Plugins - Gutenberg - Development (trunk) - en to fa translation catalogue (166 entries)

en: %1$s on %2$s
fa: %1$s در %2$s

en: %d days
fa: %d روز

en: %d hours
fa: %d ساعت

en: %d minutes
fa: %d دقیقه

en: %d seconds
fa: %d ثانیه

en: %d years
fa: %d سال

en: %s ago
fa: %s قبل

en: %s from now
fa: %s از حالا

en: %s minute | %s minutes
fa[0]: %s دقیقه

en: %s submenu
fa: %s زیرفهرست

en: (no title)
fa: (بدون عنوان)

en: ... like this one, which is right aligned.
fa: ... مانند این یکی، که راست چین شده است.

en: A Picture is Worth a Thousand Words
fa: یک تصویر ارزش هزار کلمه دارد

en: A huge benefit of blocks is that you can edit them in place and manipulate your content directly. Instead of having fields for editing things like the source of a quote, or the text of a button, you can directly change the content. Try editing the following quote:
fa: مزیت بزرگی از بلوک‌ها این است که شما می توانید آنها را در جای خود ویرایش کنید و محتوای خود را به طور مستقیم دستکاری کنید. به جای داشتن زمینه‌هایی برای ویرایش چیزهایی مانند منبع نقل قول یا متن یک دکمه، می‌توانید محتوای آن را به طور مستقیم تغییر دهید. سعی کنید که نقل قول زیر را ویرایش کنید:

en: Accessibility is important &mdash; don&#8217;t forget image alt attribute
fa: قابلیت دسترسی مهم است & mdash؛ ویژگی alt تصویر را فراموش نکن

en: Add New Category
fa: افزودن دسته تازه

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
fa: خطایی رخ داده است، که احتمالاً به این معنی است که خوراک کار نمی‌کند. بعداً دوباره تلاش کنید.

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
fa: و <em> لیست‌ها </em> البته مانند این یکی :)

en: Any block can opt into these alignments. The embed block has them also, and is responsive out of the box:
fa: هر بلوک می‌تواند به این ترازوها برسد. بلوک جاسازی نیز آنها را دارد و از جعبه پاسخگو است:

en: Archives
fa: بایگانی ها

en: Beautiful landscape
fa: منظره زیبا

en: Block
fa: بلوک

[ctx: Block pattern category]
en: Audio
fa: صوت

[ctx: Block pattern category]
en: Videos
fa: ویدئوها

en: Blocks can be anything you need. For instance, you may want to add a subdued quote as part of the composition of your text, or you may prefer to display a giant stylized one. All of these options are available in the inserter.
fa: بلوک می‌تواند هر چیزی که نیاز دارید باشد به عنوان مثال، ممکن است بخواهید یک نقل قول ضعیف را به عنوان بخشی از متن متن خود اضافه کنید، یا ممکن است ترجیح دهید یک نمایشگر غول پیکر تلقی کنید. همه این گزینه‌ها در داخل درج شده است.

en: Categories
fa: دسته‌ها

en: Close
fa: بسته

en: Close menu
fa: بستن فهرست

en: Content
fa: محتوا

en: Demo
fa: پیشنمایش

en: Documentation
fa: مستندات

en: Edit
fa: ویرایش

en: Embeds, like YouTube, Tweets, or other WordPress posts.
fa: قراردادن، مانند یوتیوب، تویت‌ها، و یا سایر پست‌های وردپرس.

en: Enable the live collaboration and offline persistence between peers
fa: فعال‌سازی همکاری زنده و ذخیره‌سازی آفلاین بین همتایان

en: Experimental settings
fa: تنظیمات آزمایشی

en: Experiments
fa: آزمایشات

en: Experiments Settings
fa: تنظیمات بررسی

en: Footnotes
fa: پانویس‌ها

en: Galleries
fa: گالریها

en: Global styles.
fa: استایل‌های سراسری.

