှု လုပ်နိုင်စွမ်းများ ရှိရမယ်။

en: The description is not prominent by default, however some themes may show it.
my: ဖေါ်ပြချက်ကို စံထားချက်က ပေါ်လွင်စေတာ မဟုတ်ဘူး၊ ဒါပေမဲ့ တချို့ အခင်းအကျင်းများက ၄င်းကို ပြသနိုင်တယ်။

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
my: ဖေါ်ပြချက်ကို စံထားချက်ဖြင့် ပေါ်လွင်စေတာ မဟုတ်ဘူး၊ ဒါပေမဲ့ တချို့ အခင်းအကျင်းများက ၄င်းကို ပြသနိုင်တယ်။

en: The e-mail could not be sent.
my: အီးမေးလ်ကို ​မပေးပို့နိုင်ဘူး။

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
my: အောက်ပါ ဖြတ်လမ်းများက ၀င်ရောက်တဲ့ သော့ချက်များ အမျိုးမျိုး သုံးစွဲတယ် -Alt + Shift + အက္ခရာ။

en: The image can be cropped by clicking on it and dragging to select the desired part. While dragging the dimensions of the selection are displayed below.
my: ရုပ်ပုံကို ၄င်းအပေါ် နှိုပ်ခြင်း စိတ်ကြိုက်အပိုင်းကို ရွေးချယ်ဖို့ ဒရွတ်ဆွဲခြင်းဖြင့် လှီးဖြတ်နိုင်တယ်။ ဒရွတ်ဆွဲနေတဲ့ အချိန်မှာ ရွေးချယ်မှု အတိုင်းအတာများကို အောက်မှာ ပြသထားတယ်။

en: The key below was previously validated but a connection to akismet.com can not be established at this time. Please check your server configuration.
my: အောက်ပါ သော့ချက်ကို အရင်က အတည်ပြုထားတယ် ဒါပေမဲ့ ဒီအချိန်မှာ akismet.com ကို ချိတ်ဆက်မှု တခု မတည်ဆောက်နိုင်ဘူး။ သင့်ရဲ့ ဆာဗာ ပြုပြင်ဖန်တီးချက်ကို စစ်ဆေးပါ။

en: The key you entered could not be verified because a connection to akismet.com could not be established. Please check your server configuration.
my: သင် ရေးသွင်းခဲ့တဲ့ သော့ချက်ကို akismet.com ဆီ အချိတ်အဆက် တခု မတည်ဆောက်နိုင်တဲ့ အတွက် အတည်မပြုနိုင်ဘူး။ သင့်ရဲ့ ဆာဗာ ပြုပြင်ဖန်တီးချက်ကို စစ်ဆေးပါ။

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
my: သင်ရေးသွင်းခဲ့တဲ့ သော့ချက် မမှန်ဘူး။ ၄င်းကို ပြန်စစ်ဆေးပါ။

en: The latest comments to all posts in RSS
my: RSS ထဲမှ တင်ပို့ချက်များဆီ နောက်ဆုံး မှတ်ချက်များ အားလုံး

en: The most recent comments
my: နောက်ဆုံး မှတ်ချက်များ

en: The page template is invalid.
my: စာမျက်နှာ ပုံစံခွက်ဟာ မမှန်ဘူး။

en: The pingback has already been registered.
my: ပြန်လည်တန်ပြန်ချက်ကို မှတ်ပုံတင်ထားပြီ။

en: The plugin <code>%s</code> has been <strong>deactivated</strong> due to an error: %s
my: ယန္တရားငယ် <code>%s</code> ကို အမှား တခု %s ကြောင့်  <strong>ပိတ်ထားတယ်deactivated</strong>။

en: The plugin does not have a valid header.
my: ယန္တရားငယ်မှာ မှန်ကန်တဲ့ ခေါင်းစီးတခု မရှိဘူး။

en: The same modules can be expanded and collapsed by clicking once on their title bar and also completely hidden from the Screen Options tab.
my: တူညီတဲ့ အစိတ်အပိုင်းများကို ၄င်းတို့ရဲ့ ခေါင်းစဉ်အတန်းပေါ် တကြိမ် နှိုပ်ခြင်းဖြင့် ချဲ့ကားနိုင်၊ ခေါက်သိမ်းနိုင်ပြီး မျက်နှာပြင် ရွေးစရာများ စာအမှတ်ကနေ လုံးလုံး ဖျေက်ထားနိုင်တယ်။

en: The selected plugins have been <strong>deleted</strong>.
my: ရွေးချယ်ထားတဲ့ယန္တရားငယ်များကို <strong>ပယ်ဖျက်လိုက်ပြီ</strong>။

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when inserting an image into the body of a post.
my: အောက်မှာ ဖေါ်ပြတဲ့ အရွယ်အစားများက အများဆုံး အတိုင်းအတာများကို ရုပ်ပုံတခုကို တင်ပို့ချက် တခုရဲ့ စာကိုယ်ထဲကို ထည့်သွင်းတဲ့အ​ခါ pixel များနဲ့ သုံးစွဲဖို့ ဆုံးဖြတ်တယ်။

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term
my: slug &#8220;%s&#8221; ကို အခြား စကားရပ်က သုံးစွဲနေပြီ

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
my: အရင်းအမြစ် တည်နေရာနဲ့ ပစ်မှတ် တည်နေရာ နှစ်ခုစလုံးက တူညီတဲ့ အရင်းအမြစ်ဆီ ညွှန်မပြဘူး။

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
my: အရင်းအမြစ် တည်နေရာမှာ ပစ်မှတ် တည်နေရာဆီ အချိတ်အဆက် တခု မပါဘူး၊ ဒါကြောင့် အရင်းအမြစ် တခုအဖြစ် မသုံးနိုင်ဘူး။

en: The source URL does not exist.
my: အရင်းအမြစ် တည်နေရာ မရှိဘူး။

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either doesn&#8217;t exist, or it is not a pingback-enabled resource.
my: သတ်မှတ်ထားတဲ့ ပစ်မှတ် တည်နေရာကို ပစ်မှတ် တခုအဖြစ် မသုံးစွဲနိုင်ဘူး။ ၄င်း မရှိတာ ဖြစ်နိုင်တယ်၊ (သို့) ၄င်းဟာ ဖွင့်ထားတဲ့ ပြန်လည်တန်ပြန်ချက် အရင်းအမြစ် တခု မဟုတ်ဘူး။

en: The specified target URL does not exist.
my: သတ်မှတ်ထားတဲ့ ပစ်မှတ် တည်နေရာ မရှိဘူး။

en: The theme you are currently using isn&#8217;t widget-aware, meaning that it has no sidebars that you are able to change. For information on making your theme widget-aware, please <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">follow these instructions</a>.
my: လတ်တလော သင် သုံးစွဲနေတဲ့ အခင်းအကျင်းများဟာn&#8217;t widget-aware ဖြစ်တယ်၊ ဆိုလိုတာက ၄င်းမှာ သင်​ ပြောင်းလဲနိုင်တဲ့ ဘေးတန်းများ မရှိဘူး။ သင့်ရဲ့ အခင်းအကျင်း widget-aware ပြုလုပ်ရန် အချက်အလက်အတွက်၊ <a href="http://codex.wordpress.org/Widgetizing_Themes">ဒီညွှန်ကြားချက်များကို လိုက်နာပါ</a>။

en: The thumbnail image can be cropped differently. For example it can be square or contain only a portion of the original image to showcase it better. Here you can select whether to apply changes to all image sizes or make the thumbnail different.
my: လက်သည်းပုံ ရုပ်ပုံကို ထူးထူးခြားခြား လှီးဖြတ်နိုင်တယ်။ ဥပမာ အားဖြင့် ၄င်းဟာ စတုရန်းပုံ ဖြစ်နိုင်တယ် (သို့) မူရင်း ရုပ်ပုံရဲ့ အစိတ်အပိုင်း တခုသာ ၄င်းကို ပိုကောင်းအောင် ဗန်းပြဖို့ ပါရှိနိုင်တယ်။ ဒီနေရာမှာ ပြင်ဆင်ချက်အားလုံးကို ရုပ်ပုံ အရွယ်များ အားလုံးမှာ အသုံးချဖို့ ဖြစ်ဖြစ် (သို့) လက်သည်းပုံကို ထူးထူးခြားခြား ပြုလုပ်နိုင်တယ်။

en: The upgrade process may take a little while, so please be patient.
my: အဆင့်မြှင့်တဲ့ ဖြစ်စဉ်က အချိန် အနည်းငယ် ယူလိမ့်မယ်၊ ဒါကြောင့် စိတ်ရှည်ပါ။

en: The uploaded file could not be moved to %s.
my: တင်ပို့ထားတဲ့ ဖိုင်ကို %s ဆီ မရွှေ့နိုင်ဘူး။

en: The uploaded file exceeds the <code>upload_max_filesize</code> directive in <code>php.ini</code>.
my: တင်ပို့ထားတဲ့ ဖိုင်က <code>php.ini</code> ညွှန်ကြားချက်ထဲမှ<code>upload_max_filesize</code> ကို ကျော်လွန်သွားတယ်။

en: The uploaded file exceeds the <em>MAX_FILE_SIZE</em> directive that was specified in the HTML form.
my: တင်ပို့ထားတဲ့ ဖိုင်က<em>MAX_FILE_SIZE</em> HTML ဖြည့်စွတ်ပုံစံထဲ သတ်မှတ်ထားတဲံ ညွှန်ကြားချက်ကို ကျော်လွန်သွားတယ်။

en: The uploaded file was only partially uploaded.
my: တင်ပို့ထားတဲ့ ဖိုင်ဟာ တပိုင်းတစသာ တင်ပို့ထားခဲ့တယ်။

en: Theme <span class="b">%1$s</span>
my: အခင်းအကျင်း <span class="b">%1$s</span>

en: Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b">%2$s Widget</span> | Theme <span class="b">%1$s</span> with <span class="b">%2$s Widgets</span>
my[0]: <span class="b">%2$s Widget</span> ပါတဲ့ <span class="b">%1$s</span>အခင်းအကျင်း

en: Theme <span class="b"><a href="themes.php">%1$s</a></span>
my: အခင်းအကျင်း <span class="b"><a href="themes.php">%1$s</a></span>

en: Theme Functions
my: အခင်းအကျင်း လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Theme Install
my: အခင်းအကျင်း တပ်ဆင်ပါ

