WordPress.com - en to sah_RU translation catalogue (2457 entries)

en: "%1$s" by %2$s.
sah_RU: «%1$s» толорооччу %2$s.

en: "%1$s" from %2$s by %3$s.
sah_RU: «%1$s» альбомтан «%2$s» толорооччу %3$s.

en: "%1$s" from %2$s.
sah_RU: «%1$s» альбомтан «%2$s».

en: "%s".
sah_RU: «%s».

en: #%d (no title)
sah_RU: #%d (аата суох)

en: % Comments
sah_RU: % ырытыы

en: %1$s %2$s %3$s %4$s Feed
sah_RU: %1$s %2$s %3$s лиэнтэтэ %4$s таксономията

en: %1$s %2$s %3$s Category Feed
sah_RU: %3$s рубрика лиэнтэтэ %1$s %2$s

en: %1$s %2$s %3$s Comments Feed
sah_RU: %1$s %2$s  &laquo;%3$s&raquo; ырытыытын лиэнтэтэ

en: %1$s %2$s %3$s Feed
sah_RU: %1$s %2$s &laquo;%3$s&raquo; курдук сурук лиэнтэтэ

en: %1$s %2$s %3$s Tag Feed
sah_RU: %1$s %2$s %3$s Бэлиэ лиэнтэтэ

en: %1$s %2$s Comments Feed
sah_RU: %1$s %2$s Ырытыы лиэнтэтэ

en: %1$s %2$s Feed
sah_RU: %1$s %2$s Лиэнтэ

en: %1$s %2$s Posts by %3$s Feed
sah_RU: %1$s %2$s %3$s суруктарын лиэнтэтэ

en: %1$s %2$s Search Results for &#8220;%3$s&#8221; Feed
sah_RU: %1$s %2$s &laquo;%3$s&raquo; көрдөөһүн түмүгүн лиэнтэтэ

en: %1$s (since %2$s; %3$s)
sah_RU: %1$s (%2$s; %3$s биэрсийэттэн)

en: %1$s (since %2$s; no alternative available)
sah_RU: %1$s (%2$s биэрсийэттэн; атын көрүллүбэт)

en: %1$s (since %2$s; use %3$s instead)
sah_RU: %1$s (%2$s биэрсийэттэн; маны %3$s туһан)

en: %1$s Comment<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span> | %1$s Comments<span class="screen-reader-text"> on %2$s</span>
sah_RU[0]: <span class="screen-reader-text">%2$s суруйууга </span> %1$s ырытыылаах
sah_RU[1]: <span class="screen-reader-text">%2$s суруйууга </span> %1$s ырытыылаах

en: %1$s MB (%2$s%%) Space Used
sah_RU: %1$s МБ (%2$s%%) туттуллар

en: %1$s at %2$s
sah_RU: %1$s %2$s

en: %1$s by %2$s.
sah_RU: «%1$s», толорооччу %2$s.

en: %1$s is deprecated. Use %2$s instead.
sah_RU: %1$s эргэрбит. Маны %2$s туһан.

en: %1$s is proudly powered by %2$s
sah_RU: %1$s ситим-сир %2$s үлэлиир

en: %1$s rating based on %2$s rating | %1$s rating based on %2$s ratings
sah_RU[0]: %1$s рейтинг %2$s куолас туругунан
sah_RU[1]: %1$s рейтинг %2$s куолас туругунан

en: %1$s response to %2$s | %1$s responses to %2$s
sah_RU[0]: Манна &laquo;%2$s&raquo; %1$s ырытыы
sah_RU[1]: Манна &laquo;%2$s&raquo; %1$s ырытыы

en: %1$s. Menu item %2$d of %3$d.
sah_RU: %1$s. %3$d талба %2$d элэмиэнэ.

en: %1$s. Sub item number %2$d under %3$s.
sah_RU: %1$s. %3$s элэмиэни утумнуур %2$d нүөмэр.

en: %d Plugin Update | %d Plugin Updates
sah_RU[0]: %d плагиины саҥардыы
sah_RU[1]: %d плагиины саҥардыы

en: %d Theme Update | %d Theme Updates
sah_RU[0]: %d тиэмэни саҥардыы
sah_RU[1]: %d тиэмэлэри саҥардыы

en: %d WordPress Update
sah_RU: %d WordPress саҥардыыта

en: %d pixels
sah_RU: %d пииксэл

en: %d post | %d posts
sah_RU[0]: %d сурук
sah_RU[1]: %d сурук

en: %d results found. Use up and down arrow keys to navigate.
sah_RU: Көһүннэ: %d. Көһөргө үөһэ/аллара ыйар баттамнары туһан.

en: %d selected
sah_RU: %d бэлиэтэммит

en: %s (Invalid)
sah_RU: %s (толоос)

en: %s (Pending)
sah_RU: %s (бигэргэтиигэ)

en: %s <span class="says">says:</span>
sah_RU: %s <span class="says">этэр:</span>

en: %s <span class="screen-reader-text">Comment</span> | %s <span class="screen-reader-text">Comments</span>
sah_RU[0]: %s <span class="screen-reader-text">быһаарыы</span>
sah_RU[1]: %s <span class="screen-reader-text">быһаарыылар</span>

en: %s Comment | %s Comments
sah_RU[0]: %s Ырытыы
sah_RU[1]: %s Ырытыылар

en: %s MB Space Allowed
sah_RU: %s МБ өлүүлэннэ

en: %s Page | %s Pages
sah_RU[0]: %s сирэй
sah_RU[1]: %s сирэй

en: %s Post | %s Posts
sah_RU[0]: %s суруйуу
sah_RU[1]: %s суруйуу

en: %s ago
sah_RU: %s төнүн

en: %s approved comment | %s approved comments
sah_RU[0]: %s бигэргэммит ырытыы
sah_RU[1]: %s бигэргэммит ырытыы

en: %s column | %s columns
sah_RU[0]: %s холуоҥка
sah_RU[1]: %s холуоҥка

en: %s comment | %s comments
sah_RU[0]: %s ырытыы
sah_RU[1]: %s ырытыы

en: %s comment marked as spam. | %s comments marked as spam.
sah_RU[0]: %s этии спам диэн бэлиэтэннэ.
sah_RU[1]: %s этиилэр спам диэн бэлиэтэннилэр.

en: %s comment restored from the spam. | %s comments restored from the spam.
sah_RU[0]:  %s этииттэн спам бэлиэтэ уһуллар
sah_RU[1]:  %s этиилэртэн спам бэлиэтэ уһуллар

en: %s day | %s days
sah_RU[0]: %s хонук

en: %s exceeds the maximum upload size for the multi-file uploader when used in your browser.
sah_RU: «%s» билэ кээмэйэ элбэх билэни киллэрэр тэрил уонна браузерыҥ кыахтарын куоһарар эбит.

en: %s exceeds the maximum upload size for this site.
sah_RU: «%s» билэ кээмэйэ бу ситим-сиргэ киллэриллиэхтээх муҥутуур кээмэйтэн улахан.

en: %s failed to embed.
sah_RU: %s угар сатаммата.

en: %s has been logged out.
sah_RU: %s кыттааччы сиэссийэтэ түмүктэннэ.

en: %s has been updated.
sah_RU: «%s» саҥардылынна.

en: %s has taken over and is currently editing.
sah_RU: %s бу матырыйаалы былдьаата уонна уларыта олорор.

en: %s hour | %s hours
sah_RU[0]: %s чаас

en: %s is a protected WP option and may not be modified
sah_RU: %s &#8212; WP көмүскэммит опцията, онон уларытыллар кыаҕа суох

en: %s is currently editing
sah_RU: %s уларыта олорор

en: %s is forbidden
sah_RU: %s ньыма бобуллар

en: %s is required to strip image meta.
sah_RU: Ойуу мета-дааннайдарын соторго %s ньыманы туттуллуохтаах.

en: %s item | %s items
sah_RU[0]: %s элэмиэн
sah_RU[1]: %s элэмиэн

en: %s media file attached. | %s media files attached.
sah_RU[0]: %s билэ суруйууга сыһыарылынна.
sah_RU[1]: %s билэ суруйууга сыһыарылынна.

en: %s media file detached. | %s media files detached.
sah_RU[0]: %s билэ суруйууттан араарылынна.
sah_RU[1]: %s билэ суруйууттан араарылынна.

en: %s media file moved to the Trash. | %s media files moved to the Trash.
sah_RU[0]: %s билэ бөх хоппотугар көһөрүлүннэ.
sah_RU[1]: %s билэ бөх хоппотугар көһөрүлүннэ.

en: %s media file permanently deleted. | %s media files permanently deleted.
sah_RU[0]: %s билэ букатын сотулунна.
sah_RU[1]: %s билэ букатын сотулунна.

en: %s media file restored from the Trash. | %s media files restored from the Trash.
sah_RU[0]: %s билэ бөх хоппотуттан төннөрүлүннэ.
sah_RU[1]: %s билэ бөх хоппотуттан төннөрүлүннэ.

en: %s min | %s mins
sah_RU[0]: %s мүнүүтэ

en: %s month | %s months
sah_RU[0]: %s ый

en: %s page moved to the Trash. | %s pages moved to the Trash.
sah_RU[0]: %s сирэй бөх хоппотугар быраҕылынна.
sah_RU[1]: %s сирэй бөх хоппотугар быраҕылынна.

en: %s page not updated, somebody is editing it. | %s pages not updated, somebody is editing them.
sah_RU[0]: %s сирэй саҥардыллыбата, ким эрэ уларыта олорор быһыылаах.
sah_RU[1]: %s сирэй саҥардыллыбата, ким эрэ уларыта олорор быһыылаах.

en: %s page permanently deleted. | %s pages permanently deleted.
sah_RU[0]: %s сирэй букатыннаахтык сотулунна.
sah_RU[1]: %s сирэй букатыннаахтык сотулунна.

en: %s page restored from the Trash. | %s pages restored from the Trash.
sah_RU[0]: %s сирэй бөх хоппотуттан хостонно.
sah_RU[1]: %s сирэй бөх хоппотуттан хостонно.

en: %s page updated. | %s pages updated.
sah_RU[0]: %s сирэй саҥардылынна.
sah_RU[1]: %s сирэй саҥардылынна.

en: %s pending comment | %s pending comments
sah_RU[0]: %s бэрэбиэркэлэммэтэх ырытыы
sah_RU[1]: %s бэрэбиэркэлэммэтэх ырытыы

en: %s plugin successfully updated.
sah_RU: %s плагиин этэҥҥэ саҥардылынна.

en: %s plugins successfully updated.
sah_RU: Плагииннар (%s) этэҥҥэ саҥардылыннылар.

en: %s post by this author | %s posts by this author
sah_RU[0]: Ааптар %s суруйуута
sah_RU[1]: Ааптар %s суруйуута

en: %s post moved to the Trash. | %s posts moved to the Trash.
sah_RU[0]: %s суруйуу бөх хоппотугар быраҕылынна.
sah_RU[1]: %s суруйуу бөх хоппотугар быраҕылынна.

en: %s post not updated, somebody is editing it. | %s posts not updated, somebody is editing them.
sah_RU[0]: %s суруйуу саҥардыллыбата, ким эрэ  уларыта олорор быһыылаах.
sah_RU[1]: %s суруйуу саҥардыллыбата, ким эрэ  уларыта олорор быһыылаах.

en: %s post permanently deleted. | %s posts permanently deleted.
sah_RU[0]: %s суруйуу букатыннаахтык сотулунна.
sah_RU[1]: %s суруйуу букатыннаахтык сотулунна.

en: %s post restored from the Trash. | %s posts restored from the Trash.
sah_RU[0]: %s суруйуу бөх хоппотуттан хостонно.
sah_RU[1]: %s суруйуу бөх хоппотуттан хостонно.

en: %s rating
sah_RU: %s рейтинг

en: %s site | %s sites
sah_RU[0]: %s түөлбэ
sah_RU[1]: %s түөлбэлэр

en: %s theme successfully updated.
sah_RU: %s тиэмэ этэҥҥэ саҥардылынна.

en: %s themes successfully updated.
sah_RU: Тиэмэлэр (%s) этэҥҥэ саҥардылыннылар.

en: %s update failed.
sah_RU: %s саҥардыы сатаммата.

en: %s updates failed.
sah_RU: Саҥардыы (%s) сатаммата.

en: %s user | %s users
sah_RU[0]: %s блогчут
sah_RU[1]: %s блогчуттар

en: %s user deleted. | %s users deleted.
sah_RU[0]: %s кыттааччы сотулунна.
sah_RU[1]: %s кыттааччы сотулунна.

en: %s week | %s weeks
sah_RU[0]: %s нэдиэлэ

en: %s year | %s years
sah_RU[0]: %s сыл

en: &#8220;%s&#8221; (Edit)
sah_RU: «%s» (Уларыт)

en: &#8220;%s&#8221; has failed to upload.
sah_RU: &#8220;%s&#8221; билэ сатаан хачайдаммата.

en: &#8592; Cancel audio playlist
sah_RU: &#8592; Ырыа тиһилигин оҥорору уурат

en: &#8592; Cancel gallery
sah_RU: &#8592; Галереяны оҥорууну тохтотуу

en: &#8592; Cancel video playlist
sah_RU: &#8592; Тиһилиги оҥорору уурат

en: &laquo;
sah_RU: &raquo;

en: &laquo; Back
sah_RU: &laquo; Төттөрү

en: &laquo; Older Comments
sah_RU: &larr; Урукку ырытыылар

en: &laquo; Previous
sah_RU: &laquo; Иннинээҕи

en: &laquo; Previous Page
sah_RU: &laquo; Инники сирэй

en: &larr; Previous
sah_RU: &larr; Иннинээҕи

en: &lt; Prev
sah_RU: &lt; Төттөрү

en: &mdash; Select &mdash;
sah_RU: &mdash; Тал &mdash;

en: (Edit)
sah_RU: (Уларыт)

en: (Private post)
sah_RU: (Бэйэҕэ суруйуу)

en: (Untitled)
sah_RU: (Аата суох)

en: (more&hellip;)
sah_RU: (салгыы&hellip;)

en: (no title)
sah_RU: (аата суох)

en: (required)
sah_RU: (булгуччу)

en: 1 Comment
sah_RU: 1 ырытыы

en: 1 Comment<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
sah_RU: <span class="screen-reader-text">%s суруйууга</span> 1 ырытыылаах

en: 1 page not updated, somebody is editing it.
sah_RU: Ким эрэ уларыта турар буолан 1 сирэй саҥардыллыбата.

en: 1 post not updated, somebody is editing it.
sah_RU: Ким эрэ уларыта турар буолан 1 суруйуу саҥардыллыбата.

en: 1 result found. Use up and down arrow keys to navigate.
sah_RU: 1 көһүннэ. Көһөргө үөһэ/аллара ыйар баттамнары туһан.

en: 30 Days
sah_RU: 30 күн

en: 7 Days
sah_RU: 7 күн

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Please update now</a>.
sah_RU: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> баар буолла! <a href="%3$s" aria-label="%4$s">Саҥардан биэр дуу</a>.

en: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> is available! Please notify the site administrator.
sah_RU: <a href="%1$s">WordPress %2$s</a> баар буолла! Ситим-сир дьаһабылыгар биллэр дуу.

en: <a href="%s" target="_blank">Vimeo instructions</a> %s
sah_RU: <a href="%s" target="_blank">Vimeo инструкцийалара</a> %s

en: <b>%</b> Replies
sah_RU: <b>%</b> Хардарыылар

en: <b>1</b> Reply
sah_RU: <b>1</b> Хардарыы

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older Comments
sah_RU: <span class="meta-nav">&larr;</span> Урукку Этиилэр

en: <span class="meta-nav">&larr;</span> Older posts
sah_RU: <span class="meta-nav">&larr;</span> Эрдэтээҥи суруктар

en: <span>Active:</span> %s
sah_RU: <span>Билиҥҥи:</span> %s

en: <strong>Activity</strong> &mdash; Shows the upcoming scheduled posts, recently published posts, and the most recent comments on your posts and allows you to moderate them.
sah_RU: <strong>Көх</strong> &#8212; былааннаммыт уонна соторутааҕыта бэчээттэммит суруйуулары көрдөрөр, ону таһынан кэнники ырытыылары дьаһайарга кыаҕы биэрэр.

en: <strong>At a Glance</strong> &mdash; Displays a summary of the content on your site and identifies which theme and version of WordPress you are using.
sah_RU: <strong>Көрдөрүк</strong> &#8212; ситим-сириҥ туһунан кылгас отчуоту көрдөрөр, ол иһигэр талбыт тиэмэҕин уонна WordPress торумун.

en: <strong>Box Controls</strong> &mdash; Click the title bar of the box to expand or collapse it. Some boxes added by plugins may have configurable content, and will show a &#8220;Configure&#8221; link in the title bar if you hover over it.
sah_RU: <strong>Блок туруоруута</strong> &#8212; арыйарга эбэтэр сабарга блок аатын баттаа. Плагиин көмөтүнэн эбиллибит блоктар эбии &#8212; туруоруулаах&#8212; буолуохтарын сөп, курсуорунан ааттарыгар туһаайдахха &laquo;Нарыылыыр&raquo; сигэ тахсыаҕа.

en: <strong>Clicking the arrow to the right of any menu item</strong> in the editor will reveal a standard group of settings. Additional settings such as link target, CSS classes, link relationships, and link descriptions can be enabled and disabled via the Screen Options tab.
sah_RU: <strong>Талба ханнык баҕарар элэмиэнин уҥа өттүнэн баар истириэлкэни баттаатахха</strong> эрэдээктэргэ туруоруулары нарылыыр тэрил аһыллыа. Эбии туруоруулары, холобур, сигэ сыалын, CSS кылааһын иҥин &laquo;Экраан туруоруута&raquo; кыбытыкка холбуохха уонна араарыахха сөп.

en: <strong>Connection lost.</strong> Saving has been disabled until you are reconnected.
sah_RU: <strong>Сиэрбэри кытта сибээс сүттэ.</strong> Холбонуу оҥоһуллуор дылы харайыы араҕыста.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked due to unexpected output. For help, please see <a href="%1$s">this documentation</a> or try the <a href="%2$s">support forums</a>.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: Cookies экрааҥҥа эмискэ тахсан хааччахтанан хаалбыттар. <a href="%1$s">Документациятын</a> көр биитэр манна киирэн <a href="%2$s">Түһүлгэ</a> көмөтө көрдөө.

en: <strong>Error:</strong> Cookies are blocked or not supported by your browser. You must <a href="%s">enable cookies</a> to use WordPress.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: Cookies хааччахтаммыт, биитэр браузерыҥ өйөөбөт. WordPress-ы сөпкө туһанарга <a href="%s">cookies көҥүллэниэхтээх</a>.

en: <strong>Error:</strong> Invalid username, email address or incorrect password.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: Киллэрбит аатыҥ, эл. почтаҥ эбэтэр аһарыгыҥ сыыһа эбит.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a nickname.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: Бэлиэ-ааккын киллэр дуу.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a username.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: Кыттааччы аатын суруй.

en: <strong>Error:</strong> Please enter a valid email address.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: бука диэн сөптөөх e-mail аадырыһын киллэр.

en: <strong>Error:</strong> Please type your email address.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: Еmail аадырыскын суруй.

en: <strong>Error:</strong> Sorry, that username is not allowed.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: Хомойуох иһин,бу ааты туттар көҥүллэммэт.

en: <strong>Error:</strong> The comment could not be saved. Please try again later.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: Ырытыыны харайар сатаммата. Хатылаан көр.

en: <strong>Error:</strong> The email address is already used.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: Бу аадырыс хайыы-үйэ туттулла турар.

en: <strong>Error:</strong> The email address is not correct.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: email алҕастаах.

en: <strong>Error:</strong> The email field is empty.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: e-mail суруйбатаххын.

en: <strong>Error:</strong> The password field is empty.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: Аһарыккын суруйбатаххын.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the email address %s is incorrect.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: %s аадырыска киллэрбит аһарыгыҥ сыыһа.

en: <strong>Error:</strong> The password you entered for the username %s is incorrect.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: Киллэрбит аһарыгыҥ %s атын.

en: <strong>Error:</strong> The username field is empty.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: Бэлиэ-ааккын суруйбатаххын.

en: <strong>Error:</strong> This username is already registered. Please choose another one.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: Бу бэлиэ-аат урут бэлиэтэммит эбит. Бука диэн, атыны тал.

en: <strong>Error:</strong> This username is invalid because it uses illegal characters. Please enter a valid username.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: Бу бэлиэ-аат сыыһа, тоҕо диэтэххэ көҥүллэммэт бэлиэлэрдээх. Бука диэн сөпкө суруй.

en: <strong>Error:</strong> Your URL is too long.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: сигэҥ аһара уһун.

en: <strong>Error:</strong> Your account has been marked as a spammer.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: Эн бэлиэ-аатыҥ эрэкилээмэни сыҥалыыр курдук бэлиэтэммит.

en: <strong>Error:</strong> Your comment is too long.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: суругуҥ олус уһун.

en: <strong>Error:</strong> Your email address is too long.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: почтаҥ аһара уһун.

en: <strong>Error:</strong> Your name is too long.
sah_RU: <strong>АЛҔАС</strong>: аатыҥ аһара уһун.

en: <strong>Parent</strong> &mdash; Categories, unlike tags, can have a hierarchy. You might have a Jazz category, and under that have child categories for Bebop and Big Band. Totally optional. To create a subcategory, just choose another category from the Parent dropdown.
sah_RU: <strong>Удьуор</strong> &#8212; хаттыгастар, тиэктэн уратылара диэн, иерархиялаах буолуохтарын сөп. Холобур, &laquo;Джаз&raquo; хаттыгас иһигэр &laquo;Бибоп&raquo; уонна &laquo;Биг-бэнд&raquo; хаттыгастары угуохха сөп. Хос хаттыгас оҥорорго &laquo;Удьуор&raquo; испииһэгиттэн атын хаттыгаһы тал.

en: <strong>Post editor</strong> &mdash; Enter the text for your post. There are two modes of editing: Visual and Text. Choose the mode by clicking on the appropriate tab.
sah_RU: <strong>Суруйуу эрэдээктэрэ</strong> &#8212; суруйууҥ тиэкиһин киллэр. Уларытыы эрэсиимэ икки: көрөн олорон уларытыы уонна тиэкис нөҥүө. Кинилэр ыккардыларыгар аналлаах кыбытыгы баттаан көһүөххэ сөп.

en: <strong>Publish</strong> &mdash; You can set the terms of publishing your post in the Publish box. For Status, Visibility, and Publish (immediately), click on the Edit link to reveal more options. Visibility includes options for password-protecting a post or making it stay at the top of your blog indefinitely (sticky). The Password protected option allows you to set an arbitrary password for each post. The Private option hides the post from everyone except editors and administrators. Publish (immediately) allows you to set a future or past date and time, so you can schedule a post to be published in the future or backdate a post.
sah_RU: <strong>Бэчээккэ</strong> &#8212; &laquo;Бэчээккэ&raquo; блокка суруйууну бэчээттиир усулуобуйалары туруоруоххун сөп. &laquo;Туруга&raquo;, &laquo;Көстүүтэ&raquo; уонна &laquo;Бэчээккэ (тута)&raquo; салааларга эбии тугу гыныахха сөбүн көрөргө кинилэр тастарыгар баар &laquo;Уларыт&raquo; сигэни баттаа. &laquo;Көстүүтэ&raquo; салааҕа суруйууну аһарык тылынан көмүскүөххэ сөп эбэтэр куруук үөһэ көстөрүн курдук оҥоруохха сөп (сыһыаран). &laquo;Аһарыгынан көмүскэммит&raquo; диэни туһанан көрөргө эмиэ аһарык тыл аныахха сөп. &laquo;Бэйэ киэнэ&raquo; диэни туһаннахха суруйууну эрэдээктэр уонна дьаһабыл эрэ көрөллөр. &laquo;Бэчээккэ (тута)&raquo; диэни туһанан суруйуу күнүн-дьылын салайыаххын сөп, ол аата кэлин бэчээттэнэр курдук былаанныаххын, биитэр урут бэчээттэммит курдук оҥоруоххун сөп.

en: <strong>Quick Draft</strong> &mdash; Allows you to create a new post and save it as a draft. Also displays links to the 3 most recent draft posts you've started.
sah_RU: <strong>Түргэн баллыр</strong> &mdash; көмөтүнэн саҥаны суруйуохха уонна ону баллыр курдук хаалларыахха сөп. 3 тиһэх баллыры көрдөрөр.

en: <strong>Screen Options</strong> &mdash; Use the Screen Options tab to choose which Dashboard boxes to show.
sah_RU: <strong>Экраан туруоруулара</strong> &mdash; Блоктары таларга &laquo;Экраан туруоруулара&raquo; кыбытыгы туһан.

en: <strong>Welcome</strong> &mdash; Shows links for some of the most common tasks when setting up a new site.
sah_RU: <strong>Нөрүөн нөргүй</strong> &#8212; сирэй саҥа ситим-сири оҥорорго ордук элбэхтэ туттуллар сигэлэри көрдөрөр.

en: A WordPress Commenter
sah_RU: Ырытааччы

en: A cloud of your most used tags.
sah_RU: Элбэхтэ туттуллар тиэктэр былыттара.

en: A list of your site&#8217;s Pages.
sah_RU: Саайтыҥ сирэйдэрин испииһэгэ.

en: A list or dropdown of categories.
sah_RU: Хаттыгастар испииһэктэрэ биитэр түһэн кэлэр талбалара.

en: A monthly archive of your site&#8217;s Posts.
sah_RU: Эн саайтыҥ суруйууларын ыйынан наардаммыт архыыба.

en: A name is required for this term.
sah_RU: Бу элэмиэн ааттаныахтаах.

en: A new comment on the post "%s" is waiting for your approval
sah_RU: "%s" суруйууга саҥа ырытыы тургутууну күүтэр

en: A new pingback on the post "%s" is waiting for your approval
sah_RU: "%s" суруйууга саҥа иһитиннэрии тургутууну күүтэр

en: A new trackback on the post "%s" is waiting for your approval
sah_RU: "%s" суруйууга саҥа сигэнии тургутууну кэтэһэр

en: A red bar on the left means the comment is waiting for you to moderate it.
sah_RU: Ырытыы хаҥас өттүгэр баар кыһыл сурааһын тургутуллуохтааҕын көрдөрөр.

en: A search form for your site.
sah_RU: Саайтыҥ иһинэн көрдүүргэ аналлаах халыып.

en: A static page
sah_RU: Туллубат сирэй

en: A structure tag is required when using custom permalinks. <a href="%s">Learn more</a>
sah_RU: Көҥүл тутулу туттарга саатар биир эмит элэмиэни ыйар булгуччулаах.
    <a href="%s">Сиһилии</a>

en: A term with the name provided already exists in this taxonomy.
sah_RU: Ыйыллыбыт ааттаах уонна дьаралыктаах элэмиэн таксономияҕа хайыы-үйэ баар эбит.

en: A term with the name provided already exists with this parent.
sah_RU: Маннык ааттаах элэмиэн төрүт элэмиэҥҥэ баар эбит.

en: A valid URL was not provided.
sah_RU: Алҕастаах URL.

en: AM
sah_RU: КоИ

en: About
sah_RU: Сиһилии

en: About WordPress
sah_RU: WordPress туһунан

en: Above each blog post
sah_RU: Бары блогтар үрдүнэн

en: Above each comment
sah_RU: Бары этии үрдүнэн

en: Accessibility Ready
sah_RU: Анал кыахтары өйөөһүн

en: Account Management
sah_RU: Бэлиэ-ааты дьаһайыы

en: Action
sah_RU: Дьайыы

en: Actions
sah_RU: Дьайыылар

en: Activate
sah_RU: Холбоо

en: Activation Key Required
sah_RU: Холбуур күлүүс көрдөнөр

en: Activation Key:
sah_RU: Холбуур күлүүс:

en: Active theme
sah_RU: Билиҥҥи тиэмэ

en: Activity
sah_RU: Көх

en: Add Comment
sah_RU: Ырытыыны эп

en: Add Items
sah_RU: Элэмиэннэри эп

en: Add Link
sah_RU: Сигэни эп

en: Add Media
sah_RU: Миэдьийэ билэни эбии

en: Add Menu Items
sah_RU: Талбаҕа эбии

en: Add New Category
sah_RU: Саҥа хаттыгаһы эбии

en: Add New Header Image
sah_RU: Аатыгар саҥа ойууну эп

en: Add New Image
sah_RU: Эбэн биэр

en: Add New Link Category
sah_RU: Сигэ саҥа хаттыгаһын эбии

en: Add New Page
sah_RU: Саҥа Түгэннэ Киллэр

en: Add New Post
sah_RU: Саҥа Сурукта Киллэр

en: Add New Tag
sah_RU: Саҥа тиэги эбии

en: Add New Theme
sah_RU: Саҥа тиэмэни эп

en: Add New Topic
sah_RU: Саҥа Ырытыыны Тэрийии

en: Add Widget
sah_RU: Бииддьэти эп

en: Add a Widget
sah_RU: Бииддьэти эп

en: Add a comment to this post
sah_RU: Бу сурукка этиитэ киллэр

en: Add a menu
sah_RU: Талбаҕа эбэн биэр

en: Add alternate sources for maximum HTML5 playback
sah_RU: HTML5-и кытта ордук сөп түбэһэрин курдук эбии төрүттэри эбэн биэр:

en: Add audio source
sah_RU: Истилгэн баар сирин эбии

en: Add media
sah_RU: Миэдьийэ билэни эбии

en: Add menu items from the column on the left.
sah_RU: Талба элэмиэннэрин хаҥас холуоҥкаттан эп.

en: Add new %s
sah_RU: Эб Саҥа %s

en: Add new Comment
sah_RU: Саҥа ырытыыны эп

en: Add new page
sah_RU: Саҥа Түгэннэ Киллэр

en: Add new post
sah_RU: Саҥа суругу эп

[ctx: Add new subset (greek, cyrillic, devanagari, vietnamese)]
en: no-subset
sah_RU: cyrillic

en: Add one or several items at once by <strong>selecting the checkbox next to each item and clicking Add to Menu</strong>
sah_RU: Биир эбэтэр хас да элэмиэни <strong>&laquo;Талбаҕа эп&raquo; диэни баттаан эбиэххин сөп</strong>.

en: Add or remove menu items
sah_RU: Талба элэмиэннэрин эбии биитэр сотуу

en: Add or remove tags
sah_RU: Тиэктэри эп эбэтэр соттор

en: Add subtitles
sah_RU: Субтитр эбии

en: Add the user without sending an email that requires their confirmation
sah_RU: Бигэргэтэр суругу ыыппакка эрэ кыттааччыны быһаччы эп.

en: Add to Audio Playlist
sah_RU: Тиһиликкэ эбии

en: Add to Dictionary
sah_RU: Тылдьыкка эп

en: Add to Menu
sah_RU: Талбаҕа эп

en: Add to audio playlist
sah_RU: Ырыа тиһилигин эбии

en: Add to gallery
sah_RU: Галереяҕа эп

en: Add to menu: %1$s (%2$s)
sah_RU: Талбаҕа эбэн биэр: %1$s (%2$s)

en: Add to video Playlist
sah_RU: Көрүлгэн тиһилигэр эп

en: Add to video playlist
sah_RU: Көрүлгэн тиһилигэр эп

en: Add video source
sah_RU: Көрүлгэн баар сирин эбии

en: Add, organize, and modify individual menu items
sah_RU: Талба сорох элэмиэннэрин эбиэххэ, араартыахха уонна уларытыахха сөп.

en: Adding Categories
sah_RU: Хаттыгаһы эбии

en: Adding Tags
sah_RU: Тиэктэри эбии

en: Adding Themes
sah_RU: Тиэмэни эбии

en: Additional items found: %d
sah_RU: Эбии көстүбүт элэмиэн: %d

en: Additional settings
sah_RU: Эбии туруоруулар

en: Additional shortcuts,
sah_RU: Эбии комбинациялар,

en: Advanced
sah_RU: Эбии

en: Advanced Options
sah_RU: Сиһилии нарылааһын

en: Advanced.
sah_RU: Эбии

en: Album
sah_RU: Олбуом

en: Align
sah_RU: Тэҥнээһин

en: Align center
sah_RU: Ортотунан

en: Align left
sah_RU: Хаҥас кытыытынан

en: Align right
sah_RU: Уҥа кытыытынан

en: Alignment
sah_RU: Тэҥнээһин

en: All
sah_RU: Барыта

en: All Categories
sah_RU: Хаттыгас барыта

en: All Link Categories
sah_RU: Сигэ туох баар хаттыгастара

en: All Pages
sah_RU: Сирэй барыта

en: All Posts
sah_RU: Туох баар суруктар

en: All Tags
sah_RU: Тиэк барыта

en: All comment types
sah_RU: Ырытыылар бары көрүҥнэрэ

en: All dates
sah_RU: Күнэ-дьыла барыта

en: All done!
sah_RU: Толорулунна!

en: All languages
sah_RU: Бары тыллар

en: All media items
sah_RU: Медиа барыта

en: All the files you&#8217;ve uploaded are listed in the Media Library, with the most recent uploads listed first.
sah_RU: Хачайдаабыт билэлэриҥ бары билэ бибилэтиэкэтигэр көстүөхтэрэ, хойут хачайдаммыт үөһэ көстүөҕэ.

