Plugins - Gutenberg - Development (trunk) - en to nb_NO translation catalogue (557 entries)

en: %1$s comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
nb_NO[0]: %1$s kommentar<span class="screen-reader-text"> til %2$s</span>
nb_NO[1]: %1$s kommentarer<span class="screen-reader-text"> til %2$s</span>

en: %1$s on %2$s
nb_NO: %1$s til %2$s

en: %s Avatar
nb_NO: %s avatar

en: %s submenu
nb_NO: %s undermeny

en: (Home link, opens in a new tab)
nb_NO: (Hjem-lenke, åpnes i ny fane)

en: (no title)
nb_NO: (ingen overskrift)

en: ... like this one, which is right aligned.
nb_NO: ... som denne, som er høyrejustert.

en: A Picture is Worth a Thousand Words
nb_NO: Et bilde et verdt tusen ord

en: A huge benefit of blocks is that you can edit them in place and manipulate your content directly. Instead of having fields for editing things like the source of a quote, or the text of a button, you can directly change the content. Try editing the following quote:
nb_NO: En stor fordel med blokker er at du kan redigere dem der de er plassert, og manipulere innholdet direkte. I stedet for å ha felter for å redigere ting som kilden til et sitat, eller teksten på en knapp, kan du endre innholdet direkte. Prøv å redigere følgende sitat:

en: A link to a post format
nb_NO: En lenke til et innleggsformat

en: A named status for the object.
nb_NO: En navngitt status for objektet.

en: Accessibility is important &mdash; don&#8217;t forget image alt attribute
nb_NO: Tilgjengelighet er viktig &mdash; ikke glem en alternativ tekst

en: Add New Navigation Menu
nb_NO: Legg til ny navigasjonsmeny

en: Add New Template
nb_NO: Legg til ny mal

en: Add New Template Part
nb_NO: Legg til ny delmal

[ctx: Admin Menu text]
en: Navigation Menus
nb_NO: Navigasjonsmenyer

[ctx: Admin Menu text]
en: Template Parts
nb_NO: Delmaler

[ctx: Admin Menu text]
en: Templates
nb_NO: Maler

en: All Navigation Menus
nb_NO: Alle navigasjoinsmenyer

en: All Template Parts
nb_NO: Alle delmaler

en: All Templates
nb_NO: Alle maler

en: An alphanumeric identifier for the menu location.
nb_NO: En alfanumerisk identifikator for menyposisjonen.

en: An alphanumeric identifier for the navigation area.
nb_NO: En alfanumerisk identifikator for navigasjonsområdet.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
nb_NO: En feil har oppstått, noe som trolig betyr at innmatingen er nede. Prøv igjen senere.

en: And <em>Lists</em> like this one of course :)
nb_NO: Og <em>lister</em> som denne, selvfølgelig :)

en: Any block can opt into these alignments. The embed block has them also, and is responsive out of the box:
nb_NO: Enhver blokk kan eventuelt ha disse justeringene. Innbyggingsblokken har dem også og er responsiv rett ut av boksen.

en: Archives
nb_NO: Arkiv

en: Available image dimensions.
nb_NO: Tilgjengelige bildestørrelser.

en: Available image sizes.
nb_NO: Tilgjengelige bildestørrelser.

en: Beautiful landscape
nb_NO: Vakkert landskap

en: Block
nb_NO: Blokk

[ctx: Block pattern title]
en: Grid
nb_NO: Rutenett

[ctx: Block pattern title]
en: Image at left
nb_NO: Bilde til venstre

[ctx: Block pattern title]
en: Large title
nb_NO: Stor tittel

[ctx: Block pattern title]
en: Offset
nb_NO: Forskyvning

[ctx: Block pattern title]
en: Small image and title
nb_NO: Lite bilde og tittel

en: Blocks can be anything you need. For instance, you may want to add a subdued quote as part of the composition of your text, or you may prefer to display a giant stylized one. All of these options are available in the inserter.
nb_NO: Blokker kan kan være enhver ting du trenger. For eksempel kan du vile legge til dempede sitater som en del av oppbyggingen av din tekst eller du kan foretrekke å vise an diger stilisert sak. Alle disse alternativene er tilgjengelige ved innsetting.

en: Cannot create existing post.
nb_NO: Kan ikke opprette eksisterende innlegg.

en: Cannot set parent term, taxonomy is not hierarchical.
nb_NO: Kan ikke angi forelder-term fordi taksonomien ikke er hierarkisk.

en: Categories
nb_NO: Kategorier

en: Close menu
nb_NO: Lukk meny

[ctx: Color name]
en: Black
nb_NO: Svart

[ctx: Color name]
en: Cyan bluish gray
nb_NO: Cyan-blåaktig grå

[ctx: Color name]
en: Light green cyan
nb_NO: Lys cyan-grønn

[ctx: Color name]
en: Luminous vivid amber
nb_NO: Lysende livaktig rav

[ctx: Color name]
en: Luminous vivid orange
nb_NO: Lysende livaktig oransje

[ctx: Color name]
en: Pale cyan blue
nb_NO: Blek cyanblå

[ctx: Color name]
en: Pale pink
nb_NO: Blek rosa

[ctx: Color name]
en: Vivid cyan blue
nb_NO: Levende cyan-blå

[ctx: Color name]
en: Vivid green cyan
nb_NO: Levende cyan-grønn

[ctx: Color name]
en: Vivid purple
nb_NO: Levende lilla

[ctx: Color name]
en: Vivid red
nb_NO: Livaktig rød

[ctx: Color name]
en: White
nb_NO: Hvit

en: Content of template.
nb_NO: Innhold av mal.

en: Content required if menu item of type block.
nb_NO: Innhold er nødvendig for menypunkter av type blokk.

en: Custom Styles
nb_NO: Tilpassede stiler

en: Default size for images.
nb_NO: Standardstørrelse for bilder.

en: Description of template.
nb_NO: Beskrivelse av mal.

en: Disables custom colors.
nb_NO: Slår av tilpassede farger.

en: Disables custom font size.
nb_NO: Slår av tilpasset skriftstørrelse.

en: Displays individual media items or attachments.
nb_NO: Viser individuelle mediaelementer eller vedlegg.

en: Displays latest posts from a single post taxonomy.
nb_NO: Viser siste innlegg fra en enkelt taksonomi for innlegg.

en: Displays latest posts with single post tag.
nb_NO: Viser siste innlegg med et enkelt stikkord.

en: Displays posts from a specific date.
nb_NO: Viser innlegg fra en bestemt dato.

en: Displays posts.
nb_NO: Viser innlegg.

en: Displays the privacy policy page.
nb_NO: Viser siden for personvernerklæring.

en: Displays when no content is found.
nb_NO: Vises når intet innhold er funnet.