[ctx: Theme Installer]
en: Tag
my: စာအမှတ်

en: Theme Options
my: အခင်းအကျင်း ရွေးစရာများ

en: Theme install failed.
my: အခင်းအကျင်း တပ်ဆင်မှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Theme installed successfully.
my: အခင်းအကျင်းကို အောင်မြင်စွာ တပ်ဆင်လိုက်ပြီ။

en: Theme upgrade failed.
my: အခင်းအကျင်း အဆင့်မြှင့်မှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Theme upgraded successfully.
my: အခင်းအကျင်းကို အောင်မြင်စွာ အဆင့်မြှင့်လိုက်ပြီ။

en: Themes
my: အခင်းအကျင်းများ

en: Themes page
my: အခင်းအကျင်း စာမျက်နှာ

en: There are currently %1$s comments identified as spam.
my: လောလောဆယ် စပမ်း စာအဖြစ် သတ်မှတ်တဲ့ မှတ်ချက်များ %1$s ရှိတယ်။

en: There are no drafts at the moment
my: အခုအချိန်မှာ အကြမ်းများ မရှိဘူး

en: There are no options for this widget.
my: ဒီ widget အတွက် ရွေးစရာများ မရှိဘူး။

en: There are no valid users selected for deletion.
my: ပယ်ဖျက်ဖို့ မမှန်တဲ့ သုံးစွဲသူများ ရှိတယ်။

en: There are unsaved changes that will be lost.  'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
my: ပျောက်ဆုံးနိုင်တဲ့ မသိမ်းဆည်းထားတဲ့ ပြင်ဆင်ချက်များ ရှိတယ်။ ဆက်သွားဖို့ 'ကောင်းပြီ'၊ ရုပ်ပုံ တည်းဖြတ်ကိရိယာဆီ ပြန်သွားဖို့ 'ရပ်ဆိုင်းပါ' ကို နှိုပ်ပါ။

en: There doesn&#8217;t seem to be any new mail.
my: ပေးစာ အသစ် ရှိတဲ့ ပုံမပေါ်ဘူး။

en: There is a button in the editor toolbar for inserting images that are already hosted somewhere on the internet. If you have a URL for an image, click this button and enter the URL in the box which appears.
my: အင်တာနက်ပေါ်မှ အချို့နေရာမှာ အခြေချထားပြီးတဲ့ ရုပ်ပုံများကို ထည့်သွင်းဖို့ တည်းဖြတ်သူ ခလုတ်တန်းထဲမှာ ခလုတ်တခု ရှိတယ်။ အကယ်၍ သင့်မှာ ရုပ်ပုံတပုံအတွက် တည်နေရာတခု ရှိရင်၊ ဒီခလုတ်ကို နှိုပ်ပြီး ပေါ်နေတဲ့ အကွက်ထဲမှာ တည်နေရာကို ရေးထည့်ပါ။

en: There is no excerpt because this is a protected post.
my: ဒါဟာ ကာကွယ်ထားတဲ့ တင်ပို့ချက် တခု ဖြစ်တဲ့အတွက် ကောက်နှုတ်ချက် မရှိဘူး။

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
my: ပြုပြင်ဖန်တီးခြင်း အမှား တခု ရှိခဲ့တယ်။ ဆာဗာ စီမံခန့်ခွဲသူကို ဆက်သွယ်ပါ။

en: There was a problem connecting to the Akismet server. Please check your server configuration.
my: Akismet ဆာဗာကို ချိတ်ဆက်နေစဉ် ပြဿနာ တခု ရှိခဲ့တယ်။ သင့်ရဲ့ ဆာဗာ ပြုပြင်ဖန်တီးချက်ကို စစ်ဆေးပါ။

en: These are the latest comments identified as spam by Akismet. If you see any mistakes, simply mark the comment as "not spam" and Akismet will learn from the submission. If you wish to recover a comment from spam, simply select the comment, and click Not Spam. After 15 days we clean out the junk for you.
my: Akismet က စပမ်း အဖြစ် သတ်မှတ်တဲ့ နောက်ဆုံး မှတ်ချက်များ ရှိတယ်။ အကယ်၍ အမှားများကို သင်တွေ့ရှိရင်၊ "မလိုအပ်တဲ့ စာ မဟုတ်ဘူး" အဖြစ် မှတ်ထားပြီး Akismet က တင်သွင်းချက်မှ သင်ယူရလိမ့်မယ်။ စပမ်းမှ မှတ်ချက်တခုကို သင် ပြန်ဖေါ်လိုရင်၊ မှတ်ချက်ကို ရိုးရိုး ရွေးလိုက်ပြီ၊ စပမ်း မဟုတ်ဘူး ကို နှိုပ်ပါ။ ၁၅ ရက် ပြီနောက် သင့်အတွက် တိုလီ‌မိုလီကို ကျွန်ပ်တို့ ရှင်းလင်းပေးတယ်။

en: These revisions are identical.
my: ပြန်ဆန်းစစ်ချက်များ တူညီတယ်။

en: These settings may be overridden for individual articles.
my: ဒီအပြင်အဆင်များကို တဦးချင်း ဆောင်းပါးများအတွက် ပယ်ဖျက်ထား နိုင်တယ်။

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
my: ဒီလိပ်စာကကို သုံးစွဲသူ လူသစ် အသိပေးချက်လို၊ စီမံရေး ရည်ရွယ်ချက်များအတွက် သုံးစွဲနေခဲ့တယ်။

en: This argument has changed to an array to match the behavior of the other cron functions.
my: အခြား cron လုပ်ဆောင်ချက်များနဲ့ ဆောင်ရွတ်ပုံနဲ့ ကိုက်ညီဖို့ ဒီ argument ကို array တခုအဖြစ် ပြောင်းလိုက်ပြီ။

en: This can mean one of two things, either you copied the key wrong or that the plugin is unable to reach the Akismet servers, which is most often caused by an issue with your web host around firewalls or similar.
my: ဒီအချက်က အရာနှစ်ခုထဲမှ တခုကို ​​ဆိုလိုနိုင်တယ်၊ သော့ချက်အမှာကို သင် ကူးယူခဲ့သလား (သို့) မီးခံ တံတိုင်းများ (သို့) ဆင်တူတဲ့ သင့်ရဲ့ ကွန်ရက် အခြေစိုက် စခန်းမှ ပြဿနာ တခုကြောင့် မကြာခဏ ဖြစ်ပျက်တဲ့ ယန္တရားငယ်က Akismet ဆာဗာများဆီ မရောက်နိုင်တာလား၊

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
my: ဒီမှတ်ချက်ဟာ အမှိုက်ပုံးထဲမှာ ရှိတယ်။။ ၄င်းကို သင် တည်းဖြတ်လိုရင် အမှိုတ်ပုံးထဲမှ ဖယ်ရှားလိုက်ပါ။

en: This dashboard widget queries <a href="http://blogsearch.google.com/">Google Blog Search</a> so that when another blog links to your site it will show up here. It has found no incoming links&hellip; yet. It&#8217;s okay &#8212; there is no rush.
my: ဒီ dashboard widget က သင့်ကွန်ရက်ကို အခြား ဘ​လော့ဂ်ကို ချိတ်ဆက်တဲ့အခါ ဒီမှာ ပေါ်လာဖို့ <a href="http://blogsearch.google.com/">ဂူဂဲ ဘလော့ဂ် ရှာဖွေရေး</a>ကို မေးမြန်းတယ်။ ၄င်းက လာနေတဲ့ အချိတ်အဆက်များ မတွေ့သေးဘူး။ လောစရာ မလိုဘူး။

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
my: ဒီအင်္ဂါရပ်က မျဉ်းပေါ် ဘောင်များ လိုအပ်တယ်။ သင်ဟာ iframes ကို ပိတ်ထားတယ် (သို့) သင့်ရဲ့ ကွန်ရက်ကြည့်ယန္တရားက ၄င်းတို့ကို ထောက်ပံ့မထားဘူး။

en: This file is empty. Please try another.
my: ဒီဖိုင်ဟာ ဗလာဖြစ်နေတယ်။ တခြားကို ကြိုးစားပါ။

en: This file type is not allowed. Please try another.
my: ဒီဖိုင် အမျိုးအစားကို ခွင့်မပြုဘူး။ အခြားကို ကြိုးစားပါ။

en: This format, which we call WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
my: ဒီအမျိုးအစား

en: This has been saved.
my: ဒါကို သိမ်းဆည်းခဲ့ပြီ။

en: This is an example of a WordPress page, you could edit this to put information about yourself or your site so readers know where you are coming from. You can create as many pages like this one or sub-pages as you like and manage all of your content inside of WordPress.
my: ဒါ​ဟာ WordPress စာမျက်နှာ တခုရဲ့ ဥပမာ တခု ဖြစ်တယ်၊ သင့်​အကြောင်း (သို့) သင့်ကွန်ရက်အကြောင်း အချက်အလက်ကို ထားဖို့ ဒါကို သင် တည်းဖြတ်နိုင်တယ်။ သင်နှစ်သက်တဲ့ စာမျက်နှာ တခု (သို့) စာမျက်နှာငယ်များ လို စာမျက်နှာ အများအပြားကို သင် ဖန်တီးနိုင်ပြီး WordPress အထဲမှာ သင့်ရဲ့ အကြောင်းအရာ အားလုံးကို စီမံနိုင်တယ်။

en: This key is valid.
my: ဒီသော့ချက်ဟာ မမှန်ဘူး။

en: This page validates as XHTML 1.0 Transitional
my: ဒီစာမျက်နှာကို XHTML ၁.၀ အကူးအပြောင်းအဖြစ် အတည်ပြုထားတယ်

en: This plugin has been deactivated because your changes resulted in a <strong>fatal error</strong>.
my: ဒီယန္တရားငယ်ကို သင့်ရဲ့ ပြင်ဆင်ချက်များကြောင့် ဖြစ်ပေါ်ခဲ့တဲ့ <strong>ဆိုးရွားတဲ့ အမှား</strong>ကြောင့် ပိတ်ထားခဲ့ရတယ်။

en: This post is password protected. To view it please enter your password below:
my: ဒီတင်ပို့ချက်ဟာ စကားဝှက် ကာကွယ်ထားတယ်။ ၄င်းကို ရှုမြင်ဖို့ အောက်မှာ သင့်ရဲ့ စကားဝှက်ကို ရေးထည့်ပါ -

en: This timezone is currently in standard time.
my: ဒီအချိန်ဇုန်ဟာ လောလောဆယ် စံတော်ချိန်ထဲမှာ ရှိတယ်။

en: This version is already installed.
my: ဒီမူအဆင့်ကို တပ်ဆင်ထားပြီ။

en: This widget requires JavaScript.
my: ဒီ widget က JavaScript လိုအပ်တယ်။

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
my: Blogroll ထဲက အချိတ်အဆက်ပေါ် (သို့) အောက်မှ ရွေးချယ်နိင်တဲ့ အချိတ်အဆက်မှာ တစုံတယောက် ဝဲတဲ့အခါ ဒီအရာ ပေါ်လာမယ်၊