en: Allow new users to sign up
sah_RU: Саҥа дьон бэлиэтэнэллэрин көҥүллээ

en: Allow people to post comments on new articles
sah_RU: Саҥа ыстатыйаларга ырытыы суруйары көҥүллээ

en: Allow search engines to index this site
sah_RU: Көрдүүр систиэмэ ситим-сири көрөрүн көҥүллээ

en: Allowed Files
sah_RU: Көҥүллэммит билэлэр

en: Already Installed
sah_RU: Хайыы-үйэ турбут

en: Alt Text
sah_RU: Alt атрибут

en: Alternative Text
sah_RU: Атын тиэкис

en: Alternative source
sah_RU: Атын сир

en: American English
sah_RU: Амыарыкалыы ааҥыл тыла

en: An alphanumeric identifier for the post type.
sah_RU: Суруйуу көрүҥүн буукубалаах нүөмэрэ.

en: An alphanumeric identifier for the taxonomy.
sah_RU: Таксономия буукубалаах нүөмэрэ.

en: An error has occurred, which probably means the feed is down. Try again later.
sah_RU: Алҕас таҕыста; арааһа, лиэнтэ арыллыбат быһыылаах. Тохтуу түһэн баран хатылаан көр.

en: An error has occurred. Please reload the page and try again.
sah_RU: Кыаллыбата. Саҥардар көр, эбэтэр саҥаттан манна киир.

en: An error occurred in the upload. Please try again later.
sah_RU: Хачайдааһын кэмигэр алҕас таҕыста. Кэлин өссө хатылаан көрөөр.

en: An error occurred while updating %1$s: %2$s
sah_RU: %1$s саҥардыы кэмигэр алҕас таҕыста: %2$s

en: An unknown error occurred
sah_RU: Биллибэт алҕас таҕыста

en: Anonymous
sah_RU: Аноним

en: Another update is currently in progress.
sah_RU: Атын саҥардыы оҥоһулла турар эбит.

en: Apply
sah_RU: Толор

en: Approve and Reply
sah_RU: Көҥүллээ уонна хоруйдаа

en: Approve it: %s
sah_RU: Көҥүллээ: %s

en: Approved
sah_RU: Биһирэбиллээх

en: April
sah_RU: Муус устар

[ctx: April abbreviation]
en: Apr
sah_RU: Мус

en: Archives
sah_RU: Архыып

en: Are you sure it exists?
sah_RU: Чахчы баара буолуо дуо?

en: Are you sure you have the correct username and password?
sah_RU: Бэлиэ-ааккын уонна аһарыккын сөпкө ыйдыҥ дуо?

en: Are you sure you want to do this?
sah_RU: Бигэргэтэҕин дуо?

en: Article
sah_RU: Сонун сурук

en: Artist
sah_RU: Толорооччу

en: As a browser icon
sah_RU: Браузер иконкатын курдук

en: As an app icon
sah_RU: Сыһыарыы (дьибилгэт) ойуутун курдук

en: Assigned Menu
sah_RU: Анаммыт талба

en: Astrakhan
sah_RU: Астрахань

en: At a Glance
sah_RU: Көрдөрүүгэ

en: Attach &#8220;%s&#8221; to existing content
sah_RU: Баар суруйууга маны «%s» сыһыар

en: Attach to existing content
sah_RU: Баар суруйууга сыһыаран биэр

en: Attaching Files
sah_RU: Билэни сыһыарыы

en: Attachment Details
sah_RU: Билэ туһунан

en: Attachment Display Settings
sah_RU: Билэ көстүүтүн туруоруулара

en: Attachment Page
sah_RU: Кыбытык сирэйэ

en: Attachment details
sah_RU: Билэ туһунан

en: Attempted to set image quality outside of the range [1,100].
sah_RU: Муҥутуур таһымыттан тахсар таһымы ойууга сыһыара сатааһын [1,100].

en: Attempting to parse a shortcode without a valid callback: %s
sah_RU: Шорткоду таҥастыыр пуунсуйата суох уга сатааһын: %s

en: Attribute all content to:
sah_RU: Иһинээҕитин барытын ойуулаа:

en: Audio
sah_RU: Истилгэн

en: Audio <span class="count">(%s)</span> | Audio <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[0]: Истилгэн <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[1]: Истилгэн <span class="count">(%s)</span>

en: Audio Codec:
sah_RU: Истилгэн кодега:

en: Audio Format:
sah_RU: Истилгэн формаата:

en: Audio Player
sah_RU: Истилгэн

en: Audio details
sah_RU: Көрүлгэн билэтин туһунан

en: August
sah_RU: Атырдьах ыйа

[ctx: August abbreviation]
en: Aug
sah_RU: Атр

en: Author
sah_RU: Ааптар

en: Author:
sah_RU: Ааптара:

en: Author: %s
sah_RU: Ааптара: %s

en: Authorizing&hellip;
sah_RU: Эйгэҕэ киирии&hellip;

en: Authors can publish and manage their own posts, and are able to upload files.
sah_RU: Ааптар бэйэтин суруйууларын бэчээккэ ыытыан, кэлин уларытыан уонна билэни хачайдаан киллэриэн сөп.

en: Auto add pages
sah_RU: Сирэйдэри аптамаатынан эп

en: Automatically add new top-level pages to this menu
sah_RU: Үрдүкү таһымнаах сирэйдэри талбаҕа уган иһэр буол

en: Automatically add paragraphs
sah_RU: Абсаастары аптамаатынан эп

en: Autoplay
sah_RU: Бэйэтэ

en: Autosave by %s
sah_RU: %s кыттааччыны аптамаатынан бигэргэтии

en: Available Actions
sah_RU: Көҥүллэнэр дьайыы

en: Avatars
sah_RU: Кубулуйуулар

en: BETA TESTING?
    =============
    
    This debugging email is sent when you are using a development version of WordPress.
    
    If you think these failures might be due to a bug in WordPress, could you report it?
     * Open a thread in the support forums: https://wordpress.org/support/forum/alphabeta
     * Or, if you're comfortable writing a bug report: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Thanks! -- The WordPress Team
sah_RU: БЕТА-ТОРУМУ ТУРГУТАР БУОЛЛАХХЫНА
    ===============================
    
    Бу сурук  WordPress тургутуллар торумун туһанааччыларга кэлэр.
    
    WordPress алҕаһа дии саныыр буоллаххына --
    биһиэхэ биллэр.
     * Өйөбүл сулууспатын кэпсэтэр сиригэр саҥа тиэмэни арый: https://ru.forums.wordpress.org/forum/alphabeta
     * Эбэтэр багтрекердэ суруй: https://core.trac.wordpress.org/
    
    Махтал! -- WordPress хамаандата

en: Back
sah_RU: Төттөрү

en: Back to post options
sah_RU: Суруйуу нарылааһыныгар төнүн

en: Background
sah_RU: Кэтэх ойуу

en: Background Color
sah_RU: Кэтэх ойуу өҥө

en: Background Image
sah_RU: Кэннинээҕи Ойуута

en: Background color
sah_RU: Кэтэҕин өҥө

en: Below each blog post
sah_RU: Бары блог аннынан

en: Below each comment
sah_RU: Бары этии аннынан

en: Bitrate
sah_RU: Битрэйт

en: Bitrate Mode
sah_RU: Битрейт эрэсиимэ

en: Bitrate:
sah_RU: Битрейт:

en: Black
sah_RU: Хара

en: Blavatar
sah_RU: Блаватар

en: Blockquote
sah_RU: Сытаата

en: Blog
sah_RU: Блог

en: Blog Title
sah_RU: Блог Аата

en: Blue
sah_RU: Күөх

en: Bold
sah_RU: Суон

en: Book
sah_RU: Кинигэ

en: Bookmarklet
sah_RU: Браузер кыбытык-бэлиэтэ

en: Bookmarks
sah_RU: Кыбытык бэлиэлэр

en: Border
sah_RU: Араамка

en: Border color
sah_RU: Хаймыытын өҥө

en: Bottom
sah_RU: Анна

en: Briefly unavailable for scheduled maintenance. Check back in a minute.
sah_RU: Ситим-сир былаан быһыытынан нарылана турар. Мүнүүтэ курдук кэтэһэ түһэн баран киирээр.

en: British English
sah_RU: Ааҥыл тылын бритаанныыта

en: Brown
sah_RU: Хоҥор

en: Browse revisions
sah_RU: Уларытыылары көр

en: Bulk Edit
sah_RU: Куолаан Көннөрүү

en: Bulk edit
sah_RU: Куолаан Көннөрүү

en: Bulk select
sah_RU: Элбэҕи талыы

en: Bulleted list
sah_RU: Бэлиэлээх испииһэк

[ctx: Button label for a next revision]
en: Next
sah_RU: Аныгыскы

[ctx: Button label for a previous revision]
en: Previous
sah_RU: Инники

en: By %s.
sah_RU: Ааптар: %s.

en: By default, new users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain a password reset link. Uncheck the box if you do not want to send the new user a welcome email.
sah_RU: Саҥа кыттааччылар бу ситим-сиргэ эбиллибиттэрин туһунан сурук туталлар. Ол сурукка аһарыгы уларытар сигэ эмиэ баар. Оннук суругу ыытыаххын баҕарбат буоллаххына манна баар чыычааҕы устан кэбис.

en: By: %s
sah_RU: Ааптар: %s

en: CSS Classes
sah_RU: CSS кылаастар

en: Calendar
sah_RU: Халандаар

en: Cancel
sah_RU: Уурат

en: Cancel Edit
sah_RU: Уларытыыны тохтот

en: Cancel edit
sah_RU: Уларытыыны тохтот

en: Cancel password change
sah_RU: Аһарык уларыйыытын тохтот

en: Cancel reply
sah_RU: Хоруйдаама

en: Cannot create a revision of a revision
sah_RU: Эрэдээксийэни эрэдээксийэлиир сатаммат

en: Cannot create a user with an empty login name.
sah_RU: Аата суох кыттааччыны оҥорор табыллыбат.

en: Capabilities
sah_RU: Кыахтара

en: Caption
sah_RU: Аат

en: Captions/Subtitles
sah_RU: Субтитр

en: Categories
sah_RU: Хаттыгастар

en: Categories deleted.
sah_RU: Хаттыгастар сотулуннулар.

en: Categories have hierarchy, meaning that you can nest sub-categories. Tags do not have hierarchy and cannot be nested. Sometimes people start out using one on their posts, then later realize that the other would work better for their content.
sah_RU: Хаттыгастар иерархиялаахтар, ол эбэтэр угуллубут уонна хос хаттыгастаах буолуохтарын сөп. Бэлиэлэргэ иерархия суох, ханна да угуллубатттар. Сороҕор ситим-сири оҥорооччулар хайатын эрэ туһаналлар, онтон атына ордук барсыан сөбүн хойутаан өйдөөччүлэр.

en: Categories list
sah_RU: Салаа испииһэгэ

en: Categories list navigation
sah_RU: Хаттыгас испииһэгин навигацията

en: Category added.
sah_RU: Хаттыгас эбилиннэ.

en: Category deleted.
sah_RU: Хаттыгас сотулунна.

en: Category not added.
sah_RU: Хаттыгас эбиллибэтэ.

en: Category not updated.
sah_RU: Хаттыгас саҥардыллыбата.

en: Category updated.
sah_RU: Хаттыгас саҥардылынна.

en: Cell padding
sah_RU: Харах иһинээҕи тэйии

en: Cell spacing
sah_RU: Харах ыккардынааҕы арыт

en: Cell type
sah_RU: Харах көрүҥэ

en: Center
sah_RU: Ортото

en: Change Blog Address
sah_RU: Блог Аадырыһын Уларытыы

en: Change file
sah_RU: Билэни уларыт

en: Change image
sah_RU: Ойууну уларыт

en: Change logo
sah_RU: Си-бэлиэни уларытыы

en: Changes saved.
sah_RU: Уларытыы бигэргэммит.

en: Cheatin&#8217; uh?
sah_RU: Өҥнөөххүн дуо?

en: Check Spelling
sah_RU: Таба суруйуутун тургут

en: Check your email for the confirmation link.
sah_RU: Бигэргэтэр сигэлээх сурук ыытылынна.

en: Check your email for your new password.
sah_RU: Саҥа аһарыктаах сурук ыытылынна.

en: Choose Image
sah_RU: Ойууну тал

en: Choose a Background Image
sah_RU: Фон буолар ойууну тал

en: Choose a Custom Header
sah_RU: Ааты бэйэҥ билэргинэн тал

en: Choose a theme
sah_RU: Киэргэтиини талыы

en: Choose from the most used tags
sah_RU: Үгүстүк туттуллар тиэктэртэн тал

en: Choose logo
sah_RU: Си-бэлиэни тал

en: Clear
sah_RU: Бырах

en: Clear Inactive Widgets
sah_RU: Арахса сылдьар бииддьэттэри сот

en: Clear Results
sah_RU: Көстүбүтү сот

en: Clear formatting
sah_RU: Формаатын суох гын

en: Click here to cancel reply.
sah_RU: Хоруйдаабат буоллаххына маны баттаа.

en: Click on the theme to see the theme name, version, author, description, tags, and the Delete link
sah_RU: Тиэмэни баттаан аатын, торумун, ааптарын, ойуулааһынын, &laquo;Сот&raquo; сигэтин уонна тиэктэрин көр

en: Click the image to edit or update
sah_RU: Уларытарга эбэтэр саҥардарга ойууну баттаа

en: Clicking <strong>Select Files</strong> opens a navigation window showing you files in your operating system. Selecting <strong>Open</strong> after clicking on the file you want activates a progress bar on the uploader screen.
sah_RU: <strong>&laquo;Билэни тал&raquo;</strong> тимэҕи баттаатаххына билэлэри көрөргө аналлаах түннүк арыллыаҕа. Салгыы билэтэ тал уонна <strong>&laquo;Арый&raquo;</strong> &#8212; баттаа, оччоҕо экрааҥҥа хачайдыыр сурааһын көстүөҕэ.

en: Clicking an item will display an Attachment Details dialog, which allows you to preview media and make quick edits. Any changes you make to the attachment details will be automatically saved.
sah_RU: Элэмиэни баттаатахха &laquo;Билэ туруоруулара&raquo; түннүк аһыллыа, онно билэлэри көрүөххэ уонна кыра көннөрүүлэри оҥоруохха сөп. Бары уларыйыылар аптамаатынан хараллыахтара.

en: Close
sah_RU: Сап

en: Close all open tags
sah_RU: Аһаҕас тиэктэри барытын сап

en: Close blockquote tag
sah_RU: Сытаата тиэгин сап

en: Close bold tag
sah_RU: Модьу бичик тиэгин сап

en: Close bulleted list tag
sah_RU: Бэлиэлээх испииһэк тиэгин сап

en: Close code tag
sah_RU: Куод сабар тиэгин ук

en: Close deleted text tag
sah_RU: Сотуллубут тиэкис тиэгин сап

en: Close details dialog
sah_RU: Сиһилии кэпсиир түннүгү сап

en: Close dialog
sah_RU: Кэпсэтиини сап

en: Close inserted text tag
sah_RU: Угуллубут тиэкис сабар тиэгин туруор

en: Close italic tag
sah_RU: Иҥнэри бичик тиэгин сап

en: Close list item tag
sah_RU: Испииһэк элэмиэнин сабар тиэгин ук

en: Close media attachment panel
sah_RU: Билэни кыбытар түннүгү сап

en: Close numbered list tag
sah_RU: Нүөмэрдээх испииһэк сабар тиэгин ук

en: Close reorder mode
sah_RU: Наардааһыны сап

en: Close sharing dialog
sah_RU: Угуу түннүгүн сап

en: Close the Customizer and go back to the previous page
sah_RU: Нарылыыр түннүгү сап уонна иннинээҕи сирэйгэ төнүн

en: Close uploader
sah_RU: Хачайдыыр тэрили сап

en: Closed
sah_RU: Сабыылаах

en: Cmd + letter:
sah_RU: Cmd + буукуба:

en: Code
sah_RU: Куод

en: Color
sah_RU: Өҥө

en: Colors
sah_RU: Өҥ

en: Column group
sah_RU: Холуоҥка бөлөҕө

en: Columns
sah_RU: Столбик

[ctx: Comma-separated list of search stopwords in your language]
en: about,an,are,as,at,be,by,com,for,from,how,in,is,it,of,on,or,that,the,this,to,was,what,when,where,who,will,with,www
sah_RU: эбэтэр,биитэр,уонна,итиэннэ,эбии,кытары,аттыгар,нөҥүө,да,анныгар,үрдүгэр,www

en: Comment %d does not exist
sah_RU: %d Этиини булбатым

en: Comment Submission Failure
sah_RU: Сурук ыытарга алҕас таҕыста

en: Comment by %s marked as spam.
sah_RU:  %s этиитэ спам диэн бэлиэтэннэ.

en: Comment by %s moved to the trash.
sah_RU: %s этиитэ сыыска көһөрүлүннэ.

en: Comment must be manually approved
sah_RU: Ырытыыны киһи бигэргэтиэхтээх

en: Comment navigation
sah_RU: Этиилэринэн сирдэтии

en: Comment on %1$s by %2$s
sah_RU: %1$s (%2$s) сурукка ырытыы

en: Comment status
sah_RU: Ырытыы туруга

en: Comment:
sah_RU: Этии:

en: Comment: %s
sah_RU: Ырытыы: %s

en: Comments
sah_RU: Этиилэр

en: Comments (%1$s) on &#8220;%2$s&#8221;
sah_RU: Ырытыылар (%1$s): &laquo;(%2$s)&raquo;

en: Comments (%s)
sah_RU: Ырытыылар (%s)

en: Comments Feed
sah_RU: Ырытыы лиэнтэтэ

en: Comments Off<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
sah_RU: <span class="screen-reader-text"> %s суруйуу</span> ырытыылара араарыллыбыттар

en: Comments are closed.
sah_RU: Комментарийдар сабыллыбыттар.

en: Comments closed.
sah_RU: Этии сабылынна

en: Comments for %1$s searching on %2$s
sah_RU: %1$s ситим-сиргэ %2$s көрдөөһүнүнэн көстүбүт ырытыылар

en: Comments for %s
sah_RU: %s ырытыылара

en: Comments list
sah_RU: Ырытыы испииһэгэ

en: Comments list navigation
sah_RU: Ырытыы испииһэгин көрүү

en: Comments navigation
sah_RU: Ырытыылары көрүү

en: Comments on %s
sah_RU: Ырытыылар: %s

en: Comments on: %s
sah_RU: Ырытыылар: %s

en: Company
sah_RU: Хампаанньа

en: Compare any two revisions
sah_RU: Икки ханнык баҕарар ырытыыны тэҥнээ

en: Compare two different revisions by <strong>selecting the &#8220;Compare any two revisions&#8221; box</strong> to the side.
sah_RU: Ырытыылары тэҥнииргэ <strong> &laquo;Икки ханнык баҕарар ырытыыны тэҥнээ&raquo;</strong> диэҥҥэ бэлиэтэ туоруор.

en: Confirm
sah_RU: Сөбүлэһэбин

en: Confirm Password
sah_RU: Аһарыккын бигэргэт

en: Confirm new password
sah_RU: Саҥа аһарыгы бигэргэт

en: Connect to %s
sah_RU: %s холбонор

en: Connected
sah_RU: Холбонно

en: Connecting
sah_RU: Холбонон эрэр

en: Connection lost or the server is busy. Please try again later.
sah_RU: Сиэрбэрдиин ситим арахсыбыт. Хойутуу түһэн баран хатылаан көрөөр.

en: Constrain proportions
sah_RU: Пропорциятын кэһимэ

en: Content
sah_RU: Иһинээҕитэ

en: Content to export
sah_RU: Таһаарарга анаммыт

en: Content, title, and excerpt are empty.
sah_RU: Иһинээҕитэ, аата уонна быһа тардыыта кураанах.

en: Content:
sah_RU: Иһинээҕитэ

en: Contextual Help Tab
sah_RU: Сабаҕалаан көмө кыбытыга

en: Continue &raquo;
sah_RU: Салҕыы &raquo;

en: Continue reading %s
sah_RU: %s салгыы аах

en: Continue reading <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sah_RU: Салгыы ааҕыы <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Convert existing categories to tags or tags to categories, selectively.
sah_RU: Талыллыбыт тиэктэри хаттыгаска, биитэр хаттыгастары тиэккэ уларытыы.

en: Copy
sah_RU: Төгүллээ

en: Copy &#8220;Press This&#8221; bookmarklet code
sah_RU: &laquo;Бэчээккэ &raquo; диэн кыбытык куодун сүһэн ыл

en: Copy and paste this URL into your WordPress site to embed
sah_RU: Бу URL куоппуйалаан ыл уонна WordPress көмөтүнэн оҥоһуллубут сиргэр ук

en: Copy and paste this code into your site to embed
sah_RU: Бу куоду куоппуйалаан ылан саайкытыгар туруоруҥ

en: Copy table row
sah_RU: Табылыысса устуруокатын төгүллээ

en: Could not calculate resized image dimensions
sah_RU: Ойуу саҥа кээмэйин ааҕар сатаммата

en: Could not copy files. You may have run out of disk space.
sah_RU: Билэлэри куоппуйалыыр сатаммата. Баҕар диискэ миэстэтэ бүппүтэ буолуо.

en: Could not create user
sah_RU: Кыттааччы сатаан оҥоһуллубата

en: Could not find the specified string.
sah_RU: Ыйыллыбыт устуруока көстүбэтэ

en: Could not fully remove the theme %s.
sah_RU: Тиэманы барытын кыайан ылбатым %s.

en: Could not insert term relationship into the database.
sah_RU: Элэмиэн сибээһин билии олоҕор угар сатаммата

en: Could not log out user sessions. Please try again.
sah_RU: Кыттааччы сиэссийэлэриттэн тахсар сатаммата. Хатылаан көр дуу.

en: Could not read image size.
sah_RU: Ойуу кээмэйин ааҕар сатаммата.

en: Could not split shared term.
sah_RU: Ситимнээҕи араарар табыллыбата.

en: Could not update comment status.
sah_RU: Ырытыы туругун уларытар кыаллыбата

en: Could not write file %s
sah_RU: %s билэни суруйтарар табыллыбата

en: Create Menu
sah_RU: Талбата оҥор

en: Create Site
sah_RU: Ситим-сири оҥоруу

en: Create a Configuration File
sah_RU: Нарылыыр билэни оҥоруу

en: Create a brand new user and add them to this site.
sah_RU: Саҥа бэлиэ-ааты оҥор уонна бу ситим-сиргэ эбэн биэр.

en: Create a new gallery
sah_RU: Саҥа галереяны оҥоруу

en: Create a new playlist
sah_RU: Саҥа тиһилиги оҥоруу

en: Create a new video playlist
sah_RU: Көрүлгэн саҥа тиһилигин оҥоруу

en: Create audio playlist
sah_RU: Ырыа тиһилигин оҥор

en: Create gallery
sah_RU: Галерея оҥоруу

en: Create video playlist
sah_RU: Көрүлгэн тиһилигин оҥор

en: Create, edit, and delete menus
sah_RU: Талбаны оҥоруохха, уларытыахха уонна сотуохха сөп.

en: Creating a Page is very similar to creating a Post, and the screens can be customized in the same way using drag and drop, the Screen Options tab, and expanding/collapsing boxes as you choose. This screen also has the distraction-free writing space, available in both the Visual and Text modes via the Fullscreen buttons. The Page editor mostly works the same as the Post editor, but there are some Page-specific features in the Page Attributes box.
sah_RU: Сирэйи син биир көннөрү суруйуу курдук оҥоһуллар: &laquo;Экраан туруоруута&raquo; диэн көмөтүнэн уонна блоктары кыччатан/тэнитэн нарыланар. Толору экраан эрэсиимэ көрөн олорон уларытар эрэдээктэргэ да, тиэкис эрэдээктэригэр да баар. Сирэй эрэдээктэрэ суруйуу эрэдээктэрин курдук үлэлиир, ол эрэн ураты элэмиэннэрдээх, ону &laquo;Сирэй атрибуттара&raquo; блокка көрүөххэ сөп.

en: Crop Image
sah_RU: Ойууну кырый

en: Crop image
sah_RU: Ойууну кырый

en: Crop thumbnail to exact dimensions
sah_RU: Ойуучааны кээмэйинэн кырыйан биэр

en: Crop your image
sah_RU: Ойуугун кырый

en: Cropping&hellip;
sah_RU: Таҥастааһын&hellip;

en: Crunching&hellip;
sah_RU: Таҥастааһын&hellip;

en: Ctrl + Alt + letter:
sah_RU: Ctrl + Alt + буукуба:

en: Ctrl + letter:
sah_RU: Ctrl + буукуба:

en: Current Address:
sah_RU: Билиҥҥи Аддырыһыҥ:

en: Current Revision by %s
sah_RU: %s кыттааччы билиҥҥи ырытыыта

en: Current Theme
sah_RU: Билиҥҥи Киэргэтии

en: Current header
sah_RU: Билиҥҥи баһа

en: Current page
sah_RU: Бу түгэн

en: Currently %s comment is waiting for approval. Please visit the moderation panel: | Currently %s comments are waiting for approval. Please visit the moderation panel:
sah_RU[0]: %s саҥа ырытыы тургутууну кэтэһэр. Дьаһайар хапталга киирэ сырыт дуу:
sah_RU[1]: %s саҥа ырытыы тургутууну кэтэһэр. Дьаһайар хапталга киирэ сырыт дуу:

en: Custom Link
sah_RU: Түбэспиччэ сигэ

en: Custom Links
sah_RU: Түбэспиччэ сигэлэр

en: Custom Logo
sah_RU: Ханнык баҕарар им-бэлиэ

en: Custom Menu
sah_RU: Киллэрбит Талыыларыҥ

en: Custom Size
sah_RU: Уларыйар кээмэй

en: Custom URL
sah_RU: Ханнык баҕарар URL

en: Custom color
sah_RU: Ханнык баҕарар өҥ

en: Custom date format:
sah_RU: Күн-дьыл формаата:

en: Custom fields can be used to add extra metadata to a post that you can <a href="%s">use in your theme</a>.
sah_RU: Аһаҕас хаалбыт сиргэ <a href="%s">бэйэҥ тиэмэҕэр туһанар</a> мета-дааннайдаргын эбиэххин сөп.

en: Custom time format:
sah_RU: Кэм хайдах көстүөҕүн бэйэ талыыта:

en: Customize
sah_RU: Нарылаа

en: Customize &#8220;%s&#8221;
sah_RU: Маны нарылаа: &laquo;%s&raquo;

en: Customize: %s
sah_RU: Нарылаа: %s

en: Customizer
sah_RU: Тиэмэни нарылааһын

en: Customizing
sah_RU: Туруоруулар

en: Customizing &#9656; %s
sah_RU: Нарылааһын &#9656; %s

en: Cut
sah_RU: Кырый

en: Cut table row
sah_RU: Табылыысса устуруокатын кырый

en: Dark
sah_RU: Хараҥа

en: Dashboard
sah_RU: Салайар сир

en: Database Error
sah_RU: Билии олоҕун алҕаһа

en: Date Format
sah_RU: Күн-дьыл көстүүтэ

en: Date and time
sah_RU: Күнэ-дьыла уонна кэмэ

en: Day
sah_RU: Күн

en: Daylight saving time begins on: %s.
sah_RU: Сайыҥҥы кэмҥэ көһүү: %s.

en: December
sah_RU: Ахсынньы

[ctx: December abbreviation]
en: Dec
sah_RU: Ахс

en: Decrease indent
sah_RU: Тэйиини кыччат

en: Default
sah_RU: Анаммыт

en: Default Images
sah_RU: Анаммыт Ойуулар

[ctx: Default category slug]
en: Uncategorized
sah_RU: Иҥэриллибэтэх

en: Default is %s
sah_RU: Анаан этиллибэтэх буоллаҕына: %s

en: Default shortcuts,
sah_RU: Куруук туттуллар комбинациялар,

en: Delete &#8220;%s&#8221;
sah_RU: Маны «%s» сот

en: Delete &#8220;%s&#8221; permanently
sah_RU: Маны «%s» букатыннаахтык сот

en: Delete Menu
sah_RU: Талбаны сот

en: Delete My Site Permanently
sah_RU: Ситим-сирбин букатыннаахтык сот

en: Delete Permanently
sah_RU: Букатын сот

en: Delete Site Redirect
sah_RU: Түөлбэҕэ Атаарыы Сотулунна

en: Delete Your Subscription
sah_RU: Эн Сурутуугун сотуу

en: Delete a menu item by <strong>expanding it and clicking the Remove link</strong>
sah_RU: Элэмиэни соторго бастаан <strong>арый онтон &laquo;Сот&raquo;</strong> сигэни баттаа.

en: Delete all content.
sah_RU: Иһинээҕитин барытын сот.

en: Delete column
sah_RU: Холуоҥканы сот

en: Delete image
sah_RU: Ойууну Быраҕааһын

en: Delete it: %s
sah_RU: Соттор: %s

en: Delete row
sah_RU: Устуруоканы сот

en: Delete table
sah_RU: Табылыыссаны сот

en: Deleted
sah_RU: Сотуллубут

en: Deleted text (strikethrough)
sah_RU: Сотуллубут (туора сотуллубут) тиэкис

en: Deleted:
sah_RU: Сотулунна:

en: Denied: %s
sah_RU: Аккаастанна: %s

en: Description
sah_RU: Ойуулааһын

en: Deselect
sah_RU: Бэлиэни уһул

en: Design
sah_RU: Киэргэтии

en: Detach
sah_RU: Араартаа

en: Detach from &#8220;%s&#8221;
sah_RU: «%s»-тан араар

en: Did you lose your phone or leave your account logged in at a public computer? You can log out everywhere else, and stay logged in here.
sah_RU: Өскө төлөпүөҥҥүн сүтэрбит эбэтэр бэлиэ-ааккын атын көмпүүтэргэ аһаҕас хаалларбыт буоллаххына бу сирэй көмөтүнэн атын сиэссийэлэри түмүктээн кэбиһиэххин сөп.

en: Did you mean to visit any of these blogs, instead of %s?
sah_RU: %s блогу буолбакка бу блогтары көрөөрү гыммытыҥ дуо?

en: Dimensions
sah_RU: Кээмэйдэрэ

en: Dimensions:
sah_RU: Кээмэйэ:

en: Direct link (best for mobile)
sah_RU: Быһа сигэ (сиэп тэриллэригэр ордук)

en: Disable
sah_RU: Араарыллыбыт

en: Discard Current Address?
sah_RU: Билиҥҥи аадырыскын соттороҕун дуо?

en: Discard any changes and restore the original image.
sah_RU: Урукку ойууну төннөрүү.

en: Disconnect from %s
sah_RU: Мантан %s араарыллар

en: Disconnected
sah_RU: Араарылынна

en: Disconnecting
sah_RU: Араарыллан эрэр

en: Discourage search engines from indexing this site
sah_RU: Ситим-сири көрдөөһүн түмүгэр киллэрбэттэрин көрдөс

en: Dismiss
sah_RU: Сап

en: Dismiss errors
sah_RU: Алҕастары кистээ

en: Dismiss the browser warning panel
sah_RU: Браузер туһунан сэрэтиини кистээ

en: Dismiss the welcome panel
sah_RU: Уруйдуур-айхаллыыр суругу кистээ

en: Dismiss this notice.
sah_RU: Бу биллэриини саһыар

en: Display Settings
sah_RU: Көстөрүн нарылааһын

en: Display Site Title and Tagline
sah_RU: Аатын уонна ойуулааһынын көрдөр

en: Display as dropdown
sah_RU: Түһэн кэлэр талба курдук

en: Display item author if available?
sah_RU: Элэмиэн ааптарын көрдөрөбүт дуо?

en: Display item content?
sah_RU: Элэмиэн иһинээҕитин көрдөрөбүт дуо?

en: Display item date?
sah_RU: Элэмиэн күнүн-дьылын көрдөрөбүт дуо?

en: Display post date?
sah_RU: Сурук күнүн-дьылын көрдөрөҕүн дуо?

en: Displayed on attachment pages.
sah_RU: Угуллубут сирэйдэргэ көстөр.

en: Distraction-free writing mode
sah_RU: Толору экраан эрэсиимэ

en: Do not deregister the %1$s script in the administration area. To target the front-end theme, use the %2$s hook.
sah_RU: %1$s скрипт дьаһайар хапталга бэлиэтэниитин суох гыныма. Ситим-сир тас эрэ өттүгэр дьайарын суох гынарга маны туһан: %2$s.

en: Do not forget to click &#8220;Save Changes&#8221; when you are done!
sah_RU: Бүттэххинэ &laquo;Уларыйыылары бигэргэт&raquo; баттыыргын умнума!

en: Do not pass %1$s tags to %2$s.
sah_RU: %2$s тиэги манна биэримэ %1$s.

en: Document properties
sah_RU: Дөкүмүөн туруоруулара

en: Documentation
sah_RU: Документация

en: Does the user %1$s have permission to use the %2$s database?
sah_RU: %1$s кыттааччы %2$s билии олоҕун туттар бырааптаах дуо?