en: Documentation
nb_NO: Dokumentasjon

[ctx: Duotone name]
en: Blue and orange
nb_NO: Blå og oransje

[ctx: Duotone name]
en: Blue and red
nb_NO: Blå og rød

[ctx: Duotone name]
en: Dark grayscale
nb_NO: Mørk gråskala

[ctx: Duotone name]
en: Grayscale
nb_NO: Gråskala

[ctx: Duotone name]
en: Magenta and yellow
nb_NO: Magenta og gul

[ctx: Duotone name]
en: Midnight
nb_NO: Midnatt

[ctx: Duotone name]
en: Purple and green
nb_NO: Lilla og grønn

[ctx: Duotone name]
en: Purple and yellow
nb_NO: Lilla og gul

en: Edit
nb_NO: Rediger

en: Edit Navigation Menu
nb_NO: Rediger navigasjnsmeny

en: Edit Template
nb_NO: Rediger mal

en: Edit Template Part
nb_NO: Rediger delmal

en: Edit site
nb_NO: Rediger nettsted

en: Editor %s
nb_NO: Redigeringsverktøy %s

en: Embeds, like YouTube, Tweets, or other WordPress posts.
nb_NO: Innbygginger, som YouTube, tvitringer eller andre WordPress-innlegg.

en: Empty template: %s
nb_NO: Tomme maler: %s

en: Enable Navigation screen
nb_NO: Slå på navigasjonskjerm

en: Enables custom line height.
nb_NO: Slår på tilpasset linjehøyde.

en: Enables custom spacing.
nb_NO: Slår på tilpasset avstand.

en: Enables custom units.
nb_NO: Slår på tilpassede enheter.

en: Experimental settings
nb_NO: Innstillinger for eksperimenter

en: Experiments
nb_NO: Eksperimenter

en: Experiments Settings
nb_NO: Innstillinger for eksperimenter

en: Featured
nb_NO: Fremhevet

en: File %s doesn't exist!
nb_NO: Filen %s eksisterer ikke!

en: Filter Navigation Menu list
nb_NO: Filtrer listen med navigasjonsmenyer

en: Filter template parts list
nb_NO: Filtrer delmaloversikt

en: Filter templates list
nb_NO: Filtrer maloversikt

[ctx: Font size name]
en: Extra Large
nb_NO: Ekstra stor

[ctx: Font size name]
en: Large
nb_NO: Stor

[ctx: Font size name]
en: Medium
nb_NO: Mellomstor

[ctx: Font size name]
en: Small
nb_NO: Liten

en: Footer
nb_NO: Sidebunn

en: Galleries
nb_NO: Gallerier

en: General
nb_NO: Generelt

en: Get linked object.
nb_NO: Få lenket objekt.

en: Global Styles
nb_NO: Globale stiler

en: Global settings.
nb_NO: Globale innstillinger.

en: Global styles.
nb_NO: Globale stiler.

en: Go give it a try, you may discover things WordPress can already add into your posts that you didn&#8217;t know about. Here&#8217;s a short list of what you can currently find there:
nb_NO: Prøv det ut. Du kan oppdage nye ting som WordPress kan sette inn i dine innlegg, ting du ikke visste om. Her er en kort oversikt over hva du for tiden kan finne der:

[ctx: Gradient name]
en: Blush bordeaux
nb_NO: Rødlig bordeaux

[ctx: Gradient name]
en: Blush light purple
nb_NO: Rødlig lyselilla

[ctx: Gradient name]
en: Cool to warm spectrum
nb_NO: Kaldt til varmt spektrum

[ctx: Gradient name]
en: Electric grass
nb_NO: Elektrisk gress

[ctx: Gradient name]
en: Light green cyan to vivid green cyan
nb_NO: Lysegrønn cyan til levende grønn cyan

[ctx: Gradient name]
en: Luminous dusk
nb_NO: Lysende skumring

[ctx: Gradient name]
en: Luminous vivid amber to luminous vivid orange
nb_NO: Lysende, levende rav til lysende, levende oransje

[ctx: Gradient name]
en: Luminous vivid orange to vivid red
nb_NO: Lysende, levende oransje til levende rød

[ctx: Gradient name]
en: Midnight
nb_NO: Midnatt

[ctx: Gradient name]
en: Pale ocean
nb_NO: Blekt hav

[ctx: Gradient name]
en: Very light gray to cyan bluish gray
nb_NO: Veldig lysegrå til blålig cyan-grå

[ctx: Gradient name]
en: Vivid cyan blue to vivid purple
nb_NO: Levende cyan blå til levende lilla

en: Gutenberg development mode requires files to be built. Run <code>npm install</code> to install dependencies, <code>npm run build</code> to build the files or <code>npm run dev</code> to build the files and watch for changes. Read the <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md">contributing</a> file for more information.
nb_NO: Gutenberg utviklermodus krever at noen filer blir bygget. Kjør <code>npm install</code> for å installere avhengigheter, <code>npm run build</code> for å bygge filene eller <code>npm run dev</code> for å bygge filene og følge med på endringer. Les <a href="https://github.com/WordPress/gutenberg/blob/HEAD/docs/contributors/code/getting-started-with-code-contribution.md ">filen om å bidra</a> for å få mer informasjon.

en: Gutenberg requires WordPress %s or later to function properly. Please upgrade WordPress before activating Gutenberg.
nb_NO: Gutenberg krever WordPress %s eller senere for å fungere ordentlig. Vennligst oppgrader WordPress før du aktiverer Gutenberg.

en: HTML content, as it exists in the database.
nb_NO: HTML-innhold, slik det eksisterer i databasen.

en: HTML content, transformed for display.
nb_NO: HTML-innhold, omformet for visning.

en: HTML title for the object, transformed for display.
nb_NO: HTML-tittelen til objektet, omgjort for visning.

en: HTML title for the post, transformed for display.
nb_NO: HTML-tittelen til innlegget, omformet for visning.

en: Handling images and media with the utmost care is a primary focus of the new editor. Hopefully, you&#8217;ll find aspects of adding captions or going full-width with your pictures much easier and robust than before.
nb_NO: Behandling av bilder og media med den ytterste varsomhet er et primært fokus for det nye redigeringsverktøyet. Forhåpentligvis vil du finne sider ved det å legge til bildetekst til, eller gjøre full bredde av, dine bilder mye enklere og robust enn før.

en: Header
nb_NO: Sidehode

en: Headings are separate blocks as well, which helps with the outline and organization of your content.
nb_NO: Overskrifter er også separate blokker, som hjelper med omrisset og organiseringen av innholdet ditt.

en: Help build Gutenberg
nb_NO: Hjelp til med å utvikle Gutenberg

en: ID of template.
nb_NO: ID for mal.

en: If you combine the new <strong>wide</strong> and <strong>full-wide</strong> alignments with galleries, you can create a very media rich layout, very quickly:
nb_NO: Hvis du kombinerer de nye <strong>bred</strong> og <strong>full-bred</strong> justeringene med gallerier, kan du skape et layout rikt på medier svært enkelt:

en: If you want to learn more about how to build additional blocks, or if you are interested in helping with the project, head over to the <a href="%s">GitHub repository</a>.
nb_NO: Hvis du vil lære mer om hvordan man bygger ekstra blokker, eller hvis du vil hjelpe til med prosjektet, ta en tur innom <a href="%s">GitHub</a>.

en: If your theme supports it, you&#8217;ll see the "wide" button on the image toolbar. Give it a try.
nb_NO: Hvis ditt tema støtter det vil du se knappen for "bred" på verktøylinjen for bildet. Prøv det ut.