en: Threaded Comments
my: စီစဉ်ထားတဲ့ မှတ်ချက်များ

en: Three Columns
my: ကော်လံ သုံးခု

en: Thu
my: ကြာ

en: Thumbnail
my: လက်သည်းပုံ

en: Thumbnail Settings
my: လက်သည်းပုံ အပြင်အဆင်များ

en: Thumbnail linked to file
my: လက်သည်းပုံက ဖိုင်ကို ချိတ်ဆက်ထားတယ်

en: Thumbnail linked to page
my: လက်သည်းပုံက ဖိုင်ကို ချိတ်ဆက်ထားတယ်

en: Thumbnail size
my: လက်သည်းပုံ အရွယ်

en: Thursday
my: ကြာသပတေးနေ့

en: Time Format
my: အချိန် ပုံစံ

en: Time Zone
my: အချိန်ဇုန်

en: Timezone
my: အချိန်ဇုန်

[ctx: TinyMCE font styles]
en: Styles
my: စတိုင်များ

en: TinyMCE is a platform independent web based Javascript HTML WYSIWYG editor control released as Open Source under %sLGPL</a>	by Moxiecode Systems AB. It has the ability to convert HTML TEXTAREA fields or other HTML elements to editor instances.
my: TinyMCE ဟာ Moxiecode Systems AB က လွတ်လပ်တဲ့ အရင်းအမြစ် အဖြစ် %sLGPL</a>	 အောက်မှာ ထုတ်ပြန်ထားတဲ့ လွတ်လပ်သော Javascript HTML WYSIWYG အခြေပြု တည်းဖြတ် ကိရိယာ အထိန်း ယန္တရား တခု ဖြစ်တယ်။ ၄င်းမှာ HTML စာရေးရန်အကွက် နေရာများအဖြစ် (သို့) အခြား HTML အစိတ်အပိုင်းများကို တည်းဖြတ်ကိရိယာ ဖြစ်စဉ်များ အဖြစ် အသွင်ပြောင်းနိုင်တဲ့ အစွမ်း ရှိတယ်

en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

en: Title:
my: ခေါင်းစဉ် -

en: To post to WordPress by e-mail you must set up a secret e-mail account with POP3 access. Any mail received at this address will be posted, so it&#8217;s a good idea to keep this address very secret. Here are three random strings you could use: <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>.
my: WordPress ဆီ အီးမေးလ်နဲ့ တင်ပို့ဖို့ POP3 နည်းလမ်းနဲ့ လျှို့ဝှက် အီးမေးလ် အကောင့် တခုကို သင် တည်ဆောက်ရမယ်။ ဒီအီးမေးလ်ထဲ ၀င်လာတဲ့ စာများကို တင်ပို့ထားမယ်၊ ဒါကြောင်း ဒီလိပ်စာကို အလွန် လျှို့ဝှက်ထားတာ ကောင်းတဲ့ အကြံတခု ဖြစ်တယ်။ ဒီမှာ သင်သုံးစွဲနိုင်တဲ့ ကျပန်း စာတန်းများ သုံးခု ကတော့ - <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd>, <kbd>%s</kbd> ဖြစ်တယ်။

en: To reset your password visit the following address, otherwise just ignore this email and nothing will happen.
my: သင့်ရဲ့ စကားဝှက်ကို ပြန်ချိန်ဖို့ အောက်ပါ လိပ်စာကို လည်ပတ်ပါ၊ ဒါမှမဟုတ် ဒီအီးမေးလ်ကို လျစ်လျူရှုပြီး ဘာမှ ဖြစ်လာမှာ မဟုတ်ဘူး။

en: Toggle absolute positioning
my: အထိန်း ပကတိ တည်နေရာ သတ်မှတ်ခြင်း

en: Toggle fullscreen mode
my: အထိန်း မျက်နှာပြင်အပြည့် စနစ်

en: Toggle guidelines/invisible elements
my: အထိန်း လမ်းညွှန်ချက်များ/မမြင်နိုင်တဲ့ အစိတ်အပိုင်းများ

en: Toggle spellchecker
my: အထိန်း စာလုံးပေါင်းစစ်ကိရိယာ

en: Too many redirects.
my: အလွန်များပြားတဲ့ လမ်းလွှဲချက်များ

en: Tools
my: ကိရိယာများ

en: Top
my: ထိပ်

en: Top left
my: ဘယ်ဖက် ထိပ်

en: Top right
my: ညာဖက် ထိပ်

en: Trackback
my: ပြန်လည်ခြေရာကောက်ပါ

en: Trackback excerpt:
my: တန်ပြန်ခြေရာခံခြင်း ကောက်နှုတ်ချက် -

en: Trash
my: အမှိုတ်ပုံး

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
my[0]: အမှိုက်ပုံး <span class="count">(%s)</span>

en: Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span> | Trash <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>
my[0]: အမှိုက်ပုံး <span class="count">(<span class="trash-count">%s</span>)</span>

en: Trash Comment
my: အမှိုက်ပုံး မှတ်ချက်များ

en: Trash it: %s
my: ၄င်းကို အမှိုက်ပုံးထဲ ထည့်ပါ - %s

en: Try the <a href="%s">Flash uploader</a> instead.
my: ၄င်းအစား <a href="%s">Flash တင်ပို့ကိရိယာ</a> ကို စမ်းကြည့်ပါ။

en: Tue
my: ဂါ

en: Tuesday
my: အင်္ဂါနေ့

en: Twice Daily
my: နေ့စဉ် နှစ်ကြိမ်

en: Two Columns
my: ကော်လံ နှစ်ခု

en: Type
my: အမျိုးအစား

en: Type your new password again.
my: သင့်ရဲ့ စကားဝှက် အသစ်ကို ထပ်ရေးထည့်ပါ။

en: UI Mode
my: UI စနစ်

en: URL
my: ကွန်ရက် တည်နေရာ

en: URL    : %s
my: ကွန်ရက် တည်နေရာ - %s

en: URL (%s):
my: ကွန်ရက် တည်နေရာ (%s)

en: URL:
my: ကွန်ရက် တည်နေရာ -

en: UTC %1$s is <code>%2$s</code>
my: UTC %1$s ဟာ <code>%2$s</code> ဖြစ်တယ်

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
my: %s ဖိုင်တွဲကို မဖန်တီးနိုင်ဘူး။ ၄င်းရဲ့ ပင်မ ဖိုင်တွဲကို ဆာဗာမှ ရေးသားနိုင်သလား။

en: Unable to create new image.
my: ရုပ်ပုံအသစ်ကို မဖန်တီးနိုင်ဘူး။

en: Unable to find Akismet servers.
my: Akismet ဆာဗာများကို မတွေ့နိုင်ဘူး။

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
my: WordPress အကြောင်းအရာ ဖိုင်တွဲ (wp-content)ကို မတွေ့နိုင်ဘူး။

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
my: WordPress ယန္တရားငယ် ဖိုင်တွဲကို မတွေ့နိုင်ဘူး။

en: Unable to locate WordPress Root directory.
my: WordPress အရင်း ဖိုင်တွဲကို မတွေ့နိုင်ဘူး။

en: Unable to locate WordPress Theme directory.
my: WordPress အခင်းအကျင်း ဖိုင်တွဲကို မတွေ့နိုင်ဘူး။

en: Unable to locate WordPress theme directory.
my: WordPress အခင်းအကျင်း ဖိုင်တွဲကို မတွေ့နိုင်ဘူး။

en: Unable to locate needed folder (%s).
my: လိုအပ်တဲ့ (%s) ဖိုင်တွဲကို မတွေ့နိုင်ဘူး။

en: Unable to reach any Akismet servers.
my: Akismet ဆာဗာများကို မရောက်နိုင်ဘူး။

en: Unable to reach some Akismet servers.
my: တချို့ Akismet ဆာဗာများဆီ မရောက်နိုင်ဘူး။

en: Unable to retrieve images or no images on page.
my: ရုပ်ပုံများကို ပြန်မထုတ်နိုင်ဘူး (သို့) စာမျက်နှာမှာ ရုပ်ပုံများ မရှိဘူး။

en: Unable to save the image.
my: ရုပ်ပုံကို မသိမ်းဆည်းနိုင်ဘူး။

en: Unapprove
my: အတည်မပြုနဲ့

en: Unapprove this comment
my: ဒီမှတ်ချက်ကို ပယ်ချပါ

en: Unapproved
my: အတည်မပြုထားဘူး

en: Uncategorized
my: မျိးခွဲမထားသေးဘူး

en: Underline
my: မျဉ်းသားစာလုံး

en: Undo
my: ပြန်ဖြည်ပါ

en: Unknown Feed
my: မသိတဲ့ ပေးပို့ချက်

en: Unknown action.
my: အမည်မသိတဲ့ လုပ်ရပ်။

en: Unknown post type.
my: အမည်မသိတဲ့ တင်ပို့ချက် အမျိုးအစား။

en: Unlink
my: အချိတ်အဆက် မရှိ

en: Unordered list
my: အစီအစဉ်မဟုတ် စာရင်း

en: Unpacking the package&#8230;
my: ထုတ်ကုန်&#8230;ကို ဖြည်ချနေတယ်။

en: Unpacking the update&#8230;
my: မွမ်းမံချက်&#8230;ကို ဖြည်ချနေတယ်။

en: Unpublished
my: ထုတ်ပြန်မထား​ဘူး

en: Untitled
my: ခေါင်းစဉ်မဲ့

en: Update
my: မွမ်းမံပါ

en: Update Category
my: မျိုးကွဲကို မွမ်းမံပါ

en: Update Comment
my: မှတ်ချက်ကို မွမ်းမံပါ

en: Update File
my: ဖိုင်ကို မွမ်းမံပါ

en: Update File and Attempt to Reactivate
my: ဖိုင်ကို မွမ်းမံပြီး ပြန်သက်၀င်စေဖို့ ကြိုးစားပါ

en: Update Link
my: အချိတ်အဆက်ကို မွမ်းမံပါ

en: Update Media
my: မီဒီယာကို မွမ်းမံပါ

en: Update Page
my: စာမျက်နှာကို မွမ်းမံပါ

en: Update Post
my: တင်ပို့ချက်ကို မွမ်းမံပါ

en: Update Profile
my: ကိုယ်ရေးမှတ်တမ်းကို မွမ်းမံပါ

en: Update Services
my: ၀န်ဆောင်ချက်များကို မွမ်းမံပါ

en: Update Tag
my: slug ကို မွမ်းမံပါ

en: Update User
my: သုံးစွဲသူကို မွမ်းမံပါ

en: Update gallery settings
my: ပြခန်း အပြင်အဆင်များကို မွမ်းမံပါ

en: Update options &raquo;
my: မွမ်းမံတဲ့ ရွေးချယ်စရာများ &raquo;

en: Upgrade Available <span class="count">(%s)</span> | Upgrade Available <span class="count">(%s)</span>
my[0]: ရနိုင်တဲ့ အဆင့်မြှင့်ချက် <span class="count">(%s)</span>