en: Done
sah_RU: Бэлэм

en: Done!
sah_RU: Бэлэм!

en: Down one
sah_RU: Аллара сыҕарыт

en: Download File
sah_RU: Билэни хачайдаа

en: Download file
sah_RU: Билэни хачайдаа

en: Draft
sah_RU: Харата

en: Draft <span class="count">(%s)</span> | Drafts <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[0]: Баллыра <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[1]: Баллыра <span class="count">(%s)</span>

en: Draft created on %1$s at %2$s
sah_RU: %1$s, %2$s оҥоһуллубут баллыр

en: Drafts
sah_RU: Баллырдар

en: Drag and drop to reorder media files.
sah_RU: Билэлэри сыҕарытан наардыахха сөп.

en: Drag and drop to reorder tracks.
sah_RU: Тректэри көһөрөн наардаа.

en: Drag and drop to reorder videos.
sah_RU: Көрүлгэни көһөрөн наардаа.

en: Drag the bookmarklet below to your bookmarks bar. Then, when you&#8217;re on a page you want to share, simply &#8220;press&#8221; it.
sah_RU: Аллара баар кыбытыгы &laquo;Талыллыбыкка&raquo; көһөр. Онтон тарҕатыаххын баҕарар сирэйгэр көс уонна көннөрү &laquo;Бэчээккэ&raquo; диэни баттаа.

en: Drag the items into the order you prefer. Click the arrow on the right of the item to reveal additional configuration options.
sah_RU: Элэмиэннэри баҕарбыккынан наардыаххын сөп. Элэмиэн эбии туруорууларын көрөргө элэмиэн уҥа өттүгэр баар ыйар тимэҕи баттыаххын сөп.

en: Drop files to upload
sah_RU: Билэлэри манна соһон аҕал

en: Duplicate comment detected; it looks as though you&#8217;ve already said that!
sah_RU: Маннык сурук баар эбит. Хос суруйбуккун быһыылаах!

en: E-Commerce
sah_RU: Маҕаһыын

en: Edit
sah_RU: Уларыт

en: Edit Category
sah_RU: Хаттыгаһы уларыт

en: Edit Comment
sah_RU: Этиини Уларытыы

en: Edit Image
sah_RU: Ойууну Уларытыы

en: Edit Link
sah_RU: Сигэни уларыт

en: Edit Link Category
sah_RU: Сигэ хаттыгаһын уларыт

en: Edit Media
sah_RU: Миэдьийэ билэни уларытыы

en: Edit Menu
sah_RU: Талбаны уларыт

en: Edit Menu Item
sah_RU: Талыы Соругун Талыы

en: Edit Menus
sah_RU: Талбаны уларыт

en: Edit Original
sah_RU: Оригинаалын уларыт

en: Edit Page
sah_RU: Сирэйи уларыт

en: Edit Post
sah_RU: Этиини көннөр

en: Edit Site
sah_RU: Ситим-сири уларыт

en: Edit Tag
sah_RU: Тиэги уларыт

en: Edit This
sah_RU: Уларыт

en: Edit audio playlist
sah_RU: Ырыа тиһилигин уларытыы

en: Edit comment
sah_RU: Ырытыыны уларыт

en: Edit date and time
sah_RU: Күнүн-дьылын уонна кэмин уларыт

en: Edit gallery
sah_RU: Галереяны уларыт

en: Edit menu item: %1$s (%2$s)
sah_RU: Талба элэмиэнин уларыт: %1$s (%2$s)

en: Edit more details
sah_RU: Атынын уларыт

en: Edit next media item
sah_RU: Бу кэнниттэн кэлэри уларытыы

en: Edit permalink
sah_RU: Олохтоох сигэни уларыт

en: Edit previous media item
sah_RU: Бу иннинээҕи билэни уларытыы

en: Edit selected menu
sah_RU: Бэлиэтэммит талбаны уларытыы

en: Edit status
sah_RU: Туругун уларыт

en: Edit this comment
sah_RU: Бу ырытыыны уларыт

en: Edit video playlist
sah_RU: Көрүлгэн тиһилигин уларыт

en: Edit visibility
sah_RU: Көстүүтүн уларыт

en: Edit your default menu by adding or removing items. Drag the items into the order you prefer. Click Create Menu to save your changes.
sah_RU: Элэмиэннэри эбэн эбэтэр сотон төрүт талбаны уларыт. Элэмиэннэри соһор ньыманан баҕарбыккынан уурталаа. Уларыйыылары харайарга &laquo;Талбата оҥор&raquo; баттаа.

en: Editing Menus
sah_RU: Талбаны уларытыы

en: Editor menu (when enabled)
sah_RU: Эрэдээктэр талбата (холбоммут буоллаҕына)

en: Editor toolbar
sah_RU: Эрэдээктэр хаптала

en: Education
sah_RU: Үөрэх

en: Either there are no posts, or something went wrong.
sah_RU: Суруйуу суох, эбэтэр туох эрэ буолбут.

en: Elements path
sah_RU: Элэмиэн суола

en: Email Address
sah_RU: Email Аадырыһыҥ

en: Email Address:
sah_RU: Email аадырыс:

en: Email address.
sah_RU: E-mail аадырыс:

en: Embed Media Player
sah_RU: Миэдьийэ плеери ук

en: Embed or Link
sah_RU: Эбийиэги эбэтэр сигэни угуу

en: Emoticons
sah_RU: Эмотиконнар

en: Empty Term.
sah_RU: Кураанах элэмиэн

en: Empty filename
sah_RU: Билэ аата кураанах

en: Enable full-height editor and distraction-free functionality.
sah_RU: Эрэдээктэр түннүгүн экраан кээмэйигэр сөп түбэһэр гын.

en: Encoding
sah_RU: Кодировка

en: End date:
sah_RU: Бүтэһиктээх күнэ-дьыла:

en: English
sah_RU: Ааҥыл тыла

en: Enter a URL to scan
sah_RU: Түһэрэн ыларга сигэтин ук

en: Enter a description of the image
sah_RU: Ойуу быһаарыытын киллэр

en: Enter a link URL or click above for presets.
sah_RU: Сигэни киллэр эбэтэр баттамтан биирин баттаа.

en: Enter desktop preview mode
sah_RU: Көмпүүтэртэн көрүүгэ киир

en: Enter mobile preview mode
sah_RU: Сиэп төлөпүөнүгэр хайдах көстөрө

en: Enter tablet preview mode
sah_RU: Былансыакка хайдах көстөрө

en: Enter the RSS feed URL here:
sah_RU: RSS-лиэнтэ аадырыһа:

en: Enter the URL
sah_RU: Аадырыһы (URL) киллэр

en: Enter the URL of the image
sah_RU: Ойуу аадырыһын (URL) киллэр

en: Enter the destination URL
sah_RU: URL аадырыһы киллэр

en: Enter title here
sah_RU: Аатын манна киллэр

en: Enter your new password below.
sah_RU: Саҥа аһарыккын суруй.

en: Enter your password to view comments.
sah_RU: Ырытыылары көрөргө киири тылгын киллэр.

en: Entertainment
sah_RU: Аралдьыйыы

en: Entries from any RSS or Atom feed.
sah_RU: RSS биитэр Atom лиэнтэлэртэн суруйуулар.

en: Error reconnecting to the database
sah_RU: Билии олоҕор хос холбонорго алҕас таҕыста

en: Error saving media file.
sah_RU: Билэни харайыыга алҕас таҕыста.

en: Error while adding the category. Please try again later.
sah_RU: Хаттыгаһы эбэргэ алҕас таҕыста. Хойутуу хатылаан көрөөр.

en: Error while saving the new email address. Please try again.
sah_RU: Саҥа аадырыһы харайарга алҕас таҕыста. Саҥаттан хатылаан көр.

en: Error: [%1$s] %2$s
sah_RU: Алҕас: [%1$s] %2$s

en: Excerpt
sah_RU: Быһа тардыы

en: Excerpts are optional hand-crafted summaries of your content that can be used in your theme. <a href="%s">Learn more about manual excerpts</a>.
sah_RU: Быһа  тардыы — тиэмэҥ халыыбыгар туттуллар Эн тиэкиһиҥ булгуччута суох кылгас ис хоһооно. <a href="%s">Сиһилии.</a>

en: Exclude:
sah_RU: Таһаар:

en: F j, Y
sah_RU: d.m.Y

en: F j, Y g:i a
sah_RU: d.m.Y H:i

en: FAILED: %s
sah_RU: АЛҔАС: %s

en: FAILED: WordPress failed to update to %s
sah_RU: АЛҔАС: WordPress %s торумҥа дылы сатаан саҥардыллыбата

en: Failed to delete the page.
sah_RU: Сирэйи сотор табыллыбата.

en: Failed to write request to temporary file.
sah_RU: Көрдөбүлү быстах билэҕэ суруйар табыллыбата.

en: Featured Image
sah_RU: Биһирэбиллээх Ойуулар

en: February
sah_RU: Олунньу

[ctx: February abbreviation]
en: Feb
sah_RU: Олн

en: Feed for all posts filed under %s
sah_RU: &laquo;%s&raquo; хаттыгас суруктарын RSS лиэнтэтэ

en: Feedback
sah_RU: Ыйытыыга хоруйдааһын

en: File &#8220;%s&#8221; does not exist?
sah_RU: &laquo;%s&raquo; билэ суоҕа буолаарай?

en: File &#8220;%s&#8221; is not an image.
sah_RU: &#8220;%s&#8221; билэ ойуу буолбатах.

en: File URL:
sah_RU: Билэ сигэтэ:

en: File canceled.
sah_RU: Хачайдааһын тохтотулунна.

en: File is not an image.
sah_RU: Билэ ойуу буолбатах.

en: File name:
sah_RU: Билэ аата:

en: File size:
sah_RU: Билэ кээмэйэ:

en: File type:
sah_RU: Билэ көрүҥэ:

en: Filter by category
sah_RU: Хаттыгаһынан сиидэлээһин

en: Filter by comment type
sah_RU: Ырытыы көрүҥүнэн сиидэлээһин

en: Filter by date
sah_RU: Күнүнэн-дьылынан сиидэлээһин

en: Filter by type
sah_RU: Көрүҥүнэн сиидэлээһин

en: Filter comments list
sah_RU: Ырытыы испииһэгин сиидэлээ

en: Filter items list
sah_RU: Элэмиэн испииһэгин сиидэлээ

en: Filter media items list
sah_RU: Билэлэр испииһэктэрин сиидэлээ

en: Filter pages list
sah_RU: Сирэйдэр испииһэктэрин сиидэлээн көрүү

en: Filter posts list
sah_RU: Суруйуу испииһэгин сиидэлээн көрүү

en: Filter users list
sah_RU: Кыттааччылар испииһэктэрин сиидэлээ

en: Find and replace
sah_RU: Бул уонна солбуй

en: First page
sah_RU: Маҥнайгы сирэй

en: Fixed Layout
sah_RU: Баайыылаах бэлиэтээһин (фиксированная разметка)

en: Fluid Layout
sah_RU: Имигэс бэлиэтээһин

en: Focus shortcuts:
sah_RU: Талар баттамнар

[ctx: Followed by post revision info]
en: From:
sah_RU: Манна:

[ctx: Followed by post revision info]
en: To:
sah_RU: Мантан:

en: Font Family
sah_RU: Бичиктэр кэргэннэрэ

en: Font Sizes
sah_RU: Бичик кээмэйэ

en: Food
sah_RU: Аһылык

en: Food & Drink
sah_RU: Аһылык уонна утахтар

en: Footer Widgets
sah_RU: Алларааҥҥы бииддьэттэр

en: For more information:
sah_RU: Сиһилии билиэххин баҕардаххына:

en: Forums
sah_RU: Сэһэргэһиилэр

en: Free
sah_RU: Босхо

en: Fri
sah_RU: Бт

en: Friday
sah_RU: Бээтинсэ

[ctx: Friday initial]
en: F
sah_RU: Бт

en: From %1$s %2$s
sah_RU: %1$s %2$s

en: From this screen you can review, compare, and restore revisions:
sah_RU: Бу экраҥҥа барыллары (эрэдээксийэлэри) көрүөххэ, тэҥниэххэ уонна көннөрүөххэ сөп:

en: From this screen you can:
sah_RU: Бу экрааҥҥа тугу гыныаххын сөбө:

en: Front Page
sah_RU: Сүрүн сирэй

en: Front page
sah_RU: Инники сирэй

en: Full Size
sah_RU: Толору кээмэй

en: Fullscreen
sah_RU: Толору экрааҥҥа

en: Gallery
sah_RU: Галерея

en: Gallery Settings
sah_RU: Галерея туруоруулара

en: General
sah_RU: Сүрүн

en: Generate Password
sah_RU: Аһарыкта оҥор

en: Generate password
sah_RU: Аһарыкта оҥор

en: Genre
sah_RU: Жаанра

en: Genre: %s.
sah_RU: Жаанра: %s.

en: Get New Password
sah_RU: Саҥа аһарыгы ылыы

en: Get Started
sah_RU: Бастаан

en: Get Version %s
sah_RU: %s торуму хачайдаа

en: Give the feed a title (optional):
sah_RU: Лиэнтэ аатын суруй (булгуччута суох):

en: Give your menu a name, then click Create Menu.
sah_RU: Талба аатын суруй, онтон &laquo;Талбата оҥор&raquo; баттаа.

en: Global Settings
sah_RU: Аан туруоруулар

en: Go back
sah_RU: Төнүн

en: Go to the last page
sah_RU: Бүтэһик түгэҥҥэ киир

en: Go to the next page
sah_RU: Аныгыскы түгэҥҥэ киир

en: Good
sah_RU: Үчүгэй

en: Gray
sah_RU: Бороҥ

en: Green
sah_RU: От күөҕэ

en: Grid Layout
sah_RU: Сиэккэ курдук

en: Grid view
sah_RU: Сиэккэ курдук

en: HTML Embed
sah_RU: HTML-куод

[ctx: HTML elements]
en: Inline
sah_RU: Устуруокалар

[ctx: HTML tag]
en: Address
sah_RU: Аадырыс

[ctx: HTML tag]
en: Div
sah_RU: Араҥа

[ctx: HTML tag]
en: Pre
sah_RU: Формааттаммыт

[ctx: HTML tag]
en: Preformatted
sah_RU: Формааттаммыт

en: Header
sah_RU: Баһа

en: Header Image
sah_RU: Аат ойуута

en: Header Text
sah_RU: Аат тиэкиһэ

en: Header Text Color
sah_RU: Аат тиэкиһин өҥө

en: Header cell
sah_RU: Аакка анаммыт харах

en: Heading 1
sah_RU: Баһа 1

en: Heading 2
sah_RU: Баһа 2

en: Heading 3
sah_RU: Баһа 3

en: Heading 4
sah_RU: Баһа 4

en: Heading 5
sah_RU: Баһа 5

en: Heading 6
sah_RU: Баһа 6

en: Height
sah_RU: Үрдүгэ

en: Help
sah_RU: Көмө

[ctx: Help topic]
en: Comments
sah_RU: Этиилэр

[ctx: Help topic]
en: General
sah_RU: Сүрүн

[ctx: Help topic]
en: Languages
sah_RU: Тыллар

[ctx: Help topic]
en: Upgrades
sah_RU: Тупсарыылар

[ctx: Help topic]
en: Users
sah_RU: Блогчуттар

en: Here is a basic overview of the different user roles and the permissions associated with each one:
sah_RU: Кыттааччылар оруоллара уонна олор кыахтара:

en: Hi ###USERNAME###,
    
    This notice confirms that your password was changed on ###SITENAME###.
    
    If you did not change your password, please contact the Site Administrator at
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
sah_RU: ###USERNAME###, аламай!
    
    ###SITENAME### ситим-сиргэ аһарыккын уларыппытыҥ туһунан биллэрэбит.
    
    Өскөтө аһарыккын бэйэҥ уларыппатах буоллаххына ситим-сир дьаһабылыгар суруй
    ###ADMIN_EMAIL###
    
    Бу сурук маннык аадырыска ыытыллыбыт ###EMAIL###
    
    Бары үтүөнү,
    ###SITENAME### хамаандата
    ###SITEURL###

en: Hide
sah_RU: Кистээ

en: Hide header image
sah_RU: Аат ойуутун көрдөрүмэ

en: Hide image
sah_RU: Көрдөрүмэ

en: Hide password
sah_RU: Аһарыгы көрдөрүмэ

en: Hide post options
sah_RU: Суруйуу нарылааһынын саһыар

en: Hint: The password should be at least twelve characters long. To make it stronger, use upper and lower case letters, numbers, and symbols like ! " ? $ % ^ &amp; ).
sah_RU: Сүбэ: Аһарык кээмэйэ уон икки бэлиэттэн уһун буолара ордук. Ордук бигэ оҥорор туһуттан кыра уонна улахан буукубалары, сыыппаралары уонна маннык бэлиэлэри туһан ! " ? $ % ^ &amp; ).

en: History
sah_RU: Оҥорбут үдэҥ

en: Home
sah_RU: Сүрүн сирэй

en: Home page
sah_RU: Бэйэм түгэним

en: Horizontal line
sah_RU: Сытыары сурааһын

en: Horizontal space
sah_RU: Сытыары арыт (H)

en: Hour
sah_RU: Чаас

en: Hover or tap to see Activate and Live Preview buttons
sah_RU: &laquo;Холбоо&raquo; уонна &laquo;Көр&raquo; сигэлэри көрөргө тиэмэни курсоргунан &laquo;таарый&raquo; биитэр тык гын.

en: How many items would you like to display?
sah_RU: Хас пууну көстөр гыныаххын баҕараҕыный?

en: Howdy ###USERNAME###,
    
    You recently requested to have the email address on your account changed.
    
    If this is correct, please click on the following link to change it:
    ###ADMIN_URL###
    
    You can safely ignore and delete this email if you do not want to
    take this action.
    
    This email has been sent to ###EMAIL###
    
    Regards,
    All at ###SITENAME###
    ###SITEURL###
sah_RU: Аламай, ###USERNAME###!
    
    Соторутааҕыта билим олоҕор электроннай аадырыскын уларытарга көрдөспүтүҥ.
    
    Оннук буоллаҕына, уларытар наадатыгар бу сигэнэн аас:
    ###ADMIN_URL###
    
    Уларытыаххын баҕарбатаххына аһаран кэбис уонна суругу сотон кэбис.
    
    Бу сурук манна ###EMAIL### ыытыллыбыта.
    
    Ситиһиилэри,
    Ситим-сир хамаандата «###SITENAME###»
    ###SITEURL###

en: Howdy USERNAME,
    
    Your new account is set up.
    
    You can log in with the following information:
    Username: USERNAME
    Password: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Thanks!
    
    --The Team @ SITE_NAME
sah_RU: USERNAME, аламай!
    
    Бэлиэ-аатыҥ туруорулунна.
    
    Маны туһанан киириэххин сөп:
    Бэлиэ-аат: USERNAME
    Аһарык: PASSWORD
    LOGINLINK
    
    Махтал!
    
    -- "SITE_NAME" хамаандата

en: Howdy,
    
    Thank you for signing up with WordPress.com. To activate your newly created account, please click on the following link:
    
    %s
    
    --The WordPress.com Team
sah_RU: Дорообо,
     
     WordPress.com эйихэ кини эйгэтигэр киирбиккэр махтанар. Эйгэҕэ киирбит ааккын биһирэтэр туһугар ыйыллыбыт аанынан киир:
     
     %s
     
     --The WordPress.com Үлэһиттэрэ

en: Human-readable labels for the post type for various contexts.
sah_RU: Суруйуу көрүҥүн бэлиэтииргэ аналлаах, киһи ааҕарыгар табыгастаах бэлиэлэр.

en: ID #%1$s: %2$s <strong>The current user will not be deleted.</strong>
sah_RU: ID #%1$s: %2$s <strong>Бу кыттааччы сотуллуо суоҕа.</strong>

en: IO error.
sah_RU: Киллэрии/таһаарыы алҕаһа.

en: If desired, WordPress will automatically alert various services of your new posts.
sah_RU: WordPress эн саҥа суруйууларыҥ туһунан араас ситим-сирдэргэ аптамаатынан биллэрэн иһиэн сөп.

en: If the importer you need is not listed, <a href="%s">search the plugin directory</a> to see if an importer is available.
sah_RU: Өскө ханнык эрэ скрииби тиһиликкэ булбатаххына, <a href="%s">плагыыннар каталогтарыгар көрдөө</a>.

en: If you are unsure what these terms mean you should probably contact your host. If you still need help you can always visit the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
sah_RU: Өскөтө &#8212; бу тиэрминнэри билбэт буоллаххына хостинг-провайдертан ыйытыаххын сөп. Ол да кэнниттэн кыаллыбатаҕына &#8212; <a href="%s">WordPress көмөлөһөр фуорумумгар</a> киириэххэ сөп.

en: If you can&#8217;t drag the bookmarklet to your bookmarks, copy the following code and create a new bookmark. Paste the code into the new bookmark&#8217;s URL field.
sah_RU: Кыбытыгы талыллыбыкка көһөрүү сатамматаҕына, манна баар куоду сүһэн ыл, саҥа кыбытыкта оҥор. Куоду аадырыс устуруокатыгар ук.

en: If you do not know how to set up a database you should <strong>contact your host</strong>. If all else fails you may find help at the <a href="%s">WordPress support forums</a>.
sah_RU: Билии олоҕор киирэри сатаан нарылаабат буоллаххына <strong>хостинг-провайдертан ыйытыаххын сөп</strong> . Ол да кэннэ кыаллыбатаҕына &#8212; баҕар <a href="%s">WordPress көмөлөһөр фуорумугар</a> көмөлөһүөхтэрэ.

en: If you do not want a header image to be displayed on your site at all, click the &#8220;Remove Header Image&#8221; button at the bottom of the Header Image section of this page. If you want to re-enable the header image later, you just have to select one of the other image options and click &#8220;Save Changes&#8221;.
sah_RU: Өскөтүн ойууну ситим-сириҥ баһыгар олордуоххун ончу баҕарбат буоллаххына  &laquo;Бас ойуута&raquo; аллараа өттүгэр &laquo;Аат ойуутун сот&raquo баттаа. Ойууну кэлин да олордуоххун сөп.

en: If you do not want to use your %s site any more, you can delete it using the form below. When you click <strong>Delete My Site Permanently</strong> you will be sent an email with a link in it. Click on this link to delete your site.
sah_RU: Ситим-сиргин туһаммат буоллаххына %s бу форма көмөтүнэн сотуоххун сөп. <strong>Ситим сирбин букатыннаахтык сот</strong> баттаатаххына, почтаҕар сигэлээх сурук ыытыахпыт. Ол сигэни баттаар.

en: If you have not yet created any menus, <strong>click the &#8217;create a new menu&#8217; link</strong> to get started
sah_RU: Биир да талбаны оҥосто илик буоллаххына, <strong> &raquo;саҥа талбаны оҥор &laquo; </strong> сигэни баттаа.

en: If you reached this screen by accident and meant to visit one of your own sites, here are some shortcuts to help you find your way.
sah_RU: Манна алҕас киирбит буоллаххына уонна ситим-сирдэргиттэн биирдэстэрин арыйыаххын баҕардаххына, аллара баар сигэлэри туһаныаххын сөп.

en: If you want to convert your categories to tags (or vice versa), use the <a href="%s">Categories and Tags Converter</a> available from the Import screen.
sah_RU: Өскөтүн хаттыгаһы тиэккэ уларытыаххын баҕардаххына (эбэтэр төттөрү), <a href="%s">Хаттыгас уонна тиэк конвертора</a> диэни туһан.

en: If your site does not display, please contact the owner of this network.
sah_RU: Өскөтүн саайтыҥ көстүбэт буоллаҕына, бэйэҥ ситимиҥ дьаһабылыгар тахса сырыт.

en: If your theme has more than one default header image, or you have uploaded more than one custom header image, you have the option of having WordPress display a randomly different image on each page of your site. Click the &#8220;Random&#8221; radio button next to the Uploaded Images or Default Images section to enable this feature.
sah_RU: Өскөтүн тиэмэҕэ хас да ойууну бас ойуу быһыытынан киллэрэр көҥүллэнэр буоллаҕына WordPress ситим-сирин нарылаан сир хас сирэйин аайы ол ойуулартан биирдэстэрэ көстөрүн ситиһиэххэ сөп: &laquo;Киирбит ойуулар&raquo; эбэтэр &laquo;Анаан этиллибэтэҕинэ ойуулар&raquo; диэн салааларга &laquo;Түбэспиччэ&raquo; диэни тал.

en: Image
sah_RU: Ойуу

en: Image <span class="count">(%s)</span> | Images <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[0]: Ойуу <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[1]: Ойуу <span class="count">(%s)</span>

en: Image CSS Class
sah_RU: Ойуу CSS-кылааһа

en: Image Color:
sah_RU: Ойуу Өҥө:

en: Image Crop Help
sah_RU: Ойууну быһарга көмө

en: Image Editor Save Failed
sah_RU: Ойууну бигэргэтэр табыллыбата

en: Image Position
sah_RU: Ойуу турар сирэ

en: Image Size:
sah_RU: Ойуу Улахана:

en: Image Title Attribute
sah_RU: Ойуу Title атрибуута

en: Image URL
sah_RU: Аадырыс (URL)

en: Image Upload Error
sah_RU: Ойууну Антах ыытарыҥ Сатаммата

en: Image could not be processed.
sah_RU: Ойууну таҥастыыр сатаммата.

en: Image could not be processed. Please go back and try again.
sah_RU: Ойууну таҥастыыр сатаммата. Саҥаттан хатылаан көр дуу.

en: Image crop area preview. Requires mouse interaction.
sah_RU: Ойууну көрүү уонна быһыы сирэ. Кутуйаҕы туһаныы эрэйиллэр.

en: Image crop failed.
sah_RU: Ойууну кырыйар сатаммата.

en: Image default align
sah_RU: Ойууну тэҥнээһин көрүҥэ

en: Image default link type
sah_RU: Ойууларга анаммыт сигэ көрүҥэ

en: Image default size
sah_RU: Ойуу этиллибэтэҕинэ туруоруллар кээмэйэ

en: Image description
sah_RU: Ойуу туһунан

en: Image details
sah_RU: Ойуу туһунан сиһилии

en: Image flip failed.
sah_RU: Ойууну көрдөрөр сатаммата.

en: Image resize failed.
sah_RU: Ойуу кээмэйэ сатаан уларыйбата.

en: Image rotate failed.
sah_RU: Ойууну эргитэр сатаммата.

en: Image title:
sah_RU: Ойуу аата:

en: Images
sah_RU: ойуулар

en: Images should be at least %s tall.
sah_RU: Ойуу үрдүгүнэн мантан итэҕэһэ суох буолуохтаах: %s.

en: Images should be at least %s wide.
sah_RU: Ойуу кэтитинэн мантан итэҕэһэ суох буолуохтаах: %s .

en: Import links in OPML format.
sah_RU: Сигэлэри OPML формаатынан көһөрүү.

en: Import posts &amp; media from Tumblr using their API.
sah_RU: Tumblr суруйууларын уонна миэдьийэтин API-тын көмөтүнэн көһөрөн аҕалыы.

en: Import posts and comments from a Movable Type or TypePad blog.
sah_RU: Movable Type эбэтэр TypePad blog суруйууларын уонна ырытыыларын көһөрөн аҕалыы.

en: Import posts from LiveJournal using their API.
sah_RU: LiveJournal суруйууларын API көмөтүнэн көһөрөн аҕалыы.

en: Import posts from an RSS feed.
sah_RU: Суруйуулары RSS-лиэнтэттэн көһөрөн аҕалыы.

en: Import posts, comments, and users from a Blogger blog.
sah_RU: Blogger-тан суруйууларын, ырытыыларын уонна кыттааччыларын көһөрөн угуу.

en: Import posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags from a WordPress export file.
sah_RU: Суруйуулары, сирэйдэри, ырытыылары, хаттыгастары уонна тиэктэри WordPress таһаарар билэтиттэн угуу.

en: In %1$s, use the %2$s method, not the %3$s function. See %4$s.
sah_RU:  Манна %1$s %3$s пуунсуйа оннугар %2$s ньыманы туһан. Маны %4$s көр.

en: In reply to %s.
sah_RU: %s ааптарга хоруйдаан.

en: In reply to: %s
sah_RU: Манна хоруйдаан: %s

en: In response to: %s
sah_RU: Манна хоруйдаан: %s

en: In the <strong>Comment</strong> column, hovering over any comment gives you options to approve, reply (and approve), quick edit, edit, spam mark, or trash that comment.
sah_RU: <strong>&laquo;Ырытыы&raquo;</strong> холуоҥкаҕа ханнык баҕарар ырытыыны туһаайан бигэргэтиэххин, киниэхэ хоруйдуоххун, туоруорууларын уонна бэйэтин уларытыаххын, омсолоох сурук курдук бэлиэтиэххин уонна сотон кэбиһиэххин сөп.

en: In the <strong>In response to</strong> column, there are three elements. The text is the name of the post that inspired the comment, and links to the post editor for that entry. The View Post link leads to that post on your live site. The small bubble with the number in it shows the number of approved comments that post has received. If there are pending comments, a red notification circle with the number of pending comments is displayed. Clicking the notification circle will filter the comments screen to show only pending comments on that post.
sah_RU: <strong>&laquo;Манна хоруйдаан&raquo;</strong> диэн холуоҥкаҕа үс элэмиэн баар. Тиэкис &#8212; бу ырытыллыбыт суруйуу аата уонна ол суруйууну уларытарга сигэ.  &laquo;Суруйууну көрүү&raquo; сигэ суруйуу туора дьоҥҥо көстөр барылыгар тиэрдэр. Сыыппаралаах былт суруйуу хас бигэргэммит ырытыылааҕын көрдөрөр. Тургутулла илик ырытыы баар буоллаҕына оннук ырытыы ахсаанын көрдөрөр кыһыл төгүрүк көстүөҕэ. Ону баттаан тургутулла илик ырытыылары эрэ көрүөххэ сөп.

en: In the <strong>Submitted on</strong> column, the date and time the comment was left on your site appears. Clicking on the date/time link will take you to that comment on your live site.
sah_RU: <strong>&laquo;Ыытыллыбыт&raquo;</strong> диэн холуоҥкаҕа ырытыы хаһан суруллубутун көрдөрөр сигэ көстөр. Ону баттаатаххына ол ырытыыга көһүөххүн сөп.

en: In the Header Text section of this page, you can choose whether to display this text or hide it. You can also choose a color for the text by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
sah_RU: Бу сирэйгэ баар &laquo;Аат тиэкиһэ&raquo; түһүмэххэ тиэкиһи көрдөрөрү дуу, саһыарары дуу талыахха сөп. Ону таһынан тиэкис өҥүн &laquo;Өҥү тал&raquo; баттаан уонна HTML-га аналлаах HEX-куоду киллэрэн (холобур, &laquo;#ff0000&raquo; &#8212; кыһыл) ыйыахха сөп, эбэтэр тахсыбыт тэрил көмөтүнэн өҥү талыаххын сөп.

en: Inactive Sidebar (not used)
sah_RU: Көҕө суох холуоҥка (саһыарыллыбыт)

en: Incorrect username or password.
sah_RU: Ааккын эбэтэр киирии тылгын алҕастаах киллэрбиккин.

en: Increase indent
sah_RU: Тэйиини кэҥэт

en: Inexistent terms.
sah_RU: элэмиэннэрэ суох

en: Info
sah_RU: Информация

en: Inline toolbar (when an image, link or preview is selected)
sah_RU: Ойон тахсар хаптал (ойууну, сигэни биитэр эбийиэги таллахха)

en: Insert Page Break tag
sah_RU: Сирэйи түмүктүүр тиэги туруор

en: Insert Read More tag
sah_RU: &laquo;Салгыы&raquo; диэн тиэги туруоруу

en: Insert audio playlist
sah_RU: Ырыа тиһилигин угуу

en: Insert column after
sah_RU: Столбигы бу кэннинэ ук

en: Insert column before
sah_RU: Столбигы бу иннинэ ук

en: Insert date/time
sah_RU: Күнүн-дьылын/кэмин угуу

en: Insert from URL
sah_RU: URL-тан ылан угуу

en: Insert gallery
sah_RU: Галереяны угуу

en: Insert image
sah_RU: Ойууну ук

en: Insert into page
sah_RU: Сирэй иһигэр олордуу

en: Insert into post
sah_RU: Суруйуу иһигэр угуу

en: Insert link
sah_RU: Сигэни туруоран биэр

en: Insert row after
sah_RU: Устуруоканы бу кэннинэ ук

en: Insert row before
sah_RU: Устуруоканы бу иннинэ ук

en: Insert table
sah_RU: Табылыыссаны угуу

en: Insert video
sah_RU: Көрүлгэни ук

en: Insert video playlist
sah_RU: Көрүлгэн тиһилигин ук

en: Insert/edit image
sah_RU: Ойууну ук/уларыт

en: Insert/edit link
sah_RU: Сигэни ук/уларыт

en: Inserted text
sah_RU: Угуллубут тиэкис

en: Inserting Media
sah_RU: Медиа-билэлэри угуу

en: Install %s now
sah_RU: Маны %s туруор

en: Install Now
sah_RU: Билигин туруор

en: Install Parent Theme
sah_RU: Утумнуур тиэмэтин туруор

en: Install Press This
sah_RU: Туруорарга маны баттаа

en: Install Themes
sah_RU: Темалары Туруоруу

en: Insufficient arguments passed to this XML-RPC method.
sah_RU: XML-RPC ньымаҕа аргумена тиийбэт.

