Plugins - Gutenberg - Development (trunk) - en to ug_CN translation catalogue (451 entries)

en: "%s" in theme.json settings.color.duotone is not a hex or rgb string.
ug_CN: theme.json settings.color.duotone دىكى «%s» hex ياكى rgb تىزىقى ئەمەس.

en: %1$s on %2$s
ug_CN: %1$s ھەققىدە %2$s

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
ug_CN[0]: %2$s ئۈچۈن %1$s باھا

en: %d days
ug_CN: %d كۈن

en: %d hours
ug_CN: %d سائەت

en: %d minutes
ug_CN: %d مىنۇت

en: %d months
ug_CN: %d ئاي

en: %d seconds
ug_CN: %d سېكۇنت

en: %d years
ug_CN: %d يىل

en: %s Avatar
ug_CN: %s  سىما

en: %s ago
ug_CN: %s بۇرۇن

en: %s from now
ug_CN: ھازىردىن ئ‍ۆتكەن ۋاقىت: %s

en: %s minute | %s minutes
ug_CN[0]: %s مىنۇت

en: %s response | %s responses
ug_CN[0]: %s جاۋاب

en: %s submenu
ug_CN: %s تارماق تىزىملىك

en: %sX-Large
ug_CN: %sX-چوڭ

en: %sX-Small
ug_CN: %sX-كىچىك

en: (%s author archive, opens in a new tab)
ug_CN: (%s  يازغۇچى ئارخىپى، يېڭى بىر بەتكۈچتە ئاچىدۇ)

en: (%s website link, opens in a new tab)
ug_CN: (%s  تور بېكەت ئۇلانمىسى، يېڭى بىر بەتكۈچتە ئاچىدۇ)

en: (Home link, opens in a new tab)
ug_CN: (باش بەت ئۇلانمىسى، يېڭى بىر بەتكۈچتە ئاچىدۇ)

en: (no title)
ug_CN: (تېمىسىز)

en: A link to a post format
ug_CN: يازما پىچىمنىڭ بىر ئۇلانمىسى

en: Active theme color palette.
ug_CN: ئاكتىپ ئۆرنەك رەڭ تاختىسى.

en: Active theme font sizes.
ug_CN: ئاكتىپ ئۆرنەك خەت چوڭلۇقى.

en: Active theme gradients.
ug_CN: ئاكتىپ ئۆرنەك رەڭ ئۆزگىرىشى.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
ug_CN: خاتالىق كۆرۈلدى، بەلكىم بۇ مەنبە بېتىنىڭ ئېچىلماسلىقتىن كېلىپ چىققان بولۇشى مۇمكىن. سەل تۇرۇپ قايتا سىناڭ.

en: Archives
ug_CN: ئارخىپلار

en: Available image dimensions.
ug_CN: ئىشلەتكىلى بولىدىغان سۈرەت ئۆلچىمى.

en: Available image sizes.
ug_CN: ئىشلەتكىلى بولىدىغان سۈرەت چوڭلۇقى.

en: Block
ug_CN: بۆلەك

[ctx: Block pattern category]
en: Audio
ug_CN: ئۈن

[ctx: Block pattern category]
en: Videos
ug_CN: سىن

en: Call %s to create an HTML Processor instead of calling the constructor directly.
ug_CN: قۇرۇلما فونكسىيەسىنى بىۋاسىتە چاقىرماي %s نى چاقىرىپ HTML بىر تەرەپ قىلغۇچ قۇرىدۇ.

en: Cannot hook block to itself.
ug_CN: بۆلەكنى ئۆزىگە ئىلمەكلىيەلمەيدۇ.

en: Cannot visit tag closers in HTML Processor.
ug_CN: HTML بىر تەرەپ قىلغۇچتىكى يېقىنراق بەلگىنى زىيارەت قىلالمايدۇ.

en: Categories
ug_CN: سەھىپەلەر

en: Close
ug_CN: ياپ

en: Close menu
ug_CN: تىزىملىك ياپ

en: Content
ug_CN: مەزمۇن

en: Dataview type
ug_CN: سانلىق مەلۇمات كۆرۈنۈش تىپى

en: Dataview types
ug_CN: سانلىق مەلۇمات كۆرۈنۈش تىپى

en: Default size for images.
ug_CN: سۈرەتنىڭ كۆڭۈلدىكى چوڭلۇقى.

en: Determines whether the current locale is right-to-left (RTL).
ug_CN: نۆۋەتتىكى تىلنىڭ ئوڭدىن سولغا (RTL) يېزىلىدىغان ياكى يېزىلمايدىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Determines whether the image editing feature is enabled.
ug_CN: سۈرەت تەھرىرلەش ئىقتىدارىنىڭ قوزغىتىلغان ياكى قوزغىتىلمىغانلىقىنى بەلگىلەيدۇ.

en: Different layouts containing audio.
ug_CN: ئۈن بار پەرقلىق جايلاشتۇرۇش.

en: Different layouts containing videos.
ug_CN: سىن بار پەرقلىق جايلاشتۇرۇش.

en: Disables custom colors.
ug_CN: ئىختىيارى رەڭنى چەكلەيدۇ.

en: Disables custom font size.
ug_CN: ئىختىيارى خەت نۇسخا چوڭلۇقىنى چەكلەيدۇ.

en: Display a list of assigned terms from the taxonomy: %s
ug_CN: تۈرلىنىشنىڭ بېكىتىلگەن تۈرلىرىنىڭ تىزىملىكىنى كۆرسىتىدۇ: %s

en: Documentation
ug_CN: قوللانمىلار

en: Each font src must be a non-empty string.
ug_CN: ھەر بىر خەت نۇسخا src چوقۇم بوش بولمىغان ھەرپ تىزىقى بولۇشى كېرەك.

en: Edit
ug_CN: تەھرىر

en: Editor styles
ug_CN: تەھرىرلىگۈچ ئۇسلۇبى

en: Enable/Disable Wide/Full Alignments.
ug_CN: كەڭ/تولۇق توغرىلاشنى قوزغىتىدۇ/چەكلەيدۇ.

en: Enable/disable layouts support in container blocks.
ug_CN: يۈكدان بۆلەكتە جايلاشتۇرۇشنى قوزغىتىدۇ/چەكلەيدۇ.

en: Enables custom line height.
ug_CN: ئىختىيارى قۇر ئېگىزلىكىنى قوزغىتىدۇ.

en: Enables custom spacing.
ug_CN: ئىختىيارى بوشلۇقنى قوزغىتىدۇ.

en: Enables custom units.
ug_CN: ئىختىيارى بىرلىكلەرنى قوزغىتىدۇ.

en: Enables experimental Site Editor blocks
ug_CN: تەجرىبە بېكەت تەھرىرلىگۈچ بۆلەكنى قوزغىتىدۇ

en: Enlarge image
ug_CN: چوڭايتىلغان سۈرەت

en: Enlarge image: %s
ug_CN: چوڭايتىلغان سۈرەت: %s

en: Error decoding the font collection JSON file contents.
ug_CN: خەت نۇسخا توپلىمى سانلىق مەلۇماتلىرى بار JSON ھۆججەتنىڭ مەزمۇنىنى ئوقۇشتا خاتالىق كۆرۈلدى.