en: Upgrade Complete
my: အဆင့်မြှင့်ချက် ပြီးသွားပြီ

en: Upgrade Plugin
my: ယန္တရားငယ်ကို အဆင့်မြှင့်ပါ

en: Upgrade Plugins
my: ယန္တရားငယ်များကို အဆင့်မြှင့်ပါ

en: Upgrade Theme
my: အခင်းအကျင်းကို အဆင့်မြှင့်ပါ

en: Upgrade package not available.
my: အဆင့်မြှင့်တဲ့ ထုတ်ကုန် မရနိုင်ဘူး။

en: Upgrading this theme will lose any customizations you have made.  'Cancel' to stop, 'OK' to upgrade.
my: ဒီအခင်းအကျင်းကို မြှင့်တင်ခြင်းကြောင့် သင်ပြုလုပ်ခဲ့တဲ့ စိတ်ကြိုက် ဖန်တီးချက်များ ပျက်စီးသွားမယ်။ ရပ်တန့်ဖို့ 'ရပ်ဆိုင်းပါ'၊ အဆင့်မြှင့်ဖို့ 'ကောင်းပြီ' ကို နှိုပ်ပါ။

en: Upload
my: တင်ပို့ပါ

en: Upload New Media
my: မီဒီယာ အသစ်ကို တင်ပို့ပါ

en: Upload date:
my: ရက်စွဲကို တင်ပို့ပါ -

en: Upload failed.
my: တင်ပို့ချက် မအောင်မြင်ဘူး။

en: Upload file and import
my: ဖိုင်ကို တင်ပို့ပြီး တင်သွင်းပါ

en: Upload stopped.
my: တင်ပို့ချက် ရပ်သွားတယ်။

en: Upload/Insert %s
my: %s ကို တင်ပို့/ထည့်သွင်းပါ

en: Uploading Files
my: ဖိုင်များ တင်ပို့နေတယ်

en: Uploads
my: တင်ပို့ချက်များ

en: Usage of user levels by plugins and themes is deprecated. Use roles and capabilities instead.
my: ယန္တရားငယ်များအလိုက် သုံးစွဲသူ သုံးစွဲမှု အဆင့်များနဲ့ အခင်းအကျင်းများကို ငြင်းပယ်ထားတယ်။

en: Use CTRL+V on your keyboard to paste the text into the window.
my: စာသားကို ၀င်းဒိုးထဲ ပွားယူဖို့ သင့်ကီးဘုတ်ပေါ်က CTRL+V ကို သုံးစွဲပါ။

en: User <a href="#%s">%s</a> added
my: သုံးစွဲသူ <a href="#%s">%s</a> ထည့်သွင်းထားပြီး

en: User has blocked requests through HTTP.
my: HTTP မှ တောင်းဆိုချက်များကို သုံးစွဲသူက ပိတ်ဆို့လိုက်ပြီ။

en: User registration is currently not allowed.
my: သုံးစွဲသူ မှတ်ပုံတင်ခြင်းကို လောလောဆယ် ခွင့်မပြုဘူး။

[ctx: User role]
en: Administrator
my: စီမံခန့်ခွဲသူ

[ctx: User role]
en: Author
my: ရေးသားသူ

[ctx: User role]
en: Contributor
my: ပါ၀င်ပံ့ပိုးသူ

[ctx: User role]
en: Editor
my: တည်းဖြတ်သူ

[ctx: User role]
en: Subscriber
my: စာရင်းသွင်းသူ

en: User updated.
my: သုံးစွဲသူ မွမ်းမံထားပြီ။

en: Username
my: သုံးစွဲသူအမည်

en: Username or E-mail:
my: သုံးစွဲသူအမည် (သို့) အီးမေးလ် -

en: Username: %s
my: သုံးစွဲသူအမည် - %s

en: Users
my: သုံးစွဲသူများ

en: Users can <a href="%1$s">register themselves</a> or you can manually create users here.
my: သုံးစွဲသူများက <a href="%1$s">သူတို့ကိုယ်တိုင် မှတ်ပုံတင်</a> နိုင်တယ် (သို့) ဒီမှာ သုံးစွဲသူများကို လက်ဖြင့် သင် ဖန်တီးနိုင်တယ်။

en: Users cannot currently <a href="%1$s">register themselves</a>, but you can manually create users here.
my: လောလောဆယ် သုံးစွဲသူများက <a href="%1$s">သူတို့ကိုယ်တိုင် မှတ်ပုံတင်</a>ဖို့ မလုပ် နိုင်တယ်၊ ဒါပေမဲ့ ဒီမှာ သုံးစွဲသူများကို လက်ဖြင့် သင် ဖန်တီးနိုင်တယ်။

en: Users must be registered and logged in to comment
my: သုံးစွဲသူများဟာ မှတ်ပုံတင်ထားပြီး မှတ်ချက်ပေးဖို့ ၀င်ရောက်ရမယ်

en: V-Space
my: V-နေရာလပ်

en: Valid <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>
my: မှန်ကန်တဲ့ <abbr title="eXtensible HyperText Markup Language">XHTML</abbr>

en: Value
my: တန်ဖိုး

en: Version
my: မူအဆင့်

en: Version %s
my: မူအဆင့် %s

en: Version:
my: မူအဆင့် -

en: Version: %s
my: မူအဆင့် - %s

en: Vertical space
my: ဒေါင်လိုက် နေရာလပ်

en: Very weak
my: အရမ်း အားနည်းတယ်

en: Video
my: ဗွီဒီယို

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
my[0]: ဗွီဒီယို <span class="count">(%s)</span>

en: Video Attachment Template
my: ဗွီဒီယို ပူးတွဲချက် ပုံစံခွက်

en: Video URL
my: ဗွီဒီယို တည်နေရာ

en: View
my: ရှုမြင်ပါ

en: View &#8220;%s&#8221;
my: &#8220;%s&#8221; ကို ရှုမြင်ပါ

en: View Comment
my: မှတ်ချက်ကို ရှုမြင်ပါ

en: View Page
my: စာမျက်နှာကို ရှုမြင်ပါ

en: View Post
my: တင်ပို့ချက်ကို ရှုမြင်ပါ

en: View all
my: အားလုံး ရှုမြင်ပါ

en: View all categories
my: မျိုးကွဲများ အားလုံး ရှုမြင်ပါ

en: View all posts filed under %s
my: တင်ပို့ချက်များ အားလုံး ရှုမြင်ဖို့ စာရင်းပြုတဲ့ နေရာ %s

en: View all posts in %s
my: တင်ပို့ချက်များ ရှုမြင်မဲ့ နေရာ %s

en: View post
my: တင်ပို့ချက်ကို ရှုမြင်ပါ

en: View posts by this author
my: ရေးသားသူအလိုက် တင်ပို့ချက်များကို ရှုမြင်ပါ

en: View posts for %1$s %2$s
my: %1$s %2$s အတွက် တင်ပို့ချက် ရှုမြင်ချက်များ

en: Visibility:
my: မြင်ကွင်း -

en: Visible
my: မြင်နိုင်တယ်

en: Visit %s
my: လည်ပတ်မှု %s

en: Visit %s&#8217;s website
my: %s&#8217;ရဲ့ ကွန်ရက်ကို လည်ပတ်ပါ

en: Visit Link
my: အချိတ်အဆက်ကို လည်ပတ်ပါ

en: Visit Site
my: ကွန်ရက်ကို လည်ပတ်ပါ

en: Visit author homepage
my: ပင်မ စာမျက်နှာ ရေးသားသူကို လည်ပတ်ပါ

en: Visit plugin homepage
my: ပင်မ စာမျက်နှာ ယန္တရားငယ်ကို လည်ပတ်ပါ

en: Visit plugin site
my: ယန္တရားငယ် ကွန်ရက်ကို လည်ပတ်ပါ

en: Visual
my: မြင်တွေ့ချက်

en: Visual Editor
my: ပုံဖေါ် တည်းဖြတ်သူ

en: Visual control characters on/off.
my: မြင်တွေ့ချက် အထိန်း အက္ခရာများ အဖွင့်/အပိတ်။

en: Volume
my: ထုထည်

en: WMode
my: Wတန်းညှိ

en: W_Wednesday_initial
my: ဟူး

en: Warning: %s is currently editing this page
my: သတိပေးချက်၊ %s ဟာ လောလောဆယ် ဒီစာမျက်နှာကို တည်းဖြတ်နေတယ်

en: Warning: %s is currently editing this post
my: သတိပေးချက်၊ %s က လောလောဆယ် ဒီတင်ပို့ချက်ကို တည်းဖြတ်နေတယ်။

en: Warning: %s is currently editing this.
my: သတိပေးချက်၊ လောလောဆယ် %s က ဒီဟာကို တည်းဖြတ်နေတယ်

en: Wavatar (Generated)
my: ဝဲဗာတာ (ထုတ်လုပ်ထားချက်)

en: We cannot find a title on that page.
my: အဲဒီ စာမျက်နှာပေါ်မှာ ခေါင်းစဉ်တခု မတွေ့နိုင်ဘူး။

en: Weak
my: အားနည်းတယ်

en: Web Address
my: ကွန်ရက် လိပ်စာ

en: Website
my: ကွန်ရက် စာမျက်နှာ

en: Website : %1$s (IP: %2$s , %3$s)
my: ကွန်ရက်စာမျက်နှာ - %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Website: %1$s (IP: %2$s , %3$s)
my: ကွန်ရက် စာမျက်နှာ - %1$s (IP: %2$s , %3$s)

en: Wed
my: ဟူး

en: Wednesday
my: ဗူဒ္ဓဟူးနေ့

en: Week Starts On
my: ရက်သတ္တပတ် စတင်ရက်

en: Welcome
my: ကြိုဆိုပါတယ်

en: Welcome to <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a>. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
my: <a href="SITE_URL">SITE_NAME</a> မှ ကြိုဆိုပါတယ်။ ဒါဟာ သင့်ရဲ့ ပထမဆုံး တင်ပို့ချက် ဖြစ်တယ်။ ၄င်းကို တည်းဖြတ် (သို့) ပယ်ဖျက်ပြီး၊ ဘလော့ဂ်တည်ဆောက်မှုကို စတင်ပါ။

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start blogging!
my: WordPress မှ ကြိုဆိုပါတယ်။ ဒါဟာ သင့်ရဲ့ ပထမဆုံး တင်ပို့ချက် ဖြစ်တယ်။ ၄င်းကို တည်းဖြတ် (သို့) ပယ်ဖျက်ပြီး၊ ဘလော့ဂ် စတင် တည်ဆောက်ပါ။

en: What should be done with posts and links owned by this user?
my: ဒီသုံးစွဲသူ ပိုင်ဆိုင်တဲ့ တင်ပို့ချက်များနဲ့ အချိတ်အဆက်များနဲ့ ဘာလုပ်ရမလဲ။

