WordPress.com - en to my_MM translation catalogue (3589 entries)

en:  and
my_MM: နှင့်

en: "%1$s" by %2$s.
my_MM: %2$s ၏ "%1$s" .

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
my_MM: %3$s ၏ %2$s စီးရီးမှ "%1$s" .

en: "%1$s" from %2$s.
my_MM: %2$s စီးရီးမှ "%1$s"

en: "%s".
my_MM: "%s"။

en: #%d (no title)
my_MM: #%d (ခေါင်းစီးမရှိ)

en: % Comments
my_MM: မှတ်ချက်များ % ခု

en: % comments
my_MM: မှတ်ချက်များ % ခု

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
my_MM: %1$s %2$s %3$s ကဏ္ဍ ပေးပို့မှု

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
my_MM: %1$s %2$s %3$s မှတ်ချက်များ ပေးပို့မှု

en: %1$s %2$s %3$s Feed
my_MM: %1$s %2$s %3$s ပေးပို့မှုများ

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
my_MM: %1$s %2$s %3$s စကားစုတွဲ ပေးပို့မှု

en: %1$s %2$s Comments Feed
my_MM: %1$s %2$s မှတ်ချက်များ ပေးပို့မှု

en: %1$s %2$s Feed
my_MM: %1$s %2$s ပေးပို့ချက်

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
my_MM: %3$s က ရေးသော %1$s %2$s စာမူများ ပေးပို့မှု

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
my_MM: &#8220;%3$s&#8221; ပေးပို့ချက် အတွက် %1$s %2$s ရှာဖွေရေး ရလဒ်များ

en: %1$s %2$s, %3$s at %4$s:%5$s
my_MM: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s : %5$s

en: %1$s (#%2$s)
my_MM: %1$s (%2$s)

en: %1$s <span class="count">(%2$s)</span>
my_MM: %1$s <span class="count">(%2$s)</span> ယောက်

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
my_MM: %1$s MB (%2$s%%) အသုံးပြုပြီး

en: %1$s and %2$s
my_MM: %1$s နှင့် %2$s။

en: %1$s at %2$s
my_MM: %1$s ရက်နေ့ %2$s

en: %1$s by %2$s.
my_MM: %2$s ၏ %1$s စီးရီး

en: %1$s is proudly powered by %2$s
my_MM: %1$s ကို %2$s မှ ဂုဏ်ယူဝံ့ကြွားစွာ ထောက်ပံ့ပေးထားပါသည်။

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
my_MM[0]: သတ်မှတ်အဆင့် %1$s သည် စုစုပေါင်းအဆင့် %2$s တွင် အခြခေံသည်
my_MM[1]: သတ်မှတ်အဆင့် %1$s သည် စုစုပေါင်းအဆင့် %2$s တွင် အခြခေံသည်

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
my_MM[0]: %2$s သို့ တုံ့ပြန်မှု %1$s ခု
my_MM[1]: %2$s သို့ တုံ့ပြန်မှုပေါင်း %1$s ခု

en: %1$s, and %2$s
my_MM: %1$s နှင့် %2$s။

en: %1$s: %2$s
my_MM: %1$s - %2$s

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
my_MM[0]: ပလပ်အင် %d ခု အဆင့်မြှင့်မှု
my_MM[1]: ပလပ်အင် %d ခု အဆင့်မြှင့်မှုများ

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
my_MM[0]: အခင်းအကျင်း %d ခု အသစ်
my_MM[1]: အခင်းအကျင်း %d ခု အသစ်

en: %d WordPress Update
my_MM: WordPress %d ခု အသစ်

en: %d selected
my_MM: %d ကို ရွေးချယ်ထားသည်

en: %s (Invalid)
my_MM: %s (သင့်လျော်မှု မရှိ)

en: %s (Pending)
my_MM: %s (ဆိုင်းငံ့)

en: %s <span class="says">says:</span>
my_MM: %s <span class="says">ကပြောသည် - </span>

en: %s Comment | %s Comments
my_MM[0]: မှတ်ချက် %s ခု
my_MM[1]: မှတ်ချက် %s ခု

en: %s MB Space Allowed
my_MM: %s MB ခွင့်ပြုနေရာလွတ်

en: %s Page | %s Pages
my_MM[0]: စာမျက်နှာ %s ခု
my_MM[1]: စာမျက်နှာ %s ခု

en: %s Post | %s Posts
my_MM[0]: စာမူ %s ပုဒ်
my_MM[1]: စာမူ %s ပုဒ်

en: %s Sites
my_MM: %sဆိုက်များ

en: %s [Current Revision]
my_MM: %s [လက်ရှိ ပြန်လှန်စစ်ဆေးမှု]

en: %s ago
my_MM: %s ကတည်းက

en: %s approved | %s approved
my_MM[0]: %s ခု အတည်ပြုပြီး
my_MM[1]: %s ခု အတည်ပြုပြီး

en: %s approved comment | %s approved comments
my_MM[0]: %s လက်ခံသော မှတ်ချက်
my_MM[1]: %sတို့ လက်ခံသော မှတ်ချက်

en: %s comment | %s comments
my_MM[0]: မှတ်ချက် %s ခု
my_MM[1]: မှတ်ချက် %s ခု

en: %s comment approved. | %s comments approved.
my_MM[0]: မှတ်ချက် %s​ ခု​ ​အ​တည်​ပြု​ပြီး
my_MM[1]: မှတ်ချက် %s​ ခု​ ​အ​တည်​ပြု​ပြီး

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
my_MM[0]: အနှောက်အယှက်အဖြစ် မှတ်သားထားသော မှတ်ချက် %s ခု
my_MM[1]: အနှောက်အယှက်အဖြစ် မှတ်သားထားသော မှတ်ချက် %s ခု

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
my_MM[0]: အမှိုက်ပုံးထဲ ရွှေ့လိုက်သော မှတ်ချက် %s ခု
my_MM[1]: အမှိုက်ပုံးထဲ ရွှေ့လိုက်သော မှတ်ချက် %s ခု

en: %s comment permanently deleted. | %s comments permanently deleted.
my_MM[0]: မှတ်ချက် %s  ခုကို အပြီးအပိုင် ဖျက်ပြီးပြီ။
my_MM[1]: မှတ်ချက် %s  ခုကို အပြီးအပိုင် ဖျက်ပြီးပြီ။

en: %s comment restored from the Trash. | %s comments restored from the Trash.
my_MM[0]: မှတ်ချက် %s ခုကို အမှိုက်ပုံးထဲမှ နေရာတကျ ပြန်ထားလိုက်သည်။
my_MM[1]: မှတ်ချက် %s ခုကို အမှိုက်ပုံးထဲမှ နေရာတကျ ပြန်ထားလိုက်သည်။

en: %s comment restored from the spam. | %s comments restored from the spam.
my_MM[0]: အနှောက်အယှက် အဖြစ်မှ နေရာတကျပြန်ထားလိုက်သော မှတ်ချက် %s ခု
my_MM[1]: အနှောက်အယှက် အဖြစ်မှ နေရာတကျပြန်ထားလိုက်သော မှတ်ချက် %s ခု

en: %s day | %s days
my_MM[0]: %s ရက်
my_MM[1]: %s ရက်

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
my_MM: ဖိုင်အများအပြားတင်ပို့သည့် နည်းလမ်းကို သင့်ဘရောက်ဇာတွင် အသုံးပြုသည့်အခါ ခွင့်ပြုထားသော အကြီးဆုံး ဖိုင်တင်ပို့နိုင်သည့် အရွယ်ထက် %s  က ကျော်လွန်နေသည်။

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
my_MM: %s သည် ဒီဆိုဒ်အတွက် သတ်မှတ်ထားသော အကြီးဆုံး ဖိုင်တင်ပို့နိုင်မှု အရွယ်အစားကို ကျော်လွန်နေသည်/

en: %s failed to embed.
my_MM: %s မြှုပ်ထည့်မှု မအောင်မြင်ပါ။

en: %s from now
my_MM: %s မှစ၍

en: %s has been logged out.
my_MM: %s သည် သုံးသူစာရင်းဖြင့် ဝင်ရောက်ထားမှုမှ ထွက်ပြီးပါပြီ။

en: %s has taken over and is currently editing.
my_MM: %s အား ပြုပြန်ရန် အခြားတစ်ယောက်မှ ယခုဖွင့်ထားသည်။

en: %s hour | %s hours
my_MM[0]: %s နာရီ
my_MM[1]: %s နာရီ

en: %s is a protected WP option and may not be modified
my_MM: %s သည် ကာကွယ်ထားသော WP ရွေးချယ်စရာဖြစ်ပါသည်။ ပြုပြင်၍မရနိုင်ပါ။

en: %s is currently editing
my_MM: %s က လတ်တလော ပြုပြင်နေသည်

en: %s item | %s items
my_MM[0]: %s ခု
my_MM[1]: %s ခု

en: %s link deleted. | %s links deleted.
my_MM[0]: လိပ်စာ %s ခု ဖျက်ပြီး။
my_MM[1]: လိပ်စာ %s ခု ဖျက်ပြီး။

en: %s min | %s mins
my_MM[0]: %s မိနစ်
my_MM[1]: %s မိနစ်

en: %s month | %s months
my_MM[0]: %s လ
my_MM[1]: %s လ

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
my_MM[0]: စာမျက်နှာ %s ခု အမှိုက်ပုံးသို့ ထည့်ထားလိုက်သည်။
my_MM[1]: စာမျက်နှာ %s ခု အမှိုက်ပုံးသို့ ထည့်ထားလိုက်သည်။

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
my_MM[0]: စာမျက်နှာ %s ခု အသစ်ပြင်၍မရပါ။ တစ်ယောက်ယောက် ပြုပြင်နေသည်။
my_MM[1]: စာမျက်နှာ %s ခု အသစ်ပြင်၍မရပါ။ တစ်ယောက်ယောက် ပြုပြင်နေသည်။

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
my_MM[0]: စာမျက်နှာ %s ခု အပြီးတိုင် ဖျက်လိုက်သည်။
my_MM[1]: စာမျက်နှာ %s ခု အပြီးတိုင် ဖျက်လိုက်သည်။

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
my_MM[0]: စာမျက်နှာ %s ခု အမှိုက်ပုံးမှ ပြန်၍ နေရာတကျပြန်ထားလိုက်သည်။
my_MM[1]: စာမျက်နှာ %s ခု အမှိုက်ပုံးမှ ပြန်၍ နေရာတကျပြန်ထားလိုက်သည်။

en: %s page updated. | %s pages updated.
my_MM[0]: စာမျက်နှာ %s ခု အသစ်ပြင်ဆင်ပြီးပါပြီ။
my_MM[1]: စာမျက်နှာ %s ခု အသစ်ပြင်ဆင်ပြီးပါပြီ။

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
my_MM[0]: စာမူ %s ပုဒ် အမှိုက်ပုံးထဲ ထည့်လိုက်သည်။
my_MM[1]: စာမူ %s ပုဒ် အမှိုက်ပုံးထဲ ထည့်လိုက်သည်။

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
my_MM[0]: စာမူ %s ပုဒ်အား အသစ်ပြင်ဆင်မှု မပြုလုပ်ခဲ့ပါ။ တစ်ယောက်ယောက် ပြုပြင်နေသည်။
my_MM[1]: စာမူ %s ပုဒ်အား အသစ်ပြင်ဆင်မှု မပြုလုပ်ခဲ့ပါ။ တစ်ယောက်ယောက် ပြုပြင်နေသည်။

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
my_MM[0]: စာမူ %s ပုဒ် အပြီးတိုင် ဖျက်လိုက်သည်။
my_MM[1]: စာမူ %s ပုဒ် အပြီးတိုင် ဖျက်လိုက်သည်။

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
my_MM[0]: စာမူ %s ပုဒ် အမှိုက်ပုံးမှထုတ်၍ နေရာတကျပြန်ထားလိုက်သည်။
my_MM[1]: စာမူ %s ပုဒ် အမှိုက်ပုံးမှထုတ်၍ နေရာတကျပြန်ထားလိုက်သည်။

en: %s post updated. | %s posts updated.
my_MM[0]: စာ​မူ​​ %s​ ​ခု​ ​အသစ်​ပြု​ပြင်​ဖြည့်​စွက်​ပြီး​။
my_MM[1]: စာ​မူ​​ %s​ ​ခု​ ​အသစ်​ပြု​ပြင်​ဖြည့်​စွက်​ပြီး​။

en: %s rating
my_MM: သတ်မှတ်အဆင့် %s

en: %s site | %s sites
my_MM[0]: ဆိုဒ်​ ​​ %s​ ​ခု
my_MM[1]: ဆိုဒ်​ ​​ %s​ ​ခု

en: %s updated successfully.
my_MM: %s အဆင့်ြမှင့်ြခင်း ေအာင်ြမင်ပါြပီ !

en: %s user | %s users
my_MM[0]: သုံး​သူ​ %s​ ​ယောက်
my_MM[1]: သုံး​သူ​ %s​ ​ယောက်

en: %s week | %s weeks
my_MM[0]: %s ပတ်
my_MM[1]: %s ပတ်

en: %s year | %s years
my_MM[0]: %s နှစ်
my_MM[1]: %s နှစ်

en: %s: %l.
my_MM: %s - %l။

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
my_MM: &#8220;%s&#8221; ကို ပို့တင်မှု မအောင်မြင်ပါ။

en: &#8592; Cancel audio playlist
my_MM: &#8592; တေးသီချင်းစာရင်း ပယ်ဖျက်ရန်

en: &#8592; Cancel gallery
my_MM: &#8592; ပြခန်း ပယ်ဖျက်

en: &#8592; Cancel video playlist
my_MM: &#8592; ဗွီဒီယိုစာရင်း ပယ်ဖျက်

en: &laquo; Back
my_MM: &laquo; နောက်ပြန်သွားပါ

en: &laquo; Older Comments
my_MM: &laquo; ပိုဟောင်းသောမှတ်ချက်များ

en: &laquo; Previous
my_MM: &laquo; ရှေ့သို့

en: &laquo; Previous Page
my_MM: &laquo; ရှေ့စာမျက်နှာ

en: &larr; Back to %s
my_MM: &larr; %s သို့ ပြန်သွားပါ။

en: &larr; Previous
my_MM: &larr; ေနာက်ြပန်သွား

en: &lt; Prev
my_MM: &lt; ရှေ့သို့

en: &mdash; No Change &mdash;
my_MM: &mdash; မပြောင်းလဲ &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
my_MM: &mdash; ဒီဆိုဒ်အတွက် အဆင့်သတ်မှတ်မထားပါ &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
my_MM: &mdash; ရွေးပါ &mdash;

en: &ndash;OR&ndash;
my_MM: &ndash;သို့​မ​ဟုတ်&ndash;

en: (Edit)
my_MM: (ပြုပြင်)

en: (Leave at 0 for no rating.)
my_MM: (အဆင့်​သတ်မှတ်ဖို့​ မရှိရင် ဝ ကို ချန်ထား​ပါ။)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
my_MM: (စာရင်းသွင်း မှတ်ပုံတင်ခွင့်ကို ပိတ်ထားသည်။ ဒီဆိုဒ်၏ အဖွဲ့ဝင်များသာ မှတ်ချက်ပေးနိုင်ပါသည်။)

en: (Unattached)
my_MM: (တွဲချိတ်မထားရသေးပါ)

en: (more&hellip;)
my_MM: (ဆက်ရန်&hellip;)

en: (no author)
my_MM: (ရေးသူမရှိ)

en: (no parent)
my_MM: (​ပင်မ​ ​မ​ဟုတ်)

en: (no title)
my_MM: (ခေါင်းစဉ်မရှိ)

en: (required)
my_MM: (လိုအပ်သည်)

en: * This category is also a tag. Converting it will add that tag to all posts that are currently in the category.
my_MM: * ဒီကဏ္ဍသည် စကားစုတွဲတစ်ခုလည်းဖြစ်သည်။ ဒါကိုပြောင်းလိုက်လျှင် ထိုကဏ္ဍတွင်ရှိသော စာမူအားလုံးသို့ ထိုစကားစုတွဲကို ပေါင်းထည့်ပေးပါလိမ့်မည်။

en: * This category is also a tag. The converter has added that tag to all posts currently in the category. If you want to remove it, please confirm that all tags were added successfully, then delete it from the <a href="%s">Manage Categories</a> page.
my_MM: * ဒီကဏ္ဍသည် စကားစုတွဲတစ်ခုလည်း ဖြစ်သည်။ ပြောင်းလဲမှုမှ ထိုစကားစုတွဲကို ကဏ္ဍထဲတွင် လက်ရှိရှိနေသော စာမူအားလုံးသို့ ပေါင်းထည့်ပေးသည်။ ဒါကို ဖယ်ရှာလိုလျှင် စကားစုတွဲများ အားလုံး အောင်မြင်စွာ ပေါင်းထည့်ခဲ့သည်ကို သေချာအောင် အတည်ပြုချက်ရယူပါ။ ပြီးလျှင် <a href="%s">ကဏ္ဍများ စီမံခန့်ခွဲရန်</a> စာမျက်နှာမှ ၎င်းကို ဖျက်ပါ။

en: * This tag is also a category. The converter has added all posts from it to the category. If you want to remove it, please confirm that all posts were added successfully, then delete it from the <a href="%s">Manage Tags</a> page.
my_MM: * ဒီစကားစုတွဲသည် ကဏ္ဍတစ်ခုလည်းဖြစ်သည်။ ပြောင်းလဲမှုသည် ထိုစကားစုတွဲမှ စာမူအားလုံးကို ကဏ္ဍသို့ ပေါင်းထည့်ပါမည်။ ဖယ်ရှားလိုလျှင်၊ စာမူအားလုံး အောင်မြင်စွာထည့်ပြီးဖြစ်ကြောင်း သေချာအောင် အတည်ပြုချက်ရယူပါ။။ ပြီးလျှင် <a href="%s">စကားစုတွဲများ စီမံခန့်ခွဲရန်</a> စာမျက်နှာမှ ၎င်းတို့ကို ဖျက်ပါ။

en: * This tag is also a category. When converted, all posts associated with the tag will also be in the category.
my_MM: *ဒီစကားစုတွဲသည် ကဏ္ဍတစ်ခုလည်းဖြစ်သည်။ ပြောင်းလိုက်လျှင် စကားစုတွဲဖြင့် ဆက်နွယ်နေသော စာမူအားလုံးသည် ကဏ္ဍတွင်လည်း ပါဝင်မည်ဖြစ်သည်။

en: + Add New Category
my_MM: + က​ဏ္ဍ​ အသစ်ထည့်ပါ

en: ,
my_MM: ၊

en: ,
my_MM: ၊

en: 1
my_MM: ၁

en: 1 Comment
my_MM: မှတ်ချက် ၁ ခု

en: 1 comment
my_MM: မှတ်ချက် တစ်ခု

en: 1 item | %s items
my_MM[0]: အ​မျိုး​အ​မည်​တစ်​ခု​
my_MM[1]: အ​မျိုး​အ​မည်​များ %s ခု

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
my_MM: <a href="%1$s" class="update-browser-link">%2$s အသစ်ြ​ပု​ြ​ပင်ြ​ဖည့်​စွက်​ပါ</a> သို့မဟုတ် ဘယ်​လို <a href="%3$s" class="browse-happy-link">ပျော်​ရွှင်​စွာ ြ​ကည့်​ရှု​ရ​မည်​ကို</a> ေ​လ့​လာ​ပါ။

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
my_MM[0]: <a href="%1$s">Akismet</a>က သင့်ဆိုဒ်ကို အနှောက်အယှက် မှတ်ချက် %2$s ခုမှ ကာကွယ်ပေးခဲ့သည်။
my_MM[1]: <a href="%1$s">Akismet</a>က သင့်ဆိုဒ်ကို အနှောက်အယှက် မှတ်ချက် %2$s ခုမှ ကာကွယ်ပေးခဲ့သည်။

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
my_MM[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>.
my_MM[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> က သင့်ဆိုဒ်ရှိ <a href="%2$s">နှောက်ယက်မှု မှတ်ချက် %3$s ခု</a>အား ကာကွယ်ပေးခဲ့သည်။

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
my_MM: <a href="%s">Akismet</a> နှောက်ယှက်မှုများ သင့်ဘလော့ဂ်ထံ မရောက်စေရန် တားမြစ်ပေးသည်။

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
my_MM: <a href="%s">လိပ်စာများ</a> / လိပ်စာ အသစ်ထည့်ပါ

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
my_MM: <a href="%s">လိပ်စာများ</a> / လိပ်စာကို ပြုပြင်ပါ

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
my_MM: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> စံတော်ချိန်သည် <code>%s</code> ဖြစ်သည်။

en: <b>%</b> Replies
my_MM: တံု့ြပန်မှုများ <b>%</b>

en: <b>1</b> Reply
my_MM: တံု့ြပန်ေြပာဆိုမှု <b>၁</b> ခု

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
my_MM: <code>_blank</code> &mdash; ဝင်းဒိုး သို့မဟုတ် ခလုပ်ပြား အသစ်။

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
my_MM: <code>_none</code> &mdash; တူညီသော ဝင်းဒိုး သို့မဟုတ် ခလုပ်ပြား။

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
my_MM: <code>_top</code> &mdash; ဖရိမ်များ မပါသော လက်ရှိ ဝင်းဒိုး သို့မဟုတ် ခလုပ်ပြား။

en: <span class="%1$s">Posted in</span> %2$s
my_MM: %2$s <span class="%1$s">တွင် ရေးသားခဲ့သည်။</span>

en: <span class="%1$s">Posted on</span> %2$s <span class="meta-sep">by</span> %3$s
my_MM: %2$s တွင် %3$s<span class="meta-sep">က</span> <span class="%1$s">ရေးသားခဲ့သည်။</span>

en: <span class="%1$s">Tagged</span> %2$s
my_MM: %2$s <span class="%1$s">ဖြင့် စကားစုတွဲ ထားသည်။</span>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
my_MM: <span class="meta-nav">&larr;</span> မှတ်ချက် အဟောင်းများ

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
my_MM: <span class="meta-nav">&larr;</span> စာမူ အဟောင်းများ

en: <span class="meta-nav">Next Post</span> %title
my_MM: <span class="meta-nav">နောက် စာမူ</span>%title

en: <span class="meta-nav">Previous Post</span> %title
my_MM: <span class="meta-nav">ရှေ့က စာမူ</span>%title

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
my_MM[0]: <strong>Akismet</strong> မှ တားမြစ်ခဲ့သော <strong class="count">အနှောက်အယှက် %1$s ခု</strong>
my_MM[1]: <strong>Akismet</strong> မှ တားမြစ်ခဲ့သော <strong class="count">အနှောက်အယှက် %1$s ခု</strong>

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
my_MM: <strong><em>ဒီစကားဝှက်ကို</em></strong> သေသေချာချာမှတ်သားထားပါ။!  သင်တစ်ဦးထဲ အတွက်သာ အလိုအလျှောက် ထုတ်လုပ်ပေးထားသည့်<em>ကျဘမ်း</em> စကားဝှက်ဖြစ်သည်။

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
my_MM: <strong>ဆောက်ရွက်ချက်</strong> - နောက်ဆုံးရေးသားခဲ့သော မှတ်ချက်များ၊ လတ်တလော ထုတ်ဝေဖော်ပြထားသော စာမူများနှင့် မကြာမီ ဖော်ပြတော့မည့် အစီအစဉ်ကြိုတင်ချထားသော စာမူများအား ဖော်ပြထားပေးပြီး စစ်ဆေးမှုပြုလုပ်ရန် ခွင့်ပေးထားသည်။

en: <strong>At a Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
my_MM: <strong>လျှပ်တပြက်</strong> -  သင့်အသံုးပြုနေသော WordPress မူကွဲအမှတ်နှင့် အခင်းအကျင်းအား သိနိုင်ရန်အချက်များနှင့် သင့်ဆိုဒ်ရှိ အကြောင်းအရာများ၏ စာရင်းအကျဉ်းအား ဖော်ပြပေးသည်။

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
my_MM: <strong>အကွက်ထိန်းချုပ်ရန်</strong> - ချဲ့ရန် ခြုံ့ရန် အကွက်ထိပ်ဘားတန်းအား ကလစ်နှိပ်ပါ။ ပလပ်အင်များမှ ထည့်ပေးသော အချို့အကွက်များတွင် ပြင်ဆင်ချိန်ညှိနိုင်သော အကြောင်းအရာများ ပါဝင်တတ်သည်။ ထိပ်ဘားတန်းပေါ် ဝေ့ဝဲကြည့်လျှင် &#8220;ပြင်ဆင်ချိန်ညှိရန်&#8221; လိပ်စာအား ဖော်ပြပေးသည်။

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
my_MM: အယ်ဒီတာတွင် <strong>မည်သည့်မီနူးမဆို၏ ညာဘက်မှ မြားအား ကလစ်နှိပ်ခြင်းဖြင့်</strong> စံသုံး သတ်မှတ်ချက် အုပ်စုများအား ဖော်ပြပေးသည်။ အခြားသတ်မှတ်ချက်များဖြစ်သော ချိတ်ဆက်လိပ်စာ အညွှန်း၊ CSS classes များ၊ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ဆက်နွယ်မှုများနှင့် ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ရှင်းလင်းဖော်ပြချက်များအား ဖန်သားပြင် ရွေးစရာများ ခလုပ်ပြားတွင် ဖွင့်၊ ပိတ် ပြုလုပ်နိုင်သည်။

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you are reconnected.
my_MM: <strong>အဆက်အသွယ် ပြတ်သွားသည်။</strong> သိမ်းဆည်းမှုကို အဆက်အသွယ် ပြန်ရသည်အထိ  ခေတ္တ ပိတ်ထားသည်။

en: <strong>Delete</strong> brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using bulk actions.
my_MM: <strong>Delete</strong>  နှိပ်လျှင် အတည်ပြုပေးရန် သုံးသူများကိုဖျက်ရန် ၎င်းတို့နှင့်သက်ဆိုင်သော အကြောင်းအရာများအား သင့်ဆိုဒ်မှ အပြီးတိုင် ဖယ်ရှာပေးမည့် ဖန်သားပြင်အား ဖွင့်ပေးသည်။ တစ်ပြိုင်တည်းလုပ်ရန် လုပ်ဆောင်ချက်အား သုံး၍ သုံးသူအများအပြားကို တစ်ပြိုင်တည်း ဖျက်နိုင်သည်။

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
my_MM: <strong>ရှင်းလင်းဖော်ပြချက်</strong> - ရှင်းလင်းဖော်ပြချက်သည် မူလအခြေနေတွင် တွေ့မြင်ရခြင်းမရှိပါ။ သို့သော် အချို့ အခင်းအကျင်းများသည် ၎င်းကို ဖော်ပြပေးနိုင်ပါသည်။

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
my_MM: <strong>ဆွေးနွေးခြင်း</strong> - မှတ်ချက်များနှင့် ping များကို ဖွင်နိုင် ပိတ်နိုင်သည်။ စာမူတွင် မှတ်ချက်များ ရှိလျှင် ထိုမှတ်ချက်များကို ဒီမှာတွေ့နိုင်ပြီး စစ်ဆေးကွပ်ကဲမှု ပြုလုပ်နိုင်သည်။

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
my_MM: <strong>တ​ရွတ် ဆွဲ​ချြ​ခင်း</strong> - အကွက်​များ​ကို စီစဉ်​ရန် ေ​ရွး​ချယ်​ထား​ေ​သာ အကွက်​၏ ေ​ခါင်း​စဉ်​ဘား​ကို​က​လစ်​၍ တ​ရွတ်​ဆွဲ​ချြ​ပီး အကွက်​ကို သင်ချ​လို​ေ​သာ​ေ​န​ရာ​တွင် အစက်​ချ​မျဉ်း​ေြ​ကာင်း​ြ​ဖင့် မီး​ခု​ိးေ​ရာင် ေ​လး​ေ​ထာင့်​ကွက်​ကို​ေ​တွ့​ေ​သာ​အခါ လွှတ်လိုက်​ပါ။

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
my_MM: ​အောက်ဘက်ရှိ ဧရိယာအတွင်းသို့ သင့်ဖိုင်များကို <strong>တရွတ်ဆွဲ ချထားပါ</strong>​။ ဖိုင်များများ တစ်ပြိုင်တည်းခွင့်ပြုသည်​။

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
my_MM: <strong>မှားနေသည်။</strong>: သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုမရှိသော သုံးသူအမည်နှင့် အီးမေးလ်။

en: <strong>ERROR</strong>: The password you entered for the username <strong>%1$s</strong> is incorrect. <a href="%2$s" title="Password Lost and Found">Lost your password</a>?
my_MM: <strong>မှားနေသည်။</strong>: သုံးသူအမည် <strong>%1$s</strong> အတွက် စကားဝှက် မှားနေသည်။ <a href="%2$s" title="စကားဝှက် ပျောက်နှင့် တွေ့">စကားဝှက်ပျောက်နေပါသလား</a>?

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
my_MM: <strong>Edit</strong> သည် ထိုသုံးသူအတွက် ပြုပြင်နိုင်သော ကိုယ်ရေးမှတ်တမ်း ဖန်သားပြင်ကို ဖွင့်ပေးသည်။ သုံးသူအမည်ပေါ်တွင် ကလစ်နှိပ်ခြင်းဖြင့်လည်း ထိုဖန်သားပြင်သို့ ရောက်နိုင်ပါသည်။

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
my_MM: <strong>ပြုပြင်ရန်</strong> သည် ထိုစာမူအတွက် ပြုပြင်ရန်ဖန်သားပြင်သို့ သင့်ကို့ပို့​ဆောင်​ပေးသည်​။ စာမူ​ခေါင်းစဉ်​ပေါ်တွင် ကလစ်နှိပ်ခြင်းဖြင့်လည်း ထိုဖန်သားပြထိုဖန်သားပြငင်သို့ ​ရောက်နိုင်သည်​။

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
my_MM: <strong>အမှား</strong> - မမျှော်လင့်သော ရလဒ်ကြောင့် ကွတ်ကီးများအား ပိတ်ပင်ထားသည်။ <a href="%1$s">ဒီလမ်းညွှန်ချက်စာတမ်းအား</a> ဖတ်ကြည့်ပါ၊ သို့မဟုတ် <a href="%2$s">ကူညီပံ့ပိုးမှု ဖိုရမ်အား</a>အသုံးပြုပါ။

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
my_MM: <strong>အမှား</strong> - ကွတ်ကီးများအား ပိတ်ပင်ထားသည် သို့မဟုတ် သင့်ဘရောက်ဇာမှ မပံ့ပိုးပါ။ WordPress အား အသုံးပြုရန် <a href="%s">ကွတ်ကီးများအား ဖွင့်ထားရန်</a> လိုအပ်ပါသည်။

en: <strong>Error:</strong> Passwords may not contain the character "\".
my_MM: <strong>မှားနေသည်</strong> - စကားဝှက်တွင်  "\" အက္ခရာများ ပါဝင်၍မရပါ။

en: <strong>Error:</strong> Please enter a password.
my_MM: <strong>မှားနေသည်</strong> - ကျေးဇူးပြု၍ သင့်စကားဝှက်ကို ဖြည့်ပါ။

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username.
my_MM: <strong>မှားနေသည်။</strong>: သုံးသူ အမည်ဖြည့်ပါ။

en: <strong>Error:</strong> Please enter a valid email address.
my_MM: <strong>အမှား</strong> - သင့်လျော်မှန်ကန်မှုရှိသော အီးမေးလ် လိပ်စာ ဖြည့်သွင်းပါ။

en: <strong>Error:</strong> Please enter an email address.
my_MM: <strong>မှားနေသည်</strong> - ကျေးဇူးပြု၍ E-mail လိပ်စာဖြည့်ပါ။

en: <strong>Error:</strong> Please type your email address.
my_MM: <strong>မှားနေသည်။</strong>: သင့် e-mail လိပ်စာဖြည့်ပါ။

en: <strong>Error:</strong> Sorry, that username is not allowed.
my_MM: <strong>အမှား</strong>စိတ်မကောင်းပါ။ ထိုအသုံးပြူသူအမည်အား ခွင့်မပြုခဲ့ပါ။

en: <strong>Error:</strong> The comment could not be saved. Please try again later.
my_MM: <strong>အမှား</strong> -  မှတ်ချက်သိမ်း၍ မရပါ။ နောက်တစ်ကြိမ်စမ်းကြည့်ပါ။

en: <strong>Error:</strong> The email address is already used.
my_MM: <strong>အမှား</strong>။   ။ အီးမေးလ်လိပ်စာကို အသုံးပြုပြီးဖြစ်ပါသည်။

en: <strong>Error:</strong> The email address is not correct.
my_MM: <strong>မှားနေသည်။</strong>: E-mail လိပ်စာမမှန်ပါ။

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
my_MM: <strong>မှားနေသည်။</strong>: စကားဝှက် နေရာလွတ်နေသည်။

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the username %s is incorrect.
my_MM: <strong>အမွား</strong>: username %s အတြက္ထည့္သြင္းေသာ စကား၀ွက္ မမွန္ကန္ပါ။

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
my_MM: <strong>မှားနေသည်။</strong>: သုံးသူအမည် နေရာလွတ်နေသည်။

en: <strong>Error:</strong> This username is already registered. Please choose another one.
my_MM: <strong>အမှား</strong> - ဒီသုံးသူအမည်ဖြင့် မှတ်ပုံတင်ပြီးဖြစ်သည်။ အခြားအမည်တစ်ခုကိုရွေးပါ။

en: <strong>Error:</strong> This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
my_MM: <strong>မှားနေသည်။</strong>: အသုံးပြုခွင့်မရှိသော အက္ခရာများကို သုံးထားသဖြင့် ဤသုံးသူအမည် မမှန်ပါ။ မှန်ကန်သော သုံးသူအမည်ကိုဖြည့်ပါ။

en: <strong>Error:</strong> Your account has been marked as a spammer.
my_MM: <strong>မှားယွင်းမှု</strong> - သင့်သုံးသူစာရင်းကို အနှောက်အယှက်ပေးသူအဖြစ်သတ်မှတ်ထားသည်။

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
my_MM: <strong>အမည်</strong> - သင့်ဆိုဒ်တွင် ပေါ်ထွက်မည့် အမည်ဖြစ်သည်။

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
my_MM: <strong>အစီအစဉ်</strong> - စာမျက်နှာများသည် ပုံမှန်အားဖြင့် အက္ခရာစဉ်အတိုင်း စီစဉ်သည်၊ သို့သော် ဒီအကွက်တွင် နံပါတ်တစ်ခုကို (ပထမဆုံးအတွက် 1 စသည်ဖြင့်) ဖြည့်သွင်းခြင်းဖြင့် သင့်ကိုယ်ပိုင် အစီအစဉ်ကို ရွေးချယ်နိုင်သည်။

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
my_MM: <strong>ပင်မ</strong> - စကားစုတွဲများနှင့်မတူဘဲ ကဏ္ဍများကို အစဉ်အဆက် အုပ်စုခွဲခြားနိုင်သည်။ သင့်မှာ ဂျက်ဇ်ဂီတအတွက် ကဏ္ဍတစ်ခုရှိနိုင်သည်။ ၎င်းအောက်တွင် ဘေဘော့နှင့် ဘစ်ဘန်းအတွက် ကဏ္ဍခွဲများ ရှိနိုင်သည်။ အပြည့်အဝ ရွေးချယ်ခွင့်ရှိပါသည်။ ကဏ္ဍခွဲတစ်ခုပြုလုပ်ရန် ပင်မဆွဲချမီနူးမှ အခြားကဏ္ဍတစ်ခုခုကိုသာ ရွေးချယ်လိုက်ပါ။

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
my_MM: <strong>ပင်မ</strong> - သင့်စာမျက်နှာများကို စဉ်ဆက်ပြဇယားဖြင့် အစီအစဉ်ချိနိုင်သည်။ ဥပမာအားဖြင့်၊ &#8220;သိကောင်းစရာ&#8221; စာမျက်နှာတွင် &#8220;ဘဝပုံပြင်&#8221; နှင့် &#8220;ကျွန်ုပ်၏ ခွေး&#8221; စာမျက်နှာများ ပါရှိနိင်သည်။ စာမျက်နှာ အဆင့်မည်မျှထိ ချက်ဆက်ယှက်နွယ်ထားနိုင်သည်ကို ကန့်သတ်မထားပါ။

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
my_MM: <strong>စာမူ တည်းဖြတ်စနစ်</strong> - သင့်စာမူအတွက် စာသားများအား ရေးသွင်းပါ။ တည်းဖြတ်ပြုပြင်ရန် အနေအထား ၂ မျိုးရှိပါသည်။ မျက်မြင် နှင့် စာသား ဖြစ်ပါသည်။ သက်ဆိုင်ရာ ခလုပ်ပြားတွင် ကလစ်နှိပ်ခြင်းဖြင့် နှစ်သက်ရာ အနေအထားအား ရွေးချယ်နိုင်ပါသည်။

en: <strong>Preview</strong> will show you what your draft post will look like if you publish it. View will take you to your live site to view the post. Which link is available depends on your post&#8217;s status.
my_MM: <strong>နမူနာ ကြည့်ရှုခြင်း</strong>သည် သင့်စာမူကြမ်းကို ထုတ်ဝေသည့်အခါ တွေ့မြင်ရမည့်ပုံကို ဖော်ပြပေးသည်။ ကြည့်ရှုမှုသည် သင့်တိုက်ရိုက်ဆိုဒ်ပေါ်ရှိ စာမူကြည့်ရန်နေရာကို ဖွင့်ပေးမည်ဖြစ်ပါသည်။ သင့်စာမူအခြအေနေပေါ်မူတည်၍ ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ရရှိနိုင်ပါသည်။

en: <strong>Quick Draft</strong> &mdash; Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 3 most recent draft posts you've started.
my_MM: <strong>အမြန်မူကြမ်း</strong> - စာမူအသစ်တစ်ခုပြုလုပ်ပြီး မူကြမ်းအဖြစ် သိမ်းဆည်ရန် ခွင့်ပြုပေးသည်။ နောက်ဆုံး ရေးသားထားသော မူကြမ်း စာမူ ၅ ခု၏ လိပ်စာအားလည်း ဖော်ပြထားပေးသည်။

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
my_MM: <strong>အမြန်ပြင်</strong> သည် သင့်စာမူ​​၏ မီတာအချက်အလက်များကို ​နေရာတွင် ပြုပြင်ရန် ပံ့ပိုး​ပေးသည်​။ ဒီဖန်သားပြင်မှ ထွက်ခွာရန် မလိုဘဲ စာမူအ​သေးစိတ်အချက်အလက်များကို အသစ်ပြုပြင်ရန် သင့်အား ခွင့်ပြု​ပေးသည်​။

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
my_MM: <strong>ကျဘမ်း :</strong> စာမျက်နှာ တစ်ခုစီတွင် မတူညီသော ရုပ်ပုံတစ်ခုကို ပြပါ။

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
my_MM: <strong>မြင်ကွင်းဆိုင်ရာ ရွေးစရာများ</strong> - ဖော်ပြထားလိုသည့် ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခုံဆိုင်ရာ အကွက်များအား မြင်ကွင်းဆိုင်ရာ ရွေးစရာများ ခလုပ်ပြားအားသုံး၍ ရွေးပါ။

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
my_MM: <strong>ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိပေးချက် ပေးပို့ခြင်း</strong> - ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိပေးချက်များသည် သင်ချိတ်ဆက်ထားသော ဘလော့ဂ်များကို အသိပေးသည့် ဘလော့ဂ်စနစ် ဟောင်းတစ်ခုဖြစ်သည်။ သင် ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိပေးချက် ပေးပို့လိုသည့် URL(များ) ကို ဖြည့်သွင်းပါ။ အခြား WordPress ဆိုဒ်များကို သင်ချိတ်ဆက်လျှင် ချိတ်ဆက်မှု အပြန်အလှန်သိပေးချက်ကိုသုံး၍ သူတို့ကို အလိုလို အသိပေးမည်ဖြစ်သည်။ ဒီအကွက်သည် မလိုအပ်ပါ။

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
my_MM: <strong>Slug</strong> - &#8220;slug&#8221; သည်​ URL​ ​မှ​အ​လွယ်​တ​ကူ​သိ​ရှိ​နား​လည်​နိုင်​သော​ ​အ​မည်​တစ်​ခု​ဖြစ်​သည်​။​ ​ပုံ​မှန်​အား​ဖြင့်​ ​အား​လုံး​စာ​လုံး​အ​သေး​များ​ဖြစ်​ပြီး​၊​ ​အ​က္ခ​ရာ​များ​​၊​ ​သ​င်္ချာ​ဂ​ဏန်း​များ​၊​ ​နှင့်​ hyphens​ ​များ​သာ​ပါ​ဝင်​သည်​။

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
my_MM: <strong>တန်းပလိတ်(စံပုံစံ)</strong> - အချို့အခင်းအကျင်းများတွင် စိတ်ကြိုက်ပြုလုပ်ထားသော တန်းပလိတ်(စံပုံစံ)များကို စိတ်ကြိုက်ပုံစံချထားမှု သို့မဟုတ် အပိုဆောင်းလုပ်ဆောင်ချက်များကို အသုံးပြုလိုသည့် သီးသန့်စာမျက်နှာများအတွက် အသုံးပြုနိုင်သည်။ ထိုသို့ဆိုလျှင် ဆွဲချစာရင်းတွဲ မီနူးတွင် ဖော်ပြထားသည်။

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
my_MM: <strong>ခေါင်းစဉ်</strong> - သင့်စာမူအတွက် ခေါင်းစဉ် ရေးသွင်းပါ။ ခေါင်းစဉ်ရေးသွင်းပြီးသောအခါ  သင်ပြုပြင်နိုင်သော အမြဲလိပ်စာကို အောက်ဘက်တွင် တွေ့မြင်နိုင်သည်။

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the Trash, from which you can permanently delete it.
my_MM: <strong>အမှိုက်ပုံး</strong> သည် သင့်စာမူကို ဒီစာရင်းမှ ဖယ်ထုတ်ပေးပြီး အပြီးတိုင် ဖျက်ဆီးမှုပြုလုပ်နိုင်သည့် အမှိုက်ပုံးသို့ ထည့်ပေးသည်။

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
my_MM: <strong>သတိ​ပေး​ချက် -</strong> ဒီစာမျက်နှာများ​ဟာ မတူညီရပါ။

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
my_MM: <strong>မင်္ဂလာပါ</strong> - ဆိုဒ်အသစ်ပြုလုပ်သည့်အခါ　အသုံးအများဆုံး　လုပ်ဆောင်ချက်အချို့၏　လိပ်စာကို　ပြပါ။

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
my_MM:  <a href="%s">မူသေ စာမျက်နှာ</a> (အောက်တွင်ရွေးပါ။)

en: A cloud of your most used tags.
my_MM: အသုံးအများဆုံး စကားစုတွဲများ တိမ်တိုက်။

en: A comment is held for moderation
my_MM: မှတ်ချက်တစ်​ခုသည် ထိန်းကွပ်ပြုပြင်ခြင်းအားစောင့်ဆိုင်းနေသည်။

en: A list of your site&#8217;s Pages.
my_MM: သင့်ဆိုဒ်ရှိ စာမျက်နှာ စာရင်းတစ်ခု။

en: A list or dropdown of categories.
my_MM: ကဏ္ဍများ၏ ဆွဲချစာရင်း သို့မဟုတ် စာရင်းတစ်ခု။

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
my_MM: သင့်ဆိုဒ်ရှိ စာမူများအတွက် လစဉ်မှတ်တမ်းတစ်ခု။

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
my_MM: သင့် "%s" စာမူရှိ မှတ်ချက်အသစ်သည် သင့် အတည်ပြုမှုအား စောင့်နေသည်။

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
my_MM: သင့် "%s" စာမူရှိ ချိတ်ဆက်မှု အသိပေးချက်အသစ်သည် သင့် အတည်ပြုမှုအား စောင့်နေသည်။

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
my_MM: သင့် "%s" စာမူရှိ ချိတ်ဆက်မှု ပြန်လှန် အသိပေးချက်အသစ်သည် သင့် အတည်ပြုမှုအား စောင့်နေသည်။

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
my_MM: ဘယ်ဘက်ရှိ အနီရောင်ဘားဖြင့် သင့်စစ်ဆေးမှုကို စောင့်ဆိုင်းနေသော မှတ်ချက်ဖြစ်ကြောင်း ဖော်ပြပေးသည်။

en: A search form for your site.
my_MM: သင့်ဆိုဒ်အတွက် ရှာဖွေရေး ဖောင်ပုံစံတစ်ခု။

en: A static page
my_MM: ပုံသေစာမျက်နှာ တစ်ခု

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
my_MM: ထည့်သွင်းလိုက်သော အမည်နှင့် slug အား အသုံးပြုထားသည့် ဝေါဟာရတစ်ခု ဒီဝေါဟာရအုပ်စုတွင် ရှိပြီးဖြစ်သည်။

en: A term with the name provided already exists with this parent.
my_MM: ပေးထားသော အမည်ဖြင့် သတ်မှတ်ချက်စာလုံးသည် ဒီပင်မဖြင့်ရှိပြီးဖြစ်သည်။

en: A valid URL was not provided.
my_MM: သင့်လျှော်မှန်ကန်သော URL ထောက်ပံ့မထားပါ။

en: A valid email address is required
my_MM: သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုရှိသော E-mail လိပ်စာလိုအပ်ပါသည်။

en: A valid email address is required.
my_MM: သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုရှိသော E-mail လိပ်စာလိုအပ်ပါသည်။

en: ACT
my_MM: အေစီတီ

en: AM
my_MM: မနက်

en: API Key
my_MM: API သော့ချက်

en: Abidjan
my_MM: အဘစ်ဒ်ဇန်

en: Abort
my_MM: ရုပ်သိမ်းပါ။

en: About
my_MM: သိကောင်းစရာ

en: About Pages
my_MM: သိ​ကောင်းစရာ စာမျက်နှာများ

en: About WordPress
my_MM: WordPress အကြောင်း

en: About Yourself
my_MM: သင့် အကြောင်း

en: About the user
my_MM: သုံးသူ အကြောင်း

en: Accessibility Ready
my_MM: အဆင်သင့် လွယ်ကူစွာသုံးစွဲနိုင်မှု

en: Account
my_MM: သံုးသူစာရင်း

en: Accra
my_MM: အက်ခရာ

en: Accuracy
my_MM: တိကျမှု

en: Action
my_MM: လုပ်ဆောင်ချက်

en: Actions
my_MM: လုပ်ဆောင်ချက်များ

en: Activate
my_MM: စတင် အလုပ်လုပ်ပါ

en: Activate &#8220;%s&#8221;
my_MM: &#8220;%s&#8221;ကို အသက်သွင်းပါ။

en: Activate Plugin
my_MM: ပလပ်အင် အသက်သွင်းပါ

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
my_MM: ပလပ်အင် အသက်သွင်းြပီး တင်သွင်းသူကို အလုပ်လုပ်ေဆာင်ေစပါ

en: Activate this plugin
my_MM: ဤ ပလပ်အင်ကို အသက်သွင်းပါ

en: Activate:
my_MM: စတင် အလုပ်လုပ်ပါ

en: Activation Key Required
my_MM: အသက်သွင်း သောချက်စာလုံး လိုအပ်သည်

en: Activation Key:
my_MM: အသက်သွင်း သော့ချက် -

en: Active
my_MM: အသက်ဝင်ပြီး

en: Active Child Theme
my_MM: လက်ရှိသုံးနိုင်သော အခင်းအကျင်း ခွဲ

en: Active theme
my_MM: တန်းပလိတ် စတင်အသုံးပြုမည်

en: Activity
my_MM: ဆောင်ရွက်ချက်

en: Adak
my_MM: အာဒက်

en: Add
my_MM: ထည့်ရန်

en: Add Audio
my_MM: အသံ ထပ်ပေါင်းထည့်ပါ

en: Add Comment
my_MM: မှတ်ချက်ရေးရန်

en: Add Custom Field
my_MM: စိတ်ကြိုက် နယ်ပယ်သစ် ထည့်ပါ

en: Add Existing User
my_MM: ရှိပြီးသားသုံးသူ ထည့်ရန်

en: Add Items
my_MM: အမျိုးအစားများပေါင်းမည်

en: Add Link
my_MM: လိပ်စာ ထည့်ပါ။

en: Add Media
my_MM: မီဒီယာဆိုင်ရာ ထပ်ပေါင်းထည့်ပါ

en: Add Menu Items
my_MM: မီနူးအမျိုးအစားများထည့်မည်

en: Add New Category
my_MM: ကဏ္ဍ အသစ်ထည့်ပါ

en: Add New Custom Field:
my_MM: စိတ်ကြိုက် နယ်ပယ်သစ် ထည့်ပါ :

en: Add New Header Image
my_MM: ေခါင္းစီးပံု အသစ္ထည့္ပါ

en: Add New Image
my_MM: ရုပ်ပုံ အသစ်ထည့်ပါ

en: Add New Link
my_MM: လိပ်စာ အသစ် ထည့်ပါ

en: Add New Link Category
my_MM: လိပ်စာ ကဏ္ဍ အသစ်ထည့်ပါ

en: Add New Page
my_MM: စာမျက်နှာ အသစ်ထည့်ပါ

en: Add New Post
my_MM: စာမူ အသစ်ထည့်ပါ

en: Add New Site
my_MM: ဆိုဒ် အသစ်ထည့်ရန်

en: Add New Tag
my_MM: စကားစုတွဲ အသစ်ထပ်ထည့်ပါ

en: Add New Theme
my_MM: အခင်းအကျင်း အသစ်ထည့်ရန်

en: Add New User
my_MM: သုံးသူ အသစ်ထည့်ရန်

en: Add Site
my_MM: ဆိုဒ်ထပ်ထည့်ရန်

en: Add Video
my_MM: ဗွီဒီယို ထပ်ပေါင်းထည့်ပါ

en: Add Widget
my_MM: ဝစ်ဂျက်ထည့်ရန်

en: Add a Widget
my_MM: ဝစ်ဂျက်တစ်ခုထည့်သွင်း

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback
my_MM: အမြင့်ဆုံး HTML5 ဖွင့်ရန် အခြားရင်းမြစ်များအား ထည့်သွင်း

en: Add an Image
my_MM: ရုပ်ပုံ ထပ်ပေါင်းထည့်ပါ

en: Add audio source
my_MM: တေးသီချင်း ရင်းမြစ်ထည့်ရန်

en: Add media
my_MM: မီဒီယာဆိုင်ရာ ထပ်ပေါင်းထည့်ပါ

en: Add media files from your computer
my_MM: သင့်​ကွန်​ပြူ​တာ​ပေါ်​ရှိ​ ​မီဒီယာ​ဖိုင်​များ​ကို​ ​​ပေါင်း​ထည့်​ပါ

en: Add menu items from the column on the left.
my_MM: ဘယ်ဘက်ကော်လံရှိ မီနူးအမျိုးအမည်များကို ထည့်ပါ။

en: Add new page
my_MM: စာမျက်နှာ အသစ်ထည့်ပါ

en: Add new post
my_MM: စာမူ အသစ်ထည့်ပါ

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
my_MM: အမျိုးအမည်တစ်ခု (သို့) အများအပြားကို တစ်ပြိုင်တည်းထည့်ရန် <strong>အမျိုးအမည်တစ်ခုချင်းစီ၏ ဘေးရှိ အမှန်ခြစ်ကွက်တွင် ရွေးချယ်ပေးပြီး မီနူးထဲ ထည့်ပါ ကို ကလစ်နှိပ်၍</strong> ပြုလုပ်နိုင်သည်။

en: Add or remove menu items
my_MM: မီနူး အိုင်တန် ထည့်မည် (သို့) ဖျက်မည်

en: Add or remove tags
my_MM: စကားစုတွဲများ ထပ်ပေါင်းထည့်ပါ (သို့) ဖယ်ရှားပါ

en: Add subtitles
my_MM: စာတန်းထိုး ထည့်သွင်းပါ

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
my_MM: %2$s ရှိ သင့် %1$s ဖိုင်တွင် အောက်ပါတို့ကို အခြား WordPress စည်းမျဉ်းများအား <strong>အစားထိုး</strong>၍ ဖြည့်သွင်းပါ -

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation
my_MM: ၎င်းတို့အတည်ပြုမှု လိုအပ်သော အီးမေးလ်အား ပေးပို့ခြင်းမပြုဘဲ သံုးသူအား ထည့်သွင်းပါ။

en: Add to Audio Playlist
my_MM: တေးသီချင်းစာရင်းထဲထည့်ရန်

en: Add to Dictionary
my_MM: အဘိဓါန်သို့ ထည့်

en: Add to Menu
my_MM: မီ​နူး​စာ​ရင်း​သို့ ပေါင်းထည့်ပါ

en: Add to Widget
my_MM: ဝီဂျက် ပေါင်းရန်

en: Add to audio playlist
my_MM: တေးသီချင်းစာရင်းထဲထည့်ရန်

en: Add to gallery
my_MM: ပြခန်းသို့ ပေါင်းထည့်

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
my_MM: %1$s (%2$s) မီ​နူး​စာ​ရင်း​သို့ ပေါင်းထည့်ပါ

en: Add to video Playlist
my_MM: ဗွီဒီယိုစာရင်းသို့ ထည့်ရန်

en: Add to video playlist
my_MM: ဗွီဒီယိုစာရင်းသို့ ထည့်ရန်

en: Add video source
my_MM: ဗွီဒီယို ရင်းမြစ် ထည့်ရန်

en: Add, organize, and modify individual menu items
my_MM: ထပ်ထည့်ခြင်း၊ အစီအစဉ်ချခြင်း နှင့် မီနူးအမျိုးအမည်များ တစ်ခုခြင်းစီကို ပြုပြင်ခြင်း

en: Add/remove code tag
my_MM: code သင်္ကေတတွဲအား ထည့်/ဖျက်

en: Adding Categories
my_MM: ကဏ္ဍများ ထပ်​ပေါင်းထည့်ခြင်း

en: Adding Tags
my_MM: စကားစုတွဲများ ထပ်​ပေါင်းထည့်ခြငး်

en: Adding Themes
my_MM: အခင်းအကျင်းများ ထည့်သွင်းခြင်း

en: Addis Ababa
my_MM: အက်ဒစ် အာဘာဘာ

en: Additional Capabilities
my_MM: အပို လုပ်ဆောင်နိုင်စွမ်းများ

en: Address | Addresses
my_MM[0]: လိပ်စာ

en: Adelaide
my_MM: အဒယ်လေးဒ

en: Aden
my_MM: ဧဒင်

en: Admin Color Scheme
my_MM: စီမံ အုပ်ချုပ်ရေး အ‌ရောင် အတွဲအစပ်

en: Administrators have access to all the administration features.
my_MM: စီမံအုပ်ချုပ်သူများသည် စီမံအုပ်ချုပ်မှုဆိုင်ရာ လုပ်ဆောင်ချက်အားလုံးကို သုံးစွဲနိုင်ပါသည်။

en: Advanced
my_MM: အထူး

en: Advanced Options
my_MM: အထူးရွေးချယ်စရာများ

en: Advanced Settings
my_MM: အ​ထူး​ ​အ​ပြင်​အ​ဆင်​များ

en: Advanced caching plugin.
my_MM: အဆင်သင့် ပြုလုပ်မှု အထူး ပလပ်အင်

en: Advanced.
my_MM: အထူး

en: Africa
my_MM: အာဖရိက

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
my_MM: Akismet %s သည် WordPress %s သို့မဟုတ် ပိုမိုအဆင့်မြင့်သည့် မူကွဲအားလိုအပ်ပါသည်။

en: Akismet API Key
my_MM: Akismet API သော့ချက်စာလုံး

en: Akismet Configuration
my_MM: Akismet ပြင်ဆင်ချိန်ညှိရန်

en: Akismet Stats
my_MM: Akismet အခြေအနေ

en: Akismet Support
my_MM: Akismet အကူအညီ

en: Akismet Widget
my_MM: Akismet ဝစ်ဂျက်

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
my_MM: အလိုလိုပြန်လည် ပြုလုပ်စဉ် Akismet မှ ဒီ မှတ်ချက်ကို အနှောက်အယှက်အဖြစ် ဖမ်းမိသည်။

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
my_MM: အလိုလိုပြန်လည် ပြုလုပ်စဉ် Akismet မှ ဒီ မှတ်ချက်ကို ရှင်းခဲ့သည်။

en: Akismet has detected a problem.
my_MM: Akismet က ပြဿနာတရပ်ကို ​တွေ့​ရှိသည်။

en: Akismet re-checked and caught this comment as spam
my_MM: Akismet မှ နောက်တစ်ကြိမ်ပြန်စစ်ဆေးရာ ဒီမှတ်ချက်ကို အနှောက်အယှက် အဖြစ် ဖမ်းမိသည်။

en: Akismet re-checked and cleared this comment
my_MM: Akismet မှ ပြန်လည်စစ်ဆေး၍ ဒီမှတ်ချက်ကို ရှင်းပေးခဲ့သည်။

en: Akismet stats
my_MM: Akismet အခြေအနေ

en: Album
my_MM: အယ်လ်ဘမ်

en: Algiers
my_MM: အယ်ဂျီးယီးရား

en: Align
my_MM: ချိန်ညှိ

en: Align Center
my_MM: ဗဟို တွင်ချိန်ပါ။

en: Align Left
my_MM: ဘယ် ညှိပါ။

en: Align Right
my_MM: ညာညှိပါ။

en: Align center
my_MM: ဗဟိုချိန်ညှိ

en: Align left
my_MM: ဘယ်ဘက်ချိန်ညှိ

en: Align right
my_MM: ညာသို့ ချိန်ညှိ

en: Alignment
my_MM: စာလုံးတန်းညှိခြင်း

en: All
my_MM: အားလုံး

en: All Categories
my_MM: ကဏ္ဍများအားလုံး

en: All Comments
my_MM: မှတ်ချက်များ အားလုံး

en: All Link Categories
my_MM: လိပ်စာ ကဏ္ဍအားလုံး

en: All Links
my_MM: ချိတ်​ဆက်​လိပ်​စာများ အားလံုး

en: All Pages
my_MM: စာမျက်နှာ အားလုံး

en: All Posts
my_MM: စာမူ အားလုံး

en: All Settings
my_MM: သတ်မှတ်ချက် အားလုံး

en: All Sites
my_MM: ဆိုဒ်များအားလုံး

en: All Tabs:
my_MM: စကားစုတွဲများ​ အားလုံး -

en: All Tags
my_MM: စကားစုတွဲများ အားလုံး

en: All Types
my_MM: အ​မျိုး​အ​စား​အား​လုံး

en: All Users
my_MM: သုံးသူများ အားလုံး

en: All categories
my_MM: က​ဏ္ဍ​များအားလုံး

en: All comment types
my_MM: မှတ်ချက်အမျိုးအစားများ အားလံုး

en: All content
my_MM: အ​ကြောင်း​အ​ရာ​ ​အား​လုံး

en: All dates
my_MM: ရက်စွဲများအားလုံး

en: All done!
my_MM: အားလုံးပြီးပြီ !

en: All image sizes
my_MM: ရုပ်ပုံအားလုံး၏အရွယ်အစားများ

en: All media items
my_MM: မီဒီယာ အမျိုးအမည်အားလုံး

en: All posts were added to the category with the same name.
my_MM: စာမူအားလုံးကို နာမည်တူ ကဏ္ဍသို့ ပေါင်းထည့်ခဲ့သည်။

en: All sizes except thumbnail
my_MM: လက်မအရွယ် မှတပါး အရွယ်အစား​ အား​လုံး​

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
my_MM: သင်ပို့တင်သောဖိုင်များအားလံုးကို မီဒီယာဖိုင်စာရင်းတွင် စာရင်းပြထားပါသည်။ နောက်ဆံုးပို့တင်သောဖိုင်အား ထိပ်ဆံုးတွင်ဖော်ပြပေးသည်။

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
my_MM: သင့်ပို့တင်ထားသော ဖိုင်များကို နောက်ဆုံးပို့တင်ထားသည်များကို ပထမဆုံးစာရင်းအနြဖေင့် မီဒီယာ လိုက်ဘရယ်ရီတွင် စာရင်းသွင်းထားပါသည်။ မြင်ကွင်းဆိုင်ရာ ရွေးစရာများ ခလုပ်ပြားကိုသုံး၍ ဒီဖန်သားပြင်၏ ဖော်ပြပုံကို စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်နိုင်သည်။

en: All time
my_MM: အချိန်ပြည့်

en: All updates have been completed.
my_MM: အဆင့်ြမှင့်တင်မှု အားလံုး ြပီးေြမာက်ပါြပီ။

en: Allow
my_MM: ခွင့်ပြုပါ။

en: Allow Comments
my_MM: မှတ်ချက်ပေးမှုများအား ခွင့်ပြုပါ။

en: Allow Pings
my_MM: ချိတ်ဆက်မှု အသိပေးချက် များ ခွင့်ပြုသည်။

en: Allow comments
my_MM: မှတ်ချက်ပေးမှုများအား ခွင့်ပြုပါ။

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks)
my_MM: အခြား ဘလော့ဂ်များမှ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ အသိပေးမှုများကို ခွင့်ပြုပါ (ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံအသိပေးချက်နှင့် အပြန်အလှန် အသိပေးချက်)

en: Allow new users to sign up
my_MM: အသုံးပြုသူအသစ်များကို အသင်းဝင်ရန်ခွင့်ပြုသည်။

en: Allow people to post comments on new articles
my_MM: ဆောင်းပါး အသစ်များတွင် မှတ်ချက်များရေးသားရန် လူအများကို ခွင့်ပြုပါ။

en: Allow search engines to index this site
my_MM: ဒီဆိုဒ်ကို ရှာဖွေရေးအင်ဂျင်များမှ အညွှန်းပြုလုပ်ခြင်း ခွင့်ပြုရန်

en: Allowed Files
my_MM: ခွင့်ပြုထားသော ဖိုင်များ

en: Almaty
my_MM: အယ်မတီ

en: Already Installed
my_MM: ထည့်သွင်းပြီးသားဖြစ်ပါသည်

en: Already pinged:
my_MM: ချိတ်ဆက်မှု အပြန်အလှန် အသိပေးပြီး။   ။

en: Alt Text
my_MM: Alt စာသား

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
my_MM: ရုပ်ပုံအတွက် အခြား​ စာသား​၊​ ဥပမာ - &#8220; မိုနာလီဆာ&#8221;

en: Alternative Text
my_MM: အထူး စာသား

en: Alternative source
my_MM: အခြားရင်းမြစ်

en: Always use https when visiting the admin
my_MM: စီမံအုပ်ချုပ်ရေးစာမျက်နှာကို ဖွင့်တိုင်း https ကိုသုံးပါ။

en: America
my_MM: အမရေိက

en: American English
my_MM: အမေရိကန် အင်္ဂလိပ်

en: Amman
my_MM: အမ်မန်

en: Amsterdam
my_MM: အမ်စတာဒန်

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
my_MM: အလိုအ​လျှောက် WordPress အဆင့်မြှင့်တင်မှု တခု ပြီး​စီး​ဖို့​ မ​အောင်မြင်ပါ - <a href="%s">အဆင့်မြှင့်တင်မှုကို ယခု ​နောက်ထပ် ကြိုး​စား​ပါ</a>။