en: Expand search field
ug_CN: ئىزدە بۆلىكىنى ياي

en: F j, Y
ug_CN: Y-يىلى j-F

en: Font font-family must be a non-empty string.
ug_CN: خەت نۇسخا ئائىلىسى چوقۇم ھەرپ بوش بولمىغان تىزىقى بولۇشى كېرەك.

en: Font font-weight must be a properly formatted string or integer.
ug_CN: خەت نۇسخا توملۇقى چوقۇم مۇئەييەن پىچىمدىكى ھەرپ تىزىقى ياكى پۈتۈن سان بولۇشى كېرەك.

en: Font src must be a non-empty string or an array of strings.
ug_CN: خەت نۇسخا src چوقۇم بوش بولمىغان ھەرپ تىزىقى ياكى ھەرپ تىزىقى سانلار قاتارى بولۇشى كېرەك.

en: Footnotes
ug_CN: بەت ئاستى ئىزاھات

en: Form and input blocks
ug_CN: كۆزنەك ۋە كىرگۈزۈش بۆلىكى

en: Form submission
ug_CN: كۆزنەك تاپشۇرۇش

en: Form submission from %1$s
ug_CN: كۆزنەك %1$s دىن يوللاندى

en: Galleries
ug_CN: سۈرەتدان

en: Global settings.
ug_CN: ئومۇمىيەت تەڭشەكلەر.

en: Global styles.
ug_CN: ئومۇمىيەت ئۇسلۇبلىرى.

en: Go back to the theme showcase
ug_CN: ئۆرنەك كۆرگەزمىسىگە قايت

en: HTML title for the post, transformed for display.
ug_CN: ئوبيېكتنىڭ كۆرسەتكەندە ئۆزگىرىدىغان HTML ماۋزۇسى.

en: Home
ug_CN: باش بەت

en: Human readable text for the author.
ug_CN: يازغۇچىنىڭ كىشىلەر ئوقۇيالايدىغان تېكىستى.

en: ID of global styles config.
ug_CN: ئومۇمىيەت ئۇسلۇب يامىللىقىنىڭ كىملىكى.

en: Install from Google Fonts. Fonts are copied to and served from your site.
ug_CN: Google خەت نۇسخىسىدىن قوشىدۇ. خەت نۇسخىسى كۆچۈرۈلۈپ تور بېكىتىڭىز ئۈچۈن مۇلازىمەت قىلىدۇ.

en: Invalid attribute name.
ug_CN: ئىناۋەتسىز خاسلىق ئاتى.

en: Invalid revision ID.
ug_CN: ئىناۋەتسىز تۈزىتىلمە كىملىكى.

en: Jump to footnote reference %1$d
ug_CN: بەت ئاستى %1$d-نەقىلگە ئاتلايدۇ

en: List of allowed block types.
ug_CN: يول قويىدىغان بۆلەك تىپىنىڭ تىزىمى.

en: List of allowed mime types and file extensions.
ug_CN: يول قويىدىغان mime تىپى ۋە ھۆججەت كېڭەيتىلمىسىنىڭ تىزىمى.

en: Loading page, please wait.
ug_CN: بەت يۈكلەۋاتىدۇ، سەل كۈتۈڭ.

en: Logo
ug_CN: تۇغ

en: M j, Y g:i a
ug_CN: Y يىلى  n - ئاينىڭ j - كۈنى، سائەت:   H : i : s

en: Markup is not allowed in CSS.
ug_CN: CSS ئىچىدە HTML بەلگۈچلىرىنى ئىشلەتسىڭىز بولمايدۇ.

en: Maximum posts per page
ug_CN: ھەر بەتتىكى ئەڭ كۆپ يازما سانى

en: Maximum upload size in bytes allowed for the site.
ug_CN: تور بېكەتكە يوللاشقا بولىدىغان بايت بويىچە ھېسابلىغاندىكى ئەڭ چوڭ يۈكلەش چوڭلۇقى.

en: Menu
ug_CN: تىزىملىك

en: New admin views
ug_CN: يېڭى باشقۇرغۇچى كۆرۈنۈشى

en: Newer Comments
ug_CN: يېڭى ئىنكاسلار

en: Next Page
ug_CN: كېيىنكى بەت

en: No archives to show.
ug_CN: كۆرسەتكۈدەك ئارخىپ يوق.

en: No comments to show.
ug_CN: كۆرسەتكۈدەك ھېچقانداق ئىنكاس يوق.

en: No global styles config exist with that id.
ug_CN: بۇ كىملىكنىڭ ھېچقانداق ئومۇمىيەت ئۇسلۇب مايىللىقى مەۋجۇت ئەمەس.

en: Older Comments
ug_CN: كونىراق ئىنكاسلار

en: One response
ug_CN: بىر جاۋاب

en: One response to %s
ug_CN: %s ئۈچۈن بىر ئىنكاس

en: Open menu
ug_CN: تىزىملىك ئاچ

en: Page Loaded.
ug_CN: بەت يۈكلەندى.

en: Page on front
ug_CN: ئالدىدىكى بەت

en: Pagination
ug_CN: بەتكە ئايرىش

en: Please pass a query array to this function.
ug_CN: بۇ فونكسىيەنىڭ سۈرۈشتۈرۈش سانلار قاتارىدىن ئاتلاڭ.

en: Post Format Link
ug_CN: يازما پىچىم ئۇلانمىسى

en: Post which stores the different data views configurations
ug_CN: پەرقلىق سانلىق مەلۇمات كۆرۈنۈش سەپلىمىسىنى ساقلايدىغان يازما

en: Previous Page
ug_CN: ئالدىنقى بەت

en: RSS Error:
ug_CN: RSS خاتالىقى:

en: Read more
ug_CN: تېخىمۇ كۆپ بىلدۈرگۈ

en: Response
ug_CN: ئىنكاس

en: Response to %s
ug_CN: %s غا ئىنكاس

en: Responses
ug_CN: ئىنكاس

en: Responses to %s
ug_CN: %s غا ئىنكاس

en: Returns all the categories for block types that will be shown in the block editor.
ug_CN: بۆلەك تەھرىرلىگۈچتە كۆرسىتىلىدىغان بۆلەك تىپىنىڭ بارلىق سەھىپىلىرىنى قايتۇرىدۇ.

en: Search
ug_CN: ئىزدە

en: Search results
ug_CN: ئىزدەش نەتىجىسى

en: Search results for: "%s"
ug_CN: ئىزدەش نەتىجىسى: «%s»

en: Select Category
ug_CN: سەھىپە تاللاش

en: Select Day
ug_CN: كۈن تاللاڭ

en: Select Month
ug_CN: ئاي تاللاش

en: Select Post
ug_CN: يازما تاللاڭ

en: Select Week
ug_CN: ھەپتە تاللاڭ

en: Select Year
ug_CN: يىل تاللاڭ

en: Show on front
ug_CN: ئالدىدا كۆرسەت

en: Site icon.
ug_CN: بېكەت سىنبەلگىسى.

en: Site logo.
ug_CN: بېكەت تۇغى.