en: Invalid Subscription
sah_RU: Суох Сурутуу

en: Invalid activation key.
sah_RU: Холбуур күлүүс атын.

en: Invalid attachment ID.
sah_RU: Кыбытык билэ ID нүөмэрэ сөп түбэспэтэ.

en: Invalid author ID.
sah_RU: Ааптар ID нүөмэрэ сөп түбэспэт.

en: Invalid comment ID.
sah_RU: Ырытыы ID-та алҕастаах.

en: Invalid comment status.
sah_RU: Ырытыы туруга алҕастаах.

en: Invalid email address
sah_RU: Сыыһа Email аадырыс

en: Invalid file type
sah_RU: Билэ көрүҥэ атын

en: Invalid image URL.
sah_RU: Ойуута сигэтэ алҕастаах

en: Invalid key.
sah_RU: Сыыһа күлүүс

en: Invalid menu ID.
sah_RU: ID талбата алҕастаах.

en: Invalid object type.
sah_RU: Эбийиэк көрүҥэ сөп түбэспэт

en: Invalid parameter(s): %s
sah_RU: Бу сыыһалаах: %s

en: Invalid parameter.
sah_RU: Сыыһалаах.

en: Invalid post ID.
sah_RU: Сурук ID-та алҕастаах.

en: Invalid post type.
sah_RU: Биллибэт тииптээх суруйуу.

en: Invalid post.
sah_RU: Алҕастаах.

en: Invalid request
sah_RU: Ирдэбилиҥ сыыһалаах

en: Invalid shortcode name: %1$s. Do not use spaces or reserved characters: %2$s
sah_RU: Шорткод аата сыыһа: %1$s. Арыттары уонна саппаас бэлиэлэри туттума: %2$s

en: Invalid shortcode name: Empty name given.
sah_RU: Шорткод аата сыыһа: Кураанах аат ыйыллыбыт.

en: Invalid taxonomy.
sah_RU: Сыыһа таксономия.

en: Invalid taxonomy: %s.
sah_RU: Алҕас таксономия: %s.

en: Invalid term ID.
sah_RU: Элэмиэн ID-та сыыһа.

en: Invalid translation type.
sah_RU: Тылбаас сыыһа көрүҥэ.

en: Invalid user ID.
sah_RU: ID-та алҕастаах.

en: Invalid value %1$s for %2$s. Expected value should be between %3$s and %4$s.
sah_RU:  %2$s суолтата алҕастаах %1$s. Сөптөөх суолта бу ыккардыгар баар буолуохтаах: %3$s уонна %4$s.

en: Invalid value.
sah_RU: Сыыһа суолталаах.

en: Is there no link to us?
sah_RU: Биһиги ситим-сирбитигэр сигэ суох курдук.

en: It is up to search engines to honor this request.
sah_RU: Көрдөһүүҥ учуоттанара көрдүүр систиэмэттэн тутулуктаах.

en: It looks like nothing was found at this location. Maybe try visiting %s directly?
sah_RU: Бу аадырыһынан туох да көстүбэтэ. %s ситим-сиргэ көһөн көр.

en: Italic
sah_RU: Иҥнэри

en: Item added.
sah_RU: Олук оҥоһулунна.

en: Item deleted.
sah_RU: Олук сотулунна.

en: Item not added.
sah_RU: Киллэриллибэтэ.

en: Item updated.
sah_RU: Көннөрүлүннэ.

en: Items deleted.
sah_RU: Олуктар сотулуннулар.

en: Items list
sah_RU: Элэмиэннэр испииһэктэрэ

en: Items list navigation
sah_RU: Испииһэги көрүү

en: JSONP support is disabled on this site.
sah_RU: Бу ситим-сиргэ JSONP өйөбүлэ арахсыбыт.

en: January
sah_RU: Тохсунньу

[ctx: January abbreviation]
en: Jan
sah_RU: Тхс

en: JavaScript must be enabled to use this feature.
sah_RU: Маны холбуурга JavaScript ирдэнэр.

en: July
sah_RU: От ыйа

[ctx: July abbreviation]
en: Jul
sah_RU: Оты

en: June
sah_RU: Бэс ыйа

[ctx: June abbreviation]
en: Jun
sah_RU: Бэс

en: Justify
sah_RU: Кэтитинэн

en: Keyboard Shortcuts
sah_RU: Итии баттамнар

en: Keyboard users: When you are working in the visual editor, you can use %s to access the toolbar.
sah_RU: Кылабатыыраны туһанааччыларга: Көрөн уларытар эрэдээктэргэ үлэлии олорон тэрил хапталыгар <kbd>Alt + F10</kbd> баттаан көһүөххэ сөп.

en: Keywords
sah_RU: Күлүүс тыллар

en: Khandyga
sah_RU: Хаандыга

en: Landmark
sah_RU: Биллиилээх тутуулар

en: Language
sah_RU: Туттар тылыҥ

en: Language:
sah_RU: Тыл:

en: Large
sah_RU: Бөдөҥ

en: Large size image height
sah_RU: Бөдөҥ ойуу үрдүгэ

en: Large size image width
sah_RU: Бөдөҥ ойуу кэтитэ

en: Last Post
sah_RU: Бүтэһик Сурук

en: Last page
sah_RU: Бүтэһик сирэй

en: Last updated
sah_RU: Тиһэх саҥардыы

en: Last updated: %s
sah_RU: Тиһэх уларытыы: %s

en: Leave a Comment
sah_RU: Ырытыыта суруй

en: Leave a Reply
sah_RU: Хоруйдаа

en: Leave a Reply to %s
sah_RU: Манна %s хоруйдаа

en: Leave a comment
sah_RU: Комментарий суруйуу

en: Left
sah_RU: Хаҥас өттө

en: Length:
sah_RU: Уһуна:

en: Letter
sah_RU: Буукуба

en: Light
sah_RU: Сырдык

en: Link
sah_RU: Сигэ

en: Link CSS Class
sah_RU: CSS-кылаас сигэлэрэ

en: Link Categories
sah_RU: Сигэлэр хаттыгастара

en: Link Category
sah_RU: Сигэ хаттыгастара

en: Link ID
sah_RU: Сигэ нүөмэрэ

en: Link Rel
sah_RU: Сигэ сыһыана

en: Link Relationship (XFN)
sah_RU: Сигэҕэ сыһыан (XFN)

en: Link Text
sah_RU: Сигэ тиэкиһэ

en: Link To
sah_RU: Сигэ

en: Link URL
sah_RU: Сигэ

[ctx: Link anchor (TinyMCE)]
en: Anchor
sah_RU: Дьаакыр

[ctx: Link anchors (TinyMCE)]
en: Anchors
sah_RU: Дьаакырдар

en: Link inserted.
sah_RU: Сигэ угулунна.

en: Link options
sah_RU: Сигэ туруоруулара

en: Link rating
sah_RU: Сигэ рейтинэ

en: Link selected.
sah_RU: Сигэ талылынна.

en: Link title
sah_RU: Сигэ баһа

en: Link to Attachment Page
sah_RU: Кыбытыы сирэйигэр сигэ

en: Link to Media File
sah_RU: Миэдьийэ билэҕэ сигэ

en: Links
sah_RU: Сигэлэр

en: Links for %s
sah_RU: «%s» сигэлэрэ

en: Links list
sah_RU: Сигэ испииһэгэ

[ctx: Links widget]
en: Random
sah_RU: Түбэспиччэ

en: List
sah_RU: Тиһик

en: List item
sah_RU: Испииһэк элэмиэнэ

en: List view
sah_RU: Испииһэк курдук

en: Live Preview
sah_RU: Көрөргө

en: Live Preview &#8220;%s&#8221;
sah_RU: Бигэргэтиэх иннинэ көр: &#8220;%s&#8221;

en: Live Preview: %s
sah_RU: Көрүү: %s

en: Loading more results... please wait.
sah_RU: Эбии түмүк сотору көстүөҕэ... кэтэһэ түс.

en: Loading&hellip;
sah_RU: Хачайданар&hellip;

en: Local time is %s.
sah_RU: Олохтоох кэм: %s.

en: Log %s out of all locations.
sah_RU: %s кыттааччы сиэссийэтин барытын түмүктээ.

en: Log In
sah_RU: Киирии

en: Log Out
sah_RU: Таҕыс

en: Log Out Everywhere
sah_RU: Сиэссийэни барытын түмүктээ

en: Log Out Everywhere Else
sah_RU: Атын тэриллэртэн таҕыс

en: Log in
sah_RU: Киирии

en: Log in to Reply
sah_RU: Хоруйдуурга киир

en: Log in to leave a Comment
sah_RU: Хоруйдуурга киириэхтээххин

en: Log out
sah_RU: Тахсыы

en: Login Address (URL)
sah_RU: Киирии аадырыһа (URL)

en: Login Name
sah_RU: Эйгэҕэ киирбит Аатыҥ

en: Logo
sah_RU: Си-бэлиэ

en: Looking for %1$s in %2$s
sah_RU: %1$s - манна көрдөөһүн: %2$s

en: Lost Password
sah_RU: Аһарыккын умнубут буоллаххына

en: Lost your password?
sah_RU: Аһарыккын умуннуҥ дуо?

en: M j, Y @ H:i
sah_RU: d.m.Y H:i

en: M jS
sah_RU: d.m.Y

en: M jS Y
sah_RU: d.m.Y

en: MB (Leave blank for network default)
sah_RU: МБ (анаан этиллибэтэҕинэ суолтаны кураанах хааллар)

en: Main menu
sah_RU: Киин сорук талыыта

en: Maintenance
sah_RU: Көрүү-истии

en: Manage
sah_RU: Салайыы

en: Manage Audio
sah_RU: Истилгэни бэрийии

en: Manage Comments
sah_RU: Этиилэри Ырытыы

en: Manage Images
sah_RU: Ойуулары бэрийии

en: Manage Locations
sah_RU: Уобаластары дьаһайыы

en: Manage Uploads
sah_RU: Билэни киллэрии

en: Manage Video
sah_RU: Көрүлгэни бэрийии

en: Manage with Live Preview
sah_RU: Көрөн уларытыыга көһөргө

en: Manual Offsets
sah_RU: Илиинэн сыҕарытыы

en: March
sah_RU: Кулун тутар

[ctx: March abbreviation]
en: Mar
sah_RU: Клн

en: Match case
sah_RU: Улаханын/кыратын арааран туран

en: Maximum upload file size: %s.
sah_RU: Билэ муҥутуур кээмэйэ: %s.

en: May
sah_RU: Ыам ыйа

[ctx: May abbreviation]
en: May
sah_RU: Ыам

en: Media
sah_RU: Миэдьийэ-билэ

en: Media File
sah_RU: Медиа-билэ

en: Media Library
sah_RU: Билэ бибилэтиэкэтэ

en: Media file attached.
sah_RU: Билэ суруйууга сыһыарылынна.

en: Media file detached.
sah_RU: Билэ суруйууттан араарылынна.

en: Media file updated.
sah_RU: Билэ саҥардылынна.

en: Media items list
sah_RU: Билэ испииһэгэ

en: Media items list navigation
sah_RU: Билэлэр испииһэктэрин көрүү

en: Media library
sah_RU: Билэ бибилэтиэкэтэ

en: Medium
sah_RU: Орто

en: Medium size image height
sah_RU: Орто ойуу үрдүгэ

en: Medium size image width
sah_RU: Орто ойуу кээмэйэ

en: Medium-Large size image height
sah_RU: Үрдүгүн кээмэйэ ортоттон улахан

en: Medium-Large size image width
sah_RU: Кэтитин кээмэйэ ортоттон улахан

en: Member
sah_RU: Кыттыылаах

en: Memory exceeded. Please try another smaller file.
sah_RU: Долоҕойго баппата. Арыый кыра билэни тал дуу.

en: Menu
sah_RU: Мөнүү

en: Menu Locations
sah_RU: Талбаҕа анаммыт сир

en: Menu Management
sah_RU: Талбаны дьаһайыы

en: Menu Name
sah_RU: Талба аата

en: Menu Options
sah_RU: Талбаны нарылааһын

en: Menu Settings
sah_RU: Талыы Бодото

en: Menu created
sah_RU: Талба оҥоһулунна

en: Menu deleted
sah_RU: Талба сотулунна

en: Menu item added
sah_RU: Талба элэмиэнэ эбилиннэ

en: Menu item deleted
sah_RU: Талба элэмиэнэ сотулунна

en: Menu item is now a sub-item
sah_RU: Талба элэмиэнэ алын талбаҕа көстө

en: Menu item moved down
sah_RU: Талба элэмиэнэ аллара көһөрүлүннэ

en: Menu item moved out of submenu
sah_RU: Талба элэмиэнэ алын талбаттан көстө

en: Menu item moved up
sah_RU: Талба элэмиэнэ үөһэ көһөрүлүннэ

en: Menu locations updated.
sah_RU: Талба сирэ саҥардылынна.

en: Menu structure
sah_RU: Талба тутула

en: Menus
sah_RU: Талба

en: Menus can be displayed in locations defined by your theme.
sah_RU: Талба ханна турара тиэмэттэн тутулуктаах буолуон сөп.

en: Merge table cells
sah_RU: Уйалары холбоо

en: Message
sah_RU: Сурук

en: Meta
sah_RU: Мета

en: Metadata
sah_RU: Мета-дааннай

en: Middle
sah_RU: Ортотунан

en: Minute
sah_RU: Мүнүүтэ

en: Missing Attachment
sah_RU: Кыбытык билэ суох

en: Missing Widgets
sah_RU: Сүппүт бииддьэттэр

[ctx: Missing menu name.]
en: (unnamed)
sah_RU: (аата суох)

en: Missing parameter(s): %s
sah_RU: Бу суох: %s

en: Missing post ID.
sah_RU: Суруйуу ID-та ыйыллыбытах.

en: Mission complete. Message %s deleted.
sah_RU: Толорулунна. %s сурук сотулунна.

en: Moderate Comment
sah_RU: Этиини Дьаһай

en: Moderating Comments
sah_RU: Ырытыы модерацията

en: Mon
sah_RU: Бн

en: Monday
sah_RU: Бэнидиэнньик

[ctx: Monday initial]
en: M
sah_RU: Бн

en: Month
sah_RU: Ый

en: More Details
sah_RU: Сиһилии

en: More actions
sah_RU: Атын дьайыылар

en: More information
sah_RU: Сиһилии билии

en: Move
sah_RU: Көһөр

en: Move &#8220;%s&#8221; to the Trash
sah_RU: Маны «%s» бөх хоппотугар көһөр

en: Move down
sah_RU: Аллараа саҕарыт

en: Move down one
sah_RU: Аллара көһөр

en: Move one level down
sah_RU: Биир таһым аллара сыҕарыт

en: Move one level up
sah_RU: Биир таһым үөһэ сыҕарыт

en: Move out from under %s
sah_RU: «%s» анныттан көһөр

en: Move to another area&hellip;
sah_RU: Атын сиргэ&hellip; көһөр

en: Move to the top
sah_RU: Үөһэ көһөр

en: Move under %s
sah_RU: «%s» анныгар көһөр

en: Move up
sah_RU: Үөһээ саҕарыт

en: Move up one
sah_RU: Үөһэ таһаар

[ctx: Move widget]
en: Move
sah_RU: Көһөр

en: Musician
sah_RU: Муусукаһыт

en: Mute
sah_RU: Тыаһа суох

en: My Site | My Sites
sah_RU[0]: Мин Түөлбэм

en: My Sites
sah_RU: Мин саайтарым

en: Mystery Person
sah_RU: Таабырын киһи

en: NEW
sah_RU: САҤА

en: Name
sah_RU: Аата

[ctx: Name for the Text editor tab (formerly HTML)]
en: Text
sah_RU: Тиэкис

[ctx: Name of link anchor (TinyMCE)]
en: Name
sah_RU: Аат

en: Name:
sah_RU: Аата:

en: Narrow
sah_RU: Синньигэс

en: Navigation Label
sah_RU: Сигэ тиэкиһэ

en: Navigation Menu
sah_RU: Навигация талбата

en: Navigation Menu Item
sah_RU: Навигация талбатын пууна

en: Navigation Menu Items
sah_RU: Навигация талбатын пууннара

en: Navigation Menus
sah_RU: Навигация талбата

en: Need help? Use the Help tab above the screen title.
sah_RU: Көмө наада дуо? Экраан үрдүнээҕи &laquo;Көмө&raquo; диэн сигэни баттаа.

en: Network Admin
sah_RU: Ситими дьаһайыы

en: Network Admin: %s
sah_RU: Ситим дьаһабыла: %s

en: Never expires
sah_RU: Хаһан да бүппэт

en: New
sah_RU: Саҥа

en: New %1$s Site: %2$s
sah_RU: «%1$s» саҥа ситим-сирэ: %2$s

en: New %1$s User: %2$s
sah_RU: %1$s ситимҥэ саҥа кыттааччы: %2$s

en: New %s
sah_RU: Саҥа %s

en: New Blog/Site Address
sah_RU: Саҥа Боргуҥ/Түөлбэҥ аадырыһа

en: New Category Name
sah_RU: Саҥа хаттыгас аата

en: New Link Category Name
sah_RU: Сигэ саҥа хаттыгаһын аата

en: New Page
sah_RU: Саҥа сирэй

en: New Post
sah_RU: Саҥа сурук

en: New Site Registration: %s
sah_RU: Саҥа ситим-сири бэлиэтээһин: %s

en: New Tag Name
sah_RU: Саҥа тиэк аата

en: New User Registration: %s
sah_RU: Саҥа кыттааччыны бэлиэтээһин: %s

en: New Username
sah_RU: Саҥа Блогчут аата

en: New WordPress Site
sah_RU: WordPress эйгэтигэр Саҥа Түөлбэ

en: New comment on your post "%s"
sah_RU: Суруккар саҥа этии "%s"

en: New dimensions:
sah_RU: Саҥа кээмэйэ:

en: New document
sah_RU: Саҥа дөкүмүөн

en: New password
sah_RU: Саҥа аһарык

en: New pingback on your post "%s"
sah_RU: "%s" суруйуугар саҥа иһитиннэрии

en: New theme activated.
sah_RU: Саҥа тиэмэ холбонно.

en: New trackback on your post "%s"
sah_RU: Суруйуугар сигэммиттэр "%s"

en: New user registration on your site %s:
sah_RU: %s ситим-сиргэр саҥа кыттааччы бэлиэтэннэ:

en: New users are automatically assigned a password, which they can change after logging in. You can view or edit the assigned password by clicking the Show Password button. The username cannot be changed once the user has been added.
sah_RU: Саҥа кыттааччыларга аһарык иҥэриллэр, ону ааттарынан киирэн баран уларытыахтарын сөп. «Аһарыгы көрдөр» диэни баттаан көрүөххэ биитэр уларытыахха сөп. Бэлиэ-ааты буоллаҕына кэлин уларытар сатаммат.

en: New users will receive an email letting them know they&#8217;ve been added as a user for your site. This email will also contain their password. Check the box if you do not want the user to receive a welcome email.
sah_RU: Саҥа кыттааччылар бу ситим-сиргэ киирбиттэрин туһунан иһитиннэрии туталлар. Ол сурукка кинилэр аһарыктара эмиэ баар. Өскөтүн кыттааччыга эҕэрдэ суругу ыытыаххын баҕарбатаххына, ону бэлиэтээ.

en: New version available. <button class="button-link" type="button">Update now</button>
sah_RU: Саҥардыы тахсыбыт. <button class="button-link" type="button">Саҥарт</button>

en: Newer Comments &raquo;
sah_RU: Саҥа ырытыылар &rarr;

en: Newer Comments <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sah_RU: Саҥа Этиилэр <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: Newer comments
sah_RU: Салгыы быһаарыылар

en: Newer posts
sah_RU: Аныгыскы суруктар

en: Newer posts <span class="meta-nav">&rarr;</span>
sah_RU: Аныгыскы суруктар <span class="meta-nav">&rarr;</span>

en: News
sah_RU: Сонуннар

en: Next
sah_RU: Салгыы

en: Next &gt;
sah_RU: Салгыы &gt;

en: Next &raquo;
sah_RU: Аныгыскы &raquo;

en: Next &rarr;
sah_RU: Аныгыскы &rarr;

en: Next Page
sah_RU: Аныгыскы Түгэн

en: Next Page &raquo;
sah_RU: Салгыы сирэй &raquo;

en: Next Post
sah_RU: Кэннинээҕи Сурук

en: Next Steps
sah_RU: Аныгыскы хардыылар

en: Next page
sah_RU: Аныгыскы сирэй

en: Next steps
sah_RU: Аныгыскы хардыылар

en: Nicename may not be longer than 50 characters.
sah_RU: Кыттааччы аата 50 бэлиэттэн уһуна суох буолуохтаах.

en: No
sah_RU: Суох

en: No %1$s was set in the arguments array for the "%2$s" sidebar. Defaulting to "%3$s". Manually set the %1$s to "%3$s" to silence this notice and keep existing sidebar content.
sah_RU: «%2$s» ойоҕос холуоҥка аргуменын массивыгар %1$s ыйыллыбатах. Билиҥҥи суолтата маннык: «%3$s». Бу сэрэтиини суох гынар уонна барытын оннунан хаалларар туһуттан %1$s суолтатын бачча гын: «%3$s».

en: No Comments
sah_RU: Ырытыыта суох

en: No Comments<span class="screen-reader-text"> on %s</span>
sah_RU: <span class="screen-reader-text"> %s суруйууга</span> ырытыы суох

en: No activity yet!
sah_RU: Туох да суох.

en: No alignment
sah_RU: Тэҥнээһинэ суох

en: No approved comments
sah_RU: Бигэргэммит ырытыы суох

en: No categories
sah_RU: Хаттыгаһа суох

en: No categories found.
sah_RU: Хаттыгас көстүбэтэ.

en: No color
sah_RU: Өҥө суох

en: No comments
sah_RU: Ырытыыта суох

en: No comments awaiting moderation.
sah_RU: Тургутуллар ырытыы суох.

en: No comments found.
sah_RU: Этиилэри булбатым.

en: No comments yet.
sah_RU: Ырытыы суох.

en: No editor could be selected.
sah_RU: Эрэдээктэри талар сатаммата.

en: No file selected
sah_RU: Билэ талыллыбатах

en: No image selected
sah_RU: Ойуу талыллыбатах

en: No image set
sah_RU: Ойуу суох

en: No items
sah_RU: Суруйуу суох

en: No items found.
sah_RU: Туох да көстүбэтэ.

en: No items.
sah_RU: Киириилэр суохтар.

en: No logo selected
sah_RU: Си-бэлиэ талыллыбата

en: No media files found.
sah_RU: Миэдьийэ билэтэ көстүбэтэ.

en: No menus have been created yet. <a href="%s">Create some</a>.
sah_RU: Биир да талба оҥоһулла илик. <a href="%s">Оҥор</a>.

en: No pages found in Trash.
sah_RU: Манна туһунан сирэй суох.

en: No pages found.
sah_RU: Сирэй көстүбэтэ.

en: No pending comments
sah_RU: Көрүллүөхтээх ырытыы суох

en: No plugin specified.
sah_RU: Плагиин ыйыллыбатах.

en: No plugins found.
sah_RU: Эбиилэри булбатым.

en: No posts found in Trash.
sah_RU: Манна суруйуулар суохтар.

en: No posts found.
sah_RU: Сурук көстүбэтэ.

en: No results found
sah_RU: Туох даҕаны көстүбэтэ.

en: No results found.
sah_RU: Туох даҕаны көстүбэтэ.

en: No role
sah_RU: Оруол анамматах

en: No route was found matching the URL and request method
sah_RU: URL уонна көрдүүр ньымаҕа сөптөөх суол булуллубата

en: No route was found matching the URL and request method.
sah_RU: URL уонна көрдүүр ньымаҕа сөптөөх суол булуллубата

en: No search term specified. Showing recent items.
sah_RU: Тугу да көрдүү иликкин. Соторутааҕы кэрдиистэр көстөллөр.

en: No tags
sah_RU: Тиэгэ суох

en: No tags found.
sah_RU: Тиэктэр көстүбэтилэр.

en: No theme specified.
sah_RU: Тиэмэтэ ыйыллыбатах.

en: No themes found. Try a different search.
sah_RU: Тиэмэ көстүбэтэ. Атыннык көрдөөн көр.

en: No user found.
sah_RU: Маннык киһини булбатым.

en: Nonbreaking space
sah_RU: Араарбат тэйии

en: None
sah_RU: Суох

en: Not Found.
sah_RU: Булуллубата

en: Note:
sah_RU: Бэлиэтэнии:

en: Notify me of new posts via email.
sah_RU: Саҥа суруктар баалларын туһунан эмайлбар биллэр.

en: November
sah_RU: Сэтинньи

[ctx: November abbreviation]
en: Nov
sah_RU: Сэт

en: Novokuznetsk
sah_RU: Новокузнецкай

en: Number of Themes found: %d
sah_RU: Көстүбүт тиэмэ ахсаана: %d

en: Number of comments to show:
sah_RU: Ырытыы ахсаана:

en: Number of items found: %d
sah_RU: Көстүбүт элэмиэн ахсаана: %d

en: Number of items per page:
sah_RU: Сирэйгэ элэмиэннэр ахсааннара:

en: Number of links to show:
sah_RU: Сигэ ахсаана:

en: Number of posts to show:
sah_RU: Суруйуу ахсаана:

[ctx: Number/count of items]
en: Count
sah_RU: Суруйуулар

en: Numbered list
sah_RU: Нүөмэрдээх испииһэк

en: OK
sah_RU: СӨП

en: October
sah_RU: Алтынньы

[ctx: October abbreviation]
en: Oct
sah_RU: Алт

en: Older comments
sah_RU: Инники быһаарыылар

en: Older posts
sah_RU: Инники суруйуулар

en: On some systems the name of your database is prefixed with your username, so it would be like <code>username_%1$s</code>. Could that be the problem?
sah_RU: Сорох систиэмэҕэ билии олоҕун аатыгар бэлиэ-аат эбиллэр, холобура маннык <code>username_%1$s</code>. Сатамматаҕын төрүөтэ онно буолаарай?

en: Once Daily
sah_RU: Күн аайы

en: Once Hourly
sah_RU: Чаас аайы

en: Once you have made your selection, you can adjust it by entering the size in pixels. The minimum selection size is the thumbnail size as set in the Media settings.
sah_RU: Ойуу сорҕотун бэлиэтээн баран, пииксэлин кээмэйин ыйан, көннөрөн биэриэххэ сөп. Ойуу муҥутуур кырата &laquo;Медиабилэ туруоруута&raquo; сирэйгэ бэриллибит ойуучаан кээмэйиттэн кыра буолбат.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, the user will be permanently removed.
sah_RU: Хайдах курдук &laquo;сотторору бигэргэт &raquo; диэни баттаатыҥ да, кыттааччы букатыннаахтык сотуллар.

en: Once you hit &#8220;Confirm Deletion&#8221;, these users will be permanently removed.
sah_RU: Хайдах курдук &laquo;сотторору бигэргэт &raquo; диэни баттаатыҥ да, кыттааччылар букатыннаахтык сотуллуохтара.

en: Once you&#8217;ve saved the download file, you can use the Import function in another WordPress installation to import the content from this site.
sah_RU: Билэни харайдаххына бу ситим-сир иһинээҕитин тастан киллэрээри, WordPress дьаһалынан атын ситим-сиргэ тастан киллэрии пуунсуйатын туһаныахха сөп.

en: One of the selected users is not a member of this site.
sah_RU: Талбыт дьоҥҥуттан биирдэстэрэ ситим-сир кыттааччыта буолбатах.

en: One response to %s
sah_RU: Манна %s биир ырытыы

en: Oops! That embed cannot be found.
sah_RU: Оо! Эбийиэк көстүбэтэ.

en: Oops: %s
sah_RU: Оо!: %s

en: Open
sah_RU: Аһаҕас

en: Open Press This
sah_RU: Кыбытыгы ас

[ctx: Open Sans font: add new subset (greek, cyrillic, vietnamese)]
en: no-subset
sah_RU: cyrillic

en: Open link in a new tab
sah_RU: Саҥа кыбытыкка арый

en: Open sharing dialog
sah_RU: Тарҕатыы түннүгүн арый

en: Or choose an image from your media library:
sah_RU: Эбэтэр билэ бибилэтиэкэтиттэн ойуута тал:

en: Or link to existing content
sah_RU: Эбэтэр баар матырыйаалга сигэтэ оҥор

en: Orange
sah_RU: Кытархай араҕас

en: Original: %s
sah_RU: Дьиҥнээҕэ: %s

en: Out from under %s
sah_RU: «%s» анныттан

en: PM
sah_RU: КоК

en: Page %s
sah_RU: Сирэй %s

en: Page Archives
sah_RU: Сирэйдэр архыыптара

en: Page ID
sah_RU: Сирэй нүөмэрэ

en: Page IDs, separated by commas.
sah_RU: Соппутуойунан араарыллыбыт сирэйдэр ID-лара.

en: Page break
sah_RU: Сирэйдэри араарар быыс

en: Page draft updated.
sah_RU: Сирэй баллыра саҥардылынна.

en: Page not found
sah_RU: Сирэй көстүбэтэ

en: Page order
sah_RU: Сирэйдэри наардааһын

en: Page published.
sah_RU: Сирэй бэчээккэ таҕыста.

en: Page scheduled for: %s.
sah_RU: Сирэй манныкка былааннанна: %s.

en: Page submitted.
sah_RU: Сирэй ыытылынна.

en: Page title
sah_RU: Сирэй баһа

en: Page updated.
sah_RU: Түгэн саҥардылынна.

en: Pages
sah_RU: Сирэйдэр

en: Pages list
sah_RU: Сирэйдэр испииһэктэрэ

en: Pages list navigation
sah_RU: Сирэй испииһэгин навигацията

en: Pages:
sah_RU: Сирэйдэр:

en: Pagination
sah_RU: Биирдии сирэйинэн көрүү

en: Paragraph
sah_RU: Абсаас

en: Parent Category
sah_RU: Төрүт хаттыгас

en: Parent Category:
sah_RU: Төрүт хаттыгас:

en: Parent Page:
sah_RU: Төрүт сирэй:

en: Parent term does not exist.
sah_RU: Төрөппүтэ суох.

en: Partial render must echo the content or return the content string (or array), but not both.
sah_RU: Быстах көстүү функцията иһинээҕитин көрдөрүөхтээх эбэтэр устуруока (эбэтэр массив) көрүҥнээн төнүннэриэхтээх, иккиэннэрин тэҥҥэ оҥорбот.

en: Password
sah_RU: Кистэлэҥ тыл

en: Password Reset
sah_RU: Саҥа аһарык

en: Password changed for user: %s
sah_RU: Кыттааччы аһарыга уларыйбыт: %s .

en: Password reset is not allowed for this user
sah_RU: Бу кыттааччыга эргэ аһарыгын уларытар көҥүллэммэт

en: Password:
sah_RU: Аһарык:

en: Password: %s
sah_RU: Кистэлэҥ тылыҥ: %s

en: Paste
sah_RU: Ук

en: Paste URL or type to search
sah_RU: URL-у эбэтэр көрдүүр тылгын киллэр

en: Paste as text
sah_RU: Тиэкис курдук ук

en: Paste is now in plain text mode. Contents will now be pasted as plain text until you toggle this option off.
sah_RU: Көннөрү тиэкиһи угар эрэсиим. Бу эрэсиими араара иликкинэ иһинээҕитэ көннөрү тиэкис курдук көстүөҕэ.

en: Paste table row after
sah_RU: Табылыысса устуруокатын бу кэннинэ ук

en: Paste table row before
sah_RU: Табылыысса устуруокатын бу иннинэ ук

en: Paste your embed code below:
sah_RU: Эбийиэк куодун ук:

en: Pause
sah_RU: Тохтобул

en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[0]: Бигэргэтиигэ <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[1]: Бигэргэтиигэ <span class="count">(%s)</span>

en: Pending Review
sah_RU: Бигэргэтиигэ

en: People
sah_RU: Дьоннор

en: Permalink: %s
sah_RU: Куруук баар сигэ: %s

en: Permanently delete comment
sah_RU: Этиини Сот

en: Photoblogging
sah_RU: Хаартыска блога

en: Photography
sah_RU: Хаартыска

en: Pingback
sah_RU: Биллэрии

en: Pingback excerpt:
sah_RU: Биллэрииттэн быһа тардыы:

en: Pingback from %1$s to %2$s registered. Keep the web talking! :-)
sah_RU: %1$s бу киһиэхэ %2$s биллэриитэ бигэргэннэ. Дьон кэпсэтэр эбээт! :-)

en: Pingback:
sah_RU: Биллэрии:

en: Pink
sah_RU: Кубархай кыһыл

en: Play
sah_RU: Оонньотуу

en: Playlist Settings
sah_RU: Оонньотор тиһилиги нарылааһын

en: Please <a href='%s'>contact support</a>, and we'll get everything fixed.
sah_RU: <a href='%s'>Көмө оҥорооччуларга суруйуҥ</a>, баар сыыһалары көннөрүөхтэрэ.

en: Please Confirm
sah_RU: Биһирэбилгин Биллэр

en: Please enter a new blog address
sah_RU: Саҥа блогуҥ аадырыһын киллэр

en: Please enter a site name.
sah_RU: Ситим сир аатын суруй.

en: Please enter a site title.
sah_RU: Ситим сир баһын суруй.

en: Please enter a username.
sah_RU: Кыттааччы аатын суруй.

en: Please enter a valid email address.
sah_RU: Бука диэн, email аадырыһы сөпкө суруй.

en: Please include a %s template in your theme.
sah_RU: Бука диэн, %s халыыбы тиэмэҕэр киллэр.

en: Please log in again.
sah_RU: Саҥаттан киир.

en: Please see <a href="%s">Debugging in WordPress</a> for more information.
sah_RU: Эбии бу туһунан <a href="%s">WordPress нарылааһына</a> сирэйгэ булуохха сөп.

en: Please select an option.
sah_RU: Барыйаанын тал.

en: Please try again.
sah_RU: Хатылаан көр.

en: Please try uploading this file with the %1$sbrowser uploader%2$s.
sah_RU: Браузер%2$s киллэрэр тэрилин%1$s туһанан көр.

en: Please update WordPress now
sah_RU: WordPress-кын саҥардан биэрэргэ сүбэлиибит

en: Please verify your birthday.
sah_RU: Төрөөбүт күнүҥ сөпкө киирбитин көр.

en: Plugin
sah_RU: Плагиин

en: Plugin could not be deleted.
sah_RU: Плагиины сотторор кыаллыбата.

en: Plugins
sah_RU: Плагииннар

en: Popular Plugin
sah_RU: Киэҥник биллэр плагиин

en: Popular Tags
sah_RU: Ордук туттуллар тиэктэр

en: Portfolio
sah_RU: Портфолио

en: Post
sah_RU: Сурук

en: Post Archives
sah_RU: Суруйуу архыыба

en: Post Comment
sah_RU: Ырытыыта суруй

en: Post Thumbnail
sah_RU: Сурук кылгаһа

en: Post Type Archive
sah_RU: Суруйуу көрүҥнэрин архыыба

en: Post Via Email
sah_RU: e-mail нөҥүө бэчээттээһин

en: Post draft updated.
sah_RU: Суруйуу баллыра саҥардылынна.