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
my_MM: အလိုအ​လျှောက် WordPress အဆင့်မြှင့်တင်မှု တခု ပြီး​စီး​ဖို့​ မ​အောင်မြင်ပါ - ကွန်ရက် စီမံခန့်​ခွဲသူထံ အ​ကြောင်း​ကြား​ပါ။

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
my_MM: အမှားတခု ဖြစ်ပွားခဲ့သည်၊ ဆိုလိုတာက ပေးပို့ချက် နှေးနေသည်။ နောက်မှ ထပ်ကြိုးစားပါ။

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
my_MM: အမှားအယွင်းဖြစ်ပွားခဲ့သည်။ စာမျက်နှာအား ပြန်ဖွင့်ပြီး နောက်တစ်ကြိမ်စမ်းကြည့်ပါ။

en: An error has occurred; the feed is probably down. Try again later.
my_MM: အမှား​တခု ဖြစ်ပွား​ခဲ့​သည်၊​ ​ပေး​ပို့​ချက် ​နှေး​ကွေး​တာ ဖြစ်နိုင်သည်။ ​နောက်တခါ ထပ်ကြိုး​စား​ပါ။

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
my_MM: ပို့တင်စဉ် အမှားအယွင် တစ်ခုခု ဖြစ်သည်။ ကျေးဇူးပြု၍ နောက်တစ်ကြိမ် ပြန်ကြိုးစားပါ။

en: An error occurred. Please try again.
my_MM: အမှားပေါ်နေတယ်။ ကျေးဇူးပြု၍ ပြန်ကြိုးစား ကြည့်ပါ။

en: Anadyr
my_MM: အန်နာဒိုင်းရ်

en: Anchorage
my_MM: အန်ခေါရေ့ဂျ်

en: Andorra
my_MM: အန်ဒိုရာ

en: Anguilla
my_MM: အန်းဂွီလာ

en: Anonymous
my_MM: အမည်မသိ

en: Antananarivo
my_MM: အန်တာနာနာရီဗို

en: Antarctica
my_MM: အန်တာ့တီက

en: Antigua
my_MM: အန်တီဂွာ

en: Anyone can register
my_MM: မည်သူမဆို မှတ်ပုံတင်နိုင်သည်။

en: Anyone posts a comment
my_MM: ကျွန်တော့်ဆီ အီးမေးလ်ပို့ပါ။

en: Apia
my_MM: အာပီယာ

en: Apologies, but the page you requested could not be found. Perhaps searching will help.
my_MM: တောင်းပန်ပါတယ် သင်တောင်းဆိုသော စာမျက်နှာကို မတွေ့ပါ။ ရှာဖွမေှု ပြုလုပ်ခြင်းမှ အကူအညီ ရနိုင်ပါလိမ့်မည်။

en: Appearance
my_MM: အသွင်အပြင်

en: Apply
my_MM:  လုပ်ပါ

en: Apply changes to:
my_MM: အပြောင်းအလဲများကို အသုံးချ -

en: Approve
my_MM: အတည်ပြုသည်

en: Approve and Reply
my_MM: အတည်ပြုပြီး ပြန်စာရေးရန်

en: Approve comment
my_MM: မှတ်ချက်ကို အတည်ပြု

en: Approve it: %s
my_MM: ဒါကို အတည်ပြုပါ - %s

en: Approve this comment
my_MM: ဤစာမူအား အတည်ပြုမည်။

en: Approved
my_MM: အတည်ပြုပြီး

en: April
my_MM: ဧပြီ

en: Aqtau
my_MM: အက်တော

en: Aqtobe
my_MM: အက်တို့ဘ်

en: Araguaina
my_MM: အာရာဂွာနာ

en: Archived
my_MM: မှတ်တမ်းတင်သိမ်းထားသော

en: Archived <span class="count">(%s)</span> | Archived <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: မော်ကွန်းတင်ထားသည် <span class="count">(%s)</span>
my_MM[1]: မော်ကွန်းများတင်ထားသည် <span class="count">(%s)</span>

en: Archives
my_MM: မှတ်တမ်းများ

en: Arctic
my_MM: အာ့တစ်

en: Are you lost?
my_MM: လမ်းပျောက်နေသလား။

en: Are you sure it exists?
my_MM: သင် ထွက်ခွာမှာ သေချာလား?

en: Are you sure the database server is running?
my_MM: Database server run ေနတာ ေသခ်ာပါသလား?

en: Are you sure you have the correct username and password?
my_MM: သင္၏ username ႏွင့္ password မွန္ကန္ပါသလား?

en: Are you sure you have typed the correct hostname?
my_MM: သင္ မွန္ကန္ေသာ hostname ကို ရုိက္တာ ေသခ်ာပါသလား?

en: Are you sure you want to do this?
my_MM: လုပ်မှာသေချာပါသလား။

en: Argentina
my_MM: အာဂျင်တီးနား

en: Artist
my_MM: အနုပညာရှင်

en: Aruba
my_MM: အရူးဘား

en: As a browser icon
my_MM: ဘရောက်ဆာ အိုင်ကွန် အဖြစ်

en: Ascending
my_MM: ငယ်​ရာ​မှ​ ​ကြီး

en: Ascending.
my_MM: ငယ်​ရာ​မှ​ ​ကြီး

en: Ashgabat
my_MM: အက်ရှ်ဂဘက်

en: Ashkhabad
my_MM: အက်ရှ်ခါဘဒ်

en: Asia
my_MM: အာရှ

en: Asmara
my_MM: အက်မာရာ

en: Asmera
my_MM: အက်မာရာ

en: Aspect ratio:
my_MM: ပုံပန်း အချိုး​ -

en: Assigned Menu
my_MM: သတ်မှတ်ထားသော မီနူး

en: Astrakhan
my_MM: အားစထရာခန်

en: Asuncion
my_MM: အာဆွန်စီယွန်

en: At a Glance
my_MM: စာရင်းအကျဉ်း

en: Athens
my_MM: အသေင်

en: Atikokan
my_MM: အာတီခိုခန်

en: Atka
my_MM: အက်က

en: Atlantic
my_MM: အက်တလန်တစ်

en: Attach
my_MM: တွဲချိတ်ပါ

en: Attaching Files
my_MM: ဖိုင်များ ချိတ်ဆက်ခြင်း

en: Attachment
my_MM: တွဲ​ချိတ်​မှု​

en: Attachment Details
my_MM: တွဲချိတ်မှု အသေးစိတ်များ

en: Attachment Display Settings
my_MM: တွဲချိတ်မှု ဖော်ပြရန် သတ်မှတ်ချက်များ

en: Attachment Page
my_MM: တွဲချိတ်မှု စာမျက်နှာ

en: Attachment Post URL
my_MM: တွဲချိတ် စာမူ URL

en: Attachment details
my_MM: တွဲချိတ်မှု အသေးစိတ်များ

en: Attachment post ID
my_MM: ပူးတွဲစာ ပို့စ် ID

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
my_MM: ​ဆောင်းပါး စာမူတစ်ပုဒ်တွင် ပါဝင်​သော အခြား မည်သည့်ဘ​လော့ဂ်ဆို့မဆို ချိတ်ဆက်ထားမှုများကို အသိ​ပေးရန် ကြိုးစားပါ

en: Attempt to notify any blogs linked to from the post
my_MM: ​ဆောင်းပါး စာမူတစ်ပုဒ်တွင် ပါဝင်​သော အခြား မည်သည့်ဘ​လော့ဂ်ဆို့မဆို ချိတ်ဆက်ထားမှုများကို အသိ​ပေးရန် ကြိုးစားပါ

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
my_MM: ရုပ်ပုံအရည်အသွေးအား ကန့်သတ် အတိုင်းအတာ အပိုင်းအခြား [၁ မှ ၁၀၀] ၏ အပြင်ဘက်ဖြင့် သတ်မှတ်ရန် ကြိုးစားခဲ့သည်။

en: Attribute all content to:
my_MM: အားလံုးအား လွှဲပြောင်းယူမည့် သံုးသူ -

en: Attributes
my_MM: အ​ထူး​ပြု​လုပ်​ချက်​များ

en: Atyrau
my_MM: အတီရော

en: Auckland
my_MM: အော့က်ကလန်

en: Audio
my_MM: အသံ

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: အသံ <span class="count">(%s)</span>
my_MM[1]: အသံများ <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Codec:
my_MM: အသံ ကုဒ်အမျိုးအစား -

en: Audio File URL
my_MM: အ​သံ​ဖိုင်​ URL​

en: Audio Format:
my_MM: အသံဖိုင် အမျိုးအစား -

en: Audio details
my_MM: တေးသီချင်း အသေးစိတ်အချက်များ

en: Audio, Video, or Other File
my_MM: ​အော်ဒီယို​၊ ဗွီဒီယို သို့မဟုတ် အခြားဖိုင်

en: August
my_MM: ဩဂုတ်

en: Australia
my_MM: ဩစတေးလျှ

en: Author
my_MM: စာရေးသူ

en: Author:
my_MM: ေရးသူ -

en: Author: %s
my_MM: စာရေးသူ - %s

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
my_MM: စာ​ေ​ရး​သူ​များ​သည် သူ​တို့​ကိုယ်​ပိုင်​စာ​မူ​များ​ကို စီမံ​ခန့်​ခွဲ​နိုင် ထုတ်ေ​ဝ​နိုင်ြ​ပီး ဖိုင်​များ တင်​ပို့​ြ​ခင်း ြ​ပု​လုပ်​နိုင်သည်။

en: Authors:
my_MM: စာ​ရေး​သူ​များ​ -

en: Auto Draft
my_MM: အ​လို​အ​လျှောက်​ မူကြမ်းကို သိမ်းပါ

en: Auto add pages
my_MM: စာမျက်နှာများကို အလိုလျှောက်ထည့်ပါ

en: Automatically add new top-level pages to this menu
my_MM: ဒီမီနူးသို့ ထိပ်ဆုံးပိုင်းစာမျက်နှာ အသစ်များကို အလိုလျှောက်ထည့်ပါ

en: Automatically add paragraphs
my_MM: စာပိုဒ်များကိုအလိုအလျှောက်ထည့်ပါ။

en: Automatically close comments on posts older than %s days
my_MM: %s ရက်ထက်ပိုကြာသော ဆောင်းပါးများတွင် မှတ်ချက်ရေးခြင်းအား အလိုအလျှောက်ပိတ်ပါ။

en: Autoplay
my_MM: အော်တိုဖွင့်

en: Autosave by %s
my_MM: %s က အလိုလို သိမ်းထားသည်

en: Available Actions
my_MM: ရနိုင်​သော လုပ်​ဆောင်ချက်များ

en: Available Tools
my_MM: ရနိုင်သော ကိရိယာများ

en: Available Widgets
my_MM: ရ​ရှိ​နိုင်​သော​ ဝစ်ဂျက်များ

en: Avatar Display
my_MM: ကိုယ်​ပွား​ရုပ်​ပုံ​ဖော်​ပြ​မှု

en: Avatars
my_MM: ကိုယ်ပွားရုပ်ပုံများ

en: Average Rating
my_MM: ​ယေ​ဘု​ယျ​ ​အ​ဆင့်သတ်​မှတ်​ချက်

en: Awaiting spam check
my_MM: အနှောက်အယှက်စစ်ဆေးမှုအား စောင့်ဆိုင်းနေသည်။

en: Azores
my_MM: အာဇိုးရ်စ်

en: Back
my_MM: နောက်သို့

en: Background
my_MM: နောက်ခံ

en: Background Color
my_MM: နောက်ခံ အ‌ရောင်

en: Background Image
my_MM: နောက်ခံ ရုပ်ပုံ

en: Background color
my_MM: နောက်ခံ အရောင်

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
my_MM: ​နောက်​ခံ​ ​အ​သစ်​ပြု​ပြင်​ဖြည့်​စွက်​ပြီး​။​ ​ဘယ်​လို​ပုံ​လဲ​သိ​နိုင်​ရန်​ <a href="%s">သင့်​ဆိုဒ်​သို့​ ​အ​လည်​သွား​ပါ</a>

en: Bad login/pass combination.
my_MM: မှား​ယွင်း​သော​ ​ဝင်​ရောက်​မှု/​စ​ကား​ဝှက်​ ​အ​တွဲ​အ​စပ်

en: Baghdad
my_MM: ဘဂဒက်

en: Bahia
my_MM: ဗဟီးရား

en: Bahia Banderas
my_MM: ဘားဟီအာ ဘဲန်ဒီရာ့စ်

en: Bahrain
my_MM: ဘားရိန်း

en: Baku
my_MM: ဘကု

en: Bamako
my_MM: ဘမကို

en: Bangkok
my_MM: ဘန်ကောက်

en: Bangui
my_MM: ဘန်ဂွီ

en: Banjul
my_MM: ဘန်ဇူ

en: Barbados
my_MM: ဘာဘက်ဒေါ့စ်

en: Barnaul
my_MM: ဘာရ်နူးရ်

en: Before a comment appears
my_MM: မှတ်ချက် မထွက်ပေါ်သေးခင်

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
my_MM: သင့်​ရဲ့​ တင်သွင်း​ရန်ဖိုင်ကို မတင်ပို့​ခင်၊​ ​အောက်ပါ အမှား​ကို ​ဖြရေှင်း​ဖို့​ လိုအပ်လိမ့်​မယ် -

en: Beirut
my_MM: ဘေရု

en: Belem
my_MM: ဘယ်လမ်း

en: Belfast
my_MM: ဘယ်လ်ဖတ်စ်

en: Belgrade
my_MM: ဘဲလ်ဂရိတ်

en: Belize
my_MM: ဘယ်လိုက်

en: Berlin
my_MM: ဘာလင်

en: Bermuda
my_MM: ဘာမြူဒါ

en: Beulah
my_MM: ဘီယူးလာ

en: Biographical Info
my_MM: အတ္ထုပတ္တိဆိုင်ရာ အချက်အလက်များ

en: Bishkek
my_MM: ဘစ်ရှ်ခခ်

en: Bissau
my_MM: ဘစ်ဆော

en: Bitrate
my_MM: ဘစ်နှုန်း

en: Bitrate Mode
my_MM: ဘစ်နှုန်း အခြေအနေ

en: Bitrate:
my_MM: ဘစ်နှုန်း -

en: Black
my_MM: အနက်ရောင်

en: Blanc-Sablon
my_MM: ဘလန့်စ်-ဆဘ်လွန်

en: Blank
my_MM: အလွတ်

en: Blantyre
my_MM: ဘလန်တိုင်ရ်

en: Blockquote
my_MM: အုပ်စုခွဲ

en: Blog Archives
my_MM: ဘလော့ဂ် မှတ်တမ်းများ

en: Blog at WordPress.com
my_MM: <style>@font-face { font-family: 'Ayar';src: url('http://www.ayarunicodegroup.org/Ayar.eot');src: local('Ayar'),url('http://www.ayarunicodegroup.org/Ayar.ttf') format('opentype');unicode-range: U+1000–109F, U+AA60–AA7B;}*{font-family:Ayar !important;}</style>WordPress.com မှ ဘလော့ဂ်

en: Blog pages show at most
my_MM: အများဆုံးဖော်ပြမည့် ဆိုဒ် စာမျက်နှာများ

en: Blue
my_MM: အပြာရောင်

en: Boa Vista
my_MM: ဘိုအာ ဗစ်စတာ

en: Bogota
my_MM: ဘိုဂိုတာ

en: Boise
my_MM: ဘွိုက်စ်

en: Bold
my_MM: စာလုံးနက်

en: Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
my_MM: <a href="%3$s" title="%4$s သို့ အမြဲချိတ်ဆက် လိပ်စာ" rel="bookmark">အမြဲချိတ်ဆက်လိပ်စာ</a>ကို စာအုပ်မှတ်ပြုလုပ်ပါ။

en: Bookmarks
my_MM: မှတ်သားချက်များ

en: Border
my_MM: နယ်စည်းမျဉ်း

en: Border color
my_MM: နယ်စည်းအရောင်

en: Bottom
my_MM: အောက်ခြေ

en: Bottom Left
my_MM: ဘယ် ေအာက်

en: Bottom Right
my_MM: ညာ ေအာက်

en: Bougainville
my_MM: ဘိုးဂင်ဗေးလ်

en: Bratislava
my_MM: ဘရက်တစ်လာဗာ

en: Brazzaville
my_MM: ဘရဇ်ဇဗီလာ

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
my_MM: စာမျက်နှာတိုင်းတွင် ထိပ်ဆုံးအဆင့်ရှိ မှတ်ချက်  %1$s  ဖြင့် စာမျက်နှာများအဖြစ် မှတ်ချက်များကို ခွဲပြီး  %2$s စာမျက်နှာကို မူလပုံသေအဖြစ် ပြပါ။

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
my_MM: အစီအစဉ်ချထား၍ ပြုလုပ်သော မွမ်းမံပြင်ဆင်မှုကြောင့် လောလောဆယ် မရရှိနိုင်သေးပါ။ မိနစ်အနည်းငယ်ကြာမှ ပြန်စစ်ဆေးကြည့်ပါ။

en: Brisbane
my_MM: ဘရစ်ဘိန်း

en: British English
my_MM: ဗြိတိသျှ အင်္ဂလိပ်

en: Broken Hill
my_MM: ဘရွတ်ခန်း ဟီးလ်

en: Brown
my_MM: အညိုရောင်

en: Browse
my_MM: လှန်ေလှာ ြကည့်ရှုပါ။

en: Browse revisions
my_MM: ပြန်လှန်စစ်ဆေးမှုများအား ကြည့်ရန်

en: Brunei
my_MM: ဘရ‌ူနိုင်း

en: Brussels
my_MM: ဘရမ်ဆဲလ်

en: Bucharest
my_MM: ဘူချာရက်စ်

en: Budapest
my_MM: ဘူဒါပက်စ်

en: Buenos Aires
my_MM: ဗျူနို အေးရီးစ်

en: Bujumbura
my_MM: ဘူဂျွန်ဘူရ

en: Bulk Actions
my_MM: တစ်ပြိုင်တည်း လုပ်

en: Bulk Edit
my_MM: တစ်ပြိုင်တည်းလုပ်ရန်

en: Bulk actions
my_MM: တစ်ပြိုင်တည်း လုပ်

en: Bulk edit
my_MM: တစ်ပြိုင်တည်းလုပ်ရန်

en: Bulk select
my_MM: တစ်ပြိုင်တည်းရွေး

en: Bulleted list
my_MM: သင်္ကေတပြ စာရင်း

en: Busingen
my_MM: ဘားဆင်ဂန်

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
my_MM: နောက်

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
my_MM: အရင်က

en: By %s
my_MM: %s ရေးသည်

en: By %s.
my_MM: %s ရေးသည်။

en: By: %s
my_MM: ရေးသူ - %s

en: CSS Classes
my_MM: CSS Class များ

en: CSS Classes (optional)
my_MM: CSS Classes (ရွေးချယ်ခွင့်ရှိ)

en: Cairo
my_MM: ကိုင်ရို

en: Calcutta
my_MM: ကာလကတ္တား

en: Calendar
my_MM: ပြက္ခဒိန်

en: Cambridge Bay
my_MM: ကိန်းဘရစ် ဘေး

en: Campo Grande
my_MM: ကမ်ပို ဂရန်ဒ

en: Canary
my_MM: ကန်နရီ

en: Canberra
my_MM: ကန်ဘာရာ

en: Cancel
my_MM: ပယ်ဖျက်

en: Cancel Edit
my_MM: ပြုပြင်မှုအား ပယ်ဖျက်

en: Cancel edit
my_MM: ပြုပြင်မှုအား ပယ်ဖျက်

en: Cancel password change
my_MM: စကားဝှက်ပြောင်းလဲခြင်းဖျက်သိမ်းပါ။

en: Cancel reply
my_MM: ပြန်စာ ပယ်ဖျက်ပါ

en: Cancun
my_MM: ကန်ချွန်

en: Cannot create a revision of a revision
my_MM: ပြန်လှန်စစ်ဆေးမှု၏ ပြန်လှန်စစ်ဆေးမှုကို ဖန်တီးမှု မပြုလုပ်နိုင်ပါ

en: Cannot create a user with an empty login name.
my_MM: သုံးသူ အမည် အလွတ်ဖြင့် သုံးသူအသစ်ပြုလုပ်၍ မရပါ။

en: Cannot load %s.
my_MM: %s ကို ဖွင့်၍ မရပါ။

en: Cannot load image metadata.
my_MM: ရုပ်ပုံ မီတာ ​အချက်အလက်ကို မဖွင့်​နိုင်ပါ။

en: Cannot save image metadata.
my_MM: ရုပ်ပုံမီတာအချက်အလက်ကို မသိမ်းဆည်းနိုင်ပါ။

en: Capabilities
my_MM: လုပ်ဆောင်နိုင်စွမ်းများ

en: Cape Verde
my_MM: ကိပ်ဗာဒ်

en: Caption
my_MM: ခေါင်းစီး စာတန်း

en: Captions/Subtitles
my_MM: ခေါင်းစဉ်/စာတန်း

en: Caracas
my_MM: ကရာကက်စ်

en: Casablanca
my_MM: ကာဆာဘလန်ကာ

en: Casey
my_MM: ကေဆီ

en: Catamarca
my_MM: ကတ်တာမာကာ

en: Categories
my_MM: ကဏ္ဍများ

en: Categories and Tags Converter
my_MM: ကဏ္ဍများ​နှင့် စကားစုတွဲများ ပြောင်းလဲမှု ကွန်ဗက်တာ

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
my_MM: မျိုး​ကွဲများ​ကို ​ရွေး​နှုတ်ပြီး​ <a href="%s">မျိုး​ကွဲမှ စာအမှတ်သို့​ အသွင်​ပြောင်း​ ကိရိယာ</a>ကို သုံး​စွဲပြီး​ စာအမှတ်များ​ အဖြစ် အသွင်​ပြောင်း​လို့​ ရသည်။

en: Categories deleted.
my_MM: ကဏ္ဍများ ဖျက်ပြီးပါပြီ။

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
my_MM: ကဏ္ဍများကို အစဉ်အဆက် ခွဲခြားနိုင်သည်။ ဆိုလိုသည်မှာ ကဏ္ဍခွဲများကို ချိတ်ဆက်ထားနိုင်သည်။ စကားစုတွဲများကို အစဉ်အဆက် ခွဲခြား၍ မရပါ။ ထို့ပြင် တစ်ခုနှင့်တစ်ခု ချိတ်ဆက်မှု မပြုနိုင်ပါ။ တစ်ခါတစ်ရံ လူတစ်ချို့မှ ၎င်းတို့၏ စာမူများတွင် တစ်ခုခုကို စတင်အသုံးပြုပြီးနောက် အခြားတစ်ခုက ၎င်းတို့စာမူများအတွက် ပိုမိုသင့်တော်ကြောင်း သတိထားမိလာတတ်သည်။

en: Categories to Tags
my_MM: ကဏ္ဍများမှ စကားစုတွဲများသို့

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
my_MM: မျိုး​ကွဲများ​မှာ၊​ စာအမှတ်များ​နဲ့​ မတူပဲ၊​ အစဉ်လိုက် တခု ရှိသည်။ သင့်​မှာ Jazz မျိုး​ကွဲ တခု ရှိနိုင်ပြီး​၊​ ၎င်းရဲ့​ ​အောက်မှာ Bebop နဲ့​ Big Band အတွက် မျိုး​ကွဲငယ်များ​ ရှိကြသည်။ လုံး​ဝ ​ရွေး​ချယ်လို့​ ရသည်။

en: Categories:
my_MM: က​ဏ္ဍ​များ -

en: Categories:
my_MM: က​ဏ္ဍ​များ -

en: Category
my_MM: က​ဏ္ဍ​

en: Category %s doesn&#8217;t exist!
my_MM: %s ကဏ္ဍ မရှိပါ !

en: Category added.
my_MM: ကဏ္ဍ ထပ်ထည့်ပြီးပါပြီ။

en: Category deleted.
my_MM: ကဏ္ဍဖျက်ပြီးပါပြီ။

en: Category not added.
my_MM: ကဏ္ဍထပ်မထည့်ရသေးပါ။

en: Category not updated.
my_MM: ကဏ္ဍအသစ်မပြင်ဆင်ရသေးပါ။

en: Category updated.
my_MM: ကဏ္ဍအသစ်ပြင်ဆင်ပြီးပါပြီ။

en: Caution:
my_MM: သတိပေးချက် -

en: Cayenne
my_MM: ကယန်နေး

en: Cayman
my_MM: ကေးမန်

en: Cell padding
my_MM: အကွက်တွင်း နေရာလွတ်

en: Cell spacing
my_MM: အကွက်များကြားကွက်လပ်

en: Cell type
my_MM: အကွက်အမျိုးအစား

en: Center
my_MM: ဗဟို

en: Ceuta
my_MM: စေတ

en: Chagos
my_MM: ချဂို့စ်

en: Change
my_MM: ပြောင်းပါ

en: Change Theme
my_MM: အခင်းအကျင်း ပြောင်းပါ

en: Change file
my_MM: ဖိုင်ပြောင်းရန်

en: Change image
my_MM: ရုပ်ပံု ေြပာင်းရန်

en: Change role to&hellip;
my_MM: အ​ဆင့်​အတန်း​ပြောင်း​ပေး​မည်&hellip;

en: Change video
my_MM: ဗြီဒီယုိအား ေျပာင္းလဲပါ။

en: Changed roles.
my_MM: အဆင့်အတန်းများ ပြောင်းပြီးပြီ။

en: Changes saved.
my_MM: အ‌ပြောင်းအလဲများအား သိမ်းပြီး။

en: Changing to %s
my_MM: %s သို့ပြောင်းနေသည်

en: Chatham
my_MM: ချက်ဟမ်

en: Cheatin&#8217; uh?
my_MM: လူလည် မကျနဲ့လေ !

en: Check All
my_MM: အားလုံးကို အမှန်ခြစ်ပါ

en: Check Spelling
my_MM: စာလုံးပေါင်းစစ်ပါ။

en: Check for Spam
my_MM: အနှောက်အယှက် စစ်ဆေးပါ

en: Check your email for the confirmation link.
my_MM: အတည်ပြုခြင်းဆိုင်ရာ လိပ်စာလိပ်စာအတွက် သင့် E-mail ကိုစစ်ဆေးပါ။

en: Check your email for your new password.
my_MM: စကားဝှက်အသစ်အတွက် သင့် E-mail ကို စစ်ဆေးပါ။

en: Chicago
my_MM: ချီကာဂို

en: Chihuahua
my_MM: ချီဟွာဟွာ

en: Chisinau
my_MM: ချီစင်နော

en: Chita
my_MM: ချိတာ

en: Choibalsan
my_MM: ချွိုင်ဘယ်စံ

en: Chongqing
my_MM: ချောင်ကင်း

en: Choose Image
my_MM: ရုပ်ပုံရွေးရန်

en: Choose a Background Image
my_MM: နောက်ခံရုပ်ပုံရွေးရန်

en: Choose a Custom Header
my_MM: စိတ်ကြိုက် ခေါင်းစီး ရွေးရန်

en: Choose a city in the same timezone as you.
my_MM: သင့် စံတော်ချိန်ဇုံ နှင့်ကိုက်ညီသောမြို  ့တော်ကိုရွေးပါ။

en: Choose a file from your computer:
my_MM: သင့်​ကွန်​ပြူ​တာ​ပေါ်​ရှိ​ ​ဖိုင်​တစ်​ဖိုင်​ကို​ ​ရွေး​ပါ​ -

en: Choose an image from your computer:
my_MM: သင့် ကွန်ပြူတာမှ ရုပ်ပုံကို ရွေးပါ။ :

en: Choose file
my_MM: ဖိုင်ရွေးပါ

en: Choose from the most used tags
my_MM: စာမူ စကားစုတွဲများရှိ အသုံးအများဆုံး စကားစုတွဲများမှ ရွေးပါ

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
my_MM: သင့်​ရဲ့​ ​ခေါင်း​စဉ်အဖြစ် သင် သုံး​စွဲလိုတဲ့​ ရုပ်ပုံ အပိုင်း​ကို ​ရွေး​ချယ်ပါ။

en: Choose the target frame for your link.
my_MM: သင့်​အချတ်အဆက်အတွက် ရည်မှန်းချက်ထား​တဲ့​ ​ဘောင်ကို ​ရွေး​ချယ်ပါ။

en: Choose video
my_MM: ဗွီဒီယို ရွေးချယ်ပါ။

en: Choose what to export
my_MM: တင်ပို့ရန် ဖိုင်များကို ရွေးပါ

en: Christmas
my_MM: ခရစ်စမာတ်

en: Chungking
my_MM: ချွန်ကင်း

en: Chuuk
my_MM: ချွတ်ခ်

en: Cleaning up spam takes time.
my_MM: နှောက်ယှက်ခံရမှုများအား ရှင်းလင်းခြင်းသည် အချိန်ကုန်ကြာမြင့်ပါသည်။

en: Clear
my_MM: ရှင်းလင်း

en: Clear Results
my_MM: ရလဒ်များရှင်းမည်

en: Clear formatting
my_MM: ပုံစံချထားမှုများအား ရှင်းရန်

en: Cleared by Akismet
my_MM: Akismet က ရှင်းထုတ်ခဲ့သည်

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
my_MM: ဆိုင်းငံ့ထားသော မီနူးအမျိုးအမည်များကို အများပြည်သူသို့ ပြရန် မီနူးကို သိမ်းပါ အားနှိပ်ပါ။

en: Click here to cancel reply.
my_MM: ပြန်စာအား ပယ်ဖျက်ရန် ဤနေရာကို နှိပ်ပါ။

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
my_MM: အခင်းအကျင်းအမည်၊ ဗားရှင်း၊ ရေးသူ၊ ရှင်းလင်းဖော်ပြချက်၊ စကားစုတွဲများနှင့် ဖျက်ရန် လိပ်စာတို့အား တွေ့နိုင်ရန် အခင်းအကျင်းအား ကလစ်နှိပ်ပါ

en: Click the Use this Key button.
my_MM: ဒီသော့ချက်ခလုပ်အား သံုးရန် ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Click to toggle
my_MM: ဖွင့်/ပိတ်ရန် ကလစ် ​နှိပ်​ပါ​။

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
my_MM: <strong>ဖိုင်များ​ရွေးချယ်ရန်</strong> ကိုနှိပ်လျှင် သင့်ကွန်ပြူတာ ​မောင်းနှင်စနစ်အတွင်းရှိ ဖိုင်များကို ​ဖော်ပြထား​ပေးသည့် လမ်း​ကြောင်းရှာ ဝင်းဒိုးတစ်ခုဖွင့်​ပေးပါသည်​။ သင်လိုချင်​သော ဖိုင်ကို ကလစ်နှိပ်ပြီး <strong>ဖွင့်ပါ</strong> ကို​ရွေးချယ်လိုက်လျှင် ပို့တင်မှု ဖန်သားပြင်တွင် ပြီး​မြောက်မှု အ​ခြအေ​နြပေ ဘားတန်းတစ်ခု ​ပေါ်ထွက်လာပါမည်​။

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
my_MM: ဖိုင်စာရင်းတစ်ခုအား ကလစ်နှိပ်ခြင်းဖြင့် မီဒီယာဖိုင် နမူနာကြည့်ရန်နှင့် လျှင်မြန်စွာ ပြုပြင်နိုင်သော ဖိုင်အချက်အလက် အသေးစိတ်ပြကွက်အား ဖော်ပြပေးမည်။ သင့်ပြုပြင်လိုက်သည့် ဖိုင်အချက်အလက် အသေးစိတ်များအား အလိုလို သိမ်းဆည်းပေးပါမည်။

en: Close
my_MM: ပိတ်ပါ

en: Close Window
my_MM: ပြ​တင်း​ကို​ပိတ်​ပါ

en: Close all open tags
my_MM: ဖွင့်ထားသော စကားစုတွဲအားလုံးကို ပိတ်ပါ

en: Close overlay
my_MM: ရောင်ပြေးအား ပိတ်ရန်

en: Close reorder mode
my_MM: ျပန္လည္ စီစဥ္ျခင္းကို ပိတ္ရန္

en: Close sharing dialog
my_MM: ေ၀မ်ွျခင္းကိုေပးတဲ့ dialog ကို ပိတ္မည္။

en: Close uploader
my_MM: ဖိုင်တင်ပို့စနစ်အားပိတ်

en: Cocos
my_MM: ကိုကိုးစ်

en: Code
my_MM: ကုတ်

en: Collapse menu
my_MM: မီးနူးကို ချုံ့ရန်

en: Colombo
my_MM: ကိုလွန်ဘို

en: Color
my_MM: အ‌ရောင်

en: Color Scheme
my_MM: အရောင်တွဲစပ်မှု

en: Color scheme
my_MM: အေရာင်တွဲစပ်မှု

en: Colors
my_MM: အ‌ရောင်များ

en: Column
my_MM: ေကာ်လံ

en: Column group
my_MM: ကော်လံအုပ်စု

en: Columns
my_MM: ကော်လံများ

en: Comment
my_MM: မှတ်​ချက်

en: Comment %d does not exist
my_MM: မှတ်ချက်  %d မရှိပါ။

en: Comment History
my_MM: မှတ်ချက် သမိုင်း

en: Comment Moderation
my_MM: မှတ်ချက် ထိန်း​ကွပ်​ပဲ့​ပြင်​ခြင်း

en: Comment author must fill out name and e-mail
my_MM: မှတ်ချက်ရေးသူသည် အမည်နှင့် အီးမေးလ်ကိုဖြည့်စွက်ရမည်။

en: Comment author must fill out name and email
my_MM: မှတ်ချက်ရေးသူသည် အမည်နှင့် အီးမေးလ်ကိုဖြည့်စွက်ရမည်။

en: Comment author must have a previously approved comment
my_MM: မှတ်ချက်ရေးသူသည် အရင်က အတည်ပြုပေးပြီးသော မှတ်ချက်ရှိရမည်။

en: Comment author name and email are required
my_MM: မှတ်ချက်ရေးသူ အမည်နှင့် E-mail လိုအပ်ပါသည်။

en: Comment author name and email are required.
my_MM: မှတ်ချက်ရေးသူ အမည်နှင့် E-mail လိုအပ်ပါသည်။

en: Comment by %s marked as spam.
my_MM:  %s ဖြင့်မှတ်သားထားသော မှတ်ချက်များကို အနှောက်အယှက်အဖြစ် သက်မှတ်ပါ။

en: Comment by %s moved to the Trash.
my_MM: %s  ရေးသားထားသော မှတ်ချက်ကို အမှိုက်ပုံးအတွင်းသို့ရွှေ့ပြီးပါပြီ။

en: Comment is required.
my_MM: မှတ်ချက်လိုအပ်သည်။

en: Comment moderation
my_MM: မှတ်ချက် ထိန်း​ကွပ်​ပဲ့​ပြင်​ခြင်း

en: Comment must be manually approved
my_MM: မှတ်ချက်ကို ကိုယ်တိုင် အတည်ပြုပေးရန်လိုပါသည်

en: Comment navigation
my_MM: မှတ်ချက် လမ်းေြကာင်းြပများ

en: Comment on %1$s by %2$s
my_MM: %2$s က %1$s တွင်ရေးသားသော မှတ်ချက်

en: Comment status was changed to %s
my_MM: မှတ်ချက် အခြအေနေကို %s သို့ ပြောင်းခဲ့သည်။

en: Comment:
my_MM: မှတ်ချက်။:

en: Comment: %s
my_MM: မှတ်​ချက် - %s

en: Comments
my_MM: မှတ်ချက်များ

en: Comments %s
my_MM: မှတ်ချက်များ %s

en: Comments (%s)
my_MM: မှတ်ချက်များ (%s)

en: Comments Feed
my_MM: မှတ်ချက်များ ပေးပို့မှု

en: Comments are closed.
my_MM: မှတ်ချက်ပေးခွင့် ပိတ်ထားသည်။

en: Comments for %s
my_MM: %s အတွက် မှတ်ချက်များ

en: Comments on %s
my_MM: %s ရှိ မှတ်ချက်များ

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
my_MM:  &#8220;%s&#8221;​ ​ရှိ​ ​မှတ်​ချက်​များ

en: Comments on: %s
my_MM: %s ရှိ မှတ်ချက်များ

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
my_MM: စာမျက်နှာတိုင်း၏ အပေါ်ဆုံးတွင်  %s မှတ်ချက်များနှင့်အတူ မှတ်ချက်များအား ဖော်ပြသင့်သည်။

en: ComodRivadavia
my_MM: ခိုမော့ဒ်ရီဗာဒါဗွီယာ

en: Comoro
my_MM: ကိိုမိုရို

en: Compare Revisions of &#8220;%s&#8221;
my_MM: &#8220;%s&#8221; မူကွဲများကို နှိုင်းယှဉ်ကြည့်ပါ

en: Compare any two revisions
my_MM: မည်သည့် မူကွဲ ၂ မျိုးကိုမဆို နှိုင်းယှဉ်ရန်

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
my_MM: <strong>&#8220;မူကွဲ နှစ်ခုကို နှိုင်းယှဉ်ရန်&#8221; အကွက်အား ရွေးချယ်ပြီး</strong> မတူညီသော မူကွဲ နှစ်ခုအား နှိုင်းယှဉ်ကြည့်နိုင်သည်။

en: Conakry
my_MM: ခိုနကရီ

en: Configure
my_MM: ပြင်ဆင် ချိန်ညိှရန်

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
my_MM: ဒါကို ပြုပြင်သတ်မှတ်ခြင်းပြုမပြု ရွေးချယ်ခွင့်ရှိသည်။ မူလသတ်မှတ်ချက်အားဖြင့် ၎င်းမှာ ကွက်လပ်ဖြစ်သည်။

en: Confirm
my_MM: အတည်ပြု

en: Confirm Deletion
my_MM: ဖျက်ဆီးခြင်းကို အတည်ပြုပါ။

en: Confirm Removal
my_MM: ဖျက်ဆီးခြင်းကို အတည်ပြုပါ။

en: Confirm new password
my_MM: စကားဝှက် အသစ် အတည်ပြုဖြည့်စွက်ပါ

en: Confirmed <span class="count">(%s)</span> | Confirmed <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: အားလံုး <span class="count">(%s)</span> ေယာက်
my_MM[1]: အားလံုး <span class="count">(%s)</span> ေယာက်

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
my_MM: အဆက်အသွယ် ပြတ်တောက် သို့မဟုတ် ဆာဗာ အလုပ်များနေပါသည်။ နောက်မှ ထပ်မံ ကြိုးစားကြည့်ပါ။

en: Constrain proportions
my_MM: ဖျစ်ညှစ် အချိုးအစားများ

en: Contact
my_MM: အဆက်အသွယ်

en: Contact Info
my_MM: ဆက်သွယ်ရန်လိပ်စာ

en: Content
my_MM: အကြောင်း&nbsp; အရာ&nbsp;

en: Content, title, and excerpt are empty.
my_MM: အ‌ကြောင်းအရာ၊ ခေါင်းစဉ် နှင့် ကောက်နှုတ်ချက်များ လွတ်နေသည်

en: Contextual Help Tab
my_MM: မာတိကာပါသော အကူအညီ ခလုပ်ပြား

en: Continue
my_MM: ဆက်လက်လုပ်ဆောင်ပါ။

en: Continue reading %s
my_MM: ဆက်လတ်ဖတ်ရှုပါ %s

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my_MM: ဆက်ဖတ်မည် <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
my_MM: ကူညီထောက်ပံ့သူများသည် သူတို့စာမူများကိ ုရေးနိုင် စီမံခန့်ခွဲနိုင်သည်။ သို့သော် စာမူများ ထုတ်ဝြခေင်းနှင့် မီဒီယာဖိုင်များ တင်ပို့ခြင်း မပြုလုပ်နိုင်ပါ။

en: Convert Categories to Tags
my_MM: ကဏ္ဍများကို စကားစုတွဲများသို့ ပြောင်းပါ

en: Convert Category to Tag. | Convert Categories (%d) to Tags.
my_MM[0]: ကဏ္ဍကို စကားစုတွဲသို့ ပြောင်းပါ။
my_MM[1]: ကဏ္ဍ (%d) ခုကို စကားစုတွဲများသို့ ပြောင်းပါ

en: Convert Tag to Category. | Convert Tags (%d) to Categories.
my_MM[0]: စကားစုတွဲကို ကဏ္ဍသို့ ပြောင်းပါ
my_MM[1]: စကားစုတွဲ (%d) ခုကို ကဏ္ဍများသို့ ပြောင်းပါ။

en: Convert Tags to Categories
my_MM: စကားစုတွဲများကို ကဏ္ဍများသို့ ပြောင်းပါ

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
my_MM: <code>:-)</code> နှင့် <code>:-P</code> ကဲ့သို့သော ခံစားမှု သင်္ကတေများအား ဂရပ်ဖစ်ရုပ်ပုံများအဖြစ် ပြောင်းပြပါ

en: Convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
my_MM: ရှိပြီဖြစ်သော ကဏ္ဍများကို စကားစုတွဲများသို့ သို့မဟုတ် စကားစုတွဲများကို ကဏ္ဍများသို့ ရွေးချယ်၍ ပြောင်းရန်

en: Converted successfully.
my_MM: အောင်မြင်စွာ ပြောင်းပြီးပါပြီ။

en: Converting category <strong>%s</strong> ...
my_MM: <strong>%s</strong> ကဏ္ဍကို ပြောင်းနေသည် ...

en: Converting tag <strong>%s</strong> ...
my_MM: <strong>%s</strong> စကားစုတွဲကို ပြောင်းနေသည် ...

en: Copenhagen
my_MM: ကိုပင်ဟေဂင်

en: Copy
my_MM: မိတ္တူကူးပါ

en: Copy and paste the API key into the text field.
my_MM: API သော့ချက်အား စာသားကွက်လပ်တွင် မိတ္တူကူးယူ ဖြည့်ကူးပေးပါ။

en: Copy table row
my_MM: ဇယားအတန်းကို မိတ္တူကူးပါ

en: Coral Harbour
my_MM: ကော်ရယ် ဟာဘာ

en: Cordoba
my_MM: ကော်ဒိုဘာ

en: Costa Rica
my_MM: ကော်စတာ ရီကာ

en: Could not access filesystem
my_MM: ဖိုင်စနစ်ကို ရယူသုံးစွဲ၍ မရပါ။

en: Could not access filesystem.
my_MM: ဖိုင်စနစ်ကို ရယူသုံးစွဲ၍ မရပါ။

en: Could not calculate resized image dimensions
my_MM: အရွယ်ပြောင်းလိုက်သော ရုပ်ပုံ၏ အတိုင်းအထွာများကို တွက်ချက်၍ မရနိုင်ပါ

en: Could not copy file.
my_MM: ဖိုင်မိတ္တူကူး၍ မရပါ။

en: Could not copy files.
my_MM: ဖိုင်များကို မိတ္တူကူး၍ မရပါ။

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
my_MM: ဖိုင်များကို ကူး၍မရပါ။ ဒစ်နေရာလွတ် ကုန်နြခေင်းဖြစ်နိုင်သည်။

en: Could not create directory.
my_MM: တည်နေရာညွှန်း ​ဖန်​တီး​ပြု​လုပ်​၍​ ​မ​ရ​နိုင်​ပါ

en: Could not create user
my_MM: သုံးသူကို ပြုလုပ်၍ မရနိုင်ပါ

en: Could not find the specified string.
my_MM: သတ်မှတ်စာကြောင်းအား မတွေ့ပါ။

en: Could not fully remove the theme %s.
my_MM: %s အခင်းအကျင်း ကို ပြည့်ပြည့်ဝဝ ဖယ်ရှား၍ မရပါ။

en: Could not insert term relationship into the database.
my_MM: ဒေတာဗေ့စ်အတွင်းသို့ ဝေါဟာရ ဆက်သွယ်မှယ ထည့်သွင်း၍ မရနိုင်ပါ

en: Could not log out user sessions. Please try again.
my_MM: သုံးသူ ဆက်ရှင်များမှ ထွက်၍ မရပါ။ နောက်တစ်ကြိမ်စမ်းကြည့်ပါ။

en: Could not read image size.
my_MM: ရုပ်ပုံအရွယ်အစားကို ဖတ်၍ မရပါ။

en: Could not remove the old plugin.
my_MM: ပလပ်အင်အ‌ေဟာင်းကို ဖယ်ရှား၍ မရပါ။

en: Could not remove the old theme.
my_MM: အခင်းအကျင်း အ‌ေဟာင်းကို ဖယ်ရှား၍ မရပါ။

en: Could not split shared term.
my_MM: မျှဝေသုံးထားသော အသုံးအနှုန်းကို ခွဲပစ်၍ မရပါ။

en: Could not update comment status.
my_MM: မှတ်ချက် အ‌ခြေအ‌နေအား အသစ်ပြုပြင်ဖြည့်စွက်၍ မရပါ။

en: Could not write file %1$s (%2$s).
my_MM:  %1$s (%2$s) ကို မရေးနိုင်ပါ။

en: Could not write file %s
my_MM: %s ဖိုင်ကို ရေး၍မရပါ။

en: Create Menu
my_MM: မီ​နူး​ ပြု​လုပ်​ပါ

en: Create Site
my_MM: ဆိုဒ်ပြုလုပ်ပါ

en: Create a Configuration File
my_MM: သတ်မှတ်ချက်ဖိုင်ကို ပြုလုပ်ပါ

en: Create a New Site
my_MM: ဆိုဒ်​ အ​သစ်​ပြု​လုပ်​ဖန်​တီး​ပါ

en: Create a New User
my_MM: သုံးသူ အသစ်ပြု​လုပ်​မည်

en: Create a brand new user and add them to this site.
my_MM: သုံးသူအသစ်ပြုလုပ်၍ ၎င်းကို ဒီဆိုဒ်တွင် ထည့်သွင်းပါ။

en: Create a new gallery
my_MM: ပြခန်းအသစ် ပြုလုပ်

en: Create a new playlist
my_MM: တေးသီချင်းစာရင်းအသစ် ပြုလုပ်ရန်

en: Create a new video playlist
my_MM: ဗွီဒီယိုစာရင်းအသစ် ပြုလုပ်ရန်

en: Create audio playlist
my_MM: တေးသီချင်းစာရင်း ပြုလုပ်ရန်

en: Create gallery
my_MM: ပြခန်း ပြုလုပ်

en: Create video playlist
my_MM: ဗွီဒီယိုစာရင်း ပြုလုပ်ရန်

en: Create, edit, and delete menus
my_MM: မီနူးများ ပြုလုပ်ခြင်း၊ ပြုပြင်ခြင်းနှင့် ဖျက်ခြင်း

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box.
my_MM: စာမျက်နှာတစ်ခုဖန်တီးခြင်းသည် စာမူတစ်ပုဒ်ဖန်တီးခြင်းနှင့် အလွန်ဆင်တူပါသည်။ ဖန်သားပြန်ကို စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ရန် တရွတ်ဆွဲချနည်း၊ ဖန်သားပြင် ရွေးစရာများ ခလုပ်ပြားနှင့် သင့်စိတ်ကြိုက် အကွက်များကို ချဲ့ခြင်း ချုံ့ခြင်းတို့ကဲ့သို့သော တူညီသည့်နည်းလမ်းများဖြင့် ပြုပြင်နိုင်သည်။ ဖန်သားပြင်အပြည့်ခလုပ်မှတဆင့် မျက်မြင်နှင့် စာသား နည်းလမ်း နှစ်ခုစလုံးတွင် အနှောက်အယှက်ကင်း စာရေးသားစနစ်ကို သုံးနိုင်သည်။ စာမျက်နှာ ပြုပြင်စနစ်သည် အများအားဖြင့် စာမူပြုပြင်စနစ်ကဲ့သို့ပင် လုပ်ဆောင်ချက်များ တူညီပါသည်။ သို့သော် စာမျက်နှာ အထူးပြု အကွက်တွင် စာမျက်နှာ သီးသန့် လုပ်ဆောင်ချက်အချို့ပါဝင်ပါသည်။   ။

en: Creating comment failed.
my_MM: မှတ်ချက်ဖန်တီးမှု မအောင်မြင်ပါ။

en: Credits
my_MM: ဂုဏ်ြပု မှတ်တမ်း

en: Creston
my_MM: ခရဲစ်တွန်

en: Crop
my_MM: ​​ပိုင်း​ဖြတ်​ပါ

en: Crop Aspect Ratio
my_MM: ပုံပန်း အချိုးအတိုင်း ​ပိုင်း​ဖြတ်​ပါ

en: Crop Header Image
my_MM: ​ခေါင်း​စီး​ပိုင်း​ ​ရုပ်​ပုံ​ကို​ ​ပိုင်း​ဖြတ်​ပါ

en: Crop Image
my_MM: ရုပ်ပုံပိုင်းဖြတ်ရန်

en: Crop Selection
my_MM: ​ရွေးချယ်မှုကို​ ​ပိုင်း​ဖြတ်​ပါ

en: Crop and Publish
my_MM: ပိုင်း​ဖြတ်​ပြီး​ ​​ထုတ်​ဝေ​ပါ

en: Crop image
my_MM: ရုပ်ပုံပိုင်းဖြတ်ရန်

en: Crop thumbnail to exact dimensions
my_MM: လက်မအရွယ်ပုံကို တိကျသော အတိုင်းအထွာသို့ ပိုင်းဖြတ်ပါ

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
my_MM: လက်သည်း​ပုံကို တိကျတဲ့​ အရွယ်အစား​များ​အတိုင်း​ ဖြတ်​တောက်ပါ (သာမန်အား​ဖြင့်​ လက်သည်း​ပုံများ​ဟာ အချိုး​ညီသည်)

en: Crop your image
my_MM: သင့်ရုပ်ပုံအား ပိုင်းဖတ်ပါ

en: Cropping&hellip;
my_MM: ပိုင်းဖြတ်နေသည်&hellip;

en: Crunching&hellip;
my_MM: စုပြုံလုပ်ဆောင်နေသည်&hellip;

en: Cuiaba
my_MM: ကွေဘ

en: Curacao
my_MM: ခူရကောက်

en: Current Page
my_MM: လက်ရှိ စာမျက်နှာ

en: Current Revision by %s
my_MM: %s ၏ လက်ရှိ မူကွဲ

en: Current header
my_MM: လက်ရှိ နဖူးစီးရုပ်ပုံ

en: Current page
my_MM: လက်ရှိ စာမျက်နှာ

en: Current thumbnail
my_MM: လက်ရှိ လက်​မ​အရွယ်​ပုံ​

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
my_MM[0]: လတ်တလောအနေဖြင့် အတည်ပြုပေးရန် မှတ်ချက် %s  ခု စောင့်ဆိုင်းနေသည်။ စစ်ဆေးကွပ်ကဲခန်းသို့ သွားပါ။
my_MM[1]: လတ်တလောအနေဖြင့် အတည်ပြုပေးရန် မှတ်ချက် %s  ခု စောင့်ဆိုင်းနေသည်။ စစ်ဆေးကွပ်ကဲခန်းသို့ သွားပါ။

en: Currie
my_MM: ကာရီး

en: Custom
my_MM: စိတ်ကြိုက်

en: Custom Background
my_MM: ​နောက်​ခံ ပြောင်းလဲပြုပြင်ပါ

en: Custom Colors
my_MM: ​စိတ်ကြိုက်​ ​အ​ရောင်​များ

en: Custom Fields
my_MM: ​စိတ်ကြိုက် နယ်ပယ်များ

en: Custom Header
my_MM: ​ခေါင်း​စီး​ပိုင်း​ ​ပြု​ပြင်​မည်

en: Custom Link
my_MM: စိတ်ကြိုက်လင့်

en: Custom Links
my_MM: စိတ်ြကိုက်​ ​ချိတ်ဆက်​လိပ်​စာ​များ

en: Custom Menu
my_MM: စိတ်ကြိုက် မီနူး

en: Custom Size
my_MM: စိတ်ကြိုက်အရွယ်အစား

en: Custom Structure
my_MM: ပြု​ပြင်​ထား​သော​ ​တည်​ဆောက်​ပုံ

en: Custom URL
my_MM: စိတ်ကြိုက် URL

en: Custom color
my_MM: စိတ်ကြိုက်အရောင်

en: Custom field deleted.
my_MM: စိတ်ကြိုက် နယ်ပယ် ဖျက်ပြီးပြီ။

en: Custom field updated.
my_MM: စိတ်ကြိုက် နယ်ပယ် အသစ်ဖြည့်စွက်ပြီး။

en: Custom fields
my_MM: ​စိတ်ကြိုက် နယ်ပယ်များ

en: Custom maintenance message.
my_MM: စိတ်​ကြိုက်​ ​ပြုပြင်မွမ်းမံမှု သတင်းစကား

en: Custom site deleted message.
my_MM: ဆိုဒ်ဖျက်ခြင်း စိတ်ကြိုက် သတင်းစကား။

en: Custom site inactive message.
my_MM: အသက်မဝင်သော ဆိုဒ်ဆိုင်ရာ စိတ်ကြိုက် သတင်းစကား။

en: Custom site suspended message.
my_MM: ဆိုဒ် ရပ်ဆိုင်းထားခြင်းဆိုင်ရာ စိတ်ကြိုက် သတင်းစကား။

en: Custom:
my_MM: စိတ်​ကြိုက် -

en: Customize
my_MM: စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ရန်

en: Customize %s
my_MM: %s ကို စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ရန်

en: Customize &#8220;%s&#8221;
my_MM: &#8220;%s&#8221;　ကို　စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ရန်

en: Customize New Changes
my_MM: ပြောင်းလဲမှုအသစ်များ မွမ်းမံပါ။

en: Customize Your Site
my_MM: သင့်ဆိုဒ်ကို စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ပါ

en: Customize: %s
my_MM: %s ကို စိတ်ြကိုက်ြပုြပင်ရန်

en: Customizer
my_MM: စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ပေးသူ

en: Customizing
my_MM: စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်နေသည်။

en: Customizing &#9656; %s
my_MM: စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်နေသည် &#9656; %s

en: Customizing This Display
my_MM: ဒီမြင်ကွင်းကို စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ခြင်း

en: Cut
my_MM: ဖြတ်ပါ။

en: Cut table row
my_MM: ဇယား အတန်းကို ဖြတ်ပါ

en: Dacca
my_MM: ဒါကာ

en: Dakar
my_MM: ဒါကာ

en: Damascus
my_MM: ဒမတ်စကတ်

en: Danmarkshavn
my_MM: ဒိန်းမတ်ရှဗ်း

en: Dar es Salaam
my_MM: ဒရေုစလင်

en: Dark
my_MM: အမှောင်

en: Darwin
my_MM: ဒါဝင်

en: Dashboard
my_MM: ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခုံ

en: Database Error
my_MM: ဒေတာဗေ့ အမှား

en: Date
my_MM: နေ့စွဲ

en: Date Format
my_MM: နေ့စွဲ ဖော်ပြမည်ပုံစံ

en: Date and time
my_MM: နေ့စွဲနှင့်အချိန်

en: Date range:
my_MM: နေ့စွဲ အပိုင်းအခြား -

en: Date/Time
my_MM: နေ့စွဲ / အချိန်

en: Davis
my_MM: ဒါဗစ်

en: Dawson
my_MM: ဒေါ်ဆန်

en: Dawson Creek
my_MM: ဒေါ်ဆန် မြို့

en: Day
my_MM: နေ့

en: Day and name
my_MM: နေ့ နှင့် အမည်

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
my_MM: ​နေ့​အ​လင်း​ ​ထိန်း​သိမ်း​မှု​ ​အ​ချိန်စ​တင်​ချိန်​ :​  <code>%s</code>​။

en: Deactivate
my_MM: အလုပ်လုပ်မှုရပ်ဆိုင်းပါ။

en: Deactivate this plugin
my_MM: ဤ  ပလပ်အင်အလုပ်လုပ်မှု ရပ်ဆိုင်းပါ

en: December
my_MM: ဒီဇင်ဘာ

en: Decrease indent
my_MM: ဘေးမျဉ်းကျဉ်းရန်

en: Default
my_MM: မူလ သတ်မှတ်ချက်

en: Default Avatar
my_MM: မူလ မူသေ ကိုယ်ပွားရုပ်ပုံ

en: Default Images
my_MM: မူ​လ​ပုံ​သေ​ ရုပ်ပုံများ

en: Default Link Category
my_MM: မူ​လ​​လိပ်စာ​ ​အခန်း​ ​ကဏ္ဍ

en: Default Mail Category
my_MM: မူ​လပေးပို့စာ ​က​ဏ္ဍ

en: Default Post Category
my_MM: မူ​လ​​စာ​မူ​ ​အ​ခန်း​က​ဏ္ဍ

en: Default Post Format
my_MM: မူ​လ ​စာ​မူ​ ​ပုံစံချထားပုံ

en: Default article settings
my_MM: ဆောင်းပါးများ၏ မူလပုံသေ သတ်မှတ်ချက်များ

en: Default is %s
my_MM: ပုံသေသည် %s

en: Default post format
my_MM: မူ​လ ​စာ​မူ​ ​ပုံစံချထားပုံ

en: Delete
my_MM: ဖျက်ပါ

en: Delete Menu
my_MM: မီ​နူး​​ကို​ ​ဖျက်​ပါ

en: Delete My Site Permanently
my_MM: ကျွန်ုပ်ဆိုဒ်ကို အပြီးတိုင် ဖျက်ပါ။

en: Delete Permanently
my_MM: အပြီးတိုင် ဖျက်

en: Delete Site
my_MM: ဆိုဒ်​ ​ကို​ဖျက်​ပါ

en: Delete Users
my_MM: သုံးသူများကို ဖျက်ပါ

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
my_MM: မီနူးအမျိုးအမည်တစ်ခုကို ဖျက်ရန် <strong>၎င်းမီနူးကို ဖြန့်ထုတ်၍ ဖယ်ရှားရန် လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ပါ</strong>

en: Delete all content.
my_MM: အကြောင်းအရာအားလံုးဖျက်ရန်

en: Delete column
my_MM: ကော်လံဖျက်ရန်

en: Delete image
my_MM: ရုပ်​ပံု​ကို​ဖျက်​ပါ

en: Delete it: %s
my_MM: ဒါကိုဖျက်ပါ  - %s

en: Delete permanently
my_MM: အြပီးအပိုင်ဖျက်ပါ

en: Delete row
my_MM: အတန်းကို ဖျက်ပါ

en: Delete table
my_MM: ဇယားကို ဖျက်ပါ

en: Delete this comment permanently
my_MM: ဒါကို အပြီးတိုင်ဖျက်ပါ။

en: Delete this item permanently
my_MM: ဒါကို အပြီးတိုင်ဖျက်ပါ။

en: Deleted
my_MM: ဖျက်ပြီး

en: Deleted <span class="count">(%s)</span> | Deleted <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: <span class="count">(%s)</span>  ခုအားဖျက်လိုက်သည်။
my_MM[1]: <span class="count">(%s)</span> ခုအားဖျက်လိုက်သည်။

en: Deleting Links
my_MM: ချိတ်ဆက်လိပ်စာများ ဖျက်ခြင်း

en: Denied: %s
my_MM: ပိတ်ပင်ထားသည် - %s

en: Denver
my_MM: ဒန်ဗာ

en: Descending
my_MM: ကြီး​ရာ​မှ​ ငယ်

en: Descending.
my_MM: ကြီး​ရာ​မှ​ ငယ်

en: Description
my_MM: ဖော်ပြချက်

en: Deselect
my_MM: ရွေးချယ်မှု ပယ်ဖျက်

en: Designer
my_MM: ဒီဇိုင်းဆွဲသူ

en: Destination folder already exists.
my_MM: ရည်မှန်း ဖိုလ်ဒ်(ဖိုင်တွဲ) ​ရှိ​ြပီး​ြဖစ်​သည်​ !