en: Images &amp; Videos
nb_NO: Bilder og videoer

en: Imagine everything that WordPress can do is available to you quickly and in the same place on the interface. No need to figure out HTML tags, classes, or remember complicated shortcode syntax. That&#8217;s the spirit behind the inserter—the <code>(+)</code> button you&#8217;ll see around the editor—which allows you to browse all available content blocks and add them into your post. Plugins and themes are able to register their own, opening up all sort of possibilities for rich editing and publishing.
nb_NO: Forestill deg at alt WordPress kan gjøre er lett tilgjengelig, på samme sted i brukergrensesnittet. Det er ikke behov for å styre med HTML-elementer og klasser, eller å memorere komplisert kortkode-syntaks. Dette er tanken bak innsettingsverktøyet—<code>(+)</code>-knappen du ser rundt omkring i redigeringsvinduet—som lar deg bla gjennom alle tilgjengelige innholdsblokker og legge dem til i innlegget ditt. Utvidelser og temaer kan registrere sine egne, noe som åpner all slags muligheter for rik redigering og publisering.

en: Insert into Navigation Menu
nb_NO: Sett inn på navigasjonsmeny

en: Insert into template
nb_NO: Sett inn i malen

en: Insert into template part
nb_NO: Sett inn i delmal

en: Invalid URL
nb_NO: Ugyldig URL

en: Invalid URL.
nb_NO: Ugyldig URL.

en: Invalid author ID.
nb_NO: Ugyldig forfatter-ID.

en: Invalid menu location.
nb_NO: Ugyldig menyposisjon.

en: Invalid navigation area.
nb_NO: Ugyldig navigasjonsområde.

en: Invalid post ID.
nb_NO: Ugyldig innleggs-ID.

en: Invalid post type.
nb_NO: Ugyldig inholdstype

en: Invalid term ID.
nb_NO: Ugyldig term-ID.

en: Layout blocks, like Buttons, Hero Images, Separators, etc.
nb_NO: Blokker for utforming, som knapper, heltebilder, skille-elementer osv.

en: Limit result set to posts with a specific menu_order value.
nb_NO: Begrens resultatene til innlegg med spesifikk verdi for menu_order.

en: Limit result set to users who have published posts.
nb_NO: Begrens resultater til brukere som har publisert innlegg.

en: Limit to the specified post id.
nb_NO: Begrens til den angitte innleggs-ID.

en: Limit to the specified template part area.
nb_NO: Begrens til det angitte del delmal-området.

en: List of allowed block types.
nb_NO: Liste over tillatte blokktyper.

en: Media Rich
nb_NO: Rik på media

en: Menu
nb_NO: Meny

en: Menu items do not support trashing. Set '%s' to delete.
nb_NO: Menyelementer støtter ikke bruk av papirkruv. Sett '%s' for å slette.

en: Menu location does not exist.
nb_NO: Menyposisjonen finnes ikke.

en: Name of type.
nb_NO: Navn på type.

en: Navigation (beta)
nb_NO: Navigasjon (beta)

en: Navigation Menu
nb_NO: Navigasjonsmeny

[ctx: Navigation Menu]
en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Navigation Menu archives
nb_NO: Navigasjonsmenyarkiver

en: Navigation Menus
nb_NO: Navigasjonsmenyer

en: Navigation Menus list
nb_NO: Liste med navigasjonsmenyer

en: Navigation Menus list navigation
nb_NO: Navigering i liste med navigasjonsmenyer

en: Navigation menus.
nb_NO: Navigasjonsmenyer.

en: New Navigation Menu
nb_NO: Ny navigasjionsmeny

en: New Template
nb_NO: Ny mal

en: New Template Part
nb_NO: Ny delmal

en: Next Page
nb_NO: Neste side

en: No Navigation Menu found in Trash.
nb_NO: Ingen navigasjonsmeny funnet i papirkurven

en: No Navigation Menu found.
nb_NO: Ingen navigasjonsmeny funnet.

en: No archives to show.
nb_NO: Ingen arkiver å vise.

en: No comments to show.
nb_NO: Ingen kommentarer å vise.

en: No comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
nb_NO: Ingen kommentarer<span class="screen-reader-text"> til %s</span>

en: No matching template found
nb_NO: Ingen passende maler funnet

en: No matching template found.
nb_NO: Ingen passende mal funnet.

en: No template parts found in Trash.
nb_NO: Ingen delmaler funnet i papirkurven.

en: No template parts found.
nb_NO: Ingen delmaler funnet.

en: No templates exist with that id.
nb_NO: Ingen maler finnes med den IDen.

en: No templates found in Trash.
nb_NO: Ingen maler funnet i papirkurven.

en: No templates found.
nb_NO: Ingen maler funnet.

en: No theme is defined for this template.
nb_NO: Intet tema definert for denne malen.

en: Of Mountains &amp; Printing Presses
nb_NO: Fra fjell og trykkpresser

en: Open menu
nb_NO: Åpne meny

en: Order sort attribute ascending or descending.
nb_NO: Sorter attributter stigende eller synkende.

en: Parent Navigation Menu:
nb_NO: Navigasjonsmeny-forelder:

en: Parent Template Part:
nb_NO: Forelderdelmal:

en: Parent Template:
nb_NO: Forelder-mal:

en: Parent term does not exist.
nb_NO: Forelder-termen finnes ikke.

en: Post Format Link
nb_NO: Innleggsformat-lenke

en: Post ID.
nb_NO: Innleggs-ID.

en: Post type to get the templates for.
nb_NO: Innholdstyper å hente maler for.

en: Previous Page
nb_NO: Forrige side

en: Privacy Policy
nb_NO: Personvernerklæring

en: Query
nb_NO: Spørring

en: RSS Error:
nb_NO: RSS-feil:

en: Read more
nb_NO: Les mer

en: Required to be true, as terms do not support trashing.
nb_NO: Påkreved å være sann, ettersom termer ikke kan legges i papirkurven.

en: Search
nb_NO: Søk

en: Search Navigation Menus
nb_NO: Søk i navigasjonsmenyer

en: Search Template Parts
nb_NO: Søk delmaler

en: Search Templates
nb_NO: Søk maler

en: Select Category
nb_NO: Velg kategori

en: Select Day
nb_NO: Velg dag

en: Select Month
nb_NO: Velg måned

en: Select Post
nb_NO: Velg innlegg

en: Select Week
nb_NO: Velg uke

en: Select Year
nb_NO: Velg år

en: Site logo.
nb_NO: Nettstedslogo.

en: Skip to content
nb_NO: Hopp til innhold

en: Sorry, you are not allowed to assign the provided locations.
nb_NO: Beklager, du har ikke tillatelse til å tilordne de angitte posisjonene.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
nb_NO: Beklager, du har ikke tillatelse til å redigere innhold av denne typen.

