WordPress.com - en to oc_FR translation catalogue (7503 entries)

en:  and
oc_FR: Ne'n mai d'aquò

en: "%s" shipping class cost
oc_FR: Còst per la classa de liurason "%s"

en: "%s" tax rates
oc_FR: Taus de TVA "%s"

en: "From" address
oc_FR: Adreça "From"

en: "From" name
oc_FR: "From" Nom

en: #%d (no title)
oc_FR: #%d (pas de títol)

en: % Comments
oc_FR: % Comentaris

en: % Responses
oc_FR: % responsas

en: % comments
oc_FR: % comentaris

en: %1$s %2$d – %3$s %4$d, %5$d
oc_FR: %2$d de %1$s – %4$d de %3$s de %5$d

en: %1$s %2$d–%3$d, %4$d
oc_FR: %2$d–%3$d de %1$s de %4$d

en: %1$s %2$s %3$s %4$s Feed
oc_FR: Flux per %1$s %2$s %3$s %4$s

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
oc_FR: %1$s %2$s Flux de la categoria %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
oc_FR: %1$s %2$s %3$s Flus de comentaris

en: %1$s %2$s %3$s Feed
oc_FR: %1$s %2$s Flux per %3$s

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
oc_FR: %1$s %2$s Flux del mot clau %3$s

en: %1$s %2$s Comments Feed
oc_FR: %1$s %2$s Flux dels comentaris

en: %1$s %2$s Feed
oc_FR: %1$s %2$s Fluxes

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
oc_FR: %1$s %2$s Flux dels articles escrits per %3$s

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
oc_FR: %1$s %2$s Flux de resultats de la recèrca per &quot;%3$s&quot;

en: %1$s %2$s was deactivated due to incompatibility with WordPress %3$s, please upgrade to %1$s %4$s or later.
oc_FR: L'extension %1$s version %2$s es estada desactivada perque es incompatibla amb la version WordPress %3$s, actualizatz l'extension %1$s a la version %4$s o superiora.

en: %1$s %2$s was deactivated due to incompatibility with WordPress %3$s.
oc_FR: L'extension %1$s version %2$s es estada desactivada perque es incompatibla amb WordPress %3$s.

en: %1$s %2$s, %3$s @ %4$s:%5$s
oc_FR:  %2$s %1$s %3$s a %4$s&nbsp;h&nbsp;%5$s&nbsp;min

en: %1$s %2$s, %3$s ago (%4$s)
oc_FR: %1$s %2$s, i a %3$s (%4$s)

en: %1$s %2$s, %3$s at %4$s:%5$s
oc_FR: %1$s de %2$s de %3$s a %4$s:%5$s

en: %1$s (#%2$s)
oc_FR: %1$s (%2$s)

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
oc_FR: %1$s (dempuèi la %2$s&nbsp;; %3$s)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
oc_FR: %1$s (dempuèi la %2$s&nbsp;; pas d&rsquo;alternativa disponibla)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
oc_FR: %1$s (dempuèi la %2$s&nbsp;; utilizatz %3$s a la plaça)

en: %1$s - We recommend setting memory to at least 64MB. See: %2$s
oc_FR: %1$s - Recomandam l&rsquo;aumentacion de la memòria a 64Mo minimum. Veire&nbsp;: %2$s

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
oc_FR[0]: %1$s comentari <span class="screen-reader-text"> sus %2$s</span>
oc_FR[1]: %1$s comentaris <span class="screen-reader-text"> sus %2$s</span>

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
oc_FR: %1$s Mo (%2$s%%) d&rsquo;espaci utilizats

en: %1$s and %2$s
oc_FR: %1$s e %2$s

en: %1$s at %2$s
oc_FR: %1$s a %2$s

en: %1$s could not be created: %2$s
oc_FR: %1$s pòt pas èsser creat : %2$s

en: %1$s is deprecated. The callback from %2$s is used instead.
oc_FR: %1$s es obsolèt. Lo rapèl de %2$s es utilizat a la plaça.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
oc_FR: %1$s es obsolèt. Utilizatz %2$s a la plaça.

en: %1$s is not of type %2$s.
oc_FR: Lo paramètre %1$s es pas de tipe %2$s.

en: %1$s is not one of %2$s.
oc_FR: Lo paramètre %1$s deuriá aver una d'aquelas valors&nbsp;: %2$s.

en: %1$s is not valid. Please enter one of the following: %2$s
oc_FR: %1$s es pas valid. Entratz una de las valors seguentas : %2$s

en: %1$s is proudly powered by %2$s
oc_FR: %1$s es fièrament propulsat per %2$s  (traduccion occitana totenoc.eu)

en: %1$s is set to %2$s. You won't be able to upload files on your site.
oc_FR: %1$s es estat establit a %2$s. Podètz pas mandar de fichièrs sul site.

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (exclusive)
oc_FR: %1$s deu èsser comprés entre %2$d (exclús) e %3$d (exclús)

en: %1$s must be between %2$d (exclusive) and %3$d (inclusive)
oc_FR: %1$s deu èsser comprés entre %2$d (exclús) e %3$d (inclús)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (exclusive)
oc_FR: %1$s deu èsser comprés entre %2$d (inclús) e %3$d (exclús)

en: %1$s must be between %2$d (inclusive) and %3$d (inclusive)
oc_FR: %1$s deu èsser comprés entre %2$d (inclús) e %3$d (inclús)

en: %1$s must be greater than %2$d
oc_FR: %1$s deu èsser superior a %2$d

en: %1$s must be greater than or equal to %2$d
oc_FR: %1$s deu èsser superior o egal a %2$d

en: %1$s must be less than %2$d
oc_FR: %1$s deu èsser inferior a %2$d

en: %1$s must be less than or equal to %2$d
oc_FR: %1$s deu èsser inferior o egal a %2$d

en: %1$s needs to be a %2$s object.
oc_FR: %1$s deu èsser un objècte %2$s.

en: %1$s on %2$s
oc_FR: %1$s sus %2$s

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
oc_FR[0]: Una nòta de %1$s basada sus %2$s vote
oc_FR[1]: Una nòta de %1$s basada sus %2$s votes

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
oc_FR[0]: %1$s responsa a %2$s
oc_FR[1]: %1$s responsas a %2$s

en: %1$s top seller this month (sold %2$d)
oc_FR: %1$s melhora venda del mes (%2$d venduts)

en: %1$s units of %2$s have been backordered in order #%3$s.
oc_FR: %1$s unitats de %2$s son estadas reservadas dins la comanda #%3$s.

en: %1$s, and %2$s
oc_FR: %1$s e %2$s.

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
oc_FR: %1$s. Element de menú %2$d sus %3$d.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
oc_FR: %1$s. Soselement numèro %2$d jos %3$s.

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
oc_FR[0]: %d mesa a jorn d&rsquo;extension
oc_FR[1]: %d mesas a jorn d&rsquo;extensions

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
oc_FR[0]: %d mesa a jorn de tèma
oc_FR[1]: %d mesas a jorn de tèmas

en: %d WordPress Update
oc_FR: %d mesa a jorn de WordPress

en: %d block | %d blocks
oc_FR[0]: %d blòc
oc_FR[1]: %d blòcs

en: %d confirmation request failed to resend. | %d confirmation requests failed to resend.
oc_FR[0]: Podèm pas mandar %d demanda de confirmacion.
oc_FR[1]: Podèm pas mandar %d de demandas de confirmacion.

en: %d confirmation request re-sent successfully. | %d confirmation requests re-sent successfully.
oc_FR[0]: %d demanda de confirmacion foguèt enviada corrèctament.
oc_FR[1]: %d requèstas de confirmacion foguèron remandadas corrèctament.

en: %d note | %d notes
oc_FR[0]: %d nòta
oc_FR[1]: %d nòtas

en: %d pixels
oc_FR: %d pixèls

en: %d request deleted successfully. | %d requests deleted successfully.
oc_FR[0]: %d demanda foguèt suprimida corrèctament.
oc_FR[1]: %d demandas foguèron suprimidas corrèctament.

en: %d request failed to delete. | %d requests failed to delete.
oc_FR[0]: Podèm pas suprimir %d demanda.
oc_FR[1]: Podèm pas suprimir %d de demandas.

en: %d request marked as complete. | %d requests marked as complete.
oc_FR[0]: %d demanda es estada marcada coma complèta.
oc_FR[1]: %d requèstas foguèron marcadas coma complètas.

en: %d selected
oc_FR: %d seleccion(s)

en: %d themes found
oc_FR: %d tèmas trobats

en: %d transients rows cleared
oc_FR: %d linhas de donadas temporàrias escafadas

en: %d webhook permanently deleted. | %d webhooks permanently deleted.
oc_FR[0]: %d croquet Web suprimit definitivament.
oc_FR[1]: %d croquets Web suprimits definitivament.

en: %qty% variations
oc_FR: %qty% variacions

en: %s &#8212; WordPress
oc_FR: %1$s &#8212; WordPress

en: %s (Draft)
oc_FR: %s (borrolhon)

en: %s (Invalid)
oc_FR: %s (invalid)

en: %s (Pending)
oc_FR: %s (en espèra)

en: %s <span class="says">says:</span>
oc_FR: %s <span class="says">ditz&nbsp;:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
oc_FR[0]: %s <span class="screen-reader-text">Comentari</span>
oc_FR[1]: %s <span class="screen-reader-text">Comentaris</span>

en: %s Active Installations
oc_FR: %s installacions activas

en: %s Comment | %s Comments
oc_FR[0]: %s comentari
oc_FR[1]: %s comentaris

en: %s MB Space Allowed
oc_FR: %s Mo d&rsquo;espaci autorizats

en: %s Page | %s Pages
oc_FR[0]: %s pagina
oc_FR[1]: %s paginas

en: %s Post | %s Posts
oc_FR[0]: %s articles
oc_FR[1]: %s articles

en: %s [Autosave]
oc_FR: %s [Salvament automatic]

en: %s [Current Revision]
oc_FR: %s [Version actuala]

en: %s actions
oc_FR: %s accions

en: %s ago
oc_FR: I a %s

en: %s approved | %s approved
oc_FR[0]: %s aprovat
oc_FR[1]: %s aprovats

en: %s approved comment | %s approved comments
oc_FR[0]: %s comentari aprovat
oc_FR[1]: %s comentaris aprovats

en: %s available disk space was detected, update routines can be performed safely.
oc_FR: %s d'espaci de disc disponible foguèt detectat, las rotinas d'actualizacion pòdon èsser realizadas de biais segur.

en: %s average gross daily sales
oc_FR: %s de vendas brutes journalières mejanas

en: %s average gross monthly sales
oc_FR: %s de vendas brutes mesadièras mejanas

en: %s average net daily sales
oc_FR: %s de vendas nettes journalières mejanas

en: %s average net monthly sales
oc_FR: %s de vendas nettes mesadièras mejanas

en: %s charged for shipping
oc_FR: %s facturats per la liurason

en: %s column | %s columns
oc_FR[0]: %s colomna
oc_FR[1]: %s colomnas

en: %s comment | %s comments
oc_FR[0]: %s comentari
oc_FR[1]: %s comentaris

en: %s comment approved. | %s comments approved.
oc_FR[0]: %s comentari aprovat
oc_FR[1]: %s comentaris aprovats

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
oc_FR[0]: %s comentari marcat coma indesirable.
oc_FR[1]: %s comentaris marcats coma indesirables.

en: %s comment moved to the Trash. | %s comments moved to the Trash.
oc_FR[0]: %s comentari desplaçat dins l&rsquo;Escobilhièr.
oc_FR[1]: %s comentaris desplaçats dins l&rsquo;Escobilhièr.

en: %s comment permanently deleted. | %s comments permanently deleted.
oc_FR[0]: %s comentari suprimit definitivament
oc_FR[1]: %s comentaris suprimits definitivament

en: %s comment restored from the Trash. | %s comments restored from the Trash.
oc_FR[0]: %s comentari recuperat dempuèi l&rsquo;Escobilhièr
oc_FR[1]: %s comentaris recuperats dempuèi l&rsquo;Escobilhièr

en: %s comment restored from the spam. | %s comments restored from the spam.
oc_FR[0]: %s comentari restablit dempuèi los comentaris indesirables
oc_FR[1]: %s comentaris restablits dempuèi los comentaris indesirables

en: %s could not be located. Please try another nearby city. For example: Kansas City; Springfield; Portland.
oc_FR: Podèm pas localizar %s. Probatz una autra vila pròcha. Per exemple: Toulouse, Montpellier​, Albi.

en: %s coupon moved to the Trash. | %s coupons moved to the Trash.
oc_FR[0]: %s còdi promo desplaçat a l'escobilhièr.
oc_FR[1]: %s còdis promo desplaçats a l'escobilhièr.

en: %s coupon not updated, somebody is editing it. | %s coupons not updated, somebody is editing them.
oc_FR[0]: %s còdi promo non actualizat, qualqu&rsquo;un les modifie.
oc_FR[1]: %s còdis promo non actualizats, qualqu&rsquo;un les modifie.

en: %s coupon permanently deleted. | %s coupons permanently deleted.
oc_FR[0]: %s còdi promo definitivament suprimit.
oc_FR[1]: %s còdis promo definitivament suprimits.

en: %s coupon restored from the Trash. | %s coupons restored from the Trash.
oc_FR[0]: %s còdi promo restablit dempuèi l'escobilhièr.
oc_FR[1]: %s còdis promo restablits dempuèi l'escobilhièr.

en: %s coupon updated. | %s coupons updated.
oc_FR[0]: %s còdi promo actualizat.
oc_FR[1]: %s còdis promo actualizats.

en: %s critical issue | %s critical issues
oc_FR[0]: %s problèma critic
oc_FR[1]: %s problèmas critics

en: %s customer review | %s customer reviews
oc_FR[0]: %s avis client
oc_FR[1]: %s avis client

en: %s data
oc_FR: %s donadas

en: %s day | %s days
oc_FR[0]: %s jorn
oc_FR[1]: %s jorns

en: %s discounts in total
oc_FR: %s remises al total

en: %s download remaining | %s downloads remaining
oc_FR[0]: %s telecargament restant
oc_FR[1]: %s telecargaments restants

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
oc_FR: %s depassa lo limit de mandadís per l&rsquo;aisina de mesa en linha multipla utilizada amb vòstre navigador.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
oc_FR: %s depassa lo limit de mandadís d&rsquo;aqueste site.

en: %s failed to embed.
oc_FR: %s a pas pogut èsser integrat.

en: %s from now
oc_FR: %s a partir d'ara

en: %s gross sales in this period
oc_FR: %s vendas brut per aquesta période

en: %s has been added to your cart. | %s have been added to your cart.
oc_FR[0]: %s a été apondut a vòstre panièr.
oc_FR[1]: %s ont été aponduts a vòstre panièr.

en: %s has been logged out.
oc_FR: %s es estat desconnectat.

en: %s has been removed from your cart because it can no longer be purchased. Please contact us if you need assistance.
oc_FR: %s a été suprimit de vòstre panièr il ne pòt plus èsser crompat. Veuillez nous contacter se avètz besoin d&rsquo;aide.

en: %s has been updated.
oc_FR: %s a été mis a jorn.

en: %s has taken over and is currently editing.
oc_FR: %s a pris la main e modifica actualament aqueste contengut.

en: %s hour | %s hours
oc_FR[0]: %s ora
oc_FR[1]: %s oras

en: %s in stock
oc_FR:  %s en estòc

en: %s is a protected WP option and may not be modified
oc_FR: %s es una opcion protegida de WordPress, e pòt pas èsser modificada

en: %s is a required field | %s are required fields
oc_FR[0]: %s es un camp requis
oc_FR[1]: %s son des camps requis

en: %s is a required field.
oc_FR: %s es un camp requesit.

en: %s is already active.
oc_FR: %s es ja actiu.

en: %s is available
oc_FR: %s es disponible

en: %s is currently editing
oc_FR: %s modifica actualament aqueste contengut

en: %s is currently editing this post.
oc_FR: %s es actualament en edicion d'aquest article.

en: %s is currently editing this post. Do you want to take over?
oc_FR: %s es actualament en edicion d'aquest article. Volètz prene lo contraròtle?

en: %s is forbidden
oc_FR: %s es interdit

en: %s is not a valid IP address.
oc_FR: %s es pas una adresse IP valide.

en: %s is not a valid email address.
oc_FR: %s es pas una adreça de messatjariá valida.

en: %s is not a valid phone number.
oc_FR: %s es pas un numèro de telefòn valid.

en: %s is out of stock.
oc_FR: %s es en rupture d'estòc.

en: %s is required to strip image meta.
oc_FR: %s es necessari per suprimir las metadonadas de l&rsquo;imatge.

en: %s is required.
oc_FR: %s es requesit.

en: %s is yours!
oc_FR: %s es vòstra

en: %s item | %s items
oc_FR[0]: %s element
oc_FR[1]: %s elements

en: %s item with no issues detected | %s items with no issues detected
oc_FR[0]: %s element detectat sens cap de problèma
oc_FR[1]: %s elements detectats sens cap de problèma

en: %s items purchased
oc_FR: %s articles crompats

en: %s link deleted. | %s links deleted.
oc_FR[0]: %s ligam suprimit
oc_FR[1]: %s ligams suprimits

en: %s media file attached. | %s media files attached.
oc_FR[0]: %s fichièr mèdia estacat.
oc_FR[1]: %s fichièrs mèdias estacats.

en: %s media file detached. | %s media files detached.
oc_FR[0]: %s fichièr mèdia destacat.
oc_FR[1]: %s fichièrs mèdias destacats.

en: %s media file moved to the Trash. | %s media files moved to the Trash.
oc_FR[0]: %s fichièr mèdia desplaçat dins l'escobilhièr.
oc_FR[1]: %s fichièrs mèdias desplaçats dins l'escobilhièr.

en: %s media file permanently deleted. | %s media files permanently deleted.
oc_FR[0]: %s fichièr mèdia suprimit definitivament.
oc_FR[1]: %s fichièrs mèdias suprimits definitivament.

en: %s media file restored from the Trash. | %s media files restored from the Trash.
oc_FR[0]: %s fichièr mèdia restauré dempuèi l'escobilhièr.
oc_FR[1]: %s fichièrs mèdias restaurés dempuèi l'escobilhièr.

en: %s min | %s mins
oc_FR[0]: %s minuta
oc_FR[1]: %s minutas

en: %s minute | %s minutes
oc_FR[0]: %s minuta
oc_FR[1]: %s minutas

en: %s month | %s months
oc_FR[0]: %s mes
oc_FR[1]: %s meses

en: %s net sales in this period
oc_FR: %s de vendas net per aquesta période

en: %s notes
oc_FR: %s nòtas

en: %s order moved to the Trash. | %s orders moved to the Trash.
oc_FR[0]: %s comanda desplaçada a l'escobilhièr.
oc_FR[1]: %s comandas desplaçadas a l'escobilhièr.

en: %s order not updated, somebody is editing it. | %s orders not updated, somebody is editing them.
oc_FR[0]: %s comanda non actualizada, qualqu&rsquo;un la modifie.
oc_FR[1]: %s comandas non actualizadas, qualqu&rsquo;un les modifie.

en: %s order permanently deleted. | %s orders permanently deleted.
oc_FR[0]: %s comanda definitivament suprimida.
oc_FR[1]: %s comandas definitivament suprimidas.

en: %s order restored from the Trash. | %s orders restored from the Trash.
oc_FR[0]: %s comanda restablida dempuèi l'escobilhièr.
oc_FR[1]: %s comandas restablidas dempuèi l'escobilhièr.

en: %s order updated. | %s orders updated.
oc_FR[0]: %s comanda actualizada.
oc_FR[1]: %s comandas actualizadas.

en: %s orders placed
oc_FR: %s comandas passadas

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
oc_FR[0]: %s pagina desplaçada dins l&rsquo;Escobilhièr.
oc_FR[1]: %s paginas desplaçadas dins l&rsquo;Escobilhièr.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
oc_FR[0]: %s pagina es pas estada mesa a jorn&nbsp;: qualqu&rsquo;un es ja a la modificar.
oc_FR[1]: %s paginas son pas estadas mesas a jorn&nbsp;: qualqu&rsquo;un es ja a las modificar.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
oc_FR[0]: %s pagina definitivament suprimida.
oc_FR[1]: %s paginas definitivament suprimidas.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
oc_FR[0]: %s pagina recuperada dempuèi l&rsquo;Escobilhièr.
oc_FR[1]: %s paginas recuperadas dempuèi l&rsquo;Escobilhièr.

en: %s page updated. | %s pages updated.
oc_FR[0]: %s pagina mesa a jorn.
oc_FR[1]: %s paginas mises a jorn.

en: %s parameter is missing
oc_FR: Lo paramètre %s es mancant

en: %s pattern moved to the Trash. | %s patterns moved to the Trash.
oc_FR[0]: S'es desplaçat %s de modèl dins l'escobilhièr.
oc_FR[1]: S'an desplaçat %s de modèls dins l'escobilhièr.

en: %s pattern not updated, somebody is editing it. | %s patterns not updated, somebody is editing them.
oc_FR[0]: %s modèl es pas estat actualizat, qualqu'un l'estúdia.
oc_FR[1]: %s de modèls son pas estats actualizats, qualqu'un los es en edicion.

en: %s pattern permanently deleted. | %s patterns permanently deleted.
oc_FR[0]: %s modèl es estat suprimit de biais permanent.
oc_FR[1]: %s de modèls foguèron suprimits de biais permanent.

en: %s pattern restored from the Trash. | %s patterns restored from the Trash.
oc_FR[0]: S'es restaurat %s modèl de l'escobilhièr.
oc_FR[1]: S'an restaurat %s de modèls de l'escobilhièr.

en: %s pattern updated. | %s patterns updated.
oc_FR[0]: %s modèl es estat actualizat.
oc_FR[1]: %s de modèls son estats actualizats.

en: %s pending comment | %s pending comments
oc_FR[0]: %s comentari en espèra
oc_FR[1]: %s comentaris en espèra

en: %s plugin deactivated during WordPress upgrade.
oc_FR: L'extension %s es estada desactivada en actualizant WordPress.

en: %s plugin successfully updated.
oc_FR: L’extension %s es estada mesa a jorn corrèctament.

en: %s plugins successfully updated.
oc_FR: Las extensions %s ont bien été mesas a jorn.

en: %s post by this author | %s posts by this author
oc_FR[0]: %s article per aqueste autor
oc_FR[1]: %s articles per aqueste autor

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
oc_FR[0]: %s article desplaçat dins l&rsquo;Escobilhièr.
oc_FR[1]: %s articles desplaçats dins l&rsquo;Escobilhièr.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
oc_FR[0]: %s article es pas estat mes a jorn&nbsp;: qualqu&rsquo;un es ja en train de la modificar.
oc_FR[1]: %s articles es pas estat meses a jorn&nbsp;: qualqu&rsquo;un es ja en train de las modificar.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
oc_FR[0]: %s article suprimit definitivament.
oc_FR[1]: %s articles suprimits definitivament.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
oc_FR[0]: %s article recuperat dempuèi l&rsquo;Escobilhièr.
oc_FR[1]: %s articles recuperats dempuèi l&rsquo;Escobilhièr.

en: %s post updated. | %s posts updated.
oc_FR[0]: %s article mes a jorn.
oc_FR[1]: %s articles meses a jorn.

en: %s previous order linked | %s previous orders linked
oc_FR[0]: %s comanda précédente liée
oc_FR[1]: %s comandas précédentes liées

en: %s product moved to the Trash. | %s products moved to the Trash.
oc_FR[0]: %s produit desplaçat a l'escobilhièr.
oc_FR[1]: %s produits desplaçats a l'escobilhièr.

en: %s product not updated, somebody is editing it. | %s products not updated, somebody is editing them.
oc_FR[0]: %s produit non actualizat, qualqu&rsquo;un lo modifie.
oc_FR[1]: %s produits non actualizats, qualqu&rsquo;un les modifie.

en: %s product permanently deleted. | %s products permanently deleted.
oc_FR[0]: %s produit definitivament suprimit.
oc_FR[1]: %s produits definitivament suprimits.

en: %s product restored from the Trash. | %s products restored from the Trash.
oc_FR[0]: %s produit restablit dempuèi l'escobilhièr.
oc_FR[1]: %s produits restablits dempuèi l'escobilhièr.

en: %s product updated. | %s products updated.
oc_FR[0]: %s produit mes a jorn.
oc_FR[1]: %s produits meses a jorn.

en: %s purchases for the selected items
oc_FR: %s crompas pels articles seleccionats

en: %s rates
oc_FR: Taus %s

en: %s rating
oc_FR: Note&nbsp;: %s

en: %s recommended improvement | %s recommended improvements
oc_FR[0]: %s melhora recomandada
oc_FR[1]: %s melhoracions recomandadas

en: %s removed.
oc_FR: %s enlevé.

en: %s response | %s responses
oc_FR[0]: %s responsa
oc_FR[1]: %s responsas

en: %s sales for the selected items
oc_FR: %s vendas pels articles seleccionats

en: %s signups in this period
oc_FR: %s inscripcions sus aquesta période

en: %s theme successfully updated.
oc_FR: Lo tèma %s es estat mes a jorn corrèctament.

en: %s themes
oc_FR: %s tèmas

en: %s themes successfully updated.
oc_FR: Les tèmas %s son estats meses a jorn corrèctament.

en: %s update failed.
oc_FR: %s mesa a jorn a fracassat.

en: %s updated successfully.
oc_FR: %s es estada mesa a jorn corrèctament.

en: %s updates failed.
oc_FR: %s mesas a jorn an fracassat.

en: %s user | %s users
oc_FR[0]: %s utilizaire
oc_FR[1]: %s utilizaires

en: %s user deleted. | %s users deleted.
oc_FR[0]: %s utilizaire suprimit.
oc_FR[1]: %s utilizaires suprimits.

en: %s week | %s weeks
oc_FR[0]: %s setmana
oc_FR[1]: %s setmanas

en: %s worth of coupons used
oc_FR: %s de còdis promo utilizats

en: %s would like to connect to your store
oc_FR: %s souhaite se connectar a vòstre site

en: %s year | %s years
oc_FR[0]: %s annada
oc_FR[1]: %s annadas

en: %s: %l.
oc_FR: %s&nbsp;: %l.

en: &#8220;%1$s&#8221; &#8212; %2$s
oc_FR: &laquo;&nbsp;%1$s&nbsp;&raquo; &#8212; %2$s

en: &#8220;%s&#8221; (Edit)
oc_FR: &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&raquo; (Modificar)

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
oc_FR: « %s » a pas pogut èsser mes en linha.

en: &#8220;%s&#8221; is locked
oc_FR: &#8220;%s&#8221; es verrolhat

en: &#8592; Cancel audio playlist
oc_FR: &#8592; Anullar la lista de lectura àudio

en: &#8592; Cancel gallery
oc_FR: &#8592; Anullar la galariá

en: &#8592; Cancel video playlist
oc_FR: &#8592; Anullar la lista de lectura vidèo

en: &laquo; Back
oc_FR: &laquo; Retorn

en: &laquo; Older Comments
oc_FR: &laquo; Comentaris mai ancians

en: &laquo; Previous
oc_FR: &laquo; Precedent

en: &laquo; Previous Entries
oc_FR: &laquo; Messatges anteriors

en: &laquo; Previous Page
oc_FR: &laquo; Pagina precedenta

en: &larr; Go to Users
oc_FR: &larr; Vejatz los utilizaires

en: &larr; Go to editor
oc_FR: &larr; Vejatz l'editor

en: &larr; Previous
oc_FR: &larr; Precedent

en: &lt; Prev
oc_FR: &lt;&nbsp;Prec.

en: &mdash; No Change &mdash;
oc_FR: &mdash; Pas cap de cambiament &mdash;

en: &mdash; No role for this site &mdash;
oc_FR: &mdash; Pas de ròtle sus aqueste site &mdash;

en: &mdash; Select &mdash;
oc_FR: &mdash; Seleccionar &mdash;

en: &nbsp;&ndash; Page %s
oc_FR: &nbsp;&ndash; Pagina %s

en: &ndash;OR&ndash;
oc_FR: &mdash; O &mdash;

en: (%s ratings)
oc_FR: (%s valoracion)

en: (Does not support 64bit values)
oc_FR: (A pas de valors de 64 bits)

en: (Edit)
oc_FR: (Editar)

en: (Latest version: %s)
oc_FR: (Darrièra version: %s)

en: (Leave at 0 for no rating.)
oc_FR: (Laissatz a 0 se volètz pas evaluar.)

en: (Private post)
oc_FR: (Article privat)

en: (Signup has been disabled. Only members of this site can comment.)
oc_FR:  (L&rsquo;inscription es estada desactivada. Seuls los membres d&rsquo;aqueste site pòdon laisser un comentari.)

en: (Supports 64bit values)
oc_FR: (Supòrta de valors de 64 bits)

en: (Unattached)
oc_FR: (Pas estacat)

en: (Untitled)
oc_FR: (Sens títol)

en: (Your site is performing updates over FTP due to file ownership. Talk to your hosting company.)
oc_FR: (Lo site es fasent d'actualizacions mejans FTP a causa de la proprietat dels fichièrs. Parla amb la companhiá d'albergament.)

en: (can be backordered)
oc_FR: (peut èsser commandé)

en: (ex. VAT)
oc_FR: (H.T.)

en: (ex. tax)
oc_FR: (ex. taxe)

en: (incl. VAT)
oc_FR: (T.T.C.)

en: (incl. tax)
oc_FR: (incluant la TVA)

en: (includes %s)
oc_FR: (inclut %s)

en: (more&hellip;)
oc_FR: (seguida&hellip;)

en: (no author)
oc_FR: (pas cap d'autor)

en: (no parent)
oc_FR: (pas de parent)

en: (no title)
oc_FR: (pas de títol)

en: (not found)
oc_FR: (pas trobat)

en: (required)
oc_FR: (obligatoire)

en: (undo)
oc_FR: (anullar)

en: * This category is also a tag. The converter has added that tag to all posts currently in the category. If you want to remove it, please confirm that all tags were added successfully, then delete it from the <a href="%s">Manage Categories</a> page.
oc_FR: * Aquesta categoria es tamben una balisa. Lo converteire a apondut aquesta balisa a totei lei messatges actualament dins aquesta categoria. Se volètz la quitar, confirmatz que totei lei categorias foguèron apondudas ambé succès e puèi escafatz-la de la pagina <a href="%s">Gerir las categorias</a>.

en: + Add New Category
oc_FR: + Ajustar una novela Categoria

en: + Add account
oc_FR: + Apondre compte

en: + Create New Menu
oc_FR: + Creatz un menú novèl

en: - %1$s (from version %2$s to %3$s)
oc_FR: - %1$s (de la version %2$s a la %3$s)

en: - %1$s (from version %2$s to %3$s)%4$s
oc_FR: - %1$s (de la version %2$s a la %3$s)%4$s

en: - Select -
oc_FR: - Chausissètz-

en: ...or something like this:
oc_FR: ... o quicòm coma aquò:

en: .htaccess rules
oc_FR: règlas del fichièr.htaccess

en: 1 Comment
oc_FR: 1 comentari

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
oc_FR: Un comentari <span class="screen-reader-text"> sus %s</span>

en: 1 hour
oc_FR: 1 ora

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
oc_FR: Una pagina es pas estada mesa a jorn, perque qualqu&rsquo;un es en train de la modificar.

en: 1 pattern not updated, somebody is editing it.
oc_FR: 1 modèl pas actualizat, qualqu'un l'estúdia.

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
oc_FR: Un article es pas estat mes a jorn, perque qualqu&rsquo;un es en train de lo modificar.

en: 24/7 Support
oc_FR: 24/7 Ajuda

en: 3 days
oc_FR: 3 jorns

en: 404: Not Found
oc_FR: 404 pas trobat

en: 7 days
oc_FR: 7 jorns

en: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Update %2$s</a> or learn how to <a href="%3$s" class="browse-happy-link">browse happy</a>
oc_FR: <a href="%1$s" class="update-browser-link">Mettez %2$s a jorn</a>, o apprenez a <a href="%3$s" class="browse-happy-link">navigar sereinement</a>

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comment already.  | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from %2$s spam comments already.
oc_FR[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> a ja protegit vòstre site de %2$s comentari indesirable.
oc_FR[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> a ja protegit vòstre site de %2$s comentaris indesirables.

en: <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comment</a>. | <a href="%1$s">Akismet</a> has protected your site from <a href="%2$s">%3$s spam comments</a>.
oc_FR[0]: <a href="%1$s">Akismet</a> a ja protegit vòstre site de <a href="%2$s">%3$s comentari indesirable</a>.
oc_FR[1]: <a href="%1$s">Akismet</a> a ja protegit vòstre site de <a href="%2$s">%3$s comentaris indesirables</a>.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">preview</a> your Privacy Policy page content.
oc_FR: <a href="%1$s">Edita</a> o <a href="%2$s">mòstra</a> lo contengut de la pagina de la politica de privacitat.

en: <a href="%1$s">Edit</a> or <a href="%2$s">view</a> your Privacy Policy page content.
oc_FR: <a href="%1$s">Edita</a> o <a href="%2$s">mòstra</a> lo contengut de la pagina de la politica de privacitat.

en: <a href="%1$s">Please update WordPress</a>, and then <a href="%2$s">learn more about updating PHP</a>.
oc_FR: <a href="%1$s">Actualizatz WordPress</a>, e puèi <a href="%2$s">aprenez mai sus coma actualizar lo PHP</a>.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Please update now</a>.
oc_FR: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> es disponible ! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Metètz-lo a jorn ara</a>.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! Please notify the site administrator.
oc_FR: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> es disponible ! Informatz l’administrator del site.

en: <a href="%s">Akismet</a> blocks spam from getting to your blog.
oc_FR: <a href="%s">Akismet</a> a blocat los comentaris indesirables de vòstre site.

en: <a href="%s">Learn more about updating PHP</a>.
oc_FR: <a href="%s">Aprene mai sus coma actualizar lo PHP</a>.

en: <a href="%s">Links</a> / Add New Link
oc_FR: <a href="%s">Ligams</a> / Apondre un Ligam Novèl

en: <a href="%s">Links</a> / Edit Link
oc_FR: <a href="%s">Ligams</a> / Editar lo ligam

en: <a href="%s">You can change your profile picture on Gravatar</a>.
oc_FR: <a href="%s">Podètz cambiar la fotografia del perfil en Gravatar</a>.

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-menus-screen/">Documentation on Menus</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-menus-screen/">Documentacion sul menú</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-themes-screen/">Documentation on Managing Themes</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-themes-screen/">Documentacion sus la gestion de tèmas</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-widgets-screen-classic-editor/">Documentation on Widgets</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/appearance-widgets-screen-classic-editor/">Documentacion suls widgets</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/comments-screen/">Documentation on Comments</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/comments-screen/">Documentacion suls comentaris</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customize-date-and-time-format/">Documentation on date and time formatting</a>.
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customize-date-and-time-format/">Documentacion sul format de la data e ora</a>.

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customizer/">Documentation on Customizer</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/customizer/">Documentacion sul personalizator</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/dashboard-screen/">Documentation on Dashboard</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/dashboard-screen/">Documentacion sul tablèu</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/edit-media/">Documentation on Edit Media</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/edit-media/">Documentacion sus coma editar mèdia</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/keyboard-shortcuts-classic-editor/#keyboard-shortcuts-for-comments">Documentation on Keyboard Shortcuts</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/keyboard-shortcuts-classic-editor/#keyboard-shortcuts-for-comments">Documentacion suls dreçadors de clavièr</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-add-new-screen/">Documentation on Uploading Media Files</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-add-new-screen/">Documentacion sus la carga dels mèdia</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-library-screen/">Documentation on Media Library</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/media-library-screen/">Documentacion sus la mediatèca</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/network-admin-sites-screen/">Documentation on Site Management</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/network-admin-sites-screen/">Documentacion sus la gestion del sit web</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-add-new-screen/">Documentation on Adding New Pages</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-add-new-screen/">Documentacion sus coma apondre de paginas novèlas</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentation on Editing Pages</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentacion sus l'edicion de paginas</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentation on Managing Pages</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/pages-screen/">Documentacion sus gestion de paginas</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/plugins-themes-auto-updates/">Documentation on Auto-updates</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/plugins-themes-auto-updates/">Documentacion sus las actualizacions automaticas</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-categories-screen/">Documentation on Categories</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-categories-screen/">Documentacion sus las categorias</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-screen/">Documentation on Managing Posts</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-screen/">Documentacion sus la gestion d'articles</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-tags-screen/">Documentation on Tags</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/posts-tags-screen/">Documentacion sus las etiquetas</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/revisions/">Revisions Management</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/revisions/">Gestion de revisions</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/roles-and-capabilities/">Descriptions of Roles and Capabilities</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/roles-and-capabilities/">Descripcion de ròtles e capacitats</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-discussion-screen/">Documentation on Discussion Settings</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-discussion-screen/">Documentacion sus la configuracion dels debats</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-general-screen/">Documentation on General Settings</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-general-screen/">Documentacion sus la configuracion generala</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-media-screen/">Documentation on Media Settings</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-media-screen/">Documentacion sus la configuracion dels mèdia</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-privacy-screen/">Documentation on Privacy Settings</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-privacy-screen/">Documentacion suls paramètres de privacitat</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-reading-screen/">Documentation on Reading Settings</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-reading-screen/">Documentacion sus la configuracion de lectura</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-writing-screen/">Documentation on Writing Settings</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/settings-writing-screen/">Documentacion sus la configuracion d'escritura</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/site-health-screen/">Documentation on Site Health tool</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/site-health-screen/">Documentacion sus l'esplech de santat del site</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-erase-personal-data-screen/">Documentation on Erase Personal Data</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-erase-personal-data-screen/">Documentacion sus coma suprimir las donadas personalas</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-personal-data-screen/">Documentation on Export Personal Data</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-personal-data-screen/">Documentacion sus l'exportacion de donadas personalas</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-screen/">Documentation on Export</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-export-screen/">Documentacion sus l'exportacion</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-import-screen/">Documentation on Import</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-import-screen/">Documentacion sus l'importacion</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-screen/">Documentation on Tools</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/tools-screen/">Documentacion sus espleches</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/understand-comment-spam/">Documentation on Comment Spam</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/understand-comment-spam/">Documentacion suls comentaris indesirables</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-add-new-screen/">Documentation on Adding New Users</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-add-new-screen/">Documentacion sus coma apondre de nòus utilizaires</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-screen/">Documentation on Managing Users</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-screen/">Documentacion sus la gestion d'utilizaires</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-your-profile-screen/">Documentation on User Profiles</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/users-your-profile-screen/">Documentacion suls perfils d'utilizaire</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/work-with-themes/">Documentation on Using Themes</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/work-with-themes/">Documentacion sus l'utilizacion dels tèmas</a>

en: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/write-posts-classic-editor/">Documentation on Writing and Editing Posts</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/documentation/article/write-posts-classic-editor/">Documentacion sus la redaccion e edicion d'intradas</a>

en: <a href="https://wordpress.org/support/forums">Support</a>
oc_FR: <a href="https://wordpress.org/support/forums">Supòrt</a>

en: <abbr title="Coordinated Universal Time">UTC</abbr> time is <code>%s</code>
oc_FR: L'ora <abbr title="Temps Universau Coordonat">UTC</abbr> es <code>%s</code>

en: <code>_blank</code> &mdash; new window or tab.
oc_FR: <code>_blank</code> &mdash; novèla fenèstra o onglet.

en: <code>_none</code> &mdash; same window or tab.
oc_FR: <code>_none</code> &mdash; meteissa fenèstra o onglet.

en: <code>_top</code> &mdash; current window or tab, with no frames.
oc_FR: <code>_top</code> &mdash; fenèstra o onglet en cors, sens frame.

en: <p>You do not have permission to access this page.</p>
oc_FR: <p>Avètz pas la permission d'accedir a aquesta pagina.</p>

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
oc_FR: <span class="meta-nav">&larr;</span> Articles mai ancians

en: <span>Active:</span> %s
oc_FR: <span>Activat&nbsp;:</span> %s

en: <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong> | <strong class="count">%1$s spam</strong> blocked by <strong>Akismet</strong>
oc_FR[0]: <strong class="count">%1$s indesirable</strong> blocat per <strong>Akismet</strong>
oc_FR[1]: <strong class="count">%1$s indesirables</strong> blocats per <strong>Akismet</strong>

en: <strong>%s order</strong> awaiting processing | <strong>%s orders</strong> awaiting processing
oc_FR[0]: <strong>%s comanda</strong> en cors de traitement
oc_FR[1]: <strong>%s comandas</strong> en cors de traitement

en: <strong>%s order</strong> on-hold | <strong>%s orders</strong> on-hold
oc_FR[0]: <strong>%s comanda</strong> en espèra
oc_FR[1]: <strong>%s comandas</strong> en espèra

en: <strong>%s product</strong> low in stock | <strong>%s products</strong> low in stock
oc_FR[0]: <strong>%s produit</strong> en estòc feble
oc_FR[1]: <strong>%s produits</strong> en estòc feble

en: <strong>%s product</strong> out of stock | <strong>%s products</strong> out of stock
oc_FR[0]: <strong>%s produit</strong> en rupture d'estòc
oc_FR[1]: <strong>%s produits</strong> en rupture d'estòc

en: <strong>%s</strong> &mdash; This allows you to associate an image with your post without inserting it. This is usually useful only if your theme makes use of the image as a post thumbnail on the home page, a custom header, etc.
oc_FR: <strong>%s</strong> &mdash; Podètz associer un imatge a vòstre article, sans per autant l&rsquo;y inserir. Aquò ne sert vraiment que se vòstre tèma fa usatge d&rsquo;aquesta foncionalitat, jos la forma d&rsquo;una miniature per la pagina d&rsquo;acuèlh, d&rsquo;un entèsta personalizat, etc.

en: <strong>%s</strong> (WordPress.com user) already has stats access.
oc_FR: <strong>%s</strong> (Utilisator WordPress.com) a desjà accès a las estatisticas.

en: <strong><em>Note that password</em></strong> carefully! It is a <em>random</em> password that was generated just for you.
oc_FR: <strong><em>Notatz plan aqueste senhal</em></strong> sens vos enganar&nbsp;! Es estat creat <em>aleatòriament</em> e vos es unic.

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
oc_FR: <strong>Activitat</strong> &mdash; Aficha los articles programats, los recentament publicats, e les comentaris recents sus vòstres articles, que podètz validar o non.

en: <strong>At a Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
oc_FR: <strong>D&rsquo;un còp d&rsquo;œil</strong> - Aficha un resumitdel contengut de vòstre site, e indica lo tèma e la version de WordPress qu&rsquo;utilizatz.

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
oc_FR: <strong>Contrôles dels blòts</strong> &mdash; Cliquez sus la barre de títol d&rsquo;un blòt per l&rsquo;ouvrir o lo fermer. Certains blòts ajoutés per d&rsquo;extensions pòdon aver un contengut configurable, e aficharàn doncas un ligam &laquo;&nbsp;Configurer&nbsp;&raquo; dins la barre de títol al moment del survol de la souris.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
oc_FR: <strong>En clicant sul títol de n&rsquo;importe element del menú</strong> dins l&rsquo;editor, un ensemble de reglatges standards s&rsquo;dobrira. D&rsquo;autres reglatges, tels que la cible del ligam, las classes CSS, las relacions del ligam e la descripcion del ligam, pòdon èsser activats e desactivats dins l&rsquo;onglet &laquo;&nbsp;Opcions de l&rsquo;ecran&nbsp;&raquo;.

en: <strong>Comments</strong> &mdash; For user comments, Email Address, IP Address, User Agent (Browser/OS), Date/Time, Comment Content, and Content URL.
oc_FR: <strong>Comentaris</strong> &mdash; per tot comentari fach per l'utilizaire, l'adreça de corrièr electronic, l'adreça IP, l'agent d'utilizaire (navegador/sistèma operatiu), la data e l'ora, lo contengut del comentari e l'URL del contengut.

en: <strong>Comments</strong> &mdash; WordPress does not delete comments. The software does anonymize (but, again, <em>never</em> publishes) the associated Email Address, IP Address, and User Agent (Browser/OS).
oc_FR: <strong>Comentaris</strong> &mdash; WordPress suprimís pas los comentaris. Lo logicial anonima (mas, de nòu, <em>mai</em> publica) l'adreça de corrièr electronic, l'adreça IP e l'agent d'utilizaire (navegador/SO) associats.

en: <strong>Community Events Location</strong> &mdash; The IP Address of the user which is used for the Upcoming Community Events shown in the dashboard widget.
oc_FR: <strong>Localizacion dels eveniments de la comunautat</strong> &mdash; l'adreça IP de l'utilizaire qu'es utilizada per mostrar los eveniments futurs de la comunautat al widget del tablèu.

en: <strong>Community Events Location</strong> &mdash; The IP Address of the user, which populates the Upcoming Community Events dashboard widget with relevant information.
oc_FR: <strong>Localizacion dels eveniments de la comunautat</strong> &mdash; l'adreça IP de l'utilizaire que compausa lo widget del tablèu d'eveniments futurs de la comunautat amb d'informacions pertinentas.

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you are reconnected.
oc_FR: <strong>Connexion perdue.</strong> L&rsquo;enregistrament a été desactivat fins al moment que seretz reconnecté.

en: <strong>Contribute</strong> to the code, improve the UX, and test the WordPress app.
oc_FR: <strong>Contribuissètz</strong> al còde, melhoratz l'experiéncia d'utilizaire e ensajatz l'aplicacion de WordPress.

en: <strong>Copy URL</strong> copies the URL for the media file to your clipboard.
oc_FR: <strong>Copia l'URL</strong> copia l'URL del fichièr mèdia al pòrtapapiers.

en: <strong>Create</strong> and improve WordPress educational materials.
oc_FR: <strong>Creatz</strong> e melhoratz los materials educatius de WordPress.

en: <strong>Curate</strong> submissions or take photos for the Photo Directory.
oc_FR: <strong>Seleccionatz</strong> los enviaments o fasètz de fotografias pel repertòri de fotografias.

en: <strong>Delete Permanently</strong> will delete the file from the media library (as well as from any posts to which it is currently attached).
oc_FR: <strong>Suprimir de biais permanent</strong> suprimirà lo fichièr de la mediatèca (coma de tot article que s'apond actualament).

en: <strong>Delete</strong> brings you to the Delete Users screen for confirmation, where you can permanently remove a user from your site and delete their content. You can also delete multiple users at once by using bulk actions.
oc_FR: <strong>Suprimir</strong> vos mena a l'ecran suprimirlos utilizaires per la confirmacion, ont podètz suprimir de contunh un utilizaire del sit e suprimir son contengut. Podètz tanben suprimir mai d'un utilizaire a l'encòp mejans d'accions massissas.

en: <strong>Description</strong> &mdash; The description is not prominent by default; however, some themes may display it.
oc_FR: <strong>Descripcion</strong> &mdash; La descripcion n&rsquo;est pas très utilizada per défaut, cependant de mai en mai de tèmas l&rsquo;affichent.

en: <strong>Discussion</strong> &mdash; You can turn comments and pings on or off, and if there are comments on the post, you can see them here and moderate them.
oc_FR: <strong>Discussion</strong> &mdash; Podètz activer o désactiver les comentaris e pings, e se vòstre article reçoit de comentaris, poiretz les voir aicí e les modérer.

en: <strong>Download file</strong> downloads the original media file to your device.
oc_FR: <strong>Descarga lo fichièr</strong> descarga lo fichièr mèida original sus vòstre dispositiu.

en: <strong>Drag and Drop</strong> &mdash; To rearrange the boxes, drag and drop by clicking on the title bar of the selected box and releasing when you see a gray dotted-line rectangle appear in the location you want to place the box.
oc_FR: <strong>Glisser/déposer</strong> - Per réarranger les blòts, glissez/déposez-les en clicant sus la barre de títol del blòt seleccionat, e relâchez-la quand vous apercevez un rectangle amb una bordadura grise a l&rsquo;emplaçament ont volètz plaçar lo blòt.

en: <strong>Drag and drop</strong> your files into the area below. Multiple files are allowed.
oc_FR: <strong>Lisatz/depausatz</strong> vòstres fichièrs dins la zòna çaijós. Podètz en depausar mai d&rsquo;un a l&rsquo;encòp.

en: <strong>ERROR</strong>: Invalid username or e-mail.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>: nom d'utilisator o corric invalid.

en: <strong>Edit</strong> takes you to a simple screen to edit that individual file&#8217;s metadata. You can also reach that screen by clicking on the media file name or thumbnail.
oc_FR: <strong>Edita</strong> vos mena a un ecran simple per editar las metadatas d'aqueste fichièr individual. Podètz tanben accedir a aqueste ecran en clicant sul nom del fichièr mèdia o sus la miniatura.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editable profile screen for that user. You can also reach that screen by clicking on the username.
oc_FR: <strong>Edita</strong> vos mena a l'ecran del perfil editable per aquel utilizaire. Podètz tanben arribar a aqueste ecran en clicant sul nom d'utilizaire.

en: <strong>Edit</strong> takes you to the editing screen for that post. You can also reach that screen by clicking on the post title.
oc_FR: <strong>Modificar</strong> vous envoie sus l&rsquo;ecran de modificacion d&rsquo;aqueste article. Podètz tanben anar sus aqueste ecran en clicant sul títol de l&rsquo;article.

en: <strong>Edit</strong> videos and add captions to WordPress.tv.
oc_FR: <strong>Editatz</strong> vidèos e apondètz de legendas a WordPress.tv.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: los cookies son blocats a causa d&rsquo;un retorn inesperat. Per obténer de l&rsquo;ajuda, legissètz <a href="%1$s">aquesta documentacion</a> o ensajatz los <a href="%2$s">forums d&rsquo;entrajuda</a>.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: los cookies son blocats o son pas reconeguts per vòstre navigador. Vos cal <a href="%s">activar los cookies</a> per utilizar WordPress.

en: <strong>Error:</strong> Invalid username, email address or incorrect password.
oc_FR: <strong>ERROR</strong> : Nom d'utilizaire, e-mail o senhal invalid.

en: <strong>Error:</strong> Passwords do not match. Please enter the same password in both password fields.
oc_FR: <strong>Error:</strong> los senhals coincidisson pas. Introduzètz lo meteis senhal dins los dos camps.

en: <strong>Error:</strong> Passwords may not contain the character "\".
oc_FR: <strong>ERROR</strong>: Los mòts de Santa-Clara non deven pas contiéner lo caractèr "\".

en: <strong>Error:</strong> Please enter a nickname.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: Veuillez entrer un identificant.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a password.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: sasissètz un senhal.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username or email address.
oc_FR: <strong>Error:</strong> Introducètz un nom d'utilizaire o una adreça de corrièr electronic.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: mercé de completar l&rsquo;identificant.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a valid email address.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: picatz una adreça de messatjariá valida.

en: <strong>Error:</strong> Please enter an email address.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: veuillez saisir una adreça de messatjariá.

en: <strong>Error:</strong> Please type your comment text.
oc_FR: <strong>Error:</strong> Escrivètz lo tèxte del comentari.

en: <strong>Error:</strong> Please type your email address.
oc_FR: <strong>ERROR</strong> : l'adreça de messatjariá es obligatòria.

en: <strong>Error:</strong> Sorry, that username is not allowed.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: O planhèm, mas aqueste nom d&rsquo;utilizaire es pas autorizat.

en: <strong>Error:</strong> The %s options page is not in the allowed options list.
oc_FR: <strong>Error:</strong> la pagina d'opcions %s se trapa pas dins la lista d'opcions permesas.

en: <strong>Error:</strong> The comment could not be saved. Please try again later.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: lo comentari a pas pogut èsser enregistrat. Reensajatz pus tard.

en: <strong>Error:</strong> The email address is already used.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: l&rsquo;adreça de messatjariá es ja utilizada.

en: <strong>Error:</strong> The email address is not correct.
oc_FR: <strong>ERROR</strong> : l'adreça de corrièl es pas correcta.

en: <strong>Error:</strong> The email field is empty.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: Lo camp e-mail es void.

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: lo camp del senhal es void.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the email address %s is incorrect.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: Lo senhal qu'avètz sasit per l'adreça e-mail %s es incorrècte.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the username %s is incorrect.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: Aqueste senhal correspond pas a l'identificant %s.

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: lo camp de l&rsquo;identificant es void.

en: <strong>Error:</strong> This email is already registered. Please choose another one.
oc_FR: <strong>Error:</strong> aqueste corrièr electronic es ja enregistrat. Pren un autre.

en: <strong>Error:</strong> This username is already registered. Please choose another one.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>: Queu nom d'utilisator es desjà enregistrat. Chausissetz-ne un autre !

en: <strong>Error:</strong> This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: aqueste identificant es pas valid, perque utiliza de caractèrs non autorizats. Mercé d&rsquo;utilizar un identificant valid.

en: <strong>Error:</strong> Your URL is too long.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>: vòstra url es tròp longa.

en: <strong>Error:</strong> Your account has been marked as a spammer.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>&nbsp;: vòstre compte es estat marcat coma indesirable.

en: <strong>Error:</strong> Your comment is too long.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>: vòstre comentari es tròp long.

en: <strong>Error:</strong> Your email address is too long.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>: vòstra adreça de corrièr electronic es tròp longa.

en: <strong>Error:</strong> Your name is too long.
oc_FR: <strong>ERROR</strong>: vòstre nom es tròp long.

en: <strong>Explore</strong> ways to reduce the environmental impact of websites.
oc_FR: <strong>Explorar</strong> biais de mermar l'impacte environamental dels sites web.

en: <strong>Find</strong> and report bugs in the WordPress core software.
oc_FR: <strong>Trobatz</strong> e anonciatz d'error al logicial del nuclèu de WordPress.

en: <strong>Format</strong> &mdash; Post Formats designate how your theme will display a specific post. For example, you could have a <em>standard</em> blog post with a title and paragraphs, or a short <em>aside</em> that omits the title and contains a short text blurb. Your theme could enable all or some of 10 possible formats. <a href="https://wordpress.org/documentation/article/post-formats/#supported-formats">Learn more about each post format</a>.
oc_FR: <strong>Format</strong> &mdash; los formats d'article designan coma lo tèma mostrarà un article especific. Per exemple, podètz aver un article de blog <em>estandard</em> amb un títol e de paràgrafs, o una <em>anotacion</em> corta qu'omet lo títol e conten un tèxte brèu. Lo tèma poiriá activar totes o qualques uns dels 10 formats possibles. <a href="https://wordpress.org/documentation/article/post-formats/#supported-formats">Mai d'informacions sus cada tipe de format d'article</a>.

en: <strong>Lend</strong> your creative imagination to the WordPress UI design.
oc_FR: <strong>Ofrissètz</strong> vòstra imaginacion creativa a la concepcion de l'interfàcia d'utilizaire de WordPress.

en: <strong>Media</strong> &mdash; A list of URLs for all media file uploads made by the user.
oc_FR: <strong>Mèdia</strong> &mdash; una lista d'URLs de totes los fichièrs mandats per l'utilizaire.

en: <strong>Media</strong> &mdash; A list of URLs for media files the user uploads.
oc_FR: <strong>Media</strong> &mdash; una lista d'URLs dels fichièrs mèdia penduts per l'utilizaire.

en: <strong>Name</strong> &mdash; The name is how it appears on your site.
oc_FR: <strong>Nom</strong> &mdash; Lo nom es utilizat un peu partout sus vòstre site&nbsp;;

en: <strong>Order</strong> &mdash; Pages are usually ordered alphabetically, but you can choose your own order by entering a number (1 for first, etc.) in this field.
oc_FR: <strong>Òrdre</strong> &mdash; Las paginas son generalament afichadas per òrdre alfabetic, mas podètz indicar un nombre dins aqueste camp per modificar l&rsquo;òrdre d&rsquo;aparicion : 1 per primièr, etc.

en: <strong>Organize</strong> or participate in local Meetups and WordCamps.
oc_FR: <strong>Organizatz</strong> o participatz als Meetups locals e als WordCamps.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
oc_FR: <strong>Parent</strong> &mdash; Las categorias, contràriament a las etiquetas, pòdon aver una ierarquia. Podètz aver una categoria nomenada &laquo;&nbsp;Jazz&nbsp;&raquo;, e a l&rsquo;interior, mantuna categoria coma &laquo;&nbsp;Bebop&nbsp;&raquo; e &laquo;&nbsp;Big Band&nbsp;&raquo;. Lo fait d&rsquo;aver una ierarquia es totalament facultatiu. Per crear una soscategoria, causissètz juste una autra categoria dempuèi la lista desenrotlanta &laquo;&nbsp;Parenta&nbsp;&raquo;&nbsp;.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; You can arrange your pages in hierarchies. For example, you could have an &#8220;About&#8221; page that has &#8220;Life Story&#8221; and &#8220;My Dog&#8221; pages under it. There are no limits to how many levels you can nest pages.
oc_FR: <strong>Parent</strong> &mdash; Podètz arranger vos pages en ierarquias. Per exemple, poiriatz aver una pagina &laquo;&nbsp;À propos&nbsp;&raquo;, amb coma sospaginas &laquo;&nbsp;Ma vie&nbsp;&raquo; e &laquo;&nbsp;Mon &oelig;uvre&nbsp;&raquo;. I a pas de limite a la profondeur de las sospaginas.

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
oc_FR: <strong>Éditeur d&rsquo;article</strong> &mdash; Sasissètz-y lo contengut de vòstre article. Vous disposez per aquò far de dos mòdes&nbsp;: Visual o Tèxte. Choisissez un mòde en clicant sus l&rsquo;onglet correspondant.

en: <strong>Profile Information</strong> &mdash; user email address, username, display name, nickname, first name, last name, description/bio, and registration date.
oc_FR: <strong>Informacion del perfil</strong> &mdash; l'adreça de corrièr electronic, lo nom d'utilizaire, lo nom que cal mostrar, lo nom, los cognòms, la descripcion e biografia, e la data d'enregistrament.

en: <strong>Promote</strong> the WordPress project to your community.
oc_FR: <strong>Promovètz</strong> lo projècte WordPress dins vòstra comunautat.

en: <strong>Publish</strong> &mdash; You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). The Password protected option allows you to set an arbitrary password for each post. The Private option hides the post from everyone except editors and administrators. Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
oc_FR: <strong>Publicar</strong> - Podètz definir lo biais que vòstre article es publicat dins lo blòt &laquo;&nbsp;Publicar&nbsp;&raquo;. Per &laquo;&nbsp;Estat&nbsp;&raquo;, &laquo;&nbsp;Visibilitat&nbsp;&raquo;, e &laquo;&nbsp;Publicar (sulpic)&nbsp;&raquo;, un clic sul ligam &laquo;&nbsp;Modificar&nbsp;&raquo; aficharà mai d&rsquo;opcions. &laquo;&nbsp;Visibilitat&nbsp;&raquo; inclutz d'opcions per protegir l&rsquo;article amb un senhal o far en sòrta que demòre naut de pagina indefinidament (en avant). L&rsquo;opcion de proteccion per senhal vos permet de protegir cadun de vòstres articles amb un senhal. L&rsquo;opcion &laquo;&nbsp;Privat&nbsp;&raquo; amaga l&rsquo;article per tot lo monde, levat als Editors e Administrators. &laquo;&nbsp;Publicar (sulpic)&nbsp;&raquo; vos permet de planificar la publicacion de vòstre article a una data precisa, dins lo futur o lo passat&nbsp;; aquò vos permet d&rsquo;escriure a l&rsquo;avança dels articles de publicar, o de los antidatar.

en: <strong>Quick Draft</strong> &mdash; Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 3 most recent draft posts you've started.
oc_FR: <strong>Borrolhon rapide</strong> &mdash; Vous permet de crear un nouvel article e de l&rsquo;enregistrer en tant que borrolhon. Aficha tanben de ligams cap als 3 darrièrs borrolhons qu&rsquo;avètz creats.

en: <strong>Quick Edit</strong> provides inline access to the metadata of your post, allowing you to update post details without leaving this screen.
oc_FR: <strong>Modificacion Rapida</strong> vos dona un accès rapid a las metadonadas de vòstre article, e vos permet de metre a jorn certans detalhs sens que vos calga quitar la lista.

en: <strong>Random:</strong> Show a different image on each page.
oc_FR: <strong>Aleatpri &nbsp;:</strong> aficha un imatge diferent sus cada pagina.

en: <strong>Remove</strong> allows you to remove a user from your site. It does not delete their content. You can also remove multiple users at once by using bulk actions.
oc_FR: <strong>Suprimir</strong> vos permet de suprimir un utilizaire del sit web. Suprimir pas son contengut. Podètz tanben suprimir mai d'un utilizaire a l'encòp mejans d'accions massissas.

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
oc_FR: <strong>Opcions de l&rsquo;ecran</strong> &mdash; Utilizatz l&rsquo;onglet Opcions de l&rsquo;ecran per causir les blòts a afichar dins lo Tablèu de bòrd.

en: <strong>Send Trackbacks</strong> &mdash; Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. Enter the URL(s) you want to send trackbacks. If you link to other WordPress sites they&#8217;ll be notified automatically using pingbacks, and this field is unnecessary.
oc_FR: <strong>Mandar de retroligams</strong> &mdash; Un retroligam es una manière explicite de notifier les anciens systèmes de blog qu&rsquo;avètz fach un ligam cap a eux. Sasissètz les adreças web que vous voulez notifier. Se dins vòstre article fasètz de ligams cap a de sites WordPress, seràn notificats automaticament amb l&rsquo;ajuda de pings, sens que calga passar per un retroligam explicite.

en: <strong>Send password reset</strong> sends the user an email with a link to set a new password.
oc_FR: <strong>Enviar lo restabliment de senhal</strong> manda a l'utilizaire un corrièr electronic amb un ligam per establir un novèl senhal.

en: <strong>Session Tokens</strong> &mdash; User login information, IP Addresses, Expiration Date, User Agent (Browser/OS), and Last Login.
oc_FR: <strong>Testimònis de session</strong> &mdash; informacion d'inici de session de l'utilizaire, adreças IP, datas d'expiracion, agent de l'utilizaire (navigador/sistèma operatiu) e darrièr començament de session.

en: <strong>Share</strong> your knowledge in the WordPress support forums.
oc_FR: <strong>Partejatz</strong> vòstras coneissenças suls fòrums de supòrt de WordPress.

en: <strong>Site Health Status</strong> &mdash; Informs you of any potential issues that should be addressed to improve the performance or security of your website.
oc_FR: <strong>Estat de santat del site</strong> &mdash; Vos informa de tot problèma potencial que poiriá èsser dirigit per melhorar las performanças o seguretat del sit web.

en: <strong>Slug</strong> &mdash; The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
oc_FR: <strong>Identificant</strong> &mdash; L&rsquo;identificant es la version normalizada del nom. Il ne conten généralement que de letras minusculas non accentuées, de chifras e de jonhents d&rsquo;union&nbsp;;

en: <strong>Template</strong> &mdash; Some themes have custom templates you can use for certain pages that might have additional features or custom layouts. If so, you&#8217;ll see them in this dropdown menu.
oc_FR: <strong>Modèl</strong> &mdash; Certans tèmas utilizan de modèls especials que podètz aplicar a de paginas precisas, amb de foncionalitats suplementàrias o una mesa en pagina que lor es pròpria. Se es lo cas, las veiretz dins aqueste menú desenrotlant.

en: <strong>Test</strong> new releases and proposed features for the Block Editor.
oc_FR: <strong>Probatz</strong> novèlas versions e caracteristicas prepausadas per l'editor de blòcs.

en: <strong>Title</strong> &mdash; Enter a title for your post. After you enter a title, you&#8217;ll see the permalink below, which you can edit.
oc_FR: <strong>Títol</strong> &mdash; Sasissètz un títol per vòstre article. Aprèp aver sasit lo títol, un permaligam s&rsquo;aficharà en dejós, que poiretz modificar a loisir.

en: <strong>Translate</strong> WordPress into your local language.
oc_FR: <strong>Traducètz</strong> WordPress dins vòstra lenga locala.

en: <strong>Trash</strong> removes your post from this list and places it in the Trash, from which you can permanently delete it.
oc_FR: <strong>Metre a l&rsquo;Escobilhièr</strong> lèva l&rsquo;article de la lista e lo desplaçar dins l&rsquo;Escobilhièr, d&rsquo;ont poiretz lo suprimir definitivament.

en: <strong>View</strong> takes you to a public author archive which lists all the posts published by the user.
oc_FR: <strong>Visualiza</strong> vos mena a un archiu d'autor public que lista totes los articles publicats per l'utilizaire.

en: <strong>View</strong> will take you to a public display page for that file.
oc_FR: <strong>Visualiza</strong> vos menarà a una pagina d'afichatge publica per aqueste fichièr.

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same as your Privacy Policy page!
oc_FR: <strong>Avís:</strong> aquestas paginas deurián pas èsser las meteissas que la pagina de politica de privacitat!

en: <strong>Warning:</strong> these pages should not be the same!
oc_FR: <strong>Atencion&nbsp;:</strong> aquestas paginas deurián pas èsser los meteisses&nbsp;!

en: <strong>Welcome to WooCommerce</strong> &#8211; You&lsquo;re almost ready to start selling :)
oc_FR: <strong>Benvenguda sus WooCommerce</strong> &#8211; Sètz presque prèst a vendre :-)

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
oc_FR: <strong>Benvenguda</strong> &mdash; Aficha de ligams per certans dels prètzfaches los mai corrents al moment de la configuracion d&rsquo;un novèm site.

en: <strong>WordPress Events and News</strong> &mdash; Upcoming events near you as well as the latest news from the official WordPress project and the <a href="%s">WordPress Planet</a>.
oc_FR: <strong>Eveniments e novetats de WordPress</strong> &mdash; eveniments futurs a vos e tanben las darrièras novetats del projècte oficial de WordPress e de la <a href="%s">Planeta de WordPress</a>.

en: <strong>Write</strong> and submit patches to fix bugs or help build new features.
oc_FR: <strong>Escrivètz</strong> e enviatz de tròces per corregir d'error o ajudar a crear de novèlas caracteristicas.

en: <strong>Write</strong> or improve documentation for WordPress.
oc_FR: <strong>Escrivètz</strong> o melhoratz la documentacion de WordPress.

en: A 2 digit country code, e.g. US. Leave blank to apply to all.
oc_FR: Un còdi pays de 2 caractèrs, ex. FR. Daissatz vide per aplicar a tous.

en: A 2 digit state code, e.g. AL. Leave blank to apply to all.
oc_FR: Un còdi estat de 2 caractèrs, ex. AL. Daissatz vide per aplicar a tous.

en: A <a href="%s">static page</a> (select below)
oc_FR: Una <a href="%s">pagina estatica</a> (causir çaijós)

en: A PHP session was created by a %1$s function call. This interferes with REST API and loopback requests. The session should be closed by %2$s before making any HTTP requests.
oc_FR: Una session de PHP es estada creada per la foncion %1$s. Aquò interferís amb l'API REST e las demandas de retorn. La session deuriá èsser tancada per %2$s abans de far tota autra demanda HTTP.

en: A WordPress Commenter
oc_FR: Un commentateur WordPress

en: A city in the same timezone as you.
oc_FR: Une ville dins lo même fus orari que lo vôtre.

en: A cloud of your most used tags.
oc_FR: Una nívol de vòstras etiquetas las mai utilizadas.

en: A comment is held for moderation
oc_FR: Un comentari es en espèra de moderacion

en: A date format for all date strings.
oc_FR: Un format de data comun per totes los reglatges de datas.

en: A day number of the week that the week should start on.
oc_FR: Lo numèro del jorn de la setmana a la quala la setmana deuriá començar.

en: A human-readable description of the post type.
oc_FR: Una descripcion del tipe de contengut legible per l’uman.

en: A human-readable description of the taxonomy.
oc_FR: Une description de la taxonomia lisible per l’humain.

en: A list of taxonomy terms that can be used in regard to order/product statuses.
oc_FR: Una lista de tèrmes de taxonomie qui pòdon èsser utilizats per çò que concernís los estatuts comanda/produit.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
oc_FR: Una lista de las paginas de vòstre site.

en: A list or dropdown of categories.
oc_FR: Una lista o un menú desenrotlant de las categorias.

en: A list or dropdown of product categories.
oc_FR: Una lista o un menú desenrotlant des categorias de produits

en: A media item.
oc_FR: Un element mèdia.

en: A minimum order amount AND a coupon
oc_FR: Un montant minimum de comanda ET un copon

en: A minimum order amount OR a coupon
oc_FR: Un montant minimum de comanda OU un copon

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
oc_FR: Un archiu mesadièr dels articles de vòstre site.

en: A name is required for this term.
oc_FR: Un nom es requesit per aqueste tèrme.

en: A named status for the object.
oc_FR: Un estat nomenat per l’objècte.

en: A named status for the post.
oc_FR: Un nom d'estat de l'article.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
oc_FR: Un comentari novèl sus l&rsquo;article « %s » espèra vòstra aprovacion

en: A new minor update is available for your site. Because minor updates often address security, it&#8217;s important to install them.
oc_FR: Una novèla actualizacion menora es disponibla sul site. Coma las actualizacions menoras sovent solucionan de problèmas de seguretat, es important de las installar.

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
oc_FR: Un ping novèl sus l'article « %s » espèra vòstra aprovacion

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
oc_FR: Un retroligam novèl sus l&rsquo;article « %s » espèra vòstra aprovacion

en: A new version of WordPress is available.
oc_FR: Existís una version novèla de WordPress.

en: A note has been added to your order
oc_FR: Una nòta a été aponduda a vòstra comanda

en: A page cache plugin was detected.
oc_FR: S'es detectada una extension de cache de paginas.

en: A page cache plugin was not detected.
oc_FR: Cap d'extension de cache de las paginas foguèt detectada.

en: A password protected post can not be set to sticky.
oc_FR: Un contengut protegit per senhal pòt pas èsser espingolat.

en: A password reset link was emailed to %s.
oc_FR: Un ligam es estat mandat per reiniciar lo senhal a %s.

en: A password to protect access to the content and excerpt.
oc_FR: Un senhal per protegir l’accès al contengut e a l’extrait.

en: A persistent object cache is being used
oc_FR: S'utiliza una cache d'objèctes persistent

en: A persistent object cache is not required
oc_FR: Es pas necessari una cache d'objèctes persistent

en: A persistent object cache makes your site&#8217;s database more efficient, resulting in faster load times because WordPress can retrieve your site&#8217;s content and settings much more quickly.
oc_FR: Una cache d'objèctes persistent fa que la basa de donadas de vòstre sit web siá mai eficienta, çò que resulta en temps de cargament mai rapids perque WordPress pòt recuperar lo contengut e las configuracions de vòstre sit web fòrça mai rapidament.

en: A plugin has prevented updates by disabling %s.
oc_FR: Una extension a empachat las actualizacions en desactivant %s.

en: A post ID mismatch has been detected.
oc_FR: S'es detectat un desajust de l'ID de l'article.

en: A post can not be sticky and have a password.
oc_FR: Un contengut pòt pas èsser espingolat e èsser protegit per un senhal.

en: A post type mismatch has been detected.
oc_FR: S'es detectat un desajust del tipe d'article.

en: A previous automatic background update could not occur.
oc_FR: Se poguèt pas realizar una actualizacion de fons automatica precedent.

en: A previous automatic background update ended with a critical failure, so updates are now disabled.
oc_FR: Una actualizacion automatica precedenta s'es acabada amb una critica errada, doncas las actualizacions son desactivadas.

en: A product attribute term with the provided ID could not be found
oc_FR: Un tèrme d&rsquo;atribut de produit amb l&rsquo;ID fourni ne pòt pas èsser trouvé

en: A product attribute with the provided ID could not be found
oc_FR: Un atribut de produit amb l&rsquo;ID fourni ne pòt pas èsser trouvé

en: A product category with the provided ID could not be found
oc_FR: Una categoria de produit amb l&rsquo;identificant fourni ne pòt pas èsser trouvé

en: A product shipping class with the provided ID could not be found
oc_FR: Una classa de liurason produit amb l&rsquoID fourni ne pòt èsser trouvée

en: A product tag with the provided ID could not be found
oc_FR: Una etiqueta produit amb l&rsquo;ID fourni ne pòt èsser trouvée

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
oc_FR: Una barra roja sus la esquèrra significa que lo comentari atencion vòstra validacion.

en: A scheduled event has failed
oc_FR: Un eveniment planificat a fracassat

en: A scheduled event is late
oc_FR: Un eveniment programat es estat retardat

en: A search form for your site.
oc_FR: Un formulari de recèrca per vòstre site.

en: A search form for your store.
oc_FR: Un formulari de recèrca per vòstra botiga.

en: A static page
oc_FR: Una pagina estatica

en: A sticky post can not be password protected.
oc_FR: Un contengut espingolat pòt pas èsser protegit per un senhal.

en: A structure tag is required when using custom permalinks. <a href="%s">Learn more</a>
oc_FR: Una balisa estructurala es necessària quand los permaligams personalizats son utilizats. <a href="%s">Ne saber mai</a>.

en: A tax rate with the provided ID could not be found
oc_FR: Un taux de TVA amb l&rsquo;ID fourni ne pòt pas èsser trouvé

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
oc_FR: Un tèrme amb aqueste nom e aqueste identificant existís ja dins aquesta taxinomia.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
oc_FR: Un tèrme amb aqueste nom existís ja per aqueste parent.

en: A test is unavailable
oc_FR: Un tèst es pas disponible

en: A time format for all time strings.
oc_FR: Un format d’ora comun per totes los reglatges d’oras.

en: A valid URL was not provided.
oc_FR: Avètz pas provesit una URL valida.

en: A valid email address is required.
oc_FR: Una adreça de messatjariá valida es requesida.

en: A valid email address must be given.
oc_FR: Se deu donar una adreça de corrièr electronic valida.

en: A valid free shipping coupon
oc_FR: Un còdi promo de liurason gratuite valid

en: A while ago
oc_FR: I a un moment

en: API Key
oc_FR: Clau API

en: API Key updated successfully.
oc_FR: Clau API mesa a jorn amb succès.

en: API Version
oc_FR: Version de l&rsquo;API

en: API credentials
oc_FR: Informacions d'identification API

en: API docs
oc_FR: Documentacions API

en: API enabled
oc_FR: API activat

en: API key
oc_FR: Clau API

en: API user is invalid
oc_FR: L&rsquo;API utilizaire es pas valida

en: Abort
oc_FR: Daissar chasèr

en: About
oc_FR: A prepaus

en: About Pages
oc_FR: A prepaus des paginas

en: About WooCommerce
oc_FR: &Agrave; propos de WooCommerce

en: About WordPress
oc_FR: A prepaus de WordPress

en: About Yourself
oc_FR: A prepaus de vos

en: About me
oc_FR: A prepaus de ieu

en: About the math
oc_FR: A prepaus de mats

en: About the user
oc_FR: A prepaus de l&rsquo;utilizaire

en: Accept
oc_FR: Acceptar

en: Accept COD if the order is virtual
oc_FR: Acceptar lo pagament a la liurason se les comandas son virtuelles

en: Accept for virtual orders
oc_FR: Acceptar per les comandas virtuelles

en: Access denied
oc_FR: Accès refusat

en: Access restriction
oc_FR: Restriccions d&rsquo;accès

en: Accessibility
oc_FR: Accessibilitat

en: Accessibility Ready
oc_FR: Optimizat per l&rsquo;accessibilitat

en: Account
oc_FR: Compte

en: Account Management
oc_FR: Gestion de compte

en: Account could not be accessed.  Are your email address and password correct?
oc_FR: Lo compte es pas accesbile. Es que vòstra adreça mail e vòstre mot de Senta Clara son correctes ?

en: Account creation
oc_FR: Creacion compte

en: Account details
oc_FR: Detalhs del compte

en: Account details changed successfully.
oc_FR: Detalhs del compte modificats amb succès.

en: Account name
oc_FR: Nom del Compte

en: Account number
oc_FR: Numèro del Compte

en: Account username
oc_FR: Nom d&rsquo;utilizaire del compte

en: Accuracy
oc_FR: Exactitud

en: Action
oc_FR: Accion

en: Action event
oc_FR: Eveniment Accion

en: Action failed. Please refresh the page and retry.
oc_FR: L’action a fracassate. Veuillez rafraichir la pagina e essayer de nouveau.

en: Actions
oc_FR: Accions

en: Activate
oc_FR: Activar

en: Activate &#8220;%s&#8221;
oc_FR: Activar &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&raquo;

en: Activate &raquo;
oc_FR: Activar &raquo;

en: Activate Plugin
oc_FR: Activar l&rsquo;extension

en: Activate Plugin &amp; Go to Press This
oc_FR: Activar l'extension &amp; Veire a "Publicar aquò"

en: Activate Plugin &amp; Run Importer
oc_FR: Activar l&rsquo;extension &amp; aviar l&rsquo;importador

en: Activate Press This
oc_FR: Activar Publica aquò

en: Activate this plugin
oc_FR: Activar quèu ensert

en: Activate:
oc_FR: Activar

en: Activation Key Required
oc_FR: Clau d&rsquo;activacion requesida

en: Activation Key:
oc_FR: Clau d&rsquo;activacion&nbsp;:

en: Active Child Theme
oc_FR: Tèma filh actiu

en: Active Plugins
oc_FR: Extensions activas

en: Active Theme
oc_FR: Tèma actiu

en: Active editor
oc_FR: Editor actiu

en: Active filters
oc_FR: Filtres actius

[ctx: Active plugin installations]
en: %s+ Million | %s+ Million
oc_FR[0]: +%s milion
oc_FR[1]: +%s milions

[ctx: Active plugin installations]
en: Less Than 10
oc_FR: Inferior a 10

en: Active plugins
oc_FR: Extensions activas

en: Active plugins.
oc_FR: Extensions activas.

en: Active theme
oc_FR: Tèma actiu

en: Activity
oc_FR: Activitat

en: Add
oc_FR: Apondre

en: Add Audio
oc_FR: Ajustar audiò

en: Add Comment
oc_FR: Apondre un comentari

en: Add Custom Field
oc_FR: Ajustar un champ personalisat

en: Add Data Erasure Request
oc_FR: Ajusta una demanda de supression de donadas

en: Add Data Export Request
oc_FR: Apondre una demanda d'exportacion de donadas

en: Add Existing User
oc_FR: Apondre un utilizaire existant

en: Add File
oc_FR: Apondre un fichièr

en: Add Items
oc_FR: Apondre d&rsquo;elements

en: Add Link
oc_FR: Apondre un ligam

en: Add Media
oc_FR: Apondre un mèdia

en: Add Menu Items
oc_FR: Apondre d&rsquo;elements al menú

en: Add New
oc_FR: Apondre un novèl

en: Add New Application Password
oc_FR: Ajustar un senhal d'aplicacion novèl

en: Add New Category
oc_FR: Apondre una categoria novèla

en: Add New Changeset
oc_FR: Apondre un novèl jòc de modifications

en: Add New Comment
oc_FR: Apondre un comentari novèl

en: Add New Custom Field:
oc_FR: Apondre un novèl camp personalizat&nbsp;:

en: Add New Header Image
oc_FR: Apondre un novèl imatge d&rsquo;entèsta

en: Add New Image
oc_FR: Apondre un imatge novèl

en: Add New Link
oc_FR: Apondre un ligam novèl

en: Add New Link Category
oc_FR: Apondre una categoria de ligams

en: Add New Page
oc_FR: Apondre una novèla pagina

en: Add New Plugin
oc_FR: Apondre una novèla extension

en: Add New Post
oc_FR: Apondre un novèl subjècte

en: Add New Site
oc_FR: Apondre un site novèl

en: Add New Tag
oc_FR: Apondre un mot clau novèl

en: Add New Theme
oc_FR: Apondre un tèma

en: Add New Topic
oc_FR: Apondre un novèl subjèct

en: Add New User
oc_FR: Apondre un novèl utilisator

en: Add Site
oc_FR: Apondre un site

en: Add Video
oc_FR: Apondre videò

en: Add Widget
oc_FR: Apondre lo widget

en: Add a Domain
oc_FR: Ajustar un domani

en: Add a Widget
oc_FR: Apondre un Widget

en: Add a menu
oc_FR: Apondre un menú

en: Add a new page
oc_FR: Ajustar una pagina novèla

en: Add a note for your reference, or add a customer note (the user will be notified).
oc_FR: Apondètz una nòta personnelle, o apondètz una nòta client (l&rsquo;utilizaire serà notifié).

en: Add a review
oc_FR: Apondre un Vejaire

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback
oc_FR: Apondètz de fonts alternativas per una lectura optimala amb HTML5&nbsp;:

en: Add an Image
oc_FR: Apondre un imatge

en: Add attribute
oc_FR: Apondre un atribut

en: Add audio source
oc_FR: Apondre una font àudio

en: Add coupon
oc_FR: Apondre un Còdi Promo

en: Add fee
oc_FR: Apondre frais

en: Add images to product gallery
oc_FR: Apondre d'imatges a la galariá produit

en: Add key
oc_FR: Apondre una clau

en: Add media
oc_FR: Apondre un mèdia

en: Add media files from your computer
oc_FR: Apondre un fichièr mèdia dempuèi vòstre ordenador

en: Add menu items
oc_FR: Ajustar d'elements del menú

en: Add menu items from the column on the left.
oc_FR: Apondre des elements de menú dempuèi la colomna de esquèrra.

en: Add new
oc_FR: Apondre

en: Add new %s
oc_FR: Novèl %s

en: Add new Comment
oc_FR: Apondre un comentari novèl

en: Add new attribute
oc_FR: Apondre un novèl atribut

en: Add new coupon
oc_FR: Apondre un novèl Còdi Promo

en: Add new order
oc_FR: Novèla comanda

en: Add new page
oc_FR: Apondre una novèla pagina

en: Add new post
oc_FR: Apondre un article novèl

en: Add new product
oc_FR: Apondre un novèl produit

en: Add new shipping class
oc_FR: Apondre una novèla classa de liurason

[ctx: Add new subset (greek, cyrillic, devanagari, vietnamese)]
en: no-subset
oc_FR: latin

en: Add note
oc_FR: Apondre una nòta

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
oc_FR: Apondètz un o mantun element a l'encòp en <strong>cochant la case a côté de cada element puèi en clicant sus &laquo;&nbsp;Apondre al menú&nbsp;&raquo;</strong>

en: Add or remove menu items
oc_FR: Apondre o suprimir d'elements de menú

en: Add or remove tags
oc_FR: Apondre o levar de mots claus

en: Add order
oc_FR: Apondre comanda

en: Add payment method
oc_FR: Apondre metòde de pagament

en: Add product gallery images
oc_FR: Apondre des images a la galerie produit

en: Add product(s)
oc_FR: Ajout de produits

en: Add products
oc_FR: Apondre des produits

en: Add subtitles
oc_FR: Apondre de sostítols

en: Add tax
oc_FR: Ajout de TVA

en: Add the following to your %1$s file in %2$s <strong>above</strong> the line reading %3$s:
oc_FR: Apondre aqueste tèxte a vòstre fichièr %1$s dins %2$s <strong>en dessús</strong> de la linha %3$s :

en: Add the following to your %1$s file in %2$s, <strong>replacing</strong> other WordPress rules:
oc_FR: Apondètz las règlas seguentas a vòstre fichièr %1$s, dins lo dorsièr %2$s, <strong>en remplaçament</strong> d&rsquo;autras règlas de WordPress&nbsp;:

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation
oc_FR: Apondre l&rsquo;utilizaire sens mandar de messatge li demandant lor confirmacion.

en: Add to Audio Playlist
oc_FR: Apondre a la lista de lectura àudio

en: Add to Dictionary
oc_FR: Apondre al diccionari

en: Add to Menu
oc_FR: Apondre al menú

en: Add to Widget
oc_FR: Apondre al widget

en: Add to audio playlist
oc_FR: Apondre a la lista de lectura àudio

en: Add to cart
oc_FR: Apondre al panièr

en: Add to cart behaviour
oc_FR: Apondre al comportement del panièr

en: Add to gallery
oc_FR: Apondre a la galariá

en: Add to menu
oc_FR: Apondre al menú

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
oc_FR: Apondre al menú&nbsp;: %1$s (%2$s)

en: Add to video Playlist
oc_FR: Apondre a la lista de lectura vidèo

en: Add to video playlist
oc_FR: Apondre a la lista de lectura vidèo

en: Add to: %s
oc_FR: Ajustar a: %s

en: Add video source
oc_FR: Apondre una font vidèo

en: Add webhook
oc_FR: Apondre croquet Web

en: Add widget: %s
oc_FR: Ajustar lo widget: %s

en: Add&nbsp;meta
oc_FR: Apondre&nbsp;meta

en: Add, organize, and modify individual menu items
oc_FR: Apondre, organiser e modificar des elements de menú individuels

en: Added
oc_FR: Ajustada

en: Adding Categories
oc_FR: Apondon de categorias

en: Adding Tags
oc_FR: Apondon de mots claus

en: Adding Themes
oc_FR: Apondon de tèmas

en: Addis Ababa
oc_FR: Addis-Abeba

en: Additional CSS
oc_FR: CSS addicional

en: Additional Capabilities
oc_FR: Foncionalitats complementàrias

en: Additional information
oc_FR: Informacion Complementària

en: Additional items found: %d
oc_FR: Nombre d&rsquo;element(s) suplementari(s) trobat(s)&nbsp;: %d

en: Additional rates
oc_FR: Tauses addicionals

en: Additional settings
oc_FR: Reglatges suplementaris

en: Additional shortcuts,
oc_FR: Acorchis suplementaris,

en: Additional tax classes
oc_FR: Classas addicionalas de las TVA

en: Address | Addresses
oc_FR[0]: Adrèça

en: Address 1
oc_FR: Adrèça 1

en: Address 2
oc_FR: Adreça 2

en: Address changed successfully.
oc_FR: Adreça modificada amb succès

en: Address override
oc_FR: Otrapassar l'adreça

en: Addresses
oc_FR: Adreças

en: Adelaide
oc_FR: Adelaïda

en: Admin
oc_FR: Administrator

en: Admin Color Scheme
oc_FR: Colors de l&rsquo;interfàcia d&rsquo;administracion

[ctx: Admin menu name]
en: Categories
oc_FR: Categorias

[ctx: Admin menu name]
en: Coupons
oc_FR: Còdis Promo

[ctx: Admin menu name]
en: Orders
oc_FR: Comandas

[ctx: Admin menu name]
en: Products
oc_FR: Produits

[ctx: Admin menu name]
en: Shipping classes
oc_FR: Classas de liurason

[ctx: Admin menu name]
en: Tags
oc_FR: Etiqueta

en: Administration Email Address
oc_FR: Adreça de corrièr electronic d'administracion

en: Administrators have access to all the administration features.
oc_FR: Los administrators pòdon accedir a totas las foncionalitats de l&rsquo;administracion&nbsp;;

en: Advanced
oc_FR: Avançat

en: Advanced Options
oc_FR: Opctions avançadas

en: Advanced Settings
oc_FR: Paramètres avançats

en: Advanced caching plugin.
oc_FR: Extension de cache avançada.

en: Advanced options
oc_FR: Opcions avançadas

en: Advanced.
oc_FR: Avançat

en: After pre-tax discounts.
oc_FR: Après remises pre-taxes.

en: After your Privacy Policy page is set, you should edit it.
oc_FR: Aprèp que la pagina de la politica de privacitat siá definida, vos cal la modificar.

en: Agrigento
oc_FR: Agrigente

en: Agusan del Norte
oc_FR: Agusan del Nòrd

en: Agusan del Sur
oc_FR: Agusan del Sud

en: Akismet %s requires WordPress %s or higher.
oc_FR: Akismet %s requerís WordPress %s o superior.

en: Akismet Configuration
oc_FR: Configuracion d'Akismet

en: Akismet FAQ
oc_FR: FAQ d'Askimet

en: Akismet Setup
oc_FR: Configuracion d'Askimet

en: Akismet Stats
oc_FR: Estatisticas Akismet

en: Akismet Support
oc_FR: Supòrt d'Askimet

en: Akismet Widget
oc_FR: Widget Akismet

en: Akismet caught this comment as spam during an automatic retry.
oc_FR: Akismet a reverificat aqueste comentari e considerat qu&rsquo;il s&rsquo;agit d&rsquo;un indesirable.

en: Akismet cleared this comment during an automatic retry.
oc_FR: Akismet a validat aqueste comentari en seguida d'una reverificacion automatica.

en: Akismet has detected a problem.
oc_FR: Akismet a detectat un problèma.

en: Albania
oc_FR: Albanie

en: Alessandria
oc_FR: Alexandrie

en: Algeria
oc_FR: Algérie

en: Algiers
oc_FR: Argièr

en: Align
oc_FR: Alinhament

en: Align Center
oc_FR: Centrar

en: Align Left
oc_FR: Alinhar a man esquèrra

en: Align Right
oc_FR: Alinhar a man dreta

en: Align center
oc_FR: Centrar

en: Align left
oc_FR: Alinhar a esquèrra

en: Align right
oc_FR: Alinhar a drecha

en: Alignment
oc_FR: Alinhament

[ctx: Alignment option]
en: None
oc_FR: Pas cap

en: All
oc_FR: Tot

en: All %s
oc_FR: Totes %s

en: All Categories
oc_FR: Totas Categorias

en: All Changesets
oc_FR: Totes los jòcs de modificacions

en: All Comments
oc_FR: Totes los comentaris

en: All Link Categories
oc_FR: Totas las categorias de ligams

en: All Pages
oc_FR: Totas las paginas

en: All Posts
oc_FR: Totes los articles

en: All Settings
oc_FR: Tots los parametres

en: All Sites
oc_FR: Totes los sites

en: All Tabs:
oc_FR: Totes los onglets&nbsp;:

en: All Tags
oc_FR: Totes los mots claus

en: All Time
oc_FR: Totjorn

en: All Types
oc_FR: Totes los tipes

en: All Users
oc_FR: Totes los utilizaires

en: All allowed countries
oc_FR: Totes los païses autorizats

en: All automatic updates are disabled.
oc_FR: Totas las actualizacions automaticas son estadas desactivadas.

en: All capabilities assigned to the user.
oc_FR: Toutes les capacitats affectées a l’utilizaire.

en: All capabilities used by the post type.
oc_FR: Totas las capacitats utilizadas pel tipe de contengut.

en: All capabilities used by the taxonomy.
oc_FR: Toutes les capacitats utilizadas per la taxonomia.

en: All categories
oc_FR: Totas

en: All comment types
oc_FR: Totes los tipes de comentari

en: All content
oc_FR: Tot lo contengut

en: All coupons
oc_FR: Totes los còdis promo

en: All dates
oc_FR: Totas las datas

en: All done!
oc_FR: Acabat&nbsp;!

en: All done.
oc_FR: Tot es fach.

en: All done. <a href="%s">Have fun!</a>
oc_FR: Quo es chabat. <a href="%s">Divertissetz-vos !</a>

en: All features, supported by the post type.
oc_FR: Totas las foncionalitats, suportadas pel tipe de contengut.

en: All formats
oc_FR: Totes los formats

en: All image sizes
oc_FR: Totas las talhas

en: All media items
oc_FR: Totes los elements mèdia

en: All of your WordPress files are writable.
oc_FR: Totes los fichièrs de WordPress an de permissions d'escritura.

en: All posts were added to the category with the same name.
oc_FR: Tots los messatges son estats ajustats a la categoria emb lo mesme nom.

en: All products
oc_FR: Totes los produits

en: All shipping classes
oc_FR: Totas las classas de liurason

en: All sizes except thumbnail
oc_FR: Totas las talhas sauf la miniatura

en: All systems functional.
oc_FR: Totes los sistèmas foncionan.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
oc_FR: Totes los fichièrs que metètz en linha son listats dins la bibliotèca de mèdias, amb lo darrièr mes en linha qu'apareis en primièr.

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first. You can use the Screen Options tab to customize the display of this screen.
oc_FR: Totes los fichièrs qu&rsquo;avètz meses en linha son listats dins la Bibliotèca de Mèdias, los mai recents en primièr. Podètz utilizar l&rsquo;onglet &laquo;&nbsp;Opcions de l&rsquo;ecran&nbsp;&raquo; per personalizar l&rsquo;afichatge d&rsquo;aqueste ecran.

en: All time
oc_FR: Dempuèi lo començament

en: All updates have been completed.
oc_FR: Totas las mesas a jorn son acabadas.

en: Allow
oc_FR:  Perméter

en: Allow <a href="%s">trackbacks and pingbacks</a>
oc_FR: Permet <a href="%s">retroligams e retropings</a>

en: Allow Comments
oc_FR: Autorizar los comentaris

en: Allow Pings
oc_FR: Autorizar las notificacions per ping

en: Allow comments
oc_FR: Autorizar los comentaris

en: Allow free shipping
oc_FR: Permetre la liurason gratuite

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new articles.
oc_FR: Autorizar los ligams de notificacion d’autres blogs (pings e retroligams) suls novèls articles.