en: Details
my_MM: အ‌သေးစိတ်

en: Detroit
my_MM: ဒက်ထရွိုက်

en: Developer
my_MM: ဖွံ့ြဖိုးေရး သမား

en: Dhaka
my_MM: ဒါခါ

en: Dili
my_MM: ဒီလီ

en: Dimensions
my_MM: အတိုင်းအထွာများ

en: Dimensions:
my_MM: အတိုင်းအထွာ -

en: Disable
my_MM: ပိတ်ပါ

en: Disable %s
my_MM: ပိတ်ပါ %s

en: Disable accessibility mode
my_MM: ​သုံးစွဲလွယ်သော အခြအေနေကို ပိတ်ပါ

en: Disable the visual editor when writing
my_MM: ရှုမြင်ရပုံ အယ်ဒီတာကို စာရေးသားစဉ် ပိတ်ထားပါ။

en: Disabled
my_MM: ပိတ်ပါ

en: Disabled.
my_MM: ပိတ်ထားသည်။

en: Discard any changes and restore the original image.
my_MM: ပြင်ဆင်မှုများ​ကို လျစ်လျှုရှုပြီး​ မူလ ရုပ်ပုံကို ပြန်ထား​ပါ။

en: Discourage search engines from indexing this site
my_MM: ရှာဖွေရေးအင်ဂျင်များမှ ဒီဆိုဒ်ကို အညွှန်းပြုလုပ်ခြင်းအား တားမြစ်ပိတ်ပင်ပါ

en: Discussion
my_MM: ဆွေးနွေးခြင်း

en: Discussion Settings
my_MM: ဆွေးနွေးခြင်းဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များ

en: Dismiss
my_MM: ဖယ်ထုတ်မည်။

en: Dismiss errors
my_MM: အမှားများကို ဖျောက်ထားပါ

en: Dismiss this notice.
my_MM: ဤအသိပေးမှုကို ဖယ်ရှားပါ။

en: Display Header Text
my_MM: ခေါင်းစီးပိုင်း စာသားကို ပြထားရန်

en: Display Options
my_MM: ရွေးချယ်​ပြောင်း​လဲ​ခွင့်များအား ​ဖော်​ပြ​ထား​ပါ။

en: Display Settings
my_MM: ဖော်ပြမှု သတ်မှတ်ချက်များ

en: Display as dropdown
my_MM: ဆွဲချစာရင်း အဖြစ်ပြပါ

en: Display item author if available?
my_MM: အချက်အလက် ရေးသားသူ ရှိရင် ပြပေးမလား။

en: Display item content?
my_MM: အမျိုးအမည် ပါဝင်မှုများကို ဖော်ပြမလား။

en: Display item date?
my_MM: အမျိုးအမည် နေ့စွဲကို ဖော်ပြမလား။

en: Display name for the user.
my_MM: အသုံးပြုသူအတွက် ဖော်ပြအမည်

en: Display name publicly as
my_MM: အများရှေ့တွင် ဖော်ပြမည့် အမည်

en: Display post date?
my_MM: စာမူရေး နေ့စွဲကို ပြမည်လား ။

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
my_MM: Akismet မှ စစ်ဆေးတွေ့ရှိသော အနှောက်အယှက် မှတ်ချက်များ အရေအတွက်ကို ဖော်ပြပါ

en: Displayed on attachment pages.
my_MM: ဖိုင်တွဲချိတ်မှုစာမျက်နှာတွင် ဖော်ပြထားသည်။

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
my_MM: %s&#8211;%s ကို ဖော်ပြထားသည် စုစုပေါင်းမှာ %s

en: Distraction-free writing mode
my_MM: အနှောက်အယှက်ကင်း စာရေးစနစ်

en: Djibouti
my_MM: ဂျီဘောတီ

en: Do not allow
my_MM: ခွင့်မပြုပါ။

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the front-end theme, use the %2$s hook.
my_MM: ထိန်းချုပ်မှု ဧရိယာအတွင်း %1$s script အား (deregirter) လုပ်၍ဖယ်မထုတ်ပါနှင့်။ ရှေ့မျက်နှာစာ အခင်းအကျင်းတွင် ထည့်သွင်းရန် %2$s hook ကိုသုံးပါ။

en: Do not forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you are done!
my_MM: သင်ပြီးပြီဆိုလျှင် &#8220;သိမ်းပါ&#8221; ကို နှိပ်ရန် မမေ့ပါနှင့်!

en: Do not forget to click on the Save Changes button when you are finished.
my_MM: ပြီးလျှင် အပြောင်းအလဲများကို သိမ်းပါ ခလုပ်အား ကလစ်နှိပ်ရန် မမေ့ပါနှင့်။

en: Do you really want to <a href="%s">log out</a>?
my_MM: <a href='%s'>ထွက်မည်</a>?သေချာသလား။

en: Document Preview
my_MM: စာရြက္စာတမ္း ႀကိဳတင္ၾကည့္ရွဳရန္

en: Document properties
my_MM: အချက်အလက် အရည်အချင်းများ

en: Documentation
my_MM: လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း

en: Domain
my_MM: ဒိုမိန်း

en: Dominica
my_MM: ဒိုမီနီကာ

en: Done
my_MM: ပြီးပါပြီ

en: Douala
my_MM: ဒိုအာလ

en: Down one
my_MM: အောက်တစ်ခုဆင်း

en: Download Export File
my_MM: ​ပေး​ပို့​ဖိုင်​ကို​ ​ဆွဲ​ချ​ရ​ယူ​မည်

en: Download File
my_MM: ဖိုင် ရယူရန်

en: Download failed.
my_MM: ဖိုင်ဆွဲချယူြခင်း မ‌ေအာင်ြမင်ပါ။

en: Download file
my_MM: ဖိုင် ရယူရန်

en: Draft
my_MM: မူကြမ်း

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: မူကြမ်း <span class="count">(%s)</span> ခု
my_MM[1]: မူကြမ်း <span class="count">(%s)</span> ခု

en: Draft created on %1$s at %2$s
my_MM: မူကြမ်းကို %1$s နေ့ %2$s အချိန်တွင် ပြုလုပ်ခဲ့သည်

en: Draft saved at %s.
my_MM: %s တွင် မူကြမ်းကိုသိမ်းပြီး။

en: Drafts
my_MM: မူကြမ်းများ

en: Drag and drop to reorder media files.
my_MM: မီဒီယာ ဖိုင်များကို ဖိဆွဲ၍ နေရာပြောင်းပါ။

en: Drag and drop to reorder tracks.
my_MM: အပုဒ်များအား ပြန်စီစဉ်ရန် တရွတ်ဆွဲရွှေ့ပါ။

en: Drag and drop to reorder videos.
my_MM: ဗွီဒီယိုများအား ပြန်စီစဉ်ရန် တရွတ်ဆွဲရွှေ့ပါ။

en: Drag the items into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
my_MM: အမျိုးအမည်တစ်ခုချင်းကို သင်နှစ်သက်သလို အစီအစဉ်ချထားရန် တရွတ်ဆွဲပြုလုပ်ပါ။ အခြားသတ်မှတ်ချက် ရွေးစရာများကို ဖော်ပြပေးရန် ညာဘက်ရှိ မြားကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
my_MM: ဝစ်ဂျက်များကို ​ဘေးဘားမှ ဖယ်ရှားပြီး ဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များကို ထိမ်းသိမ်းထားရန် ဒီ​နေရာသို့ ဆွဲချထားပါ​။

en: Drop files to upload
my_MM: ဖိုင်ပို့တင်ရန် ဖိုင်များကို ဆွဲချပါ

en: Dubai
my_MM: ဒူဘိုင်း

en: Dublin
my_MM: ဒပ်ဗလင်

en: DumontDUrville
my_MM: ဒူမွန့်ဂျူဗီလာ

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
my_MM: ပုံစံတူ မှတ်ချက်ကို တွေ့ပါသည်။ သင်ဒီအတိုင်း ရေးသားပြောဆိုခဲ့ပြီး ဖြစ်သည်ဟုယူဆရသည်။

en: Dushanbe
my_MM: ဒူရှန်ဘေ

en: E-Mail
my_MM: အီးေမးလ်

en: E-mail
my_MM: အီးမေးလ်

en: E-mail me whenever
my_MM: မည်သူမဆိုမှတ်ချက်ရေးသည့် အခါတိုင်း

en: E-mail:
my_MM: အီးမေးလ် :

en: E-mail: %s
my_MM: အီးမေးလ် - %s

en: ERROR: please type a comment.
my_MM: အမှား - မှတ်ချက်တစ်ခု ရေးသွင်းပါ။

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
my_MM: အမှား - စာမူကြမ်းတစ်ခုတွင် မှတ်ချက်ပေးခြင်းကို သင်ပြုလုပ်နေသည်။

en: Each navigation menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
my_MM: စိတ်ကြိုက်မီနူးတစ်ခုစီတိုင်းတွင် စာမျက်နှာများ၊ ကဏ္ဍများ၊ စိတ်ကြိုက် URL များ သို့မဟုတ် အခြား အကြောင်းအရာများသို့ ချိတ်ဆက်လိပ်စာများ ရောနှောပါဝင်နေနိုင်သည်။ ဘယ်ဘက်ကော်လံအောက်ဘက်ရှိ အကွက်များကို ချဲ့ကြည့်ပြီး စိတ်ကြိုက်အမျိုးအမည်များကို ရွေးချယ်ထည့်သွင်းပေးခြင်းဖြင့် မီနူး လိပ်စာများထည့်သွင်းနိုင်သည်။

en: Easter
my_MM: အီစတား

en: Edit
my_MM: ပြုပြင်ပါ

en: Edit &#8220;%s&#8221;
my_MM:  &#8220;%s&#8221; ကို ပြုပြင်တည်းဖြတ်မည်

en: Edit Category
my_MM: ကဏ္ဍများကို ပြုပြင်ပါ

en: Edit Comment
my_MM: မှတ်ချက်ကို တည်းဖြတ်ပါ

en: Edit Image
my_MM: ရုပ်ပုံကို ပြုပြင်ပါ

en: Edit Link
my_MM: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ပြုပြင်ရန်

en: Edit Link Category
my_MM: လိပ်စာ ကဏ္ဍကို ပြုပြင်ပါ

en: Edit Media
my_MM: မီဒီယာဆိုင်ရာများကို ပြုပြင်ပါ

en: Edit Menu Item
my_MM: မီနူး အမျိုးအမည်ကို ပြုပြင်ရန်

en: Edit Menus
my_MM: မီနူးများ ပြုပြင်ရန်

en: Edit Original
my_MM: မူရင်းအား ပြုပြင်ရန်

en: Edit Page
my_MM: စာမျက်နှာ ပြုပြင်ပါ

en: Edit Post
my_MM: စာမူပြင်ရန်

en: Edit Site
my_MM: ဆိုဒ်ကို ပြုပြင်ရန်

en: Edit Tag
my_MM: စကားစုတွဲကို ပြုပြင်ပါ

en: Edit This
my_MM: ဒါကို ပြင်ပါ။

en: Edit User
my_MM: သုံးသူအား ပြင်ဆင်ဖြည့်စွက်ပါ။

en: Edit audio playlist
my_MM: တေးသီချင်းစာရင်း ပြုပြင်ရန်

en: Edit comment
my_MM: မှတ်ချက် ပြုပြင်ရန်

en: Edit date and time
my_MM: နေ့စွဲနှင့် အချိန် ပြုပြင်ရန်

en: Edit gallery
my_MM: ပြခန်းကို ပြုပြင်ပါ

en: Edit menu item
my_MM: မီနူး အမျိုးအမည်ကို ပြုပြင်ရန်

en: Edit more details
my_MM: အသေးစိတ်ထပ်မံပြုပြင်ရန်

en: Edit next media item
my_MM: နောက်မီဒီယာအား ပြုပြင်ရန်

en: Edit previous media item
my_MM: အရင်မီဒီယာအား ပြုပြင်ရန်

en: Edit status
my_MM: အခြေအနေပြုပြင်ရန်

en: Edit this item
my_MM: ဒါကိုပြုပြင်

en: Edit user
my_MM: သုံးသူအား ပြင်ဆင်ဖြည့်စွက်ပါ။

en: Edit video playlist
my_MM: ဗွီဒီယိုစာရင်း ပြုပြင်ရန်

en: Edit visibility
my_MM: မြင်တွေ့နိုင်စွမ်းအား ပြုပြင်ရန်

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag the items into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
my_MM: သင့်မူလမီနူးတွင် မီနူးအမျိုးအမည်များ အသစ်ဖြည့်ခြင်း သို့မဟုတ် ဖယ်ရှားခြင်းဖြင့် ပြုပြင်ပါ။ အမျိုးအမည်တစ်ခုချင်းကို သင်နှစ်သက်သလို အစီအစဉ်ချထားရန် တရွတ်ဆွဲပြုလုပ်ပါ။ သင့်အပြောင်းလဲများကိုသိမ်းရန် မီနူးပြုလုပ်ရန် ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Edit your profile
my_MM: သင့် ကိုယ်ေရးမှတ်တမ်းကို ြပုြပင်ရန်

en: Editing Menus
my_MM: မီနူးများ ပြုပြင်ခြင်း

en: Editor Style
my_MM: အယ်ဒီတာ ​စ​တိုင်

en: Editor menu (when enabled)
my_MM: တည်းဖြတ်စနစ် မီနူး

en: Editor toolbar
my_MM: တည်းဖြတ်စနစ် ခလုပ်တန်း

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
my_MM: တည်းဖြတ်သူများသည် စာမူများကို ထုတ်ဝေနိုင် စီမံခန့်ခွဲနိုင်သည်အပြင် အခြားသူများ၏ စာမူများ စသည်တို့ကိုလည်း စီမံခန့်ခွဲနိုင်ပါသည်။

en: Edmonton
my_MM: အဒ်မွန်တန်

en: Efate
my_MM: အီဖိတ်

en: Eirunepe
my_MM: အီရူနေပေ

en: Either there are no posts, or something went wrong.
my_MM: စာမူများမရှိခြင်းသော်လည်းကောင်း တစ်ခုခုမှားနေခြင်းသော်လည်းကောင်း ဖြစ်မည်။

en: El Aaiun
my_MM: အယ်လ်အေယွန်

en: El Salvador
my_MM: အယ်လ်ဆာဗေဒေါ

en: Elements path
my_MM: ပါဝင်မှုအစိတ်အပိုင်း လမ်းကြောင်း

en: Email
my_MM: အီးမေးလ်

en: Email (%s)
my_MM: အီးမေးလ်(%s):

en: Email Address
my_MM: အီး​မေးလ် လိပ်စာ

en: Email me whenever
my_MM: မည်သူမဆိုမှတ်ချက်ရေးသည့် အခါတိုင်း

en: Email or Username
my_MM: သုံးသူအမည် (သို့)  အီးမေးလ်:

en: Email:
my_MM: အီးမေးလ် :

en: Email: %s
my_MM: အီးမေးလ် - %s

en: Embed
my_MM: မြှုပ်သွင်း

en: Embed Media Player
my_MM: မီဒီယာဖွင့်ပရိုဂရမ်မြုပ်ထည့်ရန်

en: Embed or Link
my_MM: မြုပ်ထည့် (သို့) ချိတ်ဆက်

en: Embeds
my_MM: ထည့်​မြှပ်ချက်များ​

en: Empty Spam
my_MM: အနှောက်အယှက်များကို ရှင်းပါ။

en: Empty Term.
my_MM: ဝေါဟာရ စကားလုံး မရှိပါ

en: Empty Trash
my_MM: အမှိုက်ပုံးကိုရှင်းပါ။

en: Empty archive.
my_MM: မှတ်တမ်းကို ရှင်းပါ။

en: Empty filename
my_MM: ဖိုင်အမည်လွတ်နေသည်။

en: Enable
my_MM: ဖွင့်ပါ

en: Enable %s
my_MM: ဖွင့်ပါ %s

en: Enable accessibility mode
my_MM: သုံးစွဲလွယ်သော အခြအေနေကို ဖွင့်ပါ

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
my_MM: အမြင့် အပြည့် တည်းဖြတ်စနစ်နှင့် အနှောက်အယှက်ကင်း စာရေးစနစ် လုပ်ဆောင်ချက်အား ဖွင့်ရန်။

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
my_MM: မှတ်ချက် ထိန်းချုပ်ပြုပြင်ခြင်း အတွက် လက်ကွက် အတိုကောက်များကို ဖွင့်ထားပါ။

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
my_MM: %s အဆင့်​ထိ ရှိတဲ့​ အစီအရီလိုက် မှတ်ချက်များ​ကို ဖွင့်​ထား​ပါ

en: Enabled
my_MM: ဖွင့်​ထား​သည်

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
my_MM: မြင်ကွင်းဆိုင်ရာရွေးစရာများတွင် သုံးစွဲရလွယ်ကူစေသော အခြအေနေကို ဖွင့်ထားခြင်းဖြင့် တရွတ်ဆွဲ၍ ချထားခြင်းအစား ထည့်ပါနှင့် ပြုပြင်ပါ ခလုပ်များကို သုံးခွင့်ပြုပေးသည်။

en: Encoding for pages and feeds
my_MM: စာမျက်နှာများ​နဲ့​ ​ပေး​ပို့​ချက်များ​ အတွက် ကုဒ်ဝှက်စနစ်​

en: End Date
my_MM: ​အ​ဆုံး​သတ်​နေ့​စွဲ

en: End date:
my_MM: ကုန်ဆုံးရက်။  ။

en: Enderbury
my_MM: အန်းဒါဗျူရီ

en: English
my_MM: အင်္ဂလိပ်

en: Ensenada
my_MM: အင်စေနဒ

en: Enter a description of the image
my_MM: ရုပ်ပုံ အတွက်ဖော်ပြချက် ဖြည့်စွက်ပါ

en: Enter a link URL or click above for presets.
my_MM: ချိတ်ဆက် URL အားဖြည့်သွင်းပါ သို့မဟုတ် ကြိုတင်သတ်မှတ်ချက်အား သုံးရန် အပေါ်ဘက်တွင် ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Enter an API Key
my_MM: API သော့ချက် ဖြည့်သွင်းရန်

en: Enter new
my_MM: အ​သစ်​ ​ရေး​ထည့်​ပါ

en: Enter the RSS feed URL here:
my_MM: RSS ပေးပို့ချက် တည်နေရာကို ဒီမှာ ရေးသွင်းပါ -

en: Enter the URL
my_MM: URL ဖြည့်ပါ

en: Enter the URL of the image
my_MM: ရုပ်ပုံ URL ဖြည့်ပါ

en: Enter the destination URL
my_MM: ဦးတည်ချက် URL ဖြည့်ပါ

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
my_MM: ဤဆိုဒ်သို့ ဖိတ်ခေါ်ရန် ဤကွန်ယက်တွင် ရှိပြီးဖြစ်သော သုံးသူ၏ အီးမေးလ်လိပ်စာကို ဖြည့်သွင်းပါ။ ဖိတ်ခေါ်မှုကို အတည်ပြုလက်ခံပေးနိုင်ရန် ထိုပုဂ္ဂိုလ်ထံသို့ အီးမေးလ်ပို့ပေးမည်ဖြစ်သည်။

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
my_MM: ဤဆိုဒ်သို့ ဖိတ်ခေါ်ရန် ဤကွန်ယက်တွင် ရှိပြီးဖြစ်သော သုံးသူ၏ အီးမေးလ်လိပ်စာ သို့မဟုတ် သုံးသူအမည်ကို ဖြည့်သွင်းပါ။ ဖိတ်ခေါ်မှုကို အတည်ပြုလက်ခံပေးနိုင်ရန် ထိုပုဂ္ဂိုလ်ထံသို့ အီးမေးလ်ပို့ပေးမည်ဖြစ်သည်။

en: Enter title here
my_MM: ခေါင်းစဉ်ဖြည့်ရန်

en: Enter your new password below.
my_MM: သင့် စကားဝှက် အသစ်ကို အောက်တွင်ဖြည့်ပါ။

en: Enter your password to view comments.
my_MM: မှတ်ချက်များကိုကြည့်ရန် သင်၏စကားဝှက်ကို ဖြည့်ပါ။

en: Enter/remove an API key.
my_MM: API သော့ချက် ဖြည့်သွင်း/ပယ်ဖျက်။

en: Entertainment
my_MM: ဖျော်ဖြေရေး

en: Entries from any RSS or Atom feed
my_MM: RSS (သို့​) အက်တမ် ​ပေး​ပို့​ချက် တခုခုမှ ​ရေး​သွင်း​ချက်များ​

en: Entries from any RSS or Atom feed.
my_MM: RSS သို့မဟုတ် Atom ပေးပို့မှုများမှ အချက်အလက်များ။

en: Error
my_MM: အမှား

en: Error in displaying the widget settings form.
my_MM: ဝစ်ဂျက်သတ်မှတ်ချက် ဖြည့်​စွတ် ပုံစံကို ပြသ​နေစဉ် အမှား​

en: Error in moving to Trash.
my_MM: အမှိုက်ပုံးတွင်းသို့ ရွှေ့စဉ် အမှားအယွင်းဖြစ်နေသည်။

en: Error in restoring from Trash.
my_MM: အမှိုက်ပုံးတွင်းမှ နေရာတကျပြန်ထားစဉ် အမှားအယွင်းဖြစ်နေသည်။

en: Error reconnecting to the database
my_MM: Database ႏွင့္ ခ်ိတ္ဆက္၍ မရပါ

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
my_MM: စ​ကေး​ချထား​သော​ ရုပ်ပုံကို သိမ်း​ဆည်း​နေစဉ် အမှား​အယွင်းရှိသည်။​ စာမျက်နှာကို ပြန်ဖွင့်​ပြီး​ ထပ်ကြိုး​စား​ပါ။

en: Error while saving.
my_MM: သိမ်းဆည်းစဉ် အမှားအယွင်းဖြစ်နေသည်။

en: Error: [%1$s] %2$s
my_MM: အမှား - [%1$s] %2$s

en: Error: please enter a valid email address.
my_MM: အမှား။     ။သင့်လျှော်မှန်ကန်သည် E-mail လိပ်စာကို ဖြည့်ပါ။

en: Error: please fill the required fields (name, email).
my_MM: အမှား။     ။လိုအပ်ချက် ကွက်လပ်များကို ဖြည့်ပါ။ (အမည်၊ E-mail)။

en: Etc
my_MM: အက်တ်စ်

en: Eucla
my_MM: ယူကလား

en: Europe
my_MM: ဥရောပ

en: Example: <code>https://wordpress.org/</code> &#8212; do not forget the <code>https://</code>
my_MM: ဥပမာ - <code>http://wordpress.org/</code> &#8212; <code>http://</code> ကုဒ်ကို မ​မေ့​နဲ့​

en: Example: Nifty blogging software
my_MM: ဥပမာ - ​ခေတ်ဆန်တဲ့​ ဘ​လော့​ဂ် တည်​ဆောက်​ရေး​ ​ဆော့​ဗ်ဝဲ

en: Excerpt
my_MM: ကောက်နှုတ်ချက်

en: Exclude:
my_MM: ချန်ထားခဲ့ပါ -

en: Executed before Multisite is loaded.
my_MM: မာတီဆိုဒ်(အများသုံးဆိုဒ်) မစတင်ခင် လုပ်ဆောင်ခဲ့သည်။

en: Exit Fullscreen
my_MM: ဖန်သားပြင်အပြည့်မှ ထွက်ပါ

en: Export
my_MM: တင်ပို့ပါ။

en: External object cache.
my_MM: အပြင် အရာဝတ္ထု အဆင့်သင့်သိမ်းထားခြင်း။

en: F, Y
my_MM: Fလ၊ Yခုနှစ်

en: FAILED: %s
my_MM: မအောင်မြင်ပါ -  %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
my_MM: မအောင်မြင်ပါ - WordPress အား %s သို့ အဆင့်မြှင့်တင်မှု မအောင်မြင်ပါ

en: Faeroe
my_MM: ဖေးရိုး

en: Failed
my_MM: မေအာင်ြမင်ပါ

en: Failed to delete the page.
my_MM: စာမျက်နှာကို ဖျက်ခြင်း မ‌အောင်မြင်ပါ။

en: Failed to write file to disk.
my_MM: ဒစ်​ပေါ်​တွင်​ ​ဖိုင်​ကို​ရေး​သား​ခြင်း​ ​မ​အောင်​မြင်​ပါ​။

en: Failed to write request to temporary file.
my_MM: temporary file ကိုရေးသားနိုင်ခြင်း မရှိဖြစ်နေပါသည်။

en: Fakaofo
my_MM: ဖာကောင်ဖို

en: Famagusta
my_MM: ဖာမာဂွတ်စ်တာ

en: Faroe
my_MM: ဖာရိုး

en: Featured
my_MM: အထူး အစီအစဉ်

en: Featured Content
my_MM: ဦးစားပေး အကြောင်းအရာ

en: Featured Image
my_MM: အ​ထူး​ပြု​ ​ရုပ်​ပုံ

en: Featured Image Header
my_MM: သရုပ်ဖော် ရုပ်ပုံ ခေါင်းစဉ်

en: Featured Images
my_MM: သရုပ်ဖော် ရုပ်ပုံများ

en: Featured image
my_MM: အ​ထူး​ြပု​ ​ရုပ်​ပံု

en: Features
my_MM: အ​ထူး​ပြု​လုပ်​ချက်​များ

en: February
my_MM: ဖေ‌ဖော်ဝါရီ

en: Feed for all posts filed under %s
my_MM: %s ကဏ္ဍအောက်တွင် ဖိုင်တွဲထားသော စာမူအားလုံးကို ပေးပို့ခြင်း

en: Feedback
my_MM: ဝေဖန်အကြံပြု ပြန်ကြားချက်

en: Fiji
my_MM: ဖီဂျီ

en: File &#8220;%s&#8221; does not exist?
my_MM: &#8220;%s&#8221; ဖိုင် မတည်ရှိဘူးလား ?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
my_MM: &#8220;%s&#8221; ဖိုင်သည် ရုပ်ပုံတစ်ခု မဟုတ်ပါ။

en: File URL
my_MM: ဖိုင်​ URL

en: File URL.
my_MM: ဖိုင်​ URL

en: File URL:
my_MM: ဖိုင် URL -

en: File canceled.
my_MM: ဖိုင် ပယ်ဖျက်ပြီး။

en: File edited successfully.
my_MM: ဖိုင်အား အောင်မြင်စွာ ပြင်ဆင်ပြီးပါပြီ။

en: File is empty. Please upload something more substantial.
my_MM: ဖိုင်မပါရှိပါ။ မည်မည်ရရ တစ်ခုခုကို တင်ပို့ပါ။

en: File is not an image.
my_MM: ဒီဖိုင်သည် ရုပ်ပုံဖိုင်တစ်ခုမဟုတ်ပါ။

en: File name:
my_MM: ဖိုင်အမည် -

en: File size:
my_MM: ဖိုင်ပမာဏ -

en: File type:
my_MM: ဖိုင်အမျိုးအစား -

en: Filesystem error.
my_MM: ဖိုင် စနစ် အမှား။

en: Fill Screen
my_MM: ဖန်သားြပင်အြပည့်

en: Filter
my_MM: စစ်ထုတ် စကာ

en: Filter &#187;
my_MM: စကာစစ် &#187;

en: Filter by category
my_MM: ကဏ္ဍခွဲဖြင့် စစ်ထုတ်ရန်

en: Filter by comment type
my_MM: မှတ်ချက်အမျိုးအစားဖြင့် စစ်ထုတ်ရန်

en: Filter by date
my_MM: နေ့စွဲဖြင့် စစ်ထုတ်ရန်

en: Filter by type
my_MM: အမျိုးအစားဖြင့် စစ်ထုတ်ရန်

en: Filter media items list
my_MM: စစ်ထုတ်ထားသောမီဒီယာအမျိုးအစားစာရင်း

en: Filter pages list
my_MM: စစ်ဆေးစာမူများ စာရင်း

en: Filter posts list
my_MM: စစ်ဆေးစာမူများ စာရင်း

en: Filter users list
my_MM: စစ်ထုတ်ထားသောသုံးသူစာရင်း

en: Find and replace
my_MM: ရှာပြီး အစားထိုး

en: First Name
my_MM: ပထမ အမည််

en: First Post
my_MM: ပထမဆုံးစာမူ

en: First page
my_MM: ပထမဆုံး စာမျက်နှာ

en: Fixed
my_MM: မူသေ

en: Fixed Layout
my_MM: အသေ ပုံစံချထားမှု

en: Flagged as spam by %s
my_MM:  %s မှ အနှောက်အယှက်အဖြစ် တံဆိပ်တပ်ထားသည်

en: Flagged as spam by Akismet
my_MM: Akismet မှ အနှောက်အယှက်အဖြစ် တံဆိပ်တပ်ထားသည်

en: Flip horizontal
my_MM: ရြပေင်ညီအ​တိုင်းလှန်​ပါ

en: Flip vertical
my_MM: ​ဒေါင်​လိုက်​လှန်ပါ

en: Fluid Layout
my_MM: ပြောင်းလွယ်ပြင်လွယ် ပုံစံချထားမှု

en: Focus shortcuts:
my_MM: လမ်းတိုများအား ထိန်းချုပ်ရန် -

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
my_MM: မှ -

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
my_MM: သို့ -

en: Font Family
my_MM: ဖောင့်အုပ်စု

en: Font Sizes
my_MM: ဖောင့်အရွယ်အစား

en: Footer
my_MM: အောက်ခြေ

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
my_MM: ရုပ်ပုံများအတွက်သာဖြစ်သော ရုပ်ပုံများကို ပိုင်းဖြတ်ခြင်း၊ လှည့်ခြင်း၊ ပြောင်းပြန်လှန်ခြင်းတို့နှင့် ၎င်းတို့ကို မလုပ်ခြင်း၊ ပြန်လုပ်ခြင်း တို့အတွက် အိုင်ကွန်ခလုပ်များ ပါဝင်သော လိုင်းအတွင်း ရုပ်ပုံတည်းဖြတ်ပြင်ဆင်မှု အယ်ဒီတာကို ဖြန့်ထုတ်ပေးရန် လက်မအရွယ်ပုံ၏ အောက်ဘက်ရှိ ရုပ်ပုံပြုပြင်ရန် ကို ကလစ်နှိပ်နိုင်သည်။ ညာဘက်မှ အကွက်များသည် ရုပ်ပုံများကို စကေားကိုက်ခြင်း၊ ပိုင်းဖြတ်ခြင်းနှင့် မူလရုပ်ပုံကို ပိုင်းဖြတ်သည့်နည်းနှင့် မတူသော လက်မအရွယ်ရုပ်ပုံကို ပိုင်းဖြတ်ခြင်းတို့အတွက် ရွေးစရာများ ထပ်မံပါရှိသည်။ ထိုအကွက်များရှိ အကူအညီကို ကလစ်နှိပ်ခြင်းဖြင့် အချက်အလက် ပိုမိုရရှိနိုင်သည်။

en: For more information:
my_MM: နောက်ထပ် အချက်အလက်များအတွက် း

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
my_MM: သူ​တို့​ကိုယ်​ပိုင်​ပြု​ပြင်​ထား​သော​ ​ကိုယ်​ပွား​ရုပ်​ပုံ​ ​မ​ရှိ​သူ​များ​အ​တွက်​ ​သူ​တို့​၏​ အီးမေးလ်လိပ်​စာ​ကို​ ​အ​ခြေ​ပြု​​၍​ ​ထုတ်​လုပ်​ထား​သော​ပုံ​ (​သို့)​ ​တံ​ဆိပ်​ကို​ ​ဖော်​ပြ​ထား​ပေး​နိုင်​သည်​။

en: Formatting
my_MM: ​ပုံ​စံ​ချ​ထား​ခြင်း​

en: Fort Nelson
my_MM: ဖို့ဒ်နီအဲလ်ဆန်

en: Fort Wayne
my_MM: ဖို့တ်ဝိုင်း

en: Fortaleza
my_MM: ဖို့တ်အလေဇ

en: Found %s
my_MM: %s ကိုတွေ့ပြီ

en: Four Columns
my_MM: ကော်လံလေးခု

en: Freedoms
my_MM: လွတ်လပ်ခွင့်များ

en: Freetown
my_MM: ဖရီးတောင်း

en: Fri
my_MM: သော

en: Friday
my_MM: သောကြာ

en: From %1$s on %2$s %3$s
my_MM: %2$s%3$s တွင်   %1$s ကရေးသားသည်။

en: From Computer
my_MM: ကွန်ပြူတာမှ

en: From URL
my_MM: URL မှ

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
my_MM: စစ်ဆေးမှုမူကွဲများအား ပြန်ထည့်သွင်းရန်၊ ပြန်လည်စစ်ဆေးရန်နှင့် နှိုင်းယှဉ်ရန် ဒီဖန်သားပြင်တွင် ပြုလုပ်နိုင်သည်။

en: From this screen you can:
my_MM: ဒီဖန်သားပြင်တွင် သင်ပြုလုပ်နိုင်သည်များမှာ -

en: Front Page
my_MM: ေရှ့စာမျက်နှာ

en: Front page
my_MM: ရှေ့စာမျက်နှာ

en: Full Size
my_MM: အရွယ်အစား အပြည့်

en: Full URL path to files
my_MM: ဖိုင်သို့ URL လမ်းကြောင်းအပြည့်ပြပါ

en: Full Width Template
my_MM: စာမျက်နှာ အပြည့် တန်းပလိတ်(စံပုံစံ)

en: Full text
my_MM: စာသားအပြည့်

en: Fullscreen
my_MM: ဖန်သားပြင် အပြည့်

en: Funafuti
my_MM: ဖူနားဖူးတီ

en: G &#8212; Suitable for all audiences
my_MM: G &#8212; ဝင်ရောက်ကြည့်ရှုသူအားလုံးနှင့်သင့်တော်သည်

en: GMT+0
my_MM: စံတော်ချိန်+၀

en: GMT+1
my_MM: စံတော်ချိန်+၁

en: GMT+10
my_MM: စံတော်ချိန်+၁၀

en: GMT+11
my_MM: စံတော်ချိန်+၁၁

en: GMT+12
my_MM: စံတော်ချိန်+၁၂

en: GMT+2
my_MM: စံတော်ချိန်+၂

en: GMT+3
my_MM: စံတော်ချိန်+၃

en: GMT+4
my_MM: စံတော်ချိန်+၄

en: GMT+5
my_MM: စံတော်ချိန်+၅

en: GMT+6
my_MM: စံတော်ချိန်+၆

en: GMT+7
my_MM: စံတော်ချိန်+၇

en: GMT+8
my_MM: စံတော်ချိန်+၈

en: GMT+9
my_MM: စံတော်ချိန်+၉

en: GMT-0
my_MM: စံတော်ချိန်-၀

en: GMT-1
my_MM: စံတော်ချိန်-၁

en: GMT-10
my_MM: စံတော်ချိန်-၁၀

en: GMT-11
my_MM: စံတော်ချိန်-၁၁

en: GMT-12
my_MM: စံတော်ချိန်-၁၂

en: GMT-13
my_MM: စံတော်ချိန်-၁၃

en: GMT-14
my_MM: စံတော်ချိန်-၁၄

en: GMT-2
my_MM: စံတော်ချိန်-၂

en: GMT-3
my_MM: စံတော်ချိန်-၃

en: GMT-4
my_MM: စံတော်ချိန်-၄

en: GMT-5
my_MM: စံတော်ချိန်-၅

en: GMT-6
my_MM: စံတော်ချိန်-၆

en: GMT-7
my_MM: စံတော်ချိန်-၇

en: GMT-8
my_MM: စံတော်ချိန်-၈

en: GMT-9
my_MM: စံတော်ချိန်-၉

en: GMT0
my_MM: စံတော်ချိန်၀

en: Gaborone
my_MM: ဂဘိုရုန်း

en: Galapagos
my_MM: ဂါတာပါးဂို့စ်

en: Galleries
my_MM: ပြခန်းများ

en: Gallery
my_MM: ပြခန်း

en: Gallery (%s)
my_MM: (%s)​ ​ပြ​ခန်း

en: Gallery Settings
my_MM: ပြခန်း သတ်မှတ်ချက်များ

en: Gallery columns:
my_MM: ပြ​ခန်း​ ​ကော်​လံ​များ​ -

en: Gambier
my_MM: ဂမ်ဘီယာ

en: Gaza
my_MM: ဂါဇာ

en: General
my_MM: အထွေထွေ

en: General Settings
my_MM: အ‌ထွေ‌ထွေ သတ်မှတ်ချက်များ

en: Generate Password
my_MM: စကားဝှက် ဖော်ထုတ်ပါ။

en: Generate password
my_MM: စကားဝှက် ဖော်ထုတ်ပါ။

en: Genre
my_MM: ဂီတအမျိုးအစား

en: Genre: %s.
my_MM: အမျိုးအစား - %s

en: Get New Password
my_MM: စကားဝှက် အသစ်ရယူပါ။

en: Get Shortlink
my_MM: အ​တို​ကောက်​ လိပ်စာကို ရယူပါ

en: Get Started
my_MM: စတင်လိုက်ပါ

en: Gibraltar
my_MM: ဂျီဘရောတာ

en: Give the feed a title (optional):
my_MM: ပေးပို့ချက်ကို ခေါင်းစဉ်တခု ပေးပါ (ရွေးချယ်နိုင်သည်) -

en: Give your menu a name, then click Create Menu.
my_MM: အပေါ်ဘက်တွင် မီနူးနာမည်ရေးသားပြီး ကလစ်နိှပ်ကာ မီးနူးတခုဖန်တီးနိုင်ပါသည်။

en: Glace Bay
my_MM: ဂလေ့စ်ဘေး

en: Global Settings
my_MM: ကမ္ဘာလုံးဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များ

en: Go back
my_MM: ပြန်သွားပါ။

en: Go to Dashboard
my_MM: ထိန်း​ချုပ်​ခ​လုပ်​ခုံ​ ​သို့​သွား​မည်

en: Go to Themes page
my_MM: အခင်းအကျင်းများ၏ စာမျက်နှာသို့ သွားပါ။

en: Go to WordPress Updates page
my_MM: WordPress ပလပ်အင် ​စာ​မျက်​နှာ သို့သွားရန်

en: Go to the first page
my_MM: ပထမဆုံး စာမျက်နှာသို့ သွားပါ

en: Go to the last page
my_MM: နောက်ဆုံး စာမျက်နှာသို့ သွားပါ

en: Go to the next page
my_MM: နောက်စာမျက်နှာသို့ သွားပါ

en: Go to the previous page
my_MM: ရှေ့စာမျက်နှာသို့ သွားပါ

en: Godthab
my_MM: ဂေါ့သာ့ဘ်

en: Goose Bay
my_MM: ဂုစ်ဘေး

en: Got it
my_MM: ရပြီ

en: Grand Turk
my_MM: ဂရမ်းတာ့ခ်

en: Gray
my_MM: မီးခိုးရောင်

en: Green
my_MM: အစိမ်းရောင်

en: Greenwich
my_MM: ဂရင်းနစ်

en: Grenada
my_MM: ဂရေနဒ

en: Grid
my_MM: ဇယားကွက်

en: Grid view
my_MM: ဇယား

en: Guadalcanal
my_MM: ဂွာဒယ်လ်ကန်နယ်

en: Guadeloupe
my_MM: ဂွာဒယ်လုပ်

en: Guam
my_MM: ဂူအမ်

en: Guatemala
my_MM: ဂွာတီမာလာ

en: Guayaquil
my_MM: ဂွာယာကွီး

en: Guernsey
my_MM: ဂွမ်န်ဆေး

en: Guyana
my_MM: ဂူယန

[ctx: HTML tag]
en: Address
my_MM: လိပ်စာ

en: Halifax
my_MM: ဟာလီဖက်

en: Harare
my_MM: ဟရရေ

en: Harbin
my_MM: ဟာဘင်

en: Havana
my_MM: ဟာဗားနား

en: Header
my_MM: ခေါင်းစီးပိုင်း

en: Header Image
my_MM: ခေါင်းစီးပိုင်း ရုပ်ပုံ

en: Header Media
my_MM: မီဒီယာ ေခါင္းစည္း

en: Header Text
my_MM: ခေါင်းစီးစာသား

en: Header Text Color
my_MM: ခေါင်းစီး စာသား အရောင်

en: Header cell
my_MM: နဖူးစီး အကွက်

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
my_MM: ​ခေါင်း​စီး​ ​အ​သစ်​ပြု​ပြင်​ဖြည့်​စွက်​ပြီး​ပါ​ပြီ။ မည်​သို့​မည်​ပုံ​ရှိ​သည်​ကို​သိနိုင်​ရန်<a href="%s">ဆိုဒ်ကို အလည်သွားပါ။</a>

en: Heading 1
my_MM: ခေါင်းစီး ၁

en: Heading 2
my_MM: ခေါင်းစီး ၂

en: Heading 3
my_MM: ခေါင်းစီး ၃

en: Heading 4
my_MM: ခေါင်းစီး ၄

en: Heading 5
my_MM: ခေါင်းစီး ၅

en: Heading 6
my_MM: ခေါင်းစီး ၆

en: Hebron
my_MM: ဟေဗြုန်မြို့

en: Height
my_MM: အမြင့်

en: Hello world!
my_MM: မ​ဂင်္လာ​ပါ​ !

en: Help
my_MM: အကူအညီ

en: Helsinki
my_MM: ဟယ်လ်စင်ကီ

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
my_MM: ဒါ​ကေ​တာ့ မ​တူညီ​ေ​သာ သုံး​သူ​အဆင့်​အတန်း​များ​နှင့် တစ်​ခု​စီ​နှင့်​သက်​ဆိုင်ေ​သာ ခွင့်​ြ​ပု​ချက်​များ​၏ အေ​ြ​ခ​ခံ ခြုံ​ငုံ​သုံး​သပ်​ချက်​တစ်​ခု​ြ​ဖစ်​ပါ​သ​ည်။

en: Here you can selectively convert existing tags to categories. To get started, check the tags you wish to be converted, then click the Convert button.
my_MM: ဒီမှာ စကားစုတွဲများကို ကဏ္ဍများအဖြစ်သို့ ရွေးချယ်၍ ပြောင်းလဲနိုင်သည်။ စတင်ရန်၊ ပြောင်းလိုသော စကားစုတွဲများကို ရွေး၍ ပြောင်းပါ ခလုပ်ကိုနှိပ်ပါ။

en: Hermosillo
my_MM: ဟယ်မိုစီးလို

en: Hey there. Here you can selectively convert existing categories to tags. To get started, check the categories you wish to be converted, then click the Convert button.
my_MM: ဟေ့ ဒီမှာ။ ရှိပြီးသား ကဏ္ဍတွကေို စကားစုတွဲတွအေဖြစ် ဒီမှာ ရွေးပြီး ပြောင်းလို့ရပါတယ်။ စမယ်ဆိုရင်၊ သင်ပြောင်ချင်တဲ့ ကဏ္ဍတွကေို ရွေးပြီး ပြောင်းပါ ခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
my_MM: ဟိုင်း၊
    %2$s ရှိ  '%1$s' တွင် %3$s အဆင့်​ြ​ဖင့် 
    ဝင်ေ​ရာက် ေ​ဆာက်​ရွက်​ရန် သင့်​ကို ဖိတ်ကြား​လိုက်​ပါ​သည်။
    
    သင့် သုံး​သူ​စာရင်း အေ​ကာင့်​ကို အသက်​သွင်း​ရန် ေ​အာက်​ပါ​ချိတ်ဆက်​လိပ်စာ​ကို က​လစ်​နှိပ်​ပါ :
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
my_MM: ဟိုင်း၊
    %2$s ရှိ  '%1$s' တွင် %3$s အဆင့်​ြ​ဖင့် 
    ဝင်ေ​ရာက် ေ​ဆာက်​ရွက်​ရန် သင့်​ကို ဖိတ်ြ​ကား​လိုက်​ပါ​သည်။
    ဒီဆိုင်​တွင် ပါ​ဝင်ေ​ဆာက်​ရွက်​ရန် စိတ်​မ​ဝင်စား​လျှင် 
    ဒီ​အီး​ေ​မးလ်​ကို လှစ်​လျှူ​ရှု​လိုက်​ပါ။ ရက်​အနည်းငယ်​အြ​ကာ​တွင် ဒီ​ဖိတ်ြ​ကား​မှု သက်​တမ်း​ကုန်​ဆုံး​ပါ​လိမ့်​မည်။
    
    သင့် သုံး​သူ​စာရင်း အေ​ကာင့်​ကို အသက်​သွင်း​ရန် ေ​အာက်​ပါ​ချိတ်ဆက်​လိပ်စာ​ကို က​လစ်​နှိပ်​ပါ :
    %%s

en: Hidden
my_MM: ကွယ်ဝှက်

en: Hide
my_MM: ဝှက်ပါ

en: Hide Details
my_MM: ​အ​သေး​စိတ်ကို ဖျောက်ပါ

en: Hide header image
my_MM: ေခါင္းစီးပံု ၀ွက္ပါ

en: Hide image
my_MM: ရုပ်ပုံ ဝှက်ပါ

en: Hide password
my_MM: စကားဝှက် ဝှက်မည်

en: Hint: The password should be at least seven characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
my_MM: အကြံပေးချက်။   ။စကားဝှက်မှာ အနည်းဆုံး အက္ခရာ ရ လုံးပါသင့် ပါသည်။ လုံခြုံမှုခိုင်မာစေရန်  ! " ? $ % ^ &amp; ) ကဲ့သို့သော သကေႅတများနှင့် ဂဏန်းများ၊ စာလုံးအကြီး၊ အသေးများသုံးပါ။

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
my_MM: မှတ်ချက် - စကားဝှက်သည် အနည်းဆုံး အက္ခရာ ၇ လုံးရှိသင့်သည်။ ပိုမို လုံခြုံမှုရစေရန် အက္ခရာအကြီး၊ အသေး၊ သင်္ချာဂဏန်းများနှင့် ! " ? $ % ^ &amp; ) တို့ကဲ့သို့သော သင်္ကေတများအား သုံးပါ။

en: History
my_MM: သမိုင်း

en: Ho Chi Minh
my_MM: ဟိုချီမင်

en: Hobart
my_MM: ဟိုဘတ်

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
my_MM: အကယ်၍ မှတ်ချက်တခုမှာ %s (သို့​) ပိုများ​သော လိပ်စာများ​ ပါရှိရင် ၎င်းကို ထိန်း​ထား​ပါ။ (အနှောက်အယှက်​ မှတ်ချက်ရဲ့​ ယေဘုယျ လက္ခဏာတခုဟာ လိပ်စာများ အလွန်များခြင်း​ ဖြစ်သည်။)

en: Holiday
my_MM: အားလပ်ရက်

en: Home
my_MM: အဖွင့်စာမျက်နှာ

en: Hong Kong
my_MM: ဟောင်ကောင်

en: Honolulu
my_MM: ဟိုုနိုလူလူ

en: Horizontal line
my_MM: ရေပြင်ညီမျဉ်း

en: Horizontal space
my_MM: ရေပြင်ညီ နေရာလွတ်

en: Hour
my_MM: နာရီ

en: Hovd
my_MM: ဟော့ဗ်ဒ်

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
my_MM: အသုံးပြုရန် နှင့် တိုက်ရိုက်အစမ်းကြည့်ရန် ခလုပ်များအား တွေ့နိုင်ရန် အပေါ်တွင် ဝဲကြည့်ခြင်း သို့မဟုတ် ထိကြည့်ခြင်း ပြုလုပ်ပါ

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
my_MM: စာမူများစာရင်းရှိ အတန်းတစ်တန်းပေါ်တွင် ခေတ္တရပ်နားခြင်းသည် သင့်ကို ထိုစာမူကို စီမံခန့်ခွဲရန် ခွင့်ပြုပေးသည့် လုပ်ဆောင်ချက် လိပ်စာများကို ဖော်ပြပေးသည်။ အောက်ပါလုပ်ဆောင်ချက်များကို ဆောင်ရွက်နိုင်သည်။ :

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
my_MM: သုံးသူများစာရင်းတွင် အတန်းတစ်တန်းပေါ်တွင် ခေတ္တရပ်နားကြည့်ခြင်းဖြင့် သုံးသူများကို စီမံခန့်ခွဲရန် သင့်အားခွင့်ပြုပေးသည့် လုပ်ဆောင်ချက် ချိတ်ဆက်လိပ်စာများကို ဖော်ပြပေးမည်။ အောက်ပါ လုပ်ဆောင်ချက်များကို ဆောင်ရွက်နိုင်ပါသည် :

en: How many items would you like to display?
my_MM: ဘယ်နှစ်ခုဖော်ပြထားလိုပါသလဲ။

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
my_MM: ID #%1$s: %2$s <strong>လက်ရှိ သုံးသူကို ဖျက်မည်မဟုတ်ပါ။</strong>

en: IO error.
my_MM: IO အမှားအယွင်း။

en: IP Address
my_MM: IP လိပ်စာ -

en: Identicon (Generated)
my_MM: အိုင်ဒင်း​တီး​ကွန် (ထုတ်လုပ်ထား​သော)

en: If a media file has not been attached to any content, you will see that in the Uploaded To column, and can click on Attach to launch a small popup that will allow you to search for existing content and attach the file.
my_MM: မီဒီယာဖိုင်တစ်ဖိုင်ကို မည်သည့်စာမူနှင့်မျှ ချိတ်ဆက်ထားခြင်းမရှိလျှင် ၎င်းကို ချိတ်ဆက်မှု ကော်လံတွင် တွေ့နိုင်ပြီး စာမူတစ်ခုကိုရှာဖြွပေီး ဖိုင်ချိတ်ဆက်မှုခွင့်ပြုသည့် သေးငယ်သော ပေါ့အပ် ပွင့်ထွက်မှုတစ်ခုကို ဖွင့်ရန် တွဲချိတ်ဖိုင်ပေါ်တွင် ကလစ်နှိပ်နိုင်ပါသည်။

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
my_MM: သင့်ဆန္ဒရှိလျှင် သင့်စာမူအသစ်များ၏ များပြားလှသော ဝန်ဆောင်မှုများကို WordPress မှ အလိုလျှောက် သတိပေးပါမည်။

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
my_MM: သင်လိုအပ်​သော တင်သွင်းစနစ်အား စာရင်းတွင် မ​တွေ့လျှင် တင်သွင်းစနစ် ရှိမရှိ သိနိုင်ရန် <a href="%s">ပလပ်အင် ဖိုင်လမ်းညွှန်တွင် ရှာပါ</a>

en: If you already have an API key
my_MM: API သော့ချက် ရှိပြီးဖြစ်လျှင်

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
my_MM: လိပ်စာတစ်ခုကို ဖျက်လျှင် အပြီးထာဝရ ဖယ်ရှားခံရပါမည်။ လိပ်စာများအတွက် အမှိုက်ပုံး လုပ်ဆောင်ချက်မရနိုင်သေးပါ။

en: If you do not want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
my_MM: ခေါင်းစီးပိုင်း ရုပ်ပုံကို သင့်ဆိုဒ်တွင် လုံးဝ မပြထားလိုလျှင် ဒီစာမျက်နှာ၏ ခေါင်းစီးရုပ်ပုံ အပိုင်းအောက်ခြရေှိ &#8220;ခေါင်းစီးရုပ်ပုံ ဖယ်ရှားရန်&#8221; ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။ နောက်တွင် ခေါင်းစီးရုပ်ပုံကို ပြန်လည် အသုံးပြုလိုလျှင် အခြားရုပ်ပုံဆိုင်ရာ ရွေးစရာများမှ တစ်ခုကို ရွေး၍ &#8220;သိမ်းပါ&#8221; ကို နှိပ်ရန်သာလိုအပ်သည်။

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
my_MM: သင့်ဆိုဒ်အမည် %s ကို ဆက်လက် အသုံးမပြုလိုတော့လျှင် အောက်ပါ ဖောင်ပုံစံကို အသုံးပြု၍ ဖျက်ပစ်နိုင်ပါသည်။ <strong>ကျွန်ုပ်ဆိုဒ်ကို အပြီးတိုင် ဖျက်ပါ</strong>ကို ကလစ်နှိပ်လျှင် သင့်ထံသို့ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ တစ်ခုပါသော အီးမေးလ် တစ်ခုကို ပို့ပေးပါလိမ့်မည်။ သင့်ဆိုဒ်ကို ဖျက်ရန် ထိုချိတ်ဆက်လိပ်စာပေါ်တွင် ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: If you have not yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
my_MM: မီနူးတစ်ခုမျှ မပြုလုပ်ရသေးလျှင် စတင်ပြုလုပ်ရန် <strong>မီနူးအသစ်ပြုလုပ်ပါ ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ပါ။</strong>

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
my_MM: သင့်မှာ စာမူများ သို့မဟုတ် မှတ်ချက်များ အခြား စနစ်တစ်ခုတွင်ရှိလျှင်၊ ၎င်းတို့ကို WordPress မှ ဒီဆိုဒ်သို့ တင်သွင်းပေးနိုင်ပါသည်။ စတင်နိုင်ရန် တင်သွင်းမည့် စနစ်ကို အောက်တွင် ရွေးပါ -

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
my_MM: သင့်ကိုယ်ပိုင်ဆိုဒ်များမှ တစ်ခုသို့ လည်ပတ်ကြည့်ရှုရန် ရည်ရွယ်သော်လည်း ဒီဖန်သားပြင်သို့ မတော်တဆရောက်လာခဲ့လျှင်။ သင့်လမ်းကို တွေ့နိုင်ရန် ကူညီပေးမည့် ဖြတ်လမ်းတို အချို့ကို ဒီမှာ တွေ့နိုင်ပါသည်။

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
my_MM: ဒီဖန်သားပြင်ကို မတော်တစ်ဆ ရောက်လာခဲ့ပြီး သင်ပိုင်သော အခြားဆိုဒ်များမှ တစ်ခုခုကို သွားရောက်ရန် ရည်ရွယ်ခဲ့လျှင် သင့်လမ်းကိုတွေ့နိုင်ရန် ကူညီမည့် ဖြတ်လမ်းတိုအချို့ကို ဒီမှာတွေ့နိုင်ပါသည်။

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
my_MM: သင့်ကဏ္ဍများကို စကားစုတွဲများသို့ (သို့မဟုတ် အပြန်အလှန်) ​ပြောင်းလိုလျှင် တင်ပို့မှု ဖန်သားပြင်တွင် ရှိ​သော <a href="%s">ကဏ္ဍများနှင့် စကားစုတွဲများ ​ပြောင်းနည်း</a> ကို သုံးပါ​။

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
my_MM: ဝစ်ဂျက်ကိုဖယ်ရှားလိုသော်လည်း အနာဂတ်တွင် သုံးရန်အတွက် သတ်မှတ်ချက်များကို သိမ်းထားလိုပါက အသက်ဝင်မနေသော ဝစ်ဂျက်များ ဧရိယာသို့ တရွတ်ဆွဲချထားပါ။ မည်သည့်အချိန်တွင်မဆို ထိုနေရာမှပြန်လည်ထည့်ပေးနိုင်သည်။ အထူးသဖြင့် ဝစ်ဂျက်ဧရိယာ ပိုနည်းသော သို့မဟုတ် မတူညီသော အခင်းအကျင်းများသို့ ပြောင်းလိုသောအခါ အကူအညီဖြစ်ပါသည်။

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
my_MM: သင့်ဆိုဒ်အား မတွေ့ရလျှင် ဒီကွန်ယက်ပိုင်ရှင်သို့ဆက်သွယ်ပါ။

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
my_MM: သင့်အခင်းအကျင်းတွင် မူလရုပ်ပုံ တစ်ခုထက် ပိုမိုပါရှိလျှင် သို့မဟုတ် စိတ်ကြိုက်ခေါင်းစီးရုပ်ပုံ တစ်ခုထက်ပို၍ တင်ပို့ထားခဲ့လျှင် သင့်ဆိုဒ်၏ စာမျက်နှာတစ်ခုစီတွင် မတူညီသော ရုပ်ပုံတစ်ခုစီကို အဆင်သင့်သလို ဖော်ပြပေးနိုင်မည့် ရွေးချယ်စရာတစ်ခု WordPress တွင်ရှိပါသည်။ ဒီလုပ်ဆောင်ချက်ကို အသုံးပြုနိုင်ရန် တင်ပို့ထားသောရုပ်ပုံများ သို့မဟုတ် မူလရုပ်ပုံများ အပိုင်းရှိ &#8220;ကျဘမ်း&#8221; ရေဒီယိုခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Image
my_MM: ရုပ်ပုံ

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: ရုပ်ပုံ <span class="count">(%s)</span>
my_MM[1]: ရုပ်ပုံများ <span class="count">(%s)</span>

en: Image Address
my_MM: ရုပ်ပုံ လိပ်စာ

en: Image CSS Class
my_MM: ရုပ်ပုံ CSS Class

en: Image Caption
my_MM: ရုပ်​ပုံ​အမည်

en: Image Editor Save Failed
my_MM: ရုပ်ပုံ ပြုပြင်စနစ် သိမ်းဆည်းမှု မအောင်မြင်ပါ

en: Image File
my_MM: ရုပ်​ပုံ​ဖိုင်

en: Image Processing Error
my_MM: ရုပ်​ပုံ​ ​လုပ်​ဆောင်​ချက်​ ​အ​မှား

en: Image Title
my_MM: ရုပ်​ပုံ​ခေါင်း​စဉ်

en: Image Title Attribute
my_MM: ရုပ်ပုံခေါင်းစဉ်

en: Image URL
my_MM: ရုပ်ပုံ URL

en: Image Upload Error
my_MM: ရုပ်ပုံပို့တင်​မှု​ ​အ​မှား​အ​ယွင်း

en: Image Widget
my_MM: ဓာတ်ပုံ ဝီဂျက်

en: Image Widget (%d) | Image Widget (%d)
my_MM[0]: ဓာတ်ပုံ ဝီဂျက် (%d)
my_MM[1]: ဓာတ်ပုံ ဝီဂျက်များ (%d)

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
my_MM: ရုပ်ပုံကို ဆက်လက်လုပ်ဆောင်၍ မရပါ။ နောက်ပြန်သွား၍ နောက်တစ်ကြိမ် စမ်းကြည့်ပါ။

en: Image crop failed.
my_MM: ရုပ်ပုံ ပိုင်းဖြတ်ခြင်း မအောင်မြင်ပါ။

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
my_MM: ရုပ်ပုံဆိုင်ရာ အချက်အလက်များမတည်ရှိပါ။ ကျေးဇူးပြု၍ ရုပ်ပုံကို ပြန်ပို့တင်ပါ။

en: Image default align
my_MM: ရုပ်ပုံ မူလ ချိန်ညှိမှု

en: Image default link type
my_MM: ရုပ်ပုံ မူလ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ အမျိုးအစား

en: Image default size
my_MM: ရုပ်ပုံ မူလ အရွယ်အစား

en: Image description
my_MM: ရုပ်ပုံ အတွက်ဖော်ပြရှင်းလင်းချက်

en: Image details
my_MM: ရုပ်ပုံအသေးစိတ်အချက်အလက်များ

en: Image flip failed.
my_MM: ရုပ်ပုံ ပြောင်းပြန်လှန်ခြင်း မအောင်မြင်ပါ။

en: Image metadata is inconsistent.
my_MM: ရုပ်ပုံမီတာအချက်အလက် ရှေ့နောက်ညီညွတ်မှု မရှိပါ။

en: Image resize failed.
my_MM: ရုပ်ပုံ အရွယ်ပြောင်းခြင်း မအောင်မြင်ပါ။

en: Image restored successfully.
my_MM: ရုပ်ပုံ အောင်မြင်စွာ ပြန်ထည့်ပြီးပါပြီ။

en: Image rotate failed.
my_MM: ရုပ်ပုံ တစ်ပတ်လှည့်ခြင်း မအောင်မြင်ပါ။

en: Image saved
my_MM: ရုပ်ပုံအားသိမ်းပြီး။

en: Image sizes
my_MM: ရုပ်ပုံ အရွယ်အစားများ

en: Images
my_MM: ရုပ်ပုံများ

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
my_MM: ရုပ်ပုံ၏ <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> အတိအကျကို အသုံးပြုပါမည်။

en: Import
my_MM: တင်သွင်းပါ။

en: Important:
my_MM: အရေးကြီး

en: In 2014, our default theme lets you create a responsive magazine website with a sleek, modern design. Feature your favorite homepage content in either a grid or a slider. Use the three widget areas to customize your website, and change your content's layout with a full-width page template and a contributor page to show off your authors. Creating a magazine website with WordPress has never been easier.
my_MM: ၂၀၁၄ တွင်၊ ဆွဲဆောင်မှုကောင်းပြီး ခေတ်သစ် ဒီဇိုင်းဖြင့် တုံ့ပြန်လွယ်သော မဂ္ဂဇင်းဝဘ်ဆိုဒ်တစ်ခုအား ကွျနု်ပ်တို့၏ မူလအခင်းအကျင်းအားသုံး၍ ဖန်တီးနိုင်ပါပြီ။ သင့်စိတ်ကြိုက် အဖွင့်စာမျက်နှာ အကြောင်းအရာများအား ဇယားကွက် သို့မဟုတ် စလိုက်ကိုသုံး၍ ဦးစားပေး ဖော်ပြလိုက်ပါ။ သင့်ဝဘ်ဆိုဒ်အား စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ရန် ဝစ်ဂျက် ဧရိယာ သုံးခုအား သုံးပါ။ သင့်ဆိုဒ် အကြောင်းအရာများ နေရာချထားပုံအား မျက်နှာပြင်ပြည့် စာမျက်နှာ တန်းပလိတ်(စံပုံစံ)နှင့် သင့်ဆိုဒ်စာရေးသူများစာရင်းအားပြရန် ပံ့ပိုးကူညီသူ စာမျက်နှာတို့အား သုံး၍ ပြောင်းလဲပါ။ WordPress အသုံးပြုပြီး မဂ္ဂဇင်းဆိုဒ်တစ်ခုလုပ်ရန် ဘယ်တုန်းကမှ ယခုလောက် မလွယ်ကူခဲ့ဖူးပါ။

en: In a few words, explain what this site is about.
my_MM: ဒီ ဆိုဒ် အကြောင်း စကားလုံးအနည်းငယ်ဖြင့်ရှင်းပြပါ။

en: In the <strong>In response to</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If there are pending comments, a red notification circle with the number of pending comments is displayed. Clicking the notification circle will filter the comments screen to show only pending comments on that post.
my_MM: <strong>တုံ့ပြန်မှု</strong> ကော်လံတွင် အစိတ်အပိုင်း ၃ ခုပါဝင်သည်။ စာသားသည် မှတ်ချက်ရေးသားသော စာမူ၏ အမည်ဖြစ်ပြီး ၎င်းအတွက် စာမူပြုပြင်ရန်နေရာသို့ ချိတ်ဆက်ထားသည်။ စာမူကို ကြည့်ရန် ချိတ်ဆက်လိပ်စာသည် သင်လွှင့်တင်ထားသော ဆိုဒ်ပေါ်ရှိ စာမူသို့ ညွှန်းသည်။ နံပတ်ပါသော ပူဖောင်းပုံလေးသည် ၎င်းစာမူတွင် ရရှိသော မှတ်ချက်များမှ ဖော်ပြရန် အတည်ပြုထားပြီးသော စာမူအရေအတွက်ကို ဖော်ပြပေးသည်။ ပူဖောင်းပုံမှာ မီးခိုးရောင်ဖြစ်လျှင် ၎င်းစာမူရှိ မှတ်ချက်များ အားလုံးကို သင်စစ်ဆေးပြီးဖြစ်သည်။ အပြာရောင်ဆိုလျှင် သင့်စစ်ဆေးမှုကို စောင့်ဆိုင်းနေသော မှတ်ချက်များ ရှိသေးသည်။ ပူဖောင်းပုံကို ကလစ်နှိပ်လျှင် ၎င်းစာမူရှိ မှတ်ချက်များကိုသာ ပြသပေးသည့် မှတ်ချက်များ ဖန်သားပြင်ကို တွေ့ရမည်။