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
nb_NO: Beklager, du har ikke tillatelse til å redigere termer i denne taksonomien.

en: Sorry, you are not allowed to edit this term.
nb_NO: Beklager, du har ikke tillatelse til å redigere denne termen.

en: Sorry, you are not allowed to export templates and template parts.
nb_NO: Beklager, du har ikke tilgang til å eksportere maler og delmaler.

en: Sorry, you are not allowed to set auto add pages.
nb_NO: Beklager, du har ikke tillatelse til å sette auto legg til sider.

en: Sorry, you are not allowed to view menu locations.
nb_NO: Beklager, du har ikke tillatelse til å se menyposisjoner.

en: Sorry, you are not allowed to view navigation areas.
nb_NO: Beklager, du har ikke tilgang til å se navigasjonsområder.

en: Sorry, you cannot view these menus, unless you have access to permission edit them.
nb_NO: Beklager, du kan ikke se disse menyene, om du ikke har tilgang til å redigere dem.

en: Sorry, you cannot view this menu, unless you have access to permission edit it.
nb_NO: Beklager, du kan ikke se denne menyen, om du ikke har tilgang til å redigere den.

en: Sort collection by object attribute.
nb_NO: Sorter samlingen etter objektattributt.

en: Source of customized template
nb_NO: Kilde til tilpasset mal

en: Source of template
nb_NO: Kilde for malen

en: Status of template.
nb_NO: Status for mal.

en: Support
nb_NO: Brukerstøtte

en: Sure, the full-wide image can be pretty big. But sometimes the image is worth it.
nb_NO: Klart, fullstørrelse-bilder kan være temmelig store. Men noen ganger er bildet verdt det.

[ctx: Template]
en: Add New
nb_NO: Legg til ny

en: Template Part | Template Parts
nb_NO[0]: Delmal

[ctx: Template Part]
en: Add New
nb_NO: Legg til

en: Template Part Area
nb_NO: Delmalområde

en: Template Part Areas
nb_NO: Delmalområder

en: Template archives
nb_NO: Malarkiver

[ctx: Template name]
en: Archive
nb_NO: Arkiv

[ctx: Template name]
en: Author
nb_NO: Forfatter

[ctx: Template name]
en: Category
nb_NO: Kategori

[ctx: Template name]
en: Date
nb_NO: Dato

[ctx: Template name]
en: Front Page
nb_NO: Forside

[ctx: Template name]
en: Home
nb_NO: Hjemme

[ctx: Template name]
en: Index
nb_NO: Indeks

[ctx: Template name]
en: Page
nb_NO: Side

[ctx: Template name]
en: Search
nb_NO: Søk

[ctx: Template name]
en: Single Post
nb_NO: Enkeltinnlegg

[ctx: Template name]
en: Singular
nb_NO: Enkeltvis

[ctx: Template name]
en: Tag
nb_NO: Stikkord

[ctx: Template name]
en: Taxonomy
nb_NO: Taksonomi

en: Template part archives
nb_NO: Delmalarkiver

en: Template parts list
nb_NO: Delmaloversikt

en: Template parts list navigation
nb_NO: Navigering i delmaloversikt

en: Template parts to include in your templates.
nb_NO: Delmaler å inkludere i dine maler.

en: Templates based on theme files can't be removed.
nb_NO: Maler basert på temafiler kan ikke fjernes.

en: Templates list
nb_NO: Maloversikt

en: Templates list navigation
nb_NO: Navigering i maloversikt

en: Templates to include in your theme.
nb_NO: Maler å inkludere i ditt tema.

en: Terms do not support trashing. Set '%s' to delete.
nb_NO: Termer støtter ikke bruk av papirkurv. Sett '%s' for å slette.

en: Text &amp; Headings
nb_NO: Tekst og overskrifter

en: Text for the title attribute of the link element for this menu item.
nb_NO: Tekst for title-attributtet til lenken på dette menyelementet

en: Thanks for testing Gutenberg!
nb_NO: Takk for at du tester Gutenberg!

en: The <em>Inserter</em> Tool
nb_NO: <em>Innsettings</em>-verktøyet

en: The ID for the author of the template.
nb_NO: ID-en til forfatteren av malen.

en: The ID for the parent of the object.
nb_NO: ID for forelder-objektet.

en: The ID of the assigned menu.
nb_NO: ID-en til den tilordnede menyen.

en: The URL to which this menu item points.
nb_NO: Den URL som menyelementet peker til.

en: The WordPress community
nb_NO: WordPress-samfunnet

en: The XFN relationship expressed in the link of this menu item.
nb_NO: XFN-relasjonen uttrykt i lenken på dette menyelementet.

en: The above is a gallery with just two images. It&#8217;s an easier way to create visually appealing layouts, without having to deal with floats. You can also easily convert the gallery back to individual images again, by using the block switcher.
nb_NO: Over ser du et galleri med bare to bilder. Det er en enklere måte å lage visuelt slående layouter på, uten å trenge å bry seg om floats. Du kan også enkelt konvertere galleriet tilbake til individuelle bilder igjen, ved å bruke blokk-bytteren.

en: The calendar block is hidden because there are no published posts.
nb_NO: Kalenderblokken er skjult fordi det ikke finnes noen publiserte innlegg.

en: The content of the <meta name="description"> element from the URL.
nb_NO: Innholdet fra <meta name="description">-elementet fra URL-en.

en: The description of the menu location.
nb_NO: Beskrivelsen av menyposisjonen.

en: The description of the navigation area.
nb_NO: Beskrivelsen av navigasjonsområdet.

en: The description of this menu item.
nb_NO: Beskrivelsen av dette menyelementet.

en: The editor will endeavor to create a new page and post building experience that makes writing rich posts effortless, and has “blocks” to make it easy what today might take shortcodes, custom HTML, or “mystery meat” embed discovery.
nb_NO: Redigeringsverktøyet forsøker å skape en ny skapelsesopplevelse for sider og innlegg som gjør det problemfritt å skrive innlegg med rikt innhold. Verktøyet bruker "blokker", for å gjøre det enklere å bruke det som idag ville trengt kortkoder, egendefinert HTML, eller automatisk innbygging du ikke vet innholdet i.

en: The goal of this new editor is to make adding rich content to WordPress simple and enjoyable. This whole post is composed of <em>pieces of content</em>—somewhat similar to LEGO bricks—that you can move around and interact with. Move your cursor around and you&#8217;ll notice the different blocks light up with outlines and arrows. Press the arrows to reposition blocks quickly, without fearing about losing things in the process of copying and pasting.
nb_NO: Målet med det nye redigeringsverktøyet er å gjøre det å legge til rikt innhold i WordPress enkelt og hyggelig. Hele dette innlegget er satt sammen av <em>brikker av innhold</em> -- noe liknende Legoklosser -- som du kan flytte rundt og samhandle med. Flytt din markør rundt og du vil legge merke til at de ulike blokkene utheves med omriss og piler. Trykk pilene for å flytte blokken hurtig uten å frykte å miste ting i en prosess med klipp og lim.

en: The id of a template
nb_NO: ID-en for en mal

en: The information corresponding to the source of the quote is a separate text field, similar to captions under images, so the structure of the quote is protected even if you select, modify, or remove the source. It&#8217;s always easy to add it back.
nb_NO: Informasjonen som tilsvarer kilden til sitatet er et separat tekstfelt, i likhet med bildetekster for bilder, så strukturen til sitatet bevares selv om du velger, endrer eller fjerner kilden. Det er alltid enkelt å legge den til igjen.