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new posts
oc_FR: Permet de notificacions de ligams d'autres blògs (pings e retroligams) als articles novèls

en: Allow link notifications from other blogs (pingbacks and trackbacks) on new posts.
oc_FR: Permet de notificacions de ligams d'autres blògs (retropings e retroligams) dins d'articles novèls.

en: Allow new users to sign up
oc_FR: Autorizar los novèls utilizaires a s&rsquo;inscriure

en: Allow people to post comments on new articles
oc_FR: Autorizar los visitaires a publicar de comentaris suls darrièrs articles

en: Allow people to submit comments on new posts
oc_FR: Permet a las personas d'enviar de comentaris als articles novèls

en: Allow search engines to index this site
oc_FR: Autorizar los motors de recèrca a indexar aqueste site

en: Allow, but notify customer
oc_FR: Autorizar, mais amb notificacion client

en: Allowed Files
oc_FR: Fichièrs autorizats

en: Allowed ZIP/post codes
oc_FR: Còdis postals autorizats

en: Allowed file types: <strong>%s</strong>.
oc_FR: Menas de fichièrs autorisats : <strong>%s</strong>.

en: Already Installed
oc_FR: Ja installat

en: Already have a WordPress.com account?
oc_FR: Avètz ja un còmpte WordPress.com?

en: Already pinged:
oc_FR: Jà pingat

en: Alt Text
oc_FR: Tèxte alternatiu

en: Alt text for the image, e.g. &#8220;The Mona Lisa&#8221;
oc_FR: Tèxte alternatif de l&rsquo;imatge, exemple&nbsp;: &laquo; La Joconde &raquo;

en: Alternative Text
oc_FR: Tèxte alternatiu

en: Alternative source
oc_FR: Font alternativa

en: Alternative text to display when attachment is not displayed.
oc_FR: Tèxte alternatiu prepausat se lo fichièr pòt pas èsser afichat.

en: Always put spam in the Spam folder for review.
oc_FR: Totjorn metre los indesirables dins lo dorsièr Indesirables per verificacion.

en: Always use https when visiting the admin
oc_FR: Totjorn utilizar https al moment de l&rsquo;utilizacion de l&rsquo;administracion

en: American English
oc_FR: Anglés (US)

en: Amount already refunded
oc_FR: Montant ja remborsat

en: An HTTPS connection is a more secure way of browsing the web. Many services now have HTTPS as a requirement. HTTPS allows you to take advantage of new features that can increase site speed, improve search rankings, and gain the trust of your visitors by helping to protect their online privacy.
oc_FR: Una connexion HTTPS es un biais mai segur de navegar pel web. Fòrça servicis vos demandan actualament d'aver HTTPS. HTTPS vos permet de prene de novèlas caracteristicas que pòdon aumentar la velocitat del sit web, melhorar las posicions de recèrca e ganhar la fisança de vòstres visitants en los ajudar a protegir lor privacitat en linha.

en: An account is already registered with that username. Please choose another.
oc_FR: Un compte es ja enregistrat amb aqueste nom d&rsquo;utilizaire. Veuillez en causir un autre.

en: An active PHP session was detected
oc_FR: Una session activa de PHP es estada detectada

en: An alphanumeric identifier for the post type.
oc_FR: Un identificador alfanumeric pel tipe de contengut.

en: An alphanumeric identifier for the revision unique to its type.
oc_FR: Un identificator alfanumeric per la revision unica per son tipe.

en: An alphanumeric identifier for the status.
oc_FR: Un identificador alfanumeric per l’estat.

en: An alphanumeric identifier for the taxonomy.
oc_FR: Un identificador alfanumeric per la taxinomia.

en: An alphanumeric identifier for the term unique to its type.
oc_FR: Un identificateur alphanumérique per lo terme, propre al type de la ressource.

en: An alphanumeric identifier for the user.
oc_FR: Un identificador alfanumeric per l’utilizaire.

en: An application would like to connect to your account.
oc_FR: Una aplicacion voldriá se connectar a vòstre compte.

en: An attempt was made, but your site could not be updated automatically.
oc_FR: S'es ensajat, mas vòstre sit web a pas pogut èsser actualizat automaticament.

en: An automated WordPress update has failed to complete - <a href="%s">please attempt the update again now</a>.
oc_FR: Una mesa a jorn automatica de WordPress a fracassat en cors de rota&nbsp;; <a href="%s">podètz ensajar de la reaviar</a>.

en: An automated WordPress update has failed to complete! Please notify the site administrator.
oc_FR: Una mesa a jorn automatica de WordPress a fracassat en cors de rota&nbsp;! Notificatz-ne l&rsquo;administrator del site.

en: An avatar is an image that can be associated with a user across multiple websites. In this area, you can choose to display avatars of users who interact with the site.
oc_FR: Un avatar es una imatge que pòt èsser associada a un utilizaire sus diferents sites web. Dins aquela zona, podètz causir d'afichar los avatars dels utilizaires qu'interagisson amb lo sit.

en: An average is the sum of views divided by the number of days.
oc_FR: Une mejana es lo nombre de vusdas divisat per lo nombre de jorns.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
oc_FR: Una error s&rsquo;es produita, lo flux es probablament indisponible. Ensajatz tornarmai pus tard.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
oc_FR: Una error s&rsquo;es produita. Recargatz la pagina e fasètz un ensag novèl.

en: An error occurred adding you to this site. Go to the <a href="%s">homepage</a>.
oc_FR: S'es producha una error en vos apondent a aqueste espaci. Va a la <a href="%s">pagina d'acuèlh</a>.

en: An error occurred in the request and at the time were unable to send the consumer data
oc_FR: Una error s&rsquo;est produite lors de la requèsta e il es actualament impossible d&rsquo;envoyer les donadas client

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
oc_FR: Una error s&rsquo;es produita al moment del mandadís. Ensajatz tornarmai pus tard.

en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
oc_FR: Una error s&rsquo;es produita al moment de la mesa a jorn de %1$s&nbsp; %2$s

en: An error occurred. Please try again.
oc_FR: Una error s'es produita. Ensajatz tornamai.

en: An exporter has improperly used the registration filter.
oc_FR: Un exportator a mal utilizat lo filtre d'enregistrament.

en: An item which is no longer available was removed from your cart.
oc_FR: Un produit qui n&rsquo;est plus disponible a été suprimit de vòstre panièr.

en: An order note with the provided ID could not be found
oc_FR: Una nòta de comanda amb l&rsquo;ID fourni ne pòt èsser trouvée

en: An unknown error occurred
oc_FR: Una error desconeguda s'es produita

en: An unknown error occurred.
oc_FR: S'es producha una error desconeguda.

en: Analytics
oc_FR: Analiticas

en: Ancona
oc_FR: Anc&ocirc;ne

en: Andaman and Nicobar Islands
oc_FR: Illas Andaman-et-Nicobar

en: Andorra
oc_FR: Andòrra

en: Animation
oc_FR: Animacion

en: Anonymous
oc_FR: Anonime

en: Another attempt will be made with the next release.
oc_FR: Se farà un autre ensag amb la darrièra version.

en: Another update is currently in progress.
oc_FR: Una autre mesa a jorn es actualament en cors.

en: Antarctica
oc_FR: Antartida

en: Antigua and Barbuda
oc_FR: Antigua-et-Barbuda

en: Any %s
oc_FR: Tota %s

en: Any category
oc_FR: Totas les categorias

en: Any extra capabilities assigned to the user.
oc_FR: Les capacitats supplémentaires affectées a l’utilizaire.

en: Anyone can register
oc_FR: Tot lo monde se pòt enregistrar

en: Anyone posts a comment
oc_FR: Un comentari novèl es publicat

en: Aosta
oc_FR: Aoste

en: Appearance
oc_FR: Aparéncia

en: Application Passwords
oc_FR: Senhors d'aplicació

en: Application authentication request
oc_FR: Requèsta d&rsquo;autentificacion d&rsquo;aplicacion

en: Application passwords allow authentication via non-interactive systems, such as XML-RPC or the REST API, without providing your actual password. Application passwords can be easily revoked. They cannot be used for traditional logins to your website.
oc_FR: Los senhors d'aplicacion permeton l'autenticacion via de sistèmas non interactius, coma XML-RPC o l'API REST, sens que provesissètz lo senhal real. Los senhors d'aplicacion se pòdon revocar aisidament. Pòt pas èsser utilizat per de començaments de session tradicionals sul web.

en: Application passwords grant access to <a href="%1$s">the %2$s site in this installation that you have permissions on</a>. | Application passwords grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites in this installation that you have permissions on</a>.
oc_FR[0]: Los senhors d'aplicacion garantisson l'accès a <a href="%1$s">%2$s sit web dins aquesta installacion que tenètz las autorizacions</a>.
oc_FR[1]: Los senhors d'aplicacion garantisson l'accès a <a href="%1$s">%2$s sites web dins aquesta installacion que tenètz las autorizacions</a>.

en: Application passwords grant access to <a href="%1$s">the %2$s site on the network as you have Super Admin rights</a>. | Application passwords grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites on the network as you have Super Admin rights</a>.
oc_FR[0]: Los senhals d'aplicacion vos permeton d'accedir a <a href="%1$s">%2$s site del malhum, que avètz de privilègis de superadministrator</a>.
oc_FR[1]: Los senhals d'aplicacion vos permeton d'accedir a <a href="%1$s">totes los %2$s luòcs del malhum, que avètz de privilègis de superadministrator</a>.

en: Apply
oc_FR: Aplicar

en: Apply Changes
oc_FR: Aplicar los cambiaments

en: Apply Crop
oc_FR: Aplica l'escapatge

en: Apply changes to:
oc_FR: Aplicar las modificacions a&nbsp; :

en: Apply coupon
oc_FR: Aplicar lo Còdi Promo

en: Apply your skills or learn new ones.
oc_FR: Aplicatz vòstras capacitats o aprenez de novèlas.

en: Approve
oc_FR: Aprovar

en: Approve and Reply
oc_FR: Aprovar e respondre

en: Approve comment
oc_FR: Aprovar lo comentari

en: Approve it: %s
oc_FR: L'aprovar : %s

en: Approve this comment
oc_FR: Aprovar aqueste comentari

en: Approved
oc_FR: Aprovat

en: April
oc_FR: Abriu

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
oc_FR: Abr

en: Aqtobe
oc_FR: Aktiobé

en: Araguaina
oc_FR: Araguaína

en: Arbitrary HTML code.
oc_FR: Còdi HTML arbitrari.

en: Arbitrary text.
oc_FR: Tèxte arbitrari.

en: Archive
oc_FR: archiu

en: Archive Title
oc_FR: Títol de l'archiu

en: Archive for %s
oc_FR: Archiu per %s

en: Archived
oc_FR: Archivat

en: Archived <span class="count">(%s)</span> | Archived <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Archivat <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Archivats <span class="count">(%s)</span>

en: Archives
oc_FR: Archius

en: Are pretty permalinks supported?
oc_FR: Son suportadas las URL amigablas?

en: Are you lost?
oc_FR: Sètz perdut ?

en: Are you sure it exists?
oc_FR: Sètz segur qu'aquò exitís ?

en: Are you sure the database server is not under particularly heavy load?
oc_FR: Es segur que lo servidor de basa de donadas es pas jos una carga fòrça nauta?

en: Are you sure the database server is running?
oc_FR: Es segur que lo servidor de basa de donadas fonciona?

en: Are you sure you have the correct username and password?
oc_FR: Sètz segur(a) d'utilizar lo bon nom d'utilizaire e lo bon senhal&nbsp;?

en: Are you sure you have typed the correct hostname?
oc_FR: Es segur qu'avètz escrich lo nom de l'òste corrècte?

en: Are you sure you want to delete "%s"?
oc_FR: Es segur que vòls suprimir "%s"?

en: Are you sure you want to delete all variations? This cannot be undone.
oc_FR: Sètz segur que volètz suprimir totes los atributs&nbsp;? Aquesta action es irréversible.

en: Are you sure you want to delete this attribute?
oc_FR: Êtes vous sus de vouloir suprimir aqueste atribut&nbsp;?

en: Are you sure you want to delete this template file?
oc_FR: Sètz segur que volètz suprimir aqueste fichièr modèl&nbsp;?

en: Are you sure you want to delete this theme?
oc_FR: Es segur que vòls suprimir aqueste subjècte?

en: Are you sure you want to do this?
oc_FR: Sètz segur de voler faire aquò ?

en: Are you sure you want to remove this variation?
oc_FR: Sètz segur que volètz suprimir aquesta variacion&nbsp;?

en: Are you sure you want to revoke access to this download?
oc_FR: Sètz segur que volètz suprimir l&rsquo;accès a aqueste telecargament&nbsp;?

en: Are you sure you wish to delete this refund? This action cannot be undone.
oc_FR: Êtes-vous sûr de vouloir suprimir aqueste remborsament&nbsp;? Aquesta action es irréversible.

en: Are you sure you wish to delete this tax column? This action cannot be undone.
oc_FR: Sètz segur que volètz suprimir aquesta colonne de TVA&nbsp;? Aquesta action es irréversible.

en: Are you sure you wish to process this refund? This action cannot be undone.
oc_FR: Êtes-vous sûr de vouloir procedir a aqueste remborsament&nbsp;? Aquesta action es irréversible.

en: Armed Forces (AA)
oc_FR: Forces armées américaines (AA°

en: Armed Forces (AE)
oc_FR: Forces armées américaines (AE)

en: Armed Forces (AP)
oc_FR: Forces armées américaines (AP)

en: Armenia
oc_FR: Arménie

en: Artist
oc_FR: Artista

en: As a browser icon
oc_FR: En tant qu&rsquo;icòna de navigador

en: As a new WordPress user, you should go to <a href="%s">your dashboard</a> to delete this page and create new pages for your content. Have fun!
oc_FR: Coma utilizaire novèl de WordPress, vos cal anar al tablèu <a href="%s"></a> per suprimir aquesta pagina e crear de paginas de contengut novèlas. Amusatz-vos!

en: As a single total
oc_FR: Comme un total unique

en: As a website owner, you may need to follow national or international privacy laws. For example, you may need to create and display a privacy policy.
oc_FR: Coma proprietari d'un site web, vos cal respectar las leis nacionalas o internacionalas sus la privacitat. Per exemple, vos cal crear e mostrar la politica de privacitat.

en: As an app icon
oc_FR: En tant qu&rsquo;icòna d&rsquo;aplicacion

en: Ascending
oc_FR: Creissent

en: Ascending.
oc_FR: Croissant

en: Ashgabat
oc_FR: Achgabat

en: Ashkhabad
oc_FR: Achgabat

en: Asmera
oc_FR: Asmara

[ctx: Aspect ratio option for dimensions control]
en: Custom
oc_FR: Personalizat

en: Aspect ratio:
oc_FR: Proporcion de talha&nbsp;:

en: Assign a parent term to create a hierarchy. The term Jazz, for example, would be the parent of Bebop and Big Band.
oc_FR: Assignez un terme parent pour créer une hiérarchie. Par exemple, le terme Jazz serait le parent de Bebop et Big Band.

en: Assigned Menu
oc_FR: Menú assigné

en: Asturias
oc_FR: Asturies

en: Asuncion
oc_FR: Asunción

en: At a Glance
oc_FR: D&rsquo;un còp d&rsquo;uèlh

en: Athens
oc_FR: Atènas

en: Attach
oc_FR: Jónher

en: Attach &#8220;%s&#8221; to existing content
oc_FR: Estacar &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&rasquo; a del contengut existent

en: Attach to existing content
oc_FR: Estacar a un contengut existent

en: Attaching Files
oc_FR: Fichièrs de las extensions

en: Attachment Attributes
oc_FR: Atributs del fichièr junt

en: Attachment Details
oc_FR: Detalhs del fichièr estacat

en: Attachment Display Settings
oc_FR: Reglatges de l&rsquo;afichatge del fichièr estacat

en: Attachment Page
oc_FR: Pagina de fichièr estacat

en: Attachment Post URL
oc_FR: Adreça de l&rsquo;article del fichièr junt

en: Attachment details
oc_FR: Detalhs del fichièr estacat

en: Attachment post ID
oc_FR: ID del fichièr junt de l’article

en: Attachment type.
oc_FR: Tipe de fichièr junt.

en: Attempt to notify any blogs linked to from the article
oc_FR: Tenter de notificar los sites ligats dempuèi lo contengut dels articles

en: Attempt to notify any blogs linked to from the post
oc_FR: Se tractèt de notificar los blògs ligats dempuèi l'article

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
oc_FR: Temptativa de mesa en plaça d&rsquo;una qualitat d&rsquo;imatge en defòra de l&rsquo;interval [1100].

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
oc_FR: Temptativa d&rsquo;analisi d&rsquo;un còdi cort sens foncion de retorn valida&nbsp;: %s

en: Attempting to restore the previous version.
oc_FR: Ensajant de restaurar la version precedenta.

en: Attend an upcoming event near %s.
oc_FR: Participez à un évènement à venir près de %s.

en: Attribute
oc_FR: Atribut

en: Attribute all content to:
oc_FR: Atribuir tot lo contengut a&nbsp; :

en: Attribute terms can be assigned to products and variations.<br/><br/><b>Note</b>: Deleting a term will remove it from all products and variations to which it has been assigned. Recreating a term will not automatically assign it back to products.
oc_FR: Les tèrmes d&rsquo;atributs pòdon èsser assignés aux produits e variacions.<br/><br/><b>Note</b>&nbsp;: Effacer un tèrme lo suprimira de totes los produits e de totas las variacions auxquels il était associé. Recrear lo tèrme ne l&rsquo;assignera pas de nouveau aux produits.

en: Attribute updated successfully
oc_FR: Atribut mes a jorn amb succès

en: Attributes
oc_FR: Atributs

en: Audio
oc_FR: Àudio

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Fichièr àudio <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Fichièrs àudio <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Codec:
oc_FR: Codex audio&nbsp;:

en: Audio Format:
oc_FR: Format audio&nbsp;:

en: Audio Player
oc_FR: Lector àudio

en: Audio Widget
oc_FR: Widget de son

en: Audio Widget (%d) | Audio Widget (%d)
oc_FR[0]: Widget de son (%d)
oc_FR[1]: Widgets de son (%d)

en: Audio details
oc_FR: Detalhs àudio

en: Audio title
oc_FR: Títol de l'audio

en: Audio, Video, or Other File
oc_FR: Audio, vidèo o un autre format

en: August
oc_FR: Agost

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
oc_FR: Ago

en: Australia
oc_FR: Austràlia

en: Austria
oc_FR: Autriche

en: Authentication
oc_FR: Autentificacion

en: Author
oc_FR: Autor

en: Author Archive
oc_FR: Autor archius

en: Author URL
oc_FR: URL de l&rsquo;autor

en: Author URL of the user.
oc_FR: URL autor per l’utilizaire.

en: Author rich content with blocks and patterns
oc_FR: Crea de contengut ric amb de blòcs e modèls

en: Author website
oc_FR: Pagina web de l'autor

en: Author:
oc_FR: Autor :

en: Author: %s
oc_FR: Autor : %s

en: Authorization header
oc_FR: Entèsta d'autorizacion

en: Authorize
oc_FR: Autorisar

en: Authorize Application
oc_FR: Autoriza l'aplicacion

en: Authors
oc_FR: Autors

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
oc_FR: Los autors pòdon publicar e gerir lors pròpris articles, pòdon tanben mandar de fichièrs&nbsp;;

en: Authors:
oc_FR: Autors&nbsp;:

en: Auto
oc_FR: Automatic

en: Auto Draft
oc_FR: Borrolhon auto

en: Auto add pages
oc_FR: Apondètz automaticament de las paginas

en: Auto-update
oc_FR: Actualizacion automatica

en: Auto-updates
oc_FR: Actualizacions automaticas

en: Auto-updates Disabled <span class="count">(%s)</span> | Auto-updates Disabled <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: S'es desactivada l'actualizacion automatica <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: S'an desactivat las actualizacions automaticas <span class="count">(%s)</span>

en: Auto-updates Enabled <span class="count">(%s)</span> | Auto-updates Enabled <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Actualizacion automatica activada <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Actualizacions automaticas activadas <span class="count">(%s)</span>

en: Auto-updates can be enabled or disabled for each individual theme. Themes with auto-updates enabled will display the estimated date of the next auto-update. Auto-updates depends on the WP-Cron task scheduling system.
oc_FR: Las actualizacions automaticas se pòdon activar o desactivar de biais individual per cada tèma. Los tèmas amb actualizacions automaticas activadas mostraràn la data de la seguenta actualizacion automatica. Las actualizacions automaticas dependon del sistèma de programacion de tascas WP-Cron.

en: Auto-updates disabled
oc_FR: Las actualizacions automaticas son desactivadas

en: Auto-updates enabled
oc_FR: Las actualizacions automaticas son activadas

en: Auto-updates for plugins and themes appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
oc_FR: Las actualizacions automaticas de las extensions e dels tèmas semblan èsser desactivadas. D'aquel biais, evitaretz que lo sit recep de versions novèlas automaticament quand son disponiblas.

en: Auto-updates for plugins and/or themes appear to be disabled, but settings are still set to be displayed. This could cause auto-updates to not work as expected.
oc_FR: Las actualizacions automaticas de las extensions e/o dels tèmas semblan èsser desactivadas, mas los paramètres son configurats per que sián mostrats. Aquò poiriá far que las actualizacions automaticas foncionen pas coma s'esperava.

en: Auto-updates for plugins appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
oc_FR: Las actualizacions automaticas de las extensions semblan èsser desactivadas. D'aquel biais, evitaretz que lo sit recep de versions novèlas automaticament quand son disponiblas.

en: Auto-updates for themes appear to be disabled. This will prevent your site from receiving new versions automatically when available.
oc_FR: Las actualizacions automaticas dels tèmas semblan èsser desactivadas. Aquò empacharà lo site de recebre de novèlas versions automaticament quand es disponible.

en: Automatic Updates
oc_FR: Actualizacions automaticas

en: Automatic update not scheduled. There may be a problem with WP-Cron.
oc_FR: L'actualizacion automatica es pas programada. Podriá èsser un problèma amb lo WP-Cron.

en: Automatic update overdue by %s. There may be a problem with WP-Cron.
oc_FR: L'actualizacion automatica es demorada %s. Podriá èsser un problèma amb lo WP-Cron.

en: Automatic update scheduled in %s.
oc_FR: Es prevista l'actualizacion automatica en %s.

en: Automatically add new top-level pages to this menu
oc_FR: Apondre automaticament las paginas de primièr nivèl a aqueste menú

en: Automatically add paragraphs
oc_FR: Crear automaticament los paragrafes

en: Automatically close comments on posts older than %s days
oc_FR: Tanca automaticament los comentaris dins d'articles abans %s jorns

en: Autoplay
oc_FR: Lectura automatica

en: Autosave by %s
oc_FR: Salvament automatic per %s

en: Availability
oc_FR: Disponibilitat

en: Available Actions
oc_FR: Accions disponiblas

en: Available Tools
oc_FR: Aisinas disponiblas

en: Available Widgets
oc_FR: Widgets disponibles

en: Available disk space
oc_FR: Espaci de disc disponible

en: Available disk space is critically low, less than 20 MB available. Proceed with caution, updates may fail.
oc_FR: L'espaci disponible sul disc es fòrça bas, i a mens de 20 MB disponibles. Atencion, las actualizacions pòdon donar error.

en: Available disk space is low, less than 100 MB available.
oc_FR: L'espaci de disc disponible es bas, i a mens de 100 MB disponibles.

en: Available downloads
oc_FR: Telecargaments disponibles

en: Available on backorder
oc_FR: Disponible sus comanda

en: Avatar Display
oc_FR: Afichatge dels avatars

en: Avatar Size (px):
oc_FR: Talha del avatar (px) :

en: Avatar URL with image size of %d pixels.
oc_FR: URL d’avatar amb una talha d’image de %d pixels.

en: Avatar URLs for the comment author.
oc_FR: URLs de l'avatar per l'autor del comentari.

en: Avatar URLs for the user.
oc_FR: URL d’avatar per l’utilizaire.

en: Average
oc_FR: Mejana

en: Average Rating
oc_FR: Mejana de las nòtas

en: Average gross sales amount
oc_FR: Montant mejan des vendas brutes

en: Average net sales amount
oc_FR: Montant net des vendas mejanas

en: Average per Day
oc_FR: Mejana per jorn

en: Average per day
oc_FR: Mejana per jorn

en: Average rating
oc_FR: Mejana de las nòtas

en: Awaiting BACS payment
oc_FR: En espèra de pagament BACS

en: Awaiting spam check
oc_FR: En espèra de verificacion

en: Azores
oc_FR: Açòras

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
oc_FR: BETA TESTAIRE ?
    ==============
    
    Aqueste messatge de desbugatge es mandat quand utilizatz una version de desvolopament de WordPress.
    
    Se pensatz qu&rsquo;aquestas errors puissent èsser dues a un problèma del costat de WordPress, las nos poiriatz senhalar ?
    * Dobrissètz una discussion sul forum de support en anglés : https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
    * O, se rédiger un rapòrt de bug vos fa pas paur : http://core.trac.wordpress.org/
    
    Mercé ! -- L'equipa WordPress

en: Back
oc_FR: Retorn

en: Back to %s
oc_FR: Tornar a %s

en: Back to post options
oc_FR: Retorn a las opcions de l&rsquo;article

en: Back to top
oc_FR: Tornar au Naut

en: Background
oc_FR: Rèireplan

en: Background Color
oc_FR: Color de rèireplan

en: Background Image
oc_FR: Imatge de rèireplan

[ctx: Background Preset]
en: Preset
oc_FR: Prereglatge

[ctx: Background Repeat]
en: Repeat
oc_FR: Repeticion

[ctx: Background Scroll]
en: Scroll
oc_FR: Desfilament

en: Background color
oc_FR: Color de rèireplan

en: Background updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
oc_FR: Lo rèireplan es estat mes a jorn. <a href="%s">Afichar vòstre site</a> per veire lo rendut.

en: Background updates are not working as expected
oc_FR: Las actualizacions en segond plan foncionan pas coma se pòt esperar

en: Background updates are working
oc_FR: Se fan las actualizacions en segond plan

en: Background updates ensure that WordPress can auto-update if a security update is released for the version you are currently using.
oc_FR: Las actualizacions en segond plan asseguran que WordPress pòt s'autoactualizar se una actualizacion de seguretat es estada publicada per la version que sètz utilizant.

en: Background updates may not be working properly
oc_FR: Las actualizacions en segond plan pòdon pas foncionar correctament

en: Backordered
oc_FR: En cors d&rsquo;approvisionnement

en: Backorders?
oc_FR: Comandas en réapprovisionnement&nbsp;?

en: Bad login/pass combination.
oc_FR: Marrit maridatge entre l'identifiant e lo mot de Santa Clara

en: Baghdad
oc_FR: Bagdad

en: Bahrain
oc_FR: Bahraïn

en: Baja California
oc_FR: Basse-Californie

en: Baku
oc_FR: Bakou

en: Baleares
oc_FR: Les Bal&eacute;ares

en: Bangka Belitung
oc_FR: Illas Bangka Belitung

en: Bangkok
oc_FR: Bangkòk

en: Bank code
oc_FR: Còdi banca

en: Bank name
oc_FR: Nom de la Banca

en: Bank transit number
oc_FR: Numèro de domiciliacion de la banca

en: Barbados
oc_FR: Barbada

en: Barcelona
oc_FR: Barcelone

en: Base color
oc_FR: Color de basa

en: Be part of a global open source community.
oc_FR: Siatz part d'una comunautat globala de còde obert.

en: Be sure to save this in a safe location. You will not be able to retrieve it.
oc_FR: Asseguratz-vos de desliurar aquò dins un luòc segur. Podètz pas la recuperar.

en: Be the first to review &ldquo;%s&rdquo;
oc_FR: Soyez lo premier a laisser votre avis sus &ldquo;%s&rdquo;

en: Be the future of WordPress
oc_FR: Siatz part del futur de WordPress

en: Because you are using %1$s, the sites in your WordPress network must use sub-directories. Consider using %2$s if you wish to use sub-domains.
oc_FR: Dins la mesura qu&rsquo;utilizatz %1$s, los sites de vòstra ret WordPress devon foncionar amb de sosrepertòris. Utilizatz puslèu %2$s se vos agrada mai que foncionen amb de sosdomenis.

en: Before a comment appears
oc_FR: Avant l'aparicion d'un comentari

en: Before you can upload your import file, you will need to fix the following error:
oc_FR: Abans de metre en linha vòstre fichièr d&rsquo;import, vos cal corregir l&rsquo;error seguenta&nbsp;:

en: Belarus
oc_FR: Biélorussie

en: Belem
oc_FR: Belém

en: Belgium
oc_FR: Belgique

en: Belgrade
oc_FR: Belgrad

en: Bergamo
oc_FR: Bergame

en: Bermuda
oc_FR: Bermudas

en: Billing
oc_FR: Facturacion

en: Billing &amp; Shipping
oc_FR: Facturacion &amp; Expedicion

en: Billing address
oc_FR: Adreça de facturacion

en: Billing details
oc_FR: Detalhs de la facturacion

en: Billing email
oc_FR: E-mail de facturacion

en: Bio:
oc_FR: Bio :

en: Biographical Info
oc_FR: Entresenhas biograficas

en: Bishkek
oc_FR: Bichkek

en: Bitrate
oc_FR: Debit

en: Bitrate Mode
oc_FR: Mòde de debit

en: Bitrate:
oc_FR: Debit binari&nbsp;:

en: Black
oc_FR: Negre

en: Blank
oc_FR: Voide

en: Blantyre
oc_FR: Blantir

en: Block
oc_FR: Bloc

en: Block Editor Patterns
oc_FR: Modèls de l'editor de blocs

en: Block Editor Styles
oc_FR: Estils de l'editor de blòcs

[ctx: Block pattern category]
en: About
oc_FR: A prepaus

[ctx: Block pattern category]
en: Buttons
oc_FR: Botons

[ctx: Block pattern category]
en: Columns
oc_FR: Colomnas

[ctx: Block pattern category]
en: Contact
oc_FR: Contacte

[ctx: Block pattern category]
en: Gallery
oc_FR: Galariá

[ctx: Block pattern category]
en: Media
oc_FR: Mèdia

[ctx: Block pattern category]
en: Posts
oc_FR: Articles

[ctx: Block pattern category]
en: Services
oc_FR: Servicis

[ctx: Block pattern category]
en: Team
oc_FR: Equipa

[ctx: Block pattern category]
en: Text
oc_FR: Tèxte

[ctx: Block pattern title]
en: Grid
oc_FR: Grasilha

[ctx: Block pattern title]
en: Standard
oc_FR: Per defaut

en: Block patterns are pre-configured block layouts. Use them to get inspired or create new pages in a flash.
oc_FR: Los modèls de blòcs son de dessenhs de blòcs preconfigurats. Utilizatz-las per vos inspirar o crear de paginas novèlas en un instant.

en: Blocked
oc_FR: bloquejat

en: Blockquote
oc_FR: Blòt de citacion

en: Blog Archives
oc_FR: Archives du blog

en: Blog Name
oc_FR: Nom del blòg

en: Blog Stats
oc_FR: Estatisticas dau blòg

en: Blog Title
oc_FR: Titre dau Blog

en: Blog URL
oc_FR: Adrèça (URL) del blòg :

en: Blog URL:
oc_FR: URL del Blòg :

en: Blog at WordPress.com
oc_FR: Blog chas WordPress.com

en: Blog pages show at most
oc_FR: Las paginas del site devon afichar al mai

en: Blog pages show at most.
oc_FR: Les pages de blog affichent al maximum.

en: Blogroll
oc_FR: Ligams

en: Blogs
oc_FR: Blògs

en: Blue
oc_FR: Blau

en: Body background color
oc_FR: Color del rèireplan del còs

en: Body text color
oc_FR: Color del tèxte del còs

en: Bogota
oc_FR: Bogotá

en: Bold
oc_FR: Gràs

en: Bolivia
oc_FR: Bolivie

en: Bologna
oc_FR: Bologne

en: Bonaire, Saint Eustatius and Saba
oc_FR: Saba, Sant Eustache e Bonaire

en: Bookmarks
oc_FR: Favorits

en: Border
oc_FR: Bòrd

en: Border color
oc_FR: Color de bordadura

en: Bosnia and Herzegovina
oc_FR: Bosnie-Herzégovine

en: Both
oc_FR: Ensemble

en: Both WordPress URL and site URL can start with either %1$s or %2$s. A URL starting with %2$s requires an SSL certificate, so be sure that you have one before changing to %2$s. With %2$s, a padlock will appear next to the address in the browser address bar. Both %2$s and the padlock signal that your site meets some basic security requirements, which can build trust with your visitors and with search engines.
oc_FR: Tant l'URL de WordPress coma l'URL del sit web pòdon començar amb %1$s o %2$s. Una URL que comença per %2$s demanda un certificat SSL, doncas asseguratz-vos qu'avètz un abans de cambiar a %2$s. Amb %2$s, apareisserà un cadenat a costat de l'adreça dins la barra d'adreças del navigador. %2$s e lo cadenat indican que vòstre sit web complís de requisits de seguretat basics, que pòdon generar de fisança amb vòstres visitants e amb cercaires.

en: Bottom
oc_FR: Bas

en: Bottom Left
oc_FR: Aval a esquèrra

en: Bottom Right
oc_FR: En bas a drecha

en: Bouvet Island
oc_FR: Illa Bouvet

en: Branch code
oc_FR: Còdi guichet

en: Branch sort
oc_FR: Còdi agéncia

en: Brazil
oc_FR: Brésil

en: Break comments into pages with %1$s top level comments per page and the %2$s page displayed by default
oc_FR: Devesir los comentaris en paginas, amb %1$s comentaris de primièr nivèl per pagina e la %2$s pagina afichada per defaut

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
oc_FR: Indisponibilitat temporària per causa de mantenença. Tornatz dins un moment.

en: British Columbia
oc_FR: Colombie-Britannique

en: British English
oc_FR: Anglés Britanic

en: British Indian Ocean Territory
oc_FR: Territoire britannique de l&rsquo;océan Indien

en: Brown
oc_FR: Marron

en: Browse
oc_FR: Percórrer

en: Browse revisions
oc_FR: Percórrer las revisions

en: Brussels
oc_FR: Brussèllas

en: Bucharest
oc_FR: Bucarèst

en: Budapest
oc_FR: Budapèst

en: Bulgaria
oc_FR: Bulgarie

en: Bulk Actions
oc_FR: Accions gropadas

en: Bulk Edit
oc_FR: Modificacions gropadas

en: Bulk Select
oc_FR: Seleccion en massa

en: Bulk actions
oc_FR: Accions gropadas

en: Bulk edit
oc_FR: Modificacions gropadas

en: Bulk select
oc_FR: Seleccion en massa

en: Bulleted list
oc_FR: Lista de piuses

en: Button
oc_FR: Boton

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
oc_FR: Seguenta

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
oc_FR: Precedenta

en: Button text
oc_FR: Boton tèxte

en: Buttons
oc_FR: Botons

en: Buy now
oc_FR: Crompatz ara

en: By %s
oc_FR: Per %s

en: By %s.
oc_FR: per %s

en: By default WordPress does not share any personal data with anyone.
oc_FR: Per defaut, WordPress parteja pas cap de donadas personalas amb degun.

en: By default, new users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain a password reset link. Uncheck the box if you do not want to send the new user a welcome email.
oc_FR: Per defaut, los novèls utilizaires recebràn un messatge que lor indica lor apondon en tant que membre de vòstre site. Aqueste messatge contendrà tanben un ligam de reïnicializacion de lor senhal. Desmarcatz la casa se volètz pas mandar de messatge de benvenguda.

en: By: %s
oc_FR: Per : %s

en: CSS Classes
oc_FR: Classas CSS

en: CSS Classes (optional)
oc_FR: Classas CSS (facultativas)

en: Cairo
oc_FR: Lo Caire

en: Calculate coupon discounts sequentially
oc_FR: Calcular les remises de còdis promo séquentiellement

en: Calculate shipping
oc_FR: Calcular los fraisses d'expedicion

en: Calculation type
oc_FR: Tipe de calcul

en: Calendar
oc_FR: Calendièr

en: Camarines Norte
oc_FR: Camarines Nòrd

en: Camarines Sur
oc_FR: Camarines Sud

en: Cambodia
oc_FR: Cambodge

en: Cameroon
oc_FR: Cameroun

en: Can anyone register on this site?
oc_FR: Se pòt enregistrar quicòm dins aqueste site?

en: Can communicate with WordPress.org
oc_FR: Podètz comunicar amb WordPress.org

en: Canary
oc_FR: Illas Canaries

en: Cancel
oc_FR: Anullar

en: Cancel &amp; start a new import
oc_FR: Anular &amp; començar un noveu impòrt

en: Cancel Edit
oc_FR: Anullar la modificacion

en: Cancel Editing
oc_FR: Anullar la modificacion

en: Cancel and go back
oc_FR: Cancelar e tornar enrè

en: Cancel edit
oc_FR: Anullar la modificacion

en: Cancel password change
oc_FR: Anullar la modificacion del senhal

en: Cancel reply
oc_FR: Anullar la responsa.

en: Cancel schedule
oc_FR: Anullar la planification

en: Cancelled
oc_FR: Anullat

en: Cancelled <span class="count">(%s)</span> | Cancelled <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Anullada <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Anulladas <span class="count">(%s)</span>

en: Cancelled order
oc_FR: Comanda anullada

en: Cancelled order emails are sent to chosen recipient(s) when orders have been marked cancelled (if they were previously processing or on-hold).
oc_FR: Les e-mails de comanda anullada son mandats au(x) destinatari(s) quand les comandas ont été indiquées anulladas (si elles étaient préalablement en cors o en espèra).

en: Cancun
oc_FR: Cancún

en: Cannot Authorize Application
oc_FR: Se pòt pas autorizar l'aplicacion

en: Cannot create a comment with that type.
oc_FR: Impossible de crear un comentari amb aqueste tipe.

en: Cannot create a revision of a revision
oc_FR: Impossible de crear una version d&rsquo;una version.

en: Cannot create a user with an empty login name.
oc_FR: Impossible de crear un utilizaire amb un identificant void.

en: Cannot create existing comment.
oc_FR: Impossible de crear un comentari qu'existís ja.

en: Cannot create existing post.
oc_FR: Impossible de crear un article qu'existís ja.

en: Cannot create existing user.
oc_FR: Impossible de crear un utilizaire existent.

en: Cannot create order: %s
oc_FR: Impossible de crear la comanda&nbsp;: %s

en: Cannot load %s.
oc_FR: Impossible de cargar %s.

en: Cannot load image metadata.
oc_FR: Impossible de charger las metadonadas de l&rsquo;imatge.

en: Cannot save image metadata.
oc_FR: Impossible d&rsquo;enregistrar las metadonadas de l&rsquo;imatge.

en: Cannot send password reset, permission denied.
oc_FR: Se pòt pas mandar per reiniciar lo senhal, s'es denegat l'autorizacion.

en: Cannot set parent term, taxonomy is not hierarchical.
oc_FR: Impossible de definir un terme parent, la taxonomia es pas ierarquica.

en: Cannot view post type.
oc_FR: Impossible d’afichar lo tipe de contengut.

en: Cannot view status.
oc_FR: Impossible d’afichar l’estat.

en: Cantabria
oc_FR: Cantabrie

en: Capabilities
oc_FR: Capacitats

en: Cape Verde
oc_FR: Cap Verd

en: Caption
oc_FR: Legenda

en: Caption for the attachment, as it exists in the database.
oc_FR: Legenda pel fichièr junt, tala coma existís dins la basa de donadas.

en: Caption&hellip;
oc_FR: Legenda&hellip;

en: Captions
oc_FR: Legendas

en: Captions/Subtitles
oc_FR: Legendas/Sostítols

en: Capture
oc_FR: Capturar

en: Card code
oc_FR: Pictograma

en: Card number
oc_FR: Numèro de la carta

en: Cart
oc_FR: Panièr

en: Cart page
oc_FR: Pagina panièr

en: Cart totals
oc_FR: Total panièr

en: Cart updated.
oc_FR: Panièr mes a jorn

en: Cash on delivery
oc_FR: Pagament a la liurason

en: Catalog
oc_FR: Catalòg

en: Catalog &amp; search
oc_FR: Catalòg &amp; recèrca

en: Catalog visibility:
oc_FR: Visibilitat del catalòg&nbsp;:

en: Categories
oc_FR: Categorias

en: Categories and Tags Converter
oc_FR: Convertissor de Balisas e de Categorias

en: Categories can be selectively converted to tags using the <a href="%s">category to tag converter</a>.
oc_FR: Las categorias pòdon èsser converties de manière sélective en mots claus via lo <a href="%s">convertidor categorias cap a mots claus</a>.

en: Categories deleted.
oc_FR: Categorias esfaçadas.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
oc_FR: Las categorias dispausan d&rsquo;una ierarquia, aquò significa que podètz lor donar de soscategorias. Los mots claus an pas de ierarquia e pòdon pas èsser imbricats. De còps, d&rsquo;autors començan per utilizar una mena de caracterizacion, per s&rsquo;avisar per la seguida que preferisson l&rsquo;autre.

en: Categories list
oc_FR: Lista de las categorias

en: Categories list navigation
oc_FR: Navigacion de la lista de las categorias

en: Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have children categories for Bebop and Big Band. Totally optional.
oc_FR: Las categorias, contràriament als mots claus, pòdon aver una ierarquia. Podètz aver una categoria nomenada Jazz, e a l&rsquo;interior, mantuna categoria coma Bebop e Big Band. Aquò es totalament facultatiu.

en: Categories:
oc_FR: Categorias&nbsp;:

en: Categories:
oc_FR: Categorias :

en: Category
oc_FR: Categoria

en: Category Cloud
oc_FR: Nívol de categorias

en: Category added.
oc_FR: Categoria aponduda

en: Category deleted.
oc_FR: Categoria tirada

en: Category name.
oc_FR: Nom de Categoria

en: Category not added.
oc_FR: Categoria pas apondada.

en: Category not updated.
oc_FR: Categoria pas mesa a jorn.

en: Category order
oc_FR: Òrdre categoria

en: Category updated.
oc_FR: Categoria mesa a jorn

en: Category: | Categories:
oc_FR[0]: Categoria :

en: Caution:
oc_FR: Mèfi :

en: Cayenne
oc_FR: Caièna

en: Cayman
oc_FR: Illas Caïmans

en: Cayman Islands
oc_FR: Illas Caïmans

en: Cell padding
oc_FR: Marge interior de las cellulas

en: Cell spacing
oc_FR: Espaçament entre las cellulas

en: Cell type
oc_FR: Tipe de cellula

en: Center
oc_FR: Centre

en: Central African Republic
oc_FR: République Centrafricaine

en: Chaco
oc_FR: Província del Chaco

en: Chad
oc_FR: Tchad

en: Chagos
oc_FR: Archipèla de las Chagos

en: Change
oc_FR: Cambiar

en: Change Email Address
oc_FR: Cambiar d'adreça de corrièr electronic

en: Change Password
oc_FR: Cambiar lo senhal

en: Change Permalink Structure
oc_FR: Cambia l'estructura dels ligams permanents

en: Change Site Icon
oc_FR: Cambiatz l'icòna del sit

en: Change Theme
oc_FR: Cambiar lo vestissatge

en: Change file
oc_FR: Cambiar lo fichièr

en: Change image
oc_FR: Cambiar l&rsquo;imatge

en: Change logo
oc_FR: Cambiar lo lògo

en: Change role to&hellip;
oc_FR: Cambiar de ròtle per&hellip;

en: Change theme
oc_FR: Cambiar lo tèma

en: Change to:
oc_FR: Changer per&nbsp;:

en: Change video
oc_FR: Cambiar de Vidèo

en: Change your Gravatar
oc_FR: Cambiar la vòstra Gravatar

en: Change your Privacy Policy page
oc_FR: Cambiatz la pagina de la politica de privacitat

en: Changed roles.
oc_FR: Ròtles modificats.

en: Changes saved.
oc_FR: Cambiaments registrats.

en: Changing to %s
oc_FR: Modificar a %s

en: Chart stats by
oc_FR: Estatisticas dau tableu per

en: Chatham
oc_FR: Illas Chatham

en: Cheatin&#8217; uh?
oc_FR: Alara, se tricha&nbsp;?

en: Check Spelling
oc_FR: Verificar l&rsquo;ortografia

en: Check for Spam
oc_FR: Verificacion daus Spams

en: Check for updates manually
oc_FR: Verifica las actualizacions manuellement

en: Check this box if the coupon cannot be used in conjunction with other coupons.
oc_FR: Cochez aquesta case se lo còdi promo ne pòt èsser utilizat conjointement amb d&rsquo;autres còdis promo.

en: Check your email for the confirmation link.
oc_FR: Verificatz vòstra messatjariá per i trobar lo ligam de confirmacion.

en: Check your email for your new password.
oc_FR: Verificatz vòstra messatjariá per i trobar vòstre senhal novèl.

en: Checkout
oc_FR: Comanda

en: Checkout endpoints
oc_FR: Paramètres comanda

en: Checkout page
oc_FR: Pagina comanda

en: Chihuahua
oc_FR: Estat de Chihuahua

en: Child theme
oc_FR: Tèma enfant

en: Child theme of %s
oc_FR: Tèma filha del tèma %s

en: Chile
oc_FR: Chili

en: China
oc_FR: Chine

en: Chisinau
oc_FR: Chişinău (Kichinev)

en: Choibalsan
oc_FR: Choybalsan

en: Choose Image
oc_FR: Causissètz un imatge

en: Choose a Background Image
oc_FR: Causir un imatge de rèireplan

en: Choose a Custom Header
oc_FR: Causir un entèsta personalizat

en: Choose a Site Icon
oc_FR: Seleccionatz una icòna del sit web

en: Choose a city in the same timezone as you.
oc_FR: Causissètz una ville dins lo même fus orari que lo vôtre.

en: Choose a currency&hellip;
oc_FR: Causir una devisa&hellip;

en: Choose a file from your computer:
oc_FR: Causissètz un fichièr sus vòstre ordenador&nbsp;:

en: Choose a priority for this tax rate. Only 1 matching rate per priority will be used. To define multiple tax rates for a single area you need to specify a different priority per rate.
oc_FR: Causir una prioritat per aqueste taux de TVA. Seul 1 taux correspondant per prioritat serà utilizat. Per définir des taux de TVA multiples per una seule zone vous devez spécifier una prioritat diferenta per taux.

en: Choose a tax class for this product. Tax classes are used to apply different tax rates specific to certain types of product.
oc_FR: Causir una classa de TVA per aqueste produit. Las classas de TVA son utilizadas per aplicar plusieurs taux de TVA spécifiques a certains tipes de produits.

en: Choose an image
oc_FR: Causir un imatge

en: Choose an image from your computer:
oc_FR: Causissètz un imatge sus vòstre ordenador&nbsp;:

en: Choose an option
oc_FR: Causir una opcion

en: Choose coupons&hellip;
oc_FR: Causir los còdis promo&hellip;

en: Choose either a city in the same timezone as you or a %s (Coordinated Universal Time) time offset.
oc_FR: Seleccionatz una vila de vòstra zòna orària o un desfasament orari %s (Temps Universal Coordinat).

en: Choose file
oc_FR: Causissètz un fichièr

en: Choose from the most used tags
oc_FR: Causir demest los mots claus los mai utilizats

en: Choose logo
oc_FR: Caisir lo lògo

en: Choose the part of the image you want to use as your header.
oc_FR: Causissètz la partida de l&rsquo;imatge que volètz utilizar coma entèsta.

en: Choose the target frame for your link.
oc_FR: Causir la frame que cibla lo ligam.

en: Choose to either discard the worst spam automatically or to always put all spam in spam folder.
oc_FR: Causissètz d'eliminar dirèctament los indesirables, o de totjorn les metre dins lo dorsièr Indesirables.

en: Choose video
oc_FR: Causir la Vidèo

en: Choose what to export
oc_FR: Causissètz çò que desiratz exporter

en: Choose whether or not this is a compound rate. Compound tax rates are applied on top of other tax rates.
oc_FR: Causissètz se oui o non il s&rsquo;agit d&rsquo;un taux cumulable. Les taux cumulables son appliqués sus les autres taux de TVA.

en: Choose whether or not this tax rate also gets applied to shipping.
oc_FR: Indiquer se aquesta TVA s&rsquo;applique o non aux frais de port.

en: Choose whether you wish to capture funds immediately or authorize payment only.
oc_FR: Causissètz se vous souhaitez capturar les fonds immédiatement o unicament autorizar lo pagament.

en: Choose which format of email to send.
oc_FR: Causissètz quel format d&rsquo;e-mail envoyer.

en: Christmas
oc_FR: Illa Christmas

en: Chubut
oc_FR: Província de Chubut

en: Cincinnati
oc_FR: Paris

en: Cities for this rule. Semi-colon (;) separate multiple values. Leave blank to apply to all cities.
oc_FR: Communes per aquesta règle. Lo point virgule (;) sépare les valors multiples. Laisser vide per aplicar a totas las communes.

en: City
oc_FR: Ciutat

en: City:
oc_FR: Ville :

en: Cleaning up spam takes time.
oc_FR: Netejar los comentaris indesirables pren de temps.

en: Clear
oc_FR: Escafar

en: Clear Crop
oc_FR: Escafar l'escapatge

en: Clear Inactive Widgets
oc_FR: Vider les widgets desactivats

en: Clear Results
oc_FR: Escafar los resultats

en: Clear formatting
oc_FR: Nettoyer lo formatatge

en: Clear transients
oc_FR: Effacer les donadas temporaires

en: Cleared by Akismet
oc_FR: Validat per Akismet

en: Click &#8220;Next&#8221; to start adding links to your new menu.
oc_FR: Clicatz &#8220;Seguent&#8221; per començar d'apondre de ligams a vòstre novèl menú.

en: Click Customize for the active theme or Live Preview for any other theme to see a live preview
oc_FR: Clicatz sus "Personalizar" pel tèma actiu o "Previsualizacion" per veire cossí seriá tot autre tèma

en: Click Save Menu to make pending menu items public.
oc_FR: Clicatz sus &laquo;&nbsp;Enregistrar lo menú&nbsp;&raquo; per rendre publics los elements en espèra.

en: Click here to cancel reply.
oc_FR: Clicatz aicí per anullar la responsa.

en: Click here to enter your code
oc_FR: Clicatz aicí per entrer votre code

en: Click here to login
oc_FR: Clicatz aicí per vous connectar

en: Click here to reset your password
oc_FR: Clicatz aicí per reïnicializar votre senhal

en: Click here to upload a new Gravatar
oc_FR: Clicatz aquí per cargar un novèl Gravatar

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
oc_FR: Clicatz sul tèma per veire lo nom del tèma, sa version, son autor, sa descripcion, sas etiquetas e lo boton Suprimir.

en: Click the Save Menu button to save your changes.
oc_FR: Clicatz sul boton de desliurar lo menú per pas pèrdre las modificacions.

en: Click the Use this Key button.
oc_FR: Clicatz sul boton "Utilizatz aquesta clau".

en: Click the image to edit or update
oc_FR: Clicatz sus l&rsquo;image per la modificar o la metre a jorn.

en: Click to edit the site title.
oc_FR: Clicatz per modificar lo títol del site.

en: Click to edit this element.
oc_FR: Clicatz per modificar aqueste element.

en: Click to edit this menu.
oc_FR: Clicatz per modificar aqueste menú.

en: Click to edit this widget.
oc_FR: Clicatz per modificar ce widget.

en: Click to toggle
oc_FR: Clicar per inverser.

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
oc_FR: Un clic sus <strong>Seleccionar los fichièrs</strong> dobrís la fenèstra de navigacion, vous donnant accès als fichièrs de vòstra maquina. Aprèp aver clicat sus un fichièr, clicatz sus <strong>Dobrir</strong> per l&rsquo;afichatge de la barra de telecargament.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
oc_FR: Clicar sus un element aficharà una fenèstra amb los detalhs del fichièr, aquò vos permetrà de previsualizar lo mèdia e realizar de modificacions rapidas. Totes los cambiaments que faretz dins los detalhs del mèdia seràn salvats automaticament.

en: Clicks
oc_FR: Clicadas

en: Client version
oc_FR: Version del client

en: Close
oc_FR: Tampar

en: Close Window
oc_FR: Barrar la frinèsta

en: Close all open tags
oc_FR: Tampar totas las balisas dobèrtas

en: Close blockquote tag
oc_FR: Tampar la balisa de citacion

en: Close bold tag
oc_FR: Tampar la balisa de grais

en: Close bulleted list tag
oc_FR: Tampar la balisa de lista amb de piuses

en: Close code tag
oc_FR: Balisa de tampadura del còdi

en: Close deleted text tag
oc_FR: Tampar la balisa de tèxte suprimit

en: Close details dialog
oc_FR: Tampar la fenèstra dels detalhs

en: Close dialog
oc_FR: Tampatz la bóstia de dialòg

en: Close inserted text tag
oc_FR: Tampar la balisa d'insercion de tèxte

en: Close italic tag
oc_FR: Tampar la balisa de l'italica

en: Close list item tag
oc_FR: Balisa de tampadura de l'element de lista

en: Close media attachment panel
oc_FR: Fermer lo panneau des fichièrs attachés.

en: Close numbered list tag
oc_FR: Tampar la balisa de lista numerotada

en: Close reorder mode
oc_FR: Tampar lo mòde de rearrengament

en: Close sharing dialog
oc_FR: Tampar la fenèstra de partiment

en: Close the Customizer and go back to the previous page
oc_FR: Fermer l’outil de personnalisation e retour vers la page précédente.

en: Close uploader
oc_FR: Tampar lo panèl de cargament

en: Closed
oc_FR: Barrat

en: Cmd + letter:
oc_FR: Cmd + letra :

en: Cocos
oc_FR: Illas Cocos

en: Cocos (Keeling) Islands
oc_FR: Illas Cocos

en: Code
oc_FR: Còde

en: Code-based contribution
oc_FR: Contribucion basada en còde

en: Collapse Main menu
oc_FR: Replegar lo menú principal

en: Collapse menu
oc_FR: Redusir lo menú

en: Colombia
oc_FR: Colombie

en: Column
oc_FR: Colona

en: Column group
oc_FR: Grop de colomnas

en: Columns
oc_FR: Colomnas

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
oc_FR: lo,la,los,de,dels,un,uns,una,unas,e,a,el,ela,se,ne,ieu,tu,nosautres,vosautres, nos,vos,eles,elas,son,sa,sos,que,qué,se,qual,aqueste,aquesta,dins,en,del,al,als,per,pas,sus,i,o,ont,se,ton,ta,te,mon,ma,tot,tota,totes,totas,aquò,ni,www,com,fr,sus,dins,mas,vòstres,vòstre,vòstra,c,d,j,,l,m,n,s,t,sens,tu,lor,lors

en: Comment
oc_FR: Comentari

en: Comment %d does not exist
oc_FR: Lo comentari %d existís pas.

en: Comment History
oc_FR: Veire l&rsquo;istoric del comentari

en: Comment Moderation
oc_FR: Moderacion de comentaris

en: Comment Submission Failure
oc_FR: Error al moment de la somission del comentari

en: Comment author must fill out name and e-mail
oc_FR: L'autor dau comentari deu botar son nom e son e-mail

en: Comment author must fill out name and email
oc_FR: L&rsquo;autor d&rsquo;un comentari deu completar son nom e son adreça de messatjariá

en: Comment author must have a previously approved comment
oc_FR: L&rsquo;autor d&rsquo;un comentari deu aver ja al mens un comentari aprovat

en: Comment author name and email are required.
oc_FR: L&rsquo;autor d&rsquo;un comentari deu completar son nom e son adreça de messatjariá.

en: Comment by %s marked as spam.
oc_FR: Comentari de %s marcat coma indesirable.

en: Comment by %s moved to the Trash.
oc_FR: Lo comentari de %s es estat desplaçat a l'escobilhièr.

en: Comment by %s moved to the trash.
oc_FR: Comentari de %s desplaçat dins l&rsquo;Escobilhièr.

en: Comment field exceeds maximum length allowed.
oc_FR: Lo camp de comentari depassa la longor maximum autorizada.

en: Comment is required.
oc_FR: Lo messatge del comentari es requesit.

en: Comment moderation
oc_FR: Moderacion de comentaris

en: Comment must be manually approved
oc_FR: Lo comentari deu èsser aprovat manualament

en: Comment on %1$s by %2$s
oc_FR: Comentaris sus %1$s per %2$s

en: Comment status
oc_FR: Estat del comentari

en: Comment status was changed to %s
oc_FR: L&rsquo;estat del comentari es estat cambiat en %s

en: Comment:
oc_FR: Comentari :

en: Comment: %s
oc_FR: Comentari : %s

en: Comments
oc_FR: Comentaris

en: Comments %s
oc_FR: Comentaris %s

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
oc_FR: Comentaris (%1$s) sus &laquo;&nbsp;%2$s&nbsp;&raquo;

en: Comments (%s)
oc_FR: Comentaris (%s)

en: Comments Feed
oc_FR: Flux dels comentaris

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
oc_FR: Comentaris tampats<span class="screen-reader-text"> sus %s</span>

en: Comments are closed.
oc_FR: Los comentaris son tampats.

en: Comments for %1$s searching on %2$s
oc_FR: Comentaris per %1$s, recèrca de %2$s

en: Comments for %s
oc_FR: Comentaris per %s

en: Comments list
oc_FR: Lista dels comentaris

en: Comments list navigation
oc_FR: Navigacion de la lista dels comentaris

en: Comments navigation
oc_FR: Navigacion dels comentaris

en: Comments off
oc_FR: Comentaris barrats

en: Comments on %s
oc_FR: Comentaris sus %s

en: Comments on &#8220;%s&#8221;
oc_FR: Comentaris sus &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&raquo;

en: Comments on: %s
oc_FR: Comentaris sus : %s

en: Comments should be displayed with the %s comments at the top of each page
oc_FR: Los comentaris devon èsser afichats amb lo mai %s en primièr

en: Communicating with the WordPress servers is used to check for new versions, and to both install and update WordPress core, themes or plugins.
oc_FR: La comunicacion amb los servidors de WordPress es utilizada per verificar las novèlas versions, e tanben per installar e actualizar lo nuclèu de WordPress, los tèmas o las extensions.

en: Communication with WordPress.org
oc_FR: Comunicacion amb WordPress.org

en: Como
oc_FR: C&ocirc;me

en: ComodRivadavia
oc_FR: Comodoro Rivadavia

en: Comoro
oc_FR: Archipèl de las Comòras

en: Comoros
oc_FR: Comores

en: Compact view
oc_FR: Vista compacta

en: Company
oc_FR: Entreprise

en: Company name
oc_FR: Nom de l’entrepresa

en: Compare Revisions of &#8220;%s&#8221;
oc_FR: Comparar las versions de &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&raquo;

en: Compare any two revisions
oc_FR: Comparer n&rsquo;importe quelles revisions

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
oc_FR: Comparez deux revisions diferentas en <strong>cochant la case &laquo;&nbsp;Comparer n&rsquo;importe quelles revisions&nbsp;&raquo;</strong> sul côté.

en: Complete
oc_FR: Terminer

en: Complete request
oc_FR: Completatz la demanda

en: Completed <span class="count">(%s)</span> | Completed <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Terminée <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Terminées <span class="count">(%s)</span>

en: Completed order
oc_FR: Comanda acabada

en: Compound
oc_FR: Cumulable

en: Configure
oc_FR: Configurar

en: Configure terms
oc_FR: Configurar los tèrmes

en: Configure your site&#8217;s logo, header, menus, and more in the Customizer.
oc_FR: Personalizatz lo logotipe del sit, l'entèsta e mai dins lo personalizator.

en: Configuring this is optional. By default, it should be blank.
oc_FR: Aqueste reglatge es facultatiu. Per defaut, aqueste camp devrait èsser void.

en: Confirm
oc_FR: Confirmar

en: Confirm Deletion
oc_FR: Confirmar la supression

en: Confirm Password
oc_FR: Confirmez lo senhal

en: Confirm Removal
oc_FR: Confirmar la supression

en: Confirm new password
oc_FR: Confirmar lo senhal novèl

en: Confirm use of weak password
oc_FR: Confirmar l&rsquo;utilizacion d&rsquo;un senhal feble

en: Confirmation email
oc_FR: Corrièr electronic de confirmacion

en: Confirmation request initiated successfully.
oc_FR: La demanda de confirmacion a començat corrèctament.

en: Confirmation request sent again successfully.
oc_FR: La confirmacion de la demanda es estada enviada de nòu corrèctament.

en: Congratulations!
oc_FR: Òsca !

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
oc_FR: Connexion perduda o servidor ocupat. Ensajatz tornarmai pus tard.

en: Constrain proportions
oc_FR: Mantenir lei proporcions

en: Consumer key
oc_FR: Clau client

en: Consumer key ending in
oc_FR: Clau client que s'acaba per

en: Consumer key is missing.
oc_FR: La clau utilizaire es mancanta

en: Consumer secret
oc_FR: Secret client

en: Consumer secret is invalid.
oc_FR: La clau secreta utilizaire es invalida.

en: Consumer secret is missing.
oc_FR: La clau secreta utilizaire es mancanta

en: Contact
oc_FR: contacte

en: Contact Info
oc_FR: Informacions de contacte

en: Contact forms
oc_FR: Formularis de contacte

en: Contact information
oc_FR: Informacions de contacte

en: Contact us
oc_FR: Nos contactar

en: Content
oc_FR: Contengut

en: Content for the post, as it exists in the database.
oc_FR: Contengut de l'article, coma existís dins la basa de donadas.

en: Content hash did not match expected.
oc_FR: Lo hachage de contengut correspondiá pas a çò esperat.

en: Content to export
oc_FR: Contengut d&rsquo;exportar

en: Content type
oc_FR: Tipe de contengut

en: Content, title, and excerpt are empty.
oc_FR: Lo contengut de l&rsquo;article, lo títol e l&rsquo;extrait son voids.

en: Content:
oc_FR: Conten:

en: Contextual Help Tab
oc_FR: Onglet d&rsquo;ajuda contextuala

en: Continue
oc_FR: Contunhar

en: Continue Reading &raquo;
oc_FR: Contunhar de legir &raquo;

en: Continue reading
oc_FR: Segre de legir

en: Continue reading %s
oc_FR: Legir la seguida de %s

en: Continue reading %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>
oc_FR: Contunhar la lectura de %s <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
oc_FR: Contunhar la lectura <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Continue reading<span class="screen-reader-text"> "%s"</span>
oc_FR: Contunhar la lectura<span class="screen-reader-text"> de &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&raquo;</span>

en: Continue shopping
oc_FR: Contunhar las crompas

en: Contributors can write and manage their posts but not publish posts or upload media files.
oc_FR: Los contributors pòdon escriure e gerir lors articles, mas ils ne pòdon pas publier los articles o mandar des fichièrs mèdia&nbsp;;

en: Controls whether or not the product is listed as "in stock" or "out of stock" on the frontend.
oc_FR: Controle se lo produit es listat coma "en estòc" o "en rupture" sul site.

en: Convert Categories to Tags
oc_FR: Convertir las Categorias en Balisas

en: Convert Tags to Categories
oc_FR: Convertir las balisas en categorias

en: Convert emoticons like :-) and :-P to graphics on display.
oc_FR: Convertir las emoticònas, coma :-) e :-P, en imatges al moment de l’afichatge.

en: Convert emoticons like <code>:-)</code> and <code>:-P</code> to graphics on display
oc_FR: Convertir los emoticònas, coma <code>:-)</code> e <code>:-P</code>, en imatges al moment de l&rsquo;afichatge

en: Convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
oc_FR: Convertir de las categorias existentas en balisas o de las balisas en categorias.

en: Cook Islands
oc_FR: Illas Cook

en: Copenhagen
oc_FR: Copenaga

en: Copied!
oc_FR: Copié&nbsp;!

en: Copy
oc_FR: Copiar

en: Copy &#8220;%s&#8221; URL to clipboard
oc_FR: Copiar l'URL de "%s" al pòrtapier

en: Copy &#8220;Press This&#8221; bookmarklet code
oc_FR: Copiar lo còdi del bookmarklet Press This

en: Copy and paste the API key into the text field.
oc_FR: Copiatz e pegatz la clau API dins lo camp de tèxte.

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
oc_FR: Copiatz/pegatz aquesta adreça web dins vòstre site WordPress per l&rsquo;inclure

en: Copy and paste this code into your site to embed
oc_FR: Copiatz/pegatz aqueste còdi sus vòstre site per l&rsquo;i integrar

en: Copy billing information to shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
oc_FR: Copier las informacions de facturacion cap a las informacions d&rsquo;expedicion&nbsp;? Aquò enlèvera tout çò qu'es estat entré dins las informacions d&rsquo;expedicion.

en: Copy file to theme
oc_FR: Copier lo fichièr dins lo tèma

en: Copy site info to clipboard
oc_FR: Copiatz l'informacion del luòc al pòrtapapier

en: Copy suggested policy text from %s.
oc_FR: Copia lo tèxte suggerit de la politica dempuèi %s.

en: Copy suggested policy text to clipboard
oc_FR: Copiar lo tèxte de privacitat suggerit al pòrtapapier

en: Copy table row
oc_FR: Copiar la linha del tablèu

en: Copy to a new draft
oc_FR: Copier cap a un nouveau borrolhon

en: Copying to clipboard failed. Please press Ctrl/Cmd+C to copy.
oc_FR: La còpia dins lo quichapapièrs a fracassat. Quichatz Ctrl/Cmd+C per copiar.

en: Cordoba
oc_FR: Córdoba

en: Corrientes
oc_FR: Província de Corrientes

en: Cost
oc_FR: Prètz

en: Costa Rica
oc_FR: Còsta Rica

en: Could not access filesystem
oc_FR: Impossible d&rsquo;accedir al sistèma de fichièr.

en: Could not access filesystem.
oc_FR: Impossible d&rsquo;accedir al sistèma de fichièr.

en: Could not calculate resized image dimensions
oc_FR: Impossible de legir la talha de l&rsquo;imatge redimensionat

en: Could not connect to %s
oc_FR: Impossible de se connectar a %s

en: Could not connect to https://www.google.com
oc_FR: Impossible de se connectar a https://www.google.com

en: Could not copy file.
oc_FR: Impossible de copiar lo fichièr.

en: Could not copy files.
oc_FR: Impossible de copiar los fichièrs.

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
oc_FR: Impossible de copiar los fichièrs. Es possible que manquetz de plaça.

en: Could not create directory.
oc_FR: Impossible de crear lo dorsièr.

en: Could not create user
oc_FR: Impossible de crear l&#8217;utilizaire.

en: Could not delete meta value from database.
oc_FR: La supression de la valor de la mèta en basa de donadas es pas possible.

en: Could not delete the attribute
oc_FR: Impossible de suprimir l&rsquo;atribut

en: Could not delete the category
oc_FR: Impossible de suprimir la categoria

en: Could not delete the shipping class
oc_FR: Impossible de suprimir la classa de liurason

en: Could not delete the tag
oc_FR: Impossible de suprimir l&rsaquo;etiqueta

en: Could not delete the tax class
oc_FR: Impossible de suprimir la classa de TVA

en: Could not delete the tax rate
oc_FR: Impossible de suprimir lo taux de TVA

en: Could not determine available disk space for updates.
oc_FR: Se pòt pas determinar l'espaci de disc disponible per las actualizacions.

en: Could not edit the attribute
oc_FR: Impossible de modificar l&rsquo;atribut

en: Could not edit the category
oc_FR: Impossible de modificar la categoria

en: Could not edit the shipping class
oc_FR: Impossible de modificar la classa de liurason

en: Could not edit the tag
oc_FR: Modification de l&rsquo;etiqueta impossible

en: Could not find the specified string.
oc_FR: Impossible de trobar la cadena especificada.

en: Could not fully remove the plugin %s.
oc_FR: Se pòt pas suprimir completament l'extension %s.

en: Could not fully remove the plugins %s.
oc_FR: Impossible de suprimir completament la o las extensions %s.

en: Could not fully remove the theme %s.
oc_FR: Impossible de suprimir completament lo tèma %s.

en: Could not grant access - the user may already have permission for this file or billing email is not set. Ensure the billing email is set, and the order has been saved.
oc_FR: Impossible d&rsquo;accorder l&rsquo;accès - l&rsquo;utilizaire pòt ja avoir la permission per aqueste fichièr o l&rsquo;e-mail de facturacion es pas défini. Asseguratz-vos que l&rsquo;e-mail de facturacion es défini, e que la comanda a été salvada.

en: Could not insert term relationship into the database.
oc_FR: Impossible d&rsquo;inserir la relacion del tèrme dins la basa de donadas

en: Could not log out user sessions. Please try again.
oc_FR: Impossible de desconnectar las sessip,s utilizaire. Reensajatz.

en: Could not open file handle.
oc_FR: Impossible de dobrir la manipulation de fichièr.

en: Could not reach WordPress.org
oc_FR: Impossible de contactar WordPress.org

en: Could not read image size.
oc_FR: Impossible de legir la talha de l&rsquo;imatge.

en: Could not remove the current plugin.
oc_FR: Se pòt pas suprimir l'extension actuala.

en: Could not remove the old plugin.
oc_FR: Impossible de suprimir l&rsquo;anciana extension.

en: Could not remove the old theme.
oc_FR: Se pòt pas suprimir lo tema ancian.

en: Could not remove the old translation.
oc_FR: Se pòt pas suprimir l'anciana traduccion.

en: Could not resume the plugin.
oc_FR: Se pòt pas reprene l'extension.

en: Could not resume the theme.
oc_FR: Es pas estat possible de tornar prene lo tèma.

en: Could not split shared term.
oc_FR: Impossible de separar los tèrmes partejats.

en: Could not update comment status.
oc_FR: Impossible de metre a jorn l&rsquo;estatut del comentari

en: Could not write file %1$s (%2$s).
oc_FR: Impossible d'escriure lo fichier %1$s (%2$s)

en: Could not write file %s
oc_FR: Impossible d&rsquo;escriure lo fichièr %s

en: Could not write to template file.
oc_FR: Ne pòt èsser écrit sul fichièr modèl.

en: Couldn't retrieve a list of the checksums for WordPress %s.
oc_FR: Impossible de recuperar una lista de las soma de verificacion de WordPress %s.

en: Country
oc_FR: País

en: Country code
oc_FR: Còdi País

en: Country&nbsp;code
oc_FR: Còdi&nbsp;País

en: County
oc_FR: Comté

en: Coupon
oc_FR: Còdi Promo

en: Coupon "%s" does not exist!
oc_FR: Lo còdi promo "%s" n&rsquo;existe pas&nbsp;!

en: Coupon amount
oc_FR: Montant del code

en: Coupon code
oc_FR: Còdi Promo

en: Coupon code already applied!
oc_FR: Còdi promo ja appliqué&nbsp;!

en: Coupon code already exists - customers will use the latest coupon with this code.
oc_FR: Lo còdi promo existe ja - los clients utilizarons lo dernier còdi promo correspondant.

en: Coupon code applied successfully.
oc_FR: Còdi promo appliqué amb succès.

en: Coupon code removed successfully.
oc_FR: Còdi promo supprim&eacute; amb succès.

en: Coupon code.
oc_FR: Còdi Promo

en: Coupon created
oc_FR: Còdi promo creat

en: Coupon data
oc_FR: Donadas Còdi Promo

en: Coupon deleted
oc_FR: Còdi promo suprimit

en: Coupon discount total must be a positive amount.
oc_FR: Lo montant total de remesa del còdi promo deu èsser positiu.

en: Coupon does not exist!
oc_FR: Còdi promo inexistant&nbsp;!

en: Coupon draft updated.
oc_FR: Còdi Promo en borrolhon mes a jorn.

en: Coupon expiry date
oc_FR: Data d&rsquo;expiracion del code

en: Coupon has been removed.
oc_FR: Lo còdi promo a été suprimit.

en: Coupon is not valid.
oc_FR: Còdi promo invalid.

en: Coupon saved.
oc_FR: Còdi Promo salvat.

en: Coupon submitted.
oc_FR: Còdi Promo soumis.

en: Coupon type
oc_FR: Tipe de Còdi Promo

en: Coupon updated
oc_FR: Còdi promo actualizat

en: Coupon updated.
oc_FR: Còdi promo mes a jorn.

en: Coupon usage limit has been reached.
oc_FR: La limit d&rsquo;utilizacion del còdi promo es estat atent.

en: Coupon:
oc_FR: Còdi promo&nbsp;:

en: Coupons
oc_FR: Còdis Promo

en: Coupons by date
oc_FR: Còdis promo per date

en: Coupons can be applied from the cart and checkout pages.
oc_FR: Les còdis promo pòdon èsser appliqués dempuèi lo panièr e las paginas de comanda.

en: Cox's Bazar
oc_FR: Cox&rsquo;s Bazar

en: Create Menu
oc_FR: Crear un menú

en: Create New Menu
oc_FR: Crear un menú novèl

en: Create Site
oc_FR: Crear un site

en: Create a Configuration File
oc_FR: Crear un fichièr de configuracion

en: Create a New Site
oc_FR: Crear un site novèl

en: Create a New User
oc_FR: Crear un utilizaire novèl

en: Create a brand new user and add them to this site.
oc_FR: Crear un utilizaire novèl e l&rsquo;apondre a aqueste site.

en: Create a menu for this location
oc_FR: Creatz un menú per aqueste luòc

en: Create a new Privacy Policy page
oc_FR: Crear una pagina de politica de privacitat novèla

en: Create a new gallery
oc_FR: Crear una novèla galariá

en: Create a new playlist
oc_FR: Crear una novèla lista de lectura

en: Create a new video playlist
oc_FR: Crear una novèla lista de lectura vidèo

en: Create an account?
oc_FR: Crear un compte&nbsp;?

en: Create audio playlist
oc_FR: Crear una lista de lectura àudio

en: Create coupons
oc_FR: Crear de copons

en: Create customers
oc_FR: Crear de clients

en: Create gallery
oc_FR: Crear una galariá

en: Create orders
oc_FR: Crear de comandas

en: Create products
oc_FR: Crear de produits

en: Create video playlist
oc_FR: Crear una lista de lectura vidèo

en: Create webhooks
oc_FR: Crear de croquets Web

en: Create your first menu below.
oc_FR: Creatz lo primièr menú seguent.

en: Create, edit, and delete menus
oc_FR: Crear, modificar e suprimir des menús

en: Created
oc_FR: Es estat creat

en: Created at
oc_FR: Créé le

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box.
oc_FR: Lo processus de creacion d&rsquo;una pagina demòra fòrça pròche de lo d&rsquo;un article, e los ecrans respectius pòdon èsser personalizats del meteis biais, pel biais de lisar/depausar, de l&rsquo;onglet &laquo;&nbsp;Opcion de l&rsquo;Ecran&nbsp;&raquo;, e en dobrissent/tampant los blòts segon vòstres besonhs. Aqueste ecran dispausa tanben del mòde &laquo;&nbsp;pas cap de distraccion&nbsp;&raquo;, tant dins lo mòde Visual coma dins lo mòde Tèxte, via los botons &laquo;&nbsp;Ecran Complet&nbsp;&raquo;. L&rsquo;editor de pagina fonciona globalament coma lo dels articles, mas dispausa de certanas especificitats, disponiblas dins lo blòt &laquo;&nbsp;Atributs de Pagina&nbsp;&raquo;&nbsp;:

en: Creating a comment requires valid author name and email values.
oc_FR: La creacion d’un comentari necessita una valor valida pel nom d’autor e l’e-mail.

en: Creating comment failed.
oc_FR: La creacion del comentari a fracassat.

en: Credit card
oc_FR: Carte de crédit

en: Critical issues are items that may have a high impact on your sites performance or security, and resolving these issues should be prioritized.
oc_FR: Los problèmas critics son d'elements que pòdon aver un grand impacte sus la performance o la seguretat de vòstre sit web, e que devon èsser priorizats la resolucion d'aqueles problèmas.

en: Croatia
oc_FR: Croatie

en: Crop
oc_FR: Requadrar

en: Crop Aspect Ratio
oc_FR: Proporcion de talha del recadrage

en: Crop Header Image
oc_FR: Requadrar l&rsquo;imatge d&rsquo;entèsta

en: Crop Image
oc_FR: Requadrar l&rsquo;imatge

en: Crop Selection
oc_FR: Seleccion de recadrage

en: Crop and Publish
oc_FR: Requadrar e publicar

en: Crop image
oc_FR: Requadrar l&rsquo;imatge

en: Crop thumbnail to exact dimensions
oc_FR: Requadrar los imatges per tornar a las dimensions exactas

en: Crop thumbnail to exact dimensions (normally thumbnails are proportional)
oc_FR: Requadrar los imatges per arribar a las dimensions exactas (normalament, las miniaturas son proporcionadas)

en: Crop uploaded image
oc_FR: Talhar l'imatge cargat

en: Crop your image
oc_FR: Requadrar vòstre imatge

en: Cropping&hellip;
oc_FR: Requadratge&hellip;

en: Cross-sells are products which you promote in the cart, based on the current product.
oc_FR: Les Vendas Croisées son des produits que vous mettez en avant dins la panièr, basés sul produit actuel.

en: Crunching&hellip;
oc_FR: En cors de tractament&hellip;

en: Cryptocurrencies
oc_FR: Criptomonedas

en: Ctrl + Alt + letter:
oc_FR: Ctrl + Alt + letra :

en: Ctrl + letter:
oc_FR: Ctrl + letra :

en: Cuiaba
oc_FR: Cuiabá

en: Curacao
oc_FR: Curaçao

en: Currency
oc_FR: Devise

en: Currency options
oc_FR: Opcions devisa

en: Currency position
oc_FR: Posicion devisa

en: Currency position.
oc_FR: Posicion devisa

en: Current Background Image
oc_FR: Imatge de rèireplan actual

en: Current Header Image
oc_FR: Imatge d'entèsta actual

en: Current Header Video
oc_FR: Videò d'entèsta actual

en: Current Page
oc_FR: Pagina actuala

en: Current Revision by %s
oc_FR: Revision actuala per %s

en: Current Server time
oc_FR: Ora actuala del servidor

en: Current Theme
oc_FR: Tèma actual

en: Current UTC time
oc_FR: Ora UTC actuala

en: Current header
oc_FR: Entèsta actuala

en: Current page
oc_FR: Pagina courante

en: Current page of the collection.
oc_FR: Page courante dins la collection.

en: Current password (leave blank to leave unchanged)
oc_FR: Senhal actual (daissar void per lo conservar)

en: Current thumbnail
oc_FR: Miniatura actuala

en: Current time
oc_FR: Temps actual

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
oc_FR[0]: En aqueste moment, %s comentari espèra vòstra aprovacion. Anatz sul panèl de moderacion :
oc_FR[1]: Pel moment, %s comentaris espèran vòstras aprovacions. Anatz sul panèl de moderacion :

en: Custom
oc_FR: Personnalisation

en: Custom Background
oc_FR: Rèireplan personalizat

en: Custom CSS
oc_FR: CSS personalizat

en: Custom Colors
oc_FR: Personalisar la color

en: Custom Fields
oc_FR: Camps personalizats

en: Custom HTML
oc_FR: HTML personalizat

en: Custom Header
oc_FR: Personalizacion de l&rsquo;entèsta

en: Custom Image
oc_FR: Personalisar l'imatge

en: Custom Link
oc_FR: Ligam personalizat

en: Custom Links
oc_FR: Ligams personalizats

en: Custom Logo
oc_FR: Lògo personalizat

en: Custom Menu
oc_FR: Menú personalizat

en: Custom PHP error message.
oc_FR: Messatge d'error personalizat del PHP.

en: Custom PHP fatal error handler.
oc_FR: Capturaire de l'error fatala del PHP per defaut.

[ctx: Custom Preset]
en: Custom
oc_FR: Personalizat

en: Custom Size
oc_FR: Talha personalizada

en: Custom Structure
oc_FR: Estructura personalizada

en: Custom URL
oc_FR: Ligam personalizat

en: Custom base
oc_FR: Basa personalizada

en: Custom color
oc_FR: Color personalizada

en: Custom date format:
oc_FR: Format de data personalizat&nbsp;:

en: Custom field deleted.
oc_FR: Camp personalizat suprimit.

en: Custom field updated.
oc_FR: Camp personalizat mes a jorn.

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="%s">use in your theme</a>.
oc_FR: Los camps personalizats pòdon èsser utilizats per apondre des metadonadas supplémentaires a un article, que vous pouvez ensuite <a href="%s">utilizar dins vòstre tèma</a>.

en: Custom installation script.
oc_FR: Script d'installacion personalizada.

en: Custom maintenance message.
oc_FR: Messatge personalizat per la mantenença.

en: Custom ordering
oc_FR: Triada personalizada

en: Custom ordering position.
oc_FR: Ordre personalizat.

en: Custom rules have been added to your %s file.
oc_FR: Foguèron apondudas de règlas personalizadas al fichièr %s.

en: Custom site deleted message.
oc_FR: Messatge personalizat de site suprimit.

en: Custom site inactive message.
oc_FR: Messatge personalizat de site inactiu.

en: Custom site suspended message.
oc_FR: Messatge personalizat de site arrestat.

en: Custom time format:
oc_FR: Format d&rsquo;ora personalizat&nbsp;:

en: Custom:
oc_FR: Personalizat&nbsp;:

en: Customer
oc_FR: Client

en: Customer "new account" emails are sent to the customer when a customer signs up via checkout or account pages.
oc_FR: Les e-mails de "nouveau compte" client son mandats lorsqu&rsquo;un client s&rsquo;enregistre dempuèi las paginas comanda o mon compte.

en: Customer "reset password" emails are sent when customers reset their passwords.
oc_FR: Les e-mails de "reïnicializacion del senhal" client son expediats quand los clients réinitialisent leur senhal.

en: Customer ID.
oc_FR: Adreça IP del client

en: Customer billing address
oc_FR: Adreça de facturacion del client

en: Customer created
oc_FR: Client creat

en: Customer deleted
oc_FR: Client suprimit

en: Customer details
oc_FR: Detalhs del client

en: Customer invoice emails can be sent to customers containing their order information and payment links.
oc_FR: Les e-mails de facture client pòdon èsser mandats aux clients, contenant las informacions de comanda e les ligams de pagament.

en: Customer list
oc_FR: Lista dels clients

en: Customer note
oc_FR: Nòta client

en: Customer note emails are sent when you add a note to an order.
oc_FR: Les e-mails de nòtas client son expediats quand vous apondètz una nòta a una comanda.

en: Customer notes about the order
oc_FR: Nòtas del client a prepaus de la comanda

en: Customer orders
oc_FR: Comandas client

en: Customer provided note
oc_FR: Nòta provesida per lo client

en: Customer role.
oc_FR: Vendas clients

en: Customer shipping address
oc_FR: Adreça de liurason del client

en: Customer updated
oc_FR: Client actualizat

en: Customer:
oc_FR: Client&nbsp;:

en: Customers
oc_FR: Clients

en: Customers vs. guests
oc_FR: Clients vs Convidats

en: Customization Draft
oc_FR: Esbòs de personalizacion

en: Customize
oc_FR: Personalizar

en: Customize &#8220;%s&#8221;
oc_FR: Personalizar &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&raquo;

en: Customize New Changes
oc_FR: Personalizar las novèlas modificacions

en: Customize Your Site
oc_FR: Personalizatz vòstre site

en: Customize your entire site with block themes
oc_FR: Personaliza tot lo sit amb de tèmas de blòc

en: Customize: %s
oc_FR: Personalizatz %s

en: Customizer
oc_FR: Aisina de personalizacion

en: Customizing
oc_FR: Personalizacion

en: Customizing &#9656; %s
oc_FR: Personalizacion &#9656; %s

en: Customizing This Display
oc_FR: Personalizar aqueste ecran

en: Cut
oc_FR: Copar

en: Cut table row
oc_FR: Copar linha dau tablèu

en: Cyprus
oc_FR: Chypre

en: Czech Republic
oc_FR: République Tchèc

en: DKI Jakarta
oc_FR: Jakarta

en: Dadra and Nagar Haveli
oc_FR: Dadra e Nagar Haveli

en: Daerah Istimewa Yogyakarta
oc_FR: Yogyakarta

en: Daman and Diu
oc_FR: Daman e Diu

en: Damascus
oc_FR: Damas

en: Dark
oc_FR: Sombre

en: Dashboard
oc_FR: Tablèu de bòrd

en: Data erasure has failed.
oc_FR: La supression de donadas a fracassat.

en: Database
oc_FR: Bnca de donadas

en: Database Error
oc_FR: Error de la basa de donadas

en: Database Server version
oc_FR: Version del servidor de basa de donadas

en: Database charset
oc_FR: Mapa de caractèrs de la basa de donadas

en: Database collation
oc_FR: Compilacion de la basa de donadas

en: Database size
oc_FR: Mesura de la basa de donadas

en: Date
oc_FR: Data

en: Date Format
oc_FR: Format de data

en: Date and time
oc_FR: Data e ora

en: Date and time format
oc_FR: Biais de presentar la data e l'ora

en: Date range:
oc_FR: Data de creacion&nbsp;:

en: Date/Time
oc_FR: Data/Ora

en: Date/time
oc_FR: Data/ora

en: Date:
oc_FR: Date&nbsp;:

en: Davao del Norte
oc_FR: Davao del Nòrd

en: Davao del Sur
oc_FR: Davao del Sud

en: Day
oc_FR: jorn

en: Day and name
oc_FR: Data e títol

en: Daylight saving time begins on: %s.
oc_FR: Lo passage a l&rsquo;ora d&rsquo;été commence lo %s.

en: Daylight saving time begins on: <code>%s</code>.
oc_FR: Lo passage a l&rsquo;ora d&rsquo;estiu se fa lo <code>%s</code>.

en: Days
oc_FR: Jorns

en: Deactivate
oc_FR: Desactivar

en: Deactivate this plugin
oc_FR: Desactiva quèu ensert

en: Debug log
oc_FR: Log de desbugatge

en: Debug mode is often enabled to gather more details about an error or site failure, but may contain sensitive information which should not be available on a publicly available website.
oc_FR: Lo mòde de depuracion es sovent activat per reculhir mai de detalhs sus una error o falhida del site, mas pòt contenir d'informacions confidencialas que deurián pas èsser disponiblas sus un sit web publicament.

en: Debugging enabled
oc_FR: Lo depurament es activat

en: December
oc_FR: decembre

en: Decimal separator
oc_FR: Separator decimal

en: Decimal separator.
oc_FR: Separator decimal.

en: Decrease existing price by (fixed amount or %):
oc_FR: Demesir lo prètz regular per (montant fixe o %) :

en: Decrease indent
oc_FR: Demesir l&rsquo;indentacion

en: Decrease regular prices (fixed amount or percentage)
oc_FR: Diminuer los prèses regulars (montant fixe o percentatge)

en: Decrease sale prices (fixed amount or percentage)
oc_FR: Diminuer los prèses promocionals (montant fixe o percentatge)

en: Default
oc_FR: Per defaut

en: Default Avatar
oc_FR: Avatar per fauta

en: Default Data
oc_FR: Donadas per defaut

en: Default Form Values
oc_FR: Valors de formulaire per defaut

en: Default Images
oc_FR: Imatges per defaut

en: Default Link Category
oc_FR: Categoria per defaut dels ligams

en: Default Mail Category
oc_FR: Categoria per defaut des articles mandats per e-mail

en: Default Post Category
oc_FR: Categoria per defaut dels articles

en: Default Post Format
oc_FR: Format per defaut des articles

[ctx: Default Preset]
en: Default
oc_FR: Per defaut

en: Default article settings
oc_FR: Opcions per fauta de l'article

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
oc_FR: pas_classat

en: Default comment status
oc_FR: Estat predeterminat dels comentaris

en: Default is %s
oc_FR: Per défaut, %s

en: Default post category.
oc_FR: Categoria d’article per defaut.

en: Default post format
oc_FR: Format per defaut des articles

en: Default post format.
oc_FR: Format d’article per defaut.

en: Default post settings
oc_FR: Paramètres per defaut dels articles

[ctx: Default post slug]
en: hello-world
oc_FR: bonjorn-tot-lo-monde

en: Default product sorting
oc_FR: Triada per defaut dels produits

en: Default shortcuts,
oc_FR: Acorchis per defaut,

en: Default sort order
oc_FR: Triada per defaut

en: Default sorting
oc_FR: Triada per defaut

en: Default sorting (custom ordering + name)
oc_FR: Triada per defaut (ordre personalizat + nom)

en: Default timezone is %s - it should be UTC
oc_FR: La timezone per defaut es %s - deu èsser UTC

en: Define text to show after your product prices. This could be, for example, "inc. Vat" to explain your pricing. You can also have prices substituted here using one of the following: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.
oc_FR: Determina lo tèxte a afichar après vòstras tarifs produit. Aquò pòt èsser, per exemple, "TVA incluse" per préciser votre tarification. Vous pouvez également afichar un prètz en utilisant l&rsquo;un de ces elements&nbsp;: {price_including_tax}, {price_excluding_tax}.

en: Define whether or not the entire product is taxable, or just the cost of shipping it.
oc_FR: Determina se oui o non lo produit complet es taxable o unicament lo coût de la liurason.

en: Delete
oc_FR: Suprimir

en: Delete &#8220;%s&#8221;
oc_FR: Suprimir &#8220;%s&#8221;

en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
oc_FR: Suprimir &#8220;%s&#8221; definitivament

en: Delete Menu
oc_FR: Suprimir lo menú

en: Delete My Site Permanently
oc_FR: Escafar mon site definitivament

en: Delete Permanently
oc_FR: Suprimir definitivament

en: Delete Site
oc_FR: Suprimir mon site

en: Delete Users
oc_FR: Suprimir d&rsquo;utilizaires

en: Delete WooCommerce tax rates
oc_FR: Suprimir totes los tauses de TVA WooCommerce

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
oc_FR: Supprimez un element del menú en <strong>l&rsquo;ouvrant e en clicant sul boton Suprimir</strong>

en: Delete all content.
oc_FR: Suprimir tot lo contengut.

en: Delete all variations
oc_FR: Suprimir totas las variacions

en: Delete column
oc_FR: Suprimir la colomna

en: Delete image
oc_FR: Tirar l'imatge

en: Delete it: %s
oc_FR: Lo suprimir : %s

en: Delete item
oc_FR: Suprimir l'element

en: Delete note
oc_FR: Suprimir la nòta

en: Delete permanently
oc_FR: Suprimir Definitivament

en: Delete requests
oc_FR: Suprimir las demandas

en: Delete row
oc_FR: Suprimir la linha

en: Delete table
oc_FR: Suprimir lo tablèu

en: Delete template file
oc_FR: Suprimir lo fichièr modèl

en: Delete this comment permanently
oc_FR: Suprimir definitivament aqueste comentari

en: Delete this item permanently
oc_FR: Suprimir aquesta entrada definitivament

en: Deleted
oc_FR: Suprimat

en: Deleted %s
oc_FR: %s Supprim&eacute;(s)

en: Deleted <span class="count">(%s)</span> | Deleted <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Suprimit <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Suprimits <span class="count">(%s)</span>

en: Deleted menu item: %s.
oc_FR: L'element del menú es estat suprimit: %s.

en: Deleted text (strikethrough)
oc_FR: Tèxte suprimit (raiat)

en: Deleted:
oc_FR: Suprimit :

en: Deleting Links
oc_FR: Supression de ligams

en: Delimiter
oc_FR: Délimiteur

en: Delivery URL
oc_FR: URL de liurason

en: Delivery fee
oc_FR: Frais de liurason

en: Denied: %s
oc_FR: Refusé&nbsp;: %s

en: Denmark
oc_FR: Danemark

en: Deny
oc_FR: Refusar

en: Descending
oc_FR: Décroissant

en: Descending.
oc_FR: Décroissant

en: Description
oc_FR: Descripcion

en: Description (optional)
oc_FR: Descripcion (opcionau)

en: Description for the attachment, as it exists in the database.
oc_FR: Descripcion de l'apond, coma existís dins la basa de donadas.

en: Description is missing.
oc_FR: La descripcion es mancanta.

en: Description of the user.
oc_FR: Descripcion de l’utilizaire.

en: Deselect
oc_FR: Deseleccionar

en: Design
oc_FR: Dessenh

en: Design everything on your site &#8212; from the header down to the footer, all using blocks and patterns.
oc_FR: Designatz tot sul site &#8212; dempuèi l'entèsta fins al pè de pagina, utilizant de blòcs e de modèls.

en: Destination folder already exists.
oc_FR: Lo dorsièr de destinacion existís ja.

en: Detach
oc_FR: Destacar

en: Detach from &#8220;%s&#8221;
oc_FR: Destacar de &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&rasquo;

en: Details
oc_FR: Detalhs

en: Details about the media file, specific to its type.
oc_FR: Detalhs sul fichièr mèdia, pròpri a son format.

en: Determines the sort order of the terms on the frontend shop product pages. If using custom ordering, you can drag and drop the terms in this attribute.
oc_FR: Determina l&rsquo;ordre de tri des tèrmes sus las paginas produits de la botiga. Se vous utilizatz un tri personalizat, vous pouvez glisser/déposer los tèrmes dins aqueste atribut.

en: Developer
oc_FR: Desvolopaire

en: Dhaka
oc_FR: Dhâkâ (Dacca)

en: Did not receive array from %1$s eraser (index %2$d).
oc_FR: Cap de lista es pas estada recebuda del suprimidor %1$s (index %2$d).

en: Did you just paste HTML?
oc_FR: Venètz de pegar de còdi HTML ?

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by pressing the &#8220;<a class="add-widget" href="#">Add a Widget</a>&#8221; button and searching for &#8220;HTML&#8221;. Check it out to add some custom code to your site!
oc_FR: Sabiatz qu'existís ara un widget de "HTML personalizat"? Lo podètz trobar en pressionant lo boton ;#8220;<a class="add-widget" href="#">Ajustar un widget</a>.#8221; e en cercant.#8220;HTML.#8221;. Marcatz aquò per apondre un còde personalizat a vòstre sit web!

en: Did you know there is a &#8220;Custom HTML&#8221; widget now? You can find it by scanning the list of available widgets on this screen. Check it out to add some custom code to your site!
oc_FR: Sabiatz qu'ara i a un novèl widget de "HTML personalizat"? Lo podètz trobar dins la lista de widgets disponibles sus aqueste ecran. Marcatz aquò per apondre un còde personalizat a vòstre sit web!

en: Did you know?
oc_FR: Lo sabiatz?