[ctx: Post format]
en: Aside
sah_RU: Бэлиэтээһин

[ctx: Post format]
en: Audio
sah_RU: Истилгэн

[ctx: Post format]
en: Chat
sah_RU: Чаат

[ctx: Post format]
en: Gallery
sah_RU: Галерея

[ctx: Post format]
en: Image
sah_RU: Ойуу

[ctx: Post format]
en: Link
sah_RU: Сигэ

[ctx: Post format]
en: Quote
sah_RU: Сытаата

[ctx: Post format]
en: Standard
sah_RU: Көннөрү суруйуу

[ctx: Post format]
en: Status
sah_RU: Турук

[ctx: Post format]
en: Video
sah_RU: Көрүлгэн

en: Post navigation
sah_RU: Суруйуулары көрүү

en: Post published.
sah_RU: Суруйуу бэчээттэннэ.

en: Post scheduled for: %s.
sah_RU: Суруйуу манныкка былааннанна: %s.

en: Post submitted.
sah_RU: Суруйуу ыытылынна.

en: Post title
sah_RU: Суруйуу аата

en: Post type names must be between 1 and 20 characters in length.
sah_RU: Суруйуу көрүҥнэрин ааттарын буукубатын ахсаана 1-тэн 20-ҕэ диэри буолуохтаах.

en: Posted
sah_RU: Сурулунна

en: Posted title:
sah_RU: Аата:

en: Posted:
sah_RU: Суруйда:

en: Poster
sah_RU: Постер

en: Poster Image
sah_RU: Постер

en: Posts
sah_RU: Суруктар

en: Posts Page
sah_RU: Суруйуу сирэйэ

en: Posts by %s
sah_RU: Суруйда %s

en: Posts list
sah_RU: Суруйуу испииһэгэ

en: Posts list navigation
sah_RU: Суруйуу испииһэгинэн навигация

en: Posts navigation
sah_RU: Суруйуулары көрүү

en: Posts page
sah_RU: Суруктардаах сирэй

en: Posts published on %s
sah_RU: %s киирбит суруйуулар

en: Powered by WordPress, state-of-the-art semantic personal publishing platform.
sah_RU: Ситим-сир WordPress диэн бэчээттиир платформаҕа олоҕурар.

en: Preload
sah_RU: Эрдэттэн киллэрии

en: Press This is a little tool that lets you grab bits of the web and create new posts with ease.
sah_RU: &laquo; Бэчээккэ &raquo; &#8212; диэн тэрил ситимтэн тугу эрэ быһан ылан саҥа суруйуулары судургутук оҥорорго аналлаах.

en: Press This!
sah_RU: Бэчээттээ!

en: Press return or enter to open this panel
sah_RU: Бу хапталы арыйарга enter баттаа

en: Press return or enter to open this section
sah_RU: Бу салааны арыйарга Enter баттаа

en: Preview
sah_RU: Көрүү

en: Preview %s
sah_RU: %s көр

en: Preview as a browser icon
sah_RU: Браузерга ойууну көрөр курдук

en: Preview as an app icon
sah_RU: Сыһыарыы (дьибилгэт) ойуутун курдук көрдөр

en: Preview page
sah_RU: Бэчээттиэх иннинэ көрүү

en: Preview post
sah_RU: Бэчээттиэх иннинэ көрүү

en: Previewing and Customizing
sah_RU: Көрүү уонна нарылаан биэрии

en: Previewing theme
sah_RU: Тиэмэни көрүү

en: Previous
sah_RU: Төнүн

en: Previous Post
sah_RU: Инники Сурук

en: Previous page
sah_RU: Инники сирэй

en: Primary Menu
sah_RU: Сүрүн мөнүү

en: Primary Site
sah_RU: Сүрүн ситим-сир

en: Primary site
sah_RU: Сүрүн ситим-сир

en: Print
sah_RU: Бэчээт

en: Privacy
sah_RU: Кистэлэҥ

en: Private
sah_RU: Бэйэ киэнэ

en: Private <span class="count">(%s)</span> | Private <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[0]: Бэйэ киэнэ <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[1]: Бэйэ киэнэ <span class="count">(%s)</span>

en: Private: %s
sah_RU: Бэйэ киэнэ: %s

en: Privately Published
sah_RU: Бэйэҥ киэниҥ быһыытынан бэчээттэннэ

en: Profile Picture
sah_RU: Абатаар

en: Protected Comments: Please enter your password to view comments.
sah_RU: Көмүскэммит ырытыылар: көрөргө киирии тылы киллэр.

en: Protected: %s
sah_RU: Көмүскэммит: %s

en: Public
sah_RU: Аһаҕас

en: Public, Sticky
sah_RU: Аһаҕас, сыһыарылынна

en: Publicize
sah_RU: Таһаарылынна

en: Publish
sah_RU: Бэчээттээ

en: Publish Settings
sah_RU: Бэчээти нарылааһын

en: Published
sah_RU: Бэчээттэннэ

en: Published <span class="count">(%s)</span> | Published <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[0]: Бэчээттэммит <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[1]: Бэчээттэммит <span class="count">(%s)</span>

en: Publishing Soon
sah_RU: Бэчээттэнэри көһүтэллэр

en: Purple
sah_RU: Хара саарыл

en: Quarter
sah_RU: Үс ый

en: Question
sah_RU: Ыйытыы

en: Questions?
sah_RU: Ыйытыылар

en: Quick Draft
sah_RU: Түргэн баллыр

en: Quick edit &#8220;%s&#8221; inline
sah_RU: «%s» түргэн уларытыы

en: Quick edit this comment inline
sah_RU: Бу ырытыы туруорууларын уларыт

en: Quote
sah_RU: Цитата

en: Quotes
sah_RU: Ыйытыылар

en: REST base route for the post type.
sah_RU: REST суола, суруйуу көрүҥэр сыһыаннаах.

en: Random
sah_RU: Түбэспиччэ

en: Random Order
sah_RU: Хайдах түбэспитинэн

en: Randomize suggested headers
sah_RU: Түбэспиччэ бэрээдэгинэн

en: Randomize uploaded headers
sah_RU: Түбэспиччэ бэрээдэгинэн

en: Randomizing suggested headers
sah_RU: Сүбэлэммиттэн хайдах түбэһэринэн

en: Randomizing uploaded headers
sah_RU: Хайдах түбэһэринэн

en: Ratings
sah_RU: Биһирэбиллэр

en: Read Blog
sah_RU: Блогу Аах

en: Read more of this post
sah_RU: Бу суругу сиһилии аах

en: Read more...
sah_RU: Салгыы аах...

en: Recent Comments
sah_RU: Кэнники ырытыылар

en: Recent Posts
sah_RU: Кэнники суруктар

en: Recently Published
sah_RU: Саҥардыы бэчээттэммиттэр

en: Red
sah_RU: Кыһыл

en: Redo
sah_RU: Хатылаа

en: Register
sah_RU: Бэлиэтэнии

en: Registration complete. Please check your email.
sah_RU: Бэлиэтэнии түмүктэннэ. Буостаҕын көр.

en: Registration confirmation will be emailed to you.
sah_RU: Бэлиэтэнииҥ бигэргэтиитин почтаҕар ыытыахпыт.

en: Released: %d.
sah_RU: Тахсыбыт сыла: %d.

en: Remember Me
sah_RU: Өйдөөн кэбис

en: Remember to click the Add New User button at the bottom of this screen when you are finished.
sah_RU: Бүттэххинэ &laquo;Саҥа кыттааччыны эп&raquo; диэн кунуопканы баттыыргын умнумаар.

en: Remember, once deleted your site cannot be restored.
sah_RU: Ситим-сир сотулуннаҕына сатаан төннөрүллүбэтин санатабыт.

en: Remove
sah_RU: Сот

en: Remove Header Image
sah_RU: Ойуу Аатын ылан кэбис

en: Remove Image
sah_RU: Ойууну ылан кэбис

en: Remove Menu Item: %1$s (%2$s)
sah_RU: Талба элэмиэнин сотуу: %1$s (%2$s)

en: Remove Users from Site
sah_RU: Бу түөлбэттэн блогчуттары таһаарыы

en: Remove audio source
sah_RU: Истилгэн источнигын сот

en: Remove image
sah_RU: Ойууну сот

en: Remove link
sah_RU: Сигэни соттор

en: Remove poster image
sah_RU: Постеры сот

en: Remove video source
sah_RU: Көрүлгэн источнигын сот

en: Removing %1$s manually will cause PHP warnings. Use the %2$s filter instead.
sah_RU: Маны %1$s бэйэҥ соттоххуна PHP сэрэтии оҥоһуллуо. %2$s сиидэни туһан.

en: Removing and Reusing
sah_RU: Сотуу уонна саҥаттан туттуу

en: Renew now
sah_RU: Билигин саҥарт

en: Reorder menu items
sah_RU: Талбаны наардааһын

en: Reorder mode closed
sah_RU: Наардааһын эрэсиимэ араҕыста

en: Reorder mode enabled
sah_RU: Наардааһын эрэсиимэ холбонно

en: Reorder widgets
sah_RU: Бииддьэт бэрээдэгин уларыт

en: Repeat New Password
sah_RU: Саҥа аһарыгы хатылаа

en: Repeat Password
sah_RU: Аһарыккын хатылаа

en: Replace
sah_RU: Солбуй

en: Replace audio
sah_RU: Көрүлгэн-билэни уларыт

en: Replace video
sah_RU: Көрүлгэн билэни солбуй

en: Reply
sah_RU: Хатылаа

en: Reply to %s
sah_RU: %s ырытыыта

en: Required fields are marked %s
sah_RU: Булгуччу толоруллуохтаах маннык бэлиэлээх - %s

en: Required to be true, as revisions do not support trashing.
sah_RU: Ревизия барыла бөх хоппотугар кыайан угуллубат.

en: Required to be true, as terms do not support trashing.
sah_RU: Элэмиэннэри бөх хоппотугар ыытар сатаммат.

en: Reset Image
sah_RU: Ойууну ылан кэбис

en: Reset Password
sah_RU: Саҥа аһарыгы оҥоруу

en: Response
sah_RU: Хардарыы

en: Responses
sah_RU: Хардарыылар

en: Responsive Layout
sah_RU: Сөп түбэһэн биэрэр бэлиэтээһин

en: Restore
sah_RU: Саҥарт

en: Restore &#8220;%s&#8221; from the Trash
sah_RU: Маны «%s» бөх хоппотуттан хостоо

en: Restore This Autosave
sah_RU: Аптамаатынан бигэргэтиини төнүннэр

en: Restore This Revision
sah_RU: Бу барылы төнүннэр

en: Restore last draft
sah_RU: Тиһэх баллыры төнүннэр

en: Restore the backup
sah_RU: Саппаас куоппуйаттан төнүннэр

en: Restore this comment from the spam
sah_RU: Спаамтан бу ырытыыны хостоо

en: Return to %s
sah_RU: %s төннүү

en: Reverse order
sah_RU: Таҥнары

en: Revert to the <strong>Browser Uploader</strong> by clicking the link below the drag and drop box.
sah_RU: Аллара баар сигэни баттаан <strong>браузер угааччытыгар</strong> көһүөххэ сөп.

en: Reviews
sah_RU: Сыанабыллар

en: Revision
sah_RU: Барыл

en: Revision by %s
sah_RU: %s кыттааччы уларытыыта

en: Revisions
sah_RU: Уларытыылар

en: Revisions are saved copies of your post or page, which are periodically created as you update your content. The red text on the left shows the content that was removed. The green text on the right shows the content that was added.
sah_RU: Эрэдээксийэлэр &#8212; бу эн урукку суруйууларыҥ эбэтэр сирэйдэриҥ куоппуйалара. Хаҥас өттүнээҕи кыһыл тиэкис сотуллубуту көрдөрөр, уҥа өттүнээҕи от күөх тиэкис эбиллибити көрдөрөр.

en: Revisions: %s
sah_RU: Ырытыы: %s

en: Rich Text Area. Press Alt-Shift-H for help.
sah_RU: Эрэдээксийэлиир сир. Alt-Shift-H бааттаан сиһилии ааҕыахха сөп.

en: Rich Text Area. Press Control-Option-H for help.
sah_RU: Эрэдээксийэлиир сир. Эбии информацияны ыларга Control-Option-H баттаа.

en: Right
sah_RU: Уҥа өттө

en: Robots
sah_RU: Оруобаттар

en: Rollback Error: [%1$s] %2$s
sah_RU: Төннөрөргө алҕас таҕыста: [%1$s] %2$s

en: Route must be specified.
sah_RU: Суолун ыйар булгуччулаах.

en: Routes must be namespaced with plugin or theme name and version.
sah_RU: Маршрут плагиин биитэр тиэмэ ааттарын далыгар буолуохтаах.

en: Row
sah_RU: Устуруока

en: Row group
sah_RU: Устуруока бөлөҕө

en: Row type
sah_RU: Устуруока көрүҥэ

en: Rows
sah_RU: Устуруокалар

en: Run %s
sah_RU: %s саҕалаа

en: Run Importer
sah_RU: Тастан киллэриини саҕалаа

en: SUCCESS: %s
sah_RU: СИТИҺИИ: %s

en: SUCCESS: WordPress was successfully updated to %s
sah_RU: СИТИҺИИ: WordPress %s торумҥа дылы этэҥҥэ саҥардылынна

en: Sat
sah_RU: Сб

en: Saturday
sah_RU: Субуота

[ctx: Saturday initial]
en: S
sah_RU: Сб

en: Save
sah_RU: Бигэргэт

en: Save &amp; Publish
sah_RU: Бигэргэт уонна бэчээттээ

en: Save Draft
sah_RU: Бигэргэт

en: Save and preview changes before publishing them.
sah_RU: Бэчээттэнэ илигинэ уларытыыны бигэргэтэн баран көр.

en: Save as Pending
sah_RU: Бигэргэтэргэ анаан уур

en: Saved
sah_RU: Бигэргэтилиннэ

en: Saved.
sah_RU: Бигэргэтилиннэ.

en: Saving revision&hellip;
sah_RU: Уларытыыны&hellip; харай

en: Saving&hellip;
sah_RU: Бигэргэтии&hellip;

en: Saving...
sah_RU: Бигэргэтии...

en: Scale
sah_RU: Кээмэйин уларыт

en: Scale Image Help
sah_RU: Ойуу кээмэйин уларытарга көмө

en: Scan
sah_RU: Скааннаа

en: Scan site for content
sah_RU: Ситим-сиргэ баары түһэрэн ыл

en: Schedule
sah_RU: Былааннаа

en: Scheduled <span class="count">(%s)</span> | Scheduled <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[0]: Былааннаммыт <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[1]: Былааннаммыт <span class="count">(%s)</span>

en: School
sah_RU: Оскуола

en: Screen Content
sah_RU: Иһинээҕитэ

en: Screen Options Tab
sah_RU: «Экраан туруоруулара» кыбытык

en: Scripts and styles should not be registered or enqueued until the %1$s, %2$s, or %3$s hooks.
sah_RU: Скриптэри уонна истииллэри бу дьайыылары оҥорон баран биирдэ туһаныахха сөп: %1$s, %2$s биитэр %3$s.

en: Search
sah_RU: Көрдөө

en: Search Categories
sah_RU: Хаттыгаһы көрдөө

en: Search Link Categories
sah_RU: Сигэ хаттыгастарын көрдөөһүн

en: Search Media
sah_RU: Миэдьийэ билэлэри көрдөөһүн

en: Search Media:
sah_RU: Миэдьийэ билэлэри көрдөөһүн

en: Search Menu Items
sah_RU: Талба элэмиэннэрин көрдөө

en: Search Pages
sah_RU: Сирэйи көрдөөһүн

en: Search Posts
sah_RU: Суругу көрдөөһүн

en: Search Results
sah_RU: Көрдөөһүн Түмүгэ

en: Search Results %1$s %2$s
sah_RU: Көрдөөһүн түмүгэ %1$s %2$s

en: Search Results for &#8220;%s&#8221;
sah_RU: &#8220;%s&#8221; көрдөөһүн түмүгэ

en: Search Tags
sah_RU: Тиэктэри көрдөөһүн

en: Search Widgets
sah_RU: Бииддьэти көрдөөһүн

en: Search WordPress.com
sah_RU: WordPress.com эйгэтигэр көрдөөһүн

en: Search categories
sah_RU: Хаттыгастары көрдөөһүн

en: Search categories by name
sah_RU: Хаттыгаһы аатынан көрдөөһүн

en: Search engine visibility
sah_RU: Көрдүүр систиэмэлэр көстүүлэрэ

en: Search engines discouraged
sah_RU: Көрдүүр систиэмэлэр бүөлэммиттэр

en: Search media
sah_RU: Миэдьийэ билэлэри көрдөөһүн

en: Search menu items&hellip;
sah_RU: Талба элэмиэннэрин&hellip; көрдөөһүн

en: Search or use up and down arrow keys to select an item.
sah_RU: Көрдөөһүнү биитэр аллара/үөһэ ыйар баттамнары туһанан наадалааҕы тал.

en: Search themes...
sah_RU: Тиэмэтэ көрдөө...

[ctx: Search widget]
en: Search
sah_RU: Көрдөө

en: Search widgets&hellip;
sah_RU: Бииддьэти көрдөөһүн&hellip;

en: Seasonal
sah_RU: Дьыл кэмэ

en: Security error.
sah_RU: Көмүскээһин алҕаһа.

en: Select
sah_RU: Талыы

en: Select %s
sah_RU: %s тал

en: Select All
sah_RU: Барытын тал

en: Select Category
sah_RU: Рубрикатын тал

en: Select Country
sah_RU: Дойдугун ый

en: Select Day
sah_RU: Күнү тал

en: Select Files
sah_RU: Билэни тал

en: Select Image
sah_RU: Ойууну тал

en: Select Link Category:
sah_RU: Сигэ хаттыгаһын тал:

en: Select Menu:
sah_RU: Талбатын тал:

en: Select Month
sah_RU: Ыйы тал

en: Select Post
sah_RU: Суругу тал

en: Select Week
sah_RU: Нэдиэлэни тал

en: Select Year
sah_RU: Сылы тал

en: Select a Menu
sah_RU: Талбаны тал

en: Select a city
sah_RU: Куораты тал

en: Select a menu to edit:
sah_RU: Уларытарга талбата тал:

en: Select a user
sah_RU: Ханнык эмит кыттааччыны тал

en: Select all
sah_RU: Барытын бэлиэтээ

en: Select an area to move this widget into:
sah_RU: Бииддьэт көһүөхтээх сирин тал:

en: Select and crop
sah_RU: Тал уонна кырый

en: Select bulk action
sah_RU: Күргүөмүнэн дьайыыны тал

en: Select comment
sah_RU: Ырытыыта тал

en: Select file
sah_RU: Билэни тал

en: Select logo
sah_RU: Си-бэлиэни талыы

en: Select poster image
sah_RU: Постер эбии

en: Select your theme
sah_RU: Киэргэтиигин тал

en: Selected menus have been successfully deleted.
sah_RU: Талыллыбыт талбалар этэҥҥэ сотулуннулар.

en: Send User Notification
sah_RU: Иһитиннэриитэ ыыт

en: Send the new user an email about their account
sah_RU: Кыттааччыга бэлиэ-аатын туһунан сурукта ыыт.

en: Separate tags with commas
sah_RU: Тиэктэр соппутуойунан арахсаллар

en: September
sah_RU: Балаҕан ыйа

[ctx: September abbreviation]
en: Sep
sah_RU: Блҕ

en: Session expired
sah_RU: Сиэссийэҥ түмүктэммит

en: Sessions
sah_RU: Сиэссийэ

en: Set as background
sah_RU: Кэтэх ойуу быһыытынан туруор

en: Set as header
sah_RU: Аат быһыытынан туруор

en: Set image
sah_RU: Ойууну анаа

en: Settings
sah_RU: Туруоруулар

en: Settings saved and theme activated.
sah_RU: Туруоруу харалынна, тиэмэ холбонно.

en: Settings saved.
sah_RU: Бодолор хатаннылар.

en: Settings.
sah_RU: Туруоруулар

en: Several boxes on this screen contain settings for how your content will be published, including:
sah_RU: Бу экраҥҥа хас да блок нарыланар туруоруулаах:

en: Sharing options
sah_RU: Тарҕатыы туруоруулара

en: Shift + Alt + letter:
sah_RU: Shift + Alt + буукуба:

en: Shift-click to edit this element.
sah_RU: Элэмиэни уларытарга Shift баттаан туран тык.

en: Shift-click to edit this widget.
sah_RU: Shift баттамы тутан туран бу бииддьэти уларытыахха сөп.

en: Shortlink
sah_RU: Кылгас сигэ

en: Show
sah_RU: Көрдөр

en: Show Artist Name in Tracklist
sah_RU: Толорооччу аатын көрдөрүү

en: Show Images
sah_RU: Ойуулары көрдөрүү

en: Show Link Description
sah_RU: Сигэлэр тустарынан суругу көстөр гын

en: Show Link Image
sah_RU: Ойуулары көстөр гын

en: Show Link Name
sah_RU: Сигэлэр ааттарын көстөр гын

en: Show Link Rating
sah_RU: Сигэлэр рейтиҥнэрин көстөр гын

en: Show Toolbar when viewing site
sah_RU: Ситим-сири көрөргө үөһээҥҥи хапталы көрдөр.

en: Show Tracklist
sah_RU: Тректэр испииһэктэрин көрдөр

en: Show Video List
sah_RU: Көрүлгэн билэлэрин көрдөр

en: Show for comments
sah_RU: Этиилэргэ көрдөөр

en: Show for pages
sah_RU: Түгэннэргэ көрдөр

en: Show for posts
sah_RU: Суруктарга көрдөр

en: Show header text with your image.
sah_RU: Ойуутун кытта аатын суругун көрдөр.

en: Show hierarchy
sah_RU: Иерархиятын көрдөр

en: Show invisible characters
sah_RU: Көстүбэт бэлиэлэри көрдөрүү

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Media
sah_RU: Миэдьийэ-билэ

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Pages
sah_RU: Сирэйдэр

[ctx: Show like and sharing buttons on]
en: Posts
sah_RU: Суруктар

en: Show more comments
sah_RU: Атын ырытыылары көрдөрүү

en: Show more details
sah_RU: Сиһилии көрдөр

en: Show next theme
sah_RU: Аныгыскы тиэмэни көрдөр

en: Show password
sah_RU: Аһарыгы көрдөр

en: Show post counts
sah_RU: Сурук ахсаанын көстөр гын

en: Show post options
sah_RU: Суруйуу нарылааһынын көрдөр

en: Show previous theme
sah_RU: Ааспыт тиэмэни көрдөр

en: Sidebar
sah_RU: Хаптал

en: Sidebar %d
sah_RU: Ойоҕос хаптал %d

en: Silver
sah_RU: Үрүҥ көмүстүҥү

en: Site Address
sah_RU: Түөлбэ Аадырыһа

en: Site Address (URL)
sah_RU: Ситим-сир аадырыһа (URL)

en: Site Admin
sah_RU: Ситим-сири дьаһайыы

en: Site Icon
sah_RU: Саайт ойуучаана

en: Site Identity
sah_RU: Саайт уратыта

en: Site Preview
sah_RU: Ситим-сири көрүү

en: Site Tagline
sah_RU: Кылгастык

en: Site Title
sah_RU: Ситим сир аата

en: Site Upload Space Quota
sah_RU: Билэ угар сир муҥутуур кээмэйэ

en: Site address
sah_RU: Түөлбэ аадырыһа

en: Site address (URL)
sah_RU: Түөлбэ аадырыһа (URL):

en: Site icon
sah_RU: Саайт ойуучаана

en: Site name
sah_RU: Түөлбэ аата:

en: Site name must be at least 4 characters.
sah_RU: Ситим сир аата 4 бэлиэттэн кылгаһа суох буолуохтаах.

en: Site names can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
sah_RU: Саайт аатыгар кыраттан суруллубут латыын буукубата (a&#8212;z) уонна сыыппара эрэ суруллуон сөп.

en: Site redirect purchased.
sah_RU: Түөлбэҕэ атаарыы атыыланна.

en: Site: %s
sah_RU: Ситим-сир: %s

en: Sites
sah_RU: Эйгэлэр

en: Size
sah_RU: Кээмэйэ

en: Size in megabytes
sah_RU: Мегабайтын кээмэйэ

en: Skip Cropping, Publish Image as Is
sah_RU: Быспакка, хайдах баарынан бэчээттээ

en: Skip cropping
sah_RU: Кырыйыма

en: Skip to content
sah_RU: Иһинээҕитигэр көһүү

en: Skip to main content
sah_RU: Иһинээҕитигэр көс

en: Skip to toolbar
sah_RU: Үөһээҥҥи хапталга көһүү

en: Slow down cowboy, no need to check for new mails so often!
sah_RU: Тохтуу түс, доҕор! Буостаҕын субу-субу көрүмэ.

en: Slug
sah_RU: URL

en: Software Name
sah_RU: Платформа аата

en: Some themes come with additional header images bundled. If you see multiple images displayed, select the one you would like and click the &#8220;Save Changes&#8221; button.
sah_RU: Сорох тиэмэлэргэ эбии бас ойуулар бааллар. Өскөтүн хас да оннук ойууну көрдөххүнэ сөбүлээбиккин тал уонна &laquo;Уларыйыыны бигэргэт&raquo; баттаа.

en: Someone
sah_RU: Ким эрэ

en: Someone has requested a password reset for the following account:
sah_RU: Ким эрэ бу бэлиэ-аакка аһарык көрдөөбүт:

en: Sorry, comments are closed for this item.
sah_RU: Баалаама, бу суругу ырытыы түмүктэммит эбит.

en: Sorry, deleting the term failed.
sah_RU: Хомойуох иһин, элэмиэн сатаан сотторуллубата.

en: Sorry, editing the term failed.
sah_RU: Хомойуох иһин, элэмиэни уларытар сатаммата.

en: Sorry, no such page.
sah_RU: Хомойуох иһин маннык сирэй суох.

en: Sorry, no such post.
sah_RU: Баалаама, маннык сурук суох.

en: Sorry, one of the given taxonomies is not supported by the post type.
sah_RU: Ыйыллыбыт таксономиялартан биирдэстэрин суруйуу бу көрүҥэ өйөөбөт эбит.

en: Sorry, revisions are disabled.
sah_RU: Хомойуох иһин, уларытыы араарыллыбыт.

en: Sorry, site names must have letters too!
sah_RU: Ситим-сир аатыгар буукуба эмиэ баар буолуохтаах!

en: Sorry, something went wrong. The requested comparison could not be loaded.
sah_RU: Баалаама, алҕас таҕыста. Көрдөммүт тэҥнээһиннэри хачайдыыр сатаммата.

en: Sorry, that email address is already used!
sah_RU: Бу аадырыс хайыы үйэ туттулла сылдьар эбит!

en: Sorry, that email address is not allowed!
sah_RU: Баалаама, бу аадырыһы суруйар сатаммат эбит!

en: Sorry, that site already exists!
sah_RU: Хомойуох иһин маннык түөлбэ баар!

en: Sorry, that site is reserved!
sah_RU: Бука диэн баалаама, бу аат ууруллан турар!

en: Sorry, that username already exists!
sah_RU: Маннык аат хайыы үйэ баар эбит!

en: Sorry, that username is not allowed.
sah_RU: Хомойуох иһин, бу ааты туттар көҥүллэммэт.

en: Sorry, the link you clicked is stale. Please select another option.
sah_RU: Хомойуох иһин, көспүт сигэҥ эргэрбит. Хатылаа дуу.

en: Sorry, the user could not be updated.
sah_RU: Бу кыттааччы уларытыллар кыаҕа суох.

en: Sorry, usernames must have letters too!
sah_RU: Баалаама, бэлиэ-аат буукубалаах эмиэ буолуохтаах!

en: Sorry, you are not allowed to access details about this site.
sah_RU: Бу ситим-сир туһунан сиһилии ааҕарга көҥүл ирдэнэр.

en: Sorry, you are not allowed to access details of this post.
sah_RU: Бу суруйуу туһунан сиһилии билсэриҥ көҥүллэммэт эбит.

en: Sorry, you are not allowed to access this page.
sah_RU: Баалаама, бу сирэйи көрөрүҥ көҥүллэммэт эбит.

en: Sorry, you are not allowed to access user data on this site.
sah_RU: Баалаама, бу ситим-сир дьонун туһунан көрөрүҥ көҥүллэммэт эбит.

en: Sorry, you are not allowed to add a category.
sah_RU: Баалаама, туспа салаа эбэриҥ көҥүллэммэт.

en: Sorry, you are not allowed to add a term to one of the given taxonomies.
sah_RU: Ыйыллыбыт таксономиялартан биирдэстэригэр элэмиэн эбэр кыаҕыҥ суох эбит.

en: Sorry, you are not allowed to add links to this site.
sah_RU: Бу сиргэ сигэ эбэриҥ сатаммат эбит.

en: Sorry, you are not allowed to add users to this network.
sah_RU: Бу ситимҥэ кыттааччылары эбэр кыаҕыҥ суох эбит.

en: Sorry, you are not allowed to assign a term to one of the given taxonomies.
sah_RU: Хомойуох иһин, бу наардааһыҥҥа тиэрмин аныыр кыаҕыҥ суох эбит.

en: Sorry, you are not allowed to assign terms in this taxonomy.
sah_RU: Бу таксономия элэмиэнин туһанар кыаҕыҥ суох эбит.

en: Sorry, you are not allowed to change the page author as this user.
sah_RU: Бу аатынан сирэй ааптарын уларытарыҥ табыллыбат эбит.

en: Sorry, you are not allowed to change the post author as this user.
sah_RU: Бу аатынан сурук ааптарын уларытарыҥ табыллыбат эбит.

en: Sorry, you are not allowed to create pages as this user.
sah_RU: Бу аатынан сирэй оҥороруҥ табыллыбат эбит, баалаама.

en: Sorry, you are not allowed to create posts as this user.
sah_RU: Бу киһиэхэ суруйарыҥ сатаммат эбит.

en: Sorry, you are not allowed to create terms in this taxonomy.
sah_RU: Бу салааҕа саҥа көрүҥнэри оҥорорго көҥүлүҥ суох эбит.

en: Sorry, you are not allowed to create users.
sah_RU: Саҥа кыттааччылары оҥорор кыаҕыҥ суох эбит.

en: Sorry, you are not allowed to customize headers.
sah_RU: Баалаама, бу ситим-сиргэ ааты уларытарыҥ көҥүллэммэт эбит.

en: Sorry, you are not allowed to customize this site.
sah_RU: Бу ситим-сири нарылыырыҥ көҥүллэммэт эбит.

en: Sorry, you are not allowed to delete plugins for this site.
sah_RU: Баалаама, бу ситим-сиргэ плагиины соторуҥ көҥүллэммэт эбит.