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be held in the <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">moderation queue</a>. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
my: မှတ်ချက်တခုမှာ ၄င်းရဲ့ အကြောင်းအရာ၊ အမည်၊ တည်နေရာ၊ အီးမေးလ် လိပ်စာ၊ (သို့) IP ထဲမှ ထိုစာလုံးများထဲက တခုခု ပါရှိနေရင်၊ ၄င်းကို <a href="edit-comments.php?comment_status=moderated">စိစစ်ချက်အတန်း</a>ထဲမှာ ၄င်းကို ထိန်းထားမယ်။ ၄င်းက အတွင်းထဲက စာလုံးများကို ကိုက်ညီစေလိမ့်မယ်၊ ဒါကြောင့် &#8220;နှိုပ်ချက်&#8221;က &#8220;WordPress&#8221;ကို ကိုက်ညီစေလိမ့်မယ်။

en: When a comment contains any of these words in its content, name, URL, e-mail, or IP, it will be marked as spam. One word or IP per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
my: မှတ်ချက်တခုမှာ ၄င်းရဲ့ အကြောင်းအရာ၊ အမည်၊ တည်နေရာ၊ အီးမေးလ် လိပ်စာ၊ (သို့) IP ထဲမှ ထိုစာလုံးများထဲက တခုခု ပါရှိနေရင်၊ ၄င်းကို စပမ်း အဖြစ် မှတ်ထားလိမ့်မယ်။ တလိုင်းမှာ စာလုံး (သို့)  IP တခု စီကျ။ ၄င်းက အတွင်းထဲက စာလုံးများကို ကိုက်ညီစေလိမ့်မယ်၊ ဒါကြောင့် &#8220;နှိုပ်ချက်&#8221;က &#8220;WordPress&#8221;ကို ကိုက်ညီစေလိမ့်မယ်။

en: When pasting content from another web page the results can be inconsistent and depend on your browser and on the web page you are pasting from. The editor tries to correct any invalid HTML code that was pasted, but for best results try using the HTML tab or one of the paste buttons that are on the second row. Alternatively try pasting paragraph by paragraph. In most browsers to select one paragraph at a time, triple-click on it.
my: အခြား ကွန်ရက် စာမျက်နှာမှ ​အကြောင်းအရာကို ပြန်ပွားတဲ့အခါ ရလဒ်များဟာ ကွန်ရက်ကြည့် ယန္တရားနဲ့ သင် ပွားယူနေတဲ့ ကွန်ရက် စာမျက်နှာပေါ် မူတည်ပြီး မကိုက်ညီမှုတွေ ရှိနိုင်တယ်။ တည်းဖြတ် ကိရိယာက ပွားယူ​ခဲ့တဲ့ မမှန်တဲ့ HTML ကုဒ်ကို ပြင်ဆင်ဖို့ ကြိုးစားနေတယ်၊ ဒါပေမဲ့ အကောင်းဆုံး ရလဒ်အတွက် HTML စာအမှတ် (သို့) ဒုတိယ အတန်းပေါ်က ပွားယူတဲ့ ခလုတ်များထဲမှ တခုကို ကြိုးစားပြီး သုံးစွဲပါ။ နောက်တနည်းနဲ့ စာပုဒ် ပြီး စာပုဒ် ပွားယူဖို့ ကြိုးစားပါ။ ကွန်ရက်ကြည့်ယန္တရား အများစုမှာ တချိန်ထဲ စာပုဒ်တခုကို ရွေးဖို့၊ ၄င်းအပေါ် သုံးကြိမ် နှိုပ်ပါ။

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
my: အောက်ပါ ခလုတ်ကို သင် နှိုပ်တဲ့အခါ WordPress က သင့်အတွက် XML ဖိုင်တခုကို သင့်ကွန်ပျုတာ သိမ်းဆည်းဖို့ ဖန်တီးပေးမယ်။

en: When you publish a new post, WordPress automatically notifies the following site update services. For more about this, see <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">Update Services</a> on the Codex. Separate multiple service <abbr title="Universal Resource Locator">URL</abbr>s with line breaks.
my: တင်ပို့ချက် အသစ်တခုကို သင် ထုတ်ပြန်တဲ့အခါ၊ WordPress က အောက်ပါ ကွန်ရက် မွမ်းမံချက် ၀န်ဆောင်မှုများကို အလိုအလျှောက် အ​သိပေးတယ်။ ဒီအကြောင်း အပြည့်အစုံအတွက်၊ ကုဒ်ပေါ်မှ <a href="http://codex.wordpress.org/Update_Services">၀န်ဆောင်ချက်များ မွမ်းမံပါ</a>ကို ကြည့်ရှုပါ။ များပြားတဲ့ ၀န်ဆောင်ချက်ကို လိုင်းခွဲများနဲ့ <abbr title="Universal Resource Locator">တည်နေရာ</abbr>ကို ခွဲထားပါ။

en: While using the editor, most basic keyboard shortcuts work like in any other text editor. For example: Shift+Enter inserts line break, Ctrl+C = copy, Ctrl+X = cut, Ctrl+Z = undo, Ctrl+Y = redo, Ctrl+A = select all, etc. (on Mac use the Command key instead of Ctrl). See the Hotkeys tab for all available keyboard shortcuts.
my: တည်းဖြတ်ကိရိယာကို သုံးစွဲတဲ့အခါ၊ အခြေခံ ကီးဘုတ် ဖြတ်လမ်းများ အများစုဟာ အခြား စာသား တည်းဖြတ် ကိရိယာထဲက​လို အလုပ်လုပ်တယ်။ ဥပမာ အားဖြင့်၊ Shift+Enter က လိုင်းခွဲတယ်၊ Ctrl+C က မိတ္တူးကူးတယ်၊ Ctrl+X က ဖြတ်ယူ​တယ်၊ Ctrl+Z က ပြန်ဖြည်တယ်၊ Ctrl+Y က ပြန်ပြင်တယ်၊ Ctrl+A က အားလုံးကို ရွေးပေးတယ် စသဖြင့်။ (Mac မှာ Ctrl အစား Command key ကို သုံးစွဲပါ)။ ရနိုင်တဲ့ ကီးဘုတ် ဖြတ်လမ်းများ အားလုံးအတွက် Hotkey များ စာအမှတ်ကို သုံးစွဲပါ။

en: White
my: အဖြူရောင်

en: Whois  : http://ws.arin.net/cgi-bin/whois.pl?queryinput=%s
my: ဘယ်သူလဲ - http://ws.arin.net/cgi-bin/whois.pl?queryinput=%s

en: Why might my key be invalid?
my: ဘာကြောင့် ကျွန်ပ် သော့ချက် မမှန်တာလဲ။

en: Widgets
my: Widget များ

en: Width
my: အကျယ်

en: Windowless video
my: ၀င်းဒိုးမပါတဲ့ ဗွီဒီယို

en: Windows media player options
my: ၀င်းဒိုး မီဒီယာ ဖွင့်စက် ရွေးချယ်စရာများ

en: Word count: %d
my: စာလုံးရေ - %d

en: Word wrap
my: စာလုံး ထုပ်ပိုးချက်

en: WordPress &rsaquo; Database Repair
my: WordPress &rsaquo; ဒေတာဘေ့စ် ပြုပြင်မှု

en: WordPress &rsaquo; Error
my: WordPress &rsaquo; အမှား

en: WordPress &rsaquo; Upgrade
my: WordPress &rsaquo; အဆင့်မြှင့်ချက်

en: WordPress Failure Notice
my: WordPress ရဲ့ ပျက်သွားတဲ့ သတိပေးချက်

en: WordPress can also attempt to optimize the database.  This improves performance in some situations.  Repairing and optimizing the database can take a long time and the database will be locked while optimizing.
my: WordPress က ဒေတာဘေ့စ်ကို မွမ်းမံဖို့လည်း ကြိုးပမ်းနိုင်တယ်။ ဒီအချက်က အချို့ အခြေအနေများမှာ စွမ်းဆောင်မှု တိုးတက်စေတယ်။ ဒေတာဘေ့စ်ကို ပြုပြင်ခြင်းနဲ့ မွမ်းမံခြင်းက အချိန်ယူနိုင်ပြီး မွမ်းမံနေစဉ် ဒေတာဘေ့စ်ကို ပိတ်ထားလိမ့်မယ်။

en: WordPress can automatically look for some common database problems and repair them.  Repairing can take awhile, so please be patient.
my: WordPress က တချို့ အဖြစ်များတဲ့ ဒေတာဘေ့စ် ပြဿနာများကို အလို​အလျှောက် ရှာဖွေနို်ငပြီး ၄င်းတို့ကို ပြုပြင်နိုင်တယ်။ ပြုပြင်မှုက အချိန်ယူနိုင်တဲ့အတွက် စိတ်ရှည်ရပါမယ်။

en: WordPress has been updated! Before we send you on your way, we have to upgrade your database to the newest version.
my: WordPress ကို အဆင့်မြှင့်ထားပြီ။ သင့်ရဲ့ ခရီးစဉ်မှာ သင့်ကို ကျွန်ပ်တို့ မစေလွှတ်ခင်၊ သင့်ရဲ့ ဒေတာဘေ့စ်ကို ပိုသစ်လွင်တဲ့ မူအဆင့်သို့ ကျွန်ပ်တို့ အဆင့်မြှင့်ရမယ်။

en: WordPress includes a rich HTML editor that works well in all major web browsers used today. However editing HTML is not the same as typing text. Each web page has two major components: the structure, which is the actual HTML code and is produced by the editor as you type, and the display, that is applied to it by the currently selected WordPress theme and is defined in style.css. WordPress is producing valid XHTML 1.0 which means that inserting multiple line breaks (BR tags) after a paragraph would not produce white space on the web page. The BR tags will be removed as invalid by the internal HTML correcting functions.
my: WordPress မှာ ယနေ့အချိန်မှာ သုံးစွဲတဲ့ အဓိက ကွန်ရက်ကြည့် ယန္တရားများ အားလုံးမှာ ကောင်းကောင်း အလုပ်လုပ်နိုင်တဲ့ rich HTML တည်းဖြတ်ကိရိယာ တခု ပါရှိတယ်။ ဒါပေမဲ့ HTML ကို တည်းဖြတ်ခြင်းဟာ စာသား ရိုက်တာနဲ့ မတူဘူး။ ကွန်ရက် စာမျက်နှာတိုင်းမှာ အဓိက အစိတ်အပိုင်းများ နှစ်ခု ရှိတယ် - တကယ့် HTML ကုဒ်ဖြစ်ပြီး သင် ရေးထည့်သလို တည်းဖြတ်သူက ထုတ်လုပ်တဲ့ တည်ဆောက်ပုံနဲ့၊ ​လတ်တလော ရွေးချယ်ထားတဲ့ WordPress အခင်းအကျင်းနဲ့ သက်ဆိုင်ပြီး style.css ထဲမှာ သတ်မှတ်ထားတဲ့ ဖေါ်ပြပုံတို့ ဖြစ်ကြတယ်။ WordPress က စစ်မှန်တဲ့ XHTML ၁.၀ ကို ထုတ်လုပ်နေတယ် ဆိုလိုတာက စာပုဒ်နောက်မှာ လိုင်းအများအပြား (BR စာအမှတ်များ) ကို ထည့်သွင်းခြင်းကြောင့် ကွန်ရက် စာမျက်နှာပေါ်မှာ အဖြူကွက် ပေါ်စေမှာ မဟုတ်ဘူး။ BR စာအမှတ်များကို အတွင်းပိုင်း HTML စစ်ဆေးပြုပြင်တဲ့ လုပ်ဆောင်ချက်များက မမှန်ကန်တဲ့ အဖြစ်နဲ့ ဖယ်ရှားသွားလိမ့်မယ်။

en: WordPress is at the latest version.
my: WordPress ဟာ နောက်ဆုံးထွက် မူအဆင့်မှာ ရှိနေတယ်။