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
my_MM: ဒီစာမျက်နှာရှိ ခေါင်းစီးစာသား အပိုင်းတွင် ဒီစာသားကို ဖော်ပြမည် မဖော်ပြမည်ကို ရွေးချယ်နိုင်သည်။ အရောင်ရွေးရန် ခလုပ်ကို နှိပ်ခြင်း၊ သင့်လျှော်ရာ HTML ဆဋ္ဌဒသမ တန်ဖိုး၊ ဥပမာ အနီရောက်အတွက် &#8220;#ff0000&#8221;၊ သို့မဟုတ် အရောင်ရွေးကောက်စနစ်ကိုသုံး၍ အရောင်ရွေးခြင်းစသဖြင့် အရောင်လည်း ရွေးချယ်ပေးနိုင်သည်။

en: Inactive Sidebar (not used)
my_MM: သက်ဝင်မှုမရှိ​သော​​ဘေးဘားတန်း (အသုံးမပြု)

en: Inactive Widgets
my_MM: အသက်မဝင်သော ဝစ်ဂျက်​များ

en: Incompatible Archive.
my_MM: သဟဇာတ မဖြစ်သော ​ပေါင်းချုပ်ဖိုင်။

en: Incorrect username or password.
my_MM: သုံးသူအမည် သို့မဟုတ် စကားဝှက် မမှန်ပါ။

en: Increase indent
my_MM: ဘေးမျဉ်း ချဲ့ရန်

en: Indian
my_MM: အင်ဒီးယန်း

en: Indiana
my_MM: အင်ဒီယားနား

en: Indianapolis
my_MM: အင်ဒီယားနား ပိုးလစ်

en: Info
my_MM: အချက်အလက်

en: Insert
my_MM: ထည့်ပါ။

en: Insert Image
my_MM: ရုပ်ပုံ ထည့်သွင်းပါ

en: Insert More Tag
my_MM: ဆက်ဖတ်မည် ခလုပ်ကို ထည့်ပါ

en: Insert Page Break tag
my_MM: စာမျက်နှာ ခွဲ စာအမှတ်ကို ထည့်သွင်းပါ

en: Insert Read More tag
my_MM: ဆက်ဖတ်ရန် ခလုပ်အားထည့်ရန်

en: Insert an image from another web site
my_MM: အခြား web site မှ ရုပ်ပုံကိုထည့်ပါ။

en: Insert audio playlist
my_MM: တေးသီချင်းစာရင်း ထည့်သွင်းရန်

en: Insert column after
my_MM: ကော်လံ နောက်မှထည့်ပါ

en: Insert column before
my_MM: ကော်လံ အရင်ထည့်ပါ

en: Insert date/time
my_MM: နေ့စွဲ/အချိန် ထည့်ရန်

en: Insert from URL
my_MM: URL မှ ထည့်သွင်း

en: Insert gallery
my_MM: ပြခန်း ထည့်သွင်း

en: Insert image
my_MM: ရုပ်ပုံထည့်ရန်

en: Insert into Post
my_MM: စာမူအတွင်းထည့်သွင်းပါ

en: Insert into page
my_MM: စာမျက်နှာအတွင်း ထည့်သွင်း

en: Insert into post
my_MM: စာမူအတွင်း ထည့်သွင်း

en: Insert link
my_MM: လိပ်စာ ထည့်ပါ

en: Insert media from another website
my_MM: အခြား ဝဘ်ဆိုဒ်တစ်ခုမှ မီဒီယာကို ထည့်သွင်းပါ

en: Insert row after
my_MM: အတန်းကို နောက်မှ ထည့်ပါ

en: Insert row before
my_MM: အတန်းကို အရင်ထည့်ပါ

en: Insert table
my_MM: ဇယား ထည့်သွင်းရန်

en: Insert video
my_MM: ဗွီဒီယိုထည့်သွင်း

en: Insert video playlist
my_MM: ဗွီဒီယိုစာရင်း ထည့်သွင်းရန်

en: Insert/edit image
my_MM: ရုပ်ပုံ ထည့်ပါ/ပြင်ပါ

en: Insert/edit link
my_MM: လိပ်စာ ထည့်ပါ/ပြင်ပါ

en: Inserting Media
my_MM: မီဒီယာ ထည့်သွင်းခြင်း

en: Install
my_MM: ထည့်သွင်းပါ

en: Install %s now
my_MM: %s အား ယခုသွင်းပါ

en: Install Now
my_MM: ယခုသွင်းပါ။

en: Install Parent Theme
my_MM: ပင်မအခင်းအကျင်းထည့်သွင်းသည်

en: Install Themes
my_MM: အခင်းအကျင်း များကို ထည့်သွင်းပါ။

en: Installed Plugins
my_MM: ပလပ်အင်များ

en: Installed themes
my_MM: ထည့်သွင်းထားေသာ အခင်းအကျင်းများ

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
my_MM: ဒီ XML-RPC နည်းလမ်းသို့ လုံလောက်မှုမရှိသော အချက်အလက်များ ပေးပို့ခဲ့သည်။

en: Inuvik
my_MM: အီနူဗစ်

en: Invalid
my_MM: မသင့်ေလျာ်

en: Invalid Data provided.
my_MM: မမှန်ကန်ေသာ ေဒတာ ေထာက်ပံ့ထားသည်။

en: Invalid activation key.
my_MM: အသက်သွင်း သော့ချက် မှန်ကန်မှုမရှိပါ။

en: Invalid attachment ID.
my_MM: တွဲချိတ်မှု ID သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုမရှိပါ။

en: Invalid author ID.
my_MM: စာရေးသူ ID သင့်လျှော်မှန်ကန်မှု မရှိပါ။

en: Invalid comment ID.
my_MM: မှတ်ချက် ID သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုမရှိပါ။

en: Invalid comment status.
my_MM: မှတ်ချက်အ‌ခြေအ‌နေ သင့်လျှော်မှန်ကန်မှု မရှိပါ။

en: Invalid data provided.
my_MM: မမှန်ကန်သော ဒေတာ ထောက်ပံ့ထားသည်။

en: Invalid email address.
my_MM: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှု မရှိေသာ လိပ်စာ။

en: Invalid file type
my_MM: သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုမရှိသော ဖိုင် အမျိုးအစား

en: Invalid form submission.
my_MM: ဖောင်ပုံစံ ပေးပို့မှု မမှန်ကန်ပါ။

en: Invalid item ID.
my_MM: သံုးသူ ID သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိပါ။

en: Invalid key.
my_MM: သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုမရှိသော သော့ချက်

en: Invalid menu ID.
my_MM: သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုမရှိသော မီနူး ID။

en: Invalid parameter.
my_MM: သင့်လျှော်မှုမရှိသော ကန့်သတ်ချက်ဘောင်

en: Invalid plugin page.
my_MM: သင့်​လျှော်​မှန်​ကန်​မှု​မ​ရှိ​သော​ ပလပ်အင်စာ​မျက်​နှာ

en: Invalid plugin path.
my_MM: သင့်​လျှော်​မှန်​ကန်​မှု​မ​ရှိ​သော​ ပလပ်အင်​လမ်း​ကြောင်း

en: Invalid post
my_MM: စာမူ ID သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုမရှိပါ။

en: Invalid post ID.
my_MM: စာမူ ID သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုမရှိပါ။

en: Invalid post format.
my_MM: စာမူ ပုံစံချထားမှု သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုမရှိပါ။

en: Invalid post type.
my_MM: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိေသာ စာမူအမျိုးအစား။

en: Invalid post.
my_MM: စာမူ ID သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုမရှိပါ။

en: Invalid taxonomy.
my_MM: သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှုမရှိေသာ ေဝါဟာရ အုပ်စု။

en: Invalid term ID.
my_MM: စကားလံုး ID သင့်ေလျှာ်မှန်ကန်မှု မရှိပါ။

en: Invalid translation type.
my_MM: သင့်လျှော်မှုမရှိသော ဘာသာပြန်အမျိုးအစား။

en: Invalid user ID.
my_MM: သုံးသူ ID သင့်လျော်မှုမရှိပါ။

en: Invalid user parameter(s).
my_MM: မမွန္ကန္ေသာ အသံုးျပဳသူ ပါရာမီတာမ်ား

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
my_MM: %2$s အတွက် သင့်လျှော်မှုမရှိသော တန်ဖိုး %1$s။ မျှော်မှန်း တန်ဖိုးမှာ %3$s နှင့် %4$s ကြား ဖြစ်သင့်သည်။

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
my_MM: ဖိတ်​ကြားချက် အီး​မေး​လ်ကို သုံး​စွဲသူအသစ်ထံ ​ပေး​ပို့​လိုက်ပြီ။ သူတို့​ရဲ့​ အ​ကောင့်​ကို မဖန်တီး​ခင် အတည်ပြုချက် လိပ်စာကို နှိပ်ရမယ်။

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
my_MM: ဖိတ်ကြားမှု အီးမေးလ်ကို သုံးသူထံပို့ပြီးပါပြီ။ သင့်ဆိုဒ်သို့ သူတို့ကို ပေါင်းထည့်ရန်အတွက် အတည်ပြု လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ပေးရပါမည်။

en: Iqaluit
my_MM: အီကာလွစ်

en: Irkutsk
my_MM: အီရ်ခုဆ်

en: Is there no link to us?
my_MM: ကျွန်တော်တို့ဆီကို လိပ်စာ အဆက်အသွယ် မရှိဘူးလား။

en: Isle of Man
my_MM: အိုင်စ်လေအော့ဖ်မန်း

en: Istanbul
my_MM: အစ်တန်ဘူ

en: It is up to search engines to honor this request.
my_MM: ဤပန်ကြားမှုကို အလေးထားလိုက်နာမှုမှာ ရှာဖွေရေးအင်ဂျင်များ၏ သဘောထားအလိုရသာ ဖြစ်သည်။

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try a search?
my_MM: ဒီနေရာမှာရှာမတော့ဘူးဖြစ်နေပါတယ်။ ကြိုးစားပြီးထပ်ရှာမလား။

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
my_MM: ဤေနရာတြင္ ဘာမွမရွိပါ။ ျဖစ္ႏုိင္ရင္ %s ကို သြားေရာက္လည္ပတ္ႀကိဳးစားပါ။

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
my_MM: Apache %s မော်ဂျူး သွင်းထားပုံ မပေါ်ပါ။

en: It seems we can&rsquo;t find what you&rsquo;re looking for. Perhaps searching can help.
my_MM: သင်တွေ့လိုသည်ကို ကွျန်ုပ်တို့ ရှာမတွေ့ပါ။ ရှာဖွြခေင်းမှ အကူအညီရနိုင်လောက်သည်။

en: Italic
my_MM: စာလုံးစောင်း

en: Item added.
my_MM: အ​မျိုး​အ​မည်​တစ်​ခု​ ​ပေါင်း​ထည့်​ပြီး​။

en: Item deleted.
my_MM: အ​မျိုး​အ​မည်တစ်​ခု​ ​ဖျက်​ပြီး​။

en: Item not added.
my_MM: အ​မျိုး​အ​မည်​ ​ပေါင်း​မ​ထည့်​ခဲ့​ပါ​။

en: Item not updated.
my_MM: အ​မျိုး​အ​မည်​ကို​ ​အသစ်​ပြု​ပြင်​ဖြည့်​စွက်​မှု​မ​လုပ်​ခဲ့​ပါ​။

en: Item updated.
my_MM: ​အ​မျိုး​အ​မည်​တစ်​ခု​ ​အ​သစ်​ပြု​ပြင်​ဖြည့်​စွက်​ပြီး​။

en: Items deleted.
my_MM: အ​မျိုး​အ​မည်​များ​ကို​ ​ဖျက်​ပြီး​။

en: Jakarta
my_MM: ဂျက်ကာတာ

en: Jamaica
my_MM: ဂျမေကာ

en: Jan Mayen
my_MM: ဇန်မယန်

en: January
my_MM: ဇန်နဝါရီ

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
my_MM: ဤလုပ်ဆောင်ချက်ကိုသုံးရန် JavaScript ဖွင့်ထားရမည်။

en: Jayapura
my_MM: ဇယာပူရ

en: Jersey
my_MM: ဂျာစီ

en: Jerusalem
my_MM: ဂျရေူစလင်

en: Johannesburg
my_MM: ယိုဟန်နက်ဘာ့

en: Johnston
my_MM: ဂျွန်စတန်

en: Juba
my_MM: ဂျူးဘား

en: Jujuy
my_MM: ဇူဂျူယီ

en: July
my_MM: ဇူလိုင်

en: June
my_MM: ဇွန်

en: Juneau
my_MM: ယူနေး

en: Just another %s site
my_MM: %s​ ​ဆိုဒ်​တစ်​ခု

en: Just another WordPress site
my_MM: WordPress ဖြင့် ရေးသားသော ဆိုဒ်သစ်တစ်ခု။

en: Justify
my_MM: မျှမျှတတချိန်ညှိ

en: Justify Text
my_MM: သင့်လျှော်သလို ညှိ

en: Kabul
my_MM: ကာဗူး

en: Kaliningrad
my_MM: ကာလင်နင်ဂရက်

en: Kamchatka
my_MM: ခမ်ချက်ခ

en: Kampala
my_MM: ကမ်းပလ

en: Karachi
my_MM: ကာရာချိ

en: Kashgar
my_MM: ကက်ရှ်ဂါး

en: Kathmandu
my_MM: ခတ္တမန္ဒူ

en: Katmandu
my_MM: ကတ္တမန်ဒူ

en: Keep in mind that if you convert a category with child categories, the children become top-level orphans.
my_MM: ကဏ္ဍခွဲလေးများပါသော ကဏ္ဍတစ်ခုကို ပြောင်းလိုက်လျှင် ကဏ္ဍခွဲလေးများသည် ထိပ်ပိုင်းအဆင့် ဖြစ်လာသည်ကို စိတ်တွင် မှတ်ထားပါ။

en: Keep this link private
my_MM: ဤ လိပ်စာကို သီးသန့်အဖြစ်ထားပါ။

en: Kentucky
my_MM: ကန်တပ်ကီ

en: Kerguelen
my_MM: ခါဂွေးလန်

en: Key
my_MM: ​သော့​ချက်

en: Keyboard Shortcuts
my_MM: လက်ကွက် လမ်းတိုများ

en: Keyboard users: When you are working in the visual editor, you can use %s to access the toolbar.
my_MM: လက်ကွက်သံုးသူများအတွက် - မျက်မြင်အယ်ဒီတာဖြင့် အလုပ်လုပ်နေစဉ် ကိရိယာဘားအား အသံုးပြုရန် <kbd>Alt + F10</kbd> အားသံုးနိုင်သည်။

en: Keywords
my_MM: သော့ချက်စကားလုံးများ

en: Khandyga
my_MM: ဟိုင်ဒီဂါ

en: Khartoum
my_MM: ခါတွမ်

en: Kiev
my_MM: ကိဗ်

en: Kigali
my_MM: ကီဂလီ

en: Kinshasa
my_MM: ကင်ရှစ

en: Kiritimati
my_MM: ကီရီတီမတီ

en: Kirov
my_MM: ကီရော့ဗ်

en: Knox
my_MM: ခနောက်စ်

en: Knox IN
my_MM: ခနောက်စ် IN

en: Kolkata
my_MM: ကလကတ္တား

en: Kosrae
my_MM: ကော့စ်ရေး

en: Kralendijk
my_MM: ခလာလီဒိတ်ခ်

en: Krasnoyarsk
my_MM: ခရက်စ်နိုယာ့စ်

en: Kuala Lumpur
my_MM: ကွာလာလန်ပူရ်

en: Kuching
my_MM: ကူချင်း

en: Kuwait
my_MM: ကူဝိတ်

en: Kwajalein
my_MM: ခွန်ရဲလိန်

en: LHI
my_MM: အယ်လ်အိတ်ဟ်အိုင်

en: La Paz
my_MM: လာ ပက်စ်

en: La Rioja
my_MM: လာရီယိုဇ

en: Label
my_MM: နာမည်တံဆိပ်

en: Lagos
my_MM: လားဂို့စ်

en: Language
my_MM: ဘာသာစကားများ

en: Languages
my_MM: ဘာသာစကားများ

en: Large
my_MM: အကြီး

en: Large size
my_MM: အရွယ်အကြီးစား

en: Large size image height
my_MM: ပုံကြီး အမြင့်

en: Large size image width
my_MM: ပုံကြီး အကျယ်

en: Last Modified
my_MM: ​နောက်​ဆုံး​ပြု​ပြင်​မှု

en: Last Name
my_MM: မိသားစု အမည်

en: Last Post
my_MM: နောက်ဆုံးစာမူ

en: Last Updated
my_MM: နောက်ဆုံး အဆင့်မြှင့်တင်မှု

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
my_MM: %1$s က %2$s နေ့ %3$s နာရီတွင် နောက်ဆုံးပြုပြင်ခဲ့သည်။

en: Last edited on %1$s at %2$s
my_MM: %1$s နေ့ %2$s နာရီတွင် နောက်ဆုံးပြုပြင်ခဲ့သည်။

en: Last updated
my_MM: နောက်ဆုံးအဆင့်မြှင့်တင်မှု

en: Last updated: %s
my_MM: နောက်ဆုံးအဆင့်မြှင့်တင်မှု - %s

en: Latest
my_MM: နောက်ဆုံး

en: Layout
my_MM: ပုံစံချထားမှု

en: Leave a Comment
my_MM: မှတ်ချက်ပေးခဲ့ပါ။

en: Leave a Reply
my_MM: ပြန်စာထားခဲ့ပါ။

en: Leave a Reply to %s
my_MM:  %s ကိုပြန်စာထားခဲ့ပါ။

en: Leave a comment
my_MM: မှတ်ချက်တစ်ခု ပေးခဲ့ပါ

en: Leave a reply
my_MM: တုံ့ပြန်မှု တစ်ခုထားခဲ့ပါ

en: Leave a reply to %s
my_MM:  %s ကိုြပန်စာထားခဲ့ပါ။

en: Left
my_MM: ဘယ်

en: Left Sidebar
my_MM: ဘယ်​ဘက်​ ​ဘား​တန်း

en: Length:
my_MM: ကြာချိန် -

en: Letter
my_MM: စာ

en: Library
my_MM: ​လိုက်ဘရယ်ရီ

en: Libreville
my_MM: လစ်ဘရာဗီလာ

en: Light
my_MM: အလင်း

en: Lima
my_MM: လီမ

en: Lindeman
my_MM: လင်ဒေမန်

en: Link
my_MM: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ

en: Link CSS Class
my_MM: လိပ်စာ CSS Class

en: Link Categories
my_MM: လိပ်စာ ကဏ္ဍများ

en: Link Category
my_MM: လိပ်စာ ကဏ္ဍ

en: Link ID
my_MM: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ID

en: Link Image To:
my_MM: ရုပ်​ပုံ​​မှချိတ်​ဆက်​ရန် -

en: Link Rel
my_MM: လိပ်စာ Rel

en: Link Relationship (XFN)
my_MM: လိပ်စာ ဆက်နွယ်မှု (XFN)

en: Link Target
my_MM: လိပ်စာ ရည်ညွှန်းချက်

en: Link Text
my_MM: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ စာသား

en: Link To
my_MM: ချိတ်ဆက်ရန်

en: Link URL
my_MM: ချိတ်ဆက် URL

en: Link added.
my_MM: ​လိပ်စာ​ ​ပေါင်း​ထည့်​ပြီး

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
my_MM: ချိတ်ဆက်မှု

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
my_MM: ချိတ်ဆက်မှုများ

en: Link color
my_MM: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ အရောင်

en: Link not found.
my_MM: လိပ်စာကို မတွေ့ပါ။

en: Link rating
my_MM: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ အဆင့်သတ်မှတ်ချက်

en: Link text
my_MM: လင့် စာသား

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
my_MM: လိပ်စာ စာသား၊​ ဥပမာ - &#8220;ပြန်ပေးငွေ တောင်းခံခြင်း(PDF)&#8221;

en: Link thumbnails to:
my_MM: လက်မအရွယ်ပုံကို ချိတ်ဆက်ရန် :

en: Link title
my_MM: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ အမည်

en: Link to %s
my_MM: %s သို့ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ

en: Link to Attachment Page
my_MM: တွဲချိတ်မှုစာမျက်နှာသို့ ချိတ်ဆက်

en: Link to Media File
my_MM: မီဒီယာဖိုင်သို့ ချိတ်ဆက်

en: Link to image
my_MM: ရုပ်​ပုံ​သို့​လိပ်စာ

en: Links
my_MM: လိပ်စာများ

en: Links for %s
my_MM: %s အတွက် ချိတ်ဆက်လိပ်စာများ

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
my_MM: ဖန်​သား​ြ​ပင်​ထိပ်​ပိုင်း​ရှိ ကိရိယာ​ဘား​တန်း​မှ ချိတ်ဆက်​လိပ်စာ​များ​သည် သင့် ထိန်း​ချုပ်​ခ​လုပ်​ခုံ​နှင့် သင့်​ဆိုဒ် ေ​ရှ့​မျက်နှာစာ​ကို ဆက်​သွယ်​ထား​ြ​ပီ သင့်​ကိုယ်ေ​ရး​မှတ်တမ်း​နှင့် အသုံး​ဝင်ေ​သာ WordPress အချက်အလက်​များ​ကို​ြ​ကည့်​ရှု​သုံး​စွဲ​နိုင်​ရန် ပံ့ပိုး​ထား​သည်။

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
my_MM: ချိတ်ဆက်လိပ်စာများကို ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ကဏ္ဍများဖြင့် ခွဲခြားနိုင်သည်​။ ဒီကဏ္ဍများမှာ သင့်စာမူများတွင် သုံး​သော ကဏ္ဍများနှင့် မတူညီပါ​။

[ctx: Links widget]
en: Random
my_MM: ကျဘမ်း

en: Lisbon
my_MM: လစ်စဘွန်း

en: List
my_MM: စာရင်း

en: List item
my_MM: အမျိုးအစား စာရင်း

en: List view
my_MM: စာရင်း

en: Live Preview
my_MM: တိုက်ရိုက်　အစမ်းကြည့်ခြင်း

en: Live Preview: %s
my_MM: %s: တိုက်ရိုက်ကြည့်ရှုသည်

en: Ljubljana
my_MM: လယုဘ်လ်ဇနာ

en: Loading&#8230;
my_MM: လုပ်ဆောင်နေသည်&#8230;

en: Loading&hellip;
my_MM: ဖွင့်နေသည်&hellip;

en: Loading...
my_MM: ဖွင့်​နေတယ်...

en: Local time is <code>%1$s</code>
my_MM: ဒေသစံတော်ချိန်သည် <code>%1$s</code> ဖြစ်သည်။

en: Location of the uploaded file.
my_MM: ပို့တင်ပြီးသော ဖိုင်များ၏တည်နေရာ

en: Log In
my_MM: ဝင်ပါ

en: Log Out
my_MM: ထွက်ပါ

en: Log Out Everywhere
my_MM: နေရာအားလုံးမှ ထွက်ရန်

en: Log in
my_MM: ဝင်ပါ

en: Log in to Reply
my_MM: ပြန်စာရေးရန် အသင်းဝင် အဖြစ်ဝင်ရောက်ပါ။

en: Log in to leave a Comment
my_MM: မှတ်ချက်ပေးရန် အသင်းဝင် အဖြစ်ဝင်ရောက်ပါ။

en: Log out
my_MM: ထွက်ပါ

en: Log out of this account
my_MM: ဒီသုံးသူစာရင်းမှ ထွက်ရန်

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
my_MM: <a href="%1$s">%2$s</a> အဖြစ်ဝင်ရောက်ထားသည်။

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>. <a href="%3$s" title="Log out of this account">Log out?</a>
my_MM: <a href="%1$s">%2$s</a>အဖြစ်ဝင်ရောက်ထားသည်။ <a href="%3$s" title="Log out of this account">ထွက်မည် &raquo;</a>

en: Login Address (URL)
my_MM: ဝင်ရန်လိပ်စာ (URL)

en: Login Name
my_MM: အသုံးပြုခွင့် အမည်

en: Lome
my_MM: လွမ်း

en: London
my_MM: လန်ဒန်

en: Longyearbyen
my_MM: လောင်းယီးရားဗျန်

en: Looking for %1$s in %2$s
my_MM: %2$s တွင် %1$s အားရှာဖွေနေသည်

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an appropriate file instead.
my_MM: ကြည့်ရတာ ဖိုင်အမျိုးအစား အမှန်ဟုတ်ပုံမပေါ်ဘူး။ ကျေးဇူးပြု၍ သင့်တော်ရာ ဖိုင်ကို လင့်ခ် ပြန်လုပ်ပေးပါ။

en: Lord Howe
my_MM: လော့ဟောင်း

en: Los Angeles
my_MM: လော့စ်အင်ဂျလိစ်

en: Lost Password
my_MM: စကားဝှက်ပျောက်နေသည်။

en: Lost your password?
my_MM: စကားဝှက် ပျောက်ပါသလား

en: Louisville
my_MM: လူးဝစ် ဗီလာ

en: Lower Princes
my_MM: လိုဝါပရင့်ဆဲ့စ်

en: Luanda
my_MM: လူအန်ဒါ

en: Lubumbashi
my_MM: လူဘန်ဘက်ရှီ

en: Lusaka
my_MM: လူဆာကာ

en: Luxembourg
my_MM: လူဇင်ဘတ်

en: M j, Y @ G:i
my_MM: j​၊​ M​၊​ Y ​နေ့​  G:i​ ​အချိန်

en: M jS
my_MM: F j

en: MB (Leave blank for network default)
my_MM: MB (ကွန်ယက် မူလ သတ်မှတ်ချက်အတိုင်းထားရန် ကွက်လပ်ထားခဲ့ပါ။)

en: Macao
my_MM: မကာအို

en: Macau
my_MM: မကာအို

en: Maceio
my_MM: မစေးယို

en: Macquarie
my_MM: မက်ကွားရီ

en: Madeira
my_MM: မဒေးရ

en: Madrid
my_MM: မက်ဒရစ်

en: Magadan
my_MM: မကာဒန်

en: Mahe
my_MM: မဟေ

en: Mail (will not be published)
my_MM: အီးမေးလ်လိပ်စာ(ဖော်ပြမည်မဟုတ်ပါ)

en: Mail Server
my_MM: စာပို့ ဆာဗာ

en: Main
my_MM: ပင်မ

en: Main Page (no parent)
my_MM: အ​ဓိ​က​ ​စာ​မျက်​နှာ​ (​ပင်မ​ ​မရှိ)

en: Main menu
my_MM: အဓိက မီနူး

en: Maintenance
my_MM: ထိန်းသိမ်းပြုပြင်မှု

en: Majuro
my_MM: မဇူရို

en: Makassar
my_MM: မကာဆာ

en: Make this post sticky
my_MM: ဒီစာမူကို ဦးစားပေး စာမူအဖြစ် သတ်မှတ်ပါ

en: Malabo
my_MM: မယ်လာဘို

en: Maldives
my_MM: မဲလ်ဒိုက်

en: Malta
my_MM: မယ်တာ

en: Manage Audio
my_MM: အသံ စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Manage Comments
my_MM: မှတ်ချက်များကို စီမံရန်

en: Manage Images
my_MM: ရုပ်ပုံများ စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Manage Locations
my_MM: တည်ရှိနေရာကိုစီမံခန့်ခွဲပါ။

en: Manage Uploads
my_MM: ပို့တင်မှုများအား စီမံရန်

en: Manage Video
my_MM: ဗွီဒီယို စီမံခန့်ခွဲရန်

en: Manage themes
my_MM: အခင်းအကျင်းများကို စီမံခန့်ခွဲပါ

en: Managing Pages
my_MM: စာမျက်နှာများ စီမံခန့်ခွဲခြင်း

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
my_MM: စာမျက်နှာများအား စီမံခန့်ခွဲခြင်းသည် စာမူများအား စီမံခန့်ခွဲခြင်းနှင့် အလွန် ဆင်တူပါသည်၊ ဖန်သားပြင်များကိုလည်း တူညီသောနည်းလမ်းအတိုင်း စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်နိုင်ပါသည်။

en: Managua
my_MM: မနဂွာ

en: Manaus
my_MM: မနောက်

en: Manila
my_MM: မနီလာ

en: Manual Offsets
my_MM: ကိုယ်တိုင် ချိန်ညှိရန်

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
my_MM: လူများစုက ကီးဘုတ် လက်ကွက် လမ်းတိုများ​၏ ​ကောင်းကျိုးကို အသုံးချ​၍ သူတို့​၏ မှတ်ချက်များကို ထိန်းကွပ်ခြင်းကို ပိုမိုလျှင်မြန်စွာလုပ်​ဆောင်နိုင်ကြသည်​။ ထပ်မံ​လေ့လာလိုလျှင် ​ဘေးဘက်ရှိ လိပ်စာကို အသုံးပြုပါ​။

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
my_MM: အခင်းအကျင်းအများအပြားမှ ဘေးဘားဝစ်ဂျက်အချို့ကို သင့်ဘေးဘားများကို ပြုပြင်မှုမပြုလုပ်မှီအထိ မူလအခြအေနေတွင် ဖော်ပြထားသည်။ သို့သော် ၎င်းတို့ကို သင့် ဘေးဘား စီမံခန့်ခွဲမှု ကိရိယာတွင် အလိုလို ဖော်ပြမထားပါ။ ပထမဆုံး ဝစ်ဂျက်ကို အပြောင်းအလဲလုပ်ပြီပါက၊ ရနိုင်သော ဝစ်ဂျက် ဧရိယာမှ ၎င်းတို့ကို ပေါင်းထည့်ခြင်းဖြင့် မူလာ ဝစ်ဂျက်များကိ ုပြန်ထည့်နိုင်သည်။

en: Maputo
my_MM: မပုတို

en: March
my_MM: မတ်

en: Marengo
my_MM: မရန်ဂိ

en: Mariehamn
my_MM: မေရီဟမ်းန်

en: Marigot
my_MM: မာရီဂေါ့

en: Mark this comment as spam
my_MM: ဤမှတ်ချက်ကို အနှောက်အယှက်အဖြစ် မှတ်သားပါ။

en: Marquesas
my_MM: မာကွေးဆတ်စ်

en: Martinique
my_MM: မာတီနစ်

en: Maseru
my_MM: မာဆေးရု

en: Matamoros
my_MM: မာတာမိုးရိုးစ်

en: Match case
my_MM: အက္ခရာအကြီးအသေးတိုက်ဆိုင်စစ်ဆေးရန်

en: Mature
my_MM: ပြည့်စုံ ရင့်ကျက်သော

en: Mature <span class="count">(%s)</span> | Mature <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: ရင့်ကျက် <span class="count">(%s)</span>
my_MM[1]: ရင့်ကျက်<span class="count">(%s)</span>

en: Mauritius
my_MM: မော်ရီတီးရပ်စ်

en: Mawson
my_MM: မောစွန်

en: Max Height
my_MM: အမြင့်ဆုံး အမြင့်

en: Max Width
my_MM: အမြင့်ဆုံး အကျယ်

en: Maximum Rating
my_MM: အမြင့်ဆုံး အဆင့်သတ်မှတ်ချက်

en: Maximum size: %s
my_MM: အ​ကြီး​ဆုံး​ ​အ​ရွယ်​အ​စား​ -​ : %s

en: Maximum upload file size: %s.
my_MM: ဖိုင်တင်ပို့ရန် အကြီးဆုံးပမာဏ - %s။

en: May
my_MM: မေ

en: Mayotte
my_MM: မယော့တေ

en: Mazatlan
my_MM: မဇက်တ်လန်

en: Mbabane
my_MM: မဘဘိန်း

en: McMurdo
my_MM: မက်မာဒို

en: Media
my_MM: မီဒီယာ

en: Media File
my_MM: မီဒီယာဖိုင်

en: Media Library
my_MM: မီဒီယာ လိုက်ဘရယ်ရီ

en: Media Settings
my_MM: မီဒီယာဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များ

en: Media Widget
my_MM: မီဒီယာ ဝစ်ဂျက်

en: Media Widget (%d) | Media Widget (%d)
my_MM[0]: မီဒီယာ ဝစ်ဂျက်(%d)
my_MM[1]: မီဒီယာ ဝစ်ဂျက်များ(%d)

en: Media file attached.
my_MM: မီဒီယာဖိုင် တွဲထားသည်။

en: Media file moved to the Trash.
my_MM: အမှိုက်ပုံးထဲ ထည့်ထားသော မီဒီယာများ

en: Media file permanently deleted.
my_MM: အပြီးအပိုင် ဖျက်လိုက်သော မီဒီယာများ

en: Media file restored from the Trash.
my_MM: အမှိုက်ပုံးထဲမှ နေရာတကျပြန်ထားလိုက်သော မီဒီယာများ

en: Media items list
my_MM: မီဒီယာအမျိုးအစားစာရင်း

en: Media library
my_MM: မီဒီယာ လိုက်ဘရယ်ရီ

en: Medium
my_MM: အလယ်အလတ်

en: Medium size
my_MM: အလယ်အလတ် အရွယ်

en: Medium size image height
my_MM: အလယ်အလတ်အရွယ် ရုပ်ပုံ အမြင့်

en: Medium size image width
my_MM: အလယ်အလတ်အရွယ် ရုပ်ပုံ အကျယ်

en: Medium-Large size image height
my_MM: ပုံ အလတ်စား-အကြီးစား ဆိုဒ် အမြင့်

en: Medium-Large size image width
my_MM: ပုံ အလတ်စား-အကြီးစား ဆိုဒ် အကျယ်

en: Melbourne
my_MM: မဲလ်ဘုန်း

en: Membership
my_MM: အဖွဲ့ဝင်ခြင်း

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
my_MM: မှတ်ဉာဏ်သုံးစွဲမှု ကျော်လွန်နေသည်။ ပိုသေးသော အခြားဖိုင်တစ်ဖိုင်ဖြင့် စမ်းကြည့်ပါ။

en: Mendoza
my_MM: မန်ဒိုဇာ

en: Menominee
my_MM: မေနိုမီနီး

en: Menu
my_MM: မီနူး

en: Menu Item
my_MM: မီနူး အမျိုးအမည်

en: Menu Location
my_MM: မီနူးနေရာများ

en: Menu Locations
my_MM: မီနူးနေရာ

en: Menu Management
my_MM: မီနူး စီမံခန့်ခွဲမှု

en: Menu Name
my_MM: မီ​နူး​စာ​ရင်း​ ​အ​မည်

en: Menu Options
my_MM: မီနူး ပြင်ဆင်ချက်

en: Menu Settings
my_MM: မီနူးသတ်မှတ်ချက်များ

en: Menu created
my_MM: မီနူးဖန်တီးပြီးပြီ

en: Menu deleted
my_MM: မီနူးဖျက်ပြီးပြီ

en: Menu item added
my_MM: မီနူးအမျိုးအစားထည့်ပြီးပြီ

en: Menu item deleted
my_MM: မီနူးအမျိုးအစားဖျက်ပြီးပြီ

en: Menu locations updated.
my_MM: မီနူး တည်နေရာ အသစ်ဖြည့်စွက်ပြီးပြီ။

en: Menu order
my_MM: မီ​နူး​စာ​ရင်း​ ​အ​စီ​အ​စဉ်

en: Menu structure
my_MM: မီနူး ပုံစံ

en: Menus
my_MM: မီနူးစာရင်းများ

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the navigation menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the documentation link to the side.
my_MM: သင့်အခင်းအကျင်းတွင် သတ်မှတ်ပေးထားသော နေရာများတွင် မီနူးများအား အသုံးပြုနိုင်သည်။ <a href="%1$s">ဝစ်ဂျက်များ</a> ဖန်သားပြင်ရှိ  &#8220;စိတ်ကြိုက်မီနူး&#8221; ဝစ်ဂျက်တစ်ခုအား သင့်ဆိုဒ် ဘေးဘားတွင် ထည့်သွင်းခြင်းဖြင့်လည်း အသုံးပြုနိုင်သည်။ သင့်အခင်းအကျင်းတွင် စိတ်ကြိုက်မီနူး လုပ်ဆောင်ချက်အား ပံ့ပိုးမထားလျှင် (မူလပါဝင်သော အခင်းအကျင်းများ၊ %2$s နှင့် %3$s တွင် ပါဝင်သည်)၊ ဘေးဘက်ရှိ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်းအား သွားရောက်ဖတ်ရှုခြင်းဖြင့် ပံ့ပိုးမှုထည့်သွင်းရန် နည်းလမ်းကို လေ့လာနိုင်သည်။

en: Merge table cells
my_MM: ဇယား အကွက်များကို ပေါင်းပါ

en: Merida
my_MM: မေရီဒ

en: Meta
my_MM: မီတာ အချက်အလက်

en: Metadata
my_MM: မီတာ အချက်အလက်

en: Metlakatla
my_MM: မက်လာကက်တလာ

en: Mexico City
my_MM: မက္ကစီကို စီးတီး

en: Microformats
my_MM: ​သေး​ငယ်သော​ပုံစံများ​

en: Middle
my_MM: အလယ်

en: Midway
my_MM: မစ်ဝေး

en: Minsk
my_MM: မင့်စ်

en: Minute
my_MM: မိနစ်

en: Miquelon
my_MM: မီကွေးလွန်

en: Missed schedule
my_MM: လွတ်သွားသော အစီအစဉ်

en: Missing
my_MM: ပျောက်နေသည်

en: Missing Attachment
my_MM: တွဲချိတ်မှု ပျောက်နေသည်

en: Missing Widgets
my_MM: ​ပျောက်ဆုံး​နေ​သော ဝစ်ဂျက်များ

en: Missing a temporary folder.
my_MM: ယာယီ ဖိုင်တွဲ(ဖိုလ်ဒါ)ပျောက်​နေ​သည်​။

en: Missing email address.
my_MM: ကွက်လပ်ြဖစ်ေနေသာ အီးေမးလ် လိပ်စာ။

en: Mission complete. Message %s deleted.
my_MM: တာဝန်ပြီးဆုံးပါပြီ။ သတင်းစကား %s ကို ဖျက်ပြီးပြီ။

en: Moderate Comment
my_MM: မှတ်​ချက်​ကို​ ​ထိန်း​ကွပ်​ပါ

en: Moderating Comments
my_MM: မှတ်ချက်များ ထိန်းကွပ်ခြင်း

en: Mogadishu
my_MM: မိုဂဒီရှ်ရှု

en: Mon
my_MM: လာ

en: Monaco
my_MM: မိုနာကို

en: Moncton
my_MM: မွန်က်တန်

en: Monday
my_MM: တနင်္လာ

en: Monrovia
my_MM: မွန်ရိုဗီးယား

en: MonsterID (Generated)
my_MM: မွန်စတာအိုင်ဒီ (ထုတ်လုပ်ထား​သော)

en: Monterrey
my_MM: မွန်တာရေး

en: Montevideo
my_MM: မွန်တီဗွီဒီယို

en: Month
my_MM: လ

en: Month and name
my_MM: လ နှင့် အမည်

en: Monticello
my_MM: မွန်တီဆယ်လို

en: Montreal
my_MM: မောင့်ရီးယယ်

en: Montserrat
my_MM: မောင့်ဆယ်ရက်

en: More
my_MM: ဆက်၍

en: More Details
my_MM: အသေးစိတ်

en: More actions
my_MM: ထပ်မံ ေဆာင်ရွက်စရာများ

en: More details
my_MM: အသေးစိတ်

en: More information about %s
my_MM: ​%s အတွက် နောက်​ထပ်​ ​သ​တင်း​အ​ချက်​အ​လက်​များ

en: Moscow
my_MM: မော်စကို

en: Most Popular
my_MM: အ​ေကျာ်​ြကား​ဆံုး

en: Most Recent
my_MM: လောလောလတ်လတ် အဖြစ်ဆုံး

en: Most Used Categories
my_MM: အသံုးအများဆံု ကဏ္ဍများ

en: Most popular
my_MM: အ​ေကျာ်​ြကား​ဆံုး

en: Movable Type and TypePad
my_MM: ​ရွေ့​လျား​နိုင်တဲ့​ Type နဲ့​ TypePad

en: Move
my_MM: ရွှေ့

en: Move down
my_MM: အောက်ရွှေ့

en: Move down one
my_MM: အောက်သို့ တစ်ခုရွှေ့

en: Move out from under %s
my_MM: %s အောက်မှ အခြားသို့ ရွှေ့

en: Move this comment to the Trash
my_MM: ဤမှတ်ချက်အား အမိှုက်ပုံးထဲရွှေ့ပါ။

en: Move this item to the Trash
my_MM: ဒါကို အမိှုက်ပုံးထဲရွှေ့ပါ။

en: Move to Trash
my_MM: အမိှုက်ပုံးထဲရွှေ့ပါ။

en: Move to another area&hellip;
my_MM: အခြားနေရာသို့ ရွှေ့&hellip;

en: Move to the top
my_MM: ထိပ်ဆုံးသို့ ရွှေ့

en: Move under %s
my_MM: %s အောက်သို့ ရွှေ့

en: Move up
my_MM: အထက်ရွှေ့

en: Move up one
my_MM: အပေါ်သို့တစ်ခုရွှေ့

[ctx: Move widget]
en: Move
my_MM: ရွှေ့ရန်

en: Multisite support is not enabled.
my_MM: အများသုံးဆိုဒ် ပံ့ပိုးမှုကို ဖွင့်မထားသေးပါ။

en: Muscat
my_MM: မုစ်ကတ်

en: Music
my_MM: တေးဂီတ

en: Mute
my_MM: အသံတိတ်

en: My Site
my_MM: ကျွန်​တော့်​ ဆိုဒ်​်

en: My Sites
my_MM: ကျွန်တော့် ဆိုဒ်များ

en: My account
my_MM: ကျွန်တော့်စာရင်း

en: Mystery Person
my_MM: လူထူးဆန်း

en: NSW
my_MM: အန်အက်စ်ဒဗယ်လ်ယူ

en: Nairobi
my_MM: နိုင်ရိုဘီ

en: Name
my_MM: အမည်

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
my_MM: စာသား

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
my_MM: အမည်

en: Name:
my_MM: အမည်။ :

en: Nassau
my_MM: နတ်စော

en: Nauru
my_MM: နောရု

en: Navigation
my_MM: လမ်းပြမီနူး

en: Navigation Label
my_MM: လမ်းကြောင်းပြ ခေါင်းစဉ်

en: Navigation Menu
my_MM: လမ်းကြောင်းပြ မီနူး

en: Navigation Menu Item
my_MM: လမ်းကြောင်းပြ မီနူး အမျိုးအမည်

en: Navigation Menu Items
my_MM: လမ်းကြောင်းပြ မီနူး အမျိုးအမည်များ

en: Navigation Menus
my_MM: လမ်းကြောင်းပြ မီနူးများ

en: Ndjamena
my_MM: နဂျမေန

en: Network Admin
my_MM: ကွန်ယက် စီမံသူ

en: Network Admin Email
my_MM: ကွန်ယက် စီမံအုပ်ချုပ်သူ အီးေမးလ်

en: Network Admin: %s
my_MM: ကွန်ယက် စီမံအုပ်ချုပ်ရေး - %s

en: Network Enable %s
my_MM: ကွန်ယက် ဖွင့်ပါ %s

en: Network Settings
my_MM: ကွန်ယက် အြပင်အဆင်များ

en: Network functions are disabled.
my_MM: ကွန်ရက်ချိတ်ဆက်မှုများ​ကို ပိတ်ထား​သည်။

en: Never
my_MM: ဘယ်တော့မှ

en: New %1$s Site: %2$s
my_MM: %1$s ဆိုဒ်အသစ် - %2$s

en: New %1$s User: %2$s
my_MM: %1$s ဆိုဒ် သုံးသူအသစ် - %2$s

en: New Category Name
my_MM: ကဏ္ဍသစ် အမည်

en: New Link Category Name
my_MM: လိပ်စာ ကဏ္ဍသစ်အမည်

en: New Media
my_MM: မီဒီယာ အသစ်

en: New Page
my_MM: စာမျက်နှာ အသစ်

en: New Password
my_MM: စကားဝှက် အသစ်

en: New Post
my_MM: စာမူ အသစ်

en: New Salem
my_MM: နယူး စလင်

en: New Site Registration: %s
my_MM: ဆိုဒ်အသစ် မှတ်ပုံတင်ခြင်း - %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP address: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
my_MM: ဆိုဒ်အသစ် - %1$s
    URL - %2$s
    အဝေး  IP - %3$s
    
    ဤသတိပေးချက်ကို ပိတ်ရန် - %4$s

en: New Tag Name
my_MM: စကားစုတွဲ အမည်

en: New User Default Role
my_MM: သုံးသူအသစ် မူလ သတ်မှတ်ချက် အဆင့်အတန်း

en: New User Registration: %s
my_MM: သုံးသူ အသစ် မှတ်ပုံတင်ခြင်း - %s

en: New User: %1$s
    Remote IP address: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
my_MM: သုံးသူအသစ် - %1$s
    အဝေး IP - %2$s
    
    ဤသတိပေးချက်ကို ပိတ်ရန် - %3$s

en: New WordPress Site
my_MM: WordPress ဆိုဒ် အသစ်

en: New York
my_MM: နယူးယောက်

en: New category name
my_MM: က​ဏ္ဍ​သစ် အမည်

en: New comment on your post "%s"
my_MM: သင့် "%s" စာမူရှိ မှတ်ချက်အသစ်

en: New document
my_MM: စာရွက်စာတမ်းအသစ်

en: New password
my_MM: စကားဝှက် အသစ်

en: New pingback on your post "%s"
my_MM: သင့် "%s" စာမူရှိ ချိတ်ဆက်မှု အသိပေးချက်အသစ်

en: New to Akismet
my_MM: Akismet သံုးသူအသစ်ဖြစ်လျှင်

en: New trackback on your post "%s"
my_MM: သင့် "%s" စာမူရှိ ပြန်လှန်အသိပေးချက်အသစ်

en: New user created.
my_MM: သုံးသူအသစ် စာရင်းသွင်းပြီး။

en: New user registration on your site %s:
my_MM: သင့် ဆိုဒ် %s တွင် သုံးသူအသစ် မှတ်ပုံတင်ထားသည်။

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you do not want the user to receive a welcome email.
my_MM: သုံးသူအသစ်များသည် ၎င်းတို့အား သင့်ဆိုဒ်သို့ ထည့်သွင်းလိုက်သည့်အကြောင်း အသိပေးသည့် အီးမေးလ်တစ်စောင် လက်ခံရရှိပါမည်။ ထိုအီးမေးလ်တွင် ၎င်းတို့၏ စကားဝှက်ပါဝင်ပါသည်။ ကြိုဆို နှုတ်ခွန်းဆက် အီးမေးလ်ကို သုံးသူများအား မရရှိစေလိုလျှင် အကွက်တွင် အမှန်ခြစ်ပါ။

en: Newer Comments
my_MM: မှတ်ချက်သစ်များ

en: Newer Comments &raquo;
my_MM: ပိုသစ်သော မှတ်ချက်များ &raquo;

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my_MM: မှတ်ချက် အသစ်များ <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer comments
my_MM: မှတ်ချက်သစ်များ

en: Newer posts
my_MM: စာမူသစ်များ

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
my_MM: စာမူ အသစ်များ <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: News
my_MM: သတင်း

en: Next
my_MM: ဆက်လုပ်

en: Next &gt;
my_MM: နောက်သို့ &gt;

en: Next &raquo;
my_MM: နောက်သို့  &raquo;

en: Next &rarr;
my_MM: ရှေ့ဆက်သွား &rarr;

en: Next Page &raquo;
my_MM: နောက်စာမျက်နှာ &raquo;

en: Next Post
my_MM: နောက်စာမူ

en: Next Steps
my_MM: နောက်အဆင့်များ

en: Next billing date
my_MM: နောက်တစ်ကြိမ်ငွေသွင်းရက်

en: Next image
my_MM: နောက်ရုပ်ပုံ

en: Next page
my_MM: နောက်စာမျက်နှာ

en: Next post:
my_MM: နောက်စာမူ -

en: Next steps
my_MM: နောက်အဆင့်များ

en: Niamey
my_MM: နီမေး

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
my_MM: Nicename စကားလံုးအေရအတြက္သည္ အလံုး ၅၀ ထက္ပို၍မရပါ။

en: Nickname
my_MM: အမည်ပြောင်

en: Nicosia
my_MM: နီကိုရှား

en: Nipigon
my_MM: နီပီဂွန်

en: Niue
my_MM: နီဝေး

en: No
my_MM: မလုပ်ပါ။

en: No Comments
my_MM: မှတ်ချက်များ မရှိပါ။

en: No activity yet!
my_MM: ဆောင်ရွက်ချက်မရှိသေးပါ!

en: No alignment
my_MM: ချိန်ညှိမှု မလုပ်

en: No categories
my_MM: ကဏ္ဍများ မရှိပါ

en: No categories found.
my_MM: ကဏ္ဍများ ရှာမတွေ့ပါ။

en: No color
my_MM: အရောင်မရှိ

en: No comments
my_MM: မှတ်ချက်များ မရှိပါ။

en: No comments awaiting moderation.
my_MM: မည်သည့်မှတ်ချက်မျှ　စစ်ဆေးမှုခံရန်　စောင့်ဆိုင်းနြခေင်းမရှိပါ။

en: No comments found.
my_MM: မှတ်ချက်များ ထပ်မတွေ့တော့ပါ။

en: No comments yet.
my_MM: မှတ်ချက်များ မပေးရသေးပါ။

en: No editor could be selected.
my_MM: အယ်ဒီတာ ရွေးချယ်၍ မရပါ။

en: No file selected
my_MM: ဖိုင်မရွေးရသေးပါ

en: No file was uploaded.
my_MM: မည်သည့်ဖိုင်မှ မတင်ပို့ခဲ့ပါ။

en: No image
my_MM: ရုပ်ပုံမပါ

en: No image selected
my_MM: ရုပ်ပုံ မရွေးရသေးပါ

en: No image set
my_MM: ရုပ်ပုံသတ်မှတ်မထားပါ

en: No importers are available.
my_MM: တင်သွင်းစနစ် မရှိပါ။

en: No items
my_MM: အမျိုးအစား မရှိ။

en: No items found.
my_MM: တစ်ခုမှ မတွေ့ပါ။

en: No items.
my_MM: အ​မျိုး​အ​မည်​များ​ မရှိပါ။

en: No links found.
my_MM: လိပ်စာများ မတွေ့ပါ။

en: No matches found
my_MM: ကိုက်ညီမှု ​ ​မ​တွေ့​ပါ!

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
my_MM: မီနူး တစ်ခုမျှ မပြုလုပ်ရသေးပါ။ <a href="%s">တစ်ခုခု ပြုလုပ်ပါ</a>။

en: No pages found in Trash.
my_MM: အမှိုက်ပုံးတွင် စာမျက်နှာများ မတွေ့ပါ

en: No pages found.
my_MM: စာတစ်မျက်နှာမျှ မတွေ့ပါ။

en: No plugins found.
my_MM: ပလပ်အင်များ​ကို​မ​တွေ့​ပါ​။

en: No posts found in Trash.
my_MM: အမှိုက်ပုံးထဲတွင် စာမူများမတွေ့ပါ။

en: No posts found.
my_MM: စာမူတစ်ပုဒ်မျှမတွေ့ပါ။

en: No results found
my_MM: ရလဒ် တစ်ခုမျှမ‌ေတွ့ပါ။

en: No results found.
my_MM: ရလဒ်မတွေ့ပါ။

en: No search term specified. Showing recent items.
my_MM: ရှာဖွေရန် စကားလုံး သတ်မှတ်ပေးမထားပါ။ လတ်တလော အရာများကို ဖော်ပြပေးထားသည်။

en: No sites found.
my_MM: မည်သည့် ဆိုဒ်မျှ မတွေ့ပါ

en: No tags found
my_MM: စ​ကား​စု​တွဲ​ ​တစ်​ခု​မျှ​ ​မ​တွေ့​ပါ!

en: No tags found.
my_MM: စကားစုတွဲများရှာမတွေ့ပါ

en: No thanks, do not remind me again
my_MM: ကျေးဇူးတင်ပါသည်။ မလိုပါ။ ကျွနု်ပ်ကို နောက်တစ်ကြိမ်ထပ် သတိမပေးပါနှင့်။

en: No themes found.
my_MM: အခင်း​အကျင်း တစ်ခုမျှမတွေ့ပါ။

en: No themes found. Try a different search.
my_MM: အခင်းအကျင်းများမတွေ့ပါ။ အခြားနည်းဖြင့် ထပ်ရှာပါ။

en: No valid plugins were found.
my_MM: သင့်​လျှော်မှန်ကန်​သော ပလပ်အင်များမ​တွေ့ပါ​။

en: No video selected
my_MM: ဗြီဒီယုိ မေရြးခ်ယ္ခဲ့ပါ။

en: Nome
my_MM: နုန်းမ်

en: None
my_MM: တစ်ခုမျှ မရွေး

en: Norfolk
my_MM: နော်ဖော့လ်

en: Noronha
my_MM: နိုရွန်ဟ

en: North
my_MM: မြောက်အရပ်

en: North Dakota
my_MM: မြောက် ဒါကိုတာ

en: Not Found
my_MM: မတွေ့ပါ

en: Not Spam
my_MM: အနှောက်အယှက်မ​ဟုတ်။

en: Not Sticky
my_MM: ဦးစားပေးစာမူ မဟုတ်

en: Not found
my_MM: မတွေ့ပါ

en: Not set
my_MM: မစစ်ရေသး

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
my_MM: ပုံပေါ်တွင် ကလစ်နှိပ်ပြီး ပိုင်းဖြတ်ခြင်း ဖရိမ်အား လိုချင်သောအပိုင်းကို ရွေးချယ်၍ တရွတ်ဆွဲခြင်းဖြင့် ရုပ်ပုံကို ပိုင်းဖြတ်ပေးသည်ကို သတိထားပါ (ပိုင်းဖြတ်မှု အိုင်ကွန်ကိုရွေးချယ်ထားပြီးဖြစ်သည်)။ ပြီးလျှင် ပိုင်းဖြတ်ထားသည်ကို ထိန်းသိမ်း အသုံးပြုနိုင်ရန် သိမ်းပါ ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Note:
my_MM: မှတ်ချက် -

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
my_MM: မှတ်ချက် - ဒီ​ရွေးချယ်မှုများသည် သင့်ဆိုဒ်သို့ ဆက်သွယ်မှုကို ပိတ်ပင်ခြင်း မပြုပါ &mdash; သင့်​တောင်းဆိုမှုကို ​လေးစားမှုရှိမရှိမှာ ရှာ​ဖွေ​ရေးအင်ဂျင်များ​၏ သ​ဘောအတိုင်းသာ ဖြစ်ပါသည်​။

en: Notes
my_MM: မှတ်ချက်များ

en: Nothing Found
my_MM: ဘာမှ မေတွ့ပါ

en: Nothing found
my_MM: ဘာမှ မတွေ့ပါ

en: Nothing to save, the image has not changed.
my_MM: သိမ်း​ဆည်း​ဖို့​ မရှိပါ၊​ ရုပ်ပုံကို ပြင်ဆင်မထား​ပါ။

en: Notice:
my_MM: ​ကြော်​ငြာ​ချက်​ -

en: Nouakchott
my_MM: နောက်ချုတ်

en: Noumea
my_MM: နိုမီယာ

en: November
my_MM: နိုဝင်ဘာ

en: Novokuznetsk
my_MM: နိုဗာကွတ်စနီယုတ်စ်

en: Novosibirsk
my_MM: နိုဗိုစီဘီရ်ဆ်

en: Number of comments to show:
my_MM: ဖော်ပြထားမည့် မှတ်ချက်များအရေအတွက်-:

en: Number of links to show:
my_MM: ပြသထားမည့် ချိတ်ဆက်လိပ်စာ အရေအတွက် -

en: Number of posts to show:
my_MM: ဖော်ပြထားမည့် စာမူများ အ‌ရေအတွက် -

[ctx: Number/count of items]
en: Count
my_MM: အရေအတွက်

en: Numbered list
my_MM: အမှတ်စဉ်တပ်စာရင်း

en: Numeric
my_MM: ဂဏန်းဖြင့်

en: October
my_MM: အောက်တိုဘာ

en: Ojinaga
my_MM: အိုဟီးနားရာ

en: Older Comments
my_MM: မှတ်ချက်ဟောင်းများ

en: Older comments
my_MM: မှတ်ချက်ဟောင်းများ

en: Older posts
my_MM: စာမူဟောင်းများ

en: Omsk
my_MM: အွမ့်စ်

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
my_MM: ဒီစာမျက်နှာတွင် သင့်ဆိုဒ်ရှိ နှောက်ယှက်ခံရမှု စစ်ဆေးချက်ဆိုင်ရာ အခြေအနေများအား ကြည့်ရှုနိုင်သည်။

en: Once Daily
my_MM: တစ်ရက် တစ်ကြိမ်

en: Once Hourly
my_MM: တစ်နာရီတစ်ကြိမ်

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
my_MM: ထုတ်လုပ်ပြီးသည်နှင့် သင့် WXR ဖိုင်ကို အခြား WordPress ဆိုဒ် သို့မဟုတ် ဒီဖောမက်ကို သုံးစွဲနိုင်သည့် အခြား ဘလော့ဂ်ရေးသားနိုင်သည့် ပလက်ဖောင်းသို့ တင်သွင်းမှု ပြုလုပ်နိုင်သည်။

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
my_MM: သင့်ရွေးချယ်မှုပြီးဆံုးသည်နှင့် အရွယ်အစားအား ပစ်ဇယ်ပမာဏဖြည့်သွင်း၍ ချိန်ညှိနိုင်သည်။ အငယ်ဆံုးအရွယ်အစားမှာ မီဒီယာသတ်မှတ်ချက်များတွင် သတ်မှတ်ထားသည့် လက်မအရွယ်ပံု၏ အရွယ်အစားဖြစ်သည်။

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
my_MM: ဖိုင်ဆွဲချရယူ သိမ်းဆည်းပြီးလျှင်၊ ဒီဆိုဒ်မှာ အကြောင်းအရာများကို အခြား WordPress ထည့်သွင်းမှုတစ်ခုသို့ တင်ပို့နိုင်ရန် တင်ပို့မှု လုပ်ဆောင်ချက်ကို အသုံးပြုနိုင်သည်။

en: One Column
my_MM: ကော်လံတစ်ခု

en: One of the plugins is invalid.
my_MM: ပလပ်အင်များမှ ​တစ်​ခု​သည်​ ​သင့်​လျှော်​မှန်​ကန်​မှု​မ​ရှိ​ပါ​။

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
my_MM: အဲ။ ဒီစာမျက်နှာကို မတွေ့ပါဘူး။