en: Small
ug_CN: كىچىك

en: Some of the theme.json settings.spacing.spacingScale values are invalid
ug_CN: بەزى theme.json نىڭ settings.spacing.spacingScale قىممىتى ئىناۋەتسىز

en: Sorry, you are not allowed to access the global styles on this site.
ug_CN: كەچۈرۈڭ، بۇ بېكەتتىكى ئومۇمىيەت ئۇسلۇبلارنى زىيارەت قىلىش ئىجازىتىڭىز يوق.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
ug_CN: كەچۈرۈڭ، بۇ تۈردىكى يازمىلارنى تەھرىرلىشىڭىزگە رۇخسەت يوق.

en: Sorry, you are not allowed to edit this global style.
ug_CN: كەچۈرۈڭ، بۇ ئومۇمىيەت ئۇسلۇبىنى تەھرىرلەش ئىجازىتىڭىز يوق.

en: Sorry, you are not allowed to read the block editor settings.
ug_CN: كەچۈرۈڭ، بۆلەك تەھرىرلىگۈچ تەڭشەكلىرىنى ئوقۇش ئىجازىتىڭىز يوق.

en: Sorry, you are not allowed to view this global style.
ug_CN: كەچۈرۈڭ، بۇ ئومۇمىيەت ئۇسلۇبىنى كۆرۈش ئىجازىتىڭىز يوق.

en: Submit Search
ug_CN: ئىزدەش تاپشۇر

en: Support
ug_CN: قوللاش

en: Tagline
ug_CN: يانداش تېما

en: Template part has been deleted or is unavailable: %s
ug_CN: قېلىپ پارچىسى ئۆچۈرۈلگەن ياكى ئىشلەتكىلى بولمايدۇ: %s

en: Test the new views for different entities like pages.
ug_CN: بەتكە ئوخشاش پەرقلىق مەزمۇن كىرگۈزۈلگەن يېڭى كۆرۈنۈشنى سىنايدۇ.

en: The ID for the author of the revision.
ug_CN: تۈزىتىلگەن نەشرىنى يازغۇچىنىڭ كىملىكى.

en: The ID for the parent of the global styles revision.
ug_CN: ئومۇمىيەت ئۇسلۇب تۈزىتىلمىنىڭ ئانا كىملىكى

en: The ID for the parent of the revision.
ug_CN: تۈزىتىلگەن نۇسخىنىڭ ئانا كىملىكى.

en: The calendar block is hidden because there are no published posts.
ug_CN: يىلنامە بۆلىكى يوشۇرۇن چۈنكى ھېچقانداق يازما ئېلان قىلىنمىغان.

en: The date the revision was last modified, as GMT.
ug_CN: تۈزىتىلگەن نۇسخا گىرىنۋىچ ئۆلچەملىك ۋاقتىدا ئاخىرقى قېتىم ئۆزگەرتىلگەن چېسلاسى.

en: The date the revision was last modified, in the site's timezone.
ug_CN: تۈزىتىلگەن نۇسخا بېكەت ۋاقىت رايونىنىڭ ۋاقتىدا ئاخىرقى قېتىم ئۆزگەرتىلگەن چېسلاسى.

en: The date the revision was published, as GMT.
ug_CN: تۈزىتىلگەن نۇسخا گىرىنۋىچ ئۆلچەملىك ۋاقتىدا ئېلان قىلىنغاندىكى چېسلاسى.

en: The date the revision was published, in the site's timezone.
ug_CN: تۈزىتىلگەن نۇسخا بېكەت ۋاقىت رايونىنىڭ ۋاقتىدا ئېلان قىلىنغاندىكى چېسلاسى.

en: The duotone id "%s" is not registered in theme.json settings
ug_CN: بۇ duotone id "%s" نى theme.json دىكى تەڭشەككە خەتلەتمىگەن

en: The id of a template
ug_CN: بىر قېلىپنىڭ كىملىكى

en: The query argument must be an array or a tag name.
ug_CN: سۈرۈشتۈرۈش ئۆزگەرگۈچىسى سانلار قاتارى ياكى بەلگە ئىسمى بولۇشى كېرەك.

en: The theme identifier
ug_CN: ئۆرنەك دەلىللىگۈچ

en: Theme not found.
ug_CN: ئۆرنەك تېپىلمىدى.

en: There&#8217;s no content to show here yet.
ug_CN: تېخى بۇ جايدا كۆرسىتىدىغان مەزمۇن يوق.

en: This content is password protected.
ug_CN: بۇ مەزمۇن ئىم بىلەن قوغدالغان.

en: Title for the global styles variation, as it exists in the database.
ug_CN: سانداندا مەۋجۇت بولغان، ئومۇمىيەت ئۇسلۇب ئۆزگەرگۈچىنىڭ ماۋزۇسى.

en: Title of the global styles variation.
ug_CN: ئۇمۇمىيەت ئۇسلۇب ئۆزگەرگۈچىنىڭ ماۋزۇسى.

en: Too many bookmarks: cannot create any more.
ug_CN: خەتكۈچ بەك كۆپ: يەنە قۇرغىلى بولمايدۇ.

en: Too many calls to seek() - this can lead to performance issues.
ug_CN: بۇ seek() بەك كۆپ چاقىرىلدى-بۇ ئىقتىدار مەسىلىلىرىنى كەلتۈرۈپ چىقىرىدۇ.

en: Unique identifier for the global styles revision.
ug_CN: ئۇمۇمىيەت ئۇسلۇب تۈزىتىلمىنىڭ بىردىنبىر كىملىكى.

en: Unique identifier for the revision.
ug_CN: تۈزىتىلگەن نەشرىنىڭ بىردىنبىر پەرقلەندۈرگۈچىسى.

en: Unknown author
ug_CN: نامەلۇم يازغۇچى

en: Unknown bookmark name.
ug_CN: يوچۇن خەتكۈچ ئىسمى.

en: Untitled post %d
ug_CN: ماۋزۇسىز يازما %d

en: Where the template originally comes from e.g. 'theme'
ug_CN: قېلىپ نەدىن كەلگەن مەسىلەن، «ئۆرنەك»

en: Widget types to hide from Legacy Widget block.
ug_CN: كونا ئەپچە بۆلەكتىن يوشۇرىدىغان ئەپچە تىپى.

en: Your %1$s file uses a dynamic value (%2$s) for the path at %3$s. However, the value at %3$s is also a dynamic value (pointing to %4$s) and pointing to another dynamic value is not supported. Please update %3$s to point directly to %4$s.
ug_CN: سىز %3$s. يولنىڭ (%2$s) ئۆزگىرىشچان قىممەتنى %1$s ھۆججەتتە ئىشلەتكەن، %3$s دىكى قىممەتمۇ ئۆزگىرىشچان قىممەت (%4$s نى كۆرسەتكەن) ھەمدە باشقا بىر ئۆزگىرىشچان قىممەتنى كۆرسىتىشنى قوللىمايدۇ. %3$s نى بىۋاسىتە %4$s نى كۆرسىتىدىغان قىلىپ يېڭىلاڭ.

en: Your comment is awaiting moderation.
ug_CN: باھايىڭىز تەستىق كۈتۈۋاتىدۇ.

en: Your comment is awaiting moderation. This is a preview; your comment will be visible after it has been approved.
ug_CN: باھايىڭىز تەستىقلىنىشنى كۈتۈۋاتىدۇ. بۇ ئالدىن كۆرۈش، باھايىڭىز تەستىقلانغاندىن كېيىن ئاندىن كۆرۈنىدۇ.

en: [block rendering halted]
ug_CN: [بۆلەك رەڭلەش توختىتىلدى]

en: a day
ug_CN: بىر كۈن

en: a minute
ug_CN: بىر مىنۇت

en: a month
ug_CN: بىر ئاي

en: a second
ug_CN: بىر سېكۇنت

en: a year
ug_CN: بىر يىل

en: an hour
ug_CN: بىر سائەت

[ctx: block description]
en: A calendar of your site’s posts.
ug_CN: بېكىتىڭىزدىكى يازمىلارنىڭ يىلنامىسى.