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
oc_FR: Avètz perdut vòstre telefòn o daissat vòstre compte dobèrt sus un ordenador public&nbsp;? Podètz demorar connectat aicí tot en vos desconnectant pertot mai.

en: Dimensions (L&times;W&times;H) (%s)
oc_FR: Dimensions (L&times;Larg.&times;H) (%s)

en: Dimensions unit
oc_FR: Unitat de las dimensions

en: Dimensions:
oc_FR: Dimensions&nbsp;:

en: Direct bank transfer
oc_FR: Virament Bancari

en: Direct link (best for mobile)
oc_FR: Ligam dirècte (melhor sus mobil)

en: Directories and Sizes
oc_FR: Repertòris e talhas

en: Disable
oc_FR: Desactivar

en: Disable %s
oc_FR: Desactivar %s

en: Disable Auto-updates
oc_FR: Desactivar las actualizacions automaticas

en: Disable accessibility mode
oc_FR: Désactivar lo mòde Accessibilitat

en: Disable auto-updates
oc_FR: Desactivar las actualizacions automaticas

en: Disable syntax highlighting when editing code
oc_FR: Desactivar lo ressòrt de sintaxi quand editatz lo còde

en: Disable the visual editor when writing
oc_FR: Desactivar l&rsquo;editor visual per escriure

en: Disabled
oc_FR: Desativat

en: Disabled.
oc_FR: Desactivat.

en: Disallowed Comment Keys
oc_FR: Mots clau pas autorizats dins los comentaris

en: Discard any changes and restore the original image.
oc_FR: Abandonar tot cambiament e restablir l&rsquo;imatge original.

en: Disconnect this account
oc_FR: Desconnectar aqueste compte

en: Discount
oc_FR: Remise

en: Discount amount
oc_FR: Montant de remise

en: Discount type
oc_FR: Tipe de remise

en: Discount:
oc_FR: Remise&nbsp;:

en: Discourage search engines from indexing this site
oc_FR: Demandar als motors de recèrca qu&rsquo;indèxen pas aqueste site

en: Discover a new way to build your site.
oc_FR: Descobrissètz un biais novèl de bastir lo site.

en: Discussion Settings
oc_FR: Opcions de discussion

en: Disk space available to safely perform updates
oc_FR: Espaci de disc disponible per realizar d'actualizacions de biais segur

en: Dismiss
oc_FR: Tampar

en: Dismiss errors
oc_FR: Ignorar las errors

en: Dismiss the browser warning panel
oc_FR: Amagar l&rsquo;alèrta del navigador

en: Dismiss the welcome panel
oc_FR: Ignorer lo panneau de bienvenue

en: Dismiss this notice.
oc_FR: Tenir pas compte d'aqueste messatge.

en: Display Options
oc_FR: Opcions d&rsquo;afichatge

en: Display Settings
oc_FR: Reglatges de l&rsquo;afichatge

en: Display Site Title and Tagline
oc_FR: Aficha lo títol e la descripcion del site

en: Display as dropdown
oc_FR: Afichar coma lista desenrotlanta

en: Display item author if available?
oc_FR: Afichar l&rsquo;autor de l&rsquo;element se disponible&nbsp;?

en: Display item content?
oc_FR: Afichar lo contengut de l&rsquo;element&nbsp;?

en: Display item date?
oc_FR: Afichar la data de l&rsquo;element&nbsp;?

en: Display location
oc_FR: Afichar l’emplaçament

en: Display name for the comment author.
oc_FR: Nom a mostrar de l'autor del comentari.

en: Display name for the user.
oc_FR: Nom afichat per l’utilizaire.

en: Display name publicly as
oc_FR: Nom d'afichar publicament

en: Display post date?
oc_FR: Afichar la data del contengut&nbsp;?

en: Display the number of spam comments Akismet has caught
oc_FR: Aficha lo nombre de comentaris indesirables reperats per Akismet

en: Display type
oc_FR: Tipe d&rsquo;affichage

en: Displayed on attachment pages.
oc_FR: Afichat sus las paginas dels fichièrs junts.

en: Displaying %1$s&#8211;%2$s of %3$s
oc_FR: Se mòstra %1$s&#8211;%2$s de %3$s

en: Displaying %s&#8211;%s of %s
oc_FR: Afichatge de %s a %s sus %s

en: Displays a video from the media library or from YouTube, Vimeo, or another provider.
oc_FR: Afichatge d’una vidèo dempuèi vòstra bibliotèca, YouTube, Vimeo o un autre provesidor.

en: Displays an audio player.
oc_FR: Afichatge d’un lector àudio.

en: Displays an image.
oc_FR: Afichatge d’un imatge.

en: Displays whether or not WordPress is in Debug Mode.
oc_FR: Indique se WordPress es en mode déboguage.

en: Displays whether or not the current active theme declares WooCommerce support.
oc_FR: Indique se lo tèma actualament actif gère lo support de WooCommerce.

en: Displays whether or not the current theme is a child theme.
oc_FR: Aficha se oui o non lo tèma actuel es un tèma enfant.

en: Distraction-free writing mode
oc_FR: Mòde d'escritura sens distraccion

en: Djibouti
oc_FR: Jiboti

en: Do not allow
oc_FR: Refusar

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the front-end theme, use the %2$s hook.
oc_FR: Desenregistretz pas l'escript %1$s de la zòna d&rsquo;administracion. Per ciblar lo tèma public, utilizatz lo croquet %2$s.

en: Do not forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you are done!
oc_FR: Doblidetz pas de clicar sus &laquo;&nbsp;Enregistrar las modificacions&nbsp;&raquo; quand auretz acabat&nbsp;!

en: Do not forget to click on the Save Changes button when you are finished.
oc_FR: Doblidetz pas de clicar sus &laquo;&nbsp;Enregistrar las modificacions&nbsp;&raquo; quand avètz acabat.

en: Do not pass %1$s tags to %2$s.
oc_FR: Passetz pas la balisa %1$s a %2$s.

en: Do you really want to <a href="%s">log out</a>?
oc_FR: Vertadièrament vos volètz <a href='%s'>desconnectar</a>?

en: Do you use WordPress for work, for personal projects, or even just for fun? You can help shape the long-term success of the open source project that powers millions of websites around the world.
oc_FR: Utilizatz WordPress pel trabalh, per de projèctes personals o quitament per plaser? Podètz contribuir al succès a long tèrme del projècte de còdi obert que promòva de milions de sites dins lo mond entièr.

en: Document Preview
oc_FR: Apercebut del document

en: Document properties
oc_FR: Proprietats del document

en: Documentation
oc_FR: Documentacion

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
oc_FR: L&rsquo;utilizaire %1$s a la permission d&rsquo;utilizar la basa de donadas %2$s&nbsp;?

en: Does your site force a SSL Certificate for transactions?
oc_FR: Est-ce que vòstre site force un certificat SSL per les transactions&nbsp;?

en: Does your site have REST API enabled?
oc_FR: Est-ce que vòstre site a REST API activat&nbsp;?

en: Domain
oc_FR: domeni

en: Dominican Republic
oc_FR: République Dominicaine

en: Done
oc_FR: Acabat

en: Down one
oc_FR: Davalar d&rsquo;un cran

en: Downgrading the plugin&#8230;
oc_FR: S'actualiza l'extension&#8230; a una version anteriora

en: Downgrading the theme&#8230;
oc_FR: S'actualiza a una version anteriora lo tèma&#8230;

en: Download
oc_FR: Telecargament

en: Download %d
oc_FR: Telecargament %d

en: Download &#8220;%s&#8221;
oc_FR: Descargar "%s"

en: Download &amp; install
oc_FR: Telecargar &amp; installar

en: Download Export File
oc_FR: Telecargar lo fichièr d&rsquo;expòrt

en: Download File
oc_FR: Telecargar lo fichièr

en: Download expiry
oc_FR: Expiracion del telecargament

en: Download failed.
oc_FR: Lo telecargament a fracassat.

en: Download file
oc_FR: Telecargar lo fichièr

en: Download limit
oc_FR: Limit de telecargament

en: Download my comments &raquo;
oc_FR: Telecargar mos comentaris &raquo;

en: Download personal data
oc_FR: Descarga las donadas personalas

en: Download personal data again
oc_FR: Tornatz descargar las donadas personalas

en: Downloadable
oc_FR: Telecargable

en: Downloadable product permissions
oc_FR: Permissions produit telecargable

en: Downloadable products
oc_FR: Produits telecargables

en: Downloadable products give access to a file upon purchase.
oc_FR: Los produits telecargables donan accès a un fichièr al moment de la crompa.

en: Downloaded %s time | Downloaded %s times
oc_FR[0]: Téléchargé %s fois
oc_FR[1]: Téléchargé %s fois

en: Downloading data...
oc_FR: Las donadas son en bastiment...

en: Downloading installation package from %s&#8230;
oc_FR: Descarga del paquet d'installacion dempuèi %s&#8230;

en: Downloading translation from %s&#8230;
oc_FR: Se descarga la traduccion dempuèi %s&#8230;

en: Downloading update from %s&#8230;
oc_FR: S'escarta l'actualizacion dempuèi %s&#8230;

en: Downloads require login
oc_FR: Les telecargaments nécessitent d&rsquo;èsser identifié

en: Draft
oc_FR: Brolhon

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Borrolhon <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Borrolhons <span class="count">(%s)</span>

en: Draft created on %1$s at %2$s
oc_FR: Borrolhon creat lo %1$s a %2$s

en: Draft saved at %s.
oc_FR: Borrolhon enregistrat a %s.

en: Drafts
oc_FR: Brolhons

en: Drag and drop to reorder media files.
oc_FR: Lisatz/desplaçatz los mèdias per los reorganizar.

en: Drag and drop to reorder tracks.
oc_FR: Lisar-depausar per reorganizar las pistas.

en: Drag and drop to reorder videos.
oc_FR: Lisar-depausar per reorganizar las vidèos.

en: Drag and drop, or click to set admin variation order
oc_FR: Glissez-déposez o clicatz per définir l&rsquo;ordre de variacion dins l&rsquo;administracion.

en: Drag the bookmarklet below to your bookmarks bar. Then, when you&#8217;re on a page you want to share, simply &#8220;press&#8221; it.
oc_FR: Lisatz lo bookmarklet çaijós dins vòstra barra de favorits/bookmarks. Puèi, un còp la pagina que desiratz partejar, vos sufirà de clicar dessús.

en: Drag the items into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
oc_FR: Lisatz cada element per los placer dins l&rsquo;òrdre que vous préférez. Clicatz sus la flècha a drecha de l&rsquo;element per afichar d&rsquo;autres opcions de configuracion.

en: Drag widgets here to remove them from the sidebar but keep their settings.
oc_FR: Lisatz aicí los widgets que volètz levar de la colomna laterala, tot en conservant lors reglatges actuals.

en: Drop files to upload
oc_FR: Depausatz vòstres fichièrs per los metre en linha

en: Drop-ins
oc_FR: Dependents

en: Drop-ins are single files, found in the %s directory, that replace or enhance WordPress features in ways that are not possible for traditional plugins.
oc_FR: Las extensions avançadas son de fichièrs simples, que se trapan dins lo directòri %s, que remplaçan o melhoran las foncionalitats de WordPress quand es pas possible amb las extensions tradicionalas.

en: Dropdown
oc_FR: Desenrotlanta

en: Dubai
oc_FR: Dubaï

en: DumontDUrville
oc_FR: Dumont d'Urville

en: Duplicate
oc_FR: Duplicar

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
oc_FR: Deteccion d&rsquo;un doblon&nbsp;: semble qu&rsquo;avètz ja mandat aqueste comentari&nbsp!

en: E-Commerce
oc_FR: E-Comèrci

en: E-mail
oc_FR: Corrièl

en: E-mail me whenever
oc_FR: M&rsquo;mandar un messatge quand

en: E-mail:
oc_FR: Corrièl :

en: E-mail: %s
oc_FR: Corrièl : %s

en: ERROR: please type a comment.
oc_FR: ERROR&nbsp;: veuillez picar un comentari.

en: ERROR: you are replying to a comment on a draft post.
oc_FR: ERROR&nbsp;: sètz a daissar un comentari sus un borrolhon.

en: Each navigation menu may contain a mix of links to pages, categories, custom URLs or other content types. Menu links are added by selecting items from the expanding boxes in the left-hand column below.
oc_FR: Cada menú de navigacion pòt contenir una mescla de ligams a paginas, categorias, URL personalizadas o autres tipes de contengut. Los ligams del menú son aponduts en seleccionant d'elements dels quadres en expansion dins la colomna de la esquèrra en bas.

en: Easter
oc_FR: Pascas

en: Eastern Cape
oc_FR: Cap-Oriental

en: Ecuador
oc_FR: Équateur

en: Edit
oc_FR: Modificar

en: Edit %s
oc_FR: Modificar %s

en: Edit &#8220;%s&#8221;
oc_FR: Modificar amb &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&raquo;

en: Edit CSS
oc_FR: Editar la fuèlha d'estile

en: Edit Category
oc_FR: Editar la Categoria

en: Edit Changeset
oc_FR: Modificar lo jòc de modificacions

en: Edit Comment
oc_FR: Editar lo comentari

en: Edit Image
oc_FR: Editar l'imatge

en: Edit Link
oc_FR: Editar lo ligam

en: Edit Link Category
oc_FR: Editar la categoria del ligam

en: Edit Media
oc_FR: Modificar un mèdia

en: Edit Menu
oc_FR: Modificar lo menú

en: Edit Menu Item
oc_FR: Modificar una entrada del menú

en: Edit Menus
oc_FR: Modificar los menús

en: Edit Original
oc_FR: Modificar l&rsquo;original

en: Edit Page
oc_FR: Modificar la pagina

en: Edit Post
oc_FR: Editar lo subjèct

en: Edit Profile
oc_FR: Editar lo perfil

en: Edit Site
oc_FR: Modificar lo site

en: Edit Tag
oc_FR: Modificar lo mot clau

en: Edit This
oc_FR: Editar aquò

en: Edit User
oc_FR: Editar Usuari

en: Edit User %s
oc_FR: Modifier l’utilisateur %s

en: Edit account
oc_FR: Modificar lo compte

en: Edit attribute
oc_FR: Modificar l'atribut

en: Edit audio playlist
oc_FR: Modificar la lista de lectura àudio

en: Edit comment
oc_FR: Editar lo comentari

en: Edit coupon
oc_FR: Modificar lo Còdi Promo

en: Edit date and time
oc_FR: Modificar la data e l&rsquo;ora

en: Edit gallery
oc_FR: Editar Balet d'Imatges

en: Edit item
oc_FR: Modificar l'element

en: Edit menu item
oc_FR: Modificar un element del menú

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
oc_FR: Modificar l&rsquo;element de menú&nbsp;: %1$s (%2$s)

en: Edit more details
oc_FR: Indicar mai de detalhs

en: Edit next media item
oc_FR: Modificar l&rsquo;element mèdia seguent

en: Edit order
oc_FR: Modificar comanda

en: Edit permalink
oc_FR: Modificar lo permaligam

en: Edit previous media item
oc_FR: Modificar l&rsquo;element mèdia precedent

en: Edit product
oc_FR: Modificar Produit

en: Edit selected menu
oc_FR: Modificar lo menú seleccionat

en: Edit shipping class
oc_FR: Editar la classa de liurason

en: Edit status
oc_FR: Modificar l&rsquo;estat

en: Edit tag
oc_FR: Editar la balisa

en: Edit this comment
oc_FR: &Eacute;diter aqueste comentari

en: Edit this item
oc_FR: Modificar aquesta entrada

en: Edit this page
oc_FR: Editar aquèra pagina

en: Edit user
oc_FR: Modificar l'utilizaire

en: Edit video playlist
oc_FR: Modificar una lista de lectura vidèo

en: Edit visibility
oc_FR: Modificar la visibilitat

en: Edit widget: %s
oc_FR: Modifier le widget : %s

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag the items into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
oc_FR: Modificatz vòstre menú per defaut en apondent o en levant d&rsquo;elements. Fasètz lisar cada element per los metre dins l&rsquo;òrdre que desiratz. Clicatz sus &laquo;&nbsp;Crear lo menú&nbsp;&raquo; per enregistrar vòstras modificacions.

en: Edit your menu below, or <a href="%s">create a new menu</a>. Do not forget to save your changes!
oc_FR: Editatz lo menú que se trapa aicí, o <a href="%s">creatz un novèl</a>. Oblidetz pas de desliurar los cambiaments!

en: Edit: %s
oc_FR: Modificar %s

en: Editing Menus
oc_FR: Modificacion des menús

en: Editor Style
oc_FR: Editor d&rsquo;estil

en: Editor menu (when enabled)
oc_FR: Menú de l'Editor (quand es activat)

en: Editor toolbar
oc_FR: Barra d'asinas de l'editor

en: Editors can publish posts, manage posts as well as manage other people&#8217;s posts, etc.
oc_FR: Los editors pòdon publicar e gerir lors pròpris articles, e tanben que los dels autres membres&nbsp;;

en: Education
oc_FR: Éducation

en: Efate
oc_FR: Éfaté

en: Egypt
oc_FR: Égypte

en: Eirunepe
oc_FR: Eirunepé

en: Either there are no posts, or something went wrong.
oc_FR: Siá i a pas cap d&rsquo;articles, siá una error s&rsquo;es produita.

en: El Aaiun
oc_FR: Laâyoune

en: El Salvador
oc_FR: Salvador

en: Elements path
oc_FR: Camin dels elements

en: Email
oc_FR: Adreça de contacte

en: Email (%s)
oc_FR: Corrièl (%s):

en: Email (required)
oc_FR: Corrièr electronic (requesit)

en: Email Address
oc_FR: Adreça de messatjariá

en: Email Address:
oc_FR: Adreça de corrièl :

en: Email address
oc_FR: Adreça de messatjariá

en: Email address for the comment author.
oc_FR: Adreiça de corrièr electronic de l'autor del comentari.

en: Email address required
oc_FR: Adreça de corrièr electronic requesida

en: Email address.
oc_FR: Adrèça de corrièl :

en: Email could not be sent.
oc_FR: Lo corrièr electronic a pas pogut èsser mandat.

en: Email heading
oc_FR: Entèsta de l'e-mail

en: Email heading (paid)
oc_FR: Entèsta de l'e-mail (pagada)

en: Email me whenever
oc_FR: Me mandar un messatge quand

en: Email notifications
oc_FR: Notificacions per e-mail

en: Email options
oc_FR: Opcions d'e-mail

en: Email or Username
oc_FR: E-mail o identificant

en: Email sender options
oc_FR: Opcions d'e-mail de l'expeditor

en: Email sent.
oc_FR: Lo corrièr electronic es estat mandat.

en: Email template
oc_FR: Modèl d&rsquo;e-mail

en: Email type
oc_FR: Tipe d&rsquo;e-mail

en: Email you used during checkout.
oc_FR: E-mail utilizat per la comanda

en: Email:
oc_FR: E-mail&nbsp;:

en: Email: %s
oc_FR: E-mail : %s

en: Emails
oc_FR: E-mails

en: Embed
oc_FR: Integracion

en: Embed Media Player
oc_FR: Integrar lo lector de mèdia

en: Embed or Link
oc_FR: Integrar o ligar

en: Embedded content from other websites
oc_FR: Contengut incrustat d'autres sites web

en: Embeds
oc_FR: Afichatges distants

en: Emoticons
oc_FR: Emoticònas

en: Empty Spam
oc_FR: Suprimir totes los indesirables

en: Empty Term.
oc_FR: Pas cap de tèrme

en: Empty Trash
oc_FR: Voidar l&rsquo;Escobilhièr

en: Empty archive.
oc_FR: Archiu void.

en: Empty filename
oc_FR: Pas de nom de fichièr

en: Empty title.
oc_FR: Títol void

en: Enable
oc_FR: Perméter

en: Enable "address_override" to prevent address information from being changed.
oc_FR: Activez "address_override" per evitar que l&rsquo;adreça soit changée.

en: Enable %s
oc_FR: Activar %s

en: Enable AJAX add to cart buttons on archives
oc_FR: Activar les botons AJAX d&rsquo;ajout al panièr sus les archives

en: Enable Archives?
oc_FR: Activar les archives&nbsp;?

en: Enable Auto-updates
oc_FR: Activar las actualizacions automaticas

en: Enable PayPal Standard
oc_FR: Activar PayPal estandard

en: Enable PayPal sandbox
oc_FR: Activar PayPal sandbox

en: Enable accessibility mode
oc_FR: Activar lo mòde &laquo;&nbsp;Accessibilitat&nbsp;&raquo;

en: Enable auto-updates
oc_FR: Activar las actualizacions automaticas

en: Enable bank transfer
oc_FR: Activar lo Virament Bancari

en: Enable check payments
oc_FR: Activar lo Pagament per Chèc

en: Enable for shipping methods
oc_FR: Activar les metòdes d&rsquo;expedicion

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
oc_FR: Activar l&rsquo;editor ecran complet e la foncionalitat d&rsquo;escritura sens distraccion.

en: Enable keyboard shortcuts for comment moderation.
oc_FR: Activar los acorchis de clavièr per la moderacion de comentaris.

en: Enable logging
oc_FR: Activar l&rsquo;enregistrament de logs

en: Enable low stock notifications
oc_FR: Activar las notificacions d'estòc feble

en: Enable out of stock notifications
oc_FR: Activar las notificacions d'estòc agotat

en: Enable reviews
oc_FR: Activar les avis

en: Enable stock management
oc_FR: Activar la gestion de l'estòc

en: Enable taxes
oc_FR: Activar las TVA

en: Enable the shipping calculator on the cart page
oc_FR: Activar lo calculateur de frais dins la pagina panièr

en: Enable this email notification
oc_FR: Activar aquesta notificacion per e-mail

en: Enable this if you want this attribute to have product archives in your store.
oc_FR: Activar se vous souhaitez que aqueste atribut dispose d&rsquo;archives dins vòstra botiga.

en: Enable this option if a product is not shipped or there is no shipping cost
oc_FR: Activar aquesta opcion se un produit es pas expediat o s&rsquo;i a pas de frais de port

en: Enable this option if access is given to a downloadable file upon purchase of a product
oc_FR: Activar aquesta opcion se l&rsquo;accès es donat a un fichièr telecargable a la crompa d&rsquo;un produit

en: Enable this option to enable stock management at variation level
oc_FR: Activar aquesta opcion per activar la gestion d'estòc al niveau de la variacion

en: Enable this option to grant access to downloads when orders are "processing", rather than "completed".
oc_FR: Activar aquesta opcion per autorizar l&rsquo;accès  aux telecargaments quand les comandas son "en cors", plutôt que "acabada".

en: Enable threaded (nested) comments %s levels deep
oc_FR: Activar los comentaris imbricats fins a %s nivèls

en: Enable/Disable
oc_FR: Activar/Désactivar

en: Enabled
oc_FR: Activat

en: Enabled.
oc_FR: Activat.

en: Enabling Accessibility Mode, via Screen Options, allows you to use Add and Edit buttons instead of using drag and drop.
oc_FR: En activant lo mòde &laquo;&nbsp;Accessibilitat&nbsp;&raquo;, via las opcions d&rsquo;ecrans, autorizatz l&rsquo;utilizacion des botons &laquo;&nbsp;Apondre&nbsp;&raquo; e &laquo;&nbsp;Modificar&nbsp;&raquo; a la place del lisar/depausar.

en: Encoding
oc_FR: Encodatge

en: Encoding for pages and feeds
oc_FR: Encodage pels paginas e los fluxes RSS

en: End Date
oc_FR: Data de fin

en: End date:
oc_FR: Data de fin&nbsp;:

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Add payment method" page.
oc_FR: Paramètre per la pagina "Comanda &rarr; Apondon Metòde de pagament".

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Order received" page.
oc_FR: Terminason per la pagina Comanda &rarr; Comanda recebuda

en: Endpoint for the "Checkout &rarr; Pay" page.
oc_FR: Paramètre per la pagina "Comanda &rarr; Pagar".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Addresses" page.
oc_FR: Paramètre per la pagina "Mon compte &rarr; Pagina d'adreças".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Edit account" page.
oc_FR: Paramètre per la pagina "Mon compte &rarr; Editar compte".

en: Endpoint for the "My account &rarr; Lost password" page.
oc_FR: Paramètre per la pagina "Mon compte &rarr; Senhal perdut".

en: Endpoint for the "My account &rarr; View order" page.
oc_FR: Paramètre per la pagina Mon compte &rarr; Veire comanda

en: Endpoint for the triggering logout. You can add this to your menus via a custom link: yoursite.com/?customer-logout=true
oc_FR: Paramètre per lo déclenchement de la déconnexion. Vous pouvez l&rsquo;apondre a vòstres menús via un ligam personalizat&nbsp;: yoursite.com/?customer-logout=true

en: Endpoints are appended to your page URLs to handle specific actions during the checkout process. They should be unique.
oc_FR: Los paramètres son aponduts a vòstras URLs de paginas per traiter des actions spécifiques pendant lo processus de comanda. Ils devon èsser unique.

en: English
oc_FR: Anglés

en: Ensure result set excludes comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
oc_FR: S’assurer que lo jòc de resultats exclut los comentaris assignats als ID utilizaires spécifiés. Nécessite des droits spécifiques.

en: Ensure result set excludes posts assigned to specific authors.
oc_FR: S’assurer que lo jòc de resultats exclut les articles assignats a des autors spécifiques.

en: Ensure result set excludes specific IDs.
oc_FR: S’assure que lo jòc de resultats exclut des ID spécifiques.

en: Ensure result set excludes specific parent IDs.
oc_FR: S’assure que lo jòc de resultats exclut des ID parents especifics.

en: Enter a URL to scan
oc_FR: Picatz una adreça web a percórrer

en: Enter a cost (excl. tax) or sum, e.g. <code>10.00 * [qty]</code>.
oc_FR: Saisir un coût (H.T.) o una formule, ex. <code>10.00 * [qty]</code>.

en: Enter a description of the image
oc_FR: Picatz una descripcion per l&rsquo;imatge

en: Enter a link URL or click above for presets.
oc_FR: Picatz una adreça de ligam o clicatz çaisús pels ligams prédefinits.

en: Enter a name for the new attribute term:
oc_FR: Sasissètz un nom per lo nouvel atribut del tèrme&nbsp;:

en: Enter a name for this tax rate.
oc_FR: Entrez un nom per aqueste taux de TVA.

en: Enter a new password below.
oc_FR: Entrez un nouveau senhal çaijós.

en: Enter a tax rate (percentage) to 4 decimal places.
oc_FR: Entrez un taux de TVA (en percentatge) a 4 décimales.

en: Enter a username or email address.
oc_FR: Sasissètz un identificant o una adreça e-mail.

en: Enter a value
oc_FR: Sasissètz una valor

en: Enter a value (fixed or %)
oc_FR: Sasissètz una valor (fixe o en %)

en: Enter an API Key
oc_FR: Picatz una clau API

en: Enter an optional note to send the customer after purchase.
oc_FR: Sasissètz una nòta opcionala de mandar al client aprèp la crompa.

en: Enter desktop preview mode
oc_FR: Dobrir lo mòde de previsualizacion "PC de burèu"

en: Enter mobile preview mode
oc_FR: Dobrir lo mòde de previsualizacion "Mobil"

en: Enter new
oc_FR: Picar un novèl

en: Enter price (%s)
oc_FR: Saisir tarif (%s)

en: Enter recipients (comma separated) for this email. Defaults to %s.
oc_FR: Entratz los destinataris (separats per una virgula) per aqueste e-mail. Per defaut a %s.

en: Enter recipients (comma separated) that will receive this notification.
oc_FR: Sasissètz les destinataris (séparés per una virgule) qui recevront aquesta notificacion.

en: Enter sale price (%s)
oc_FR: Saisir tarif promo (%s)

en: Enter some text, or some attributes by pipe (|) separating values.
oc_FR: Sasissètz del tèxte, o des atributs en les séparant amb un pipe (|)

en: Enter tablet preview mode
oc_FR: Dobrir lo mòde de previsualizacion "Tauleta"

en: Enter the RSS feed URL here:
oc_FR: Picatz l&rsquo;adreça web del flux RSS aicí&nbsp;:

en: Enter the URL
oc_FR: Picatz l'adreça

en: Enter the URL of the image
oc_FR: Picatz l&rsquo;adreça de l&rsquo;imatge

en: Enter the action that will trigger this webhook.
oc_FR: Sasissètz l'accion que desenclavarà aqueste croquet Web.

en: Enter the destination URL
oc_FR: Picatz l&rsquo;adreça de destinacion

en: Enter the email address of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
oc_FR: Picatz l&rsquo;adreça de contacte d&rsquo;un utilizaire existent sus vòstra ret, per tal de l&rsquo;inviter sus aqueste site. Aquesta persona recebrà un messatge que li demandarà de confirmar lo convit.

en: Enter the email address or username of an existing user on this network to invite them to this site. That person will be sent an email asking them to confirm the invite.
oc_FR: Per inviter un utilizaire d&rsquo;aquesta ret sus aqueste site, picatz son adreça de messatjariá o son identificant. Aquesta personne recebrà alara un messatge lui prepausant de confirmar son ajout.

en: Enter the external URL to the product.
oc_FR: Sasissètz l&rsquo;URL externe al produit.

en: Enter the number of days before a download link expires, or leave blank.
oc_FR: Sasissètz lo nombre de jours avant qu&rsquo;un ligam de telecargament n&rsquo;expire, o laisser vide.

en: Enter the same address here unless you <a href="%s">want your site home page to be different from your WordPress installation directory</a>.
oc_FR: Escrivètz la meteissa adreça aquí levat que <a href="%s">volètz que la pagina d'acuèlh del sit web siá diferenta del repertòri d'installacion de WordPress</a>.

en: Enter title here
oc_FR: Picatz vòstre títol aicí

en: Enter your new password below.
oc_FR: Picatz un segond còp vòstre novèl senhal çaijós.

en: Enter your password to view comments.
oc_FR: Picatz lo vòstre mot de Santa Clara per legir los comentaris.

en: Enter/remove an API key.
oc_FR: Picar/suprimir una clau API.

en: Entertainment
oc_FR: Divertiment

en: Entries from any RSS or Atom feed
oc_FR: Entradas de qual que sià flus RSS o Atom

en: Entries from any RSS or Atom feed.
oc_FR: Las entradas dempuèi quin flux RSS o Atom que siá.

en: Environment type
oc_FR: Tipes d'environament

en: Equatorial Guinea
oc_FR: Guinèa équatoriale

en: Erase personal data
oc_FR: Suprimir las donadas personalas

en: Erase personal data list
oc_FR: Suprimir la lista de donadas personalas

en: Erase personal data list navigation
oc_FR: Suprimir la lista de donadas personalas de navigacion

en: Eraser array at index %d does not include a friendly name.
oc_FR: La lista del supresor a l'index %d inclutz pas un nom amistós.

en: Eraser callback is not valid: %s.
oc_FR: La crida de retorn de supression es pas valida: %s.

en: Eraser does not include a callback: %s.
oc_FR: La supression inclutz pas una crida de retorn: %s.

en: Eraser index cannot be less than one.
oc_FR: L'indèx de supression pòt pas èsser inferior a un.

en: Eraser index is out of range.
oc_FR: L'indici del supresor es fòra de linha.

en: Erasing data...
oc_FR: Las donadas son suprimidas...

en: Erasure completed.
oc_FR: La supression es acabada.

en: Eritrea
oc_FR: Erythrée

en: Error creating new user.
oc_FR: Error de creacion de novèl utilizaire.

en: Error in RSS %1$d
oc_FR: Error dins RSS %1$d

en: Error in deleting the item.
oc_FR: S'es producha una error en suprimint l'element.

en: Error in displaying the widget settings form.
oc_FR: Una error s&rsquo;es produita pendent l&rsquo;afichatge del formulari de parametratge del widget.

en: Error in moving the item to Trash.
oc_FR: S'es producha una error en desplaçant l'element dins l'escobilhièr.

en: Error in moving to Trash.
oc_FR: Error al moment del desplaçament dins l&rsquo;Escobilhièr.

en: Error in restoring from Trash.
oc_FR: Error pendent la recuperacion dempuèi l&rsquo;Escobilhièr.

en: Error in restoring the item from Trash.
oc_FR: S'es producha una error en restaurant l'element de l'escobilhièr.

en: Error processing checkout. Please try again.
oc_FR: Error lors del traitement de la comanda. Ensajatz tornamai.

en: Error reconnecting to the database
oc_FR: Error de reconnexion a la basa de donadas

en: Error saving media file.
oc_FR: Una error s'es produita pendant la sauvegarde del fichièr mèdia.

en: Error while adding the category. Please try again later.
oc_FR: Error al moment de l&rsquo;ajout de la categoria. Reensajatz pus tard.

en: Error while saving the new email address. Please try again.
oc_FR: Una error s'es produita pendent l'enregistrament de vòstra adreça de messatjariá. Veuillez réessayer.

en: Error while saving the scaled image. Please reload the page and try again.
oc_FR: Una error s&rsquo;es producha pendent la modificacion de l&rsquo;escala de l&rsquo;imatge. Recargatz la pagina per far una novèla temptativa.

en: Error while saving.
oc_FR: Error al moment de lo salvament.

en: Error!
oc_FR: Error !

en: Error:
oc_FR: Error :

en: Error: %s
oc_FR: Error&nbsp;: %s

en: Error: An error has occurred;  Account could not be created.
oc_FR: Error: Una error es venguda; Lo compte pòt pas èsser creat.

en: Error: An error has occurred;  Poll not created.
oc_FR: Error: l'a agut una error; lo sondatge a pas estat creat.

en: Error: Delivery URL cannot be reached: %s
oc_FR: Error&nbsp;: l’URL de liurason es pas accessible&nbsp;: %s

en: Error: Delivery URL returned response code: %s
oc_FR: Error&nbsp;: l&rsquo;url de liurason a renviat lo còdi&nbsp;: %s

en: Error: [%1$s] %2$s
oc_FR: Error : [%1$s] %2$s

en: Error: could not find an RSS or ATOM feed at that URL.
oc_FR: Error : impossible de trobar un flus RSS o ATOm a quela URL.

en: Error: non-existing attribute ID.
oc_FR: Error&nbsp;: ID d&rsquo;atribut inexistant.

en: Error: please enter a valid email address.
oc_FR: Error : picatz un corrièl valid se vos plai.

en: Error: please fill the required fields (name, email).
oc_FR: Error : emplenatz los champs requesits (nom, e-mail).

en: Estonia
oc_FR: Estonie

en: Etc
oc_FR: Etc.

en: Ethiopia
oc_FR: Éthiopie

en: Europe
oc_FR: Euròpa

en: Everything is running smoothly here.
oc_FR: Tot es executat sens problèmas aquí.

en: Example: <code>https://wordpress.org/</code> &#8212; do not forget the <code>https://</code>
oc_FR: Exemple&nbsp;: <code>http://oci.wordpress.org/</code> &#8212; E doblidetz pas lo <code>http://</code>&nbsp;!

en: Example: Nifty blogging software
oc_FR: Exemple&nbsp;: Logicial de creacion de sites rapid, poderós e eficaç

en: Excerpt
oc_FR: Resumit

en: Excerpt for the post, as it exists in the database.
oc_FR: Extrach de l'article, coma existís dins la basa de donadas.

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="%s">Learn more about manual excerpts</a>.
oc_FR: Los extraits son des résumés facultatifs de vos articles, écrits a la man. Il se peut que vòstre tèma s&rsquo;en serve. <a href="%s">Ne saber mai</a>.

en: Exclude categories
oc_FR: Exclure les categorias

en: Exclude products
oc_FR: Exclure los produits

en: Exclude sale items
oc_FR: Exclure los articles en promo

en: Exclude:
oc_FR: Exclure&nbsp;:

en: Excluding selected countries
oc_FR: Exclure los païses seleccionats

en: Executed before Multisite is loaded.
oc_FR: Executat abans que la foncionalitat multisites siá cargada.

en: Expand
oc_FR: Desvolopar

en: Expand or collapse the elements by clicking on their headings, and arrange them by dragging their headings or by clicking on the up and down arrows.
oc_FR: Ampliatz o redusissètz los elements en clicant sus lors caps e organizatz-los tirant lors caps o en clicant sus las flèchas amont e jos.

en: Expected an array describing the eraser at index %d.
oc_FR: S'esperava una lista descrivent lo supressor a l'index %d.

en: Expected an array describing the exporter at index %s.
oc_FR: S'esperava una lista descrivent l'exportator a l'index %s.

en: Expected data array in response array from exporter: %s.
oc_FR: S'esperava una lista de donadas dins la lista de responsa de l'exportator: %s.

en: Expected data in response array from exporter: %s.
oc_FR: S'esperava de donadas dins la lista de responsa de l'exportator: %s.

en: Expected done (boolean) in response array from exporter: %s.
oc_FR: S'esperava la finalizacion (boolean) dins la lista de responsa de l'exportator: %s.

en: Expected done flag in response array from %1$s eraser (index %2$d).
oc_FR: S'esperava la marca de fach dins la lista de responsa del suprimidor %1$s (index %2$d).

en: Expected items_removed key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
oc_FR: S'esperava la clau d'elements suprimits dins la lista de responsa del suprimidor %1$s (index %2$d).

en: Expected items_retained key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
oc_FR: S'esperava la clau d'elements retenguts dins la lista de responsa del suprimidor %1$s (index %2$d).

en: Expected messages key in response array from %1$s eraser (index %2$d).
oc_FR: S'esperava la clau de messatges dins la lista de responsa del suprimidor %1$s (index %2$d).

en: Expected messages key to reference an array in response array from %1$s eraser (index %2$d).
oc_FR: S'esperava la clau de messatges per far referéncia a una lista de responsa del suprimidor %1$s (index %2$d).

en: Expected response as an array from exporter: %s.
oc_FR: S'esperava una responsa dins la lista de responsa de l'exportator: %s.

en: Expired transients
oc_FR: Donadas temporàrias expiradas

en: Expires
oc_FR: Acaba

en: Expiry (MM/YY)
oc_FR: Data d&rsquo;expiracion (MM/AA)

en: Expiry Date
oc_FR: Relambi Despassat

en: Expiry date
oc_FR: Data d&rsquo;expiracion

en: Export
oc_FR: Exportar

en: Export &#8220;%s&#8221; as JSON
oc_FR: Exporta &#8220;%s&#8221; coma JSON

en: Export personal data list
oc_FR: Exporta la lista de donadas personalas

en: Export personal data list navigation
oc_FR: Exporta la navigacion de la lista de donadas personalas

en: Exporter array at index %s does not include a friendly name.
oc_FR: La lista de l'exportator a l'index %s inclutz pas un nom amistós.

en: Exporter callback is not a valid callback: %s.
oc_FR: La crida de retorn de l'exportator es pas una crida de retorn valida: %s.

en: Exporter does not include a callback: %s.
oc_FR: L'exportator inclutz pas una crida de retorn: %s.

en: Exporter index cannot be negative.
oc_FR: L'indèx de l'exportator pòt pas èsser negatiu.

en: Exporter index is out of range.
oc_FR: L'indici de l'exportator es fòra de linha.

en: Extended view
oc_FR: Vista estenduda

en: External object cache.
oc_FR: Cache d&rsquo;objècte extèrne.

en: External/Affiliate product
oc_FR: Produit externe/affiliation

en: F j, Y g:i a
oc_FR: j F Y, G \h i \m\i\n

en: F, Y
oc_FR: F Y

en: FAILED: %s
oc_FR: FRACÀS : %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
oc_FR: FRACÀS : WordPress a pas pogut èsser mes a jorn cap a %s

en: FAQ
oc_FR: Fièra de lAs Questions

en: Failed <span class="count">(%s)</span> | Failed <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Echouée <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Echouées <span class="count">(%s)</span>

en: Failed order
oc_FR: Comanda fracassada

en: Failed to delete the page.
oc_FR: Fracàs al moment de la supression de la pagina.

en: Failed to update coupon
oc_FR: Fracàs de la mesa a jorn del còdi promo

en: Failed to write file to disk.
oc_FR: Impossible d'escriure lo fichièr sul disc.

en: Failed to write request to temporary file.
oc_FR: Impossible d&rsquo;escriure la requèsta dins un fichièr temporari.

en: Falkland Islands
oc_FR: Illas Falkland

en: Faroe
oc_FR: Illas Feròe

en: Faroe Islands
oc_FR: Illas Féroé

en: Favorites
oc_FR: Favorits

en: Featured
oc_FR: Mes en avant

en: Featured Image
oc_FR: Imatge a la Una

en: Featured Image Header
oc_FR: Imatge d&rsquo;entèsta a la Una

en: Featured Images
oc_FR: Imatges a la Una

en: Featured image
oc_FR: Imatge destacat

en: Featured products
oc_FR: Produits Meses en Avant

en: Features
oc_FR: Fonccions

en: February
oc_FR: Febrièr

en: Fee
oc_FR: Frais

en: Fee name
oc_FR: Nom dels fraisses

en: Fee title is required
oc_FR: Lo títol des frais es requis

en: Fee type
oc_FR: Tipe de Frais

en: Feed for all posts filed under %s
oc_FR: Flux per totes los articles classats dins %s

en: Feedback
oc_FR: Remarca

en: Fiji
oc_FR: Fidji

en: File
oc_FR: Fichièr

en: File %d
oc_FR: Fichièr %d

en: File &#8220;%s&#8221; does not exist?
oc_FR: Lo fichièr « %s » existís pas&nbsp;?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
oc_FR: Lo fichièr « %s » es pas un imatge.

en: File URL
oc_FR: Adreiça URL dau fichièr

en: File URL.
oc_FR: Adreiça URL dau fichièr

en: File URL:
oc_FR: Adreça web del fichièr&nbsp;:

en: File canceled.
oc_FR: Fichièr anullat.

en: File download method
oc_FR: Metòde de telecargament de fichièrs

en: File edited successfully.
oc_FR: Fichièr editat amb capitada.

en: File is empty. Please upload something more substantial.
oc_FR: Lo fichièr es void. Mercé de mandar quicòm de mai consistant.

en: File is empty. Please upload something more substantial. This error could also be caused by uploads being disabled in your %1$s file or by %2$s being defined as smaller than %3$s in %1$s.
oc_FR: Lo fichièr es void. Pendètz quicòm mai substancial. Aquesta error poiriá tanben èsser causada per que siá desactivada l'aument de fichièrs a %1$s o que %2$s siá definit coma mai pichon que %3$s a %1$s.

en: File is not an image.
oc_FR: Lo fichièr es pas un imatge.

en: File name
oc_FR: Nom del fichièr

en: File name:
oc_FR: Nom del fichièr&nbsp;:

en: File not found
oc_FR: Fichièr pas trobat

en: File size:
oc_FR: Talha del fichièr&nbsp;:

en: File type:
oc_FR: Tipe del fichièr&nbsp;:

en: File upload settings
oc_FR: Paramètres dels fichièrs mandats

en: File uploads
oc_FR: Fichièrs mandats

en: File was not found.
oc_FR: Fichièr non trouvé.

en: Filed under
oc_FR: Fichat dins

en: Files can be uploaded
oc_FR: Podètz pas mandar los fichièrs

en: Filesystem Permissions
oc_FR: Autorizacions del sistèma de fichièrs

en: Filesystem error.
oc_FR: Error del sistèma de fichièr.

en: Fill Screen
oc_FR: Ecran complet

en: Fill in the Menu Name and click the Create Menu button to create your first menu.
oc_FR: Completatz lo nom del menú e clicatz sul boton crear lo menú, per apondre lo primièr menú.

en: Filter
oc_FR: Filtrar

en: Filter &#187;
oc_FR: Filtre &#187;

en: Filter by
oc_FR: Filtré par

en: Filter by category
oc_FR: Filtrar per categoria

en: Filter by comment type
oc_FR: Filtrar per tipe de comentari

en: Filter by coupon
oc_FR: Filtrer per còdi promo

en: Filter by date
oc_FR: Filtrar per data

en: Filter by post format
oc_FR: Filtrar per format d'article

en: Filter by price
oc_FR: Filtrer per prètz

en: Filter by type
oc_FR: Filtrar per tipe

en: Filter comments list
oc_FR: Filtrar la lista dels comentaris

en: Filter erase personal data list
oc_FR: Filtra la lista de donadas personalas per suprimir

en: Filter export personal data list
oc_FR: Filtra la lista de donadas personalas per exportar

en: Filter items list
oc_FR: Filtrar la lista dels elements

en: Filter media items list
oc_FR: Filtrer la lista dels fichièrs média.

en: Filter pages list
oc_FR: Filtrar la lista de las paginas

en: Filter posts list
oc_FR: Filtrar la lista dels articles

en: Filter users list
oc_FR: Lista dels filtres utilizaires

en: Find Posts or Pages
oc_FR: Trobar de Subjèctes o de Paginas

en: Find and replace
oc_FR: Cercar e remplaçar

en: Find your team &rarr;
oc_FR: Trobatz vòstra equipa &rarr;

en: Finding the area that aligns with your skills and interests is the first step toward meaningful contribution. With more than 20 Make WordPress teams working on different parts of the open source WordPress project, there&#8217;s a place for everyone, no matter what your skill set is.
oc_FR: Trobar l'airal que s'adapta a vòstras capacitats e interèsses es lo primièr pas cap a una contribucion significativa. Amb mai de 20 equipas de Make WordPress trabalhant dins diferentas partidas del projècte de còdi obert WordPress, i a un luòc per totes, quina que siá vòstra abilitat.

en: Finish
oc_FR: Acabar

en: Finland
oc_FR: Finlande

en: Finnish
oc_FR: Finés

en: First Name
oc_FR: Pichon nom

en: First name
oc_FR: Pichon nom

en: First name for the user.
oc_FR: Prenom de l'utilizaire.

en: First page
oc_FR: Primièra pagina

en: Fit to Screen
oc_FR: Adaptar a l’ecran

en: Fixed Layout
oc_FR: Mesa en pagina fixa

en: Fixed amount
oc_FR: Montant fixe

en: Fixed amount per product
oc_FR: Montant fixe per produit

en: Flagged as spam by %s
oc_FR: Marcat coma indesirable per %s

en: Flagged as spam by Akismet
oc_FR: Marcat coma indesirable per Akismet

en: Flat rate
oc_FR: Taus Fixe

en: Flickr Photos
oc_FR: fòtos de Flickr

en: Flickr RSS URL:
oc_FR: URL de las fòtos de Flickr

en: Flip horizontal
oc_FR: Virar orizontalament

en: Flip vertical
oc_FR: Virar verticalament

en: Fluid Layout
oc_FR: Mesa en pagina fluida

en: Flush permalinks
oc_FR: Apareis los ligams permanents

en: Focus shortcuts:
oc_FR: Acorchis de seleccions :

en: Follow this search via JSON
oc_FR: Persegre quela chercha per JSON

en: Follow this search via RSS
oc_FR: Seguissètz aquela recerca via RSS

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
oc_FR: Dempuèi&nbsp;:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
oc_FR: Vers&nbsp;:

en: Font Family
oc_FR: Familha de poliças

en: Font Sizes
oc_FR: Talhas de la poliça

en: Food & Drink
oc_FR: Noirida & Bevenda

en: Footer
oc_FR: Pè de pagina

en: Footer Widgets
oc_FR: Widgets de pè de pagina

en: Footer text
oc_FR: Tèxte de pè de pagina

en: For each post in a feed, include
oc_FR: Per cada article dins un flux, inclutz

en: For images only, you can click on Edit Image under the thumbnail to expand out an inline image editor with icons for cropping, rotating, or flipping the image as well as for undoing and redoing. The boxes on the right give you more options for scaling the image, for cropping it, and for cropping the thumbnail in a different way than you crop the original image. You can click on Help in those boxes to get more information.
oc_FR: Per los imatges (et solament elles), podètz clicar sus &laquo;&nbsp;Modificar l&rsquo;Imatge&nbsp;&raquo;, jos la miniatura, per tal de far aparéisser un editor d&rsquo;imatge, que vos permet de requadrar, d&rsquo;aplicar una rotation o d&rsquo;inverser un imatge, e tanben de défar e refar vòstras modificacions. Los blòts sus la drecha vos donan accès a d&rsquo;autras opcions pel cambiament d&rsquo;escala, lo recadrage e même lo recadrage de la miniatura, qui pòt èsser diferent de celui de l&rsquo;imatge originale. Clicatz sul boton Ajuda d'aquestes blòts per obténer mai d&rsquo;informacions.

en: For more information:
oc_FR: Mai d&rsquo;informacions&nbsp;:

en: For more information: %s
oc_FR: Per mai d'informacion : %s

en: For most themes, the header text is your Site Title and Tagline, as defined in the <a href="%s">General Settings</a> section.
oc_FR: Per la màger part dels tèmas, lo tèxte de l'entèsta es lo títol del site e lo lema, coma es definit dins la seccion <a href="%s">Configuracion generala</a>.

en: For optimal performance and security reasons, you should consider running %1$s version %2$s or higher. Contact your web hosting company to correct this.
oc_FR: Per un rendement optimal e per de rasons de seguretat, vos cal considerar l'execucion de %1$s dins la version %2$s o superiora. Contactez l'albergament per corregir aquò.

en: For users without a custom avatar of their own, you can either display a generic logo or a generated one based on their email address.
oc_FR: Los utilizaires qu&rsquo;an pas d&rsquo;avatar se pòdon veire atribuir un lògo generic, o un avatar generat a partir de lor adreça de messatjariá.

en: Force HTTP when leaving the checkout
oc_FR: Forçar HTTP quand l&rsquo;on quitte la comanda

en: Force SSL
oc_FR: Forçar lo SSL

en: Force downloads
oc_FR: Forçar lo telecargament

en: Force erase personal data
oc_FR: Força la supression de donadas personalas

en: Force erasure has failed.
oc_FR: Lo forçat de la supression a fracassat.

en: Force secure checkout
oc_FR: Forçar la comanda sécurisée

en: Format:
oc_FR: Format :

en: Formatting
oc_FR: Mesa en forma

en: Formosa
oc_FR: Província de Formosa

en: Fort Nelson
oc_FR: Fòrt Nelson

en: Found %s
oc_FR: Trobat %s

en: Found a bug?
oc_FR: Bug trouvé&nbsp;?

en: Found in your order confirmation email.
oc_FR: Présent dins l&rsquo;e-mail de confirmation.

en: Four Columns
oc_FR: Quatre colomnas

en: Free Shipping
oc_FR: Liurason gratuite

en: Free State
oc_FR: Estat gratuit

en: Free shipping coupon
oc_FR: Còdi promo liurason gratuite

en: Free shipping requires
oc_FR: La liurason gratuita requerís...

en: Free shipping requires...
oc_FR: La liurason gratuita requerís...

en: Free!
oc_FR: Gratuit&nbsp;!

en: Freedoms
oc_FR: Libertats

en: French
oc_FR: Francés

en: French Guiana
oc_FR: Guyane Francesa

en: French Polynesia
oc_FR: Polynésie Francesa

en: French Southern Territories
oc_FR: Terres Australes Francesas

en: Fri
oc_FR: dV

en: Friday
oc_FR: Divendres

[ctx: Friday initial]
en: F
oc_FR: V

en: Friendly name for identifying this key.
oc_FR: Nom convivial per l&rsquo;identification de aquesta clau.

en: Friendly name for identifying this webhook, defaults to Webhook created on %s.
oc_FR: Nom convivial per identifier aqueste croquet Web, per defaut Croquet Web creat lo %s.

en: From %1$s %2$s
oc_FR: De %1$s %2$s

en: From %1$s on %2$s %3$s
oc_FR: Per %1$s, sus %2$s%3$s

en: From Computer
oc_FR: Dempuèi vòstre ordenador

en: From URL
oc_FR: Dempuei URL

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
oc_FR: Dempuèi aqueste ecran, podètz visualiser, comparer e restablir las revisions&nbsp;:

en: From this screen you can:
oc_FR: Dempuèi aqueste ecran, podètz&nbsp;:

en: Front Page
oc_FR: Pagina d'acuèlh

en: Front page
oc_FR: Pagina d&rsquo;acuèlh

en: Full Name: %s
oc_FR: Nom complet: %s

en: Full Size
oc_FR: Talha originala

en: Full URL path to files
oc_FR: Adreça web complète pels fichièrs

en: Full Width Template
oc_FR: Modèl pleine largor

en: Full name
oc_FR: Nom complet

en: Full refund email heading
oc_FR: Entèsta de l'e-mail remborsament total

en: Full refund subject
oc_FR: Subjècte remborsament total

en: Full text
oc_FR: Tèxte complet

en: Fullscreen
oc_FR: Ecran complet

en: Function %1$s was called <strong>incorrectly</strong>. %2$s %3$s
oc_FR: La foncion %1$s es estada nomenada <strong>incorrectament</strong>. %2$s %3$s

en: Function %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s with no alternative available.
oc_FR: La foncion %1$s foguèt cridada amb un argument qu'es <strong>obsolet</strong> dempuèi la version %2$s sens cap d'alternativa disponibla.

en: Function %1$s was called with an argument that is <strong>deprecated</strong> since version %2$s! %3$s
oc_FR: La foncion %1$s es estada cridada amb un argument qu'es <strong>obsolet</strong> dempuèi la version %2$s! %3$s

en: G &#8212; Suitable for all audiences
oc_FR: G &#8212; Vau per tots los publics

en: GD supported file formats
oc_FR: Formats de fichièrs sostenguts pel GD

en: GD version
oc_FR: Version de GD

en: GMT+5
oc_FR: UTC+5

en: GMT+6
oc_FR: UTC+6

en: GMT+7
oc_FR: UTC+7

en: GMT+8
oc_FR: UTC+8

en: GMT+9
oc_FR: UTC+9

en: GMT-0
oc_FR: UTC-0

en: GMT-11
oc_FR: UTC-11

en: GMT-12
oc_FR: UTC-12

en: GMT-13
oc_FR: UTC-13

en: GMT-14
oc_FR: UTC-14

en: GMT-3
oc_FR: UTC-3

en: GMT-4
oc_FR: UTC-4

en: GMT-5
oc_FR: UTC-5

en: GMT-6
oc_FR: UTC-6

en: GMT-8
oc_FR: UTC-8

en: GMT-9
oc_FR: UTC-9

en: GMT0
oc_FR: UTC0

en: GUID for the post, transformed for display.
oc_FR: GUID de l'article, transformat per se mostrar.

en: GUID for the revision, as it exists in the database.
oc_FR: GUID de la revision, coma existís dins la basa de donadas.

en: GZip (gzopen) is used to open the GEOIP database from MaxMind.
oc_FR: GZip (gzopen) es utilizat per accéder a la bnca de donadas GEOIP de MaxMind.

en: Galapagos
oc_FR: Illas Galápagos

en: Gallery
oc_FR: Galariá

en: Gallery (%s)
oc_FR: Galariá (%s)

en: Gallery Settings
oc_FR: Reglatges de galariá

en: Gallery columns:
oc_FR: Colomnas de galariá&nbsp;:

en: Gambia
oc_FR: Gambie

en: Gambier
oc_FR: Illas Gambier

en: Gateway disabled
oc_FR: Palanca desactivada

en: General
oc_FR: Generau

en: General Settings
oc_FR: Reglatges generals

en: General options
oc_FR: Opcions generalas

en: Generate API key
oc_FR: Generar una clau API

en: Generate Password
oc_FR: Generar un senhal

en: Generate password
oc_FR: Generar un senhal

en: Genova
oc_FR: G&ecirc;nes

en: Genre: %s.
oc_FR: Genre&nbsp;: %s

en: Geolocate
oc_FR: Géolocalisation

en: Geolocate (with page caching support)
oc_FR: Geolocalizacion (amb supòrt d&rsquo;una pagina de cache)

en: Georgia
oc_FR: Géorgie

en: Germany
oc_FR: Allemagne

en: Get New Password
oc_FR: Generar un senhal

en: Get Shortlink
oc_FR: Obténer lo ligam cort

en: Get Started
oc_FR: Lançatz-vos&nbsp;!

en: Get Version %s
oc_FR: Obténer la version %s

en: Get a Free Blog Here
oc_FR: Aver un blog a gratis aicí

en: Get cart should not be called before the wp_loaded action.
oc_FR: Get cart ne pòt pas èsser appelé avant l&rsquo;action wp_loaded.

en: Get help resolving this issue.
oc_FR: Obtenguèt ajuda per resòlvre aquel problèma.

en: Get your API credentials from PayPal.
oc_FR: Obtenez vòstras informacions d&rsquo;identification API dempuèi PayPal.

en: Ghostscript version
oc_FR: Version de Ghostscript

en: Gibraltar
oc_FR: Gibartar

en: Gipuzkoa
oc_FR: Guipuscoa

en: Girona
oc_FR: G&eacute;rone

en: GitHub project
oc_FR: Projècte Github

en: Give the feed a title (optional):
oc_FR: Donatz un títol al flux (facultatiu)&nbsp;:

en: Give your menu a name, then click Create Menu.
oc_FR: Donatz a vòstre menú un nom, puèi clicatz sus &laquo;&nbsp;Crear lo menú&nbsp;&raquo;.

en: Global Settings
oc_FR: Reglatges globals

en: Go
oc_FR: Zo

en: Go Back
oc_FR: Torna enrè

en: Go back
oc_FR: Tornar

en: Go to Dashboard
oc_FR: Anar sul tablèu de bòrd

en: Go to Importers
oc_FR: Vesètz los importators

en: Go to Plugin Installer
oc_FR: Vejatz l'installaire d'extensions

en: Go to Theme Installer
oc_FR: Vejatz l'installaire de tèmas

en: Go to Themes page
oc_FR: Tornatz a la pagina dels tèmas

en: Go to WordPress Updates page
oc_FR: Anar a la pagina de las mesas a jorn de WordPress

en: Go to the Plugins screen
oc_FR: Vejatz l'ecran de las extension

en: Go to the Themes screen
oc_FR: Vejatz l'ecran dels tèmas

en: Go to the first page
oc_FR: Anar a la première page

en: Go to the last page
oc_FR: Anar a la dernière page

en: Go to the next page
oc_FR: Anar a la pagina seguenta

en: Go to the previous page
oc_FR: Anar sus la pagina précédente

en: Go to top
oc_FR: Vesètz en naut

en: Godthab
oc_FR: Nuuk (Godthåb)

en: Good
oc_FR: Bon

en: Google
oc_FR: Gogle

en: Granada
oc_FR: Grenade

en: Grant access
oc_FR: Acordar l&rsquo;accès

en: Grant access to downloadable products after payment
oc_FR: Autorizar l&rsquo;accès aux produits telecargables après lo pagament

en: Gravatar Logo
oc_FR: Lògo dau Gravatar

en: Gravatar Profile
oc_FR: Perfil Gravatar

en: Gray
oc_FR: Gris

en: Great job!
oc_FR: Bona òbra!

en: Great job! Your site currently passes all site health checks.
oc_FR: Bona òbra! Lo site passa totes los contraròtles de santat del site.

en: Greece
oc_FR: Grèce

en: Green
oc_FR: Verd

en: Greenland
oc_FR: Groenland

en: Grey
oc_FR: Greu

en: Grid
oc_FR: Grasilha

en: Grid Layout
oc_FR: Estil en grasilha

en: Grid view
oc_FR: Vista en grasilha

en: Gross sales amount
oc_FR: Montant brut de las vendas

en: Grouped product
oc_FR: Produits gropats

en: Grow your network and make friends.
oc_FR: Cresètz vòstra ret e fasètz amics.

en: Guadeloupe
oc_FR: Guadalope

en: Guest
oc_FR: Convidat

en: Guest orders
oc_FR: Comandas convidats

en: Guest sales
oc_FR: Vendas convidats

en: Guinea
oc_FR: Guinèa

en: Guinea-Bissau
oc_FR: Guinèa-Bissau

en: Guyana
oc_FR: Guiana

en: HTML Embed
oc_FR: Inclusion HTML

en: HTML caption for the attachment, transformed for display.
oc_FR: Legenda HTML per lo fichièr junt, transformée per l’afichatge.

en: HTML content for the post, transformed for display.
oc_FR: Contengut HTML de l'article, transformat per se mostrar.

en: HTML description for the attachment, transformed for display.
oc_FR: Descripcion HTML de l'apond, transformada per se mostrar.

en: HTML description of the term.
oc_FR: Description HTML del tèrme.

en: HTML email template
oc_FR: Modèl d'e-mail HTML

en: HTML excerpt for the post, transformed for display.
oc_FR: Extrach HTML de l'article, transformat per se mostrar.

[ctx: HTML tag]
en: Address
oc_FR: Adreça

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
oc_FR: Preformatat

en: HTML template
oc_FR: Modèl HTML

en: HTML title for the object, transformed for display.
oc_FR: Lo títol HTML per l’objècte, mis en forme per l’afichatge.

en: HTML title for the post, transformed for display.
oc_FR: Títol HTML de l'article, transformat per se mostrar.

en: HTML title for the term.
oc_FR: Títol HTML pel tèrme.

en: HTML/Multipart emails use DOMDocument to generate inline CSS in templates.
oc_FR: Les e-mails HTML/Multipart utilisent DOMDocument per generar lo CSS en linha dins les tèmas.

en: HTTP Requests
oc_FR: Demanda HTTP

en: HTTP requests are blocked
oc_FR: Son blocat las requèstas HTTP

en: HTTP requests are partially blocked
oc_FR: Las requèstas HTTP son parcialament blocatas

en: HTTP requests have been blocked by the %1$s constant, with some allowed hosts: %2$s.
oc_FR: Las requèstas HTTP son estadas blocadas per la constanta %1$s, dins qualques òstes de la lista de permissions: %2$s.

en: HTTP requests have been blocked by the %s constant, with no allowed hosts.
oc_FR: Las requèstas HTTP son estadas blocadas per la constanta %s, sens que sián acceptats òstes.

en: HTTP requests seem to be working as expected
oc_FR: Las requèstas HTTP semblan pas foncionar coma s'espera

en: HTTPS is already supported for your website.
oc_FR: Lo protocòl HTTPS es ja sostengut per la pagina web.

en: HTTPS status
oc_FR: Estat del HTTPS

en: Haiti
oc_FR: Haïti

en: Hand
oc_FR: Man

en: Hard crop?
oc_FR: Requadrar&nbsp;?

en: Havana
oc_FR: La Avana

en: Have a coupon?
oc_FR: Avez-vous un còdi promo&nbsp;?

en: Have a default theme available
oc_FR: Avètz un tèma predeterminat disponible

en: Have your customers pay with cash (or by other means) upon delivery.
oc_FR: Demandez a vòstres clients de payer en espèces (ou per tout autre mejan) a la liurason.

en: Header
oc_FR: En-testa

en: Header Image
oc_FR: Imatge d&rsquo;entèsta

en: Header Media
oc_FR: Entèsta del Mèdia

en: Header Text
oc_FR: Tèxte de l&rsquo;entèsta

en: Header Text Color
oc_FR: Color del tèxte d&rsquo;entèsta

en: Header Video
oc_FR: Entèsta vidèo

en: Header cell
oc_FR: Cellula d&rsquo;entèsta

en: Header image
oc_FR: Imatge d&rsquo;entèsta

en: Header updated. <a href="%s">Visit your site</a> to see how it looks.
oc_FR: L&rsquo;entèsta es estada mesa a jorn. <a href="%s">Visitar lo site</a> per veire son novèl aspècte.

en: Heading 1
oc_FR: Títol 1

en: Heading 2
oc_FR: Títol 2

en: Heading 3
oc_FR: Títol 3

en: Heading 4
oc_FR: Títol 4

en: Heading 5
oc_FR: Títol 5

en: Heading 6
oc_FR: Títol 6

en: Headings
oc_FR: Entèstas

en: Heard Island and McDonald Islands
oc_FR: Illas Heard-et-MacDonald

en: Height
oc_FR: Nautor

en: Height (%s)
oc_FR: Nautor (%s)

en: Height:
oc_FR: Nautor :

en: Hello world!
oc_FR: Adiu las gents !

en: Help
oc_FR: Ajuda

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
oc_FR: Aquí un rapid susvòl dels diferents ròtles assignables als utilizaires, e de las permissions que lors son associadas&nbsp;:

en: Hey there, looks like you just pasted HTML into the &#8220;Visual&#8221; tab of the Text widget. You may want to paste your code into the &#8220;Text&#8221; tab instead. Alternately, try out the new &#8220;Custom HTML&#8221; widget!
oc_FR: Bonjorn, sembla qu'avètz pegat de còdi HTML dins l’onglet « Visual » del widget tèxte. Benlèu que lo volètz pegar dins l'onglet « Tèxte ». Podètz tanben ensajar lo novèl widget « HTML personalizat » !

en: Hey there. Here you can selectively convert existing categories to tags. To get started, check the categories you wish to be converted, then click the Convert button.
oc_FR: Adiu! Aqui podetz seleccionar de las categorias existentas e las convertir en balisas. Per començar, verificatz las categorias que voletz convertir, e picatz sus lo boton Convertir.

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your email address on ###SITENAME### was changed to ###NEW_EMAIL###.
    
    If you did not change your email, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
oc_FR: Salut ###USERNAME###,
    
    Aqueste avís confirma que vòstra adreça de corrièr electronic a ###SITENAME### es estada cambiada a ###NEW_EMAIL###.
    
    Se avètz pas cambiat vòstre corrièr electronic, contactatz l'administrator del site a
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Aqueste corrièr electronic es estat mandat a ###EMAIL###
    
    Saluts,
    Tot a ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
oc_FR: Bonjorn ###USERNAME###,
    
    Aqueste messatge vos confirma que vòstra senhal es estat modificat corrèctament sul site ###SITENAME###.
    
    Se avètz pas efectuat aquesta accion, contactatz rapidament l'administrator del site a aquesta adreça : ###ADMIN_EMAIL###
    
    Aqueste messatge es estat mandat a ###EMAIL###
    
    Coralament,
    L'equipa del site ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Hi there! Upload a CSV file containing tax rates to import the contents into your shop. Choose a .csv file to upload, then click "Upload file and import".
oc_FR: Transférez un fichièr CSV contenant los tauses de TVA per importer les contenus dins vòstra botiga. Causissètz un fichièr .csv a transférer, puis clicatz "Envoyer lo fichièr e l&rsquo;importer".

en: Hi,
    
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    
    Please click the following link to confirm the invite:
    %4$s
oc_FR: Bonjorn,
    
    Sètz estat(ada) convidat(ada) a rejónher « %1$s » sus
    %2$s en tant que %3$s. 
    Clicatz sul ligam seguent per confirmar lo convit :
    %4$s

en: Hi,
    You've been invited to join '%1$s' at
    %2$s with the role of %3$s.
    If you do not want to join this site please ignore
    this email. This invitation will expire in a few days.
    
    Please click the following link to activate your user account:
    %%s
oc_FR: Bonjorn,
    Sètz estat(ada) convidat(ada) a rejónher « %1$s » sur
    %2$s en tant que %3$s. 
    Se volètz pas rejónher aqueste site, mercé d'ignorar
    aqueste messatge. Lo convit expirarà dins qualques jorns.
    
    Clicatz sul ligam seguent per activar vòstre compte utilizaire :
    %%s

en: Hi, this is a comment.
    To get started with moderating, editing, and deleting comments, please visit the Comments screen in the dashboard.
    Commenter avatars come from <a href="%s">Gravatar</a>.
oc_FR: Bon, aquò's un comentari.
    Per començar a moderar, editar e suprimir de comentaris, visitatz l'ecran dels comentaris sul tablèu.
    Los avatars dels comentators venon del <a href="%s">Gravatar</a>.

en: Hidden
oc_FR: Amagat

en: Hide
oc_FR: Amagar

en: Hide Details
oc_FR: Amagar los detalhs

en: Hide all results
oc_FR: Apondre una novèla traduccion

en: Hide empty categories
oc_FR: Masquer les Categorias vides

en: Hide free products
oc_FR: Masquer los produits gratuits

en: Hide header image
oc_FR: Amagar l&rsquo;imatge d&rsquo;entèsta

en: Hide if cart is empty
oc_FR: Masquer se lo panièr es vide

en: Hide image
oc_FR: Amagar l&rsquo;imatge

en: Hide out of stock items from the catalog
oc_FR: Cacher los produits en estòc agotat del catalòg

en: Hide password
oc_FR: Amagar lo senhal

en: Hide post options
oc_FR: Amagar las opcions de l&rsquo;article

en: Hide shipping costs until an address is entered
oc_FR: Masquer los fraisses de liurason fins al moment qu&rsquo;une adreça soit renseignée

en: Hide template
oc_FR: Amagar lo modèl

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
oc_FR: Astúcia : Lo senhal deuriá conténer al mens 7 caractèrs. Per lo rendre mai fòrt, utilizatz de majusculas e de minusculas, de nombres e de simbòls tals coma ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: History
oc_FR: Istoric

en: Ho Chi Minh
oc_FR: Hô-Chi-Minh-Ville

en: Hold a comment in the queue if it contains %s or more links. (A common characteristic of comment spam is a large number of hyperlinks.)
oc_FR: Gardar un comentari en espèr si conten %s ligam ò mai. ('na caracteristica comuna daus comentaris spamós qu'es d'aver beucòp de ligams)

en: Hold stock (for unpaid orders) for x minutes. When this limit is reached, the pending order will be cancelled. Leave blank to disable.
oc_FR: Manténer l'estòc (pour les comandas impayées) pendant x minutas. Quand aqueste délai serà atteint, la comanda en espèra serà anullada. Laisser vide per désactivar.

en: Hold stock (minutes)
oc_FR: Manténer l'estòc (minutas)

en: Holiday
oc_FR: Vacanças

en: Home
oc_FR: Accuelh

en: Home URL
oc_FR: URL de la pagina d'acuèlh

en: Homepage
oc_FR: Pagina d'accuèlh

en: Homepage Settings
oc_FR: Paramètres de pagina d'acuèlh

en: Homepage: %s
oc_FR: Pagina d'acuèlh: %s

en: Hong Kong
oc_FR: Hong-Kong

en: Horizontal line
oc_FR: Linha orizontala

en: Horizontal space
oc_FR: Espaci orizontal

en: Hour
oc_FR: ora

en: Hours
oc_FR: Oras

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
oc_FR: Susvolatz o tocatz per veire los botons Activar e Previsualizacion

en: Hovering over a row in the posts list will display action links that allow you to manage your post. You can perform the following actions:
oc_FR: Passer la mirga au-dessus d&rsquo;una linha de la lista d&rsquo;articles, fera s&rsquo;afichar des ligams que vos permeton de gerir l&rsquo;article. Podètz aviar las accions seguentas&nbsp;:

en: Hovering over a row in the users list will display action links that allow you to manage users. You can perform the following actions:
oc_FR: Passer la mirga en dessús d&rsquo;una linha de la lista dels utilizaires, farà s&rsquo;afichar de ligams que vos permeton de gerir l&rsquo;utilizaire. Podètz aviar las accions seguentas&nbsp;:

en: Hovering over a row reveals action links that allow you to manage media items. You can perform the following actions:
oc_FR: Se passejatz sus una fila, mostratz de ligams d'accion que vos permeton de gerir d'elements mèdia. Podètz realizar las accions seguentas:

en: How long we retain your data
oc_FR: Quant de temps retenèm las donadas

en: How many items would you like to display?
oc_FR: Quant d&rsquo;entradas volètz afichar&nbsp;?

en: How many times this coupon can be used before it is void.
oc_FR: Quant de còps aqueste còdi promo pòt il èsser utilizat avant de ne plus èsser valid.

en: How the sender email appears in outgoing WooCommerce emails.
oc_FR: Adreça e-mail de l'expeditor qu'apareis dins los e-mails sortents de WooCommerce.

en: How the sender name appears in outgoing WooCommerce emails.
oc_FR: Nom de l'expeditor qu'apareis dins los e-mails sortents de WooCommerce.

en: How to calculate delivery charges
oc_FR: Cossí calcular los fraisses de liurason

en: How to update your PHP version
oc_FR: Cossí metre a jorn votre version de PHP&nbsp;?

en: How we protect your data
oc_FR: Coma protegèm vòstras donadas

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    Someone with administrator capabilities recently requested to have the
    administration email address changed on this site:
    ###SITEURL###
    
    To confirm this change, please click on the following link:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
oc_FR: Adiu ###USERNAME###,
    
    Qualqu'un amb de capacitats d'administrator a recentament demandat de cambiar l'adreça de corrièr electronic de l'administrator del site seguent:
    ###SITEURL###
    
    Per confirmar aqueste cambiament, clicatz sul ligam seguent:
    ###ADMIN_URL###
    
    Podètz ignorar e suprimir aqueste corrièr electronic
    se vòls pas la cambiar.
    
    Aqueste messatge es estat mandat a ###EMAIL###
    
    Saluts,
    ###SITENAME###,
    ###SITEURL###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently clicked the 'Delete Site' link on your site and filled in a
    form on that page.
    
    If you really want to delete your site, click the link below. You will not
    be asked to confirm again so only click this link if you are absolutely certain:
    ###URL_DELETE###
    
    If you delete your site, please consider opening a new site here some time in
    the future! (But remember that your current site and username are gone forever.)
    
    Thank you for using the site,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
oc_FR: Benvengut ###USERNAME###,
    
    Recentament avètz clicat sul ligam Suprimir lo sit web de vòstre sit, e
    avètz emplenat un formulari sus aquesta pagina.
    
    Se volètz de segur suprimir lo site, clicatz sul ligam seguent. Ne sèm pas
    demandarà pas cap de confirmacion, doncas clicatz sonque se sètz completament segurs:
    ###URL_DELETE###
    
    Se suprimissètz vòstre sit web, consideratz la possibilitat d'obrir un autre per
    un futur! (Mas remembratz que vòstre sit actual e vòstre utilizaire seràn perduts per sempre.)
    
    Mercés d'aver utilizat lo site,
    Tot lo monde a ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
oc_FR: Car/cara ###USERNAME###,
    
    Avètz recentament demandat a modificar l&rsquo;adreça de messatjariá de l&rsquo;administracion de vòstre compte.
    
    Se es plan lo cas, clicatz sul ligam seguent per cambiar d&rsquo;adreça de messatjariá :
    ###ADMIN_URL###
    
    Podètz ignorar aqueste messatge e lo suprimir se volètz pas aviar aquesta accion.
    
    Aqueste messatge es estat mandat a ###EMAIL###
    
    Coralament,
    
    L&rsquo;equipa de ###SITENAME###
    ###SITEURL###

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
oc_FR: Car/cara USERNAME,
    
    Vòstre compte novèl es estat creat.
    
    Vos podètz vos connectar amb las informacions seguentas :
    Identificant : USERNAME
    Senhal : PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Merce !
    
    --L'equipa de SITE_NAME

en: Howdy! Plugins and themes failed to update on your site at %s.
oc_FR: Adieu! Foguèt pas possible d'actualizar los tèmas e extensions sul site %s.

en: Howdy! Plugins failed to update on your site at %s.
oc_FR: Adieu! Foguèt pas possible d'actualizar las extension sul site %s.

en: Howdy! Some plugins and themes have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
oc_FR: Adiu! Unas extensions e tèmas son estats automaticament actualizats a lors darrièras versions sul sit web %s. Cal pas cap d'accion de vòstra part.

en: Howdy! Some plugins have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
oc_FR: Adiu! Unas extensions se son actualizadas automaticament a lors darrièras versions sul sit web %s. Cal pas cap d'accion de vòstra part.

en: Howdy! Some themes have automatically updated to their latest versions on your site at %s. No further action is needed on your part.
oc_FR: Adiu! Unes tèmas son estats automaticament actualizats a lors darrièras versions sul sit web %s. Cal pas cap d'accion de vòstra part.

en: Howdy! Themes failed to update on your site at %s.
oc_FR: Adieu! Foguèt pas possible d'actualizar los tèmas sul site %s.

en: Howdy! This importer allows you to connect directly to LiveJournal and download all your entries and comments
oc_FR: Òsca! Aquel importator vos permete de vos marcar directament a LiveJournal e cargar vòstreis entradas e comentàris

en: Howdy, %s
oc_FR: Adiu, %s

en: However, your WordPress Address is currently controlled by a PHP constant and therefore cannot be updated. You need to edit your %1$s and remove or update the definitions of %2$s and %3$s.
oc_FR: Pasmens, l'adreça de WordPress es actualament contrarotlada per una constanta del PHP constanta e, doncas, se pòt pas actualizar. Vos cal modificar lo fichièr %1$s e suprimir o actualizar las definicions de las variablas %2$s e %3$s.

en: Huge
oc_FR: Enòrme

en: Human-readable labels for the post type for various contexts.
oc_FR: Libellats legibles per un uman pel tipe de contengut dins divèrses contèxtes.

en: Human-readable labels for the taxonomy for various contexts.
oc_FR: Libellats legibles per un uman per la taxonomia dins divèrses contèxtes.

en: Hungary
oc_FR: Hongrie

en: I really need an ID for this to work.
oc_FR: J’ai vraiment besoin d’un identificant per qu'aquò foncione.

en: I'm sure I want to permanently delete my site, and I am aware I can never get it back or use %s again.
oc_FR: Soi segur que vòli suprimir mon sit web per sempre, e soi conscient que pòdi pas lo recuperar ni tornar utilizar %s.

en: ID #%1$s: %2$s
oc_FR: ID n°%1$s&nbsp;: %2$s

en: ID #%1$s: %2$s <strong>Sorry, you are not allowed to remove this user.</strong>
oc_FR: ID #%1$s : %2$s <strong>O planhèm, sètz pas autorizat a suprimir aqueste utilizaire.</strong>

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
oc_FR: ID n°%1$s&nbsp;: %2$s <strong>L&rsquo;utilizaire actual serà pas suprimit.</strong>

en: ID: %d
oc_FR: Identificant&nbsp;: %d

en: IO error.
oc_FR: Error I/O (Entradas-Sortidas).

en: IP Address
oc_FR: Adrèça IP :

en: IP address for the comment author.
oc_FR: Direccion IP de l'autor del comentari.

en: IP:
oc_FR: IP :

en: IPN payment completed
oc_FR: Pagament IPN complété

en: Iceland
oc_FR: Islande

en: Icon
oc_FR: Icòna

[ctx: Id for link anchor (TinyMCE)]
en: Id
oc_FR: ID

en: Id should start with a letter, followed only by letters, numbers, dashes, dots, colons or underscores.
oc_FR: l’ID deu començar per una letra, seguida unicament per de letras, chifras, jonhents, punts, virgulas o jonhents basses.

en: Identicon (Generated)
oc_FR: Identicon (generat)

en: If %1$s is disabled, ask your administrator to enable that module, or look at the <a href="%2$s">Apache documentation</a> or <a href="%3$s">elsewhere</a> for help setting it up.
oc_FR: Se %1$s es desactivat, demandatz a vòstre administrator d&rsquo;activar aqueste modul, o percorrètz <a href="%2$s">la documentacion Apache </a>. Podètz tanben <a href="%3$s">aviar una recèrca</a> per fin de trobar d&rsquo;ajuda sus l&rsquo;installacion.

en: If COD is only available for certain methods, set it up here. Leave blank to enable for all methods.
oc_FR: Se lo pagament a la liurason es unicament disponible per certaines metòdes, lo paramétrer aicí. Laisser vide per l&rsquo;activar per totas las metòdes.

en: If a media file has not been attached to any content, you will see that in the Uploaded To column, and can click on Attach to launch a small popup that will allow you to search for existing content and attach the file.
oc_FR: Lo fait qu&rsquo;un fichièr mèdia es pas estacat a cap d'article vos serà indicat dins la colomna &laquo;&nbsp;Estacat a&nbsp;&raquo;, e poiretz clicar sul ligam &laquo;&nbsp;Estacar&nbsp;&raquo; per afichar una petita fenèstra que vos permet de recercar del contengut al qual estacar lo fichièr.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
oc_FR: Se o volètz, WordPress pòt automaticament informer diferents servicis en linha de vos novèlas publicacions.

en: If managing stock, this controls whether or not backorders are allowed. If enabled, stock quantity can go below 0.
oc_FR: En cas de gestion d'estòc, cela défini se les ruptures d'estòc son autorizadas o non. Se actif, la quantitat d'estòc pòt èsser inférieure a 0.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
oc_FR: Se l&rsquo;importador dont vous amb besonh es pas présent, <a href="%s">lancez una recèrca dins lo depaus d&rsquo;extensions</a> per veire s&rsquo;il s&rsquo;y trouve.

en: If the link is to a person, you can specify your relationship with them using the above form. If you would like to learn more about the idea check out <a href="https://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.
oc_FR: Se lo ligam es cap a una persona, podètz especificar vòstra relacion amb ela utilizant lo formulari precedent. Se volètz aprene mai sus aquela idèa, visitatz <a href="https://gmpg.org/xfn/">XFN</a>.

en: If this is a development website you can <a href="%s" target="_blank">set the environment type accordingly</a> to enable application passwords.
oc_FR: S'aquò es un site de desvolopament, podètz <a href="%s" target="_blank">establir lo tipe d'environament en consequéncia</a> per activar los senhals d'aplicacion.

en: If this was a mistake, ignore this email and nothing will happen.
oc_FR: S'aquò èra una error, ignoratz aqueste corrièr electronic e pas res passarà.

en: If you add a video, the image will be used as a fallback while the video loads.
oc_FR: Se apondètz una vidèo, l’imatge serà utilizat coma alternatiu pendent que la vidèo se carga.

en: If you already have a Privacy Policy page, please select it below. If not, please create one.
oc_FR: Se avètz ja una pagina de politica de privacitat, seleccionatz-la aicí. Se non, creatz una.

en: If you already have an API key
oc_FR: Se avètz ja una clau API

en: If you are a member of a regulated industry, or if you are subject to additional privacy laws, you may be required to disclose that information here.
oc_FR: Se fasètz partida d'una industria regulada, o se sètz someses a de leis de privacitat addicionalas, vos caldrà benlèu indicar aquela informacion aquí.

en: If you are a plugin author, you can <a href="https://developer.wordpress.org/plugins/privacy/adding-the-personal-data-eraser-to-your-plugin/" target="_blank">learn more about how to add support for the Personal Data Eraser to a plugin here</a>.
oc_FR: Se sètz l'autor d'una extension, podètz <a href="https://developer.wordpress.org/plugins/privacy/adding-the-personal-data-eraser-to-your-plugin/" target="_blank">aprene mai sus coma apondre a l'extension de supòrt per l'eliminator de donadas personalas aquí</a>.

en: If you are looking to paste rich content from Microsoft Word, try turning this option off. The editor will clean up text pasted from Word automatically.
oc_FR: Se cercatz de collar de contengut ric de Microsoft Word, ensajatz de desactivar aquesta opcion. L'editor netejarà lo tèxte pegat de Word automaticament.

en: If you are not sure, check the plugin documentation or contact the plugin author to see if the plugin collects data and if it supports the Data Eraser tool. This information may be available in the <a href="%s">Privacy Policy Guide</a>.
oc_FR: Se sètz pas segurs, verificatz la documentacion de l'extension o contactatz son autor per veire se l'extension recampa de donadas e se suporta l'esplech de supression de donadas. Aquesta informacion pòt èsser disponibla dins la <a href="%s">guida de la politica de privacitat</a>.

en: If you are not sure, check the plugin documentation or contact the plugin author to see if the plugin collects data and if it supports the Data Exporter tool. This information may be available in the <a href="%s">Privacy Policy Guide</a>.
oc_FR: Se sètz pas segurs, verificatz la documentacion de l'extension o contactatz son autor per veire se l'extension recampa de donadas e se suporta l'esplech d'exportacion de donadas. Aquesta informacion pòt èsser disponibla dins la <a href="%s">guida de la politica de privacitat</a>.

en: If you are still seeing this warning after having tried the actions below, you may need to contact your hosting provider for further assistance.
oc_FR: Se vesètz encara aqueste avís après aver provat las accions seguentas, podètz aver de contactar vòstre albergament d'acuèlh per mai d'ajuda.

en: If you are unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
oc_FR: Se sètz pas segur(a) de conéisser aquestes tèrmes, vos caldriá probablament contactar vòstre albergaire. Se avètz totjorn besonh d&rsqup;ajuda, podètz encara anar suls <a href="%s">forums d&rsquo;entrajuda de WordPress</a>.

en: If you can&#8217;t drag the bookmarklet to your bookmarks, copy the following code and create a new bookmark. Paste the code into the new bookmark&#8217;s URL field.
oc_FR: Se podètz pas far lisar lo bookmarklet dins vòstres favorits/bookmarks, copiatz lo còdi seguent e creatz un favorit novèl : pegaretz lo còdi dins lo camp « Adreça web » d&rsquo;aqueste favorit novèl.

en: If you change this, an email will be sent at your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
oc_FR: Se cambiatz aquò, un corrièr electronic li serà mandat a la nòva adreça de corrièr electronic per lo confirmar. <strong>La nòva adreça serà pas activada fins que confirmatz.</strong>

en: If you define a "Terms" page the customer will be asked if they accept them when checking out.
oc_FR: Se vous définissez una pagina "Conditions Générales de Venda" il serà demandat al client d&rsquo;acceptar ces CGV lors de la comanda.

en: If you delete a link, it will be removed permanently, as Links do not have a Trash function yet.
oc_FR: Se suprimissètz un ligam, il serà suprimit definitivament, perque los ligams n&rsquo;ont pas accès a l&rsquo;Escobilhièr pel moment.

en: If you do code, or want to learn how, you can contribute technically in numerous ways:
oc_FR: Se escrivètz lo còde, o volètz aprene a n'escriure, podètz contribuir tecnicament de fòrça biais:

en: If you do not know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
oc_FR: Se sabètz pas cossí configurar una basa de donadas, deuriatz <strong>contactar vòstre albergaire</strong>. Per tot autre problèma, vos caldriá trobar de l&rsquo;ajuda dins los <a href="%s">Forums d&rsquo;entrajuda de WordPress</a>.

en: If you do not want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
oc_FR: Se volètz pas que vòstre site utiliza un imatge d&rsquo;entèsta, clicatz sul boton &laquo;&nbsp;Levar l&rsquo;imatge d&rsquo;entèsta&nbsp;&raquo; en bas de la seccion &laquo;&nbsp;Imatge d&rsquo;entèsta&nbsp;&raquo; d&rsquo;aquesta pagina. Se desiratz reactivar l&rsquo;imatge d&rsquo;entèsta, vos sufís de seleccionar una de las autras opcions d&rsquo;imatges, e de la validar en clicant sus &laquo;&nbsp;Enregistrar las modificacions&nbsp;&raquo;.

en: If you do not want to upload your own image, you can use one of these cool headers, or show a random one.
oc_FR: Se volètz pas penjar vòstra imatge, podètz utilizar un d'aqueles tèmas fantastics, o ne mostrar un aleatòri.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
oc_FR: Se volètz pas mai utilizar vòstre site %s, lo podètz escafar amb l&#8217;ajuda del formulari çaijós. Aprèp aver clicat sus <strong>Escafar mon site</strong>, recebretz un messatge amb un ligam. Clicatz sus aqueste ligam per escafar vòstre site.

en: If you have not yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
oc_FR: Se avètz pas ancara creat de menú, <strong>clicatz sul ligam &laquo;&nbsp;Crear un novèl menú&nbsp;&raquo;</strong> per vous aviar

en: If you have posts or comments in another system, WordPress can import those into this site. To get started, choose a system to import from below:
oc_FR: Se avètz des articles o des comentaris dins un autre sistèma de site, WordPress pòt los importar dins vòstre site actual. Per commencer, causissètz un sistèma d&rsquo;origine çaijós&nbsp;:

en: If you need to access the setup wizard again, please click on the button below.
oc_FR: Se avètz besoin d&rsquo;accéder de nouveau a l&rsquo;assistant de configuration, veuillez cliquer sul boton çaijós.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
oc_FR: Se sètz arribat sus aqueste ecran per accident, e que voliatz en fait anar sus un de vòstres pròpris sites, aquí qualques acorchis per vos ajudar a trobar vòstre camin.

en: If you request a password reset, your IP address will be included in the reset email.
oc_FR: Se demandatz un reset de senhal, l'adreça IP serà inclusa dins el corrièr electronic de reset.

en: If you speak English, <a href="http://translate.wordpress.com/">you can help us translate WordPress into your language.</a>
oc_FR: Se parlatz ingles, <a href="http://translate.wordpress.com/">podetz nos ajudar a tradusir WordPress dins vòstra lenga.</a>

en: If you want site visitors to be able to register themselves, check the membership box. If you want the site administrator to register every new user, leave the box unchecked. In either case, you can set a default user role for all new users.
oc_FR: Se volètz que los visitants del site pòscan s'inscriure, balhatz la boita d'afiliacion. Se volètz que l'administrator del site registre cada utilizaire novèl, daissatz la boita desmarcar. En tot cas, podètz establir un ròtle d'utilizaire predefinit per totes los utilizaires novèls.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
oc_FR: Se desiratz convertir vòstras categorias en mots claus (e vice versa), utilizatz lo <a href="%s">Convertidor de categorias mots claus</a>, disponible dempuèi l&rsquo;ecran dels importadors.

en: If you want to export a handy list of all the information on this page, you can use the button below to copy it to the clipboard. You can then paste it in a text file and save it to your device, or paste it in an email exchange with a support engineer or theme/plugin developer for example.
oc_FR: Se volètz exportar una lista practica amb tota l'informacion d'aquesta pagina, podètz utilizar lo boton seguent per la copiar al pòrtapapier. Puèi, podètz la collar dins un fichièr de tèxte e la desliurar sul disc dur o la collar dins un corrièr electronic per la partejar amb un engenhaire de sosten o un desvolopaire del tèma/extension, per exemple.

en: If you want to remove the widget but save its setting for possible future use, just drag it into the Inactive Widgets area. You can add them back anytime from there. This is especially helpful when you switch to a theme with fewer or different widget areas.
oc_FR: Se volètz enlever lo widget, mas conservar ses reglatges per un possible usatge futur, lisatz-lo simplament dins la zòna &laquo;&nbsp;Widgets desactivats&nbsp;&raquo;. De là, podètz los apondre n&rsquo;importe quand. Es particulièrement utile quand passatz a un tèma amb mens de zònas amb widgets, o de zònas diferentas.

en: If your main PayPal email differs from the PayPal email entered above, input your main receiver email for your PayPal account here. This is used to validate IPN requests.
oc_FR: Se votre e-mail Paypal principal diffère de l&rsquo;e-mail Paypal saisi çaisús, entrez votre e-mail principal de récepcion de votre compte Paypal aicí. Il es utilizat per validar les requèstas IPN.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
oc_FR: Se vòstre site s&rsquo;aficha pas, mercé de contactar lo gestionari d&rsquo;aquesta ret de sites.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
oc_FR: Se vòstre tèma a mai d&rsquo;un imatge d&rsquo;entèsta per defaut, o se avètz mes en linha mai d&rsquo;un imatge d&rsquo;entèsta personalizada, podètz far en sorte que WordPress aficha un imatge aleatòri diferent a cada cargament de vòstre site. Seleccionatz l&rsquo;opcion &laquo;&nbsp;A l'azard&nbsp;&raquo; dins la seccion &laquo;&nbsp;Imatges per defaut&nbsp;&raquo; o &laquo;&nbsp;Imatges meses en linha&nbsp;&raquo; per activar aquesta foncionalitat.

en: Ilocos Norte
oc_FR: Ilocos Nòrd

en: Ilocos Sur
oc_FR: Ilocos Sud

en: Image
oc_FR: Imatge

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Imatge <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Imatges <span class="count">(%s)</span>

en: Image Address
oc_FR: Adreça de l&rsquo;imatge

en: Image CSS Class
oc_FR: Classa CSS de l&rsquo;imatge

en: Image Caption
oc_FR: Legenda de l'imatge

en: Image Crop Help
oc_FR: Ajuda al requadratge d&rsquo;imatge

en: Image Editor Save Failed
oc_FR: L&rsquo;enregistrament de l&rsquo;editor d&rsquo;imatges a fracassat.

en: Image File
oc_FR: Fichièr imatge

en: Image Position
oc_FR: Emplaçament de l'imatge

en: Image Processing Error
oc_FR: Error al moment del tractament de l&rsquo;imatge

en: Image Rotation
oc_FR: Rotacion d'imatges

en: Image Size
oc_FR: Talha de l'imatge

en: Image Size:
oc_FR: Talha de l'imatge :

en: Image Title
oc_FR: Títol de l'imatge

en: Image Title Attribute
oc_FR: Atribut &laquo; Títol &raquo; de l&rsquo;imatge

en: Image URL
oc_FR: Adreça web de l&rsquo;imatge

en: Image Upload Error
oc_FR: Error al moment del mandadís de l&rsquo;imatge

en: Image Widget
oc_FR: Widget imatge

en: Image Widget (%d) | Image Widget (%d)
oc_FR[0]: Widget imatge (%d)
oc_FR[1]: Widgets imatge (%d)

en: Image could not be processed.
oc_FR: L&rsquo;imatge a pas pogut èsser tractat.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
oc_FR: L&rsquo;imatge n&rsquo;a pas pogut èsser tractat. Tornatz en arrièr e ensajatz tornarmai.

en: Image crop area preview. Requires mouse interaction.
oc_FR: Zòna d’apercebut de requadratge d’imatge. Necessita l'interaccion de la mirga.

en: Image crop failed.
oc_FR: Lo requadratge de l&rsquo;imatge a fracassat.

en: Image data does not exist. Please re-upload the image.
oc_FR: I a pas de donadas d&rsquo;imatge. Mandatz l&rsquo;imatge tornarmai.

en: Image default align
oc_FR: Alinhament per defaut de l&rsquo;imatge

en: Image default link type
oc_FR: Tipe del ligam per defaut cap a l&rsquo;imatge

en: Image default size
oc_FR: Talha de l&rsquo;imatge per defaut

en: Image description
oc_FR: Descripcion de l&rsquo;imatge

en: Image details
oc_FR: Detalhs de l&rsquo;imatge

en: Image flip failed.
oc_FR: Lo revirament de l&rsquo;imatge a fracassat.

en: Image metadata is inconsistent.
oc_FR: Las metadonadas de l&rsquo;imatge ne son pas cohérentes.

en: Image resize failed.
oc_FR: Lo redimensionament de l&rsquo;imatge a fracassat.

en: Image restored successfully.
oc_FR: L&rsquo;imatge a bien été restablida.

en: Image rotate failed.
oc_FR: La rotacion de l&rsquo;imatge a fracassat.

en: Image saved
oc_FR: Imatge enregistrada

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Large
oc_FR: Larg

[ctx: Image size option for resolution control]
en: Medium
oc_FR: Mejana

en: Image sizes
oc_FR: Talha dels imatges

en: ImageMagick supported file formats
oc_FR: Formats de fichièr sostenguts per l'ImageMagick

en: ImageMagick version number
oc_FR: Nom de version d'ImageMagick

en: ImageMagick version string
oc_FR: Cadena de version d'Imagick

en: Images
oc_FR: Imatges

en: Images cannot be scaled to a size larger than the original.
oc_FR: Las imatges se pòdon pas escalar a una talha mai granda que l'original.

en: Images of exactly <strong>%1$d &times; %2$d pixels</strong> will be used as-is.
oc_FR: Los imatges ayant per talha exacta <strong>%1$d pixèls per %2$d</strong> seràn utilizats tals coma son.

en: Images should be at least %s tall.
oc_FR: Los imatges deurián far au moins %s de haut

en: Images should be at least %s wide.
oc_FR: Los imatges doivent èsser large de %s minimum.

en: Imagick Resource Limits
oc_FR: Limitas de las ressorças d'Imagick

en: Imagick version
oc_FR: Version de l'Imagick

en: Import
oc_FR: Importar

en: Import <strong>tax rates</strong> to your store via a csv file.
oc_FR: Importez <strong>les taux de TVA</strong> dins vòstra botiga via un fichièr csv.

en: Import Blogroll
oc_FR: Importar una lista de blogs

en: Import RSS
oc_FR: Importar de flus RSS

en: Import WordPress
oc_FR: Importar WordPress

en: Import links in OPML format.
oc_FR: Importar de ligams al format OPML.

en: Import posts &amp; media from Tumblr using their API.
oc_FR: Importar d'articles e de fichièrs mèdia dempuèi Tumblr pel biais de lor API.

en: Import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog
oc_FR: Importar los messatges e los comentaris dempuei un blog Movable Type o TypePad

en: Import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
oc_FR: Importar los articles e comentaris dempuèi un blog Movable Type o TypePad.

en: Import posts from LiveJournal using their API.
oc_FR: Importar los articles dempuèi LiveJournal pel biais de lor API.

en: Import posts from an RSS feed.
oc_FR: Importar d'articles dempuèi un flux RSS.

en: Import posts, comments, and users from a Blogger blog.
oc_FR: Importar d'articles, comentaris e utilizaires dempuèi un blog Blogger.

en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
oc_FR: Importar d'articles, paginas, comentaris, camps personalizats, categorias e etiquetas dempuèi un fichier d’expòrt WordPress.

en: Import tax rates
oc_FR: Importar los tauses de TVA

en: Import your blogroll from another system
oc_FR: Importar vòstra lista de blogs d'un autre sistèma

en: Important:
oc_FR: Important&nbsp;:

en: Importing Posts
oc_FR: Importacion de subjèctes

en: Importing post <em>%s</em>...
oc_FR: A importar lo messatge <em>%s</em>...

en: Importing post...
oc_FR: A importar lo messatge…

en: Importing...
oc_FR: A importar…

en: Impressions
oc_FR: Afichatges:

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
oc_FR: Dins %1$s, utilizatz lo metòde %2$s e non pas la foncion %3$s. Veire %4$s.

en: In a few words, explain what this site is about.
oc_FR: En qualques mots, décrivez la raison d&rsquo;èsser d&rsquo;aqueste site.

en: In a few words, explain what this site is about. Example: &#8220;%s.&#8221;
oc_FR: En resumit, explica de qué tracta aqueste site. Exemple: &#8220;%s.&#8221;

en: In reply to %s.
oc_FR: En responsa a %s.

en: In reply to: %s
oc_FR: En responsa a&nbsp;: %s

en: In response to
oc_FR: En responsa a

en: In response to: %s
oc_FR: En responsa a&nbsp;: %s

en: In stock
oc_FR: En estòc

en: In stock?
oc_FR: En Stock&nbsp;?

en: In the <strong>Author</strong> column, in addition to the author&#8217;s name, email address, and site URL, the commenter&#8217;s IP address is shown. Clicking on this link will show you all the comments made from this IP address.
oc_FR: A la colomna <strong>Autor</strong>, en mai del nom, l'adreça de corrièr electronic e l'URL de l'autor, s'aficha l'adreça IP que comentèt. Clicant sus aqueste ligam s'aficharàn totes los comentaris fachs dempuèi aquela adreça IP.