en: Sorry, you are not allowed to delete this category.
sah_RU: Хомойуох иһин, бу хаттыгаһы сотор кыаҕыҥ суох эбит.

en: Sorry, you are not allowed to delete this page.
sah_RU: Баалаама, бу сирэйи сотор көҥүллэммэт.

en: Sorry, you are not allowed to delete this post.
sah_RU: Хомойуох иһин, бу суругу соторуҥ көҥүллэммэт.

en: Sorry, you are not allowed to delete this site.
sah_RU: Бу сири сотторор кыаҕыҥ суох эбит.

en: Sorry, you are not allowed to do that.
sah_RU: Хомойуох иһин, маны оҥороруҥ көмүллэммэт эбит.

en: Sorry, you are not allowed to edit pages.
sah_RU: Баалаама, сирэйдэри уларытарыҥ көҥүллэммэт эбит.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts in this post type.
sah_RU: Хомойуох иһин, маннык суруктары уларытар кыаҕыҥ суох эбит.

en: Sorry, you are not allowed to edit posts.
sah_RU: Хомойуох иһин, суруктары уларытар кыаҕыҥ суох эбит.

en: Sorry, you are not allowed to edit terms in this taxonomy.
sah_RU: Бу салааны уларытар кыаҕыҥ суох эбит.

en: Sorry, you are not allowed to edit the links for this site.
sah_RU: Баалаама, бу ситим-сиргэ сигэни уларытарыҥ көҥүллэммэт эбит.

en: Sorry, you are not allowed to edit theme options on this site.
sah_RU: Баалаама, бу саайка тиэмэ нарылааһынын уларытарыҥ көҥүллэммэт.

en: Sorry, you are not allowed to edit this page.
sah_RU: Хомойуох иһин, бу сирэйи уларытар көҥүллэммэт.

en: Sorry, you are not allowed to edit this post.
sah_RU: Баалаама, бу суругу көннөрөр кыаҕыҥ суох эбит.

en: Sorry, you are not allowed to edit this user.
sah_RU: Баалаама, бу кыттааччыны уларытарыҥ көҥүллэммэт эбит.

en: Sorry, you are not allowed to edit your profile.
sah_RU: Бэйэҥ тус сирэйгин көннөрөр көҥүллэммэт.

en: Sorry, you are not allowed to export the content of this site.
sah_RU: Баалаама, бу ситим-сиргэ баары атын сиргэ көһөрөрүҥ көҥүллэммэт эбит.

en: Sorry, you are not allowed to install plugins on this site.
sah_RU: Бу ситим-сиргэ плагиин туруорарыҥ көҥүллэммэт эбит.

en: Sorry, you are not allowed to install themes on this site.
sah_RU: Баалаама, бу ситим-сиргэ тиэмэ туруорарыҥ көҥүллэммэт эбит.

en: Sorry, you are not allowed to manage options for this site.
sah_RU: Бу сир нарылыыры уларытар кыаҕыҥ суох эбит.

en: Sorry, you are not allowed to manage plugins for this site.
sah_RU: Баалаама, бу ситим-сиргэ плагииннары дьаһайарыҥ көҥүллэммэт эбит.

en: Sorry, you are not allowed to moderate or edit this comment.
sah_RU: Баалаама, бу быһаарыы суругу тупсарарыҥ уонна эрэдээксийэлиириҥ көҥүллэммэт.

en: Sorry, you are not allowed to modify unregistered settings for this site.
sah_RU: Бу сир бэлиэтэммэтэх туруорууларын уларытарыҥ сатаммат эбит.

en: Sorry, you are not allowed to post on this site.
sah_RU: Баалаама, Эн бу ситим-сиргэ суруйар кыаҕыҥ суох эбит.

en: Sorry, you are not allowed to preview drafts.
sah_RU: Балаама, сурук харатын көрөрүҥ көҥүллэммэт.

en: Sorry, you are not allowed to publish pages on this site.
sah_RU: Бу ситим-сиргэ сирэйдэри оҥорор кыаҕыҥ суох, баалаама.

en: Sorry, you are not allowed to publish posts on this site.
sah_RU: Бу ситим-сиргэ сурук суруйар кыаҕыҥ суох, баалаама.

en: Sorry, you are not allowed to publish this page.
sah_RU: Бу сирэйи бэчээттиириҥ көҥүллэммэт эбит.

en: Sorry, you are not allowed to publish this post.
sah_RU: Хомойуох иһин, бу суруйууну бэчээттиириҥ көҥүллэммэт.

en: Sorry, you are not allowed to update options.
sah_RU: Туруоруулары уларытарга анал көҥүл ирдэнэр.

en: Sorry, you are not allowed to update plugins for this site.
sah_RU: Хомойуох иһин, бу ситим-сиргэ плагиины саҥардарыҥ көҥүллэммэт эбит.

en: Sorry, you are not allowed to upload files.
sah_RU: Билэни киллэрэриҥ көҥүллэммэт эбит.

en: Sorry, you cannot stick a private post.
sah_RU: Хомойуох иһин, бүөмнээн суруйарыҥ табыллыбат эбит.

en: Sorry, you may not use that site name.
sah_RU: Баалаама, ситим-сир бу аатын туттар кыаҕыҥ суох.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view categories.
sah_RU: Хомойуох иһин, рубрикалары көрөргө, бу ситим-сиргэ суруллубуту уларытар кыахтаах буолуохтаах эбиккин.

en: Sorry, you must be able to edit posts on this site in order to view tags.
sah_RU: Хомойуох иһин, бэлиэлэри көрөргө, бу ситим-сиргэ суруллубуту уларытар кыахтаах буолуохтаах эбиккин.

en: Sort by:
sah_RU: Маннык наардаа:

en: Source
sah_RU: Источник

en: Source code
sah_RU: Төрүт куод

en: Source:
sah_RU: Источник

en: Special character
sah_RU: Аналлаах бэлиэ

en: Split table cell
sah_RU: Табылыысса хараҕын аҥаардаа

en: Srednekolymsk
sah_RU: Орто Халыма

en: Standard Editor
sah_RU: Көннөрү эрэдээктэр

en: Standard time begins on: %s.
sah_RU: Кыһыҥҥы кэмҥэ көһүү: %s.

en: Star Colors
sah_RU: Сулус Өҥнөр

en: Status
sah_RU: Таһым

en: Step %d
sah_RU: %d хардыы

en: Step 1:
sah_RU: 1 Хардыы

en: Step 2:
sah_RU: 2 Хардыы

en: Sticky
sah_RU: Сыһыарыллыбыт

en: Strength indicator
sah_RU: Эрэллээҕин көрдөрүгэ

en: Strikethrough
sah_RU: Туора сотуллубут

en: Style
sah_RU: Истиилэ

en: Stylesheet is missing.
sah_RU: Истиил табылыыссата көстүбэтэ.

en: Stylesheet is not readable.
sah_RU: Истиил лииһэ ааҕыллыбата.

en: Submit
sah_RU: Ыыт

en: Submitted on
sah_RU: Ыытылынна

en: Submitted on: %s
sah_RU: Ыытыллыбыт: %s

en: Subscribers can read comments/comment/receive newsletters, etc. but cannot create regular site content.
sah_RU: Суруттарааччылар суруйуулары ааҕыахтарын, ырытыахтарын, сурутууга суруттарыахтарын эҥин сөп, ол гынан баран ситим-сиргэ суруйар кыахтара суох.

en: Subscript
sah_RU: Алын индекс

en: Subscription
sah_RU: Сурутуу

en: Success
sah_RU: Табылынна

en: Suggested embed #%d
sah_RU: Туруорарга #%d

en: Suggested height is %s.
sah_RU: Сүбэлэнэр үрдүгэ: %s.

en: Suggested image #%d
sah_RU: Туруорарга ойуу #%d

en: Suggested media
sah_RU: Сүбэлэнэр билэлэр

en: Suggested width is %s.
sah_RU: Сүбэлэнэр кэтитэ: %s.

en: Sun
sah_RU: Бс

en: Sunday
sah_RU: Өрөбүл

[ctx: Sunday initial]
en: S
sah_RU: Бс

en: Sunrise
sah_RU: Күн тахсыыта

en: Superscript
sah_RU: Үрүт индекс

en: Table cell properties
sah_RU: Табылыысса уйатын туруоруулара

en: Table properties
sah_RU: Табылыысса туруоруулара

en: Table row properties
sah_RU: Табылыысса устуруокатын туруоруулара

en: Tag Cloud
sah_RU: Тиэктэр былыттара

en: Tag added.
sah_RU: Тиэк эбилиннэ.

en: Tag deleted.
sah_RU: Тиэк сотулунна.

en: Tag not added.
sah_RU: Тиэк эбиллибэтэ.

en: Tag not updated.
sah_RU: Тиэк саҥардыллыбата.

en: Tag updated.
sah_RU: Тиэк саҥардылынна.

en: Tag: %s
sah_RU: Tиэк: %s

en: Tagline
sah_RU: Кылгас сурук

en: Tags
sah_RU: Тиэктэр

en: Tags can be selectively converted to categories using the <a href="%s">tag to category converter</a>.
sah_RU: Хаттыгастары <a href="%s">хаттыгаһы бэлиэҕэ уларытар конвертер</a> көмөтүнэн талан бэлиэлэргэ уларытыахха сөп.

en: Tags deleted.
sah_RU: Тиэктэр сотулуннулар.

en: Tags list
sah_RU: Бэлиэтээһин испииһэгэ

en: Tags list navigation
sah_RU: Бэлиэтээһин испииһэгин навигацията

en: Tags:
sah_RU: Тиэктэр:

en: Tags:
sah_RU: Тиэктэр:

en: Tags: %s
sah_RU: Бэлиэлэр: %s

en: Take over
sah_RU: Быһа ыл

en: Tan
sah_RU: Кугас

en: Tap or hover on any theme then click the Live Preview button to see a live preview of that theme and change theme options in a separate, full-screen view. You can also find a Live Preview button at the bottom of the theme details screen. Any installed theme can be previewed and customized in this way.
sah_RU: Ханнык баҕарар тиэмэни &laquo;тык&raquo; гынан эбэтэр курсуорунан ыйан баран &laquo;Көр&raquo;  тимэҕи баттаан, тиэмэ туһунан сиһилии ааҕыаххын уонна туруорууларын уларытыаххын сөп. &laquo;Көр&raquo; диэн тимэҕи тиэмэ туһунан сурук анныгар эмиэ буолуохха сөп. Ханнык баҕарар туруоруллубут тиэмэни итинник көрүөххэ уонна туруоруутун уларытыахха сөп.

en: Target
sah_RU: Сыала

en: Taxonomy names must be between 1 and 32 characters in length.
sah_RU: Таксономия аатын буукубатын ахсаана 1-тэн 32-гэ диэри буолуохтаах.

en: Taxonomy:
sah_RU: Таксономия:

en: Template
sah_RU: Халыып

en: Templates
sah_RU: Халыып

en: Term ID is shared between multiple taxonomies
sah_RU: ID хас да таксономияны кытта ситимнээх

en: Term meta cannot be added to terms that are shared between taxonomies.
sah_RU: Хас да таксономияны кытта ситимнээх элэмиэннэргэ мета-дааннайы эбэр табыллыбат.

en: Text
sah_RU: Тиэкис

en: Text color
sah_RU: Тиэкис өҥө

en: Thank You
sah_RU: Эйиэхэ Махтал

en: Thank you for creating with <a href="%s">WordPress</a>.
sah_RU: <a href="%s">WordPress</a> бырагырааманы туһанан үлэлээбиккэр махтанабыт.

en: Thank you for using %s, your site has been deleted. Happy trails to you until we meet again.
sah_RU: &laquo;%s&raquo; туһаммыккар махтанабыт, саайтыҥ сотулунна. Этэҥҥэ буол уонна аныгыскы көрсүөххэ диэри!

en: Thank you!
sah_RU: Махтанабыт!

en: Thank you. Please check your email for a link to confirm your action. Your site will not be deleted until this link is clicked.
sah_RU: Махтал. Дьайыыгын бигэргэтэргэ почтаҕар кэлбит сигэни баттаа. Ити сигэни баттыаҥ иннинэ, саайтыҥ сотуллуо суоҕа.

en: Thanks
sah_RU: Махтанабын

en: That email address has already been used. Please check your inbox for an activation email. It will become available in a couple of days if you do nothing.
sah_RU: Бу аадырыс туттуллар эбит. Бука диэн, буостаҕар холбонуу суругун көрдөө. Тугу да гымматаххына, аадырыһыҥ икки күнүнэн арыллыаҕа.

en: That name is not allowed.
sah_RU: Маннык аат сатаммат.

en: That site is currently reserved but may be available in a couple days.
sah_RU: Бу ситим-сир билигин ууруллан турар, ол эрээри аҕыйах хонугунан босхолонуон сөп.

en: That user does not exist.
sah_RU: Маннык кыттааччы суох.

en: That username is already activated.
sah_RU: Бу аат хайыы-үйэ холбоммут.

en: That username is currently reserved but may be available in a couple of days.
sah_RU: Бу бэлиэ-аат билигин үлэххэ сылдьар, ол эрээри аҕыйах күнүнэн туттуохха сөп буолуоҕа.

en: The "%s" theme is not a valid parent theme.
sah_RU: "%s" тиэмэ дьиҥнээх төрүт тиэмэ буолбатах.

en: The %1$s plugin header is deprecated. Use %2$s instead.
sah_RU: Плагиин аатын %1$s устуруоката эргэрбитинэн ааҕыллар. Маны туһан: %2$s.

en: The %s importer is invalid or is not installed.
sah_RU: %s тастан киллэрии плагиина үлэлиир кыаҕа суох эбэтэр туруоруллубатах.

en: The %s stylesheet does not contain a valid theme header.
sah_RU: %s истиил табылыыссатыгар тиэмэ сиэрдээх аата суох.

en: The SSL certificate for the host could not be verified.
sah_RU: Сиэрбэр SSL сэртипикээтин тургутар табыллыбата.

en: The Site Icon is used as a browser and app icon for your site. Icons must be square, and at least %s pixels wide and tall.
sah_RU: Саайт ойуучаана браузерга уонна ҕааддьыттар экрааннарыгар көстөр. Ойуучааан квадрат уонна кэтитэ/үрдүгэ %s пиксельтэн итэҕэһэ суох буолуохтаах.

en: The Site address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
sah_RU: Киллэрбит URL-ыҥ алҕастаах. Бука диэн, сөптөөҕү суруй.

en: The Text mode allows you to enter HTML along with your post text. Note that &lt;p&gt; and &lt;br&gt; tags are converted to line breaks when switching to the Text editor to make it less cluttered. When you type, a single line break can be used instead of typing &lt;br&gt;, and two line breaks instead of paragraph tags. The line breaks are converted back to tags automatically.
sah_RU: Тиэкис эрэсиимэ HTML-куоду киллэрэри хааччыйар. Тиэкис эрэсиимигэр, ааҕарга судургу буоллун диэн, &lt;p&gt; уонна &lt;br&gt; тиэктэр саҥа устуруокаҕа көһүү курдук уларытыллыахтара. Биир саҥа устуруокаҕа көһүүнү &lt;br&gt; тиэк оннугар туһаныахха сөп, уонна икки көһүүнү &lt;p&gt; тиэк оннугар туһаныахха сөп. Кэлин, тиэкис ситим-сиргэ угулларыгар, саҥа устуруокаҕа көһүүлэр тиэккэ уларытыллыахтара.

en: The URL to the admin area
sah_RU: Салайар хаптал аадырыһа (URL)

en: The Walker class named %s does not exist.
sah_RU: %s ааттаах кэрийии кылааһа суох эбит.

en: The WordPress Team
sah_RU: WordPress хамаандата

en: The WordPress address you entered did not appear to be a valid URL. Please enter a valid URL.
sah_RU: Киллэрбит WordPress URL-ыҥ алҕастаах. Бука диэн, сөптөөҕү суруй.

en: The WordPress team is willing to help you. Forward this email to %s and the team will work with you to make sure your site is working.
sah_RU: WordPress хамаандата көмөлөһүөн сөп. Бу суругу манна ыыт: %s, оччоҕо биһиги Эн саайтыҥ үлэлиир кыахтаах буоларын хааччыйан, сибээскэ тахсыахпыт.

en: The aspect ratio is the relationship between the width and height. You can preserve the aspect ratio by holding down the shift key while resizing your selection. Use the input box to specify the aspect ratio, e.g. 1:1 (square), 4:3, 16:9, etc.
sah_RU: Пропорция диэн ойуу кэтитин уонна үрдүгүн сыһыана. Ол сыһыаны оннунан хаалларан ойууну кыччатарга Shift баттаан олорон кыччат. Аллараа хонууга баҕарар пропорцияҕын туруоруоххун сөп, холобур,1:1 (квадрат), 4:3, 16:9 уо.д.а.

en: The backup of this post in your browser is different from the version below.
sah_RU: Браузергар харалла сылдьар бу суруйууҥ куоппуйата манна көстөр торумтан уратылаах.

en: The changes you made will be lost if you navigate away from this page.
sah_RU: Бу сирэйтэн таҕыстаххына, оҥорбут уларытыыларыҥ бигэргэтиллиэхтэрэ суоҕа.

en: The constant %1$s <strong>is deprecated</strong>. Use the boolean constant %2$s in %3$s to enable a subdomain configuration. Use %4$s to check whether a subdomain configuration is enabled.
sah_RU: %1$s константа <strong>эргэрбитинэн ааҕыллар</strong>. Поддомен эрэсиимин холбуурга  %2$s в %3$s логика константатын туһан. Поддомен эрэсиимэ холбоммутун %4$s пуунсуйаны туһанан билиэххэ сөп.

en: The email address entered did not appear to be a valid email address. Please enter a valid email address.
sah_RU: Киллэрбит аадырыһыҥ алҕастаах. Сөптөөх аадырыста киллэр.

en: The email address you provided is invalid.
sah_RU: Ыйбыт email аадырыһыҥ үлэлээбэт.

en: The email could not be sent.
sah_RU: Сурук барбата.

en: The following formatting shortcuts are replaced when pressing Enter. Press Escape or the Undo button to undo.
sah_RU: Enter баттаннаҕына баттамнар комбинациялара уларыйыахтара. Ону сөбүлээбэт буоллаххына Escape эбэтэр төннөрөр тимэҕи баттаа.

en: The following plugins failed to update:
sah_RU: Бу плагииннары саҥардыы сатаммата:

en: The following plugins were successfully updated:
sah_RU: Бу плагииннар этэҥҥэ саҥардылыннылар:

en: The following themes are installed but incomplete.
sah_RU: Бу тиэмэлэр туруорулуннулар, ол эрэн толорута суохтар.

en: The following themes failed to update:
sah_RU: Бу тиэмэлэри саҥардыы сатаммата:

en: The following themes were successfully updated:
sah_RU: Бу тиэмэлэр этэҥҥэ саҥардылыннылар:

en: The following translations failed to update:
sah_RU: Бу тылбаастары саҥардыы сатаммата:

en: The following translations were successfully updated:
sah_RU: Бу тылбаастар этэҥҥэ саҥардылыннылар:

en: The following values do not describe a valid date: month %1$s, day %2$s.
sah_RU: Бу суолталар сөптөөх күҥҥэ-дьылга сөп түбэспэтилэр: %1$s ый, %2$s күн.

en: The following values do not describe a valid date: year %1$s, month %2$s, day %3$s.
sah_RU: Күнэ-дьыла дьиҥнээххэ сөп түбэспэт: сыла %1$s, ыйа %2$s, күнэ %3$s.

en: The given object ID is not that of a menu item.
sah_RU: Ыйыллыбыт ID талба элэмиэнэ буолбатах.

en: The grid view for the Media Library requires JavaScript. <a href="%s">Switch to the list view</a>.
sah_RU: Билэ бибилэтиэкэтин сиэккэ эрэсиимигэр көрөргө JavaScript ирдэнэр. <a href="%s">Испииһэк эрэсиимигэр көс</a>.

en: The handler for the route is invalid
sah_RU: Суолу көрдөрүү сыыһалаах

en: The handler for the route is invalid.
sah_RU: Суолу көрдөрүү сыыһалаах

en: The item you are trying to move to the Trash no longer exists.
sah_RU: Бөх хоппотугар көһөрө сатыыр элэмиэниҥ суох.

en: The item you are trying to restore from the Trash no longer exists.
sah_RU: Бөх хоппотуттан хостуу сатыыр элэмиэниҥ суох.

en: The language pack is missing either the %1$s or %2$s files.
sah_RU: Тыл бакыатыгар %1$s эбэтэр %2$s билэ суох.

en: The login page will open in a new tab. After logging in you can close it and return to this page.
sah_RU: Киирии сирэйэ саҥа түннүккэ арыллыаҕа. Киирэн баран, түннүгү сабан бу сирэйгэ төннүөххүн сөп.

en: The menu ID should not be empty.
sah_RU: Талба ID-та кураанах буолуо суохтаах.

en: The menu management box at the top of the screen is used to control which menu is opened in the editor below.
sah_RU: Экраан үөһэ өттүгэр баар талбаны дьаһайыы блога талбаны талыыга туһаныллар, талба аллара эрэдээктэргэ көстүөҕэ.

en: The menu name %s conflicts with another menu name. Please try another.
sah_RU: Талба аата %s баар талбаны кытта сөп түбэһэр. Атыны тал дуу.

en: The name is how it appears on your site.
sah_RU: Түөлбэҕэр көстөр аатыҥ.

en: The next group of formatting shortcuts are applied as you type or when you insert them around plain text in the same paragraph. Press Escape or the Undo button to undo.
sah_RU: Манна көстөр бөлөх бэчээттииргэ биитэр тиэкиһин бэлиэтээтэххэ уларытыллыа. Escape баттаан эбэтэр төттөрү баран маннык эрэсиими суох гыныаххын сөп.

en: The package contains no files.
sah_RU: Архыыпка билэлэр суохтар.

en: The pingback has already been registered.
sah_RU: Сэрэтии хайыы-үйэ бэлиэтэммит.

en: The post cannot be deleted.
sah_RU: Бу этии сотуллар кыаҕа суох.

en: The post type %1$s is not registered, so it may not be reliable to check the capability %2$s against a post of that type.
sah_RU: «%1$s» тииптээх суруйуу бэлиэтэммэтэх, ол иһин кинини «%2$s» көмөтүнэн тургутуу соһуччу түмүгү көрдөрүөн сөп.

en: The post type may not be changed.
sah_RU: Сурук бу көрүҥэ уларытыллыбат.

en: The primary site you chose does not exist.
sah_RU: Сүрүн ситим-сир талыллыбатах эбит.

en: The privacy options group has been removed. Use another settings group.
sah_RU: Бөлөх сотуллубут. Атын туруоруу бөлөҕүн туһан.

en: The query argument of %s must have a placeholder.
sah_RU: %s ньыма көрдөбүлүн аргумена уларытыы көрүҥүн ойуулуурдаах буолуохтаах.

en: The requested theme does not exist.
sah_RU: Көрдөөбүт тиэмэҥ булуллубата.

en: The requested user does not exist.
sah_RU: Көрдөөбүт киһиҥ көстүбэтэ.

en: The search for installed themes will search for terms in their name, description, author, or tag.
sah_RU: Туруоруллубут тиэмэ иһинэн көрдөөһүн тиэмэ аатын, ойуулааһынын, ааптар аатын уонна бэлиэлэри бэрийэр.

en: The search results will be updated as you type.
sah_RU: Көрдөөһүн түмүгэ бэчээттээн истэх аайы саҥардыллар.

en: The site is already active.
sah_RU: Бу ситим-сир холбоммут эбит.

en: The sizes listed below determine the maximum dimensions in pixels to use when adding an image to the Media Library.
sah_RU: Аллара ыйыллыбыт чыыһылалар Бибилэтиэкэҕэ угуллар ойуу муҥутуур кээмэйин ыйаллар.

en: The slug &#8220;%s&#8221; is already in use by another term.
sah_RU: &laquo;%s&raquo; дьаралыгы атын элэмиэн тутта турар эбит

en: The source URL and the target URL cannot both point to the same resource.
sah_RU: Ылыллар уонна ылар сирдэр иккиэн биир аадырыһы ыйыа суохтаахтар.

en: The source URL does not contain a link to the target URL, and so cannot be used as a source.
sah_RU: Источник аадырыһыгар угуллуохтаах сир сигэтэ суох, онон источник быһыытынан туттуллар кыаҕа суох.

en: The source URL does not exist.
sah_RU: Источник сигэтэ көстүбэтэ.

en: The specified namespace could not be found.
sah_RU: Ыйыллыбыт аат дала көстүбэтэ.

en: The specified target URL does not exist.
sah_RU: Ыйыллыбыт сигэ булуллубата.

en: The tag cloud will not be displayed since there are no taxonomies that support the tag cloud widget.
sah_RU: Бэлиэ былыта көстүө суоҕа, тоҕо диэтэххэ биир да таксономия итини өйөөбөт.

en: The term name cannot be empty.
sah_RU: Аата кураанах буолуо суохтаах.

en: The theme is missing the %s stylesheet.
sah_RU: Тиэмэҕэ %s истиил табылыыссата суох.

en: The timezone you have entered is not valid. Please select a valid timezone.
sah_RU: Кэм курун алҕастаах суруйбуккун. Бука диэн сөпкө суруй.

en: The title field and the big Post Editing Area are fixed in place, but you can reposition all the other boxes using drag and drop. You can also minimize or expand them by clicking the title bar of each box. Use the Screen Options tab to unhide more boxes (Excerpt, Send Trackbacks, Custom Fields, Discussion, Slug, Author) or to choose a 1- or 2-column layout for this screen.
sah_RU: Суруйуу аатын уонна эрэдээксийэтин сыҕарытар кыах суох, ол гынан баран атынын барытын соһон сыҕарытыаххын сөп. Ону таһынан блоктары аатыгар баттаан түүрүөххэ уонна тэнитиэххэ сөп. &laquo;Экраан туруоруулара&raquo; кыбытыкка эбии блоктары (&laquo;Быһа тардыы&raquo;,&laquo;Сигэни угуу&raquo;, &laquo;Көҥүл хонуу&raquo;,&laquo;Ырытыылар&raquo;,&laquo;Дьаралык&raquo;, &laquo;Ааптар&raquo;) киллэриэххэ сөп уонна 1 эбэтэр 2 холуонканнан көстөрүн талыахха сөп.

en: The uploaded file is not a valid image. Please try again.
sah_RU: Хачайдаммыт билэ ойуу буолбатах. Хатылаан көр дуу.

en: The user is already active.
sah_RU: Бу киһи хайыы-үйэ холбоспут.

en: The web browser on your device cannot be used to upload files. You may be able to use the <a href="%s">native app for your device</a> instead.
sah_RU: Эйиэхэ турар браузер билэни хачайдаабат эбит.  <a href="%s">Тэрилиҥ бэйэтин сиэрбиһин</a> туһанан көрүөххүн сөп.

en: Theme Details
sah_RU: Тиэмэ туһунан

en: Theme Location
sah_RU: Тиэмэ онно

en: Theme without %s
sah_RU: Тиэмэҕэ %s суох

en: Themes
sah_RU: Тиэмэлэр

en: Themes %s
sah_RU: Киэргэтиилэр %s

en: There are no associated subtitles.
sah_RU: Субтитра ыйыллыбатах.

en: There are no options for this widget.
sah_RU: Бу бииддьэт нарылыыр туруоруулара суох.

en: There are unsaved changes that will be lost. 'OK' to continue, 'Cancel' to return to the Image Editor.
sah_RU: Бигэргэммэтэх уларыйыылар сүтүөхтэрэ. «Сөп» — салҕаа, «Төннөр» — ойуу эрэдээктэригэр төнүн.

en: There does not seem to be any new mail.
sah_RU: Быһыыта, саҥа сурук суох.

en: There has been an error cropping your image.
sah_RU: Ойууну кырыйарга алҕас таҕыста.

en: There is a new version of %1$s available. <a href="%2$s" %3$s>View version %4$s details</a> or <a href="%5$s" %6$s>update now</a>.
sah_RU: %1$s саҥа торума баар буолла. <a href="%2$s" %3$s>Манна %4$s торум туһунан информацияны көр</a> эбэтэр <a href="%5$s" %6$s>билигин саҥарт</a>.

en: There is a pending change of the admin email to %s.
sah_RU: %s: дьаһабыл e-mail-ын уларытыытын бигэргэтии көһүтүллэр.

en: There is a pending change of your email to %s.
sah_RU: %s аадырыскын уларытарга бигэргэтиини көһүтэр.

en: There is a revision of this post that is more recent.
sah_RU: Суруйтарыы хойут суруллубут барыйаана баар эбит.

en: There is an autosave of this post that is more recent than the version below. <a href="%s">View the autosave</a>
sah_RU: Суруйуу саҥатык куоппуйата көһүннэ.  <a href="%s">Куоппуйаны көрүү</a>

en: There is no excerpt because this is a protected post.
sah_RU: Быһа тардыы суох, тоҕо диэтэххэ суруйуу көмүскэллээх.

en: There was a configuration error. Please contact the server administrator.
sah_RU: Конфигурация алҕаһа. Сиэрбэр дьаһабылын кытта ситимнэс дуу.

en: This Site
sah_RU: Бу Түөлбэҕэ

en: This address is used for admin purposes, like new user notification.
sah_RU: Бу аадырыс дьаһайарга туттуллар. Холобура саҥа кыттааччы туһунан сурук тутарга.

en: This blog is hidden from search engines
sah_RU: Бу блог көрдөөччүгэ көстүбэт

en: This blog is private
sah_RU: Бу блог бэйэҕэ аналлаах

en: This category already exists.
sah_RU: Бу хаттыгас хайыы-үйэ баар эбит.

en: This category cannot be added. Please change the name and try again.
sah_RU: Маннык хаттыгаһы эбэр көҥүллэммэт эбит. Аатын уларытан баран, хатылаан көр дуу.

en: This comment is already approved.
sah_RU: Бу этии биһирэбил ылан турар.

en: This comment is already in the Trash.
sah_RU: Бу этии Сыыска быраҕыллыбыт.

en: This comment is currently approved.
sah_RU: Бу этиилэр билигин биһирэбил ыллылар.

en: This comment is currently in the Trash.
sah_RU: Бу этии Сыыска быраҕыллыахтаах.

en: This content is password protected. To view it please enter your password below:
sah_RU: Бу иһинээҕитэ аһарыгынан хатаммыт. Ону көрөргө, бука диэн, аһарыгы суруй.

en: This feature requires inline frames. You have iframes disabled or your browser does not support them.
sah_RU: Бу пуунсуйа халбаҥныыр фреймы эрэйэр. Ону баара iframe тиэк арахсыбыт эбэтэр браузерыҥ өйөөбөт.

en: This file is empty. Please try another.
sah_RU: Бу билэ кураанах. Бука диэн, атыны тал.

en: This file is not an image. Please try another.
sah_RU: Бу билэ ойуу буолбатах. Атыны талан көр.

en: This file no longer needs to be included.
sah_RU: Бу билэни холбуур аны ирдэммэт.

en: This is larger than the maximum size. Please try another.
sah_RU: Ойуу кээмэйэ аһара улахан. Атыны талан көр.

en: This is the short link.
sah_RU: Бу кылгас сигэ.

en: This item has already been deleted.
sah_RU: Бу элэмиэн хайыы-үйэ сотуллубут.

en: This panel is used for managing navigation menus for content you have already published on your site. You can create menus and add items for existing content such as pages, posts, categories, tags, formats, or custom links.
sah_RU: Бу хаптал ситим-сиргэр урут бэчээттээбиккэр олоҕуран талбаны уларытыыга туһаныллар. Талба, ситим-сир сирэйдэригэр сигэ, суруйуу, хаттыгас, тиэк, суруйуу формаата уонна атын сиргэ сигэ оҥоруохха сөп.

en: This post is password protected. Enter the password to view any comments.
sah_RU: Бу сурук кистэлэҥ. Кистэлэҥ тылгын киллэрдэххинэ ааҕарыҥ көҥүллэнэр.

en: This post is password protected. Enter the password to view comments.
sah_RU: Бу сурук аһарыгынан хатаммыт. Ырытыыны көрөргө аһарыгы суруй.

en: This preview is unavailable in the editor.
sah_RU: Бу эрэдээктэргэ эрдэ көрүү кыаллыбат.

en: This screen is used for globally assigning menus to locations defined by your theme.
sah_RU: Бу экраан тиэмэ салааларын талба элэмиэннэрин кытта ситимнииргэ туһаныллар.

en: This screen is used for managing your content revisions.
sah_RU: Бу сир суруйуу барылларын салайарга туһаныллар.

en: This screen is used for managing your installed themes. Aside from the default theme(s) included with your WordPress installation, themes are designed and developed by third parties.
sah_RU: Бу экраан туруоруллубут тиэмэлэри дьаһайыыга туһаныллар. WordPress кэмпилиэгэр киирбит тиэмэлэртэн ураты тиэмэлэри атын дьон оҥороллор.

en: This screen is used to customize the header section of your theme.
sah_RU: Бу экраан тиэмэҥ аатын оҥорорго туһаныллар.