en: The locations assigned to the menu.
nb_NO: Posisjonen er tilordnet menyen.

en: The name of the menu location.
nb_NO: Navnet på menyposisjonen.

en: The name of the navigation area.
nb_NO: Navnet på navigasjonsområdet.

en: The password for the post if it is password protected.
nb_NO: Passordet for innlegget hvis det er passordbeskyttet.

en: The post cannot be deleted.
nb_NO: Innlegget kan ikke slettes.

en: The singular label used to describe this type of menu item.
nb_NO: Etiketten som er brukt til å beskrive denne typen meyelement.

en: The target attribute of the link element for this menu item.
nb_NO: Mål-attributtet til lenken på dette menyelementet.

en: The template has already been deleted.
nb_NO: Denne malen har allerede blitt slettet.

en: The term cannot be deleted.
nb_NO: Termen kan ikke slettes.

en: The terms assigned to the object in the %s taxonomy.
nb_NO: Termer tilordnet objektet i taksonomien %s.

en: The theme identifier
nb_NO: Tema-identifikatoren

en: The title for the object.
nb_NO: Tittel for objektet.

en: The widget type id.
nb_NO: Widget-type-ID.

en: Theme file exists.
nb_NO: Temafil finnes.

en: Theme identifier for the template.
nb_NO: Tema-identifikator for malen.

en: Theme not found.
nb_NO: Tema ikke funnet.

en: This content is password protected.
nb_NO: Dette innholdet er passordbeskyttet.

en: Title for the object, as it exists in the database.
nb_NO: Tittelen for objektet, som den eksisterer i databasen.

en: Title of template.
nb_NO: Navn på mal.

en: Title required if menu item of type custom.
nb_NO: Tittel kreves om menyelementet av typen tilpasset.

en: Try selecting and removing or editing the caption, now you don&#8217;t have to be careful about selecting the image or other text by mistake and ruining the presentation.
nb_NO: Prøv å velge og så fjerne eller redigere bildeteksten. Nå trenger du ikke være forsiktig med å velge bildet eller også tekst, ved en feiltakelse, og ødelegge presentasjonen.

en: URL not found. Response returned a non-200 status code for this URL.
nb_NO: URL ikke funnet. Responsen fra denne URLen returnerte en statuskode som ikke er 200.

en: URL required if menu item of type custom.
nb_NO: URL kreves om menyelementet av typen tilpasset.

en: Unable to open export file (archive) for writing.
nb_NO: Klarer ikke å åpne eksportfilen (arkiv) for skriving.

en: Unable to retrieve body from response at this URL.
nb_NO: Kunne ikke hente brødtekst fra respons med denne URL.

en: Unique identifier for the object.
nb_NO: Unik identifikator for objektet.

en: Unique identifier for the term.
nb_NO: Unik indentifikator for termen.

en: Unique slug identifying the template.
nb_NO: Unik identifikator for malen.

en: Uploaded to this Navigation Menu
nb_NO: Lastet opptil denne navigasjonsmenyen

en: Uploaded to this template
nb_NO: Lastet opp til denne malen

en: Uploaded to this template part
nb_NO: Lastet opp til denne delmalen

en: Version of the block format used in the HTML content.
nb_NO: Versjon av blokkformatet brukt i HTML-innholdet.

en: View Navigation Menu
nb_NO: Se navigasjonsmeny

en: View Template
nb_NO: Vis mal

en: View Template Part
nb_NO: Se delmal

en: View Template Parts
nb_NO: Se delmaler

en: View Templates
nb_NO: Se maler

en: Visual Editing
nb_NO: Visuell redigering

en: Welcome to the Gutenberg Editor
nb_NO: Velkommen til redigeringsverktøyet Gutenberg

en: What to show on the front page
nb_NO: Hva som skal vises på forsiden

en: What you are reading now is a <strong>text block</strong> the most basic block of all. The text block has its own controls to be moved freely around the post...
nb_NO: Det du leser nå er en <strong>tekstblokk</strong>, den mest grunnleggende blokken av alle. Tekstblokken har sine egne kontroll for å kunne flyttes fritt rundt i innlegget.

en: Where the template part is intended for use (header, footer, etc.)
nb_NO: Hvor delmalen er ment brukt (topp, bunn osv.)

en: Whether a template is a custom template.
nb_NO: Hvorvidt malen er en tilpasset mal.

en: Whether the menu item represents an object that no longer exists.
nb_NO: Om menypunktet representerer et objekt som ikke lenger finnes.

en: Whether to automatically add top level pages to this menu.
nb_NO: Om toppnivå-sider automatisk skal legges til på denne menyen.

en: Whether to bypass Trash and force deletion.
nb_NO: Om man skal hoppe over papirkurven og tvinge sletting.

en: You can build any block you like, static or dynamic, decorative or plain. Here&#8217;s a pullquote block:
nb_NO: Du kan bygge enhver type blokk, statisk eller dynamisk, dekorativ eller flat. Her er en egensitat-blokk:

en: You can change the amount of columns in your galleries by dragging a slider in the block inspector in the sidebar.
nb_NO: Du kan endre antall kolonner i ditt galleri ved å dra på en skyvebryter i blokk-inspisienten i sidestolpen.

en: Your site doesn&#8217;t have any %s, so there&#8217;s nothing to display here at the moment.
nb_NO: Ditt nettsted har ingen %s, så det er ingen ting å vise akkurat nå.

en: Zip Export not supported.
nb_NO: Zip-eksport er ikke støttet.

[ctx: block description]
en: A calendar of your site’s posts.
nb_NO: En kalender med innlegg fra ditt nettsted.

[ctx: block description]
en: A cloud of your most used tags.
nb_NO: En sky med dine mest brukte stikkord.

[ctx: block description]
en: A collection of blocks that allow visitors to get around your site.
nb_NO: En samling med blokker som lar besøkende navigere rundt på ditt nettsted.

[ctx: block description]
en: A single column within a columns block.
nb_NO: En enkelt kolonne innenfor en kolonneblokk.

[ctx: block description]
en: Add a block that displays content pulled from other sites, like Twitter or YouTube.
nb_NO: Legg til en blokk som viser innhold hentet fra andre nettsteder, som Twitter eller YouTube.

[ctx: block description]
en: Add a link to a downloadable file.
nb_NO: Legg til en lenke til en nedlastbar fil.

[ctx: block description]
en: Add a page, link, or another item to your navigation.
nb_NO: Legg en sidelenke eller annet element til din navigasjon.

[ctx: block description]
en: Add an image or video with a text overlay — great for headers.
nb_NO: Legg til et bilde eller en video med tekst-overlegg – flott for overskrifter.

[ctx: block description]
en: Add custom HTML code and preview it as you edit.
nb_NO: Leg til tilpasset HTML-kode og forhåndsvis mens du redigerer.

[ctx: block description]
en: Add text that respects your spacing and tabs, and also allows styling.
nb_NO: Legg til tekst som respekterer dine avstander og tabuleringer, og dessuten tillater styling.

[ctx: block description]
en: Add the author name of this comment.
nb_NO: Legg til forfatterennavnet for denne  kommentaren

[ctx: block description]
en: Add the avatar of this comment's author.
nb_NO: Legg til avataren til forfatteren av denne kommentaren.