en: Go give it a try, you may discover things WordPress can already add into your posts that you didn&#8217;t know about. Here&#8217;s a short list of what you can currently find there:
fa: برو آن را امتحان کنید، ممکن است چیزهایی را کشف کنید که وردپرس قبلا می تواند به پست های خود اضافه کند که شما درباره آن اطلاعات ندیده اید. در اینجا یک لیست کوتاه از آنچه شما در حال حاضر می توانید پیدا کنید:

en: Gutenberg
fa: گوتنبرگ

en: Gutenberg Team
fa: تیم گوتنبرگ

en: Gutenberg development mode requires files to be built. Run <code>npm install</code> to install dependencies, <code>npm run build</code> to build the files or <code>npm run dev</code> to build the files and watch for changes. Read the <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md">contributing</a> file for more information.
fa: حالت توسعه‌‌ای گوتنبرگ نیاز به ایجاد فایل‌های دارد. اجرای <code>npm install</code>نصب ملحقات،و <code>npm run dev</code> برای ایجاد  وتماشای فایل‌ها.بخوانید پرونده<a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/master/CONTRIBUTING.md">مشارکت کننده</a> برای ازلاعات بیشتر.

en: Gutenberg requires WordPress %s or later to function properly. Please upgrade WordPress before activating Gutenberg.
fa: گوتنبرگ به وردپرس %s یا جدیدتر برای عملکرد صحیح نیاز دارد. لطفا قبل از فعالسازی گوتنبرگ وردپرس را ارتقاء دهید.

en: Handling images and media with the utmost care is a primary focus of the new editor. Hopefully, you&#8217;ll find aspects of adding captions or going full-width with your pictures much easier and robust than before.
fa: دستکاری تصاویر و رسانه ها با بیشترین توجه، تمرکز اصلی ویرایشگر جدید است. امیدوارم جنبه های اضافه کردن زیرنویس ها را داشته باشید یا تصاویر با تصاویر خود را بسیار ساده تر و قوی تر از قبل ببینید.

en: Headings are separate blocks as well, which helps with the outline and organization of your content.
fa: عنوان ها بلوک های جداگانه ای نیز هستند که با طرح و سازماندهی محتوای شما کمک می کند.

en: Help build Gutenberg
fa: راهنما ساختن گوتنبرگ

en: Home
fa: خانه

en: If you combine the new <strong>wide</strong> and <strong>full-wide</strong> alignments with galleries, you can create a very media rich layout, very quickly:
fa: اگر شما ترکیب جدید <strong> گسترده </strong> و <strong> تمام عیار </strong> با گالری‌ها را ترکیب کنید، می‌توانید طرح بسیار غنی از رسانه‌ها را بسیار سریع ایجاد کنید:

en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
fa: اگر می‌خواهید درباره نحوه ساخت بلوک‌های اضافی بیشتر بدانید، یا اگر به کمک به پروژه علاقه‌مند هستید به <a href="%s">مخزن GitHub</a> سر بزنید.

en: If your theme supports it, you&#8217;ll see the "wide" button on the image toolbar. Give it a try.
fa: اگر پوسته شما از آن پشتیبانی کند دکمه "عریض" را در نوار ابزار تصویر مشاهده خواهید کرد. آن را امتحان کنید.

en: Images &amp; Videos
fa: فیلم و تصاویر

en: Imagine everything that WordPress can do is available to you quickly and in the same place on the interface. No need to figure out HTML tags, classes, or remember complicated shortcode syntax. That&#8217;s the spirit behind the inserter—the <code>(+)</code> button you&#8217;ll see around the editor—which allows you to browse all available content blocks and add them into your post. Plugins and themes are able to register their own, opening up all sort of possibilities for rich editing and publishing.
fa: تصور کنید همه چیزهایی که وردپرس می تواند انجام دهد به شما در سرعت و در همان مکان در رابط کاربری در دسترس است. بدون نیاز به تشخیص تگ های HTML، کلاس ها، و یا به یاد داشته باشید نحو مختصر کوتاه. این روح پشت ورودی است - دکمه  <code>(+)</code>که در اطراف ویرایشگر مشاهده می کنید، که به شما اجازه می دهد تمام بلوک های موجود در لیست را مرور کنید و آنها را در پست خود اضافه کنید. پلاگین ها و تم ها قادر به ثبت نام خود، باز کردن همه نوع از امکانات برای ویرایش و ویرایش غنی است.