en: This screen provides access to all of your posts. You can customize the display of this screen to suit your workflow.
sah_RU: Манна суруйууларгын барытын көрүөххэ сөп. Хайдах көстөрүн баҕарбыккынан туруоруоххун сөп.

en: This screen provides many options for controlling the management and display of comments and links to your posts/pages. So many, in fact, they will not all fit here! :) Use the documentation links to get information on what each discussion setting does.
sah_RU: Бу экраан көмөтүнэн суруйуу, ырытыы хайдах буолуохтааҕын нарылыаххын сөп. Нарылыыр кыах элбэҕэ бэрт буолан барыта манна баппата! :) Онон уҥа өттүгэр баар сигэлэри туһанан хас биирдии туруоруу туһунан сиһилии аҕыаххын сөп.

en: This screen shows an individual user all of their sites in this network, and also allows that user to set a primary site. They can use the links under each site to visit either the front end or the dashboard for that site.
sah_RU: Бу экраан кыттааччы ситим-сирдэрин барытын көрдөрөр, олортон сүрүн сири аныырга кыах биэрэр. Сигэни баттаан ситим-сир бэйэтигэр эбэтэр салайар сиригэр көһүөххэ сөп.

en: This sidebar is no longer available and does not show anywhere on your site. Remove each of the widgets below to fully remove this inactive sidebar.
sah_RU: Бу ойоҕос холуоҥка сабыылаах уонна эн ситим-сиргэр аны көстүбэт. Холуоҥканы букатыннаахтык сотор туһуттан, иһинээҕи бииддьэтин барытын сот.

en: This site has been archived or suspended.
sah_RU: Бу сир архыыпка сытар эбит эбэтэр быстах кэмҥэ тохтотуллубут.

en: This site has not been activated yet. If you are having problems activating your site, please contact %s.
sah_RU: Бу саайт өссө көҕүтүллэ илик. Көҕүтэн биэрии кыаллыбатаҕына, маннык аадырыска суруй %s.

en: This site is no longer available.
sah_RU: Бу ситим-сир көстүбэт буолбут.

en: This taxonomy is not hierarchical.
sah_RU: Бу салаа иерархията суох.

en: This video is intended for mature audiences.
sah_RU: Бу видео улахан дьоҥҥо аналлаах.

en: This will clear all items from the inactive widgets list. You will not be able to restore any customizations.
sah_RU: Маны туһаннахха холбоммотох бииддьэттэр испииһэктэрэ кураанахтаныа. Соппуккун төннөрөр кыаҕыҥ суох буолуоҕа.

en: This will remove the background image. You will not be able to restore any customizations.
sah_RU: Бу кэннин ойуутун суох гыныан сөп. Атын уларытыылары киллэрэр көҥүл суох.

en: This will replace the current editor content with the last backup version. You can use undo and redo in the editor to get the old content back or to return to the restored version.
sah_RU: Эрэдээктэргэ билигин суруллубут бүтэһик бигэргэммит биэрсийэнэн солбуллуо. «Көтүр» уонна «Хатылаа» баттамнар көмөлөрүнэн уруккуну төнүннэриэххэ эбэтэр көннөрүллүбүт биэрсийэни хаалларыахха сөп.

en: Thu
sah_RU: Чп

en: Thumbnail
sah_RU: Кырачаан

en: Thumbnail Height
sah_RU: Ойуучаан үрдүгэ

en: Thumbnail Settings Help
sah_RU: Ойуучаан туруорууларыгар көмө

en: Thumbnail Width
sah_RU: Ойуучаан кэтитэ

en: Thursday
sah_RU: Чэппиэр

[ctx: Thursday initial]
en: T
sah_RU: Чп

en: Time Format
sah_RU: Кэм көстүүтэ

en: Time Slider
sah_RU: кэм кэрдииһэ

en: Time Zone
sah_RU: Кэм курдааһына

[ctx: TinyMCE]
en: Blocks
sah_RU: Блоктар

[ctx: TinyMCE]
en: Formats
sah_RU: Формааттар

[ctx: TinyMCE]
en: Headings
sah_RU: Бастара

[ctx: TinyMCE]
en: Insert template
sah_RU: Халыып угуу

[ctx: TinyMCE]
en: Templates
sah_RU: Халыып

[ctx: TinyMCE menu]
en: Edit
sah_RU: Уларыт

[ctx: TinyMCE menu]
en: File
sah_RU: Билэ

[ctx: TinyMCE menu]
en: Format
sah_RU: Формаат

[ctx: TinyMCE menu]
en: Insert
sah_RU: Киллэр

[ctx: TinyMCE menu]
en: Table
sah_RU: Табылыысса

[ctx: TinyMCE menu]
en: Tools
sah_RU: Тэриллэр

[ctx: TinyMCE menu]
en: View
sah_RU: Көрүү

en: Title
sah_RU: Аата

en: Title Attribute
sah_RU: Title атрибут

en: Title:
sah_RU: Аата:

en: To activate a widget drag it to a sidebar or click on it. To deactivate a widget and delete its settings, drag it back.
sah_RU: Бииддьэти холбуур туһугар ойоҕос холуоҥкаҕа соһон аҕал эбэтэр бэйэтин баттаа. Бииддьэти араарар эбэтэр туруоруутун сотор туһуттан төттөрү соһон илт.

en: To activate your user, please click the following link:
    
    %s
    
    After you activate, you will receive *another email* with your login.
sah_RU: Ааккын холбуурга бу сигэни баттаа:
    
    %s
    
    Холбоммутун кэннэ, *атын сурук* кэлиэҕэ, онно аатыҥ баар буолуо.

en: To add a custom link, <strong>expand the Custom Links section, enter a URL and link text, and click Add to Menu</strong>
sah_RU: Сигэни эбэр туһуттан, <strong> &laquo;Көҥүл сигэ&raquo; блогу арый, URL аадырыһын уонна сигэ тиэкиһин суруй, ол кэннэ &laquo;Талбаҕа эбии&raquo;</strong> баттаа.

en: To add a new menu instead of assigning an existing one, <strong>click the &#8217;Use new menu&#8217; link</strong>. Your new menu will be automatically assigned to that theme location
sah_RU: Баар талба оннугар саҥаны оҥорорго <strong> &laquo;Саҥа талбаны тутун &raquo;</strong> сигэни баттаа. Саҥа талбаҥ аптамаатынан ол сиргэ ананыа.

en: To add a new user to your site, fill in the form on this screen and click the Add New User button at the bottom.
sah_RU: Ситим-сиргэ саҥа кыттааччыны киллэрэргэ бу экрааҥҥа баар форманы толор уонна &laquo;Саҥа кыттааччыны эп&raquo; диэни баттаа.

en: To assign menus to one or more theme locations, <strong>select a menu from each location&#8217;s dropdown</strong>. When you are finished, <strong>click Save Changes</strong>
sah_RU: Талбаны биир эбэтэр хас да уобаласка аныыр туһугар, <strong>түһэн кэлэр испииһэктэн туһааннаах талбаны тал</strong>. Бүттэххинэ <strong>&laquo;Уларыйыылары бигэргэт&raquo; диэни баттаа</strong>.

en: To crop the image, click on it and drag to make your selection.
sah_RU: Ойууну быһарга ыйар тэрилгинэн ойууну баттаа уонна кырыйыллар сири соһон бэлиэтээ.

en: To delete media items, click the Bulk Select button at the top of the screen. Select any items you wish to delete, then click the Delete Selected button. Clicking the Cancel Selection button takes you back to viewing your media.
sah_RU: Билэни сотор туһуттан экраан үөһэ өттүгэр баар &laquo;Элбэҕи талыы&raquo; тимэҕи баттаа. Сотуоххун баҕарар элэмиэҥҥин тал, онтон &laquo;Талыллыбыты сот&raquo; баттаа. &laquo;Бэлиэтээһини ыл&raquo; баттаан, билэлэри көрүүгэ төннүөххэ сөп.

en: To edit a menu currently assigned to a theme location, <strong>click the adjacent &#8217;Edit&#8217; link</strong>
sah_RU: Биир сиргэ анаммыт талбаны уларытар туһуттан аттыгар баар <strong> &laquo;Уларыт&raquo; </strong> сигэни баттаа.

en: To edit an existing menu, <strong>choose a menu from the dropdown and click Select</strong>
sah_RU: Баар талбаны уларытар туһуттан <strong>түһэн кэлэр испииһэктэн саҥаны тал уонна &laquo;Тал&raquo;</strong> диэни баттаа.

en: To move focus to other buttons use Tab or the arrow keys. To return focus to the editor press Escape or use one of the buttons.
sah_RU: Атын тимэхтэри таларга Tab баттамы биитэр ыйар баттамнары туһан. Эрэдээктэргэ төннөргө Escape баттаа.

en: To navigate between revisions, <strong>drag the slider handle left or right</strong> or <strong>use the Previous or Next buttons</strong>.
sah_RU: Барыллар ыккардыларыгар көһөөрү гыннахха <strong>состуганы хаҥас биитэр уҥа сос </strong> эбэтэр <strong>&laquo;Инники&raquo; уонна &laquo;Аныгыскы&raquo;</strong> тимэхтэри туһан.

en: To reorganize menu items, <strong>drag and drop items with your mouse or use your keyboard</strong>. Drag or move a menu item a little to the right to make it a submenu
sah_RU: Талба элэмиэнин бэрээдэгин <strong>кутуйаҕынан соһон эбэтэр кылабатыыраны туһанан </strong> улартыаххын сөп. Хос талбаны оҥорорго элэмиэни туора сос эбэтэр кыратык уҥа диэки көһөр.

en: To reset your password, visit the following address:
sah_RU: Саҥа аһарык ыларга маны баттаа:

en: To restore a revision, <strong>click Restore This Revision</strong>.
sah_RU: Барыллары көннөрөргө <strong>Бу ырытыыны төннөр</strong> баттаа.

en: To set your password, visit the following address:
sah_RU: Аһарыгы суруйарга бу сигэни баттаа:

en: To the top
sah_RU: Үөһээ өттүгэр

en: To use a background image, simply upload it or choose an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button. You can display a single instance of your image, or tile it to fill the screen. You can have your background fixed in place, so your site content moves on top of it, or you can have it scroll with your site.
sah_RU: Фон ойуутун туруорарга ойууну хачайдаан киллэр эбэтэр &laquo;Ойууну тал&raquo; тимэҕи баттаан бибилэтиэкэҕэ эрдэ хачайдаммыт ойууну тал. Ойууну соҕотохтуу эбэтэр экрааны толорор курдук элбэтэн туруоруохха сөп. Фону ситим-сир иһинээҕитин кытта сыҕарыйар эбэтэр сыҕарыйбат гыныахха сөп.

en: Today
sah_RU: Бүгүн

en: Toggle Editor Text Direction
sah_RU: Тиэкис хайысхатын уларыт

en: Toggle add category
sah_RU: Хаттыгаһы эбэр хонууну көрдөр

en: Toggle panel: %s
sah_RU: Хапталы көрдөр/саһыар: %s

en: Toggle section: %s
sah_RU: Сиэксийэни саһыар/көрдөр: %s

en: Toggle section: Custom Links
sah_RU: Сиэксийэни саһыар/көрдөр: Түбэспиччэ сигэлэр

en: Tomorrow
sah_RU: Сарсын

en: Tomsk
sah_RU: Томскай

en: Too many redirects.
sah_RU: Наһаа элбэх утаарыылаах.

en: Toolbar
sah_RU: Үөһээ хаптал

en: Toolbar Toggle
sah_RU: Тэрил хапталын көрдөр/кистээ

en: Top
sah_RU: Үрдэ

en: Topic
sah_RU: Ырытыы

en: Topic Status
sah_RU: Ырытыы таһыма

en: Topic: %s
sah_RU: Ырытыы: %s

en: Topics
sah_RU: Ырытыылар

en: Track %1$s of %2$s.
sah_RU: %2$s тректэн %1$s-с.

en: Trackback
sah_RU: Төннөр сигэ

en: Trackback excerpt:
sah_RU: Төттөрү сигэттэн быһа тардыы

en: Trackbacks are a way to notify legacy blog systems that you&#8217;ve linked to them. If you link other WordPress sites, they&#8217;ll be notified automatically using <a href="%s">pingbacks</a>, no other action necessary.
sah_RU: Сигэнии (төттөрү сигэнии) &#8212; атын блогтарга сигэммиккин кинилэргэ биллэрии ньымата. WordPress-ка оҥоһуллубут блогка сигэммит буоллаххына, онно <a href="%s">иһитиннэрии</a> бэйэтэ ыытыллыаҕа, Эн тугу да гынарыҥ ирдэниэ суоҕа.

en: Tracks (subtitles, captions, descriptions, chapters, or metadata)
sah_RU: Тректэр (субтитра, ойуулааһына, бастара биитэр мета-дааннайа)

en: Translation Updates
sah_RU: Тылбаас саҥардыыта

en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[0]: Бөх хоппотугар <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[1]: Бөх хоппотугар <span class="count">(%s)</span>

en: Trash it: %s
sah_RU: Бөххө: %s

en: Troubleshooting
sah_RU: Кыһалҕаны быһаарыы

en: Tue
sah_RU: Оп

en: Tuesday
sah_RU: Оптуорунньук

[ctx: Tuesday initial]
en: T
sah_RU: Оп

en: Turn comments on or off
sah_RU: Ырытыылары холбоо эбэтэр араар

en: Twenty Sixteen is a modernized take on an ever-popular WordPress layout — the horizontal masthead with an optional right sidebar that works perfectly for blogs and websites. It has custom color options with beautiful default color schemes, a harmonious fluid grid using a mobile-first approach, and impeccable polish in every detail. Twenty Sixteen will make your WordPress look beautiful everywhere.
sah_RU: "Сүүрбэ Уон алта" диэн ВордПресс үчүгэйин барытын түмпүт тупсарыллыбыт тиэмэ. Үрдүнэн ааттаах, уҥа өттүнэн эбии хапталлаах буолан блогтарга уонна саайтарга бэркэ сөп түбэһэр. Бу тиэмэҕэ эгэлгэ кэрэ схемалары туһанан өҥүн бэйэҥ талыаххын сөп. Араас ҕааддьыттарга табыгастаахтык көстөр гына сөп түбэһэн улаатан-кыччаан биэрэр кыахтаах. Оҥорооччулар болҕомтолоро кыраҕа да ууруллубут. "Сүүрбэ Уон алта" тиэмэҕэ оҥоһуллубут ситим-сир ханнык баҕарар экрааҥҥа тупсаҕайдык көстүө.

en: Twice Daily
sah_RU: Күҥҥэ иккитэ

en: Type
sah_RU: Көрүҥэ

en: Unable to connect to the filesystem. Please confirm your credentials.
sah_RU: Билэ тиһигэр холбонор сатаммата. Аадырыһын хат бэрэбиэркэлээн көр.

en: Unable to create directory %s. Is its parent directory writable by the server?
sah_RU: %s паапка сатаан оҥоһуллубат. Төрүт паапкаҕа уларытыы киллэрии бобуллубут буолуон сөп.

en: Unable to retrieve the error message from MySQL
sah_RU: Тиэкис алҕастарын MySQL биэрэрэ сатаммата

en: Unable to submit this form, please refresh and try again.
sah_RU: Форманы ыытар сатаммата, саҥардан биэр уонна хатылаан көр.

en: Unapproved
sah_RU: Бигэргэтиллибэтэх

en: Uncategorized
sah_RU: Иҥэриллибэтэх

en: Under %s
sah_RU: «%s» аннынан

en: Underline
sah_RU: Аннынан тардыллыбыт

en: Undo
sah_RU: Төннөр

en: Unique identifier for the term.
sah_RU: Элэмиэн ураты нүөмэрэ.

en: University
sah_RU: Унибэрситиэт

en: Unknown Feed
sah_RU: Биллибэт лиэнтэ

en: Unmute
sah_RU: Тыаһын холбоо

en: Unregistering a built-in post type is not allowed
sah_RU: Тутуллаах суруйуу көрүҥүн сотор табыллыбат

en: Unregistering a built-in taxonomy is not allowed.
sah_RU: Тутуллаах таксономияны сотор табыллыбат

en: Untested with your version of WordPress
sah_RU: Эйиэхэ турар WordPress торумугар сөп түбэһэрэ тургутуллубатах.

en: Untitled
sah_RU: Аата суох

en: Untrash
sah_RU: Сотуллубуту төннөр

en: Up one
sah_RU: Үөһэ сыҕарыт

en: Update
sah_RU: Саҥардыы

en: Update %s now
sah_RU: Маны %s саҥарт

en: Update Available
sah_RU: Саҥардыы баар

en: Update Category
sah_RU: Хаттыгаһы саҥарт

en: Update Link Category
sah_RU: Сигэ хаттыгаһын саҥардыы

en: Update Now
sah_RU: Билигин саҥарт

en: Update Tag
sah_RU: Тиэги саҥардыы

en: Update audio playlist
sah_RU: Ырыа тиһилигин саҥардыы

en: Update gallery
sah_RU: Галереяны саҥардыы

en: Update progress
sah_RU: Саҥардыы хаамыыта

en: Update to %s
sah_RU: %s саҥардылынна

en: Update video playlist
sah_RU: Көрүлгэн тиһилигин саҥардыы

en: Updates
sah_RU: Саҥардыылар

en: Upgrade cancelled and refunded
sah_RU: Тупсарааһын тохтотулунна уонна уруккутугар төнүннэриннэ

en: Upload
sah_RU: Киллэр

en: Upload Image
sah_RU: Ойуу Ыытабын

en: Upload Limit Exceeded
sah_RU: Хачайдааһын лимиитэ туолбут

en: Upload failed.
sah_RU: Угар сатаммата.

en: Upload files
sah_RU: Билэни хачайдааһын

en: Upload stopped.
sah_RU: Хачайдааһын тохтоото.

en: Uploaded on:
sah_RU: Манна хачайданна:

en: Uploaded to this page
sah_RU: Бу сирэйгэ анаан хачайдаммыттар

en: Uploaded to this post
sah_RU: Бу суруйууга анаан хачайдаммыттар

[ctx: Uploader: Drop files here - or - Select Files]
en: or
sah_RU: эбэтэр

en: Uploading
sah_RU: Хачайдааһын

en: Uploading Files allows you to choose the folder and path for storing your uploaded files.
sah_RU: &laquo;Билэ хачайдааһына&raquo; сиэксийэҕэ ханна хачайдыыргын ыйыаххын сөп.

en: Use %s instead if you do not want the value echoed.
sah_RU: Сыыппаратын таһаарыаххын баҕарбат буоллаххына %s туһан.

en: Use %s instead.
sah_RU: Маны %s туһан.

en: Use Left/Right Arrow keys to advance one second, Up/Down arrows to advance ten seconds.
sah_RU: Хаҥас/Уҥа баттамнары туһанан биир сөкүүндэҕэ көс, Үөһэ/Аллара баттамнары туһанан уон сөкүүндэҕэ көс.

en: Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
sah_RU: Улаатыннарарга эбэтэр куччатарга үөһэ/аллара баттамнары туһан.

en: Use commas instead of %s to separate excluded terms.
sah_RU: Хаһы да киллэрбэт буоллахха %s оннугар соппутуойу туһан.

en: Use the %s filter instead.
sah_RU: %s биилтири туһан

en: Use the arrow buttons at the top of the dialog, or the left and right arrow keys on your keyboard, to navigate between media items quickly.
sah_RU: Билэттэн билэҕэ түргэнник көһөргө түннүк үөһээҥҥи өттүгэр баар истириэлкэлэри эбэтэр кылабатыыра хаҥас/уҥа ыйар баттамнарын тутун.

[ctx: Used in Press This to indicate where the content comes from.]
en: Source:
sah_RU: Төрүтэ:

en: Used: %1$s%% of %2$s
sah_RU: Туттуллар: %1$s%%, %2$s

en: User %s added
sah_RU: %s кыттааччы эбилиннэ

en: User Dashboard: %s
sah_RU: Салайар консоль: %s

en: User Roles
sah_RU: Кыттааччылар оруоллара

en: User deleted.
sah_RU: Кыттааччы сотулунна.

en: User has blocked requests through HTTP.
sah_RU: Кыттааччы HTTP-ыйытыктары хааччахтаабыт.

en: User has no sites or content and will be deleted.
sah_RU: Кыттааччы ситим-сирэ да, суруйуута да суох, онон сотуллуоҕа.

en: User removed from this site.
sah_RU: Блогчут бу түөлбэттэн таһаарылынна.

[ctx: User role]
en: Author
sah_RU: Ааптар

en: Username
sah_RU: Бэлиэ-аат

en: Username may not be longer than 60 characters.
sah_RU: Аат 60 буукубаттан уһун буолуо суохтаах.

en: Username must be at least 4 characters.
sah_RU: Кыттааччы аата 4 бэлиэттэн кылгаһа суох буолуохтаах.

en: Username.
sah_RU: Бэлиэ-аат

en: Username:
sah_RU: Кыттааччы:

en: Username: %s
sah_RU: Кыттааччы: %s

en: Usernames can only contain lowercase letters (a-z) and numbers.
sah_RU: Бэлиэ-аат кыраттан суруллубут латыын буукубаларыттан (a-z) уонна сыыппаралартан туруохтаах.

en: Users
sah_RU: Кыттааччылар

en: Users list
sah_RU: Кыттааччылар испииһэктэрэ

en: Users list navigation
sah_RU: Кыттааччылар испииһэктэрин көрүү

en: Ust-Nera
sah_RU: Уус Ньара

en: Value
sah_RU: Суолта

en: Version
sah_RU: Тупсарыыта

en: Version:
sah_RU: Торумнар:

en: Vertical space
sah_RU: Туруору арыт (V)

en: Video
sah_RU: Көрүлгэн

en: Video <span class="count">(%s)</span> | Video <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[0]: Көрүлгэн <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[1]: Көрүлгэн билэлэрэ <span class="count">(%s)</span>

en: Video Details
sah_RU: Көрүлгэн туһунан

en: Video Player
sah_RU: Көрүлгэн

en: View %1$s version %2$s details
sah_RU: %1$s %2$s биэрсийэтин туһунан сиһилии

en: View &#8220;%s&#8221; archive
sah_RU: «%s» архыыбын көр

en: View Attachment Page
sah_RU: Сыһыарыы сирэйин көр

en: View Category
sah_RU: Хаттыгаһы көр

en: View Page
sah_RU: Сирэйи көр

en: View Post
sah_RU: Этиини көр

en: View Site
sah_RU: Ситим-сири көр

en: View Tag
sah_RU: Тиэги көр

en: View all drafts
sah_RU: Баллыры барытын көр

en: View all posts by %s
sah_RU: %s суруктарын барытын көрүү

en: View attachment page
sah_RU: Кыбытык сирэйин көр

en: View details
sah_RU: Сиһилии көрүү

en: View mode
sah_RU: Көрүү эрэсиимэ

en: View more comments
sah_RU: Атын ырытыылары көр

en: View page
sah_RU: Сирэйи арый

en: View this comment
sah_RU: Бу ырытыыны көр

en: View your site
sah_RU: Ситим-сиргин көр

en: Visit %s&#8217;s website
sah_RU: Ситим сиргэ %s

en: Visit Dashboard
sah_RU: Консуолга көс

en: Visit Site
sah_RU: Түөлбэни Таарыйан Аас

en: Visit Theme Site
sah_RU: Киэргэтиилэр Түөлбэлэригэр Сырыт

en: Visual aids
sah_RU: Ойуу сүбэлэр

en: Visual mode gives you an editor that is similar to a word processor. Click the Toolbar Toggle button to get a second row of controls.
sah_RU: Көрөн уларытар эрэсиимҥэ формааттыыры көрдөрөр эрэдээктэр баар. «Тэрил хапталын көрдөр/кистээ» диэн тимэҕи баттаан тимэхтэр иккис эрээттэрин арыйыахха сөп.

en: Volume Slider
sah_RU: Улаатыннарар сир

en: Warning | Warnings
sah_RU[0]: Сэрэтии

en: Warning! User %s cannot be deleted.
sah_RU: Болҕой! %s кыттааччыны сотор кыаллыбат.

en: Warning! User cannot be deleted. The user %s is a network administrator.
sah_RU: Болҕой! Кыттааччыны сотор кыаллыбат. %s &#8212; ситим-сир дьаһабыла.

en: Warning: the link has been inserted but may have errors. Please test it.
sah_RU: Болҕой: Сигэ эбилиннэ, ол гынан баран алҕастаах буолуон сөп. Тургут дуу.

en: Website
sah_RU: Ситим-сир

en: Wed
sah_RU: Ср

en: Wednesday
sah_RU: Сэрэдэ

[ctx: Wednesday initial]
en: W
sah_RU: Ср

[ctx: Welcome panel]
en: Welcome
sah_RU: Нөрүөн нөргүй

en: Welcome to WordPress!
sah_RU: WordPress ситим-сиригэр нөрүөн нөргүй!

en: Welcome to WordPress.com
sah_RU: WordPress.com эйгэтигэр киирбиккинэн

en: What do I do now?
sah_RU: Онтон тугу гынабыный?

en: What should be done with content owned by %s?
sah_RU: %s кыттааччы суруйуутун хайыахха сөбүй?

en: What should be done with content owned by these users?
sah_RU: Бу кыттааччылар суруйууларын хайыахха сөбүй?

en: What should be done with content owned by this user?
sah_RU: Бу кыттааччы суруйуутун хайаары гынаҕыный?

en: What&#8217;s New
sah_RU: Туох саҥа баарый

en: What&#8217;s on your mind?
sah_RU: Тугу суруйуоххун баҕараҕыный?

en: When changing themes, there is often some variation in the number and setup of widget areas/sidebars and sometimes these conflicts make the transition a bit less smooth. If you changed themes and seem to be missing widgets, scroll down on this screen to the Inactive Widgets area, where all of your widgets and their settings will have been saved.
sah_RU: Тиэмэни уларыттахха сороҕор туруоруулара уонна бииддьэтин сирин ахсаана уларыйар. Онон саҥа тиэмэҕэ көһүү ардыгар моһуоктаах буолар. Өскөтүн ханнык эрэ урут туруобут бииддьэтиҥ саҥа тимэҕэ көстүбэт буолбут буоллаҕына, аллара түһэн &laquo;Холбоммотох бииддьэт&raquo; хапталы бул, онно бииддьэтиҥ баар буолуо, туруоруулара да сүтүөхтэрэ суоҕа.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder menu items will be available in the items list above.
sah_RU: Бэрээдэгин уларытар эрэсиимҥэ үөһээҥҥи испииһэккэ саҥа тэриллэр эбиллиэхтэрэ.

en: When in reorder mode, additional controls to reorder widgets will be available in the widgets list above.
sah_RU: Бииддьэт испииһэгин уларытар эрэсиимҥэ салайар тэриллэр эбиллиэхтэрэ.

en: When previewing on smaller monitors, you can use the collapse icon at the bottom of the left-hand pane. This will hide the pane, giving you more room to preview your site in the new theme. To bring the pane back, click on the collapse icon again.
sah_RU: Кыра мониторга көрөргө хаҥас хаптал аллараа өттүгэр баар &laquo;Куччат&raquo; диэни баттыаххын сөп. Оччоҕо, хаптал суох буолаҕына, саҥа тиэмэлээх ситим-сириҥ ордук үчүгэйдик көстүө. Хапталы төнүннэрэргэ &laquo;Куччат&raquo; диэни хат баттаа.

en: When starting a new paragraph with one of these formatting shortcuts followed by a space, the formatting will be applied automatically. Press Backspace or Escape to undo.
sah_RU: Саҥа абсаас бу комбинациялар биирдэстэриттэн уонна арыттан саҕаланар буоллаҕына, бэйэтэ формааттыа. Уларытарга Backspace эбэтэр Escape баттаа.

en: White
sah_RU: Маҥан

en: Why :
sah_RU: Тоҕо:

en: Wide
sah_RU: Кэтит

en: Widget moved down
sah_RU: Бииддьэт аллара сыҕарыйда

en: Widget moved up
sah_RU: Бииддьэт үөһэ сыҕарыйда

en: Widgets
sah_RU: Бииддьэттэр

en: Widgets are independent sections of content that can be placed into widgetized areas provided by your theme (commonly called sidebars).
sah_RU: Бииддьэт диэн туох эрэ садаачаны толорор туһунан блоктар, кинилэри тиэмэ аналлаах сирдэригэр угуохха сөп (үксүгэр ойоҕос холуоҥкаларга).

en: Width
sah_RU: Кэтитэ

en: Width:
sah_RU: Кэтитэ:

en: Word count: %s
sah_RU: Тыл ахсаана: %s

en: WordPress %1$s running %2$s theme.
sah_RU: WordPress %1$s торума, %2$s тиэмэ.

en: WordPress &rsaquo; Error
sah_RU: WordPress &rsaquo; Алҕас

en: WordPress &rsaquo; Success
sah_RU: WordPress &rsaquo; Сатанна

en: WordPress Address (URL)
sah_RU: WordPress аадырыһа (URL)

en: WordPress Blog
sah_RU: WordPress Блога

en: WordPress Embed
sah_RU: WordPress-ка угуу

en: WordPress News
sah_RU:  WordPress сонуннара

en: WordPress database error:
sah_RU: WordPress билиитин олоҕо алҕастаах:

en: WordPress site: %s
sah_RU: WordPress-кэ олоҕурбут ситим-сир: %s

en: WordPress.com Blog/Site Address Change
sah_RU: WordPress.com эйгэтигэр Блог/Түөлбэ Оҥоһулунна

en: WordPress.com User
sah_RU: WordPress.com Блогчута

en: WordPress.com forums
sah_RU: WordPress.com Сэһэргэһэр сирдэр

en: Words: %s
sah_RU: Тыл: %s

en: Write your first blog post
sah_RU: Бастакы суруйуугун бэчээттээ

en: XML Error: %1$s at line %2$s
sah_RU: XML алҕаһа: %1$s, %2$s устуруокаҕа

en: XML-RPC services are disabled on this site.
sah_RU: XML-RPC сиэрбистэр бу ситим-сиргэ араарыллыбыттар.

en: Y/m/d
sah_RU: d.m.Y

en: Y/m/d g:i:s a
sah_RU: d.m.Y H:i:s

en: Year
sah_RU: Сыла

en: Yellow
sah_RU: Араҕас

en: Yes
sah_RU: Сөп

en: Yes, I want to be subscribed
sah_RU: Сөп, суруттарабын

en: Yes, I want to delete my subscription
sah_RU: Сөп, сурутуубун сотторобун

en: Yesterday
sah_RU: Бэҕэһээ

en: You are about to delete %s.
sah_RU: Маны %s сотон эрэҕин.

en: You are about to trash these items.
      'Cancel' to stop, 'OK' to delete.
sah_RU: Бөх хоппотугар угаары гынныҥ.
      «Тохтот» — хаалларыы, «Сөп» — сотуу.

en: You are attempting to log out of %s
sah_RU: &laquo;%s&raquo; ситим-сиртэн тахсан эрэҕин

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for %2$s.
sah_RU: %1$s блог бу кэминээҕи %2$s архыыбын көрөҕүн.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the day %2$s.
sah_RU: %1$s блог %2$s күннээҕи архыыбын көрөҕүн.

en: You are currently browsing the %1$s blog archives for the year %2$s.
sah_RU: %1$s блог %2$s сыллааҕы архыыбын көрөҕүн.

en: You are currently browsing the %s blog archives.
sah_RU: %s блог архыыбын көрөҕүн.

en: You are currently browsing the archives for the %s category.
sah_RU: %s хаттыгас архыыбын көрө олороҕун.

en: You are currently editing the page that shows your latest posts.
sah_RU: Саҥа суруйуулары көрдөрөр сирэйи уларытан эрэҕин.

en: You are customizing %s
sah_RU: Маны нарылыыгын %s

en: You are now logged out everywhere else.
sah_RU: Атын сиэссийэлэртэн тахсыбыккын.

en: You are now logged out.
sah_RU: Систиэмэттэн таҕыстыҥ.

en: You are now subscribed to this blog.
sah_RU: Эн бу блогка суруттардыҥ.

en: You are only logged in at this location.
sah_RU: Бу эрэ браузерга бэлиэ-аатынан киирбиккин.

en: You are posting comments too quickly. Slow down.
sah_RU: Ырытыыларгын наһаа түргэнник ыытаҕын. Бытаар.

en: You are using the browser&#8217;s built-in file uploader. The WordPress uploader includes multiple file selection and drag and drop capability. <a href="#">Switch to the multi-file uploader</a>.
sah_RU: Билигин браузер хачайдыыр тэрилин туһанаҕын. WordPress хачайдыыр тэрилэ хас да билэни тэҥҥэ хачайдыыры уонна соһон илдьэри көҥүллүүр. Онно көһүөххүн баҕардаххына <a href="#">баттаа</a>.

en: You attempted to access the "%1$s" dashboard, but you do not currently have privileges on this site. If you believe you should be able to access the "%1$s" dashboard, please contact your network administrator.
sah_RU: Эн &laquo;%1$s&raquo; ситим-сир консуолугар киирэ сатаатыҥ эрээри билигин онно көҥүлүҥ суох эбит. Өскөтүн &laquo;%1$s&raquo; оннук көҥүллээх буолуохтаахпын дии саныыр буоллаххына, ситим-сир дьаһабылын кытта кэпсэт.