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
my: WordPress က မမှန်ပဲ စီစဉ်ထားတဲ့ XHTML ကို အ​လိုအလျှောက် ပြင်ပေးသင့်တယ်

en: Writing
my: ရေးသားနေတယ်

en: Writing Settings
my: ရေးသားချက် အပြင်အဆင်များ

en: Writing at Full Speed
my: အရှိန်အပြည့်နဲ့ ရေးသားခြင်း

en: X &#8212; Even more mature than above
my: X &#8212; အထက် ဖေါ်ပြပါထက် ပိုရင့်ကျက်သူ

en: XML error: %1$s at line %2$s
my: XML အမှား - %2$s လိုင်းမှ %1$s

en: XML error: %s at line %d
my: XML အမှား - လိုင်း %2$d မှ %1$s

en: Y/m/d
my: နှစ်/လ/ရက်

en: Y/m/d g:i:s A
my: နှစ်/လ/ရက် g:i:s A

en: Yahoo IM
my: ရာဟူး ချက်တင်

en: Yellow
my: အဝါရောင်

en: Yes
my: ကောင်းပြီ

en: Yes, Delete these files
my: ကောင်းပြီ၊ ဒီဖိုင်များကို ပယ်ဖျက်ပါ

en: You are about to approve the following comment:
my: သင်ဟာ ​အောက်ပါ မှတ်ချက်ကို မှတ်ချက်ကို အတည်ပြုတော့မယ် -

en: You are about to delete <strong>%s</strong>.
my: သင့်ဟာ <strong>%s</strong>ကို ပယ်ဖျက်တော့မယ်။

en: You are about to delete the following comment:
my: သင်ဟာ ​အောက်ပါ မှတ်ချက်ကို ပယ်ဖျက်တော့မယ် -

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
my: ဒီ %s အချိတ်အဆက်ကို သင် ပယ်ဖျက်တော့မယ်။ 
     ရပ်တန့်ဖို့ 'ရပ်ဆိုင်းပါ'၊ ပယ်ဖျက်ဖို့ 'ကောင်းပြီ' ကို နှိုပ်ပါ။

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
my: သင်ဟာ ဒီအခင်းအကျင်း  '%s'
     ကို ပယ်ဖျက်ဖို့ လုပ်နေတယ်။   ရပ်တန့်ဖို့ 'ရပ်ဆိုင်းပါ'၊ ပယ်ဖျက်ဖို့ 'ကောင်းပြီ' ကို နှိုပ်ပါ။

en: You are about to mark the following comment as spam:
my: သင်ဟာ ​အောက်ပါ မှတ်ချက်ကို မလိုအပ်တဲ့စာ အဖြစ် သတ်မှတ်တော့မယ် -

en: You are about to move the following comment to the Trash:
my: သင်ဟာ အောက်ပါ မှတ်ချက်ကို အမှိုက်ပုံးထဲ ထည့်တော့မယ် -

en: You are about to permanently delete the selected items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
my: သင်ဟာ ရွေးထားတဲ့ အချက်များကို အမြဲတမ်း ပယ်ဖျက်တော့မယ်။
     ရပ်တန့်ဖို့ 'ရပ်ဆိုင်းပါ'၊ ပယ်ဖျက်ဖို့ 'ကောင်းပြီး'ကို နှိုပ်ပါ။

en: You are attempting to log out of %s
my: %s မှ ထွက်ခွါဖို့ သင်ကြိုးစားနေတယ်

en: You are not allowed access to details about comments.
my: မှတ်ချက်များ အကြောင်း အသေးစိတ်များကို ၀င်ရောက်ဖို့ သင့်ကို ခွင့်မပြုဘူ။

en: You are not allowed to be here
my: ဒီမှာ ရှိနေဖို့ သင့်ရို ခွင့်မပြုဘူး။

en: You are not allowed to change the page author as this user.
my: ဒီသုံးစွဲသူအဖြစ် စာမျက်နှာ ရေးသားသူကို ပြောင်းလဲဖို့ သင့်ကို ခွင့်မပြုဘူ။

en: You are not allowed to change the post author as this user.
my: ဒီသုံးစွဲသူအဖြစ် တင်ပို့ချက် ရေးသားသူကို ပြောင်းလဲဖို့ သင့်ကို ခွင့်မပြုဘူ။

en: You are not allowed to create pages as this user
my: ဒီသုံးစွဲသူအဖြစ် စာမျက်နှာများကို ဖန်တီးဖို့ သင့်ကို ခွင့်မပြုဘူ။

en: You are not allowed to create pages as this user.
my: သင်ဟာ ဒီသုံးစွဲသူလို စာမျက်နှာများကို ဖန်တီးခွင့် မရှိဘူး။

en: You are not allowed to delete this item.
my: ဒီအချက်ကို ပယ်ဖျက်ဖို့ သင့်ကို ခွင့်မပြုဘူး။

en: You are not allowed to delete this post.
my: ဒီတင်ပို့ချက်ကို ပယ်ဖျက်ဖို့ သင့်ကို ခွင့်မပြုဘူး။

en: You are not allowed to edit comments on this post, so you cannot edit this comment.
my: သင်ဟာ ဒီတင်ပို့ချက်ပေါ် မှတ်ချက်များကို တည်းဖြတ်ခွင့် မရှိဘူး၊ ဒါကြောင့် ဒီမှတ်ချက်ကို သင် မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။

en: You are not allowed to edit comments on this post.
my: သင့်ကို ဒီတင်ပို့ချက်မှ မှတ်ချက်များကို တည်းဖြတ်ဖို့ ခွင့်ပြုမထားဘူး။

en: You are not allowed to edit pages as this user.
my: သင်ဟာ ဒီသုံးစွဲသူလို စာမျက်နှာများကို တည်းဖြတ်ခွင့် မရှိဘူး။

en: You are not allowed to edit pages.
my: သင်ဟာ စာမျက်နှာများကို တည်းဖြတ်ခွင့် မရှိဘူး။

en: You are not allowed to edit posts as this user.
my: သင်ဟာ ဒီသုံးစွဲသူလို တင်ပို့ချက်များကို တည်းဖြတ်ခွင့် မရှိဘူး။

en: You are not allowed to edit posts.
my: သင်ဟာ ဒီသုံးစွဲသူလို တင်ပို့ခွင့် မရှိဘူး။

en: You are not allowed to edit this attachment.
my: ဒီပူးတွဲချက်ကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင့်ကို ခွင့်မပြုဘူး။

en: You are not allowed to edit this item.
my: ဒီအချက်ကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင့်ကို ခွင့်မပြုဘူး။

en: You are not allowed to edit this page.
my: သင့်ကို ဒီစာမျက်နှာ တည်းဖြတ်ခွင့် မပြုဘူး။

en: You are not allowed to edit this post.
my: သင့်ကို ဒီတင်ပို့ချက် တည်းဖြတ်ခွင့် မပြုဘူး။

en: You are not allowed to import.
my: သင့်ကို တင်သွင်းဖို့ ခွင့်မပြုဘူး။

en: You are not allowed to move this post out of the trash.
my: ဒီတင်ပို့ချက်ကို အမှိုက်ပုံးထဲမှ ရွှေ့ဖို့ သင့်ကို ခွင့်မပြုဘူး။

en: You are not allowed to move this post to the trash.
my: ဒီတင်ပို့ချက်ကို အမှိုက်ပုံးထဲမှာ ရွှေ့ဖို့ သင့်ကို ခွင့်မပြုဘူး။

en: You are not allowed to post as this user
my: ဒီသုံးစွဲသူအဖြစ် တင်ပို့ဖို့ သင့်ကို ခွင့်မပြုဘူ။

en: You are not allowed to post as this user.
my: သင်ဟာ ဒီသုံးစွဲသူလို တင်ပို့ခွင့် မရှိဘူး။

en: You are not allowed to scan for lost attachments.
my: ပျောက်ဆုံးတဲ့ ပူးတွဲဖိုင်များကို စကင်ဖတ်ဖို့ သင့်ကို ခွင့်မပြုဘူ။

en: You are not allowed to update options.
my: ရွေးချယ်စရာများကို မွမ်းမံဖို့ သင့်ကို ခွင့်မပြုဘူ။

en: You are not allowed to upload files to this site.
my: ဒီကွန်ရက်ကို ဖိုင်များ တင်ပို့ဖို့ သင့်ကို ခွင့်မပြုဘူ။

en: You are now logged out.
my: သင် အခု ထွက်ခွါလိုက်ပြီ။

en: You are posting comments too quickly.  Slow down.
my: သင်ဟာ မှတ်ချက်များကို တင်ပို့တာ အရမ်းမြန်လွန်းတယ်။ အရှိန်လျှော့ပါ။

en: You are using the Browser uploader.
my: ကွန်ရက်ကြည့် ယန္တရား တင်ပို့ကိရိယာကို သင် သုံးစွဲနေတယ်။

en: You are using the Flash uploader.  Problems?  Try the <a href="%s">Browser uploader</a> instead.
my: Flash တင်ပို့ကိရိယာကို သင် သုံးစွဲနေတယ်။ ပြဿနာ ရှိသလား။ ၄င်းအစား<a href="%s">ကွန်ရက်ကြည့် ယန္တရား တင်ပို့ကိရိယာ</a> ကို စမ်းကြည့်ပါ။

en: You attempted to edit an attachment that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
my: မရှိတဲ့ ပူးတွဲဖိုင်တခုကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင် ကြိုးစား​ခဲ့တယ်။ ၄င်းကို ပယ်ဖျက်ခဲ့တာ ဖြစ်နိုင်သလား။

en: You attempted to edit an item that doesn&#8217;t exist. Perhaps it was deleted?
my: မရှိတဲ့ အချက် တခုကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင် ကြိုးစား​ခဲ့တယ်။ ၄င်းကို ပယ်ဖျက်ခဲ့တာ ဖြစ်နိုင်မလား။