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
oc_FR: Dins la colomna <strong>Comentari</strong>, susvolatz quin comentari que siá amb vòstra mirga per fin d&rsquo;afichar los ligams per aprovar aqueste comentari, i respondre (en l&rsquo;aprovant), lo modificar rapidament, lo marcar coma indesirable, o lo metre dins l&rsquo;Escobilhièr.

en: In the <strong>In response to</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If there are pending comments, a red notification circle with the number of pending comments is displayed. Clicking the notification circle will filter the comments screen to show only pending comments on that post.
oc_FR: Dins la colomna <strong>En responsa a</strong> se trouvent tres elements. Lo tèxte correspond al títol de l&rsquo;article qui a inspiré aqueste comentari, e un clic sus aqueste ligam vos permetrà de modificar aqueste article. Lo ligam &laquo;&nbsp;Afichar l&rsquo;article&nbsp;&raquo; mène a l&rsquo;article sus lo site. La pichona bulle amb un nombre vos indica lo nombre de comentaris aprovats que l&rsquo;article a reçu. Se i a de comentaris en espèra de validacion, un cercle de notificacion roge contenant lo nombre de comentaris en espèra serà afichat. Un clic sus aqueste cercle de notificacion filtrera la lista dels comentaris per ne mai afichar que ceux en espèra qui son liés a aqueste article.

en: In the <strong>Submitted on</strong> column, the date and time the comment was left on your site appears. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
oc_FR: Dins la colomna <strong>Mandat lo</strong>, trobaretz la data e l&rsquo;ora de publicacion del comentari sus vòstre site. En clicant sul ligam, dobriretz la pagina del ligam sus vòstre site.

en: In the Info tab, you will find all the details about the configuration of your WordPress site, server, and database. There is also an export feature that allows you to copy all of the information about your site to the clipboard, to help solve problems on your site when obtaining support.
oc_FR: Dins l'onglet informacion, traparetz totes los detalhs sus las configuracions del sit web de WordPress, del servidor, e de la basa de donadas. I a tanben una foncionalitat d'exportacion que vos permet de copiar tota l'informacion sul site al pòrtapapier, per ajudar a resòlvre de problèmas del site quand obtenètz de supòrt.

en: In the Status tab, you can see critical information about your WordPress configuration, along with anything else that requires your attention.
oc_FR: Dins l'onglet estat, podètz veire d'informacions criticas sus las configuracions de WordPress, amb tot çò que vos cal.

en: In this section you should explain what rights your users have over their data and how they can invoke those rights.
oc_FR: Dins aquesta seccion vos cal explicar quines son los dreches que los utilizaires an sus lors donadas personalas e cossí pòdon exercir aqueles dreches.

en: In this section you should note your site URL, as well as the name of the company, organization, or individual behind it, and some accurate contact information.
oc_FR: Dins aquesta seccion vos cal indicar l'URL del site web, e tanben lo nom de l'entrepresa, organizacion o persona que i a darrièr, e informacion de contacte precisa.

en: In this subsection you should note what information is captured through comments. We have noted the data which WordPress collects by default.
oc_FR: Dins aquela sosseccion vos cal indicar quina informacion es capturada dins los comentaris. Avèm pres en compte las donadas que WordPress recampa per defaut.

en: In this subsection you should note what information may be disclosed by users who can upload media files. All uploaded files are usually publicly accessible.
oc_FR: Dins aquela sosseccion vos cal indicar quina informacion pòt èsser revelada pels utilizaires que pòdon penjar de fichièrs multimèdia. Totes los fichièrs mandats son normalament accessibles publicament.

en: Inactive
oc_FR: Inactiu

en: Inactive Plugins
oc_FR: Extensions inactivas

en: Inactive Sidebar (not used)
oc_FR: Barra laterala inactiva (inutilizada)

en: Inactive Themes
oc_FR: Temas inactivas

en: Inactive Widgets
oc_FR: Widgets desactivats

en: Inactive plugins are tempting targets for attackers. If you are not going to use a plugin, you should consider removing it.
oc_FR: Las extensions inactivas son de objectius tentaires pels atacaires. Se vòls pas utilizar una extension, te cal considerar sa supression.

en: Including tax
oc_FR: TTC

en: Incompatible Archive.
oc_FR: Archiu incompatible.

en: Incorrect post password.
oc_FR: Senhal de l’article incorrect.

en: Incorrect username or password.
oc_FR: Identificant o senhal incorrècte.

en: Increase indent
oc_FR: Aumentar l&rsquo;indentacion

en: Increase regular prices (fixed amount or percentage)
oc_FR: Augmenter los prèses regulars (montant fixe o percentatge)

en: Increase sale prices (fixed amount or percentage)
oc_FR: Augmenter los prèses promocionals (montant fixe o percentatge)

en: Increasing memory allocated to PHP
oc_FR: Augmenter la memòria allouée a PHP

en: India
oc_FR: Inde

en: Indian
oc_FR: Ocean Indian

en: Indianapolis
oc_FR: Indianapòlis

[ctx: Indicates this palette comes from WordPress.]
en: Default
oc_FR: Per defaut

[ctx: Indicates this palette comes from the theme.]
en: Theme
oc_FR: Tèma

en: Individual posts may override these settings. Changes here will only be applied to new posts.
oc_FR: Los articles individuals poirián ignorar aqueles paramètres. Las modificacions fachas aquí son aplicadas als articles novèls.

en: Individual use only
oc_FR: Utilizacion individuelle unicament

en: Indonesia
oc_FR: Indonésie

en: Industry regulatory disclosure requirements
oc_FR: Requisits de divulgacion reglamentària de l'industria

en: Inexistent terms.
oc_FR: Tèrmes inexistents.

en: Information about the web server that is currently hosting your site.
oc_FR: Informacion concernant lo servidor web hébergeant actualament vòstre site.

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
oc_FR: Barra d'aisinas en linha (quand un imatge, un ligam o un apercebut es seleccionat)

en: Insert
oc_FR: Inserir

en: Insert Image
oc_FR: Inserir un imatge

en: Insert Page Break tag
oc_FR: Inserir la balisa &laquo; Page break &raquo;

en: Insert Read More tag
oc_FR: Inserir la balisa « Legir la seguida... »

en: Insert audio playlist
oc_FR: Inserir una lista de lectura àudio

en: Insert column after
oc_FR: Inserir una colomna aprèp

en: Insert column before
oc_FR: Inserir una colomna abans

en: Insert date/time
oc_FR: Inserir l&rsquo;ora/la data

en: Insert file URL
oc_FR: Inserir l&rsquo;URL del fichièr

en: Insert from URL
oc_FR: Inserir a partir d&rsquo;una adreça web

en: Insert gallery
oc_FR: Inserir una galariá

en: Insert image
oc_FR: Inserir un imatge

en: Insert into Post
oc_FR: Inserar dins lo Messatge

en: Insert into page
oc_FR: Inserir dins la pagina

en: Insert into post
oc_FR: Inserir dins l&rsquo;article

en: Insert link
oc_FR: Inserir un ligam

en: Insert media from another website
oc_FR: Inserir un mèdia dempuèi un autre site

en: Insert row
oc_FR: Inserir linha

en: Insert row after
oc_FR: Inserir una linha aprèp

en: Insert row before
oc_FR: Inserir una linha abans

en: Insert table
oc_FR: Inserir un tablèu

en: Insert video
oc_FR: Inserir una vidèo

en: Insert video playlist
oc_FR: Inserir una lista de lectura vidèo

en: Insert/edit code sample
oc_FR: Inserir/modificar lo còdi d’exemple

en: Insert/edit image
oc_FR: Inserir/modificar un imatge

en: Insert/edit link
oc_FR: Inserir/modificar un ligam

en: Insert/edit media
oc_FR: Inserir/modificar un mèdia

en: Inserted text
oc_FR: Tèxte inserit

en: Inserting Media
oc_FR: Insercion del mèdia

en: Install
oc_FR: Installar

en: Install %s now
oc_FR: Installar %s ara

en: Install Now
oc_FR: Installar ara

en: Install Parent Theme
oc_FR: Installer lo tèma parent

en: Install Press This
oc_FR: Installar Press This

en: Install Themes
oc_FR: Installar de tèmas

en: Install the latest version of WordPress
oc_FR: Installar la darrièra version de WordPress

en: Installation Required
oc_FR: Instalacion necessària

en: Installation failed.
oc_FR: L'installacion a fracassat.

en: Installed Plugins
oc_FR: Extensions installadas

en: Installed themes
oc_FR: Tèmas installats

en: Instructions that will be added to the thank you page and emails.
oc_FR: Instructions qui seràn aponduts a la pagina de remerciement e dins les e-mails.

en: Instructions that will be added to the thank you page.
oc_FR: Instructions qui seràn apondudas a la pagina de remerciements.

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
oc_FR: Arguments insufisents passats a aqueste metòde XML-RPC.

en: Integration
oc_FR: Intégration

en: Interface language
oc_FR: Lenga d'interfacia

en: Internet Explorer does not give you the best WordPress experience. Switch to Microsoft Edge, or another more modern browser to get the most from your site.
oc_FR: Internet Explorer vos balha pas la melhora experiéncia amb WordPress. Cambiatz a Microsoft Edge, o un autre navigador mai modèrne per obtenir lo melhor del sit web.

en: Introduction
oc_FR: Introduccion

en: Invalid %s
oc_FR: %s invalid

en: Invalid %s ID
oc_FR: ID %s invalid

en: Invalid API response code (%d).
oc_FR: Code de réponse d’API non valide (%d)

en: Invalid Account
oc_FR: Compte invalid

en: Invalid Content-Disposition supplied. Content-Disposition needs to be formatted as `attachment; filename="image.png"` or similar.
oc_FR: Valeur Content-Disposition provesida non valide. Content-Disposition a besonh d’èsser formatat coma `attachment; filename="image.png"` o equivalent.

en: Invalid JSON body passed.
oc_FR: Contengut JSON transmés invalid.

en: Invalid JSONP callback function.
oc_FR: Foncion de rapèl JSONP invalida.

en: Invalid Poll Author
oc_FR: Autor de sondatge non valide

en: Invalid URL format.
oc_FR: Lo format de l'URL es pas valid.

en: Invalid URL.
oc_FR: URL incorrècta.

en: Invalid activation key.
oc_FR: Clau d&#8217;activacion invalida.

en: Invalid attachment ID.
oc_FR: Identificant del mèdia invalid.

en: Invalid authentication method
oc_FR: Metòde d&rsquo;authentification invalid

en: Invalid author ID.
oc_FR: Identificant utilizaire pas valable.

en: Invalid changeset UUID
oc_FR: Jòc de modifications UUID invalid.

en: Invalid comment ID.
oc_FR: Identificant comentari invalid.

en: Invalid comment author ID.
oc_FR: ID de l’autor del comentari non valide.

en: Invalid comment content.
oc_FR: Contengut del comentari invalid.

en: Invalid comment status.
oc_FR: Estatut del comentari invalid.

en: Invalid coupon ID
oc_FR: Identificant Còdi promo invalid

en: Invalid coupon code
oc_FR: Còdi promo invalid

en: Invalid coupon type - the coupon type must be any of these: %s
oc_FR: Tipe de còdi promo invalid - lo tipe deu èsser un d'aquestes&nbsp;: %s

en: Invalid customer
oc_FR: Client invalid

en: Invalid customer ID
oc_FR: Identificant client invalid

en: Invalid customer email
oc_FR: E-mail client invalid

en: Invalid data provided.
oc_FR: Las donadas provesidas son invalidas.

en: Invalid data. No selected item.
oc_FR: Donadas non validas. Cap d'element es pas estat seleccionat.

en: Invalid data. The item does not exist.
oc_FR: Donadas non validas. L'element existís pas.

en: Invalid data. Unknown state.
oc_FR: Donadas non validas. Estat desconegut.

en: Invalid data. Unknown type.
oc_FR: Donadas non validas. Tipe desconegut.

en: Invalid date.
oc_FR: Data invalida.

en: Invalid download link.
oc_FR: Lien de telecargament invalid.

en: Invalid email address
oc_FR: Adreiça de corrièl invalida

en: Invalid email address in request.
oc_FR: Adresa de corrièr electronic non valida sus demanda.

en: Invalid email address when generating personal data export file.
oc_FR: Adresa de corrièr electronic non valida al generar lo fichièr d'exportacion de donadas personalas.

en: Invalid email address.
oc_FR: Adreça de messatjariá invalida.

en: Invalid featured media ID.
oc_FR: ID del mèdia mes en avant invalid.

en: Invalid file
oc_FR: Fichièr invalid

en: Invalid file type
oc_FR: Tipe de fichièr invalid

en: Invalid form submission.
oc_FR: Mandadís invalid del formulari.

en: Invalid image URL.
oc_FR: Adreça web non valide per l&rsquo;imatge

en: Invalid item ID.
oc_FR: Identificant d&rsquo;element invalid.

en: Invalid key.
oc_FR: Clau invalida

en: Invalid menu ID.
oc_FR: Menú ID invalid.

en: Invalid nonce verification
oc_FR: Vérification de jeton invalida

en: Invalid object type.
oc_FR: Tipe d&rsquo;objècte invalid

en: Invalid order note ID
oc_FR: L&rsquo;ID de la nòta de comanda es invalid

en: Invalid order.
oc_FR: Comanda invalida

en: Invalid page template.
oc_FR: Modèl de pagina invalid.

en: Invalid parameter(s): %s
oc_FR: Paramètre(s) invalid(s) : %s

en: Invalid parameter.
oc_FR: Paramètre invalid.

en: Invalid payment method.
oc_FR: Metòde de pagament invalid.

en: Invalid personal data action.
oc_FR: L'accion de donadas personalas es pas valida.

en: Invalid plugin page.
oc_FR: Pagina d&rsquo;extension invalida

en: Invalid plugin path.
oc_FR: Camin d&rsquo;extension invalid

en: Invalid post ID.
oc_FR: Identificant de l&rsquo;article invalid.

en: Invalid post format.
oc_FR: Format d&rsquo;article invalid.

en: Invalid post parent ID.
oc_FR: ID del contengut parent non valide.

en: Invalid post type.
oc_FR: Tipe d&rsquo;article invalid.

en: Invalid post.
oc_FR: Article invalid.

en: Invalid product ID.
oc_FR: ID de produit invalid.

en: Invalid product SKU
oc_FR: UGS invalid

en: Invalid product attribute ID
oc_FR: ID d&rsquo;atribut de produit invalid

en: Invalid product attribute order_by type - the product attribute order_by type must be any of these: %s
oc_FR: Tipe d&rsquo;atribut de produit order_by invalid - lo tipe d&rsquo;atribut de produit order_by deu èsser un de ceux-ci&nbsp;: %s

en: Invalid product attribute type - the product attribute type must be any of these: %s
oc_FR: Tipe d&rsquo;atribut de produit invalid - lo tipe d&rsquo;atribut de produit deu èsser un de ceux-ci&nbsp;: %s

en: Invalid product category ID
oc_FR: Identificant de categoria invalid

en: Invalid product shipping class ID
oc_FR: ID de classa de liurason produit invalid

en: Invalid product tag ID
oc_FR: ID d&rsquo;etiqueta produit invalid

en: Invalid product type - the product type must be any of these: %s
oc_FR: Tipe de produit invalid - lo tipe de produit deu èsser un de ceux ci&nbsp;: %s

en: Invalid refund amount
oc_FR: Montant de remborsament invalid

en: Invalid request ID when generating personal data export file.
oc_FR: ID de demanda non valid en generant lo fichièr d'exportacion de donadas personalas.

en: Invalid request ID when merging personal data to export.
oc_FR: ID de demanda non valid en generant lo fichièr d'exportacion de donadas personalas.

en: Invalid request ID when processing personal data to erase.
oc_FR: ID de demanda non valid pendent lo procediment de supression de donadas personalas.

en: Invalid request ID when sending personal data export email.
oc_FR: ID de demanda non valid en mandar lo corrièr electronic d'exportacion de donadas personalas.

en: Invalid request ID.
oc_FR: Identificador de demanda non valid.

en: Invalid request type.
oc_FR: Identificador de demanda non valid.

en: Invalid revision ID.
oc_FR: ID de revision invalid.

en: Invalid role
oc_FR: Ròtle invalid

en: Invalid role.
oc_FR: Ròtle invalid.

en: Invalid scope %s
oc_FR: Camp d&rsquo;aplicacion invalid %s

en: Invalid shortcode name: %1$s. Do not use spaces or reserved characters: %2$s
oc_FR: Nom de còdi cort invalid&nbsp;: %1$s. Utilizetz pas d&rsquo;espaci o de caractèrs reservats&nbsp;: %2$s

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
oc_FR: Nom de còdi cort invalid&nbsp;: pas de nom donat.

en: Invalid slug.
oc_FR: Identificant invalid.

en: Invalid status.
oc_FR: Estat invalid.

en: Invalid taxonomy.
oc_FR: Taxinomia invalida.

en: Invalid taxonomy: %s.
oc_FR: Taxinomia invalida&nbsp;: %s

en: Invalid term ID.
oc_FR: ID del tèrme invalid.

en: Invalid translation type.
oc_FR: Tipe de traduccion invalid.

en: Invalid user ID for reassignment.
oc_FR: ID utilizaire invalid per reafectacion

en: Invalid user ID.
oc_FR: Identificant d&rsquo;utilizaire invalid.

en: Invalid user parameter(s).
oc_FR: Paramètre(s) utilizaire invalid(s).

en: Invalid username or email.
oc_FR: Nom d'utilizaire o e-mail invalid.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
oc_FR: Valor %1$s invalida per %2$s. La valor esperada se deu trobar entre %3$s e %4$s.

en: Invalid value for background attachment.
oc_FR: Valor invalida pel mèdia estacat en rèireplan.

en: Invalid value for background position X.
oc_FR: Valor invalida per la posicion X del rèireplan.

en: Invalid value for background position Y.
oc_FR: Valor invalida per la posicion Y del rèireplan.

en: Invalid value for background repeat.
oc_FR: Valor invalida per la repeticion del rèireplan.

en: Invalid value for background size.
oc_FR: Valor invalida per la talha del rèireplan

en: Invalid value.
oc_FR: Valor invalida.

en: Invalid webhook delivery ID.
oc_FR: Identificant croquet Web desliurat invalid

en: Invalid webhook delivery.
oc_FR: Croquet Web desliurat invalid

en: Inventory
oc_FR: Inventari

en: Invitation email sent to new user. A confirmation link must be clicked before their account is created.
oc_FR: Mandadís d&rsquo;un messatge d&rsquo;invitation al utilizaire novèl. Un ligam de confirmacion devra d&rsquo;abord èsser clicat avant la creacion del compte.

en: Invitation email sent to user. A confirmation link must be clicked for them to be added to your site.
oc_FR: Lo convit es estat mandat a l&rsquo;utilizaire sus son adreça de messatjariá. Li caldrà clicar sus un ligam de confirmacion per èsser apondut a vòstre site.

en: Invite Sent!
oc_FR: Convidacion mandada.

en: Invites
oc_FR: Convidacions

en: Invoice prefix
oc_FR: Prefix de la factura

en: Irkutsk
oc_FR: Irkoutsk

en: Is SUHOSIN installed?
oc_FR: Es installat SUHOSIN?

en: Is the Imagick library available?
oc_FR: Es disponibla la librariá Imagick?

en: Is there no link to us?
oc_FR: I a pas de liam vers n'autres ?

en: Is this a multisite?
oc_FR: Es aquò un multisite?

en: Is this site discouraging search engines?
oc_FR: Avètz aqueste site desactivat l'indexacion dels motors de recèrca?

en: Is this site using HTTPS?
oc_FR: Utilizatz aqueste site HTTPS?

en: Isle of Man
oc_FR: Illa de Man

en: Israel
oc_FR: Israël

en: Istanbul
oc_FR: Istanbol

en: It is possible for site maintainers to block all, or some, communication to other sites and services. If set up incorrectly, this may prevent plugins and themes from working as intended.
oc_FR: Los administrators del site pòdon blocar tota, o qualques comunicacions amb d'autres luòcs e servicis. Se la configuracion es corrècta, aquò pòt empachar que las extensions o los tèmas foncionen coma s'espera.

en: It is up to search engines to honor this request.
oc_FR: Certans motors de recèrca pòdon decidir de l&rsquo;indexar malgrat tot.

en: It looks like HTTPS is not supported for your website at this point.
oc_FR: Sembla que lo protocòl HTTPS siá pas sostengut per la pagina web a aqueste punt.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
oc_FR: Sembla que i a pas res a aquesta adreça. Ensajatz d'anar dirèctament sus %s.

en: It looks like the Apache %s module is not installed.
oc_FR: Sembla que lo modul %s d&rsquo;Apache es pas installat.

en: It looks like you're using an insecure version of %s. Using an outdated browser makes your computer unsafe. For the best WordPress experience, please update your browser.
oc_FR: Il semble que vous utilizatz una version peu sûre de %s. Un navigateur dépassé met votre ordinateur en danger. Per utilizar WordPress dins de condicions optimales, veuillez metre a jorn votre navigateur.

en: It looks like you're using an old version of %s. For the best WordPress experience, please update your browser.
oc_FR: Il semble que vous utilizatz una vieille version de %s. Per utilizar WordPress dins les meilleures conditions, veuillez metre a jorn votre navigateur.

en: It seems your network is running with Nginx web server. <a href="%s">Learn more about further configuration</a>.
oc_FR: Sembla que lo malhum siá executat amb lo servidor web Nginx. <a href="%s">Aprene mai sus la configuracion</a>.

en: It was not possible to check your scheduled events
oc_FR: Podèm pas verificar los eveniments planificats

en: Italic
oc_FR: Italica

en: Italy
oc_FR: Italie

en: Item
oc_FR: Article

en: Item #%1$s stock increased from %2$s to %3$s.
oc_FR: Estòc de l'article #%1$s aumentat de %2$s a %3$s.

en: Item added.
oc_FR: Contengut apondut.

en: Item deleted.
oc_FR: Contengut suprimit.

[ctx: Item name in quotes]
en: &ldquo;%s&rdquo;
oc_FR: &laquo;%s&raquo;

en: Item not added.
oc_FR: Contengut pas apondut.

en: Item not updated.
oc_FR: L&rsquo;entrada es pas estada mesa a jorn

en: Item updated.
oc_FR: Contengut mes a jorn.

en: Itemized
oc_FR: Detalhat

en: Items deleted.
oc_FR: Contenguts pas suprimits.

en: Items list
oc_FR: Lista dels elements

en: Items list navigation
oc_FR: Navigacion de la lista dels elements

en: Ivory Coast
oc_FR: Côte-d’Ivoire

en: JSONP support is disabled on this site
oc_FR: Lo support JSONP es d&eacute;sactiv&eacute; sus aqueste site

en: JSONP support is disabled on this site.
oc_FR: Lo supòrt de JSONP es desactivat sus aqueste site.

en: Jamaica
oc_FR: Jamaïca

en: Jammu and Kashmir
oc_FR: Jammu-et-Cachemire

en: Jan Mayen
oc_FR: Illa Jan Mayen

en: January
oc_FR: Genièr

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
oc_FR: Gen

en: Japan
oc_FR: Japon

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
oc_FR: JavaScript deu èsser activat per utilizar aquesta foncionalitat.

en: Jawa Barat
oc_FR: Java occidental

en: Jawa Tengah
oc_FR: Java central

en: Jawa Timur
oc_FR: Java oriental

en: Jerusalem
oc_FR: Jerusalèm

en: Johnston
oc_FR: Atòl de Johnston

en: Join
oc_FR: Rejunher

en: Join the diverse WordPress contributor community and connect with other people who are passionate about maintaining a free and open web.
oc_FR: Junhètz-vos a la comunautat de contributors de WordPress e vos connectatz amb d'autras personas passionadas per mantenir un web liure e dobèrt.

en: Jordan
oc_FR: Jordanie

en: Jujuy
oc_FR: San Salvador de Jujuy

en: July
oc_FR: Julh

en: June
oc_FR: Junh

en: Just another %s site
oc_FR: Un site utilizant %s

en: Just another WordPress site
oc_FR: Un site qu&rsquo;utiliza WordPress

en: Just another WordPress.com weblog
oc_FR: Solament un autre WordPress.com weblog

en: Just now
oc_FR: solament ara

en: Justify
oc_FR: Justificar

en: Justify Text
oc_FR: Justifiar

en: Kabul
oc_FR: Kabol

en: Kalimantan Barat
oc_FR: Kalimantan occidental

en: Kalimantan Selatan
oc_FR: Kalimantan del Sud

en: Kalimantan Tengah
oc_FR: Kalimantan central

en: Kalimantan Timur
oc_FR: Kalimantan oriental

en: Kalimantan Utara
oc_FR: Nòrd Kalimantan

en: Kamchatka
oc_FR: Kamtchatka

en: Kashgar
oc_FR: Kachgar

en: Katmandu
oc_FR: Katmandou

en: Keep this link private
oc_FR: Aqueste ligam es privat

en: Kenyan shilling
oc_FR: Shilling kényan

en: Kepulauan Riau
oc_FR: Illas Riau

en: Kerguelen
oc_FR: Illas Kerguelen

en: Key
oc_FR: Clau

en: Key details
oc_FR: Detalhs de clau

en: Keyboard Shortcuts
oc_FR: Acorchis de clavièr

en: Keyboard users: When you are working in the visual editor, you can use %s to access the toolbar.
oc_FR: Utilizaires del clavièr&nbsp;: quand vous travaillez dins l&rsquo;editor visual, podètz utilizar <kbd>Alt + F10</kbd> per accedir a la barra d&rsquo;aisinas.

en: Keywords
oc_FR: Mots claus

en: Kiritimati
oc_FR: Illa Christmas (Kiribati)

en: Knox
oc_FR: Knox (Indiana)

en: Knox IN
oc_FR: Knox (Indiana)

en: Kolkata
oc_FR: Calcutta

en: Krasnoyarsk
oc_FR: Krasnoïarsk

en: Kuwait
oc_FR: Koweït

en: L/W/H
oc_FR: L/l/H

en: Lanao del Norte
oc_FR: Lanao del Nòrd

en: Lanao del Sur
oc_FR: Lanao del Sud

en: Language
oc_FR: Lenga

en: Language:
oc_FR: Lenga :

en: Languages
oc_FR: Lengas

en: Large
oc_FR: Larg

en: Large size
oc_FR: Grande talha

en: Large size image height
oc_FR: Nautor de l&rsquo;imatge en granda talha

en: Large size image width
oc_FR: Largor de l&rsquo;imatge en granda talha

en: Last 12 months
oc_FR: 12 mes passats

en: Last 24 hours
oc_FR: 24 oras passadas

en: Last 7 days
oc_FR: 7 darrièrs jorns

en: Last IP
oc_FR: Ultima IP

en: Last Modified
oc_FR: Darrièra modificacion

en: Last Name
oc_FR: Nom

en: Last Post
oc_FR: Darrièr article

en: Last Updated
oc_FR: Darrièra mesa a jorn

en: Last Used
oc_FR: Ultima utilizacion

en: Last access
oc_FR: Darrièr accès

en: Last edited by %1$s on %2$s at %3$s
oc_FR: Darrièra modificacion per %1$s, lo %2$s a %3$s

en: Last edited on %1$s at %2$s
oc_FR: Darrièra modificacion lo %1$s a %2$s

en: Last month
oc_FR: Mes passat

en: Last name
oc_FR: Nom d'ostal

en: Last name for the user.
oc_FR: Nom de l’utilizaire.

en: Last order
oc_FR: Dernière comanda

en: Last page
oc_FR: Darrièra pagina

en: Last updated
oc_FR: Mes a jorn recentament

en: Last updated: %s
oc_FR: Darrièra mesa a jorn&nbsp;: %s

en: Last warning, are you sure?
oc_FR: Dernier avertissement, êtes-vous certain(e)&nbsp;?

en: Last week
oc_FR: setmana passada

en: Latest
oc_FR: Darrièra version

en: Latest Posts
oc_FR: Darrièrs Messatges

en: Latest activity
oc_FR: Passada Activitat

en: Latvia
oc_FR: Lettonie

en: Layout
oc_FR: Arrangement

en: Learn More
oc_FR: En savoir plus

en: Learn about block themes
oc_FR: Mai d'informacions suls tèmas de blocs

en: Learn how to <a href="%s" class="update-browser-link">browse happy</a>
oc_FR: Aprene <a href="%s" class="update-browser-link">coma navegar contents</a>

en: Learn how to configure the Authorization header.
oc_FR: Aprene a configurar l'entèsta d'autorizacion.

en: Learn more
oc_FR: Ne saber mai

en: Learn more about CSS
oc_FR: Ne saber mai sul CSS (en anglés)

en: Learn more about debugging in WordPress.
oc_FR: Aprene mai sus lo depuracion dins WordPress.

en: Learn more about page cache
oc_FR: Mai d'informacions sus la cache de las paginas

en: Learn more about persistent object caching.
oc_FR: Mai d'informacion sus la cache d'objèctes persistent.

en: Learn more about templates
oc_FR: Ne saber mai suls modèls

en: Learn more about the %s version.
oc_FR: Mai d'informacions sus la version %s.

en: Learn more about updating PHP
oc_FR: Aprene mai sus coma actualizar lo PHP

en: Learn more about what WordPress requires to run.
oc_FR: Aprene mai sus çò que WordPress necessita per foncionar.

en: Learn more about why you should use HTTPS
oc_FR: Aprene mai sus perqué deuriás utilizar HTTPS

en: Learn more.
oc_FR: Ne saber mai

en: Leave a Comment
oc_FR: Daissar un comentari

en: Leave a Reply
oc_FR: Daissar una responsa

en: Leave a Reply to %s
oc_FR: Respondre a %s

en: Leave a comment
oc_FR: Deishar un comentari

en: Leave a reply to %s
oc_FR: Laissatz una respònsa en %s

en: Leave blank for unlimited re-downloads.
oc_FR: Daissatz vide pels telecargaments illimitats.

en: Lebanon
oc_FR: Liban

en: Left
oc_FR: Esquèrra

en: Left Sidebar
oc_FR: Colomna laterala esquèrra

en: Left with space
oc_FR: Esquèrra amb espaci

en: Length
oc_FR: Longor

en: Length (%s)
oc_FR: Longor (%s)

en: Length:
oc_FR: Durada&nbsp;:

en: Let's go!
oc_FR: Es partit&nbsp;!

en: Letter
oc_FR: Letra

en: Library
oc_FR: Bibliotèca

en: Libya
oc_FR: Libye

en: Light
oc_FR: Clair

en: Likely direct inclusion of %1$s in order to use %2$s. This is very wrong. Hook the %2$s call into the %3$s action instead.
oc_FR: Posibla inclusion dirècta de %1$s per utilizar %2$s. Aquò es plan mal. Apondètz l'apèl %2$s a l'accion %3$s en son luòc.

en: Limit response to comments published after a given ISO8601 compliant date.
oc_FR: Limitar las responsas als comentaris publicats aprèp una data donada e confòrma ISO8601.

en: Limit response to comments published before a given ISO8601 compliant date.
oc_FR: Limitar las responsas als comentaris publicats abans una data donada e confòrma ISO8601.

en: Limit response to posts published after a given ISO8601 compliant date.
oc_FR: Limitar la responsa als articles publicats aprèp una data definida e confòrma a la nòrma ISO8601.

en: Limit response to posts published before a given ISO8601 compliant date.
oc_FR: Limiter la réponse als articles publicats avant una date définie e conforme a la norme ISO8601.

en: Limit result set to all items except those of a particular parent ID.
oc_FR: Limiter lo jòc de resultats a totes los resultats, exceptés ceux dont lo parent porte un ID spécifique.

en: Limit result set to attachments of a particular MIME type.
oc_FR: Limiter lo groupe de resultats a un tipe MIME particulier.

en: Limit result set to attachments of a particular media type.
oc_FR: Limitar lo grop de resultats als mèdias estacats d’un tipe particular.

en: Limit result set to comments assigned a specific status. Requires authorization.
oc_FR: Limiter lo jòc de resultats als comentaris assignats a un estat spécifique. Nécessite les droits correspondants.

en: Limit result set to comments assigned a specific type. Requires authorization.
oc_FR: Limite lo jòc de resultats als comentaris assignats a un tipe spécifique. Nécessite des droits spécifiques.

en: Limit result set to comments assigned to specific post IDs.
oc_FR: Limite lo jòc de resultats als comentaris assignats a des ID d’articles spécifiques.

en: Limit result set to comments assigned to specific user IDs. Requires authorization.
oc_FR: Limitar lo jòc de resultats als comentaris assignats als ID utilizaires especificats. Necessita de dreits especifics.

en: Limit result set to comments of specific parent IDs.
oc_FR: Limiter lo jòc de resultats als comentaris ayant un ID parent especific.

en: Limit result set to items except those with specific terms assigned in the %s taxonomy.
oc_FR: Limita l'ensemble dels resultats als elements, levat aqueles amb de tèrmes especifics assignats a la taxonomia %s.

en: Limit result set to items that are sticky.
oc_FR: Limiter les resultats als elements qui son espingolats.

en: Limit result set to items with particular parent IDs.
oc_FR: Limiter lo jòc de resultats als elements ayant un ID parent particulier.

en: Limit result set to posts assigned one or more statuses.
oc_FR: Limitar lo jòc de resultats als articles associats a un o mantun estats.

en: Limit result set to posts assigned to specific authors.
oc_FR: Limiter les resultats als publications assignadas a des autors spécifiques.

en: Limit result set to posts with a specific menu_order value.
oc_FR: Limiter lo jòc de resultats als articles ayant una valeur menu_order spécifique.

en: Limit result set to posts with one or more specific slugs.
oc_FR: Limitar lo jòc de resultats als articles qu'an al mens un identificant particular.

en: Limit result set to specific IDs.
oc_FR: Limiter lo groupe de resultats als ID spécifiés.

en: Limit result set to terms assigned to a specific parent.
oc_FR: Resultats limités als tèrmes ayant un parent especific.

en: Limit result set to terms assigned to a specific post.
oc_FR: Limiter lo resultat als tèrmes assignats a un article spécifique.

en: Limit result set to terms with one or more specific slugs.
oc_FR: Limiter lo jòc de resultats als tèrmes qu'an un o mantun identificant especifics.

en: Limit result set to that from a specific author email. Requires authorization.
oc_FR: Limiter lo jòc de resultats a una adresse email d’autor spécifique. Nécessite les droits correspondants.

en: Limit result set to users matching at least one specific role provided. Accepts csv list or single role.
oc_FR: Limitar lo resultat als utilizaires correspondents a al mens un ròtle spécifique provesit. Accepte las listas de type CSV o les ròtles uniques.

en: Limit result set to users with one or more specific slugs.
oc_FR: Limiter lo jòc de resultats  als utilizaires qu'an un o mantun identificant especifics.

en: Limit results to taxonomies associated with a specific post type.
oc_FR: Limiter les resultats als taxinomies associadas un tipe de contengut spécifique.

en: Limit results to those matching a string.
oc_FR: Limiter les resultats a ceux qui correspondent a una chaîne de caractères.

en: Limit usage to X items
oc_FR: Limit d&rsquo;utilizacion a X articles

en: Link
oc_FR: Ligams

en: Link CSS Class
oc_FR: Classa CSS del ligam

en: Link Categories
oc_FR: Categorias dei liames

en: Link Category
oc_FR: Categoria de ligams

en: Link ID
oc_FR: ID del ligam

en: Link Image To:
oc_FR: Ligar l&rsquo;imatge a&nbsp; :

en: Link Rel
oc_FR: Atribut &laquo; Rel &raquo; del ligam

en: Link Relationship (XFN)
oc_FR: Relacion amb lo proprietari del site ligat (XFN)

en: Link Target
oc_FR: Cibla del ligam

en: Link Text
oc_FR: Tèxte del ligam

en: Link To
oc_FR: Ligar a

en: Link URL
oc_FR: Adreça del ligam

en: Link added.
oc_FR: Ligam apondut.

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
oc_FR: Ancòra

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
oc_FR: Ancòras

en: Link color
oc_FR: Color dels ligams

en: Link inserted.
oc_FR: Ligam inserit.

en: Link not found.
oc_FR: Ligam pas trobat.

en: Link options
oc_FR: Opcions del ligam

en: Link previous orders
oc_FR: Lien comandas précédentes

en: Link rating
oc_FR: Nòta del ligam

en: Link selected.
oc_FR: Ligam seleccionat.

en: Link text, e.g. &#8220;Ransom Demands (PDF)&#8221;
oc_FR: Tèxte del ligam, per exemple &laquo; Théorie sul chaos (PDF) &raquo;

en: Link thumbnails to:
oc_FR: Ligar las miniaturas a&nbsp; :

en: Link title
oc_FR: Títol del ligam

en: Link to Attachment Page
oc_FR: Ligam cap a la pagina del fichièr estacat

en: Link to Media File
oc_FR: Ligam cap a lo fichièr mèdia

en: Link to image
oc_FR: Ligam de l'imatge

en: Linked Blogs
oc_FR: Blògs ligats

en: Linked Products
oc_FR: Produits liés

en: Linked products
oc_FR: Produits liés

en: Links
oc_FR: Ligams

en: Links for %s
oc_FR: Ligams per %s

en: Links in the Toolbar at the top of the screen connect your dashboard and the front end of your site, and provide access to your profile and helpful WordPress information.
oc_FR: Los ligams contenguts dins la barra d&rsquo;aisinas plaçada en naut de l&rsquo;ecran religamt vòstre tablèu de bòrd a la partida publica de vòstre site, e fournissent un accès rapid a vòstre perfil e de preciosas informacions sus WordPress.

en: Links list
oc_FR: Lista dels ligams

en: Links may be separated into Link Categories; these are different than the categories used on your posts.
oc_FR: Los ligams pòdon èsser rangés dins de categorias de ligams&nbsp;; son pas los mêmes categorias que per vòstres articles.

[ctx: Links widget]
en: Random
oc_FR: Aleatòri

en: Lisbon
oc_FR: Lisbona

en: List
oc_FR: Lista

en: List item
oc_FR: Element de lista

en: List of menu items selected for deletion:
oc_FR: Lista dels elements del menú seleccionats per èsser suprimits:

en: List view
oc_FR: Vista en lista

en: Lithuania
oc_FR: Lituanie

en: Live Preview
oc_FR: Previsualizacion en dirècte

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
oc_FR: Previsualizacion de &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&raquo;

en: Live Preview: %s
oc_FR: Previsualizacion&nbsp;: %s

en: Load billing address
oc_FR: Cargar l&rsquo;adreça de facturacion

en: Load shipping address
oc_FR: Cargar l&rsquo;adreça de liurason

en: Load the customer's billing information? This will remove any currently entered billing information.
oc_FR: Cargar las informacions de facturacion del client&nbsp;? Aquò suprimira totas las informacions de facturacion actualament saisies.

en: Load the customer's shipping information? This will remove any currently entered shipping information.
oc_FR: Cargar las informacions de liurason del client&nbsp;? Aquò suprimira totas las informacions de liurason actualament saisies.

en: Loading more results... please wait.
oc_FR: Cargament de mai de resultats... Pacientatz.

en: Loading&#8230;
oc_FR: Cargament&#8230;

en: Loading&hellip;
oc_FR: Cargament&#8230;

en: Loading...
oc_FR: Cargament...

en: Local Pickup
oc_FR: Punt de venda

en: Local delivery
oc_FR: Liurason locala

en: Local pickup
oc_FR: Punt de venda

en: Local time is %s.
oc_FR: L&rsquo;ora locala es %s.

en: Local time is <code>%1$s</code>
oc_FR: L'ora locala qu'es <code>%1$s</code>

en: Locale for the user.
oc_FR: Lenga de l’utilizaire.

en: Location
oc_FR: Luec

en: Location of the uploaded file.
oc_FR: Emplaçament del fichièr mandat.

en: Log %s out of all locations.
oc_FR: Desconnexion %s de totes los supòrts/aparelhs.

en: Log In
oc_FR: Se connectar

en: Log Out
oc_FR: Se desconectar

en: Log Out Everywhere
oc_FR: Desconnexion globala

en: Log Out Everywhere Else
oc_FR: Me desconnectar pertot mai

en: Log in
oc_FR: Se connectar

en: Log in to Download Files
oc_FR: Se connectar per telecargar les fichièrs

en: Log in to Reply
oc_FR: Connectatz-vos per respondre

en: Log in to leave a Comment
oc_FR: Conectatz vos per daissar un comentari

en: Log out
oc_FR: Desconnexion

en: Log out of this account
oc_FR: Se desconnectar d'aquel compte

en: Logged in as %s
oc_FR: Connectat coma %s.

en: Logged in as <a href="%1$s">%2$s</a>.
oc_FR: Conectat coma <a href="%1$s">%2$s</a>.

en: Login
oc_FR: Se connectar

en: Login &raquo;
oc_FR: Se connectar &raquo;

en: Login Address (URL)
oc_FR: Adreça de connexion (URL)

en: Login Name
oc_FR: Identificant

en: Login failed
oc_FR: La conneccion a pas capitat

en: Login name for the user.
oc_FR: Nom de connexion per l’utilizaire.

en: Logo
oc_FR: Lògo

en: Logout
oc_FR: Se desconnectar

en: Logout &raquo;
oc_FR: Desconnectat &raquo;

en: Lome
oc_FR: Lomé

en: London
oc_FR: Londres

en: Looking for %1$s in %2$s
oc_FR: Recèrca %1$s dins %2$s

en: Looking for a WooCommerce theme?
oc_FR: A la recèrca d&rsquo;un tèma WooCommerce&nbsp;?

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an appropriate file instead.
oc_FR: Sembla que s’agís pas del bon tipe de fichièr. Ligatz cap a un fichièr apropriat.

en: Looks like this is not the correct kind of file. Please link to an audio file instead.
oc_FR: Sembla qu'aquò es pas lo tipe de fichièr corrècte. Fasètz un ligam cap a un fichièr son a la plaça.

en: Loop
oc_FR: Repetir

en: Loopback request
oc_FR: Demanda de retro-lus

en: Loopback requests are used to run scheduled events, and are also used by the built-in editors for themes and plugins to verify code stability.
oc_FR: Las requèstas de retro-lus son utilizadas per executar d'eveniments planificats, e son tanben utilizadas pels editors integrats dels tèmas e extensions per verificar l'estabilitat del còde.

en: Lord Howe
oc_FR: Illa Lord Howe (LHI)

en: Lost Password
oc_FR: Mot de Santa Clara perdut

en: Lost password
oc_FR: Senhal perdut

en: Lost your password?
oc_FR: Avètz perdut vòstre mot de Santa Clara ?

en: Lost your password? Please enter your username or email address. You will receive a link to create a new password via email.
oc_FR: Senhal perdu&nbsp;? Sasissètz votre identificant o votre adreça e-mail. Vous recevrez un ligam per e-mail per crear un nouveau senhal.

en: Low in stock
oc_FR: Estòc feble

en: Low stock threshold
oc_FR: Sulhet d'estòc feble

en: Luxembourg
oc_FR: Luxemborg

en: LxWxH in decimal form
oc_FR: LxPxH al format décimal

en: M j, Y @ G:i
oc_FR: j M Y @ G:i

en: M j, Y @ H:i
oc_FR: j F Y \a G \h i \m\i\n

en: M jS
oc_FR: j M

en: M jS Y
oc_FR: j M Y

en: MB (Leave blank for network default)
oc_FR: Mo (Laisser void per utilizar la valor per defaut del ret)

en: MM / YY
oc_FR: MM / AA

en: Maceio
oc_FR: Maceió

en: Madeira
oc_FR: Madèra

en: Mahe
oc_FR: Mahé

en: Mail (will not be published)
oc_FR: Corric (será pas publicat)

en: Mail Server
oc_FR: Servidor de messatjariá

en: Main
oc_FR: Principal

en: Main Page (no parent)
oc_FR: Pagina mairala

en: Main menu
oc_FR: Menú principal

en: Maintenance
oc_FR: Mantenença

en: Make a duplicate from this product
oc_FR: Dupliquer aqueste produit

en: Make this post sticky
oc_FR: Pegar aquel messatge

en: Make your payment directly into our bank account. Please use your Order ID as the payment reference. Your order will not be shipped until the funds have cleared in our account.
oc_FR: Efectuatz lo pagament dirèctament dempuèi vòstre compte bancari. Utilizatz l'identificant de vòstra comanda coma referéncia del pagament. Vòstra comanda serà pas expediada tant que los fonses seràn pas recebuts.

en: Malaysia
oc_FR: Malaisie

en: Maldives
oc_FR: Maldivas

en: Maluku Utara
oc_FR: Moluques del Nòrd

en: Manage
oc_FR: Gerir

en: Manage Archives
oc_FR: Gestionar los archius

en: Manage Audio
oc_FR: Gerir l'audio

en: Manage Comments
oc_FR: Gerir los comentaris

en: Manage Documents
oc_FR: Gestionar los documents

en: Manage Images
oc_FR: Gerir los imatges

en: Manage Locations
oc_FR: Gerir los emplaçaments

en: Manage Uploads
oc_FR: Gerir las mesas en linha

en: Manage Video
oc_FR: Bailejar la Videò

en: Manage inactive plugins
oc_FR: Gestion de las extension inactivas

en: Manage stock
oc_FR: Gestion de l'estòc

en: Manage stock?
oc_FR: Gerir l'estòc&nbsp;?

en: Manage themes
oc_FR: Gerir los vestissatges

en: Manage with Live Preview
oc_FR: Gerir amb l’apercebut en direct

en: Manage your domains
oc_FR: Bailejar vòstre domanis

en: Manage your plugins
oc_FR: Gestion de las extension

en: Manage your themes
oc_FR: Gestion dels tèmas

en: Managing Pages
oc_FR: Gestion de las paginas

en: Managing pages is very similar to managing posts, and the screens can be customized in the same way.
oc_FR: La gestion de las paginas es très proche de celle dels articles, e los ecrans pòdon èsser personalizats de la même manière.

en: Manila
oc_FR: Manilha

en: Manual
oc_FR: Manuel

en: Manual Offsets
oc_FR: Decalatges manuals

en: Manually sent
oc_FR: Envoyé manualament

en: Many people take advantage of keyboard shortcuts to moderate their comments more quickly. Use the link to the side to learn more.
oc_FR: Fòrça utilizaires utilizan los acorchis de clavièr per moderar lors comentaris mai rapidament. Seguissètz lo ligam sul costat per ne saber mai.

en: Many plugins may collect or store personal data either in the WordPress database or remotely. Any Erase Personal Data request should delete data from plugins as well.
oc_FR: Fòrça extensions pòdon reculhir o emmagazinar de donadas personalas o dins la basa de donadas de WordPress o remotament. Tota demanda de supression de donadas personalas deuriá suprimir de donadas de las extensions tanben.

en: Many plugins may collect or store personal data either in the WordPress database or remotely. Any Export Personal Data request should include data from plugins as well.
oc_FR: Fòrça extensions pòdon reculhir o emmagazinar de donadas personalas o dins la basa de donadas de WordPress o remotament. Tota demanda d'exportacion de donadas personalas deuriá inclure de donadas de las extensions tanben.

en: Many themes show some sidebar widgets by default until you edit your sidebars, but they are not automatically displayed in your sidebar management tool. After you make your first widget change, you can re-add the default widgets by adding them from the Available Widgets area.
oc_FR: Fòrça tèmas afichan per defaut qualques widgets dins la barra laterala, fins al moment que la modificaretz vos-meteis. Aquestes widgets per defaut ne son pas automaticament afichats dins lo gestionari de barra laterala. Aprèp aver fait vòstras propres modificacions de widgets, podètz rapondre los widgets per defaut dempuèi la seccion &laquo;&nbsp;Widgets Disponibles&nbsp;&raquo;.

en: March
oc_FR: Març

en: Mark as Not Spam
oc_FR: Marcar coma Non-Spam

en: Mark export request for &#8220;%s&#8221; as completed.
oc_FR: Marca la demanda d'exportacion de "%s" coma complèta.

en: Mark requests as completed
oc_FR: Marca las demandas coma completadas

en: Mark this comment as spam
oc_FR: Marcar aqueste comentari coma indesirable

en: Markup is not allowed in CSS.
oc_FR: Lo balisage es pas autorizat dins lo CSS.

en: Marquesas
oc_FR: Illas Marquesas

en: Marshall Islands
oc_FR: Illas Marshall

en: Martinique
oc_FR: Martinica

en: Mastercard
oc_FR: MasterCard

en: Match case
oc_FR: Respectar la cassa

en: Mature
oc_FR: Adulte

en: Mature <span class="count">(%s)</span> | Mature <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Madur <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Madurs <span class="count">(%s)</span>

en: Mauritania
oc_FR: Mauritanie

en: Mauritius
oc_FR: Illa Maurici

en: Max Height
oc_FR: Nautor maximala

en: Max Width
oc_FR: Largor maximala

en: Max allowed packet size
oc_FR: Mesura maximala autorizada del paquet

en: Max connections number
oc_FR: Nombre maxim de connexions

en: Max effective file size
oc_FR: Taula maximala efectiva de fichièr

en: Max input time
oc_FR: Temps d'introduccion maxim

en: Max number of files allowed
oc_FR: Nombre maxim de fichièrs autorizats

en: Max price
oc_FR: Prètz max

en: Max size of an uploaded file
oc_FR: Taula maximala d'un fichièr mandat

en: Max size of post data allowed
oc_FR: Mesura maximala autorizada de las donadas d'article

en: Max upload size.
oc_FR: Talha maximala d'upload.

en: Maximum Rating
oc_FR: Classement maximal

en: Maximum depth
oc_FR: Prigondor maximum

en: Maximum number of items to be returned in result set.
oc_FR: Nombre maximal d’elements a renvoyer dins lo groupe de resultats.

en: Maximum size: %s
oc_FR: Talha maximala : %s

en: Maximum spend
oc_FR: Dépense maximum

en: Maximum upload file size: %s.
oc_FR: Talha de fichièr maximala per la mesa en linha&nbsp;: %s.

en: May
oc_FR: Mai

[ctx: May abbreviation]
en: May
oc_FR: Mai

en: Mayotte
oc_FR: Maiòta

en: Measurements
oc_FR: Dimensions

en: Media
oc_FR: Mèdias

en: Media File
oc_FR: Fichièr mèdia

en: Media Handling
oc_FR: Tratament dels mèdias

en: Media Library
oc_FR: Bibliotèca

en: Media Settings
oc_FR: Reglatges de las mèdias

en: Media Widget
oc_FR: Widget mèdia

en: Media Widget (%d) | Media Widget (%d)
oc_FR[0]: Widget mèdia (%d)
oc_FR[1]: Widgets mèdia (%d)

en: Media file attached.
oc_FR: Fichièr mèdia estacat.

en: Media file detached.
oc_FR: Fichièr mèdia destacat.

en: Media file moved to the Trash.
oc_FR: Fichièr mèdia desplaçat dins l'escobilhièr.

en: Media file permanently deleted.
oc_FR: Fichièr mèdia definitivament suprimit.

en: Media file restored from the Trash.
oc_FR: Fichièr mèdia recuperat dempuèi l'escobilhièr.

en: Media file updated.
oc_FR: Fichièr mèdia mis a jorn.

en: Media items list
oc_FR: Lista dels elements média

en: Media items list navigation
oc_FR: Navigacion de la lista dels elements média

en: Media library
oc_FR: Bibliotèca

en: Media title
oc_FR: Títol del mèdia

en: Median server response time was %1$s milliseconds. It should be less than the recommended %2$s milliseconds threshold.
oc_FR: Lo temps mejan de responsa del servidor es estat de %1$s milisegondas. Seriá inferior al tèrme recomandat de %2$s de milisegondas.

en: Median server response time was %1$s milliseconds. This is less than the recommended %2$s milliseconds threshold.
oc_FR: Lo temps mejan de responsa del servidor es estat de %1$s milisegondas. Aquò es inferior al tèrme recomandat de %2$s de milisegondas.

en: Medium
oc_FR: Mejana

en: Medium size
oc_FR: Talha mejana

en: Medium size image height
oc_FR: Nautor de l&rsquo;imatge en talha mejana

en: Medium size image width
oc_FR: Largor de l&rsquo;imatge en talha mejana

en: Medium-Large size image height
oc_FR: Nautor d&rsquo;imatge mejan-grand

en: Medium-Large size image width
oc_FR: Largor d&rsquo;imatge mejan-grand

en: Member
oc_FR: Membre

en: Membership
oc_FR: Inscription

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
oc_FR: Memòria depassada. Ensajatz tornarmai amb un fichièr mai pichon.

en: Menu
oc_FR: Menú

en: Menu Item
oc_FR: Element del menú

en: Menu Location
oc_FR: Emplaçament del menú

en: Menu Locations
oc_FR: Emplaçaments de menús

en: Menu Management
oc_FR: Gestion des menús

en: Menu Name
oc_FR: Nom del menú

en: Menu Options
oc_FR: Opcions del menú

en: Menu Settings
oc_FR: Reglatges del menú

en: Menu created
oc_FR: Menú creat

en: Menu deleted
oc_FR: Menú suprimit

en: Menu item added
oc_FR: Element del menú apondut

en: Menu item deleted
oc_FR: Element del menú suprimit

en: Menu item is now a sub-item
oc_FR: L'element del menú es ara un sosmenú

en: Menu item moved down
oc_FR: L'element del menú es estat desplaçat cap aval

en: Menu item moved out of submenu
oc_FR: L'element del menú es estat desplaçat en defòra del sosmenú

en: Menu item moved to the top
oc_FR: L'element del menú es estat desplaçat cap al naut

en: Menu item moved up
oc_FR: L'element del menú es estat desplaçat cap amont

en: Menu item removed
oc_FR: L'element del menú es estat suprimit

en: Menu locations updated.
oc_FR: Los emplaçaments de menú son estats meses a jorn.

en: Menu order
oc_FR: Òrdre del menú

en: Menu structure
oc_FR: Structure del menú

en: Menus
oc_FR: Menús

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme or in <a href="%s">widget areas</a> by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget.
oc_FR: Los menús pòdon èsser mostrats en localizacions definidas al tèma o dins las <a href="%s">zònas de widgets</a> en apondent un widget de menú personalizat.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme, even used in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%1$s">Widgets</a> screen. If your theme does not support the navigation menus feature (the default themes, %2$s and %3$s, do), you can learn about adding this support by following the documentation link to the side.
oc_FR: Los menús pòdon èsser mostrats a las localizacions definidas pel tèma, son quitament utilizats dins las barras lateralas apondent un widget Menú de navigacion a l'ecran <a href="%1$s">widgets</a>. Se lo tèma es pas compatible amb la foncion de menús de navigacion (los tèmas predefinits, %2$s e %3$s, òc), podètz aprene a apondre aqueste supòrt seguent lo ligam de documentacion a costat.

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
oc_FR: Los menús pòdon èsser afichats dins los emplaçaments definits per vòstre tèma.

en: Merge table cells
oc_FR: Fusionar las cellulas del tablèu

en: Message
oc_FR: Messatge

en: Meta
oc_FR: Mèta

en: Meta fields.
oc_FR: Camps mètas.

en: Metadata
oc_FR: Metadonadas

en: Method
oc_FR: Metòde

en: Method '%s' not implemented. Must be overridden in subclass.
oc_FR: La méthode « %s » es pas implémentée. Cela devrait èsser surchargé en sous-classe.

en: Method availability
oc_FR: Metòde de disponibilitat

en: Method title
oc_FR: Títol del metòde

en: Mexico
oc_FR: Mexique

en: Mexico City
oc_FR: Cuitat de Mexic

en: Micronesia
oc_FR: Micronésie

en: Middle
oc_FR: Mitan

en: Midway
oc_FR: Atoll de Midway

en: Milano
oc_FR: Milan

en: Min price
oc_FR: Prètz min

en: Minimum order amount
oc_FR: Montant minimum de comanda

en: Minimum spend
oc_FR: Dépense minimale

en: Minute
oc_FR: minuta

en: Minutes
oc_FR: Minutas

en: Misiones
oc_FR: Província de Misiones

en: Missed schedule
oc_FR: Planificacion mancada

en: Missing
oc_FR: Mancant

en: Missing Attachment
oc_FR: Fichièr estacat mancant

en: Missing Widgets
oc_FR: Widgets mancants

en: Missing a temporary folder.
oc_FR: Manca un dossièr temporari.

en: Missing email address.
oc_FR: Adreça de messatjariá mancanta.

en: Missing eraser index.
oc_FR: Manca l'indici del supresor.

en: Missing exporter index.
oc_FR: Manca l'indèx exportator.

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
oc_FR: (sens nom)

en: Missing page index.
oc_FR: Manca l'indèx de la pagina.

en: Missing parameter %s
oc_FR: Paramètre mancant %s

en: Missing parameter(s): %s
oc_FR: Paramètre(s) mancant(s) : %s

en: Missing post ID.
oc_FR: ID de l&rsquo;article mancant.

en: Mission complete. Message %s deleted.
oc_FR: Mission complida. Messatge %s suprimit.

en: Modena
oc_FR: Mod&egrave;ne

en: Moderate Comment
oc_FR: Moderar lo comentari

en: Moderating Comments
oc_FR: Moderacion dels comentaris

en: Moderator
oc_FR: Moderador

en: Mogadishu
oc_FR: Mogadiscio

en: Moldova
oc_FR: Moldavie

en: Mon
oc_FR: dL

en: Monaco
oc_FR: Mónegue

en: Monday
oc_FR: Diluns

[ctx: Monday initial]
en: M
oc_FR: L

en: Money spent
oc_FR: Argent despensat

en: Mongolia
oc_FR: Mongolie

en: MonsterID (Generated)
oc_FR: MonsterID (generat)

en: Month
oc_FR: mes

en: Month and name
oc_FR: Mes e títol

en: Monthly
oc_FR: Mesadièr

en: Months
oc_FR: Meses

en: Months and Years
oc_FR: Mes e annadas

en: Months and years
oc_FR: Mes e annadas

en: More
oc_FR: Mai

en: More Details
oc_FR: Mai de detalhs

en: More Languages
oc_FR: Mai de lengas

en: More actions
oc_FR: Mai d&rsquo;accions

en: More details.
oc_FR: Mai de detalhs.

en: More information about %s
oc_FR: Mai d&rsquo;informacions a prepaus de %s

en: Morocco
oc_FR: Maroc

en: Moscow
oc_FR: Moscòu

en: Most Popular
oc_FR: Mai Popular

en: Most Recent
oc_FR: Las mai recentas

en: Most discount
oc_FR: Mai fòrta remesa

en: Most popular
oc_FR: Mai Popular

en: Most themes show the site title at the top of every page, in the title bar of the browser, and as the identifying name for syndicated feeds. Many themes also show the tagline.
oc_FR: Gaireben totes los tèmas mòstran lo títol del sit a l'entorn de cada pagina, dins la barra del títol del navigador e coma identificator dels canals de sindicacion. Fòrça tèmas mòstran tanben lo lema.

en: Mountain Province
oc_FR: Mountain Província

en: Movable Type and TypePad
oc_FR: Movable Tipe e TipePad

en: Move
oc_FR: Desplaçar

en: Move %s box down
oc_FR: Mòstra la boita %s en bas

en: Move %s box up
oc_FR: Mòstra la boita %s sus

en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
oc_FR: Déplacer &#8220;%s&#8221; dins l'escobilhièr

en: Move down
oc_FR: Davalar

en: Move down one
oc_FR: Davalar d&rsquo;un nivèl

en: Move one level down
oc_FR: Desplaçar d'un nivèl cap aval

en: Move one level up
oc_FR: Desplaçar d'un nivèl cap amont

en: Move out from under %s
oc_FR: Sortir de jos %s

en: Move this comment to the Trash
oc_FR: Déplacer aqueste comentari dins l'escobilhièr

en: Move this item to the Trash
oc_FR: Desplaçar aquesta entrada dins l&rsquo;Escobilhièr

en: Move to Trash
oc_FR: Desplaçar dins l&rsquo;escobilhièr

en: Move to another area&hellip;
oc_FR: Desplaçar cap a una autra zòna&hellip;

en: Move to the top
oc_FR: Desplaçar tot en naut

en: Move under %s
oc_FR: Plaçar jos %s

en: Move up
oc_FR: Montar

en: Move up one
oc_FR: Montar d&rsquo;un cran

[ctx: Move widget]
en: Move
oc_FR: Desplaçar

en: Multibyte String (mbstring) is used to convert character encoding, like for emails or converting characters to lowercase.
oc_FR: Multibyte String (mbstring) es utilizat per convertir les encodages de caractèrs, coma per les e-mails o en convertissant les caractèrs en minuscules.

en: Multipart
oc_FR: Multi-parties

en: Multisite support is not enabled.
oc_FR: Lo support multisites es pas activat.

en: Municipalidad Metropolitana de Lima
oc_FR: Municipalit&eacute; M&eacute;tropolitaine de Lima

en: Municipality
oc_FR: Municipalité

en: Muscat
oc_FR: Mascate

en: Music
oc_FR: Musica

en: Must Use Plugins
oc_FR: Extensions indispensables

en: Mute
oc_FR: Mut

en: My Gravatar
oc_FR: Mon Gravatar

en: My Network
oc_FR: Lo meu malhum

en: My Profile
oc_FR: Mon Perfil

en: My Site | My Sites
oc_FR[0]: Mon site

en: My Sites
oc_FR: Mos sites

en: My account
oc_FR: Mon compte

en: My account page
oc_FR: Pagina mon compte

en: MySQL utf8mb4 support
oc_FR: Supòrt utf8mb4 de MySQL

en: MySQL version
oc_FR: Version MySQL

en: Mystery Person
oc_FR: Persona mistèri

en: Name
oc_FR: Nom

en: Name (Last, First)
oc_FR: Nom (nom, prénom)

en: Name (numeric)
oc_FR: Nom (numérique)

en: Name (required)
oc_FR: Nom (requesit)

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
oc_FR: Tèxte

en: Name for the attribute (shown on the front-end).
oc_FR: Nom per l&rsquo;atribut (afichat dins la partida publique).

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
oc_FR: Nom

en: Name:
oc_FR: Nom&nbsp;:

en: Namibia
oc_FR: Namibie

en: Napoli
oc_FR: Naples

en: Navarra
oc_FR: Navarre

en: Navigation
oc_FR: Navegacion

en: Navigation Label
oc_FR: Títol de la navigacion

en: Navigation Menu
oc_FR: Menú de navigacion

en: Navigation Menu Item
oc_FR: Element de menú de navigacion

en: Navigation Menu Items
oc_FR: Elements de menú de navigacion

en: Navigation Menus
oc_FR: Menús de navigacion

en: Ndjamena
oc_FR: N'Djamena

en: Need a fresh look? Try Storefront child themes
oc_FR: Besoin d’un nouveau look&nbsp;? Essayez les tèmas enfants de Storefront

en: Need a theme? Try Storefront
oc_FR: Besoin d&rsquo;un tèma&nbsp;? Essayez Strorefront

en: Need help? Use the Help tab above the screen title.
oc_FR: Besoin d’aide ? Utilisez l’onglet Aide au dessus del títol de l’écran.

en: Nepal
oc_FR: Népal

en: Nepalese rupee
oc_FR: Ropia nepalesa

en: Net profit
oc_FR: Profit net

en: Net sales amount
oc_FR: Montant net de las vendas

en: Netherlands
oc_FR: Pays-Bas

en: Network Admin
oc_FR: Admin de la ret

en: Network Admin Email
oc_FR: Adreça de messatjariá de l&rsquo;administrator de la ret

en: Network Admin: %s
oc_FR: Admin de la ret&nbsp;: %s

en: Network Enable %s
oc_FR: Activar %s sus la ret

en: Network Settings
oc_FR: Reglatges de la ret

en: Network configuration authentication keys
oc_FR: Claus d'identificacion per configurar lo malhum

en: Network configuration rules for %s
oc_FR: Reglas de configuracion de ret a %s

en: Network count
oc_FR: Compte de malhums

en: Network enabled
oc_FR: Réseau activat

en: Network functions are disabled.
oc_FR: Les fonctionnalités réseau son desactivadas.

en: Never
oc_FR: Jamai

en: New %1$s Site: %2$s
oc_FR: Novèl %1$s site&nbsp;: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
oc_FR: Novèu %1$s Utilisator: %2$s

en: New %s
oc_FR: Nouveau %s

en: New Application Password Name
oc_FR: Lo nom del senhal d'aplicacion novèl

en: New Brunswick
oc_FR: Nouveau-Brunswick

en: New Caledonia
oc_FR: Nòva Calédonie

en: New Category Name
oc_FR: Nom de la novèla categoria

en: New Changeset
oc_FR: Novèl jòc de modificacions

en: New Custom HTML Widget
oc_FR: Novèl widget HTML personalizat.

en: New Link Category Name
oc_FR: Nom de la novèla categoria de ligams

en: New Menu
oc_FR: Menú novèl

en: New Page
oc_FR: Pagina nuvela

en: New Password
oc_FR: Novèl senhal

en: New Post
oc_FR: Messatge novèl

en: New Salem
oc_FR: Nòu Salèm

en: New Site Registration: %s
oc_FR: Inscripcion d'un site novèl : %s

en: New Site: %1$s
    URL: %2$s
    Remote IP address: %3$s
    
    Disable these notifications: %4$s
oc_FR: Site novèl : %1$s
    URL : %2$s
    Adreça IP : %3$s
    
    Desactivar aquestas notificacions : %4$s

en: New Tag Name
oc_FR: Nom del novèl mot clau

en: New Territories
oc_FR: Nouveaux Territoires

en: New User Default Role
oc_FR: Ròtle per defaut de tot utilizaire novèl

en: New User Registration: %s
oc_FR: Inscripcion d'un novèl utilizaire : %s

en: New User: %1$s
    Remote IP address: %2$s
    
    Disable these notifications: %3$s
oc_FR: Utilizaire novèl : %1$s
    Adreça IP : %2$s
    
    Desactivar aquestas notificacions : %3$s

en: New WordPress Site
oc_FR: Nouveau site WordPress

en: New York
oc_FR: Nòva York

en: New Zealand
oc_FR: Nòva Zélande

en: New account
oc_FR: Nouveau compte

en: New category name
oc_FR: Nom de la novèla categoria

en: New comment on your post "%s"
oc_FR: Comentari novèl sus vòstre article « %s »

en: New coupon
oc_FR: Novèl Còdi Promo

en: New custom field name
oc_FR: Nom de camp personalizat novèl

en: New dimensions:
oc_FR: Novèlas dimensions&nbsp;:

en: New document
oc_FR: Document novèl

en: New order
oc_FR: Novèla comanda

en: New order emails are sent to chosen recipient(s) when a new order is received.
oc_FR: Les e-mails de novèla comanda son mandadas au(x) destinatari(s) lorsqu&rsquo;une novèla comanda es reçue.

en: New page title
oc_FR: Títol de la pagina seguenta

en: New page title&hellip;
oc_FR: Novèl títol de pagina&hellip;

en: New password
oc_FR: Senhal novèl

en: New password (leave blank to leave unchanged)
oc_FR: Novèl senhal (daissar void per conservar l&rsquo;actual)

en: New passwords do not match.
oc_FR: Les nouveaux senhals ne correspondent pas.

en: New pingback on your post "%s"
oc_FR: Ping novèl sus vòstre article « %s »

en: New product
oc_FR: Produit novèl

en: New shipping class Name
oc_FR: Novèl nom de classa de liurason

[ctx: New site notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
oc_FR: [%1$s] Activacion de %2$s

en: New theme activated.
oc_FR: Nouveau tèma activat.

en: New to Akismet
oc_FR: Novèl amb Akismet

en: New trackback on your post "%s"
oc_FR: Retroligam novèl sus vòstre article « %s »

en: New user created.
oc_FR: Lo novèl utilizaire es estat creat.

[ctx: New user notification email subject]
en: [%1$s] Activate %2$s
oc_FR: [%1$s] Activacion de %2$s

en: New user registration on your site %s:
oc_FR: Inscripcion d'un utilizaire novèl sus vòstre site %s :

en: New users are automatically assigned a password, which they can change after logging in. You can view or edit the assigned password by clicking the Show Password button. The username cannot be changed once the user has been added.
oc_FR: Los novèls utilizaires recebon automaticament un senhal, que pòt èsser cambiada aprèp connexion. Podètz afichar lo senhal o lo modificar en clicant sul boton «&nbsp;Afichar lo senhal&nbsp;». L'identificant pòt pas èsser modificat un còp que lo compte utilizaire es estat creat.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you do not want the user to receive a welcome email.
oc_FR: Los novèls utilizaires recebon un messatge que los infòrma que son estats aponduts als utilizaires de vòstre site. Aqueste messatge conten tanben lor senhal. Desmarcatz la casa se volètz pas que l&rsquo;utilizaire receba aqueste messatge de benvenguda.

en: New version available.
oc_FR: Novèla version disponibla.

en: New version available. %s
oc_FR: I a una version novèla disponibla. %s

en: New version available. <button class="button-link" type="button">Update now</button>
oc_FR: Novèla version disponible. <button class="button-link" type="button">Metre a jorn ara</button>

en: New window
oc_FR: Novèla fenèstra

en: Newer Comments &raquo;
oc_FR: Comentaris mai recents &raquo;

en: Newer Entries &raquo;
oc_FR: Entradas recentas &raquo;

en: Newer comments
oc_FR: Comentaris mai recents

en: Newer posts
oc_FR: Articles mai recents

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
oc_FR: Articles mai recents <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newfoundland and Labrador
oc_FR: Terre-Neuve-et-Labrador

en: News
oc_FR: Nòvas

en: Next
oc_FR: Seguida

en: Next &gt;
oc_FR: Seg.&nbsp;&gt;

en: Next &raquo;
oc_FR: Seguent &raquo;

en: Next &rarr;
oc_FR: &larr; Precedent

en: Next Page
oc_FR: Pagina seguenta

en: Next Page &raquo;
oc_FR: Pagina seguenta &raquo;

en: Next Post
oc_FR: Article seguent

en: Next Steps
oc_FR: Etapas seguentas

en: Next page
oc_FR: Pagina seguenta

en: Next step
oc_FR: Etapa seguenta

en: Next steps
oc_FR: Etapas seguentas

en: Next theme
oc_FR: Seguent tèma

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
oc_FR: Un politnom (nicename) deuriá pas depassar los 50 caractèrs.

en: Nickname
oc_FR: Escais

en: Niue
oc_FR: Niué

en: No
oc_FR: Non

en: No %1$s data specified to create %1$s
oc_FR: Aucune donada %1$s spécifiée per crear %1$s

en: No %1$s data specified to create/edit %1$s
oc_FR: Aucune donada %1$s spécifiée per crear/modificar %1$s

en: No %1$s data specified to edit %1$s
oc_FR: Aucune donada %1$s spécifiée per modificar %1$s

en: No %1$s found with the ID equal to %2$s
oc_FR: Pas de %1$s de trobat amb l'identificant d'egal a %2$s

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
oc_FR: Cap de %1$s es pas estat configurat dins lo tablèu d&rsquo;arguments de la barra laterala "%2$s". "%3$s" serà utilizat per defaut. Configuratz manualament %1$s amb "%3$s" per far desaparéisser aquesta notificacion e conservar lo contengut actual de la barra laterala.

en: No Avatars
oc_FR: Pas d'Avatars

en: No Comments
oc_FR: Pas de comentari

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
oc_FR: Pas cap de comentaris<span class="screen-reader-text"> sus %s</span>

en: No Content-Disposition supplied.
oc_FR: Cap de valor pas provesida per Content-Disposition.

en: No PHP sessions detected
oc_FR: Cap de session de PHP pas detectada

en: No Responses
oc_FR: Pas de responsa

en: No Title
oc_FR: Sens títol

en: No activity yet!
oc_FR: Aucune activitat pel moment&nbsp;!

en: No alignment
oc_FR: Pas d'alinhament

en: No approved comments
oc_FR: Cap de comentari pas aprovat

en: No attributes currently exist.
oc_FR: Aucun atribut per lo moment.

en: No audio selected
oc_FR: Cap de fichièr àudio pas seleccionat

en: No billing address set.
oc_FR: Aucune adreça de facturacion.

en: No blogs... yet.
oc_FR: Pas encara de blog…

en: No categories
oc_FR: Pas de categoria

en: No categories found.
oc_FR: Cap de categoria pas trobada.

en: No changesets found in Trash.
oc_FR: Cap de jòc de modificacions pas trobat dins l'escobilhièr.

en: No changesets found.
oc_FR: Cap de jòc de modificacions pas trobat.

en: No client caching response headers were detected.
oc_FR: Cap d'entèsta de responsa de sèrva foguèt pas detectada dins la cache del client.

en: No color
oc_FR: Pas cap de color

en: No comments
oc_FR: Pas de comentari

en: No comments awaiting moderation.
oc_FR: Cap de comentari es pas en espèra de moderacion.

en: No comments found in Trash.
oc_FR: Cap de comentari foguèt pas trobat l'escobilhièr.

en: No comments found.
oc_FR: Cap de comentari pas trobat.

en: No comments yet.
oc_FR: Pas cap de comentari pel moment.

en: No coupons found
oc_FR: Cap de Còdi Promo pas trobat

en: No coupons found in range
oc_FR: Aucun còdi promo trouvé dins aqueste interval

en: No coupons found in trash
oc_FR: Cap de Còdi Promo pas trobat dins l'escobilhièr

en: No customer selected
oc_FR: Aucun client seleccionat

en: No customers found.
oc_FR: Aucun client.

en: No data supplied.
oc_FR: Cap de donada pas provesida.

en: No description
oc_FR: Sens descripcion

en: No editor could be selected.
oc_FR: Cap d&rsquo;editor a pas pogut èsser seleccionat.

en: No file defined
oc_FR: Aucun fichièr défini

en: No file selected
oc_FR: Cap de fichièr pas seleccionat

en: No file was uploaded.
oc_FR: Aucun fichièr n&rsquo;a été mandat.

en: No image selected
oc_FR: Cap d'imatge pas seleccionat

en: No image set
oc_FR: Pas de jòc d&rsquo;imatges

en: No importers are available.
oc_FR: Cap d&rsquo;aisina d&rsquo;importacion es pas disponibla.

en: No information yet&hellip;
oc_FR: I a pas encara d'informacion&hellip;

en: No items
oc_FR: Pas cap d'element

en: No items found.
oc_FR: Cap d&rsquo;element pas trobat.

en: No items.
oc_FR: Aucune entrada.

en: No links found.
oc_FR: Cap de ligam pas trobat.

en: No logo selected
oc_FR: Cap de lògo pas seleccionat

en: No low in stock products found.
oc_FR: Aucun estòc feble.

en: No matching tax rates found.
oc_FR: Cap de correspondéncia de taus de TVA pas trobada.

en: No maximum
oc_FR: Pas de maximum

en: No media files found in Trash.
oc_FR: Son pas trobats mèdia dins l'escobilhièr.

en: No media files found.
oc_FR: Cap de fichièr mèdia es pas estat trobat.

en: No media items found.
oc_FR: S'es pas trobat cap de mèdia.

en: No media selected
oc_FR: Cap de mèdia pas seleccionat

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
oc_FR: Cap de menú es pas estat creat pel moment. <a href="%s">Ne crear un</a>.

en: No minimum
oc_FR: Aucun minimum

en: No out of stock products found.
oc_FR: Aucun produit en rupture.

en: No pages found in Trash.
oc_FR: Cap de pagina pas trobada dins l&raquo;escobilhièr.

en: No pages found.
oc_FR: Pas de pagina trobada.

en: No pending comments
oc_FR: Pas cap de comentari en espèra

en: No permalink structure set
oc_FR: Es pas definida cap d'estructura dels ligams permanents

en: No plugin specified.
oc_FR: Cap d'extension pas especificada.

en: No plugins found.
oc_FR: Cap d&rsquo;extension pas trobada.

en: No post?
oc_FR: Pas de messatge ?

en: No posts found in Trash.
oc_FR: Cap d&raquo;article pas trobat dins l&raquo;escobilhièr.

en: No posts found.
oc_FR: Degun postatge trobat.

en: No product categories exist.
oc_FR: Aucune categoria de produit.

en: No product to duplicate has been supplied!
oc_FR: Aucun produit a dupliquer n&rsquo;a été fourni&nbsp;!

en: No products found
oc_FR: Cap de produit pas trobat

en: No products found in range
oc_FR: Aucun produit trouvé dins l&rsquo;intervalle

en: No products found in trash
oc_FR: Cap de produit pas trobat dins l'escobilhièr

en: No products found.
oc_FR: Cap de produit pas trobat

en: No products in the cart.
oc_FR: Vòstre panièr es vide.

en: No products were found matching your selection.
oc_FR: Aucun produit ne correspond a votre sélection.

en: No restrictions
oc_FR: Aucune restriccion

en: No results found
oc_FR: Pas cap de resultat.

en: No results found.
oc_FR: Pas cap de resultat.

en: No role
oc_FR: Aucun rôle

en: No route was found matching the URL and request method
oc_FR: Cap d'itinerari que corresponda a l'URL e al metòde de requèsta es pas estat trobat

en: No route was found matching the URL and request method.
oc_FR: Cap d'itinerari que corresponda a l'URL e al metòde de requèsta es pas estat trobat

en: No row(s) selected
oc_FR: Aucune linha seleccionada

en: No scheduled events exist on this site.
oc_FR: Existís pas d'eveniments planificats dins aqueste site.

en: No search term specified. Showing recent items.
oc_FR: Cap de mot es pas estat donat per aquesta recèrca. Aquí las recèrcas precedentas.

en: No shipping address set.
oc_FR: Aucune adreça de liurason.

en: No shipping class
oc_FR: Pas de classa de liurason

en: No shipping class cost
oc_FR: Còst per cap de classa de liurason

en: No sites found.
oc_FR: Cap de site pas trobat.

en: No tags
oc_FR: Pas cap d'etiqueta

en: No tags found
oc_FR: Pas de balisas trobadas!

en: No tags found.
oc_FR: Cap d'etiqueta pas trobada.

en: No taxes found in this period
oc_FR: Aucune TVA trouvée sus aquesta période

en: No thanks
oc_FR: Non merci

en: No thanks, do not remind me again
oc_FR: Non, ne pas me reaviar a aqueste subjècte

en: No theme specified.
oc_FR: Cap de tèma pas especificat.

en: No themes are currently available.
oc_FR: I a pas de tèmas disponibles ara.

en: No themes found.
oc_FR: Cap de tèma pas trobat.

en: No themes found. Try a different search.
oc_FR: Cap de tèma pas trobat. Ensajatz una autra recèrca.

en: No used coupons found
oc_FR: Aucun còdi promo utilizat

en: No user found.
oc_FR: Pas d'usuari trobat.

en: No users found
oc_FR: Pas d'utilisators trobats

en: No valid plugins were found.
oc_FR: Cap d&rsquo;extension valida pas trobada.

en: No version control systems were detected.
oc_FR: Cap de sistèma de contraròtle de version detectat.

en: No version or author information is available.
oc_FR: I a pas cap d'informacion disponibla sus la version o l'autor.

en: No video selected
oc_FR: Cap de vidèo pas seleccionada

en: No widgets found.
oc_FR: Aucun widget trobat.

en: No, I do not approve of this connection
oc_FR: Non, n'apròbi pas aquera connexion

en: No, I will enter prices exclusive of tax
oc_FR: Non, je sasirai les tarifs HT

en: No-code contribution
oc_FR: Contribucion sens còde

en: Non-existent changeset UUID.
oc_FR: UUDI inexistant per lo jòc de modifications.

en: Nonbreaking space
oc_FR: Espaci insecable

en: None
oc_FR: Cap

en: Norfolk Island
oc_FR: Illa Norfolk

en: North
oc_FR: Nòrd

en: North America
oc_FR: America del Nòrd

en: North Dakota
oc_FR: Dakota del Nòrd

en: North Korea
oc_FR: Corée del Nòrd

en: North West
oc_FR: Nòrd-Ouest

en: Northern Cape
oc_FR: Cap del Nòrd

en: Northwest Territories
oc_FR: Territoires del Nòrd-Ouest

en: Norway
oc_FR: Norvège

en: Not Found
oc_FR: Pas trobat

en: Not Found.
oc_FR: Pas trobat.

en: Not Spam
oc_FR: Pas spam

en: Not Sticky
oc_FR: Metre pas en avant

en: Not available
oc_FR: Pas disponible

en: Not declared
oc_FR: Pas declarat

en: Not found
oc_FR: Pas trobat

en: Not right now
oc_FR: Pas maintenant

en: Not that bad
oc_FR: Pas mal

en: Not writable
oc_FR: A pas de permissions d'escritura

en: Note added to your {site_title} order from {order_date}
oc_FR: Nòta aponduda a vòstra comanda del {order_date} sus {site_title}

en: Note that even when set to discourage search engines, your site is still visible on the web and not all search engines adhere to this directive.
oc_FR: Atencion que, quitament quand se definís per desincentivar los motors de recèrca, lo sit demòra visible sul web e pas totes los motors de recèrca complisson aquela directiva.

en: Note that you crop the image by clicking on it (the Crop icon is already selected) and dragging the cropping frame to select the desired part. Then click Save to retain the cropping.
oc_FR: Per requadrar un imatge, clicatz sus l&rsquo;icòna Requadrar puèi seleccionatz la zòna de conservar en clicant sus l&rsquo;imatge e en fasent lisar lo cursor de la mirga. Puèi, clicatz sus Enregistrar per conservar vòstra modificacion.

en: Note to customer
oc_FR: Nòta al client

en: Note:
oc_FR: Note&nbsp;:

en: Note: As this tool only gathers data from WordPress and participating plugins, you may need to do more to comply with erasure requests. For example, you are also responsible for ensuring that data collected by or stored with the 3rd party services your organization uses gets deleted.
oc_FR: Nòta: coma aqueste esplech recampa pas que de donadas de WordPress e de las extensions participantas, podètz aver de far mai de causas per respectar las demandas d'eliminacion. Per exemple, sètz tanben responsables de vos assegurar que las donadas collectadas o emmagazinadas amb los servicis de tèrces qu'utiliza vòstra organizacion son suprimidas.

en: Note: Neither of these options blocks access to your site &mdash; it is up to search engines to honor your request.
oc_FR: Note&nbsp;: Aucune de ses opcions ne bloque l&rsquo;accès a vòstre site &mdash; es al motor de recèrca de respecter vòstra demanda.

en: Note: Permissions for order items will automatically be granted when the order status changes to processing/completed.
oc_FR: Note&nbsp;: Les permissions pels articles de la comanda seràn automatiquement accordées quand lo status passera de en cors a acabada.

en: Note: Since this tool only gathers data from WordPress and participating plugins, you may need to do more to comply with export requests. For example, you should also send the requester some of the data collected from or stored with the 3rd party services your organization uses.
oc_FR: Nòta: coma aqueste esplech recampa pas que de donadas de WordPress e de las extensions participantas, podètz aver de far mai de causas per respectar las demandas d'exportacion. Per exemple, deuriatz tanben mandar a l'aplicant qualques donadas collectadas o emmagazinadas amb los servicis de tèrces qu'utiliza vòstra organizacion.

en: Notes
oc_FR: nòtas

en: Notes about your order, e.g. special notes for delivery.
oc_FR: Comentaris a prepaus de vòstra comanda, ex : consignas de liurason.

en: Nothing Found
oc_FR: Ren de trapat

en: Nothing to save, the image has not changed.
oc_FR: Rien a enregistrar, l&rsquo;imatge n&rsquo;a pas été modificada.

en: Nothing was imported. Have you already imported this blog?
oc_FR: Res es pas estat importat. Avètz ja importat aquel bòg avans ?

en: Notice:
oc_FR: Avertiment&nbsp;:

en: Notification recipient(s)
oc_FR: Destinatari(s) de la(s) notificacion(s)

en: Notifications
oc_FR: Opcions de notificacion

en: Noumea
oc_FR: Nomeà

en: Nova Scotia
oc_FR: Nòva Écosse

en: Novara
oc_FR: Novare

en: November
oc_FR: Novembre

en: Novosibirsk
oc_FR: Novossibirsk

en: Now
oc_FR: Ara

en: Now select a category you want to put these links in.
oc_FR: Ara chausissetz una categoria dins la quala botar los liams.

en: Number of Themes found: %d
oc_FR: Nombre de tèmas trobats&nbsp;: %d

en: Number of comments to show:
oc_FR: Nombre de comentaris a montrar :

en: Number of coupons used
oc_FR: Nombre de còdis promo utilizats

en: Number of decimals
oc_FR: Nombre de decimalas

en: Number of decimals.
oc_FR: Nombre de decimalas

en: Number of items found: %d
oc_FR: Nombre d'element(s) trobat(s)&nbsp;: %d

en: Number of items per page:
oc_FR: Nombre d&rsquo;elements per pagina&nbsp;:

en: Number of items sold
oc_FR: Nombre d&rsquo;articles vendus

en: Number of links to show:
oc_FR: Nombre de ligams d&rsquo;afichar&nbsp;:

en: Number of orders
oc_FR: Nombre de comandas

en: Number of posts to show for each author:
oc_FR: Nombre de messatges de mostar per cada autor :

en: Number of posts to show:
oc_FR: Nombre d&rsquo;articles d&rsquo;afichar&nbsp;:

en: Number of products to show
oc_FR: Nombre de produits a afichar

en: Number of published posts for the term.
oc_FR: Nombre de publications publicadas per lo terme.

en: Number of reviews to show
oc_FR: Nombre d&rsquo;avis a afichar

en: Number of widgets found: %d
oc_FR: Nombre de widgets trobats : %d

[ctx: Number/count of items]
en: Count
oc_FR: Compte

en: Numbered list
oc_FR: Lista numerotada

en: Nusa Tenggara Barat
oc_FR: Petites Illas de la Sonde occidentales

en: Nusa Tenggara Timur
oc_FR: Petites Illas de la Sonde orientales

en: OK
oc_FR: Validar

en: OR enter path to file:
oc_FR: OU entrez lo chemin del fichièr&nbsp;:

en: October
oc_FR: Octòbre

en: Off
oc_FR: Desactivat

en: Official extensions
oc_FR: Extensions oficialas

en: Offset the result set by a specific number of items.
oc_FR: Ignorer un nombre spécifique d’elements al sein del jòc de resultats.

en: Older comments
oc_FR: Comentaris mai ancians

en: Older posts
oc_FR: Articles mai ancians

en: On hold <span class="count">(%s)</span> | On hold <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: En espèra <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: En espèra <span class="count">(%s)</span>

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
oc_FR: Dins certanas configuracions del sistèma, lo nom de la basa de donadas a per prefix vòstre nom d&rsquo;utilizaire, aquò se deuriá semblar a <code>nom_d_utilizaire_%1$s</code>. Aquò poriá èsser lo problèma&nbsp;?

en: On this page, you are able to set up the Akismet plugin.
oc_FR: Sus aquesta pagina, podètz configurar l'extension Akismet.

en: On this page, you are able to view stats on spam filtered on your site.
oc_FR: Sus aquesta pagina, podètz veire las estatisticas dels comentaris indesirables filtrats sus vòstre site.

en: On-sale products
oc_FR: Produits en promocion

en: Once Daily
oc_FR: Un còp per jorn

en: Once Hourly
oc_FR: Un còp per ora

en: Once generated, your WXR file can be imported by another WordPress site or by another blogging platform able to access this format.
oc_FR: Un còp generat, lo fichièr WXR pòt èsser importé dins una autra installacion WordPress, o una autra plataforma de blog capable de legir aqueste format.

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
oc_FR: Un còp que vòstra seleccion es faita, podètz l&rsquo;ajustar en sasissent una talha en pixèls. La talha minimala de la seleccion es la de las miniaturas, tal coma definit dins los reglatges dels Mèdia.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, the user will be permanently removed.
oc_FR: Tre qu&rsquo;auretz clicat sus &laquo;&nbsp;Confirmar la supression&nbsp;&raquo;, l&rsquo;utilizaire sera définitivement suprimit.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, these users will be permanently removed.
oc_FR: Tre qu&rsquo;auretz clicat sus &laquo;&nbsp;Confirmar la supression&nbsp;&raquo;, aquestes utilizaires seràn définitivement suprimits.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
oc_FR: Un còp que lo fichièr telecargat es estat enregistrat, podètz utilizar la foncion Importar d&rsquo;un autre site WordPress per importar aqueste fichièr dins aqueste autre site.

en: One Column
oc_FR: Una colomna

en: One Response
oc_FR: Una responsa

en: One comment
oc_FR: Un comentari

en: One of the plugins is invalid.
oc_FR: Una de las extensions es pas valida.

en: One of the selected users is not a member of this site.
oc_FR: Un dels utilizaires seleccionats n&rsquo;est pas un abonné d&rsquo;aqueste site.

en: One or more plugins failed to load properly.
oc_FR: Una o mai extensions an pas pogut èsser cargadas corrèctament.

en: One or more recommended modules are missing
oc_FR: Un o mai mòduls recomandats mancan

en: One or more required modules are missing
oc_FR: Un o mai mòduls necessaris mancan

en: One or more themes failed to load properly.
oc_FR: Un o mai tèmas an pas pogut èsser cargats corrèctament.

en: One response
oc_FR: Una responsa

en: One response to %s
oc_FR: Una responsa a %s

en: Only %1$s or %2$s files may be used for header video. Please convert your video file and try again, or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
oc_FR: Sols de fichièrs %1$s o %2$s pòdon èsser utilizats per la vidèo d’entèsta. Convertissètz vòstre fichièr vidèo e tornatz ensajar, o telecargatz vòstra vidèo sus YouTube e ligatz-la amb l’opcion çaijós.

en: Only %s left in stock
oc_FR:  Plus que %s en estòc

en: Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
oc_FR: Solament los clients connectés ayant crompat aqueste produit pòdon laisser un vejaire.

en: Only show children of the current category
oc_FR: Afichar unicament les enfants de la categoria actuala

en: Oops! That embed cannot be found.
oc_FR: Ops&nbsp;! Aqueste contengut integrat a pas pogut èsser trobat.

en: Oops! That page can&rsquo;t be found.
oc_FR: Ops&nbsp;! Aquesta pagina es introbabla.

en: Oops: %s
oc_FR: Oi: %s

en: Open
oc_FR: Dubrir

en: Open Press This
oc_FR: Dobrir Press This

en: Open link in a new tab
oc_FR: Dobrir lo ligam dins un onglet novèl

en: Open sharing dialog
oc_FR: Dobrir la fenèstra de partiment

en: Open site editor
oc_FR: Dobrir l'editor del sit

en: Open the Customizer
oc_FR: Dobrir lo personalizator

en: Optional
oc_FR: Facultatiu

en: Optionally control which tax class shipping gets, or leave it so shipping tax is based on the cart items themselves.
oc_FR: Opcionalament determina quelle classa de TVA de liurason définir, o laisser de tal biais que la TVA de liurason soit basée suls articles del panièr.

en: Optionally enable "Payment Data Transfer" (Profile > Profile and Settings > My Selling Tools > Website Preferences) and then copy your identity token here. This will allow payments to be verified without the need for PayPal IPN.
oc_FR: Opcionalament activez lo "Transfert de donadas de pagament" (Préférences > Mes vendas > Préférences de site marchand) puis copier votre jeton d&rsquo;identité aicí. Aquò permettra aux pagaments d&rsquo;èsser vérifiés sans avoir besoin de l&rsquo;IPN PayPal.

en: Options
oc_FR: Preferenças

en: Options saved.
oc_FR: Preferenças registradas

en: Or choose an image from your media library:
oc_FR: Ou causissètz un imatge de vòstra bibliotèca de mèdias&nbsp;:

en: Or choose from your local disk:
oc_FR: O ben chausissetz sul vòstre disc dur :

en: Or link to existing content
oc_FR: O alara, fasètz un ligam cap a un dels contenguts de vòstre site

en: Or, enter a YouTube URL:
oc_FR: O sasissètz una URL YouTube :

en: Or, enter tax rate ID:
oc_FR: Ou sasir l&rsquo;identificant del taus de TVA&nbsp;:

en: Orange
oc_FR: Irange

en: Order
oc_FR: Ordenar

en: Order #%1$s has been marked as refunded - PayPal reason code: %2$s
oc_FR: La comanda #%1$s es estada marcada coma remborsada - Còdi explicatiu Paypal&nbsp;: %2$s

en: Order #%1$s has had a reversal cancelled. Please check the status of payment and update the order status accordingly here: %2$s
oc_FR: La comanda #%1$s a agut un revèrsament anullat. Verificatz l'estatut del pagament e actualizatz l'estatut de comanda en consequéncia&nbsp;: %2$s

en: Order #%s
oc_FR: Comanda n&deg;%s

en: Order &ndash; %s
oc_FR: Comanda &ndash; %s

en: Order ID
oc_FR: N&deg; de comanda

en: Order ID is invalid
oc_FR: L&rsquo;ID de comanda es invalid

en: Order again
oc_FR: Comandar un còp de mai

en: Order by
oc_FR: Trié par

en: Order cancelled by customer.
oc_FR: Comanda anullada per lo client

en: Order complete emails are sent to customers when their orders are marked completed and usually indicate that their orders have been shipped.
oc_FR: Les e-mails de comandas acabadas son expediats aux clients quand les comandas son marquées acabadas e indiquent généralement que leurs comandas ont été expediadas.

en: Order created
oc_FR: Comanda creada

en: Order deleted
oc_FR: Comanda suprimida

en: Order details
oc_FR: Detalhs de la Comanda

en: Order draft updated.
oc_FR: Comanda en borrolhon mesa a jorn.

en: Order fully refunded
oc_FR: Comanda totalament remborsada

en: Order images by:
oc_FR: Ordenar los imatges per:

en: Order note is required
oc_FR: La nòta de comanda es requise

en: Order notes
oc_FR: Nòtas de la comanda

en: Order number:
oc_FR: Numèro de comanda :

en: Order received
oc_FR: Comanda recebuda

en: Order saved.
oc_FR: Comanda salvada.

en: Order sort attribute ascending or descending.
oc_FR: Lo paramètre order trie les atributs dins l’ordre croissant o décroissant.