[ctx: block description]
en: A cloud of your most used tags.
ug_CN: ئەڭ كۆپ ئىشلىتىلگەن بەلگەلەر.

[ctx: block description]
en: A collection of blocks that allow visitors to get around your site.
ug_CN: زىيارەتچىلەرنىڭ تور بېكىتىڭىزنى كۆرۈشىگە يول قويىدىغان بۆلەكلەر توپلىمى.

[ctx: block description]
en: A form.
ug_CN: كۆزنەك.

[ctx: block description]
en: A single column within a columns block.
ug_CN: رەتلەر بۆلىكى ئارىسىدىكى يەككە رەت.

[ctx: block description]
en: A submission button for forms.
ug_CN: كۆزنەكنىڭ يوللاش توپچىسى.

[ctx: block description]
en: Add a block that displays content pulled from other sites, like Twitter or YouTube.
ug_CN: Twitter ياكى YouTube ۋە باشقا بېكەتلەردىن تارتىلغان مەزمۇننى كۆرسىتىدىغان بۆلەك قوشىدۇ.

[ctx: block description]
en: Add a link to a downloadable file.
ug_CN: چۈشۈرگىلى بولىدىغان ھۆججەتكە ئۇلانما قوشىدۇ.

[ctx: block description]
en: Add a page, link, or another item to your navigation.
ug_CN: يولباشچىڭىزغا بىر بەت، ئۇلىنىش ياكى باشقا تۈر قوشىدۇ.

[ctx: block description]
en: Add a submenu to your navigation.
ug_CN: يولباشچىڭىزغا تارماق تىزىملىك قوشىدۇ.

[ctx: block description]
en: Add a user’s avatar.
ug_CN: ئىشلەتكۈچىگە سىما قوشىدۇ.

[ctx: block description]
en: Add an image or video with a text overlay.
ug_CN: تېكىست قاپلىمىسى بار سۈرەت ياكى سىن قوشىدۇ.

[ctx: block description]
en: Add custom HTML code and preview it as you edit.
ug_CN: ئىختىيارى HTML كودى قوشۇپ، تەھرىرلىگۈچىڭىزدە ئالدىن كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Add text that respects your spacing and tabs, and also allows styling.
ug_CN: بوشلۇق ۋە بەتكۈچنىڭ ئارىلىقىغا ۋە ئۇسلۇبىغا لايىق تېكىست قوشىدۇ.

[ctx: block description]
en: Add white space between blocks and customize its height.
ug_CN: بۆلەكلەر ئارىسىغا بوشلۇق قوشۇپ ئۇلارنىڭ ئېگىزلىكىنى خاسلاشتۇرىدۇ.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post comments using different visual configurations.
ug_CN: پەرقلىق كۆرۈنۈش ئۈنۈمى سەپلىمىسىدە يازما ئىنكاسىنى كۆرسىتىشكە يول قويىدىغان ئالىي دەرىجىلىك بۆلەك.

[ctx: block description]
en: An advanced block that allows displaying post types based on different query parameters and visual configurations.
ug_CN: پەرقلىق سۈرۈشتۈرۈش پارامېتىرلىرى ۋە كۆرۈنۈش سەپلىمىلىرىگە ئاساسەن يازما تىپىنى كۆرسىتىشكە يول قويىدىغان ئالىي بۆلەك.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to display a comment, like the title, date, author, avatar and more.
ug_CN: ماۋزۇ، چېسلا، ئاپتور، سىما ۋە باشقىلارغا ئوخشاش ئىنكاسنى كۆرسىتىشكە ئىشلىتىدىغان بۆلەك ئېلېمېنتىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render a post, like the title, date, featured image, content or excerpt, and more.
ug_CN: ماۋزۇ، چېسلا، تەۋسىيەلىك سۈرەت، مەزمۇن ياكى ئۈزۈندە ۋە باشقىلارغا ئوخشاش يازما ھاسىللاشقا ئىشلىتىلىدىغان بۆلەك ئېلېمېنتلىرىنى ئۆز ئىچىگە ئالىدۇ.

[ctx: block description]
en: Contains the block elements used to render content when no query results are found.
ug_CN: ھېچقانداق سۈرۈشتۈرۈش نەتىجىسى تېپىلمىغاندا مەزمۇننى ھاسىللاشتا ئىشلىتىدىغان بۆلەك ئېلېمېنتى.

[ctx: block description]
en: Content before this block will be shown in the excerpt on your archives page.
ug_CN: بۇ بۆلەكتىن بۇرۇنقى مەزمۇنلار ئارخىپ بېتىڭىزدىكى ئۈزۈندىدە كۆرسىتىلىدۇ.

[ctx: block description]
en: Create a break between ideas or sections with a horizontal separator.
ug_CN: توغرىسىغا ئايرىغۇچ ئارقىلىق بۆلەك ۋە مەزمۇنلارنىڭ ئارىسىنى ئايرىيدۇ.

[ctx: block description]
en: Create a bulleted or numbered list.
ug_CN: بەلگە تىزىم ياكى نومۇرلۇق تىزىم قۇرىدۇ.

[ctx: block description]
en: Create a link that always points to the homepage of the site. Usually not necessary if there is already a site title link present in the header.
ug_CN: تور بېكەتنىڭ ھەمىشە باش بېتىنى كۆرسىتىدىغان ئۇلانمىدىن بىرنى قۇرىدۇ. ئەگەر بېكەت ماۋزۇ ئۇلانمىسى بەت قاشتا كۆرۈلگەن بولسا ئۇنداق قىلىشنىڭ ھاجىتى يوق.

[ctx: block description]
en: Create a list item.
ug_CN: بىر تىزىم تۈرى قۇرىدۇ.

[ctx: block description]
en: Create structured content in rows and columns to display information.
ug_CN: قۇر ۋە رەتتە ئۇچۇر كۆرسىتىش ئۈچۈن قۇرۇلمىلىق مەزمۇن قۇرىدۇ.