en: You can also choose a background color by clicking the Select Color button and either typing in a legitimate HTML hex value, e.g. &#8220;#ff0000&#8221; for red, or by choosing a color using the color picker.
sah_RU: Ону таһынан фон өҥүн талыаххын сөп. &laquo;Өҥү тал&raquo; тимэҕи баттаа уонна HTML-га аналлаах HEX-куоду киллэр (холобур, &laquo;#ff0000&raquo; &#8212; кыһыл), эбэтэр өҥү тахсыбыт тэрил көмөтүнэн тал.

en: You can also delete individual items and access the extended edit screen from the details dialog.
sah_RU: Туруоруулар түннүктэригэр сорох элэмиэни сотуохха эбэтэр киэҥник уларытыыга көһүөххэ сөп.

en: You can also edit or move multiple posts to the Trash at once. Select the posts you want to act on using the checkboxes, then select the action you want to take from the Bulk actions menu and click Apply.
sah_RU: Маны таһынан хас да суруйууну тэҥҥэ уларытыахха эбэтэр бөх хоппотугар ыытыахха сөп. Бэлиэтээ, онтон сөптөөх дьайыыны &laquo;Дьайыылар&raquo; талбаҕа тал уонна &laquo;Дьайыыны оҥор&raquo; диэни баттаа.

en: You can assign keywords to your posts using <strong>tags</strong>. Unlike categories, tags have no hierarchy, meaning there is no relationship from one tag to another.
sah_RU: <strong>Тиэктэри</strong> туһанан суруйууларга күлүүс тылы иҥэриэххэ сөп. Хаттыгастан уратыта диэн иерархията суох, ол аата тиэктэр бэйэ-бэйэлэрин кытта сибээстэрэ суох.

en: You can assign theme locations to individual menus by <strong>selecting the desired settings</strong> at the bottom of the menu editor. To assign menus to all theme locations at once, <strong>visit the Manage Locations tab</strong> at the top of the screen.
sah_RU: Тиэмэ ханнык эрэ соҕотох уобалаһыгар, эбэтэр хас да уобаласка туспа талбаны аныаххын сөп, инньэ гынарга <strong>баҕарар туруоруугун</strong> талба эрэдээктэрин аллараа өттүгэр тал. Тиэмэ уобаластарыгар барыларыгар биир талбаны аныыр туһуттан <strong> &laquo;Тиэмэни дьаһайыы&raquo;</strong> диэн үөһэ баар кыбытыкка көс.

en: You can change your password, turn on keyboard shortcuts, change the color scheme of your WordPress administration screens, and turn off the WYSIWYG (Visual) editor, among other things. You can hide the Toolbar (formerly called the Admin Bar) from the front end of your site, however it cannot be disabled on the admin screens.
sah_RU: Аһарыгы уларытыахха, "итии" баттамнары аныахха, WordPress өҥүн схематын уларытыахха уонна көрөн уларытар (WYSIWYG) эрэдээктэри көстүбэт гыныахха сөп. Үөһээҥҥи хапталы буоллаҕына ситим-сир тас өттүгэр араарыахха сөп, ол эрээри салайар хапталга куруук көстө туруо.

en: You can choose from the theme&#8217;s default header images, or use one of your own. You can also customize how your Site Title and Tagline are displayed.
sah_RU: Анаан этиллибэтэҕинэ ойууттан ханныгы баҕарар талыаххын эбэтэр киллэриэххин сөп. Ол курдук аат көстүүтүн уонна кылгас ойуулааһынын туруоран биэриэххэ эмиэ сөп.

en: You can create groups of links by using Link Categories. Link Category names must be unique and Link Categories are separate from the categories you use for posts.
sah_RU: Сигэ хаттыгаһын туһанан, сигэлэри бөлөхтүөххэ сөп. Сигэ хаттыгаһа туспа ааттаах буолуохтаах, оттон бэйэҥ суруйуугар туттар хаттыгаһыҥ сигэ хаттыгаһыгар сыһыана суох.

en: You can customize the display of this screen&#8217;s contents in a number of ways:
sah_RU: Экрааҥҥа хайдах көстүөхтээҕин хас да ньыманан уларытыахха сөп:

en: You can delete Link Categories in the Bulk Action pull-down, but that action does not delete the links within the category. Instead, it moves them to the default Link Category.
sah_RU: Сигэ хаттыгаһын &laquo;Дьайыы&raquo; түһэн кэлэр талба көмөтүнэн сотуохха сөп, ол эрэн иһинээҕи сигэлэри сотор кыаллыа суоҕа. Олор анаан этиллибэтэҕинэ талыллар хаттыгаска көһүөхтэрэ.

en: You can edit the image while preserving the thumbnail. For example, you may wish to have a square thumbnail that displays just a section of the image.
sah_RU: Ойууну бэйэтин эрэ уларытыахха сөп, ойуучаанын оннунан хаалларан туран. Маны туһанан, холобур, ойуучаан квадрат буоларын ситиһиэххэ, эбэтэр ойуучааны оҥорорго ойуу сорҕотун эрэ ылыахха сөп.

en: You can enable distraction-free writing mode using the icon to the right. This feature is not available for old browsers or devices with small screens, and requires that the full-height editor be enabled in Screen Options.
sah_RU: Толору экрааннаах эрэсиимҥэ уҥа ойуучааны баттаан туруоруохха сөп. Бу пуунсуйа эргэ браузердарга уонна кыра экрааннаах тэриллэргэ кыаллыбат. Ону таһынан, бу пуунсуйа экраан туруоруутугар эрэдээктэри үрдүгүнэн туруоруу баар буолуохтааҕын ирдиир.

en: You can export a file of your site&#8217;s content in order to import it into another installation or platform. The export file will be an XML file format called WXR. Posts, pages, comments, custom fields, categories, and tags can be included. You can choose for the WXR file to include only certain posts or pages by setting the dropdown filters to limit the export by category, author, date range by month, or publishing status.
sah_RU: Ситим-сиргэр баары атын ситим-сиргэ көһөрүөххэ сөп. Инньэ гынарга көһөрүөххүн баҕарар матырыйаалгын экспортыыр билэҕэ кубулутуотааххын. Ол билэҥ WXR диэн ааттанан XML-билэ курдук көстүө. Онно суруйууну, сирэйи, ырытыыны, көҥүл хонууну, хаттыгаһы уонна бэлиэтээһини киллиэриэххэ сөп. Хаттыгаһынан, ааптарынан, күнүн-дьылын далаанынан уонна бэчээккэ тахсыытын туругунан көрөн, хааччахтыыр сиидэни туһанан тустаах суруйууну эбэтэр сирэйи талыахха сөп.

en: You can filter the list of posts by post status using the text links above the posts list to only show posts with that status. The default view is to show all posts.
sah_RU: Испииһэк үрдүгэр баар сигэлэри туһанан суруйуулары сиидэлээн көрүөххүн сөп. 
    Инньэ гымматаххына бары суруйуулар көстөллөр.

en: You can filter the list of users by User Role using the text links above the users list to show All, Administrator, Editor, Author, Contributor, or Subscriber. The default view is to show all users. Unused User Roles are not listed.
sah_RU: Ситим-сиргэ сыһыаннаах дьону барытын, эбэтэр дьаһабыллары, эрэдээктэрдэри, ааптардары, кыттааччылары уонна суруттарааччылары көрүөххүн баҕардаххына, аналлаах сигэлэри туһанан оруолларынан сиидэлиэххэ сөп. Анаан этиллибэтэҕинэ дьон барыта көстөр. Туһаныллыбат оруоллар испииһэккэ суохтар.

en: You can log out of other devices, such as your phone or a public computer, by clicking the Log Out Everywhere Else button.
sah_RU: Атын сиэссийэлэртэн тахсарга (холобур төлөпүөнүнэн биитэр атын көмпүүтэринэн урут киирбит буоллаххына) &laquo;Атын сиэссийэлэртэн таҕыс&raquo; диэни баттыахха сөп.

en: You can narrow the list by file type/status or by date using the dropdown menus above the media table.
sah_RU: Испииһэги билэ көрүҥүнэн, туругунан уонна күнүнэн-дьылынан ырытан көрүөххэ сөп. Табылыысса үрдүгэр баар түһэн кэлэр талбалары туһан.

en: You can proportionally scale the original image. For best results, scaling should be done before you crop, flip, or rotate. Images can only be scaled down, not up.
sah_RU: Ойуу пропорциятын алдьаппакка кээмэйин уларытыахха сөп. Ону ойууну быһа, тиэрэ быраҕа уонна эргитэ иликкэ уларытар ордук. Ол эрээри ойууну кыччатыахха эрэ сөп, улаатыннарар табыллыбат.

en: You can see all comments on this post here:
sah_RU: Манна суруйуу ырытыыларын барытын көрүөххэ сөп:

en: You can see all pingbacks on this post here:
sah_RU: Манна суруйуу биллэриилэрин барытын көрүөххэ сөп:

en: You can see all trackbacks on this post here:
sah_RU: Манна суруйууга сигэниини барытын көрүөххэ сөп:

en: You can select an image to be shown at the top of your site by uploading from your computer or choosing from your media library. After selecting an image you will be able to crop it.
sah_RU: Ситим-сириҥ үөһэ өттүгэр көстүөхтээх ойууну көмпүүтэргиттэн хачайдаан эбэтэр билэ бибилэтиэкэтиттэн талан ылыаххын сөп. Ойууҥ кээмэйин кэлин уларытыаххын сөп.

en: You can set a custom image header for your site. Simply upload the image and crop it, and the new header will go live immediately. Alternatively, you can use an image that has already been uploaded to your Media Library by clicking the &#8220;Choose Image&#8221; button.
sah_RU: Ситим-сириҥ баһыгар ханнык баҕарар ойууну туһаныаххын сөп. Хачайдаан киллэрэн баран кээмэйин сөп түбэһэр гына быс, оччоҕо ситим-сиргэ тута киириэ. Маны тэҥэ &laquo;Ойууну тал&raquo; баттаан, билэ бибилэтиэкэтиттэн эрдэ угуллубут ойууну талыаххын сөп.

en: You can submit content in several different ways; this screen holds the settings for all of them. The top section controls the editor within the dashboard, while the rest control external publishing methods. For more information on any of these methods, use the documentation links.
sah_RU: Иһинээҕитин араас ньыманан ыытыахха сөп; бары бу экрааҥҥа көстөллөр. Үөһээҥҥи өттө салайыы паныалын эрэдээктэригэр сыһыаннаах, атына - тастан бэчээттиир ньымаҕа. Бу туһунан сиһилии дөкүмүөн уҥа өттүгэр баар сигэлэри баттаан булуохха сөп.

en: You can upload and insert media (images, audio, documents, etc.) by clicking the Add Media button. You can select from the images and files already uploaded to the Media Library, or upload new media to add to your page or post. To create an image gallery, select the images to add and click the &#8220;Create a new gallery&#8221; button.
sah_RU: Медиа-билэлэри (ойуулары, истилгэн-билэлэри, докумуоннары уо.д.а.) &laquo;Медиа-билэни эп&raquo; тимэҕи баттаан хачайдыаххын уонна туруорунуоххун сөп. Суруйуугар туруорунарга урут бибилэтиэкэҕэ киирбиттэн талыаххын сөп, эбэтэр саҥаны хачайдаан киллэриэххин сөп. Галереяны оҥорор буоллаххына хас да ойууну тал уонна &laquo;Саҥа галереяны оҥор&raquo; диэни баттаа.

en: You can upload media files here without creating a post first. This allows you to upload files to use with posts and pages later and/or to get a web link for a particular file that you can share. There are three options for uploading files:
sah_RU: Манна билэни эбиэххэ сөп. Кэлин туһанарга анаан. Билэлэри хачайдааһын үс ньыманан оҥоһуллуон сөп:

en: You can view posts in a simple title list or with an excerpt using the Screen Options tab.
sah_RU: Суруйуулары ааттарын эрэ, биитэр кылгас быһа тардыылаах көрүөххэ сөп. Хайдах көрөрү «Экраан нарылааһыныгар» туруоруоххун сөп.

en: You can view your media in a simple visual grid or a list with columns. Switch between these views using the icons to the left above the media.
sah_RU: Билэни ойуутун көрөн эбэтэр испииһэгинэн көрүөххэ сөп.
    Хайдах көрүөххүн баҕараргын билэлэр үөһэ өттүлэригэр баар тимэхтэр көмөлөрүнэн тал.

en: You cannot move this item to the Trash. %s is currently editing.
sah_RU: Бу элэмиэни бөх хоппотугар быраҕар кыаҕыҥ суох. Билигин итини %s уларыта олорор.

en: You cannot use that email address to signup. We are having problems with them blocking some of our email. Please use another email provider.
sah_RU: Бу аадырыһы бэлиэтэнэргэ туһанар көҥүллэммэт. Тоҕо диэтэххэ бу сулууспа биһиги сурукпутун сорҕотун аһарбат. Бука диэн атын сулууспаны тутун.

en: You have attempted to queue too many files.
sah_RU: Уочаракка аһара элбэх билэни туруордуҥ.

en: You have chosen to delete the following users from all networks and sites.
sah_RU: Бу кыттааччылары ситимнэртэн уонна сирдэртэн барыларыттан сотоору гынаҕын.

en: You have chosen to delete the user from all networks and sites.
sah_RU: Кыттааччыны ситимнэртэн уонна сирдэртэн барыларыттан сотоору гынаҕын.

en: You have logged in successfully.
sah_RU: Систиэмэҕэ киирдиҥ.

en: You have searched the %1$s blog archives for <strong>&#8216;%2$s&#8217;</strong>. If you are unable to find anything in these search results, you can try one of these links.
sah_RU: %1$s блог архыыбыгар <strong>& # 8216;%2$s& # 8217;</strong> көрдөөтүҥ. Туох да көстүбэтэх буоллаҕына манна ыйыллыбыт сигэлэринэн көрдөөн көр.

en: You have specified these users for deletion:
sah_RU: Бу кыттааччылары соторго ыйдыҥ:

en: You have specified this user for removal:
sah_RU: Бу кыттааччыны соторго ыйдыҥ:

en: You have used your space quota. Please delete files before uploading.
sah_RU: Долоҕой барыта туолбут. Саҥа билэни хачайдыаҥ иннинэ эргэ билэлэргин сот.

en: You like this
sah_RU: Эн маны биһириигин

en: You may only upload 1 file.
sah_RU: 1 эрэ билэни хачайдыаххын сөп.

en: You must be <a href="%s">logged in</a> to post a comment.
sah_RU: Суруйарга <a href="%s">ааккын билиһиннэриэхтээххин</a>.

en: You must be a member of at least one site to use this page.
sah_RU: Бу сирэйи туһанарга биир эмит ситим-сир кыттааччыта буолуохтааххын.

en: Your Sites
sah_RU: Эн сирдэриҥ

en: Your blogroll
sah_RU: Эн сигэлэриҥ

en: Your browser does not support direct access to the clipboard. Please use keyboard shortcuts or your browser&#8217;s edit menu instead.
sah_RU: Эн браузерыҥ мэнэйдэһии долоҕойуттан быһа ылары өйөөбөт. Онон баттамнары биитэр браузерыҥ «Көннөрүү» диэн талбатын туһан.

en: Your chosen password.
sah_RU: Талбыт кистэлэҥ тылыҥ.

en: Your comment is awaiting moderation.
sah_RU: Суругуҥ тургутууну кэтэһэр.

en: Your credit card details were successfully updated.
sah_RU: Кредитнай картаҥ данная саҥардылынна.

en: Your email address has not been updated yet. Please check your inbox at %s for a confirmation email.
sah_RU: Эн почтаҥ аадырыһа саҥардылла илик. Бигэргэтиилээх сурук кэлбитин %s почтаҕар көр.

en: Your email address will not be published.
sah_RU: Эн e-mail-ыҥ көрдөрүллүө суоҕа.

en: Your latest changes were saved as a revision.
sah_RU: Бүтэһик уларытыыларыҥ барыл быһыытынан бигэргэннилэр.

en: Your latest posts
sah_RU: Эн бүтэһик суруктарын

en: Your password has been reset.
sah_RU: Саҥа аһарыгыҥ үлэлээтэ.

en: Your password is too short. Please pick a password that has at least 6 characters.
sah_RU: Кистэлэҥ тылыҥ наһаа кылгас, алтаттан кырата суох бичик киириэхтээх.

en: Your session has expired. Please log in to continue where you left off.
sah_RU: Тугу да гымматаҕыҥ уһаан хаалан тахсан хаалбыккын. Саҥаттан киир дуу.

en: Your site&#8217;s most recent Posts.
sah_RU: Саайтыҥ саҥа суруйуулара.

en: Your site&#8217;s most recent comments.
sah_RU: Саайтыҥ саҥа ырытыылара.

en: Your theme supports %s menu. Select which menu appears in each location. | Your theme supports %s menus. Select which menu appears in each location.
sah_RU[0]: Талбыт тиэмэҥ %s  талбаны өйүүр эбит. Ханна угаргын ый.
sah_RU[1]: Талбыт тиэмэҥ %s  талбаны өйүүр эбит. Ханныгы ханна угаргын ый.

en: Your theme supports one menu. Select which menu you would like to use.
sah_RU: Талбыт тиэмэҥ биир талбаны өйүүр эбит. Ханныгы таларгын ый.

en: Your translations are all up to date.
sah_RU: Тылбааһыҥ саҥардыыны эрэйбэт эбит.

en: Zero
sah_RU: Нуул

en: [%1$s] Comment: "%2$s"
sah_RU: [%1$s] Ырытыы: "%2$s"

en: [%1$s] Pingback: "%2$s"
sah_RU: [%1$s] Биллэрии: "%2$s"

en: [%1$s] Please moderate: "%2$s"
sah_RU: [%1$s] Бука диэн тургут: "%2$s"

en: [%1$s] Trackback: "%2$s"
sah_RU: [%1$s] Төттөрү сигэ: "%2$s"

en: [%s] New Admin Email Address
sah_RU: [%s] Дьаһабыл саҥа аадырыһа

en: [%s] New Email Address
sah_RU: [%s] Саҥа аадырыс

en: [%s] New User Registration
sah_RU: [%s] Саҥа кыттааччыны бэлиэтээһин

en: [%s] Password Changed
sah_RU: [%s] Хатыыр тыла уларыйбыт

en: [%s] Password Reset
sah_RU: [%s] Кистэлэҥ тылыҥ Сотулунна

en: [WordPress.com] Import failed
sah_RU: [WordPress.com] Көһөрүү табыллыбата

en: [WordPress.com] Import successful
sah_RU: [WordPress.com] Көһөрүү табылынна

[ctx: add new from admin bar]
en: Link
sah_RU: Сигэ

[ctx: add new from admin bar]
en: Media
sah_RU: Медиа-билэ

[ctx: add new from admin bar]
en: User
sah_RU: Кыттааччы

[ctx: admin bar menu group label]
en: New
sah_RU: Саҥа

[ctx: admin color scheme]
en: Blue
sah_RU: Күөх

[ctx: admin color scheme]
en: Coffee
sah_RU: Кофе

[ctx: admin color scheme]
en: Default
sah_RU: Анаан этиллибэтэҕинэ

[ctx: admin color scheme]
en: Ectoplasm
sah_RU: Эктоплазма

[ctx: admin color scheme]
en: Light
sah_RU: Сырдык

[ctx: admin color scheme]
en: Midnight
sah_RU: Түүн үөһэ

[ctx: admin color scheme]
en: Ocean
sah_RU: Байҕал

[ctx: admin menu]
en: All Links
sah_RU: Бары сигэлэр

en: am
sah_RU: кои

[ctx: attachment filter]
en: Trash
sah_RU: Бөх хоппото

[ctx: auto preload]
en: Auto
sah_RU: Бэйэтэ

en: close tags
sah_RU: тиэктэри сап

[ctx: color]
en: Default: %s
sah_RU: Анаан этиллибэтэҕинэ: %s

[ctx: column name]
en: Submitted on
sah_RU: Ыытылынна

[ctx: column name]
en: Title
sah_RU: Аат

[ctx: column name]
en: Uploaded to
sah_RU: Манна анаан хачайдаммыт:

[ctx: comment]
en: Not Spam
sah_RU: Spam буолбатах

[ctx: comment]
en: Not spam
sah_RU: Spam буолбатах

[ctx: comment]
en: Permalink:
sah_RU: Олохтоох сигэ:

[ctx: comment status]
en: Approved
sah_RU: Бигэргэммит

[ctx: comment status]
en: Pending
sah_RU: Тургутууну кэтэһэр

[ctx: comment status]
en: Trash
sah_RU: Сотуллубут

en: comments
sah_RU: этиилэр

[ctx: comments]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[0]: Барыта <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[1]: Барыта <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Approved <span class="count">(%s)</span> | Approved <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[0]: Бигэргэммит <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[1]: Бигэргэммиттэр <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Pending <span class="count">(%s)</span> | Pending <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[0]: Көһүтээччи <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[1]: Көһүтээччилэр <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Spam
sah_RU: Кыырдаайы

[ctx: comments]
en: Spam <span class="count">(%s)</span> | Spam <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[0]: Спаам <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[1]: Спаам <span class="count">(%s)</span>

[ctx: comments]
en: Trash <span class="count">(%s)</span> | Trash <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[0]: Бөх хоппотугар <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[1]: Бөх хоппотугар <span class="count">(%s)</span>

en: crop ratio height
sah_RU: быһарга үрдүгэ

en: crop ratio width
sah_RU: быһарга кэтитэ

[ctx: custom headers]
en: Previously uploaded
sah_RU: Эрдэ хачайдаммыттар

[ctx: custom headers]
en: Suggested
sah_RU: Сүбэлэммит

[ctx: daily archives date format]
en: F j, Y
sah_RU: d.m.Y

[ctx: dashboard]
en: %1$s on %2$s %3$s
sah_RU: %2$s %3$s суруйууга %1$s

en: day | days
sah_RU[0]: күн

en: days
sah_RU: күн

[ctx: default GMT offset or timezone string]
en: 0
sah_RU: +9

en: domain
sah_RU: домен

[ctx: editor button]
en: Left to right
sah_RU: Хаҥастан уҥа

[ctx: editor button]
en: Right to left
sah_RU: Уҥаттан хаҥас

[ctx: editor button]
en: Show blocks
sah_RU: Блоктары көрдөр

en: education
sah_RU: Үөрэх

[ctx: en dash]
en: &#8211;
sah_RU: &#8212;

en: enter a custom date format in the following field
sah_RU: аныгыскы хонууга күн-дьыл формаатын киллэр

en: enter a custom time format in the following field
sah_RU: аныгыскы хонууга кэм формаатын киллэр

en: example:
sah_RU: холобур:

[ctx: find/replace]
en: Find
sah_RU: Бул

[ctx: find/replace]
en: Next
sah_RU: Салгыы

[ctx: find/replace]
en: Prev
sah_RU: Төттөрү

[ctx: find/replace]
en: Replace
sah_RU: Солбуй

[ctx: find/replace]
en: Replace all
sah_RU: Солбуйуу

[ctx: find/replace]
en: Replace with
sah_RU: Уларытыы

[ctx: find/replace]
en: Whole words
sah_RU: Бүтүн тыллар

en: g:i a
sah_RU: H:i

[ctx: genitive]
en: April
sah_RU: Муус устар

[ctx: genitive]
en: August
sah_RU: Атырдьах ыйын

[ctx: genitive]
en: December
sah_RU: Ахсынньы

[ctx: genitive]
en: February
sah_RU: Олунньу

[ctx: genitive]
en: January
sah_RU: Тохсунньу

[ctx: genitive]
en: July
sah_RU: От ыйын

[ctx: genitive]
en: June
sah_RU: Бэс ыйын

[ctx: genitive]
en: March
sah_RU: Кулун тутар

[ctx: genitive]
en: May
sah_RU: Ыам ыйын

[ctx: genitive]
en: November
sah_RU: Сэтинньи

[ctx: genitive]
en: October
sah_RU: Алтынньы

[ctx: genitive]
en: September
sah_RU: Балаҕан ыйын

[ctx: horizontal table cell alignment]
en: H Align
sah_RU: Сытыары тэҥнээһин

en: https://en.gravatar.com/
sah_RU: https://ru.gravatar.com/

en: https://wordpress.org/themes/
sah_RU: https://ru.wordpress.org/themes/

en: l, F jS, Y
sah_RU: d.m.Y

[ctx: label]
en: Search for:
sah_RU: Бул:

[ctx: label for custom color]
en: Custom...
sah_RU: Бэйэ киэнэ...

[ctx: link]
en: Add New
sah_RU: Саҥаны эп

[ctx: link name]
en: Name
sah_RU: Аата

[ctx: links widget]
en: All Links
sah_RU: Бары сигэлэр

[ctx: list style]
en: Circle
sah_RU: Төгүрүк

[ctx: list style]
en: Default
sah_RU: Анаан этиллибэтэҕинэ

[ctx: list style]
en: Disc
sah_RU: Диискэ

[ctx: list style]
en: Lower Alpha
sah_RU: Латыын кыра буукубалара

[ctx: list style]
en: Lower Greek
sah_RU: Гириэктии кыра буукубалар

[ctx: list style]
en: Lower Roman
sah_RU: Ириимнии кыра буукубалар

[ctx: list style]
en: Square
sah_RU: Квадрат

[ctx: list style]
en: Upper Alpha
sah_RU: Латыынныы улахан буукубалар

[ctx: list style]
en: Upper Roman
sah_RU: Ириимнии улахан буукубалар

[ctx: media]
en: Remove video track
sah_RU: Көрүлгэн суолун сот

[ctx: media item]
en: Edit
sah_RU: Уларыт

[ctx: menu]
en: (Currently set to: %s)
sah_RU: (Билигин маны кытта ситимнээх: «%s»)

[ctx: menu]
en: Edit
sah_RU: Уларыт

[ctx: menu]
en: Use new menu
sah_RU: Саҥа талбаны тал

[ctx: menu location]
en: (Current: %s)
sah_RU: (Билиҥҥитэ: %s)

[ctx: menu location]
en: (Currently set to: %s)
sah_RU: (Билигин «%s» талба көрдөрөр)

[ctx: meta name]
en: Name
sah_RU: Аат

[ctx: missing menu item navigation label]
en: (no label)
sah_RU: (тиэкиһэ суохl)

en: month
sah_RU: ый

en: moved to the Trash.
sah_RU: бөх хоппотугар көһөрүлүннэ.

[ctx: nav menu home label]
en: Home
sah_RU: Сүрүн

[ctx: no user roles]
en: None
sah_RU: Суох

en: none
sah_RU: суох

[ctx: noun]
en: Comment
sah_RU: Этии

[ctx: noun]
en: Trash
sah_RU: Бөх

en: number_format_decimal_point
sah_RU: .

en: number_format_thousands_sep
sah_RU: ,

en: of
sah_RU: ,

en: page | pages
sah_RU[0]: түгэн

[ctx: page]
en: Add New
sah_RU: Саҥаны оҥор

en: password
sah_RU: Кистэлэҥ тыл

[ctx: password mismatch]
en: Mismatch
sah_RU: Сөп түбэспэтэ

[ctx: password strength]
en: Medium
sah_RU: Орто

[ctx: password strength]
en: Password strength unknown
sah_RU: Аһарык эрэллээҕэ биллибэт

[ctx: password strength]
en: Strong
sah_RU: Эрэллээх

[ctx: password strength]
en: Very weak
sah_RU: Отой мөлтөх

[ctx: password strength]
en: Weak
sah_RU: Мөлтөх

[ctx: placeholder]
en: Search &hellip;
sah_RU: Көрдөөһүн &hellip;

[ctx: playlist item title]
en: &#8220;%s&#8221;
sah_RU: «%s»

[ctx: plugin]
en: %s was successfully deleted.
sah_RU: %s этэҥҥэ сотулунна.

[ctx: plugin]
en: Activate %s
sah_RU: %s ситими көҕүтэн биэр

[ctx: plugin]
en: Active
sah_RU: Холбоммут

en: pm
sah_RU: кок

en: post | posts
sah_RU[0]: сурук

[ctx: post]
en: Add New
sah_RU: Саҥаны эп

[ctx: post format]
en: Format
sah_RU: Формаат

[ctx: post format archive title]
en: Asides
sah_RU: Бэлиэтээһиннэр

[ctx: post format archive title]
en: Audio
sah_RU: Истилгэн

[ctx: post format archive title]
en: Chats
sah_RU: Чааттар

[ctx: post format archive title]
en: Galleries
sah_RU: Галереялар

[ctx: post format archive title]
en: Images
sah_RU: Ойуулар

[ctx: post format archive title]
en: Links
sah_RU: Сигэлэр

[ctx: post format archive title]
en: Quotes
sah_RU: Сытааталар

[ctx: post format archive title]
en: Statuses
sah_RU: Суруйуулар туруктара

[ctx: post format archive title]
en: Videos
sah_RU: Көрүлгэннэр

[ctx: post password form]
en: Enter
sah_RU: Киир

[ctx: post status]
en: Draft
sah_RU: Сурук харата

[ctx: post status]
en: Pending
sah_RU: Бигэргэтиигэ

[ctx: post status]
en: Private
sah_RU: Тус

[ctx: post status]
en: Published
sah_RU: Бэчээттэммит

[ctx: post status]
en: Scheduled
sah_RU: Былааннаммыт

[ctx: post status]
en: Trash
sah_RU: Бөх дьааһыгар

[ctx: post type general name]
en: Media
sah_RU: Миэдьийэ

[ctx: post type general name]
en: Pages
sah_RU: Түгэннэр

[ctx: post type general name]
en: Posts
sah_RU: Суруктар

[ctx: post type singular name]
en: Page
sah_RU: Түгэн

[ctx: post type singular name]
en: Post
sah_RU: Сурук

en: posts
sah_RU: суруктар

[ctx: revision date format]
en: F j, Y @ H:i:s
sah_RU: d.m.Y, H:i:s

[ctx: revision date short format]
en: j M @ H:i
sah_RU: j M, H:i

[ctx: revisions]
en: Browse
sah_RU: Көрүү

en: scale height
sah_RU: үрдүгүн кээмэйэ

en: search
sah_RU: Көрдөө

en: selection height
sah_RU: талыы үрдүгэ

en: selection width
sah_RU: талыы кэтитэ

[ctx: settings screen]
en: General
sah_RU: Сүрүн

[ctx: site]
en: Not Spam
sah_RU: Спаам буолбатах

[ctx: site]
en: Not spam
sah_RU: Спаам буолбатах

[ctx: site]
en: Spam
sah_RU: Спаам

en: sometime
sah_RU: хаһан эрэ

[ctx: spellcheck]
en: Finish
sah_RU: Түмүктээ

[ctx: spellcheck]
en: Ignore
sah_RU: Көтүт

[ctx: spellcheck]
en: Ignore all
sah_RU: Барытын көтүт

en: sub item
sah_RU: утумнуур элэмиэн

[ctx: submit button]
en: Search
sah_RU: Көрдөө

[ctx: table body]
en: Body
sah_RU: Сүрүн чааһа

[ctx: table cell]
en: Cell
sah_RU: Уйа

[ctx: table cell alignment attribute]
en: None
sah_RU: Суох

[ctx: table cell scope attribute]
en: Scope
sah_RU: Scope атрибуут

[ctx: table footer]
en: Footer
sah_RU: Анна

[ctx: table header]
en: Header
sah_RU: Баһа

[ctx: taxonomy general name]
en: Categories
sah_RU: Хаттыгастар

[ctx: taxonomy general name]
en: Tags
sah_RU: Тиэктэр

[ctx: taxonomy singular name]
en: Category
sah_RU: Хаттыгас

[ctx: taxonomy singular name]
en: Tag
sah_RU: Тиэк

[ctx: term name]
en: Name
sah_RU: Аат

en: text direction
sah_RU: тиэкис хайысхата

[ctx: theme]
en: %s was successfully deleted.
sah_RU: %s этэҥҥэ сотулунна.

[ctx: theme]
en: Activate %s
sah_RU: %s көҕүтэн биэр

[ctx: theme]
en: Change
sah_RU: Уларыт

[ctx: theme name]
en: Name
sah_RU: Аат

[ctx: timezone date format]
en: Y-m-d H:i:s
sah_RU: d.m.Y H:i:s

en: uncategorized
sah_RU: Иҥэриллибэтэх

[ctx: user]
en: Not spam
sah_RU: Спаам буолбатах

[ctx: users]
en: All <span class="count">(%s)</span> | All <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[0]: Барыта <span class="count">(%s)</span>
sah_RU[1]: Барыта <span class="count">(%s)</span>

[ctx: verb]
en: Clear
sah_RU: Бырах

[ctx: verb]
en: Spam
sah_RU: Спаам

[ctx: verb]
en: Trash
sah_RU: Сот

[ctx: vertical table cell alignment]
en: V Align
sah_RU: Туруору тэҥнээһин

[ctx: video or audio]
en: Length
sah_RU: Уһуна

[ctx: widget]
en: Add
sah_RU: Эп

[ctx: widget]
en: Edit
sah_RU: Уларыт

[ctx: widgets]
en: %1$s on %2$s
sah_RU: %1$s, баччаҕа: %2$s

en: year
sah_RU: сыл

en: years
sah_RU: сыл