en: Layout blocks, like Buttons, Hero Images, Separators, etc.
fa: طرح بندی بلوک‌ها، شبهه دکمه‌ها، تصاویر شاخص، جداکننده‌ها و غیره.

en: Live Collaboration and offline persistence
fa: همکاری زنده و ذخیره‌سازی آفلاین

en: Logo
fa: لوگو

en: Maximum posts per page
fa: بیشترین نوشته‌ها در هر برگه

en: Media Rich
fa: رسانه غنی

en: Menu
fa: فهرست

en: Next Page
fa: صفحه بعدی

en: No archives to show.
fa: بایگانی برای نمایش وجود ندارد

en: No comments to show.
fa: تعداد دیدگاه جهت نمایش.

en: Open menu
fa: باز کردن فهرست

en: Pagination
fa: صفحه‌بندی

en: RSS Error:
fa: خطای RSS:

en: Read more
fa: ادامه مطلب

en: Response
fa: پاسخ

en: Search
fa: جستجو

en: Search results
fa: نتایج جستجو

en: Select Category
fa: انتخاب دسته

en: Select Day
fa: انتخاب روز

en: Select Month
fa: انتخاب ماه

en: Select Post
fa: انتخاب نوشته

en: Select Week
fa: انتخاب هفته

en: Select Year
fa: انتخاب سال

en: Small
fa: کوچک

en: Support
fa: پشتیبانی

en: Sure, the full-wide image can be pretty big. But sometimes the image is worth it.
fa: مطمئنا، تصویر تمام عیار می تواند بسیار بزرگ باشد. اما گاهی اوقات تصویر ارزشش را دارد.

en: Text &amp; Headings
fa: متن و عنوان

en: Thanks for testing Gutenberg!
fa: سپاسگزاریم از اینکه گوتنبرگ را آزمایش می‌کنید!

en: The <em>Inserter</em> Tool
fa: ابزار <em>درج کننده</em>

en: The WordPress community
fa: جامعه وردپرس

en: The above is a gallery with just two images. It&#8217;s an easier way to create visually appealing layouts, without having to deal with floats. You can also easily convert the gallery back to individual images again, by using the block switcher.
fa: عکس بالا یک گالری با دو تصویر است. این یک روش ساده‌تر برای ایجاد طرح‌های جذاب بصری است، بدون این که مجبور باشید با شناور شدن سر و کار داشته باشید. همچنین می‌توانید به راحتی گالری را با استفاده از تعویض بلوک به تصاویر انفرادی تبدیل کنید.

en: The block editor includes experimental features that are useable while they're in development. Select the ones you'd like to enable. These features are likely to change, so avoid using them in production.
fa: ویرایشگر بلوک دارای ویژگی‌های آزمایشی است که در طول فرآیند توسعه‌ نیز قابل استفاده هستند. مواردی را که می خواهید فعال کنید انتخاب نمایید. این ویژگی‌ها احتمالاً تغییر خواهند کرد، بنابراین از استفاده آن‌ها در سایت اصلی خودداری نمایید.

en: The editor will endeavor to create a new page and post building experience that makes writing rich posts effortless, and has “blocks” to make it easy what today might take shortcodes, custom HTML, or “mystery meat” embed discovery.
fa: سردبیر تلاش خواهد کرد تا یک صفحه جدید ایجاد کند و تجربه ساختن پست را ایجاد کند که پستهای غنی را آسان کند و «بلوکها» را برای آسان ساختن کد کوتاه، HTML سفارشی یا «گواهینامه رمز و راز» کشف کرده است.