[ctx: block description]
en: Describe in a few words what the site is about. The tagline can be used in search results or when sharing on social networks even if it’s not displayed in the theme design.
ug_CN: قانداق تور بېكەت ئىكەنلىكى بىر قانچە سۆز بىلەن بايان قىلىنىدۇ. بەلگە قۇرى ئىزدەش نەتىجىسىدە ياكى ئىجتىمائىي تاراتقۇ تورلىرىدا ھەمبەھىرلىگەندە ئىشلىتىلىدۇ ھەتتا ئۆرنەك لايىھەسىدە كۆرۈنمىگەن تەقدىردىمۇ.

[ctx: block description]
en: Display a date archive of your posts.
ug_CN: يازمىڭىزنىڭ ئاخىپلاشتۇرۇلغان چېسلاسىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display a legacy widget.
ug_CN: كونا ئەپچەنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display a list of all categories.
ug_CN: ھەممە سەھىپەلەرنىڭ تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display a list of all pages.
ug_CN: ھەممە بەتنىڭ تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent comments.
ug_CN: ئەڭ يېڭى ئىنكاسلىرىڭىزنىڭ تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display a list of your most recent posts.
ug_CN: ئەڭ يېڭى يازمىلىرىڭىزنىڭ تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display a post's comments form.
ug_CN: بىر يازمىنىڭ ئىنكاس جەدۋىلىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display a post's featured image.
ug_CN: يازمىنىڭ تەۋسىيەلىك سۈرىتىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display an icon linking to a social media profile or site.
ug_CN: ئىجتىمائىي تاراتقۇ تەرجىمىھالى ياكى بېكەتكە باغلانغان سىنبەلگىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display an image to represent this site. Update this block and the changes apply everywhere.
ug_CN: بۇ بېكەتكە ۋەكىللىك قىلىدىغان سۈرەتنى كۆرسىتىدۇ. بۇ بۆلەك يېڭىلانسا ئۆزگىرىشلەر ھەممە يەردە قوللىنىلىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display code snippets that respect your spacing and tabs.
ug_CN: ئارىلىق ۋە جەدۋەل بەلگىسىگە ماس كېلىدىغان كود بۆلىكىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display content in multiple columns, with blocks added to each column.
ug_CN: كۆپ رەتتىكى ھەر بىر رەتكە قوشۇلغان بۆلەكتە مەزمۇن كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display entries from any RSS or Atom feed.
ug_CN: خالىغان RSS ياكى ئاتوم قانىلىدىن مەزمۇنلارنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display footnotes added to the page.
ug_CN: بەتكە قوشۇلغان بەت ئاستى ئىزاھاتنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display icons linking to your social media profiles or sites.
ug_CN: ئىجتىمائىي تاراتقۇ تەرجىمىھالىڭىز ياكى بېكەتكە باغلانغان سىنبەلگىلەرنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display multiple images in a rich gallery.
ug_CN: مول سۈرەتداندا كۆپلىگەن سۈرەتلەرنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display post author details such as name, avatar, and bio.
ug_CN: يازما يازغۇچىنىڭ ئىسىم، سىما ۋە تەرجىمھالغا ئوخشاش تەپسىلاتلىرىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display the description of categories, tags and custom taxonomies when viewing an archive.
ug_CN: ئارخىپنى كۆرسەتكەندە سەھىپە، بەلگە ۋە تۈرلىنىشىنىڭ چۈشەندۈرۈشىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display the excerpt.
ug_CN: ئۈزۈندىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display the publish date for an entry such as a post or page.
ug_CN: يازما ياكى بەتكە ئوخشاش يازمىلارنىڭ ئېلان قىلىنغان چېسلاسىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Display the query title.
ug_CN: سۈرۈشتۈرۈش ماۋزۇسىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays a link to edit the comment in the WordPress Dashboard. This link is only visible to users with the edit comment capability.
ug_CN: WordPress باشقۇرۇش تاختىسىدىكى ئىنكاس تەھرىرلەش ئۇلانمىسىنى كۆرسىتىدۇ. بۇ ئۇلانما ئىنكاس تەھرىرلىيەلەيدىغان ئىشلەتكۈچىلەرگىلا كۆرۈنىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays a link to reply to a comment.
ug_CN: ئىنكاسقا جاۋاب قايتۇرۇش ئۇلانمىسىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for comments pagination.
ug_CN: ئىنكاسلارنى بەتكە ئايرىشنىڭ بەت نومۇرى تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays a list of page numbers for pagination.
ug_CN: بەتكە ئايرىشنىڭ بەت نومۇرى تىزىمىنى كۆرسىتىدۇ

[ctx: block description]
en: Displays a page inside a list of all pages.
ug_CN: بارلىق بەتلەرنىڭ تىزىمى ئىچىدىكى بىر بەتنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of comments, when applicable.
ug_CN: ئەگەر قوللانغىلى بولغاندا كېيىنكى/ئالدىنقى ئىنكاس توپلامىنى بەتكە ئايرىغان ھالدا يولباشچىدا كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays a paginated navigation to next/previous set of posts, when applicable.
ug_CN: ئەگەر قوللانغىلى بولغاندا كېيىنكى/ئالدىنقى يازما توپلامىنى بەتكە ئايرىغان ھالدا يولباشچىدا كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays a title with the number of comments.
ug_CN: ئىنكاس سانى بىلەن قوشۇپ ماۋزۇنى كۆرسىتىدۇ

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a comment.
ug_CN: ئىنكاسنىڭ مەزمۇنىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays the contents of a post or page.
ug_CN: يازما ياكى بەت مەزمۇنىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays the date on which the comment was posted.
ug_CN: ئىنكاسنىڭ قايسى چېسلادا يوللانغانلىقىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays the link of a post, page, or any other content-type.
ug_CN: يازما، بەت ياكى خالىغان باشقا مەزمۇن تىپىنىڭ ئۇلانمىسىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays the name of the author of the comment.
ug_CN: ئىنكاس يازغۇچىنىڭ ئىسمىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays the name of this site. Update the block, and the changes apply everywhere it’s used. This will also appear in the browser title bar and in search results.
ug_CN: بۇ تور بېكەتنىڭ ئىسمىنى كۆرسىتىدۇ. بۆلەك يېڭىلانسا ئۆزگىرىشلەر ئۇنى ئىشلەتكەن جايلارنىڭ ھەممىسىدە قوللىنىلىدۇ. توركۆرگۈنىڭ ماۋزۇ بالدىقى ۋە ئىزدەش نەتىجىسىدىمۇ ئىپادىلىنىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays the next comment's page link.
ug_CN: كېيىنكى ئىنكاسنىڭ بەت ئۇلانمىسىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays the next or previous post link that is adjacent to the current post.
ug_CN: نۆۋەتتىكى يازمىغا قوشنا كېيىنكى ياكى ئالدىنقى يازما ئۇلانمىسىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays the next posts page link.
ug_CN: كېيىنكى يازمىنىڭ بەت ئۇلانمىسىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays the previous comment's page link.
ug_CN: ئالدىنقى ئىنكاسنىڭ بەت ئۇلانمىسىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays the previous posts page link.
ug_CN: ئالدىنقى يازمىنىڭ بەت ئۇلانمىسىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Displays the title of a post, page, or any other content-type.
ug_CN: يازما، بەت ياكى خالىغان باشقا مەزمۇن تىپىنىڭ ماۋزۇسىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Edit the different global regions of your site, like the header, footer, sidebar, or create your own.
ug_CN: بېكىتىڭىزنىڭ ماۋزۇ، بەت ئاستى، يان بالداققا ئوخشاش پەرقلىق ئومۇمىيەت دائىرىسىنى تەھرىرلەڭ ياكى ئۆزىڭىزنىڭكىنى قۇرۇڭ.