en: You can also try %s, easy blogging from anywhere on the Web.
my:  ကွန်ရက် နေရာတကာမှ အလွယ်တကူ ဘလော့ဂ် တည်ဆောက်နိုင်တဲ့ %s ကိုလည်း သင် စမ်းကြည့်နိုင်တယ်။

en: You can delete all of the spam from your database with a single click. This operation cannot be undone, so you may wish to check to ensure that no legitimate comments got through first. Spam is automatically deleted after 15 days, so don&#8217;t sweat it.
my: တချက် နှိုပ်ယုံနဲ့ သင့်ရဲ့ ဒေတာဘေ့စ်မှ စပမ်း အားလုံးကို သင် ပယ်ဖျက်နိုင်တယ်။ သင် လည်ပတ်မှု မလုပ်လို့ မရဘူး၊ ဒါကြောင့်တရား၀င် မဟုတ်တဲ့ မှတ်ချက်များကို  ပထမဆုံး ကိုင်တွယ်ဖို့ သေချာစေရန် သင် စစ်ဆေးလိုလိမ့်မယ်။ စပမ်းကို ၁၅ ရက် ပြီးနောက် အလိုအလျှောက် ပယ်ဖျက် ခံရတယ်၊ ဒါကြောင့် ၄င်းအတွက် အပင်ပန်း မခံနဲ့။

en: You can proportionally scale the original image. For best results the scaling should be done before performing any other operations on it like crop, rotate, etc. Note that if you make the image larger it may become fuzzy.
my: မူလ ရုပ်ပုံကို အချိုးကျကျ သင် ​စကေးချနိုင်တယ်။ အကောင်းဆုံး ရလဒ်များအတွက် စကေးချခြင်းကို ၄င်းအပေါ် လှီးဖြတ်ခြင်း၊ လည်ပတ်ခြင်း၊ စတဲ့ အခြား စီမံချက်များ မလုပ်ဆောင်မီ ဆောင်ရွတ်ပြီးစီးသင့်တယ်။ ရုပ်ပုံကို သင် ပိုချဲ့ရင် ၄င်းဟာ မှုန်ဝါးလာနိုင်တာကို သတိပြုပါ။

en: You can see all comments on this post here:
my: ဒီနေရာ ဒီတင်ပို့ချက်ပေါ်မှာ မှတ်ချက်များ အားလုံးကို သင် မြင်နိုင်တယ် -

en: You can see all pingbacks on this post here:
my: ဒီတင်ပို့ချက်များပေါ်မှာ ပြန်လည်တန်ပြန်ချက်များ အားလုံးကို သင် မြင်တွေ့နိုင်တယ် -

en: You can see all trackbacks on this post here:
my: ဒီတင်ပို့ချက်မှာ တန်ပြန်ခြေရာခံချက် အားလုံးကို သင် မြင်နိုင်တယ် -

en: You can specify the crop selection aspect ratio then hold down the Shift key while dragging to lock it. The values can be 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc. If there is a selection, specifying aspect ratio will set it immediately.
my: လှီးဖြတ်မှု ရွေးချယ်ချက် ပုံပန်း အချိုးကို သင် သတ်မှတ်နိင်ပြီး နောက် Shift ကီးကို ပိတ်ဖို့ ၄င်းကို ဒရွတ်ဆွဲရင်း ထိန်းထားပါ။ တန်ဖိုးတွေ ကတော့ ၁:၁ (စတုရန်း)၊ ၄:၃၊ ၁၆:၉၊ စသဖြင့်။ ရွေးချယ်မှု တခု ရှိရင်၊ သတ်မှတ်ထားတဲ့ ပုံပန်း အချိုးက ၄င်းကို ချက်ချင်း ချမှတ်ပေးမယ်။

en: You can&#8217;t delete that user.
my: အဲဒီ သုံးစွဲသူကို သင် မပယ်ဖျက်နိုင်ဘူး။

en: You can&#8217;t delete the current user.
my: လက်ရှိ သုံးစွဲသူကို သင် မပယ်ဖျက်နိုင်ဘူး။

en: You can&#8217;t delete users.
my: သုံးစွဲသူများကို သင် မပယ်ဖျက်နိုင်ဘူး။

en: You can&#8217;t edit that user.
my: အဲဒီ သုံးစွဲသူကို သင် မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။

en: You can&#8217;t edit this attachment because it is in the Trash. Please move it out of the Trash and try again.
my: ၄င်းဟာ အမှိုက်ပုံးထဲ ရှိနေတဲ့အတွက် ဒီပူးတွဲချက်ကို သင်မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။ ၄င်းကို အမှိုတ်ပုံးထဲမှ ဖယ်ရှားပြီး ထပ်ကြိုးစားပါ။

en: You can&#8217;t edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
my: ဒီအချက်ဟာ အမှိုက်ပုံးထဲမှာ ရှိနေတဲ့ အတွက် ၄င်းကို သင် မတည်းဖြတ်နိုင်ဘူး။ ၄င်းကို ပြန်ဆယ်ပြီး ထပ်ကြိုးစားပါ။

en: You can&#8217;t give users that role.
my: သုံးစွဲသူများကို အဲဒီ အခန်းကဏ္ဍ ​ပေးလို့ မရနိုင်ဘူး။

en: You did not enter a category name.
my: မျိုးကွဲအမည်တခု သင် မထည့်သွင်းထားဘူး။

en: You do not appear to have any plugins available at this time.
my: ဒီချိန်မှာ သင့်ဆီမှာ ယန္တရားငယ်များ မရနိုင်တဲ့ ပုံပေါ်တယ်။

en: You do not have permission to do that.
my: ၄င်းကို လုပ်ဖို့ သင့်မှာ ခွင့်ပြုချက် မရှိဘူး။

en: You do not have permission to edit this user.
my: ဒီသုံးစွဲသူကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင့်မှာ လုံလောက်တဲ့ ခွင့်ပြုချက်များ မရှိဘူး။

en: You do not have permission to upload files.
my: ဖိုင်များကို တင်ပို့ဖို့ သင့်မှာ ခွင့်ပြုချက် မရှိဘူး။

en: You do not have sufficient permission to moderate comments.
my: မှတ်ချက်များကို ချင့်ချိန် ထိန်းသိမ်းဖို့ သင့်မှာ လုံလောက်တဲ့ ခွင့်ပြုချက်များ မရှိဘူး။

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
my: ဒီစာမျက်နှာကို ၀င်ရောက်ဖို့ သင့်မှာ လုံလောက်တဲ့ ခွင့်ပြုချက်များ မရှိဘူး။

en: You have attempted to queue too many files.
my: ဖိုင်အများကြီးကို အစီအစဉ်ချဖို့ သင်ကြိုးစားနေတယ်။

en: You have logged in successfully.
my: သင်ဟာ အောင်မြင်စွာ ၀င်ရောက်နေပြီ။

en: You have no spam currently in the queue. Must be your lucky day. :)
my: စာရင်းထဲအရ လောလောဆယ် သင့်မှာ စပမ်း မရှိဘူး သင့်ရဲ့ ကံထူးတဲ့ နေ့ ဖြစ်ရမယ်။ :)

en: You have specified these users for deletion:
my: ဒီသုံးစွဲသူများကို ပယ်ဖျက်ဖို့ သင် သတ်မှတ်ထားပြီ -

en: You may only upload 1 file.
my: ဖိုင် ၁ ပုဒ်ထဲကို သင် တင်ပို့နိုင်တယ်။

en: You may search based on 3 criteria:
my: စံညွှန်း ၃ ခုပေါ် အခြေခံပြီး သင် ရှာဖွေနိုင်တယ် -

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
my: မှတ်ချက် တပုဒ်ကို ​ရေးထည့်ဖို့ သင်<a href="%s">အထဲ ၀င်ရောက်</a> ရမယ်။

en: You must be registered to comment
my: မှတ်ချက် ပေးဖို့ သင် မှတ်ပုံတင်ရမယ်

en: You should update your .htaccess now.
my: သင့်ရဲ့ .htaccess ကို ယခု သင် မွမ်းမံသင့်တယ်။

en: You should update your web.config now
my: သင့်ရဲ့ web.config ကို ယခု သင် မွမ်းမံသင့်တယ်

en: Your Comment
my: သင့်ရဲ့ မှတ်ချက်

en: Your Profile
my: သင့်ရဲ့ ကိုယ်ရေးမှတ်တမ်း

en: Your WordPress database has been successfully upgraded!
my: သင့်ရဲ့ WordPress ဒေတာဘေ့စ်ကို အောင်မြင်စွာ အဆင့်မြှင့်လိုက်ပြီ။

en: Your WordPress database is already up-to-date!
my: သင့် WordPress ဒေတာဘေ့စ်ဟာ နောက်ဆုံးထွက် ဖြစ်နေပြီ။

en: Your attempt to activate this plugin: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီယန္တရားငယ် - &#8220;%s&#8221; ကို ဖွင့်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to add this category has failed.
my: ဒီမျိုးကွဲကို ထည့်သွင်းဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to add this link has failed.
my: ဒီအချိတ်အဆက်ကို ထည့်သွင်းဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to add this page has failed.
my: ဒီစာမျက်နှာကို ထည့်သွင်းဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to add this post has failed.
my: ဒီတင်ပို့ချက်ကို ထည့်သွင်းဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to add this user has failed.
my: ဒီသုံးစွဲသူများကို ထည့်သွင်းဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to approve this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီမှတ်ချက် - &#8220;%s&#8221; ကို အတည်ပြုဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to bulk modify comments has failed.
my: မှတ်ချက်များကို အစုလိုက် ပြုပြင်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to bulk modify links has failed.
my: အချိတ်အဆက်များကို အစုလိုက် ပြင်ဆင်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to bulk modify users has failed.
my: ဒီသုံးစွဲသူများကို အစု​လိုက် ပြုပြင်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to change your permalink structure to: %s has failed.
my: သင့်ရဲ့ အမြဲတမ်း အချိတ်အဆက် %s ဆီ ပြောင်းလဲဖို့ သင့်ရဲ့ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to deactivate this plugin: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီယန္တရားငယ် - &#8220;%s&#8221; ကို ပိတ်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to delete this category: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီမျိုးကွဲ - &#8220;%s&#8221; ကို ပယ်ဖျက်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to delete this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီမှတ်ချက် - &#8220;%s&#8221; ကို ပယ်ဖျက်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to delete this link: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီအချိတ်အဆက် - &#8220;%s&#8221; ကို ပယ်ဖျက်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to delete this page: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီစာမျက်နှာ - &#8220;%s&#8221; ကို ပယ်ဖျက်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to delete this post: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီတင်ပို့ချက် - &#8220;%s&#8221; ကို ပယ်ဖျက်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to delete users has failed.
my: ဒီသုံးစွဲသူများကို ပယ်ဖျက်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to edit this attachment: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီပူးတွဲဖိုင် - &#8220;%s&#8221; ကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to edit this category: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီမျိုးကွဲ - &#8220;%s&#8221; ကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to edit this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီမှတ်ချက် - &#8220;%s&#8221; ကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to edit this file: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီဖိုင် - &#8220;%s&#8221; ကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to edit this link: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီအချိတ်အဆက် - &#8220;%s&#8221; ကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to edit this page: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီစာမျက်နှာ - &#8220;%s&#8221; ကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to edit this plugin file: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီယန္တရားငယ် ဖိုင် - &#8220;%s&#8221; ကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to edit this post: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီတင်ပို့ချက် - &#8220;%s&#8221; ကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to edit this theme file: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီအခင်းအကျင်း ဖိုင် - &#8220;%s&#8221; ကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to edit this user: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီသုံးစွဲသူများ - &#8220;%s&#8221; ကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to edit your settings has failed.
my: သင့်ရဲ့ အပြင်အဆင်များကို တည်းဖြတ်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to moderate comments has failed.
my: မှတ်ချက်များကို ဆန်းစစ်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to modify the profile for: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: &#8220;%s&#8221; အတွက် ကို​ယ်ရေးမှတ်တမ်းကို ပြုပြင်ဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to switch to this theme: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီအခင်းအကျင်း - &#8220;%s&#8221; ကို ကူးပြောင်းဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your attempt to unapprove this comment: &#8220;%s&#8221; has failed.
my: ဒီမှတ်ချက် - &#8220;%s&#8221; ကို ပယ်ချဖို့ သင့်ရဲ့ ကြိုးစားမှု မအောင်မြင်ဘူး။