en: The goal of this new editor is to make adding rich content to WordPress simple and enjoyable. This whole post is composed of <em>pieces of content</em>—somewhat similar to LEGO bricks—that you can move around and interact with. Move your cursor around and you&#8217;ll notice the different blocks light up with outlines and arrows. Press the arrows to reposition blocks quickly, without fearing about losing things in the process of copying and pasting.
fa: هدف این ویرایشگر جدید افزودن محتوای غنی به وردپرس ساده و لذت بخش است. این پست کامل شامل  <em>pieces of content</em> است - تا حدودی شبیه به آجر LEGO - که میتوانید با آن حرکت کنید و با آن ارتباط برقرار کنید. حرکت مکان نما خود را در اطراف و شما متوجه بلوک های مختلف نور با خطوط و فلش. فلش را فشار دهید تا بلوک را به سرعت تغییر دهید، بدون اینکه ترس از دست دادن چیزهایی را در روند کپی و چسباندن داشته باشید.

en: The information corresponding to the source of the quote is a separate text field, similar to captions under images, so the structure of the quote is protected even if you select, modify, or remove the source. It&#8217;s always easy to add it back.
fa: اطلاعات مربوط به منبع نقل قول یک فیلد متنی جداگانه است، شبیه به زیرنویس‌ها در زیر تصاویر، بنابراین ساختار نقل قول محافظت می‌شود حتی اگر شما انتخاب، اصلاح و یا حذف منبع. همیشه آسان است برای اضافه کردن آن به عقب.

en: Try selecting and removing or editing the caption, now you don&#8217;t have to be careful about selecting the image or other text by mistake and ruining the presentation.
fa: سعی کنید انتخاب و حذف و یا ویرایش عنوان، در حال حاضر شما لازم نیست که مراقب باشید در مورد انتخاب تصویر یا متن به اشتباه و خراب کردن ارائه.

en: Unique identifier for the font face.
fa: شناسه منحصر به فرد برای این شی.

en: Unique identifier for the revision.
fa: شناسه منحصر به فرد برای بلاک.

en: Visual Editing
fa: ویرایش دیداری

en: Welcome to the Gutenberg Editor
fa: به ویرایشگر گوتنبرگ خوش آمدید

en: What you are reading now is a <strong>text block</strong> the most basic block of all. The text block has its own controls to be moved freely around the post...
fa: آنچه که در حال خواندن هستید <strong>text block</strong> است که پایه اصلی همه است. بلوک متن دارای کنترل های خاصی است که به طور آزادانه در اطراف پست منتقل می شود ...

en: You can build any block you like, static or dynamic, decorative or plain. Here&#8217;s a pullquote block:
fa: شما می‌توانید هر بلوکی که دوست دارید ایجاد کنید، استاتیک یا پویا، تزئینی یا ساده. در اینجا یک بلوک بالایی است:

en: You can change the amount of columns in your galleries by dragging a slider in the block inspector in the sidebar.
fa: شما می‌توانید با کشیدن یک اسلایدر در نوار کناری مقدار ستون‌ها را در گالری‌های خود تغییر دهید.

en: a day
fa: یک روز

en: a minute
fa: یک دقیقه

en: a month
fa: یک ماه

en: a second
fa: یک ثانیه

en: a year
fa: یک سال

en: an hour
fa: یک ساعت

[ctx: block description]
en: A form.
fa: یک فرم.

[ctx: block description]
en: Add a block that displays content pulled from other sites, like Twitter or YouTube.
fa: یک بلوک را که محتوای دیگر سایت‌ها مانند توئیتر، اینستاگرام یا یوتوب را نمایش میدهد، اضافه کنید.

[ctx: block description]
en: Add a submenu to your navigation.
fa: یک زیرفهرست به راهبری خود اضافه نمایید.