[ctx: Order status]
en: Cancelled
oc_FR: Anullada

[ctx: Order status]
en: Completed
oc_FR: Terminée

[ctx: Order status]
en: Failed
oc_FR: Échouée

[ctx: Order status]
en: On hold
oc_FR: En espèra

[ctx: Order status]
en: Pending payment
oc_FR: Espèra pagament

[ctx: Order status]
en: Processing
oc_FR: En cors

[ctx: Order status]
en: Refunded
oc_FR: Remborsada

en: Order status changed by bulk edit:
oc_FR: Estat de comanda modificat en lot&nbsp;:

en: Order status changed from %1$s to %2$s.
oc_FR: Estat de la comanda modificada de %1$s a %2$s.

en: Order submitted.
oc_FR: Comanda somesa.

en: Order updated
oc_FR: Comanda actualizada

en: Order updated.
oc_FR: Comanda mesa a jorn.

en: Order updates
oc_FR: Mesas a jorn de la comanda

en: Order:
oc_FR: Òrdre:

en: Ordered by Comment Date, descending.
oc_FR: Ordonat per data de comentari, descendent.

en: Orders
oc_FR: Comanda

en: Organize my uploads into month- and year-based folders
oc_FR: Organizar mos fichièrs mandats dins de dorsièrs mesadièrs e annadièrs

en: Original dimensions %s
oc_FR: Talha originala&nbsp;: %s

en: Original: %s
oc_FR: Original&nbsp;: %s

en: Oslo
oc_FR: Òslo

en: Other
oc_FR: Autre

en: Other (<a href="%s">see below</a>)
oc_FR: Autre (<a href="%s">veire çaijós</a>)

en: Other Answer
oc_FR: Autra responsa

en: Other WordPress News
oc_FR: Autras Novèlas WordPress

en: Other comment settings
oc_FR: Autres reglatges dels comentaris

en: Other languages:
oc_FR: Autras lengas :

en: Other user roles have been changed.
oc_FR: Los ròtles dels autres utilizaires son estats modificats.

en: Other users have been deleted.
oc_FR: Los autres utilizaires son estats suprimits.

en: Other users have been removed.
oc_FR: Los autres utilisators son estats suprimats.

en: Our bank details
oc_FR: Nòstres detalhs bancaris

en: Our catalog of WooCommerce Extensions can be found on WooCommerce.com here: <a href="%s">WooCommerce Extensions Catalog</a>
oc_FR: Nòstre catalòg d&rsquo;extensions WooCommerce pòt èsser consulté sus WooThemes.com&nbsp; <a href="%s">Catalòg Extensions WooCommerce</a>

en: Our website address is: %s.
oc_FR: Nòstra adreça web es: %s.

en: Out from under %s
oc_FR: Sortir de jos %s

en: Out of stock
oc_FR: Produit agotat

en: Out of stock threshold
oc_FR: Sulhet d'estòc agotat

en: Out of stock visibility
oc_FR: Visibilitat dels estòcs agotats

en: Outdated SQL server
oc_FR: Lo servidor SQL es obsolet

en: Overrides
oc_FR: Remplaçaments

en: Overview
oc_FR: Vista d&rsquo;ensemble

en: Owner of these keys.
oc_FR: Propriétaire de ces claus.

en: PDT payment completed
oc_FR: Payement PDT complété

en: PG &#8212; Possibly offensive, usually for audiences 13 and above
oc_FR: PG &#8212; Possiblament ofensants, reservats normalament a las personas de 13 ans e mai

en: PHP Default Timezone
oc_FR: Zona orària per defaut de PHP

en: PHP Extensions
oc_FR: Extensions de PHP

en: PHP SAPI
oc_FR: SAPI de PHP

en: PHP Sessions
oc_FR: Sessions de PHP

en: PHP Update Recommended
oc_FR: Se recomanda l'actualizacion del PHP

en: PHP Version
oc_FR: Version de PHP

en: PHP default timezone is invalid
oc_FR: La zòna orària per defaut de PHP es pas valida

en: PHP default timezone is valid
oc_FR: La zòna orària per defaut de PHP es valida

en: PHP default timezone was changed after WordPress loading by a %s function call. This interferes with correct calculations of dates and times.
oc_FR: La zòna orària per defaut de PHP a cambiat après lo cargament de WordPress per una crida a la foncion %s. Aquò interferís dins los calculs corrèctes de datas e oras.

en: PHP default timezone was configured by WordPress on loading. This is necessary for correct calculations of dates and times.
oc_FR: La zòna orària per defaut de PHP es estada configurada al cargar WordPress. Aquò es necessari pels calculs corrèctes de datas e oras.

en: PHP is one of the programming languages used to build WordPress. Newer versions of PHP receive regular security updates and may increase your site&#8217;s performance.
oc_FR: PHP es un dels lengas de programacion utilizadas per crear WordPress. Las versions mai recentas de PHP recebon d'actualizacions de seguretat periodicas e pòdon aumentar la performance de vòstre sit web.

en: PHP is one of the programming languages used to build WordPress. Newer versions of PHP receive regular security updates and may increase your site&#8217;s performance. The minimum recommended version of PHP is %s.
oc_FR: PHP es un dels lengas de programacion utilizadas per crear WordPress. Las versions mai recentas de PHP recebon d'actualizacions de seguretat periodicas e pòdon aumentar la performance de vòstre sit web. La version minima recomandada de PHP es %s.

en: PHP max input variables
oc_FR: Variablas d'entrada maximala del PHP

en: PHP memory limit
oc_FR: Limite de memòria de PHP

en: PHP memory limit (only for admin screens)
oc_FR: Limite de memòria PHP (sonque per los ecrans d'administrator)

en: PHP modules perform most of the tasks on the server that make your site run. Any changes to these must be made by your server administrator.
oc_FR: Los moduls de PHP realizan la màger part de las tascas al servidor que fan foncionar lo site. Tot cambiament se deu far per l'administrator del servidor.

en: PHP post max size
oc_FR: Pes Max Post PHP

en: PHP sessions created by a %1$s function call may interfere with REST API and loopback requests. An active session should be closed by %2$s before making any HTTP requests.
oc_FR: Las sessions de PHP creadas per la foncion %1$s pòdon interferir amb l'API REST e las demandas de retorn. Una session activa deuriá èsser suprimida per %2$s abans de far tota demanda HTTP.

en: PHP time limit
oc_FR: Limit d'execucion PHP

en: PHP version
oc_FR: Version PHP

en: PHP's XML extension is not available. Please contact your hosting provider to enable PHP's XML extension.
oc_FR: L’extension XML de PHP es pas disponibla. Contactatz vòtre albergaire per li demandar de l’activar.

en: Pacific
oc_FR: Ocean Pacific

en: Page
oc_FR: Pagina

en: Page %d
oc_FR: Pagina %d

en: Page %s
oc_FR: Pagina %s

en: Page Archives
oc_FR: Archius de las paginas

en: Page Attributes
oc_FR: Atributs de la pagina

en: Page ID
oc_FR: ID de la pagina

en: Page IDs, separated by commas.
oc_FR: IDs de paginas, separats per una virgula.

en: Page break
oc_FR: Saut de pagina

en: Page cache
oc_FR: Cachè de pagina

en: Page cache enhances the speed and performance of your site by saving and serving static pages instead of calling for a page every time a user visits.
oc_FR: La cache de las paginas daissa melhorar la velocitat e lo rendement de vòstre sit web en desar e servir de paginas estaticas puslèu que de demandar las paginas cada còp qu'un utilizaire las visita.

en: Page cache is detected and the server response time is good
oc_FR: S'es detectat la cache de paginas e lo temps de responsa del servidor es bon

en: Page cache is detected but the server response time is still slow
oc_FR: S'es detectat la cache de paginas, mas lo temps de responsa del servidor es encara mau

en: Page cache is detected by looking for an active page cache plugin as well as making three requests to the homepage and looking for one or more of the following HTTP client caching response headers:
oc_FR: La cache de las paginas es detectada en cercant una extension activa de memòria de las paginas, e tanben en fasent tres demandas a la pagina d'acuèlh e en cercant una o mai de las seguentas encapsulas HTTP de responsa d'emplec a la cache del client:

en: Page cache is not detected and the server response time is slow
oc_FR: La cache de la pagina es pas detectada e lo temps de responsa del servidor es mau

en: Page cache is not detected but the server response time is OK
oc_FR: La cache de la pagina es pas detectada, mas lo temps de responsa del servidor es corrècte

en: Page draft updated.
oc_FR: Lo borrolhon de la pagina es estat mes a jorn.

en: Page index cannot be less than one.
oc_FR: L'indèx de la pagina pòt pas èsser inferior a un.

en: Page not found
oc_FR: Pagina pas trobada

en: Page not set
oc_FR: Pagina non définie

en: Page order
oc_FR: Òrdre de la pagina

en: Page published.
oc_FR: Pagina publicada.

en: Page restored to revision from %s.
oc_FR: Pagina rétablie a partir de la révision del %s.

en: Page saved.
oc_FR: Pagina enregistrada.

en: Page scheduled for: %s.
oc_FR: Pagina programada per lo %s.

[ctx: Page setting]
en: Cart
oc_FR: Panièr

[ctx: Page setting]
en: Checkout
oc_FR: Comanda

[ctx: Page setting]
en: My account
oc_FR: Mon Compte

[ctx: Page setting]
en: Shop base
oc_FR: Basa Botiga

en: Page setup
oc_FR: Installacion de las paginas

[ctx: Page slug]
en: cart
oc_FR: panièr

[ctx: Page slug]
en: checkout
oc_FR: comanda

[ctx: Page slug]
en: my-account
oc_FR: mon-compte

[ctx: Page slug]
en: shop
oc_FR: botiga

en: Page submitted.
oc_FR: Pagina mandada.

en: Page title
oc_FR: Títol de la pagina

[ctx: Page title]
en: Cart
oc_FR: Panier

[ctx: Page title]
en: Checkout
oc_FR: Comanda

[ctx: Page title]
en: My account
oc_FR: Mon Compte

[ctx: Page title]
en: Shop
oc_FR: Botiga

en: Page updated.
oc_FR: Pagina mesa a jorn.

en: Pages
oc_FR: Paginas

en: Pages are similar to posts in that they have a title, body text, and associated metadata, but they are different in that they are not part of the chronological blog stream, kind of like permanent posts. Pages are not categorized or tagged, but can have a hierarchy. You can nest pages under other pages by making one the &#8220;Parent&#8221; of the other, creating a group of pages.
oc_FR: Las paginas son coma d&rsquo;articles, en aquò, an un títol, un contengut e de metadonadas associadas&nbsp;; mas diferisson en aquò fan pas partida del flux cronologic del blog - un pauc coma d&rsquo;articles permanents. Las paginas son pas categorizadas e recebon pas de mots claus, mas pòdon dispausar d&rsquo;una ierarquia. En efièit, podètz imbricar de paginas jos d&rsquo;autras paginas, en fasent d&rsquo;aquestas darrièras las &laquo;&nbsp;parentas&nbsp;&raquo; de las primièras, e en creant atal un gropament de paginas.

en: Pages list
oc_FR: Lista de las paginas

en: Pages list navigation
oc_FR: Navigacion de la lista de las paginas

en: Pages:
oc_FR: Paginas&nbsp;:

en: Pagination
oc_FR: Paginacion

en: Palau
oc_FR: Palaos

en: Palermo
oc_FR: Palerme

en: Palestinian Territory
oc_FR: Territoire Palestinien

en: Papua
oc_FR: Papouasie

en: Papua Barat
oc_FR: Papouasie occidentale

en: Papua New Guinea
oc_FR: Papouasie-Nòva Guinèa

en: Paragraph
oc_FR: Paragraf

en: Parent %s:
oc_FR: Parent %s&nbsp;:

en: Parent Category
oc_FR: Categoria parenta

en: Parent Category:
oc_FR: Categoria parenta&nbsp;:

en: Parent Page:
oc_FR: Pagina parenta&nbsp;:

en: Parent Theme
oc_FR: Tèma parent

en: Parent coupon
oc_FR: Còdi Promo parent

en: Parent orders
oc_FR: Comandas Parentas

en: Parent product
oc_FR: Produit parent

en: Parent shipping class
oc_FR: Classa de liurason parenta

en: Parent shipping class:
oc_FR: Classa de liurason parenta :

en: Parent term does not exist.
oc_FR: Lo tèrme parent existís pas.

en: Parent theme
oc_FR: Tèma parent

en: Parent theme author URL
oc_FR: URL de l'autor del tèma parent

en: Parent theme author URL.
oc_FR: URL de l'autor del tèma parent.

en: Parent theme name
oc_FR: Nom del tèma parent

en: Parent theme name.
oc_FR: Nom del tèma parent.

en: Parent theme version
oc_FR: Version del tèma parent

en: Parent theme version.
oc_FR: Version del tèma parent.

en: Paris
oc_FR: París

en: Parma
oc_FR: Parme

en: Partial refund email heading
oc_FR: Entèsta de l'e-mail remborsament parcial

en: Partial refund subject
oc_FR: Subjècte remborsament parcial

en: Partial render must echo the content or return the content string (or array), but not both.
oc_FR: L'afichatge parcial deu afichar (echo) lo contengut o tornar (return) la cadena (o lo tablèu) de contengut, mas pas los dos.

en: Passed
oc_FR: Aprovat

en: Passed tests
oc_FR: An passat los tests

en: Password
oc_FR: Mot de Santa Clara

en: Password Reset
oc_FR: Renovelament del senhal

en: Password change
oc_FR: Cambiament de senhal

en: Password changed for user: %s
oc_FR: Senhal cambiat per l’utilizaire : %s

en: Password for the user (never included).
oc_FR: Senhal per l’utilizaire (jamais inclus).

en: Password protected
oc_FR: Protégé per senhal

en: Password reset is not allowed for this user
oc_FR: La reïnicializacion del senhal es pas autorizada per aqueste utilizaire

en: Password reset link sent.
oc_FR: Lo ligam es estat mandat per reiniciar lo senhal.

en: Password reset links sent to %s user. | Password reset links sent to %s users.
oc_FR[0]: Los ligams foguèron enviats per reiniciar lo senhal a %s utilizaire.
oc_FR[1]: Los ligams foguèron enviats per reiniciar lo senhal a %s utilizaires.

en: Password:
oc_FR: Senhal&nbsp;:

en: Password: %s
oc_FR: Mot de Santa Clara : %s

en: Passwords cannot be empty.
oc_FR: Lo camp tèxte senhal pòt pas èsser void.

en: Passwords cannot contain the "%s" character.
oc_FR: Los senhals pòdon pas conténer lo caractèr "%s".

en: Passwords do not match.
oc_FR: Les senhals ne correspondent pas.

en: Past six months
oc_FR: Los sièis darrièrs meses

en: Paste
oc_FR: Pegar

en: Paste URL or type to search
oc_FR: Pegatz o sasissètz l’URL de recercar

en: Paste as text
oc_FR: Pegar en tèxte

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
oc_FR: Coller es ara en mode tèxte. Los contenguts seràn d'ara enlà pegats en mòde tèxte fins al moment qu'aquesta opcion serà anullada.

en: Paste table row after
oc_FR: Pegar la linha del tablèu aprèp

en: Paste table row before
oc_FR: Pegar la linha del tablèu abans

en: Paste your embed code below:
oc_FR: Pegatz vòstre còdi d&rsquo;integracion çaijós&nbsp;:

en: Path
oc_FR: Camin

en: Patterns
oc_FR: Modèls

en: Pause
oc_FR: Pausa

en: Paused
oc_FR: En pause

en: Pay
oc_FR: Payer

en: Pay for order
oc_FR: Payer la comanda

en: Pay via PayPal; you can pay with your credit card if you don't have a PayPal account.
oc_FR: Payer amb PayPal, vous pouvez payer amb votre carte de crédit se vous n&rsquo;avez pas de compte PayPal.

en: Pay with cash upon delivery.
oc_FR: Payer en argent comptant a la liurason.

en: PayPal Standard
oc_FR: PayPal standard

en: PayPal acceptance mark
oc_FR: Signe d&rsquo;acceptacion PayPal

en: PayPal email
oc_FR: E-mail PayPal

en: PayPal identity token
oc_FR: Geton d'identitat PayPal

en: PayPal sandbox
oc_FR: Nauc de sabla PayPal

en: PayPal uses this method of communicating when sending back transaction information.
oc_FR: PayPal utilise aquesta metòde de communication lors de l&rsquo;envoi des informacions de transaction en retorn de pagament.

en: PayPal verifies addresses therefore this setting can cause errors (we recommend keeping it disabled).
oc_FR: PayPal vérifie les adreças donc aqueste paramètre pòt causer des errors (nous recommandons de lo laisser desactivat).

en: Payment %s via IPN.
oc_FR: Pagament %s via IPN

en: Payment action
oc_FR: Accion de pagament

en: Payment for order %s refunded
oc_FR: Pagament de la comanda %s remborsat

en: Payment for order %s reversed
oc_FR: Pagament de la comanda %s reversé

en: Payment gateway
oc_FR: Palanca de pagament

en: Payment gateways can use cURL to communicate with remote servers to authorize payments, other plugins may also use it when communicating with remote services.
oc_FR: Les palancas de pagament pòdon utilizar cURL per communiquer amb des servidor distants per autorizar los pagaments, d&rsquo;autres extensions pòdon également l&rsquo;utilizar lors de communications amb des services distants.

en: Payment method ID and title are required
oc_FR: L&rsquo;ID e lo títol de la metòde de pagament son obligatoires

en: Payment method description that the customer will see on your checkout.
oc_FR: Metòde de pagament que lo client vera lors del passage de la comanda.

en: Payment method description that the customer will see on your website.
oc_FR: Descripcion de la metòde de pagament que lo client verra sus vòstre site web.

en: Payment method:
oc_FR: Metòde de pagament :

en: Payment methods
oc_FR: Metòdes de pagament

en: Payment pending (%s).
oc_FR: Pagament en espèra&nbsp;: %s

en: Payment to be made upon delivery.
oc_FR: Pagament a effectuer a la liurason.

en: Payment via %s
oc_FR: Pagament per %s

en: Pending
oc_FR: Pendent

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: En espèra de relectura <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: En espèra de relectura <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
oc_FR: En espèra de relectura

en: Pending payment <span class="count">(%s)</span> | Pending payment <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Espèra de pagament <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Espèra de pagament <span class="count">(%s)</span>

en: Per order: Charge shipping for the most expensive shipping class
oc_FR: Per comanda : fraisses de mandadís per la classa de liurason la mai costosa

en: Percentage of cart total
oc_FR: Percentatge del total panièr

en: Perfect
oc_FR: Parfait

en: Performance
oc_FR: Rendement

en: Period
oc_FR: Période

en: Permalink
oc_FR: Ligam permanent

en: Permalink Settings
oc_FR: Opcions dels permaligams

en: Permalink structure
oc_FR: Estructura dels ligams permanents

en: Permalink to %s
oc_FR: Ligam permanent per %s

en: Permalink:
oc_FR: Liam Permanent :

en: Permalink: %s
oc_FR: Permaligam : %s

en: Permalinks
oc_FR: Permaligams

en: Permanent Link to %s
oc_FR: Liam permanent a %s

en: Permanently delete comment
oc_FR: Suprimir definitivament lo comentari

en: Permanently deleted %s
oc_FR: %s Supprim&eacute;(s) définitevement

en: Permanently deleted customer
oc_FR: Client supprim&eacute; d&eacute;finitivement

en: Permanently deleted order note
oc_FR: Nòta de comanda definitivament suprimida

en: Permissions is missing.
oc_FR: L&rsquo;autorisation es mancanta.

en: Persistent object cache
oc_FR: Cache d'objèctes persistent

en: Personal Data Export
oc_FR: Exportacion de donadas personalas

en: Personal Data Export for %s
oc_FR: Exportacion de donadas personalas per %s

en: Personal Options
oc_FR: Opcions personalas

en: Peru
oc_FR: Pérou

en: Petersburg
oc_FR: Petersborg

en: Phoenix
oc_FR: Fènix

en: Phone
oc_FR: Telefòne

en: Photo Gallery
oc_FR: Galariá Fòto

en: Photoblogging
oc_FR: Blogatge fòto

en: Photography
oc_FR: Fotografia

en: Pingback
oc_FR: Ping

en: Pingback excerpt:
oc_FR: Extrait del ping :

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
oc_FR: Recepcion d&rsquo;un ping de %1$s per %2$s. Contunham la conversacion&nbsp;!&nbsp;:-)

en: Pingback:
oc_FR: Ping&nbsp;:

en: Pink
oc_FR: Ròse

en: Pisa
oc_FR: Pise

en: Pitcairn
oc_FR: Illas Pitcairn

en: Place order
oc_FR: Comandar

en: Placeholder
oc_FR: Etiquette

en: Plain text
oc_FR: Texte brut

en: Plain text template
oc_FR: Modèl tèxte brut

en: Play
oc_FR: Lectura

en: Playlist Settings
oc_FR: Paramètres de lista de lectura

en: Please <a href="%1$s">upgrade WordPress</a> to a current version, or <a href="%2$s">downgrade to version 2.4 of the Akismet plugin</a>.
oc_FR: Passatz a la <a href="%1$s">darrièra version de WordPress</a> o <a href="%2$s">tornar a la version 2.4 de l'extension Akismet</a>.

en: Please activate the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
oc_FR: Activatz lo<a href="%s">editor classic</a> per utilizar aquesta meta bòxa.

en: Please activate the <a href="%s">Link Manager plugin</a> to use the link manager.
oc_FR: Activar <a href="%s">l'extension de gestion de ligams</a> per utilizar lo gestionaire de ligams.

en: Please check your <a href="%s">Akismet configuration</a> and contact your web host if problems persist.
oc_FR: Verificatz vòstra <a href="%s">configuracion Akismet</a> e contactatz vòstre albergaire se lo problèma contunha.

en: Please check your site now. It’s possible that everything is working. If there are updates available, you should update.
oc_FR: Verificatz lo site ara. Tot pòt foncionar. S'i aviá d'actualizacions disponiblas, vos cal actualizar.

en: Please choose a product to add to your cart&hellip;
oc_FR: Causissètz un produit a apondre a vòstre panièr&hellip;

en: Please choose product options&hellip;
oc_FR: Causissètz les opcions produit svp &hellip;

en: Please choose the quantity of items you wish to add to your cart&hellip;
oc_FR: Causissètz la quantitat d&rsquo;articles que vous souhaitez apondre a vòstre panièr&hellip;

en: Please choose whether you would like sites in your WordPress network to use sub-domains or sub-directories.
oc_FR: Indicatz se volètz que los sites de vòstra ret WordPress passan pas de sosdomenis o de sosrepertòris.

en: Please complete the configuration steps. To create a new network, you will need to empty or remove the network database tables.
oc_FR: Seguissètz las etapas de configuracion. Per crear un novèl ret, vos caldrà voidar o suprimir las taulas de la ret de la basa de donadas.

en: Please contact <a href="%s" target="_blank">Akismet support</a> for assistance.
oc_FR: Contactatz <a href="%s" target="_blank">le service support d'Akismet</a> per obténer d'ajuda.

en: Please copy and paste this information in your ticket when contacting support:
oc_FR: Copiatz-pegatz aquesta informacion dins votre ticket quand vous contactatz lo support&nbsp;:

en: Please enter a coupon code.
oc_FR: Entratz un còdi promo.

en: Please enter a domain name (e.g. example.com or blog.example.com)
oc_FR: Mercé de causir un nom de domeni (e.x. exemple.com o blog.exemple.com)

en: Please enter a prefix for your invoice numbers. If you use your PayPal account for multiple stores ensure this prefix is unique as PayPal will not allow orders with the same invoice number.
oc_FR: Entratz un préfix per vòstres numèros de facture. Se vous utilizatz votre compte PayPal per de multiples botigas, aqueste préfix deu èsser unique perque PayPal ne permet pas les comandas amb lo même numèro de comanda.

en: Please enter a site name.
oc_FR: Picatz un nom de site.

en: Please enter a site title.
oc_FR: Picatz un títol de site.

en: Please enter a stronger password.
oc_FR: Sasissètz un senhal mai complèxe.

en: Please enter a username
oc_FR: Se vos plai picatz un nom d'utilisator

en: Please enter a username.
oc_FR: Picatz un identificant.

en: Please enter a valid YouTube URL.
oc_FR: Veuillez saisir una URL YouTube valide.

en: Please enter a valid account username.
oc_FR: Sasissètz un identificant de compte valid.

en: Please enter a valid email address
oc_FR: Mercés d'entrar una adreça mail valida

en: Please enter a valid email address.
oc_FR: Picatz una adreça de messatjariá valida.

en: Please enter a valid menu name.
oc_FR: Picatz un nom de menú valid.

en: Please enter a valid order ID
oc_FR: Entratz un ID comanda valid

en: Please enter a valid postcode / ZIP.
oc_FR: Entrez un còdi postal/ZIP valid, svp.

en: Please enter an account password.
oc_FR: Sasissètz un senhal.

en: Please enter in a value less than the regular price.
oc_FR: Sasissètz una valor inférieure al tarif normal.

en: Please enter in country code with two capital letters.
oc_FR: Sasissètz un còdi pays amb deux letres majuscules.

en: Please enter your PayPal email address; this is needed in order to take payment.
oc_FR: Entratz votre adreça e-mail PayPal, cela es nécessaire per validar lo pagament.

en: Please enter your current password.
oc_FR: Sasissètz votre senhal actuel.

en: Please enter your password.
oc_FR: Entrez votre senhal, svp.

en: Please fill in your details above to see available payment methods.
oc_FR: Entratz una adreça de liurason ci-haut per veire les modes de pagament disponibles.

en: Please fill out all password fields.
oc_FR: Veuillez renseigner totes los camps de senhal.

en: Please include a %s template in your theme.
oc_FR: Incluissètz un modèl de tipe %s a vòstre tèma.

en: Please install the <a href="%s">Classic Editor plugin</a> to use this meta box.
oc_FR: Installatz lo<a href="%s">editor classic</a> per utilizar aquesta meta bòxa.

en: Please log in again.
oc_FR: Se vos plai, connectatz-vos tornamai.

en: Please make sure the Apache %s module is installed as it will be used at the end of this installation.
oc_FR: Asseguratz-vos que lo modul %s d&rsquo;Apache siá installat, perque serà utilizat a la fin de l&rsquo;installacion.

en: Please note: Third-party themes and plugins, or custom code, may override WordPress scheduling.
oc_FR: Nòta: los tèmas e extensions de tèrces, o lo còde personalizat pòdon suprimir la planificacion de WordPress.

en: Please open the <a href="%s">classic editor</a> to use this meta box.
oc_FR: Dobrissètz lo<a href="%s">editor classic</a> per utilizar aquesta meta bòxa.

en: Please provide a custom field name.
oc_FR: Picatz un nom pel camp personalizat.

en: Please provide a custom field value.
oc_FR: Picatz una valor pel camp personalizat.

en: Please provide a valid email address.
oc_FR: Entratz una adreça de messatjariá valida.

en: Please rate the product.
oc_FR: Donnez una nòta al produit svp.

en: Please re-enter your password.
oc_FR: Veuillez ré-entrez votre senhal.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
oc_FR: Legissètz <a href="%s">Desbugar dins WordPress</a> (en) per mai d'informacions.

en: Please select a file
oc_FR: Causissètz un fichièr

en: Please select a rating
oc_FR: Seleccionatz un classament

en: Please select an option.
oc_FR: Causissètz una opcion.

en: Please select some items.
oc_FR: Seleccionatz qualques articles.

en: Please send a check to Store Name, Store Street, Store Town, Store State / County, Store Postcode.
oc_FR: Mandatz vòstre chèc a Nom Botiga, Carrièra Botiga, Còdi Postal Botiga, Vila Botiga, País Botiga. Vòstra comanda serà tractada a recepcion de vòstre règlament.

en: Please try again.
oc_FR: Mercé d&rsquo;ensajar tornarmai.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
oc_FR: Ensajatz de metre aqueste fichièr en linha amb l&rsquo;ajuda de l&rsquo;%1$saisina de mesa en linha del navigador%2$s..

en: Please type your comment text.
oc_FR: Escrivètz lo tèxte del comentari.

en: Please update WordPress now
oc_FR: Metètz WordPress a jorn ara

en: Please visit your <a href="%s" target="_blank">Akismet account page</a> to reactivate your subscription.
oc_FR: Anatz sus <a href="%s" target="_blank">la pagina de vòstre compte Akismet</a> per reactivar vòstre abonament.

en: Plugin
oc_FR: Extension

en: Plugin Data
oc_FR: Donadas de l'extension

en: Plugin File Editor
oc_FR: Editor de fichièrs d'extensions

en: Plugin Versions
oc_FR: Versions de las extension

en: Plugin activated.
oc_FR: L'extension es activada.

en: Plugin and theme auto-updates
oc_FR: Actualizacions automaticas d'extensions e tèmas

en: Plugin and theme auto-updates appear to be configured correctly
oc_FR: Sembla que las actualizacions automaticas d'extensions e tèmas sián configuradas amb succès

en: Plugin and theme auto-updates ensure that the latest versions are always installed.
oc_FR: Las actualizacions automaticas de las extensions e tèmas asseguran que s'installaràn las darrièras versions totjorn.

en: Plugin and theme temporary backup directories exist but are not writable
oc_FR: Los directòris de sauvagarda temporals d'extensions e tèmas existisson, mas an pas de permissions d'escritura

en: Plugin and theme temporary backup directory access
oc_FR: Accès al repertòri temporari de còpia de seguretat de l'extensió e del tèma

en: Plugin and theme temporary backup directory is writable
oc_FR: Lo repertòri temporari de sauvagarda d'extensions e tèmas a de permissions d'escritura

en: Plugin authors can <a href="https://developer.wordpress.org/plugins/privacy/adding-the-personal-data-exporter-to-your-plugin/" target="_blank">learn more about how to add the Personal Data Exporter to a plugin here</a>.
oc_FR: Los autors d'extensions pòdon <a href="https://developer.wordpress.org/plugins/privacy/adding-the-personal-data-exporter-to-your-plugin/" target="_blank">aprene mai sus coma apondre l'exportator de donadas personalas a l'extension aquí</a>.

en: Plugin could not be deleted.
oc_FR: L’extension pòt pas èsser suprimida.

en: Plugin deactivated.
oc_FR: L'extension es desactivada.

en: Plugin downgrade failed.
oc_FR: A fracassat l'actualizacion de l'extension a una version anteriora.

en: Plugin downgraded successfully.
oc_FR: L'extension es estada actualizada a una version anteriora corrèctament.

en: Plugin file does not exist.
oc_FR: Lo fichièr de l&rsquo;extension existís pas.

en: Plugin installation failed.
oc_FR: S'es producha una error dins l'installacion de l'extension.

en: Plugin name
oc_FR: Nom de l'extension

en: Plugin temporary backup directory exists but is not writable
oc_FR: Lo directòri temporari de sauvagarda de l'extension existís mas a pas de permissions d'escritura

en: Plugin updated successfully.
oc_FR: L&rsquo;extension es estada mesa a jorn corrèctament.

en: Plugins
oc_FR: Enserts

en: Plugins %s
oc_FR: Extensions %s

en: Plugins directory location
oc_FR: Localizacion del repertòri de las extensions

en: Plugins directory size
oc_FR: Mesura del repertòri de las extensions

en: Plugins extend your site&#8217;s functionality with things like contact forms, ecommerce and much more. That means they have deep access to your site, so it&#8217;s vital to keep them up to date.
oc_FR: Las extensions espandisson la foncionalitat del site amb de causas coma de formularis de contacte, comèrci electronic e mai. Aquò vòl dire qu'an un accès prigond al site, donc es vital de los mantenir actuals.

en: Poland
oc_FR: Pologne

en: Policies
oc_FR: Politicas

en: Poll could not be updated
oc_FR: L'escandalhatge pòt pas èsser actualizat

en: Ponape
oc_FR: Pohnpei (Ponape)

en: Pondicherry (Puducherry)
oc_FR: Pondichéry (Puducherry)

en: Popular Plugin
oc_FR: Extensions popularas

en: Popular Tags
oc_FR: Balisas popularas

en: Popular tags
oc_FR: Mots-clefs populaires

en: Popularity (sales)
oc_FR: Popularité (vendas)

en: Port of Spain
oc_FR: Pòrt d'Espanha

en: Position
oc_FR: Posicion

en: Post
oc_FR: Article

en: Post #%s
oc_FR: Postatge #%s

en: Post Archives
oc_FR: Archius dels articles

en: Post Attributes
oc_FR: Atributs de l'article

en: Post Comment
oc_FR: Daissar un comentari

en: Post Formats
oc_FR: Format d&rsquo;article

en: Post Thumbnail
oc_FR: Miniatura d&rsquo;article

en: Post Type
oc_FR: Tipe d&rsquo;article

en: Post Type Archive
oc_FR: Archiu del tipe de contenguts

en: Post Via Email
oc_FR: Mandadís d&rsquo;article per e-mail

en: Post a Comment
oc_FR: Mandar un comentari

en: Post already imported
oc_FR: Postatge ja importat

en: Post draft updated.
oc_FR: Lo borrolhon de l&rsquo;article es estat mes a jorn.

[ctx: Post format]
en: Aside
oc_FR: En passant

[ctx: Post format]
en: Audio
oc_FR: Son

[ctx: Post format]
en: Gallery
oc_FR: Galariá

[ctx: Post format]
en: Image
oc_FR: Imatge

[ctx: Post format]
en: Link
oc_FR: Ligam

[ctx: Post format]
en: Quote
oc_FR: Citacion

[ctx: Post format]
en: Standard
oc_FR: Per defaut

[ctx: Post format]
en: Status
oc_FR: Estat

[ctx: Post format]
en: Video
oc_FR: Vidèo

en: Post name
oc_FR: Nom de l&rsquo;article

en: Post navigation
oc_FR: Navigacion dels articles

en: Post published.
oc_FR: Bilheta publicada.

en: Post restored successfully.
oc_FR: L&rsquo;article a bien été rétabli.

en: Post restored to revision from %s.
oc_FR: Article rétabli a partir de la révision del %s.

en: Post saved.
oc_FR: Article enregistrat.

en: Post scheduled for: %s.
oc_FR: Article programat per lo %s.

en: Post submitted.
oc_FR: Article mandat.

en: Post title
oc_FR: Títol de l&rsquo;article

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
oc_FR: Lo nom d'un tipe d'article deu conténer entre 1 e 20 caractèrs.

en: Post updated.
oc_FR: Article mes a jorn.

en: Post via email
oc_FR: Mandadís d&rsquo;article per e-mail

en: Postal Code
oc_FR: Còde Postau

en: Postcode
oc_FR: Còdi Postal

en: Postcode / ZIP
oc_FR: Còdi postal

en: Posted
oc_FR: Escrich

en: Posted by %s
oc_FR: Escrich per %s

en: Posted in %s
oc_FR: Mandat dins %s

en: Posted title:
oc_FR: Títol publicat&nbsp;:

en: Posted:
oc_FR: Escrich :

en: Poster
oc_FR: Imatge

en: Poster Image
oc_FR: Imatge de tempa

en: Posts
oc_FR: Articles

en: Posts Page
oc_FR: Pagina dels articles

en: Posts by %s
oc_FR: Articles per %s

en: Posts list
oc_FR: Lista dels articles

en: Posts list navigation
oc_FR: Navigacion de la lista dels articles

en: Posts navigation
oc_FR: Navigacion dels articles

en: Posts page
oc_FR: Pagina dels articles

en: Posts page: %s
oc_FR: Pagina dels articles&nbsp;: %s

en: Posts published on %s
oc_FR: Publicacions publicadas sus %s

en: Posts tagged &ldquo;%s&rdquo;
oc_FR: Subjèctes identifiés &ldquo;%s&rdquo;

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
oc_FR: Propulsat per WordPress, plataforma de publicacion personala semantica de triada.  (traduccion occitana totenoc.eu)

en: Prague
oc_FR: Praga

en: Prefecture
oc_FR: Préfecture

en: Preload
oc_FR: Precargar

en: Premium support
oc_FR: Supòrt Premium

en: Press This
oc_FR: Publicar un article

en: Press This is a little tool that lets you grab bits of the web and create new posts with ease.
oc_FR: Press This es un pichona aisina que vos permet de seleccionar d&rsquo;elements d&rsquo;una pagina web e de ne far rapidament un article.

en: Press This is not available. Please contact your site administrator.
oc_FR: L'extension Publica aquò es pas disponible. Contactez l'administrator del site.

en: Press This is not installed. Please install Press This from <a href="%s">the main site</a>.
oc_FR: Publica aquò es pas installat. Installatz aquò dempuèi lo site <a href="%s">principal</a>.

en: Press return or enter to open this panel
oc_FR: Quichar sus Entrada per dobrir aqueste panèl

en: Press return or enter to open this section
oc_FR: Quichatz sus Retorn o Entrada per dobrir aquesta seccion

en: Preview
oc_FR: Previsualizar

en: Preview %s
oc_FR: Apercebut de %s

en: Preview &#8220;%s&#8221;
oc_FR: Previsualizar &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&raquo;

en: Preview Changes
oc_FR: Previsualizar las modificacions

en: Preview and Insert
oc_FR: Previsualizacion e Inserir

en: Preview as a browser icon
oc_FR: Previsualizar l&rsquo;icòna de navigador

en: Preview as an app icon
oc_FR: Previsualizar l&rsquo;icòna d&rsquo;aplicacion

en: Preview page
oc_FR: Previsualizar la pagina

en: Preview post
oc_FR: Previsualizar l&rsquo;article

en: Preview:
oc_FR: Previsualizacion:

en: Preview: changes must be saved or they will be lost
oc_FR: Avertiment: las modificacions deven èsser sauvadas o serán perdudas

en: Previewing and Customizing
oc_FR: Apercebut e personalizacion

en: Previewing theme
oc_FR: Previsualizacion del tèma

en: Previous
oc_FR: Precedent

en: Previous Page
oc_FR: Pagina precedenta

en: Previous Post
oc_FR: Article precedent

en: Previous page
oc_FR: Pagina precedenta

en: Previously edited copies of the image will not be deleted.
oc_FR: Las copies de l&rsquo;imatge précédemment modificadas ne seràn pas escafadas.

en: Price
oc_FR: Prètz

en: Price:
oc_FR: Prètz

en: Prices entered with tax
oc_FR: Tarifas entradas amb TVA

en: Pricing
oc_FR: Tarification

en: Primary Blog
oc_FR: Primièr Blog

en: Primary Menu
oc_FR: Menú principal

en: Primary Site
oc_FR: Site principal

en: Primary site
oc_FR: Site principal

en: Prince Edward Island
oc_FR: Illa del Prince-Édouard

en: Print
oc_FR: Estampar

en: Priority
oc_FR: Prioritat

en: Privacy
oc_FR: Confidencialitat

en: Privacy Laws around the world require businesses and online services to delete, anonymize, or forget the data they collect about an individual. The rights those laws enshrine are sometimes called the "Right to be Forgotten".
oc_FR: Las leis de privacitat del mond entièr demandan a las entrepresas e servicis en linha de suprimir, anonimizar o oblidar las donadas que recampan sus una persona. Lo drech qu'aquelas leis consagren es a vegada nomenat "Drech a l'oblit".

en: Privacy Laws around the world require businesses and online services to provide an export of some of the data they collect about an individual, and to deliver that export on request. The rights those laws enshrine are sometimes called the "Right of Data Portability". It allows individuals to obtain and reuse their personal data for their own purposes across different services. It allows them to move, copy or transfer personal data easily from one IT environment to another.
oc_FR: Las leis de privacitat del mond entièr demandan a las entrepresas e servicis en linha de provesir una exportacion de qualques donadas que recampan sus una persona e de l'ofrir a la demanda. Lo drech qu'aquelas leis consagran es a vegada nomenat "Drech a la portabilitat de las donadas". Permet a las personas d'obtenir e tornar utilizar lors donadas personalas per lors pròpris fins a diferents servicis. Los permet de desplaçar, copiar o transferir de donadas personalas aisidament d'un environament informatic a un autre.

en: Privacy Policy
oc_FR: Vida privada

en: Privacy Policy Guide
oc_FR: Guida de la politica de privacitat

en: Privacy Policy page setting updated successfully. Remember to <a href="%s">update your menus</a>!
oc_FR: La pagina de la politica de privacitat es estada actualizada corrèctament. Recordatz <a href="%s">actualizar los menús</a>!

en: Privacy Policy page updated successfully.
oc_FR: La pagina de la politica de privacitat es estada actualizada corrèctament.

en: Privacy Settings
oc_FR: Configuracion de la privacitat

[ctx: Privacy Settings]
en: Policy Guide
oc_FR: Guida de la politica

[ctx: Privacy Settings]
en: Settings
oc_FR: Paramètres

en: Private
oc_FR: Privat

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Privat <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Privats <span class="count">(%s)</span>

en: Private note
oc_FR: Nòta privée

en: Private: %s
oc_FR: Privat&nbsp;: %s

en: Privately Published
oc_FR: Publicat en privat

en: Proceed
oc_FR: Procedir

en: Proceed to PayPal
oc_FR: Payer amb PayPal

en: Proceed to checkout
oc_FR: Procedir a la comanda

en: Processing
oc_FR: En cors

en: Processing <span class="count">(%s)</span> | Processing <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: En cors <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: En cors <span class="count">(%s)</span>

en: Processing order
oc_FR: Comanda en cors

en: Product
oc_FR: Produch

en: Product Categories
oc_FR: Categorias del produit

en: Product ID or SKU is required
oc_FR: L&rsquo;ID o l&rsquo;UGS produit es obligatoire

en: Product ID provided does not match this line item
oc_FR: L&rsquo;ID produit fourni ne correspond pas a aquesta linha d&rsquo;article

en: Product IDs
oc_FR: ID Produits

en: Product Type
oc_FR: Tipe de produit

en: Product URL
oc_FR: URL del produit

en: Product attribute base
oc_FR: Base atribut produit

en: Product categories
oc_FR: Categorias del produit

en: Product category base
oc_FR: Base categoria produit

en: Product category parent is invalid
oc_FR: Parent de categoria produit invalid

en: Product created
oc_FR: Produit creat

en: Product creation failed, could not find original product: %s
oc_FR: Fracàs de creacion del produit, impossible de trobar lo produit original : %s

en: Product data
oc_FR: Donadas Produit

en: Product deleted
oc_FR: Produit suprimit

en: Product description
oc_FR: Descripcion del produit

en: Product draft updated. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
oc_FR: Produits en borrolhon mes a jorn. <a target="_blank" href="%s">Previsualizar lo produit</a>

en: Product gallery
oc_FR: Galariá produit

en: Product image
oc_FR: Imatge produit

en: Product low in stock
oc_FR: Produit amb estòc feble

en: Product name
oc_FR: Nom del produit

en: Product out of stock
oc_FR: Produit pas disponible

en: Product permalinks
oc_FR: Permaligam produit

en: Product ratings
oc_FR: Notacions produit

en: Product saved.
oc_FR: Produit salvat.

en: Product search
oc_FR: Recèrca produit

en: Product shipping class parent is invalid
oc_FR: Parent de classa de liurason produit invalid

en: Product short description
oc_FR: Descripcion corta del produit

en: Product submitted. <a target="_blank" href="%s">Preview product</a>
oc_FR: Produit somés. <a target="_blank" href="%s">Previsualizar lo produit</a>

en: Product tag base
oc_FR: Base etiqueta produit

en: Product tags
oc_FR: Etiquetas Produit

en: Product transients cleared
oc_FR: Donadas temporàrias escafadas

en: Product updated
oc_FR: Produit actualizat

en: Product updated.
oc_FR: Produit mes a jorn.

en: Products
oc_FR: Produits

en: Products tagged &ldquo;%s&rdquo;
oc_FR: Produits identifiés &ldquo;%s&rdquo;

en: Profile
oc_FR: Perfil

en: Profile Picture
oc_FR: Illustration del profil

en: Profile updated.
oc_FR: Perfil mes a jorn.

en: Projects
oc_FR: Projèctes

en: Promote
oc_FR: Promòure

en: Protected Blog
oc_FR: blòg protegit

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
oc_FR: Comentaris protegits : picatz vòstre senhal per accedir als comentaris.

en: Protected: %s
oc_FR: Protegit&nbsp;: %s

en: Provided order currency is invalid.
oc_FR: La devisa de comanda provesida es invalida.

en: Province
oc_FR: Província

en: Public <span class="count">(%s)</span> | Public <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Public <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Publics <span class="count">(%s)</span>

en: Public, Sticky
oc_FR: Public, mes en avant

en: Publish
oc_FR: Publicar

en: Publish &raquo;
oc_FR: Publicar &raquo;

en: Publish <b>immediately</b>
oc_FR: Publicar <b>sulpic</b>

en: Publish Settings
oc_FR: Reglatges de publicacion

en: Publish on: %s
oc_FR: Publica lo: %s

en: Published
oc_FR: Publicat

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Publicat <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Publicats <span class="count">(%s)</span>

en: Published on: %s
oc_FR: Publicat lo: %s

en: Publishing Soon
oc_FR: Lèu publicat

en: Puerto Rico
oc_FR: Porto Rico

en: Purchase
oc_FR: Crompada

en: Purple
oc_FR: Violet

en: QRCode
oc_FR: QRCòdi

en: Qty
oc_FR: Qté

en: Quality
oc_FR: Qualitat

en: Quantity
oc_FR: Quantitat

en: Quebec
oc_FR: Québec

en: Query parameter not permitted: %s
oc_FR: Paramètre de requèsta non autorizat : %s

en: Query type
oc_FR: Tipe de requèsta

en: Questions?
oc_FR: Questions

en: Quick Draft
oc_FR: Borrolhon rapid

en: Quick Edit
oc_FR: Modificacion rapida

en: Quick edit &#8220;%s&#8221; inline
oc_FR: Modificar rapidement &#8220;%s&#8221; en linha

en: Quick edit this comment inline
oc_FR: Modificar aqueste comentari sus aquesta pagina

en: Quick&nbsp;Edit
oc_FR: Lèu&nbsp;Editar

en: Quote
oc_FR: Citar

en: Qyzylorda
oc_FR: Kyzylorda

en: R &#8212; Intended for adult audiences above 17
oc_FR: R &#8212; Reservat a un public adulte

en: REST API Endpoint: %s
oc_FR: Punt final de l'API REST: %s

en: REST API Response: (%1$s) %2$s
oc_FR: Respòsta de l'API REST: (%1$s) %2$s

en: REST API availability
oc_FR: Disponibilitat de l'API REST

en: REST base route for the post type.
oc_FR: Rota de basa REST pel tipe de contengut.

en: REST base route for the taxonomy.
oc_FR: Rota de basa REST per la taxonomia.

en: RSS Address
oc_FR: Adreça RSS

en: RSS Error:
oc_FR: Error Rss :

en: RSS Feed
oc_FR: Flus RSS

en: RSS Links
oc_FR: Ligams RSS

en: RTL Language Support
oc_FR: Supòrt de las lengas RTL

en: Random
oc_FR: Aléatoire

en: Random Order
oc_FR: Òrdre aleatòri

en: Randomize suggested headers
oc_FR: Entèstas suggerits aleatòrias

en: Randomize uploaded headers
oc_FR: Entèstas cargats aleatòrias

en: Randomizing suggested headers
oc_FR: Rendre aleatòrias las entèstas suggeridas

en: Randomizing uploaded headers
oc_FR: Rendre aleatòrias las entèstas cargadas

en: Rankin Inlet
oc_FR: Kangiqtiniq (Rankin Inlet)

en: Rate
oc_FR: Taus

en: Rate %
oc_FR: Taus %

en: Rate code
oc_FR: Còdi del taus

en: Rate name
oc_FR: Nom del taus

en: Rate&hellip;
oc_FR: Taus&hellip;

en: Rate&nbsp;%
oc_FR: Taus&nbsp;%

en: Rated %s out of 5
oc_FR: Nòta %s sus 5

en: Rating
oc_FR: Nòta

en: Ravenna
oc_FR: Ravenne

en: Re-adding...
oc_FR: Rajout en cours...

en: Re-enter new password
oc_FR: Réentrez lo nouveau senhal

en: Reach out to WordPress Core developers to ensure you'll never have this problem again.
oc_FR: Contactez los desvolopaires del nuclèu de WordPress per assegurar que mai avètz aqueste problèma.

en: Read
oc_FR: Legir

en: Read More...
oc_FR: Ne legir mai…

en: Read all about it
oc_FR: Tot savoir a aqueste subjècte

en: Read more
oc_FR: Lire Plus

en: Read more...
oc_FR: Legir la seguida...

en: Read the rest of this entry &raquo;
oc_FR: Legir la rèsta dau messatge &raquo;

en: Read the rest of this entry &rarr;
oc_FR: Legir la fin d'aquesta dintrada &rarr;

en: Read the rest of this page &raquo;
oc_FR: Legir la rèsta d'aquesta pagina &raquo;

en: Read/Write
oc_FR: Lecture/Écriture

en: Reading
oc_FR: Lectura

en: Reading Settings
oc_FR: Opcions de lectura

en: Ready!
oc_FR: Prêt&nbsp;!

en: Reason for refund (optional):
oc_FR: Rason del remborsament (opcional) :

en: Reassign the deleted user's posts and links to this user ID.
oc_FR: Réaffectez les articles e los ligams de l’utilizaire suprimit a aqueste ID d’utilizaire.

en: Receiver email
oc_FR: E-mail del destinatari

en: Recent Comments
oc_FR: Comentaris recents

en: Recent Posts
oc_FR: Darrièrs articles

en: Recent Weeks
oc_FR: Darrièras setmanas

en: Recent orders
oc_FR: Comandas recentas

en: Recent reviews
oc_FR: Vejaires Recents

en: Recent weeks
oc_FR: Darrièras setmanas

en: Recently
oc_FR: Recentament

en: Recently Published
oc_FR: Publicat recentament

en: Recently Viewed Products
oc_FR: Produits consultats recentament

en: Recipient(s)
oc_FR: Destinatari(s)

en: Recommended items are considered beneficial to your site, although not as important to prioritize as a critical issue, they may include improvements to things such as; Performance, user experience, and more.
oc_FR: Los elements recomandats son considerats benefics per vòstre sit web, quitament se son pas tan importants de priorizar coma un problèma critic, pòdon inclure de melhoracions a d'aspèctes coma la performance, l'experiéncia d'utilizaire e fòrça autres.

en: Recount terms
oc_FR: Recompter los tèrmes

en: Red
oc_FR: Roge

en: Redirect only
oc_FR: Redirection seulement

en: Redirect to the cart page after successful addition
oc_FR: Rediriger cap a lo panièr après un ajout réussi

en: Redo
oc_FR: Tornatz-far

en: Refresh stats
oc_FR: Rafraichir les statistiques

en: Refreshed stats for %s
oc_FR: Rafraichir les statistiques per %s

en: Refund
oc_FR: Remborsament

en: Refund &ndash; %s
oc_FR: Remborsament &ndash; %s

en: Refund amount
oc_FR: Montant del remborsament

en: Refunded
oc_FR: Remborsada

en: Refunded %1$s - Refund ID: %2$s
oc_FR: Remborsada %1$s - Identificant remborsament&nbsp;: %2$s

en: Refunded <span class="count">(%s)</span> | Refunded <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Remborsada <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Remborsadas <span class="count">(%s)</span>

en: Refunded order
oc_FR: Comanda remborsada

en: Refunds
oc_FR: Remborsaments

en: Regenerate download permissions
oc_FR: Generar las permissions de telecargament

en: Region
oc_FR: Région

en: Register
oc_FR: Registratz-vos

en: Registration complete. Please check your email.
oc_FR: Enregistrament acabat. Verificatz vòstres novèls e-mails.

en: Registration confirmation will be emailed to you.
oc_FR: La confirmacion d'inscripcion vos serà mandada per e-mail.

en: Registration date for the user.
oc_FR: Date d’inscription de l’utilizaire.

en: Related Tags
oc_FR: Las balisas en rapòrt

en: Related products
oc_FR: Produits aparentats

en: Relationship
oc_FR: Relacion

en: Released: %d.
oc_FR: Date de sortie&nbsp;: %d.

en: Remember Me
oc_FR: Se remembrar de ieu

en: Remember me
oc_FR: Se suvenir de me

en: Remember to click Update to save metadata entered or changed.
oc_FR: Remembratz de clicar sus Actualizar per desliurar las metadatas introduchas o cambiadas.

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
oc_FR: Doblidetz pas de clicar sul boton &laquo;&nbsp;Apondre un utilizaire&nbsp;&raquo;, en bas d&rsquo;aqueste ecran, quand auretz acabat.

en: Remember to click the Update Profile button when you are finished.
oc_FR: Pensez bien a clicar sul boton &laquo;&nbsp;Metre a jorn lo perfil&nbsp;&raquo; quand auretz acabat.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
oc_FR: Avisatz-vos qu&rsquo;un còp suprimit, vòstre site pòt pas èsser restablit.

en: Remove
oc_FR: Suprimir

en: Remove Background Image
oc_FR: Suprimir l&rsquo;imatge de rèireplan

en: Remove Header Image
oc_FR: Levar l&rsquo;imatge d&rsquo;entèsta

en: Remove Image
oc_FR: Levar l&rsquo;image

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
oc_FR: Levar l&rsquo;element del menú&nbsp;: %1$s (%2$s)

en: Remove Selected Items
oc_FR: Suprimir los elements seleccionats

en: Remove Site Icon
oc_FR: Suprimir l'icòna del sit web

en: Remove Users from Site
oc_FR: Suprimir d&rsquo;utilizaires d&rsquo;aqueste site

en: Remove audio source
oc_FR: Suprimir la font àudio

en: Remove filter
oc_FR: Suprimir filtre

en: Remove image
oc_FR: Levar l&rsquo;imatge

en: Remove link
oc_FR: Suprimar lo liam

en: Remove poster image
oc_FR: Levar l&rsquo;imatge de tampa

en: Remove product image
oc_FR: Suprimir l&rsquo;image produit

en: Remove selected account(s)
oc_FR: Suprimir les comptes seleccionats

en: Remove selected row(s)
oc_FR: Suprimir les linhas seleccionadas

en: Remove this URL
oc_FR: Suprimir aquesta URL

en: Remove this attribute?
oc_FR: Suprimir aqueste atribut&nbsp;?

en: Remove this image
oc_FR: Suprimir aqueste imatge

en: Remove this item meta?
oc_FR: Suprimir lo méta de aqueste article&nbsp;?

en: Remove video source
oc_FR: Suprimir la font vidèo

en: Removed
oc_FR: Suprimit

en: Removed %s.
oc_FR: %s es estat suprimit.

en: Removing %1$s manually will cause PHP warnings. Use the %2$s filter instead.
oc_FR: Levar %1$s manualament va causar d'avertiments PHP. Utilizatz puslèu lo filtre %2$s.

en: Removing and Reusing
oc_FR: Levar e reütilizar

en: Removing the current plugin&#8230;
oc_FR: S'es suprimida l'extension actuala&#8230;

en: Removing the old version of the translation&#8230;
oc_FR: Se suprimís la version anciana de la traduccion;

en: Removing...
oc_FR: Supression...

en: Reorder
oc_FR: Réorganiser

en: Reorder menu items
oc_FR: Tornar arrengar los elements del menú

en: Reorder mode closed
oc_FR: Mòde de rearrengament tampat

en: Reorder mode enabled
oc_FR: Mòde de rearrengament activat

en: Reorder widgets
oc_FR: Reorganizar los widgets

en: Repeat
oc_FR: Repeticion

en: Repeat Background Image
oc_FR: Repetir l’imatge de rèireplan

[ctx: Repeat Image]
en: Repeat
oc_FR: Repetir

en: Repeat New Password
oc_FR: Répétez lo novèl senhal

en: Repeat Password
oc_FR: Répétez lo senhal

en: Replace
oc_FR: Remplaçar

en: Replace audio
oc_FR: Remplaçar lo son

en: Replace image
oc_FR: Remplaçar l'imatge

en: Replace video
oc_FR: Remplaçar la vidèo

en: Reply
oc_FR: Respondre

en: Reply to %s
oc_FR: Respondre a %s

en: Reply to Comment
oc_FR: Respondre al comentari

en: Reply to this comment
oc_FR: Respondre a aqueste comentari

en: Reply to thread &raquo;
oc_FR: Respondre al subjècte &raquo;

en: Report a bug
oc_FR: Reporter un bug

en: Reports
oc_FR: Rapports

en: Request added successfully.
oc_FR: La demanda es estada aponduda corrèctament.

en: Requested
oc_FR: Demandada

en: Requester
oc_FR: Solicitant

en: Required PHP version
oc_FR: Version requerida de PHP

en: Required WordPress version
oc_FR: Version requerida de WordPress

en: Required and recommended modules are installed
oc_FR: S'an installat los moduls necessaris e recomandats

en: Required fields are indicated; the rest are optional. Profile information will only be displayed if your theme is set up to do so.
oc_FR: Los camps obligatòris son indicats, los autres son facultatius. Las informacions del perfil ne son afichadas que se vòstre tèma es estat concebut pels exploiter.

en: Required fields are marked %s
oc_FR: Los camps obligatòris son indicats amb %s

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
oc_FR: Necessita la valor "true", perque las revisions supòrtan pas la supression forçada.

en: Required to be true, as terms do not support trashing.
oc_FR: Necessita la valor "true", perque los tèrmes supòrtan pas la supression forçada.

en: Required to be true, as users do not support trashing.
oc_FR: Nécessite la valeur "true", car l’utilizaire ne supporte pas la supression forcée.

en: Required to create an Application Password, but not to update the user.
oc_FR: Es necessari de crear un senhal d'aplicacion, mas pas actualizar l'utilizaire.

en: Requirements
oc_FR: Requeriments

en: Resend confirmation requests
oc_FR: Tornar mandar las demandas de confirmacion

en: Reset
oc_FR: Tornar lançar

en: Reset Image
oc_FR: Remetre l&rsquo;imatge d&rsquo;origine

en: Reset Password
oc_FR: Reïnicializar lo senhal

en: Reset password
oc_FR: Reïnicializacion del senhal

en: Response
oc_FR: Responsa

en: Responses
oc_FR: Responsas

en: Responsive Layout
oc_FR: Mesa en pagina Responsive

en: Restart
oc_FR: tornar començar

en: Restock refunded items
oc_FR: Reestocar los articles remborsats

en: Restore
oc_FR: Restablir

en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Trash
oc_FR: Restablir &#8220;%s&#8221; dempuèi l'escobilhièr

en: Restore Original Header Image
oc_FR: Remetre l&rsquo;imatge d&rsquo;entèsta d&rsquo;origine

en: Restore Original Image
oc_FR: Restablir l&rsquo;imatge original

en: Restore This Autosave
oc_FR: Restablir aquesta salvament automatic

en: Restore This Revision
oc_FR: Restablir aquesta revision

en: Restore image
oc_FR: Restablir l&rsquo;imatge

en: Restore last draft
oc_FR: Restablir lo darrièr borrolhon

en: Restore original image
oc_FR: Restablir l&rsquo;imatge original

en: Restore the backup
oc_FR: Restablir lo salvament

en: Restore the backup.
oc_FR: Restablir lo salvament.

en: Restore this comment from the Trash
oc_FR: Recuperar aqueste comentari dempuèi l'escobilhièr

en: Restore this comment from the spam
oc_FR: Restablir aqueste comentari des indésirables

en: Restore this item from the Trash
oc_FR: Recuperar aquesta entrada dempuèi l&rsquo;Escobilhièr

en: Results are still loading&hellip;
oc_FR: Los resultats son en carga encara&hellip;

en: Resume
oc_FR: Repren

en: Retro (Generated)
oc_FR: Rétro (generat)

en: Retry
oc_FR: Tornatz ensajar

en: Return to cart
oc_FR: Retorn al panièr

en: Returning customer?
oc_FR: Déjà client&nbsp;?

en: Reunion
oc_FR: Illa de la Reünion

en: Reversal cancelled for order #%s
oc_FR: Reversement anullat per la comanda n&deg;%s

en: Reverse order
oc_FR: Inversar l&rsquo;òrdre

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
oc_FR: Revenez a l&rsquo;<strong>aisina de mesa en linha del navigador</strong> en clicant sul ligam jos la zòna de lisar-depausar.

en: Reviews
oc_FR: Avis

en: Reviews (%d)
oc_FR: Avis (%d)

en: Revision by %s
oc_FR: Revision per %s

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
oc_FR: Las revisions son des copies de vòstre article o vòstra pagina, périodiquement creadas tandis que vous modificatz vòstre contengut. Sus la esquèrra, lo texte en rouge indique lo contengut qui a été enlevé. Sus la drecha, lo texte en vert indique lo contengut qui a été apondut.

en: Revisions do not support trashing. Set '%s' to delete.
oc_FR: Las revisions pòdon pas èsser mesas dins l'escobilhièr. Utilizatz lo paramètre '%s' per suprimir.

en: Revisions: %s
oc_FR: Revisions&nbsp;: %s

en: Revoke
oc_FR: Révoquer

en: Revoke "%s"
oc_FR: Revoca "%s"

en: Revoke API key
oc_FR: Revocar la clau API

en: Revoke access
oc_FR: Revocar l'accès

en: Revoke all application passwords
oc_FR: Revocar totes los senhors d'aplicacion

en: Revoke key
oc_FR: Revocar la clau

en: Reykjavik
oc_FR: Reykjavík

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help.
oc_FR: Zòna de tèxte enriquit. Quichatz sus Alt-Shift-H per obténer d'ajuda.

en: Rich Text Area. Press Control-Option-H for help.
oc_FR: Zòna de tèxte enriquit. Quichatz sur Contraròtle-Opcion-H (Ctrl-Alt-H) per consultar l’ajuda.

en: Right
oc_FR: Dreita

en: Right Now
oc_FR: Ara

en: Right Sidebar
oc_FR: Colomna laterala dreita

en: Right with space
oc_FR: Dreita amb espaci

en: Riyadh
oc_FR: Riyad

en: RoboHash (Generated)
oc_FR: RoboHash (generat)

en: Robots
oc_FR: Robòts

en: Role
oc_FR: Ròtle

en: Roles assigned to the user.
oc_FR: Ròtles assignats a l’utilizaire.

en: Roles successfully reset
oc_FR: Ròtles reïnicializats amb succès

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
oc_FR: Error de restauration : [%1$s] %2$s

en: Roma
oc_FR: Rome

en: Rome
oc_FR: Roma

en: Rotate 180&deg;
oc_FR: Vira 180&deg;

en: Rotate 90&deg; left
oc_FR: Vira 90&deg; a esquèrra

en: Rotate 90&deg; right
oc_FR: Vira 90&deg; a drecha

en: Round tax at subtotal level, instead of rounding per line
oc_FR: Arrondir la TVA al niveau del sostotals, plutôt que per chaque linha

en: Rounding
oc_FR: Arrondi

en: Route must be specified.
oc_FR: Una rota deu èsser entresenhada.

en: Routes must be namespaced with plugin or theme name and version.
oc_FR: Las rotas devon possedir un espaci de noms en ligam amb lo nom e la version de l&rsquo;extension o del tèma.

en: Routing number
oc_FR: Numèro de rotatge

en: Row
oc_FR: Linha

en: Row group
oc_FR: Grop de linhas

en: Row type
oc_FR: Tipe de linha

en: Rows
oc_FR: Linhas

en: Run %s
oc_FR: Aviar %s

en: Run Importer
oc_FR: Aviar l’importador

en: Run the Setup Wizard
oc_FR: Lancer l&rsquo;assistant d&rsquo;installacion

en: Rwandan franc
oc_FR: Franc rwandés

en: S&atilde;o Tom&eacute; and Pr&iacute;ncipe
oc_FR: Sao Tomé-et-Principe

en: SKU
oc_FR: UGS

en: SKU refers to a Stock-keeping unit, a unique identifier for each distinct product and service that can be purchased.
oc_FR: UGS fa referéncia a l&rsquo;Unitat de Gestion d'eStock, un identificant unic per cada produit distincte e servici que pòt èsser vendut.

en: SKU:
oc_FR: UGS&nbsp;:

en: SQL server is up to date
oc_FR: Lo servidor SQL es actualizat

en: SUCCESS: %s
oc_FR: SUCCÈS : %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
oc_FR: SUCCÈS : WordPress es estat mes a jorn corrèctament cap a %s

en: SUHOSIN installed
oc_FR: SUHOSIN Installat

en: Saigon
oc_FR: Hô-Chi-Minh-Ville (Saigon)

en: Saint Barth&eacute;lemy
oc_FR: Sant Bartomieu

en: Saint Helena
oc_FR: Santa Elena

en: Saint Kitts and Nevis
oc_FR: Sant Kitts e Nevis

en: Saint Lucia
oc_FR: Santa Lúcia

en: Saint Martin (Dutch part)
oc_FR: Sant Martin (partida néerlandaise)

en: Saint Martin (French part)
oc_FR: Sant Martin (partida francesa)

en: Saint Pierre and Miquelon
oc_FR: Saint Pierre e Miquelon

en: Saint Vincent and the Grenadines
oc_FR: Sant Vincent-et-les-Grenadines

en: Sale
oc_FR: Promo

en: Sale end date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
oc_FR: Data de fin de la promocion (format AAAA-MM-JJ o laisser vide)

en: Sale start date (YYYY-MM-DD format or leave blank)
oc_FR: Data de début de la promocion (format AAAA-MM-JJ o laisser vide)

en: Sale!
oc_FR: Promo&nbsp;!

en: Sales
oc_FR: Vendas

en: Sales amount
oc_FR: Montant des vendas

en: Sales by category
oc_FR: Vendas per categoria

en: Sales by date
oc_FR: Vendas per data

en: Sales by product
oc_FR: Vendas per produit

en: Sales reports
oc_FR: Rapòrts de las vendas

en: Samarkand
oc_FR: Samarcanda

en: Same as parent
oc_FR: Identique al parent

en: Sample Page
oc_FR: Pagina d&rsquo;exemple

en: San Juan
oc_FR: Panama

en: San Marino
oc_FR: Sant Marin

en: Santiago
oc_FR: Santiago de Chile

en: Santiago del Estero
oc_FR: Província de Santiago del Estero

en: Santo Domingo
oc_FR: Sant Domenge

en: Sao Paulo
oc_FR: São Paulo

en: Sao Tome
oc_FR: São Tomé

en: Sat
oc_FR: dS

en: Saturday
oc_FR: Dissabte

en: Saudi Arabia
oc_FR: Arabie Saoudite

en: Saudi riyal
oc_FR: Rial saudian

en: Save
oc_FR: Enregistrar

en: Save %s
oc_FR: Enregistrament %s

en: Save &amp; Publish
oc_FR: Enregistrar &amp; publicar

en: Save Changes
oc_FR: Enregistrar las modificacions

en: Save Draft
oc_FR: Salvar lo brolhon

en: Save Edits
oc_FR: Salvar las modificacions

en: Save Menu
oc_FR: Enregistrar lo menú

en: Save Settings
oc_FR: Enregistrar los reglatges

en: Save Widget
oc_FR: Enregistrar lo widget

en: Save address
oc_FR: Salvar l&rsquo;adreça

en: Save all changes
oc_FR: Enregistrar totis los cambiaments

en: Save and preview changes before publishing them.
oc_FR: Enregistrar las modificacions e las previsualizar abans de las publicar

en: Save as Draft
oc_FR: Enregistrar coma brolhon

en: Save as Pending
oc_FR: Metre a repassar

en: Save changes
oc_FR: Enregistrar los cambiaments

en: Save changes before changing page?
oc_FR: Salvar los cambiaments avant de changer de page&nbsp;?

en: Save webhook
oc_FR: Salvar lo croquet Web

en: Saved
oc_FR: Enregistrat

en: Saved.
oc_FR: Sauvat.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this page.
oc_FR: Enregistrament automatic desactivat&nbsp;: %s modifica actualament aquesta pagina.

en: Saving is disabled: %s is currently editing this post.
oc_FR: Enregistrament automatic desactivat&nbsp;: %s modifica actualament aqueste article.

en: Saving revision&hellip;
oc_FR: Enregistrament de la révision&hellip;

en: Saving&hellip;
oc_FR: Enregistrament&hellip;

en: Saving...
oc_FR: Enregistrament...

en: Scale
oc_FR: Redimensionar

en: Scale Image
oc_FR: Modificar l&rsquo;escala

en: Scale Image Help
oc_FR: Ajuda sul redimensionament d&rsquo;imatge

en: Scale images to match the large size selected in %1$simage options%2$s (%3$d &times; %4$d).
oc_FR: Redimensionar los imatges per correspondre a la talha larga definida dins los %1$sreglatges dels mèdias%2$s (%3$d &times; %4$d).

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: Fill
oc_FR: Plena

[ctx: Scale option for dimensions control]
en: None
oc_FR: Pas cap

en: Scan
oc_FR: Percórrer

en: Scan site for content
oc_FR: Percórrer un site en quèsta de contengut

en: Schedule
oc_FR: Planificar

en: Schedule for: %s
oc_FR: Planificacion pel: %s

en: Scheduled
oc_FR: Planificat

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Planificat <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Planificats <span class="count">(%s)</span>

en: Scheduled events
oc_FR: Eveniments planificats

en: Scheduled events are running
oc_FR: Los eveniments planificats son en execucion

en: Scheduled events are what periodically looks for updates to plugins, themes and WordPress itself. It is also what makes sure scheduled posts are published on time. It may also be used by various plugins to make sure that planned actions are executed.
oc_FR: Los eveniments planificats son los que periòdicament cercan d'actualizacions de las extensions, dels tèmas e del quita WordPress. Son tanben los que s'asseguran que los articles planificats son publicats a l'ora. Se pòdon tanben utilizar per diferentas extensions per s'assegurar que las accions planificadas son executadas.

en: Scheduled for: %s
oc_FR: Planificat pel: %s

en: Scheduled maintenance ends in about %1$sh %2$sm (<a href="%3$s">more info</a>)
oc_FR: Fins de mantenença programada dins a pauc pres %1$so %2$sm (<a href="%3$s">mai d'infòs</a>)

en: Scope under which the request is made; determines fields present in response.
oc_FR: Lo contexte dins lequel la requèsta es faite ; cela détermine les champs renvoyés.

en: Scoresbysund
oc_FR: Ittoqqortoormiit (Scoresbysund)

en: Screen Content
oc_FR: Contengut de l&rsquo;ecran

en: Screen Options
oc_FR: Opcion de la veira

en: Screen Options Tab
oc_FR: Onglet de las opcions de l&rsquo;ecran

en: Screen elements
oc_FR: Elements d'ecran

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
oc_FR: Los escripts e los estils pòdon pas èsser enregistrats o aponduts abans lo desenclavament dels croquets %1$s, %2$s o %3$s.

en: Scroll with Page
oc_FR: Desfila amb la pagina

en: Search
oc_FR: Recèrca

en: Search %s
oc_FR: Recèrca %s

en: Search Categories
oc_FR: Cercar de categorias

en: Search Changesets
oc_FR: Recercar un jòc de modificacions

en: Search Comments
oc_FR: Recercar un comentari

en: Search Installed Themes
oc_FR: Recercar demest los tèmas installats

en: Search Link Categories
oc_FR: Cercar una categoria de ligams

en: Search Links
oc_FR: Cercar de ligams

en: Search Media
oc_FR: Cercar de mèdias

en: Search Media:
oc_FR: Cercar de mèdias

en: Search Menu Items
oc_FR: Recercar dins los elements del menú

en: Search Pages
oc_FR: Cercar de paginas

en: Search Posts
oc_FR: Cercar dins lei messatges

en: Search Requests
oc_FR: Demanda de recèrca

en: Search Results
oc_FR: Resulta de la recèrcha

en: Search Results %1$s %2$s
oc_FR: Resultats de recèrca %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
oc_FR: Resultats de recèrca per &#8220;%s&#8221;

en: Search Results for: %s
oc_FR: Trobat per : %s

en: Search Sites
oc_FR: Recercar un site

en: Search Tags
oc_FR: Cercar de balisas

en: Search Users
oc_FR: Cercar d'utilisators

en: Search Widgets
oc_FR: Recercar de widgets

en: Search WordPress.com Blogs
oc_FR: Cercar dins lei blògs de WordPress.com

en: Search categories
oc_FR: Cercar una categoria

en: Search categories by name
oc_FR: Cercar dins las categorias per nom

en: Search coupons
oc_FR: Recèrca Còdis Promo

en: Search customers
oc_FR: Recèrca clients

en: Search engine visibility
oc_FR: Visibilitat pels motors de recèrca

en: Search engines discouraged
oc_FR: Motors de recèrca refusats

en: Search for a downloadable product&hellip;
oc_FR: Recèrca d&rsquo;un produit telecargable&hellip;

en: Search for a product&hellip;
oc_FR: Recèrca d&rsquo;un produit&hellip;

en: Search for:
oc_FR: Cercar :

en: Search key
oc_FR: Cercar dins las claus

en: Search media
oc_FR: Cercar de mèdias

en: Search media items...
oc_FR: Recercar de mèdias…

en: Search menu items&hellip;
oc_FR: Recercar dels elements de menú&hellip;

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
oc_FR: Cercar o utilizar las sagetas naut e bas per causir un element.

en: Search orders
oc_FR: Recèrca comandas

en: Search plugins
oc_FR: Recercar demest las extensions

en: Search products
oc_FR: Recèrca produits

en: Search results
oc_FR: Resultats de la recèrca

en: Search results for &ldquo;%s&rdquo;
oc_FR: Résultats de recèrca per &ldquo;%s&rdquo;

en: Search results for: %s
oc_FR: Rezultats de la recèrca: %s

en: Search results: &ldquo;%s&rdquo;
oc_FR: Resultats de recèrca : &ldquo;%s&rdquo;

en: Search shipping classes
oc_FR: Recèrca de las classas de liurason

en: Search themes...
oc_FR: Recèrca demest los tèmas...

en: Search webhooks
oc_FR: Recercar de croquets Web

[ctx: Search widget]
en: Search
oc_FR: Cercar

en: Search widgets&hellip;
oc_FR: Recercar de widgets&hellip;

en: Search&hellip;
oc_FR: Recercar&hellip;

en: Seasonal
oc_FR: Sasonièr

en: Secondary menu
oc_FR: Menú segondari

en: Section
oc_FR: Seccion

en: Secure communication
oc_FR: Comunicacion segura

en: Securely communicating between servers are needed for transactions such as fetching files, conducting sales on store sites, and much more.
oc_FR: La comunicacion segura entre servidor es necessària per de transaccions coma lo partatge de fichièrs, gestion de ventas dins de botigas virtualas, e mai.

en: Security
oc_FR: Seguretat

en: Security error.
oc_FR: Error de seguretat.

en: Segovia
oc_FR: S&eacute;govie

en: Select
oc_FR: Seleccionar

en: Select %s
oc_FR: Seleccionar %s

en: Select All
oc_FR: Seleccionar tot

en: Select Category
oc_FR: Causir una categoria

en: Select Day
oc_FR: Seleccionatz un jorn

en: Select Files
oc_FR: Seleccionar los fichièrs

en: Select Image
oc_FR: Seleccionatz un imatge

en: Select Link Category:
oc_FR: Seleccionar la categoria de ligams&nbsp;:

en: Select Menu:
oc_FR: Seleccionar lo menú&nbsp;:

en: Select Month
oc_FR: Causir un mes

en: Select Page
oc_FR: Sélection de la pagina

en: Select Post
oc_FR: Seleccionatz un article

en: Select Week
oc_FR: Seleccionatz una setmana

en: Select Year
oc_FR: Seleccionatz una annada

en: Select a Menu
oc_FR: Causir un menú

en: Select a Privacy Policy page
oc_FR: Seleccionatz una pagina de politica de privacitat

en: Select a category
oc_FR: Sélectionnez una categoria

en: Select a city
oc_FR: Causir una vila

en: Select a menu to edit:
oc_FR: Seleccionatz lo menú a modificar&nbsp;:

en: Select a page&hellip;
oc_FR: Sélectionnez una pagina&hellip;

en: Select a user
oc_FR: Seleccionatz un utilizaire

en: Select all
oc_FR: Seleccionar tot

en: Select an area to move this widget into:
oc_FR: Seleccionatz una zòna cap a la quala cal desplaçar aqueste widget&nbsp;:

en: Select an option&hellip;
oc_FR: Sélectionnez una opcion&hellip;

en: Select and crop
oc_FR: Seleccionar e rosegar

en: Select both the sidebar for this widget and the position of the widget in that sidebar.
oc_FR: Seleccionatz a l&rsquo;encòp la colomna laterala per aqueste widget, e la position del widget dins aquesta colomna laterala.

en: Select bulk action
oc_FR: Seleccionatz l&rsquo;accion groupée

en: Select categories&hellip;
oc_FR: Seleccionar categorias&hellip;

en: Select comment
oc_FR: Seleccionatz un comentari

en: Select file
oc_FR: Seleccionar un fichièr

en: Select image
oc_FR: Seleccionatz un imatge

en: Select location
oc_FR: Causir l'emplaçament

en: Select logo
oc_FR: Seleccionar lo lògo

en: Select none
oc_FR: Ne rien seleccionar

en: Select options
oc_FR: Choix des opcions

en: Select poster image
oc_FR: Causir un imatge de tempa

en: Select shipping methods
oc_FR: Causir una metòde d&rsquo;expedicion

en: Select some countries
oc_FR: Causir los païses

en: Select terms
oc_FR: Choix des tèrmes

en: Select the access type of these keys.
oc_FR: Seleccionar lo tipe d&rsquo;accès de ces claus.

en: Select video
oc_FR: Seleccionar una Vidèo

en: Select when the webhook will fire.
oc_FR: Sélectionnez quand lo croquet Web se déclenchera.

en: Selected countries
oc_FR: Pays seleccionats

en: Selected menus have been successfully deleted.
oc_FR: Los menús seleccionats son estats suprimits corrèctament.

en: Selection:
oc_FR: Seleccion&nbsp;:

en: Sell to all countries
oc_FR: Vendre dins totes los païses

en: Selling location(s)
oc_FR: Emplaçament(s) de venda

en: Send
oc_FR: Mandar

en: Send %s a link to reset their password. This will not change their password, nor will it force a change.
oc_FR: Un ligam es estat mandat a %s per reiniciar lo senhal. Aquò cambiarà pas lo vòstre senhal ni lo forçarà a o far.

en: Send Request
oc_FR: Enviar la demanda

en: Send Reset Link
oc_FR: Mandar lo ligam per reiniciar

en: Send Trackbacks
oc_FR: Mandar de retroligams

en: Send User Notification
oc_FR: Mandar una notificacion a l&rsquo;utilizaire

en: Send export link
oc_FR: Mandar lo ligam d'exportacion

en: Send invite
oc_FR: Mandar una convidacion

en: Send password reset
oc_FR: Enviar per reiniciar lo senhal

en: Send personal data erasure confirmation email.
oc_FR: Mandar corrièr electronic de confirmacion de la supression de las donadas personalas.

en: Send personal data export confirmation email.
oc_FR: Envia un corrièr electronic de confirmacion de l'exportacion de las donadas personalas.

en: Send shipping details to PayPal instead of billing.
oc_FR: Envoyer les detalhs de liurason a PayPal al lieu de ceux de facturacion.

en: Send the new user an email about their account
oc_FR: Mandar un messatge al nouvel utilizaire a propos de son compte.

en: Send trackbacks to:
oc_FR: Mandar un retroligam vers&nbsp;:

en: Sending email...
oc_FR: S'envia un corrièr electronic...

en: Senegal
oc_FR: Sénégal

en: Seoul
oc_FR: Seol

en: Separate codes with a comma. Accepts wildcards, e.g. <code>P*</code> will match a postcode of PE30. Also accepts a pattern, e.g. <code>NG1___</code> would match NG1 1AA but not NG10 1AA
oc_FR: Séparer los còdis amb una virgule. Jokers acceptés, ex. <code>77*</code> acceptara lo còdi 77100. Accepte également un motif, ex. <code>77___</code> acceptara 77100 mais pas 770000

en: Separate multiple URLs with spaces
oc_FR: Separatz las adreças web per d&rsquo;espacis

en: Separate tags with commas
oc_FR: Separatz lei balisas ambé de virgulas

en: September
oc_FR: Setembre

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
oc_FR: Set

en: Serbia
oc_FR: Serbie

en: Serbian dinar
oc_FR: Dinar sèrbi

en: Server
oc_FR: Servidor

en: Server address
oc_FR: Adreça del servidor

en: Server architecture
oc_FR: Arquitectura del servidor

en: Server environment
oc_FR: Environament servidor

en: Server info
oc_FR: Info servidor

en: Server response time could not be determined. Verify that loopback requests are working.
oc_FR: Podèm pas determinar lo temps de responsa del servidor. Verificatz que las demandas de retro-lus foncionan.

en: Server settings
oc_FR: Configuracion del servidor

en: Server version
oc_FR: Version del servidor

en: Session expired
oc_FR: La session a expirat

en: Set New Password
oc_FR: Definís un novèl senhal

en: Set as Site Icon
oc_FR: Definís coma icòna del sit web

en: Set as background
oc_FR: Utilizar coma imatge de fons

en: Set as header
oc_FR: Utilizar coma entèsta

en: Set image
oc_FR: Definir l&rsquo;imatge

en: Set product image
oc_FR: Définir l&rsquo;image produit

en: Set regular prices
oc_FR: Metre en plaça los prèses regulars

en: Set sale prices
oc_FR: Metre en plaça los prèses promocionals

en: Set scheduled sale dates
oc_FR: Metre en plaça las datas programmées des promocions

en: Set status
oc_FR: Estat

en: Set variation image
oc_FR: Définir l’image de la variacion

en: Setting does not exist or is unrecognized.
oc_FR: Lo reglatge existís pas o es pas reconnu.

en: Settings
oc_FR: Opcions

en: Settings save failed.
oc_FR: Podèm pas desactivar la configuracion.

en: Settings saved
oc_FR: Paramètres salvats

en: Settings saved and theme activated.
oc_FR: Reglatges salvats e tèma activat.

en: Settings saved.
oc_FR: Reglatges sauvegardats.

en: Settings.
oc_FR: Opcions

en: Setup wizard
oc_FR: Setup Wizard

en: Several WooCommerce extensions can write logs which makes debugging problems easier. The directory must be writable for this to happen.
oc_FR: Plusieurs extensions WooCommerce pòdon écrire des logs qui pòdon rendre les problèmes de débogage plus faciles.

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
oc_FR: Mantuna seccion d&rsquo;aqueste ecran vos permeton de reglar lo biais que vòstre contengut serà publicat, en particular&nbsp;:

en: Severely outdated SQL server
oc_FR: Lo servidor SQL es severament obsolet

en: Sevilla
oc_FR: S&eacute;ville

en: Seychellois rupee
oc_FR: Ropia seishellesa

en: Shape the future of the web with WordPress
oc_FR: Donatz forma al futur del web amb WordPress

en: Share a little biographical information to fill out your profile. This may be shown publicly.
oc_FR: Donatz qualques informacions biograficas per emplenar vòstre perfil. Aquò pòt èsser afichat publicament.

en: Sharing options
oc_FR: Opcions de partiment

en: Shift + Alt + letter:
oc_FR: Shift + Alt + letra :

en: Shift-click to edit this element.
oc_FR: Majuscula+Clic per modificar aqueste element.

en: Shift-click to edit this widget.
oc_FR: Fasètz Shift+clic per modificar aqueste widget.

en: Ship to
oc_FR: Liurada a

en: Ship to a different address?
oc_FR: Expediar a una adreça diferenta&nbsp;?

en: Ship to all countries
oc_FR: Liurar dins totes los pays

en: Ship to all countries you sell to
oc_FR: Liurar dins totes los pays où vous vendez

en: Ship to specific countries only
oc_FR: Liurar dins des pays spécifiques unicament

en: Shipping | Shipping %d
oc_FR[0]: Liurason

en: Shipping address
oc_FR: Adreça de liurason

en: Shipping amount
oc_FR: Montant de liurason

en: Shipping class
oc_FR: Classa de liurason

en: Shipping class costs
oc_FR: Còsts per classa de liurason

en: Shipping classes
oc_FR: Classas de liurason

en: Shipping classes are used by certain shipping methods to group similar products.
oc_FR: Las classas de liurason son utilizadas per certaines metòdes de liurason per grouper des produits similaires.

en: Shipping costs updated.
oc_FR: Còstes d&rsquo;expedicion meses a jorn.

en: Shipping destination
oc_FR: Destinacion de la liurason

en: Shipping details
oc_FR: Detalhs de la liurason

en: Shipping method
oc_FR: Metòde de liurason

en: Shipping method(s)
oc_FR: Metòde(s) d'expedicion

en: Shipping methods
oc_FR: Expedicion

en: Shipping name
oc_FR: Nom de liurason

en: Shipping only
oc_FR: Expedicion seulement

en: Shipping options
oc_FR: Opcions liurason

en: Shipping tax amount
oc_FR: Montant TVA de liurason

en: Shipping tax class based on cart items
oc_FR: Classa de TVA de liurason basée suls articles panièr

en: Shipping via %s
oc_FR: Liurason via %s

en: Shipping:
oc_FR: Expedicion&nbsp;:

en: Shop base
oc_FR: Base de la botiga

en: Shop base address
oc_FR: Adreça de basa de la botiga

en: Shop base with category
oc_FR: Base de la botiga amb categoria

en: Shop page
oc_FR: Pagina botiga

en: Shop page display
oc_FR: Afichatge Pagina Botiga

[ctx: Short for green in RGB]
en: G
oc_FR: V

en: Shortlink
oc_FR: Ligam cort

en: Show
oc_FR: Mostrar

en: Show Artist Name in Tracklist
oc_FR: Afichar lo nom de l&rsquo;artista dins la lista de lectura

en: Show Avatars
oc_FR: Montrar los Avatars

en: Show Details
oc_FR: Afichar los detalhs

en: Show Images
oc_FR: Afichar los imatges

en: Show Link Description
oc_FR: Afichar la descripcion del ligam

en: Show Link Image
oc_FR: Afichar l&rsquo;imatge del ligam

en: Show Link Name
oc_FR: Afichar lo nom del ligam

en: Show Link Rating
oc_FR: Afichar la nòta del ligam

en: Show Toolbar when viewing site
oc_FR: Afichar la barra d&rsquo;aisinas quand visitatz lo site

en: Show Tracklist
oc_FR: Afichar la lista de las pistas

en: Show Video List
oc_FR: Afichar la lista de las vidèos

en: Show advanced menu properties
oc_FR: Afichar las proprietats avançadas del menú

en: Show all types
oc_FR: Afichar totes los tipes

en: Show as dropdown
oc_FR: Afichar menú desenrotlant

en: Show comments
oc_FR: Aficha los comentaris

en: Show header text with your image.
oc_FR: Afichar lo tèxte d&rsquo;entèsta amb l&rsquo;imatge.

en: Show hidden products
oc_FR: Afichar los produits amagats

en: Show hierarchy
oc_FR: Afichar la ierarquia

en: Show invisible characters
oc_FR: Veire los caractèrs invisibles

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Media
oc_FR: Mèdias

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Pages
oc_FR: Paginas

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Posts
oc_FR: Articles

en: Show more comments
oc_FR: Afichar mai de comentaris

en: Show more details
oc_FR: Afichar mai de detalhs

en: Show next theme
oc_FR: Afichar lo tèma seguent

en: Show on screen
oc_FR: Afichar a l&rsquo;ecran

en: Show password
oc_FR: Afichar lo senhal

en: Show post counts
oc_FR: Afichar lo nombre d&rsquo;articles

en: Show post options
oc_FR: Afichar las opcions de l&rsquo;article

en: Show previous theme
oc_FR: Afichar lo tèma precedent

en: Show product counts
oc_FR: Afichar lo nombre de produits

en: Show products
oc_FR: Afichar los produits

en: Show subcategories
oc_FR: Afichar les soscategorias

en: Show tag counts
oc_FR: Afichar lo nombre d’etiquetas

en: Show the number of approved comments beside each comment author in the comments list page.
oc_FR: Far veire lo nombre de comentaris aprovats davant cada autor de comentaris dins la pagina que lista los comentaris.

en: Show:
oc_FR: Montrar :

en: Showing reports for:
oc_FR: Afichar les rapports per&nbsp;:

en: Shows whether WordPress is able to write to the directories it needs access to.
oc_FR: Mostra se WordPress pòt escriure als repertòris que vòls accedir.

en: Shuffle
oc_FR: Aleatòri

en: Sidebar
oc_FR: Colomna laterala

en: Sidebar %d
oc_FR: Barra de costat %d

en: Siena
oc_FR: Sienne

en: Sign In
oc_FR: Connexion

en: Sign Up
oc_FR: Inscrivetz-Vos

en: Sign in
oc_FR: Connexion

en: Sign up
oc_FR: Registre

en: Sign up for an account on %s to get an API Key.
oc_FR: Creatz-vos un compte sus %s per obténer una clau API.

en: Signups
oc_FR: Inscripcions

en: Silently discard the worst and most pervasive spam so I never see it.
oc_FR: Eliminar dirèctament les pires indesirables e les plus répandus per que los vegèssepas jamai.

en: Silver
oc_FR: Argent

en: Simple product
oc_FR: Produit simple

en: Singapore
oc_FR: Singapor

en: Site Address
oc_FR: Adreça del site

en: Site Address (URL)
oc_FR: Adreça web del site (URL)

en: Site Admin
oc_FR: Administracion deu blòg

en: Site Editor
oc_FR: Editor del sit

en: Site Health
oc_FR: Salut del site

[ctx: Site Health]
en: Info
oc_FR: Informacion

[ctx: Site Health]
en: Status
oc_FR: Estat

en: Site Health %s
oc_FR: Salut del site %s

en: Site Health - %s
oc_FR: Salut del site - %s

en: Site Health Info
oc_FR: Informacion de la santat del site

en: Site Health Status
oc_FR: Estat de santat del site

en: Site ID
oc_FR: ID del site

en: Site Icon
oc_FR: Icòna del site

en: Site Identity
oc_FR: Identitat del site

en: Site Language
oc_FR: Lenga del site

en: Site Name
oc_FR: Nom del site

en: Site Preview
oc_FR: Apercebut del site

en: Site Tagline
oc_FR: Eslogan del site

en: Site Title
oc_FR: Títol del site

en: Site URL.
oc_FR: URL del site.

en: Site URLs could not be switched to HTTPS.
oc_FR: Las URLs del site pòdon pas èsser cambiadas a HTTPS.

en: Site URLs switched to HTTPS.
oc_FR: Las URLs del site an cambiat cap a HTTPS.

en: Site Upload Space Quota
oc_FR: Quota d&rsquo;espaci de fichièrs

en: Site address
oc_FR: Adreça dau site

en: Site address (URL)
oc_FR: Adreça dau site (URL) :

en: Site count
oc_FR: Comptador de sites

en: Site health checks will automatically run periodically to gather information about your site. You can also <a href="%s">visit the Site Health screen</a> to gather information about your site now.
oc_FR: Las verificacions de santat del site s'executan periodicament per reculhir d'informacions sul servidor web. Podètz tanben <a href="%s">visitar l'ecran de santat del site</a> per reculhir d'informacions del site ara.

en: Site icon
oc_FR: Icòna del site

en: Site name
oc_FR: Nom del site :

en: Site name must be at least %s character. | Site name must be at least %s characters.
oc_FR[0]: L'identificant del site deu utilizar al mens %s caractèr.
oc_FR[1]: L'identificant del site deu utilizar al mens %s caractèrs.

en: Site name must be at least 4 characters.
oc_FR: L&#8217;identificant del site deu utilizar al mens 4 caractèrs.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
oc_FR: Los noms de sites pòdon pas conténer que de minusculas (a-z) e de chifras.

en: Site tagline.
oc_FR: Eslogan del site.

en: Site title.
oc_FR: Títol del site.

en: Site visibility
oc_FR: Visibilitat del site

en: Site: %s
oc_FR: Site&nbsp;: %s

en: Size
oc_FR: Talha

en: Size in megabytes
oc_FR: Talha en megaoctets

en: Size:
oc_FR: Pagèla :

en: Skip Confirmation Email
oc_FR: Passer la confirmacion per e-mail

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
oc_FR: Pas de requadratge, utilizar l&rsquo;imatge tal coma es

en: Skip cropping
oc_FR: Pas de requadratge

en: Skip setup
oc_FR: Ignorar la configuracion

en: Skip this step
oc_FR: Passer aquesta étape

en: Skip to content
oc_FR: Anar a lo contengut

en: Skip to main content
oc_FR: Anar al contengut principal

en: Skip to toolbar
oc_FR: Anar a la barra d&rsquo;aisinas

en: Slovakia
oc_FR: Slovaquie

en: Slovenia
oc_FR: Slovénie

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
oc_FR: Doçament, campion&nbsp;! Inutile de verificar tos e-mails tant sovent&nbsp;!

en: Slug
oc_FR: Identificant

en: Slug "%s" is already in use. Change it, please.
oc_FR: L&rsquo;identificant &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&raquo; es ja utilizat. Veuillez lo changer.

en: Slug "%s" is not allowed because it is a reserved term. Change it, please.
oc_FR: L&rsquo;identificant « %s » es pas autorizat perque c&rsquo;est un tèrme réservé. Veuillez lo changer.

en: Slug "%s" is too long (28 characters max). Shorten it, please.
oc_FR: L&rsquo;identificant &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&raquo; es trop long (28 caractèrs max.). Veuillez lo raccourcir.

en: Small
oc_FR: Pichon

en: Social Links Menu
oc_FR: Menú dels ligams de rets socialas

en: Sofia
oc_FR: Sòfia

en: Software Name
oc_FR: Nom de logicial

en: Sold %1$s worth in the last %2$d days
oc_FR: Venduda una valor de %1$s suls %2$d darrièrs jorns

en: Sold individually?
oc_FR: Vendut a l&rsquo;unitat&nbsp;?

en: Solomon Islands
oc_FR: Illas Salomon

en: Solomon Islands dollar
oc_FR: Dòlar de las illas Salomon

en: Somalia
oc_FR: Somalie

en: Some HTML tags are not permitted, including:
oc_FR: Certanas balisas HTML son pas autorizadas, dont :

en: Some comments have not yet been checked for spam by Akismet. They have been temporarily held for moderation and will automatically be rechecked later.
oc_FR: Certans comentaris son pas encara estats verificats per Akismet. Son estats temporàriament meses en moderacion e seràn verificats automaticament pus tard.

en: Some data that describes the error your site encountered has been put together.
oc_FR: S'es amassada qualques donadas que descrivon l'error que vòstre sit a trobat.

en: Some files are not writable by WordPress:
oc_FR: Se pòt pas escriure dins qualques fichièrs per WordPress:

en: Some screen elements can be shown or hidden by using the checkboxes.
oc_FR: Unes elements de l'ecran pòdon èsser mostrats o amagats utilizant las caissas de seleccion.