en: Your blogroll
my: သင့်ရဲ့ blogroll

en: Your comment is awaiting moderation.
my: သင့်ရဲ့ မှတ်ချက်ကို စိစစ်ဖို့ စောင့်နေတယ်။

en: Your key has been cleared.
my: သင့်ရဲ့ သော့ချက်ကို ရှင်းလင်းထားပြီ။

en: Your key has been verified. Happy blogging!
my: သင့်ရဲ့ သော့ချက်ကို အတည်ပြုလိုက်ပြီ။ ဘလော့ဂ်ရေးဆွဲတာ ပျော်ပါစေ။

en: Your latest posts
my: သင့်​ရဲ့ နောက်ဆုံး တင်ပို့ချက်များ

en: Your most used tags in cloud format
my: ပုံစံအစုထဲမှ သင်အများဆုံး သုံးစွဲတဲ့ စာအမှတ်များ

en: Your post has been saved.
my: သင့်ရဲ့ တင်ပို့ချက်ကို သိမ်းဆည်းခဲ့ပြီ။

en: Your session has expired. Please log-in again.
my: သင့်ရဲ့ အစီအဉ် သက်တမ်းကုန်သွားပြီ၊ ထပ်၀င်ကြည့်ပါ။

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
my: [%1$s] မှတ်ချက် - "%2$s"

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
my: [%1$s] ပြန်လည်တန်ပြန်ချက်များ - "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
my: [%1$s] ဆန်းစစ်ပါ - "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
my: [%1$s] တန်ပြန်ခြေရာခံချက် - "%2$s"

en: [%s] Joining confirmation
my: [%s] အတည်ပြုချက်မှာ ပါသင်နေမှု

en: [%s] New User Registration
my: [%s] သုံးစွဲသူ လူသစ် မှတ်ပုံတင်ခြင်း

en: [%s] Password Lost/Changed
my: [%s] စကားဝှက် ပျေက်တယ်/ပြောင်းလိုက်ပြီ

en: [%s] Password Reset
my: [%s] စကားဝှက်ကို ပြန်ချိန်ပါ

en: [%s] Your new password
my: [%s] သင့်ရဲ့ စကားဝှက် အသစ်

en: [%s] Your username and password
my: [%s] သင့်ရဲ့ သုံးစွဲသူအမည်နဲ့ စကားဝှက်

en: [Pending]
my: [ဆိုင်းငံ့နေတယ်]

en: [less]
my: [လျှော့ပြီး]

en: [more]
my: [ပိုပြီး]

en: abort
my: ဖျက်သိမ်းပါ

en: acquaintance
my: သိကျွမ်းမှု

[ctx: adjective]
en: Approved
my: အတည်ပြုပြီ

[ctx: adjective]
en: Pending
my: ဆိုင်းငံ့နေတယ်

[ctx: adjective]
en: Spam
my: စပမ်း

en: am
my: မနက်

en: and there's <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | and there are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
my[0]: နောက်ပြီး ယခု သင့်ရဲ့ စပမ်း အစီအစဉ်ထဲမှာ <a href="%2$s">%1$s မှတ်ချက်များ</a> ရှိကြတယ်။

en: another web address of mine
my: ကျွန်ပ်ရဲ့ အခြား ကွန်ရက် လိပ်စာ

en: apop authentication failed
my: apop အတည်ပြုချက် မအောင်မြင်ဘူး

en: blocked by
my: ပိတ်ဆို့သူ

en: but there's nothing in your <a href='%1$s'>spam queue</a> at the moment.
my: ဒါပေမဲ့ ဒီချိန်မှာ သင့်ရဲ့ <a href='%1$s'>စပမ်း စာရင်း</a>ထဲမှာ ဘာမျှ မရှိဘူး။

en: by %s
my: %s အားဖြင့်

en: child
my: ကလေး

en: click images to select
my: ရွေးချယ်ဖို့ ရုပ်ပုံများကို နှိုပ်ပါ

en: close tags
my: စာအမှတ်များကို ပိတ်ပါ

en: co-resident
my: အတူနေထိုင်သူ

en: co-worker
my: လုပ်ဖော်ဆောင်ဖက်

en: colleague
my: လုပ်ဖော်ဆောင်ဖက်

[ctx: column name]
en: Attached to
my: ပူးတွဲတဲ့ နေရာ

[ctx: column name]
en: Comment
my: မှတ်ချက်

[ctx: column name]
en: Date
my: နေ့စွဲ

[ctx: column name]
en: File
my: ဖိုင်

[ctx: column name]
en: Title
my: ခေါင်းစဉ်

[ctx: comment count]
en: 0
my: ၀

[ctx: comment count]
en: 1
my: ၁

en: connection does not exist
my: ချိတ်ဆက်မှု မရှိဘူး

en: connection not established
my: ချိတ်ဆက်မှု မတည်ဆောက်ထားဘူး

en: contact
my: အဆက်အသွယ်

en: crush
my: ဖိညှစ်ပါ

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s
my: %2$s ပေါ်မှ %1$s

en: date
my: ချိန်းတွေ့ပါ

en: family
my: မိသားစု

[ctx: file]
en: Add New
my: အသစ် ထည့်သွင်းပါ

en: first
my: ပထမ

en: friend
my: မိတ်ဆွေ

en: friendship
my: ခင်မင်မှု

en: geographical
my: ပထဝီအနေအထားအရ

en: hours
my: နာရီများ

en: identity
my: အထောက်အထား

en: ieSpell not detected. Do you want to install it now?
my: ieSpell ကို မတွေ့ဘူး။ ၄င်းကို အခု တပ်ဆင်မလား။

en: kin
my: ဆွေမျိုးသားချင်း

en: last
my: နောက်ဆုံး

en: lines
my: လိုင်းများ

en: lookup
my: ရှာဖွေပါ

en: met
my: တွေ့ခဲ့တယ်

en: moved to the trash.
my: အမှိုက်ပုံထဲ ထည့်လိုက်ပါ။

en: muse
my: ဖန်တီးမှု အနုပညာ

en: my-hacks.php (legacy hacks support)
my: my-hacks.php (အမွေအနှစ် တိုက်ခိုက်မှုများ ပံ့ပိုးမှု)

en: neighbor
my: အိမ်နီးချင်း

en: newer
my: ပိုသစ်လွင်သော

en: no login ID submitted
my: ၀င်ရောက်တဲ့ ID တင်သွင်းမထားဘူး

en: none
my: ဘာမျှမရှိ

en: not configured
my: ပြုပြင်မထားဘူး

[ctx: noun]
en: Comment
my: မှတ်ချက်

en: number_format_decimal_point
my: .

en: number_format_thousands_sep
my: ,

en: of
my: ရဲ့

en: older
my: ပိုကြီးသော

[ctx: page]
en: Add New
my: အသစ် ထည့်သွင်းပါ

en: parent
my: မိဘ

[ctx: password strength]
en: Medium
my: အတော်အသင့်

en: physical
my: ရုပ်ပိုင်းဆိုင်ရာ

[ctx: plugin]
en: Add New
my: အသစ် ထည့်သွင်းပါ

[ctx: plugins]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
my[0]: အားလုံး <span class="count">(%s)</span>

en: pm
my: ညနေ

[ctx: post]
en: Add New
my: အသစ် ထည့်သွင်းပါ

[ctx: post]
en: Draft
my: အကြမ်း

[ctx: post]
en: Private
my: သီးသန့်

[ctx: post]
en: Published
my: ထုတ်ပြန်ခဲ့ပြီ

[ctx: post]
en: Scheduled
my: စီစဉ်ထားချက်

[ctx: post]
en: Trash
my: အမှိုက်ပုံး

[ctx: post revision]
en: %1$s by %2$s
my: %2$s ဖြင့် %1$s

[ctx: post state]
en: Pending
my: ဆိုင်းငံနေတယ်

en: posts
my: တင်ပို့ချက်များ

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
my[0]: <span class="count">(%s)</span> အားလုံး

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
my[0]: ကျွန်ပ် ပစ္စည်း <span class="count">(%s)</span>

en: professional
my: ဆိုင်ရာ ကျွမ်းကျင်သူ

en: romantic
my: ကြည်နှုးဖွယ်ရာ

en: send e-mail
my: အီးမေးလ် ပေးပို့ပါ

en: sibling
my: မောင်ရင်းနှမ

en: spam comments
my: စပမ်း မှတ်ချက်များ

en: spouse
my: ခင်ပွန်း

en: sweetheart
my: ချစ်သူ

[ctx: uploaded files]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
my[0]: အားလုံး <span class="count">(%s)</span>

[ctx: uploaded files]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
my[0]: အမှိုက်ပုံး <span class="count">(%s)</span>

[ctx: user]
en: Add New
my: အသစ် ထည့်သွင်းပါ

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
my[0]: အားလုံး <span class="count">(%s)</span>

[ctx: verb]
en: Clear
my: ရှင်းလင်းပါ

[ctx: verb]
en: Spam
my: စပမ်း

[ctx: verb]
en: Trash
my: အမှိုက်ပုံး

en: via
my: တဆင့်

en: visit site
my: ကွန်ရက် လည်ပတ်ပါ

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
my: %2$s ပေါ်မှ %1$s