[ctx: Open Sans font: on or off]
en: on
my_MM: off

en: Open link in a new window/tab
my_MM: လိပ်စာကို ဖန်သားပြင်ပြတင်း/ခလုပ်ပြား အသစ်တွင်ဖွင့်ပါ

en: Optional
my_MM: ​ရွေး​ချယ်​နိုင်​စ​ရာ

en: Options saved.
my_MM: ေရွးချယ်မှုများအား သိမ်းြပီး။

en: Or choose an image from your media library:
my_MM: သို့မဟုတ် သင့်မီဒီယာ လိုက်ဘရယ်ရီမှ ရုပ်ပုံတစ်ပုံကိုရွေးပါ။

en: Or link to existing content
my_MM: သို့မဟုတ် ရှိပြီးသော အကြောင်းအရာကို ချိတ်ဆက်ပါ။

en: Oral
my_MM: အော်ရယ်

en: Orange
my_MM: လိမ္မော်ရောင်

en: Order
my_MM: အ​စီ​အ​စဉ်​ ​အ​မှတ်

en: Order images by:
my_MM: ရုပ်​ပုံ​များ​ကို​ ​စီ​စဉ်​မည့်​ ​ပုံ​စံ​ -

en: Order:
my_MM: အ​စီ​အ​စဉ်​ -

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
my_MM: ကျွန်​တော်​ ​ပို့​တင်​ထား​သည်​များ​ကို​ ​လ​နှင့်​ ​နှစ်​အ​ခြေ​ပြု​ ​ဖိုင်​တွဲ​များ​တွင်​ ​စု​စည်း​ထား​ပါ​။

en: Original dimensions %s
my_MM: မူလ အတိုင်းအထွာများ  %s

en: Original: %s
my_MM: မူလ - %s

en: Oslo
my_MM: အော့စလို

en: Other WordPress News
my_MM: အခြား  WordPress သတင်းများ

en: Other comment settings
my_MM: အခြားမှတ်ချက် သတ်မှတ်ချက်များ

en: Other user roles have been changed.
my_MM: အ​ခြား​သုံး​သူ​အ​ဆင့်​အ​တန်း​များ​ ​ပြောင်း​လဲ​ပြီး​ခဲ့​ပြီ​။

en: Other users have been deleted.
my_MM: အခြားသုံးသူများအား ဖျက်ပြီး။

en: Other users have been removed.
my_MM: အခြားသုံးသူများအား ဖျက်ပြီး။

en: Ouagadougou
my_MM: အူဝါဂါဒေါဂို

en: Our 2015 default theme is clean, blog-focused, and designed for clarity. Twenty Fifteen's simple, straightforward typography is readable on a wide variety of screen sizes, and suitable for multiple languages. We designed it using a mobile-first approach, meaning your content takes center-stage, regardless of whether your visitors arrive by smartphone, tablet, laptop, or desktop computer.
my_MM: ၂၀၁၅ အတွက် ကျွန်ုပ်တို့၏ မူလ အခင်းအကျင်းမှာ သန့်ရှင်းပြီး၊ ဘလော့ဂ်ဦးစားပေး၊ ရှင်းလင်းသော ဒီဇီုင်းတို့ဖြစ်ပါသည်။ Twenty Fifteen ၏ ရိုးရှင်းသော တန်းတန်းမတ်မတ် စာရေးသားမှုပုံစံကြောင့် ဖန်သားပြင်အရွယ်စံုတွင် ကောင်းမွန်စွာ ဖတ်ရှုနိုင်သလို ဘာသာစကားမျိုးစုံအတွက်လည်း သင့်တော်ပါသည်။ သင့်ဆိုဒ်သို့ လာလည်ပတ်သူတို့မှ စမတ်ဖုန်းများ၊ တက်ဘလက်များ၊ လက်ပ်တော့များ သို့မဟုတ် စားပွဲတင်ကွန်ပြူတာများ စသဖြင့် မည်သည့် စက်ကိရိယာဖြင့်မဆို ကြည့်ရှုစဉ်တွင် သင့်ရေးသားဖော်ပြမှု အကြောင်းအရာများသည် ဗဟိုတွင် တည်ရှိဖော်ပြစေရန် မိုဘိုင်းဦးစားပေးစနစ်ဖြင့် ဒီဇိုင်းထုတ်ထားပါသည်။

en: Out from under %s
my_MM: %s အောက်မှ အခြားသို့

en: Overview
my_MM: အနှစ်ချုပ် သုံးသပ်ချက်

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
my_MM: PG &#8212; အသက် ၁၃ နှစ် အထက် ဝင်ရောက်ကြည့်ရှုသူများအတွက်

en: PM
my_MM: ညနေ

en: Pacific
my_MM: ပစိဖစ်

en: Page
my_MM: စာ​မျက်​နှာ

en: Page %s
my_MM: စာမျက်နှာ %s

en: Page Attributes
my_MM: စာ​မျက်​နှာ​ အ​ထူး​ပြု​လုပ်​ချက်​များ

en: Page ID
my_MM: စာမျက်နှာ ID

en: Page IDs, separated by commas.
my_MM: စာမျက်နှာ ID များ၊ ပုဒ်ရပ်သင်္ကတေနဲ့ ခွဲခြားထားသည်။

en: Page break
my_MM: စာမျက်နှာခွဲရန်

en: Page not found
my_MM: စာမျက်နှာ မတွေ့ပါ။

en: Page order
my_MM: စာမျက်နှာ အစီအစဉ်

en: Page restored to revision from %s.
my_MM: %s စာမူကို မူကွဲဖြင့် ပြန်အစားထိုးလိုက်သည်။

en: Page saved.
my_MM: စာ​မျက်​နှာအား သိမ်းပြီး။

en: Page title
my_MM: စာမျက်နှာခေါင်းစဉ်

en: Page updated.
my_MM: စာ​မျက်​နှာ​ ​အ​သစ်​ဖြည့်​စွက်​ပြု​ပြင်​ပြီး​။

en: Pages
my_MM: စာမျက်နှာများ

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
my_MM: စာမျက်နှာများသည် စာမူများဆင်တူပြီး ၎င်းတို့တွင် ခေါင်းစဉ်၊ စာကိုယ်စာသားနှင့် ဆက်စပ် မီတာအချက်အလက်များရှိပါသည်။ သို့သော် ၎င်းတို့သည် အစဉ်အဆက် ဘလော့ဂ်စီးဆင်းမှုအပိုင်းတွင် မပါဝင်ခြင်းတွင် ကွဲပြားခြားနားပြီး ပုံသေစာမူများကဲ့သို့ အမျိုးအစားဖြစ်ပါသည်။ စာမျက်နှာများကို ကဏ္ဏခွဲခြင်း သို့မဟုတ် စကားစုတွဲခြင်း မပြုလုပ်နိုင်ပါ၊ သို့သော် အစဉ်အဆက်အုပ်စုဖွဲ့မှု ပြုလုပ်နိုင်သည်။ တစ်ခုကို အခြားတစ်ခု၏ &#8220;မိဘ&#8221;အဖြစ် ပြုလုပ်ပြီး စာမျက်နှာအုပ်စုတစ်ခု ပြုလုပ်ခြင်းဖြင့် စာမျက်နှာများကို အခြားစာမျက်နှာများအောက်တွင် ချိတ်ဆက်ထားနိုင်သည်။

en: Pages list
my_MM: စာမျက်နှာများ စာရင်း

en: Pages:
my_MM: စာမျက်နှာများ -

en: Pago Pago
my_MM: ပါဂို ပါဂို

en: Palau
my_MM: ပါလာအူ

en: Palmer
my_MM: ပါလ်မာ

en: Panama
my_MM: ပနားမား

en: Pangnirtung
my_MM: ပန်ဂ်နီယ်တွန်

en: Paragraph
my_MM: စာပိုဒ်

en: Paramaribo
my_MM: ပရာမာမရီဘို

en: Parent
my_MM: ပင်မ

en: Parent Category
my_MM: ပင်မ ကဏ္ဍ

en: Parent Category:
my_MM: ပင်မ ကဏ္ဍ -

en: Parent Page:
my_MM: ပင်မ စာမျက်နှာ -

[ctx: Parent post link]
en: <span class="meta-nav">Published in</span><span class="post-title">%title</span>
my_MM: <span class="post-title">%title</span><span class="meta-nav">တွင် ရေးသားထုတ်ဝေခဲ့သည်</span>

en: Parent term does not exist.
my_MM: မူလအုပ်စု စကားလုံး မရှိပါ။

en: Paris
my_MM: ပဲရစ်

en: Password
my_MM: စကားဝှက်

en: Password Reset
my_MM: စကားဝှက် ပြန်ပြင်ခြင်း

en: Password protected
my_MM: စကားဝှက်ဖြင့် ကာကွယ်ပိတ်ပင်ထားသည်

en: Password reset is not allowed for this user
my_MM: စကားဝှက် ပြန်လည်ပြုလုပ်ခြင်းကို ဤ သုံးသူအားခွင့်ပြုမထားပါ။

en: Password:
my_MM: စကားဝှက် -

en: Password: %s
my_MM: စကားဝှက် - %s

en: Passwords cannot be empty.
my_MM: စကားဝွက္ေနရာအား ခ်န္လွပ္ထား၍ မရပါ။

en: Past six months
my_MM: လွန်ခဲ့သော ၆ လ

en: Paste
my_MM: ဖြည့်ကူးပါ။

en: Paste as text
my_MM: စာသားအဖြစ်ဖြည့်ကူး

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
my_MM: ယခုဖြည့်ကူးစနစ်မှာ ရိုးရိုးစာသားစနစ်ဖြစ်သည်။ ဒါကို သင်မပိတ်မချင်း ရိုးရိုးစာသားများအဖြစ်သာ အကြောင်းအရာများအား ဖြည့်ကူးပေးမည်။

en: Paste table row after
my_MM: ဇယားအတန်း နောက်မှာ ဖြည့်ကူးပါ

en: Paste table row before
my_MM: ဇယားအတန်းကို အရင် ဖြည့်ကူးပါ

en: Paste your embed code below:
my_MM: သင့်မြှုပ်သွင်းကုဒ်အား အောက်တွင် ဖြည့်ကူးထည့်ပါ -

en: Path
my_MM: လမ်း

en: Pending
my_MM: ဆိုင်းငံ့​မ​ှု

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: <span class="count">%s</span>ခု ဆိုင်းငံ့
my_MM[1]: <span class="count">%s</span>ခု ဆိုင်းငံ့

en: Pending Review
my_MM: ပြန်လှန်စစ်ဆေးမှုအား စောင့်ဆိုင်းနေသည်။

en: Period
my_MM: ပုဒ်မ

en: Permalink Settings
my_MM: အမြဲပုံသေလိပ်စာ သတ်မှတ်ချက်များ

en: Permalink to %s
my_MM: %s သို့ အမြဲချိတ်ဆက်လိပ်စာ

en: Permalink:
my_MM: အမြဲပုံသေ လိပ်စာ။ :

en: Permalink: %s
my_MM: အမြဲလိပ်စာ - %s

en: Permalinks
my_MM: အမြဲလိပ်စာများ

en: Permanently delete comment
my_MM: မှတ်ချက်အား အပြီးအပိုင် ဖျက်ပါ

en: Personal Options
my_MM: ပုဂ္ဂိုလ်ရေးဆိုင်ရာ ရွေးစရာများ

en: Perth
my_MM: ဖာ့သ်

en: Petersburg
my_MM: ပီတာစ် ဘတ်

en: Phnom Penh
my_MM: ဖနွမ်းပင်

en: Phoenix
my_MM: ဖီးနစ်

en: Photoblogging
my_MM: ဓါတ်ပုံဘလော့ဂ် ရေးသားခြင်း

en: Pingback
my_MM: ချိတ်ဆက်မှု အပြန်အလှန် အသိပေးချက်

en: Pingback excerpt:
my_MM: ချိတ်ဆက်မှု အပြန်အလှန်အသိပေးချက် ကောက်နှုတ်ချက် -

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
my_MM: %1$s မှ %2$s သို့ ချိတ်ဆက်မှု အပြန်အလှန်အသိပေးချက်ကို မှတ်ပုံတင်ထားပြီ။ ကွန်ရက်ကို စကားဆက် ပြောစေပါ။ :-)

en: Pingback:
my_MM: ချိတ်ဆက်မှုပြန်လှန်အသိပေးချက် -

en: Pings
my_MM: အပြန်အလှန် ချိတ်ဆက်မှုများ

en: Pink
my_MM: ပန်းရောင်

en: Pitcairn
my_MM: ပစ်ကိုင်းရ်န်း

en: Playlist Settings
my_MM: ဖွင့်ရန်စာရင်း သတ်မှတ်ချက်များ

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
my_MM: လက်ရှိ မူကွဲအမှတ်သို့ <a href="%1$s">WordPress အားအဆင်မြှင့်ပါ</a>၊ သို့မဟုတ် <a href="%2$s">Akismet ပလပ်အင် မူကွဲအမှတ်အား ၂.၄ သို့ အဆင့်နှိမ့်ပါ</a>။

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
my_MM: သင့် <a href="%s">Akismet သတ်မှတ်ချက်များအား</a> စစ်ဆေးပြီး ပြဿနာဆက်ဖြစ်နေသေးလျှင် သင့်ဝဘ်ဝန်ဆောင်မှုပေးသူထံ ဆက်သွယ်ပါ။

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
my_MM: သင်၏ WordPress ကွန်ယက်အတွင်းရှိ ဆိုဒ်များက ဒိုမိန်းခွဲ နှင့် လမ်းညွှန်ခွဲများ ကို သုံးစေလိုခြင်း ရှိ မရှိ ရွေးပါ။

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
my_MM: ြပင်ဆင် သတ်မှတ်မှု အဆင့်များကို အြပီးသတ်ပါ။ ကွန်ယက်အသစ်ဖန်တီးရန် ကွန်ယက် ေဒတာေဗ့ ဇယားများကို ဖယ်ရှားရန် သို့မဟုတ် ဖျက်ပစ်ရန် လိုအပ်ပါသည်။

en: Please enter a site name.
my_MM: ဆိုဒ်အမည် ဖြည့်သွင်းပါ။

en: Please enter a site title.
my_MM: ဆိုဒ်ခေါင်းစဉ် ဖြည့်သွင်းပါ။

en: Please enter a username
my_MM: သုံးသူအမည် ဖြည့်သွင်းပါ

en: Please enter a username.
my_MM: သုံးသူအမည်တစ်ခု ဖြည့်သွင်းပါ။

en: Please enter a valid email address.
my_MM: သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုရှိသော အီးမေးလ်လိပ်စာ ဖြည့်သွင်းပါ။

en: Please enter a valid menu name.
my_MM: သင့်​လျှော်​မှန်​ကန်​သည့်​ ​မီ​နူး​စာ​ရင်း​ ​အ​မည်​ဖြည့်​ပါ​။

en: Please enter correct email address.
my_MM: မှန်ကန်ေသာ အီးေမးလ်လိပ်စာ ြဖည့်သွင်းပါ။

en: Please log in again.
my_MM: ကျေးဇူးပြု၍ နောက်တစ်ကြိမ်ထပ်ဝင်ပါ။

en: Please provide a custom field name.
my_MM: စိတ်ကြိုက်ဖြည့်စွက် နယ်ပယ်အမည် ဖြည့်ပေးပါ။

en: Please provide a custom field value.
my_MM: စိတ်ကြိုက်ဖြည့်စွက် နယ်ပယ် တန်ဖိုး​တခု ပံ့​ပိုး​ပါ။

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
my_MM: ပုိမိုေသာသတင္းအခ်က္အလက္မ်ားကို <a href="%s">Debugging in WordPress</a> တြင္ဖတ္ရႈပါ။

en: Please select a file
my_MM: ကျေးဇူးပြု၍ ဖိုင် တစ်ဖိုင်ကို ရွေးပါ။

en: Please select an option.
my_MM: တစ်ခုကို ရွေးပါ။

en: Please try again.
my_MM: ကျေးဇူးပြု၍ နောက်တစ်ကြိမ်ထပ်လုပ်ပါ။

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
my_MM: ဒီဖိုင်ကို %1$sဘရောက်ဇာ၏ တင်ပို့မှုနည်းလမ်း%2$sဖြင့် စမ်းသပ် တင်ပို့ကြည့်ပါ။

en: Plugin
my_MM: ပလပ်အင်

en: Plugin file does not exist.
my_MM: ပလပ်အင် ​ဖိုင်​မ​တည်​ရှိ​ပါ​။

en: Plugin updated successfully.
my_MM: ပလပ်အင် အဆင့်မြှင့်ခြင်း အောင်မြင်ပါပြီ !

en: Plugins
my_MM: ပလပ်အင်များ

en: Plugins %s
my_MM: ပလပ်အင်များ %s

en: Podgorica
my_MM: ပေါ့ဒ်ဂိုရီက

en: Pohnpei
my_MM: ဖွန်ပေး

en: Ponape
my_MM: ပိုနပေး

en: Pontianak
my_MM: ပွန့်တီယံနက်

en: Popular Plugin
my_MM: လူကြိုက်များ ပလပ်အင်

en: Popular Tags
my_MM: အသုံးများ စကားစုတွဲများ

en: Popular tags
my_MM: အ​သုံး​များ​ ​စ​ကား​စု​တွဲ​များ

en: Port Moresby
my_MM: ပို့တ် မိုရက်စ်ဘီ

en: Port of Spain
my_MM: ပေါ့အော့ဖ် စပိန်

en: Port-au-Prince
my_MM: ပို့-အော်-ပရင်စ်

en: Porto Acre
my_MM: ပေါ်တို အက်

en: Porto Velho
my_MM: ပေါ်တို ဗယ်လ်ဟို

en: Porto-Novo
my_MM: ပေါ်တို နိုဘို

en: Position
my_MM: တည်နေရာ

en: Post
my_MM: စာမူ

en: Post Comment
my_MM: မှတ်ချက် ပေးပို့ပါ

en: Post Formats
my_MM: စာမူပုံစံအမျိုးအစားများ

en: Post Thumbnail
my_MM: စာမူ လက်မအရွယ် ရုပ်ပုံ

en: Post Via Email
my_MM: အီးမေးလ်မှတစ်ဆင့် စာမူရေးသားရန်

[ctx: Post format]
en: Aside
my_MM: စကားချပ်

[ctx: Post format]
en: Audio
my_MM: အသံ

[ctx: Post format]
en: Chat
my_MM: စကားစမြည်ပြောရန်

[ctx: Post format]
en: Gallery
my_MM: ပြခန်း

[ctx: Post format]
en: Image
my_MM: ရုပ်ပုံ

[ctx: Post format]
en: Link
my_MM: လိပ်စာ

[ctx: Post format]
en: Quote
my_MM: ကိုးကားချက်စာပိုဒ်

[ctx: Post format]
en: Standard
my_MM: စံပြ

[ctx: Post format]
en: Status
my_MM: အခြေအနေ

[ctx: Post format]
en: Video
my_MM: ဗွီဒီယို

en: Post name
my_MM: စာမူအမည်

en: Post navigation
my_MM: စာမူ လမ်းေြကာင်းြပ

en: Post restored to revision from %s.
my_MM: %s စာမူကို မူကွဲဖြင့် ပြန်အစားထိုးလိုက်သည်။

en: Post saved.
my_MM: စာမူအားသိမ်းပြီး။

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
my_MM: Post အမျိုးအစားနာမည်မှာ စာလုံးရေ ၁မှ ၂၀ကြား ရှိရမည်။

en: Post updated.
my_MM: စာမူအား ဖြည့်စွက်ပြင်ဆင်ပြီး။

en: Post via email
my_MM: အီးမေးလ်မှ တဆင့် စာမူရေးသားပေးပို့ပါ

en: Posted title:
my_MM: စာမူ ေခါင္းစဥ္:

en: Poster
my_MM: ပိုစတာ

en: Poster Image
my_MM: ပိုစတာရုပ်ပုံ

en: Posts
my_MM: စာမူများ

en: Posts by %s
my_MM:  %s ကရေးသော စာမူများ

en: Posts list
my_MM: စာမူများ စာရင်း

en: Posts navigation
my_MM: စာမူလမ်းကြောင်းပြ

en: Posts page
my_MM: စာမူများ စာမျက်နှာ

en: Posts page: %s
my_MM: စာမူများ အတွက်စာမျက်နှာ - %s

en: Posts published on %s
my_MM: %s တွင် စာမူများ ထုတ်ဝေ‌ဖော်ပြပြီး

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
my_MM: WordPress မှထောက်ပံ့ထားသည်။ အဆင့်မြင့်ဆုံး စေမန်တစ် ပုဂ္ဂလိက ထုတ်ဝေဖော်ပြမှု ပလက်ဖောင်း။

en: Prague
my_MM: ပရက်

en: Preload
my_MM: ကြိုတင်အားဖြည့်ထား

en: Press This
my_MM: ဒါကို ပုံနှိပ်ဖော်ပြပါ

en: Press return or enter to open this panel
my_MM: ဒီခလုပ်ခုံအား ဖွင့်ရန် return သို့မဟုတ် enter အားနှိပ်ပါ

en: Preview
my_MM: ကြိုကြည့်ရန်

en: Preview %s
my_MM: %s　ကို　အစမ်းကြိုတင်ကြည့်ရှုရန်

en: Preview &#8220;%s&#8221;
my_MM: &#8220;%s&#8221; ကို အစမ်းကြည့်ပါ။

en: Preview Changes
my_MM: အပြောင်းအလဲများကို ကြိုတင်ကြည့်ရှုမည်

en: Previewing and Customizing
my_MM: ကြိုတင်ကြည့်ရှုခြင်းနှင့်　စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ခြင်း

en: Previewing theme
my_MM: တန်းပလိတ် ပြန်လည်ကြည့်ရှုနေသည်...

en: Previous
my_MM: အရင်က

en: Previous Page
my_MM: ယခင်စာမျက်နှာ

en: Previous Post
my_MM: အရင်စာမူ

en: Previous image
my_MM: အရင်ရုပ်ပုံ

en: Previous page
my_MM: ရှေ့စာမျက်နှာ

en: Previous post:
my_MM: ယခင် စာမူ -

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
my_MM: အရင်က ပြုပြင်ခဲ့သော ရုပ်ပုံ၏ မိတ္တူကို ဖျက်ပစ်မည် မဟုတ်ပါ။

en: Primary Menu
my_MM: အဓိက မီနူး

en: Primary Navigation
my_MM: မူလ လမ်းကြောင်းပြ

en: Primary Site
my_MM: မူလ ဆိုဒ်

en: Primary site
my_MM: မူလ ဆိုဒ်

en: Print
my_MM: ပုံနှိပ်ပါ

en: Privacy
my_MM: ကိုယ်ပိုင် လွတ်လပ်ခွင့်

en: Privacy Settings
my_MM: ကိုယ်ပိုင်သီးသန့် ပြုခြင်းဆိုင်ရာ အပြင်အဆင်များ

en: Private
my_MM: ကိုယ်ပိုင် သီးသန့်

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: ကိုယ်ပိုင် သီးသန့် <span class="count">(%s)</span>ခု
my_MM[1]: ကိုယ်ပိုင် သီးသန့် <span class="count">(%s)</span>ခု

en: Private key
my_MM: ပုဂ္ဂလိကသုံး သော့ချက်​ -

en: Private: %s
my_MM: ကိုယ်ပိုင်သီးသန့် - %s

en: Privately Published
my_MM: ကိုယ်ပိုင်သီးသန့်အတွက် ဖြန့်ဝေထားသည်။

en: Proceed
my_MM: ဆက်လုပ်ပါ

en: Profile
my_MM: ကိုယ်ရေးမှတ်တမ်း

en: Profile updated.
my_MM: ကိုယ်​ရေးမှတ်တမ်း အသစ်ဖြည့်စွက်ပြီးပါပြီ​။

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
my_MM: ဤစာမူကို စကားဝှက်ဖြင့် ကာကွယ်ထားသည်။ မှတ်ချက်များကို ကြည့်ရန် စကားဝှက်ဖြည့်ပါ။

en: Protected: %s
my_MM: ကာကွယ်ထားသည်။: %s

en: Public
my_MM: အများပြည်သူ

en: Public <span class="count">(%s)</span> | Public <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: လူထု <span class="count">(%s)</span>
my_MM[1]: လူထု <span class="count">(%s)</span>

en: Public, Sticky
my_MM: အများပြည်သူ၊ ထင်ထင်ရှားရှား

en: Publish
my_MM: ထုတ်ဝေဖော်ပြ

en: Publish <b>immediately</b>
my_MM: <b>ချက်ချင်း</b>ဖော်ပြပါ။

en: Publish Settings
my_MM: ထုတ်ဝြဖေန့်ချိမှု သတ်မှတ်ချက်များ

en: Published
my_MM: ထုတ်ဝေဖော်ပြပြီး

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: <span class="count">(%s)</span> ခု ထုတ်ဝေ‌ဖော်ပြပြီး
my_MM[1]: <span class="count">(%s)</span> ခု ထုတ်ဝေ‌ဖော်ပြပြီး

en: Publishing Soon
my_MM: မကြာမီ ထုတ်ဝေဖော်ပြရန်

en: Puerto Rico
my_MM: ပေါ်တို ရီကို

en: Punta Arenas
my_MM: ပန်တာ အရီနားစ်

en: Purple
my_MM: မရမ်းရောင်

en: Pyongyang
my_MM: ပြုံယန်း

en: Qatar
my_MM: ကာတာ

en: Quality
my_MM: အ‌ေရအ‌ေသွး

en: Queensland
my_MM: ကွန်းစ်လန်း

en: Quick Draft
my_MM: အမြန်မူကြမ်း

en: Quick Edit
my_MM: အမြန်တည်းဖြတ် ပြင်ဆင်

en: Quick&nbsp;Edit
my_MM: အမြန်&nbsp; ပြုပြင်ပါ

en: Quote
my_MM: ကိုးကား

en: Quotes
my_MM: ကိုးကားချက်များ

en: Qyzylorda
my_MM: ကီဇီလော်ဒ

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
my_MM: R &#8212; အသက် ၁၇ နှစ်ပြည့်ပြီးသူ လူကြီးများ အတွက်

en: REST base route for the taxonomy.
my_MM: အရင္းအျမစ္အတြက္ REST အေျခစုိက္လမ္းေၾကာင္း

en: RSS Address
my_MM: RSS​ လိပ်​စာ

en: RTL Language Support
my_MM: ညာမှ ဘယ် ဘာသာစကား အထောက်အပံ့

en: Rainy River
my_MM: ရိမ်းနီး ရေးဗား

en: Random
my_MM: ကျ​ဘမ်း

en: Random Order
my_MM: ကျဘမ်း အစီအစဉ်

en: Randomize suggested headers
my_MM: အကြံပြုနှဖူးစီးရုပ်ပုံများအား ကျဘန်းထည့်သွင်းရန်

en: Randomize uploaded headers
my_MM: ပို့တင်ထားသောနှဖူးစီးရုပ်ပုံများအား ကျဘန်းထည့်သွင်းရန်

en: Randomizing suggested headers
my_MM: အကြံပြုနှဖူးစီးရုပ်ပုံများအား ကျဘန်းထည့်သွင်းနေသည်

en: Randomizing uploaded headers
my_MM: ပို့တင်ထားသောနှဖူးစီးရုပ်ပုံများအား ကျဘန်းထည့်သွင်းနေသည်

en: Rangoon
my_MM: ရန်ကုန်

en: Rankin Inlet
my_MM: ရန်ကင် အင်လက်

en: Rarotonga
my_MM: ရာရိုတွန်ဂ

en: Rate
my_MM: နှုန်း

en: Rather than reaching for your mouse to click on the toolbar, use these access keys. Windows and Linux use Ctrl + letter. Macintosh uses Command + letter.
my_MM: ခလုပ်ဘားပေါ်ကလစ်နှိပ်ရန် မောက်စ်အားသုံးမည့်အစား ဒီခလုပ်များအားသုံးပါ။ ဝင်းဒိုးစ်နှင့် လင်းနစ်တွင် Ctrl + အက္ခရာ။ Macintosh တွင် Command + အက္ခရာ။

en: Rating
my_MM: အဆင့်သတ်မှတ်ချက်

en: Read more...
my_MM: ဆက်ဖတ်ရန်...

en: Reading
my_MM: ဖတ်ခြင်း

en: Reading Settings
my_MM: ဖတ်ခြင်း ဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များ

en: Ready to publish your first post? <a href="%1$s">Get started here</a>.
my_MM: သင့်ပထမဆုံးစာမူကို ထုတ်ဝေရန် အသင့်ဖြစ်ပြီလား။ <a href="%1$s">ဒီမှာ စလိုက်ပါ။</a>။

en: Reassign the deleted user's posts and links to this user ID.
my_MM: ပယ္ဖ်က္ထားေသာ အသံုးျပဳသူ၏ ပုိ႔စ္ မ်ားအား ျပန္လည္သတ္မွတ္ရန္ႏွင့္ ဤအသံုးျပဳသူ အုိင္ဒီအား ဆက္သြယ္ရန္။

en: Recent Comments
my_MM: လတ်တ‌လော မှတ်ချက်များ

en: Recent Drafts
my_MM: လတ်တေလာ မူြကမ်းများ

en: Recent Posts
my_MM: လတ်တ‌လော စာမူများ

en: Recent posts
my_MM: လတ်တ‌ေလာ စာမူများ

en: Recently Published
my_MM: လတ်တလော ထုတ်ဝေဖော်ပြမှု

en: Recife
my_MM: ရေစီဖာ

en: Red
my_MM: အနီရောင်

en: Redo
my_MM: ပြန်လုပ်ပါ။

en: Refresh
my_MM: သစ်လွင်စေ

en: Regina
my_MM: ရက်ဂျီးနား

en: Register
my_MM: မှတ်ပုံတင်ပါ

en: Registration complete. Please check your email.
my_MM: မှတ်ပုံတင်ခြင်းပြီးဆုံးပါပြီ။ ကျေးဇူးပြု၍ သင့် E-mail ကိုစစ်ပါ။

en: Registration confirmation will be emailed to you.
my_MM: မွတ္ပံုတင္ျခင္းအတည္ျပဳခ်က္ကို သင့္ဆီသုိ႕ေမးလ္ပို႕ေပးပါလိမ့္မည္။

en: Relationship
my_MM: ဆက်​သွယ်​မှု

en: Released: %d.
my_MM: ထုတ်ဝေမှု - %d။

en: Remember Me
my_MM: ကျွန်တော့်ကို မှတ်ထားပါ။

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
my_MM: ြ​ပီး​လျှင် ဒီ​ဖန်​သား​ြ​ပင် ေ​အာက်ေ​ြ​ခ​ရှိ သုံး​သူ​အသစ်​ထည့်​ပါ​ခ​လုပ်​ကို က​လစ်​နှိပ်​ရန် သတိထား​ပါ။

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
my_MM: သင်ပြီးပြီဆိုလျှင် ကိုယ်ရေးမှတ်တမ်းကို အသစ်ဖြည့်စွက်ပါ အား ကလစ်နှိပ်ရန် သတိရပါ။

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
my_MM: သေချာ မှတ်ထားပါ၊ သင်တစ်ကြိမ်တစ်ခါ ဖျက်လိုက်သည်နှင့် သင့်ဆိုဒ်ကို ပြန်လည် ရယူ၍ မရနိုင်တော့ပါ။

en: Remove
my_MM: ဖယ်ရှားပါ

en: Remove Background Image
my_MM: ​နောက်​ခံ​ရုပ်​ပုံ​ကို​ ​ဖယ်​ရှား​ပါ

en: Remove Header Image
my_MM: ခေါင်းစီးပိုင်း ရုပ်ပုံကို​ ​ဖယ်​ရှား​ပါ

en: Remove Image
my_MM: ရုပ်ပုံကို ဖယ်ရှားပါ

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
my_MM: %1$s (%2$s): မီနူးအမျိုးအစား ဖယ်ရှားခြင်း

en: Remove Users from Site
my_MM: ဆိုဒ်မှ ထုတ်ပယ်လိုက်သော သုံးသူများ

en: Remove featured image
my_MM: အ​ထူး​ပြု​ရုပ်​ပုံ​ကို​ ​ဖယ်​ရှား​ပါ

en: Remove image
my_MM: ရုပ်ပုံကို ဖယ်ရှားပါ

en: Remove link
my_MM: လိပ်စာ ဖယ်ရှားပါ။

en: Removing and Reusing
my_MM: ဖယ်ရှားခြင်းနှင့် ပြန်လည် အသုံးပြုခြင်း

en: Reorder menu items
my_MM: မီႏူး item မ်ားကို ျပန္လည္ စီစဥ္

en: Reorder mode closed
my_MM: ပြန်လည် စီစဥ်ြခင်းပိတ်ပြီး

en: Reorder mode enabled
my_MM: ပြန်လည် စီစဉ်ခြင်းဖွင့်ပါ။

en: Repeat
my_MM: ပြန်ထည့်

en: Repeat New Password
my_MM: စကားဝှက်အသစ်ကို နောက်တစ်ကြိမ်ဖြည့်ပါ

en: Repeat Password
my_MM: စကားဝှက်ပြန်ဖြည့်ပါ

en: Replace
my_MM: အစားထိုး

en: Replace audio
my_MM: တေးသီချင်းအစားထိုးရန်

en: Replace video
my_MM: ဗွီဒီယို အစားထိုးရန်

en: Reply
my_MM: ပြန်စာရေးပါ။

en: Reply to %s
my_MM:  %s ထံ စာပြန်ရန်

en: Reply to Comment
my_MM: မှတ်ချက်ကို တုံပြန်ပြောမည်

en: Reply to this comment
my_MM: ဤ မှတ်ချက်ကို ပြန်စာရေးပါ။

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
my_MM: လိုအပ်သော အကွက်များကို ညွှန်ပြထားသည်။ ကျန်တာမှ ရွေးချယ်နိုင်ခွင့် ရှိသည်။ ကိုယ်ရေးမှတ်တမ်း အချက်အလက်များသည် သင့်အခင်းအကျင်းမှ ဖော်ပြပေးရန် ပြုလုပ်ထည့်သွင်းထားမှသာ ဖော်ပြပေးမည်။

en: Required fields are marked %s
my_MM: လိုအပ်သော ကွက်လပ်များကို %s ဖြင့်မှတ်သားထားသည်

en: Reset
my_MM: ပြန်ဖျက်

en: Reset Image
my_MM: ရုပ်​ပုံ​ ​အ​ရွယ်​ပြန်ပြောင်း​ပါ

en: Reset Password
my_MM: စကားဝှက် ပြန်ပြင်ပါ

en: Resolute
my_MM: ရီဆိုလု

en: Responsive Layout
my_MM: တုံ့ပြန်မှုကောင်းသော ပုံစံချထားမှု

en: Restore
my_MM: ပြန်လည်ထားသိုပါ။

en: Restore Original Header Image
my_MM: မူ​ရင်း​ ခေါင်းစီးပိုင်း ရုပ်ပုံကို ပြန်​ထည့်ပါ

en: Restore Original Image
my_MM: မူလရုပ်ပုံ အတိုင်းပြန်ထည့်ပါ။

en: Restore This Autosave
my_MM: အလိုလိုသိမ်းထားသော ဒီစာမူကို ပြန်သုံးရန်

en: Restore This Revision
my_MM: ဒီမူကွဲကို ပြန်သုံးရန်

en: Restore image
my_MM: ရုပ်ပုံ ပြန်ထည့်ပါ။

en: Restore last draft
my_MM: နောက်ဆုံးမူကြမ်းအား ပြန်ထည့်သွင်းရန်

en: Restore original image
my_MM: မူလရုပ်ပုံ အတိုင်းပြန်ထည့်ပါ။

en: Restore the backup
my_MM: အရန်သိမ်းဆည်းစာမူကို ပြန်သုံးရန်

en: Restore this comment from the Trash
my_MM: အမိှုက်ပုံးထဲမှ ဒါကိုပြန်ထားပါ။

en: Restore this item from the Trash
my_MM: အမိှုက်ပုံးထဲမှ ဒါကိုပြန်ထားပါ။

en: Retro (Generated)
my_MM: ရီထရို (ထုတ်လုပ်ထားသော)

en: Return to %s
my_MM: %s သို့ ြပန်သွားရန်

en: Reunion
my_MM: ရီယူနီယံ

en: Reverse order
my_MM: ပြောင်းပြန် အစီအစဉ်

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
my_MM: တရွတ်ဆွဲချ　အကွက်အောက်ရှိ　ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို　ကလစ်နှိပ်ခြင်းဖြင့်　<strong>ဘရောက်ဇာ　တင်ပို့ပရိုဂရမ်</strong> သို့ပြန်ပြောင်းပါ။

en: Reviews
my_MM: သုံးသပ်ချက်များ

en: Revision
my_MM: စာမျက်နှာ ပြန်လှန်စစ်ဆေးမှုများ

en: Revision by %s
my_MM: %s ၏ မူကွဲ

en: Revisions
my_MM: ပြန်လှန်စစ်ဆေးမှုများ

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
my_MM: စစ်ဆေးမှုမူကွဲများသည် သင့်စာမူ သို့မဟုတ် စာမျက်နှာ၏ မိတ္တူများအား သိမ်းဆည်းထားခြင်းဖြစ်ပြီး။ သင်ပြုပြင်နေစဉ်အတွင်း အချိန်အပိုင်းအခြားအလိုက် သိမ်းဆည်းထားခြင်းဖြစ်သည်။ ဘယ်ဘက်ရှိ အနီရောင်စာသားသည် ဖယ်ရှားလိုက်သော အကြောင်းအရာကို ဖော်ပြပေးသည်။ ညာဘက်ရှိ အစိမ်းရောင် စာသားသည် အသစ်ဖြည့်စွက်ထားသော အကြောင်းအရာများကို ဖော်ပြပေးထားခြင်းဖြစ်သည်။

en: Revisions: %s
my_MM: မူကွဲများ - %s

en: Reykjavik
my_MM: ရေက်ဇဗစ်

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help.
my_MM: ကိရိယာစုံ စာသား ဧရိယာ၊ အကူအညီအတွက် Alt-Shift-H အား နှိပ်ပါ

en: Riga
my_MM: ရိဂ

en: Right
my_MM: ညာ

en: Right Now
my_MM: ယခု လတ်တလော

en: Right Sidebar
my_MM: ညာ​ဘက်​ ​ဘား​တန်း

en: Rio Branco
my_MM: ရီယို ဘရန်ကို

en: Rio Gallegos
my_MM: ရီယို ဂယ်လေဂို့စ်

en: Riyadh
my_MM: ရီယဒ်

en: Robots
my_MM: စက်ရုပ်များ

en: Role
my_MM: အဆင့်အတန်း

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
my_MM: ပြန်လည်ထည့်သွင်းမှု အမှား - [%1$s] %2$s

en: Rome
my_MM: ရောမ

en: Rosario
my_MM: ရိုစာရီရို

en: Rothera
my_MM: ရိုသေရ

en: Row
my_MM: အတန်း

en: Row group
my_MM: အတန်းအုပ်စု

en: Row type
my_MM: အတန်းအမျိုးအစား

en: Rows
my_MM: အတန်းများ

en: SUCCESS: %s
my_MM: အောင်မြင်ပါပြီ - %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
my_MM: အောင်မြင်ပါပြီ - WordPress အား %s သို့ အဆင့်မြှင့်တင်မှု အောင်မြင်ပါပြီ

en: Saigon
my_MM: ဆိုင်ဂုံ

en: Saipan
my_MM: ဆိုင်းပန်

en: Sakhalin
my_MM: ဆက်ခလင်း

en: Salta
my_MM: ဆာလ်တာ့

en: Samara
my_MM: စမရ

en: Samarkand
my_MM: စမာခန်း

en: Samoa
my_MM: ဆာမိုအာ

en: Sample Page
my_MM: နမူနာ စာမျက်နှာ

en: San Juan
my_MM: ဆန် ဇူအန်း

en: San Luis
my_MM: ဆမ်လူးဝစ်

en: San Marino
my_MM: ဆမ်မာရီယို

en: Santa Isabel
my_MM: ဆန်တာအီးစဘဲလ်

en: Santarem
my_MM: ဆန်တာရီ

en: Santiago
my_MM: စန်တီယာဂို

en: Santo Domingo
my_MM: ဆန်တိုဒိုမင်ဂို

en: Sao Paulo
my_MM: ဆာအို ပေါ်လို

en: Sao Tome
my_MM: ဆာအို တွမ်း

en: Sarajevo
my_MM: ဆာရာယေဗို

en: Saratov
my_MM: ဆာရာတော့ဗ်

en: Sat
my_MM: စ

en: Saturday
my_MM: စနေ

en: Save
my_MM: သိမ်းပါ

en: Save &amp; Publish
my_MM: သိမ်းပြီး ထုတ်ဝေ

en: Save Changes
my_MM: အ‌ပြောင်းအလဲများကို သိမ်းပါ

en: Save Draft
my_MM: မူကြမ်းကို သိမ်းပါ

en: Save Menu
my_MM: မီ​နူး​​ကို​ ​သိမ်း​ပါ

en: Save Widget
my_MM: ဝစ်ဂျက်ကို​သိမ်း​ပါ

en: Save all changes
my_MM: အ‌ပြောင်းအလဲများ အားလုံးကိုသိမ်းပါ။

en: Save and preview changes before publishing them.
my_MM: ထုတ်ဝေမှုမလုပ်ခင် သိမ်းပြီး နမူနာကြည့်ရန်။

en: Save as Pending
my_MM: ဆိုင်းငံ့အဖြစ် သိမ်းမည်

en: Save changes
my_MM: သိမ်းပါ

en: Saved
my_MM: သိမ်းပြီးပြီ

en: Saved.
my_MM: သိမ်းပြီး။

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
my_MM: သိမ်းခြင်းအား ပိတ်ထားသည်။  : ဤစာမျက်နှာကို ယခု %s မှ ပြုပြင်နေသည်။

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
my_MM: သိမ်းခြင်းအား ပိတ်ထားသည်။  : ဤစာမူကို ယခု %s မှ ပြုပြင်နေသည်။

en: Saving...
my_MM: သိမ်းနေသည်။...

en: Scale
my_MM: စကေး

en: Scale Image
my_MM: ​ရုပ်​ပုံ စကေးကိုက်ရန်

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
my_MM: ​%1$sရုပ်ပုံဆိုင်ရာရွေးစရာများ%2$sတွင် ရွေးချယ်ထားသော အရွယ်အစားအကြီး (%3$d &times; %4$d) အတိုင်း ရုပ်ပုံကို စကေးကိုက်ပါ။

en: Schedule
my_MM: အစီအစဉ်

en: Scheduled
my_MM: အစီအစဉ် ချမှတ်ထားသော

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: <span class="count">(%s)</span>ခု အစီအစဉ် ပြုလုပ်ထားသည်
my_MM[1]: <span class="count">(%s)</span>ခု အစီအစဉ် ပြုလုပ်ထားသည်

en: Scoresbysund
my_MM: စကိုးဘီဆွန်း

en: Screen Content
my_MM: ဖန်သားပြင် ကိုယ်ထည်

en: Screen Options
my_MM: မြင်ကွင်းဆိုင်ရာ ရွေးစရာများ

en: Screen Options Tab
my_MM: ဖန်သားပြင် ရွေးစရာများ ခလုပ်ပြား

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
my_MM: စကရစ်နှင့် စတိုင်များကို %1$s၊ %2$s၊ နှင့် %3$s တို့အား မချိတ်ဆက်ရသေးမီ မှတ်ပုံတင်ခြင်း တောင်းဆိုချိတ်ဆက်ရန် စားရင်းသွင်းခြင်း မပြုလုပ်သင့်ပါ။

en: Scroll
my_MM: လှည့်ရွေ့

en: Search
my_MM: ရှာပါ

en: Search Categories
my_MM: ကဏ္ဍများကို ရှာပါ

en: Search Comments
my_MM: မှတ်ချက်များအားရှာပါ

en: Search Link Categories
my_MM: လိပ်စာ ကဏ္ဍများကို ရှာရန်

en: Search Links
my_MM: လိပ်စာများကို ရှာပါ။

en: Search Media
my_MM: မီဒီယာ ရှာရန်

en: Search Media:
my_MM: မီဒီယာ ရှာရန်

en: Search Pages
my_MM: စာမျက်နှာမျာကို ရှာပါ။

en: Search Posts
my_MM: စာမူများကို ရှာပါ။

en: Search Requests
my_MM: ရှာဖွမေှုရလဒ်များ

en: Search Results
my_MM: ရှာဖွမေှုရလဒ်များ

en: Search Results %1$s %2$s
my_MM: ရှာဖွေမှုအဖြေများ  %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
my_MM:  &#8220;%s&#8221; အတွက် ရှာေဖွမှုရလဒ်များ

en: Search Results for: %s
my_MM: %s အတွက် ရှာေဖွ ေတွ့ရှိမှု ရလဒ်များ

en: Search Sites
my_MM: ဆိုဒ်​များ​ကို​ ​ရှာ​ဖွေ​ပါ

en: Search Tags
my_MM: စကားစုတွဲများကို ရှာပါ

en: Search Users
my_MM: သုံးသူများကို ရှာပါ။

en: Search Widgets
my_MM: ဝစ်ဂျက်များအား ရှာရန်

en: Search engine visibility
my_MM: ရှာဖွေရေး အင်ဂျင်များမှ မြင်တွေ့နိုင်ခွင့်

en: Search engines discouraged
my_MM: ရှာဖွေရေးအင်ဂျင် တားမြစ်ပိတ်ပင်ထားသည်

en: Search for:
my_MM: ရှာရန် :

en: Search installed themes
my_MM: ထည့်သွင်းထားပြီးသော အခင်းအကျင်းများမှ ရှာရန်

en: Search media
my_MM: မီဒီယာ ရှာရန်

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
my_MM: ရှာပါ သို့မဟုတ် တစ်ခုခုကိုရွေးရန် အထက်၊ အောက်မြှားအား သုံးပါ။

en: Search plugins
my_MM: ပလပ်အင်များကိုရှာပါ။

en: Search results for: %s
my_MM: %s အတွက် ရှာဖွေ တွေ့ရှိမှု ရလဒ်များ

[ctx: Search widget]
en: Search
my_MM: ရှာရန်

en: Seasonal
my_MM: ရာသီအလိုက်

en: Security error.
my_MM: လုံခြုံရေးဆိုင်ရာ အမှားအယွင်း။

en: Select
my_MM: ရွေးပါ

en: Select %s
my_MM: %s ကိုရွေးပါ

en: Select All
my_MM: အားလံုးရွေး

en: Select Category
my_MM: အခန်းကဏ္ဍ ရွေးပါ

en: Select Day
my_MM: နေ့ ရွေးချယ်ပါ

en: Select Files
my_MM: ဖိုင်များ ရွေးပါ

en: Select Image
my_MM: ရုပ်ပုံကိုမှတ်သားပါ။

en: Select Link Category:
my_MM: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ကဏ္ဍကို ရွေးပါ -

en: Select Menu:
my_MM: မီနူးစာရင်းကို ရွေးပါ -

en: Select Month
my_MM: လ ရွေးပါ

en: Select Post
my_MM: စာမူ ရွေးချယ်ပါ

en: Select Week
my_MM: ရက်သတ္တပတ် ရွေးချယ်ပါ

en: Select Year
my_MM: ခုနှစ် ရွေးချယ်ပါ

en: Select a Menu
my_MM: မီနူးတစ်ခုရွေးပါ

en: Select a city
my_MM: မြို  ့တော် ရွေးပါ။

en: Select a menu to edit:
my_MM: ပြုပြင်ရန် မီနူးတစ်ခုကို ရွေးပါ -

en: Select all
my_MM: အားလုံးကိုရွေးပါ။

en: Select an area to move this widget into:
my_MM: ဒီဝစ်ဂျက်အားရွှေ့ရန် ဧရိယာတစ်ခုအား ရွေးပါ -

en: Select and crop
my_MM: ရွေးပြီး ပိုင်းဖြတ်

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
my_MM: ဒီ ဝစ်ဂျက်အတွက် ​ဘေး​တန်း​ နှစ်ခုစလုံး​နဲ့​ ထို ​ဘေး​တန်း​ထဲမှာ ဝစ်ဂျက်တည်​နေရာကို ​ရွေး​ချယ်ပါ။

en: Select bulk action
my_MM: တစ်ပြိုင်တည်းလုပ်ဆောင်ချက်ရွေးပါ

en: Select comment
my_MM: မှတ်ချက်ကို ရွေးပါ

en: Select file
my_MM: ဖိုင်ရွေးရန်

en: Select image
my_MM: ရုပ်ပုံရွေးပါ

en: Select poster image
my_MM: ပိုစတာရုပ်ပုံရွေးပါ

en: Select video
my_MM: ဗြီဒီယုိ ေရြးခ်ယ္ပါ။

en: Selected menus have been successfully deleted.
my_MM: မီနူးကိုအောင်မြင်စွာဖျတ်သိမ်းလိုက်ပါပြီ။

en: Selection:
my_MM: ရွေးချယ်ခြင်း -

en: Send Trackbacks
my_MM: ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိပေးချက် ပို့ပါ။

en: Send trackbacks to:
my_MM: ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိပေးချက် ပို့ရန် -

en: Seoul
my_MM: ဆိုးလ်

en: Separate multiple URLs with spaces
my_MM: URL​ အများအပြားကို commas(ကော်မာ)ဖြင့် ခွဲခြားပါ။

en: Separate tags with commas
my_MM: ကော်မာဖြင့် စကားစုတွဲများကို ခွဲခြားပေးပါ

en: September
my_MM: စက်တင်ဘာ

en: Server address
my_MM: ဆာဗာ လိပ်စာ

en: Session expired
my_MM: ဆက်ရှင်သက်တမ်းကုန်ပါပြီ

en: Set as background
my_MM: နောက်ခံအဖြစ်　သတ်မှတ်ထည့်သွင်းပါ။

en: Set as header
my_MM: ခေါင်းစီးအဖြစ်　သတ်မှတ်ထည့်သွင်းပါ

en: Set featured image
my_MM: အထူးပြုရုပ်ပုံ သတ်မှတ်ရန်

en: Set image
my_MM: ရုပ်ပုံသတ်မှတ်ရန်

en: Settings
my_MM: အပြင်အဆင်များ

en: Settings saved.
my_MM: အပြင်အဆင်များအား သိမ်းပြီးပြီ။

en: Settings.
my_MM: အပြင်အဆင်များ

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
my_MM: သင့်စာမူအကြောင်းအရာများ ထုတ်ဝေဖော်ပြမည့်နည်းများကို ချိန်ညိှနိုင်သော သတ်မှတ်ချက်အများအပြား ဒီဖန်သားပြင်ရှိ အကွက်အများအပြားတွင် အောက်ပါတို့ အပါအဝင် ပါဝင်ပါသည်။   ။

en: Shanghai
my_MM: ရှန်ဟိုင်း

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
my_MM: သင့်မှတ်တမ်းကို ဖြည့်စွက်ရန် အတ္ထုပတ္တိဆိုင်ရာ အချက်အလက် အနည်းငယ်ကို မျှဝေပေးခဲ့ပါ။ ဤအချက်များကို အများပြည်သူအား ပြသထားမည်။

en: Sharing options
my_MM: မျှဝေခြင်း ပြင်ဆင်ချက်

en: Shift-click to edit this widget.
my_MM: ဒီဝစ်ဂျက်အား ပြုပြင်ရန် Shift အားဖိတ်ထားပြီး ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Shiprock
my_MM: ရှစ်ပ်ရော့

en: Shortlink
my_MM: အတိုကောက် လိပ်စာကို ရယူပါ

en: Show
my_MM: ပြပါ။

en: Show Artist Name in Tracklist
my_MM: အပုဒ်စာရင်းတွင် အနုပညာရှင် အမည်ပြထားရန်

en: Show Avatars
my_MM: ကိုယ်ပွားရုပ်ပုံများကို ပြပါ။

en: Show Details
my_MM: အ​သေး​စိတ် ဖော်ပြပါ

en: Show Images
my_MM: ရုပ်ပုံများ ပြထားရန်

en: Show Link Description
my_MM: လိပ်စာဖော်ပြချက်ကိုပြပါ

en: Show Link Image
my_MM: လိပ်စာရုပ်ပုံကို ပြပါ

en: Show Link Name
my_MM: လိပ်စာအမည်ကိုပြပါ

en: Show Link Rating
my_MM: လိပ်စာ အဆင့်အတန်းသတ်မှတ်ချက်ကိုပြပါ

en: Show Toolbar when viewing site
my_MM: ဆိုဒ်ကို ကြည့်​နေစဉ် ကိရိယာဘားတန်းကို ပြထားပါ

en: Show Tracklist
my_MM: အပုဒ်စာရင်းပြရန်

en: Show Video List
my_MM: ဗွီဒီယိုစာရင် ပြရန်

en: Show advanced menu properties
my_MM: အထူးမီနူး အရည်အချင်းများကို ပြပါ

en: Show comments
my_MM: မှတ်ချက်များကို ပြပါ။

en: Show header text with your image.
my_MM: ခေါင်းစီးစားသားကို　သင့်ရုပ်ပုံနှင့်အတူ　ပြရန်။

en: Show hierarchy
my_MM: အစဉ်အဆက်ပြ ဇယားဖြင့်ပြပါ

en: Show invisible characters
my_MM: မမြင်ရသော အက္ခရာများအား ပြပါ

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Media
my_MM: မီဒီယာ

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Pages
my_MM: စာမျက်နှာများ

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Posts
my_MM: စာမူများ

en: Show more comments
my_MM: မှတ်ချက်များ ဆက်၍ပြပါ။

en: Show next theme
my_MM: နောက် အခင်းအကျင်းအား ပြပါ

en: Show on screen
my_MM: ဖန်သားပြင်တွင်　ပြပါ

en: Show password
my_MM: စကားဝှက် ပြမည်

en: Show post counts
my_MM: စာမူ အရေအတွက်များကိုပြပါ

en: Show previous theme
my_MM: စောစောက အခင်းအကျင်းအား ပြပါ

en: Show tag counts
my_MM: tag အရေအတွက်ကိုပြပါ

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
my_MM: မှတ်ချက်များစာရင်းစာမျက်နှာတွင် မှတ်ချက်ရေးသူတစ်ဦးချင်းဆီ၏ ဘေး၌ အတည်ပြုပေးထားသော မှတ်ချက်အရေအတွက်အား ဖော်ပြထားပေးပါ။

en: Show the number of approved comments beside each comment author.
my_MM: မှတ်ချက်ရေးသူတစ်ဦးချင်းဆီ၏ ဘေး၌ အတည်ပြုပေးထားသော မှတ်ချက်အရေအတွက်အား ဖော်ပြထားပေးရန်

en: Shuffle
my_MM: လွန်း​ပျံယာဉ်

en: Sidebar
my_MM: ဘေးဘားတန်း

en: Sidebar %d
my_MM: ဘေးဘား %d

en: Silver
my_MM: ငွေရောင်

en: Simferopol
my_MM: ဆင်မ်ဖာရိုပိုးလ်

en: Singapore
my_MM: စင်္ကာပူ

en: Site Address
my_MM: ဆိုဒ်လိပ်စာ

en: Site Address (URL)
my_MM: ဆိုဒ်လိပ်စာ (URL)

en: Site Admin
my_MM: ဆိုဒ် စီမံခန့်ခွဲရေး

en: Site Icon
my_MM: ဆိုဒ် အိုင်ကွန်

en: Site Language
my_MM: ဆိုဒ် ဘာသာစကား

en: Site Preview
my_MM: နမူနာကြည့်ရန်

en: Site Tagline
my_MM: ဆိုဒ် အမှတ်အသား စာတန်း

en: Site Title
my_MM: ဆိုဒ်​ ​ခေါင်း​စဉ်

en: Site URL
my_MM: ဆိုဒ် URL

en: Site URL.
my_MM: ဆိုဒ် URL

en: Site deleted
my_MM: ဆိုဒ်ဖျက်ြပီး။

en: Site name must be at least 4 characters.
my_MM: ဆိုဒ်အမည်တွင် အနည်းဆုံး အက္ခရာ ၄ လုံးပါရမည်။

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
my_MM: ဆိုဒ်အမည်များတွင် စကားလုံးအသေး(a-z) နှင့် နံပါတ်များသာ ပါ၀င်နိုင်သည်။

en: Site visibility
my_MM: ဆိုဒ် ရှုမြင်နိုင်ခွင့်

en: Site: %s
my_MM: ဆိုဒ် : %s

en: Sites
my_MM: ဆိုဒ်​များ

en: Sitka
my_MM: ဆစ်ခါ

en: Size
my_MM: အရွယ်အစား

en: Skip Confirmation Email
my_MM: အတည်ပြု အီးမေးလ်ကို ကျော်သွားပါ

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
my_MM: ပုံကို မပြုပြင်ဘဲ နဂိုအတိုင်း တင်ပါ။

en: Skip cropping
my_MM: ပိုင်းဖတ်မှုအား ကျော်သွား

en: Skip to content
my_MM: စာကိုယ်ပိုင်းသို့ သွားရန်

en: Skip to main content
my_MM: အဓိကအကြောင်းအရာသို့ သွားပါ

en: Skip to toolbar
my_MM: ကိရိယာဘားသို့ သွား

en: Skopje
my_MM: စကော့ပ်ဇေ

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
my_MM: ဖြည်းဖြည်းပေါ့။ ခဏခဏ စာအသစ်ရောက်မရောက်စစ်နေဖို့မလိုပါပါ။

en: Social Links Menu
my_MM: လူမှုကွန်ယက် လိပ်စာမီနူး

en: Sofia
my_MM: ဆိုဖီယာ

en: Software Name
my_MM: Software အမည်

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
my_MM: အချို့ မှတ်ချက်များအား အနှောက်အယှက်ဟုတ်မဟုတ် Akismet မှ မစစ်ဆေးရသေးပါ။ ယာယီအားဖြင့် ၎င်းတို့အား စစ်ဆေးရန်စာရင်းသွင်းထားပြီး မကြာမှီ အလိုအလျှောက်ပြန်လည်စစ်ဆေးပါမည်။

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you would like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
my_MM: အချို့အခင်းအကျင်းများတွင် ခေါင်းစီးရုပ်ပုံအပိုများ တစ်ပါတည်း ပါရှိလာတတ်သည်။ ရုပ်ပုံအများအပြား ဖော်ပြထားသည်ကို တွေ့လျှင် သင်နှစ်သက်ရာကို ရွေးပြီး &#8220;သိမ်းပါ&#8221; ခလုပ်ကို နှိပ်ပါ။

en: Someone
my_MM: တစ်စုံတစ်ယောက်

en: Someone has requested a password reset for the following account:
my_MM: အောက်ပါ ဆိုဒ်နှင့် သုံးသူစာရင်းအတွက် စကားဝှက်အား အသစ်ပြန်လည်ပြုလုပ်ရန် တစ်စုံတစ်ယောက်မှ တောင်းဆိုထားသည်။

en: Sorry, but nothing matched your search criteria. Please try again with some different keywords.
my_MM: စိတ်မေကာင်းပါ သင့် ရှာေဖွမှု စကားလံုးများနှင့် ကိုက်ညီသည်ကို မေတွ့ပါ။ အြခား ေသာချက်စကားလံုးများကို သံုးြပီး ြပန်ြကိုးစားြကည့်ပါ။

en: Sorry, but nothing matched your search terms. Please try again with some different keywords.
my_MM: သင်ရှာသော ဝေါဟာရနှင့် ကိုက်ညီသည်ကို မတွေ့ပါ။ အခြားသော့ချက်စကားလုံးတစ်ခုခုဖြင့် နောက်တစ်ကြိမ်ကြိုးစားကြည့်ပါ။

en: Sorry, comments are closed for this item.
my_MM: ဤအရာအတွက် မှတ်ချက်ပေးမှုများအား ပိတ်ထားပြီးပါပြီ။

en: Sorry, deleting the term failed.
my_MM: စကားလုံးကို ဖျက်ခြင်း မအောင်မြင်ပါ။

en: Sorry, editing the term failed.
my_MM: စကားလုံးကို ပြုပြင်ခြင်း မအောင်မြင်ပါ။

en: Sorry, no posts matched your criteria.
my_MM: သင့်ရှာဖွေမှုဖြင့် ကိုက်ညီသော စာမူ မတွေ့ပါ။

en: Sorry, no such page.
my_MM: ထိုစာမျက်နှာ မရှိပါ။

en: Sorry, no such post.
my_MM: ထိုသို့သော စာမူမရှိပါ။

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
my_MM: ပေးထားသော ဝေါဟာရအုပ်စုကို ဒီစာမူအမျိုးအစားမှ မထောက်ပံ့ပါ။

en: Sorry, revisions are disabled.
my_MM: ပြန်လည်စစ်ဆေးချက်များအား ပိတ်ထားသည်။

en: Sorry, site names may not contain the character &#8220;_&#8221;!
my_MM: ဆိုဒ် အမည်တွင် &#8220;_&#8221; အက္ခရာပါဝင်၍ မရပါ !

en: Sorry, site names must have letters too!
my_MM: ဆိုဒ်နာမည်များတွင် ဗျည်းအက္ခရာများလည်း ပါဝင်ရပါမည် !

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
my_MM: စိတ်မကောင်းပါ၊ တစ်ခုခုအမှားအယွင်းရှိသည်။ သင်တောင်းဆိုတော့ နှိုင်းယှဉ်ချက်ကို ဖွင့်မရပါ။

en: Sorry, that email address is already used!
my_MM: ဒီ အီးမေးလ် လိပ်စာကို အသုံးပြုပြီးဖြစ်သည် !

en: Sorry, that email address is not allowed!
my_MM: ဒီ အီးမေးလ်လိပ်စာကို ခွင့်မပြုပါ !