[ctx: block description]
en: Embed a simple audio player.
ug_CN: ئاددىي ئۈن قويغۇنى سىڭدۈرىدۇ.

[ctx: block description]
en: Embed a video from your media library or upload a new one.
ug_CN: ۋاسىتە ئامبىرىڭىزدىن بىر سىننى سىڭدۈرىدۇ ياكى يېڭىدىن بىرنى يۈكلەيدۇ.

[ctx: block description]
en: Gather blocks in a layout container.
ug_CN: بۆلەكلەرنى جايلاشتۇرۇش قاچىسىغا يىغىدۇ.

[ctx: block description]
en: Give quoted text visual emphasis. "In quoting others, we cite ourselves." — Julio Cortázar
ug_CN: نەقىل ئېلىنغان تېكىستكە كۆرۈنمە ئۇرغۇ بىرىڭ. «باشقىلارنى نەقىل كەلتۈرگەندە، بىر ئۆزىمىزنى تىلغا ئالىمىز.» - جۇلىيو كورتازار

[ctx: block description]
en: Give special visual emphasis to a quote from your text.
ug_CN: تېكىستىڭىزدىكى نەقىلگە ئالاھىدە گەۋدىلىك كۆرسىتىش ئۈنۈمى قوشىدۇ.

[ctx: block description]
en: Help visitors find your content.
ug_CN: زىيارەتچىلەرنىڭ مەزمۇنلىرىڭىزنى ئىزدىشىگە ياردەم قىلىدۇ.

[ctx: block description]
en: Hide and show additional content.
ug_CN: قوشۇمچە مەزمۇننى يوشۇرۇش ۋە كۆرسىتىش.

[ctx: block description]
en: Insert additional custom elements with a WordPress shortcode.
ug_CN: WordPress قىسقا كودى ئارقىلىق قوشۇمچە ئىختىيارى ئېلېمېنتىنى قىستۇرىدۇ.

[ctx: block description]
en: Insert an image to make a visual statement.
ug_CN: سۈرەت قىستۇرۇپ كۆرۈنۈشلۈك بايان شەكىللەندۈرىدۇ.

[ctx: block description]
en: Insert poetry. Use special spacing formats. Or quote song lyrics.
ug_CN: شېئىر قىستۇرىدۇ. ئالاھىدە بوشلۇق پىچىمى ئىشلىتىدۇ. ياكى ناخشا تېكىستىنى نەقىل كەلتۈرۈشتە ئىشلىتىلىدۇ.

[ctx: block description]
en: Introduce new sections and organize content to help visitors (and search engines) understand the structure of your content.
ug_CN: زىيارەت قىلغۇچىلارنىڭ (ھەم ئ‍ىزدەش موتورلىرىنىڭ) مەزمۇنىڭىزنىڭ قۇرۇلمىسىنى چۈشىنىشىگە ياردەم قىلىش ئۈچۈن يىڭى قىسىم تونۇشتۇرۇڭ ۋە مەمۇننى رەتلەڭ.

[ctx: block description]
en: Post terms.
ug_CN: يازما ئاتالغۇلىرى.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a button-style link.
ug_CN: زىيارەتچىلەرنى توپچە ئۇسلۇبىدىكى ئۇلانمىلار بىلەن مەشغۇلات قىلىشنى ئەسكەرتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Prompt visitors to take action with a group of button-style links.
ug_CN: زىيارەتچىلەرنى بىر گۇرۇپپا توپچە ئۇسلۇبىدىكى ئۇلانمىلار بىلەن مەشغۇلات قىلىشنى ئەسكەرتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Provide a notification message after the form has been submitted.
ug_CN: كۆزنەك يوللانغاندىن كېيىن ئۇقتۇرۇش ئۇچۇرى بىلەن تەمىنلەڭ.

[ctx: block description]
en: Separate your content into a multi-page experience.
ug_CN: مەزمۇنلىرىڭىزنى كۆپ بەتلىك كەچمىشكە بۆلىدۇ.

[ctx: block description]
en: Set media and words side-by-side for a richer layout.
ug_CN: ۋاسىتە ۋە تېكىستنى يانمۇيان تەڭشەپ ئورۇنلاشتۇرۇشنى موللاشتۇرىدۇ.

[ctx: block description]
en: Show a block pattern.
ug_CN: بۆلەك ئەندىزە كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Show login & logout links.
ug_CN: تىزىمغا كىر ۋە چىق ئۇلانمىنى كۆرسىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Start with the basic building block of all narrative.
ug_CN: بارلىق بايانلارنىڭ ئاساسىي قۇرۇلما بۆلەكلىرى مۇشۇ جايدىن باشلىنىدۇ.

[ctx: block description]
en: The author biography.
ug_CN: يازغۇچىنىڭ تەرجىمىھالى.

[ctx: block description]
en: The author name.
ug_CN: يازغۇچىنىڭ ئاتى.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Avatar block instead.
ug_CN: بۇ بۆلەك قوللىمايدۇ. ئورنىغا سىما بۆلەك ئىشلىتىڭ.

[ctx: block description]
en: This block is deprecated. Please use the Columns block instead.
ug_CN: بۇ بۆلەك قوللىمايدۇ. ئورنىغا رەت بۆلەك ئىشلىتىڭ.

[ctx: block description]
en: Use the classic WordPress editor.
ug_CN: ئەنئەنىۋى WordPress تەھرىرلىگۈچنى ئىشلىتىدۇ.

[ctx: block description]
en: Your site doesn’t include support for this block.
ug_CN: تور بېكىتىڭىز بۇ بۆلەكنى قوللىمايدۇ.