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you would like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
oc_FR: Certans tèmas dispausan d&rsquo;una seria d&rsquo;imatges d&rsquo;entèsta. Se vesètz mantun imatge afichats, seleccionatz lo que vos agrada e clicatz sul boton &laquo;&nbsp;Enregistrar las modificacions&nbsp;&raquo;.

en: Some webservices like shipping use SOAP to get information from remote servers, for example, live shipping quotes from FedEx require SOAP to be installed.
oc_FR: Certains Web services tels que la liurason utilisent SOAP per obtenir des informacions dempuèi des servidors distants, per exemple, les estimations en temps réel de FedEx requiert que SOAP soit installat.

en: Someone
oc_FR: Qualqu&rsquo;un

en: Someone has requested a password reset for the following account:
oc_FR: Qualqu'un a demandat lo renovèlament de son senhal per lo compte seguent :

en: Sorry there was a problem removing this coupon.
oc_FR: O planhèm, il y a eu un problème lors de la suppression del còdi promo.

en: Sorry, "%s" is not in stock. Please edit your cart and try again. We apologize for any inconvenience caused.
oc_FR: O planhèm, "%s"  es pas en estòc. Modificatz vòstre panièr e ensajatz tornamai. Planhèm aquesta geina.

en: Sorry, but you are looking for something that isn't here.
oc_FR: Desolat, mas sètz a cercar quicòm qu'es pas aicí.

en: Sorry, comments are closed for this item.
oc_FR: O planhèm, los comentaris son tampats per aqueste article.

en: Sorry, comments are not allowed for this item.
oc_FR: O planhèm, los comentaris son pas autorizats per aqueste element.

en: Sorry, coupon "%s" has already been applied and cannot be used in conjunction with other coupons.
oc_FR: O planhèm, lo còdi promo "%s" a ja été appliqué e ne pòt èsser utilizat conjointement amb d&rsquo;autres còdis promo.

en: Sorry, deleting the term failed.
oc_FR: O planhèm, la supression del tèrme a fracassat.

en: Sorry, editing the term failed.
oc_FR: O planhèm, la modificacion del tèrme a fracassat.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your location. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
oc_FR: O planhèm, il semble qu&rsquo;il n&rsquo;y ai pas de metòdes de pagament disponibles per votre localisation. Veuillez nous contactatz se avètz besoin d&rsquo;assistance o se vous désirez metre en plaça una alternativa.

en: Sorry, it seems that there are no available payment methods for your state. Please contact us if you require assistance or wish to make alternate arrangements.
oc_FR: O planhèm, il semble qu&rsquo;il n&rsquo;y ai pas de metòde de règlement disponible per votre estat. Veuillez nous contacter se avètz besoin d&rsquo;aide o se vous désirez metre en plaça una alternativa.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is invalid - it has now been removed from your order.
oc_FR: O planhèm, il semblerait que lo còdi promo "%s" soit invalid - il vient d&rsquo;èsser retiré de vòstra comanda.

en: Sorry, it seems the coupon "%s" is not yours - it has now been removed from your order.
oc_FR: O planhèm, il semblerait que lo còdi promo "%s" es pas lo vôtre - il vient d&rsquo;èsser retiré de vòstra comanda.

en: Sorry, no products matched your selection. Please choose a different combination.
oc_FR: O planhèm, aucun produit ne répond a vòstres critères. Causissètz una combinaison diferenta.

en: Sorry, no such page.
oc_FR: Desencusatz, i a pas de pagina entau.

en: Sorry, no such post.
oc_FR: O planhèm, cap d&rsquo;article correspond pas.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
oc_FR: O planhèm, una de las taxinomias donadas es pas reconeguda per aqueste tipe de contengut.

en: Sorry, revisions are disabled.
oc_FR: O planhèm, las revisions son desactivadas.

en: Sorry, site names must have letters too!
oc_FR: O planhèm, los identificants de site devon tanben aver de letras&nbsp;!

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
oc_FR: O planhèm, quicòm s&rsquo;est mal déroulé. La comparason demandada a pas pogut èsser cargada.

en: Sorry, that email address is already used!
oc_FR: O planhèm, aquesta adreça de messatjariá es ja utilizada&nbsp;!

en: Sorry, that email address is not allowed!
oc_FR: O planhèm, aquesta adreça de messatjariá es pas autorizada&nbsp;!

en: Sorry, that key does not appear to be valid.
oc_FR: Desolat, aquesta clau sembla pas èsser valida.

en: Sorry, that site already exists!
oc_FR: O planhèm, aqueste site existís ja&nbsp;!

en: Sorry, that site is reserved!
oc_FR: O planhèm, aqueste site es reservat !

en: Sorry, that username already exists!
oc_FR: O planhèm, aqueste identificant existís ja&nbsp;!

en: Sorry, that username is not allowed.
oc_FR: O planhèm, aqueste nom d&rsquo;utilizaire es pas autorizat.

en: Sorry, the comment could not be updated.
oc_FR: Podèm pas actualizar lo comentari.

en: Sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
oc_FR: Soi désolé, mas lo ligam qu&rsquo;avètz clicat respond pas. Seleccionatz una autra opcion.

en: Sorry, the term could not be created.
oc_FR: Se pòt pas crear lo tèrme.

en: Sorry, the user could not be updated.
oc_FR: O planhèm, aqueste utilizaire pòt pas èsser mes a jorn.

en: Sorry, there has been an error
oc_FR: Desolat, l'a agut una error

en: Sorry, there has been an error.
oc_FR: Desolat, i a agut una error.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the categories: %s.
oc_FR: O planhèm, aqueste còdi promo es pas aplicable aux categorias&nbsp;: %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to the products: %s.
oc_FR: O planhèm, aqueste còdi promo es pas aplicable aux produits&nbsp;: %s.

en: Sorry, this coupon is not applicable to your cart contents.
oc_FR: O planhèm, aqueste còdi promo ne s&rsquo;applique pas al contenu de vòstre panièr.

en: Sorry, this coupon is not valid for sale items.
oc_FR: O planhèm, aqueste còdi promo ne s&rsquo;applique pas aux articles en promocion.

en: Sorry, this download has expired
oc_FR: O planhèm, aqueste telecargament a expiré

en: Sorry, this order is invalid and cannot be paid for.
oc_FR: O planhèm, aquesta comanda es invalida e ne pòt èsser finalisée.

en: Sorry, this product cannot be purchased.
oc_FR: O planhèm, aqueste produit ne pòt èsser crompat.

en: Sorry, this product is unavailable. Please choose a different combination.
oc_FR: O planhèm, aqueste produit es pas disponible. Causissètz una combinaison diferenta.

en: Sorry, trackbacks are closed for this item.
oc_FR: O planhèm, mas les retroligams son tampats per ce contenu.

en: Sorry, usernames must have letters too!
oc_FR: O planhèm, los identificants devon tanben aver de letras&nbsp;!

en: Sorry, you are not allowed to access details about this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion d&rsquo;accedir als detalhs d&rsquo;aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to access details of this post.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion d&rsquo;accedir als detalhs d'aqueste article.

en: Sorry, you are not allowed to access site health information.
oc_FR: Avètz pas d'autorizacions per accedir a l'informacion de la santat del site.

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion d’accéder a aquesta pagina.

en: Sorry, you are not allowed to access user data on this site.
oc_FR: O planhèm, podètz pas accedir a las donadas dels utilizaires sus aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to activate plugins on this site.
oc_FR: Avètz pas de permissions per activar d'extensions sus aqueste sit web.

en: Sorry, you are not allowed to add a category.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion d'apondre una categoria.

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion d&rsquo;apondre un tèrme a una de las taxinomias indicadas.

en: Sorry, you are not allowed to add links to this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion d’apondre des liens per aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to add users to this network.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion d’apondre des utilizaires per aquesta ret.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion d&rsquo;assignar un tèrme a una de las taxinomias indicadas.

en: Sorry, you are not allowed to assign terms in this taxonomy.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion d&rsquo;assignar de tèrmes a aquesta taxinomia.

en: Sorry, you are not allowed to assign the provided terms.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion d’atribuir los tèrmes prepausats.

en: Sorry, you are not allowed to assign this term.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion d’assignar aqueste tèrme.

en: Sorry, you are not allowed to attach files to this post.
oc_FR: O planhèm, sètz pas autorizat a estacar de fichièrs a aqueste contengut.

en: Sorry, you are not allowed to change the comment type.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de modificar lo tipe de comentari.

en: Sorry, you are not allowed to change the page author as this user.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de modificar de paginas jos aqueste identificant.

en: Sorry, you are not allowed to change the post author as this user.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de modificar d'articles jos aqueste identificant.

en: Sorry, you are not allowed to create a comment on this post.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de crear un comentari sus aqueste article.

en: Sorry, you are not allowed to create new users.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de crear de novèls utilizaires.

en: Sorry, you are not allowed to create pages as this user.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de crear de paginas jos aqueste identificant.

en: Sorry, you are not allowed to create pages on this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de crear de paginas sus aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to create password protected posts in this post type.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de crear de contenguts protegits per senhal amb aqueste tipe de contengut.

en: Sorry, you are not allowed to create posts as this user.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de crear de contenguts jos aqueste identificant.

en: Sorry, you are not allowed to create posts or drafts on this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de crear d&rsquo;articles o de borrolhons sus aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to create private posts in this post type.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de crear de contenguts privats amb aqueste tipe de contengut.

en: Sorry, you are not allowed to create terms in this taxonomy.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de crear de tèrmes dins aquesta taxinomia.

en: Sorry, you are not allowed to create this comment without a post.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de crear aqueste comentari sens un article.

en: Sorry, you are not allowed to create users.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de crear d'utilizaires.

en: Sorry, you are not allowed to customize headers.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de personnaliser les entèstas.

en: Sorry, you are not allowed to customize this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de personalizar aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to delete plugins for this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de suprimir d'extensions sus aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to delete that user.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de gerir aqueste utilizaire.

en: Sorry, you are not allowed to delete these items.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de suprimir aquestes elements.

en: Sorry, you are not allowed to delete this category.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de suprimir aquesta categoria.

en: Sorry, you are not allowed to delete this comment.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de suprimir aqueste comentari.

en: Sorry, you are not allowed to delete this item.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de suprimir aqueste contengut.

en: Sorry, you are not allowed to delete this page.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de suprimir aquesta pagina.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de suprimir aqueste article.

en: Sorry, you are not allowed to delete this revision.
oc_FR: Avètz pas lo permés de suprimir aquesta revision.

en: Sorry, you are not allowed to delete this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de suprimir aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to delete this term.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de suprimir aqueste tèrme.

en: Sorry, you are not allowed to delete this user.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de suprimir aqueste utilizaire.

en: Sorry, you are not allowed to delete users.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de suprimir d'utilizaires.

en: Sorry, you are not allowed to disable themes automatic updates.
oc_FR: Avètz pas de permissions per desactivar las actualizacions automaticas dels tèmas.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
oc_FR:  O planhèm, avètz pas l’autorizacion de far aquò.

en: Sorry, you are not allowed to edit '%s' for comments.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de modificar « %s » pels comentaris.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments on this post.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de modificar los comentaris d&rsquo;aqueste article.

en: Sorry, you are not allowed to edit comments.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de modificar de comentaris.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages as this user.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de modificar de paginas jos aqueste identificant.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de modificar de paginas.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts as this user.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de modificar d&rsquo;articles jos aqueste identificant.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l'autorizacion de modificar d'entradas dins aqueste tipe de contengut.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de modificar los articles.

en: Sorry, you are not allowed to edit roles of this user.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de modificar lo ròtle d'aqueste utilizaire.

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de modificar los tèrmes d&rsquo;aquesta taxinomia.

en: Sorry, you are not allowed to edit the %s custom field.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de modificar lo camp personalizat %s.

en: Sorry, you are not allowed to edit the links for this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de modificar los ligams d'aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to edit theme options on this site.
oc_FR: O planhèm, sètz pas autorizat(ada) a modificar las opcions del tèma d'aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to edit this changeset.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de modificar aqueste grop de modificacions.

en: Sorry, you are not allowed to edit this comment.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l'autorizacion de modificar aqueste comentari.

en: Sorry, you are not allowed to edit this item.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&#8217;autorizacion de modificar aqueste contengut.

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
oc_FR:  O planhèm, avètz pas l’autorizacion de modificar aquesta pagina.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de modificar aqueste article.

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de modificar aqueste tèrme.

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de modificar aqueste utilizaire.

en: Sorry, you are not allowed to edit users.
oc_FR: Avètz pas de permissions per modificar los utilizaires.

en: Sorry, you are not allowed to edit your profile.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de modificar vòstre perfil.

en: Sorry, you are not allowed to enable themes automatic updates.
oc_FR: Avètz pas de permissions per activar l'actualizacion automatica dels tèmas.

en: Sorry, you are not allowed to erase personal data on this site.
oc_FR: Avètz pas de permissions per suprimir las donadas personalas sus aqueste site web.

en: Sorry, you are not allowed to export personal data on this site.
oc_FR: Avètz pas de permissions per exportar de donadas personalas sus aqueste site web.

en: Sorry, you are not allowed to export the content of this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion d’exporter lo contenu d'aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to filter users by role.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de filtrar los utilizaires per ròtle.

en: Sorry, you are not allowed to give users that role.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de donar aqueste ròtle als utilizaires.

en: Sorry, you are not allowed to import content into this site.
oc_FR: Avètz pas de permissions per importar de contengut sus aqueste site web.

en: Sorry, you are not allowed to install plugins on this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion d’installar d'extensions sus aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion d’installar de tèmas sus aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to list users.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de percórrer la lista dels utilizaires.

en: Sorry, you are not allowed to make posts sticky.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion d’espingolar aqueste article.

en: Sorry, you are not allowed to make proxied oEmbed requests.
oc_FR: O planhèm, sètz pas autorizat a far de requèstas oEmbed passant per proxy.

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de gerir les options d'aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to manage plugins for this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de gerir las extensions d'aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to manage privacy options on this site.
oc_FR: Avètz pas de permissions per gestionar las opcions de privacitat sus aqueste sit web.

en: Sorry, you are not allowed to manage terms in this taxonomy.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l'autorizacion de suprimir los tèrmes d'aquesta taxinomia.

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
oc_FR: O planhèm, sètz pas autorizat(ada) a moderar o modificar aqueste comentari.

en: Sorry, you are not allowed to modify plugins.
oc_FR: Avètz pas de permissions per modificar d'extensions.

en: Sorry, you are not allowed to modify themes.
oc_FR: Avètz pas de permissions per modificar de tèmas.

en: Sorry, you are not allowed to modify unregistered settings for this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de modificar los reglatges pas enregistrats d'aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to move this item to the Trash.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de desplaçar aqueste contengut dins l&rsquo;Escobilhièr.

en: Sorry, you are not allowed to order users by this parameter.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de triar los utilizaires amb aqueste paramètre.

en: Sorry, you are not allowed to perform this action.
oc_FR: Avètz pas de autorizacions per realizar aquela accion.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de publicar sus aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
oc_FR:  O planhèm, avètz pas l’autorizacion de previsualizar los borrolhons.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de publicar de paginas sus aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts in this post type.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de publier des articles amb ce type de contenu.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de publicar d&rsquo;articles sus aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to publish this page.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l'autorizacion de publicar aquesta pagina.

en: Sorry, you are not allowed to publish this post.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l'autorizacion de publicar aqueste article.

en: Sorry, you are not allowed to read comments without a post.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de legir los comentaris sens article.

en: Sorry, you are not allowed to read the post for this comment.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de legir l’article per aqueste comentari.

en: Sorry, you are not allowed to read this comment.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de legir aqueste comentari.

en: Sorry, you are not allowed to remove users.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de suprimir los utilizaires.

en: Sorry, you are not allowed to restore this item from the Trash.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de recuperar aqueste contengut dempuèi l&rsquo;Escobilhièr.

en: Sorry, you are not allowed to resume this theme.
oc_FR: Avètz pas lo permés de tornar sus aqueste tèma.

en: Sorry, you are not allowed to update options.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l&rsquo;autorizacion de metre a jorn las opcions.

en: Sorry, you are not allowed to update plugins for this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de metre a jorn d'extensions sus aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to update posts as this user.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de metre a jorn des articles sous cet identificant.

en: Sorry, you are not allowed to update this site to HTTPS.
oc_FR: Avètz pas lo permés d'actualizar aqueste site a HTTPS.

en: Sorry, you are not allowed to upload files.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de metre en linha de fichièrs.

en: Sorry, you are not allowed to upload media on this site.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de metre en linha de mèdias sus aqueste site.

en: Sorry, you are not allowed to upload media to this post.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de metre en linha de mèdias per aqueste article.

en: Sorry, you are not allowed to view menu items.
oc_FR: Avètz pas d'autorizacions per veire los elements del menú.

en: Sorry, you are not allowed to view revisions of this post.
oc_FR: O planhèm, avètz pas l’autorizacion de voir les révisions de aqueste article.

en: Sorry, you are not allowed to view this item.
oc_FR: Avètz pas l'autorizacion de veire aqueste element.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
oc_FR: O planhèm, podètz pas metre en avant un article privat.

en: Sorry, you have reached your download limit for this file
oc_FR: O planhèm, avètz atent lo nombre limit de telecargaments per aqueste fichièr

en: Sorry, you may not use that site name.
oc_FR: O planhèm, podètz pas utilizar aqueste nom per vòstre site.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
oc_FR: O planhèm, vos cal aver lo dreit d&rsquo;escriure d&rsquo;articles sus aqueste site se volètz visualizar las categorias.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
oc_FR: O planhèm, vos cal aver lo dreit de modificar d&rsquo;articles sus aqueste site se volètz visualizar los mots claus.

en: Sorry, you must be logged in to comment.
oc_FR: O planhèm, vos cal èsser connectat per comentar.

en: Sorry, you must be logged in to reply to a comment.
oc_FR: O planhèm, vos cal èsser connectat(ada) per respondre a un comentari.

en: Sorry, your session has expired.
oc_FR: O planhèm, votre session a expiré

en: Sorry, your session has expired. <a href="%s" class="wc-backward">Return to shop</a>
oc_FR: O planhèm, votre session a expirat. <a href="%s" class="wc-backward">Tornar a l&rsquo;acuèlh</a>

en: Sort Order:
oc_FR: Òrdre de tri&nbsp;:

en: Sort ascending.
oc_FR: Òrdre ascendent.

en: Sort by average rating
oc_FR: Triada per nòtas mejanas

en: Sort by most recent
oc_FR: Triada per lo mai recent

en: Sort by popularity
oc_FR: Triada per popularité

en: Sort by price (asc)
oc_FR: Triada per prètz creissent

en: Sort by price (desc)
oc_FR: Triada per prètz descreissent

en: Sort by price: high to low
oc_FR: Triada per tarif descreissent

en: Sort by price: low to high
oc_FR: Triada per tarif creissent

en: Sort by:
oc_FR: Triar per&nbsp;:

en: Sort code
oc_FR: Còdi guichet

en: Sort collection by object attribute.
oc_FR: Trier la collection per attribut d’objècte.

en: Sort collection by term attribute.
oc_FR: Trier la collection per atributs de terme.

en: Sort descending.
oc_FR: Òrdre descendent.

[ctx: Sorting order]
en: Order
oc_FR: Comanda

en: Source
oc_FR: Adreça web font

en: Source code
oc_FR: Còdi font

en: Source:
oc_FR: Adreça web font

en: South
oc_FR: Sud

en: South Africa
oc_FR: Afrique del Sud

en: South African rand
oc_FR: Rand Afrique del Sud

en: South America
oc_FR: America del Sud

en: South Georgia
oc_FR: Illa de Georgia del Sud

en: South Georgia/Sandwich Islands
oc_FR: Géorgie del Sud / îles Sandwich

en: South Korea
oc_FR: Corée del Sud

en: South Pole
oc_FR: Pòl Sud

en: South Sudan
oc_FR: Soudan del Sud

en: Spain
oc_FR: Espagne

en: Spam
oc_FR: Indesirable

en: Spam Blocked
oc_FR: Indesirable blocat

en: Spam blocked | Spam blocked
oc_FR[0]: Comentari indesirable blocat

en: Spam it: %s
oc_FR: Lo marcar coma indesirable : %s

en: Special character
oc_FR: Caractèr especial

en: Specific Countries
oc_FR: Pays spécifiques

en: Specified file failed upload test.
oc_FR: Lo fichièr especifiat a pas passat lo descharjament test.

en: Split table cell
oc_FR: Devesir una cellula del tablèu

en: St Barthelemy
oc_FR: Sant Bartomieu

en: St Helena
oc_FR: Santa Elèna

en: St Johns
oc_FR: Saint John's

en: St Kitts
oc_FR: Illa Sant Cristòl

en: St Lucia
oc_FR: Sta Lucia

en: St Thomas
oc_FR: Sant Tomàs

en: St Vincent
oc_FR: Sant Vincenç

en: Standard Editor
oc_FR: Editor estandard

en: Standard rate
oc_FR: Taus estandard

en: Standard rates
oc_FR: Taus estandards

en: Standard time begins on: %s.
oc_FR: Lo passage a l&rsquo;ora d&rsquo;hiver commence lo %s.

en: Standard time begins on: <code>%s</code>.
oc_FR: Lo passage a l&rsquo;ora d&rsquo;hiver se fait le&nbsp;: <code>%s</code>.

en: Start Customizing
oc_FR: Comença la personalizacion

en: Start Date
oc_FR: Data de començament

en: Start date:
oc_FR: Date de début&nbsp;:

en: Starting Coordinates:
oc_FR: Coordenadas inicialas:

en: State
oc_FR: Estat

en: State / County
oc_FR: Estat / Comté

en: State / County or state code
oc_FR: Estat/País o còdi de l'estat

en: State / Zone
oc_FR: Etat

en: State code
oc_FR: Còdi Estat

en: State of the comment.
oc_FR: Estat del comentari.

en: State/County
oc_FR: Estat / Comté

en: Stats
oc_FR: Estatisticas

en: Status
oc_FR: Estat

en: Status is forbidden.
oc_FR: L’estat es interdit.

en: Status:
oc_FR: Estatut:

en: Step 1:
oc_FR: Estanca 1

en: Step 2:
oc_FR: Estapa 2

en: Stick this post to the front page
oc_FR: Metre aqueste article en avant sus la pagina d&rsquo;acuèlh

en: Sticky
oc_FR: Metre en avant

en: Sticky Post
oc_FR: Mesa en abans

en: Stock Keeping Unit
oc_FR: Manténer l&rsquo;unitat d'estòc

en: Stock Status
oc_FR: Estat de l'estòc

en: Stock display format
oc_FR: Format d'afichatge de l'estòc

en: Stock qty
oc_FR: Qtat Estòc

en: Stock quantity. If this is a variable product this value will be used to control stock for all variations, unless you define stock at variation level.
oc_FR: Quantitat de l'estòc. Se c&rsquo;est un produit variable aquesta valor serà utilizada per contrôler l'estòc per totas las variacions, a moins que vous définissiez l'estòc al niveau de la variacion.

en: Stock status
oc_FR: Estat de l'estòc

en: Stockholm
oc_FR: Estocòlme

en: Storage Space
oc_FR: Espaci de disc

en: Store notice
oc_FR: Notícia Botiga

en: Store uploads in this folder
oc_FR: Emmagazinar los fichièrs mandats dins aqueste dorsièr

en: Strength indicator
oc_FR: Indicador de seguretat

en: Strictness
oc_FR: Severitat

en: Strikethrough
oc_FR: Raiar

en: Style
oc_FR: Estil

en: Styles
oc_FR: Estils

en: Stylesheet is missing.
oc_FR: Manca la fuèlha d'estile

en: Stylesheet is not readable.
oc_FR: Impossible de legir lo fuèlh d&rsquo;estil.

en: Stylesheet saved.
oc_FR: Fuelha d'estile sauvada.

en: Sub-directory Installation
oc_FR: Instalacion dins un sosdirectòri

en: Sub-domain Installation
oc_FR: Instalacion dins un subdomèni

en: Subcategories
oc_FR: Soscategorias

en: Subject
oc_FR: Tèma

en: Submit
oc_FR: Validar

en: Submit Comment
oc_FR: Sosmetre lo comentari

en: Submit Reply
oc_FR: Mandar la responsa

en: Submit for Review
oc_FR: Sometre a relectura

en: Submitted on
oc_FR: Mandat lo

en: Submitted on: %s
oc_FR: Mandat lo&nbsp;: %s

en: Subscribe
oc_FR: Joscriure

en: Subscribed
oc_FR: Joscrich

en: Subscriber
oc_FR: Abonat

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
oc_FR: Los abonats pòdon legir los comentaris/comentar/recebre las newsletters, etc. Mas pòdon pas crear de contengut sul site.

en: Subscript
oc_FR: Indici

en: Subscription Type
oc_FR: Tipe d'abonament

en: Subscriptions
oc_FR: Abonament

en: Subscriptions.
oc_FR: Abonament

en: Subtotal
oc_FR: Sostotal

en: Subtotal:
oc_FR: Sostotal&nbsp;:

en: Suburb
oc_FR: Banlieue

en: Success!
oc_FR: Quin succès&nbsp;!

en: Sudan
oc_FR: Soudan

en: Sudanese pound
oc_FR: Liura sodanesa

en: Suggested embed #%d
oc_FR: Inclusion suggerida #%d

en: Suggested height is %s.
oc_FR: La nautor suggerida es de %s.

en: Suggested image #%d
oc_FR: Imatge suggerit #%d

en: Suggested image dimensions: %1$s by %2$s pixels.
oc_FR: Dimensions suggeridas de l’imatge : %1$s per %2$s pixels.

en: Suggested media
oc_FR: Fichièr mèdia suggerit

en: Suggested text:
oc_FR: Tèxte suggerit:

en: Suggested width is %s.
oc_FR: La talha suggerida es de %s.

en: Suhosin is an advanced protection system for PHP installations. It was designed to protect your servers on the one hand against a number of well known problems in PHP applications and on the other hand against potential unknown vulnerabilities within these applications or the PHP core itself. If enabled on your server, Suhosin may need to be configured to increase its data submission limits.
oc_FR: Suhosin es un système de proteccion avançat per les installacions PHP. Il a été conçu per protéger vòstres servidors a l'encòp contre un nombre de problèmes biens connus dins les aplicacions PHP e a l'encòp contre des vulnérabilités potentielles inconnues dins ces aplicacions o lo coeur PHP lui-même. Se actif sus vòstre servidor, Suhosin pòt nécessiter d&rsquo;èsser configuré per augmenter ses limits de soumission de donadas.

en: Sulawesi Barat
oc_FR: Sulawesi occidental

en: Sulawesi Selatan
oc_FR: Sulawesi del Sud

en: Sulawesi Tengah
oc_FR: Sulawesi central

en: Sulawesi Tenggara
oc_FR: Sulawesi del Sud-Est

en: Sulawesi Utara
oc_FR: Sulawesi del Nòrd

en: Sumatera Barat
oc_FR: Sumatra occidental

en: Sumatera Selatan
oc_FR: Sumatra del Sud

en: Sumatera Utara
oc_FR: Sumatra del Nòrd

en: Summary
oc_FR: L&rsquo;extrait

en: Sun
oc_FR: dim

en: Sunday
oc_FR: Dimenge

[ctx: Sunday initial]
en: S
oc_FR: D

en: Superscript
oc_FR: Exponent

en: Support
oc_FR: Supòrt

en: Supports the following placeholders: <code>[qty]</code> = number of items, <code>[cost]</code> = cost of items, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Percentage based fee.
oc_FR: Supporte las variablas seguentas&nbsp;: <code>[qty]</code> = nombre d&rsquo;articles, <code>[cost]</code> = prètz des articles, <code>[fee percent="10" min_fee="20"]</code> = Frais calculés en percentatge.

en: Surigao del Norte
oc_FR: Surigao del Nòrd

en: Surigao del Sur
oc_FR: Surigao del Sud

en: Suspended
oc_FR: Suspendut

en: Svalbard and Jan Mayen
oc_FR: Svalbard e Jan Mayen

en: Sweden
oc_FR: Suède

en: Switch up your site&#8217;s look & feel with Styles
oc_FR: Cambiar l'aparéncia del sit amb los estils

en: Switzerland
oc_FR: Suisse

en: Syndication feeds show the most recent
oc_FR: Los fluxes de sindicacion afichan los darrièrs

en: Syntax Highlighting
oc_FR: Representacion de sintaxi

en: Syria
oc_FR: Syrie

en: System status
oc_FR: Estat del sistèma

en: Table cell properties
oc_FR: Proprietats de la cellula del tablèu

en: Table does not exist
oc_FR: La table n&rsquo;existe pas

en: Table of Contents
oc_FR: Ensenhador

en: Table ordered by Author.
oc_FR: Taula ordenada per autor.

en: Table ordered by Comment Author.
oc_FR: Taula ordenada per l'autor dels comentaris.

en: Table ordered by Comments.
oc_FR: Taula ordenada per comentaris.

en: Table ordered by Date.
oc_FR: Taula ordenada per data.

en: Table ordered by Description.
oc_FR: Taula ordenada per descripcion.

en: Table ordered by E-mail.
oc_FR: Taula ordenada per corrièr electronic.

en: Table ordered by File Name.
oc_FR: Taula ordenada pel nom del fichièr.

en: Table ordered by Hierarchical Menu Order and Title.
oc_FR: Taula ordenada per òrdre de ierarquia del menú e del títol.

en: Table ordered by Last Updated.
oc_FR: Taula ordenada per la darrièra actualizacion.

en: Table ordered by Links.
oc_FR: Taula ordenada pels ligams.

en: Table ordered by Name.
oc_FR: Taula ordenada pel nom.

en: Table ordered by Post Replied To.
oc_FR: Taula ordenada segon quin article es estat respondut.

en: Table ordered by Posts Count.
oc_FR: Taula ordenada pel compteire d'articles.

en: Table ordered by Rating.
oc_FR: Taula ordenada per nòta.

en: Table ordered by Site Domain Name.
oc_FR: Taula ordenada pel nom de domeni del sit web.

en: Table ordered by Site Path.
oc_FR: Taula ordenada pel camin del sit web.

en: Table ordered by Site Registered Date.
oc_FR: Taula ordenada per la data d'enregistrament del sit web.

en: Table ordered by Slug.
oc_FR: Taula ordenada per l'identificant.

en: Table ordered by Theme Name.
oc_FR: Taula ordenada pel nom del tèma.

en: Table ordered by Title.
oc_FR: Taula ordenada pel títol.

en: Table ordered by URL.
oc_FR: Taula ordenada per l'URL.

en: Table ordered by Uploaded To.
oc_FR: Taula ordenada segon ont es mandat.

en: Table ordered by User Registered Date.
oc_FR: Taula ordenada per la data d'enregistrament de l'utilizaire.

en: Table ordered by Username.
oc_FR: Taula ordenada pel nom d'utilizaire.

en: Table ordered by Visibility.
oc_FR: Taula ordenada per visibilitat.

en: Table ordered hierarchically.
oc_FR: Taula ordenada ierarquicament.

en: Table properties
oc_FR: Proprietats del tablèu

en: Table row properties
oc_FR: Proprietats de la linha del tablèu

en: Tag
oc_FR: Etiqueta

en: Tag Cloud
oc_FR: Nívol de mots claus

en: Tag added to all posts in this category.
oc_FR: Balisa aponduda a totes los subjècts d'aquela categoria.

en: Tag added.
oc_FR: Balisa aponduda.

en: Tag deleted.
oc_FR: Balisa suprimida.

en: Tag name
oc_FR: Nom de la balisa

en: Tag not added.
oc_FR: Balisa pas aponduda.

en: Tag not found
oc_FR: Balisa pas trobada

en: Tag not updated.
oc_FR: Balisa pas mesa a jorn.

en: Tag updated.
oc_FR: Balisa mesa a jorn.

en: Tag: | Tags:
oc_FR[0]: Etiqueta&nbsp;:
oc_FR[1]: Etiquetas&nbsp;:

en: Tag: %s
oc_FR: Balisa : %s

en: Tagged
oc_FR: Balisat

en: Tagged:
oc_FR: Balisat :

en: Tagline
oc_FR: Eslogan

en: Tags
oc_FR: Balisas

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
oc_FR: Los mots claus pòdon èsser convertis de manière sélective en categorias via lo <a href="%s">convertidor mots claus cap a categorias</a>

en: Tags deleted.
oc_FR: Balisas suprimidas.

en: Tags list
oc_FR: Lista de las etiquetas

en: Tags list navigation
oc_FR: Navigacion de la lista de las etiquetas

en: Tags:
oc_FR: Mots claus&nbsp;:

en: Tags:
oc_FR: Mots claus&nbsp;:

en: Tags: %s
oc_FR: Balisas : %s

en: Take a look at the <strong>%1$d item</strong> on the <a href="%2$s">Site Health screen</a>. | Take a look at the <strong>%1$d items</strong> on the <a href="%2$s">Site Health screen</a>.
oc_FR[0]: Vejatz <strong>l'element %1$d</strong> sus l'ecran <a href="%2$s">Santat del site</a>.
oc_FR[1]: Vejatz los <strong>%1$d elements</strong> sus l'ecran <a href="%2$s">Santat del site</a>.

en: Take over
oc_FR: Prene la man

en: Talk to your web host about OpenSSL support for PHP.
oc_FR: Parla amb lo fournisseur d'albergament web sul supòrt OpenSSl de PHP.

en: Talk to your web host about supporting HTTPS for your website.
oc_FR: Parla amb lo fournisseur d'albergament web sul supòrt HTTPS de la pagina web.

en: Tan
oc_FR: Òcre

en: Tanzania
oc_FR: Tanzanie

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
oc_FR: Touchez o survolez n&rsquo;importe quel tèma puèi clicatz sul boton Previsualizacion per veire una previsualizacion d'aqueste tèma e cambiar las opcions del tèma dins una vida separada e ecran complet. Podètz tanben trobar un boton Previsualizacion al bas de l&rsquo;ecran de detalhs del tèma. Tot tèma installat pòt èsser previsualizat e personalizat d'aqueste biais.

en: Target
oc_FR: Cibla

en: Tarragona
oc_FR: Tarragone

en: Tashkent
oc_FR: Tachkent

en: Tasmania
oc_FR: Tasmània

en: Tax
oc_FR: TVA

en: Tax amount
oc_FR: Montant TVA

en: Tax class
oc_FR: Classa TVA

en: Tax class already exists
oc_FR: La classa de TVA existe ja

en: Tax name
oc_FR: Nom TVA

en: Tax options
oc_FR: Opcions TVA

en: Tax rate ID: %s
oc_FR: ID de taux de TVA&nbsp;: %s

en: Tax rates successfully deleted
oc_FR: Taus de TVA suprimits amb succès

[ctx: Tax status]
en: None
oc_FR: Pas cap

en: Taxes
oc_FR: TVA

en: Taxes by code
oc_FR: TVA per code

en: Taxes by date
oc_FR: TVA per date

en: Taxonomies associated with post type.
oc_FR: Taxinomias associadas amb aqueste tipe de contengut.

en: Taxonomy
oc_FR: Taxinomia

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
oc_FR: Un nom de taxinomia deu comportar entre 1 e 32 caractèrs.

en: Taxonomy:
oc_FR: Taxinomia&nbsp;:

en: Tbilisi
oc_FR: Tbilissi

en: Tehran
oc_FR: Téhéran

en: Tel Aviv
oc_FR: Tel Aviv-Jaffa

en: Telangana
oc_FR: Télangana

en: Template
oc_FR: Garbi

en: Template Editing
oc_FR: Edicion de modèls

en: Template file copied to theme.
oc_FR: Fichièr modèl copié dins lo tèma.

en: Template file deleted from theme.
oc_FR: Fichièr modèl suprimit del tèma.

en: Template is missing. Standalone themes need to have a %1$s or %2$s template file. <a href="%3$s">Child themes</a> need to have a %4$s header in the %5$s stylesheet.
oc_FR: Manca lo modèl. Los tèmas autonòms necessitan d'aver un fichièr de modèl %1$s o %2$s. <a href="%3$s">Tèmas filhs</a> necessitan d'aver un cap d'article %4$s dins la fuèlha de estil %5$s.

[ctx: Template name]
en: Category Archives
oc_FR: Archius de la categoria

[ctx: Template name]
en: Pages
oc_FR: Paginas

en: Templates
oc_FR: Modèls HTML

en: Temporarily disabled.
oc_FR: Temporàriament desactivat.

en: Term ID
oc_FR: ID tèrme

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
oc_FR: L&rsquo;identificant del tèrme es partejat per mantuna taxinomia

en: Term counts
oc_FR: Comptes des tèrmes

en: Term does not exist.
oc_FR: Lo tèrme existís pas.

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
oc_FR: Los mèta de tèrmes pòdon pas èsser aponduts a de tèrmes partejats entre mantuna taxinomia.

en: Terms
oc_FR: Tèrmes

en: Terms and conditions
oc_FR: Condicions generalas de venda

en: Terms do not support trashing. Set '%s' to delete.
oc_FR: Los tèrmes pòdon pas èsser meses dins l'escobilhièr. Utilizatz lo paramètre '%s' per suprimir.

en: Terms successfully recounted
oc_FR: Tèrmes recomptés amb succès

en: Text
oc_FR: Tèxte

en: Text Color
oc_FR: Color del tèxte

en: Text background color:
oc_FR: Color de fons dau tèxt :

en: Text color
oc_FR: Color del tèxte

en: Text to display
oc_FR: Texte a afichar

en: Thailand
oc_FR: Thailande

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
oc_FR: Mercé de far de <a href="%s">WordPress</a> vòstra aisina de creacion.

en: Thank you for selling with WooCommerce.
oc_FR: Mercé de vendre amb WooCommerce.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
oc_FR: Mercé d&rsquo;aver utilizat nòstre servici %s, vòstre site es estat escafat. Benlèu nos tornarem veire lèu...

en: Thank you for your order
oc_FR: Mercé per vòstra comanda

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
oc_FR: Mercé. Consultatz lo messatge que vos avèm mandat per confirmar aquesta accion. Vòstre site serà pas escafat tant qu&#8217;auretz pas clicat lo ligam que conten.

en: Thank you. Your order has been received.
oc_FR: Mercé. Vòstra comanda a été reçue.

en: Thanks :)
oc_FR: Mercé :-)

en: Thanks!
oc_FR: Mercé plan !

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
oc_FR: Aquesta adreça de messatjariá es ja estada utilizada. Mercé de verificar dins vòstra messatjariá se lo messatge d&rsquo;activacion s&rsquo;i tròba pas. L&rsquo;identificant revendrà disponible dins qualques jorns se fasètz pas res.

en: That name is not allowed.
oc_FR: Aqueste nom es pas autorizat.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
oc_FR: Aqueste site es reservat pel moment, mas poiriá èsser disponible dins qualques jorns.

en: That user could not be added to this site.
oc_FR: Aqueste utilizaire a pas pogut èsser apondut a aqueste sit.

en: That user does not exist.
oc_FR: Aqueste utilizaire existís pas.

en: That user is already a member of this site.
oc_FR: Aqueste utilizaire es ja membre d&rsquo;aqueste site.

en: That username is already activated.
oc_FR: Aqueste identificant es ja activat.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
oc_FR: Aqueste identificant es pel moment reservat, mas poiriá èsser disponible dins qualques jorns.

en: That was hard work! Take a break.
oc_FR: N'avetz  tombat dau trabelh ! pausatz-vos.

en: That&#8217;s all, stop editing! Happy publishing.
oc_FR: Es tot, basta d'editar! Que publiquetz de gost.

en: The "%1$s" value is smaller than "%2$s"
oc_FR: La valor "%1$s" es mai pichona que "%2$s"

en: The "%s" options group has been removed. Use another settings group.
oc_FR: Lo gropament d&rsquo;opcions &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&raquo; a été suprimit. Utilizatz un autre gropament de reglatges.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
oc_FR: Lo tèma &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&raquo; es un tèma parent valid.

en: The %1$s and %2$s directories exist but are not writable. These directories are used to improve the stability of plugin updates. Please make sure the server has write permissions to these directories.
oc_FR: Los directòris %1$s e %2$s existisson mas an pas de permissions d'escritura. Aqueles directòris son utilizats per melhorar l'estabilitat de las actualizacions de las extensions. Asseguratz-vos que lo servidor a de permissions d'escritura sus aqueles directòris.

en: The %1$s argument must be a non-empty string for %2$s.
oc_FR: L'argument %1$s deu èsser una cadena qu'es pas voida per %2$s.

en: The %1$s constant is defined as %2$s
oc_FR: La constanta %1$s es definida coma %2$s

en: The %1$s directive in %2$s determines if uploading files is allowed on your site.
oc_FR: La directiva %1$s al fichièr %2$s determina se lo mandat de fichièrs al sit es permés.

en: The %1$s directory does not exist, and the server does not have write permissions in %2$s to create it. This directory is used for plugin and theme updates. Please make sure the server has write permissions in %2$s.
oc_FR: Lo repertòri %1$s existís pas, e lo servidor a pas de permissions d'escritura a %2$s per lo crear. Aqueste directòri s'utiliza per las actualizacions d'extensions e tèmas. Asseguratz-vos que lo servidor a de permissions d'escritura a %2$s.

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
oc_FR: L&rsquo;entèsta d&rsquo;extensions %1$s es obsolète. Utilizatz puslèu %2$s.

en: The %s argument must be an array.
oc_FR: L'argument %s deu èsser una matriu.

en: The %s directory cannot be located.
oc_FR: Podèm pas trobar lo repertòri %s.

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used for plugin and theme updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
oc_FR: Lo directòri %s existís mas a pas de permissions d'escritura. Aqueste directòri s'utiliza per las actualizacions de las extensions e dels tèmas. Asseguratz-vos que lo servidor a de permissions d'escritura dins aqueste directòri.

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used to improve the stability of plugin and theme updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
oc_FR: Lo directòri %s existís mas a pas de permissions d'escritura. Aqueste directòri es utilizat per melhorar l'estabilitat de las actualizacions de las extensions e dels tèmas. Asseguratz-vos que lo servidor a de permissions d'escritura dins aqueste directòri.

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used to improve the stability of plugin updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
oc_FR: Lo directòri %s existís mas a pas de permissions d'escritura. Aqueste directòri es utilizat per melhorar l'estabilitat de las actualizacions de las extensions. Asseguratz-vos que lo servidor a de permissions d'escritura dins aqueste directòri.

en: The %s directory exists but is not writable. This directory is used to improve the stability of theme updates. Please make sure the server has write permissions to this directory.
oc_FR: Lo directòri %s existís mas a pas de permissions d'escritura. Aqueste directòri s'utiliza per melhorar l'estabilitat de las actualizacions dels tèmas. Asseguratz-vos que lo servidor a de permissions d'escritura dins aqueste directòri.

en: The %s directory used to improve the stability of plugin and theme updates is writable.
oc_FR: Lo directòri %s qu'es utilizat per melhorar l'estabilitat de las actualizacions de las extensions e dels tèmas a de permissions d'escritura:

en: The %s filter is enabled.
oc_FR: Lo filtre %s es estat activat.

en: The %s function has been disabled, some media settings are unavailable because of this.
oc_FR: La foncion %s es estada desactivada, unes paramètres dels medias son pas disponibles per aquesta rason.

en: The %s importer is invalid or is not installed.
oc_FR: L&rsquo;importateur %s es pas installé o es pas valide.

en: The %s is not a valid URL
oc_FR: %s es pas una URL valida

en: The %s post meta must be an array.
oc_FR: Las metadatas de l'entrada %s devon èsser una matriu.

en: The %s property has an invalid stored value, and cannot be updated to null.
oc_FR: La propriété %s a una valeur stockée non valide, e pòt pas èsser enregistrée coma nulle.

en: The %s setting is unregistered. Unregistered settings are deprecated. See https://developer.wordpress.org/plugins/settings/settings-api/
oc_FR: Lo paramètre %s es pas enregistrat. Los paramètres non enregistrats son obsolets. Legissètz https://developer.wordpress.org/plugins/settings/settings-api/

en: The %s stylesheet does not contain a valid theme header.
oc_FR: Lo fichièr %s conten pas d&rsquo;entèsta de tèma valid.

en: The &#8220;slug&#8221; is the URL-friendly version of the name. It is usually all lowercase and contains only letters, numbers, and hyphens.
oc_FR: L&rsquo;identificant es la version normalizada del nom. Conten pas generalament que de letras minusculas non accentuadas, de chifras e de jonhents.

en: The 2013 theme for WordPress takes us back to the blog, featuring a full range of post formats, each displayed beautifully in their own unique way. Design details abound, starting with a vibrant color scheme and matching header images, beautiful typography and icons, and a flexible layout that looks great on any device, big or small.
oc_FR: Lo tèma de WordPress per 2013 nos ramèna al blog, amb un grand nombre de formats d'article, cadun s'aficha a sa pròpri biais, en tota beutat. I trobaretz fòrça detalhs de mesa en pagina, e per començar pel jòc de colors vivas e los imatges d'entèsta assortits, una supèrbe tipografia e de bèlas icònas, e una mesa en pagina flexibla que fonciona sus totas las talhas d'ecrans, grands o pichons.

en: The API key you entered could not be verified.
oc_FR: La clau API qu'avètz entrada a pas pogut èsser verificada.

en: The Akismet subscription plan
oc_FR: Los abonaments d'Akismet

en: The Authorization header is used by third-party applications you have approved for this site. Without this header, those apps cannot connect to your site.
oc_FR: L'entèsta d'autorizacion es utilizada per las aplicacions de tèrces qu'avètz aprovadas sus aqueste sit web. Sens aqueste entèsta, aquelas aplicacions pòdon pas se connectar a vòstre sit web.

en: The Authorization header is working as expected
oc_FR: L'entèsta d'aplicacion fonciona coma se pòt esperar

en: The Authorize Application request is not allowed.
oc_FR: Es pas autorizada la demanda d'autorizacion d'aplicacion.

en: The Available Widgets section contains all the widgets you can choose from. Once you drag a widget into a sidebar, it will open to allow you to configure its settings. When you are happy with the widget settings, click the Save button and the widget will go live on your site. If you click Delete, it will remove the widget.
oc_FR: La seccion &laquo;&nbsp;Widgets disponibles&nbsp;&raquo; conten totes los widgets que podètz utilizar. Un còp lo widget glissé dins la barra laterala, il s&rsquo;dobrira per vos permetre d&rsquo;en modificar los reglatges. Quand sètz satisfait de vòstres reglatges, clicatz sul boton &laquo;&nbsp;Enregistrar&nbsp;&raquo; e lo widget serà lancé sus vòstre site. Se clicatz sus &laquo;&nbsp;Suprimir&nbsp;&raquo;, lo widget serà enlevé del site.

en: The CSV is invalid.
oc_FR: Lo CSV es invalid.

en: The Dashboard is the first place you will come to every time you log into your site. It is where you will find all your WordPress tools. If you need help, just click the &#8220;Help&#8221; tab above the screen title.
oc_FR: Lo tablèu es lo primièr luòc ont arribaretz cada còp que vos connectatz al site. Es ont traparetz totes los espleches de WordPress. Se necessitatz d'ajuda, clicatz sus l'onglet Ajuda que se tròba dins l'onglet superior del títol d'ecran.

en: The ID for the associated post of the attachment.
oc_FR: L’ID per l’article associat al fichièr.

en: The ID for the author of the post.
oc_FR: L'ID de l'autor de l'article.

en: The ID for the parent of the object.
oc_FR: L’ID del parent de l’objècte.

en: The ID for the parent of the post.
oc_FR: L’ID del parent de l'article.

en: The ID of the associated post object.
oc_FR: L’ID de l’objècte article associat.

en: The ID of the featured media for the post.
oc_FR: L'ID del mèdia destacat de l'article.

en: The ID of the user object, if author was a user.
oc_FR: L’ID de l’objècte user, se l’autor èra un utilizaire.

en: The JSONP callback function is invalid
oc_FR: L&rsquo;appel a la foncion JSONP es invalid

en: The PHP version on your server is %1$s, however the new plugin version requires %2$s.
oc_FR: La version del PHP del servidor es lo %1$s, mas la novèla version de l'extension demanda %2$s.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the uploaded plugin requires %2$s.
oc_FR: La version del PHP del servidor es %1$s, pasmens l'extension que pendètz necessita %2$s.

en: The PHP version on your server is %1$s, however the uploaded theme requires %2$s.
oc_FR: La version de PHP del servidor es %1$s, pasmens lo tèma qu'avètz mandat necessita %2$s.

en: The Privacy Settings require JavaScript.
oc_FR: Los paramètres de privacitat necessitan lo JavaScript.

en: The Privacy screen lets you either build a new privacy-policy page or choose one you already have to show.
oc_FR: L'ecran de privacitat vos permet de bastir una pagina novèla de politica de privacitat o de causir una existenta per mostrar.

en: The REST API can no longer be completely disabled, the %s filter can be used to restrict access to the API, instead.
oc_FR: L'API REST se pòt pas mai desactivar totalament. Al contrari, se pòt utilizar los filtres %s per restringir l'accès a l'API.

en: The REST API did not behave correctly
oc_FR: L'API REST se comportèt pas corrèctament

en: The REST API did not process the %s query parameter correctly.
oc_FR: L'API REST a pas procesat lo paramètre %s de la consultacion corrèctament.

en: The REST API encountered an error
oc_FR: L'API REST a trobat un error

en: The REST API encountered an unexpected result
oc_FR: L'API REST a trobat un resultat inesperat

en: The REST API is available
oc_FR: L'API REST es disponibla

en: The REST API is one way that WordPress and other applications communicate with the server. For example, the block editor screen relies on the REST API to display and save your posts and pages.
oc_FR: L'API REST es un biais qu'a WordPress e d'autras aplicacions de comunicar amb lo servidor. Per exemple, l'ecran de l'editor de blòcs se basa sus l'API REST per mostrar e desliurar los articles e las paginas.

en: The SQL server is a required piece of software for the database WordPress uses to store all your site&#8217;s content and settings.
oc_FR: Lo servidor SQL es un tròç de logicial necessari per que la basa de donadas de WordPress emmagazinèsse tot lo contengut e configuracion del sit web.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
oc_FR: Lo certificat SSL de l&rsquo;òste a pas pogut èsser verificat.

en: The Site Health check for %1$s has been replaced with %2$s.
oc_FR: La verificacion de la santat del site per %1$s es estada remplaçada per %2$s.

en: The Site Health check requires JavaScript.
oc_FR: La verificacion de la santat del site necessita executar JavaScript.

en: The Site Icon is used as a browser and app icon for your site. Icons must be square, and at least %s pixels wide and tall.
oc_FR: L'icòna del site es utilizada per representar vòstre site en tant qu'icòna de navigador (favicon) e icòna d'aplicacion. Las icònas devon èsser al format carrat, e mesurar al mens %s pixèls en largor coma en nautor.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
oc_FR: Sembla que l&rsquo;adreça de site qu&rsquo;avètz picada  es pas valida. Entratz una adreça valida.

en: The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Note that &lt;p&gt; and &lt;br&gt; tags are converted to line breaks when switching to the Text editor to make it less cluttered. When you type, a single line break can be used instead of typing &lt;br&gt;, and two line breaks instead of paragraph tags. The line breaks are converted back to tags automatically.
oc_FR: Lo mòde textual vos permet de sasir vòstre tèxte enaquadrat per vòstre còdi HTML. Notatz que las balisas &lt;p&gt; e &lt;br&gt; son convertidas en retorns a la linha quand entratz dins lo mòde tèxte, per fin d'encombrar mens la fenèstra. Quand sasissètz de tèxte, un retorn a la linha vos sufís a generar un &lt;br&gt;, e dos retorns a la linha crearàn una balisa de paragraf. Los retorns a la linha son convertits automaticament en balisas HTML.

en: The URL must be served over a secure connection.
oc_FR: L'URL deu èsser utilizada sus una connexion segura.

en: The URL of the resource for which to fetch oEmbed data.
oc_FR: l’URL de la ressorsa a percórrer per obténer las donadas oEmbed.

en: The URL to the admin area
oc_FR: L&rsquo;adreça web de la zòna d&rsquo;administracion

en: The URL you entered seems to be an email address. Do you want to add the required mailto: prefix?
oc_FR: L’URL que vous avez saisi semble èsser una adreça de messatjariá. Voulez-vous y apondre lo préfixe « mailto: » nécessaire ?

en: The URL you entered seems to be an external link. Do you want to add the required http:// prefix?
oc_FR: L’URL que vous avez saisi semble èsser un lien externe. Voulez-vous apondre le préfixe « http:// » nécessaire ?

en: The Walker class named %s does not exist.
oc_FR: La classe Walker nommée %s n&rsquo;existe pas.

en: The WordPress Hosting Team maintains a list of those modules, both recommended and required, in <a href="%1$s" %2$s>the team handbook%3$s</a>.
oc_FR: L'equipa d'acuèlh de WordPress manten una lista d'aqueles moduls, totes recomandats e necessaris, a <a href="%1$s" %2$s>lo manual de l'equipa%3$s</a>.

en: The WordPress Team
oc_FR: L'equipa WordPress

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
oc_FR: Sembla que l&rsquo;adreça de WordPress qu&rsquo;avètz picada es pas valida. Entratz una adreça valida.

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
oc_FR: L&rsquo;equipa de WordPress es prèsta a vos ajudar. Transferissètz aqueste messatge a %s e l&rsquo;equipa vos ajudarà a far en sòrta que vòstre site foncione.

en: The active theme does not support a flexible sized header image.
oc_FR: Lo tèma actiu es pas compatible amb una imatge d'encausa de talha flexibla.

en: The active theme does not support uploading a custom header image.
oc_FR: Lo tèma actiu permet pas l'aument d'una imatge d'encausa personalizada.

en: The active theme has the following error: "%s".
oc_FR: Lo tèma actiu a l'error seguenta: "%s".

en: The active theme is displayed highlighted as the first theme.
oc_FR: Lo tèma actiu se mòstra destacat coma primièr tèma.

en: The admin email verification page will reappear after %s.
oc_FR: La pagina de verificacion de corrièr electronic de l'administrator apareisserà après %s.

en: The amount of time (in seconds) that your site will spend on a single operation before timing out (to avoid server lockups)
oc_FR: La durée (en secondes) que vòstre site passera sus una seule opération avant d&rsquo;èsser hors délai (pour evitar les blocages servidor)

en: The application ID must be a UUID.
oc_FR: L'ID de l'aplicacion deu èsser un UUID.

en: The application password feature requires HTTPS, which is not enabled on this site.
oc_FR: La foncionalitat de senhal demanda HTTPS, qu'es pas activada sus aqueste site.

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
oc_FR: Las proporcions d&rsquo;un imatge son lo rapòrt entre sa largeur e sa hautor. Podètz préserver las proporcions en ara appuyée la tòca Shift mentre que redimensionatz vòstra seleccion. Utilizatz lo camp de picada per precisar la proporcion de respectar, per exemple 1:1 (carrat), 4:3, 16:9, etc.

en: The attached file cannot be found.
oc_FR: Podèm pas trobar lo fichièr annexat.

en: The attachment MIME type.
oc_FR: Lo tipe MIME del fichièr junt.

en: The attachment caption.
oc_FR: La legenda del fichièr junt.

en: The attachment description.
oc_FR: La descripcion del fichièr junt.

en: The authorization header is invalid
oc_FR: L'entèsta de l'autorizacion es pas valida

en: The authorization header is missing
oc_FR: Manca l'entèsta de l'autorizacion

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
oc_FR: Lo salvament d&rsquo;aqueste article dins vòstre navigador es diferent de la version çaijós.

en: The base page can also be used in your <a href="%s">product permalinks</a>.
oc_FR: La pagina de basa pòt également èsser utilizada dins votre <a href="%s">permalien produit</a>.

en: The block editor requires JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or activate the <a href="%s">Classic Editor plugin</a>.
oc_FR: L'editor de blòcs demanda lo JavaScript. Abilitatz JavaScript dins las configuracions del navigador, o activatz l'extension <a href="%s">Classic Editor</a>.

en: The block editor requires JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or install the <a href="%s">Classic Editor plugin</a>.
oc_FR: L'editor de blòcs demanda lo JavaScript. Abilitatz JavaScript dins las configuracions del navigador, o installatz l'extension <a href="%s">Classic Editor</a>.

en: The block widgets require JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or activate the <a href="%s">Classic Widgets plugin</a>.
oc_FR: Los widgets de blocs necessitan lo JavaScript. Abilitatz JavaScript dins las configuracions del navigador, o activatz l'extension <a href="%s">Classic Widgets</a>.

en: The block widgets require JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings, or install the <a href="%s">Classic Widgets plugin</a>.
oc_FR: Los widgets de blocs necessitan lo JavaScript. Abilitatz lo JavaScript dins las configuracions del navigador, o installatz l'extension <a href="%s">Classic Widgets</a>.

en: The boxes for link name, web address, and description have fixed positions, while the others may be repositioned using drag and drop. You can also hide boxes you do not use in the Screen Options tab, or minimize boxes by clicking on the title bar of the box.
oc_FR: Los blòts pel nom, l&rsquo;adreça web e la descripcion son fixes, tandis que los autres pòdon èsser repositionnés per lisar/depausar. Podètz tanben amagar los blòts que vous n&rsquo;utilizatz pas via l&rsquo;onglet &laquo;&nbsp;Opcions de l&rsquo;ecran&nbsp;&raquo;, e tampar los blòts en clicant sulr barra de títol.

en: The boxes on your Dashboard screen are:
oc_FR: Los blòts de l&rsquo;ecran del tablèu de bòrd sont&nbsp;:

en: The called constructor method for %1$s class in %2$s is <strong>deprecated</strong> since version %3$s! Use %4$s instead.
oc_FR: Lo metòde constructor cridat per la classa %1$s a %2$s es <strong>obsolet</strong> dempuèi la version %3$s! En son luòc utilizatz %4$s.

en: The cart has been filled with the items from your previous order.
oc_FR: Lo panièr a été rempli amb los articles de vòstra comanda précédente.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
oc_FR: Los chamnhaments qu'avetz fach serán perduts se quitatz quela pagina.

en: The comment cannot be deleted.
oc_FR: Lo comentari pòt pas èsser suprimit.

en: The comment does not support trashing. Set '%s' to delete.
oc_FR: Lo comentari pòt pas èsser mes dins l'escobilhièr. Utilizatz lo paramètre '%s' per suprimir.

en: The comment has already been trashed.
oc_FR: Lo comentari es ja estat plaçat dins l'escobilhièr.

en: The constant %1$s <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant %2$s in %3$s to enable a subdomain configuration. Use %4$s to check whether a subdomain configuration is enabled.
oc_FR: La constanta %1$s <strong>es obsolèta</strong>. Utilizatz la constanta booleana %2$s dins %3$s per activar la configuracion dels sosdomenis. Utilizatz %4$s per verificar que la configuracion dels sosdomenis es plan activa.

en: The constant %s cannot be defined when creating a network.
oc_FR: La constanta %s se pòt pas definir quand se crea un malhum.

en: The content for the post.
oc_FR: Lo contengut de l'article.

en: The coupon code already exists
oc_FR: Ce còdi promocional existe ja

en: The current language used by WordPress. Default = English
oc_FR: La langue per defaut utilizada per WordPress. Défaut = Anglais

en: The current user&#8217;s role must have user editing capabilities.
oc_FR: L&rsquo;utilizaire corrent deu aver un nivèl lui permetent de modificar los utilizaires.

en: The currently selected Privacy Policy page does not exist. Please create or select a new page.
oc_FR: La pagina de la politica de privacitat seleccionada existís pas actualament. Creatz o seleccionatz la pagina novèla.

en: The currently selected Privacy Policy page is in the Trash. Please create or select a new Privacy Policy page or <a href="%s">restore the current page</a>.
oc_FR: La pagina de la politica de privacitat seleccionada a l'ora d'ara, es dins l'escobilhièr. Creatz o seleccionatz la pagina de la politica de privacitat novèla o <a href="%s">restauratz la pagina actuala</a>.

en: The customer cannot be deleted
oc_FR: Lo client ne pòt èsser suprimit

en: The date the revision was last modified, as GMT.
oc_FR: La data de la darrièra modificacion de la revision, en GMT.

en: The date the revision was last modified, in the site's timezone.
oc_FR: La data de la darrièra modificacion de la revision, dins la zòna orària del sit web.

en: The date the revision was published, as GMT.
oc_FR: La data ont foguèt publicada la revision, en GMT.

en: The date the revision was published, in the site's timezone.
oc_FR: La data ont foguèt publicada la revision, dins la zòna orària del site.

en: The decimal separator of displayed prices.
oc_FR: Lo séparateur des décimales des tarifs afichats.

en: The default timezone for your server.
oc_FR: Lo fus orari per defaut per vòstre servidor.

en: The description is not prominent by default; however, some themes may show it.
oc_FR: La descripcion es pas gaire utilizada per defaut, cependant de mai en mai de tèmas l&rsquo;afichan.

en: The directives (lines) between "BEGIN %1$s" and "END %1$s" are
    dynamically generated, and should only be modified via WordPress filters.
    Any changes to the directives between these markers will be overwritten.
oc_FR: Las directivas (linhas) entre "BEGIN %1$s" e "END %1$s" son generadas dinamicament e deurián èsser solament modificadas mejans los filtres de WordPress.
    Tot cambiament entre aquelas marcas s'escriurà.

en: The directory size calculation has timed out. Usually caused by a very large number of sub-directories and files.
oc_FR: Lo calcul de la talha del directòri es expirat. Normalament aquò es causat per un nombre fòrça grand de sosdirectòris e fichièrs.

en: The downloadable file %s cannot be used as it does not exist on the server.
oc_FR: Lo fichièr telecargable %s ne pòt pas èsser utilizat perque il n&rsquo;existe pas sul servidor.

en: The e-mail could not be sent.
oc_FR: Aquel corrièl se pòt pas enviar.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
oc_FR: Sembla que l&rsquo;adreça de messatjariá provesida es pas valida. Picatz una adreça valida.

en: The email address for the user.
oc_FR: L’adresse e-mail per l’utilizaire.

en: The email could not be sent.
oc_FR: Lo messatge a pas pogut èsser mandat.

en: The error code was %s.
oc_FR: Lo còde d'error èra %s.

en: The excerpt for the post.
oc_FR: L'extrach de l'article.

en: The fields on this screen determine some of the basics of your site setup.
oc_FR: Los camps d&rsquo;aqueste ecran déterminent certains des reglatges de base de vòstre site.

en: The file does not exist, please try again.
oc_FR: Lo fichièr n&rsquo;existe pas, veuillez essayer de nouveau.

en: The folder %1$s was detected as being under version control (%2$s), but the %3$s filter is allowing updates.
oc_FR: La carpeta %1$s es estada detectada coma essent jos contraròtle de version (%2$s), mas lo filtre %3$s permet d'actualizacions.

en: The folder %1$s was detected as being under version control (%2$s).
oc_FR: La carpeta %1$s es estada detectada que siá jos contraròtle de version (%2$s).

en: The following addresses will be used on the checkout page by default.
oc_FR: Les adreças seguentas seràn utilizadas per defaut sus la pagina de comanda.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
oc_FR: Los acorchis de mesa en forma seguents son remplaçats en quichant sus Entrada. Quichatz Escap. o lo boton Anullar per tornar en arrièr.

en: The following options affect how prices are displayed on the frontend.
oc_FR: Les opcions seguentas déterminent la manière dont los prèses son afichats sul site.

en: The following plugins failed to update:
oc_FR: Las extensions seguentas an pas pogut èsser mesas a jorn&nbsp;:

en: The following plugins were successfully updated:
oc_FR: Las extensions seguentas son estadas mesas a jorn corrèctament :

en: The following themes are installed but incomplete.
oc_FR: Los tèmas seguents son installés mais incomplets.

en: The following themes failed to update:
oc_FR: Los tèmas seguents an pas pogut èsser meses a jorn&nbsp;:

en: The following themes were successfully updated:
oc_FR: Los tèmas seguents son estats meses a jorn corrèctament :

en: The following translations failed to update:
oc_FR: Las traduccions seguentas an pas pogut èsser mesas a jorn&nbsp;:

en: The following translations were successfully updated:
oc_FR: Las traduccions seguentas son estadas mesas a jorn corrèctament :

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
oc_FR: Las valors seguentas descrivon pas una data valida : mes de %1$s, jorn %2$s.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
oc_FR: Las valors seguentas descrivon pas una data valida : annada %1$s, mes de %2$s, jorn %3$s.

en: The format for the post.
oc_FR: Lo format de l'article.

en: The given object ID is not that of a menu item.
oc_FR: L&rsquo;identificant donat per aqueste objècte es pas una entrada de menú.

en: The globally unique identifier for the post.
oc_FR: L'identificador unic global de l'article.

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="%s">Switch to the list view</a>.
oc_FR: La vista en grasilha de la Bibliotèca de Médias necessita JavaScript. <a href="%s">Passar a la vista en lista</a>.

en: The handler for the route is invalid
oc_FR: Lo gestionari de rota es invalid

en: The handler for the route is invalid.
oc_FR: Lo gestionari de rota es invalid

en: The installed version of the current active theme.
oc_FR: La version installada de l&rsquo;actuel tèma actif.

en: The installed version of the parent theme.
oc_FR: La version installada del tèma parent.

en: The internet address of your network will be %s.
oc_FR: L&rsquo;adreça internet de vòstra ret serà %s.

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
oc_FR: L&rsquo;element que vous essayez de placer dins l&rsquo;Escobilhièr n&rsquo;existe plus.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
oc_FR: L&rsquo;element que vous essayez de sortir de l&rsquo;Escobilhièr n&rsquo;existe plus.

en: The key you entered is invalid. Please double-check it.
oc_FR: Sembla que vòstra clau es pas valida. Verificatz-la.

en: The language pack is missing either the %1$s or %2$s files.
oc_FR: Manca siá lo fichièr %1$s, siá lo fichièr %2$s del paquet de lenga.

en: The largest filesize that can be contained in one post.
oc_FR: La mai granda talha de fichièr que pòt èsser contenue dins un article.

en: The largest filesize that can be uploaded to your WordPress installation.
oc_FR: La mai granda talha de fichièr que pòt èsser uploadée sus votre installacion WordPress.

en: The left-hand navigation menu provides links to all of the WordPress administration screens, with submenu items displayed on hover. You can minimize this menu to a narrow icon strip by clicking on the Collapse Menu arrow at the bottom.
oc_FR: La navigacion situada a esquèrra de l&rsquo;ecran provesís totes los ligams per accedir a la consòla d&rsquo;administracion de WordPress, amb los sosmenús que s&rsquo;afichan al susvòl. Podètz reduire aqueste menú a sas solas icònas en clicant sus la sageta de replegament situada en bas del menú.

en: The login page will open in a new tab. After logging in you can close it and return to this page.
oc_FR: La pagina de connexion se dobrirà dins una novèla fenèstra. Quand seretz connectat(-ada), poiretz la tampar e tornar a aquesta pagina.

en: The loopback request returned an unexpected http status code, %d, it was not possible to determine if this will prevent features from working as expected.
oc_FR: La demanda de retro-lus a tornat un còde d'estat http inesperat, %d, e es pas estat possible de determinar se aquò empacharà de foncionar coma s'espera.

en: The loopback request to your site completed successfully.
oc_FR: La demanda de retro-lus del site es estada complèta corrèctament.

en: The loopback request to your site failed, this means features relying on them are not currently working as expected.
oc_FR: La demanda de retro-lus sul site a fracassat. Aquò vòl dire que las caracteristicas que dependon d'aquelas foncionan pas actualament coma se espera.

en: The main WordPress directory
oc_FR: Lo repertòri màger de WordPress

en: The maximum amount of memory (RAM) that your site can use at one time.
oc_FR: La quantitat maximala de memòria (RAM) que vòstre site pòt utilize en un còp.

en: The maximum height of the embed frame in pixels.
oc_FR: La nautor maximala de l’insert oEmbed en pixèls.

en: The maximum number of individual items this coupon can apply to when using product discounts. Leave blank to apply to all qualifying items in cart.
oc_FR: Nombre maximum d&rsquo;articles individuels auquel aqueste copon pòt s&rsquo;aplicar lors de remises produit. Laisser vide per aplicar a totes los articles éligibles del panièr.

en: The maximum number of variables your server can use for a single function to avoid overloads.
oc_FR: Lo nombre maximum de variables que vòstre servidor pòt utilizar per una seule foncion per evitar les subrecargas.

en: The maximum spend for this coupon is %s.
oc_FR: La dépense maximala per aqueste còdi promo es %s.

en: The maximum width of the embed frame in pixels.
oc_FR: La largor maximala de l’insert oEmbed en pixèls.

en: The menu ID should not be empty.
oc_FR: L&rsquo;identificant del menú deuriá pas èsser void.

en: The menu has been successfully deleted.
oc_FR: Lo menú a bien été suprimit.

en: The menu is for editing information specific to individual sites, particularly if the admin area of a site is unavailable.
oc_FR: Lo menú es per editar d'informacions especificas de luòcs individuals, subretot se l'airal d'administracion d'un luòc es pas disponible.

en: The menu item has been successfully deleted.
oc_FR: L&rsquo;element del menú a bien été suprimit.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
oc_FR: Lo blòt de gestion dels menús, en naut de l&rsquo;ecran, es utilizat per contrarotlar lo menú qu&rsquo;es dobèrt dins l&rsquo;editor çaijós.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
oc_FR: Lo nom del menú %s entre en conflicte amb un autre nom de menú. Modificatz-lo.

en: The minimum recommended version of PHP is %s.
oc_FR: La version minima recomandada de PHP es %s.

en: The minimum spend for this coupon is %s.
oc_FR: Lo minimum de dépense per aqueste còdi promo es %s.

en: The miscellaneous options group has been removed. Use another settings group.
oc_FR: Lo gropament d&rsquo;opcions &laquo;&nbsp;Divers&nbsp;&raquo; a été suprimit. Utilizatz un autre gropament de reglatges.

en: The must use plugins directory
oc_FR: Lo repertòri d'extensions indispensables

en: The name is how it appears on your site.
oc_FR: Aqueste nom es utilizat un peu pertot sus vòstre site.

en: The name of the current active theme.
oc_FR: Lo nom del tèma actualament actif.

en: The name of the parent theme.
oc_FR: Lo nom del tèma parent.

en: The new page will include help and suggestions for your privacy policy.
oc_FR: La pagina novèla inclusirà ajuda e suggeriments per la politica de privacitat.

en: The next group of formatting shortcuts are applied as you type or when you insert them around plain text in the same paragraph. Press Escape or the Undo button to undo.
oc_FR: Los acorchis de formatatge del grop çaijós s'aplican a mesura qu'escrivètz o quand los inserissètz a l'entorn d&rsquo;un tèxte dins un meteis paragraf. Quichatz sus Escap. o sus Anullar per anullar.

en: The nickname for the user.
oc_FR: L'escais de l’utilizaire.

en: The number of decimal points shown in displayed prices.
oc_FR: Lo nombre de décimales indiquées dins los prèses afichats.

en: The oEmbed format to use.
oc_FR: Lo format oEmbed d'utilizar.

en: The optional module, %s, is not installed, or has been disabled.
oc_FR: Lo modul opcional, %s, es pas installat o es estat desactivat.

en: The options are &quot;Active&quot; (delivers payload), &quot;Paused&quot; (does not deliver), or &quot;Disabled&quot; (does not deliver due delivery failures).
oc_FR: Les opcions son &quot;Active&quot; (délivre les donadas), &quot;En pause&quot; (non déliurat), o &quot;Desactivat&quot; (non déliurat a cause d&rsquo;fracàss de liurason).

en: The options shown below relate to your server setup. If changes are required, you may need your web host&#8217;s assistance.
oc_FR: Las opcions mostradas aicí son ligadas a la configuracion del servidor. S'i a de cambiaments necessaris, podètz aver besonh d'assisténcia de l'albergament web.

en: The order note ID provided is not associated with the order
oc_FR: L&rsquo;ID de nòta de comanda fourni es pas associé a la comanda

en: The order refund ID provided is not associated with the order.
oc_FR: L&rsquo;identificant de remborsament es pas associat a la comanda

en: The order totals have been updated. Please confirm your order by pressing the "Place order" button at the bottom of the page.
oc_FR: Lo total de la comanda es estat mes a jorn. Confirmatz vòstra comanda svp en clicant sul boton en bas de la pagina.

en: The package contains no files.
oc_FR: Aqueste paquet conten pas cap de fichièr.

en: The page number requested is larger than the number of pages available.
oc_FR: Lo numèro de pagina demandat es mai grand que lo nombre de paginas disponiblas.

en: The parent term ID.
oc_FR: L’ID del tèrme parent.

en: The parent theme developers URL.
oc_FR: URL des desvolopaires del tèma parent.

en: The password for the parent post of the comment (if the post is password protected).
oc_FR: Senhal de l’article parent del comentari (se l’article es protegit per un senhal).

en: The password for the post if it is password protected.
oc_FR: Lo senhal per aqueste article, se es protegit per un senhal.

en: The pingback has already been registered.
oc_FR: Lo ping es ja estat enregistrat.

en: The plugin cannot be updated due to the following:
oc_FR: L'extension se pòt pas actualizar pel seguent:

en: The plugin contains no files.
oc_FR: Aquesta extension conten pas cap de fichièr.

en: The plugin does not have a valid header.
oc_FR: Aquesta extension ne dispose pas d&rsquo;una entèsta valida.

en: The plugin generated unexpected output.
oc_FR: Aquesta extension a produsit un resultat inesperat.

en: The plugins directory
oc_FR: Repertòri de las extensions

en: The position of the currency symbol.
oc_FR: La position del symbole monétaire.

en: The post cannot be deleted.
oc_FR: Aqueste article pòt pas èsser suprimit.

en: The post does not support trashing. Set '%s' to delete.
oc_FR: L'article se pòt pas mandar a l'escobilhièr. Definís '%s' per suprimir.

en: The post has already been deleted.
oc_FR: Aqueste contengut es ja estat suprimit.

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post of that type.
oc_FR: Lo tipe de contengut %1$s es pas enregistrat. Doncas, verifica pas d'un biais fisable que la capacitat &laquo;&nbsp;%2$s&nbsp;&raquo; que correspond a aqueste tipe de contengut.

en: The post type may not be changed.
oc_FR: Aqueste tipe de contengut pòt pas èsser suprimit.

en: The primary site you chose does not exist.
oc_FR: Lo site principal qu&rsquo;avètz causit existís pas.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
oc_FR: Lo gropament d&rsquo;opcions &laquo;&nbsp;Vida privada&nbsp;&raquo; es estat suprimit. Utilizatz un autre gropament de reglatges.

en: The product variation is invalid
oc_FR: La variacion de produit es invalida

en: The query argument of %s must have a placeholder.
oc_FR: L&rsquo;argument de requèsta %s deu aver un paramètre fictiu.

en: The requested theme does not exist.
oc_FR: Lo tèma demandat existís pas.

en: The requested user does not exist.
oc_FR: L&rsquo;utilizaire demandat existís pas.

en: The required module, %s, is not installed, or has been disabled.
oc_FR: Lo modul necessari, %s, es pas installat o es estat desactivat.

en: The role %s does not exist.
oc_FR: Lo ròtle %s existís pas.

en: The root URL of your site.
oc_FR: L&rsquo;URL racine de vòstre site.

en: The scheduled event, %s, failed to run. Your site still works, but this may indicate that scheduling posts or automated updates may not work as intended.
oc_FR: Podèm pas executar l'eveniment previst %s. Lo site fonciona encara, mas aquò pòt indicar que los articles planificadas o las actualizacions automaticas pòdon pas foncionar coma s'espera.

en: The scheduled event, %s, is late to run. Your site still works, but this may indicate that scheduling posts or automated updates may not work as intended.
oc_FR: L'eveniment previst, %s, es estat retardat dins son execucion. Lo site fonciona encara, mas aquò pòt indicar que las entradas planificadas o las actualizacions automatizadas pòdon pas foncionar coma se vòl.

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
oc_FR: La recèrca demest los tèmas installats se fa sus lors noms, lors descripcions, lors autors e lors etiquetas.

en: The search results will be updated as you type.
oc_FR: Los resultats de la recèrca seràn mes a jorn al fur e a mesure de vòstra saisie.

en: The setting for %1$s is currently configured as 0, this could cause some problems when trying to upload files through plugin or theme features that rely on various upload methods. It is recommended to configure this setting to a fixed value, ideally matching the value of %2$s, as some upload methods read the value 0 as either unlimited, or disabled.
oc_FR: Lo paramètre %1$s es actualament configurat coma 0, e aquò pòt causar qualques problèmas en ensajant de penjar de fichièrs mejans de foncionalitats d'una extension o tèma que se basan sus diferents metòdes de carga. Se recomanda de configurar aqueste paramètre a una valor fixa, idealment que coincidís amb la valor de %2$s, que qualques metòdes de carga legisson la valor 0 coma illimitat o desactivat.

en: The setting for %1$s is smaller than %2$s, this could cause some problems when trying to upload files.
oc_FR: Lo paramètre %1$s es mai pichon que %2$s, aquò poiriá causar qualques problèmas en ensajant de pendre de fichièrs.

en: The settings of this image size have been disabled because its values are being overwritten by a filter.
oc_FR: Los paramètres de aquesta talha d&rsquo;image ont été desactivats parce que ses valors ont été outrepassadas per un filtre.

en: The seventh parameter passed to %s should be numeric representing menu position.
oc_FR: Lo seten paramètre passat a %s deu èsser un nombre que representa la posicion del menú.

en: The site editor requires JavaScript. Please enable JavaScript in your browser settings.
oc_FR: L'editor del site demanda JavaScript. Activatz JavaScript dins las configuracions del navigador.

en: The site health check shows information about your WordPress configuration and items that may need your attention.
oc_FR: La verificacion de la santat del site mòstra d'informacions sus las configuracions de WordPress e los elements que pòdon precisar vòstra atencion.

en: The site is already active.
oc_FR: Aqueste site es ja activat.

en: The size cannot be calculated. The directory is not accessible. Usually caused by invalid permissions.
oc_FR: La talha se pòt pas calcular. Lo directòri es pas accessible. Normalament aquò es causat per de permissions incorrèctas.

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
oc_FR: Las talhas précisées çaijós déterminent las dimensions maximalas (en pixèls) a utilizar al moment de l&rsquo;insercion d&rsquo;un imatge dins la bibliotèca de mèdias.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term.
oc_FR: L&rsquo;identificant « %s » es ja utilizat per un autre tèrme

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
oc_FR: L&rsquo;adreça font e l&rsquo;adreça cibla pòdon pas puntar cap a la meteissa ressorsa.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
oc_FR: L&rsquo;adreça font conten pas cap de ligam cap a l&rsquo;adreça cibla, e doncas, pòt pas èsser utilizada coma font.

en: The source URL does not exist.
oc_FR: L'URL de la sorga existis pas

en: The specified namespace could not be found.
oc_FR: L&rsquo;espaci de nom (namespace) especificat a pas pogut èsser trobat.

en: The specified target URL cannot be used as a target. It either does not exist, or it is not a pingback-enabled resource.
oc_FR: L'URL indicada se pòt pas utilizar coma destinacion. O existís pas, o admet pas de retropings.

en: The specified target URL does not exist.
oc_FR: L&rsquo;adreça cibla especificada existís pas.

en: The subscription status - active, cancelled or suspended
oc_FR: L'estat de l'abonament - actiu, anullat o suspendut

en: The suggested privacy policy content should be added by using the %s (or later) action. Please see the inline documentation.
oc_FR: Lo contengut de politica de privacitat suggerit deuriá èsser apondut en utilizar l'accion %s (o posterior). Vejatz la documentacion en linha.

en: The suggested privacy policy content should be added only in wp-admin by using the %s (or later) action.
oc_FR: Lo contengut de politica de privacitat suggerit deuriá èsser apondut sonque a wp-admin en utilizant l'accion %s (o posterior).

en: The suggested privacy policy text has changed. Please <a href="%s">review the guide</a> and update your privacy policy.
oc_FR: Lo tèxte suggerit sus la privacitat a cambiat. <a href="%s">Revisatz la guida</a> e actualizatz la politica de privacitat.

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
oc_FR: La nívol d&rsquo;etiquetas serà pas afichat donat qu&rsquo;i a pas de taxinomia que reconega lo widget de nívol d&rsquo;etiquetas.

en: The temporary backup directory exists but is not writable
oc_FR: Lo repertòri temporari de sauvagarda existís mas a pas de permissions d'escritura

en: The term cannot be deleted.
oc_FR: Lo tèrme pòt pas èsser suprimit.

en: The term name cannot be empty.
oc_FR: Lo nom del tèrme pòt pas èsser void.

en: The terms assigned to the object in the %s taxonomy.
oc_FR: Les termes assignats a l’objècte dins la taxonomia %s.

en: The terms assigned to the post in the %s taxonomy.
oc_FR: Los tèrmes assignats a l'article dins la taxonomia %s.

en: The theme being previewed is fully interactive &mdash; navigate to different pages to see how the theme handles posts, archives, and other page templates. The settings may differ depending on what theme features the theme being previewed supports. To accept the new settings and activate the theme all in one step, click the Activate &amp; Publish button above the menu.
oc_FR: Lo tèma que se prevei es completament interactiu &mdash; navigatz cap a diferentas paginas per veire cossí lo tèma gerís las entradas, los fichièrs e autres modèls de pagina. La configuracion pòt diferir en foncion de quinas caracteristicas de tèma admet lo tèma que s'es previsant. Per acceptar la novèla configuracion e activar lo tèma en un sol pas, clicatz sul boton Activa e publica al dessús del menú.

en: The theme cannot be updated due to the following:
oc_FR: Lo tèma pòt pas èsser actualizat a causa de:

en: The theme developers URL.
oc_FR: URL des desvolopaires del tèma.

en: The theme file to use to display the post.
oc_FR: Lo fichièr tèma a utilizar per mostrar l'article.

en: The theme is missing the %s stylesheet.
oc_FR: Lo tèma n&rsquo;a pas de fichièr %s.

en: The theme you are currently using is not compatible with the Site Editor.
oc_FR: Lo tèma qu'utilizatz ara es pas compatible amb l'editor del site.

en: The themes directory
oc_FR: Lo repertòri dels tèmas

en: The thousand separator of displayed prices.
oc_FR: Lo séparateur des milliers des tarifs afichats.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
oc_FR: Sembla que lo fus orari es pas valid. Causissètz-ne un de valid.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
oc_FR: Lo camp del títol e la zòna d&rsquo;edicion de l&rsquo;article son inamovibles, mas podètz desplaçar totes los autres blòts per simple lisar/depausar. Podètz tanben los tampar/dobrir en clicant sus la barra de títol de cada bóstia. Utilizatz l&rsquo;onglet &laquo;&nbsp;Opcions de l&rsquo;ecran&nbsp;&raquo; per amagar d&rsquo;autras bóstias (Extrait, Mandar de retroligams, Camps personalizats, Discussion, Identificant, Autor) o per causir un afichatge sus una o doas colomnas per aqueste ecran.

en: The title for the object.
oc_FR: Lo títol per l’objècte.

en: The title for the post type.
oc_FR: Lo títol per lo tipe de contenu.

en: The title for the status.
oc_FR: Lo títol per l’estat.

en: The title for the taxonomy.
oc_FR: Lo títol per la taxonomia.

en: The tool associates data stored in WordPress with a supplied email address, including profile data and comments.
oc_FR: L'esplech associa las donadas emmagatjadas dins WordPress amb una adreça de corrièr electronic balhada, amb las donadas del perfil e los comentaris.

en: The update cannot be installed because some files could not be copied. This is usually due to inconsistent file permissions.
oc_FR: L'actualizacion a pas pogut èsser installada perque es estat impossible de copiar qualques fichièrs. Normalament aquò es a causa d'autorizacions de fichièrs inconsistents.

en: The update of %s failed.
oc_FR: La mesa a jorn de %s a fracassat.

en: The update process is starting. This process may take a while on some hosts, so please be patient.
oc_FR: Lo processus de mesa a jorn s&rsquo;avia. Aquò pòt prene un certan temps en çò de certans albergadors, mercé per vòstra paciéncia.

en: The upgrade directory cannot be created
oc_FR: Impossible de crear lo repertòri d'actualizacion

en: The upgrade directory exists but is not writable
oc_FR: Lo repertòri d'actualizacion existís mas a pas de permissions d'escritura

en: The uploaded file has expired. Please go back and upload it again.
oc_FR: Lo fichièr mandat es expirat. Tornatz e mandar-lo de nòu.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
oc_FR: Lo fichièr mes en linha es pas un imatge valid. Ensajatz tornarmai.

en: The uploaded file was only partially uploaded.
oc_FR: Lo fichièr n&rsquo;a été que partidallement mandat.

en: The uploads directory
oc_FR: Lo repertòri per mandar los medias

en: The user cannot be deleted.
oc_FR: L'utilizaire pòt pas èsser suprimit.

en: The user is already active.
oc_FR: Aqueste utilizaire es ja activat.

en: The value, %1$s, has either been enabled by %2$s or added to your configuration file. This will make errors display on the front end of your site.
oc_FR: La valor, %1$s, o es estada activada per %2$s, o es estada aponduda al fichièr de configuracion. Aquò mostrarà las errors sus la pagina d'acuèlh del site.

en: The value, %s, has been added to this website&#8217;s configuration file. This means any errors on the site will be written to a file which is potentially available to all users.
oc_FR: La valor, %s, es estada aponduda al fichièr de configuracion de la pagina web. Aquò significa que tota error sul web serà escricha dins un fichièr qu'es potencialament disponible per totes los utilizaires.

en: The version of MySQL installed on your hosting server.
oc_FR: La version de MySQL installada sus vòstre servidor d&rsquo;albergament.

en: The version of PHP installed on your hosting server.
oc_FR: La version de PHP installada sus vòstre servidor d&rsquo;albergament.

en: The version of WooCommerce installed on your site.
oc_FR: La version de WooCommerce installada sus vòstre site.

en: The version of WordPress installed on your site.
oc_FR: La version de WordPress installada sus vòstre site.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
oc_FR: Lo navigador web de vòstre sistèma permet pas de metre de fichièrs en linha. O vos caldriá poder far en passant per <a href="%s">una aplicacion nativa</a>.

en: The wp-content directory
oc_FR: Lo repertòri wp-content

en: Theme
oc_FR: Vestissatge

en: Theme Details
oc_FR: Detalhs del tèma

en: Theme File Editor
oc_FR: Editor de fichièrs de tèmas

en: Theme Location
oc_FR: Emplaçament del tèma

en: Theme Options
oc_FR: Opcions del tèma

en: Theme Versions
oc_FR: Versions de tèmas

en: Theme could not be resumed because it triggered a <strong>fatal error</strong>.
oc_FR: Lo tèma a pas pogut se reprene perque a provocat una <strong>error fatala</strong>.

en: Theme deleted.
oc_FR: Tèma suprimit.

en: Theme directory location
oc_FR: Localizacion del repertòri de tèmas

en: Theme downgrade failed.
oc_FR: A fracassat l'actualizacion del tèma a una version anteriora.

en: Theme downgraded successfully.
oc_FR: Lo tèma es estat actualizat a una version anteriora corrèctament.

en: Theme features
oc_FR: Caracteristicas del tèma

en: Theme installation failed.
oc_FR: S'es producha una error dins l'installacion del tèma.

en: Theme installed successfully.
oc_FR: Lo tèma es estat installat corrèctament.

en: Theme name
oc_FR: Nom del tèma

en: Theme not activated because it was not found.
oc_FR: Lo vestissatge es pas estat activat perque es pas estat trobat.

en: Theme not activated because of insufficient credits.
oc_FR: Tema inactivat a causa de credits insufisents.

en: Theme resumed.
oc_FR: Lo tèma es tornat.

[ctx: Theme starter content]
en: 123 Main Street
oc_FR: Avenue des Champs-Élysées

[ctx: Theme starter content]
en: A homepage section
oc_FR: Una seccion de pagina d’acuèlh

[ctx: Theme starter content]
en: About
oc_FR: A prepaus

[ctx: Theme starter content]
en: About This Site
oc_FR: A prepaus d'aqueste site

[ctx: Theme starter content]
en: Address
oc_FR: Adreça

[ctx: Theme starter content]
en: Archives
oc_FR: Archius

[ctx: Theme starter content]
en: Calendar
oc_FR: Calendièr

[ctx: Theme starter content]
en: Categories
oc_FR: Categorias

[ctx: Theme starter content]
en: Contact
oc_FR: Contacte

[ctx: Theme starter content]
en: Find Us
oc_FR: Nos trobar

[ctx: Theme starter content]
en: Home
oc_FR: Acuèlh

[ctx: Theme starter content]
en: Hours
oc_FR: Oras

[ctx: Theme starter content]
en: Meta
oc_FR: Mèta

[ctx: Theme starter content]
en: Monday&ndash;Friday: 9:00AM&ndash;5:00PM
oc_FR: Diluns a Divendres: 9 h - 17 h

[ctx: Theme starter content]
en: New York, NY 10001
oc_FR: 75008, París

[ctx: Theme starter content]
en: News
oc_FR: Actualitats

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Comments
oc_FR: Comentaris recents

[ctx: Theme starter content]
en: Recent Posts
oc_FR: Articles recents

[ctx: Theme starter content]
en: Saturday &amp; Sunday: 11:00AM&ndash;3:00PM
oc_FR: Dissabte &amp; Dimenge : 11:00AM&ndash;3:00PM

[ctx: Theme starter content]
en: Search
oc_FR: Recercar

[ctx: Theme starter content]
en: This is a page with some basic contact information, such as an address and phone number. You might also try a plugin to add a contact form.
oc_FR: Es una pagina amb d'informacions de contacte de basa, coma l’adreça e lo numèro de telefòn. Podètz tanben ensajar una extension per apondre un formulari de contacte.

[ctx: Theme starter content]
en: This is an example of a homepage section. Homepage sections can be any page other than the homepage itself, including the page that shows your latest blog posts.
oc_FR: Es un exemple de section de pagina d’acuèlh. Les sections de page d’accueil pòdon èsser n’importe quelle page autre que la pagina d’accueil elle-même, y compris la pagina qui affiche vos derniers articles de blog.

[ctx: Theme starter content]
en: This may be a good place to introduce yourself and your site or include some credits.
oc_FR: Benlèu qu'es lo bon endreit per vos presentar e vòstre site o inserir qualques crèdits.

[ctx: Theme starter content]
en: Welcome to your site! This is your homepage, which is what most visitors will see when they come to your site for the first time.
oc_FR: Benvenguda sus vòstre site ! C’est vòstra pagina d’accueil que vos visiteurs verront lorsqu’ils arriveront sus vòstre site la première fois.

[ctx: Theme starter content]
en: You might be an artist who would like to introduce yourself and your work here or maybe you are a business with a mission to describe.
oc_FR: Benlèu que siás un artista que t'agradariá de vos presentar e vòstra òbra aquí o benlèu siás una entrepresa amb una mission de descriure.

en: Theme temporary backup directory exists but is not writable
oc_FR: Lo repertòri temporari de sauvagarda del tèma existís mas a pas de permissions d'escritura

en: Theme will be auto-updated.
oc_FR: Lo tèma serà actualizat automaticament.

en: Theme will no longer be auto-updated.
oc_FR: Lo tèma serà pas mai actualizat automaticament.

en: Theme without %s
oc_FR: Tèma sens %s

en: Theme:
oc_FR: Vestissatge :

en: Themes
oc_FR: Tèmas

en: Themes %s
oc_FR: Tèmas %s

en: Themes add your site&#8217;s look and feel. It&#8217;s important to keep them up to date, to stay consistent with your brand and keep your site secure.
oc_FR: Los tèmas apondon aspècte al site. Es important de los mantenir actuals, per demorar coerents amb vòstra marca e mantenir lo site segur.

en: Themes directory location
oc_FR: Localizacion del repertòri dels tèmas

en: Themes directory size
oc_FR: Mesura del repertòri dels tèmas

en: There appear to be no issues with plugin and theme auto-updates.
oc_FR: Sembla qu'i aja pas de problèmas amb las actualizacions automaticas d'extensions e tèmas.

en: There are currently no logs to view.
oc_FR: Il n&rsquo;y a actualament aucun log a afichar.

en: There are no associated subtitles.
oc_FR: I a pas de sostítols associats.

en: There are no events scheduled near %1$s at the moment. Would you like to <a href="%2$s">organize a WordPress event</a>?
oc_FR: Il n’y a aucun évènement planifié près de  %1$s pour le moment. Voudriez vous <a href="%2$s">en organiser un</a> ?

en: There are no events scheduled near you at the moment. Would you like to <a href="%s">organize a WordPress event</a>?
oc_FR: Il n’y a aucun évènement planifié proche de vous pour le moment. Voulez vous en <a href="%s">organiser un</a> ?

en: There are no notes yet.
oc_FR: I a pas encara de nòta.

en: There are no options for this widget.
oc_FR: I a pas d&rsquo;opcions per aqueste widget.

en: There are no pages.
oc_FR: I a pas de paginas.

en: There are no product reviews yet.
oc_FR: I a pas encara d&rsquo;avis produit.

en: There are no reviews yet.
oc_FR: Il n&rsquo;y pas encara d&rsquo;avis.

en: There are no valid users selected for deletion.
oc_FR: Cap d&rsquo;utilizaire valid es pas seleccionat per la supression.

en: There are no valid users selected for removal.
oc_FR: Cap d'utilizaire valid es pas seleccionat per la supression.

en: There are some invalid menu items. Please check or delete them.
oc_FR: Certans elements del menú son pas valids. Verificatz-los o escafatz-los.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
oc_FR: Las modificacions que son pas estadas enregistradas seràn perdudas. « D&rsquo;acòrdi » per contunhar, « Anullar » per tornar a l&rsquo;editor d&rsquo;imatges.

en: There does not seem to be any new mail.
oc_FR: Sembla qu&rsquo;i a pas de novèl e-mail.

en: There has been an error cropping your image.
oc_FR: Una error s'es produita al moment del requadratge de vòstre image.

en: There is a new kind of WordPress theme, called a block theme, that lets you build the site you&#8217;ve always wanted &#8212; with blocks and styles.
oc_FR: I a un tipe de tèma novèl per WordPress, nomenat tèma de blòcs, que vos permet de crear lo sit web que volètz sempre amb de blòcs e d'estils.

en: There is a new version of %1$s available, but it does not work with your version of PHP. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s">learn more about updating PHP</a>.
oc_FR: Existís una version novèla de %1$s, mas fonciona pas amb la version que tenètz de PHP. <a href="%2$s" %3$s>Visualiza los detalhs de la version %4$s</a> o <a href="%5$s">apren mai sus cossí actualizar lo PHP</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" %6$s>update now</a>.
oc_FR: Una version novèla de %1$s es disponibla. <a href="%2$s" %3$s>Afichar los detalhs de la version %4$s</a> o <a href="%5$s" %6$s>metètz a jorn automaticament</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>.
oc_FR: Una novèla version de %1$s es disponibla. <a href="%2$s" %3$s>Afichar los detalhs de la version %4$s</a>.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a>. <em>Automatic update is unavailable for this plugin.</em>
oc_FR: Una novèla version de %1$s es disponibla. <a href="%2$s" %3$s>Afichar los detalhs de la version %4$s</a>. <em>La mesa a jorn automatica es pas disponibla per aquesta extension.</em>

en: There is a pending change of the admin email to %s.
oc_FR: I a un changement en espèra de l'e-mail de l'administrator cap a %s.

en: There is a pending change of your email to %s.
oc_FR: I a una modificacion en cors de vòstra adreça de contact, en faveur de %s.

en: There is a problem with your API key.
oc_FR: I a un problèma amb vòstra clau API.

en: There is a revision of this post that is more recent.
oc_FR: Aqueste contengut a ja una revision mai recenta.