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
my_MM: ထို သော့ချက်စားလုံးမှာ သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုရှိပုံမရပါ။

en: Sorry, that key has expired. Please try again.
my_MM: အဆိုပါ နံပတ်သည် သတ်တမ်းကုန်နေပြီဖြစ်သည်။ ပြန်ကြိုးစားရယူပါ။

en: Sorry, that site already exists!
my_MM: ဒီ ဆိုဒ် ရှိပြီးဖြစ်သည် !

en: Sorry, that site is reserved!
my_MM: ဒီဆိုဒ်ကို သီးသန့် သတ်မှတ်ထားသည် !

en: Sorry, that username already exists!
my_MM: ဒီသုံးသူအမည် ရှိပြီးဖြစ်သည်။ !

en: Sorry, that username is not allowed.
my_MM: ဒီ သုံးသူကို ခွင့်မပြုပါ !

en: Sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
my_MM: စိတ်မကောင်းပါ သင့်ကလစ်နှိပ်လိုက်သော ချိတ်ဆက်လိပ်စာသည် ဟောင်းနွမ်းနြပေီဖြစ်သည်။ အခြားရွေးချယ်စရာကို ရွေးချယ်ပါ။

en: Sorry, the user could not be updated.
my_MM: ဤသုံးသူကို အသစ်ပြုပြင်ဖြည့်စွက်မရပါ။

en: Sorry, usernames may not contain the character &#8220;_&#8221;!
my_MM: သုံးသူအမည်များတွင် &#8220;_&#8221; အက္ခရာပါဝင်၍ မရပါ !

en: Sorry, usernames must have letters too!
my_MM: သုံးသူအမည်တွင် ဗျည်းအက္ခရာများလည်း ပါဝင်ရပါမည် !

en: Sorry, you are not allowed to access details about this site.
my_MM: ဤဆိုဒ်အ‌ကြောင်း အသေးစိတ်အချက်များအား ရယူသုံးစွဲရန် သင့်အားခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to access details of this post.
my_MM: သင့်အား ပို့စ်၏ အချက်အလက်များ ရယူခွင့် မပြုပါ

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
my_MM: ပေးထားသော ဝေါဟာရအုပ်စုသို့ ဝေါဟာရတစ်ခု ဖြည့်သွင်းရန် သင့်ကို ခွင့်ပြုမထားပါ။

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
my_MM: ပေးထားသော ဝေါဟာရအုပ်စုတွင် ဝေါဟာရတစ်ခု သတ်မှတ်ထည့်သွင်းရန် သင့်ကို ခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to assign terms in this taxonomy.
my_MM: ဒီဝေါဟာရအုပ်စုရှိ စကားလုံးများကို သင် သတ်မှတ်ပေးခွင့်မရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to assign the provided terms.
my_MM: သည္းခံပါ။ သင္သည္ စည္းကမ္းခ်က္ေထာက္ပံ့မွဳကုိ သတ္မွတ္ရန္ ခြင့္ျပဳခ်က္မရိွပါ။

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
my_MM: သည္းခံပါ။ သင္သည္ သံုးသပ္ခ်က္အမ်ိဳးအစားအား ျပဳျပဳင္ေျပာင္းလဲရန္ ခြင့္ျပဳခ်က္ မရိွပါ။

en: Sorry, you are not allowed to change the page author as this user.
my_MM: စာမျက်နှာကို ရေးသားသူအား ဤသုံးသူအဖြစ် ပြောင်းလဲခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to change the post author as this user.
my_MM: စာမူကို ရေးသားသူအား ဤသုံးသူအဖြစ် ပြောင်းလဲခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to create pages as this user.
my_MM: ဤ သုံးသူအနေဖြင့် စာမျက်နှာများ အသစ်ပြုလုပ်ရေးသားရန် သင့်အား ခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to create pages on this site.
my_MM: ဤဆိုဒ်တွင် စာမျက်နှာများ ဖန်တီးရန် သင့်ကို ခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type.
my_MM: ဒီစာမူအမျိုးအစားတွင် စကားဝှက်ဖြင့်ပိတ်ထားသော စာမူများ အသစ်ပြုလုပ်ရေးသားရန် သင့်ကို ခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to create posts as this user.
my_MM: ဒီသုံးသူအနေဖြင့် စာမူများအသစ်ပြုလုပ်ရေးသားရန် သင့်ကို ခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to create posts or drafts on this site.
my_MM: ဤဆိုဒ်တွင် စာမူကြမ်းများ (သို့) စာမူများကို ပြုလုပ်ဖန်တီးရန် သင့်ကို ခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type.
my_MM: ဒီစာမူအမျိုးအစားတွင် သီးသန့်စာမူများ အသစ်ပြုလုပ်ရေးသားရန် သင့်ကို ခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to create terms in this taxonomy.
my_MM: ဒီဝေါဟာရ အုပ်စုတွင် စကားလုံးအသစ်များ ထပ်ဖြည့်ရန် သင့်ကို ခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to delete these items.
my_MM: ဤစာမူအား ဖျက်ရန် သင့်အားခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to delete this category.
my_MM: ဒီစာမူကို သင်ဖျက်ခွင့်မရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to delete this item.
my_MM: ဤ​အ​မျိုး​အ​မည်​ကို​ ​ဖျက်​ရန်​ ​သင့်​ကို​ ​ခွင့်​မ​ပြု​ပါ​။

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
my_MM: ၀မ္းနည္းပါတယ္၊ သင္သည္ ဒီေပါ့စ္ကုိဖ်က္ပစ္ရန္ခြင့္မရွိ။

en: Sorry, you are not allowed to edit comments on this post.
my_MM: ဤစာမူအတွင်းရှိ မှတ်ချက်အား ပြုပြင်ရင် သင့်ကို ခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to edit pages as this user.
my_MM: ဤသုံးသူအနြဖေင့် စာမျက်နှာများကို ပြင်ဆင်ရန် သင့်အား ခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to edit posts as this user.
my_MM: ဤသုံးသူအနြဖေင့် စာမူများအား ပြင်ဆင်ရန် သင့်ကို ခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
my_MM: ဒီစာမူအမျိုးအစားမှ စာမူများကို သင်ပြုပြင်ခွင့်မရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
my_MM: စာမူများကို ပြုပြင်ရန် သင့်အား ခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
my_MM: ဒီဝေါဟာရအုပ်စုရှိ စကားလုံးများကို ပြုပြင်ရန် သင့်ကိုခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to edit the %s custom field.
my_MM: သည္းခံပါ။ သင္သည္  %s custom field ကုိ ျပင္ဆင္ရန္ ခြင့္ျပဳခ်က္မရိွပါ။

en: Sorry, you are not allowed to edit this comment.
my_MM: စိတ်မကောင်းပါဘူး။ ဒီစာမူအမျိုးအစားကို သင်ပြုပြင်ခွင့်မရှိပါဘူး။

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
my_MM: ဤ​အ​မျိုး​အ​မည်​ကို​ ​ပြုပြင်ရန်​ ​သင့်​ကို​ ​ခွင့်​မ​ပြု​ပါ​။

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
my_MM: ဒီစာမူကို သင်ပြုပြင်ခွင့်မရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to give users that role.
my_MM: သည္းခံပါ။ သင္သည္ ထုိအဆင့္အတန္းအား အရင္းအျမစ္ေပးရန္ ခြင့္ျပဳခ်က္မရိွပါ။

en: Sorry, you are not allowed to make posts sticky.
my_MM: သည္းခံပါ။ သင္သည္ sticky posts ျပဳလုပ္ရန္ ခြင့္ျပဳခ်က္မရိွပါ။

en: Sorry, you are not allowed to manage terms in this taxonomy.
my_MM: ဒီဝေါဟာရအုပ်စုအတွင်းမှ စကားလုံးများကို သင်ဖျက်ခွင့်မရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
my_MM: သင္သည္ ဤ comment ကို ျပင္ဆင္ခြင့္မရွိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to move this item to the Trash.
my_MM: ဤ​အ​မျိုး​အ​မည်​ကို​ ​အ​မှိုက်​ပုံး​အ​တွင်း​သို့​ ​ရွှေ့​ရန်​ ​သင့်​ကို​ခွင့်​မ​ပြု​ပါ​။

en: Sorry, you are not allowed to order users by this parameter.
my_MM: သင္သည္ ဤ ပါရာမီတာအား အမိန္႔ေပးရန္ ခြင့္ျပဳခ်က္မရိွပါ။

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
my_MM: ဤဆိုဒ်တွင် စာမူရေးသားခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
my_MM: ဤဆိုဒ်တွင် စာမျက်နှာများအား ထုတ်ဝေဖော်ပြခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
my_MM: ဤဆိုဒ်တွင် စာမူများ ထုတ်ဝေဖော်ပြခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to restore this item from the Trash.
my_MM: ဤ​အ​မျိုး​အ​မည်​ကို​ ​အ​မှိုက်​ပုံး​အ​တွင်း​မှ​ ​နေ​ရာ​တ​ကျ​ပြန်​ထား​ရန်​ ​သင့်​ကို​ ​ခွင့်​မ​ပြု​ပါ​။

en: Sorry, you are not allowed to update options.
my_MM: ရွေးချယ်ခွင့် များအား အသစ်ပြုပြင်ဖြည့်စွက်ရန် သင့်အားခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you are not allowed to update posts as this user.
my_MM: ဤသံုးသူအေနနှင့် စာမျက်နှာများ ြပုလုပ်ဖန်တီးခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: Sorry, you are not allowed to view this item.
my_MM: ဒီစာမူကို တွဲချိတ်ဖော်ပြရန် သင့်ကို ခွင့်မပြုပါ။

en: Sorry, you cannot stick a private post.
my_MM: သီးသန့်စာမူတစ်ခုကို တွဲချိတ်ဖော်ပြ၍ မရပါ။

en: Sorry, you may not use that site name.
my_MM: ဒီဆိုဒ်နာမည်ကို အသုံးပြုခွင့် မရနိုင်ပါ။

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
my_MM: ကဏ္ဍများကို ကြည့်ရန် ဤဆိုဒ် အတွင်းရှိ စာမူများကို သင်ပြင်ဆင်ဖြည့်စွက်နိုင်ခွင့်ရှိရမည်။

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
my_MM: စကားစုတွဲများကို ကြည့်ရန် ဤဆိုဒ် အတွင်းရှိ စာမူများကို သင်ပြင်ဆင်ဖြည့်စွက်နိုင်ခွင့်ရှိရမည်။

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
my_MM: မှတ်ချက်တစ်ခုအား ပြန်စာရေးရန် ဝင်ရောက်ပြီးဖြစ်ရမည်။

en: Sort Order:
my_MM: စီ​စဉ်​မှု​ ​အ​စီ​အ​စဉ်​ -

en: Sort by:
my_MM: စီစဉ်ရန် -

en: Source
my_MM: မူရင်း ရင်းမြစ်

en: Source code
my_MM: ကုဒ်ရင်းမြစ်

en: Source:
my_MM: မူရင်း ရင်းမြစ်

en: South
my_MM: တောင်အရပ်

en: South Georgia
my_MM: တောင်ဂျော်ဂျီရာ

en: South Pole
my_MM: ဆောက်ပိုး

en: Spam
my_MM: အနှောက်အယှက် စပမ်

en: Spam Blocked
my_MM: ပိတ်ပင်ထားသော အနှောက်အယှက်

en: Spam blocked | Spam blocked
my_MM[0]: ပိတ်ပင်ခဲ့သော နှောက်ယှက်မှုများ

en: Spam it: %s
my_MM: ဒါကို အနှောက်အယှက်အဖြစ်သတ်မှတ်ပါ  - %s

en: Special character
my_MM: အထူးအက္ခရာများ

en: Specified file failed upload test.
my_MM: သတ်မှတ်ထား​တဲ့​ ဖိုင်က တင်ပို့​မှု စမ်း​သပ်ချက်ကို မ​အောင်မြင်ပါ။

en: Split table cell
my_MM: ဇယားအကွက်အား ခွဲ

en: Square
my_MM: စတုဂံ

en: Srednekolymsk
my_MM: စထရစ်နီတားလမ့်စ်

en: St Barthelemy
my_MM: စိန့် ဘာသေလေမီး

en: St Helena
my_MM: စိန့်ဟယ်လင်နာ

en: St Johns
my_MM: စိန့်ဂျွန်

en: St Kitts
my_MM: စိန့်ကစ်

en: St Lucia
my_MM: စိန့်လူစီယာ

en: St Thomas
my_MM: စိန့်သောမတ်

en: St Vincent
my_MM: စိန့်ဗင်ဆင့်

en: Standard
my_MM: စံပြ

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
my_MM: စံတော်ချိန် စတင်ချိန် - <code>%s</code>။

en: Stanley
my_MM: စတန်လေ

en: Start Date
my_MM: ​အ​စ​ပြု​ ​ရက်​စွဲ

en: Start date:
my_MM: ​အ​စ​ပြု​ ​ရက်​စွဲ

en: Status
my_MM: အခြအေနေ

en: Status:
my_MM: အခြအေနေ -

en: Step 1:
my_MM: အဆင့် ၁

en: Step 2:
my_MM: အဆင့် ၂

en: Stick this post to the front page
my_MM: ဤစာမူကို ရှေ့စာမျက်နှာတွင် ကပ်ထည့်ပါ။

en: Sticky
my_MM: အရေးကြီးစာမူ

en: Sticky Post
my_MM: ထိပ်ဆုံးတွင် ဖော်ပြရန်စာမူ

en: Stockholm
my_MM: စတော့ဟုမ်း

en: Storage Space
my_MM: သိမ်း​ဆည်း​ရန်​နေ​ရာ​လွတ်

en: Store uploads in this folder
my_MM: ပို့တင်မှုပြု လုပ်ထားသည်များကို ဤ ဖိုင်တွဲအတွင်းသိမ်းဆည်းပါ။

en: Strength indicator
my_MM: လုံခြုံရေးခိုင်မာမှုဖော်ပြချက်

en: Strictness
my_MM: စည်းကမ်းတင်းကျပ်မှု

en: Strikethrough
my_MM: ဖြတ်မျဉ်း ဆွဲပါ။

en: Style
my_MM: စတိုင်

en: Styles
my_MM: စတိုင်များ

en: Stylesheet is missing.
my_MM: စတိုင်စာရွက် ပျောက်နေသည်။

en: Stylesheet is not readable.
my_MM: စတိုင်စာရွက်ကို ဖတ်၍မရပါ။

en: Sub-directory Installation
my_MM: တည်နေရာခွဲ ထည့်သွင်းခြင်း

en: Sub-domain Installation
my_MM: ဒိုမိန်းခွဲ ထည့်သွင်းခြင်း

en: Subject
my_MM: အ‌ကြောင်းအရာ

en: Submit
my_MM: ပို့ပါ။

en: Submit Comment
my_MM: မှတ်ချက်ပေးပို့ရန်

en: Submit Reply
my_MM: ပြန်​စာ​ ​ပေး​ပို့​ပါ

en: Submit for Review
my_MM: အစစ်ဆေးခံရန် ပေးပို့ပါ

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
my_MM: စာ​ဖတ်​သူ​များ​သည် မှတ်ချက်​များ ဖတ်ြ​ခင်း/မှတ်​ချက်ေ​ရး​သား​ြ​ခင်း/သ​တင်း​လွှာ​လက်ခံ​ရ​ယူ​ြ​ခင်း စ​သြ​ဖင့် ြ​ပု​လုပ်​နိုင်​သည်။ သို့​သော် ပုံ​မှန်​ဆိုဒ်ပေါ်​ရှိ အေ​ြ​ကာင်း​အရာ​များ ဖန်တီး​ေ​ရး​သား​ြ​ခင်း မြ​ပု​လုပ်နိုင်ပါ။

en: Subscript
my_MM: အပေါ် စာလုံးငယ်

en: Subscription Type
my_MM: ဝယ်ယူသံုးစွဲမှုအမျိုးအစား

en: Subscription type
my_MM: ဝယ်ယူသံုးစွဲမှုအမျိုးအစား

en: Success
my_MM: ေအာင်ြမင်ပါသည်

en: Success!
my_MM: ေအာင်ြမင်ြပီးေြမာက်ပါြပီ!

en: Suggestions
my_MM: အကြံပြုချက်များ

en: Summaries
my_MM: အကျဉ်းချုပ်

en: Summary
my_MM: အနှစ်ချုပ်

en: Sun
my_MM: နွေ

en: Sunday
my_MM: တနင်္ဂနွေ

en: Sunset
my_MM: နေဝင်ချိန်

en: Superscript
my_MM: အောက် စာလုံးငယ်

en: Suspended
my_MM: ဆိုင်းငံ့ခံရ

en: Swift Current
my_MM: ဆွစ်ဖ်ကားရန့်

en: Sydney
my_MM: ဆစ်ဒနီ

en: Syndicate this content
my_MM: ဒီပါဝင်ရေးသားချက်ကို အစုလိုက် အပုံလိုက် ဖြန့်ဝေပါ။

en: Syndication feeds show the most recent
my_MM: ဖော်ပြထားမည့် နောက်ဆုံးရေးသားချက် စုစည်းပေးပို့မှုများ

en: Syowa
my_MM: ဆျိုဝ

en: Table cell properties
my_MM: ဇယား အကွက် အရည်အချင်းများ

en: Table properties
my_MM: ဇယား အရည်အချင်းများ

en: Table row properties
my_MM: ဇယားကွက် အတန်း အရည်အချင်းများ

en: Tag
my_MM: စ​ကား​စု​တွဲ

en: Tag #%s doesn&#8217;t exist!
my_MM: #%s စကားစုတွဲ မရှိပါ !

en: Tag Cloud
my_MM: စကားစုတွဲ တိမ်တိုက်

en: Tag added to all posts in this category.
my_MM: ဒီကဏ္ဍတွင်ရှိသော စာမူများအားလုံးသို့ စကားစုတွဲကို ပေါင်းထည့်ခဲ့သည်။

en: Tag added.
my_MM: စကားစုတွဲ ထပ်ထည့်ပြီးပါပြီ။

en: Tag deleted.
my_MM: စကားစုတွဲ ဖျက်ပြီးပါပြီ။

en: Tag name
my_MM: စကားစုတွဲ အမည်

en: Tag not added.
my_MM: စကားစုတွဲ ထပ်မထည့်ရသေးပါ။

en: Tag not updated.
my_MM: စကားစုတွဲ အသစ်မပြင်ဆင်ရသေးပါ။

en: Tag updated.
my_MM: စကားစုတွဲ အသစ်ပြင်ဆင်ပြီးပါပြီ။

en: Tag: %s
my_MM: စကားစုတွဲ - %s

en: Tagline
my_MM: အမှတ်အသား စာတန်း

en: Tags
my_MM: စကားစုတွဲများ

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
my_MM: <a href="%s">စကားစုတွဲမှ ကဏ္ဍပြောင်း စနစ်</a>.ကိုသုံးပြီး စကားစုတွဲများကို ရွေးချယ်ပြီး ကဏ္ဍများအဖြစ်ပြောင်းနိုင်သည်။

en: Tags deleted.
my_MM: စကားစုတွဲများ ဖျက်ပြီးပါပြီ။

en: Tags to Categories
my_MM: စကားစုတွဲများမှ ကဏ္ဍများသို့

en: Tags:
my_MM: စ​ကား​စု​တွဲ​များ​ :

en: Tags:
my_MM: စကားစုတွဲများ -

en: Tahiti
my_MM: တာဟီတီ

en: Taipei
my_MM: တိုင်ပေ

en: Take over
my_MM: လုယူ ပြုပြင်

en: Tallinn
my_MM: တာလင်း

en: Tan
my_MM: သံရောင်

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
my_MM: မည့်သည့်အခင်းအကျင်းမဆို ၎င်းအခင်းအကျင်းအား အစမ်းကြည့်ရှုပြီး သီးသန့် ဖန်သားပြင်အပြည့်မြင်ကွင်းတစ်ခုတွင် အခင်းအကျင်းဆိုင်ရာ ရွေးစရာများအား ပြောင်းလဲနိုင်ရန် ၎င်းအခင်းအကျင်းပေါ်တွင် ဝဲ၍ ခေတ္တရပ်နားခြင်း သို့မဟုတ် ထိခြင်းပြုလုပ်ပြီး တိုက်ရိုက် အစမ်းကြည့် ခလုပ်အား ကလစ်နှိပ်ပါ။ အခင်းအကျင်း အသေးစိတ်ဖော်ပြချက် ဖန်သားပြင်အောက်ခြတေွင်လည်း တိုက်ရိုက် အစမ်းကြည့် ခလုပ်အား တွေ့နိုင်ပါသည်။ ထည့်သွင်းထားသည့် အခင်းအကျင်းတိုင်းအား ဒီနည်းဖြင့် အစမ်းကြည့်၍ စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်နိုင်ပါသည်။

en: Tarawa
my_MM: တာရဝ

en: Target
my_MM: ရည်မှန်းချက်

en: Tashkent
my_MM: တက်ရှ်ခန့်

en: Tasmania
my_MM: တက်စ်မနီယား

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
my_MM: Taxonomy အမည်သည် အက္ခရာ ၁လုံးနှင့် ၃၂လုံးကြား ရှိရမည်။

en: Taxonomy:
my_MM: မျိုးခွဲ စကားလုံး

en: Tbilisi
my_MM: ထဘီလီစီ

en: Tegucigalpa
my_MM: တေဂူစီဂျယ်လ်ပါး

en: Tehran
my_MM: တီဟီရန်

en: Tel Aviv
my_MM: တဲလ် အဗစ်

en: Tell City
my_MM: တဲ စီးတီး

en: Template
my_MM: တမ်းပလိတ်(စံပုံစံ)ံ

en: Templates
my_MM: တန်းပလိတ်(စံပုံစံ)များ​

en: Text
my_MM: စာသား

en: Text Color
my_MM: စာသား အ‌ရောင်

en: Text color
my_MM: စာသားအရောင်

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
my_MM: <style> @import url(http://fonts.googleapis.com/earlyaccess/notosansmyanmar.css); *{font-family: 'Noto Sans Myanmar', serif;} </style><a href="%s">WordPress</a> ဖြင့် ဖန်တီးမှုအား ကျေးဇူးတင်ပါသည်။

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
my_MM: %s ကို အသုံးပြုသည့် အတွက် ကျေးဇူးတင်ပါတယ်။ သင့်ဆိုဒ်ကို ဖျက်ပြီးပါပြီ။ နောက်တစ်ကြိမ် ပြန်လည်ဆုံတွေ့တဲ့ အထိ ပျော်ရွှင်စရာများကို အမှတ်ရနေပါမည်။

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
my_MM: ကျေးဇူးတင်ပါတယ်။ သင့်လုပ်ဆောင်ချက်ကို အတည်ပြုရန် သင့် အီးမေးလ်ကို စစ်ဆေးပါ။ သင့်ဆိုဒ်သည် ထို ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ကလစ်မနှိပ်သေးလျှင် ဖျက်ပြီးမည်မဟုတ်ပါ။

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
my_MM: ဒီအီးမေးလ် လိပ်စာကို အသုံးပြုပြီးဖြစ်သည်။  သင့် အီးမေးလ် စာတိုက်ပုံးတွင် အသက်သွင်း အီးမေးလ်ကို စစ်ဆေးကြည့်ပါ။ သင်ဘာမှမလုပ်ဘူး ဆိုရင် နောက်ရက် အနည်းငယ်တွင် ဒီအီးမေးလ်ကို ပြန်လည် အသုံးပြုနိုင်ပါမည်။

en: That name is not allowed.
my_MM: ထိုအမည်ကို ခွင့်မပြုပါ။

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
my_MM: ဒီဆိုဒ်ကို လတ်တလော အနေဖြင့် သီးသန့် သတ်မှတ်ထားသည်။ နောက်ရက် အနည်းငယ်ကြာလျှင် အသုံးပြုခွင့် ရရှိနိုင်ပါသည်။

en: That user does not exist.
my_MM: ဒီသုံးသူ မရှိသေးပါ။

en: That user is already a member of this site.
my_MM: ထိုသုံးသူသည် ဒီဆိုဒ်၏ အဖွဲ့ဝင်တစ်ဦးဖြစ်ပြီးဖြစ်သည်။

en: That username is already activated.
my_MM: ဒီသုံးသူ အမည်သည် အသက်သွင်းပြီးဖြစ်သည်။

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
my_MM: ဒီသုံးသူအမည်သည် လတ်တလောတွင် သီးသန့်သတ်မှတ်ထားပါသည်။ သို့သော် နောက်ရက် အနည်းငယ်တွင် အသုံးပြုခွင့် ရနိုင်ပါသည်။

en: That username is not allowed.
my_MM: ဒီအမည်ကို ခွင့်မပြုပါ။

en: That&#8217;s all, stop editing! Happy publishing.
my_MM: That&#8217;s all, stop editing! Happy blogging.

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
my_MM: "%s" ရွေးချယ်စရာ အုပ်စုကို ဖယ်ရှားလိုက်ပါပြီ။ အခြား သတ်မှတ်ချက် အုပ်စုတစ်ခုကို သုံးပါ။

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
my_MM: "%s" အခင်းအကျင်းမှာ သင့်လျှော်မှန်ကန်သော မူလ အခင်းအကျင်းမဟုတ်ပါ။

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
my_MM: &#8220;slug&#8221; သည်​ URL​ ​မှ​အ​လွယ်​တ​ကူ​သိ​ရှိ​နား​လည်​နိုင်​သော​ ​အ​မည်​တစ်​ခု​ဖြစ်​သည်​။​ ​ပုံ​မှန်​အား​ဖြင့်​ ​အား​လုံး​စာ​လုံး​အ​သေး​များ​ဖြစ်​ပြီး​၊​ ​အ​က္ခ​ရာ​များ​​၊​ ​သ​င်္ချာ​ဂ​ဏန်း​များ​၊​ ​နှင့်​ hyphens​ ​များ​သာ​ပါ​ဝင်​သည်​။

en: The 2010 theme for WordPress is stylish, customizable, simple, and readable -- make it yours with a custom menu, header image, and background. Twenty Ten supports six widgetized areas (two in the sidebar, four in the footer) and featured images (thumbnails for gallery posts and custom header images for posts and pages). It includes stylesheets for print and the admin Visual Editor, special styles for posts in the "Asides" and "Gallery" categories, and has an optional one-column page template that removes the sidebar.
my_MM: WordPress အတွက် ၂၀၁၀ သရုပ်ဖော် မျက်နှာစာ သွင်ပြင်သည် စတိုင်ကျသည်။ ပြုပြင်ပြောင်းလဲလွယ်သည်။ သင့်ကိုယ်ပိုင် ဒီဇိုင်း ဖြစ်စေရန် နောက်ခံ၊ ခေါင်းစီးပိုင်း ရုပ်ပုံ နှင့် စိတ်ကြိုက် မီနူး စာရင်းများပြုလုပ်ရန် အဆင်သင့်ဖြစ်သည်။ နှစ်ဆယ် တစ်ဆယ်မှ ဝစ်ဂျက် ၆ ခုကို ထောက်ပံ့ပေးထားသည် (ဘေးဘက်တွင်နှစ်ခု၊ အောက်ခြတေွင် လေးခု)။ ထို့ပြင် အထူးပြု ရုပ်ပုံ(ပြခန်း စာမူများနှင့် စာမူများနှင့် စာမျက်နှာများအတွက် စိတ်ကြိုက် ခေါင်းစီးပိုင်းရုပ်ပုံများ အတွက် လက်မ အရွယ်ပုံများ)။ ပုံနှိပ်ရန် စတိုင်စာရွက်နှင့် စာမူရေးသားရာတွင် ရှုမြင်ရပုံ အယ်ဒီတာအတွက် စတိုင်စာရွက်၊ "အရန်" နှင့် "ပြခန်း" ကဏ္ဍများအတွက် အထူး စတိုင်များနှင့် ဘေးဘက်ဘားတန်းကို ဖယ်ထုတ်ထားသည့် ကော်လံတစ်ခုသာပါသော စာမျက်နှာ နမူနာပုံစံ(တန်းပလက်)ပါရှိပါသည်။

en: The 2011 theme for WordPress is sophisticated, lightweight, and adaptable. Make it yours with a custom menu, header image, and background -- then go further with available theme options for light or dark color scheme, custom link colors, and three layout choices. Twenty Eleven comes equipped with a Showcase page template that transforms your front page into a showcase to show off your best content, widget support galore (sidebar, three footer areas, and a Showcase page widget area), and a custom "Ephemera" widget to display your Aside, Link, Quote, or Status posts. Included are styles for print and for the admin editor, support for featured images (as custom header images on posts and pages and as large images on featured "sticky" posts), and special styles for six different post formats.
my_MM: WordPress အတွက် ၂၀၁၁ အခင်းအကျင်းသည် ခေတ်ဆန် ပေါ့ပါး၍ ပြုပြင်ပြောင်းလဲရန် လွယ်ကူသည်။ စိတ်ကြိုက် မီနူး၊ ခေါင်းစီးရုပ်ပုံနှင့် နောက်ခံတို့ကို သင့်စိတ်ကြိုက်ပြုလုပ်ပြီး -- အမှောင်နှင့် အလင်း အရောင်အတွဲအစပ်နှစ်မျိုး၊ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ စိတ်ကြိုက်အရောင် နှင့် နေရာချပုံစံ သုံးမျိုးကိုရွေးချယ်နိုင်သည့် အခင်းအကျင်း ရွေးချယ်ပြင်ဆင်ရန်သို့ ထပ်မံသွားရောက် ပြင်ဆင်နိုင်သည်။ နှစ်ဆယ် ဆယ့်တစ်တွင် သင့်အကောင်းဆုံး ရေးသားချက်များ၊ များပြားလှသော ဝစ်ဂျက်များ (ဘေးဘား၊ အောက်ခြေ ဧရိယာသုံးခုနှင့် ရှိုးကေ့စ်စာမျက်နှာ ဝစ်ဂျက် ဧရိယာ) ၊နှင့် သင့် စကားချပ်၊ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ၊ ကိုးကားချက်စာပိုဒ်၊ သို့မဟုတ် အခြအေနြပေ စာမူတို့ကို ဖော်ပြပေးမည့် စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်နိုင်သော "ပေါ်ပင်အကြောင်းအရာ" ဝစ်ဂျက်တို့ကို ဖော်ပြထားရန် သင့်ရှေ့စာမျက်နှာကို ရှိုးကေ့စ် စာမျက်နှာတစ်ခု အဖြစ်သို့ ပုံစံပြောင်ပေးမည့် ရှိုးကေ့စ် စာမျက်နှာ စံပုံစံ တစ်ခု တစ်ပါတည်း တပ်ဆင်ပါရှိပါသည်။ အထူးဦးစားပေး ရုပ်ပုံများ ( စာမူများနှင့် စာမျက်နှာများတွင် စိတ်ကြိုက် ခေါင်းစီးပိုင်း ရုပ်ပုံအဖြစ်နှင့် အထူးဦးစားပေး "အရေးကြီး" စာမူများတွင် ရုပ်ပုံအကြီးအဖြစ်သုံးသည် ) ၊နှင့် ၆ မျိုးသော စာမူပုံစံများအတွက် ကွဲပြားသော အထူး စတိုင်များ၊ စီမံအုပ်ချုပ်သူအတွက် အယ်ဒီတာနှင့် ပုံနှိပ်ခြင်းအတွက် စတိုင်များ ပါဝင်ပါသည်။

en: The 2012 theme for WordPress is a fully responsive theme that looks great on any device. Features include a front page template with its own widgets, an optional display font, styling for post formats on both index and single views, and an optional no-sidebar page template. Make it yours with a custom menu, header image, and background.
my_MM: ၂၀၁၂ အခင်းအကျင်းသည် မည်သည့်ကိရိယာတွင်မဆို လှပစွာတွေ့မြင်နိုင်သည့် တုံ့ပြန်လွယ်သော အခင်းအကျင်းတစ်ခုဖြစ်သည်။ လုပ်ဆောင်ချက်များတွင် ကိုယ်ပိုင် ဝစ်ဂျက်များပါဝင်သော ရှေ့စာမျက်နှာ တန်းပလိတ်ပါဝင်ပြီး၊ ဖော်ပြလိုသော ဖောင့်ရွေးချယ်နိုင်သည်။ အညွှန်းနှင့် တစ်ခုခြင်းကြည့်ရှုမှုများအားလုံးတွင် စာမူပုံစံအမျိုးအစားများအား စတိုင်ပုံစံထည့်သွင်းထားသည်။ ဘေးဘားမပါသော တန်းပလိတ်လည်း ရွေးချယ်နိုင်ရန် ပါဝင်သည်။ သင့်စိတ်ကြိုက်ပုံစံဖြစ်စေရန် စိတ်ကြိုက်မီနူးများ၊ ခေါင်းစီးရုပ်ပုံနှင့် နောက်ခံတို့ဖြင့် ပြုလုပ်နိုင်သည်။

en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
my_MM:  သီးသန့်ပုံစံတစ်ခုစီဖြင့် လှပနေသော စာမူပုံစံများ အပြည့်အစုံတစ်ခု အထူးထည့်သွင်းထားသော WordPress အတွက် ၂၀၁၃ အခင်းအကျင်းသည် ကွျနုပ်တို့အား ဘလော့ဂ်ဆီသို့ ပြန်လည်ခေါ်ဆောင်ပေးထားသည်။ ဒီဇိုင်းအသေးစိတ်တွင် မြူးမြူးကြွကြွ အရောင်အရောအစပ်နှင့် ကိုက်ညီသော ခေါင်းစီးရုပ်ပုံများ၊ လှပသော စာလုံးပုံစံများနှင့် သင်္ကတေပုံများ၊ ထို့ပြင် အကြီးအသေး ကိရိယာမျိုးစုံတို့တွင် အလွန်လှပသော ဒီဇိုင်းပုံစံချထားမှုများစသည်တို့ဖြစ်သည်။

en: The Akismet subscription plan
my_MM: Akismet မှ ဝယ်ယူနိုင်သော အမျိုးအစားများ

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
my_MM: ရရှိနိုင်သော ဝစ်ဂျက်များ အပိုင်းတွင် သင်ရွေးချယ်နိုင်သော ဝစ်ဂျက်အားလုံးပါဝင်သည်။ ဝစ်ဂျက်တစ်ခုကို ဘေးဘားသို့ တရွတ်ဆွဲထည့်ပြီးသည်နှင့် ၎င်း၏သတ်မှတ်ချက်များကို ပြင်ဆင်သတ်မှတ်ပေးခွင့်ပြုရန် ဖွင့်ပေးသည်။ ဝစ်ဂျက်သတ်မှတ်ချက်များကို ကျနေပ်လျှင် သိမ်းပါ ခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။ သင့်ဆိုဒ်ပေါ်တွင် ဝစ်ဂျက်ကို တိုက်ရိုက် ထုတ်လွှင့်ပြီးဖြစ်မည်။ ဖျက်ပါ ကို ကလစ်နှိပ်ခဲ့လျှင် ထိုဝစ်ဂျက်ကို ဖယ်ရှားပေးလိမ့်မည်။

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
my_MM: လုံခြုံရေးလက်မှတ် SSL အား စစ်ဆေးနိုင်ခြင်း မရှိဖြစ်နေပါသည်။

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
my_MM: သင်ဖြည့်သွင်းထားသော ဆိုဒ်လိပ်စာသည် သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုရှိသော URL ဖြစ်ပုံမရပါ။ မှန်ကန်သော URL ကိုဖြည့်သွင်းပါ။

en: The URL to the admin area
my_MM: စီမံခန့်ခွဲမှု ဧရိယာကိုသွားရန် URL

en: The URL you entered seems to be an email address. Do you want to add the required mailto: prefix?
my_MM: သင် ​ေရး​ထည့်​တဲ့​ ကွန်ရက်တည်​ေနရာက အီး​ေမး​လ် လိပ်စာတခုနဲ့​ တူသည်၊​ လိုအပ်တဲ့​ ​ေရှ့​ဆက် mailto: ကို သင် ထည့်​သွင်း​လို သလား​။

en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:// prefix?
my_MM: သင် ​ေရး​ထည့်​တဲ့​ ကွန်ရက်တည်​ေနရာက ြပင်ပ အချိတ်အဆက်နဲ့​ တူသည်၊​ လိုအပ်တဲ့​ ​ေရှ့​ဆက် http:// ကို သင် ထည့်​သွင်း​လို သလား​။

en: The WordPress Team
my_MM: WordPress အဖွဲ့

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
my_MM: သင်ဖြည့်သွင်းထားသော WordPress လိပ်စာသည် သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုရှိသော URL ဖြစ်ပုံမရပါ။ မှန်ကန်သော URL ကိုဖြည့်သွင်းပါ။

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
my_MM: သင့်အား WordPress အဖွဲ့မှ ကူညီလိုပါသည်။ ဒီအီးမေးလ်အား %s သို့ ဆက်လက်ပေးပို့ပါ။ သင့်ဆိုဒ် ကောင်းစွာအလုပ်လုပ်စေရန် အဖွဲ့မှ ကူညီဆောင်ရွက်ပေးပါမည်။

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
my_MM: ရှုထောင့်အချိုးဆိုသည်မှာ အကျယ်နှင့် အမြင့်ကြား ဆက်သွယ်မှုဖြစ်သည်။ သင့်ရွေးချယ်မှုအား အရွယ်အစားပြောင်းစဉ် shift ခလုပ်အားနှိပ်ထားခြင်းဖြင့် ရှုထောင့်အချိုးအား ထိန်းသိမ်းထားနိုင်သည်။ ရှုထောင့်အချိုးအား သတ်မှတ်ရင် ဖြည့်သွင်းကွက်အား အသံုးပြုပါ။ ဥပမာ။   ။ 1:1 (စတုရန်း)၊ 4:3၊ 16:9၊ စသဖြင့်။

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
my_MM: သင့်ဘရောက်ဇာတွင် အရံသိမ်းဆည်းထားသော စာမူသည် အောက်ဘက်ရှိ မူနှင့် ကွဲပြားနေသည်။

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you do not use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
my_MM: အခြားအရာများကို တရွတ်ဆွဲ၍ ချထားခြင်းဖြင့် ပြန်လည်နေရာချထားနိုင်သော်လည်း လိပ်စာအမည်၊ ဝဘ်လိပ်စာနှင့် ရှင်းလင်းဖော်ပြချက်များ၏ အကွက်များသည် နေရာအတည်တကျ သတ်မှတ်ထားသည်။ သင်အသုံးမပြုလိုသော အကွက်များကို မြင်ကွင်းဆိုင်ရာ ရွေးစရာများ ခလုပ်ပြားတွင် ဖျောက်ထားနိုင်သည် သို့မဟုတ် အကွက်၏ ခေါင်းစဉ် ဘားတွင် ကလစ်နှိပ်ခြင်းဖြင့် အကွက်များကို အသေးချုံ့ထားနိုင်သည်။

en: The boxes on your Dashboard screen are:
my_MM: သင့်ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခုံဖန်သားပြင်ရှိ အကွက်များမှာ :

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
my_MM: ဤစာမျက်နှာမှ တစ်ခြားကိုရွှေ့လိုက်လျှင် သင်ပြုလုပ်ထားသောပြောင်းလဲမှုများကို ဆုံးရှုံးရပါမည်။

en: The constant %s cannot be defined when creating a network.
my_MM: ကွန်ယက် ဖန်တီးသည့်အခါ ပုံသေ %s သတ်မှတ်၍မရနိုင်ပါ။

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
my_MM: လက်ရှိ သုံး​စွဲသူရဲ့​ အခန်း​ကဏ္ဍမှာ သုံး​စွဲသူ တည်ဖြတ်မှု လုပ်နိုင်စွမ်း​များ​ ရှိရမယ်။

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
my_MM: ​ရှင်းလင်းဖော်ပြချက်ကို မူလအနြဖေင့် ဖော်ပြထားမည်မဟုတ်ပါ။ သို့သော်​ တချို့​ အခင်း​အကျင်း​များ​တွင် ၎င်းကို ပြသနိုင်သည်။

en: The e-mail could not be sent.
my_MM: အီးမေးလ် ပို့၍မရပါ။

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
my_MM: သင်ဖြည်သွင်းခဲ့သော အီးမေးလ်လိပ်စာသည် သင်လျှော်မှန်ကန်မှုရှိပုံမရပါ။ သင့်လျှော်မှန်ကန်သော အီးမေးလ်လိပ်စာကို ဖြည့်သွင်းပါ။

en: The email could not be sent.
my_MM: အီးမေးလ် ပို့၍မရပါ။

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
my_MM: ဒီဖန်သားပြင်မှ နယ်ပယ်များသည် သင့်ဆိုဒ် ပြင်ဆင်သတ်မှတ်မှု အခြခေံများမှ အချို့ကို သတ်မှတ်ပေးသည်။

en: The following plugins failed to update:
my_MM: အောက်ပါ ပလပ်အင်များ အဆင့်မြှင့်မှု မအောင်မြင်ပါ -

en: The following plugins were successfully updated:
my_MM: အောက်ပါ ပလပ်အင်များ အဆင့်မြှင့်မှု အောင်မြင်ပါပြီ -

en: The following shortcuts use different access keys: Alt + Shift + letter.
my_MM: အောက်ပါ ဖြတ်လမ်းများက ဝင်ရောက်တဲ့ သော့ချက်များ အမျိုးမျိုး သုံးစွဲသည် -Alt + Shift + အက္ခရာ။

en: The following themes failed to update:
my_MM: အောက်ပါ အခင်းအကျင်းများ အဆင့်မြှင့်မှု မအောင်မြင်ပါ -

en: The following themes were successfully updated:
my_MM: အောက်ပါ အခင်းအကျင်းများ အဆင့်မြှင့်မှု အောင်မြင်ပါပြီ -

en: The following translations failed to update:
my_MM: အောက်ပါ ဘာသာပြန်များ အဆင့်မြှင့်မှု မအောင်မြင်ပါ -

en: The following translations were successfully updated:
my_MM: အောက်ပါ ဘာသာပြန်များ အဆင့်မြှင့်မှု အောင်မြင်ပါပြီ -

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
my_MM: အောက်ပါ တန်ဖိုးများသည် သင့်လျှော်မှန်ကန်သော နေ့စွဲမဟုတ်ပါ - လ %1$s၊ ရက် %2$s။

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
my_MM: အောက်ပါ တန်ဖိုးများသည် သင့်လျှော်မှန်ကန်သော နေ့စွဲ မဟုတ်ပါ - နှစ် %1$s၊ လ %2$s၊ ရက် %3$s။

en: The given object ID is not that of a menu item.
my_MM: ပေးထားသော အရာဝတ္ထု ID သည် မီနူး အမျိုးအမည်နှင့် မသက်ဆိုင်ပါ။

en: The internet address of your network will be %s.
my_MM: သင့် ကွန်ယက်၏ အင်တာနက်လိပ်စာသည် %s ဖြစ်ပါလိမ့်မည်။

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
my_MM: အမိှုက်ပုံးထဲ သင်ထည့်လိုသည့်အရာ လုံးဝမရှိတော့ပါ။

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
my_MM: အမှိုက်ပုံးမှ နေရာပြန်ထားလိုသည့်အရာ လုံးဝမရှိတော့ပါ။

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
my_MM: သင်​ရေး​သွင်း​ခဲ့​တဲ့​ ​သော့​ချက် မမှန်ပါ။ ၎င်းကို ပြန်စစ်​ဆေး​ပါ။

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
my_MM: ေ​ခတ္တ​ရပ်နား​စဉ် မီ​နူး​ခွဲ​များ​ကို​ဖော်​ြ​ပေ​ပး​ြ​ခင်း​ြ​ဖင့် ဘယ်​ဘက် လမ်း​ြ​ပ​မီ​နူး​မှ WordPress စီမံ​ခန့်​ခွဲ​မှု ဖန်​သား​ြ​ပင်​များ အား​လုံး​သို့ ချိတ်ဆက်​လိပ်စာ​များ​ကို ပံ့ပိုး​ေ​ပး​ထား​သည်။ ေ​အာက်ေ​ြ​ခ​ရှိ မီ​နူး​ကို​ချုံ​ရန် မြှား​ပုံ​ပေါ်​တွင် က​လစ်​နှိပ်ြ​ခင်း​ြ​ဖင့်  ဒီ​မီ​နူး​ကို အိုင်​ကွန်​အမှတ်​တံဆိပ်​ပုံ​အတန်း​ကျဉ်း​တစ်​ခု​အြ​ဖစ်​သို့ အေ​သး​ချုံ့​နိုင်​ပါ​သည်။

en: The login page will open in a new tab. After logging in you can close it and return to this page.
my_MM: ဝင်ရောက်ရန် စာမျက်နှာကို ဝင်းဒိုးအသစ်တွင် ဖွင့်ပေးပါမည်။ ဝင်ပြီးသောအခါ ထိုစာမျက်နှာအား ပိတ်ပြီး ဒီစာမျက်နှာသို့ ပြန်လာနိုင်ပါသည်။

en: The menu ID should not be empty.
my_MM: မီနူး ID အလွတ် မဖြစ်သင့်ပါ။

en: The menu has been successfully deleted.
my_MM: မီ​နူး​စာ​ရင်း​ ​အောင်​မြင်​စွာ​ ​ဖျက်​ပြီး​ပါ​ပြီ​။

en: The menu is for editing information specific to individual sites, particularly if the admin area of a site is unavailable.
my_MM: အထူးသြဖင့် ဆိုဒ်တစ်ခု၏ စီမံအုပ်ချုပ်သူ ဧရိယာကို မရရှိနိုင်ေသာအခါ ဒီမီနူးသည် ဆိုဒ်တစ်ခုြခင်းစီအတွက် တိကျေသာ သတင်းအချက်အလက်များကို ြပုြပင်ရန်အတွက်ြဖစ်သည်။

en: The menu item has been successfully deleted.
my_MM: မီ​နူး​စာ​ရင်း​ဝင်​ ​အ​မျိုး​အ​မည်​တစ်​ခု​ကို​ ​အောင်​မြင်​စွာ​ ​ဖျက်​ပြီး​ပါ​ပြီ​။

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
my_MM: အောက်ဘက် အယ်ဒီတာတွင် မည်သည့် မီနူးကို ဖွင့်ထားသည်ကို ထိမ်းချုပ်ရန် ဖန်သားပြင် ထိပ်ပိုင်းရှိ မီနူးစီမံခန့်ခွဲမှု အကွက်ကို အသုံးပြုသည်။

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
my_MM: Menu name %s သည္ တစ္ျခား menu name ႏွင့္ နာမည္ တူေနပါသည္။ ေနာက္တစ္ခု စမ္းၾကည့္ပါ။

en: The name is how it appears on your site.
my_MM: သင့်​ဆိုဒ်​ပေါ်​တွင်​ ​ပေါ်​ထွက်​မည့်​ ​အ​မည်​ဖြစ်​သည်။

en: The newly created categories will still be associated with the same posts.
my_MM: အသစ်ဖန်တီးလိုက်သော ကဏ္ဍများသည် တူညီသော စာမူများဖြင့် ဆက်လက် ဆက်နွယ်နေမည်ဖြစ်သည်။

en: The package contains no files.
my_MM: ဤဖိုင်ထုပ်တွင် ဖိုင်များမရှိပါ။

en: The pingback has already been registered.
my_MM: ချိတ်ဆက်မှု အပြန်အလှန်အသိပေးချက်ကို မှတ်ပုံတင်ထားပြီ။

en: The plugin contains no files.
my_MM: ပလပ်အင်တွင် မည်သည့်ဖိုင်မျှမပါဝင်ပါ​။

en: The plugin does not have a valid header.
my_MM: ပလပ်အင်တွင်​ ​သင်​့လျော်​သည့်​ ​ခေါင်း​စီး​ပိုင်း​ ​မ​ပါ​ရှိ​ပါ။

en: The plugin generated unexpected output.
my_MM: ပလပ်အင်မှ ထုတ်လုပ်လိုက်သော မမျှော်လင့်သည့် ရလဒ်။

en: The post cannot be deleted.
my_MM: စာမူကို ဖျက်၍ မရနိုင်ပါ။

en: The post type may not be changed.
my_MM: စာမူအမျိုးအစားကို ပြောင်းလဲ၍မရနိုင်ပါ။

en: The primary site you chose does not exist.
my_MM: သင်ရွေးချယ်သော မူလ ဆိုဒ် မရှိပါ။

en: The query argument of %s must have a placeholder.
my_MM: %s ၏ တောင်းဆိုမှု သင်္ကေတတွင် ကိုယ်စားပြုသင်္ကေတတစ်ခု ရှိရပါမည်။

en: The requested theme does not exist.
my_MM: တောင်းဆိုထားသော အခင်းအကျင်း မရှိပါ။

en: The requested user does not exist.
my_MM: တောင်းဆိုသော သုံးသူမရှိပါ။

en: The response is not a valid JSON response.
my_MM: ယခု တုံ့ပြန်မှု သည် မှန်ကန်သော JSON အမျိုးအစား တခု မဟုတ်ပါ။

en: The site is already active.
my_MM: ဆိုဒ် အသက်ဝင်ပြီးဖြစ်သည်။

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
my_MM: မီဒီယာ လိုက်ဘရယ်ရီတွင် ရုပ်ပုံတစ်ပုံထည့်သောအခါ အသုံးပြုမည့် အမြင့်ဆုံး ပစ်ဇယ် အတိုင်းအတာအား အောက်ဘက်တွင် စာရင်းဖော်ပြထားသော အရွယ်အစားများမှ သတ်မှတ်ပေးသည်။

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term.
my_MM: slug &#8220;%s&#8221; ကို အခြား စကားရပ်က သုံးစွဲနေပြီ

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
my_MM: အရင်းအမြစ် တည်နေရာနဲ့ ရည်မှန်းချက် တည်နေရာ နှစ်ခုစလုံးက တူညီတဲ့ အရင်းအမြစ်ဆီ မညွှန်ပြပါ။

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
my_MM: အရင်းအမြစ် တည်နေရာမှာ ရည်မှန်းချက် တည်နေရာဆီ အချိတ်အဆက် တခု မပါပါ၊ ဒါကြောင့် အရင်းအမြစ် တခုအဖြစ် မသုံးနိုင်ပါ။

en: The source URL does not exist.
my_MM: ရင်းမြစ် URL မတည်ရှိပါ။

en: The specified target URL does not exist.
my_MM: သတ်မှတ်ထားတဲ့ ရည်မှန်းချက် တည်နေရာ မရှိပါ။

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
my_MM: ဝယ်ယူမှုအခြေအနေ - သက်ဝင်၊ ပယ်ဖျက် သို့မဟုတ် ဆိုင်းငံ့

en: The term name cannot be empty.
my_MM: သတ်မှတ်ချက်စကားလုံး အမည်ကို ကွက်လပ်ထား၍မရပါ။

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
my_MM: သင်ဖြည့်သွင်းသော အချိန်ဇုံ သင့်လျှော်မှန်ကန်မှု မရှိပါ။ သင်လျှော်မှန်ကန်မှု ရှိသော အချိန်ဇုံကို ရွေးပါ။

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
my_MM: ခေါင်းစဉ်နေရာနှင့် စာမူပြုပြင်ရန်နေရာတို့၏ နေရာများကို မူသေထားထားသည်။ သို့သော အခြား အကွက်များကိုမူ တရွတ်ဆွဲချထားခြင်းဖြင့် လိုအပ်သလို နေရာပြောင်းထားနိုင်သည်။ အကွက်တစ်ကွက်စီ၏ ခေါင်းစဉ်ဘားတန်းကို ကလစ်နှိပ်ခြင်းဖြင့် အကျယ်ချဲ့ခြင်း အကျဉ်းချုံ့ခြင်းများလည်း ပြုလုပ်နိုင်သည်။ ဖျောက်ထားသော အကွက်များကို(စာမူအကျဉ်းချုပ်၊ ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံအသိပေးချက်၊ စိတ်ကြိုက်အကွက်များ၊ ဆွေးနွေးချက်၊ Slug၊ စာရေးသူ) ပြန်ဖော်ရန် သို့မဟုတ် ဒီဖန်သားပြင်ကို ကော်လံ ၁ခု သို့မဟုတ် ၂ ခုဖြင့် နေရာချထားပုံကို ရွေးရန် ဖန်သားပြင် ရွေးစရာများ ခလုပ်ပြားကို သုံးပါ။

en: The update of %s failed.
my_MM: %s အဆင့်ြမှင့်ြခင်း မ‌ေအာင်ြမင်ပါ။

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
my_MM: အဆင့်ြမှင့်တင်မှု လုပ်ငန်းစဉ် စတင်ေနပါြပီ။ အဆင့်ြမှင့်တင်မှုလုပ်ငန်းစဉ် အဆင့်များသည် အချိန်အနည်းငယ် ြကာြမင့်နိုင်ပါသည်။ စိတ်ရှည်ရှည်ထားပါ။

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
my_MM: ပို့တင်လိုက်သောဖိုင်မှာ သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုရှိသော ရုပ်ပုံတစ်ခုမဟုတ်ပါ။ နောက်တစ်ကြိမ်ပြန်စမ်းကြည့်ပါ။

en: The uploaded file was only partially uploaded.
my_MM: တင်ပို့​ထား​တဲ့​ ဖိုင်ဟာ တပိုင်း​တစသာ တင်ပို့​ထား​ခဲ့​သည်။

en: The user is already active.
my_MM: သုံးသူ အသက်ဝင်ပြီးဖြစ်သည်။

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
my_MM: သင့်ကိရိယာရှိ ဝဘ်ဘရောက်ဇာသည် ဖိုင်များ ပို့တင်ခြင်း မပြုလုပ်နိုင်ပါ။ <a href="%s">သင့်ကိရိယာအတွက် အထူးပရိုဂရမ်</a>ကို အစားထိုး အသုံးပြုနိုင်လောက်သည်။

en: Theme
my_MM: အခင်း​အကျင်း

en: Theme Details
my_MM: အခင်းအကျင်း အသေးစိတ်များ

en: Theme Location
my_MM: အခင်းအကျင်းတည်နေရာ

en: Theme Options
my_MM: အခင်းအကျင်း<br />ရွေးချယ်စရာများ

en: Theme deleted.
my_MM: အခင်းအကျင်း ကို ဖျက်ပြီး။

en: Theme installed successfully.
my_MM: အခင်းအကျင်း ထည့်သွင်းမှု ေအာင်ြမင်ြပီးေြမာက်ပါြပီ။

[ctx: Theme starter content]
en: 123 Main Street
my_MM: ၁၂၃ မိန္းလမ္း

[ctx: Theme starter content]
en: About
my_MM: အကြောင်းအရာ

[ctx: Theme starter content]
en: About This Site
my_MM: ဤဆုိတ္ႏွင့္ ပတ္သက္သည့္ အေၾကာင္းအရာကုိ ျပသေသာ ေနရာျဖစ္သည္။

[ctx: Theme starter content]
en: Address
my_MM: လိပ္စာ

[ctx: Theme starter content]
en: Archives
my_MM: မော်ကွန်း

[ctx: Theme starter content]
en: Calendar
my_MM: ျပကၡဒိန္

[ctx: Theme starter content]
en: Contact
my_MM: ဆက်သွယ်ရန်

[ctx: Theme starter content]
en: Find Us
my_MM: ကၽြႏ္ုပ္တုိ႔အား ရွာပါ။

[ctx: Theme starter content]
en: Foursquare
my_MM: ဖုိးစကြဲရ္

[ctx: Theme starter content]
en: GitHub
my_MM: ဂစ္တ္ဟဗ္

[ctx: Theme starter content]
en: Home
my_MM: မူလစာမျက်နှာ

[ctx: Theme starter content]
en: Hours
my_MM: နာရီမ်ား

[ctx: Theme starter content]
en: LinkedIn
my_MM: လင့္က္အင္န္

[ctx: Theme starter content]
en: Meta
my_MM: မီတာ

[ctx: Theme starter content]
en: New York, NY 10001
my_MM: နယူးေယာက္၊ NY ၁၀၀၀၁

[ctx: Theme starter content]
en: News
my_MM: သတင္းမ်ား

[ctx: Theme starter content]
en: Pinterest
my_MM: ပင္တာရက္စ္

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Comments
my_MM: မၾကာေသးမီက သံုးသပ္ခ်က္မ်ား

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Posts
my_MM: မၾကာေသးမီက ပုိ႔စ္မ်ား

[ctx: Theme starter content]
en: This is an example of a homepage section. Homepage sections can be any page other than the homepage itself, including the page that shows your latest blog posts.
my_MM: ဤဟာသည် ပင်မစာမျက်နှာအပိုင်း၏ ဥပမာဖြစ်ပါသည်။ ပင်မစာမျက်နှာအပိုင်းဟူသည် မူရင်းပင်မစာမျက်နှာကိုယ်တိုင်ဖြစ်ခြင်းထက် သင်၏နောက်ဆုံး ဘလော့ဂ်ပို့စ်ကို ပြသသော စာမျက်နှာလည်း အပါအဝင် အခြားစာမျက်နှာလည်း ဖြစ်နိုင်သည်။

[ctx: Theme starter content]
en: This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.
my_MM: ဤဟာသည္ သင္ႏွင့္ သင္၏ဆုိတ္ သုိ႔မဟုတ္ အခ်ိဳ႕ ခရက္ဒစ္အား မိတ္ဆက္ရန္ အေကာင္းဆံုးေနရာျဖစ္သည္။

[ctx: Theme starter content]
en: Welcome to your site! This is your homepage, which is what most visitors will see when they come to your site for the first time.
my_MM: သင္၏ဆုိတ္က ႀကိဳဆုိပါသည္။ ဤေနရာသည္ ေျမာက္ျမားစြာေသာ အလည္လာသူတုိ႔ သင္၏ဆုိတ္ကုိ ပထမဦးစြာ ေရာက္ရိွလာခ်ိန္တြင္ ေတြ႔ျမင္ရေသာ သင္၏ ပင္မစာမ်က္နွာ ျဖစ္ပါသည္။

[ctx: Theme starter content]
en: YouTube
my_MM: ယူတုဗ္

en: Themes
my_MM: အခင်းအကျင်းများ

en: Themes %s
my_MM: %s အခင်းအကျင်း

en: There are no associated subtitles.
my_MM: သက်ဆိုင်သော စာတန်းထိုး မပါရှိပါ။

en: There are no options for this widget.
my_MM: ဒီ ဝစ်ဂျက်အတွက် ရွေးစရာများ မရှိပါ။

en: There are no valid users selected for deletion.
my_MM: ပယ်ဖျက်ဖို့​ မမှန်တဲ့​ သုံး​စွဲသူများ​ ရှိသည်။

en: There are no valid users selected for removal.
my_MM: ထုတ်ပယ်ခြင်အတွက် သင့်လျှော်သော သုံးသူကို ရွေးချယ်ထားခြင်း မရှိပါ။

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
my_MM: သင့်လျှော်မှန်ကန်မှု မရှိသော မီနူး အမျိုးအမည်အချို့ ရှိပါသည်။ ၎င်းတို့ကို စစ်ဆေးပါ သို့မဟုတ် ဖျက်ပါ။

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
my_MM: ပျောက်ဆုံးသွားမည့် မသိမ်းဆည်းရသေးသော အပြောင်းအလဲများ ရှိပါသည်။ ဆက်လုပ်ရန် 'OK'၊ ရုပ်ပုံ အယ်ဒီတာသို့ ပြန်သွားရန် 'ပယ်ဖျက်'

en: There does not seem to be any new mail.
my_MM: ပေးပို့စာ အသစ်မရှိဟု ယူဆရပါသည်။

en: There has been an error cropping your image.
my_MM: သင့်ရုပ်ပုံအားပိုင်းဖြတ်စဉ် အမှားအယွင်းရှိသည်။

en: There is a pending change of your e-mail to <code>%1$s</code>. <a href="%2$s">Cancel</a>
my_MM: သင့်အီးမေးလ်ကို <code>%1$s</code> သို့ပြောင်းလဲရန် စောင့်ဆိုင်းနေသည့် ပြောင်းလဲမှုရှိပါသည်။ <a href="%2$s">ပယ်ချက်</a>

en: There is a problem with your API key.
my_MM: သင့်သော့ချက်တွင် ပြဿနာရှိသည်။

en: There is a revision of this post that is more recent.
my_MM: ဤစာမူထက် ပိုမိုသစ်လွင်သော စာမူတစ်ပုဒ် ပြန်လှန်စစ်ဆေးရန် စာရင်းတွင်ရှိပါသည်။

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
my_MM: အောက်ရှိဗားရှင်းထက် ပိုမိုသစ်လွင်သော အလိုအလျှောက် သိမ်းဆည်းထားသည့် စာမူတစ်ခုရှိပါသည်။ <a href="%s">အလိုအလျှောက် သိမ်းထားသော စာမူကို ကြည့်ပါ</a>

en: There is no excerpt because this is a protected post.
my_MM: ဤစာမူသည် ကာကွယ်ပိတ်ပင်ထားသဖြင့် ကောက်နှုတ်ချက်မတွေ့နိုင်ပါ။

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
my_MM: စက်စနစ် ပြင်ဆင်သတ်မှတ်ချက် မှားနေသည်။ ကျေးဇူးပြု၍ ဆာဗာ စီမံအုပ်ချုပ်သူများကို ဆက်သွယ်ပါ။

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
my_MM[0]: ယခု သင့်အား နှောက်ယှက်ခံရမှု စာရင်းတွင်<a href="%2$s">မှတ်ချက် %1$s ခု</a> ရှိပါသည်။
my_MM[1]: ယခု သင့်အား နှောက်ယှက်ခံရမှု စာရင်းတွင်<a href="%2$s">မှတ်ချက်များ %1$s ခု</a> ရှိပါသည်။

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
my_MM: လောလောဆယ် သင့် <a href='%s'>နှောက်ယှက်ခံရမှုစာရင်း</a>တွင် ဘာမှ မရှိပါ။

en: These settings may be overridden for individual articles.
my_MM: ဤ သတ်မှတ်ချက်များအား ဆောင်းပါးတစ်ခုခြင်းကိုလိုက်၍ ထပ်ပေါင်းသတ်မှတ်ပေးနိင်သည်။

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
my_MM: ဤ ထူးခြားသော authentication သော့များလည်း သင်၏ %s ဖိုင်များတွင်ပျောက်ဆုံးနေသေးသည်။

en: Thimbu
my_MM: ထင်မ်ဘူ

en: Thimphu
my_MM: ထင်မ်းဖြူ

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
my_MM:  အသင်းဝင် အသစ်ဝင်ရောက်ခြင်းကဲ့သို့သော စီမံခန့်ခွဲရေးဆိုင်ရာ ကိစ္စများအတွက် ဤလိပ်စာကိုသုံးသည်။

en: This comment is already approved.
my_MM: ဤမှတ်​ချက်ကို အ​တည်​ပြုပြီးဖြစ်သည်။

en: This comment is already in the Trash.
my_MM: ဤ​မှတ်​ချက်​ကို​ အမှိုက်ပုံးထဲ ရွှေ့လိုက်ပြီး​ဖြစ်​သည်​။

en: This comment is already marked as spam.
my_MM: ဤ​မှတ်​ချက်​ကို​ အနှောက်အယှက်အဖြစ် မှတ်သားထားပြီး​ဖြစ်​သည်​။

en: This comment is currently approved.
my_MM: ဤ​မှတ်​ချက်​ကို​ လတ်တလော အ​တည်​ပြု​ထား​ပြီး​ဖြစ်​သည်။

en: This comment is currently in the Trash.
my_MM: ဤ​မှတ်​ချက်​သည်​ ​ယ​ခု​ ​အ​မှိုက်​ပုံး​ထဲ​မှာ​ ​ဖြစ်​သည်​။

en: This comment is currently marked as spam.
my_MM: ဤ​မှတ်​ချက်​ကို​ ​လတ်​တ​လော​တွင်​ အနှောက်အယှက်အဖြစ် မှတ်သားထားသည်​။