[ctx: block keyword]
en: accordion
ug_CN: ئاككوردىيون

[ctx: block keyword]
en: archive
ug_CN: ئارخىپ

[ctx: block keyword]
en: atom
ug_CN: ئاتوم

[ctx: block keyword]
en: blockquote
ug_CN: بۆلەك نەقىل

[ctx: block keyword]
en: bullet list
ug_CN: بەلگە تىزىم

[ctx: block keyword]
en: button
ug_CN: توپچە

[ctx: block keyword]
en: cite
ug_CN: نەقىل

[ctx: block keyword]
en: container
ug_CN: قاچا

[ctx: block keyword]
en: description
ug_CN: چۈشەندۈرۈش

[ctx: block keyword]
en: disclosure
ug_CN: ئاشكارىلا

[ctx: block keyword]
en: divider
ug_CN: ئايرىغۇچ

[ctx: block keyword]
en: document
ug_CN: پۈتۈك

[ctx: block keyword]
en: download
ug_CN: چۈشۈرۈش

[ctx: block keyword]
en: embed
ug_CN: سىڭدۈرمە

[ctx: block keyword]
en: feed
ug_CN: قانال

[ctx: block keyword]
en: feedback
ug_CN: قايتۇرما ئىنكاس

[ctx: block keyword]
en: find
ug_CN: ئىزدە

[ctx: block keyword]
en: form
ug_CN: كۆزنەك

[ctx: block keyword]
en: horizontal-line
ug_CN: توغرا سىزىق

[ctx: block keyword]
en: image
ug_CN: سۈرەت

[ctx: block keyword]
en: images
ug_CN: تەسۋىرلەر

[ctx: block keyword]
en: input
ug_CN: كىرگۈزۈش

[ctx: block keyword]
en: link
ug_CN: ئۇلانما

[ctx: block keyword]
en: links
ug_CN: ئۇلانمىلار

[ctx: block keyword]
en: login
ug_CN: تىزىمغا كىر

[ctx: block keyword]
en: logout
ug_CN: تىزىمدىن چىق

[ctx: block keyword]
en: menu
ug_CN: تىزىملىك

[ctx: block keyword]
en: message
ug_CN: ئۇچۇر

[ctx: block keyword]
en: movie
ug_CN: كىنو

[ctx: block keyword]
en: music
ug_CN: نەغمە

[ctx: block keyword]
en: navigation
ug_CN: يولباشچى

[ctx: block keyword]
en: next page
ug_CN: كېيىنكى بەت

[ctx: block keyword]
en: notification
ug_CN: ئۇقتۇرۇش

[ctx: block keyword]
en: numbered list
ug_CN: نومۇرلۇق تىزىم

[ctx: block keyword]
en: ordered list
ug_CN: تەرتىپلەنگەن تىزىم

[ctx: block keyword]
en: page
ug_CN: بەت

[ctx: block keyword]
en: pagination
ug_CN: بەتكە ئايرىش

[ctx: block keyword]
en: photo
ug_CN: سۈرەت

[ctx: block keyword]
en: photos
ug_CN: سۈرەتلەر

[ctx: block keyword]
en: picture
ug_CN: رەسىم

[ctx: block keyword]
en: podcast
ug_CN: تارقىتىش

[ctx: block keyword]
en: poem
ug_CN: شېئىر

[ctx: block keyword]
en: poetry
ug_CN: شېئىرىيەت

[ctx: block keyword]
en: posts
ug_CN: يازمىلار

[ctx: block keyword]
en: read more
ug_CN: تېخىمۇ كۆپ بىلدۈرگۈ

[ctx: block keyword]
en: recent comments
ug_CN: يېقىنقى ئىنكاسلار

[ctx: block keyword]
en: recent posts
ug_CN: يېقىنقى يازمىلار

[ctx: block keyword]
en: recording
ug_CN: ئاۋاز ئېلىش

[ctx: block keyword]
en: references
ug_CN: پايدىلانمىلار

[ctx: block keyword]
en: reusable
ug_CN: ئىشلىتىشچان

[ctx: block keyword]
en: row
ug_CN: قۇر

[ctx: block keyword]
en: section
ug_CN: دائىرە

[ctx: block keyword]
en: sound
ug_CN: ئاۋاز

[ctx: block keyword]
en: submit
ug_CN: تاپشۇر

[ctx: block keyword]
en: subtitle
ug_CN: قوشۇمچە ماۋزۇ

[ctx: block keyword]
en: summary
ug_CN: ئۈزۈندە

[ctx: block keyword]
en: text
ug_CN: تېكىست

[ctx: block keyword]
en: title
ug_CN: ماۋزۇ

[ctx: block keyword]
en: toggle
ug_CN: ئالماشتۇر

[ctx: block keyword]
en: video
ug_CN: سىن

[ctx: block keyword]
en: wrapper
ug_CN: ئورىغۇچ

[ctx: block style label]
en: Default
ug_CN: كۆڭۈلدىكى

[ctx: block style label]
en: Dots
ug_CN: چېكىت

[ctx: block style label]
en: Fill
ug_CN: تولدۇر

[ctx: block style label]
en: Logos Only
ug_CN: تۇغىلا

[ctx: block style label]
en: Outline
ug_CN: ئىزنا

[ctx: block style label]
en: Pill Shape
ug_CN: كاپسۇل شەكلى

[ctx: block style label]
en: Plain
ug_CN: تەكشىلىك

[ctx: block style label]
en: Rounded
ug_CN: ياي بۇلۇڭلۇق

[ctx: block style label]
en: Stripes
ug_CN: بالداق

[ctx: block style label]
en: Wide Line
ug_CN: كەڭ سىزىق

[ctx: block title]
en: Archives
ug_CN: ئارخىپلار

[ctx: block title]
en: Audio
ug_CN: ئۈن

[ctx: block title]
en: Author
ug_CN: يازغۇچى

[ctx: block title]
en: Author Biography
ug_CN: يازغۇچىنىڭ تەرجىمىھالى

[ctx: block title]
en: Author Name
ug_CN: يازغۇچى ئاتى

[ctx: block title]
en: Avatar
ug_CN: سىما

[ctx: block title]
en: Button
ug_CN: توپچە

[ctx: block title]
en: Buttons
ug_CN: توپچە

[ctx: block title]
en: Calendar
ug_CN: يىلنامە

[ctx: block title]
en: Categories List
ug_CN: سەھىپە تىزىمى

[ctx: block title]
en: Classic
ug_CN: كىلاسسىك

[ctx: block title]
en: Code
ug_CN: كودى

[ctx: block title]
en: Column
ug_CN: رەت

[ctx: block title]
en: Columns
ug_CN: رەت

[ctx: block title]
en: Comment (deprecated)
ug_CN: ئىنكاس (قوللىمايدۇ)

[ctx: block title]
en: Comment Author Avatar (deprecated)
ug_CN: يازغۇچى سىماسىغا ئىنكاس (قوللىمايدۇ)

[ctx: block title]
en: Comment Author Name
ug_CN: ئىنكاس يازغۇچىنىڭ ئىسمى

[ctx: block title]
en: Comment Content
ug_CN: ئىنكاس مەزمۇنى

[ctx: block title]
en: Comment Date
ug_CN: ئىنكاس چېسلاسى

[ctx: block title]
en: Comment Edit Link
ug_CN: ئىنكاس تەھرىرلەش ئۇلانمىسى

[ctx: block title]
en: Comment Reply Link
ug_CN: ئىنكاسقا جاۋاب قايتۇرۇش ئۇلانمىسى