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
oc_FR: Un salvament automatic existís per aqueste article ; es mai recenta que la version afichada çaijós. <a href="%s">Afichar aqueste salvament automatic</a>.

en: There is no excerpt because this is a protected post.
oc_FR: I a cap pas d&rsquo;extrait, perque aqueste article es protegit.

en: There was %d client caching response header detected: | There were %d client caching response headers detected:
oc_FR[0]: S'es detectat %d entèsta de responsa d'emplec dins la cache del client:
oc_FR[1]: S'an detectat %d entèsta de responsa d'emplec dins la cache del client:

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
oc_FR: I a una error de configuracion. Mercé de contactar l&rsquo;administrator de vòstre servidor.

en: There was a problem opening a connection to Blogger. This is what went wrong:
oc_FR: L'a agut un problema per durbir una coneccien a Blogger. Vaqui çò que s'es passat:

en: There was an error calling %s
oc_FR: I a una error en appelant %s

en: There&#8217;s <a href="%2$s">%1$s comment</a> in your spam queue right now. | There are <a href="%2$s">%1$s comments</a> in your spam queue right now.
oc_FR[0]: I a actualament <a href="%2$s">%1$s comentari</a> dins vòstra fila d'indesirables.
oc_FR[1]: I a actualament <a href="%2$s">%1$s comentaris</a> dins vòstra fila d'indesirables.

en: There&#8217;s nothing in your <a href='%s'>spam queue</a> at the moment.
oc_FR: I a pas res dins vòstra <a href='%s'>fila d'espèra d'indesirables</a> pel moment.

en: These pages need to be set so that WooCommerce knows where to send users to checkout.
oc_FR: Aquestas paginas devon èsser definidas per que WooCommerce sàpia ont mandar los utilizaires per comandar.

en: These plugins are now up to date:
oc_FR: Aquelas extensions son ara actualizadas:

en: These plugins failed to update:
oc_FR: A fracassat l'actualizacion d'aquelas extensions:

en: These rates are extra shipping options with additional costs (based on the flat rate).
oc_FR: Aquestes tauses son des opcions de liurason extra amb còstes addicionals (basés sul taux fixe).

en: These settings alter where and how parts of WordPress are loaded.
oc_FR: Aqueles paramètres cambian ont e quinas partidas de WordPress son cargadas.

en: These settings may be overridden for individual articles.
oc_FR: Aquestes reglatges pòdon èsser modificats per cada article.

en: These themes are now up to date:
oc_FR: Aqueles tèmas son ara actualizats:

en: These themes failed to update:
oc_FR: A fracassat l'actualizacion d'aqueles tèmas:

en: These unique authentication keys are also missing from your %s file.
oc_FR: Aquestas claus d&rsquo;autentificacion unicas mancan tanben a vòstre fichièr %s.

en: Thimbu
oc_FR: Thimphou

en: Thimphu
oc_FR: Thimphou

en: This %s cannot be deleted
oc_FR: Ce %s ne pòt èsser suprimit

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
oc_FR: Aquesta adreça es utilizada amb una tòca d’administracion, coma las notificacions d’utilizaire.

en: This address is used for admin purposes. If you change this, an email will be sent to your new address to confirm it. <strong>The new address will not become active until confirmed.</strong>
oc_FR: Aquela adreça s'utiliza per de fins administratius. Se la cambiatz, un corrièr electronic serà mandat a la nòva adreça e-mail per la confirmar. <strong>La nòva adreça electronica serà pas activada fins que la confirmètz.</strong>

en: This category already exists.
oc_FR: Aquesta categoria existís ja

en: This category cannot be added. Please change the name and try again.
oc_FR: Aquesta categoria pòt pas èsser aponduda. Cambiatz son nom e ensajatz tornamai.

en: This changeset cannot be further modified.
oc_FR: Aqueste registre de modificacions se pòt pas modificar mai.

en: This comment is already approved.
oc_FR: Aqueste comentari es ja aprovat.

en: This comment is already in the Trash.
oc_FR: Aqueste comentari es ja marcat coma indesirable.

en: This comment is already marked as spam.
oc_FR: Aqueste comentari es ja marcat coma indesirable.

en: This comment is currently approved.
oc_FR: Aqueste comentari es actualament aprovat.

en: This comment is currently in the Trash.
oc_FR: Aqueste comentari es actualament dins l&rsquo;Escobilhièr.

en: This comment is currently marked as spam.
oc_FR: Aqueste comentari es actualament marcat coma indesirable.

en: This comment is in the Trash. Please move it out of the Trash if you want to edit it.
oc_FR: Aqueste comentari es dins l&rsquo;Escobilhièr. Sortissètz-lo-ne abans de lo modificar.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
oc_FR: Aqueste article es protegit per un senhal. Per lo legir, picatz vòstre senhal çaijós&nbsp;:

en: This controls the description which the user sees during checkout.
oc_FR: Aquò determina la descripcion que los utilizaires verront durant lo réglement.

en: This controls the position of the currency symbol.
oc_FR: Aquò determina la position del symbole de devisa.

en: This controls the title which the user sees during checkout.
oc_FR: Aquò determina lo títol que los utilizaires verront durant la comanda.

en: This controls what currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
oc_FR: Aquò determina quelle devisa es listada dins lo catalòg e quelle devisa de palanca serà utilizada per lo pagament.

en: This controls what unit you will define lengths in.
oc_FR: Aquò determina dins quelle unitat vous définirez les longors.

en: This controls what unit you will define weights in.
oc_FR: Aquò determina dins quelle unitat vous définirez les poids.

en: This controls which shipping address is used by default.
oc_FR: Aquò determina quelle adreça de liurason es utilizada per defaut.

en: This could mean that connections are failing to WordPress.org.
oc_FR: Aquò poiriá significar que las connexions amb WordPress.org son en falhida.

en: This coupon has expired.
oc_FR: Ce còdi promo es expiré.

en: This domain has already been mapped to a WordPress.com blog.
oc_FR: Queu domani es desjà estat associat a un blog WordPress.com.

en: This either means that the username and password information in your %1$s file is incorrect or that contact with the database server at %2$s could not be established. This could mean your host&#8217;s database server is down.
oc_FR: Aquò significa que l'informacion del nom d'utilizaire e lo senhal del fichièr %1$s es incorrècta o que se pòt pas contactar amb lo servidor de basa de donadas a %2$s. Aquò pòt significar que vòstre servidor de basa de donadas es tombat.

en: This email address is already registered.
oc_FR: Cet adreça de messatjariá es ja enregistrada.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
oc_FR: Aquesta foncionalitat requerís d&rsquo:iframes. Las iframes son desactivadas sus vòstre navigador, o alara las accèpta pas.

en: This file is empty. Please try another.
oc_FR: Lo fichièr es void. Mercé de n&rsquo:ensajar un autre.

en: This file is not an image. Please try another.
oc_FR: Aqueste fichièr es pas un imatge. Mercé de ne mandar un autre.

en: This file no longer needs to be included.
oc_FR: Aqueste fichièr a pas mai besonh d&rsquo;èsser inclús.

en: This form is not live-previewable.
oc_FR: Aqueste formulaire es pas prévisualisable en dirècte.

en: This format, which is called WordPress eXtended RSS or WXR, will contain your posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags.
oc_FR: Aqueste format, nomenat WordPress eXtended RSS o WXR, contendrà los articles, paginas, comentaris, camps personalizats, categorias e etiquetas.

en: This function should not be called before woocommerce_init.
oc_FR: Aquesta foncion ne deu pas èsser appelée avant woocommerce_init.

en: This is a demo store for testing purposes &mdash; no orders shall be fulfilled.
oc_FR: Aquò es una botiga de démonstration per test &mdash; aucune comanda ne serà honorée.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
oc_FR: Aqueste fichièr es mai grand que la talha maximala. Mercé de ne mandar un autre.

en: This is not your download link.
oc_FR: Aquò es pas votre ligam de telecargament.

en: This is the URL or absolute path to the file which customers will get access to. URLs entered here should already be encoded.
oc_FR: L&rsquo;URL o lo chemin absolu al fichièr auquel los clients auront accès. Les URLs saisies aicí devon ja èsser encodées.

en: This is the name of the download shown to the customer.
oc_FR: Lo nom del telecargament afichat al client.

en: This is the short link.
oc_FR: Aquò&rsquo;s un ligam cort.

en: This is the sum of the "Tax rows" shipping tax amount within your orders.
oc_FR: Aquò es la soma dels montants TVA de liurason "Linhas de TVA" de vòstras comandas.

en: This is the sum of the "Tax rows" tax amount within your orders.
oc_FR: Aquò es la soma dels montants de las TVA "Linhas de TVA" de vòstras comandas.

en: This is the sum of the 'Order total' field within your orders.
oc_FR: Es la soma del camp 'Total Comanda' de vòstras comandas.

en: This is the sum of the 'Shipping total' field within your orders.
oc_FR: Es la soma del camp 'Total Liurason' de vòstras comandas.

en: This is the sum of the order totals after any refunds and excluding shipping and taxes.
oc_FR: Il s&rsquo;agit de la somme des totals de comanda après remborsament e ne comprenant pas liurason e TVA.

en: This is the sum of the order totals after any refunds and including shipping and taxes.
oc_FR: Il s&rsquo;agit de la somme des totals de comanda après remborsament e comprenant liurason e TVA.

en: This is the total tax for the rate (shipping tax + product tax).
oc_FR: TVA totala per lo taux (TVA liurason + TVA produit).

en: This is where store orders are stored.
oc_FR: Voici où los produits son estòcés

en: This is where you can add new coupons that customers can use in your store.
oc_FR: Voici où vous pouvez apondre de nouveaux còdis promo que vòstres clients pòdon utilizar dins vòstra botiga.

en: This item has already been deleted.
oc_FR: Aqueste element a ja été suprimit.

en: This link is not live-previewable.
oc_FR: Aqueste lien pòt pas èsser prévisualisé en dirècte.

en: This means that the contact with the database server at %s was lost. This could mean your host&#8217;s database server is down.
oc_FR: Aquò significa que s'es perdut lo contacte amb lo servidor de basa de donadas a %s. Aquò poiriá significar que vòstre servidor de basa de donadas es tombat.

en: This meta box is not compatible with the block editor.
oc_FR: Aquesta meta caissa es pas compatible amb l'editor de blòcs.

en: This meta box, from the %s plugin, is not compatible with the block editor.
oc_FR: Aquesta boita meta, de l'extension %s, es pas compatibla amb l'editor de blòcs.

en: This month
oc_FR: Aqueste mes

en: This option determines which address is used to calculate tax.
oc_FR: Aquesta opcion determina quelle adreça es utilizada per lo calcul de TVA.

en: This option is important as it will affect how you input prices. Changing it will not update existing products.
oc_FR: Aquesta opcion es importante perque elle affecte la façon dont vous sasissètz les tarifs. La modificar ne mettra pas a jour des produits existant.

en: This option lets you limit which countries you are willing to sell to.
oc_FR: Aquesta opcion vous permet de limitr los païses sus lesquels vous souhaitez vendre.

en: This order note cannot be deleted
oc_FR: Aquesta comanda ne pòt èsser suprimida

en: This order&rsquo;s status is &ldquo;%s&rdquo;&mdash;it cannot be paid for. Please contact us if you need assistance.
oc_FR: L&rsquo;estat de aquesta comanda es &ldquo;%s&rdquo;&mdash; e ne pòt èsser finalisée. Veuillez nous contacter se avètz besoin d&rsquo;assistance.

en: This page allows direct access to your site settings. You can break things here. Please be cautious!
oc_FR: Aquesta pagina permet d'accedir dirèctament als paramètres del sit web. Aquí podètz escampar de causas. Vòli pas!

en: This page can show you every detail about the configuration of your WordPress website. For any improvements that could be made, see the <a href="%s">Site Health Status</a> page.
oc_FR: Aquesta pagina pòt mostrar cada detalh dins las configuracions del sit web de WordPress. Per saber las melhoracions que poirián èsser fachas, veire la pagina d'estat <a href="%s">santat del site</a>.

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
oc_FR: Aqueste panèl es utilizat per gerir los menús de navigacion pel contengut qu'avètz ja publicat sus vòstre site. Podètz crear de menús e i apondre d'elements pel contengut existent, coma las paginas, los articles, las categorias, las etiquetas, los formats, o de ligams personalizats.

en: This plugin is already installed.
oc_FR: Aquesta extension es ja installada.

en: This post is being backed up in your browser, just in case.
oc_FR: Se fa una copia de seguretat d'aqueste article dins vòstre navigador, per cas.

en: This post is password protected.
oc_FR: Queu messatge es protegit per un mot de Santa Clara.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
oc_FR: Aqueste messatge es protegit per un mòt de Santa Clara. Picatz lo mòt de Santa Clara per poder vèire lei comentaris.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
oc_FR: Aqueste article es protegit per senhal. Picatz lo senhal per veire los comentaris.

en: This preview is unavailable in the editor.
oc_FR: Aquesta previsualizacion es pas disponible dins l&rsquo;editor.

en: This product is currently out of stock and unavailable.
oc_FR: Ce produit es actualament en rupture e indisponible.

en: This product is protected and cannot be purchased.
oc_FR: Ce produit es protégé per senhal e ne pas èsser crompat.

en: This resulted in an error message: %s
oc_FR: Aquò a abouti a aqueste messatge d&rsquo;error&nbsp;: %s

en: This screen allows you to edit fields for metadata in a file within the media library.
oc_FR: Aqueste ecran vos permet d'editar de camps per las metadatas dins un fichièr dins la mediatèca.

en: This screen allows you to obtain a health diagnosis of your site, and displays an overall rating of the status of your installation.
oc_FR: Aqueste ecran vos permet d'obtenir un diagnostic de la santat del site, e mostrar una valoracion generala de l'estat de l'installacion.

en: This screen contains the settings that affect the display of your content.
oc_FR: Aqueste ecran presenta los reglatges qui influent sus l&rsquo;afichatge de vòstre contengut.

en: This screen includes suggestions to help you write your own privacy policy. However, it is your responsibility to use these resources correctly, to provide the information required by your privacy policy, and to keep this information current and accurate.
oc_FR: Aqueste ecran inclutz de suggeriments per vos ajudar a escriure vòstra politica de privacitat. Pasmens, es vòstra responsabilitat d'utilizar correctament aquelas ressorças, per provesir l'informacion necessària per la politica de privacitat, e manténer aquela informacion actuala e precisa.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
oc_FR: Aqueste ecran es utilizat per assigner de manière globale vòstres menús a des emplaçaments definits per vòstre tèma.

en: This screen is used for managing your content revisions.
oc_FR: Aqueste ecran es utilizat per gerir las revisions de vòstres contenguts.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
oc_FR: Aqueste ecran es utilizat per gerir vòstres tèmas installats. En dehors des tèmas per defaut inclus dins vòstra installacion de WordPress, los tèmas son concebuts e desvolopats per des tiers.

en: This screen is used for managing your navigation menus.
oc_FR: Aqueste ecran es utilizat per gerir los menús de navigacion.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
oc_FR: Aqueste ecran es utilizat per personalizar la seccion d&rsquo;entèsta de vòstre tèma.

en: This screen is where you manage requests for an export of personal data.
oc_FR: Sus aqueste ecran podètz gerir las demandas d'exportacion de donadas personalas.

en: This screen is where you manage requests to erase personal data.
oc_FR: Dins aqueste ecran podètz gerir las demandas d'eliminacion de donadas personalas.

en: This screen lists all the existing users for your site. Each user has one of five defined roles as set by the site admin: Site Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. Users with roles other than Administrator will see fewer options in the dashboard navigation when they are logged in, based on their role.
oc_FR: Aqueste ecran lista totes los utilizaires actuals de vòstre site. Cada utilizaire a l&rsquo;un des 5 ròtles prédefinits, tel qu&rsquo;assignat per l&rsquo;administrator del site&nbsp;: Administrator, Editor, Autor, Contributor o Abonat. Los utilizaires amb un ròtle autre qu&rsquo;Administrator verront mensd&rsquo;opcions quand seràn connectats, en foncion de lor ròtle.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
oc_FR: Aqueste ecran vos dona accès a totes vòstres articles. Podètz personalizar son afichatge per fin que corresponda melhor a vòstres besonhs.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they will not all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
oc_FR: Aqueste ecran ofrís mantuna opcion per contrarotlar la gestion e l&rsquo;afichatge dels comentaris e ligams sus vòstres articles/paginas. En fait, n'i a talament que tenon pas totas aicí&nbsp;!&nbsp;:) Utilizar lo ligam cap a la documentacion per obténer d&rsquo;informacions sus çò que fa cada reglatge de discussion.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the front end or the dashboard for that site.
oc_FR: Aqueste ecran aficha a un utilizaire individuel totes sos sites sus aquesta ret, e permet tanen a aqueste utilizaire de reglar son site principal. Pòt utilizar los ligams jos cada site per anar siá sus son interfàcia publica, siá sus son administracion.

en: This section lets you customize the WooCommerce emails. <a href="%s" target="_blank">Click here to preview your email template</a>.
oc_FR: Aquesta section vous permet de personalizar les e-mails WooCommerce. <a href="%s" target="_blank">Clicatz aicí per prévisualizar votre gabarit d&rsquo;e-mail</a>.

en: This section shows any files that are overriding the default WooCommerce template pages.
oc_FR: Aquesta section montre totes los fichièrs qui outrepassent los modèls de paginas WooCommerce per defaut.

en: This sets the base page of your shop - this is where your product archive will be.
oc_FR: Aquò determina la pagina de départ de vòstra botiga - c&rsquo;est l&rsquo;emplaçament où votre archive de produits sera.

en: This sets the decimal separator of displayed prices.
oc_FR: Aquò determina lo séparateur de décimales pels prèses afichats.

en: This sets the number of decimal points shown in displayed prices.
oc_FR: Aquò determina lo nombre de décimales pels prèses afichats.

en: This sets the thousand separator of displayed prices.
oc_FR: Aquò determina lo séparateur de milliers pels prèses afichats.

en: This setting does not apply to guest purchases.
oc_FR: Ce réglage ne s&rsquo;applique pas aux achats d&rsquo;invité.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
oc_FR: Aquesta barra laterala es pas mai disponibla, e s&rsquo;aficha pas enlòc sul site. Podètz levar los widgets çaijós per tal de la suprimir totalament.

en: This site has been archived or suspended.
oc_FR: Aqueste site es estat archivat o suspendut.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
oc_FR: Aqueste site es pas encara estat activat. Se rencontratz de problèmas per l&rsquo;activar, contactatz %s.

en: This site is no longer available.
oc_FR: Aqueste site es pas mai disponible.

en: This taxonomy is not hierarchical.
oc_FR: Aquesta taxinomia es pas ierarquica.

en: This template has been overridden by your theme and can be found in: %s.
oc_FR: Aqueste modèl es estat espotit per vòstre tèma e pòt pas èsser trobat dins : %s.

en: This text template will help you to create your website&#8217;s privacy policy.
oc_FR: Aqueste modèl de tèxte vos ajudarà a crear la politica de privacitat del sit web.

en: This text will be shown on the button linking to the external product.
oc_FR: Ce tèxte serà visible sul boton de ligam al produit externe.

en: This theme does not support video headers on this page. Navigate to the front page or another page that supports video headers.
oc_FR: Aqueste tèma sosten pas d'entèlas de vidèo sus aquesta pagina. Navigatz cap a la pagina principala o cap a una autra pagina que suporta los caps de vidèo.

en: This theme is already installed.
oc_FR: Aqueste tèma es ja installat.

en: This timezone does not observe daylight saving time.
oc_FR: Aqueste fus orari n&rsquo;a pas d&rsquo;ora d&rsquo;estiu

en: This timezone is currently in daylight saving time.
oc_FR: Aqueste fus orari es actualament a l&rsquo;ora d&rsquo;estiu.

en: This timezone is currently in standard time.
oc_FR: Aqueste fus orari es actualament a l&rsquo;ora d&rsquo;hiver.

en: This tool helps site owners comply with local laws and regulations by deleting or anonymizing known data for a given user.
oc_FR: Aqueste esplech ajuda los proprietaris del site a respectar las leis localas e las regulacions en suprimissent o anonimizant las donadas conegudas d'utilizaire donat.

en: This tool helps site owners comply with local laws and regulations by exporting known data for a given user in a .zip file.
oc_FR: Aqueste esplech ajuda los proprietaris dels sites web a respectar las leis localas e las regulacions en exportant las donadas conegudas d'un utilizaire donat dins un fichièr.zip.

en: This tool will clear ALL expired transients from WordPress.
oc_FR: Aquesta aisina va nettoyer TOUS les transients expirés de WordPress.

en: This tool will clear the product/shop transients cache.
oc_FR: Aquesta aisina escafarà lo cache dels fichièrs temporaris produit/botiga.

en: This tool will recount product terms - useful when changing your settings in a way which hides products from the catalog.
oc_FR: Aquesta aisina recomptarà los tèrmes produit - utile quand cambiatz vòstres paramètres d&rsquo;una manièra qu'amaga los produits del catalòg.

en: This tool will reset the admin, customer and shop_manager roles to default. Use this if your users cannot access all of the WooCommerce admin pages.
oc_FR: Aquesta aisina reïnicializa les rôles de l&rsquo;administrator, del client e del gestionnaire aux valors per defaut. A utilizar se vòstres utilizaires ne pòdon plus accéder aux paginas d&rsquo;administracion de WooCommerce.

en: This unique authentication key is also missing from your %s file.
oc_FR: La clau unica d&rsquo;autentificacion es tanben absenta de vòstre fichièr %s.

en: This video doesn&#8217;t exist
oc_FR: Aquesta vidèo existís pas

en: This video file is too large to use as a header video. Try a shorter video or optimize the compression settings and re-upload a file that is less than 8MB. Or, upload your video to YouTube and link it with the option below.
oc_FR: Ce fichièr vidèo es trop lourd per èsser utilizat en tant que vidèo d’en-tête. Ensajatz amb una vidèo plus courte o optimizatz los reglatges de compression e renviatz un fichièr de mens de 8 Mo. Siquenon, placez votre vidèo sus YouTube e liez la via l’opcion çaijós.

en: This week
oc_FR: Aquesta setmana

en: This widget may contain code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. How about trying that widget instead?
oc_FR: Aqueste widget pòt contenir de còde que pòt foncionar melhor dins lo widget "HTML personalizat". Que ne disètz se ensajatz aqueste gin contra?

en: This widget may have contained code that may work better in the &#8220;Custom HTML&#8221; widget. If you have not yet, how about trying that widget instead?
oc_FR: Sembla qu'aqueste widget conten de còdi que foncionariá sens dobte melhor dins lo novèl widget &#8220;HTML personalizat&#8221;. Se l’avètz pas encara fait, perqué l’ensajatz pas a la plaça ?

en: This widget requires JavaScript.
oc_FR: Aqueste widget requerís JavaScript.

en: This will be shown when someone hovers over the link in the blogroll, or optionally below the link.
oc_FR: Aquesta descripcion serà afichada al moment del survol del ligam dins la lista de ligams&nbsp;; elle pourra tanben aparéisser jos lo ligam se vòstre tèma lo prevei.

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
oc_FR: Aquò suprimirà totes los elements de la lista dels widgets desactivats. Vous ne pourrez récupérer aucune personnalisation.

en: This will contain all of your posts, pages, comments, custom fields, terms, navigation menus, and custom posts.
oc_FR: Il contiendra totes vos articles, paginas, comentaris, camps personalizats, termes, menús de navigation e types de contenguts personalizats.

en: This will grant access to <a href="%1$s">the %2$s site in this installation that you have permissions on</a>. | This will grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites in this installation that you have permissions on</a>.
oc_FR[0]: Aquò vos garantirà l'accès a <a href="%1$s">%2$s site web dins aquesta installacion que avètz las autorizacions</a>.
oc_FR[1]: Aquò vos garantirà l'accès als <a href="%1$s">%2$s sites web dins aquesta installacion que tenètz las autorizacions</a>.

en: This will grant access to <a href="%1$s">the %2$s site on the network as you have Super Admin rights</a>. | This will grant access to <a href="%1$s">all %2$s sites on the network as you have Super Admin rights</a>.
oc_FR[0]: Aquò vos permetrà d'accedir a <a href="%1$s">%2$s site del malhum, que avètz de privilègis de superadministrator</a>.
oc_FR[1]: Aquò vos permetrà d'accedir a <a href="%1$s">totes los %2$s sites del malhum, que avètz de privilègis de superadministrator</a>.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
oc_FR: Aquò suprimira l&rsquo;imatge de rèire plan. Vos serà pas possible de recuperar vòstras personalizacions.

en: This will remove the header image. You will not be able to restore any customizations.
oc_FR: Aquò levarà l&rsquo;imatge d&rsquo;entèsta. Vos serà pas possible de recuperar vòstras personalizacions.

en: This will replace the current editor content with the last backup version. You can use undo and redo in the editor to get the old content back or to return to the restored version.
oc_FR: Cela remplacera lo contenu actuel de l’editor per la dernière version sauvegardée. Podètz utiliser les outils Annuler e Rétablir per rétablir l’ancien contenu o revenir a la version sauvegardée.

en: This will restore the original background image. You will not be able to restore any customizations.
oc_FR: Aquò remetrà en plaça l&rsquo;imatge de rèireplan original. Vos serà pas possible de recuperar vòstras personalizacions.

en: This will restore the original header image. You will not be able to restore any customizations.
oc_FR: Aquò remetrà en plaça l&rsquo;imatge d&rsquo;entèsta d&rsquo;origine. Vos serà pas possible de recuperar vòstras personalizacions.

en: Though the terms refer to two different concepts, in practice, they can be the same address or different. For example, you can have the core WordPress installation files in the root directory (<code>https://example.com</code>), in which case the two URLs would be the same. Or the <a href="%s">WordPress files can be in a subdirectory</a> (<code>https://example.com/wordpress</code>). In that case, the WordPress URL and the site URL would be different.
oc_FR: Quitament se los tèrmes fan referéncia a dos concèptes diferents, en practica, pòdon èsser la meteissa adreça o diferents. Per exemple, podètz aver los fichièrs de basa d'installacion de WordPress dins lo repertòri raiç (<code>https://example.com</code>), dins aqueste cas las doas URL serián egalas. O los <a href="%s">fichièrs de WordPress pòdon èsser dins un sosdirectòri</a> (<code>https://example.com/wordpress</code>). Dins aquel cas, l'URL de WordPress e l'URL del sit web serián diferentas.

en: Thousand separator
oc_FR: Separator dels milierats

en: Thousand separator.
oc_FR: Separator de milierats.

en: Three Columns
oc_FR: Tres colomnas

en: Thu
oc_FR: jòu

en: Thumbnail
oc_FR: Aperçaugut

en: Thumbnail Height
oc_FR: Nautor de las miniaturas

en: Thumbnail Settings
oc_FR: Reglatges de la miniatura

en: Thumbnail Settings Help
oc_FR: Ajuda als reglatges de la miniatura

en: Thumbnail Width
oc_FR: Largor de las miniaturas

en: Thumbnail size
oc_FR: Talha de las miniaturas

en: Thursday
oc_FR: Dijòus

[ctx: Thursday initial]
en: T
oc_FR: J

en: Tierra del Fuego
oc_FR: Terre de Feu

en: Timbuktu
oc_FR: Tombouctou

en: Time
oc_FR: Ora

en: Time Format
oc_FR: Format d’ora

en: Time Slider
oc_FR: Cursor de temps

en: Time Zone
oc_FR: Fus orari

en: Timezone
oc_FR: Fus orari

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
oc_FR: Blòts

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
oc_FR: Entèstas

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
oc_FR: Inserir un modèl

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
oc_FR: Modèls

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
oc_FR: Modificar

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
oc_FR: Fichièr

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
oc_FR: Inserir

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
oc_FR: Tablèu

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
oc_FR: Aisinas

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
oc_FR: Veire

en: Tirane
oc_FR: Tirana

en: Title
oc_FR: Títol

en: Title Attribute
oc_FR: Atribut de títol

en: Title and Post Editor
oc_FR: Títol e editor d&rsquo;article

en: Title for the object, as it exists in the database.
oc_FR: Lo títol per l’objècte, tal coma existís dins la basa de donadas.

en: Title for the post, as it exists in the database.
oc_FR: Títol de l'article, coma existís dins la basa de donadas.

en: Title for the widget
oc_FR: Títol pel widget

[ctx: Title of a Navigation menu]
en: Navigation
oc_FR: Navigacion

en: Title:
oc_FR: Títol :

en: Title:
oc_FR: Títol :

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
oc_FR: Per activar un widget, lisatz-le dins la barra laterala o clicatz dessus. Per desactivar un widget e suprimir ses reglatges, enlevez-le de la barra laterala.

en: To activate your site, please click the following link:
    
    %1$s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
    
    After you activate, you can visit your site here:
    
    %2$s
oc_FR: Per activar vòstre site, clicatz sul ligam seguent:
    
    %1$s
    
    Aprèp aver activat, recebretz un autre corriér electronic amb vòstre començament de session.
    
    Aprèp aver activat, podètz visitar vòstre site aquí:
    
    %2$s

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
oc_FR: Per activar vòstre utilizaire, clicatz sul ligam seguent :
    
    %s
    
    Aprèp l'activacion, recebretz *un autre corrièr* que conten vòstre identificant.

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
oc_FR: Per apondre un ligam personalizat <strong>ouvrez la section &laquo;&nbsp;Ligams personalizats&nbsp;&raquo;, picatz una adreça web e un tèxte pel ligam, e clicatz sus &laquo;&nbsp;Apondre al menú&nbsp;&raquo;</strong>

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
oc_FR: Per apondre un novèl menú al luòc de n'assignar un qu'existís ja, <strong>clicatz sul ligam &#8217;Utilizar un novèl menú&#8217; link</strong>. Vòstre novèl menú serà automaticament apondut a aqueste emplaçament del tèma

en: To add a new user for your site, click the Add New button at the top of the screen or Add New in the Users menu section.
oc_FR: Per apondre un novèl utilizaire a vòstre site, clicatz sul boton &laquo;&nbsp;Apondre&nbsp;&raquo; amont de l&rsquo;ecran, o l&rsquo;opcion &laquo;&nbsp;Apondre&nbsp;&raquo; del menú &laquo;&nbsp;Utilizaires&nbsp;&raquo;.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
oc_FR: Per apondre un novèl utilizaire a vòstre site, emplenatz lo formulari d&rsquo;aqueste ecran e clicatz sul boton &laquo;&nbsp;Apondre un novèl utilizaire&nbsp;&raquo; en bas de l&rsquo;ecran.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s dropdown</strong>. When you are finished, <strong>click Save Changes</strong>
oc_FR: Per assigner des menús a un o mantun emplaçament, <strong>seleccionatz lo menú dempuèi la lista desenrotlanta de cada emplaçament</strong>. Quand avètz acabat, <strong>clicatz sus Enregistrar las modificacions</strong>

en: To connect to %1$s you need to be logged in. Log in to your store below, or <a href="%2$s">cancel and return to %1$s</a>
oc_FR: Per vos connectar a %1$s vos cal èsser identificat. Identificatz-vos a vòstra botiga çaijós o<a href="%2$s">anullatz e tornatz a %1$s</a>

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
oc_FR: Per talhar l&rsquo;imatge, clicatz dessús e desplaçatz la mirga per crear la seleccion.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
oc_FR: Per suprimir d&rsquo;elements de la lista dels mèdias, clicatz sul boton de Seleccion multipla en naut de l&#8217;ecran. Seleccionatz totes los elements a suprimir, puèi clicatz sul boton Suprimir la seleccion. En clicant sul boton Anullar la seleccion vous reviendrez sus la vista normale dels mèdias.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
oc_FR: Per modificar un menú actualament assigné a un emplaçament del tèma, <strong>clicatz sul ligam &laquo;&nbsp;Modificar&nbsp;&raquo; adjacent</strong>

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the dropdown and click Select</strong>
oc_FR: Per modificar un menú existant, <strong>causissètz un menú dempuèi la lista desenrotlant e clicatz sus Seleccionar</strong>

en: To enhance your site&#8217;s security, you should consider removing any themes you are not using. You should keep %1$s, the default WordPress theme, %2$s, your active theme, and %3$s, its parent theme.
oc_FR: Per melhorar la seguretat del sit web, deuriatz considerar de suprimir tot tèma qu'utilizatz pas. Vos cal gardar %1$s, lo tèma predefinit de WordPress, %2$s, lo tèma actiu, e %3$s, lo tèma paire.

en: To enhance your site&#8217;s security, you should consider removing any themes you are not using. You should keep your active theme, %1$s, and %2$s, its parent theme.
oc_FR: Per melhorar la seguretat del sit web, deuriatz considerar de suprimir tot tèma qu'utilizatz pas. Vos cal gardar lo tèma actiu, %1$s, e %2$s, lo tèma paire.

en: To manage plugins on your site, visit the Plugins page: %s
oc_FR: Per gestionar las extensions del site, visitatz la pagina d'extensions: %s

en: To manage themes on your site, visit the Themes page: %s
oc_FR: Per gestionar los tèmas del site, visitatz la pagina dels tèmas: %s

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
oc_FR: Per desplaçar la seleccion a d'autres botons, utilizatz la tòca Tab o las tòcas flechadas. Per tornar a l'editor, quichatz sus la tòca Escapar o utilizatz un dels botons.

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
oc_FR: Per navigar entre las revisions, <strong>faites glisser lo curseur cap a la esquèrra o cap a la drecha</strong> o <strong> utilizatz los botons Precedenta o Seguenta</strong>.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
oc_FR: Per reorganizar los elements del menú, <strong>lisatz/depausatz los elements amb la mirga o utilizatz vòstre clavièr</strong>. Lisatz o desplaçatz leugièrament un element del menú per en far un sosmenu

en: To reset your password, visit the following address:
oc_FR: Per renovelar vòstre senhal, clicatz sul ligam seguent :

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
oc_FR: Per restablir aquesta revision, <strong>clicatz sus &laquo;&nbsp;Restablir aquesta revision&nbsp;&raquo;</strong>.

en: To set your password, visit the following address:
oc_FR: Per configurar vòstre senhal, rendètz-vos a l'adreça seguenta&nbsp;:

en: To the top
oc_FR: Tot en naut

en: To track your order please enter your Order ID in the box below and press the "Track" button. This was given to you on your receipt and in the confirmation email you should have received.
oc_FR: Per suivre vòstra comanda veuillez renseigner votre identificant de comanda dins la boite çaijós e cliquer lo boton "Suivre". Il vous a été donat sus votre reçu e dins l&rsquo;e-mail de confirmation que avètz del recevoir.

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
oc_FR: Per utilizar un imatge de fons, metètz-lo simplament en linha o causissètz un imatge ja mes en linha dins vòstra Bibliotèca de Mèdias en clicant sul boton &laquo;&nbsp;Causir l&rsquo;imatge&nbsp;&raquo;. Podètz afichar sonque una ocurréncia de l&rsquo;imatge, o lo repetir per tal d&rsquo;emplenar l&rsquo;ecran. Podètz causir de gardar lo fons en plaça quand fasètz desfilar lo contengut, o al contrari far que lo fons desfile en meteis temps.

en: Today
oc_FR: Uèi

en: Today (%s) is excluded from averages because it isn't over yet.
oc_FR: Uei (%s) es pas dins las mejanas, qu'es pas enquera chabat.

en: Toggle &quot;Downloadable&quot;
oc_FR: Bascular &quot;Telecargable&quot;

en: Toggle &quot;Enabled&quot;
oc_FR: Bascular &quot;Activat&quot;

en: Toggle &quot;Manage stock&quot;
oc_FR: Bascular &quot;Gestion d'estòc&quot;

en: Toggle &quot;Virtual&quot;
oc_FR: Bascular &quot;Virtuel&quot;

en: Toggle Editor Text Direction
oc_FR: Inversar la direccion de l&rsquo;editor de tèxte

en: Toggle add category
oc_FR: Apondre o non la categoria

en: Toggle extra menu items
oc_FR: Cambiar los elements extras del menú

en: Toggle featured
oc_FR: Bascular en mise en avant

en: Toggle panel: %s
oc_FR: Ouvrir/fermer lo blòt %s

en: Toggle section: %s
oc_FR: Dobrir/tampar la seccion&nbsp;: %s

en: Toggle section: Custom Links
oc_FR: Dobrir/tampar la seccion&nbsp;: Ligams personalizats

en: Tokyo
oc_FR: Tòquio

en: Tomorrow
oc_FR: Deman

en: Too many redirects.
oc_FR: Tròp de redireccions.

en: Toolbar
oc_FR: Barra d&rsquo;aisinas

en: Toolbar Toggle
oc_FR: Dobrir/tampar la barra d'aisinas

en: Tools
oc_FR: Espleches

en: Top
oc_FR: Naut

en: Top Left
oc_FR: Amont a esquèrra

en: Top Posts
oc_FR: Classament daus Messatges

en: Top Right
oc_FR: Amont a dreita

en: Top Searches
oc_FR: Mòts mai cercats

en: Top earners
oc_FR: Melhors revenguts

en: Top freebies
oc_FR: Top copons

en: Top rated products
oc_FR: Produits los melhor notats

en: Top sellers
oc_FR: Melhoras vendas

en: Topic
oc_FR: Subjèct

en: Topic: %s
oc_FR: Subject : %s

en: Topics
oc_FR: Subjècts

en: Total available to refund
oc_FR: Total disponible per lo remborsament

en: Total installation size
oc_FR: Mesura d'installacion totala

en: Total sales minus shipping and tax.
oc_FR: Total des vendas diminué de la liurason e de la TVA.

en: Total shipping
oc_FR: Total liurason

en: Total size is not available. Some errors were encountered when determining the size of your installation.
oc_FR: La talha totala es pas disponibla. S'es trobat qualques errors en determinant la talha de l'installacion.

en: Total tax
oc_FR: TVA totala

en: Total:
oc_FR: Total&nbsp;:

en: Totals
oc_FR: Totaus

en: Totals.
oc_FR: Totaus

en: Town / City
oc_FR: Ville

en: Town / District
oc_FR: Ville / Quartier

en: Track
oc_FR: Suivi

en: Track %1$s of %2$s.
oc_FR: Pista %1$s sus %2$s.

en: Track %s.
oc_FR: Pista %s.

en: Trackback
oc_FR: Retroligam

en: Trackback excerpt:
oc_FR: Extrait del retroligam :

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites, they&#8217;ll be notified automatically using <a href="%s">pingbacks</a>, no other action necessary.
oc_FR: Un retroligam es una manièra de notificar los ancians sistèmas de blog qu&rsquo;avètz fait un ligam cap a eles. Se fasètz un ligam cap a de sites WordPress, seràn notificats automaticament amb l&rsquo;ajuda dels <a href="%s">pings (en)</a>, sens qu&rsquo;ajatz pas res a far.

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
oc_FR: Pistas (sostítols, legendas, descripcions, capítols o metadonadas)

en: Transaction ID
oc_FR: Identificant de transaction

en: Transfer %s to Another User
oc_FR: Transferir %s en un autre utilisaire

[ctx: Translate this to be the equivalent of English Translators in your language for the credits page Translators section]
en: Translators
oc_FR: Traductors

en: Translation Ready
oc_FR: Prèst per èsser traduch

en: Translation Updates
oc_FR: Mesas a jorn de las traduccions

en: Trash
oc_FR: Corbeille

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Escobilhièr <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Escobilhièr <span class="count">(%s)</span>

en: Trash it: %s
oc_FR: Lo metre dins l&rsquo;Escobilhièr : %s

en: Treviso
oc_FR: Tr&eacute;vise

en: Trinidad and Tobago
oc_FR: Trinitat-et-Tobago

en: Tripoli
oc_FR: Trípols

en: Troubleshooting
oc_FR: Diagnostic

en: Truk
oc_FR: Chuuk (Truk)

en: Try Again
oc_FR: Ensajatz de nòu

en: Try again
oc_FR: Tornar començar

en: Tucuman
oc_FR: San Miguel de Tucumán

en: Tue
oc_FR: mar

en: Tuesday
oc_FR: Dimars

[ctx: Tuesday initial]
en: T
oc_FR: M

en: Tunis
oc_FR: Tunís

en: Tunisia
oc_FR: Tunisie

en: Turkey
oc_FR: Turquie

en: Turkmenistan
oc_FR: Turkménistan

en: Turks and Caicos Islands
oc_FR: Illas Turques e Caïques

en: Turn comments on or off
oc_FR: Activatz o desactivatz los comentaris

en: Tweak your site, or give it a whole new look! Get creative &#8212; how about a new color palette or font?
oc_FR: Tocatz lo site o donatz-li un aspècte completament novèl! Siatz creatius; que diretz d'una paleta de colors o d'una letra novèla?

en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
oc_FR: Twenty Sixteen revisita en la modernizant una mesa en pagina WordPress totjorn autant populara&nbsp;: l&rsquo;entèsta orizontal amb una barra laterala facultativa que fonciona tan plan pels blogs coma pels sites. Dispausa d'opcions de colors amb de supèrbes jòcs de colors per defaut, una composicion en grasilha fluida e armoniosa qu'utiliza l'apròche "mobile-first", e un suènh aportat fins als mendres detalhs. Twenty Sixteen vos donarà un site WordPress magnific dins totas las situacions.

en: Twice Daily
oc_FR: Dos còps per jorn

en: Twitter username:
oc_FR: Nom d'utilisator Twitter:

en: Two Columns
oc_FR: Doas colomnas

en: Two terms you will want to know are the WordPress URL and the site URL. The WordPress URL is where the core WordPress installation files are, and the site URL is the address a visitor uses in the browser to go to your site.
oc_FR: Dos tèrmes que volètz conéisser son l'URL de WordPress e l'URL del sit web. L'URL de WordPress es ont se trapan los fichièrs d'installacion basics de WordPress e l'URL del sit web es l'adreça qu'un visitor utiliza dins son navigador per anar a vòstre sit web.

en: Type
oc_FR: Tipe

en: Type attribution for the term.
oc_FR: Type attribué per lo terme.

en: Type the new password again.
oc_FR: Escrivètz lo senhal de nòu.

en: Type the password again.
oc_FR: Escrivètz lo senhal de nòu.

en: Type your new password again.
oc_FR: Picatz un segond còp vòstre senhal.

en: Types associated with the taxonomy.
oc_FR: Lo tipe associat amb la taxonomia.

en: UCT
oc_FR: UTC

en: URL of the term.
oc_FR: URL del tèrme.

en: URL of the user.
oc_FR: URL de l’utilizaire.

en: URL removed
oc_FR: URL suprimida

en: URL to the %s audio source file
oc_FR: URL cap al fichièr font del son %s

en: URL to the %s video source file
oc_FR: URL cap al fichièr font vidèo %s

en: URL to the media file
oc_FR: URL del fichièr mèdia

en: URL to the object.
oc_FR: URL de l’objècte.

en: URL to the original attachment file.
oc_FR: URL per lo fichièr junt original.

en: URL where the webhook payload is delivered.
oc_FR: URL sus laquelle la connexion del croquet Web es déliurada.

en: URL:
oc_FR: Adreça web&nbsp;:

en: URL: %s
oc_FR: Adreça web : %s

en: URLs to show:
oc_FR: URLs a montrar:

[ctx: US state of Georgia]
en: Georgia
oc_FR: Géorgie

en: UTC means Coordinated Universal Time.
oc_FR: UTC significa &laquo;&nbsp;Temps universel coordonat&nbsp;&raquo;.

en: UTC%s
oc_FR: UTC %s

en: UTF8MB4 is supported
oc_FR: UTF8MB4 es sostengut

en: UTF8MB4 is the character set WordPress prefers for database storage because it safely supports the widest set of characters and encodings, including Emoji, enabling better support for non-English languages.
oc_FR: L'UTF8MB4 es l'ensemble de caractèrs que WordPress preferís per l'emplec de la basa de donadas perque suporta l'ensemble mai larg de caractèrs e codificacions, amb Emoji, e activant un melhor supòrt per lengas non anglesas.

en: Uh, oh. Something didn&#8217;t work. Please <a href="%s">try again</a>.
oc_FR: Quauquarren a pas marchat. <a href="%s">Ensaiatz enquera</a>.

en: Ujung Pandang
oc_FR: Makassar (Ujung Pandang)

en: Ulaanbaatar
oc_FR: Oulan-Bator (Ulaanbaatar)

en: Ulan Bator
oc_FR: Oulan-Bator (Ulaanbaatar)

en: Un-spammed by %s
oc_FR: Marcat coma legitim per %s

en: Unable to add this request. A valid email address or username must be supplied.
oc_FR: Podèm pas apondre aquela demanda. Se deu provesir una adreça de corrièr electronic o nom d'utilizaire valid.

en: Unable to archive the personal data export file (HTML format).
oc_FR: Se poguèt pas archivar lo fichièr d'exportacion de donadas personalas (format HTML).

en: Unable to archive the personal data export file (JSON format).
oc_FR: Se poguèt pas archivar lo fichièr d'exportacion de donadas personalas (format JSON).

en: Unable to check if any new versions of WordPress are available.
oc_FR: Se pòt pas verificar s'i a de versions novèlas de WordPress disponiblas.

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
oc_FR: Impossible de se connecter al sistèma de fichièr. Conformatz vòstras informacions d&rsquo;identification.

en: Unable to create a Privacy Policy page.
oc_FR: Podèm pas crear la pagina de la politica de privacitat.

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
oc_FR: Impossible de crear lo dorsièr %s. Son dorsièr parent es accessible en escritura pel servidor&nbsp;?

en: Unable to create new image.
oc_FR: Fracàs al moment de la creacion d&rsquo;un imatge novèl.

en: Unable to create personal data export folder.
oc_FR: Podèm pas crear la carpeta d'exportacion de donadas personalas.

en: Unable to detect page cache due to possible loopback request problem. Please verify that the loopback request test is passing. Error: %1$s (Code: %2$s)
oc_FR: Se pòt pas detectar la cache de paginas a causa d'un problèma de la demanda del retro-lus. Verificatz que la pròva de demanda de retro-lus siá corrècta. Error: %1$s (Còdi: %2$s)

en: Unable to detect the presence of page cache
oc_FR: Impossible de detectar la preséncia de la cache de las paginas

en: Unable to determine
oc_FR: Se pòt pas determinar

en: Unable to determine if Ghostscript is installed
oc_FR: Impossible de determinar s'es installat Ghostscript

en: Unable to determine server architecture
oc_FR: Impossible de determinar l'arquitectura del servidor

en: Unable to determine some settings, as the %s function has been disabled.
oc_FR: Se poguèt pas determinar qualques paramètres, que la foncion %s es estada desactivada.

en: Unable to determine what web server software is used
oc_FR: Impossible de determinar quin servidor web es utilizat

en: Unable to encode the personal data for export. Error: %s
oc_FR: Podèm pas codificar las donadas personalas per s'exportar. Error: %s

en: Unable to generate personal data export file. ZipArchive not available.
oc_FR: Podèm pas generar lo fichièr d'exportacion de donadas personalas. Lo modul ZipArchive es pas disponible.

en: Unable to initiate confirmation for personal data request.
oc_FR: Podèm pas començar la confirmacion de la demanda de donadas personalas.

en: Unable to initiate confirmation request.
oc_FR: Podèm pas començar la demanda de confirmacion.

en: Unable to locate WordPress Plugin directory.
oc_FR: Impossible de localizar lo dorsièr d&rsquo;extension de WordPress.

en: Unable to locate WordPress content directory
oc_FR: Impossible de localizar lo repertòri de contengut de WordPress

en: Unable to locate WordPress content directory (%s).
oc_FR: Impossible de trobar lo repertòri de contengut de WordPress (%s).

en: Unable to locate WordPress theme directory.
oc_FR: Impossible de localizar lo dorsièr dels tèmas de WordPress.

en: Unable to open personal data export (HTML report) for writing.
oc_FR: Impossible d'obrir lo fichièr d'exportacion de donadas personalas (rapòrt HTML) en mòde d'escritura.

en: Unable to open personal data export file (JSON report) for writing.
oc_FR: Impossible d'obrir lo fichièr d'exportacion de donadas personalas (rapòrt JSON) en mòde d'escritura.

en: Unable to open personal data export file (archive) for writing.
oc_FR: Impossible d'obrir lo fichièr d'exportacion de donadas personalas (archiu) en mòde d'escritura.

en: Unable to preview media due to an unknown error.
oc_FR: Impossible de previsualizar lo mèdia en rason d’una error desconeguda.

en: Unable to protect personal data export folder from browsing.
oc_FR: Podèm pas protegir la carpeta d'exportacion de donadas personalas del mòde de navigacion.

en: Unable to reach WordPress.org at %1$s: %2$s
oc_FR: Impossible d'accedir a WordPress.org a %1$s: %2$s

en: Unable to retrieve the error message from MySQL
oc_FR: Impossible de retrobar lo messatge d’error dempuèi MYSQL

en: Unable to save the image.
oc_FR: Fracàs al moment de l&rsquo;enregistrament de l&rsquo;imatge.

en: Unable to send personal data export email.
oc_FR: Podèm pas mandar lo corrièr electronic d'exportacion de donadas personalas.

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
oc_FR: Impossible d&rsquo;mandar aqueste formulari&nbsp;; racargatz la pagina e ensajatz tornamai.

en: Unapprove
oc_FR: Desaprovar

en: Unapprove this comment
oc_FR: Desaprovar aqueste comentari

en: Unapproved
oc_FR: Desaprovat

en: Unarchive
oc_FR: Desarchivar

en: Unauthorized to modify setting due to capability.
oc_FR: Pas autorizat a modificar lo reglatge en raison de sa capacitat.

en: Unavailable
oc_FR: Pas disponible

en: Unblock
oc_FR: Desblocar

en: Uncategorized
oc_FR: Pas classat

en: Uncheck All
oc_FR: Desmarcar tot

en: Undefined
oc_FR: Sens definir

en: Under %s
oc_FR: Jos %s

en: Underline
oc_FR: Soslinhar

en: Undo
oc_FR: Anullar

en: Undo.
oc_FR: Anullar.

en: Unfortunately <strong>we do not ship %s</strong>. Please enter an alternative shipping address.
oc_FR: Malheureusement <strong>nous ne livrons pas %s</strong>. Sasissètz una adreça de liurason alternativa.

en: Unfortunately your order cannot be processed as the originating bank/merchant has declined your transaction. Please attempt your purchase again.
oc_FR: Malurosament vòstra comanda pòt pas èsser tractada perque la banca / lo comerçant d&rsquo;origina a refusat vòstra transaccion. Efectuatz una novèla temptativa de crompa.

en: Unique identifier for the object.
oc_FR: Identificant unique de l’objècte.

en: Unique identifier for the term.
oc_FR: Identificador unic pel tèrme.

en: Unique identifier for the user.
oc_FR: Identificateur unique per l’utilizaire.

en: Unique slug/reference for the attribute; must be no more than 28 characters.
oc_FR: Identificant/Referéncia unica per l'atribut, deu aver mens de 28 caractèrs.

en: United Arab Emirates
oc_FR: Émirats Arabes Unis

en: United Kingdom (UK)
oc_FR: Royaume-Uni (UK)

en: United States (US)
oc_FR: Etats-Unis (USA)

en: Units in stock
oc_FR: Quantitats en estòc

en: Universal time is %s.
oc_FR: L'ora universala es %s.

en: Unknown
oc_FR: Inconnu

en: Unknown API error.
oc_FR: Erreur d’API inconnue.

en: Unknown Feed
oc_FR: Flus Desconegut

en: Unknown action.
oc_FR: Accion desconeguda.

en: Unlimited
oc_FR: Illimitada

en: Unmute
oc_FR: Reactivar lo son

en: Unpacking the package&#8230;
oc_FR: Descompression de l&rsquo;archiu de l&rsquo;extension&#8230;

en: Unpaid order cancelled - time limit reached.
oc_FR: Comanda impagada anullada - temps limit atent.

en: Unpublished
oc_FR: Pas publicat

en: Unrecognized background setting.
oc_FR: Reglatge de rèireplan pas reconegut.

en: Unregistering a built-in post type is not allowed
oc_FR: Podètz pas suprimir un tipe de contengut per defaut

en: Unregistering a built-in taxonomy is not allowed.
oc_FR: Podètz pas suprimir una taxinomia intèrna

en: Unsubscribe
oc_FR: Se desinscrire

en: Unsupported request method
oc_FR: Metòde de demande non supportée

en: Untested with your version of WordPress
oc_FR: Non-testé amb vòstra version de WordPress

en: Untitled
oc_FR: Sens títol

en: Untrash
oc_FR: Sortir de l'escobilhièr

en: Up one
oc_FR: Un cran cap amont

en: Update
oc_FR: Metre a jorn

en: Update %s
oc_FR: Actualizar %s

en: Update %s now
oc_FR: Metre a jorn %s ara

en: Update Available
oc_FR: Mesa a jorn disponible

en: Update Category
oc_FR: Actualizar la Categoria

en: Update Comment
oc_FR: Metre a jorn lo comentari

en: Update Complete
oc_FR: Mesa a jorn acabada

en: Update Incompatible
oc_FR: Actualizacion incompatibla

en: Update Link
oc_FR: Metre a jorn lo ligam

en: Update Link Category
oc_FR: Metre a jorn la categoria de ligams

en: Update Now
oc_FR: Metre a jorn ara

en: Update Plugins
oc_FR: Metre a jorn las extensions

en: Update Profile
oc_FR: Metre a jorn lo perfil

en: Update Services
oc_FR: Servicis de mesa a jorn

en: Update Tag
oc_FR: Metre a jorn lo mot clau

en: Update User
oc_FR: Metre a jorn l&rsquo;utilizaire

en: Update WordPress
oc_FR: Metre a jorn WordPress

en: Update audio playlist
oc_FR: Metre a jorn la lista de lectura àudio

en: Update cart
oc_FR: Metre a jorn lo panièr

en: Update gallery
oc_FR: Metre a jorn la galariá

en: Update gallery settings
oc_FR: Metre a jorn los reglatges de galariá

en: Update now
oc_FR: Actualizatz ara

en: Update progress
oc_FR: Progression de la mesa a jorn

en: Update shipping class
oc_FR: Actualizar la classa de liurason

en: Update to %s
oc_FR: Metre a jorn cap a la version %s

en: Update totals
oc_FR: Mesa a jorn des totals

en: Update video playlist
oc_FR: Metre a jorn la lista de lectura vidèo

en: Update your plugins
oc_FR: Actualiza las extension

en: Update your site to use HTTPS
oc_FR: Actualiza la pagina web per utilizar HTTPS

en: Updated %s.
oc_FR: %s es estat actualizat.

en: Updated at
oc_FR: Actualizat le

en: Updated:
oc_FR: Botat a jorn :

en: Updates
oc_FR: Mesas a jorn

en: Updates %s
oc_FR: Mesas a jorn %s

en: Updating
oc_FR: Es en actualizacion

en: Updating Plugin %1$s (%2$d/%3$d)
oc_FR: Mesa a jorn de l&rsquo;extension %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating Theme %1$s (%2$d/%3$d)
oc_FR: Mesa a jorn del tèma %1$s (%2$d/%3$d)

en: Updating comment failed.
oc_FR: La mesa a jorn del comentari a fracassat.

en: Updating comment status failed.
oc_FR: La mesa a jorn de l’estat del comentari a fracassat.

en: Updating the plugin&#8230;
oc_FR: S'actualiza l'extension&#8230;

en: Updating the theme&#8230;
oc_FR: S'actualiza lo tèma&#8230;

en: Upgrade
oc_FR: Mesa a jorn

en: Upgrades
oc_FR: Mesas a jorn

en: Upload
oc_FR: Mandar

en: Upload Limit Exceeded
oc_FR: Limit de mesa en linha depassat

en: Upload New Media
oc_FR: Cargar un novèl mèdia

en: Upload an image
oc_FR: Transférer un imatge

en: Upload date:
oc_FR: Data de mesa en linha&nbsp;:

en: Upload failed.
oc_FR: Lo mandadís a fracassat.

en: Upload failed. Please reload and try again.
oc_FR: La carga a fracassat. Tornatz cargar e ensajatz.

en: Upload file and import
oc_FR: Mandar lo fichièr e l&rsquo;importer

en: Upload files
oc_FR: Mandar de fichièrs

en: Upload images
oc_FR: Mandar imatges

en: Upload max filesize
oc_FR: Tahla de fichièr maximala a mandar

en: Upload stopped.
oc_FR: Lo mandadís es arrestat.

en: Upload theme
oc_FR: Metre un tèma en linha

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a height of %2$s pixels.
oc_FR: Metètz en linha vòstra vidèo al format %1$s e reduisez la talha del fichièr per de melhors resultats. Vòstre tèma recomanda una nautor de %2$s pixèls.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends a width of %2$s pixels.
oc_FR: Mettez en linha vòstra vidèo al format %1$s  e réduisez son poids per un meilleur afichatge. Vòstre tèma recommande una largor de %2$s pixèls.

en: Upload your video in %1$s format and minimize its file size for best results. Your theme recommends dimensions of %2$s pixels.
oc_FR: Mettez en linha vòstra vidèo dins lo format %1$s e réduisez la talha de son fichièr per de melhors resultats. Vòstre tèma recomanda de dimensions de %2$s pixels.

en: Upload/Add image
oc_FR: Transférer/Apondre image

en: Uploaded Images
oc_FR: Imatges meses en linha

en: Uploaded by:
oc_FR: Mandat per:

en: Uploaded on:
oc_FR: Mes en linha lo&nbsp;:

en: Uploaded on: %s
oc_FR: Actualizat lo: %s

en: Uploaded to this page
oc_FR: Mes en linha sus aquesta pagina

en: Uploaded to this post
oc_FR: Mes en linha sus aqueste article

en: Uploaded to:
oc_FR: Mandat a:

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
oc_FR: o

en: Uploading
oc_FR: Mesa en linha

en: Uploading Files
oc_FR: Mandadís de fichièrs

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
oc_FR: &laquo;&nbsp;Mandadís de fichièrs&nbsp;&raquo; vos permet de causir lo dorsièr e lo camin de stockage de vos fichièrs mis en linha.

en: Uploads
oc_FR: Fichièrs mandats

en: Uploads directory location
oc_FR: Localizacion del repertòri ont se penjan los medias

en: Uploads directory size
oc_FR: Mesura del repertòri ont se penjan los medias

en: Urumqi
oc_FR: Ürümqi

en: Usage limit per coupon
oc_FR: Limit d&rsquo;utilizacion per code

en: Usage limit per user
oc_FR: Limit d&rsquo;utilizacion per utilizaire

en: Usage limits
oc_FR: Limits d&rsquo;utilizacion

en: Usage restriction
oc_FR: Restriccion d&rsquo;usatge

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
oc_FR: Se volètz pas que la valor siá afichada amb resson, utilizatz puslèu %s.

en: Use %s instead.
oc_FR: Utilizatz puslèu %s.

en: Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.
oc_FR: Utilizatz las sagetas dreita/esquèrra per avançar d’una segonda, naut/bas per avançar de dètz segondas.

en: Use This Page
oc_FR: Utilizatz aquesta pagina

en: Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
oc_FR: Utilizatz las sagetas naut/bas per aumentar o demesir lo volum.

en: Use as product image
oc_FR: Utilizar coma image produit

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
oc_FR: Utilizatz de virgulas al luòc de %s per separar los tèrmes excluses.

en: Use https
oc_FR: Utilizar https

en: Use image
oc_FR: Utilizar l’image

en: Use the %s filter instead.
oc_FR: Utilizatz lo filtre %s a la plaça.

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
oc_FR: Utilizatz los botons flechats en dessús de la fenèstra o las sagetas esquèrra e dreita del clavièr per passar rapidament d&rsquo;un mèdia a l&rsquo;autre.

en: Used for variations
oc_FR: Utilizat per les variacions

[ctx: Used in Press This to indicate where the content comes from.]
en: Source:
oc_FR: Font&nbsp;:

en: Used: %1$s%% of %2$s
oc_FR: Taus d&rsquo;utilizacion&nbsp;: %1$s%% sus %2$s

en: User
oc_FR: Usatgièr

en: User %s added
oc_FR: L&rsquo;utilizaire %s es estat apondut

en: User Dashboard: %s
oc_FR: Tablèu de bòrd de l&rsquo;utilizaire&nbsp;: %s

en: User Language
oc_FR: Lengua de l'utilizaire

en: User Name
oc_FR: Identificant

en: User Roles
oc_FR: Ròtles utilizaires

en: User added.
oc_FR: Utilizaire apondut.

en: User agent for the comment author.
oc_FR: Agent d'utilizaire de l'autor del comentari.

en: User already exists. Password inherited.
oc_FR: L&rsquo;utilizaire existís ja, e a hérité del senhal.

en: User count
oc_FR: Contador d'utilizaires

en: User deleted.
oc_FR: Utilizaire suprimit.

en: User deletion is not allowed from this screen.
oc_FR: La supression d&rsquo;un utilizaire es pas autorizada dempuèi aqueste ecran.

en: User has been added to your site.
oc_FR: L&rsquo;utilizaire a été apondut a vòstre site.

en: User has been created, but could not be added to this site.
oc_FR: L'utilizaire es estat creat, mas a pas pogut èsser apondut a aqueste site.

en: User has blocked requests through HTTP.
oc_FR: L&rsquo;utilizaire a blocat las requèstas HTTP.

en: User has no sites or content and will be deleted.
oc_FR: L&rsquo;utilizaire n&rsquo;a pas de site o de contengut, e sera suprimit.

en: User is missing.
oc_FR: L&rsquo;utilizaire es mancant.

en: User not found.
oc_FR: Utilisator pas trobat.

en: User removed from this site.
oc_FR: Utilizaire suprimit d&rsquo;aqueste site.

[ctx: User role]
en: Author
oc_FR: Autor

[ctx: User role]
en: Subscriber
oc_FR: Abonat

en: User updated.
oc_FR: Utilizaire mes a jorn.

en: Username
oc_FR: Nom d'utilizaire

en: Username is not editable.
oc_FR: Lo nom d’utilizaire es pas modificable.

en: Username is required.
oc_FR: Nom d&rsquo;utilizaire obligatoire.

en: Username isn't editable.
oc_FR: Lo nom d’utilizaire es pas modificable.

en: Username may not be longer than 60 characters.
oc_FR: L'identificant deu pas far mai de 60 caractèrs.

en: Username must be at least 4 characters.
oc_FR: L&#8217;identificant deu utilizar al mens 4 caractèrs.

en: Username or Email
oc_FR: Nom d'utilisator o Corrièl

en: Username or Email Address
oc_FR: Nom d'Utilizaire o Adreça Electronica

en: Username or email
oc_FR: Identificant o e-mail

en: Username or email address
oc_FR: Identificant o adreça de messatjariá

en: Username.
oc_FR: Nom d'utilizaire

en: Username/Password incorrect for %s
oc_FR: Lo coble identificant / senhal es incorrècte per %s

en: Username:
oc_FR: Nom d'utilizaire&nbsp;:

en: Username: %s
oc_FR: Identificant : %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
oc_FR: Los noms d&rsquo;utilizaires pòdon pas conténer que de minusculas (a-z) e de chifras.

en: Usernames cannot be changed.
oc_FR: Los identificants pòdon pas èsser modificats.

en: Users
oc_FR: Utilizaires

en: Users do not support trashing. Set '%s' to delete.
oc_FR: Los utilizaires pòdon pas èsser meses dins l'escobilhièr. Utilizatz lo paramètre '%s' per suprimir.

en: Users list
oc_FR: Lista dels utilizaires

en: Users list navigation
oc_FR: Navigacion de la lista dels utilizaires

en: Users must be registered and logged in to comment
oc_FR: Un utilizaire deu èsser enregistrat e connectat per publicar de comentaris

en: Users will need to spend this amount to get free shipping (if enabled above).
oc_FR: Les utilizaires auront besoin de dépenser aquesta somme per obtenir la liurason gratuite (si activada çaisús).

en: Ushuaia
oc_FR: Ushuaïa

en: VAT
oc_FR: TVA

en: Valencia
oc_FR: Valence

en: Validation error: PayPal IPN response from a different email address (%s).
oc_FR: Error de validacion&nbsp;: responsa de Paypal IPN dempuèi un e-mail diferent (%s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (amt %s).
oc_FR: Error de validacion&nbsp;: les montants Paypal ne correspondent pas (amt %s).

en: Validation error: PayPal amounts do not match (gross %s).
oc_FR: Error de validacion&nbsp;: les montants Paypal ne correspondent pas (brut %s).

en: Validation error: PayPal currencies do not match (code %s).
oc_FR: Error de validacion&nbsp;: las devisas ne correspondent pas (code %s).

en: Value
oc_FR: Valeur

en: Value of the coupon.
oc_FR: Valor del còdi promo.

en: Value(s)
oc_FR: Valor(s)

en: Variable product
oc_FR: Produit variable

en: Variation #%1$s of %2$s
oc_FR: Variacion #%1$s sus %2$s

en: Variation ID:
oc_FR: ID variacion&nbsp;:

en: Variation menu order (determines position in the list of variations)
oc_FR: Ordre del menú variacion (determina la position dins la lista des variacions)

en: Variation price (required)
oc_FR: Variacion prètz (requis)

en: Variations
oc_FR: Variacions

en: Venezia
oc_FR: Venise

en: Verified Services
oc_FR: Servicis verificats

en: Verify
oc_FR: Verificar

en: Verona
oc_FR: V&eacute;rone

en: Version %1$s by %2$s
oc_FR: Version %1$s de %2$s

en: Version:
oc_FR: Version&nbsp;:

en: Version: %s
oc_FR: Version&nbsp;: %s

en: Vertical space
oc_FR: Espaci vertical

en: Very poor
oc_FR: Fòrça marrit

en: Victoria
oc_FR: Victòria

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Vidèos <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Vidèos <span class="count">(%s)</span>

en: Video Details
oc_FR: Detalhs de la vidèo

en: Video Name
oc_FR: Nom de la vidèa :

en: Video Player
oc_FR: Lector vidèo

en: Video URL
oc_FR: URL de la vidèo

en: Video Widget
oc_FR: Widget vidèo

en: Video Widget (%d) | Video Widget (%d)
oc_FR[0]: Widget vidèo (%d)
oc_FR[1]: Widgets vidèo (%d)

en: Video details
oc_FR: Detalhs del vidèo

en: Video is paused.
oc_FR: La vidèo es en pausa

en: Video is playing.
oc_FR: La vidèo en cors de lectura

en: Video title
oc_FR: Títol del vidèo

en: Videos
oc_FR: Vidèos

en: Vienna
oc_FR: Viena

en: View
oc_FR: Afichar

en: View %1$s version %2$s details
oc_FR: Veire los detalhs de la version %2$s del tèma %1$s

en: View &#8220;%s&#8221;
oc_FR: Afichar &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&raquo;

en: View &#8220;%s&#8221; archive
oc_FR: Veire l&rquo;archiu per &laquo;&nbsp;%s&nbsp;&raquo;

en: View All
oc_FR: Afichar tot

en: View Attachment Page
oc_FR: Afichar la pagina del fichièr estacat

en: View Category
oc_FR: Afichar la categoria

en: View Changeset
oc_FR: Veire lo jòc de modificacions

en: View Comment
oc_FR: Afichar lo comentari

en: View Page
oc_FR: Veire la pagina

en: View Pages
oc_FR: Veire las paginas

en: View Post
oc_FR: Afichar l&rsquo;article

en: View Posts
oc_FR: Veire los articles

en: View Privacy Policy Guide.
oc_FR: Visualiza la guida de la politica de privacitat.

en: View Profile
oc_FR: Veire lo perfil

en: View Site
oc_FR: Afichar lo site

en: View Tag
oc_FR: Veire lo mot clau

en: View Trash
oc_FR: Veire l&rsquo;Escobilhièr

en: View WooCommerce API docs
oc_FR: Veire las documentacions API WooCommerce

en: View WooCommerce documentation
oc_FR: Veire la documentacion WooCommerce

en: View WooCommerce settings
oc_FR: Veire los paramètres WooCommerce

en: View all
oc_FR: Veire tot

en: View all drafts
oc_FR: Afichar totes les borrolhons

en: View all posts by %s
oc_FR: Afichar totes los articles per %s

en: View all posts in %s
oc_FR: Veire totes los articles dins %s

en: View and manage coupons
oc_FR: Veire e gerir los còdis promo

en: View and manage customers
oc_FR: Veire e gerir los clients

en: View and manage orders and sales reports
oc_FR: Veire e gerir les comandas e les rapports de venda

en: View and manage products
oc_FR: Veire e gerir los produits

en: View attachment page
oc_FR: Afichar la pagina del fichièr

en: View comment history
oc_FR: Veire l&rsquo;istoric del comentari

en: View complete profile
oc_FR: Veire lo perfil complet

en: View coupon
oc_FR: Veire lo Còdi Promo

en: View coupons
oc_FR: los còdis promo

en: View customers
oc_FR: Veire los clients

en: View details
oc_FR: Afichar los detalhs

en: View mode
oc_FR: Mòde d&rsquo;afichatge

en: View more Storefront child themes
oc_FR: Veire plus de tèmas enfants per Storefront

en: View more comments
oc_FR: Veire mai de comentaris

en: View order
oc_FR: Veire la comanda

en: View order: %s
oc_FR: Veire comanda&nbsp;: %s

en: View orders
oc_FR: Afichar les comandas

en: View orders and sales reports
oc_FR: Veire les comandas e les rapports de venda

en: View page
oc_FR: Veire la pagina

en: View post
oc_FR: Veire l&rsquo;article

en: View posts by %s
oc_FR: Afichar los articles de %s

en: View product
oc_FR: Veire Produit

en: View products
oc_FR: Veire Produits

en: View tax rates
oc_FR: Veire los tauses de TVA

en: View template
oc_FR: Veire lo modèl

en: View this comment
oc_FR: Veire aqueste comentari

en: View your site
oc_FR: Afichaz vòstre site

en: View/Edit
oc_FR: Voir/Modificar

en: Views
oc_FR: Vistas

en: Vincennes
oc_FR: Vincènas

en: Virtual
oc_FR: Virtuel

en: Virtual products are intangible and are not shipped.
oc_FR: Los produits virtuals son incorporals e son pas expediats.

en: Visibility
oc_FR: Visibilitat

en: Visibility:
oc_FR: Visibilitat&nbsp;:

en: Visible on the product page
oc_FR: Visible sus la pagina produit

en: Visit
oc_FR: Visitar

en: Visit %s
oc_FR: Anar sus %s

en: Visit %s&#8217;s website
oc_FR: Anar sul site de %s

en: Visit Dashboard
oc_FR: Anar sul Tablèu de bòrd

en: Visit Link
oc_FR: Visitar lo ligam

en: Visit Site
oc_FR: Vesitar lo site

en: Visit Store
oc_FR: Visitar la botiga

en: Visit Theme Site
oc_FR: Anar sul site del tèma

en: Visit plugin homepage
oc_FR: Vesitar la pagina d'acuèlh daus plugins

en: Visit site
oc_FR: aller sus lo site

en: Visit theme site for %s
oc_FR: Visitatz lo site del tèma %s

en: Visitor comments may be checked through an automated spam detection service.
oc_FR: Los comentaris dels visitors devon èsser verificats mejans un servici de deteccion d'indesirables automatizat.

en: Visual Editor
oc_FR: Editor visual

en: Visual aids
oc_FR: Ajudas visualas

en: Visual mode gives you an editor that is similar to a word processor. Click the Toolbar Toggle button to get a second row of controls.
oc_FR: Lo mòde visual vos dona accès a un editor comparable a un tractament de tèxte. Clicatz sul boton de dobertura/tampadura de la barra d&rsquo;aisinas per afichar una segonda rengada d&rsquo;opcions.

en: Volume Slider
oc_FR: Cursor de volum

en: Vostok
oc_FR: Vostòc

en: WC database version.
oc_FR: WC Version Basa de Donadas

en: Waiting for confirmation
oc_FR: Esperam la confirmacion

en: Wake
oc_FR: Illa Wake

en: Wallis
oc_FR: Wallis e Futuna

en: Wallis and Futuna
oc_FR: Wallis e Futuna

en: Want more events? <a href="%s">Help organize the next one</a>!
oc_FR: Volètz mai d'eveniments? <a href="%s">Ajudatz a organizar lo seguent</a>!

en: Warning | Warnings
oc_FR[0]: Mefie !

en: Warning! User %s cannot be deleted.
oc_FR: Atencion&nbsp;! L&rsquo;utilizaire %s pòt pas èsser suprimit.

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
oc_FR: Atencion&nbsp;! L&rsquo;utilizaire pòt pas èsser suprimit. L&rsquo;utilizaire %s es administrator de la ret.

en: Warning:
oc_FR: Atencion&nbsp;:

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
oc_FR: Atencion&nbsp;: lo ligam es estat inserit corrèctament mas pòt conténer d'errors. Testatz-lo.

en: Warsaw
oc_FR: Varsòvia

en: Wavatar (Generated)
oc_FR: Wavatar (generat)

en: We already have a ping from that URL for this post.
oc_FR: Avèm ja un ping de cette adresse web per aqueste article.

en: We take privacy and transparency very seriously
oc_FR: Prenèm la privacitat e la transparéncia fòrça seriosament

en: We take privacy and transparency very seriously. To learn more about what data we collect, and how we use it, please visit <a href="%s">our Privacy Policy</a>.
oc_FR: Prenèm fòrça seriosament la privacitat e la transparéncia. Per aprene mai sus quina donadas collectam, e coma las utilizam, visitatz <a href="%s">nòstra politica de privacitat</a>.

en: We were able to log in but there were no blogs. Try a different account next time.
oc_FR: Avem pògut vos connectar mas i aviá pas de blogs. Ensaiatz un compte diferent lo còp que ven.

en: We were not able to gain access to your account. Try starting over.
oc_FR: Avèm pas poscut accedir a vòstre còmpte. Provatz de tornar començar.

en: We were unable to process your order, please try again.
oc_FR: Nous n&rsquo;avons pas pu traiter vòstra comanda, veuillez essayer de nouveau.

en: We&#8217;re all done here, but you can always <a href="%s">convert more</a>.
oc_FR: Avem chabat aquí, mas podetz totjorn <a href="%s"> convertir mai</a>.

en: We're here for you
oc_FR: Siam aquí per vos

en: Web Address
oc_FR: Adreça web

en: Web address
oc_FR: Adreça web

en: Web server
oc_FR: Servidor web

en: Webhook actions
oc_FR: Accions croquet Web

en: Webhook created on %s
oc_FR: Croquet Web creat lo %s

en: Webhook created successfully.
oc_FR: Croquet Web creat amb succès.

en: Webhook data
oc_FR: Donadas croquet Web

en: Webhook delivery URL must be a valid URL starting with http:// or https://
oc_FR: L&rsquo;URL del croquet Web déliurada deu èsser una URL valida commençant per http:// o https://

en: Webhook updated successfully.
oc_FR: Croquet Web mes a jorn amb succès.

en: Webhooks
oc_FR: Croquets Web

en: Website
oc_FR: Site

en: Websites
oc_FR: Sites web

en: Wed
oc_FR: dMe

en: Wednesday
oc_FR: Dimècres

[ctx: Wednesday initial]
en: W
oc_FR: M

en: Week
oc_FR: Setmana

en: Week Starts On
oc_FR: La semaine débute&nbsp;le

en: Weeks
oc_FR: Setmanas

en: Weight
oc_FR: Pes

en: Weight in decimal form
oc_FR: Pes al format décimal

en: Weight unit
oc_FR: Unitat de pes

en: Welcome
oc_FR: Adiussiatz

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
oc_FR: Benvenguda

en: Welcome to %s. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
oc_FR: Benvenguda a %s. Es lo primièr article. Editatz-lo o suprimissètz-lo, puèi començatz a escriure!

en: Welcome to WordPress!
oc_FR: Benvenguda dins WordPress&nbsp;!

en: Welcome to WordPress. This is your first post. Edit or delete it, then start writing!
oc_FR: Benvenguda dins WordPress. Aquò es vòstre primièr article. Modificatz-lo o suprimissètz-lo, puèi lançatz-vos !

en: Welcome to WordPress.com
oc_FR: Planvengut sus WordPress.com

en: Welcome to your WordPress Dashboard!
oc_FR: Benvenguts al tablèu de WordPress!

en: Welcome to {site_title}
oc_FR: Benvenguda sus {site_title}

en: West
oc_FR: Oèst

en: West Bengal
oc_FR: Bengale-Occidental

en: Western Cape
oc_FR: Cap-Occidental

en: Western Sahara
oc_FR: Sahara occidental

en: What ZIP/post codes are available for local delivery?
oc_FR: Quels son los còdis postals disponibles per una liurason locale&nbsp;?

en: What ZIP/post codes are available for local pickup?
oc_FR: Quels son los còdis postals disponibles per un retrait en botiga&nbsp;?

en: What automated decision making and/or profiling we do with user data
oc_FR: Quina presa de decisions automatizada e/o perfil fasèm amb las donadas de l'utilizaire

en: What currency prices are listed at in the catalog and which currency gateways will take payments in.
oc_FR: Aquò determina quelle devisa es listada dins lo catalòg e quelle devisa de palanca serà utilizada per lo pagament.

en: What data breach procedures we have in place
oc_FR: Quinas proceduras de non-conformitat de donadas avèm en plaça

en: What do I do now?
oc_FR: De qué me cal far ara&nbsp;?

en: What fee do you want to charge for local delivery, disregarded if you choose free. Leave blank to disable.
oc_FR: Quels frais voulez-vous facturar per la liurason locale, ignorez se vous causissètz gratuit. Daissatz vide per désactivar.

en: What is PHP and how does it affect my site?
oc_FR: Qu'es lo PHP e cossí afecta mon sit web?

en: What is PayPal?
oc_FR: Qu&rsquo;est-ce PayPal&nbsp;?

en: What personal data we collect and why we collect it
oc_FR: Quinas donadas personalas collectam e perqué

en: What rights you have over your data
oc_FR: Quines dreches avètz sus vòstras donadas

en: What should be done with content owned by %s?
oc_FR: Que faire del contengut ayant %s per proprietari&nbsp;?

en: What should be done with content owned by these users?
oc_FR: Qué deu arribar als contenguts appartenant a aquestes utilizaires&nbsp;?

en: What should be done with content owned by this user?
oc_FR: Que far del contengut ayant aqueste utilizaire per proprietari&nbsp;?

en: What third parties we receive data from
oc_FR: De quin tresen recebem de donadas

en: What&#8217;s New
oc_FR: Qué de nòu&nbsp;?

en: What&#8217;s on your mind?
oc_FR: De qu&rsquo;avètz en tèsta&nbsp;?

en: What&#8217;s the difference between categories and tags? Normally, tags are ad-hoc keywords that identify important information in your post (names, subjects, etc) that may or may not recur in other posts, while categories are pre-determined sections. If you think of your site like a book, the categories are like the Table of Contents and the tags are like the terms in the index.
oc_FR: Quelle es la diferéncia entre las categorias e los mots claus&nbsp;? Normalement, los mots claus identifient las informacions importantes dins vòstre article (noms, subjèctes, etc.) qui seraient susceptibles de revenir dins d&rsquo;autres articles, o pas. De lor côté, las categorias ont des seccions predeterminadas. Se vesètz vòstre site coma un livre, alara las categorias son la taula des matières, e los mots claus forment l&rsquo;index.

en: What's Hot
oc_FR: Çò que bolega

en: When a comment contains any of these words in its content, author name, URL, email, IP address, or browser&#8217;s user agent string, it will be put in the Trash. One word or IP address per line. It will match inside words, so &#8220;press&#8221; will match &#8220;WordPress&#8221;.
oc_FR: Quand un comentari inclutz quin que siá dels mots seguents dins son contengut, nom, URL, corrièr electronic, IP o cadena de l'agent d'utilizaire del navigador, se desplaçarà a la trituracion. Metètz un mot o IP per linha. Se cercarà dins cada mot, atal "press" serà identificat dins un comentari que conten lo mot "WordPress".

en: When adding a new category on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
oc_FR: Quand apondètz una novèla categoria via aqueste ecran, vos cal remplir los camps seguents&nbsp;:

en: When adding a new tag on this screen, you&#8217;ll fill in the following fields:
oc_FR: Quand apondètz un novèl mot clau via aqueste ecran, vos cal remplir los camps seguents&nbsp;:

en: When applying multiple coupons, apply the first coupon to the full price and the second coupon to the discounted price and so on.
oc_FR: Lors de l&rsquo;aplicacion de còdis promo, aplicar lo premier còdi promo al plein tarif, lo deuxième còdi promo al tarif remesat e ainsi de suite.

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
oc_FR: En cambiant de tèmas, i a sovent de variacions sul nombre e l&rsquo;agençament de las zònas de widgets e de las barras lateralas, e de còps tot aquò dintra en conflicte, e rend la transicion mens aisida. Se avètz cambiat de tèma e que certans widgets semblan mancar, fasètz desfilar aqueste ecran fins al bas per los retrobar dins la zòna dels widgets inactius, ont son estats conservats amb lors darrièrs reglatges.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
oc_FR: En mòde de rearrengament, de contraròtles suplementaris seràn disponibles per organizar los elements de la lista çaisús.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
oc_FR: Un còp en mòde de reorganizacion, d'opcions de contraròtle suplementàrias per reorganizar vòstres widgets apareisseràn dins la lista dels widgets çaisús.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
oc_FR: Al moment de la previsualizacion sus de pichons ecrans, podètz utilizar l&rsquo;icòna de reduccion en bas a esquèrra del panèl. Aquò cachera lo panèl, vous donnant ainsi mai de place per previsualizar lo site amb lo novèl tèma. Per ramener lo panèl, clicatz a novèl sus l&rsquo;icòna de reduccion.

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
oc_FR: Quand aviatz un paragraf novèl amb un d'aqueles acorchis de mesa en forma seguit per un espaci, la mesa en forma serà aplicada automaticament. Quichatz sus Retorn arrièr o Escap. per anullar.

en: When testing the REST API, an error was encountered:
oc_FR: En testant l'API REST s'es trobat una error:

en: When testing the REST API, an unexpected result was returned:
oc_FR: En testant l'API REST se tornèt un resultat inesperat:

en: When this setting is in effect, a reminder is shown in the At a Glance box of the Dashboard that says, &#8220;Search engines discouraged&#8221;, to remind you that you have directed search engines to not crawl your site.
oc_FR: Quand aqueste paramètre es activat, s'aficha un remembre dins la caissa Ara meteis del tablèu que ditz, &#8220;Motors de recèrca desincentivats&#8221;, per remembrar que la pagina web es pas estada rastrejada.

en: When you click the button below WordPress will create an XML file for you to save to your computer.
oc_FR: Clicatz sus aqueste boton per que WordPress crée un fichièr XML que poiretz enregistrar sus vòstre ordenador.

en: When you've been able to update using the "Update now" button on Dashboard > Updates, this error will be cleared for future update attempts.
oc_FR: Quand avètz pogut actualizar mejans lo boton "Actualizar ara" dins Tablèu > Actualizacions, aquesta error serà escafada per de futuras temptativas d'actualizacion.

en: Where is your store based?
oc_FR: Où es située vòstra botiga&nbsp;?

en: Where your data is sent
oc_FR: On s'envia vòstras donadas

en: Whether or not comments are open on the post.
oc_FR: Se los comentaris son dobèrts, o pas, dins l'article.

en: Whether or not the post can be pinged.
oc_FR: Se se pòt far ping a l'article o pas.

en: Whether or not the post should be treated as sticky.
oc_FR: Se l'article deuriá èsser considerat coma fixat, o pas.

en: Whether or not the post type should have children.
oc_FR: Definir se lo tipe de contengut deu aver d'enfants o pas.

en: Whether or not the taxonomy should have children.
oc_FR: Definís se la taxonomia doit avoir des enfants o non.

en: Whether or not the term cloud should be displayed.
oc_FR: Definís se lo nuage de termes deu èsser afichat o non.

en: Whether or not you have WordPress Multisite enabled.
oc_FR: Se avètz o non WordPress multisite activat.

en: Whether posts of this status should be shown in the front end of the site.
oc_FR: Détermine se les articles amb aqueste estat devraient èsser afichats sus l’interface publique del site.

en: Whether posts with this status should be private.
oc_FR: Détermine se les articles amb aqueste estat devraient èsser privés.

en: Whether posts with this status should be protected.
oc_FR: Détermine se les articles ayant aqueste été doivent èsser protégés.

en: Whether posts with this status should be publicly-queryable.
oc_FR: Definir se los articles amb aqueste estat deurian èsser requestables publicament.

en: Whether the content is protected with a password.
oc_FR: Definís se lo contengut es protegit per senhal o non.

en: Whether the excerpt is protected with a password.
oc_FR: Definís se l’extrait es protegit per un senhal o non.

en: Whether to bypass Trash and force deletion.
oc_FR: Se cal evitar l'escobilhièr e forçar la supression.

en: Whether to bypass trash and force deletion.
oc_FR: Que siá per evitar l'escobilhièr o forçar la supression.

en: Whether to hide terms not assigned to any posts.
oc_FR: Que siá per amagar de tèrmes non afectats a d'articles.

en: Whether to include posts in the edit listing for their post type.
oc_FR: Determina se cal inclure los articles dins lo listing de modificacions per lor tipe de contengut.

en: Whether to perform an oEmbed discovery request for unsanctioned providers.
oc_FR: Se se deu realizar una demanda de descobèrta oEmbed pels provesidors non autorizats.

en: While trying to test your site&#8217;s scheduled events, the following error was returned: %s
oc_FR: En ensajant de provar los eveniments planificats del site, l'error seguenta es estada retornada: %s

en: White
oc_FR: Blanc

en: Who we are
oc_FR: Qui sèm

en: Who we share your data with
oc_FR: Amb qui partejam vòstras donadas

en: Wide
oc_FR: Larg

en: Wide Blocks
oc_FR: Blocs largs

en: Widget moved down
oc_FR: Widget desplaçat cap aval

en: Widget moved up
oc_FR: Widget desplaçat cap amont

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into any widgetized area provided by your theme (commonly called sidebars). To populate your sidebars/widget areas with individual widgets, drag and drop the title bars into the desired area. By default, only the first widget area is expanded. To populate additional widget areas, click on their title bars to expand them.
oc_FR: Los widgets son des contenidors de contengut independents, que pòdon èsser plaçats dins n&rsquo;importe quelle zòna a widgets de vòstre tèma (lo mai souvent, la barra laterala). Per emplenar las zònas a widgets de vòstra barra laterala, lisatz/depausatz las barras de títol dins la zòna desirada. Per defaut, sola la primièra zòna de widgets serà ouverte. Per remplir las autres zònas a widgets, clicatz sulr barra de títol per tal de las dobrir.

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
oc_FR: Los widgets son de seccions de contengut independents que pòdon èsser plaçats dins las zònas de widgets previstas dins vòstre tèma (generalament, las barras lateralas).

en: Widgets may be used multiple times. You can give each widget a title, to display on your site, but it&#8217;s not required.
oc_FR: Los widgets pòdon èsser utilizats a mai d'un còp. Podètz donner un títol per cada widget, per tal de l&rsquo;afichar sus vòstre site, mas aquò es pas obligatòri.

en: Width
oc_FR: Largor

en: Width (%s)
oc_FR: Largor (%s)

en: WooCommerce &rsaquo; Setup Wizard
oc_FR: WooCommerce &rsaquo; Assistant d&rsquo;installacion

en: WooCommerce API. Use a consumer key in the username field and a consumer secret in the password field.
oc_FR: API WooCommerce. Utilizatz una clau client dins lo camp identificant e un secret client dins lo camp senhal.

en: WooCommerce endpoints
oc_FR: Terminasons WooCommerce

en: WooCommerce plugins may use this method of communication when checking for plugin updates.
oc_FR: Les extensions WooCommerce pòdon utilizar aquesta metòde de communication lors de la vérification de mises a jour.

en: WooCommerce settings
oc_FR: Paramètres WooCommerce

en: WooCommerce status
oc_FR: Estat de WooCommerce

en: WooCommerce support
oc_FR: Supòrt WooCommerce

en: WooCommerce tax rates (CSV)
oc_FR: WooCommerce Taus de TVA (CSV)

en: Word count: %s
oc_FR: Nombre de mots : %s

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
oc_FR: WordPress %1$s amb lo tèma %2$s.

en: WordPress &rsaquo; Success
oc_FR: WordPress &raquo; Capitada

en: WordPress Address (URL)
oc_FR: Adreça web de WordPress (URL)

en: WordPress Blog
oc_FR: Blog WordPress

en: WordPress Constants
oc_FR: Constantas de WordPress

en: WordPress Core and Block Editor: HTML, CSS, PHP, SQL, JavaScript, and React.
oc_FR: Nuclèu e editor de blògs de WordPress: HTML, CSS, PHP, SQL, JavaScript e React.

en: WordPress Embed
oc_FR: Integracion WordPress

en: WordPress Events and News
oc_FR: Évènements et nouveautés WordPress

en: WordPress News
oc_FR: Nòvas de WordPress

en: WordPress Version
oc_FR: Version de WordPress

en: WordPress app: Kotlin, Java, Swift, Objective-C, Vue, Python, and TypeScript.
oc_FR: Aplicacion de WordPress: Kotlin, Java, Swift, Objective-C, Vue, Python e TypeScript

en: WordPress collects (but <em>never</em> publishes) a limited amount of data from logged-in users but then deletes it or anonymizes it. That data can include:
oc_FR: WordPress recampa (mas <em>mai</em> publica) una quantitat limitada de donadas dels utilizaires connectats, mas puèi las suprimís o las anonima. Aquelas donadas incluson:

en: WordPress collects (but <em>never</em> publishes) a limited amount of data from registered users who have logged in to the site. Generally, these users are people who contribute to the site in some way -- content, store management, and so on. With rare exceptions, these users do not include occasional visitors who might have registered to comment on articles or buy products. The data WordPress retains can include:
oc_FR: Lo WordPress recampa (mas <em>mai</em> publica) una quantitat limitada de donadas dels utilizaires enregistrats que son connectats al sit web. En general, aqueles utilizaires son de personas que contribuisson al sit web d'un biais o d'un autre - contengut, gestion d'una botiga, etc. Amb de raras excepcions, aqueles utilizaires incluson pas de visitaires ocasionals qu'an estat enregistrats per comentar d'articles o crompar de produchs. Las donadas que WordPress garda incluson:

en: WordPress database error:
oc_FR: Error de la basa de donadas de WordPress.

en: WordPress development updates are blocked by the %s constant.
oc_FR: Las actualizacions de desvolopament de WordPress son blocat per la constanta %s.

en: WordPress development updates are blocked by the %s filter.
oc_FR: Las actualizacions de desvolopament de WordPress son blocat pel filtre %s.

en: WordPress directory location
oc_FR: Localizacion del repertòri de WordPress

en: WordPress directory size
oc_FR: Mesura del repertòri de WordPress

en: WordPress embraces new technologies, while being committed to backward compatibility. The WordPress project uses the following languages and libraries:
oc_FR: WordPress adopta de novèlas tecnologias, tot en apostant per la compatibilitat amb de versions precedentas. Lo projècte de WordPress utiliza las lengas e bibliotècas seguentas:

en: WordPress environment
oc_FR: Environament WordPress

en: WordPress is not notifying any <a href="%1$s">Update Services</a> because of your site&#8217;s <a href="%2$s">visibility settings</a>.
oc_FR: WordPress es pas notificant cap dels <a href="%1$s">servicis d'actualizacion</a> a causa dels <a href="%2$s">paramètres de visibilitat</a> del sit web.

en: WordPress locale code.
oc_FR: Còdi local de l’installation WordPress.

en: WordPress login
oc_FR: identifiant WordPress

en: WordPress may thrive on technical contributions, but you don&#8217;t have to code to contribute. Here are some of the ways you can make an impact without writing a single line of code:
oc_FR: WordPress se noirís de contribucions tecnicas, mas vos cal pas programar per collaborar. Son qualques uns dels mejans que podètz influenciar sens escriure una sola linha de còde:

en: WordPress requires %1$s version %2$s or higher. Contact your web hosting company to correct this.
oc_FR: WordPress necessita la version %2$s de %1$s o superiora. Contactez l'albergament per corregir aquò.

en: WordPress security and maintenance releases are blocked by %s.
oc_FR: Las versions de seguretat e mantenença de WordPress son blocat per %s.

en: WordPress security and maintenance releases are blocked by the %s filter.
oc_FR: Las versions de seguretat e mantenença de WordPress son blocat pel filtre %s.

en: WordPress should correct invalidly nested XHTML automatically
oc_FR: WordPress deu automaticament corregir las balisas XHTML invalidas

en: WordPress site: %s
oc_FR: Site WordPress : %s

en: WordPress update available (%s)
oc_FR: Existís una actualizacion de WordPress (%s)

en: WordPress&#8217; utf8mb4 support requires MariaDB version %s or greater. Please contact your server administrator.
oc_FR: Lo supòrt per utf8mb4 de WordPress demanda la version %s de MariaDB o superiora. Contactez l'administrator del servidor.

en: WordPress&#8217; utf8mb4 support requires MySQL client library (%1$s) version %2$s or newer. Please contact your server administrator.
oc_FR: Lo supòrt per utf8mb4 de WordPress demanda la bibliotèca (%1$s) del client MySQL version %2$s o superiora. Contactez l'administrator del servidor.

en: WordPress&#8217; utf8mb4 support requires MySQL version %s or greater. Please contact your server administrator.
oc_FR: Lo supòrt per utf8mb4 de WordPress demanda la version %s de MySQL o superiora. Contactez l'administrator del servidor.

en: WordPress.com News
oc_FR: Nòvas de WordPress.com

en: WordPress.com Search
oc_FR: Chercha WordPress.com

en: WordPress.org is reachable
oc_FR: WordPress.org es accessible

en: WordPress.org project
oc_FR: Projècte WordPress.org

en: Words
oc_FR: Mots

en: Words: %s
oc_FR: Mots&nbsp;: %s

en: Would you like to give the application identifying itself as %s access to your account? You should only do this if you trust the application in question.
oc_FR: Volètz donar accès a l'aplicacion identificada coma %s sus vòstre compte? Vos cal far aquò sonque se coneissètz l'aplicacion en question.

en: Would you like to give this application access to your account? You should only do this if you trust the application in question.
oc_FR: Volètz donar accès a aquesta aplicacion sus vòstre compte? Vos cal far aquò sonque se coneissètz l'aplicacion en question.

en: Writable
oc_FR: Se pòt escriure

en: Write
oc_FR: Écriture

en: Write your first blog post
oc_FR: Escrivètz vòstre primièr article

en: Writing
oc_FR: Escriure

en: Writing Settings
oc_FR: Opcions d&rsquo;escritura

en: X &#8212; Even more mature than above
oc_FR: X &#8212; Reservats als adultes

en: XFN stands for <a href="https://gmpg.org/xfn/">XHTML Friends Network</a>, which is optional. WordPress allows the generation of XFN attributes to show how you are related to the authors/owners of the site to which you are linking.
oc_FR: XFN son las siglas de <a href="https://gmpg.org/xfn/">Red d'Amics XHTML</a> (en anglés XHTML Friends Network) e es opcional. WordPress permet la generacion d'atributs XFN per mostrar cossí sètz ligat als autors e proprietaris dels blògs que ligatz.

en: XML Error: %1$s at line %2$s
oc_FR: Error XML&nbsp;: %1$s a la linha %2$s

en: XML-RPC services are disabled on this site.
oc_FR: Los servicis XML-RPC son desactivats sus aqueste site.

en: Y/m/d
oc_FR: A/m/j

en: Y/m/d g:i:s a
oc_FR: d/m/Y \a G \h i \m\i\n s \s

en: Yahoo IM
oc_FR: Yahoo Messenger

en: Yakutsk
oc_FR: Iakotsk

en: Year
oc_FR: Annada

en: Yekaterinburg
oc_FR: Iekaterinborg

en: Yellow
oc_FR: Jaune

en: Yerevan
oc_FR: Erevan

en: Yes
oc_FR: Òc

en: Yes, I approve of this connection
oc_FR: Òc, apròbi aquela connexion

en: Yes, I will enter prices inclusive of tax
oc_FR: Òc, je sasirai les tarifs TTC

en: Yes, take me to my profile page
oc_FR: Òc, je veux anar sus mon perfil ara

en: Yesterday
oc_FR: Ièr

en: You
oc_FR: Vos

en: You are about to approve the following comment:
oc_FR: Sètz a mand d&rsquo;aprovar lo comentari seguent&nbsp;:

en: You are about to delete %s.
oc_FR: Vous êtes sus lo point de suprimir %s.

en: You are about to delete the following comment:
oc_FR: Sètz a mand de suprimir lo comentari seguent&nbsp;:

en: You are about to delete this link '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
oc_FR: Sètz a mand de suprimir lo ligam « %s ».
     « Anullar » per abandonar, « D&rsquo;acòrdi » pel suprimir.

en: You are about to delete this theme '%s'
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
oc_FR: Sètz a mand de suprimir lo tèma « %s ».
     « Anullar » per abandonar, « D'acòrdi » pel suprimir.

en: You are about to mark the following comment as spam:
oc_FR: Sètz a mand de marcar lo comentari seguent coma indesirable&nbsp;:

en: You are about to move the following comment to the Trash:
oc_FR: Sètz a mand de desplaçar lo comentari seguent dins l&rsquo;Escobilhièr&nbsp;:

en: You are about to permanently delete these items from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
oc_FR: Sètz a suprimir definitivament aqueles elements de vòstre site.
    Aquesta accion pòt pas èsser anullada.
    « Anullar » per arrestar, « D'acòrdi » per suprimir.

en: You are about to permanently delete this item from your site.
    This action cannot be undone.
     'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
oc_FR: Sètz a suprimir definitivament aqueste element de vòstre site.
    Aquesta accion pòt pas èsser anullada.
    « Anullar » per arrestar, « D'acòrdi » per suprimir.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
oc_FR: Vos aprestatz a metre aqueles elements a l'Escobilhièr. 'Anullar' per arrestar, 'D'acòrdi' per los suprimir

en: You are accessing this website using HTTPS, but your <a href="%1$s">WordPress Address</a> and <a href="%2$s">Site Address</a> are not set up to use HTTPS by default.
oc_FR: Sètz accedissent a aquesta pagina web utilizant HTTPS, mas <a href="%1$s">l'adreça de WordPress</a> e <a href="%2$s">aquela del sit web</a> son pas configuradas per utilizar HTTPS per defaut.

en: You are accessing this website using HTTPS, but your <a href="%s">Site Address</a> is not set up to use HTTPS by default.
oc_FR: Sètz accedissent a aqueste sit web mejans HTTPS, mas <a href="%s">l'adreça del sit web</a> es pas configurada per utilizar HTTPS per defaut.

en: You are attempting to log out of %s
oc_FR: Sètz a vos desconnectar de %s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
oc_FR: Percorrètz actualament los archius del blog %1$s per %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
oc_FR: Percorrètz actualament los archius del blog %1$s per lo %2$s.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
oc_FR: Percorrètz actualament los archius del blog %1$s per l'annada %2$s.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
oc_FR: Actualament, percorrètz los archius del blog %s.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
oc_FR: Percorrètz actualament los archius de la categoria %s.