[ctx: block description]
en: Add the date of this comment.
nb_NO: Legg til datoen for denne kommentaren.

[ctx: block description]
en: Add the date of this post.
nb_NO: Legg til datoen for dette innlegget.

[ctx: block description]
en: Add white space between blocks and customize its height.
nb_NO: Legg til mellomrom mellom blokker og tilpass dens høyde.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post comments based on different query parameters and visual configurations.
nb_NO: En avansert blokk som tillater visning av kommentarer basert på ulike spørringsparametre og visuelle konfigurasjoner.

[ctx: block description]
en: Combine blocks into a group.
nb_NO: Sett sammen blokker til en gruppe.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a comment, like the title, date, author, avatar and more.
nb_NO: Inneholder blokk-elementene som brukes til å gjengi en kommentar, som tittel, dato, avatar, med mer.

[ctx: block description]
en: Content before this block will be shown in the excerpt on your archives page.
nb_NO: Innhold foran denne blokken vil bli vist som utdrag på dine arkivsider.

[ctx: block description]
en: Create a break between ideas or sections with a horizontal separator.
nb_NO: Lag et opphold mellom ideer eller seksjoner med et horisontalt skille.

[ctx: block description]
en: Create a bulleted or numbered list.
nb_NO: Lag en punktliste eller en nummerert liste.

[ctx: block description]
en: Create a link that always points to the homepage of the site. Usually not necessary if there is already a site title link present in the header.
nb_NO: Lag en lenke som alltid viser til forsiden på nettstedet. Dette er vanligvis unødvendig dersom det allerede finnes en nettstedstittellenke i toppfeltet.

[ctx: block description]
en: Create and save content to reuse across your site. Update the block, and the changes apply everywhere it’s used.
nb_NO: Skap og lagre innhold for å gjenbruke den over hele nettstedet ditt. Oppdater blokken og endringene gjenspeiles på alle steder den er brukt.

[ctx: block description]
en: Create structured content in rows and columns to display information.
nb_NO: Opprett strukturert innhold i rader og kolonner for å vise informasjon.

[ctx: block description]
en: Define a navigation area for your theme. The navigation block associated with this area will be automatically displayed.
nb_NO: Definer et navigasjonsområde for ditt tema. Navigasjonsblokken knyttet til dette området vil bi vist automatisk.

[ctx: block description]
en: Describe in a few words what the site is about. The tagline can be used in search results or when sharing on social networks even if it's not displayed in the theme design.
nb_NO: Beskriv med noen få ord hva nettstedet handler om. Slagordet ditt kan bli brukt i søkeresultater eller når du deler på sosiale nettverk, selv om det ikke vises i tema-utformingen.

[ctx: block description]
en: Display a graphic to represent this site. Update the block, and the changes apply everywhere it’s used. This is different than the site icon, which is the smaller image visible in your dashboard, browser tabs, etc used to help others recognize this site.
nb_NO: Viser en grafikk som representerer nettstedet. Oppdater blokken, og endringene blir gjort overalt hvor den er i bruk. Dette skiller seg fra nettstedets ikon, som er et mindre bilde som vises i ditt kontrollpanel, nettleserfaner osv., brukt for å hjelpe andre gjenkjenne nettstedet.

[ctx: block description]
en: Display a legacy widget.
nb_NO: Vis en klassisk widget.

[ctx: block description]
en: Display a list of all categories.
nb_NO: Vis en liste over alle kategorier.

[ctx: block description]
en: Display a list of all pages.
nb_NO: Vis en liste over alle sider.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent comments.
nb_NO: Vis en liste over dine siste kommentarer.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent posts.
nb_NO: Vis en liste med dine siste innlegg.

[ctx: block description]
en: Display a monthly archive of your posts.
nb_NO: Vis et månedsvis arkiv over dine innlegg.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments count.
nb_NO: Vis et antall kommentarer til et innlegg.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments form.
nb_NO: Vis et innleggs kommentarfelt.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments.
nb_NO: Vis et innleggs komentarer.

[ctx: block description]
en: Display a post's excerpt.
nb_NO: Vis utdraget til et innlegg.

[ctx: block description]
en: Display a post's featured image.
nb_NO: Viser fremhevet bilde for et innlegg.

[ctx: block description]
en: Display an icon linking to a social media profile or site.
nb_NO: Vis et ikon som lenker til en profil i sosiale medier eller et nettsted.

[ctx: block description]
en: Display code snippets that respect your spacing and tabs.
nb_NO: Vis kodesnutter som respekterer dine mellomrom og tabuleringer.

[ctx: block description]
en: Display entries from any RSS or Atom feed.
nb_NO: Vis oppføringer fra enhver RSS- eller Atom-strøm.

[ctx: block description]
en: Display icons linking to your social media profiles or sites.
nb_NO: Vis ikoner som lenker til dine sosiale mediaprofiler eller nettsteder.

[ctx: block description]
en: Display multiple images in a rich gallery.
nb_NO: Vis flere bilder i et rikt galleri.

[ctx: block description]
en: Display post author details such as name, avatar, and bio.
nb_NO: Vis detaljer om innleggets forfatter, som navn, avatar og bio.

[ctx: block description]
en: Display the query title.
nb_NO: Vis spørringstittelen.

[ctx: block description]
en: Displays a link to edit the comment in the WordPress Dashboard. This link is only visible to users with the edit comment capability.
nb_NO: Viser en lenke til redigering av kommentaren i WordPress-kontrollpanelet. Lenken er bare synlig for brukere med redigeringsrettighet på kommentarer.

[ctx: block description]
en: Displays a link to reply to a comment.
nb_NO: Viser en lenke til å svare på en kommentar.

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for comments pagination.
nb_NO: Viser en liste over sidenumre for kommentarinndeling.

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for pagination
nb_NO: Viser en liste over sidenumre for paginering

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of posts, when applicable.
nb_NO: Viser en paginert navigasjon til neste/forrige sett med innlegg når aktuelt.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a comment.
nb_NO: Viser innholdet av en kommentar.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a post or page.
nb_NO: Viser innholdet av et innlegg eller en side.

[ctx: block description]
en: Displays the link to the current post comments.
nb_NO: Viser lenken til kommentarene til inneværende innlegg..

[ctx: block description]
en: Displays the name of this site. Update the block, and the changes apply everywhere it’s used. This will also appear in the browser title bar and in search results.
nb_NO: Viser navnet for nettstedet. Oppdater blokken, og endringene blir gjort overalt hvor den er i bruk. Dette vil også vises i nettleserens tittelfelt og i søkeresultater.

[ctx: block description]
en: Displays the next comments page link.
nb_NO: Viser lenke til neste kommentarside.

[ctx: block description]
en: Displays the next or previous post link that is adjacent to the current post.
nb_NO: Viser lenken til neste eller forrige innlegg i forhold til inneværende innlegg.

[ctx: block description]
en: Displays the next posts page link.
nb_NO: Viser lenke til neste innleggsside.

[ctx: block description]
en: Displays the previous comments page link.
nb_NO: Viser lenken til forrige kommentarside.

[ctx: block description]
en: Displays the previous posts page link.
nb_NO: Viser lenken til forrige innleggsside.