[ctx: block title]
en: Comment Template
ug_CN: ئىنكاس قېلىپى

[ctx: block title]
en: Comments
ug_CN: ئىزاھات

[ctx: block title]
en: Comments Form
ug_CN: ئىنكاس جەدۋىلى

[ctx: block title]
en: Comments Link
ug_CN: ئىنكاس ئۇلانما

[ctx: block title]
en: Comments Next Page
ug_CN: ئىزاھات كېيىنكى بەت

[ctx: block title]
en: Comments Page Numbers
ug_CN: ئىزاھات بەت نومۇرى

[ctx: block title]
en: Comments Pagination
ug_CN: ئىنكاسنى بەتكە ئايرىش

[ctx: block title]
en: Comments Previous Page
ug_CN: ئىزاھات ئالدىنقى بەت

[ctx: block title]
en: Comments Title
ug_CN: ئىنكاس ماۋزۇسى

[ctx: block title]
en: Content
ug_CN: مەزمۇن

[ctx: block title]
en: Cover
ug_CN: مۇقاۋا

[ctx: block title]
en: Custom HTML
ug_CN: ئىختىيارىچە HTML

[ctx: block title]
en: Custom Link
ug_CN: ئىختىيارى ئۇلانما

[ctx: block title]
en: Date
ug_CN: چېسلا

[ctx: block title]
en: Details
ug_CN: تەپسىلاتلار

[ctx: block title]
en: Embed
ug_CN: سىڭدۈرمە

[ctx: block title]
en: Excerpt
ug_CN: ئۈزۈندە

[ctx: block title]
en: Featured Image
ug_CN: تەۋسىيەلىك سۈرەت

[ctx: block title]
en: File
ug_CN: ھۆججەت

[ctx: block title]
en: Footnotes
ug_CN: بەت ئاستى ئىزاھات

[ctx: block title]
en: Form
ug_CN: كۆزنەك

[ctx: block title]
en: Form Submission Notification
ug_CN: كۆزنەك يوللاش ئۇقتۇرۇشى

[ctx: block title]
en: Form Submit Button
ug_CN: كۆزنەك يوللاش توپچىسى

[ctx: block title]
en: Gallery
ug_CN: سۈرەتدان

[ctx: block title]
en: Group
ug_CN: گۇرۇپپا

[ctx: block title]
en: Heading
ug_CN: ماۋزۇ

[ctx: block title]
en: Home Link
ug_CN: باش بەت ئۇلانمىسى

[ctx: block title]
en: Image
ug_CN: سۈرەت

[ctx: block title]
en: Input Field
ug_CN: كىرگۈزۈش سۆز بۆلىكى

[ctx: block title]
en: Latest Comments
ug_CN: يېڭى ئىنكاسلار

[ctx: block title]
en: Latest Posts
ug_CN: يېڭى يازمىلار

[ctx: block title]
en: Legacy Widget
ug_CN: كونا ئەپچە

[ctx: block title]
en: List
ug_CN: تىزىم

[ctx: block title]
en: List item
ug_CN: تىزىم تۈرى

[ctx: block title]
en: Login/out
ug_CN: تىزىمغا كىر/چىق

[ctx: block title]
en: Media & Text
ug_CN: ۋاسىتە ۋە تېكىست

[ctx: block title]
en: More
ug_CN: تېخىمۇ كۆپ

[ctx: block title]
en: Navigation
ug_CN: يولباشچى

[ctx: block title]
en: Next Page
ug_CN: كېيىنكى بەت

[ctx: block title]
en: No results
ug_CN: نەتىجە يوق

[ctx: block title]
en: Page Break
ug_CN: بەت ئايرىغۇچ

[ctx: block title]
en: Page List
ug_CN: بەت تىزىمى

[ctx: block title]
en: Page List Item
ug_CN: بەت تىزىمى تۈرى

[ctx: block title]
en: Page Numbers
ug_CN: بەت نومۇرى

[ctx: block title]
en: Pagination
ug_CN: بەتكە ئايرىش

[ctx: block title]
en: Paragraph
ug_CN: ئابزاس

[ctx: block title]
en: Pattern
ug_CN: ئەندىزە

[ctx: block title]
en: Pattern placeholder
ug_CN: ئەندىزە ئورۇن بەلگىسى

[ctx: block title]
en: Post Navigation Link
ug_CN: يازما يولباشچى ئۇلانما

[ctx: block title]
en: Post Template
ug_CN: يازما قېلىپى

[ctx: block title]
en: Post Terms
ug_CN: يازما ئاتالغۇلىرى

[ctx: block title]
en: Preformatted
ug_CN: پىچىملىق

[ctx: block title]
en: Previous Page
ug_CN: ئالدىنقى بەت

[ctx: block title]
en: Pullquote
ug_CN: سۆرەم-نەقىل

[ctx: block title]
en: Query Loop
ug_CN: سۈرۈشتۈرۈش دەۋرىيلىكى

[ctx: block title]
en: Query Title
ug_CN: سۈرۈشتۈرۈش ماۋزۇسى

[ctx: block title]
en: Quote
ug_CN: نەقىل

[ctx: block title]
en: Read More
ug_CN: تېخىمۇ كۆپ بىلدۈرگۈ

[ctx: block title]
en: Search
ug_CN: ئىزدە

[ctx: block title]
en: Separator
ug_CN: ئايرىغۇچ

[ctx: block title]
en: Shortcode
ug_CN: قىسقا كود

[ctx: block title]
en: Site Logo
ug_CN: بېكەت تۇغى

[ctx: block title]
en: Site Tagline
ug_CN: بېكەت يانداش ماۋزۇسى

[ctx: block title]
en: Site Title
ug_CN: تور بېكەت ماۋزۇسى

[ctx: block title]
en: Social Icon
ug_CN: ئىجتىمائىي تاراتقۇ سىنبەلگە

[ctx: block title]
en: Social Icons
ug_CN: ئىجتىمائىي تاراتقۇ سىنبەلگە

[ctx: block title]
en: Spacer
ug_CN: بوشلۇق

[ctx: block title]
en: Submenu
ug_CN: تارماق تىزىملىك

[ctx: block title]
en: Table
ug_CN: جەدۋەل

[ctx: block title]
en: Table of Contents
ug_CN: مەزمۇن جەدۋىلى

[ctx: block title]
en: Tag Cloud
ug_CN: بەلگە بۇلۇتى

[ctx: block title]
en: Template Part
ug_CN: قېلىپ پارچىسى

[ctx: block title]
en: Term Description
ug_CN: ئاتالغۇ چۈشەندۈرۈشى

[ctx: block title]
en: Text Columns (deprecated)
ug_CN: تېكست رەتلىرى (ۋاقتى ئۆتكەن)

[ctx: block title]
en: Title
ug_CN: ماۋزۇ

[ctx: block title]
en: Unsupported
ug_CN: قوللىمايدۇ

[ctx: block title]
en: Verse
ug_CN: شېئىر

[ctx: block title]
en: Video
ug_CN: سىن

en: by %s
ug_CN: يازغۇچى %s

en: g:i a
ug_CN: ag:i

[ctx: label before the title of the next post]
en: Next:
ug_CN: كېيىنكى:

[ctx: label before the title of the previous post]
en: Previous:
ug_CN: ئالدىنقى:

[ctx: label for next post link]
en: Next
ug_CN: كېيىنكى

[ctx: label for previous post link]
en: Previous
ug_CN: ئالدىنقى

[ctx: post type general name]
en: Dataviews
ug_CN: سانلىق مەلۇمات كۆرۈنۈشى

[ctx: taxonomy general name]
en: Pattern Categories
ug_CN: ئەندىزە سەھىپە

[ctx: taxonomy singular name]
en: Pattern Category
ug_CN: ئەندىزە سەھىپە

en: untitled post %s
ug_CN: ماۋزۇسىز يازما %s