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
oc_FR: Sètz en train de modificar la pagina qui aficha vòstres darrièrs articles.

en: You are currently running the latest version of WordPress available, keep it up!
oc_FR: Sètz en cors d'execucion de la darrièra version disponibla de WordPress.

en: You are customizing %s
oc_FR: Personalizatz %s

en: You are in recovery mode. This means there may be an error with a theme or plugin. To exit recovery mode, log out or use the Exit button. <a href="%s">Exit Recovery Mode</a>
oc_FR: Sètz en mòde de recuperacion. Aquò vòl dire qu'i a benlèu una error amb un tèma o una extension. Per sortir del mòde de recuperacion, desligatz-vos o utilizatz lo boton de sortir. <a href="%s">Sortida del mòde de recuperacion</a>

en: You are logged into WordPress.com as <strong>%1$s</strong>. To switch accounts, <a href="%2$s">log out</a>.
oc_FR: Sètz connectat sus WordPress.com coma <strong>%1$s</strong>. Per cambiar de compte, <a href="%2$s">se desconnectar</a>.

en: You are not allowed to move this item out of the Trash.
oc_FR: Avètz pas l&rsquo;autorizacion de desplaçar aqueste contengut en dehors de l&rsquo;Escobilhièr.

en: You are not allowed to move this item to the Trash.
oc_FR: Avètz pas l&rsquo;autorizacion de desplaçar aqueste contengut dins l&rsquo;Escobilhièr.

en: You are not authorized to upload files to this site
oc_FR: Setz pas autorisat a charjar daus fichiers sus queu site.

en: You are not currently logged in.
oc_FR: Actualament, sètz pas connectat·da.

en: You are now logged out everywhere else.
oc_FR: Sètz d&rsquo;ara enlà desconnectat pertot ailleurs.

en: You are now logged out.
oc_FR: D'ara enlà, sètz desconnectat(-ada).

en: You are only logged in at this location.
oc_FR: Sètz pas connectat qu&rsquo;a aqueste endrech.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
oc_FR: Mandatz vòstres comentaris tròp rapidament. Prenètz vòstre temps.

en: You are updating a plugin. Be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
oc_FR: Sètz actualizant una extension. Asseguratz-vos de <a href="%s">far una còpia de seguretat de la basa de donadas e dels fichièrs</a> primièr.

en: You are updating a theme. Be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
oc_FR: Sètz actualizant un tèma. Asseguratz-vos que <a href="%s">fa una copia de seguretat de vòstra basa de donadas e fichièrs</a> primièr.

en: You are uploading an older version of a current plugin. You can continue to install the older version, but be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
oc_FR: Sètz pendent una version anciana de l'extension actuala. Podètz contunhar l'installacion de l'anciana version, mas asseguratz-vos de <a href="%s">far una copia de seguretat de la basa de donadas e dels fichièrs</a> primièr.

en: You are uploading an older version of the active theme. You can continue to install the older version, but be sure to <a href="%s">back up your database and files</a> first.
oc_FR: Sètz a mandar una version anciana del tèma actiu. Podètz contunhar l'installacion de l'anciana version, mas asseguratz-vos de <a href="%s">far una copia de seguretat de la basa de donadas e dels fichièrs</a> primièr.

en: You are using a %1$s drop-in which might mean that a %2$s database is not being used.
oc_FR: Sètz utilizant una extension avançada %1$s que pòt significar qu'una basa de donadas %2$s es pas utilizada.

en: You are using an insecure browser!
oc_FR: Utilizatz un navigador pauc segur&nbsp;!

en: You are using the auto-generated password for your account. Would you like to change it?
oc_FR: Sètz utilizant lo senhal generat automaticament per vòstre compte. Volètz la modificar?

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
oc_FR: Utilizatz l&rsquo;aisina de mesa en linha del navigador. Lo novèl aisina de mesa en linha de WordPress inclus la possibilitat de telecargar mantun fichièr a l&rsquo;encòp per lisar/depausar. <a href="#">Passer al novèl aisina de mesa en linha</a>.

en: You are using the multi-file uploader. Problems? Try the <a href="%1$s" %2$s>browser uploader</a> instead.
oc_FR: Utilizatz lo cargador de fichièrs multiples. Problèmas? Probatz lo <a href="%1$s" %2$s>cargador del navigador</a>.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
oc_FR: Avètz ensajat d&rsquo;accedir al tablèu de bòrd de &laquo;&nbsp;%1$s&nbsp;&raquo;. Pasmens, dispausatz pas pel moment dels dreits necessaris sus aqueste site. Se pensatz que vos caldriá poder accedir al tablèu de bòrd de &laquo;&nbsp;%1$s&nbsp;&raquo;, contactatz l&rsquo;administrator de la ret.

en: You attempted to edit an item that does not exist. Perhaps it was deleted?
oc_FR: Ensajatz de modificar un contengut qu'existís pas. Benlèu qu'es estat suprimit&nbsp;?

en: You can add links here to be displayed on your site, usually using <a href="%s">Widgets</a>. By default, links to several sites in the WordPress community are included as examples.
oc_FR: Podètz aicí apondre los ligams que volètz veire afichats sus vòstre site, generalament pel biais de <a href="%s">widgets</a>. Des ligams cap a de nombreux sites de la comunautat WordPress son inclus per defaut.

en: You can add or edit links on this screen by entering information in each of the boxes. Only the link&#8217;s web address and name (the text you want to display on your site as the link) are required fields.
oc_FR: Podètz apondre o modificar des ligams sus aqueste ecran, en saisissant dins chacun dels blòts. Seuls son obligatòris los camps &laquo;&nbsp;Adreça Web&nbsp;&raquo; e &laquo;&nbsp;Nom&nbsp;&raquo; (le tèxte que volètz veire afichat sus vòstre site per aquesta adreça).

en: You can also <a href="%s">modify the interface language</a> in your profile.
oc_FR: Podetz tamben <a href="%s">modificar la lenga de l'interfacia</a> dins vòstre perfil.

en: You can also <a href="%s">specify the language</a> this blog is written in.
oc_FR: Podetz tanben <a href="%s">specifiar la lenga</a> dins la quala lo blog es escrich.

en: You can also create posts with the <a href="%s">Press This bookmarklet</a>.
oc_FR: Podètz tanben crear des articles amb lo bookmarklet <a href="%s">Publicar un article</a>.

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
oc_FR: Podètz tanben suprimir los elements individuellement e accedir a l&#8217;ecran de modificacions étendues per la fenèstra dels detalhs.

en: You can also edit or move multiple posts to the Trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk actions menu and click Apply.
oc_FR: Podètz tanben modificar mantun article a l&rsquo;encòp, o los desplaçar dins l&rsquo;Escobilhièr d&rsquo;un còp. Seleccionatz los articles sus lesquels volètz aviar una accion, puèi seleccionatz l&rsquo;accion que volètz aviar dins lo menú &laquo;&nbsp;Accions gropadas&nbsp;&raquo; e clicatz sus &laquo;&nbsp;Aplicar&nbsp;&raquo;.

en: You can also embed media from many popular websites including Twitter, YouTube, Flickr and others by pasting the media URL on its own line into the content of your post/page. <a href="https://wordpress.org/documentation/article/embeds/">Learn more about embeds</a>.
oc_FR: Podètz tanben incrustar de mèdia populars coma Twitter, YouTube, Flickr e fòrça autres en pegant l'URL dels mèdia al contengut de l'entrada o pagina. <a href="https://wordpress.org/documentation/article/embeds/">Mai d'informacions sus las incrustacions</a>

en: You can also moderate the comment from this screen using the Status box, where you can also change the timestamp of the comment.
oc_FR: Podètz tanben moderar lo comentari dempuèi aqueste ecran, amb l&rsquo;ajuda del blòt Estat, d&rsquo;ont podètz tanben cambiar l&rsquo;orodatatge del comentari.

en: You can also perform the same types of actions, including narrowing the list by using the filters, acting on a page using the action links that appear when you hover over a row, or using the Bulk actions menu to edit the metadata for multiple pages at once.
oc_FR: Podètz tanben realizar la meteissa mena d&rsquo;accions, coma reduire la lista pel biais dels filtres, en passant pels ligams qu'apareisson quand la mirga passa en dessús d&rsquo;una linha, o en utilizant lo menú &laquo;&nbsp;Accions gropadas&nbsp;&raquo; per modificar las metadonadas de mantuna pagina d&rsquo;un sol còp.

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there is no relationship from one tag to another.
oc_FR: Podètz assignar de <strong>mots claus</strong> a vòstres articles via lo blòt dedicat. Au contraire de las categorias, los mots claus an pas de ierarquia, aquò significa que pòdon pas èsser ligats entre eles.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
oc_FR: Podètz assigner un emplaçament del tèma a cada menú en <strong>seleccionnant los reglatges souhaités</strong> en bas de l&rsquo;editor de menú. Per assigner un menú a totes los emplaçaments d&rsquo;un coup, <strong>rendètz-vos dins l&rsquo;onglet Gerir los emplaçaments</strong> en naut de l&rsquo;ecran.

en: You can change the display of this screen using the Screen Options tab to set how many items are displayed per screen and to display/hide columns in the table.
oc_FR: Podètz modificar l&rsquo;afichatge d&rsquo;aqueste ecran via l&rsquo;onglet &laquo;&nbsp;Opcions de l&rsquo;ecran&nbsp;&raquo;, per tal de definir lo nombre d&rsquo;elements a afichar per ecran, e afichar/amagar las colomnas del tablèu.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
oc_FR: Podètz modificar vòstre senhal, activar los acorchis de clavièr, modificar la combinason de colors dels ecrans de l&rsquo;administracion, e desactivar l&rsquo;editor visual (WYSIWYG), entre autras causas. Podètz tanben amagar la barra d&rsquo;aisinas (ancianament &laquo;&nbsp;barra d&rsquo;administracion&nbsp;&raquo;) sus la partida publica de vòstre site, mas pòt pas èsser levada dels ecrans d&rsquo;administracion.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
oc_FR: Podètz causir a partir dels imatges d&rsquo;entèsta per defaut del tèma, o utilizar l&rsquo;un dels vòstres. Podètz tanben personalizar lo biais que s&rsquo;afichan lo títol de vòstre site e son eslogan.

en: You can choose one of your previously uploaded headers, or show a random one.
oc_FR: Podètz causir una entèsta demest las qu'avètz ja mesas en linha, o en afichar un aleatòriament

en: You can choose what&#8217;s displayed on the homepage of your site. It can be posts in reverse chronological order (classic blog), or a fixed/static page. To set a static homepage, you first need to create two <a href="%s">Pages</a>. One will become the homepage, and the other will be where your posts are displayed.
oc_FR: Podètz causir çò que volètz qu'es mostrat sus la pagina principala del site. Pòt èsser d'articles en òrdre cronologic invers (blog classic), o una pagina estatica o fixa. Per mostrar una pagina estatica, primièr vos cal crear doas paginas <a href="%s"></a>. Una serà la pagina principala, e l'autra serà ont los articles seràn mostrats.

en: You can choose whether or not your site will be crawled by robots, ping services, and spiders. If you want those services to ignore your site, click the checkbox next to &#8220;Discourage search engines from indexing this site&#8221; and click the Save Changes button at the bottom of the screen.
oc_FR: Podètz causir se volètz o pas que lo sit siá rastelhat pels motors de recèrca, servicis de ping, e robots. Se volètz qu'aqueles servicis ignoren vòstre sit web, clicatz sus la boita de seleccion "Desincentivar los motors de recèrca a indexar aqueste sit web" e clicatz sul boton per desactivar las modificacions al bas de l'ecran.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
oc_FR: Podètz crear de gropes de ligams en utilizant las categorias de ligams. Lo nom d&rsquo;una categoria de ligams deu èsser unique, e las categorias de ligams son pas los mêmes que las categorias de vòstres articles.

en: You can customize the display of this screen in a number of ways:
oc_FR: Podètz personalizar l&rsquo;afichatge d&rsquo;aqueste ecran de mantun biais&nbsp;:

en: You can customize the display of this screen using the Screen Options tab and/or the dropdown filters above the links table.
oc_FR: Podètz personalizar l&rsquo;afichatge d&rsquo;aqueste ecran en utilizant los reglatges d&rsquo;afichatge e/o lo filtre desenrotlant present au-dessous del tablèu de ligams.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
oc_FR: Podètz personalizar l&rsquo;afichatge d&rsquo;aqueste ecran de mantun biais&nbsp;:

en: You can customize the look of your site without touching any of your theme&#8217;s code by using a custom background. Your background can be an image or a color.
oc_FR: Podètz personalizar l&rsquo;aparéncia de vòstre site sens tocar jamai al còde de vòstre tèma, en utilizant un fons personalizat. Vòstre fons pòt èsser un imatge o just una color.

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
oc_FR: Podètz suprimir de categorias de ligams amb la lista desenrotlanta &laquo;&nbsp;Accions gropadas&nbsp;&raquo;, mas aquesta accion suprimís pas los ligams contenguts dins la categoria. Al luòc de aquò, ils son desplaçats dins la categoria de ligams per defaut.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
oc_FR: Podètz modificar l&rsquo;imatge tot en préservant sa miniatura. Per exemple, poiriatz voler aver una miniatura carrada qu&rsquo;afichariá pas qu&rsquo;una partida de l&rsquo;imatge.

en: You can edit the information left in a comment if needed. This is often useful when you notice that a commenter has made a typographical error.
oc_FR: Se fa mestièr, podètz modificar las informacions daissadas dins un comentari. Per exemple, se un comentator a fach una fauta d&rsquo;ortografia.

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
oc_FR: Podètz activar lo mòde d&rsquo;escritura sens distraccion en clicant sus l&rsquo;icòna a dreita. Aquesta foncionalitat es pas disponibla pels ancians navigadors o los aparelhs de pichons ecrans, e requerís l&rsquo;activacion l&rsquo;editor ecran complet dins las opcions de l&rsquo;ecran.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
oc_FR: Podètz exportar lo contengut de vòstre site dins un fichièr, per tal de l&rsquo;importar dins una autra installacion autonome o una plataforma. Lo fichièr d&rsquo;export utiliza un format de tipe XML, baptisé WXR. Pòt conténer vòstres articles, paginas, comentaris, camps personalizats, categorias e mots claus. Podètz utilizar de filtres per que lo fichièr WXR ne contienne los articles que d&rsquo;una certana plaja de datas (per mes), un autor donat, una categoria précise, o d&rsquo;estats de publicacion.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links above the posts list to only show posts with that status. The default view is to show all posts.
oc_FR: Podètz filtrer la liste des articles per statut en utilisant los ligams au dessus de la liste des articles per n’afficher que les articles amb ce statut. La vista per defaut affiche totes los articles.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links above the users list to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
oc_FR: Podètz filtrer la lista dels utilizaires per ròtle, a l’aide des liens textuels en dessús de la lista dels utilizaires, per fin d’afichar totes los utilizaires, o solament los administrators, los editors, los autors o los contributors. Per defaut, totes los utilizaires son afichats. Los ròtles sens utilizaires son pas listats.

en: You can find more details and make changes on the Plugins screen.
oc_FR: Podètz trobar mai de detalhs e far de modificacions a l'ecran de las extensions.

en: You can find more details and make changes on the Themes screen.
oc_FR: Podètz trobar mai de detalhs e far mai de modificacions a l'ecran dels tèmas.

en: You can help us fight spam and upgrade your account by <a href="%s" target="_blank">contributing a token amount</a>.
oc_FR: Nos podètz ajudar a combatre los messatges indesirables e passar a un compte superior <a href="%s" target="_blank">amb un montant simbolic</a>.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many posts to list per screen using the Screen Options tab.
oc_FR: Podètz amagar/afichar las colomnas en foncion de vòstres besonhs, e décider del nombre d&rsquo;articles a afichar per ecran amb l&rsquo;ajuda de l&rsquo;onglet &laquo;&nbsp;Opcions de l&rsquo;ecran&nbsp;&raquo;&nbsp;.

en: You can hide/display columns based on your needs and decide how many users to list per screen using the Screen Options tab.
oc_FR: Podètz amagar/afichar las colomnas en foncion de vòstres besonhs, e decidir del nombre d&rsquo;articles d&rsquo;afichar per ecran amb l&rsquo;ajuda de l&rsquo;onglet &laquo;&nbsp;Opcions de l&rsquo;ecran&nbsp;&raquo;.

en: You can insert media files by clicking the button above the post editor and following the directions. You can align or edit images using the inline formatting toolbar available in Visual mode.
oc_FR: Podètz inserir de mèdia en clicant suls botons al naut de l'editor d'article e seguir las instruccions. Podètz alinhar o modificar las imatges utilizant la barra de format disponible en mòde visual.

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
oc_FR: Vos podètz desconnectar d&rsquo;autres aparelhs, tals coma vòstre telefòn o un ordenador public, en clicant sus &laquo;&nbsp;Me desconnectar de pertot mai&nbsp;&raquo;

en: You can manage comments made on your site similar to the way you manage posts and other content. This screen is customizable in the same ways as other management screens, and you can act on comments using the on-hover action links or the bulk actions.
oc_FR: Podètz gerir los comentaris sus vòstre site del meteis biais que gerissètz los articles e autres contenguts. Aqueste ecran es personalizable del meteis biais que los autres ecrans de gestion, e podètz agir pels comentaris amb l&rsquo;ajuda dels ligams qu&rsquo;apareisson al survol de la mirga, o via lo menú &laquo;&nbsp;Accions gropadas&nbsp;&raquo;.

en: You can narrow the list by file type/status or by date using the dropdown menus above the media table.
oc_FR: Podètz limitar aquesta lista per tipe de fichièr o per estat amb l&rsquo;ajuda dels filtres situats en dessús de la lista de mèdias.

en: You can navigate to other pages on your site while using the Customizer to view and edit the widgets displayed on those pages.
oc_FR: Podètz navigar sus d’autras paginas de vòstre site pendent qu'utilizatz l’aisina de personalizacion per veire e modificar los widgets afichats sus aquelas paginas.

en: You can now manage and live-preview Custom Backgrounds in the <a href="%s">Customizer</a>.
oc_FR: Ara podètz gerir e veire en dirècte los fons personalizats al <a href="%s">Personalizator</a>.

en: You can now manage and live-preview Custom Header in the <a href="%s">Customizer</a>.
oc_FR: Ara podètz gerir e visualizar en dirècte l'entèsta personalizada al <a href="%s">Personalizator</a>.

en: You can only have 1 %s in your cart.
oc_FR: Vous pouvez seulement avoir 1 %s dins vòstre panièr.

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
oc_FR: Podètz redimensionar l&rsquo;imatge original de manièra proporcionala. Per obténer de melhors resultats, lo redimensionament deu èsser fait abans tot requadratge, revirament o rotacion. La talha dels imatges pòt pas èsser que reduita, pas aumentada.

en: You can refine the list to show only posts in a specific category or from a specific month by using the dropdown menus above the posts list. Click the Filter button after making your selection. You also can refine the list by clicking on the post author, category or tag in the posts list.
oc_FR: Podètz aafinar la lista per qu&rsquo;elle n&rsquo;aficha que los articles d&rsquo;una categoria spécifique o d&rsquo;un mes donat, amb l&rsquo;ajuda del menú desenrotlant situat au-dessus de la lista. Clicatz sul boton &laquo;&nbsp;Filtrer&nbsp;&raquo; aprèp aver fait vòstra causida. Podètz tanben aafinar la lista en clicant sus l&rsquo;autor d&rsquo;un article, sa categoria o un mot clau.

en: You can see all comments on this post here:
oc_FR: Podètz legir totes los comentaris d'aqueste article aicí :

en: You can see all pingbacks on this post here:
oc_FR: Podètz veire totes los pings d'aqueste article aicí :

en: You can see all trackbacks on this post here:
oc_FR: Podètz veire totes los retroligams d'aqueste article aicí :

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
oc_FR: Podètz causir un imatge d&rsquo;entèsta personalizat en lo metent en linha dempuèi vòstre ordenador o en lo causissent dins vòstra bibliotèca de mèdias. Aprèp aver seleccionat l&rsquo;imatge, lo poiretz requadrar.

en: You can select the language you wish to use while using the WordPress administration screen without affecting the language site visitors see.
oc_FR: Vous pouvez sélectionner la langue que vous voulez utiliser pour l’administration de WordPress sans que cela affecte la langue que les visiteurs du site voient.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
oc_FR: Podètz utilizar un imatge d&rsquo;entèsta personalizada per vòstre site. Mettez simplament l&rsquo;imatge en linha, recadrez-la, e lo novèl entèsta serà tanbentôt en linha. Autrement, podètz utilizar un imatge qu&rsquo;es ja estada mesa en linha dins vòstra Bibliotèca de Mèdias, en clicant sul boton &laquo;&nbsp;Causissètz un imatge&nbsp;&raquo;.

en: You can set maximum sizes for images inserted into your written content; you can also insert an image as Full Size.
oc_FR: Podètz indicar una talha maximala pels imatges inseridas dins vòstre contengut textuel. Poiretz inserir l&rsquo;imatge dins sa talha d&rsquo;origina.

en: You can set the language, and WordPress will automatically download and install the translation files (available if your filesystem is writable).
oc_FR: Podètz establir la lenga e WordPress descargarà e installarà los fichièrs de traduccion automaticament (disponible se lo sistèma de fichièrs a de permissions d'escritura).

en: You can still use your site but any subdomain you create may not be accessible. If you know your DNS is correct, ignore this message.
oc_FR: Podètz totjorn utilizar vòstre site, mas tot sosdomeni creat pourrait ne pas èsser accessible. Se sètz segur de vòstra configuracion DNS, ignorez aqueste messatge.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
oc_FR: Dispausatz de mantun metòde per mandar del contengut. Aqueste ecran vos presenta los reglatges de cadun. La primièra seccion gère l&rsquo;editor de l&rsquo;administracion de WordPress, mentre que los autres gerisson los metòdes extèrnes. Per obténer mai d&rsquo;informacions sus totes aquestes metòdes, seguissètz los ligams cap a la documentacion.

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
oc_FR: Podètz metre en linha e inserir de fichièrs mèdia (imatges, audi, documents, etc.) en clicant sul boton &raquo;&nbsp;Apondre un mèdia&nbsp;&laquo;. Podètz seleccionar vòstres imatges e fichièrs demest ceux ja présents dins la bibliotèca de mèdias, o en metre en linha de novèls a apondre a vòstre article/page. Per crear una galariá d&rsquo;imatge, seleccionatz los imatges a apondre e clicatz sul boton &raquo;&nbsp;Crear una novèla galariá&nbsp;&laquo;.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
oc_FR: Podètz aicí metre de fichièrs en linha sens que vos calga crear un article novèl abans. Aquò vos permet de mandar de fichièrs qui seràn utilisables pels articles e las paginas ulteriorament e/o seràn utilizats via un ligam internet per partejar un fichièr particular. I a 3 metòdes per mandar de fichièrs&nbsp;:

en: You can use categories to define sections of your site and group related posts. The default category is &#8220;Uncategorized&#8221; until you change it in your <a href="%s">writing settings</a>.
oc_FR: Podètz utilizar las categorias per donner des seccions a vòstre site, e agropar los articles connèxes. La categoria per defaut es &laquo;&nbsp;Pas classat&nbsp;&raquo;&nbsp;; podètz la modificar dins vòstras <a href="%s">opcions d&rsquo;escritura</a>.

en: You can use one of these cool headers or show a random one on each page.
oc_FR: Podètz causir demest aquestas entèstas, o en afichar un aleatòriament a cada cargament de pagina.

en: You can use the following controls to arrange your Dashboard screen to suit your workflow. This is true on most other administration screens as well.
oc_FR: Podètz utilizar los contraròtles seguents per organizar l&rsquo;ecran del tablèu de bòrd per tal de se plegar a vòstre biais de l&rsquo;utilizar. La màger part dels ecrans de la consòla d&rsquo;administracion pòdon tanben èsser organizats d&rsquo;aqueste biais.

en: You can view all posts made by a user by clicking on the number under the Posts column.
oc_FR: Podètz afichar totes los articles faits per un meteis utilizaire en clicant sul nombre jos la colomna &laquo;&nbsp;Articles&nbsp;&raquo;.

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
oc_FR: Podètz veire la lista dels articles en títol simple o amb un extrait amb l&rsquo;ajuda del boton &laquo;&nbsp;Opcions de l&rsquo;ecran&nbsp;&raquo;.

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
oc_FR: Podètz veire vòstres mèdias dins una grasilha o dins una lista amb de colomnas. Passatz de l&rsquo;un a l&rsquo;autre en utilizant las icònas amont a esquèrra dels mèdias.

en: You cannot add &quot;%s&quot; to the cart because the product is out of stock.
oc_FR: Podètz pas apondre &quot;%s&quot; al panièr perque nous n&rsquo;en avons plus en estòc.

en: You cannot add that amount of &quot;%1$s&quot; to the cart because there is not enough stock (%2$s remaining).
oc_FR: Podètz pas apondre aquesta quantitat de &quot;%1$s&quot; al panièr perque i a pas pro d'estòc (demòra %2$s).

en: You cannot add that amount to the cart &mdash; we have %1$s in stock and you already have %2$s in your cart.
oc_FR: Podètz pas apondre aquesta quantitat dins lo panièr &mdash; nous en avons %1$s en estòc e vous en avez ja %2$s dins vòstre panièr.

en: You cannot add the same tax rate twice!
oc_FR: Podètz pas apondre deux fois lo même taux de TVA&nbsp;!

en: You cannot change this later.
oc_FR: Poiretz pas cambiar aquò ulteriorament.

en: You cannot delete a plugin while it is active on the main site.
oc_FR: Podètz pas escafar una extension tant qu&rsquo;elle es activada sul site principal.

en: You cannot delete the current user.
oc_FR: Podètz pas suprimir l&rsquo;utilizaire corrent.

en: You cannot edit this comment because the associated post is in the Trash. Please restore the post first, then try again.
oc_FR: Podètz pas modificar aqueste comentari perque l'article associat es dins l'escobilhièr. Primièr restaurar l'article e puèi tornar ensajar.

en: You cannot edit this item because it is in the Trash. Please restore it and try again.
oc_FR: Podètz pas modificar aqueste contengut, perque es dins l&rsquo;Escobilhièr. Sortez-l&rsquo;en, puèi réensajatz.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
oc_FR: Podètz pas desplaçar aqueste contengut dins l&rsquo;Escobilhièr. %s es en train de lo modificar.

en: You cannot remove the current user.
oc_FR: Podètz pas suprimir l'utilizaire actual.

en: You cannot remove users.
oc_FR: Podètz pas suprimir d'utilizaires.

en: You cannot reply to a comment on a draft post.
oc_FR: Podètz pas respondre a un comentari d'un article qu'es un esbòs.

en: You cannot use port numbers such as %s.
oc_FR: Podètz pas utilizar de numèros de pòrt tals coma %s.

en: You cannot use that email address to signup. There are problems with them blocking some emails from WordPress. Please use another email provider.
oc_FR: Podètz pas utilizar aquesta adreça de corrièr electronic per vos inscriure. I a de problèmas amb ela perque bloca qualques corrièrs electronics de WordPress. Utilizatz un autre fournisseur de corrièr electronic.

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
oc_FR: Vos podètz pas inscriure amb aquesta adreça de messatjariá. Avèm rencontrat de problèmas de la part d&rsquo;aqueste servici. Mercé de n&rsquo;utilizar un autre.

en: You deactivated this plugin on %s and may no longer need this policy.
oc_FR: Avètz desactivat aquesta extension %s e avètz pas besonh d'aquesta politica.

en: You did not enter a category name.
oc_FR: Avètz pas entré de nom de categoria.

en: You do not have permission to access this page.
oc_FR: Avètz pas los dreches sufisents per accedir a aquesta pagina.

en: You do not have permission to create coupons
oc_FR: Avètz pas lo dreit de crear de còdis promocionals

en: You do not have permission to create order notes
oc_FR: Avètz pas lo dreit de crear des nòtas de comanda

en: You do not have permission to create order refunds
oc_FR: Avètz pas lo dreit de crear des remborsaments de comanda

en: You do not have permission to create orders
oc_FR: Avètz pas lo dreit de crear des comandas

en: You do not have permission to create product attributes
oc_FR: Avètz pas lo dreit de crear des atributs de produit

en: You do not have permission to create product categories
oc_FR: Avètz pas lo dreit de crear des categorias de produit

en: You do not have permission to create product shipping classes
oc_FR: Avètz pas lo dreit de crear las classas de liurason produit

en: You do not have permission to create product tags
oc_FR: Avètz pas lo dreit de crear des etiquetas produit

en: You do not have permission to create products
oc_FR: Avètz pas lo dreit de crear des produits

en: You do not have permission to create tax classes
oc_FR: Avètz pas lo dreit de crear las classas de TVA

en: You do not have permission to create tax rates
oc_FR: Avètz pas lo dreit de crear des taux de TVA

en: You do not have permission to create this customer
oc_FR: Avètz pas lo dreit de cr&eacute;er aqueste client

en: You do not have permission to create webhooks.
oc_FR: Avètz pas lo dreit de crear de croquets Web.

en: You do not have permission to delete product attribute terms
oc_FR: Avètz pas lo dreit de suprimir los tèrmes d&rsquo;atribut de produit

en: You do not have permission to delete product attributes
oc_FR: Avètz pas lo dreit de suprimir des atributs de produit

en: You do not have permission to delete product category
oc_FR: Vous n’avez pas los dreits nécessaires per suprimir una categoria de produit.

en: You do not have permission to delete product shipping classes
oc_FR: Avètz pas lo dreit de suprimir las classas de liurason produit

en: You do not have permission to delete product tag
oc_FR: Avètz pas lo dreit de suprimir l&rsquo;etiqueta produit

en: You do not have permission to delete tax classes
oc_FR: Avètz pas lo dreit de suprimir las classas de TVA

en: You do not have permission to delete tax rates
oc_FR: Avètz pas lo dreit de suprimir los tauses de TVA

en: You do not have permission to delete this %s
oc_FR: Avètz pas lo dreit de suprimir aqueste %s

en: You do not have permission to delete this customer
oc_FR: Avètz pas lo dreit de suprimir aqueste client

en: You do not have permission to edit Webhooks
oc_FR: Avètz pas la permission de modificar de croquets Web !

en: You do not have permission to edit product attributes
oc_FR: Avètz pas lo dreit de modificar des atributs de produit

en: You do not have permission to edit product categories
oc_FR: Avètz pas lo dreit de modificar des categorias de produit

en: You do not have permission to edit product shipping classes
oc_FR: Avètz pas lo dreit de modificar las classas de liurason produit

en: You do not have permission to edit product tags
oc_FR: Avètz pas lo dreit de modificar les etiquetas produit

en: You do not have permission to edit tax rates
oc_FR: Avètz pas lo dreit de modificar los tauses de TVA

en: You do not have permission to edit this %s
oc_FR: Avètz pas lo dreit de modificar aqueste %s

en: You do not have permission to edit this customer
oc_FR: Avètz pas lo dreit de modificar aqueste client

en: You do not have permission to edit this user.
oc_FR: Avètz pas la permission d'editar aquel utilisator

en: You do not have permission to read product attribute terms
oc_FR: Avètz pas lo dreit de veire los tèrmes d&rsquo;atribut de produit

en: You do not have permission to read product attributes
oc_FR: Avètz pas lo dreit de legir los atributs de produit

en: You do not have permission to read product categories
oc_FR: Avètz pas lo dreit de veire les categorias de produit

en: You do not have permission to read product shipping classes
oc_FR: Avètz pas lo dreit de legir las classas de liurason produit

en: You do not have permission to read product tags
oc_FR: Avètz pas lo dreit de legir les etiquetas produit.

en: You do not have permission to read tax classes
oc_FR: Avètz pas lo dreit de legir las classas de TVA

en: You do not have permission to read tax rate
oc_FR: Avètz pas lo dreit de veire lo taux de TVA

en: You do not have permission to read the coupons count
oc_FR: Avètz pas lo dreit de legir lo comptage des copons

en: You do not have permission to read the customers count
oc_FR: Avètz pas lo dreit de legir lo comptage des clients

en: You do not have permission to read the orders count
oc_FR: Avètz pas lo dreit de legir lo comptage des comandas

en: You do not have permission to read the products count
oc_FR: Avètz pas lo dreit de legir lo comptage des produits

en: You do not have permission to read the tax classes count
oc_FR: Avètz pas lo dreit de legir lo comptage des classas de TVA

en: You do not have permission to read the taxes count
oc_FR: Avètz pas lo dreit de legir lo comptage des TVA

en: You do not have permission to read the webhooks count
oc_FR: Avètz pas lo dreit de veire lo nombre de croquets Web

en: You do not have permission to read this %s
oc_FR: Avètz pas lo dreit de veire aqueste %s

en: You do not have permission to read this customer
oc_FR: Avètz pas lo dreit d&rsquo;accéder a aqueste client

en: You do not have permission to read this report
oc_FR: Avètz pas lo dreit de veire aqueste rapport

en: You do not have sufficient permissions to access this page.
oc_FR: Avètz pas los dreches sufisents per accedir a aquesta pagina.

en: You do not have sufficient permissions to activate plugins for this site.
oc_FR: Avètz pas los dreches sufisents per activar las extensions d&rsquo;aqueste site.

en: You do not have sufficient permissions to deactivate plugins for this site.
oc_FR: Avètz pas los dreches sufisents per desactivar las extensions d&rsquo;aqueste site.

en: You don’t have permission to do that.
oc_FR: N'avetz pas la permission d'ac hèr

en: You have %1$s and %2$s.
oc_FR: Avètz %1$s e %2$s.

en: You have attempted to queue too many files.
oc_FR: Ensajatz de mandar tròp de fichièrs a l&rsquo;encòp.

en: You have been added to this site. Please visit the <a href="%1$s">homepage</a> or <a href="%2$s">log in</a> using your username and password.
oc_FR: Sètz estats aponduts a aqueste sit web. Visitatz la <a href="%1$s">pagina d'acuèlh</a> o <a href="%2$s">coneissètz</a> amb lo nom e lo senhal.

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
oc_FR: Avètz causit de suprimir los utilizaires seguents de totas las rets e sites.

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
oc_FR: Avètz causit de suprimir l&rsquo;utilizaire de totas las rets e sites.

en: You have logged in successfully.
oc_FR: Vos sètz plan connectat.

en: You have no categories to convert!
oc_FR: Avetz pas de categorias a convertir !

en: You have not set up this type of address yet.
oc_FR: Avètz pas encara défini aqueste tipe d&rsquo;adreça.

en: You have plugins waiting to be updated
oc_FR: Avètz d'extension en espera per èsser actualizadas

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
oc_FR: Avètz aviat una recèrca dins los archius del blog %1$s per <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. Se los resultats vos convenon pas, podètz ensajar un d'aquestes ligams.

en: You have specified these users for deletion:
oc_FR: Avetz especifiat la supression de quilhs utilisators :

en: You have specified these users for removal:
oc_FR: Avètz causit de suprimir aquestes utilizaires&nbsp;:

en: You have specified this user for deletion:
oc_FR: Avètz causit de suprimir aqueste utilizaire&nbsp;:

en: You have specified this user for removal:
oc_FR: Avètz indicat qu&rsquo;aqueste utilizaire deuriá èsser suprimit&nbsp;:

en: You have themes waiting to be updated
oc_FR: Avètz de tèmas en espera d'èsser actualizats

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
oc_FR: Avètz utilizat l&rsquo;integralitat de vòstre quota. Suprimissètz qualques fichièrs avant l&rsquo;envoi.

en: You may also like&hellip;
oc_FR: Vous aimerez benlèu aussi&hellip;

en: You may be interested in&hellip;
oc_FR: Vous serez benlèu intéressé par&hellip;

en: You may only upload 1 file.
oc_FR: Podètz pas mandar qu&rsquo;1 fichièr.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
oc_FR: Vos cal <a href="%s">èsser connectat</a> per redigir un comentari.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
oc_FR: Vos cal èsser membre d&rsquo;al mens un site per utilizar aquesta pagina.

en: You must be logged in to checkout.
oc_FR: Vos cal èsser identifié per comandar.

en: You must be logged in to download files.
oc_FR: Vos cal èsser identifié per telecargar des fichièrs.

en: You must click the Save Changes button at the bottom of the screen for new settings to take effect.
oc_FR: Vos cal clicar sus &laquo;&nbsp;Enregistrar las modificacions&nbsp;&raquo; en bas de l&rsquo;ecran per que los novèls reglatges prennent effet.

en: You must provide a domain name.
oc_FR: vos cal provesir un nom de domeni.

en: You must provide a name for your network of sites.
oc_FR: vos cal provesir un nom per vòstra ret de sites.

en: You must provide a valid email address.
oc_FR: Vos cal saisir una adreça de messatjariá valide.

en: You need JavaScript to choose a part of the image.
oc_FR: Avètz besonh de JavaScript per causir una partida de l&rsquo;imatge.

en: You need to define a search term to order by relevance.
oc_FR: Vos cal definir un terme a recercar per ordonner per pertinence.

en: You need to define an include parameter to order by include.
oc_FR: Vos cal definir un paramètre d’inclusion per triar amb include.

en: You need to enter an API key to activate the Akismet service on your site.
oc_FR: Avètz besonh d'una clau API per activar lo servici Akismet sus vòstre site.

en: You only have one theme installed right now. Live a little! You can choose from over 1,000 free themes in the WordPress Theme Directory at any time: just click on the <a href="%s">Install Themes</a> tab above.
oc_FR: Vous n’avez qu’un seul tèma d’installé per lo moment. Faites vivre vòstre site&nbsp;! Podètz quand vous lo voulez choisir parmi plus de 1&nbsp;000 tèmas sus lo depaus de tèmas de WordPress.org&nbsp;: clicatz simplement sus l’onglet «&nbsp;<a href="%s">Apondre</a>&nbsp;&raquo; ci-dessus.

en: You should also note any collection and retention of sensitive personal data, such as data concerning health.
oc_FR: Deuriatz tanben indicar tota captacion e retencion de donadas personalas sensiblas, coma per exemple aquelas que son ligadas a la santat.

en: You should back up your existing %1$s and %2$s files.
oc_FR: Vos cal far una copia de seguretat dels fichièrs %1$s e %2$s.

en: You should back up your existing %s file.
oc_FR: Vos cal far una copia de seguretat del fichièr %s.

en: You should consider changing your site domain to %1$s before enabling the network feature. It will still be possible to visit your site using the %3$s prefix with an address like %2$s but any links will not have the %3$s prefix.
oc_FR: Vos cal considerar de cambiar lo domeni del sit a %1$s abans d'activar lo malhum. Podètz encara visitar lo sit utilizant lo prefixe %3$s amb una adreça coma %2$s, mas pas cap de ligam aurà lo prefixe %3$s.

en: You should consider removing any unused themes to enhance your site&#8217;s security.
oc_FR: Vos cal considerar l'eliminacion de tot tèma qu'es pas utilizat per melhorar la seguretat del sit.

en: You should remove inactive plugins
oc_FR: Vos cal suprimir las extensions inactivas

en: You should remove inactive themes
oc_FR: Vos cal suprimir los tèmas inactius

en: You should use a persistent object cache
oc_FR: Vos cal utilizar una cache d'objèctes persistent

en: You will be given a password to manually enter into the application in question.
oc_FR: Vos serà donat un senhal per dintrar manualment dins l'aplicacion en question.

en: You will be returned to the WordPress Dashboard, and no changes will be made.
oc_FR: Tornaretz al tablèu de WordPress e se farà pas de modificacions.

en: You will be sent to %s
oc_FR: Vos serà mandat a %s

en: You will need to manually issue a refund through your payment gateway after using this.
oc_FR: Vous devrez effectuer un remborsament manuel per l&rsquo;intermédiaire de votre solution de pagament après avoir utilizat ceci.

en: You would have received an email because of this.
oc_FR: Avètz recebut un corrièr electronic a causa d'aquò.

en: Your %s file contains only core WordPress features.
oc_FR: Lo fichièr %s conten pas que de foncionalitats del nuclèu de WordPress.

en: Your <a href="%1$s">WordPress Address</a> and <a href="%2$s">Site Address</a> are not set up to use HTTPS.
oc_FR: <a href="%1$s">La vòstra adreça de WordPress</a> e <a href="%2$s">l'adreça de site</a> son pas configuradas per utilizar HTTPS.

en: Your <a href="%s">Site Address</a> is not set up to use HTTPS.
oc_FR: <a href="%s">L'adreça del sit web</a> es pas configurada per utilizar HTTPS.

en: Your Email
oc_FR: Vòstra adreça de messatjariá

en: Your MariaDB version supports utf8mb4.
oc_FR: La version de MariaDB suporta utf8mb4.

en: Your MySQL version supports utf8mb4.
oc_FR: La version de MySQL suporta utf8mb4.

en: Your Name
oc_FR: Lo vòstre nom

en: Your Recent Drafts
oc_FR: Los borrolhons recents

en: Your Sites
oc_FR: Vòstres sites

en: Your Stuff
oc_FR: Vòstras causas

en: Your Web server cannot make SSL requests; contact your Web host and ask them to add support for SSL requests.
oc_FR: Vòstre servidor web pòt pas far cap de requèsta SSL&nbsp;; contactatz vòstre albergaire web e demandatz-li d&rsquo;apondre la reconeissença de las requèstas SSL.

en: Your WordPress version is %1$s, however the new plugin version requires %2$s.
oc_FR: La version de WordPress es lo %1$s, mas la novèla version de l'extension demanda %2$s.

en: Your WordPress version is %1$s, however the uploaded plugin requires %2$s.
oc_FR: La version de WordPress es %1$s, mas l'extension mandada necessita %2$s.

en: Your WordPress version is %1$s, however the uploaded theme requires %2$s.
oc_FR: La version de WordPress es %1$s, pasmens lo tèma qu'avètz mandat necessita %2$s.

en: Your blogroll
oc_FR: Vòstres ligams preferits

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
oc_FR: Vòstre navigador supòrta pas los accèsses dirèctes al quichapapièrs. Utilizatz los acorchis de clavièr o lo menú Edicion de vòstre navigador.

en: Your browser is out of date!
oc_FR: Vòstre navigador es obsolèt&nbsp;!

en: Your cart is currently empty.
oc_FR: Vòstre panièr es actualament vide.

en: Your changed data will be lost if you leave this page without saving.
oc_FR: Vòstras donadas modificadas seràn perdues se vous quittez aquesta pagina sans sauvegarde.

en: Your changes have been saved.
oc_FR: Vòstras modificacions ont été salvadas.

en: Your chosen password.
oc_FR: Lo senhal qu'avètz causit.

en: Your comment is awaiting moderation.
oc_FR: Vòstre comentari es en espèra de moderacion

en: Your current password is incorrect.
oc_FR: Lo senhal actuel es incorrect.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
oc_FR: Vòstra adreça e-mail es pas encara estada mesa a jorn. Verificatz vòstra bóstia de recepcion %s per consultar l&rsquo;e-mail de confirmacion.

en: Your email address will not be published.
oc_FR: Vòstra adreça de messatjariá serà pas publicada.

en: Your email address.
oc_FR: Vòstra adreça e-mail.

en: Your firewall may be blocking Akismet from connecting to its API. Please contact your host and refer to <a href="%s" target="_blank">our guide about firewalls</a>.
oc_FR: Benlèu que vòstre parafuòc es a blocar Akismet. Contactatz vòstre albergaire e indicatz-li nòstre <a href="%s" target="_blank">guida pels parafuòcs</a> (en anglés).

en: Your host appears to support the following object caching services: %s.
oc_FR: Sembla que vòstre albergament siá compatible amb los seguents servicis de cache d'objèctes: %s.

en: Your hosting provider can tell you if a persistent object cache can be enabled on your site.
oc_FR: Lo vòstre proveïdor d'albergament vos pòt dire se se pòt activar una cache d'objèctes persistenta sus vòstre sit web.

en: Your installation of WordPress does not require FTP credentials to perform updates.
oc_FR: L'installacion de WordPress demanda pas de credencials FTP per realizar las actualizacions.

en: Your installation of WordPress prompts for FTP credentials to perform updates.
oc_FR: L'installacion de WordPress vos demanda las credencialas FTP per realizar las actualizacions.

en: Your latest changes were saved as a revision.
oc_FR: Vos darrièras modificacions ont été enregistradas dins una revision.

en: Your latest posts
oc_FR: Los darrièrs articles

en: Your new password for %s is:
oc_FR: Lo nòu senhal per %s es:

en: Your order
oc_FR: Vòstra comanda

en: Your order can no longer be cancelled. Please contact us if you need assistance.
oc_FR: Vòstra comanda ne pòt plus èsser anullada. Veuillez nous contacter se avètz besoin d&rsquo;aide.

en: Your order was cancelled.
oc_FR: Vòstra comanda a été anullada

en: Your password has been reset.
oc_FR: Vòstre senhal es estat reïnicializat.

en: Your password is too short. Please pick a password that has at least 6 characters.
oc_FR: Vòstre mòt de Santa Clara es tròp cort. Causissètz un mòt de Santa Clara d'au mens 6 caractèrs.

en: Your plugins are all up to date
oc_FR: Las extensions son actualizadas

en: Your profile contains information about you (your &#8220;account&#8221;) as well as some personal options related to using WordPress.
oc_FR: Vòstre perfil conten las informacions a prepaus de vos (vòstre &laquo;&nbsp;compte&nbsp;&raquo;), e tanben qualques opcions ligadas a vòstra utilizacion personala de WordPress.

en: Your rating
oc_FR: Vòstre vòte

en: Your review
oc_FR: Vòstre Vejaire

en: Your review is awaiting approval
oc_FR: Vòstre comentari es en espèra de validacion

en: Your scheduled changes just published
oc_FR: Acaban de publicar los cambiaments programats

en: Your server does not have fsockopen or cURL enabled - PayPal IPN and other scripts which communicate with other servers will not work. Contact your hosting provider.
oc_FR: Vòstre servidor a pas fsockopen o cURL actifs - Paypal IPN e les autres scripts qui communiquent amb d&rsquo;autres servidors ne foncionneront pas. Contacter votre albergaire.

en: Your server does not have the %s class enabled - HTML/Multipart emails, and also some extensions, will not work without DOMDocument.
oc_FR: Vòstre servidor a pas la classa %s activada - les e-mails HTML/Multipart, e certaines extensions, ne foncionneront pas sans DOMDocument.

en: Your server does not have the %s class enabled - some gateway plugins which use SOAP may not work as expected.
oc_FR: Vòstre servidor a pas la classa %s activada - certaines extensions de palanca utilisant SOAP pòdon ne pas foncionner correctement.

en: Your server does not support the %s functions - this is required for better character encoding. Some fallbacks will be used instead for it.
oc_FR: Vòstre servidor ne supporte pas la foncion %s - celle-ci es obligatoire per un melhor encodage des caractèrs. Certaines alternativas seràn utilizadas per cela.

en: Your session has expired. Please log in to continue where you left off.
oc_FR: Vòstra session a expirat. Reconnectatz-vos per reprene aquí ont vos èretz arrestat.

en: Your settings have been saved.
oc_FR: Vòstres paramètres ont été enregistrats.

en: Your site can communicate securely with other services
oc_FR: Lo site comunica de biais segur amb d'autres servicis

en: Your site can perform loopback requests
oc_FR: Lo site pòt realizar de demandas de retro-lus

en: Your site could not complete a loopback request
oc_FR: Lo site a pas pogut completar una demanda de retro-lus

en: Your site does not have any active plugins.
oc_FR: Lo vòstre site a pas cap d'extension activa.

en: Your site does not have any default theme. Default themes are used by WordPress automatically if anything is wrong with your chosen theme.
oc_FR: Aqueste site a pas cap de tèma per defaut. Los tèmas per defaut son utilizats per WordPress automaticament se quicòm va mal amb lo tèma causit.

en: Your site does not have any installed themes.
oc_FR: Lo vòstre site a pas cap de tèma installat.

en: Your site has %1$d inactive theme, other than %2$s, the default WordPress theme, and %3$s, your active theme. | Your site has %1$d inactive themes, other than %2$s, the default WordPress theme, and %3$s, your active theme.
oc_FR[0]: Lo site a %1$d tèma inactiu, fòra del tèma predefinit de WordPress, %2$s, e %3$s, lo tèma actiu.
oc_FR[1]: Lo site a %1$d tèmas inactius, fòra del tèma predefinit de WordPress, %2$s, e %3$s, lo tèma actiu.

en: Your site has %1$d inactive theme, other than %2$s, your active theme. | Your site has %1$d inactive themes, other than %2$s, your active theme.
oc_FR[0]: Lo site a %1$d tèma inactiu, fòra del tèma actiu, %2$s.
oc_FR[1]: Lo site a %1$d tèmas inactius, fòra del tèma actiu, %2$s.

en: Your site has %d active plugin, and it is up to date. | Your site has %d active plugins, and they are all up to date.
oc_FR[0]: Lo site a %d extension activa, e es actualizat.
oc_FR[1]: Lo site a %d extensions activas, e son totas actualizadas.

en: Your site has %d inactive plugin. | Your site has %d inactive plugins.
oc_FR[0]: Lo site a %d extension inactiva.
oc_FR[1]: Lo site a %d extensions inactivas.

en: Your site has %d inactive theme. | Your site has %d inactive themes.
oc_FR[0]: Lo site a %d tèma inactiu.
oc_FR[1]: Lo site a %d tèmas inactius.

en: Your site has %d installed theme, and it is up to date. | Your site has %d installed themes, and they are all up to date.
oc_FR[0]: Lo site a installat %d tèma, e es actualizat.
oc_FR[1]: Lo site a installat %d tèmas, e son totes actualizats.

en: Your site has %d plugin waiting to be updated. | Your site has %d plugins waiting to be updated.
oc_FR[0]: Lo site a %d extension en espera per èsser actualizat.
oc_FR[1]: Lo site a %d extensions en espera per èsser actualizadas.

en: Your site has %d theme waiting to be updated. | Your site has %d themes waiting to be updated.
oc_FR[0]: Lo site a %d tèma en espera per èsser actualizat.
oc_FR[1]: Lo site a %d tèmas en espera d'èsser actualizats.

en: Your site has 1 active plugin, and it is up to date.
oc_FR: Lo site a activat una extension e es actualizat.

en: Your site has 1 installed theme, and it is up to date.
oc_FR: Lo site a installat un tèma e es actualizat.

en: Your site has a critical issue that should be addressed as soon as possible to improve its performance and security.
oc_FR: Lo sit web a de problèmas critics que deurián èsser resolguts lo mai lèu possible per melhorar lor rendement e seguretat.

en: Your site has critical issues that should be addressed as soon as possible to improve its performance and security.
oc_FR: Lo sit web a de problèmas critics que deurián èsser resolguts lo mai lèu possible per melhorar lor rendement e seguretat.

en: Your site is not set to output debug information
oc_FR: Lo sit web es pas configurat per mostrar d'informacions de depuracion

en: Your site is running on an older version of PHP (%s)
oc_FR: Lo sit web es en cors d'execucion a una version anciana de PHP (%s)

en: Your site is running on an older version of PHP (%s), which should be updated
oc_FR: Lo sit web es en cors d'execucion a una version anciana de PHP (%s), que deuriá èsser actualizada

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates and soon will not be supported by WordPress.
oc_FR: Lo vòstre sit web es en cors d'execucion amb una version obsoleta de PHP (%s), que recep pas d'actualizacions de seguretat e lèu serà pas compatible amb WordPress.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates and soon will not be supported by WordPress. Ensure that PHP is updated on your server as soon as possible. Otherwise you will not be able to upgrade WordPress.
oc_FR: Lo vòstre sit web es en cors d'execucion amb una version obsoleta de PHP (%s), que recep pas d'actualizacions de seguretat e lèu serà pas compatible amb WordPress. Asseguratz-vos que PHP es actualizat sus vòstre servidor lo mai lèu possible. Al contrari, podètz pas actualizar WordPress.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which does not receive security updates. It should be updated.
oc_FR: Lo vòstre sit web es en cors d'execucion amb una version obsoleta de PHP (%s), que recep pas d'actualizacions de seguretat. Se deuriá actualizar.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which should be updated.
oc_FR: Lo sit web es en cors d'execucion a una version obsoleta de PHP (%s), que deuriá èsser actualizada.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which soon will not be supported by WordPress.
oc_FR: Lo vòstre sit web es en cors d'execucion amb una version obsoleta de PHP (%s), que serà lèu pas compatible amb WordPress.

en: Your site is running on an outdated version of PHP (%s), which soon will not be supported by WordPress. Ensure that PHP is updated on your server as soon as possible. Otherwise you will not be able to upgrade WordPress.
oc_FR: Lo vòstre sit web es en cors d'execucion amb una version obsoleta de PHP (%s), que serà lèu pas compatible amb WordPress. Asseguratz-vos que PHP es actualizat sus vòstre servidor lo mai lèu possible. Al contrari, podètz pas actualizar WordPress.

en: Your site is running the current version of PHP (%s)
oc_FR: Lo sit web es en cors de version actuala de PHP (%s)

en: Your site is set to display errors to site visitors
oc_FR: Lo site es configurat per mostrar los errors als visitors

en: Your site is set to log errors to a potentially public file
oc_FR: Lo sit es estat configurat per enregistrar las errors dins un fichièr potencialament public

en: Your site is unable to communicate securely with other services
oc_FR: Lo site pòt pas comunicar de biais segur amb d'autres servicis

en: Your site is unable to reach WordPress.org at %1$s, and returned the error: %2$s
oc_FR: Lo site pòt pas vos connectar a WordPress.org a %1$s, e a tornat l'error: %2$s

en: Your site may have problems auto-updating plugins and themes
oc_FR: Lo vòstre site pòt aver de problèmas dins las actualizacions automaticas d'extensions e tèmas

en: Your site&#8217;s health is looking good, but there are still some things you can do to improve its performance and security.
oc_FR: La santat del site sembla èsser bona, mas i a encara qualques causas que podètz far per melhorar son rendement e sa seguretat.

en: Your site&#8217;s health is looking good, but there is still one thing you can do to improve its performance and security.
oc_FR: La santat del site sembla bona, mas i a encara qualques causas que podètz far per melhorar son rendement e sa seguretat.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
oc_FR: Los articles los mai recents de vòstre site.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
oc_FR: Los comentaris los mai recents de vòstre site.

en: Your theme can display menus in %s location. Select which menu you would like to use. | Your theme can display menus in %s locations. Select which menu appears in each location.
oc_FR[0]: Lo tèma pòt mostrar menús a %s localizacion. Seleccionatz lo menú que volètz utilizar.
oc_FR[1]: Lo tèma pòt mostrar menús a %s localizacions. Seleccionatz lo menú que apareis a cada localizacion.

en: Your theme determines how content is displayed in browsers. <a href="%s">Learn more about feeds</a>.
oc_FR: Lo tèma determina cossí es mostrat lo contengut dins los navigadors. <a href="%s">Aprenètz mai sus los fluxes</a>.

en: Your theme does not natively support menus, but you can use them in sidebars by adding a &#8220;Navigation Menu&#8221; widget on the <a href="%s">Widgets</a> screen.
oc_FR: Lo tèma suporta pas menús de biais natiu, mas los podètz utilizar dins las barras lateralas apondent un widget &#8220;Navigation Menu&#8221; a l'ecran <a href="%s">Widgets</a>.

en: Your theme does not support navigation menus or widgets.
oc_FR: Lo tèma actual n&rsquo;accepte pas los menús de navigacion ni los widgets.

en: Your theme has %s other widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s other widget areas, but this particular page does not display them.
oc_FR[0]: Vòstre tèma possedís%s autra zòna de widget mas aquesta pagina particulara l’aficha pas.
oc_FR[1]: Vòstre tèma possedís%s autras zònas de widget mas aquesta pagina particulara las aficha pas.

en: Your theme has %s widget area, but this particular page does not display it. | Your theme has %s widget areas, but this particular page does not display them.
oc_FR[0]: Vòstre tèma possedís%s zòna de widget mas aquesta pagina particulara l’aficha pas.
oc_FR[1]: Vòstre tèma possedís%s zònas de widget mas aquesta pagina particulara las aficha pas.

en: Your theme has 1 other widget area, but this particular page does not display it.
oc_FR: Vòstre tèma possedís 1 autra zòna de widget mas aquesta pagina particulara l’aficha pas.

en: Your theme has 1 widget area, but this particular page does not display it.
oc_FR: Vòstre tèma possedís 1 zòna de widget mas aquesta pagina particulara l’aficha pas.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
oc_FR[0]: Vòstre tèma pòt utilizar %s menú. Seleccionatz lo menú que deurà aparéisser dins l&rsquo;emplaçament.
oc_FR[1]: Vòstre tèma pòt utilizar %s menús. Seleccionatz lo menú que deurà aparéisser dins l&rsquo;emplaçament.

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
oc_FR: Vòstre tèma pòt utilizar un menú. Seleccionatz lo menú que voldriatz utilizar.

en: Your themes are all up to date
oc_FR: Los tèmas son actualizats

en: Your translations are all up to date.
oc_FR: Vòstras traduccions son totas a jorn.

en: Your username cannot be changed, but you can use other fields to enter your real name or a nickname, and change which name to display on your posts.
oc_FR: Vòstre identificant pòt pas èsser modificat, mas podètz utilizar los autres camps per picar vòstre nom complet o un escais, e cambiar puèi lo nom a afichar dins vòstres articles.

en: Your version of WordPress (%s) is up to date
oc_FR: La version de WordPress (%s) es actualizada

en: Your web host or server administrator has disabled PHP&#8217;s <code>gethostbynamel</code> function.  <strong>Akismet cannot work correctly until this is fixed.</strong>  Please contact your web host or firewall administrator and give them <a href="%s" target="_blank">this information about Akismet&#8217;s system requirements</a>.
oc_FR: Vòstre albergaire web o administrator de servidor a desactivat las foncions <code>gethostbynamel</code> de PHP. <strong>Akismet pòt pas foncionar corrèctament tant que seràn pas reactivadas</strong>. Contactatz vòstre albergador web o l'administrator de vòstre parafuòc e donatz-li <a href="%s" target="_blank">aquelas informacions a prepaus dels prerequesits sistèmas d'Akismet</a>.

en: Your website appears to use Basic Authentication, which is not currently compatible with Application Passwords.
oc_FR: Aqueste site sembla utilizar l'autentificacion basica, qu'es pas compatible amb los senhors d'aplicacion.

en: Your website appears to use Basic Authentication, which is not currently compatible with application passwords.
oc_FR: Aqueste site sembla utilizar l'autentificacion basica, qu'es pas compatible amb los senhals d'aplicacion.

en: Your website does not use HTTPS
oc_FR: Lo site utiliza pas HTTPS

en: Your website is using an active HTTPS connection
oc_FR: La pagina web utiliza una connexion HTTPS activa

en: Yukon Territory
oc_FR: Yukon

en: ZIP
oc_FR: Còdi postal

en: Zagreb
oc_FR: Zagrèb

en: Zambia
oc_FR: Zambie

en: Zamboanga del Norte
oc_FR: Zamboanga del Nòrd

en: Zamboanga del Sur
oc_FR: Zamboanga del Sud

en: Zaporozhye
oc_FR: Zaporojie

en: Zaragoza
oc_FR: Saragosse

en: Zone
oc_FR: Zòna

en: Zulu
oc_FR: Zoló

en: Zurich
oc_FR: Zuric

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
oc_FR: [%1$s] Comentari : « %2$s »

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
oc_FR: [%1$s] Retrò-liam : "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
oc_FR: [%1$s] Demanda de moderacion per « %2$s »

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
oc_FR: [%1$s] Retroligam : « %2$s »

en: [%s] Background Update Failed
oc_FR: [%s] A fracassat l'actualizacion en segond plan

en: [%s] Background Update Finished
oc_FR: [%s] A acabat l'actualizacion en segond plan

en: [%s] Delete My Site
oc_FR: [%s] Suprimir lo sit web

en: [%s] Joining Confirmation
oc_FR: [%s] Confirmacion d'inscripcion

en: [%s] New Admin Email Address
oc_FR: [%s] Novèla adreça e-mail d&rsquo;administracion

en: [%s] New Email Address
oc_FR: [%s] Novèla adreça e-mail

en: [%s] New User Registration
oc_FR: [%s] Enregistrament d'un noveu utilisator

en: [%s] Password Changed
oc_FR: [%s] Senhal cambiat

en: [%s] Password Reset
oc_FR: [%s] Renovelament del senhal

en: [%s] Personal Data Export
oc_FR: [%s] Exportacion de donadas personalas

en: [%s] Some plugins and themes have automatically updated
oc_FR: [%s] Foguèron automaticament actualizadas unas extensions e tèmas

en: [%s] Some plugins and themes have failed to update
oc_FR: [%s] Foguèt pas possible d'actualizar qualques extensions e tèmas

en: [%s] Some plugins have failed to update
oc_FR: [%s] Foguèt pas possible d'actualizar qualques extension

en: [%s] Some plugins were automatically updated
oc_FR: [%s] Foguèron automaticament actualizadas unas extensions

en: [%s] Some themes have failed to update
oc_FR: [%s] Foguèt pas possible d'actualizar qualques tèmas

en: [%s] Some themes were automatically updated
oc_FR: [%s] Qualques tèmas foguèron automaticament actualizats

en: [%s] Your username and password
oc_FR: [%s] Vòstre nom d'utilisator e mot de Santa Clara

en: [Pending]
oc_FR: [En cors]

en: [Remove]
oc_FR: [Enlever]

en: [Untitled Post]
oc_FR: [Post pas Nommat]

en: a couple of minutes
oc_FR: Doas minutas

en: acquaintance
oc_FR: coneissença

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
oc_FR: Ligam

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
oc_FR: Fichièr multimèdia

[ctx: add new from admin bar]
en: Page
oc_FR: Pagina

[ctx: add new from admin bar]
en: Post
oc_FR: Article

[ctx: add new from admin bar]
en: User
oc_FR: Utilizaire

en: added on %1$s at %2$s
oc_FR: apondut lo %1$s a %2$s

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
oc_FR: Novèl

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
oc_FR: Blau

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
oc_FR: Cafè

[ctx: admin color scheme]
en: Default
oc_FR: Per defaut

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
oc_FR: Ectoplasme

[ctx: admin color scheme]
en: Light
oc_FR: Luminós

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
oc_FR: Mièjanuèit

[ctx: admin color scheme]
en: Sunrise
oc_FR: Levar del solelh

[ctx: admin menu]
en: All Links
oc_FR: Totes los ligams

en: all
oc_FR: tot

en: all time
oc_FR: totjorn

en: am
oc_FR: del matin

en: and
oc_FR: e

en: another web address of mine
oc_FR: Una autra de las meunas adrèças web

[ctx: apostrophe]
en: &#8217;
oc_FR: &rsquo;

en: at
oc_FR: a

[ctx: attachment filter]
en: Trash
oc_FR: escobilhièr

[ctx: auto preload]
en: Auto
oc_FR: Automatic

[ctx: block category]
en: Design
oc_FR: Dessenh

[ctx: block category]
en: Media
oc_FR: Mèdia

[ctx: block category]
en: Patterns
oc_FR: Modèls

[ctx: block category]
en: Text
oc_FR: Tèxte

[ctx: block category]
en: Theme
oc_FR: Tèma

[ctx: block style]
en: Default
oc_FR: Per defaut

[ctx: block title]
en: Embed
oc_FR: Integracion

[ctx: breadcrumb]
en: Home
oc_FR: Acuèlh

[ctx: bulk action]
en: Add Site | Add Sites
oc_FR[0]: Apondre un site

[ctx: button label]
en: Embed
oc_FR: Integracion

en: by
oc_FR: per

en: by %s
oc_FR: per %s

en: cURL version
oc_FR: Version de cURL

[ctx: categories]
en: Most Used
oc_FR: Lo mai utilizat

en: check
oc_FR: verificar

en: child
oc_FR: enfant

en: close tags
oc_FR: tampar las balisas

[ctx: closing curly double quote]
en: &#8221;
oc_FR: &nbsp;&raquo;

[ctx: closing curly single quote]
en: &#8217;
oc_FR: &rsquo;

en: co-resident
oc_FR: colocatari

en: co-worker
oc_FR: co-trabalhador

en: colleague
oc_FR: collèga

[ctx: color]
en: Default: %s
oc_FR: Per defaut&nbsp;: %s

[ctx: column name]
en: Comment
oc_FR: Comentari

[ctx: column name]
en: Date
oc_FR: Data

[ctx: column name]
en: File
oc_FR: Fichièr

[ctx: column name]
en: In Response To
oc_FR: En responsa a

[ctx: column name]
en: Submitted on
oc_FR: Mandat lo

[ctx: column name]
en: Title
oc_FR: Títol

[ctx: column name]
en: Uploaded to
oc_FR: Mes en linha sus

[ctx: comment]
en: Mark as spam
oc_FR: Marcar coma indesirable

[ctx: comment]
en: Not Spam
oc_FR: Es pas un indesirable

[ctx: comment]
en: Not spam
oc_FR: Es pas un indesirable

[ctx: comment]
en: Permalink:
oc_FR: Permaligam&nbsp;:

[ctx: comment status]
en: Approved
oc_FR: Aprovat

[ctx: comment status]
en: Closed
oc_FR: Tancat

[ctx: comment status]
en: Open
oc_FR: Ouvert

[ctx: comment status]
en: Pending
oc_FR: En espèra

[ctx: comment status]
en: Spam
oc_FR: Indesirable

[ctx: comment status]
en: Trash
oc_FR: Escobilhièr

en: comments
oc_FR: comentaris

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Totes <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Totes <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Aprovat <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Aprovats <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Meu <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Meus <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: En espèra <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: En espèra <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Spam
oc_FR: Indesirable

[ctx: comments]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Indesirable <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Indesirables <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Mes dins l&rsquo;Escobilhièr <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Meses dins l&rsquo;Escobilhièr <span class="count">(%s)</span>

en: contact
oc_FR: contacte

en: copied!
oc_FR: Copié&nbsp;!

en: crop ratio height
oc_FR: Proporcion verticala

en: crop ratio width
oc_FR: Proporcion orizontala

en: crush
oc_FR: còp d&rsquo;amor

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
oc_FR: Cargada precedentament

[ctx: custom headers]
en: Suggested
oc_FR: Suggerits

[ctx: custom image header]
en: Header
oc_FR: Entèsta

en: customer orders
oc_FR: comandas clients

[ctx: customizer changeset action/button label]
en: Schedule
oc_FR: Planificar

[ctx: customizer changeset status]
en: Scheduled
oc_FR: Planificat

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
oc_FR: j F Y

[ctx: dashboard]
en: %1$s %2$s
oc_FR: %1$s dins %2$s

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s %3$s
oc_FR: %1$s sus %2$s %3$s

en: date
oc_FR: data

[ctx: date archive title prefix]
en: Day:
oc_FR: Jorn:

[ctx: date archive title prefix]
en: Month:
oc_FR: Mes:

[ctx: date archive title prefix]
en: Year:
oc_FR: Annada:

[ctx: date/time]
en: On
oc_FR: Sus

en: day | days
oc_FR[0]: jorn

en: days
oc_FR: jorns

[ctx: default GMT offset or timezone string]
en: 0
oc_FR: 1

[ctx: default site language]
en: Site Default
oc_FR: Site per defaut

[ctx: default-slug]
en: product
oc_FR: produit

[ctx: default-slug]
en: shop
oc_FR: botiga

en: development
oc_FR: Desvolopament

en: domain
oc_FR: domeni

[ctx: double prime]
en: &#8243;
oc_FR: &Prime;

en: edit
oc_FR: editar

[ctx: edit-address-slug]
en: billing
oc_FR: facturacion

[ctx: edit-address-slug]
en: shipping
oc_FR: liurason

[ctx: editor button]
en: Left to right
oc_FR: Esquèrra a dreita

[ctx: editor button]
en: Right to left
oc_FR: Dreita a esquèrra (RTL)

[ctx: editor button]
en: Show blocks
oc_FR: Afichar los blòts

en: education
oc_FR: Éducation

[ctx: email address]
en: Report generated for
oc_FR: Rapòrt generat per

en: enabled
oc_FR: Activat

[ctx: enhanced select]
en: Loading failed
oc_FR: Échec del chargement

[ctx: enhanced select]
en: Loading more results&hellip;
oc_FR: Cargar plus de résultats&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: No matches found
oc_FR: Aucun résultat

[ctx: enhanced select]
en: Please delete %qty% characters
oc_FR: Veuillez suprimir %qty% caractèrs

[ctx: enhanced select]
en: Please delete 1 character
oc_FR: Veuillez suprimir 1 caractèr

[ctx: enhanced select]
en: Please enter %qty% or more characters
oc_FR: Sasissètz %qty% caractèrs o plus

[ctx: enhanced select]
en: Please enter 1 or more characters
oc_FR: Sasissètz 1 caractèr o plus

[ctx: enhanced select]
en: Searching&hellip;
oc_FR: Recèrca&hellip;

[ctx: enhanced select]
en: You can only select %qty% items
oc_FR: Podètz pas seleccionar que %qty% articles

[ctx: enhanced select]
en: You can only select 1 item
oc_FR: Podètz pas seleccionar qu’1 article

en: enter a custom date format in the following field
oc_FR: picatz un format de data personalizat dins lo camp seguent

en: enter a custom time format in the following field
oc_FR: picatz un format d&rsquo;ora personalizat dins lo camp seguent

en: example:
oc_FR: exemple&nbsp;:

en: family
oc_FR: familha

[ctx: file type group]
en: Archives
oc_FR: Archius

[ctx: file type group]
en: Audio
oc_FR: Àudio

[ctx: file type group]
en: Video
oc_FR: Vidèo

[ctx: find/replace]
en: Find
oc_FR: Cercar

[ctx: find/replace]
en: Next
oc_FR: Seguent

[ctx: find/replace]
en: Prev
oc_FR: Prec.

[ctx: find/replace]
en: Replace
oc_FR: Remplaçar

[ctx: find/replace]
en: Replace all
oc_FR: Tot remplaçar

[ctx: find/replace]
en: Replace with
oc_FR: Remplaçar per

[ctx: find/replace]
en: Whole words
oc_FR: Mots entièrs

en: first
oc_FR: primièra

en: folder
oc_FR: carpeta

[ctx: font size name]
en: Huge
oc_FR: Enòrme

[ctx: font size name]
en: Large
oc_FR: Larg

[ctx: font size name]
en: Medium
oc_FR: Mejana

[ctx: font size name]
en: Small
oc_FR: Pichon

[ctx: font style]
en: Regular
oc_FR: Normal

[ctx: font weight]
en: Medium
oc_FR: Mejana

[ctx: font weight]
en: Regular
oc_FR: Normal

[ctx: font weight]
en: Thin
oc_FR: Prima

en: friend
oc_FR: amic

en: friendship
oc_FR: amistat

en: g:i a
oc_FR: G \h i \m\i\n

en: g:i:s a
oc_FR: G \h i \m\i\n s \s

[ctx: genitive]
en: April
oc_FR: Abril

[ctx: genitive]
en: August
oc_FR: Agost

[ctx: genitive]
en: December
oc_FR: Decembre

[ctx: genitive]
en: February
oc_FR: Febrièr

[ctx: genitive]
en: January
oc_FR: Genièr

[ctx: genitive]
en: July
oc_FR: Julhet

[ctx: genitive]
en: June
oc_FR: Junh

[ctx: genitive]
en: March
oc_FR: Març

[ctx: genitive]
en: May
oc_FR: Mai

[ctx: genitive]
en: November
oc_FR: Novembre

[ctx: genitive]
en: October
oc_FR: Octobre

[ctx: genitive]
en: September
oc_FR: Setembre

en: geographical
oc_FR: geografic

en: go to top
oc_FR: anar ennaut

en: guest orders
oc_FR: comandas invités

en: horizontal start position
oc_FR: posicion iniciala orizontala

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
oc_FR: Alinhament H

en: hour
oc_FR: ora

en: hours
oc_FR: oras

en: html_lang_attribute
oc_FR: oc

en: https://en.gravatar.com/
oc_FR: https://fr.gravatar.com/

en: https://wordpress.org/
oc_FR: https://oci.wordpress.org/

en: https://wordpress.org/about/privacy/
oc_FR: https://oci.wordpress.org/about/privacy/

en: https://wordpress.org/about/requirements/
oc_FR: https://oci.wordpress.org/about/requirements/

en: https://wordpress.org/about/stats/
oc_FR: https://oci.wordpress.org/about/stats/

en: https://wordpress.org/news/
oc_FR: http://www.wordpress-fr.net/

en: https://wordpress.org/themes/
oc_FR: https://fr.wordpress.org/themes/

en: identity
oc_FR: identitat

en: in
oc_FR: pouce

en: item %s
oc_FR: element %s

en: items
oc_FR: elements

en: just now
oc_FR: solament ara

en: kg
oc_FR: Kilos

en: kin
oc_FR: aparentat

en: l jS \o\f F Y, h:ia
oc_FR: l j F Y, h:i

en: l, F jS, Y
oc_FR: l j F Y

en: l, M j, Y
oc_FR: l j M Y

[ctx: label]
en: Search for:
oc_FR: Recercar&nbsp;:

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
oc_FR: Seguent:

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
oc_FR: Precedent:

[ctx: label for button in the audio widget]
en: Add Audio
oc_FR: Apondre un son

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Audio
oc_FR: Modificar lo son

[ctx: label for button in the audio widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Audio
oc_FR: Remplaçar lo son

[ctx: label for button in the image widget]
en: Add Image
oc_FR: Apondre un imatge

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Image
oc_FR: Modificar l’imatge

[ctx: label for button in the image widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Image
oc_FR: Remplaçar l’imatge

[ctx: label for button in the media widget]
en: Add Media
oc_FR: Apondre un mèdia

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Media
oc_FR: Modificar lo mèdia

[ctx: label for button in the media widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Media
oc_FR: Remplaçar lo mèdia

[ctx: label for button in the video widget]
en: Add Video
oc_FR: Apondre una vidèo

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Edit Video
oc_FR: Modificar la vidèo

[ctx: label for button in the video widget; should preferably not be longer than ~13 characters long]
en: Replace Video
oc_FR: Remplaçar la vidèo

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
oc_FR: Personalizada...

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Hide Controls
oc_FR: Amagar los contraròtles

[ctx: label for hide controls button without length constraints]
en: Show Controls
oc_FR: Afichar los contraròtles

[ctx: label for next post link]
en: Next
oc_FR: Seguent

en: last
oc_FR: darrièra

en: lbs
oc_FR: Livres

[ctx: link]
en: Add New
oc_FR: Apondre

[ctx: link name]
en: Name
oc_FR: Nom

[ctx: links widget]
en: All Links
oc_FR: Totes los ligams

[ctx: list style]
en: Circle
oc_FR: Cercle

[ctx: list style]
en: Default
oc_FR: Per defaut

[ctx: list style]
en: Disc
oc_FR: Redond

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
oc_FR: Minusculas alfanumericas

[ctx: list style]
en: Lower Greek
oc_FR: Minusculas grègas

[ctx: list style]
en: Lower Roman
oc_FR: Chifras romanas minusculas

[ctx: list style]
en: Square
oc_FR: Carrat

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
oc_FR: Majusculas alfanumericas

[ctx: list style]
en: Upper Roman
oc_FR: Chifras romanas majusculas

en: media
oc_FR: mèdia

[ctx: media]
en: Remove video track
oc_FR: Suprimir la pista vidèo

[ctx: media item]
en: Edit
oc_FR: Modificar

[ctx: media item]
en: Success
oc_FR: Succes

[ctx: media modal menu]
en: Menu
oc_FR: Menú

[ctx: media modal menu actions]
en: Actions
oc_FR: Accions

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
oc_FR: (Actualament reglat sus&nbsp;: %s)

[ctx: menu]
en: Edit
oc_FR: Modificar

[ctx: menu]
en: Use new menu
oc_FR: Utilizar lo novèl menú

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
oc_FR: (Actualament&nbsp;: %s)

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
oc_FR: (Actuellement réglé sur&nbsp;: %s)

[ctx: meta name]
en: Name
oc_FR: Nom

en: minute | minutes
oc_FR[0]: Minuta

en: minutes
oc_FR: menutas

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
oc_FR: (Pas cap d'informacion)

en: month
oc_FR: mes

en: moved to the Trash.
oc_FR: desplacat dins l&rsquo;Escobilhièr.

en: muse
oc_FR: musa

en: music
oc_FR: musica

[ctx: name]
en: Unknown
oc_FR: Desconegut

[ctx: nav menu home label]
en: Home
oc_FR: Acuèlh

en: neighbor
oc_FR: vesin

en: new users
oc_FR: nouveaux utilizaires

en: newer
oc_FR: recent

[ctx: next set of posts]
en: Next
oc_FR: Seguent

en: no title
oc_FR: sens títol

[ctx: no user roles]
en: None
oc_FR: Aucun

en: none
oc_FR: degun

[ctx: noun]
en: Comment
oc_FR: Comentari

[ctx: noun]
en: Trash
oc_FR: Escobilhièr

[ctx: number of pages]
en: of
oc_FR: sur

en: number_format_decimal_point
oc_FR: ,

en: number_format_thousands_sep
oc_FR: ,

en: of
oc_FR: sus

en: older
oc_FR: ancian

en: on
oc_FR: sus

[ctx: opening curly double quote]
en: &#8220;
oc_FR: &laquo;&nbsp;

[ctx: opening curly single quote]
en: &#8216;
oc_FR: &lsquo;

en: or
oc_FR: o

en: or <a href="%s">create a new menu</a>. Do not forget to save your changes!
oc_FR: o <a href="%s">creatz un menú novèl</a>. Oblidetz pas de desliurar los cambiaments!

en: orders
oc_FR: comanda

[ctx: page]
en: Add New
oc_FR: Apondre

[ctx: page]
en: Featured image
oc_FR: Imatge mes en avant

[ctx: page]
en: Remove featured image
oc_FR: Suprimir l’imatge mes en avant

[ctx: page]
en: Set featured image
oc_FR: Definir l’imatge mes en avant

[ctx: page]
en: Use as featured image
oc_FR: Utilizar coma imatge mes en avant

[ctx: page label]
en: Front Page
oc_FR: Pagina d'acuèlh

[ctx: page label]
en: Posts Page
oc_FR: Pagina dels articles

[ctx: page label]
en: Privacy Policy Page
oc_FR: Pagina de la politica de privacitat

[ctx: paging]
en: %1$s of %2$s
oc_FR: %1$s sus %2$s

en: parent
oc_FR: pairin

en: password
oc_FR: Mot de Santa Clara

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
oc_FR: Pas de concordància

[ctx: password strength]
en: Medium
oc_FR: Mejana

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
oc_FR: Fòrça del senhal desconeguda.

[ctx: password strength]
en: Strong
oc_FR: Fòrt

[ctx: password strength]
en: Very weak
oc_FR: Fòrça feble

[ctx: password strength]
en: Weak
oc_FR: Feble

[ctx: personal data group description]
en: Overview of export report.
oc_FR: Resumit del rapòrt d'exportacion.

[ctx: personal data group label]
en: About
oc_FR: A prepaus

en: physical
oc_FR: fisic

[ctx: placeholder]
en: Buy product
oc_FR: Crompar lo produit

[ctx: placeholder]
en: From&hellip;
oc_FR: Del&hellip;

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
oc_FR: Recèrca&hellip;

[ctx: placeholder]
en: To&hellip;
oc_FR: Al&hellip;

[ctx: plugin]
en: %s was successfully deleted.
oc_FR: %s es estat suprimit amb succès.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current PHP version (%1$s) does not meet minimum requirements for %2$s. The plugin requires PHP %3$s.
oc_FR: <strong>Error:</strong> la version actuala de PHP (%1$s) correspond pas a las exigéncias minimas de l'extension %2$s. Aquesta extension demanda lo PHP %3$s.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current WordPress version (%1$s) does not meet minimum requirements for %2$s. The plugin requires WordPress %3$s.
oc_FR: <strong>Error:</strong> la version actuala de WordPress (%1$s) correspond pas a las exigéncias minimas de l'extension %2$s. Aquesta extension demanda WordPress %3$s.

[ctx: plugin]
en: <strong>Error:</strong> Current versions of WordPress (%1$s) and PHP (%2$s) do not meet minimum requirements for %3$s. The plugin requires WordPress %4$s and PHP %5$s.
oc_FR: <strong>Error:</strong> las versions actualas de WordPress (%1$s) e de PHP (%2$s) correspondon pas a las exigéncias minimas de l'extension %3$s. Aquesta extension demanda lo WordPress %4$s e lo PHP %5$s.

[ctx: plugin]
en: Activate %s
oc_FR: Activacion de %s

[ctx: plugin]
en: Active
oc_FR: Actiu

[ctx: plugin]
en: Cannot Install
oc_FR: Se pòt pas installar

[ctx: plugin]
en: Current
oc_FR: Actuala

[ctx: plugin]
en: Install %s
oc_FR: Installar %s

[ctx: plugin]
en: Install %s now
oc_FR: Installar %s

[ctx: plugin]
en: Install Now
oc_FR: Installar ara

[ctx: plugin]
en: Network Activate
oc_FR: Activar lo malhum

[ctx: plugin]
en: Replace current with uploaded
oc_FR: Remplaçar l'actual amb que mandatz

[ctx: plugin]
en: Update %s now
oc_FR: Metre %s a jorn

[ctx: plugin]
en: Uploaded
oc_FR: Mandat

en: pm
oc_FR: del tantòst

[ctx: post]
en: Add New
oc_FR: Apondre

[ctx: post]
en: Featured image
oc_FR: Imatge mes en avant

[ctx: post]
en: Remove featured image
oc_FR: Suprimir l’imatge mes en avant

[ctx: post]
en: Set featured image
oc_FR: Definir l’imatge mes en avant

[ctx: post]
en: Use as featured image
oc_FR: Utilizar coma imatge mes en avant

[ctx: post action/button label]
en: Schedule
oc_FR: Planificar

[ctx: post format archive title]
en: Asides
oc_FR: En passant

[ctx: post format archive title]
en: Audio
oc_FR: Àudio

[ctx: post format archive title]
en: Chats
oc_FR: Discussions

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
oc_FR: Galariás

[ctx: post format archive title]
en: Images
oc_FR: Imatges

[ctx: post format archive title]
en: Links
oc_FR: Ligams

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
oc_FR: Citacions

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
oc_FR: Estats

[ctx: post format archive title]
en: Videos
oc_FR: Vidèos

[ctx: post password form]
en: Enter
oc_FR: Validar

[ctx: post state]
en: Pending
oc_FR: En espèra

[ctx: post status]
en: Customization Draft
oc_FR: Esbòs de personalizacion

[ctx: post status]
en: Draft
oc_FR: Borrolhon

[ctx: post status]
en: Password protected
oc_FR: Protegida amb senhal

[ctx: post status]
en: Pending
oc_FR: En espèra

[ctx: post status]
en: Private
oc_FR: Privat

[ctx: post status]
en: Published
oc_FR: Publicat

[ctx: post status]
en: Scheduled
oc_FR: Planificat

[ctx: post status]
en: Sticky
oc_FR: Fixat

[ctx: post status]
en: Trash
oc_FR: Escobilhièr

[ctx: post type archive title prefix]
en: Archives:
oc_FR: Archius:

[ctx: post type general name]
en: Changesets
oc_FR: Jòcs de modificacion

[ctx: post type general name]
en: Media
oc_FR: Fichièr Mèdia

[ctx: post type general name]
en: Pages
oc_FR: Paginas

[ctx: post type general name]
en: Posts
oc_FR: Articles

[ctx: post type singular name]
en: Changeset
oc_FR: Jòc de modificacion

[ctx: post type singular name]
en: Navigation Menu
oc_FR: Menú de navigacion

[ctx: post type singular name]
en: Page
oc_FR: Pagina

[ctx: post type singular name]
en: Pattern
oc_FR: Modèl

[ctx: post type singular name]
en: Post
oc_FR: Article

[ctx: post type singular name]
en: Template
oc_FR: Modèl

en: posts
oc_FR: articles

[ctx: posts]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Totes <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Totes <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Mine <span class="count">(%s)</span> | Mine <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Lo meu <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Los meus <span class="count">(%s)</span>

[ctx: posts]
en: Sticky <span class="count">(%s)</span> | Sticky <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Mes en avant <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Meses en avant <span class="count">(%s)</span>

[ctx: previous set of posts]
en: Previous
oc_FR: Precedent

[ctx: prime]
en: &#8242;
oc_FR: &prime;

en: print
oc_FR: estampar

en: privacy-policy
oc_FR: politica de privacitat

en: professional
oc_FR: professionau

[ctx: publish box date format]
en: M j, Y
oc_FR: j/M/Y

en: registration
oc_FR: Conneccion

en: rel:
oc_FR: rel&nbsp;:

[ctx: removing-widget]
en: Deactivate
oc_FR: Desactivar

en: reply
oc_FR: respondre

[ctx: request status]
en: Pending
oc_FR: Pendent

[ctx: requests]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Tot <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Totes <span class="count">(%s)</span>

en: required
oc_FR: requis

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
oc_FR: j F Y \a G \h i \m\i\n

[ctx: revision date short format]
en: j M @ H:i
oc_FR: j F \a G \h i \m\i\n

[ctx: revisions]
en: Browse
oc_FR: Percórrer

[ctx: sample permalink base]
en: archives
oc_FR: archius

[ctx: sample permalink structure]
en: sample-post
oc_FR: exemple-article

en: sample-page
oc_FR: page-d-exemple

en: scale height
oc_FR: Redimensionar en nautor

en: search
oc_FR: Recèrca

en: second
oc_FR: segunda

en: seconds
oc_FR: segundas

en: selection height
oc_FR: nautor de la sélection

en: selection width
oc_FR: largor de la sélection

[ctx: shop_order post type singular name]
en: Order
oc_FR: Comanda

[ctx: short (~12 characters) label for hide controls button]
en: Hide Controls
oc_FR: Amagar los contraròtles

en: show
oc_FR: mostrar

en: sibling
oc_FR: hrair/sòr

[ctx: site]
en: &larr; Go to %s
oc_FR: &larr; Va a %s

[ctx: site]
en: Activate
oc_FR: Activar

[ctx: site]
en: Mark as spam
oc_FR: Marcar coma indesirable

[ctx: site]
en: Not Spam
oc_FR: Es pas un indesirable

[ctx: site]
en: Not spam
oc_FR: Es pas un indesirable

[ctx: site]
en: Registered
oc_FR: Inscripcion

[ctx: site]
en: Spam
oc_FR: Indesirable

[ctx: sites]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Tot <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Totes <span class="count">(%s)</span>

[ctx: sites]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Indesirable <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Indesirables <span class="count">(%s)</span>

[ctx: slug]
en: product
oc_FR: produit

[ctx: slug]
en: product-category
oc_FR: categorie-produit

[ctx: slug]
en: product-tag
oc_FR: etiqueta-produit

[ctx: slug]
en: uncategorized
oc_FR: non classé

[ctx: spellcheck]
en: Finish
oc_FR: Acabar

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
oc_FR: Ignorar

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
oc_FR: Tot ignorar

en: spouse
oc_FR: conjunt

en: styles
oc_FR: Estils

en: sub item
oc_FR: soselement

[ctx: submit button]
en: Search
oc_FR: Recercar

en: sweetheart
oc_FR: calinhaire

[ctx: table body]
en: Body
oc_FR: Còs

[ctx: table cell]
en: Cell
oc_FR: Cellula

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
oc_FR: Pas cap

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
oc_FR: Portada

[ctx: table footer]
en: Footer
oc_FR: Pè de pagina

[ctx: table header]
en: Header
oc_FR: Entèsta

[ctx: tag archive title prefix]
en: Tag:
oc_FR: Etiqueta:

[ctx: tags]
en: Most Used
oc_FR: Lo mai utilizat

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
oc_FR: Categorias

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
oc_FR: Mots claus

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
oc_FR: Categoria

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
oc_FR: Mot clau

[ctx: template part area]
en: Footer
oc_FR: Pè de pagina

[ctx: template part area]
en: Header
oc_FR: Entèsta

[ctx: term name]
en: Name
oc_FR: Nom

en: text direction
oc_FR: direccion del tèxte

en: the
oc_FR: lo

en: the author
oc_FR: L'Autor(a)

en: the past day
oc_FR: lo dia passat

en: the past month
oc_FR: lo mes passat

en: the past week
oc_FR: La setmana passada

en: the past year
oc_FR: L'an passat

[ctx: theme]
en: %s was successfully deleted.
oc_FR: %s es estat suprimit corrèctament.

[ctx: theme]
en: Activate
oc_FR: Activar

[ctx: theme]
en: Activate %s
oc_FR: Activacion de %s

[ctx: theme]
en: Activate &#8220;%s&#8221;
oc_FR: Activa "%s"

[ctx: theme]
en: Active
oc_FR: Actiu

[ctx: theme]
en: Active:
oc_FR: Actiu:

[ctx: theme]
en: Cannot Activate
oc_FR: Impossible d'activar

[ctx: theme]
en: Cannot Activate %s
oc_FR: Impossible d'activar lo tèma %s

[ctx: theme]
en: Cannot Install
oc_FR: Se pòt pas installar

[ctx: theme]
en: Change
oc_FR: Cambiar

[ctx: theme]
en: Customize %s
oc_FR: Personaliza %s

[ctx: theme]
en: Delete %s
oc_FR: Suprimir %s

[ctx: theme]
en: Installed
oc_FR: Installat

[ctx: theme]
en: Live Preview %s
oc_FR: Previsualizacion %s

[ctx: theme]
en: Replace active with uploaded
oc_FR: Remplaça l'actiu amb que pendètz

[ctx: theme]
en: Update %s now
oc_FR: Actualizacion %s ara

[ctx: theme]
en: Uploaded
oc_FR: Mandat

[ctx: theme]
en: View Theme Details for %s
oc_FR: Afichar los detalhs del tèma %s

[ctx: theme author]
en: By %s
oc_FR: Per %s

[ctx: theme name]
en: Name
oc_FR: Nom

[ctx: themes]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Totes <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Totes <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Disabled <span class="count">(%s)</span> | Disabled <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Desactivat <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Desactivats <span class="count">(%s)</span>

[ctx: themes]
en: Enabled <span class="count">(%s)</span> | Enabled <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Activat <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Activats <span class="count">(%s)</span>

en: uncategorized
oc_FR: Pas classat

[ctx: user]
en: Add New User
oc_FR: Apondre un utilizaire

[ctx: user]
en: Mark as spam
oc_FR: Marcar coma indesirable

[ctx: user]
en: Not spam
oc_FR: Es pas un indesirable

[ctx: user]
en: Registered
oc_FR: Inscripcion

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[0]: Totes <span class="count">(%s)</span>
oc_FR[1]: Totes <span class="count">(%s)</span>

en: utf8mb4 requires a MariaDB update
oc_FR: L'ensemble de caractèrs utf8mb4 necessita una actualizacion de MariaDB

en: utf8mb4 requires a MySQL update
oc_FR: L'ensemble de caractèrs utf8mb4 necessita una actualizacion de MySQL

en: utf8mb4 requires a newer client library
oc_FR: L'ensemble de caractèrs utf8mb4 necessita una librariá de client mai nòva

[ctx: verb]
en: Clear
oc_FR: Escafar

[ctx: verb]
en: Spam
oc_FR: Indesirable

[ctx: verb]
en: Trash
oc_FR: Escobilhièr

[ctx: verb]
en: View
oc_FR: Afichar

[ctx: verb; site]
en: Archive
oc_FR: Archivar

en: verified owner
oc_FR: client confirmé

en: vertical start position
oc_FR: posicion iniciala verticala

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
oc_FR: Alinhament V

en: video
oc_FR: vidèo

[ctx: video or audio]
en: Length
oc_FR: Durada

en: website
oc_FR: site

[ctx: website URL]
en: At URL
oc_FR: A l'URL

[ctx: website name]
en: For site
oc_FR: Per site

en: week
oc_FR: setmana

[ctx: widget]
en: Add
oc_FR: Apondre

[ctx: widget]
en: Edit
oc_FR: Modificar

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
oc_FR: %1$s dins %2$s

en: year
oc_FR: Annada

en: years
oc_FR: ans

en: — No Change —
oc_FR: — Aucun Cambiament —