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
my_MM: ဤမှတ်ချက်သည် အမှိုက်ပုံးထဲတွင်ရှိသည်။ ပြုပြင်ဖြည့်စွက်လိုပါက အမှိုက်ပုံးအပြင်သို့ အရင်ရွှေ့ပါ။

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
my_MM: စကားဝှက်ခံ၍ ပိတ်ထားသည့် အကြောင်းအရာများဖြစ်သောကြောင့် စကားဝှက်ထည့်သွင်းပေးရန်လိုအပ်မည်ဖြစ်သည်။

en: This email address is already registered.
my_MM: ဤ​ E-mail​ ​လိပ်​စာ​ကို​ ​မှတ်​ပံု​တင်​ထား​ြပီး​ြဖစ်​သည်​။

en: This entry was posted in %1$s and tagged %2$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
my_MM: ဒီအကြောင်းအရာကို %1$s တွင် ရေးသားခဲ့ပြီး %2$s ဖြင့် စကားစုတွဲချိတ်ထားသည်။ <a href="%3$s" title="%4$s ချိတ်ဆက်လိပ်စာ" rel="bookmark">အမြဲချိတ်ဆက်လိပ်စာ</a> ကို စာအုပ်မှတ်ပြုလုပ်ထည့်သွင်းပါ။

en: This entry was posted in %1$s. Bookmark the <a href="%3$s" title="Permalink to %4$s" rel="bookmark">permalink</a>.
my_MM: ဒီအကြောင်းအရာကို %1$s တွင် ရေးသားခဲ့သည်။ <a href="%3$s" title="%4$s ချိတ်ဆက်လိပ်စာ" rel="bookmark">အမြဲချိတ်ဆက်လိပ်စာ</a> ကို စာအုပ်မှတ်ပြုလုပ်ထည့်သွင်းပါ။

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
my_MM: ဒီလုပ်ဆောင်ချက်သည် inline frames လိုအပ်ပါသည်။ iframe များကို အသုံးပြုခွင့် ပိတ်ထားခြင်း သို့မဟုတ် သင့် ဘရောက်ဇာမှ မထောက်ပံ့ထားပါ။

en: This file is empty. Please try another.
my_MM: ဤဖိုင်မှာ ဖိုင်အလွတ်ဖြစ်သည်။ ကျေးဇူးပြု၍ နောက်တစ်ခုကို ကြိုးစားကြည့်ပါ။

en: This file is not an image. Please try another.
my_MM: ဒီဖိုင်က ရုပ်ပုံဖိုင်မဟုတ်ပါ။ အခြားတစ်ခုဖြင့်စမ်းကြည့်ပါ။

en: This file no longer needs to be included.
my_MM: ဒီဖိုင်ကို ပါဝင်စေရန် မလိုအပ်တော့ပါ။

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
my_MM: ဒါက အကြီးဆုံးခွင့်ပြုအရွယ်အစားထက် ပိုကြီးနေသည်။ အခြားတစ်ခုဖြင့် စမ်းကြည့်ပါ။

en: This is the short link.
my_MM: ဒါက အတိုကောက် လိပ်စာဖြစ်ပါသည်။

en: This item has already been deleted.
my_MM: ဒါကို ဖျက်ပြီးသားဖြစ်သည်။

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
my_MM: ဒီစာမူကို စကားဝှက်ဖြင့် ပိတ်ထားသည်။ မှတ်ချက်များကို ကြည့်ရန် စကားဝှက်ဖြည့်သွင်းပါ။

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
my_MM: ဤစာမူကို စကားဝှက်ဖြင့် ကာကွယ်ထားသည်။ မှတ်ချက်များကို ကြည့်ရန် စကားဝှက်ဖြည့်ပါ။

en: This preview is unavailable in the editor.
my_MM: တည်းဖြတ်စနစ်တွင် ဒါကို နမူနာကြည့်၍ မရနိုင်ပါ။

en: This resulted in an error message: %s
my_MM: ဒါက အမှား သတင်းစကားတစ်ခုကို ရရှိစေပါသည် : %s

en: This screen allows you to edit fields for metadata in a file within the media library.
my_MM: ဒီဖန်သားပြင်သည် မီဒီယာလိုက်ဘရယ်ရီအတွင်းရှိ ဖိုင်တစ်ဖိုင်တွင် မီတာအချက်အလက်များအတွက် နေရာ ၅ နေရာကို ပြုပြင်နိုင်ရန် သင့်ကို ခွင့်ပြုသည်။

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
my_MM: ဒီဖန်သားပြင်တွင် သင့်ရေးသားချက် အကြောင်းအရာများ ဖော်ပြမည့်ပုံကို သက်ရောက်စေမည့် သတ်မှတ်ချက်များ ပါဝင်သည်။

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
my_MM: သင့်အခင်းအကျင်းတွင် သတ်မှတ်ထားသော မီနူးတည်နေရာများကို လွှမ်းခြုံသတ်မှတ်ပေးရန် ဒီဖန်သားပြင်ကို အသုံးပြုနိုင်ပါသည်။

en: This screen is used for managing your content revisions.
my_MM: သင်ရေးသားသော အကြောင်းအရာ မူကွဲများကို စီမံခန့်ခွဲရန် ဒီဖန်သားပြင်အား သုံးနိုင်သည်။

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
my_MM: ထည့်သွင်းထားသော အခင်းအကျင်းများအား စီမံရန် ဒီဖန်သားပြင်အား အသုံးပြုသည်။ သင့် WordPress ထည့်သွင်းမှုနှင့်အတူပါဝင်သော မူလ အခင်းအကျင်း(များ)မှ လွဲ၍ အခြားအခင်းအကျင်းများမှ အခြားသူများမှ တီထွင်ဖန်တီးထားခြင်းဖြစ်သည်။

en: This screen is used for managing your navigation menus.
my_MM: သင့်စိတ်ကြိုက် လမ်ကြောင်းပြမီနူးများကို စီမံခန့်ခွဲရန် ဒီဖန်သားပြင်ကို အသုံးပြုနိုင်သည်။

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
my_MM: ဒီဖန်သားပြင်သည် သင့်အခင်းအကျင်း၏ ခေါင်းစီးပိုင်းကို စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်ရန် အသုံးပြုနိုင်သည်။

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
my_MM: ဒီဖန်သားပြင်တွင် သင့်ဆိုဒ်အတွက် လက်ရှိ ရှိပြီးသော သုံးသူများကို စာရင်းပြုစု ဖော်ပြပေးသည်။ သုံးသူတစ်ဦးစီသည် ဆိုဒ်အုပ်ချုပ်သူမှ သတ်မှတ်ပေးထားသည့် အဆင့်အတန်း ၅ ခုထဲမှ တစ်ခုကို ပိုင်ဆိုင်သည် : ဆိုဒ် စီမံအုပ်ချုပ်သူ၊ အယ်ဒီတာ၊ စာရေးသူ၊ ကူညီပံ့ပိုးသူ၊ သို့မဟုတ် စာဖတ်သူ။ စီမံအုပ်ချုပ်သူမှ အပ အခြားအဆင့်အတန်းပိုင်ဆိုင်သော သုံးသူများသည် သူတို့အဆင့်အတန်းပေါ်တွင် အခြခေံ၍ ပိုမိုနည်းပါးသော ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခုံ လမ်းကြောင်းပြများကို သူတို့ ဝင်ရောက်ပြီးသောအခါ တွေ့မြင်ရမည်။

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
my_MM: ဒီဖန်သားပြင်သည် သင့်စာမူများအားလုံးသို့ ဆက်သွယ်ရန် ပံ့ပိုး​ပေးသည်​။ သင့်အလုပ်လုပ်​ဆောင်မှု အ​ခြအေ​နေကိုလိုက်​၍ ဒီဖန်သားပြင်​ဖော်ပြမည့် ပုံစံကို စိတ်ကြိုက် ပြုပြင်နိုင်သည်​။

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they will not all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
my_MM: ဒီဖန်သားပြင်မှ မှတ်ချက်​ဖော်ပြမှုနှင့် စီမံခန့်ခွဲမှု​၊ သင့်စာမူ/စာမျက်နှာများသို့ ချိတ်ဆက်ထားမှုများ ထိန်းချုပ်ရန် ​ရွေးချယ်စရာအများအပြားကို ပံ့ပိုး​ပေးထားသည်​။ အလွန်များပြားလှသဖြင့် အားလုံးကိုရှင်းပြရန် ဒီမှာ ဆံ့မှာမဟုတ်ပါ​ :) ​ဆွေး​နွေးမှုဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များတစ်ခုစီအတွက် အချက်အလက်များ ရနိုင်ရန် ဆိုင်ရာ လမ်းညွှန်ချက်စာတမ်း လိပ်စာများကို သုံးပါ​။

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the front end or the dashboard for that site.
my_MM: သုံးသူတစ်ယောက်အား ဒီကွန်ယက်အတွင်းရှိ ၎င်း၏ ဆိုဒ်များအားလုံးအား ပြရန် ဒီဖန်သားပြင်အားအသုံးပြုသည်။ အဓိကဆိုဒ်အား သတ်မှတ်ပေးနိုင်ရန်လည်း ခွင့်ပြုပေးသည်။ ရှေ့မျက်နှာ သို့မဟုတ် ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခုံအားသွားရန် ဆိုဒ်တစ်ခုစီ၏ အောက်ဘက်ရှိ လိပ်စာများအား အသုံးပြုနိုင်သည်။

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
my_MM: ဒီ​ဘေးဘားတန်းကို မရရှိနိုင်​တော့ပါ​။ သင့်ဆိုဒ်မည်သည့်​နေရာတွင်မှ ​ဖော်ပြမည်မဟုတ်ပါ​။ ​အောက်တွင်ရှိ​သော ဝစ်ဂျစ်တစ်ခုစီကို ဖယ်ရှားပြီး ဒီသက်ဝင်မှုမရှိ​သော ​ဘေးဘားတန်းကို အပြည့်အဝ ဖယ်ရှားလိုက်ပါ​။

en: This site has been archived or suspended.
my_MM: ဒီဆိုဒ်ကို သိမ်းဆည်းထားလိုက်ပြီ သို့မဟုတ် ဆိုင်းငံ့ထားလိုက်ပြီ။

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
my_MM: ဤ site ကို activate မလုပ္ရေသးပါ။ အကယ္၍ activating နဲ႕ပတ္သက္ၿပီး ျပဿနာမ်ားရွိေနပါက, %s ကို ေက်းဇူးျပဳၿပီး ဆက္သြယ္ပါ။

en: This site is no longer available.
my_MM: ဒီဆိုဒ် မရှိတော့ပါ။

en: This taxonomy is not hierarchical.
my_MM: ဒီဝေါဟာရ အုပ်စုကို အစဉ်အဆက် အုပ်စုခွဲ၍မရပါ။

en: This theme does not support video headers on this page. Navigate to the front page or another page that supports video headers.
my_MM: ဤ theme သည္ ဗြီဒီယုိေခါင္းစည္းအား ဤစာမ်က္ႏွာတြင္ အေထာက္အပံ့မေပးပါ။ ဗြီဒီယုိအား အေထာက္အပံ့ေပးေသာ ေရွ႕မ်က္ႏွာစာ စာမ်က္ႏွာ သုိ႔မဟုတ္ အျခားစာမ်က္ႏွာသုိ႔ ေရႊ႕ေျပာင္းပါ။

en: This timezone does not observe daylight saving time.
my_MM: စံတော်ချိန်ဇုံသည် နေ့​အ​လင်း​ ​ထိန်း​သိမ်း​မှု​ ​အ​ချိန်ကို​ လိုက်​နာ​စောင့်​ထိန်း​ခြင်း​မ​ရှိ​ပါ။

en: This timezone is currently in daylight saving time.
my_MM: လက်ရှိ စံတော်ချိန်ဇုံသည် ​နေ့​အ​လင်း​ ​ထိန်း​သိမ်း​မှု​ ​အ​ချိန် အတိုင်းဖြစ်ပါသည်။

en: This timezone is currently in standard time.
my_MM: လက်ရှိ စံတော်ချိန်ဇုံသည် စံတော်ချိန် အတိုင်းဖြစ်ပါသည်။

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
my_MM: ဤ ထူးခြားသော authentication သော့လည်း သင်၏ %s ဖိုင်များတွင်ပျောက်ဆုံးနေသေးသည်။

en: This widget requires JavaScript.
my_MM: ဒီဝစ်ဂျက်က JavaScript လိုအပ်သည်။

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
my_MM: Blogroll ထဲက အချိတ်အဆက်​ပေါ် (သို့​) ​အောက်မှ ​ရွေး​ချယ်နိင်တဲ့​ အချိတ်အဆက်မှာ တစုံတ​ယောက် ဝဲတဲ့​အခါ ဒီအရာ ​ပေါ်လာမယ်၊​

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus, and custom posts.
my_MM: သင့်စာမူများ၊ စာမျက်နှာများ၊ မှတ်ချက်များ၊ စိတ်ကြိုက်ဖြည့်စွက် နယ်ပယ်များ၊ သတ်မှတ်ချက် စကားလုံးများ၊ လမ်ကြောင်းပြ မီနူးများနှင့် စိတ်ကြိုက်ဖန်တီးထားသော စာမူများ အားလုံး ဒီမှာ ပါဝင်ပါမည်။

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
my_MM: ဒီ​လို​လုပ်​လိုက်​လျှင်​ ​နောက်​ခံ​ရုပ်​ပုံ​ ​ဖယ်​ရှား​လိမ့်​မည်​။​ မည်​သည့်​ပြင်​ဆင်​မှု​ကို​မှ​ ​ပြန်​လည်​ရ​ယူ​ပြောင်​းလဲ​နိုင်​မည်​မ​ဟုတ်​ပါ​။

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
my_MM: ဒါ​ကို​လုပ်​လိုက်​လျှင်​ ​ခေါင်း​စီး​ရုပ်​ပုံ​ကို​ ​ဖယ်​ရှား​လိမ့်​မည်​။​ မည်​သည့်​ပြင်​ဆင်​မှု​ကို​မှ​ ​ပြန်​လည်​ရ​ယူ​ပြောင်​းလဲ​နိုင်​မည်​မ​ဟုတ်​ပါ​။

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
my_MM: ဒီ​လို​လုပ်​လိုက်​လျှင်​ ​မူ​လ​နောက်​ခံ​ရုပ်​ပုံ​ကို​ ​ပြန်​လည်​ထည့်​သွင်း​လိမ့်​မည်​။​ မည်​သည့်​ပြင်​ဆင်​မှု​ကို​မှ​ ​ပြန်​လည်​ရ​ယူ​ပြောင်​းလဲ​နိုင်​မည်​မ​ဟုတ်​ပါ​။

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
my_MM: ဒါ​ကို​လုပ်​လိုက်​လျှင်​ ​မူ​ရင်​ ​ခေါင်း​စီး​ရုပ်​ပုံ​ကို​ ​ပြန်​လည်​ထည့်​သွင်း​လိမ့်​မည်​။​ မည်​သည့်​ပြင်​ဆင်​မှု​ကို​မှ​ ​ပြန်​လည်​ရ​ယူ​ပြောင်​းလဲ​နိုင်​မည်​မ​ဟုတ်​ပါ​။

en: Three Columns
my_MM: ကော်လံ သုံးခု

en: Thu
my_MM: ကြာ

en: Thule
my_MM: သူလေး

en: Thumbnail
my_MM: လက်မအရွယ်

en: Thumbnail Height
my_MM: လက်မအရွယ်ပုံ အမြင့်

en: Thumbnail Settings
my_MM: လက်မလက်သည်းခွံပုံ ​သတ်မှတ်ချက်များ

en: Thumbnail Width
my_MM: လက်မအရွယ်ပုံ အကျယ်

en: Thumbnail size
my_MM: လက်​မ​လက်​သည်း​ခွံ​ပုံ​ ​အ​ရွယ်​အ​စား

en: Thunder Bay
my_MM: သန်းဒါးဘေး

en: Thursday
my_MM: ကြာသပတေး

en: Tijuana
my_MM: တီယူအားနား

en: Tile
my_MM: အကြိမ်ကြိမ်ပြန်စီထည့်ပါ

en: Timbuktu
my_MM: တင်မ်ဘွက်တု

en: Time Format
my_MM: အချိန်ဖော်ပြမည်ပုံစံ

en: Time Zone
my_MM: အချိန်ပိုင်းဇုံ

en: Timezone
my_MM: စံတော်ချိန်ဇုံ

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
my_MM: ဘလောက်

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
my_MM: အမျိုးအစားများ

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
my_MM: ခေါင်းစဉ်များ

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
my_MM: စံပုံစံသွင်းရန်

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
my_MM: စံပုံစံများ

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
my_MM: ပြုပြင်

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
my_MM: ဖိုင်

[ctx: TinyMCE menu]
en: Format
my_MM: ပုံစံ

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
my_MM: ထည့်သွင်း

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
my_MM: ဇယား

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
my_MM: ကိရိယာများ

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
my_MM: မြင်ကွင်း

en: Tirane
my_MM: တီရနား

en: Tiraspol
my_MM: တီရတ်စ်ပိုးလ်

en: Title
my_MM: ခေါင်းစဉ်

en: Title Attribute
my_MM: ​ခေါင်း​စီး အထူးပြု

en: Title and Post Editor
my_MM: ​ခေါင်းစဉ်နှင့် စာမူ အယ်ဒီတာ

en: Title for the widget
my_MM: ဝစ်ဂျက် အမည်

en: Title:
my_MM: ခေါင်းစဉ်။ :

en: Title:
my_MM: ခေါင်းစဉ်။ :

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
my_MM: ဝစ်ဂျက်တစ်ခုအား အသုံးပြုရန် ဘေးဘားတစ်ခုသို့ ဆွဲချပါ သို့မဟုတ် ကလစ်နှိပ်ပါ။ ဝစ်ဂျက်တစ်ခုအား ပိတ်ထားပြီး ၎င်းအတွက် သတ်မှတ်ချက်များအား ဖျက်ရန်၊ ပြန်ဆွဲထုတ်လိုက်ပါ။

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
my_MM: သင့်သုံးသူကို အသက်သွင်းရန် အောက်ပါ လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ပါ - 
    
    %s
    
    အသက်သွင်းပြီးလျှင် ဝင်ရောက်ရန် လိုအပ်သောအချက်အလက်များ ပါဝင်သည့် *အခြား အီးမေးလ်* တစ်ခုလက်ခံရရှိပါလိမ့်မည်။

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
my_MM: ရှိပြီးမီနူးတစ်ခုကို အသုံးမပြုဘဲ မီနူးအသစ်တစ်ခု ထည့်ရန် <strong>&#8217;မီနူးအသစ်သုံးရန်&#8217;ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။</strong>။ ၎င်းအခင်းအကျင်းမီနူးနေရာတွင် သင့်မီနူးအသစ်ကို အလိုလို ထည့်သွင်းပြီးဖြစ်ပါမည်

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
my_MM: သင့်​ဆိုဒ်​သို့ သုံး​သူ​အသစ်​တစ်ေ​ယာက်​ထည့်​ေ​ပါင်း​ရန် ဒီ​ဖန်​သား​ြ​ပင်​ရှိ ေ​ဖာင်​ပုံ​စံ​ကို ြ​ဖည့်​သွင်း​ြ​ပီး ေ​အာက်ေ​ြ​ခ​ရှိ သုံး​သူ​အသစ်​ထည့်​ပါ ခ​လုပ်​ကို နှိပ်ပါ။

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s dropdown</strong>. When you are finished, <strong>click Save Changes</strong>
my_MM: အခင်းအကျင်းမှ တည်နေရာတစ်ခု သို့မဟုတ် တစ်ခုထက်ပို၍ မီနူးများကို သတ်မှတ်ထည့်သွင်းပေးရန်၊ <strong>မီနူးတည်နေရာတစ်ခုချင်းစီ၏ ဆွဲချစာရင်းမှ မီနူးတစ်ခုကိုရွေးပါ</strong> ပြီးလျှင် <strong>သိမ်းပါ ကို ကလစ်နှိပ်ပါ</strong>

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
my_MM: ရုပ်ပံုအား ပိုင်းဖြတ်ရန်၊ ပံုအားကလစ်နှိပ်ပြီး ပိုင်းဖြတ်လိုသောအပိုင်းအား တရွတ်ဆွဲ၍ ရွေးချယ်ပေးပါ။

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
my_MM: မီဒီယာဖိုင်များအား ဖျက်ရန် ဖန်သားပြင်ထိပ်ပိုင်းရှိ တစ်ပြိုင်တည်း ရွေးရန် ခလုပ်အား ကလစ်နှိပ်ပါ။ ဖျက်လိုသောဖိုင်များအား ရွေးပါ။ ပြီးလျှင် ရွေးထားသည်များအား ဖျက်ရန် ခလုပ်အား နှိပ်ပါ။ ရွေးချယ်မှုအား ပယ်ဖျက်ရန် ခလုပ်အားနှိပ်လျှင် မီဒီယာ စာရင်းအား ပြန်ပြပေးမည်။

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
my_MM: အခင်းအကျင်းမှ နေရာတစ်ခုတွင် ထည့်သွင်းထားသော မီနူးတစ်ခုကို ပြုပြင်ရန် <strong>အနီးရှိ &#8217;ပြုပြင်ရန်&#8217; ချိတ်ဆက်လိပ်စာကို ကလစ်နှိပ်ပါ</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the dropdown and click Select</strong>
my_MM: ရှိပြီးသား မီနူးကို ပြုပြင်ရန်၊ <strong>ဆွဲချစာရင်းမှ မီနူးတစ်ခုကိုရွေးပြီး ရွေးပါ ကို ကလစ်နှိပ်ပါ</strong>

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
my_MM: အခြားခလုပ်များအား ရွှေ့၍ ထိန်းချုပ်ရန် Tab သို့မဟုတ် မြှားခလုပ်များအား နှိပ်ပါ။ ထိန်းချုပ်မှုအား တည်းဖြတ်စနစ်သို့ ပြန်ရွှေ့ရန် Escape သို့မဟုတ် ခလုပ်များမှ တစ်ခုအား သုံးပါ။

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
my_MM: မူကွဲတစ်ခုနှင့်တစ်ခု ပြောင်းကြည့်ရန် <strong>စလိုက် ခလုပ်ကို ဘယ် (သို့) ညာဘက်သို့ ဆွဲပါ</strong> သို့မဟုတ် <strong>အရင် (သို့) နောက် ခလုပ်များကို သုံးပါ</strong>။

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
my_MM: မီနူးအမျိုးအမည်များကို ပြန်လည်နေရာချထား အစီအစဉ်ပြုလုပ်ရန် <strong>သင့် မောက်စ်ကို သုံး၍ တရွတ်ဆွဲချထားပါ သို့မဟုတ် သင့် စာရိုက်လက်ကွက်စနစ်ကို အသုံးပြုပါ။</strong> မီနူးအမျိုးအမည်တစ်ခုကို တရွတ်ဆွဲ၍ ညာဘက်သို့ အနည်းငယ်ရွှေ့ပေးခြင်းဖြင့် မီနူးခွဲတစ်ခုကို ပြုလုပ်နိုင်ပါသည်။

en: To reset your password, visit the following address:
my_MM: သင့် စကားဝှက်အား ပြန်လည်အသစ်ပြုလုပ်ရန် အောက်ပါ လိပ်စာသို့ သွားပါ -

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
my_MM: မူကွဲတစ်ခုကို ပြန်သုံးရန်၊ <strong>ဒီမူကွဲကို ပြန်ထည့်ပါကို ကလစ်နှိပ်ပါ</strong>။

en: To set your password, visit the following address:
my_MM: သင့်စကားဝှက် ထားရန်, အောက်ပါလိပ်စာသို့သွားပါ..

en: To the top
my_MM: ထိပ်ဆုံးသို့

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
my_MM: နောက်ခံရုပ်ပုံတစ်ပုံကို သုံးရန်၊ ရိုးရိုးပင် ပို့တင်လိုက်ပါ။ သို့မဟုတ် သင့်မီဒီယာ လိုက်ဘရယ်ရီတွင် ပို့တင်ထားပြီးသည့် ပုံများမှတစ်ပုံကို &#8220;ရုပ်ပုံရွေးရန်&#8221; ခလုပ်ကို နှိပ်၍ ရွေးပါ။ ရုပ်ပုံတစ်ပုံတည်းကို ဖော်ပြခြင်း သို့မဟုတ် ဖန်သားပြင်တစ်ခုလုံး အပြည့်ဖြစ်စေရန် စီတန်းဖော်ပြခြင်း ပြုလုပ်နိုင်သည်။ သင့်နောက်ခံပုံကို တစ်နေရာတည်းတွင် မူသေရပ်နေစေရန်လည်းပြုလုပ်နိုင်သည်။ ထိုသို့ပြုလုပ်ခြင်းဖြင့် သင့်ဆိုဒ်အကြောင်းအရာများသည် ၎င်းပုံပေါ်တွင် ရွေ့နေမည်။ သို့မဟုတ် သင့်ဆိုဒ်အကြောင်းအရာများနှင့်အတူ လိုက်ပါရွေ့စေရန် ပြုလုပ်နိုင်သည်။

en: Today
my_MM: ယနေ့

en: Toggle Editor Text Direction
my_MM: အယ်ဒီတာ စာသား ဦးတည်ရာကို ဖွင့်ပိတ်လုပ်ရန်

en: Toggle section: Custom Links
my_MM: စိတ်ကြိုက် လိပ်စာများ

en: Tokyo
my_MM: တိုကျို

en: Tomorrow
my_MM: မနက်ဖြန်

en: Tomsk
my_MM: တောမ့်စခ်

en: Tongatapu
my_MM: တွန်ဂတပူ

en: Too many redirects.
my_MM: အလွန်များပြားသော ပြန်လည်ညွှန်ပြမှုများ။

en: Toolbar
my_MM: ကိရိယာဘား

en: Toolbar Toggle
my_MM: ကိရိယာဘားဖွင့်ပိတ်ရန်

en: Tools
my_MM: ကိရိယာများ

en: Top
my_MM: ထိပ်ဆုံး

en: Top Left
my_MM: ဘယ် အ‌ေပါ်

en: Top Right
my_MM: ညာ အ‌ေပါ်

en: Toronto
my_MM: တော်ရန်တို

en: Tortola
my_MM: တော်လိုလာ

en: Track %1$s of %2$s.
my_MM: အပုဒ် %2$s တွင် %1$s ပုဒ်။

en: Trackback
my_MM: ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိပေးချက်

en: Trackback excerpt:
my_MM: ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိပေးချက် ကောက်နှုတ်ချက် -

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
my_MM: အပုဒ်

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
my_MM: ဘာသာြပန်သူများ

en: Translation Ready
my_MM: ဘာသာပြန် အဆင်သင့်

en: Translation Updates
my_MM: နောက်ဆုံးဘာသာပြန်ချက်များကိုရယူပါ။

en: Trash
my_MM: အမှိုက်ပုံး

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]:  <span class="count">(%s)</span>ခုအမှိုက်ပုံးထဲ ထည့်ပါ။
my_MM[1]:  <span class="count">(%s)</span>ခုကို အမှိုက်ပုံးထဲထည့်ပါ။

en: Trash it: %s
my_MM: အမှိုက်ပုံးထဲထည့်ပါ။: %s

en: Tripoli
my_MM: ထရိုင်ပိုလီ

en: Troll
my_MM: ထရိုးလ်

en: Troubleshooting
my_MM: အမှား ပြဿနာရှာ​ဖြွခေင်း

en: Truk
my_MM: ထရုက်

en: Try Again
my_MM: ေနာက်တစ်ြကိမ်　စမ်းြကည့်ပါ

en: Try again
my_MM: နောက်တစ်ကြိမ် ပြန်ကြိုးစားပါ

en: Try looking in the monthly archives. %1$s
my_MM: လ အလိုက်မှတ်တမ်းများတွင် ရှာြကည့်ပါ။ %1$s

en: Tucuman
my_MM: တူကူမန်

en: Tue
my_MM: ဂါ

en: Tuesday
my_MM: အင်္ဂါ

en: Tunis
my_MM: ကျူးနစ်

en: Turn comments on or off
my_MM: မှတ်ချက်များကို ဖွင့် သို့မဟုတ် ပိတ်

en: Twice Daily
my_MM: တစ်ရက် နှစ်ကြိမ်

en: Two Columns
my_MM: ကော်လံ နှစ်ခု

en: Type
my_MM: အမျိုးအစား

en: Type your new password again.
my_MM: သင့် စကားဝှက် အသစ်ကို နောက်တစ်ကြိမ်ရိုက်ပါ။

en: Types
my_MM: အမျိုးအစားများ

en: Types:
my_MM: အမျိုးအစားများ

en: URL to the media file
my_MM: မီဒီယာဖိုင် သို့သွားရန် URL

en: URL: %s
my_MM: URL - %s

en: UTC means Coordinated Universal Time.
my_MM: UTC သည် မြပေုံညွှန်းဖြင့် ညိှနှိုင်းထားသော စကြာဝဠာသုံး အချိန်ဖြစ်သည်။

en: UTC%s
my_MM: UTC %s

en: Uh, oh. Something didn&#8217;t work. Please <a href="%s">try again</a>.
my_MM: အိုး ဟိုး၊ တစ်ခုခုကတော့ အလုပ်မလုပ်ပါ။ <a href="%s">နောက်တစ်ကြိမ် ပြန်စမ်းပါ</a>။

en: Ujung Pandang
my_MM: ဥဇန် ပန်ဒန်း

en: Ulaanbaatar
my_MM: ဥူလန်းဘာတာ

en: Ulan Bator
my_MM: ဥလန်ဘတော

en: Ulyanovsk
my_MM: အာလ်ရာနုပ်စခေး

en: Un-spammed by %s
my_MM: %s က အနှောက်အယှက် စာရင်းမှ ပယ်ဖျက်ပေးခဲ့သည်

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
my_MM: ဖိုင်တည်နေရာ  %s ကို ပြုလုပ်၍မရနိုင်ပါ။ မူရင်းတည်နေရာမှာ ဆာဗာမှ ရေးသားနိုင်ခွင့်ရှိပါသလား။

en: Unable to create new image.
my_MM: ရုပ်ပုံအသစ် မပြုလုပ်နိုင်ပါ။

en: Unable to locate WordPress Content directory (wp-content).
my_MM: WordPress ပါဝင်မှု တည်ေနရာညွှန်း (wp-content) ရှာမ‌ေတွ့ပါ။

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
my_MM: WordPress ပလပ်အင် တည်နေရာညွှန်း ရှာမ‌တွေ့ပါ။

en: Unable to locate WordPress Root directory.
my_MM: WordPress အရင်းအြမစ် တည်ေနရာညွှန်း ရှာမ‌ေတွ့ပါ။

en: Unable to locate WordPress theme directory.
my_MM: WordPress အခင်းအကျင်း တည်နေရာကို ရှာ၍မတွေ့ပါ။

en: Unable to save the image.
my_MM: ရုပ်ပုံကို မသိမ်းဆည်းနိုင်ပါ။

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
my_MM: ဒီဖောင်ပုံစံအား ပို့၍ မရပါ။ အသစ်ဖွင့်ပြီး နောက်တစ်ကြိမ်ကြိုးစားကြည့်ပါ။

en: Unapprove
my_MM: အတည်မပြုပါ

en: Unapprove this comment
my_MM: ဤစာမူကို အတည်မပြုပါ။

en: Unapproved
my_MM: အတည်ပြုမထားပါ

en: Unarchive
my_MM: မှတ်တမ်းတင်သိမ်းဆည်းမှု မပြုပါ

en: Uncategorized
my_MM: ကဏ္ဍ ခွဲမထား

en: Uncheck All
my_MM: အားလုံးကို အမှန်ခြစ်ဖြုတ်ပါ

en: Under %s
my_MM: %s အောက်

en: Underline
my_MM: အောက်မျဉ်းတား

en: Undo
my_MM: မလုပ်ပါ။

en: Unknown Feed
my_MM: အမျိုးအမည်မသိ ပေးပို့မှု

en: Unknown action.
my_MM: အ​မျိုး​အ​မည်​မ​သိ​ ​လုပ်​ဆောင်​ချက်​။

en: Unmute
my_MM: အသံဖွင့်

en: Unpacking the package&#8230;
my_MM: ပက်ေက့(အထုတ်) အားြဖည်ေနသည်&#8230;

en: Unpublished
my_MM: မဖော်ပြရသေးပါ

en: Untested with your version of WordPress
my_MM: သင့် WordPress မူကွဲဖြင့် မစမ်းသပ်ရသေးပါ

en: Untitled
my_MM: ခေါင်းစဉ်မတပ်ရသေး

en: Untrash
my_MM: အမှိုက်ပုံးမှ ဖယ်ထုတ်

en: Up one
my_MM: အပေါ်တစ်ခုတက်

en: Update
my_MM: အသစ်ဖြည့်စွက်ပါ

en: Update %s now
my_MM: %s အား ယခု အဆင့်မြှင့်ပါ

en: Update Available
my_MM: အဆင့်မြှင့်တင်ရန် ရှိပါသည်

en: Update Category
my_MM: ကဏ္ဍ ပြုပြင်ဖြည့်စွက်ပါ

en: Update Comment
my_MM: မှတ်ချက်ကို အသစ်ပြုပြင်ဖြည့်စွက်ပါ

en: Update Complete
my_MM: အဆင့်မြှင့်တင်ခြင်း ပြီးမြောက်ပါပြီ။

en: Update Link
my_MM: လိပ်စာကို အသစ်ပြုပြင်ဖြည့်စွက်ပါ

en: Update Link Category
my_MM: လိပ်စာ ကဏ္ဍ အသစ်ဖြည့်စွက်ရန်

en: Update Now
my_MM: အခု အဆင့်မြှင့်ပါ

en: Update Plugins
my_MM: ပလပ်အင်များကို အဆင့်မြှင့်ပါ

en: Update Profile
my_MM: မှတ်တမ်းကို ပြုပြင်ဖြည့်စွက်ပါ။

en: Update Services
my_MM: သတင်းသစ် ဝန်ဆောင်မှုများ

en: Update Tag
my_MM: စကားစုတွဲကို အသစ်ပြုပြင်ဖြည့်စွက်ပါ

en: Update User
my_MM: သုံးသူစာရင်း ပြုပြင်ဖြည့်စွက်ပါ။

en: Update WordPress
my_MM: ​WordPress​ ​အဆင့်မြှင့်ရန်

en: Update audio playlist
my_MM: တေးသီချင်းစာရင်း အသစ်ပြုပြင်ရန်

en: Update gallery
my_MM: ပြခန်း အသစ်ပြုပြင်ဖြည့်စွက်

en: Update gallery settings
my_MM: ပြ​ခန်း​ဆိုင်​ရာ​ ​သတ်မှတ်ချက်များ​ကို​ ​အသစ်​ဖြည့်​စွက်​ပါ

en: Update to %s
my_MM: %s သို့ အဆင့်မြှင့်ပါ

en: Update video playlist
my_MM: ဗွီဒီယိုစာရင်း အသစ်ပြုပြင်ရန်

en: Updates
my_MM: အဆင့်မြှင့်တင်မှုများ

en: Updates %s
my_MM: အ​ဆင့်​မြှင့်​​ရန်​ %s​

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
my_MM: ပလပ်အင် %1$s ကို အဆင့်ြမှင့်ေနသည် (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
my_MM: အခင်းအကျင်း​ %1$s ကို အဆင့်ြမှင့်ေနသည် (%2$d/%3$d)

en: Upgrade
my_MM: အဆင့်မြှင့်ရန်

en: Upload
my_MM: ပို့တင်ပါ

en: Upload Image
my_MM: ရုပ်ပုံ​ ပို့တင်ပါ

en: Upload Limit Exceeded
my_MM: ပို့တင်မှု ကန့်သတ်ချက် ကျော်လွန်နေပြီ

en: Upload New Media
my_MM: ​မီဒီယာ​ဖိုင်​ အသစ်ကို ပို့တင်ပါ

en: Upload date:
my_MM: ပို့တင်သော နေ့စွဲ -

en: Upload failed.
my_MM: ပိုတင်မှု မ‌အောင်မြင်ပါ။

en: Upload file and import
my_MM: ဖိုင်​ပို့​တင်​ပြီး တင်ပို့ပါ

en: Upload files
my_MM: ဖိုင်များ ပို့တင်ရန်

en: Upload stopped.
my_MM: ပို့တင်မှု ရပ်ဆိုင်းပြီး။

en: Upload theme
my_MM: အခင်းအကျင်း ပို့တင်ပါ

en: Uploaded Images
my_MM: ပို့တင်ထားသော ရုပ်ပုံများ

en: Uploaded on:
my_MM: ပို့တင်ခဲ့ချိန် -

en: Uploaded to this page
my_MM: ဒီစာမျက်နှာသို့ ပို့တင်ခဲ့သည်

en: Uploaded to this post
my_MM: ဒီစာမူသို့ ပို့တင်ခဲ့သည်

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
my_MM: သို့မဟုတ်

en: Uploading
my_MM: ပို့တင်နေသည်

en: Uploading Files
my_MM: ဖိုင်များ ပေးပို့တင်ခြင်း

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
my_MM: ဖိုင်များ ပို့တင်ခြင်းသည် သင်ပို့တင်ထား​သော ဖိုင်များ အတွက် သိမ်းဆည်းရန် ဖိုလ်ဒါနှင့် လမ်း​ကြောင်းကို ​ရွေးချယ်ရန် ခွင့်ပြုသည်​။

en: Uploads
my_MM: ပို့​တင်​ထား​သ​ည်များ

en: Urumqi
my_MM: ဥူရွမ်ကီ

en: Use %s instead.
my_MM: %s ကို အစားသုံးပါ

en: Use as featured image
my_MM: သရုပ်ပြရုပ်ပုံ အနေခြင့် သုံးရန်

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
my_MM: ဖယ်ထားလိုသော ဝေါဟာရများအား ခွဲခြားရန် %s အစား ကော်မာကို သုံးပါ။

en: Use https
my_MM: https ကိုသုံးပါ။

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
my_MM: အကွက်ထိပ်ပိုင်းရှိ မြှားခလုပ်များအားသံုး၍ သို့မဟုတ် သင့်လက်ကွက်ပေါ်မှ ဘယ် နှင့် ညာ မြှားခလုပ်များအားနှိပ်၍ မီဒီယာဖိုင်များအား လျှင်မြန်စွာ လမ်းညွှန်နိုင်သည်။

[ctx: Used before category names.]
en: Categories
my_MM: ကဏ္ဍများ

[ctx: Used before post author name.]
en: Author
my_MM: စာရေးသူ

[ctx: Used before publish date.]
en: Posted on
my_MM: ရေးသား ထုတ်ဝေခဲ့ ချိန်

[ctx: Used before tag names.]
en: Tags
my_MM: စကားစုတွဲများ

[ctx: Used between list items, there is a space after the comma.]
en: ,
my_MM: ၊

en: Used: %1$s%% of %2$s
my_MM: အသုံးပြုပမာဏ။   ။ %2$s မှ %1$s%%

en: User
my_MM: သံုးသူ

en: User Dashboard: %s
my_MM: သုံးသူ ထိန်းချုပ်ခုံ: %s

en: User Name
my_MM: သုံးသူအမည်

en: User Roles
my_MM: သုံး​သူ အဆင့်​အတန်းများ

en: User added.
my_MM: သုံး​သူ​ ​ထပ်​ပေါင်း​ထည့်​ပြီး​။

en: User already exists. Password inherited.
my_MM: သုံးသူ ရှိပြီးဖြစ်သည်။ စကားဝှက် ဆက်ခံရရှိသည်။

en: User deleted.
my_MM: သုံးသူကို ဖျက်ပြီးပြီ။

en: User deletion is not allowed from this screen.
my_MM: ဒီဖန်သားပြင်မှ သုံးသူဖျက်ခြင်းကို ခွင့်ပြုမထားပါ။

en: User has been added to your site.
my_MM: သုံးသူကို သင့်ဆိုဒ်သို့ ဖြည့်သွင်းပြီးပါပြီ။

en: User has blocked requests through HTTP.
my_MM: HTTP မှတဆင့် တောင်းဆိုချက်များအား သုံးသူကို ပိတ်ဆို့ထားသည်။

en: User removed from this site.
my_MM: ဒီဆိုဒ်မှ ထုတ်ပယ်လိုက်သော သုံးသူများ

[ctx: User role]
en: Administrator
my_MM: စီမံအုပ်ချုပ်သူ

[ctx: User role]
en: Author
my_MM: စာရေးသူ

[ctx: User role]
en: Contributor
my_MM: ပံ့ပိုးကူညီသူ

[ctx: User role]
en: Editor
my_MM: တည်းဖြတ် ပြုပြင်သူ

[ctx: User role]
en: Subscriber
my_MM: အသင်းဝင်

en: User updated.
my_MM: သုံးသူမှတ်တမ်းအား အသစ်ဖြည့်စွက်ပြင်ဆင်ပြီးပါပြီ။

en: Username
my_MM: သုံးသူအမည်

en: Username may not be longer than 60 characters.
my_MM: Username စကားလံုးအေရအတြက္သည္ အလံုး ၆၀ ထက္ပို၍မရပါ။

en: Username must be at least 4 characters.
my_MM: သုံးသူအမည်တွင် အနည်းဆုံး အက္ခရာ ၄ လုံးပါရမည်။

en: Username.
my_MM: သုံးသူအမည်

en: Username/Password incorrect for %s
my_MM: %s အတွက် သုံးသူအမည်/စကားဝှက် မှားနေသည်။

en: Username:
my_MM: သုံးသူအမည် -

en: Username: %s
my_MM: သုံးသူအမည်: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
my_MM: သုံးသူနာမည်များတွင် စကားလုံးအသေး(a-z) နှင့် နံပါတ်များသာ ပါ၀င်နိုင်သည်။

en: Usernames cannot be changed.
my_MM: သုံးသူအမည်များကို ပြောင်းလဲ၍မရပါ။

en: Users
my_MM: သုံးသူများ

en: Users list
my_MM: သုံးသူများစာရင်း

en: Users must be registered and logged in to comment
my_MM: မှတ်ချက်ပေးရန် အသုံးပြုသူများသည် မှတ်ပုံတင်ပြီး ဝင်ရောက်ထားရမည်။

en: Ushuaia
my_MM: ဥရွှာအိုင်

en: Ust-Nera
my_MM: အားစနယ်ရာ

en: Uzhgorod
my_MM: ဥဇဂိုရော့ဒ်

en: Vaduz
my_MM: ဝဒွဇ်

en: Valid
my_MM: သင့်လျော်သည်

en: Value
my_MM: တန်​ဖိုး

en: Vancouver
my_MM: ဗင်ကူးဗား

en: Vatican
my_MM: ဗာတီကန်

en: Version
my_MM: ဗားရှင်း

en: Version %s
my_MM: ဗားရှင်း %s

en: Version:
my_MM: မူကွဲအမှတ် -

en: Version: %s
my_MM: ဗားရှင်း  - %s

en: Vertical space
my_MM: ဒေါင်လိုက် နေရာလွတ်

en: Vevay
my_MM: ဗွီဗေး

en: Victoria
my_MM: ဗစ်တိုးရီးယား

en: Video
my_MM: ဗွီဒီယို

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: ဗွီဒီယို <span class="count">(%s)</span>
my_MM[1]: ဗွီဒီယိုများ <span class="count">(%s)</span>

en: Video Details
my_MM: ဗွီဒီယို အသေးစိတ်အချက်များ

en: Video URL
my_MM: ဗွီ​ဒီ​ယို​ URL

en: Video Widget
my_MM: ဗွီဒီယို ဝီဂျက်

en: Videos
my_MM: ဗွီဒီယိုများ

en: Vienna
my_MM: ဗီယင်နာ

en: Vientiane
my_MM: ဗီယင်ကျင်း

en: View
my_MM: ကြည့်မည်

en: View &#8220;%s&#8221;
my_MM:  &#8220;%s&#8221; ကို ကြည့်မည်

en: View All
my_MM: အားလုံးကိုကြည့်မည်

en: View Attachment Page
my_MM: တွဲချိတ်မှုစာမျက်နှာကို ကြည့်မည်

en: View Category
my_MM: ကဏ္ဍကို ကြည့်ရန်

en: View Comment
my_MM: မှတ်ချက်ကို ကြည့်ပါ

en: View Page
my_MM: စာမျက်နှာကို ကြည့်မည်။

en: View Post
my_MM: စာမူကို ကြည့်မည်။

en: View Site
my_MM: ဆိုဒ်ကို ကြည့်ရန်

en: View Tag
my_MM: စကားစုတွဲကို ကြည့်ရန်

en: View Trash
my_MM: အမှိုက်ပုံးကို​ ​ကြည့်​မည်။

en: View all
my_MM: အားလုံးကိုကြည့်မည်

en: View all posts by %s
my_MM: %s ရေးသော စာမူအားလုံးကို ကြည့်ရန်

en: View all posts in %s
my_MM: %s ရှိ စာမူအားလုံးကို ကြည့်မည်

en: View attachment page
my_MM: တွဲချိတ်မှု စာမျက်နှာအား ကြည့်ရန်

en: View comment history
my_MM: မှတ်ချက်သမိုင်းကို ကြည့်ရန်

en: View details
my_MM: အသေးစိတ်ကြည့်ရန်

en: View post
my_MM: စာမူကို ကြည့်မည်။

en: View your site
my_MM: သင့်ဆိုဒ်ကို ကြည့်ရန်

en: Vilnius
my_MM: ဗီးလ်နီယတ်

en: Vincennes
my_MM: ဗင်စန်နက်စ်

en: Virgin
my_MM: ဗာဂျင်

en: Visibility:
my_MM: ရှုမြင်နိုင်ခွင့် -

en: Visible
my_MM: တွေ့မြင်ပါစေ

en: Visit
my_MM: လည်ပတ်ရန်

en: Visit %s
my_MM: %s ကို လည်ပတ်ပါ

en: Visit %s&#8217;s website
my_MM:  %s&#8217;s ဝက်ဘ်ဆိုဒ်သို့ အလည်သွားမည်

en: Visit Dashboard
my_MM: ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခုံသို့ လည်ပတ်ရန်

en: Visit Link
my_MM: ချိတ်​ဆက်​ထား​သော​ ​လိပ်​စာ သို့လည်ပတ်မည်။

en: Visit Site
my_MM: ဆိုဒ် ကိုအလည်သွားမည်

en: Visit Theme Site
my_MM: အခင်း​အကျင်း ဆိုဒ်ကို လည်ပတ်ပါ

en: Visit plugin homepage
my_MM: ပလပ်အင် ​မူ​လ​စာ​မျက်​နှာ​ကို​ ​လည်​ပတ်​မည်

en: Visit site
my_MM: ဆိုဒ်ကိုအလည်သွားမည်

en: Visual Editor
my_MM: ရှုမြင်ရပုံ အယ်ဒီတာ

en: Visual aids
my_MM: မျက်မြင်အကူအညီများ

en: Vladivostok
my_MM: ဗလာဒီဗိုစ်တော့ခ်

en: Volgograd
my_MM: ဗော်လ်ဂိုဂရဒ်

en: Vostok
my_MM: ဗော့စ်တော့

en: Wake
my_MM: ဝိတ်ခ်

en: Wallis
my_MM: ဝေါလစ်

en: Warning | Warnings
my_MM[0]: သတိပေးချက်

en: Warning! User %s cannot be deleted.
my_MM: သတိ ! %s  သံုးသူကို ဖျက်၍ မရနိုင်ပါ။

en: Warning:
my_MM: သတိေပးချက် :

en: Warsaw
my_MM: ဝါဆော

en: Wavatar (Generated)
my_MM: ဝဲဗာတာ (ထုတ်လုပ်ထား​သော)

en: We&#8217;re all done here, but you can always <a href="%s">convert more</a>.
my_MM: ဒီမှာ အားလုံးပြီးပါပြီ။ ဒါပေမယ့် အမြဲတမ်း သင် <a href="%s">ထပ်မံ့ပြောင်းလဲ</a> နိုင်သည်။

en: Web Address
my_MM: ဝဘ် လိပ်စာ

en: Web address
my_MM: ဝဘ် လိပ်စာ

en: Website
my_MM: ဝက်ဘ်ဆိုဒ်

en: Wed
my_MM: ဟူး

en: Wednesday
my_MM: ဗုဒ္ဓဟူး

en: Week Starts On
my_MM: ရက်သတ္တပတ်၏ အစရက်

en: Welcome
my_MM: မ​ဂင်္လာ​ပါ

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
my_MM: မင်္ဂလာပါ

en: Welcome to WordPress!
my_MM: WordPress မှ ကြိုဆိုပါ၏!

en: West
my_MM: အနောက်အရပ်

en: What do I do now?
my_MM: ကျွန်ုပ်ဘာလုပ်သင့်သလဲ။

en: What should be done with content owned by this user?
my_MM: ဒီသံုးသူပိုင်ဆိုင်သော အကြောင်းအရာများအား ဘာလုပ်သင့်ပါသလဲ။

en: What&#8217;s New
my_MM: အသစ်ပါဝင်လာသည်များ

en: What&#8217;s on your mind?
my_MM: သင်ဘာတွေ စိတ်ကူးနေသလဲ။

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
my_MM: ကဏ္ဍများနှင့် စကားစုတွဲများကြား ကွဲပြားချက်က ဘာလဲ? ပုံမှန်အားဖြင့် ကဏ္ဍများသည် ကြိုတင်သတ်မှတ်ထားသော အပိုင်းဖြစ်၍ စကားစုတွဲများသည် အခြားစာမူများတွင် ပါဝင်ကောင်းပါဝင်နိုင်သည့် သင့်စာမူ ရှိ အရေးကြီး သတင်းအချက်အလက်များ (အမည်များ၊ အကြောင်းအရာများ၊ စသည်ဖြင့်)ကို ခွဲခြားသတ်မှတ်ပေးသည့် အထူးဖွဲ့စည်းထားသည့် သော့ချက်စာလုံးများဖြစ်သည်။ သင့်ဆိုဒ်ကို စာအုပ်တစ်အုပ်အနြဖေင့်ကြည့်လျှင် ကဏ္ဍများသည် မာတိကာနှင့်တူ၍ စကားစုတွဲများသည့် အညွှန်းတွင်ပါဝင်သည့် သတ်မှတ်ချက်စကားလုံးများနှင့် တူသည်။

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
my_MM: ဒီဖန်သားပြင်တွင် ကဏ္ဍသစ်တစ်ခုကို ပေါင်းထည့်သောအခါ အောက်ပါ ကွက်လပ်များကိ ုဖြည့်သွင်းရမည်။

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
my_MM: ဒီဖန်သားပြင်တွင် စကားစုတွဲအသစ်ပေါင်းထည့်သောအခါ အောက်ပါ ကွက်လပ်များကို ဖြည့်သွင်းရမည် :

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
my_MM: အခင်းအကျင်းပြောင်းသောအခါ ဝစ်ဂျက်ဧရိယာနှင့် ဘေးဘားများ အရေအတွက် အပြောင်းအလဲရှိတတ်ပါသည်။ တစ်ခါတစ်ရံ ဤပြဿနာသည် အခင်းအကျင်းပြောင်းလဲမှုကို အနည်းငယ် မချော့မမွေ့ဖြစ်စေပါသည်။ အခင်းအကျင်းပြောင်းပြီးသောအခါ ဝစ်ဂျက်များပျောက်နေပါက ဤဖန်သားပြင်အောက်ဘက်ရှိ သက်ဝင်မှုမရှိသော ဝစ်ဂျက်များ ဧရိယာကို လျှောဆင်းလိုက်ပါ။ သင့်ဝစ်ဂျက်များနှင့် သက်ဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များအားလုံးကို သိမ်းဆည်းပေးထားပါသည်။

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
my_MM: မော်နီတာ အသေးများတွင် အစမ်းကြည့်ရှုစဉ်၊ ဘယ်ဘက်ပိုင်း အောက်ခြရေှိ ချုံ့ချဲ့ သင်္ကတေအား အသုံးပြုနိုင်သည်။ ဘယ်ဘက်ပိုင်းအား ဖျောက်ပေးခြင်းဖြင့် သင့်ဆိုဒ်အား အခင်းအကျင်းအသစ်ဖြင့် အစမ်းကြည့်ရှုရာတွင် ပိုမိုကျယ်ပြန့်သော နေရာကို ရရှိနိုင်ပါသည်။ ထိန်းချုပ်မှု အပိုင်းအား ပြန်ဖွင့်ရန် ချုံ့ချဲ့ သင်္ကတေအား နောက်တစ်ကြိမ်ပြန် ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
my_MM: ​အောက်​ပါ​ ​ခ​လုပ်​ကို​နှိပ်​လိုက်​လျှင်​ WordPress​ ​မှ​ XML​ ​ဖိုင်​ကို​ ​သင့်​ကွန်​ပြူ​တာ​ပေါ်​တွင်​သိမ်း​ဆည်း​နိုင်​ရန်​ ​ဖန်​တီး​ပြု​လုပ်​ပေးမည်​။

en: White
my_MM: အဖြူရောင်

en: Whitehorse
my_MM: ဝိုက်ဟောက်စ်

en: Widget %s
my_MM: ဝစ်ဂျက်များ %s

en: Widget moved down
my_MM: ဝစ်ဂျက် အောက်သို့ရွှေ့ပြီး

en: Widget moved up
my_MM: ဝစ်ဂျက် အပေါ်သို့ရွှေ့ပြီး

en: Widgets
my_MM: ဝစ်ဂျက်များ

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
my_MM: ဝစ်ဂျက်ဆိုသည်မှာ သင့်အခင်းအကျင်းမှထောက်ပံ့ပေးထားသည့် မည်သည့် ဝစ်ဂျက်ထည့်သွင်းရန်နေရာတွင်မဆို (ယေဘုယျအားဖြင့် ဘေးဘားများဟု ခေါ်သည်။) နေရာချထားနိုင်သည့် လွတ်လပ်သော ပါဝင်မှု အစိတ်အပိုင်းများဖြစ်သည်။ သင့် ဘေးဘားများ/ဝစ်ဂျက်ဧရိယာများတွင် ဝစ်ဂျက်တစ်ခုခုကို ထည့်သွင်းထားလိုလျှင် ခေါင်းစီးဘားများကို လိုချင်သော ဧရိယာသို့ တရွတ်ဆွဲ၍ ချပေးနိုင်သည်။ မူလ အခြအေနေတွင်၊ ပထမဆုံးဝစ်ဂျက် ဧရိယာသာ ဖြန့်ထုတ်ထားသည်။ နောက်ထပ် ဝစ်ဂျက်ဧရိယာများကို ထည့်လိုလျှင် ၎င်းတို့ကို ဖြန့်ထုတ်ရန် ခေါင်းစီးဘားတန်းများကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
my_MM: ဝစ်ဂျက်များဆိုသည်မှာ သင့်အခင်းအကျင်းမှ ပံ့ပိုးထားသည့် ဝစ်ဂျက်ထားရန်နေရာများ (ပုံမှန်အားဖြင့်ဘေးဘားတန်းများဟု ခေါ်သည်)တွင် နေရာချထားနိုင်သော သီးသန့်အကြောင်းအရာ အစိတ်အပိုင်းများဖြစ်သည်။

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
my_MM: ဝစ်ဂျက်များကို ကြိမ်ဖန်များစွာ အသုံးပြုနိုင်သည်။ ဝစ်ဂျက်တစ်ခုခြင်းကို သင့်ဆိုဒ်တွင် ဖော်ပြထားရန် ခေါင်းစဉ်တပ်ပေးနိုင်သည်။ သို့သော မလိုအပ်ပါ။

en: Width
my_MM: အကျယ်

en: Winamac
my_MM: ဝီနာမက်

en: Windhoek
my_MM: ဝင်းဒ်ဟို့ခ်

en: Winnipeg
my_MM: ဝင်နီပဂ်

[ctx: Word count type. Do not translate!]
en: words
my_MM: စကားလုံးများ

en: Word count: %s
my_MM: စကားလုံး အရေအတွက် - %s

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
my_MM: %2$s အခင်းအကျင်းအား အသုံးပြုထားသော WordPress %1$s

en: WordPress &rsaquo; Error
my_MM: WordPress &rsaquo; အမှားအယွင်း

en: WordPress &rsaquo; Success
my_MM: WordPress &rsaquo; အောင်မြင်မှု

en: WordPress Address (URL)
my_MM: WordPress လိပ်စာ (URL)

en: WordPress Blog
my_MM: WordPress ဘ​လော့ဂ်

en: WordPress News
my_MM: WordPress သတင်းများ

en: WordPress database error:
my_MM: WordPress ဒေတာဘေ့စ် အမှား :

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
my_MM: သင့်လျှော်မှန်ကန်မှုမရှိသော XHTML ရေးသားမှု အစီအစဉ်များအား WordPress မှ အလိုအလျှောက် ပြင်ပေးသင့်သည်။

en: WordPress site: %s
my_MM: WordPress ဆိုဒ် -  %s

en: Words
my_MM: စကားလံုးများ :

en: Words: %s
my_MM: စကားလုံးများ - %s

en: Write your first blog post
my_MM: ပထမဆုံး သင့်ဘလော့စာမူကိုရေးရန်

en: Writing
my_MM: ရေးခြင်း

en: Writing Settings
my_MM: ရေးခြင်းဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များ

en: X &#8212; Even more mature than above
my_MM: X &#8212; အထက်မှာ ဖော်ပြထားခဲ့သည်များထက်ပို၍ ရင့်ကျက် သူများအတွက်

en: XML Error: %1$s at line %2$s
my_MM: XML အမှား​ - %2$s လိုင်း​မှ %1$s

en: XML-RPC services are disabled on this site.
my_MM: ဤဆိုဒ်တွင် XML-RPC ဝန်ဆောင်မှုများကို ပိတ်ထားသည်။

en: Yakutat
my_MM: ယကူတတ်

en: Yakutsk
my_MM: ယာကုဒ်စ်

en: Yancowinna
my_MM: ယန်ကိုဝင်နာ

en: Yangon
my_MM: ရန်ကုန်

en: Yap
my_MM: ယက်ပ်

en: Year
my_MM: ခုနှစ်

en: Year:
my_MM: ခုနှစ် -

en: Yekaterinburg
my_MM: ရေကာတာရင်ဘတ်

en: Yellow
my_MM: အဝါရောင်

en: Yellowknife
my_MM: ယဲလိုးနိုက်ဖ်

en: Yerevan
my_MM: ယေရေဗန်

en: Yes
my_MM: လုပ်ပါ။

en: Yes, take me to my profile page
my_MM: ဟုတ်ကဲ့၊ ကျွန်ုပ်ကို ကွန်ုပ်၏ ကိုယ်ရေးမှတ်တမ်းစာမျက်နှာသို ့ပို့ပါ။

en: You are about to approve the following comment:
my_MM: အောက်ပါ မှတ်ချက်ကို အတည်ပြုတော့မည်။ :

en: You are about to delete the following comment:
my_MM: အောက်ပါ မှတ်ချက်ကို ဖျက်တော့မည်။ :

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
my_MM: လိပ်စာ  '%s' ကို ဖျက်တော့မည်။ 
    ရပ်ရန် 'ပယ်ဖျက်' ၊ ဖျက်ရန် ' OK' ။

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
my_MM: အခင်းအကျင်း '%s' ကိုဖျက်တော့မည်။
    ရပ်ရန် 'ပယ်ဖျက်' ၊ ဖျက်ရန် 'OK' ။

en: You are about to mark the following comment as spam:
my_MM: အောက်ပါ မှတ်ချက်ကို အနှောက်အယှက်အဖြစ် မှတ်သားတော့မည်။

en: You are about to move the following comment to the Trash:
my_MM: အောက်ပါ မှတ်ချက်ကို သင် အမှိုက်ပုံးထဲရွှေ့တော့မည်။

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
my_MM: ဒါတွေကို အမှိုက်ပုံးထဲ ထည့်တော့မည်လား။
      ရပ်ရန် 'ပယ်ဖျက်'၊ ဖျက်ရန် 'OK'။

en: You are attempting to log out of %s
my_MM: %s  အားထွက်ရန် သင်တောင်းဆိုထားသည်။

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
my_MM: သင်ယခု ကြည့်ရှုနေသော မော်ကွန်းမှတ်တမ်းများမှာ  %s ကဏ္ဍအတွက်ဖြစ်သည်။

en: You are customizing %s
my_MM: %s အား စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်နေသည်

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
my_MM: ဒါကို အမှိုက်ပုံးအပြင်သို့ပို့ရန် သင့်အားခွင့်မပြုပါ။

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
my_MM: ဤ​အ​မျိုး​အ​မည်​ကို​ ​အ​မှိုက်​ပုံး​အ​တွင်း​သို့​ ​ရွှေ့​ရန်​ ​သင့်​ကို​ခွင့်​မ​ပြု​ပါ​။

en: You are not authorized to upload files to this site
my_MM: ဤဆိုဒ်သို့ ဖိုင်များတင်ပို့ရန် သင့်ကိုခွင့်မြပုပါ။

en: You are not currently logged in.
my_MM: သင် လက်ရှိ ဝင်ထားခြင်းမရှိပါ။

en: You are now logged out everywhere else.
my_MM: နေရာတိုင်မှ သင်ထွက်ပြီးပါပြီ။

en: You are now logged out.
my_MM: ယခု ထွက်ပြီးပါပြီ။

en: You are only logged in at this location.
my_MM: ဒီတည်နေရာတွင်သာ သင်ဝင်ရောက်မှု ပြုလုပ်ထားသည်။