[ctx: block description]
en: Give quoted text visual emphasis. "In quoting others, we cite ourselves." — Julio Cortázar
fa: به متن نقل قول شده تاکید ظاهری بدهید. «در نقل قول کردن دیگران، ما خودمان را نشان می‌دهیم.» - ژولیو کورتازار

[ctx: block description]
en: Introduce new sections and organize content to help visitors (and search engines) understand the structure of your content.
fa: بخش‌های جدید را معرفی کرده و برای کمک به بازدیدکنندگان (و موتورهای جستجو) که ساختار محتوای شما را درک کنید.

[ctx: block description]
en: The author name.
fa: نام نویسنده

[ctx: block keyword]
en: archive
fa: بایگانی

[ctx: block keyword]
en: button
fa: دکمه

[ctx: block keyword]
en: document
fa: سند

[ctx: block keyword]
en: download
fa: دانلود

[ctx: block keyword]
en: feed
fa: خوراک

[ctx: block keyword]
en: form
fa: فرم

[ctx: block keyword]
en: image
fa: تصویر

[ctx: block keyword]
en: link
fa: پیوند

[ctx: block keyword]
en: links
fa: پیوندها

[ctx: block keyword]
en: login
fa: ورود

[ctx: block keyword]
en: logout
fa: بیرون رفتن

[ctx: block keyword]
en: menu
fa: فهرست

[ctx: block keyword]
en: movie
fa: فیلم

[ctx: block keyword]
en: navigation
fa: راهبری

[ctx: block keyword]
en: page
fa: برگه

[ctx: block keyword]
en: poetry
fa: شعر

[ctx: block keyword]
en: posts
fa: نوشته‌ها

[ctx: block keyword]
en: reusable
fa: قابل استفاده مجدد

[ctx: block keyword]
en: text
fa: متن

[ctx: block keyword]
en: toggle
fa: تغییر وضعیت

[ctx: block style label]
en: Default
fa: پیش‌فرض

[ctx: block title]
en: Audio
fa: صدا

[ctx: block title]
en: Author
fa: نویسنده

[ctx: block title]
en: Author Name
fa: نام نویسنده

[ctx: block title]
en: Button
fa: دکمه

[ctx: block title]
en: Buttons
fa: دکمه‌ها

[ctx: block title]
en: Calendar
fa: تقویم

[ctx: block title]
en: Classic
fa: کلاسیک

[ctx: block title]
en: Code
fa: کد

[ctx: block title]
en: Column
fa: ستون

[ctx: block title]
en: Comments
fa: دیدگاه‌ها

[ctx: block title]
en: Content
fa: محتوا

[ctx: block title]
en: Cover
fa: کاور

[ctx: block title]
en: Custom Link
fa: پیوند سفارشی

[ctx: block title]
en: Date
fa: تاریخ

[ctx: block title]
en: Details
fa: جزئیات

[ctx: block title]
en: Embed
fa: قراردادن

[ctx: block title]
en: File
fa: پرونده

[ctx: block title]
en: Footnotes
fa: پانویس‌ها

[ctx: block title]
en: Form
fa: فرم

[ctx: block title]
en: Gallery
fa: گالری

[ctx: block title]
en: Group
fa: گروه

[ctx: block title]
en: Heading
fa: تیتر

[ctx: block title]
en: List
fa: لیست

[ctx: block title]
en: More
fa: بیشتر

[ctx: block title]
en: Navigation
fa: راهبری

[ctx: block title]
en: Search
fa: جستجو

[ctx: block title]
en: Submenu
fa: زیرفهرست

[ctx: block title]
en: Table
fa: جدول

[ctx: block title]
en: Title
fa: عنوان

[ctx: block title]
en: Verse
fa: شعر

[ctx: block title]
en: Video
fa: ویدئو

en: by %s
fa: به دست %s

en: https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg/
fa: https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
fa: بعدی:

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
fa: قبلی:

[ctx: label for next post link]
en: Next
fa: بعدی

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
fa: قبلی