[ctx: block description]
en: Displays the title of a post, page, or any other content-type.
nb_NO: Viser tittelen på et innlegg, side eller en annen innholdstype.

[ctx: block description]
en: Embed a simple audio player.
nb_NO: Bygg inn en enkel lydavspiller.

[ctx: block description]
en: Embed a video from your media library or upload a new one.
nb_NO: Bygg inn en video fra ditt mediabibliotek eller last opp en ny.

[ctx: block description]
en: Give quoted text visual emphasis. "In quoting others, we cite ourselves." — Julio Cortázar
nb_NO: Gi sitert tekst visuell utheving. "In quoting others, we cite ourselves." &ndash; Julio Cortázar

[ctx: block description]
en: Give special visual emphasis to a quote from your text.
nb_NO: Legg på spesiell visuell vektlegging til et sitat i teksten din.

[ctx: block description]
en: Help visitors find your content.
nb_NO: Hjelp besøkende finne ditt innhold.

[ctx: block description]
en: Insert additional custom elements with a WordPress shortcode.
nb_NO: Sett inn flere tilpassede elementer med en WordPress-kortkode.

[ctx: block description]
en: Insert an image to make a visual statement.
nb_NO: Sett inn et bilde for å skape et visuelt uttrykk.

[ctx: block description]
en: Insert poetry. Use special spacing formats. Or quote song lyrics.
nb_NO: Sett inn lyrikk. Bruk spesielle formater for mellomrom. Eller siter fra en sangtekst.

[ctx: block description]
en: Introduce new sections and organize content to help visitors (and search engines) understand the structure of your content.
nb_NO: Introduser nye seksjoner og organiser innhold for å hjelpe besøkende (og søkemotorer) forstå strukturen på ditt innhold.

[ctx: block description]
en: Post terms.
nb_NO: Termer for innlegg.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a button-style link.
nb_NO: Be besøkende gjøre en handling via en lenke med knappestil.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a group of button-style links.
nb_NO: Oppfordre besøkende til å utføre noe ved hjelp av knappeliknende lenker.

[ctx: block description]
en: Separate your content into a multi-page experience.
nb_NO: Del opp innholdet ditt til en flerside-opplevelse.

[ctx: block description]
en: Set media and words side-by-side for a richer layout.
nb_NO: Plasser media og ord side om side for en rikere utforming.

[ctx: block description]
en: Show a block pattern.
nb_NO: Vis et blokkmønster

[ctx: block description]
en: Show login & logout links.
nb_NO: Vis inn- og utloggingslenker.

[ctx: block description]
en: Start with the basic building block of all narrative.
nb_NO: Start med grunnleggende byggeblokken for enhver fortelling.

[ctx: block description]
en: Summarize your post with a list of headings. Add HTML anchors to Heading blocks to link them here.
nb_NO: Oppsummer innlegget ditt med en liste over overskrifter. Legg til HTML-anker på overskriftsblokkene for å få lenker her.

[ctx: block description]
en: The author name.
nb_NO: Forfatternavn.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Columns block instead.
nb_NO: Denne blokken er foreldet. Vennligst bruk blokken Kolonner i stedet.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Comments Query Loop block instead.
nb_NO: Denne blokken er foreldet. Vennligst bruk kommentarspørringsblokken i stedet.

[ctx: block description]
en: Use the classic WordPress editor.
nb_NO: Bruk det klassiske redigeringsverktøyet i WordPress.

[ctx: block description]
en: Your site doesn’t include support for this block.
nb_NO: Ditt nettsted har ikke støtte for denne blokken.