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
my_MM: မှတ်ချက်များကို အရမ်းမြန်မြန် သင်ရေးနေသည်။ ဖြည်းဖြည်းလုပ်ပါ။

en: You are previewing %s
my_MM: နမူစမ်းကြည့်နေသည်မှာ  %s

en: You are using an insecure browser!
my_MM: လုံခြုံစိတ်ချရမှု မရှိသော ဘရောက်ဇာ(အင်တာနက်သုံးစွဲသည့် ပရိုဂရမ်) ကို သင်အသုံးပြုနေသည်။

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
my_MM: အင်တာနက် ဘရောက်ဇာတွင် ပါဝင်သော ဖိုင်တင်ပို့မှု ပရိုဂရမ်ကို သင်အသုံးပြုထားသည်။ WordPress ဖိုင်တင်ပို့မှု ပရိုဂရမ်တွင် ဖိုင်အများအပြား တစ်ပြိုင်တည်းရွေးချယ်ခြင်းနှင့် တရွတ်ဆွဲချ နိုင်သော လုပ်ဆောင်နိုင်စွမ်းများ ပါဝင်သည်။   ။ <a href="#">ဖိုင်အများအပြား တင်ပို့မှု ပရိုဂရမ်းသို့ ပြောင်းပါ</a>။

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
my_MM:  "%1$s" ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခုံသို့ ဝင်ရောက်နိုင်ရန် သင်ကြိုးစားခဲ့ပါသည်။ သို့သော် လောလောဆယ် ဒီဆိုဒ်တွင် သင် အခွင့်အာဏာမရှိပါ။  "%1$s" ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခုံကို သင်ဝင်ရောက်ခွင့်ရသင့်သည်ဟု ထင်လျှင် ကွန်ယက်အုပ်ချုပ်သူထံသို့ ဆက်သွယ်ပါ။

en: You attempted to edit an item that does not exist. Perhaps it was deleted?
my_MM: သင်ပြုပြင်ရန် ကြိုးစားသော အရာ မရှိပါ။ ထိုအရာ​ကို​ ​ဖျက်​ပြီး​ဖြစ်​လိမ့်​မည်​။

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
my_MM: ပုံမှန်အားဖြင့် <a href="%s">ဝစ်ဂျက်များ</a>ကို သုံး၍ သင့်ဆိုဒ်တွင် ဖော်ပြလိုသည့် လိပ်စာများကို ဒီမှာ ထည့်ထားနိုင်သည်။ မူလအခြအေနေတွင် WordPress လူမှု အဖွဲ့အစည်းအတွင်းရှိ များပြားသော ဆိုဒ်များသို့ လိပ်စာများကို ဥပမာအဖြစ် ပါဝင်ပါသည်။

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
my_MM: အကွက်တစ်ခုခြင်းစီတွင် အချက်အလက်များ ရေးသွင်းခြင်းဖြင့် ဒီဖန်သားပြင်ပေါ်တွင် လိပ်စာများ ပြုပြင်ခြင်း သို့မဟုတ် ထပ်ထည့်ခြင်းပြုလုပ်နိုင်သည်။ လိပ်စာ၏ ဝဘ်လိပ်စာနှင့် အမည်(လိပ်စာအဖြစ် သင့်ဆိုဒ်တွင် ဖော်ပြထားလိုသည့် စာသား) သာလျှင် လိုအပ်သော ကွက်လပ်များဖြစ်သည်။

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
my_MM: အရောင်ရွေးရန် ခလုပ်ကို နှိပ်ခြင်း၊ သင့်လျှော်ရာ HTML ဆဋ္ဌဒသမ တန်ဖိုး၊ ဥပမာ အနီရောက်အတွက် &#8220;#ff0000&#8221;၊ သို့မဟုတ် အရောင်ရွေးကောက်စနစ်ကိုသုံး၍ အရောင်ရွေးခြင်းစသဖြင့် နောက်ခံအရောင်လည်း ရွေးချယ်ပေးနိုင်သည်။

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
my_MM: <a href="%s">ဒါကို ပုံနှိပ်ဖြန့်ဝေပါ စာအုပ်မှတ်</a>ဖြင့်လည်း စာမူများကို ဖန်တီးတိုင်သည်။

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
my_MM: အသေးစိတ် ပြကွက်မှ ဖြန့်ထုတ်ထားသော ပြုပြင်မှု ဖန်သားပြင်အား သံုး၍ ဖိုင်တစ်ခုခြင်းအား ဖျက်နိုင်ပါသည်။

en: You can also edit or move multiple posts to the Trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk actions menu and click Apply.
my_MM: စာမူအများအပြားကို ပြုပြင်ခြင်း သို့မဟုတ် အမှိုက်ပုံးတွင်းထည့်သွင်းခြင်းကို တစ်ပြိုင်တည်း ပြုလုပ်နိုင်ပါသည်။ အမှန်ခြစ်ကွက်များကို သုံး၍ သင်လုပ်ဆောင်လိုသော စာမူများကို ရွေးပါ။ ပြီးလျှင် တစ်ပြိုင်တည်းလုပ်ဆောင်ခြင်းမီနူးမှ လုပ်ဆောင်လိုသော လုပ်ဆောင်မှုကိုရွေး၍ လုပ်ဆောင်ပါကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
my_MM: မှတ်ချက်များ၏ အချိန်ကာလာကိုပြောင်းလဲနိုင်သော အခြအေနြပေအကွက်ကို သုံး၍ ဒီဖန်သားပြင်မှ မှတ်ချက်များကို စစ်ဆေးကွပ်ကဲနိုင်သည်။

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
my_MM: စစ်ထုတ်စကာများကိုသုံး၍ စာရင်းကိုချုံ့ခြင်း၊ အတန်းတစ်ခုပေါ်တွင် ခေတ္တနားသောအခါ ပေါ်လာသည့် လုပ်ဆောင်ချက် လိပ်စာများကို သုံး၍ စာမျက်နှာတစ်ခုပေါ်တွင် ဆောင်ရွက်ခြင်း သို့မဟုတ် စာမျက်နှာအများအပြားအတွက် မီတာအချက်အလက်များကို တစ်ပြိုင်တည်းပြုပြင်ရန် တစ်ပြိုင်တည်းလုပ်ဆောင်ချက်များ မီနူးကိုသုံးခြင်းတို့အပါအဝင် တူညီသောလုပ်ဆောင်ချက်များကို လုပ်ဆောင်နိုင်ပါသည်။

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there is no relationship from one tag to another.
my_MM: <strong>စကားစုတွဲများ</strong> ကိုသုံး​၍ သင့်စာမူများကို ​သော့ချက်စကားလုံးများ သတ်မှတ်​ပေးထားနိုင်သည်​။ ကဏ္ဍများနှင့်မတူဘဲ စကားစုတွဲများတွင် အစဉ်အဆက် ဆက်နွယ်မှုမရှိပါ​။ ဆိုလိုသည်မှာ စကားစုတစ်ခုနှင့် အခြားတစ်ခုကြားတွင် မည်သည့် ဆက်နွယ်မှုမျှ မရှိပါ​။

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
my_MM: မီနူးအယ်ဒီတာ အောက်ဘက်ရှိ <strong>စိတ်ကြိုက် သတ်မှတ်ချက်များကို ရွေးချယ်ခြင်းဖြင့်</strong> မီနူးတစ်ခုခြင်းစီကို အခင်းအကျင်း မီနူးနေရာများတွင် သတ်မှတ်ထည့်သွင်းပေးနိုင်သည်။ အခင်းအကျင်း မီနူးတည်နေရာ အားလုံးကို တစ်ပြိုင်တည်း သတ်မှတ်ပေးနိုင်ရန် ဖန်သားပြင်ထိပ်ပိုင်းရှိ <strong>မီနူးတည်နေရာများ စီမံခန့်ခွဲရန် ခလုပ်ပြားတွင် ကြည့်ပါ။</strong>

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
my_MM: ဖန်သားပြင်တစ်ခုတွင် အမျိုးအမည် မည်မျှကို ဖော်ပြထားမည်ကို သတ်မှတ်ပေးရန် မြင်ကွင်းဆိုင်ရာ ရွေးစရာများကို သုံး၍ ဒီဖန်သားပြင်၏ တင်ပြပုံကို ပြောင်းနိုင်သည်။ ထို့ပြင် ဇယားရှိ ကော်လံများကိုလည်း ဖော်ပြ/ဖျောက်ထား နိုင်သည်။

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
my_MM: အခြားအရာများတွင် WYSIWYG (Visual) အယ်ဒီတာကို ပိတ်ထားနိင်သည်​။ သင့် WordPress စီမံအုပ်ချုပ်မှု ဖန်သားပြင် အ​ရောင်တွဲစပ်မှုကို ​ပြောင်းနိုင်သည်​။ သင့် စကားဝှက်ကို ​ပြောင်းနိုင်သည်​။ ကိရိယာဘားတန်း (အရင်က စီမံအုပ်ချုပ်မှု ဘားတန်း ဟု​ခေါ်သည်) ကို သင့်ဆိုဒ်​ရှေ့စာမျက်နှာတွင် ​ဖျောက်ထားနိုင်သည်​။ သို့​သော် စီမံအုပ်ချုပ်မှု ဖန်သားပြင်တွင် ပိတ်​၍မရနိုင်ပါ​။

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
my_MM: အခင်းအကျင်း၏ မူလ ခေါင်းစီးရုပ်ပုံများကို ရွေးနိုင်သည် သို့မဟုတ် သင်ကိုယ်ပိုင် တစ်ခုခုကို သုံးနိုင်သည်။ သင့်ဆိုဒ် ခေါင်းစဉ်နှင့် လက်စွဲစကားကို ဘယ်ပုံဖော်ပြမည်ကိုလည်း စိတ်ကြိုက် ပြုပြင်နိုင်သည်။

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
my_MM: အစောပိုင်းက တင်ပို့ထားခဲ့သော ခေါင်းစီးပိုင်းများမှ တစ်ခုကို ရွေးချယ်နိုင်သည်။ သို့မဟုတ် ကျဘမ်းတစ်ခုခုကို ပြထားပါ။

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
my_MM: သင့်ဆိုဒ်၏ ရှေ့စာမျက်နှာတွင် ဖော်ပြထားလိုသည်ကို ရွေးချယ်နိုင်သည်။ ကာလပြောင်းပြန်ဖြင့် စီစဉ်ထားသော စာမူများ (ဂန္ဒဝင် ဘလော့ဂ်) သို့မဟုတ် တစ်သမှတ်တည်း/မရွှေ့ပြောင်းသော စာမျက်နှာ ဖြစ်နိုင်သည်။ တစ်သမှတ်တည်းသော အဖွင့်စာမျက်နှာကို သတ်မှတ်ရန် ပထမဆုံး <a href="%s">စာမျက်နှာ</a> နှစ်ခု ပြုလုပ်ရမည်။ တစ်ခုသည် သင့်ရှေ့စာမျက်နှာဖြစ်လာပြီး နောက်တစ်ခုသည် စာမူများကို ဖော်ပြမည့် စာမျက်နှာဖြစ်လာသည်။

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
my_MM: ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ကဏ္ဍများကိုသုံး​၍ ချိတ်ဆက်လိပ်စာအုပ်စုများ ဖန်တီးထားနိုင်သည်​။ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ကဏ္ဍအမည်များမှာ တစ်သီးတစ်သန့်ဖြစ်ရန်လို့အပ်ပြီး စာမူများအတွက် သင်အသုံးပြု​သော ကဏ္ဍများနှင့် ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ကဏ္ဍများကို သီးသန့်ခွဲခြားထားသည်​။

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
my_MM: ဒီဖန်သားပြင်ကို နည်းလမ်းအများအပြားဖြင့် စိတ်ကြိုက် ပြုပြင်နိုင်သည်။

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
my_MM: မြင်ကွင်းဆိုင်ရာ ရွေးစရာများ ခလုပ်ပြားကိုသုံး၍ သို့မဟုတ် လိပ်စာများ ဇယား အပေါ်ဘက်ရှိ ဆွဲချစာရင်း စကာစစ်ကို သုံး၍ ဒီဖန်သားပြင်ဖော်ပြမည့်ပုံကို ပြင်ဆင်သတ်မှတ်ပေးနိုင်သည်။

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
my_MM: နည်းလမ်းအချို့ဖြင့် ဒီဖန်သားပြင်​၏ ကိုယ်ထည်များကို ​ဖော်ပြမည့်ပုံစံကို စိတ်ကြို ပြုပြင်နိုင်သည်​။ :

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
my_MM: သင့်စိတ်ကြိုက် နောက်ခံကို သုံး၍ သင့်အခင်အကျင်း၏ ကုဒ်များကို ထိရန်မလိုဘဲ သင့်ဆိုဒ်၏ ပုံကို စိတ်ကြိုက်ပြုပြင်နိုင်သည်။ သင့်နောက်ခံသည် ရုပ်ပုံ သို့မဟုတ် အရောင်တစ်မျိုး ဖြစ်နိုင်သည်။

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
my_MM: တစ်ပြိုင်တည်းလုပ်ဆောင်ချက်ကိုသုံး၍ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ကဏ္ဍများကို ဖျက်နိုင်သည်။ သို့သော်ထိုကဏ္ဍအတွင်းရှိ ချိတ်ဆက်လိပ်စာများကိုပျက်မသွားပါ။ မူလ ချိတ်ဆက်လိပ်စာ ကဏ္ဍထဲသို့ ရွှေ့လိုက်ခြင်းသာဖြစ်သည်။

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
my_MM: လက်မအရွယ်ပံုအားမထိခိုက်ဘဲ ရုပ်ပံုအား ပြုပြင်နိုင်သည်။ ဥပမာ။   ။ရုပ်ပံု၏ တစ်စိတ်တစ်ပိုင်းကိုသာ ဖော်ပြပေးသည့် စတုရန်းပံု လက်မအရွယ်ပံုတစ်ခု ပြုလုပ်နိုင်သည်။

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
my_MM: လိုအပ်လျှင် မှတ်ချက်တစ်ခု၏ ညာဘက်ရှိ အချက်အလက်များကို ပြုပြင်နိုင်သည်။ ဒါက မှတ်ချက်ပေးသူမှ စာရိုက်သွင်းမှုအမှားပြုလုပ်ခဲ့သည်ကို သတိပေးသောအခါ အသုံးဝင်တတ်သည်။

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
my_MM: ညာဘက်ရှိ သင်္ကေတအားသုံး၍ အနှောက်အယှက်ကင်း စာရေးစနစ်အား ဖွင့်နိုင်သည်။ ဖန်သားပြင်ဆိုင်ရာ ရွေးချယ်စရာများတွင် အမြင့်အပြည့် အယ်ဒီတာအား ဖွင့်ထားရန်လိုအပ်ပါသည်။ ဒီလုပ်ဆောင်ချက်အာ အင်တာနက် ဘရောက်ဇာ အဟောင်းများနှင့် ဖန်သားပြင်သေးငယ်သော ကိရိယာများတွင် အသုံးပြု၍ မရနိုင်ပါ။

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
my_MM: သင့်ဆိုဒ်မှ အကြောင်းအရာများကို အခြားထည့်သွင်းမှု သို့မဟုတ် အခြား စနစ်တစ်ခုတွင်း ပြန်လည် တင်သွင်းရန် ဖိုင်တစ်ဖိုင်အဖြစ် တင်ပို့ထုတ်ပေးနိုင်သည်။ ပို့ထုတ်ထားသောဖိုင်သည် WXR ဟုခေါ်သော XML ဖိုင်တစ်ခုဖြစ်သည်။ စာမူများ၊ စာမျက်နှာများ၊ မှတ်ချက်များ၊ စိတ်ကြိုက် ဖြည့်စွက်ချက်များ၊ ကဏ္ဍများနှင့် စကားစုတွဲများ ပါဝင်သည်။ ကဏ္ဍ၊ စာရေးသူ၊ လအလိုက် နေ့စွဲသတ်မှတ်ချက် သို့မဟုတ် ထုတ်ဝေမှု အခြအေနေများ အရ တင်ပို့ပေးခြင်းကို ကန့်သတ်ရန် ဆွဲချစာရင်း စကာစစ်များတွင် သတ်မှတ်ပေးခြင်းဖြင့် သီးသန့် စာမူများ သို့မဟုတ် စာမျက်နှာများသာ WXR ဖိုင်တွင် ပါဝင်စေရန် ရွေးချယ်ပေးနိုင်သည်။

en: You can filter the list of users by User Role using the text links above the users list to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
my_MM: အားလုံး၊ စီမံအုပ်ချုပ်သူ၊ အယ်ဒီတာ၊ စာရေးသူ၊ ပံ့ပိုးကူညီသူ သို့မဟုတ် စာဖတ်သူ စသဖြင့် သုံးသူများအား သုံးသူအဆင့်အတိုင်း ရွေးချယ်ပြသပေးရန် ဘယ်ဘက်အပေါ်ပိုင်းရှိ စာသား ချိတ်ဆက်လိပ်စာများကို သုံးပြုနိုင်သည်။ မူလ မြင်ကွင်းမှာ သုံးသူအားလုံးကို ပြသပေးရန်ဖြစ်သည်။ အသုံးမပြုသော သုံးသူအဆင့်များကို စာရင်းတွင်ပြမထားပါ။

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
my_MM: ဖန်သားပြင်ရွေးစရာများ ခလုပ်ပြားကိုသုံး၍ ဖန်သားပြင်တစ်ခုတွင် ဖော်ပြထားမည့် စာမူများ အရေအတွက်ကို ဆုံးဖြတ်ပြီး သင့်လိုအပ်ချက်အတိုင်း ကော်လံများကို ဖျောက်ထား/ဖော်ပြထား နိုင်သည်။

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
my_MM: သင့်လိုအပ်ချက်ပေါ်မူတည်၍ ကော်လံများကို ဝှက်ထား/ပြထားနိုင်ပြီး ဖန်သားပြင် ရွေးစရာများ ခလုပ်ပြားကိုသုံး၍ ဖန်သားပြင်တစ်ခုစီတွင် စာရင်းပြထားမည့် သုံးသူများအရေအတွက်တို့ကို ဆုံးဖြတ်နိုင်သည်။

en: You can insert media files by clicking the button above the post editor and following the directions. You can align or edit images using the inline formatting toolbar available in Visual mode.
my_MM: စာသား တည်းဖြတ်စနစ်၏ အပေါ်ဘက်ရှိ သင်္ကေတအား ကလစ်နှိပ်ပြီး လမ်းညွှန်ချက်များအား လိုက်နာ လုပ်ဆောင်ခြင်းဖြင့် မီဒီယာဖိုင်များအား ထည့်သွင်းနိုင်သည်။ မျက်မြင် အနေအထားတွင် အသုံးပြုနိုင်သော အတွင်းပိုင်း ပုံစံပြောင်း ကိရိယာဘားတန်းအား သုံး၍ ရုပ်ပုံများအား ပြုပြင်ခြင်းနှင့် စီစဉ်ချိန်ညှိခြင်းများ ပြုလုပ်နိုင်သည်။

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the bulk actions.
my_MM: သင့်ဆိုဒ်တွင် ​ရေးသားထား​သော မှတ်ချက်များကို စာမူများနှင့် အခြား အရာများကို စီမံခန့်ခွဲမှုနည်းအတိုင်းပင် စီမံခန့်ခွဲမှု ပြုလုပ်နိုင်သည်​။ ဒီဖန်သားပြင်ကိုလည်း အခြား စီမံခန့်ခွဲမှု ဖန်သားပြင်များ အတိုင်းပင် စိတ်ကြိုက် ပြုပြင်နိုင်သည်​။ မှတ်ချက်များကို ​ဆောင်ရွက်ရာတွင် ​ခေတ္တရပ်နားမှု လုပ်​ဆောင်ချက်ကို သုံးခြင်း သို့မဟုတ် တစ်ပြိုင်တည်း လုပ်​ဆောင်ချက်များ ကို သုံး​၍ ​ဆောင်ရွက်နိုင်သည်​။

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
my_MM: မူလရုပ်ပံုအား အချိုးညီ စကေးကိုက် ချိန်ညှိနိုင်သည်။ အကောင်းဆံုးရလဒ် ရနိုင်ရန် ပိုင်းဖြတ်ခြင်း၊ လှန်လှောခြင်း၊ လှည့်ပတ်ခြင်းတို့မပြုလုပ်မီ စကေးကိုက်ချိန်ညှိမှုပြုလုပ်သင့်သည်။ ရုပ်ပံုအား စကေးလျှော့ခြင်းသာပြုလုပ်နိုင်ပြီး၊ မြှင့်တင်ခြင်းလုပ်၍မရနိုင်ပါ။

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
my_MM: စာမူများစာရင်းအပေါ်ဘက်ရှိ ဆွဲချမီနူးစာရင်းကို သုံး၍ လတစ်လ သို့မဟုတ် ကဏ္ဍတစ်ခုရှိ စာမူများကိုသာ ပြရန် စာရင်းကို ပြန်လည်မွမ်းမံနိုင်သည်။ သင့်ရွေးချယ်မှုကိုပြုလုပ်ပြီးလျှင် စကာစစ်ခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။ စာမူစာရင်းရှိ စာမူရေးသူ၊ ကဏ္ဍ သို့မဟုတ် စကားစုတွဲပေါ်တွင် ကလစ်နှိပ်ခြင်းဖြင့် စာရင်းကိုပြန်လည် မွမ်းမံမှုပြုလုပ်နိုင်သည်။

en: You can see all comments on this post here:
my_MM: ဤစာမူအတွက် မှတ်ချက်များအားလုံးကို ဤနေရာတွင် တွေ့နိုင်သည် -

en: You can see all pingbacks on this post here:
my_MM: ဤစာမူအတွက် ချိတ်ဆက်မှု အပြန်အလှန် အသိပေးချက်အားလုံးကို ဤနေရာတွင် တွေ့နိုင်သည် -

en: You can see all trackbacks on this post here:
my_MM: ဤစာမူအတွက် ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိပေးချက် အားလုံးကို ဤနေရာတွင် တွေ့နိုင်သည် -

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
my_MM: မီဒီယာလိုက်ဘရယ်ရီမှ ရွေးချယ်ခြင်း သို့မဟုတ် သင့်ကွန်ပြူတာမှ ပို့တင်ခြင်းဖြင့် သင့်ဆိုဒ် ထိပ်ပိုင်းတွင် ဖော်ပြထားမည့် ရုပ်ပုံတစ်ပုံကို ရွေးချယ်နိုင်သည်။ ရုပ်ပုံရွေးချယ်ပြီးသောအခါ ၎င်းပုံကို ပိုင်းဖြတ်ခြင်း ပြုလုပ်နိုင်သည်။

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
my_MM: သင့်ဆိုဒ်အတွက်　စိတ်ကြိုက်　ခေါင်းစီးရုပ်ပုံကို　သတ်မှတ်ပေးနိုင်သည်။　ရိုးရိုးပင်　တင်ပို့ပြီး　ရုပ်ပုံကို　ပိုင်းဖြတ်ပြုပြင်ပေးလိုက်ပါ။　ချက်ချင်းပင်　ခေါင်းစီးအသစ်တင်ပြီးဖြစ်ပါမည်။　အခြားနည်းလမ်းဖြင့်ဆိုလျှင်　သင့်　မီဒီယာ　လိုက်ဘရယ်ရီတွင်တင်ထားပြီးဖြစ်သော　ရုပ်ပုံတစ်ပုံကိုသုံးလိုလျှင်　&#8220;ရုပ်ပုံရွေးပါ&#8221; ခလုပ်ကိုနှိပ်ပါ။

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
my_MM: သင်ရေးသားသော စာကိုယ်ပိုင်းတွင် ရုပ်ပုံများအတွက် အကြီးဆုံး အရွယ်အစားကို သတ်မှတ်ပေးနိုင်သည်။ ရုပ်ပုံကို အရွယ်အပြည့်ဖြင့်လည်း ထည့်သွင်းနိုင်သည်။

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
my_MM: သင့်ဆိုဒ်ကို အသုံးပြုနိုင်ဆဲပင်ဖြစ်ပါသည် သို့သော် အခြား သင်ပြုလုပ်သော ဒိုမိန်းခွဲများကို ရရှိသုံးစွဲနိုင်မည် မဟုတ်ပါ။ သင့် DNS မှန်ကန်သည်ဟု သင်သိပါက ဒီသတင်းစကားကို လှစ်လျှူရှုနိုင်ပါသည်။

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
my_MM: အကြောင်းအရာများကို နည်းလမ်းမျိုးစုံဖြင့် ပေးပို့နိုင်သည်။ ဒီဖန်သားပြင်တွင် ၎င်းတို့အားလုံးအတွက် သတ်မှတ်ချက်ဆက်တင်များကို ထိန်းသိမ်းထားသည်။ ထိပ်ဆုံးအပိုင်းသည် ထိန်းချုပ်ခလုပ်ခုံအတွင်းရှိ အယ်ဒီတာကို ထိန်းချုပ်ပြီး ကျန်ထိန်းချုပ်မှုများသည် ပြင်ပမှ ထုတ်ဝြဖေန့်ချိမှုနည်းလမ်းများကို ထိန်းချုပ်ပေးသည်။ မည်သည့်နည်းလမ်းအကြောင်းကိုမဆို ထပ်မံသိရှိလိုပါက လမ်းညွှန်ချက်စာတန်းချိတ်ဆက်လိပ်စာများကို အသုံးပြုပါ။

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
my_MM: မီဒီယာထည့်ရန် ခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်၍ မီဒီယာ(ရုပ်ပုံများ၊ အသံဖိုင်များ၊ အချက်အလက်ဖိုင်များ၊ စသည်ဖြင့်)ဖိုင်များ ထည့်သွင်းနိုင် ပို့တင်နိုင်ပါသည်။ သင့်စာမျက်နှာသို့မဟုတ် စာမူတစ်ပုဒ်သို့ မီဒီယာအသစ် ထည့်ရန် ပို့တင်ခြင်း သို့မဟုတ် မီဒီယာ လိုက်ဘရယ်ရီသို့ ပို့တင်ထားပြီးဖြစ်သော ရုပ်ပုံများနှင့် ဖိုင်များမှ ရွေးချယ်ပေးနိုင်သည်။ ရုပ်ပုံ ပြခန်းတစ်ခုဖန်တီးရန် ထည့်သွင်းလိုသည့် ရုပ်ပုံများကို ရွေးချယ်ပြီး &#8220;ပြခန်းအသစ် ပြုလုပ်ရန်&#8221; ခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်ပါ။

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
my_MM: စာမူတစ်ခုကို မပြုလုပ်မီ မီဒီယာဖိုင်များအား ဒီ​နေရာသို့ ပို့တင်ထားနိုင်သည်​။ ဒီနည်းဖြင့် ပို့တင်ထား​သော ဖိုင်များကို ​စာမူများနှင့် စာမျက်နှာများကို ​နောက်တစ်ချိန်တွင် သုံးနိုင်ရန် ခွင့်ပြု​ပေးသည်​။ ထို့ပြင်/သို့မဟုတ် သင်မျှ​ဝေ သုံးစွဲနိုင်ရန် ထိုဖိုင်အတွက် ဝဘ်လိပ်စာတစ်ခုကို ရနိုင်သည်​။ ဖိုင်များကို ပို့တင်ခြင်းပြုလုပ်ရန် ​ရွေးချယ်စရာ သုံးမျိုးရှိပါသည်  :

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
my_MM: အုပ်စုနှင့် ဆက်နွယ်သော စာမူများနှင့် သင့်ဆိုဒ်၏ အစိတ်အပိုင်းများကို သတ်မှတ်ပေးရန် ကဏ္ဍများကို သုံးနိုင်သည်။ <a href="%s">ရေးခြင်းဆိုင်ရာ သတ်မှတ်ချက်များ</a>တွင် သင်ပြောင်းလဲမှုမလုပ်သေးသ၍ မူလ ကဏ္ဍသည် &#8220;ကဏ္ဍခွဲမရှိ&#8221; ဖြစ်သည်။

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
my_MM: လှပသော ဒီခေါင်းစီးပုံများမှ တစ်ခုကို ရွေးချယ်နိုင်သည် သို့မဟုတ် စာမျက်နှာတစ်ခုစီအတွက် ကျဘမ်း ပုံတစ်ပုံကိုပြထားပါ။

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
my_MM: သင့်​လုပ်ေ​ဆာင်​မှု အေ​န​အထား​ပေါ်​မူ​တည်​၍ ထိန်း​ချုပ်​ခ​လုပ်​ခုံ ဖန်​သား​ြ​ပီ​ကို စီစဉ်​ရန် ေ​အာက်​ပါ​ထိန်း​ချုပ်​ခ​လုပ်​များ​ကို သုံး​နိုင်​သည်။ အြ​ခါး စီမံ​အုပ်ချုပ်​မှု ဖန်​သား​ြ​ပင်​များ​တွင်​လည်း အတူတူ​ပင်ဖြစ်သည်။

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
my_MM: စာမူများကော်လံအောက်ရှိ နံပါတ်ပေါ်တွင် ကလစ်နှိပ်ခြင်းဖြင့် သုံးသူတစ်ယောက်မှ ရေးသားထားခဲ့သော စာမူများအားလုံးကို ကြည့်ရှုနိုင်သည်။

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
my_MM: သင့်မီဒီယာများအား ရိုးရိုး ဇယားကွက်မြင်ကွင်း သို့မဟုတ် ကော်လံပြစာရင်းဖြင့် ကြည့်နိုင်သည်။ မီဒီယာ ဘယ်ဘက်အပေါ်ပိုင်းရှိ အိုင်ကွန်များအားသုံး၍ မြင်ကွင်းများအား ပြောင်းလဲကြည့်ရှုနိုင်သည်။

en: You cannot change this later.
my_MM: ဤအရာအား​ေနာက္​ထပ္​​ေျပာင္​းလဲ၍မရနိုင္​​ေတာ့မည္​မဟုတ္​ပါ။

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
my_MM: အဓိကဆိုဒ်တွင် အသက်ဝင် အလုပ်လုပ်ဆောင်နေစဉ်တွင် ပလပ်အင်တစ်ခုကို ဖျက်၍ မရပါ။

en: You cannot delete the current user.
my_MM: လက်​ရှိ​သုံး​သူ​အား​ ​သင့်​ဖျက်​၍​မ​ရ​ပါ​။

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
my_MM: အမှိုက်ပုံးထဲတွင်ဖြစ်သောကြောင့် ဒါကို ပြုပြင်၍ မရနိုင်ပါ။ နေရာတကျ ပြန်ထားပြီး နောက်တစ်ကြိမ်ကြိုးစားကြည့်ပါ။

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
my_MM: ဒါကို အမှိုက်ပုံထဲ ရွှေ့၍ မရနိုင်ပါ။ လောလောဆယ် %s က ပြုပြင်နေသည်။

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
my_MM: ဒီ အီးမေးလ်လိပ်စာဖြင့် စာရင်းသွင်းခြင်း မပြုလုပ်နိုင်ပါ။ ကျွန်ုပ်တို့၏ အီးမေးလ်တစ်ချို့ကို ပိတ်ဆို့မှုကြောင့် သူတို့နှင့် ကျွန်ုပ်တို့ ပြဿနာဖြစ်နေပါသည်။ အခြား အီးမေးလ် ပံ့ပိုးသူကို အသုံးပြုပါ။

en: You did not enter a category name.
my_MM: က​ဏ္ဍ​ အမည် ဖြည့်စွက်ထားခြင်းမရှိပါ။

en: You do not have permission to access this page.
my_MM: ဒီစာမျက်နှာကို သုံးစွဲခွင့် သင့်မှာမရှိပါ။

en: You do not have permission to edit this user.
my_MM: ဤသုံးသူအား ပြင်ဆင်ဖြည့်စွက်ရန် သင်မှာ ခွင့်ပြုချက်မရှိပါ။

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
my_MM: ဤ စာမျက်နှာကို ဖွင့်လှစ်အသုံးပြုရန် သင့်တော်သောခွင့်ပြုချက် သင့်မှာမရှိပါ။

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
my_MM: ဤ ဆိုဒ် အတွက် Plugin များအား အ​လုပ်​လုပ်​ဆောင်စေရန်​ ခွင့်ပြုချက် သင့်မှာမရှိပါ။

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
my_MM: ဤ ဆိုဒ် အတွက် Plugin များအား အ​လုပ်​လုပ်​ဆောင်မှု​ ရပ်တန့်ရန် ခွင့်ပြုချက် သင့်မှာမရှိပါ။

en: You don’t have permission to do that.
my_MM: ဒီဟာကို လုပ်ဖို့သင်မှာ ခွင့်ပြုချက်မရှိပါ။

en: You have %1$s and %2$s.
my_MM: သင့်​မှာ​ %1$s နှင့် %2$s​ ​ရှိ​ပါ​သည်​။

en: You have attempted to queue too many files.
my_MM: ဖိုင်အများအပြားကို အဆင်သင့်စောင့်ဆိုင်းစေရန် သင် ကြိုးစားနေသည်။

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%1$s">homepage</a> or <a href="%2$s">log in</a> using your username and password.
my_MM: သင့်ကို ဒီဆိုဒ်သို့ထည့်သွင်းထားပါသည်။ ကျေးဇူးပြု၍ <a href="%1$s">အဖွင့်စာမျက်နှာ</a> သို့သွားရောက်လည်ပတ်ပါ သို့မဟုတ် သင့်သုံးသူအမည်နှင့် စကားဝှက်ကို သုံး၍ <a href="%2$s">ဝင်ပါ</a>

en: You have logged in successfully.
my_MM: အောင်မြင်စွာဝင်ရောက်ပြီးဖြစ်သည်။

en: You have no categories to convert!
my_MM: သင့်မှာ ပြောင်းလဲရန် ကဏ္ဍများ မရှိပါ !

en: You have no tags to convert!
my_MM: သင့်မှ ပြောင်းလဲရန် စကားစုတွဲများ မရှိပါ !

en: You have specified these users for deletion:
my_MM: ဤသံုးသူကို ဖျက်ရန် သင်သတ်မှတ်ေပးထားသည်။

en: You have specified these users for removal:
my_MM: ဤသုံးသူများကို ဖျက်ရန် သင်သတ်မှတ်ပေးထားသည်။ :

en: You have specified this user for deletion:
my_MM: ဒီသုံးသူကို ဖျက်ရန် သင်သတ်မှတ်ပေးထားသည်

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
my_MM: သင့် နေရာလွတ် ကိုတာ ကို အသုံးပြုပြီးဖြစ်သည်။ ပို့တင်ခြင်း မလုပ်ခင် ဖိုင်များကို ဖျက်ပါ။

en: You may only upload 1 file.
my_MM: တစ်ဖိုင်သာလျှင် ပို့တင်၍ရနိုင်ပါသည်။

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
my_MM: မှတ်ချက်ရေးရန် အသင်းဝင် အဖြစ် <a href="%s">ဝင်ရောက် </a>ပြီးဖြစ်ရမည်။

en: You must be a member of at least one site to use this page.
my_MM: ဒီစာမျက်နှာကို ကြည့်ရန် အနည်းဆုံး အနြဖေင့် ဆိုဒ်တစ်ခု၏ အဖွဲ့ဝင်ဖြစ်ရပါမည်။

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
my_MM: သတ်မှတ်ချက်သစ်များ စတင်အကျိုးသက်ရောက်မှု ရှိစေရန် ဖန်သားပြင်အောက်ခြရေှိ အပြောင်းအလဲများကို သိမ်းပါ ခလုပ်ကို ကလစ်နှိပ်ရပါမည်။

en: You must provide a domain name.
my_MM: ဒို​မိန်း​အ​မည်​ ​ထည့်​ပေး​ရ​ပါ​မည်

en: You must provide a name for your network of sites.
my_MM: သင့်​ ​ဆိုဒ်​များ​၏​ ​ကွန်​ယက်​အ​တွက်​ ​အ​မည်​တစ်​ခု​ ​ပေး​မှ​ရ​ပါ​မည်

en: You must provide a valid email address.
my_MM: သင့်​လျှော်​မှန်​ကန်​မှု​ရှိ​သော​ e-mail  လိပ်စာ ထည့်ပေးမှ ရပါမည်။

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
my_MM: ရုပ်ပုံ၏ အစိတ်အပိုင်းတစ်ခုကို ရွေးရန် ဂျာဗားစခရစ်ကို လိုအပ်ပါသည်။

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
my_MM: သင့်ဆိုဒ်တွင် Akismet ဝန်ဆောင်မှုအား အသက်သွင်း အသံုးပြုရန် API သော့ချက်တစ်ခု ဖြည့်သွင်းပေးရန်လိုအပ်ပါသည်။

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
my_MM: ယခုကာလတွင် အခင်းအကျင်းတစ်ခုတည်းကိုသာ ထည့်သွင်းထားသည်။ ခဏလောက် ဆက်ရှင်သန်နေလိုက်ပါ ! ဘယ်အချိန်မဆို WordPress.org အခင်းအကျင်း တည်နေရာညွှန်းမှ အခကြေးငွေပေးရန်မလိုသော အခင်းအကျင်း ၁၀၀၀ ကျော်ကို ရွေးချယ်နိုင်ပါသည်။ ပေါ်ဘက်ရှိ <a href="%s">အခင်းအကျင်းများ ထည့်သွင်းရန်</a> ခလုပ်ပြားကိုသာ ကလစ်နှိပ်လိုက်ပါ။

en: Your Email
my_MM: သင့်အီးမေးလ်

en: Your Sites
my_MM: သင့်ဆိုဒ်များ

en: Your blogroll
my_MM: ဘလော့ဂ်လိပ်စာများ

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
my_MM: မိတ္တူကူးစနစ်အား တိုက်ရိုက်အသုံးပြုခွင့်အား သင့်ဘရောက်ဇာမှ ပံ့ပိုးမထားပါ။ လက်ကွက် ခလုပ်များ သို့မဟုတ် သင့်ဘရောက်ဇာမှ ပြုပြင်ရန် မီနူးအား သုံးပါ။

en: Your browser is out of date!
my_MM: သင့်ဘရောက်ဇာသည် ဟောင်းနွမ်း၍ ခေတ်မမှီတော့ပါ !

en: Your chosen password.
my_MM: သင်​ရွေး​ချယ်​ထား​သည့်​ ​စ​ကား​ဝှက်​။

en: Your comment is awaiting moderation.
my_MM: သင့်မှတ်ချက်သည် စစ်ဆေးကွပ်ကဲမှုကို စောင့်နေသည်။

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
my_MM: သင့်အီးမေးလ် အသစ်ဖြည့်စွက်မှု မပြုလုပ်ရသေးပါ။ %s ရှိ စာတိုက်ပုံးတွင် အတည်ပြုအီးမေးလ် ရမရ စစ်ဆေးပါ။

en: Your email address will not be published.
my_MM: သင့် email လိပ်စာကို ဖော်ပြမည် မဟုတ်ပါ။

en: Your email address.
my_MM: သင့် အီးေမးလ် လိပ်စာ

en: Your latest changes were saved as a revision.
my_MM: သင့်နောက်ဆုံးပြုပြင်မှုများကို မူကွဲတစ်ခုအဖြစ် သိမ်းဆည်းထားသည်။

en: Your latest posts
my_MM: သင့် နောက်ဆုံးစာမူများ

en: Your password has been reset.
my_MM: စကားဝှက် ပြန်ပြင်ပြီးပါပြီ။

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
my_MM: သင့်ကိုယ်ရေးမှတ်တမ်းတွင် WordPress အသုံးပြုခြင်းနှင့် ဆက်နွယ်သော ပုဂ္ဂိုလ်ရေးဆိုင်ရာ ရွေးချယ်စရာ အချို့ကဲ့သို့ သင် (သင့် &#8220;အကောင့်စာရင်း&#8221;)အကြောင်း အချက်အလက်များ ပါဝင်သည်

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
my_MM: သင့်ဆိုဒ်တွင် ရေးသားထားသော နောက်ဆုံး စာမူများ။

en: Your site&#8217;s most recent comments.
my_MM: သင့်ဆိုဒ်တွင် ရေးသားထားသော နောက်ဆုံး မှတ်ချက်များ။

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
my_MM: သင့်အခင်းအကျင်းတွင် မီနူးများအတွက် မူလပံ့ပိုးမှု မပါဝင်ပါ။ သို့သော် <a href="%s">ဝစ်ဂျက်များ</a> ဖန်သားပြင်ရှိ &#8220;စိတ်ကြိုက်မီနူး&#8221; ဝစ်ဂျက်အား သင့်ဆိုဒ်ဘေးဘားတွင် ထည့်၍ အသုံးပြုနိုင်ပါသည်။

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
my_MM: သင့်အခင်းအကျင်းသည် လမ်းကြောင်းပြ မီနူးများ သို့မဟုတ် ဝစ်ဂျက်များကို မထောက်ပံ့ပါ။

en: Your translations are all up to date.
my_MM: သင့်ဘာသာပြန်များအားလုံး ခေတ်မီသစ်လွင်ပါသည်။

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
my_MM: သင့်သုံးသူအမည်ကို ပြောင်း၍ မရပါ။ သို့သော အခြားအကွက်များတွင် သင့်အမည်မှန် သို့မဟုတ် အမည်ပြောင်ကို ရေးသွင်းနိုင်ပြီး သင့်စာမူများတွင် မည်သည့်အမည်ကို ဖော်ပြမည်ကို ပြောင်းပေးနိုင်သည်။

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
my_MM: သင့်ဝဘ်ဝန်ဆောင်မှုပေးသူ သို့မဟုတ် သင့်ဆာဗာ စီမံသူမှ PHP ၏ <code>gethostbynamel</code> လုပ်ဆောင်ချက်အား ပိတ်ထားသည်။   <strong>ဒါကို မပြင်မချင်း Akismet အလုပ်မလုပ်နိုင်ပါ။</strong>  သင့်ဝဘ်ဝန်ဆောင်မှုပေးသူ သို့မဟုတ် သင့်ဆာဗာ စီမံသူကို <a href="%s" target="_blank">Akismet ၏ စက်စနစ်လိုအပ်ချက်များနှင့်ဆိုင်သော ဤအချက်အလက်များအား</a> ပေးလိုက်ပါ

en: Zagreb
my_MM: ဇဂ်ရဘ်

en: Zaporozhye
my_MM: ဇပိုရိုဇေး

en: Zulu
my_MM: ဇူးလူး

en: Zurich
my_MM: ဇူးရစ်

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
my_MM: [%1$s] မှတ်ချက်  - "%2$s"

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
my_MM: [%1$s] ချိတ်ဆက်မှု အပြန်အလှန် အသိပေးချက် - "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
my_MM: [%1$s] ကျေးဇူးပြု၍ ထိန်းကွပ်ပါ -  "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
my_MM: [%1$s] ချိတ်ဆက်မှု လိုက်လံ အသိပေးချက်: "%2$s"

en: [%s] Joining Confirmation
my_MM: [%s] အဖွဲ့ဝင်ခြင်း အတည်ပြုချက်

en: [%s] New Admin Email Address
my_MM: [%s] စီမံအုပ်ချုပ်သူ အီးမေးလ် လိပ်စာ အသစ်

en: [%s] New Email Address
my_MM: [%s] အီးမေးလ် လိပ်စာ အသစ်

en: [%s] New Site Created
my_MM: [%s] ဆိုဒ်အသစ် ြပုလုပ်ြပီး

en: [%s] New User Registration
my_MM: [%s] သုံးသူအသစ် မှတ်ပုံတင်ခြင်း

en: [%s] Password Reset
my_MM: [%s] စကားဝှက် ပြန်လည်ပြုလုပ်ခြင်း

en: [%s] Your username and password
my_MM: [%s] သင့် သုံးသူအမည်နှင့် စကားဝှက်

en: [Pending]
my_MM: [ဆိုင်းငံ့ထားသည်]

en: acquaintance
my_MM: သိကျွမ်း​မှု

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
my_MM: လိပ်စာ

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
my_MM: မီဒီယာ

[ctx: add new from admin bar]
en: Page
my_MM: စာမျက်နှာ

[ctx: add new from admin bar]
en: Post
my_MM: စာမူ

[ctx: add new from admin bar]
en: User
my_MM: သုံးသူ

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
my_MM: အသစ်

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
my_MM: အပြာရောင်

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
my_MM: ကော်ဖီ

[ctx: admin color scheme]
en: Default
my_MM: မူလအရောင်

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
my_MM: ဝိဉာဉ်

[ctx: admin color scheme]
en: Light
my_MM: အလင်း

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
my_MM: ညသန်းခေါင်

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
my_MM: သမုဒ္ဒရာ

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
my_MM: နေထွက်

[ctx: admin menu]
en: All Links
my_MM: ချိတ်ဆက်လိပ်စာများအားလုံး

en: all
my_MM: အားလံုး

en: am
my_MM: မနက်

en: another web address of mine
my_MM: ကျွန်တော့် အခြား ဝက်ဘ် လိပ်စာ

[ctx: auto preload]
en: Auto
my_MM: အော်တို

en: black
my_MM: အနက်

[ctx: bulk action]
en: Add Site | Add Sites
my_MM[0]: ဆိုဒ်ထပ်ထည့်ရန်

en: by %s
my_MM:  %s ကရေးသည်

[ctx: calendar caption]
en: %1$s %2$s
my_MM: %1$s လ၊ %2$s ခုနှစ်

en: child
my_MM: ကလေး

en: close tags
my_MM: စကားစုတွဲများကို ပိတ်ပါ

en: co-resident
my_MM: အတူတွဲနေထိုင်သူ

en: co-worker
my_MM: လုပ်ဖော်ကိုင်ဖက်

en: colleague
my_MM: ရဲဘော်ရဲဘက်

[ctx: color]
en: Default: %s
my_MM: မူလသတ်မှတ်ချက် - %s

[ctx: column name]
en: Comment
my_MM: မှတ်ချက်

[ctx: column name]
en: Date
my_MM: နေ့စွဲ

[ctx: column name]
en: File
my_MM: ဖိုင်

[ctx: column name]
en: In Response To
my_MM: တုံ့​ပြန်​​မှု

[ctx: column name]
en: Title
my_MM: ခေါင်းစဉ်

[ctx: column name]
en: Uploaded to
my_MM: ပို့တင်ခဲ့သော နေရာ

[ctx: comment]
en: Mark as spam
my_MM: အနှောက်အယှက် အဖြစ်မှတ်သားပါ

[ctx: comment]
en: Not Spam
my_MM: အနှောက်အယှက်မ​ဟုတ်။

[ctx: comment]
en: Not spam
my_MM: အနှောက်အယှက်မ​ဟုတ်။

[ctx: comment]
en: Spam
my_MM: အနှောက်အယှက်

en: comments
my_MM: မှတ်ချက်များ

[ctx: comments]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: အားလုံး <span class="count">(%s)</span>
my_MM[1]: အားလုံး <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Spam
my_MM: အနှောက်အယှက်

[ctx: comments title]
en: %1$s thought on &ldquo;%2$s&rdquo; | %1$s thoughts on &ldquo;%2$s&rdquo;
my_MM[0]: &ldquo;%2$s&rdquo; အတွက် အတွေးတစ်ချက်
my_MM[1]: &ldquo;%2$s&rdquo; အတွက် အတွေးများ %1$s ခု

en: contact
my_MM: အဆက်အသွယ်

en: crush
my_MM: ဖိညှစ်ပါ

en: custom
my_MM: စိတ်​ြကိုက်

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
my_MM: အရင် ပို့တင်ထားသည်များ

[ctx: custom headers]
en: Suggested
my_MM: အကြံပြုချက်

[ctx: dashboard]
en: %1$s %2$s
my_MM: %2$s ရှိ %1$s

en: date
my_MM: နေ့စွဲ

[ctx: decline months names: on or off]
en: off
my_MM: ပိတ်သည်

[ctx: default GMT offset or timezone string]
en: 0
my_MM: Asia/Rangoon

en: domain
my_MM: ဒိုမိန်း

en: done
my_MM: ပြီးပါပြီ

en: edit
my_MM: ပြုပြင်ရန်

[ctx: editor button]
en: Left to right
my_MM: ဘယ်မှ ညာ

[ctx: editor button]
en: Right to left
my_MM: ညာမှ ဘယ်

[ctx: editor button]
en: Show blocks
my_MM: ဘလောက်များ ပြရန်

en: enabled
my_MM: ဖွင့်​ထား​သည်

en: family
my_MM: မိသားစု

[ctx: find/replace]
en: Find
my_MM: ရှာရန်

[ctx: find/replace]
en: Next
my_MM: နောက်

[ctx: find/replace]
en: Prev
my_MM: အရင်

[ctx: find/replace]
en: Replace
my_MM: အစားထိုး

[ctx: find/replace]
en: Replace all
my_MM: အားလုံးအစားထိုး

[ctx: find/replace]
en: Replace with
my_MM: အစားထိုးရန်

[ctx: find/replace]
en: Whole words
my_MM: စကားလုံးအပြည့်အစုံ

en: first
my_MM: ပထမဆုံး

en: friend
my_MM: သူငယ်ချင်း

en: friendship
my_MM: မိတ်ဆွသေူငယ်ချင်း

[ctx: genitive]
en: April
my_MM: ဧပြီ

[ctx: genitive]
en: August
my_MM: သြဂုတ်

[ctx: genitive]
en: December
my_MM: ဒီဇင်ဘာ

[ctx: genitive]
en: February
my_MM: ဖေဖော်ဝါရီ

[ctx: genitive]
en: January
my_MM: ဇန်နဝါရီ

[ctx: genitive]
en: July
my_MM: ဂျုလိုင်

[ctx: genitive]
en: June
my_MM: ဇွန်

[ctx: genitive]
en: March
my_MM: မတ်

[ctx: genitive]
en: May
my_MM: မေ

[ctx: genitive]
en: November
my_MM: နို၀င်ဘာ

[ctx: genitive]
en: October
my_MM: အောက်တိုဘာ

[ctx: genitive]
en: September
my_MM: စက်တင်ဘာ

en: geographical
my_MM: ပထဝီဝင် ဆိုင်ရာ

en: hide
my_MM: ဝှက်ပါ

en: home
my_MM: အ​ဖွင့်​​စာ​မျက်​နှာ

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
my_MM: H ချိန်ညှိ

en: hours
my_MM: နာရီများ

en: html_lang_attribute
my_MM: my

en: https://wordpress.org/
my_MM: https:/mya.wordpress.org/

en: https://wordpress.org/news/
my_MM: http://wordpress.org/news/

en: identity
my_MM: အ​ထောက်အထား​

en: items
my_MM: အ​မျိုး​အ​မည်​များ

en: kin
my_MM: ​ဆွမေျိုး​သား​ချင်း​

en: l, F jS, Y
my_MM: I နာရီ၊ jSရက်၊ Fလ၊ Y ခုနှစ်

[ctx: label]
en: Search for:
my_MM: ရှာသောစကားလုံး -

[ctx: label for button in the audio widget]
en: Add Audio
my_MM: အသံ ထည့်ပါ

[ctx: label for button in the image widget]
en: Add Image
my_MM: ပုံ ထည့်ပါ

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Image
my_MM: ဓာတ်ပုံအား ပြုပြင်ရန်

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Image
my_MM: ဓာတ်ပုံအား ပြင်ဆင်ရန်

[ctx: label for button in the media widget]
en: Add Media
my_MM: မီဒီယာထည့်ပါ

[ctx: label for button in the video widget]
en: Add Video
my_MM: ဗွီဒီယို ထည့်ပါ

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
my_MM: စိတ်ကြိုက်...

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Hide Controls
my_MM: ထိန္းခ်ဳပ္မွဴ ကြယ္ဝွက္ထားပါ။

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Show Controls
my_MM: ထိန္းခ်ဳပ္မွဴ ျပပါ။

en: last
my_MM: နောက်ဆုံး

[ctx: link]
en: Add New
my_MM: အသစ် ထည့်ပါ

[ctx: link name]
en: Name
my_MM: လိပ်စာအမည်

[ctx: links widget]
en: All Links
my_MM: ချိတ်ဆက်လိပ်စာများ အားလုံး

[ctx: list style]
en: Circle
my_MM: စက်ဝန်း

[ctx: list style]
en: Default
my_MM: မူလစတိုင်

[ctx: list style]
en: Disc
my_MM: ဓာတ်ပြား

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
my_MM: အက္ခရာအသေး

[ctx: list style]
en: Lower Greek
my_MM: ဂရိအက္ခရာအသေး

[ctx: list style]
en: Lower Roman
my_MM: ရိုမန်အက္ခရာအသေး

[ctx: list style]
en: Square
my_MM: စတုရန်း

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
my_MM: အက္ခရာအကြီး

[ctx: list style]
en: Upper Roman
my_MM: ရိုမန် အက္ခရာအကြီး

en: media
my_MM: မီဒီယာ

[ctx: media item]
en: Edit
my_MM: ပြုပြင်

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
my_MM: (%s အားလက်ရှိ ဖန်တီးသည်။)

[ctx: menu]
en: Edit
my_MM: ပြုပြင်ရန်

[ctx: menu]
en: Use new menu
my_MM: မီနူးအသစ်ကို သုံးပါ

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
my_MM: (လက်ရှိ: %s)

en: met
my_MM: ​တွေ့​ခဲ့​သည်

[ctx: meta name]
en: Name
my_MM: မီတာအမည်

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
my_MM: (ခေါင်းစဉ်မရှိ)

en: moved to the Trash.
my_MM: အမှိုက်ပုံးထဲသို့ရွှေ့ပါ။

en: movie
my_MM: ရုပ်ရှင်

en: muse
my_MM: ဖန်တီး​မှု အနုပညာ

[ctx: nav menu home label]
en: Home
my_MM: အဖွင့်စာမျက်နှာ

en: neighbor
my_MM: အိမ်နီးချင်း

en: newer
my_MM: ပိုသစ်သော

en: none
my_MM: တစ်ခုမျှ မဟုတ်

[ctx: noun]
en: Comment
my_MM: မှတ်ချက်

[ctx: noun]
en: Trash
my_MM: အမှိုက်ပုံး

[ctx: noun]
en: comment
my_MM: မှတ်ချက်

en: number_format_decimal_point
my_MM: .

en: number_format_thousands_sep
my_MM: ,

en: older
my_MM: ပိုဟောင်းသော

en: page | pages
my_MM[0]: စာမျက်နှာ

[ctx: page]
en: Add New
my_MM: အသစ် ထည့်ပါ

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
my_MM: %2$s မှ %1$s

en: parent
my_MM: ပင်မ

en: password
my_MM: စကားဝှက်

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
my_MM: ကိုက္ညီမႈ မရွိ

[ctx: password strength]
en: Medium
my_MM: အလယ်အလတ်

[ctx: password strength]
en: Strong
my_MM: အားႀကီး

[ctx: password strength]
en: Very weak
my_MM: အလြန္အားနည္း

[ctx: password strength]
en: Weak
my_MM: အားနည္း

en: physical
my_MM: ရူပဗေဒဆိုင်ရာ

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
my_MM: ရှာပါ &hellip;

en: pm
my_MM: ညနေ

[ctx: post]
en: Add New
my_MM: အသစ် ထည့်ပါ

[ctx: post format]
en: Format
my_MM: စာမူပုံစံ

[ctx: post format archive title]
en: Asides
my_MM: စကားချပ်များ

[ctx: post format archive title]
en: Audio
my_MM: အသံ

[ctx: post format archive title]
en: Chats
my_MM: စကားစမြည်ပြောမှုများ

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
my_MM: ပြခန်းများ

[ctx: post format archive title]
en: Images
my_MM: ရုပ်ပံုများ

[ctx: post format archive title]
en: Links
my_MM: လိပ်စာများ

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
my_MM: ကိုးကားချက်များ

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
my_MM: အခြေအနေများ

[ctx: post format archive title]
en: Videos
my_MM: ဗွီဒီယိုများ

[ctx: post password form]
en: Enter
my_MM: ဖြည့်သွင်း

[ctx: post type general name]
en: Media
my_MM: မီဒီယာ

[ctx: post type general name]
en: Pages
my_MM: စာမျက်နှာများ

[ctx: post type general name]
en: Posts
my_MM: စာမူများ

[ctx: post type singular name]
en: Page
my_MM: စာမျက်နှာ

[ctx: post type singular name]
en: Post
my_MM: စာမူ

en: posts
my_MM: စာမူများ

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: အားလုံး <span class="count">(%s)</span>ခု
my_MM[1]: အားလုံး <span class="count">(%s)</span>ခု

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: ​ကိုယ်​ပိုင်<span class="count">(%s)</span>
my_MM[1]: ​ကိုယ်​ပိုင်<span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: သိသာပေါ်လွင်စေသော စာမူ<span class="count">(%s)</span>ခု
my_MM[1]: သိသာပေါ်လွင်စေသော စာမူ<span class="count">(%s)</span>ခု

en: print
my_MM: ပံုနှိပ်ပါ

en: professional
my_MM: ကျွမ်းကျင်မှု

en: rel:
my_MM: rel -

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
my_MM: လုပ်ဆောင်မှု ရပ်ဆိုင်းရန်

en: reply
my_MM: တုံ့ပြန်ရန်

[ctx: revisions]
en: Browse
my_MM: ကြည့်ရန်

en: romantic
my_MM: ကြည်နှုး​ဖွယ်ရာ

[ctx: sample permalink base]
en: archives
my_MM: မှတ်တမ်းများ

en: save
my_MM: သိမ်းပါ

en: search
my_MM: ရှာရန်

[ctx: settings screen]
en: General
my_MM: အထွထေွေ

en: show
my_MM: ြပပါ။

en: sibling
my_MM: ​မောင်ရင်း​နှမ

[ctx: site]
en: Mark as spam
my_MM: အနှောက်အယှက် အဖြစ် မှတ်ထားပါ

[ctx: site]
en: Not Spam
my_MM: အနှောက်အယှက် မဟုတ်ပါ

[ctx: site]
en: Not spam
my_MM: အနှောက်အယှက် မဟုတ်ပါ

[ctx: site]
en: Registered
my_MM: မှတ်ပုံတင်ထားသော

[ctx: site]
en: Spam
my_MM: အနှောက်အယှက် စပမ်

[ctx: sites]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: အားလုံး <span class="count">(%s)</span>
my_MM[1]: အားလုံး <span class="count">(%s)</span>

[ctx: sites]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: Spam <span class="count">(%s)</span> ခု
my_MM[1]: Spam <span class="count">(%s)</span> ခု

[ctx: spellcheck]
en: Finish
my_MM: အပြီးသတ်

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
my_MM: လစ်လျှူရှု

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
my_MM: အားလုံးလစ်လျှူရှု

en: spouse
my_MM: လက်တွဲဖော်

[ctx: start of week]
en: 1
my_MM: 0

en: sticky
my_MM: အရေးကြီးစာမူ

en: styles
my_MM: စတိုင်များ

en: sub item
my_MM: အမျိုးအမည်ခွဲ

[ctx: submit button]
en: Search
my_MM: ရှာပါ

en: sweetheart
my_MM: ချစ် အသည်း

[ctx: table body]
en: Body
my_MM: ကိုယ်ထည်

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
my_MM: စကုတ်

[ctx: table footer]
en: Footer
my_MM: အောက်ခြေ

[ctx: table header]
en: Header
my_MM: နဖူးစီး

[ctx: tag delimiter]
en: ,
my_MM: ၊

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
my_MM: ကဏ္ဍများ

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
my_MM: စကားစုတွဲများ

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
my_MM: ကဏ္ဍ

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
my_MM: စကားစုတွဲ

[ctx: term name]
en: Name
my_MM: ဝေါဟာရအမည်

en: text direction
my_MM: စာသား ဦးတည်ရာ

[ctx: theme]
en: Active:
my_MM: အသုံးပြုထားသော -

[ctx: theme]
en: Change
my_MM: ပြောင်းပါ

[ctx: theme]
en: Delete %s
my_MM: %sကို ဖျက်သိမ်းပါ။

[ctx: theme name]
en: Name
my_MM: အခင်းအကျင်း အမည်

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: အားလုံး <span class="count">(%s)</span>
my_MM[1]: အားလုံး <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: <span class="count">(%s)</span> ခု ပိတ်ထားသည်
my_MM[1]: <span class="count">(%s)</span> ခု ပိတ်ထားသည်

[ctx: themes]
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: <span class="count">(%s)</span> ခု ဖွင့်ထားသည်
my_MM[1]: <span class="count">(%s)</span> ခု ဖွင့်ထားသည်

en: uncategorized
my_MM: ကဏ္ဍ ခွဲမထား

[ctx: user]
en: Add New User
my_MM: သုံးသူ အသစ်ထည့်ရန်

[ctx: user]
en: Mark as spam
my_MM: အနှောက်အယှက်အဖြစ် သတ်မှတ်ပါ

[ctx: user]
en: Not spam
my_MM: အနှောက်အယှက် မဟုတ်ပါ

[ctx: user]
en: Registered
my_MM: မှတ်ပုံတင်ထားသူ

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
my_MM[0]: အားလုံး <span class="count">(%s)</span> ယောက်
my_MM[1]: အားလုံး <span class="count">(%s)</span> ယောက်

[ctx: verb]
en: Clear
my_MM: ရှင်းပါ

[ctx: verb]
en: Spam
my_MM: အနှောက်အယှက်

[ctx: verb]
en: Trash
my_MM: အမှိုက်ပုံး

[ctx: verb; site]
en: Archive
my_MM: မှတ်တမ်းသိမ်းဆည်းရန်

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
my_MM: V ချိန်ညှိ

[ctx: video or audio]
en: Length
my_MM: ကြာချိန်

en: website
my_MM: ဝက်ဘ်ဆိုဒ်

en: wheel
my_MM: ဘီး

en: white
my_MM: အြဖူ

[ctx: widget]
en: Add
my_MM: ထည့်ရန်

[ctx: widget]
en: Edit
my_MM: ပြင်ရန်

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
my_MM: %2$s တွင် %1$s ၏ မှတ်ချက်