[ctx: block keyword]
en: archive
nb_NO: arkiv

[ctx: block keyword]
en: blockquote
nb_NO: blokksitat

[ctx: block keyword]
en: bullet list
nb_NO: punktliste

[ctx: block keyword]
en: cite
nb_NO: sitering

[ctx: block keyword]
en: container
nb_NO: beholder

[ctx: block keyword]
en: description
nb_NO: beskrivelse

[ctx: block keyword]
en: divider
nb_NO: skille

[ctx: block keyword]
en: document
nb_NO: dokument

[ctx: block keyword]
en: document outline
nb_NO: dokumentsammendrag

[ctx: block keyword]
en: download
nb_NO: nedlasting

[ctx: block keyword]
en: embed
nb_NO: innbygging

[ctx: block keyword]
en: feed
nb_NO: strøm

[ctx: block keyword]
en: find
nb_NO: finn

[ctx: block keyword]
en: form
nb_NO: skjema

[ctx: block keyword]
en: horizontal-line
nb_NO: horisontal linje

[ctx: block keyword]
en: image
nb_NO: bilde

[ctx: block keyword]
en: images
nb_NO: bilder

[ctx: block keyword]
en: link
nb_NO: lenke

[ctx: block keyword]
en: links
nb_NO: lenker

[ctx: block keyword]
en: location
nb_NO: posisjon

[ctx: block keyword]
en: login
nb_NO: logg inn

[ctx: block keyword]
en: logout
nb_NO: logg ut

[ctx: block keyword]
en: menu
nb_NO: meny

[ctx: block keyword]
en: movie
nb_NO: film

[ctx: block keyword]
en: music
nb_NO: musikk

[ctx: block keyword]
en: navigation
nb_NO: navigasjon

[ctx: block keyword]
en: next page
nb_NO: neste side

[ctx: block keyword]
en: numbered list
nb_NO: nummerert liste

[ctx: block keyword]
en: ordered list
nb_NO: sortert liste

[ctx: block keyword]
en: pagination
nb_NO: paginering

[ctx: block keyword]
en: photo
nb_NO: foto

[ctx: block keyword]
en: photos
nb_NO: fotografier

[ctx: block keyword]
en: picture
nb_NO: bilde

[ctx: block keyword]
en: podcast
nb_NO: podkast

[ctx: block keyword]
en: poem
nb_NO: dikt

[ctx: block keyword]
en: poetry
nb_NO: poesi

[ctx: block keyword]
en: posts
nb_NO: innlegg

[ctx: block keyword]
en: read more
nb_NO: les mer

[ctx: block keyword]
en: recent comments
nb_NO: nylige kommentarer

[ctx: block keyword]
en: recent posts
nb_NO: nylige innlegg

[ctx: block keyword]
en: recording
nb_NO: opptak

[ctx: block keyword]
en: row
nb_NO: rad

[ctx: block keyword]
en: section
nb_NO: seksjon

[ctx: block keyword]
en: sound
nb_NO: lyd

[ctx: block keyword]
en: subtitle
nb_NO: undertittel

[ctx: block keyword]
en: summary
nb_NO: sammendrag

[ctx: block keyword]
en: text
nb_NO: tekst

[ctx: block keyword]
en: title
nb_NO: tittel

[ctx: block keyword]
en: wrapper
nb_NO: innpakning

[ctx: block style label]
en: Default
nb_NO: Standard

[ctx: block style label]
en: Dots
nb_NO: Prikker

[ctx: block style label]
en: Fill
nb_NO: Fyll

[ctx: block style label]
en: Logos Only
nb_NO: Kun logoer

[ctx: block style label]
en: Outline
nb_NO: Omriss

[ctx: block style label]
en: Pill Shape
nb_NO: Pilleform

[ctx: block style label]
en: Plain
nb_NO: Flat

[ctx: block style label]
en: Rounded
nb_NO: Avrundet

[ctx: block style label]
en: Stripes
nb_NO: Striper

[ctx: block style label]
en: Wide Line
nb_NO: Bred linje

[ctx: block title]
en: Archives
nb_NO: Arkiver

[ctx: block title]
en: Audio
nb_NO: Lyd

[ctx: block title]
en: Button
nb_NO: Knapp

[ctx: block title]
en: Buttons
nb_NO: Knapper

[ctx: block title]
en: Calendar
nb_NO: Kalender

[ctx: block title]
en: Categories
nb_NO: Kategorier

[ctx: block title]
en: Classic
nb_NO: Klassisk

[ctx: block title]
en: Code
nb_NO: Kode

[ctx: block title]
en: Column
nb_NO: Kolonne

[ctx: block title]
en: Columns
nb_NO: Kolonner

[ctx: block title]
en: Comment Author Avatar
nb_NO: Avatar for kommentarforfatter

[ctx: block title]
en: Comment Author Name
nb_NO: Kommentarforfatterens navn

[ctx: block title]
en: Comment Content
nb_NO: Innhold av kommentar

[ctx: block title]
en: Comment Date
nb_NO: Kommentardato

[ctx: block title]
en: Comment Edit Link
nb_NO: Redigeringslenke for kommentar

[ctx: block title]
en: Comment Reply Link
nb_NO: Lenke for svar på kommentar

[ctx: block title]
en: Comment Template
nb_NO: Kommentarmal

[ctx: block title]
en: Comments Query Loop
nb_NO: Spørringsløkke for kommentarer

[ctx: block title]
en: Cover
nb_NO: Omslag

[ctx: block title]
en: Custom HTML
nb_NO: Tilpasset HTML

[ctx: block title]
en: Custom Link
nb_NO: Tilpasset lenke

[ctx: block title]
en: Embed
nb_NO: Innbygging

[ctx: block title]
en: File
nb_NO: Fil

[ctx: block title]
en: Gallery
nb_NO: Galleri

[ctx: block title]
en: Group
nb_NO: Gruppe

[ctx: block title]
en: Heading
nb_NO: Overskrift

[ctx: block title]
en: Home Link
nb_NO: Hjem-lenke

[ctx: block title]
en: Image
nb_NO: Bilde

[ctx: block title]
en: Latest Comments
nb_NO: Siste kommentarer

[ctx: block title]
en: Latest Posts
nb_NO: Siste innlegg

[ctx: block title]
en: Legacy Widget
nb_NO: Klassisk widget

[ctx: block title]
en: List
nb_NO: Liste

[ctx: block title]
en: Login/out
nb_NO: Logg inn/ut

[ctx: block title]
en: Media & Text
nb_NO: Media og tekst

[ctx: block title]
en: More
nb_NO: Mer

[ctx: block title]
en: Navigation
nb_NO: Navigasjon

[ctx: block title]
en: Navigation Area
nb_NO: Navigasjonsområde

[ctx: block title]
en: Next Page
nb_NO: Neste side

[ctx: block title]
en: Page Break
nb_NO: Sideskille

[ctx: block title]
en: Page List
nb_NO: Sideliste

[ctx: block title]
en: Page Numbers
nb_NO: Sidenummer

[ctx: block title]
en: Pagination
nb_NO: Sideinndeling

[ctx: block title]
en: Paragraph
nb_NO: Avsnitt

[ctx: block title]
en: Pattern
nb_NO: Mønster

[ctx: block title]
en: Post Author
nb_NO: Forfatter av innlegg

[ctx: block title]
en: Post Author Name
nb_NO: Innleggsforfatterens navn

[ctx: block title]
en: Post Comment (deprecated)
nb_NO: Publiser kommentar (foreldet)

[ctx: block title]
en: Post Comments
nb_NO: Kommentarer til innlegg

[ctx: block title]
en: Post Comments Count
nb_NO: Antall kommentarer til innlegg

[ctx: block title]
en: Post Comments Form
nb_NO: Skjema for kommentarer til innlegg

[ctx: block title]
en: Post Comments Link
nb_NO: Lenke til kommentarer

[ctx: block title]
en: Post Content
nb_NO: Innhold av innlegg

[ctx: block title]
en: Post Date
nb_NO: Dato for innlegg

[ctx: block title]
en: Post Excerpt
nb_NO: Utdrag av innlegg

[ctx: block title]
en: Post Featured Image
nb_NO: Fremhevet bilde for innlegg

[ctx: block title]
en: Post Navigation Link
nb_NO: Navigasjonslenke for innlegg

[ctx: block title]
en: Post Template
nb_NO: Innleggsmal

[ctx: block title]
en: Post Terms
nb_NO: Innleggstermer

[ctx: block title]
en: Post Title
nb_NO: Overskrift for innlegg

[ctx: block title]
en: Preformatted
nb_NO: Forhåndsformatert

[ctx: block title]
en: Previous Page
nb_NO: Forrige side

[ctx: block title]
en: Pullquote
nb_NO: Uttrekksitat

[ctx: block title]
en: Query Loop
nb_NO: Løkke for spørring

[ctx: block title]
en: Query Title
nb_NO: Spørringstittel

[ctx: block title]
en: Quote
nb_NO: Sitat

[ctx: block title]
en: Reusable block
nb_NO: Gjenbrukbar blokk

[ctx: block title]
en: Search
nb_NO: Søk

[ctx: block title]
en: Separator
nb_NO: Skille

[ctx: block title]
en: Shortcode
nb_NO: Kortkode

[ctx: block title]
en: Site Logo
nb_NO: Nettstedslogo

[ctx: block title]
en: Site Tagline
nb_NO: Slagord for nettstedet

[ctx: block title]
en: Site Title
nb_NO: Tittel på nettstedet

[ctx: block title]
en: Social Icon
nb_NO: Sosialt ikon

[ctx: block title]
en: Social Icons
nb_NO: Sosiale ikoner

[ctx: block title]
en: Spacer
nb_NO: Avstandsholder

[ctx: block title]
en: Submenu
nb_NO: Undermeny

[ctx: block title]
en: Table
nb_NO: Tabell

[ctx: block title]
en: Table of Contents
nb_NO: Innholdsfortegnelse

[ctx: block title]
en: Tag Cloud
nb_NO: Stikkordsky

[ctx: block title]
en: Template Part
nb_NO: Delmal

[ctx: block title]
en: Term Description
nb_NO: Term-beskrivelse

[ctx: block title]
en: Text Columns (deprecated)
nb_NO: Tekst-kolonner (foreldet)

[ctx: block title]
en: Unsupported
nb_NO: Ikke støttet

[ctx: block title]
en: Verse
nb_NO: Vers

en: by %s
nb_NO: av %s

en: https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg/
nb_NO: https://wordpress.org/support/plugin/gutenberg

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
nb_NO: Neste:

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
nb_NO: Forrige:

[ctx: label for next post link]
en: Next
nb_NO: Neste

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
nb_NO: Forrige
